Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Mads Koefoed
1742 - 1820 (78 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Margrethe Antoinette Givskov
1860-1952
Margrethe Antoinette Givskov
F:
11 aug. 1860
D:
20 maj 1952
Carl Theodor Amandus Tuxen
1860-1935
Carl Theodor Amandus Tuxen
F:
17 apr. 1860
G:
30 jul. 1889
D:
1 jan. 1935
Marie Elisabeth Bergh
1836-
Marie Elisabeth Bergh
F:
28 jan. 1836
Frants Christensen Givskov
1832-
Frants Christensen Givskov
F:
26 jun. 1832
G:
25 okt. 1859
Karen Jacobine Severine Bergh
1838-
Karen Jacobine Severine Bergh
F:
3 jan. 1838
Anna Petrine Birgitte Bergh
1842-
Anna Petrine Birgitte Bergh
F:
25 jun. 1842
Jacob Agerbeck Mathias Bergh
1844-
Jacob Agerbeck Mathias Bergh
F:
12 feb. 1844
Mathilde Caroline Bergh
1847-
Mathilde Caroline Bergh
F:
17 aug. 1847
G:
10 jan. 1868
Ludvig Christian Bergh
1846-
Ludvig Christian Bergh
F:
23 maj 1846
Cæcilia Cornett
1852-
Cæcilia Cornett
F:
22 okt. 1852
Aabenraa
G:
28 okt. 1871
Aabenraa
Nicoline Margrethe Bergh
1848-
Nicoline Margrethe Bergh
F:
23 sep. 1848
Hjørring
Georg Christopher Styrup
1833-1903
Georg Christopher Styrup
F:
31 okt. 1833
Malt s. (Jelshøj)
G:
17 maj 1872
Ribe
D:
15 jun. 1903
Ribe
Vilhelm Albert Bergh
1852-
Vilhelm Albert Bergh
F:
12 jun. 1852
Anna Margrethe Krusine Koefoed
1808-1877
Anna Margrethe Krusine Koefoed
F:
24 sep. 1808
D:
10 nov. 1877
Erik Nicolai Severin Bergh
1804-
Erik Nicolai Severin Bergh
F:
28 apr. 1804
G:
7 jun. 1835
Agerbeck Rudolph Nors
1831-
Agerbeck Rudolph Nors
F:
4 aug. 1831
Sophie Margrethe Schmidt
1836-1885
Sophie Margrethe Schmidt
F:
20 dec. 1836
G:
4 aug. 1863
D:
23 jun. 1885
Karen Johanne Kirstine Nors
1833-
Karen Johanne Kirstine Nors
F:
26 okt. 1833
Just Rudolph Wassard
1830-1876
Just Rudolph Wassard
F:
2 feb. 1830
G:
22 aug. 1863
D:
7 jul. 1876
Ingvard Manderup Nors
1835-
Ingvard Manderup Nors
F:
12 mar. 1835
Margrethe Elisabeth Nors
1839-
Margrethe Elisabeth Nors
F:
25 nov. 1839
Christen Rasmussen Hansen
1842-
Christen Rasmussen Hansen
F:
30 jun. 1842
G:
19 nov. 1869
Søren Nors
1841-
Søren Nors
F:
25 feb. 1841
Mette Johanne Christensen
1847-
Mette Johanne Christensen
F:
21 jul. 1847
G:
31 mar. 1871
Marie Mathilde Kirstine Augusta Nors
1843-
Marie Mathilde Kirstine Augusta Nors
F:
23 jan. 1843
Inger Cathrine Koefoed
1809-
Inger Cathrine Koefoed
F:
28 sep. 1809
Julius Marius Nors
1801-1886
Julius Marius Nors
F:
18 maj 1801
G:
1830
D:
aug. 1886
Mads Manderup Koefoed
1811-1812
Mads Manderup Koefoed
F:
18 okt. 1811
D:
1812
Andreas Agerbeck Koefoed
1843-
Andreas Agerbeck Koefoed
F:
8 aug. 1843
Carl Johan Koefoed
1844-
Carl Johan Koefoed
F:
16 dec. 1844
Nicoline Koefoed
1850-
Nicoline Koefoed
F:
16 aug. 1850
Jens Caspar Koefoed
1853-
Jens Caspar Koefoed
F:
21 sep. 1853
Elisabeth Seibæk
1858-
Elisabeth Seibæk
F:
29 mar. 1858
Viborg
G:
15 jan. 1889
Viborg
Anna Margrethe Kirstine Koefoed
1856-
Anna Margrethe Kirstine Koefoed
F:
5 feb. 1856
Frants Gregers Hemmert Koefoed
1861-
Frants Gregers Hemmert Koefoed
F:
12 jun. 1861
Mads Manderup Peter Koefoed
1813-
Mads Manderup Peter Koefoed
F:
10 jun. 1813
Nicoline Simonsen
1818-
Nicoline Simonsen
F:
12 jul. 1818
G:
18 okt. 1842
Mathea Ivarine Hasselbalch
1863-
Mathea Ivarine Hasselbalch
F:
26 okt. 1863
Niels Laugesen Beck
1858-
Niels Laugesen Beck
F:
2 jun. 1858
Larsine Frederikke Hasselbalch
1865-
Larsine Frederikke Hasselbalch
F:
4 sep. 1865
Thorvald Peter August Larsen
1860-
Thorvald Peter August Larsen
F:
27 dec. 1860
Gudrun Hasselbalch Christiansen
1907-
Gudrun Hasselbalch Christiansen
F:
18 aug. 1907
Elseline Christine Hasselbalch
1868-1927
Elseline Christine Hasselbalch
F:
23 feb. 1868
D:
13 jul. 1927
Carl Christian Plambeck Christiansen
1870-
Carl Christian Plambeck Christiansen
F:
19 maj 1870
G:
9 sep. 1906
Andreas Agerbeck Hasselbalch
1870-
Andreas Agerbeck Hasselbalch
F:
6 jul. 1870
Agnes Frederikke Christiansen
1870-
Agnes Frederikke Christiansen
F:
6 jan. 1870
G:
28 apr. 1896
Udøbt barn
1898-1899
Udøbt barn
F:
16 dec. 1898
D:
13 jan. 1899
Dødfødt barn
1899-1899
Dødfødt barn
F:
13 dec. 1899
D:
13 dec. 1899
Christine Hasselbalch
1872-1905
Christine Hasselbalch
F:
29 okt. 1872
D:
23 aug. 1905
Christen Theodor Hansen
1874-
Christen Theodor Hansen
F:
27 feb. 1874
Bartholomæus Hasselbalch
1836-1892
Bartholomæus Hasselbalch
F:
19 okt. 1836
D:
31 jan. 1892
Sophie Laursdatter Schmidt
-1875
Sophie Laursdatter Schmidt
G:
28 apr. 1863
D:
5 nov. 1875
Alma Hasselbalch
1880-
Alma Hasselbalch
F:
10 mar. 1880
Margit Hasselbalch
1909-
Margit Hasselbalch
F:
19 jun. 1909
Gudmund Hasselbalch
1910-
Gudmund Hasselbalch
F:
8 dec. 1910
Finn Hasselbalch
1922-
Finn Hasselbalch
F:
28 jan. 1922
Svend Hasselbalch
1881-
Svend Hasselbalch
F:
2 okt. 1881
Ulla Sørensen
1885-
Ulla Sørensen
F:
17 nov. 1885
Magdalene Caroline Glindemann
1844-
Magdalene Caroline Glindemann
F:
5 dec. 1844
G:
29 mar. 1878
Andreas Agerbech Hasselbalch
1838-1907
Andreas Agerbech Hasselbalch
F:
28 mar. 1838
D:
25 feb. 1907
Caroline Christine Würtzen
1830-1904
Caroline Christine Würtzen
F:
2 jul. 1830
G:
22 mar. 1864
D:
25 sep. 1904
Manderup Peter Kruuse
1904-
Manderup Peter Kruuse
F:
20 maj 1904
Sven Aage Kruuse
1905-
Sven Aage Kruuse
F:
11 aug. 1905
Antonie Charlotte Kruuse
Ellen Hasselbalch
1873-
Ellen Hasselbalch
F:
26 okt. 1873
Severin Lange Kruuse
1873-
Severin Lange Kruuse
F:
18 apr. 1873
G:
21 jul. 1903
Robert Fritz Johan Hasselbalch Leser
1889-1918
Robert Fritz Johan Hasselbalch Leser
F:
29 mar. 1889
Aarhus (Vor Frue)
D:
23 sep. 1918
Kaj Hasselbalch Leser
1891-
Kaj Hasselbalch Leser
F:
24 jan. 1891
Aarhus (Skt. Pauls s.)
Kirsten Petersen
1886-
Kirsten Petersen
F:
16 maj 1886
Vagn Aage Haselbalch Leser
1892-
Vagn Aage Haselbalch Leser
F:
1 aug. 1892
Ugilt s. (Snapholt)
Mathea Henriette Frederikke Hasselbalch
1865-
Mathea Henriette Frederikke Hasselbalch
F:
9 jul. 1865
Hellum s.
Carl Theodor Leser
1845-1893
Carl Theodor Leser
F:
24 nov. 1845
G:
26 feb. 1889
Tårs
D:
9 okt. 1893
Alf Hasselbalch Liser
1907-
Alf Hasselbalch Liser
F:
5 jul. 1907
Fredericia
Hans Peder Rasmussen, senere Liser
1852-1928
Hans Peder Rasmussen, senere Liser
F:
8 nov. 1852
Finderup s. (Tjørnelunde)
D:
6 nov. 1928
Aksel Peter Fritz Volten
1896-
Aksel Peter Fritz Volten
F:
7 jan. 1896
Johanne Antonie Volten
1898-
Johanne Antonie Volten
F:
20 aug. 1898
Fritze Christiane Marie Hasselbalch
1867-
Fritze Christiane Marie Hasselbalch
F:
27 apr. 1867
Peter Volten
1870-
Peter Volten
F:
14 jun. 1870
Eigil Johannes Hasselbalch Hansen
1900-
Eigil Johannes Hasselbalch Hansen
F:
16 apr. 1900
Helga Margrethe Marie Bosselmann Sørensen
1903-
Helga Margrethe Marie Bosselmann Sørensen
F:
2 feb. 1903
Astrid Hasselbalch
1869-
Astrid Hasselbalch
F:
30 sep. 1869
Lauritz Alfred Hansen
1874-
Lauritz Alfred Hansen
F:
6 jun. 1874
Asger Hasselbalch
1875-
Asger Hasselbalch
F:
3 jan. 1875
Skærum s. (Eget)
Julie Braae
1879-
Julie Braae
F:
29 okt. 1879
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
16 jan. 1902
Torsted
Hans Thorlund Hasselbalch
1877-1908
Hans Thorlund Hasselbalch
F:
2 feb. 1877
D:
4 sep. 1908
Johan William Gleerup Hasselbalch
1912-1914
Johan William Gleerup Hasselbalch
F:
2 aug. 1912
Vrejlev s. (Vrejlev Mark)
D:
18 dec. 1914
København (Øresundshospitalet)
Johan Agerbeck Hasselbalch
1878-
Johan Agerbeck Hasselbalch
F:
1 nov. 1878
Magdalene Marie Gleerup
1888-1918
Magdalene Marie Gleerup
F:
20 sep. 1888
G:
18 jul. 1909
D:
12 maj 1918
Astrid Christine Christensen
1888-
Astrid Christine Christensen
F:
5 mar. 1888
G:
7 jul. 1920
Antonie Hasselbalch
1881-
Antonie Hasselbalch
F:
6 jun. 1881
Christian Olsen
Johan Charles Hasselbalch
1840-1902
Johan Charles Hasselbalch
F:
29 feb. 1840
D:
26 dec. 1902
Antonia Maria Elisabeth Schrøder
1846-1899
Antonia Maria Elisabeth Schrøder
F:
20 apr. 1846
G:
17 okt. 1864
D:
19 aug. 1899
Jens Severin Kruuse
1908-1978
Jens Severin Kruuse
F:
6 apr. 1908
Odense (Skt. Knud)
D:
12 maj 1978
Aarhus
Annabeth Holland
Helle Margrethe Nissen
Peder Abraham Kruuse
1870-1940
Peder Abraham Kruuse
F:
7 aug. 1870
Dalby
D:
2 jul. 1940
Cornelia Christensen
1869-1962
Cornelia Christensen
F:
27 jan. 1869
Høve
G:
17 maj 1896
Alminde kirke
D:
1962
Manderup Peter Kruuse
1904-
Manderup Peter Kruuse
F:
20 maj 1904
Sven Aage Kruuse
1905-
Sven Aage Kruuse
F:
11 aug. 1905
Antonie Charlotte Kruuse
Severin Lange Kruuse
1873-
Severin Lange Kruuse
F:
18 apr. 1873
Ellen Hasselbalch
1873-
Ellen Hasselbalch
F:
26 okt. 1873
G:
21 jul. 1903
Margrethe Kruuse
1876-
Margrethe Kruuse
F:
21 apr. 1876
Martin Heinrich Hansen
1866-
Martin Heinrich Hansen
F:
5 feb. 1866
G:
26 maj 1901
Adam Vilhelm Kruuse
1878-
Adam Vilhelm Kruuse
F:
25 aug. 1878
Ludvig Frederik Kruuse
1880-
Ludvig Frederik Kruuse
F:
2 jul. 1880
Olav Kruuse
1883-
Olav Kruuse
F:
23 mar. 1883
Sofus Birger Kruuse
1885-
Sofus Birger Kruuse
F:
8 dec. 1885
Charlotte Amalie Hasselbalch
1842-1923
Charlotte Amalie Hasselbalch
F:
2 apr. 1842
Hune s. (Blokhus)
D:
4 aug. 1923
Karise
Manderup Peder Kruuse
1832-1893
Manderup Peder Kruuse
F:
12 jan. 1832
Dalby
G:
19 okt. 1869
Køge
D:
26 mar. 1893
Dalby
Christian Peter Lindhausen Hasselbalch
1873-1960
Christian Peter Lindhausen Hasselbalch
F:
12 mar. 1873
Dronninglund s. (Frederikshvile)
D:
14 nov. 1960
Marie Blichfeld
1871-1905
Marie Blichfeld
F:
29 maj 1871
Tved
G:
5 aug. 1898
Harndrup
D:
24 okt. 1905
Rødding
Vera Møller
1882-
Vera Møller
F:
7 jul. 1882
Sandby s. (Rise Mølle)
Frederik Hasselbalch
1874-
Frederik Hasselbalch
F:
23 okt. 1874
Dronninglund s. (Frederikshvile)
Maren Johanne Jørgensen
1877-
Maren Johanne Jørgensen
F:
5 feb. 1877
Karen Bertheline Mathea Hasselbalch
1876-
Karen Bertheline Mathea Hasselbalch
F:
19 apr. 1876
Dronninglund s. (Frederikshvile)
Hans Otto Frimodt-Møller
1871-1934
Hans Otto Frimodt-Møller
F:
5 okt. 1871
D:
26 aug. 1934
Severin Lange Hasselbalch
1877-
Severin Lange Hasselbalch
F:
10 dec. 1877
Dronninglund s. (Frederikshvile)
Marie Melballe
Jacob Andreas Hasselbalch
1881-
Jacob Andreas Hasselbalch
F:
3 feb. 1881
Dronninglund s. (Frederikshvile)
Ella Kragelund
1889-
Ella Kragelund
F:
19 jul. 1889
Aalborg
G:
6 sep. 1912
Aalborg
Dorthe Marie Petersen
1889-
Dorthe Marie Petersen
F:
4 okt. 1889
Nørresundby
Albert Johannes Andkjær Hasselbalch
1882-
Albert Johannes Andkjær Hasselbalch
F:
12 dec. 1882
Dronninglund s. (Frederikshvile)
Ellen Elisabeth Krogh
1885-
Ellen Elisabeth Krogh
F:
3 sep. 1885
Niels Peter Hasselbalch
1884-
Niels Peter Hasselbalch
F:
25 okt. 1884
Dronninglund s. (Frederikshvile)
Henny Johanne Marie Hasselbalch
1889-
Henny Johanne Marie Hasselbalch
F:
27 okt. 1889
fmtl. Aalborg
Hans Jacob Frederik Hasselbalch
1844-1917
Hans Jacob Frederik Hasselbalch
F:
19 mar. 1844
D:
1 mar. 1917
Henny Johanne Marie Lindhausen
1846-1938
Henny Johanne Marie Lindhausen
F:
18 jan. 1846
G:
17 apr. 1872
D:
1938
Theodor Hasselbalch
1846-1865
Theodor Hasselbalch
F:
6 sep. 1846
D:
1865
Frands Vilhelm Hasselbalch
1850-1907
Frands Vilhelm Hasselbalch
F:
11 jan. 1850
D:
15 aug. 1907
Ivarine Mathea Koefoed
1815-1860
Ivarine Mathea Koefoed
F:
9 jan. 1815
D:
2 apr. 1860
Severin Lange Hasselbalch
1815-1858
Severin Lange Hasselbalch
F:
19 aug. 1815
G:
10 maj 1836
D:
22 apr. 1858
Hanne Sophie Koefoed
1816-
Hanne Sophie Koefoed
F:
10 dec. 1816
Vilhelm Eduard Køgen
1816-1896
Vilhelm Eduard Køgen
F:
15 maj 1816
Kaltenkirchen s. (Kisdorf)
G:
4 jan. 1842
D:
29 dec. 1896
Wisconsin (Washington Island)
Andreas Agerbeck Koefoed
1843-
Andreas Agerbeck Koefoed
F:
6 apr. 1843
Ane Sophie Jochumsen
1848-
Ane Sophie Jochumsen
F:
4 nov. 1848
G:
19 maj 1869
Karen Sophie Amalie Koefoed
1845-
Karen Sophie Amalie Koefoed
F:
21 okt. 1845
Christopher Johannes Davieds
1843-
Christopher Johannes Davieds
F:
18 jan. 1843
G:
2 maj 1867
Johan Manderup Koefoed
1848-
Johan Manderup Koefoed
F:
17 sep. 1848
Juliane Marie Nielsen
1861-
Juliane Marie Nielsen
F:
8 jan. 1861
G:
4 feb. 1882
Christian Valdemar Koefoed
1856-
Christian Valdemar Koefoed
F:
21 maj 1856
Nielsine Petrine Bech
1851-
Nielsine Petrine Bech
F:
1 aug. 1851
G:
9 nov. 1877
Jens Caspar Koefoed
1818-
Jens Caspar Koefoed
F:
19 jan. 1818
Frederikke Amalie Sørensen
1817-
Frederikke Amalie Sørensen
F:
4 aug. 1817
G:
22 apr. 1841
Lise Koefoed
1842-1883
Lise Koefoed
F:
26 maj 1842
D:
1883
Mads Nielsen
Camilla Koefoed
1844-ca. 1881
Camilla Koefoed
F:
1844
D:
ca. 1881
Johannes Agerbeck Koefoed
1846-
Johannes Agerbeck Koefoed
F:
14 jan. 1846
Caroline Nielsen
1850-
Caroline Nielsen
F:
4 okt. 1850
G:
30 aug. 1872
Hemmert Koefoed
1848-1881
Hemmert Koefoed
F:
13 jan. 1848
D:
23 jul. 1881
Johanne Nielsen Leer
1848-
Johanne Nielsen Leer
F:
8 apr. 1848
G:
1 dec. 1871
Thomas Peter Koefoed
1850-
Thomas Peter Koefoed
F:
1 jan. 1850
Emma Dorthea Butty
1851-
Emma Dorthea Butty
F:
16 mar. 1851
G:
25 aug. 1872
Hans Peter Frederik Koefoed
1820-
Hans Peter Frederik Koefoed
F:
20 maj 1820
Hansine Andriette Elena Høyer
Karen Johanne Mikkelsen
1851-
Karen Johanne Mikkelsen
F:
21 jun. 1851
Elisabeth Andrea Mikkelsen
1853-
Elisabeth Andrea Mikkelsen
F:
24 aug. 1853
Vilhelmine Margrethe Mikkelsen
1856-
Vilhelmine Margrethe Mikkelsen
F:
14 feb. 1856
Severin Andreas Bang Mikkelsen
1858-
Severin Andreas Bang Mikkelsen
F:
21 apr. 1858
Nr. Saltum
Dagmar Ottine Nielsen
1861-
Dagmar Ottine Nielsen
F:
2 jul. 1861
København
G:
23 apr. 1897
Ordrup
Frank Vilhelm Johannes Mikkelsen
1860-
Frank Vilhelm Johannes Mikkelsen
F:
25 aug. 1860
Elise Vilhelmine Koefoed
1822-1903
Elise Vilhelmine Koefoed
F:
12 jul. 1822
D:
3 okt. 1903
Saltum
Frantz Johannes Mikkelsen
1816-1862
Frantz Johannes Mikkelsen
F:
22 feb. 1816
København
G:
18 mar. 1849
Hjørring
D:
25 aug. 1862
Saltum
Ritta Koefoed
1860-
Ritta Koefoed
F:
7 apr. 1860
Ivar Hemmer Koefoed
1824-1899
Ivar Hemmer Koefoed
F:
8 aug. 1824
D:
8 okt. 1899
Faarup
Dorthe Marie Jensen
Julie Henrikke Alexandra Koefoed
1863-
Julie Henrikke Alexandra Koefoed
F:
12 nov. 1863
Andreas Agerbech Koefoed
1865-1865
Andreas Agerbech Koefoed
F:
5 jun. 1865
D:
25 aug. 1865
Carl Johannes Koefoed
1867-
Carl Johannes Koefoed
F:
3 feb. 1867
Else Marie Pedersen Vejby
1868-
Else Marie Pedersen Vejby
F:
20 feb. 1868
G:
24 mar. 1909
Thea Nathalie Koefoed
1869-
Thea Nathalie Koefoed
F:
3 apr. 1869
Emma Lovise Petersen
1827-1898
Emma Lovise Petersen
F:
10 mar. 1827
G:
29 jun. 1862
D:
28 mar. 1898
Faarup
Anna Koefoed
1827-
Anna Koefoed
F:
1 jun. 1827
Gregers Gregersen
1822-
Gregers Gregersen
F:
29 aug. 1822
G:
30 dec. 1852
Andreas Agerbeck Koefoed
1777-1841
Andreas Agerbeck Koefoed
F:
7 jul. 1777
D:
9 maj 1841
Karen Johanne Kruuse
1789-1874
Karen Johanne Kruuse
F:
1789
G:
7 aug. 1807
D:
8 jan. 1874
Nicolai Georg Koefoed
1840-
Nicolai Georg Koefoed
F:
12 okt. 1840
Emma Elisabeth Sturgis
1844-1883
Emma Elisabeth Sturgis
F:
28 okt. 1844
G:
15 maj 1865
D:
31 mar. 1883
Andreas Lambert Koefoed
1843-
Andreas Lambert Koefoed
F:
24 feb. 1843
Frances du Toit
1850-
Frances du Toit
F:
20 nov. 1850
G:
1 jan. 1873
Peter Julius Koefoed
1845-1845
Peter Julius Koefoed
F:
17 okt. 1845
D:
17 okt. 1845
Regine Sophie Marie Koefoed
1846-1874
Regine Sophie Marie Koefoed
F:
28 aug. 1846
D:
19 maj 1874
Anton Emil Enig
Anton Emil Enig
G:
12 okt. 1870
Ludvika Vilhelmine Emilie Koefoed
1849-1855
Ludvika Vilhelmine Emilie Koefoed
F:
11 mar. 1849
D:
8 aug. 1855
Gustav Thorvald Emil Koefoed
1851-
Gustav Thorvald Emil Koefoed
F:
21 feb. 1851
Olline Pouline Vilhelmine Nielsen
1849-
Olline Pouline Vilhelmine Nielsen
F:
2 maj 1849
G:
18 aug. 1874
Ludvika Vilhelmine Cathrine Koefoed
1854-1855
Ludvika Vilhelmine Cathrine Koefoed
F:
6 maj 1854
D:
1855
Alvilda Ludvika Frederikke Christiane Koefoed
1860-
Alvilda Ludvika Frederikke Christiane Koefoed
F:
26 sep. 1860
Hans Koefoed Guldmann
1857-
Hans Koefoed Guldmann
F:
27 feb. 1857
Nicolai Reinhardt Koefoed
1812-1865
Nicolai Reinhardt Koefoed
F:
22 okt. 1812
D:
27 aug. 1865
Cathrine Elise Lovise H. Vinkler Welzex
1817-
Cathrine Elise Lovise H. Vinkler Welzex
F:
10 dec. 1817
G:
27 maj 1840
Dorthea Christence Koefoed
1814-SOM LILLE
Dorthea Christence Koefoed
F:
13 nov. 1814
D:
SOM LILLE
Maren Regine Koefoed
1867-
Maren Regine Koefoed
F:
19 jan. 1867
Emma Christine Koefoed
1871-
Emma Christine Koefoed
F:
25 aug. 1871
Edel Andrea Koefoed
1873-
Edel Andrea Koefoed
F:
3 aug. 1873
Andreas Christopher Koefoed
1875-
Andreas Christopher Koefoed
F:
22 feb. 1875
Astrid Julie Johanne Koefoed
1878-
Astrid Julie Johanne Koefoed
F:
22 feb. 1878
Andreas Christopher Koefoed
1816-
Andreas Christopher Koefoed
F:
8 apr. 1816
Edel Marie Bonne
1836-
Edel Marie Bonne
F:
5 jan. 1836
G:
28 apr. 1866
Julius Johannes Nicolai Guldmann
1841-
Julius Johannes Nicolai Guldmann
F:
27 feb. 1841
Århus
Marie Dorthea Mathilde Corneliussen
1839-1873
Marie Dorthea Mathilde Corneliussen
F:
12 aug. 1839
Vejle
G:
11 aug. 1865
Vejle
D:
17 Maj 1873
Vejle
Marie Bang
Anna
Regine Sophie Charlotte Guldmann
1843-
Regine Sophie Charlotte Guldmann
F:
12 jan. 1843
Asmus Nissen Corneliussen
1841-
Asmus Nissen Corneliussen
F:
12 dec. 1841
G:
4 aug. 1871
Nicoline Johanne Marie Guldmann
1846-
Nicoline Johanne Marie Guldmann
F:
6 sep. 1846
Pehr Vesterberg
1844-
Pehr Vesterberg
F:
7 mar. 1844
G:
28 jan. 1872
Johannes Guldmann
-13
Johannes Guldmann
D:
13
Nicolai Christian Guldmann
1852-
Nicolai Christian Guldmann
F:
12 jun. 1852
Anna Marie Elisabeth Osterwaldt
1857-
Anna Marie Elisabeth Osterwaldt
F:
29 sep. 1857
G:
29 apr. 1882
Ottilia Caroline Frederikke Guldmann
1854-1910
Ottilia Caroline Frederikke Guldmann
F:
11 nov. 1854
D:
1910
Henrik Erhard Bonne
1853-
Henrik Erhard Bonne
F:
29 nov. 1853
G:
28 dec. 1881
Hans Koefoed Guldmann
1857-
Hans Koefoed Guldmann
F:
27 feb. 1857
Alvilda Ludvika Frederikke Christiane Koefoed
1860-
Alvilda Ludvika Frederikke Christiane Koefoed
F:
26 sep. 1860
Alfred Eugenius Guldmann
1859-
Alfred Eugenius Guldmann
F:
6 jul. 1859
Dorthea Bonneda Koefoed
1818-
Dorthea Bonneda Koefoed
F:
30 apr. 1818
Ludvig Frederik Guldmann
1815-
Ludvig Frederik Guldmann
F:
10 mar. 1815
Reinhard Sophus Niels Ravn Byberg
1845-1906
Reinhard Sophus Niels Ravn Byberg
F:
16 maj 1845
Aarhus
D:
17 apr. 1906
København
Ane Dorthea Hagensen
1845-
Ane Dorthea Hagensen
F:
21 nov. 1845
Tæbring s.
G:
14 aug. 1891
Tæbring s. (Votborggård)
Laurids Marius Christian Ravn Byberg
1847-
Laurids Marius Christian Ravn Byberg
F:
14 nov. 1847
Pouline Anne Kristine Bendix
Pouline Anne Kristine Bendix
G:
20 mar. 1885
Louise Magdalene Kirstine Ravn Byberg
1852-1857
Louise Magdalene Kirstine Ravn Byberg
F:
17 aug. 1852
D:
3 mar. 1857
Frederik Carl Christian Ravn Byberg
1856-1857
Frederik Carl Christian Ravn Byberg
F:
30 jan. 1856
D:
9 mar. 1857
Carl Johan Ravn Byberg
1858-1935
Carl Johan Ravn Byberg
F:
22 feb. 1858
D:
29 dec. 1935
Inger Draminsky
Inger Draminsky
G:
22 jun. 1893
Otto Henrik Ravn Byberg
1859-1940
Otto Henrik Ravn Byberg
F:
20 okt. 1859
D:
16 aug. 1940
Andreas Vilhelm Ravn Byberg
1863-1945
Andreas Vilhelm Ravn Byberg
F:
21 apr. 1863
D:
27 mar. 1945
Augusta Møller
1865-1925
Augusta Møller
F:
9 mar. 1865
G:
30 sep. 1894
Randers
D:
20 jan. 1925
Jensine Kirstine Koefoed
1820-1891
Jensine Kirstine Koefoed
F:
15 apr. 1820
D:
19 jan. 1891
Johannes Ravn Byberg
1803-1868
Johannes Ravn Byberg
F:
26 maj 1803
G:
22 maj 1844
D:
14 feb. 1868
Nicolai Richard Koefoed
1857-1910
Nicolai Richard Koefoed
F:
20 okt. 1857
Viborg
D:
20 jun. 1910
Frederiksberg (Marcus s.)
Anna Clara Gunhilda Christensen
1855-1927
Anna Clara Gunhilda Christensen
F:
6 aug. 1855
København (Frue s.)
D:
4 sep. 1927
Hellerup
Anthonius Vilhelm Koefoed
1859-
Anthonius Vilhelm Koefoed
F:
21 sep. 1859
Hans Koefoed
1825-
Hans Koefoed
F:
22 feb. 1825
Marie Frantzine Stoppa
1827-
Marie Frantzine Stoppa
F:
25 mar. 1827
G:
5 nov. 1856
Elvira Cornelia Schibye
1855-
Elvira Cornelia Schibye
F:
11 okt. 1855
Sophus Marinus Schibye
1857-
Sophus Marinus Schibye
F:
7 feb. 1857
Johanne Marie von Spang
1863-
Johanne Marie von Spang
F:
14 okt. 1863
G:
23 dec. 1884
Marie Sophie Frederikke Schibye
1859-
Marie Sophie Frederikke Schibye
F:
2 dec. 1859
Ida Vilhelmine Schibye
1861-
Ida Vilhelmine Schibye
F:
25 feb. 1861
Agnes Henriette Schibye
1862-1863
Agnes Henriette Schibye
F:
29 okt. 1862
D:
4 jul. 1863
Peter Knudsen Schibye
1864-
Peter Knudsen Schibye
F:
5 jul. 1864
Lambertine Bonine Koefoed
1828-
Lambertine Bonine Koefoed
F:
26 jul. 1828
Peter Knudsen Schibye
1825-1864
Peter Knudsen Schibye
F:
22 aug. 1825
G:
3 nov. 1854
D:
18 apr. 1864
Nicolai Koefoed
1778-1829
Nicolai Koefoed
F:
1778
D:
5 apr. 1829
Aarhus
Regine Sophie Bonnesen
1786-1865
Regine Sophie Bonnesen
F:
14 jan. 1786
Korsør
G:
30 sep. 1811
Korsør
D:
5 nov. 1865
Aarhus
Rebekka Caroline Koefoed
1839-
Rebekka Caroline Koefoed
F:
12 dec. 1839
Mads Hansen Arnoldus
Mads Hansen Arnoldus
G:
2 maj 1866
Georg Nicolai Koefoed
1841-
Georg Nicolai Koefoed
F:
14 okt. 1841
Karen Marie Jensen
1845-
Karen Marie Jensen
F:
6 nov. 1845
G:
23 maj 1873
Ida Nicoline Koefoed
1852-
Ida Nicoline Koefoed
F:
18 aug. 1852
Christian Andersen Schou
1849-
Christian Andersen Schou
F:
20 feb. 1849
G:
20 feb. 1878
Cathrine Jacobine Koefoed
1813-
Cathrine Jacobine Koefoed
F:
14 aug. 1813
Nicolai Ditlev Ammon Koefoed
1796-1878
Nicolai Ditlev Ammon Koefoed
F:
26 dec. 1796
G:
7 jan. 1837
D:
27 apr. 1878
Bengt Koefoed
1851-
Bengt Koefoed
F:
14 feb. 1851
Caspar Henrik Koefoed
1852-1852
Caspar Henrik Koefoed
F:
6 jul. 1852
D:
23 jul. 1852
Karen Kirstine Koefoed
1853-1858
Karen Kirstine Koefoed
F:
9 aug. 1853
D:
5 mar. 1858
Anna Bodil Koefoed
1855-
Anna Bodil Koefoed
F:
12 sep. 1855
Peter Nielsen Boesen
1856-
Peter Nielsen Boesen
F:
28 nov. 1856
G:
20 maj 1881
Oliva Erasma Koefoed
1857-
Oliva Erasma Koefoed
F:
26 mar. 1857
Laurits Frederik Lassen
1855-
Laurits Frederik Lassen
F:
22 nov. 1855
G:
24 jul. 1885
Karen Margrethe Koefoed
1860-
Karen Margrethe Koefoed
F:
14 nov. 1860
Knud Johannes Peder Sørensen
Knud Johannes Peder Sørensen
G:
29 sep. 1886
Jacob Peter Koefoed
1814-1874
Jacob Peter Koefoed
F:
13 dec. 1814
D:
24 jan. 1874
Michelle Elisabeth Marcher
1818-
Michelle Elisabeth Marcher
F:
23 nov. 1818
G:
29 aug. 1848
Christopher Koefoed
1816-
Christopher Koefoed
F:
1816
Christian Alex. Friis Koefoed-Andersen
1842-
Christian Alex. Friis Koefoed-Andersen
F:
13 apr. 1842
Regine Marie Mathilde Hey
1839-
Regine Marie Mathilde Hey
F:
20 jul. 1839
G:
2 jun. 1867
Casper Henrik Koefoed-Andersen
1844-
Casper Henrik Koefoed-Andersen
F:
29 feb. 1844
NN
Carl Jacob Peter Koefoed-Andersen
1846-1847
Carl Jacob Peter Koefoed-Andersen
F:
4 maj 1846
D:
18 feb. 1847
Elna Caroline Sophie Andersen
1848-1868
Elna Caroline Sophie Andersen
F:
4 apr. 1848
D:
27 jun. 1868
Anders Jensen
Anders Jensen
G:
23 nov. 1866
Anna Elisabeth Johanne Andersen
1849-
Anna Elisabeth Johanne Andersen
F:
24 nov. 1849
Hans Peter Jørgensen
1850-
Hans Peter Jørgensen
F:
21 jan. 1850
G:
3 feb. 1876
Abel Agnethe Jacobine Andersen
1853-1868
Abel Agnethe Jacobine Andersen
F:
28 mar. 1853
D:
21 jun. 1868
Karen Kirstine Andersen
1855-1857
Karen Kirstine Andersen
F:
1855
D:
30 nov. 1857
Karen Kirstine Andersen
1859-1868
Karen Kirstine Andersen
F:
1859
D:
6 feb. 1868
Bolette Oliva Koefoed
1817-
Bolette Oliva Koefoed
F:
5 sep. 1817
Søren Malthe Andersen
1816-1884
Søren Malthe Andersen
F:
31 okt. 1816
G:
3 jul. 1841
D:
27 feb. 1884
Anders Peter Hansen
1841-
Anders Peter Hansen
F:
28 sep. 1841
Marie Margrethe Kjøller
1840-
Marie Margrethe Kjøller
F:
27 jan. 1840
G:
11 mar. 1866
Caroline Henriette Hansen
1844-
Caroline Henriette Hansen
F:
12 nov. 1844
Christian August Thorsen
1838-
Christian August Thorsen
F:
5 aug. 1838
G:
25 mar. 1868
Anne Christine Hansen
1846-
Anne Christine Hansen
F:
7 dec. 1846
Ole Jensen Munk
1844-
Ole Jensen Munk
F:
30 okt. 1844
G:
30 okt. 1873
Mathea Benditte Hansen
1859-
Mathea Benditte Hansen
F:
10 feb. 1859
Hans Peter Hansen
1854-
Hans Peter Hansen
F:
19 aug. 1854
G:
16 mar. 1879
Mathea Koefoed
1819-
Mathea Koefoed
F:
30 maj 1819
Hans Peter Hansen
1814-
Hans Peter Hansen
F:
6 feb. 1814
G:
20 mar. 1840
Caspar Henrik Koefoed
1780-1821
Caspar Henrik Koefoed
F:
18 feb. 1780
D:
2 sep. 1821
Karen Kirstine Sonne
1777-1820
Karen Kirstine Sonne
F:
1777
G:
11 aug. 1811
D:
25 jun. 1820
Otto Didrik Lütken Koefoed
1782-1783
Otto Didrik Lütken Koefoed
F:
1782
D:
1783
Otto Didrik Lütken Koefoed
1783-1820
Otto Didrik Lütken Koefoed
F:
1783
D:
1801/20
Hanne Frederikke Koefoed
1845-
Hanne Frederikke Koefoed
F:
7 feb. 1845
Carl Johannes Holst Colberg
1842-
Carl Johannes Holst Colberg
F:
22 dec. 1842
G:
1 aug. 1868
Thora Christiane Koefoed
1846-
Thora Christiane Koefoed
F:
2 jun. 1846
Herman Michael Olsen
1844-
Herman Michael Olsen
F:
29 jan. 1844
G:
5 nov. 1871
Christian Børs Koefoed
1850-
Christian Børs Koefoed
F:
15 aug. 1850
Helene Emilie Antonette Seeger
1857-
Helene Emilie Antonette Seeger
F:
10 sep. 1857
G:
5 maj 1882
Marie Sophie Koefoed
1852-
Marie Sophie Koefoed
F:
12 jun. 1852
Peter Christian Petersen
1847-
Peter Christian Petersen
F:
19 mar. 1847
G:
10 jul. 1874
Frederik Senius Koefoed
1853-
Frederik Senius Koefoed
F:
3 nov. 1853
Oline Høyer
1862-
Oline Høyer
F:
10 maj 1862
G:
5 jul. 1883
Carl Johan Koefoed
1856-
Carl Johan Koefoed
F:
22 mar. 1856
Jenny Juliette Ibenfeldt
1863-
Jenny Juliette Ibenfeldt
F:
7 jul. 1863
G:
20 dec. 1884
Mads Koefoed
1813-1883
Mads Koefoed
F:
20 jan. 1813
D:
7 mar. 1883
Marie Sophie Synnestvedt Børs
1815-
Marie Sophie Synnestvedt Børs
F:
21 jul. 1815
G:
5 jul. 1843
Christian Lassenius Koefoed
Martha Margrethe Koefoed
1820-
Martha Margrethe Koefoed
F:
5 dec. 1820
Edvard Frederik Sonne
1848-
Edvard Frederik Sonne
F:
11 maj 1848
Hansine Petrea Margrethe Schou
1851-
Hansine Petrea Margrethe Schou
F:
27 jun. 1851
G:
26 nov. 1875
Hans Christian Mathias Sonne
1849-
Hans Christian Mathias Sonne
F:
10 jul. 1849
Ane Marie Mortensdatter
1852-
Ane Marie Mortensdatter
F:
31 jul. 1852
G:
18 jan. 1880
Anna Christine Sonne
1851-
Anna Christine Sonne
F:
20 feb. 1851
Christen Frederik Halvorsen
1850-1881
Christen Frederik Halvorsen
F:
2 jun. 1850
G:
10 maj 1874
D:
19 jan. 1881
Peter Harding Sonne
1853-
Peter Harding Sonne
F:
28 sep. 1853
Andrea Hansine Jane Franberg
1853-
Andrea Hansine Jane Franberg
F:
6 mar. 1853
G:
29 okt. 1881
Thorvald Sonne
1855-
Thorvald Sonne
F:
21 maj 1855
Bertha Christiane Sonne
1857-
Bertha Christiane Sonne
F:
14 maj 1857
Anthonius Lauritz Sørensen
1860-
Anthonius Lauritz Sørensen
F:
1 nov. 1860
G:
14 dec. 1884
Marie Sophie Sonne
1859-
Marie Sophie Sonne
F:
26 jun. 1859
Helfrid Henrich Urban Schmaltz
1850-
Helfrid Henrich Urban Schmaltz
F:
30 maj 1850
G:
23 nov. 1881
Hansine Mathea Sonne
1862-
Hansine Mathea Sonne
F:
24 jul. 1862
Christian Mouritz Valdemar Schmidt
1855-
Christian Mouritz Valdemar Schmidt
F:
18 dec. 1855
G:
2 apr. 1880
Cathrine Henriette Koefoed
1824-
Cathrine Henriette Koefoed
F:
20 feb. 1824
Evan Sonne
1815-1881
Evan Sonne
F:
30 apr. 1815
G:
26 nov. 1847
D:
14 feb. 1881
Frederik Christian Koefoed
1786-1843
Frederik Christian Koefoed
F:
1786
D:
5 okt. 1843
Rønne
Maren Christiane Vesth
1792-
Maren Christiane Vesth
F:
19 feb. 1792
Vestermarie s. (Vestergård)
G:
20 nov. 1811
Nylars
Jacob Hovald Due
1836-
Jacob Hovald Due
F:
23 jun. 1836
Odense
Christian Eduard Due
1851-
Christian Eduard Due
F:
24 mar. 1851
Aalborg
Christian Madsen Due
1810-
Christian Madsen Due
F:
1810
Rønne
Johanne Kirstine Nielsen
1814-
Johanne Kirstine Nielsen
F:
30 jul. 1814
Odense
G:
15 nov. 1834
Odense
Mads Hansen Due
1812-
Mads Hansen Due
F:
1812
Rønne
Jacob Hovald Due
1824-
Jacob Hovald Due
F:
26 jan. 1824
Svaneke
Margrethe Andrea Jørgine Vilhelmine Due
1826-1910
Margrethe Andrea Jørgine Vilhelmine Due
F:
19 maj 1826
Aalborg
D:
27 dec. 1910
Aalborg
Lorents Bertelsen Galster
1821-1888
Lorents Bertelsen Galster
F:
27 jan. 1821
Nørresundby
G:
17 okt. 1856
D:
3 jan. 1888
Nørresundby
Karen Lütken Koefoed
1789-1858
Karen Lütken Koefoed
F:
1789
D:
22 feb. 1858
Aalborg
Jacob Hovald Due
1789-1848
Jacob Hovald Due
F:
3 nov. 1789
Rønne
G:
17 mar. 1819
Svaneke
D:
26 maj 1848
Aalborg
Josephus Christopher Koefoed
1791-1820
Josephus Christopher Koefoed
F:
1791
D:
1801/20
Mads Koefoed
1742-1820
Mads Koefoed
F:
1742
D:
8 feb. 1820
Svaneke
Gyde Cathrine Urne Agerbeck
1751-1828
Gyde Cathrine Urne Agerbeck
F:
1751
Klemensker
G:
8 okt. 1776
Svaneke
D:
24 feb. 1828
Olsker s.