Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Christina Carstensen
1691 - 1769 (78 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Detlef Detlefsen
1745-1747
Detlef Detlefsen
F:
1745
Tønder
D:
16 aug. 1747
Tønder
Knud Detlefsen
1748-1753
Knud Detlefsen
F:
1748
Tønder
D:
20 dec. 1753
Tønder
Dorothea Charlotte Detlefsen
1817-
Dorothea Charlotte Detlefsen
F:
6 jul. 1817
Tønder
Anna Benedicte Detlefsen
1819-
Anna Benedicte Detlefsen
F:
15 nov. 1819
Tønder
Bertel Hansen Schmidt
1872-
Bertel Hansen Schmidt
F:
17 maj 1872
Aabenraa
Detlef Martin Theodor Schmidt
1874-
Detlef Martin Theodor Schmidt
F:
5 maj 1874
Aabenraa
Ingeborg Sophie Schmidt
1877-1889
Ingeborg Sophie Schmidt
F:
10 mar. 1877
Aabenraa
D:
24 jul. 1889
Aabenraa
Sophie Mathilde Hansine Schmidt
1879-
Sophie Mathilde Hansine Schmidt
F:
23 nov. 1879
Aabenraa
Martin Heinrich Schmidt
1882-
Martin Heinrich Schmidt
F:
4 jan. 1882
Aabenraa
Theodora Cecilie Schmidt
1884-
Theodora Cecilie Schmidt
F:
19 mar. 1884
Aabenraa
Anna Mathilde Cecilie Schmidt
1886-
Anna Mathilde Cecilie Schmidt
F:
18 maj 1886
Aabenraa
Harald Jes Theodor Schmidt
1889-
Harald Jes Theodor Schmidt
F:
15 dec. 1889
Aabenraa
Christine Catharine Sophie Mathilde Detlefsen
1849-
Christine Catharine Sophie Mathilde Detlefsen
F:
1 nov. 1849
Aabenraa
Bertel Hansen Schmidt
1847-1911
Bertel Hansen Schmidt
F:
17 dec. 1847
G:
6 okt. 1871
Aabenraa
D:
26 apr. 1911
Aabenraa
Detlef Detlefsen
1821-1850
Detlef Detlefsen
F:
28 dec. 1821
Tønder
D:
14 aug. 1850
Aabenraa
Henriette Sophie Johanne Margrethe Ludewica Diedrichsen
1827-1880
Henriette Sophie Johanne Margrethe Ludewica Diedrichsen
F:
1 maj 1827
G:
22 dec. 1848
Adelby
D:
28 jun. 1880
Aabenraa
Johann Didrich Detlefsen
1824-1850
Johann Didrich Detlefsen
F:
20 jan. 1824
Tønder
D:
25 jul. 1850
Isted
Christine Caroline Detlefsen
1826-1828
Christine Caroline Detlefsen
F:
9 maj 1826
Tønder
D:
8 mar. 1828
Tønder
Elisabeth Detlefsen
1826-1826
Elisabeth Detlefsen
F:
9 maj 1826
Tønder
D:
20 maj 1826
Tønder
Hans Detlefsen
1784-1827
Hans Detlefsen
F:
18 aug. 1784
Tønder
D:
6 jan. 1827
Tønder
Anna Christine Elisabeth Detlefsen
1794-
Anna Christine Elisabeth Detlefsen
F:
1 okt. 1794
Sønderborg
G:
13 okt. 1815
Sønderborg
Bendix Boysen Detlefsen
1786-1788
Bendix Boysen Detlefsen
F:
9 apr. 1786
Tønder
D:
19 dec. 1788
Tønder
Detlef Detlefsen
1815-1888
Detlef Detlefsen
F:
11 sep. 1815
Aabenraa
D:
24 dec. 1888
Aabenraa
Lorenz Kliene Junggreen
1871-1872
Lorenz Kliene Junggreen
F:
24 nov. 1871
Aabenraa
D:
7 jan. 1872
Aabenraa
Thora Kliene
1840-1871
Thora Kliene
F:
21 feb. 1840
Sønderho
D:
27 dec. 1871
Aabenraa
Jens Peter Junggreen
1827-1886
Jens Peter Junggreen
F:
14 aug. 1827
Aabenraa
G:
7 feb. 1871
Vonsild
D:
19 jul. 1886
Aabenraa
Emil Kliene
1841-1844
Emil Kliene
F:
26 jul. 1841
Sønderho
D:
17 jun. 1844
Aabenraa
Clara Kliene
1843-1843
Clara Kliene
F:
21 apr. 1843
Sønderho
D:
22 sep. 1843
Sønderho
Harald Kliene
NN Kliene
NN Kliene
Marie Elisabeth Kliene
1883-1970
Marie Elisabeth Kliene
F:
26 mar. 1883
Kina
D:
22 nov. 1970
Daisy Bank House, Leckhampton, England
Humphrey St. John Wilding
1885-1941
Humphrey St. John Wilding
F:
10 maj 1885
Romney, Kent, England
G:
18 dec. 1912
Shanghai
D:
19 jun. 1941
Daisy Bank House, Leckhampton, England
Albert Kliene
1844-
Albert Kliene
F:
11 nov. 1844
Sønderho
NN
Harald Emil Kliene
1846-1848
Harald Emil Kliene
F:
24 jun. 1846
Sønderho
D:
11 jan. 1848
Sønderho
Clara Maria Detlefsen
1817-1878
Clara Maria Detlefsen
F:
25 okt. 1817
Aabenraa
D:
1 sep. 1878
Halk
Peter Johann Kliene
1809-1848
Peter Johann Kliene
F:
24 mar. 1809
Kristianssand, Norge
G:
19 apr. 1839
Aabenraa
D:
9 jan. 1848
Aabenraa
Knud Detlef Detlefsen
1857-1932
Knud Detlef Detlefsen
F:
26 okt. 1857
Aabenraa
D:
19 mar. 1932
Aabenraa
Inger Marie Kollerup
1857-
Inger Marie Kollerup
F:
29 aug. 1857
Ringkøbing
G:
30 aug. 1885
Ringkøbing
Emil Detlefsen
1858-1890
Emil Detlefsen
F:
18 dec. 1858
Aabenraa
D:
1890
Suez
Frello Detlefsen
1820-1879
Frello Detlefsen
F:
30 jun. 1820
Aabenraa
D:
30 mar. 1879
Aabenraa
Kirstine Emilie Berg
1831-1858
Kirstine Emilie Berg
F:
8 mar. 1831
Ringkøbing
G:
24 dec. 1856
Aabenraa
D:
24 dec. 1858
Aabenraa
Henriette Helena Detlefsen
1866-
Henriette Helena Detlefsen
F:
10 jun. 1866
Aabenraa
Anna Catharina Detlefsen
1868-
Anna Catharina Detlefsen
F:
21 apr. 1868
Aabenraa
Frello Detlefsen
1869-
Frello Detlefsen
F:
13 aug. 1869
Aabenraa
Henry August Detlefsen
1893-1971
Henry August Detlefsen
F:
1893
Geelong, Victoria, Australien
D:
1971
Clara Becka Detlefsen
1895-1980
Clara Becka Detlefsen
F:
1 mar. 1895
Geelong, Victoria, Australien
D:
1980
Albert Ernst Detlefsen
1896-
Albert Ernst Detlefsen
F:
29 mar. 1896
Geelong, Victoria, Australien
Frederik Hermann Detlefsen
1898-
Frederik Hermann Detlefsen
F:
13 apr. 1898
Geelong, Victoria, Australien
Sophia Dora Detlefsen
1902-
Sophia Dora Detlefsen
F:
23 okt. 1902
Geelong, Victoria, Australien
Emma Mathilde Detlefsen
1905-1993
Emma Mathilde Detlefsen
F:
9 jun. 1905
Geelong, Victoria, Australien
D:
4 okt. 1993
Stawell
Clive John Henry Cooper
1902-1986
Clive John Henry Cooper
F:
16 nov. 1902
Essendon
D:
12 maj 1986
Stawell
Evy Myrthe Detlefsen
Olive May Detlefsen
Ernest Edward Detlefsen
1911-1978
Ernest Edward Detlefsen
F:
1 apr. 1911
Geelong, Victoria, Australien
D:
1978
Geelong, Victoria, Australien
Ruby May Detlefsen
1912-1913
Ruby May Detlefsen
F:
16 nov. 1912
Geelong, Victoria, Australien
D:
1913
Geelong, Victoria, Australien
Adolph Heinrich Detlefsen
1871-1939
Adolph Heinrich Detlefsen
F:
15 sep. 1871
Aabenraa
D:
3 jan. 1939
Geelong, Victoria, Australien
Anna Ernestine Wilhelmine Xylander
1874-1948
Anna Ernestine Wilhelmine Xylander
F:
1874
Germantown, Australien
D:
21 maj 1948
Geelong, Victoria, Australien
Friedrich Johannsen
1897-
Friedrich Johannsen
F:
3 mar. 1897
Felsted s. (Skovbøl)
Margrethe Johannsen
1898-
Margrethe Johannsen
F:
13 jun. 1898
Felsted s. (Skovbøl)
Frede Johannsen
1900-
Frede Johannsen
F:
4 mar. 1900
Felsted s. (Skovbøl)
Metha Johannsen
1902-
Metha Johannsen
F:
19 apr. 1902
Felsted s. (Skovbøl)
Clara Johannsen
Petra Johannsen
Clara Maria Detlefsen
1873-
Clara Maria Detlefsen
F:
15 jan. 1873
Aabenraa
Peter Friedrich Nis Johannsen
1868-
Peter Friedrich Nis Johannsen
F:
17 mar. 1868
Felsted s. (Skovbøl)
G:
21 maj 1896
Felsted
Anna Benedicte Detlefsen
1873-
Anna Benedicte Detlefsen
F:
15 jan. 1873
Aabenraa
Metta Christina Herse
1843-
Metta Christina Herse
F:
24 feb. 1843
Aabenraa
G:
6 feb. 1866
Aabenraa
D:
USA?
Johannes Detlefsen
1822-
Johannes Detlefsen
F:
10 apr. 1822
Aabenraa
Ehlert Bruhn
Jürgen Bruhn
1908-
Jürgen Bruhn
F:
26 nov. 1908
Anna Sophie Bonnichsen
Anna Sophie Bonnichsen
G:
30 mar. 1937
Johann Julius Bruhn
1910-
Johann Julius Bruhn
F:
25 jul. 1910
Margarethe Bruhn
1911-
Margarethe Bruhn
F:
17 nov. 1911
Maria Bruhn
1915-
Maria Bruhn
F:
31 aug. 1915
Jørgen Bruhn
1881-
Jørgen Bruhn
F:
30 jul. 1881
Hoptrup s. (Kalvø)
Gretchen Wittemack
1885-
Gretchen Wittemack
F:
1885
G:
8 okt. 1907
Theodora Benedicte Bruhn
1887-1889
Theodora Benedicte Bruhn
F:
27 jul. 1887
København
D:
14 mar. 1889
Aabenraa
Gerda Maria Bruhn
1918-
Gerda Maria Bruhn
F:
11 jul. 1918
Heinrich Ludolf Bruhn
1890-1923
Heinrich Ludolf Bruhn
F:
10 nov. 1890
Aabenraa
D:
2 jul. 1923
Wildingen, Tyskland
Mimmie Schultz
1889-
Mimmie Schultz
F:
7 jun. 1889
G:
11 okt. 1918
Ruth Bruhn
1920-
Ruth Bruhn
F:
18 feb. 1920
Hans Bruhn
1924-
Hans Bruhn
F:
13 jul. 1924
Karen Bruhn
1926-
Karen Bruhn
F:
14 sep. 1926
Knut Detlef Bruhn
1893-
Knut Detlef Bruhn
F:
5 feb. 1893
Aabenraa
Doris Christine Marie Lorenzen
1892-
Doris Christine Marie Lorenzen
F:
26 apr. 1892
G:
8 apr. 1918
Jürgen Bruhn
1845-1895
Jürgen Bruhn
F:
15 sep. 1845
Aabenraa
D:
30 apr. 1895
Julie Caroline Christine Sperling
1857-1927
Julie Caroline Christine Sperling
F:
16 aug. 1857
G:
24 okt. 1880
D:
22 mar. 1927
Aarhus
Hans Jürgen Wismar
1872-
Hans Jürgen Wismar
F:
4 aug. 1872
Aabenraa
Botilde Benedicte Wismar
1873-
Botilde Benedicte Wismar
F:
7 sep. 1873
Aabenraa
Carl Petersen Hugger
1875-
Carl Petersen Hugger
F:
9 maj 1875
Aabenraa
G:
9 mar. 1906
Aabenraa
Ludolf Conrad Wismar
1875-1876
Ludolf Conrad Wismar
F:
4 jan. 1875
Aabenraa
D:
9 nov. 1876
Aabenraa
Anna Benedicte Wismar
1876-
Anna Benedicte Wismar
F:
30 jul. 1876
Aabenraa
Matthias Nissen
1873-
Matthias Nissen
F:
25 dec. 1873
Felsted
G:
13 nov. 1903
Aabenraa
Petrea Catharina Wismar
1902-
Petrea Catharina Wismar
F:
2 sep. 1902
Højer
Anna Catharina Wismar
1906-1978
Anna Catharina Wismar
F:
18 sep. 1906
Højer
D:
19 nov. 1978
Thomas Sølbeck
1898-1947
Thomas Sølbeck
F:
19 jan. 1898
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
31 maj 1935
Højer
D:
18 feb. 1947
Sønderborg (Statshosp.)
Ludolph Conrad Wismar
1879-1926
Ludolph Conrad Wismar
F:
13 apr. 1879
Højer
D:
15 jan. 1926
Højer
Ane Margrethe Andresen
1880-
Ane Margrethe Andresen
F:
11 jul. 1880
Emmerlev s. (V. Gammelby)
G:
4 okt. 1901
Højer
Anna Catharina Bruhn
1847-1909
Anna Catharina Bruhn
F:
30 jun. 1847
D:
21 jan. 1909
Søren Sørensen Wismar
1845-
Søren Sørensen Wismar
F:
18 feb. 1845
G:
31 okt. 1871
Knud Detlef Bruhn
1849-1867
Knud Detlef Bruhn
F:
15 nov. 1849
Aabenraa
D:
16 mar. 1867
Montevideo
Maria Margaretha Bruhn
1851-eft. 1894
Maria Margaretha Bruhn
F:
1 dec. 1851
Aabenraa
D:
eft. ER 1894
Georg Adelbert Theodor Höck
1853-
Georg Adelbert Theodor Höck
F:
13 okt. 1853
Tating (Ejdersted)
G:
3 jan. 1888
Aabenraa
Hans Bruhn
1854-1920
Hans Bruhn
F:
5 apr. 1854
Aabenraa
D:
19 aug. 1920
Bertha Blöcker
1858-
Bertha Blöcker
F:
31 okt. 1858
Eline Conradine Sophie Bruhn
1856-1857
Eline Conradine Sophie Bruhn
F:
21 mar. 1856
Aabenraa
D:
18 jul. 1857
Aabenraa
Eline Conradine Sophie Bruhn
1858-1914
Eline Conradine Sophie Bruhn
F:
15 jun. 1858
Aabenraa
D:
7 jun. 1914
Jens Jürgen Seneberg
1843-
Jens Jürgen Seneberg
F:
13 jul. 1843
Haderslev
G:
19 jun. 1879
Aabenraa
Johannes Bruhn
1860-1926
Johannes Bruhn
F:
1 aug. 1860
Aabenraa
D:
28 jun. 1926
Karen Margaretha Øland
1876-
Karen Margaretha Øland
F:
19 apr. 1876
Aabenraa
G:
2 aug. 1895
Aabenraa
Albert Bruhn
1862-1920
Albert Bruhn
F:
20 jul. 1862
Aabenraa
D:
15 sep. 1920
Jacobi Victor Bruhn
1865-1926
Jacobi Victor Bruhn
F:
20 mar. 1865
Aabenraa
D:
28 jan. 1926
Louise Kohlbraun
Sophus Peter Bruhn
1868-eft. 1894
Sophus Peter Bruhn
F:
8 apr. 1868
Aabenraa
D:
eft. ER 1894
Erna Langenheim
1883-
Erna Langenheim
F:
31 mar. 1883
Anna Benedicte Detlefsen
1825-1895
Anna Benedicte Detlefsen
F:
27 nov. 1825
Aabenraa
D:
10 aug. 1895
Aabenraa
Ludolph Conrad Bruhn
1817-1895
Ludolph Conrad Bruhn
F:
30 mar. 1817
Løjt s. (Strågård)
G:
15 nov. 1844
Aabenraa
D:
16 mar. 1895
Aabenraa
Jenny Detlefsen
1834-17 okt. 1866 ?
Jenny Detlefsen
F:
10 apr. 1834
Aabenraa
D:
17 okt. 1866 ?
Knut Detlef Detlefsen
1788-1861
Knut Detlef Detlefsen
F:
9 jan. 1788
Tønder
D:
6 feb. 1861
Aabenraa
Anna Catharina Iversen
1792-1860
Anna Catharina Iversen
F:
9 nov. 1792
Aabenraa
G:
30 dec. 1814
Aabenraa
D:
25 sep. 1860
Aabenraa
Detlef Detlefsen
1750-1809
Detlef Detlefsen
F:
1750
Tønder
D:
21 mar. 1809
Tønder
Anna Benedicte Boysen
ca. 1760-1788
Anna Benedicte Boysen
F:
ca. 1760
G:
11 jul. 1783
D:
2 maj 1788
Anna Benedicte Detlefsen
1791-1857
Anna Benedicte Detlefsen
F:
8 sep. 1791
Tønder
D:
6 feb. 1857
Møgeltønder
Jens Klint Detlefsen
1792-
Jens Klint Detlefsen
F:
29 aug. 1792
Tønder
Anna Catharina Detlefsen
1793-1846
Anna Catharina Detlefsen
F:
23 nov. 1793
Tønder
D:
17 nov. 1846
Tønder
Hans Detlefsen
1784-1854
Hans Detlefsen
F:
3 mar. 1784
Tønder
G:
23 nov. 1815
Tønder
D:
6 feb. 1854
Tønder
Caroline Detlefsen
1795-
Caroline Detlefsen
F:
22 feb. 1795
Tønder
Christine Detlefsen
1795-1798
Christine Detlefsen
F:
22 feb. 1795
Tønder
D:
9 jul. 1798
Tønder
Bendix Boysen Detlefsen
1796-
Bendix Boysen Detlefsen
F:
29 feb. 1796
Tønder
Hans Christian Hansen
1824-
Hans Christian Hansen
F:
28 dec. 1824
Møgeltønder
Anne Margrethe Hansen
1826-
Anne Margrethe Hansen
F:
25 okt. 1826
Møgeltønder
Carl Berthel Madsen
ca. 1825-
Carl Berthel Madsen
F:
ca. 1825
G:
23 okt. 1851
Møgeltønder
Sophie Hedvig Hansen
1829-1833
Sophie Hedvig Hansen
F:
25 okt. 1829
Møgeltønder
D:
1 apr. 1833
Møgeltønder
Esther Marie Hansen
1863-1933
Esther Marie Hansen
F:
20 nov. 1863
Møgeltønder
D:
30 jun. 1933
Møgeltønder
Juan Manuel Hansen
-SOM BARN
Juan Manuel Hansen
F:
Argentina
D:
SOM BARN
Carlos Hansen
Enrique Hansen
Segundo Eduardo Hansen
Daniel Hansen
Christian Hansen
1865-1907
Christian Hansen
F:
7 okt. 1865
Møgeltønder
D:
1907
Argentina
Rosario Cisneros
-1949
Rosario Cisneros
G:
før 1900
Argentina
D:
ULT. 1949
Argentina
Nicoline Regine Hansen
1867-1950
Nicoline Regine Hansen
F:
16 jul. 1867
Møgeltønder
D:
13 okt. 1950
Fruens Bøge
Axel Emil Bülow
1862-1952
Axel Emil Bülow
F:
16 jun. 1862
Bording
G:
2 maj 1888
Møgeltønder
D:
22 feb. 1952
Fruens Bøge
Carl Dines Hansen
1869-1920
Carl Dines Hansen
F:
1 sep. 1869
Møgeltønder
D:
11 maj 1920
Frederiksberg (Marcus s.)
Johanne Margrethe Petersen
1878-1950
Johanne Margrethe Petersen
F:
26 dec. 1878
Store-Heddinge
G:
14 maj 1910
København (Frederiks k.)
D:
4 jul. 1950
Skodsborg
Karl Ditlev Rossen
Ebba Mauritzen
Caroline Sophie Frederikke Hansen
1873-1934
Caroline Sophie Frederikke Hansen
F:
18 jan. 1873
Møgeltønder
D:
2 maj 1934
København
Asmus Peter Rossen
1858-1928
Asmus Peter Rossen
F:
19 mar. 1858
Holbøl s. (Holbølmark)
G:
27 maj 1909
Møgeltønder (hjemme)
D:
15 jun. 1928
Tønder
Detlef Hansen
1831-1909
Detlef Hansen
F:
28 dec. 1831
Møgeltønder
D:
17 dec. 1909
Møgeltønder
Caroline Feddersen
1840-1895
Caroline Feddersen
F:
19 dec. 1840
Møgeltønder
G:
14 maj 1862
Møgeltønder (hjemme)
D:
14 okt. 1895
Møgeltønder
Sophus Wilhelm Hansen
1834-
Sophus Wilhelm Hansen
F:
31 maj 1834
Møgeltønder
Carl Edvard Hansen
1836-1851
Carl Edvard Hansen
F:
14 jun. 1836
Møgeltønder
D:
19 nov. 1851
Møgeltønder
Ester Marie Detlefsen
1797-1852
Ester Marie Detlefsen
F:
3 maj 1797
Tønder
D:
20 jun. 1852
Møgeltønder
Dines Hansen
1791-1864
Dines Hansen
F:
18 feb. 1791
Løgumkloster
G:
7 nov. 1823
Møgeltønder (i huset)
D:
24 sep. 1864
Møgeltønder
Anna Margrethe Detlefsen
1798-1799
Anna Margrethe Detlefsen
F:
31 maj 1798
Tønder
D:
9 maj 1799
Tønder
Anna Margrethe Detlefsen
1799-1802
Anna Margrethe Detlefsen
F:
2 nov. 1799
Tønder
D:
6 jul. 1802
Tønder
Christine Detlefsen
1801-
Christine Detlefsen
F:
15 jan. 1801
Tønder
Marcus Christian August Grimm
1854-
Marcus Christian August Grimm
F:
26 nov. 1854
Nordborg
Sophie Dorothea Nicoline Grimm
1886-1895
Sophie Dorothea Nicoline Grimm
F:
18 jun. 1886
Nordborg
D:
8 maj 1895
Sommersted
Ernst Eduard Detlef Grimm
1887-1887
Ernst Eduard Detlef Grimm
F:
22 nov. 1887
Nordborg
D:
4 dec. 1887
Nordborg
Sophus Detlef Grimm
1856-1907
Sophus Detlef Grimm
F:
20 maj 1856
Nordborg
D:
27 apr. 1907
Sønderborg
Marie Cathrine Henriette Lüders
ca. 1862-
Marie Cathrine Henriette Lüders
F:
ca. 1862
Nicoline Elisabeth Sophie Grimm
1858-
Nicoline Elisabeth Sophie Grimm
F:
18 okt. 1858
Nordborg
Hermann Rasch
1856-
Hermann Rasch
F:
14 maj 1856
Nordborg
G:
18 jun. 1883
Nordborg
Wilhelm Grimm
1861-1861
Wilhelm Grimm
F:
27 aug. 1861
Nordborg
D:
11 okt. 1861
Nordborg
Hans Detlef Thomsen Grimm
1830-1881
Hans Detlef Thomsen Grimm
F:
7 feb. 1830
Sønderborg
D:
30 jul. 1881
Nordborg
Anne Sophie Margrethe Matzen
1830-1864
Anne Sophie Margrethe Matzen
F:
3 apr. 1830
Nordborg s. (Druelund)
G:
2 maj 1853
Oksbøl
D:
18 sep. 1864
Nordborg
Nicoline Marie Christine Matzen
1844-1912
Nicoline Marie Christine Matzen
F:
15 maj 1844
Oksbøl s. (Melsgård)
D:
21 okt. 1912
Sønderborg
Anne Margrethe Christine Grimm
1832-
Anne Margrethe Christine Grimm
F:
12 jan. 1832
Sønderborg
Simon Jensen Seidel
ca. 1832-
Simon Jensen Seidel
F:
ca. 1832
G:
21 mar. 1861
Sønderborg
Elise Wilhelmine Christine Grimm
1856-
Elise Wilhelmine Christine Grimm
F:
11 apr. 1856
Sønderborg
Elise Dagmar Georgine Grimm
1858-1863
Elise Dagmar Georgine Grimm
F:
1 aug. 1858
Sønderborg
D:
29 aug. 1863
Sønderborg
Fanny Cathrine Frederikke Grimm
1860-1863
Fanny Cathrine Frederikke Grimm
F:
3 apr. 1860
Sønderborg
D:
8 sep. 1863
Sønderborg
Hans Peter Hansen Grimm
1863-
Hans Peter Hansen Grimm
F:
17 apr. 1863
Sønderborg
Gottlieb Georg Grimm
1832-1865
Gottlieb Georg Grimm
F:
12 jan. 1832
Sønderborg
D:
1 nov. 1865
Sønderborg
Doris Hansen
1835-
Doris Hansen
F:
9 maj 1835
Sønderborg
G:
14 jan. 1855
Friederich Grimm
1861-1867
Friederich Grimm
F:
6 dec. 1861
Sønderborg
D:
14 mar. 1867
Sønderborg
Sophie Elisabeth Wilhelmine Grimm
1865-
Sophie Elisabeth Wilhelmine Grimm
F:
9 jun. 1865
Sønderborg
Richard Hermann Stribeck
1861-
Richard Hermann Stribeck
F:
7 jul. 1861
Stuttgart
G:
4 sep. 1888
Sønderborg
Wilhelm Detlef Marcus Grimm
1868-
Wilhelm Detlef Marcus Grimm
F:
19 feb. 1868
Sønderborg
Louise Cecilie Juliane Mann
1872-
Louise Cecilie Juliane Mann
F:
27 okt. 1872
Elisabeth Grimm
1875-1877
Elisabeth Grimm
F:
7 jan. 1875
Sønderborg
D:
27 jun. 1877
Sønderborg
Friedrich Wilhelm August Grimm
1834-1898
Friedrich Wilhelm August Grimm
F:
17 maj 1834
Sønderborg
D:
12 nov. 1898
Sønderborg
Anna Cathrine Detlefsen
Marcus Peter Waldemar Grimm
1867-
Marcus Peter Waldemar Grimm
F:
28 dec. 1867
Sønderborg
Helene Marie Elisabeth Grimm
1869-
Helene Marie Elisabeth Grimm
F:
17 dec. 1869
Ulkebøl s. (Bellevue)
Anton Hansen Knarhøj
1860-1905
Anton Hansen Knarhøj
F:
22 dec. 1860
Sønderborg
G:
27 apr. 1894
Sønderborg
D:
9 aug. 1905
Sønderborg
Louise Marie Henriette Grimm
1872-
Louise Marie Henriette Grimm
F:
3 feb. 1872
Ulkebøl s.
Christian Grimm
1874-
Christian Grimm
F:
4 okt. 1874
Ulkebøl s. (Bellevue)
Max Grimm
1876-
Max Grimm
F:
2 sep. 1876
Sønderborg
Ella Grimm
1884-
Ella Grimm
F:
11 jul. 1884
Sønderborg
Marcus Peter Gottberg Grimm
1839-1891
Marcus Peter Gottberg Grimm
F:
19 apr. 1839
Sønderborg
D:
17 jun. 1891
Sønderborg
Louise Marie Thomsen
1842-
Louise Marie Thomsen
F:
13 mar. 1842
Sønderborg
G:
18 nov. 1866
Sønderborg
Catharina Elisabeth Detlefsen
1802-1865
Catharina Elisabeth Detlefsen
F:
5 jul. 1802
Tønder
D:
26 nov. 1865
Sønderborg
Marcus Grimm
1800-1866
Marcus Grimm
F:
18 nov. 1800
Sønderborg
G:
15 apr. 1827
Møgeltønder
D:
26 aug. 1866
Sønderborg
Anna Margrethe Detlefsen
1803-1834
Anna Margrethe Detlefsen
F:
20 nov. 1803
Tønder
D:
12 sep. 1834
Møgeltønder
Friedrich Konrad Rüdiger Ernst Gerd Lehmann
Marie Helene Emma Detlefsen
1872-1955
Marie Helene Emma Detlefsen
F:
1 sep. 1872
Glückstadt
D:
3 mar. 1955
Neumünster
NN Lehmann
Sønnich Detlef Friedrich Detlefsen
1833-1911
Sønnich Detlef Friedrich Detlefsen
F:
25 sep. 1833
Neuendeich v. Uetersen
D:
21 jul. 1911
Glückstadt
Wilhelmine (Minna) Christine Sophie Kramer
1847-1931
Wilhelmine (Minna) Christine Sophie Kramer
F:
13 jan. 1847
Glückstadt
G:
25 aug. 1867
Glückstadt
D:
7 jan. 1931
Neumünster
Detlef Detlefsen
1805-1888
Detlef Detlefsen
F:
28 aug. 1805
Tønder
D:
16 okt. 1888
Glückstadt
Ancke Sophie Sønnichsen
1807-1881
Ancke Sophie Sønnichsen
F:
11 apr. 1807
Sødamgård
G:
6 dec. 1832
Uetersen
D:
19 sep. 1881
Glückstadt
Anna Margrethe Klint
1763-1808
Anna Margrethe Klint
F:
20 okt. 1763
Møgeltønder
G:
18 sep. 1789
Møgeltønder (i huset)
D:
6 sep. 1808
Tønder
William Carl Hermann Feddersen
1860-1861
William Carl Hermann Feddersen
F:
16 nov. 1860
Skt. Thomas
D:
1861
Skt. Thomas
Emily Amory Elisabeth Feddersen
1862-1867
Emily Amory Elisabeth Feddersen
F:
5 okt. 1862
Skt. Thomas
D:
2 jan. 1867
Skt. Thomas
Berend Harald Feddersen
1831-1888
Berend Harald Feddersen
F:
28 apr. 1831
Stift ved Kiel
D:
14 jun. 1888
Hamborg?
Ellen Louise Hansen
1839-eft. 1888
Ellen Louise Hansen
F:
6 jun. 1839
Skt. Thomas
G:
28 okt. 1859
Skt. Thomas
D:
eft. 1888
Carl Christian Feddersen
1832-1862
Carl Christian Feddersen
F:
6 nov. 1832
Stift ved Kiel
D:
1862
ved Mauritius
Jürgen Carl Bachmann
1860-1894
Jürgen Carl Bachmann
F:
2 apr. 1860
Tønder
D:
22 maj 1894
Slesvig
Marie Frederikke Franziska de Vries
1869-1954
Marie Frederikke Franziska de Vries
F:
8 maj 1869
Satrup
G:
før 1894
D:
16 apr. 1954
Flensborg
Hans Peter Thayssen
1881-1914
Hans Peter Thayssen
F:
1 apr. 1881
Berlin
D:
9 jul. 1914
Berlin
Fritz Christian Thayssen
1883-1935
Fritz Christian Thayssen
F:
2 okt. 1883
Berlin
D:
12 okt. 1935
Berlin?
Margrit Kirnbauer
-ca. 1944
Margrit Kirnbauer
G:
før 1929
D:
ca. 1944
Berlin?
Marie Christiane Thayssen
1886-ca. 1944
Marie Christiane Thayssen
F:
21 maj 1886
Berlin
D:
ca. 1944
Berlin
Henriette Friederikke Bachmann
1861-1931
Henriette Friederikke Bachmann
F:
9 aug. 1861
Tønder
D:
8 sep. 1931
Tønder
Johann Adolph Thayssen
1848-1906
Johann Adolph Thayssen
F:
30 okt. 1848
Rodenæs s. (Mettenwarf)
G:
18 maj 1880
Tønder
D:
7 aug. 1906
Tønder
Ernst Christian Bachmann
1895-1914
Ernst Christian Bachmann
F:
6 mar. 1895
Tønder
D:
4 nov. 1914
Frankrig
Hans Feddersen Bachmann
1896-1974
Hans Feddersen Bachmann
F:
9 feb. 1896
Tønder
D:
25 sep. 1974
Tønder
Freya Hagge
1900-1983
Freya Hagge
F:
28 sep. 1900
Tønder
G:
17 apr. 1926
Tønder
D:
24 nov. 1983
Maria Henriette Luise Bachmann
1899-1980
Maria Henriette Luise Bachmann
F:
7 aug. 1899
Tønder
D:
16 mar. 1980
Peter Friedrich Riggelsen
1894-1951
Peter Friedrich Riggelsen
F:
4 jun. 1894
Tønder
G:
7 apr. 1923
Tønder
D:
29 maj 1951
Bad Kissingen, Tyskland
Elisabeth Bothilde Bachmann
1904-1997
Elisabeth Bothilde Bachmann
F:
15 nov. 1904
Tønder
D:
14 mar. 1997
Max Boysen
1902-1945
Max Boysen
F:
10 jun. 1902
Højer
G:
14 maj 1933
Tønder
D:
2 feb. 1945
Wisorki, Ukraine
Karl Bachmann
1907-1968
Karl Bachmann
F:
7 mar. 1907
Tønder
D:
25 jul. 1968
Tønder
Jeanette Catharina Hagge
1909-1953
Jeanette Catharina Hagge
F:
22 sep. 1909
Tønder
G:
30 sep. 1934
Tønder
D:
29 jun. 1953
Tønder
Marie Margrethe Chrestesen
1920-1973
Marie Margrethe Chrestesen
F:
25 okt. 1920
Tønder
G:
18 feb. 1954
Tønder
D:
10 feb. 1973
Tønder
Hans Feddersen Bachmann
1863-1918
Hans Feddersen Bachmann
F:
24 feb. 1863
Tønder
D:
7 jan. 1918
Tønder
Johanna Agatha Elisabeth Klüwer
1874-1959
Johanna Agatha Elisabeth Klüwer
F:
20 okt. 1874
Tønder
G:
16 maj 1893
Tønder
D:
15 aug. 1959
Aabenraa
Harald Bachmann
1865-1930
Harald Bachmann
F:
25 jul. 1865
Tønder
D:
5 okt. 1930
Tønder
Marie Therese Bachmann
1868-1873
Marie Therese Bachmann
F:
20 dec. 1868
Tønder
D:
21 mar. 1873
Tønder
Carl Christian Bachmann
1875-1906
Carl Christian Bachmann
F:
8 maj 1875
Tønder
D:
22 mar. 1906
Kiel
Maria Therese Feddersen
1834-1889
Maria Therese Feddersen
F:
4 aug. 1834
Stift ved Kiel
D:
29 okt. 1889
Tønder
Christian Nissen Bachmann
1833-1892
Christian Nissen Bachmann
F:
2 nov. 1833
Tønder
G:
27 maj 1859
Møgeltønder
D:
5 jun. 1892
Tønder
Nancy Christine Feddersen
1836-1880
Nancy Christine Feddersen
F:
13 jan. 1836
Stift ved Kiel
D:
feb. 1880
Kiel?
Kristen Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1892-1979
Kristen Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
15 dec. 1892
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
6 mar. 1979
København
Ingeborg Jacobsen
1895-1971
Ingeborg Jacobsen
F:
28 aug. 1895
Oddense
G:
1 okt. 1920
D:
22 okt. 1971
København
Herman Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1894-1981
Herman Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
2 apr. 1894
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
23 feb. 1981
Marie Lorenzen
1895-1986
Marie Lorenzen
F:
10 jun. 1895
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
23 apr. 1921
Ballum
D:
9 apr. 1986
Ballum s. (Bodsbøl)
Elna Knudsen
1896-1971
Elna Knudsen
F:
5 feb. 1896
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 jul. 1971
Rungsted
Harald Georg Olsen
1889-1974
Harald Georg Olsen
F:
16 nov. 1889
Birkerød
G:
14 apr. 1925
Sorø
D:
1974
Rungsted
Aage Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1897-1968
Aage Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
7 mar. 1897
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 mar. 1968
Gentofte (Amtssygehuset)
Nora Bruce
NN
Olga Sofie Bense
1907-1954
Olga Sofie Bense
F:
31 mar. 1907
København (Skt. Matthæus s.)
G:
21 jul. 1938
Gentofte
D:
nov. 1954
Svend Munch Knudsen
1898-1899
Svend Munch Knudsen
F:
18 aug. 1898
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
16 mar. 1899
Fabjerg s. (Bloksgård)
Louise Munch-Knudsen
1907-1988
Louise Munch-Knudsen
F:
2 feb. 1907
Sorø
D:
27 maj 1988
Gentofte
Otto Sørensen
1897-1954
Otto Sørensen
F:
9 nov. 1897
Forlev
G:
2 sep. 1928
Skuldelev
D:
19 jun. 1954
Frederiksberg
Knud Lausten Knudsen
1867-1938
Knud Lausten Knudsen
F:
19 nov. 1867
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1938
Sorø
Anna Munch
1869-1941
Anna Munch
F:
20 okt. 1869
Ibsker
G:
16 sep. 1891
Svaneke
D:
2 jun. 1941
København
Hans Aage Knudsen
1869-1918
Hans Aage Knudsen
F:
30 jul. 1869
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1918
Flensborg (Skt. Franciskus-hospitalet)
Anna Nicoline Jacobsen
1883-1947
Anna Nicoline Jacobsen
F:
21 jul. 1883
Brøns s. (Brøns Mølle)
G:
19 okt. 1907
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
29 aug. 1947
Vibevej 30, Fredericia
Chresten Knudsen
1921-1958
Chresten Knudsen
F:
7 jul. 1921
Haderslev
D:
18 jun. 1958
København
Jørgen Knudsen
Hanne Aagaard
Laurits Guttorm Knudsen
1874-1931
Laurits Guttorm Knudsen
F:
16 maj 1874
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
29 okt. 1931
Sønderborg
Caroline Elisabeth Amalie Norup
1895-1989
Caroline Elisabeth Amalie Norup
F:
27 sep. 1895
Dejbjerg
D:
31 jan. 1989
Esther Svendsen
1905-1971
Esther Svendsen
F:
14 aug. 1905
Haderslev
D:
9 feb. 1971
Esbjerg
Ejnar Refslund Thomsen
1903-1976
Ejnar Refslund Thomsen
F:
24 maj 1903
Haderslev
G:
10 jun. 1933
Tønder
D:
31 dec. 1976
Erik Svendsen
1907-1945
Erik Svendsen
F:
19 jan. 1907
Haderslev
D:
apr. 1945
Tyskland
Anne Jepsen
Knud Lausten Svensen
1909-1992
Knud Lausten Svensen
F:
30 jul. 1909
Haderslev
D:
12 aug. 1992
København
Grethe Mosbech
1914-1992
Grethe Mosbech
F:
1 aug. 1914
Hobro
G:
14 okt. 1939
København
D:
15 jan. 1992
Gentofte (Amtssygehuset)
Gyde Marie Knudsen
1878-1948
Gyde Marie Knudsen
F:
11 feb. 1878
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
19 nov. 1948
Tønder
Nicolai Thomsen Svendsen
1873-1966
Nicolai Thomsen Svendsen
F:
10 aug. 1873
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
10 okt. 1904
Daler
D:
14 jul. 1966
Tønder
Gyde Marie Refslund Skrumsager
1944-
Gyde Marie Refslund Skrumsager
F:
17 feb. 1944
Bedsted s. (Sivkro)
Hans-Ole Mørk
1943-
Hans-Ole Mørk
F:
31 mar. 1943
Tørring s. (Tørring stationsby)
G:
31 jul. 1965
Bovlund
Knud Skrumsager
1909-1994
Knud Skrumsager
F:
1 aug. 1909
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
29 nov. 1994
Tønder (Tønder sygehus)
Anna Dorthea Refslund
1919-2012
Anna Dorthea Refslund
F:
28 jun. 1919
Agerskov s. (Bovlund)
G:
24 okt. 1941
Bovlund
D:
7 mar. 2012
Løgumkloster s. (Plejehjemmet Lindevang)
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
1910-1984
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
F:
6 dec. 1910
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
27 mar. 1984
Agerskov s. (Bovlund)
Troels Refslund Poulsen
1904-1989
Troels Refslund Poulsen
F:
8 jan. 1904
Ø. Lindet s. (Stenderup)
G:
2 dec. 1942
Visby
D:
23 mar. 1989
Agerskov s. (Bovlund)
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
1914-1994
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
F:
2 aug. 1914
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
23 mar. 1994
Aabenraa (Aabenraa sygehus)
Henriette Nancy Knudsen
1881-1962
Henriette Nancy Knudsen
F:
17 jun. 1881
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
9 mar. 1962
Visby s. (Visby Hedegård)
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
1880-1946
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
F:
8 sep. 1880
Skrave s. (Københoved)
G:
16 okt. 1907
Daler
D:
25 okt. 1946
København (kommunehospitalet)
Louise Amalie Feddersen
1837-1923
Louise Amalie Feddersen
F:
24 jun. 1837
Godset Stift ved Kiel
D:
27 jun. 1923
Visby s. (Visby Hedegård)
Kresten Knudsen
1836-1922
Kresten Knudsen
F:
26 mar. 1836
Mjolden s. (Forballum)
G:
19 okt. 1866
Møgeltønder k.
D:
15 jan. 1922
Visby s. (Visby Hedegård)
Amalie Roll
1894-1983
Amalie Roll
F:
16 dec. 1894
Højer
D:
30 mar. 1983
Højer
Peter Hartwig Roll
1939-1999
Peter Hartwig Roll
F:
1 jul. 1939
Højer
D:
22 maj 1999
Roskilde
Carl Emil Roll
1896-1988
Carl Emil Roll
F:
12 okt. 1896
Højer
D:
15 nov. 1988
Højer
Meta Jensine Pedersen
1901-1967
Meta Jensine Pedersen
F:
1 aug. 1901
Møgeltønder
G:
24 apr. 1930
Højer
D:
5 apr. 1967
Højer
Ottilie Roll
1898-1992
Ottilie Roll
F:
24 maj 1898
Højer
D:
23 okt. 1992
Højer
Theodor Feddersen Roll
1900-1935
Theodor Feddersen Roll
F:
25 jan. 1900
Højer
D:
30 apr. 1935
Bad Nauheim
Erna Mathilde Schröder
1901-1984
Erna Mathilde Schröder
F:
4 jul. 1901
Husum
D:
10 mar. 1984
Højer
Elisabeth Roll
1901-1968
Elisabeth Roll
F:
27 apr. 1901
Højer
D:
3 jul. 1968
Sterup, Angel
Hugo Lammers
1895-1968
Hugo Lammers
F:
12 nov. 1895
Sterup, Angel
G:
29 apr. 1924
Højer
D:
3 aug. 1968
Flensborg
Bernhard Roll
1903-1982
Bernhard Roll
F:
1 maj 1903
Højer
D:
20 feb. 1982
Højer
Fritz Roll
1906-1946
Fritz Roll
F:
15 feb. 1906
Højer
D:
1946
Sovjetunionen
Caroline Henriette Wilhelmine Feddersen
1874-1965
Caroline Henriette Wilhelmine Feddersen
F:
8 jan. 1874
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
5 feb. 1965
Højer
Carl Emil Roll
1864-1942
Carl Emil Roll
F:
9 nov. 1864
Højer
G:
29 sep. 1893
Emmerlev
D:
14 apr. 1942
Højer
Magdalene Gertrud Samwer
1899-1996
Magdalene Gertrud Samwer
F:
3 aug. 1899
Gotha
D:
14 maj 1996
München
Erich W. O. Busse
1899-1995
Erich W. O. Busse
F:
24 jun. 1899
Berlin
G:
14 nov. 1924
Berlin
D:
26 nov. 1995
München
Wolfgang Karl Theodor Samwer
1902-1979
Wolfgang Karl Theodor Samwer
F:
30 jun. 1902
Gotha
D:
27 okt. 1979
Lübeck
Elisabeth Böhmer
1907-1969
Elisabeth Böhmer
F:
3 okt. 1907
Thedinghausen, Tyskland
G:
5 jun. 1935
Hamborg
D:
22 maj 1969
Hamborg
Ruth Berta Luise Wilkens
1923-
Ruth Berta Luise Wilkens
F:
2 nov. 1923
Köln-Lindenthal
G:
19 aug. 1971
Essen
Ingeborg Samwer
1903-2007
Ingeborg Samwer
F:
15 sep. 1903
Jena
D:
22 okt. 2007
Göttingen
Herbert Haasen
1900-1961
Herbert Haasen
F:
17 jun. 1900
Gotha
G:
16 okt. 1926
Jena
D:
14 jul. 1961
Einbeck
Hans Viktor Samwer
1913-2006
Hans Viktor Samwer
F:
8 jul. 1913
Jena
D:
9 jan. 2006
Göttingen
Hildegard (Gundi) Johanna Maria Wirtz
1914-2004
Hildegard (Gundi) Johanna Maria Wirtz
F:
11 jun. 1914
Freiburg/Breisgau
G:
15 nov. 1940
Köln
D:
24 okt. 2004
Göttingen
Malvine Elisabeth Feddersen
1876-1942
Malvine Elisabeth Feddersen
F:
22 aug. 1876
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
8 nov. 1942
Friedrichroda, Thüringen
Viktor Eduard Woldemar Samwer
1863-1924
Viktor Eduard Woldemar Samwer
F:
14 jun. 1863
Gotha, Tyskland
G:
17 sep. 1897
Emmerlev
D:
24 nov. 1924
Jena
Christian Feddersen
1908-1977
Christian Feddersen
F:
23 dec. 1908
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
16 apr. 1977
Emmerlev s. (Søndergårde)
Frieda (Friedel) Schmidt
1914-2006
Frieda (Friedel) Schmidt
F:
14 nov. 1914
Agerskov s. (Gestrup)
G:
14 maj 1948
D:
20 feb. 2006
Tønder
Theodor Feddersen
1910-1910
Theodor Feddersen
F:
19 jan. 1910
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
20 jan. 1910
Emmerlev s. (Søndergårde)
Theodor Feddersen
1912-1985
Theodor Feddersen
F:
17 jun. 1912
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
20 sep. 1985
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Ingeborg Maria (Inge) Andersen
1912-1979
Ingeborg Maria (Inge) Andersen
F:
23 nov. 1912
Flensborg
G:
30 maj 1941
Emmerlev
D:
4 jun. 1979
Tønder
Boy Feddersen
1913-1945
Boy Feddersen
F:
11 sep. 1913
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
mar. 1945
Breslau
Anna Dorothea (Anni) Feddersen
1915-1992
Anna Dorothea (Anni) Feddersen
F:
10 jul. 1915
Flensborg
D:
10 dec. 1992
Aabenraa
Jürgen Hansen Berg
1909-1991
Jürgen Hansen Berg
F:
23 feb. 1909
Løjt s. (Løjt Skovby (Bruunsgård))
G:
3 mar. 1939
Emmerlev
D:
31 maj 1991
Aabenraa
Elisabeth Feddersen
1918-1977
Elisabeth Feddersen
F:
26 sep. 1918
Flensborg
D:
24 sep. 1977
Haderslev
Hans Peter Brandt
1913-1983
Hans Peter Brandt
F:
4 aug. 1913
Agerskov s. (Bovlund)
G:
3 mar. 1939
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
27 aug. 1983
Haderslev
Hans Feddersen
1878-1918
Hans Feddersen
F:
14 maj 1878
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
8 maj 1918
Merville (Frankrig)
Dorothea (Dolly) Maria Angel
1887-1918
Dorothea (Dolly) Maria Angel
F:
6 nov. 1887
Ubjerg s. (Bjerremark)
G:
11 okt. 1907
Ubjerg
D:
24 okt. 1918
Tønder
Henriette Amalie Feddersen
1880-1938
Henriette Amalie Feddersen
F:
26 aug. 1880
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
14 nov. 1938
Tønder (Tønder sygehus)
Thomas Dethlefsen
1908-1908
Thomas Dethlefsen
F:
3 aug. 1908
Højer s. (Ved Gaden)
D:
4 aug. 1908
Højer s. (Ved Gaden)
Nancy Amalie Dethlefsen
1910-1980
Nancy Amalie Dethlefsen
F:
3 jan. 1910
Højer s. (Ved Gaden)
D:
10 jan. 1980
Fritz Carstensen Ohlsen
1907-1984
Fritz Carstensen Ohlsen
F:
24 okt. 1907
Højer
G:
10 nov. 1934
Højer
D:
17 maj 1984
Thomas Theodor Dethlefsen
1913-1994
Thomas Theodor Dethlefsen
F:
7 feb. 1913
Højer s. (Ved Gaden)
D:
9 sep. 1994
Ingeborg Goswin
1923-
Ingeborg Goswin
F:
6 okt. 1923
Hilchenbach, Tyskland
G:
5 maj 1945
Højer
Otto Dietrich Dethlefsen
1914-1970
Otto Dietrich Dethlefsen
F:
24 jul. 1914
Højer s. (Ved Gaden)
D:
6 dec. 1970
Odense
Lucie Elene Dethlefsen
1923-2001
Lucie Elene Dethlefsen
F:
18 apr. 1923
Tønder
G:
17 nov. 1945
Tønder
D:
13 apr. 2001
Roskilde
Caroline Friederike (Ine) Feddersen
1883-1983
Caroline Friederike (Ine) Feddersen
F:
16 jun. 1883
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
15 sep. 1983
Højer
Dethlef Dethlefsen
1880-1964
Dethlef Dethlefsen
F:
29 jul. 1880
Højer s. (Ved Gaden)
G:
22 mar. 1907
Emmerlev
D:
29 jun. 1964
Tønder (Tønder sygehus)
Gehrd Grothusen
1913-2001
Gehrd Grothusen
F:
11 jul. 1913
Kilwa, Tysk Østafrika
D:
16 aug. 2001
Kiel
Eva Jaeckel
1920-2008
Eva Jaeckel
F:
3 dec. 1920
Fürstenwalde
G:
13 feb. 1941
Torgau
D:
18 dec. 2008
Hamborg
Camilla Luitgarde Grothusen
1920-
Camilla Luitgarde Grothusen
F:
9 apr. 1920
Bad Bauheim
Richard Vietor
1912-1942
Richard Vietor
F:
6 jan. 1912
Bremen
G:
14 nov. 1939
Göttingen
D:
1942
Stalingrad
Ernst Riedel
1909-1975
Ernst Riedel
F:
5 jul. 1909
Ratibor, Øvre Schlesien
G:
16 jul. 1964
Monschau
D:
19 jul. 1975
Malente-Gremsmühlen
Klaus-Detlev Grothusen
1928-1994
Klaus-Detlev Grothusen
F:
29 okt. 1928
Nieder-Weisel
D:
16 jul. 1994
Hamborg
Ute Stalmann
1936-
Ute Stalmann
F:
5 okt. 1936
Moers
G:
15 maj 1959
Lünen
Nancy Feddersen
1885-1968
Nancy Feddersen
F:
17 sep. 1885
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
18 nov. 1968
Kiel
Gerhard Grothusen
1874-1932
Gerhard Grothusen
F:
25 maj 1874
Rødding
G:
14 jun. 1912
Flensborg
D:
26 maj 1932
Bad Nauheim (Tyskland)
Marie Louise Feddersen
1886-1893
Marie Louise Feddersen
F:
30 dec. 1886
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
22 jul. 1893
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Hans Feddersen
1919-1945
Hans Feddersen
F:
22 maj 1919
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
11 nov. 1945
russisk krigsfangenskab
Karen Feddersen
1920-2002
Karen Feddersen
F:
14 jun. 1920
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
21 nov. 2002
Ravensburg, Baden-Württemberg
Dieter Scheible
1920-2008
Dieter Scheible
F:
1 okt. 1920
Heilbronn am Neckar
G:
14 okt. 1944
D:
apr. 2008
Ravensburg, Baden-Württemberg
Boi Feddersen
1892-1943
Boi Feddersen
F:
4 maj 1892
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
20 apr. 1943
Sortehavet
Julie Hermine-Luise (Jutta) Feddersen
1893-1965
Julie Hermine-Luise (Jutta) Feddersen
F:
25 feb. 1893
Halendorf (Holsten)
G:
13 aug. 1918
D:
24 mar. 1965
Tübingen
Theodor Feddersen
1839-1915
Theodor Feddersen
F:
17 nov. 1839
Stift ved Kiel
D:
5 dec. 1915
Flensborg
Amalie Magdalene Christiane Caroline Feddersen
1854-1931
Amalie Magdalene Christiane Caroline Feddersen
F:
22 sep. 1854
Møgeltønder s. (Roy)
G:
18 okt. 1872
Møgeltønder (huset)
D:
11 aug. 1931
Flensborg
Jürgen Carl Bachmann
1870-1938
Jürgen Carl Bachmann
F:
23 sep. 1870
Toftlund
D:
1938
Altona
Elisabeth Louise Petersen
1895-
Elisabeth Louise Petersen
F:
19 apr. 1895
Rødding
Robert Schmidt
Meta Helene Petersen
1896-
Meta Helene Petersen
F:
15 maj 1896
Rødding
Walter Graf
Walter Graf
G:
Neumünster
Christine Caroline Bachmann
1872-1939
Christine Caroline Bachmann
F:
25 jan. 1872
Toftlund
D:
14 jun. 1939
Bad Nauheim
Jacob Carl Friedrich Petersen
1861-
Jacob Carl Friedrich Petersen
F:
25 nov. 1861
Slesvig
G:
28 feb. 1894
Haderslev
D:
Neumünster
Elisabeth Bachmann
1873-1873
Elisabeth Bachmann
F:
4 sep. 1873
Sønderborg
D:
15 sep. 1873
Sønderborg
Meta Elisabeth Bachmann
1874-1894
Meta Elisabeth Bachmann
F:
7 sep. 1874
Sønderborg
D:
19 sep. 1894
Haderslev
Meta Johanna Feddersen
1842-1911
Meta Johanna Feddersen
F:
24 aug. 1842
Stift ved Kiel
D:
16 feb. 1911
Haderslev
Carl Asmus Bachmann
1842-1916
Carl Asmus Bachmann
F:
28 dec. 1842
Tønder
G:
26 aug. 1869
Tønder
D:
22 jun. 1916
Haderslev
Christian Heinrich Feddersen
1843-1845
Christian Heinrich Feddersen
F:
31 dec. 1843
Stift ved Kiel
D:
14 jul. 1845
Stift ved Kiel
Elisabeth Nicoline Feddersen
1845-1924
Elisabeth Nicoline Feddersen
F:
3 aug. 1845
Stift ved Kiel
D:
20 maj 1924
Kiel
Emily (Emmy) Caroline Feddersen
1847-1931
Emily (Emmy) Caroline Feddersen
F:
22 jul. 1847
Stift ved Kiel
D:
7 aug. 1931
Hamborg
Robert Calinich
1834-1883
Robert Calinich
F:
28 jan. 1834
Friedersdorf
G:
11 jun. 1878
Hamborg
D:
13 jan. 1883
Wiesbaden
Hans Feddersen
1801-1852
Hans Feddersen
F:
20 aug. 1801
Møgeltønder
D:
2 jun. 1852
Kiel
Friederike Henriette Willink
1805-1851
Friederike Henriette Willink
F:
21 maj 1805
Eckernförde (Hoffnungsthal)
G:
30 jul. 1830
Dänischenhagen
D:
21 mar. 1851
Kiel
Dødfødt datter
1829-1829
Dødfødt datter
F:
27 aug. 1829
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
27 aug. 1829
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Ingeborg Lucie Feddersen
1833-1861
Ingeborg Lucie Feddersen
F:
22 apr. 1833
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
20 maj 1861
Kogsbøl Ladegård
Søren Nielsen Hansen
1829-
Søren Nielsen Hansen
F:
4 feb. 1829
Arrild s. (Roost)
G:
29 jun. 1860
Emmerlev (i huset)
Boy Feddersen
1804-1883
Boy Feddersen
F:
24 mar. 1804
Møgeltønder
D:
24 mar. 1883
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Ingeborg Lucia Christiane Posselt
1807-1833
Ingeborg Lucia Christiane Posselt
F:
30 dec. 1807
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
G:
28 apr. 1828
Emmerlev s. (i huset på Søndergaarde)
D:
22 apr. 1833
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Berend Feddersen
1836-1904
Berend Feddersen
F:
4 dec. 1836
Møgeltønder
D:
1904
Flensborg (Diakonisseanstalten)
Carl Christian Feddersen Hauch
1875-1920
Carl Christian Feddersen Hauch
F:
16 sep. 1875
Tunø
D:
29 mar. 1920
Haslev
Vilhelmine Christine Marie Pedersen
1874-1948
Vilhelmine Christine Marie Pedersen
F:
21 jan. 1874
Skelby s. (Ulstrup)
G:
11 okt. 1897
Knebel
D:
13 apr. 1948
Sorø
Henrik Andreas Rosenover Hauch
1877-1939
Henrik Andreas Rosenover Hauch
F:
5 jan. 1877
Tunø
D:
2 aug. 1939
København (Skt. Lucas Stiftelsen)
Olga Valborg Nielsen (Nitsche)
1878-1940
Olga Valborg Nielsen (Nitsche)
F:
1 nov. 1878
København (Holmens s.)
G:
7 mar. 1923
D:
16 feb. 1940
Holbæk
Inga Hauch Vigen
1910-
Inga Hauch Vigen
F:
16 apr. 1910
Randers
Hans Olaf Hauch Vigen
1911-1976
Hans Olaf Hauch Vigen
F:
9 jul. 1911
Borris
D:
29 sep. 1976
København
Ane Kathrine Magdalene Hauch Vigen
1913-1977
Ane Kathrine Magdalene Hauch Vigen
F:
11 maj 1913
Borris
D:
12 mar. 1977
København
Anna Elise (Annelise) Marie Hauch Vigen
1915-
Anna Elise (Annelise) Marie Hauch Vigen
F:
31 dec. 1915
Borris
Anna Alfrida Hauch
1882-1958
Anna Alfrida Hauch
F:
6 aug. 1882
Agri
D:
13 jan. 1958
København (Skt. Lukas Stiftelsen)
Hans Vigen
1881-1930
Hans Vigen
F:
7 jul. 1881
Grenå s. (Åstrup)
G:
30 apr. 1909
Randers (Skt. Morten) (i hjemmet)
D:
18 nov. 1930
Glamsbjerg
Adamine Magdalene Feddersen
1838-1889
Adamine Magdalene Feddersen
F:
24 okt. 1838
Møgeltønder
D:
17 feb. 1889
Knebel
Niels Christian Hauge Hauch
1842-1900
Niels Christian Hauge Hauch
F:
18 jun. 1842
Tyregod s. (Hastrup)
G:
8 nov. 1873
Møgeltønder (hjemme)
D:
29 aug. 1900
Knebel
Esther Marie Hansen
1863-1933
Esther Marie Hansen
F:
20 nov. 1863
Møgeltønder
D:
30 jun. 1933
Møgeltønder
Juan Manuel Hansen
-SOM BARN
Juan Manuel Hansen
F:
Argentina
D:
SOM BARN
Carlos Hansen
Enrique Hansen
Segundo Eduardo Hansen
Daniel Hansen
Christian Hansen
1865-1907
Christian Hansen
F:
7 okt. 1865
Møgeltønder
D:
1907
Argentina
Rosario Cisneros
-1949
Rosario Cisneros
G:
før 1900
Argentina
D:
ULT. 1949
Argentina
Nicoline Regine Hansen
1867-1950
Nicoline Regine Hansen
F:
16 jul. 1867
Møgeltønder
D:
13 okt. 1950
Fruens Bøge
Axel Emil Bülow
1862-1952
Axel Emil Bülow
F:
16 jun. 1862
Bording
G:
2 maj 1888
Møgeltønder
D:
22 feb. 1952
Fruens Bøge
Carl Dines Hansen
1869-1920
Carl Dines Hansen
F:
1 sep. 1869
Møgeltønder
D:
11 maj 1920
Frederiksberg (Marcus s.)
Johanne Margrethe Petersen
1878-1950
Johanne Margrethe Petersen
F:
26 dec. 1878
Store-Heddinge
G:
14 maj 1910
København (Frederiks k.)
D:
4 jul. 1950
Skodsborg
Karl Ditlev Rossen
Ebba Mauritzen
Caroline Sophie Frederikke Hansen
1873-1934
Caroline Sophie Frederikke Hansen
F:
18 jan. 1873
Møgeltønder
D:
2 maj 1934
København
Asmus Peter Rossen
1858-1928
Asmus Peter Rossen
F:
19 mar. 1858
Holbøl s. (Holbølmark)
G:
27 maj 1909
Møgeltønder (hjemme)
D:
15 jun. 1928
Tønder
Caroline Feddersen
1840-1895
Caroline Feddersen
F:
19 dec. 1840
Møgeltønder
D:
14 okt. 1895
Møgeltønder
Detlef Hansen
1831-1909
Detlef Hansen
F:
28 dec. 1831
Møgeltønder
G:
14 maj 1862
Møgeltønder (hjemme)
D:
17 dec. 1909
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Feddersen
1844-1858
Frederikke Rosine Juliane Feddersen
F:
9 mar. 1844
Møgeltønder
D:
5 okt. 1858
Møgeltønder
Johanne Elisabeth Feddersen
1846-1910
Johanne Elisabeth Feddersen
F:
26 nov. 1846
Møgeltønder
D:
18 apr. 1910
Visby
Frederik Adolph Fabricius Høyberg
1832-1919
Frederik Adolph Fabricius Høyberg
F:
24 dec. 1832
Tønder
G:
5 okt. 1881
Agri
D:
1 okt. 1919
Visby
Ingvart Christian Feddersen
1807-1878
Ingvart Christian Feddersen
F:
15 maj 1807
Møgeltønder
D:
24 dec. 1878
Møgeltønder
Nicoline Regine Rose
1813-1847
Nicoline Regine Rose
F:
8 feb. 1813
Tikøb s. (Rørtang)
G:
9 okt. 1835
Daler
D:
17 jun. 1847
Møgeltønder
Christine Caroline Feddersen
1809-1813
Christine Caroline Feddersen
F:
1809
Møgeltønder
D:
14 mar. 1813
Møgeltønder
Berend Feddersen
1836-1837
Berend Feddersen
F:
20 feb. 1836
Møgeltønder s. (Roy)
D:
16 feb. 1837
Møgeltønder s. (Roy)
Berend Bachmann Feddersen
1837-1837
Berend Bachmann Feddersen
F:
3 apr. 1837
Møgeltønder s. (Roy)
D:
3 jul. 1837
Møgeltønder s. (Roy)
Berend Feddersen
1811-1897
Berend Feddersen
F:
18 apr. 1811
Møgeltønder
D:
21 mar. 1897
Møgeltønder s. (Roy)
Elisabeth Catharina Bachmann
1815-1837
Elisabeth Catharina Bachmann
F:
4 jul. 1815
Sommersted
G:
10 okt. 1834
Møgeltønder s. (Roy)
D:
4 maj 1837
Møgeltønder s. (Roy)
Emil Feddersen
1842-1842
Emil Feddersen
F:
20 aug. 1842
Møgeltønder s. (Roy)
D:
20 aug. 1842
Møgeltønder s. (Roy)
Caroline Feddersen
1843-1864
Caroline Feddersen
F:
15 nov. 1843
Møgeltønder s. (Roy)
D:
5 sep. 1864
Møgeltønder s. (Roy)
Dødfødt søn
1844-1844
Dødfødt søn
F:
23 nov. 1844
Møgeltønder s. (Roy)
D:
23 nov. 1844
Møgeltønder s. (Roy)
Elisabeth Malwine Feddersen
1898-1951
Elisabeth Malwine Feddersen
F:
25 jan. 1898
Flensborg
D:
17 maj 1951
Hamborg
Paul Glindemann
1892-
Paul Glindemann
F:
7 okt. 1892
Hamborg-Altona
G:
3 okt. 1921
Jürgen Friedrich Feddersen
1900-
Jürgen Friedrich Feddersen
F:
13 sep. 1900
Flensborg
Hans Waldemar Feddersen
1901-1982
Hans Waldemar Feddersen
F:
23 sep. 1901
Flensborg
D:
18 jul. 1982
Ilse Anna Moldenhauer
1915-
Ilse Anna Moldenhauer
F:
15 jan. 1915
Rødekro
Margereta Wilhelmine Malwina Feddersen
1875-1953
Margereta Wilhelmine Malwina Feddersen
F:
25 nov. 1875
Husum (Süderholz)
D:
29 nov. 1953
Flensborg
Jürgen Friedrich Feddersen
1868-1946
Jürgen Friedrich Feddersen
F:
12 dec. 1868
Flensborg
G:
Flensborg
D:
18 dec. 1946
Flensborg
Hans Christian Feddersen
1845-1928
Hans Christian Feddersen
F:
7 okt. 1845
Møgeltønder s. (Roy)
D:
15 jun. 1928
Tønder
Malwina Weisert
1836-1875
Malwina Weisert
F:
2 okt. 1836
Flensborg
G:
1874
Flensborg
D:
30 nov. 1875
Husum (Süderholz)
Oline Wilhelmine Ipland Feddersen
1906-1999
Oline Wilhelmine Ipland Feddersen
F:
21 feb. 1906
Kiel
D:
6 dec. 1999
Kiel
Wilhelm Albert Friedrich Faber
1902-1980
Wilhelm Albert Friedrich Faber
F:
16 nov. 1902
Essen
G:
24 jul. 1936
Kiel
D:
22 sep. 1980
Kiel-Elmschenhagen
Christian Theodor Ipland Feddersen
1907-1983
Christian Theodor Ipland Feddersen
F:
29 okt. 1907
Kiel
D:
jul. 1983
Romeo, Michigan, USA
Lillian Look
1905-1951
Lillian Look
F:
25 dec. 1905
Tawas City, Michigan, USA
G:
4 jun. 1949
Detroit
D:
20 maj 1951
Dearborn
Elna G. Andersen
1907-
Elna G. Andersen
F:
3 apr. 1907
Detroit
G:
7 nov. 1953
Detroit
Berend Feddersen
1881-1959
Berend Feddersen
F:
1 jun. 1881
Halk s. (Langmose)
D:
17 feb. 1959
Kiel
Maria Theodora Ipland
1885-1973
Maria Theodora Ipland
F:
14 feb. 1885
Rise s. (Søst)
G:
1 dec. 1905
Rise
D:
29 mar. 1973
Kiel
Carl Dethlef Feddersen
1882-1914
Carl Dethlef Feddersen
F:
12 maj 1882
Halk s. (Langmose)
D:
17 okt. 1914
Frankrig
Amalie Feddersen
1885-1969
Amalie Feddersen
F:
26 maj 1885
Halk s. (Langmose)
D:
24 jun. 1969
Tønder
Hans Schau Heseler
1873-1959
Hans Schau Heseler
F:
14 apr. 1873
Tønder
G:
27 okt. 1908
Sønderborg
D:
1 apr. 1959
Tønder
Oline Elise Minna Carstens
ca. 1857-1926
Oline Elise Minna Carstens
F:
ca. 1857
Kiel
G:
1879
D:
3 aug. 1926
Tønder
Berend Feddersen
1877-1945
Berend Feddersen
F:
7 sep. 1877
Højer s. (Ved Gaden)
D:
11 apr. 1945
Berlin
Marie Krebs
Ingeborg Marie Feddersen
1878-1908
Ingeborg Marie Feddersen
F:
25 dec. 1878
Højer s. (Ved Gaden)
D:
1908
Slesvig
Hans Feddersen
1901-1974
Hans Feddersen
F:
25 jun. 1901
Kiel
D:
24 apr. 1974
Møgeltønder
Anne Cathrine Christensen
1905-1991
Anne Cathrine Christensen
F:
10 dec. 1905
Toftlund
G:
4 mar. 1930
Møgeltønder
D:
30 dec. 1991
Wilhelmine Birgitte Feddersen
1880-1938
Wilhelmine Birgitte Feddersen
F:
22 aug. 1880
Højer s. (Ved Gaden)
D:
12 aug. 1938
Kiel
Caroline Feddersen
1882-1971
Caroline Feddersen
F:
17 sep. 1882
Højer s. (Ved Gaden)
D:
8 jan. 1971
Hamborg
Peter Jessen Feddersen
1884-1916
Peter Jessen Feddersen
F:
27 sep. 1884
Højer s. (Ved Gaden)
D:
1916
Østeuropa (Østfronten)
Boh Feddersen
1887-1973
Boh Feddersen
F:
4 maj 1887
Højer s. (Ved Gaden)
D:
15 jul. 1973
Aabenraa
Marie Christina Hansen
1893-1978
Marie Christina Hansen
F:
3 apr. 1893
Uge s. (Uge Mark)
G:
25 apr. 1922
Hjordkær
D:
9 okt. 1978
Aabenraa
Peter Jessen Feddersen
1921-1992
Peter Jessen Feddersen
F:
4 okt. 1921
Aabenraa
D:
8 jan. 1992
Nina Granberg Steffensen
1924-1976
Nina Granberg Steffensen
F:
5 mar. 1924
Roskilde
G:
17 sep. 1944
Roskilde
D:
18 jul. 1976
Hillerød (sygehuset)
Johannes Clausen Feddersen
1924-
Johannes Clausen Feddersen
F:
29 jul. 1924
Aabenraa
Helga Schmidt
1921-
Helga Schmidt
F:
5 jun. 1921
Birgit Louise de Flörie Jensen
1929-
Birgit Louise de Flörie Jensen
F:
3 aug. 1929
Frederiksberg
G:
3 dec. 1970
Anna Margrethe Feddersen
1928-
Anna Margrethe Feddersen
F:
5 feb. 1928
Aabenraa
Jens Lauesen
1923-
Jens Lauesen
F:
6 apr. 1923
Sdr. Hygum
G:
5 apr. 1947
Edith Feddersen
1932-
Edith Feddersen
F:
19 mar. 1932
Aabenraa
Karl Ludvik Hansen
1920-1977
Karl Ludvik Hansen
F:
11 aug. 1920
Steigen, Norge
G:
1 okt. 1966
D:
16 maj 1977
Sønderborg
Hans Peter Christensen
1932-
Hans Peter Christensen
F:
10 jan. 1932
Sønderborg
G:
24 sep. 1977
Friedrich Christian Feddersen
1888-1945
Friedrich Christian Feddersen
F:
6 aug. 1888
Højer s. (Ved Gaden)
D:
28 apr. 1945
Aabenraa
Johanne Clausen Ravn
1902-1981
Johanne Clausen Ravn
F:
18 jun. 1902
Haderslev
G:
4 apr. 1921
Fredericia
D:
11 aug. 1981
Aabenraa
Caroline Catharine Feddersen
1890-1976
Caroline Catharine Feddersen
F:
8 okt. 1890
Højer s. (Ved Gaden)
D:
14 jul. 1976
Gentofte
Emil Petersen
1891-1950
Emil Petersen
F:
31 jan. 1891
København (Trinitatis)
G:
1 feb. 1938
Gentofte
D:
23 apr. 1950
Gentofte
Wilhelm Feddersen
1892-1967
Wilhelm Feddersen
F:
28 dec. 1892
Højer s. (Ved Gaden)
D:
27 nov. 1967
Aabenraa
Sophie Helene Warnke
1898-
Sophie Helene Warnke
F:
7 nov. 1898
Flensborg
G:
14 dec. 1923
Aabenraa
Anna Margrethe Feddersen
1895-1977
Anna Margrethe Feddersen
F:
2 mar. 1895
Møgeltønder s. (Altona)
D:
8 sep. 1977
Slesvig
Johann Warnke
1894-1977
Johann Warnke
F:
18 mar. 1894
Flensborg
G:
18 maj 1961
D:
20 mar. 1977
Flensborg
Amalie Louise Feddersen
1895-1896
Amalie Louise Feddersen
F:
2 mar. 1895
Møgeltønder s. (Altona)
D:
24 mar. 1896
Møgeltønder s. (Altona)
Wilhelm Feddersen
1847-1932
Wilhelm Feddersen
F:
18 maj 1847
Møgeltønder s. (Roy)
D:
28 aug. 1932
Aventoft
Anne Margrethe Jessen
1855-1926
Anne Margrethe Jessen
F:
31 jul. 1855
Ensted s. (Sdr. Hostrup)
G:
10 okt. 1876
Møgeltønder (hjemme)
D:
3 jan. 1926
Aabenraa
Hans-Peter Feddersen
1915-1994
Hans-Peter Feddersen
F:
13 mar. 1915
Hamborg
D:
26 mar. 1994
Rendsborg
Ilse Koss
1921-
Ilse Koss
F:
13 nov. 1921
Bargteheide
Margret Haase
1933-
Margret Haase
F:
12 jan. 1933
Flensborg
G:
1. okt. 1960
Løgumkloster
Helga Margarethe (Ethe) Feddersen
1921-2010
Helga Margarethe (Ethe) Feddersen
F:
2 mar. 1921
Isted
D:
5 apr. 2010
Salzgitter-Bad
Hans Jürgen Paul Günther Stubbe
1918-1996
Hans Jürgen Paul Günther Stubbe
F:
20 jul. 1918
Neu-Brandenburg
G:
29 maj 1948
Nibøl
D:
20 apr. 1996
Braunschweig
Berend Harke Feddersen
1928-2006
Berend Harke Feddersen
F:
4 mar. 1928
Bargteheide
D:
31 aug. 2006
Kiel
Annerose Wendhut
Annerose Wendhut
G:
1957
Heidi Elisabeth Heuer
1940-
Heidi Elisabeth Heuer
F:
30 nov. 1940
Stopp, Pommern
G:
30 aug. 1969
Nibøl
Frauke Gloyer
1961-
Frauke Gloyer
F:
26 jan. 1961
Flensborg
Berend Feddersen
1880-1933
Berend Feddersen
F:
4 mar. 1880
Nibøl
D:
24 mar. 1933
Hamborg
Ida Charlotte (Lolle) Feddersen
1889-1971
Ida Charlotte (Lolle) Feddersen
F:
25 mar. 1889
Kleiseerkoog
G:
12 okt. 1910
D:
17 jun. 1971
Kleiseerkoog
Herbert Feddersen
1882-1971
Herbert Feddersen
F:
23 dec. 1882
Nibøl
D:
13 sep. 1971
Fischbek, Holsten
Diez Jürgen Bräuner
1917-
Diez Jürgen Bräuner
F:
5 maj 1917
Lüneburg
Liselotte Weege
1919-
Liselotte Weege
F:
29 jul. 1919
Weimar
G:
28 jul. 1944
Erfurt
Sara Wilhelmine Helene Feddersen
1885-1965
Sara Wilhelmine Helene Feddersen
F:
7 jun. 1885
Nibøl
D:
15 jul. 1965
Lüneborg
Max Bräuner
1882-1966
Max Bräuner
F:
6 sep. 1882
Karlsruhe
G:
2 maj 1911
Hamborg
D:
9 dec. 1966
Lüneburg
Dorrit Feddersen
1930-
Dorrit Feddersen
F:
12 dec. 1930
Hamborg
Carl Friedrich Günther Feddersen
1889-1961
Carl Friedrich Günther Feddersen
F:
9 maj 1889
Eckernförde
D:
12 sep. 1961
Dorothy Phillis-Lichtenstein
1895-
Dorothy Phillis-Lichtenstein
F:
22 jul. 1895
Braunschweig
G:
31 jul. 1920
Hamborg
Otto Dietrich Feddersen
1891-1915
Otto Dietrich Feddersen
F:
3 aug. 1891
Göttingen
D:
1 okt. 1915
Frankrig
Johannes Feddersen
1849-1908
Johannes Feddersen
F:
30 apr. 1849
Møgeltønder s. (Roy)
D:
8 aug. 1908
Göttingen
Herrlich Jessen
1860-1944
Herrlich Jessen
F:
1 mar. 1860
Gl. Christian Albrechts Kog
G:
22 apr. 1879
D:
3 okt. 1944
Husum
Berend Feddersen
1914-1993
Berend Feddersen
F:
28 maj 1914
Hamborg
D:
5 jul. 1993
Köln
Christel Knabe
1922-1989
Christel Knabe
F:
10 dec. 1922
Leipzig
D:
13 apr. 1989
Hamborg
Metta Hennecke
1921-2013
Metta Hennecke
F:
1 maj 1921
Hamborg
G:
22 sep. 1956
Hamborg
D:
6 jun. 2013
Bornheim
Berend Feddersen
1883-1914
Berend Feddersen
F:
13 nov. 1883
Rise s. (Risegård)
D:
16 sep. 1914
Frankrig
Lucia Jakobsen
1886-
Lucia Jakobsen
F:
30 nov. 1886
Nordstrand
G:
27 mar. 1912
Husum
Berend Ottsen Feddersen
1924-1944
Berend Ottsen Feddersen
F:
21 dec. 1924
Schwerin, Mecklenburg
D:
1944
Rusland
Theodor Johannes Feddersen
1927-
Theodor Johannes Feddersen
F:
8 mar. 1927
Schwerin, Mecklenburg
Helke Töpperwien
1931-2003
Helke Töpperwien
F:
16 nov. 1931
Stettin
G:
5 aug. 1952
Göttingen
D:
31 maj 2003
Göttingen
Marianne Feddersen
1929-
Marianne Feddersen
F:
21 apr. 1929
Schwerin, Mecklenburg
Hartmut Kaempffe
1925-2011
Hartmut Kaempffe
F:
4 jan. 1925
Breslau
G:
13 aug. 1955
Hamborg
D:
16 dec. 2011
Hamborg
Peter Feddersen
1938-
Peter Feddersen
F:
24 jan. 1938
Schwerin, Mecklenburg
Angela Krause
1939-
Angela Krause
F:
18 mar. 1939
Berlin-Wilmersdorf
G:
12 jun. 1963
Peter Ottsen Feddersen
1885-1975
Peter Ottsen Feddersen
F:
24 maj 1885
Rise s. (Risegård)
D:
19 maj 1975
Hamborg
Käthe Möller
1896-1996
Käthe Möller
F:
18 dec. 1896
Schwerin
G:
16 dec. 1921
D:
16 jan. 1996
Hamborg-Bergedorf
Theodor Feddersen
1889-1970
Theodor Feddersen
F:
28 okt. 1889
Rise s. (Risegård)
D:
15 sep. 1970
Flensborg
Gertraude Regner
1896-1977
Gertraude Regner
F:
24 maj 1896
Ballenstedt
G:
9 apr. 1943
Ballenstedt
D:
13 apr. 1977
Flensborg
Carl-Detlef Feddersen
1891-1958
Carl-Detlef Feddersen
F:
29 jul. 1891
Rise s. (Risegård)
D:
3 dec. 1958
Hamborg
Dora Jakobs
1892-1974
Dora Jakobs
F:
5 jul. 1892
Schwarzenbek
G:
20 apr. 1920
D:
26 jun. 1974
Hamborg
Boy Thamsen Feddersen
1851-1924
Boy Thamsen Feddersen
F:
10 mar. 1851
Møgeltønder s. (Roy)
D:
27 apr. 1924
Gross Tarup
Anna Catharina Ottsen
1856-1941
Anna Catharina Ottsen
F:
5 nov. 1856
Øster Havetoft
G:
5 jan. 1883
Rise k.
D:
6 jul. 1941
Flensborg
Elisabeth Cathrine Margrethe Feddersen
1853-1864
Elisabeth Cathrine Margrethe Feddersen
F:
18 jan. 1853
Møgeltønder s. (Roy)
D:
13 dec. 1864
Møgeltønder s. (Roy)
Amalie Roll
1894-1983
Amalie Roll
F:
16 dec. 1894
Højer
D:
30 mar. 1983
Højer
Peter Hartwig Roll
1939-1999
Peter Hartwig Roll
F:
1 jul. 1939
Højer
D:
22 maj 1999
Roskilde
Carl Emil Roll
1896-1988
Carl Emil Roll
F:
12 okt. 1896
Højer
D:
15 nov. 1988
Højer
Meta Jensine Pedersen
1901-1967
Meta Jensine Pedersen
F:
1 aug. 1901
Møgeltønder
G:
24 apr. 1930
Højer
D:
5 apr. 1967
Højer
Ottilie Roll
1898-1992
Ottilie Roll
F:
24 maj 1898
Højer
D:
23 okt. 1992
Højer
Theodor Feddersen Roll
1900-1935
Theodor Feddersen Roll
F:
25 jan. 1900
Højer
D:
30 apr. 1935
Bad Nauheim
Erna Mathilde Schröder
1901-1984
Erna Mathilde Schröder
F:
4 jul. 1901
Husum
D:
10 mar. 1984
Højer
Elisabeth Roll
1901-1968
Elisabeth Roll
F:
27 apr. 1901
Højer
D:
3 jul. 1968
Sterup, Angel
Hugo Lammers
1895-1968
Hugo Lammers
F:
12 nov. 1895
Sterup, Angel
G:
29 apr. 1924
Højer
D:
3 aug. 1968
Flensborg
Bernhard Roll
1903-1982
Bernhard Roll
F:
1 maj 1903
Højer
D:
20 feb. 1982
Højer
Fritz Roll
1906-1946
Fritz Roll
F:
15 feb. 1906
Højer
D:
1946
Sovjetunionen
Caroline Henriette Wilhelmine Feddersen
1874-1965
Caroline Henriette Wilhelmine Feddersen
F:
8 jan. 1874
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
5 feb. 1965
Højer
Carl Emil Roll
1864-1942
Carl Emil Roll
F:
9 nov. 1864
Højer
G:
29 sep. 1893
Emmerlev
D:
14 apr. 1942
Højer
Magdalene Gertrud Samwer
1899-1996
Magdalene Gertrud Samwer
F:
3 aug. 1899
Gotha
D:
14 maj 1996
München
Erich W. O. Busse
1899-1995
Erich W. O. Busse
F:
24 jun. 1899
Berlin
G:
14 nov. 1924
Berlin
D:
26 nov. 1995
München
Wolfgang Karl Theodor Samwer
1902-1979
Wolfgang Karl Theodor Samwer
F:
30 jun. 1902
Gotha
D:
27 okt. 1979
Lübeck
Elisabeth Böhmer
1907-1969
Elisabeth Böhmer
F:
3 okt. 1907
Thedinghausen, Tyskland
G:
5 jun. 1935
Hamborg
D:
22 maj 1969
Hamborg
Ruth Berta Luise Wilkens
1923-
Ruth Berta Luise Wilkens
F:
2 nov. 1923
Köln-Lindenthal
G:
19 aug. 1971
Essen
Ingeborg Samwer
1903-2007
Ingeborg Samwer
F:
15 sep. 1903
Jena
D:
22 okt. 2007
Göttingen
Herbert Haasen
1900-1961
Herbert Haasen
F:
17 jun. 1900
Gotha
G:
16 okt. 1926
Jena
D:
14 jul. 1961
Einbeck
Hans Viktor Samwer
1913-2006
Hans Viktor Samwer
F:
8 jul. 1913
Jena
D:
9 jan. 2006
Göttingen
Hildegard (Gundi) Johanna Maria Wirtz
1914-2004
Hildegard (Gundi) Johanna Maria Wirtz
F:
11 jun. 1914
Freiburg/Breisgau
G:
15 nov. 1940
Köln
D:
24 okt. 2004
Göttingen
Malvine Elisabeth Feddersen
1876-1942
Malvine Elisabeth Feddersen
F:
22 aug. 1876
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
8 nov. 1942
Friedrichroda, Thüringen
Viktor Eduard Woldemar Samwer
1863-1924
Viktor Eduard Woldemar Samwer
F:
14 jun. 1863
Gotha, Tyskland
G:
17 sep. 1897
Emmerlev
D:
24 nov. 1924
Jena
Christian Feddersen
1908-1977
Christian Feddersen
F:
23 dec. 1908
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
16 apr. 1977
Emmerlev s. (Søndergårde)
Frieda (Friedel) Schmidt
1914-2006
Frieda (Friedel) Schmidt
F:
14 nov. 1914
Agerskov s. (Gestrup)
G:
14 maj 1948
D:
20 feb. 2006
Tønder
Theodor Feddersen
1910-1910
Theodor Feddersen
F:
19 jan. 1910
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
20 jan. 1910
Emmerlev s. (Søndergårde)
Theodor Feddersen
1912-1985
Theodor Feddersen
F:
17 jun. 1912
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
20 sep. 1985
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Ingeborg Maria (Inge) Andersen
1912-1979
Ingeborg Maria (Inge) Andersen
F:
23 nov. 1912
Flensborg
G:
30 maj 1941
Emmerlev
D:
4 jun. 1979
Tønder
Boy Feddersen
1913-1945
Boy Feddersen
F:
11 sep. 1913
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
mar. 1945
Breslau
Anna Dorothea (Anni) Feddersen
1915-1992
Anna Dorothea (Anni) Feddersen
F:
10 jul. 1915
Flensborg
D:
10 dec. 1992
Aabenraa
Jürgen Hansen Berg
1909-1991
Jürgen Hansen Berg
F:
23 feb. 1909
Løjt s. (Løjt Skovby (Bruunsgård))
G:
3 mar. 1939
Emmerlev
D:
31 maj 1991
Aabenraa
Elisabeth Feddersen
1918-1977
Elisabeth Feddersen
F:
26 sep. 1918
Flensborg
D:
24 sep. 1977
Haderslev
Hans Peter Brandt
1913-1983
Hans Peter Brandt
F:
4 aug. 1913
Agerskov s. (Bovlund)
G:
3 mar. 1939
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
27 aug. 1983
Haderslev
Hans Feddersen
1878-1918
Hans Feddersen
F:
14 maj 1878
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
8 maj 1918
Merville (Frankrig)
Dorothea (Dolly) Maria Angel
1887-1918
Dorothea (Dolly) Maria Angel
F:
6 nov. 1887
Ubjerg s. (Bjerremark)
G:
11 okt. 1907
Ubjerg
D:
24 okt. 1918
Tønder
Henriette Amalie Feddersen
1880-1938
Henriette Amalie Feddersen
F:
26 aug. 1880
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
14 nov. 1938
Tønder (Tønder sygehus)
Thomas Dethlefsen
1908-1908
Thomas Dethlefsen
F:
3 aug. 1908
Højer s. (Ved Gaden)
D:
4 aug. 1908
Højer s. (Ved Gaden)
Nancy Amalie Dethlefsen
1910-1980
Nancy Amalie Dethlefsen
F:
3 jan. 1910
Højer s. (Ved Gaden)
D:
10 jan. 1980
Fritz Carstensen Ohlsen
1907-1984
Fritz Carstensen Ohlsen
F:
24 okt. 1907
Højer
G:
10 nov. 1934
Højer
D:
17 maj 1984
Thomas Theodor Dethlefsen
1913-1994
Thomas Theodor Dethlefsen
F:
7 feb. 1913
Højer s. (Ved Gaden)
D:
9 sep. 1994
Ingeborg Goswin
1923-
Ingeborg Goswin
F:
6 okt. 1923
Hilchenbach, Tyskland
G:
5 maj 1945
Højer
Otto Dietrich Dethlefsen
1914-1970
Otto Dietrich Dethlefsen
F:
24 jul. 1914
Højer s. (Ved Gaden)
D:
6 dec. 1970
Odense
Lucie Elene Dethlefsen
1923-2001
Lucie Elene Dethlefsen
F:
18 apr. 1923
Tønder
G:
17 nov. 1945
Tønder
D:
13 apr. 2001
Roskilde
Caroline Friederike (Ine) Feddersen
1883-1983
Caroline Friederike (Ine) Feddersen
F:
16 jun. 1883
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
15 sep. 1983
Højer
Dethlef Dethlefsen
1880-1964
Dethlef Dethlefsen
F:
29 jul. 1880
Højer s. (Ved Gaden)
G:
22 mar. 1907
Emmerlev
D:
29 jun. 1964
Tønder (Tønder sygehus)
Gehrd Grothusen
1913-2001
Gehrd Grothusen
F:
11 jul. 1913
Kilwa, Tysk Østafrika
D:
16 aug. 2001
Kiel
Eva Jaeckel
1920-2008
Eva Jaeckel
F:
3 dec. 1920
Fürstenwalde
G:
13 feb. 1941
Torgau
D:
18 dec. 2008
Hamborg
Camilla Luitgarde Grothusen
1920-
Camilla Luitgarde Grothusen
F:
9 apr. 1920
Bad Bauheim
Richard Vietor
1912-1942
Richard Vietor
F:
6 jan. 1912
Bremen
G:
14 nov. 1939
Göttingen
D:
1942
Stalingrad
Ernst Riedel
1909-1975
Ernst Riedel
F:
5 jul. 1909
Ratibor, Øvre Schlesien
G:
16 jul. 1964
Monschau
D:
19 jul. 1975
Malente-Gremsmühlen
Klaus-Detlev Grothusen
1928-1994
Klaus-Detlev Grothusen
F:
29 okt. 1928
Nieder-Weisel
D:
16 jul. 1994
Hamborg
Ute Stalmann
1936-
Ute Stalmann
F:
5 okt. 1936
Moers
G:
15 maj 1959
Lünen
Nancy Feddersen
1885-1968
Nancy Feddersen
F:
17 sep. 1885
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
18 nov. 1968
Kiel
Gerhard Grothusen
1874-1932
Gerhard Grothusen
F:
25 maj 1874
Rødding
G:
14 jun. 1912
Flensborg
D:
26 maj 1932
Bad Nauheim (Tyskland)
Marie Louise Feddersen
1886-1893
Marie Louise Feddersen
F:
30 dec. 1886
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
22 jul. 1893
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Hans Feddersen
1919-1945
Hans Feddersen
F:
22 maj 1919
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
11 nov. 1945
russisk krigsfangenskab
Karen Feddersen
1920-2002
Karen Feddersen
F:
14 jun. 1920
Emmerlev s. (Søndergårde)
D:
21 nov. 2002
Ravensburg, Baden-Württemberg
Dieter Scheible
1920-2008
Dieter Scheible
F:
1 okt. 1920
Heilbronn am Neckar
G:
14 okt. 1944
D:
apr. 2008
Ravensburg, Baden-Württemberg
Boi Feddersen
1892-1943
Boi Feddersen
F:
4 maj 1892
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
20 apr. 1943
Sortehavet
Julie Hermine-Luise (Jutta) Feddersen
1893-1965
Julie Hermine-Luise (Jutta) Feddersen
F:
25 feb. 1893
Halendorf (Holsten)
G:
13 aug. 1918
D:
24 mar. 1965
Tübingen
Amalie Magdalene Christiane Caroline Feddersen
1854-1931
Amalie Magdalene Christiane Caroline Feddersen
F:
22 sep. 1854
Møgeltønder s. (Roy)
D:
11 aug. 1931
Flensborg
Theodor Feddersen
1839-1915
Theodor Feddersen
F:
17 nov. 1839
Stift ved Kiel
G:
18 okt. 1872
Møgeltønder (huset)
D:
5 dec. 1915
Flensborg
Berend Feddersen
1856-1919
Berend Feddersen
F:
19 sep. 1856
Møgeltønder s. (Roy)
D:
1919
Berlin
Hedwig Emma Grapow
1874-1944
Hedwig Emma Grapow
F:
24 jan. 1874
Berlin
G:
1894
D:
1944
Berlin
Christiane Bothilde Feddersen
1858-1864
Christiane Bothilde Feddersen
F:
30 aug. 1858
Møgeltønder s. (Roy)
D:
24 dec. 1864
Møgeltønder s. (Roy)
Carl Detlef Feddersen
1860-1884
Carl Detlef Feddersen
F:
2 apr. 1860
Møgeltønder s. (Roy)
D:
20 jan. 1884
Rise s. (Søst)
Marie Louise Feddersen
1862-1955
Marie Louise Feddersen
F:
15 maj 1862
Møgeltønder s. (Roy)
D:
8 sep. 1955
Flensborg
Johannes Friedrich (Fritz) Todsen
1855-1925
Johannes Friedrich (Fritz) Todsen
F:
26 sep. 1855
Husum
G:
29 sep. 1882
Møgeltønder (hjemme)
D:
6 jul. 1925
Sterup
Carl Emil Hoffgaard
1886-1947
Carl Emil Hoffgaard
F:
2 nov. 1886
Aabenraa
D:
26 mar. 1947
Sønderborg (Statshospitalet)
Maria Bonde
1884-
Maria Bonde
F:
15 apr. 1884
Oksbøl s. (Mjels)
G:
15 dec. 1933
Berend Marcus Hoffgaard
1889-1889
Berend Marcus Hoffgaard
F:
13 feb. 1889
Aabenraa
D:
20 aug. 1889
Aabenraa
Hans Jürgen Bünger
1915-1945
Hans Jürgen Bünger
F:
27 sep. 1915
Berlin-Charlottenburg
D:
6 feb. 1945
Genschmar ved Guben
Eva Aagot Adelheid Aanesen
1916-
Eva Aagot Adelheid Aanesen
F:
2 maj 1916
Borre, Norge
G:
30 apr. 1940
Berlin-Steglitz
Dietrich Bünger
1917-1945
Dietrich Bünger
F:
10 jun. 1917
Berlin-Charlottenburg
D:
primo 1945
nær Schwerin
Margit Erlenwein
1912-
Margit Erlenwein
F:
4 feb. 1912
St. Petersborg, Rusland
G:
2 nov. 1940
Berlin-Schmargendorf
Henriette Wilhelmine Hoffgaard
1890-1952
Henriette Wilhelmine Hoffgaard
F:
31 jan. 1890
Aabenraa
D:
27 nov. 1952
Malente-Gremsmühlen
Fritz Bünger
1873-1936
Fritz Bünger
F:
1 maj 1873
Schloppe (Pommern)
G:
4 jul. 1914
Charlottenburg
D:
13 maj 1936
Berlin
Elisabeth Emilie Hoffgaard
1891-1964
Elisabeth Emilie Hoffgaard
F:
18 mar. 1891
Aabenraa
D:
26 nov. 1964
Malente-Gremsmühlen
Waldemar Korth
1877-1958
Waldemar Korth
F:
31 okt. 1877
G:
8 maj 1915
D:
7 feb. 1958
Malente-Gremsmühlen
Wilhelmine Marie Elisabeth Feddersen
1863-1937
Wilhelmine Marie Elisabeth Feddersen
F:
22 dec. 1863
Møgeltønder s. (Roy)
D:
15 dec. 1937
Aabenraa
Johann Casper Hoffgaard
1857-1939
Johann Casper Hoffgaard
F:
9 maj 1857
Aabenraa
G:
24 jul. 1885
Møgeltønder (hjemme)
D:
7 mar. 1939
Malente-Gremsmühlen
Berend Feddersen
1897-1925
Berend Feddersen
F:
21 aug. 1897
Højer s. (Ved Gaden)
D:
10 okt. 1925
Højer s. (Ved Gaden)
Louise Frederikke Maren Rasmussen
1924-2018
Louise Frederikke Maren Rasmussen
F:
9 mar. 1924
Højer s. (Rudbøl)
D:
14 jul. 2018
Tønder
Jens Peter Martin Nielsen
1921-2016
Jens Peter Martin Nielsen
F:
4 jan. 1921
Viborg
G:
22 maj 1948
Højer
D:
12 maj 2016
Helga Sørine Rasmussen
1925-2017
Helga Sørine Rasmussen
F:
29 jul. 1925
Højer s. (Rudbøl)
D:
31 dec. 2017
Peter Henrik Madsen
1926-1982
Peter Henrik Madsen
F:
27 sep. 1926
Esbjerg
G:
28 nov. 1948
Højer
D:
1. jul. 1982
Esbjerg
Svend Otto Rasmussen
1929-2017
Svend Otto Rasmussen
F:
15 mar. 1929
Højer s. (Rudbøl)
D:
23 okt. 2017
Hilde Wilhelmine Severin
1931-
Hilde Wilhelmine Severin
F:
3 aug. 1931
Højrup
G:
21 mar. 1955
Toftlund
Johanna Feddersen
1898-1996
Johanna Feddersen
F:
11 okt. 1898
Højer s. (Ved Gaden)
D:
9 nov. 1996
Tjæreborg
Niels Rasmussen
1896-1984
Niels Rasmussen
F:
30 jan. 1896
Løvel
G:
3 maj 1923
Højer
D:
21 apr. 1984
Esbjerg
David Diedrich Bargum
1923-2019
David Diedrich Bargum
F:
19 jul. 1923
Ravsted s. (Havsted)
D:
16 jun. 2019
Sønderborg
Eva Holtz
1924-
Eva Holtz
F:
5 jul. 1924
Aabenraa
G:
Sønderborg
Otto Bargum
1925-1986
Otto Bargum
F:
12 jul. 1925
Ravsted s. (Havsted)
D:
17 jan. 1986
Carla Hansen
1926-
Carla Hansen
F:
26 feb. 1926
Nr. Løgum s. (Teglgård)
G:
19 sep. 1948
Nr. Løgum
Anton Bargum
1928-2020
Anton Bargum
F:
7 jun. 1928
Ravsted s. (Havsted)
D:
30 maj 2020
Dorothea (Doris) Nicoline Hansen
1933-2013
Dorothea (Doris) Nicoline Hansen
F:
16 feb. 1933
Bylderup s. (Bredevad)
G:
18 maj 1956
Hostrup
D:
5 maj 2013
Christel Bargum
1930-
Christel Bargum
F:
24 feb. 1930
Ravsted s. (Havsted)
Rudolf Lassen
1922-2014
Rudolf Lassen
F:
8 aug. 1922
Broager s. (Skodsbøl)
G:
22 feb. 1970
Kolding
D:
14 jul. 2014
Aabenraa
Inken Friedericka Bargum
1938-2022
Inken Friedericka Bargum
F:
17 dec. 1938
Ravsted s. (Havsted)
D:
12 jan. 2022
Bylderup-Bov
Bonnich Bonnichsen
1935-2004
Bonnich Bonnichsen
F:
27 okt. 1935
Burkal s. (Stemmild)
G:
5 nov. 1959
D:
3 apr. 2004
Wilhelmine Feddersen
1900-1990
Wilhelmine Feddersen
F:
17 mar. 1900
Højer s. (Ved Gaden)
D:
25 okt. 1990
Tønder
Anton Bargum
1895-1988
Anton Bargum
F:
12 okt. 1895
Ravsted s. (Havsted)
G:
9 jun. 1922
Højer
D:
23 apr. 1988
Tønder
Otto Nissen Feddersen
1901-1918
Otto Nissen Feddersen
F:
21 apr. 1901
Højer s. (Ved Gaden)
D:
6 maj 1918
Højer s. (Ved Gaden)
Otto Diedrich Feddersen
1933-1933
Otto Diedrich Feddersen
F:
26 jul. 1933
Bylderup s. (Bredevad)
D:
31 dec. 1933
Bylderup s. (Bredevad)
Otto Diedrich Feddersen
1934-
Otto Diedrich Feddersen
F:
26 nov. 1934
Bylderup s. (Bredevad)
Christa Marquartsen
1937-2015
Christa Marquartsen
F:
23 sep. 1937
Sörupholz, Angeln
G:
5 jun. 1957
Flensborg
D:
9 feb. 2015
Brede s. (Bredebro Plejehjem)
Margarethe Hartung Feddersen
1937-2020
Margarethe Hartung Feddersen
F:
4 apr. 1937
Bylderup s. (Bredevad)
D:
13 dec. 2020
Sønderborg
Erik Wollesen Haupt
1933-2004
Erik Wollesen Haupt
F:
2 mar. 1933
Hellevad
G:
7 mar. 1954
D:
8 apr. 2004
Sønderborg
Karl Feddersen
1904-1968
Karl Feddersen
F:
19 dec. 1904
Højer s. (Ved Gaden)
D:
20 sep. 1968
Bylderup
Christine Marie Hartung
1904-1979
Christine Marie Hartung
F:
3 sep. 1904
Bylderup s. (Sottrup)
G:
27 maj 1933
Bylderup
D:
21 feb. 1979
Bylderup s. (Bylderup-Bov)
Otto Dietrich Feddersen
1866-1947
Otto Dietrich Feddersen
F:
24 mar. 1866
Møgeltønder s. (Roy)
D:
2 jul. 1947
Ravsted s. (Havsted)
Friederikke Conradine Friedrichsen
1872-1941
Friederikke Conradine Friedrichsen
F:
18 jan. 1872
Hostrup s. (Rørkær)
G:
20 okt. 1896
Hostrup
D:
8 maj 1941
Bylderup s. (Bredevad)
Wilhelmine Brigitta Petersen
1824-1912
Wilhelmine Brigitta Petersen
F:
1 feb. 1824
Kliplev
G:
29 sep. 1841
Højst
D:
7 mar. 1912
Tønder (Vestergade 14)
Nanny Johanne Schau Angel
1893-1964
Nanny Johanne Schau Angel
F:
30 sep. 1893
København
D:
15 jun. 1964
København
Peter Hansen, senere Verning
1885-1970
Peter Hansen, senere Verning
F:
24 sep. 1885
Verninge
G:
31 mar. 1915
Søllerød
D:
11 apr. 1970
København
Hans Petersen Angel
1862-1931
Hans Petersen Angel
F:
30 nov. 1862
Tønder
D:
24 dec. 1931
København
Anna Maria Caroline Drost
1862-1939
Anna Maria Caroline Drost
F:
22 apr. 1862
Boeslunde
G:
26 okt. 1888
Boeslunde
D:
6 okt. 1939
København
Anna Christina Angel
1865-1865
Anna Christina Angel
F:
14 maj 1865
Tønder
D:
23 jun. 1865
Tønder
Esther Angel
1905-1905
Esther Angel
F:
20 maj 1905
København
D:
6 dec. 1905
København
Gerda Margrethe Angel
1906-1975
Gerda Margrethe Angel
F:
19 okt. 1906
København
D:
24 mar. 1975
København
Hans Kay Julius Jultrup
1909-
Hans Kay Julius Jultrup
F:
17 mar. 1909
Odense
G:
14 jun. 1943
Vollerslev
Erik Angel
1912-1986
Erik Angel
F:
1 aug. 1912
Søllerød s. (Holte)
D:
20 jan. 1986
Skjød
Dagmar Christensen
1912-1951
Dagmar Christensen
F:
3 nov. 1912
Karup
G:
10 maj 1942
Vollerslev
D:
8 okt. 1951
Aarhus
Mirjam Astrid Schønemann Petersen
1930-
Mirjam Astrid Schønemann Petersen
F:
4 sep. 1930
Vollerslev
G:
6 dec. 1952
Asmus Christensen Schau Angel
1866-1921
Asmus Christensen Schau Angel
F:
15 jul. 1866
Tønder
D:
7 feb. 1921
Søllerød s. (Ny Holte)
Ida Elna Schønemann
1885-1955
Ida Elna Schønemann
F:
31 okt. 1885
København
G:
19 aug. 1904
København
D:
11 apr. 1955
København
Esther Angel Jersin
1907-1978
Esther Angel Jersin
F:
20 sep. 1907
København
D:
30 maj 1978
Oslo
Leif Petterson
1901-1938
Leif Petterson
F:
22 feb. 1901
Oslo
G:
22 apr. 1933
Oslo
D:
29 apr. 1938
Oslo
Harald Drake
1904-1947
Harald Drake
F:
25 feb. 1904
Ålesund
G:
7 dec. 1943
Oslo
D:
4 dec. 1947
Oslo
Erling Angel Jersin
1910-
Erling Angel Jersin
F:
5 jul. 1910
Oslo
Gudrun Abel Simonsen
1909-
Gudrun Abel Simonsen
F:
5 aug. 1909
Bergen
G:
16 feb. 1935
Oslo
Sigrid Schau Angel
1883-1926
Sigrid Schau Angel
F:
2 jun. 1883
København
D:
21 maj 1926
Oslo
Ludvig Jersin
1881-1964
Ludvig Jersin
F:
28 maj 1881
Bergen
G:
16 nov. 1906
København
D:
6 sep. 1964
Oslo
Hans Petersen Angel
1837-1906
Hans Petersen Angel
F:
21 maj 1837
Tønder
D:
19 jun. 1906
Farendløse ved Ringsted
Anna Margrethe (Nanny) Schau
1841-1887
Anna Margrethe (Nanny) Schau
F:
5 apr. 1841
Sønderborg
G:
21 feb. 1862
Tønder
D:
28 dec. 1887
Søllerød s. (Rudegård)
Christine Karoline Feddersen
1813-1872
Christine Karoline Feddersen
F:
20 apr. 1813
Møgeltønder
D:
9 okt. 1872
Tønder
Hans Jensen Angel Petersen, kaldet Hans Petersen Angel
1801-1861
Hans Jensen Angel Petersen, kaldet Hans Petersen Angel
F:
24 jun. 1801
Tønder
G:
17 sep. 1830
Møgeltønder
D:
26 nov. 1861
Tønder
Margrete Augusta Koch
1903-
Margrete Augusta Koch
F:
5 feb. 1903
Hellerup
Esbern Lomholt
1904-
Esbern Lomholt
F:
23 apr. 1904
Frederiksberg
G:
26 mar. 1930
Frederiksberg
Hans Harald (Hal) Koch
1904-1963
Hans Harald (Hal) Koch
F:
6 maj 1904
Hellerup
D:
10 aug. 1963
på færgen fra Grenå til Hundested
Bodil Thastum
1903-1972
Bodil Thastum
F:
25 okt. 1903
København
G:
20 sep. 1929
Frederiksberg
D:
7 jan. 1972
København (Rigshospitalet)
Hans Winding Koch
1867-1949
Hans Winding Koch
F:
8 apr. 1867
Vejstrup s. (Vejstruprød)
D:
23 maj 1949
Frederiksberg
Margrethe Schiøler
1869-1951
Margrethe Schiøler
F:
21 maj 1869
København
G:
18 feb. 1902
Hellerup
D:
16 sep. 1951
Hellerup
Anna Marie Koch
1867-1963
Anna Marie Koch
F:
8 apr. 1867
Vejstrup s. (Vejstruprød)
D:
6 maj 1963
Frederiksberg
Axel Theodor Schiøler
1872-1930
Axel Theodor Schiøler
F:
11 dec. 1872
Guldager
G:
16 sep. 1899
Glostrup
D:
28 sep. 1930
Vedbæk s. (Skodsborg Badesanatorium)
Jens Tage Hørlyk
1893-
Jens Tage Hørlyk
F:
19 mar. 1893
St. Croix
Hans Ludvig Koch Hørlyk
1895-1979
Hans Ludvig Koch Hørlyk
F:
8 okt. 1895
Frederiksted, St. Croix
D:
jan. 1979
Ingram, Texas, USA
Lucie Koch
1870-1912
Lucie Koch
F:
18 feb. 1870
Brøns
D:
12 sep. 1912
Frederiksberg
Simon Jensen Hørlyk
1866-1903
Simon Jensen Hørlyk
F:
11 jul. 1866
Mygdal s. (Kobbersholt)
G:
2 feb. 1892
København (Stefans k.)
D:
23 feb. 1903
Frederikssted, St. Croix
Agnete Koch Brostrøm
1897-
Agnete Koch Brostrøm
F:
20 apr. 1897
Ikast
Kort Kristian Kortsen
1882-1939
Kort Kristian Kortsen
F:
21 apr. 1882
Sejerslev s. (Hesselbjerg)
G:
28 okt. 1928
Frederiksberg
D:
9 feb. 1939
Vordingborg
Amalie Louise Koch
1872-1899
Amalie Louise Koch
F:
25 nov. 1872
Nykøbing F.
D:
21 okt. 1899
Sejerslev
Aksel Rasmus Brostrøm
1869-1924
Aksel Rasmus Brostrøm
F:
14 jul. 1869
Viborg (Domsognet)
G:
23 jun. 1896
Glostrup
D:
26 nov. 1924
Ravnkilde
Carolina Henriette Winding
1841-1922
Carolina Henriette Winding
F:
28 jan. 1841
Højer
D:
19 mar. 1922
Frederiksberg
Hans Ludvig Schjelderup Parelius Koch
1837-1917
Hans Ludvig Schjelderup Parelius Koch
F:
29 jul. 1837
Vodder
G:
21 apr. 1866
Højer
D:
19 okt. 1917
Frederiksberg
Hans August Boldt
1869-1869
Hans August Boldt
F:
28 jan. 1869
Schmalleningken (Øst-Preussen)
D:
4 nov. 1869
Schmalleningken (Øst-Preussen)
Edith Boldt
1896-1962
Edith Boldt
F:
10 jul. 1896
St. Louis, Missouri, USA
D:
21 apr. 1962
København
Christian August Kofoed Ancker
1889-1976
Christian August Kofoed Ancker
F:
2 apr. 1889
København
G:
17 jul. 1920
København
D:
21 nov. 1976
København
Knud Heinrich Boldt
1899-1968
Knud Heinrich Boldt
F:
3 mar. 1899
New York
D:
15 jun. 1968
Los Angeles
Linda Maj Austen
1901-
Linda Maj Austen
F:
22 aug. 1901
Adelaide, Australien
G:
25 jul. 1936
Los Angeles
Hans Boldt
1870-
Hans Boldt
F:
20 apr. 1870
Schmalleningken (Øst-Preussen)
Martha Johanne Margrethe Lytjohan
1872-1960
Martha Johanne Margrethe Lytjohan
F:
13 sep. 1872
Slagelse
G:
10 feb. 1895
New York
D:
12 mar. 1960
København
Marie Boldt
1872-1960
Marie Boldt
F:
17 maj 1872
Schmalleningken (Øst-Preussen)
D:
20 feb. 1960
Frederiksberg
Carl Boldt
1874-
Carl Boldt
F:
1 sep. 1874
Memel
Marie Clemmensen
Marie Clemmensen
G:
Philadelphia, USA
Johanne Winding
1843-1933
Johanne Winding
F:
5 mar. 1843
Højer
D:
18 jan. 1933
Frederiksberg
Heinrich Christian Friedrich Boldt
1832-1884
Heinrich Christian Friedrich Boldt
F:
10 jan. 1832
G:
5 mar. 1867
Højer
D:
2 jan. 1884
Fredensborg
Kai Winding
1895-1940
Kai Winding
F:
7 apr. 1895
Brovst
D:
19 jun. 1940
Brovst
Hertha Dorthea Lassen
1897-1948
Hertha Dorthea Lassen
F:
7 sep. 1897
Aalborg (Vor Frue s.)
G:
14 dec. 1919
D:
20 jun. 1948
Brovst
Ellen Winding
1896-1985
Ellen Winding
F:
3 sep. 1896
Brovst
D:
1985
Valby
Anna Amalie Marie Cecilie Hansen
1870-1925
Anna Amalie Marie Cecilie Hansen
F:
3 apr. 1870
Flensborg
D:
9 dec. 1925
København
Vilhelm Winding
1858-1908
Vilhelm Winding
F:
26 jan. 1858
Højer
G:
1 maj 1894
København
D:
23 maj 1908
København
Anna Charlotte Winding Hansen
1872-1878
Anna Charlotte Winding Hansen
F:
16 apr. 1872
København
D:
28 feb. 1878
København
Inger Margrete Lessow
1904-1906
Inger Margrete Lessow
F:
17 mar. 1904
Frederiksberg
D:
14 mar. 1906
Frederiksberg
Agnete Lessow
1906-
Agnete Lessow
F:
2 apr. 1906
Frederiksberg
Olga Louise Winding Hansen
1874-1948
Olga Louise Winding Hansen
F:
3 jul. 1874
København
D:
15 jul. 1948
Valby
Otto Emil Lessow
1872-1935
Otto Emil Lessow
F:
22 okt. 1872
København
G:
22 maj 1903
Frederiksberg (Marcus k.)
D:
22 jul. 1935
Frederiksberg
Valdemar Winding Hansen
1876-1907
Valdemar Winding Hansen
F:
29 maj 1876
København
D:
31 okt. 1907
Frederiksberg
Inger Marie Winding Hansen
1878-1934
Inger Marie Winding Hansen
F:
11 feb. 1878
København
D:
3 jan. 1934
København
Elsa Louise Flach
1909-
Elsa Louise Flach
F:
3 jan. 1909
Göteborg
Niels Mark
1903-
Niels Mark
F:
8 dec. 1903
Kalltorp ved Rommele, Sverige
G:
18 jan. 1930
Carl-Axel Flach
1910-
Carl-Axel Flach
F:
3 dec. 1910
Göteborg
Margareta Sundén
1912-
Margareta Sundén
F:
6 jun. 1912
Göteborg
G:
21 okt. 1933
Maud Frieberg
1925-
Maud Frieberg
F:
4 nov. 1925
Stockholm
G:
1965
Ellen Dagmar Winding Hansen
1880-1948
Ellen Dagmar Winding Hansen
F:
3 jul. 1880
København
D:
16 okt. 1948
Göteborg
Carl Flach
1876-1944
Carl Flach
F:
29 okt. 1876
Göteborg
G:
3 aug. 1907
København
D:
16 aug. 1944
Göteborg
Ragna Charlotte Winding Hansen
1884-1972
Ragna Charlotte Winding Hansen
F:
5 jan. 1884
København
D:
12 maj 1972
Jørgen Heinrich Olesen
1861-1940
Jørgen Heinrich Olesen
F:
1 dec. 1861
Tønder
G:
29 jun. 1907
D:
23 maj 1940
Gentofte
Vilhelm Teje
1892-1927
Vilhelm Teje
F:
11 apr. 1892
København
G:
31 maj 1923
København
D:
31 mar. 1927
Inger Christine Charlotte Winding
1845-1924
Inger Christine Charlotte Winding
F:
2 nov. 1845
Højer
D:
15 aug. 1924
Frederiksberg
Christian Hansen
1844-1924
Christian Hansen
F:
23 apr. 1844
Tønder
G:
6 mar. 1869
Højer
D:
30 okt. 1924
Frederiksberg
Christina Caroline Winding
1848-1853
Christina Caroline Winding
F:
26 jan. 1848
Højer
D:
21 sep. 1853
Højer
Ingeborg Winding Sørensen
1902-1988
Ingeborg Winding Sørensen
F:
9 maj 1902
Oslo
D:
3 mar. 1988
Ole Johannes Brunæs
1885-1965
Ole Johannes Brunæs
F:
22 aug. 1885
Oslo
D:
1 nov. 1965
Oslo
Halvdan Winding Sørensen
1905-
Halvdan Winding Sørensen
F:
2 maj 1905
Ullensaker, Norge
Agnes Tanner
1909-
Agnes Tanner
F:
14 nov. 1909
Seattle
Dag Winding Sørensen, senere Winding-Sørensen
1909-1994
Dag Winding Sørensen, senere Winding-Sørensen
F:
19 okt. 1909
Eidsvold, Norge
D:
18 mar. 1994
Oslo
Ingeborg Marie Ramstad
1905-2000
Ingeborg Marie Ramstad
F:
29 maj 1905
Ullensaker s. (Røglergård), Norge
G:
13 aug. 1937
Røgler, Ullensaker s., Norge
D:
2000
Oslo
Olga Karen Gudrun (Vesla) Winding Sørensen
1912-2003
Olga Karen Gudrun (Vesla) Winding Sørensen
F:
31 mar. 1912
Eidsvold, Norge
D:
12 mar. 2003
Oslo
Cato Waldemar Arthur
1905-1981
Cato Waldemar Arthur
F:
23 okt. 1905
Oslo
G:
1936
Oslo
D:
19 jul. 1981
Oslo
Rose Marie Winding Sørensen
1921-2001
Rose Marie Winding Sørensen
F:
9 nov. 1921
Dal, Norge
D:
4 maj 2001
Landskrona, Sverige
Willy Krohnstad
1919-2008
Willy Krohnstad
F:
10 okt. 1919
Oslo
G:
6 okt. 1949
Oslo
D:
6 jun. 2008
Landskrona, Sverige
Agnes Winding
1877-1967
Agnes Winding
F:
8 nov. 1877
Åsted s. (St. Håbendal)
D:
13 okt. 1967
Eidsvold (Norge)
Jon Sørensen
1868-1936
Jon Sørensen
F:
3 aug. 1868
Sandnæs, Højlands s. (Norge)
G:
2 jul. 1901
Åsted
D:
2 maj 1936
Oslo
Poul Winding
1911-1979
Poul Winding
F:
8 jul. 1911
Sandholm ved Slangerup
D:
27 feb. 1979
Rødovre
Lilly Minna Lautrup
1923-
Lilly Minna Lautrup
F:
19 dec. 1923
Middelfart
G:
18 dec. 1943
Frederiksberg Rådhus
Ragna Meyer
1921-
Ragna Meyer
F:
6 okt. 1921
København
G:
17 apr. 1959
Rødovre
Gerda Winding
1916-
Gerda Winding
F:
19 feb. 1916
Horslunde
Hans Lars Larssen Winding
1879-1967
Hans Lars Larssen Winding
F:
5 nov. 1879
Åsted s. (St. Håbendal)
D:
27 sep. 1967
Holbæk
Dagmar Frederikke Georgine Møller
1878-1961
Dagmar Frederikke Georgine Møller
F:
10 jan. 1878
Odder
G:
5 nov. 1908
Odder
D:
22 maj 1961
Ågerup s. (Bredetved)
Berend Winding
1882-1959
Berend Winding
F:
30 apr. 1882
Åsted s. (St. Håbendal)
D:
1959
Miles City, Montana, USA
NN
Dorothy Kathleen Goodridge
1896-
Dorothy Kathleen Goodridge
F:
29 jul. 1896
Northampton, England
Laura (Lalla) Winding
1884-1983
Laura (Lalla) Winding
F:
17 apr. 1884
Åsted s. (St. Håbendal)
D:
15 jun. 1983
Frederiksberg
Carl Winding
1886-1960
Carl Winding
F:
8 maj 1886
Åsted s. (St. Håbendal)
D:
1960
USA
Ivar Winding
1891-1980
Ivar Winding
F:
1 jul. 1891
Åsted s. (St. Håbendal)
D:
2 jun. 1980
Port Hueneme, Californien, USA
Ruth Hutchinson
1889-1979
Ruth Hutchinson
F:
18 okt. 1889
Tacoma, Washington, USA
D:
11 jan. 1979
Port Hueneme
Berend Julius Winding
1850-1899
Berend Julius Winding
F:
25 aug. 1850
Højer
D:
24 jan. 1899
Frederikshavn
Olga Larssen
1858-1957
Olga Larssen
F:
5 jun. 1858
Skærum s. (Sludstrup)
G:
22 okt. 1875
Skærum
D:
7 feb. 1957
København
Carl Christian Winding
1853-1892
Carl Christian Winding
F:
26 aug. 1853
Højer
D:
10 maj 1892
Roskilde (Skt. Hans Hospital)
Amalie Magdalena Christiana Caroline Feddersen
1815-1853
Amalie Magdalena Christiana Caroline Feddersen
F:
30 apr. 1815
Møgeltønder
D:
12 sep. 1853
Højer
Hans Cramer Winding
1812-1885
Hans Cramer Winding
F:
21 apr. 1812
Bølling-Sæding
G:
20 okt. 1837
Emmerlev s. (i huset)
D:
27 nov. 1885
København
Maria Luise Feddersen
1818-1896
Maria Luise Feddersen
F:
7 jun. 1818
Møgeltønder
D:
16 feb. 1896
København (Johannes s.)
Anna Sunneva Bartholdy Møller
1897-1985
Anna Sunneva Bartholdy Møller
F:
11 jan. 1897
Tulstrup (præstegården)
D:
19 feb. 1985
Hans Christensen Hjortkjær
1883-1979
Hans Christensen Hjortkjær
F:
15 okt. 1883
Ramme
G:
20 aug. 1923
Brabrand
D:
5 nov. 1979
Frederikberg Hospital
Frederikke Dorothea Sørensen
1875-1951
Frederikke Dorothea Sørensen
F:
9 sep. 1875
Kvivik, Færøerne
D:
20 okt. 1951
Frederiksberg
Aksel Johannes Bartholdy Møller
1865-1958
Aksel Johannes Bartholdy Møller
F:
5 sep. 1865
Herfølge
G:
20 aug. 1894
Skanderborg
D:
24 jul. 1958
Frederiksberg
Anna Caroline Frederikke Louise Thorstenson
1853-1924
Anna Caroline Frederikke Louise Thorstenson
F:
1 maj 1853
København
D:
25 jun. 1924
Brabrand
Søren Henrik Theodor Sørensen
1845-1929
Søren Henrik Theodor Sørensen
F:
23 aug. 1845
Todnæs (Færøerne)
G:
20 aug. 1874
Gentofte
D:
15 maj 1929
Frederiksberg
Berend Thorstenson
1855-1888
Berend Thorstenson
F:
7 dec. 1855
København
D:
7 jul. 1888
Skanderborg
Fredericke Juliane Adamine Feddersen
1821-1894
Fredericke Juliane Adamine Feddersen
F:
1 jan. 1821
Møgeltønder
D:
21 jan. 1894
Frederiksberg
Johan Ludvig Thorstenson
1810-1868
Johan Ludvig Thorstenson
F:
16 jun. 1810
Island
G:
26 maj 1852
Møgeltønder
D:
5 jul. 1868
Hald?
Berend Thayssen
1844-1870
Berend Thayssen
F:
19 mar. 1844
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
18 aug. 1870
Gravelotte (Frankrig)
Johann Adolph Thayssen
1846-1847
Johann Adolph Thayssen
F:
26 maj 1846
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
17 apr. 1847
Aventoft s. (Mettenwarf)
Hans Peter Thayssen
1881-1914
Hans Peter Thayssen
F:
1 apr. 1881
Berlin
D:
9 jul. 1914
Berlin
Fritz Christian Thayssen
1883-1935
Fritz Christian Thayssen
F:
2 okt. 1883
Berlin
D:
12 okt. 1935
Berlin?
Margrit Kirnbauer
-ca. 1944
Margrit Kirnbauer
G:
før 1929
D:
ca. 1944
Berlin?
Marie Christiane Thayssen
1886-ca. 1944
Marie Christiane Thayssen
F:
21 maj 1886
Berlin
D:
ca. 1944
Berlin
Johann Adolph Thayssen
1848-1906
Johann Adolph Thayssen
F:
30 okt. 1848
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
7 aug. 1906
Tønder
Henriette Friederikke Bachmann
1861-1931
Henriette Friederikke Bachmann
F:
9 aug. 1861
Tønder
G:
18 maj 1880
Tønder
D:
8 sep. 1931
Tønder
Caroline Christiane Thayssen
1850-1875
Caroline Christiane Thayssen
F:
8 jul. 1850
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
5 apr. 1875
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Carl Frederik Thayssen
1852-1853
Carl Frederik Thayssen
F:
17 maj 1852
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
6 mar. 1853
Aventoft s. (Mettenwarf)
Ingeborg Köhne
1909-1996
Ingeborg Köhne
F:
3 sep. 1909
Harburg
D:
10 maj 1996
Buenos Aires, Argentina
Otto Peter Heinrich Söth
1906-1983
Otto Peter Heinrich Söth
F:
9 maj 1906
Rendsborg
G:
29 dec. 1934
Buenos Aires, Argentina
D:
8 okt. 1983
Buenos Aires, Argentina
Heinz Anton Köhne
1911-1995
Heinz Anton Köhne
F:
27 jan. 1911
Celle
D:
16 jul. 1995
Lübeck
Jettine Harms
1917-
Jettine Harms
F:
31 jul. 1917
Klütz, Mecklenburg
G:
6 apr. 1957
Lübeck
Maren Luise Köhne
1918-1923
Maren Luise Köhne
F:
12 maj 1918
Celle
D:
16 mar. 1923
Celle
Hans Uwe Köhne
1926-1946
Hans Uwe Köhne
F:
7 apr. 1926
Celle
D:
4 feb. 1946
Lübeck
Caroline Christiane Thayssen
1883-1968
Caroline Christiane Thayssen
F:
1 mar. 1883
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
11 sep. 1968
Lübeck
Friedrich Wilhelm Karl Heinrich Köhne
1873-1948
Friedrich Wilhelm Karl Heinrich Köhne
F:
2 okt. 1873
Bommelsen (Tyskland)
G:
7 okt. 1908
Tønder
D:
31 jan. 1948
Lübeck
Frederika Maria Thayssen
1885-1931
Frederika Maria Thayssen
F:
6 jan. 1885
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
17 jun. 1931
Wyk (Föhr)
Ingeborg Caroline Thayssen
1886-1886
Ingeborg Caroline Thayssen
F:
24 mar. 1886
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
29 mar. 1886
Aventoft s. (Mettenwarf)
Luise Caroline Thayssen
1887-1946
Luise Caroline Thayssen
F:
23 aug. 1887
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
11 sep. 1946
Flensborg
Gustav Adolph Thamsen
1882-
Gustav Adolph Thamsen
F:
5 jul. 1882
Wyk (Föhr)
G:
28 sep. 1909
Tønder
Magda Wilhelmine Thayssen
1889-1911
Magda Wilhelmine Thayssen
F:
22 mar. 1889
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
9 dec. 1911
Kiel
Anna Wilhelmine Thayssen
1891-1910
Anna Wilhelmine Thayssen
F:
15 apr. 1891
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
29 apr. 1910
Tønder s. (Nieholm)
Anton William Thayssen
1854-1922
Anton William Thayssen
F:
9 mar. 1854
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
16 sep. 1922
Tønder
Ingeborg Carstensen
1863-1931
Ingeborg Carstensen
F:
8 jul. 1863
Møgeltønder s. (Ved Aaen)
G:
12 okt. 1881
Møgeltønder k.
D:
18 aug. 1931
Tønder
Anna Wilhelmine Thayssen
1856-1911
Anna Wilhelmine Thayssen
F:
14 aug. 1856
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
21 feb. 1911
Løgumkloster
Christian Friedrich Meyer
1845-1916
Christian Friedrich Meyer
F:
1 feb. 1845
Nr. Løgum s. (Fårgård)
G:
6 okt. 1876
D:
23 jun. 1916
Løgumkloster
Hans Carl Thayssen
1858-1859
Hans Carl Thayssen
F:
29 maj 1858
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
3 apr. 1859
Aventoft s. (Mettenwarf)
Christiane Feddersen
1822-1866
Christiane Feddersen
F:
3 nov. 1822
Møgeltønder
D:
17 maj 1866
Aventoft s. (Mettenwarf)
Peter Wilhelm Thayssen
1819-1875
Peter Wilhelm Thayssen
F:
19 dec. 1819
Rødenæs s.
G:
9 maj 1843
Møgeltønder (i huset)
D:
1 okt. 1875
Aventoft s. (Mettenwarf)
Karl Detleff Feddersen
1824-1858
Karl Detleff Feddersen
F:
11 sep. 1824
Møgeltønder
D:
17 jan. 1858
Møgeltønder
Berend Feddersen
1862-1870
Berend Feddersen
F:
7 maj 1862
Aventoft s. (Teglmark)
D:
21 jan. 1870
Aarhus
Nis Grau
1886-SOM UNG
Nis Grau
F:
1886
D:
SOM UNG
Dorothy Feddersen Laing-Meason
1913-
Dorothy Feddersen Laing-Meason
F:
14 jul. 1913
Sydney, Australien
Louise Sheila Feddersen Laing-Meason
1914-
Louise Sheila Feddersen Laing-Meason
F:
21 nov. 1914
Charles Seymour Cumming
Charles Seymour Cumming
G:
1946
Sidney, Australien
Ellen Louise Feddersen Grau
1888-
Ellen Louise Feddersen Grau
F:
21 sep. 1888
Ordrup
Gregor Laing-Meason
1884-
Gregor Laing-Meason
F:
1884
New Zealand
G:
5 feb. 1913
Hamilton, New Zealand
Anna Eleonora Feddersen Grau
1892-
Anna Eleonora Feddersen Grau
F:
21 jan. 1892
Melbourne, Australien
Ruskin Cranwell
Ruskin Cranwell
G:
1916
New Zealand
Hans Otto Feddersen Grau
1893-
Hans Otto Feddersen Grau
F:
6 okt. 1893
Melbourne, Australien
Beryl Gertrude Hipkins
Beryl Gertrude Hipkins
G:
1919
New Zealand
Ellen Louise Feddersen
1863-1937
Ellen Louise Feddersen
F:
28 okt. 1863
Aventoft s. (Teglmark)
D:
1937
New Zealand
Nis (William) Jørgensen Grau
1858-1934
Nis (William) Jørgensen Grau
F:
22 maj 1858
Nordborg
G:
17 okt. 1887
Aventoft
D:
13 feb. 1934
New Zealand
Ingeborg Feddersen
1924-2003
Ingeborg Feddersen
F:
7 jul. 1924
Behrensbrook (Holsten)
D:
8 sep. 2003
Hans Gravert
Fred Kingal
Otto Diedrich Paul Feddersen
1926-2003
Otto Diedrich Paul Feddersen
F:
24 nov. 1926
Behrensbrook (Holsten)
D:
16 okt. 2003
Irmgard Rohde
Anneliese Feddersen
1928-1988
Anneliese Feddersen
F:
24 jun. 1928
Behrensbrook (Holsten)
D:
17 mar. 1988
Werner Jeske
1925-2004
Werner Jeske
F:
28 dec. 1925
Nieder Ullersdorf (Tyskland)
G:
15 feb. 1952
Herne (Tyskland)
D:
17 apr. 2004
Hans Feddersen
1889-
Hans Feddersen
F:
20 jul. 1889
Aventoft s. (Teglmark)
Else Meier
1893-1937
Else Meier
F:
6 sep. 1893
Behrensbrook (Holsten)
G:
24 mar. 1923
Behrensbrook (Holsten)
D:
21 okt. 1937
Behrensbrook (Holsten)
Otto Dietrich Feddersen
1891-1918
Otto Dietrich Feddersen
F:
8 aug. 1891
Aventoft s. (Teglmark)
D:
1918
Frankrig
Gunda-Luise Feddersen
Hermann Gehre-Hansen
1925-
Hermann Gehre-Hansen
F:
11 mar. 1925
Villavica (Paraguay)
Hans-Karl Feddersen
Antonie Elfriede Hildegard Seubert
Berend Feddersen
1893-1972
Berend Feddersen
F:
3 maj 1893
Aventoft s. (Teglmark)
D:
6 feb. 1972
Husum
Margarethe Helene Dora Frieda (Lene) Otto
1902-1978
Margarethe Helene Dora Frieda (Lene) Otto
F:
19 sep. 1902
Lunden (Holsten)
G:
26 jan. 1926
Buenos Aires
D:
26 jan. 1978
Husum
Karl Feddersen
1896-1971
Karl Feddersen
F:
3 feb. 1896
Aventoft s. (Teglmark)
D:
24 dec. 1971
Brede s. (Bredebro)
Ingeborg Maria (Inge) Petersen
Christian Bossen Dethlefsen
1912-2002
Christian Bossen Dethlefsen
F:
19 feb. 1912
Daler s. (Østerby)
D:
1 aug. 2002
Tønder
Otto Dietrich Petersen
1925-2008
Otto Dietrich Petersen
F:
12 aug. 1925
Højer
D:
2 feb. 2008
Sønderborg
Nina Sørensen
Eike Luise Petersen
Samuel (Sam) Andersen
1923-2005
Samuel (Sam) Andersen
F:
8 okt. 1923
Års
D:
23 apr. 2005
Sønderborg
Ellen Luise Feddersen
1901-1979
Ellen Luise Feddersen
F:
15 jan. 1901
Lunden (v. Ejderen)
D:
31 jan. 1979
Højer
Hans Friedrich Christian Petersen
1897-1972
Hans Friedrich Christian Petersen
F:
7 apr. 1897
Højer
G:
27 jul. 1922
Højer
D:
21 jul. 1972
Tønder
Otto Dietrich Feddersen
1865-1907
Otto Dietrich Feddersen
F:
22 jan. 1865
Aventoft s. (Teglmark)
D:
21 apr. 1907
Lunden (v. Ejderen)
Marie Dorothea Schmidt
1866-1935
Marie Dorothea Schmidt
F:
12 sep. 1866
Emmerlev
G:
3 okt. 1888
Aventoft
D:
30 jun. 1935
Højer
Otto Diedrich Feddersen
1826-1864
Otto Diedrich Feddersen
F:
12 dec. 1826
Møgeltønder
D:
1 dec. 1864
Aventoft s. (Teglmark)
Ingeline Kirstine Kloster
1837-1914
Ingeline Kirstine Kloster
F:
28 feb. 1837
Hostrup s. (Rørkær)
G:
2 aug. 1861
Aventoft
D:
9 apr. 1914
Tønder
Caroline Thamsen
1783-1873
Caroline Thamsen
F:
17 aug. 1783
Møgeltønder
D:
14 dec. 1873
Møgeltønder
Berend Feddersen
1767-1846
Berend Feddersen
F:
30 aug. 1767
Højer
G:
12 okt. 1800
Møgeltønder
D:
19 aug. 1846
Møgeltønder
Hans Detlef Thamsen
1785-1839?
Hans Detlef Thamsen
F:
4 mar. 1785
Møgeltønder
D:
1839?
Christine Detlefsen
1751-1813
Christine Detlefsen
F:
16 sep. 1751
Tønder
D:
20 aug. 1813
Møgeltønder
Boy Thamsen
1748-1816
Boy Thamsen
F:
14 sep. 1748
G:
8 nov. 1782
Tønder
D:
3 nov. 1816
Møgeltønder
Catharina Detlefsen
1777-1841
Catharina Detlefsen
F:
8 dec. 1777
Tønder
D:
23 okt. 1841
Tønder
Sønnich Detlefsen
1753-1832
Sønnich Detlefsen
F:
1753
Tønder
D:
4 jan. 1832
Tønder
Dorothea Marie Kiesbye
ca. 1739-1777
Dorothea Marie Kiesbye
F:
ca. 1739
D:
24 dec. 1777
Hans Detlefsen
1781-1782
Hans Detlefsen
F:
23 nov. 1781
Tønder
D:
3 jul. 1782
Tønder
Johannes Stephanus Detlefsen
1783-1791
Johannes Stephanus Detlefsen
F:
6 apr. 1783
Tønder
D:
20 apr. 1791
Tønder
Hans Detlefsen
1784-1854
Hans Detlefsen
F:
3 mar. 1784
Tønder
D:
6 feb. 1854
Tønder
Anna Catharina Detlefsen
1793-1846
Anna Catharina Detlefsen
F:
23 nov. 1793
Tønder
G:
23 nov. 1815
Tønder
D:
17 nov. 1846
Tønder
Anna Catharina Tychsen
ca. 1747-1832
Anna Catharina Tychsen
F:
ca. 1747
Horsbøl
D:
19 apr. 1832
Tønder
Catharina Tychsen
1717-1754
Catharina Tychsen
F:
1717
Tønder
D:
2 nov. 1754
Tønder
Hans Schack Detlefsen
1715-1798
Hans Schack Detlefsen
F:
12 feb. 1715
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
17 feb. 1746
Tønder
D:
23 jan. 1798
Tønder
Carsten Tychsen
1720-1767
Carsten Tychsen
F:
1720
Tønder
D:
3 jan. 1767
Løgumkloster
Kirsten Petersdatter
1710-1763
Kirsten Petersdatter
F:
1710
Løgumkloster s. (Starup)
G:
15 dec. 1746
Løgumkloster
D:
1763
Løgumkloster
Christina Carstensen
1691-1769
Christina Carstensen
F:
1691
Tønder
D:
12 dec. 1769
Tønder
Knud Tychsen
1684-1756
Knud Tychsen
F:
1684
Tønder
G:
CA 1715
D:
20 apr. 1756
Tønder