Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Anna Thomsen
1694 - 1779 (85 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Göncke Elena Thomsen
1755-1760
Göncke Elena Thomsen
F:
1755
D:
1760
Hans Lytzen Thomsen
1757-1811
Hans Lytzen Thomsen
F:
1757
D:
1811
Husum
Christine Margrethe Hansen
Christine Margrethe Hansen
G:
1807
Ester Thomasdatter
1760-1759
Ester Thomasdatter
F:
1760
D:
1759
Maria Thomasdatter
1761-1762
Maria Thomasdatter
F:
1761
D:
1762
Göncke Lena Thomasdatter
1763-1772
Göncke Lena Thomasdatter
F:
1763
D:
22 sep. 1772
Nicolai Thomsen
1764-1774
Nicolai Thomsen
F:
8 maj 1764
D:
2 feb. 1774
Thomas Thomsen
1767-1793
Thomas Thomsen
F:
28 mar. 1767
D:
8 jul. 1793
Husum
Anna Marie Margrethe Thomasdatter
1768-1774
Anna Marie Margrethe Thomasdatter
F:
15 jun. 1768
D:
19 mar. 1774
Ester Thomasdatter
1770-1773
Ester Thomasdatter
F:
17 nov. 1770
D:
17 jul. 1773
Söncke Thomsen
1772-1782
Söncke Thomsen
F:
7 jan. 1772
D:
SENEST 1782
Anna Margrethe Lytzen
1734-1810
Anna Margrethe Lytzen
F:
2 jul. 1734
D:
12 maj 1810
Husum
Thomas Todsen
ca. 1726-1773
Thomas Todsen
F:
ca. 1726
G:
1754
D:
18 jan. 1773
Aventoft s. (Ringswarf)
Sax Steensen
1730-1795
Sax Steensen
F:
1730
D:
1795
Redlef Christian Lytzen
1741-1741
Redlef Christian Lytzen
F:
1741
D:
1741
Hans Lytzen
1766-
Hans Lytzen
F:
14 sep. 1766
Nienhof
Søn
1767-1767
Søn
F:
15 dec. 1767
Nienhof
D:
15 dec. 1767
Nienhof
NN
-1786
NN
D:
SENEST 1786
NN
-1786
NN
D:
SENEST 1786
NN
-1786
NN
D:
SENEST 1786
Redlef Christian Lytzen
1743-1773
Redlef Christian Lytzen
F:
14 mar. 1743
D:
16 feb. 1773
Marie Margrethe Nisdatter
ca. 1746-1786
Marie Margrethe Nisdatter
F:
ca. 1746
D:
9 sep. 1786
Nienhof
Anna Marie Margrethe Lytzen
1783-
Anna Marie Margrethe Lytzen
F:
15 jul. 1783
Thomas Hoyer Jensen
1771-1846
Thomas Hoyer Jensen
F:
27 maj 1771
Tønder
G:
dec. 1822
D:
13 dec. 1846
Bov
Søncke Lytzen
1745-1819
Søncke Lytzen
F:
27 jul. 1745
Nykirke
D:
7 okt. 1819
Nr. Haksted
Lauretha Petræus
Lauretha Petræus
G:
13 sep. 1782
Tønder
Catharina Jessen
Catharina Jessen
G:
1787
Peter Ludwig Lytzen
1750-1773
Peter Ludwig Lytzen
F:
1750
D:
SEN. 1773
Anna Magdalene Lytzen
1753-1753
Anna Magdalene Lytzen
F:
1753
D:
1753
Maria Carstensen
1713-1782
Maria Carstensen
F:
1713
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
24 maj 1782
Hans Lytzen
1700-1773
Hans Lytzen
F:
1700
G:
23 aug. 1731
D:
14 feb. 1773
Catharina Carstensen
1717-1782
Catharina Carstensen
F:
1717
Møgeltønder s. (ved Åen (V. Anflod))
D:
23 jul. 1782
Humtrup s. (Grelsbüll)
Ebbe Sønnichsen
Anna Catharina Heinsen
1774-1812
Anna Catharina Heinsen
F:
30 okt. 1774
Humtrup s. (Grelsbøl)
D:
1812
København
Christian Wilhelm Satterup
1753-1817
Christian Wilhelm Satterup
F:
5 sep. 1753
Kolding
G:
9 sep. 1801
Christiansfeld
D:
7 dec. 1817
Christiansfeld
Ebbe Heinsen
1747-1815
Ebbe Heinsen
F:
13 feb. 1747
Humtrup s. (Grelsbøl)
D:
6 jan. 1815
Christiansfeld
Anna Cathrine Marie Ebsen
1736-1794
Anna Cathrine Marie Ebsen
F:
1736
Højer s. (Rudbøl)
G:
12 dec. 1772
D:
3 sep. 1794
Grelsbøl
Eduard Martin Achtnich
1821-
Eduard Martin Achtnich
F:
1 jul. 1821
Christiansfeld
Eugen Achtnich
1855-1855
Eugen Achtnich
F:
5 nov. 1855
Christiansfeld
D:
15 nov. 1855
Christiansfeld
Theodor Achtnich
1857-
Theodor Achtnich
F:
10 maj 1857
Christiansfeld
Waldemar Achtnich
1859-
Waldemar Achtnich
F:
7 apr. 1859
Christiansfeld
Bente Antonie Achtnich
1889-
Bente Antonie Achtnich
F:
19 maj 1889
Christiansfeld
Ernst Alfred Hickel
1879-
Ernst Alfred Hickel
F:
29 maj 1879
Sydafrika
G:
29 aug. 1910
Christiansfeld
Marie Emilie Achtnich
1890-
Marie Emilie Achtnich
F:
27 sep. 1890
Christiansfeld
Wilhelm Johannes Petersen
1881-
Wilhelm Johannes Petersen
F:
30 sep. 1881
Christiansfeld
G:
26 nov. 1912
Christiansfeld
Emil Achtnich
1862-
Emil Achtnich
F:
1 feb. 1862
Christiansfeld
Käthe Schmidt
1862-
Käthe Schmidt
F:
9 nov. 1862
G:
18 maj 1887
Christiansfeld
Carl Anton Achtnich
1824-1887
Carl Anton Achtnich
F:
17 feb. 1824
Christiansfeld
D:
20 okt. 1887
Christiansfeld
Bente Catharina Henriette Pasche
1826-1910
Bente Catharina Henriette Pasche
F:
28 okt. 1826
London
G:
9 jan. 1855
Christiansfeld
D:
5 feb. 1910
Christiansfeld
Catharina Marie Heinsen
1797-1871
Catharina Marie Heinsen
F:
4 feb. 1797
Grelsbüll
D:
30 dec. 1871
Christiansfeld
Heinrich Immanuel Achtnich
1792-1858
Heinrich Immanuel Achtnich
F:
9 jun. 1792
Christiansfeld
G:
24 aug. 1820
Christiansfeld
D:
19 feb. 1858
Christiansfeld
Mette Christine Outzen
1774-
Mette Christine Outzen
F:
23 aug. 1774
Brede
G:
15 apr. 1796
Brede
Esther Heinsen
ca. 1794-1836
Esther Heinsen
F:
ca. 1794
Humtrup
D:
23 jun. 1836
Ubjerg s. (Bremsbøl)
Peter Thaysen Dethlefsen
1787-1869
Peter Thaysen Dethlefsen
F:
20 jun. 1787
Ubjerg s. (Bremsbøl)
G:
21 nov. 1817
Ubjerg
D:
10 apr. 1869
Ubjerg s. (Bremsbøl)
Anna Catharina Heinsen
Carsten Redlef Sønnichsen
1786-
Carsten Redlef Sønnichsen
F:
4 okt. 1786
Sdr. Løgum
G:
5 dec. 1806
Sdr. Løgum
Nicolai August Paysen
1834-
Nicolai August Paysen
F:
21 aug. 1834
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Caroline Sophie Margrethe Runge
ca. 1836-
Caroline Sophie Margrethe Runge
F:
ca. 1836
Sønderborg
Cicilie Catharina Paysen
1836-
Cicilie Catharina Paysen
F:
7 mar. 1836
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Anna Christine Heinsen
ca. 1799-
Anna Christine Heinsen
F:
ca. 1799
Humtrup s.
Paul Paysen
ca. 1800-
Paul Paysen
F:
ca. 1800
Peter Heinsen
ca. 1751-1817
Peter Heinsen
F:
ca. 1751
Humtrup s. (Grelsbøl)
D:
13 dec. 1817
Humtrup
Cecilie Catharina Boysen
Peter Heinsen
ca. 1715-1781
Peter Heinsen
F:
ca. 1715
D:
27 aug. 1781
Humtrup s. (Grelsbüll)
Ester Carstensen
1724-1797
Ester Carstensen
F:
1724
Møgeltønder s. (ved Åen (Vester Anflod))
D:
1797
Forældre
Peter Thomsen
1663-1722
Catharina Petræus
1659-1717
Anna Thomsen
1694-1779
Anna Thomsen
F:
28 feb. 1694
Højer s. (Rudbølgård)
D:
18 jun. 1779
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Redlef Carstensen
1682-1727
Redlef Carstensen
F:
19 apr. 1682
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
G:
29 jun. 1712
Møgeltønder
D:
15 aug. 1727
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Johan Heinrich Carl Langheim
1802-1834
Johan Heinrich Carl Langheim
F:
9 aug. 1802
Haderslev
D:
14 dec. 1834
København
Margrethe Elisabeth Langheim
1804-1887
Margrethe Elisabeth Langheim
F:
6 aug. 1804
Haderslev
D:
22 nov. 1887
Casper Conrad Langheim
1806-1864
Casper Conrad Langheim
F:
16 maj 1806
Haderslev
D:
30 sep. 1864
Slesvig
Wilhelmine Marie Lovise Emma von Kochen
1812-
Wilhelmine Marie Lovise Emma von Kochen
F:
1812
Hjembæk
G:
6 jun. 1832
København (Trin.)
Louise Henriette Langheim
1807-1808
Louise Henriette Langheim
F:
9 dec. 1807
Haderslev
D:
10 feb. 1808
Andreas Frederik Langheim
1809-1845
Andreas Frederik Langheim
F:
25 maj 1809
Haderslev
D:
15 jun. 1845
Vitta Sophie Ingerslev
-1843
Vitta Sophie Ingerslev
D:
1 sep. 1843
Catharina Elisabeth Langheim
1811-
Catharina Elisabeth Langheim
F:
24 feb. 1811
Haderslev
Georg Clausen
Carl Heinrich Paul Langheim
1776-1848
Carl Heinrich Paul Langheim
F:
29 jan. 1776
Kiel
D:
18 maj 1848
Haderslev
Catharine Elisabeth Hallensen
1780-1811
Catharine Elisabeth Hallensen
F:
27 dec. 1780
G:
3 okt. 1801
D:
2 mar. 1811
Haderslev
Carl Detlev Langheim
1815-1816
Carl Detlev Langheim
F:
4 dec. 1815
Haderslev
D:
7 jun. 1816
Haderslev
Maren Georgia Lorenzen
1846-
Maren Georgia Lorenzen
F:
5 jun. 1846
Nicolai Lorenzen
1848-1870
Nicolai Lorenzen
F:
26 maj 1848
Sommersted s. (Revsø)
D:
1870
Carl Heinrich Paul Lorenzen
1850-1863
Carl Heinrich Paul Lorenzen
F:
2 feb. 1850
Sommersted s. (Revsø)
D:
3 jun. 1863
Sommersted s. (Revsø)
Louise Metha Lorenzen
1887-
Louise Metha Lorenzen
F:
13 jun. 1887
Frørup
NN Hermann
Nicolai Heinrich Lorenzen
1889-
Nicolai Heinrich Lorenzen
F:
18 jan. 1889
Frørup
Georg Lorenzen
1891-
Georg Lorenzen
F:
7 maj 1891
Frørup
Marie Louise Lorenzen
Sophie Lorenzen
Heinrich Martin Ludwig Lorenzen
1851-
Heinrich Martin Ludwig Lorenzen
F:
26 aug. 1851
Sommersted s. (Revsø)
Meta Dall
Heinrich Fuglsang
1881-1959
Heinrich Fuglsang
F:
25 mar. 1881
Mülheim-Ruhr
D:
13 aug. 1959
Mülheim-Ruhr
Anna Caroline Rudolphi
1883-1950
Anna Caroline Rudolphi
F:
16 aug. 1883
Mülheim-Ruhr
D:
13 okt. 1950
Mülheim-Ruhr
Johanne Caroline Thusnelde Fuglsang
1885-1970
Johanne Caroline Thusnelde Fuglsang
F:
13 okt. 1885
D:
27 jul. 1970
Carl August Rudolphi
1881-1944
Carl August Rudolphi
F:
6 jul. 1881
D:
4 sep. 1944
Berlin
Thusnelde Catharina Lorenzen
1853-1927
Thusnelde Catharina Lorenzen
F:
24 mar. 1853
Sommersted s. (Revsø)
D:
11 jul. 1927
Mülheim-Ruhr
Conrad Johannes Fuglsang
1850-1932
Conrad Johannes Fuglsang
F:
2 okt. 1850
Ødis
D:
9 nov. 1932
Mülheim-Ruhr
Marie Louise Lorenzen
1854-1909
Marie Louise Lorenzen
F:
1 sep. 1854
Sommersted s. (Revsø)
D:
9 dec. 1909
Malente
Carl Wulf Paul Marcus Theophile
1850-1908
Carl Wulf Paul Marcus Theophile
F:
24 apr. 1850
Hohenhof (Plön)
D:
5 aug. 1908
Kiel
Hans Heinrich Bräuning
-1915
Hans Heinrich Bräuning
D:
1915
Friedrich Wilhelm Bräuning
Lilly Hermann
Auguste Hedwig Bräuning
1882-1968
Auguste Hedwig Bräuning
F:
22 mar. 1882
Altona
D:
18 jan. 1968
Mainz
Peter Ernst Arminius Claussen
1876-1961
Peter Ernst Arminius Claussen
F:
6 mar. 1876
Skt. Margarethen
D:
6 dec. 1961
Hamborg
Marie Elisabeth Henriette Bräuning
Massimo Massimim
Elisabeth Bräuning
Ernst Johannes Georg Bräuning
Magdalene Hedwiga Lorenzen
1855-1933
Magdalene Hedwiga Lorenzen
F:
4 dec. 1855
Sommersted s. (Revsø)
D:
13 nov. 1933
Hamborg
August Theodor Gotthold Ernst Bräuning
1847-1919
August Theodor Gotthold Ernst Bräuning
F:
27 nov. 1847
Schwartz, Mecklenburg-Vorpommern
D:
1 nov. 1919
Hamborg
Caspar Christian Julius Lorenzen
1857-1859
Caspar Christian Julius Lorenzen
F:
12 nov. 1857
Sommersted s. (Revsø)
D:
7 jul. 1859
Sommersted s. (Revsø)
Mathilde Louise Lorenzen
1886-
Mathilde Louise Lorenzen
F:
28 maj 1886
Sommersted s. (Revsø)
Claus Edgar Marschal Schrøder
1877-
Claus Edgar Marschal Schrøder
F:
9 okt. 1877
Hamborg
G:
28 sep. 1906
Sommersted
Ursula von Gyldenfeldt
1909-
Ursula von Gyldenfeldt
F:
13 jul. 1909
Hjerndrup s. (Juhlsminde)
Inge von Gyldenfeldt
1910-
Inge von Gyldenfeldt
F:
15 jul. 1910
Hjerndrup s. (Juhlsminde)
Franz Niko von Gyldenfeldt
1913-
Franz Niko von Gyldenfeldt
F:
30 jun. 1913
Hjerndrup s. (Juhlsminde)
Georg Lorenzen von Gyldenfeldt
1918-
Georg Lorenzen von Gyldenfeldt
F:
30 nov. 1918
Hjerndrup s. (Juhlsminde)
Käthe von Gyldenfeldt
1926-
Käthe von Gyldenfeldt
F:
2 jun. 1926
Maria Andrea Lorenzen
1888-
Maria Andrea Lorenzen
F:
22 jan. 1888
Sommersted s. (Revsø)
Franz Wessel von Gyldenfeldt
1875-
Franz Wessel von Gyldenfeldt
F:
16 mar. 1875
G:
15 sep. 1908
Sommersted
Georg Heinrich Andreas Lorenzen
1889-
Georg Heinrich Andreas Lorenzen
F:
1 nov. 1889
Sommersted s. (Revsø)
Martin Georg Alexander Lorenzen
1859-1930
Martin Georg Alexander Lorenzen
F:
2 mar. 1859
Sommersted s. (Revsø)
D:
24 sep. 1930
Sommersted s. (Revsø)
Eliza Magdalene Behrens
1861-
Eliza Magdalene Behrens
F:
18 nov. 1861
Marie Louise Langheim
1816-1876
Marie Louise Langheim
F:
6 nov. 1816
Haderslev
D:
4 maj 1876
Sommersted s. (Revsø)
Nicolai Hinrich Lorenzen
1817-1896
Nicolai Hinrich Lorenzen
F:
23 sep. 1817
Sommersted s. (Revsø)
G:
13 Maj 1845
Haderslev (Doms.)
D:
24 jun. 1896
Sommersted s. (Revsø)
Charlotte Sophie Langheim
1818-1861
Charlotte Sophie Langheim
F:
4 maj 1818
Haderslev
D:
15 jul. 1861
Johan Friederich Hellmers
1809-1889
Johan Friederich Hellmers
F:
10 jun. 1809
D:
19 jun. 1889
Carl Albrecht Detlef Langheim
1820-1849
Carl Albrecht Detlef Langheim
F:
8 maj 1820
Haderslev
D:
4 nov. 1849
Christian Friderich Benedictus Langheim
1822-
Christian Friderich Benedictus Langheim
F:
9 jan. 1822
Haderslev
Karen Marie Ibsen
ca. 1828-
Karen Marie Ibsen
F:
ca. 1828
Jacobine Tusnelda Andrea Henriette Langheim
1824-1855
Jacobine Tusnelda Andrea Henriette Langheim
F:
20 dec. 1824
Haderslev
D:
12 mar. 1855
Przemkov, Polen
Walther Kallenbach
1878-1887
Walther Kallenbach
F:
26 aug. 1878
Oldenburg i Holsten
D:
27 feb. 1887
Oldenburg i Holsten
Reinhard Kallenbach
1879-1967
Reinhard Kallenbach
F:
4 nov. 1879
Oldenburg i Holsten
D:
10 feb. 1967
Hamborg
Frieda Kallenbach
1881-1962
Frieda Kallenbach
F:
17 dec. 1881
Oldenburg i Holsten
D:
24 sep. 1962
Berlin
Ernst Kallenbach
1883-1938
Ernst Kallenbach
F:
15 mar. 1883
Oldenburg i Holsten
D:
19 aug. 1938
Køln
Günther Kallenbach
1885-1946
Günther Kallenbach
F:
3 jan. 1885
Oldenburg i Holsten
D:
15 maj 1946
Mathilde Kallenbach
1890-1918
Mathilde Kallenbach
F:
20 aug. 1890
Oldenburg i Holsten
D:
14 Okt 1918
Potsdam
Catharina Thomasine Tusnelda Behrens
1853-
Catharina Thomasine Tusnelda Behrens
F:
16 jul. 1853
Neumünster
Otto Julius Kallenbach
1850-1922
Otto Julius Kallenbach
F:
9 jan. 1850
Petersdorf
G:
26 jun. 1877
Primkenau i Schlesien
D:
5 aug. 1922
Rostock
Anna Catharina Behrens
1855-1855
Anna Catharina Behrens
F:
1 jul. 1855
D:
18 jul. 1855
Andreas Behrens
1856-1856
Andreas Behrens
F:
20 aug. 1856
D:
3 sep. 1856
Anna Emilie Julie Wilhelmine Behrens
1857-
Anna Emilie Julie Wilhelmine Behrens
F:
8 sep. 1857
Hugo Lachmund
Charlotte Elisabeth Behrens
1859-1859
Charlotte Elisabeth Behrens
F:
18 feb. 1859
D:
7 apr. 1859
Mathilde Charlotte Behrens
1860-
Mathilde Charlotte Behrens
F:
24 feb. 1860
Heinrich Behrmann
Mathilde Louise Lorenzen
1886-
Mathilde Louise Lorenzen
F:
28 maj 1886
Sommersted s. (Revsø)
Claus Edgar Marschal Schrøder
1877-
Claus Edgar Marschal Schrøder
F:
9 okt. 1877
Hamborg
G:
28 sep. 1906
Sommersted
Ursula von Gyldenfeldt
1909-
Ursula von Gyldenfeldt
F:
13 jul. 1909
Hjerndrup s. (Juhlsminde)
Inge von Gyldenfeldt
1910-
Inge von Gyldenfeldt
F:
15 jul. 1910
Hjerndrup s. (Juhlsminde)
Franz Niko von Gyldenfeldt
1913-
Franz Niko von Gyldenfeldt
F:
30 jun. 1913
Hjerndrup s. (Juhlsminde)
Georg Lorenzen von Gyldenfeldt
1918-
Georg Lorenzen von Gyldenfeldt
F:
30 nov. 1918
Hjerndrup s. (Juhlsminde)
Käthe von Gyldenfeldt
1926-
Käthe von Gyldenfeldt
F:
2 jun. 1926
Maria Andrea Lorenzen
1888-
Maria Andrea Lorenzen
F:
22 jan. 1888
Sommersted s. (Revsø)
Franz Wessel von Gyldenfeldt
1875-
Franz Wessel von Gyldenfeldt
F:
16 mar. 1875
G:
15 sep. 1908
Sommersted
Georg Heinrich Andreas Lorenzen
1889-
Georg Heinrich Andreas Lorenzen
F:
1 nov. 1889
Sommersted s. (Revsø)
Eliza Magdalene Behrens
1861-
Eliza Magdalene Behrens
F:
18 nov. 1861
Martin Georg Alexander Lorenzen
1859-1930
Martin Georg Alexander Lorenzen
F:
2 mar. 1859
Sommersted s. (Revsø)
D:
24 sep. 1930
Sommersted s. (Revsø)
Andreas Behrens
1863-
Andreas Behrens
F:
30 jun. 1863
Helene Louise Wilhelmine Behrens
1868-
Helene Louise Wilhelmine Behrens
F:
22 mar. 1868
Gertrud Marie Wilhelmine Behrens
1869-
Gertrud Marie Wilhelmine Behrens
F:
5 nov. 1869
Edle Meta Theodore Behrens
1871-1872
Edle Meta Theodore Behrens
F:
27 sep. 1871
D:
27 mar. 1872
Mathilde Louise Langheim
1826-
Mathilde Louise Langheim
F:
18 jul. 1826
Haderslev
Andreas Behrens
-1885
Andreas Behrens
D:
22 nov. 1885
Lübeck
Karl Henrik Paul Langheim
1857-
Karl Henrik Paul Langheim
F:
25 sep. 1857
Johan Martin Langheim
1860-
Johan Martin Langheim
F:
6 jul. 1860
Ernst Julius Georg Langheim
1828-
Ernst Julius Georg Langheim
F:
14 sep. 1828
Haderslev
NN Gohlmann
Cathrine Birgitte Hoskjær
1792-1852
Cathrine Birgitte Hoskjær
F:
31 mar. 1792
G:
14 okt. 1814
D:
29 maj 1852
Haderslev
Anna Sophie Matthiae
1732-
Anna Sophie Matthiae
F:
1732
Møgeltønder s. (V. Anflod)
Benedict Conrad Hinrich Langheim
1740-1785
Benedict Conrad Hinrich Langheim
F:
29 jun. 1740
Hohenaspe
D:
31 aug. 1785
Kiel
Mathias Jacob Schleiden
-1802
Mathias Jacob Schleiden
D:
1802
Nicolai August Paysen
1834-
Nicolai August Paysen
F:
21 aug. 1834
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Caroline Sophie Margrethe Runge
ca. 1836-
Caroline Sophie Margrethe Runge
F:
ca. 1836
Sønderborg
Cicilie Catharina Paysen
1836-
Cicilie Catharina Paysen
F:
7 mar. 1836
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Paul Paysen
ca. 1800-
Paul Paysen
F:
ca. 1800
Anna Christine Heinsen
ca. 1799-
Anna Christine Heinsen
F:
ca. 1799
Humtrup s.
Johannes Sønnichsen Paysen
1802-1841
Johannes Sønnichsen Paysen
F:
1802
D:
11 jun. 1841
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Niclas Carsten Redlef Adolph
1843-
Niclas Carsten Redlef Adolph
F:
10 apr. 1843
Humtrup s. (Grelsbøl)
August Martin Adolph
1845-
August Martin Adolph
F:
31 okt. 1845
Humtrup s. (Grelsbøl)
Sørine Hinnericka Johannsen
1856-
Sørine Hinnericka Johannsen
F:
26 feb. 1856
G:
14 nov. 1893
Højer
Helene Marie Paysen
ca. 1804-1849
Helene Marie Paysen
F:
ca. 1804
D:
7 dec. 1849
Humtrup s. (Grelsbøl)
Adolph Cornelsen Adolph
ca. 1814-
Adolph Cornelsen Adolph
F:
ca. 1814
Burkal s.
Christine Nicoline Petersen
Andreas Martin Petersen
Mathilde Cecilie Petersen
Carsten Redlef Sønnichsen Petersen
Niclas Siegfried Petersen
Dødfødt søn
Ulrica Augusta Paysen
1808-1847
Ulrica Augusta Paysen
F:
1808
D:
3 sep. 1847
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Peter Petersen
Peter Petersen
G:
12 jan. 1840
Dedsbøl
Hanne Christine Paysen
Nicolai Johann Paysen
ca. 1815-
Nicolai Johann Paysen
F:
ca. 1815
Helene Schmidt-Tychsen
1822-
Helene Schmidt-Tychsen
F:
1822
Hanved s.
Christine Sønnichsen
1777-1822
Christine Sønnichsen
F:
1 sep. 1777
Sdr. Løgum
D:
7 dec. 1822
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Nickels Paysen
ca. 1766-1832
Nickels Paysen
F:
ca. 1766
G:
31 aug. 1798
Sdr. Løgum
D:
1 maj 1832
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Dorothea Margrethe Jessen
1804-1833
Dorothea Margrethe Jessen
F:
1804
D:
20 nov. 1833
Dedsbøl s. (Mariekog)
Ulrica Augusta Jessen
1808-1812
Ulrica Augusta Jessen
F:
20 aug. 1808
Dedsbøl s. (Mariekog)
D:
16 maj 1812
Dedsbøl s. (Mariekog)
Josias Hinrich Jessen
1811-1847
Josias Hinrich Jessen
F:
2 sep. 1811
Dedsbøl s. (Mariekog)
D:
1833/47
Ulrica Augusta Jessen
1815-
Ulrica Augusta Jessen
F:
3 maj 1815
Dedsbøl s. (Mariekog)
Johannes Sønnichsen Jessen
1818-
Johannes Sønnichsen Jessen
F:
10 sep. 1818
Dedsbøl s. (Mariekog)
Anna Ernestine Sønnichsen
1780-1847
Anna Ernestine Sønnichsen
F:
23 jan. 1780
Sdr. Løgum
D:
18 mar. 1847
Mariekog
Boy Jessen
ca. 1777-1833
Boy Jessen
F:
ca. 1777
G:
23 feb. 1804
Sdr. Løgum
D:
23 jan. 1833
Mariekog
Nicolaus Johann Sønnichsen
1783-1798
Nicolaus Johann Sønnichsen
F:
13 apr. 1783
Sdr. Løgum
D:
9 aug. 1798
Sdr. Løgum
Carsten Redlef Sønnichsen
1786-
Carsten Redlef Sønnichsen
F:
4 okt. 1786
Sdr. Løgum
Anna Catharina Heinsen
Anna Catharina Heinsen
G:
5 dec. 1806
Sdr. Løgum
Ulrica Augusta Carstensen
1757-1798
Ulrica Augusta Carstensen
F:
10 sep. 1757
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
10 nov. 1798
Sdr. Løgum
Johannes Sønnichsen
ca. 1747-1803
Johannes Sønnichsen
F:
ca. 1747
D:
22 okt. 1803
Sdr. Løgum
Agathe Cecilie Margrethe Petersen
1869-1888
Agathe Cecilie Margrethe Petersen
F:
6 aug. 1869
Ravsted
D:
29 jan. 1888
Ravsted
Christine Petersen
1871-
Christine Petersen
F:
6 apr. 1871
Ravsted
Petrine Johanne Petersen
1873-1873
Petrine Johanne Petersen
F:
23 Maj 1873
Ravsted
D:
26 jul. 1873
Ravsted
Petrine Johanne Petersen
1874-
Petrine Johanne Petersen
F:
28 jun. 1874
Ravsted
Dødfødt datter
1876-1876
Dødfødt datter
F:
3 jun. 1876
Ravsted
D:
3 jun. 1876
Ravsted
Hans Peter Johannsen Petersen
1877-
Hans Peter Johannsen Petersen
F:
21 sep. 1877
Ravsted
Peter Johannsen Petersen
1878-1878
Peter Johannsen Petersen
F:
5 sep. 1878
Ravsted
D:
25 sep. 1878
Ravsted
Peter Johannsen Petersen
1882-1882
Peter Johannsen Petersen
F:
7 mar. 1882
Ravsted
D:
3 apr. 1882
Ravsted
Carsten Volquardsen Petersen
1842-1908
Carsten Volquardsen Petersen
F:
24 dec. 1842
Ravsted
D:
3 jul. 1908
Ravsted
Anna Marie Margrethe Callesen
1847-1908
Anna Marie Margrethe Callesen
F:
31 okt. 1847
Ravsted
G:
10 nov. 1868
Ravsted
D:
25 jul. 1908
Ravsted
Peter Hansen
1895-
Peter Hansen
F:
13 nov. 1895
Ravsted s. (Fogderup)
Jes Peter Hansen
1898-1899
Jes Peter Hansen
F:
2 aug. 1898
Ravsted s. (Fogderup)
D:
13 feb. 1899
Ravsted s. (Fogderup)
Jes Peter Hansen
1901-
Jes Peter Hansen
F:
2 Okt 1901
Ravsted s. (Fogderup)
Nis Peter Andersen
Marius Andersen
Mette Hansen
1904-
Mette Hansen
F:
16 feb. 1904
Ravsted s. (Fogderup)
Asmus Christian Andersen
1895-
Asmus Christian Andersen
F:
28 sep. 1895
Bjolderup s. (Rebbøl)
G:
20 okt. 1925
Ravsted
Marie Hansen
1906-1906
Marie Hansen
F:
1 feb. 1906
Ravsted s. (Fogderup)
D:
1 mar. 1906
Ravsted s. (Fogderup)
Agathe Petrea Margrethe Petersen
1870-1958
Agathe Petrea Margrethe Petersen
F:
14 sep. 1870
Ravsted s. (Fogderup)
D:
16 maj 1958
Ravsted s. (Fogderup)
Nis Petersen Hansen
1867-1945
Nis Petersen Hansen
F:
25 jan. 1867
Ravsted s. (Fogderup)
G:
10 okt. 1894
Ravsted
D:
9 feb. 1945
Ravsted s. (Fogderup)
Jes Peter Petersen
1845-
Jes Peter Petersen
F:
2 maj 1845
Ravsted
Maria Magdalene Bargum
1849-
Maria Magdalene Bargum
F:
21 aug. 1849
Ravsted s. (Høgsholt)
G:
21 okt. 1868
Ravsted
Agathe Cecilie Margrethe Volquardsen
1820-1870
Agathe Cecilie Margrethe Volquardsen
F:
21 aug. 1820
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
7 jul. 1870
Ravsted
Peter Johannsen Petersen
1796-1865
Peter Johannsen Petersen
F:
24 apr. 1796
Ravsted
G:
19 sep. 1841
Ravsted
D:
29 okt. 1865
Ravsted
Carsten Redlef Volquardsen
1859-1934
Carsten Redlef Volquardsen
F:
6 jun. 1859
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
16 mar. 1934
Tønder
Thomas Sønke Volquardsen
1862-1864
Thomas Sønke Volquardsen
F:
29 jan. 1862
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
10 okt. 1864
Nykirke s. (Grosshallig)
Marine Jensine Volquardsen
1864-
Marine Jensine Volquardsen
F:
1 nov. 1864
Nykirke s. (Grosshallig)
NN Volquardsen
1867-1867
NN Volquardsen
F:
29 maj 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
30 maj 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
Hans Thomas Sønke Volquardsen
1867-
Hans Thomas Sønke Volquardsen
F:
29 maj 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
Anton Amandus Volquardsen
1870-
Anton Amandus Volquardsen
F:
23 feb. 1870
Nykirke s. (Grosshallig)
Hans Redlef Volquardsen
1822-
Hans Redlef Volquardsen
F:
29 dec. 1822
Nykirke s. (Grosshallig)
Marina Elisabeth Hedevig Andersen
1835-
Marina Elisabeth Hedevig Andersen
F:
3 dec. 1835
Tønder
G:
30 jul. 1858
Nykirke
Carsten Volkert Lorentzen
1859-
Carsten Volkert Lorentzen
F:
2 apr. 1859
Læk s. (Sprakebøl)
Thomas Lorentzen
1862-
Thomas Lorentzen
F:
4 okt. 1862
Læk s. (Sprakebøl)
Maria Christine Volquardsen
1825-
Maria Christine Volquardsen
F:
12 apr. 1825
Nykirke s. (Grosshallig)
Mathias Lorentzen
ca. 1820-
Mathias Lorentzen
F:
ca. 1820
G:
24 jun. 1858
Leck
Anna Ernestine Amalie Carstensen
1791-1848
Anna Ernestine Amalie Carstensen
F:
26 nov. 1791
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
27 maj 1848
Nykirke s. (Grosshallig)
Carsten Volquardsen
1795-1857
Carsten Volquardsen
F:
16 maj 1795
Nykirke s. (Grosshallig)
G:
20 nov. 1819
Møgeltønder
D:
28 apr. 1857
Nykirke s. (Grosshallig)
Dødfødt datter
1793-1793
Dødfødt datter
F:
30 jul. 1793
Hjerpsted
D:
30 jul. 1793
Hjerpsted
Hans Carstensen
1826-1826
Hans Carstensen
F:
11 dec. 1826
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
19 dec. 1826
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Dødfødt datter
1828-1828
Dødfødt datter
F:
4 maj 1828
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
4 maj 1828
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Hedewig Marie Carstensen
1829-1908
Hedewig Marie Carstensen
F:
14 apr. 1829
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
1908
Christian Sibbert Feddersen Quitzau
1827-1894
Christian Sibbert Feddersen Quitzau
F:
2 dec. 1827
Højer
G:
7 sep. 1856
D:
19 nov. 1894
Ingeborg Köhne
1909-1996
Ingeborg Köhne
F:
3 sep. 1909
Harburg
D:
10 maj 1996
Buenos Aires, Argentina
Otto Peter Heinrich Söth
1906-1983
Otto Peter Heinrich Söth
F:
9 maj 1906
Rendsborg
G:
29 dec. 1934
Buenos Aires, Argentina
D:
8 okt. 1983
Buenos Aires, Argentina
Heinz Anton Köhne
1911-1995
Heinz Anton Köhne
F:
27 jan. 1911
Celle
D:
16 jul. 1995
Lübeck
Jettine Harms
1917-
Jettine Harms
F:
31 jul. 1917
Klütz, Mecklenburg
G:
6 apr. 1957
Lübeck
Maren Luise Köhne
1918-1923
Maren Luise Köhne
F:
12 maj 1918
Celle
D:
16 mar. 1923
Celle
Hans Uwe Köhne
1926-1946
Hans Uwe Köhne
F:
7 apr. 1926
Celle
D:
4 feb. 1946
Lübeck
Caroline Christiane Thayssen
1883-1968
Caroline Christiane Thayssen
F:
1 mar. 1883
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
11 sep. 1968
Lübeck
Friedrich Wilhelm Karl Heinrich Köhne
1873-1948
Friedrich Wilhelm Karl Heinrich Köhne
F:
2 okt. 1873
Bommelsen (Tyskland)
G:
7 okt. 1908
Tønder
D:
31 jan. 1948
Lübeck
Frederika Maria Thayssen
1885-1931
Frederika Maria Thayssen
F:
6 jan. 1885
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
17 jun. 1931
Wyk (Föhr)
Ingeborg Caroline Thayssen
1886-1886
Ingeborg Caroline Thayssen
F:
24 mar. 1886
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
29 mar. 1886
Aventoft s. (Mettenwarf)
Luise Caroline Thayssen
1887-1946
Luise Caroline Thayssen
F:
23 aug. 1887
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
11 sep. 1946
Flensborg
Gustav Adolph Thamsen
1882-
Gustav Adolph Thamsen
F:
5 jul. 1882
Wyk (Föhr)
G:
28 sep. 1909
Tønder
Magda Wilhelmine Thayssen
1889-1911
Magda Wilhelmine Thayssen
F:
22 mar. 1889
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
9 dec. 1911
Kiel
Anna Wilhelmine Thayssen
1891-1910
Anna Wilhelmine Thayssen
F:
15 apr. 1891
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
29 apr. 1910
Tønder s. (Nieholm)
Ingeborg Carstensen
1863-1931
Ingeborg Carstensen
F:
8 jul. 1863
Møgeltønder s. (Ved Aaen)
D:
18 aug. 1931
Tønder
Anton William Thayssen
1854-1922
Anton William Thayssen
F:
9 mar. 1854
Aventoft s. (Mettenwarf)
G:
12 okt. 1881
Møgeltønder k.
D:
16 sep. 1922
Tønder
Frederik Andersen Carstensen
1865-1884
Frederik Andersen Carstensen
F:
17 aug. 1865
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
21 jul. 1884
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Christiane Marie Carstensen
1867-1875
Christiane Marie Carstensen
F:
14 jun. 1867
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
15 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Maren Carstensen
NN Quincke
Inge Carstensen
NN
Christel Carstensen
Hans Beck
Ida Carstensen
NN Hansen
Peter Marcussen Carstensen
1869-
Peter Marcussen Carstensen
F:
28 sep. 1869
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Anna Dethlefsen
Mommine Christine Carstensen
1872-
Mommine Christine Carstensen
F:
29 feb. 1872
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marcus Hansen Holt
1866-
Marcus Hansen Holt
F:
30 dec. 1866
Sdr. Løgum s.
G:
17 okt. 1892
Møgeltønder (hjemme)
Hans Carstensen
1901-1910
Hans Carstensen
F:
9 aug. 1901
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
12 jun. 1910
Møgeltønder s. (Brink)
Friedrich Julius Carstensen
1902-1943
Friedrich Julius Carstensen
F:
26 nov. 1902
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
1943
Rusland
Anne Strogalski
1902-
Anne Strogalski
F:
29 jul. 1902
G:
29 jun. 1935
Hamborg
Maren Julie Carstensen
1904-1908
Maren Julie Carstensen
F:
28 aug. 1904
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
31 okt. 1908
Møgeltønder s. (Brink)
Redlef Carstensen
Helene Andresen
Hans Werner Carstensen
Christine Carstensen
Christian Mathiae Carstensen
1917-1941
Christian Mathiae Carstensen
F:
6 jun. 1917
Møgeltønder s. (Brink)
D:
20 nov. 1941
Rusland
Hans Redlef Carstensen
1874-1938
Hans Redlef Carstensen
F:
16 jul. 1874
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
14 dec. 1938
Tønder (Tønder sygehus)
Lene Christine Sønnichsen
1879-1964
Lene Christine Sønnichsen
F:
14 okt. 1879
Tønder (Hestholm)
G:
14 sep. 1900
Tønder k.
D:
23 apr. 1964
Tønder (Tønder sygehus)
Dødfødt datter
1910-1910
Dødfødt datter
F:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld
Hans Carstensen
1911-2003
Hans Carstensen
F:
6 jun. 1911
Kiel
D:
20 jun. 2003
Tønder
Cathrine
Inge Luise Ohlsen
1933-
Inge Luise Ohlsen
F:
6 dec. 1933
Tønder (sygehuset)
Paul Dethlefsen
1929-
Paul Dethlefsen
F:
15 aug. 1929
Aventoft
Jane Christine Carstensen
1913-
Jane Christine Carstensen
F:
21 mar. 1913
Tønder (sygehuset)
Erich Christian Ohlsen
1903-1965
Erich Christian Ohlsen
F:
20 nov. 1903
Højer
G:
11 dec. 1932
Møgeltønder
D:
24 apr. 1965
NN Paulsen
NN Paulsen
G:
1947
Maren Carstensen
1916-1996
Maren Carstensen
F:
24 okt. 1916
Flensborg
D:
5 jun. 1996
Hans Fedder Hindrichsen
1904-1988
Hans Fedder Hindrichsen
F:
22 maj 1904
Højer
G:
25 apr. 1937
Møgeltønder k.
D:
12 okt. 1988
Johann Ludolf Outzen Carstensen
1918-1999
Johann Ludolf Outzen Carstensen
F:
4 dec. 1918
Tønder (sygehuset)
D:
17 jan. 1999
Højer
Friedrich Andersen Carstensen
Christian Matthiae Carstensen
1876-1949
Christian Matthiae Carstensen
F:
2 aug. 1876
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
20 sep. 1949
Tønder
Louise Petrea Outzen
1883-1966
Louise Petrea Outzen
F:
13 sep. 1883
Højst s. (Adelvad)
G:
1 apr. 1909
Tønder
D:
15 sep. 1966
Tønder
Christiane Marie Carstensen
1879-1879
Christiane Marie Carstensen
F:
2 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
12 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marie Carstensen
1881-1931
Marie Carstensen
F:
1 mar. 1881
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
25 aug. 1931
Tønder (sygehuset)
Johannes Julius Thorlichen
1876-
Johannes Julius Thorlichen
F:
14 aug. 1876
Quarnholt
G:
28 jul. 1905
Møgeltønder k.
Hans Carstensen
1831-1907
Hans Carstensen
F:
31 jan. 1831
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
4 dec. 1907
Tønder
Maren Marcussen
1840-1926
Maren Marcussen
F:
14 dec. 1840
Braderup
G:
28 mar. 1862
D:
9 nov. 1926
Tønder
Momme Andersen
1862-1920
Momme Andersen
F:
11 feb. 1862
D:
24 nov. 1920
Helene Sibbers
1860-1930
Helene Sibbers
F:
20 jan. 1860
G:
19 mar. 1897
D:
27 dec. 1930
Ingeborg Andersen
1863-
Ingeborg Andersen
F:
22 dec. 1863
Marie Andersen
1865-
Marie Andersen
F:
5 okt. 1865
Peter Johan Christian Matthiesen
1860-1941
Peter Johan Christian Matthiesen
F:
29 okt. 1860
G:
20 okt. 1886
D:
23 jul. 1941
Friedericke Agathe Andersen
1867-1946
Friedericke Agathe Andersen
F:
20 jul. 1867
D:
SEN. 1946
Maria Catharina Carstensen
1833-1895
Maria Catharina Carstensen
F:
24 jan. 1833
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
7 maj 1895
Casparus Andersen
1832-1901
Casparus Andersen
F:
17 feb. 1832
G:
3 apr. 1861
Møgeltønder k.
D:
4 feb. 1901
Momme Andersen Carstensen
1834-1838
Momme Andersen Carstensen
F:
22 okt. 1834
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
31 jul. 1838
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Friederich Andersen Carstensen
1872-
Friederich Andersen Carstensen
F:
24 jun. 1872
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Dorothea Knudsen
1881-
Dorothea Knudsen
F:
7 mar. 1881
Højer
G:
22 aug. 1902
Højer
Waldemar (Walli) Ohlsen
1902-1967
Waldemar (Walli) Ohlsen
F:
30 jul. 1902
Højer
D:
20 sep. 1967
Rhodos, Grækenland
Ina Roll
1905-1986
Ina Roll
F:
28 feb. 1905
Højer
G:
10 apr. 1929
D:
10 jul. 1986
Inge Luise Ohlsen
1933-
Inge Luise Ohlsen
F:
6 dec. 1933
Tønder (sygehuset)
Paul Dethlefsen
1929-
Paul Dethlefsen
F:
15 aug. 1929
Aventoft
Erich Christian Ohlsen
1903-1965
Erich Christian Ohlsen
F:
20 nov. 1903
Højer
D:
24 apr. 1965
Jane Christine Carstensen
1913-
Jane Christine Carstensen
F:
21 mar. 1913
Tønder (sygehuset)
G:
11 dec. 1932
Møgeltønder
Ingeborg Emma Ida Carstensen
1873-1954
Ingeborg Emma Ida Carstensen
F:
2 jul. 1873
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
9 sep. 1954
Christian Anton Ohlsen
1872-1913
Christian Anton Ohlsen
F:
3 feb. 1872
Højer
G:
1900
D:
9 jun. 1913
Højer
Waldemar Werner Carstensen
1874-
Waldemar Werner Carstensen
F:
31 okt. 1874
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Georgine Wacker
Magdalena Bertha Marie Carstensen
1875-1875
Magdalena Bertha Marie Carstensen
F:
4 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
27 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Friederich Andersen Carstensen
1836-1883
Friederich Andersen Carstensen
F:
31 okt. 1836
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
31 okt. 1883
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Magdalene Constance Collestine Wenck
1849-1875
Magdalene Constance Collestine Wenck
F:
15 jan. 1849
Kappeln
G:
1870
D:
7 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Hermann Theodor Carstensen
1883-
Hermann Theodor Carstensen
F:
22 aug. 1883
Møgeltønder s. (V. Anflod)
Helene Diedrichsen
-1920
Helene Diedrichsen
F:
Flensborg
D:
1920
Momme Andersen Carstensen
1839-1859
Momme Andersen Carstensen
F:
2 jun. 1839
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
25 jun. 1859
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Ida Agathe Carstensen
1841-1890
Ida Agathe Carstensen
F:
19 maj 1841
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
12 feb. 1890
Flensborg
Friedrich Andersen Carstensen
1794-1863
Friedrich Andersen Carstensen
F:
15 jun. 1794
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
13 okt. 1863
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Ingeborg von Andersen
1808-1875
Ingeborg von Andersen
F:
9 apr. 1808
Sdr. Løgum
G:
8 apr. 1826
Møgeltønder
D:
26 aug. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Anna Catharina Carstensen
1796-1867
Anna Catharina Carstensen
F:
28 aug. 1796
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
19 dec. 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
Hans Carstensen
1759-1798
Hans Carstensen
F:
23 dec. 1759
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
26 feb. 1798
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Maria Boysen
1772-1840
Maria Boysen
F:
20 apr. 1772
Hostrup s. (Solderup)
G:
18 feb. 1791
Møgeltønder
D:
12 maj 1840
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Christian Matthiae Carstensen
1763-1763
Christian Matthiae Carstensen
F:
28 jan. 1763
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
3 maj 1763
Møgeltønder
Friedrich Adolf Clasen
1864-1929
Friedrich Adolf Clasen
F:
28 maj 1864
Tensbüttel ved Albersdorf
D:
TIDL. 1929
Johanna Barbara Carstensen
1832-
Johanna Barbara Carstensen
F:
1 jan. 1832
Tønder
Johann Georg Clasen
1832-1898
Johann Georg Clasen
F:
17 dec. 1832
Gl. Haderslev s.
G:
20 apr. 1856
Tønder
D:
TIDL. 1898
Magdalena Maria Carstensen
1864-1868
Magdalena Maria Carstensen
F:
26 jul. 1864
Tønder
D:
21 sep. 1868
Tønder
Johannes Redlef Carstensen
1866-
Johannes Redlef Carstensen
F:
20 jul. 1866
Tønder
Anne Margrethe Carstensen
1868-
Anne Margrethe Carstensen
F:
22 jan. 1868
Tønder
Johann Heinrich Friedrich C. von Leesen
1860-
Johann Heinrich Friedrich C. von Leesen
F:
18 dec. 1860
G:
14 aug. 1895
Tønder
Johann Adolph Friedrich Ludwig Carstensen
1870-
Johann Adolph Friedrich Ludwig Carstensen
F:
21 nov. 1870
Tønder
Christian Matthiae Carstensen
1872-
Christian Matthiae Carstensen
F:
1 okt. 1872
Tønder
Christian Mathiae Carstensen
1834-1915
Christian Mathiae Carstensen
F:
14 jan. 1834
Tønder
D:
13 nov. 1915
Tønder (Østergade 8)
Anna Christina (Catharina) Hansen
1832-før 1915
Anna Christina (Catharina) Hansen
F:
2 maj 1832
Tønder
G:
24 maj 1863
D:
før 1915
Christina Carstensen
1836-1922
Christina Carstensen
F:
8 jan. 1836
Tønder
D:
6 feb. 1922
Nicolai Boas
1824-1900
Nicolai Boas
F:
5 nov. 1824
D:
10 apr. 1900
Anna Margrethe Elisabeth Johannsen
1864-
Anna Margrethe Elisabeth Johannsen
F:
21 apr. 1864
Johannes Redlef Johannsen
1866-
Johannes Redlef Johannsen
F:
18 mar. 1866
Margaretha Nicoline Carstensen
1839-
Margaretha Nicoline Carstensen
F:
20 aug. 1839
Tønder
Janne Hinrich Johannsen
ca. 1840-
Janne Hinrich Johannsen
F:
ca. 1840
G:
29 jun. 1862
Johannes Carstensen
1845-
Johannes Carstensen
F:
31 jan. 1845
Tønder
Johannes Redlef Carstensen
1802-1867
Johannes Redlef Carstensen
F:
28 feb. 1802
Tønder
D:
30 jun. 1867
Tønder
Anna Margaretha Sibbers
1804-1870
Anna Margaretha Sibbers
F:
7 apr. 1804
Hostrup s. (Bimpel)
G:
24 okt. 1829
Tønder
D:
3 nov. 1870
Tønder
Christian Matthiae Carstensen
1766-1837
Christian Matthiae Carstensen
F:
21 jan. 1766
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
14 apr. 1837
Møgeltønder
Johanna Bendixen
1768-1802
Johanna Bendixen
F:
8 jun. 1768
Tønder
G:
14 jul. 1797
Tønder
D:
12 mar. 1802
Tønder
Christian Julius Hansen
1833-1862
Christian Julius Hansen
F:
27 nov. 1833
København
D:
8 okt. 1862
Carl Eduard Martin Hansen
1835-1865
Carl Eduard Martin Hansen
F:
9 dec. 1835
København
D:
6 okt. 1865
Haderslev
Anna Johanne Carstensen
1803-1837
Anna Johanne Carstensen
F:
22 okt. 1803
Tønder
D:
1837
Claus Hansen
-1879
Claus Hansen
G:
1832
København ?
D:
29 dec. 1879
København?
Jørgen Frederik Carstensen
1871-
Jørgen Frederik Carstensen
F:
19 jan. 1871
Venø
Frederikke Petersen
1870-1917
Frederikke Petersen
F:
28 okt. 1870
Gyllingnæs
G:
15 jul. 1897
D:
22 jun. 1917
Maribo
Thomas Hvalsø Carstensen
1875-
Thomas Hvalsø Carstensen
F:
27 mar. 1875
Christian Matthæus Carstensen
1839-
Christian Matthæus Carstensen
F:
28 jun. 1839
Christiansø
Sarah Elisabeth Thomsen
1841-1894
Sarah Elisabeth Thomsen
F:
19 okt. 1841
Gamtofte
G:
22 jan. 1870
Assens
D:
18 mar. 1894
Henriette Christiane Arine Thaarup
1864-
Henriette Christiane Arine Thaarup
F:
23 dec. 1864
G:
19 apr. 1895
Adam Theodor Thomsen
1876-
Adam Theodor Thomsen
F:
19 feb. 1876
Bredsten s. (Ollerup Mark)
Susanne Konstance Thomsen
1878-
Susanne Konstance Thomsen
F:
27 mar. 1878
Bredsten s. (Ollerup)
Christine Marie Carstensen
1840-1909
Christine Marie Carstensen
F:
4 sep. 1840
Christiansø
D:
10 jan. 1909
Sakskøbing s. (Rodsnæs Avlsgård)
Christian Schmidt Thomsen
1834-1907
Christian Schmidt Thomsen
F:
9 feb. 1834
Allested
G:
30 jul. 1874
D:
1 jul. 1907
Vejle (sygehuset)
Joakim Christopher Carstensen
1843-
Joakim Christopher Carstensen
F:
13 maj 1843
Per Falkenberg
1946-2016
Per Falkenberg
F:
1 mar. 1946
D:
14 aug. 2016
Benedicte Riis-Carstensen
1920-2005
Benedicte Riis-Carstensen
F:
28 jan. 1920
København
D:
22 nov. 2005
Toksværd
Jørgen Falkenberg
1912-
Jørgen Falkenberg
F:
19 Okt 1912
Andreas Christian Riis-Carstensen
Lise Marianne Trock
1927-2019
Lise Marianne Trock
F:
18 jul. 1927
Shanghai
D:
19 nov. 2019
Mona Riis-Carstensen
Jon baron Bille Brahe
1918-1997
Jon baron Bille Brahe
F:
17 nov. 1918
København
D:
31 Okt 1997
Holger Ove Vilhelm Tryde
1919-
Holger Ove Vilhelm Tryde
F:
20 nov. 1919
København (Trinitatis s.)
Jørgen H. Lassen
1918-
Jørgen H. Lassen
F:
5 aug. 1918
Eigil Riis-Carstensen
1892-
Eigil Riis-Carstensen
F:
16 jul. 1892
Helsingør
Astri Meyer
1895-
Astri Meyer
F:
19 aug. 1895
G:
2 Okt 1918
Kristiania
Louis Carstens
1921-1991
Louis Carstens
F:
25 feb. 1921
D:
16 nov. 1991
Nivå
Inge Carstens
1923-2013
Inge Carstens
F:
4 apr. 1923
København
D:
24 apr. 2013
Næstved
Jørgen Holt
1920-1987
Jørgen Holt
F:
23 nov. 1920
G:
17 jun. 1945
København (Frihavns s.)
D:
13 apr. 1987
Agnes Riis-Carstensen
1895-1980
Agnes Riis-Carstensen
F:
20 jan. 1895
Hornbæk
D:
21 nov. 1980
Valdemar Ludvig Maximillian Carstens, kaldet Louis Carstens
1887-1979
Valdemar Ludvig Maximillian Carstens, kaldet Louis Carstens
F:
10 mar. 1887
Svendborg
G:
12 Maj 1920
D:
1 apr. 1979
København
Erik Riis-Carstensen
1897-1972
Erik Riis-Carstensen
F:
10 feb. 1897
Helsingør
D:
1972
Marie Kluczycki
1902-
Marie Kluczycki
F:
9 dec. 1902
Bay City, Michigan, USA
Andreas Christian Riis Carstensen
1845-1906
Andreas Christian Riis Carstensen
F:
10 nov. 1845
D:
5 maj 1906
Helsingør
Ida Cathrine Lucie Müller
1865-1950
Ida Cathrine Lucie Müller
F:
28 maj 1865
G:
9 sep. 1890
D:
1950
Helsingør
Johanne Frederikke Carstensen
1848-1856
Johanne Frederikke Carstensen
F:
30 aug. 1848
D:
27 jan. 1856
Jørgen Frederik Carstensen
1805-1856
Jørgen Frederik Carstensen
F:
2 nov. 1805
Tønder
D:
12 feb. 1856
Theodora Cathrine Holm
1813-1877
Theodora Cathrine Holm
F:
11 jun. 1813
Møgeltønder
G:
1837
D:
12 apr. 1877
Anna Johanna Christine Maria Hansen
1840-
Anna Johanna Christine Maria Hansen
F:
26 aug. 1840
Haderslev
Ida Claudine Kier
1867-
Ida Claudine Kier
F:
7 sep. 1867
Øster Løgum
D:
Schlesien
Maria Angelika Kier
1869-1871
Maria Angelika Kier
F:
6 sep. 1869
Øster Løgum
D:
24 dec. 1871
Øster Løgum
Carl Hansen Kier
1871-1871
Carl Hansen Kier
F:
22 apr. 1871
Øster Løgum
D:
23 apr. 1871
Øster Løgum
Johanne Ernestine Kier
1872-1874
Johanne Ernestine Kier
F:
26 mar. 1872
Øster Løgum
D:
23 maj 1874
Øster Løgum
Johanne Friederikke Kier
1873-
Johanne Friederikke Kier
F:
27 jul. 1873
Øster Løgum
Johannes Martens
1860-
Johannes Martens
F:
25 aug. 1860
Christiansfeld
G:
29 mar. 1898
Tønder
Marie Antoinette Kier
1874-
Marie Antoinette Kier
F:
21 dec. 1874
Øster Løgum
Johanna Andrea Kier
1876-
Johanna Andrea Kier
F:
1 apr. 1876
Øster Løgum
Carl August Otto Nielsen
1871-
Carl August Otto Nielsen
F:
9 okt. 1871
Bleckendorf
G:
2 feb. 1897
Tønder
Ernestine Ottilie Kier
1879-
Ernestine Ottilie Kier
F:
15 feb. 1879
Øster Løgum
Hans Ferdinand Ludwig Clausen
1878-
Hans Ferdinand Ludwig Clausen
F:
6 jul. 1878
Pinnebergerdorf
G:
1 okt. 1903
Tønder
Andrea Kier
1881-1882
Andrea Kier
F:
21 sep. 1881
Øster Løgum
D:
30 maj 1882
Øster Løgum
Meta Sofie Andrea Laurentia Hansen
1842-
Meta Sofie Andrea Laurentia Hansen
F:
27 jun. 1842
Haderslev
Peter Osvald Kier
1838-1914
Peter Osvald Kier
F:
7 feb. 1838
Haderslev
G:
3 okt. 1865
D:
18 sep. 1914
Flensborg
Ida Amalie Hansen
1845-
Ida Amalie Hansen
F:
16 okt. 1845
Haderslev
Ida Amalia Carstensen
1808-
Ida Amalia Carstensen
F:
14 jun. 1808
Tønder
Claus Hansen
-1879
Claus Hansen
G:
17 maj 1839
København ?
D:
29 dec. 1879
København?
Christian Matthiae Riis
1846-1891
Christian Matthiae Riis
F:
15 jun. 1846
Burkal
D:
13 mar. 1891
Ovidia Eleonora Hoffmann
1846-
Ovidia Eleonora Hoffmann
F:
30 jun. 1846
Byrum s. (Østergård)
G:
10 jun. 1881
Meta Christine Jacobsen
1873-
Meta Christine Jacobsen
F:
21 jul. 1873
Jacob Christian Jacobsen
1875-
Jacob Christian Jacobsen
F:
24 jul. 1875
Anna Magdalene Jacobsen
1877-
Anna Magdalene Jacobsen
F:
9 mar. 1877
Ernst Valdemar Jacobsen
1878-
Ernst Valdemar Jacobsen
F:
3 okt. 1878
Marie Jacobsen
1880-
Marie Jacobsen
F:
10 nov. 1880
Theodora Sofie Jacobsen
1882-
Theodora Sofie Jacobsen
F:
26 dec. 1882
Peter Jacobsen
1888-
Peter Jacobsen
F:
21 jan. 1888
Anna Helene Jensine Riis
1848-
Anna Helene Jensine Riis
F:
7 aug. 1848
Burkal
Lorenz Peter Jacobsen
1828-
Lorenz Peter Jacobsen
F:
1 nov. 1828
G:
7 aug. 1872
Christine Marie Riis
1877-
Christine Marie Riis
F:
22 okt. 1877
Løsning s. (Stubberup)
Marie Riis
1881-1889
Marie Riis
F:
30 maj 1881
Løsning s. (Stubberup)
D:
19 nov. 1889
Løsning s. (Stubberup)
Meta Sofie Riis
1890-
Meta Sofie Riis
F:
14 sep. 1890
Løsning s. (Stubberup)
Anna Katrine Riis
1891-
Anna Katrine Riis
F:
11 okt. 1891
Løsning s. (Stubberup)
Christian Johan Riis
1893-
Christian Johan Riis
F:
7 feb. 1893
Løsning s. (Stubberup)
Theodor Anton Emil Riis
1850-
Theodor Anton Emil Riis
F:
1 dec. 1850
Aabenraa
Catharina Margrethe Petersen
1852-
Catharina Margrethe Petersen
F:
2 sep. 1852
G:
18 okt. 1876
Aage Petersen
1887-
Aage Petersen
F:
6 jul. 1887
Christiane Petersen
1889-
Christiane Petersen
F:
11 jul. 1889
Meta Petersen
1890-
Meta Petersen
F:
28 mar. 1890
Christian Riis Petersen
1891-
Christian Riis Petersen
F:
9 nov. 1891
Hans Peter Petersen
1894-
Hans Peter Petersen
F:
26 jul. 1894
Maria Christine Riis
1853-
Maria Christine Riis
F:
5 feb. 1853
Aabenraa
Claus Clausen Petersen
1848-
Claus Clausen Petersen
F:
31 dec. 1848
G:
22 feb. 1876
Mette Christine Carstensen
1813-1896
Mette Christine Carstensen
F:
22 mar. 1813
Tønder
D:
dec. 1896
Detlev Christian Johan Arend Riis
1819-1908
Detlev Christian Johan Arend Riis
F:
23 dec. 1819
Toftlund s. (Rømet)
G:
8 aug. 1845
D:
29 jun. 1908
Svendborg (Skt. Jørgens s.)
Christine Marie Riis
1784-1838
Christine Marie Riis
F:
12 apr. 1784
Daler
G:
10 dec. 1802
Daler
D:
8 feb. 1838
Møgeltønder
Maria Carstensen
1792-1792
Maria Carstensen
F:
25 jun. 1792
Hjerpsted
D:
25 aug. 1792
Hjerpsted
Fedder Matthiesen
1842-1887
Fedder Matthiesen
F:
25 jun. 1842
Randerup
D:
25 apr. 1887
Mjolden s. (Ottersbøl)
Caroline Jacobsen
1845-1927
Caroline Jacobsen
F:
9 sep. 1845
Brede
G:
25 apr. 1887
Mjolden
D:
10 aug. 1927
Mjolden s. (Ottersbøl)
Bendix Heseler Matthiesen
1907-
Bendix Heseler Matthiesen
F:
30 jul. 1907
Randerup s. (Lunde)
Peter Hansen Matthiesen
1908-1973
Peter Hansen Matthiesen
F:
17 aug. 1908
Randerup
D:
26 feb. 1973
Døstrup s. (Vinum)
Marie Kjestine Simonsen
1914-
Marie Kjestine Simonsen
F:
20 nov. 1914
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anne Marie Vilhelmine Matthiesen
1909-
Anne Marie Vilhelmine Matthiesen
F:
26 nov. 1909
Randerup s. (Lunde)
Albert Matthiesen
1914-
Albert Matthiesen
F:
10 apr. 1914
Randerup s. (Lunde)
Minna Hørløck Matthiesen
Christian Matthiesen
1877-1962
Christian Matthiesen
F:
7 jul. 1877
Randerup
D:
3 jul. 1962
Randerup s. (Lunde)
Margrethe Magdalene Hansen
1880-1962
Margrethe Magdalene Hansen
F:
17 mar. 1880
G:
26 okt. 1906
Randerup
D:
7 jul. 1962
Anne Elisabeth Matthiesen
Bendix Heseler Matthiesen
Vilhelm Christian Matthiesen
1883-1950
Vilhelm Christian Matthiesen
F:
26 jun. 1883
Randerup
D:
12 apr. 1950
Randerup
Petrea Matthiesen
1895-1970
Petrea Matthiesen
F:
22 sep. 1895
Randerup
D:
26 aug. 1970
Randerup
Bendix Heseler Matthiesen
1843-1908
Bendix Heseler Matthiesen
F:
25 dec. 1843
Randerup
D:
10 jun. 1908
Randerup s. (Lunde)
Anne Marie Vilhelmine Hansen
1853-1888
Anne Marie Vilhelmine Hansen
F:
19 apr. 1853
Randerup s. (Lunde)
G:
21 okt. 1876
Randerup
D:
15 aug. 1888
Randerup s. (Lunde)
Jørgen Friedrich Matthiesen
1845-
Jørgen Friedrich Matthiesen
F:
20 okt. 1845
Randerup
Boy Matthiesen
1847-
Boy Matthiesen
F:
22 sep. 1847
Randerup
Christian Mathiesen
1898-
Christian Mathiesen
F:
26 apr. 1898
Brede s. (Vældgård)
Meta Kjestine Korsgaard
1901-
Meta Kjestine Korsgaard
F:
15 jun. 1901
Skærbæk
G:
28 apr. 1926
Brede
Christian Aabling Mathiesen
1899-
Christian Aabling Mathiesen
F:
26 sep. 1899
Brede s. (Vældgård)
Sophie Marie Nielsen
1901-
Sophie Marie Nielsen
F:
9 feb. 1901
G:
29 nov. 1924
Brede
Margrethe Christine Mathiesen
1901-
Margrethe Christine Mathiesen
F:
15 jul. 1901
Brede s. (Vældgård)
Fedder Mathiesen
1905-
Fedder Mathiesen
F:
9 apr. 1905
Brede s. (Vældgård)
Wilhelmine Kjær
1909-
Wilhelmine Kjær
F:
16 okt. 1909
Brede s. (Harris)
G:
28 mar. 1930
Brede
Adolph Amandus Mathiesen
1849-1905
Adolph Amandus Mathiesen
F:
28 nov. 1849
Randerup
D:
8 aug. 1905
Brede s. (Vældgård)
Johanne Marie Aabling
1876-
Johanne Marie Aabling
F:
7 jul. 1876
Døstrup
G:
22 maj 1897
Brede
Wilhelm Matthiesen
1851-
Wilhelm Matthiesen
F:
5 aug. 1851
Randerup
Christian Matthiesen
1898-1931
Christian Matthiesen
F:
1 jun. 1898
Randerup
D:
7 aug. 1931
Tønder (sygehuset)
Dødfødt datter
1899-1899
Dødfødt datter
F:
feb. 1899
Randerup
D:
feb. 1899
Randerup
Nimine Matthiesen
1900-1900
Nimine Matthiesen
F:
12 feb. 1900
Randerup
D:
10 sep. 1900
Randerup
Nimine Matthiesen
1901-1985
Nimine Matthiesen
F:
8 maj 1901
Randerup
D:
2 jan. 1985
Virum
Christiane Margrethe Matthiesen
1902-1902
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
4 aug. 1902
Randerup
D:
14 dec. 1902
Randerup
Peter Hansen Matthiesen
1908-
Peter Hansen Matthiesen
F:
28 mar. 1908
Randerup
Anton Matthiesen
1853-1918
Anton Matthiesen
F:
2 nov. 1853
Randerup
D:
21 mar. 1918
Neumünster
Anne Marie Hansen
1873-1957
Anne Marie Hansen
F:
8 jun. 1873
Døstrup
G:
14 jun. 1898
Randerup
D:
9 jul. 1957
København (Kingo) (Haraldsgade 39, 2.)
Anna Amalie Matthiesen
1855-
Anna Amalie Matthiesen
F:
13 dec. 1855
Randerup
Bothilde Christine Margrethe Matthiesen
1859-1864
Bothilde Christine Margrethe Matthiesen
F:
16 jul. 1859
Randerup
D:
2 dec. 1864
Randerup
Ane Hansen
1892-
Ane Hansen
F:
11 mar. 1892
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Mathiesen
1890-
Peter Mathiesen
F:
28 jan. 1890
Bjolderup s. (Raved)
Christiane Margrethe Jensen
1921-1995
Christiane Margrethe Jensen
F:
14 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
5 aug. 1995
Ribe
Frederik Nicolaisen
1904-1964
Frederik Nicolaisen
F:
10 dec. 1904
Hørup s. (Høruphav)
G:
10 aug. 1961
Rønne
D:
23 jul. 1964
Ballum s. (Vesterende)
Anna Marie Jensen
1921-1993
Anna Marie Jensen
F:
15 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
10 dec. 1993
Ribe
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
G:
9 dec. 1949
Ballum
Hans Thomsen Jensen
Knud Hansen Jensen
1927-1995
Knud Hansen Jensen
F:
27 jun. 1927
Husum-Ballum
D:
8 sep. 1995
Hansine Thomsen
1930-2007
Hansine Thomsen
F:
13 okt. 1930
Østerende-Ballum
G:
21 maj 1954
D:
11 feb. 2007
Sønderborg (hospital)
Christiane Margrethe Hansen
1893-1970
Christiane Margrethe Hansen
F:
24 aug. 1893
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
12 okt. 1970
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvert Beier Jensen
1893-1958
Ingvert Beier Jensen
F:
10 maj 1893
Ballum s. (Husum)
G:
7 okt. 1920
Ballum
D:
13 aug. 1958
Ballum s. (Husum-Ballum)
Dødfødt søn
1898-1898
Dødfødt søn
F:
15 mar. 1898
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 mar. 1898
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1901-1901
Dødfødt søn
F:
14 okt. 1901
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
14 okt. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Christiane Margrethe Matthiesen
1861-1939
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
7 okt. 1861
Randerup
D:
1939
Ingvard Hansen
1858-1928
Ingvard Hansen
F:
25 okt. 1858
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
26 sep. 1890
Ballum
D:
21 mar. 1928
Skærbæk
Poul Møller Matthiesen
1921-
Poul Møller Matthiesen
F:
9 apr. 1921
Randerup
Dagny Luise Bleeg
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Niels Lorenzen
Fedder Christian Matthiesen
1889-197X
Fedder Christian Matthiesen
F:
22 mar. 1889
Randerup
D:
197X
Randerup
Karen Margrethe Møller
1892-1978
Karen Margrethe Møller
F:
21 aug. 1892
Brøns
D:
31 jan. 1978
Randerup
Maren Matthiesen
1891-
Maren Matthiesen
F:
10 feb. 1891
Randerup
Christian Dahlmann
1921-
Christian Dahlmann
F:
8 jun. 1921
Randerup
Niels Feddersen Dahlmann
Gerda Dahlmann
Christiane Margrethe Matthiesen
1892-1983
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
17 mar. 1892
Randerup
D:
21 apr. 1983
Randerup
Jacob Andersen Dahlmann
1886-1978
Jacob Andersen Dahlmann
F:
5 feb. 1886
Randerup
G:
24 jun. 1920
Randerup
D:
11 jan. 1978
Randerup
Peter Boesen Matthiesen
1893-1893
Peter Boesen Matthiesen
F:
1 aug. 1893
Randerup
D:
14 aug. 1893
Randerup
Anne Elisabeth Matthiesen
Bendix Heseler Matthiesen
Petrea Matthiesen
1895-1970
Petrea Matthiesen
F:
22 sep. 1895
Randerup
D:
26 aug. 1970
Randerup
Vilhelm Christian Matthiesen
1883-1950
Vilhelm Christian Matthiesen
F:
26 jun. 1883
Randerup
D:
12 apr. 1950
Randerup
Kresten Boesen Matthiesen
1898-
Kresten Boesen Matthiesen
F:
21 nov. 1898
Randerup
Elisabeth Jensen
1896-
Elisabeth Jensen
F:
22 jul. 1896
Christian Matthiesen
1865-1928
Christian Matthiesen
F:
16 apr. 1865
Randerup
D:
27 jun. 1928
Randerup
Hanne Boesen
1870-1954
Hanne Boesen
F:
5 jan. 1870
G:
27 feb. 1889
Randerup
D:
26 jan. 1954
Christiane Margretha Volquardsen
1817-1882
Christiane Margretha Volquardsen
F:
27 jan. 1817
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
12 dec. 1882
Randerup
Christian Matthiesen
1807-1865
Christian Matthiesen
F:
7 jan. 1807
Visby
D:
11 sep. 1865
Randerup
Hans Kruse Winding
1843-1846
Hans Kruse Winding
F:
12 mar. 1843
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
24 sep. 1846
Møgeltønder s. (Villegård)
Knud Aksel Winding
1904-
Knud Aksel Winding
F:
3 Maj 1904
Ferslev s. (Fagerholt)
Gustav Østergaard Winding
1906-
Gustav Østergaard Winding
F:
1 sep. 1906
Ferslev s. (Fagerholt)
Kaja Elisabeth Østergaard Winding
1909-
Kaja Elisabeth Østergaard Winding
F:
6 Okt 1909
Ferslev s. (Fagerholt)
Carl Gustav Winding
1914-
Carl Gustav Winding
F:
2 jul. 1914
Ferslev s. (Fagerholt)
Sigurd Winding
1872-1960
Sigurd Winding
F:
14 maj 1872
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
8 jun. 1960
Marie Kristine Østergaard
ca. 1881-
Marie Kristine Østergaard
F:
ca. 1881
Bendix Heseler Winding
1909-
Bendix Heseler Winding
F:
30 aug. 1909
Tune s. (Rendebjerggård)
Christian Andreas Winding
1913-
Christian Andreas Winding
F:
16 feb. 1913
Oppe-Sundby s. (Ørumgård)
Elise Winding
1917-
Elise Winding
F:
22 Maj 1917
Torstrup s. (Nørholm)
Mariane Luise Winding
1919-
Mariane Luise Winding
F:
14 dec. 1919
Torstrup s. (Nørholm)
Torkild Winding
1873-1947
Torkild Winding
F:
30 nov. 1873
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
7 aug. 1947
Søllerød s. (Holte)
Kirstine Bodil Hansen
1886-
Kirstine Bodil Hansen
F:
23 aug. 1886
Thurø
G:
6 dec. 1908
København (Skt. Jacobs s.)
Tønnes Winding
1875-1875
Tønnes Winding
F:
6 mar. 1875
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
7 dec. 1875
Ø. Starup s. (Højgaard)
Marie Winding
1878-1884
Marie Winding
F:
9 apr. 1878
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
25 apr. 1884
Ø. Starup s. (Højgaard)
Louise Winding
1882-1923
Louise Winding
F:
2 okt. 1882
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
23 apr. 1923
Edith Edelmann
1908-1957
Edith Edelmann
F:
2 Okt 1908
Nakskov
D:
16 mar. 1957
Greyshot, England
Hugh Otto Thomas
1899-1986
Hugh Otto Thomas
F:
1899
G:
5 jan. 1937
D:
1986
Ib Carl Scheel Edelmann
1909-
Ib Carl Scheel Edelmann
F:
21 sep. 1909
Nakskov
Poul Scheel Edelmann
1912-
Poul Scheel Edelmann
F:
28 jan. 1912
Nakskov
Ingeborg Winding
1884-1934
Ingeborg Winding
F:
29 feb. 1884
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
19 apr. 1934
Richard Scheel Edelmann
1877-1946
Richard Scheel Edelmann
F:
21 aug. 1877
Horsens
G:
16 nov. 1907
Nakskov
D:
13 dec. 1946
Bendix Heseler Winding
1844-1929
Bendix Heseler Winding
F:
6 dec. 1844
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
O. 1929
Mariane Louise Krøyer
1849-1888
Mariane Louise Krøyer
F:
4 mar. 1849
Nakskov
G:
18 jun. 1871
D:
11 jul. 1888
Ø. Starup s. (Højgaard)
Helga Olivia Christiane Arboe
1865-
Helga Olivia Christiane Arboe
F:
15 aug. 1865
Frederiksberg
Niels Jonsen Krabbe
1901-1975
Niels Jonsen Krabbe
F:
8 aug. 1901
Frederiksberg
D:
28 sep. 1975
Kirsten Marie Riddervold-Olsen
1904-
Kirsten Marie Riddervold-Olsen
F:
4 nov. 1904
Norge
G:
24 feb. 1935
Bodil Krabbe
1902-1974
Bodil Krabbe
F:
12 Okt 1902
Frederiksberg
D:
feb. 1974
København
Mark Eivind Quistgaard Bjørn
1902-
Mark Eivind Quistgaard Bjørn
F:
28 jan. 1902
København
G:
10 feb. 1925
Birgitte Krabbe
1904-ca. 1980
Birgitte Krabbe
F:
13 feb. 1904
Frederiksberg
D:
ca. 1980
Poul Ernst Kabell
1901-
Poul Ernst Kabell
F:
15 jan. 1901
Glumsø
Henning Jonsen Krabbe
1906-1980
Henning Jonsen Krabbe
F:
20 Juli 1906
Frederiksberg
D:
12 jan. 1980
Runa Rasmussen
1910-
Runa Rasmussen
F:
3 jan. 1910
G:
15 sep. 1941
Gunver Hasseriis Jensen
1917-
Gunver Hasseriis Jensen
F:
15 jun. 1917
Svendborg
G:
28 jul. 1948
Gentofte
Margrethe Casse
1876-1970
Margrethe Casse
F:
27 okt. 1876
København
D:
26 nov. 1970
København (Lukasstiftelsen)
Jón Haraldsen Krabbe
1874-1964
Jón Haraldsen Krabbe
F:
5 jan. 1874
Frederiksberg
G:
10 maj 1899
D:
20 Okt 1964
Halfdan Casse
1877-1912
Halfdan Casse
F:
17 dec. 1877
København
D:
18 feb. 1912
København
Ruth Blicher Hansen
Ruth Blicher Hansen
G:
26 jan. 1912
Christine Bothilde Petrea Winding
1846-1917
Christine Bothilde Petrea Winding
F:
1846
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
15 maj 1917
Frennegård v. Hørsholm
Peter Frederik Engelbreth Casse
1837-1920
Peter Frederik Engelbreth Casse
F:
13 nov. 1837
København (Frue s.)
G:
26 okt. 1866
D:
23 sep. 1920
Frederiksberg
Thomas Vinding
1936-2008
Thomas Vinding
F:
4 Okt 1936
D:
5 jul. 2008
Skovby på Ærø
Ole Vinding
1906-1985
Ole Vinding
F:
5 feb. 1906
København (Holmens s.)
D:
31 aug. 1985
Virum
Aase Thekla Frandsen
1909-
Aase Thekla Frandsen
F:
10 mar. 1909
København (Blågårds s.)
Marie Louise Castenskiold
1901-
Marie Louise Castenskiold
F:
23 feb. 1901
Göteborg
G:
26 feb. 1947
København
Karin Gamst Nielsen
1922-
Karin Gamst Nielsen
F:
9 jun. 1922
Rungsted
G:
9 jun. 1955
Kgs. Lyngby
Else Margrethe Vinding
1907-
Else Margrethe Vinding
F:
1907
Andreas Vinding
1881-1950
Andreas Vinding
F:
23 okt. 1881
Seem
D:
27 jan. 1950
København
Antoinette Kathrine Helene Nielsen
1875-1943
Antoinette Kathrine Helene Nielsen
F:
19 sep. 1875
Århus
G:
jun. 1903
Århus
D:
31 jan. 1943
Frederiksberg
Anna-Fedora Otto
1897-1934
Anna-Fedora Otto
F:
11 sep. 1897
Frederiksberg
G:
4 jun. 1922
Blistrup på Mors
D:
19 nov. 1934
Kirsten Møhl
1905-
Kirsten Møhl
F:
3 nov. 1905
Svendborg
G:
26 jan. 1929
Paris
Ingeborg Frederikke Winding
1883-
Ingeborg Frederikke Winding
F:
25 jul. 1883
Seem
Johannes Winding
1886-1919
Johannes Winding
F:
28 feb. 1886
Seem
D:
12 feb. 1919
Dresden
Ingeborg Winding
1916-2010
Ingeborg Winding
F:
29 apr. 1916
København
D:
12 Okt 2010
Hans Jørgen Kiby
1912-1992
Hans Jørgen Kiby
F:
8 sep. 1912
Assing s. (Kibæk)
D:
12 feb. 1992
Torben Cohr Lind
1928-2016
Torben Cohr Lind
F:
29 Okt 1928
D:
2 feb. 2016
Gerda Winding
1917-2007
Gerda Winding
F:
15 aug. 1917
Holbæk
D:
6 jul. 2007
Poul Georg Lindhardt
1910-1988
Poul Georg Lindhardt
F:
12 dec. 1910
Nakskov
G:
6 apr. 1937
Søllerød
D:
30 dec. 1988
Skødstrup ved Århus
Hans Kruse Winding, senere Haslund-Winding
1919-1996
Hans Kruse Winding, senere Haslund-Winding
F:
30 jun. 1919
Holbæk
D:
13 jul. 1996
Birthe Weinø Larsen
1926-1981
Birthe Weinø Larsen
F:
8 apr. 1926
D:
5 Maj 1981
Holger Winding
1921-1997
Holger Winding
F:
20 jul. 1921
Holbæk
D:
16 jan. 1997
Edith Betty Kaufmann
1923-2010
Edith Betty Kaufmann
F:
11 mar. 1923
Frankfurt
D:
12 apr. 2010
København
Inga Byskov
1933-2014
Inga Byskov
F:
2 jul. 1933
D:
18 apr. 2014
Otto Haslund Winding
1923-1999
Otto Haslund Winding
F:
27 dec. 1923
D:
7 Maj 1999
Gudrun Halberg
1924-1970
Gudrun Halberg
F:
10 Maj 1924
Nakskov
D:
6 nov. 1970
Ester Elisabeth Winding
1925-2013
Ester Elisabeth Winding
F:
18 sep. 1925
D:
19 jul. 2013
Ib Hjardemaal Bredsdorff
1920-2005
Ib Hjardemaal Bredsdorff
F:
2 feb. 1920
København (Helligånds s.)
D:
18 jan. 2005
Poul Johannes Winding
1927-1996
Poul Johannes Winding
F:
4 jul. 1927
D:
14 jan. 1996
Ursula Octavia Lassen
Vibeke Camilla Margrethe Brandt
1910-1975
Vibeke Camilla Margrethe Brandt
F:
12 feb. 1910
Hellerup
D:
1 apr. 1975
Birkerød
Inger Andersen
Ove Winding
1887-1967
Ove Winding
F:
15 sep. 1887
Seem
D:
20 aug. 1967
Birkerød
Charlotte Marie Haslund
1886-1967
Charlotte Marie Haslund
F:
30 sep. 1886
G:
16 jul. 1915
London (den danske menighed)
D:
17 nov. 1967
Christine Louise Winding
1920-1995
Christine Louise Winding
F:
26 sep. 1920
Indien
D:
13 aug. 1995
Ruth Winding
1921-
Ruth Winding
F:
27 nov. 1921
Indien
Frederik Trier
1912-1997
Frederik Trier
F:
10 feb. 1912
Granløse s. (Ll. Granløse)
G:
29 mar. 1958
D:
1 nov. 1997
Erik Kruse Winding
1923-1982
Erik Kruse Winding
F:
6 apr. 1923
Indien
D:
12 jul. 1982
Gentofte
Anni Rigmor Jeppesen
1923-2011
Anni Rigmor Jeppesen
F:
29 mar. 1923
København (Skt. Jacobs s.)
D:
2011
Ove Winding
Annelise Boel Andersen
Holger Winding
1887-1959
Holger Winding
F:
15 sep. 1887
Seem
D:
25 Maj 1959
København
Esther Andersen
1888-1974
Esther Andersen
F:
25 aug. 1888
Norge
D:
10 dec. 1974
Julie Marie Bothilde Amalie Winding
1889-1950
Julie Marie Bothilde Amalie Winding
F:
1 mar. 1889
Voer
D:
23 Maj 1950
Frederiksberg (hosp.)
Benny Knud Levin
1893-1955
Benny Knud Levin
F:
11 feb. 1893
København
G:
1923
D:
22 nov. 1955
Frederiksberg
Hans Kruse Winding
1849-1920
Hans Kruse Winding
F:
22 feb. 1849
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
2 mar. 1920
Christine Marie Anna Caroline Bech
1854-1927
Christine Marie Anna Caroline Bech
F:
3 jul. 1854
Slagelse
G:
17 nov. 1880
Frederiksberg
D:
7 jan. 1927
Anna Amalie Margrethe Winding
1851-
Anna Amalie Margrethe Winding
F:
14 jun. 1851
Møgeltønder s. (Villegård)
Georg Henrick Fridsch Winding
1853-1856
Georg Henrick Fridsch Winding
F:
26 mar. 1853
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
8 nov. 1856
Rejsby s. (Haved)
Christina Maria Volquardsen
1819-1884
Christina Maria Volquardsen
F:
9 jan. 1819
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
20 apr. 1884
Rejsby s. (Havedgård)
Andreas Winding
1810-1881
Andreas Winding
F:
10 nov. 1810
Bølling
D:
27 jan. 1881
Rejsby s. (Havedgård)
Anna Margaretha Volquardsen
1821-1848
Anna Margaretha Volquardsen
F:
9 jan. 1821
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
12 jan. 1848
Maria Volquardsen
1823-
Maria Volquardsen
F:
24 feb. 1823
Aventoft s. (Døtgebøl)
Christian Petersen Høg
Carsten Redlef Volquardsen
1824-1879
Carsten Redlef Volquardsen
F:
10 nov. 1824
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
1879
Anna Sophie Volquardsen
1868-
Anna Sophie Volquardsen
F:
20 apr. 1868
Aventoft s. (Døtgebøl)
Ebbe Volquardsen
1827-
Ebbe Volquardsen
F:
15 feb. 1827
Aventoft s. (Døtgebøl)
Ottilie Dorothea Feddersen
1835-
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
20 jan. 1835
Højer
G:
23 maj 1862
Højer
Bendix Heseler Volquardsen
1857-
Bendix Heseler Volquardsen
F:
12 mar. 1857
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Marie Sophie Volquardsen
1858-
Marie Sophie Volquardsen
F:
16 dec. 1858
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Cathrine Volquardsen
1860-
Cathrine Volquardsen
F:
19 jun. 1860
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Anna Amalie Volquardsen
1862-
Anna Amalie Volquardsen
F:
24 sep. 1862
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Nicolai Volquardsen
1864-
Nicolai Volquardsen
F:
13 nov. 1864
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Nicolai Volquardsen
1868-
Nicolai Volquardsen
F:
3 okt. 1868
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Anna Sophie Nicoline Volquardsen
1871-
Anna Sophie Nicoline Volquardsen
F:
3 nov. 1871
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Christian Sibbert Volquardsen
1829-
Christian Sibbert Volquardsen
F:
26 nov. 1829
Aventoft s. (Døtgebøl)
Anna Sophia Jacobsen
1834-
Anna Sophia Jacobsen
F:
22 jul. 1834
G:
8 jun. 1856
Aventoft
Mette Marie Volquardsen
1899-
Mette Marie Volquardsen
F:
10 apr. 1899
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Hans Momsen
1898-1934
Hans Momsen
F:
9 sep. 1898
Nykirke
D:
4 mar. 1934
Nykirke
Johan Redlef Volquardsen
1902-1971
Johan Redlef Volquardsen
F:
28 aug. 1902
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1971
Tetenbøl
Thora Carstensen
Carsten Heinrich Volquardsen
1908-1944
Carsten Heinrich Volquardsen
F:
24 mar. 1908
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
28 nov. 1944
Sarajevo
Irma Carstensen
Sønnich Volquardsen
1868-1935
Sønnich Volquardsen
F:
22 jun. 1868
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 sep. 1935
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Elise Hansen
1874-
Elise Hansen
F:
10 mar. 1874
Nibøl
G:
23 nov. 1874
Nykirke
Nicoline Amalie Hindrichsen
1915-
Nicoline Amalie Hindrichsen
F:
12 jun. 1915
Højer s. (Ved Gaden)
Richard Richardsen
1909-
Richard Richardsen
F:
28 nov. 1909
Nibøl
Amalie Hindrichsen
1922-1945
Amalie Hindrichsen
F:
28 jan. 1922
Højer s. (Ved Gaden)
D:
4 dec. 1945
Tønder
Ingeborg Hindrichsen
1923-
Ingeborg Hindrichsen
F:
13 jun. 1923
Højer s. (Ved Gaden)
Marie Hedewig Nissen
1892-1957
Marie Hedewig Nissen
F:
9 maj 1892
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
D:
1 sep. 1957
Højer
Ernst Hindrichsen
1889-1969
Ernst Hindrichsen
F:
28 mar. 1889
Højer
G:
20 mar. 1914
Rødenæs
D:
6 sep. 1969
Højer
Dycke Nissen
1893-1916
Dycke Nissen
F:
14 maj 1893
Rødenæs
D:
1916
faldet i krigen
Ingeborg Nissen
1894-
Ingeborg Nissen
F:
22 aug. 1894
Rickelsbøl
Sønnich Sønnichsen Dethlefsen
1886-
Sønnich Sønnichsen Dethlefsen
F:
31 mar. 1886
Højer s. (Ved Gaden)
G:
9 maj 1919
Rødenæs
Nis Riklef Nissen
1897-
Nis Riklef Nissen
F:
31 okt. 1897
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
Kathrine Marie (Mona) Christiansen
August Siegismund Nissen
1900-
August Siegismund Nissen
F:
29 apr. 1900
Rødenæs
Klara Engeline Carstensen
1899-
Klara Engeline Carstensen
F:
13 aug. 1899
Humtrup
G:
3 dec. 1933
Humtrup
Johan Redlef Nissen
1901-
Johan Redlef Nissen
F:
20 nov. 1901
Rødenæs
Lina Kier
Nicolai Heinrich Nissen
1902-
Nicolai Heinrich Nissen
F:
22 sep. 1902
Rødenæs
Amalie Volquardsen
1869-1931
Amalie Volquardsen
F:
14 nov. 1869
Diedersbøl
D:
12 nov. 1931
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
Nicolai Heinrich Nissen
1869-1929
Nicolai Heinrich Nissen
F:
30 jun. 1869
Horsbøl
G:
25 okt. 1891
Horsbøl
D:
27 sep. 1929
Rickelsbøl
Ingeborg Volquardsen
1905-
Ingeborg Volquardsen
F:
16 aug. 1905
Sdr. Løgum s. (Vestergård)
Hans Thomsen
1896-
Hans Thomsen
F:
7 apr. 1896
Nordhackstedt s. (Riesbrick)
Carsten Ochs Carstensen Volquardsen
1906-
Carsten Ochs Carstensen Volquardsen
F:
7 okt. 1906
Sdr. Løgum
Johan Redlef Volquardsen
Hansine Christophersen
Catharine Marie Volquardsen
Richard Jacobsen
Bendix Heseler Volquardsen
Elfrida Schmidtke Dahl
Arthur Marius Volquardsen
1913-1953
Arthur Marius Volquardsen
F:
17 feb. 1913
Sdr. Løgum
D:
3 nov. 1953
Nibøl
Grethe Marie Volquardsen
Andreas Christophersen
Fritz Volquardsen
Mathilde Tetens
Hans Volquardsen
Bothilde Christine Lorentzen
Bendix Heseler Volquardsen
1871-1937
Bendix Heseler Volquardsen
F:
30 mar. 1871
Diedersbøl
D:
29 jan. 1937
Diedersbøl
Anna Marie Carstensen
1885-1954
Anna Marie Carstensen
F:
24 maj 1885
Humtrup s. (Krakebøl)
G:
26 apr. 1901
Humtrup
D:
25 feb. 1954
Sdr. Løgum
Cathrine Marie Volquardsen
1872-1872
Cathrine Marie Volquardsen
F:
14 apr. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 nov. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Johan Redlef Volquardsen
1910-1945
Johan Redlef Volquardsen
F:
10 jun. 1910
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1945
Prag
Abel Elise Volquardsen
Jes Bahne Melfsen
Nis Adolph Volquardsen
1916-1943
Nis Adolph Volquardsen
F:
25 feb. 1916
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1943
Stalingrad
Jacob Hermann Volquardsen
1873-1947
Jacob Hermann Volquardsen
F:
24 aug. 1873
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
3 maj 1947
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Abel Sophie Petersen
1884-
Abel Sophie Petersen
F:
13 sep. 1884
Nykirke s. (Osthusum)
G:
1908
Carsten Heinrich Hansen
1898-
Carsten Heinrich Hansen
F:
4 nov. 1898
Nykirke (Sdr. Dige)
Ella Hansen
Ingeborg Hansen
1903-
Ingeborg Hansen
F:
8 mar. 1903
Nykirke
Otto Carstensen
1904-
Otto Carstensen
F:
21 jul. 1904
Højer s. (Ved Gaden)
G:
1 jun. 1934
Nykirke
Catharina Marie Volquardsen
1874-
Catharina Marie Volquardsen
F:
16 nov. 1874
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
Nykirke (Sdr. Dige)
Jens Ingwert Hansen
1861-1927
Jens Ingwert Hansen
F:
18 okt. 1861
Nykirke
G:
25 jul. 1896
Horsbøl
D:
23 mar. 1927
Nykirke
Johan Redlef Volquardsen
1905-
Johan Redlef Volquardsen
F:
18 jun. 1905
Højer
Marie van Leeuven
Marie van Leeuven
G:
28 maj 1937
Rotterdam
Jacob Michael Volquardsen
Dina Fridrichs
Cäthe Regine Volquardsen
Antoni van Rijswik
1907-
Antoni van Rijswik
F:
28 maj 1907
Neumegen (Holland)
Carsten Redlef Volquardsen
1875-1911
Carsten Redlef Volquardsen
F:
8 jul. 1875
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
22 jul. 1911
Brøns s.
Bothilde Jacobsen
1882-1919
Bothilde Jacobsen
F:
24 okt. 1882
Visby
G:
24 apr. 1904
Daler
D:
8 dec. 1919
Tønder (sygehuset)
Petrine Volquardsen
Heinrich Bussmann
Johan Redlef Volquardsen
Lieselotte Klink
Ernst Johan Volquardsen
Hilde Bussmann
Carsten Redlef Volquardsen
Johan Ingwert Volquardsen
1879-1954
Johan Ingwert Volquardsen
F:
31 okt. 1879
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
30 maj 1954
Horsbøl
Cornelie Durst
1883-
Cornelie Durst
F:
27 aug. 1883
Emmersbøl
G:
27 sep. 1907
Horsbøl
Johann Redlef Volquardsen
1832-1884
Johann Redlef Volquardsen
F:
12 maj 1832
Diedersbøl
D:
17 maj 1884
Diedersbøl
Ingeborg Sønnichsen
1838-1924
Ingeborg Sønnichsen
F:
28 aug. 1838
Højer
G:
25 sep. 1867
D:
29 dec. 1924
Diedersbøl
Ingwert Friedrich Volquardsen
1834-
Ingwert Friedrich Volquardsen
F:
1 sep. 1834
Aventoft s. (Døtgebøl)
Anna Amalia Carstensen
1793-1857
Anna Amalia Carstensen
F:
15 nov. 1793
Hjerpsted
D:
10 jan. 1857
Aventoft s. (Døtgebøl)
Bendix Heseler Volquardsen
1788-1852
Bendix Heseler Volquardsen
F:
19 jun. 1788
Aventoft s. (Døtgebøl)
G:
19 apr. 1816
Højer
D:
26 jan. 1852
Aventoft s. (Døtgebøl)
Carsten Redlef Carstensen
1766-1837
Carsten Redlef Carstensen
F:
21 jan. 1766
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
29 jan. 1837
Højer
Maria Jensen
1768-1796
Maria Jensen
F:
7 jun. 1768
Højer
G:
23 sep. 1791
Hjerpsted
D:
24 feb. 1796
Hjerpsted
Christina Carstensen
1825-1828
Christina Carstensen
F:
24 dec. 1825
Højer
D:
2 sep. 1828
Højer
Carsten Redlef Carstensen
1860-1869
Carsten Redlef Carstensen
F:
31 okt. 1860
Højer
D:
8 jun. 1869
Højer
Marie Carstensen
1862-
Marie Carstensen
F:
7 okt. 1862
Højer
August Peter Tychsen
1864-1941
August Peter Tychsen
F:
14 mar. 1864
G:
12 mar. 1891
Højer
D:
1941
Andrea Margarethe Matthiesen
1889-1963
Andrea Margarethe Matthiesen
F:
22 apr. 1889
Højer
D:
16 maj 1963
Højer
Sønnich Sønnichsen
1880-før 1963
Sønnich Sønnichsen
F:
26 maj 1880
Højer
G:
20 mar. 1908
Højer
D:
før 1963
Marie Matthiesen
1899-
Marie Matthiesen
F:
2 jun. 1899
Højer
Peter Riggelsen
Ingeborg Marie Carstensen
1866-1933
Ingeborg Marie Carstensen
F:
25 mar. 1866
Højer
D:
3 jan. 1933
Højer
Andreas Todsen Matthiesen
1863-1943
Andreas Todsen Matthiesen
F:
23 nov. 1863
Højer
G:
27 apr. 1888
Højer
D:
1943
Hans Redlef Smidt
1896-
Hans Redlef Smidt
F:
9 jan. 1896
Højer
Otto Smidt
1897-1984
Otto Smidt
F:
30 maj 1897
Højer
D:
16 mar. 1984
Walter Smidt
1901-1909
Walter Smidt
F:
22 jun. 1901
Højer
D:
6 jun. 1909
Højer
Max Carstens Smidt
1906-
Max Carstens Smidt
F:
26 okt. 1906
Højer
Walter Smidt
1909-
Walter Smidt
F:
22 okt. 1909
Højer
Bothilde Carstensen
1873-1933
Bothilde Carstensen
F:
28 okt. 1873
Højer
D:
11 apr. 1933
Højer
Adolf Smidt
1870-1933
Adolf Smidt
F:
9 dec. 1870
Emmerlev
G:
2 apr. 1895
Højer
D:
efter 1933
Carsten Redlef Carstensen
1828-før 1909
Carsten Redlef Carstensen
F:
7 nov. 1828
Højer
D:
før 1909
Rosina Maria Sophia Feddersen
1838-1909
Rosina Maria Sophia Feddersen
F:
17 sep. 1838
Højer s. (Ved Gaden)
G:
14 okt. 1859
Højer
D:
30 mar. 1909
Højer
Catharina Wilhelmine Angel
1881-1903
Catharina Wilhelmine Angel
F:
30 mar. 1881
Højer s. (Hohenwarte)
D:
10 Okt 1903
Rise s. (Søst)
Martin Nielsen Winther
1878-
Martin Nielsen Winther
F:
10 okt. 1878
Rise s. (Søst)
G:
22 Maj 1903
Højer
Friederike Helene Angel
1882-1887
Friederike Helene Angel
F:
18 nov. 1882
Højer s. (Hohenwarte)
D:
13 nov. 1887
Højer s. (Hohenwarte)
Catharina Marie Winther
1905-
Catharina Marie Winther
F:
5 nov. 1905
Hjordkær s. (Kassø)
Peter Michael Winther
1906-
Peter Michael Winther
F:
19 sep. 1906
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Friederika Winther
1907-
Anna Friederika Winther
F:
29 sep. 1907
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Meta Winther
1909-
Anna Meta Winther
F:
19 Okt 1909
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Marie Angel
1884-
Anna Marie Angel
F:
16 Maj 1884
Højer s. (Hohenwarte)
Martin Nielsen Winther
1878-
Martin Nielsen Winther
F:
10 okt. 1878
Rise s. (Søst)
Helene Marie Winther
1905-
Helene Marie Winther
F:
8 feb. 1905
Hjordkær s. (Kassø)
Ingeborg Marie Winther
1906-
Ingeborg Marie Winther
F:
26 aug. 1906
Hjordkær s. (Kassø)
Marie Winther
1908-
Marie Winther
F:
5 aug. 1908
Hjordkær s. (Kassø)
Helene Amalie Angel
1886-
Helene Amalie Angel
F:
11 Maj 1886
Højer s. (Hohenwarte)
Peter Winther
1874-
Peter Winther
F:
11 Okt 1874
Rise s. (Søst)
G:
4 mar. 1904
Højer
Hans Richtsen Angel
1888-
Hans Richtsen Angel
F:
1 jan. 1888
Højer s. (Hohenwarte)
Fridericke Bothilde Angel
1889-
Fridericke Bothilde Angel
F:
1 dec. 1889
Højer s. (Hohenwarte)
Ingeborg Marie Angel
1891-
Ingeborg Marie Angel
F:
20 nov. 1891
Højer s. (Hohenwarte)
Peter Nielsen Pørksen
1882-1950
Peter Nielsen Pørksen
F:
21 apr. 1882
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
Højer
D:
6 aug. 1950
Højer
Ingeborg Marie Carstensen
1857-1937
Ingeborg Marie Carstensen
F:
20 nov. 1857
Højer s. (Rudbøl)
D:
17 aug. 1937
Tønder
Hans Richtsen Angel
1852-1901
Hans Richtsen Angel
F:
21 sep. 1852
Ubjerg s. (Bjerremark)
G:
21 maj 1880
Højer
D:
14 feb. 1901
Højer s. (Hohenwarte)
Carsten Redlef Carstensen
1860-1864
Carsten Redlef Carstensen
F:
12 jan. 1860
Højer s. (Rudbøl)
D:
11 mar. 1864
Højer s. (Rudbøl)
dødfødt
1863-1863
dødfødt
F:
16 nov. 1863
Højer s. (Rudbøl)
D:
16 nov. 1863
Højer s. (Rudbøl)
Helene Marie Carstensen
1865-1915
Helene Marie Carstensen
F:
21 jul. 1865
Højer s. (Rudbøl)
D:
1915
Højer
Jes Riis
1859-
Jes Riis
F:
3 maj 1859
Løjt s. (Bodum)
G:
1 apr. 1887
Højer
Friederike Carstensen
1900-
Friederike Carstensen
F:
30 nov. 1900
Højer s. (Ved Gaden)
Christa Cecilie Carstensen
1927-
Christa Cecilie Carstensen
F:
11 apr. 1927
Møgeltønder s. (Brink)
Jürgen Roued
Jürgen Roued
G:
Braderup
Edith Carstensen
1929-
Edith Carstensen
F:
16 mar. 1929
Højer s. (Rudbøl)
Carl Tychsen
1919-
Carl Tychsen
F:
1919
Sdr. Løgum
G:
5 feb. 1950
Sdr. Løgum
Johann Thomas Carstensen
1902-1932
Johann Thomas Carstensen
F:
7 aug. 1902
Højer s. (Ved Gaden)
D:
9 jul. 1932
Højer s. (Rudbøl)
Frieda Ingeborg Dethlefsen
1907-
Frieda Ingeborg Dethlefsen
F:
6 okt. 1907
Braderup
G:
1927
Braderup
Otto Carstensen
1904-
Otto Carstensen
F:
21 jul. 1904
Højer s. (Ved Gaden)
Ingeborg Hansen
1903-
Ingeborg Hansen
F:
8 mar. 1903
Nykirke
G:
1 jun. 1934
Nykirke
Helga Dethlefsen
1928-
Helga Dethlefsen
F:
14 aug. 1928
Aventoft
Paul Dethlefsen
1929-
Paul Dethlefsen
F:
15 aug. 1929
Aventoft
Inge Luise Ohlsen
1933-
Inge Luise Ohlsen
F:
6 dec. 1933
Tønder (sygehuset)
Karin Dethlefsen
1931-
Karin Dethlefsen
F:
3 maj 1931
Aventoft
Karl Friedrich Dethlefsen
1941-
Karl Friedrich Dethlefsen
F:
3 maj 1941
Aventoft
Friedericke Carstensen
1906-1978
Friedericke Carstensen
F:
21 mar. 1906
Højer s. (Ved Gaden)
D:
25 jan. 1978
Aventoft s. (Freesmark)
Carl Adolf Dethlefsen
1902-1967
Carl Adolf Dethlefsen
F:
8 maj 1902
Aventoft s. (Freesmark)
G:
4 maj 1927
Højer
D:
27 apr. 1967
Aventoft s. (Freesmark)
Thora Carstensen
Johan Redlef Volquardsen
1902-1971
Johan Redlef Volquardsen
F:
28 aug. 1902
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1971
Tetenbøl
Irma Carstensen
Carsten Heinrich Volquardsen
1908-1944
Carsten Heinrich Volquardsen
F:
24 mar. 1908
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
28 nov. 1944
Sarajevo
Fritz Carstensen
1871-1930
Fritz Carstensen
F:
8 feb. 1871
Højer s. (Rudbøl)
D:
27 okt. 1930
Aventoft
Cecilie Dethlefsen
1878-1957
Cecilie Dethlefsen
F:
22 jul. 1878
Højer s. (Ved Gaden)
G:
2 okt. 1898
D:
22 okt. 1957
Aventoft
Johann Christian Carstensen
1831-1918
Johann Christian Carstensen
F:
15 okt. 1831
Højer
D:
6 jun. 1918
Højer s. (Rudbøl)
Friederike Bothilde Matthiesen
1831-1885
Friederike Bothilde Matthiesen
F:
4 nov. 1831
Højer
G:
31 okt. 1857
Højer
D:
1885
Wilhelm Carstensen
1886-1924
Wilhelm Carstensen
F:
21 jun. 1886
Højer s. (Rudbøl)
D:
1924
Sophie Paulsen
Sophie Paulsen
G:
1910
Ansine Danielsen
Ansine Danielsen
G:
1886
Caroline Marie Ansine Elise Johnsen
1861-eft. 1919
Caroline Marie Ansine Elise Johnsen
F:
11 aug. 1861
Daler s. (Gærup)
D:
eft. ER 1919
Dødfødt datter
1834-1834
Dødfødt datter
F:
13 okt. 1834
Højer
D:
13 okt. 1834
Højer
Carsten Redlef Carstensen
1798-1856
Carsten Redlef Carstensen
F:
19 jul. 1798
Højer
D:
16 sep. 1856
Højer
Ingeborg Maria Todsen
1800-1848
Ingeborg Maria Todsen
F:
18 sep. 1800
Højer
G:
19 nov. 1824
Højer
D:
24 apr. 1848
Højer
Maria Carstensen
1799-1865
Maria Carstensen
F:
29 dec. 1799
Højer
D:
25 mar. 1865
Højer
Ingeborg Carstensen
1801-1873
Ingeborg Carstensen
F:
12 aug. 1801
Højer
D:
19 mar. 1873
Højer
Jørgen Frederik Sønnichsen
1797-1844
Jørgen Frederik Sønnichsen
F:
22 jun. 1797
Arrild s. (Roost)
G:
7 apr. 1826
Højer
D:
27 jul. 1844
Højer
Christina Feddersen
1772-1820
Christina Feddersen
F:
29 okt. 1772
Højer
G:
3 nov. 1797
Højer (i huset)
D:
30 aug. 1820
Højer
Anne Ernestine Matthiae
1735-1766
Anne Ernestine Matthiae
F:
1735
Møgeltønder s. (V. Anflod)
D:
1766
Carsten Redlef Carstensen
1716-1790
Carsten Redlef Carstensen
F:
4 dec. 1716
Tønder
G:
12 sep. 1755
Møgeltønder
D:
13 apr. 1790
Møgeltønder s. (V. Anflod)
Christian Matthiae
1701-1752
Christian Matthiae
F:
18 sep. 1701
Emmerlev s. (Hemgård)
G:
15 jun. 1730
Møgeltønder
D:
20 okt. 1752
Møgeltønder s.