Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Anna Henningsen
1700 - 1770 (70 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Elisabeth Langheim
1739-1759
Elisabeth Langheim
F:
1739
Tønder
D:
29 dec. 1759
Ribe
Henrik Christian Holm
1718-1778
Henrik Christian Holm
F:
2 mar. 1718
G:
1755
D:
21 nov. 1778
Lauritz Christensen
1793-
Lauritz Christensen
F:
1 sep. 1793
Randers (Skt. Mortens s.)
Carl Johan Meyer
ca. 1876-
Carl Johan Meyer
F:
ca. 1876
København
Johanne Charlotte Meyer
ca. 1877-
Johanne Charlotte Meyer
F:
ca. 1877
København
Johannes Gustav Meyer
ca. 1879-
Johannes Gustav Meyer
F:
ca. 1879
København
Carl Gustav Leunbach Meyer
1839-1918
Carl Gustav Leunbach Meyer
F:
12 sep. 1839
Randers
D:
12 sep. 1918
København
Johanne Marie NN
1853-
Johanne Marie NN
F:
6 mar. 1853
København
Camilla Natalie Meyer
1841-
Camilla Natalie Meyer
F:
1 jun. 1841
Randers
Heinrich Wilhelm Meyer
1844-
Heinrich Wilhelm Meyer
F:
25 apr. 1844
Randers
Jacobine Christiane Ørum
1817-1902
Jacobine Christiane Ørum
F:
6 maj 1817
Randers
D:
4 nov. 1902
Frederiksberg
Ernst Heinrich August Meyer
1802-1850
Ernst Heinrich August Meyer
F:
9 mar. 1802
Glückstadt
G:
15 mar. 1837
Ribe
D:
25 jul. 1850
Flensborg; dødeligt såret samme dag i slaget ved Isted
Ane Sofie Margrethe Christensen
1794-1818
Ane Sofie Margrethe Christensen
F:
14 aug. 1794
Randers
D:
16 maj 1818
Christen Juul Ørum
1789-1865
Christen Juul Ørum
F:
1789
G:
16 aug. 1816
Randers
D:
26 mar. 1865
Ribe (Doms.)
Ane Kirstine Marie Christensen
ca. 1826-
Ane Kirstine Marie Christensen
F:
ca. 1826
Andreas Christian Linnemann
1857-1922
Andreas Christian Linnemann
F:
16 okt. 1857
København
D:
22 apr. 1922
Frederiksberg
Marie Hoff
1869-
Marie Hoff
F:
25 jan. 1869
Kristiania
G:
18 apr. 1893
Harald Valdemar Linnemann
1865-1940
Harald Valdemar Linnemann
F:
15 sep. 1865
D:
10 jan. 1940
Astrid Mogensen
1876-1948
Astrid Mogensen
F:
9 jul. 1876
G:
29 nov. 1902
D:
13 jul. 1948
Caroline Mathilde Christensen
1828-1904
Caroline Mathilde Christensen
F:
11 jun. 1828
D:
2 okt. 1904
Johan Linnemann
1826-1906
Johan Linnemann
F:
1 aug. 1826
G:
18 apr. 1855
D:
20 okt. 1906
Christen Peter Christensen
ca. 1830-
Christen Peter Christensen
F:
ca. 1830
Emma Christensen
ca. 1833-
Emma Christensen
F:
ca. 1833
Christian Peter Christensen
1796-1854
Christian Peter Christensen
F:
3 feb. 1796
Randers
D:
22 maj 1854
Christiane Borup
1804-1885
Christiane Borup
F:
10 nov. 1804
Randers
G:
26 okt. 1825
D:
20 okt. 1885
Thomasine Sofie Kirstine Christensen
1798-
Thomasine Sofie Kirstine Christensen
F:
12 apr. 1798
Randers
Kathrine Elisabeth Ørum
1852-
Kathrine Elisabeth Ørum
F:
11 aug. 1852
Seem s. (Faurholt)
Annas Christen Schmidt Ørum
Jens Peter Balthasar Ørum
Christen Juul Ørum
1854-1916
Christen Juul Ørum
F:
28 sep. 1854
Seem s. (Faurholt)
D:
22 sep. 1916
Haderslev
Christine Schmidt
Johannes Ørum Bugge
1887-
Johannes Ørum Bugge
F:
1 okt. 1887
Slagelse (Skt. Mikkel)
Else Marie Madsen
Frode Julius Christen Ørum Bugge
1896-
Frode Julius Christen Ørum Bugge
F:
10 nov. 1896
København
Else Kathrine Ørum
1856-1937
Else Kathrine Ørum
F:
24 sep. 1856
Seem s. (Faurholt)
D:
18 aug. 1937
Lynge (præstegården)
Harald Eduard Bugge
1845-1901
Harald Eduard Bugge
F:
16 okt. 1845
København (Citadel)
D:
8 nov. 1901
Frederiksberg
Anna Katrine Elisabeth Hansen
1891-
Anna Katrine Elisabeth Hansen
F:
8 mar. 1891
Sædder s. (Fruedal)
Frederik Jørgensen
1886-
Frederik Jørgensen
F:
18 sep. 1886
Sædder s. (Tolstrupgård)
G:
15 nov. 1913
Sædder
Kristian Balthasar Ørum Hansen
1892-
Kristian Balthasar Ørum Hansen
F:
15 dec. 1892
Sædder s. (Fruedal)
Ane Johanne Sørensen Kjærsgaard
1892-
Ane Johanne Sørensen Kjærsgaard
F:
11 maj 1892
Hundslund s. (Kærsgårde)
G:
31 okt. 1919
Frederiksberg
Sophus Ørum Hansen
1895-
Sophus Ørum Hansen
F:
15 nov. 1895
Sædder s. (Fruedal)
Johanne Christiane Andrea Ørum
1858-
Johanne Christiane Andrea Ørum
F:
21 okt. 1858
Seem s. (Faurholt)
Jens Hansen
1860-
Jens Hansen
F:
29 okt. 1860
Stege Landsogn
G:
1889
Balthasar Mathias Christensen Ørum
1860-
Balthasar Mathias Christensen Ørum
F:
17 nov. 1860
Seem s. (Faurholt)
Annus Sofus Laurids Ørum
1823-
Annus Sofus Laurids Ørum
F:
1823
Ane Magdalene Johanne Dorothea Siegmund
Anne Cathrine Elise Ørum
1824-1905
Anne Cathrine Elise Ørum
F:
9 jul. 1824
D:
12 mar. 1905
Frederik Gundorph
1818-1858
Frederik Gundorph
F:
1818
G:
20 aug. 1849
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
28 mar. 1858
Louise Caroline Ørum
-1880
Louise Caroline Ørum
D:
4 aug. 1880
Jacob Christian Martin Ørum
1823-1905
Jacob Christian Martin Ørum
F:
15 apr. 1823
G:
21 maj 1861
D:
6 okt. 1905
Else Cathrine Mørch
1852-1859
Else Cathrine Mørch
F:
19 nov. 1852
Rejsby
D:
11 sep. 1859
Hostrup
Poul Hassing Mørch
1854-
Poul Hassing Mørch
F:
2 feb. 1854
Rejsby
Ingeborg Schiellerup
1869-
Ingeborg Schiellerup
F:
1 dec. 1869
København
G:
24 maj 1893
Christen Juul Ørum Mørch
1855-1924
Christen Juul Ørum Mørch
F:
24 aug. 1855
Rejsby
D:
9 feb. 1924
Sønderborg
Andrea Fransisca Hansen
1854-
Andrea Fransisca Hansen
F:
21 sep. 1854
København
G:
24 jul. 1883
Brønshøj
Alma komtesse Trampe
1875-
Alma komtesse Trampe
F:
16 apr. 1875
Keldgård, Salling
G:
24 aug. 1895
Kirke-Værløse
Margrethe Augusta Smith
1893-
Margrethe Augusta Smith
F:
3 okt. 1893
Holbæk
G:
14 jan. 1921
København
Johanne Kirstine Albrechtsen
1876-
Johanne Kirstine Albrechtsen
F:
16 jun. 1876
Sdr. Bjert
Maurits Albrechtsen
1877-1878
Maurits Albrechtsen
F:
10 jul. 1877
Sdr. Bjert
D:
7 feb. 1878
Sdr. Bjert
Sophie Nicoline Albrechtsen
1878-
Sophie Nicoline Albrechtsen
F:
22 nov. 1878
Sdr. Bjert
Maurits Mørch Albrechtsen
1879-
Maurits Mørch Albrechtsen
F:
26 nov. 1879
Sdr. Bjert
Kirstine Albrechtsen
1881-
Kirstine Albrechtsen
F:
5 jan. 1881
Sdr. Bjert
Jens Vilhelm Albrechtsen
1881-1883
Jens Vilhelm Albrechtsen
F:
19 dec. 1881
Sdr. Bjert
D:
16 apr. 1883
Sdr. Bjert
Jens Vilhelm Albrechtsen
1883-1909
Jens Vilhelm Albrechtsen
F:
18 jul. 1883
Sdr. Bjert
D:
1909
Christiansø
Valdemar Albrechtsen
1891-1902
Valdemar Albrechtsen
F:
28 aug. 1891
Christiansø
D:
1902
Christiansø
Vilhelm Martin Albrechtsen
1893-
Vilhelm Martin Albrechtsen
F:
5 sep. 1893
Christiansø
Kaj Albrechtsen
1898-1899
Kaj Albrechtsen
F:
1898
Christiansø
D:
1899
Christiansø
Kaj Sofus Nicolai Albrechtsen
1901-1910
Kaj Sofus Nicolai Albrechtsen
F:
6 jan. 1901
Christiansø
D:
1910
Christiansø
Anna Cathrine Mørch
1857-1925
Anna Cathrine Mørch
F:
5 mar. 1857
Rejsby
D:
1925
Jens Johannes Vilhelm Albrechtsen
1843-1910
Jens Johannes Vilhelm Albrechtsen
F:
24 jan. 1843
København
G:
16 okt. 1875
Sdr. Bjert
D:
23 apr. 1910
Christiansø
Laurits Christian Vilhelm Mørch
1858-
Laurits Christian Vilhelm Mørch
F:
27 apr. 1858
Hostrup
Else Cathrine Mørch
1859-1860
Else Cathrine Mørch
F:
22 aug. 1859
Hostrup
D:
27 mar. 1860
Hostrup
Knud Valdemar Mørch
1861-
Knud Valdemar Mørch
F:
10 feb. 1861
Hostrup
Udøbt datter
1863-1863
Udøbt datter
F:
8 apr. 1863
Hostrup
D:
8 apr. 1863
Hostrup
Johannes Mørch
1867-
Johannes Mørch
F:
20 dec. 1867
Ø. Starup
Kirstine Petrea Ørum
1827-1911
Kirstine Petrea Ørum
F:
3 okt. 1827
D:
18 jun. 1911
Mouritz Mørch
1816-1880
Mouritz Mørch
F:
5 jun. 1816
G:
12 aug. 1851
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
1 aug. 1880
Datter
1834-
Datter
F:
1834
Else Cathrine Christensen
1799-1883
Else Cathrine Christensen
F:
11 sep. 1799
Randers
D:
21 nov. 1883
Ribe (Doms.)
Christen Juul Ørum
1789-1865
Christen Juul Ørum
F:
1789
G:
26 apr. 1822
Randers
D:
26 mar. 1865
Ribe (Doms.)
Ludvig Ferdinand Christian Meyer
1831-1877
Ludvig Ferdinand Christian Meyer
F:
24 jan. 1831
Randers
D:
25 jan. 1877
Randers
Laurids Meyer
1833-1867
Laurids Meyer
F:
22 jul. 1833
Randers
D:
12 okt. 1867
Skt. Thomas
Frederikke Henriette Christensen
1804-1834
Frederikke Henriette Christensen
F:
23 apr. 1804
Randers
D:
30 aug. 1834
Ernst Heinrich August Meyer
1802-1850
Ernst Heinrich August Meyer
F:
9 mar. 1802
Glückstadt
G:
20 apr. 1831
Randers
D:
25 jul. 1850
Flensborg; dødeligt såret samme dag i slaget ved Isted
Christian Peter Christopher Christensen
1836-1864
Christian Peter Christopher Christensen
F:
9 feb. 1836
D:
19 mar. 1864
Julius Ferdinand Balthasar Christensen
1837-
Julius Ferdinand Balthasar Christensen
F:
26 jul. 1837
Augusta Marie Christine Christensen
1838-
Augusta Marie Christine Christensen
F:
24 aug. 1838
Pouline Christensen
1839-
Pouline Christensen
F:
22 jul. 1839
Laura Eleonora Christensen
1840-
Laura Eleonora Christensen
F:
27 aug. 1840
Emilie Frederikke Elise Christensen
1841-
Emilie Frederikke Elise Christensen
F:
12 jul. 1841
Emilie Oline Christensen
1842-1880
Emilie Oline Christensen
F:
26 jul. 1842
D:
15 feb. 1880
NN Wolff
Oline Christensen
1843-
Oline Christensen
F:
31 jul. 1843
Balthazar Matthias Christensen
1802-1882
Balthazar Matthias Christensen
F:
25 okt. 1802
Randers
D:
21 apr. 1882
Frederiksberg s. (Grøndal)
Oline Tønderine Ingeborg Græbe
1811-1843
Oline Tønderine Ingeborg Græbe
F:
2 maj 1811
København (Helligånds s.)
G:
23 maj 1835
København (Vor Frelsers s.)
D:
7 aug. 1843
Balthasar Christensen
1845-
Balthasar Christensen
F:
5 mar. 1845
Stine Cathrine Christensen
1847-
Stine Cathrine Christensen
F:
16 feb. 1847
Eggert Balthazar Christensen
1885-1951
Eggert Balthazar Christensen
F:
28 jan. 1885
D:
30 sep. 1951
Edith Siek
1887-
Edith Siek
F:
22 jan. 1887
G:
6 jan. 1911
Anton Frederik Christensen
1848-1932
Anton Frederik Christensen
F:
6 mar. 1848
D:
25 feb. 1932
Emma Jacobine Kirstine Benzon
1858-1950
Emma Jacobine Kirstine Benzon
F:
29 jun. 1858
G:
26 apr. 1881
D:
1 maj 1950
Peter Christensen
1849-
Peter Christensen
F:
7 nov. 1849
Jenny Breinholt
1864-
Jenny Breinholt
F:
6 okt. 1864
Vestervig
G:
10 jul. 1885
Vestervig
Waldemar Christensen
1850-
Waldemar Christensen
F:
23 nov. 1850
Iver Mogens Andersen
1880-1957
Iver Mogens Andersen
F:
6 apr. 1880
D:
8 dec. 1957
Martha Zinn
1878-
Martha Zinn
F:
7 jun. 1878
G:
2 dec. 1910
Christoffine Christensen
1851-
Christoffine Christensen
F:
21 dec. 1851
Andreas Thorkild Andersen
1839-1898
Andreas Thorkild Andersen
F:
10 maj 1839
København
G:
7 nov. 1873
Frederiksberg
D:
5 nov. 1898
Aslaug Margrethe Balthasar Christensen
1891-
Aslaug Margrethe Balthasar Christensen
F:
9 jan. 1891
Jens Haase
1886-1964
Jens Haase
F:
2 jul. 1886
G:
19 sep. 1926
D:
30 maj 1964
Alfred Vilhelm Alexander Christensen
1854-1943
Alfred Vilhelm Alexander Christensen
F:
10 jan. 1854
Frederiksberg
D:
24 jul. 1943
Astrid Martha Bodil Paulsen
1861-1896
Astrid Martha Bodil Paulsen
F:
19 jul. 1861
Aalborg
G:
22 maj 1886
København
D:
5 maj 1896
København
Ebba Pauline Louise Paulsen
1864-1929
Ebba Pauline Louise Paulsen
F:
3 feb. 1864
Aalborg
G:
14 maj 1899
Vemmelev
D:
12 jul. 1929
København
Viggo Christensen
1856-
Viggo Christensen
F:
4 jul. 1856
Laurits Christensen
1858-
Laurits Christensen
F:
24 apr. 1858
Carl Eduard Rothvidt Christensen
1859-1860
Carl Eduard Rothvidt Christensen
F:
31 dec. 1859
D:
5 aug. 1860
Carl Eduard Rothvidt Christensen
1861-
Carl Eduard Rothvidt Christensen
F:
11 okt. 1861
Ernst Christian Vilhelm Sell Christensen
1862-
Ernst Christian Vilhelm Sell Christensen
F:
27 jul. 1862
Torben Volmer Balthasar Christensen
1868-1955
Torben Volmer Balthasar Christensen
F:
23 aug. 1868
D:
30 nov. 1955
Elna Hjalmea Philippa Mortensen
1874-1922
Elna Hjalmea Philippa Mortensen
F:
12 jun. 1874
G:
8 aug. 1899
D:
20 mar. 1922
Caroline Marie Olsen
1823-1916
Caroline Marie Olsen
F:
15 nov. 1823
København (Helligånds s.)
G:
26 okt. 1844
København (Helligaands s.)
D:
26 maj 1916
Frederiksberg
Emilie Augusta Christensen
1806-
Emilie Augusta Christensen
F:
1806
Randers
Frederik Ludvig Trojel
ca. 1794-1873
Frederik Ludvig Trojel
F:
ca. 1794
G:
15 maj 1838
D:
9 aug. 1873
Carl Frederik Julius Christensen
1809-
Carl Frederik Julius Christensen
F:
26 okt. 1809
Randers
Ferdinand Edvard Christensen
1814-1834
Ferdinand Edvard Christensen
F:
2 jan. 1814
Randers
D:
9 dec. 1834
Laurine Frederikke Christine Klüver
1839-
Laurine Frederikke Christine Klüver
F:
15 sep. 1839
Skanderborg
Aage Carl Christian Lassen
1876-1926
Aage Carl Christian Lassen
F:
11 sep. 1876
Skanderborg
D:
29 jun. 1926
København
Corinna Molla Helene Lassen
1889-1918
Corinna Molla Helene Lassen
F:
12 apr. 1889
Stubbekøbing
G:
25 jan. 1912
Stubbekøbing
D:
3 apr. 1918
København
Caroline Christiane Klüwer
1843-1924
Caroline Christiane Klüwer
F:
2 mar. 1843
Skanderborg
D:
5 apr. 1924
København
Emanuel Christian Georg Lassen
1843-1902
Emanuel Christian Georg Lassen
F:
18 mar. 1843
Keitum på Sild
G:
4 nov. 1873
Silkeborg
D:
8 feb. 1902
København
Kirstine Emilie Augusta Klüver
1844-
Kirstine Emilie Augusta Klüver
F:
4 nov. 1844
Skanderborg
Detlef Kristian Ernst Krohn
1844-
Detlef Kristian Ernst Krohn
F:
18 jun. 1844
Nørre-Åby
G:
18 jun. 1877
Silkeborg
Marie Mathilde Rudolpha Klüver
1846-
Marie Mathilde Rudolpha Klüver
F:
12 sep. 1846
Skanderborg
Kirsten Georgia Fabricius
1872-
Kirsten Georgia Fabricius
F:
18 jun. 1872
Them s. (Rødsbæk)
Eigil Helge Wøldike
1861-1923
Eigil Helge Wøldike
F:
27 jun. 1861
Flensborg
G:
29 maj 1896
Nørre-Snede
D:
6 maj 1923
Anna Elisabeth Fabricius
1876-1939
Anna Elisabeth Fabricius
F:
15 apr. 1876
Them s. (Rødsbæk)
D:
11 jul. 1939
Viborg
Cathrine Elisabeth Klüver
1848-
Cathrine Elisabeth Klüver
F:
11 okt. 1848
Skanderborg
Vilhelm Fabricius
1837-1930
Vilhelm Fabricius
F:
12 sep. 1837
Nykøbing M.
G:
8 aug. 1871
Silkeborg
D:
24 feb. 1930
Viborg
Ingeborg Camilla Klüver
1857-
Ingeborg Camilla Klüver
F:
17 maj 1857
Silkeborg
Christiane Petrea Kirstine Christensen
1815-1877
Christiane Petrea Kirstine Christensen
F:
5 nov. 1815
Randers
D:
12 apr. 1877
Carl Christian Klüwer
ca. 1809-1882
Carl Christian Klüwer
F:
ca. 1809
D:
13 sep. 1882
Christian Peter Christensen
1765-1836
Christian Peter Christensen
F:
1765
Ribe
D:
17 mar. 1836
Skanderborg
Kirstine Bang
1772-1855
Kirstine Bang
F:
1772
G:
31 okt. 1792
D:
19 apr. 1855
Nicoline Mathilde Garmsen
1818-
Nicoline Mathilde Garmsen
F:
24 nov. 1818
Møgeltønder s. (Rojgaard)
Ingeborg Kirstine Christensen
1793-1870
Ingeborg Kirstine Christensen
F:
1793
Ribe (Doms.)
D:
7 okt. 1870
Asmus Nicolaj Garmsen
1774-1861
Asmus Nicolaj Garmsen
F:
14 apr. 1774
Tønder
G:
15 nov. 1817
Brørup
D:
5 maj 1861
Tønder
Laurids Christensen
1795-1799
Laurids Christensen
F:
1795
Ribe (Doms.)
D:
1799
Brørup s. (Præstkær)
Andreas Christian Christensen
1796-1830
Andreas Christian Christensen
F:
1796
Ribe (Doms.)
D:
1830
Johan Georg Christensen
1797-1862
Johan Georg Christensen
F:
25 maj 1797
Brørup s. (Præstkær)
D:
24 jul. 1862
Anna Christensen
1798-1837
Anna Christensen
F:
16 sep. 1798
Brørup s. (Præstkær)
D:
1837
Laurids Anton Christensen
1802-1802
Laurids Anton Christensen
F:
5 aug. 1802
Brørup s. (Præstkær)
D:
29 okt. 1802
Brørup s. (Præstkær)
Laurette Lovise Christensen
1804-1853
Laurette Lovise Christensen
F:
28 maj 1804
Brørup s. (Præstkær)
D:
1853
Ingeborg Cathrine Vilhelmine Christensen
1831-
Ingeborg Cathrine Vilhelmine Christensen
F:
2 nov. 1831
Tønder
Broder Petersen Christensen
1834-1898
Broder Petersen Christensen
F:
18 mar. 1834
Sønderho
D:
28 apr. 1898
Sønderho
Balthasar Mathias Christensen
1836-1837
Balthasar Mathias Christensen
F:
14 jun. 1836
Sønderho
D:
25 feb. 1837
Sønderho
Balthasar Mathias Christensen
1838-1839
Balthasar Mathias Christensen
F:
6 apr. 1838
Sønderho
D:
24 apr. 1839
Sønderho
Cathrine Christensen
1840-1918
Cathrine Christensen
F:
3 apr. 1840
Sønderho
D:
8 mar. 1918
Esbjerg (Skt. Josephs hosp.)
Balthasar Mathias Christensen
1842-1910
Balthasar Mathias Christensen
F:
12 okt. 1842
Sønderho
D:
17 nov. 1910
Sønderho
Laura Christensen
1845-1916
Laura Christensen
F:
5 nov. 1845
Sønderho
D:
30 maj 1916
Carl Marius Simonsen
1843-
Carl Marius Simonsen
F:
10 jul. 1843
G:
27 mar. 1866
Sønderho
Alma Christensen
1845-
Alma Christensen
F:
5 nov. 1845
Sønderho
Niels Peter Emil Petersen
1842-
Niels Peter Emil Petersen
F:
26 maj 1842
København
G:
29 dec. 1867
Sønderho
Anne Mathilde Christensen
1851-1859
Anne Mathilde Christensen
F:
27 feb. 1851
Sønderho
D:
16 maj 1859
Sønderho
Laurids Christian Peter Christensen
1806-1866
Laurids Christian Peter Christensen
F:
13 aug. 1806
Brørup s. (Præstkær)
D:
2 aug. 1866
Sønderho
Anna Cathrine Petersen
1810-1889
Anna Cathrine Petersen
F:
21 aug. 1810
Tønder
G:
27 jan. 1831
Tønder
D:
31 mar. 1889
Sønderho
Dødfødt søn
1808-1808
Dødfødt søn
F:
20 okt. 1808
Brørup s. (Præstkær)
D:
20 okt. 1808
Brørup s. (Præstkær)
Balthasar Mathias Christensen
1768-1820
Balthasar Mathias Christensen
F:
26 feb. 1768
Ribe
D:
7 feb. 1820
Brørup s. (Præstkær)
Ingeborg Kirstine Eilschou
1773-1846
Ingeborg Kirstine Eilschou
F:
28 nov. 1773
Ribe
G:
20 jul. 1792
D:
30 maj 1846
Anna Langheim
1741-1792
Anna Langheim
F:
1741
Tønder
D:
13 apr. 1792
Ribe
Laurids Christensen
1714-1792
Laurids Christensen
F:
20 feb. 1714
G:
15 jun. 1764
Tønder
D:
24 mar. 1792
Abigael Schmidt
1720-1788
Abigael Schmidt
F:
o. 1718/20
D:
31 mar. 1788
Ribe
Peter Langheim
1706-1743
Peter Langheim
F:
1706
Tønder
G:
1737/38
Tønder
D:
10 sep. 1743
Tønder
Baltzer Freygast
-1788
Baltzer Freygast
D:
1765/88
Mathias Freygast
ca. 1697-1765
Mathias Freygast
F:
ca. 1697
G:
1745
Tønder
D:
21 mar. 1765
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schmidt-Tychsen
1803-1815
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schmidt-Tychsen
F:
1803
D:
23 okt. 1815
Dedsbøl s. (Bahrenhof)
Mathias Casparus Schmidt-Tychsen
1836-1909
Mathias Casparus Schmidt-Tychsen
F:
1836
D:
1909
Cornelius Schmidt-Tychsen
1838-
Cornelius Schmidt-Tychsen
F:
1838
Heinrich Schmidt-Tychsen
Anna Sophie Schmidt-Tychsen
1842-
Anna Sophie Schmidt-Tychsen
F:
1842
Eduard Schmidt-Tychsen
-1927
Eduard Schmidt-Tychsen
D:
1927
NN
Hans Martin Schmidt-Tychsen
1806-
Hans Martin Schmidt-Tychsen
F:
24 feb. 1806
Marianne Nissen
1809-
Marianne Nissen
F:
1809
Boie von Andersen
1830-1872
Boie von Andersen
F:
24 jan. 1830
D:
26 feb. 1872
Helene Thomsen
1832-
Helene Thomsen
F:
7 aug. 1832
G:
22 apr. 1853
Casparus von Andersen
1832-
Casparus von Andersen
F:
17 feb. 1832
Momme von Andersen
1836-
Momme von Andersen
F:
24 jun. 1836
Margrethe Juliane Jessen
1841-
Margrethe Juliane Jessen
F:
6 sep. 1841
G:
8 jun. 1877
Clara Sophie von Andersen
1838-
Clara Sophie von Andersen
F:
21 dec. 1838
Heinrich Christian Jessen
1823-1895
Heinrich Christian Jessen
F:
1823
G:
4 apr. 1872
D:
1895
Sara Birgitte von Andersen
1841-
Sara Birgitte von Andersen
F:
12 apr. 1841
N. Graah
N. Graah
G:
1871
Inger Marie von Andersen
1844-
Inger Marie von Andersen
F:
9 apr. 1844
Andreas Bendix von Andersen
1850-1898
Andreas Bendix von Andersen
F:
26 jul. 1850
D:
12 sep. 1898
Emilie Juliane Holm
1855-1941
Emilie Juliane Holm
F:
29 okt. 1855
G:
17 nov. 1876
D:
26 maj 1941
Maria Schmidt-Tychsen
1808-1882
Maria Schmidt-Tychsen
F:
28 mar. 1808
D:
7 jun. 1882
Momme von Andersen
1800-1862
Momme von Andersen
F:
21 maj 1800
G:
6 feb. 1829
D:
19 sep. 1862
Clara Sophie Schmidt-Tychsen
1811-
Clara Sophie Schmidt-Tychsen
F:
2 feb. 1811
Marie Sophie Schmidt-Tychsen
1839-
Marie Sophie Schmidt-Tychsen
F:
1839
Casparus Schmidt-Tychsen
1841-
Casparus Schmidt-Tychsen
F:
1841
Jacob Schmidt-Tychsen
1843-
Jacob Schmidt-Tychsen
F:
1843
Clara Catharina Schmidt-Tychsen
1844-
Clara Catharina Schmidt-Tychsen
F:
1844
Baltzer Schmidt-Tychsen
1812-
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
19 dec. 1812
Marie Christine Bonnichsen
1813-
Marie Christine Bonnichsen
F:
1813
Heinrich Wilhelm Schmidt-Tychsen
1815-1848
Heinrich Wilhelm Schmidt-Tychsen
F:
16 dec. 1815
D:
1 nov. 1848
Mariekog
Amalie Marie Ketelsen
Amalie Marie Ketelsen
G:
29 apr. 1837
Knud Peter Lind
1840-1901
Knud Peter Lind
F:
18 sep. 1840
D:
5 jul. 1901
Agathe Julie Henrichsen
1844-
Agathe Julie Henrichsen
F:
5 sep. 1844
G:
16 jan. 1873
Casparus Christian Lind
1842-1861
Casparus Christian Lind
F:
22 okt. 1842
D:
1861
Rasmus Carl Lind
1845-
Rasmus Carl Lind
F:
21 aug. 1845
Caroline Henriette Vorndran-Cöln
1854-
Caroline Henriette Vorndran-Cöln
F:
6 aug. 1854
G:
6 aug. 1881
Poul Julius Lind
1846-1864
Poul Julius Lind
F:
1846
D:
1864
Janus Birger Lind
1848-
Janus Birger Lind
F:
9 aug. 1848
Ane Katrine Johansen
ca. 1854-
Ane Katrine Johansen
F:
ca. 1854
Eleonora Charlotte Vilhelmine Tychsen
1818-1864
Eleonora Charlotte Vilhelmine Tychsen
F:
9 feb. 1818
D:
29 jun. 1864
Rasmus Lind
1804-1850
Rasmus Lind
F:
28 sep. 1804
D:
26 dec. 1850
Clara Sophie Catharina Schmidt-Tychsen
1820-
Clara Sophie Catharina Schmidt-Tychsen
F:
26 aug. 1820
Casparus Schmidt-Tychsen
1822-
Casparus Schmidt-Tychsen
F:
8 sep. 1822
Peter Levsen Schmidt-Tychsen
1824-
Peter Levsen Schmidt-Tychsen
F:
13 dec. 1824
Boy Peter Schmidt-Tychsen
1827-
Boy Peter Schmidt-Tychsen
F:
1827
Casparus Schmidt-Tychsen
1778-1835
Casparus Schmidt-Tychsen
F:
1778
D:
17 mar. 1835
Dedsbøl s. (Bahrenhof)
Clara Sophie Sommer
1783-
Clara Sophie Sommer
F:
1783
Karsten Petersen Tychsen
1803-1805
Karsten Petersen Tychsen
F:
4 nov. 1803
Rodenæs
D:
1 jul. 1805
Rodenæs
Catharina Amalie Charlotte Lorenzen
1830-
Catharina Amalie Charlotte Lorenzen
F:
5 jul. 1830
Aabenraa
Christian Nissen
1827-1917
Christian Nissen
F:
31 aug. 1827
Ensted s. (Sdr. Hostrup)
G:
17 sep. 1858
Aabenraa
D:
1 feb. 1917
Aabenraa
Caroline Marie Lorenzen
1834-
Caroline Marie Lorenzen
F:
18 sep. 1834
Aabenraa
Caroline Tychsen
1805-1891
Caroline Tychsen
F:
6 okt. 1805
Rødenæs
D:
3 apr. 1891
Aabenraa
Asmus Lorenzen
1801-1854
Asmus Lorenzen
F:
24 maj 1801
D:
7 maj 1854
Aabenraa
Maria Schmidt-Tychsen
Carsten Schmidt-Tychsen
1780-1823
Carsten Schmidt-Tychsen
F:
1780
D:
senest 1823
Catharina Petersdatter
Catharina Charlotte Schetelig
1800-1808
Catharina Charlotte Schetelig
F:
14 nov. 1800
D:
25 aug. 1808
Eleonora Conradine Eugenia Schetelig
1802-1840
Eleonora Conradine Eugenia Schetelig
F:
30 mar. 1802
D:
tidligst 1840
Margrethe Wilhelmine Maria Schetelig
1803-
Margrethe Wilhelmine Maria Schetelig
F:
10 okt. 1803
Conrad Schetelig
ca. 1838-
Conrad Schetelig
F:
ca. 1838
Carl Johannes Christian Hermann Schetelig
1849-1920
Carl Johannes Christian Hermann Schetelig
F:
1849
D:
1920
Mathilde Brandis
August Friedrich Schetelig
1806-1857
August Friedrich Schetelig
F:
27 maj 1806
D:
12 jan. 1857
Gude Auguste Lucie Marie Decker
ca. 1813-
Gude Auguste Lucie Marie Decker
F:
ca. 1813
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schetelig
1812-
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schetelig
F:
2 jun. 1812
Maria Schmidt-Tychsen
1781-1840
Maria Schmidt-Tychsen
F:
1781
D:
tidligst 1840
Martin Conrad Schetelig
1772-1814
Martin Conrad Schetelig
F:
21 apr. 1772
D:
27 dec. 1814
Peter Johannes Lorentzen
1836-
Peter Johannes Lorentzen
F:
1 okt. 1836
Marie Lorentzen
Theodor Anton Lorentzen
1844-1847
Theodor Anton Lorentzen
F:
5 feb. 1844
D:
18 dec. 1847
Lorentz Julius Lorenzen
1804-1852
Lorentz Julius Lorenzen
F:
18 dec. 1804
Tønder
D:
10 aug. 1852
Tønder
Anna Christina Thorlichen
Anna Christina Thorlichen
G:
1 mar. 1833
Tønder
Baltzer Lorenzen
1806-1839
Baltzer Lorenzen
F:
13 apr. 1806
Tønder
D:
20 mar. 1839
Hostrup s. (Solderup)
Christian Petersen
1913-
Christian Petersen
F:
27 jul. 1913
Møgeltønder s. (Stokkebro)
Thorvald Johan Petersen
1914-
Thorvald Johan Petersen
F:
10 jul. 1914
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Hans Peter Petersen
1915-
Hans Peter Petersen
F:
13 sep. 1915
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Anna Elise Frederikke Petersen
1917-
Anna Elise Frederikke Petersen
F:
22 mar. 1917
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Hans Lorenzen, senere Petersen
1888-
Hans Lorenzen, senere Petersen
F:
22 dec. 1888
Møgeltønder
Elise Dorthea Christine Peetz
1884-1917
Elise Dorthea Christine Peetz
F:
28 nov. 1884
Gørding s. (Starup)
G:
9 apr. 1913
Møgeltønder
D:
28 mar. 1917
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Anne Marie Annesa Dora Lorenzen
1867-1943
Anne Marie Annesa Dora Lorenzen
F:
28 okt. 1867
Magstrup s. (Nykro)
D:
12 mar. 1943
Tønder
NN
Peter Petersen
1891-
Peter Petersen
F:
21 sep. 1891
Møgeltønder s. (Gallehus)
Helene Petersen
1893-
Helene Petersen
F:
27 sep. 1893
Møgeltønder s. (Gallehus)
Thomas Peter Thomsen
1882-
Thomas Peter Thomsen
F:
30 Maj 1882
G:
9 jul. 1914
Møgeltønder
Jørgen Petersen
1895-
Jørgen Petersen
F:
23 sep. 1895
Møgeltønder s. (Gallehus)
Frederik Petersen
1897-1918
Frederik Petersen
F:
2 aug. 1897
Møgeltønder s. (Gallehus)
D:
20 Okt 1918
Roager s. (Ø. Åbølling)
Andreas Petersen
1899-
Andreas Petersen
F:
9 jul. 1899
Møgeltønder s. (Gallehus)
Christian Petersen
1903-
Christian Petersen
F:
21 sep. 1903
Møgeltønder s. (Gallehus)
Bodil Kjerstine Marie Hermann
1905-
Bodil Kjerstine Marie Hermann
F:
5 jun. 1905
Møgeltønder
G:
23 jul. 1927
Møgeltønder
Christian Petersen
1858-1932
Christian Petersen
F:
29 dec. 1858
Møgeltønder s. (Gallehus)
G:
20 sep. 1891
Møgeltønder
D:
5 Okt 1932
Møgeltønder s. (Gallehus)
Hans Anneas Lorenzen
Anna Cathrine Lorenzen
1871-1947
Anna Cathrine Lorenzen
F:
21 jan. 1871
Møgeltønder
D:
12 Maj 1947
Møgeltønder
David August Franz Happich
1851-
David August Franz Happich
F:
6 jul. 1851
Berlin
G:
12 Okt 1893
Møgeltønder
Jeppe Nielsen Lorenzen
1873-1877
Jeppe Nielsen Lorenzen
F:
12 sep. 1873
Møgeltønder
D:
9 Okt 1877
Møgeltønder
Anthon Theodor Lorenzen
1876-
Anthon Theodor Lorenzen
F:
10 jan. 1876
Møgeltønder
Hans Dagobert Lorenzen
1904-
Hans Dagobert Lorenzen
F:
23 dec. 1904
Møgeltønder
Anne Kjerstine Lorenzen
1906-
Anne Kjerstine Lorenzen
F:
10 apr. 1906
Møgeltønder
Niels Paulsen Lorenzen
1908-
Niels Paulsen Lorenzen
F:
13 maj 1908
Møgeltønder
Otto Diedrich Nielsen Lorenzen
1910-
Otto Diedrich Nielsen Lorenzen
F:
16 Maj 1910
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
1912-
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
F:
12 apr. 1912
Møgeltønder
Albert Lorenzen
1914-
Albert Lorenzen
F:
28 aug. 1914
Møgeltønder
Anton Nikolai Lorenzen
1917-
Anton Nikolai Lorenzen
F:
28 maj 1917
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1920-
Christian Hansen Lorenzen
F:
20 apr. 1920
Møgeltønder
Jeppe Nielsen Lorenzen
1878-1958
Jeppe Nielsen Lorenzen
F:
14 jan. 1878
Møgeltønder
D:
11 jun. 1958
Møgeltønder
Kjerstine Catharina Paulsen
1884-1968
Kjerstine Catharina Paulsen
F:
4 nov. 1884
Højer
G:
22 jun. 1904
Møgeltønder
D:
7 jun. 1968
Vedsted s. (Over Jerstal)
Anne Marie Elisabeth Lorenzen
1880-
Anne Marie Elisabeth Lorenzen
F:
10 okt. 1880
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
1905-
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
F:
28 okt. 1905
Møgeltønder
Hans Niels Christian Lorenzen
1907-
Hans Niels Christian Lorenzen
F:
10 sep. 1907
Møgeltønder
Hansine Marie Lorenzen
1909-1909
Hansine Marie Lorenzen
F:
7 jul. 1909
Møgeltønder
D:
8 jul. 1909
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1882-
Christian Hansen Lorenzen
F:
13 dec. 1882
Møgeltønder
Cecilie Marie Egholm
1882-
Cecilie Marie Egholm
F:
3 mar. 1882
Føvling s. (Stenderup)
G:
10 jun. 1905
Møgeltønder
Nullich Frederikke Kristine Lorenzen
1911-
Nullich Frederikke Kristine Lorenzen
F:
17 okt. 1911
Møgeltønder
Viggo Hans Kristian Lorenzen
1914-
Viggo Hans Kristian Lorenzen
F:
23 mar. 1914
Møgeltønder
Graves Hansen Lorenzen
1885-1952
Graves Hansen Lorenzen
F:
15 mar. 1885
Møgeltønder
D:
12 aug. 1952
Møgeltønder
Karen Kirstine Sørensen
Dagmar Auguste Albertine Lorenzen
1921-
Dagmar Auguste Albertine Lorenzen
F:
24 jan. 1921
Møgeltønder
Jenny Emma Lorenzen
1925-
Jenny Emma Lorenzen
F:
14 jan. 1925
Møgeltønder
Emma Augusta Kuhr
1894-
Emma Augusta Kuhr
F:
28 okt. 1894
G:
30 apr. 1920
Møgeltønder
Laust Nielsen Lorenzen
1885-1961
Laust Nielsen Lorenzen
F:
15 mar. 1885
Møgeltønder
D:
20 nov. 1961
Brede s. (Bredebro)
Karen Justesen
Hans Christian Lorenzen
1914-
Hans Christian Lorenzen
F:
8 dec. 1914
Møgeltønder
Helga Lorenzen
1921-
Helga Lorenzen
F:
10 jan. 1921
Møgeltønder
Laurine Anne Muurholm
1892-
Laurine Anne Muurholm
F:
16 aug. 1892
Hansine Charlotte Lorenzen
1912-
Hansine Charlotte Lorenzen
F:
23 okt. 1912
Møgeltønder
Andreas Christiansen
1910-
Andreas Christiansen
F:
29 sep. 1910
Bov s. (Smedeby)
G:
25 dec. 1937
Rise
Wilhelmine Charlotte Lorenzen
1887-
Wilhelmine Charlotte Lorenzen
F:
2 okt. 1887
Møgeltønder
NN
Nis Marius Nissen
1884-
Nis Marius Nissen
F:
7 sep. 1884
Vedsted s. (Skovby)
G:
7 apr. 1916
Møgeltønder
Otto Diedrich Lorenzen
1889-
Otto Diedrich Lorenzen
F:
6 okt. 1889
Møgeltønder
Hans Lorenzen
1833-1903
Hans Lorenzen
F:
10 feb. 1833
Tønder
D:
26 aug. 1903
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Nielsen
1847-1926
Frederikke Rosine Juliane Nielsen
F:
10 dec. 1847
Møgeltønder
G:
14 feb. 1867
Møgeltønder
D:
14 jun. 1926
Møgeltønder
Anna Dorothea Helene Petrea Lorenzen
1834-1840
Anna Dorothea Helene Petrea Lorenzen
F:
23 mar. 1834
Tønder
D:
27 mar. 1840
Hostrup s. (Solderup)
Thomas Nielsen Thomsen
1867-
Thomas Nielsen Thomsen
F:
26 okt. 1867
Møgeltønder s. (Toghale)
Catharina Juliane Johanne Lorenzen
1836-1901
Catharina Juliane Johanne Lorenzen
F:
10 apr. 1836
Tønder
D:
7 jul. 1901
Møgeltønder s. (Toghale)
Laust Nielsen Thomsen
1821-
Laust Nielsen Thomsen
F:
16 feb. 1821
Møgeltønder s. (Toghale)
G:
24 okt. 1866
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1839-
Christian Hansen Lorenzen
F:
4 apr. 1839
Hostrup s. (Solderup)
Anna Wilhelmine Friderica Lorenzen
1842-
Anna Wilhelmine Friderica Lorenzen
F:
3 maj 1842
Hostrup s. (Solderup)
Anthon Theodor Lorenzen
1845-
Anthon Theodor Lorenzen
F:
11 aug. 1845
Ravsted s. (Fogderup)
Eleonora Charlotte Wilhelmine Lorenzen
1849-
Eleonora Charlotte Wilhelmine Lorenzen
F:
10 jan. 1849
Ravsted s. (Fogderup)
Maria Agathe Helena Lorenzen
1854-
Maria Agathe Helena Lorenzen
F:
7 dec. 1854
Ravsted s. (Fogderup)
Hans Annäus Lorenzen
1807-1872
Hans Annäus Lorenzen
F:
2 dec. 1807
Tønder
D:
30 jul. 1872
Ravsted s. (Hynding)
Anna Hoeck
ca. 1813-
Anna Hoeck
F:
ca. 1813
Enge
G:
5 jul. 1832
Hostrup
Helene Lorenzen
1811-1814
Helene Lorenzen
F:
10 dec. 1811
Tønder
D:
28 aug. 1814
Tønder
Theodor Lorenzen
1815-
Theodor Lorenzen
F:
24 nov. 1815
Tønder
Anna Dorothea Schmidt-Tychsen
1782-1819
Anna Dorothea Schmidt-Tychsen
F:
1782
D:
14 aug. 1819
Tønder
Hans Lorenzen
1772-1835
Hans Lorenzen
F:
1 dec. 1772
Tønder
G:
18 maj 1804
Visby (i huset)
D:
25 sep. 1835
Tønder
Baltzer Schmidt-Tychsen
1784-F
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
1784
D:
F
Thomas Matthias Schmidt-Tychsen
1785-
Thomas Matthias Schmidt-Tychsen
F:
1785
Hans Petersen Hoeck
1811-1868
Hans Petersen Hoeck
F:
16 apr. 1811
Enge
D:
5 sep. 1868
Heide
Margarethe Henriette von Halem
1816-1900
Margarethe Henriette von Halem
F:
12 nov. 1816
Kronprinzenkoog ved Marne i Holsten
G:
4 jun. 1841
Marne
D:
13 jul. 1900
Marne
Eleonora Charlotte Wilhelmine Hoeck
1812-1847
Eleonora Charlotte Wilhelmine Hoeck
F:
2 maj 1812
Enge
D:
30 dec. 1847
Hostrup
Christian Petersen
1913-
Christian Petersen
F:
27 jul. 1913
Møgeltønder s. (Stokkebro)
Thorvald Johan Petersen
1914-
Thorvald Johan Petersen
F:
10 jul. 1914
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Hans Peter Petersen
1915-
Hans Peter Petersen
F:
13 sep. 1915
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Anna Elise Frederikke Petersen
1917-
Anna Elise Frederikke Petersen
F:
22 mar. 1917
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Hans Lorenzen, senere Petersen
1888-
Hans Lorenzen, senere Petersen
F:
22 dec. 1888
Møgeltønder
Elise Dorthea Christine Peetz
1884-1917
Elise Dorthea Christine Peetz
F:
28 nov. 1884
Gørding s. (Starup)
G:
9 apr. 1913
Møgeltønder
D:
28 mar. 1917
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Anne Marie Annesa Dora Lorenzen
1867-1943
Anne Marie Annesa Dora Lorenzen
F:
28 okt. 1867
Magstrup s. (Nykro)
D:
12 mar. 1943
Tønder
NN
Peter Petersen
1891-
Peter Petersen
F:
21 sep. 1891
Møgeltønder s. (Gallehus)
Helene Petersen
1893-
Helene Petersen
F:
27 sep. 1893
Møgeltønder s. (Gallehus)
Thomas Peter Thomsen
1882-
Thomas Peter Thomsen
F:
30 Maj 1882
G:
9 jul. 1914
Møgeltønder
Jørgen Petersen
1895-
Jørgen Petersen
F:
23 sep. 1895
Møgeltønder s. (Gallehus)
Frederik Petersen
1897-1918
Frederik Petersen
F:
2 aug. 1897
Møgeltønder s. (Gallehus)
D:
20 Okt 1918
Roager s. (Ø. Åbølling)
Andreas Petersen
1899-
Andreas Petersen
F:
9 jul. 1899
Møgeltønder s. (Gallehus)
Christian Petersen
1903-
Christian Petersen
F:
21 sep. 1903
Møgeltønder s. (Gallehus)
Bodil Kjerstine Marie Hermann
1905-
Bodil Kjerstine Marie Hermann
F:
5 jun. 1905
Møgeltønder
G:
23 jul. 1927
Møgeltønder
Christian Petersen
1858-1932
Christian Petersen
F:
29 dec. 1858
Møgeltønder s. (Gallehus)
G:
20 sep. 1891
Møgeltønder
D:
5 Okt 1932
Møgeltønder s. (Gallehus)
Hans Anneas Lorenzen
Anna Cathrine Lorenzen
1871-1947
Anna Cathrine Lorenzen
F:
21 jan. 1871
Møgeltønder
D:
12 Maj 1947
Møgeltønder
David August Franz Happich
1851-
David August Franz Happich
F:
6 jul. 1851
Berlin
G:
12 Okt 1893
Møgeltønder
Jeppe Nielsen Lorenzen
1873-1877
Jeppe Nielsen Lorenzen
F:
12 sep. 1873
Møgeltønder
D:
9 Okt 1877
Møgeltønder
Anthon Theodor Lorenzen
1876-
Anthon Theodor Lorenzen
F:
10 jan. 1876
Møgeltønder
Hans Dagobert Lorenzen
1904-
Hans Dagobert Lorenzen
F:
23 dec. 1904
Møgeltønder
Anne Kjerstine Lorenzen
1906-
Anne Kjerstine Lorenzen
F:
10 apr. 1906
Møgeltønder
Niels Paulsen Lorenzen
1908-
Niels Paulsen Lorenzen
F:
13 maj 1908
Møgeltønder
Otto Diedrich Nielsen Lorenzen
1910-
Otto Diedrich Nielsen Lorenzen
F:
16 Maj 1910
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
1912-
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
F:
12 apr. 1912
Møgeltønder
Albert Lorenzen
1914-
Albert Lorenzen
F:
28 aug. 1914
Møgeltønder
Anton Nikolai Lorenzen
1917-
Anton Nikolai Lorenzen
F:
28 maj 1917
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1920-
Christian Hansen Lorenzen
F:
20 apr. 1920
Møgeltønder
Jeppe Nielsen Lorenzen
1878-1958
Jeppe Nielsen Lorenzen
F:
14 jan. 1878
Møgeltønder
D:
11 jun. 1958
Møgeltønder
Kjerstine Catharina Paulsen
1884-1968
Kjerstine Catharina Paulsen
F:
4 nov. 1884
Højer
G:
22 jun. 1904
Møgeltønder
D:
7 jun. 1968
Vedsted s. (Over Jerstal)
Anne Marie Elisabeth Lorenzen
1880-
Anne Marie Elisabeth Lorenzen
F:
10 okt. 1880
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
1905-
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
F:
28 okt. 1905
Møgeltønder
Hans Niels Christian Lorenzen
1907-
Hans Niels Christian Lorenzen
F:
10 sep. 1907
Møgeltønder
Hansine Marie Lorenzen
1909-1909
Hansine Marie Lorenzen
F:
7 jul. 1909
Møgeltønder
D:
8 jul. 1909
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1882-
Christian Hansen Lorenzen
F:
13 dec. 1882
Møgeltønder
Cecilie Marie Egholm
1882-
Cecilie Marie Egholm
F:
3 mar. 1882
Føvling s. (Stenderup)
G:
10 jun. 1905
Møgeltønder
Nullich Frederikke Kristine Lorenzen
1911-
Nullich Frederikke Kristine Lorenzen
F:
17 okt. 1911
Møgeltønder
Viggo Hans Kristian Lorenzen
1914-
Viggo Hans Kristian Lorenzen
F:
23 mar. 1914
Møgeltønder
Graves Hansen Lorenzen
1885-1952
Graves Hansen Lorenzen
F:
15 mar. 1885
Møgeltønder
D:
12 aug. 1952
Møgeltønder
Karen Kirstine Sørensen
Dagmar Auguste Albertine Lorenzen
1921-
Dagmar Auguste Albertine Lorenzen
F:
24 jan. 1921
Møgeltønder
Jenny Emma Lorenzen
1925-
Jenny Emma Lorenzen
F:
14 jan. 1925
Møgeltønder
Emma Augusta Kuhr
1894-
Emma Augusta Kuhr
F:
28 okt. 1894
G:
30 apr. 1920
Møgeltønder
Laust Nielsen Lorenzen
1885-1961
Laust Nielsen Lorenzen
F:
15 mar. 1885
Møgeltønder
D:
20 nov. 1961
Brede s. (Bredebro)
Karen Justesen
Hans Christian Lorenzen
1914-
Hans Christian Lorenzen
F:
8 dec. 1914
Møgeltønder
Helga Lorenzen
1921-
Helga Lorenzen
F:
10 jan. 1921
Møgeltønder
Laurine Anne Muurholm
1892-
Laurine Anne Muurholm
F:
16 aug. 1892
Hansine Charlotte Lorenzen
1912-
Hansine Charlotte Lorenzen
F:
23 okt. 1912
Møgeltønder
Andreas Christiansen
1910-
Andreas Christiansen
F:
29 sep. 1910
Bov s. (Smedeby)
G:
25 dec. 1937
Rise
Wilhelmine Charlotte Lorenzen
1887-
Wilhelmine Charlotte Lorenzen
F:
2 okt. 1887
Møgeltønder
NN
Nis Marius Nissen
1884-
Nis Marius Nissen
F:
7 sep. 1884
Vedsted s. (Skovby)
G:
7 apr. 1916
Møgeltønder
Otto Diedrich Lorenzen
1889-
Otto Diedrich Lorenzen
F:
6 okt. 1889
Møgeltønder
Hans Lorenzen
1833-1903
Hans Lorenzen
F:
10 feb. 1833
Tønder
D:
26 aug. 1903
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Nielsen
1847-1926
Frederikke Rosine Juliane Nielsen
F:
10 dec. 1847
Møgeltønder
G:
14 feb. 1867
Møgeltønder
D:
14 jun. 1926
Møgeltønder
Anna Dorothea Helene Petrea Lorenzen
1834-1840
Anna Dorothea Helene Petrea Lorenzen
F:
23 mar. 1834
Tønder
D:
27 mar. 1840
Hostrup s. (Solderup)
Thomas Nielsen Thomsen
1867-
Thomas Nielsen Thomsen
F:
26 okt. 1867
Møgeltønder s. (Toghale)
Catharina Juliane Johanne Lorenzen
1836-1901
Catharina Juliane Johanne Lorenzen
F:
10 apr. 1836
Tønder
D:
7 jul. 1901
Møgeltønder s. (Toghale)
Laust Nielsen Thomsen
1821-
Laust Nielsen Thomsen
F:
16 feb. 1821
Møgeltønder s. (Toghale)
G:
24 okt. 1866
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1839-
Christian Hansen Lorenzen
F:
4 apr. 1839
Hostrup s. (Solderup)
Anna Wilhelmine Friderica Lorenzen
1842-
Anna Wilhelmine Friderica Lorenzen
F:
3 maj 1842
Hostrup s. (Solderup)
Anthon Theodor Lorenzen
1845-
Anthon Theodor Lorenzen
F:
11 aug. 1845
Ravsted s. (Fogderup)
Eleonora Charlotte Wilhelmine Lorenzen
1849-
Eleonora Charlotte Wilhelmine Lorenzen
F:
10 jan. 1849
Ravsted s. (Fogderup)
Maria Agathe Helena Lorenzen
1854-
Maria Agathe Helena Lorenzen
F:
7 dec. 1854
Ravsted s. (Fogderup)
Anna Hoeck
ca. 1813-
Anna Hoeck
F:
ca. 1813
Enge
Hans Annäus Lorenzen
1807-1872
Hans Annäus Lorenzen
F:
2 dec. 1807
Tønder
G:
5 jul. 1832
Hostrup
D:
30 jul. 1872
Ravsted s. (Hynding)
Baltzer Schmidt Hoeck
ca. 1815-
Baltzer Schmidt Hoeck
F:
ca. 1815
Enge
Doris Cathrine Henriette Ulbrich
ca. 1825-
Doris Cathrine Henriette Ulbrich
F:
ca. 1825
Glücksburg
G:
5 mar. 1861
Ubjerg
Anna Caroline Hoeck
1856-
Anna Caroline Hoeck
F:
24 jan. 1856
Krusmølle
Dødfødt søn
1857-1857
Dødfødt søn
F:
18 jun. 1857
Krusmølle
D:
18 jun. 1857
Krusmølle
Christian Peter Hoeck
1817-
Christian Peter Hoeck
F:
25 maj 1817
Enge
Marie Sophie Ulbrich
1820-
Marie Sophie Ulbrich
F:
25 jul. 1820
Glücksburg eller Flensborg
G:
26 maj 1854
Hostrup
Anna Dorthea Hoeck
1820-1820
Anna Dorthea Hoeck
F:
23 feb. 1820
Hellevad
D:
7 maj 1820
Hellevad
Dorothea Johanne Hoeck
1821-1873
Dorothea Johanne Hoeck
F:
24 sep. 1821
Hellevad
D:
TIDLIGST 1873
Anne Schmidt-Tychsen
1786-1861
Anne Schmidt-Tychsen
F:
26 maj 1786
D:
29 jul. 1861
Sdr. Løgum
Christian Hansen Hoeck
1779-1873
Christian Hansen Hoeck
F:
15 apr. 1779
G:
8 jun. 1810
D:
28 jun. 1873
Sdr. Løgum
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
1858-1900
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
F:
26 mar. 1858
Braderup s. (Uphusum)
D:
22 okt. 1900
Niebøl
Dorothea Carstensen
1854-1924
Dorothea Carstensen
F:
22 dec. 1854
Lindholm
D:
11 okt. 1924
Hans Adolph Joldrichsen
1860-
Hans Adolph Joldrichsen
F:
3 maj 1860
Braderup s. (Uphusum)
Adelheit Margrethe Joldrichsen
1863-1864
Adelheit Margrethe Joldrichsen
F:
1 maj 1863
Braderup s. (Uphusum)
D:
2 mar. 1864
Braderup s. (Uphusum)
Mathias Schmidt Tüchsen Joldrichsen
1865-
Mathias Schmidt Tüchsen Joldrichsen
F:
26 feb. 1865
Braderup s. (Uphusum)
Anthon Christian Joldrichsen
1867-
Anthon Christian Joldrichsen
F:
28 okt. 1867
Braderup s. (Uphusum)
Carl Anthon Joldrichsen
1870-
Carl Anthon Joldrichsen
F:
13 jun. 1870
Braderup s. (Uphusum)
Anna Catharina Adelheid Joldrichsen
1872-
Anna Catharina Adelheid Joldrichsen
F:
28 dec. 1872
Braderup s. (Uphusum)
Mathias Joldrichsen
1832-1873
Mathias Joldrichsen
F:
16 apr. 1832
Braderup s. (Uphusum)
D:
7 jul. 1873
Braderup s. (Uphusum)
Anna Catharina Hansen
1833-1873
Anna Catharina Hansen
F:
14 okt. 1833
G:
9 okt. 1857
Braderup
D:
5 jan. 1873
Catharina Margrethe Joldrichsen
1834-
Catharina Margrethe Joldrichsen
F:
4 jan. 1834
Braderup s. (Uphusum)
Diedrich Schween
ca. 1832-
Diedrich Schween
F:
ca. 1832
Harburg s. ved Hannover
G:
10 maj 1860
Braderup
Adelheit Margrethe Schmidt-Tychsen
1807-1836
Adelheit Margrethe Schmidt-Tychsen
F:
25 jul. 1807
Hanved s. (Harrislee)
D:
1 aug. 1836
Braderup s. (Uphusum)
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
1807-1875
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
F:
18 aug. 1807
Braderup s. (Uphusum)
G:
17 jun. 1831
Braderup
D:
7 jun. 1875
Braderup s. (Uphusum)
Wilhelmine Schmidt-Tychsen
1812-
Wilhelmine Schmidt-Tychsen
F:
1812
Hanved s.
Andreas Danielsen Hansen
ca. 1810-
Andreas Danielsen Hansen
F:
ca. 1810
Braderup s. (Uphusum)
G:
23 maj 1851
Braderup
Maria Schmidt-Tychsen
1817-1837
Maria Schmidt-Tychsen
F:
20 jul. 1817
Hanved s.
D:
25 sep. 1837
Braderup s. (Uphusum)
Helene Schmidt-Tychsen
1822-
Helene Schmidt-Tychsen
F:
1822
Hanved s.
Nicolai Johann Paysen
ca. 1815-
Nicolai Johann Paysen
F:
ca. 1815
Matthias Schmidt-Tychsen
1787-1863
Matthias Schmidt-Tychsen
F:
2 dec. 1787
D:
21 maj 1863
Braderup s. (Uphusum)
Catharina Margrethe Hansen
1781-1846
Catharina Margrethe Hansen
F:
1781
Adelby
D:
25 nov. 1846
Braderup s. (Uphusum)
Catharina Schmidt-Tychsen
1789-1855
Catharina Schmidt-Tychsen
F:
3 aug. 1789
D:
18 aug. 1855
Baltzer Schmidt-Tychsen
1750-1826
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
1750
Tønder
D:
22 aug. 1826
Tønder
Eleonore Charlotte Wilhelmine Carstensen
1754-1823
Eleonore Charlotte Wilhelmine Carstensen
F:
maj 1754
Enge
G:
20 sep. 1776
Tønder
D:
2 jun. 1823
Tønder
Casparus Schmidt
1727-1787
Casparus Schmidt
F:
1727
Tønder
D:
21 sep. 1787
Tønder
Maria Tychsen
1729-1751
Maria Tychsen
F:
1729
Tønder
G:
1749
Tønder
D:
1751
Tønder
Maria Schmidt
1756-
Maria Schmidt
F:
7 okt. 1756
Andreas Friederich Schamvogel
1734-1809
Andreas Friederich Schamvogel
F:
1734
G:
23 okt. 1778
D:
1809
Lorenz Nissen Schmidt
1759-1826
Lorenz Nissen Schmidt
F:
7 jun. 1759
D:
24 mar. 1826
Maria Lucia Petersen
-1855
Maria Lucia Petersen
G:
10 aug. 1798
D:
30 nov. 1855
Christina Bertelsen
1810-1885
Christina Bertelsen
F:
19 aug. 1810
Aabenraa
D:
6 sep. 1885
Aabenraa
Peter Erich Bernhard Voss
1818-1888
Peter Erich Bernhard Voss
F:
24 jun. 1818
Slesvig
G:
22 okt. 1850
Aabenraa
D:
8 jan. 1888
Aabenraa
Michael Peter Bertelsen
1814-1814
Michael Peter Bertelsen
F:
2 apr. 1814
Aabenraa
D:
17 jun. 1814
Aabenraa
Maria Margaretha Amalia Bertelsen
1816-
Maria Margaretha Amalia Bertelsen
F:
18 nov. 1816
Aabenraa
Hans Jürgen Worm
1803-1853
Hans Jürgen Worm
F:
17 nov. 1803
G:
1 jan. 1845
Aabenraa
D:
5 jun. 1853
Aabenraa
Jürgen Bertelsen
1854-
Jürgen Bertelsen
F:
16 jan. 1854
Aabenraa
Jürgen Bertelsen
1819-1862
Jürgen Bertelsen
F:
22 jan. 1819
Aabenraa
D:
1859/62
Ernestine Magdalena Ingeborg Junge
ca. 1828-1854
Ernestine Magdalena Ingeborg Junge
F:
ca. 1828
G:
29 okt. 1850
Aabenraa
D:
14 apr. 1854
Aabenraa
Claus Bertelsen
1859-
Claus Bertelsen
F:
6 feb. 1859
Aabenraa
Christine Sofie Carstensen
1835-
Christine Sofie Carstensen
F:
20 okt. 1835
G:
1854/59
Michalina Petrea Bertelsen
1821-1839
Michalina Petrea Bertelsen
F:
11 jun. 1821
Aabenraa
D:
SENEST 1839
Helena Christina Jensen
1856-1864
Helena Christina Jensen
F:
21 apr. 1856
Aabenraa
D:
13 mar. 1864
Aabenraa
Catharina Bertelsen
1828-1860
Catharina Bertelsen
F:
15 maj 1828
Aabenraa
D:
12 jan. 1860
Aabenraa
Johann Jørgen Jensen
1826-
Johann Jørgen Jensen
F:
1 sep. 1826
G:
15 apr. 1851
Aabenraa
Claus Bertelsen
1785-1866
Claus Bertelsen
F:
29 okt. 1785
Aabenraa
D:
24 nov. 1866
Aabenraa
Helena Christina Koch
-1838
Helena Christina Koch
G:
17 nov. 1809
Aabenraa
D:
2 dec. 1838
Aabenraa
Jacob Peter Nielsen
1832-1846
Jacob Peter Nielsen
F:
4 sep. 1832
Aabenraa
D:
6 feb. 1846
Aabenraa
Catharina Paulsen
1811-1890
Catharina Paulsen
F:
29 okt. 1811
Aabenraa
D:
31 mar. 1890
Aabenraa
Peter Nielsen
ca. 1811-1834
Peter Nielsen
F:
ca. 1811
Gl. Haderslev
G:
4 nov. 1831
Aabenraa
D:
16 dec. 1834
Aabenraa
Gunder Marie Gielow
1841-
Gunder Marie Gielow
F:
16 apr. 1841
Aabenraa
Carl Robert Otto Mack
1836-
Carl Robert Otto Mack
F:
19 maj 1836
Danzig
G:
1 apr. 1866
Aabenraa
Catharina Wilhelmine Eline Gielow
1845-
Catharina Wilhelmine Eline Gielow
F:
31 jan. 1845
Aabenraa
Hans Nicolai Gielow
1809-1872
Hans Nicolai Gielow
F:
31 aug. 1809
G:
25 feb. 1841
Aabenraa
D:
12 apr. 1872
Løgumkloster
Catharina Amalia Paulsen
1834-1902
Catharina Amalia Paulsen
F:
27 dec. 1834
Aabenraa
D:
10 mar. 1902
Aabenraa
Paul Davidsen
1833-1900
Paul Davidsen
F:
21 sep. 1833
Aabenraa
G:
10 sep. 1856
Aabenraa
D:
26 feb. 1900
Aabenraa
Sara Johanne Paulsen
1837-1864
Sara Johanne Paulsen
F:
9 jan. 1837
Aabenraa
D:
9 apr. 1864
Aabenraa
David Davidsen
1837-1881
David Davidsen
F:
25 mar. 1837
Aabenraa
G:
20 sep. 1861
Aabenraa
D:
27 nov. 1881
Aabenraa
Jacob Paulsen
1838-1913
Jacob Paulsen
F:
17 feb. 1838
Aabenraa
D:
3 jul. 1913
Aabenraa
Julie Mikkelsen
1846-
Julie Mikkelsen
F:
29 mar. 1846
Aabenraa
G:
23 maj 1865
Aabenraa
Nicolai Peter Cadovius Paulsen
1839-
Nicolai Peter Cadovius Paulsen
F:
21 okt. 1839
Aabenraa
Ida Paulsen
1841-
Ida Paulsen
F:
24 mar. 1841
Aabenraa
Helmer Buchholdt
1833-1874
Helmer Buchholdt
F:
6 aug. 1833
Haderslev
G:
4 okt. 1870
Aabenraa
D:
SEN. 1874
Johan Peder Pedersen
1840-
Johan Peder Pedersen
F:
19 sep. 1840
Nyborg
G:
14 mar. 1882
Aabenraa
Waldemar Paulsen
1843-
Waldemar Paulsen
F:
6 jan. 1843
Aabenraa
Anna Magdalene Schmidt
Erich Paulsen
1844-
Erich Paulsen
F:
17 sep. 1844
Aabenraa
Anna Petrine Wetche
Hans Adolph Paulsen
1849-
Hans Adolph Paulsen
F:
22 dec. 1849
Aabenraa
Ingeborg Christina Ipland
1856-1921
Ingeborg Christina Ipland
F:
18 nov. 1856
Aabenraa
G:
29 maj 1877
Aabenraa
D:
28 dec. 1921
Aabenraa
Jørgen Paulsen
1814-1881
Jørgen Paulsen
F:
12 jan. 1814
Aabenraa
D:
23 dec. 1881
Aabenraa
Caroline Amalie Winter
ca. 1812-1866
Caroline Amalie Winter
F:
ca. 1812
G:
1833/34
D:
26 aug. 1866
Aabenraa
Hermann Paulsen
1867-
Hermann Paulsen
F:
26 jul. 1867
Aabenraa
Maria Paulsen
1868-1869
Maria Paulsen
F:
14 nov. 1868
Aabenraa
D:
10 sep. 1869
Aabenraa
Anna Maria Kiær
1838-1870
Anna Maria Kiær
F:
7 dec. 1838
Aabenraa
G:
18 jan. 1867
Aabenraa
D:
6 aug. 1870
Aabenraa
Catharina Regina Fischer
1833-
Catharina Regina Fischer
F:
4 dec. 1833
Aabenraa
G:
8 jul. 1871
Aabenraa
Erich Paulsen
1816-1816
Erich Paulsen
F:
7 feb. 1816
Aabenraa
D:
6 nov. 1816
Aabenraa
Erich Paulsen
1818-1843
Erich Paulsen
F:
15 jan. 1818
Aabenraa
D:
31 maj 1843
Guayaqil
Christine Wildfang
1866-1866
Christine Wildfang
F:
28 feb. 1866
Aabenraa
D:
6 aug. 1866
Aabenraa
Jeppe Christian Wildfang
1867-
Jeppe Christian Wildfang
F:
3 nov. 1867
Aabenraa
Maria Margaretha Bruhn
1841-
Maria Margaretha Bruhn
F:
29 jul. 1841
Aabenraa
Georg Martin From Wildfang
1839-
Georg Martin From Wildfang
F:
18 okt. 1839
Åstrup s.
G:
27 sep. 1863
Aabenraa
Carl Becker
Adolf Heinrich August Malling
1867-1874
Adolf Heinrich August Malling
F:
4 aug. 1867
Aabenraa
D:
21 apr. 1874
Louise Marie Magdalene Malling
1870-1872
Louise Marie Magdalene Malling
F:
3 jun. 1870
D:
28 apr. 1872
Ludvig Malling
1872-
Ludvig Malling
F:
15 jun. 1872
Louise Christine Mathilde Malling
1873-1876
Louise Christine Mathilde Malling
F:
21 okt. 1873
D:
27 jan. 1876
Christine Louise Malling
1876-
Christine Louise Malling
F:
25 sep. 1876
Jacobine Catharina Bruhn
1844-
Jacobine Catharina Bruhn
F:
17 jul. 1844
Aabenraa
Adolf Heinrich Georg Malling
1843-
Adolf Heinrich Georg Malling
F:
23 sep. 1843
Süderstapel
G:
30 okt. 1866
Aabenraa
Grete Hartvig-Møller
1899-
Grete Hartvig-Møller
F:
27 okt. 1899
Frederiksberg
Kirsten Hartvig-Møller
1902-1980
Kirsten Hartvig-Møller
F:
15 jun. 1902
Frederiksberg
D:
1980
Knud Lauritzen
1904-1978
Knud Lauritzen
F:
12 apr. 1904
Esbjerg
G:
30 jul. 1927
D:
6 maj 1978
Dana Anglia på Nordsøen
Hans Hartvig-Møller
1873-1953
Hans Hartvig-Møller
F:
9 feb. 1873
Nordborg
D:
10 apr. 1953
Gentofte (Amtssygeh.)
Karen Sophie Resen Steenstrup
1872-1956
Karen Sophie Resen Steenstrup
F:
12 feb. 1872
Kolt s. (Staustrup)
G:
14 jul. 1898
Ll. Lyngby
D:
8 okt. 1956
Gentofte (Amtssygeh.)
Adolf Hartvig Møller
1874-
Adolf Hartvig Møller
F:
24 apr. 1874
Nordborg
Sophie Christine Møller
1875-
Sophie Christine Møller
F:
9 aug. 1875
Nordborg
Christian Frederik Hartvig Møller
1877-
Christian Frederik Hartvig Møller
F:
30 maj 1877
Nordborg
Frederik Axel Hartvig Møller
1878-
Frederik Axel Hartvig Møller
F:
8 nov. 1878
Aabenraa
Valdemar Hartvig Møller
1880-
Valdemar Hartvig Møller
F:
19 jul. 1880
Nexø
Bertha Signe Marie Møller
1882-
Bertha Signe Marie Møller
F:
16 jan. 1882
Nexø
Julie Bruhn
1847-1896
Julie Bruhn
F:
20 mar. 1847
Aabenraa
D:
7 apr. 1896
Ludvig Hartvig Møller
1840-1919
Ludvig Hartvig Møller
F:
23 jul. 1840
Verst
G:
2 jul. 1872
Aabenraa
D:
17 mar. 1919
Joachim Adolf Bruhn
1876-
Joachim Adolf Bruhn
F:
29 jan. 1876
til søs
Jessenius Bruhn
1876-
Jessenius Bruhn
F:
20 dec. 1876
Aabenraa
Catharina Marie Bruhn
1881-
Catharina Marie Bruhn
F:
12 mar. 1881
Aabenraa
Andreas Andersen
Andreas Andersen
G:
17 okt. 1902
Aabenraa
Jürgen Bruhn
1884-
Jürgen Bruhn
F:
4 sep. 1884
Aabenraa
Margrethe Marie Bruhn
1891-
Margrethe Marie Bruhn
F:
16 okt. 1891
Cuxhaven
Ottilie Bruhn
1891-
Ottilie Bruhn
F:
21 aug. 1891
Aabenraa
Johannes Jensen Boysen
1888-
Johannes Jensen Boysen
F:
18 maj 1888
G:
28 okt. 1913
Aabenraa
Jes Philipsen
1889-
Jes Philipsen
F:
5 dec. 1889
G:
7 okt. 1919
Aabenraa
Jürgen Bruhn
1849-1901
Jürgen Bruhn
F:
24 apr. 1849
Aabenraa
D:
18 mar. 1901
Aabenraa
Anna Catharina Hansen
1848-1932
Anna Catharina Hansen
F:
25 okt. 1848
Aabenraa
G:
17 nov. 1874
Aabenraa
D:
5 apr. 1932
Mathilde Bruhn
1852-
Mathilde Bruhn
F:
11 nov. 1852
Aabenraa
Hans Jensen Wilgaard
1845-
Hans Jensen Wilgaard
F:
15 apr. 1845
Aabenraa
G:
22 maj 1875
Aabenraa
Augusta Bruhn
1854-1857
Augusta Bruhn
F:
6 aug. 1854
Aabenraa
D:
6 sep. 1857
Aabenraa
Andreas Adolf Jacob Bruhn
1889-
Andreas Adolf Jacob Bruhn
F:
14 okt. 1889
Aabenraa
Christine Anna Bruhn
1894-
Christine Anna Bruhn
F:
6 jul. 1894
Aabenraa
Jacob Bruhn
1856-1929
Jacob Bruhn
F:
19 jul. 1856
Aabenraa
D:
10 jun. 1929
Aabenraa
Anna Maria Dorothea Marcussen
1857-1922
Anna Maria Dorothea Marcussen
F:
6 jan. 1857
Aabenraa
G:
21 sep. 1888
Aabenraa
D:
8 okt. 1922
Aabenraa
Christine Bruhn
1859-1866
Christine Bruhn
F:
9 jan. 1859
Aabenraa
D:
25 apr. 1866
Aabenraa
Helene Bruhn
1860-1876
Helene Bruhn
F:
1 sep. 1860
Aabenraa
D:
12 apr. 1876
Aabenraa
Gunnar Bauer
1914-
Gunnar Bauer
F:
2 jan. 1914
Husby, Odense Amt
August Adolf Bauer
1888-
August Adolf Bauer
F:
30 mar. 1888
Hårslev s. (Lykkesborg)
Sørine Maren Kirstine Jensen
1884-
Sørine Maren Kirstine Jensen
F:
28 mar. 1884
Husby, Odense Amt
G:
25 mar. 1913
Odense (Skt. Knuds s.)
Maren Rebekka Bruhn
1863-1890
Maren Rebekka Bruhn
F:
19 feb. 1863
Aabenraa
D:
9 maj 1890
Hårslev s. (Lykkesborg)
Johan Daniel Bauer
1860-1933
Johan Daniel Bauer
F:
7 apr. 1860
Rudkøbing
G:
6 aug. 1886
Aabenraa
D:
26 sep. 1933
Odense (Amtssygeh.)
Joachim Adolph Bruhn
1865-
Joachim Adolph Bruhn
F:
11 feb. 1865
Aabenraa
Jürgen Andreas Marcussen
1891-
Jürgen Andreas Marcussen
F:
5 jan. 1891
Aabenraa
Christine Marie Marcussen
1892-
Christine Marie Marcussen
F:
1 dec. 1892
Aabenraa
Hartvig Alexander Marcussen
1894-
Hartvig Alexander Marcussen
F:
13 aug. 1894
Aabenraa
Anna Marcussen
1895-
Anna Marcussen
F:
11 okt. 1895
Aabenraa
Auguste Christine Bruhn
1867-
Auguste Christine Bruhn
F:
12 jul. 1867
Aabenraa
Hartvig Alexander Marcussen
1859-1897
Hartvig Alexander Marcussen
F:
3 dec. 1859
Aabenraa
G:
5 nov. 1889
Aabenraa
D:
28 jul. 1897
Aabenraa
Christina Paulsen
1821-1893
Christina Paulsen
F:
6 apr. 1821
Aabenraa
D:
1 mar. 1893
Aabenraa
Joachim Adolph Bruhn
1818-1874
Joachim Adolph Bruhn
F:
5 nov. 1818
Løjt s. (Strågård)
G:
7 jan. 1841
Aabenraa
D:
1873/1874
Catharina Paulsen
1858-1867
Catharina Paulsen
F:
6 feb. 1858
Aabenraa
D:
5 okt. 1867
Aabenraa
Friedrich Paulsen
1859-
Friedrich Paulsen
F:
12 okt. 1859
Aabenraa
Jacob Paulsen
1861-
Jacob Paulsen
F:
12 feb. 1861
Aabenraa
Maria Thorkilde Julie Andersen
1864-
Maria Thorkilde Julie Andersen
F:
20 jun. 1864
Aabenraa
G:
4 okt. 1889
Aabenraa
Hermann Paulsen
1864-
Hermann Paulsen
F:
7 sep. 1864
Aabenraa
Hermann Paulsen
1823-1867
Hermann Paulsen
F:
12 aug. 1823
Aabenraa
D:
9 apr. 1867
Aabenraa
Catharina Regina Fischer
1833-
Catharina Regina Fischer
F:
4 dec. 1833
Aabenraa
G:
20 mar. 1857
Aabenraa
Margaretha Amalia Paulsen
1826-1888
Margaretha Amalia Paulsen
F:
24 apr. 1826
Aabenraa
D:
6 aug. 1888
Aabenraa
Jürgen Bruhn
1850-
Jürgen Bruhn
F:
7 jul. 1850
Aabenraa
Marie Magdalene Callesen
1901-
Marie Magdalene Callesen
F:
6 okt. 1901
Aabenraa
Erich Johannes Juk
1900-
Erich Johannes Juk
F:
14 jul. 1900
G:
1 aug. 1926
Aabenraa
Cathrine Callesen
1903-
Cathrine Callesen
F:
3 mar. 1903
Aabenraa
Margarete Callesen
1905-
Margarete Callesen
F:
20 jul. 1905
Aabenraa
Viggo Einer Danholt
1889-
Viggo Einer Danholt
F:
7 okt. 1889
København
G:
15 dec. 1968
Løjt
Birgit Cathrine Høffner
Bendt Maria Finn Brønnum Scavenius
Anna Ida Callesen
Carl Høffner
1902-1970
Carl Høffner
F:
2 maj 1902
Aabenraa
D:
SENEST 1970
Marie Louise Callesen
1909-
Marie Louise Callesen
F:
1 aug. 1909
Aabenraa
Peter Callesen
1911-1986
Peter Callesen
F:
3 nov. 1911
Aabenraa
D:
1986
Gerda Sophie Bertelsen
1912-
Gerda Sophie Bertelsen
F:
19 jan. 1912
Horsens Klostersogn
G:
21 jul. 1936
Aabenraa
Johann Heinrich Callesen
1873-
Johann Heinrich Callesen
F:
23 nov. 1873
Aabenraa
Marie Bruhn
1878-
Marie Bruhn
F:
15 mar. 1878
Løjt s. (Strågård)
Maria Catharina Callesen
1876-
Maria Catharina Callesen
F:
13 apr. 1876
Aabenraa
Ingward Windfeld Callesen
1878-1878
Ingward Windfeld Callesen
F:
18 apr. 1878
Aabenraa
D:
24 apr. 1878
Aabenraa
Marie Louise Carstensen
1916-
Marie Louise Carstensen
F:
24 feb. 1916
Aabenraa
Ida Johanne Carstensen
1917-
Ida Johanne Carstensen
F:
5 sep. 1917
Aabenraa
Anna Ida Callesen
1879-
Anna Ida Callesen
F:
4 jun. 1879
Aabenraa
Johannes Marquardt Carstensen
1875-1931
Johannes Marquardt Carstensen
F:
30 maj 1875
Valsbüll, Flensborg Amt
G:
10 jul. 1908
Aabenraa
D:
18 mar. 1931
Aabenraa
Elisabeth Katharina Louise Callesen
1913-
Elisabeth Katharina Louise Callesen
F:
13 apr. 1913
Mainz-Kostheim, Tyskland
Ingward Heinz Callesen
1917-1989
Ingward Heinz Callesen
F:
19 jan. 1917
Mainz-Kostheim, Tyskland
D:
5 sep. 1989
Aabenraa
Else Dorthea Kirstine Thomsen
1920-2011
Else Dorthea Kirstine Thomsen
F:
7 sep. 1920
D:
31 aug. 2011
Aabenraa
Ingward Windfeld Callesen
1882-1919
Ingward Windfeld Callesen
F:
6 mar. 1882
Aabenraa
D:
15 dec. 1919
Aabenraa
Louise Noll
1888-1968
Louise Noll
F:
18 okt. 1888
Mainz, Tyskland
D:
5 jan. 1968
Aabenraa (sygehuset)
Margrethe Christiane Bruhn
1908-
Margrethe Christiane Bruhn
F:
23 sep. 1908
Aabenraa
Helene Callesen
1884-
Helene Callesen
F:
22 nov. 1884
Aabenraa
Hans Bruhn
1876-1927
Hans Bruhn
F:
1 apr. 1876
Løjt s. (Strågård)
G:
1905
Hong Kong
D:
apr. 1927
Østersøen nord for Scholpin
Gedske Callesen
1916-
Gedske Callesen
F:
24 jan. 1916
Aabenraa
Peter Callesen
1887-1916
Peter Callesen
F:
25 sep. 1887
Aabenraa
D:
2 aug. 1916
Aabenraa
Christine Jacobsen
1895-
Christine Jacobsen
F:
1 maj 1895
Møgeltønder
G:
11 sep. 1914
Aabenraa
Christian Johan Jacobsen
1910-
Christian Johan Jacobsen
F:
1 jan. 1910
Aabenraa
Astrid M. Gertrud Skousen
1913-
Astrid M. Gertrud Skousen
F:
12 okt. 1913
København
Gedske Jacobsen
1911-1994
Gedske Jacobsen
F:
24 nov. 1911
Aabenraa
D:
1994
Peter Jacobsen
1913-1993
Peter Jacobsen
F:
9 sep. 1913
Aabenraa
D:
11 jan. 1993
Inger Nitta Palman
1917-
Inger Nitta Palman
F:
27 jul. 1917
Frederiksberg
Johanne Helene Jacobsen
1915-1989
Johanne Helene Jacobsen
F:
29 nov. 1915
Aabenraa
D:
1989
Arne Ploug Dahlkild
1909-
Arne Ploug Dahlkild
F:
17 sep. 1909
Kværndrup s. (Trunderupgård)
G:
10 jul. 1937
Aabenraa
Marie Cathrine Jacobsen
1919-
Marie Cathrine Jacobsen
F:
19 maj 1919
Aabenraa
Catharina Callesen
1890-1974
Catharina Callesen
F:
2 apr. 1890
Aabenraa
D:
5 jun. 1974
Aabenraa
Johan Peter Jacobsen
1880-1937
Johan Peter Jacobsen
F:
7 nov. 1880
Møgeltønder
G:
10 jul. 1908
Aabenraa
D:
29 jul. 1937
Aabenraa
Catharina Bruhn
1852-1914
Catharina Bruhn
F:
18 nov. 1852
Aabenraa
D:
7 nov. 1914
Aabenraa
Peter Callesen
1847-1905
Peter Callesen
F:
17 mar. 1847
Aabenraa
G:
20 dec. 1872
Aabenraa
D:
3 apr. 1905
Aabenraa
Maria Margaretha Bruhn
1857-1867
Maria Margaretha Bruhn
F:
14 sep. 1857
Aabenraa
D:
19 feb. 1867
Aabenraa
Auguste Eline Bruhn
1860-
Auguste Eline Bruhn
F:
25 jul. 1860
Aabenraa
D:
Mauritius
Johann Havemann
Johann Havemann
G:
1883
Jacob Bruhn
1862-
Jacob Bruhn
F:
3 apr. 1862
Aabenraa
Helene Junggreen
1859-1937
Helene Junggreen
F:
6 dec. 1859
Aabenraa
D:
1937
Ingrid Anna Jensen
1887-
Ingrid Anna Jensen
F:
4 feb. 1887
Aabenraa
Karen Christine Møller
1910-
Karen Christine Møller
F:
31 aug. 1910
Aabenraa
Johan Eriksen Hvidtfeldt
1908-1979
Johan Eriksen Hvidtfeldt
F:
12 dec. 1908
Vejle
G:
4 jul. 1939
Aabenraa
D:
2 maj 1979
Gentofte
Stig Jens Peer Møller
1910-
Stig Jens Peer Møller
F:
31 aug. 1910
Aabenraa
Erland Frederik Ingvard Møller
1915-
Erland Frederik Ingvard Møller
F:
20 maj 1915
Aabenraa
Marie Augusta Jensen
1889-1961
Marie Augusta Jensen
F:
30 jun. 1889
Aabenraa
D:
20 feb. 1961
Peter Jensen Møller
1866-1928
Peter Jensen Møller
F:
7 jun. 1866
Nustrup s. (Bæk)
G:
1909
D:
26 jan. 1928
Aabenraa
Peter Windfeld Ingward Jensen
1891-
Peter Windfeld Ingward Jensen
F:
13 jun. 1891
Aabenraa
Aage Jensen
1893-
Aage Jensen
F:
15 aug. 1893
Aabenraa
Margarethe Helene Jensen
1899-
Margarethe Helene Jensen
F:
29 jun. 1899
Aabenraa
Christine Margaretha Bruhn
1864-1942
Christine Margaretha Bruhn
F:
11 jan. 1864
Aabenraa
D:
1942
Peter Christian Jensen
1860-
Peter Christian Jensen
F:
10 feb. 1860
G:
20 apr. 1886
Aabenraa
Ejnar Møller
1889-1889
Ejnar Møller
F:
25 mar. 1889
Aabenraa
D:
22 aug. 1889
Aabenraa
Elli Marie Møller
1890-
Elli Marie Møller
F:
14 okt. 1890
Aabenraa
Eva Klindt Møller
1922-
Eva Klindt Møller
F:
30 okt. 1922
Aabenraa
Carl Ingward Møller
1892-
Carl Ingward Møller
F:
12 apr. 1892
Aabenraa
Christine Jacobsen
1895-
Christine Jacobsen
F:
1 maj 1895
Møgeltønder
G:
22 maj 1920
Aabenraa
Rigmor Møller
1895-
Rigmor Møller
F:
20 dec. 1895
Aabenraa
Kai Møller
1898-
Kai Møller
F:
24 dec. 1898
Aabenraa
Maren Rebekka Bruhn
1866-
Maren Rebekka Bruhn
F:
2 jun. 1866
Aabenraa
Herløv Marius Jensen Møller
1855-
Herløv Marius Jensen Møller
F:
5 sep. 1855
Aabenraa
G:
17 feb. 1888
Aabenraa
Marie Lucie Bruhn
1868-
Marie Lucie Bruhn
F:
25 jul. 1868
Aabenraa
Maria Catharina Paulsen
1828-1904
Maria Catharina Paulsen
F:
12 maj 1828
Aabenraa
D:
30 maj 1904
Hellerup
Ingward Windfeld Bruhn
1824-1875
Ingward Windfeld Bruhn
F:
8 sep. 1824
Aabenraa
G:
26 aug. 1849
Aabenraa
D:
12 apr. 1875
Aabenraa
Catharina Bertelsen
1787-1828
Catharina Bertelsen
F:
31 jul. 1787
Aabenraa
D:
20 maj 1828
Aabenraa
Jacob Paulsen
1784-1847
Jacob Paulsen
F:
30 nov. 1784
Aabenraa
G:
22 mar. 1811
Aabenraa
D:
28 jan. 1847
Aabenraa
Jürgen Bertelsen
1818-1820
Jürgen Bertelsen
F:
4 aug. 1818
Aabenraa
D:
17 aug. 1820
Aabenraa
Emil Bertelsen
1828-
Emil Bertelsen
F:
4 maj 1828
Aabenraa
Casparus Bertelsen
1790-1847
Casparus Bertelsen
F:
12 jun. 1790
Aabenraa
D:
15 mar. 1847
Aabenraa
Helena Christina Kopperholdt
1794-
Helena Christina Kopperholdt
F:
24 jul. 1794
Aabenraa
G:
17 jan. 1817
Aabenraa
Moritz Friedrich Bernhard Funcke
1822-1823
Moritz Friedrich Bernhard Funcke
F:
17 mar. 1822
Aabenraa
D:
10 feb. 1823
Aabenraa
Bernhardine Funcke
1823-
Bernhardine Funcke
F:
26 dec. 1823
Aabenraa
Moritz Johannes Weil
1823-
Moritz Johannes Weil
F:
1823
G:
25 sep. 1853
Aabenraa
Christina Funcke
1825-1887
Christina Funcke
F:
24 dec. 1825
Aabenraa
D:
12 sep. 1887
Aabenraa (Günderoths Stiftelse)
Amalie Funcke
1828-
Amalie Funcke
F:
9 apr. 1828
Aabenraa
Valdemar Jørgen Roger Funcke
1867-1912
Valdemar Jørgen Roger Funcke
F:
1 jul. 1867
København
D:
2 dec. 1912
København
Eigil William Anton Louis Krarup
1900-
Eigil William Anton Louis Krarup
F:
13 mar. 1900
København
Gerda Hilma Alma Krarup
1902-
Gerda Hilma Alma Krarup
F:
5 okt. 1902
København
Henny Bernhardine Funcke Krarup
1909-
Henny Bernhardine Funcke Krarup
F:
16 dec. 1909
København
Alma Fanny Natalie Funcke
1870-
Alma Fanny Natalie Funcke
F:
15 aug. 1870
København
Ludvig Constanz Krarup
1863-
Ludvig Constanz Krarup
F:
10 okt. 1863
G:
12 Maj 1899
Bernhard Villiam John Funcke
1878-
Bernhard Villiam John Funcke
F:
24 jun. 1878
København
Jürgen (senere Jørgen) Funcke
1830-1897
Jürgen (senere Jørgen) Funcke
F:
22 maj 1830
Aabenraa
D:
20 jun. 1897
København
Hilda Alvine Andrea Iversen
1839-
Hilda Alvine Andrea Iversen
F:
5 jun. 1839
København
Anna Marie Bertelsen
1793-1861
Anna Marie Bertelsen
F:
8 dec. 1793
Aabenraa
D:
8 aug. 1861
Aabenraa
Andreas Heinrich Funcke
ca. 1788-1849
Andreas Heinrich Funcke
F:
ca. 1788
G:
1 okt. 1819
Aabenraa
D:
20 aug. 1849
Christina Bertelsen
1796-
Christina Bertelsen
F:
19 jun. 1796
Aabenraa
Christina Schmidt
1760-1797
Christina Schmidt
F:
22 sep. 1760
D:
16 apr. 1797
Aabenraa
Jürgen Bertelsen
ca. 1759-1804
Jürgen Bertelsen
F:
ca. 1759
G:
19 sep. 1783
D:
29 jan. 1804
Aabenraa
Anna Schmidt
1762-1762
Anna Schmidt
F:
5 apr. 1762
D:
8 apr. 1762
Friderica Schmidt
1764-1764
Friderica Schmidt
F:
1 apr. 1764
D:
1 maj 1764
Hinrich Henningsen Schmidt
1766-1825
Hinrich Henningsen Schmidt
F:
8 maj 1766
D:
9 sep. 1825
Maria Sabina Wichmann
-1857
Maria Sabina Wichmann
D:
30 nov. 1857
Friedrich Johann Schmidt
1771-1771
Friedrich Johann Schmidt
F:
4 dec. 1771
D:
20 dec. 1771
Catharina Nissen
1735-1812
Catharina Nissen
F:
21 maj 1735
Tønder
G:
1754
D:
31 mar. 1812
NN Schmidt
1730-1731
NN Schmidt
F:
FMTL. 1729/30
Tønder
D:
1731
Tønder
Hinrich Henningsen Schmidt
1733-1740
Hinrich Henningsen Schmidt
F:
1733
D:
1740
Forældre
Hinrich Henningsen
1671-1717
Catharina Lorentzdatter
1676-
Anna Henningsen
1700-1770
Anna Henningsen
F:
1700
D:
20 mar. 1770
Baltzer Schmidt
1692-1770
Baltzer Schmidt
F:
1692
Tønder
D:
19 okt. 1770
Tønder