Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Anne Marcusdatter
1684 - 1751 (66 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Niels Andersen Ullerup
1778-
Niels Andersen Ullerup
F:
11 okt. 1778
Ballum s. (Vesterende)
Gjertrud Sophie Arentzen
1783-
Gjertrud Sophie Arentzen
F:
14 maj 1783
Ballum s. (Vesterende)
G:
17 okt. 1807
Ballum
Anders Nielsen Schack
1834-1835
Anders Nielsen Schack
F:
1 maj 1834
D:
21 apr. 1835
Marie Cathrine Holm
1857-
Marie Cathrine Holm
F:
4 dec. 1857
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Marie Holm
1859-1860
Marie Holm
F:
23 sep. 1859
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
4 jun. 1860
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Marie Holm
1861-
Marie Holm
F:
20 mar. 1861
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Niels Hansen Holm
ca. 1862-
Niels Hansen Holm
F:
ca. 1862
Arrild s. (Øbjerg)
Meta Marie Holm
1865-
Meta Marie Holm
F:
23 jan. 1865
Brede s. (Kummerlev)
Jørgen Mathiesen Holm
1866-
Jørgen Mathiesen Holm
F:
8 nov. 1866
Oksenvad
Elise Mette Kjestine Holm
1869-1869
Elise Mette Kjestine Holm
F:
23 jan. 1869
Oksenvad
D:
22 mar. 1869
Oksenvad
Ingeborg Schack
1836-1869
Ingeborg Schack
F:
12 feb. 1836
D:
13 mar. 1869
Oksenvad
Peder Matthiesen Holm
1835-
Peder Matthiesen Holm
F:
12 aug. 1835
Nr. Løgum s. (Teglgård)
G:
13 feb. 1857
Nr. Løgum
Niels Hansen Schack
1811-1876
Niels Hansen Schack
F:
18 apr. 1811
D:
2 jun. 1876
Brøns s. (Astrup)
Marie Cathrine Bjerrum
1812-1838
Marie Cathrine Bjerrum
F:
24 jul. 1812
G:
30 jan. 1834
D:
26 sep. 1838
Niels Hansen Schack
1874-1874
Niels Hansen Schack
F:
29 maj 1874
D:
13 jun. 1874
Niels Eskildsen Schack
1874-1874
Niels Eskildsen Schack
F:
29 maj 1874
D:
16 jun. 1874
Anna Cathrine Mathea Stoffer
1896-
Anna Cathrine Mathea Stoffer
F:
23 mar. 1896
Brøns s.
Alfred Adolf Ludvig Callsen
1889-
Alfred Adolf Ludvig Callsen
F:
12 jan. 1889
Kappel
G:
25 mar. 1915
Brøns
Marie Schack
1875-1947
Marie Schack
F:
2 aug. 1875
Brøns s. (Astrup)
D:
8 okt. 1947
Ribe (Sygehuset)
Jørgen Stoffer
1863-
Jørgen Stoffer
F:
20 feb. 1863
Skærbæk
Niels Hansen Schack
1878-
Niels Hansen Schack
F:
28 apr. 1878
Brøns s. (Astrup)
Truels Schack Thyssen
1938-2009
Truels Schack Thyssen
F:
24 sep. 1938
Vodder s. (Birkelev)
D:
17 jan. 2009
Vodder s. (Frifelt)
Johanne Schack
Jens Truelsen Thyssen
1905-
Jens Truelsen Thyssen
F:
2 feb. 1905
Vodder s. (Birkelev)
Willy Schack
1915-1915
Willy Schack
F:
7 feb. 1915
Brøns s. (Astrup)
D:
21 feb. 1915
Brøns s. (Astrup)
Hans Nielsen Schack
1881-1916
Hans Nielsen Schack
F:
21 jun. 1881
D:
15 okt. 1916
Somme
Anne Kiestine Petersen
1888-
Anne Kiestine Petersen
F:
27 maj 1888
Bjerndrup
G:
24 maj 1910
Andreas Schack
1884-
Andreas Schack
F:
13 sep. 1884
Karen Johanne Schack
Valdemar Rasmussen
Edith Schack
Ernst Willy Tage Olsen
Anders Schack
Helga Johansen
Bent Schack
Birgit Schultz
Martin Schack
1887-1954
Martin Schack
F:
22 apr. 1887
D:
29 jun. 1954
Anna Birgitte Christensen Rahbek
1889-
Anna Birgitte Christensen Rahbek
F:
6 aug. 1889
G:
9 nov. 1913
Bende Warming Schack
1889-
Bende Warming Schack
F:
2 okt. 1889
Anders Nielsen Schack
1843-1926
Anders Nielsen Schack
F:
11 mar. 1843
D:
28 mar. 1926
Ribe (Ribe sygehus)
Johanne Nielsen
1848-1930
Johanne Nielsen
F:
14 jan. 1848
Vilslev
G:
10 feb. 1874
Brøns
D:
16 aug. 1930
Elsabe Helene Jensen
1878-
Elsabe Helene Jensen
F:
9 okt. 1878
Brøns s. (Astrup)
Niels Hansen Jensen
1880-
Niels Hansen Jensen
F:
3 aug. 1880
Brøns s. (Astrup)
Marie Jensen
1890-
Marie Jensen
F:
24 nov. 1890
Brøns s. (Astrup)
Marie Cathrine Schack
1844-
Marie Cathrine Schack
F:
3 maj 1844
Hans Adolph Jensen
1844-
Hans Adolph Jensen
F:
2 okt. 1844
Løgumkloster
G:
30 nov. 1877
Brøns
Niels Hansen Schack
1876-
Niels Hansen Schack
F:
5 okt. 1876
Brøns s. (Søndernæs)
Johanne Andrea Schack
1878-
Johanne Andrea Schack
F:
3 apr. 1878
Brøns s. (Søndernæs)
Benned Warming Schack
1847-1888
Benned Warming Schack
F:
29 mar. 1847
Brøns s. (Astrup)
D:
28 okt. 1888
Brøns s. (Søndernæs)
Ingeborg Andersen
ca. 1852-
Ingeborg Andersen
F:
ca. 1852
G:
11 nov. 1875
Anne Cathrine Schack
1876-1876
Anne Cathrine Schack
F:
16 sep. 1876
Brøns
D:
16 sep. 1876
Brøns
Kirsten Søndergaard
1903-
Kirsten Søndergaard
F:
4 jun. 1903
Anna Søndergaard
1904-1940
Anna Søndergaard
F:
9 nov. 1904
D:
23 okt. 1940
København
Ingrid Søndergaard
1906-
Ingrid Søndergaard
F:
19 jun. 1906
Niels Henrik Jacobsen
1897-1980
Niels Henrik Jacobsen
F:
3 dec. 1897
G:
2 jan. 1945
D:
17 feb. 1980
Adser Schack Søndergaard
1908-1966
Adser Schack Søndergaard
F:
5 nov. 1908
D:
1966
Edith Bolvig
Anne Cathrine Schack
1878-1948
Anne Cathrine Schack
F:
7 aug. 1878
Brøns
D:
15 apr. 1948
Hans Jørgen Søndergaard
1874-1942
Hans Jørgen Søndergaard
F:
11 jan. 1874
G:
27 jul. 1902
Ribe (Skt. Katharinæ)
D:
28 maj 1942
København
Niels Hansen Schack
1881-1881
Niels Hansen Schack
F:
12 mar. 1881
Brøns
D:
12 jun. 1881
Brøns
Mette Schack
1885-1923
Mette Schack
F:
16 aug. 1885
Rejsby
D:
3 mar. 1923
Rejsby
Niels Schack
1885-1889
Niels Schack
F:
16 aug. 1885
Rejsby
D:
15 feb. 1889
Rejsby
Svend Schack von Fyren Kieler
Ellen Hervad-Jørgensen
Knud Schack von Fyren Kieler
Agnete Ruth Hubolt
Vagn Morten Schack von Fyren Kieler
Karen Inger Steen Jensen
Niels Schack von Fyren Kieler
Johanne Elise Schack
1889-1978
Johanne Elise Schack
F:
17 okt. 1889
Rejsby
D:
6 mar. 1978
Ingvald Julius Kieler
1881-1955
Ingvald Julius Kieler
F:
19 jun. 1881
D:
20 dec. 1955
Bertha Schack
1890-1950
Bertha Schack
F:
18 nov. 1890
Rejsby
D:
14 apr. 1950
Middelfart
Hans Nielsen Schack
1849-1892
Hans Nielsen Schack
F:
17 mar. 1849
D:
26 apr. 1892
Rejsby
Anne Eline Enemark
1853-1940
Anne Eline Enemark
F:
29 maj 1853
G:
1 mar. 1876
Brøns
D:
26 nov. 1940
Rejsby
Elise Schack
1857-1860
Elise Schack
F:
17 maj 1857
D:
10 jun. 1860
Mette Marie Warming
1812-1887
Mette Marie Warming
F:
29 sep. 1812
Brøns s. (Astrup)
G:
29 okt. 1842
D:
18 jun. 1887
Brøns s. (Astrup)
Ingeborg Andersdatter
1786-1833
Ingeborg Andersdatter
F:
18 jun. 1786
Ballum s. (Vesterende)
D:
30 jan. 1833
Anders Schack Nielsen
1767-1855
Anders Schack Nielsen
F:
10 aug. 1767
D:
15 dec. 1855
Anna Ingvardsdatter
1756-1809
Anna Ingvardsdatter
F:
23 Juni 1756
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
11 sep. 1809
Ballum s. (Vesterende)
Anders Andersen Ullerup
1745-1830
Anders Andersen Ullerup
F:
5 okt. 1745
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1 nov. 1777
Ballum
D:
15 jan. 1830
Ballum s. (Vesterende)
Andreas Ingvardsen
1757-1774
Andreas Ingvardsen
F:
16 sep. 1757
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
31 jan. 1774
Ballum s. (Bodsbøl)
Dødfødt søn
1834-1834
Dødfødt søn
F:
12 jun. 1834
Brede s. (Harris)
D:
12 jun. 1834
Brede s. (Harris)
Niels Ingwert Nielsen
1835-1839
Niels Ingwert Nielsen
F:
16 aug. 1835
Brede s. (Harris)
D:
30 mar. 1839
Brede s. (Harris)
Anna Marie Nielsen
1840-1889
Anna Marie Nielsen
F:
23 feb. 1840
Brede s. (Harris)
D:
4 jul. 1889
Brede s. (Harris)
Hans Andersen Winther
1831-
Hans Andersen Winther
F:
10 nov. 1831
Brøns s. (Søndernæs)
G:
29 sep. 1859
Brede
Helene Nielsen
1842-1842
Helene Nielsen
F:
3 mar. 1842
Brede s. (Harris)
D:
26 apr. 1842
Brede s. (Harris)
Ingwert Petersen Nielsen
1788-1842
Ingwert Petersen Nielsen
F:
24 sep. 1788
Brede s. (Harris)
D:
19 nov. 1842
Brede s. (Harris)
Gyde Marie Petersen
1810-1864
Gyde Marie Petersen
F:
24 jul. 1810
Hjerpsted
G:
19 jun. 1833
Brede
D:
22 apr. 1864
Brede s. (Harris)
Ellen Nielsdatter
1791-1795
Ellen Nielsdatter
F:
22 sep. 1791
Brede s. (Harris)
D:
3 nov. 1795
Brede s. (Harris)
Ingeborg Winther
1866-1868
Ingeborg Winther
F:
17 okt. 1866
Brede s. (Apterp)
D:
17 apr. 1868
Brede s. (Apterp)
Niels Ingwart Petersen Winther
1894-1918
Niels Ingwart Petersen Winther
F:
28 jul. 1894
Brede s. (Apterp)
D:
16 jul. 1918
Bretonneux, Frankrig (faldt i 1. Verdenskrig)
Knud Hansen Winther
1895-
Knud Hansen Winther
F:
19 jul. 1895
Brede s. (Apterp)
Olga Hermine Minna Wahrheit
1900-
Olga Hermine Minna Wahrheit
F:
3 jun. 1900
G:
27 sep. 1924
Brede
Jacob Lousen Winther
1896-
Jacob Lousen Winther
F:
11 okt. 1896
Brede s. (Apterp)
Ingeborg Andree Renlef
1897-
Ingeborg Andree Renlef
F:
2 aug. 1897
Brede s. (Apterp)
G:
10 okt. 1924
Brede
Ingwart Winther
1897-
Ingwart Winther
F:
4 sep. 1897
Brede s. (Apterp)
Jens Jensen Winther
1899-
Jens Jensen Winther
F:
4 jul. 1899
Brede s. (Apterp)
Anne Margrethe Andersen
1900-
Anne Margrethe Andersen
F:
3 jul. 1900
Brede s. (Kummerlev)
G:
28 maj 1926
Brede
Abigail Winther
1901-
Abigail Winther
F:
1 jul. 1901
Brede s. (Apterp)
Carl Petersen
1898-
Carl Petersen
F:
30 mar. 1898
Tønder s. (Korntved)
G:
25 aug. 1923
Brede
Hanne Kjerstine Winther
1902-
Hanne Kjerstine Winther
F:
30 dec. 1902
Brede s. (Apterp)
Arne Winther
1904-1972
Arne Winther
F:
13 aug. 1904
Brede s. (Apterp)
D:
4 nov. 1972
Else Marie Thyssen
1912-1996
Else Marie Thyssen
F:
6 mar. 1912
Gram s. (Kastrup)
G:
18 apr. 1935
Gram
D:
29 mar. 1996
Peter Lausten Winther
1868-
Peter Lausten Winther
F:
24 okt. 1868
Brede s. (Apterp)
Mette Kjerstine Hansen
1871-
Mette Kjerstine Hansen
F:
11 okt. 1871
G:
19 okt. 1893
Brede
Niels Ingwert Petersen Winther
1832-1907
Niels Ingwert Petersen Winther
F:
6 nov. 1832
Brede s. (Apterp)
D:
12 sep. 1907
Brede s. (Apterp)
Abigael Lousen
1845-1918
Abigael Lousen
F:
16 jun. 1845
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
16 okt. 1865
Brede
D:
16 maj 1918
Brede s. (Sdr. Vollum)
Karl Lund
Gunder Marie Lund
Kjeld Helge Lund
Theodor Jensen Lund
Sophie Jespersen
Kirsten Lund
Hans Jessen
Karl Preben Lund
Marie Jensen
Dagmar Lund
Ove Kirk Andersen
Signe Lund
Niels Jensen
Anders Petersen Lund
1914-1968
Anders Petersen Lund
F:
15 mar. 1914
D:
24 apr. 1968
Christiane Boisen
Kirsten Jensen
Børge Andersen
Solvejg Jensen
Christian Andersen
Ane Marie Winther Lund
Kresten Jensen
Jens Erik Lund
NN
Knud M. Lund
Lene
Karl Lund
Anna Lene NN
Christian Lund
Kirsten
Carsten Lund
Aage G. Lund
Jensine Jensen
Ehm Asger Ehmsen
Carl Olav Ehmsen
Joan Jensen
Kirsten Ehmsen
Hartvig Larsen
Cecilie Lund Ehmsen
Peter Steffensen
Amalie Martine Lund
William Ehmsen
1919-1985
William Ehmsen
F:
17 apr. 1919
Ballum s. (Nørhus)
D:
4 mar. 1985
Kirsten Jensen
1886-1973
Kirsten Jensen
F:
25 sep. 1886
Ballum s. (Vesterende)
D:
1973
Carl Lund
1877-1937
Carl Lund
F:
7 aug. 1877
Rejsby-Ballum
G:
8 dec. 1911
Ballum
D:
12 aug. 1937
Rejsby-Ballum
Jens Lassen Jensen
1889-1918
Jens Lassen Jensen
F:
1 jan. 1889
Ballum s. (Vesterende)
D:
11 jun. 1918
Frankrig (mellem Ressons og Marquelise)
Theodor Jensen
1923-1999
Theodor Jensen
F:
4 maj 1923
Tønder (sygehuset)
D:
28 dec. 1999
Ulla Kirstine Margrete Mathiesen
1928-2018
Ulla Kirstine Margrete Mathiesen
F:
18 jul. 1928
Dråby Skovsogn (Seksgårdene skole)
G:
14 jul. 1951
Broager Vestre Distrikts Sogn
D:
6 apr. 2018
Hans Jacob Jensen
Jens Winther Jensen
1891-1931
Jens Winther Jensen
F:
16 jun. 1891
Ballum s. (Husum)
D:
1 sep. 1931
Anna Marie Bentin
1895-1955
Anna Marie Bentin
F:
20 sep. 1895
Hjerpsted s. (Koldby)
G:
4 nov. 1921
Hjerpsted
D:
14 maj 1955
Tønder (Sygehuset)
Christiane Margrethe Jensen
1921-1995
Christiane Margrethe Jensen
F:
14 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
5 aug. 1995
Ribe
Frederik Nicolaisen
1904-1964
Frederik Nicolaisen
F:
10 dec. 1904
Hørup s. (Høruphav)
G:
10 aug. 1961
Rønne
D:
23 jul. 1964
Ballum s. (Vesterende)
Anna Marie Jensen
1921-1993
Anna Marie Jensen
F:
15 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
10 dec. 1993
Ribe
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
G:
9 dec. 1949
Ballum
Hans Thomsen Jensen
Knud Hansen Jensen
1927-1995
Knud Hansen Jensen
F:
27 jun. 1927
Husum-Ballum
D:
8 sep. 1995
Hansine Thomsen
1930-2007
Hansine Thomsen
F:
13 okt. 1930
Østerende-Ballum
G:
21 maj 1954
D:
11 feb. 2007
Sønderborg (hospital)
Ingvert Beier Jensen
1893-1958
Ingvert Beier Jensen
F:
10 maj 1893
Ballum s. (Husum)
D:
13 aug. 1958
Ballum s. (Husum-Ballum)
Christiane Margrethe Hansen
1893-1970
Christiane Margrethe Hansen
F:
24 aug. 1893
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
7 okt. 1920
Ballum
D:
12 okt. 1970
Ballum s. (Husum-Ballum)
Maren Jensen
1894-1897
Maren Jensen
F:
13 dec. 1894
Ballum s. (Husum)
D:
15 mar. 1897
Ballum s. (Husum)
Theodor Broder Jensen
1926-
Theodor Broder Jensen
F:
15 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Anders Brodersen Jensen
1928-
Anders Brodersen Jensen
F:
19 jan. 1928
Ballum s. (Vesterende)
Arne Lassen Jensen
1929-
Arne Lassen Jensen
F:
13 maj 1929
Ballum s. (Vesterende)
Immanuel Jensen
1931-
Immanuel Jensen
F:
18 apr. 1931
Ballum s. (Vesterende)
Kirstine Elisabet Jensen
1933-
Kirstine Elisabet Jensen
F:
17 nov. 1933
Ballum s. (Vesterende)
Johannes Beier Jensen
1896-
Johannes Beier Jensen
F:
19 jul. 1896
Ballum s. (Husum)
Ninna Brodersen
1901-
Ninna Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
G:
17 okt. 1924
Ballum
Anne Marie Winther
1864-1916
Anne Marie Winther
F:
17 feb. 1864
Ballum s. (Husum)
D:
7 jan. 1916
Ballum s. (Vesterende)
Theodor Jensen
1856-1909
Theodor Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
19 aug. 1886
Ballum
D:
3 jun. 1909
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ingeborg Winther
1869-1870
Ingeborg Winther
F:
1 jul. 1869
Ballum s. (Husum)
D:
24 mar. 1870
Ballum s. (Husum)
Marie Cecilie Winther
1909-
Marie Cecilie Winther
F:
10 jan. 1909
Ballum s. (Husum)
Jenny Jacobsen Hansen Winther
1911-
Jenny Jacobsen Hansen Winther
F:
11 maj 1911
Ballum s. (Husum)
Hanni Ella Hansen Winther
1913-1918
Hanni Ella Hansen Winther
F:
16 dec. 1913
Ballum s. (Husum)
D:
2 nov. 1918
Ballum s. (Husum)
Dødfødt søn
1918-1918
Dødfødt søn
F:
1 dec. 1918
Ballum s. (Husum)
D:
1 dec. 1918
Ballum s. (Husum)
Peter Lausten Winther
1871-1933
Peter Lausten Winther
F:
12 jun. 1871
Ballum s. (Husum)
D:
18 aug. 1933
Ballum s. (Husum)
Anne Cathrine Hansen
1873-
Anne Cathrine Hansen
F:
20 aug. 1873
Ravsted s. (Fogderup)
Jacob Lousen Winther
1874-1909
Jacob Lousen Winther
F:
18 mar. 1874
Ballum s. (Husum)
D:
28 dec. 1909
Ballum s. (Buntje)
Ingeborg Abigail Winther
1877-1880
Ingeborg Abigail Winther
F:
8 feb. 1877
Ballum s. (Husum)
D:
30 jan. 1880
Ballum s. (Husum)
Jens Jensen Winther
1837-1914
Jens Jensen Winther
F:
3 jan. 1837
Brede s. (Apterp)
D:
23 dec. 1914
Ballum s. (Husum)
Ingeborg Marie Andersen Lousen
1844-1917
Ingeborg Marie Andersen Lousen
F:
8 jan. 1844
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
25 feb. 1863
Ballum
D:
26 sep. 1917
Ballum s. (Husum)
Ingeborg Nielsdatter
1793-
Ingeborg Nielsdatter
F:
28 aug. 1793
Brede s. (Harris)
Peter Lausten Winther
1789-1856
Peter Lausten Winther
F:
feb. 1789
Brede s. (Harris)
G:
27 okt. 1827
Brede
D:
13 maj 1856
Brede s. (Apterp)
Ellen Nielsdatter
1796-1796
Ellen Nielsdatter
F:
5 dec. 1796
Brede s. (Harris)
D:
8 dec. 1796
Brede s. (Harris)
Karen Nielsdatter
1796-1796
Karen Nielsdatter
F:
5 dec. 1796
Brede s. (Harris)
D:
6 dec. 1796
Brede s. (Harris)
Dødfødt datter
1796-1796
Dødfødt datter
F:
5 dec. 1796
Brede s. (Harris)
D:
5 dec. 1796
Brede s. (Harris)
Helene Nielsdatter
1798-1834
Helene Nielsdatter
F:
27 Juni 1798
Brede s. (Harris)
D:
15 feb. 1834
Brede s. (Harris)
Jens Lassen Kargaard
Anders Outzen Nielsen
1803-1803
Anders Outzen Nielsen
F:
6 jan. 1803
Brede s. (Harris)
D:
12 jun. 1803
Brede s. (Harris)
Niels Ingvardsen, senere Ingwertsen
1759-1820
Niels Ingvardsen, senere Ingwertsen
F:
11 maj 1759
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
28 jun. 1820
Brede s. (Harris)
Barbara Outzen
1760-1829
Barbara Outzen
F:
1760
Brede s. (Harris)
D:
10 nov. 1829
Brede s. (Harris)
Laust Møller Nicolaisen
1839-1846
Laust Møller Nicolaisen
F:
27 feb. 1839
Ballum s. (Husum)
D:
25 maj 1846
Ballum s. (Husum)
Botilde Nicolaisen
1867-
Botilde Nicolaisen
F:
10 jul. 1867
Ballum s. (Husum-Ballum)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
29 mar. 1933
Højer
Margrethe Nicolaisen
1871-1871
Margrethe Nicolaisen
F:
26 jan. 1871
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
14 feb. 1871
Ballum s. (Husum-Ballum)
Margrethe Nicolaisen
1873-1873
Margrethe Nicolaisen
F:
18 jan. 1873
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
19 jun. 1873
Ballum s. (Husum-Ballum)
Amalie Lund
1896-
Amalie Lund
F:
27 mar. 1896
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Margrethe Christine Lund
Adolf Lund
1930-
Adolf Lund
F:
11 jan. 1930
Emmerlev
Anders Petersen Lund
1897-1969
Anders Petersen Lund
F:
30 okt. 1897
Emmerlev s. (V. Gammelby)
D:
19 nov. 1969
Tønder (sygehuset)
Bodil Sørensen
1898-
Bodil Sørensen
F:
25 aug. 1898
Emmerlev
Kirstine Lund
Niels Lund
Margrethe Lund
Asger Højmark Lund
Niels Nicolaisen Lund
1899-
Niels Nicolaisen Lund
F:
29 mar. 1899
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Sigrid Højmark
Ane Kirstine Lund
1900-1903
Ane Kirstine Lund
F:
22 sep. 1900
Emmerlev s. (V. Gammelby)
D:
22 jan. 1903
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Karen Lund
1902-
Karen Lund
F:
22 apr. 1902
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Knud Hansen
1900-
Knud Hansen
F:
13 okt. 1900
Hjerpsted
G:
12 okt. 1926
Emmerlev
Alfred Lund
1905-
Alfred Lund
F:
18 mar. 1905
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Anna Marie Petersen
1908-
Anna Marie Petersen
F:
19 jun. 1908
Hoptrup
Margrethe Nicolaisen
1874-1914
Margrethe Nicolaisen
F:
19 mar. 1874
Ballum s. (Husum)
D:
6 jan. 1914
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Niels Sørensen Lund
1872-1935
Niels Sørensen Lund
F:
11 jan. 1872
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
G:
25 okt. 1895
Emmerlev
D:
16 mar. 1935
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
G:
27 apr. 1897
Ballum
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Niels Nicolaisen
Ingeborg Nicoline Nicolaisen
Anni Margrethe Nicolaisen
Hans Knudsen Nicolaisen
Maren Møller
Peter Jensen Nicolaisen
1877-
Peter Jensen Nicolaisen
F:
26 sep. 1877
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ane Marie Hansen
1883-
Ane Marie Hansen
F:
3 maj 1883
Ballum s. (Østerende-Ballum)
G:
16 okt. 1908
Ballum
Niels Nicolaisen
1841-
Niels Nicolaisen
F:
1 sep. 1841
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ane Kirstine Knag
1840-
Ane Kirstine Knag
F:
14 apr. 1840
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
10 okt. 1866
Ballum
Hans Nicolaisen
1844-
Hans Nicolaisen
F:
9 jul. 1844
Ballum s. (Husum)
Ane Margrethe Nicolaisen
1846-1864
Ane Margrethe Nicolaisen
F:
6 aug. 1846
Ballum s. (Husum)
D:
26 jan. 1864
Ballum s. (Husum)
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1806-1865
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
11 nov. 1806
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
5 aug. 1865
Ballum s. (Husum)
Botilla Andersdatter
1806-
Botilla Andersdatter
F:
12 sep. 1806
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
22 feb. 1838
Ballum
Agathe Nicolaisen
1808-1855
Agathe Nicolaisen
F:
29 mar. 1808
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
28 Okt 1855
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Nicolaisen
1809-
Hans Nicolaisen
F:
29 dec. 1809
Ballum s. (Bodsbøl)
Thyge Nielsen Nicolaisen
1811-1875
Thyge Nielsen Nicolaisen
F:
18 nov. 1811
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
5 apr. 1875
Ballum s. (Bodsbøl)
Voldborg Kirstine Sørensdatter
1800-1872
Voldborg Kirstine Sørensdatter
F:
2 jun. 1800
Guldager
G:
12 nov. 1846
Ballum
D:
29 feb. 1872
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Nicolaisen
1818-1819
Hans Nicolaisen
F:
7 jun. 1818
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
20 dec. 1819
Ballum s. (Bodsbøl)
Dødfødt datter
1821-1821
Dødfødt datter
F:
26 Maj 1821
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
26 Maj 1821
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Hansen Nicolaisen
1822-1825
Niels Hansen Nicolaisen
F:
10 sep. 1822
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
11 Maj 1825
Ballum s. (Bodsbøl)
Anne Margrethe Hansdatter
ca. 1785-1850
Anne Margrethe Hansdatter
F:
ca. 1785
Randerup
D:
22 sep. 1850
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Nicolaisen
1766-1849
Niels Nicolaisen
F:
19 nov. 1766
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
15 nov. 1805
Ballum
D:
11 maj 1849
Ballum s. (Bodsbøl)
Ingeborg Hansdatter
ca. 1788-
Ingeborg Hansdatter
F:
ca. 1788
Randerup s.
Hans Lausten
ca. 1766-
Hans Lausten
F:
ca. 1766
G:
13 okt. 1821
Ballum
Peder Hansen
1790-1797
Peder Hansen
F:
25 aug. 1790
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
26 maj 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
Hanne Cathrine Hansdatter
1792-1793
Hanne Cathrine Hansdatter
F:
19 okt. 1792
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
29 jul. 1793
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Cathrine Hansen
1818-1818
Ane Cathrine Hansen
F:
15 feb. 1818
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 feb. 1818
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt datter
1819-1819
Dødfødt datter
F:
1 feb. 1819
Ballum s. (Vesterende)
D:
1 feb. 1819
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1820-1820
Dødfødt søn
F:
8 apr. 1820
Ballum s. (Vesterende)
D:
8 apr. 1820
Ballum s. (Vesterende)
Ane Cathrine Hansen
1860-
Ane Cathrine Hansen
F:
17 feb. 1860
Kresten Jensen
1856-1933
Kresten Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s.
G:
20 okt. 1880
D:
15 apr. 1933
Ballum s.
Niels Lorenzen
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Herle Hansen
1899-1993
Herle Hansen
F:
7 nov. 1899
Ballum s. (Østerende)
D:
27 nov. 1993
Jens Lorenzen
1897-1971
Jens Lorenzen
F:
3 nov. 1897
G:
17 nov. 1921
Ballum
D:
1971
Niels Thomsen Hansen
1869-
Niels Thomsen Hansen
F:
22 nov. 1869
Ballum s. (Østerende)
Ane Marie Møller
1873-
Ane Marie Møller
F:
28 nov. 1873
Ballum s. (Husum)
G:
30 nov. 1898
Ballum
Herle Nicolaisen
1841-1889
Herle Nicolaisen
F:
14 jun. 1841
Ballum s. (Mølby)
D:
24 feb. 1889
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Hansen
1830-1913
Peder Andersen Hansen
F:
23 dec. 1830
Mjolden s. (Forballum)
G:
29 mar. 1859
Ballum
D:
13 mar. 1913
Ballum s. (Østerende)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
D:
29 mar. 1933
Højer
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
27 apr. 1897
Ballum
Claus Beyer Nicolaisen
1875-
Claus Beyer Nicolaisen
F:
21 jan. 1875
Ballum s. (Mølby)
Bertha Marie Vodder
1882-
Bertha Marie Vodder
F:
18 feb. 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
23 apr. 1909
Ballum
Agathe Nicolaisen
1878-1944
Agathe Nicolaisen
F:
9 okt. 1878
Ballum s. (Mølby)
D:
7 jun. 1944
Skanderborg
Niels Povlsen
1861-1944
Niels Povlsen
F:
4 jun. 1861
Uldum
G:
4 jan. 1900
Ballum
D:
4 maj 1944
Skanderborg
Ingvard Hansen Nicolaisen
1844-1917
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
12 apr. 1844
Ballum s. (Mølby)
D:
8 mar. 1917
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Beyer
1849-1914
Mette Marie Beyer
F:
13 jan. 1849
Skast s. (Åsgård)
G:
11 nov. 1869
Ballum
D:
18 aug. 1914
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ottilie Dorothea Feddersen
1891-1891
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
23 jun. 1891
Højer
D:
3 sep. 1891
Højer
Hanna Amalie Feddersen
1893-1972
Hanna Amalie Feddersen
F:
28 feb. 1893
Højer
D:
19 maj 1972
Højer (Tøndervej 4)
Karl Jeppe Nielsen
1893-1965
Karl Jeppe Nielsen
F:
22 jul. 1893
Bramdrup s. (Bramdrupdam)
D:
15 apr. 1965
Højer (Nørregade 10)
Jacob Feddersen
1895-1925
Jacob Feddersen
F:
16 sep. 1895
Højer
D:
26 nov. 1925
vadehavet ml. Jordsand og Koldby (druknet)
Peter Beyer Feddersen
1897-
Peter Beyer Feddersen
F:
13 okt. 1897
Højer
Otilie Dorothee Feddersen
1898-1898
Otilie Dorothee Feddersen
F:
11 nov. 1898
Højer
D:
23 nov. 1898
Højer
Ellen Marie Nicolaisen
1871-eft. 1925
Ellen Marie Nicolaisen
F:
4 feb. 1871
Skast
D:
eft. ER 1925
Hans Feddersen
1865-1922
Hans Feddersen
F:
29 aug. 1865
Højer
G:
28 sep. 1890
Højer
D:
14 okt. 1922
Rømø (Kirkeby)
Ane Kathrine Nicolaisen
1872-
Ane Kathrine Nicolaisen
F:
17 aug. 1872
Bodil Nicolaisen
1874-1956
Bodil Nicolaisen
F:
25 mar. 1874
Skast
D:
3 jul. 1956
Tønder
Hans Michael Winter
-1954
Hans Michael Winter
G:
11 okt. 1898
D:
27 jul. 1954
Cathrine Nicolaisen
1901-1903
Cathrine Nicolaisen
F:
1901
D:
6 sep. 1903
Brede
Peder Beyer Nicolaisen
1902-1916
Peder Beyer Nicolaisen
F:
2 jun. 1902
Brede
D:
1 okt. 1916
Kiel
Cathrine Nicolaisen
1903-
Cathrine Nicolaisen
F:
26 jun. 1903
Brede
Hans Theodor Nicolaisen
1904-1905
Hans Theodor Nicolaisen
F:
28 aug. 1904
Brede
D:
3 maj 1905
Brede
Fritz Nicolaisen Schifferer
1925-2005
Fritz Nicolaisen Schifferer
F:
29 jul. 1925
Kiel
D:
17 aug. 2005
Middelfart
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
1927-2015
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
F:
16 feb. 1927
Skast s. (Skastgård)
D:
28 mar. 2015
Aarhus
Amalie Nicolaisen
1906-1944
Amalie Nicolaisen
F:
7 mar. 1906
Brede
D:
14 nov. 1944
Anton Frits Schifferer
1899-1975
Anton Frits Schifferer
F:
24 apr. 1899
Kiel
G:
3 jun. 1924
Tønder
D:
11 feb. 1975
Højer
Broder Thomsen Nicolaisen
1875-1926
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
23 aug. 1875
Skast s. (Skastgård)
D:
31 maj 1926
Skast s. (Skastgård)
Meta Christina Marcussen
1880-1959
Meta Christina Marcussen
F:
5 apr. 1880
Hostrup s. (Rørkær)
D:
9 mar. 1959
Aabenraa
Thyra Nicolaisen
1877-
Thyra Nicolaisen
F:
4 aug. 1877
Hans Peder Nicolaisen
1878-
Hans Peder Nicolaisen
F:
15 jul. 1878
Anders Petersen Møller
1901-1957
Anders Petersen Møller
F:
9 nov. 1901
Visby
D:
25 apr. 1957
Visby
Eline Dinsen
Johanne Amalie Møller
1906-
Johanne Amalie Møller
F:
3 apr. 1906
Visby
Friedrich Peter Nielsen
1903-
Friedrich Peter Nielsen
F:
30 jul. 1903
Agerskov
G:
16 okt. 1931
Visby
Ingrid Ingeborg Møller
1908-
Ingrid Ingeborg Møller
F:
23 jun. 1908
Visby
Helga Møller
1910-
Helga Møller
F:
23 okt. 1910
Visby
Kjerstine Nicolaisen
1879-1928
Kjerstine Nicolaisen
F:
29 aug. 1879
D:
24 feb. 1928
Visby
Knud Jensen Møller
1868-1935
Knud Jensen Møller
F:
24 sep. 1868
Visby
G:
6 nov. 1900
Emmerlev
D:
30 nov. 1935
Visby
Theodor Nicolaisen
1882-1901
Theodor Nicolaisen
F:
20 sep. 1882
D:
10 mar. 1901
Peter Beyer Nicolaisen
1846-1916
Peter Beyer Nicolaisen
F:
4 nov. 1846
Skast s. (Skastgård)
D:
20 nov. 1916
Skast s. (Skastgård)
Hanne Amalie Hansen
1844-1928
Hanne Amalie Hansen
F:
19 jul. 1844
Mjolden s. (Forballum)
G:
24 maj 1870
D:
28 apr. 1928
Dødfødt datter
1848-
Dødfødt datter
F:
22 nov. 1848
Ane Cathrine Hansen
1821-1848
Ane Cathrine Hansen
F:
4 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
23 nov. 1848
Ballum s. (Mølby)
Broder Thomsen Nicolaisen
1808-1889
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
3 sep. 1808
G:
15 okt. 1839
D:
6 feb. 1889
Ballum Østerende
Ingvard Hansen
1794-1855
Ingvard Hansen
F:
27 apr. 1794
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
6 aug. 1855
Ballum s. (Vesterende)
Kirsten Nielsdatter
1789-1821
Kirsten Nielsdatter
F:
15 aug. 1789
Ballum s. (Vesterende)
G:
22 maj 1816
Ballum
D:
24 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende)
Kirsten Hansen
1823-
Kirsten Hansen
F:
29 mar. 1823
Ballum s. (Vesterende)
Peder Hansen Nicolaisen
1808-1856
Peder Hansen Nicolaisen
F:
27 feb. 1808
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
21 sep. 1843
Ballum
D:
23 nov. 1856
Ballum s. (Bodsbøl)
Andreas Beyer
1844-1858
Andreas Beyer
F:
17 okt. 1844
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jan. 1858
Skast s. (Åsgård)
Ingwert Hansen Beyer
1846-1851
Ingwert Hansen Beyer
F:
5 nov. 1846
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jul. 1851
Skast s. (Åsgård)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
D:
29 mar. 1933
Højer
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
27 apr. 1897
Ballum
Claus Beyer Nicolaisen
1875-
Claus Beyer Nicolaisen
F:
21 jan. 1875
Ballum s. (Mølby)
Bertha Marie Vodder
1882-
Bertha Marie Vodder
F:
18 feb. 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
23 apr. 1909
Ballum
Agathe Nicolaisen
1878-1944
Agathe Nicolaisen
F:
9 okt. 1878
Ballum s. (Mølby)
D:
7 jun. 1944
Skanderborg
Niels Povlsen
1861-1944
Niels Povlsen
F:
4 jun. 1861
Uldum
G:
4 jan. 1900
Ballum
D:
4 maj 1944
Skanderborg
Mette Marie Beyer
1849-1914
Mette Marie Beyer
F:
13 jan. 1849
Skast s. (Åsgård)
D:
18 aug. 1914
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1844-1917
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
12 apr. 1844
Ballum s. (Mølby)
G:
11 nov. 1869
Ballum
D:
8 mar. 1917
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Marie Kirstine Lund
André Nielsen
Anton Marius Lund
Gerda Lorenzen
Christian Heitmann Lund
Kirstine Lund
Erik Lund
Anders Pedersen Lund
1899-1964
Anders Pedersen Lund
F:
31 jul. 1899
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
8 apr. 1964
Emmerlev
Mette Marie Heitmann
1900-
Mette Marie Heitmann
F:
1 aug. 1900
Pleasanton, USA
G:
13 apr. 1923
Emmerlev
Christian Beyer Lund
1900-
Christian Beyer Lund
F:
9 nov. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Therese Kirstine Jacobsen
1903-
Therese Kirstine Jacobsen
F:
1 okt. 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
4 mar. 1927
Emmerlev
Gunner Lund
Karoline Sørensen
Aksel Lund
1902-1960
Aksel Lund
F:
4 feb. 1902
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
18 jan. 1960
Tønder (sygehuset)
Cathrine Nissen
1902-
Cathrine Nissen
F:
13 apr. 1902
Hjerpsted
G:
30 nov. 1928
Hjerpsted
Mette Marie Due
Johann Have
Anne Kathrine Due
Niels Nielsen Due
Amalie Martine Lund
1904-
Amalie Martine Lund
F:
5 mar. 1904
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Valdemar Due
1900-
Valdemar Due
F:
20 dec. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
31 okt. 1928
Emmerlev
Metha Kirstine Lund
1906-
Metha Kirstine Lund
F:
22 jul. 1906
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anders Larsen
1903-
Anders Larsen
F:
13 aug. 1903
Flensborg
G:
21 dec. 1952
Hårlev
Ole Frederiksen
Anders Frederiksen
Helga Lund
Ernst Frederiksen
Anton Marius Lund
Astrid Lund
Birthe Lund
Valdemar Lund
Maren Petersen
Sigrid Lund
Henning Lund Larsen
Rigmor Larsen
Meta Cæcilie Lund
Mathias Larsen
Mette Marie Beyer
1878-1953
Mette Marie Beyer
F:
11 dec. 1878
Skast s. (Åsgård)
D:
23 mar. 1953
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anton Marius Lund
1874-1938
Anton Marius Lund
F:
2 jun. 1874
Ballum s. (Rejsby)
G:
18 okt. 1898
Skast
D:
26 jan. 1938
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Claus Beyer
1881-1883
Claus Beyer
F:
15 dec. 1881
Skast s. (Åsgård)
D:
1 jun. 1883
Skast s. (Åsgård)
Bodil Beyer
1881-1896
Bodil Beyer
F:
15 dec. 1881
Skast s. (Åsgård)
D:
8 nov. 1896
Skast s. (Åsgård)
Petrea Degn Clausen
Claus Erik Beyer Gram-Hanssen
Bodil Agathe Beyer Clausen
Knud Behrens Mathiesen
Christian Andresen Clausen
Marie Katrine Nissen
Søren Degn Clausen
Johanne
Hanne Beyer Clausen
Claus Nielsen Clausen
1905-
Claus Nielsen Clausen
F:
22 jul. 1905
Brede s. (Svanstrup)
Dagmar Rossen
Christian Beyer Clausen
1907-1972
Christian Beyer Clausen
F:
10 jan. 1907
Brede s. (Svanstrup)
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Hansine Andrea Møller
1904-1972
Hansine Andrea Møller
F:
24 okt. 1904
Brede s. (Borrig)
G:
9 okt. 1931
Brede
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Ejnar Clausen
1910-1963
Ejnar Clausen
F:
13 mar. 1910
Brede s. (Svanstrup)
D:
2 jun. 1963
Olga Jørgensen
1912-1945
Olga Jørgensen
F:
27 sep. 1912
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
10 maj 1940
Møgeltønder
D:
24 okt. 1945
Meta Kirstine Clausen
Immanuel Nikolaj Løvschal
1881-1949
Immanuel Nikolaj Løvschal
F:
13 nov. 1881
Thorsager s.
D:
16 dec. 1949
Horsens
Peter Vognsen Møller
Agathe Beyer
1883-1943
Agathe Beyer
F:
16 feb. 1883
Skast s. (Åsgård)
D:
8 nov. 1943
Brede s. (Svanstrup)
Christian Andresen Clausen
1874-1940
Christian Andresen Clausen
F:
24 mar. 1874
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
6 okt. 1904
Skast
D:
16 feb. 1940
Brede s. (Svanstrup)
Claus Beyer
1884-1890
Claus Beyer
F:
9 dec. 1884
Skast s. (Åsgård)
D:
2 maj 1890
Skast s. (Åsgård)
Ella Kirstine Beyer
Edvard Hvidt
1924-2023
Edvard Hvidt
F:
5 feb. 1924
Frederiksberg
D:
30 maj 2023
Aabenraa
Christian Peter Beyer
1933-1956
Christian Peter Beyer
F:
4 dec. 1933
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jun. 1956
ved Obbekær
Hans Peter Beyer
1886-1943
Hans Peter Beyer
F:
10 okt. 1886
Skast s. (Åsgård)
D:
6 maj 1943
Skast s. (Åsgård)
Marie Wilhelmine Mehl
1902-
Marie Wilhelmine Mehl
F:
3 dec. 1902
Karby
G:
22 nov. 1929
Fausing
Aase Beyer
Valdemar Beyer
1888-
Valdemar Beyer
F:
30 dec. 1888
Skast s. (Åsgård)
Karen Lange Jensen Holmsgaard
1893-
Karen Lange Jensen Holmsgaard
F:
20 nov. 1893
Brædstrup
G:
23 apr. 1929
Brædstrup
Alfred Beyer
1890-
Alfred Beyer
F:
21 jul. 1890
Skast s. (Åsgård)
Kjestine Marie Hinrichsen
1902-1998
Kjestine Marie Hinrichsen
F:
17 apr. 1902
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
15 sep. 1927
Dybbøl
D:
13 jun. 1998
Aabenraa
Anna Kirstine Beyer
1892-
Anna Kirstine Beyer
F:
20 dec. 1892
Skast s. (Åsgård)
Jürgen Peter Henningsen
1886-
Jürgen Peter Henningsen
F:
3 feb. 1886
Hostrup s. (Rørkær)
G:
11 feb. 1914
Skast
Robert Mast
Tromann Mast
-1943
Tromann Mast
D:
3 aug. 1943
Delano, U.S.A.
Elise Beyer
1895-
Elise Beyer
F:
21 mar. 1895
Skast s. (Åsgård)
Christian Peter Beyer
1851-1930
Christian Peter Beyer
F:
19 mar. 1851
Skast s. (Åsgård)
D:
1 jul. 1930
Skast s. (Åsgård)
Meta Kirstine Hansen
1852-1910
Meta Kirstine Hansen
F:
5 jul. 1852
Mjolden s. (Forballum)
G:
11 okt. 1877
Skast
D:
17 jul. 1910
Skast s. (Åsgård)
Maren Hansen
1862-1922
Maren Hansen
F:
1 jul. 1862
Randerup
G:
24 apr. 1912
Dybbøl
D:
12 okt. 1922
Skast s. (Åsgård)
Ingvard Hansen Beyer
1853-1920
Ingvard Hansen Beyer
F:
24 jun. 1853
Skast s. (Åsgård)
D:
15 feb. 1920
Skast s. (Åsgård)
Kaj Emil Lindskov Christiansen
Else Bergethe Hansen
Anna Agnethe Lindskov Christiansen
Morten Alfred Christensen
Børge Lindskov Christiansen
Mette Børsting Andersen
Tage Lindskov Christiansen
Karen Marie Rønne
Ib Lindskov Christiansen
Agathe Emilie Wiberg
1890-
Agathe Emilie Wiberg
F:
13 apr. 1890
Bregninge (Ærø)
Otto Emil Lindskov Christiansen
1881-
Otto Emil Lindskov Christiansen
F:
3 nov. 1881
København
G:
Frederiksberg (Godthåb)
Dagmar Wiberg
1892-
Dagmar Wiberg
F:
11 jul. 1892
Bregninge (Ærø)
Johannes Emil Beyer Wiberg
Stig Ingvardt Beyer Wiberg
Kirsten Helene Beyer Wiberg
George Olsson
Johannes Beyer Wiberg
1894-
Johannes Beyer Wiberg
F:
31 mar. 1894
Bregninge (Ærø)
Else Margrethe Pouline Dahl
1904-
Else Margrethe Pouline Dahl
F:
7 okt. 1904
København
G:
28 sep. 1926
Lundtofte
Lydia Wiberg
1895-
Lydia Wiberg
F:
8 okt. 1895
Bregninge (Ærø)
Anne Helene Beyer
1856-1942
Anne Helene Beyer
F:
23 maj 1856
Skast s. (Åsgård)
D:
17 nov. 1942
Frederiksberg
Johannes Emil Wiberg
1832-1907
Johannes Emil Wiberg
F:
26 apr. 1832
København
G:
9 maj 1889
Skast
D:
17 jan. 1907
Tved
Frode Claudius Beyer
1893-1893
Frode Claudius Beyer
F:
11 jun. 1893
København
D:
11 jun. 1893
København
Bent Beyer
Eva Irene Johannesen
Karsten Beyer
Erik Beyer
Gudrun Beyer
Frode Beyer
1894-1976
Frode Beyer
F:
18 jun. 1894
København
D:
2 okt. 1976
Karen Elisabeth Bodelsen
1901-
Karen Elisabeth Bodelsen
F:
10 sep. 1901
København
G:
16 maj 1922
København
Gudrun Beyer
1897-
Gudrun Beyer
F:
28 jun. 1897
København
Andreas Beyer
1858-1911
Andreas Beyer
F:
31 maj 1858
Skast s. (Åsgård)
D:
30 maj 1911
København
Wilhelmine Torkilda Thanning
1861-1909
Wilhelmine Torkilda Thanning
F:
26 jan. 1861
Sulsted
G:
12 okt. 1892
København
D:
27 maj 1909
København
Thorkilda Gram-Hanssen
1895-1974
Thorkilda Gram-Hanssen
F:
17 aug. 1895
Tved
D:
15 aug. 1974
Claus Beyer Gram-Hanssen
1928-1933
Claus Beyer Gram-Hanssen
F:
28 mar. 1928
Horne
D:
18 jul. 1933
Horne
Christian Gram-Hanssen
Vibeke Beyer Gram-Hanssen
Ib Vinkel Agger
Nils Johannes Beyer Gram-Hanssen
Claus Erik Beyer Gram-Hanssen
Petrea Degn Clausen
Agnethe Beyer Gram-Hanssen
1935-1935
Agnethe Beyer Gram-Hanssen
F:
4 jun. 1935
Horne
D:
10 sep. 1935
Odense (Børnehospitalet)
Claus Johannes Beyer Gram-Hanssen
1898-
Claus Johannes Beyer Gram-Hanssen
F:
12 jan. 1898
Tved
Ella Marie Elisabeth Nielsen
1901-
Ella Marie Elisabeth Nielsen
F:
1 nov. 1901
Hæsinge s. (Kistrup Skovfogedbolig)
G:
14 aug. 1926
Odense
Gjertrud Agathe Beyer Gram-Hanssen
1901-
Gjertrud Agathe Beyer Gram-Hanssen
F:
30 okt. 1901
Tved
Thorvald Rasmus Peter Carl Laurits Langeløkke
1899-
Thorvald Rasmus Peter Carl Laurits Langeløkke
F:
11 jun. 1899
Ordrup
G:
12 jun. 1936
København (Garnisonskirken)
Ove Gram-Hanssen
1905-
Ove Gram-Hanssen
F:
22 jul. 1905
Tved
Ester Sofie Hansen
Ester Sofie Hansen
G:
4 apr. 1950
Odense
Kirstine Beyer
1860-1933
Kirstine Beyer
F:
25 maj 1860
Skast s. (Åsgård)
D:
30 jul. 1933
Odense
Johannes Terkel Michael Hanssen
1850-1909
Johannes Terkel Michael Hanssen
F:
9 apr. 1850
Viskinde s. (Løgtvedgård)
G:
7 nov. 1894
Bregninge (Ærø)
D:
17 jan. 1909
Tved v. Svendborg
Emilie Knudsen
1888-1955
Emilie Knudsen
F:
19 jul. 1888
Halk s. (Beierholm)
D:
F
Fredericia
Ingrid Hansen
Gyda Hansen
1923-
Gyda Hansen
F:
16 aug. 1923
Thisted
Ole Preben Bitsch
Johan Evald Hansen
Ole Evald Hansen
Bodil Wilstrup Prebensen
Kirsten Evald Hansen
1931-1936
Kirsten Evald Hansen
F:
20 feb. 1931
Hovedgård
D:
18 aug. 1936
Hovedgård
Dina Evald Hansen
Agathe Knudsen
1890-1971
Agathe Knudsen
F:
30 apr. 1890
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1971
Bagsværd ?
Evald Elmer Lyager Hansen
1885-1971
Evald Elmer Lyager Hansen
F:
27 jul. 1885
Randers
G:
21 nov. 1921
Kolding
D:
10 aug. 1971
Bagsværd
Flora Knudsen
1891-1955
Flora Knudsen
F:
27 okt. 1891
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1955
Johannes Peter Ingwersen
Dora Juhl Thomsen
Rasmus Ingwersen
Helga Jensen
Helga Ellen Knudsen
1893-1967
Helga Ellen Knudsen
F:
5 apr. 1893
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1967
Viuf ?
Christian Ingwersen
1893-1943
Christian Ingwersen
F:
30 jul. 1893
Viuf s. (Elisabethsminde)
G:
18 nov. 1916
Assens
D:
28 aug. 1943
Viuf
Signe Knudsen
1894-1895
Signe Knudsen
F:
8 apr. 1894
Halk s. (Beierholm)
D:
25 mar. 1895
Halk s. (Beierholm)
Knud Lausten Knudsen
Karen Charlotte Knudsen
1937-1951
Karen Charlotte Knudsen
F:
13 sep. 1937
Vejle
D:
19 jan. 1951
Vejle
Kirsten Knudsen
1943-ca. 2000
Kirsten Knudsen
F:
28 okt. 1943
Vejle
D:
ca. RING 2000
Hans Aagesen Knudsen
1898-1975
Hans Aagesen Knudsen
F:
9 mar. 1898
Halk s. (Beierholm)
D:
3 aug. 1975
Vejle
Vita Ingerslev
1904-1985
Vita Ingerslev
F:
28 mar. 1904
Viborg
G:
3 jul. 1928
Tarm
D:
13 aug. 1985
Vejle (Mølholm plejehjem)
Gyde Marie Beyer
1864-1917
Gyde Marie Beyer
F:
29 jul. 1864
Skast (Åsgård)
D:
14 dec. 1917
Assens
Gudmund Knudsen
1863-1937
Gudmund Knudsen
F:
24 apr. 1863
Visby s. (Trøjborg)
G:
20 sep. 1887
Skast
D:
24 jan. 1937
Kolding
Margrethe Beyer
1868-1932
Margrethe Beyer
F:
29 dec. 1868
Skast s. (Åsgård)
D:
2 dec. 1932
Sønderborg
Peter Hansen
1864-1930
Peter Hansen
F:
20 aug. 1864
Uge
G:
15 jun. 1898
Skast
D:
3 nov. 1930
Sønderborg
Agathe Hansen
1824-1899
Agathe Hansen
F:
23 dec. 1824
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
28 feb. 1899
Halk s. (Beierholm)
Claus Beyer
1819-1895
Claus Beyer
F:
13 jun. 1819
Skast s. (Åsgård)
G:
12 okt. 1843
Skast s. (Åsgård)
D:
3 jun. 1895
Skast s. (Åsgård)
Ane Hansen
1892-
Ane Hansen
F:
11 mar. 1892
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Mathiesen
1890-
Peter Mathiesen
F:
28 jan. 1890
Bjolderup s. (Raved)
Christiane Margrethe Jensen
1921-1995
Christiane Margrethe Jensen
F:
14 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
5 aug. 1995
Ribe
Frederik Nicolaisen
1904-1964
Frederik Nicolaisen
F:
10 dec. 1904
Hørup s. (Høruphav)
G:
10 aug. 1961
Rønne
D:
23 jul. 1964
Ballum s. (Vesterende)
Anna Marie Jensen
1921-1993
Anna Marie Jensen
F:
15 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
10 dec. 1993
Ribe
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
G:
9 dec. 1949
Ballum
Hans Thomsen Jensen
Knud Hansen Jensen
1927-1995
Knud Hansen Jensen
F:
27 jun. 1927
Husum-Ballum
D:
8 sep. 1995
Hansine Thomsen
1930-2007
Hansine Thomsen
F:
13 okt. 1930
Østerende-Ballum
G:
21 maj 1954
D:
11 feb. 2007
Sønderborg (hospital)
Christiane Margrethe Hansen
1893-1970
Christiane Margrethe Hansen
F:
24 aug. 1893
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
12 okt. 1970
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvert Beier Jensen
1893-1958
Ingvert Beier Jensen
F:
10 maj 1893
Ballum s. (Husum)
G:
7 okt. 1920
Ballum
D:
13 aug. 1958
Ballum s. (Husum-Ballum)
Dødfødt søn
1898-1898
Dødfødt søn
F:
15 mar. 1898
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 mar. 1898
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1901-1901
Dødfødt søn
F:
14 okt. 1901
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
14 okt. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Ingvard Hansen
1858-1928
Ingvard Hansen
F:
25 okt. 1858
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
21 mar. 1928
Skærbæk
Christiane Margrethe Matthiesen
1861-1939
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
7 okt. 1861
Randerup
G:
26 sep. 1890
Ballum
D:
1939
Niels Andersen Hansen
1860-
Niels Andersen Hansen
F:
16 apr. 1860
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Karsten Hansen
1862-1939
Karsten Hansen
F:
26 jan. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
2 feb. 1939
Ribe (Amtssygehuset)
Kjerstine Hansen
1865-1869
Kjerstine Hansen
F:
9 mar. 1865
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
15 jun. 1869
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Hansen
1866-1869
Ane Hansen
F:
21 dec. 1866
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
9 jun. 1869
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ingeborg Hansen
1868-1869
Ingeborg Hansen
F:
27 dec. 1868
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
7 jun. 1869
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Kirstine Ingeborg Hansen
1870-
Ane Kirstine Ingeborg Hansen
F:
26 maj 1870
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Fridrich Johann August Joachim Zorndt
1870-
Fridrich Johann August Joachim Zorndt
F:
10 mar. 1870
Vietschow, Mecklenburg
Agathe Kjerstine Cathrine Hansen
1872-
Agathe Kjerstine Cathrine Hansen
F:
20 nov. 1872
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Knud Hansen
1827-1904
Knud Hansen
F:
11 mar. 1827
D:
31 maj 1904
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Hansen
1836-1873
Ane Hansen
F:
16 maj 1836
Mjolden s. (Forballum)
G:
7 nov. 1857
Ballum
D:
22 feb. 1873
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Christine Hedevig Brodersen
1888-
Christine Hedevig Brodersen
F:
4 dec. 1888
Ballum s. (Vesterende)
Karoline Brodersen
1892-
Karoline Brodersen
F:
16 maj 1892
Ballum s. (Vesterende)
Ane Sophie Brodersen
1894-
Ane Sophie Brodersen
F:
6 jan. 1894
Ballum s. (Vesterende)
Michael Brodersen
1897-
Michael Brodersen
F:
6 mar. 1897
Ballum s. (Vesterende)
Margrethe Brodersen
1901-
Margrethe Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Niels Peter Petersen
1888-
Niels Peter Petersen
F:
18 dec. 1888
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
20 mar. 1936
Ballum
Theodor Broder Jensen
1926-
Theodor Broder Jensen
F:
15 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Anders Brodersen Jensen
1928-
Anders Brodersen Jensen
F:
19 jan. 1928
Ballum s. (Vesterende)
Arne Lassen Jensen
1929-
Arne Lassen Jensen
F:
13 maj 1929
Ballum s. (Vesterende)
Immanuel Jensen
1931-
Immanuel Jensen
F:
18 apr. 1931
Ballum s. (Vesterende)
Kirstine Elisabet Jensen
1933-
Kirstine Elisabet Jensen
F:
17 nov. 1933
Ballum s. (Vesterende)
Ninna Brodersen
1901-
Ninna Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Johannes Beier Jensen
1896-
Johannes Beier Jensen
F:
19 jul. 1896
Ballum s. (Husum)
G:
17 okt. 1924
Ballum
Kirstine Hansen
1865-
Kirstine Hansen
F:
20 sep. 1865
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anders Brodersen
1858-
Anders Brodersen
F:
29 aug. 1858
Ballum s. (Vesterende)
G:
6 dec. 1887
Ballum
Karen Hansen
1869-
Karen Hansen
F:
8 apr. 1869
Ballum s. (Østerende)
Ingvard Hansen
1871-
Ingvard Hansen
F:
21 jan. 1871
Ballum s. (Østerende)
Ane Hansen
1873-1873
Ane Hansen
F:
13 jun. 1873
Ballum s. (Østerende)
D:
28 jun. 1873
Ballum s. (Østerende)
Anna Hansen
1900-
Anna Hansen
F:
20 jan. 1900
Rødding s. (Rødding Mark)
Caroline Hansen
1901-
Caroline Hansen
F:
2 feb. 1901
Rødding s. (Rødding Mark)
Ane Hansen
1874-
Ane Hansen
F:
22 dec. 1874
Ballum s. (Østerende)
Claus Bernhard Hansen
1869-
Claus Bernhard Hansen
F:
5 jan. 1869
Mildstedt s. (Rødemis)
G:
26 okt. 1898
Ballum
Katharina Hansen
1877-
Katharina Hansen
F:
10 jan. 1877
Ballum s. (Østerende)
Jørgen Andersen Hansen
1861-
Jørgen Andersen Hansen
F:
5 aug. 1861
Visby s. (Ø. Gammelby)
Niels Hansen
1829-1900
Niels Hansen
F:
19 aug. 1829
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 mar. 1900
Ballum s. (Østerende)
Barbara Caroline Winther
1837-
Barbara Caroline Winther
F:
3 feb. 1837
Brøns s. (Søndernæs)
G:
14 maj 1859
Ballum
Peter Hansen
1832-1832
Peter Hansen
F:
31 jan. 1832
Ballum s. (Vesterende)
D:
16 feb. 1832
Ballum s. (Vesterende)
Kirsten Knudsdatter
1793-1840
Kirsten Knudsdatter
F:
26 nov. 1793
Ballum s. (Nørhus)
G:
20 apr. 1822
Ballum
D:
18 maj 1840
Ballum s. (Vesterende)
Anders Hansen
1797-1797
Anders Hansen
F:
4 mar. 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
7 mar. 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
Andreas Hansen
1797-1797
Andreas Hansen
F:
4 mar. 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
14 mar. 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
Peder Hansen
1798-
Peder Hansen
F:
27 apr. 1798
Ballum s. (Bodsbøl)
Peter Orbesen
-ung
Peter Orbesen
D:
ung
Valborg Orbesen
G. Schrøder
Anne-Lise Orbesen
NN
Hans Orbesen
Merry Hansen
1885-
Merry Hansen
F:
21 aug. 1885
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Peter Hansen Orbesen
1875-
Peter Hansen Orbesen
F:
2 sep. 1875
Øsby s. (Hyrup)
G:
15 nov. 1913
Ballum
Dødfødt datter
1886-1886
Dødfødt datter
F:
3 nov. 1886
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
3 nov. 1886
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ane Hansen
Svend
Andreas Hansen
1887-1971
Andreas Hansen
F:
18 dec. 1887
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
14 jan. 1971
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Cathrine Marie Nielsen
1888-
Ane Cathrine Marie Nielsen
F:
31 mar. 1888
Ballum s. (Østerende)
G:
21 nov. 1919
Ballum
Jacob Jacobsen
1927-1952
Jacob Jacobsen
F:
3 okt. 1927
D:
29 sep. 1952
Hans Boysen Jacobsen
1924-1945
Hans Boysen Jacobsen
F:
21 feb. 1924
D:
10 nov. 1945
Agathe Jacobsen
Olav Nissen
Kjerstine Hansen
1891-
Kjerstine Hansen
F:
28 jun. 1891
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Christian Lehmann Jacobsen
1877-
Christian Lehmann Jacobsen
F:
15 jan. 1877
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Jacob Hansen
1893-
Jacob Hansen
F:
23 nov. 1893
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Dødfødt søn
1899-1899
Dødfødt søn
F:
25 jan. 1899
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
25 jan. 1899
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Peter Hansen
1839-1913
Hans Peter Hansen
F:
26 dec. 1839
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
28 jan. 1913
Ballum s. (Bodsbøl)
Jacobine Christine Hansen
1856-1921
Jacobine Christine Hansen
F:
1 apr. 1856
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
15 nov. 1884
D:
9 feb. 1921
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Margrethe Hansen
1843-
Ane Margrethe Hansen
F:
14 jan. 1843
Nicolai Michelsen Sørensen
1845-
Nicolai Michelsen Sørensen
F:
24 sep. 1845
Daler s. (Østerby)
G:
19 nov. 1873
Ribe (Doms.)
Hans Nicolaisen Hansen
1846-1851
Hans Nicolaisen Hansen
F:
21 maj 1846
D:
1 okt. 1851
Peder Hansen
1849-1917
Peder Hansen
F:
27 maj 1849
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
7 apr. 1917
Skast
Andreas Michael Jacobsen
1875-1956
Andreas Michael Jacobsen
F:
26 aug. 1875
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1956
Ellen Hansen
Jacob Jacobsen
1927-1952
Jacob Jacobsen
F:
3 okt. 1927
D:
29 sep. 1952
Hans Boysen Jacobsen
1924-1945
Hans Boysen Jacobsen
F:
21 feb. 1924
D:
10 nov. 1945
Agathe Jacobsen
Olav Nissen
Christian Lehmann Jacobsen
1877-
Christian Lehmann Jacobsen
F:
15 jan. 1877
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Kjerstine Hansen
1891-
Kjerstine Hansen
F:
28 jun. 1891
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Agathe Jacobsen
1906-
Agathe Jacobsen
F:
20 feb. 1906
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Niels Kristian Anæus Nielsen
1897-
Niels Kristian Anæus Nielsen
F:
18 maj 1897
Bjørnsholm s. (Næsby)
G:
14 apr. 1941
Ballum
Hans Boysen Jacobsen
1909-1994
Hans Boysen Jacobsen
F:
15 feb. 1909
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
16 jul. 1994
Tønder
Botilde Nielsen
1913-2009
Botilde Nielsen
F:
19 nov. 1913
Skast
G:
5 jul. 1935
Ballum
D:
7 apr. 2009
Tønder
Johanne Kathrine (Heje) Jacobsen
Gravers Frøsig Hansen
Marie Jacobsen
Gunner Pedersen
Mikkel Ullerup Jacobsen
1879-1951
Mikkel Ullerup Jacobsen
F:
28 jun. 1879
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
26 mar. 1951
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hansine Kathrine Nicolaisen
1881-
Hansine Kathrine Nicolaisen
F:
19 nov. 1881
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
5 maj 1905
Ballum
Marius Jacobsen
1884-1922
Marius Jacobsen
F:
3 jul. 1884
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1922
Anne Marie Christiane Ulrich
1889-1969
Anne Marie Christiane Ulrich
F:
1889
D:
1969
Agathe Hansen
1853-1931
Agathe Hansen
F:
27 feb. 1853
D:
1931
Hans Boysen Lorenzen, adopteret Jacobsen
1847-1892
Hans Boysen Lorenzen, adopteret Jacobsen
F:
21 aug. 1847
Ballum s. (Vesterende)
D:
1892
Niels Nicolaisen
Ingeborg Nicoline Nicolaisen
Anni Margrethe Nicolaisen
Hans Knudsen Nicolaisen
Maren Møller
Ane Marie Hansen
1883-
Ane Marie Hansen
F:
3 maj 1883
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Peter Jensen Nicolaisen
1877-
Peter Jensen Nicolaisen
F:
26 sep. 1877
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
16 okt. 1908
Ballum
Andreas Hansen
1885-
Andreas Hansen
F:
2 mar. 1885
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingeborg Nicoline Hansen
1856-1910
Ingeborg Nicoline Hansen
F:
16 mar. 1856
D:
10 apr. 1910
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Hans Knudsen Hansen
1853-1892
Hans Knudsen Hansen
F:
19 dec. 1853
Ballum s. (Østerende)
G:
23 nov. 1881
Ballum
D:
6 dec. 1892
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Andreas Hansen
1802-1875
Andreas Hansen
F:
6 maj 1802
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
11 feb. 1875
Ballum s. (Bodsbøl)
Merret Nicolaisen
1817-
Merret Nicolaisen
F:
31 mar. 1817
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
18 okt. 1838
Ballum
Agathe Ingvardsdatter
1760-1823
Agathe Ingvardsdatter
F:
5 nov. 1760
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
10 dec. 1823
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Pedersen
ca. 1753-1824
Hans Pedersen
F:
ca. 1753
fmtl. Hjerpsted
G:
5 mar. 1783
Ballum
D:
27 okt. 1824
Ballum s. (Bodsbøl)
Karen Ingvardsdatter
1762-
Karen Ingvardsdatter
F:
30 jun. 1762
Ballum s. (Bodsbøl)
Ingvard Nielsen
1714-
Ingvard Nielsen
F:
1714
Ballum s. (Bodsbøl)
Ingeborg Andreasdatter
Hanne Margrethe Bendsen
1835-1843
Hanne Margrethe Bendsen
F:
16 apr. 1835
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
7 mar. 1843
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Niels Truelsen Bendsen
1871-
Niels Truelsen Bendsen
F:
16 apr. 1871
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Niels Truelsen Bendsen
1838-
Niels Truelsen Bendsen
F:
14 mar. 1838
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anne Marie Bonnichsen
1842-
Anne Marie Bonnichsen
F:
25 okt. 1842
Emmerlev s. (Nyland)
G:
25 jun. 1870
Emmerlev
Tille Marie Bendsen
1841-
Tille Marie Bendsen
F:
19 sep. 1841
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Martin Andreas Jørgensen
1835-
Martin Andreas Jørgensen
F:
27 nov. 1835
G:
21 apr. 1868
Emmerlev
Hansine Bentzen
1896-
Hansine Bentzen
F:
27 feb. 1896
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Peter Jensen Olesen
1892-
Peter Jensen Olesen
F:
19 maj 1892
Ballum s.
Karoline Bentzen
1898-1973
Karoline Bentzen
F:
27 jan. 1898
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
10 aug. 1973
Sønderborg (sygehuset)
Christian Nielsen Jepsen
1896-
Christian Nielsen Jepsen
F:
22 sep. 1896
Skast
G:
5 Maj 1921
Skast
Margrethe Christine Bentzen
1899-
Margrethe Christine Bentzen
F:
14 dec. 1899
Emmerlev s. (Nyland)
Hans Petersen Nielsen
1897-
Hans Petersen Nielsen
F:
14 sep. 1897
Ballum s.
Caspar Bentzen
1901-
Caspar Bentzen
F:
21 apr. 1901
Emmerlev s. (Nyland)
Jenny Knudsen
1916-
Jenny Knudsen
F:
22 feb. 1916
Emmerlev
G:
20 feb. 1938
Emmerlev
Martha Jacobine Bentzen
1902-
Martha Jacobine Bentzen
F:
5 sep. 1902
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anne Bentzen
1904-1905
Anne Bentzen
F:
11 jun. 1904
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
12 mar. 1905
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Niels Bentzen
1905-
Niels Bentzen
F:
31 jul. 1905
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Niels Bentzen
1872-1904
Niels Bentzen
F:
19 jul. 1872
Emmerlev
D:
28 dec. 1904
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anne Dorothea Lund
1876-1941
Anne Dorothea Lund
F:
22 jan. 1876
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
1 maj 1895
Emmerlev
D:
2 jun. 1941
Emmerlev s. (Hemme)
Lene Marie Bentzen
1875-
Lene Marie Bentzen
F:
3 jul. 1875
Emmerlev
Caspar Bensen
1901-
Caspar Bensen
F:
14 jan. 1901
Emmerlev s.
Anne Marie Bentzen
1879-
Anne Marie Bentzen
F:
3 jun. 1879
Emmerlev
NN
Kjerstine Knudsen
1911-
Kjerstine Knudsen
F:
18 jun. 1911
Emmerlev
Nis Simon Riis
1897-
Nis Simon Riis
F:
17 jul. 1897
Emmerlev
G:
21 sep. 1934
Emmerlev
Jenny Knudsen
1916-
Jenny Knudsen
F:
22 feb. 1916
Emmerlev
Caspar Bentzen
1901-
Caspar Bentzen
F:
21 apr. 1901
Emmerlev s. (Nyland)
G:
20 feb. 1938
Emmerlev
Carl Knudsen
1917-
Carl Knudsen
F:
21 nov. 1917
Emmerlev
Marie Knudsen
1920-
Marie Knudsen
F:
5 nov. 1920
Emmerlev
Anne Knudsen
1925-
Anne Knudsen
F:
24 apr. 1925
Emmerlev
Jeppe Knudsen
1861-
Jeppe Knudsen
F:
8 nov. 1861
Stadil s. (Stadilø)
Frederik Bentzen
1882-
Frederik Bentzen
F:
2 aug. 1882
Emmerlev
Hans Bentzen
1884-
Hans Bentzen
F:
27 sep. 1884
Emmerlev
Mathilde Bentzen
1889-1964
Mathilde Bentzen
F:
21 nov. 1889
Emmerlev
D:
8 sep. 1964
Brøns s. (Havervad)
Hans Peter Ehmsen
1899-1963
Hans Peter Ehmsen
F:
10 jul. 1899
Emmerlev
G:
18 jun. 1926
Emmerlev
D:
17 nov. 1963
Emmerlev
Caspar Truelsen Bendsen
1844-1907
Caspar Truelsen Bendsen
F:
19 maj 1844
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
27 feb. 1907
Emmerlev
Caroline Lund
1843-
Caroline Lund
F:
7 mar. 1843
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
5 okt. 1871
Emmerlev
Niels Bendsen Truelsen
1793-1844
Niels Bendsen Truelsen
F:
11 jul. 1793
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
5 dec. 1844
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anne Marie Nielsdatter
ca. 1812-
Anne Marie Nielsdatter
F:
ca. 1812
Marie Kjestine Beyer
1858-1865
Marie Kjestine Beyer
F:
20 nov. 1858
Døstrup s. (Vinum)
D:
10 nov. 1865
Abild s. (Sølsted)
Anders Jørgensen Beyer
1862-
Anders Jørgensen Beyer
F:
9 feb. 1862
Døstrup s. (Vinum)
Anne Kirstine Beyer
1864-
Anne Kirstine Beyer
F:
7 feb. 1864
Døstrup s. (Vinum)
Martin Andresen Beyer
1866-
Martin Andresen Beyer
F:
21 mar. 1866
Abild s. (Sølsted)
Jørgen Hansen Beyer
1868-
Jørgen Hansen Beyer
F:
3 aug. 1868
Abild s. (Sølsted)
Christian Nissen Lind
1896-
Christian Nissen Lind
F:
4 maj 1896
Ribe (Skt. Cathrine s. (Tange))
Bothilde Marie Beyer
1871-
Bothilde Marie Beyer
F:
23 sep. 1871
Abild s. (Sølsted)
Andreas Nissen Lind
1864-
Andreas Nissen Lind
F:
23 sep. 1864
Ballum s. (Nørhus)
G:
12 okt. 1894
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ane Helene Truelsen
1833-1872
Ane Helene Truelsen
F:
13 feb. 1833
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
6 okt. 1872
Abild s. (Sølsted)
Jørgen Andersen Beyer
1837-
Jørgen Andersen Beyer
F:
9 jan. 1837
G:
28 jan. 1858
Ballum
Ane Marie Jacobsen
1905-
Ane Marie Jacobsen
F:
13 jan. 1905
Visby
Peter Christensen Kromann
1909-
Peter Christensen Kromann
F:
3 sep. 1909
Lintrup s. (Tornum Mark)
G:
12 Maj 1940
Visby
Elise Kirstine Jacobsen
1906-
Elise Kirstine Jacobsen
F:
22 aug. 1906
Visby
Hans Jepsen Hjort Petersen
1903-
Hans Jepsen Hjort Petersen
F:
11 dec. 1903
Møgeltønder s. (Toghale)
G:
20 Maj 1930
Visby
Johannes Jacobsen
1908-
Johannes Jacobsen
F:
28 mar. 1908
Visby
Helga Christiane Gotthardsen
1912-
Helga Christiane Gotthardsen
F:
8 apr. 1912
Daler
G:
13 okt. 1934
Visby
Helga Jacobsen
1909-
Helga Jacobsen
F:
28 Okt 1909
Visby
Thyra Jacobsen
1911-
Thyra Jacobsen
F:
11 jul. 1911
Visby
Hermann Heinrich Johannes Julius Rode
1908-
Hermann Heinrich Johannes Julius Rode
F:
5 okt. 1908
Skærbæk
G:
23 Okt 1938
Skærbæk
Ingri(d) Jacobsen
1913-
Ingri(d) Jacobsen
F:
22 Okt 1913
Visby
Hans Mortensen
1914-
Hans Mortensen
F:
1 maj 1914
Vedsted s. (Høgelund)
G:
27 mar. 1938
Visby
Hans Jacobsen
1877-1968
Hans Jacobsen
F:
14 apr. 1877
Visby
D:
10 dec. 1968
Visby
Cecilie Marie Johannsen
1875-1964
Cecilie Marie Johannsen
F:
16 jun. 1875
Daler
D:
14 jan. 1964
Visby
Anders Petersen Jacobsen
1878-
Anders Petersen Jacobsen
F:
22 sep. 1878
Visby
Anton Jacobsen
1879-
Anton Jacobsen
F:
24 okt. 1879
Visby
Broder Jacobsen
1881-1884
Broder Jacobsen
F:
23 jul. 1881
Visby
D:
2 dec. 1884
Visby
Johan Redlef Volquardsen
1905-
Johan Redlef Volquardsen
F:
18 jun. 1905
Højer
Marie van Leeuven
Marie van Leeuven
G:
28 maj 1937
Rotterdam
Jacob Michael Volquardsen
Dina Fridrichs
Cäthe Regine Volquardsen
Antoni van Rijswik
1907-
Antoni van Rijswik
F:
28 maj 1907
Neumegen (Holland)
Bothilde Jacobsen
1882-1919
Bothilde Jacobsen
F:
24 okt. 1882
Visby
D:
8 dec. 1919
Tønder (sygehuset)
Carsten Redlef Volquardsen
1875-1911
Carsten Redlef Volquardsen
F:
8 jul. 1875
Horsbøl s. (Diedersbøl)
G:
24 apr. 1904
Daler
D:
22 jul. 1911
Brøns s.
Ingwart Jacobsen
1884-1884
Ingwart Jacobsen
F:
29 mar. 1884
Visby
D:
8 okt. 1884
Visby
Anne Margrethe Jacobsen
1885-
Anne Margrethe Jacobsen
F:
28 jul. 1885
Visby
Nis Jørgensen Schmidt
1880-
Nis Jørgensen Schmidt
F:
12 nov. 1880
Fjelstrup s. (Sillerup)
G:
15 mar. 1907
Visby
Elise Kirstine Drehn
1913-
Elise Kirstine Drehn
F:
14 apr. 1913
Visby
Carl Otto Drehn
1915-
Carl Otto Drehn
F:
15 apr. 1915
Visby
Jørgine Christiane Hansen
1918-
Jørgine Christiane Hansen
F:
25 feb. 1918
Visby s. (Ø. Gammelby)
Boiline Engeline Jacobsen
1887-
Boiline Engeline Jacobsen
F:
2 apr. 1887
Visby
Carl Otto Christian Drehn
1886-
Carl Otto Christian Drehn
F:
13 dec. 1886
Visby
G:
26 apr. 1912
Visby
Elise Kjerstine Jacobsen
1888-1889
Elise Kjerstine Jacobsen
F:
5 apr. 1888
Visby
D:
19 mar. 1889
Visby
Bernhard Jacobsen
1889-
Bernhard Jacobsen
F:
20 aug. 1889
Visby
Ingeborg Jacobsen
1892-
Ingeborg Jacobsen
F:
7 apr. 1892
Visby
Elise Kirstine Møller
1856-1911
Elise Kirstine Møller
F:
29 feb. 1856
Visby
D:
13 jan. 1911
Visby
Jacob Michael Jacobsen
1854-1903
Jacob Michael Jacobsen
F:
27 jul. 1854
Ballum s.
G:
6 sep. 1876
Visby
D:
8 okt. 1903
Visby
Ingeborg Andree Renlef
1897-
Ingeborg Andree Renlef
F:
2 aug. 1897
Brede s. (Apterp)
Jacob Lousen Winther
1896-
Jacob Lousen Winther
F:
11 okt. 1896
Brede s. (Apterp)
G:
10 okt. 1924
Brede
Ane Kirstine Møller
1857-
Ane Kirstine Møller
F:
8 sep. 1857
Visby
Martin Sørensen Renlef
Anna Kjerstine Nielsen
1881-
Anna Kjerstine Nielsen
F:
3 jun. 1881
Visby
Jensine Andrea Møller
1863-
Jensine Andrea Møller
F:
23 jan. 1863
Visby
Carsten Andersen Nielsen
1857-
Carsten Andersen Nielsen
F:
18 jul. 1857
Abild s. (Sølsted)
G:
1 apr. 1881
Visby
Mette Cathrine Møller
1865-
Mette Cathrine Møller
F:
29 nov. 1865
Visby
Jens Christian Amkjær Jensen
1862-
Jens Christian Amkjær Jensen
F:
18 mar. 1862
Husby s. (Amkjær Mark)
G:
29 nov. 1892
Visby
Ane Margrethe Truelsen
1834-1866
Ane Margrethe Truelsen
F:
19 nov. 1834
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
20 mar. 1866
Visby
Anders Petersen Møller
1829-1895
Anders Petersen Møller
F:
5 mar. 1829
Visby
G:
12 maj 1855
Visby
D:
26 aug. 1895
Visby
Anders Truelsen
1795-1853
Anders Truelsen
F:
9 apr. 1795
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
12 mar. 1853
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Anne Kirstine Nielsdatter
ca. 1802-1834
Anne Kirstine Nielsdatter
F:
ca. 1801/02
G:
6 maj 1832
Visby
D:
29 nov. 1834
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Truels Andersen Truelsen
1845-
Truels Andersen Truelsen
F:
7 apr. 1845
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Dødfødt søn
1847-1847
Dødfødt søn
F:
26 okt. 1847
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
26 okt. 1847
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Dødfødt datter
1890-1890
Dødfødt datter
F:
18 apr. 1890
Ballum s. (Buntje)
D:
18 apr. 1890
Ballum s. (Buntje)
Bodil Andrea Truelsen
1891-1973
Bodil Andrea Truelsen
F:
26 nov. 1891
Ballum s. (Buntje)
D:
1973
Rømø s. (Tvismark)
Laust Jessen Mensel
1888-1971
Laust Jessen Mensel
F:
2 maj 1888
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
28 okt. 1913
Ballum
D:
1971
Rømø s. (Tvismark)
Thomas Andersen Truelsen
1848-1898
Thomas Andersen Truelsen
F:
13 aug. 1848
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
30 jan. 1898
Ballum s. (Buntje)
Ane Cathrine Andersen
1855-1920
Ane Cathrine Andersen
F:
14 sep. 1855
Ballum s. (Rejsby)
G:
10 okt. 1879
Ballum
D:
9 mar. 1920
Ballum s. (Buntje Hede)
Peter Ludvig Brodersen
1876-
Peter Ludvig Brodersen
F:
17 dec. 1876
Visby
Bothilde Marie Brodersen
1879-1879
Bothilde Marie Brodersen
F:
23 jan. 1879
Visby
D:
10 aug. 1879
Visby
Ane Kirstine Truelsen
1851-1879
Ane Kirstine Truelsen
F:
3 nov. 1851
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
7 jun. 1879
Visby
Niels Nielsen Brodersen
1847-1885
Niels Nielsen Brodersen
F:
23 nov. 1847
Visby
D:
12 mar. 1885
Visby
Bodil Lindholm
1810-
Bodil Lindholm
F:
26 sep. 1810
G:
28 okt. 1843
Ballum
Boe Truelsen
1796-1796
Boe Truelsen
F:
29 nov. 1796
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
2 dec. 1796
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Bende Truelsen
1797-
Bende Truelsen
F:
12 nov. 1797
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Caspar Truelsen
1800-
Caspar Truelsen
F:
6 okt. 1800
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Kirsten Sørensdatter
ca. 1800-1831
Kirsten Sørensdatter
F:
ca. 1800
G:
21 sep. 1828
Skast
D:
23 aug. 1831
Skast
Karen Sørensdatter
ca. 1805-1833
Karen Sørensdatter
F:
ca. 1805
G:
27 maj 1832
Skast
D:
4 jan. 1833
Skast
Christian Carl Truelsen
1834-
Christian Carl Truelsen
F:
8 jul. 1834
Skast
Truels Andersen Truelsen
1836-
Truels Andersen Truelsen
F:
12 aug. 1836
Skast
Hanne Marie Truelsen
1839-
Hanne Marie Truelsen
F:
2 aug. 1839
Skast
Anne Sørensdatter
ca. 1809-
Anne Sørensdatter
F:
ca. 1809
G:
1833
Skast
Truels Mikkelsen
1829-
Truels Mikkelsen
F:
25 jun. 1829
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Simon Mikkelsen
1831-
Simon Mikkelsen
F:
3 mar. 1831
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Johannes Mikkelsen
1832-1838
Johannes Mikkelsen
F:
1 sep. 1832
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
24 maj 1838
Fattighuset i Ballum Sogn
Christian Peter Mikkelsen
1836-1837
Christian Peter Mikkelsen
F:
15 jan. 1836
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
10 mar. 1837
Fattighuset i Ballum Sogn
Mikkel Truelsen
1803-1845
Mikkel Truelsen
F:
1803
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
SENEST 1845
Gunder Simonsdatter
ca. 1798-
Gunder Simonsdatter
F:
ca. 1798
Ål s.
Cathrine Marie Truelsdatter
1804-
Cathrine Marie Truelsdatter
F:
16 apr. 1804
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Thomas Truelsen
1856-1860
Thomas Truelsen
F:
6 jan. 1856
Højer
D:
13 jul. 1860
Ribe (Doms.)
Thomas Truelsen
1836-1897
Thomas Truelsen
F:
1 jun. 1836
Højer
D:
16 apr. 1897
Visby s. (Ø. Gammelby)
Mette Kjestine Bertelsdatter
Petrea Johansen
ca. 1842-1908
Petrea Johansen
F:
ca. 1842
G:
7 okt. 1866
Højer
D:
7 aug. 1908
Bende Mathiesen Bloch
1874-1876
Bende Mathiesen Bloch
F:
19 jul. 1874
Visby s. (Ø. Gammelby)
D:
15 jun. 1876
Visby s. (Ø. Gammelby)
Christiane Marie Bloch
1876-
Christiane Marie Bloch
F:
30 dec. 1876
Visby s. (Ø. Gammelby)
Johannes Andersen Bloch
1880-
Johannes Andersen Bloch
F:
24 aug. 1880
Visby s. (Ø. Gammelby)
Anna Elisabeth Truelsen
1838-
Anna Elisabeth Truelsen
F:
7 okt. 1838
Højer
Søren Andreasen Bloch
1836-
Søren Andreasen Bloch
F:
16 feb. 1836
Døstrup s. (Vinum)
G:
9 maj 1874
Visby
Ane Clausen
1872-1928
Ane Clausen
F:
13 dec. 1872
Højer
D:
21 sep. 1928
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Niels Andersen Hansen
1871-
Niels Andersen Hansen
F:
28 apr. 1871
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
6 nov. 1900
Emmerlev
Johanne Christine Brink
1901-
Johanne Christine Brink
F:
1 jun. 1901
Emmerlev
Ingvard Nissen Brink
Ingeborg Brink
1902-
Ingeborg Brink
F:
14 nov. 1902
Emmerlev
NN
Wolf Lytzen Frandsen
1907-
Wolf Lytzen Frandsen
F:
21 aug. 1907
Højer
G:
5 aug. 1933
Højer
Jensine Lorenze Brink
1904-
Jensine Lorenze Brink
F:
4 okt. 1904
Emmerlev
Peder Vilsen
1901-
Peder Vilsen
F:
2 maj 1901
Thorup
G:
9 nov. 1925
Emmerlev
Hansine Petrea Brink
1906-
Hansine Petrea Brink
F:
18 okt. 1906
Emmerlev
Niels Madsen Jensen
1898-
Niels Madsen Jensen
F:
16 jul. 1898
Emmerlev
G:
15 sep. 1934
Emmerlev
Dødfødt søn
1908-1908
Dødfødt søn
F:
30 apr. 1908
Emmerlev
D:
30 apr. 1908
Emmerlev
Simon Clausen Brink
1909-
Simon Clausen Brink
F:
27 jun. 1909
Emmerlev
Herlich Marie Johannsen
1914-1957
Herlich Marie Johannsen
F:
28 okt. 1914
Rodenæs s.
G:
4 jun. 1937
Emmerlev
D:
15 mar. 1957
Tønder (sygehuset)
Christian Andresen Brink
1911-
Christian Andresen Brink
F:
14 jul. 1911
Emmerlev
Otteline Juliane Brink
1913-
Otteline Juliane Brink
F:
20 jul. 1913
Emmerlev
Christiane Andrea Clausen
1874-
Christiane Andrea Clausen
F:
5 mar. 1874
Emmerlev s. (Nyland)
Jens Hansen Brink
1874-1956
Jens Hansen Brink
F:
2 maj 1874
Emmerlev
G:
9 nov. 1900
Emmerlev
D:
30 nov. 1956
Emmerlev
Paul Clausen
1877-
Paul Clausen
F:
4 okt. 1877
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Andrea Clausen
1878-
Andrea Clausen
F:
19 dec. 1878
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Hans Thomas Knudsen
1871-1913
Hans Thomas Knudsen
F:
22 feb. 1871
Højer s. (Rudbøl)
D:
10 jun. 1913
Højer
Pauline Clausen
1878-
Pauline Clausen
F:
19 dec. 1878
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Hanne Christine Truelsen
1840-1880
Hanne Christine Truelsen
F:
23 nov. 1840
Højer
D:
25 jan. 1880
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Simon Poulsen Clausen
1843-1919
Simon Poulsen Clausen
F:
22 jun. 1843
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
5 nov. 1872
Emmerlev
D:
8 jun. 1919
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Caspar Truelsen
1843-
Caspar Truelsen
F:
5 jan. 1843
Højer
Christiane Andrea Truelsen
1844-
Christiane Andrea Truelsen
F:
23 sep. 1844
Højer
Bentig, senere Bende, Truelsen
1847-
Bentig, senere Bende, Truelsen
F:
29 mar. 1847
Højer
Diedrich Wilhelm Lykou
Elise Kjestine Lykou
1904-
Elise Kjestine Lykou
F:
12 jun. 1904
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Laurids Petersen Brandt
1885-1953
Laurids Petersen Brandt
F:
28 mar. 1885
Brøns
G:
13 dec. 1933
Skærbæk
D:
18 apr. 1953
Tønder (sygehuset)
Hansine Lykou
1906-1906
Hansine Lykou
F:
20 feb. 1906
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
10 maj 1906
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Johannes Lykou
1907-1907
Johannes Lykou
F:
11 jul. 1907
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
14 aug. 1907
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Johannes Lykou
1909-
Johannes Lykou
F:
6 apr. 1909
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Hansine Marie Lykou
1911-1927
Hansine Marie Lykou
F:
22 mar. 1911
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
2 jun. 1927
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Sophie Christiane Lykou
1912-
Sophie Christiane Lykou
F:
9 Maj 1912
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Christian Petersen Lykou
1914-
Christian Petersen Lykou
F:
17 jun. 1914
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Margrethe Lykou
1916-
Margrethe Lykou
F:
6 feb. 1916
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Ane Cathrine Dorthea Diedrichsen
1875-
Ane Cathrine Dorthea Diedrichsen
F:
11 apr. 1875
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Jens Christian Lykou
1858-1923
Jens Christian Lykou
F:
29 jun. 1858
G:
29 okt. 1901
Skærbæk
D:
17 jul. 1923
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Andreas Truelsen Diedrichsen
1877-
Andreas Truelsen Diedrichsen
F:
15 feb. 1877
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Kathrine Marie Johannsen
1871-
Kathrine Marie Johannsen
F:
24 aug. 1871
Ø. Linnet s.
Christiane Henriette Diedrichsen
1879-1911
Christiane Henriette Diedrichsen
F:
27 feb. 1879
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
12 okt. 1911
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Hansine Diedrichsen
Johannes Christian Diedrichsen
1915-
Johannes Christian Diedrichsen
F:
27 mar. 1915
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Jens Peter Diedrichsen
1881-
Jens Peter Diedrichsen
F:
10 apr. 1881
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anna Cathrine Feddersen
1881-
Anna Cathrine Feddersen
F:
12 feb. 1881
Nr. Løgum s. (Kløjing)
G:
20 nov. 1909
Skærbæk
Eli Christian Diedrichsen
Bende Diedrichsen
1885-
Bende Diedrichsen
F:
22 okt. 1885
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Dødfødt søn
1887-1887
Dødfødt søn
F:
5 jun. 1887
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
5 jun. 1887
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Otto Johann Diedrichsen
1888-
Otto Johann Diedrichsen
F:
2 nov. 1888
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Engel Franzine Petersen
1885-
Engel Franzine Petersen
F:
17 maj 1885
Klanxbüll
Johann Christian Diedrichsen
1891-1895
Johann Christian Diedrichsen
F:
31 Maj 1891
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
24 okt. 1895
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Dødfødt datter
1895-1895
Dødfødt datter
F:
28 aug. 1895
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
28 aug. 1895
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Hansine Truelsen
1849-1910
Hansine Truelsen
F:
10 maj 1849
Højer
D:
11 apr. 1910
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Johannes Harmens Diedrichsen
1848-1919
Johannes Harmens Diedrichsen
F:
13 nov. 1848
Rejsby
G:
16 jul. 1874
Skærbæk
D:
4 jan. 1919
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Cathrine Marie Truelsen
1851-
Cathrine Marie Truelsen
F:
27 sep. 1851
Højer
NN Truelsen
1883-1883
NN Truelsen
F:
12 nov. 1883
Højer
D:
12 nov. 1883
Højer
Andreas Andersen Truelsen
1884-
Andreas Andersen Truelsen
F:
2 nov. 1884
Højer
Anders Nissen Truelsen
1886-1886
Anders Nissen Truelsen
F:
13 sep. 1886
Højer
D:
14 sep. 1886
Højer
Niels Andersen Truelsen
1854-1886
Niels Andersen Truelsen
F:
17 aug. 1854
Højer
D:
13 okt. 1886
Højer
Inge Marie Nissen
1857-
Inge Marie Nissen
F:
11 dec. 1857
Emmerlev s. (Kærgård)
G:
6 okt. 1883
Emmerlev
Andreas Truelsen
1806-1873
Andreas Truelsen
F:
6 jul. 1806
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
28 sep. 1873
Højer
Christiane Henrikke Mohr
ca. 1811-1892
Christiane Henrikke Mohr
F:
ca. 1811
G:
23 feb. 1836
Højer
D:
19 dec. 1892
Højer
Marcus Truelsen
1809-1809
Marcus Truelsen
F:
3 apr. 1809
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
9 apr. 1809
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Anne Margrethe Truelsdatter
1810-1811
Anne Margrethe Truelsdatter
F:
7 maj 1810
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
17 apr. 1811
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hans Kiær Truelsen
1812-1812
Hans Kiær Truelsen
F:
5 maj 1812
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
28 nov. 1812
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hans Kiær Truelsen
1816-1816
Hans Kiær Truelsen
F:
5 jul. 1816
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
15 jul. 1816
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Truels Andersen
1763-1840
Truels Andersen
F:
3 feb. 1763
Skast
D:
21 maj 1840
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hanne Nielsdatter
1771-1842
Hanne Nielsdatter
F:
1 aug. 1771
Ballum s. (Buntje-Ballum)
G:
9 nov. 1792
Ballum
D:
21 okt. 1842
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Karen Andersdatter
1740-1775
Karen Andersdatter
F:
14 nov. 1740
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
20 sep. 1775
Skast
Anders Truelsen
ca. 1736-1813
Anders Truelsen
F:
ca. 1736
Skast
D:
14 feb. 1813
Skast
Peter Jacobsen
1868-
Peter Jacobsen
F:
10 apr. 1868
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Niels Andersen Jacobsen
1871-1893
Niels Andersen Jacobsen
F:
28 jun. 1871
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
17 okt. 1893
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Nicoline Kjerstine Jacobsen
1899-
Nicoline Kjerstine Jacobsen
F:
11 nov. 1899
Randerup
Mikkel Lund Jacobsen
1901-
Mikkel Lund Jacobsen
F:
13 sep. 1901
Randerup
Nimine Nielsen
1901-
Nimine Nielsen
F:
28 maj 1901
Døstrup
G:
16 nov. 1929
Døstrup
Karsten Jacobsen
1874-
Karsten Jacobsen
F:
14 jul. 1874
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ane Marie Lorenzen
1877-
Ane Marie Lorenzen
F:
18 sep. 1877
Randerup
Anna Christine Margrethe Cornelsen
1903-
Anna Christine Margrethe Cornelsen
F:
26 dec. 1903
Tinglev
Nicoline Kjestine Cornelsen
1906-
Nicoline Kjestine Cornelsen
F:
25 jun. 1906
Tinglev
Kirstine Jacobsen
1876-
Kirstine Jacobsen
F:
2 feb. 1876
Ballum s. (Bodsbøl)
Christian Cornelsen
1879-
Christian Cornelsen
F:
22 mar. 1879
Tinglev s. (Egebæk)
G:
27 mar. 1903
Tinglev
Anders Brodersen Jacobsen
1878-
Anders Brodersen Jacobsen
F:
18 maj 1878
Anders Mikkelsen Jacobsen
1834-1902
Anders Mikkelsen Jacobsen
F:
24 okt. 1834
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
19 mar. 1902
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Nicoline Kjerstine Hansen
1840-
Nicoline Kjerstine Hansen
F:
2 maj 1840
Mjolden s. (Forballum)
G:
12 okt. 1861
Ballum
Kirsten Andersdatter
1794-
Kirsten Andersdatter
F:
8 okt. 1794
Ballum s. (Bodsbøl)
Peder Jacobsen
ca. 1789-1856
Peder Jacobsen
F:
ca. 1789
G:
6 jul. 1833
Ballum
D:
10 jan. 1856
Ballum s. (Bodsbøl)
Caroline Andersen
1819-1826
Caroline Andersen
F:
15 nov. 1819
D:
1 mar. 1826
Jef Thygesen
1841-1930
Jef Thygesen
F:
1841
D:
1930
Marie Andersen
1821-
Marie Andersen
F:
1 sep. 1821
Thyge Jefsen Thygesen
1815-1854
Thyge Jefsen Thygesen
F:
1815
G:
16 apr. 1841
D:
1854
Mikkel Andersen
1849-1850
Mikkel Andersen
F:
15 sep. 1849
D:
28 jul. 1850
Anders Mikkelsen Andersen
1823-1851
Anders Mikkelsen Andersen
F:
18 aug. 1823
D:
11 dec. 1851
Louise Caroline Lytzen
ca. 1829-
Louise Caroline Lytzen
F:
ca. 1829
G:
14 okt. 1848
Sille Christine Bergmann
1851-
Sille Christine Bergmann
F:
5 okt. 1851
Hjerpsted
Mads Jensen Jørgensen
1841-
Mads Jensen Jørgensen
F:
1 mar. 1841
G:
8 jan. 1882
Hjerpsted
Mikkel Andersen Bergmann
1853-1869
Mikkel Andersen Bergmann
F:
20 jun. 1853
Hjerpsted
D:
27 feb. 1869
Hjerpsted
Anna Sønnichsen
1878-
Anna Sønnichsen
F:
3 sep. 1878
Højer
Franz Eduard Ludwig Nielsen
1877-1950
Franz Eduard Ludwig Nielsen
F:
28 sep. 1877
Blekendorf (Holsten)
G:
5 okt. 1904
Højer
D:
9 maj 1950
Løjt s. (Skovby)
Sønnich Sønnichsen
1880-før 1963
Sønnich Sønnichsen
F:
26 maj 1880
Højer
D:
før 1963
Andrea Margarethe Matthiesen
1889-1963
Andrea Margarethe Matthiesen
F:
22 apr. 1889
Højer
G:
20 mar. 1908
Højer
D:
16 maj 1963
Højer
Kresten Jørgensen Sønnichsen
1883-
Kresten Jørgensen Sønnichsen
F:
27 feb. 1883
Højer
Catharina Maria Sønnichsen
1885-
Catharina Maria Sønnichsen
F:
4 sep. 1885
Højer
Conrad Adolf Clausen
1878-
Conrad Adolf Clausen
F:
30 aug. 1878
Slesvig
G:
23 jul. 1907
Højer
Emilie Dorothea Sønnichsen
1885-
Emilie Dorothea Sønnichsen
F:
4 sep. 1885
Højer
Heinrich Edvard Christian Siert
1882-1950
Heinrich Edvard Christian Siert
F:
13 nov. 1882
Slesvig
G:
12 aug. 1908
Højer
D:
2 apr. 1950
Slesvig
Carl Sønnichsen
1887-
Carl Sønnichsen
F:
27 apr. 1887
Højer
Frieda Wilhelmina Nissen
1896-
Frieda Wilhelmina Nissen
F:
24 aug. 1896
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
G:
29 apr. 1921
Rødenæs
Meta Caroline Bergmann
1855-1887
Meta Caroline Bergmann
F:
29 apr. 1855
Hjerpsted
D:
18 maj 1887
Højer
Friedrich Sønnichsen
1840-1917
Friedrich Sønnichsen
F:
25 okt. 1840
Højer
G:
21 sep. 1877
Hjerpsted
D:
28 sep. 1917
Højer
Mads Jensen Bergmann
1857-1869
Mads Jensen Bergmann
F:
2 maj 1857
Hjerpsted
D:
2 mar. 1869
Hjerpsted
Marie Jensine Bergmann
1859-1860
Marie Jensine Bergmann
F:
23 nov. 1859
Hjerpsted
D:
25 aug. 1860
Hjerpsted
Anna Christine Detlefsen
1884-
Anna Christine Detlefsen
F:
12 maj 1884
Hjerpsted
Marie Jensine Bergmann
1861-
Marie Jensine Bergmann
F:
3 sep. 1861
Hjerpsted
Peter Thaysen Dethlefsen
1858-
Peter Thaysen Dethlefsen
F:
21 jan. 1858
Humtrup s. (Flytzholm)
G:
14 feb. 1884
Hjerpsted
Laust Jensen Bergmann
1891-1914
Laust Jensen Bergmann
F:
29 jan. 1891
Skast
D:
1 sep. 1914
Hjerpsted
Christen Jørgensen Bergmann
1892-1968
Christen Jørgensen Bergmann
F:
29 jul. 1892
Skast
D:
18 feb. 1968
Anna Martine Petersen
Hans Junker Krog
1916-1974
Hans Junker Krog
F:
30 jan. 1916
Hjerpsted s. (Koldby)
D:
1974
Catharina Gantzel
1920-
Catharina Gantzel
F:
1920
Jens Bergmann Krog
1917-1918
Jens Bergmann Krog
F:
20 maj 1917
Hjerpsted s. (Koldby)
D:
17 jul. 1918
Charlotte Marie Krog
1920-
Charlotte Marie Krog
F:
10 nov. 1920
Hjerpsted s. (Koldby)
Ukendt
Jef Tygesen Christensen
1919-
Jef Tygesen Christensen
F:
3 jan. 1919
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mary Jensine Krog
1926-
Mary Jensine Krog
F:
10 mar. 1926
Hjerpsted s. (Koldby)
Jens Bergmann Krog
1930-
Jens Bergmann Krog
F:
23 aug. 1930
Hjerpsted s. (Koldby)
Caroline Bergmann
1894-1971
Caroline Bergmann
F:
22 jul. 1894
Hjerpsted
D:
7 aug. 1971
Hans Jensen Krog
1884-1966
Hans Jensen Krog
F:
17 aug. 1884
G:
29 okt. 1914
Hjerpsted
D:
22 jul. 1966
Nanne Heitmann Bergmann
1923-1956
Nanne Heitmann Bergmann
F:
11 feb. 1923
Emmerlev
D:
14 Okt 1956
ved Bolderslev station
Gurli Dinesen
Charlotte Kirstine Bergmann
Jens Andresen Bergmann
Peter Mikkelsen Bergmann
1896-
Peter Mikkelsen Bergmann
F:
2 sep. 1896
Hjerpsted
Anna Marie Christine Heitmann
1898-
Anna Marie Christine Heitmann
F:
27 apr. 1898
Pleasanton, USA
G:
30 mar. 1922
Emmerlev
Anders Mikkelsen Bergmann
1898-1914
Anders Mikkelsen Bergmann
F:
11 nov. 1898
Hjerpsted
D:
7 feb. 1914
Hjerpsted
Anna Christine Bergmann
1901-1901
Anna Christine Bergmann
F:
5 mar. 1901
Hjerpsted
D:
29 mar. 1901
Hjerpsted
Anna Christine Bergmann
1905-1990
Anna Christine Bergmann
F:
22 jun. 1905
Hjerpsted
D:
12 okt. 1990
Peter Hansen Krog
1902-1993
Peter Hansen Krog
F:
4 aug. 1902
Hjerpsted s. (Koldby)
G:
23 okt. 1930
Hjerpsted
D:
26 sep. 1993
Hjerpsted s. (Koldby)
Mads Bergmann
Jens Andresen Bergmann
1863-1924
Jens Andresen Bergmann
F:
29 dec. 1863
Hjerpsted
D:
21 maj 1924
Hjerpsted
Charlotte Marie Jensen
1868-1913
Charlotte Marie Jensen
F:
22 okt. 1868
Skast
G:
22 aug. 1890
Skast
D:
16 apr. 1913
Hjerpsted
Anders Mikkelsen Bergmann
1866-1869
Anders Mikkelsen Bergmann
F:
17 apr. 1866
Hjerpsted
D:
25 feb. 1869
Hjerpsted
Ane Christine Andersen
1825-1902
Ane Christine Andersen
F:
26 feb. 1825
D:
31 jan. 1902
Christen Jørgensen Bergmann
1823-1905
Christen Jørgensen Bergmann
F:
4 dec. 1823
Hjerpsted
G:
3 aug. 1851
Hjerpsted
D:
25 jan. 1905
Hjerpsted
Peter Hansen Andersen
1827-1831
Peter Hansen Andersen
F:
26 maj 1827
D:
4 aug. 1831
Caroline Andersen
1829-1832
Caroline Andersen
F:
5 sep. 1829
D:
19 nov. 1832
Meta Mikkeline Andersen
1831-1832
Meta Mikkeline Andersen
F:
1 nov. 1831
D:
27 okt. 1832
Caroline Petrea Andersen
1834-1844
Caroline Petrea Andersen
F:
7 aug. 1834
D:
16 mar. 1844
Peter Hansen Andersen
1836-1838
Peter Hansen Andersen
F:
9 aug. 1836
D:
5 aug. 1838
Meta Ehmsen
1889-
Meta Ehmsen
F:
22 sep. 1889
Emmerlev
Anders Jensen
1883-1962
Anders Jensen
F:
17 nov. 1883
Daler s. (Gærup)
G:
27 jun. 1923
Emmerlev
D:
26 nov. 1962
Brede s. (Svanstrup)
Christiane Ehmsen
1920-
Christiane Ehmsen
F:
23 jan. 1920
Emmerlev
Mette Marie Ehmsen
1924-
Mette Marie Ehmsen
F:
2 nov. 1924
Emmerlev
Boi Andreas Mikkel Ehmsen
1928-
Boi Andreas Mikkel Ehmsen
F:
24 mar. 1928
Emmerlev
Frands Ehmsen
1891-1944
Frands Ehmsen
F:
25 sep. 1891
Emmerlev
D:
29 sep. 1944
Emmerlev
Ingeborg Kjestine Andresen
1891-
Ingeborg Kjestine Andresen
F:
18 feb. 1891
Ballum s. (Harknag)
G:
25 apr. 1919
Emmerlev
Boi Ehmsen
1892-1915
Boi Ehmsen
F:
8 dec. 1892
Emmerlev
D:
6 sep. 1915
Rusland
Andreas Ehmsen
1897-1918
Andreas Ehmsen
F:
2 maj 1897
Emmerlev
D:
22 mar. 1918
Frankrig
Hans Peter Ehmsen
1899-1963
Hans Peter Ehmsen
F:
10 jul. 1899
Emmerlev
D:
17 nov. 1963
Emmerlev
Mathilde Bentzen
1889-1964
Mathilde Bentzen
F:
21 nov. 1889
Emmerlev
G:
18 jun. 1926
Emmerlev
D:
8 sep. 1964
Brøns s. (Havervad)
Bodil Ehmsen
1902-
Bodil Ehmsen
F:
27 dec. 1902
Emmerlev
Harald Christensen
1900-
Harald Christensen
F:
3 apr. 1900
Løgstør
G:
23 okt. 1925
Emmerlev
Anne Petrea Ehmsen
1904-
Anne Petrea Ehmsen
F:
30 aug. 1904
Emmerlev
Mikkel Andersen Ehmsen
1861-1921
Mikkel Andersen Ehmsen
F:
5 jan. 1861
Emmerlev
D:
21 mar. 1921
Emmerlev
Christiane Schmidt
1868-1924
Christiane Schmidt
F:
30 jun. 1868
Emmerlev
G:
26 okt. 1888
Emmerlev
D:
16 aug. 1924
Tønder (sygehuset)
Kirsten Ehmsen
1862-1868
Kirsten Ehmsen
F:
7 okt. 1862
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
30 apr. 1868
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Ane Margrethe Eskildsen
1885-1885
Ane Margrethe Eskildsen
F:
22 aug. 1885
Kalvslund
D:
3 sep. 1885
Kalvslund
Ane Marie Margrethe Eskildsen
1889-
Ane Marie Margrethe Eskildsen
F:
17 feb. 1889
Kalvslund
Christian Holst Christensen
1889-
Christian Holst Christensen
F:
6 maj 1889
Lintrup s. (Mejlby)
G:
31 okt. 1910
Folding
Boi Ehmsen Eskildsen
1892-
Boi Ehmsen Eskildsen
F:
17 jan. 1892
Kalvslund
Eskild Nielsen Eskildsen
1895-
Eskild Nielsen Eskildsen
F:
5 jul. 1895
Kalvslund
D:
1990
Kristine Jørgensen
1897-1934
Kristine Jørgensen
F:
11 apr. 1897
Kalvslund
G:
16 nov. 1923
Kalvslund
D:
8 aug. 1934
Brøndum s. (Spangsberg Sanatorium)
Metha Mikkeline Eskildsen
1901-
Metha Mikkeline Eskildsen
F:
20 apr. 1901
Kalvslund
Kirstine Eskildsen
1903-
Kirstine Eskildsen
F:
6 okt. 1903
Kalvslund
Mette Eline Ehmsen
1865-1933
Mette Eline Ehmsen
F:
17 jul. 1865
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
24 jul. 1933
Ribe
Niels Peder Eskildsen
1856-1934
Niels Peder Eskildsen
F:
27 apr. 1856
Kalvslund
G:
9 okt. 1884
Kalvslund
D:
15 nov. 1934
Ribe
Kirsten Jensine Ehmsen
1869-1877
Kirsten Jensine Ehmsen
F:
24 maj 1869
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
3 jul. 1877
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Friderich Carlsen
1891-
Friderich Carlsen
F:
29 mar. 1891
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Anne Marie Petersen
1894-
Anne Marie Petersen
F:
30 maj 1894
Døstrup s. (Drengsted)
G:
11 okt. 1919
Døstrup
Carl Mathiesen Rosenberg
Metha Mikkeline Carlsen
1892-1958
Metha Mikkeline Carlsen
F:
5 maj 1892
Ballum
D:
10 okt. 1958
Tønder (sygehuset)
Lars Peder Rosenberg
1875-1928
Lars Peder Rosenberg
F:
9 mar. 1875
Brede s. (Nr. Vollum)
G:
19 maj 1920
Randerup
D:
12 maj 1928
Brede s. (Sdr. Vollum)
Marie Dorthea Carlsen
1894-1894
Marie Dorthea Carlsen
F:
5 maj 1894
Ballum s. (Nørhus)
D:
4 okt. 1894
Randerup
Marie Dorthea Carlsen
1895-1990
Marie Dorthea Carlsen
F:
10 jul. 1895
Randerup
D:
25 maj 1990
Døstrup
Cornelius Hansen Schmidt
1891-1971
Cornelius Hansen Schmidt
F:
30 sep. 1891
G:
2 okt. 1918
Randerup
D:
22 dec. 1971
Døstrup
Boi Ehmsen Carlsen
1896-1921
Boi Ehmsen Carlsen
F:
23 aug. 1896
Randerup
D:
24 jan. 1921
Randerup
Emma Hansine Petersen
Christen Hansen Petersen
Anke Marie Petersen
Carla Petersen
Carl Carlsen Petersen
Helmut Petersen
Christine Maria Carlsen
1898-
Christine Maria Carlsen
F:
23 feb. 1898
Randerup
Hans Skak Petersen
1897-
Hans Skak Petersen
F:
26 jan. 1897
Skast
G:
26 mar. 1920
Randerup
Emma Hansine Schmidt
Poul Carl Jensen
1915-
Poul Carl Jensen
F:
18 apr. 1915
Tølløse s.
Ingeborg Maria Schmidt
Ingvert Søren Schmidt
Ruth Elvira Schmidt
Kjesten Jensine Carlsen
1899-
Kjesten Jensine Carlsen
F:
2 feb. 1899
Randerup
Otto Hansen Schmidt
1898-1967
Otto Hansen Schmidt
F:
10 okt. 1898
Ballum s. (Harknag)
G:
5 nov. 1920
Randerup
D:
30 Okt 1967
Flensborg
Niels Lorenzen Carlsen
1906-
Niels Lorenzen Carlsen
F:
10 sep. 1906
Randerup
Johanne Marie Laustsen
Emma Nielsen
1934-
Emma Nielsen
F:
2 dec. 1934
Døstrup s. (Drengsted)
Vagn Elkjær Larsen
1934-1998
Vagn Elkjær Larsen
F:
12 jun. 1934
Skast s. (Nørhus Skole)
G:
20 jun. 1957
Hjerpsted
D:
30 okt. 1998
Karen Matia Carlsen
1908-2002
Karen Matia Carlsen
F:
8 nov. 1908
Randerup
D:
6 feb. 2002
Otto Nielsen
1909-1990
Otto Nielsen
F:
25 sep. 1909
Skast
G:
19 okt. 1932
Randerup
D:
3 feb. 1990
Skærbæk (plejehjemmet)
Emma Hansine Ehmsen
1872-1940
Emma Hansine Ehmsen
F:
26 sep. 1872
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
4 nov. 1940
Randerup
Carl Carlsen
1872-1962
Carl Carlsen
F:
10 feb. 1872
Tønder s. (St. Emmerske)
G:
3 feb. 1891
Ballum
D:
1 apr. 1962
Randerup
Boi Ehmsen
1899-1899
Boi Ehmsen
F:
13 sep. 1899
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
13 sep. 1899
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Greis Jensen Ehmsen
1875-1936
Greis Jensen Ehmsen
F:
22 feb. 1875
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
5 apr. 1936
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Cathrine Marie Lønne
1871-1953
Cathrine Marie Lønne
F:
24 jan. 1871
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
10 okt. 1953
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hans Peter Ehmsen Frederiksen
1924-
Hans Peter Ehmsen Frederiksen
F:
23 feb. 1924
Ballum s. (Bodsbøl)
Ehm Ehmsen Frederiksen
1926-
Ehm Ehmsen Frederiksen
F:
18 jun. 1926
Ballum s. (Bodsbøl)
Thyra Therese Frederiksen
1928-
Thyra Therese Frederiksen
F:
10 feb. 1928
Ballum s. (Bodsbøl)
Tage Ehmsen Frederiksen
1929-
Tage Ehmsen Frederiksen
F:
16 okt. 1929
Ballum s. (Bodsbøl)
Dorothea Elisabeth Ehmsen
1901-1999
Dorothea Elisabeth Ehmsen
F:
6 mar. 1901
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
5 jan. 1999
Christian Lehmann Frederiksen
1897-1990
Christian Lehmann Frederiksen
F:
22 apr. 1897
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
8 jun. 1923
Ballum
D:
14 feb. 1990
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
9 dec. 1949
Ballum
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Søren Hansen Ehmsen
1928-
Søren Hansen Ehmsen
F:
6 nov. 1928
Ballum s. (Buntje)
Ehm Hansen Ehmsen
1930-
Ehm Hansen Ehmsen
F:
29 mar. 1930
Ballum s. (Buntje)
Katharine Elisabeth Ehmsen
1931-
Katharine Elisabeth Ehmsen
F:
20 nov. 1931
Ballum s. (Buntje)
Henning Ehmsen
Ejnar Ehmsen
Boi Ehmsen
1902-
Boi Ehmsen
F:
15 jun. 1902
Ballum s. (Nørhus)
Lene Marie Hansen
1902-
Lene Marie Hansen
F:
17 nov. 1902
Ballum s. (Buntje-Ballum)
G:
12 mar. 1926
Ballum
Bothilde Nielsen Ehmsen
Hans Bonde Møller
1933-1990
Hans Bonde Møller
F:
28 mar. 1933
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
17 jan. 1990
Skærbæk (rådhuset)
Bent Ehmsen
1935-2018
Bent Ehmsen
F:
27 dec. 1935
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
16 okt. 2018
Ehm Ehmsen
Katharine Elisabeth Ehmsen
Otto Nielsen Ehmsen
Dora Ehmsen
Terkild Ehmsen
1904-1982
Terkild Ehmsen
F:
15 apr. 1904
Ballum s. (Nørhus)
D:
6 maj 1982
Anna Petrea Nielsen
1905-1986
Anna Petrea Nielsen
F:
14 jan. 1905
Skast
G:
3 dec. 1932
Ballum
D:
8 nov. 1986
Kristine Johansen Ehmsen
Ella Ehmsen
Judith Ehmsen
Abigail Ehmsen
Elisabeth Cathrine Ehmsen
Peter Johansen Ehmsen
1941-1942
Peter Johansen Ehmsen
F:
23 aug. 1941
Ballum s. (Rejsby)
D:
18 jan. 1942
Ballum s. (Rejsby)
Sigrid Helen Ehmsen
Dødfødt datter
1945-1945
Dødfødt datter
F:
28 mar. 1945
Ballum s. (Rejsby)
D:
28 mar. 1945
Ballum s. (Rejsby)
Peter Johansen Ehmsen
Medert Ehmsen
1906-1973
Medert Ehmsen
F:
5 jun. 1906
Ballum s. (Nørhus)
D:
24 nov. 1973
Herle Kjerstine Johannsen
1906-
Herle Kjerstine Johannsen
F:
11 sep. 1906
G:
14 mar. 1930
Brede
Johannes Jensen Ehmsen
1908-1910
Johannes Jensen Ehmsen
F:
22 sep. 1908
Ballum s. (Nørhus)
D:
16 sep. 1910
Ballum s. (Nørhus)
Gerhard Ehmsen Gehrt
Aage Gehrt
Kjesten Ehmsen
1910-
Kjesten Ehmsen
F:
5 apr. 1910
Ballum s. (Nørhus)
Detlef Clausen Gehrt
1903-
Detlef Clausen Gehrt
F:
1 jan. 1903
Møgeltønder
G:
3 sep. 1931
Ballum
Inge Ehmsen
Christian Grejsen Jensen Ehmsen
Erhardt Eskesen Ehmsen
1946-2024
Erhardt Eskesen Ehmsen
F:
13 apr. 1946
Ballum s. (Buntje)
D:
19 feb. 2024
Ballum s. (Buntje)
Bodil Marie Ehmsen
Johannes Jensen Ehmsen
1912-
Johannes Jensen Ehmsen
F:
5 okt. 1912
Ballum s. (Nørhus)
Margrethe Eskesen
1912-
Margrethe Eskesen
F:
12 feb. 1912
Ballum s. (Vesterende)
G:
12 mar. 1937
Ballum
Niels Peter Ehmsen
Alice Kathrine Ehmsen
Magna Dorthea Ehmsen
Magnus Ehmsen
1915-
Magnus Ehmsen
F:
16 mar. 1915
Ballum s. (Nørhus)
Anna Birgitte Tychsen
1921-
Anna Birgitte Tychsen
F:
22 nov. 1921
Skast
G:
20 maj 1941
Skast
Villy Ehmsen
Konny Elisabeth Ehmsen
Frida Jensen Ehmsen
Marianne Ehmsen
Anette Ehmsen
Jacob Jensen Ehmsen
1917-
Jacob Jensen Ehmsen
F:
15 jan. 1917
Ballum s. (Nørhus)
Erna Jensen
1923-
Erna Jensen
F:
25 feb. 1923
Ballum s. (Lademark)
G:
30 jul. 1940
Ballum
Ehm Asger Ehmsen
Carl Olav Ehmsen
Joan Jensen
Kirsten Ehmsen
Hartvig Larsen
Cecilie Lund Ehmsen
Peter Steffensen
William Ehmsen
1919-1985
William Ehmsen
F:
17 apr. 1919
Ballum s. (Nørhus)
D:
4 mar. 1985
Amalie Martine Lund
Ehm Hansen Ehmsen
1878-1959
Ehm Hansen Ehmsen
F:
3 aug. 1878
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
20 okt. 1959
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Cathrine Elisabeth Terkildsen
1880-1965
Cathrine Elisabeth Terkildsen
F:
21 aug. 1880
Randerup
G:
16 okt. 1900
Ballum
D:
30 mar. 1965
Skærbæk
Mette Mikkeline Andersen
1839-1936
Mette Mikkeline Andersen
F:
23 okt. 1839
D:
24 nov. 1936
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Boy Ehmsen
1837-1924
Boy Ehmsen
F:
4 apr. 1837
Emmerlev
G:
15 sep. 1860
Hjerpsted
D:
10 jul. 1924
Randerup
Mikkel Andersen
1796-1861
Mikkel Andersen
F:
17 okt. 1796
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
5 jan. 1861
Hjerpsted s. (Koldby)
Mette Krog
1797-1855
Mette Krog
F:
7 okt. 1797
G:
24 okt. 1818
D:
16 mar. 1855
Ane Møller
1851-
Ane Møller
F:
19 feb. 1851
Ballum s. (Nørhus)
Laust Møller
1854-
Laust Møller
F:
26 jun. 1854
Ballum s. (Nørhus)
Anders Møller
1856-
Anders Møller
F:
10 dec. 1856
Ballum s. (Nørhus)
Knud Jensen Mathiesen
1882-
Knud Jensen Mathiesen
F:
19 aug. 1882
Højer
Boh Mathiesen
1884-1909
Boh Mathiesen
F:
1 apr. 1884
Højer
D:
21 dec. 1909
Højer
Margrethe Kjestine Mathiesen
1892-
Margrethe Kjestine Mathiesen
F:
2 maj 1892
Højer
Johannes Berlin
1887-
Johannes Berlin
F:
1 jul. 1887
Itzehoe
G:
11 dec. 1914
Højer
Lauritz Anders Mathiesen
1893-1894
Lauritz Anders Mathiesen
F:
30 jul. 1893
Højer
D:
17 jan. 1894
Højer
Hans Mathiesen
1893-1894
Hans Mathiesen
F:
30 jul. 1893
Højer
D:
11 jan. 1894
Højer
Botilde Møller
1859-
Botilde Møller
F:
5 maj 1859
Ballum s. (Nørhus)
Claus Mathiesen
1859-1915
Claus Mathiesen
F:
9 jul. 1859
Højer
G:
8 nov. 1881
Ballum
D:
23 feb. 1915
Højer
Kirsten Møller
1828-1862
Kirsten Møller
F:
29 nov. 1828
Ballum s. (Husum)
D:
25 feb. 1862
Ballum s. (Nørhus)
Knud Jensen Møller
1817-
Knud Jensen Møller
F:
26 jul. 1817
Ballum s. (Nørhus)
G:
4 apr. 1850
Ballum
Anders Mikkelsen Møller
1895-
Anders Mikkelsen Møller
F:
19 jul. 1895
Ballum s. (Husum)
Peder Mikkelsen Møller
1896-
Peder Mikkelsen Møller
F:
8 sep. 1896
Ballum s. (Husum)
Anna Jensine Ibsen
1905-
Anna Jensine Ibsen
F:
8 sep. 1905
Henne s. (Houstrup)
Karl Frederik Møller
1898-
Karl Frederik Møller
F:
1 maj 1898
Ballum s. (Husum)
Catharina Christine Margrethe Jürgensen
1899-
Catharina Christine Margrethe Jürgensen
F:
25 jan. 1899
Skak Jensen
1919-
Skak Jensen
F:
18 jul. 1919
Ballum s. (Bodsbøl)
Anna Andersen
Anna Andersen
G:
3 aug. 1945
Abild
NN
Ane Pedrea Jensen
1921-
Ane Pedrea Jensen
F:
8 jun. 1921
Ballum s. (Bodsbøl)
Finn
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
1909-
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
F:
28 apr. 1909
Nyborg
Bothilde Møller
1899-
Bothilde Møller
F:
19 nov. 1899
Ballum s. (Husum)
Magnus Jensen
1888-1950
Magnus Jensen
F:
2 apr. 1888
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
7 jan. 1919
Ballum
D:
6 feb. 1950
Augustenborg (sindssygehospitalet)
Frederikke Møller
1901-
Frederikke Møller
F:
8 mar. 1901
Ballum s. (Husum)
Jürgen Jessen Jürgensen
1892-
Jürgen Jessen Jürgensen
F:
5 mar. 1892
Løgumkloster
Karoline Møller
1903-
Karoline Møller
F:
2 maj 1903
Ballum s. (Husum)
Johannes Møller
1908-
Johannes Møller
F:
21 apr. 1908
Ballum s. (Husum)
Laust Nielsen Møller
1870-1926
Laust Nielsen Møller
F:
18 okt. 1870
Ballum s. (Husum)
D:
29 jun. 1926
Tønder
Ane Pedrea Jensen
1870-1922
Ane Pedrea Jensen
F:
22 nov. 1870
Skast
G:
1894
D:
1 sep. 1922
Ballum s. (Husum)
Bothilde Møller
1872-
Bothilde Møller
F:
21 aug. 1872
Ballum s. (Husum)
Niels Lorenzen
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Herle Hansen
1899-1993
Herle Hansen
F:
7 nov. 1899
Ballum s. (Østerende)
D:
27 nov. 1993
Jens Lorenzen
1897-1971
Jens Lorenzen
F:
3 nov. 1897
G:
17 nov. 1921
Ballum
D:
1971
Ane Marie Møller
1873-
Ane Marie Møller
F:
28 nov. 1873
Ballum s. (Husum)
Niels Thomsen Hansen
1869-
Niels Thomsen Hansen
F:
22 nov. 1869
Ballum s. (Østerende)
G:
30 nov. 1898
Ballum
Anders Mikkelsen Møller
1831-
Anders Mikkelsen Møller
F:
25 maj 1831
Ballum s. (Husum)
Frederikke Nielsen
1830-
Frederikke Nielsen
F:
23 dec. 1830
G:
3 nov. 1869
Ballum
Caroline Møller
1834-
Caroline Møller
F:
7 aug. 1834
Ballum s. (Husum)
Nis Truelsen Gram
1840-
Nis Truelsen Gram
F:
10 sep. 1840
Hejls s.
G:
27 feb. 1863
Ballum
Nicoline Møller
1837-1838
Nicoline Møller
F:
21 maj 1837
Ballum s. (Husum)
D:
27 apr. 1838
Ballum s. (Husum)
Botilla Andersdatter
1806-
Botilla Andersdatter
F:
12 sep. 1806
Ballum s. (Bodsbøl)
Laust Nielsen Møller
1803-1837
Laust Nielsen Møller
F:
19 jul. 1803
Ballum s. (Husum)
G:
17 nov. 1827
Ballum
D:
2 jun. 1837
Ballum s. (Husum)
Laust Møller Nicolaisen
1839-1846
Laust Møller Nicolaisen
F:
27 feb. 1839
Ballum s. (Husum)
D:
25 maj 1846
Ballum s. (Husum)
Botilde Nicolaisen
1867-
Botilde Nicolaisen
F:
10 jul. 1867
Ballum s. (Husum-Ballum)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
29 mar. 1933
Højer
Margrethe Nicolaisen
1871-1871
Margrethe Nicolaisen
F:
26 jan. 1871
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
14 feb. 1871
Ballum s. (Husum-Ballum)
Margrethe Nicolaisen
1873-1873
Margrethe Nicolaisen
F:
18 jan. 1873
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
19 jun. 1873
Ballum s. (Husum-Ballum)
Amalie Lund
1896-
Amalie Lund
F:
27 mar. 1896
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Margrethe Christine Lund
Adolf Lund
1930-
Adolf Lund
F:
11 jan. 1930
Emmerlev
Anders Petersen Lund
1897-1969
Anders Petersen Lund
F:
30 okt. 1897
Emmerlev s. (V. Gammelby)
D:
19 nov. 1969
Tønder (sygehuset)
Bodil Sørensen
1898-
Bodil Sørensen
F:
25 aug. 1898
Emmerlev
Kirstine Lund
Niels Lund
Margrethe Lund
Asger Højmark Lund
Niels Nicolaisen Lund
1899-
Niels Nicolaisen Lund
F:
29 mar. 1899
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Sigrid Højmark
Ane Kirstine Lund
1900-1903
Ane Kirstine Lund
F:
22 sep. 1900
Emmerlev s. (V. Gammelby)
D:
22 jan. 1903
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Karen Lund
1902-
Karen Lund
F:
22 apr. 1902
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Knud Hansen
1900-
Knud Hansen
F:
13 okt. 1900
Hjerpsted
G:
12 okt. 1926
Emmerlev
Alfred Lund
1905-
Alfred Lund
F:
18 mar. 1905
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Anna Marie Petersen
1908-
Anna Marie Petersen
F:
19 jun. 1908
Hoptrup
Margrethe Nicolaisen
1874-1914
Margrethe Nicolaisen
F:
19 mar. 1874
Ballum s. (Husum)
D:
6 jan. 1914
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Niels Sørensen Lund
1872-1935
Niels Sørensen Lund
F:
11 jan. 1872
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
G:
25 okt. 1895
Emmerlev
D:
16 mar. 1935
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
G:
27 apr. 1897
Ballum
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Niels Nicolaisen
Ingeborg Nicoline Nicolaisen
Anni Margrethe Nicolaisen
Hans Knudsen Nicolaisen
Maren Møller
Peter Jensen Nicolaisen
1877-
Peter Jensen Nicolaisen
F:
26 sep. 1877
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ane Marie Hansen
1883-
Ane Marie Hansen
F:
3 maj 1883
Ballum s. (Østerende-Ballum)
G:
16 okt. 1908
Ballum
Niels Nicolaisen
1841-
Niels Nicolaisen
F:
1 sep. 1841
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ane Kirstine Knag
1840-
Ane Kirstine Knag
F:
14 apr. 1840
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
10 okt. 1866
Ballum
Hans Nicolaisen
1844-
Hans Nicolaisen
F:
9 jul. 1844
Ballum s. (Husum)
Ane Margrethe Nicolaisen
1846-1864
Ane Margrethe Nicolaisen
F:
6 aug. 1846
Ballum s. (Husum)
D:
26 jan. 1864
Ballum s. (Husum)
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1806-1865
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
11 nov. 1806
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
22 feb. 1838
Ballum
D:
5 aug. 1865
Ballum s. (Husum)
Anders Mikkelsen
1767-1833
Anders Mikkelsen
F:
2 jun. 1767
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
20 jun. 1833
Ballum s. (Bodsbøl)
Karen Jensdatter
1774-1847
Karen Jensdatter
F:
10 mar. 1774
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
29 nov. 1793
Ballum
D:
23 feb. 1847
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Mikkelsen
1769-1772
Niels Mikkelsen
F:
17 mar. 1769
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
14 aug. 1772
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Nielsen Møller
1793-1813
Niels Nielsen Møller
F:
3 sep. 1793
Ballum s. (Husum)
D:
21 feb. 1813
Ballum s. (Husum)
Botilla Nielsdatter Møller
1797-
Botilla Nielsdatter Møller
F:
9 apr. 1797
Ballum s. (Husum)
Mikkel Andersen Møller
1800-
Mikkel Andersen Møller
F:
8 apr. 1800
Ballum s. (Husum)
Ane Møller
1851-
Ane Møller
F:
19 feb. 1851
Ballum s. (Nørhus)
Laust Møller
1854-
Laust Møller
F:
26 jun. 1854
Ballum s. (Nørhus)
Anders Møller
1856-
Anders Møller
F:
10 dec. 1856
Ballum s. (Nørhus)
Knud Jensen Mathiesen
1882-
Knud Jensen Mathiesen
F:
19 aug. 1882
Højer
Boh Mathiesen
1884-1909
Boh Mathiesen
F:
1 apr. 1884
Højer
D:
21 dec. 1909
Højer
Margrethe Kjestine Mathiesen
1892-
Margrethe Kjestine Mathiesen
F:
2 maj 1892
Højer
Johannes Berlin
1887-
Johannes Berlin
F:
1 jul. 1887
Itzehoe
G:
11 dec. 1914
Højer
Lauritz Anders Mathiesen
1893-1894
Lauritz Anders Mathiesen
F:
30 jul. 1893
Højer
D:
17 jan. 1894
Højer
Hans Mathiesen
1893-1894
Hans Mathiesen
F:
30 jul. 1893
Højer
D:
11 jan. 1894
Højer
Botilde Møller
1859-
Botilde Møller
F:
5 maj 1859
Ballum s. (Nørhus)
Claus Mathiesen
1859-1915
Claus Mathiesen
F:
9 jul. 1859
Højer
G:
8 nov. 1881
Ballum
D:
23 feb. 1915
Højer
Kirsten Møller
1828-1862
Kirsten Møller
F:
29 nov. 1828
Ballum s. (Husum)
D:
25 feb. 1862
Ballum s. (Nørhus)
Knud Jensen Møller
1817-
Knud Jensen Møller
F:
26 jul. 1817
Ballum s. (Nørhus)
G:
4 apr. 1850
Ballum
Anders Mikkelsen Møller
1895-
Anders Mikkelsen Møller
F:
19 jul. 1895
Ballum s. (Husum)
Peder Mikkelsen Møller
1896-
Peder Mikkelsen Møller
F:
8 sep. 1896
Ballum s. (Husum)
Anna Jensine Ibsen
1905-
Anna Jensine Ibsen
F:
8 sep. 1905
Henne s. (Houstrup)
Karl Frederik Møller
1898-
Karl Frederik Møller
F:
1 maj 1898
Ballum s. (Husum)
Catharina Christine Margrethe Jürgensen
1899-
Catharina Christine Margrethe Jürgensen
F:
25 jan. 1899
Skak Jensen
1919-
Skak Jensen
F:
18 jul. 1919
Ballum s. (Bodsbøl)
Anna Andersen
Anna Andersen
G:
3 aug. 1945
Abild
NN
Ane Pedrea Jensen
1921-
Ane Pedrea Jensen
F:
8 jun. 1921
Ballum s. (Bodsbøl)
Finn
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
1909-
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
F:
28 apr. 1909
Nyborg
Bothilde Møller
1899-
Bothilde Møller
F:
19 nov. 1899
Ballum s. (Husum)
Magnus Jensen
1888-1950
Magnus Jensen
F:
2 apr. 1888
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
7 jan. 1919
Ballum
D:
6 feb. 1950
Augustenborg (sindssygehospitalet)
Frederikke Møller
1901-
Frederikke Møller
F:
8 mar. 1901
Ballum s. (Husum)
Jürgen Jessen Jürgensen
1892-
Jürgen Jessen Jürgensen
F:
5 mar. 1892
Løgumkloster
Karoline Møller
1903-
Karoline Møller
F:
2 maj 1903
Ballum s. (Husum)
Johannes Møller
1908-
Johannes Møller
F:
21 apr. 1908
Ballum s. (Husum)
Laust Nielsen Møller
1870-1926
Laust Nielsen Møller
F:
18 okt. 1870
Ballum s. (Husum)
D:
29 jun. 1926
Tønder
Ane Pedrea Jensen
1870-1922
Ane Pedrea Jensen
F:
22 nov. 1870
Skast
G:
1894
D:
1 sep. 1922
Ballum s. (Husum)
Bothilde Møller
1872-
Bothilde Møller
F:
21 aug. 1872
Ballum s. (Husum)
Niels Lorenzen
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Herle Hansen
1899-1993
Herle Hansen
F:
7 nov. 1899
Ballum s. (Østerende)
D:
27 nov. 1993
Jens Lorenzen
1897-1971
Jens Lorenzen
F:
3 nov. 1897
G:
17 nov. 1921
Ballum
D:
1971
Ane Marie Møller
1873-
Ane Marie Møller
F:
28 nov. 1873
Ballum s. (Husum)
Niels Thomsen Hansen
1869-
Niels Thomsen Hansen
F:
22 nov. 1869
Ballum s. (Østerende)
G:
30 nov. 1898
Ballum
Anders Mikkelsen Møller
1831-
Anders Mikkelsen Møller
F:
25 maj 1831
Ballum s. (Husum)
Frederikke Nielsen
1830-
Frederikke Nielsen
F:
23 dec. 1830
G:
3 nov. 1869
Ballum
Caroline Møller
1834-
Caroline Møller
F:
7 aug. 1834
Ballum s. (Husum)
Nis Truelsen Gram
1840-
Nis Truelsen Gram
F:
10 sep. 1840
Hejls s.
G:
27 feb. 1863
Ballum
Nicoline Møller
1837-1838
Nicoline Møller
F:
21 maj 1837
Ballum s. (Husum)
D:
27 apr. 1838
Ballum s. (Husum)
Laust Nielsen Møller
1803-1837
Laust Nielsen Møller
F:
19 jul. 1803
Ballum s. (Husum)
D:
2 jun. 1837
Ballum s. (Husum)
Botilla Andersdatter
1806-
Botilla Andersdatter
F:
12 sep. 1806
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
17 nov. 1827
Ballum
Kirsten Mikkelsdatter
1771-1807
Kirsten Mikkelsdatter
F:
4 sep. 1771
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
3 jan. 1807
Ballum s. (Husum)
Niels Nielsen Møller
1767-1806
Niels Nielsen Møller
F:
14 feb. 1767
Ballum s. (Husum)
G:
12 okt. 1792
Ballum
D:
8 feb. 1806
Ballum s. (Husum)
Hans Andersen Cordt
Hans Andersen Cordt
G:
8 nov. 1806
Ballum
Laust Mikkelsen
1771-1772
Laust Mikkelsen
F:
4 sep. 1771
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
9 aug. 1772
Ballum s. (Bodsbøl)
Bodil Mikkelsdatter
1771-
Bodil Mikkelsdatter
F:
4 sep. 1771
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Mikkelsen
1774-1774
Niels Mikkelsen
F:
15 apr. 1774
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
30 aug. 1774
Ballum s. (Bodsbøl)
Bodil Mikkelsdatter
1775-1778
Bodil Mikkelsdatter
F:
5 aug. 1775
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
25 jun. 1778
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Mikkelsen
1778-1817
Niels Mikkelsen
F:
23 apr. 1778
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
25 feb. 1817
Ballum s. (Buntje)
Silla Margrethe Sørensdatter
ca. 1776-
Silla Margrethe Sørensdatter
F:
ca. 1776
G:
10 aug. 1798
Ballum
Mikkel Andersen Laustsen
1810-1811
Mikkel Andersen Laustsen
F:
8 nov. 1810
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
29 nov. 1811
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Mikkel Andersen Laustsen
1812-1821
Mikkel Andersen Laustsen
F:
22 dec. 1812
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
27 jun. 1821
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Boysen Laustsen
1814-1815
Hans Boysen Laustsen
F:
2 dec. 1814
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
26 jul. 1815
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Laust Mikkelsen
1780-1815
Laust Mikkelsen
F:
24 dec. 1780
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
16 jul. 1815
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Helene Margrethe Boysen
1790-1881
Helene Margrethe Boysen
F:
14 okt. 1790
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
16 sep. 1809
Ballum
D:
7 maj 1881
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Dødfødt søn
1837-1837
Dødfødt søn
F:
14 aug. 1837
Ballum s. (Vesterende)
D:
14 aug. 1837
Ballum s. (Vesterende)
Niels Christian Gram
1838-
Niels Christian Gram
F:
15 sep. 1838
Ballum s. (Vesterende)
Agnes Birgitte Kirstine Hansen
1834-
Agnes Birgitte Kirstine Hansen
F:
5 jan. 1834
Flensborg
Hans Boysen Gram
1841-
Hans Boysen Gram
F:
11 aug. 1841
Ballum s. (Vesterende)
Otto Diderich Gram
1844-
Otto Diderich Gram
F:
2 jul. 1844
Ballum s. (Vesterende)
Søren Hansen Gram
1844-1844
Søren Hansen Gram
F:
2 jul. 1844
Ballum s. (Vesterende)
D:
6 dec. 1844
Ballum s. (Vesterende)
Botilde Boysen
Christian Lehmann Gram
1811-1863
Christian Lehmann Gram
F:
29 okt. 1811
Ballum s. (Vesterende)
D:
13 maj 1863
Ballum s. (Vesterende)
Christiane Sophie Bertelsen
1859-1867
Christiane Sophie Bertelsen
F:
22 aug. 1859
D:
13 sep. 1867
James Bertelsen
1894-1916
James Bertelsen
F:
20 jul. 1894
D:
18 dec. 1916
Gauerslund s. (Brejning, åndssvageanstalten)
Edna Bertelsen
1896-1975
Edna Bertelsen
F:
11 apr. 1896
D:
1975
Einar Verning
1890-
Einar Verning
F:
1890
G:
23 aug. 1924
Harriet Maybel Bertelsen
1906-1971
Harriet Maybel Bertelsen
F:
4 aug. 1906
Vinding s. (Mølholm)
D:
11 sep. 1971
København
Carl Christian Jacob Førslev
1891-1959
Carl Christian Jacob Førslev
F:
27 jan. 1891
Førslev s. (Sneslev)
G:
24 dec. 1930
D:
ml. 21/1 o. 31/3 1959
Furesøen
Cornelia (Nea) Suhm Bertelsen
1909-1978
Cornelia (Nea) Suhm Bertelsen
F:
9 jan. 1909
Vinding s. (Mølholm)
D:
forår 1978
Norditalien
Helge Thomsen
Anders Lassen Bertelsen
1861-1942
Anders Lassen Bertelsen
F:
30 sep. 1861
Ballum s.
D:
7 mar. 1942
Søllerød s. (Holte)
Kornelia Bertelsen
1873-1930
Kornelia Bertelsen
F:
31 jan. 1873
G:
31 jan. 1893
San Francisco, Californien, USA
D:
1930
Bertel Nissen Bertelsen
1864-1867
Bertel Nissen Bertelsen
F:
20 maj 1864
D:
5 okt. 1867
Gyde Marie Bertelsen
1867-1868
Gyde Marie Bertelsen
F:
29 jan. 1867
D:
17 jul. 1868
Albert Jendre Bøge
1897-1899
Albert Jendre Bøge
F:
1897
USA
D:
1899
Albert Jendre Bøge
1900-
Albert Jendre Bøge
F:
15 jun. 1900
USA
Mabel Christine Bøge
1904-1907
Mabel Christine Bøge
F:
1904
USA
D:
1907
Edith Margaret Bøge
1906-
Edith Margaret Bøge
F:
5 apr. 1906
USA
Christiane Sophie Bertelsen
1869-
Christiane Sophie Bertelsen
F:
16 okt. 1869
Jesper Bøge
Jesper Bøge
G:
1896
USA
Gyde Christine Boysen
1836-1873
Gyde Christine Boysen
F:
16 feb. 1836
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
17 dec. 1873
Ballum s. (Bodsbøl)
Jendre Bertelsen
1825-1901
Jendre Bertelsen
F:
1 okt. 1825
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1 okt. 1858
D:
28 nov. 1901
Ballum s. (Bodsbøl)
Catharina Margrethe Gram
1869-
Catharina Margrethe Gram
F:
27 aug. 1869
Kina
Ane Christine Marie Boysen
1844-
Ane Christine Marie Boysen
F:
9 dec. 1844
Ballum s. (Bodsbøl)
Anders Truelsen Gram
1833-
Anders Truelsen Gram
F:
27 nov. 1833
Ballum s. (Vesterende)
G:
15 aug. 1868
Gudrun Alsted
1904-1983
Gudrun Alsted
F:
30 jul. 1904
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
17 maj 1983
Kolding sygehus
Jens Gutzon Alsted
Aase Nybo Nielsen
Ida Alsted
Hans Jørgen Pagh Aarestrup
1932-1983
Hans Jørgen Pagh Aarestrup
F:
23 aug. 1932
Balle s. (Alderslyst)
D:
10 jun. 1983
Nykøbing M.
Jens Jørgen Jensen
Lis Alsted
Poul Erik Christiansen
Gyde Marie Alsted
Michael Schönfelder
Carl Gutzon Jefsen Alsted
1906-1994
Carl Gutzon Jefsen Alsted
F:
11 maj 1906
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
13 okt. 1994
Uldum plejehjem
Mette Kirstine Christensen
1909-1982
Mette Kirstine Christensen
F:
13 dec. 1909
Mindstrup Mark
G:
9 aug. 1935
Hvejsel
D:
11 jan. 1982
Vestervang
Birthe Alsted
Kresten Gravgaard
Knud Alsted
Conni Pedersen
Aase Nielsen
Bendt Alsted
Lone Alsted
Hans Emil Alsted
Dorthea (Thea) Petersen
Peter Packness Alsted
1911-1996
Peter Packness Alsted
F:
20 mar. 1911
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
27 feb. 1996
Vejle sygehus
Agnes Kirstine Pedersen
1908-2002
Agnes Kirstine Pedersen
F:
18 okt. 1908
Nørre-Snede
G:
18 apr. 1946
Hvejsel
D:
4 dec. 2002
Tørring Plejehjem
Knud Brock Alsted
1914-1944
Knud Brock Alsted
F:
22 jun. 1914
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
12 jul. 1944
Sverige
Anna Margrethe (Grethe) Nellemann Petersen
1912-1974
Anna Margrethe (Grethe) Nellemann Petersen
F:
10 maj 1912
Silkeborg
G:
8 okt. 1938
Hvejsel
D:
3 jun. 1974
Gyde Marie Bertelsen
1877-1957
Gyde Marie Bertelsen
F:
31 dec. 1877
Ballum
D:
26 sep. 1957
Tørring s. (Kobbelgaard)
Fritz Emil Alsted
1873-1946
Fritz Emil Alsted
F:
16 aug. 1873
Tørring s. (Kobbelgaard)
G:
11 sep. 1903
D:
5 jan. 1946
Tørring s. (Kobbelgaard)
Birthe Alsted
Kresten Gravgaard
Knud Alsted
Conni Pedersen
Aase Nielsen
Bendt Alsted
Lone Alsted
Dorthea (Thea) Petersen
Hans Emil Alsted
Christiane Sophie Bertelsen
1880-1919
Christiane Sophie Bertelsen
F:
17 mar. 1880
D:
2 sep. 1919
Hans Peter Petersen
Hans Peter Petersen
G:
19 maj 1916
Sofie Bramsen
Kirsten Bramsen
Inger Bramsen
Karl Bramsen
Otto Bramsen
Gyde Bramsen
1929-1930
Gyde Bramsen
F:
24 okt. 1929
D:
22 mar. 1930
Marie Bramsen
1929-1930
Marie Bramsen
F:
24 okt. 1929
D:
14 maj 1930
Ane Christine Bertelsen
1886-
Ane Christine Bertelsen
F:
23 mar. 1886
Niels Madsen Bramsen
-1971
Niels Madsen Bramsen
G:
16 maj 1919
D:
1971
Otteline Boysen
1847-1925
Otteline Boysen
F:
30 apr. 1847
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
1925
Carl Christian Bertelsen
1836-1905
Carl Christian Bertelsen
F:
3 jan. 1836
G:
21 aug. 1874
D:
20 jan. 1905
Hans Boysen
1809-
Hans Boysen
F:
24 feb. 1809
Ballum s. (Bodsbøl)
Christiane Sophie Mærsk
1812-1858
Christiane Sophie Mærsk
F:
17 aug. 1812
Ballum s.
G:
18 jul. 1833
Ballum
D:
29 maj 1858
Ballum s. (Bodsbøl)
Bodil Mikkelsdatter
1787-
Bodil Mikkelsdatter
F:
19 jan. 1787
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Hansen Boysen
1782-1824
Hans Hansen Boysen
F:
3 nov. 1782
Ballum s. (Vesterende)
G:
20 feb. 1807
Ballum
D:
30 mar. 1824
Ballum s. (Vesterende)
Mikkel Andersen
1741-
Mikkel Andersen
F:
23 nov. 1741
Ballum s. (Bodsbøl)
Botilla Nielsdatter
1744-
Botilla Nielsdatter
F:
29 jan. 1744
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
2 maj 1766
Ballum
Niels Andersen
1743-1819
Niels Andersen
F:
4 Okt 1743
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
19 Maj 1819
Ballum s. (Bodsbøl)
Anders Andersen Ullerup
1745-1830
Anders Andersen Ullerup
F:
5 okt. 1745
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
15 jan. 1830
Ballum s. (Vesterende)
Botilla Nielsdatter
1742-
Botilla Nielsdatter
F:
25 jun. 1742
Ballum s. (Vesterende)
G:
15 feb. 1771
Ballum
Niels Andersen Ullerup
1778-
Niels Andersen Ullerup
F:
11 okt. 1778
Ballum s. (Vesterende)
Gjertrud Sophie Arentzen
1783-
Gjertrud Sophie Arentzen
F:
14 maj 1783
Ballum s. (Vesterende)
G:
17 okt. 1807
Ballum
Anders Nielsen Schack
1834-1835
Anders Nielsen Schack
F:
1 maj 1834
D:
21 apr. 1835
Marie Cathrine Holm
1857-
Marie Cathrine Holm
F:
4 dec. 1857
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Marie Holm
1859-1860
Marie Holm
F:
23 sep. 1859
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
4 jun. 1860
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Marie Holm
1861-
Marie Holm
F:
20 mar. 1861
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Niels Hansen Holm
ca. 1862-
Niels Hansen Holm
F:
ca. 1862
Arrild s. (Øbjerg)
Meta Marie Holm
1865-
Meta Marie Holm
F:
23 jan. 1865
Brede s. (Kummerlev)
Jørgen Mathiesen Holm
1866-
Jørgen Mathiesen Holm
F:
8 nov. 1866
Oksenvad
Elise Mette Kjestine Holm
1869-1869
Elise Mette Kjestine Holm
F:
23 jan. 1869
Oksenvad
D:
22 mar. 1869
Oksenvad
Ingeborg Schack
1836-1869
Ingeborg Schack
F:
12 feb. 1836
D:
13 mar. 1869
Oksenvad
Peder Matthiesen Holm
1835-
Peder Matthiesen Holm
F:
12 aug. 1835
Nr. Løgum s. (Teglgård)
G:
13 feb. 1857
Nr. Løgum
Niels Hansen Schack
1811-1876
Niels Hansen Schack
F:
18 apr. 1811
D:
2 jun. 1876
Brøns s. (Astrup)
Marie Cathrine Bjerrum
1812-1838
Marie Cathrine Bjerrum
F:
24 jul. 1812
G:
30 jan. 1834
D:
26 sep. 1838
Niels Hansen Schack
1874-1874
Niels Hansen Schack
F:
29 maj 1874
D:
13 jun. 1874
Niels Eskildsen Schack
1874-1874
Niels Eskildsen Schack
F:
29 maj 1874
D:
16 jun. 1874
Anna Cathrine Mathea Stoffer
1896-
Anna Cathrine Mathea Stoffer
F:
23 mar. 1896
Brøns s.
Alfred Adolf Ludvig Callsen
1889-
Alfred Adolf Ludvig Callsen
F:
12 jan. 1889
Kappel
G:
25 mar. 1915
Brøns
Marie Schack
1875-1947
Marie Schack
F:
2 aug. 1875
Brøns s. (Astrup)
D:
8 okt. 1947
Ribe (Sygehuset)
Jørgen Stoffer
1863-
Jørgen Stoffer
F:
20 feb. 1863
Skærbæk
Niels Hansen Schack
1878-
Niels Hansen Schack
F:
28 apr. 1878
Brøns s. (Astrup)
Truels Schack Thyssen
1938-2009
Truels Schack Thyssen
F:
24 sep. 1938
Vodder s. (Birkelev)
D:
17 jan. 2009
Vodder s. (Frifelt)
Johanne Schack
Jens Truelsen Thyssen
1905-
Jens Truelsen Thyssen
F:
2 feb. 1905
Vodder s. (Birkelev)
Willy Schack
1915-1915
Willy Schack
F:
7 feb. 1915
Brøns s. (Astrup)
D:
21 feb. 1915
Brøns s. (Astrup)
Hans Nielsen Schack
1881-1916
Hans Nielsen Schack
F:
21 jun. 1881
D:
15 okt. 1916
Somme
Anne Kiestine Petersen
1888-
Anne Kiestine Petersen
F:
27 maj 1888
Bjerndrup
G:
24 maj 1910
Andreas Schack
1884-
Andreas Schack
F:
13 sep. 1884
Karen Johanne Schack
Valdemar Rasmussen
Edith Schack
Ernst Willy Tage Olsen
Anders Schack
Helga Johansen
Bent Schack
Birgit Schultz
Martin Schack
1887-1954
Martin Schack
F:
22 apr. 1887
D:
29 jun. 1954
Anna Birgitte Christensen Rahbek
1889-
Anna Birgitte Christensen Rahbek
F:
6 aug. 1889
G:
9 nov. 1913
Bende Warming Schack
1889-
Bende Warming Schack
F:
2 okt. 1889
Anders Nielsen Schack
1843-1926
Anders Nielsen Schack
F:
11 mar. 1843
D:
28 mar. 1926
Ribe (Ribe sygehus)
Johanne Nielsen
1848-1930
Johanne Nielsen
F:
14 jan. 1848
Vilslev
G:
10 feb. 1874
Brøns
D:
16 aug. 1930
Elsabe Helene Jensen
1878-
Elsabe Helene Jensen
F:
9 okt. 1878
Brøns s. (Astrup)
Niels Hansen Jensen
1880-
Niels Hansen Jensen
F:
3 aug. 1880
Brøns s. (Astrup)
Marie Jensen
1890-
Marie Jensen
F:
24 nov. 1890
Brøns s. (Astrup)
Marie Cathrine Schack
1844-
Marie Cathrine Schack
F:
3 maj 1844
Hans Adolph Jensen
1844-
Hans Adolph Jensen
F:
2 okt. 1844
Løgumkloster
G:
30 nov. 1877
Brøns
Niels Hansen Schack
1876-
Niels Hansen Schack
F:
5 okt. 1876
Brøns s. (Søndernæs)
Johanne Andrea Schack
1878-
Johanne Andrea Schack
F:
3 apr. 1878
Brøns s. (Søndernæs)
Benned Warming Schack
1847-1888
Benned Warming Schack
F:
29 mar. 1847
Brøns s. (Astrup)
D:
28 okt. 1888
Brøns s. (Søndernæs)
Ingeborg Andersen
ca. 1852-
Ingeborg Andersen
F:
ca. 1852
G:
11 nov. 1875
Anne Cathrine Schack
1876-1876
Anne Cathrine Schack
F:
16 sep. 1876
Brøns
D:
16 sep. 1876
Brøns
Kirsten Søndergaard
1903-
Kirsten Søndergaard
F:
4 jun. 1903
Anna Søndergaard
1904-1940
Anna Søndergaard
F:
9 nov. 1904
D:
23 okt. 1940
København
Ingrid Søndergaard
1906-
Ingrid Søndergaard
F:
19 jun. 1906
Niels Henrik Jacobsen
1897-1980
Niels Henrik Jacobsen
F:
3 dec. 1897
G:
2 jan. 1945
D:
17 feb. 1980
Adser Schack Søndergaard
1908-1966
Adser Schack Søndergaard
F:
5 nov. 1908
D:
1966
Edith Bolvig
Anne Cathrine Schack
1878-1948
Anne Cathrine Schack
F:
7 aug. 1878
Brøns
D:
15 apr. 1948
Hans Jørgen Søndergaard
1874-1942
Hans Jørgen Søndergaard
F:
11 jan. 1874
G:
27 jul. 1902
Ribe (Skt. Katharinæ)
D:
28 maj 1942
København
Niels Hansen Schack
1881-1881
Niels Hansen Schack
F:
12 mar. 1881
Brøns
D:
12 jun. 1881
Brøns
Mette Schack
1885-1923
Mette Schack
F:
16 aug. 1885
Rejsby
D:
3 mar. 1923
Rejsby
Niels Schack
1885-1889
Niels Schack
F:
16 aug. 1885
Rejsby
D:
15 feb. 1889
Rejsby
Svend Schack von Fyren Kieler
Ellen Hervad-Jørgensen
Knud Schack von Fyren Kieler
Agnete Ruth Hubolt
Vagn Morten Schack von Fyren Kieler
Karen Inger Steen Jensen
Niels Schack von Fyren Kieler
Johanne Elise Schack
1889-1978
Johanne Elise Schack
F:
17 okt. 1889
Rejsby
D:
6 mar. 1978
Ingvald Julius Kieler
1881-1955
Ingvald Julius Kieler
F:
19 jun. 1881
D:
20 dec. 1955
Bertha Schack
1890-1950
Bertha Schack
F:
18 nov. 1890
Rejsby
D:
14 apr. 1950
Middelfart
Hans Nielsen Schack
1849-1892
Hans Nielsen Schack
F:
17 mar. 1849
D:
26 apr. 1892
Rejsby
Anne Eline Enemark
1853-1940
Anne Eline Enemark
F:
29 maj 1853
G:
1 mar. 1876
Brøns
D:
26 nov. 1940
Rejsby
Elise Schack
1857-1860
Elise Schack
F:
17 maj 1857
D:
10 jun. 1860
Mette Marie Warming
1812-1887
Mette Marie Warming
F:
29 sep. 1812
Brøns s. (Astrup)
G:
29 okt. 1842
D:
18 jun. 1887
Brøns s. (Astrup)
Ingeborg Andersdatter
1786-1833
Ingeborg Andersdatter
F:
18 jun. 1786
Ballum s. (Vesterende)
D:
30 jan. 1833
Anders Schack Nielsen
1767-1855
Anders Schack Nielsen
F:
10 aug. 1767
D:
15 dec. 1855
Anna Ingvardsdatter
1756-1809
Anna Ingvardsdatter
F:
23 Juni 1756
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1 nov. 1777
Ballum
D:
11 sep. 1809
Ballum s. (Vesterende)
Marcus Andersen
1748-
Marcus Andersen
F:
19 feb. 1748
Ballum s. (Bodsbøl)
Anne Marie Andersdatter
1749-
Anne Marie Andersdatter
F:
14 jun. 1749
Ballum s. (Bodsbøl)
Mikkel Thomsen
1740-
Mikkel Thomsen
F:
1740
Skast
G:
21 dec. 1771
Skast
Peder Andersen
1751-1817
Peder Andersen
F:
3 jul. 1751
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
14 jun. 1817
Ballum s. (Østerende)
Maren Pedersdatter
1754-1790
Maren Pedersdatter
F:
3 jan. 1754
Ballum s. (Østerende)
G:
5 jan. 1776
Ballum
D:
24 feb. 1790
Ballum s. (Østerende)
Mette Cathrine Holm
Willads Holm
Maren Holm
1845-1845
Maren Holm
F:
29 sep. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
6 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyers Holm
1845-1845
Maren Beyers Holm
F:
29 sep. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
1 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Lars Villadsen Holm
1846-
Lars Villadsen Holm
F:
5 nov. 1846
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anders Jessen Holm
1849-
Anders Jessen Holm
F:
25 sep. 1849
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyer Brodersen
1856-
Maren Beyer Brodersen
F:
8 mar. 1856
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
8 mar. 1878
Ballum
Jeppe Poulsen Holm
1851-1854
Jeppe Poulsen Holm
F:
11 sep. 1851
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
18 maj 1854
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Marie Holm
1852-1923
Marie Holm
F:
8 sep. 1852
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
22 maj 1923
Skast
Jeppe Poulsen Holm
1855-
Jeppe Poulsen Holm
F:
26 apr. 1855
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Schack Holm
1857-1857
Hans Schack Holm
F:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Beyer Andersen Holm
1857-1857
Beyer Andersen Holm
F:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyer Holm
1858-
Maren Beyer Holm
F:
8 jan. 1858
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Nielsen Damgaard
1852-
Hans Nielsen Damgaard
F:
7 apr. 1852
Hans Skak Holm
1859-
Hans Skak Holm
F:
14 mar. 1859
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Andersen Nielsen
1896-
Peter Andersen Nielsen
F:
2 jul. 1896
Ballum s. (Harknag)
Anker Nielsen
1897-
Anker Nielsen
F:
14 jul. 1897
Ballum s. (Harknag)
Peter Boysen Nielsen
1900-
Peter Boysen Nielsen
F:
28 okt. 1900
Ballum s. (Harknag)
Anne Kjerstine Andersen
1903-
Anne Kjerstine Andersen
F:
31 maj 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
6 nov. 1925
Ballum
Mette Kjerstine Nielsen
1898-
Mette Kjerstine Nielsen
F:
14 aug. 1898
Ballum s. (Harknag)
Bodil Kjerstine Nielsen
1903-
Bodil Kjerstine Nielsen
F:
10 okt. 1903
Ballum s. (Harknag)
Petrea Holm
1860-
Petrea Holm
F:
11 feb. 1860
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Boysen Nielsen
1858-
Peter Boysen Nielsen
F:
20 maj 1858
Ballum s. (Harknag)
G:
1 dec. 1894
Ballum
Peter Petersen
1889-1889
Peter Petersen
F:
11 maj 1889
Skast
D:
20 maj 1889
Skast
Dødfødt datter
Barbara Kirstine Petersen
1890-
Barbara Kirstine Petersen
F:
21 maj 1890
Skast
Peter Lassen Holm
Christen Hansen Petersen
Marga Kathrine Petersen
Christen Hansen Petersen
Gerhard Petersen
Peter Petersen
1892-
Peter Petersen
F:
14 mar. 1892
Skast
Margrethe Christine Nissen
Jes Andersen Petersen
1893-1918
Jes Andersen Petersen
F:
18 maj 1893
Skast
D:
2 apr. 1918
Jef Hansen Petersen
1894-1915
Jef Hansen Petersen
F:
5 nov. 1894
Skast
D:
9 jan. 1915
Moulin
Emma Hansine Petersen
Christen Hansen Petersen
Anke Marie Petersen
Carla Petersen
Carl Carlsen Petersen
Helmut Petersen
Hans Skak Petersen
1897-
Hans Skak Petersen
F:
26 jan. 1897
Skast
Christine Maria Carlsen
1898-
Christine Maria Carlsen
F:
23 feb. 1898
Randerup
G:
26 mar. 1920
Randerup
Anke Marie Petersen
1899-
Anke Marie Petersen
F:
23 maj 1899
Skast
Sigurd Richard Jensen
Ludolf Petersen
1902-1937
Ludolf Petersen
F:
12 feb. 1902
Skast
D:
17 apr. 1937
Skast
Christian Petersen
1905-
Christian Petersen
F:
29 jan. 1905
Skast
Christine Elisabeth Andersen
1902-
Christine Elisabeth Andersen
F:
27 aug. 1902
Randerup
G:
6 nov. 1932
Randerup
Theodor Richard Petersen
1907-
Theodor Richard Petersen
F:
5 feb. 1907
Skast
Anke Marie Holm
1861-1928
Anke Marie Holm
F:
14 mar. 1861
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 maj 1928
Skast
Christen Hansen Petersen
1863-1913
Christen Hansen Petersen
F:
22 jan. 1863
Skast
G:
29 mar. 1889
Skast
D:
12 aug. 1913
Skast
Peder Andersen Holm
1862-
Peder Andersen Holm
F:
25 apr. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jes Andersen Holm
1863-
Jes Andersen Holm
F:
8 jul. 1863
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Max Hansen Quitzau
1910-
Max Hansen Quitzau
F:
18 feb. 1910
Løgumkloster
Sophie Magdalene Quitzau
1889-1954
Sophie Magdalene Quitzau
F:
25 mar. 1889
Løgumkloster
D:
13 apr. 1954
Tønder (sygehus)
NN
Peter Andersen Quitzau
1911-
Peter Andersen Quitzau
F:
12 aug. 1911
Løgumkloster
NN
Johann Carl Friedrich Thier
1912-1913
Johann Carl Friedrich Thier
F:
14 nov. 1912
Løgumkloster
D:
3 feb. 1913
Løgumkloster
Johann Friedrich Carl Thier
1884-1959
Johann Friedrich Carl Thier
F:
5 aug. 1884
Insterburg i Tyskland
G:
22 sep. 1912
Løgumkloster
D:
13 nov. 1959
Tønder
Christian Jørgensen Tønder
1913-
Christian Jørgensen Tønder
F:
8 jun. 1913
Skærbæk
Peter Hansen Tønder
1914-
Peter Hansen Tønder
F:
8 dec. 1914
Skærbæk
Cathrine Birgitte Tønder
1918-
Cathrine Birgitte Tønder
F:
28 jul. 1918
Skærbæk
Birgitte Tønder
1920-
Birgitte Tønder
F:
14 jun. 1920
Skærbæk
Mads Jakob Tønder
1923-
Mads Jakob Tønder
F:
19 Maj 1923
Skærbæk s. (Ullerup)
Olga Tønder
1925-
Olga Tønder
F:
18 dec. 1925
Skærbæk s. (Ullerup)
Viggo Samuel Tønder
1927-
Viggo Samuel Tønder
F:
28 aug. 1927
Skærbæk s. (Ullerup)
Anke Marie Quitzau
1890-1968
Anke Marie Quitzau
F:
4 nov. 1890
Løgumkloster
D:
19 sep. 1968
Haderslev (Amtssygeh.)
Peter Nielsen Tønder
1888-1967
Peter Nielsen Tønder
F:
11 nov. 1888
Skærbæk s. (Melby)
G:
18 feb. 1913
Skærbæk
D:
5 feb. 1967
Skærbæk s. (Ullerup)
Samuel Nicolai Quitzau
1892-1894
Samuel Nicolai Quitzau
F:
8 sep. 1892
Løgumkloster
D:
14 apr. 1894
Løgumkloster
Jep Jessen Quitzau
1894-1896
Jep Jessen Quitzau
F:
1 apr. 1894
Løgumkloster
D:
5 jan. 1896
Løgumkloster
Samuel Nicolai Quitzau
1896-1916
Samuel Nicolai Quitzau
F:
1 jan. 1896
Løgumkloster
D:
27 dec. 1916
Verdun
Samuel Peter Quitzau
1924-
Samuel Peter Quitzau
F:
17 feb. 1924
Brøns
Jep Jessen Quitzau
1897-
Jep Jessen Quitzau
F:
5 mar. 1897
Løgumkloster
Andrea Christine Nielsen
1900-
Andrea Christine Nielsen
F:
16 sep. 1900
Tønder
G:
22 apr. 1923
Brøns
Peter Andersen Quitzau
1898-1898
Peter Andersen Quitzau
F:
9 apr. 1898
Løgumkloster
D:
17 jul. 1898
Løgumkloster
Meta Cathrine Quitzau
1899-
Meta Cathrine Quitzau
F:
30 aug. 1899
Løgumkloster
Peter Andersen Quitzau
1902-
Peter Andersen Quitzau
F:
18 aug. 1902
Løgumkloster
Madea Hansine Quitzau
1903-1903
Madea Hansine Quitzau
F:
5 sep. 1903
Løgumkloster
D:
19 okt. 1903
Løgumkloster
Johannes Hansen Quitzau
1905-
Johannes Hansen Quitzau
F:
23 apr. 1905
Løgumkloster
Mette Tryk
1906-
Mette Tryk
F:
29 sep. 1906
Nr. Løgum s. (V. Terp)
G:
27 mar. 1929
Nr. Løgum
Mette Cathrine Holm
1864-1930
Mette Cathrine Holm
F:
7 sep. 1864
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
15 apr. 1930
Visby
Mads Hansen Quitzau
1855-1912
Mads Hansen Quitzau
F:
13 feb. 1855
Løgumkloster
G:
26 sep. 1888
Løgumkloster
D:
19 okt. 1912
Løgumkloster
Ane Marie Eriksen
1888-
Ane Marie Eriksen
F:
1 apr. 1888
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peter Andersen Eriksen
1890-
Peter Andersen Eriksen
F:
21 maj 1890
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Bothilde Holm
1866-
Bothilde Holm
F:
3 jan. 1866
Ballum s.
Ingvardt Hansen Eriksen
1849-1891
Ingvardt Hansen Eriksen
F:
25 sep. 1849
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
4 dec. 1886
Emmerlev
D:
12 maj 1891
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Beyer Holm
1867-1871
Beyer Holm
F:
5 mar. 1867
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
6 jan. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Theodor Holm
1868-
Theodor Holm
F:
2 jul. 1868
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Andersen Hansen
1899-
Peter Andersen Hansen
F:
12 feb. 1899
Roager s. (Vesterbæk)
Ingvard Hansen
1900-
Ingvard Hansen
F:
25 sep. 1900
Roager s. (Vesterbæk)
Anke Marie Hansen
1902-
Anke Marie Hansen
F:
20 jul. 1902
Roager s. (Vesterbæk)
Ingeborg Marie Christine Hansen
1905-
Ingeborg Marie Christine Hansen
F:
13 apr. 1905
Roager s. (Vesterbæk)
Andreas Clausen
1901-
Andreas Clausen
F:
18 mar. 1901
Højrup
G:
24 jul. 1927
Højrup
Agnes Louise Hansen
1906-
Agnes Louise Hansen
F:
5 jul. 1906
Roager s. (Vesterbæk)
Dagny Haldora Hansen
1911-
Dagny Haldora Hansen
F:
27 maj 1911
Roager s. (Vesterbæk)
Caroline Holm
1870-
Caroline Holm
F:
9 mar. 1870
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Christian Hansen
1853-1930
Hans Christian Hansen
F:
3 jul. 1853
Randerup
G:
15 okt. 1898
Roager
D:
9 jun. 1930
Højrup s. (Arnum)
Bertha Holm
1871-1871
Bertha Holm
F:
17 feb. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 feb. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peder Andersen Holm
1815-
Peder Andersen Holm
F:
19 apr. 1815
Brøns s. (Holmgård)
Anke Marie Lindberg
1826-
Anke Marie Lindberg
F:
22 nov. 1826
G:
26 okt. 1844
Ballum
Anders Poulsen Holm
Mads Jacobsen Møller
1853-
Mads Jacobsen Møller
F:
29 sep. 1853
Ballum s. (Østerende)
Lars Villadsen Møller
1856-1857
Lars Villadsen Møller
F:
7 mar. 1856
Ballum s. (Østerende)
D:
17 feb. 1857
Ballum s. (Østerende)
Lars Villadsen Møller
1858-
Lars Villadsen Møller
F:
29 jan. 1858
Ballum s. (Østerende)
Peter Hansen Møller
1860-
Peter Hansen Møller
F:
24 sep. 1860
Ballum s. (Østerende)
Marie Kirstine Møller
1863-1863
Marie Kirstine Møller
F:
25 feb. 1863
Ballum s. (Østerende)
D:
1 apr. 1863
Ballum s. (Østerende)
Mette Cathrine Holm
1822-1863
Mette Cathrine Holm
F:
12 mar. 1822
Brøns s. (Holmgård)
D:
2 mar. 1863
Ballum s. (Østerende)
Hans Thygesen Møller
1818-
Hans Thygesen Møller
F:
4 mar. 1818
Ballum s. (Østerende)
G:
13 nov. 1852
Ballum
Maren Pedersdatter
1792-
Maren Pedersdatter
F:
2 dec. 1792
Ballum s. (Østerende)
Las Willadsen
Las Willadsen
G:
20 okt. 1810
Ballum
Ane Marie Thomsen
1881-
Ane Marie Thomsen
F:
6 aug. 1881
Ballum s. (Vesterende)
Niels Jessen Nørgaard
1876-
Niels Jessen Nørgaard
F:
25 jan. 1876
G:
25 apr. 1903
Ballum
Maren Oksen Thomsen
1882-
Maren Oksen Thomsen
F:
22 aug. 1882
Hans Nissen Hansen
1877-1917
Hans Nissen Hansen
F:
25 jul. 1877
Højst s. (Alslev)
G:
12 maj 1905
Ballum
D:
21 jul. 1917
Hochberg
Niels Lausten Thomsen
1884-
Niels Lausten Thomsen
F:
6 jan. 1884
Christine Benedicte Thomsen
1885-
Christine Benedicte Thomsen
F:
8 jul. 1885
Martin Lausten Thomsen
1887-
Martin Lausten Thomsen
F:
26 mar. 1887
Mikkel Ullerup Thomsen
1888-1888
Mikkel Ullerup Thomsen
F:
24 jul. 1888
Ballum s. (Vesterende)
D:
22 aug. 1888
Ballum s. (Vesterende)
Ane Cathrine Thomsen
1889-
Ane Cathrine Thomsen
F:
30 jul. 1889
Mikkel Ullerup Thomsen
1891-
Mikkel Ullerup Thomsen
F:
12 mar. 1891
Marie Cæcilie Thomsen
1892-1892
Marie Cæcilie Thomsen
F:
3 jan. 1892
D:
13 jan. 1892
Thomas Nielsen Thomsen
1897-1897
Thomas Nielsen Thomsen
F:
7 jul. 1897
D:
8 jul. 1897
Thomas Nielsen Thomsen
1858-1926
Thomas Nielsen Thomsen
F:
31 okt. 1858
Ballum s. (Vesterende)
D:
29 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Cicilie Marie Gram
1862-1916
Cicilie Marie Gram
F:
11 aug. 1862
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
10 mar. 1881
Ballum
D:
7 sep. 1916
Ballum s. (Vesterende)
Anders Pedersen Lund
1888-
Anders Pedersen Lund
F:
18 okt. 1888
Ballum s. (Østerende)
Johanne Christine Jensen
1891-
Johanne Christine Jensen
F:
26 nov. 1891
Ballum s. (Vesterende)
Niels Lausten Lund
1890-
Niels Lausten Lund
F:
29 aug. 1890
Martin Lund
1893-
Martin Lund
F:
10 feb. 1893
Anton Marius Lund
1895-
Anton Marius Lund
F:
16 jun. 1895
Gunner Ewald
Aage Ewald
1931-1931
Aage Ewald
F:
25 mar. 1931
Brøns
D:
28 mar. 1931
Brøns
Aage Ewald
Bent Ewald
Ane Marie Lund
1896-
Ane Marie Lund
F:
25 jul. 1896
Carl Gotfred Ewald
1894-
Carl Gotfred Ewald
F:
31 maj 1894
Brøns
G:
23 nov. 1923
Brøns
Maren Lund
1898-
Maren Lund
F:
11 nov. 1898
Kjesten Thomsen
1861-
Kjesten Thomsen
F:
24 feb. 1861
Ballum s. (Vesterende)
Peder Andersen Lund
1850-1926
Peder Andersen Lund
F:
6 jan. 1850
Ballum s. (Østerende)
G:
11 nov. 1886
Ballum
D:
23 maj 1926
Ballum s. (Østerende)
Niels Lausten Thomsen
1817-1910
Niels Lausten Thomsen
F:
13 dec. 1817
Ballum s. (Østerende)
D:
7 aug. 1910
Ballum s. (Vesterende)
Anne Marie Laustdatter
1822-1869
Anne Marie Laustdatter
F:
1 okt. 1822
Ballum s. (Vesterende)
G:
15 nov. 1845
Ballum
D:
8 feb. 1869
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1820-1820
Dødfødt søn
F:
20 jan. 1820
Ballum s. (Østerende)
D:
20 jan. 1820
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Thomsen
Ancke Møller
1823-
Ancke Møller
F:
2 apr. 1823
Ballum s. (Østerende)
Niels Nicolaisen
Ingeborg Nicoline Nicolaisen
Anni Margrethe Nicolaisen
Hans Knudsen Nicolaisen
Maren Møller
Ane Marie Hansen
1883-
Ane Marie Hansen
F:
3 maj 1883
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Peter Jensen Nicolaisen
1877-
Peter Jensen Nicolaisen
F:
26 sep. 1877
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
16 okt. 1908
Ballum
Andreas Hansen
1885-
Andreas Hansen
F:
2 mar. 1885
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Hans Knudsen Hansen
1853-1892
Hans Knudsen Hansen
F:
19 dec. 1853
Ballum s. (Østerende)
D:
6 dec. 1892
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingeborg Nicoline Hansen
1856-1910
Ingeborg Nicoline Hansen
F:
16 mar. 1856
G:
23 nov. 1881
Ballum
D:
10 apr. 1910
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Kirsten Hansen
1859-1868
Kirsten Hansen
F:
8 sep. 1859
Ballum s. (Østerende)
D:
22 nov. 1868
Ballum s. (Østerende)
Ane Marie Thomasdatter
1823-1897
Ane Marie Thomasdatter
F:
10 maj 1823
Ballum s. (Østerende)
D:
16 nov. 1897
Ballum s. (Østerende)
Knud Lausten Hansen
1804-1861
Knud Lausten Hansen
F:
2 apr. 1804
Ballum s. (Østerende)
G:
15 mar. 1853
Ballum
D:
26 nov. 1861
Ballum s. (Østerende)
Maren Jefsen
1864-1868
Maren Jefsen
F:
2 jan. 1864
Ballum s. (Østerende)
D:
25 nov. 1868
Ballum s. (Østerende)
Jef Jefsen
ca. 1830-1899
Jef Jefsen
F:
ca. 1830
Skærbæk s.
G:
27 mar. 1863
Ballum
D:
2 feb. 1899
Ballum s. (Østerende)
Anders Pedersen Thomsen
1825-
Anders Pedersen Thomsen
F:
3 feb. 1825
Ballum s. (Østerende)
Magdalene Toft
1846-
Magdalene Toft
F:
11 jan. 1846
Mjolden
G:
29 sep. 1874
Ballum
Ane Cathrine Thomasdatter
1826-
Ane Cathrine Thomasdatter
F:
16 Okt 1826
Ballum s. (Østerende)
Dødfødt datter
1859-1859
Dødfødt datter
F:
8 sep. 1859
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
8 sep. 1859
Ballum s. (Bodsbøl)
Helene Margrethe Thygesen
1860-1898
Helene Margrethe Thygesen
F:
24 jun. 1860
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
29 maj 1898
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Thygesen
1861-1876
Kirsten Thygesen
F:
24 jul. 1861
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
5 okt. 1876
Ballum s. (Østerende)
Anne Margrethe Thygesen
1863-1869
Anne Margrethe Thygesen
F:
18 jan. 1863
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
9 dec. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
Petrea Thygesen
1864-1951
Petrea Thygesen
F:
18 jun. 1864
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
27 jan. 1951
Skærbæk
Christian Hansen Damm
1853-1936
Christian Hansen Damm
F:
18 maj 1853
Holbøl s. (Gejlå)
D:
28 nov. 1936
Skærbæk
Hans Peter Ehmsen Frederiksen
1924-
Hans Peter Ehmsen Frederiksen
F:
23 feb. 1924
Ballum s. (Bodsbøl)
Ehm Ehmsen Frederiksen
1926-
Ehm Ehmsen Frederiksen
F:
18 jun. 1926
Ballum s. (Bodsbøl)
Thyra Therese Frederiksen
1928-
Thyra Therese Frederiksen
F:
10 feb. 1928
Ballum s. (Bodsbøl)
Tage Ehmsen Frederiksen
1929-
Tage Ehmsen Frederiksen
F:
16 okt. 1929
Ballum s. (Bodsbøl)
Christian Lehmann Frederiksen
1897-1990
Christian Lehmann Frederiksen
F:
22 apr. 1897
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
14 feb. 1990
Dorothea Elisabeth Ehmsen
1901-1999
Dorothea Elisabeth Ehmsen
F:
6 mar. 1901
Ballum s. (Buntje-Ballum)
G:
8 jun. 1923
Ballum
D:
5 jan. 1999
Thyra Therese Thygesen
1866-1939
Thyra Therese Thygesen
F:
16 sep. 1866
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
16 jul. 1939
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Peder Frederiksen
1858-1941
Hans Peder Frederiksen
F:
4 mar. 1858
Skelby
D:
15 feb. 1941
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Anders Wolfsberg
1897-1921
Anders Wolfsberg
F:
23 mar. 1897
Rødding
D:
12 jun. 1921
Skærbæk
Lehmann Thygesen Wolfsberg
1898-1908
Lehmann Thygesen Wolfsberg
F:
21 maj 1898
Brede s. (Bredebro)
D:
9 apr. 1908
Ravsted s. (Fogderup)
Anne Cathrine Wolfsberg
1899-1976
Anne Cathrine Wolfsberg
F:
23 sep. 1899
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1976
København
Lydik Brodersen
1894-1976
Lydik Brodersen
F:
3 okt. 1894
Toftlund
G:
17 feb. 1924
Skærbæk
D:
1976
København
Metha Marie Wolfsberg
1900-1988
Metha Marie Wolfsberg
F:
18 sep. 1900
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
23 mar. 1988
Glostrup?
Christian Jensen
Helene Margrethe Wolfsberg
1902-1988
Helene Margrethe Wolfsberg
F:
22 jul. 1902
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
11 aug. 1988
Skærbæk
Eyvind Christian (Petersen) Grønlund
1894-1961
Eyvind Christian (Petersen) Grønlund
F:
26 mar. 1894
Aarhus Domsogn
D:
20 nov. 1961
Skærbæk
Christian Peter Wolfsberg
1903-
Christian Peter Wolfsberg
F:
27 jul. 1903
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
Skærbæk
Sørine Cathrine Kjær
1913-
Sørine Cathrine Kjær
F:
5 dec. 1913
Spandet
D:
Skærbæk
Carl Wolfsberg
1907-1990
Carl Wolfsberg
F:
13 okt. 1907
Ravsted s. (Fogderup)
D:
28 sep. 1990
Calgary, Canada
Christina Hansen
-1966
Christina Hansen
D:
25 apr. 1966
Calgary, Canada
Leonore Kristine Wolfsberg
1912-1988
Leonore Kristine Wolfsberg
F:
28 aug. 1912
Skærbæk
D:
30 nov. 1988
Gentofte (Amtssygehuset)
Ove Albert Anild
1908-1968
Ove Albert Anild
F:
17 apr. 1908
København (Frue)
G:
17 apr. 1937
Frederiksberg (Thomas)
D:
30 apr. 1968
Ordrup
Thora Nielsine Thygesen
1868-1943
Thora Nielsine Thygesen
F:
15 jan. 1868
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
22 okt. 1943
Skærbæk
Peter Christensen Wolfsberg
1872-1943
Peter Christensen Wolfsberg
F:
17 dec. 1872
Skærbæk
G:
21 maj 1896
Ballum
D:
4 dec. 1943
Skærbæk
Kirstine Maria Thygesen
1869-1933
Kirstine Maria Thygesen
F:
15 apr. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
28 mar. 1933
Skærbæk
Ane Margrethe Thygesen
1872-1875
Ane Margrethe Thygesen
F:
20 aug. 1872
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
24 nov. 1875
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Cathrine Nielsen
1829-1915
Ane Cathrine Nielsen
F:
23 jan. 1829
Ballum s. (Østerende)
D:
10 feb. 1915
Ballum s. (Vesterende)
Christian Lehmann Thygesen
1828-1882
Christian Lehmann Thygesen
F:
21 dec. 1828
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
24 nov. 1858
Ballum
D:
19 dec. 1882
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Dødfødt søn
1831-1831
Dødfødt søn
F:
4 jun. 1831
Ballum s. (Østerende)
D:
4 jun. 1831
Ballum s. (Østerende)
Dødfødt datter
1832-1832
Dødfødt datter
F:
12 jul. 1832
Ballum s. (Østerende)
D:
12 jul. 1832
Ballum s. (Østerende)
Dødfødt datter
1834-1834
Dødfødt datter
F:
1 jun. 1834
Ballum s. (Østerende)
D:
1 jun. 1834
Ballum s. (Østerende)
Ane Christine Thomasdatter
1836-1838
Ane Christine Thomasdatter
F:
25 Maj 1836
Ballum s. (Østerende)
D:
27 dec. 1838
Ballum s. (Østerende)
Marie Elsine Boysen
1897-1897
Marie Elsine Boysen
F:
22 jan. 1897
Jernved s. (Gredsted)
D:
24 jan. 1897
Jernved s. (Gredsted)
Hans Nielsen Boysen
1898-
Hans Nielsen Boysen
F:
10 feb. 1898
Jernved s. (Gredsted)
Klaus Boysen
1900-
Klaus Boysen
F:
27 mar. 1900
Jernved s. (Gredsted)
Marie Pedersen
Helene Marie Boysen
1902-
Helene Marie Boysen
F:
29 apr. 1902
Jernved s. (Gredsted)
Alfred Madsen Noer
Marie Boysen
1903-
Marie Boysen
F:
17 sep. 1903
Jernved s. (Gredsted)
Niels Jepsen Rosendal
Ingeborg Kirstine Boysen
1906-
Ingeborg Kirstine Boysen
F:
14 jun. 1906
Jernved s. (Gredsted)
Jørgen Aagaard
Agnes Boysen
1909-
Agnes Boysen
F:
28 feb. 1909
Jernved s. (Gredsted)
Peder Boysen
1911-
Peder Boysen
F:
2 maj 1911
Jernved s. (Gredsted)
Thyra Boysen
1913-
Thyra Boysen
F:
15 mar. 1913
Jernved s. (Gredsted)
Margrethe Boysen
1914-
Margrethe Boysen
F:
19 jul. 1914
Jernved s. (Gredsted)
Ella Boysen
1916-
Ella Boysen
F:
22 okt. 1916
Jernved s. (Gredsted)
Kirsten Thomsen
1877-
Kirsten Thomsen
F:
31 maj 1877
Vodder s. (Birkelev)
Niels Hansen Boysen
1863-
Niels Hansen Boysen
F:
2 jul. 1863
Ballum s. (Østerende)
G:
28 maj 1896
Jernved
Hans Hansen Thomsen
Kirstine Marie Thomsen
Thomas Nielsen Thomsen
Peter Andersen Thomsen
Claus Thomsen
1839-
Claus Thomsen
F:
4 okt. 1839
Ballum s. (Østerende)
Marie Elsine Barsbøl
1855-
Marie Elsine Barsbøl
F:
13 jul. 1855
Vodder s. (Birkelev)
G:
20 maj 1876
Vodder
Kirsten Pedersdatter
1795-1881
Kirsten Pedersdatter
F:
4 dec. 1795
Ballum s. (Østerende)
D:
2 sep. 1881
Ballum s. (Østerende)
Thomas Nielsen
1794-1844
Thomas Nielsen
F:
11 mar. 1794
Ballum s. (Østerende)
G:
20 sep. 1817
Ballum
D:
19 dec. 1844
Ballum s. (Østerende)
Anna Cathrine Pedersdatter
1767-1821
Anna Cathrine Pedersdatter
F:
8 okt. 1767
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
29 okt. 1790
Ballum
D:
6 mar. 1821
Ballum s. (Østerende)
Inge Bothilde Sørensen
1843-
Inge Bothilde Sørensen
F:
25 okt. 1843
Daler s. (Østerby)
Jef Sørensen
1809-1843
Jef Sørensen
F:
31 mar. 1809
Ballum s. (Lademarks Mølle)
D:
8 nov. 1843
Daler s. (Østerby)
Karen Nielsdatter
1819-1856
Karen Nielsdatter
F:
28 jul. 1819
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
6 aug. 1842
Daler
D:
26 jan. 1856
Daler s. (Østerby)
Inger Jefsdatter
1779-
Inger Jefsdatter
F:
4 feb. 1779
Ballum s. (Bodsbøl)
Søren Sørensen
ca. 1772-1812
Søren Sørensen
F:
ca. 1772
G:
5 jun. 1802
Ballum
D:
24 feb. 1812
Ballum s. (Lademarks Mølle)
Maren Pedersdatter
1810-
Maren Pedersdatter
F:
10 apr. 1810
Ballum s. (Østerende)
Peder Jefsen
1785-
Peder Jefsen
F:
26 mar. 1785
Ballum s. (Bodsbøl)
Barbara Cathrine Eleonora Hansen
ca. 1768-
Barbara Cathrine Eleonora Hansen
F:
ca. 1768
G:
2 okt. 1808
Ballum
Bodil Jefsdatter
1787-1840
Bodil Jefsdatter
F:
31 jul. 1787
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
29 jun. 1840
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Hansen
1766-1837
Niels Hansen
F:
22 apr. 1766
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
21 okt. 1820
Ballum
D:
10 sep. 1837
Ballum s. (Bodsbøl)
Maren Andersdatter
1753-1795
Maren Andersdatter
F:
27 okt. 1753
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
12 jun. 1795
Ballum s. (Bodsbøl)
Jef Pedersen
1740-1801
Jef Pedersen
F:
14 apr. 1740
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1 nov. 1776
Ballum
D:
21 dec. 1801
Ballum s. (Bodsbøl)
Bodil Nielsdatter
1715-
Bodil Nielsdatter
F:
1715
Ballum s. (Bodsbøl)
Anders Mikkelsen Ullerup
1706-
Anders Mikkelsen Ullerup
F:
1706
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
12 feb. 1740
Ballum
Markus Nielsen
1719-1755
Markus Nielsen
F:
29 jan. 1719
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
13 mar. 1755
Ballum s. (Bodsbøl)
Mikkel Nielsen
1720-
Mikkel Nielsen
F:
1 apr. 1720
Ballum s. (Bodsbøl)
Karen Nielsdatter
1722-1751
Karen Nielsdatter
F:
18 sep. 1722
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
senest 1751
Niels Hansen
ca. 1756-1812
Niels Hansen
F:
ca. 1756
Hjerpsted
D:
8 apr. 1812
Hjerpsted
Gyde Marie Andreasdatter
1795-1796
Gyde Marie Andreasdatter
F:
27 aug. 1795
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
16 apr. 1796
Ballum s. (Bodsbøl)
Dødfødt søn
1797-1797
Dødfødt søn
F:
16 maj 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
16 maj 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
Andreas Hansen
ca. 1758-1840
Andreas Hansen
F:
ca. 1758
Hjerpsted
D:
10 mar. 1840
Ballum s. (Bodsbøl)
Anne Nicolaisdatter
1759-1797
Anne Nicolaisdatter
F:
5 dec. 1759
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
10 okt. 1794
Ballum
D:
30 maj 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
Marcus Hansen
ca. 1760-1777
Marcus Hansen
F:
ca. 1760
Hjerpsted
D:
10 okt. 1777
Hjerpsted
Hans Nielsen
1723-o.1760/63
Hans Nielsen
F:
20 okt. 1723
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
o.1760/63
Hjerpsted
Gyde Andreasdatter
1730-1798
Gyde Andreasdatter
F:
o. 1725/30
D:
28 feb. 1798
Hjerpsted
Ane Cathrine Hansen
1818-1818
Ane Cathrine Hansen
F:
15 feb. 1818
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 feb. 1818
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt datter
1819-1819
Dødfødt datter
F:
1 feb. 1819
Ballum s. (Vesterende)
D:
1 feb. 1819
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1820-1820
Dødfødt søn
F:
8 apr. 1820
Ballum s. (Vesterende)
D:
8 apr. 1820
Ballum s. (Vesterende)
Ane Cathrine Hansen
1860-
Ane Cathrine Hansen
F:
17 feb. 1860
Kresten Jensen
1856-1933
Kresten Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s.
G:
20 okt. 1880
D:
15 apr. 1933
Ballum s.
Niels Lorenzen
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Herle Hansen
1899-1993
Herle Hansen
F:
7 nov. 1899
Ballum s. (Østerende)
D:
27 nov. 1993
Jens Lorenzen
1897-1971
Jens Lorenzen
F:
3 nov. 1897
G:
17 nov. 1921
Ballum
D:
1971
Niels Thomsen Hansen
1869-
Niels Thomsen Hansen
F:
22 nov. 1869
Ballum s. (Østerende)
Ane Marie Møller
1873-
Ane Marie Møller
F:
28 nov. 1873
Ballum s. (Husum)
G:
30 nov. 1898
Ballum
Herle Nicolaisen
1841-1889
Herle Nicolaisen
F:
14 jun. 1841
Ballum s. (Mølby)
D:
24 feb. 1889
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Hansen
1830-1913
Peder Andersen Hansen
F:
23 dec. 1830
Mjolden s. (Forballum)
G:
29 mar. 1859
Ballum
D:
13 mar. 1913
Ballum s. (Østerende)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
D:
29 mar. 1933
Højer
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
27 apr. 1897
Ballum
Claus Beyer Nicolaisen
1875-
Claus Beyer Nicolaisen
F:
21 jan. 1875
Ballum s. (Mølby)
Bertha Marie Vodder
1882-
Bertha Marie Vodder
F:
18 feb. 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
23 apr. 1909
Ballum
Agathe Nicolaisen
1878-1944
Agathe Nicolaisen
F:
9 okt. 1878
Ballum s. (Mølby)
D:
7 jun. 1944
Skanderborg
Niels Povlsen
1861-1944
Niels Povlsen
F:
4 jun. 1861
Uldum
G:
4 jan. 1900
Ballum
D:
4 maj 1944
Skanderborg
Ingvard Hansen Nicolaisen
1844-1917
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
12 apr. 1844
Ballum s. (Mølby)
D:
8 mar. 1917
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Beyer
1849-1914
Mette Marie Beyer
F:
13 jan. 1849
Skast s. (Åsgård)
G:
11 nov. 1869
Ballum
D:
18 aug. 1914
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ottilie Dorothea Feddersen
1891-1891
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
23 jun. 1891
Højer
D:
3 sep. 1891
Højer
Hanna Amalie Feddersen
1893-1972
Hanna Amalie Feddersen
F:
28 feb. 1893
Højer
D:
19 maj 1972
Højer (Tøndervej 4)
Karl Jeppe Nielsen
1893-1965
Karl Jeppe Nielsen
F:
22 jul. 1893
Bramdrup s. (Bramdrupdam)
D:
15 apr. 1965
Højer (Nørregade 10)
Jacob Feddersen
1895-1925
Jacob Feddersen
F:
16 sep. 1895
Højer
D:
26 nov. 1925
vadehavet ml. Jordsand og Koldby (druknet)
Peter Beyer Feddersen
1897-
Peter Beyer Feddersen
F:
13 okt. 1897
Højer
Otilie Dorothee Feddersen
1898-1898
Otilie Dorothee Feddersen
F:
11 nov. 1898
Højer
D:
23 nov. 1898
Højer
Ellen Marie Nicolaisen
1871-eft. 1925
Ellen Marie Nicolaisen
F:
4 feb. 1871
Skast
D:
eft. ER 1925
Hans Feddersen
1865-1922
Hans Feddersen
F:
29 aug. 1865
Højer
G:
28 sep. 1890
Højer
D:
14 okt. 1922
Rømø (Kirkeby)
Ane Kathrine Nicolaisen
1872-
Ane Kathrine Nicolaisen
F:
17 aug. 1872
Bodil Nicolaisen
1874-1956
Bodil Nicolaisen
F:
25 mar. 1874
Skast
D:
3 jul. 1956
Tønder
Hans Michael Winter
-1954
Hans Michael Winter
G:
11 okt. 1898
D:
27 jul. 1954
Cathrine Nicolaisen
1901-1903
Cathrine Nicolaisen
F:
1901
D:
6 sep. 1903
Brede
Peder Beyer Nicolaisen
1902-1916
Peder Beyer Nicolaisen
F:
2 jun. 1902
Brede
D:
1 okt. 1916
Kiel
Cathrine Nicolaisen
1903-
Cathrine Nicolaisen
F:
26 jun. 1903
Brede
Hans Theodor Nicolaisen
1904-1905
Hans Theodor Nicolaisen
F:
28 aug. 1904
Brede
D:
3 maj 1905
Brede
Fritz Nicolaisen Schifferer
1925-2005
Fritz Nicolaisen Schifferer
F:
29 jul. 1925
Kiel
D:
17 aug. 2005
Middelfart
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
1927-2015
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
F:
16 feb. 1927
Skast s. (Skastgård)
D:
28 mar. 2015
Aarhus
Amalie Nicolaisen
1906-1944
Amalie Nicolaisen
F:
7 mar. 1906
Brede
D:
14 nov. 1944
Anton Frits Schifferer
1899-1975
Anton Frits Schifferer
F:
24 apr. 1899
Kiel
G:
3 jun. 1924
Tønder
D:
11 feb. 1975
Højer
Broder Thomsen Nicolaisen
1875-1926
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
23 aug. 1875
Skast s. (Skastgård)
D:
31 maj 1926
Skast s. (Skastgård)
Meta Christina Marcussen
1880-1959
Meta Christina Marcussen
F:
5 apr. 1880
Hostrup s. (Rørkær)
D:
9 mar. 1959
Aabenraa
Thyra Nicolaisen
1877-
Thyra Nicolaisen
F:
4 aug. 1877
Hans Peder Nicolaisen
1878-
Hans Peder Nicolaisen
F:
15 jul. 1878
Anders Petersen Møller
1901-1957
Anders Petersen Møller
F:
9 nov. 1901
Visby
D:
25 apr. 1957
Visby
Eline Dinsen
Johanne Amalie Møller
1906-
Johanne Amalie Møller
F:
3 apr. 1906
Visby
Friedrich Peter Nielsen
1903-
Friedrich Peter Nielsen
F:
30 jul. 1903
Agerskov
G:
16 okt. 1931
Visby
Ingrid Ingeborg Møller
1908-
Ingrid Ingeborg Møller
F:
23 jun. 1908
Visby
Helga Møller
1910-
Helga Møller
F:
23 okt. 1910
Visby
Kjerstine Nicolaisen
1879-1928
Kjerstine Nicolaisen
F:
29 aug. 1879
D:
24 feb. 1928
Visby
Knud Jensen Møller
1868-1935
Knud Jensen Møller
F:
24 sep. 1868
Visby
G:
6 nov. 1900
Emmerlev
D:
30 nov. 1935
Visby
Theodor Nicolaisen
1882-1901
Theodor Nicolaisen
F:
20 sep. 1882
D:
10 mar. 1901
Peter Beyer Nicolaisen
1846-1916
Peter Beyer Nicolaisen
F:
4 nov. 1846
Skast s. (Skastgård)
D:
20 nov. 1916
Skast s. (Skastgård)
Hanne Amalie Hansen
1844-1928
Hanne Amalie Hansen
F:
19 jul. 1844
Mjolden s. (Forballum)
G:
24 maj 1870
D:
28 apr. 1928
Dødfødt datter
1848-
Dødfødt datter
F:
22 nov. 1848
Ane Cathrine Hansen
1821-1848
Ane Cathrine Hansen
F:
4 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
23 nov. 1848
Ballum s. (Mølby)
Broder Thomsen Nicolaisen
1808-1889
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
3 sep. 1808
G:
15 okt. 1839
D:
6 feb. 1889
Ballum Østerende
Kirsten Nielsdatter
1789-1821
Kirsten Nielsdatter
F:
15 aug. 1789
Ballum s. (Vesterende)
D:
24 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende)
Ingvard Hansen
1794-1855
Ingvard Hansen
F:
27 apr. 1794
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
22 maj 1816
Ballum
D:
6 aug. 1855
Ballum s. (Vesterende)
Niels Andersen Nielsen
1791-1791
Niels Andersen Nielsen
F:
25 nov. 1791
Ballum s. (Vesterende)
D:
8 dec. 1791
Ballum s. (Vesterende)
Niels Lausten Nicolaisen
1757-1821
Niels Lausten Nicolaisen
F:
7 mar. 1757
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
16 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende)
Anne Cathrine Møller
1752-
Anne Cathrine Møller
F:
21 okt. 1752
Ballum s. (Østerende)
G:
29 apr. 1788
Ballum
Anne Nicolaisdatter
1759-1797
Anne Nicolaisdatter
F:
5 dec. 1759
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
30 maj 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
Mikkel Hansen
1743-
Mikkel Hansen
F:
26 jul. 1743
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1 dec. 1780
Ballum
Gyde Marie Andreasdatter
1795-1796
Gyde Marie Andreasdatter
F:
27 aug. 1795
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
16 apr. 1796
Ballum s. (Bodsbøl)
Dødfødt søn
1797-1797
Dødfødt søn
F:
16 maj 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
16 maj 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
Andreas Hansen
ca. 1758-1840
Andreas Hansen
F:
ca. 1758
Hjerpsted
G:
10 okt. 1794
Ballum
D:
10 mar. 1840
Ballum s. (Bodsbøl)
Kjestine Nicolaisdatter
1762-
Kjestine Nicolaisdatter
F:
16 nov. 1762
Ballum s. (Bodsbøl)
Nicolai Nielsen
1727-1784
Nicolai Nielsen
F:
17 okt. 1727
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
1 apr. 1784
Ballum s. (Bodsbøl)
Kirsten Nielsdatter
1738-1763
Kirsten Nielsdatter
F:
9 maj 1738
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
2 jan. 1756
Ballum
D:
1762/63
fmtl. Ballum s. (Bodsbøl)
Tøge Nicolaisen
1765-1772
Tøge Nicolaisen
F:
5 maj 1765
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
21 nov. 1772
Ballum s. (Bodsbøl)
Laust Møller Nicolaisen
1839-1846
Laust Møller Nicolaisen
F:
27 feb. 1839
Ballum s. (Husum)
D:
25 maj 1846
Ballum s. (Husum)
Botilde Nicolaisen
1867-
Botilde Nicolaisen
F:
10 jul. 1867
Ballum s. (Husum-Ballum)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
29 mar. 1933
Højer
Margrethe Nicolaisen
1871-1871
Margrethe Nicolaisen
F:
26 jan. 1871
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
14 feb. 1871
Ballum s. (Husum-Ballum)
Margrethe Nicolaisen
1873-1873
Margrethe Nicolaisen
F:
18 jan. 1873
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
19 jun. 1873
Ballum s. (Husum-Ballum)
Amalie Lund
1896-
Amalie Lund
F:
27 mar. 1896
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Margrethe Christine Lund
Adolf Lund
1930-
Adolf Lund
F:
11 jan. 1930
Emmerlev
Anders Petersen Lund
1897-1969
Anders Petersen Lund
F:
30 okt. 1897
Emmerlev s. (V. Gammelby)
D:
19 nov. 1969
Tønder (sygehuset)
Bodil Sørensen
1898-
Bodil Sørensen
F:
25 aug. 1898
Emmerlev
Kirstine Lund
Niels Lund
Margrethe Lund
Asger Højmark Lund
Niels Nicolaisen Lund
1899-
Niels Nicolaisen Lund
F:
29 mar. 1899
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Sigrid Højmark
Ane Kirstine Lund
1900-1903
Ane Kirstine Lund
F:
22 sep. 1900
Emmerlev s. (V. Gammelby)
D:
22 jan. 1903
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Karen Lund
1902-
Karen Lund
F:
22 apr. 1902
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Knud Hansen
1900-
Knud Hansen
F:
13 okt. 1900
Hjerpsted
G:
12 okt. 1926
Emmerlev
Alfred Lund
1905-
Alfred Lund
F:
18 mar. 1905
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Anna Marie Petersen
1908-
Anna Marie Petersen
F:
19 jun. 1908
Hoptrup
Margrethe Nicolaisen
1874-1914
Margrethe Nicolaisen
F:
19 mar. 1874
Ballum s. (Husum)
D:
6 jan. 1914
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Niels Sørensen Lund
1872-1935
Niels Sørensen Lund
F:
11 jan. 1872
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
G:
25 okt. 1895
Emmerlev
D:
16 mar. 1935
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
G:
27 apr. 1897
Ballum
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Niels Nicolaisen
Ingeborg Nicoline Nicolaisen
Anni Margrethe Nicolaisen
Hans Knudsen Nicolaisen
Maren Møller
Peter Jensen Nicolaisen
1877-
Peter Jensen Nicolaisen
F:
26 sep. 1877
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ane Marie Hansen
1883-
Ane Marie Hansen
F:
3 maj 1883
Ballum s. (Østerende-Ballum)
G:
16 okt. 1908
Ballum
Niels Nicolaisen
1841-
Niels Nicolaisen
F:
1 sep. 1841
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ane Kirstine Knag
1840-
Ane Kirstine Knag
F:
14 apr. 1840
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
10 okt. 1866
Ballum
Hans Nicolaisen
1844-
Hans Nicolaisen
F:
9 jul. 1844
Ballum s. (Husum)
Ane Margrethe Nicolaisen
1846-1864
Ane Margrethe Nicolaisen
F:
6 aug. 1846
Ballum s. (Husum)
D:
26 jan. 1864
Ballum s. (Husum)
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1806-1865
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
11 nov. 1806
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
5 aug. 1865
Ballum s. (Husum)
Botilla Andersdatter
1806-
Botilla Andersdatter
F:
12 sep. 1806
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
22 feb. 1838
Ballum
Agathe Nicolaisen
1808-1855
Agathe Nicolaisen
F:
29 mar. 1808
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
28 Okt 1855
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Nicolaisen
1809-
Hans Nicolaisen
F:
29 dec. 1809
Ballum s. (Bodsbøl)
Thyge Nielsen Nicolaisen
1811-1875
Thyge Nielsen Nicolaisen
F:
18 nov. 1811
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
5 apr. 1875
Ballum s. (Bodsbøl)
Voldborg Kirstine Sørensdatter
1800-1872
Voldborg Kirstine Sørensdatter
F:
2 jun. 1800
Guldager
G:
12 nov. 1846
Ballum
D:
29 feb. 1872
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Nicolaisen
1818-1819
Hans Nicolaisen
F:
7 jun. 1818
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
20 dec. 1819
Ballum s. (Bodsbøl)
Dødfødt datter
1821-1821
Dødfødt datter
F:
26 Maj 1821
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
26 Maj 1821
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Hansen Nicolaisen
1822-1825
Niels Hansen Nicolaisen
F:
10 sep. 1822
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
11 Maj 1825
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Nicolaisen
1766-1849
Niels Nicolaisen
F:
19 nov. 1766
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
11 maj 1849
Ballum s. (Bodsbøl)
Anne Margrethe Hansdatter
ca. 1785-1850
Anne Margrethe Hansdatter
F:
ca. 1785
Randerup
G:
15 nov. 1805
Ballum
D:
22 sep. 1850
Ballum s. (Bodsbøl)
Ellen Marie Nicolaisen
1806-
Ellen Marie Nicolaisen
F:
4 aug. 1806
Thyge Hansen Nicolaisen
1811-1883
Thyge Hansen Nicolaisen
F:
28 jan. 1811
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
29 mar. 1838
D:
1883
Skast s. (Skastgård)
Ane Cathrine Hansen
1860-
Ane Cathrine Hansen
F:
17 feb. 1860
Kresten Jensen
1856-1933
Kresten Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s.
G:
20 okt. 1880
D:
15 apr. 1933
Ballum s.
Niels Lorenzen
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Herle Hansen
1899-1993
Herle Hansen
F:
7 nov. 1899
Ballum s. (Østerende)
D:
27 nov. 1993
Jens Lorenzen
1897-1971
Jens Lorenzen
F:
3 nov. 1897
G:
17 nov. 1921
Ballum
D:
1971
Niels Thomsen Hansen
1869-
Niels Thomsen Hansen
F:
22 nov. 1869
Ballum s. (Østerende)
Ane Marie Møller
1873-
Ane Marie Møller
F:
28 nov. 1873
Ballum s. (Husum)
G:
30 nov. 1898
Ballum
Herle Nicolaisen
1841-1889
Herle Nicolaisen
F:
14 jun. 1841
Ballum s. (Mølby)
D:
24 feb. 1889
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Hansen
1830-1913
Peder Andersen Hansen
F:
23 dec. 1830
Mjolden s. (Forballum)
G:
29 mar. 1859
Ballum
D:
13 mar. 1913
Ballum s. (Østerende)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
D:
29 mar. 1933
Højer
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
27 apr. 1897
Ballum
Claus Beyer Nicolaisen
1875-
Claus Beyer Nicolaisen
F:
21 jan. 1875
Ballum s. (Mølby)
Bertha Marie Vodder
1882-
Bertha Marie Vodder
F:
18 feb. 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
23 apr. 1909
Ballum
Agathe Nicolaisen
1878-1944
Agathe Nicolaisen
F:
9 okt. 1878
Ballum s. (Mølby)
D:
7 jun. 1944
Skanderborg
Niels Povlsen
1861-1944
Niels Povlsen
F:
4 jun. 1861
Uldum
G:
4 jan. 1900
Ballum
D:
4 maj 1944
Skanderborg
Ingvard Hansen Nicolaisen
1844-1917
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
12 apr. 1844
Ballum s. (Mølby)
D:
8 mar. 1917
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Beyer
1849-1914
Mette Marie Beyer
F:
13 jan. 1849
Skast s. (Åsgård)
G:
11 nov. 1869
Ballum
D:
18 aug. 1914
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ottilie Dorothea Feddersen
1891-1891
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
23 jun. 1891
Højer
D:
3 sep. 1891
Højer
Hanna Amalie Feddersen
1893-1972
Hanna Amalie Feddersen
F:
28 feb. 1893
Højer
D:
19 maj 1972
Højer (Tøndervej 4)
Karl Jeppe Nielsen
1893-1965
Karl Jeppe Nielsen
F:
22 jul. 1893
Bramdrup s. (Bramdrupdam)
D:
15 apr. 1965
Højer (Nørregade 10)
Jacob Feddersen
1895-1925
Jacob Feddersen
F:
16 sep. 1895
Højer
D:
26 nov. 1925
vadehavet ml. Jordsand og Koldby (druknet)
Peter Beyer Feddersen
1897-
Peter Beyer Feddersen
F:
13 okt. 1897
Højer
Otilie Dorothee Feddersen
1898-1898
Otilie Dorothee Feddersen
F:
11 nov. 1898
Højer
D:
23 nov. 1898
Højer
Ellen Marie Nicolaisen
1871-eft. 1925
Ellen Marie Nicolaisen
F:
4 feb. 1871
Skast
D:
eft. ER 1925
Hans Feddersen
1865-1922
Hans Feddersen
F:
29 aug. 1865
Højer
G:
28 sep. 1890
Højer
D:
14 okt. 1922
Rømø (Kirkeby)
Ane Kathrine Nicolaisen
1872-
Ane Kathrine Nicolaisen
F:
17 aug. 1872
Bodil Nicolaisen
1874-1956
Bodil Nicolaisen
F:
25 mar. 1874
Skast
D:
3 jul. 1956
Tønder
Hans Michael Winter
-1954
Hans Michael Winter
G:
11 okt. 1898
D:
27 jul. 1954
Cathrine Nicolaisen
1901-1903
Cathrine Nicolaisen
F:
1901
D:
6 sep. 1903
Brede
Peder Beyer Nicolaisen
1902-1916
Peder Beyer Nicolaisen
F:
2 jun. 1902
Brede
D:
1 okt. 1916
Kiel
Cathrine Nicolaisen
1903-
Cathrine Nicolaisen
F:
26 jun. 1903
Brede
Hans Theodor Nicolaisen
1904-1905
Hans Theodor Nicolaisen
F:
28 aug. 1904
Brede
D:
3 maj 1905
Brede
Fritz Nicolaisen Schifferer
1925-2005
Fritz Nicolaisen Schifferer
F:
29 jul. 1925
Kiel
D:
17 aug. 2005
Middelfart
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
1927-2015
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
F:
16 feb. 1927
Skast s. (Skastgård)
D:
28 mar. 2015
Aarhus
Amalie Nicolaisen
1906-1944
Amalie Nicolaisen
F:
7 mar. 1906
Brede
D:
14 nov. 1944
Anton Frits Schifferer
1899-1975
Anton Frits Schifferer
F:
24 apr. 1899
Kiel
G:
3 jun. 1924
Tønder
D:
11 feb. 1975
Højer
Broder Thomsen Nicolaisen
1875-1926
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
23 aug. 1875
Skast s. (Skastgård)
D:
31 maj 1926
Skast s. (Skastgård)
Meta Christina Marcussen
1880-1959
Meta Christina Marcussen
F:
5 apr. 1880
Hostrup s. (Rørkær)
D:
9 mar. 1959
Aabenraa
Thyra Nicolaisen
1877-
Thyra Nicolaisen
F:
4 aug. 1877
Hans Peder Nicolaisen
1878-
Hans Peder Nicolaisen
F:
15 jul. 1878
Anders Petersen Møller
1901-1957
Anders Petersen Møller
F:
9 nov. 1901
Visby
D:
25 apr. 1957
Visby
Eline Dinsen
Johanne Amalie Møller
1906-
Johanne Amalie Møller
F:
3 apr. 1906
Visby
Friedrich Peter Nielsen
1903-
Friedrich Peter Nielsen
F:
30 jul. 1903
Agerskov
G:
16 okt. 1931
Visby
Ingrid Ingeborg Møller
1908-
Ingrid Ingeborg Møller
F:
23 jun. 1908
Visby
Helga Møller
1910-
Helga Møller
F:
23 okt. 1910
Visby
Kjerstine Nicolaisen
1879-1928
Kjerstine Nicolaisen
F:
29 aug. 1879
D:
24 feb. 1928
Visby
Knud Jensen Møller
1868-1935
Knud Jensen Møller
F:
24 sep. 1868
Visby
G:
6 nov. 1900
Emmerlev
D:
30 nov. 1935
Visby
Theodor Nicolaisen
1882-1901
Theodor Nicolaisen
F:
20 sep. 1882
D:
10 mar. 1901
Peter Beyer Nicolaisen
1846-1916
Peter Beyer Nicolaisen
F:
4 nov. 1846
Skast s. (Skastgård)
D:
20 nov. 1916
Skast s. (Skastgård)
Hanne Amalie Hansen
1844-1928
Hanne Amalie Hansen
F:
19 jul. 1844
Mjolden s. (Forballum)
G:
24 maj 1870
D:
28 apr. 1928
Dødfødt datter
1848-
Dødfødt datter
F:
22 nov. 1848
Broder Thomsen Nicolaisen
1808-1889
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
3 sep. 1808
D:
6 feb. 1889
Ballum Østerende
Ane Cathrine Hansen
1821-1848
Ane Cathrine Hansen
F:
4 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
15 okt. 1839
D:
23 nov. 1848
Ballum s. (Mølby)
Ingvard Nicolaisen
1770-1835
Ingvard Nicolaisen
F:
25 jan. 1770
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
13 dec. 1835
Herlig Thomsen
1770-1847
Herlig Thomsen
F:
24 sep. 1770
G:
19 nov. 1805
Ballum
D:
8 mar. 1847
Peter Lassen Beier
1892-1909
Peter Lassen Beier
F:
30 jun. 1892
D:
29 jun. 1909
Kap Horn
Karen Kjestine Beier
1893-1948
Karen Kjestine Beier
F:
1 dec. 1893
D:
1948
Mærta Marcussen
1929-2012
Mærta Marcussen
F:
18 apr. 1929
Tønder
D:
23 dec. 2012
Aabenraa (sygehuset)
Villads Andersen
1924-2012
Villads Andersen
F:
8 dec. 1924
Abild s. (Kongsbjerg)
G:
27 apr. 1950
Tønder
D:
7 feb. 2012
Aabenraa (sygehuset)
Jan Marcussen
Emmy Christensen
Cathrine Beier
1895-1979
Cathrine Beier
F:
11 feb. 1895
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
26 jan. 1979
Tønder
Christian Marcussen
1880-1945
Christian Marcussen
F:
27 mar. 1880
Klægsbøl s. (Vrågård)
G:
11 jun. 1926
Tønder
D:
10 apr. 1945
Tønder
Georg Børge Sluth
1925-
Georg Børge Sluth
F:
5 mar. 1925
København (Rigshospitalet)
Ruth
Axel Frede Sluth
Nina Ellinor Olsson
Kirsten Margrethe Sluth
Bengt Harry Daniel Bengmark
Betty Sluth
Viggo Otto Nielsen
Henning Frede Sluth
Gerda
Bent Helmuth Sluth
Wera Edith Locia Bisted
Helga Beier
1896-
Helga Beier
F:
14 apr. 1896
Skærbæk s. (Hjemsted)
Georg Mouritz Sluth
1886-
Georg Mouritz Sluth
F:
5 maj 1886
Sverige
G:
1 feb. 1926
København
Frieda Beier
1897-
Frieda Beier
F:
27 jul. 1897
Nis Gorrissen
1881-
Nis Gorrissen
F:
10 okt. 1881
Nybøl Mølle
Helene Margrethe Nicolaisen
1866-1959
Helene Margrethe Nicolaisen
F:
7 aug. 1866
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
30 apr. 1959
Løgumkloster
Niels Hansen Beier
1866-1909
Niels Hansen Beier
F:
13 dec. 1866
Brede s. (Nr. Vollum)
G:
26 okt. 1891
D:
2 jul. 1909
Flensborg
Johanne Cathrine Nicolaisen
1893-
Johanne Cathrine Nicolaisen
F:
9 jul. 1893
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Peter Hansen Nicolaisen
1894-
Peter Hansen Nicolaisen
F:
30 nov. 1894
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Wilhelmine Karoline Friederikke Asmussen
Wilhelmine Karoline Friederikke Asmussen
G:
19 nov. 1940
Møgeltønder
Hans Nicolaisen
1896-
Hans Nicolaisen
F:
30 apr. 1896
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Martin Nicolaisen
1901-
Martin Nicolaisen
F:
16 feb. 1901
Toftlund s. (Storvig)
Gertrud Asmussen
Johanne Cathrine Nicolaisen
1899-
Johanne Cathrine Nicolaisen
F:
7 apr. 1899
Toftlund s. (Storvig)
Hans Sørensen Iversen
1890-
Hans Sørensen Iversen
F:
17 sep. 1890
Seem s. (Hømvejle)
Ane Nicolaisen
1902-
Ane Nicolaisen
F:
17 aug. 1902
Toftlund s. (Storvig)
Otto Nicolaisen
1903-
Otto Nicolaisen
F:
28 nov. 1903
Roager
Frederikke Margrethe Christensen
1904-
Frederikke Margrethe Christensen
F:
13 jan. 1904
Haderslev
Dora Nicoline Nicolaisen
1906-
Dora Nicoline Nicolaisen
F:
3 apr. 1906
Roager
Ane Cathrine Ebbesen
Nicolai Hansen Ebbesen
Dagmar Ebbesen
Thyra Nicolaisen
Søren Hansen Ebbesen
1896-
Søren Hansen Ebbesen
F:
23 jun. 1896
Vodder s. (Gejlbjerg)
Andrea Kjestine Nicolaisen
1910-
Andrea Kjestine Nicolaisen
F:
9 jul. 1910
Roager
Nicolai Hansen Nicolaisen
1868-1946
Nicolai Hansen Nicolaisen
F:
1 jan. 1868
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
15 jul. 1946
Ballum s. (De gamles Hjem)
Dora Cathrine Andersen
1869-1939
Dora Cathrine Andersen
F:
4 feb. 1869
Abild s. (Tykskov)
G:
8 apr. 1893
D:
6 dec. 1939
Rømø
Kjestine Elise Clausen
1898-
Kjestine Elise Clausen
F:
8 maj 1898
Højrup
Elisabeth Christine Nicolaisen
1869-
Elisabeth Christine Nicolaisen
F:
20 jan. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
Anders Mikkelsen Clausen
1857-
Anders Mikkelsen Clausen
F:
13 jul. 1857
Højrup
G:
3 feb. 1898
Højrup
Ane Claudine Nicolaisen
1870-
Ane Claudine Nicolaisen
F:
5 jan. 1870
Christian Petersen
Christian Petersen
G:
28 apr. 1894
Ellen Marie Nicolaisen
1871-1872
Ellen Marie Nicolaisen
F:
16 jan. 1871
D:
27 nov. 1872
Ane Cathrine Nicolaisen
1872-1873
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
22 jul. 1872
D:
2 jun. 1873
Ellen Marie Cathrine Nicolaisen
1873-
Ellen Marie Cathrine Nicolaisen
F:
8 dec. 1873
Eline Dinsen
1901-
Eline Dinsen
F:
28 aug. 1901
Højrup
Hans Dinsen
1903-
Hans Dinsen
F:
1 maj 1903
Højrup
Cathrine Dinsen
1904-
Cathrine Dinsen
F:
7 nov. 1904
Højrup
Laura Mikoline Nicolaisen
1874-
Laura Mikoline Nicolaisen
F:
18 nov. 1874
Peter Lorentzen Dinsen
1875-
Peter Lorentzen Dinsen
F:
29 maj 1875
Abild
G:
18 sep. 1900
Ballum
Hans Nicolaisen
1908-
Hans Nicolaisen
F:
25 nov. 1908
Ballum s. (Bodsbøl)
Hansine Cathrine Nicolaisen
1910-
Hansine Cathrine Nicolaisen
F:
2 mar. 1910
Ballum s. (Bodsbøl)
Aage Pedersen
1904-
Aage Pedersen
F:
23 maj 1904
Spandet s. (Fjersted)
Peter Lausten Nicolaisen
1911-
Peter Lausten Nicolaisen
F:
8 nov. 1911
Ballum s. (Bodsbøl)
Carl Nicolaisen
1913-1915
Carl Nicolaisen
F:
2 apr. 1913
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
27 jan. 1915
Ballum s. (Bodsbøl)
Carl Nicolaisen
1917-1935
Carl Nicolaisen
F:
19 feb. 1917
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
24 apr. 1935
Ballum s. (Bodsbøl)
Eduard Clausen Nicolaisen
1918-
Eduard Clausen Nicolaisen
F:
28 sep. 1918
Ballum s. (Bodsbøl)
Johannes Nicolaisen
1924-
Johannes Nicolaisen
F:
8 feb. 1924
Spandet s. (Fjersted)
Eduard Clausen Nicolaisen
1876-1935
Eduard Clausen Nicolaisen
F:
12 feb. 1876
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
15 okt. 1935
Chicago, Illinois, USA
Anne Marie Petersen
1882-1931
Anne Marie Petersen
F:
14 jul. 1882
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
11 maj 1906
Visby
D:
23 maj 1931
Gram (sygehuset)
Thyge Hansen Nicolaisen
1878-1880
Thyge Hansen Nicolaisen
F:
13 mar. 1878
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
19 maj 1880
Ballum s. (Bodsbøl)
Carl Clausen Nicolaisen
1879-1895
Carl Clausen Nicolaisen
F:
25 apr. 1879
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
6 jan. 1895
Ballum s. (Bodsbøl)
Thyra Dusine Nicolaisen
1880-1949
Thyra Dusine Nicolaisen
F:
31 jul. 1880
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
30 nov. 1949
Tønder
Niels Nicolai Jensen
1880-eft. 1949
Niels Nicolai Jensen
F:
4 sep. 1880
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
13 maj 1904
Ballum
D:
eft. ER 1949
Agathe Jacobsen
1906-
Agathe Jacobsen
F:
20 feb. 1906
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Niels Kristian Anæus Nielsen
1897-
Niels Kristian Anæus Nielsen
F:
18 maj 1897
Bjørnsholm s. (Næsby)
G:
14 apr. 1941
Ballum
Hans Boysen Jacobsen
1909-1994
Hans Boysen Jacobsen
F:
15 feb. 1909
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
16 jul. 1994
Tønder
Botilde Nielsen
1913-2009
Botilde Nielsen
F:
19 nov. 1913
Skast
G:
5 jul. 1935
Ballum
D:
7 apr. 2009
Tønder
Johanne Kathrine (Heje) Jacobsen
Gravers Frøsig Hansen
Marie Jacobsen
Gunner Pedersen
Hansine Kathrine Nicolaisen
1881-
Hansine Kathrine Nicolaisen
F:
19 nov. 1881
Ballum s. (Bodsbøl)
Mikkel Ullerup Jacobsen
1879-1951
Mikkel Ullerup Jacobsen
F:
28 jun. 1879
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
5 maj 1905
Ballum
D:
26 mar. 1951
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Nicolaisen
1836-1932
Hans Nicolaisen
F:
24 mar. 1836
D:
28 jul. 1932
Johanne Cathrine Clausen
1840-1925
Johanne Cathrine Clausen
F:
7 okt. 1840
G:
10 okt. 1865
D:
28 aug. 1925
Nicolai Hansen Nicolaisen
1805-1875
Nicolai Hansen Nicolaisen
F:
29 jul. 1805
Hjerpsted
D:
9 apr. 1875
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Helene Margrethe Boysen
1790-1881
Helene Margrethe Boysen
F:
14 okt. 1790
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
4 jun. 1835
Ballum
D:
7 maj 1881
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Peder Hansen Nicolaisen
1808-1856
Peder Hansen Nicolaisen
F:
27 feb. 1808
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
23 nov. 1856
Ballum s. (Bodsbøl)
Kirsten Hansen
1823-
Kirsten Hansen
F:
29 mar. 1823
Ballum s. (Vesterende)
G:
21 sep. 1843
Ballum
Thyge Hansen Nicolaisen
1811-1883
Thyge Hansen Nicolaisen
F:
28 jan. 1811
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
1883
Skast s. (Skastgård)
Ellen Marie Nicolaisen
1806-
Ellen Marie Nicolaisen
F:
4 aug. 1806
G:
29 mar. 1838
Andreas Nicolaisen
1814-1815
Andreas Nicolaisen
F:
17 dec. 1814
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
5 maj 1815
Ballum s. (Bodsbøl)
Peter Orbesen
-ung
Peter Orbesen
D:
ung
Valborg Orbesen
G. Schrøder
Anne-Lise Orbesen
NN
Hans Orbesen
Merry Hansen
1885-
Merry Hansen
F:
21 aug. 1885
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Peter Hansen Orbesen
1875-
Peter Hansen Orbesen
F:
2 sep. 1875
Øsby s. (Hyrup)
G:
15 nov. 1913
Ballum
Dødfødt datter
1886-1886
Dødfødt datter
F:
3 nov. 1886
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
3 nov. 1886
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ane Hansen
Svend
Andreas Hansen
1887-1971
Andreas Hansen
F:
18 dec. 1887
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
14 jan. 1971
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Cathrine Marie Nielsen
1888-
Ane Cathrine Marie Nielsen
F:
31 mar. 1888
Ballum s. (Østerende)
G:
21 nov. 1919
Ballum
Jacob Jacobsen
1927-1952
Jacob Jacobsen
F:
3 okt. 1927
D:
29 sep. 1952
Hans Boysen Jacobsen
1924-1945
Hans Boysen Jacobsen
F:
21 feb. 1924
D:
10 nov. 1945
Agathe Jacobsen
Olav Nissen
Kjerstine Hansen
1891-
Kjerstine Hansen
F:
28 jun. 1891
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Christian Lehmann Jacobsen
1877-
Christian Lehmann Jacobsen
F:
15 jan. 1877
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Jacob Hansen
1893-
Jacob Hansen
F:
23 nov. 1893
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Dødfødt søn
1899-1899
Dødfødt søn
F:
25 jan. 1899
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
25 jan. 1899
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Peter Hansen
1839-1913
Hans Peter Hansen
F:
26 dec. 1839
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
28 jan. 1913
Ballum s. (Bodsbøl)
Jacobine Christine Hansen
1856-1921
Jacobine Christine Hansen
F:
1 apr. 1856
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
15 nov. 1884
D:
9 feb. 1921
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Margrethe Hansen
1843-
Ane Margrethe Hansen
F:
14 jan. 1843
Nicolai Michelsen Sørensen
1845-
Nicolai Michelsen Sørensen
F:
24 sep. 1845
Daler s. (Østerby)
G:
19 nov. 1873
Ribe (Doms.)
Hans Nicolaisen Hansen
1846-1851
Hans Nicolaisen Hansen
F:
21 maj 1846
D:
1 okt. 1851
Peder Hansen
1849-1917
Peder Hansen
F:
27 maj 1849
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
7 apr. 1917
Skast
Andreas Michael Jacobsen
1875-1956
Andreas Michael Jacobsen
F:
26 aug. 1875
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1956
Ellen Hansen
Jacob Jacobsen
1927-1952
Jacob Jacobsen
F:
3 okt. 1927
D:
29 sep. 1952
Hans Boysen Jacobsen
1924-1945
Hans Boysen Jacobsen
F:
21 feb. 1924
D:
10 nov. 1945
Agathe Jacobsen
Olav Nissen
Christian Lehmann Jacobsen
1877-
Christian Lehmann Jacobsen
F:
15 jan. 1877
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Kjerstine Hansen
1891-
Kjerstine Hansen
F:
28 jun. 1891
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Agathe Jacobsen
1906-
Agathe Jacobsen
F:
20 feb. 1906
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Niels Kristian Anæus Nielsen
1897-
Niels Kristian Anæus Nielsen
F:
18 maj 1897
Bjørnsholm s. (Næsby)
G:
14 apr. 1941
Ballum
Hans Boysen Jacobsen
1909-1994
Hans Boysen Jacobsen
F:
15 feb. 1909
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
16 jul. 1994
Tønder
Botilde Nielsen
1913-2009
Botilde Nielsen
F:
19 nov. 1913
Skast
G:
5 jul. 1935
Ballum
D:
7 apr. 2009
Tønder
Johanne Kathrine (Heje) Jacobsen
Gravers Frøsig Hansen
Marie Jacobsen
Gunner Pedersen
Mikkel Ullerup Jacobsen
1879-1951
Mikkel Ullerup Jacobsen
F:
28 jun. 1879
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
26 mar. 1951
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hansine Kathrine Nicolaisen
1881-
Hansine Kathrine Nicolaisen
F:
19 nov. 1881
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
5 maj 1905
Ballum
Marius Jacobsen
1884-1922
Marius Jacobsen
F:
3 jul. 1884
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1922
Anne Marie Christiane Ulrich
1889-1969
Anne Marie Christiane Ulrich
F:
1889
D:
1969
Agathe Hansen
1853-1931
Agathe Hansen
F:
27 feb. 1853
D:
1931
Hans Boysen Lorenzen, adopteret Jacobsen
1847-1892
Hans Boysen Lorenzen, adopteret Jacobsen
F:
21 aug. 1847
Ballum s. (Vesterende)
D:
1892
Niels Nicolaisen
Ingeborg Nicoline Nicolaisen
Anni Margrethe Nicolaisen
Hans Knudsen Nicolaisen
Maren Møller
Ane Marie Hansen
1883-
Ane Marie Hansen
F:
3 maj 1883
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Peter Jensen Nicolaisen
1877-
Peter Jensen Nicolaisen
F:
26 sep. 1877
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
16 okt. 1908
Ballum
Andreas Hansen
1885-
Andreas Hansen
F:
2 mar. 1885
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingeborg Nicoline Hansen
1856-1910
Ingeborg Nicoline Hansen
F:
16 mar. 1856
D:
10 apr. 1910
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Hans Knudsen Hansen
1853-1892
Hans Knudsen Hansen
F:
19 dec. 1853
Ballum s. (Østerende)
G:
23 nov. 1881
Ballum
D:
6 dec. 1892
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Merret Nicolaisen
1817-
Merret Nicolaisen
F:
31 mar. 1817
Ballum s. (Bodsbøl)
Andreas Hansen
1802-1875
Andreas Hansen
F:
6 maj 1802
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
18 okt. 1838
Ballum
D:
11 feb. 1875
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Nicolaisen
1772-1817
Hans Nicolaisen
F:
3 maj 1772
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
24 jun. 1817
Ballum s. (Bodsbøl)
Anne Margrethe Nielsdatter
1781-1831
Anne Margrethe Nielsdatter
F:
3 nov. 1781
Hjerpsted
G:
15 okt. 1804
D:
3 mar. 1831
Ballum s. (Bodsbøl)
Gunder Tygesdatter
1728-1799
Gunder Tygesdatter
F:
1 jul. 1728
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
21 apr. 1799
Ballum s. (Bodsbøl)
Anne Marcusdatter
1684-1751
Anne Marcusdatter
F:
28 aug. 1684
Ballum s. (Vesterende)
D:
tidligst 1751
Niels Mikkelsen
ca. 1685-1742
Niels Mikkelsen
F:
ca. 1685
D:
1 jul. 1742
Ballum s. (Bodsbøl)