Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Johannes Schmidt
1695 - 1762 (67 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Johannes Gottlieb Schmidt
1815-1828
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
7 nov. 1815
Rodenæs s. (Klixbüll)
D:
12 maj 1828
Rodenæs s. (Klixbüll)
Caroline Helene Catharina Schmidt
1818-1828
Caroline Helene Catharina Schmidt
F:
31 okt. 1818
Rodenæs s. (Klixbüll)
D:
15 maj 1828
Rodenæs s. (Klixbüll)
Johannes Gottlieb Schmidt
ca. 1769-1843
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
ca. 1768/69
D:
31 maj 1843
Rodenæs s. (Klixbüll)
Christine Marie Petersen
Christine Marie Petersen
G:
4 dec. 1807
Rodenæs
Johannes Gottlieb Schmidt
1807-1825
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
20 okt. 1807
Tønder
D:
11 nov. 1825
Tønder
Andreas Christian Johannes Schmidt
1770-1835
Andreas Christian Johannes Schmidt
F:
12 dec. 1770
Drelsdorf
D:
21 jun. 1835
Husby
Anna Marina Christina Carstensen
1776-1808
Anna Marina Christina Carstensen
F:
1 sep. 1776
Tønder
G:
3 nov. 1797
Tønder
D:
19 aug. 1808
Tønder
Peter Annæus Schmidt
1811-
Peter Annæus Schmidt
F:
22 sep. 1811
Tønder
Thomas Carsten Schmidt
1813-
Thomas Carsten Schmidt
F:
17 okt. 1813
Tønder
Andreas Christian Johannes Schmidt
1817-1893
Andreas Christian Johannes Schmidt
F:
4 jan. 1817
Tønder
D:
25 maj 1893
Glücksburg
Augusta Lucie Elise Rentz
1824-1913
Augusta Lucie Elise Rentz
F:
23 jan. 1824
Kiel
G:
24 sep. 1841
Kiel
D:
14 sep. 1913
Glücksburg
Lauretta Müller
1788-1819
Lauretta Müller
F:
16 nov. 1788
Tønder
G:
15 sep. 1809
Tønder
D:
14 mar. 1819
Tønder
Anna Laura Helene Schmidt
ca. 1826-
Anna Laura Helene Schmidt
F:
ca. 1826
Husby
Laurids Eduard Gregersen
ca. 1822-
Laurids Eduard Gregersen
F:
ca. 1822
G:
23 maj 1847
Flensborg
Helene Jessen
1798-1835
Helene Jessen
F:
1798
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1835
Carl Adolf Johannes Schmidt
1772-1840
Carl Adolf Johannes Schmidt
F:
29 nov. 1772
Drelsdorf
D:
31 dec. 1840
Ubjerg
Anna Catharina Jensen
1769-1855
Anna Catharina Jensen
F:
7 okt. 1769
Tønder
G:
25 jul. 1800
Tønder
D:
4 feb. 1855
Ubjerg
Marie Elisabeth Hedewig Schmidt
ca. 1775-
Marie Elisabeth Hedewig Schmidt
F:
ca. 1774/75
Drelsdorf
Paul Hansen Grangaard
1764-1820
Paul Hansen Grangaard
F:
25 mar. 1764
Visby
G:
1797
D:
3 aug. 1820
Bylderup
Johannes Gottlieb Zoëga
1802-1823
Johannes Gottlieb Zoëga
F:
1802
Enge
D:
3 feb. 1823
Tinglev
Johannes Gottlieb Zoëga
1829-1909
Johannes Gottlieb Zoëga
F:
4 nov. 1829
Tinglev s. (Kraulund)
D:
27 dec. 1909
Tinglev
Anna Maria Nissen
1833-1917
Anna Maria Nissen
F:
13 jan. 1833
Tinglev s. (Eggebæk)
G:
14 maj 1872
Tinglev
D:
6 okt. 1917
Tinglev
Zelina Johanna Zoëga
1832-1872
Zelina Johanna Zoëga
F:
6 mar. 1832
Tinglev s. (Kraglund)
D:
11 jul. 1872
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Christian Johansen Slot
ca. 1828-1866
Christian Johansen Slot
F:
ca. 1828
G:
3 nov. 1855
Tinglev
D:
1 jun. 1866
Ribe (Domsognet)
Paul Christian Zoëga
1866-1892
Paul Christian Zoëga
F:
1866
Flensborg
D:
1892
Flensborg
Hans Gottlieb Zoëga
1867-1873
Hans Gottlieb Zoëga
F:
1867
Flensborg
D:
1873
Flensborg
Johannes Zoëga
1869-1874
Johannes Zoëga
F:
1869
Flensborg
D:
20 jan. 1874
Flensborg
August Möller Zoëga
1871-
August Möller Zoëga
F:
1871
Flensborg
Alma Elise Dorothea Zoëga
1873-
Alma Elise Dorothea Zoëga
F:
1873
Flensborg
Dora Hansine Johanne Zoëga
1874-
Dora Hansine Johanne Zoëga
F:
1874
Flensborg
Hans Theodor Holm
1871-1933
Hans Theodor Holm
F:
15 feb. 1871
Aller s. (Allergård)
D:
27 mar. 1933
Marie Sophia Zoëga
1877-1877
Marie Sophia Zoëga
F:
1877
Flensborg
D:
27 dec. 1877
Flensborg
Hans Carl Adolf Zoëga
1879-1885
Hans Carl Adolf Zoëga
F:
1879
Flensborg
D:
1885
Flensborg
Hans Carl Adolph Zoëga
1836-
Hans Carl Adolph Zoëga
F:
17 feb. 1836
Tinglev s. (Kraglund)
Anna Maria Feddersen
Anna Maria Feddersen
G:
15 nov. 1866
Tinglev
Anna Catharina Maria Zoëga
1842-
Anna Catharina Maria Zoëga
F:
10 sep. 1842
Tinglev s. (Kraglund)
Søren Nielsen
Sophia Christina Zoëga
1842-1871
Sophia Christina Zoëga
F:
10 sep. 1842
Tinglev s. (Kraglund)
D:
24 mar. 1871
Tinglev s. (Rødebæk)
Thomas Carl Voltelen
1840-
Thomas Carl Voltelen
F:
11 mar. 1840
Tinglev s. (Rødebæk)
G:
6 mar. 1868
Tinglev
Marina Elisabeth Zoëga
1845-1916
Marina Elisabeth Zoëga
F:
20 mar. 1845
Tinglev s. (Kraulund)
D:
2 apr. 1916
Flensborg
Paulus Christian Zoëga
1804-1877
Paulus Christian Zoëga
F:
15 jul. 1804
Enge
D:
12 dec. 1877
Tinglev s. (Kraglund)
Dorothea Johannsen
1802-1862
Dorothea Johannsen
F:
3 jul. 1802
Tinglev s. (Kraglund)
G:
16 aug. 1829
Tinglev
D:
5 mar. 1862
Tinglev s. (Kraglund)
Marina Elisabeth Zoëga
ca. 1806-ca. 1840
Marina Elisabeth Zoëga
F:
ca. 1806
Enge
D:
ca. 1840
Jens Andresen
1805-1877
Jens Andresen
F:
13 mar. 1805
Hanved s. (Harreslev)
G:
3 maj 1835
D:
sep. 1877
Husby s. (Foldevrå)
Catharina Hedewig Zoëga
ca. 1807-ca. 1895
Catharina Hedewig Zoëga
F:
ca. 1807
Enge
D:
ca. 1895
Gotthilf Johannes Zoëga
1809-1834
Gotthilf Johannes Zoëga
F:
16 mar. 1809
Emmelsbøl
D:
23 jun. 1834
Tinglev
Peter Martin Zoëga
1811-1889
Peter Martin Zoëga
F:
24 sep. 1811
Emmelsbøl
D:
16 okt. 1889
Oksenvad s. (Mølby)
Johannes Martensen Zoëga
1847-
Johannes Martensen Zoëga
F:
10 jun. 1847
Tønder
Birgitta Elisabeth Zoëga
1850-1852
Birgitta Elisabeth Zoëga
F:
28 mar. 1850
Tønder
D:
16 apr. 1852
Tønder
Johann Heinrich Zoëga
1853-
Johann Heinrich Zoëga
F:
27 maj 1853
Tønder
Christina Johanna Zoëga
1856-
Christina Johanna Zoëga
F:
31 jan. 1856
Tønder
Bernhard Eduard Zoëga
1858-
Bernhard Eduard Zoëga
F:
15 jun. 1858
Tønder
Esther Cecilia Zoëga
1887-1892
Esther Cecilia Zoëga
F:
1887
Flensborg
D:
30 dec. 1892
Tønder
Cäcilie Zoëga
1890-
Cäcilie Zoëga
F:
1890
Flensborg
Gertrud Zoëga
1893-
Gertrud Zoëga
F:
1893
Flensborg
Hulda Zoëga
1895-1897
Hulda Zoëga
F:
1895
Flensborg
D:
1897
Flensborg
Georg Duysen Zoëga
1903-
Georg Duysen Zoëga
F:
1903
Flensborg
Anton Christian Gottlieb Zoëga
1860-1928
Anton Christian Gottlieb Zoëga
F:
7 okt. 1860
Tønder
D:
28 jan. 1928
Flensborg
Dorothea Cecilia Lucia Wied
1863-1946
Dorothea Cecilia Lucia Wied
F:
20 okt. 1863
Tønder
G:
3 nov. 1886
Tønder
D:
15 okt. 1946
Flensborg
Christian Wilhelm Emil Feddersen Zoëga
1863-1863
Christian Wilhelm Emil Feddersen Zoëga
F:
12 feb. 1863
Tønder
D:
16 okt. 1863
Tønder
Sophia Maria Zoëga
1866-
Sophia Maria Zoëga
F:
3 jan. 1866
Tønder
Georg Wilhelm Zoëga
ca. 1818-1889
Georg Wilhelm Zoëga
F:
ca. 1818
Emmelsbøl
D:
22 apr. 1889
Tønder
Esther Maria Duysen
ca. 1825-
Esther Maria Duysen
F:
ca. 1825
Dagebøl
G:
18 sep. 1846
Tønder
Friedrich Jensen Schau
1890-1966
Friedrich Jensen Schau
F:
21 Okt 1890
Ubjerg
D:
30 jul. 1966
Tønder (sygehuset)
Silla Schau
1895-1983
Silla Schau
F:
9 jan. 1895
Humtrup
G:
20 Maj 1919
Ubjerg
D:
6 dec. 1983
Anna Marie Schau
1892-1977
Anna Marie Schau
F:
31 mar. 1892
Ubjerg
D:
9 jan. 1977
Ingeborg Schau
1893-1989
Ingeborg Schau
F:
15 okt. 1893
Ubjerg
D:
21 jan. 1989
Hans Ingversen Baggesen
1869-1925
Hans Ingversen Baggesen
F:
19 feb. 1869
Klixbüll
G:
25 nov. 1924
Ubjerg
D:
11 apr. 1925
Tønder (sygehuset)
Detlef Clausen Schau
1896-1899
Detlef Clausen Schau
F:
12 apr. 1896
Ubjerg
D:
15 nov. 1899
Ubjerg
Anna Margrethe Schau
1897-1898
Anna Margrethe Schau
F:
29 aug. 1897
Ubjerg
D:
24 feb. 1898
Ubjerg
Andreas Schau
1898-
Andreas Schau
F:
19 sep. 1898
Ubjerg
Carl Detlef Schau
1899-1900
Carl Detlef Schau
F:
1 nov. 1899
Ubjerg
D:
2 Maj 1900
Ubjerg
Detlef Carl Schau
1901-
Detlef Carl Schau
F:
30 jul. 1901
Ubjerg
Henriette Dorothea Specht
Anna Margrethe Schau
1902-
Anna Margrethe Schau
F:
2 Okt 1902
Ubjerg
Christian Hansen Specht
1898-
Christian Hansen Specht
F:
29 jan. 1898
Ubjerg s. (Sæd)
G:
10 Maj 1925
Ubjerg
Carl Lorenzen Schau
1904-
Carl Lorenzen Schau
F:
1 mar. 1904
Ubjerg
Christine Schau
1906-
Christine Schau
F:
21 okt. 1906
Ubjerg
Hanne Amalie Schau
1909-1970
Hanne Amalie Schau
F:
9 jul. 1909
Ubjerg
D:
1 jun. 1970
Christine Clausen
1871-1946
Christine Clausen
F:
24 maj 1871
Ubjerg
D:
27 apr. 1946
Tønder
Hans Peter Schau
1858-1929
Hans Peter Schau
F:
4 sep. 1858
Burkal s. (Lydersholm)
G:
26 apr. 1890
Ubjerg
D:
16 maj 1929
Ubjerg
Anna Marie Müller
1844-
Anna Marie Müller
F:
1 okt. 1844
Rodenæs
Dethlef Clausen
ca. 1834-1879
Dethlef Clausen
F:
ca. 1834
G:
8 maj 1866
Ubjerg
D:
3 jan. 1879
Ubjerg
Anna Catharina Marie Lorenzen
1883-
Anna Catharina Marie Lorenzen
F:
6 apr. 1883
Ubjerg s. (Sæd)
Carl Lorenzen Eskildsen
1903-1936
Carl Lorenzen Eskildsen
F:
21 okt. 1903
Ubjerg s. (Sæd)
D:
30 Okt 1936
Cäcilie Marie Eskildsen
1905-1905
Cäcilie Marie Eskildsen
F:
23 jan. 1905
Ubjerg s. (Sæd)
D:
25 jan. 1905
Ubjerg s. (Sæd)
Hans Peter Eskildsen
1905-
Hans Peter Eskildsen
F:
19 dec. 1905
Tønder
Marie Louise Petersen
1910-
Marie Louise Petersen
F:
28 nov. 1910
Sommersted s. (Kastvrå)
G:
30 dec. 1934
Tønder
Cäcilie Marie Eskildsen
1907-
Cäcilie Marie Eskildsen
F:
24 aug. 1907
Tønder
Richard Michelsen
1904-
Richard Michelsen
F:
7 mar. 1904
Aabenraa s. (Kolstrup)
G:
7 feb. 1936
Tønder
Albert Eskildsen
1909-1909
Albert Eskildsen
F:
4 jul. 1909
Tønder
D:
21 dec. 1909
Tønder
Ane Marie Eskildsen
1911-
Ane Marie Eskildsen
F:
19 Okt 1911
Tønder
Gunder Merete Eskildsen
1913-
Gunder Merete Eskildsen
F:
23 okt. 1913
Tønder
Helge Nielsen
1913-
Helge Nielsen
F:
11 apr. 1913
København (Skt. Stefans s.)
G:
23 Okt 1938
Tønder
Carsten Lorenz Eskildsen
1916-
Carsten Lorenz Eskildsen
F:
8 Maj 1916
Tønder
Dorthea Sørensen
1920-
Dorthea Sørensen
F:
1 feb. 1920
Sdr. Bjert s. (Agtrupskov)
G:
17 apr. 1946
Højer
Ellen Trinke Eskildsen
1920-
Ellen Trinke Eskildsen
F:
16 mar. 1920
Tønder
Caroline Adolphine Johanne Lorenzen
1885-1963
Caroline Adolphine Johanne Lorenzen
F:
8 sep. 1885
Ubjerg s. (Sæd)
D:
28 jan. 1963
Claus Hansen Eskildsen
1881-1947
Claus Hansen Eskildsen
F:
12 jan. 1881
Felsted
G:
26 apr. 1903
Ubjerg
D:
7 okt. 1947
Carl Lorenzen
1842-
Carl Lorenzen
F:
10 jun. 1842
Ubjerg s. (Sæd)
G:
24 apr. 1882
Ubjerg
Anna Catharina Johannsen
1867-1867
Anna Catharina Johannsen
F:
1 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
D:
15 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
Caroline Adolphine Johannsen
1867-1867
Caroline Adolphine Johannsen
F:
1 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
D:
15 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
Anna Catharina Johannsen
1869-1870
Anna Catharina Johannsen
F:
28 apr. 1869
Ubjerg s. (Sæd)
D:
16 maj 1870
Ubjerg s. (Sæd)
Andreas Mommsen Johannsen
1870-1946
Andreas Mommsen Johannsen
F:
18 aug. 1870
Ubjerg s. (Sæd)
D:
29 jan. 1946
Ubjerg
Jacob Carstens Johannsen
1872-
Jacob Carstens Johannsen
F:
15 okt. 1872
Ubjerg s. (Sæd)
Marie Catharina Volquardsen
1878-
Marie Catharina Volquardsen
F:
7 jul. 1878
Nykirke s. (Mittelfeld)
G:
24 feb. 1903
Ubjerg
Else Cathrine Jessen
1902-
Else Cathrine Jessen
F:
8 nov. 1902
Uge s. (Loutrup)
Asmus Lorenzen Jessen
1903-
Asmus Lorenzen Jessen
F:
14 Okt 1903
Uge s. (Loutrup)
Christine Johanne Jessen
1904-
Christine Johanne Jessen
F:
11 Okt 1904
Uge s. (Loutrup)
Johannes Andersen
1899-
Johannes Andersen
F:
3 jun. 1899
Braderup
G:
1 apr. 1930
Uge
Caroline Adolphine Johanne Johannsen
1879-
Caroline Adolphine Johanne Johannsen
F:
21 jul. 1879
Ubjerg s. (Sæd)
Iver Jessen
1870-
Iver Jessen
F:
15 apr. 1870
Uge s. (Lovtrup)
G:
12 mar. 1902
Ubjerg
Christine Johanne Müller
1847-
Christine Johanne Müller
F:
27 maj 1847
Rodenæs
Lorenz Mommsen Johannsen
1840-1891
Lorenz Mommsen Johannsen
F:
20 feb. 1840
Ubjerg s. (Sæd)
G:
22 jun. 1866
Ubjerg
D:
16 jun. 1891
Ubjerg s. (Sæd)
Caroline Adolphine Johanne Müller
1879-
Caroline Adolphine Johanne Müller
F:
29 jun. 1879
Ubjerg
Jacob Carsten Petersen Müller
1882-1889
Jacob Carsten Petersen Müller
F:
4 jan. 1882
Ubjerg
D:
26 aug. 1889
Møgeltønder
Andreas Christian Müller
1850-1883
Andreas Christian Müller
F:
6 okt. 1850
Rodenæs
D:
6 mar. 1883
Ubjerg
Amalie Andrea Petersen
Amalie Andrea Petersen
G:
11 jun. 1878
Johannes Antoni Müller
1853-
Johannes Antoni Müller
F:
4 jan. 1853
Ubjerg
Magda Julie Nissen
1859-
Magda Julie Nissen
F:
26 mar. 1859
Tønder
G:
5 maj 1886
Tønder
Caroline Adolphine Johanne Zoëga
1821-1879
Caroline Adolphine Johanne Zoëga
F:
21 okt. 1821
Emmelsbøl
D:
20 feb. 1879
Ubjerg
Jacob Carstensen Müller
1813-1897
Jacob Carstensen Müller
F:
25 jan. 1813
Ubjerg
G:
7 jul. 1843
Ubjerg
D:
9 aug. 1897
Ubjerg s. (Sæd)
Christine Johanne Schmidt
1777-1833
Christine Johanne Schmidt
F:
28 mar. 1777
Ravsted
D:
13 okt. 1833
Tinglev
Johannes Martensen Zoëga
1774-1837
Johannes Martensen Zoëga
F:
1 maj 1774
Ravsted s. (Hynding)
G:
24 sep. 1801
Ravsted
D:
7 jul. 1837
Tinglev
Hans Christian Feddersen
1834-1837
Hans Christian Feddersen
F:
27 jun. 1834
Tønder
D:
2 feb. 1837
Tønder
Hans Hemme Feddersen
1872-
Hans Hemme Feddersen
F:
10 mar. 1872
Tønder
Peter Nicolai Feddersen
1874-
Peter Nicolai Feddersen
F:
24 feb. 1874
Tønder
Carl Adolph Andreas Feddersen
1836-
Carl Adolph Andreas Feddersen
F:
14 okt. 1836
Tønder
Anna Catharina Hinrichsen
ca. 1837-
Anna Catharina Hinrichsen
F:
ca. 1837
Heinrich Friedrich Stephanus Feddersen
1839-
Heinrich Friedrich Stephanus Feddersen
F:
30 apr. 1839
Tønder
Christian Wilhelm Emil Feddersen
1841-1862
Christian Wilhelm Emil Feddersen
F:
21 dec. 1841
Tønder
D:
12 feb. 1862
Tønder
Hans Hemme Feddersen
1804-
Hans Hemme Feddersen
F:
20 mar. 1804
Tønder
Sophie Marie Hinrichsen
1810-1867
Sophie Marie Hinrichsen
F:
10 sep. 1810
Tønder
G:
23 aug. 1833
Tønder
D:
26 maj 1867
Tønder
Johannes Gottlieb Feddersen
1805-1819
Johannes Gottlieb Feddersen
F:
29 nov. 1805
Tønder
D:
16 apr. 1819
Tønder
Christine Marie Elisabeth Feddersen
1808-1808
Christine Marie Elisabeth Feddersen
F:
16 sep. 1808
Tønder
D:
1 okt. 1808
Tønder
Sophie Marie Feddersen
1844-1872
Sophie Marie Feddersen
F:
2 jul. 1844
Tønder
D:
11 jun. 1872
Tønder
Elisabeth Hedewig Catharina Feddersen
1846-1846
Elisabeth Hedewig Catharina Feddersen
F:
24 aug. 1846
Tønder
D:
20 sep. 1846
Tønder
Hans Christian Feddersen
1811-1866
Hans Christian Feddersen
F:
12 jul. 1811
Tønder
D:
12 mar. 1866
Tønder
Marie Agathe Hinrichsen
1817-
Marie Agathe Hinrichsen
F:
17 jul. 1817
Tønder
G:
23 maj 1843
Tønder
Elisabeth Hedewig Schmidt
1780-1834
Elisabeth Hedewig Schmidt
F:
18 maj 1780
Ravsted
D:
30 sep. 1834
Tønder
Hans Christian Feddersen
1766-1822
Hans Christian Feddersen
F:
17 feb. 1766
Tønder
G:
3 jun. 1803
Tønder
D:
30 okt. 1822
Tønder
Johannes Gottlieb Schmidt
1735-1800
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
10 nov. 1735
Hohenwestedt
D:
1 okt. 1800
Tønder
Marie Elisabeth Hansen
1736-1821
Marie Elisabeth Hansen
F:
1736
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
G:
16 okt. 1767
D:
19 feb. 1821
Løgumkloster
Sophie Hedewig Hanquist
1803-1847
Sophie Hedewig Hanquist
F:
24 apr. 1803
Tønder
D:
26 apr. 1847
Gråsten
Friedrich Wilhelm Emil Clausen
1799-1884
Friedrich Wilhelm Emil Clausen
F:
20 feb. 1799
Tønder
G:
16 okt. 1829
Tønder
D:
25 jan. 1884
Gråsten
Marina Tychsen
1774-1846
Marina Tychsen
F:
17 jan. 1774
Tønder
D:
4 feb. 1846
Tønder
Johan Hanquist
1772-1854
Johan Hanquist
F:
1772
G:
3 jun. 1796
Tønder
D:
15 mar. 1854
Tønder
Sophie Hedvig Schmidt
1747-1826
Sophie Hedvig Schmidt
F:
1747
D:
4 sep. 1826
Tønder
Thomas Tychsen
1733-1796
Thomas Tychsen
F:
1733
Tønder
D:
28 nov. 1796
Tønder
Johannes Schmidt
1695-1762
Johannes Schmidt
F:
26 maj 1695
Tønder
D:
26 nov. 1762
Aabenraa
Marina Carstensen
1713-1790
Marina Carstensen
F:
1713
Tønder
G:
Tønder ?
D:
13 jan. 1790
Tønder