Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Christian Schmidt
1708 - 1767 (58 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Lorenz Nicolai Lorenzen
1813-1864
Lorenz Nicolai Lorenzen
F:
17 dec. 1813
Bov s. (Frydendal)
D:
tidligst 1864
Johannes Bjørn Gregersen
1891-1917
Johannes Bjørn Gregersen
F:
1891
Hanved s. (Frøslev)
D:
1917
Hanved s. (Frøslev)
Mariane Ingeborg Gregersen
1895-1986
Mariane Ingeborg Gregersen
F:
24 mar. 1895
Hanved s. (Frøslev)
D:
30 jun. 1986
Bov s. (Frøslev)
Peter Petersen Krebs
1895-1918
Peter Petersen Krebs
F:
3 maj 1895
Achtrup
G:
8 nov. 1917
Hanved
D:
22 jul. 1918
Glennes, Frankrig
Johannes Alfred Carlsen
1897-1974
Johannes Alfred Carlsen
F:
14 jan. 1897
Herslev
G:
27 apr. 1926
Bov
D:
3 apr. 1974
Bov s. (Frøslev)
Ida Kirstine Gregersen
1896-1991
Ida Kirstine Gregersen
F:
7 jul. 1896
Hanved s. (Frøslev)
D:
15 maj 1991
Bov s. (Frøslev)
Kristian Peder Poulsen
1896-1993
Kristian Peder Poulsen
F:
13 nov. 1896
Jetsmark s. (Sønderby)
G:
10 nov. 1929
Bov
D:
9 okt. 1993
Bov s. (Frøslev)
Margrethe Gregersen
1898-1973
Margrethe Gregersen
F:
3 okt. 1898
Hanved s. (Frøslev)
D:
12 jan. 1973
Tinglev
Karsten Thomsen Gregersen
1904-1993
Karsten Thomsen Gregersen
F:
14 apr. 1904
Hanved s. (Frøslev)
D:
3 sep. 1993
Bov s. (Frøslev)
Ane Cathrine Knudsen
1906-1990
Ane Cathrine Knudsen
F:
26 maj 1906
Rind s. (Søby)
G:
28 okt. 1929
Brande
D:
3 mar. 1990
Bov s. (Frøslev)
Trinke Elise Thomsen
1868-1952
Trinke Elise Thomsen
F:
2 sep. 1868
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
11 mar. 1952
Bov s. (Frøslev)
Carsten Gregersen
1861-1943
Carsten Gregersen
F:
6 dec. 1861
Hanved s. (Hyllerup)
G:
29 nov. 1889
Hanved
D:
1 aug. 1943
Bov s. (Frøslev)
Karsten Bjørn Thomsen
1870-1917
Karsten Bjørn Thomsen
F:
30 maj 1870
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
14 maj 1917
Hanved s. (Frøslev)
Johannes Bjørn Thomsen
1872-1874
Johannes Bjørn Thomsen
F:
14 jan. 1872
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
15 mar. 1874
Hanved s. (Frøslev Kro)
Anne Cathrine Thomsen
1874-1887
Anne Cathrine Thomsen
F:
29 mar. 1874
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
29 apr. 1887
Hanved s. (Frøslev Kro)
Hannibal Viggo Bjørn Thomsen
1876-1936
Hannibal Viggo Bjørn Thomsen
F:
8 apr. 1876
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
18 jul. 1936
Sønderborg (Statshospitalet)
Mette Marie Thomsen
1878-1883
Mette Marie Thomsen
F:
1 apr. 1878
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
2 apr. 1883
Hanved s. (Frøslev Kro)
Christine Marie Matthiesen
1902-1968
Christine Marie Matthiesen
F:
8 sep. 1902
Hanved s. (Frøslev)
D:
30 okt. 1968
Bov s. (Frøslev)
Ejner Magnus Kudsk
1896-1973
Ejner Magnus Kudsk
F:
1 jun. 1896
Ødis Bramdrup
G:
19 aug. 1921
Bov
D:
27 apr. 1973
Bov s. (Frøslev)
Hans Christian Matthiesen
1903-1977
Hans Christian Matthiesen
F:
25 okt. 1903
Hanved s. (Frøslev)
D:
27 feb. 1977
Bov s. (Frøslev)
Anne Dorthea Matthiesen
1913-1978
Anne Dorthea Matthiesen
F:
13 dec. 1913
Hanved s. (Frøslev)
G:
17 jan. 1941
Bov
D:
16 okt. 1978
Bov s. (Frøslev)
Karsten Kristian Matthiesen
1915-1987
Karsten Kristian Matthiesen
F:
8 okt. 1915
Hanved s. (Frøslev)
D:
22 aug. 1987
Bov
Ingrid Kirstine Skov
1915-2000
Ingrid Kirstine Skov
F:
1 jan. 1915
Bording s. (Ravnholt)
D:
17 aug. 2000
Bov
Ida Marie Margrethe Thomsen
1880-1967
Ida Marie Margrethe Thomsen
F:
18 mar. 1880
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
28 apr. 1967
Aabenraa
Christian Matthiesen
1872-1939
Christian Matthiesen
F:
14 mar. 1872
Hanved s. (Frøslev)
G:
29 nov. 1901
Hanved
D:
13 mar. 1939
Bov s. (Frøslev)
Johannes Bjørn Thomsen
1882-1889
Johannes Bjørn Thomsen
F:
30 jul. 1882
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
2 jun. 1889
Hanved s. (Frøslev Kro)
Hans Skau
1900-2002
Hans Skau
F:
15 jul. 1900
Ensted s. (Stubbæk)
D:
17 maj 2002
Ensted s. (Stubbæk)
Ester Karoline Christensen
1910-1966
Ester Karoline Christensen
F:
22 nov. 1910
Stubberup (Fyn)
G:
17 maj 1938
Stubberup (Fyn)
D:
8 dec. 1966
Ensted s. (Stubbæk)
Mariane Cecilie Skau
1911-2010
Mariane Cecilie Skau
F:
5 aug. 1911
Ensted s. (Stubbæk)
D:
12 okt. 2010
Rødding
Hans Ejner Ludvigsen
1903-1985
Hans Ejner Ludvigsen
F:
14 jan. 1903
Skrave s. (Københoved)
G:
3 okt. 1933
Ensted
D:
24 maj 1985
Skrave s. (Københoved)
Kaj Ejnar Skau
1913-1971
Kaj Ejnar Skau
F:
1 jul. 1913
Ensted s. (Stubbæk)
D:
14 jun. 1971
Vejle
Mariane Thomsen
1885-1964
Mariane Thomsen
F:
3 jan. 1885
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
2 jan. 1964
Aabenraa
Hans Skau
1880-1963
Hans Skau
F:
5 sep. 1880
Felsted s. (Tråsbøl)
G:
19 jun. 1908
Hanved
D:
30 jun. 1963
Ensted s. (Stubbæk)
Marianne Lorenzen
1844-1892
Marianne Lorenzen
F:
3 apr. 1844
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
15 dec. 1892
Hanved s. (Frøslev)
Karsten Thomsen
1837-1889
Karsten Thomsen
F:
28 maj 1837
Hanved s. (Frøslev Kro)
G:
31 okt. 1867
Bov
D:
29 okt. 1889
Hanved s. (Frøslev Kro)
Lorenz Lorenzen
1847-1870
Lorenz Lorenzen
F:
27 feb. 1847
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
11 jul. 1870
Bov s. (Frydendal Kro)
Clara Cathrine Lorenzen, senere Biørn-Lorenzen
1876-
Clara Cathrine Lorenzen, senere Biørn-Lorenzen
F:
28 okt. 1876
Skive
Johannes Biørn Lorenzen
1878-1878
Johannes Biørn Lorenzen
F:
12 apr. 1878
Skive
D:
31 jul. 1878
Skive
Valborg Petra Lorenzen
1879-1964
Valborg Petra Lorenzen
F:
11 jun. 1879
Skive
D:
22 jan. 1964
Gentofte s. (Amtssygehuset)
Anton Peder Henrik Olsen Teiler
1877-1934
Anton Peder Henrik Olsen Teiler
F:
2 mar. 1877
København (Skt. Pauls s.)
G:
11 feb. 1908
D:
16 jun. 1934
Ordrup s. (Skt. Lukas Stiftelsen)
Alfred Theodor Lorenzen, senere Biørn-Lorenzen
1881-1944
Alfred Theodor Lorenzen, senere Biørn-Lorenzen
F:
27 feb. 1881
Skive
D:
29 okt. 1944
Nykøbing M.
Marie Beate Christine Sørensen
1889-1939
Marie Beate Christine Sørensen
F:
2 apr. 1889
Skive
G:
12 jun. 1910
Skive
D:
4 apr. 1939
Skive (sygehuset)
Rigmor Marie Lorenzen
1882-1883
Rigmor Marie Lorenzen
F:
10 maj 1882
Skive
D:
4 jan. 1883
Skive
Harald Ejnar Lorenzen
1883-1884
Harald Ejnar Lorenzen
F:
2 dec. 1883
Skive
D:
6 maj 1884
Skive
Carl Christian Marboe
1918-
Carl Christian Marboe
F:
7 okt. 1918
Sengeløse s. (Vasby)
Inger Margrethe Marboe
1920-
Inger Margrethe Marboe
F:
1 nov. 1920
Sengeløse s. (Vasby)
Agnes Erica Marboe
1923-
Agnes Erica Marboe
F:
19 sep. 1923
Sengeløse s. (Vasby)
Emmy Marie Lorenzen
1888-ca. 1953
Emmy Marie Lorenzen
F:
24 dec. 1888
Skive
D:
ca. 1953
Peder Valdemar Marboe
1883-ca. 1974
Peder Valdemar Marboe
F:
11 mar. 1883
Hellerup
D:
ca. 1974
Guldager s. (Hjerting (plejehjem))
Ingeborg Elisabeth Lorenzen
1891-1892
Ingeborg Elisabeth Lorenzen
F:
30 dec. 1891
Skive
D:
7 apr. 1892
Skive
Christian Erik Lorenzen
1893-1894
Christian Erik Lorenzen
F:
4 dec. 1893
Skive
D:
24 feb. 1894
Skive
Jes Lorenzen
1849-1911
Jes Lorenzen
F:
15 jun. 1849
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
27 jun. 1911
Frederiksberg (Skt. Lukas)
Erica Marie Nicolajevna Hansen
1852-1932
Erica Marie Nicolajevna Hansen
F:
10 nov. 1852
Bov
G:
24 nov. 1875
Sdr. Kongerslev
D:
6 apr. 1932
Viborg
Eline Christine Lorenzen
1908-1991
Eline Christine Lorenzen
F:
8 sep. 1908
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
26 maj 1991
Bov s.
Arthur Thomas Carl Voltelen
1905-1978
Arthur Thomas Carl Voltelen
F:
15 aug. 1905
Bov s. (Vesterbæk)
G:
6 nov. 1936
Bov
D:
9 jan. 1978
Bov s.
Johannes Bjørn Lorenzen
1909-1991
Johannes Bjørn Lorenzen
F:
2 nov. 1909
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
3 jul. 1991
Bov s. (Frydendal Kro)
Doris Sophie Thomsen
1913-
Doris Sophie Thomsen
F:
5 apr. 1913
Bjolderup s.
G:
14 apr. 1945
Bjolderup
Anni Lorenzen
1910-1989
Anni Lorenzen
F:
26 sep. 1910
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
28 jul. 1989
Rinkenæs
Andreas Matthiesen
1902-1986
Andreas Matthiesen
F:
6 mar. 1902
Holbøl s. (Hokkerup)
G:
5 okt. 1934
Bov
D:
10 jul. 1986
Rinkenæs
Asmus Lorenzen
1911-
Asmus Lorenzen
F:
4 nov. 1911
Bov s. (Frydendal Kro)
Mette Clausen
1917-
Mette Clausen
F:
23 maj 1917
Bjolderup s. (Smedager)
G:
7 jan. 1947
Bjolderup
Ernst Lorenzen
1912-1968
Ernst Lorenzen
F:
27 okt. 1912
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
1968
Egernsund
Hans Lorenzen
1915-1986
Hans Lorenzen
F:
7 mar. 1915
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
8 nov. 1986
Sønderborg
Christel Erna Lekkat
1920-2000
Christel Erna Lekkat
F:
29 okt. 1920
Flensborg
G:
30 mar. 1944
Møgeltønder
D:
7 dec. 2000
Sønderborg
Christian Lorenzen
1916-1996
Christian Lorenzen
F:
12 feb. 1916
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
1996
Tinglev s.
Anna Dorthea Johansen
1921-2005
Anna Dorthea Johansen
F:
26 maj 1921
Felsted s. (Tumbøl)
G:
13 apr. 1947
Felsted
D:
2005
Tinglev s.
Meta Lorenzen
1920-
Meta Lorenzen
F:
13 mar. 1920
Bov s. (Frydendal Kro)
Kristian Philipsen
1912-
Kristian Philipsen
F:
7 dec. 1912
Ullerup s. (Avnbøl)
G:
28 nov. 1942
Bov
Johannes Bjørn Lorenzen
1885-1966
Johannes Bjørn Lorenzen
F:
4 maj 1885
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
9 mar. 1966
Aabenraa (sygehuset)
Anna Christine Clausen
1887-1963
Anna Christine Clausen
F:
31 aug. 1887
Hanved s. (Frøslev)
G:
5 jun. 1908
Bov
D:
23 dec. 1963
Bov s. (Frydendal Kro)
Johannes Lorenzen
1913-1974
Johannes Lorenzen
F:
13 jun. 1913
Bov s. (Frydendal)
D:
1 jan. 1974
Bov s. (Padborg)
Petra Erika Kragh
1914-1991
Petra Erika Kragh
F:
15 aug. 1914
Holbøl s. (Hønsnap)
D:
27 jun. 1991
Løgumkloster
Peter Festersen Lorenzen
1916-1916
Peter Festersen Lorenzen
F:
16 jan. 1916
Tinglev s.
D:
18 jan. 1916
Bov s. (Frydendal)
Marie Christine Eline Lorenzen
1919-2003
Marie Christine Eline Lorenzen
F:
6 dec. 1919
Bov s. (Frydendal)
D:
11 jan. 2003
Mollerup s. (Mors)
Peter Jonassen Villumsen
1919-1991
Peter Jonassen Villumsen
F:
31 mar. 1919
Helsingør (Maria)
G:
9 nov. 1946
Bov
D:
11 feb. 1991
Mollerup s. (Mors)
Peter Bjørn Festersen Lorenzen
1919-1920
Peter Bjørn Festersen Lorenzen
F:
6 dec. 1919
Bov s. (Frydendal)
D:
11 jul. 1920
Bov s. (Frydendal)
Christine Mariane Lorenzen
1922-1967
Christine Mariane Lorenzen
F:
10 jun. 1922
Bov s. (Frydendal)
D:
22 dec. 1967
Broager s. (Skelde)
Jens Peter Clausen
1920-1993
Jens Peter Clausen
F:
10 okt. 1920
Broager s. (Skelde)
G:
6 okt. 1945
Bov
D:
5 dec. 1993
Broager s. (Skelde)
Asmus Hansen Lorenzen
1887-1945
Asmus Hansen Lorenzen
F:
1 nov. 1887
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
8 aug. 1945
Bov s. (Frydendal)
Christine Marie Festersen
1886-1956
Christine Marie Festersen
F:
23 sep. 1886
Tinglev s. (Terkelsbøl)
G:
5 jul. 1912
Bov
D:
24 jun. 1956
Broager s. (Skelde)
Johannes Bjørn Lorenzen
1852-1903
Johannes Bjørn Lorenzen
F:
3 maj 1852
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
16 feb. 1903
Bov s. (Frydendal Kro)
Christine Eline Hansen
1854-1927
Christine Eline Hansen
F:
7 sep. 1854
Uge s. (Almstrup)
G:
22 jan. 1885
Bov
D:
23 feb. 1927
Bov s. (Frydendal)
Peter Lautrup Lorenzen
1856-1860
Peter Lautrup Lorenzen
F:
24 jun. 1856
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
5 mar. 1860
Bov s. (Frydendal Kro)
Johannes Bjørn Lorenzen
1816-1897
Johannes Bjørn Lorenzen
F:
1 jan. 1816
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
13 mar. 1897
Bov s. (Frydendal Kro)
Anna Catharina Lorenzen
1818-1887
Anna Catharina Lorenzen
F:
22 aug. 1818
Holbøl s. (Vilsbæk)
G:
11 jun. 1843
Bov
D:
1 aug. 1887
Bov s. (Frydendal Kro)
Marianne Bjørn
1771-1839
Marianne Bjørn
F:
1771
Brøns s. (Astrupgård)
D:
22 dec. 1839
Bov s. (Frydendal Kro)
Lorenz Lorenzen
1785-1864
Lorenz Lorenzen
F:
21 jul. 1785
Tinglev s. (Bajstrup)
G:
6 feb. 1813
D:
25 aug. 1864
Bov s. (Frydendal Kro)
Nicolai Bjørn
1773-1788
Nicolai Bjørn
F:
1773
D:
5 sep. 1788
Bodil Marie Engel
1857-1861
Bodil Marie Engel
F:
28 okt. 1857
Folding s. (Stengård)
D:
8 jun. 1861
Føvling s. (Astofte)
Kristine Marie Engel
1859-1862
Kristine Marie Engel
F:
13 jul. 1859
Folding s. (Stengård)
D:
15 apr. 1862
Føvling s. (Astofte)
Bodil Marie Christine Vilhelmine Engel
1863-1865
Bodil Marie Christine Vilhelmine Engel
F:
29 okt. 1863
Føvling s. (Astofte)
D:
10 feb. 1865
Føvling s. (Astofte)
Dødfødt søn
1866-1866
Dødfødt søn
F:
12 okt. 1866
Føvling s. (Astofte)
D:
12 okt. 1866
Føvling s. (Astofte)
Andrea Christine Lorentzen
1825-
Andrea Christine Lorentzen
F:
18 jan. 1825
Gram
Martin Nissen Engel
1820-
Martin Nissen Engel
F:
28 feb. 1820
Koldby
G:
30 okt. 1856
Gram
Momke Marie Lorenzen
1800-1867
Momke Marie Lorenzen
F:
12 aug. 1800
Burkal s. (Jyndevad)
D:
8 jan. 1867
Haderslev
NN
Ernst Friderich Christian Thies
1828-
Ernst Friderich Christian Thies
F:
19 okt. 1828
Haderslev
Andreas Frederik Gottlieb Thies
1858-1886
Andreas Frederik Gottlieb Thies
F:
14 mar. 1858
Hammelev
D:
21 aug. 1886
La Crosse, Wisconsin, USA
Ida May Schermerhorn
Momke Albine Helene Thies
1859-1902
Momke Albine Helene Thies
F:
2 nov. 1859
Hammelev
D:
3 aug. 1902
Vojens
Peder Paulus Thies
1862-1940
Peder Paulus Thies
F:
4 maj 1862
Hammelev
D:
22 aug. 1940
San Fransisco
Andreas Lorentzen Thies
1831-1906
Andreas Lorentzen Thies
F:
24 apr. 1831
Gram s. (Skaugård)
D:
15 apr. 1906
Vojens
Anne Marie Paulsen
1824-1905
Anne Marie Paulsen
F:
29 mar. 1824
Ødis
G:
8 maj 1857
Hammelev
D:
9 nov. 1905
Vojens
Marie Jensen
Dominicus Schneider
1857-1932
Dominicus Schneider
F:
1857
G:
10 Okt 1888
D:
23 apr. 1932
New York
Christine Marie Thies
1834-1900
Christine Marie Thies
F:
15 apr. 1834
Haderslev
D:
tidligst 1900
New York
NN Jensen
Momke Maria Thies
1859-1860
Momke Maria Thies
F:
12 jul. 1859
Bevtoft s. (Hyrup)
D:
15 aug. 1860
Hammelev
Dødfødt søn
1860-1860
Dødfødt søn
F:
11 jun. 1860
Hammelev
D:
11 jun. 1860
Hammelev
Momke Marie Thies
1861-1861
Momke Marie Thies
F:
20 jul. 1861
Hammelev
D:
6 sep. 1861
Hammelev
Dødfødt søn
1861-1861
Dødfødt søn
F:
20 jul. 1861
Hammelev
D:
20 jul. 1861
Hammelev
Nicolai Biørn Thies
1836-1876
Nicolai Biørn Thies
F:
14 jul. 1836
Haderslev
D:
TIDLIGST 1876
Anne Lagoni
ca. 1827-1878
Anne Lagoni
F:
ca. 1827
Bevtoft s. (Hyrup)
G:
21 jan. 1859
Bevtoft
D:
6 jul. 1878
Agerskov s. (Rangstrup)
Anders Frederik Andersen
1863-1900
Anders Frederik Andersen
F:
2 maj 1863
Gl. Haderslev
D:
TIDLIGST 1900
Jacob Christian Andersen
1865-1866
Jacob Christian Andersen
F:
26 apr. 1865
Gl. Haderslev s. (Ll. Papegøj)
D:
7 sep. 1866
Gl. Haderslev s. (Renden)
Anne Marie Christine Andersen
1867-1869
Anne Marie Christine Andersen
F:
1 jan. 1867
Gl. Haderslev s. (Renden)
D:
31 okt. 1869
Gl. Haderslev s. (Renden)
Sophie Caroline Louise Andersen
1873-
Sophie Caroline Louise Andersen
F:
1 jun. 1873
Haderslev
Claus Schuldt
Gregers Adam Andreas Andersen
1875-1878
Gregers Adam Andreas Andersen
F:
26 apr. 1875
Haderslev
D:
2 nov. 1878
Haderslev
Oline Andersen
1877-
Oline Andersen
F:
19 apr. 1877
Haderslev
Alvine Andersen
1879-
Alvine Andersen
F:
15 jan. 1879
Haderslev
Adam Andersen
1883-1914
Adam Andersen
F:
25 jan. 1883
Haderslev
D:
13 okt. 1914
Meerandré, Belgien
Sophia Caroline Louise Thies
1839-1890
Sophia Caroline Louise Thies
F:
14 maj 1839
Haderslev
D:
29 aug. 1890
Haderslev
Jacob Andersen
1838-1900
Jacob Andersen
F:
22 jul. 1838
Volsted s.
G:
1 dec. 1864
Gl. Haderslev
D:
31 aug. 1900
Haderslev
Niels Lorentzen Thies
1847-1876
Niels Lorentzen Thies
F:
13 mar. 1847
Haderslev
D:
FMTL. 1867/76
Friederich Gottlieb Thies
1789-1876
Friederich Gottlieb Thies
F:
6 okt. 1789
Magdeburg
G:
21 maj 1828
Haderslev
D:
1 maj 1876
Haderslev (arbejdshuset)
Anne Christine Aagaard
1836-1912
Anne Christine Aagaard
F:
5 apr. 1836
Gram
D:
5 nov. 1912
Gram; ugift
Anne Marie Aagaard
1838-1873
Anne Marie Aagaard
F:
30 nov. 1838
Gram
D:
2 mar. 1873
Gram; ugift
Charlotte Lorenzen
1802-1872
Charlotte Lorenzen
F:
25 jul. 1802
Gram
D:
30 maj 1872
Gram
Mads Hansen Aagaard
1803-1884
Mads Hansen Aagaard
F:
14 apr. 1803
Gram s. (Kastrup)
G:
2 feb. 1836
Gram
D:
12 dec. 1884
Gram
Frederikke Vilhelmine Lorentzen
1844-1884
Frederikke Vilhelmine Lorentzen
F:
22 aug. 1844
Ødis s.
D:
3 okt. 1884
Hoptrup s. (Stenbjerg)
Johanne Nikoline Lorenzen
1804-1881
Johanne Nikoline Lorenzen
F:
5 aug. 1804
Gram
D:
25 aug. 1881
Gram
NN
Christoph Edvard Bløcker
1815-1877
Christoph Edvard Bløcker
F:
19 okt. 1815
Anhof i Holsten
G:
19 okt. 1853
Vorbasse
D:
24 sep. 1877
Ødsted s. (Rugsted)
Dødfødt barn
1838-1838
Dødfødt barn
F:
27 apr. 1838
Burkal s. (Jyndevad)
D:
27 apr. 1838
Burkal s. (Jyndevad)
Anna Marie Lorenzen
1806-1838
Anna Marie Lorenzen
F:
17 aug. 1806
Gram
D:
27 apr. 1838
Burkal s. (Jyndevad)
Boy Pedersen
1805-1852
Boy Pedersen
F:
6 jun. 1805
Burkal s. (Jyndevad)
G:
15 maj 1837
Gram
D:
27 apr. 1852
Burkal s. (Jyndevad)
Nicolai Carl Christian Henningsen
1835-1839
Nicolai Carl Christian Henningsen
F:
21 aug. 1835
Skovby s. (Harritslevgård)
D:
3 nov. 1839
Åstrup s. (Åstrupgård)
Sofie Dorothea Biel
1904-2000
Sofie Dorothea Biel
F:
14 aug. 1904
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
D:
5 feb. 2000
Folding s. (Foldingbro)
Jens Eskild Mikkelsen
1903-1980
Jens Eskild Mikkelsen
F:
24 jan. 1903
Brørup s. (Eskelund)
G:
28 maj 1929
Hjerting
D:
29 jan. 1980
Folding s. (Foldingbro)
Anna Marie Biel
1905-1986
Anna Marie Biel
F:
5 nov. 1905
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
D:
9 feb. 1986
Højrup s. (Arnum)
Jørgen Jensen Ravn
1906-1990
Jørgen Jensen Ravn
F:
6 mar. 1906
Jegerup s.
G:
7 aug. 1931
Bevtoft
D:
15 nov. 1990
Højrup s. (Arnum)
Søren Mortensen Biel
1907-1953
Søren Mortensen Biel
F:
9 aug. 1907
Skrydstrup s. (Uldal)
D:
13 jan. 1953
Skydebjerg s. (Årup tuberkulosehosp.)
Edith Henriksen
1919-1940
Edith Henriksen
F:
11 jul. 1919
Kølstrup s.
G:
23 Okt 1937
Odense
D:
27 feb. 1940
Odense (Fredens s.)
Dagmar ?
Marie Johanne Biel
1909-1999
Marie Johanne Biel
F:
6 okt. 1909
Skrydstrup s. (Uldal)
D:
5 apr. 1999
Højrup s. (Arnum)
Jens Schmidt
1909-1963
Jens Schmidt
F:
1 feb. 1909
Højrup s.
G:
29 nov. 1933
Højrup
D:
10 dec. 1963
Højrup s. (Arnum)
Hans Oluf Hansen Biel
1911-1996
Hans Oluf Hansen Biel
F:
2 jun. 1911
Lintrup s. (Dover Mark)
D:
10 jul. 1996
Højrup s. (Arnum)
Christina Schau
1917-1969
Christina Schau
F:
13 sep. 1917
Møgeltønder s. (Emmerløkke)
G:
11 dec. 1942
Højrup
D:
12 sep. 1969
Højrup s. (Arnum)
Morten Sørensen Biel
1876-1946
Morten Sørensen Biel
F:
12 mar. 1876
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
D:
21 maj 1946
Vodder s. (Frifelt)
Johanne Marie Hansen
1881-1914
Johanne Marie Hansen
F:
3 apr. 1881
Lintrup s.
G:
11 mar. 1904
Hoptrup
D:
12 dec. 1914
Lintrup s. (Dover Mark)
Jørgen Biel
1920-1999
Jørgen Biel
F:
5 jan. 1920
Lintrup s. (Dover)
D:
12 jul. 1999
Guderup
Anne Lise Vinther Isaksen
1923-2007
Anne Lise Vinther Isaksen
F:
20 jan. 1923
Farup s. (Kærbøl Mark)
G:
3 nov. 1942
Farup
D:
28 apr. 2007
Guderup
Anna Christine Lauritsen
1885-1964
Anna Christine Lauritsen
F:
18 jun. 1885
Egen s. (Dyndved)
G:
13 okt. 1919
Hjerting
D:
20 okt. 1964
Egen s. (Guderup)
Søren Mortensen Biel
1905-1974
Søren Mortensen Biel
F:
22 feb. 1905
Hoptrup
D:
7 dec. 1974
Søborg ved København
Anna
1903-1994
Anna
F:
15 nov. 1903
København
D:
8 dec. 1994
Søborg ved København
Lorenz Biel
1906-1987
Lorenz Biel
F:
2 sep. 1906
Hoptrup
D:
18 jul. 1987
Aabenraa
Bodil Thyra Tagesen
1905-1969
Bodil Thyra Tagesen
F:
1 feb. 1905
Aabenraa
G:
9 feb. 1929
Aabenraa
D:
1969
Aabenraa
Peter Mortensen Biel
1907-1982
Peter Mortensen Biel
F:
2 okt. 1907
Øster Løgum s. (Genner)
D:
29 maj 1982
Aabenraa
Mette Jensine List
1909-1995
Mette Jensine List
F:
14 dec. 1909
Rise s. (Mjøls)
G:
10 jul. 1934
Bov
D:
19 dec. 1995
Aabenraa
Bine Sophie Biel
1910-1981
Bine Sophie Biel
F:
4 jan. 1910
Øster Løgum s. (Hovslund)
D:
23 Maj 1981
Aabenraa
Thule Peter Jørgensen
1909-2000
Thule Peter Jørgensen
F:
23 jan. 1909
D:
2 Maj 2000
Aabenraa
Nicolai Christian Biel
1911-1992
Nicolai Christian Biel
F:
3 nov. 1911
Aabenraa
D:
28 dec. 1992
Løjt s. (Bodum)
Ella Cathrine Berthelsen
1921-2003
Ella Cathrine Berthelsen
F:
20 jan. 1921
Løjt s.
G:
3 aug. 1940
Løjt
D:
22 okt. 2003
Løjt s. (Bodum)
Holger Biel
1925-1990
Holger Biel
F:
13 jun. 1925
Aabenraa
D:
24 nov. 1990
Aabenraa
Anne Marie Andersen
Nicolai Christian Biel
1880-1945
Nicolai Christian Biel
F:
17 jul. 1880
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
D:
16 sep. 1945
Aabenraa
Mette Marie Paulsen
1883-1943
Mette Marie Paulsen
F:
6 nov. 1883
Øster Løgum s.
G:
6 nov. 1903
Hoptrup
D:
12 jun. 1943
Aabenraa
Theodora Sophie Henningsen
1838-1900
Theodora Sophie Henningsen
F:
2 sep. 1838
Sdr. Stenderup s. (Varmark)
D:
1 apr. 1900
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
Søren Mortensen Biel
1843-1905
Søren Mortensen Biel
F:
23 feb. 1843
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
G:
2 jul. 1875
Hoptrup
D:
2 jul. 1905
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
Nicolai Frederik Wilhelm Henningsen
1840-1927
Nicolai Frederik Wilhelm Henningsen
F:
19 dec. 1840
Åstrup s. (Åstrupgård)
D:
29 jun. 1927
Stillwater, Minnesota, USA
Alfred Henningsen
1908-1986
Alfred Henningsen
F:
3 jan. 1908
Stillwater, Minnesota, USA
D:
okt. 1986
Saint Paul, Minnesota, USA
Beatrice Teresa Ekhami
1917-2006
Beatrice Teresa Ekhami
F:
6 apr. 1917
St. Paul, Minnesota, USA
D:
30 jan. 2006
St. Paul
Margaret Henningsen
1910-1961
Margaret Henningsen
F:
11 jul. 1910
Stillwater, Minnesota, USA
D:
6 dec. 1961
Minneapolis, Minnesota, USA
Charles Larry Kennedy
1908-1989
Charles Larry Kennedy
F:
27 feb. 1908
D:
13 mar. 1989
Minneapolis, Minnesota, USA
Carl Roy Henningsen
1913-1989
Carl Roy Henningsen
F:
11 dec. 1913
Stillwater, Minnesota, USA
D:
17 feb. 1989
Stillwater, Minnesota, USA
Murielle Lucille Miller
1916-2013
Murielle Lucille Miller
F:
5 mar. 1916
G:
28 sep. 1935
Stillwater
D:
16 apr. 2013
Lakeland, Minnesota, USA
Gunde Mortensen Henningsen
1868-1951
Gunde Mortensen Henningsen
F:
14 sep. 1868
Lintrup s. (Tornum Mark)
D:
28 mar. 1951
Stillwater, Minnesota, USA
Mathilda Jaeger
-1915
Mathilda Jaeger
G:
14 sep. 1904
Stillwater, Minnesota, USA
D:
1915
Stillwater, Minnesota, USA
Niels Truelsen
1896-1977
Niels Truelsen
F:
29 feb. 1896
Nr. Løgum s. (V. Terp)
D:
4 feb. 1977
Tønder (sygehuset)
Christine Amanda Jepsen
1900-1974
Christine Amanda Jepsen
F:
30 sep. 1900
Nr. Løgum s. (V. Terp)
G:
4 sep. 1925
Nr. Løgum
D:
1 okt. 1974
Tønder (sygehuset)
Caroline Christine Truelsen
1900-1982
Caroline Christine Truelsen
F:
25 jun. 1900
Nr. Løgum s. (V. Terp)
D:
5 feb. 1982
Toftlund
Theodor Nielsen
1898-1957
Theodor Nielsen
F:
6 mar. 1898
Horne
G:
14 okt. 1922
Nr. Løgum
D:
6 jan. 1957
Andreas Carl Truelsen
1905-1966
Andreas Carl Truelsen
F:
5 apr. 1905
Nr. Løgum s. (V. Terp)
D:
31 aug. 1966
København (Absalons s.)
Anne Marie Henningsen
1869-1911
Anne Marie Henningsen
F:
16 nov. 1869
Lintrup s. (Tornum Mark)
D:
26 aug. 1911
Nr. Løgum s. (V. Terp)
Hans Christian Truelsen
1859-1934
Hans Christian Truelsen
F:
28 aug. 1859
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
3 feb. 1934
Toftlund
Caroline Henningsen
1906-1972
Caroline Henningsen
F:
28 jul. 1906
Stillwater
D:
27 Maj 1972
Sebastopol, Californien
Gordon Ross
Dorothy Maria Henningsen
1917-1979
Dorothy Maria Henningsen
F:
1 jun. 1917
Stillwater
D:
13 aug. 1979
Mountain Wiew, Californien
Ora Bradway Remington
1910-1992
Ora Bradway Remington
F:
26 jul. 1910
Kansas
G:
1945
D:
3 jul. 1992
Yuba City, Californien
Nicolai Christian Henningsen
1871-1950
Nicolai Christian Henningsen
F:
31 aug. 1871
Lintrup s. (Tornum Mark)
D:
23 feb. 1950
Nicollet County, Minnesota, USA
Alma Johanne Rehder Ostendorf
1883-1969
Alma Johanne Rehder Ostendorf
F:
7 aug. 1883
Wisconsin
G:
1 nov. 1905
D:
16 okt. 1969
Stillwater, Minnesota, USA
Caroline Christine Henningsen
1873-1895
Caroline Christine Henningsen
F:
4 nov. 1873
Lintrup s. (Tornum Mark)
D:
1895
USA
Jesper Madsen Henningsen
1875-1875
Jesper Madsen Henningsen
F:
23 feb. 1875
Sønder-Hygum
D:
1 apr. 1875
Sønder-Hygum
Hans Henningsen
1922-2002
Hans Henningsen
F:
12 feb. 1922
Lintrup
D:
18 maj 2002
Bagsværd
Karen Brammer
Jesper Madsen Henningsen
1876-1960
Jesper Madsen Henningsen
F:
20 maj 1876
Sdr. Hygum
D:
22 apr. 1960
Lintrup
Ane Margrethe Caroline Nielsen
1883-1963
Ane Margrethe Caroline Nielsen
F:
1 jun. 1883
Hjortlund s.
G:
20 dec. 1919
Lintrup
D:
30 sep. 1963
Lintrup
Kirstine Margrethe Henningsen
1879-
Kirstine Margrethe Henningsen
F:
1 jun. 1879
Lintrup s. (Tornum)
Hugo Bernhard Schmidt
1877-1913
Hugo Bernhard Schmidt
F:
24 mar. 1877
Bramstedt
G:
26 okt. 1907
Hamborg
D:
SENEST 1913
Astrid Petersen
1906-1990
Astrid Petersen
F:
25 jan. 1906
Hygum s. (Hygum Mark)
D:
22 feb. 1990
Christiansfeld
Wilhelm Heinrich Dohrmann
1900-1964
Wilhelm Heinrich Dohrmann
F:
22 sep. 1900
Hygum s. (Ravning)
G:
11 mar. 1927
Hygum
D:
25 dec. 1964
Stepping s. (Andrup)
Ejner Peter Villadsen Petersen
1908-1978
Ejner Peter Villadsen Petersen
F:
28 jan. 1908
Hygum s. (Brøstrup)
D:
27 nov. 1978
Hygum
Dagmar Petersen
1910-1996
Dagmar Petersen
F:
12 jan. 1910
Lintrup
G:
18 jun. 1946
Lintrup
D:
8 dec. 1996
Hygum
Karoline Kirstine Petersen
1911-1990
Karoline Kirstine Petersen
F:
10 jun. 1911
Hygum s. (Brøstrup)
D:
8 maj 1990
Hygum
Hans Peder Jensen
1903-1993
Hans Peder Jensen
F:
16 dec. 1903
Føvling s. (Stenderup Fællesmark)
G:
3 nov. 1930
Folding
D:
1 jul. 1993
Sandby s. (Harpelunde)
Christiane Marie Petersen
1913-2002
Christiane Marie Petersen
F:
25 nov. 1913
Hygum s. (Brøstrup)
D:
12 okt. 2002
Tirslund s. (Åbøl)
Holger Christiansen
1907-1972
Holger Christiansen
F:
3 jun. 1907
Serup s.
G:
28 apr. 1935
Sdr. Hygum
D:
28 jan. 1972
Tirslund s. (Åbøl)
Karl Henningsen Petersen
1916-2007
Karl Henningsen Petersen
F:
20 okt. 1916
Ribe
D:
6 jan. 2007
Rise s. (Rødekro)
Marie Davidsen
1924-
Marie Davidsen
F:
2 feb. 1924
Rise s. (Rise Hjarup)
G:
18 jun. 1944
Rise
Hans Henningsen Petersen
1919-1981
Hans Henningsen Petersen
F:
18 jan. 1919
Hjortlund s.
D:
24 dec. 1981
Hygum s. (Brøstrup)
Elin Solveig Jørgensen
Christiane Nicoline Henningsen
1881-1961
Christiane Nicoline Henningsen
F:
5 okt. 1881
Lintrup s. (Tornum)
D:
2 jan. 1961
Sønder-Hygum
Peter Andersen Petersen
1878-1956
Peter Andersen Petersen
F:
22 feb. 1878
Døstrup s. (Drengsted)
G:
13 aug. 1904
Sønder-Hygum
D:
1 nov. 1956
Sønder-Hygum
Hans Madsen Henningsen
1883-1918
Hans Madsen Henningsen
F:
15 jul. 1883
Lintrup s. (Tornum)
D:
15 jun. 1918
Tèle-en-Tardenois ved Reims
Marie Kathrine Kirstine Larsen
1914-2005
Marie Kathrine Kirstine Larsen
F:
11 jun. 1914
Hygum
D:
10 jan. 2005
Tarm
Michael Thomsen Schultz
1913-2006
Michael Thomsen Schultz
F:
5 dec. 1913
Hygum s.
G:
1 dec. 1940
Hygum
D:
26 dec. 2006
Tarm
Anne Marie Caroline Larsen
1916-1991
Anne Marie Caroline Larsen
F:
3 jan. 1916
Hygum
D:
8 mar. 1991
Gørding s. (Sdr. Gørding)
Kristian Jørgen Bundsgaard Hermansen
1920-1988
Kristian Jørgen Bundsgaard Hermansen
F:
16 okt. 1920
Gørding s. (Sdr. Gørding)
G:
8 okt. 1944
Hygum
D:
31 jul. 1988
Gørding s. (Sdr. Gørding)
Hans Henningsen Larsen
1921-2006
Hans Henningsen Larsen
F:
10 sep. 1921
Hygum s. (Brøstrup)
D:
23 jun. 2006
Guldager s. (Hjerting)
Katrine Hansen Dreyer Larsen
Svend Aage Carlo Larsen
1927-2006
Svend Aage Carlo Larsen
F:
14 nov. 1927
Hygum s. (Brøstrup)
D:
14 apr. 2006
Hygum
Dagmar Hansen
1921-2017
Dagmar Hansen
F:
27 apr. 1921
Rødding s.
G:
11 jul. 1953
Hygum
D:
25 feb. 2017
Sdr. Hygum
Johanne Nicoline Wilhelmine Henningsen
1885-1957
Johanne Nicoline Wilhelmine Henningsen
F:
11 dec. 1885
Lintrup s. (Tornum)
D:
21 maj 1957
Hygum s. (Brøstrup)
Søren Hansen Larsen
1884-1962
Søren Hansen Larsen
F:
30 dec. 1884
Ø. Lindet s. (Stenderup)
G:
11 jul. 1913
Hygum
D:
12 jun. 1962
Hygum s. (Brøstrup)
Andreas Carl Henningsen
1842-1911
Andreas Carl Henningsen
F:
3 jul. 1842
Åstrup s. (Åstrupgård)
D:
9 dec. 1911
Hygum s. (Hygum Mark)
Marie Kirstine Gundesen
1845-1913
Marie Kirstine Gundesen
F:
30 maj 1845
Lintrup s. (Tornum)
G:
12 apr. 1868
Lintrup
D:
26 dec. 1913
Hygum s. (Brøstrup)
Minna Cathrine Henningsen
1903-
Minna Cathrine Henningsen
F:
1 jul. 1903
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
Hugo Porep
1896-
Hugo Porep
F:
31 jul. 1896
Hamborg
G:
7 feb. 1926
Løjt
Hans Peter Henningsen
1904-1975
Hans Peter Henningsen
F:
12 sep. 1904
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
9 aug. 1975
Løjt s. (Barsø)
Gudrun Johanne Meta Arpe
-1982
Gudrun Johanne Meta Arpe
D:
15 mar. 1982
Løjt s. (Barsø)
Peter Christian Henningsen
1906-1948
Peter Christian Henningsen
F:
19 jun. 1906
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
19 mar. 1948
Aabenraa (sygehuset)
Jens Jørgen Henningsen
1908-1982
Jens Jørgen Henningsen
F:
3 feb. 1908
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
26 sep. 1982
Aabenraa
Lilly Marie Verner Sørensen
1920-1979
Lilly Marie Verner Sørensen
F:
24 mar. 1920
Voldum s.
D:
16 sep. 1979
Aabenraa
Anne Christine Henningsen
1909-1995
Anne Christine Henningsen
F:
29 okt. 1909
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
22 aug. 1995
Bov
Arthur Nissen
1909-
Arthur Nissen
F:
2 aug. 1909
Ø. Løgum s. (Hovslund)
G:
28 mar. 1933
Løjt
D:
2. verdenskrig
Nicolai Christian Henningsen
Gerda
Ella Marie Henningsen
1912-1982
Ella Marie Henningsen
F:
28 apr. 1912
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
28 apr. 1982
Bov s. (Padborg)
Johannes Christian Knudsen
1911-2001
Johannes Christian Knudsen
F:
26 aug. 1911
Handewitt
G:
28 mar. 1937
Løjt
D:
nov. 2001
Bov s. (Padborg)
Karl Otto Henningsen
1914-1986
Karl Otto Henningsen
F:
16 apr. 1914
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
maj 1986
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
Jenny Cathrine Mortensen
1917-2015
Jenny Cathrine Mortensen
F:
12 sep. 1917
Aalborg
G:
10 mar. 1946
Aalborg (Vor Frue)
D:
21 jul. 2015
Ålborg
Friederich Wilhelm Henningsen
1916-1994
Friederich Wilhelm Henningsen
F:
8 mar. 1916
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
2 Maj 1994
Tillitse s. (Majbølle)
Ingeborg Carlsen
1915-1969
Ingeborg Carlsen
F:
10 apr. 1915
Nakskov
G:
1944
D:
19 jun. 1969
Tillitse s. (Majbølle)
Jens Jørgen Henningsen
1878-1916
Jens Jørgen Henningsen
F:
1 apr. 1878
Lintrup
D:
5 apr. 1916
Hellum, Flandern
Anne Christine Madsen
1881-1964
Anne Christine Madsen
F:
8 jul. 1881
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
G:
9 jun. 1903
Løjt
D:
5 sep. 1964
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
Nicolai Christian Henningsen
1880-1964
Nicolai Christian Henningsen
F:
9 dec. 1880
Lintrup s.
D:
3 jul. 1964
Savanna, Illinois, USA
Pearl Henningsen
1911-2005
Pearl Henningsen
F:
1 jul. 1911
Brandt, South Dakota, USA
D:
26 jun. 2005
Sioux Falls, South Dakota
Cecil Pheifer
1912-
Cecil Pheifer
F:
1 sep. 1912
G:
30 nov. 1938
Toronto i South Dakota
Merril P. Henningsen
1917-1917
Merril P. Henningsen
F:
1917
Brandt, South Dakota, USA
D:
20 mar. 1917
Brandt, South Dakota
Clarice Henningsen
Burdette E. McCroskey
1922-1991
Burdette E. McCroskey
F:
13 sep. 1922
D:
1 sep. 1991
Sioux Falls, South Dakota
Carolus Christian Henningsen
1883-1962
Carolus Christian Henningsen
F:
30 sep. 1883
Lintrup s.
D:
16 jan. 1962
South Dakota, USA
Ella Estenson
1888-1966
Ella Estenson
F:
30 jun. 1888
Brandt, South Dakota, USA
G:
20 okt. 1909
D:
1 apr. 1966
Sioux Falls, South Dakota
Anna Marie Henningsen
1888-1962
Anna Marie Henningsen
F:
15 mar. 1888
Lintrup s.
D:
7 maj 1962
Lintrup
Viggo Nicolai Henningsen
1890-1964
Viggo Nicolai Henningsen
F:
18 aug. 1890
Lintrup s.
D:
19 aug. 1964
Savanna, Illinois, USA
Clara Quenser
-1974
Clara Quenser
G:
19 jul. 1952
D:
28 sep. 1974
Peter Henningsen
1844-1929
Peter Henningsen
F:
17 jun. 1844
Åstrup s. (Åstrupgård)
D:
19 maj 1929
Lintrup s.
Marie Cathrine Jørgensen Tingleff
1849-1934
Marie Cathrine Jørgensen Tingleff
F:
16 jul. 1849
Lintrup
G:
26 mar. 1878
Lintrup
D:
6 dec. 1934
Lintrup s.
Christian Henningsen
1847-1912
Christian Henningsen
F:
1 jul. 1847
Højrup s. (Gjelstoft)
D:
15 jan. 1912
Stillwater, Minnesota, USA
Dødfødt søn
1923-1923
Dødfødt søn
F:
19 maj 1923
D:
19 maj 1923
Aksel Waldorf
Else Margrethe Weddin
Clara Eline Henningsen
1888-1969
Clara Eline Henningsen
F:
27 maj 1888
Assens
D:
nov. 1969
Frederiksberg
Axel Jakob Herman Waldorf
1885-1934
Axel Jakob Herman Waldorf
F:
31 aug. 1885
Frederiksberg
G:
31 aug. 1913
Frederiksberg (Lukas)
D:
3 mar. 1934
Frederiksberg (Solbjerg s.)
Christine Marie Henningsen
1851-1919
Christine Marie Henningsen
F:
19 aug. 1851
Hygum s. (Hygum Mark)
D:
12 sep. 1919
Flensborg
NN
Peter Ovesen
Peter Ovesen
G:
TIDLIGST 1889
Flensborg
Caroline Christine Lorenzen
1808-1880
Caroline Christine Lorenzen
F:
23 sep. 1808
Gram
D:
10 nov. 1880
Hygum s. (Brøstrup Mark)
Nicolai Christian Henningsen
1806-1885
Nicolai Christian Henningsen
F:
1806
Sørup s. i Angeln (Barg)
G:
26 apr. 1838
Fovslet
D:
28 mar. 1885
Hygum s. (Brøstrup Mark)
Friederich Carl Christian Riedell
1864-1866
Friederich Carl Christian Riedell
F:
6 jul. 1864
Øsby
D:
16 jan. 1866
Øsby
Friederich Peter Ludvig Riedell
1899-1949
Friederich Peter Ludvig Riedell
F:
9 mar. 1899
Øsby
D:
11 apr. 1949
Frederikshavn
Inga Brønnum
1891-1960
Inga Brønnum
F:
6 okt. 1891
Frederikshavn
G:
17 sep. 1928
Sæby
D:
2 nov. 1960
Frederikshavn
Christine Marie Riedell
1901-ca. 1961
Christine Marie Riedell
F:
5 feb. 1901
Øsby
D:
ca. 1961
Haderslev
Nis Rasmussen
1879-
Nis Rasmussen
F:
7 aug. 1879
Starup
G:
ca. 1924
Øsby
Anna Kjestine Bothilde Riedell
1904-1975
Anna Kjestine Bothilde Riedell
F:
5 jan. 1904
Øsby
D:
1975
Skive
Sigurd Høxbro
1908-1967
Sigurd Høxbro
F:
9 apr. 1908
Vordingborg landsogn
D:
14 maj 1967
Skive
Elly Petrea Riedell
1905-1935
Elly Petrea Riedell
F:
28 dec. 1905
Øsby
D:
2 jun. 1935
København (Rigshospitalet)
Christian Johansen Holm
1900-
Christian Johansen Holm
F:
19 aug. 1900
Tyrstrup
G:
25 mar. 1934
Rinkenæs
Peter Ottesgaard Riedell
1908-1966
Peter Ottesgaard Riedell
F:
3 jul. 1908
Øsby
D:
nov. 1966
Sønderborg
Helga Rasmussen
1909-2002
Helga Rasmussen
F:
17 okt. 1909
Østbirk s. (Sattrup)
G:
4 nov. 1937
Østbirk
D:
2002
Brande
Johanne Marie Baumann
1903-
Johanne Marie Baumann
F:
1 mar. 1903
Stenderup, Angeln
Andrea Marie Wilhelmine Riedell
1912-1991
Andrea Marie Wilhelmine Riedell
F:
1 feb. 1912
Sønderborg
D:
1 jan. 1991
Haderslev
Martin Løhndorf
Friederich Carl Christian Riedell
1867-1938
Friederich Carl Christian Riedell
F:
9 mar. 1867
Øsby
D:
6 jun. 1938
Sønderborg
Christine Ottesgaard
1872-1937
Christine Ottesgaard
F:
3 feb. 1872
Løjt s. (Stollig)
G:
28 nov. 1897
Øsby
D:
4 jun. 1937
Vejen (under besøg hos datter)
Dødfødt søn
1868-1868
Dødfødt søn
F:
16 aug. 1868
Øsby
D:
16 aug. 1868
Øsby
Anna Kjestine Riedell
1898-1898
Anna Kjestine Riedell
F:
20 feb. 1898
Brooklyn, New York, USA
D:
3 jul. 1898
Øsby
Ethel A. Riedell
1900-
Ethel A. Riedell
F:
1900
Brooklyn, New York, USA
Donald T. Mason
Frederik (Fred) Riedell
1902-1982
Frederik (Fred) Riedell
F:
27 feb. 1902
Brooklyn, New York, USA
D:
24 aug. 1982
Clearwater, Florida, USA
Stella M. Ison
Ella M. Riedell
1904-
Ella M. Riedell
F:
1904
Brooklyn, New York, USA
James V. Smyth
1903-2001
James V. Smyth
F:
2 feb. 1903
G:
18 dec. 1943
New York (Brooklyn)
D:
18 aug. 2001
New York
Peter Hansen Riedell
1869-1952
Peter Hansen Riedell
F:
8 dec. 1869
Øsby
D:
16 dec. 1952
Danbury, Connecticut, USA
Marie Jacobine Martine Hansen
1873-1959
Marie Jacobine Martine Hansen
F:
2 jan. 1873
Øsby s. (Råde)
G:
11 apr. 1897
New York, USA
D:
20 jan. 1959
Danbury, Connecticut, USA
Mette Kirstine Kathrine Riedell
1872-
Mette Kirstine Kathrine Riedell
F:
19 mar. 1872
Øsby
Andrea Marie Wilhelmine Riedell
1874-1944
Andrea Marie Wilhelmine Riedell
F:
28 mar. 1874
Øsby
D:
26 feb. 1944
Haderslev (sygehuset)
Ernst Richardt Reich
1875-1931
Ernst Richardt Reich
F:
12 maj 1875
Baumgarth, Østpreussen
G:
17 sep. 1907
Øsby
D:
24 mar. 1931
Øsby
Georg Friederich Møller
1904-1964
Georg Friederich Møller
F:
7 jan. 1904
Øsby
D:
21 jul. 1964
Øsby
Dorothea Jørgensen
1908-1942
Dorothea Jørgensen
F:
12 maj 1908
Dybbøl
D:
4 jul. 1942
Øsby
Hansine Petrea Danielsen
1923-1990
Hansine Petrea Danielsen
F:
7 aug. 1923
Halk s.
G:
8 jun. 1945
Haderslev
D:
15 mar. 1990
Øsby
Anna Cathrine Møller
1905-1927
Anna Cathrine Møller
F:
28 nov. 1905
Øsby
D:
24 jun. 1927
Øsby
Anne Kirstine Riedell
1876-1948
Anne Kirstine Riedell
F:
16 jan. 1876
Øsby
D:
30 jan. 1948
Haderslev (sygehuset)
Iver Hansen Møller
1874-1961
Iver Hansen Møller
F:
2 mar. 1874
Halk s. (Hejsager)
G:
28 okt. 1902
Øsby
D:
21 sep. 1961
Øsby
Friederich Ludwig Riedell
1834-1903
Friederich Ludwig Riedell
F:
24 apr. 1834
Bredstedt
D:
12 mar. 1903
Haderslev (sygehuset)
Anna Kjestine Møller
1833-1910
Anna Kjestine Møller
F:
11 feb. 1833
Halk
G:
20 nov. 1863
Øsby
D:
6 jan. 1910
Øsby
Caroline Marie Louise Riedell
1835-
Caroline Marie Louise Riedell
F:
25 okt. 1835
Bredstedt
Heinrich Petersen
Paul Adolf Carl Franz Rogge
1892-1893
Paul Adolf Carl Franz Rogge
F:
26 aug. 1892
Hamborg
D:
30 apr. 1893
Hamborg
Carola Margarethe Rogge
1893-1895
Carola Margarethe Rogge
F:
21 sep. 1893
Hamborg
D:
28 jan. 1895
Hamborg
Franz Friedrich Albert Rogge
1895-
Franz Friedrich Albert Rogge
F:
11 jul. 1895
Hamborg
Erna Jacobine Wilma Rogge
1896-1896
Erna Jacobine Wilma Rogge
F:
29 jun. 1896
Hamborg
D:
1 aug. 1896
Hamborg
Margrethe Louise Susanne Kopietz
1867-1925
Margrethe Louise Susanne Kopietz
F:
18 sep. 1867
Hamborg
D:
27 jul. 1925
Hamborg
Carl Rogge
1868-
Carl Rogge
F:
1 jul. 1868
Hannover
G:
16 mar. 1892
Hamborg
Andrea Caroline Christine Riedell
1837-1877
Andrea Caroline Christine Riedell
F:
12 dec. 1837
Bredstedt
D:
3 nov. 1877
Hamborg
Franz Kopietz
Beverly Thomsen/Thomson
1920-2006
Beverly Thomsen/Thomson
F:
1920
Edgewater, New Jersey
D:
2006
Edgewater, New Jersey
Charles James Thomsen/Thomson
1893-1921
Charles James Thomsen/Thomson
F:
27 aug. 1893
New York
D:
3 jan. 1921
Newark, New Jersey
Irene Williams
Irene Williams
G:
1919
Edgewater, New Jersey
Charles F. Thomsen/Thomson
1868-1951
Charles F. Thomsen/Thomson
F:
22 nov. 1868
New York, USA
D:
16 nov. 1951
Hampstead Town, New York
Margaret V. Byrens
1873-1894
Margaret V. Byrens
F:
1873
New York, USA
D:
1894
New York, USA
Paul S. Thomsen/Thomson
1899-1966
Paul S. Thomsen/Thomson
F:
4 jul. 1899
Whitestone, New York
D:
jul. 1966
Merrick, New York
Jerome Thomsen/Thomson
1900-1900
Jerome Thomsen/Thomson
F:
jul. 1900
Whitestone, New York
D:
aug. 1900
Whitestone, New York
Willard J. Suits
1927-ca. 2012
Willard J. Suits
F:
23 maj 1927
New London, Connecticut
D:
ca. 2012
Okeechobee, Florida
Patricia Suits
1930-2007
Patricia Suits
F:
20 maj 1930
Rockville Center, New York
D:
28 feb. 2007
Alexandria, Virginia
Genevieve Suits
1931-2014
Genevieve Suits
F:
10 aug. 1931
Annapolis, Maryland
D:
8 sep. 2014
Lexington, South Carolina
Gertrude A. Thomsen/Thomson
1902-1995
Gertrude A. Thomsen/Thomson
F:
7 feb. 1902
Whitestone, New York
D:
21 mar. 1995
Arlington, Virginia
Willard J. Suits
1900-1959
Willard J. Suits
F:
28 apr. 1900
G:
sep. 1926
New York
D:
25 apr. 1959
Arlington, Virginia
Lloyd F. Gray
Lloyd F. Gray
G:
19 maj 1943
New York
Barrie T. Reed
1933-2021
Barrie T. Reed
F:
17 jul. 1933
Miniola, New York
D:
14 apr. 2021
Miami, Florida
Genevieve M. Thomsen/Thomson
1907-2006
Genevieve M. Thomsen/Thomson
F:
27 apr. 1907
Whitestone, New York
D:
4 jan. 2006
Miami, Florida
Robert S. Reed
Robert S. Reed
G:
30 jul. 1932
New York
John Preuss
John Preuss
G:
1940
Theodore R. Thomsen/Thomson
1909-1994
Theodore R. Thomsen/Thomson
F:
21 feb. 1909
Whitestone, New York
D:
6 dec. 1994
Vero Beach, Florida
Edna M. Jones
1908-1999
Edna M. Jones
F:
6 dec. 1908
Tallahassee, Florida
G:
9 apr. 1938
New York
D:
23 Maj 1999
Vero Beach, Florida
Doris Thomsen/Thomson
1912-1995
Doris Thomsen/Thomson
F:
24 nov. 1912
Whitestone, New York
D:
30 jun. 1995
Coronado, Californien
Ralph M. Pray
1910-1997
Ralph M. Pray
F:
15 apr. 1910
Oak Park, Illinois
G:
23 sep. 1935
Arizona
D:
22 jul. 1997
Coronado, Californien
Genevieve Minerva Reiman Roche
1872-1943
Genevieve Minerva Reiman Roche
F:
12 okt. 1872
New York
G:
16 feb. 1898
New York
D:
31 jan. 1943
St. Petersburg, Florida
William M. Thomsen/Thomson
1894-
William M. Thomsen/Thomson
F:
dec. 1894
New York
Minnie Thomsen/Thomson
1897-1897
Minnie Thomsen/Thomson
F:
mar. 1897
Brooklyn, New York
D:
6 jul. 1897
Kings, New York
Anna Margrethe Thomsen/Thomson
1898-
Anna Margrethe Thomsen/Thomson
F:
2 sep. 1898
Brooklyn, New York
John Frederick Thomsen/Thomson
1901-
John Frederick Thomsen/Thomson
F:
7 feb. 1901
Brooklyn, New York
Anna Hermina Thomsen/Thomson
1906-
Anna Hermina Thomsen/Thomson
F:
31 jan. 1906
Brooklyn, New York
Herbert N. Fall
ca. 1895-
Herbert N. Fall
F:
ca. 1895
G:
31 maj 1930
New York
Elenor Adelina Thomsen/Thomson
1910-1966
Elenor Adelina Thomsen/Thomson
F:
29 mar. 1910
New York
D:
16 jun. 1966
Far Rockaway, New York
William G. Thomsen/Thomson
1870-1935
William G. Thomsen/Thomson
F:
mar. 1870
New York, USA
D:
15 jun. 1935
Brooklyn,, New York
Anna Margrethe Hammel
1873-1955
Anna Margrethe Hammel
F:
sep. 1873
New York
G:
4 mar. 1893
Woodbury, New Jersey
D:
12 apr. 1955
Brooklyn, New York
Minnie Thomsen/Thomson
1873-1892
Minnie Thomsen/Thomson
F:
1873
New York, USA
D:
29 jan. 1892
Brooklyn, New York
Gustav Thomsen/Thomson
1894-1918
Gustav Thomsen/Thomson
F:
23 aug. 1894
D:
5 nov. 1918
Gilbert Thomsen/Thomson
Marquard Thomsen/Thomson
1875-1954
Marquard Thomsen/Thomson
F:
1875
Brooklyn, New York
D:
26 aug. 1954
Brooklyn, New York
Eleanor
Annie Thomsen/Thomson
1876-
Annie Thomsen/Thomson
F:
1876
Brooklyn, New York
Gertrud Wilhelmine Christine Margrethe Riedell
1840-1897
Gertrud Wilhelmine Christine Margrethe Riedell
F:
2 jan. 1840
Bredstedt
D:
5 jul. 1897
New York
Karl/Charles Thomsen/Thomson
1843-1879
Karl/Charles Thomsen/Thomson
F:
1843
Tyskland
G:
19 Maj 1868
New York
D:
9 dec. 1879
New York
Frederikke Caroline Andrea Riedell
1863-1863
Frederikke Caroline Andrea Riedell
F:
1863
Bredstedt
D:
1863
Bredstedt
Dorothea Marie Riedell
1865-
Dorothea Marie Riedell
F:
14 jan. 1865
Bredstedt
Dødfødt datter
1867-1867
Dødfødt datter
F:
10 dec. 1867
Bordelum s. (Büttjebüll)
D:
10 dec. 1867
Bordelum s. (Büttjebüll)
Dødfødt søn
1869-1869
Dødfødt søn
F:
30 jun. 1869
Bordelum s. (Büttjebüll)
D:
30 jun. 1869
Bordelum s. (Büttjebüll)
Karl Heinrich Riedell
1896-1896
Karl Heinrich Riedell
F:
1896
Bredstedt
D:
19 mar. 1896
Bredstedt
Heinrich August Walther Riedell
1896-
Heinrich August Walther Riedell
F:
8 dec. 1896
Hamborg
Andrea Dorothea Christine Riedell
1897-1898
Andrea Dorothea Christine Riedell
F:
21 nov. 1897
Hamborg
D:
11 jun. 1898
Hamborg
Friedrich Carl Christian Riedell
Johanne Marie Oppermann
Johanne Marie Oppermann
G:
29 sep. 1895
Hamborg
Andreas Daniel Heinrich Riedell
1875-1875
Andreas Daniel Heinrich Riedell
F:
4 apr. 1875
Bredstedt
D:
28 apr. 1875
Bredstedt
Andrea Marie Riedell
1878-1878
Andrea Marie Riedell
F:
2 maj 1878
Bredstedt
D:
9 maj 1878
Bredstedt
Friederich Carl Christian Riedell
1842-1910
Friederich Carl Christian Riedell
F:
9 jan. 1842
Bredstedt
D:
20 dec. 1910
Bredstedt
Christina Paulsen
1839-1924
Christina Paulsen
F:
18 jan. 1839
Bordelum s. (Büttjebüll)
G:
17 nov. 1867
Bordelum
D:
18 feb. 1924
Bredstedt
Andreas Johan Heinrich Riedell
1844-1851
Andreas Johan Heinrich Riedell
F:
4 jan. 1844
Bredstedt
D:
10 feb. 1851
Bredstedt
Helena Riedell
1873-1910
Helena Riedell
F:
7 nov. 1873
New York
D:
SENEST 1910
Henry Mohr
1867-
Henry Mohr
F:
sep. 1867
New York
Arnold Riedell
1875-1875
Arnold Riedell
F:
22 aug. 1875
New York
D:
23 aug. 1875
New York
Ludwig Riedell
1878-som spæd
Ludwig Riedell
F:
15 jun. 1878
New York
D:
som spæd
Wilhelmina Riedell
1880-1884
Wilhelmina Riedell
F:
15 feb. 1880
New York
D:
10 feb. 1884
New York
Andrea Riedell
1880-
Andrea Riedell
F:
15 feb. 1880
New York
Fred Charles Riedell
1904-1979
Fred Charles Riedell
F:
1 Okt 1904
New York
D:
12 jul. 1979
Westport, Connecticut, USA
Ethel/Edith M. Scott
1908-1997
Ethel/Edith M. Scott
F:
11 feb. 1908
New York
G:
27 aug. 1928
Norwalk
D:
jun. 1997
Westport, Connecticut, USA
Russell James Riedell
1909-1978
Russell James Riedell
F:
2 jan. 1909
Connecticut
D:
19 aug. 1978
Norwalk, Connecticut
Katherine C. Sanford
ca. 1911-1965
Katherine C. Sanford
F:
ca. 1911
G:
28 jul. 1928
Norwalk
D:
5 jun. 1965
Norwalk, Connecticut, USA
Sylvia Ann Riedell
1913-1955
Sylvia Ann Riedell
F:
2 maj 1913
Stanford, Connecticut
D:
23 jul. 1955
Norwalk, Connecticut
Donald Walkley
1913-2005
Donald Walkley
F:
2 maj 1913
Stanford, Connecticut
G:
14 feb. 1933
Norwalk
D:
20 nov. 2005
Bridgefort, Connecticut
Georg Dorney Riedell
1917-2004
Georg Dorney Riedell
F:
21 apr. 1917
Connecticut
D:
8 feb. 2004
Norwalk, Connecticut
Doris May Passeck
1924-2013
Doris May Passeck
F:
2 maj 1924
Norwalk, Connecticut
D:
4 jan. 2013
Norwalk, Connecticut
Vivian Sabine Riedell
1921-1996
Vivian Sabine Riedell
F:
16 feb. 1921
Connecticut
D:
6 mar. 1996
Westlake, Ohio, USA
John Albert Askenback
1907-1998
John Albert Askenback
F:
31 Maj 1907
Motala i Sverige
G:
26 dec. 1941
Norwalk
D:
26 mar. 1998
Westlake, Ohio, USA
Friederich Carl Christian (Charles) Riedell
1882-1936
Friederich Carl Christian (Charles) Riedell
F:
30 apr. 1882
New York
D:
14 dec. 1936
Norwalk, Connecticut, USA
Sarah R. Mills
1883-1946
Sarah R. Mills
F:
1883
New York
G:
1903
New York
D:
1946
Norwalk, Connecticut, USA
William Riedell
1884-1884
William Riedell
F:
1884
New York
D:
1884
New York
Oscar Riedell
1885-1886
Oscar Riedell
F:
31 mar. 1885
New York
D:
31 Okt 1886
New York
Arnold Friederich Riedell
1908-1983
Arnold Friederich Riedell
F:
1908
Brooklyn, New York
D:
1983
Queens, New York
Margaret Deloris Mulligan
1913-1985
Margaret Deloris Mulligan
F:
8 apr. 1913
Brooklyn, New York
D:
apr. 1985
Brunswick, New Jersey
Robert Rudolf Riedell
1887-1941
Robert Rudolf Riedell
F:
6 Maj 1887
New York
D:
30 sep. 1941
Brooklyn, New York
Charlotte M. Neil
1888-1927
Charlotte M. Neil
F:
1888
Brooklyn, New York
G:
ca. 1907
New York
D:
29 Maj 1927
Brooklyn, New York
Charles Riedell
1889-1889
Charles Riedell
F:
1889
New York
D:
1889
New York
Elsie Riedell
1890-1890
Elsie Riedell
F:
7 aug. 1890
New York
D:
15 sep. 1890
New York
Arnold Wilhelm Oscar Riedell
1891-1917
Arnold Wilhelm Oscar Riedell
F:
31 dec. 1891
New York
D:
5 apr. 1917
Brooklyn, New York
Wilhelm Georg Riedell
1894-1902
Wilhelm Georg Riedell
F:
24 sep. 1894
New York
D:
1902
New York
Arnold Ludwig Riedell
1846-1922
Arnold Ludwig Riedell
F:
4 apr. 1846
Bredstedt
D:
6 apr. 1922
New York (Brooklyn)
Sabina Friederikke Burger
1850-1923
Sabina Friederikke Burger
F:
11 mar. 1850
Fuerth i Bayern
G:
5 Okt 1871
New York
D:
10 dec. 1923
New York (Brooklyn)
William Frederick Riedell
1904-1952
William Frederick Riedell
F:
22 feb. 1904
New York
D:
29 nov. 1952
Washington
William Henry Riedell
1875-1958
William Henry Riedell
F:
18 jul. 1875
New York
D:
10 dec. 1958
New York
Alicia Fleming Bulcroft
1878-1964
Alicia Fleming Bulcroft
F:
1878
New York
G:
19 jan. 1901
New York
D:
1 nov. 1964
New York
Charles Martin Riedell
1877-1944
Charles Martin Riedell
F:
25 Maj 1877
New York
D:
feb. 1944
Jersey City, New Jersey, USA
Sarah Charlotte Kramer
John Andrew Riedell
1879-1964
John Andrew Riedell
F:
26 dec. 1879
New York
D:
Okt 1964
Pinales, Florida
Millicent Concordia Dorn
1886-
Millicent Concordia Dorn
F:
15 okt. 1886
New York
G:
26 jul. 1911
New York
Louise Krause
Wilhelm Georg Sophus Riedell
1849-1904
Wilhelm Georg Sophus Riedell
F:
19 jul. 1849
Bredstedt
D:
31 Maj 1904
New York
Anna Boyens
-ca. 1885
Anna Boyens
G:
7 Okt 1874
New York
D:
ca. 1885
New York
Lizzie Gettler
1862-
Lizzie Gettler
F:
1 maj 1862
Pennsylvania
Pauline Catherina Riedell
1852-1855
Pauline Catherina Riedell
F:
13 mar. 1852
Bredstedt
D:
25 jun. 1855
Bredstedt
Andrea Riedell
1879-
Andrea Riedell
F:
Okt 1879
New York
John William Riedell
1881-1953
John William Riedell
F:
21 sep. 1881
New York
D:
10 nov. 1953
Mineola, New York
Anna B. Calhoun
1880-1950
Anna B. Calhoun
F:
1880
D:
22 jun. 1950
Nassau, New York
Eleonora Andrea Theodora Riedell
1884-1918
Eleonora Andrea Theodora Riedell
F:
17 aug. 1884
New York
D:
8 apr. 1918
New York
Andrew Johan Peter Riedell
1885-1885
Andrew Johan Peter Riedell
F:
1885
New York
D:
1885
New York
Paul Riedell
1886-1886
Paul Riedell
F:
1886
New York
D:
1886
New York
Andrew Riedell
1888-1888
Andrew Riedell
F:
1887/88
New York
D:
1888
New York
Elisabeth Riedell
1889-
Elisabeth Riedell
F:
1889
New York
Carl Riedell
1890-1890
Carl Riedell
F:
1890
New York
D:
1890
New York
Andrew William Riedell
1893-1959
Andrew William Riedell
F:
7 apr. 1893
New York
D:
18 jan. 1959
Mineola, New York
Mabel Magdalene Weber
Albert Riedell
1899-1950
Albert Riedell
F:
20 Maj 1899
New York
D:
20 jun. 1950
Nassau, New York
Irene M. Watt
1901-1988
Irene M. Watt
F:
24 jul. 1901
New York
G:
19 apr. 1930
New York
D:
18 jul. 1988
Tampa, Florida
Andreas Johan Peder Riedell
1855-1928
Andreas Johan Peder Riedell
F:
6 nov. 1855
Bredstedt
D:
4 jul. 1928
New York (Brooklyn)
Johanne Auguste Frederikke Weste
1853-1928
Johanne Auguste Frederikke Weste
F:
23 Maj 1853
Husum i Tyskland
G:
17 Okt 1878
New York
D:
9 feb. 1928
New York
Andrea Marie Lorenzen
1813-1887
Andrea Marie Lorenzen
F:
17 okt. 1813
Gram
D:
30 okt. 1887
Bredstedt
Carl Christian Riedell
1797-1862
Carl Christian Riedell
F:
4 apr. 1797
Skanderborg
G:
2 jun. 1833
Bredstedt
D:
2 dec. 1862
Bredstedt
Anne Elisabeth Heitmann
1871-1877
Anne Elisabeth Heitmann
F:
13 maj 1871
Kolstrup
D:
12 nov. 1877
Kolstrup
Daniel Kynnemann Heitmann
1873-ca. 1888
Daniel Kynnemann Heitmann
F:
11 feb. 1873
Kolstrup
D:
ca. 1888
søs; druknet
Johan Henrik Heitmann
1875-1914
Johan Henrik Heitmann
F:
18 jan. 1875
Kolstrup
D:
SENEST 1914
Harald Petersen Heitmann
1876-ca. 1933
Harald Petersen Heitmann
F:
27 dec. 1876
Kolstrup
D:
ca. 1933
Argentina
Anna Marie Elisabeth Heitmann
1878-1918
Anna Marie Elisabeth Heitmann
F:
28 mar. 1878
Kolstrup
D:
7 mar. 1918
Aabenraa
Valdemar Heitmann
1881-
Valdemar Heitmann
F:
17 mar. 1881
Kolstrup
Christine Charlotte Heitmann
1882-ca. 1940
Christine Charlotte Heitmann
F:
4 aug. 1882
Kolstrup
D:
ca. 1940
Flensborg
Andreas Lorentzen Heitmann
1883-
Andreas Lorentzen Heitmann
F:
30 dec. 1883
Kolstrup
Harald Hendrik Madsen
1920-2005
Harald Hendrik Madsen
F:
24 jul. 1920
Rise s. (Rise Hjarup)
D:
8 feb. 2005
Aabenraa
Bothilde Mihsner
1915-1985
Bothilde Mihsner
F:
23 aug. 1915
Aabenraa
G:
12 jun. 1943
Aabenraa
D:
1985
Aabenraa
Guri Hansen
1921-2009
Guri Hansen
F:
8 nov. 1921
Hellevad
G:
23 nov. 1947
Hellevad
D:
18 apr. 2009
Tinglev (plejehjemmet)
Laue Gellert Madsen
1921-2005
Laue Gellert Madsen
F:
18 aug. 1921
Rise s. (Rise Hjarup)
D:
14 feb. 2005
Aabenraa
Anne Marie Klintø Bill
1921-1994
Anne Marie Klintø Bill
F:
4 jun. 1921
Rise s. (Rise Hjarup)
G:
5 feb. 1943
Rise
D:
4 sep. 1994
Rise s. (Rise Hjarup)
Marie Magdalene Madsen
1924-1999
Marie Magdalene Madsen
F:
18 sep. 1924
Rise s. (Rise Hjarup)
D:
11 Maj 1999
Ensted s. (Stubbæk)
Hans Jørgen Brink
1921-
Hans Jørgen Brink
F:
28 aug. 1921
Ø. Løgum s. (Rugbjerg)
G:
29 aug. 1942
Aabenraa
Julius Johan Andreas Nissen
-ca. 2002
Julius Johan Andreas Nissen
G:
ca. 1949
Fjerritslev
D:
ca. 2002
Cathrine Christense Kynnemann Heitmann
1885-1969
Cathrine Christense Kynnemann Heitmann
F:
4 dec. 1885
Kolstrup
D:
6 jul. 1969
Rise s. (Rødekro)
Laurids Madsen
1876-1966
Laurids Madsen
F:
26 aug. 1876
Rise s. (Lunderup)
G:
16 nov. 1917
Aabenraa
D:
1 jan. 1966
Rise s. (Rødekro)
Rudolph Heitmann
1887-1917
Rudolph Heitmann
F:
2 okt. 1887
Kolstrup
D:
1917
Nordsøen; druknet
Henrik Knud Heitmann
1888-1914
Henrik Knud Heitmann
F:
18 okt. 1888
Kolstrup
D:
TIDLIGST 1914
Daniel Kynnemann Heitmann
1891-1898
Daniel Kynnemann Heitmann
F:
21 jun. 1891
Kolstrup
D:
21 jan. 1898
Kolstrup
Christine Marie Lorentzen
1849-1924
Christine Marie Lorentzen
F:
22 sep. 1849
Gram
D:
11 feb. 1924
Aabenraa
Daniel Kynnemann Heitmann
1828-1914
Daniel Kynnemann Heitmann
F:
1828
København
G:
22 apr. 1871
Gram
D:
20 jan. 1914
Aabenraa
Svend Levinsen Ewald
1902-1982
Svend Levinsen Ewald
F:
29 maj 1902
Linå s. (Sejs)
D:
1982
Charlottenlund
Gunhild Hermans
1909-1942
Gunhild Hermans
F:
23 feb. 1909
D:
29 nov. 1942
Frankrig
Esther Agnete Andersen
-ca. 1990
Esther Agnete Andersen
G:
17 sep. 1948
Frederiksberg
D:
ca. 1990
Vif Levinsen Ewald
1904-1975
Vif Levinsen Ewald
F:
7 jul. 1904
Ø. Bølle s. (Ålestrup)
D:
22 dec. 1975
Frederiksberg
Bent Levinsen Ewald
1908-1971
Bent Levinsen Ewald
F:
19 jun. 1908
Præstø
D:
23 Okt 1971
København (Frihavns s.)
Kirsten Vibeke Alfelt
1913-2006
Kirsten Vibeke Alfelt
F:
17 mar. 1913
København (Rigshosp.)
G:
26 maj 1933
København
D:
20 aug. 2006
København (Skt. Pauls s. (plejehjem))
Elise Levinsen
1876-1965
Elise Levinsen
F:
3 apr. 1876
Mern
D:
9 aug. 1965
Frederiksberg
Alfred Theodor Ewald
1874-1923
Alfred Theodor Ewald
F:
19 jul. 1874
Hillerød (Frederiksborg Slotssogn)
G:
3 jul. 1900
Gørlev
D:
29 jun. 1923
Nykøbing S. (amtssygehuset)
Jon Henrik Levinsen
1909-1965
Jon Henrik Levinsen
F:
22 nov. 1909
København
D:
12 maj 1965
Grønholt
Ingeborg Willer Nielsen
1912-1966
Ingeborg Willer Nielsen
F:
8 mar. 1912
Stokkemarke
G:
18 apr. 1935
Stokkemarke
D:
16 okt. 1966
Grønholt
Anna Kirstine Levinsen
1882-1910
Anna Kirstine Levinsen
F:
7 apr. 1882
Sønderup
D:
TIDLIGST 1910
Kaj Michael Immanuel Levinsen
1910-1980
Kaj Michael Immanuel Levinsen
F:
31 aug. 1910
Hellerup
D:
28 apr. 1980
Charlottenlund
Gerda Ruth Højer
1910-1984
Gerda Ruth Højer
F:
27 nov. 1910
Hellerup
D:
27 jul. 1984
København
Vagn Erik Levinsen
1913-1983
Vagn Erik Levinsen
F:
1 aug. 1913
Hellerup
D:
1 Maj 1983
Blovstrød s. (Kettinge)
Edna Pickering
Ellen Helene Grunth
1917-
Ellen Helene Grunth
F:
9 jul. 1917
Gentofte
Grethe Marie Levinsen
Niels Maarbjerg
1925-2002
Niels Maarbjerg
F:
7 aug. 1925
Gentofte
D:
22 maj 2002
Sandkås på Bornholm
Johan Henrik Levinsen
1885-1965
Johan Henrik Levinsen
F:
18 jan. 1885
Sønderup
D:
16 aug. 1965
Rungsted (hvilehjemmet Caritas)
Anna Dorthea Johansen
1882-1931
Anna Dorthea Johansen
F:
21 aug. 1882
Århus
G:
26 okt. 1908
Gørlev
D:
30 dec. 1931
Gentofte s. (Hellerup)
Selma Davidsen
1881-1964
Selma Davidsen
F:
2 aug. 1881
D:
1 apr. 1964
Rungsted (hvilehjemmet Caritas)
Ruth Levinsen
1922-2005
Ruth Levinsen
F:
12 apr. 1922
København
D:
29 okt. 2005
Frederiksberg
Niels Zeuthen
1922-2004
Niels Zeuthen
F:
28 jan. 1922
Silkeborg
G:
3 nov. 1945
Vejle
D:
23 mar. 2004
Silkeborg
Carsten Immanuel Levinsen
1886-1989
Carsten Immanuel Levinsen
F:
17 nov. 1886
Sønderup
D:
21 jul. 1989
Silkeborg
Anni Oline Kirstine Larsen
1894-1972
Anni Oline Kirstine Larsen
F:
17 jan. 1894
Magleby s. (Busemarke) på Møn
G:
19 okt. 1920
Asminderød
D:
9 nov. 1972
Silkeborg
Theodor Wilhelm Levinsen
1887-1957
Theodor Wilhelm Levinsen
F:
28 nov. 1887
Sønderup
D:
10 feb. 1957
Allerød
Olga Astrid Andersen
1892-1981
Olga Astrid Andersen
F:
6 jun. 1892
Tranebjerg på Samsø
D:
6 aug. 1981
Gentofte
Mette Marie Lorentzen
1851-1936
Mette Marie Lorentzen
F:
25 feb. 1851
Gram
D:
15 jun. 1936
Frederiksberg
Henrik Immanuel Levinsen
1848-1923
Henrik Immanuel Levinsen
F:
16 feb. 1848
København
G:
26 jun. 1875
Gram
D:
20 jan. 1923
Frederiksberg
Axel Christian Christensen
1878-1919
Axel Christian Christensen
F:
23 mar. 1878
Atlantic, Iowa, USA
D:
25 nov. 1919
Douglas County, Nebraska, USA
Henrik Valdemar (Henry Wilhelm) Christensen
1879-1917
Henrik Valdemar (Henry Wilhelm) Christensen
F:
okt. 1879
Atlantic, Iowa, USA
D:
TIDLIGST 1917
Ada Franc
ca. 1884-
Ada Franc
F:
ca. 1884
G:
6 jun. 1902
Omaha, Nebraska, USA
Rose M. Mason
ca. 1888-
Rose M. Mason
F:
ca. 1888
Esther (Asta) Christine Christensen
1881-1931
Esther (Asta) Christine Christensen
F:
2 okt. 1881
Atlantic, Iowa, USA
D:
29 sep. 1931
Omaha, Nebraska, USA
Herbert Samuel Tyler
1884-1938
Herbert Samuel Tyler
F:
7 sep. 1884
New Holland, Ohio, USA
G:
6 okt. 1906
D:
29 sep. 1938
Omaha, Nebraska, USA
Andrea Christine Lorentzen
1854-1900
Andrea Christine Lorentzen
F:
16 aug. 1854
Gram
D:
14 sep. 1900
Hastings, Nebraska, USA
Christian (Chris) Mathias Christensen
1853-1914
Christian (Chris) Mathias Christensen
F:
29 apr. 1853
Dedsbøl
G:
1877
USA
D:
1 Okt 1914
Hastings, Nebraska, USA
Andreas (Andy) Lorentzen
1856-1914
Andreas (Andy) Lorentzen
F:
26 jul. 1856
Gram
D:
21 okt. 1914
Upland i Nebraska; ugift
Anna Christense Lorentzen
1859-1900
Anna Christense Lorentzen
F:
11 jun. 1859
Gram
D:
6 nov. 1900
Flensborg (diakonissestiftelsen); ugift
Kaj Lund
Gerd Kofoed Nielsen
Johannes Henrik Johansen Lund
1894-1979
Johannes Henrik Johansen Lund
F:
23 jan. 1894
Gl. Haderslev s. (Renden)
D:
29 jul. 1979
Frederiksberg
Anne Dorthea Nissen
1894-1979
Anne Dorthea Nissen
F:
28 nov. 1894
Moltrup s. (Bramdrup)
G:
23 jun. 1923
Helsingør (Skt. Olai)
D:
21 jul. 1979
Frederiksberg
Ellen Marie Anne Kirstine Lund
1895-1972
Ellen Marie Anne Kirstine Lund
F:
10 okt. 1895
Gl. Haderslev s. (Renden)
D:
31 dec. 1972
Frederiksberg (Lindevang s.)
Charlotte Anne Marie Lund
1897-1980
Charlotte Anne Marie Lund
F:
27 apr. 1897
Gl. Haderslev
D:
1 feb. 1980
Helsingør
Anne Kristine Lund
1898-1984
Anne Kristine Lund
F:
23 nov. 1898
Gl. Haderslev
D:
17 sep. 1984
Frederiksberg
Johannes Johansen Lund
Ingerlise Skov
Kirsten Katrine Lorenzen Lund
Uffe Schear Mikkelsen
Johannes Mikkelsen Lund
1900-1983
Johannes Mikkelsen Lund
F:
21 nov. 1900
Haderslev
D:
3 jan. 1983
Haderslev (sygehuset)
Maja Marie Nielsen
1903-1997
Maja Marie Nielsen
F:
8 sep. 1903
Tjørnemarke (Møn)
G:
21 nov. 1939
Hellerup
D:
1 aug. 1997
Haderslev (plejehjem)
Marie Magdalene Lund
1902-1988
Marie Magdalene Lund
F:
5 jan. 1902
Haderslev
D:
6 apr. 1988
Haderslev
Peter Andreas Lund
1903-1903
Peter Andreas Lund
F:
8 jan. 1903
Haderslev
D:
1 feb. 1903
Haderslev
Poul Lund
1904-1904
Poul Lund
F:
14 mar. 1904
Haderslev
D:
24 okt. 1904
Haderslev
Poula Lydia Lund
1905-1982
Poula Lydia Lund
F:
12 sep. 1905
Haderslev
D:
20 jul. 1982
Frederiksberg
William Friis
1902-1993
William Friis
F:
4 feb. 1902
Hellerup
D:
9 feb. 1993
Frederiksberg (Flintholm s.)
Søren Lund
Marianne Øland Rasmussen
Claus Henrik Lund
Carolyn Elise Dole
Kai Lund
1908-1977
Kai Lund
F:
26 feb. 1908
Haderslev
D:
4 nov. 1977
Snekkersten
Else Hansen
1919-2011
Else Hansen
F:
30 dec. 1919
Gilleleje
G:
7 sep. 1945
Virum
D:
1 dec. 2011
Hillerød (sygeh.)
Dødfødt søn
1910-1910
Dødfødt søn
F:
28 jun. 1910
Haderslev
D:
28 jun. 1910
Haderslev
Johanne Cathrine Lorentzen
1864-1950
Johanne Cathrine Lorentzen
F:
15 nov. 1864
Gram
D:
5 okt. 1950
Frederiksberg
Johannes Johansen Lund
1863-1947
Johannes Johansen Lund
F:
10 jul. 1863
Hygum s. (Harreby)
G:
14 apr. 1893
Gram
D:
19 nov. 1947
Snekkersten
Johan Henrik Lorenzen
1816-1901
Johan Henrik Lorenzen
F:
2 feb. 1816
Gram
D:
21 maj 1901
Gram
Anne Kirstine Andersdatter
1821-1892
Anne Kirstine Andersdatter
F:
18 nov. 1821
Døstrup s. (Lovrup)
G:
18 nov. 1848
Gram
D:
2 jul. 1892
Gram (sygehuset)
Christine Marie Bjørn
1775-1852
Christine Marie Bjørn
F:
4 nov. 1775
Astrupgård
D:
3 apr. 1852
Gram
Andreas Lorenzen
1765-1816
Andreas Lorenzen
F:
2 jun. 1765
G:
8 feb. 1800
Burkal
D:
20 mar. 1816
Gram
Peter Christian Bjørn
ca. 1780-1824
Peter Christian Bjørn
F:
ca. 1779/80
D:
15 jun. 1824
Dorothea Annine Henriette Gottlieb
1836-1918
Dorothea Annine Henriette Gottlieb
F:
16 nov. 1836
København
D:
25 mar. 1918
Helsingør
Johan Carl Jutting
-1883
Johan Carl Jutting
G:
10 sep. 1868
D:
2 mar. 1883
Helsingør
Iwan Stanislaus Gottlieb
1870-1917
Iwan Stanislaus Gottlieb
F:
20 feb. 1870
Rusland
D:
1917
Tashkent
Maria (Manja) Wilhelmine Gottlieb
1873-1965
Maria (Manja) Wilhelmine Gottlieb
F:
23 mar. 1873
Bialystok, Polen
D:
1965
Taubenberg, Polen
Johan Jacob Eysymentt
1865-1927
Johan Jacob Eysymentt
F:
1865
G:
4 aug. 1896
Tallin, Estland
D:
1927
Eugen Victor Gottlieb
1874-
Eugen Victor Gottlieb
F:
2 maj 1874
Angelika Anjuta Gottlieb
1876-
Angelika Anjuta Gottlieb
F:
14 okt. 1876
Rusland
D:
Skt. Petersborg, Rusland
Gotthard Schreiber
Torbjørn Carl Gottlieb
1912-1957
Torbjørn Carl Gottlieb
F:
16 jun. 1912
Riga
D:
21 aug. 1957
Saltsjöbaden, Sverige
Birger Axel Carl Gottlieb
1913-1983
Birger Axel Carl Gottlieb
F:
4 aug. 1913
Kristberg s. (Hälla)
D:
3 apr. 1983
Raus
Carl Vincent Gottlieb
1879-1936
Carl Vincent Gottlieb
F:
9 sep. 1879
Rusland
D:
8 aug. 1936
Stocksund, Sverige
Martha Margrethe Tingberg
1880-1973
Martha Margrethe Tingberg
F:
9 maj 1880
Göteborg
G:
28 maj 1910
Göteborg
D:
6 okt. 1973
Skarpnäck, Sverige
Valdemar Gottlieb
1885-1938
Valdemar Gottlieb
F:
1885
D:
1938
Leningrad
Maria Schreiber
1879-
Maria Schreiber
F:
1879
Skt. Petersborg
Anton Gottlieb
1888-
Anton Gottlieb
F:
20 maj 1888
Tallin, Estland
Berta Schreiber
1881-1941
Berta Schreiber
F:
1881
D:
1941
Hans Vincenz Gottlieb
1838-1914
Hans Vincenz Gottlieb
F:
17 maj 1838
Nyborg
D:
1914
Malmø
Julie Krajenska
1850-1907
Julie Krajenska
F:
1850
Polen
G:
2 sep. 1867
D:
1907
Ludvig Vilhelm Gottlieb
1840-1861
Ludvig Vilhelm Gottlieb
F:
5 feb. 1840
København
D:
sep. 1861
Nordsøen (gik ned med et skib)
Charlotte Vilhelmine Mathilde Moltke
1865-1939
Charlotte Vilhelmine Mathilde Moltke
F:
2 aug. 1865
København
D:
1 jan. 1939
København
Carl Johan Otto Moltke
1866-1948
Carl Johan Otto Moltke
F:
25 sep. 1866
København
D:
1948
San Francisco, USA
Otto Knud Axel Johan Moltke
1897-1952
Otto Knud Axel Johan Moltke
F:
10 jul. 1897
København
D:
13 sep. 1952
Snekkersten
Jessie Maud Carøe
1901-1978
Jessie Maud Carøe
F:
1901
D:
1978
Otto August Heinrich Moltke
1868-1922
Otto August Heinrich Moltke
F:
3 jun. 1868
København (Garnisons s.)
D:
22 jul. 1922
Elisabeth Marie Hansen
1876-1941
Elisabeth Marie Hansen
F:
31 maj 1876
Glostrup
G:
24 aug. 1895
København
D:
1941
Louis Helmuth Otto Moltke
1871-1871
Louis Helmuth Otto Moltke
F:
12 jul. 1871
København (Garnisons s.)
D:
16 dec. 1871
København (Garnisons s.)
Fritze Marie Louise Moltke
1873-1937
Fritze Marie Louise Moltke
F:
29 jan. 1873
København (Garnisons s.)
D:
1 aug. 1937
København (Helligånds s.)
Ib Helmuth Schmedes
1912-1993
Ib Helmuth Schmedes
F:
3 jun. 1912
København
D:
5 apr. 1993
Provence
Lizzy Thrane
Lizzy Thrane
G:
3 maj 1939
Birgit Eva Andersen
1925-1984
Birgit Eva Andersen
F:
14 okt. 1925
Dalum
G:
1 maj 1943
Frederiksberg
D:
5 jun. 1984
København
Lise Nyborg
1920-1993
Lise Nyborg
F:
16 sep. 1920
København
G:
9 apr. 1958
København
D:
16 dec. 1993
Marseilles, Frankrig
Augusta Moltke
1875-1958
Augusta Moltke
F:
8 maj 1875
København (Garnisons s.)
D:
16 okt. 1958
København (Vor Frelsers s.)
Gottfred Schmedes
1873-1951
Gottfred Schmedes
F:
14 jun. 1873
Gentofte
G:
5 nov. 1910
København
D:
13 jun. 1951
København (Vor Frue s.)
Louise Augusta Gottlieb
1842-1875
Louise Augusta Gottlieb
F:
4 jan. 1842
Nyborg
D:
20 maj 1875
København
Otto Heinrich Theodor Albert Frederik August Moltke
1827-1897
Otto Heinrich Theodor Albert Frederik August Moltke
F:
9 nov. 1827
G:
16 maj 1863
D:
20 sep. 1897
Udøbt søn
1843-1843
Udøbt søn
F:
9 sep. 1843
København
D:
21 okt. 1843
København
Emil Alexis Gottlieb
1845-1877
Emil Alexis Gottlieb
F:
31 jan. 1845
København
D:
4 nov. 1877
Rønne
Angelisa Gottlieb
1846-1933
Angelisa Gottlieb
F:
27 nov. 1846
København
D:
22 nov. 1933
Linköping, Sverige
Karl Lentzner
-1905
Karl Lentzner
G:
1 maj 1890
Helsingør
D:
1905
Augusta Elisabeth Gottlieb
1880-1965
Augusta Elisabeth Gottlieb
F:
19 maj 1880
Kristberg s. (Hälla)
D:
12 jan. 1965
Örgryte
Carl Frederik Jakob Forsell
1877-1968
Carl Frederik Jakob Forsell
F:
1877
D:
1968
Ester Vilhelmine Angelica Gottlieb
1881-1971
Ester Vilhelmine Angelica Gottlieb
F:
31 aug. 1881
Kristberg s. (Hälla)
D:
5 feb. 1971
Danderyd
Carl Gustav Forsell
1876-1952
Carl Gustav Forsell
F:
1876
D:
1952
Karen Franzisca Gottlieb
1909-1992
Karen Franzisca Gottlieb
F:
27 nov. 1909
Jönköping
D:
8 maj 1992
Carl Harald Jentzen
1902-1984
Carl Harald Jentzen
F:
17 sep. 1902
V. Husby, Sverige
D:
8 okt. 1984
Stockholm
Carl Johan Torsten Emil Gottlieb
1884-1978
Carl Johan Torsten Emil Gottlieb
F:
26 jan. 1884
Kristberg s. (Hälla)
D:
1978
Stockholm
Anne Charlotte Crone
1885-1971
Anne Charlotte Crone
F:
26 jul. 1885
G:
17 okt. 1908
København
D:
15 jan. 1971
Johan Gottlieb
1849-1913
Johan Gottlieb
F:
5 jan. 1849
København
D:
28 sep. 1913
Kristberg s. (Hälla), Sverige
Frederikke Elisabeth Bergstedt
1855-1948
Frederikke Elisabeth Bergstedt
F:
5 feb. 1855
Stockholm
G:
18 jun. 1879
København (Holmens s.)
D:
13 nov. 1948
Stockholm
Jensine Vilhelmine Erike Holgine Bjørn
1815-1892
Jensine Vilhelmine Erike Holgine Bjørn
F:
29 mar. 1815
Odense
D:
25 apr. 1892
København (Holmens s.)
Johan Ludvig Gottlieb
1809-1886
Johan Ludvig Gottlieb
F:
11 aug. 1809
København (Holmens s.)
G:
23 sep. 1835
Nyborg
D:
18 nov. 1886
København (Holmens s.)
Hans Outzen Bjørn
1777-1843
Hans Outzen Bjørn
F:
14 dec. 1777
D:
15 maj 1843
Søllerød s. (Frydenlund)
Karen Dorthe Henriette von Westen
1778-1850
Karen Dorthe Henriette von Westen
F:
1778
G:
13 jan. 1814
D:
1850
Anne Marie Schmidt
1752-1827
Anne Marie Schmidt
F:
9 jul. 1752
D:
24 apr. 1827
Johannes Nicolai Bjørn
1751-1786
Johannes Nicolai Bjørn
F:
1751
Brøns s. (Astrupgård)
G:
11 sep. 1770
D:
1786
Brøns s. (Astrupgård)
Christian Schmidt
1708-1767
Christian Schmidt
F:
15 jun. 1708
Lemvig
D:
1767
Roager
Dorothea Marie Outzen
1727-1797
Dorothea Marie Outzen
F:
8 mar. 1727
Arrild s. (Roost)
G:
13 sep. 1746
D:
1797