Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Anne Nielsdatter
1665 - 1700 (35 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Anne Kirstine Hansdatter
1689-ca. 1731
Anne Kirstine Hansdatter
F:
1689
Ballum s. (Nørhus)
D:
ca. 1731
Ballum s. (Buntje)
Jørgen Jensen
1687-1764
Jørgen Jensen
F:
1687
Ballum s. (Buntje)
D:
11 sep. 1764
Ballum s. (Buntje)
Niels Hansen
1690-1724
Niels Hansen
F:
1690
Ballum s. (Nørhus)
D:
1700/24
Boy Hansen
1691-
Boy Hansen
F:
9-10 okt. 1691
Ballum s. (Nørhus)
Mads Hansen
1693-1700
Mads Hansen
F:
1693
Ballum s. (Nørhus)
D:
7 okt. 1700
Ballum s. (Nørhus)
Anne Marie Laustdatter
1730-
Anne Marie Laustdatter
F:
30 jun. 1730
Ballum s. (Nørhus)
Anne Laustdatter
1731-
Anne Laustdatter
F:
7 dec. 1731
Ballum s. (Nørhus)
Hans Boysen
1729-1803
Hans Boysen
F:
7 dec. 1729
Ballum s. (Buntje)
G:
ca. 1765/66
D:
29 jan. 1803
Ballum s. (Buntje)
Hans Laustsen
1733-1786
Hans Laustsen
F:
30 jul. 1733
Ballum s. (Nørhus)
D:
17 okt. 1786
Ballum s. (Nørhus)
Karen Hansdatter
1745-
Karen Hansdatter
F:
26 jul. 1745
G:
18 okt. 1766
Ballum
Karen Hansdatter
1774-1836
Karen Hansdatter
F:
15 dec. 1774
Ballum s. (Nørhus)
D:
28 jul. 1836
Ballum s. (Buntje)
Hans Boesen
1773-
Hans Boesen
F:
30 nov. 1773
Ballum s. (Buntje)
G:
14 nov. 1801
Ballum
Christen Frandsen Christensen
1857-
Christen Frandsen Christensen
F:
19 nov. 1857
Ballum s. (Rejsby)
Anders Hansen Christensen
1860-
Anders Hansen Christensen
F:
15 apr. 1860
Ballum s. (Buntje)
Hanne Helene Christensen
1863-1872
Hanne Helene Christensen
F:
3 dec. 1863
Ballum s. (Buntje)
D:
1 aug. 1872
Ballum s. (Buntje)
Peter Hansen Christensen
1866-
Peter Hansen Christensen
F:
29 aug. 1866
Ballum s. (Buntje)
Hans Andersen Christensen
1868-1902
Hans Andersen Christensen
F:
13 sep. 1868
Ballum s. (Buntje)
D:
11 dec. 1902
Ballum s. (Buntje)
Agnes Andersen
1868-
Agnes Andersen
F:
23 aug. 1868
Skast
G:
20 okt. 1893
Ballum
Andreas Hansen Christensen
1871-1872
Andreas Hansen Christensen
F:
31 maj 1871
Ballum s. (Buntje)
D:
7 jan. 1872
Ballum s. (Buntje)
Karen Petersdatter
1829-1871
Karen Petersdatter
F:
14 jun. 1829
Ballum s.(Buntje)
D:
13 okt. 1871
Ballum s. (Buntje)
Frands Christensen
ca. 1821-1886
Frands Christensen
F:
ca. 1821
Tjæreborg s. (Tradsborg)
G:
11 nov. 1857
Ballum
D:
28 jun. 1886
Ballum s. (Buntje)
Hans Jensen Hansen
1831-1841
Hans Jensen Hansen
F:
17 nov. 1831
Ballum s. (Buntje)
D:
25 apr. 1841
Ballum s. (Buntje)
Hans Andersen Hansen
1833-1841
Hans Andersen Hansen
F:
23 sep. 1833
Ballum s. (Buntje)
D:
20 apr. 1841
Ballum s. (Buntje)
Johanne Christine Jacobsen
1860-
Johanne Christine Jacobsen
F:
16 mar. 1860
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Carsten Jacobsen
1862-
Carsten Jacobsen
F:
26 okt. 1862
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Therese Kirstine Jacobsen
1903-
Therese Kirstine Jacobsen
F:
1 okt. 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christian Beyer Lund
1900-
Christian Beyer Lund
F:
9 nov. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
4 mar. 1927
Emmerlev
Andreas Hansen Jacobsen
1906-1997
Andreas Hansen Jacobsen
F:
11 maj 1906
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
18 mar. 1997
Skærbæk
Anne Marie Petersen
1908-1997
Anne Marie Petersen
F:
16 apr. 1908
Hjerpsted
G:
23 okt. 1931
Emmerlev
D:
18 mar. 1997
Skærbæk
Kirstine Jacobsen
1913-
Kirstine Jacobsen
F:
11 sep. 1913
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Friederich Carl Friederichsen
1910-
Friederich Carl Friederichsen
F:
6 jan. 1910
Tønder
G:
4 aug. 1933
Emmerlev
Hans Jacobsen
1917-
Hans Jacobsen
F:
2 feb. 1917
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peder Hansen Jacobsen
1865-1941
Peder Hansen Jacobsen
F:
10 mar. 1865
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
8 jun. 1941
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Alfrieda Christine Hansen
1881-1964
Alfrieda Christine Hansen
F:
24 nov. 1881
Brede s.
D:
5 feb. 1964
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Sønnik Iversen Linnet
Peter Lausten Linnet
Anton Pedersen Linnet
Cathrine Marie Laustsen
1901-1957
Cathrine Marie Laustsen
F:
29 apr. 1901
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
27 Okt 1957
Emmerlev s. (Kærgård)
Andreas Pedersen Linnet
1895-1966
Andreas Pedersen Linnet
F:
1 jul. 1895
Emmerlev s. (Kærgård)
G:
25 okt. 1922
Emmerlev
D:
20 apr. 1966
Tønder (sygehuset)
Sønnik Iversen Linnet
1942-
Sønnik Iversen Linnet
F:
25 apr. 1942
Emmerlev s. (Kærgård)
Andrea Christine Laustsen
1903-
Andrea Christine Laustsen
F:
4 aug. 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anton Petersen Linnet
1894-
Anton Petersen Linnet
F:
15 apr. 1894
Emmerlev s. (Kærgård)
Hanne Jacobsen
1870-1910
Hanne Jacobsen
F:
2 jun. 1870
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
25 apr. 1910
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peter Marius Laustsen
1872-1940
Peter Marius Laustsen
F:
7 jun. 1872
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
29 okt. 1897
Emmerlev
D:
7 nov. 1940
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Andersen Jacobsen
1872-
Hans Andersen Jacobsen
F:
13 dec. 1872
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Andrea Laustsen
1879-1935
Andrea Laustsen
F:
20 jun. 1879
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
25 mar. 1899
Emmerlev
D:
5 jun. 1935
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Ane Martine Petersen
1900-
Ane Martine Petersen
F:
29 jul. 1900
Emmerlev
Hans Petersen
1902-
Hans Petersen
F:
1 jan. 1902
Emmerlev
Kirsten Petersen
1903-
Kirsten Petersen
F:
27 mar. 1903
Emmerlev
Andreas Boyschau
1901-
Andreas Boyschau
F:
18 aug. 1901
Døstrup s. (Vinum)
G:
1 mar. 1929
Emmerlev
Andreas Christian Petersen
1904-
Andreas Christian Petersen
F:
9 nov. 1904
Emmerlev
Agathe Petersen
1907-
Agathe Petersen
F:
24 feb. 1907
Emmerlev
Hans Peter Andresen
1897-
Hans Peter Andresen
F:
28 jun. 1897
Agerskov s. (Rangstrupgårde)
G:
1 apr. 1932
Emmerlev
Thyra Petersen
1908-
Thyra Petersen
F:
6 maj 1908
Emmerlev
Signe Petersen
1909-2001
Signe Petersen
F:
24 dec. 1909
Emmerlev
D:
10 feb. 2001
Magnus Petersen
1901-1967
Magnus Petersen
F:
27 okt. 1901
Hjerpsted
D:
10 feb. 1967
Hanne Petersen
1911-
Hanne Petersen
F:
31 maj 1911
Emmerlev
Hans Adolph Brorson Winum
1900-
Hans Adolph Brorson Winum
F:
24 okt. 1900
Agerskov s. (Rangstrup)
G:
22 okt. 1939
Agerskov
Ninna Petersen
1917-
Ninna Petersen
F:
25 okt. 1917
Emmerlev
Ane Marie Jacobsen
1876-
Ane Marie Jacobsen
F:
27 aug. 1876
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Svend Knudsen Petersen
1873-1933
Svend Knudsen Petersen
F:
5 aug. 1873
Emmerlev
G:
27 okt. 1899
Emmerlev
D:
17 maj 1933
Emmerlev
Kirsten Hansen
1838-
Kirsten Hansen
F:
5 jun. 1838
Ballum s. (Rejsby)
Andreas Christian Jacobsen
1832-1891
Andreas Christian Jacobsen
F:
28 feb. 1832
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
25 sep. 1859
Emmerlev
D:
21 sep. 1891
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hansine Hansen
1844-1928
Hansine Hansen
F:
26 jun. 1844
Ballum s. (Buntje)
D:
15 mar. 1928
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen Boysen
1838-1918
Laust Hansen Boysen
F:
8 sep. 1838
G:
2 jan. 1868
Ballum
D:
24 maj 1918
Ballum s. (Nørhus)
Hans Andersen Hansen
1844-1868
Hans Andersen Hansen
F:
26 jun. 1844
Ballum s. (Buntje)
D:
6 mar. 1868
Ballum s. (Buntje)
Hanne Hansdatter
1805-1884
Hanne Hansdatter
F:
17 okt. 1805
Ballum s. (Buntje)
D:
29 aug. 1884
Ballum s. (Buntje)
Peter Lausten Hansen
1798-1892
Peter Lausten Hansen
F:
5 dec. 1798
Ballum s. (Nørhus)
G:
2 nov. 1828
D:
28 jul. 1892
Ballum s. (Buntje)
Karen Lønne
1898-1989
Karen Lønne
F:
1 feb. 1898
Farup s. (Kirkeby)
D:
6 aug. 1989
Marinus Mortensen
1894-1988
Marinus Mortensen
F:
15 dec. 1894
G:
3 aug. 1922
Farup
D:
28 nov. 1988
Maren Lønne
1901-1906
Maren Lønne
F:
20 nov. 1901
Farup s. (Kirkeby)
D:
26 dec. 1906
Farup s. (Kirkeby)
Peder Poulsen Lønne
1863-1904
Peder Poulsen Lønne
F:
17 aug. 1863
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
2 okt. 1904
Farup s. (Kirkeby
Cecilie Nicolaisen
1875-
Cecilie Nicolaisen
F:
21 dec. 1875
Farup s. (Kærenggård)
G:
27 mar. 1896
Farup
Dødfødt søn
1898-1898
Dødfødt søn
F:
10 jul. 1898
Ballum s. (Buntje)
D:
10 jul. 1898
Ballum s. (Buntje)
Christen Andersen Hansen
1900-1900
Christen Andersen Hansen
F:
19 mar. 1900
Ballum s. (Buntje)
D:
22 maj 1900
Ballum s. (Buntje)
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
9 dec. 1949
Ballum
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Søren Hansen Ehmsen
1928-
Søren Hansen Ehmsen
F:
6 nov. 1928
Ballum s. (Buntje)
Ehm Hansen Ehmsen
1930-
Ehm Hansen Ehmsen
F:
29 mar. 1930
Ballum s. (Buntje)
Katharine Elisabeth Ehmsen
1931-
Katharine Elisabeth Ehmsen
F:
20 nov. 1931
Ballum s. (Buntje)
Henning Ehmsen
Ejnar Ehmsen
Lene Marie Hansen
1902-
Lene Marie Hansen
F:
17 nov. 1902
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Boi Ehmsen
1902-
Boi Ehmsen
F:
15 jun. 1902
Ballum s. (Nørhus)
G:
12 mar. 1926
Ballum
Ellen Lønne
1866-1950
Ellen Lønne
F:
23 jun. 1866
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
13 mar. 1950
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Søren Nissen Hansen
1867-1923
Søren Nissen Hansen
F:
23 jun. 1867
G:
10 jun. 1892
Ballum
D:
11 sep. 1923
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Søren Jensen Lønne
1897-1898
Søren Jensen Lønne
F:
19 jul. 1897
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
4 maj 1898
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Søren Jensen Lønne
1910-1992
Søren Jensen Lønne
F:
22 apr. 1910
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
5 apr. 1992
Brede s. (Bredebro plejehjem)
Karen Lønne
1912-1993
Karen Lønne
F:
29 aug. 1912
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
5 dec. 1993
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Johannes Hansen
1907-1990
Johannes Hansen
F:
2 jun. 1907
Skast
G:
6 nov. 1942
D:
13 dec. 1990
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Anders Hansen Lønne
1869-1929
Anders Hansen Lønne
F:
18 mar. 1869
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
12 nov. 1929
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Ane Kirstine Hansen
1872-1943
Ane Kirstine Hansen
F:
9 apr. 1872
Vilslev s.
G:
20 sep. 1895
Ballum
D:
24 jul. 1943
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Boi Ehmsen
1899-1899
Boi Ehmsen
F:
13 sep. 1899
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
13 sep. 1899
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Cathrine Marie Lønne
1871-1953
Cathrine Marie Lønne
F:
24 jan. 1871
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
10 okt. 1953
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Greis Jensen Ehmsen
1875-1936
Greis Jensen Ehmsen
F:
22 feb. 1875
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
5 apr. 1936
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Karen Andersdatter
1835-1906
Karen Andersdatter
F:
13 nov. 1835
Ballum s. (Buntje)
D:
27 okt. 1906
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Søren Jensen Poulsen Lønne
1832-1917
Søren Jensen Poulsen Lønne
F:
16 aug. 1832
Ballum s. (Rejsby)
G:
26 feb. 1861
D:
26 apr. 1917
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Ole Mathiesen Aas
1871-1872
Ole Mathiesen Aas
F:
4 dec. 1871
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
2 apr. 1872
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Theodor Mathiesen Aas
1872-1872
Theodor Mathiesen Aas
F:
20 okt. 1872
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
21 okt. 1872
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Ellen Aas
1873-1899
Ellen Aas
F:
21 nov. 1873
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
10 jun. 1899
Ballum s. (Buntje)
Theodor Mathiesen Aas
1875-1893
Theodor Mathiesen Aas
F:
11 sep. 1875
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
16 dec. 1893
Ballum s. (Buntje)
Laust Nielsen Andresen
1904-
Laust Nielsen Andresen
F:
10 dec. 1904
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Ingeborg Andresen
1906-
Ingeborg Andresen
F:
31 okt. 1906
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Hans Peter Sibbersen
1902-
Hans Peter Sibbersen
F:
4 mar. 1902
Brede s. (Åspe)
G:
23 feb. 1934
Ravsted
Margrethe Andresen
1908-
Margrethe Andresen
F:
14 jun. 1908
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Axel Julius
Frederik Jens Julius
1932-2004
Frederik Jens Julius
F:
19 Okt 1932
Ravsted s. (Hejsel)
D:
22 apr. 2004
Ingrid Henriette Langholz
1936-2004
Ingrid Henriette Langholz
F:
19 Okt 1936
Ravsted s. (Fogderup)
G:
27 Okt 1956
Ravsted
D:
7 mar. 2004
Ellen Georgine Andresen
1910-1991
Ellen Georgine Andresen
F:
1 sep. 1910
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
D:
19 jun. 1991
Rasmus Nielsen Julius
1906-
Rasmus Nielsen Julius
F:
9 mar. 1906
Hviding s. (Høgsbro)
G:
19 aug. 1932
Ravsted
Jørgen Andresen
1913-
Jørgen Andresen
F:
29 apr. 1913
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Ella Iwersen
Georg Theodor Andresen
1914-
Georg Theodor Andresen
F:
14 okt. 1914
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Marie Dorthea Aas
1877-1942
Marie Dorthea Aas
F:
28 nov. 1877
Ballum s. (Buntje)
D:
4 mar. 1942
Ravsted
Jens Peter Andresen
1878-
Jens Peter Andresen
F:
8 mar. 1878
Ravsted s.
G:
21 nov. 1903
Ribe (Skt. Cathrine)
Laust Nielsen Aas
1837-1900
Laust Nielsen Aas
F:
22 jun. 1837
Ballum s. (Buntje)
D:
15 nov. 1900
Ballum s. (Buntje)
Margrethe Nissen
1844-
Margrethe Nissen
F:
29 jul. 1844
Ballum s. (Buntje-Ballum)
G:
13 apr. 1871
Ballum
Lene Marie Andersdatter
1838-
Lene Marie Andersdatter
F:
20 nov. 1838
Ballum s. (Buntje)
Boy Nielsen
1840-
Boy Nielsen
F:
13 feb. 1840
G:
21 mar. 1865
Ballum
Anders Hansen Aas
1807-1849
Anders Hansen Aas
F:
23 okt. 1807
D:
25 dec. 1849
Ellen Laustdatter
1803-1870
Ellen Laustdatter
F:
22 jun. 1803
Ballum s. (Rejsby)
G:
20 nov. 1834
D:
10 feb. 1870
Ballum s. (Buntje)
Laust Hansen Boysen
1838-1918
Laust Hansen Boysen
F:
8 sep. 1838
D:
24 maj 1918
Ballum s. (Nørhus)
Hansine Hansen
1844-1928
Hansine Hansen
F:
26 jun. 1844
Ballum s. (Buntje)
G:
2 jan. 1868
Ballum
D:
15 mar. 1928
Ballum s. (Nørhus)
Bodil Marie Meyer
1877-
Bodil Marie Meyer
F:
12 maj 1877
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen Meyer
1879-
Laust Hansen Meyer
F:
24 apr. 1879
Ballum s. (Nørhus)
Karen Hansdatter
1840-
Karen Hansdatter
F:
21 okt. 1840
Ballum s. (Nørhus)
Andreas Christian Meyer
1838-
Andreas Christian Meyer
F:
15 jul. 1838
G:
7 aug. 1875
Ballum
Kristine Marie Johnsen
1866-1874
Kristine Marie Johnsen
F:
19 jul. 1866
Agerskov s. (Bovlund Nymark)
D:
senest 1874
Christine Marie Boysen
1844-
Christine Marie Boysen
F:
25 aug. 1844
Ballum s. (Nørhus)
Hans Christensen Johnsen
1844-1874
Hans Christensen Johnsen
F:
11 maj 1844
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
28 dec. 1865
Agerskov
D:
4 sep. 1874
Agerskov s. (Bovlund Nymark)
Hans Andersen Boysen
1848-1848
Hans Andersen Boysen
F:
17 feb. 1848
D:
20 feb. 1848
Abelone Kirstine Bagger
1879-
Abelone Kirstine Bagger
F:
17 dec. 1879
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hans Laustsen Bagger
1882-
Hans Laustsen Bagger
F:
15 okt. 1882
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Jes Vilhelm Bagger
1885-
Jes Vilhelm Bagger
F:
2 okt. 1885
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hansine Andrea Boysen
1849-
Hansine Andrea Boysen
F:
17 okt. 1849
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen Bagger
ca. 1850-
Laust Hansen Bagger
F:
ca. 1850
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
G:
21 mar. 1879
Ballum
Ane Helene Bothilde Boysen
1849-1866
Ane Helene Bothilde Boysen
F:
17 okt. 1849
D:
29 sep. 1866
Ane Hansdatter
1810-1856
Ane Hansdatter
F:
27 jan. 1810
D:
19 jul. 1856
Hans Lausten Boysen
1808-1895
Hans Lausten Boysen
F:
17 okt. 1808
Ballum s. (Nørhus)
G:
11 feb. 1837
D:
30 sep. 1895
Ballum s. (Buntje)
Christine Marie Boysen
1840-1849
Christine Marie Boysen
F:
26 aug. 1840
Ballum s. (Rejsby)
D:
14 maj 1849
Ballum s. (Rejsby)
Karen Boysen
1842-
Karen Boysen
F:
23 okt. 1842
Ballum s. (Rejsby)
Laust Hansen Boysen
1845-1852
Laust Hansen Boysen
F:
27 aug. 1845
Ballum s. (Rejsby)
D:
8 maj 1852
Ballum s. (Rejsby)
Hans Andersen Boysen
1849-1863
Hans Andersen Boysen
F:
16 okt. 1849
Ballum s. (Rejsby)
D:
5 aug. 1863
Ballum s. (Rejsby)
Laust Hansen Boysen
1852-
Laust Hansen Boysen
F:
25 jun. 1852
Ballum s. (Rejsby)
Bothilde Hansdatter
1813-1853
Bothilde Hansdatter
F:
15 nov. 1813
D:
2 jan. 1853
Hans Boysen Lausten
1811-
Hans Boysen Lausten
F:
28 jan. 1811
Ballum s. (Nørhus)
G:
21 dec. 1839
Ballum
Hans Andersen Aas
1774-1831
Hans Andersen Aas
F:
15 feb. 1774
G:
3 feb. 1804
D:
7 jun. 1831
Laust Hansen Boysen
1838-1918
Laust Hansen Boysen
F:
8 sep. 1838
D:
24 maj 1918
Ballum s. (Nørhus)
Hansine Hansen
1844-1928
Hansine Hansen
F:
26 jun. 1844
Ballum s. (Buntje)
G:
2 jan. 1868
Ballum
D:
15 mar. 1928
Ballum s. (Nørhus)
Bodil Marie Meyer
1877-
Bodil Marie Meyer
F:
12 maj 1877
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen Meyer
1879-
Laust Hansen Meyer
F:
24 apr. 1879
Ballum s. (Nørhus)
Karen Hansdatter
1840-
Karen Hansdatter
F:
21 okt. 1840
Ballum s. (Nørhus)
Andreas Christian Meyer
1838-
Andreas Christian Meyer
F:
15 jul. 1838
G:
7 aug. 1875
Ballum
Kristine Marie Johnsen
1866-1874
Kristine Marie Johnsen
F:
19 jul. 1866
Agerskov s. (Bovlund Nymark)
D:
senest 1874
Christine Marie Boysen
1844-
Christine Marie Boysen
F:
25 aug. 1844
Ballum s. (Nørhus)
Hans Christensen Johnsen
1844-1874
Hans Christensen Johnsen
F:
11 maj 1844
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
28 dec. 1865
Agerskov
D:
4 sep. 1874
Agerskov s. (Bovlund Nymark)
Hans Andersen Boysen
1848-1848
Hans Andersen Boysen
F:
17 feb. 1848
D:
20 feb. 1848
Abelone Kirstine Bagger
1879-
Abelone Kirstine Bagger
F:
17 dec. 1879
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hans Laustsen Bagger
1882-
Hans Laustsen Bagger
F:
15 okt. 1882
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Jes Vilhelm Bagger
1885-
Jes Vilhelm Bagger
F:
2 okt. 1885
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hansine Andrea Boysen
1849-
Hansine Andrea Boysen
F:
17 okt. 1849
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen Bagger
ca. 1850-
Laust Hansen Bagger
F:
ca. 1850
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
G:
21 mar. 1879
Ballum
Ane Helene Bothilde Boysen
1849-1866
Ane Helene Bothilde Boysen
F:
17 okt. 1849
D:
29 sep. 1866
Hans Lausten Boysen
1808-1895
Hans Lausten Boysen
F:
17 okt. 1808
Ballum s. (Nørhus)
D:
30 sep. 1895
Ballum s. (Buntje)
Ane Hansdatter
1810-1856
Ane Hansdatter
F:
27 jan. 1810
G:
11 feb. 1837
D:
19 jul. 1856
Margrethe Andersdatter Lind
1825-
Margrethe Andersdatter Lind
F:
6 maj 1825
Ballum s. (Nørhus)
G:
27 jan. 1862
Ballum
Christine Marie Boysen
1840-1849
Christine Marie Boysen
F:
26 aug. 1840
Ballum s. (Rejsby)
D:
14 maj 1849
Ballum s. (Rejsby)
Karen Boysen
1842-
Karen Boysen
F:
23 okt. 1842
Ballum s. (Rejsby)
Laust Hansen Boysen
1845-1852
Laust Hansen Boysen
F:
27 aug. 1845
Ballum s. (Rejsby)
D:
8 maj 1852
Ballum s. (Rejsby)
Hans Andersen Boysen
1849-1863
Hans Andersen Boysen
F:
16 okt. 1849
Ballum s. (Rejsby)
D:
5 aug. 1863
Ballum s. (Rejsby)
Laust Hansen Boysen
1852-
Laust Hansen Boysen
F:
25 jun. 1852
Ballum s. (Rejsby)
Hans Boysen Lausten
1811-
Hans Boysen Lausten
F:
28 jan. 1811
Ballum s. (Nørhus)
Bothilde Hansdatter
1813-1853
Bothilde Hansdatter
F:
15 nov. 1813
G:
21 dec. 1839
Ballum
D:
2 jan. 1853
Lorenz Lausten Boysen
1814-
Lorenz Lausten Boysen
F:
17 feb. 1814
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen
1781-1815
Laust Hansen
F:
22 apr. 1781
Ballum s. (Nørhus)
D:
8 feb. 1815
Ballum s. (Nørhus)
Kirstine Marie Hansdatter
Kirstine Marie Hansdatter
G:
21 nov. 1806
Ballum
Anna Christiansdatter
1743-1785
Anna Christiansdatter
F:
22 jul. 1743
Abild s. (Tykskov)
G:
5 mar. 1774
Abild
D:
10 sep. 1785
Ballum s. (Nørhus)
Bodil Laustdatter
1735-1802
Bodil Laustdatter
F:
15 maj 1735
Ballum s. (Nørhus)
D:
9 nov. 1802
Hjerpsted
Niels Eschelsen
ca. 1741-1784
Niels Eschelsen
F:
ca. 1741
D:
19 Okt 1784
Hjerpsted
Anne Kirstine Laustdatter
1737-
Anne Kirstine Laustdatter
F:
6 okt. 1737
Ballum s. (Nørhus)
Ane Møller
1851-
Ane Møller
F:
19 feb. 1851
Ballum s. (Nørhus)
Laust Møller
1854-
Laust Møller
F:
26 jun. 1854
Ballum s. (Nørhus)
Anders Møller
1856-
Anders Møller
F:
10 dec. 1856
Ballum s. (Nørhus)
Knud Jensen Mathiesen
1882-
Knud Jensen Mathiesen
F:
19 aug. 1882
Højer
Boh Mathiesen
1884-1909
Boh Mathiesen
F:
1 apr. 1884
Højer
D:
21 dec. 1909
Højer
Margrethe Kjestine Mathiesen
1892-
Margrethe Kjestine Mathiesen
F:
2 maj 1892
Højer
Johannes Berlin
1887-
Johannes Berlin
F:
1 jul. 1887
Itzehoe
G:
11 dec. 1914
Højer
Lauritz Anders Mathiesen
1893-1894
Lauritz Anders Mathiesen
F:
30 jul. 1893
Højer
D:
17 jan. 1894
Højer
Hans Mathiesen
1893-1894
Hans Mathiesen
F:
30 jul. 1893
Højer
D:
11 jan. 1894
Højer
Botilde Møller
1859-
Botilde Møller
F:
5 maj 1859
Ballum s. (Nørhus)
Claus Mathiesen
1859-1915
Claus Mathiesen
F:
9 jul. 1859
Højer
G:
8 nov. 1881
Ballum
D:
23 feb. 1915
Højer
Knud Jensen Møller
1817-
Knud Jensen Møller
F:
26 jul. 1817
Ballum s. (Nørhus)
Kirsten Møller
1828-1862
Kirsten Møller
F:
29 nov. 1828
Ballum s. (Husum)
G:
4 apr. 1850
Ballum
D:
25 feb. 1862
Ballum s. (Nørhus)
Ane Gram
Maren Møller
1819-1859
Maren Møller
F:
23 mar. 1819
Ballum s. (Nørhus)
D:
11 dec. 1859
Ballum s. (Østerende)
Thomas Jensen Nissen
1822-
Thomas Jensen Nissen
F:
16 okt. 1822
Ballum s. (Østerende)
G:
28 maj 1851
Ballum
Bodil Møller
1821-1855
Bodil Møller
F:
4 aug. 1821
Ballum s. (Nørhus)
D:
21 aug. 1855
Ballum s. (Nørhus)
Ane Kirstine Møller
1824-1857
Ane Kirstine Møller
F:
29 jul. 1824
Ballum s. (Nørhus)
D:
2 dec. 1857
Ballum s. (Nørhus)
Anne Knudsdatter
1791-1837
Anne Knudsdatter
F:
3 jun. 1791
Ballum s. (Nørhus)
D:
14 jun. 1837
Ballum s. (Nørhus)
Anders Nielsen Møller
1782-1846
Anders Nielsen Møller
F:
28 mar. 1782
Mjolden s. (Forballum)
G:
19 okt. 1816
Ballum
D:
1 nov. 1846
Ballum s. (Nørhus)
Kirsten Hansen
1823-
Kirsten Hansen
F:
29 mar. 1823
Ballum s. (Vesterende)
Peder Hansen Nicolaisen
1808-1856
Peder Hansen Nicolaisen
F:
27 feb. 1808
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
21 sep. 1843
Ballum
D:
23 nov. 1856
Ballum s. (Bodsbøl)
Andreas Beyer
1844-1858
Andreas Beyer
F:
17 okt. 1844
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jan. 1858
Skast s. (Åsgård)
Ingwert Hansen Beyer
1846-1851
Ingwert Hansen Beyer
F:
5 nov. 1846
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jul. 1851
Skast s. (Åsgård)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
D:
29 mar. 1933
Højer
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
27 apr. 1897
Ballum
Claus Beyer Nicolaisen
1875-
Claus Beyer Nicolaisen
F:
21 jan. 1875
Ballum s. (Mølby)
Bertha Marie Vodder
1882-
Bertha Marie Vodder
F:
18 feb. 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
23 apr. 1909
Ballum
Agathe Nicolaisen
1878-1944
Agathe Nicolaisen
F:
9 okt. 1878
Ballum s. (Mølby)
D:
7 jun. 1944
Skanderborg
Niels Povlsen
1861-1944
Niels Povlsen
F:
4 jun. 1861
Uldum
G:
4 jan. 1900
Ballum
D:
4 maj 1944
Skanderborg
Mette Marie Beyer
1849-1914
Mette Marie Beyer
F:
13 jan. 1849
Skast s. (Åsgård)
D:
18 aug. 1914
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1844-1917
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
12 apr. 1844
Ballum s. (Mølby)
G:
11 nov. 1869
Ballum
D:
8 mar. 1917
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Marie Kirstine Lund
André Nielsen
Anton Marius Lund
Gerda Lorenzen
Christian Heitmann Lund
Kirstine Lund
Erik Lund
Anders Pedersen Lund
1899-1964
Anders Pedersen Lund
F:
31 jul. 1899
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
8 apr. 1964
Emmerlev
Mette Marie Heitmann
1900-
Mette Marie Heitmann
F:
1 aug. 1900
Pleasanton, USA
G:
13 apr. 1923
Emmerlev
Christian Beyer Lund
1900-
Christian Beyer Lund
F:
9 nov. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Therese Kirstine Jacobsen
1903-
Therese Kirstine Jacobsen
F:
1 okt. 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
4 mar. 1927
Emmerlev
Gunner Lund
Karoline Sørensen
Aksel Lund
1902-1960
Aksel Lund
F:
4 feb. 1902
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
18 jan. 1960
Tønder (sygehuset)
Cathrine Nissen
1902-
Cathrine Nissen
F:
13 apr. 1902
Hjerpsted
G:
30 nov. 1928
Hjerpsted
Mette Marie Due
Johann Have
Anne Kathrine Due
Niels Nielsen Due
Amalie Martine Lund
1904-
Amalie Martine Lund
F:
5 mar. 1904
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Valdemar Due
1900-
Valdemar Due
F:
20 dec. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
31 okt. 1928
Emmerlev
Metha Kirstine Lund
1906-
Metha Kirstine Lund
F:
22 jul. 1906
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anders Larsen
1903-
Anders Larsen
F:
13 aug. 1903
Flensborg
G:
21 dec. 1952
Hårlev
Ole Frederiksen
Anders Frederiksen
Helga Lund
Ernst Frederiksen
Anton Marius Lund
Astrid Lund
Birthe Lund
Valdemar Lund
Maren Petersen
Sigrid Lund
Henning Lund Larsen
Rigmor Larsen
Meta Cæcilie Lund
Mathias Larsen
Mette Marie Beyer
1878-1953
Mette Marie Beyer
F:
11 dec. 1878
Skast s. (Åsgård)
D:
23 mar. 1953
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anton Marius Lund
1874-1938
Anton Marius Lund
F:
2 jun. 1874
Ballum s. (Rejsby)
G:
18 okt. 1898
Skast
D:
26 jan. 1938
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Claus Beyer
1881-1883
Claus Beyer
F:
15 dec. 1881
Skast s. (Åsgård)
D:
1 jun. 1883
Skast s. (Åsgård)
Bodil Beyer
1881-1896
Bodil Beyer
F:
15 dec. 1881
Skast s. (Åsgård)
D:
8 nov. 1896
Skast s. (Åsgård)
Petrea Degn Clausen
Claus Erik Beyer Gram-Hanssen
Bodil Agathe Beyer Clausen
Knud Behrens Mathiesen
Christian Andresen Clausen
Marie Katrine Nissen
Søren Degn Clausen
Johanne
Hanne Beyer Clausen
Claus Nielsen Clausen
1905-
Claus Nielsen Clausen
F:
22 jul. 1905
Brede s. (Svanstrup)
Dagmar Rossen
Christian Beyer Clausen
1907-1972
Christian Beyer Clausen
F:
10 jan. 1907
Brede s. (Svanstrup)
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Hansine Andrea Møller
1904-1972
Hansine Andrea Møller
F:
24 okt. 1904
Brede s. (Borrig)
G:
9 okt. 1931
Brede
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Ejnar Clausen
1910-1963
Ejnar Clausen
F:
13 mar. 1910
Brede s. (Svanstrup)
D:
2 jun. 1963
Olga Jørgensen
1912-1945
Olga Jørgensen
F:
27 sep. 1912
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
10 maj 1940
Møgeltønder
D:
24 okt. 1945
Meta Kirstine Clausen
Immanuel Nikolaj Løvschal
1881-1949
Immanuel Nikolaj Løvschal
F:
13 nov. 1881
Thorsager s.
D:
16 dec. 1949
Horsens
Peter Vognsen Møller
Agathe Beyer
1883-1943
Agathe Beyer
F:
16 feb. 1883
Skast s. (Åsgård)
D:
8 nov. 1943
Brede s. (Svanstrup)
Christian Andresen Clausen
1874-1940
Christian Andresen Clausen
F:
24 mar. 1874
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
6 okt. 1904
Skast
D:
16 feb. 1940
Brede s. (Svanstrup)
Claus Beyer
1884-1890
Claus Beyer
F:
9 dec. 1884
Skast s. (Åsgård)
D:
2 maj 1890
Skast s. (Åsgård)
Ella Kirstine Beyer
Edvard Hvidt
1924-2023
Edvard Hvidt
F:
5 feb. 1924
Frederiksberg
D:
30 maj 2023
Aabenraa
Christian Peter Beyer
1933-1956
Christian Peter Beyer
F:
4 dec. 1933
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jun. 1956
ved Obbekær
Hans Peter Beyer
1886-1943
Hans Peter Beyer
F:
10 okt. 1886
Skast s. (Åsgård)
D:
6 maj 1943
Skast s. (Åsgård)
Marie Wilhelmine Mehl
1902-
Marie Wilhelmine Mehl
F:
3 dec. 1902
Karby
G:
22 nov. 1929
Fausing
Aase Beyer
Valdemar Beyer
1888-
Valdemar Beyer
F:
30 dec. 1888
Skast s. (Åsgård)
Karen Lange Jensen Holmsgaard
1893-
Karen Lange Jensen Holmsgaard
F:
20 nov. 1893
Brædstrup
G:
23 apr. 1929
Brædstrup
Alfred Beyer
1890-
Alfred Beyer
F:
21 jul. 1890
Skast s. (Åsgård)
Kjestine Marie Hinrichsen
1902-1998
Kjestine Marie Hinrichsen
F:
17 apr. 1902
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
15 sep. 1927
Dybbøl
D:
13 jun. 1998
Aabenraa
Anna Kirstine Beyer
1892-
Anna Kirstine Beyer
F:
20 dec. 1892
Skast s. (Åsgård)
Jürgen Peter Henningsen
1886-
Jürgen Peter Henningsen
F:
3 feb. 1886
Hostrup s. (Rørkær)
G:
11 feb. 1914
Skast
Robert Mast
Tromann Mast
-1943
Tromann Mast
D:
3 aug. 1943
Delano, U.S.A.
Elise Beyer
1895-
Elise Beyer
F:
21 mar. 1895
Skast s. (Åsgård)
Christian Peter Beyer
1851-1930
Christian Peter Beyer
F:
19 mar. 1851
Skast s. (Åsgård)
D:
1 jul. 1930
Skast s. (Åsgård)
Meta Kirstine Hansen
1852-1910
Meta Kirstine Hansen
F:
5 jul. 1852
Mjolden s. (Forballum)
G:
11 okt. 1877
Skast
D:
17 jul. 1910
Skast s. (Åsgård)
Maren Hansen
1862-1922
Maren Hansen
F:
1 jul. 1862
Randerup
G:
24 apr. 1912
Dybbøl
D:
12 okt. 1922
Skast s. (Åsgård)
Ingvard Hansen Beyer
1853-1920
Ingvard Hansen Beyer
F:
24 jun. 1853
Skast s. (Åsgård)
D:
15 feb. 1920
Skast s. (Åsgård)
Kaj Emil Lindskov Christiansen
Else Bergethe Hansen
Anna Agnethe Lindskov Christiansen
Morten Alfred Christensen
Børge Lindskov Christiansen
Mette Børsting Andersen
Tage Lindskov Christiansen
Karen Marie Rønne
Ib Lindskov Christiansen
Agathe Emilie Wiberg
1890-
Agathe Emilie Wiberg
F:
13 apr. 1890
Bregninge (Ærø)
Otto Emil Lindskov Christiansen
1881-
Otto Emil Lindskov Christiansen
F:
3 nov. 1881
København
G:
Frederiksberg (Godthåb)
Dagmar Wiberg
1892-
Dagmar Wiberg
F:
11 jul. 1892
Bregninge (Ærø)
Johannes Emil Beyer Wiberg
Stig Ingvardt Beyer Wiberg
Kirsten Helene Beyer Wiberg
George Olsson
Johannes Beyer Wiberg
1894-
Johannes Beyer Wiberg
F:
31 mar. 1894
Bregninge (Ærø)
Else Margrethe Pouline Dahl
1904-
Else Margrethe Pouline Dahl
F:
7 okt. 1904
København
G:
28 sep. 1926
Lundtofte
Lydia Wiberg
1895-
Lydia Wiberg
F:
8 okt. 1895
Bregninge (Ærø)
Anne Helene Beyer
1856-1942
Anne Helene Beyer
F:
23 maj 1856
Skast s. (Åsgård)
D:
17 nov. 1942
Frederiksberg
Johannes Emil Wiberg
1832-1907
Johannes Emil Wiberg
F:
26 apr. 1832
København
G:
9 maj 1889
Skast
D:
17 jan. 1907
Tved
Frode Claudius Beyer
1893-1893
Frode Claudius Beyer
F:
11 jun. 1893
København
D:
11 jun. 1893
København
Bent Beyer
Eva Irene Johannesen
Karsten Beyer
Erik Beyer
Gudrun Beyer
Frode Beyer
1894-1976
Frode Beyer
F:
18 jun. 1894
København
D:
2 okt. 1976
Karen Elisabeth Bodelsen
1901-
Karen Elisabeth Bodelsen
F:
10 sep. 1901
København
G:
16 maj 1922
København
Gudrun Beyer
1897-
Gudrun Beyer
F:
28 jun. 1897
København
Andreas Beyer
1858-1911
Andreas Beyer
F:
31 maj 1858
Skast s. (Åsgård)
D:
30 maj 1911
København
Wilhelmine Torkilda Thanning
1861-1909
Wilhelmine Torkilda Thanning
F:
26 jan. 1861
Sulsted
G:
12 okt. 1892
København
D:
27 maj 1909
København
Thorkilda Gram-Hanssen
1895-1974
Thorkilda Gram-Hanssen
F:
17 aug. 1895
Tved
D:
15 aug. 1974
Claus Beyer Gram-Hanssen
1928-1933
Claus Beyer Gram-Hanssen
F:
28 mar. 1928
Horne
D:
18 jul. 1933
Horne
Christian Gram-Hanssen
Vibeke Beyer Gram-Hanssen
Ib Vinkel Agger
Nils Johannes Beyer Gram-Hanssen
Claus Erik Beyer Gram-Hanssen
Petrea Degn Clausen
Agnethe Beyer Gram-Hanssen
1935-1935
Agnethe Beyer Gram-Hanssen
F:
4 jun. 1935
Horne
D:
10 sep. 1935
Odense (Børnehospitalet)
Claus Johannes Beyer Gram-Hanssen
1898-
Claus Johannes Beyer Gram-Hanssen
F:
12 jan. 1898
Tved
Ella Marie Elisabeth Nielsen
1901-
Ella Marie Elisabeth Nielsen
F:
1 nov. 1901
Hæsinge s. (Kistrup Skovfogedbolig)
G:
14 aug. 1926
Odense
Gjertrud Agathe Beyer Gram-Hanssen
1901-
Gjertrud Agathe Beyer Gram-Hanssen
F:
30 okt. 1901
Tved
Thorvald Rasmus Peter Carl Laurits Langeløkke
1899-
Thorvald Rasmus Peter Carl Laurits Langeløkke
F:
11 jun. 1899
Ordrup
G:
12 jun. 1936
København (Garnisonskirken)
Ove Gram-Hanssen
1905-
Ove Gram-Hanssen
F:
22 jul. 1905
Tved
Ester Sofie Hansen
Ester Sofie Hansen
G:
4 apr. 1950
Odense
Kirstine Beyer
1860-1933
Kirstine Beyer
F:
25 maj 1860
Skast s. (Åsgård)
D:
30 jul. 1933
Odense
Johannes Terkel Michael Hanssen
1850-1909
Johannes Terkel Michael Hanssen
F:
9 apr. 1850
Viskinde s. (Løgtvedgård)
G:
7 nov. 1894
Bregninge (Ærø)
D:
17 jan. 1909
Tved v. Svendborg
Emilie Knudsen
1888-1955
Emilie Knudsen
F:
19 jul. 1888
Halk s. (Beierholm)
D:
F
Fredericia
Ingrid Hansen
Gyda Hansen
1923-
Gyda Hansen
F:
16 aug. 1923
Thisted
Ole Preben Bitsch
Johan Evald Hansen
Ole Evald Hansen
Bodil Wilstrup Prebensen
Kirsten Evald Hansen
1931-1936
Kirsten Evald Hansen
F:
20 feb. 1931
Hovedgård
D:
18 aug. 1936
Hovedgård
Dina Evald Hansen
Agathe Knudsen
1890-1971
Agathe Knudsen
F:
30 apr. 1890
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1971
Bagsværd ?
Evald Elmer Lyager Hansen
1885-1971
Evald Elmer Lyager Hansen
F:
27 jul. 1885
Randers
G:
21 nov. 1921
Kolding
D:
10 aug. 1971
Bagsværd
Flora Knudsen
1891-1955
Flora Knudsen
F:
27 okt. 1891
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1955
Johannes Peter Ingwersen
Dora Juhl Thomsen
Rasmus Ingwersen
Helga Jensen
Helga Ellen Knudsen
1893-1967
Helga Ellen Knudsen
F:
5 apr. 1893
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1967
Viuf ?
Christian Ingwersen
1893-1943
Christian Ingwersen
F:
30 jul. 1893
Viuf s. (Elisabethsminde)
G:
18 nov. 1916
Assens
D:
28 aug. 1943
Viuf
Signe Knudsen
1894-1895
Signe Knudsen
F:
8 apr. 1894
Halk s. (Beierholm)
D:
25 mar. 1895
Halk s. (Beierholm)
Knud Lausten Knudsen
Karen Charlotte Knudsen
1937-1951
Karen Charlotte Knudsen
F:
13 sep. 1937
Vejle
D:
19 jan. 1951
Vejle
Kirsten Knudsen
1943-ca. 2000
Kirsten Knudsen
F:
28 okt. 1943
Vejle
D:
ca. RING 2000
Hans Aagesen Knudsen
1898-1975
Hans Aagesen Knudsen
F:
9 mar. 1898
Halk s. (Beierholm)
D:
3 aug. 1975
Vejle
Vita Ingerslev
1904-1985
Vita Ingerslev
F:
28 mar. 1904
Viborg
G:
3 jul. 1928
Tarm
D:
13 aug. 1985
Vejle (Mølholm plejehjem)
Gyde Marie Beyer
1864-1917
Gyde Marie Beyer
F:
29 jul. 1864
Skast (Åsgård)
D:
14 dec. 1917
Assens
Gudmund Knudsen
1863-1937
Gudmund Knudsen
F:
24 apr. 1863
Visby s. (Trøjborg)
G:
20 sep. 1887
Skast
D:
24 jan. 1937
Kolding
Margrethe Beyer
1868-1932
Margrethe Beyer
F:
29 dec. 1868
Skast s. (Åsgård)
D:
2 dec. 1932
Sønderborg
Peter Hansen
1864-1930
Peter Hansen
F:
20 aug. 1864
Uge
G:
15 jun. 1898
Skast
D:
3 nov. 1930
Sønderborg
Agathe Hansen
1824-1899
Agathe Hansen
F:
23 dec. 1824
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
28 feb. 1899
Halk s. (Beierholm)
Claus Beyer
1819-1895
Claus Beyer
F:
13 jun. 1819
Skast s. (Åsgård)
G:
12 okt. 1843
Skast s. (Åsgård)
D:
3 jun. 1895
Skast s. (Åsgård)
Ane Hansen
1892-
Ane Hansen
F:
11 mar. 1892
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Mathiesen
1890-
Peter Mathiesen
F:
28 jan. 1890
Bjolderup s. (Raved)
Christiane Margrethe Jensen
1921-1995
Christiane Margrethe Jensen
F:
14 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
5 aug. 1995
Ribe
Frederik Nicolaisen
1904-1964
Frederik Nicolaisen
F:
10 dec. 1904
Hørup s. (Høruphav)
G:
10 aug. 1961
Rønne
D:
23 jul. 1964
Ballum s. (Vesterende)
Anna Marie Jensen
1921-1993
Anna Marie Jensen
F:
15 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
10 dec. 1993
Ribe
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
G:
9 dec. 1949
Ballum
Hans Thomsen Jensen
Knud Hansen Jensen
1927-1995
Knud Hansen Jensen
F:
27 jun. 1927
Husum-Ballum
D:
8 sep. 1995
Hansine Thomsen
1930-2007
Hansine Thomsen
F:
13 okt. 1930
Østerende-Ballum
G:
21 maj 1954
D:
11 feb. 2007
Sønderborg (hospital)
Christiane Margrethe Hansen
1893-1970
Christiane Margrethe Hansen
F:
24 aug. 1893
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
12 okt. 1970
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvert Beier Jensen
1893-1958
Ingvert Beier Jensen
F:
10 maj 1893
Ballum s. (Husum)
G:
7 okt. 1920
Ballum
D:
13 aug. 1958
Ballum s. (Husum-Ballum)
Dødfødt søn
1898-1898
Dødfødt søn
F:
15 mar. 1898
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 mar. 1898
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1901-1901
Dødfødt søn
F:
14 okt. 1901
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
14 okt. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Ingvard Hansen
1858-1928
Ingvard Hansen
F:
25 okt. 1858
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
21 mar. 1928
Skærbæk
Christiane Margrethe Matthiesen
1861-1939
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
7 okt. 1861
Randerup
G:
26 sep. 1890
Ballum
D:
1939
Niels Andersen Hansen
1860-
Niels Andersen Hansen
F:
16 apr. 1860
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Karsten Hansen
1862-1939
Karsten Hansen
F:
26 jan. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
2 feb. 1939
Ribe (Amtssygehuset)
Kjerstine Hansen
1865-1869
Kjerstine Hansen
F:
9 mar. 1865
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
15 jun. 1869
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Hansen
1866-1869
Ane Hansen
F:
21 dec. 1866
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
9 jun. 1869
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ingeborg Hansen
1868-1869
Ingeborg Hansen
F:
27 dec. 1868
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
7 jun. 1869
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Kirstine Ingeborg Hansen
1870-
Ane Kirstine Ingeborg Hansen
F:
26 maj 1870
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Fridrich Johann August Joachim Zorndt
1870-
Fridrich Johann August Joachim Zorndt
F:
10 mar. 1870
Vietschow, Mecklenburg
Agathe Kjerstine Cathrine Hansen
1872-
Agathe Kjerstine Cathrine Hansen
F:
20 nov. 1872
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Knud Hansen
1827-1904
Knud Hansen
F:
11 mar. 1827
D:
31 maj 1904
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Hansen
1836-1873
Ane Hansen
F:
16 maj 1836
Mjolden s. (Forballum)
G:
7 nov. 1857
Ballum
D:
22 feb. 1873
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Christine Hedevig Brodersen
1888-
Christine Hedevig Brodersen
F:
4 dec. 1888
Ballum s. (Vesterende)
Karoline Brodersen
1892-
Karoline Brodersen
F:
16 maj 1892
Ballum s. (Vesterende)
Ane Sophie Brodersen
1894-
Ane Sophie Brodersen
F:
6 jan. 1894
Ballum s. (Vesterende)
Michael Brodersen
1897-
Michael Brodersen
F:
6 mar. 1897
Ballum s. (Vesterende)
Margrethe Brodersen
1901-
Margrethe Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Niels Peter Petersen
1888-
Niels Peter Petersen
F:
18 dec. 1888
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
20 mar. 1936
Ballum
Theodor Broder Jensen
1926-
Theodor Broder Jensen
F:
15 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Anders Brodersen Jensen
1928-
Anders Brodersen Jensen
F:
19 jan. 1928
Ballum s. (Vesterende)
Arne Lassen Jensen
1929-
Arne Lassen Jensen
F:
13 maj 1929
Ballum s. (Vesterende)
Immanuel Jensen
1931-
Immanuel Jensen
F:
18 apr. 1931
Ballum s. (Vesterende)
Kirstine Elisabet Jensen
1933-
Kirstine Elisabet Jensen
F:
17 nov. 1933
Ballum s. (Vesterende)
Ninna Brodersen
1901-
Ninna Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Johannes Beier Jensen
1896-
Johannes Beier Jensen
F:
19 jul. 1896
Ballum s. (Husum)
G:
17 okt. 1924
Ballum
Kirstine Hansen
1865-
Kirstine Hansen
F:
20 sep. 1865
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anders Brodersen
1858-
Anders Brodersen
F:
29 aug. 1858
Ballum s. (Vesterende)
G:
6 dec. 1887
Ballum
Karen Hansen
1869-
Karen Hansen
F:
8 apr. 1869
Ballum s. (Østerende)
Ingvard Hansen
1871-
Ingvard Hansen
F:
21 jan. 1871
Ballum s. (Østerende)
Ane Hansen
1873-1873
Ane Hansen
F:
13 jun. 1873
Ballum s. (Østerende)
D:
28 jun. 1873
Ballum s. (Østerende)
Anna Hansen
1900-
Anna Hansen
F:
20 jan. 1900
Rødding s. (Rødding Mark)
Caroline Hansen
1901-
Caroline Hansen
F:
2 feb. 1901
Rødding s. (Rødding Mark)
Ane Hansen
1874-
Ane Hansen
F:
22 dec. 1874
Ballum s. (Østerende)
Claus Bernhard Hansen
1869-
Claus Bernhard Hansen
F:
5 jan. 1869
Mildstedt s. (Rødemis)
G:
26 okt. 1898
Ballum
Katharina Hansen
1877-
Katharina Hansen
F:
10 jan. 1877
Ballum s. (Østerende)
Jørgen Andersen Hansen
1861-
Jørgen Andersen Hansen
F:
5 aug. 1861
Visby s. (Ø. Gammelby)
Niels Hansen
1829-1900
Niels Hansen
F:
19 aug. 1829
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 mar. 1900
Ballum s. (Østerende)
Barbara Caroline Winther
1837-
Barbara Caroline Winther
F:
3 feb. 1837
Brøns s. (Søndernæs)
G:
14 maj 1859
Ballum
Peter Hansen
1832-1832
Peter Hansen
F:
31 jan. 1832
Ballum s. (Vesterende)
D:
16 feb. 1832
Ballum s. (Vesterende)
Kirsten Knudsdatter
1793-1840
Kirsten Knudsdatter
F:
26 nov. 1793
Ballum s. (Nørhus)
D:
18 maj 1840
Ballum s. (Vesterende)
Ingvard Hansen
1794-1855
Ingvard Hansen
F:
27 apr. 1794
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
20 apr. 1822
Ballum
D:
6 aug. 1855
Ballum s. (Vesterende)
Knud Lausten Møller
1740-1813
Knud Lausten Møller
F:
8 sep. 1740
Ballum s. (Nørhus)
D:
26 feb. 1813
Ballum s. (Nørhus)
Bodil Andersdatter
1752-1826
Bodil Andersdatter
F:
1 jan. 1752
Randerup
D:
24 feb. 1826
Ballum s. (Nørhus)
Boy Laustsen
1743-
Boy Laustsen
F:
24 mar. 1743
Ballum s. (Nørhus)
Peder Laustsen
1745-
Peder Laustsen
F:
1 feb. 1745
Ballum s. (Nørhus)
Maren Laustdatter
1747-1818
Maren Laustdatter
F:
14 sep. 1747
Ballum s. (Nørhus)
D:
30 mar. 1818
Ballum s. (Rejsby)
Anders Casparsen
1750-1803
Anders Casparsen
F:
26 sep. 1750
Ballum s. (Rejsby)
G:
3 jan. 1778
Ballum
D:
5 jul. 1803
Ballum s. (Rejsby)
Kirsten Laustdatter
1750-
Kirsten Laustdatter
F:
25 jul. 1750
Ballum s. (Nørhus)
Peder Lassen
1793-1793
Peder Lassen
F:
19 aug. 1793
D:
30 aug. 1793
Dødfødt søn
1793-1793
Dødfødt søn
F:
19 aug. 1793
D:
19 aug. 1793
Dødfødt søn
1795-1795
Dødfødt søn
F:
4 feb. 1795
D:
4 feb. 1795
Botilla Marie Lasdatter
1798-1843
Botilla Marie Lasdatter
F:
27 mar. 1798
D:
18 jan. 1843
Peder Knudsen Hansen
1799-1878
Peder Knudsen Hansen
F:
16 jul. 1799
Ballum s. (Østerende-Ballum)
G:
23 jun. 1821
D:
26 dec. 1878
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Ancke Laustdatter
1754-1821
Ancke Laustdatter
F:
17 aug. 1754
Ballum s. (Nørhus)
D:
29 dec. 1821
Ballum s. (Rejsby)
Las Pedersen
ca. 1748-1830
Las Pedersen
F:
ca. 1748
G:
7 dec. 1792
D:
16 aug. 1830
Lauritz (Laust) Hansen
1696-
Lauritz (Laust) Hansen
F:
1696
Ballum s. (Nørhus)
Anne Knudsdatter
ca. 1709-
Anne Knudsdatter
F:
ca. 1709
G:
5 feb. 1729
Maren Hansdatter
1697-
Maren Hansdatter
F:
1697
Ballum s. (Nørhus)
Hans Lauritzen
Kersten Hansen
1699-1769
Kersten Hansen
F:
12 nov. 1699
Ballum s. (Nørhus)
D:
3 okt. 1769
Ballum s. (Rejsby)
Kirsten Iversdatter
1702-1768
Kirsten Iversdatter
F:
1702
Ballum s. (Rejsby)
D:
22 mar. 1768
Ballum s. (Rejsby)
Forældre
Niels Jensen
1610-1688
Maren
ca. 1622 ?-1700
Anne Nielsdatter
1665-1700
Anne Nielsdatter
F:
1665
Ballum s. (Nørhus)
D:
1700
Ballum s. (Nørhus)
Hans Boysen
1664-ca. 1724
Hans Boysen
F:
1664
fmtl. Ballum s. (Husum)
G:
1687
Ballum
D:
ca. 1724
Ballum s. (Nørhus)