Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Catharina Eriksdatter
1650 -
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Mads Hansen
1730-1779
Mads Hansen
F:
o. 1725/30
Mjolden
D:
1779
Mjolden
Hans Madsen
1696-
Hans Madsen
F:
o. 1694/96
fmtl. Mjolden
Catharina Geltzer
-1735
Catharina Geltzer
D:
o. 1735
Mjolden
Hanne Marie Johannesen
ca. 1776-
Hanne Marie Johannesen
F:
ca. 1776
Mjolden
Tyge Truelsen Mortensen
ca. 1779-1830
Tyge Truelsen Mortensen
F:
ca. 1778/79
fmtl. Mjolden
D:
25 sep. 1830
Mjolden
Niels Ocksen Johannesen
1777-1823
Niels Ocksen Johannesen
F:
22 feb. 1777
Mjolden
D:
21 aug. 1823
Døstrup s. (Drengsted)
Mette Marie Andersdatter
ca. 1781-1851
Mette Marie Andersdatter
F:
ca. 1781
Mjolden
G:
1803
Mjolden
D:
14 feb. 1851
Døstrup s.
Hans Madsen Johannesen
ca. 1781-1805
Hans Madsen Johannesen
F:
ca. 1781
Mjolden
D:
senest 1805
Karen Johannesdatter
ca. 1787-
Karen Johannesdatter
F:
ca. 1787
Mjolden
Johannes Gottfred Hansen
ca. 1737-
Johannes Gottfred Hansen
F:
ca. 1737
fmtl. Mjolden
Maren Nielsdatter
ca. 1754-1803
Maren Nielsdatter
F:
ca. 1754
fmtl. Mjolden s. (Højbjerg)
G:
o. 1771/72
D:
CA 1801/03
Laust Carlsen
ca. 1785-
Laust Carlsen
F:
ca. 1785
Mjolden s. (Forballum)
Hanne Marie Carlsdatter
ca. 1786-1828
Hanne Marie Carlsdatter
F:
ca. 1786
Mjolden s. (Forballum)
D:
24 aug. 1828
Mjolden s. (Forballum)
Kirsten Carlsdatter
ca. 1790-
Kirsten Carlsdatter
F:
ca. 1790
Mjolden s. (Forballum)
Hans Peter Hansen
1830-
Hans Peter Hansen
F:
18 nov. 1830
Randerup s. (Lunde)
Karen Andresen
Carl Hansen
1832-
Carl Hansen
F:
26 sep. 1832
Randerup s. (Lunde)
Karen Jensdatter
ca. 1831-
Karen Jensdatter
F:
ca. 1831
Andreas Hansen
1835-
Andreas Hansen
F:
12 dec. 1835
Randerup s. (Randerup Præstegård)
Anna Cathrine Lindholm
1820-1873
Anna Cathrine Lindholm
F:
21 feb. 1820
G:
1 nov. 1859
Ballum
D:
5 mar. 1873
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anne Marie Carlsdatter
ca. 1793-1874
Anne Marie Carlsdatter
F:
ca. 1793
Mjolden s. (Forballum)
D:
8 apr. 1874
Brede s. (Apterp)
Hans Pedersen Ulv
1801-1836
Hans Pedersen Ulv
F:
1801
Mjolden
G:
27 maj 1830
Randerup
D:
13 jun. 1836
Brede s. (Apterp)
Hans Peter Pedersen
1852-
Hans Peter Pedersen
F:
5 dec. 1852
Ane Margrethe Pedersen
1855-
Ane Margrethe Pedersen
F:
25 sep. 1855
Hans Madsen Petersen
Ane Marie Petersen
1925-2014
Ane Marie Petersen
F:
17 jan. 1925
D:
jun. 2014
NN Bastian
Niels Larsen Petersen
1928-2021
Niels Larsen Petersen
F:
19 dec. 1928
Rejsby s. (Kærbølling)
D:
30 okt. 2021
Sofie Nederby
Sofie Nederby
G:
26 jul. 1958
Chresten (Christen) Nicolaisen Petersen
1886-1968
Chresten (Christen) Nicolaisen Petersen
F:
13 feb. 1886
Rejsby s. (Kærbølling)
D:
19 jun. 1968
Ribe (sygehuset)
Johanne Kirstine (Christine) Petersen
1901-1966
Johanne Kirstine (Christine) Petersen
F:
24 okt. 1901
Rejsby s. (Kærbølling)
G:
31 okt. 1922
Rejsby
D:
17 feb. 1966
Rejsby s. (Kærbølling)
Anne Marie Petersen
Hjalmar Nielsen
Kirstine Petersen
Hans Pedersen
Hans Madsen Petersen
1920-1976
Hans Madsen Petersen
F:
7 jul. 1920
D:
11 nov. 1976
Elly Hermansen
Michael Petersen
Niels Larsen Petersen
1890-
Niels Larsen Petersen
F:
4 apr. 1890
Rejsby s. (Kærbølling)
Bodil Jørgensen
1891-
Bodil Jørgensen
F:
22 jun. 1891
G:
15 jan. 1916
Rejsby k.
Hans Madsen Pedersen
1858-
Hans Madsen Pedersen
F:
16 nov. 1858
Ane Marie Pedersen
1859-1898
Ane Marie Pedersen
F:
4 jan. 1859
G:
9 apr. 1885
D:
12 maj 1898
Anne Kirstine Hansen
1821-1862
Anne Kirstine Hansen
F:
15 aug. 1821
Mjolden
D:
10 mar. 1862
Mjolden
Niels Lassen Pedersen
1818-1862
Niels Lassen Pedersen
F:
2 aug. 1818
Mjolden
G:
9 maj 1851
Mjolden
D:
16 mar. 1862
Mjolden
Hans Madsen Carlsen
ca. 1795-1880
Hans Madsen Carlsen
F:
ca. 1794/95
Mjolden s. (Forballum)
D:
8 nov. 1880
Mjolden
Anna Margrethe Christensdatter
ca. 1786-1856
Anna Margrethe Christensdatter
F:
ca. 1786
D:
12 okt. 1856
Mjolden
Caroline Christine Brinck
1864-1868
Caroline Christine Brinck
F:
8 sep. 1864
Højst s. (Bøgvad)
D:
7 apr. 1868
Hostrup s. (Rørkær)
Nis Nielsen Brinck
1866-
Nis Nielsen Brinck
F:
17 jun. 1866
Højst s. (Bøgvad)
Caroline Christine Brinck
1868-
Caroline Christine Brinck
F:
10 aug. 1868
Hostrup s. (Tidsholm)
Johannes Nissen Brink
1870-1870
Johannes Nissen Brink
F:
17 jul. 1870
Tønder
D:
21 nov. 1870
Tønder
Anne Cathrine Johannesdatter
1830-1872
Anne Cathrine Johannesdatter
F:
19 sep. 1830
Mjolden
D:
16 jun. 1872
Tønder
Nis Nielsen Brinck
1813-1880
Nis Nielsen Brinck
F:
12 mar. 1813
Abild s. (Travsted)
G:
11 jun. 1864
Højst
D:
17 sep. 1880
Tønder
Johannes Carlsen
ca. 1797-
Johannes Carlsen
F:
ca. 1796/97
Mjolden s. (Forballum)
Kirsten Jørgensdatter
ca. 1803-
Kirsten Jørgensdatter
F:
ca. 1803
G:
11 okt. 1823
Mjolden
Hans Hansen Carlsen
1800-
Hans Hansen Carlsen
F:
1800
Mjolden s. (Forballum)
Maren Sørensdatter Engelstoft
ca. 1803-1883
Maren Sørensdatter Engelstoft
F:
ca. 1803
G:
1828
D:
3 Okt 1883
Mjolden
Maren Carlsdatter
1803-1837
Maren Carlsdatter
F:
1803
Mjolden s. (Forballum)
D:
4 Maj 1837
Mjolden
Carl Hansen
ca. 1749-1836
Carl Hansen
F:
ca. 1749
fmtl. Mjolden
D:
30 apr. 1836
Mjolden s. (Forballum)
Anne Laustdatter
1765-1822
Anne Laustdatter
F:
o. 1758/65
D:
6 feb. 1822
Mjolden s. (Forballum)
Hanne Marie Geltzer
1712-
Hanne Marie Geltzer
F:
1712
Ubjerg s. (Sæd)
G:
o. 1735/36
Maren Madsdatter
1698-
Maren Madsdatter
F:
o. 1695/98
fmtl. Mjolden
Gyde Marie Madsdatter
1700-
Gyde Marie Madsdatter
F:
o. 1700
fmtl. Mjolden
Cathrine Madsdatter
ca. 1702-
Cathrine Madsdatter
F:
ca. 1702
fmtl. Mjolden
Christian Schmidt
1853-
Christian Schmidt
F:
1853
Lauritz Guttorm Schmidt
1855-1859
Lauritz Guttorm Schmidt
F:
4 mar. 1855
København (Frue s.)
D:
23 mar. 1859
Daler
Anna Pouline Schmidt
1857-1942
Anna Pouline Schmidt
F:
13 jul. 1857
København (Frue s.)
D:
1942
Anders Kristian Ammentorp Kragh
1855-1926
Anders Kristian Ammentorp Kragh
F:
12 jan. 1855
Skorup
D:
20 mar. 1926
Kerteminde
Didrik Nicolai Blicher Schmidt
1893-1979
Didrik Nicolai Blicher Schmidt
F:
28 apr. 1893
D:
6 aug. 1979
Ottestrup
Abigael (Matt) Maren Ingeborg Matthiessen
1893-1943
Abigael (Matt) Maren Ingeborg Matthiessen
F:
12 feb. 1893
Hårslev s. (Hårslev Skole)
G:
21 maj 1923
D:
14 okt. 1943
Frederik Wilhelm Schmidt
1896-
Frederik Wilhelm Schmidt
F:
6 dec. 1896
Anna Marie (Søster) Schmidt
1903-
Anna Marie (Søster) Schmidt
F:
3 okt. 1903
NN
Søren Kabell
Hans Blicher Schmidt
1911-1961
Hans Blicher Schmidt
F:
7 jan. 1911
D:
1961
Elna Agnete Højberg
Alice Grüner
Knud Laurits Schmidt
1861-1930
Knud Laurits Schmidt
F:
2 mar. 1861
Daler
D:
sep. 1930
Bertha Frederikke Maaløe
1872-1932
Bertha Frederikke Maaløe
F:
9 sep. 1872
G:
21 maj 1892
D:
27 maj 1932
Gyda Maria Schmidt
1865-1866
Gyda Maria Schmidt
F:
5 jun. 1865
Daler
D:
4 dec. 1866
Daler
Ane Marie Knudsen
1827-1909
Ane Marie Knudsen
F:
18 aug. 1827
Mjolden s. (Forballum)
D:
10 mar. 1909
Odense (Skt. Knuds s.)
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
1815-1883
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
F:
25 maj 1815
København
G:
14 maj 1852
Mjolden
D:
12 okt. 1883
Munkebo
Maren Frederikke Caroline Hansen
1880-1889
Maren Frederikke Caroline Hansen
F:
10 jul. 1880
Nykøbing M.
D:
5 nov. 1889
Ellen Hansen
1881-1948
Ellen Hansen
F:
16 jul. 1881
Nykøbing Mors
D:
11 jun. 1948
P.C. Christensen
1863-1945
P.C. Christensen
F:
29 sep. 1863
G:
3 nov. 1910
Nykøbing Mors
D:
19 apr. 1945
Johanne Marie Hansen
1883-1884
Johanne Marie Hansen
F:
5 mar. 1883
Nykøbing Mors
D:
19 jun. 1884
Nykøbing Mors
Hans Clemmensen Hansen
1884-1959
Hans Clemmensen Hansen
F:
3 jul. 1884
Nykøbing Mors
D:
13 jun. 1959
Karen Marie Emig
1890-
Karen Marie Emig
F:
20 jan. 1890
Struer
G:
7 dec. 1915
Skanderborg
Gyde Marie Hansen
1886-1980
Gyde Marie Hansen
F:
28 jan. 1886
Nykøbing M.
D:
2 apr. 1980
Hobro
Johannes Mikkelsen Johansen
1870-1929
Johannes Mikkelsen Johansen
F:
27 maj 1870
Foldby
G:
3 apr. 1908
Nykøbing M.
D:
29 dec. 1929
Hobro
Agnes Hansen
1888-1976
Agnes Hansen
F:
22 apr. 1888
Nykøbing M.
D:
12 maj 1976
Anna Hansen
1894-1993
Anna Hansen
F:
23 dec. 1894
D:
14 jan. 1993
Hjallese
Hans Christian Nielsen
1893-1977
Hans Christian Nielsen
F:
13 maj 1893
Åsum
G:
9 okt. 1924
Nykøbing Mors
D:
5 nov. 1977
Hjallese
NN
Gyde Marie Refslund
1855-1927
Gyde Marie Refslund
F:
9 okt. 1855
Tønder
D:
1 maj 1927
Dalum s. (Hjallese)
Hans Vilhelm Hansen
1847-1935
Hans Vilhelm Hansen
F:
4 jan. 1847
Åsum
G:
9 okt. 1879
Lejrskov
D:
11 sep. 1935
Dalum s. (Hjallese)
Mathias Refslund
1858-1858
Mathias Refslund
F:
23 feb. 1858
Tønder
D:
31 jul. 1858
Tønder
Flora Knudsen
1885-1950'ERNE?
Flora Knudsen
F:
6 jul. 1885
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1950'ERNE?
Hans Clemmensen Knudsen
1886-
Hans Clemmensen Knudsen
F:
8 jul. 1886
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Ellen Marie Katrine Hansen
1890-
Ellen Marie Katrine Hansen
F:
12 jan. 1890
Engum s. (Tirsbæk)
G:
30 maj 1916
Højen
Maren Knudsen
1889-
Maren Knudsen
F:
18 aug. 1889
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Jens Anthon Hjort
1880-
Jens Anthon Hjort
F:
26 mar. 1880
Marstrup
G:
29 okt. 1919
Vejlby
Knud Oksen Knudsen
1896-1986
Knud Oksen Knudsen
F:
8 nov. 1896
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1986
Maren Dagmar Refslund
1859-
Maren Dagmar Refslund
F:
28 dec. 1859
Tønder
Andreas Birger Knudsen
1858-1952
Andreas Birger Knudsen
F:
28 okt. 1858
Visby s. (Trøjborg)
G:
28 maj 1884
Tønder
D:
19 aug. 1952
Knud Lauritzen Refslund
1862-1880
Knud Lauritzen Refslund
F:
2 jan. 1862
Tønder
D:
27 jul. 1880
Tønder
Agnes Refslund
1866-1943
Agnes Refslund
F:
20 jan. 1866
Tønder
D:
13 maj 1943
Nykøbing Mors
Margrethe Refslund
1903-1945
Margrethe Refslund
F:
3 sep. 1903
Haderslev
D:
31 mar. 1945
Haderslev (sygehuset)
Sigfried Otto Erich Klemann
1904-1941
Sigfried Otto Erich Klemann
F:
20 dec. 1904
Alt Tessin, Pommern
G:
30 dec. 1936
Haderslev
D:
1941
Hakon Aagesen Refslund
1871-1954
Hakon Aagesen Refslund
F:
6 maj 1871
Tønder
D:
13 feb. 1954
Haderslev
Margaretha Henriette Christiansen
1884-1949
Margaretha Henriette Christiansen
F:
5 nov. 1884
Haderslev
G:
16 aug. 1902
Haderslev
D:
17 sep. 1949
Haderslev
Maren Knudsen
1829-1911
Maren Knudsen
F:
28 maj 1829
Mjolden s. (Forballum)
D:
1 aug. 1911
Nykøbing Mors
Hans Clemendsen Refslund
1820-1902
Hans Clemendsen Refslund
F:
20 mar. 1820
Agerskov s. (Gestrup)
G:
22 jul. 1853
Visby
D:
16 maj 1902
Tønder
Knud Knudsen
1855-1932
Knud Knudsen
F:
6 feb. 1855
Visby
D:
14 jul. 1932
Ribe
Emilie Knudsen
1856-1872
Emilie Knudsen
F:
10 sep. 1856
Visby
D:
24 jan. 1872
Visby
Flora Knudsen
1885-1950'ERNE?
Flora Knudsen
F:
6 jul. 1885
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1950'ERNE?
Hans Clemmensen Knudsen
1886-
Hans Clemmensen Knudsen
F:
8 jul. 1886
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Ellen Marie Katrine Hansen
1890-
Ellen Marie Katrine Hansen
F:
12 jan. 1890
Engum s. (Tirsbæk)
G:
30 maj 1916
Højen
Maren Knudsen
1889-
Maren Knudsen
F:
18 aug. 1889
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Jens Anthon Hjort
1880-
Jens Anthon Hjort
F:
26 mar. 1880
Marstrup
G:
29 okt. 1919
Vejlby
Knud Oksen Knudsen
1896-1986
Knud Oksen Knudsen
F:
8 nov. 1896
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1986
Andreas Birger Knudsen
1858-1952
Andreas Birger Knudsen
F:
28 okt. 1858
Visby s. (Trøjborg)
D:
19 aug. 1952
Maren Dagmar Refslund
1859-
Maren Dagmar Refslund
F:
28 dec. 1859
Tønder
G:
28 maj 1884
Tønder
Waldemar Knudsen
1860-1912
Waldemar Knudsen
F:
1 nov. 1860
Visby
D:
20 jul. 1912
København
Elisabeth Nielsen
1864-
Elisabeth Nielsen
F:
6 feb. 1864
Rudkøbing
Emilie Knudsen
1888-1955
Emilie Knudsen
F:
19 jul. 1888
Halk s. (Beierholm)
D:
F
Fredericia
Ingrid Hansen
Gyda Hansen
1923-
Gyda Hansen
F:
16 aug. 1923
Thisted
Ole Preben Bitsch
Johan Evald Hansen
Ole Evald Hansen
Bodil Wilstrup Prebensen
Kirsten Evald Hansen
1931-1936
Kirsten Evald Hansen
F:
20 feb. 1931
Hovedgård
D:
18 aug. 1936
Hovedgård
Dina Evald Hansen
Agathe Knudsen
1890-1971
Agathe Knudsen
F:
30 apr. 1890
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1971
Bagsværd ?
Evald Elmer Lyager Hansen
1885-1971
Evald Elmer Lyager Hansen
F:
27 jul. 1885
Randers
G:
21 nov. 1921
Kolding
D:
10 aug. 1971
Bagsværd
Flora Knudsen
1891-1955
Flora Knudsen
F:
27 okt. 1891
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1955
Johannes Peter Ingwersen
Dora Juhl Thomsen
Rasmus Ingwersen
Helga Jensen
Helga Ellen Knudsen
1893-1967
Helga Ellen Knudsen
F:
5 apr. 1893
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1967
Viuf ?
Christian Ingwersen
1893-1943
Christian Ingwersen
F:
30 jul. 1893
Viuf s. (Elisabethsminde)
G:
18 nov. 1916
Assens
D:
28 aug. 1943
Viuf
Signe Knudsen
1894-1895
Signe Knudsen
F:
8 apr. 1894
Halk s. (Beierholm)
D:
25 mar. 1895
Halk s. (Beierholm)
Knud Lausten Knudsen
Karen Charlotte Knudsen
1937-1951
Karen Charlotte Knudsen
F:
13 sep. 1937
Vejle
D:
19 jan. 1951
Vejle
Kirsten Knudsen
1943-ca. 2000
Kirsten Knudsen
F:
28 okt. 1943
Vejle
D:
ca. RING 2000
Hans Aagesen Knudsen
1898-1975
Hans Aagesen Knudsen
F:
9 mar. 1898
Halk s. (Beierholm)
D:
3 aug. 1975
Vejle
Vita Ingerslev
1904-1985
Vita Ingerslev
F:
28 mar. 1904
Viborg
G:
3 jul. 1928
Tarm
D:
13 aug. 1985
Vejle (Mølholm plejehjem)
Gudmund Knudsen
1863-1937
Gudmund Knudsen
F:
24 apr. 1863
Visby s. (Trøjborg)
D:
24 jan. 1937
Kolding
Gyde Marie Beyer
1864-1917
Gyde Marie Beyer
F:
29 jul. 1864
Skast (Åsgård)
G:
20 sep. 1887
Skast
D:
14 dec. 1917
Assens
Thorvald Knudsen
1865-1951
Thorvald Knudsen
F:
19 jun. 1865
Visby
D:
23 apr. 1951
Viggo Knudsen
1867-1869
Viggo Knudsen
F:
30 maj 1867
Visby s. (Trøjborg)
D:
9 jun. 1869
Visby s. (Trøjborg)
Harald Viggo Knudsen
1869-
Harald Viggo Knudsen
F:
3 jul. 1869
Visby
Svend Aagesen Knudsen
1872-1943
Svend Aagesen Knudsen
F:
16 mar. 1872
Visby
D:
1943
Gyde Marie Emilie Knudsen
1873-1937
Gyde Marie Emilie Knudsen
F:
20 mar. 1873
Visby
D:
20 sep. 1937
Hellerup
Lars Nannestad Knudsen
1868-1948
Lars Nannestad Knudsen
F:
7 maj 1868
Aggersborg
G:
17 nov. 1910
København (Garnisons)
D:
18 dec. 1948
Helga Knudsen
1875-1965
Helga Knudsen
F:
16 jul. 1875
Visby (Trøjborg)
D:
8 dec. 1965
Gentofte (Rosenvej 7)
Christian Aure Ricard
1866-1927
Christian Aure Ricard
F:
22 jul. 1866
København
G:
22 jul. 1905
Daler
D:
5 maj 1927
Sønderborg (Engelshøjgade 7)
Hans Aagesen Knudsen
1831-1917
Hans Aagesen Knudsen
F:
7 jan. 1831
Mjolden s. (Forballum)
D:
4 maj 1917
København (Davids s., Østerbrogade 152)
Flora Cathinka Tranberg
1833-1906
Flora Cathinka Tranberg
F:
3 mar. 1833
Flynder s. (Bækmark)
G:
29 apr. 1854
Lønborg
D:
29 jul. 1906
Fredericia (Trinitatis s.)
Gyda Marie Windfeld
1862-1954
Gyda Marie Windfeld
F:
7 sep. 1862
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
7 jan. 1954
Haderslev
Anne Margrethe Windfeld
1864-1958
Anne Margrethe Windfeld
F:
13 aug. 1864
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
11 jul. 1958
Odense
Gyde Marie Windfeld-Hansen
1900-
Gyde Marie Windfeld-Hansen
F:
10 sep. 1900
Frederiksberg
Hans Windfeld-Hansen
1902-
Hans Windfeld-Hansen
F:
13 maj 1902
Frederiksberg
Ejler Knud Windfeld-Hansen
1904-
Ejler Knud Windfeld-Hansen
F:
5 maj 1904
Frederiksberg (Skt. Markus s.)
Grete Faber
1923-1969
Grete Faber
F:
5 dec. 1923
Rigshospitalet
G:
10 apr. 1948
Hellerup
D:
3 nov. 1969
Ebba Windfeld-Hansen
Ernst Meyer
1900-
Ernst Meyer
F:
14 nov. 1900
Dagmar Sophie Windfeld
1867-1940
Dagmar Sophie Windfeld
F:
10 sep. 1867
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
29 nov. 1940
Ivar Elling Windfeld-Hansen
1858-1923
Ivar Elling Windfeld-Hansen
F:
2 mar. 1858
Ribe
G:
1899
Hoptrup
D:
23 maj 1923
Ib Knudsen Windfeld
1870-1921
Ib Knudsen Windfeld
F:
20 sep. 1870
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
10 apr. 1921
Haderslev
Christine Knudsen
1834-1924
Christine Knudsen
F:
16 mar. 1834
Mjolden s. (Forballum)
D:
7 dec. 1924
Haderslev
Knud Ibsen Windfeld
1833-1915
Knud Ibsen Windfeld
F:
7 jul. 1833
Farup s. (Tanderup)
G:
18 jun. 1859
Visby
D:
25 jun. 1915
Haderslev
Kristen Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1892-1979
Kristen Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
15 dec. 1892
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
6 mar. 1979
København
Ingeborg Jacobsen
1895-1971
Ingeborg Jacobsen
F:
28 aug. 1895
Oddense
G:
1 okt. 1920
D:
22 okt. 1971
København
Herman Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1894-1981
Herman Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
2 apr. 1894
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
23 feb. 1981
Marie Lorenzen
1895-1986
Marie Lorenzen
F:
10 jun. 1895
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
23 apr. 1921
Ballum
D:
9 apr. 1986
Ballum s. (Bodsbøl)
Elna Knudsen
1896-1971
Elna Knudsen
F:
5 feb. 1896
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 jul. 1971
Rungsted
Harald Georg Olsen
1889-1974
Harald Georg Olsen
F:
16 nov. 1889
Birkerød
G:
14 apr. 1925
Sorø
D:
1974
Rungsted
Aage Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1897-1968
Aage Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
7 mar. 1897
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 mar. 1968
Gentofte (Amtssygehuset)
Nora Bruce
NN
Olga Sofie Bense
1907-1954
Olga Sofie Bense
F:
31 mar. 1907
København (Skt. Matthæus s.)
G:
21 jul. 1938
Gentofte
D:
nov. 1954
Svend Munch Knudsen
1898-1899
Svend Munch Knudsen
F:
18 aug. 1898
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
16 mar. 1899
Fabjerg s. (Bloksgård)
Louise Munch-Knudsen
1907-1988
Louise Munch-Knudsen
F:
2 feb. 1907
Sorø
D:
27 maj 1988
Gentofte
Otto Sørensen
1897-1954
Otto Sørensen
F:
9 nov. 1897
Forlev
G:
2 sep. 1928
Skuldelev
D:
19 jun. 1954
Frederiksberg
Knud Lausten Knudsen
1867-1938
Knud Lausten Knudsen
F:
19 nov. 1867
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1938
Sorø
Anna Munch
1869-1941
Anna Munch
F:
20 okt. 1869
Ibsker
G:
16 sep. 1891
Svaneke
D:
2 jun. 1941
København
Hans Aage Knudsen
1869-1918
Hans Aage Knudsen
F:
30 jul. 1869
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1918
Flensborg (Skt. Franciskus-hospitalet)
Anna Nicoline Jacobsen
1883-1947
Anna Nicoline Jacobsen
F:
21 jul. 1883
Brøns s. (Brøns Mølle)
G:
19 okt. 1907
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
29 aug. 1947
Vibevej 30, Fredericia
Chresten Knudsen
1921-1958
Chresten Knudsen
F:
7 jul. 1921
Haderslev
D:
18 jun. 1958
København
Jørgen Knudsen
Hanne Aagaard
Laurits Guttorm Knudsen
1874-1931
Laurits Guttorm Knudsen
F:
16 maj 1874
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
29 okt. 1931
Sønderborg
Caroline Elisabeth Amalie Norup
1895-1989
Caroline Elisabeth Amalie Norup
F:
27 sep. 1895
Dejbjerg
D:
31 jan. 1989
Esther Svendsen
1905-1971
Esther Svendsen
F:
14 aug. 1905
Haderslev
D:
9 feb. 1971
Esbjerg
Ejnar Refslund Thomsen
1903-1976
Ejnar Refslund Thomsen
F:
24 maj 1903
Haderslev
G:
10 jun. 1933
Tønder
D:
31 dec. 1976
Erik Svendsen
1907-1945
Erik Svendsen
F:
19 jan. 1907
Haderslev
D:
apr. 1945
Tyskland
Anne Jepsen
Knud Lausten Svensen
1909-1992
Knud Lausten Svensen
F:
30 jul. 1909
Haderslev
D:
12 aug. 1992
København
Grethe Mosbech
1914-1992
Grethe Mosbech
F:
1 aug. 1914
Hobro
G:
14 okt. 1939
København
D:
15 jan. 1992
Gentofte (Amtssygehuset)
Gyde Marie Knudsen
1878-1948
Gyde Marie Knudsen
F:
11 feb. 1878
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
19 nov. 1948
Tønder
Nicolai Thomsen Svendsen
1873-1966
Nicolai Thomsen Svendsen
F:
10 aug. 1873
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
10 okt. 1904
Daler
D:
14 jul. 1966
Tønder
Gyde Marie Refslund Skrumsager
1944-
Gyde Marie Refslund Skrumsager
F:
17 feb. 1944
Bedsted s. (Sivkro)
Hans-Ole Mørk
1943-
Hans-Ole Mørk
F:
31 mar. 1943
Tørring s. (Tørring stationsby)
G:
31 jul. 1965
Bovlund
Knud Skrumsager
1909-1994
Knud Skrumsager
F:
1 aug. 1909
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
29 nov. 1994
Tønder (Tønder sygehus)
Anna Dorthea Refslund
1919-2012
Anna Dorthea Refslund
F:
28 jun. 1919
Agerskov s. (Bovlund)
G:
24 okt. 1941
Bovlund
D:
7 mar. 2012
Løgumkloster s. (Plejehjemmet Lindevang)
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
1910-1984
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
F:
6 dec. 1910
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
27 mar. 1984
Agerskov s. (Bovlund)
Troels Refslund Poulsen
1904-1989
Troels Refslund Poulsen
F:
8 jan. 1904
Ø. Lindet s. (Stenderup)
G:
2 dec. 1942
Visby
D:
23 mar. 1989
Agerskov s. (Bovlund)
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
1914-1994
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
F:
2 aug. 1914
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
23 mar. 1994
Aabenraa (Aabenraa sygehus)
Henriette Nancy Knudsen
1881-1962
Henriette Nancy Knudsen
F:
17 jun. 1881
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
9 mar. 1962
Visby s. (Visby Hedegård)
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
1880-1946
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
F:
8 sep. 1880
Skrave s. (Københoved)
G:
16 okt. 1907
Daler
D:
25 okt. 1946
København (kommunehospitalet)
Kresten Knudsen
1836-1922
Kresten Knudsen
F:
26 mar. 1836
Mjolden s. (Forballum)
D:
15 jan. 1922
Visby s. (Visby Hedegård)
Louise Amalie Feddersen
1837-1923
Louise Amalie Feddersen
F:
24 jun. 1837
Godset Stift ved Kiel
G:
19 okt. 1866
Møgeltønder k.
D:
27 jun. 1923
Visby s. (Visby Hedegård)
Ane Jacobine Knudsen
1839-1921
Ane Jacobine Knudsen
F:
14 apr. 1839
Mjolden s. (Forballum)
D:
1921
København
Niels Buch Breinholt
1832-1917
Niels Buch Breinholt
F:
18 maj 1832
Heldum s. (Sdr. Vinkel)
G:
10 sep. 1858
Visby
D:
25 jan. 1917
København
Asmus Boysen
1863-1945
Asmus Boysen
F:
1 nov. 1863
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
20 apr. 1945
Hammelev s. (Tørning Mølle)
Sophie Aron
1876-1939
Sophie Aron
F:
18 okt. 1876
Altona
G:
1906
D:
9 aug. 1939
Karoline Amalie Boysen
1893-
Karoline Amalie Boysen
F:
25 maj 1893
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Kristine Boysen
1894-
Kristine Boysen
F:
6 apr. 1894
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Ellen Cathinka Gyde Boysen
1895-
Ellen Cathinka Gyde Boysen
F:
17 jul. 1895
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Niels Boysen
1896-
Niels Boysen
F:
30 okt. 1896
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Anna Jakobine Boysen
1898-1985
Anna Jakobine Boysen
F:
3 feb. 1898
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
D:
11 jun. 1985
Hans Eskild Søren Ries
1890-1960
Hans Eskild Søren Ries
F:
5 dec. 1890
G:
1924
D:
4 jun. 1960
Nis Peter Boysen
1899-1948
Nis Peter Boysen
F:
7 mar. 1899
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
D:
1948
Sigrid Ingeborg Olsen
1909-1989
Sigrid Ingeborg Olsen
F:
1909
Vindeby
D:
1989
Horslunde
Elisabeth Boysen
1901-
Elisabeth Boysen
F:
29 jun. 1901
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Rigmor Boysen
1902-
Rigmor Boysen
F:
5 nov. 1902
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Valdemar Boysen
Svenn Boysen
Knud Lauritz Boysen
1864-
Knud Lauritz Boysen
F:
7 dec. 1864
Hammelev s. (Tørning Mølle)
Mathilde Christensen
1871-
Mathilde Christensen
F:
3 nov. 1871
Lemvig
G:
14 jun. 1892
Lemvig
Valdemar Boysen
1866-1900
Valdemar Boysen
F:
14 aug. 1866
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
3 nov. 1900
Nykøbing F.
Ras Boysen
Frederik Vigo Boysen
1869-1921
Frederik Vigo Boysen
F:
16 jan. 1869
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
30 apr. 1921
Hammelev ?
Inger Cathrine Fabricius
1883-
Inger Cathrine Fabricius
F:
15 dec. 1883
Haderslev
G:
19 aug. 1919
Haderslev
Susse Hoff
Gyde Marie Boysen
1871-
Gyde Marie Boysen
F:
3 jul. 1871
Hammelev s. (Tørning Mølle)
August Julius Cæsar Hoff
1854-
August Julius Cæsar Hoff
F:
23 feb. 1854
København
G:
24 jul. 1900
Hammelev
Anne Christine Boysen
1873-1963
Anne Christine Boysen
F:
1 okt. 1873
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
1963
Caroline Amalia Knudsen
1841-1923
Caroline Amalia Knudsen
F:
5 mar. 1841
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 okt. 1923
Haderslev
Nis Peter Boysen
1836-1925
Nis Peter Boysen
F:
22 sep. 1836
Hammelev s. (Tørning)
G:
29 okt. 1862
Visby
D:
28 jan. 1925
Haderslev
Laurids Guttorm Knudsen
1843-1850
Laurids Guttorm Knudsen
F:
20 okt. 1843
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 apr. 1850
Mjolden s. (Forballum)
Gyde Marie Ocksen
1806-1884
Gyde Marie Ocksen
F:
28 okt. 1806
Mjolden s. (Forballum)
D:
19 apr. 1884
Visby s. (Visby Hedegård)
Knud Lausten Knudsen
1806-1866
Knud Lausten Knudsen
F:
10 dec. 1806
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
G:
3 jun. 1826
Mjolden
D:
16 jun. 1866
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Hans Ocksen
1768-1824
Hans Ocksen
F:
8 maj 1768
Mjolden s. (Forballum)
D:
20 okt. 1824
Mjolden s. (Forballum)
Anne Maria Andersdatter
ca. 1781-1812
Anne Maria Andersdatter
F:
ca. 1781
G:
12 nov. 1802
D:
1812
Gyde Marie Hansdatter
ca. 1732-1776
Gyde Marie Hansdatter
F:
ca. 1732
Mjolden s. (Hybjerg)
D:
14 apr. 1776
Mjolden s. (Forballum)
Ock Nielsen
ca. 1735-1799
Ock Nielsen
F:
ca. 1735
Mjolden s. (Forballum)
G:
12 sep. 1763
Mjolden
D:
29 okt. 1799
Mjolden s. (Forballum)
Hans Madsen
ca. 1704-
Hans Madsen
F:
ca. 1704
fmtl. Mjolden
Ancke Geltzer
1702-
Ancke Geltzer
F:
1702
Ubjerg s. (Sæd)
G:
o. 1731/32
Niels Madsen
ca. 1707-
Niels Madsen
F:
ca. 1707
fmtl. Mjolden
Erich Madsen
ca. 1712-
Erich Madsen
F:
ca. 1712
fmtl. Mjolden
Gyde Marie Hansdatter
1675-
Gyde Marie Hansdatter
F:
o. 1670/75
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
Mads Hansen
1670-
Mads Hansen
F:
o. 1660/70
fmtl. Mjolden
Christian Hansen
ca. 1671-1753
Christian Hansen
F:
ca. 1671
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1753
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Marie Elisabeth Clausen
Christoffer Andersen Bruun
ca. 1673-1746
Christoffer Andersen Bruun
F:
ca. 1673
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
19 dec. 1746
Hjordkær
Marie Elisabeth Branderup
Dorothea Bjørnsen
Jacob Jacobsen Schmidt
1766-1766
Jacob Jacobsen Schmidt
F:
1766
Brede s. (Harris)
D:
21 sep. 1766
Brede s. (Harris)
Cathrine Jacobsdatter
1768-fmtl. som barn
Cathrine Jacobsdatter
F:
16 jan. 1768
Brede s. (Harris)
D:
fmtl. som barn
Friedrich Jacobsen Schmidt
1769-1770
Friedrich Jacobsen Schmidt
F:
29 mar. 1769
Brede s. (Harris)
D:
5 jun. 1770
Brede s. (Harris)
Cathrine Jacobsdatter
1771-1840
Cathrine Jacobsdatter
F:
18 jun. 1771
Brede s. (Harris)
D:
11 Okt 1840
Brede s. (Harris)
Sophia Jacobsdatter Schmidt
1773-
Sophia Jacobsdatter Schmidt
F:
25 sep. 1773
Brede s. (Harris)
Carl Ludvig Johnsen
Friedrich Jacobsen Schmidt
1776-1776
Friedrich Jacobsen Schmidt
F:
7 feb. 1776
Brede s. (Harris)
D:
23 Okt 1776
Brede s. (Harris)
Anna Jørgine Marie Schmidt
1810-1883
Anna Jørgine Marie Schmidt
F:
1810
Kerteminde
D:
4 dec. 1883
Kerteminde
Rasmus Casparius Klingenberg
ca. 1804-
Rasmus Casparius Klingenberg
F:
ca. 1804
G:
24 Okt 1828
Kerteminde
Laurits Christian Thomsen
ca. 1820-
Laurits Christian Thomsen
F:
ca. 1820
G:
24 Okt 1876
Kerteminde
Anna Cathrine Schmidt
1812-
Anna Cathrine Schmidt
F:
1812
Kerteminde
Jørgen Pedersen
ca. 1810-
Jørgen Pedersen
F:
ca. 1810
G:
2 aug. 1845
Kerteminde
Jacobine Helene Schmidt
1815-
Jacobine Helene Schmidt
F:
26 apr. 1815
Kerteminde
Mads Jørgen Møller
ca. 1810-
Mads Jørgen Møller
F:
ca. 1810
G:
4 mar. 1837
Kerteminde
Frederikke Schmidt
1816-
Frederikke Schmidt
F:
15 Okt 1816
Kerteminde
Lars Peder Rasmussen
ca. 1820-
Lars Peder Rasmussen
F:
ca. 1820
G:
30 apr. 1852
Kerteminde
Jacob Pedersen Schmidt
1821-1881
Jacob Pedersen Schmidt
F:
25 apr. 1821
Kerteminde
D:
24 jul. 1881
Kerteminde
Peter Johansen Schmidt
1823-1828
Peter Johansen Schmidt
F:
14 aug. 1823
Kerteminde
D:
21 jun. 1828
Kerteminde
Jacob Jacobsen Schmidt
1777-1850
Jacob Jacobsen Schmidt
F:
10 aug. 1777
Brede s. (Harris)
D:
19 dec. 1850
Kerteminde
Mette Marie Pedersdatter Stokkebye
ca. 1780-1852
Mette Marie Pedersdatter Stokkebye
F:
ca. 1780
D:
1 Maj 1852
Kerteminde
Friedrich Jacobsen Schmidt
1779-1809
Friedrich Jacobsen Schmidt
F:
28 Maj 1779
Brede s. (Harris)
D:
14 mar. 1809
Brede s. (Harris)
Maria Heilwig Jacobsdatter
1781-1806
Maria Heilwig Jacobsdatter
F:
10 apr. 1781
Brede s. (Harris)
D:
2 nov. 1806
Brede s. (Harris)
Hans Hansen Jacobsen
1835-1838
Hans Hansen Jacobsen
F:
23 dec. 1835
Gørding s. (Koshede)
D:
10 nov. 1838
Gørding s. (Nr. Bøel)
Christen Jacobsen
1837-
Christen Jacobsen
F:
30 jun. 1837
Gørding s. (Koshede)
Gunder Helene Jacobsen
1839-
Gunder Helene Jacobsen
F:
17 aug. 1839
Gørding s. (Koshede)
Ane Marie Jacobsen
1841-
Ane Marie Jacobsen
F:
16 apr. 1841
Gørding s. (Koshede)
Hansine Jacobsen
1844-
Hansine Jacobsen
F:
2 mar. 1844
Gørding s. (Sdr. Gørding)
Niels Hansen
ca. 1852-
Niels Hansen
F:
ca. 1852
Vejen s.
Jacobine Jacobsen
1846-1921
Jacobine Jacobsen
F:
25 Maj 1846
Vejrup s. (Vibæk)
D:
3 jun. 1921
København (Skt. Andreas s.)
Christian Jacobsen
1850-
Christian Jacobsen
F:
6 dec. 1850
Løgstør
G:
1876
Anna Margrethe Jacobsen
1905-1942
Anna Margrethe Jacobsen
F:
25 jul. 1905
Ribe (Doms.)
D:
26 Maj 1942
København (Skt. Lukas stiftelsen i Hellerup)
Christian Jacobsen
1877-1939
Christian Jacobsen
F:
10 aug. 1877
Ribe (Doms.)
D:
25 Maj 1939
Nordby på Fanø
Jensine Pedersen
1875-1947
Jensine Pedersen
F:
23 jun. 1875
Nordby på Fanø
D:
24 dec. 1947
Nordby s. (Odden)
Svend Oluf Jacobsen
1942-
Svend Oluf Jacobsen
F:
28 maj 1942
København (Kapernaums s.)
Inger Grete Christensen
1945-
Inger Grete Christensen
F:
2 jan. 1945
København (Ansgar s.)
G:
19 jun. 1971
Frederiksberg
Johan Oluf Jacobsen
1909-1993
Johan Oluf Jacobsen
F:
16 sep. 1909
København (Skt. Andreas s.)
D:
1 aug. 1993
København (Bispebjerg Hosp.)
Mary Gudrun Vilhelmine Olsen
1914-2000
Mary Gudrun Vilhelmine Olsen
F:
8 maj 1914
København (Kingos s.)
G:
8 jul. 1941
København (Taksigelseskirken)
D:
24 mar. 2000
København (Tagensbo s.)
Gunnar Vibæk Jacobsen
1911-2003
Gunnar Vibæk Jacobsen
F:
9 jun. 1911
København (Skt. Andreas s.)
D:
19 jan. 2003
Anna Ragnhild Bak Jensen
1908-
Anna Ragnhild Bak Jensen
F:
7 mar. 1908
København (Nathanaels s.)
G:
12 nov. 1937
København (Sundby s.)
Birthe Marie Nielsine Jacobsen
1878-1948
Birthe Marie Nielsine Jacobsen
F:
2 nov. 1878
Ribe (Doms.)
D:
4 aug. 1948
København (kommunehospitalet)
Niels Jacobsen
1862-1933
Niels Jacobsen
F:
16 maj 1862
Ribe (Doms.)
G:
17 jun. 1908
Københavns rådhus
D:
27 maj 1933
København
Hans Christian Christensen
1903-1966
Hans Christian Christensen
F:
3 jan. 1903
Ribe
D:
28 dec. 1966
Frederiksberg
Ella Louise Cathrine Paepcke
1897-1973
Ella Louise Cathrine Paepcke
F:
20 aug. 1897
D:
14 Okt 1973
Frederiksberg
Knud Jacobsen Christensen
1909-1994
Knud Jacobsen Christensen
F:
22 feb. 1909
Ribe
D:
11 nov. 1994
Ribe
Klara Agnethe Schmidt
1912-
Klara Agnethe Schmidt
F:
19 aug. 1912
G:
2 Maj 1937
Seem
Jacobine Margrethe Jacobsen
1880-1950
Jacobine Margrethe Jacobsen
F:
11 sep. 1880
Ribe
D:
15 Okt 1950
Ribe
Christen Jacobsen Christensen
1878-1955
Christen Jacobsen Christensen
F:
13 nov. 1878
Ribe
G:
21 Okt 1902
Ribe
D:
16 mar. 1955
Ribe
Clara Fransisca Jacobsen
1882-1953
Clara Fransisca Jacobsen
F:
17 jan. 1882
Ribe
D:
18 Maj 1953
København
Gunda Helene Jacobsen
1883-1964
Gunda Helene Jacobsen
F:
16 jul. 1883
Ribe
D:
9 Okt 1964
Ribe
Hans Thomas Jacobsen
1884-1885
Hans Thomas Jacobsen
F:
19 aug. 1884
Ribe
D:
11 jun. 1885
Ribe
Hans Hansen Jacobsen
1848-1916
Hans Hansen Jacobsen
F:
18 sep. 1848
Vejrup s. (Vibæk)
D:
19 jun. 1916
Ribe
Thomine Margrethe Grumsen
1848-1933
Thomine Margrethe Grumsen
F:
17 jul. 1848
Ribe (Doms.)
G:
7 nov. 1876
Ribe (Doms.)
D:
25 sep. 1933
Ribe
Andreasine Vilhelmine Jacobsen
1851-
Andreasine Vilhelmine Jacobsen
F:
20 Maj 1851
Vejrup s. (Vibæk)
Jens Peter Jørgensen
1851-
Jens Peter Jørgensen
F:
2 dec. 1851
Jacob Jacobsen Hansen
1810-1889
Jacob Jacobsen Hansen
F:
3 Maj 1810
Brede s. (Harris)
D:
5 Maj 1889
Ribe
Birthe Marie Hansdatter
1809-1905
Birthe Marie Hansdatter
F:
28 maj 1809
Vejrup s. (Sdr. Vejrup)
G:
21 nov. 1835
Gørding
D:
9 sep. 1905
Ribe
Ole Hansen
1812-1818
Ole Hansen
F:
1812
Lintrup s. (Tornum Mark)
D:
15 sep. 1818
Lintrup s. (Tornum)
Gunder Helene Jacobsdatter
1783-1837
Gunder Helene Jacobsdatter
F:
28 feb. 1783
Brede s. (Harris)
D:
19 jun. 1837
Gørding s. (Koshede)
Hans Olufsen
1766-1813
Hans Olufsen
F:
1766
Lintrup s. (Dover)
G:
18 feb. 1810
Brede
D:
1813
Lintrup s. (Tornum Mark)
Christian Jacobæus Overbeck
1809-
Christian Jacobæus Overbeck
F:
10 feb. 1809
Brede s. (Borrig)
Anna Cathrine Overbeck
1812-
Anna Cathrine Overbeck
F:
17 dec. 1812
Brede s. (Borrig)
Georg Hermann Overbeck
1814-
Georg Hermann Overbeck
F:
13 Okt 1814
Brede s. (Borrig)
Anna Margrethe Jacobsdatter Schmidt
1785-
Anna Margrethe Jacobsdatter Schmidt
F:
25 feb. 1785
Brede s. (Harris)
Christoph Overbeck
ca. 1748-1823
Christoph Overbeck
F:
ca. 1748
G:
5 mar. 1808
Brede
D:
4 jun. 1823
Brede s. (Borrig)
Dødfødt datter
1815-1815
Dødfødt datter
F:
18 apr. 1815
Brede s. (harris)
D:
18 apr. 1815
Brede s. (Harris)
Jacob Petersen Schmidt
1815-1815
Jacob Petersen Schmidt
F:
18 apr. 1815
Brede s. (Harris)
D:
8 Maj 1815
Brede s. (Harris)
Peter Jacobsen Schmidt
1788-1841
Peter Jacobsen Schmidt
F:
24 nov. 1788
Brede s. (Harris)
D:
26 nov. 1841
Brede s. (Harris)
Kirsten Tygesdatter
1787-1815
Kirsten Tygesdatter
F:
20 apr. 1787
Løgumkloster s. (Nybo)
G:
30 Okt 1814
Brede
D:
27 apr. 1815
Brede s. (Harris)
Jacob Jacobsen Schmidt
1819-
Jacob Jacobsen Schmidt
F:
4 mar. 1819
Brede s. (Harris)
Hans Christian Schmidt
1821-
Hans Christian Schmidt
F:
3 jan. 1821
Brede s. (Harris)
Friedrich Jacobsen Schmidt
1822-
Friedrich Jacobsen Schmidt
F:
30 aug. 1822
Brede s. (Harris)
Cathrine Dorothea Schmidt
1825-
Cathrine Dorothea Schmidt
F:
28 apr. 1825
Brede s. (Harris)
Kirsten Marie Hedvig Schmidt
1827-
Kirsten Marie Hedvig Schmidt
F:
20 sep. 1827
Brede s. (Harris)
Anne Cathrine Schmidt
1830-
Anne Cathrine Schmidt
F:
25 jun. 1830
Brede s. (Harris)
Johanne Dorothea Schmidt
1834-
Johanne Dorothea Schmidt
F:
28 mar. 1834
Brede s. (Harris)
Anna Jacobsdatter
Anna Jacobsdatter
G:
7 Maj 1818
Brede
Thomas Jacobsen Schmidt
1790-1792
Thomas Jacobsen Schmidt
F:
2 dec. 1790
Brede s. (Harris)
D:
23 jun. 1792
Brede s. (Harris)
Anna Cathrine Friedrichsdatter
ca. 1746-1818
Anna Cathrine Friedrichsdatter
F:
ca. 1746
Brede s. (Svanstrup)
D:
26 dec. 1818
Brede s. (Harris)
Jacob Jacobsen Schmidt
1739-1808
Jacob Jacobsen Schmidt
F:
1739
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
26 apr. 1766
Brede
D:
18 feb. 1808
Brede s. (harris)
Catharina Andersdatter
ca. 1706-1789
Catharina Andersdatter
F:
ca. 1706
fmtl. Brede s. (Svanstrup)
D:
31 mar. 1789
Brede s. (Svanstrup)
Friedrich Petersen
ca. 1703-1768
Friedrich Petersen
F:
ca. 1703
D:
5 jun. 1768
Brede s. (Svanstrup)
Gunder Helene Hansdatter
1680-
Gunder Helene Hansdatter
F:
o. 1675/80
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
Anders Andersen
1675-1714
Anders Andersen
F:
o. 1670/75
fmtl. Brede s. (Svanstrup)
D:
1706/14
Else Janniksdatter
1750-
Else Janniksdatter
F:
1750
Anders Janniksen
1753-
Anders Janniksen
F:
1753
Cathrine Janniksdatter
1755-
Cathrine Janniksdatter
F:
1755
Jannik Madsen
1785-1847
Jannik Madsen
F:
11 sep. 1785
Vodder s. (Gånsager)
D:
25 apr. 1847
Højrup s. (Arnum)
Marie Elisabeth NN
ca. 1777-1820
Marie Elisabeth NN
F:
ca. 1777
G:
3 nov. 1816
Højrup
D:
25 nov. 1820
Højrup s. (Arnum)
Bodil Marie Beck
1857-1935
Bodil Marie Beck
F:
23 jun. 1857
Højrup
D:
24 okt. 1935
Chicago, Illinois, USA
Carl Christian Bonnesen
1841-1921
Carl Christian Bonnesen
F:
18 jan. 1841
Assens
D:
1921
Chicago, Illinois, USA
Jannik Madsen Beck
1859-
Jannik Madsen Beck
F:
18 dec. 1859
Højrup
Anne Kirstine Beck
1862-
Anne Kirstine Beck
F:
14 okt. 1862
Højrup
Elise Jensine Beck
1897-1968
Elise Jensine Beck
F:
3 feb. 1897
Højrup
D:
18 jan. 1968
Toftlund
Niels William Bruun
1886-1953
Niels William Bruun
F:
23 okt. 1886
Højrup s. (Arnum)
G:
5 mar. 1926
Højrup
D:
3 nov. 1953
Gram (Amtssygeh.)
Ellen Christine Beck
1898-
Ellen Christine Beck
F:
23 sep. 1898
Højrup
Niels Christian Peder Søgaard
1886-
Niels Christian Peder Søgaard
F:
12 nov. 1886
Åstrup s. (Terpling)
Martha Elisabeth Beck
1901-
Martha Elisabeth Beck
F:
5 nov. 1901
Højrup
Mads Janniksen Beck
1904-
Mads Janniksen Beck
F:
1 feb. 1904
Højrup
Dora Schjerning
1914-
Dora Schjerning
F:
1 apr. 1914
Højrup s. (Arnum)
Louise Beck
1909-1974
Louise Beck
F:
8 okt. 1909
Højrup
D:
23 jul. 1974
Carsten Andersen
1903-1997
Carsten Andersen
F:
21 dec. 1903
Abild
D:
24 jun. 1997
Peter Christian Beck
1866-1941
Peter Christian Beck
F:
18 feb. 1866
Højrup
D:
25 feb. 1941
Højrup
Laure Marie Lund
1867-
Laure Marie Lund
F:
28 jul. 1867
Toftlund s. (Hølleskov)
Hans Clausen Jensen Beck
1868-
Hans Clausen Jensen Beck
F:
13 apr. 1868
Højrup
Laust Hansen Beck
1870-
Laust Hansen Beck
F:
20 apr. 1870
Højrup
Dødfødt søn
1874-1874
Dødfødt søn
F:
30 okt. 1874
Højrup
D:
30 okt. 1874
Højrup
Mads Janniksen Beck
1823-
Mads Janniksen Beck
F:
8 aug. 1823
Højrup s. (Arnum)
Elisabeth Marie Lindholm
ca. 1829-
Elisabeth Marie Lindholm
F:
ca. 1829
G:
20 sep. 1856
Højrup
Claus Pedersen Beck
1825-1859
Claus Pedersen Beck
F:
23 sep. 1825
Højrup s. (Arnum)
D:
tidligst 1859
Hans Christian Beck
1829-
Hans Christian Beck
F:
6 jun. 1829
Højrup s. (Arnum)
Dorthea Marie Lycke
ca. 1818-
Dorthea Marie Lycke
F:
ca. 1818
G:
17 nov. 1864
Højrup
Lovise Lund
1847-
Lovise Lund
F:
8 okt. 1847
Nustrup s. (Gabøl)
G:
5 jul. 1889
Højrup
Else Marie Beck
1834-
Else Marie Beck
F:
14 feb. 1834
Højrup s. (Arnum)
Kirsten Clausdatter Wibe
1796-1843
Kirsten Clausdatter Wibe
F:
29 jan. 1796
Vodder
G:
1 nov. 1821
Højrup
D:
23 mar. 1843
Højrup s. (Arnum)
Laurids Andersen Schmidt
1902-
Laurids Andersen Schmidt
F:
18 mar. 1902
Vodder s. (Holbek)
Kirstine Margrethe Schmidt
1903-
Kirstine Margrethe Schmidt
F:
14 apr. 1903
Vodder
Hans Andresen Theilmann Bruun
1902-
Hans Andresen Theilmann Bruun
F:
11 jun. 1902
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
G:
25 sep. 1927
Gram
Cathrine Kjestine Andersen
1879-
Cathrine Kjestine Andersen
F:
19 jul. 1879
Vodder s. (Keldstoft)
Mads Clausen Schmidt
1871-
Mads Clausen Schmidt
F:
21 feb. 1871
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
21 feb. 1901
Vodder
Kjerstine Beck
1844-1925
Kjerstine Beck
F:
2 sep. 1844
Højrup s. (Arnum)
D:
8 maj 1925
Gram s. (Kastrup)
Laurids Andersen
1840-
Laurids Andersen
F:
10 okt. 1840
Kjerstine Marie Warming
ca. 1813-
Kjerstine Marie Warming
F:
ca. 1813
G:
30 nov. 1843
Højrup
Hans Madsen
1788-
Hans Madsen
F:
15 jan. 1788
Hanne Marie Madsdatter
1790-
Hanne Marie Madsdatter
F:
22 jun. 1790
Mads Janniksen
1758-1827
Mads Janniksen
F:
1758
D:
27 feb. 1827
Vodder s. (Gånsager)
Kirsten Hansdatter
1762-1792
Kirsten Hansdatter
F:
8 dec. 1762
Vodder s. (Åved)
G:
26 nov. 1784
D:
10 maj 1792
Vodder s. (Gånsager)
Thomas Madsen
1794-1795
Thomas Madsen
F:
19 maj 1794
D:
24 jan. 1795
Anne Kirstine Pedersen
1864-
Anne Kirstine Pedersen
F:
11 jan. 1864
Vodder s. (Gånsager Mark)
Jes Nielsen Aagaard
1835-
Jes Nielsen Aagaard
F:
25 okt. 1835
G:
29 sep. 1888
Vodder
Kirsten Marie Bjerrum
1821-
Kirsten Marie Bjerrum
F:
14 aug. 1821
Vodder s. (Gånsager)
Anders Christian Pedersen
ca. 1825-
Anders Christian Pedersen
F:
ca. 1825
G:
4 dec. 1862
Vodder
Ernst Andreas Bjerrum
1882-
Ernst Andreas Bjerrum
F:
14 okt. 1882
Tømmerby
Helga Bjerrum
1885-
Helga Bjerrum
F:
4 maj 1885
Tømmerby
Niels Mortensen Schmidt Bjerrum
1853-
Niels Mortensen Schmidt Bjerrum
F:
9 dec. 1853
Lintrup s. (Dover)
Laura Christine Jørgensen
ca. 1857-
Laura Christine Jørgensen
F:
ca. 1856/57
Anders Madsen Bjerrum
1823-1876
Anders Madsen Bjerrum
F:
28 feb. 1823
Vodder s. (Gånsager)
D:
22 nov. 1876
Bevtoft
Hanne Cathrine Mortensen
1820-
Hanne Cathrine Mortensen
F:
22 aug. 1820
Bevtoft s.
G:
3 jul. 1853
Mads Iversen Bjerrum
1825-1826
Mads Iversen Bjerrum
F:
4 mar. 1825
D:
15 jan. 1826
Else Cathrine Bjerrum
1826-
Else Cathrine Bjerrum
F:
27 jul. 1826
Johanne Marie Bjerrum
1829-
Johanne Marie Bjerrum
F:
14 jun. 1829
Dødfødt søn
1832-1832
Dødfødt søn
F:
22 sep. 1832
D:
22 sep. 1832
Maren Bjerrum
1833-1833
Maren Bjerrum
F:
9 nov. 1833
D:
14 nov. 1833
Kirsten Fog
1795-1856
Kirsten Fog
F:
17 nov. 1795
D:
13 sep. 1856
Jens Andersen Bierrum
1793-1865
Jens Andersen Bierrum
F:
1793
G:
18 apr. 1820
Vodder
D:
17 jun. 1865
Vodder s. (Gånsager Mark)
Christine Fog
1797-
Christine Fog
F:
27 sep. 1797
Andreas Fog
1800-1892
Andreas Fog
F:
6 mar. 1800
D:
15 jan. 1892
Jernved s. (Jernvedlund)
Thomas Andersen Fog
1804-
Thomas Andersen Fog
F:
26 dec. 1804
Kirsten Marie Thomasdatter
ca. 1763-1824
Kirsten Marie Thomasdatter
F:
ca. 1763
D:
5 feb. 1824
Vodder s. (Gånsager)
Andreas Janniksen
1762-
Andreas Janniksen
F:
1762
Kirsten Janniksdatter
1765-
Kirsten Janniksdatter
F:
1765
Ancke Janniksdatter
1768-
Ancke Janniksdatter
F:
1768
Hanne Marie Andersdatter
1728-1769
Hanne Marie Andersdatter
F:
fmtl. 1727/28
D:
1769
Jannik Madsen
ca. 1725-1797
Jannik Madsen
F:
ca. 1725
Skærbæk s. (Melby)
G:
16 okt. 1749
D:
1797
Mette Christine Andersdatter
ca. 1730-
Mette Christine Andersdatter
F:
ca. 1729/30
Anders Nicolaisen
1762-
Anders Nicolaisen
F:
1762
Skærbæk s. (Hjemsted)
Margrethe Nicolaisdatter
1765-1829
Margrethe Nicolaisdatter
F:
1765
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
5 nov. 1829
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Peder Christensen
ca. 1737-1797
Peder Christensen
F:
ca. 1737
G:
18 mar. 1793
Skærbæk
D:
1797
Skærbæk s. (Gjesing)
Dødfødt søn
1824-1824
Dødfødt søn
F:
10 jul. 1824
D:
10 jul. 1824
Dødfødt søn
1825-1825
Dødfødt søn
F:
8 nov. 1825
D:
8 nov. 1825
Dødfødt datter
1827-1827
Dødfødt datter
F:
12 jul. 1827
D:
12 jul. 1827
Peder Christensen Beyer
1799-
Peder Christensen Beyer
F:
13 feb. 1799
Skærbæk s. (V. Gasse)
Karen Christensdatter
ca. 1789-1840
Karen Christensdatter
F:
ca. 1789
G:
3 nov. 1821
D:
1 mar. 1840
Gyde Kirstine Wolfsberg
1867-1867
Gyde Kirstine Wolfsberg
F:
24 maj 1867
Skærbæk
D:
9 jun. 1867
Skærbæk
Hans Jensen Wolfsberg
1868-1926
Hans Jensen Wolfsberg
F:
8 jul. 1868
Skærbæk
D:
16 jan. 1926
Skærbæk
Margrethe Cathrine Sølbeck
1869-
Margrethe Cathrine Sølbeck
F:
26 dec. 1869
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
17 sep. 1894
Skærbæk
Anders Wolfsberg Thomsen
1893-
Anders Wolfsberg Thomsen
F:
6 sep. 1893
Arrild
Anne Cathrine Thomsen
1896-
Anne Cathrine Thomsen
F:
30 jun. 1896
Arrild s. (Højbjerg)
Carl Marius Thomsen
1898-
Carl Marius Thomsen
F:
15 aug. 1898
Arrild s. (Højbjerg)
Mette Marie Thomsen
1901-1901
Mette Marie Thomsen
F:
5 mar. 1901
Arrild s. (Højbjerg)
D:
15 jun. 1901
Arrild s. (Højbjerg)
Margrethe Cathrine Wolfsberg
1870-1902
Margrethe Cathrine Wolfsberg
F:
14 nov. 1870
Skærbæk
D:
15 feb. 1902
Arrild
Jens Nikolai Thomsen
1872-
Jens Nikolai Thomsen
F:
15 nov. 1872
Arrild
G:
17 jun. 1893
Arrild
Anders Wolfsberg
1897-1921
Anders Wolfsberg
F:
23 mar. 1897
Rødding
D:
12 jun. 1921
Skærbæk
Lehmann Thygesen Wolfsberg
1898-1908
Lehmann Thygesen Wolfsberg
F:
21 maj 1898
Brede s. (Bredebro)
D:
9 apr. 1908
Ravsted s. (Fogderup)
Anne Cathrine Wolfsberg
1899-1976
Anne Cathrine Wolfsberg
F:
23 sep. 1899
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1976
København
Lydik Brodersen
1894-1976
Lydik Brodersen
F:
3 okt. 1894
Toftlund
G:
17 feb. 1924
Skærbæk
D:
1976
København
Metha Marie Wolfsberg
1900-1988
Metha Marie Wolfsberg
F:
18 sep. 1900
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
23 mar. 1988
Glostrup?
Christian Jensen
Helene Margrethe Wolfsberg
1902-1988
Helene Margrethe Wolfsberg
F:
22 jul. 1902
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
11 aug. 1988
Skærbæk
Eyvind Christian (Petersen) Grønlund
1894-1961
Eyvind Christian (Petersen) Grønlund
F:
26 mar. 1894
Aarhus Domsogn
D:
20 nov. 1961
Skærbæk
Christian Peter Wolfsberg
1903-
Christian Peter Wolfsberg
F:
27 jul. 1903
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
Skærbæk
Sørine Cathrine Kjær
1913-
Sørine Cathrine Kjær
F:
5 dec. 1913
Spandet
D:
Skærbæk
Carl Wolfsberg
1907-1990
Carl Wolfsberg
F:
13 okt. 1907
Ravsted s. (Fogderup)
D:
28 sep. 1990
Calgary, Canada
Christina Hansen
-1966
Christina Hansen
D:
25 apr. 1966
Calgary, Canada
Leonore Kristine Wolfsberg
1912-1988
Leonore Kristine Wolfsberg
F:
28 aug. 1912
Skærbæk
D:
30 nov. 1988
Gentofte (Amtssygehuset)
Ove Albert Anild
1908-1968
Ove Albert Anild
F:
17 apr. 1908
København (Frue)
G:
17 apr. 1937
Frederiksberg (Thomas)
D:
30 apr. 1968
Ordrup
Peter Christensen Wolfsberg
1872-1943
Peter Christensen Wolfsberg
F:
17 dec. 1872
Skærbæk
D:
4 dec. 1943
Skærbæk
Thora Nielsine Thygesen
1868-1943
Thora Nielsine Thygesen
F:
15 jan. 1868
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
21 maj 1896
Ballum
D:
22 okt. 1943
Skærbæk
Georg Karl Gustav Füchsel
1922-
Georg Karl Gustav Füchsel
F:
13 aug. 1922
Skærbæk
Gustav Karl Füchsel
1923-
Gustav Karl Füchsel
F:
12 Okt 1923
Skærbæk
Franz Füchsel
1927-2017
Franz Füchsel
F:
16 sep. 1927
Skærbæk
D:
3 feb. 2017
Nyborg
Karen Laudine Margrethe Wolfsberg
1896-1960
Karen Laudine Margrethe Wolfsberg
F:
28 jun. 1896
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
9 apr. 1960
Skærbæk
Carl Otto Füchsel
1889-1942
Carl Otto Füchsel
F:
18 apr. 1889
Eisleben, Kreds Bornstedt, Tyskland
G:
30 dec. 1919
Skærbæk
D:
20 jan. 1942
Tønder (sygehuset)
Irmgard Ane Mary Wolfsberg
1919-
Irmgard Ane Mary Wolfsberg
F:
1 nov. 1919
Flensborg
Anders Jensen Wolfsberg
1897-1975
Anders Jensen Wolfsberg
F:
17 sep. 1897
Skærbæk s. (Melby)
D:
1 okt. 1975
Fiefbergen ved Kiel
Martha Cathrine Elise Losse
1898-1932
Martha Cathrine Elise Losse
F:
8 nov. 1898
Flensborg
G:
20 mar. 1919
Skærbæk
D:
jun. 1932
Erna Schwartz
1905-
Erna Schwartz
F:
30 okt. 1905
Lauritz Nielsen Wolfsberg
1899-1980
Lauritz Nielsen Wolfsberg
F:
29 jun. 1899
Skærbæk s. (Melby)
D:
3 mar. 1980
København
Agnes Hansen
Arnold Wolfsberg Dunø
1924-
Arnold Wolfsberg Dunø
F:
4 apr. 1924
Harlev
Abelone Marie Kjestine Wolfsberg
1900-1924
Abelone Marie Kjestine Wolfsberg
F:
13 nov. 1900
Skærbæk
D:
4 apr. 1924
Aarhus (Fødselsanstalten, Skt. Johannes s.)
Henry Christian (Jensen) Dunø
1901-1979
Henry Christian (Jensen) Dunø
F:
15 feb. 1901
Fåborg
D:
1979
Harry Berenfeld
1927-
Harry Berenfeld
F:
4 jun. 1927
Skærbæk
Metha Marie Wolfsberg
1902-1979
Metha Marie Wolfsberg
F:
26 sep. 1902
Skærbæk s. (Melby)
D:
21 feb. 1979
Tønder
Lucian von Berenfeld
Georg Christensen Wolfsberg
1903-1904
Georg Christensen Wolfsberg
F:
25 okt. 1903
Skærbæk
D:
20 jan. 1904
Skærbæk
Georg Christensen Wolfsberg
1906-1979
Georg Christensen Wolfsberg
F:
25 jun. 1906
Skærbæk
D:
19 dec. 1979
København
Alice Nielsen
Palle Ruben Wolfsberg
1931-
Palle Ruben Wolfsberg
F:
17 jul. 1931
Vedbæk
Kirsten Walther
1933-1987
Kirsten Walther
F:
31 aug. 1933
København
D:
19 feb. 1987
Holte
Otto Wolfsberg
1909-1961
Otto Wolfsberg
F:
3 jun. 1909
Skærbæk
D:
sep. 1961
København
Astha Marie Nielsen
1896-
Astha Marie Nielsen
F:
22 apr. 1896
G:
21 feb. 1934
Københavns Rådhus
Inger Carla Olsen
Niels Peter Andersen Wolfsberg
1910-1940
Niels Peter Andersen Wolfsberg
F:
29 aug. 1910
Skærbæk
D:
9 okt. 1940
til søs
Ingeborg Sofie Rasmussen
1906-
Ingeborg Sofie Rasmussen
F:
9 jan. 1906
G:
2 nov. 1938
Adolph Linus Wolfsberg
1914-1976
Adolph Linus Wolfsberg
F:
3 aug. 1914
Slesvig
D:
2 aug. 1976
København
Aase Ragnhild Rasmussen
1917-
Aase Ragnhild Rasmussen
F:
2 mar. 1917
Ringe s. (Boltinggårds Skov)
G:
3 dec. 1938
København
Georg Christensen Wolfsberg
1875-1944
Georg Christensen Wolfsberg
F:
21 jun. 1875
Skærbæk
D:
4 jan. 1944
Kongens Lyngby
Ane Mariane Nielsine Nielsen
1871-1960
Ane Mariane Nielsine Nielsen
F:
3 jun. 1871
Varde
G:
20 mar. 1896
Varde
D:
15 maj 1960
Løgumkloster (sygehuset)
Jørgen Truelsen Wolfsberg
1877-1877
Jørgen Truelsen Wolfsberg
F:
26 maj 1877
Skærbæk
D:
30 maj 1877
Skærbæk
Jørgen Thomsen Wolfsberg
1879-1879
Jørgen Thomsen Wolfsberg
F:
10 apr. 1879
Skærbæk
D:
13 apr. 1879
Skærbæk
Karen Marie Beyer
1841-1879
Karen Marie Beyer
F:
16 jan. 1841
Skærbæk
D:
23 apr. 1879
Skærbæk
Anders Jensen Wolfsberg
1843-1919
Anders Jensen Wolfsberg
F:
8 aug. 1843
Skærbæk
G:
22 jan. 1867
Skærbæk
D:
25 feb. 1919
Skærbæk s. (Gjesing)
Margrethe Beyer
1847-1866
Margrethe Beyer
F:
31 mar. 1847
D:
9 sep. 1866
Skærbæk
Peder Jørgensen Beyer
1845-1846
Peder Jørgensen Beyer
F:
2 feb. 1845
Skærbæk
D:
25 apr. 1846
Skærbæk
Bodil Kathrine Klitz
1808-1885
Bodil Kathrine Klitz
F:
24 okt. 1808
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
6 sep. 1840
D:
29 maj 1885
Skærbæk
Peder Andersen
1771-
Peder Andersen
F:
23 feb. 1771
Vodder s. (Gånsager)
G:
1 dec. 1797
Skærbæk
Niels Nicolaisen
1767-1769
Niels Nicolaisen
F:
1767
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1769
Skærbæk s. (Gjesing)
Niels Nicolaisen
1769-1800
Niels Nicolaisen
F:
1769
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1800
Skærbæk s. (Gjesing)
Nicolai Andersen
1731-1769
Nicolai Andersen
F:
1731
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
1769
Skærbæk s. (Gjesing)
Anne Nielsdatter
ca. 1738-1800
Anne Nielsdatter
F:
ca. 1738
D:
1800
Skærbæk s. (Gjesing)
Hans Andersen
1734-
Hans Andersen
F:
1734
Iver Andersen
1738-fmtl. som barn
Iver Andersen
F:
1738
D:
fmtl. som barn
Hanne Cathrine Andersdatter
1743-1743
Hanne Cathrine Andersdatter
F:
1743
D:
1743
Hanne Cathrine Andersdatter
1745-1745
Hanne Cathrine Andersdatter
F:
1745
D:
1745
Ancke Andersdatter
1746-1746
Ancke Andersdatter
F:
1746
D:
1746
Iver Andersen
1750-
Iver Andersen
F:
1750
Karen Cathrine Nielsdatter Beyer
1706-1753
Karen Cathrine Nielsdatter Beyer
F:
1706
D:
1753
Anders Hansen
1701-1777
Anders Hansen
F:
1701
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
17 okt. 1726
Brøns
D:
1777
Skærbæk s. (Hjemsted)
Hanne Cathrine Nielsdatter Beyer
1708-1716
Hanne Cathrine Nielsdatter Beyer
F:
1708
D:
1716
Mette Kirstine Hansdatter
ca. 1682-1760
Mette Kirstine Hansdatter
F:
ca. 1682
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1760
Brøns s. (Astrup)
Niels Feddersen Beyer
1665-1710
Niels Feddersen Beyer
F:
1665
Brøns s. (Astrup)
G:
15 sep. 1705
Brøns
D:
1710
Brøns s. (Astrup)
Johann Ludvig Marcussen
1838-
Johann Ludvig Marcussen
F:
19 apr. 1838
Løgumkloster
Cornelis Peter Geicken
1872-
Cornelis Peter Geicken
F:
25 nov. 1872
Løgumkloster
Ingeborg Geiken
1900-
Ingeborg Geiken
F:
4 aug. 1900
Løgumkloster
Cornelius Geiken
1903-
Cornelius Geiken
F:
22 mar. 1903
Løgumkloster
Andreas Geiken
1906-
Andreas Geiken
F:
5 maj 1906
Løgumkloster
Brodine Geiken
Carl Geiken
1911-1911
Carl Geiken
F:
15 aug. 1911
Løgumkloster
D:
5 sep. 1911
Løgumkloster
Andreas Geicken
1875-
Andreas Geicken
F:
11 dec. 1875
Løgumkloster
Lene Catharina Lorenzen
Peter Geicken
1878-1915
Peter Geicken
F:
24 feb. 1878
Løgumkloster
D:
5 jul. 1915
Souchez, Frankrig (faldet i 1. Verdenskrig)
Anne Margrethe Petersen
1881-1907
Anne Margrethe Petersen
F:
7 aug. 1881
Nr. Løgum
G:
21 okt. 1905
Nr. Løgum
D:
13 feb. 1907
Flensborg (diakonissestiftelsen)
Cornelius Geiken
Peter Geiken
Metha Marie Sørensen
1891-
Metha Marie Sørensen
F:
29 aug. 1891
Alslev
G:
29 okt. 1911
Løgumkloster
Marie Geicken
1880-
Marie Geicken
F:
23 mar. 1880
Løgumkloster
Karl Pöttschacher
1879-
Karl Pöttschacher
F:
20 apr. 1879
Wien
G:
9 apr. 1904
Løgumkloster
Ingeborg Laura Caroline Geiken
1885-
Ingeborg Laura Caroline Geiken
F:
4 feb. 1885
Løgumkloster
Catharina Marie Marcussen
1842-1904
Catharina Marie Marcussen
F:
15 maj 1842
Løgumkloster
D:
22 aug. 1904
Løgumkloster
Cornelis Sybrand Geicken
1843-1893
Cornelis Sybrand Geicken
F:
14 jan. 1843
Sild
G:
1 apr. 1871
Løgumkloster
D:
18 nov. 1893
Løgumkloster
Jes Feddersen Marcussen
1876-1899
Jes Feddersen Marcussen
F:
29 jan. 1876
D:
20 maj 1899
Løgumkloster
Jens Jensen Bech
1904-
Jens Jensen Bech
F:
10 mar. 1904
Løgumkloster
Mathias Bech
1906-
Mathias Bech
F:
10 jun. 1906
Løgumkloster
Maks Jensen Bech
1910-1910
Maks Jensen Bech
F:
19 nov. 1910
Løgumkloster
D:
8 dec. 1910
Løgumkloster
Anna Mathilde Marcussen
1878-
Anna Mathilde Marcussen
F:
11 apr. 1878
Vejstrup s. (Sjølund Mølle)
Peter Veivardt Jensen Bech
1874-
Peter Veivardt Jensen Bech
F:
8 dec. 1874
Kobberup s. (Søby)
G:
12 jun. 1903
Løgumkloster
Beate Marie Marcussen
1906-
Beate Marie Marcussen
F:
14 jun. 1906
Husum
Christian Lorenzen Knudsen
1905-
Christian Lorenzen Knudsen
F:
15 jan. 1905
Møgeltønder
G:
8 okt. 1927
Møgeltønder
Anton Marcussen
Johannes Marcussen
Amalie Petersen
Anne Marie Marcussen
1911-1911
Anne Marie Marcussen
F:
27 mar. 1911
Møgeltønder
D:
27 maj 1911
Møgeltønder
Aage Marcussen
Hans Skov Marcussen
Rosa Vilhelmine Høyer
Svend Marcussen
Ejnar Marcussen
Andreas Feddersen Marcussen
1880-
Andreas Feddersen Marcussen
F:
27 okt. 1880
Vejstrup s. (Sjølund Mølle)
Ellemine Cathrine Skov
1881-
Ellemine Cathrine Skov
F:
13 jan. 1881
Løgumkloster
G:
29 mar. 1905
Løgumkloster
Johannes Marcussen
1883-
Johannes Marcussen
F:
22 jan. 1883
Løgumkloster
Christine Marcussen
1885-
Christine Marcussen
F:
18 okt. 1885
Løgumkloster
Heinrich Ahrendt Laue Christian Marcussen
1888-
Heinrich Ahrendt Laue Christian Marcussen
F:
7 maj 1888
Løgumkloster
Mathias Wind Bjørn Marcussen
1844-1900
Mathias Wind Bjørn Marcussen
F:
10 feb. 1844
Løgumkloster
D:
1 mar. 1900
Løgumkloster
Anne Marie Thiesen Gündt
ca. 1849-1920
Anne Marie Thiesen Gündt
F:
ca. 1849
D:
20 sep. 1920
Løgumkloster
Ingeborg Nicoline Cathrine Beyer
1879-
Ingeborg Nicoline Cathrine Beyer
F:
4 jan. 1879
Løgumkloster
Thomas Ferdinand Thomsen
1881-
Thomas Ferdinand Thomsen
F:
27 jan. 1881
Klein Solt
G:
20 okt. 1907
Løgumkloster
Lorenz Christian Beyer
1884-
Lorenz Christian Beyer
F:
26 jan. 1884
Løgumkloster
Andreas Feddersen Beyer
1884-
Andreas Feddersen Beyer
F:
26 jan. 1884
Løgumkloster
Anna Kirstine Marcussen
1847-
Anna Kirstine Marcussen
F:
30 mar. 1847
Løgumkloster
Thomas Beyer
1848-
Thomas Beyer
F:
10 jul. 1848
G:
24 jul. 1872
Løgumkloster
Geske Ernestine Marcussen
1848-1848
Geske Ernestine Marcussen
F:
19 aug. 1848
Løgumkloster
D:
4 sep. 1848
Løgumkloster
Georg Ernst Marcussen
1850-1850
Georg Ernst Marcussen
F:
24 jan. 1850
Løgumkloster
D:
9 jun. 1850
Løgumkloster
Laura Iverlina Marcussen
1851-
Laura Iverlina Marcussen
F:
10 mar. 1851
Løgumkloster
Georg Ernst Marcussen
1852-1888
Georg Ernst Marcussen
F:
20 jul. 1852
Løgumkloster
D:
tidligst 1888
Anne Marie Marcussen
1881-
Anne Marie Marcussen
F:
13 jan. 1881
Løgumkloster
Ingeborg Marcussen
1882-
Ingeborg Marcussen
F:
13 jun. 1882
Løgumkloster
Laura Iwarline Marcussen
1883-
Laura Iwarline Marcussen
F:
1 nov. 1883
Løgumkloster
Sophie Marcussen
1885-
Sophie Marcussen
F:
9 apr. 1885
Løgumkloster
Andreas Jacob Marcussen
1887-
Andreas Jacob Marcussen
F:
30 dec. 1887
Løgumkloster
Alma Marcussen
1889-
Alma Marcussen
F:
7 jun. 1889
Løgumkloster
Hans Ludvig Lorenzen Marcussen
1854-
Hans Ludvig Lorenzen Marcussen
F:
10 mar. 1854
Løgumkloster
Anne Sophie Marquardsen
ca. 1852-
Anne Sophie Marquardsen
F:
ca. 1852
Jacob Heinrich Lorenzen Marcussen
1855-1856
Jacob Heinrich Lorenzen Marcussen
F:
13 nov. 1855
Løgumkloster
D:
24 jan. 1856
Løgumkloster
Ingeborg Nicoline Catharina Bjørn
1814-1883
Ingeborg Nicoline Catharina Bjørn
F:
24 jul. 1814
Højer s. (Frederikskog Mølle)
D:
6 dec. 1883
Løgumkloster
Andreas Feddersen Marcussen
1808-1886
Andreas Feddersen Marcussen
F:
1808
Daler s. (Østerby)
G:
16 apr. 1837
Emmerlev
D:
21 jun. 1886
Løgumkloster
Iver Peter Bjørn
1819-1819
Iver Peter Bjørn
F:
27 apr. 1819
Frederikskog Mølle
D:
28 apr. 1819
Frederikskog Mølle
Mathias Wind Bjørn
1780-1831
Mathias Wind Bjørn
F:
20 apr. 1780
Aastrup
D:
7 mar. 1831
Frederikskog Mølle
Catharina Marie Hansen
1781-1819
Catharina Marie Hansen
F:
1781
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
27 apr. 1819
Iver Pedersen Bjørn
1733-1797
Iver Pedersen Bjørn
F:
15 aug. 1733
Brøns s. (Astrupgård)
D:
25 maj 1797
Bjolderup
Catharina Steenbeck Wind
1747-
Catharina Steenbeck Wind
F:
11 feb. 1747
Brøns
G:
31 okt. 1768
Brøns
Elise Cathrine Bjørn
1859-1859
Elise Cathrine Bjørn
F:
20 maj 1859
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
20 maj 1859
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ellen Margrethe Petrea Bjørn
1888-
Ellen Margrethe Petrea Bjørn
F:
20 okt. 1888
Johan Peter Bjørn
1860-
Johan Peter Bjørn
F:
9 jul. 1860
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Marie Andersen
1859-
Marie Andersen
F:
2 sep. 1859
Ribe
Carl Arild Bjørn
1913-
Carl Arild Bjørn
F:
4 jul. 1913
Molde
Knud Heinrich Einar Bjørn
1915-
Knud Heinrich Einar Bjørn
F:
22 jan. 1915
Molde
Sigrid Maria Bjørn
1916-
Sigrid Maria Bjørn
F:
2 sep. 1916
Molde
Ejnar Johan Lavrsen
1918-
Ejnar Johan Lavrsen
F:
21 sep. 1918
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
26 dec. 1941
Horsens (Kloster k.)
Lauritz Hans Ægidius Bjørn
1892-
Lauritz Hans Ægidius Bjørn
F:
9 maj 1892
Horsens (Vor Frelsers s.)
Karoline Henninge Hoel
1888-
Karoline Henninge Hoel
F:
1 jun. 1888
Frænen, Norge
G:
15 apr. 1913
Molde, Norge
Heinrik Vilhelm Ejner Bjørn
1893-
Heinrik Vilhelm Ejner Bjørn
F:
27 nov. 1893
Horsens (Vor Frelsers s.)
Ellen Christine Hansine Bjørn
1894-1895
Ellen Christine Hansine Bjørn
F:
7 dec. 1894
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
30 sep. 1895
Horsens (Vor Frelsers s.)
Ellen Eugenia Ragnhilde Bjørn
1896-
Ellen Eugenia Ragnhilde Bjørn
F:
12 apr. 1896
Horsens (Vor Frelsers s.)
Hardy Emil Bjørn
1937-
Hardy Emil Bjørn
F:
30 aug. 1937
Horsens (Klostersogn)
Ingelise Bjørn
1939-
Ingelise Bjørn
F:
27 jan. 1939
Horsens (Klostersogn)
Anny Bjørn
1940-
Anny Bjørn
F:
26 apr. 1940
Horsens (Klostersogn)
Ejnar Carl Andreas Bjørn
1897-
Ejnar Carl Andreas Bjørn
F:
23 jul. 1897
Horsens (Vor Frelsers s.)
Inga Segeberg Thomsen
1914-
Inga Segeberg Thomsen
F:
1 dec. 1914
Brande s. (Blæsbjerg)
G:
14 nov. 1936
Horsens (Vor Frelser k.)
Hans Peter Vilhelm Bjørn
1899-
Hans Peter Vilhelm Bjørn
F:
7 jul. 1899
Horsens (Vor Frelsers s.)
Gustav Marinus Christof Bjørn
1902-
Gustav Marinus Christof Bjørn
F:
11 maj 1902
Horsens (Vor Frelsers s.)
Carla Andrea Kirstine Bjørn
1894-1931
Carla Andrea Kirstine Bjørn
F:
10 mar. 1894
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
26 okt. 1931
Horsens (Klostersogn (Kommunehospitalet))
Carl Andreas Bjørn
1906-1910
Carl Andreas Bjørn
F:
8 maj 1906
Horsens (Klostersogn)
D:
1 dec. 1910
Horsens (Vor Frelsers s.)
Carl Andreas Bjørn
1862-1909
Carl Andreas Bjørn
F:
30 okt. 1862
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
15 jan. 1909
Horsens (Klostersogn)
Marie Cecilie Jensen
1868-1931
Marie Cecilie Jensen
F:
9 sep. 1868
Skanderborg
G:
29 nov. 1890
Skanderborg
D:
1 jun. 1931
Horsens (Vor Frelsers s.)
Laurids Egidius Bjørn
1865-
Laurids Egidius Bjørn
F:
23 jul. 1865
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Hans Frederik Bjørn
1890-
Hans Frederik Bjørn
F:
30 dec. 1890
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Anne Christine Langvad
1892-
Anne Christine Langvad
F:
19 feb. 1892
Ribe (Domsognet)
G:
9 maj 1914
Ribe (Skt. Cathrine)
Karen Marie Bjørn
1868-1961
Karen Marie Bjørn
F:
10 jun. 1868
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
9 maj 1961
Horsens (Klostersogn)
Ukendt
Hans Egidius Jespersen Møller
1894-1895
Hans Egidius Jespersen Møller
F:
24 mar. 1894
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
5 sep. 1895
Horsens (Vor Frelsers s.)
Peter Møller
1895-1895
Peter Møller
F:
2 jul. 1895
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
2 jul. 1895
Horsens (Vor Frelsers s.)
Anna Marie Jespersen Møller
1896-
Anna Marie Jespersen Møller
F:
24 jun. 1896
Horsens (Vor Frelsers s.)
Johan Adolph Jespersen Møller
1898-
Johan Adolph Jespersen Møller
F:
2 jan. 1898
Horsens (Vor Frelsers s.)
Ellen Margrethe Jespersen Møller
1900-
Ellen Margrethe Jespersen Møller
F:
11 apr. 1900
Horsens (Vor Frelsers s.)
Karen Egidia Jespersen Møller
1902-
Karen Egidia Jespersen Møller
F:
23 jul. 1902
Horsens (Vor Frelsers s.)
Hansa Katrine Jespersen Møller
1904-
Hansa Katrine Jespersen Møller
F:
2 aug. 1904
Horsens (Vor Frelsers s.)
Anker Thomsen
1900-
Anker Thomsen
F:
10 mar. 1900
Haderslev (Vor Frue s.)
G:
24 aug. 1929
Horsens (Kloster k.)
Karen Marie Jespersen Møller
1906-
Karen Marie Jespersen Møller
F:
21 jun. 1906
Horsens (Klostersogn)
Olivia Marie Jespersen Møller
1908-
Olivia Marie Jespersen Møller
F:
8 mar. 1908
Horsens (Klostersogn)
Johan Adolf Jespersen Møller
1864-1945
Johan Adolf Jespersen Møller
F:
10 aug. 1864
Lintrup s.
G:
26 maj 1893
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
7 jan. 1945
Horsens (Klostersogn)
Hans Frederik Bjørn
1870-1890
Hans Frederik Bjørn
F:
16 jul. 1870
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
3 maj 1890
København (Garnisons hosp.)
Egidius Peter Bjørn
1833-
Egidius Peter Bjørn
F:
3 feb. 1833
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ellen Margrethe Andersdatter
1826-1909
Ellen Margrethe Andersdatter
F:
23 nov. 1826
Slangerup
D:
17 maj 1909
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Johan Peter Holm Bjørn
1796-1868
Johan Peter Holm Bjørn
F:
3 apr. 1796
Brøns
D:
5 dec. 1868
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Johanne Cathrine Pedersen
Gertrud Holm Bjørn
1797-
Gertrud Holm Bjørn
F:
26 maj 1797
Brøns
Peder Holm Bjørn
1768-1832
Peder Holm Bjørn
F:
18 mar. 1768
Brøns
D:
21 nov. 1832
Maren Nielsdatter
1773-1812
Maren Nielsdatter
F:
1 maj 1773
G:
28 nov. 1794
D:
10 okt. 1812
Marie Kirstine Bjørn
1743-1802
Marie Kirstine Bjørn
F:
1743
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1802
Brøns
Ægidius Peter Holm
1726-
Ægidius Peter Holm
F:
1726
Brøns s. (Holmgaard)
G:
12 jul. 1765
Brøns
Ancke Iversdatter
1715-1745
Ancke Iversdatter
F:
1715
Brøns s. (Astrupgård)
D:
10 dec. 1745
Brøns s. (Astrupgård)
Peder Bjørn
1700-1758
Peder Bjørn
F:
1 maj 1700
Vodder
G:
6 jan. 1732
Brøns
D:
1758
Brøns s. (Astrupgård)
Dødfødt søn
1716-1716
Dødfødt søn
F:
1716
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1716
Brøns s. (Astrupgård)
Hanne Cathrine Iversdatter
1721-1721
Hanne Cathrine Iversdatter
F:
11 okt. 1721
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1721
Brøns s. (Astrupgård)
Iver Lauridsen
ca. 1680-1731
Iver Lauridsen
F:
ca. 1680
G:
17 okt. 1713
Brøns
D:
1731
Brøns s. (Astrupgård)
Forældre
Erik Mathiesen
1615-1659
Maria Bruun
1620-1666
Catharina Eriksdatter
1650-
Catharina Eriksdatter
F:
o. 1645/50
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Hans Andersen
1642-1700
Hans Andersen
F:
o. 1640/42
Ballum s. (Vesterende)
G:
ca. 1665
D:
1700
Nr. Løgum s. (Fårgård)