Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Maren fmtl. Nielsdatter
1630 -
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Claus Caspergaard Bjørn
1747-1748
Claus Caspergaard Bjørn
F:
1747
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1748
Brøns s. (Astrupgård)
Peter Christian Thomsen
1768-1768
Peter Christian Thomsen
F:
14 feb. 1768
D:
1768
Mette Malene Thomsen
1769-
Mette Malene Thomsen
F:
13 nov. 1769
Ide Johanne Cathrine Marie Clemmensen
1807-1832
Ide Johanne Cathrine Marie Clemmensen
F:
27 feb. 1807
Viby (Fyn)
D:
16 maj 1832
Fruering s.
Marie Anne Sophie Wilhelmine Clemmensen
1808-1860
Marie Anne Sophie Wilhelmine Clemmensen
F:
28 jul. 1808
Hedensted
D:
TIDLIGST 1860
Christian Clemmensen
1845-1848
Christian Clemmensen
F:
10 jun. 1845
Skjød s. (Sølvsten)
D:
24 maj 1848
Skjød s. (Sølvsten)
Hans Wilhelm Clemmensen
1846-1848
Hans Wilhelm Clemmensen
F:
25 okt. 1846
Skjød s. (Sølvsten)
D:
25 maj 1848
Skjød s. (Sølvsten)
Gunild Cathrine Nathalie Lund
1879-1966
Gunild Cathrine Nathalie Lund
F:
1 okt. 1879
Nyborg
D:
20 maj 1966
Farsø (sygehuset)
Jens Christian Jensen
1874-1910
Jens Christian Jensen
F:
24 okt. 1874
G:
3 jul. 1904
Nykøbing M.
D:
23 sep. 1910
Heltborg
Poul Thorlund Poulsen
1881-1957
Poul Thorlund Poulsen
F:
23 maj 1881
Haubro s.
G:
15 mar. 1914
Viborg (Domkirken)
D:
10 sep. 1957
Års
Kaj Erling Lund
1910-
Kaj Erling Lund
F:
26 mar. 1910
Frederiksberg (Lukas s.)
Lorens Juel Lund
1911-
Lorens Juel Lund
F:
2 nov. 1911
Frederiksberg (Lukas s.)
Ingefred Minna Viola Lund
1914-2004
Ingefred Minna Viola Lund
F:
23 dec. 1914
København (Timotheus s.)
D:
24 jan. 2004
Nibe
Niels Christensen
1908-2001
Niels Christensen
F:
25 nov. 1908
Nibe
G:
25 dec. 1933
Nibe
D:
11 nov. 2001
Nibe
Niels Jørgen Lund
1927-
Niels Jørgen Lund
F:
7 jan. 1927
Års
William Niels Juel Lund
1881-
William Niels Juel Lund
F:
2 jan. 1881
Nyborg
Anna Cathrine Larsson
1886-
Anna Cathrine Larsson
F:
16 jun. 1886
København
G:
26 apr. 1909
København (Jesuskirken)
Jørgen Birger Lund
1923-1961
Jørgen Birger Lund
F:
19 jan. 1923
København (Christians s.)
D:
2 apr. 1961
Gentofte s. (Amtssygehuset)
Jeamine Marcelle Henriette Dauraire
Werner Birger Lund
1924-1964
Werner Birger Lund
F:
9 apr. 1924
København (Christians s.)
D:
19 jul. 1964
Aarhus (Amtssygehuset)
Sonja Solveig Andreasen
1923-2009
Sonja Solveig Andreasen
F:
23 dec. 1923
D:
15 jan. 2009
Kgs. Lyngby
Ingolf Lund
1885-1950
Ingolf Lund
F:
1 sep. 1885
Fredericia (Michaelis s.)
D:
13 dec. 1950
København (Christians s.)
Valborg Harriet Andersen
1887-1952
Valborg Harriet Andersen
F:
19 maj 1887
København (Vor Frelser s.)
G:
17 aug. 1918
Sundby
D:
28 jul. 1952
Sundby (Hospitalet)
Børge Olsson
1908-
Børge Olsson
F:
23 mar. 1908
Marie Magdalene s. (Ryomgård)
Erna Marie Andersen
Anne Lise Olsson
1942-
Anne Lise Olsson
F:
1942
Karen Margrethe Olsson
1944-
Karen Margrethe Olsson
F:
6 jun. 1944
København (Rigshospitalet)
Ole Jannik Bjerrum
1944-
Ole Jannik Bjerrum
F:
20 mar. 1944
G:
12 mar. 1966
Elna Julie Nissen
1911-
Elna Julie Nissen
F:
30 jul. 1911
Bølling s. (Øster Vig)
G:
2 nov. 1941
København (Timotheus k.)
Svend Aage Olsson
1909-
Svend Aage Olsson
F:
31 okt. 1909
Marie Magdalene s. (Ryomgård)
Gudrun Helga Vilhelmine Olsson
1910-
Gudrun Helga Vilhelmine Olsson
F:
12 dec. 1910
Marie Magdalene s. (Ryomgård)
Ervin Schuster Petersen
Ervin Schuster Petersen
G:
1932
Richard Olsson
1913-
Richard Olsson
F:
5 feb. 1913
Marie Magdalene s. (Ryomgård)
Ellen Olsson
1915-
Ellen Olsson
F:
3 sep. 1915
Kolind s. (Kolind Stationsby)
Esther Olsson
1917-
Esther Olsson
F:
3 nov. 1917
Kolind s. (Kolind Stationsby)
Nielsine Lund
1886-1951
Nielsine Lund
F:
11 nov. 1886
Fredericia (Trinitatis s.)
D:
23 nov. 1951
Kolind s. (Kolind Stationsby)
Vilhelm Peter Magnus Olsson
1873-1952
Vilhelm Peter Magnus Olsson
F:
18 dec. 1873
Kolind
G:
31 maj 1907
Nykøbing M.
D:
15 aug. 1952
Sundby (Hospitalet)
Lars Christian Hans Rudolf Lund
1889-1889
Lars Christian Hans Rudolf Lund
F:
20 jan. 1889
Fredericia (Michaelis s.)
D:
fmtl. 1889
Ida Johanne Cathrine Marie Clemmensen
1848-1938
Ida Johanne Cathrine Marie Clemmensen
F:
19 apr. 1848
Skjød s. (Sølvsten)
D:
12 maj 1938
Års
Lorentz Pedersen Lund
1850-1912
Lorentz Pedersen Lund
F:
20 aug. 1850
Viborg (Søndre s.)
G:
17 aug. 1878
Skjød
D:
12 sep. 1912
Viborg (Søndre s.)
Christian Clemmensen
1850-
Christian Clemmensen
F:
1 apr. 1850
Skjød s. (Sølvsten)
Hans Wilhelm Clemmensen
1851-
Hans Wilhelm Clemmensen
F:
24 aug. 1851
Skjød s. (Brokholm)
Frederik Gomme Clemmensen
1883-
Frederik Gomme Clemmensen
F:
11 maj 1883
Binderup s. (St. Binderup ved Højslev Mølle)
Karl Harbo Clemmensen
1884-1940
Karl Harbo Clemmensen
F:
8 aug. 1884
Binderup s. (St. Binderup ved Højslev Mølle)
D:
22 jun. 1940
Ringkøbing
Olga Marie Rasmussen
1892-
Olga Marie Rasmussen
F:
16 maj 1892
Flade s. (Bangsbostrand)
G:
21 dec. 1919
Ringkøbing
Emil Rudolf Clemmensen
1886-1950
Emil Rudolf Clemmensen
F:
7 maj 1886
Binderup s. (St. Binderup ved Højslev Mølle)
D:
1 nov. 1950
Randers (Skt. Mortens s.)
Olav Anthon Andersen, senere Nørlem
1914-2003
Olav Anthon Andersen, senere Nørlem
F:
3 apr. 1914
Randers (Skt. Mortens s.)
D:
2003
Kreuzlingen, Schweiz
Ruth Nørlem
1913-1989
Ruth Nørlem
F:
9 nov. 1913
Grenå
G:
16 apr. 1938
Randers (Skt. Peders k.)
D:
1989
Holte
Else Kathrine Clemmensen
1888-1963
Else Kathrine Clemmensen
F:
7 feb. 1888
Binderup s. (St. Binderup ved Højslev Mølle)
D:
22 jun. 1963
Randers (Skt. Peders s.)
Thorvald Jens Albert Andersen
1886-1968
Thorvald Jens Albert Andersen
F:
24 okt. 1886
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
5 nov. 1911
Randers (Skt. Mortens k.)
D:
1 nov. 1968
Råsted s. (Bjerregrav (hvilehjem))
Kristian Clemmensen
1890-1957
Kristian Clemmensen
F:
22 jan. 1890
Binderup s. (St. Binderup ved Højslev Mølle)
D:
3 maj 1957
Randers (Skt. Peders s.)
Ellen Margrethe Klemmensen
1918-
Ellen Margrethe Klemmensen
F:
6 sep. 1918
Randers (Skt. Peders s.)
Aksel Ejnar Vidtfelt Søndergaard
1917-
Aksel Ejnar Vidtfelt Søndergaard
F:
2 jan. 1917
Randers (Skt. Peders s.)
G:
27 nov. 1938
Randers (Skt. Mortens k.)
Esther Johanne Klemmensen
1920-
Esther Johanne Klemmensen
F:
23 sep. 1920
Randers (Skt. Peders s.)
Helge Nielsen Fallesen
1920-
Helge Nielsen Fallesen
F:
27 mar. 1920
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
20 jun. 1939
Randers (Skt. Mortens k.)
Aksel Rudolf Klemmensen
1931-
Aksel Rudolf Klemmensen
F:
10 nov. 1931
Randers (Skt. Mortens s.)
Anny Harring Jørgensen
1933-
Anny Harring Jørgensen
F:
5 okt. 1933
Nr. Snede s. (Hundshoved)
G:
11 nov. 1951
Skjød
Lilly Schmidt
1933-
Lilly Schmidt
F:
24 mar. 1933
Lemvig
G:
28 nov. 1959
Randers
Valdemar Clemmensen
1891-
Valdemar Clemmensen
F:
14 maj 1891
Binderup s. (St. Binderup ved Højslev Mølle)
Agnes Nielsine Amalie Nielsen
1896-1961
Agnes Nielsine Amalie Nielsen
F:
17 dec. 1896
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
9 jul. 1918
Randers (Skt. Mortens k.)
D:
21 jan. 1961
Virring s. (Langkastrup)
Lillebil Clemmensen
1922-1994
Lillebil Clemmensen
F:
19 feb. 1922
Aarhus (Skt. Johannes s. (Fødselsanstalten))
D:
14 feb. 1994
København
Knud Richard Møller
1915-1972
Knud Richard Møller
F:
11 sep. 1915
København
G:
19 dec. 1941
København (Garnisons k.)
D:
27 okt. 1972
København (Garnisons s.)
Thonny Agnethe Clemmensen, senere Harboe
1924-
Thonny Agnethe Clemmensen, senere Harboe
F:
9 apr. 1924
Vejlby s. (Vejlby Krat)
Knud Kiær Christensen
-1998
Knud Kiær Christensen
D:
1998
Silkeborg
Albanus Ansgar Clemmensen
1892-
Albanus Ansgar Clemmensen
F:
21 jun. 1892
Binderup s. (St. Binderup)
Thonny Agnethe Henriksen
1896-1924
Thonny Agnethe Henriksen
F:
21 sep. 1896
København (Sion)
G:
21 maj 1921
Kgs. Lyngby
D:
14 apr. 1924
Vejlby s. (Vejlby Krat)
Else Elise Sigsgaard
1904-
Else Elise Sigsgaard
F:
20 okt. 1904
Nibe
G:
5 nov. 1947
København
Harald Nikolai Clemmensen
1894-1967
Harald Nikolai Clemmensen
F:
9 mar. 1894
Binderup s. (St. Binderup)
D:
21 jan. 1967
Randers (Skt. Mortens s.)
Anna Nielsine Markussen
1893-
Anna Nielsine Markussen
F:
20 nov. 1893
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
25 jun. 1949
Randers (Skt. Peders k.)
Anna Marie Nikoline Clemmensen
1896-
Anna Marie Nikoline Clemmensen
F:
13 okt. 1896
Binderup s. (St. Binderup)
Leonard Lyngaa Jensen
1886-
Leonard Lyngaa Jensen
F:
4 jan. 1886
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
11 sep. 1919
Randers (Skt. Mortens k.)
Hubert Paul Emil Therkildsen
1894-
Hubert Paul Emil Therkildsen
F:
29 jun. 1894
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
19 maj 1934
Randers
Aase Lilly Kastrup
1920-
Aase Lilly Kastrup
F:
25 jan. 1920
Aalborg (Vor Frelsers s.)
Ellen Birtha Clemmensen
1900-
Ellen Birtha Clemmensen
F:
31 aug. 1900
Binderup s. (St. Binderup)
Christian Holger Kastrup
1895-
Christian Holger Kastrup
F:
26 nov. 1895
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
7 okt. 1919
Aalborg (Vor Frelser k.)
Emil Rudolph Clemmensen
1853-1902
Emil Rudolph Clemmensen
F:
30 jul. 1853
Skjød s. (Brokholm)
D:
29 jun. 1902
Brovst s. (Halvvrimmen)
Johanne Marie Harbo
1855-1928
Johanne Marie Harbo
F:
26 feb. 1855
Vindblæs s. (Lystrup)
G:
20 jun. 1882
Skjød
D:
18 apr. 1928
Vorup s. (Aldershåb i Vorup Kær)
Adda Kraglund
1914-1996
Adda Kraglund
F:
6 aug. 1914
Hjørring
D:
1996
Aarhus
Vagn Kraglund
1916-1954
Vagn Kraglund
F:
21 dec. 1916
Hjørring
D:
31 dec. 1954
Hjørring
Adda Christensen
1919-2004
Adda Christensen
F:
30 jan. 1919
Hjørring
G:
26 apr. 1942
Aalborg (Vor Frelser k.)
D:
2004
Hjørring
Waldemar Kraglund
1886-1919
Waldemar Kraglund
F:
29 maj 1886
Hjørring
D:
16 jan. 1919
Hjørring
Sørine Kathrine Bager
1893-1977
Sørine Kathrine Bager
F:
24 aug. 1893
Glesborg s. (Laen)
G:
4 nov. 1913
Hjørring
D:
1977
Hjørring
Birthe Vilhelmine Alberta Kraglund
1919-2002
Birthe Vilhelmine Alberta Kraglund
F:
29 jul. 1919
Hjørring
D:
29 apr. 2002
Hjørring
Ivan Christensen Elling
1920-1983
Ivan Christensen Elling
F:
1 maj 1920
Råbjerg s.
D:
25 jan. 1983
Hjørring
Bodil Kraglund
1922-1995
Bodil Kraglund
F:
22 jan. 1922
Hjørring
D:
21 aug. 1995
Hjørring
Helge Bønnelycke Pedersen
1920-1993
Helge Bønnelycke Pedersen
F:
11 maj 1920
Frederikshavn
G:
11 maj 1945
Hjørring
D:
20 apr. 1993
Hjørring
Ole Kraglund
1925-1983
Ole Kraglund
F:
10 nov. 1925
Hjørring
D:
1983
Hjørring
Ingelise Johansen
1927-2012
Ingelise Johansen
F:
27 jan. 1927
Balle s.
G:
7 jul. 1951
Balle
D:
2 nov. 2012
Hjørring
Viggo Johan Kraglund
1888-1959
Viggo Johan Kraglund
F:
8 jan. 1888
Hjørring
D:
11 apr. 1959
Hjørring
Nielsigne Krista Iversen
1892-1964
Nielsigne Krista Iversen
F:
1892
G:
6 maj 1917
Randers (Skt. Peders k.)
D:
1964
Hjørring
Theodor Emil Severin Kraglund
1890-1953
Theodor Emil Severin Kraglund
F:
11 dec. 1890
Hjørring
D:
30 mar. 1953
Hjørring
Gunhilda Kathrine Kraglund
1892-1984
Gunhilda Kathrine Kraglund
F:
20 sep. 1892
Hjørring
D:
2 maj 1984
Hjørring
Dagmar Maria Kraglund
1894-1984
Dagmar Maria Kraglund
F:
30 nov. 1894
Hjørring
D:
27 nov. 1984
Hjørring
Inger Nielsen, senere Kraglund Nielsen
1920-
Inger Nielsen, senere Kraglund Nielsen
F:
22 feb. 1920
Hjørring
Astrid Helene Kraglund
1896-1955
Astrid Helene Kraglund
F:
7 okt. 1896
Hjørring
D:
8 sep. 1955
Viborg (Sønder s. (sindssygehospitalet))
Niels Martin Nielsen
1890-1973
Niels Martin Nielsen
F:
24 jan. 1890
Holstebro
G:
27 mar. 1920
D:
1973
Hjørring
Jensine (Jenny) Vilhelmine Dorthea Clemmensen
1855-1947
Jensine (Jenny) Vilhelmine Dorthea Clemmensen
F:
12 okt. 1855
Onsbjerg
D:
22 maj 1947
Hjørring
Lenius Theodor Kraglund
1860-1926
Lenius Theodor Kraglund
F:
2 sep. 1860
G:
2 sep. 1885
Skjød
D:
16 aug. 1926
Hjørring
Nielsine Petrea Christiane Clemmensen
1858-1860
Nielsine Petrea Christiane Clemmensen
F:
19 apr. 1858
Skjød
D:
16 jun. 1860
Skjød
Maximillian Christian Gundersen
1887-1972
Maximillian Christian Gundersen
F:
23 mar. 1887
Dronninglund s. (Dorf)
D:
20 apr. 1972
København (De gamles By)
Karen Elisabeth Andersen
1893-
Karen Elisabeth Andersen
F:
29 okt. 1893
Næstved
G:
26 dec. 1917
Næstved (Skt. Peders k.)
Henrik Gundersen
1915-
Henrik Gundersen
F:
7 jun. 1915
Essenbæk s. (Assentoft)
Aage Carlo Gundersen
1888-
Aage Carlo Gundersen
F:
28 aug. 1888
København (Skt. Jakobs s.)
Anna Nielsen
1884-
Anna Nielsen
F:
16 jun. 1884
Essenbæk s. (Tammestrup)
G:
17 maj 1914
Essenbæk
Fanny Adelaide Gundersen
Olga Serafie Marie Gundersen
Petra Seraphine Clemmensen
1861-1937
Petra Seraphine Clemmensen
F:
3 sep. 1861
Skjød
D:
23 mar. 1937
Vorup s. (Vorup Kær)
Christen Pedersen, senere Gundersen
1862-1948
Christen Pedersen, senere Gundersen
F:
10 feb. 1862
Vive
G:
1 jul. 1886
Dronninglund
D:
3 nov. 1948
Vorup s. (Vorup Kær)
Gumme (Gomme) Clemmensen
1809-1885
Gumme (Gomme) Clemmensen
F:
21 dec. 1809
Hedensted
D:
14 apr. 1885
Skjød
Else Cathrine Bønding
1817-1885
Else Cathrine Bønding
F:
25 okt. 1817
Holstebro
G:
22 nov. 1844
Holstebro
D:
15 sep. 1885
Skjød
Ejnar Sigurd Clemmensen
1901-1972
Ejnar Sigurd Clemmensen
F:
7 mar. 1901
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
27 jul. 1972
Sengeløse s. (Skovkildegård)
Inger Margrethe Juel Clemmensen
1900-1972
Inger Margrethe Juel Clemmensen
F:
28 mar. 1900
København (Skt. Jakobs s.)
G:
16 aug. 1925
D:
27 jun. 1972
Sengeløse s. (Skovkildegård)
Aksel Juel Clemmensen
1902-1990
Aksel Juel Clemmensen
F:
26 maj 1902
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
23 nov. 1990
Hørup s. (Kjellerupgård)
Sigrid Elise Monrad Mikkelsen
1903-1995
Sigrid Elise Monrad Mikkelsen
F:
19 feb. 1903
Ulse
G:
29 jun. 1930
D:
14 feb. 1995
Hørup s. (Kjellerupgård)
Karen Ellen Clemmensen
1906-1906
Karen Ellen Clemmensen
F:
21 aug. 1906
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
16 okt. 1906
Hørup s. (Kjellerupgård)
Karla Marie Clemmensen
1907-1988
Karla Marie Clemmensen
F:
5 dec. 1907
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
21 mar. 1988
København
Laurits Marius Rotne
1896-
Laurits Marius Rotne
F:
8 dec. 1896
Hvorslev
G:
20 apr. 1946
Hørup
Christian Clemmensen
1868-1912
Christian Clemmensen
F:
7 sep. 1868
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
5 mar. 1912
Hørup s. (Kjellerupgård)
Kirsten Marie Lauridsen
1877-1958
Kirsten Marie Lauridsen
F:
8 jul. 1877
Sjørslev s. (Demstrup)
G:
23 maj 1900
Sjørslev
D:
14 nov. 1958
Hørup s. (Kjellerupgård)
Inger Margrethe Juel Clemmensen
1900-1972
Inger Margrethe Juel Clemmensen
F:
28 mar. 1900
København (Skt. Jakobs s.)
D:
27 jun. 1972
Sengeløse s. (Skovkildegård)
Ejnar Sigurd Clemmensen
1901-1972
Ejnar Sigurd Clemmensen
F:
7 mar. 1901
Hørup s. (Kjellerupgård)
G:
16 aug. 1925
D:
27 jul. 1972
Sengeløse s. (Skovkildegård)
Niels Juel Clemmensen
1870-1950
Niels Juel Clemmensen
F:
17 feb. 1870
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
23 mar. 1950
Sengeløse s. (Skovkildegård)
Karen Marie Kirstine Sørensen
1862-1945
Karen Marie Kirstine Sørensen
F:
17 okt. 1862
Odder
G:
1899
D:
27 sep. 1945
Sengeløse s. (Skovkildegård)
Aksel Jensen
1894-1894
Aksel Jensen
F:
17 jul. 1894
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
27 aug. 1894
Hørup s. (Kjellerupgård)
Augusta Henriette Clemmensen
1872-1959
Augusta Henriette Clemmensen
F:
25 maj 1872
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
15 feb. 1959
Gilleleje
Jens Jensen
Anna Hedvig Monrad Mikkelsen
1897-1980
Anna Hedvig Monrad Mikkelsen
F:
11 jun. 1897
Ulse
D:
15 feb. 1980
Gilleleje
Lars Christian Axel Jensen
1897-1967
Lars Christian Axel Jensen
F:
23 aug. 1897
Helsinge s. (Høbjerg)
G:
31 mar. 1922
Ulse
D:
9 jan. 1967
Hillerød (Amtssygehuset)
Gudrun Agnete Monrad Mikkelsen
1899-1993
Gudrun Agnete Monrad Mikkelsen
F:
12 jun. 1899
Ulse
D:
29 nov. 1993
Gilleleje
Viggo Hansen
1895-1941
Viggo Hansen
F:
19 sep. 1895
Vråby
G:
17 dec. 1925
Ulse
D:
6 jul. 1941
Tuse s. (Allerup)
Sigrid Elise Monrad Mikkelsen
1903-1995
Sigrid Elise Monrad Mikkelsen
F:
19 feb. 1903
Ulse
D:
14 feb. 1995
Hørup s. (Kjellerupgård)
Aksel Juel Clemmensen
1902-1990
Aksel Juel Clemmensen
F:
26 maj 1902
Hørup s. (Kjellerupgård)
G:
29 jun. 1930
D:
23 nov. 1990
Hørup s. (Kjellerupgård)
Johannes Mikkelsen
1869-1949
Johannes Mikkelsen
F:
23 jan. 1869
Knebel s.
G:
9 okt. 1896
Hørup
D:
21 nov. 1949
Gilleleje
Karl Robert Clemmensen
1899-1899
Karl Robert Clemmensen
F:
8 feb. 1899
Hvorslev
D:
9 jun. 1899
Hvorslev
Gunnar Georg Clemmensen
1901-1977
Gunnar Georg Clemmensen
F:
19 okt. 1901
Ofraby s. (Sperlingsholm)
D:
16 aug. 1977
Næstved
Gerda Marie Christine Hansen
1905-1990
Gerda Marie Christine Hansen
F:
3 dec. 1905
Herfølge s. (Tessebølle)
G:
3 apr. 1930
Herfølge
D:
3 feb. 1990
Næstved
Robert Juel Clemmensen
1903-
Robert Juel Clemmensen
F:
23 mar. 1903
Ofraby s. (Sperlingsholm)
Agnete Jensigne Christensen
1906-
Agnete Jensigne Christensen
F:
15 aug. 1906
Viborg (Domsognet)
G:
3 dec. 1932
Karna Clemmensen
1905-1986
Karna Clemmensen
F:
14 mar. 1905
Ofraby s. (Sperlingsholm)
D:
8 jan. 1986
Esbjerg (Zion s.)
Knud Schrøder
1904-1975
Knud Schrøder
F:
12 sep. 1904
D:
2 dec. 1975
Esbjerg
Arnold Richardt Clemmensen
1908-
Arnold Richardt Clemmensen
F:
31 maj 1908
Ofraby s. (Sperlingsholm)
Helene Ulrikka Nielsen
1914-
Helene Ulrikka Nielsen
F:
6 jun. 1914
Aarhus
G:
28 okt. 1934
Hvorslev
Marcus Nicolai Clemmensen
1874-1942
Marcus Nicolai Clemmensen
F:
4 sep. 1874
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
24 okt. 1942
Dollerup s. (Hald Ege)
Karoline Marie Simonsen
1876-1951
Karoline Marie Simonsen
F:
8 dec. 1876
Gerning
D:
19 maj 1951
Esbjerg
Markus Verner Clemmensen
1900-1990
Markus Verner Clemmensen
F:
25 apr. 1900
Hørup s. (Kjellerup)
D:
16 okt. 1990
Hørup s. (Kjellerup)
Andrea Jakobsen
1905-
Andrea Jakobsen
F:
26 jan. 1905
Hoven s.
G:
6 mar. 1927
Balle
Gudrun Karoline Clemmensen
Rudolf Marius Mortensen
1902-1980
Rudolf Marius Mortensen
F:
6 sep. 1902
Tårs s. (Kallø)
G:
2 dec. 1927
D:
1980
Brande
Ellen Clemmensen
1911-1999
Ellen Clemmensen
F:
21 mar. 1911
Hørup s. (Kjellerup)
D:
2 sep. 1999
Hørup s. (Kjellerup)
Poul Henning Bus
1904-1972
Poul Henning Bus
F:
29 jun. 1904
Hørup s. (Kjellerup)
G:
14 maj 1929
Hørup
D:
18 aug. 1972
Hørup s. (Kjellerup)
Georg Julius Clemmensen
1876-1942
Georg Julius Clemmensen
F:
27 aug. 1876
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
24 apr. 1942
Hørup s. (Kjellerup)
Anna Barbara Jespersen
1875-
Anna Barbara Jespersen
F:
2 nov. 1875
Vridsted s. (Trevad)
G:
1899
Aksel Valdemar Clemmensen
1878-1880
Aksel Valdemar Clemmensen
F:
12 aug. 1878
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
21 mar. 1880
Hørup s. (Kjellerupgård)
Niels Peter Clemmensen
1838-1931
Niels Peter Clemmensen
F:
20 okt. 1838
Sunds s. (Skophus)
D:
19 nov. 1931
Hørup s. (Kjellerupgård)
Caroline Christiane Binderup
1837-1907
Caroline Christiane Binderup
F:
16 jun. 1837
Grejs
G:
31 okt. 1867
Hørup
D:
28 nov. 1907
Hørup s. (Kjellerupgård)
Dødfødt søn
1872-1872
Dødfødt søn
F:
14 apr. 1872
Hørup s. (Kjellerup)
D:
14 apr. 1872
Hørup s. (Kjellerup)
Christiane Clemmensen
1840-1913
Christiane Clemmensen
F:
18 mar. 1840
Sunds s. (Skophus)
D:
14 apr. 1913
Hørup s. (Kjellerup)
Marcus Nicolai Clemmensen
1842-1896
Marcus Nicolai Clemmensen
F:
19 apr. 1842
Sunds s. (Skophus)
D:
22 mar. 1896
Frederiksberg (privatklinik)
Martine Elisabeth Thomsen
1842-
Martine Elisabeth Thomsen
F:
25 mar. 1842
Ebeltoft
G:
25 mar. 1867
Hørup
Christian Clemmensen
1811-1894
Christian Clemmensen
F:
31 okt. 1811
Kattrup s. (Møballe)
D:
22 jul. 1894
Hørup s. (Kjellerup)
Ane Mathea Monrad
1804-1888
Ane Mathea Monrad
F:
1 feb. 1804
Nebsager s. (Skerrildgård)
G:
25 mar. 1837
Søvind
D:
30 jun. 1888
Hørup s. (Kjellerup)
Christiane Thomsen
1774-1837
Christiane Thomsen
F:
18 apr. 1774
Brøns
D:
6 jan. 1837
Sunds s. (Skophus)
Niels Peter Clemmensen
1782-1816
Niels Peter Clemmensen
F:
31 mar. 1782
Assens
G:
15 okt. 1806
Viby (Fyn)
D:
19 feb. 1816
Tamdrup s. (Kørup)
Sophie Marie Thomsen
1777-
Sophie Marie Thomsen
F:
17 jun. 1777
Peter Christian Thomsen
1780-
Peter Christian Thomsen
F:
17 aug. 1780
Ancke Sophie Bjørn
1748-1802
Ancke Sophie Bjørn
F:
1748
Brøns s. (Astrupgård)
D:
10 maj 1802
Gl. Haderslev
Christen Thomsen
1725-1785
Christen Thomsen
F:
1725
G:
11 sep. 1767
D:
1785
Johan Christian von Jessen
1745-1801
Johan Christian von Jessen
F:
9 dec. 1745
G:
3 apr. 1790
D:
19 mar. 1801
Lorenz Nicolai Lorenzen
1813-1864
Lorenz Nicolai Lorenzen
F:
17 dec. 1813
Bov s. (Frydendal)
D:
tidligst 1864
Johannes Bjørn Gregersen
1891-1917
Johannes Bjørn Gregersen
F:
1891
Hanved s. (Frøslev)
D:
1917
Hanved s. (Frøslev)
Mariane Ingeborg Gregersen
1895-1986
Mariane Ingeborg Gregersen
F:
24 mar. 1895
Hanved s. (Frøslev)
D:
30 jun. 1986
Bov s. (Frøslev)
Peter Petersen Krebs
1895-1918
Peter Petersen Krebs
F:
3 maj 1895
Achtrup
G:
8 nov. 1917
Hanved
D:
22 jul. 1918
Glennes, Frankrig
Johannes Alfred Carlsen
1897-1974
Johannes Alfred Carlsen
F:
14 jan. 1897
Herslev
G:
27 apr. 1926
Bov
D:
3 apr. 1974
Bov s. (Frøslev)
Ida Kirstine Gregersen
1896-1991
Ida Kirstine Gregersen
F:
7 jul. 1896
Hanved s. (Frøslev)
D:
15 maj 1991
Bov s. (Frøslev)
Kristian Peder Poulsen
1896-1993
Kristian Peder Poulsen
F:
13 nov. 1896
Jetsmark s. (Sønderby)
G:
10 nov. 1929
Bov
D:
9 okt. 1993
Bov s. (Frøslev)
Margrethe Gregersen
1898-1973
Margrethe Gregersen
F:
3 okt. 1898
Hanved s. (Frøslev)
D:
12 jan. 1973
Tinglev
Karsten Thomsen Gregersen
1904-1993
Karsten Thomsen Gregersen
F:
14 apr. 1904
Hanved s. (Frøslev)
D:
3 sep. 1993
Bov s. (Frøslev)
Ane Cathrine Knudsen
1906-1990
Ane Cathrine Knudsen
F:
26 maj 1906
Rind s. (Søby)
G:
28 okt. 1929
Brande
D:
3 mar. 1990
Bov s. (Frøslev)
Trinke Elise Thomsen
1868-1952
Trinke Elise Thomsen
F:
2 sep. 1868
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
11 mar. 1952
Bov s. (Frøslev)
Carsten Gregersen
1861-1943
Carsten Gregersen
F:
6 dec. 1861
Hanved s. (Hyllerup)
G:
29 nov. 1889
Hanved
D:
1 aug. 1943
Bov s. (Frøslev)
Karsten Bjørn Thomsen
1870-1917
Karsten Bjørn Thomsen
F:
30 maj 1870
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
14 maj 1917
Hanved s. (Frøslev)
Johannes Bjørn Thomsen
1872-1874
Johannes Bjørn Thomsen
F:
14 jan. 1872
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
15 mar. 1874
Hanved s. (Frøslev Kro)
Anne Cathrine Thomsen
1874-1887
Anne Cathrine Thomsen
F:
29 mar. 1874
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
29 apr. 1887
Hanved s. (Frøslev Kro)
Hannibal Viggo Bjørn Thomsen
1876-1936
Hannibal Viggo Bjørn Thomsen
F:
8 apr. 1876
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
18 jul. 1936
Sønderborg (Statshospitalet)
Mette Marie Thomsen
1878-1883
Mette Marie Thomsen
F:
1 apr. 1878
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
2 apr. 1883
Hanved s. (Frøslev Kro)
Christine Marie Matthiesen
1902-1968
Christine Marie Matthiesen
F:
8 sep. 1902
Hanved s. (Frøslev)
D:
30 okt. 1968
Bov s. (Frøslev)
Ejner Magnus Kudsk
1896-1973
Ejner Magnus Kudsk
F:
1 jun. 1896
Ødis Bramdrup
G:
19 aug. 1921
Bov
D:
27 apr. 1973
Bov s. (Frøslev)
Hans Christian Matthiesen
1903-1977
Hans Christian Matthiesen
F:
25 okt. 1903
Hanved s. (Frøslev)
D:
27 feb. 1977
Bov s. (Frøslev)
Anne Dorthea Matthiesen
1913-1978
Anne Dorthea Matthiesen
F:
13 dec. 1913
Hanved s. (Frøslev)
G:
17 jan. 1941
Bov
D:
16 okt. 1978
Bov s. (Frøslev)
Karsten Kristian Matthiesen
1915-1987
Karsten Kristian Matthiesen
F:
8 okt. 1915
Hanved s. (Frøslev)
D:
22 aug. 1987
Bov
Ingrid Kirstine Skov
1915-2000
Ingrid Kirstine Skov
F:
1 jan. 1915
Bording s. (Ravnholt)
D:
17 aug. 2000
Bov
Ida Marie Margrethe Thomsen
1880-1967
Ida Marie Margrethe Thomsen
F:
18 mar. 1880
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
28 apr. 1967
Aabenraa
Christian Matthiesen
1872-1939
Christian Matthiesen
F:
14 mar. 1872
Hanved s. (Frøslev)
G:
29 nov. 1901
Hanved
D:
13 mar. 1939
Bov s. (Frøslev)
Johannes Bjørn Thomsen
1882-1889
Johannes Bjørn Thomsen
F:
30 jul. 1882
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
2 jun. 1889
Hanved s. (Frøslev Kro)
Hans Skau
1900-2002
Hans Skau
F:
15 jul. 1900
Ensted s. (Stubbæk)
D:
17 maj 2002
Ensted s. (Stubbæk)
Ester Karoline Christensen
1910-1966
Ester Karoline Christensen
F:
22 nov. 1910
Stubberup (Fyn)
G:
17 maj 1938
Stubberup (Fyn)
D:
8 dec. 1966
Ensted s. (Stubbæk)
Mariane Cecilie Skau
1911-2010
Mariane Cecilie Skau
F:
5 aug. 1911
Ensted s. (Stubbæk)
D:
12 okt. 2010
Rødding
Hans Ejner Ludvigsen
1903-1985
Hans Ejner Ludvigsen
F:
14 jan. 1903
Skrave s. (Københoved)
G:
3 okt. 1933
Ensted
D:
24 maj 1985
Skrave s. (Københoved)
Kaj Ejnar Skau
1913-1971
Kaj Ejnar Skau
F:
1 jul. 1913
Ensted s. (Stubbæk)
D:
14 jun. 1971
Vejle
Mariane Thomsen
1885-1964
Mariane Thomsen
F:
3 jan. 1885
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
2 jan. 1964
Aabenraa
Hans Skau
1880-1963
Hans Skau
F:
5 sep. 1880
Felsted s. (Tråsbøl)
G:
19 jun. 1908
Hanved
D:
30 jun. 1963
Ensted s. (Stubbæk)
Marianne Lorenzen
1844-1892
Marianne Lorenzen
F:
3 apr. 1844
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
15 dec. 1892
Hanved s. (Frøslev)
Karsten Thomsen
1837-1889
Karsten Thomsen
F:
28 maj 1837
Hanved s. (Frøslev Kro)
G:
31 okt. 1867
Bov
D:
29 okt. 1889
Hanved s. (Frøslev Kro)
Lorenz Lorenzen
1847-1870
Lorenz Lorenzen
F:
27 feb. 1847
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
11 jul. 1870
Bov s. (Frydendal Kro)
Clara Cathrine Lorenzen, senere Biørn-Lorenzen
1876-
Clara Cathrine Lorenzen, senere Biørn-Lorenzen
F:
28 okt. 1876
Skive
Johannes Biørn Lorenzen
1878-1878
Johannes Biørn Lorenzen
F:
12 apr. 1878
Skive
D:
31 jul. 1878
Skive
Valborg Petra Lorenzen
1879-1964
Valborg Petra Lorenzen
F:
11 jun. 1879
Skive
D:
22 jan. 1964
Gentofte s. (Amtssygehuset)
Anton Peder Henrik Olsen Teiler
1877-1934
Anton Peder Henrik Olsen Teiler
F:
2 mar. 1877
København (Skt. Pauls s.)
G:
11 feb. 1908
D:
16 jun. 1934
Ordrup s. (Skt. Lukas Stiftelsen)
Alfred Theodor Lorenzen, senere Biørn-Lorenzen
1881-1944
Alfred Theodor Lorenzen, senere Biørn-Lorenzen
F:
27 feb. 1881
Skive
D:
29 okt. 1944
Nykøbing M.
Marie Beate Christine Sørensen
1889-1939
Marie Beate Christine Sørensen
F:
2 apr. 1889
Skive
G:
12 jun. 1910
Skive
D:
4 apr. 1939
Skive (sygehuset)
Rigmor Marie Lorenzen
1882-1883
Rigmor Marie Lorenzen
F:
10 maj 1882
Skive
D:
4 jan. 1883
Skive
Harald Ejnar Lorenzen
1883-1884
Harald Ejnar Lorenzen
F:
2 dec. 1883
Skive
D:
6 maj 1884
Skive
Carl Christian Marboe
1918-
Carl Christian Marboe
F:
7 okt. 1918
Sengeløse s. (Vasby)
Inger Margrethe Marboe
1920-
Inger Margrethe Marboe
F:
1 nov. 1920
Sengeløse s. (Vasby)
Agnes Erica Marboe
1923-
Agnes Erica Marboe
F:
19 sep. 1923
Sengeløse s. (Vasby)
Emmy Marie Lorenzen
1888-ca. 1953
Emmy Marie Lorenzen
F:
24 dec. 1888
Skive
D:
ca. 1953
Peder Valdemar Marboe
1883-ca. 1974
Peder Valdemar Marboe
F:
11 mar. 1883
Hellerup
D:
ca. 1974
Guldager s. (Hjerting (plejehjem))
Ingeborg Elisabeth Lorenzen
1891-1892
Ingeborg Elisabeth Lorenzen
F:
30 dec. 1891
Skive
D:
7 apr. 1892
Skive
Christian Erik Lorenzen
1893-1894
Christian Erik Lorenzen
F:
4 dec. 1893
Skive
D:
24 feb. 1894
Skive
Jes Lorenzen
1849-1911
Jes Lorenzen
F:
15 jun. 1849
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
27 jun. 1911
Frederiksberg (Skt. Lukas)
Erica Marie Nicolajevna Hansen
1852-1932
Erica Marie Nicolajevna Hansen
F:
10 nov. 1852
Bov
G:
24 nov. 1875
Sdr. Kongerslev
D:
6 apr. 1932
Viborg
Eline Christine Lorenzen
1908-1991
Eline Christine Lorenzen
F:
8 sep. 1908
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
26 maj 1991
Bov s.
Arthur Thomas Carl Voltelen
1905-1978
Arthur Thomas Carl Voltelen
F:
15 aug. 1905
Bov s. (Vesterbæk)
G:
6 nov. 1936
Bov
D:
9 jan. 1978
Bov s.
Johannes Bjørn Lorenzen
1909-1991
Johannes Bjørn Lorenzen
F:
2 nov. 1909
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
3 jul. 1991
Bov s. (Frydendal Kro)
Doris Sophie Thomsen
1913-
Doris Sophie Thomsen
F:
5 apr. 1913
Bjolderup s.
G:
14 apr. 1945
Bjolderup
Anni Lorenzen
1910-1989
Anni Lorenzen
F:
26 sep. 1910
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
28 jul. 1989
Rinkenæs
Andreas Matthiesen
1902-1986
Andreas Matthiesen
F:
6 mar. 1902
Holbøl s. (Hokkerup)
G:
5 okt. 1934
Bov
D:
10 jul. 1986
Rinkenæs
Asmus Lorenzen
1911-
Asmus Lorenzen
F:
4 nov. 1911
Bov s. (Frydendal Kro)
Mette Clausen
1917-
Mette Clausen
F:
23 maj 1917
Bjolderup s. (Smedager)
G:
7 jan. 1947
Bjolderup
Ernst Lorenzen
1912-1968
Ernst Lorenzen
F:
27 okt. 1912
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
1968
Egernsund
Hans Lorenzen
1915-1986
Hans Lorenzen
F:
7 mar. 1915
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
8 nov. 1986
Sønderborg
Christel Erna Lekkat
1920-2000
Christel Erna Lekkat
F:
29 okt. 1920
Flensborg
G:
30 mar. 1944
Møgeltønder
D:
7 dec. 2000
Sønderborg
Christian Lorenzen
1916-1996
Christian Lorenzen
F:
12 feb. 1916
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
1996
Tinglev s.
Anna Dorthea Johansen
1921-2005
Anna Dorthea Johansen
F:
26 maj 1921
Felsted s. (Tumbøl)
G:
13 apr. 1947
Felsted
D:
2005
Tinglev s.
Meta Lorenzen
1920-
Meta Lorenzen
F:
13 mar. 1920
Bov s. (Frydendal Kro)
Kristian Philipsen
1912-
Kristian Philipsen
F:
7 dec. 1912
Ullerup s. (Avnbøl)
G:
28 nov. 1942
Bov
Johannes Bjørn Lorenzen
1885-1966
Johannes Bjørn Lorenzen
F:
4 maj 1885
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
9 mar. 1966
Aabenraa (sygehuset)
Anna Christine Clausen
1887-1963
Anna Christine Clausen
F:
31 aug. 1887
Hanved s. (Frøslev)
G:
5 jun. 1908
Bov
D:
23 dec. 1963
Bov s. (Frydendal Kro)
Johannes Lorenzen
1913-1974
Johannes Lorenzen
F:
13 jun. 1913
Bov s. (Frydendal)
D:
1 jan. 1974
Bov s. (Padborg)
Petra Erika Kragh
1914-1991
Petra Erika Kragh
F:
15 aug. 1914
Holbøl s. (Hønsnap)
D:
27 jun. 1991
Løgumkloster
Peter Festersen Lorenzen
1916-1916
Peter Festersen Lorenzen
F:
16 jan. 1916
Tinglev s.
D:
18 jan. 1916
Bov s. (Frydendal)
Marie Christine Eline Lorenzen
1919-2003
Marie Christine Eline Lorenzen
F:
6 dec. 1919
Bov s. (Frydendal)
D:
11 jan. 2003
Mollerup s. (Mors)
Peter Jonassen Villumsen
1919-1991
Peter Jonassen Villumsen
F:
31 mar. 1919
Helsingør (Maria)
G:
9 nov. 1946
Bov
D:
11 feb. 1991
Mollerup s. (Mors)
Peter Bjørn Festersen Lorenzen
1919-1920
Peter Bjørn Festersen Lorenzen
F:
6 dec. 1919
Bov s. (Frydendal)
D:
11 jul. 1920
Bov s. (Frydendal)
Christine Mariane Lorenzen
1922-1967
Christine Mariane Lorenzen
F:
10 jun. 1922
Bov s. (Frydendal)
D:
22 dec. 1967
Broager s. (Skelde)
Jens Peter Clausen
1920-1993
Jens Peter Clausen
F:
10 okt. 1920
Broager s. (Skelde)
G:
6 okt. 1945
Bov
D:
5 dec. 1993
Broager s. (Skelde)
Asmus Hansen Lorenzen
1887-1945
Asmus Hansen Lorenzen
F:
1 nov. 1887
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
8 aug. 1945
Bov s. (Frydendal)
Christine Marie Festersen
1886-1956
Christine Marie Festersen
F:
23 sep. 1886
Tinglev s. (Terkelsbøl)
G:
5 jul. 1912
Bov
D:
24 jun. 1956
Broager s. (Skelde)
Johannes Bjørn Lorenzen
1852-1903
Johannes Bjørn Lorenzen
F:
3 maj 1852
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
16 feb. 1903
Bov s. (Frydendal Kro)
Christine Eline Hansen
1854-1927
Christine Eline Hansen
F:
7 sep. 1854
Uge s. (Almstrup)
G:
22 jan. 1885
Bov
D:
23 feb. 1927
Bov s. (Frydendal)
Peter Lautrup Lorenzen
1856-1860
Peter Lautrup Lorenzen
F:
24 jun. 1856
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
5 mar. 1860
Bov s. (Frydendal Kro)
Johannes Bjørn Lorenzen
1816-1897
Johannes Bjørn Lorenzen
F:
1 jan. 1816
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
13 mar. 1897
Bov s. (Frydendal Kro)
Anna Catharina Lorenzen
1818-1887
Anna Catharina Lorenzen
F:
22 aug. 1818
Holbøl s. (Vilsbæk)
G:
11 jun. 1843
Bov
D:
1 aug. 1887
Bov s. (Frydendal Kro)
Marianne Bjørn
1771-1839
Marianne Bjørn
F:
1771
Brøns s. (Astrupgård)
D:
22 dec. 1839
Bov s. (Frydendal Kro)
Lorenz Lorenzen
1785-1864
Lorenz Lorenzen
F:
21 jul. 1785
Tinglev s. (Bajstrup)
G:
6 feb. 1813
D:
25 aug. 1864
Bov s. (Frydendal Kro)
Nicolai Bjørn
1773-1788
Nicolai Bjørn
F:
1773
D:
5 sep. 1788
Bodil Marie Engel
1857-1861
Bodil Marie Engel
F:
28 okt. 1857
Folding s. (Stengård)
D:
8 jun. 1861
Føvling s. (Astofte)
Kristine Marie Engel
1859-1862
Kristine Marie Engel
F:
13 jul. 1859
Folding s. (Stengård)
D:
15 apr. 1862
Føvling s. (Astofte)
Bodil Marie Christine Vilhelmine Engel
1863-1865
Bodil Marie Christine Vilhelmine Engel
F:
29 okt. 1863
Føvling s. (Astofte)
D:
10 feb. 1865
Føvling s. (Astofte)
Dødfødt søn
1866-1866
Dødfødt søn
F:
12 okt. 1866
Føvling s. (Astofte)
D:
12 okt. 1866
Føvling s. (Astofte)
Andrea Christine Lorentzen
1825-
Andrea Christine Lorentzen
F:
18 jan. 1825
Gram
Martin Nissen Engel
1820-
Martin Nissen Engel
F:
28 feb. 1820
Koldby
G:
30 okt. 1856
Gram
Momke Marie Lorenzen
1800-1867
Momke Marie Lorenzen
F:
12 aug. 1800
Burkal s. (Jyndevad)
D:
8 jan. 1867
Haderslev
NN
Ernst Friderich Christian Thies
1828-
Ernst Friderich Christian Thies
F:
19 okt. 1828
Haderslev
Andreas Frederik Gottlieb Thies
1858-1886
Andreas Frederik Gottlieb Thies
F:
14 mar. 1858
Hammelev
D:
21 aug. 1886
La Crosse, Wisconsin, USA
Ida May Schermerhorn
Momke Albine Helene Thies
1859-1902
Momke Albine Helene Thies
F:
2 nov. 1859
Hammelev
D:
3 aug. 1902
Vojens
Peder Paulus Thies
1862-1940
Peder Paulus Thies
F:
4 maj 1862
Hammelev
D:
22 aug. 1940
San Fransisco
Andreas Lorentzen Thies
1831-1906
Andreas Lorentzen Thies
F:
24 apr. 1831
Gram s. (Skaugård)
D:
15 apr. 1906
Vojens
Anne Marie Paulsen
1824-1905
Anne Marie Paulsen
F:
29 mar. 1824
Ødis
G:
8 maj 1857
Hammelev
D:
9 nov. 1905
Vojens
Marie Jensen
Dominicus Schneider
1857-1932
Dominicus Schneider
F:
1857
G:
10 Okt 1888
D:
23 apr. 1932
New York
Christine Marie Thies
1834-1900
Christine Marie Thies
F:
15 apr. 1834
Haderslev
D:
tidligst 1900
New York
NN Jensen
Momke Maria Thies
1859-1860
Momke Maria Thies
F:
12 jul. 1859
Bevtoft s. (Hyrup)
D:
15 aug. 1860
Hammelev
Dødfødt søn
1860-1860
Dødfødt søn
F:
11 jun. 1860
Hammelev
D:
11 jun. 1860
Hammelev
Momke Marie Thies
1861-1861
Momke Marie Thies
F:
20 jul. 1861
Hammelev
D:
6 sep. 1861
Hammelev
Dødfødt søn
1861-1861
Dødfødt søn
F:
20 jul. 1861
Hammelev
D:
20 jul. 1861
Hammelev
Nicolai Biørn Thies
1836-1876
Nicolai Biørn Thies
F:
14 jul. 1836
Haderslev
D:
TIDLIGST 1876
Anne Lagoni
ca. 1827-1878
Anne Lagoni
F:
ca. 1827
Bevtoft s. (Hyrup)
G:
21 jan. 1859
Bevtoft
D:
6 jul. 1878
Agerskov s. (Rangstrup)
Anders Frederik Andersen
1863-1900
Anders Frederik Andersen
F:
2 maj 1863
Gl. Haderslev
D:
TIDLIGST 1900
Jacob Christian Andersen
1865-1866
Jacob Christian Andersen
F:
26 apr. 1865
Gl. Haderslev s. (Ll. Papegøj)
D:
7 sep. 1866
Gl. Haderslev s. (Renden)
Anne Marie Christine Andersen
1867-1869
Anne Marie Christine Andersen
F:
1 jan. 1867
Gl. Haderslev s. (Renden)
D:
31 okt. 1869
Gl. Haderslev s. (Renden)
Sophie Caroline Louise Andersen
1873-
Sophie Caroline Louise Andersen
F:
1 jun. 1873
Haderslev
Claus Schuldt
Gregers Adam Andreas Andersen
1875-1878
Gregers Adam Andreas Andersen
F:
26 apr. 1875
Haderslev
D:
2 nov. 1878
Haderslev
Oline Andersen
1877-
Oline Andersen
F:
19 apr. 1877
Haderslev
Alvine Andersen
1879-
Alvine Andersen
F:
15 jan. 1879
Haderslev
Adam Andersen
1883-1914
Adam Andersen
F:
25 jan. 1883
Haderslev
D:
13 okt. 1914
Meerandré, Belgien
Sophia Caroline Louise Thies
1839-1890
Sophia Caroline Louise Thies
F:
14 maj 1839
Haderslev
D:
29 aug. 1890
Haderslev
Jacob Andersen
1838-1900
Jacob Andersen
F:
22 jul. 1838
Volsted s.
G:
1 dec. 1864
Gl. Haderslev
D:
31 aug. 1900
Haderslev
Niels Lorentzen Thies
1847-1876
Niels Lorentzen Thies
F:
13 mar. 1847
Haderslev
D:
FMTL. 1867/76
Friederich Gottlieb Thies
1789-1876
Friederich Gottlieb Thies
F:
6 okt. 1789
Magdeburg
G:
21 maj 1828
Haderslev
D:
1 maj 1876
Haderslev (arbejdshuset)
Anne Christine Aagaard
1836-1912
Anne Christine Aagaard
F:
5 apr. 1836
Gram
D:
5 nov. 1912
Gram; ugift
Anne Marie Aagaard
1838-1873
Anne Marie Aagaard
F:
30 nov. 1838
Gram
D:
2 mar. 1873
Gram; ugift
Charlotte Lorenzen
1802-1872
Charlotte Lorenzen
F:
25 jul. 1802
Gram
D:
30 maj 1872
Gram
Mads Hansen Aagaard
1803-1884
Mads Hansen Aagaard
F:
14 apr. 1803
Gram s. (Kastrup)
G:
2 feb. 1836
Gram
D:
12 dec. 1884
Gram
Frederikke Vilhelmine Lorentzen
1844-1884
Frederikke Vilhelmine Lorentzen
F:
22 aug. 1844
Ødis s.
D:
3 okt. 1884
Hoptrup s. (Stenbjerg)
Johanne Nikoline Lorenzen
1804-1881
Johanne Nikoline Lorenzen
F:
5 aug. 1804
Gram
D:
25 aug. 1881
Gram
NN
Christoph Edvard Bløcker
1815-1877
Christoph Edvard Bløcker
F:
19 okt. 1815
Anhof i Holsten
G:
19 okt. 1853
Vorbasse
D:
24 sep. 1877
Ødsted s. (Rugsted)
Dødfødt barn
1838-1838
Dødfødt barn
F:
27 apr. 1838
Burkal s. (Jyndevad)
D:
27 apr. 1838
Burkal s. (Jyndevad)
Anna Marie Lorenzen
1806-1838
Anna Marie Lorenzen
F:
17 aug. 1806
Gram
D:
27 apr. 1838
Burkal s. (Jyndevad)
Boy Pedersen
1805-1852
Boy Pedersen
F:
6 jun. 1805
Burkal s. (Jyndevad)
G:
15 maj 1837
Gram
D:
27 apr. 1852
Burkal s. (Jyndevad)
Nicolai Carl Christian Henningsen
1835-1839
Nicolai Carl Christian Henningsen
F:
21 aug. 1835
Skovby s. (Harritslevgård)
D:
3 nov. 1839
Åstrup s. (Åstrupgård)
Sofie Dorothea Biel
1904-2000
Sofie Dorothea Biel
F:
14 aug. 1904
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
D:
5 feb. 2000
Folding s. (Foldingbro)
Jens Eskild Mikkelsen
1903-1980
Jens Eskild Mikkelsen
F:
24 jan. 1903
Brørup s. (Eskelund)
G:
28 maj 1929
Hjerting
D:
29 jan. 1980
Folding s. (Foldingbro)
Anna Marie Biel
1905-1986
Anna Marie Biel
F:
5 nov. 1905
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
D:
9 feb. 1986
Højrup s. (Arnum)
Jørgen Jensen Ravn
1906-1990
Jørgen Jensen Ravn
F:
6 mar. 1906
Jegerup s.
G:
7 aug. 1931
Bevtoft
D:
15 nov. 1990
Højrup s. (Arnum)
Søren Mortensen Biel
1907-1953
Søren Mortensen Biel
F:
9 aug. 1907
Skrydstrup s. (Uldal)
D:
13 jan. 1953
Skydebjerg s. (Årup tuberkulosehosp.)
Edith Henriksen
1919-1940
Edith Henriksen
F:
11 jul. 1919
Kølstrup s.
G:
23 Okt 1937
Odense
D:
27 feb. 1940
Odense (Fredens s.)
Dagmar ?
Marie Johanne Biel
1909-1999
Marie Johanne Biel
F:
6 okt. 1909
Skrydstrup s. (Uldal)
D:
5 apr. 1999
Højrup s. (Arnum)
Jens Schmidt
1909-1963
Jens Schmidt
F:
1 feb. 1909
Højrup s.
G:
29 nov. 1933
Højrup
D:
10 dec. 1963
Højrup s. (Arnum)
Hans Oluf Hansen Biel
1911-1996
Hans Oluf Hansen Biel
F:
2 jun. 1911
Lintrup s. (Dover Mark)
D:
10 jul. 1996
Højrup s. (Arnum)
Christina Schau
1917-1969
Christina Schau
F:
13 sep. 1917
Møgeltønder s. (Emmerløkke)
G:
11 dec. 1942
Højrup
D:
12 sep. 1969
Højrup s. (Arnum)
Morten Sørensen Biel
1876-1946
Morten Sørensen Biel
F:
12 mar. 1876
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
D:
21 maj 1946
Vodder s. (Frifelt)
Johanne Marie Hansen
1881-1914
Johanne Marie Hansen
F:
3 apr. 1881
Lintrup s.
G:
11 mar. 1904
Hoptrup
D:
12 dec. 1914
Lintrup s. (Dover Mark)
Jørgen Biel
1920-1999
Jørgen Biel
F:
5 jan. 1920
Lintrup s. (Dover)
D:
12 jul. 1999
Guderup
Anne Lise Vinther Isaksen
1923-2007
Anne Lise Vinther Isaksen
F:
20 jan. 1923
Farup s. (Kærbøl Mark)
G:
3 nov. 1942
Farup
D:
28 apr. 2007
Guderup
Anna Christine Lauritsen
1885-1964
Anna Christine Lauritsen
F:
18 jun. 1885
Egen s. (Dyndved)
G:
13 okt. 1919
Hjerting
D:
20 okt. 1964
Egen s. (Guderup)
Søren Mortensen Biel
1905-1974
Søren Mortensen Biel
F:
22 feb. 1905
Hoptrup
D:
7 dec. 1974
Søborg ved København
Anna
1903-1994
Anna
F:
15 nov. 1903
København
D:
8 dec. 1994
Søborg ved København
Lorenz Biel
1906-1987
Lorenz Biel
F:
2 sep. 1906
Hoptrup
D:
18 jul. 1987
Aabenraa
Bodil Thyra Tagesen
1905-1969
Bodil Thyra Tagesen
F:
1 feb. 1905
Aabenraa
G:
9 feb. 1929
Aabenraa
D:
1969
Aabenraa
Peter Mortensen Biel
1907-1982
Peter Mortensen Biel
F:
2 okt. 1907
Øster Løgum s. (Genner)
D:
29 maj 1982
Aabenraa
Mette Jensine List
1909-1995
Mette Jensine List
F:
14 dec. 1909
Rise s. (Mjøls)
G:
10 jul. 1934
Bov
D:
19 dec. 1995
Aabenraa
Bine Sophie Biel
1910-1981
Bine Sophie Biel
F:
4 jan. 1910
Øster Løgum s. (Hovslund)
D:
23 Maj 1981
Aabenraa
Thule Peter Jørgensen
1909-2000
Thule Peter Jørgensen
F:
23 jan. 1909
D:
2 Maj 2000
Aabenraa
Nicolai Christian Biel
1911-1992
Nicolai Christian Biel
F:
3 nov. 1911
Aabenraa
D:
28 dec. 1992
Løjt s. (Bodum)
Ella Cathrine Berthelsen
1921-2003
Ella Cathrine Berthelsen
F:
20 jan. 1921
Løjt s.
G:
3 aug. 1940
Løjt
D:
22 okt. 2003
Løjt s. (Bodum)
Holger Biel
1925-1990
Holger Biel
F:
13 jun. 1925
Aabenraa
D:
24 nov. 1990
Aabenraa
Anne Marie Andersen
Nicolai Christian Biel
1880-1945
Nicolai Christian Biel
F:
17 jul. 1880
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
D:
16 sep. 1945
Aabenraa
Mette Marie Paulsen
1883-1943
Mette Marie Paulsen
F:
6 nov. 1883
Øster Løgum s.
G:
6 nov. 1903
Hoptrup
D:
12 jun. 1943
Aabenraa
Theodora Sophie Henningsen
1838-1900
Theodora Sophie Henningsen
F:
2 sep. 1838
Sdr. Stenderup s. (Varmark)
D:
1 apr. 1900
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
Søren Mortensen Biel
1843-1905
Søren Mortensen Biel
F:
23 feb. 1843
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
G:
2 jul. 1875
Hoptrup
D:
2 jul. 1905
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
Nicolai Frederik Wilhelm Henningsen
1840-1927
Nicolai Frederik Wilhelm Henningsen
F:
19 dec. 1840
Åstrup s. (Åstrupgård)
D:
29 jun. 1927
Stillwater, Minnesota, USA
Alfred Henningsen
1908-1986
Alfred Henningsen
F:
3 jan. 1908
Stillwater, Minnesota, USA
D:
okt. 1986
Saint Paul, Minnesota, USA
Beatrice Teresa Ekhami
1917-2006
Beatrice Teresa Ekhami
F:
6 apr. 1917
St. Paul, Minnesota, USA
D:
30 jan. 2006
St. Paul
Margaret Henningsen
1910-1961
Margaret Henningsen
F:
11 jul. 1910
Stillwater, Minnesota, USA
D:
6 dec. 1961
Minneapolis, Minnesota, USA
Charles Larry Kennedy
1908-1989
Charles Larry Kennedy
F:
27 feb. 1908
D:
13 mar. 1989
Minneapolis, Minnesota, USA
Carl Roy Henningsen
1913-1989
Carl Roy Henningsen
F:
11 dec. 1913
Stillwater, Minnesota, USA
D:
17 feb. 1989
Stillwater, Minnesota, USA
Murielle Lucille Miller
1916-2013
Murielle Lucille Miller
F:
5 mar. 1916
G:
28 sep. 1935
Stillwater
D:
16 apr. 2013
Lakeland, Minnesota, USA
Gunde Mortensen Henningsen
1868-1951
Gunde Mortensen Henningsen
F:
14 sep. 1868
Lintrup s. (Tornum Mark)
D:
28 mar. 1951
Stillwater, Minnesota, USA
Mathilda Jaeger
-1915
Mathilda Jaeger
G:
14 sep. 1904
Stillwater, Minnesota, USA
D:
1915
Stillwater, Minnesota, USA
Niels Truelsen
1896-1977
Niels Truelsen
F:
29 feb. 1896
Nr. Løgum s. (V. Terp)
D:
4 feb. 1977
Tønder (sygehuset)
Christine Amanda Jepsen
1900-1974
Christine Amanda Jepsen
F:
30 sep. 1900
Nr. Løgum s. (V. Terp)
G:
4 sep. 1925
Nr. Løgum
D:
1 okt. 1974
Tønder (sygehuset)
Caroline Christine Truelsen
1900-1982
Caroline Christine Truelsen
F:
25 jun. 1900
Nr. Løgum s. (V. Terp)
D:
5 feb. 1982
Toftlund
Theodor Nielsen
1898-1957
Theodor Nielsen
F:
6 mar. 1898
Horne
G:
14 okt. 1922
Nr. Løgum
D:
6 jan. 1957
Andreas Carl Truelsen
1905-1966
Andreas Carl Truelsen
F:
5 apr. 1905
Nr. Løgum s. (V. Terp)
D:
31 aug. 1966
København (Absalons s.)
Anne Marie Henningsen
1869-1911
Anne Marie Henningsen
F:
16 nov. 1869
Lintrup s. (Tornum Mark)
D:
26 aug. 1911
Nr. Løgum s. (V. Terp)
Hans Christian Truelsen
1859-1934
Hans Christian Truelsen
F:
28 aug. 1859
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
3 feb. 1934
Toftlund
Caroline Henningsen
1906-1972
Caroline Henningsen
F:
28 jul. 1906
Stillwater
D:
27 Maj 1972
Sebastopol, Californien
Gordon Ross
Dorothy Maria Henningsen
1917-1979
Dorothy Maria Henningsen
F:
1 jun. 1917
Stillwater
D:
13 aug. 1979
Mountain Wiew, Californien
Ora Bradway Remington
1910-1992
Ora Bradway Remington
F:
26 jul. 1910
Kansas
G:
1945
D:
3 jul. 1992
Yuba City, Californien
Nicolai Christian Henningsen
1871-1950
Nicolai Christian Henningsen
F:
31 aug. 1871
Lintrup s. (Tornum Mark)
D:
23 feb. 1950
Nicollet County, Minnesota, USA
Alma Johanne Rehder Ostendorf
1883-1969
Alma Johanne Rehder Ostendorf
F:
7 aug. 1883
Wisconsin
G:
1 nov. 1905
D:
16 okt. 1969
Stillwater, Minnesota, USA
Caroline Christine Henningsen
1873-1895
Caroline Christine Henningsen
F:
4 nov. 1873
Lintrup s. (Tornum Mark)
D:
1895
USA
Jesper Madsen Henningsen
1875-1875
Jesper Madsen Henningsen
F:
23 feb. 1875
Sønder-Hygum
D:
1 apr. 1875
Sønder-Hygum
Hans Henningsen
1922-2002
Hans Henningsen
F:
12 feb. 1922
Lintrup
D:
18 maj 2002
Bagsværd
Karen Brammer
Jesper Madsen Henningsen
1876-1960
Jesper Madsen Henningsen
F:
20 maj 1876
Sdr. Hygum
D:
22 apr. 1960
Lintrup
Ane Margrethe Caroline Nielsen
1883-1963
Ane Margrethe Caroline Nielsen
F:
1 jun. 1883
Hjortlund s.
G:
20 dec. 1919
Lintrup
D:
30 sep. 1963
Lintrup
Kirstine Margrethe Henningsen
1879-
Kirstine Margrethe Henningsen
F:
1 jun. 1879
Lintrup s. (Tornum)
Hugo Bernhard Schmidt
1877-1913
Hugo Bernhard Schmidt
F:
24 mar. 1877
Bramstedt
G:
26 okt. 1907
Hamborg
D:
SENEST 1913
Astrid Petersen
1906-1990
Astrid Petersen
F:
25 jan. 1906
Hygum s. (Hygum Mark)
D:
22 feb. 1990
Christiansfeld
Wilhelm Heinrich Dohrmann
1900-1964
Wilhelm Heinrich Dohrmann
F:
22 sep. 1900
Hygum s. (Ravning)
G:
11 mar. 1927
Hygum
D:
25 dec. 1964
Stepping s. (Andrup)
Ejner Peter Villadsen Petersen
1908-1978
Ejner Peter Villadsen Petersen
F:
28 jan. 1908
Hygum s. (Brøstrup)
D:
27 nov. 1978
Hygum
Dagmar Petersen
1910-1996
Dagmar Petersen
F:
12 jan. 1910
Lintrup
G:
18 jun. 1946
Lintrup
D:
8 dec. 1996
Hygum
Karoline Kirstine Petersen
1911-1990
Karoline Kirstine Petersen
F:
10 jun. 1911
Hygum s. (Brøstrup)
D:
8 maj 1990
Hygum
Hans Peder Jensen
1903-1993
Hans Peder Jensen
F:
16 dec. 1903
Føvling s. (Stenderup Fællesmark)
G:
3 nov. 1930
Folding
D:
1 jul. 1993
Sandby s. (Harpelunde)
Christiane Marie Petersen
1913-2002
Christiane Marie Petersen
F:
25 nov. 1913
Hygum s. (Brøstrup)
D:
12 okt. 2002
Tirslund s. (Åbøl)
Holger Christiansen
1907-1972
Holger Christiansen
F:
3 jun. 1907
Serup s.
G:
28 apr. 1935
Sdr. Hygum
D:
28 jan. 1972
Tirslund s. (Åbøl)
Karl Henningsen Petersen
1916-2007
Karl Henningsen Petersen
F:
20 okt. 1916
Ribe
D:
6 jan. 2007
Rise s. (Rødekro)
Marie Davidsen
1924-
Marie Davidsen
F:
2 feb. 1924
Rise s. (Rise Hjarup)
G:
18 jun. 1944
Rise
Hans Henningsen Petersen
1919-1981
Hans Henningsen Petersen
F:
18 jan. 1919
Hjortlund s.
D:
24 dec. 1981
Hygum s. (Brøstrup)
Elin Solveig Jørgensen
Christiane Nicoline Henningsen
1881-1961
Christiane Nicoline Henningsen
F:
5 okt. 1881
Lintrup s. (Tornum)
D:
2 jan. 1961
Sønder-Hygum
Peter Andersen Petersen
1878-1956
Peter Andersen Petersen
F:
22 feb. 1878
Døstrup s. (Drengsted)
G:
13 aug. 1904
Sønder-Hygum
D:
1 nov. 1956
Sønder-Hygum
Hans Madsen Henningsen
1883-1918
Hans Madsen Henningsen
F:
15 jul. 1883
Lintrup s. (Tornum)
D:
15 jun. 1918
Tèle-en-Tardenois ved Reims
Marie Kathrine Kirstine Larsen
1914-2005
Marie Kathrine Kirstine Larsen
F:
11 jun. 1914
Hygum
D:
10 jan. 2005
Tarm
Michael Thomsen Schultz
1913-2006
Michael Thomsen Schultz
F:
5 dec. 1913
Hygum s.
G:
1 dec. 1940
Hygum
D:
26 dec. 2006
Tarm
Anne Marie Caroline Larsen
1916-1991
Anne Marie Caroline Larsen
F:
3 jan. 1916
Hygum
D:
8 mar. 1991
Gørding s. (Sdr. Gørding)
Kristian Jørgen Bundsgaard Hermansen
1920-1988
Kristian Jørgen Bundsgaard Hermansen
F:
16 okt. 1920
Gørding s. (Sdr. Gørding)
G:
8 okt. 1944
Hygum
D:
31 jul. 1988
Gørding s. (Sdr. Gørding)
Hans Henningsen Larsen
1921-2006
Hans Henningsen Larsen
F:
10 sep. 1921
Hygum s. (Brøstrup)
D:
23 jun. 2006
Guldager s. (Hjerting)
Katrine Hansen Dreyer Larsen
Svend Aage Carlo Larsen
1927-2006
Svend Aage Carlo Larsen
F:
14 nov. 1927
Hygum s. (Brøstrup)
D:
14 apr. 2006
Hygum
Dagmar Hansen
1921-2017
Dagmar Hansen
F:
27 apr. 1921
Rødding s.
G:
11 jul. 1953
Hygum
D:
25 feb. 2017
Sdr. Hygum
Johanne Nicoline Wilhelmine Henningsen
1885-1957
Johanne Nicoline Wilhelmine Henningsen
F:
11 dec. 1885
Lintrup s. (Tornum)
D:
21 maj 1957
Hygum s. (Brøstrup)
Søren Hansen Larsen
1884-1962
Søren Hansen Larsen
F:
30 dec. 1884
Ø. Lindet s. (Stenderup)
G:
11 jul. 1913
Hygum
D:
12 jun. 1962
Hygum s. (Brøstrup)
Andreas Carl Henningsen
1842-1911
Andreas Carl Henningsen
F:
3 jul. 1842
Åstrup s. (Åstrupgård)
D:
9 dec. 1911
Hygum s. (Hygum Mark)
Marie Kirstine Gundesen
1845-1913
Marie Kirstine Gundesen
F:
30 maj 1845
Lintrup s. (Tornum)
G:
12 apr. 1868
Lintrup
D:
26 dec. 1913
Hygum s. (Brøstrup)
Minna Cathrine Henningsen
1903-
Minna Cathrine Henningsen
F:
1 jul. 1903
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
Hugo Porep
1896-
Hugo Porep
F:
31 jul. 1896
Hamborg
G:
7 feb. 1926
Løjt
Hans Peter Henningsen
1904-1975
Hans Peter Henningsen
F:
12 sep. 1904
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
9 aug. 1975
Løjt s. (Barsø)
Gudrun Johanne Meta Arpe
-1982
Gudrun Johanne Meta Arpe
D:
15 mar. 1982
Løjt s. (Barsø)
Peter Christian Henningsen
1906-1948
Peter Christian Henningsen
F:
19 jun. 1906
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
19 mar. 1948
Aabenraa (sygehuset)
Jens Jørgen Henningsen
1908-1982
Jens Jørgen Henningsen
F:
3 feb. 1908
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
26 sep. 1982
Aabenraa
Lilly Marie Verner Sørensen
1920-1979
Lilly Marie Verner Sørensen
F:
24 mar. 1920
Voldum s.
D:
16 sep. 1979
Aabenraa
Anne Christine Henningsen
1909-1995
Anne Christine Henningsen
F:
29 okt. 1909
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
22 aug. 1995
Bov
Arthur Nissen
1909-
Arthur Nissen
F:
2 aug. 1909
Ø. Løgum s. (Hovslund)
G:
28 mar. 1933
Løjt
D:
2. verdenskrig
Nicolai Christian Henningsen
Gerda
Ella Marie Henningsen
1912-1982
Ella Marie Henningsen
F:
28 apr. 1912
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
28 apr. 1982
Bov s. (Padborg)
Johannes Christian Knudsen
1911-2001
Johannes Christian Knudsen
F:
26 aug. 1911
Handewitt
G:
28 mar. 1937
Løjt
D:
nov. 2001
Bov s. (Padborg)
Karl Otto Henningsen
1914-1986
Karl Otto Henningsen
F:
16 apr. 1914
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
maj 1986
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
Jenny Cathrine Mortensen
1917-2015
Jenny Cathrine Mortensen
F:
12 sep. 1917
Aalborg
G:
10 mar. 1946
Aalborg (Vor Frue)
D:
21 jul. 2015
Ålborg
Friederich Wilhelm Henningsen
1916-1994
Friederich Wilhelm Henningsen
F:
8 mar. 1916
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
2 Maj 1994
Tillitse s. (Majbølle)
Ingeborg Carlsen
1915-1969
Ingeborg Carlsen
F:
10 apr. 1915
Nakskov
G:
1944
D:
19 jun. 1969
Tillitse s. (Majbølle)
Jens Jørgen Henningsen
1878-1916
Jens Jørgen Henningsen
F:
1 apr. 1878
Lintrup
D:
5 apr. 1916
Hellum, Flandern
Anne Christine Madsen
1881-1964
Anne Christine Madsen
F:
8 jul. 1881
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
G:
9 jun. 1903
Løjt
D:
5 sep. 1964
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
Nicolai Christian Henningsen
1880-1964
Nicolai Christian Henningsen
F:
9 dec. 1880
Lintrup s.
D:
3 jul. 1964
Savanna, Illinois, USA
Pearl Henningsen
1911-2005
Pearl Henningsen
F:
1 jul. 1911
Brandt, South Dakota, USA
D:
26 jun. 2005
Sioux Falls, South Dakota
Cecil Pheifer
1912-
Cecil Pheifer
F:
1 sep. 1912
G:
30 nov. 1938
Toronto i South Dakota
Merril P. Henningsen
1917-1917
Merril P. Henningsen
F:
1917
Brandt, South Dakota, USA
D:
20 mar. 1917
Brandt, South Dakota
Clarice Henningsen
Burdette E. McCroskey
1922-1991
Burdette E. McCroskey
F:
13 sep. 1922
D:
1 sep. 1991
Sioux Falls, South Dakota
Carolus Christian Henningsen
1883-1962
Carolus Christian Henningsen
F:
30 sep. 1883
Lintrup s.
D:
16 jan. 1962
South Dakota, USA
Ella Estenson
1888-1966
Ella Estenson
F:
30 jun. 1888
Brandt, South Dakota, USA
G:
20 okt. 1909
D:
1 apr. 1966
Sioux Falls, South Dakota
Anna Marie Henningsen
1888-1962
Anna Marie Henningsen
F:
15 mar. 1888
Lintrup s.
D:
7 maj 1962
Lintrup
Viggo Nicolai Henningsen
1890-1964
Viggo Nicolai Henningsen
F:
18 aug. 1890
Lintrup s.
D:
19 aug. 1964
Savanna, Illinois, USA
Clara Quenser
-1974
Clara Quenser
G:
19 jul. 1952
D:
28 sep. 1974
Peter Henningsen
1844-1929
Peter Henningsen
F:
17 jun. 1844
Åstrup s. (Åstrupgård)
D:
19 maj 1929
Lintrup s.
Marie Cathrine Jørgensen Tingleff
1849-1934
Marie Cathrine Jørgensen Tingleff
F:
16 jul. 1849
Lintrup
G:
26 mar. 1878
Lintrup
D:
6 dec. 1934
Lintrup s.
Christian Henningsen
1847-1912
Christian Henningsen
F:
1 jul. 1847
Højrup s. (Gjelstoft)
D:
15 jan. 1912
Stillwater, Minnesota, USA
Dødfødt søn
1923-1923
Dødfødt søn
F:
19 maj 1923
D:
19 maj 1923
Aksel Waldorf
Else Margrethe Weddin
Clara Eline Henningsen
1888-1969
Clara Eline Henningsen
F:
27 maj 1888
Assens
D:
nov. 1969
Frederiksberg
Axel Jakob Herman Waldorf
1885-1934
Axel Jakob Herman Waldorf
F:
31 aug. 1885
Frederiksberg
G:
31 aug. 1913
Frederiksberg (Lukas)
D:
3 mar. 1934
Frederiksberg (Solbjerg s.)
Christine Marie Henningsen
1851-1919
Christine Marie Henningsen
F:
19 aug. 1851
Hygum s. (Hygum Mark)
D:
12 sep. 1919
Flensborg
NN
Peter Ovesen
Peter Ovesen
G:
TIDLIGST 1889
Flensborg
Caroline Christine Lorenzen
1808-1880
Caroline Christine Lorenzen
F:
23 sep. 1808
Gram
D:
10 nov. 1880
Hygum s. (Brøstrup Mark)
Nicolai Christian Henningsen
1806-1885
Nicolai Christian Henningsen
F:
1806
Sørup s. i Angeln (Barg)
G:
26 apr. 1838
Fovslet
D:
28 mar. 1885
Hygum s. (Brøstrup Mark)
Friederich Carl Christian Riedell
1864-1866
Friederich Carl Christian Riedell
F:
6 jul. 1864
Øsby
D:
16 jan. 1866
Øsby
Friederich Peter Ludvig Riedell
1899-1949
Friederich Peter Ludvig Riedell
F:
9 mar. 1899
Øsby
D:
11 apr. 1949
Frederikshavn
Inga Brønnum
1891-1960
Inga Brønnum
F:
6 okt. 1891
Frederikshavn
G:
17 sep. 1928
Sæby
D:
2 nov. 1960
Frederikshavn
Christine Marie Riedell
1901-ca. 1961
Christine Marie Riedell
F:
5 feb. 1901
Øsby
D:
ca. 1961
Haderslev
Nis Rasmussen
1879-
Nis Rasmussen
F:
7 aug. 1879
Starup
G:
ca. 1924
Øsby
Anna Kjestine Bothilde Riedell
1904-1975
Anna Kjestine Bothilde Riedell
F:
5 jan. 1904
Øsby
D:
1975
Skive
Sigurd Høxbro
1908-1967
Sigurd Høxbro
F:
9 apr. 1908
Vordingborg landsogn
D:
14 maj 1967
Skive
Elly Petrea Riedell
1905-1935
Elly Petrea Riedell
F:
28 dec. 1905
Øsby
D:
2 jun. 1935
København (Rigshospitalet)
Christian Johansen Holm
1900-
Christian Johansen Holm
F:
19 aug. 1900
Tyrstrup
G:
25 mar. 1934
Rinkenæs
Peter Ottesgaard Riedell
1908-1966
Peter Ottesgaard Riedell
F:
3 jul. 1908
Øsby
D:
nov. 1966
Sønderborg
Helga Rasmussen
1909-2002
Helga Rasmussen
F:
17 okt. 1909
Østbirk s. (Sattrup)
G:
4 nov. 1937
Østbirk
D:
2002
Brande
Johanne Marie Baumann
1903-
Johanne Marie Baumann
F:
1 mar. 1903
Stenderup, Angeln
Andrea Marie Wilhelmine Riedell
1912-1991
Andrea Marie Wilhelmine Riedell
F:
1 feb. 1912
Sønderborg
D:
1 jan. 1991
Haderslev
Martin Løhndorf
Friederich Carl Christian Riedell
1867-1938
Friederich Carl Christian Riedell
F:
9 mar. 1867
Øsby
D:
6 jun. 1938
Sønderborg
Christine Ottesgaard
1872-1937
Christine Ottesgaard
F:
3 feb. 1872
Løjt s. (Stollig)
G:
28 nov. 1897
Øsby
D:
4 jun. 1937
Vejen (under besøg hos datter)
Dødfødt søn
1868-1868
Dødfødt søn
F:
16 aug. 1868
Øsby
D:
16 aug. 1868
Øsby
Anna Kjestine Riedell
1898-1898
Anna Kjestine Riedell
F:
20 feb. 1898
Brooklyn, New York, USA
D:
3 jul. 1898
Øsby
Ethel A. Riedell
1900-
Ethel A. Riedell
F:
1900
Brooklyn, New York, USA
Donald T. Mason
Frederik (Fred) Riedell
1902-1982
Frederik (Fred) Riedell
F:
27 feb. 1902
Brooklyn, New York, USA
D:
24 aug. 1982
Clearwater, Florida, USA
Stella M. Ison
Ella M. Riedell
1904-
Ella M. Riedell
F:
1904
Brooklyn, New York, USA
James V. Smyth
1903-2001
James V. Smyth
F:
2 feb. 1903
G:
18 dec. 1943
New York (Brooklyn)
D:
18 aug. 2001
New York
Peter Hansen Riedell
1869-1952
Peter Hansen Riedell
F:
8 dec. 1869
Øsby
D:
16 dec. 1952
Danbury, Connecticut, USA
Marie Jacobine Martine Hansen
1873-1959
Marie Jacobine Martine Hansen
F:
2 jan. 1873
Øsby s. (Råde)
G:
11 apr. 1897
New York, USA
D:
20 jan. 1959
Danbury, Connecticut, USA
Mette Kirstine Kathrine Riedell
1872-
Mette Kirstine Kathrine Riedell
F:
19 mar. 1872
Øsby
Andrea Marie Wilhelmine Riedell
1874-1944
Andrea Marie Wilhelmine Riedell
F:
28 mar. 1874
Øsby
D:
26 feb. 1944
Haderslev (sygehuset)
Ernst Richardt Reich
1875-1931
Ernst Richardt Reich
F:
12 maj 1875
Baumgarth, Østpreussen
G:
17 sep. 1907
Øsby
D:
24 mar. 1931
Øsby
Georg Friederich Møller
1904-1964
Georg Friederich Møller
F:
7 jan. 1904
Øsby
D:
21 jul. 1964
Øsby
Dorothea Jørgensen
1908-1942
Dorothea Jørgensen
F:
12 maj 1908
Dybbøl
D:
4 jul. 1942
Øsby
Hansine Petrea Danielsen
1923-1990
Hansine Petrea Danielsen
F:
7 aug. 1923
Halk s.
G:
8 jun. 1945
Haderslev
D:
15 mar. 1990
Øsby
Anna Cathrine Møller
1905-1927
Anna Cathrine Møller
F:
28 nov. 1905
Øsby
D:
24 jun. 1927
Øsby
Anne Kirstine Riedell
1876-1948
Anne Kirstine Riedell
F:
16 jan. 1876
Øsby
D:
30 jan. 1948
Haderslev (sygehuset)
Iver Hansen Møller
1874-1961
Iver Hansen Møller
F:
2 mar. 1874
Halk s. (Hejsager)
G:
28 okt. 1902
Øsby
D:
21 sep. 1961
Øsby
Friederich Ludwig Riedell
1834-1903
Friederich Ludwig Riedell
F:
24 apr. 1834
Bredstedt
D:
12 mar. 1903
Haderslev (sygehuset)
Anna Kjestine Møller
1833-1910
Anna Kjestine Møller
F:
11 feb. 1833
Halk
G:
20 nov. 1863
Øsby
D:
6 jan. 1910
Øsby
Caroline Marie Louise Riedell
1835-
Caroline Marie Louise Riedell
F:
25 okt. 1835
Bredstedt
Heinrich Petersen
Paul Adolf Carl Franz Rogge
1892-1893
Paul Adolf Carl Franz Rogge
F:
26 aug. 1892
Hamborg
D:
30 apr. 1893
Hamborg
Carola Margarethe Rogge
1893-1895
Carola Margarethe Rogge
F:
21 sep. 1893
Hamborg
D:
28 jan. 1895
Hamborg
Franz Friedrich Albert Rogge
1895-
Franz Friedrich Albert Rogge
F:
11 jul. 1895
Hamborg
Erna Jacobine Wilma Rogge
1896-1896
Erna Jacobine Wilma Rogge
F:
29 jun. 1896
Hamborg
D:
1 aug. 1896
Hamborg
Margrethe Louise Susanne Kopietz
1867-1925
Margrethe Louise Susanne Kopietz
F:
18 sep. 1867
Hamborg
D:
27 jul. 1925
Hamborg
Carl Rogge
1868-
Carl Rogge
F:
1 jul. 1868
Hannover
G:
16 mar. 1892
Hamborg
Andrea Caroline Christine Riedell
1837-1877
Andrea Caroline Christine Riedell
F:
12 dec. 1837
Bredstedt
D:
3 nov. 1877
Hamborg
Franz Kopietz
Beverly Thomsen/Thomson
1920-2006
Beverly Thomsen/Thomson
F:
1920
Edgewater, New Jersey
D:
2006
Edgewater, New Jersey
Charles James Thomsen/Thomson
1893-1921
Charles James Thomsen/Thomson
F:
27 aug. 1893
New York
D:
3 jan. 1921
Newark, New Jersey
Irene Williams
Irene Williams
G:
1919
Edgewater, New Jersey
Charles F. Thomsen/Thomson
1868-1951
Charles F. Thomsen/Thomson
F:
22 nov. 1868
New York, USA
D:
16 nov. 1951
Hampstead Town, New York
Margaret V. Byrens
1873-1894
Margaret V. Byrens
F:
1873
New York, USA
D:
1894
New York, USA
Paul S. Thomsen/Thomson
1899-1966
Paul S. Thomsen/Thomson
F:
4 jul. 1899
Whitestone, New York
D:
jul. 1966
Merrick, New York
Jerome Thomsen/Thomson
1900-1900
Jerome Thomsen/Thomson
F:
jul. 1900
Whitestone, New York
D:
aug. 1900
Whitestone, New York
Willard J. Suits
1927-ca. 2012
Willard J. Suits
F:
23 maj 1927
New London, Connecticut
D:
ca. 2012
Okeechobee, Florida
Patricia Suits
1930-2007
Patricia Suits
F:
20 maj 1930
Rockville Center, New York
D:
28 feb. 2007
Alexandria, Virginia
Genevieve Suits
1931-2014
Genevieve Suits
F:
10 aug. 1931
Annapolis, Maryland
D:
8 sep. 2014
Lexington, South Carolina
Gertrude A. Thomsen/Thomson
1902-1995
Gertrude A. Thomsen/Thomson
F:
7 feb. 1902
Whitestone, New York
D:
21 mar. 1995
Arlington, Virginia
Willard J. Suits
1900-1959
Willard J. Suits
F:
28 apr. 1900
G:
sep. 1926
New York
D:
25 apr. 1959
Arlington, Virginia
Lloyd F. Gray
Lloyd F. Gray
G:
19 maj 1943
New York
Barrie T. Reed
1933-2021
Barrie T. Reed
F:
17 jul. 1933
Miniola, New York
D:
14 apr. 2021
Miami, Florida
Genevieve M. Thomsen/Thomson
1907-2006
Genevieve M. Thomsen/Thomson
F:
27 apr. 1907
Whitestone, New York
D:
4 jan. 2006
Miami, Florida
Robert S. Reed
Robert S. Reed
G:
30 jul. 1932
New York
John Preuss
John Preuss
G:
1940
Theodore R. Thomsen/Thomson
1909-1994
Theodore R. Thomsen/Thomson
F:
21 feb. 1909
Whitestone, New York
D:
6 dec. 1994
Vero Beach, Florida
Edna M. Jones
1908-1999
Edna M. Jones
F:
6 dec. 1908
Tallahassee, Florida
G:
9 apr. 1938
New York
D:
23 Maj 1999
Vero Beach, Florida
Doris Thomsen/Thomson
1912-1995
Doris Thomsen/Thomson
F:
24 nov. 1912
Whitestone, New York
D:
30 jun. 1995
Coronado, Californien
Ralph M. Pray
1910-1997
Ralph M. Pray
F:
15 apr. 1910
Oak Park, Illinois
G:
23 sep. 1935
Arizona
D:
22 jul. 1997
Coronado, Californien
Genevieve Minerva Reiman Roche
1872-1943
Genevieve Minerva Reiman Roche
F:
12 okt. 1872
New York
G:
16 feb. 1898
New York
D:
31 jan. 1943
St. Petersburg, Florida
William M. Thomsen/Thomson
1894-
William M. Thomsen/Thomson
F:
dec. 1894
New York
Minnie Thomsen/Thomson
1897-1897
Minnie Thomsen/Thomson
F:
mar. 1897
Brooklyn, New York
D:
6 jul. 1897
Kings, New York
Anna Margrethe Thomsen/Thomson
1898-
Anna Margrethe Thomsen/Thomson
F:
2 sep. 1898
Brooklyn, New York
John Frederick Thomsen/Thomson
1901-
John Frederick Thomsen/Thomson
F:
7 feb. 1901
Brooklyn, New York
Anna Hermina Thomsen/Thomson
1906-
Anna Hermina Thomsen/Thomson
F:
31 jan. 1906
Brooklyn, New York
Herbert N. Fall
ca. 1895-
Herbert N. Fall
F:
ca. 1895
G:
31 maj 1930
New York
Elenor Adelina Thomsen/Thomson
1910-1966
Elenor Adelina Thomsen/Thomson
F:
29 mar. 1910
New York
D:
16 jun. 1966
Far Rockaway, New York
William G. Thomsen/Thomson
1870-1935
William G. Thomsen/Thomson
F:
mar. 1870
New York, USA
D:
15 jun. 1935
Brooklyn,, New York
Anna Margrethe Hammel
1873-1955
Anna Margrethe Hammel
F:
sep. 1873
New York
G:
4 mar. 1893
Woodbury, New Jersey
D:
12 apr. 1955
Brooklyn, New York
Minnie Thomsen/Thomson
1873-1892
Minnie Thomsen/Thomson
F:
1873
New York, USA
D:
29 jan. 1892
Brooklyn, New York
Gustav Thomsen/Thomson
1894-1918
Gustav Thomsen/Thomson
F:
23 aug. 1894
D:
5 nov. 1918
Gilbert Thomsen/Thomson
Marquard Thomsen/Thomson
1875-1954
Marquard Thomsen/Thomson
F:
1875
Brooklyn, New York
D:
26 aug. 1954
Brooklyn, New York
Eleanor
Annie Thomsen/Thomson
1876-
Annie Thomsen/Thomson
F:
1876
Brooklyn, New York
Gertrud Wilhelmine Christine Margrethe Riedell
1840-1897
Gertrud Wilhelmine Christine Margrethe Riedell
F:
2 jan. 1840
Bredstedt
D:
5 jul. 1897
New York
Karl/Charles Thomsen/Thomson
1843-1879
Karl/Charles Thomsen/Thomson
F:
1843
Tyskland
G:
19 Maj 1868
New York
D:
9 dec. 1879
New York
Frederikke Caroline Andrea Riedell
1863-1863
Frederikke Caroline Andrea Riedell
F:
1863
Bredstedt
D:
1863
Bredstedt
Dorothea Marie Riedell
1865-
Dorothea Marie Riedell
F:
14 jan. 1865
Bredstedt
Dødfødt datter
1867-1867
Dødfødt datter
F:
10 dec. 1867
Bordelum s. (Büttjebüll)
D:
10 dec. 1867
Bordelum s. (Büttjebüll)
Dødfødt søn
1869-1869
Dødfødt søn
F:
30 jun. 1869
Bordelum s. (Büttjebüll)
D:
30 jun. 1869
Bordelum s. (Büttjebüll)
Karl Heinrich Riedell
1896-1896
Karl Heinrich Riedell
F:
1896
Bredstedt
D:
19 mar. 1896
Bredstedt
Heinrich August Walther Riedell
1896-
Heinrich August Walther Riedell
F:
8 dec. 1896
Hamborg
Andrea Dorothea Christine Riedell
1897-1898
Andrea Dorothea Christine Riedell
F:
21 nov. 1897
Hamborg
D:
11 jun. 1898
Hamborg
Friedrich Carl Christian Riedell
Johanne Marie Oppermann
Johanne Marie Oppermann
G:
29 sep. 1895
Hamborg
Andreas Daniel Heinrich Riedell
1875-1875
Andreas Daniel Heinrich Riedell
F:
4 apr. 1875
Bredstedt
D:
28 apr. 1875
Bredstedt
Andrea Marie Riedell
1878-1878
Andrea Marie Riedell
F:
2 maj 1878
Bredstedt
D:
9 maj 1878
Bredstedt
Friederich Carl Christian Riedell
1842-1910
Friederich Carl Christian Riedell
F:
9 jan. 1842
Bredstedt
D:
20 dec. 1910
Bredstedt
Christina Paulsen
1839-1924
Christina Paulsen
F:
18 jan. 1839
Bordelum s. (Büttjebüll)
G:
17 nov. 1867
Bordelum
D:
18 feb. 1924
Bredstedt
Andreas Johan Heinrich Riedell
1844-1851
Andreas Johan Heinrich Riedell
F:
4 jan. 1844
Bredstedt
D:
10 feb. 1851
Bredstedt
Helena Riedell
1873-1910
Helena Riedell
F:
7 nov. 1873
New York
D:
SENEST 1910
Henry Mohr
1867-
Henry Mohr
F:
sep. 1867
New York
Arnold Riedell
1875-1875
Arnold Riedell
F:
22 aug. 1875
New York
D:
23 aug. 1875
New York
Ludwig Riedell
1878-som spæd
Ludwig Riedell
F:
15 jun. 1878
New York
D:
som spæd
Wilhelmina Riedell
1880-1884
Wilhelmina Riedell
F:
15 feb. 1880
New York
D:
10 feb. 1884
New York
Andrea Riedell
1880-
Andrea Riedell
F:
15 feb. 1880
New York
Fred Charles Riedell
1904-1979
Fred Charles Riedell
F:
1 Okt 1904
New York
D:
12 jul. 1979
Westport, Connecticut, USA
Ethel/Edith M. Scott
1908-1997
Ethel/Edith M. Scott
F:
11 feb. 1908
New York
G:
27 aug. 1928
Norwalk
D:
jun. 1997
Westport, Connecticut, USA
Russell James Riedell
1909-1978
Russell James Riedell
F:
2 jan. 1909
Connecticut
D:
19 aug. 1978
Norwalk, Connecticut
Katherine C. Sanford
ca. 1911-1965
Katherine C. Sanford
F:
ca. 1911
G:
28 jul. 1928
Norwalk
D:
5 jun. 1965
Norwalk, Connecticut, USA
Sylvia Ann Riedell
1913-1955
Sylvia Ann Riedell
F:
2 maj 1913
Stanford, Connecticut
D:
23 jul. 1955
Norwalk, Connecticut
Donald Walkley
1913-2005
Donald Walkley
F:
2 maj 1913
Stanford, Connecticut
G:
14 feb. 1933
Norwalk
D:
20 nov. 2005
Bridgefort, Connecticut
Georg Dorney Riedell
1917-2004
Georg Dorney Riedell
F:
21 apr. 1917
Connecticut
D:
8 feb. 2004
Norwalk, Connecticut
Doris May Passeck
1924-2013
Doris May Passeck
F:
2 maj 1924
Norwalk, Connecticut
D:
4 jan. 2013
Norwalk, Connecticut
Vivian Sabine Riedell
1921-1996
Vivian Sabine Riedell
F:
16 feb. 1921
Connecticut
D:
6 mar. 1996
Westlake, Ohio, USA
John Albert Askenback
1907-1998
John Albert Askenback
F:
31 Maj 1907
Motala i Sverige
G:
26 dec. 1941
Norwalk
D:
26 mar. 1998
Westlake, Ohio, USA
Friederich Carl Christian (Charles) Riedell
1882-1936
Friederich Carl Christian (Charles) Riedell
F:
30 apr. 1882
New York
D:
14 dec. 1936
Norwalk, Connecticut, USA
Sarah R. Mills
1883-1946
Sarah R. Mills
F:
1883
New York
G:
1903
New York
D:
1946
Norwalk, Connecticut, USA
William Riedell
1884-1884
William Riedell
F:
1884
New York
D:
1884
New York
Oscar Riedell
1885-1886
Oscar Riedell
F:
31 mar. 1885
New York
D:
31 Okt 1886
New York
Arnold Friederich Riedell
1908-1983
Arnold Friederich Riedell
F:
1908
Brooklyn, New York
D:
1983
Queens, New York
Margaret Deloris Mulligan
1913-1985
Margaret Deloris Mulligan
F:
8 apr. 1913
Brooklyn, New York
D:
apr. 1985
Brunswick, New Jersey
Robert Rudolf Riedell
1887-1941
Robert Rudolf Riedell
F:
6 Maj 1887
New York
D:
30 sep. 1941
Brooklyn, New York
Charlotte M. Neil
1888-1927
Charlotte M. Neil
F:
1888
Brooklyn, New York
G:
ca. 1907
New York
D:
29 Maj 1927
Brooklyn, New York
Charles Riedell
1889-1889
Charles Riedell
F:
1889
New York
D:
1889
New York
Elsie Riedell
1890-1890
Elsie Riedell
F:
7 aug. 1890
New York
D:
15 sep. 1890
New York
Arnold Wilhelm Oscar Riedell
1891-1917
Arnold Wilhelm Oscar Riedell
F:
31 dec. 1891
New York
D:
5 apr. 1917
Brooklyn, New York
Wilhelm Georg Riedell
1894-1902
Wilhelm Georg Riedell
F:
24 sep. 1894
New York
D:
1902
New York
Arnold Ludwig Riedell
1846-1922
Arnold Ludwig Riedell
F:
4 apr. 1846
Bredstedt
D:
6 apr. 1922
New York (Brooklyn)
Sabina Friederikke Burger
1850-1923
Sabina Friederikke Burger
F:
11 mar. 1850
Fuerth i Bayern
G:
5 Okt 1871
New York
D:
10 dec. 1923
New York (Brooklyn)
William Frederick Riedell
1904-1952
William Frederick Riedell
F:
22 feb. 1904
New York
D:
29 nov. 1952
Washington
William Henry Riedell
1875-1958
William Henry Riedell
F:
18 jul. 1875
New York
D:
10 dec. 1958
New York
Alicia Fleming Bulcroft
1878-1964
Alicia Fleming Bulcroft
F:
1878
New York
G:
19 jan. 1901
New York
D:
1 nov. 1964
New York
Charles Martin Riedell
1877-1944
Charles Martin Riedell
F:
25 Maj 1877
New York
D:
feb. 1944
Jersey City, New Jersey, USA
Sarah Charlotte Kramer
John Andrew Riedell
1879-1964
John Andrew Riedell
F:
26 dec. 1879
New York
D:
Okt 1964
Pinales, Florida
Millicent Concordia Dorn
1886-
Millicent Concordia Dorn
F:
15 okt. 1886
New York
G:
26 jul. 1911
New York
Louise Krause
Wilhelm Georg Sophus Riedell
1849-1904
Wilhelm Georg Sophus Riedell
F:
19 jul. 1849
Bredstedt
D:
31 Maj 1904
New York
Anna Boyens
-ca. 1885
Anna Boyens
G:
7 Okt 1874
New York
D:
ca. 1885
New York
Lizzie Gettler
1862-
Lizzie Gettler
F:
1 maj 1862
Pennsylvania
Pauline Catherina Riedell
1852-1855
Pauline Catherina Riedell
F:
13 mar. 1852
Bredstedt
D:
25 jun. 1855
Bredstedt
Andrea Riedell
1879-
Andrea Riedell
F:
Okt 1879
New York
John William Riedell
1881-1953
John William Riedell
F:
21 sep. 1881
New York
D:
10 nov. 1953
Mineola, New York
Anna B. Calhoun
1880-1950
Anna B. Calhoun
F:
1880
D:
22 jun. 1950
Nassau, New York
Eleonora Andrea Theodora Riedell
1884-1918
Eleonora Andrea Theodora Riedell
F:
17 aug. 1884
New York
D:
8 apr. 1918
New York
Andrew Johan Peter Riedell
1885-1885
Andrew Johan Peter Riedell
F:
1885
New York
D:
1885
New York
Paul Riedell
1886-1886
Paul Riedell
F:
1886
New York
D:
1886
New York
Andrew Riedell
1888-1888
Andrew Riedell
F:
1887/88
New York
D:
1888
New York
Elisabeth Riedell
1889-
Elisabeth Riedell
F:
1889
New York
Carl Riedell
1890-1890
Carl Riedell
F:
1890
New York
D:
1890
New York
Andrew William Riedell
1893-1959
Andrew William Riedell
F:
7 apr. 1893
New York
D:
18 jan. 1959
Mineola, New York
Mabel Magdalene Weber
Albert Riedell
1899-1950
Albert Riedell
F:
20 Maj 1899
New York
D:
20 jun. 1950
Nassau, New York
Irene M. Watt
1901-1988
Irene M. Watt
F:
24 jul. 1901
New York
G:
19 apr. 1930
New York
D:
18 jul. 1988
Tampa, Florida
Andreas Johan Peder Riedell
1855-1928
Andreas Johan Peder Riedell
F:
6 nov. 1855
Bredstedt
D:
4 jul. 1928
New York (Brooklyn)
Johanne Auguste Frederikke Weste
1853-1928
Johanne Auguste Frederikke Weste
F:
23 Maj 1853
Husum i Tyskland
G:
17 Okt 1878
New York
D:
9 feb. 1928
New York
Andrea Marie Lorenzen
1813-1887
Andrea Marie Lorenzen
F:
17 okt. 1813
Gram
D:
30 okt. 1887
Bredstedt
Carl Christian Riedell
1797-1862
Carl Christian Riedell
F:
4 apr. 1797
Skanderborg
G:
2 jun. 1833
Bredstedt
D:
2 dec. 1862
Bredstedt
Anne Elisabeth Heitmann
1871-1877
Anne Elisabeth Heitmann
F:
13 maj 1871
Kolstrup
D:
12 nov. 1877
Kolstrup
Daniel Kynnemann Heitmann
1873-ca. 1888
Daniel Kynnemann Heitmann
F:
11 feb. 1873
Kolstrup
D:
ca. 1888
søs; druknet
Johan Henrik Heitmann
1875-1914
Johan Henrik Heitmann
F:
18 jan. 1875
Kolstrup
D:
SENEST 1914
Harald Petersen Heitmann
1876-ca. 1933
Harald Petersen Heitmann
F:
27 dec. 1876
Kolstrup
D:
ca. 1933
Argentina
Anna Marie Elisabeth Heitmann
1878-1918
Anna Marie Elisabeth Heitmann
F:
28 mar. 1878
Kolstrup
D:
7 mar. 1918
Aabenraa
Valdemar Heitmann
1881-
Valdemar Heitmann
F:
17 mar. 1881
Kolstrup
Christine Charlotte Heitmann
1882-ca. 1940
Christine Charlotte Heitmann
F:
4 aug. 1882
Kolstrup
D:
ca. 1940
Flensborg
Andreas Lorentzen Heitmann
1883-
Andreas Lorentzen Heitmann
F:
30 dec. 1883
Kolstrup
Harald Hendrik Madsen
1920-2005
Harald Hendrik Madsen
F:
24 jul. 1920
Rise s. (Rise Hjarup)
D:
8 feb. 2005
Aabenraa
Bothilde Mihsner
1915-1985
Bothilde Mihsner
F:
23 aug. 1915
Aabenraa
G:
12 jun. 1943
Aabenraa
D:
1985
Aabenraa
Guri Hansen
1921-2009
Guri Hansen
F:
8 nov. 1921
Hellevad
G:
23 nov. 1947
Hellevad
D:
18 apr. 2009
Tinglev (plejehjemmet)
Laue Gellert Madsen
1921-2005
Laue Gellert Madsen
F:
18 aug. 1921
Rise s. (Rise Hjarup)
D:
14 feb. 2005
Aabenraa
Anne Marie Klintø Bill
1921-1994
Anne Marie Klintø Bill
F:
4 jun. 1921
Rise s. (Rise Hjarup)
G:
5 feb. 1943
Rise
D:
4 sep. 1994
Rise s. (Rise Hjarup)
Marie Magdalene Madsen
1924-1999
Marie Magdalene Madsen
F:
18 sep. 1924
Rise s. (Rise Hjarup)
D:
11 Maj 1999
Ensted s. (Stubbæk)
Hans Jørgen Brink
1921-
Hans Jørgen Brink
F:
28 aug. 1921
Ø. Løgum s. (Rugbjerg)
G:
29 aug. 1942
Aabenraa
Julius Johan Andreas Nissen
-ca. 2002
Julius Johan Andreas Nissen
G:
ca. 1949
Fjerritslev
D:
ca. 2002
Cathrine Christense Kynnemann Heitmann
1885-1969
Cathrine Christense Kynnemann Heitmann
F:
4 dec. 1885
Kolstrup
D:
6 jul. 1969
Rise s. (Rødekro)
Laurids Madsen
1876-1966
Laurids Madsen
F:
26 aug. 1876
Rise s. (Lunderup)
G:
16 nov. 1917
Aabenraa
D:
1 jan. 1966
Rise s. (Rødekro)
Rudolph Heitmann
1887-1917
Rudolph Heitmann
F:
2 okt. 1887
Kolstrup
D:
1917
Nordsøen; druknet
Henrik Knud Heitmann
1888-1914
Henrik Knud Heitmann
F:
18 okt. 1888
Kolstrup
D:
TIDLIGST 1914
Daniel Kynnemann Heitmann
1891-1898
Daniel Kynnemann Heitmann
F:
21 jun. 1891
Kolstrup
D:
21 jan. 1898
Kolstrup
Christine Marie Lorentzen
1849-1924
Christine Marie Lorentzen
F:
22 sep. 1849
Gram
D:
11 feb. 1924
Aabenraa
Daniel Kynnemann Heitmann
1828-1914
Daniel Kynnemann Heitmann
F:
1828
København
G:
22 apr. 1871
Gram
D:
20 jan. 1914
Aabenraa
Svend Levinsen Ewald
1902-1982
Svend Levinsen Ewald
F:
29 maj 1902
Linå s. (Sejs)
D:
1982
Charlottenlund
Gunhild Hermans
1909-1942
Gunhild Hermans
F:
23 feb. 1909
D:
29 nov. 1942
Frankrig
Esther Agnete Andersen
-ca. 1990
Esther Agnete Andersen
G:
17 sep. 1948
Frederiksberg
D:
ca. 1990
Vif Levinsen Ewald
1904-1975
Vif Levinsen Ewald
F:
7 jul. 1904
Ø. Bølle s. (Ålestrup)
D:
22 dec. 1975
Frederiksberg
Bent Levinsen Ewald
1908-1971
Bent Levinsen Ewald
F:
19 jun. 1908
Præstø
D:
23 Okt 1971
København (Frihavns s.)
Kirsten Vibeke Alfelt
1913-2006
Kirsten Vibeke Alfelt
F:
17 mar. 1913
København (Rigshosp.)
G:
26 maj 1933
København
D:
20 aug. 2006
København (Skt. Pauls s. (plejehjem))
Elise Levinsen
1876-1965
Elise Levinsen
F:
3 apr. 1876
Mern
D:
9 aug. 1965
Frederiksberg
Alfred Theodor Ewald
1874-1923
Alfred Theodor Ewald
F:
19 jul. 1874
Hillerød (Frederiksborg Slotssogn)
G:
3 jul. 1900
Gørlev
D:
29 jun. 1923
Nykøbing S. (amtssygehuset)
Jon Henrik Levinsen
1909-1965
Jon Henrik Levinsen
F:
22 nov. 1909
København
D:
12 maj 1965
Grønholt
Ingeborg Willer Nielsen
1912-1966
Ingeborg Willer Nielsen
F:
8 mar. 1912
Stokkemarke
G:
18 apr. 1935
Stokkemarke
D:
16 okt. 1966
Grønholt
Anna Kirstine Levinsen
1882-1910
Anna Kirstine Levinsen
F:
7 apr. 1882
Sønderup
D:
TIDLIGST 1910
Kaj Michael Immanuel Levinsen
1910-1980
Kaj Michael Immanuel Levinsen
F:
31 aug. 1910
Hellerup
D:
28 apr. 1980
Charlottenlund
Gerda Ruth Højer
1910-1984
Gerda Ruth Højer
F:
27 nov. 1910
Hellerup
D:
27 jul. 1984
København
Vagn Erik Levinsen
1913-1983
Vagn Erik Levinsen
F:
1 aug. 1913
Hellerup
D:
1 Maj 1983
Blovstrød s. (Kettinge)
Edna Pickering
Ellen Helene Grunth
1917-
Ellen Helene Grunth
F:
9 jul. 1917
Gentofte
Grethe Marie Levinsen
Niels Maarbjerg
1925-2002
Niels Maarbjerg
F:
7 aug. 1925
Gentofte
D:
22 maj 2002
Sandkås på Bornholm
Johan Henrik Levinsen
1885-1965
Johan Henrik Levinsen
F:
18 jan. 1885
Sønderup
D:
16 aug. 1965
Rungsted (hvilehjemmet Caritas)
Anna Dorthea Johansen
1882-1931
Anna Dorthea Johansen
F:
21 aug. 1882
Århus
G:
26 okt. 1908
Gørlev
D:
30 dec. 1931
Gentofte s. (Hellerup)
Selma Davidsen
1881-1964
Selma Davidsen
F:
2 aug. 1881
D:
1 apr. 1964
Rungsted (hvilehjemmet Caritas)
Ruth Levinsen
1922-2005
Ruth Levinsen
F:
12 apr. 1922
København
D:
29 okt. 2005
Frederiksberg
Niels Zeuthen
1922-2004
Niels Zeuthen
F:
28 jan. 1922
Silkeborg
G:
3 nov. 1945
Vejle
D:
23 mar. 2004
Silkeborg
Carsten Immanuel Levinsen
1886-1989
Carsten Immanuel Levinsen
F:
17 nov. 1886
Sønderup
D:
21 jul. 1989
Silkeborg
Anni Oline Kirstine Larsen
1894-1972
Anni Oline Kirstine Larsen
F:
17 jan. 1894
Magleby s. (Busemarke) på Møn
G:
19 okt. 1920
Asminderød
D:
9 nov. 1972
Silkeborg
Theodor Wilhelm Levinsen
1887-1957
Theodor Wilhelm Levinsen
F:
28 nov. 1887
Sønderup
D:
10 feb. 1957
Allerød
Olga Astrid Andersen
1892-1981
Olga Astrid Andersen
F:
6 jun. 1892
Tranebjerg på Samsø
D:
6 aug. 1981
Gentofte
Mette Marie Lorentzen
1851-1936
Mette Marie Lorentzen
F:
25 feb. 1851
Gram
D:
15 jun. 1936
Frederiksberg
Henrik Immanuel Levinsen
1848-1923
Henrik Immanuel Levinsen
F:
16 feb. 1848
København
G:
26 jun. 1875
Gram
D:
20 jan. 1923
Frederiksberg
Axel Christian Christensen
1878-1919
Axel Christian Christensen
F:
23 mar. 1878
Atlantic, Iowa, USA
D:
25 nov. 1919
Douglas County, Nebraska, USA
Henrik Valdemar (Henry Wilhelm) Christensen
1879-1917
Henrik Valdemar (Henry Wilhelm) Christensen
F:
okt. 1879
Atlantic, Iowa, USA
D:
TIDLIGST 1917
Ada Franc
ca. 1884-
Ada Franc
F:
ca. 1884
G:
6 jun. 1902
Omaha, Nebraska, USA
Rose M. Mason
ca. 1888-
Rose M. Mason
F:
ca. 1888
Esther (Asta) Christine Christensen
1881-1931
Esther (Asta) Christine Christensen
F:
2 okt. 1881
Atlantic, Iowa, USA
D:
29 sep. 1931
Omaha, Nebraska, USA
Herbert Samuel Tyler
1884-1938
Herbert Samuel Tyler
F:
7 sep. 1884
New Holland, Ohio, USA
G:
6 okt. 1906
D:
29 sep. 1938
Omaha, Nebraska, USA
Andrea Christine Lorentzen
1854-1900
Andrea Christine Lorentzen
F:
16 aug. 1854
Gram
D:
14 sep. 1900
Hastings, Nebraska, USA
Christian (Chris) Mathias Christensen
1853-1914
Christian (Chris) Mathias Christensen
F:
29 apr. 1853
Dedsbøl
G:
1877
USA
D:
1 Okt 1914
Hastings, Nebraska, USA
Andreas (Andy) Lorentzen
1856-1914
Andreas (Andy) Lorentzen
F:
26 jul. 1856
Gram
D:
21 okt. 1914
Upland i Nebraska; ugift
Anna Christense Lorentzen
1859-1900
Anna Christense Lorentzen
F:
11 jun. 1859
Gram
D:
6 nov. 1900
Flensborg (diakonissestiftelsen); ugift
Kaj Lund
Gerd Kofoed Nielsen
Johannes Henrik Johansen Lund
1894-1979
Johannes Henrik Johansen Lund
F:
23 jan. 1894
Gl. Haderslev s. (Renden)
D:
29 jul. 1979
Frederiksberg
Anne Dorthea Nissen
1894-1979
Anne Dorthea Nissen
F:
28 nov. 1894
Moltrup s. (Bramdrup)
G:
23 jun. 1923
Helsingør (Skt. Olai)
D:
21 jul. 1979
Frederiksberg
Ellen Marie Anne Kirstine Lund
1895-1972
Ellen Marie Anne Kirstine Lund
F:
10 okt. 1895
Gl. Haderslev s. (Renden)
D:
31 dec. 1972
Frederiksberg (Lindevang s.)
Charlotte Anne Marie Lund
1897-1980
Charlotte Anne Marie Lund
F:
27 apr. 1897
Gl. Haderslev
D:
1 feb. 1980
Helsingør
Anne Kristine Lund
1898-1984
Anne Kristine Lund
F:
23 nov. 1898
Gl. Haderslev
D:
17 sep. 1984
Frederiksberg
Johannes Johansen Lund
Ingerlise Skov
Kirsten Katrine Lorenzen Lund
Uffe Schear Mikkelsen
Johannes Mikkelsen Lund
1900-1983
Johannes Mikkelsen Lund
F:
21 nov. 1900
Haderslev
D:
3 jan. 1983
Haderslev (sygehuset)
Maja Marie Nielsen
1903-1997
Maja Marie Nielsen
F:
8 sep. 1903
Tjørnemarke (Møn)
G:
21 nov. 1939
Hellerup
D:
1 aug. 1997
Haderslev (plejehjem)
Marie Magdalene Lund
1902-1988
Marie Magdalene Lund
F:
5 jan. 1902
Haderslev
D:
6 apr. 1988
Haderslev
Peter Andreas Lund
1903-1903
Peter Andreas Lund
F:
8 jan. 1903
Haderslev
D:
1 feb. 1903
Haderslev
Poul Lund
1904-1904
Poul Lund
F:
14 mar. 1904
Haderslev
D:
24 okt. 1904
Haderslev
Poula Lydia Lund
1905-1982
Poula Lydia Lund
F:
12 sep. 1905
Haderslev
D:
20 jul. 1982
Frederiksberg
William Friis
1902-1993
William Friis
F:
4 feb. 1902
Hellerup
D:
9 feb. 1993
Frederiksberg (Flintholm s.)
Søren Lund
Marianne Øland Rasmussen
Claus Henrik Lund
Carolyn Elise Dole
Kai Lund
1908-1977
Kai Lund
F:
26 feb. 1908
Haderslev
D:
4 nov. 1977
Snekkersten
Else Hansen
1919-2011
Else Hansen
F:
30 dec. 1919
Gilleleje
G:
7 sep. 1945
Virum
D:
1 dec. 2011
Hillerød (sygeh.)
Dødfødt søn
1910-1910
Dødfødt søn
F:
28 jun. 1910
Haderslev
D:
28 jun. 1910
Haderslev
Johanne Cathrine Lorentzen
1864-1950
Johanne Cathrine Lorentzen
F:
15 nov. 1864
Gram
D:
5 okt. 1950
Frederiksberg
Johannes Johansen Lund
1863-1947
Johannes Johansen Lund
F:
10 jul. 1863
Hygum s. (Harreby)
G:
14 apr. 1893
Gram
D:
19 nov. 1947
Snekkersten
Johan Henrik Lorenzen
1816-1901
Johan Henrik Lorenzen
F:
2 feb. 1816
Gram
D:
21 maj 1901
Gram
Anne Kirstine Andersdatter
1821-1892
Anne Kirstine Andersdatter
F:
18 nov. 1821
Døstrup s. (Lovrup)
G:
18 nov. 1848
Gram
D:
2 jul. 1892
Gram (sygehuset)
Christine Marie Bjørn
1775-1852
Christine Marie Bjørn
F:
4 nov. 1775
Astrupgård
D:
3 apr. 1852
Gram
Andreas Lorenzen
1765-1816
Andreas Lorenzen
F:
2 jun. 1765
G:
8 feb. 1800
Burkal
D:
20 mar. 1816
Gram
Peter Christian Bjørn
ca. 1780-1824
Peter Christian Bjørn
F:
ca. 1779/80
D:
15 jun. 1824
Dorothea Annine Henriette Gottlieb
1836-1918
Dorothea Annine Henriette Gottlieb
F:
16 nov. 1836
København
D:
25 mar. 1918
Helsingør
Johan Carl Jutting
-1883
Johan Carl Jutting
G:
10 sep. 1868
D:
2 mar. 1883
Helsingør
Iwan Stanislaus Gottlieb
1870-1917
Iwan Stanislaus Gottlieb
F:
20 feb. 1870
Rusland
D:
1917
Tashkent
Maria (Manja) Wilhelmine Gottlieb
1873-1965
Maria (Manja) Wilhelmine Gottlieb
F:
23 mar. 1873
Bialystok, Polen
D:
1965
Taubenberg, Polen
Johan Jacob Eysymentt
1865-1927
Johan Jacob Eysymentt
F:
1865
G:
4 aug. 1896
Tallin, Estland
D:
1927
Eugen Victor Gottlieb
1874-
Eugen Victor Gottlieb
F:
2 maj 1874
Angelika Anjuta Gottlieb
1876-
Angelika Anjuta Gottlieb
F:
14 okt. 1876
Rusland
D:
Skt. Petersborg, Rusland
Gotthard Schreiber
Torbjørn Carl Gottlieb
1912-1957
Torbjørn Carl Gottlieb
F:
16 jun. 1912
Riga
D:
21 aug. 1957
Saltsjöbaden, Sverige
Birger Axel Carl Gottlieb
1913-1983
Birger Axel Carl Gottlieb
F:
4 aug. 1913
Kristberg s. (Hälla)
D:
3 apr. 1983
Raus
Carl Vincent Gottlieb
1879-1936
Carl Vincent Gottlieb
F:
9 sep. 1879
Rusland
D:
8 aug. 1936
Stocksund, Sverige
Martha Margrethe Tingberg
1880-1973
Martha Margrethe Tingberg
F:
9 maj 1880
Göteborg
G:
28 maj 1910
Göteborg
D:
6 okt. 1973
Skarpnäck, Sverige
Valdemar Gottlieb
1885-1938
Valdemar Gottlieb
F:
1885
D:
1938
Leningrad
Maria Schreiber
1879-
Maria Schreiber
F:
1879
Skt. Petersborg
Anton Gottlieb
1888-
Anton Gottlieb
F:
20 maj 1888
Tallin, Estland
Berta Schreiber
1881-1941
Berta Schreiber
F:
1881
D:
1941
Hans Vincenz Gottlieb
1838-1914
Hans Vincenz Gottlieb
F:
17 maj 1838
Nyborg
D:
1914
Malmø
Julie Krajenska
1850-1907
Julie Krajenska
F:
1850
Polen
G:
2 sep. 1867
D:
1907
Ludvig Vilhelm Gottlieb
1840-1861
Ludvig Vilhelm Gottlieb
F:
5 feb. 1840
København
D:
sep. 1861
Nordsøen (gik ned med et skib)
Charlotte Vilhelmine Mathilde Moltke
1865-1939
Charlotte Vilhelmine Mathilde Moltke
F:
2 aug. 1865
København
D:
1 jan. 1939
København
Carl Johan Otto Moltke
1866-1948
Carl Johan Otto Moltke
F:
25 sep. 1866
København
D:
1948
San Francisco, USA
Otto Knud Axel Johan Moltke
1897-1952
Otto Knud Axel Johan Moltke
F:
10 jul. 1897
København
D:
13 sep. 1952
Snekkersten
Jessie Maud Carøe
1901-1978
Jessie Maud Carøe
F:
1901
D:
1978
Otto August Heinrich Moltke
1868-1922
Otto August Heinrich Moltke
F:
3 jun. 1868
København (Garnisons s.)
D:
22 jul. 1922
Elisabeth Marie Hansen
1876-1941
Elisabeth Marie Hansen
F:
31 maj 1876
Glostrup
G:
24 aug. 1895
København
D:
1941
Louis Helmuth Otto Moltke
1871-1871
Louis Helmuth Otto Moltke
F:
12 jul. 1871
København (Garnisons s.)
D:
16 dec. 1871
København (Garnisons s.)
Fritze Marie Louise Moltke
1873-1937
Fritze Marie Louise Moltke
F:
29 jan. 1873
København (Garnisons s.)
D:
1 aug. 1937
København (Helligånds s.)
Ib Helmuth Schmedes
1912-1993
Ib Helmuth Schmedes
F:
3 jun. 1912
København
D:
5 apr. 1993
Provence
Lizzy Thrane
Lizzy Thrane
G:
3 maj 1939
Birgit Eva Andersen
1925-1984
Birgit Eva Andersen
F:
14 okt. 1925
Dalum
G:
1 maj 1943
Frederiksberg
D:
5 jun. 1984
København
Lise Nyborg
1920-1993
Lise Nyborg
F:
16 sep. 1920
København
G:
9 apr. 1958
København
D:
16 dec. 1993
Marseilles, Frankrig
Augusta Moltke
1875-1958
Augusta Moltke
F:
8 maj 1875
København (Garnisons s.)
D:
16 okt. 1958
København (Vor Frelsers s.)
Gottfred Schmedes
1873-1951
Gottfred Schmedes
F:
14 jun. 1873
Gentofte
G:
5 nov. 1910
København
D:
13 jun. 1951
København (Vor Frue s.)
Louise Augusta Gottlieb
1842-1875
Louise Augusta Gottlieb
F:
4 jan. 1842
Nyborg
D:
20 maj 1875
København
Otto Heinrich Theodor Albert Frederik August Moltke
1827-1897
Otto Heinrich Theodor Albert Frederik August Moltke
F:
9 nov. 1827
G:
16 maj 1863
D:
20 sep. 1897
Udøbt søn
1843-1843
Udøbt søn
F:
9 sep. 1843
København
D:
21 okt. 1843
København
Emil Alexis Gottlieb
1845-1877
Emil Alexis Gottlieb
F:
31 jan. 1845
København
D:
4 nov. 1877
Rønne
Angelisa Gottlieb
1846-1933
Angelisa Gottlieb
F:
27 nov. 1846
København
D:
22 nov. 1933
Linköping, Sverige
Karl Lentzner
-1905
Karl Lentzner
G:
1 maj 1890
Helsingør
D:
1905
Augusta Elisabeth Gottlieb
1880-1965
Augusta Elisabeth Gottlieb
F:
19 maj 1880
Kristberg s. (Hälla)
D:
12 jan. 1965
Örgryte
Carl Frederik Jakob Forsell
1877-1968
Carl Frederik Jakob Forsell
F:
1877
D:
1968
Ester Vilhelmine Angelica Gottlieb
1881-1971
Ester Vilhelmine Angelica Gottlieb
F:
31 aug. 1881
Kristberg s. (Hälla)
D:
5 feb. 1971
Danderyd
Carl Gustav Forsell
1876-1952
Carl Gustav Forsell
F:
1876
D:
1952
Karen Franzisca Gottlieb
1909-1992
Karen Franzisca Gottlieb
F:
27 nov. 1909
Jönköping
D:
8 maj 1992
Carl Harald Jentzen
1902-1984
Carl Harald Jentzen
F:
17 sep. 1902
V. Husby, Sverige
D:
8 okt. 1984
Stockholm
Carl Johan Torsten Emil Gottlieb
1884-1978
Carl Johan Torsten Emil Gottlieb
F:
26 jan. 1884
Kristberg s. (Hälla)
D:
1978
Stockholm
Anne Charlotte Crone
1885-1971
Anne Charlotte Crone
F:
26 jul. 1885
G:
17 okt. 1908
København
D:
15 jan. 1971
Johan Gottlieb
1849-1913
Johan Gottlieb
F:
5 jan. 1849
København
D:
28 sep. 1913
Kristberg s. (Hälla), Sverige
Frederikke Elisabeth Bergstedt
1855-1948
Frederikke Elisabeth Bergstedt
F:
5 feb. 1855
Stockholm
G:
18 jun. 1879
København (Holmens s.)
D:
13 nov. 1948
Stockholm
Jensine Vilhelmine Erike Holgine Bjørn
1815-1892
Jensine Vilhelmine Erike Holgine Bjørn
F:
29 mar. 1815
Odense
D:
25 apr. 1892
København (Holmens s.)
Johan Ludvig Gottlieb
1809-1886
Johan Ludvig Gottlieb
F:
11 aug. 1809
København (Holmens s.)
G:
23 sep. 1835
Nyborg
D:
18 nov. 1886
København (Holmens s.)
Hans Outzen Bjørn
1777-1843
Hans Outzen Bjørn
F:
14 dec. 1777
D:
15 maj 1843
Søllerød s. (Frydenlund)
Karen Dorthe Henriette von Westen
1778-1850
Karen Dorthe Henriette von Westen
F:
1778
G:
13 jan. 1814
D:
1850
Johannes Nicolai Bjørn
1751-1786
Johannes Nicolai Bjørn
F:
1751
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1786
Brøns s. (Astrupgård)
Anne Marie Schmidt
1752-1827
Anne Marie Schmidt
F:
9 jul. 1752
G:
11 sep. 1770
D:
24 apr. 1827
Mette Kirstine Stæhr
1786-1807
Mette Kirstine Stæhr
F:
1786
D:
25 jun. 1807
Tårnby s. (Kastrup)
Agnethe Stæhr
1789-1841
Agnethe Stæhr
F:
1789
D:
20 nov. 1841
København
Anne Christine Bjørn
1753-1826
Anne Christine Bjørn
F:
1753
Brøns s. (Astrupgård)
D:
24 okt. 1826
København
Jørgen Stæhr
1747-1807
Jørgen Stæhr
F:
1747
G:
1784
D:
17 maj 1807
Christine Regine Bjørn
ca. 1789-
Christine Regine Bjørn
F:
ca. 1789
Guineakysten
Wilhelmine Bjørn
ca. 1791-
Wilhelmine Bjørn
F:
ca. 1791
Guineakysten
Andreas Riggelsen Bjørn
1755-1821
Andreas Riggelsen Bjørn
F:
4 jan. 1755
Brøns s. (Astrupgård)
D:
19 maj 1821
København
Birgitte Marie Elsabeth von Stell
1769-1792
Birgitte Marie Elsabeth von Stell
F:
2 nov. 1769
København
G:
28 feb. 1788
København
D:
23 sep. 1792
Guineakysten
Marie Hanne Christine Bjørn
1800-1820
Marie Hanne Christine Bjørn
F:
19 maj 1800
København
D:
11 jun. 1820
Josephine Emilie Bjørn
1807-1888
Josephine Emilie Bjørn
F:
18 okt. 1807
København
D:
6 jan. 1888
København
Christian August Ferdinand Aschenfeldt
1804-1829
Christian August Ferdinand Aschenfeldt
F:
17 nov. 1804
Kiel
G:
12 dec. 1829
København
D:
19 dec. 1829
København
Marie Helene Christine Rudolph
1778-1847
Marie Helene Christine Rudolph
F:
1778
D:
1847
København
Else Marie Bjørn
1758-1773
Else Marie Bjørn
F:
28 aug. 1758
Brøns s. (Astrupgård)
D:
2 jun. 1773
Brøns s. (Astrupgård)
Mette Kirstine Nielsdatter
1725-1812
Mette Kirstine Nielsdatter
F:
1725
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1812
Brøns s. (Astrupgård)
Peder Bjørn
1700-1758
Peder Bjørn
F:
1 maj 1700
Vodder
G:
12 aug. 1746
D:
1758
Brøns s. (Astrupgård)
Hans Cramer Luffe
1749-1789
Hans Cramer Luffe
F:
1749
D:
1789
Sønnich Møller
1782-1818
Sønnich Møller
F:
20 nov. 1782
Brede
D:
senest 1818
Hanne Cathrine Luffe
1752-
Hanne Cathrine Luffe
F:
1752
Peder Nicolai Andresen
1744-1816
Peder Nicolai Andresen
F:
29 mar. 1744
Ballum s. (Østerende)
G:
27 nov. 1781
D:
2 dec. 1816
Ballum s. (Vesterende)
Johanne Warming
1791-1791
Johanne Warming
F:
25 sep. 1791
D:
1791
Mette Marie Luffe
1756-1801
Mette Marie Luffe
F:
27 feb. 1756
D:
1801
Benned Lauridsen Warming
-1822
Benned Lauridsen Warming
D:
1822
Dødfødt søn
1836-1836
Dødfødt søn
F:
12 maj 1836
D:
12 maj 1836
Christian Luffe
1795-1875
Christian Luffe
F:
25 okt. 1795
Rejsby
D:
9 jun. 1875
Karen Adsersdatter
1797-1875
Karen Adsersdatter
F:
12 maj 1797
G:
26 maj 1835
D:
2 feb. 1875
Anders Luffe
1797-1872
Anders Luffe
F:
30 nov. 1797
D:
25 jun. 1872
Johanne Luffe
1802-
Johanne Luffe
F:
10 aug. 1802
Johannes Luffe
1758-1839
Johannes Luffe
F:
17 mar. 1758
Brøns
D:
26 feb. 1839
Rejsby
Botilla Andersdatter Schack
1765-1808
Botilla Andersdatter Schack
F:
8 jul. 1765
Brøns
G:
3 mar. 1791
Brøns
D:
29 dec. 1808
Johanne Cathrine Andreasdatter
1785-1860
Johanne Cathrine Andreasdatter
F:
31 jul. 1785
G:
27 maj 1809
D:
28 dec. 1860
Niels Cramer Luffe
1761-før 1772
Niels Cramer Luffe
F:
30 jan. 1761
D:
før 1772
Kirsten Møller
1785-1785
Kirsten Møller
F:
14 maj 1785
Ballum s. (Østerende)
D:
26 jul. 1785
Ballum s. (Østerende)
Christiane Luffe
1763-1789
Christiane Luffe
F:
19 mar. 1763
D:
9 jun. 1789
Peder Tychsen Møller
1760-1790
Peder Tychsen Møller
F:
9 aug. 1760
Ballum s. (Østerende)
G:
4 feb. 1785
Ballum
D:
9 jul. 1790
Ballum s. (Østerende)
Nicolai Luffe
1766-1801
Nicolai Luffe
F:
14 jan. 1766
D:
1801
Brøns s. (Søndernæs)
Hanne Nielsdatter
1727-
Hanne Nielsdatter
F:
1727
Christian Luffe
1724-1766
Christian Luffe
F:
1724
G:
6 jun. 1749
D:
1766
Christian Pedersen Møller
Christian Pedersen Møller
G:
25 apr. 1782
Niels Hansen Kramer
1694-1763
Niels Hansen Kramer
F:
1694
Døstrup s. (Drengsted)
D:
1763
Brøns s. (Astrupgård)
Marie Andersdatter
1686-1758
Marie Andersdatter
F:
1686
Brøns s. (Astrupgård)
G:
23 nov. 1724
Brøns
D:
1758
Brøns s. (Astrupgård)
Lorentz Hansen Kramer
1698-1777
Lorentz Hansen Kramer
F:
1698
Døstrup s. (Drengsted)
D:
13 feb. 1777
Døstrup s. (Drengsted)
Kirsten Pedersdatter Mærsk
ca. 1706-1763
Kirsten Pedersdatter Mærsk
F:
ca. 1706
fmtl. Mjolden s. (Højbjerg)
G:
1725
D:
1763
Døstrup s. (Drengsted)
Hans Hansen Kramer
1660-
Hans Hansen Kramer
F:
o. 1650/60
fmtl. Mjolden
Kirsten Christensdatter
ca. 1665-
Kirsten Christensdatter
F:
ca. 1665
Døstrup s. (Drengsted)
Mads Hansen
1730-1779
Mads Hansen
F:
o. 1725/30
Mjolden
D:
1779
Mjolden
Hans Madsen
1696-
Hans Madsen
F:
o. 1694/96
fmtl. Mjolden
Catharina Geltzer
-1735
Catharina Geltzer
D:
o. 1735
Mjolden
Hanne Marie Johannesen
ca. 1776-
Hanne Marie Johannesen
F:
ca. 1776
Mjolden
Tyge Truelsen Mortensen
ca. 1779-1830
Tyge Truelsen Mortensen
F:
ca. 1778/79
fmtl. Mjolden
D:
25 sep. 1830
Mjolden
Niels Ocksen Johannesen
1777-1823
Niels Ocksen Johannesen
F:
22 feb. 1777
Mjolden
D:
21 aug. 1823
Døstrup s. (Drengsted)
Mette Marie Andersdatter
ca. 1781-1851
Mette Marie Andersdatter
F:
ca. 1781
Mjolden
G:
1803
Mjolden
D:
14 feb. 1851
Døstrup s.
Hans Madsen Johannesen
ca. 1781-1805
Hans Madsen Johannesen
F:
ca. 1781
Mjolden
D:
senest 1805
Karen Johannesdatter
ca. 1787-
Karen Johannesdatter
F:
ca. 1787
Mjolden
Johannes Gottfred Hansen
ca. 1737-
Johannes Gottfred Hansen
F:
ca. 1737
fmtl. Mjolden
Maren Nielsdatter
ca. 1754-1803
Maren Nielsdatter
F:
ca. 1754
fmtl. Mjolden s. (Højbjerg)
G:
o. 1771/72
D:
CA 1801/03
Laust Carlsen
ca. 1785-
Laust Carlsen
F:
ca. 1785
Mjolden s. (Forballum)
Hanne Marie Carlsdatter
ca. 1786-1828
Hanne Marie Carlsdatter
F:
ca. 1786
Mjolden s. (Forballum)
D:
24 aug. 1828
Mjolden s. (Forballum)
Kirsten Carlsdatter
ca. 1790-
Kirsten Carlsdatter
F:
ca. 1790
Mjolden s. (Forballum)
Hans Peter Hansen
1830-
Hans Peter Hansen
F:
18 nov. 1830
Randerup s. (Lunde)
Karen Andresen
Carl Hansen
1832-
Carl Hansen
F:
26 sep. 1832
Randerup s. (Lunde)
Karen Jensdatter
ca. 1831-
Karen Jensdatter
F:
ca. 1831
Andreas Hansen
1835-
Andreas Hansen
F:
12 dec. 1835
Randerup s. (Randerup Præstegård)
Anna Cathrine Lindholm
1820-1873
Anna Cathrine Lindholm
F:
21 feb. 1820
G:
1 nov. 1859
Ballum
D:
5 mar. 1873
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anne Marie Carlsdatter
ca. 1793-1874
Anne Marie Carlsdatter
F:
ca. 1793
Mjolden s. (Forballum)
D:
8 apr. 1874
Brede s. (Apterp)
Hans Pedersen Ulv
1801-1836
Hans Pedersen Ulv
F:
1801
Mjolden
G:
27 maj 1830
Randerup
D:
13 jun. 1836
Brede s. (Apterp)
Hans Peter Pedersen
1852-
Hans Peter Pedersen
F:
5 dec. 1852
Ane Margrethe Pedersen
1855-
Ane Margrethe Pedersen
F:
25 sep. 1855
Hans Madsen Petersen
Ane Marie Petersen
1925-2014
Ane Marie Petersen
F:
17 jan. 1925
D:
jun. 2014
NN Bastian
Niels Larsen Petersen
1928-2021
Niels Larsen Petersen
F:
19 dec. 1928
Rejsby s. (Kærbølling)
D:
30 okt. 2021
Sofie Nederby
Sofie Nederby
G:
26 jul. 1958
Chresten (Christen) Nicolaisen Petersen
1886-1968
Chresten (Christen) Nicolaisen Petersen
F:
13 feb. 1886
Rejsby s. (Kærbølling)
D:
19 jun. 1968
Ribe (sygehuset)
Johanne Kirstine (Christine) Petersen
1901-1966
Johanne Kirstine (Christine) Petersen
F:
24 okt. 1901
Rejsby s. (Kærbølling)
G:
31 okt. 1922
Rejsby
D:
17 feb. 1966
Rejsby s. (Kærbølling)
Anne Marie Petersen
Hjalmar Nielsen
Kirstine Petersen
Hans Pedersen
Hans Madsen Petersen
1920-1976
Hans Madsen Petersen
F:
7 jul. 1920
D:
11 nov. 1976
Elly Hermansen
Michael Petersen
Niels Larsen Petersen
1890-
Niels Larsen Petersen
F:
4 apr. 1890
Rejsby s. (Kærbølling)
Bodil Jørgensen
1891-
Bodil Jørgensen
F:
22 jun. 1891
G:
15 jan. 1916
Rejsby k.
Hans Madsen Pedersen
1858-
Hans Madsen Pedersen
F:
16 nov. 1858
Ane Marie Pedersen
1859-1898
Ane Marie Pedersen
F:
4 jan. 1859
G:
9 apr. 1885
D:
12 maj 1898
Anne Kirstine Hansen
1821-1862
Anne Kirstine Hansen
F:
15 aug. 1821
Mjolden
D:
10 mar. 1862
Mjolden
Niels Lassen Pedersen
1818-1862
Niels Lassen Pedersen
F:
2 aug. 1818
Mjolden
G:
9 maj 1851
Mjolden
D:
16 mar. 1862
Mjolden
Hans Madsen Carlsen
ca. 1795-1880
Hans Madsen Carlsen
F:
ca. 1794/95
Mjolden s. (Forballum)
D:
8 nov. 1880
Mjolden
Anna Margrethe Christensdatter
ca. 1786-1856
Anna Margrethe Christensdatter
F:
ca. 1786
D:
12 okt. 1856
Mjolden
Caroline Christine Brinck
1864-1868
Caroline Christine Brinck
F:
8 sep. 1864
Højst s. (Bøgvad)
D:
7 apr. 1868
Hostrup s. (Rørkær)
Nis Nielsen Brinck
1866-
Nis Nielsen Brinck
F:
17 jun. 1866
Højst s. (Bøgvad)
Caroline Christine Brinck
1868-
Caroline Christine Brinck
F:
10 aug. 1868
Hostrup s. (Tidsholm)
Johannes Nissen Brink
1870-1870
Johannes Nissen Brink
F:
17 jul. 1870
Tønder
D:
21 nov. 1870
Tønder
Anne Cathrine Johannesdatter
1830-1872
Anne Cathrine Johannesdatter
F:
19 sep. 1830
Mjolden
D:
16 jun. 1872
Tønder
Nis Nielsen Brinck
1813-1880
Nis Nielsen Brinck
F:
12 mar. 1813
Abild s. (Travsted)
G:
11 jun. 1864
Højst
D:
17 sep. 1880
Tønder
Johannes Carlsen
ca. 1797-
Johannes Carlsen
F:
ca. 1796/97
Mjolden s. (Forballum)
Kirsten Jørgensdatter
ca. 1803-
Kirsten Jørgensdatter
F:
ca. 1803
G:
11 okt. 1823
Mjolden
Hans Hansen Carlsen
1800-
Hans Hansen Carlsen
F:
1800
Mjolden s. (Forballum)
Maren Sørensdatter Engelstoft
ca. 1803-1883
Maren Sørensdatter Engelstoft
F:
ca. 1803
G:
1828
D:
3 Okt 1883
Mjolden
Maren Carlsdatter
1803-1837
Maren Carlsdatter
F:
1803
Mjolden s. (Forballum)
D:
4 Maj 1837
Mjolden
Carl Hansen
ca. 1749-1836
Carl Hansen
F:
ca. 1749
fmtl. Mjolden
D:
30 apr. 1836
Mjolden s. (Forballum)
Anne Laustdatter
1765-1822
Anne Laustdatter
F:
o. 1758/65
D:
6 feb. 1822
Mjolden s. (Forballum)
Hanne Marie Geltzer
1712-
Hanne Marie Geltzer
F:
1712
Ubjerg s. (Sæd)
G:
o. 1735/36
Maren Madsdatter
1698-
Maren Madsdatter
F:
o. 1695/98
fmtl. Mjolden
Gyde Marie Madsdatter
1700-
Gyde Marie Madsdatter
F:
o. 1700
fmtl. Mjolden
Cathrine Madsdatter
ca. 1702-
Cathrine Madsdatter
F:
ca. 1702
fmtl. Mjolden
Christian Schmidt
1853-
Christian Schmidt
F:
1853
Lauritz Guttorm Schmidt
1855-1859
Lauritz Guttorm Schmidt
F:
4 mar. 1855
København (Frue s.)
D:
23 mar. 1859
Daler
Anna Pouline Schmidt
1857-1942
Anna Pouline Schmidt
F:
13 jul. 1857
København (Frue s.)
D:
1942
Anders Kristian Ammentorp Kragh
1855-1926
Anders Kristian Ammentorp Kragh
F:
12 jan. 1855
Skorup
D:
20 mar. 1926
Kerteminde
Didrik Nicolai Blicher Schmidt
1893-1979
Didrik Nicolai Blicher Schmidt
F:
28 apr. 1893
D:
6 aug. 1979
Ottestrup
Abigael (Matt) Maren Ingeborg Matthiessen
1893-1943
Abigael (Matt) Maren Ingeborg Matthiessen
F:
12 feb. 1893
Hårslev s. (Hårslev Skole)
G:
21 maj 1923
D:
14 okt. 1943
Frederik Wilhelm Schmidt
1896-
Frederik Wilhelm Schmidt
F:
6 dec. 1896
Anna Marie (Søster) Schmidt
1903-
Anna Marie (Søster) Schmidt
F:
3 okt. 1903
NN
Søren Kabell
Hans Blicher Schmidt
1911-1961
Hans Blicher Schmidt
F:
7 jan. 1911
D:
1961
Elna Agnete Højberg
Alice Grüner
Knud Laurits Schmidt
1861-1930
Knud Laurits Schmidt
F:
2 mar. 1861
Daler
D:
sep. 1930
Bertha Frederikke Maaløe
1872-1932
Bertha Frederikke Maaløe
F:
9 sep. 1872
G:
21 maj 1892
D:
27 maj 1932
Gyda Maria Schmidt
1865-1866
Gyda Maria Schmidt
F:
5 jun. 1865
Daler
D:
4 dec. 1866
Daler
Ane Marie Knudsen
1827-1909
Ane Marie Knudsen
F:
18 aug. 1827
Mjolden s. (Forballum)
D:
10 mar. 1909
Odense (Skt. Knuds s.)
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
1815-1883
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
F:
25 maj 1815
København
G:
14 maj 1852
Mjolden
D:
12 okt. 1883
Munkebo
Maren Frederikke Caroline Hansen
1880-1889
Maren Frederikke Caroline Hansen
F:
10 jul. 1880
Nykøbing M.
D:
5 nov. 1889
Ellen Hansen
1881-1948
Ellen Hansen
F:
16 jul. 1881
Nykøbing Mors
D:
11 jun. 1948
P.C. Christensen
1863-1945
P.C. Christensen
F:
29 sep. 1863
G:
3 nov. 1910
Nykøbing Mors
D:
19 apr. 1945
Johanne Marie Hansen
1883-1884
Johanne Marie Hansen
F:
5 mar. 1883
Nykøbing Mors
D:
19 jun. 1884
Nykøbing Mors
Hans Clemmensen Hansen
1884-1959
Hans Clemmensen Hansen
F:
3 jul. 1884
Nykøbing Mors
D:
13 jun. 1959
Karen Marie Emig
1890-
Karen Marie Emig
F:
20 jan. 1890
Struer
G:
7 dec. 1915
Skanderborg
Gyde Marie Hansen
1886-1980
Gyde Marie Hansen
F:
28 jan. 1886
Nykøbing M.
D:
2 apr. 1980
Hobro
Johannes Mikkelsen Johansen
1870-1929
Johannes Mikkelsen Johansen
F:
27 maj 1870
Foldby
G:
3 apr. 1908
Nykøbing M.
D:
29 dec. 1929
Hobro
Agnes Hansen
1888-1976
Agnes Hansen
F:
22 apr. 1888
Nykøbing M.
D:
12 maj 1976
Anna Hansen
1894-1993
Anna Hansen
F:
23 dec. 1894
D:
14 jan. 1993
Hjallese
Hans Christian Nielsen
1893-1977
Hans Christian Nielsen
F:
13 maj 1893
Åsum
G:
9 okt. 1924
Nykøbing Mors
D:
5 nov. 1977
Hjallese
NN
Gyde Marie Refslund
1855-1927
Gyde Marie Refslund
F:
9 okt. 1855
Tønder
D:
1 maj 1927
Dalum s. (Hjallese)
Hans Vilhelm Hansen
1847-1935
Hans Vilhelm Hansen
F:
4 jan. 1847
Åsum
G:
9 okt. 1879
Lejrskov
D:
11 sep. 1935
Dalum s. (Hjallese)
Mathias Refslund
1858-1858
Mathias Refslund
F:
23 feb. 1858
Tønder
D:
31 jul. 1858
Tønder
Flora Knudsen
1885-1950'ERNE?
Flora Knudsen
F:
6 jul. 1885
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1950'ERNE?
Hans Clemmensen Knudsen
1886-
Hans Clemmensen Knudsen
F:
8 jul. 1886
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Ellen Marie Katrine Hansen
1890-
Ellen Marie Katrine Hansen
F:
12 jan. 1890
Engum s. (Tirsbæk)
G:
30 maj 1916
Højen
Maren Knudsen
1889-
Maren Knudsen
F:
18 aug. 1889
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Jens Anthon Hjort
1880-
Jens Anthon Hjort
F:
26 mar. 1880
Marstrup
G:
29 okt. 1919
Vejlby
Knud Oksen Knudsen
1896-1986
Knud Oksen Knudsen
F:
8 nov. 1896
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1986
Maren Dagmar Refslund
1859-
Maren Dagmar Refslund
F:
28 dec. 1859
Tønder
Andreas Birger Knudsen
1858-1952
Andreas Birger Knudsen
F:
28 okt. 1858
Visby s. (Trøjborg)
G:
28 maj 1884
Tønder
D:
19 aug. 1952
Knud Lauritzen Refslund
1862-1880
Knud Lauritzen Refslund
F:
2 jan. 1862
Tønder
D:
27 jul. 1880
Tønder
Agnes Refslund
1866-1943
Agnes Refslund
F:
20 jan. 1866
Tønder
D:
13 maj 1943
Nykøbing Mors
Margrethe Refslund
1903-1945
Margrethe Refslund
F:
3 sep. 1903
Haderslev
D:
31 mar. 1945
Haderslev (sygehuset)
Sigfried Otto Erich Klemann
1904-1941
Sigfried Otto Erich Klemann
F:
20 dec. 1904
Alt Tessin, Pommern
G:
30 dec. 1936
Haderslev
D:
1941
Hakon Aagesen Refslund
1871-1954
Hakon Aagesen Refslund
F:
6 maj 1871
Tønder
D:
13 feb. 1954
Haderslev
Margaretha Henriette Christiansen
1884-1949
Margaretha Henriette Christiansen
F:
5 nov. 1884
Haderslev
G:
16 aug. 1902
Haderslev
D:
17 sep. 1949
Haderslev
Maren Knudsen
1829-1911
Maren Knudsen
F:
28 maj 1829
Mjolden s. (Forballum)
D:
1 aug. 1911
Nykøbing Mors
Hans Clemendsen Refslund
1820-1902
Hans Clemendsen Refslund
F:
20 mar. 1820
Agerskov s. (Gestrup)
G:
22 jul. 1853
Visby
D:
16 maj 1902
Tønder
Knud Knudsen
1855-1932
Knud Knudsen
F:
6 feb. 1855
Visby
D:
14 jul. 1932
Ribe
Emilie Knudsen
1856-1872
Emilie Knudsen
F:
10 sep. 1856
Visby
D:
24 jan. 1872
Visby
Flora Knudsen
1885-1950'ERNE?
Flora Knudsen
F:
6 jul. 1885
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1950'ERNE?
Hans Clemmensen Knudsen
1886-
Hans Clemmensen Knudsen
F:
8 jul. 1886
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Ellen Marie Katrine Hansen
1890-
Ellen Marie Katrine Hansen
F:
12 jan. 1890
Engum s. (Tirsbæk)
G:
30 maj 1916
Højen
Maren Knudsen
1889-
Maren Knudsen
F:
18 aug. 1889
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Jens Anthon Hjort
1880-
Jens Anthon Hjort
F:
26 mar. 1880
Marstrup
G:
29 okt. 1919
Vejlby
Knud Oksen Knudsen
1896-1986
Knud Oksen Knudsen
F:
8 nov. 1896
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1986
Andreas Birger Knudsen
1858-1952
Andreas Birger Knudsen
F:
28 okt. 1858
Visby s. (Trøjborg)
D:
19 aug. 1952
Maren Dagmar Refslund
1859-
Maren Dagmar Refslund
F:
28 dec. 1859
Tønder
G:
28 maj 1884
Tønder
Waldemar Knudsen
1860-1912
Waldemar Knudsen
F:
1 nov. 1860
Visby
D:
20 jul. 1912
København
Elisabeth Nielsen
1864-
Elisabeth Nielsen
F:
6 feb. 1864
Rudkøbing
Emilie Knudsen
1888-1955
Emilie Knudsen
F:
19 jul. 1888
Halk s. (Beierholm)
D:
F
Fredericia
Ingrid Hansen
Gyda Hansen
1923-
Gyda Hansen
F:
16 aug. 1923
Thisted
Ole Preben Bitsch
Johan Evald Hansen
Ole Evald Hansen
Bodil Wilstrup Prebensen
Kirsten Evald Hansen
1931-1936
Kirsten Evald Hansen
F:
20 feb. 1931
Hovedgård
D:
18 aug. 1936
Hovedgård
Dina Evald Hansen
Agathe Knudsen
1890-1971
Agathe Knudsen
F:
30 apr. 1890
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1971
Bagsværd ?
Evald Elmer Lyager Hansen
1885-1971
Evald Elmer Lyager Hansen
F:
27 jul. 1885
Randers
G:
21 nov. 1921
Kolding
D:
10 aug. 1971
Bagsværd
Flora Knudsen
1891-1955
Flora Knudsen
F:
27 okt. 1891
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1955
Johannes Peter Ingwersen
Dora Juhl Thomsen
Rasmus Ingwersen
Helga Jensen
Helga Ellen Knudsen
1893-1967
Helga Ellen Knudsen
F:
5 apr. 1893
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1967
Viuf ?
Christian Ingwersen
1893-1943
Christian Ingwersen
F:
30 jul. 1893
Viuf s. (Elisabethsminde)
G:
18 nov. 1916
Assens
D:
28 aug. 1943
Viuf
Signe Knudsen
1894-1895
Signe Knudsen
F:
8 apr. 1894
Halk s. (Beierholm)
D:
25 mar. 1895
Halk s. (Beierholm)
Knud Lausten Knudsen
Karen Charlotte Knudsen
1937-1951
Karen Charlotte Knudsen
F:
13 sep. 1937
Vejle
D:
19 jan. 1951
Vejle
Kirsten Knudsen
1943-ca. 2000
Kirsten Knudsen
F:
28 okt. 1943
Vejle
D:
ca. RING 2000
Hans Aagesen Knudsen
1898-1975
Hans Aagesen Knudsen
F:
9 mar. 1898
Halk s. (Beierholm)
D:
3 aug. 1975
Vejle
Vita Ingerslev
1904-1985
Vita Ingerslev
F:
28 mar. 1904
Viborg
G:
3 jul. 1928
Tarm
D:
13 aug. 1985
Vejle (Mølholm plejehjem)
Gudmund Knudsen
1863-1937
Gudmund Knudsen
F:
24 apr. 1863
Visby s. (Trøjborg)
D:
24 jan. 1937
Kolding
Gyde Marie Beyer
1864-1917
Gyde Marie Beyer
F:
29 jul. 1864
Skast (Åsgård)
G:
20 sep. 1887
Skast
D:
14 dec. 1917
Assens
Thorvald Knudsen
1865-1951
Thorvald Knudsen
F:
19 jun. 1865
Visby
D:
23 apr. 1951
Viggo Knudsen
1867-1869
Viggo Knudsen
F:
30 maj 1867
Visby s. (Trøjborg)
D:
9 jun. 1869
Visby s. (Trøjborg)
Harald Viggo Knudsen
1869-
Harald Viggo Knudsen
F:
3 jul. 1869
Visby
Svend Aagesen Knudsen
1872-1943
Svend Aagesen Knudsen
F:
16 mar. 1872
Visby
D:
1943
Gyde Marie Emilie Knudsen
1873-1937
Gyde Marie Emilie Knudsen
F:
20 mar. 1873
Visby
D:
20 sep. 1937
Hellerup
Lars Nannestad Knudsen
1868-1948
Lars Nannestad Knudsen
F:
7 maj 1868
Aggersborg
G:
17 nov. 1910
København (Garnisons)
D:
18 dec. 1948
Helga Knudsen
1875-1965
Helga Knudsen
F:
16 jul. 1875
Visby (Trøjborg)
D:
8 dec. 1965
Gentofte (Rosenvej 7)
Christian Aure Ricard
1866-1927
Christian Aure Ricard
F:
22 jul. 1866
København
G:
22 jul. 1905
Daler
D:
5 maj 1927
Sønderborg (Engelshøjgade 7)
Hans Aagesen Knudsen
1831-1917
Hans Aagesen Knudsen
F:
7 jan. 1831
Mjolden s. (Forballum)
D:
4 maj 1917
København (Davids s., Østerbrogade 152)
Flora Cathinka Tranberg
1833-1906
Flora Cathinka Tranberg
F:
3 mar. 1833
Flynder s. (Bækmark)
G:
29 apr. 1854
Lønborg
D:
29 jul. 1906
Fredericia (Trinitatis s.)
Gyda Marie Windfeld
1862-1954
Gyda Marie Windfeld
F:
7 sep. 1862
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
7 jan. 1954
Haderslev
Anne Margrethe Windfeld
1864-1958
Anne Margrethe Windfeld
F:
13 aug. 1864
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
11 jul. 1958
Odense
Gyde Marie Windfeld-Hansen
1900-
Gyde Marie Windfeld-Hansen
F:
10 sep. 1900
Frederiksberg
Hans Windfeld-Hansen
1902-
Hans Windfeld-Hansen
F:
13 maj 1902
Frederiksberg
Ejler Knud Windfeld-Hansen
1904-
Ejler Knud Windfeld-Hansen
F:
5 maj 1904
Frederiksberg (Skt. Markus s.)
Grete Faber
1923-1969
Grete Faber
F:
5 dec. 1923
Rigshospitalet
G:
10 apr. 1948
Hellerup
D:
3 nov. 1969
Ebba Windfeld-Hansen
Ernst Meyer
1900-
Ernst Meyer
F:
14 nov. 1900
Dagmar Sophie Windfeld
1867-1940
Dagmar Sophie Windfeld
F:
10 sep. 1867
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
29 nov. 1940
Ivar Elling Windfeld-Hansen
1858-1923
Ivar Elling Windfeld-Hansen
F:
2 mar. 1858
Ribe
G:
1899
Hoptrup
D:
23 maj 1923
Ib Knudsen Windfeld
1870-1921
Ib Knudsen Windfeld
F:
20 sep. 1870
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
10 apr. 1921
Haderslev
Christine Knudsen
1834-1924
Christine Knudsen
F:
16 mar. 1834
Mjolden s. (Forballum)
D:
7 dec. 1924
Haderslev
Knud Ibsen Windfeld
1833-1915
Knud Ibsen Windfeld
F:
7 jul. 1833
Farup s. (Tanderup)
G:
18 jun. 1859
Visby
D:
25 jun. 1915
Haderslev
Kristen Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1892-1979
Kristen Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
15 dec. 1892
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
6 mar. 1979
København
Ingeborg Jacobsen
1895-1971
Ingeborg Jacobsen
F:
28 aug. 1895
Oddense
G:
1 okt. 1920
D:
22 okt. 1971
København
Herman Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1894-1981
Herman Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
2 apr. 1894
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
23 feb. 1981
Marie Lorenzen
1895-1986
Marie Lorenzen
F:
10 jun. 1895
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
23 apr. 1921
Ballum
D:
9 apr. 1986
Ballum s. (Bodsbøl)
Elna Knudsen
1896-1971
Elna Knudsen
F:
5 feb. 1896
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 jul. 1971
Rungsted
Harald Georg Olsen
1889-1974
Harald Georg Olsen
F:
16 nov. 1889
Birkerød
G:
14 apr. 1925
Sorø
D:
1974
Rungsted
Aage Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1897-1968
Aage Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
7 mar. 1897
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 mar. 1968
Gentofte (Amtssygehuset)
Nora Bruce
NN
Olga Sofie Bense
1907-1954
Olga Sofie Bense
F:
31 mar. 1907
København (Skt. Matthæus s.)
G:
21 jul. 1938
Gentofte
D:
nov. 1954
Svend Munch Knudsen
1898-1899
Svend Munch Knudsen
F:
18 aug. 1898
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
16 mar. 1899
Fabjerg s. (Bloksgård)
Louise Munch-Knudsen
1907-1988
Louise Munch-Knudsen
F:
2 feb. 1907
Sorø
D:
27 maj 1988
Gentofte
Otto Sørensen
1897-1954
Otto Sørensen
F:
9 nov. 1897
Forlev
G:
2 sep. 1928
Skuldelev
D:
19 jun. 1954
Frederiksberg
Knud Lausten Knudsen
1867-1938
Knud Lausten Knudsen
F:
19 nov. 1867
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1938
Sorø
Anna Munch
1869-1941
Anna Munch
F:
20 okt. 1869
Ibsker
G:
16 sep. 1891
Svaneke
D:
2 jun. 1941
København
Hans Aage Knudsen
1869-1918
Hans Aage Knudsen
F:
30 jul. 1869
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1918
Flensborg (Skt. Franciskus-hospitalet)
Anna Nicoline Jacobsen
1883-1947
Anna Nicoline Jacobsen
F:
21 jul. 1883
Brøns s. (Brøns Mølle)
G:
19 okt. 1907
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
29 aug. 1947
Vibevej 30, Fredericia
Chresten Knudsen
1921-1958
Chresten Knudsen
F:
7 jul. 1921
Haderslev
D:
18 jun. 1958
København
Jørgen Knudsen
Hanne Aagaard
Laurits Guttorm Knudsen
1874-1931
Laurits Guttorm Knudsen
F:
16 maj 1874
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
29 okt. 1931
Sønderborg
Caroline Elisabeth Amalie Norup
1895-1989
Caroline Elisabeth Amalie Norup
F:
27 sep. 1895
Dejbjerg
D:
31 jan. 1989
Esther Svendsen
1905-1971
Esther Svendsen
F:
14 aug. 1905
Haderslev
D:
9 feb. 1971
Esbjerg
Ejnar Refslund Thomsen
1903-1976
Ejnar Refslund Thomsen
F:
24 maj 1903
Haderslev
G:
10 jun. 1933
Tønder
D:
31 dec. 1976
Erik Svendsen
1907-1945
Erik Svendsen
F:
19 jan. 1907
Haderslev
D:
apr. 1945
Tyskland
Anne Jepsen
Knud Lausten Svensen
1909-1992
Knud Lausten Svensen
F:
30 jul. 1909
Haderslev
D:
12 aug. 1992
København
Grethe Mosbech
1914-1992
Grethe Mosbech
F:
1 aug. 1914
Hobro
G:
14 okt. 1939
København
D:
15 jan. 1992
Gentofte (Amtssygehuset)
Gyde Marie Knudsen
1878-1948
Gyde Marie Knudsen
F:
11 feb. 1878
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
19 nov. 1948
Tønder
Nicolai Thomsen Svendsen
1873-1966
Nicolai Thomsen Svendsen
F:
10 aug. 1873
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
10 okt. 1904
Daler
D:
14 jul. 1966
Tønder
Gyde Marie Refslund Skrumsager
1944-
Gyde Marie Refslund Skrumsager
F:
17 feb. 1944
Bedsted s. (Sivkro)
Hans-Ole Mørk
1943-
Hans-Ole Mørk
F:
31 mar. 1943
Tørring s. (Tørring stationsby)
G:
31 jul. 1965
Bovlund
Knud Skrumsager
1909-1994
Knud Skrumsager
F:
1 aug. 1909
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
29 nov. 1994
Tønder (Tønder sygehus)
Anna Dorthea Refslund
1919-2012
Anna Dorthea Refslund
F:
28 jun. 1919
Agerskov s. (Bovlund)
G:
24 okt. 1941
Bovlund
D:
7 mar. 2012
Løgumkloster s. (Plejehjemmet Lindevang)
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
1910-1984
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
F:
6 dec. 1910
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
27 mar. 1984
Agerskov s. (Bovlund)
Troels Refslund Poulsen
1904-1989
Troels Refslund Poulsen
F:
8 jan. 1904
Ø. Lindet s. (Stenderup)
G:
2 dec. 1942
Visby
D:
23 mar. 1989
Agerskov s. (Bovlund)
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
1914-1994
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
F:
2 aug. 1914
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
23 mar. 1994
Aabenraa (Aabenraa sygehus)
Henriette Nancy Knudsen
1881-1962
Henriette Nancy Knudsen
F:
17 jun. 1881
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
9 mar. 1962
Visby s. (Visby Hedegård)
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
1880-1946
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
F:
8 sep. 1880
Skrave s. (Københoved)
G:
16 okt. 1907
Daler
D:
25 okt. 1946
København (kommunehospitalet)
Kresten Knudsen
1836-1922
Kresten Knudsen
F:
26 mar. 1836
Mjolden s. (Forballum)
D:
15 jan. 1922
Visby s. (Visby Hedegård)
Louise Amalie Feddersen
1837-1923
Louise Amalie Feddersen
F:
24 jun. 1837
Godset Stift ved Kiel
G:
19 okt. 1866
Møgeltønder k.
D:
27 jun. 1923
Visby s. (Visby Hedegård)
Ane Jacobine Knudsen
1839-1921
Ane Jacobine Knudsen
F:
14 apr. 1839
Mjolden s. (Forballum)
D:
1921
København
Niels Buch Breinholt
1832-1917
Niels Buch Breinholt
F:
18 maj 1832
Heldum s. (Sdr. Vinkel)
G:
10 sep. 1858
Visby
D:
25 jan. 1917
København
Asmus Boysen
1863-1945
Asmus Boysen
F:
1 nov. 1863
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
20 apr. 1945
Hammelev s. (Tørning Mølle)
Sophie Aron
1876-1939
Sophie Aron
F:
18 okt. 1876
Altona
G:
1906
D:
9 aug. 1939
Karoline Amalie Boysen
1893-
Karoline Amalie Boysen
F:
25 maj 1893
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Kristine Boysen
1894-
Kristine Boysen
F:
6 apr. 1894
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Ellen Cathinka Gyde Boysen
1895-
Ellen Cathinka Gyde Boysen
F:
17 jul. 1895
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Niels Boysen
1896-
Niels Boysen
F:
30 okt. 1896
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Anna Jakobine Boysen
1898-1985
Anna Jakobine Boysen
F:
3 feb. 1898
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
D:
11 jun. 1985
Hans Eskild Søren Ries
1890-1960
Hans Eskild Søren Ries
F:
5 dec. 1890
G:
1924
D:
4 jun. 1960
Nis Peter Boysen
1899-1948
Nis Peter Boysen
F:
7 mar. 1899
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
D:
1948
Sigrid Ingeborg Olsen
1909-1989
Sigrid Ingeborg Olsen
F:
1909
Vindeby
D:
1989
Horslunde
Elisabeth Boysen
1901-
Elisabeth Boysen
F:
29 jun. 1901
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Rigmor Boysen
1902-
Rigmor Boysen
F:
5 nov. 1902
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Valdemar Boysen
Svenn Boysen
Knud Lauritz Boysen
1864-
Knud Lauritz Boysen
F:
7 dec. 1864
Hammelev s. (Tørning Mølle)
Mathilde Christensen
1871-
Mathilde Christensen
F:
3 nov. 1871
Lemvig
G:
14 jun. 1892
Lemvig
Valdemar Boysen
1866-1900
Valdemar Boysen
F:
14 aug. 1866
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
3 nov. 1900
Nykøbing F.
Ras Boysen
Frederik Vigo Boysen
1869-1921
Frederik Vigo Boysen
F:
16 jan. 1869
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
30 apr. 1921
Hammelev ?
Inger Cathrine Fabricius
1883-
Inger Cathrine Fabricius
F:
15 dec. 1883
Haderslev
G:
19 aug. 1919
Haderslev
Susse Hoff
Gyde Marie Boysen
1871-
Gyde Marie Boysen
F:
3 jul. 1871
Hammelev s. (Tørning Mølle)
August Julius Cæsar Hoff
1854-
August Julius Cæsar Hoff
F:
23 feb. 1854
København
G:
24 jul. 1900
Hammelev
Anne Christine Boysen
1873-1963
Anne Christine Boysen
F:
1 okt. 1873
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
1963
Caroline Amalia Knudsen
1841-1923
Caroline Amalia Knudsen
F:
5 mar. 1841
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 okt. 1923
Haderslev
Nis Peter Boysen
1836-1925
Nis Peter Boysen
F:
22 sep. 1836
Hammelev s. (Tørning)
G:
29 okt. 1862
Visby
D:
28 jan. 1925
Haderslev
Laurids Guttorm Knudsen
1843-1850
Laurids Guttorm Knudsen
F:
20 okt. 1843
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 apr. 1850
Mjolden s. (Forballum)
Gyde Marie Ocksen
1806-1884
Gyde Marie Ocksen
F:
28 okt. 1806
Mjolden s. (Forballum)
D:
19 apr. 1884
Visby s. (Visby Hedegård)
Knud Lausten Knudsen
1806-1866
Knud Lausten Knudsen
F:
10 dec. 1806
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
G:
3 jun. 1826
Mjolden
D:
16 jun. 1866
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Hans Ocksen
1768-1824
Hans Ocksen
F:
8 maj 1768
Mjolden s. (Forballum)
D:
20 okt. 1824
Mjolden s. (Forballum)
Anne Maria Andersdatter
ca. 1781-1812
Anne Maria Andersdatter
F:
ca. 1781
G:
12 nov. 1802
D:
1812
Gyde Marie Hansdatter
ca. 1732-1776
Gyde Marie Hansdatter
F:
ca. 1732
Mjolden s. (Hybjerg)
D:
14 apr. 1776
Mjolden s. (Forballum)
Ock Nielsen
ca. 1735-1799
Ock Nielsen
F:
ca. 1735
Mjolden s. (Forballum)
G:
12 sep. 1763
Mjolden
D:
29 okt. 1799
Mjolden s. (Forballum)
Hans Madsen
ca. 1704-
Hans Madsen
F:
ca. 1704
fmtl. Mjolden
Ancke Geltzer
1702-
Ancke Geltzer
F:
1702
Ubjerg s. (Sæd)
G:
o. 1731/32
Niels Madsen
ca. 1707-
Niels Madsen
F:
ca. 1707
fmtl. Mjolden
Erich Madsen
ca. 1712-
Erich Madsen
F:
ca. 1712
fmtl. Mjolden
Mads Hansen
1670-
Mads Hansen
F:
o. 1660/70
fmtl. Mjolden
Gyde Marie Hansdatter
1675-
Gyde Marie Hansdatter
F:
o. 1670/75
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
Marten Bossen
1688-1689
Marten Bossen
F:
1688
Højst s. (Alslev)
D:
1689
Højst s. (Alslev)
Maren Petersdatter
1711-
Maren Petersdatter
F:
1711
Højst s. (Holm)
Gunder Boesdatter
1689-
Gunder Boesdatter
F:
1689
Højst s. (Alslev)
Peter Nissen
ca. 1675-1711
Peter Nissen
F:
ca. 1675
G:
27 jun. 1710
Højst
D:
1711
Højst s. (Holm)
Boy Petri Sønnichsen
1723-
Boy Petri Sønnichsen
F:
1723
Højst s. (Holm)
Jens Johannes Sønnichsen
1726-
Jens Johannes Sønnichsen
F:
1726
Højst s. (Holm)
Sønnich Jensen
Sønnich Jensen
G:
1721
Højst
Hans Bossen
1692-
Hans Bossen
F:
25-26 jan. 1692
Højst s. (Alslev)
Anna Botilla Bossen
ca. 1727-1737
Anna Botilla Bossen
F:
ca. 1727
D:
1737
Højst s. (Holm)
Gunder Marie Bossen
1730-
Gunder Marie Bossen
F:
1730
Højst s. (Holm)
Wilhad Fabricius
1721-1788
Wilhad Fabricius
F:
26 Maj 1721
Hostrup
G:
1751
D:
12 feb. 1788
Bevtoft s. (Bevtoft Mølle)
Boe Bossen eller Martensen
1738-1794
Boe Bossen eller Martensen
F:
1738
Højst s. (Holm)
D:
24 jul. 1794
Højst s. (Holm)
Maria Hinrichsen
1730-1808
Maria Hinrichsen
F:
1730
Bov s. (Kollund)
G:
18 jun. 1761
Højst
D:
8 nov. 1808
Højst s. (Holm)
Marten Bossen
1695-1761
Marten Bossen
F:
5 apr. 1695
Højst s. (Alslev)
D:
1761
Højst s. (Holm)
Marie Kirstine Jesdatter
1707-1758
Marie Kirstine Jesdatter
F:
25 mar. 1707
Ravsted s. (Knivsig)
D:
18 jan. 1758
Højst s. (Holm)
Maren Bossen
1736-
Maren Bossen
F:
1736
Højst s. (Alslev)
Boe Bossen
1739-
Boe Bossen
F:
1739
Højst s. (Alslev)
Hans Peter(sen) Bossen
1697-1779
Hans Peter(sen) Bossen
F:
17 jun. 1697
Højst s. (Alslev)
D:
20 sep. 1779
Bedsted s. (Arndrup Mølle)
Magdalene Christensdatter
ca. 1706-1740
Magdalene Christensdatter
F:
ca. 1706
G:
1735
Højst
D:
1740
Højst s. (Alslev)
Hans Peter Bossen
1768-
Hans Peter Bossen
F:
17 sep. 1768
Højst s. (Alslev)
Jørgen Nicolai Bossen
1769-1811
Jørgen Nicolai Bossen
F:
2 nov. 1769
Højst s. (Alslev)
D:
25 apr. 1811
Bedsted
Catharina Marie Bossen
1772-
Catharina Marie Bossen
F:
23 maj 1772
Højst s. (Alslev)
Ludolph Bossen
1744-
Ludolph Bossen
F:
26 sep. 1744
Højst s. (Alslev)
Cathrine Margrethe Quitzau
ca. 1745-1777
Cathrine Margrethe Quitzau
F:
ca. 1745
D:
11 jul. 1777
Højst s. (Alslev)
Hans Friedrich Bossen
1780-
Hans Friedrich Bossen
F:
18 okt. 1780
Højst s. (Alslev)
Carl Christian Bossen
1782-
Carl Christian Bossen
F:
14 jun. 1782
Bedsted s. (Arndrup Mølle)
Cathrine Margrethe Bossen
1783-
Cathrine Margrethe Bossen
F:
6 dec. 1783
Bedsted s. (Arndrup Mølle)
Kirstine Christensdatter
ca. 1748-1835
Kirstine Christensdatter
F:
ca. 1748
G:
16 sep. 1780
Højst
D:
20 maj 1835
Malene Bossen
1746-
Malene Bossen
F:
6 sep. 1746
Højst s. (Alslev)
Johannes Bossen
1749-
Johannes Bossen
F:
16 maj 1749
Højst s. (Alslev)
Gunder Lena Bossen
1751-
Gunder Lena Bossen
F:
19 okt. 1751
Højst s. (Alslev)
Nicolai Bossen
1753-1756
Nicolai Bossen
F:
20 dec. 1753
Højst s. (Alslev)
D:
1756
Højst s. (Alslev)
Cathrine Lisbeth Bossen
1755-
Cathrine Lisbeth Bossen
F:
1755
Højst s. (Alslev)
Botilla Marie Bossen
1759-
Botilla Marie Bossen
F:
9 jun. 1759
Højst s. (Alslev)
Cathrine Marie Ludolphsdatter
1716-1782
Cathrine Marie Ludolphsdatter
F:
1716
Bedsted s. (Arndrup Mølle)
G:
22 nov. 1743
Højst
D:
27 jan. 1782
Bedsted s. (Arndrup Mølle)
Nicolai Bossen
1699-1706
Nicolai Bossen
F:
1699
Højst s. (Alslev)
D:
1706
Højst s. (Alslev)
Lorentz Bossen
1701-1779
Lorentz Bossen
F:
1701
Højst s. (Alslev)
D:
24 maj 1779
Højst s. (Alslev)
Boy Martin Bossen
1730-
Boy Martin Bossen
F:
1730
Højst s.
Peter Bossen
1705-
Peter Bossen
F:
1705
Højst s. (Alslev)
Cathrine Elisabeth Ewald
1708-
Cathrine Elisabeth Ewald
F:
8 jul. 1708
Højst s. (Ø. Højst)
Maren Hansdatter
Boe Martensen
ca. 1657-1714
Boe Martensen
F:
ca. 1657
G:
1687
Højst
D:
1714
Højst s. (Alslev)
Andreas Petersen
Andreas Jensen Petersen
Elise Marie Petersen
Bothilde Petersen
Jens Skrydstrup Petersen
1905-
Jens Skrydstrup Petersen
F:
27 okt. 1905
Christense Bleichen Hansen
Anna Skrydstrup Petersen
Holger Skrydstrup Petersen
1909-1972
Holger Skrydstrup Petersen
F:
2 okt. 1909
D:
25 maj 1972
Nielsine Roost Petersen Aabling
Hans Peder Petersen
1871-1946
Hans Peder Petersen
F:
22 mar. 1871
Mjolden
D:
3 mar. 1946
Esther Laura Skrydstrup
1877-
Esther Laura Skrydstrup
F:
18 dec. 1877
Lundum s. (Lundumskov)
G:
20 dec. 1904
Ebba Pedersen
Jacob Pedersen
1873-
Jacob Pedersen
F:
3 jan. 1873
Mjolden
Laura Christine Lauridsen
1876-
Laura Christine Lauridsen
F:
23 nov. 1876
Mjolden s. (Forballum)
Ane Marie Petersen
Hans Hage Petersen
Ester Marie Petersen
1880-1967
Ester Marie Petersen
F:
27 okt. 1880
Mjolden
D:
6 maj 1967
Skærbæk (De Gamles Hjem)
Niels Hansen Ocksen
1878-1949
Niels Hansen Ocksen
F:
19 jun. 1878
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
10 aug. 1949
Tønder (sygehuset)
Andreas Petersen
Jens Andersen Petersen
1842-1887
Jens Andersen Petersen
F:
26 dec. 1842
Ballum s. (Kringelum)
D:
2 aug. 1887
Mjolden
Anna Mathilde Johansen
1846-1933
Anna Mathilde Johansen
F:
12 nov. 1846
Mjolden s. (Forballum)
G:
3 mar. 1870
Mjolden
D:
25 dec. 1933
Mjolden
Andrea Petersen
Thyra Kathrine Bøttcher
1911-
Thyra Kathrine Bøttcher
F:
17 aug. 1911
Arrild s. (Vestergård)
Kathrine Elise Bøttcher
1914-
Kathrine Elise Bøttcher
F:
22 jan. 1914
Arrild s. (Vestergård)
Peter Rossen
1908-
Peter Rossen
F:
23 jan. 1908
Flensborg
G:
16 aug. 1936
Arrild
Elise Bøttcher
1916-
Elise Bøttcher
F:
1 maj 1916
Arrild s. (Vestergård)
Nicolai Nissen Tønder
1913-
Nicolai Nissen Tønder
F:
17 nov. 1913
G:
29 dec. 1938
Arrild
Frederik William Bøttcher
1918-
Frederik William Bøttcher
F:
4 jul. 1918
Arrild s. (Vestergård)
Agnete Bøttcher
1920-
Agnete Bøttcher
F:
1 aug. 1920
Arrild s. (Vestergård)
Ane Petersen
1884-
Ane Petersen
F:
19 mar. 1884
Mjolden
Friederich Wilhelm Bøtcher
1879-1926
Friederich Wilhelm Bøtcher
F:
21 dec. 1879
Højrup
D:
21 nov. 1926
Arrild s. (Vestergård)
Anne Marie Petersen
1885-
Anne Marie Petersen
F:
15 nov. 1885
Eli Petersen
1848-1913
Eli Petersen
F:
23 mar. 1848
D:
26 maj 1913
Thyra Skrydstrup
1854-1929
Thyra Skrydstrup
F:
16 maj 1854
Mjolden
G:
7 nov. 1882
D:
19 jun. 1929
Arrild s. (Vestergård)
Anne Marie Jensen
1809-
Anne Marie Jensen
F:
1809
Mjolden s. (Ottersbøl)
Hans Peter Andersen
1803-1879
Hans Peter Andersen
F:
11 sep. 1803
Døstrup s. (Nr. Vollum)
G:
14 apr. 1832
Visby
D:
14 sep. 1879
Mjolden
Dødfødt datter
1839-1839
Dødfødt datter
F:
23 mar. 1839
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
23 mar. 1839
Skærbæk s. (Moesbøl)
Jens Andersen Jensen
ca. 1811-1839
Jens Andersen Jensen
F:
ca. 1811
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
7 feb. 1839
Skærbæk s. (Moesbøl)
Cathrine Marie Nielsdatter
1813-
Cathrine Marie Nielsdatter
F:
1813
Mjolden s. (Hybjerg)
G:
5 apr. 1838
Skærbæk
Jens Thomsen Hansen
1883-
Jens Thomsen Hansen
F:
26 maj 1883
Ane Hansen
1884-
Ane Hansen
F:
31 okt. 1884
Hans Fedder Madsen
1920-
Hans Fedder Madsen
F:
22 aug. 1920
Døstrup s. (Vinum)
Andreas Hansen Madsen
1925-
Andreas Hansen Madsen
F:
28 maj 1925
Døstrup s. (Vinum)
Marie Madsen
1926-
Marie Madsen
F:
6 aug. 1926
Døstrup s. (Vinum)
Botilde Hansen
1887-
Botilde Hansen
F:
18 jan. 1887
Peter Frederik Andresen Madsen
1885-
Peter Frederik Andresen Madsen
F:
10 nov. 1885
Døstrup s. (Vinum)
Hedevig Hansine Petersen
Hans Peter Petersen
Larsine Petersen
Helvig Andreas Lorenzen Petersen
Margrethe Botilde Hansen
1889-1980
Margrethe Botilde Hansen
F:
13 aug. 1889
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
28 nov. 1980
Døstrup s. (Drengsted)
Andreas Andersen Petersen
1897-1964
Andreas Andersen Petersen
F:
20 nov. 1897
Døstrup s. (Drengsted)
D:
4 dec. 1964
Tønder (Sygehuset)
Anne Marie Hansen
1891-1912
Anne Marie Hansen
F:
1 jul. 1891
D:
12 jun. 1912
Hans Michael Hansen
1893-
Hans Michael Hansen
F:
2 sep. 1893
Andreas Jensen Hansen
1846-1925
Andreas Jensen Hansen
F:
14 dec. 1846
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
22 nov. 1925
Mjolden s. (Ottersbøl)
Larsine Schack
1857-1940
Larsine Schack
F:
21 okt. 1857
G:
20 maj 1882
D:
1 sep. 1940
Jannick Petersen
1869-
Jannick Petersen
F:
21 feb. 1869
Skærbæk s. (Melby)
Jens Thomsen Petersen
1870-1870
Jens Thomsen Petersen
F:
3 dec. 1870
Skærbæk s. (Melby)
D:
8 dec. 1870
Skærbæk s. (Melby)
Jens Thomsen Petersen
1872-
Jens Thomsen Petersen
F:
9 jun. 1872
Skærbæk s. (Melby)
Botille Petersen
1874-
Botille Petersen
F:
14 apr. 1874
Skærbæk s. (Melby)
Adolph Petersen
1876-1876
Adolph Petersen
F:
25 feb. 1876
Skærbæk s. (Melby)
D:
30 mar. 1876
Skærbæk s. (Melby)
Adolph Petersen
1877-1877
Adolph Petersen
F:
29 mar. 1877
Skærbæk s. (Melby)
D:
29 sep. 1877
Skærbæk s. (Melby)
Adolph Petersen
1878-
Adolph Petersen
F:
2 okt. 1878
Skærbæk s. (Melby)
Iver Poulsen
1905-
Iver Poulsen
F:
8 mar. 1905
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Jens Thomsen Poulsen
1907-
Jens Thomsen Poulsen
F:
17 nov. 1907
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Bente Poulsen
1941-2022
Bente Poulsen
F:
15 aug. 1941
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
D:
6 jan. 2022
Asmus Hessel Ebbesen
1937-2021
Asmus Hessel Ebbesen
F:
13 feb. 1937
Vodder s. (Åved)
G:
29 mar. 1961
Ribe
D:
27 jan. 2021
Alfred Pedersen Poulsen
Kirstine Abelone Feddersen
Cathrine Marie Petersen
1880-
Cathrine Marie Petersen
F:
11 jul. 1880
Skærbæk s. (Melby)
Peter Hansen Poulsen
1879-
Peter Hansen Poulsen
F:
18 feb. 1879
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
G:
29 dec. 1903
Ribe (Skt. Cathrine)
Niels Petersen
1881-
Niels Petersen
F:
1 okt. 1881
Skærbæk s. (Melby)
Otto Petersen
1883-
Otto Petersen
F:
24 feb. 1883
Skærbæk s. (Melby)
Peter Petersen
1884-
Peter Petersen
F:
27 dec. 1884
Skærbæk s. (Melby)
Alfred Petersen
1886-1895
Alfred Petersen
F:
24 jan. 1886
Skærbæk s. (Melby)
D:
2 jun. 1895
Roager s. (Vesterbæk)
Laura Margrethe Petersen
1887-1887
Laura Margrethe Petersen
F:
2 jun. 1887
Skærbæk s. (Melby)
D:
10 jun. 1887
Skærbæk s. (Melby)
Laura Margrethe Petersen
1889-
Laura Margrethe Petersen
F:
14 sep. 1889
Roager s. (Vesterbæk)
Anna Marie Petersen
1893-
Anna Marie Petersen
F:
24 mar. 1893
Roager s. (Vesterbæk)
Alfride Petersen
1895-
Alfride Petersen
F:
26 jun. 1895
Roager s. (Vesterbæk)
Margrethe Bothilde Hansen
1850-
Margrethe Bothilde Hansen
F:
21 sep. 1850
Mjolden s. (Ottersbøl)
Lauritz Hansen Petersen
1845-
Lauritz Hansen Petersen
F:
16 jan. 1845
G:
21 nov. 1868
Skærbæk
Botilla Jensen
1814-1855
Botilla Jensen
F:
1814
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
8 sep. 1855
Mjolden s. (Ottersbøl)
Jens Thomsen Hansen
1819-1915
Jens Thomsen Hansen
F:
29 nov. 1819
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
30 okt. 1841
Mjolden
D:
5 Okt 1915
Mjolden s. (Ottersbøl)
Fedder Nielsen Jensen
1816-
Fedder Nielsen Jensen
F:
19 aug. 1816
Mjolden s. (Ottersbøl)
Hans Peter Jensen
1818-1876
Hans Peter Jensen
F:
10 dec. 1818
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
9 dec. 1876
Mjolden s. (Ottersbøl)
Anne Kirstine Brodersen
1823-
Anne Kirstine Brodersen
F:
11 okt. 1823
Mjolden
G:
1850
Mjolden
Dødfødt datter
Cathrine Marie Jensen
1822-1898
Cathrine Marie Jensen
F:
1 jan. 1822
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
21 feb. 1898
Skast
Jens Andersen Brodersen
1817-1871
Jens Andersen Brodersen
F:
4 mar. 1817
Mjolden
G:
30 maj 1845
Mjolden
D:
27 feb. 1871
Skast
Ocke Andersen Jensen
1824-
Ocke Andersen Jensen
F:
28 mar. 1824
Mjolden s. (Ottersbøl)
Cathrine Marie Brodersen
1821-
Cathrine Marie Brodersen
F:
30 maj 1821
Mjolden
G:
6 jan. 1847
Mjolden
Mette Kirstine Timmermann
1851-1852
Mette Kirstine Timmermann
F:
30 jul. 1851
D:
25 sep. 1852
Andreas Jensen Timmermann
1853-1857
Andreas Jensen Timmermann
F:
7 maj 1853
D:
25 dec. 1857
Cathrine Bothilde Timmermann
1858-1860
Cathrine Bothilde Timmermann
F:
20 nov. 1858
D:
12 apr. 1860
Hans Timmermann
1891-
Hans Timmermann
F:
22 nov. 1891
Caroline Timmermann
1895-1895
Caroline Timmermann
F:
22 mar. 1895
D:
6 maj 1895
Hans Timmermann
1896-
Hans Timmermann
F:
5 jun. 1896
Caroline Timmermann
1900-1901
Caroline Timmermann
F:
11 jul. 1900
D:
22 feb. 1901
Peter Timmermann
1909-1980
Peter Timmermann
F:
28 apr. 1909
D:
1980
Dora Pedersen
1911-2002
Dora Pedersen
F:
1911
D:
2002
Andreas Jensen Timmermann
1861-1912
Andreas Jensen Timmermann
F:
13 jul. 1861
D:
22 nov. 1912
Flensborg
Kjestine Marie Fisker
1871-
Kjestine Marie Fisker
F:
27 sep. 1871
G:
12 jan. 1891
Bothilde Timmermann
1863-1863
Bothilde Timmermann
F:
7 sep. 1863
D:
15 okt. 1863
Caroline Jensen
1828-1896
Caroline Jensen
F:
10 jan. 1828
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
2 mar. 1896
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
Hans Timmermann Ocksen
1817-1895
Hans Timmermann Ocksen
F:
1817
G:
23 apr. 1850
D:
21 dec. 1895
Dødfødt datter
1830-1830
Dødfødt datter
F:
10 aug. 1830
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
10 aug. 1830
Mjolden s. (Ottersbøl)
Andreas Brodersen Jensen
1833-1843
Andreas Brodersen Jensen
F:
28 mar. 1833
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
13 sep. 1843
Mjolden s. (Ottersbøl)
Anders Jensen
ca. 1781-1859
Anders Jensen
F:
ca. 1781
fmtl. Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
17 dec. 1859
Mjolden s. (Ottersbøl)
Bodil Feddersdatter
ca. 1788-1872
Bodil Feddersdatter
F:
ca. 1788
fmtl. Mjolden s. (Højbjerg)
G:
1806
Mjolden
D:
11 okt. 1872
Mjolden s. (Ottersbøl)
Mette Christine Jensdatter
ca. 1783-
Mette Christine Jensdatter
F:
ca. 1783
fmtl. Mjolden s. (Ottersbøl)
Peder Mikkelsen Hansen
1860-
Peder Mikkelsen Hansen
F:
12 jun. 1860
Vodder
Anne Margrethe Beck
1860-
Anne Margrethe Beck
F:
22 mar. 1860
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
5 nov. 1884
V. Vedsted
Dorthea Marie Hansen
1862-
Dorthea Marie Hansen
F:
8 maj 1862
Vodder
Marie Hansen
1864-1864
Marie Hansen
F:
31 mar. 1864
Vodder
D:
8 dec. 1864
Vodder
Birgith Marie Blejken Hansen
Niels Blejken Hansen
Hans Peter Hansen
1894-
Hans Peter Hansen
F:
17 aug. 1894
Mjolden s. (Ottersbøl)
Ane Kathrine Thysen
1900-
Ane Kathrine Thysen
F:
11 mar. 1900
Vodder s. (Åved)
G:
15 sep. 1927
Skærbæk
Niels Peter Hansen
1865-
Niels Peter Hansen
F:
24 nov. 1865
Vodder
Marie Dorothea Hansen
1867-
Marie Dorothea Hansen
F:
25 apr. 1867
Broder Hansen Thysen
1924-1924
Broder Hansen Thysen
F:
10 jun. 1924
D:
21 aug. 1924
Broder Hansen Thysen
Bente Else Thysen
Ellen Marie Hansen
1897-
Ellen Marie Hansen
F:
18 jan. 1897
Vodder
Martin Hansen Thysen
1896-1966
Martin Hansen Thysen
F:
29 sep. 1896
Vodder s. (Åved)
G:
23 maj 1923
D:
2 jun. 1966
Sønderborg (hospital)
Broder Hansen
1867-1932
Broder Hansen
F:
8 dec. 1867
Vodder
D:
27 feb. 1932
Vodder
Mathilde From
Johanne Margrethe Hansen
1870-1889
Johanne Margrethe Hansen
F:
8 jul. 1870
Vodder
D:
21 jul. 1889
Mellerup Højskole
Hans Peder Hansen
1831-1890
Hans Peder Hansen
F:
29 jul. 1831
Rejsby s. (Haved)
D:
9 feb. 1890
Else Marie Cathrine Rahr
1837-1872
Else Marie Cathrine Rahr
F:
4 aug. 1837
D:
27 jan. 1872
Christen Adolf Hansen
1832-
Christen Adolf Hansen
F:
6 dec. 1832
Rejsby s. (Haved)
Anna Kirstine Bleichen Hansen
1895-
Anna Kirstine Bleichen Hansen
F:
18 jan. 1895
Jernved
Martin Thomsen Bleichen Hansen
1896-
Martin Thomsen Bleichen Hansen
F:
11 feb. 1896
Jernved
Gunner Bleichen Hansen
1926-
Gunner Bleichen Hansen
F:
31 jul. 1926
Skærbæk
Tove Termansen Hansen
1927-
Tove Termansen Hansen
F:
4 sep. 1927
Skærbæk
Broder Bleichen Hansen
1897-
Broder Bleichen Hansen
F:
21 jun. 1897
Jernved
Anna Valborg Termansen
1899-
Anna Valborg Termansen
F:
5 sep. 1899
Toftlund
G:
10 mar. 1925
Skærbæk
Udøbt datter
1903-1903
Udøbt datter
F:
22 sep. 1903
Ribe
D:
22 sep. 1903
Ribe
Agnete Bleichen Hansen
Christense Bleichen Hansen
Jens Skrydstrup Petersen
1905-
Jens Skrydstrup Petersen
F:
27 okt. 1905
Hans Andersen Hansen
1864-1915
Hans Andersen Hansen
F:
9 jul. 1864
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
3 jan. 1915
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Caroline Thomsen
1871-
Caroline Thomsen
F:
9 dec. 1871
Daler s. (Østerby)
G:
10 maj 1894
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
Birgith Marie Blejken Hansen
Niels Blejken Hansen
Hans Peter Hansen
1894-
Hans Peter Hansen
F:
17 aug. 1894
Mjolden s. (Ottersbøl)
Ane Kathrine Thysen
1900-
Ane Kathrine Thysen
F:
11 mar. 1900
Vodder s. (Åved)
G:
15 sep. 1927
Skærbæk
Marie Dorothea Hansen
1867-
Marie Dorothea Hansen
F:
25 apr. 1867
Niels Peter Hansen
1865-
Niels Peter Hansen
F:
24 nov. 1865
Vodder
Gunder Petrea Hansen
1870-1870
Gunder Petrea Hansen
F:
22 nov. 1870
D:
28 nov. 1870
Broder Ocksen Hansen
1834-
Broder Ocksen Hansen
F:
22 mar. 1834
Rejsby s. (Haved)
Anna Kirstine Bleichen
1830-
Anna Kirstine Bleichen
F:
23 maj 1830
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
27 mar. 1863
Greis Magnus Nielsen
Marie Kjestine Nielsen
1895-
Marie Kjestine Nielsen
F:
10 Maj 1895
Skærbæk
Claus Bendix Rosenkrantz Maack
1893-
Claus Bendix Rosenkrantz Maack
F:
12 dec. 1893
Hesselager s. (Vormark)
G:
28 dec. 1923
Skærbæk
Niels Hansen Nielsen
1897-1947
Niels Hansen Nielsen
F:
8 nov. 1897
Skærbæk
D:
19 feb. 1947
Ribe (Amtssygeh.)
Elna Thyssen
1900-
Elna Thyssen
F:
27 dec. 1900
Vodder s. (Birkelev)
G:
2 aug. 1925
Skærbæk
Greis Magnus Nielsen
Jens Korsgaard Nielsen
Marie Dorthea Korsgaard
1863-1928
Marie Dorthea Korsgaard
F:
14 jul. 1863
Skærbæk
D:
6 jul. 1928
Skærbæk
Andreas Christian Nielsen
1866-1945
Andreas Christian Nielsen
F:
11 nov. 1866
Skast
G:
2 dec. 1892
Skast
D:
1 apr. 1945
Skærbæk
Jens Nielsen Korsgaard
1864-1864
Jens Nielsen Korsgaard
F:
17 nov. 1864
Skærbæk
D:
17 nov. 1864
Skærbæk
Kirstine Marie Hansen
1836-
Kirstine Marie Hansen
F:
9 jan. 1836
Rejsby s. (Haved)
Jens Nielsen Korsgaard
1833-1904
Jens Nielsen Korsgaard
F:
21 mar. 1833
Mjolden
G:
29 okt. 1862
Skærbæk
D:
17 apr. 1904
Skærbæk
Anders Hansen Smidt
1864-
Anders Hansen Smidt
F:
7 maj 1864
Ingeborg Feddersen
1924-2003
Ingeborg Feddersen
F:
7 jul. 1924
Behrensbrook (Holsten)
D:
8 sep. 2003
Hans Gravert
Fred Kingal
Otto Diedrich Paul Feddersen
1926-2003
Otto Diedrich Paul Feddersen
F:
24 nov. 1926
Behrensbrook (Holsten)
D:
16 okt. 2003
Irmgard Rohde
Anneliese Feddersen
1928-1988
Anneliese Feddersen
F:
24 jun. 1928
Behrensbrook (Holsten)
D:
17 mar. 1988
Werner Jeske
1925-2004
Werner Jeske
F:
28 dec. 1925
Nieder Ullersdorf (Tyskland)
G:
15 feb. 1952
Herne (Tyskland)
D:
17 apr. 2004
Hans Feddersen
1889-
Hans Feddersen
F:
20 jul. 1889
Aventoft s. (Teglmark)
Else Meier
1893-1937
Else Meier
F:
6 sep. 1893
Behrensbrook (Holsten)
G:
24 mar. 1923
Behrensbrook (Holsten)
D:
21 okt. 1937
Behrensbrook (Holsten)
Otto Dietrich Feddersen
1891-1918
Otto Dietrich Feddersen
F:
8 aug. 1891
Aventoft s. (Teglmark)
D:
1918
Frankrig
Gunda-Luise Feddersen
Hermann Gehre-Hansen
1925-
Hermann Gehre-Hansen
F:
11 mar. 1925
Villavica (Paraguay)
Hans-Karl Feddersen
Antonie Elfriede Hildegard Seubert
Berend Feddersen
1893-1972
Berend Feddersen
F:
3 maj 1893
Aventoft s. (Teglmark)
D:
6 feb. 1972
Husum
Margarethe Helene Dora Frieda (Lene) Otto
1902-1978
Margarethe Helene Dora Frieda (Lene) Otto
F:
19 sep. 1902
Lunden (Holsten)
G:
26 jan. 1926
Buenos Aires
D:
26 jan. 1978
Husum
Karl Feddersen
1896-1971
Karl Feddersen
F:
3 feb. 1896
Aventoft s. (Teglmark)
D:
24 dec. 1971
Brede s. (Bredebro)
Ingeborg Maria (Inge) Petersen
Christian Bossen Dethlefsen
1912-2002
Christian Bossen Dethlefsen
F:
19 feb. 1912
Daler s. (Østerby)
D:
1 aug. 2002
Tønder
Otto Dietrich Petersen
1925-2008
Otto Dietrich Petersen
F:
12 aug. 1925
Højer
D:
2 feb. 2008
Sønderborg
Nina Sørensen
Eike Luise Petersen
Samuel (Sam) Andersen
1923-2005
Samuel (Sam) Andersen
F:
8 okt. 1923
Års
D:
23 apr. 2005
Sønderborg
Ellen Luise Feddersen
1901-1979
Ellen Luise Feddersen
F:
15 jan. 1901
Lunden (v. Ejderen)
D:
31 jan. 1979
Højer
Hans Friedrich Christian Petersen
1897-1972
Hans Friedrich Christian Petersen
F:
7 apr. 1897
Højer
G:
27 jul. 1922
Højer
D:
21 jul. 1972
Tønder
Marie Dorothea Schmidt
1866-1935
Marie Dorothea Schmidt
F:
12 sep. 1866
Emmerlev
D:
30 jun. 1935
Højer
Otto Dietrich Feddersen
1865-1907
Otto Dietrich Feddersen
F:
22 jan. 1865
Aventoft s. (Teglmark)
G:
3 okt. 1888
Aventoft
D:
21 apr. 1907
Lunden (v. Ejderen)
Peter Hansen Smidt
1868-
Peter Hansen Smidt
F:
28 sep. 1868
Hans Redlef Smidt
1896-
Hans Redlef Smidt
F:
9 jan. 1896
Højer
Otto Smidt
1897-1984
Otto Smidt
F:
30 maj 1897
Højer
D:
16 mar. 1984
Walter Smidt
1901-1909
Walter Smidt
F:
22 jun. 1901
Højer
D:
6 jun. 1909
Højer
Max Carstens Smidt
1906-
Max Carstens Smidt
F:
26 okt. 1906
Højer
Walter Smidt
1909-
Walter Smidt
F:
22 okt. 1909
Højer
Adolf Smidt
1870-1933
Adolf Smidt
F:
9 dec. 1870
Emmerlev
D:
efter 1933
Bothilde Carstensen
1873-1933
Bothilde Carstensen
F:
28 okt. 1873
Højer
G:
2 apr. 1895
Højer
D:
11 apr. 1933
Højer
Ingvard Smidt
1873-
Ingvard Smidt
F:
25 mar. 1873
Marie Kirstine Hansen
1839-1904
Marie Kirstine Hansen
F:
25 apr. 1839
Rejsby s. (Haved)
D:
1 jan. 1904
Aabenraa
Hans Frandsen Smidt
1843-1917
Hans Frandsen Smidt
F:
3 jan. 1843
Emmerlev
G:
11 apr. 1863
Skast
D:
31 aug. 1917
Højer
Jef Pedersen Raun
Jef Pedersen Raun
Inge Marie Kjær
Anton Christensen Raun
Johann Georg Dampe Raun
Anne Cathrine Bundesen
1884-
Anne Cathrine Bundesen
F:
31 dec. 1884
Nr. Løgum s. (Koldkåd)
Peter Hansen Raun
Jef Pedersen Raun
Betty Margrethe Knudsen
Ester Christine Cathrine Raun
Christian Mathiesen Raun
Peter Hansen Raun
Petra Christine Magdalene Schrøder
Petra Christine Magdalene Schrøder
G:
29 okt. 1897
Vilstrup
Jef Pedersen Raun
Ester Anna Maria Raun
1900-1943
Ester Anna Maria Raun
F:
10 okt. 1900
Halk s. (Råde)
D:
15 mar. 1943
Øsby s. (Stevelt)
Peder Ravn
1890-1960
Peder Ravn
F:
13 sep. 1890
Øsby s. (Stevelt)
G:
10 okt. 1935
Sdr. Starup
D:
24 dec. 1960
Sønderborg (hospital)
Hans Bramsen Raun
Anna Marie Raun
Anton Thomsen Buchholt
Theodor Raun
Jef Pedersen Raun
Viggo Christian Raun
Iver Dampe Raun
Marie Dorthea Bramsen
Broder Petersen Raun
1874-1960
Broder Petersen Raun
F:
27 jun. 1874
Sdr. Starup s. (Vandling)
D:
15 maj 1960
Haderslev (Amtssygeh.)
Marcus Christian Raun
Esther Marie Efsen
Jes Nissen Lehrskov
Erik Efsen Simonsen
Marie Frederikke Efsen
Falle Eriksen Simonsen
Erik Efsen
Jakob Efsen
Sophie Nissen
Sophie Nissen
G:
23 mar. 1932
Gl. Haderslev
Maren Kirstine Raun
1878-1954
Maren Kirstine Raun
F:
27 jan. 1878
Sdr. Starup s. (Vandling)
D:
3 maj 1954
Åstrup
Erik Efsen
Marie Dorthea Raun
Esther Marie Hansen
1842-1893
Esther Marie Hansen
F:
24 apr. 1842
Rejsby s. (Haved)
D:
31 maj 1893
Sdr. Starup s. (Vandling)
Jef Pedersen Ravn
1830-1910
Jef Pedersen Ravn
F:
28 nov. 1830
Skærbæk s. (Barsbøl)
G:
10 nov. 1866
Sdr. Starup
D:
4 dec. 1910
Sdr. Starup s. (Vandling)
Marie Dorthea Christensdatter Mærsk
1805-1847
Marie Dorthea Christensdatter Mærsk
F:
1805
Mjolden
D:
9 jun. 1847
Rejsby s. (Haved)
Peder Hansen
1784-1842
Peder Hansen
F:
27 okt. 1784
Rejsby s. (Haved)
D:
17 maj 1842
Rejsby s. (Haved)
Dødfødt datter
1844-1844
Dødfødt datter
F:
21 feb. 1844
Mjolden
D:
21 feb. 1844
Mjolden
Hans Hansen
1845-
Hans Hansen
F:
30 dec. 1845
Mjolden
Christiane Marie Hansen
1847-1847
Christiane Marie Hansen
F:
14 jun. 1847
Mjolden
D:
20 aug. 1847
Mjolden
Anne Marie Christensdatter Mærsk
1806-
Anne Marie Christensdatter Mærsk
F:
1806
Mjolden
Hans Christian Hansen
1819-
Hans Christian Hansen
F:
26 nov. 1819
Mjolden
G:
18 maj 1843
Mjolden
Dødfødt datter
1831-1831
Dødfødt datter
F:
13 ? 1831
Mjolden s. (Forballum)
D:
13 ? 1831
Mjolden s. (Forballum)
Hans Hansen Hage
1832-1866
Hans Hansen Hage
F:
30 aug. 1832
D:
10 okt. 1866
Christian Adolf Hage
1834-1838
Christian Adolf Hage
F:
18 jun. 1834
Mjolden s. (Forballum)
D:
27 sep. 1838
Mjolden s. (Forballum)
Ester Marie Christensdatter Mærsk
1808-1897
Ester Marie Christensdatter Mærsk
F:
1808
Mjolden
D:
18 dec. 1897
Hans Hansen Hage
ca. 1788-1836
Hans Hansen Hage
F:
ca. 1788
Mjolden s. (Forballum)
G:
9 okt. 1830
Mjolden
D:
30 maj 1836
Mjolden s. (Forballum)
Hans Adolf Johansen
1842-1913
Hans Adolf Johansen
F:
4 sep. 1842
D:
1913
Johan Johansen
1842-
Johan Johansen
F:
4 sep. 1842
Broder Johansen
1844-1934
Broder Johansen
F:
23 apr. 1844
D:
30 jan. 1934
Ane Marie Hansen
1853-1932
Ane Marie Hansen
F:
27 dec. 1853
G:
23 okt. 1875
D:
14 apr. 1932
Jens Skrydstrup Petersen
1905-
Jens Skrydstrup Petersen
F:
27 okt. 1905
Christense Bleichen Hansen
Anna Skrydstrup Petersen
Holger Skrydstrup Petersen
1909-1972
Holger Skrydstrup Petersen
F:
2 okt. 1909
D:
25 maj 1972
Nielsine Roost Petersen Aabling
Hans Peder Petersen
1871-1946
Hans Peder Petersen
F:
22 mar. 1871
Mjolden
D:
3 mar. 1946
Esther Laura Skrydstrup
1877-
Esther Laura Skrydstrup
F:
18 dec. 1877
Lundum s. (Lundumskov)
G:
20 dec. 1904
Ebba Pedersen
Jacob Pedersen
1873-
Jacob Pedersen
F:
3 jan. 1873
Mjolden
Laura Christine Lauridsen
1876-
Laura Christine Lauridsen
F:
23 nov. 1876
Mjolden s. (Forballum)
Ane Marie Petersen
Hans Hage Petersen
Ester Marie Petersen
1880-1967
Ester Marie Petersen
F:
27 okt. 1880
Mjolden
D:
6 maj 1967
Skærbæk (De Gamles Hjem)
Niels Hansen Ocksen
1878-1949
Niels Hansen Ocksen
F:
19 jun. 1878
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
10 aug. 1949
Tønder (sygehuset)
Andreas Petersen
Anna Mathilde Johansen
1846-1933
Anna Mathilde Johansen
F:
12 nov. 1846
Mjolden s. (Forballum)
D:
25 dec. 1933
Mjolden
Jens Andersen Petersen
1842-1887
Jens Andersen Petersen
F:
26 dec. 1842
Ballum s. (Kringelum)
G:
3 mar. 1870
Mjolden
D:
2 aug. 1887
Mjolden
Erika Petrea Timmermann
Botilla Johannsen
1884-1925
Botilla Johannsen
F:
27 aug. 1884
D:
6 nov. 1925
Hans Timmermann
1874-1957
Hans Timmermann
F:
22 mar. 1874
G:
12 dec. 1922
Skærbæk
D:
18 mar. 1957
Jacob Johansen
1886-
Jacob Johansen
F:
1 sep. 1886
Hans Brorsen Johansen
1889-1944
Hans Brorsen Johansen
F:
14 apr. 1889
D:
27 okt. 1944
Anne Marie Jensen
1894-1970
Anne Marie Jensen
F:
9 apr. 1894
D:
22 jan. 1970
Esther Marie Johansen
1890-1910
Esther Marie Johansen
F:
21 dec. 1890
D:
20 dec. 1910
Åge Johansen
1892-1913
Åge Johansen
F:
31 dec. 1892
D:
19 okt. 1913
Bodil Johansen
1894-
Bodil Johansen
F:
7 dec. 1894
Ester Marie Johansen
Kjeld Ottesen
Adolf Kristian Johansen
1896-1959
Adolf Kristian Johansen
F:
12 maj 1896
D:
10 mar. 1959
Signe Mathilde Svendsen
1902-1989
Signe Mathilde Svendsen
F:
27 apr. 1902
D:
1989
Peder Gotfred Johansen
1847-1939
Peder Gotfred Johansen
F:
28 dec. 1847
D:
28 maj 1939
Helene Margarethe Andersen
1853-1931
Helene Margarethe Andersen
F:
9 dec. 1853
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
9 dec. 1882
D:
25 mar. 1931
Christian Johansen
1850-1889
Christian Johansen
F:
27 dec. 1850
D:
12 dec. 1889
Jacob Johansen
1806-1895
Jacob Johansen
F:
10 aug. 1806
Ladelund s. (Bramstedlund)
G:
4 nov. 1841
Mjolden
D:
23 feb. 1895
Christian Eriksen Holm
1901-1999
Christian Eriksen Holm
F:
18 feb. 1901
D:
18 jul. 1999
Ingeborg Holm
1903-1981
Ingeborg Holm
F:
8 jul. 1903
D:
25 nov. 1981
Marcus Christian Petersen Holm
1905-
Marcus Christian Petersen Holm
F:
14 maj 1905
Hanne Christine Nicoline Petersen
1874-1958
Hanne Christine Nicoline Petersen
F:
13 mar. 1874
D:
5 jan. 1958
Hans Adolph Holm
1862-1952
Hans Adolph Holm
F:
30 maj 1862
G:
29 apr. 1899
Brøns
D:
26 dec. 1952
Herle Petersen
1876-
Herle Petersen
F:
10 mar. 1876
Skærbæk
Christian Johannsen Jessen
1876-
Christian Johannsen Jessen
F:
29 mar. 1876
Karlum
G:
26 maj 1906
Skærbæk
Broder Petersen
1878-
Broder Petersen
F:
29 jan. 1878
Marcus Christian Petersen
1847-
Marcus Christian Petersen
F:
22 aug. 1847
Ingeborg Jessen
Broder Petersen
1880-
Broder Petersen
F:
14 jul. 1880
Rejsby
Kathrine Petersen
Søren Hansen Truelsen
Svend Petersen
Kirstine Marie Ottsen
Peter Skrydstrup Petersen
1882-
Peter Skrydstrup Petersen
F:
26 jul. 1882
Rejsby
Anna Marie Brodersen
1886-
Anna Marie Brodersen
F:
10 nov. 1886
Brøns s. (Søndernæs)
Kirsten Torngaard
Jens Peter Torngaard
Anton Kristian Torngaard
Anna Kirstine Larsen
Herle Petersen
1884-1916
Herle Petersen
F:
21 jul. 1884
Rejsby
D:
1916
Grindsted
Jens Torngaard Jensen
1883-1964
Jens Torngaard Jensen
F:
1883
Nørre-Nissum
G:
1907
D:
1964
Grindsted
Alfred Petersen
1887-1887
Alfred Petersen
F:
11 jan. 1887
Rejsby
D:
23 sep. 1887
Rejsby
Alfred Petersen
1888-1916
Alfred Petersen
F:
27 dec. 1888
Rejsby
D:
4 jul. 1916
Rejsby
Peter Møller Petersen
Ove Bastian Petersen
Hanne Nederby Petersen
Poul Alfred Petersen
1921-1997
Poul Alfred Petersen
F:
26 maj 1921
Rejsby
D:
8 jun. 1997
Laura Christine Møller
1924-1969
Laura Christine Møller
F:
31 okt. 1924
Brøns
G:
3 okt. 1948
D:
7 aug. 1969
Rejsby
Anne Bothilde Petersen
1891-1982
Anne Bothilde Petersen
F:
16 jun. 1891
Rejsby
D:
20 okt. 1982
Rejsby
Peter Petersen
1888-1987
Peter Petersen
F:
25 nov. 1888
Rejsby
D:
3 feb. 1987
Rejsby
Gerda Ester Lassen
Birthe Marie Lassen
Ester Lassen
Jens Truelsen Lassen
Lisbeth Sørensen
Lars Jensen Lassen
Edel Marie Hansen
Ester Marie Petersen
1893-1987
Ester Marie Petersen
F:
1 jun. 1893
Rejsby
D:
2 mar. 1987
Skærbæk
Jens Truelsen Lassen
1891-1977
Jens Truelsen Lassen
F:
29 sep. 1891
Rejsby s. (Haved)
D:
30 jun. 1977
Rejsby s. (Haved)
Gertrud Nielsen
Andreas Petersen Nielsen
Lene Poulsen
Jens Peter Nielsen
Robert Nielsen
Kirsten Nielsen
Anne Cathine Skrydstrup Petersen
Sønke Peter Nielsen
Maren Petersen
Aksel Petersen
1960-1979
Aksel Petersen
F:
28 jan. 1960
Rejsby
D:
12 apr. 1979
Anders Petersen
Agner Petersen
Peter Adolf Petersen
Dorthea Madsen
Aksel Petersen
1894-1945
Aksel Petersen
F:
8 jul. 1894
Rejsby
D:
1945
Rejsby
Gertrud Marie Sørensen
1906-
Gertrud Marie Sørensen
F:
19 okt. 1906
Farup
G:
3 maj 1929
Peter Adolf Petersen
1850-1937
Peter Adolf Petersen
F:
3 maj 1850
Skærbæk
D:
1937
Rejsby s. (Kærbølling)
Anne Cathrine Skrydstrup
1852-1903
Anne Cathrine Skrydstrup
F:
22 nov. 1852
Rejsby
G:
15 jan. 1879
D:
8 apr. 1903
Rejsby
Herle Christensdatter Mærsk
1810-1889
Herle Christensdatter Mærsk
F:
10 mar. 1810
Mjolden
D:
26 maj 1889
Skærbæk
Broder Petersen
1812-1903
Broder Petersen
F:
29 nov. 1812
Klintum
G:
3 jun. 1846
D:
2 mar. 1903
Skærbæk
Maren Jensdatter
ca. 1785-1863
Maren Jensdatter
F:
ca. 1785
fmtl. Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
27 jan. 1863
Mjolden
Christen Adolphsen Mærsk
1758-ca. 1811
Christen Adolphsen Mærsk
F:
1758
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
ca. 1803/04
D:
ca. 1810/11
Mjolden
Caroline Brodersen
1871-
Caroline Brodersen
F:
16 aug. 1871
Brøns s. (Søndernæs)
Bothilde Brodersen
1873-
Bothilde Brodersen
F:
24 okt. 1873
Brøns s. (Søndernæs)
Christine Brodersen
1875-
Christine Brodersen
F:
8 dec. 1875
Brøns s. (Søndernæs)
Ane Cathrine Brodersen
1880-
Ane Cathrine Brodersen
F:
14 aug. 1880
Brøns s. (Søndernæs)
Petrea Brodersen
1882-
Petrea Brodersen
F:
5 aug. 1882
Brøns s. (Søndernæs)
Kathrine Petersen
Søren Hansen Truelsen
Svend Petersen
Kirstine Marie Ottsen
Anna Marie Brodersen
1886-
Anna Marie Brodersen
F:
10 nov. 1886
Brøns s. (Søndernæs)
Peter Skrydstrup Petersen
1882-
Peter Skrydstrup Petersen
F:
26 jul. 1882
Rejsby
Broder Ocksen Brodersen
1838-1914
Broder Ocksen Brodersen
F:
30 jun. 1838
Ballum s. (Lademarks Mølle)
D:
19 jul. 1914
Hansine Christine Winther
1844-1889
Hansine Christine Winther
F:
23 jul. 1844
Brøns s. (Søndernæs)
G:
13 okt. 1870
Brøns
D:
14 sep. 1889
Christen Mærsk Brodersen
1813-
Christen Mærsk Brodersen
F:
1813
Mjolden
Botilla Hage
1817-
Botilla Hage
F:
22 aug. 1817
Mjolden s. (Hybjerg)
G:
17 okt. 1835
Mjolden
Botille Brodersen
1814-1871
Botille Brodersen
F:
1814
Mjolden
D:
9 jul. 1871
Mjolden
Dødfødt datter
Jens Andersen Brodersen
1817-1871
Jens Andersen Brodersen
F:
4 mar. 1817
Mjolden
D:
27 feb. 1871
Skast
Cathrine Marie Jensen
1822-1898
Cathrine Marie Jensen
F:
1 jan. 1822
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
30 maj 1845
Mjolden
D:
21 feb. 1898
Skast
Niels Brodersen Pørksen
Maja Christensen
1930-1973
Maja Christensen
F:
21 aug. 1930
Bredsten
D:
18 jun. 1973
Marie Brodersen Pørksen
Ida Elisabeth Pørksen
1922-1929
Ida Elisabeth Pørksen
F:
30 dec. 1922
D:
10 maj 1929
Tønder
Broder Brodersen Pørksen
Johannes Pørksen
Dagny Kirstine Brodersen
1890-1959
Dagny Kirstine Brodersen
F:
24 jun. 1890
Roager
D:
25 sep. 1959
Tønder (sygehuset)
Sønnich Sønnichsen Pørksen
1877-1934
Sønnich Sønnichsen Pørksen
F:
28 nov. 1877
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
12 nov. 1918
Mjolden
D:
25 mar. 1934
Agnes Botilde Brodersen
1892-1964
Agnes Botilde Brodersen
F:
10 feb. 1892
Roager
D:
23 sep. 1964
Aabenraa (Tuberkulosestationen)
Broder Brodersen
1859-1915
Broder Brodersen
F:
17 feb. 1859
D:
18 sep. 1915
Ane Kirstine Marie Hansen
1866-1948
Ane Kirstine Marie Hansen
F:
15 maj 1866
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
23 apr. 1948
Mjolden s. (Ottersbøl)
Maren Brodersen
1860-1869
Maren Brodersen
F:
24 dec. 1860
D:
30 jan. 1869
Ragnhild Marie Lorentzen
Peder Hansen Moos
1906-1992
Peder Hansen Moos
F:
27 jan. 1906
D:
1992
Dagmar Andersen
1887-1948
Dagmar Andersen
F:
23 feb. 1887
D:
12 apr. 1948
Brede
Hans Hendrik Lorentzen
1885-1954
Hans Hendrik Lorentzen
F:
5 mar. 1885
G:
26 mar. 1909
D:
5 jan. 1954
Brede
Helga Andersen
1890-1966
Helga Andersen
F:
31 jul. 1890
D:
9 apr. 1966
Karl Heinrich Hellesøe
1892-
Karl Heinrich Hellesøe
F:
28 maj 1892
Frede Andersen
1892-1914
Frede Andersen
F:
25 nov. 1892
D:
16 sep. 1914
Frankrig
Astrid Andersen
1895-1912
Astrid Andersen
F:
11 jul. 1895
D:
19 okt. 1912
Marie Caroline Brodersen
1863-1937
Marie Caroline Brodersen
F:
31 jan. 1863
D:
31 dec. 1937
Emil Andreas Andersen
1859-1901
Emil Andreas Andersen
F:
18 jun. 1859
G:
8 maj 1886
D:
26 jan. 1901
Ane Katrine Boesen
1894-
Ane Katrine Boesen
F:
23 nov. 1894
Brøns s. (Søndernæs)
Kjestine Boesen
1897-
Kjestine Boesen
F:
1 mar. 1897
Brøns s. (Søndernæs)
Hans Mathesen Boesen
1899-1981
Hans Mathesen Boesen
F:
4 feb. 1899
Brøns s. (Søndernæs)
D:
23 maj 1981
Anna Emilie Beier
Poul Christian Jørgensen
Maren Elisabeth Beier
Jørgen Baden
1920-1959
Jørgen Baden
F:
30 nov. 1920
D:
15 sep. 1959
Bodil Beier
Kirsten Beier
Asta Boesen
1900-
Asta Boesen
F:
11 nov. 1900
Brøns s. (Søndernæs)
Hans Vindfeld Tranberg Beier
1899-
Hans Vindfeld Tranberg Beier
F:
30 jan. 1899
G:
12 dec. 1924
Skærbæk Frimenighedskirke
Fedder Brodersen Boesen
1903-1927
Fedder Brodersen Boesen
F:
6 mar. 1903
Brøns s. (Søndernæs)
D:
23 mar. 1927
Holger Anker Boesen
1907-1985
Holger Anker Boesen
F:
23 jun. 1907
Brøns s. (Søndernæs)
D:
30 okt. 1985
Maren Brodersen
1865-
Maren Brodersen
F:
31 maj 1865
Elers Boesen
1870-1949
Elers Boesen
F:
25 jun. 1870
Randerup s. (Lunde)
D:
26 feb. 1949
Fedder Nielsen Brodersen
1819-
Fedder Nielsen Brodersen
F:
19 mar. 1819
Mjolden
Mette Kirstine Hansen
1826-
Mette Kirstine Hansen
F:
14 apr. 1826
G:
10 apr. 1858
Mjolden
Cathrine Marie Brodersen
1821-
Cathrine Marie Brodersen
F:
30 maj 1821
Mjolden
Ocke Andersen Jensen
1824-
Ocke Andersen Jensen
F:
28 mar. 1824
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
6 jan. 1847
Mjolden
Anne Kirstine Brodersen
1823-
Anne Kirstine Brodersen
F:
11 okt. 1823
Mjolden
Hans Peter Jensen
1818-1876
Hans Peter Jensen
F:
10 dec. 1818
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
1850
Mjolden
D:
9 dec. 1876
Mjolden s. (Ottersbøl)
Bodil Metteline Brodersen
1827-
Bodil Metteline Brodersen
F:
17 feb. 1827
Mjolden
Broder Ocksen Feddersen
ca. 1794-1861
Broder Ocksen Feddersen
F:
ca. 1793/94
Mjolden s. (Højbjerg)
G:
ca. 1811/12
D:
19 dec. 1861
Mjolden
Meta Kirstine Johanne Nielsen
1886-
Meta Kirstine Johanne Nielsen
F:
21 jun. 1886
Gørding s. (Nr. Gørding)
Mads Herman Teodor Nielsen
1887-
Mads Herman Teodor Nielsen
F:
19 jul. 1887
Gørding s. (Nr. Gørding)
Anna Dorthea Jensen
1891-
Anna Dorthea Jensen
F:
20 aug. 1891
Nykøbing M.
G:
30 aug. 1914
København (Skt. Stefan)
Hans Nielsen
1890-
Hans Nielsen
F:
3 jul. 1890
Gørding s. (Nr. Gørding)
Ingeborg Bothilde Nielsen
1892-
Ingeborg Bothilde Nielsen
F:
25 okt. 1892
Gørding s. (Nr. Gørding)
Thomas Adolf Nielsen
1892-
Thomas Adolf Nielsen
F:
25 okt. 1892
Gørding s. (Nr. Gørding)
Oskar Viggo Nielsen
1897-
Oskar Viggo Nielsen
F:
2 jun. 1897
Gørding s. (Nr. Gørding)
Oda Harder
1901-
Oda Harder
F:
21 jun. 1901
Esbjerg
G:
29 okt. 1922
Esbjerg (Vor Frelser k.)
Abeline Christine Severinsen
1856-1917
Abeline Christine Severinsen
F:
2 jun. 1856
Gørding s. (Varho)
D:
10 apr. 1917
Esbjerg
Frands Mogensen Nielsen
1861-
Frands Mogensen Nielsen
F:
5 jun. 1861
Tjæreborg
G:
25 sep. 1885
Gørding
Vilhelm Severinsen
1858-
Vilhelm Severinsen
F:
29 maj 1858
Gørding s. (Varho)
Bothilde Severinsen
1860-1863
Bothilde Severinsen
F:
4 aug. 1860
Gørding s. (Varho)
D:
11 jan. 1863
Gørding s. (Varho)
Niels Gram Severinsen
1868-1869
Niels Gram Severinsen
F:
16 jul. 1868
Gørding s. (Varho)
D:
26 feb. 1869
Gørding s. (Varho)
Mette Kjerstine Gram
1828-1910
Mette Kjerstine Gram
F:
28 maj 1828
Mjolden
D:
7 feb. 1910
Gørding s. (Nr. Gørding)
Mads Hermansen Severinsen
1819-1911
Mads Hermansen Severinsen
F:
20 feb. 1819
Gørding s. (Varho)
G:
18 nov. 1855
V. Nykirke
D:
11 jun. 1911
Gørding s. (Nr. Gørding)
Anne Bothilde Nielsine Petrea Gram
1853-
Anne Bothilde Nielsine Petrea Gram
F:
29 jun. 1853
Varde
Ocke Brodersen Gram
1830-1875
Ocke Brodersen Gram
F:
29 sep. 1830
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
D:
2 aug. 1875
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Marie Christine Lovise Rohde
ca. 1832-
Marie Christine Lovise Rohde
F:
ca. 1832
G:
31 mar. 1853
Varde
Okke Brodersen Gram
1895-1934
Okke Brodersen Gram
F:
16 mar. 1895
Fåborg s. (Rodebæk)
D:
9 okt. 1934
Holstebro
Karen Møller Gram
1896-
Karen Møller Gram
F:
15 dec. 1896
Esbjerg
Jens Elias Gram
1899-
Jens Elias Gram
F:
23 apr. 1899
Esbjerg
Max Carlo Gram
1901-
Max Carlo Gram
F:
9 mar. 1901
Esbjerg
Astrid Ellinor Pedersen
Niels Møller Mathiesen Gram
1903-
Niels Møller Mathiesen Gram
F:
18 okt. 1903
Esbjerg
Ingrid Cecilie Frederiksen
Arnold Møller Gram
1905-
Arnold Møller Gram
F:
29 jan. 1905
Esbjerg
Frederik Møller Bolding Gram
Ella Kristine Christiansen
Niels Mathiesen Gram
1871-
Niels Mathiesen Gram
F:
11 maj 1871
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Nielsine Kirstine Mathiesen
1868-1927
Nielsine Kirstine Mathiesen
F:
23 sep. 1868
Fåborg s. (Ålunde)
G:
16 feb. 1895
Fåborg
D:
9 jun. 1927
Esbjerg
Anna Elisabeth Gram
1873-1881
Anna Elisabeth Gram
F:
2 dec. 1873
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
30 nov. 1881
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Aage Brodersen Gram
1875-1880
Aage Brodersen Gram
F:
13 sep. 1875
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
12 sep. 1880
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Karen Møller Knudsen
1840-1908
Karen Møller Knudsen
F:
17 jan. 1840
V. Nykirke s. (Ålbæk Mølle)
G:
29 okt. 1869
V. Nykirke
D:
13 apr. 1908
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Niels Gram Bolding
1866-1873
Niels Gram Bolding
F:
22 maj 1866
Sønder-Omme s. (Jullingsholm)
D:
20 apr. 1873
Gørding s. (Nr. Gørding)
Karoline Botilde Bolding
1868-1878
Karoline Botilde Bolding
F:
1 jan. 1868
Sønder-Omme s. (Jullingsholm)
D:
10 feb. 1878
Gørding s. (Nr. Gørding)
Villads Nissen Bolding
1897-
Villads Nissen Bolding
F:
15 dec. 1897
Gørding s. (Hejerskov)
Mette Marie Bolding
1899-
Mette Marie Bolding
F:
22 apr. 1899
Gørding s. (Hejerskov)
Anna Kristine Bolding
1900-
Anna Kristine Bolding
F:
22 jul. 1900
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Harald Jacobsen Bolding
1902-
Harald Jacobsen Bolding
F:
13 jan. 1902
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Søren Kristian Bolding
1903-
Søren Kristian Bolding
F:
26 nov. 1903
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Dagmar Louise Bolding
1905-
Dagmar Louise Bolding
F:
31 mar. 1905
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Torvald Bolding
1906-
Torvald Bolding
F:
9 okt. 1906
Gørding s. (Hejerskov)
Aage Bolding
1909-1910
Aage Bolding
F:
3 apr. 1909
Gørding s. (Hejerskov)
D:
18 sep. 1910
Gørding s. (Hejerskov)
Aage Bolding
Petra Kristine Bolding
Peter Christian Bolding
1870-
Peter Christian Bolding
F:
24 apr. 1870
Gørding s. (Nr. Gørding)
Ane Katrine Jakobsen
ca. 1876-
Ane Katrine Jakobsen
F:
ca. 1876
G:
22 okt. 1897
Starup
Ocke Brodersen Bolding
1872-1876
Ocke Brodersen Bolding
F:
16 apr. 1872
Gørding s. (Nr. Gørding)
D:
24 feb. 1876
Gørding s. (Nr. Gørding)
Niels Gram Bolding
1874-1874
Niels Gram Bolding
F:
14 nov. 1874
Gørding s. (Nr. Gørding)
D:
14 dec. 1874
Gørding s. (Nr. Gørding)
Botilde Nielsine Bolding
1877-1877
Botilde Nielsine Bolding
F:
17 sep. 1877
Gørding s. (Nr. Gørding)
D:
29 dec. 1877
Gørding s. (Nr. Gørding)
Caroline Kirstine Gram
1840-1887
Caroline Kirstine Gram
F:
31 aug. 1840
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
23 jun. 1887
Gørding s. (Nr. Gørding)
Jørgen Jahnsen Bolding
1839-1881
Jørgen Jahnsen Bolding
F:
18 mar. 1839
Gørding s. (Nr. Gørding)
G:
26 apr. 1865
V. Nykirke
D:
25 jan. 1881
Gørding s. (Nr. Gørding)
Mathias Nielsen Gram
1843-1901
Mathias Nielsen Gram
F:
22 sep. 1843
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
7 jan. 1901
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Bodil Kirstine Nielsen
1855-1875
Bodil Kirstine Nielsen
F:
5 sep. 1855
V. Nebel s. (Hygum)
G:
25 apr. 1875
V. Nebel
D:
18 jul. 1875
Grimstrup
Knud Laurids Gram
1877-1879
Knud Laurids Gram
F:
26 okt. 1877
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
5 mar. 1879
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Knud Laurids Gram
1880-1880
Knud Laurids Gram
F:
23 feb. 1880
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
25 feb. 1880
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Aage Brodersen Gram
1881-1881
Aage Brodersen Gram
F:
8 sep. 1881
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
28 sep. 1881
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Karen Møller Knudsen
1840-1908
Karen Møller Knudsen
F:
17 jan. 1840
V. Nykirke s. (Ålbæk Mølle)
G:
17 maj 1877
V. Nykirke
D:
13 apr. 1908
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Marie Hansen
Verner Tarp Madsen
Meta Botilde Hansen
Peter Thomsen
Anna Mette Hansen
Kristian Jessen
Niels Kongsted Hansen
Rigmor Margrethe Hansen
Anton Hansen Puggaard
Mary Hansen
Kjeld Kjeldsen
Ane Elisabeth Jensen
1886-
Ane Elisabeth Jensen
F:
9 jun. 1886
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Peder Marius Hansen
1880-1943
Peder Marius Hansen
F:
17 okt. 1880
Skads
G:
10 feb. 1910
V. Nykirke
D:
25 apr. 1943
V. Nykirke s. (Endrup)
Bothilde Nielsine Gram
1846-1931
Bothilde Nielsine Gram
F:
20 feb. 1846
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
14 mar. 1931
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Niels Kongsted Jensen
1852-1936
Niels Kongsted Jensen
F:
26 dec. 1852
Fåborg s. (Debel)
G:
12 jun. 1885
V. Nykirke
D:
7 apr. 1936
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Rigmor Klausen
Martha Christine Werenberg
1878-1937
Martha Christine Werenberg
F:
23 sep. 1878
Arrild
D:
1937
Klaus Johnsen Klausen
1880-1954
Klaus Johnsen Klausen
F:
1880
G:
15 okt. 1907
Janderup
D:
1954
Bothilde Werenberg
1881-1882
Bothilde Werenberg
F:
20 feb. 1881
Arrild
D:
10 mar. 1882
Arrild
Kristian Sørensen Werenberg
1913-1913
Kristian Sørensen Werenberg
F:
20 maj 1913
Janderup s. (Hyllerslev)
D:
24 maj 1913
Janderup s. (Hyllerslev)
Ejner Werenberg
1914-1915
Ejner Werenberg
F:
28 okt. 1914
Janderup s. (Hyllerslev)
D:
23 feb. 1915
Janderup s. (Hyllerslev)
Ejner Werenberg
Svend Aage Werenberg
1920-1995
Svend Aage Werenberg
F:
11 jun. 1920
Janderup s. (Hyllerslev)
D:
13 mar. 1995
Christian Werenberg
Gerda Simonsen
Gudrun Werenberg
Betty Werenberg
Adolf Werenberg
1882-1945
Adolf Werenberg
F:
14 dec. 1882
Arrild
D:
12 maj 1945
Varde (Amtssygehuset)
Johanne Marie Sørensen
1891-1972
Johanne Marie Sørensen
F:
9 feb. 1891
Fåborg s.
G:
22 okt. 1912
Fåborg
D:
8 dec. 1972
Andrea Christiane Gram
1846-1932
Andrea Christiane Gram
F:
20 feb. 1846
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
5 jan. 1932
Christian Werenberg
1847-1922
Christian Werenberg
F:
16 nov. 1847
Alslev s. (Torrup)
G:
18 apr. 1877
V. Nykirke
D:
19 feb. 1922
Varde
Bodil Brodersen
1807-1889
Bodil Brodersen
F:
4 sep. 1807
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
29 dec. 1889
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Niels Mathiesen Gram
1797-1885
Niels Mathiesen Gram
F:
4 dec. 1797
Brøns s. (Søndernæs)
G:
28 mar. 1828
Mjolden
D:
14 jan. 1885
Endrup Mølle
Niels Hansen
1866-1868
Niels Hansen
F:
18 nov. 1866
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
26 jan. 1868
Mjolden s. (Ottersbøl)
Ellen Hansen
Alma Hansen
Svend Hansen
Anne Marie Hansen
1868-
Anne Marie Hansen
F:
11 feb. 1868
Mjolden s. (Ottersbøl)
Marius Hansen
William Schützsack
Helga Lüth
1926-
Helga Lüth
F:
28 apr. 1926
Haderslev
Bent William Lüth
1928-
Bent William Lüth
F:
24 feb. 1928
Haderslev
Hans-Adolph Lüth
1933-1934
Hans-Adolph Lüth
F:
20 feb. 1933
Haderslev
D:
13 apr. 1934
Haderslev
Astrid Schützsack
Adolph Hans Lüth
1898-
Adolph Hans Lüth
F:
7 nov. 1898
Haderslev
G:
12 jun. 1925
Haderslev
Louis Schützsack
Kirsten
Johanne Mathilde Hansen
1869-
Johanne Mathilde Hansen
F:
1 apr. 1869
Mjolden s. (Ottersbøl)
W. Schützsack
Marie Christine Hansen
1903-1936
Marie Christine Hansen
F:
18 apr. 1903
Bylderup s. (Søllingvrå)
D:
6 sep. 1936
Vamdrup
Christine Frieda Hansen
1904-1991
Christine Frieda Hansen
F:
4 Maj 1904
Kliplev s. (Bjerndrup Mark)
D:
23 sep. 1991
Vamdrup
Hans Matthiesen
Helene Hansen
1906-1932
Helene Hansen
F:
28 mar. 1906
Kliplev s. (Bjerndrup Mark)
D:
29 nov. 1932
Løjt s. (Kirkeby)
Jens Jørgensen
Anni Margrethe Hansen
1915-
Anni Margrethe Hansen
F:
26 jan. 1915
Nordborg
L. Mikkelsen
Hans Adolf Hansen
1918-1965
Hans Adolf Hansen
F:
7 jun. 1918
Nordborg
D:
28 Maj 1965
Sønderborg
Ingrid Marie Elisabeth Juul Sørensen
1920-2011
Ingrid Marie Elisabeth Juul Sørensen
F:
13 aug. 1920
Horsens
D:
16 dec. 2011
Sønderborg
Niels Hansen
1871-1942
Niels Hansen
F:
21 jun. 1871
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
4 sep. 1942
Vamdrup
Mette Lene Petrea Hansen
1880-1961
Mette Lene Petrea Hansen
F:
7 dec. 1880
Kliplev s. (Bjerndrup Mark)
G:
2 dec. 1902
Kliplev
D:
5 sep. 1961
Vamdrup
Heinrich Asmus Ernst Lüth
1892-
Heinrich Asmus Ernst Lüth
F:
23 mar. 1892
Haderslev
Okke Nielsen Lüth
1896-
Okke Nielsen Lüth
F:
29 aug. 1896
Haderslev
Helga Lüth
1923-1924
Helga Lüth
F:
20 feb. 1923
Haderslev
D:
3 maj 1924
Haderslev
Adolph Hans Lüth
1898-
Adolph Hans Lüth
F:
7 nov. 1898
Haderslev
Mathilde Jönsson
1899-1924
Mathilde Jönsson
F:
5 jul. 1899
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
G:
6 feb. 1921
Haderslev
D:
29 aug. 1924
Haderslev
Helga Lüth
1926-
Helga Lüth
F:
28 apr. 1926
Haderslev
Bent William Lüth
1928-
Bent William Lüth
F:
24 feb. 1928
Haderslev
Hans-Adolph Lüth
1933-1934
Hans-Adolph Lüth
F:
20 feb. 1933
Haderslev
D:
13 apr. 1934
Haderslev
Astrid Schützsack
Astrid Schützsack
G:
12 jun. 1925
Haderslev
Elisabeth Lüth
1900-1941
Elisabeth Lüth
F:
20 nov. 1900
Haderslev
D:
11 okt. 1941
Haderslev
Hans Oluf Nielsen
1904-1981
Hans Oluf Nielsen
F:
8 sep. 1904
Flensborg
G:
25 okt. 1931
Haderslev (Gl. Haderslev k.)
D:
14 maj 1981
Erna Lüth
1902-
Erna Lüth
F:
30 nov. 1902
Haderslev
Carl Lüth
1910-
Carl Lüth
F:
20 okt. 1910
Haderslev
Bodil Marie Thomsen
Sigrid Frieda (Ditte?) Lüth
1916-
Sigrid Frieda (Ditte?) Lüth
F:
3 jan. 1916
Haderslev
Anna Matthine Hansen
1873-
Anna Matthine Hansen
F:
31 jan. 1873
Mjolden s. (Ottersbøl)
Heinrich Asmus Lüth
1869-
Heinrich Asmus Lüth
F:
7 jan. 1869
Kopperpahl, Kreis Kiel
G:
12 mar. 1892
Haderslev
Walter Hansen
Fedder Matthiesen Hansen
1874-
Fedder Matthiesen Hansen
F:
16 mar. 1874
Mjolden s. (Ottersbøl)
Lise
Mariane Christine Mogensen
1925-2020
Mariane Christine Mogensen
F:
18 nov. 1925
D:
14 nov. 2020
Sønderborg
Georg Otto Johansen
1921-2017
Georg Otto Johansen
F:
9 jun. 1921
D:
18 sep. 2017
Sønderborg
Marie Christine Hansen
1899-
Marie Christine Hansen
F:
22 jan. 1899
Tinglev
Holger Viktor Mogensen
1889-1947
Holger Viktor Mogensen
F:
22 dec. 1889
Oksenvad s. (Ørsted)
D:
1 sep. 1947
Tinglev
Okke Nielsen Hansen
1901-1951
Okke Nielsen Hansen
F:
4 jul. 1901
Tinglev
D:
11 aug. 1951
Tinglev
Marie Haacks
1905-
Marie Haacks
F:
7 maj 1905
Magdalene Christine Hansen
1902-
Magdalene Christine Hansen
F:
21 nov. 1902
Tinglev
Georg Valdemar Andresen
1893-
Georg Valdemar Andresen
F:
4 dec. 1893
Odense
G:
28 aug. 1926
Tinglev
Frieda Anna Hansen
1904-1933
Frieda Anna Hansen
F:
9 okt. 1904
Tinglev
D:
23 nov. 1933
Tønder (sygehuset)
Johanne Hansen
1905-
Johanne Hansen
F:
1 nov. 1905
Tinglev
Lorenz Peter Bonnichsen
1902-
Lorenz Peter Bonnichsen
F:
8 mar. 1902
Tinglev
G:
28 dec. 1927
Tinglev
Oskar Friedrich Hansen
1907-1911
Oskar Friedrich Hansen
F:
6 jul. 1907
Tinglev
D:
29 apr. 1911
Tinglev
Hans Hansen
1909-
Hans Hansen
F:
22 maj 1909
Tinglev
Carla Lyhne Nielsen
Olga Hansen
1911-
Olga Hansen
F:
19 dec. 1911
Tinglev
Christian Jacobsen
Johannes Hansen
1876-1919
Johannes Hansen
F:
2 mar. 1876
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
4 sep. 1919
Marianne Christine Hansen
1877-
Marianne Christine Hansen
F:
1 sep. 1877
Maren Hansen
1879-1880
Maren Hansen
F:
29 nov. 1879
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
25 jun. 1880
Mjolden s. (Ottersbøl)
Maren Bothilde Wilhelmine Hansen
1881-1884
Maren Bothilde Wilhelmine Hansen
F:
3 feb. 1881
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
1 feb. 1884
Mjolden s. (Ottersbøl)
Mette Kirstine Matthiesen
1841-1932
Mette Kirstine Matthiesen
F:
16 sep. 1841
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
D:
28 feb. 1932
Gl. Haderslev
Ocke Nielsen Hansen
1840-1912
Ocke Nielsen Hansen
F:
7 sep. 1840
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
9 dec. 1865
Mjolden
D:
20 apr. 1912
Haderslev
Anne Marie Brodersen
1811-1888
Anne Marie Brodersen
F:
1811
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
D:
24 maj 1888
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
Johannes Matthiesen
1814-1869
Johannes Matthiesen
F:
20 dec. 1814
Visby
G:
22 apr. 1836
Mjolden
D:
11 mar. 1869
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
Jens Andersen Brodersen
1815-1815
Jens Andersen Brodersen
F:
21 nov. 1815
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
D:
30 nov. 1815
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
Jens Andersen Brodersen
1817-
Jens Andersen Brodersen
F:
11 aug. 1817
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
Niels Thyssen Brodersen
1840-1878
Niels Thyssen Brodersen
F:
15 okt. 1840
Hviding s. (Råhede)
D:
10 aug. 1878
Laurette Christine Hansen
ca. 1841-1894
Laurette Christine Hansen
F:
ca. 1841
D:
30 jan. 1894
Døstrup
Mette Kjerstine Brodersen
1842-1843
Mette Kjerstine Brodersen
F:
9 maj 1842
Hviding s. (Råhede)
D:
1 mar. 1843
Hviding s. (Råhede)
Dødfødt datter
1843-1843
Dødfødt datter
F:
2 okt. 1843
Hviding s. (Råhede)
D:
2 okt. 1843
Hviding s. (Råhede)
Ock Brodersen
1849-1857
Ock Brodersen
F:
10 jan. 1849
Hviding s. (Råhede)
D:
11 apr. 1857
Hviding s. (Råhede)
Laurids Brodersen
Peter Jørgensen Nielsen
1916-1962
Peter Jørgensen Nielsen
F:
31 okt. 1916
D:
TIDL. 1962
Marine Brodersen
Peter Jørgensen Andersen
Niels Ocksen Brodersen
1885-1962
Niels Ocksen Brodersen
F:
19 dec. 1885
Hviding s. (Råhede)
D:
11 dec. 1962
Rise s. (Rise)
Inge Cathrine Prinds
1887-1929
Inge Cathrine Prinds
F:
6 nov. 1887
G:
29 okt. 1913
Hviding
D:
9 nov. 1929
Odense (Skt. Josephs hosp.)
Anne Cathrine Jensen
1890-1953
Anne Cathrine Jensen
F:
28 jun. 1890
Hviding s. (Enderup)
D:
25 mar. 1953
Hviding s. (Råhede)
Andreas Larsen Brodersen
1890-1892
Andreas Larsen Brodersen
F:
4 dec. 1890
Hviding s. (Råhede)
D:
29 maj 1892
Hviding s. (Råhede)
Edith Brodersen
Else Brodersen
1897-
Else Brodersen
F:
7 jul. 1897
Hviding s. (Råhede)
NN
Gunda Marie Warming
Anders Brodersen Warming
Olga Warming
Nissen Warming
1902-
Nissen Warming
F:
7 jun. 1902
G:
20 nov. 1924
Hviding
Laurids Brodersen
1851-1926
Laurids Brodersen
F:
21 apr. 1851
Hviding s. (Råhede)
D:
25 jul. 1926
Hviding s. (Enderup)
Gunder Marie Lassen
1853-1941
Gunder Marie Lassen
F:
15 mar. 1853
V. Vedsted s.
G:
4 dec. 1884
Farup
D:
13 feb. 1941
Hviding s. (Enderup)
Niels Ocksen Brodersen
1820-1884
Niels Ocksen Brodersen
F:
14 feb. 1820
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
D:
9 aug. 1884
Hviding s. (Råhede)
Else Møller
1818-1852
Else Møller
F:
15 jun. 1818
G:
22 jun. 1839
D:
29 aug. 1852
Hans Peder Brodersen
1822-
Hans Peder Brodersen
F:
31 aug. 1822
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
Christian Brodersen
1825-1825
Christian Brodersen
F:
14 jan. 1825
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
D:
16 jan. 1825
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
Anne Kirstine Jensdatter
ca. 1788-1825
Anne Kirstine Jensdatter
F:
ca. 1786/88
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
23 jan. 1825
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
Ocke Brodersen
1772-1844
Ocke Brodersen
F:
1772
Mjolden s. (Forballum)
D:
20 jan. 1844
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
Ocke Andersen Boesen
1828-1828
Ocke Andersen Boesen
F:
12 dec. 1828
Mjolden
D:
17 dec. 1828
Mjolden
Anders Brodersen Møller
1878-
Anders Brodersen Møller
F:
8 dec. 1878
Rejsby
Anna Marie Bothilde Jensen
1889-
Anna Marie Bothilde Jensen
F:
2 sep. 1889
G:
4 jun. 1924
Maren Møller
1880-
Maren Møller
F:
25 maj 1880
Cecilie Marie Møller
1882-1882
Cecilie Marie Møller
F:
22 okt. 1882
D:
7 nov. 1882
Cecilie Marie Møller
1885-
Cecilie Marie Møller
F:
15 feb. 1885
Petrea Boesen Møller
1888-
Petrea Boesen Møller
F:
31 dec. 1888
Meta Lassen
Ernst Hvass
Las Lassen
Inger Margrethe Nielsen
Jytte Reslow
Esther Lassen
Bent Borring
Mathilde Andersen Møller
1892-1961
Mathilde Andersen Møller
F:
27 jul. 1892
Døstrup
D:
9 apr. 1961
Jens Lassen
1885-1961
Jens Lassen
F:
29 jan. 1885
G:
2 apr. 1923
D:
17 aug. 1961
Meta Cathrine Boesen
1855-
Meta Cathrine Boesen
F:
3 jun. 1855
Mjolden
Thomas Møller
1847-
Thomas Møller
F:
30 dec. 1847
G:
20 okt. 1877
Peder Boesen
1883-
Peder Boesen
F:
10 apr. 1883
Lars Stauning Jensen
1921-1993
Lars Stauning Jensen
F:
8 sep. 1921
Rejsby
D:
14 mar. 1993
Rejsby
Anne Marie Enemark
1922-1985
Anne Marie Enemark
F:
1 feb. 1922
Vedsted
G:
16 apr. 1948
D:
28 nov. 1985
Rejsby
Else Boesen Jensen
Thomas Brücker
Anna Windfeldt Jensen
Niels Nørregaard Rasmussen
Christine Marie Boesen
1885-
Christine Marie Boesen
F:
21 jan. 1885
Mjolden s. (Ottersbøl)
Truels Stauning Jensen
1891-1963
Truels Stauning Jensen
F:
4 feb. 1891
Rejsby
G:
26 nov. 1920
Føvling
D:
15 feb. 1963
Rejsby
Maren Boesen
1887-
Maren Boesen
F:
24 jan. 1887
Peter Boesen
1857-
Peter Boesen
F:
3 apr. 1857
Kirstine Marie Jessen
1854-
Kirstine Marie Jessen
F:
17 feb. 1854
G:
1881
Ane Elisabeth Boesen
1883-1920
Ane Elisabeth Boesen
F:
2 sep. 1883
Mjolden
D:
23 jun. 1920
Føvling s. (Astofte)
Petrea Marie Johansen
Johannes Johansen
Johanna Jensine Johansen
Kristian Husted
Maren Boesen
1886-1946
Maren Boesen
F:
2 feb. 1886
Mjolden
D:
9 apr. 1946
Brøns
Andreas Johansen
1883-1947
Andreas Johansen
F:
23 aug. 1883
Brede s. (Harres)
G:
10 maj 1914
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
3 jul. 1947
Ribe (Amtssygehuset)
Niels Sønnichsen Boesen
1890-
Niels Sønnichsen Boesen
F:
28 mar. 1890
Mjolden
Petra Boesen
1892-
Petra Boesen
F:
19 mar. 1892
Mjolden
Jens Janniksen Boesen
1858-1926
Jens Janniksen Boesen
F:
19 jul. 1858
D:
13 feb. 1926
Brøns
Petrea Marie Schmidt
1862-1913
Petrea Marie Schmidt
F:
9 feb. 1862
G:
1882
D:
6 maj 1913
Føvling s. (Astofte)
Maren Petersen
1893-
Maren Petersen
F:
14 apr. 1893
Peter Lausten Petersen
1894-1895
Peter Lausten Petersen
F:
2 dec. 1894
D:
30 mar. 1895
Botille Boesen
1860-1897
Botille Boesen
F:
6 dec. 1860
D:
6 sep. 1897
Peter Lorenz Petersen
Maren Boesen
1890-
Maren Boesen
F:
23 sep. 1890
Anna Boesen
1891-
Anna Boesen
F:
7 nov. 1891
Peter Petersen Boesen
1892-
Peter Petersen Boesen
F:
3 nov. 1892
Christiane Boesen
1894-1894
Christiane Boesen
F:
10 jul. 1894
D:
16 jul. 1894
Christian Boesen
1895-
Christian Boesen
F:
7 sep. 1895
Merry Boesen
1897-
Merry Boesen
F:
1897
Hans Koller
Kresten Knudsen Boesen
1863-
Kresten Knudsen Boesen
F:
20 jul. 1863
Gunder Marie Johnsen
1868-
Gunder Marie Johnsen
F:
3 okt. 1868
Daler s. (Østerby)
Poul Møller Matthiesen
1921-
Poul Møller Matthiesen
F:
9 apr. 1921
Randerup
Dagny Luise Bleeg
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Niels Lorenzen
Fedder Christian Matthiesen
1889-197X
Fedder Christian Matthiesen
F:
22 mar. 1889
Randerup
D:
197X
Randerup
Karen Margrethe Møller
1892-1978
Karen Margrethe Møller
F:
21 aug. 1892
Brøns
D:
31 jan. 1978
Randerup
Maren Matthiesen
1891-
Maren Matthiesen
F:
10 feb. 1891
Randerup
Christian Dahlmann
1921-
Christian Dahlmann
F:
8 jun. 1921
Randerup
Niels Feddersen Dahlmann
Gerda Dahlmann
Christiane Margrethe Matthiesen
1892-1983
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
17 mar. 1892
Randerup
D:
21 apr. 1983
Randerup
Jacob Andersen Dahlmann
1886-1978
Jacob Andersen Dahlmann
F:
5 feb. 1886
Randerup
G:
24 jun. 1920
Randerup
D:
11 jan. 1978
Randerup
Peter Boesen Matthiesen
1893-1893
Peter Boesen Matthiesen
F:
1 aug. 1893
Randerup
D:
14 aug. 1893
Randerup
Anne Elisabeth Matthiesen
Bendix Heseler Matthiesen
Petrea Matthiesen
1895-1970
Petrea Matthiesen
F:
22 sep. 1895
Randerup
D:
26 aug. 1970
Randerup
Vilhelm Christian Matthiesen
1883-1950
Vilhelm Christian Matthiesen
F:
26 jun. 1883
Randerup
D:
12 apr. 1950
Randerup
Kresten Boesen Matthiesen
1898-
Kresten Boesen Matthiesen
F:
21 nov. 1898
Randerup
Elisabeth Jensen
1896-
Elisabeth Jensen
F:
22 jul. 1896
Hanne Boesen
1870-1954
Hanne Boesen
F:
5 jan. 1870
D:
26 jan. 1954
Christian Matthiesen
1865-1928
Christian Matthiesen
F:
16 apr. 1865
Randerup
G:
27 feb. 1889
Randerup
D:
27 jun. 1928
Randerup
Peder Pedersen Boesen
1830-1902
Peder Pedersen Boesen
F:
23 feb. 1830
Mjolden
D:
13 jan. 1902
Døstrup
Maren Beyer
1834-
Maren Beyer
F:
10 jul. 1834
Skærbæk s. (Barsbøl)
G:
1854
Mette Cathrine Jensdatter
ca. 1795-1863
Mette Cathrine Jensdatter
F:
ca. 1795
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
8 aug. 1863
Mjolden
Peder Pedersen Boesen
1792-1857
Peder Pedersen Boesen
F:
18 feb. 1792
Døstrup s. (Nr. Vollum)
G:
13 okt. 1827
Mjolden
D:
5 feb. 1857
Mjolden
Jens Andersen Bruun
1816-1816
Jens Andersen Bruun
F:
feb. 1816
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
4 mar. 1816
Mjolden s. (Ottersbøl)
Niels Hansen
1866-1868
Niels Hansen
F:
18 nov. 1866
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
26 jan. 1868
Mjolden s. (Ottersbøl)
Ellen Hansen
Alma Hansen
Svend Hansen
Anne Marie Hansen
1868-
Anne Marie Hansen
F:
11 feb. 1868
Mjolden s. (Ottersbøl)
Marius Hansen
William Schützsack
Helga Lüth
1926-
Helga Lüth
F:
28 apr. 1926
Haderslev
Bent William Lüth
1928-
Bent William Lüth
F:
24 feb. 1928
Haderslev
Hans-Adolph Lüth
1933-1934
Hans-Adolph Lüth
F:
20 feb. 1933
Haderslev
D:
13 apr. 1934
Haderslev
Astrid Schützsack
Adolph Hans Lüth
1898-
Adolph Hans Lüth
F:
7 nov. 1898
Haderslev
G:
12 jun. 1925
Haderslev
Louis Schützsack
Kirsten
Johanne Mathilde Hansen
1869-
Johanne Mathilde Hansen
F:
1 apr. 1869
Mjolden s. (Ottersbøl)
W. Schützsack
Marie Christine Hansen
1903-1936
Marie Christine Hansen
F:
18 apr. 1903
Bylderup s. (Søllingvrå)
D:
6 sep. 1936
Vamdrup
Christine Frieda Hansen
1904-1991
Christine Frieda Hansen
F:
4 Maj 1904
Kliplev s. (Bjerndrup Mark)
D:
23 sep. 1991
Vamdrup
Hans Matthiesen
Helene Hansen
1906-1932
Helene Hansen
F:
28 mar. 1906
Kliplev s. (Bjerndrup Mark)
D:
29 nov. 1932
Løjt s. (Kirkeby)
Jens Jørgensen
Anni Margrethe Hansen
1915-
Anni Margrethe Hansen
F:
26 jan. 1915
Nordborg
L. Mikkelsen
Hans Adolf Hansen
1918-1965
Hans Adolf Hansen
F:
7 jun. 1918
Nordborg
D:
28 Maj 1965
Sønderborg
Ingrid Marie Elisabeth Juul Sørensen
1920-2011
Ingrid Marie Elisabeth Juul Sørensen
F:
13 aug. 1920
Horsens
D:
16 dec. 2011
Sønderborg
Niels Hansen
1871-1942
Niels Hansen
F:
21 jun. 1871
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
4 sep. 1942
Vamdrup
Mette Lene Petrea Hansen
1880-1961
Mette Lene Petrea Hansen
F:
7 dec. 1880
Kliplev s. (Bjerndrup Mark)
G:
2 dec. 1902
Kliplev
D:
5 sep. 1961
Vamdrup
Heinrich Asmus Ernst Lüth
1892-
Heinrich Asmus Ernst Lüth
F:
23 mar. 1892
Haderslev
Okke Nielsen Lüth
1896-
Okke Nielsen Lüth
F:
29 aug. 1896
Haderslev
Helga Lüth
1923-1924
Helga Lüth
F:
20 feb. 1923
Haderslev
D:
3 maj 1924
Haderslev
Adolph Hans Lüth
1898-
Adolph Hans Lüth
F:
7 nov. 1898
Haderslev
Mathilde Jönsson
1899-1924
Mathilde Jönsson
F:
5 jul. 1899
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
G:
6 feb. 1921
Haderslev
D:
29 aug. 1924
Haderslev
Helga Lüth
1926-
Helga Lüth
F:
28 apr. 1926
Haderslev
Bent William Lüth
1928-
Bent William Lüth
F:
24 feb. 1928
Haderslev
Hans-Adolph Lüth
1933-1934
Hans-Adolph Lüth
F:
20 feb. 1933
Haderslev
D:
13 apr. 1934
Haderslev
Astrid Schützsack
Astrid Schützsack
G:
12 jun. 1925
Haderslev
Elisabeth Lüth
1900-1941
Elisabeth Lüth
F:
20 nov. 1900
Haderslev
D:
11 okt. 1941
Haderslev
Hans Oluf Nielsen
1904-1981
Hans Oluf Nielsen
F:
8 sep. 1904
Flensborg
G:
25 okt. 1931
Haderslev (Gl. Haderslev k.)
D:
14 maj 1981
Erna Lüth
1902-
Erna Lüth
F:
30 nov. 1902
Haderslev
Carl Lüth
1910-
Carl Lüth
F:
20 okt. 1910
Haderslev
Bodil Marie Thomsen
Sigrid Frieda (Ditte?) Lüth
1916-
Sigrid Frieda (Ditte?) Lüth
F:
3 jan. 1916
Haderslev
Anna Matthine Hansen
1873-
Anna Matthine Hansen
F:
31 jan. 1873
Mjolden s. (Ottersbøl)
Heinrich Asmus Lüth
1869-
Heinrich Asmus Lüth
F:
7 jan. 1869
Kopperpahl, Kreis Kiel
G:
12 mar. 1892
Haderslev
Walter Hansen
Fedder Matthiesen Hansen
1874-
Fedder Matthiesen Hansen
F:
16 mar. 1874
Mjolden s. (Ottersbøl)
Lise
Mariane Christine Mogensen
1925-2020
Mariane Christine Mogensen
F:
18 nov. 1925
D:
14 nov. 2020
Sønderborg
Georg Otto Johansen
1921-2017
Georg Otto Johansen
F:
9 jun. 1921
D:
18 sep. 2017
Sønderborg
Marie Christine Hansen
1899-
Marie Christine Hansen
F:
22 jan. 1899
Tinglev
Holger Viktor Mogensen
1889-1947
Holger Viktor Mogensen
F:
22 dec. 1889
Oksenvad s. (Ørsted)
D:
1 sep. 1947
Tinglev
Okke Nielsen Hansen
1901-1951
Okke Nielsen Hansen
F:
4 jul. 1901
Tinglev
D:
11 aug. 1951
Tinglev
Marie Haacks
1905-
Marie Haacks
F:
7 maj 1905
Magdalene Christine Hansen
1902-
Magdalene Christine Hansen
F:
21 nov. 1902
Tinglev
Georg Valdemar Andresen
1893-
Georg Valdemar Andresen
F:
4 dec. 1893
Odense
G:
28 aug. 1926
Tinglev
Frieda Anna Hansen
1904-1933
Frieda Anna Hansen
F:
9 okt. 1904
Tinglev
D:
23 nov. 1933
Tønder (sygehuset)
Johanne Hansen
1905-
Johanne Hansen
F:
1 nov. 1905
Tinglev
Lorenz Peter Bonnichsen
1902-
Lorenz Peter Bonnichsen
F:
8 mar. 1902
Tinglev
G:
28 dec. 1927
Tinglev
Oskar Friedrich Hansen
1907-1911
Oskar Friedrich Hansen
F:
6 jul. 1907
Tinglev
D:
29 apr. 1911
Tinglev
Hans Hansen
1909-
Hans Hansen
F:
22 maj 1909
Tinglev
Carla Lyhne Nielsen
Olga Hansen
1911-
Olga Hansen
F:
19 dec. 1911
Tinglev
Christian Jacobsen
Johannes Hansen
1876-1919
Johannes Hansen
F:
2 mar. 1876
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
4 sep. 1919
Marianne Christine Hansen
1877-
Marianne Christine Hansen
F:
1 sep. 1877
Maren Hansen
1879-1880
Maren Hansen
F:
29 nov. 1879
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
25 jun. 1880
Mjolden s. (Ottersbøl)
Maren Bothilde Wilhelmine Hansen
1881-1884
Maren Bothilde Wilhelmine Hansen
F:
3 feb. 1881
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
1 feb. 1884
Mjolden s. (Ottersbøl)
Ocke Nielsen Hansen
1840-1912
Ocke Nielsen Hansen
F:
7 sep. 1840
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
20 apr. 1912
Haderslev
Mette Kirstine Matthiesen
1841-1932
Mette Kirstine Matthiesen
F:
16 sep. 1841
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
G:
9 dec. 1865
Mjolden
D:
28 feb. 1932
Gl. Haderslev
Anne Marie Pedersdatter Bruun
1817-1897
Anne Marie Pedersdatter Bruun
F:
1 jan. 1817
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
15 jan. 1897
Gl. Haderslev
Niels Hansen Ocksen
1807-1887
Niels Hansen Ocksen
F:
24 aug. 1807
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
28 nov. 1839
Mjolden
D:
13 aug. 1887
Mjolden s. (Ottersbøl)
Karen Pedersdatter Bruun
1819-
Karen Pedersdatter Bruun
F:
13 mar. 1819
Mjolden s. (Ottersbøl)
Dorthea Pedersdatter Bruun
1821-1835
Dorthea Pedersdatter Bruun
F:
25 feb. 1821
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
3 jul. 1835
Mjolden s. (Ottersbøl)
Nicoline Pedersdatter Bruun
1823-
Nicoline Pedersdatter Bruun
F:
18 aug. 1823
Mjolden s. (Ottersbøl)
Jens Andersen Bruun
1825-1849
Jens Andersen Bruun
F:
2 okt. 1825
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
14 feb. 1849
Mjolden s.
Christian Peder Bruun
1828-1828
Christian Peder Bruun
F:
23 Maj 1828
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
30 Maj 1828
Mjolden s. (Ottersbøl)
Malene Dorthea Jensdatter
ca. 1797-1837
Malene Dorthea Jensdatter
F:
ca. 1796/97
fmtl. Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
25 jun. 1837
Mjolden s. (Ottersbøl)
Peder Kyndesen Bruun
ca. 1788-1832
Peder Kyndesen Bruun
F:
ca. 1788
G:
21 feb. 1816
Mjolden
D:
18 feb. 1832
Mjolden s. (Ottersbøl)
Anne Marie Hansdatter
1755-1827
Anne Marie Hansdatter
F:
o. 1754/55
fmtl. Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
8 feb. 1827
Mjolden s. (Ottersbøl)
Jens Andersen
ca. 1732-ca. 1796
Jens Andersen
F:
ca. 1732
Skærbæk s. (Misthusum)
G:
ca. 1776
D:
ca. 1796
Mjolden s. (Ottersbøl)
Mette Cathrine Boysen
1834-
Mette Cathrine Boysen
F:
7 jul. 1834
Skærbæk s. (Moesbøl)
Andreas Boysen
1836-
Andreas Boysen
F:
3 maj 1836
Skærbæk s. (Moesbøl)
Ane Margrethe Møller
1836-
Ane Margrethe Møller
F:
1 jun. 1836
Ballum s. (Østerende)
G:
30 apr. 1857
Skærbæk
Cathrine Marie Nielsdatter
1813-
Cathrine Marie Nielsdatter
F:
1813
Mjolden s. (Hybjerg)
Andreas Boysen
1804-1836
Andreas Boysen
F:
7 apr. 1804
Ravsted
G:
23 nov. 1833
Skærbæk
D:
9 jan. 1836
Skærbæk s. (Moesbøl)
Jacob Borre
1805-1837
Jacob Borre
F:
1805
Skærbæk s. (Moesbøl)
G:
2 nov. 1836
Skærbæk
D:
21 jan. 1837
Skærbæk s. (Moesbøl)
Dødfødt datter
1839-1839
Dødfødt datter
F:
23 mar. 1839
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
23 mar. 1839
Skærbæk s. (Moesbøl)
Jens Andersen Jensen
ca. 1811-1839
Jens Andersen Jensen
F:
ca. 1811
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
5 apr. 1838
Skærbæk
D:
7 feb. 1839
Skærbæk s. (Moesbøl)
Hans Jessen Hansen
1863-1946
Hans Jessen Hansen
F:
5 okt. 1863
Ravsted s. (Hynding)
D:
17 dec. 1946
Ravsted s. (Hynding)
Elise Marie Jensen
1867-1940
Elise Marie Jensen
F:
17 okt. 1867
G:
2 apr. 1912
Ravsted
D:
18 apr. 1940
Kjestine Petersen
1892-1995
Kjestine Petersen
F:
20 jul. 1892
Gram s. (Kastrup)
D:
21 dec. 1995
Bedsted
Jacob Matzen Petersen
Inger Kjær
Mathilde Marie Petersen
Martin Callesen
Peter Asmussen Petersen
1894-1975
Peter Asmussen Petersen
F:
5 jul. 1894
Gram s. (Kastrup)
D:
16 nov. 1975
Ravsted
Kjestine Ahrenkiel
1898-1989
Kjestine Ahrenkiel
F:
24 jun. 1898
Møgeltønder
G:
12 jun. 1925
Møgeltønder
D:
7 dec. 1989
Ravsted
Cathrine Marie Hansen
1865-
Cathrine Marie Hansen
F:
18 feb. 1865
Ravsted s. (Hynding)
Peter Christian Petersen
1863-
Peter Christian Petersen
F:
3 aug. 1863
Ravsted s. (Korup)
G:
4 sep. 1890
Ravsted
Jannik Petersen Hansen
1866-194X
Jannik Petersen Hansen
F:
5 dec. 1866
Ravsted s. (Hynding)
D:
194X
USA
Kjestine Marie Hansen
1868-1952
Kjestine Marie Hansen
F:
11 dec. 1868
Ravsted s. (Hynding)
D:
28 mar. 1952
Højrup s. (Arnum)
Hans Witt
-1922
Hans Witt
G:
2 apr. 1912
Ravsted
D:
1922
Nicolai Hansen
1870-1957
Nicolai Hansen
F:
20 sep. 1870
Ravsted s. (Hynding)
D:
8 Maj 1957
Tønder
Anne Hansen
1872-
Anne Hansen
F:
11 jul. 1872
Ravsted s. (Hynding)
Mathias Leonhart
NN Bangemann
Nancy Louise Hansen
Niels Bjerrum Hansen
1876-1975
Niels Bjerrum Hansen
F:
8 jul. 1876
Ravsted s. (Hynding)
D:
30 aug. 1975
Ann Fairweather
Ann Fairweather
G:
1909
Christiane Hansen
1879-1955
Christiane Hansen
F:
10 jan. 1879
Ravsted s. (Hynding)
D:
16 aug. 1955
Ravsted
Kirstine Petersen
1840-1911
Kirstine Petersen
F:
18 nov. 1840
Skærbæk s. (Melby)
D:
30 nov. 1911
Ravsted s. (Hynding)
Jacob Matzen Hansen
1839-1914
Jacob Matzen Hansen
F:
25 maj 1839
Ravsted s. (Hynding)
G:
11 nov. 1862
Ravsted
D:
7 jul. 1914
Ravsted s. (Hynding)
Niels Feddersen Petersen
1842-1875
Niels Feddersen Petersen
F:
14 nov. 1842
D:
TIDL. 1875
Jannick Petersen
1869-
Jannick Petersen
F:
21 feb. 1869
Skærbæk s. (Melby)
Jens Thomsen Petersen
1870-1870
Jens Thomsen Petersen
F:
3 dec. 1870
Skærbæk s. (Melby)
D:
8 dec. 1870
Skærbæk s. (Melby)
Jens Thomsen Petersen
1872-
Jens Thomsen Petersen
F:
9 jun. 1872
Skærbæk s. (Melby)
Botille Petersen
1874-
Botille Petersen
F:
14 apr. 1874
Skærbæk s. (Melby)
Adolph Petersen
1876-1876
Adolph Petersen
F:
25 feb. 1876
Skærbæk s. (Melby)
D:
30 mar. 1876
Skærbæk s. (Melby)
Adolph Petersen
1877-1877
Adolph Petersen
F:
29 mar. 1877
Skærbæk s. (Melby)
D:
29 sep. 1877
Skærbæk s. (Melby)
Adolph Petersen
1878-
Adolph Petersen
F:
2 okt. 1878
Skærbæk s. (Melby)
Iver Poulsen
1905-
Iver Poulsen
F:
8 mar. 1905
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Jens Thomsen Poulsen
1907-
Jens Thomsen Poulsen
F:
17 nov. 1907
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Bente Poulsen
1941-2022
Bente Poulsen
F:
15 aug. 1941
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
D:
6 jan. 2022
Asmus Hessel Ebbesen
1937-2021
Asmus Hessel Ebbesen
F:
13 feb. 1937
Vodder s. (Åved)
G:
29 mar. 1961
Ribe
D:
27 jan. 2021
Alfred Pedersen Poulsen
Kirstine Abelone Feddersen
Cathrine Marie Petersen
1880-
Cathrine Marie Petersen
F:
11 jul. 1880
Skærbæk s. (Melby)
Peter Hansen Poulsen
1879-
Peter Hansen Poulsen
F:
18 feb. 1879
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
G:
29 dec. 1903
Ribe (Skt. Cathrine)
Niels Petersen
1881-
Niels Petersen
F:
1 okt. 1881
Skærbæk s. (Melby)
Otto Petersen
1883-
Otto Petersen
F:
24 feb. 1883
Skærbæk s. (Melby)
Peter Petersen
1884-
Peter Petersen
F:
27 dec. 1884
Skærbæk s. (Melby)
Alfred Petersen
1886-1895
Alfred Petersen
F:
24 jan. 1886
Skærbæk s. (Melby)
D:
2 jun. 1895
Roager s. (Vesterbæk)
Laura Margrethe Petersen
1887-1887
Laura Margrethe Petersen
F:
2 jun. 1887
Skærbæk s. (Melby)
D:
10 jun. 1887
Skærbæk s. (Melby)
Laura Margrethe Petersen
1889-
Laura Margrethe Petersen
F:
14 sep. 1889
Roager s. (Vesterbæk)
Anna Marie Petersen
1893-
Anna Marie Petersen
F:
24 mar. 1893
Roager s. (Vesterbæk)
Alfride Petersen
1895-
Alfride Petersen
F:
26 jun. 1895
Roager s. (Vesterbæk)
Lauritz Hansen Petersen
1845-
Lauritz Hansen Petersen
F:
16 jan. 1845
Margrethe Bothilde Hansen
1850-
Margrethe Bothilde Hansen
F:
21 sep. 1850
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
21 nov. 1868
Skærbæk
Caroline Marie Petersen
1846-1847
Caroline Marie Petersen
F:
28 okt. 1846
D:
3 mar. 1847
Adolph Petersen
1848-1848
Adolph Petersen
F:
4 feb. 1848
D:
6 feb. 1848
Jannik Petersen
1875-
Jannik Petersen
F:
9 dec. 1875
Vilslev
Cathrine Marie Petersen
1878-
Cathrine Marie Petersen
F:
1 apr. 1878
Johanne Petersen
1880-
Johanne Petersen
F:
5 sep. 1880
Carl Christian Olaf Petersen
1849-
Carl Christian Olaf Petersen
F:
29 jul. 1849
Ester Marie Otzen
1847-
Ester Marie Otzen
F:
17 sep. 1847
Vilslev s. (Hillerup)
G:
3 dec. 1875
Vilslev
Jens Lorenzen Petersen
1851-1875
Jens Lorenzen Petersen
F:
16 nov. 1851
D:
TIDL. 1875
Jannik Petersen
1799-1875
Jannik Petersen
F:
1 mar. 1799
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
28 sep. 1839
Skærbæk
D:
24 nov. 1875
Roager s. (Ø. Åbølling)
Marie Mathiesen
1894-
Marie Mathiesen
F:
31 maj 1894
Højer
Bothilde Andersen
1870-
Bothilde Andersen
F:
22 jul. 1870
Laurids Marius Mathiesen
1867-1961
Laurids Marius Mathiesen
F:
8 aug. 1867
Højer
G:
5 maj 1893
Højer
D:
23 aug. 1961
Højer
Hans Andersen
1874-
Hans Andersen
F:
12 jan. 1874
Højer
Ocke Andersen
1876-1897
Ocke Andersen
F:
11 feb. 1876
Højer
D:
9 jul. 1897
Højer
Christian Marius Hansen
1878-
Christian Marius Hansen
F:
31 jan. 1878
Højer
Niels Andersen
1840-
Niels Andersen
F:
1 jun. 1840
Mjolden s. (Ottersbøl)
Maria Catharina Knudsen
1846-1911
Maria Catharina Knudsen
F:
15 nov. 1846
Højer
G:
15 okt. 1869
Højer
D:
26 dec. 1911
Højer
Niels Feddersen Andersen
1845-
Niels Feddersen Andersen
F:
20 mar. 1845
Mjolden s. (Ottersbøl)
Gustave Marie Wodder
1906-
Gustave Marie Wodder
F:
28 mar. 1906
Haderslev
Ditlev Hermann Wodder
1908-1909
Ditlev Hermann Wodder
F:
4 okt. 1908
Haderslev
D:
25 aug. 1909
Haderslev
Carla Elise Wodder
1909-1937
Carla Elise Wodder
F:
13 okt. 1909
Haderslev
D:
30 sep. 1937
Haderslev
Ocke Andersen Vodder
1880-
Ocke Andersen Vodder
F:
28 jul. 1880
Mjolden s. (Ottersbøl)
Anna Elise Petersen
1885-1930
Anna Elise Petersen
F:
27 mar. 1885
Haderslev
G:
11 okt. 1905
Haderslev (Vor Frue)
D:
10 okt. 1930
Haderslev
Maria Hansine Andresen
1891-
Maria Hansine Andresen
F:
19 apr. 1891
Flensborg
G:
29 mar. 1935
Haderslev (Rådhuset)
Bertha Marie Vodder
1882-
Bertha Marie Vodder
F:
18 feb. 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
Claus Beyer Nicolaisen
1875-
Claus Beyer Nicolaisen
F:
21 jan. 1875
Ballum s. (Mølby)
G:
23 apr. 1909
Ballum
Detlev Lousen Vodder
Jørgen Peter Vodder
Marie Andersen Vodder
Jacob Lausen Brodersen
Theodor Vodder
1884-
Theodor Vodder
F:
29 feb. 1884
Jørgine Frederikke Jessen
1891-
Jørgine Frederikke Jessen
F:
30 sep. 1891
Branderup
G:
20 dec. 1917
Mjolden
Bertel Vodder
1886-
Bertel Vodder
F:
27 mar. 1886
Botille Vodder
1888-
Botille Vodder
F:
7 jun. 1888
Peter Andersen Vodder
1890-
Peter Andersen Vodder
F:
7 jun. 1890
Broder Oksen Vodder
Kristine Katrine Nielsen
Katrine Marie Vodder
Diderik Pedersen Nissen
Detlev Lousen Vodder
Edith Dalberg Lassen
Okke Brodersen Vodder
Ingeline Marie Jacobsen
Hans Jacob Vodder
Hans Jacob Vodder
1892-
Hans Jacob Vodder
F:
15 jul. 1892
Marie Kjerstine Brodersen
1892-
Marie Kjerstine Brodersen
F:
12 okt. 1892
G:
26 jan. 1917
Mjolden
Marie Andersen
1850-
Marie Andersen
F:
15 dec. 1850
Mjolden s. (Ottersbøl)
Ditlev Lausen Vodder
1852-
Ditlev Lausen Vodder
F:
2 feb. 1852
G:
6 nov. 1878
Hans Peter Hansen
1875-
Hans Peter Hansen
F:
28 jan. 1875
Ocke Andersen Hansen
1876-1877
Ocke Andersen Hansen
F:
18 nov. 1876
D:
21 mar. 1877
Helene Margarethe Andersen
1853-1931
Helene Margarethe Andersen
F:
9 dec. 1853
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
25 mar. 1931
Hans Brodersen Hansen
1847-1881
Hans Brodersen Hansen
F:
17 dec. 1847
Mjolden s. (Forballum)
G:
20 maj 1873
D:
26 jul. 1881
Erika Petrea Timmermann
Botilla Johannsen
1884-1925
Botilla Johannsen
F:
27 aug. 1884
D:
6 nov. 1925
Hans Timmermann
1874-1957
Hans Timmermann
F:
22 mar. 1874
G:
12 dec. 1922
Skærbæk
D:
18 mar. 1957
Jacob Johansen
1886-
Jacob Johansen
F:
1 sep. 1886
Hans Brorsen Johansen
1889-1944
Hans Brorsen Johansen
F:
14 apr. 1889
D:
27 okt. 1944
Anne Marie Jensen
1894-1970
Anne Marie Jensen
F:
9 apr. 1894
D:
22 jan. 1970
Esther Marie Johansen
1890-1910
Esther Marie Johansen
F:
21 dec. 1890
D:
20 dec. 1910
Åge Johansen
1892-1913
Åge Johansen
F:
31 dec. 1892
D:
19 okt. 1913
Bodil Johansen
1894-
Bodil Johansen
F:
7 dec. 1894
Ester Marie Johansen
Kjeld Ottesen
Adolf Kristian Johansen
1896-1959
Adolf Kristian Johansen
F:
12 maj 1896
D:
10 mar. 1959
Signe Mathilde Svendsen
1902-1989
Signe Mathilde Svendsen
F:
27 apr. 1902
D:
1989
Peder Gotfred Johansen
1847-1939
Peder Gotfred Johansen
F:
28 dec. 1847
G:
9 dec. 1882
D:
28 maj 1939
Botille Nielsdatter
1818-1882
Botille Nielsdatter
F:
23 aug. 1818
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
27 maj 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
Okke Andersen
1809-1884
Okke Andersen
F:
1809
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
31 okt. 1839
D:
21 jul. 1884
Mjolden s. (Ottersbøl)
Ane Marie Feddersen
1833-1903
Ane Marie Feddersen
F:
14 jun. 1833
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
1 mar. 1903
Skærbæk s. (Gjesing)
Jens Thomsen Hansen
1819-1915
Jens Thomsen Hansen
F:
29 nov. 1819
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
25 okt. 1856
Mjolden
D:
5 Okt 1915
Mjolden s. (Ottersbøl)
Jens Andersen Hansen
1862-1862
Jens Andersen Hansen
F:
5 feb. 1862
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
25 feb. 1862
Mjolden s. (Ottersbøl)
Dødfødt søn
1862-1862
Dødfødt søn
F:
5 feb. 1862
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
5 feb. 1862
Mjolden s. (Ottersbøl)
Jens Andersen Hansen
1863-
Jens Andersen Hansen
F:
5 jul. 1863
Mjolden s. (Ottersbøl)
Maren Hansen
1865-
Maren Hansen
F:
7 dec. 1865
Mjolden s. (Ottersbøl)
Anne Marie Hansen
1868-
Anne Marie Hansen
F:
28 apr. 1868
Mjolden s. (Ottersbøl)
Niels Feddersen Hansen
1871-
Niels Feddersen Hansen
F:
4 jan. 1871
Mjolden s. (Ottersbøl)
Anne Kirstine Feddersen
1837-
Anne Kirstine Feddersen
F:
29 jan. 1837
Mjolden s. (Ottersbøl)
Anders Lausten Hansen
1829-
Anders Lausten Hansen
F:
29 maj 1829
Randerup
G:
30 apr. 1861
Mjolden
Maren Jensdatter
ca. 1794-1859
Maren Jensdatter
F:
ca. 1794
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
21 jul. 1859
Mjolden s. (Ottersbøl)
Niels Feddersen
ca. 1791-1841
Niels Feddersen
F:
ca. 1791
Mjolden s. (Hybjerg)
G:
ca. 1812
D:
31 jan. 1841
Mjolden s. (Ottersbøl)
Jens Lausten Hansen
ca. 1763-1846
Jens Lausten Hansen
F:
ca. 1763
fmtl. Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
1 jan. 1846
Mjolden s. (Ottersbøl)
Cathrine Marie Andreasdatter
ca. 1768-1813
Cathrine Marie Andreasdatter
F:
ca. 1768
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
1813
Mjolden s. (Ottersbøl)
Hans Pedersen Alslev
1725-ca. 1777
Hans Pedersen Alslev
F:
o. 1715/25
fmtl. Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
ca. 1777
Mjolden s. (Ottersbøl)
Maren Jensdatter
1727-
Maren Jensdatter
F:
14 dec. 1727
Ballum s. (Kringelum)
G:
15 okt. 1750
Ballum
Peder Hansen Alslev
1670-
Peder Hansen Alslev
F:
o. 1665/70
fmtl. Mjolden
Anne Marie NN
Maren fmtl. Nielsdatter
1630-
Maren fmtl. Nielsdatter
F:
o. 1625/30
Hans Madsen
1623-1686
Hans Madsen
F:
1623
Døstrup
D:
tidl. 1686