Karen Troelsdatter (1.Troels1) blev født i o. 1615/20 i fmtl. Brøns s. (Astrupgård); døde i 1683 i Emmerlev s. (Kærgård); blev begravet den 25 jan. 1683.
18. Troels Knudsen blev født i 1653 i fmtl. Emmerlev s. (Kærgård); døde i 1684 i Emmerlev s.; blev begravet den 30 maj 1684.
19. Ester Knudsdatter blev født i 1656 i Emmerlev s. (Kærgård); døde i 1716 i Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle); blev begravet den 9 jun. 1716.
20. Karen Knudsdatter blev født i 1659 i Emmerlev s. (Kærgård); blev døbt den 31 dec. 1659; døde i 1732 i Emmerlev s. (Kærgård); blev begravet den 18 maj 1732.
50. Niels Andersen blev født i 1673 i Brøns s. (Astrupgård); blev døbt den 12 mar. 1673.
51. Knud Andersen Astrup blev født i 1674 i Brøns s. (Astrupgård); blev døbt den 28 jun. 1674.
52. Maren Andersdatter blev født i 1675 i Brøns s. (Astrupgård); døde den 21 jan. 1744; blev begravet den 28 jan. 1744 i Ballum.
53. Anne Andersdatter blev født i 1677 i Brøns s. (Astrupgård); døde i 1749 i Vodder; blev begravet den 19 jan. 1749.
54. Mette Andersdatter blev født i 1678 i Brøns s. (Astrupgård); blev døbt den 10 nov. 1678; døde den 31 mar. 1680 i Brøns s. (Astrupgård).
55. Dødfødt datter blev født i 1681 i Brøns s. (Astrupgård); døde i 1681 i Brøns s. (Astrupgård); blev begravet den 27 apr. 1681.
56. Mette Andersdatter blev født i 1683 i Brøns s. (Astrupgård); blev døbt den 25 mar. 1683; døde i 1703 i Brøns s. (Astrupgård); blev begravet den 13 feb. 1703.
57. Marie Andersdatter blev født i 1686 i Brøns s. (Astrupgård); døde i 1758 i Brøns s. (Astrupgård); blev begravet den 7 mar. 1758.
Ester Knudsdatter (5.Karen2, 1.Troels1) blev født i 1656 i Emmerlev s. (Kærgård); døde i 1716 i Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle); blev begravet den 9 jun. 1716.
69. Anders Hinrichsen blev født i 1694 i Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle).
70. Maren Hinrichsdatter blev født i 1698 i Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle); døde i 1698 i Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle); blev begravet den 28 jan. 1698.
20.
Karen Knudsdatter (5.Karen2, 1.Troels1) blev født i 1659 i Emmerlev s. (Kærgård); blev døbt den 31 dec. 1659; døde i 1732 i Emmerlev s. (Kærgård); blev begravet den 18 maj 1732.
Maren Andersdatter (6.Anne3, 2.Anders2, 1.Troels1) blev født cirka 1654 i fmtl. Brøns s. (Astrup); døde i 1693 i Brøns s. (Havervad); blev begravet den 14 nov. 1693.
Gregers Pedersen (9.Peder3, 2.Anders2, 1.Troels1) blev født i 1678 i Brøns s. (Søndernæs); døde i 1725 i Brøns s. (Søndernæs); blev begravet den 11 mar. 1725.
135. Peder Andersen Gram blev født i 1725 i Brøns s. (Søndernæs); blev døbt den 29 sep. 1725; døde i 1801 i Brøns s. (Søndernæs); blev begravet den 29 jan. 1801.
142. Hans Mikkelsen Beyer blev født i 1696; døde i 1767; blev begravet den 14 jun. 1767.
39.
Niels Feddersen Beyer (11.Karen3, 4.Niels2, 1.Troels1) blev født i 1665 i Brøns s. (Astrup); døde i 1710 i Brøns s. (Astrup); blev begravet den 20 maj 1710 i Brøns.
Hans Feddersen Beyer (11.Karen3, 4.Niels2, 1.Troels1) blev født i 1668 i Brøns s. (Astrupgård); døde i 1723 i Brøns s. (Astrupgård); blev begravet den 27 jun. 1723.
152. NN blev født i 1703; døde i 1703; blev begravet den 10 apr. 1703.
44.
Maren Feddersdatter (11.Karen3, 4.Niels2, 1.Troels1) blev født i 1672 i Brøns s. (Astrupgård); døde i 1707 i Brøns s. (Søndernæs); blev begravet den 4 dec. 1707.
Karen Feddersdatter (11.Karen3, 4.Niels2, 1.Troels1) blev født i 1678 i Brøns s. (Astrupgård); døde i 1746 i Brøns; blev begravet den 3 jan. 1747 i Brøns.
Maren Andersdatter (13.Anders3, 4.Niels2, 1.Troels1) blev født i 1675 i Brøns s. (Astrupgård); døde den 21 jan. 1744; blev begravet den 28 jan. 1744 i Ballum.
170. Anne Marie Sønnichsdatter blev født i 1712 i Ballum s. (Østerende-Ballum); døde den 2 jun. 1782 i Højer.
171. Knud Sønnichsen blev født i 1715 i Ballum s. (Østerende-Ballum); døde den fmtl. som barn.
53.
Anne Andersdatter (13.Anders3, 4.Niels2, 1.Troels1) blev født i 1677 i Brøns s. (Astrupgård); døde i 1749 i Vodder; blev begravet den 19 jan. 1749.
Anne blev gift med Peder Jessen den 29 okt. 1716 i Brøns. Peder døde i 1739 i Vodder; blev begravet den 7 maj 1739. [Gruppeskema] [Familietavle]
54.
Mette Andersdatter (13.Anders3, 4.Niels2, 1.Troels1) blev født i 1678 i Brøns s. (Astrupgård); blev døbt den 10 nov. 1678; døde den 31 mar. 1680 i Brøns s. (Astrupgård).
55.
Dødfødt datter (13.Anders3, 4.Niels2, 1.Troels1) blev født i 1681 i Brøns s. (Astrupgård); døde i 1681 i Brøns s. (Astrupgård); blev begravet den 27 apr. 1681.
56.
Mette Andersdatter (13.Anders3, 4.Niels2, 1.Troels1) blev født i 1683 i Brøns s. (Astrupgård); blev døbt den 25 mar. 1683; døde i 1703 i Brøns s. (Astrupgård); blev begravet den 13 feb. 1703.
57.
Marie Andersdatter (13.Anders3, 4.Niels2, 1.Troels1) blev født i 1686 i Brøns s. (Astrupgård); døde i 1758 i Brøns s. (Astrupgård); blev begravet den 7 mar. 1758.
Maren Hinrichsdatter (19.Ester3, 5.Karen2, 1.Troels1) blev født i 1698 i Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle); døde i 1698 i Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle); blev begravet den 28 jan. 1698.
Iver Godskesen (20.Karen3, 5.Karen2, 1.Troels1) blev født i 1688 i Emmerlev s. (Kærgård); blev døbt den 7 okt. 1688; døde i 1720.
73.
Dødfødt datter (20.Karen3, 5.Karen2, 1.Troels1) blev født i 1690 i Emmerlev s. (Kærgård); døde i 1690 i Emmerlev s. (Kærgård); blev begravet den 25 okt. 1690.
Dorthe Godskesdatter (20.Karen3, 5.Karen2, 1.Troels1) blev født i 1694 i Emmerlev s. (Kærgård); døde i 1743 i Emmerlev s. (Nr. Sejerslev); blev begravet den 14 maj 1743.
209. Cathrine blev født i 1723 i Emmerlev; døde i 1724 i Emmerlev.
210. Godske Outzen blev født i 1725 i Emmerlev; døde i 1751.
79.
Laust Laustsen (20.Karen3, 5.Karen2, 1.Troels1) blev født i 1704 i Emmerlev s. (Kærgård); døde i 1736 i Emmerlev s. (Kærgård); blev begravet den 4 sep. 1736 i Emmerlev.