Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Johan Henrik Koch
ca. 1761 -
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Lorentzia Ressel
1842-
Lorentzia Ressel
F:
30 maj 1842
Middelfart
Carl Michael Gottfred Nitschke Ressel
1844-
Carl Michael Gottfred Nitschke Ressel
F:
21 nov. 1844
Middelfart
Henriette Christina Isabella Ressel
1847-
Henriette Christina Isabella Ressel
F:
9 jan. 1847
Middelfart
Ida Marie Elfrida Ressel
1849-
Ida Marie Elfrida Ressel
F:
30 maj 1849
Middelfart
Anna Christine Koch
1808-
Anna Christine Koch
F:
29 jul. 1808
Middelfart
Henrik Ressel
ca. 1810-
Henrik Ressel
F:
ca. 1810
Horsens
G:
30 jul. 1841
Middelfart
Johan Henrich Koch
1809-
Johan Henrich Koch
F:
22 dec. 1809
Middelfart
Isak Christian Koch
1840-
Isak Christian Koch
F:
25 apr. 1840
København
Isidora Oxholm
1843-
Isidora Oxholm
F:
27 aug. 1843
Kolding
G:
17 jun. 1866
Kolding
Camma Sara Koch
ca. 1841-
Camma Sara Koch
F:
ca. 1841
Jens Brandt Koch
1810-
Jens Brandt Koch
F:
28 dec. 1810
Middelfart
Johanne Marie Georgine Mørch
ca. 1810-
Johanne Marie Georgine Mørch
F:
ca. 1810
Johan Peter Isaach Koch
1841-
Johan Peter Isaach Koch
F:
11 nov. 1841
Stubbekøbing
Rudolph Christian Koch
1843-
Rudolph Christian Koch
F:
18 mar. 1843
Stubbekøbing
Jens Brandt Koch
1844-
Jens Brandt Koch
F:
28 nov. 1844
Stubbekøbing
Theodor Carelius Koch
1846-
Theodor Carelius Koch
F:
13 dec. 1846
Stubbekøbing
Valdemar Christian Koch
1854-
Valdemar Christian Koch
F:
10 dec. 1854
Stubbekøbing
Marie Catinca Koch
1860-1945
Marie Catinca Koch
F:
1 feb. 1860
Stubbekøbing
D:
4 sep. 1945
Adam Carl Frederik Lunn
1851-1927
Adam Carl Frederik Lunn
F:
20 jun. 1851
Rønnebæk s. (Rønnebæksholm)
G:
14 maj 1891
Nr. Jernløse
D:
1 nov. 1927
Frederiksberg
Cilius Petersen Koch
1812-
Cilius Petersen Koch
F:
30 okt. 1812
Fredericia (Trinitatis s.)
Elisabeth Albertine Dorthea Berg
ca. 1818-1864
Elisabeth Albertine Dorthea Berg
F:
ca. 1818
G:
27 nov. 1840
Stubbekøbing
D:
27 feb. 1864
Stubbekøbing
Christian Holger Adler Koch
1814-
Christian Holger Adler Koch
F:
3 jun. 1814
Fredericia (Trinitatis s.)
Charlotte Gad
Hans Ulrich Oxholm
1842-1918
Hans Ulrich Oxholm
F:
27 apr. 1842
Kolding
D:
24 sep. 1918
Frederiksberg
Anna Cathrine Cecilie Dahl
1847-1925
Anna Cathrine Cecilie Dahl
F:
30 apr. 1847
G:
2 jul. 1872
Gentofte
D:
2 jun. 1925
Frederiksberg
Isidora Oxholm
1843-
Isidora Oxholm
F:
27 aug. 1843
Kolding
Isak Christian Koch
1840-
Isak Christian Koch
F:
25 apr. 1840
København
G:
17 jun. 1866
Kolding
Christine Marie Oxholm
1845-
Christine Marie Oxholm
F:
21 mar. 1845
Kolding
Carl Basse Oxholm
1847-
Carl Basse Oxholm
F:
1847
Kolding
Karen Caroline Oxholm
1849-1919
Karen Caroline Oxholm
F:
17 maj 1849
Kolding
D:
22 nov. 1919
Frederiksberg
Edvard Charles Hoffmann
1836-1899
Edvard Charles Hoffmann
F:
20 sep. 1836
København
G:
15 sep. 1868
Odense (Skt. Hans k.)
D:
20 apr. 1899
Helsingør (Skt. Olai)
Carl Theodor Oxholm
1850-1915
Carl Theodor Oxholm
F:
2 nov. 1850
Kolding
D:
1 sep. 1915
Marie Cecilie Andersen
Marie Cecilie Andersen
G:
26 aug. 1876
Lorentzia Jacobine Oxholm
1857-1919
Lorentzia Jacobine Oxholm
F:
1 okt. 1857
Kolding
D:
28 apr. 1919
Sønder-Felding s. (Birkeby)
Christen Nielsen, senere Christen Skjærbæk
1853-1906
Christen Nielsen, senere Christen Skjærbæk
F:
6 jun. 1853
Skarrild s. (Skarrildhuse)
G:
27 aug. 1886
D:
6 feb. 1906
Sønder-Felding s. (Minds)
Dorothea Christine Koch
1815-1879
Dorothea Christine Koch
F:
14 jul. 1815
Fredericia (Trinitatis s.)
D:
15 jan. 1879
Kolding
Jacob Frederik Oxholm
1816-1866
Jacob Frederik Oxholm
F:
30 apr. 1816
G:
4 jul. 1841
D:
7 apr. 1866
Kolding
Johanne Margrethe Christiane Koch
1818-
Johanne Margrethe Christiane Koch
F:
31 jan. 1818
Fredericia (Trinitatis s.)
Jakobine Nikoline Gerhardine Koch
1819-
Jakobine Nikoline Gerhardine Koch
F:
30 maj 1819
Fredericia (Trinitatis s.)
Isak Koch
1785-1838
Isak Koch
F:
10 nov. 1785
Eupen, Belgien
D:
6 sep. 1838
Jelling
Karen Basse Brandt
1777-
Karen Basse Brandt
F:
11 dec. 1777
Middelfart
G:
5 jun. 1808
Middelfart
Johan Henrik Koch
ca. 1761-
Johan Henrik Koch
F:
ca. 1761
Anne Christine Dehlhas
ca. 1763-
Anne Christine Dehlhas
F:
ca. 1763