Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Kirsten Bundesdatter
1610 -
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Laurids Pedersen
1689-
Laurids Pedersen
F:
1689
Vodder s. (Birkelev)
Adser Pedersen Lund
Anna Hansdatter Beier
Peter Nissen Terp
1888-1892
Peter Nissen Terp
F:
24 jan. 1888
D:
10 mar. 1892
Peter Lautrup Terp
1922-
Peter Lautrup Terp
F:
20 aug. 1922
Hellevad s. (Herslevgård)
Gurli Christensen
Nis Lautrup Terp
Sven-Aage Terp
Sigrid Frey
Ode Cathrine Terp
Svend Korsholm
Bengt Lautrup Terp
1933-2019
Bengt Lautrup Terp
F:
16 apr. 1933
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
15 jan. 2019
Birthe Jepsen
Hans Jessen Terp
1889-1961
Hans Jessen Terp
F:
12 sep. 1889
D:
17 nov. 1961
Mette Kjestine Lautrup
1895-
Mette Kjestine Lautrup
F:
24 feb. 1895
Agerskov s. (Vellerup)
G:
29 okt. 1921
Peter Nissen Terp
1892-
Peter Nissen Terp
F:
13 apr. 1892
Anna Cathrine Jessen
1860-1892
Anna Cathrine Jessen
F:
1 aug. 1860
Vodder s. (Gånsager)
D:
8 jun. 1892
Hellevad s. (Herslevgård)
Nis Petersen Terp
1856-1942
Nis Petersen Terp
F:
27 nov. 1856
Hellevad s. (Herslevgård)
G:
7 jun. 1887
Hellevad
D:
1 jul. 1942
Hellevad s. (Herslevgård)
Anna Lund
1837-
Anna Lund
F:
1 aug. 1837
Vodder s. (Gånsager)
Hans Christian Jessen
1829-
Hans Christian Jessen
F:
28 jul. 1829
Hellevad s. (Ørslev)
G:
22 okt. 1859
Vodder
Mette Cathrine Enemark
Peder Adsersen
Anne Hansdatter
Jens Clausen Barsballe
1877-1878
Jens Clausen Barsballe
F:
7 apr. 1877
Vodder s. (Gånsager)
D:
26 jan. 1878
Vodder s. (Gånsager)
Jens Clausen Barsballe
1878-
Jens Clausen Barsballe
F:
16 sep. 1878
Vodder s. (Gånsager)
Peter Andersen Høier
Minna Kathrine Høier
Hans Andresen Bruun
1908-
Hans Andresen Bruun
F:
28 maj 1908
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
Sine Cathrine Barsballe
1880-1946
Sine Cathrine Barsballe
F:
29 apr. 1880
Vodder s. (Gånsager)
D:
10 maj 1946
Ribe (Amtssygehuset)
Peter Nissen Høier
1855-1940
Peter Nissen Høier
F:
6 dec. 1855
Vodder s. (Gånsager)
D:
1 feb. 1940
Vodder s. (Gånsager)
Hans Terman Barsballe
1908-
Hans Terman Barsballe
F:
20 apr. 1908
Dorothea Skovlund
1912-
Dorothea Skovlund
F:
1 okt. 1912
Halk s. (Hejsager)
Jes Clausen Barsballe
1911-
Jes Clausen Barsballe
F:
24 jun. 1911
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Anne Kirstine Lassen
1913-
Anne Kirstine Lassen
F:
24 nov. 1913
Hygum s. (Fæsted)
G:
19 nov. 1947
Ø. Linnet
Jens Madsen Barsballe
1882-1964
Jens Madsen Barsballe
F:
3 okt. 1882
Vodder s. (Gånsager)
D:
31 mar. 1964
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Anne Cathrine Termansen
1884-1911
Anne Cathrine Termansen
F:
14 sep. 1884
Ø. Linnet
D:
6 jul. 1911
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Ole Nissen Barsballe
1921-
Ole Nissen Barsballe
F:
7 maj 1921
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Anna Petrine Gabelgaard
1923-
Anna Petrine Gabelgaard
F:
25 jan. 1923
Nustrup s. (Skibelund)
G:
31 okt. 1951
Ø. Linnet
Holger Barsballe
1924-
Holger Barsballe
F:
12 apr. 1924
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Maren Nissen
1888-1969
Maren Nissen
F:
19 apr. 1888
Ø. Linnet s.
D:
30 aug. 1969
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Maren Christiansen
1930-
Maren Christiansen
F:
29 sep. 1930
Brøns
Lene Marie Christiansen
1932-
Lene Marie Christiansen
F:
18 jan. 1932
Vodder s. (Frifelt)
Frederik Christiansen
1933-
Frederik Christiansen
F:
8 maj 1933
Vodder s. (Frifelt)
Ulla Jessen Christiansen
1937-
Ulla Jessen Christiansen
F:
20 jan. 1937
Vodder s. (Frifelt)
Svend Ove Christiansen
1938-
Svend Ove Christiansen
F:
5 nov. 1938
Vodder s. (Frifelt)
Egon Christiansen
1941-
Egon Christiansen
F:
4 apr. 1941
Spandet s. (Spandetgård)
Lis Christiansen
1945-
Lis Christiansen
F:
27 feb. 1945
Spandet s. (Spandetgård)
Else Marie Jessen
1908-1998
Else Marie Jessen
F:
16 mar. 1908
Toftlund s. (Allerup)
D:
1998
Ribe
Frederik Christiansen
1908-1971
Frederik Christiansen
F:
29 jul. 1908
Vodder s. (Frifelt)
G:
29 jun. 1930
Brøns
D:
1971
Anna Jessen
1940-
Anna Jessen
F:
1 mar. 1940
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Ole Marius Jessen
1942-
Ole Marius Jessen
F:
29 mar. 1942
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Bunde Bruun Jessen
1942-
Bunde Bruun Jessen
F:
29 mar. 1942
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Mary Jessen
1944-
Mary Jessen
F:
13 aug. 1944
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Sigrid Jessen
1950-
Sigrid Jessen
F:
21 feb. 1950
Spandet s. (Fjersted)
Aase Jessen
1954-
Aase Jessen
F:
13 apr. 1954
Spandet s. (Fjersted)
Hans Lassen Jessen
1909-1978
Hans Lassen Jessen
F:
17 maj 1909
Toftlund s. (Allerup)
D:
1 jan. 1978
Ribe?
Helene Jessie Bruun
1918-
Helene Jessie Bruun
F:
4 maj 1918
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
G:
7 nov. 1939
Ribe (Skt. Cathrine k.)
Peter Bennedsen Jessen
Brodermine Jessen
Valdemar Frederik Ebsen
Helga Jessen, senere Hansen
1932-
Helga Jessen, senere Hansen
F:
16 apr. 1932
Brøns
Marie Cathrine Mahrt, senere Hansen
1935-
Marie Cathrine Mahrt, senere Hansen
F:
22 mar. 1935
Tyrstrup s. (Hvinderup)
Gerda Hansen
1938-
Gerda Hansen
F:
13 dec. 1938
Vodder s. (Frifelt)
Peter Hansen
1942-
Peter Hansen
F:
27 maj 1942
Vodder s. (Gånsager)
Ruth Hansen
1944-
Ruth Hansen
F:
28 jun. 1944
Vodder s. (Gånsager)
Holger Hansen
1948-
Holger Hansen
F:
1 mar. 1948
Vodder s. (Gånsager)
Olga Jessen
1914-1999
Olga Jessen
F:
6 maj 1914
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
21 okt. 1999
Ernst Friedrich Ferdinand Mahrt, senere Hansen
1909-1975
Ernst Friedrich Ferdinand Mahrt, senere Hansen
F:
29 apr. 1909
Tønder landsogn (Gørrismark (fattiggården))
G:
30 okt. 1933
Vodder
D:
27 mar. 1975
Vodder s. (Gånsager)
Maren Elside Barsballe
1884-
Maren Elside Barsballe
F:
27 aug. 1884
Vodder s. (Gånsager)
Ole Marius Jessen
1877-
Ole Marius Jessen
F:
18 mar. 1877
Vodder s. (Gånsager)
Ole Jessen Warming
Peter Warming
1868-1935
Peter Warming
F:
12 aug. 1868
Vodder s. (Gånsager)
D:
24 jan. 1935
Ribe (Amtssygehuset)
Brodermine Lund
1853-1888
Brodermine Lund
F:
17 jun. 1853
Vodder s. (Gånsager)
D:
22 apr. 1888
Vodder s. (Gånsager)
Hans Lassen Barsballe
1853-1916
Hans Lassen Barsballe
F:
16 apr. 1853
G:
22 apr. 1876
Vodder
D:
22 jan. 1916
Vodder s. (Gånsager)
Jens Madsen Lund
Dinesine Cathrine Hansen
Mette Marie Bundesdatter
Bothilde Obling
1912-
Bothilde Obling
F:
8 aug. 1912
Højrup s. (Arnum)
Axel Jørgen Werner Bay
Axel Jørgen Werner Bay
G:
24 jul. 1940
Svendborg
Adser Petersen Obling
1876-
Adser Petersen Obling
F:
21 aug. 1876
Vodder s. (Gånsager)
Maren Enemark
1877-
Maren Enemark
F:
15 jul. 1877
Arrild s. (Roost)
G:
21 sep. 1911
Højrup
Magnus Marinus Obling
1878-1879
Magnus Marinus Obling
F:
10 jun. 1878
Vodder s. (Gånsager)
D:
23 jan. 1879
Vodder s. (Gånsager)
Mette Marie Obling
1880-1919
Mette Marie Obling
F:
12 aug. 1880
Vodder s. (Gånsager)
D:
26 jul. 1919
Ole Christian Hansen
1876-
Ole Christian Hansen
F:
19 nov. 1876
G:
6 nov. 1900
Farup
Peter Jørgensen Obling
1882-
Peter Jørgensen Obling
F:
31 okt. 1882
Vodder s. (Gånsager)
Erik Marius Obling
1884-1945
Erik Marius Obling
F:
3 nov. 1884
Vodder s. (Gånsager)
D:
4 jul. 1945
Hostrup s. (Rørkær)
Ingeborg Dyhrberg
1868-1948
Ingeborg Dyhrberg
F:
11 jul. 1868
Hostrup s. (Rørkær)
D:
15 jun. 1948
Hostrup s. (Rørkær)
Peter Nielsen Obling
1889-
Peter Nielsen Obling
F:
9 okt. 1889
Vodder s. (Gånsager)
Peder Nielsen Obling
1850-1889
Peder Nielsen Obling
F:
22 feb. 1850
Vodder s. (Gånsager)
D:
20 apr. 1889
Vodder s. (Gånsager)
Maren Pedersen Hjuler
1856-1942
Maren Pedersen Hjuler
F:
15 mar. 1856
Vodder s. (Åved)
G:
16 okt. 1875
Vodder
D:
3 apr. 1942
Vodder s. (Gånsager)
Niels Hansen Obling
1852-1853
Niels Hansen Obling
F:
9 aug. 1852
Vodder s. (Gånsager)
D:
18 feb. 1853
Vodder s. (Gånsager)
Dine Kathrine Thysen
1884-
Dine Kathrine Thysen
F:
27 mar. 1884
Arrild s. (Hønning)
Niels Petersen Thysen
1886-1888
Niels Petersen Thysen
F:
26 jan. 1886
Arrild s. (Hønning)
D:
20 apr. 1888
Arrild s. (Hønning)
Frederik Madsen Borring
Bertel Johannsen Borring
Julie Christiansen
Anders Nissen Petersen Borring
Nicoline Nielsen
Carl Heinrich Johansen Borring
Annemarie Frøslee
Thomas Johannsen Borring
Else Marie Thysen
1888-1927
Else Marie Thysen
F:
22 jul. 1888
Arrild s. (Hønning)
D:
1927
Thomas Johannsen Borring
Niels Petersen Thysen
1889-
Niels Petersen Thysen
F:
25 jul. 1889
Arrild s. (Hønning)
Dødfødt søn
1891-1891
Dødfødt søn
F:
21 nov. 1891
Arrild s. (Hønning)
D:
21 nov. 1891
Arrild s. (Hønning)
Anne Obling
1856-1941
Anne Obling
F:
6 jul. 1856
Vodder s. (Gånsager)
D:
2 jun. 1941
Arrild s. (Hønning)
Bertel Iversen Thysen
1839-1893
Bertel Iversen Thysen
F:
9 nov. 1839
Arrild s. (Hønning)
D:
25 aug. 1893
Arrild s. (Hønning)
Henrik Hansen Haugaard
1876-
Henrik Hansen Haugaard
F:
19 jan. 1876
Arrild s. (Hønning
G:
15 okt. 1897
Arrild
Niels Hansen Obling
1859-1859
Niels Hansen Obling
F:
23 feb. 1859
Vodder s. (Gånsager)
D:
3 mar. 1859
Vodder s. (Gånsager)
Peter Jørgen Schack
Karen Lorendsen
Niels Hansen Schack
1926-1926
Niels Hansen Schack
F:
25 maj 1926
D:
26 maj 1926
Else Marie Obling
1889-1967
Else Marie Obling
F:
7 maj 1889
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1 apr. 1967
Ribe (Amtssygeh.)
Martin Petersen Schack
1886-1971
Martin Petersen Schack
F:
22 feb. 1886
Hviding s. (Råhede)
G:
22 sep. 1920
Hviding
D:
3 maj 1971
Adser Hansen Obling
1892-
Adser Hansen Obling
F:
15 jul. 1892
Roager s. (Ø. Åbølling)
Kirsten Petersen
1919-
Kirsten Petersen
F:
27 nov. 1919
Fole
Kirstine Marie Obling
1895-
Kirstine Marie Obling
F:
2 sep. 1895
Roager s. (Ø. Åbølling)
Peter Jensen Petersen
1894-
Peter Jensen Petersen
F:
22 feb. 1894
Hygum s. (Fæsted)
G:
28 dec. 1917
Fole
Niels Hansen Obling
1861-
Niels Hansen Obling
F:
21 mar. 1861
Vodder s. (Gånsager)
Kjersten Hansen Hausted
1866-
Kjersten Hansen Hausted
F:
31 maj 1866
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
G:
6 okt. 1887
Roager
Adser Pedersen Obling
1807-1861
Adser Pedersen Obling
F:
6 mar. 1807
Vodder s. (Gånsager)
D:
3 nov. 1861
Vodder s. (Gånsager)
Else Marie Beyer
1828-1865
Else Marie Beyer
F:
9 jul. 1828
Branderup
G:
22 jan. 1850
Vodder
D:
8 aug. 1865
Vodder s. (Gånsager)
Anne Adsersdatter
1772-1847
Anne Adsersdatter
F:
20 apr. 1772
Vodder s. (Gånsager)
D:
1 okt. 1847
Vodder s. (Gånsager)
Peder Nielsen
ca. 1766-1808
Peder Nielsen
F:
ca. 1766
G:
24 okt. 1800
Vodder
D:
1 jan. 1808
Vodder s. (Gånsager)
Anders Truelsen
1771-1847
Anders Truelsen
F:
26 feb. 1771
Vodder s. (Birkelev)
G:
7 nov. 1810
Vodder
D:
6 okt. 1847
Vodder s. (Gånsager)
Poul Adsersen
Else Adsersdatter
Adser Christensen Pedersen
Anne Poulsdatter
Peder Lauridsen
Anne Adsersdatter
Laurids Lauridsen
1720-
Laurids Lauridsen
F:
1720
Vodder s. (Birkelev)
Laurids Pedersen
1694-1721
Laurids Pedersen
F:
1694
Vodder s. (Birkelev)
D:
1721
Vodder s. (Birkelev)
Bodil Pedersdatter
1692-1746
Bodil Pedersdatter
F:
1692
Vodder s. (Gånsager)
G:
1714
Vodder
D:
1746
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt datter
Peder Lauridsen
ca. 1635-1697
Peder Lauridsen
F:
ca. 1635
fmtl. Vodder s. (Birkelev)
D:
1697
Vodder s. (Birkelev)
Anne
ca. 1657-1735
Anne
F:
ca. 1657
D:
1735
Vodder s. (Birkelev)
Laurids Bundesen
Dødfødt barn
Morten Bundesen
Hans Bundesen
Jep Bundesen
Bunde Lauridsen
Else Mortensdatter
Else Mortensdatter
G:
ca. 1669
Kirsten Nielsdatter
1689-1721
Kirsten Nielsdatter
F:
6 okt. 1689
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1721
Roager s. (Ø. Åbølling)
Hans Bundesen
1685-1725
Hans Bundesen
F:
1685
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
17 jun. 1714
Roager
D:
1725
Roager s. (Ø. Åbølling)
Kirsten Hansdatter
ca. 1668-1733
Kirsten Hansdatter
F:
ca. 1668
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1733
Roager s. (Ø. Åbølling)
Niels Troelsen
ca. 1654-1713
Niels Troelsen
F:
ca. 1654
fmtl. Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
26 sep. 1686
Roager
D:
1713
Roager s. (Ø. Åbølling)
Anne Hansdatter
1670-1740
Anne Hansdatter
F:
1670
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1740
Roager s. (Ø. Åbølling)
Peder Poulsen
ca. 1646-1705
Peder Poulsen
F:
ca. 1646
fmtl. Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
1690
Roager
D:
29 dec. 1705
Roager s. (Ø. Åbølling)
Peder Jensen
Claus Hansen
1673-1748
Claus Hansen
F:
1673
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1748
Roager s. (Ø. Åbølling)
Else Bundesdatter
Maren Hansdatter
1676-1748
Maren Hansdatter
F:
1676
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
24 nov. 1748
Rejsby s. (Haved)
Hans Bundesen
Kej Hansen
Maren Adsersdatter
Hans Adsersen
Karen
Kirsten Adsersdatter
Kirsten Adsersdatter
Dødfødt søn
1835-1835
Dødfødt søn
F:
13 okt. 1835
Rejsby
D:
13 okt. 1835
Rejsby
Dødfødt datter
1837-1837
Dødfødt datter
F:
19 aug. 1837
Rejsby
D:
19 aug. 1837
Rejsby
Dødfødt søn
1838-1838
Dødfødt søn
F:
17 dec. 1838
Rejsby
D:
17 dec. 1838
Rejsby
Dødfødt søn
1838-1838
Dødfødt søn
F:
17 dec. 1838
Rejsby
D:
17 dec. 1838
Rejsby
Adser Hansen Søndergaard
1863-
Adser Hansen Søndergaard
F:
26 maj 1863
Bothilde Beyer
Simon Hansen Nielsen Søndergaard
1865-1865
Simon Hansen Nielsen Søndergaard
F:
21 jan. 1865
D:
28 jan. 1865
Simon Hansen Søndergaard
1866-
Simon Hansen Søndergaard
F:
25 feb. 1866
Dødfødt søn
1868-1868
Dødfødt søn
F:
18 jan. 1868
D:
18 jan. 1868
Johanne Søndergaard
1869-
Johanne Søndergaard
F:
3 jan. 1869
Fred Calloway
Marie Hansen Søndergaard
1870-
Marie Hansen Søndergaard
F:
22 sep. 1870
Christian Luffe Søndergaard
1872-1929
Christian Luffe Søndergaard
F:
31 mar. 1872
D:
1929
Kirsten Søndergaard
1903-
Kirsten Søndergaard
F:
4 jun. 1903
Anna Søndergaard
1904-1940
Anna Søndergaard
F:
9 nov. 1904
D:
23 okt. 1940
København
Ingrid Søndergaard
1906-
Ingrid Søndergaard
F:
19 jun. 1906
Niels Henrik Jacobsen
1897-1980
Niels Henrik Jacobsen
F:
3 dec. 1897
G:
2 jan. 1945
D:
17 feb. 1980
Adser Schack Søndergaard
1908-1966
Adser Schack Søndergaard
F:
5 nov. 1908
D:
1966
Edith Bolvig
Hans Jørgen Søndergaard
1874-1942
Hans Jørgen Søndergaard
F:
11 jan. 1874
D:
28 maj 1942
København
Anne Cathrine Schack
1878-1948
Anne Cathrine Schack
F:
7 aug. 1878
Brøns
G:
27 jul. 1902
Ribe (Skt. Katharinæ)
D:
15 apr. 1948
Jørgen Feddersen Søndergaard
1875-1875
Jørgen Feddersen Søndergaard
F:
2 nov. 1875
D:
14 dec. 1875
Adser Hansen Rosenkrands
1905-
Adser Hansen Rosenkrands
F:
1905
Adser Leick
Palle Leick
Søren Leick
Adser Ludvig Rosenkrands Leick
1928-2018
Adser Ludvig Rosenkrands Leick
F:
30 jun. 1928
Tønder
D:
maj 2018
Inger Rosenbom Jensen
1930-2011
Inger Rosenbom Jensen
F:
3 jan. 1930
Tønder
G:
1954
D:
12 sep. 2011
Sønderborg
Willy Geo Leick
1932-
Willy Geo Leick
F:
17 mar. 1932
Burkal s. (Lydersholm)
Ellen Schmidt
1937-
Ellen Schmidt
F:
9 mar. 1937
Sønderborg
Vagn Ravnsgaard Leick
1939-
Vagn Ravnsgaard Leick
F:
13 apr. 1939
Burkal s. (Lydersholm)
Nini Billeskov Jansen
1940-
Nini Billeskov Jansen
F:
30 dec. 1940
Paris
Leif Preben Leick
1942-
Leif Preben Leick
F:
7 maj 1942
Burkal s. (Lydersholm)
Bente Røhling
1942-
Bente Røhling
F:
5 sep. 1942
Holbæk
Ellen Kirstine Rosenkrands
1906-1947
Ellen Kirstine Rosenkrands
F:
1906
D:
dec. 1947
Friedrich Wilhelm (Willy) Leick
1898-
Friedrich Wilhelm (Willy) Leick
F:
17 jul. 1898
Haderslev
Kirstine Rosenkrands
Banke Jørgensen
Hansine Marie Søndergaard
1877-
Hansine Marie Søndergaard
F:
28 apr. 1877
Anders Christian Abel Rosenkrands
1880-1940
Anders Christian Abel Rosenkrands
F:
17 apr. 1880
Gram s. (Enderupskov)
D:
23 maj 1940
Haderslev (Domsognet)
Caroline Søndergaard
1879-1879
Caroline Søndergaard
F:
30 mar. 1879
D:
16 dec. 1879
Jørgen Feddersen Søndergaard
1881-
Jørgen Feddersen Søndergaard
F:
6 aug. 1881
Adser Hansen Søndergaard
1840-1928
Adser Hansen Søndergaard
F:
11 jan. 1840
D:
22 aug. 1928
Christine Nielsen
1838-1896
Christine Nielsen
F:
20 aug. 1838
Tønder s. (Tved)
G:
6 mar. 1863
D:
1 jul. 1896
Dødfødt datter
1843-1843
Dødfødt datter
F:
10 jan. 1843
Rejsby
D:
10 jan. 1843
Rejsby
Søren Hansen Søndergaard
1845-
Søren Hansen Søndergaard
F:
14 aug. 1845
Adser Hansen Søndergaard
1805-1849
Adser Hansen Søndergaard
F:
18 apr. 1805
Rejsby
D:
29 jan. 1849
Rejsby
Johanne Cathrine Schmidt
1808-1881
Johanne Cathrine Schmidt
F:
17 aug. 1808
G:
31 okt. 1835
Rejsby
D:
30 okt. 1881
Maren Knudsdatter
1766-
Maren Knudsdatter
F:
25 okt. 1766
Rejsby
Adser Hansen
-1813
Adser Hansen
G:
21 okt. 1796
Rejsby
D:
22 dec. 1813
Rejsby
Dødfødt søn
1799-1799
Dødfødt søn
F:
14 apr. 1799
Rejsby
D:
14 apr. 1799
Rejsby
Christiane Knudsen
1824-1832
Christiane Knudsen
F:
31 okt. 1824
Rejsby
D:
13 apr. 1832
Rejsby
Else Marie Knudsen
1826-
Else Marie Knudsen
F:
17 sep. 1826
Rejsby
Anders Lauridsen Knudsen
1828-
Anders Lauridsen Knudsen
F:
3 sep. 1828
Rejsby
Andrea Munchgaard
1852-
Andrea Munchgaard
F:
12 mar. 1852
G:
18 feb. 1882
Kirsten Knudsen
1830-
Kirsten Knudsen
F:
12 okt. 1830
Rejsby
Christiane Knudsen
1832-
Christiane Knudsen
F:
21 nov. 1832
Niels Lauridsen Knudsen
1834-
Niels Lauridsen Knudsen
F:
15 aug. 1834
Rejsby
Caroline Knudsen
1836-1836
Caroline Knudsen
F:
15 apr. 1836
Rejsby
D:
20 apr. 1836
Rejsby
Karen Nielsen
1870-1890
Karen Nielsen
F:
9 jul. 1870
Rejsby
D:
13 sep. 1890
Rejsby
Ellen Nielsen
1872-1955
Ellen Nielsen
F:
10 aug. 1872
Rejsby
D:
1955
Erik Petersen
1875-1916
Erik Petersen
F:
10 mar. 1875
Aabenraa
G:
1 jun. 1898
D:
1916
Christine Nielsen
1874-
Christine Nielsen
F:
11 aug. 1874
Rejsby
Søren Marinus Sørensen
Laura Ansine Nielsen
1877-1888
Laura Ansine Nielsen
F:
19 jun. 1877
Rejsby
D:
2 aug. 1888
Rejsby
Hans Lauridsen Bjerrum
1904-
Hans Lauridsen Bjerrum
F:
28 maj 1904
Rejsby
Anna Kristine Klinge
1910-
Anna Kristine Klinge
F:
27 apr. 1910
Hviding s. (Høgsbro)
G:
3 okt. 1936
Hviding
Maren Bjerrum
1906-1934
Maren Bjerrum
F:
21 apr. 1906
Rejsby
D:
30 dec. 1934
Vejlefjord Sanatorium
Marie Kirstine Nielsen
1879-1962
Marie Kirstine Nielsen
F:
26 apr. 1879
Rejsby
D:
24 nov. 1962
Rejsby
Laurids Lauridsen Bjerrum
1876-1961
Laurids Lauridsen Bjerrum
F:
3 maj 1876
Rejsby
D:
25 aug. 1961
Rejsby
Caroline Knudsen
1837-1888
Caroline Knudsen
F:
8 jun. 1837
Rejsby
D:
22 jul. 1888
Rejsby
Hans Madsen Nielsen
1834-1900
Hans Madsen Nielsen
F:
11 maj 1834
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
G:
5 nov. 1868
Rejsby
D:
14 apr. 1900
Rejsby
Mette Marie Ansine Knudsen
1839-1920
Mette Marie Ansine Knudsen
F:
10 feb. 1839
Rejsby
D:
30 jan. 1920
Karsten Andersen Petersen
1836-1929
Karsten Andersen Petersen
F:
1836
G:
3 maj 1871
D:
3 maj 1929
Knud Lauridsen Østergaard
1801-1864
Knud Lauridsen Østergaard
F:
25 sep. 1801
Rejsby
D:
9 dec. 1864
Rejsby
Karen Nielsdatter
1801-1864
Karen Nielsdatter
F:
23 jan. 1801
Varde
G:
9 dec. 1824
Rejsby
D:
3 jul. 1864
Rejsby s.
Dødfødt datter
1804-1804
Dødfødt datter
F:
11 jul. 1804
Rejsby
D:
11 jul. 1804
Rejsby
Anders Lauridsen Knudsen
1768-1821
Anders Lauridsen Knudsen
F:
17 dec. 1768
Rejsby
D:
14 sep. 1821
Rejsby
Christiane Radoor
1769-1815
Christiane Radoor
F:
6-7 jan. 1769
Rejsby
G:
19 okt. 1798
Rejsby
D:
2 jan. 1815
Rejsby
Hans Christensen Østergaard
1819-
Hans Christensen Østergaard
F:
25 Maj 1819
Rejsby
Anne Hansdatter
ca. 1781-
Anne Hansdatter
F:
ca. 1781
Hanne Jensen
1874-
Hanne Jensen
F:
10 okt. 1874
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Niels Andersen Jensen
1876-
Niels Andersen Jensen
F:
1 apr. 1876
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Kjerstine Jensen
1877-1877
Kjerstine Jensen
F:
21 jun. 1877
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
22 jul. 1877
Ballum s. (Bodsbøl)
Jens Lassen Jensen
1881-
Jens Lassen Jensen
F:
24 nov. 1881
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Skak Jensen Petersen
1903-
Skak Jensen Petersen
F:
15 jul. 1903
Ballum s. (Bodsbøl)
Erna Minna Henning
Kirstine Jensen
1883-
Kirstine Jensen
F:
13 jan. 1883
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Olde Petersen
1876-1951
Hans Olde Petersen
F:
8 nov. 1876
Tønder
G:
30 sep. 1900
Ballum
D:
20 jan. 1951
Flensborg
Magnus Jensen
1884-1885
Magnus Jensen
F:
18 nov. 1884
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
2 jul. 1885
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Skak Jensen
1919-
Skak Jensen
F:
18 jul. 1919
Ballum s. (Bodsbøl)
Anna Andersen
Anna Andersen
G:
3 aug. 1945
Abild
NN
Ane Pedrea Jensen
1921-
Ane Pedrea Jensen
F:
8 jun. 1921
Ballum s. (Bodsbøl)
Finn
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
1909-
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
F:
28 apr. 1909
Nyborg
Magnus Jensen
1888-1950
Magnus Jensen
F:
2 apr. 1888
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
6 feb. 1950
Augustenborg (sindssygehospitalet)
Bothilde Møller
1899-
Bothilde Møller
F:
19 nov. 1899
Ballum s. (Husum)
G:
7 jan. 1919
Ballum
Skak Jensen
1851-1921
Skak Jensen
F:
8 aug. 1851
Rødding s. (Hundebøl)
D:
4 okt. 1921
Tønder
Christiane Frederikke Hansen
1848-1921
Christiane Frederikke Hansen
F:
20 jan. 1848
Mjolden s. (Forballum)
D:
26 dec. 1921
Tønder
Henrik Vilhelm Augsburg
Prisca Tugendreich Grethe von Rehling-Quistgaard
1911-1979
Prisca Tugendreich Grethe von Rehling-Quistgaard
F:
15 aug. 1911
D:
26 mar. 1979
Agnete Juliane Augsburg
Henrik Vilhelm Augsburg
1885-1967
Henrik Vilhelm Augsburg
F:
26 apr. 1885
Hørsholm
D:
20 sep. 1967
Anne Flensborg
1886-1962
Anne Flensborg
F:
25 feb. 1886
Roskilde
G:
3 nov. 1909
Roskilde
D:
1962
Jens Jørgen Jannik Jensen Augsburg
1918-
Jens Jørgen Jannik Jensen Augsburg
F:
25 feb. 1918
Karen Løppenthin
1922-
Karen Løppenthin
F:
1922
Emilie Birgitte Margaret Augsburg
1921-
Emilie Birgitte Margaret Augsburg
F:
7 feb. 1921
Kirsten Augsburg
1923-2007
Kirsten Augsburg
F:
20 jan. 1923
D:
8 feb. 2007
Kenn Jespersen
NN Verhey van Wijk
Jens Jannik Jensen Augsburg
1886-1948
Jens Jannik Jensen Augsburg
F:
11 jun. 1886
Roskilde
D:
19 mar. 1948
Thyra Antoinette Malling
1888-
Thyra Antoinette Malling
F:
29 0kt 1888
København
G:
11 maj 1917
København (Helligånds k.)
Allan Augsburg
Asger Skak Augsburg
1890-
Asger Skak Augsburg
F:
6 feb. 1890
NN
Ejner Justus Kresten Augsburg
Jens Jannik Augsburg
Ejner Hugo Augsburg
1892-1971
Ejner Hugo Augsburg
F:
26 apr. 1892
København
D:
26 okt. 1971
København
Aase Ulrich
1900-
Aase Ulrich
F:
19 okt. 1900
København
G:
11 nov. 1927
København (Garnisons k.)
Jens Jannik Jensen Augsburg
1854-1930
Jens Jannik Jensen Augsburg
F:
13 okt. 1854
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
13 jun. 1930
Emilie Henriette Erichsen Hansen
1865-1929
Emilie Henriette Erichsen Hansen
F:
2 feb. 1865
G:
25 maj 1884
Roskilde
D:
1929
Karl Lund
Gunder Marie Lund
Kjeld Helge Lund
Theodor Jensen Lund
Sophie Jespersen
Kirsten Lund
Hans Jessen
Karl Preben Lund
Marie Jensen
Dagmar Lund
Ove Kirk Andersen
Signe Lund
Niels Jensen
Anders Petersen Lund
1914-1968
Anders Petersen Lund
F:
15 mar. 1914
D:
24 apr. 1968
Christiane Boisen
Kirsten Jensen
Børge Andersen
Solvejg Jensen
Christian Andersen
Ane Marie Winther Lund
Kresten Jensen
Jens Erik Lund
NN
Knud M. Lund
Lene
Karl Lund
Anna Lene NN
Christian Lund
Kirsten
Carsten Lund
Aage G. Lund
Jensine Jensen
Ehm Asger Ehmsen
Carl Olav Ehmsen
Joan Jensen
Kirsten Ehmsen
Hartvig Larsen
Cecilie Lund Ehmsen
Peter Steffensen
Amalie Martine Lund
William Ehmsen
1919-1985
William Ehmsen
F:
17 apr. 1919
Ballum s. (Nørhus)
D:
4 mar. 1985
Kirsten Jensen
1886-1973
Kirsten Jensen
F:
25 sep. 1886
Ballum s. (Vesterende)
D:
1973
Carl Lund
1877-1937
Carl Lund
F:
7 aug. 1877
Rejsby-Ballum
G:
8 dec. 1911
Ballum
D:
12 aug. 1937
Rejsby-Ballum
Jens Lassen Jensen
1889-1918
Jens Lassen Jensen
F:
1 jan. 1889
Ballum s. (Vesterende)
D:
11 jun. 1918
Frankrig (mellem Ressons og Marquelise)
Theodor Jensen
1923-1999
Theodor Jensen
F:
4 maj 1923
Tønder (sygehuset)
D:
28 dec. 1999
Ulla Kirstine Margrete Mathiesen
1928-2018
Ulla Kirstine Margrete Mathiesen
F:
18 jul. 1928
Dråby Skovsogn (Seksgårdene skole)
G:
14 jul. 1951
Broager Vestre Distrikts Sogn
D:
6 apr. 2018
Hans Jacob Jensen
Jens Winther Jensen
1891-1931
Jens Winther Jensen
F:
16 jun. 1891
Ballum s. (Husum)
D:
1 sep. 1931
Anna Marie Bentin
1895-1955
Anna Marie Bentin
F:
20 sep. 1895
Hjerpsted s. (Koldby)
G:
4 nov. 1921
Hjerpsted
D:
14 maj 1955
Tønder (Sygehuset)
Christiane Margrethe Jensen
1921-1995
Christiane Margrethe Jensen
F:
14 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
5 aug. 1995
Ribe
Frederik Nicolaisen
1904-1964
Frederik Nicolaisen
F:
10 dec. 1904
Hørup s. (Høruphav)
G:
10 aug. 1961
Rønne
D:
23 jul. 1964
Ballum s. (Vesterende)
Anna Marie Jensen
1921-1993
Anna Marie Jensen
F:
15 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
10 dec. 1993
Ribe
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
G:
9 dec. 1949
Ballum
Hans Thomsen Jensen
Knud Hansen Jensen
1927-1995
Knud Hansen Jensen
F:
27 jun. 1927
Husum-Ballum
D:
8 sep. 1995
Hansine Thomsen
1930-2007
Hansine Thomsen
F:
13 okt. 1930
Østerende-Ballum
G:
21 maj 1954
D:
11 feb. 2007
Sønderborg (hospital)
Ingvert Beier Jensen
1893-1958
Ingvert Beier Jensen
F:
10 maj 1893
Ballum s. (Husum)
D:
13 aug. 1958
Ballum s. (Husum-Ballum)
Christiane Margrethe Hansen
1893-1970
Christiane Margrethe Hansen
F:
24 aug. 1893
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
7 okt. 1920
Ballum
D:
12 okt. 1970
Ballum s. (Husum-Ballum)
Maren Jensen
1894-1897
Maren Jensen
F:
13 dec. 1894
Ballum s. (Husum)
D:
15 mar. 1897
Ballum s. (Husum)
Theodor Broder Jensen
1926-
Theodor Broder Jensen
F:
15 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Anders Brodersen Jensen
1928-
Anders Brodersen Jensen
F:
19 jan. 1928
Ballum s. (Vesterende)
Arne Lassen Jensen
1929-
Arne Lassen Jensen
F:
13 maj 1929
Ballum s. (Vesterende)
Immanuel Jensen
1931-
Immanuel Jensen
F:
18 apr. 1931
Ballum s. (Vesterende)
Kirstine Elisabet Jensen
1933-
Kirstine Elisabet Jensen
F:
17 nov. 1933
Ballum s. (Vesterende)
Johannes Beier Jensen
1896-
Johannes Beier Jensen
F:
19 jul. 1896
Ballum s. (Husum)
Ninna Brodersen
1901-
Ninna Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
G:
17 okt. 1924
Ballum
Theodor Jensen
1856-1909
Theodor Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
3 jun. 1909
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anne Marie Winther
1864-1916
Anne Marie Winther
F:
17 feb. 1864
Ballum s. (Husum)
G:
19 aug. 1886
Ballum
D:
7 jan. 1916
Ballum s. (Vesterende)
Kresten Jensen
1856-1933
Kresten Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s.
D:
15 apr. 1933
Ballum s.
Ane Cathrine Hansen
1860-
Ane Cathrine Hansen
F:
17 feb. 1860
G:
20 okt. 1880
Hanne Janniksen Beyer
1827-1862
Hanne Janniksen Beyer
F:
12 nov. 1827
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
26 jul. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jens Lassen Jensen
1821-1907
Jens Lassen Jensen
F:
20 apr. 1821
Sønder-Nissum
G:
11 okt. 1850
Skærbæk
D:
23 jan. 1907
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jannick Jensen Beyer
1830-1850
Jannick Jensen Beyer
F:
13 apr. 1830
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
6 maj 1850
Kristen Knudsen Beyer
1832-1859
Kristen Knudsen Beyer
F:
8 apr. 1832
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
5 feb. 1859
Anders Brodersen Møller
1878-
Anders Brodersen Møller
F:
8 dec. 1878
Rejsby
Anna Marie Bothilde Jensen
1889-
Anna Marie Bothilde Jensen
F:
2 sep. 1889
G:
4 jun. 1924
Maren Møller
1880-
Maren Møller
F:
25 maj 1880
Cecilie Marie Møller
1882-1882
Cecilie Marie Møller
F:
22 okt. 1882
D:
7 nov. 1882
Cecilie Marie Møller
1885-
Cecilie Marie Møller
F:
15 feb. 1885
Petrea Boesen Møller
1888-
Petrea Boesen Møller
F:
31 dec. 1888
Meta Lassen
Ernst Hvass
Las Lassen
Inger Margrethe Nielsen
Jytte Reslow
Esther Lassen
Bent Borring
Mathilde Andersen Møller
1892-1961
Mathilde Andersen Møller
F:
27 jul. 1892
Døstrup
D:
9 apr. 1961
Jens Lassen
1885-1961
Jens Lassen
F:
29 jan. 1885
G:
2 apr. 1923
D:
17 aug. 1961
Meta Cathrine Boesen
1855-
Meta Cathrine Boesen
F:
3 jun. 1855
Mjolden
Thomas Møller
1847-
Thomas Møller
F:
30 dec. 1847
G:
20 okt. 1877
Peder Boesen
1883-
Peder Boesen
F:
10 apr. 1883
Lars Stauning Jensen
1921-1993
Lars Stauning Jensen
F:
8 sep. 1921
Rejsby
D:
14 mar. 1993
Rejsby
Anne Marie Enemark
1922-1985
Anne Marie Enemark
F:
1 feb. 1922
Vedsted
G:
16 apr. 1948
D:
28 nov. 1985
Rejsby
Else Boesen Jensen
Thomas Brücker
Anna Windfeldt Jensen
Niels Nørregaard Rasmussen
Christine Marie Boesen
1885-
Christine Marie Boesen
F:
21 jan. 1885
Mjolden s. (Ottersbøl)
Truels Stauning Jensen
1891-1963
Truels Stauning Jensen
F:
4 feb. 1891
Rejsby
G:
26 nov. 1920
Føvling
D:
15 feb. 1963
Rejsby
Maren Boesen
1887-
Maren Boesen
F:
24 jan. 1887
Peter Boesen
1857-
Peter Boesen
F:
3 apr. 1857
Kirstine Marie Jessen
1854-
Kirstine Marie Jessen
F:
17 feb. 1854
G:
1881
Ane Elisabeth Boesen
1883-1920
Ane Elisabeth Boesen
F:
2 sep. 1883
Mjolden
D:
23 jun. 1920
Føvling s. (Astofte)
Petrea Marie Johansen
Johannes Johansen
Johanna Jensine Johansen
Kristian Husted
Maren Boesen
1886-1946
Maren Boesen
F:
2 feb. 1886
Mjolden
D:
9 apr. 1946
Brøns
Andreas Johansen
1883-1947
Andreas Johansen
F:
23 aug. 1883
Brede s. (Harres)
G:
10 maj 1914
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
3 jul. 1947
Ribe (Amtssygehuset)
Niels Sønnichsen Boesen
1890-
Niels Sønnichsen Boesen
F:
28 mar. 1890
Mjolden
Petra Boesen
1892-
Petra Boesen
F:
19 mar. 1892
Mjolden
Jens Janniksen Boesen
1858-1926
Jens Janniksen Boesen
F:
19 jul. 1858
D:
13 feb. 1926
Brøns
Petrea Marie Schmidt
1862-1913
Petrea Marie Schmidt
F:
9 feb. 1862
G:
1882
D:
6 maj 1913
Føvling s. (Astofte)
Maren Petersen
1893-
Maren Petersen
F:
14 apr. 1893
Peter Lausten Petersen
1894-1895
Peter Lausten Petersen
F:
2 dec. 1894
D:
30 mar. 1895
Botille Boesen
1860-1897
Botille Boesen
F:
6 dec. 1860
D:
6 sep. 1897
Peter Lorenz Petersen
Maren Boesen
1890-
Maren Boesen
F:
23 sep. 1890
Anna Boesen
1891-
Anna Boesen
F:
7 nov. 1891
Peter Petersen Boesen
1892-
Peter Petersen Boesen
F:
3 nov. 1892
Christiane Boesen
1894-1894
Christiane Boesen
F:
10 jul. 1894
D:
16 jul. 1894
Christian Boesen
1895-
Christian Boesen
F:
7 sep. 1895
Merry Boesen
1897-
Merry Boesen
F:
1897
Hans Koller
Kresten Knudsen Boesen
1863-
Kresten Knudsen Boesen
F:
20 jul. 1863
Gunder Marie Johnsen
1868-
Gunder Marie Johnsen
F:
3 okt. 1868
Daler s. (Østerby)
Poul Møller Matthiesen
1921-
Poul Møller Matthiesen
F:
9 apr. 1921
Randerup
Dagny Luise Bleeg
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Niels Lorenzen
Fedder Christian Matthiesen
1889-197X
Fedder Christian Matthiesen
F:
22 mar. 1889
Randerup
D:
197X
Randerup
Karen Margrethe Møller
1892-1978
Karen Margrethe Møller
F:
21 aug. 1892
Brøns
D:
31 jan. 1978
Randerup
Maren Matthiesen
1891-
Maren Matthiesen
F:
10 feb. 1891
Randerup
Christian Dahlmann
1921-
Christian Dahlmann
F:
8 jun. 1921
Randerup
Niels Feddersen Dahlmann
Gerda Dahlmann
Christiane Margrethe Matthiesen
1892-1983
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
17 mar. 1892
Randerup
D:
21 apr. 1983
Randerup
Jacob Andersen Dahlmann
1886-1978
Jacob Andersen Dahlmann
F:
5 feb. 1886
Randerup
G:
24 jun. 1920
Randerup
D:
11 jan. 1978
Randerup
Peter Boesen Matthiesen
1893-1893
Peter Boesen Matthiesen
F:
1 aug. 1893
Randerup
D:
14 aug. 1893
Randerup
Anne Elisabeth Matthiesen
Bendix Heseler Matthiesen
Petrea Matthiesen
1895-1970
Petrea Matthiesen
F:
22 sep. 1895
Randerup
D:
26 aug. 1970
Randerup
Vilhelm Christian Matthiesen
1883-1950
Vilhelm Christian Matthiesen
F:
26 jun. 1883
Randerup
D:
12 apr. 1950
Randerup
Kresten Boesen Matthiesen
1898-
Kresten Boesen Matthiesen
F:
21 nov. 1898
Randerup
Elisabeth Jensen
1896-
Elisabeth Jensen
F:
22 jul. 1896
Hanne Boesen
1870-1954
Hanne Boesen
F:
5 jan. 1870
D:
26 jan. 1954
Christian Matthiesen
1865-1928
Christian Matthiesen
F:
16 apr. 1865
Randerup
G:
27 feb. 1889
Randerup
D:
27 jun. 1928
Randerup
Maren Beyer
1834-
Maren Beyer
F:
10 jul. 1834
Skærbæk s. (Barsbøl)
Peder Pedersen Boesen
1830-1902
Peder Pedersen Boesen
F:
23 feb. 1830
Mjolden
G:
1854
D:
13 jan. 1902
Døstrup
Ingeborg Beyer
1837-1869
Ingeborg Beyer
F:
8 apr. 1837
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
8 sep. 1869
Tønder
Heinrich Augsburg
1825-1888
Heinrich Augsburg
F:
7 jul. 1825
Middelfart
G:
1 okt. 1859
D:
27 aug. 1888
Roskilde
Dødfødt søn
1842-1842
Dødfødt søn
F:
5 jun. 1842
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
5 jun. 1842
Skærbæk s. (Barsbøl)
Peter Beyer
1844-1906
Peter Beyer
F:
3 okt. 1844
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
3 aug. 1906
Dorthea Cathrine Schou
1850-1912
Dorthea Cathrine Schou
F:
17 nov. 1850
Gimsing
D:
1912
Botilla Schack Knudsen
1804-1877
Botilla Schack Knudsen
F:
16 dec. 1804
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
18 jun. 1877
Jens Janniksen Beyer
1797-1880
Jens Janniksen Beyer
F:
2 apr. 1797
G:
11 nov. 1826
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
11 feb. 1880
Christian Schmidt
1853-
Christian Schmidt
F:
1853
Lauritz Guttorm Schmidt
1855-1859
Lauritz Guttorm Schmidt
F:
4 mar. 1855
København (Frue s.)
D:
23 mar. 1859
Daler
Anna Pouline Schmidt
1857-1942
Anna Pouline Schmidt
F:
13 jul. 1857
København (Frue s.)
D:
1942
Anders Kristian Ammentorp Kragh
1855-1926
Anders Kristian Ammentorp Kragh
F:
12 jan. 1855
Skorup
D:
20 mar. 1926
Kerteminde
Didrik Nicolai Blicher Schmidt
1893-1979
Didrik Nicolai Blicher Schmidt
F:
28 apr. 1893
D:
6 aug. 1979
Ottestrup
Abigael (Matt) Maren Ingeborg Matthiessen
1893-1943
Abigael (Matt) Maren Ingeborg Matthiessen
F:
12 feb. 1893
Hårslev s. (Hårslev Skole)
G:
21 maj 1923
D:
14 okt. 1943
Frederik Wilhelm Schmidt
1896-
Frederik Wilhelm Schmidt
F:
6 dec. 1896
Anna Marie (Søster) Schmidt
1903-
Anna Marie (Søster) Schmidt
F:
3 okt. 1903
NN
Søren Kabell
Hans Blicher Schmidt
1911-1961
Hans Blicher Schmidt
F:
7 jan. 1911
D:
1961
Elna Agnete Højberg
Alice Grüner
Knud Laurits Schmidt
1861-1930
Knud Laurits Schmidt
F:
2 mar. 1861
Daler
D:
sep. 1930
Bertha Frederikke Maaløe
1872-1932
Bertha Frederikke Maaløe
F:
9 sep. 1872
G:
21 maj 1892
D:
27 maj 1932
Gyda Maria Schmidt
1865-1866
Gyda Maria Schmidt
F:
5 jun. 1865
Daler
D:
4 dec. 1866
Daler
Ane Marie Knudsen
1827-1909
Ane Marie Knudsen
F:
18 aug. 1827
Mjolden s. (Forballum)
D:
10 mar. 1909
Odense (Skt. Knuds s.)
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
1815-1883
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
F:
25 maj 1815
København
G:
14 maj 1852
Mjolden
D:
12 okt. 1883
Munkebo
Maren Frederikke Caroline Hansen
1880-1889
Maren Frederikke Caroline Hansen
F:
10 jul. 1880
Nykøbing M.
D:
5 nov. 1889
Ellen Hansen
1881-1948
Ellen Hansen
F:
16 jul. 1881
Nykøbing Mors
D:
11 jun. 1948
P.C. Christensen
1863-1945
P.C. Christensen
F:
29 sep. 1863
G:
3 nov. 1910
Nykøbing Mors
D:
19 apr. 1945
Johanne Marie Hansen
1883-1884
Johanne Marie Hansen
F:
5 mar. 1883
Nykøbing Mors
D:
19 jun. 1884
Nykøbing Mors
Hans Clemmensen Hansen
1884-1959
Hans Clemmensen Hansen
F:
3 jul. 1884
Nykøbing Mors
D:
13 jun. 1959
Karen Marie Emig
1890-
Karen Marie Emig
F:
20 jan. 1890
Struer
G:
7 dec. 1915
Skanderborg
Gyde Marie Hansen
1886-1980
Gyde Marie Hansen
F:
28 jan. 1886
Nykøbing M.
D:
2 apr. 1980
Hobro
Johannes Mikkelsen Johansen
1870-1929
Johannes Mikkelsen Johansen
F:
27 maj 1870
Foldby
G:
3 apr. 1908
Nykøbing M.
D:
29 dec. 1929
Hobro
Agnes Hansen
1888-1976
Agnes Hansen
F:
22 apr. 1888
Nykøbing M.
D:
12 maj 1976
Anna Hansen
1894-1993
Anna Hansen
F:
23 dec. 1894
D:
14 jan. 1993
Hjallese
Hans Christian Nielsen
1893-1977
Hans Christian Nielsen
F:
13 maj 1893
Åsum
G:
9 okt. 1924
Nykøbing Mors
D:
5 nov. 1977
Hjallese
NN
Gyde Marie Refslund
1855-1927
Gyde Marie Refslund
F:
9 okt. 1855
Tønder
D:
1 maj 1927
Dalum s. (Hjallese)
Hans Vilhelm Hansen
1847-1935
Hans Vilhelm Hansen
F:
4 jan. 1847
Åsum
G:
9 okt. 1879
Lejrskov
D:
11 sep. 1935
Dalum s. (Hjallese)
Mathias Refslund
1858-1858
Mathias Refslund
F:
23 feb. 1858
Tønder
D:
31 jul. 1858
Tønder
Flora Knudsen
1885-1950'ERNE?
Flora Knudsen
F:
6 jul. 1885
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1950'ERNE?
Hans Clemmensen Knudsen
1886-
Hans Clemmensen Knudsen
F:
8 jul. 1886
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Ellen Marie Katrine Hansen
1890-
Ellen Marie Katrine Hansen
F:
12 jan. 1890
Engum s. (Tirsbæk)
G:
30 maj 1916
Højen
Maren Knudsen
1889-
Maren Knudsen
F:
18 aug. 1889
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Jens Anthon Hjort
1880-
Jens Anthon Hjort
F:
26 mar. 1880
Marstrup
G:
29 okt. 1919
Vejlby
Knud Oksen Knudsen
1896-1986
Knud Oksen Knudsen
F:
8 nov. 1896
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1986
Maren Dagmar Refslund
1859-
Maren Dagmar Refslund
F:
28 dec. 1859
Tønder
Andreas Birger Knudsen
1858-1952
Andreas Birger Knudsen
F:
28 okt. 1858
Visby s. (Trøjborg)
G:
28 maj 1884
Tønder
D:
19 aug. 1952
Knud Lauritzen Refslund
1862-1880
Knud Lauritzen Refslund
F:
2 jan. 1862
Tønder
D:
27 jul. 1880
Tønder
Agnes Refslund
1866-1943
Agnes Refslund
F:
20 jan. 1866
Tønder
D:
13 maj 1943
Nykøbing Mors
Margrethe Refslund
1903-1945
Margrethe Refslund
F:
3 sep. 1903
Haderslev
D:
31 mar. 1945
Haderslev (sygehuset)
Sigfried Otto Erich Klemann
1904-1941
Sigfried Otto Erich Klemann
F:
20 dec. 1904
Alt Tessin, Pommern
G:
30 dec. 1936
Haderslev
D:
1941
Hakon Aagesen Refslund
1871-1954
Hakon Aagesen Refslund
F:
6 maj 1871
Tønder
D:
13 feb. 1954
Haderslev
Margaretha Henriette Christiansen
1884-1949
Margaretha Henriette Christiansen
F:
5 nov. 1884
Haderslev
G:
16 aug. 1902
Haderslev
D:
17 sep. 1949
Haderslev
Maren Knudsen
1829-1911
Maren Knudsen
F:
28 maj 1829
Mjolden s. (Forballum)
D:
1 aug. 1911
Nykøbing Mors
Hans Clemendsen Refslund
1820-1902
Hans Clemendsen Refslund
F:
20 mar. 1820
Agerskov s. (Gestrup)
G:
22 jul. 1853
Visby
D:
16 maj 1902
Tønder
Knud Knudsen
1855-1932
Knud Knudsen
F:
6 feb. 1855
Visby
D:
14 jul. 1932
Ribe
Emilie Knudsen
1856-1872
Emilie Knudsen
F:
10 sep. 1856
Visby
D:
24 jan. 1872
Visby
Flora Knudsen
1885-1950'ERNE?
Flora Knudsen
F:
6 jul. 1885
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1950'ERNE?
Hans Clemmensen Knudsen
1886-
Hans Clemmensen Knudsen
F:
8 jul. 1886
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Ellen Marie Katrine Hansen
1890-
Ellen Marie Katrine Hansen
F:
12 jan. 1890
Engum s. (Tirsbæk)
G:
30 maj 1916
Højen
Maren Knudsen
1889-
Maren Knudsen
F:
18 aug. 1889
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Jens Anthon Hjort
1880-
Jens Anthon Hjort
F:
26 mar. 1880
Marstrup
G:
29 okt. 1919
Vejlby
Knud Oksen Knudsen
1896-1986
Knud Oksen Knudsen
F:
8 nov. 1896
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1986
Andreas Birger Knudsen
1858-1952
Andreas Birger Knudsen
F:
28 okt. 1858
Visby s. (Trøjborg)
D:
19 aug. 1952
Maren Dagmar Refslund
1859-
Maren Dagmar Refslund
F:
28 dec. 1859
Tønder
G:
28 maj 1884
Tønder
Waldemar Knudsen
1860-1912
Waldemar Knudsen
F:
1 nov. 1860
Visby
D:
20 jul. 1912
København
Elisabeth Nielsen
1864-
Elisabeth Nielsen
F:
6 feb. 1864
Rudkøbing
Emilie Knudsen
1888-1955
Emilie Knudsen
F:
19 jul. 1888
Halk s. (Beierholm)
D:
F
Fredericia
Ingrid Hansen
Gyda Hansen
1923-
Gyda Hansen
F:
16 aug. 1923
Thisted
Ole Preben Bitsch
Johan Evald Hansen
Ole Evald Hansen
Bodil Wilstrup Prebensen
Kirsten Evald Hansen
1931-1936
Kirsten Evald Hansen
F:
20 feb. 1931
Hovedgård
D:
18 aug. 1936
Hovedgård
Dina Evald Hansen
Agathe Knudsen
1890-1971
Agathe Knudsen
F:
30 apr. 1890
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1971
Bagsværd ?
Evald Elmer Lyager Hansen
1885-1971
Evald Elmer Lyager Hansen
F:
27 jul. 1885
Randers
G:
21 nov. 1921
Kolding
D:
10 aug. 1971
Bagsværd
Flora Knudsen
1891-1955
Flora Knudsen
F:
27 okt. 1891
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1955
Johannes Peter Ingwersen
Dora Juhl Thomsen
Rasmus Ingwersen
Helga Jensen
Helga Ellen Knudsen
1893-1967
Helga Ellen Knudsen
F:
5 apr. 1893
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1967
Viuf ?
Christian Ingwersen
1893-1943
Christian Ingwersen
F:
30 jul. 1893
Viuf s. (Elisabethsminde)
G:
18 nov. 1916
Assens
D:
28 aug. 1943
Viuf
Signe Knudsen
1894-1895
Signe Knudsen
F:
8 apr. 1894
Halk s. (Beierholm)
D:
25 mar. 1895
Halk s. (Beierholm)
Knud Lausten Knudsen
Karen Charlotte Knudsen
1937-1951
Karen Charlotte Knudsen
F:
13 sep. 1937
Vejle
D:
19 jan. 1951
Vejle
Kirsten Knudsen
1943-ca. 2000
Kirsten Knudsen
F:
28 okt. 1943
Vejle
D:
ca. RING 2000
Hans Aagesen Knudsen
1898-1975
Hans Aagesen Knudsen
F:
9 mar. 1898
Halk s. (Beierholm)
D:
3 aug. 1975
Vejle
Vita Ingerslev
1904-1985
Vita Ingerslev
F:
28 mar. 1904
Viborg
G:
3 jul. 1928
Tarm
D:
13 aug. 1985
Vejle (Mølholm plejehjem)
Gudmund Knudsen
1863-1937
Gudmund Knudsen
F:
24 apr. 1863
Visby s. (Trøjborg)
D:
24 jan. 1937
Kolding
Gyde Marie Beyer
1864-1917
Gyde Marie Beyer
F:
29 jul. 1864
Skast (Åsgård)
G:
20 sep. 1887
Skast
D:
14 dec. 1917
Assens
Thorvald Knudsen
1865-1951
Thorvald Knudsen
F:
19 jun. 1865
Visby
D:
23 apr. 1951
Viggo Knudsen
1867-1869
Viggo Knudsen
F:
30 maj 1867
Visby s. (Trøjborg)
D:
9 jun. 1869
Visby s. (Trøjborg)
Harald Viggo Knudsen
1869-
Harald Viggo Knudsen
F:
3 jul. 1869
Visby
Svend Aagesen Knudsen
1872-1943
Svend Aagesen Knudsen
F:
16 mar. 1872
Visby
D:
1943
Gyde Marie Emilie Knudsen
1873-1937
Gyde Marie Emilie Knudsen
F:
20 mar. 1873
Visby
D:
20 sep. 1937
Hellerup
Lars Nannestad Knudsen
1868-1948
Lars Nannestad Knudsen
F:
7 maj 1868
Aggersborg
G:
17 nov. 1910
København (Garnisons)
D:
18 dec. 1948
Helga Knudsen
1875-1965
Helga Knudsen
F:
16 jul. 1875
Visby (Trøjborg)
D:
8 dec. 1965
Gentofte (Rosenvej 7)
Christian Aure Ricard
1866-1927
Christian Aure Ricard
F:
22 jul. 1866
København
G:
22 jul. 1905
Daler
D:
5 maj 1927
Sønderborg (Engelshøjgade 7)
Hans Aagesen Knudsen
1831-1917
Hans Aagesen Knudsen
F:
7 jan. 1831
Mjolden s. (Forballum)
D:
4 maj 1917
København (Davids s., Østerbrogade 152)
Flora Cathinka Tranberg
1833-1906
Flora Cathinka Tranberg
F:
3 mar. 1833
Flynder s. (Bækmark)
G:
29 apr. 1854
Lønborg
D:
29 jul. 1906
Fredericia (Trinitatis s.)
Gyda Marie Windfeld
1862-1954
Gyda Marie Windfeld
F:
7 sep. 1862
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
7 jan. 1954
Haderslev
Anne Margrethe Windfeld
1864-1958
Anne Margrethe Windfeld
F:
13 aug. 1864
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
11 jul. 1958
Odense
Gyde Marie Windfeld-Hansen
1900-
Gyde Marie Windfeld-Hansen
F:
10 sep. 1900
Frederiksberg
Hans Windfeld-Hansen
1902-
Hans Windfeld-Hansen
F:
13 maj 1902
Frederiksberg
Ejler Knud Windfeld-Hansen
1904-
Ejler Knud Windfeld-Hansen
F:
5 maj 1904
Frederiksberg (Skt. Markus s.)
Grete Faber
1923-1969
Grete Faber
F:
5 dec. 1923
Rigshospitalet
G:
10 apr. 1948
Hellerup
D:
3 nov. 1969
Ebba Windfeld-Hansen
Ernst Meyer
1900-
Ernst Meyer
F:
14 nov. 1900
Dagmar Sophie Windfeld
1867-1940
Dagmar Sophie Windfeld
F:
10 sep. 1867
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
29 nov. 1940
Ivar Elling Windfeld-Hansen
1858-1923
Ivar Elling Windfeld-Hansen
F:
2 mar. 1858
Ribe
G:
1899
Hoptrup
D:
23 maj 1923
Ib Knudsen Windfeld
1870-1921
Ib Knudsen Windfeld
F:
20 sep. 1870
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
10 apr. 1921
Haderslev
Christine Knudsen
1834-1924
Christine Knudsen
F:
16 mar. 1834
Mjolden s. (Forballum)
D:
7 dec. 1924
Haderslev
Knud Ibsen Windfeld
1833-1915
Knud Ibsen Windfeld
F:
7 jul. 1833
Farup s. (Tanderup)
G:
18 jun. 1859
Visby
D:
25 jun. 1915
Haderslev
Kristen Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1892-1979
Kristen Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
15 dec. 1892
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
6 mar. 1979
København
Ingeborg Jacobsen
1895-1971
Ingeborg Jacobsen
F:
28 aug. 1895
Oddense
G:
1 okt. 1920
D:
22 okt. 1971
København
Herman Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1894-1981
Herman Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
2 apr. 1894
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
23 feb. 1981
Marie Lorenzen
1895-1986
Marie Lorenzen
F:
10 jun. 1895
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
23 apr. 1921
Ballum
D:
9 apr. 1986
Ballum s. (Bodsbøl)
Elna Knudsen
1896-1971
Elna Knudsen
F:
5 feb. 1896
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 jul. 1971
Rungsted
Harald Georg Olsen
1889-1974
Harald Georg Olsen
F:
16 nov. 1889
Birkerød
G:
14 apr. 1925
Sorø
D:
1974
Rungsted
Aage Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1897-1968
Aage Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
7 mar. 1897
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 mar. 1968
Gentofte (Amtssygehuset)
Nora Bruce
NN
Olga Sofie Bense
1907-1954
Olga Sofie Bense
F:
31 mar. 1907
København (Skt. Matthæus s.)
G:
21 jul. 1938
Gentofte
D:
nov. 1954
Svend Munch Knudsen
1898-1899
Svend Munch Knudsen
F:
18 aug. 1898
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
16 mar. 1899
Fabjerg s. (Bloksgård)
Louise Munch-Knudsen
1907-1988
Louise Munch-Knudsen
F:
2 feb. 1907
Sorø
D:
27 maj 1988
Gentofte
Otto Sørensen
1897-1954
Otto Sørensen
F:
9 nov. 1897
Forlev
G:
2 sep. 1928
Skuldelev
D:
19 jun. 1954
Frederiksberg
Knud Lausten Knudsen
1867-1938
Knud Lausten Knudsen
F:
19 nov. 1867
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1938
Sorø
Anna Munch
1869-1941
Anna Munch
F:
20 okt. 1869
Ibsker
G:
16 sep. 1891
Svaneke
D:
2 jun. 1941
København
Hans Aage Knudsen
1869-1918
Hans Aage Knudsen
F:
30 jul. 1869
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1918
Flensborg (Skt. Franciskus-hospitalet)
Anna Nicoline Jacobsen
1883-1947
Anna Nicoline Jacobsen
F:
21 jul. 1883
Brøns s. (Brøns Mølle)
G:
19 okt. 1907
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
29 aug. 1947
Vibevej 30, Fredericia
Chresten Knudsen
1921-1958
Chresten Knudsen
F:
7 jul. 1921
Haderslev
D:
18 jun. 1958
København
Jørgen Knudsen
Hanne Aagaard
Laurits Guttorm Knudsen
1874-1931
Laurits Guttorm Knudsen
F:
16 maj 1874
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
29 okt. 1931
Sønderborg
Caroline Elisabeth Amalie Norup
1895-1989
Caroline Elisabeth Amalie Norup
F:
27 sep. 1895
Dejbjerg
D:
31 jan. 1989
Esther Svendsen
1905-1971
Esther Svendsen
F:
14 aug. 1905
Haderslev
D:
9 feb. 1971
Esbjerg
Ejnar Refslund Thomsen
1903-1976
Ejnar Refslund Thomsen
F:
24 maj 1903
Haderslev
G:
10 jun. 1933
Tønder
D:
31 dec. 1976
Erik Svendsen
1907-1945
Erik Svendsen
F:
19 jan. 1907
Haderslev
D:
apr. 1945
Tyskland
Anne Jepsen
Knud Lausten Svensen
1909-1992
Knud Lausten Svensen
F:
30 jul. 1909
Haderslev
D:
12 aug. 1992
København
Grethe Mosbech
1914-1992
Grethe Mosbech
F:
1 aug. 1914
Hobro
G:
14 okt. 1939
København
D:
15 jan. 1992
Gentofte (Amtssygehuset)
Gyde Marie Knudsen
1878-1948
Gyde Marie Knudsen
F:
11 feb. 1878
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
19 nov. 1948
Tønder
Nicolai Thomsen Svendsen
1873-1966
Nicolai Thomsen Svendsen
F:
10 aug. 1873
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
10 okt. 1904
Daler
D:
14 jul. 1966
Tønder
Gyde Marie Refslund Skrumsager
1944-
Gyde Marie Refslund Skrumsager
F:
17 feb. 1944
Bedsted s. (Sivkro)
Hans-Ole Mørk
1943-
Hans-Ole Mørk
F:
31 mar. 1943
Tørring s. (Tørring stationsby)
G:
31 jul. 1965
Bovlund
Knud Skrumsager
1909-1994
Knud Skrumsager
F:
1 aug. 1909
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
29 nov. 1994
Tønder (Tønder sygehus)
Anna Dorthea Refslund
1919-2012
Anna Dorthea Refslund
F:
28 jun. 1919
Agerskov s. (Bovlund)
G:
24 okt. 1941
Bovlund
D:
7 mar. 2012
Løgumkloster s. (Plejehjemmet Lindevang)
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
1910-1984
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
F:
6 dec. 1910
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
27 mar. 1984
Agerskov s. (Bovlund)
Troels Refslund Poulsen
1904-1989
Troels Refslund Poulsen
F:
8 jan. 1904
Ø. Lindet s. (Stenderup)
G:
2 dec. 1942
Visby
D:
23 mar. 1989
Agerskov s. (Bovlund)
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
1914-1994
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
F:
2 aug. 1914
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
23 mar. 1994
Aabenraa (Aabenraa sygehus)
Henriette Nancy Knudsen
1881-1962
Henriette Nancy Knudsen
F:
17 jun. 1881
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
9 mar. 1962
Visby s. (Visby Hedegård)
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
1880-1946
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
F:
8 sep. 1880
Skrave s. (Københoved)
G:
16 okt. 1907
Daler
D:
25 okt. 1946
København (kommunehospitalet)
Kresten Knudsen
1836-1922
Kresten Knudsen
F:
26 mar. 1836
Mjolden s. (Forballum)
D:
15 jan. 1922
Visby s. (Visby Hedegård)
Louise Amalie Feddersen
1837-1923
Louise Amalie Feddersen
F:
24 jun. 1837
Godset Stift ved Kiel
G:
19 okt. 1866
Møgeltønder k.
D:
27 jun. 1923
Visby s. (Visby Hedegård)
Ane Jacobine Knudsen
1839-1921
Ane Jacobine Knudsen
F:
14 apr. 1839
Mjolden s. (Forballum)
D:
1921
København
Niels Buch Breinholt
1832-1917
Niels Buch Breinholt
F:
18 maj 1832
Heldum s. (Sdr. Vinkel)
G:
10 sep. 1858
Visby
D:
25 jan. 1917
København
Asmus Boysen
1863-1945
Asmus Boysen
F:
1 nov. 1863
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
20 apr. 1945
Hammelev s. (Tørning Mølle)
Sophie Aron
1876-1939
Sophie Aron
F:
18 okt. 1876
Altona
G:
1906
D:
9 aug. 1939
Karoline Amalie Boysen
1893-
Karoline Amalie Boysen
F:
25 maj 1893
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Kristine Boysen
1894-
Kristine Boysen
F:
6 apr. 1894
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Ellen Cathinka Gyde Boysen
1895-
Ellen Cathinka Gyde Boysen
F:
17 jul. 1895
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Niels Boysen
1896-
Niels Boysen
F:
30 okt. 1896
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Anna Jakobine Boysen
1898-1985
Anna Jakobine Boysen
F:
3 feb. 1898
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
D:
11 jun. 1985
Hans Eskild Søren Ries
1890-1960
Hans Eskild Søren Ries
F:
5 dec. 1890
G:
1924
D:
4 jun. 1960
Nis Peter Boysen
1899-1948
Nis Peter Boysen
F:
7 mar. 1899
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
D:
1948
Sigrid Ingeborg Olsen
1909-1989
Sigrid Ingeborg Olsen
F:
1909
Vindeby
D:
1989
Horslunde
Elisabeth Boysen
1901-
Elisabeth Boysen
F:
29 jun. 1901
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Rigmor Boysen
1902-
Rigmor Boysen
F:
5 nov. 1902
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Valdemar Boysen
Svenn Boysen
Knud Lauritz Boysen
1864-
Knud Lauritz Boysen
F:
7 dec. 1864
Hammelev s. (Tørning Mølle)
Mathilde Christensen
1871-
Mathilde Christensen
F:
3 nov. 1871
Lemvig
G:
14 jun. 1892
Lemvig
Valdemar Boysen
1866-1900
Valdemar Boysen
F:
14 aug. 1866
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
3 nov. 1900
Nykøbing F.
Ras Boysen
Frederik Vigo Boysen
1869-1921
Frederik Vigo Boysen
F:
16 jan. 1869
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
30 apr. 1921
Hammelev ?
Inger Cathrine Fabricius
1883-
Inger Cathrine Fabricius
F:
15 dec. 1883
Haderslev
G:
19 aug. 1919
Haderslev
Susse Hoff
Gyde Marie Boysen
1871-
Gyde Marie Boysen
F:
3 jul. 1871
Hammelev s. (Tørning Mølle)
August Julius Cæsar Hoff
1854-
August Julius Cæsar Hoff
F:
23 feb. 1854
København
G:
24 jul. 1900
Hammelev
Anne Christine Boysen
1873-1963
Anne Christine Boysen
F:
1 okt. 1873
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
1963
Caroline Amalia Knudsen
1841-1923
Caroline Amalia Knudsen
F:
5 mar. 1841
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 okt. 1923
Haderslev
Nis Peter Boysen
1836-1925
Nis Peter Boysen
F:
22 sep. 1836
Hammelev s. (Tørning)
G:
29 okt. 1862
Visby
D:
28 jan. 1925
Haderslev
Laurids Guttorm Knudsen
1843-1850
Laurids Guttorm Knudsen
F:
20 okt. 1843
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 apr. 1850
Mjolden s. (Forballum)
Knud Lausten Knudsen
1806-1866
Knud Lausten Knudsen
F:
10 dec. 1806
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
16 jun. 1866
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Gyde Marie Ocksen
1806-1884
Gyde Marie Ocksen
F:
28 okt. 1806
Mjolden s. (Forballum)
G:
3 jun. 1826
Mjolden
D:
19 apr. 1884
Visby s. (Visby Hedegård)
Hans Theodor Skak
1878-1892
Hans Theodor Skak
F:
3 sep. 1878
Ulfborg (Viumgård)
D:
13 mar. 1892
Ulfborg
Ingrid Skak
1910-1998
Ingrid Skak
F:
23 maj 1910
Trøstrup
D:
8 aug. 1998
Jørgen Weis Stranddorf
1900-1974
Jørgen Weis Stranddorf
F:
18 feb. 1900
Veerst (Torsted Skole)
G:
10 jul. 1930
Herborg
D:
5 jan. 1974
Videbæk
Ellen Skak
1911-1983
Ellen Skak
F:
28 dec. 1911
Assing (Harreskov)
D:
2 jan. 1983
Åbyhøj
Hans Mortensen
Valdemar Skak
1913-1999
Valdemar Skak
F:
17 mar. 1913
Trøstrup
D:
31 dec. 1999
Karen Erna Mikkelsen
1915-2006
Karen Erna Mikkelsen
F:
16 aug. 1915
Gudme (eller Oure?)
G:
11 okt. 1942
Hasle
D:
18 mar. 2006
Korinth
Niels Windfeld Skak
1915-1989
Niels Windfeld Skak
F:
2 dec. 1915
Trøstrup
D:
22 okt. 1989
Varde
Marie Hansen
1910-1987
Marie Hansen
F:
12 jun. 1910
Branderup s. (Rurup)
G:
24 nov. 1940
Snedsted
D:
19 dec. 1987
Johannes Skak
1918-2010
Johannes Skak
F:
18 sep. 1918
Trøstrup
D:
okt. 2010
Holte
Clara Ursula Bjerrum Bentzon
1920-
Clara Ursula Bjerrum Bentzon
F:
20 aug. 1920
København
G:
29 dec. 1954
Holme
Hans Kristian Skak
Anna Sofie Cylvia Eilskov Hansen
Anna Damgaard Skak
Jens Iversen
Søren Alfred Skak
1880-1960
Søren Alfred Skak
F:
22 aug. 1880
Ulfborg (Viumgård)
D:
25 okt. 1960
Trøstrup
Helga Jørgine Nielsen
1881-1970
Helga Jørgine Nielsen
F:
24 jun. 1881
Assing
G:
10 jul. 1909
Assing
D:
26 jul. 1970
Valdemar Skak
1881-1909
Valdemar Skak
F:
15 dec. 1881
Ulfborg (Viumgård)
D:
28 mar. 1909
Ulfborg (Viumgård)
Ole Bjørn Skak
Marion Kokott
1921-1964
Marion Kokott
F:
2 maj 1921
Ratibor, Schlesien, Tyskland
D:
5 dec. 1964
Rio de Janeiro
Rigmor Jacobsen
Bodil Skak
1927-1979
Bodil Skak
F:
2 jan. 1927
Århus
D:
30 dec. 1979
Århus
Klaus Windfeld Skak
Kirsten Sørensen
Kresten S. Skak
1883-1963
Kresten S. Skak
F:
15 jun. 1883
Ulfborg (Viumgård)
D:
3 jan. 1963
Aarhus
Brita Louise Josephsen
1896-
Brita Louise Josephsen
F:
8 sep. 1896
Randers
G:
29 maj 1925
Skanderborg
Vagn Skak-Nielsen
1917-2001
Vagn Skak-Nielsen
F:
20 jan. 1917
København
D:
21 dec. 2001
Hørsholm
Tove Sauter
Anne Skak-Nielsen
1950-1997
Anne Skak-Nielsen
F:
26 jun. 1950
Hellerup
D:
31 dec. 1997
Niels Verner Skak-Nielsen
1922-2013
Niels Verner Skak-Nielsen
F:
18 feb. 1922
Aarhus
D:
24 feb. 2013
Birthe Reinwald
1924-2015
Birthe Reinwald
F:
3 maj 1924
Ordrup
G:
3 jul. 1947
Søllerød
D:
30 okt. 2015
Thora Kirstine Skak
1885-1963
Thora Kirstine Skak
F:
18 apr. 1885
Ulfborg (Viumgård)
D:
21 jul. 1963
Aarhus
Jens Skak-Nielsen
1881-
Jens Skak-Nielsen
F:
3 sep. 1881
Stauning
G:
24 jan. 1916
København
Bent Skak Gulddal
Bente Elisabeth Kamp Nielsen
Maren Dorthea Skak
1886-1983
Maren Dorthea Skak
F:
21 sep. 1886
Ulfborg (Viumgård)
D:
1 sep. 1983
Marius Eriksen Gulddal
1879-1966
Marius Eriksen Gulddal
F:
8 feb. 1879
Skibet s. (Guldahl)
G:
20 nov. 1909
Ulfborg (Viumgård)
D:
28 dec. 1966
Gørlev
Rigmor Margrete Skak
1888-1889
Rigmor Margrete Skak
F:
18 okt. 1888
Ulfborg (Viumgård)
D:
20 feb. 1889
Ulfborg (Viumgård)
Nanna Skak
1890-1982
Nanna Skak
F:
5 mar. 1890
Ulfborg (Viumgård)
D:
12 feb. 1982
Ejner Skak-Nielsen
1894-
Ejner Skak-Nielsen
F:
15 jan. 1894
Stauning
G:
12 maj 1927
Ulfborg
Niels Schack Jensen
1847-1928
Niels Schack Jensen
F:
15 sep. 1847
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
8 nov. 1928
Ulfborg (Skakhus)
Ane Damgaard Sørensen
1851-1927
Ane Damgaard Sørensen
F:
31 okt. 1851
Ulfborg
G:
25 okt. 1877
Ulfborg
D:
22 jan. 1927
Ulfborg
Christen Jensen
1849-1861
Christen Jensen
F:
7 maj 1849
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
1 jul. 1861
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Knud Henning Dragsbo
1917-1917
Knud Henning Dragsbo
F:
22 feb. 1917
Kolding
D:
18 maj 1917
Kolding
Poul Dragsbo
1918-1997
Poul Dragsbo
F:
18 apr. 1918
Kolding
D:
30 sep. 1997
Aabenraa
Eva la Cour
1919-1990
Eva la Cour
F:
29 apr. 1919
København
G:
8 nov. 1947
København
D:
1990
Gunna Dragsbo
Erik Eckert
Kirstine Jensen
1887-
Kirstine Jensen
F:
5 jan. 1887
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Jens Dragsbo
1886-1954
Jens Dragsbo
F:
25 sep. 1886
Dragstrup
G:
11 jul. 1914
Sønder-Nissum
D:
16 nov. 1954
Lyngby
Knud Bjerre Jensen
Kirstine Randbæk
Jens Bjerre Jensen
Ester Inge Olsson
Hans Adolf Jensen
1888-1958
Hans Adolf Jensen
F:
4 jun. 1888
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
18 sep. 1958
Esbjerg
Mariane Bjerre
1885-1968
Mariane Bjerre
F:
16 apr. 1885
Nørre-Nissum
G:
4 okt. 1913
Rødding
D:
6 apr. 1968
Esbjerg
Adolph Windfeldt Jensen
1889-1959
Adolph Windfeldt Jensen
F:
19 aug. 1889
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
9 sep. 1959
Los Angeles
Christine Burchardi
Christine Burchardi
G:
27 jul. 1925
Kristen Jensen
1890-1892
Kristen Jensen
F:
19 aug. 1890
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
23 jan. 1892
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Anna Jensen
1891-1892
Anna Jensen
F:
18 okt. 1891
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
27 jan. 1892
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Knud Erik Jensen
1921-1924
Knud Erik Jensen
F:
23 aug. 1921
Øse s. (Heager)
D:
12 jun. 1924
Øse s. (Heager)
Hans Adolf Jensen
Ragnhild Larsen
Bodil Marie Jensen
Eskild Harder
Henny Burchardi Jensen
Ludvig Jensen
1893-1966
Ludvig Jensen
F:
23 jan. 1893
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
24 feb. 1966
Esbjerg
Frederikke Kirstine Hansen
1891-
Frederikke Kirstine Hansen
F:
22 aug. 1891
Kalvslund
G:
2 dec. 1920
Ølgod
Johannes Skak Jensen
Gerda Hedegaard Poulsen
Anna Henriette Skak Jensen
Laurids Otto Hansen
Niels Skak Jensen
1894-
Niels Skak Jensen
F:
18 mar. 1894
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Kristine Nielsen Skytte
1897-
Kristine Nielsen Skytte
F:
20 dec. 1897
Vedersø
G:
13 okt. 1918
Vedersø
Maren Jensen
1895-1898
Maren Jensen
F:
10 maj 1895
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
27 feb. 1898
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Dagny Brun
Aage Hartvigsen
Anna Henriette Burchardi Brun
Stefan Pedersen
Gustav Brun
Marie Hansen
Kristen Brun
1932-2008
Kristen Brun
F:
4 okt. 1932
Dorrego, Argentina
D:
18 okt. 2008
Bahia Blanca, Argentina
Julie Baelman
Herman Brun
Elva Ditirio
Idun Jensen
1896-
Idun Jensen
F:
4 okt. 1896
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Viggo Herman Brun
1895-
Viggo Herman Brun
F:
11 aug. 1895
Fjaltring (Ø. Musholm)
G:
19 sep. 1919
Sønder-Nissum
Holger Jensen
1900-1967
Holger Jensen
F:
1 sep. 1900
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
20 sep. 1967
Esbjerg
Knud Marcus Jensen
1853-1931
Knud Marcus Jensen
F:
19 jan. 1853
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
22 maj 1931
Sønder-Nissum s. (Udstruphus)
Anna Henriette Burchardi
1860-1922
Anna Henriette Burchardi
F:
16 mar. 1860
Norder Fahrenstedt, Tyskland
G:
24 okt. 1885
Norder Fahrenstedt, Tyskland
D:
15 jun. 1922
Herning
Maren Jensen
1877-
Maren Jensen
F:
19 jan. 1877
Horne s. (Hindsig)
G:
19 jan. 1925
København
Kirstine Knudsen
1810-1886
Kirstine Knudsen
F:
3 maj 1810
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
23 maj 1886
Ulfborg
Hans Windfeld Jensen
1819-1897
Hans Windfeld Jensen
F:
21 mar. 1819
Rejsby
G:
23 maj 1846
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
6 maj 1897
Ulfborg
Jacob Aagaard
1831-1904
Jacob Aagaard
F:
13 nov. 1831
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
17 sep. 1904
Frederiksberg
Magna Johanne Elisabeth Lindhard
1839-1884
Magna Johanne Elisabeth Lindhard
F:
19 maj 1839
Højbjerg
G:
5 apr. 1862
Helsingør (Skt. Olai)
D:
25 jan. 1884
Sdr. Gørding
Thora Pontoppidan
Maren Aagaard
1833-1882
Maren Aagaard
F:
20 dec. 1833
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
13 sep. 1882
Ribe (Domsognet)
Christen Knudsen Aagaard
1836-1867
Christen Knudsen Aagaard
F:
6 aug. 1836
Ribe (Domsognet)
D:
28 sep. 1867
Ribe (Domsognet)
Knud Aagaard Bøggild
1874-
Knud Aagaard Bøggild
F:
19 aug. 1874
Ribe (Doms.)
Johannes Erhardt Bøggild
1878-
Johannes Erhardt Bøggild
F:
28 mar. 1878
Ribe (Doms.)
Magdalene Sophie Aagaard
1838-1883
Magdalene Sophie Aagaard
F:
7 jul. 1838
Ribe (Domsognet)
D:
2 nov. 1883
Ribe (Domsognet)
Børge Thorlacius Bøggild
1835-1895
Børge Thorlacius Bøggild
F:
9 feb. 1835
Sønder-Bork s. (Præstegården)
G:
15 maj 1873
Ribe Domkirke
D:
17 mar. 1895
Ribe (Doms.)
Caroline Aagaard
1840-1843
Caroline Aagaard
F:
4 aug. 1840
Ribe (Doms.)
D:
26 maj 1843
Ribe (Doms.)
Kirstine Aagaard
1842-1843
Kirstine Aagaard
F:
28 sep. 1842
Ribe (Doms.)
D:
27 maj 1843
Ribe (Doms.)
Caroline Aagaard
1844-1878
Caroline Aagaard
F:
2 maj 1844
Ribe (Domsognet)
D:
27 apr. 1878
Ribe (Domsognet)
Caroline Christiane Bøggild
1869-
Caroline Christiane Bøggild
F:
8 maj 1869
Ribe (Doms.)
Jens Lassen Bøggild
1871-1872
Jens Lassen Bøggild
F:
23 mar. 1871
Ribe (Doms.)
D:
17 jan. 1872
Ribe (Doms.)
Kirstine Aagaard
1846-1871
Kirstine Aagaard
F:
8 apr. 1846
Ribe (Domsognet)
D:
8 dec. 1871
Ribe (Domsognet)
Børge Thorlacius Bøggild
1835-1895
Børge Thorlacius Bøggild
F:
9 feb. 1835
Sønder-Bork s. (Præstegården)
G:
16 aug. 1867
Ribe Domkirke
D:
17 mar. 1895
Ribe (Doms.)
Juliane Maria Aagaard
1848-1848
Juliane Maria Aagaard
F:
24 maj 1848
Ribe (Domsognet)
D:
1 jun. 1848
Ribe (Domsognet)
Emma Aagaard
1849-1851
Emma Aagaard
F:
16 nov. 1849
Ribe (Doms.)
D:
17 dec. 1851
Ribe (Doms.)
Knud Aagaard
1851-
Knud Aagaard
F:
13 dec. 1851
Ribe (Domsognet)
Emma Aagaard
1854-1854
Emma Aagaard
F:
2 feb. 1854
Ribe (Domsognet)
D:
7 okt. 1854
Ribe (Domsognet)
Caroline Knudsen
1812-eft. 1891
Caroline Knudsen
F:
31 jan. 1812
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
eft. ER 1891
Knud Aagaard
1803-1883
Knud Aagaard
F:
22 jun. 1803
Kolding
G:
13 nov. 1830
Ribe (Skt. Katharinæ)
D:
6 jun. 1883
Ribe (Domsognet)
Elise Jensen
1856-
Elise Jensen
F:
6 mar. 1856
Rindum
Hans Olesen
Jens Jensen
1857-1858
Jens Jensen
F:
29 okt. 1857
Rindum
D:
12 jan. 1858
Rindum
Christiane Marie Jensen
1858-
Christiane Marie Jensen
F:
7 dec. 1858
Rindum
Anders Christian Jacobsen
Kirstine Jensen
1860-
Kirstine Jensen
F:
14 feb. 1860
Rindum
Christen Andersen
Maren Jensen
1889-1897
Maren Jensen
F:
17 aug. 1889
Husby
D:
29 jun. 1897
Sønder Nissum
Elise Marie Jensen
1891-
Elise Marie Jensen
F:
26 maj 1891
Husby
Hans Christian Jensen
1893-1894
Hans Christian Jensen
F:
3 dec. 1893
Husby
D:
8 maj 1894
Husby
Knud Christen Jensen
1896-
Knud Christen Jensen
F:
19 feb. 1896
Husby
Maren Jensen
1897-1993
Maren Jensen
F:
5 jun. 1897
Husby
D:
18 okt. 1993
Ulfborg
Kristian Marius Rasmussen
1894-1988
Kristian Marius Rasmussen
F:
29 apr. 1894
Staby s. (Vester Nørgård)
G:
17 dec. 1919
D:
31 dec. 1988
Ulfborg
Hans Markus Jensen
1898-
Hans Markus Jensen
F:
30 okt. 1898
Sønder Nissum
Elisabeth Jensen
1900-
Elisabeth Jensen
F:
20 feb. 1900
Sønder Nissum
Herman Jensen
1902-
Herman Jensen
F:
4 jul. 1902
Sønder Nissum
Christian Jensen
1904-
Christian Jensen
F:
23 jan. 1904
Sønder Nissum
Peder Marcus Jensen
1861-1948
Peder Marcus Jensen
F:
24 okt. 1861
Rindum
D:
28 jan. 1948
Sønder Nissum
Dorthea Nielsen
1863-
Dorthea Nielsen
F:
1863
Sønder Nissum (Sudergård)
G:
26 okt. 1888
Hans Christian Andersen
Jensine Jensen
1863-
Jensine Jensen
F:
30 jul. 1863
Rindum
Jens Andersen
Ane Marie Jensen
1893-1938
Ane Marie Jensen
F:
20 okt. 1893
Flynder
D:
1938
Vandborg
Paulinus Nielsen
1893-
Paulinus Nielsen
F:
31 jul. 1893
Vandborg
G:
9 sep. 1919
Vandborg
Kirstine Jensen
1895-1976
Kirstine Jensen
F:
12 aug. 1895
Flynder
D:
7 mar. 1976
Lemvig sygehus
Jens Mathinus Jespersen Raakjær
1893-1967
Jens Mathinus Jespersen Raakjær
F:
27 jun. 1893
Flynder
G:
3 sep. 1924
Vandborg
D:
6 apr. 1967
Flynder
Jakob Jensen
1897-1965
Jakob Jensen
F:
11 jun. 1897
Flynder (V. Agergård)
D:
27 okt. 1965
Lemvig sygehus
Inger Marie Katrine Hansen
1903-1992
Inger Marie Katrine Hansen
F:
31 jan. 1903
Møborg
G:
9 nov. 1922
Flynder
D:
6 feb. 1992
Gudum Plejehjem
Hans Christian Jensen
1899-1983
Hans Christian Jensen
F:
4 apr. 1899
Flynder
D:
7 jul. 1983
Bækmarksbro Plejehjem
Gjertrud Marie Olesen
1902-1987
Gjertrud Marie Olesen
F:
17 maj 1902
Lomborg
D:
1 jan. 1987
Bækmarksbro Plejehjem
Ingeborg Jensen
1900-
Ingeborg Jensen
F:
30 aug. 1900
Flynder
Christian Sløk
Jens No Jensen
1866-1949
Jens No Jensen
F:
26 feb. 1866
Rindum
D:
6 feb. 1949
Lemvig
Caroline Kirstine Johansen
1864-1903
Caroline Kirstine Johansen
F:
15 maj 1864
Højer
G:
8 nov. 1892
Sønder Nissum
D:
2 mar. 1903
Vandborg
Martin Johan Jensen
1905-1975
Martin Johan Jensen
F:
27 jul. 1905
Bøvling
D:
13 nov. 1975
Bøvling
Maren Brøndgård Pedersen Kragelund
Luise Christina Johansen
Niels Andreas Kornelius Jensen
1906-
Niels Andreas Kornelius Jensen
F:
6 nov. 1906
Vandborg
Kristiane Jensen
Thomas Østerby
Karoline Kirstine Jensen
1910-1989
Karoline Kirstine Jensen
F:
16 feb. 1910
Vandborg
D:
18 jan. 1989
Holstebro
Niels Bæk Danielsen
1908-1993
Niels Bæk Danielsen
F:
29 jun. 1908
Flynder
G:
29 maj 1938
Vandborg
D:
16 feb. 1993
Nr. Felding
Jenny Jensen
1912-1986
Jenny Jensen
F:
28 feb. 1912
Vandborg
D:
13 okt. 1986
Lemvig sygehus
Christian Jensen
1875-1951
Christian Jensen
F:
31 jan. 1875
Ejsing
D:
8 okt. 1951
Lemvig
Kristian Henry Jensen
Krista Olesen
Birgitte Kirstine Nielsen
1877-1948
Birgitte Kirstine Nielsen
F:
8 jun. 1877
Fabjerg
G:
20 dec. 1905
Fabjerg
D:
22 nov. 1948
Lemvig
Christen Jensen
1869-1895
Christen Jensen
F:
18 feb. 1869
Rindum
D:
5 dec. 1895
Sønder Nissum
Marie Cathrine Jensen
1895-
Marie Cathrine Jensen
F:
21 jul. 1895
Knud Laurids Jensen
1870-1895
Knud Laurids Jensen
F:
26 jul. 1870
Rindum
D:
5 dec. 1895
Sønder Nissum
Bothilde Larsen
Hans Jensen
1871-
Hans Jensen
F:
18 okt. 1871
Rindum
Markus Jensen
1873-1873
Markus Jensen
F:
9 aug. 1873
Sønder Nissum
D:
9 aug. 1873
Sønder Nissum
Maren Jensen
1875-1889
Maren Jensen
F:
22 apr. 1875
Sønder Nissum
D:
1889
Sønder Nissum
Markus Jensen
1876-1876
Markus Jensen
F:
4 okt. 1876
Sønder Nissum
D:
8 okt. 1876
Sønder Nissum
Christine Gjelstrup
1906-
Christine Gjelstrup
F:
26 feb. 1906
Sønder Nissum
Hans Marcus Gjelstrup
Niels Laurids Jensen
1878-1951
Niels Laurids Jensen
F:
30 jan. 1878
Sønder Nissum
D:
1951
Sønder Nissum
Sidsel Marie Madsen
1875-
Sidsel Marie Madsen
F:
25 aug. 1875
Husby
Christine Marcussen
1836-1904
Christine Marcussen
F:
3 okt. 1836
Braderup
D:
29 nov. 1904
Sønder Nissum
Hans Christian Jensen
1830-1906
Hans Christian Jensen
F:
17 maj 1830
Hee
G:
6 okt. 1855
Rindum
D:
29 aug. 1906
Sønder Nissum
Peter Marcussen
1870-
Peter Marcussen
F:
8 jul. 1870
Hostrup s. (Rørkær)
Iver Marcussen
1872-
Iver Marcussen
F:
2 apr. 1872
Hostrup s. (Rørkær)
Hans Marcussen
1874-
Hans Marcussen
F:
13 aug. 1874
Hostrup s. (Rørkær)
Helene Marie Heseler
1883-1944
Helene Marie Heseler
F:
13 feb. 1883
Tønder
G:
25 apr. 1903
D:
2 okt. 1944
Tønder
Christiane Marie Marcussen
1876-1955
Christiane Marie Marcussen
F:
3 mar. 1876
Hostrup s. (Rørkær)
D:
15 jun. 1955
Tønder
Sønnich Detlef Høeg
1873-
Sønnich Detlef Høeg
F:
28 jun. 1873
Højer
G:
11 dec. 1897
Tønder
Anna Catharina Marcussen
1877-1877
Anna Catharina Marcussen
F:
25 jun. 1877
Hostrup s. (Rørkær)
D:
19 aug. 1877
Hostrup s. (Rørkær)
Hans Marcussen
1838-1914
Hans Marcussen
F:
12 feb. 1838
Braderup
D:
21 jul. 1914
Tønder (Søndergade 32)
Anne Cathrine Iversen
1846-1877
Anne Cathrine Iversen
F:
29 mar. 1846
Braderup
D:
22 jul. 1877
Hostrup s. (Rørkær)
Cathrine Nicolaisen
1901-1903
Cathrine Nicolaisen
F:
1901
D:
6 sep. 1903
Brede
Peder Beyer Nicolaisen
1902-1916
Peder Beyer Nicolaisen
F:
2 jun. 1902
Brede
D:
1 okt. 1916
Kiel
Cathrine Nicolaisen
1903-
Cathrine Nicolaisen
F:
26 jun. 1903
Brede
Hans Theodor Nicolaisen
1904-1905
Hans Theodor Nicolaisen
F:
28 aug. 1904
Brede
D:
3 maj 1905
Brede
Fritz Nicolaisen Schifferer
1925-2005
Fritz Nicolaisen Schifferer
F:
29 jul. 1925
Kiel
D:
17 aug. 2005
Middelfart
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
1927-2015
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
F:
16 feb. 1927
Skast s. (Skastgård)
D:
28 mar. 2015
Aarhus
Amalie Nicolaisen
1906-1944
Amalie Nicolaisen
F:
7 mar. 1906
Brede
D:
14 nov. 1944
Anton Frits Schifferer
1899-1975
Anton Frits Schifferer
F:
24 apr. 1899
Kiel
G:
3 jun. 1924
Tønder
D:
11 feb. 1975
Højer
Meta Christina Marcussen
1880-1959
Meta Christina Marcussen
F:
5 apr. 1880
Hostrup s. (Rørkær)
D:
9 mar. 1959
Aabenraa
Broder Thomsen Nicolaisen
1875-1926
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
23 aug. 1875
Skast s. (Skastgård)
D:
31 maj 1926
Skast s. (Skastgård)
NN Jacobs
Adolf Marcussen
1884-
Adolf Marcussen
F:
16 jun. 1884
Hostrup s. (Rørkær)
Marie Marcussen
1888-
Marie Marcussen
F:
4 aug. 1888
Hostrup s. (Rørkær)
Catharina Marie Teutsch
1852-eft. 1914
Catharina Marie Teutsch
F:
14 dec. 1852
G:
22 apr. 1879
Hostrup
D:
eft. ER 1914
Ingeborg Köhne
1909-1996
Ingeborg Köhne
F:
3 sep. 1909
Harburg
D:
10 maj 1996
Buenos Aires, Argentina
Otto Peter Heinrich Söth
1906-1983
Otto Peter Heinrich Söth
F:
9 maj 1906
Rendsborg
G:
29 dec. 1934
Buenos Aires, Argentina
D:
8 okt. 1983
Buenos Aires, Argentina
Heinz Anton Köhne
1911-1995
Heinz Anton Köhne
F:
27 jan. 1911
Celle
D:
16 jul. 1995
Lübeck
Jettine Harms
1917-
Jettine Harms
F:
31 jul. 1917
Klütz, Mecklenburg
G:
6 apr. 1957
Lübeck
Maren Luise Köhne
1918-1923
Maren Luise Köhne
F:
12 maj 1918
Celle
D:
16 mar. 1923
Celle
Hans Uwe Köhne
1926-1946
Hans Uwe Köhne
F:
7 apr. 1926
Celle
D:
4 feb. 1946
Lübeck
Caroline Christiane Thayssen
1883-1968
Caroline Christiane Thayssen
F:
1 mar. 1883
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
11 sep. 1968
Lübeck
Friedrich Wilhelm Karl Heinrich Köhne
1873-1948
Friedrich Wilhelm Karl Heinrich Köhne
F:
2 okt. 1873
Bommelsen (Tyskland)
G:
7 okt. 1908
Tønder
D:
31 jan. 1948
Lübeck
Frederika Maria Thayssen
1885-1931
Frederika Maria Thayssen
F:
6 jan. 1885
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
17 jun. 1931
Wyk (Föhr)
Ingeborg Caroline Thayssen
1886-1886
Ingeborg Caroline Thayssen
F:
24 mar. 1886
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
29 mar. 1886
Aventoft s. (Mettenwarf)
Luise Caroline Thayssen
1887-1946
Luise Caroline Thayssen
F:
23 aug. 1887
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
11 sep. 1946
Flensborg
Gustav Adolph Thamsen
1882-
Gustav Adolph Thamsen
F:
5 jul. 1882
Wyk (Föhr)
G:
28 sep. 1909
Tønder
Magda Wilhelmine Thayssen
1889-1911
Magda Wilhelmine Thayssen
F:
22 mar. 1889
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
9 dec. 1911
Kiel
Anna Wilhelmine Thayssen
1891-1910
Anna Wilhelmine Thayssen
F:
15 apr. 1891
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
29 apr. 1910
Tønder s. (Nieholm)
Ingeborg Carstensen
1863-1931
Ingeborg Carstensen
F:
8 jul. 1863
Møgeltønder s. (Ved Aaen)
D:
18 aug. 1931
Tønder
Anton William Thayssen
1854-1922
Anton William Thayssen
F:
9 mar. 1854
Aventoft s. (Mettenwarf)
G:
12 okt. 1881
Møgeltønder k.
D:
16 sep. 1922
Tønder
Frederik Andersen Carstensen
1865-1884
Frederik Andersen Carstensen
F:
17 aug. 1865
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
21 jul. 1884
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Christiane Marie Carstensen
1867-1875
Christiane Marie Carstensen
F:
14 jun. 1867
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
15 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Maren Carstensen
NN Quincke
Inge Carstensen
NN
Christel Carstensen
Hans Beck
Ida Carstensen
NN Hansen
Peter Marcussen Carstensen
1869-
Peter Marcussen Carstensen
F:
28 sep. 1869
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Anna Dethlefsen
Mommine Christine Carstensen
1872-
Mommine Christine Carstensen
F:
29 feb. 1872
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marcus Hansen Holt
1866-
Marcus Hansen Holt
F:
30 dec. 1866
Sdr. Løgum s.
G:
17 okt. 1892
Møgeltønder (hjemme)
Hans Carstensen
1901-1910
Hans Carstensen
F:
9 aug. 1901
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
12 jun. 1910
Møgeltønder s. (Brink)
Friedrich Julius Carstensen
1902-1943
Friedrich Julius Carstensen
F:
26 nov. 1902
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
1943
Rusland
Anne Strogalski
1902-
Anne Strogalski
F:
29 jul. 1902
G:
29 jun. 1935
Hamborg
Maren Julie Carstensen
1904-1908
Maren Julie Carstensen
F:
28 aug. 1904
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
31 okt. 1908
Møgeltønder s. (Brink)
Redlef Carstensen
Helene Andresen
Hans Werner Carstensen
Christine Carstensen
Christian Mathiae Carstensen
1917-1941
Christian Mathiae Carstensen
F:
6 jun. 1917
Møgeltønder s. (Brink)
D:
20 nov. 1941
Rusland
Hans Redlef Carstensen
1874-1938
Hans Redlef Carstensen
F:
16 jul. 1874
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
14 dec. 1938
Tønder (Tønder sygehus)
Lene Christine Sønnichsen
1879-1964
Lene Christine Sønnichsen
F:
14 okt. 1879
Tønder (Hestholm)
G:
14 sep. 1900
Tønder k.
D:
23 apr. 1964
Tønder (Tønder sygehus)
Dødfødt datter
1910-1910
Dødfødt datter
F:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld
Hans Carstensen
1911-2003
Hans Carstensen
F:
6 jun. 1911
Kiel
D:
20 jun. 2003
Tønder
Cathrine
Inge Luise Ohlsen
1933-
Inge Luise Ohlsen
F:
6 dec. 1933
Tønder (sygehuset)
Paul Dethlefsen
1929-
Paul Dethlefsen
F:
15 aug. 1929
Aventoft
Jane Christine Carstensen
1913-
Jane Christine Carstensen
F:
21 mar. 1913
Tønder (sygehuset)
Erich Christian Ohlsen
1903-1965
Erich Christian Ohlsen
F:
20 nov. 1903
Højer
G:
11 dec. 1932
Møgeltønder
D:
24 apr. 1965
NN Paulsen
NN Paulsen
G:
1947
Maren Carstensen
1916-1996
Maren Carstensen
F:
24 okt. 1916
Flensborg
D:
5 jun. 1996
Hans Fedder Hindrichsen
1904-1988
Hans Fedder Hindrichsen
F:
22 maj 1904
Højer
G:
25 apr. 1937
Møgeltønder k.
D:
12 okt. 1988
Johann Ludolf Outzen Carstensen
1918-1999
Johann Ludolf Outzen Carstensen
F:
4 dec. 1918
Tønder (sygehuset)
D:
17 jan. 1999
Højer
Friedrich Andersen Carstensen
Christian Matthiae Carstensen
1876-1949
Christian Matthiae Carstensen
F:
2 aug. 1876
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
20 sep. 1949
Tønder
Louise Petrea Outzen
1883-1966
Louise Petrea Outzen
F:
13 sep. 1883
Højst s. (Adelvad)
G:
1 apr. 1909
Tønder
D:
15 sep. 1966
Tønder
Christiane Marie Carstensen
1879-1879
Christiane Marie Carstensen
F:
2 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
12 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marie Carstensen
1881-1931
Marie Carstensen
F:
1 mar. 1881
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
25 aug. 1931
Tønder (sygehuset)
Johannes Julius Thorlichen
1876-
Johannes Julius Thorlichen
F:
14 aug. 1876
Quarnholt
G:
28 jul. 1905
Møgeltønder k.
Maren Marcussen
1840-1926
Maren Marcussen
F:
14 dec. 1840
Braderup
D:
9 nov. 1926
Tønder
Hans Carstensen
1831-1907
Hans Carstensen
F:
31 jan. 1831
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
G:
28 mar. 1862
D:
4 dec. 1907
Tønder
Bothilde Cathrine Marcussen
1842-1842
Bothilde Cathrine Marcussen
F:
21 apr. 1842
Braderup
D:
21 apr. 1842
Braderup
Ingeline Christine Marie Marcussen
1873-
Ingeline Christine Marie Marcussen
F:
18 jan. 1873
Braderup
Chrestian Knudsen Marcussen
1844-1918
Chrestian Knudsen Marcussen
F:
4 feb. 1844
Braderup
D:
1918
Ingeline Carstensen
1843-
Ingeline Carstensen
F:
28 nov. 1843
Braderup
Anna Catharina Marcussen
1908-
Anna Catharina Marcussen
F:
26 feb. 1908
Ubjerg s. (Sæd)
Christian Marcussen
1909-
Christian Marcussen
F:
28 apr. 1909
Ubjerg s. (Sæd)
Nicoline Marcussen
1911-
Nicoline Marcussen
F:
3 sep. 1911
Ubjerg s. (Sæd)
Peter Marcussen
1879-
Peter Marcussen
F:
11 jun. 1879
Braderup
Adele Dethlefsen
Christen Knudsen Marcussen
Karen Jensine Jæger
Carsten Carstensen Marcussen
1882-1944
Carsten Carstensen Marcussen
F:
28 apr. 1882
Braderup
D:
4 jan. 1944
Braderup
Anne Marie Paysen
1894-
Anne Marie Paysen
F:
6 aug. 1894
Sønder Løgum
Anne Cathrine Carstensen
Metta Marcussen
Anne Marcussen
Janne Marcussen
1877-1956
Janne Marcussen
F:
10 mar. 1877
Klægsbøl s. (Vrågård)
D:
7 mar. 1956
Løgumkloster s. (Skovgård)
Anna Christine Johannsen
1886-
Anna Christine Johannsen
F:
26 aug. 1886
Agtrup
G:
1911
Mærta Marcussen
1929-2012
Mærta Marcussen
F:
18 apr. 1929
Tønder
D:
23 dec. 2012
Aabenraa (sygehuset)
Villads Andersen
1924-2012
Villads Andersen
F:
8 dec. 1924
Abild s. (Kongsbjerg)
G:
27 apr. 1950
Tønder
D:
7 feb. 2012
Aabenraa (sygehuset)
Jan Marcussen
Emmy Christensen
Christian Marcussen
1880-1945
Christian Marcussen
F:
27 mar. 1880
Klægsbøl s. (Vrågård)
D:
10 apr. 1945
Tønder
Cathrine Beier
1895-1979
Cathrine Beier
F:
11 feb. 1895
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
11 jun. 1926
Tønder
D:
26 jan. 1979
Tønder
Peter Marcussen
-eft. 1936
Peter Marcussen
D:
eft. ER 1936
Peter Marcussen
1846-1932
Peter Marcussen
F:
8 mar. 1846
Braderup
D:
3 maj 1932
Tønder
Mette Christine Carstensen
ca. 1855-1931
Mette Christine Carstensen
F:
ca. 1855
Braderup s. (Holm)
D:
25 mar. 1931
Tønder
Christiane Marie Carstensen
1868-
Christiane Marie Carstensen
F:
25 aug. 1868
Braderup
Bahne Carstensen
1870-
Bahne Carstensen
F:
9 feb. 1870
Braderup
Peter Marcussen Carstensen
1871-1889
Peter Marcussen Carstensen
F:
14 sep. 1871
Braderup
D:
18 sep. 1889
Braderup
Carl Carstensen
1873-
Carl Carstensen
F:
20 jul. 1873
Braderup
Hans Iversen Carstensen
1875-1921
Hans Iversen Carstensen
F:
27 jun. 1875
Braderup
D:
26 apr. 1921
Herline Catharina Heseler
1876-1944
Herline Catharina Heseler
F:
31 jan. 1876
Tønder
G:
6 okt. 1900
D:
18 maj 1944
Tønder
Julius Edmund Carstensen
1878-
Julius Edmund Carstensen
F:
15 jan. 1878
Braderup
Bothilla Catharina Marcussen
1848-1914
Bothilla Catharina Marcussen
F:
31 mar. 1848
Braderup
D:
11 okt. 1914
Tønder (Vestergade 70)
Hans Iversen Carstensen
1839-før 1914
Hans Iversen Carstensen
F:
22 mar. 1839
Braderup
G:
23 apr. 1868
Braderup
D:
før 11/10 1914
Braderup
Thomas Carstensen
1876-SOM SP
Thomas Carstensen
F:
25 mar. 1876
D:
SOM SP
Thomas Carstensen
1878-
Thomas Carstensen
F:
28 apr. 1878
Johanne Lauretta Marcussen
1850-
Johanne Lauretta Marcussen
F:
9 jun. 1850
Braderup
Volquard Hinrichsen Carstensen
Christiane Marie Marcussen
1882-
Christiane Marie Marcussen
F:
16 feb. 1882
Hostrup s. (Jejsing)
Christine Marcussen
1885-1886
Christine Marcussen
F:
25 aug. 1885
Hostrup s. (Jejsing)
D:
1886
Hostrup s. (Jejsing)
Marcus Hansen Marcussen
1853-1940
Marcus Hansen Marcussen
F:
21 apr. 1853
Braderup
D:
14 maj 1940
Tønder
Karen Jessen
Botilla Christine Outzen
1879-
Botilla Christine Outzen
F:
26 okt. 1879
Højst s. (Adelvad)
Dødfødt datter
1910-1910
Dødfødt datter
F:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld
Hans Carstensen
1911-2003
Hans Carstensen
F:
6 jun. 1911
Kiel
D:
20 jun. 2003
Tønder
Cathrine
Inge Luise Ohlsen
1933-
Inge Luise Ohlsen
F:
6 dec. 1933
Tønder (sygehuset)
Paul Dethlefsen
1929-
Paul Dethlefsen
F:
15 aug. 1929
Aventoft
Jane Christine Carstensen
1913-
Jane Christine Carstensen
F:
21 mar. 1913
Tønder (sygehuset)
Erich Christian Ohlsen
1903-1965
Erich Christian Ohlsen
F:
20 nov. 1903
Højer
G:
11 dec. 1932
Møgeltønder
D:
24 apr. 1965
NN Paulsen
NN Paulsen
G:
1947
Maren Carstensen
1916-1996
Maren Carstensen
F:
24 okt. 1916
Flensborg
D:
5 jun. 1996
Hans Fedder Hindrichsen
1904-1988
Hans Fedder Hindrichsen
F:
22 maj 1904
Højer
G:
25 apr. 1937
Møgeltønder k.
D:
12 okt. 1988
Johann Ludolf Outzen Carstensen
1918-1999
Johann Ludolf Outzen Carstensen
F:
4 dec. 1918
Tønder (sygehuset)
D:
17 jan. 1999
Højer
Friedrich Andersen Carstensen
Louise Petrea Outzen
1883-1966
Louise Petrea Outzen
F:
13 sep. 1883
Højst s. (Adelvad)
D:
15 sep. 1966
Tønder
Christian Matthiae Carstensen
1876-1949
Christian Matthiae Carstensen
F:
2 aug. 1876
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
G:
1 apr. 1909
Tønder
D:
20 sep. 1949
Tønder
Luise Lück
1915-
Luise Lück
F:
26 jan. 1915
Møgeltønder
Johann Ludolf Outzen Lück
1918-
Johann Ludolf Outzen Lück
F:
3 aug. 1918
Møgeltønder
Semiramis Hermes
Lorenz Redlef Lück
1920-
Lorenz Redlef Lück
F:
14 apr. 1920
Møgeltønder
Inken Charlotte Bruhn
1924-
Inken Charlotte Bruhn
F:
28 feb. 1924
Tønder
G:
25 mar. 1950
Tønder
Christiane Marie Lück
1922-
Christiane Marie Lück
F:
14 mar. 1922
Møgeltønder
Otto Dietrich Lück
1922-1954
Otto Dietrich Lück
F:
14 feb. 1922
Møgeltønder
D:
7 dec. 1954
Haderslev (sygehuset)
Hans Heinrich Lück
1928-
Hans Heinrich Lück
F:
4 jan. 1928
Møgeltønder
Kamma Ravnholt
1936-
Kamma Ravnholt
F:
21 mar. 1936
Kolding (Kristkirkens s.)
G:
15 maj 1958
Kolding (Kristkirken)
Agathe Outzen
1886-1962
Agathe Outzen
F:
5 feb. 1886
Højst s. (Adelvad)
D:
16 nov. 1962
Møgeltønder
Otto Dietrich Lück
1880-1957
Otto Dietrich Lück
F:
17 nov. 1880
Møgeltønder
G:
1 apr. 1914
Tønder
D:
10 dec. 1957
Møgeltønder
Christiane Marie Marcussen
1855-1937
Christiane Marie Marcussen
F:
1 apr. 1855
Braderup
D:
3 aug. 1937
Tønder
Johann Ludolph Outzen
1843-1918
Johann Ludolph Outzen
F:
4 nov. 1843
Højst s. (Adelvad)
G:
29 nov. 1878
Højst
D:
14 okt. 1918
Tønder
Christiane Marine Knudsen
1813-1866
Christiane Marine Knudsen
F:
27 dec. 1813
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
19 apr. 1866
Kiel
Peter Hansen Marcussen
1799-1871
Peter Hansen Marcussen
F:
31 jul. 1799
Braderup
G:
10 okt. 1835
Braderup
D:
12 jun. 1871
Braderup
Kresten Knudsen
1854-1856
Kresten Knudsen
F:
21 sep. 1854
Rødding
D:
21 feb. 1856
Rødding
Dore Knudsen
1856-
Dore Knudsen
F:
14 jul. 1856
Rødding
Anne Marie Knudsen
1885-
Anne Marie Knudsen
F:
7 apr. 1885
Malt s. (Askov)
Jens Larsen
Jens Lassen Knudsen
1886-
Jens Lassen Knudsen
F:
7 maj 1886
Malt s. (Askov)
Harald Kristian Plockross Knudsen
1888-
Harald Kristian Plockross Knudsen
F:
17 feb. 1888
Malt s. (Askov)
Jakob Christian Lindberg Knudsen
1858-1917
Jakob Christian Lindberg Knudsen
F:
14 sep. 1858
Rødding
D:
21 jan. 1917
Birkerød
Sophie Frederikke Plockross
1861-1916
Sophie Frederikke Plockross
F:
20 feb. 1861
Frederiksberg
G:
22 aug. 1883
København (Vartov)
D:
25 mar. 1916
Holte
Jakob Krøgholt
Dora Knudsen
1897-
Dora Knudsen
F:
11 sep. 1897
J. Thorvald Krøgholt
1893-1982
J. Thorvald Krøgholt
F:
28 maj 1893
G:
11 jun. 1925
D:
1982
Nanna Knudsen
Asta Knudsen
Eva Nissen
Lotte Nissen
Marie (Rie) Knudsen
1904-1988
Marie (Rie) Knudsen
F:
20 feb. 1904
Glostrup s.
D:
26 apr. 1988
Frederiksberg
William Friedrich Hans Nissen
1904-1979
William Friedrich Hans Nissen
F:
2 apr. 1904
Tyskland
G:
20 dec. 1930
D:
22 mar. 1979
København
Hans-Jørgen Hausten
Helga Bek
1877-1952
Helga Bek
F:
17 aug. 1877
Halling, Galten herred
G:
17 nov. 1896
Mellerup
D:
12 mar. 1952
Silkeborg
Maren Knudsen
1860-
Maren Knudsen
F:
12 sep. 1860
Rødding
P. Kold
Nanna Marie Henriette Scheller
1898-
Nanna Marie Henriette Scheller
F:
9 sep. 1898
Frederiksberg
Einar Matthiesen
1902-1992
Einar Matthiesen
F:
29 nov. 1902
Ugerløse
G:
31 dec. 1929
København
D:
6 feb. 1992
Nanna Marie Knudsen
1862-1928
Nanna Marie Knudsen
F:
24 aug. 1862
Dalum
D:
1928
Ernst Paul Scheller
1861-1926
Ernst Paul Scheller
F:
1861
D:
1926
Anton Nicolay Knudsen
1862-1863
Anton Nicolay Knudsen
F:
24 aug. 1862
Dalum
D:
9 maj 1863
Dalum
Nanna Thulesen
1895-
Nanna Thulesen
F:
24 maj 1895
Lejrskov s. (Ferup)
Henrik Haar Ravn
Kristian Thulesen Ravn
Ane Marie Thulesen
1897-
Ane Marie Thulesen
F:
19 jul. 1897
Lejrskov s. (Ferup)
Jens Haar Ravn
1896-
Jens Haar Ravn
F:
14 dec. 1896
Almind s.
G:
23 sep. 1921
Ågård k.
Niels Thulesen Kjærhus
Idun Kjærhus
Dora Thulesen
1901-1990
Dora Thulesen
F:
14 aug. 1901
Lejrskov s. (Ferup)
D:
27 apr. 1990
Lejrskov s. (Højrup-Ferup)
Jens Kjærhus
1899-1982
Jens Kjærhus
F:
29 jun. 1899
Kolding (Skt. Nicolai s.)
G:
10 okt. 1924
Ferup
D:
1982
Idun Cathrine Knudsen
1863-1903
Idun Cathrine Knudsen
F:
23 sep. 1863
Dalum
D:
16 feb. 1903
Lejrskov (Ferup)
Henrik Ravn Thulesen
1854-1937
Henrik Ravn Thulesen
F:
16 nov. 1854
Lejrskov s. (Ferup)
G:
15 jun. 1893
D:
13 feb. 1937
Kolding (sygehuset)
Ole Hieronymus Engberg
Hans Zeuthen Engberg
Axel Engberg
Jens Frederik Engberg
1892-
Jens Frederik Engberg
F:
2 feb. 1892
Hemmet (Præstegården)
Juliane Johanne Marie Zeuthen
1897-
Juliane Johanne Marie Zeuthen
F:
8 dec. 1897
G:
25 feb. 1921
Harald Engberg
1893-
Harald Engberg
F:
4 jun. 1893
Hemmet (Præstegården)
Fride Mathilde Engberg
1895-
Fride Mathilde Engberg
F:
10 maj 1895
Uldum (Præstegården)
Nanna Elise Charlotte Engberg
1898-
Nanna Elise Charlotte Engberg
F:
26 mar. 1898
Uldum (Præstegården)
Elise Henriette Teilmann Engberg
1900-
Elise Henriette Teilmann Engberg
F:
15 aug. 1900
Uldum (Præstegården)
Idun Engberg
1903-
Idun Engberg
F:
22 nov. 1903
Hundslund (præstegården)
Elfride Mathilde Knudsen
1864-1946
Elfride Mathilde Knudsen
F:
6 dec. 1864
Aggersborg
D:
1 mar. 1946
København (Park Allé 28)
Harald Laurids Engberg
1850-1932
Harald Laurids Engberg
F:
18 mar. 1850
Holbæk
G:
28 apr. 1891
Mellerup
D:
22 mar. 1932
Ørting
Lars Nannestad Knudsen
1868-1948
Lars Nannestad Knudsen
F:
7 maj 1868
Aggersborg
D:
18 dec. 1948
Hedvig Nicoline Christine Guldberg Agerlin
1867-1936
Hedvig Nicoline Christine Guldberg Agerlin
F:
20 nov. 1867
Stege
G:
4 aug. 1900
København (Slotskirken)
D:
19 apr. 1936
København
Gyde Marie Emilie Knudsen
1873-1937
Gyde Marie Emilie Knudsen
F:
20 mar. 1873
Visby
G:
17 nov. 1910
København (Garnisons)
D:
20 sep. 1937
Hellerup
Jens Lassen Knudsen
1819-1886
Jens Lassen Knudsen
F:
29 sep. 1819
Ribe
D:
25 apr. 1886
Lejrskov
Nanna Marie Frederikke Adelaide Boisen
1824-1900
Nanna Marie Frederikke Adelaide Boisen
F:
24 aug. 1824
Vesterborg s. (Skaftegård)
G:
2 nov. 1853
Vesterborg
D:
9 sep. 1900
København
Kresten Lauridsen Knudsen
1773-1859
Kresten Lauridsen Knudsen
F:
20 nov. 1773
Rejsby s.
D:
16 apr. 1859
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Maren Schack Jensdatter
1782-1869
Maren Schack Jensdatter
F:
16 apr. 1782
Rejsby s.
G:
4 nov. 1802
Rejsby
D:
17 mar. 1869
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Kirsten Jensdatter
1743-1819
Kirsten Jensdatter
F:
1743
Vodder s. (Gånsager)
D:
12 okt. 1819
Rejsby
Knud Lauridsen
1728-1812
Knud Lauridsen
F:
CA 1728
Rejsby s. (Kærbølling)
G:
29 jun. 1764
Vodder
D:
19 sep. 1812
Rejsby s.
Jens Adsersen
1775-1775
Jens Adsersen
F:
23 sep. 1775
Vodder s. (Gånsager)
D:
24 sep. 1775
Vodder s. (Gånsager)
Dødfødt datter
1775-1775
Dødfødt datter
F:
23 sep. 1775
Vodder s. (Gånsager)
D:
23 sep. 1775
Vodder s. (Gånsager)
Adser Jensen
1745-1825
Adser Jensen
F:
1745
Vodder s. (Gånsager)
D:
2 apr. 1825
Vodder s. (Gånsager)
Kirsten Jesdatter
1749-1775
Kirsten Jesdatter
F:
1749
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
5 feb. 1774
D:
27 sep. 1775
Vodder s. (Gånsager)
Kirsten Lauridsdatter
Else Jensdatter
Karen Marie Jessen
1899-1900
Karen Marie Jessen
F:
25 maj 1899
Vodder s. (Birkelev)
D:
19 jan. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Niels Hansen Jessen
1900-1900
Niels Hansen Jessen
F:
20 dec. 1900
Vodder s. (Birkelev)
D:
24 dec. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Anne Cathrine Jessen
1902-
Anne Cathrine Jessen
F:
6 jun. 1902
Vodder s. (Birkelev)
Carl Agerholm
Peter Jessen
1903-
Peter Jessen
F:
3 jun. 1903
Vodder s. (Birkelev)
Johanne Christine Christensen
Johanne Christine Christensen
G:
1933
Skærbæk
Sanne Gad Thysen
Henning Westergaard Konstmann
Vera Gad
Bent Gad Thysen
1934-1965
Bent Gad Thysen
F:
5 dec. 1934
Vodder s. (Åved)
D:
1 apr. 1965
Vodder s. (Åved)
Karen Marie Jessen
1905-
Karen Marie Jessen
F:
25 jul. 1905
Vodder s. (Gånsager)
Peter Lausen Gad
1897-
Peter Lausen Gad
F:
16 mar. 1897
Vodder
G:
19 jun. 1936
Vodder
Niels Hansen Jessen
Nielsine Jessen
Otteline Marie Jessen
Hans Pedersen
Ole Jessen
1913-1933
Ole Jessen
F:
9 mar. 1913
Vodder s. (Gånsager)
D:
2 jan. 1933
Vodder s. (Gånsager)
Karen Aagaard
1872-
Karen Aagaard
F:
21 jul. 1872
Vodder s. (Gånsager)
Peter Hansen Jessen
1875-
Peter Hansen Jessen
F:
22 jul. 1875
Vodder s. (Gånsager)
G:
25 nov. 1898
Vodder
Karen Marie Beck
Niels Hansen Aagaard
Jens Clausen Beck
Karen Pedersdatter Spandet
Anna Catharina Frank
Karen Marie Jesdatter
Jannik Jensen
Karen Jensdatter
Jes Pedersen
Jes Pedersen
G:
29 dec. 1769
Vodder
Peder Olufsen
1808-1808
Peder Olufsen
F:
8 sep. 1808
Rejsby s.
D:
8 sep. 1808
Rejsby s.
Bothilde Caroline Buch
1874-
Bothilde Caroline Buch
F:
18 jan. 1874
Ribe (Domsognet)
Rasmus Eiler Christensen
1868-
Rasmus Eiler Christensen
F:
12 mar. 1868
Vigerslev (Fyn)
G:
12 mar. 1897
Ribe (Doms.)
Bodil Marie Buch
1875-1876
Bodil Marie Buch
F:
26 jul. 1875
Ribe (Domsognet)
D:
20 apr. 1876
Ribe (Domsognet)
Peter Buch
1876-
Peter Buch
F:
31 okt. 1876
Ribe (Domsognet)
Bodil Marie Buch
1879-
Bodil Marie Buch
F:
17 aug. 1879
Ribe (Domsognet)
Jens Hansen Buch
1884-
Jens Hansen Buch
F:
29 aug. 1884
Ribe (Domsognet)
Karl Buch
1886-
Karl Buch
F:
4 okt. 1886
Ribe (Domsognet)
Bertel Petersen Buch
1843-
Bertel Petersen Buch
F:
1 okt. 1843
Ribe (Domsognet)
Kirstine Jensine Johansen
1849-
Kirstine Jensine Johansen
F:
6 maj 1849
Hviding s. (Råhede)
G:
25 apr. 1873
Ribe (Doms.)
Caroline Schack Petersen
1845-
Caroline Schack Petersen
F:
17 okt. 1845
Ribe (Domsognet)
Jep Hinrich Jepsen
1840-
Jep Hinrich Jepsen
F:
18 jun. 1840
Roager
G:
3 nov. 1876
Ribe (Doms.)
Karen Petersen
1847-
Karen Petersen
F:
28 aug. 1847
Ribe (Domsognet)
Oluf Petersen
1850-
Oluf Petersen
F:
9 jul. 1850
Ribe (Domsognet)
Botilla Schack
1810-
Botilla Schack
F:
26 mar. 1810
Rejsby s.
Peter Bertelsen Buch
1812-1879
Peter Bertelsen Buch
F:
1812
Ribe
G:
17 dec. 1842
Ribe (Doms.)
D:
7 feb. 1879
Ribe
Anna Marie Jørgensen
1840-
Anna Marie Jørgensen
F:
17 aug. 1840
Løgumkloster
Oluf Jessen Jørgensen
1842-
Oluf Jessen Jørgensen
F:
3 mar. 1842
Løgumkloster
Christine Amalie Bossen
1844-
Christine Amalie Bossen
F:
27 maj 1844
G:
30 aug. 1864
Løgumkloster
Caroline Jørgensen
1846-1846
Caroline Jørgensen
F:
17 feb. 1846
Løgumkloster
D:
14 maj 1846
Løgumkloster
Marie Kirstine Olufsdatter
1812-
Marie Kirstine Olufsdatter
F:
3 feb. 1812
Rejsby s.
Hinrich Jessen Jørgensen
Hinrich Jessen Jørgensen
G:
24 jun. 1839
Løgumkloster
Peder Olufsen
1814-1814
Peder Olufsen
F:
18 feb. 1814
Rejsby s.
D:
25 dec. 1814
Rejsby s.
Oluf Peter Olufsen
1865-1942
Oluf Peter Olufsen
F:
27 feb. 1865
Rejsby
D:
12 okt. 1942
Tønder
Anne Christine Mathiesen
1867-1941
Anne Christine Mathiesen
F:
15 mar. 1867
Brede
D:
10 dec. 1941
Tønder
Jens Lassen Olufsen
1815-1893
Jens Lassen Olufsen
F:
17 okt. 1815
Rejsby s.
D:
21 jan. 1893
Rejsby
Else Kirstine Nielsen
ca. 1834-1911
Else Kirstine Nielsen
F:
ca. 1834
Brede s. (Harris)
G:
3 maj 1862
D:
4 jan. 1911
Tønder
Dødfødt søn
1854-1854
Dødfødt søn
F:
27 jan. 1854
Rejsby
D:
27 jan. 1854
Rejsby
Dødfødt datter
1857-1857
Dødfødt datter
F:
4 maj 1857
Rejsby
D:
4 maj 1857
Rejsby
Karen Schack
1860-1860
Karen Schack
F:
8 jan. 1860
Hviding s. (Høgsbro)
D:
29 jan. 1860
Hviding s. (Høgsbro)
Karoline Schack
1817-
Karoline Schack
F:
24 dec. 1817
Rejsby s.
Peder Adzersen Lund
1823-1875
Peder Adzersen Lund
F:
12 jan. 1823
G:
13 dec. 1851
Rejsby
D:
25 aug. 1875
Marie Cathrine Jepsen
1880-
Marie Cathrine Jepsen
F:
7 mar. 1880
Rejsby
Knud Schack Jepsen
Karen Schack Jepsen
Jeppe Jensen Jepsen
1886-
Jeppe Jensen Jepsen
F:
26 jun. 1886
Rejsby
Marie Hansine Møller
Karen Schack Brandrup
1853-
Karen Schack Brandrup
F:
6 jul. 1853
Rejsby s.
Knud Jepsen
1848-
Knud Jepsen
F:
26 aug. 1848
G:
10 jun. 1879
Jeppe Jensen Brandrup
1855-
Jeppe Jensen Brandrup
F:
27 aug. 1855
Rejsby s.
Andrea Knudsine Brandrup
1858-
Andrea Knudsine Brandrup
F:
8 jan. 1858
Rejsby s.
Caroline Brandrup
1858-1875
Caroline Brandrup
F:
8 jan. 1858
Rejsby
D:
21 sep. 1875
Rejsby s. (Kærbølling)
Meta Lassen
Ernst Hvass
Las Lassen
Inger Margrethe Nielsen
Jytte Reslow
Esther Lassen
Bent Borring
Jens Lassen
1885-1961
Jens Lassen
F:
29 jan. 1885
D:
17 aug. 1961
Mathilde Andersen Møller
1892-1961
Mathilde Andersen Møller
F:
27 jul. 1892
Døstrup
G:
2 apr. 1923
D:
9 apr. 1961
Mikkel Oluf Thomsen
1909-
Mikkel Oluf Thomsen
F:
27 jul. 1909
Eltang s. (Nr. Bjert)
Karoline Skak Lassen
1886-
Karoline Skak Lassen
F:
17 okt. 1886
Hans Thomsen
1880-
Hans Thomsen
F:
1 okt. 1880
Seem s. (Høm)
G:
17 okt. 1908
V. Vedsted
Olivia Marie Cathrine Brandrup
1860-1941
Olivia Marie Cathrine Brandrup
F:
14 dec. 1860
Rejsby s.
D:
5 nov. 1941
Las Andersen Lassen
1860-1925
Las Andersen Lassen
F:
2 apr. 1860
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
1 maj 1884
V. Vedsted
D:
14 dec. 1925
Meta Marie Cathrine Brandrup
1863-1865
Meta Marie Cathrine Brandrup
F:
11 maj 1863
Rejsby s.
D:
26 mar. 1865
Marie Cathrine Olufsdatter
1821-1866
Marie Cathrine Olufsdatter
F:
26 apr. 1821
Rejsby s.
D:
30 apr. 1866
Rejsby s.
Jeppe Brandrup
1821-1891
Jeppe Brandrup
F:
29 aug. 1821
G:
6 apr. 1853
D:
4 dec. 1891
Rejsby
Hjalmar Axel Abrahamsen
1882-
Hjalmar Axel Abrahamsen
F:
14 okt. 1882
Varde
Kirsten Retlev-Abrahamsen
1914-1990
Kirsten Retlev-Abrahamsen
F:
1 aug. 1914
København
D:
1990
Peter Bang
1900-1957
Peter Bang
F:
14 mar. 1900
Frederiksberg
G:
25 jan. 1939
D:
26 maj 1957
Struer
Christian Immanuel Thygesen
1906-
Christian Immanuel Thygesen
F:
1906
G:
26 sep. 1964
Gimsing
Harald Erik Abrahamsen, senere Retlev-Abrahamsen
1885-1955
Harald Erik Abrahamsen, senere Retlev-Abrahamsen
F:
29 jan. 1885
D:
20 apr. 1955
Karen From
1886-1967
Karen From
F:
9 aug. 1886
G:
31 maj 1913
København (Frihavns)
D:
1967
Ella Howalt Westphalen Broch
1902-
Ella Howalt Westphalen Broch
F:
25 jul. 1902
G:
1940
Erik Schack Olufsen Abrahamsen
1893-1949
Erik Schack Olufsen Abrahamsen
F:
9 apr. 1893
D:
17 feb. 1949
Oda Jespersen
1895-
Oda Jespersen
F:
24 feb. 1895
G:
21 maj 1918
Anna Pleth
1902-1976
Anna Pleth
F:
5 jan. 1902
Esbjerg
G:
16 jul. 1938
København
D:
23 jun. 1976
Gentofte
Kornelia Schack Olufsen
1858-1939
Kornelia Schack Olufsen
F:
1 jul. 1858
D:
1939
Jens Mortensen Abrahamsen
1856-1920
Jens Mortensen Abrahamsen
F:
3 jan. 1856
G:
27 dec. 1881
D:
22 nov. 1920
Poul Nyholm
1903-
Poul Nyholm
F:
1 aug. 1903
Varde
Otto Hjalmar Nyholm
1904-1998
Otto Hjalmar Nyholm
F:
25 dec. 1904
Varde
D:
12 feb. 1998
Frederiksberg
Asly Selma Ejbjerg
1911-1978
Asly Selma Ejbjerg
F:
24 nov. 1911
København (Frederiks s.)
D:
26 jun. 1978
Hvidovre (Hvidovre Hospital)
Anne Marie Christine Olufsen Toft
1884-1968
Anne Marie Christine Olufsen Toft
F:
3 sep. 1884
Varde
D:
6 apr. 1968
Frederiksberg
Otto Hjalmar Nyholm
1867-1949
Otto Hjalmar Nyholm
F:
3 sep. 1867
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
28 okt. 1902
Varde
D:
8 nov. 1949
Frederiksberg
Carl Eugen Olufsen Toft
1886-1887
Carl Eugen Olufsen Toft
F:
4 maj 1886
Varde
D:
20 apr. 1887
Varde
Anders Peter Olufsen Toft
1887-1893
Anders Peter Olufsen Toft
F:
12 sep. 1887
Varde
D:
27 mar. 1893
Varde
Johanne Emilie Olufsen Toft
1889-1893
Johanne Emilie Olufsen Toft
F:
8 jan. 1889
Varde
D:
29 mar. 1893
Varde
Ane Marie Olufsen
1860-1902
Ane Marie Olufsen
F:
29 maj 1860
Tønder
D:
18 dec. 1902
Varde
Frederik Christoffer Toft
1847-1900
Frederik Christoffer Toft
F:
29 okt. 1847
Holstebro
G:
1 jul. 1883
Tønder
D:
4 apr. 1900
Varde
Peter Olufsen
Gerda Pullen Ullmann
Peter Danckwart Olufsen
1891-1972
Peter Danckwart Olufsen
F:
17 mar. 1891
Gimsing s. (Kvistrup)
D:
17 jan. 1972
Kamma Sophie Ilsted
1894-1928
Kamma Sophie Ilsted
F:
5 feb. 1894
København
G:
8 aug. 1916
Borre
D:
16 feb. 1928
København
Ebba Ingeborg Ludovica Oline Olsen
1893-
Ebba Ingeborg Ludovica Oline Olsen
F:
20 jul. 1893
Trondheim
G:
22 maj 1934
Gimsing
Anna Emilie Olufsen
1892-
Anna Emilie Olufsen
F:
12 dec. 1892
Gimsing
Ellen Margrethe Olufsen
1894-1912
Ellen Margrethe Olufsen
F:
24 jul. 1894
Gimsing
D:
5 jul. 1912
Gimsing
Karen Skak Olufsen
1896-1932
Karen Skak Olufsen
F:
26 apr. 1896
Gimsing
D:
3 jun. 1932
Gimsing
Svend Andreas Grøn Olufsen
1897-1949
Svend Andreas Grøn Olufsen
F:
12 dec. 1897
Gimsing
D:
1949
Struer
Gerda Olufsen
1899-
Gerda Olufsen
F:
22 okt. 1899
Gimsing
Christen Emil Olufsen Jakobsen
1893-
Christen Emil Olufsen Jakobsen
F:
16 sep. 1893
Tønder
G:
5 sep. 1922
Gimsing
Kirsten Olufsen
1929-2013
Kirsten Olufsen
F:
18 jun. 1929
Gimsing
D:
5 jul. 2013
Jørgen Færch
1925-1997
Jørgen Færch
F:
2 jul. 1925
Frederiksberg
G:
12 jul. 1951
D:
22 sep. 1997
Holstebro
Lise Skak Olufsen
Børge Munch Koefoed
Birgitte Skak Olufsen
Erik Melbye
Peter Skak Olufsen
1942-2013
Peter Skak Olufsen
F:
11 okt. 1942
Struer
D:
11 sep. 2013
Susanne de Costa Carneiro
Aksel Olufsen
1901-1992
Aksel Olufsen
F:
3 maj 1901
Gimsing
D:
14 aug. 1992
Karen Windfeldt Jensen
1903-1983
Karen Windfeldt Jensen
F:
10 aug. 1903
Struer
G:
27 jul. 1937
Struer
D:
11 okt. 1983
Peder Olufsen
1862-1933
Peder Olufsen
F:
6 jun. 1862
Tønder
D:
19 nov. 1933
Gimsing
Anna Hansen
1865-1941
Anna Hansen
F:
9 apr. 1865
Skærum Mølle, Ulfborg
G:
14 MAJ 1890
Ejsing
D:
9 jul. 1941
Gimsing
Peder Olufsen
1823-1903
Peder Olufsen
F:
29 okt. 1823
Rejsby s.
D:
3 feb. 1903
Tønder
Ane Emilie Redlefsen
1829-1864
Ane Emilie Redlefsen
F:
21 aug. 1829
Møgeltønder s. (Sødam i Ved Aaen)
G:
18 sep. 1857
D:
17 feb. 1864
Tønder
Ane Emilie Olufsen
1868-1868
Ane Emilie Olufsen
F:
4 jul. 1868
D:
18 jul. 1868
Lorenz Hansen
Hans Oluf Hansen
Uwe Jens Hansen
Johannes Christian Hansen
Gerret Hansen
Karin Hansen
Elisabeth Hansen
Elisabeth Olufsen
1900-1966
Elisabeth Olufsen
F:
14 jul. 1900
Tønder
D:
31 jan. 1966
Tønder
Lorenz Hansen
1891-1947
Lorenz Hansen
F:
18 Okt 1891
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
24 jan. 1947
Ubjerg s. (Sæd)
Oluf Pedersen Olufsen
1869-1937
Oluf Pedersen Olufsen
F:
16 jun. 1869
D:
27 aug. 1937
Anna Elisabeth Schierning
1875-
Anna Elisabeth Schierning
F:
19 nov. 1875
G:
23 feb. 1897
Lars Nielsen Olufsen
1869-
Lars Nielsen Olufsen
F:
16 jun. 1869
Sophie Petrine Martinsen
1871-
Sophie Petrine Martinsen
F:
23 jun. 1871
Büttel
G:
3 jul. 1894
Tønder
Knud Lausen Olufsen
1870-1871
Knud Lausen Olufsen
F:
9 okt. 1870
D:
21 jun. 1871
Christen Emil Olufsen Jakobsen
1893-
Christen Emil Olufsen Jakobsen
F:
16 sep. 1893
Tønder
Gerda Olufsen
1899-
Gerda Olufsen
F:
22 okt. 1899
Gimsing
G:
5 sep. 1922
Gimsing
Christine Emilie Olufsen
1873-
Christine Emilie Olufsen
F:
17 maj 1873
Niels Lauritz Jakobsen
1865-
Niels Lauritz Jakobsen
F:
18 okt. 1865
Tønder
G:
9 aug. 1892
Tønder
Anne Sophie Nielsen
1832-1919
Anne Sophie Nielsen
F:
18 apr. 1832
G:
9 aug. 1867
D:
11 feb. 1919
Oluf Pedersen
1784-1825
Oluf Pedersen
F:
28 sep. 1784
D:
30 maj 1825
Rejsby
Karen Schack Jensdatter
1784-1862
Karen Schack Jensdatter
F:
21 sep. 1784
Rejsby s.
G:
24 okt. 1807
D:
6 nov. 1862
Rejsby s.
Christine Jensdatter
1752-1815
Christine Jensdatter
F:
1752
Vodder s. (Gånsager)
D:
17 feb. 1815
Rejsby
Peder Olufsen
-1811
Peder Olufsen
G:
24 sep. 1779
Vodder
D:
17 mar. 1811
Rejsby
Maren Jensdatter
Dødfødt barn
Dødfødt barn
Maren Adsersdatter
1714-1763
Maren Adsersdatter
F:
1714
Vodder s. (Gånsager)
D:
26 aug. 1763
Vodder s. (Gånsager)
Jens Christensen
Peder Pedersen
Anne Adsersdatter
Adser Pedersen Lund
Anna Hansdatter Beier
Peter Nissen Terp
1888-1892
Peter Nissen Terp
F:
24 jan. 1888
D:
10 mar. 1892
Peter Lautrup Terp
1922-
Peter Lautrup Terp
F:
20 aug. 1922
Hellevad s. (Herslevgård)
Gurli Christensen
Nis Lautrup Terp
Sven-Aage Terp
Sigrid Frey
Ode Cathrine Terp
Svend Korsholm
Bengt Lautrup Terp
1933-2019
Bengt Lautrup Terp
F:
16 apr. 1933
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
15 jan. 2019
Birthe Jepsen
Hans Jessen Terp
1889-1961
Hans Jessen Terp
F:
12 sep. 1889
D:
17 nov. 1961
Mette Kjestine Lautrup
1895-
Mette Kjestine Lautrup
F:
24 feb. 1895
Agerskov s. (Vellerup)
G:
29 okt. 1921
Peter Nissen Terp
1892-
Peter Nissen Terp
F:
13 apr. 1892
Anna Cathrine Jessen
1860-1892
Anna Cathrine Jessen
F:
1 aug. 1860
Vodder s. (Gånsager)
D:
8 jun. 1892
Hellevad s. (Herslevgård)
Nis Petersen Terp
1856-1942
Nis Petersen Terp
F:
27 nov. 1856
Hellevad s. (Herslevgård)
G:
7 jun. 1887
Hellevad
D:
1 jul. 1942
Hellevad s. (Herslevgård)
Anna Lund
1837-
Anna Lund
F:
1 aug. 1837
Vodder s. (Gånsager)
Hans Christian Jessen
1829-
Hans Christian Jessen
F:
28 jul. 1829
Hellevad s. (Ørslev)
G:
22 okt. 1859
Vodder
Mette Cathrine Enemark
Peder Adsersen
Anne Hansdatter
Jens Clausen Barsballe
1877-1878
Jens Clausen Barsballe
F:
7 apr. 1877
Vodder s. (Gånsager)
D:
26 jan. 1878
Vodder s. (Gånsager)
Jens Clausen Barsballe
1878-
Jens Clausen Barsballe
F:
16 sep. 1878
Vodder s. (Gånsager)
Peter Andersen Høier
Minna Kathrine Høier
Hans Andresen Bruun
1908-
Hans Andresen Bruun
F:
28 maj 1908
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
Sine Cathrine Barsballe
1880-1946
Sine Cathrine Barsballe
F:
29 apr. 1880
Vodder s. (Gånsager)
D:
10 maj 1946
Ribe (Amtssygehuset)
Peter Nissen Høier
1855-1940
Peter Nissen Høier
F:
6 dec. 1855
Vodder s. (Gånsager)
D:
1 feb. 1940
Vodder s. (Gånsager)
Hans Terman Barsballe
1908-
Hans Terman Barsballe
F:
20 apr. 1908
Dorothea Skovlund
1912-
Dorothea Skovlund
F:
1 okt. 1912
Halk s. (Hejsager)
Jes Clausen Barsballe
1911-
Jes Clausen Barsballe
F:
24 jun. 1911
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Anne Kirstine Lassen
1913-
Anne Kirstine Lassen
F:
24 nov. 1913
Hygum s. (Fæsted)
G:
19 nov. 1947
Ø. Linnet
Jens Madsen Barsballe
1882-1964
Jens Madsen Barsballe
F:
3 okt. 1882
Vodder s. (Gånsager)
D:
31 mar. 1964
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Anne Cathrine Termansen
1884-1911
Anne Cathrine Termansen
F:
14 sep. 1884
Ø. Linnet
D:
6 jul. 1911
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Ole Nissen Barsballe
1921-
Ole Nissen Barsballe
F:
7 maj 1921
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Anna Petrine Gabelgaard
1923-
Anna Petrine Gabelgaard
F:
25 jan. 1923
Nustrup s. (Skibelund)
G:
31 okt. 1951
Ø. Linnet
Holger Barsballe
1924-
Holger Barsballe
F:
12 apr. 1924
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Maren Nissen
1888-1969
Maren Nissen
F:
19 apr. 1888
Ø. Linnet s.
D:
30 aug. 1969
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Maren Christiansen
1930-
Maren Christiansen
F:
29 sep. 1930
Brøns
Lene Marie Christiansen
1932-
Lene Marie Christiansen
F:
18 jan. 1932
Vodder s. (Frifelt)
Frederik Christiansen
1933-
Frederik Christiansen
F:
8 maj 1933
Vodder s. (Frifelt)
Ulla Jessen Christiansen
1937-
Ulla Jessen Christiansen
F:
20 jan. 1937
Vodder s. (Frifelt)
Svend Ove Christiansen
1938-
Svend Ove Christiansen
F:
5 nov. 1938
Vodder s. (Frifelt)
Egon Christiansen
1941-
Egon Christiansen
F:
4 apr. 1941
Spandet s. (Spandetgård)
Lis Christiansen
1945-
Lis Christiansen
F:
27 feb. 1945
Spandet s. (Spandetgård)
Else Marie Jessen
1908-1998
Else Marie Jessen
F:
16 mar. 1908
Toftlund s. (Allerup)
D:
1998
Ribe
Frederik Christiansen
1908-1971
Frederik Christiansen
F:
29 jul. 1908
Vodder s. (Frifelt)
G:
29 jun. 1930
Brøns
D:
1971
Anna Jessen
1940-
Anna Jessen
F:
1 mar. 1940
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Ole Marius Jessen
1942-
Ole Marius Jessen
F:
29 mar. 1942
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Bunde Bruun Jessen
1942-
Bunde Bruun Jessen
F:
29 mar. 1942
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Mary Jessen
1944-
Mary Jessen
F:
13 aug. 1944
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Sigrid Jessen
1950-
Sigrid Jessen
F:
21 feb. 1950
Spandet s. (Fjersted)
Aase Jessen
1954-
Aase Jessen
F:
13 apr. 1954
Spandet s. (Fjersted)
Hans Lassen Jessen
1909-1978
Hans Lassen Jessen
F:
17 maj 1909
Toftlund s. (Allerup)
D:
1 jan. 1978
Ribe?
Helene Jessie Bruun
1918-
Helene Jessie Bruun
F:
4 maj 1918
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
G:
7 nov. 1939
Ribe (Skt. Cathrine k.)
Peter Bennedsen Jessen
Brodermine Jessen
Valdemar Frederik Ebsen
Helga Jessen, senere Hansen
1932-
Helga Jessen, senere Hansen
F:
16 apr. 1932
Brøns
Marie Cathrine Mahrt, senere Hansen
1935-
Marie Cathrine Mahrt, senere Hansen
F:
22 mar. 1935
Tyrstrup s. (Hvinderup)
Gerda Hansen
1938-
Gerda Hansen
F:
13 dec. 1938
Vodder s. (Frifelt)
Peter Hansen
1942-
Peter Hansen
F:
27 maj 1942
Vodder s. (Gånsager)
Ruth Hansen
1944-
Ruth Hansen
F:
28 jun. 1944
Vodder s. (Gånsager)
Holger Hansen
1948-
Holger Hansen
F:
1 mar. 1948
Vodder s. (Gånsager)
Olga Jessen
1914-1999
Olga Jessen
F:
6 maj 1914
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
21 okt. 1999
Ernst Friedrich Ferdinand Mahrt, senere Hansen
1909-1975
Ernst Friedrich Ferdinand Mahrt, senere Hansen
F:
29 apr. 1909
Tønder landsogn (Gørrismark (fattiggården))
G:
30 okt. 1933
Vodder
D:
27 mar. 1975
Vodder s. (Gånsager)
Maren Elside Barsballe
1884-
Maren Elside Barsballe
F:
27 aug. 1884
Vodder s. (Gånsager)
Ole Marius Jessen
1877-
Ole Marius Jessen
F:
18 mar. 1877
Vodder s. (Gånsager)
Ole Jessen Warming
Peter Warming
1868-1935
Peter Warming
F:
12 aug. 1868
Vodder s. (Gånsager)
D:
24 jan. 1935
Ribe (Amtssygehuset)
Brodermine Lund
1853-1888
Brodermine Lund
F:
17 jun. 1853
Vodder s. (Gånsager)
D:
22 apr. 1888
Vodder s. (Gånsager)
Hans Lassen Barsballe
1853-1916
Hans Lassen Barsballe
F:
16 apr. 1853
G:
22 apr. 1876
Vodder
D:
22 jan. 1916
Vodder s. (Gånsager)
Jens Madsen Lund
Dinesine Cathrine Hansen
Mette Marie Bundesdatter
Bothilde Obling
1912-
Bothilde Obling
F:
8 aug. 1912
Højrup s. (Arnum)
Axel Jørgen Werner Bay
Axel Jørgen Werner Bay
G:
24 jul. 1940
Svendborg
Adser Petersen Obling
1876-
Adser Petersen Obling
F:
21 aug. 1876
Vodder s. (Gånsager)
Maren Enemark
1877-
Maren Enemark
F:
15 jul. 1877
Arrild s. (Roost)
G:
21 sep. 1911
Højrup
Magnus Marinus Obling
1878-1879
Magnus Marinus Obling
F:
10 jun. 1878
Vodder s. (Gånsager)
D:
23 jan. 1879
Vodder s. (Gånsager)
Mette Marie Obling
1880-1919
Mette Marie Obling
F:
12 aug. 1880
Vodder s. (Gånsager)
D:
26 jul. 1919
Ole Christian Hansen
1876-
Ole Christian Hansen
F:
19 nov. 1876
G:
6 nov. 1900
Farup
Peter Jørgensen Obling
1882-
Peter Jørgensen Obling
F:
31 okt. 1882
Vodder s. (Gånsager)
Erik Marius Obling
1884-1945
Erik Marius Obling
F:
3 nov. 1884
Vodder s. (Gånsager)
D:
4 jul. 1945
Hostrup s. (Rørkær)
Ingeborg Dyhrberg
1868-1948
Ingeborg Dyhrberg
F:
11 jul. 1868
Hostrup s. (Rørkær)
D:
15 jun. 1948
Hostrup s. (Rørkær)
Peter Nielsen Obling
1889-
Peter Nielsen Obling
F:
9 okt. 1889
Vodder s. (Gånsager)
Peder Nielsen Obling
1850-1889
Peder Nielsen Obling
F:
22 feb. 1850
Vodder s. (Gånsager)
D:
20 apr. 1889
Vodder s. (Gånsager)
Maren Pedersen Hjuler
1856-1942
Maren Pedersen Hjuler
F:
15 mar. 1856
Vodder s. (Åved)
G:
16 okt. 1875
Vodder
D:
3 apr. 1942
Vodder s. (Gånsager)
Niels Hansen Obling
1852-1853
Niels Hansen Obling
F:
9 aug. 1852
Vodder s. (Gånsager)
D:
18 feb. 1853
Vodder s. (Gånsager)
Dine Kathrine Thysen
1884-
Dine Kathrine Thysen
F:
27 mar. 1884
Arrild s. (Hønning)
Niels Petersen Thysen
1886-1888
Niels Petersen Thysen
F:
26 jan. 1886
Arrild s. (Hønning)
D:
20 apr. 1888
Arrild s. (Hønning)
Frederik Madsen Borring
Bertel Johannsen Borring
Julie Christiansen
Anders Nissen Petersen Borring
Nicoline Nielsen
Carl Heinrich Johansen Borring
Annemarie Frøslee
Thomas Johannsen Borring
Else Marie Thysen
1888-1927
Else Marie Thysen
F:
22 jul. 1888
Arrild s. (Hønning)
D:
1927
Thomas Johannsen Borring
Niels Petersen Thysen
1889-
Niels Petersen Thysen
F:
25 jul. 1889
Arrild s. (Hønning)
Dødfødt søn
1891-1891
Dødfødt søn
F:
21 nov. 1891
Arrild s. (Hønning)
D:
21 nov. 1891
Arrild s. (Hønning)
Anne Obling
1856-1941
Anne Obling
F:
6 jul. 1856
Vodder s. (Gånsager)
D:
2 jun. 1941
Arrild s. (Hønning)
Bertel Iversen Thysen
1839-1893
Bertel Iversen Thysen
F:
9 nov. 1839
Arrild s. (Hønning)
D:
25 aug. 1893
Arrild s. (Hønning)
Henrik Hansen Haugaard
1876-
Henrik Hansen Haugaard
F:
19 jan. 1876
Arrild s. (Hønning
G:
15 okt. 1897
Arrild
Niels Hansen Obling
1859-1859
Niels Hansen Obling
F:
23 feb. 1859
Vodder s. (Gånsager)
D:
3 mar. 1859
Vodder s. (Gånsager)
Peter Jørgen Schack
Karen Lorendsen
Niels Hansen Schack
1926-1926
Niels Hansen Schack
F:
25 maj 1926
D:
26 maj 1926
Else Marie Obling
1889-1967
Else Marie Obling
F:
7 maj 1889
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1 apr. 1967
Ribe (Amtssygeh.)
Martin Petersen Schack
1886-1971
Martin Petersen Schack
F:
22 feb. 1886
Hviding s. (Råhede)
G:
22 sep. 1920
Hviding
D:
3 maj 1971
Adser Hansen Obling
1892-
Adser Hansen Obling
F:
15 jul. 1892
Roager s. (Ø. Åbølling)
Kirsten Petersen
1919-
Kirsten Petersen
F:
27 nov. 1919
Fole
Kirstine Marie Obling
1895-
Kirstine Marie Obling
F:
2 sep. 1895
Roager s. (Ø. Åbølling)
Peter Jensen Petersen
1894-
Peter Jensen Petersen
F:
22 feb. 1894
Hygum s. (Fæsted)
G:
28 dec. 1917
Fole
Niels Hansen Obling
1861-
Niels Hansen Obling
F:
21 mar. 1861
Vodder s. (Gånsager)
Kjersten Hansen Hausted
1866-
Kjersten Hansen Hausted
F:
31 maj 1866
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
G:
6 okt. 1887
Roager
Adser Pedersen Obling
1807-1861
Adser Pedersen Obling
F:
6 mar. 1807
Vodder s. (Gånsager)
D:
3 nov. 1861
Vodder s. (Gånsager)
Else Marie Beyer
1828-1865
Else Marie Beyer
F:
9 jul. 1828
Branderup
G:
22 jan. 1850
Vodder
D:
8 aug. 1865
Vodder s. (Gånsager)
Anne Adsersdatter
1772-1847
Anne Adsersdatter
F:
20 apr. 1772
Vodder s. (Gånsager)
D:
1 okt. 1847
Vodder s. (Gånsager)
Peder Nielsen
ca. 1766-1808
Peder Nielsen
F:
ca. 1766
G:
24 okt. 1800
Vodder
D:
1 jan. 1808
Vodder s. (Gånsager)
Anders Truelsen
1771-1847
Anders Truelsen
F:
26 feb. 1771
Vodder s. (Birkelev)
G:
7 nov. 1810
Vodder
D:
6 okt. 1847
Vodder s. (Gånsager)
Poul Adsersen
Else Adsersdatter
Adser Christensen Pedersen
Anne Poulsdatter
Anne Adsersdatter
Peder Lauridsen
Else Hansdatter
1680-1762
Else Hansdatter
F:
1680
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
17 apr. 1762
Vodder s. (Gånsager)
Adser Hansen
Peder Lauridsen
Mette Hansdatter
1682-1755
Mette Hansdatter
F:
1682
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1755
Roager s. (Ø. Åbølling)
Adser Bundesen
Maren Lauridsdatter
ca. 1646-1712
Maren Lauridsdatter
F:
ca. 1646
fmtl. Vodder s. (Birkelev)
D:
1712
Roager s. (Ø. Åbølling)
Hans Clausen
ca. 1621-1696
Hans Clausen
F:
ca. 1621
fmtl. Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
ca. 1665
D:
1696
Roager s. (Ø. Åbølling)
Anna Jensdatter
Else Clausdatter
Claus Poulsen
1728-1756
Claus Poulsen
F:
1728
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1756
Roager s. (Ø. Åbølling)
Mette Lauridsdatter
1729-1789
Mette Lauridsdatter
F:
1729
Vodder s. (Gånsager)
G:
10 okt. 1755
Roager
D:
1789
Roager s. (Ø. Åbølling)
Peder Poulsen Holstein
1792-1797
Peder Poulsen Holstein
F:
1792
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1797
Roager s. (Ø. Åbølling)
Willads Jepsen Holstein
1794-1795
Willads Jepsen Holstein
F:
1794
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1795
Roager s. (Ø. Åbølling)
Poul Poulsen
1769-1795
Poul Poulsen
F:
1769
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1795
Roager s. (Ø. Åbølling)
Mette Villadsdatter
1769-1794
Mette Villadsdatter
F:
1769
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
1791
Roager
D:
1794
Roager s. (Ø. Åbølling)
Poul Poulsen
Anne Christensdatter
Adser Pedersen Lund
Anna Hansdatter Beier
Peter Nissen Terp
1888-1892
Peter Nissen Terp
F:
24 jan. 1888
D:
10 mar. 1892
Peter Lautrup Terp
1922-
Peter Lautrup Terp
F:
20 aug. 1922
Hellevad s. (Herslevgård)
Gurli Christensen
Nis Lautrup Terp
Sven-Aage Terp
Sigrid Frey
Ode Cathrine Terp
Svend Korsholm
Bengt Lautrup Terp
1933-2019
Bengt Lautrup Terp
F:
16 apr. 1933
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
15 jan. 2019
Birthe Jepsen
Hans Jessen Terp
1889-1961
Hans Jessen Terp
F:
12 sep. 1889
D:
17 nov. 1961
Mette Kjestine Lautrup
1895-
Mette Kjestine Lautrup
F:
24 feb. 1895
Agerskov s. (Vellerup)
G:
29 okt. 1921
Peter Nissen Terp
1892-
Peter Nissen Terp
F:
13 apr. 1892
Anna Cathrine Jessen
1860-1892
Anna Cathrine Jessen
F:
1 aug. 1860
Vodder s. (Gånsager)
D:
8 jun. 1892
Hellevad s. (Herslevgård)
Nis Petersen Terp
1856-1942
Nis Petersen Terp
F:
27 nov. 1856
Hellevad s. (Herslevgård)
G:
7 jun. 1887
Hellevad
D:
1 jul. 1942
Hellevad s. (Herslevgård)
Anna Lund
1837-
Anna Lund
F:
1 aug. 1837
Vodder s. (Gånsager)
Hans Christian Jessen
1829-
Hans Christian Jessen
F:
28 jul. 1829
Hellevad s. (Ørslev)
G:
22 okt. 1859
Vodder
Mette Cathrine Enemark
Peder Adsersen
Anne Hansdatter
Jens Clausen Barsballe
1877-1878
Jens Clausen Barsballe
F:
7 apr. 1877
Vodder s. (Gånsager)
D:
26 jan. 1878
Vodder s. (Gånsager)
Jens Clausen Barsballe
1878-
Jens Clausen Barsballe
F:
16 sep. 1878
Vodder s. (Gånsager)
Peter Andersen Høier
Minna Kathrine Høier
Hans Andresen Bruun
1908-
Hans Andresen Bruun
F:
28 maj 1908
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
Sine Cathrine Barsballe
1880-1946
Sine Cathrine Barsballe
F:
29 apr. 1880
Vodder s. (Gånsager)
D:
10 maj 1946
Ribe (Amtssygehuset)
Peter Nissen Høier
1855-1940
Peter Nissen Høier
F:
6 dec. 1855
Vodder s. (Gånsager)
D:
1 feb. 1940
Vodder s. (Gånsager)
Hans Terman Barsballe
1908-
Hans Terman Barsballe
F:
20 apr. 1908
Dorothea Skovlund
1912-
Dorothea Skovlund
F:
1 okt. 1912
Halk s. (Hejsager)
Jes Clausen Barsballe
1911-
Jes Clausen Barsballe
F:
24 jun. 1911
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Anne Kirstine Lassen
1913-
Anne Kirstine Lassen
F:
24 nov. 1913
Hygum s. (Fæsted)
G:
19 nov. 1947
Ø. Linnet
Jens Madsen Barsballe
1882-1964
Jens Madsen Barsballe
F:
3 okt. 1882
Vodder s. (Gånsager)
D:
31 mar. 1964
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Anne Cathrine Termansen
1884-1911
Anne Cathrine Termansen
F:
14 sep. 1884
Ø. Linnet
D:
6 jul. 1911
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Ole Nissen Barsballe
1921-
Ole Nissen Barsballe
F:
7 maj 1921
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Anna Petrine Gabelgaard
1923-
Anna Petrine Gabelgaard
F:
25 jan. 1923
Nustrup s. (Skibelund)
G:
31 okt. 1951
Ø. Linnet
Holger Barsballe
1924-
Holger Barsballe
F:
12 apr. 1924
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Maren Nissen
1888-1969
Maren Nissen
F:
19 apr. 1888
Ø. Linnet s.
D:
30 aug. 1969
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Maren Christiansen
1930-
Maren Christiansen
F:
29 sep. 1930
Brøns
Lene Marie Christiansen
1932-
Lene Marie Christiansen
F:
18 jan. 1932
Vodder s. (Frifelt)
Frederik Christiansen
1933-
Frederik Christiansen
F:
8 maj 1933
Vodder s. (Frifelt)
Ulla Jessen Christiansen
1937-
Ulla Jessen Christiansen
F:
20 jan. 1937
Vodder s. (Frifelt)
Svend Ove Christiansen
1938-
Svend Ove Christiansen
F:
5 nov. 1938
Vodder s. (Frifelt)
Egon Christiansen
1941-
Egon Christiansen
F:
4 apr. 1941
Spandet s. (Spandetgård)
Lis Christiansen
1945-
Lis Christiansen
F:
27 feb. 1945
Spandet s. (Spandetgård)
Else Marie Jessen
1908-1998
Else Marie Jessen
F:
16 mar. 1908
Toftlund s. (Allerup)
D:
1998
Ribe
Frederik Christiansen
1908-1971
Frederik Christiansen
F:
29 jul. 1908
Vodder s. (Frifelt)
G:
29 jun. 1930
Brøns
D:
1971
Anna Jessen
1940-
Anna Jessen
F:
1 mar. 1940
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Ole Marius Jessen
1942-
Ole Marius Jessen
F:
29 mar. 1942
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Bunde Bruun Jessen
1942-
Bunde Bruun Jessen
F:
29 mar. 1942
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Mary Jessen
1944-
Mary Jessen
F:
13 aug. 1944
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Sigrid Jessen
1950-
Sigrid Jessen
F:
21 feb. 1950
Spandet s. (Fjersted)
Aase Jessen
1954-
Aase Jessen
F:
13 apr. 1954
Spandet s. (Fjersted)
Hans Lassen Jessen
1909-1978
Hans Lassen Jessen
F:
17 maj 1909
Toftlund s. (Allerup)
D:
1 jan. 1978
Ribe?
Helene Jessie Bruun
1918-
Helene Jessie Bruun
F:
4 maj 1918
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
G:
7 nov. 1939
Ribe (Skt. Cathrine k.)
Peter Bennedsen Jessen
Brodermine Jessen
Valdemar Frederik Ebsen
Helga Jessen, senere Hansen
1932-
Helga Jessen, senere Hansen
F:
16 apr. 1932
Brøns
Marie Cathrine Mahrt, senere Hansen
1935-
Marie Cathrine Mahrt, senere Hansen
F:
22 mar. 1935
Tyrstrup s. (Hvinderup)
Gerda Hansen
1938-
Gerda Hansen
F:
13 dec. 1938
Vodder s. (Frifelt)
Peter Hansen
1942-
Peter Hansen
F:
27 maj 1942
Vodder s. (Gånsager)
Ruth Hansen
1944-
Ruth Hansen
F:
28 jun. 1944
Vodder s. (Gånsager)
Holger Hansen
1948-
Holger Hansen
F:
1 mar. 1948
Vodder s. (Gånsager)
Olga Jessen
1914-1999
Olga Jessen
F:
6 maj 1914
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
21 okt. 1999
Ernst Friedrich Ferdinand Mahrt, senere Hansen
1909-1975
Ernst Friedrich Ferdinand Mahrt, senere Hansen
F:
29 apr. 1909
Tønder landsogn (Gørrismark (fattiggården))
G:
30 okt. 1933
Vodder
D:
27 mar. 1975
Vodder s. (Gånsager)
Maren Elside Barsballe
1884-
Maren Elside Barsballe
F:
27 aug. 1884
Vodder s. (Gånsager)
Ole Marius Jessen
1877-
Ole Marius Jessen
F:
18 mar. 1877
Vodder s. (Gånsager)
Ole Jessen Warming
Peter Warming
1868-1935
Peter Warming
F:
12 aug. 1868
Vodder s. (Gånsager)
D:
24 jan. 1935
Ribe (Amtssygehuset)
Brodermine Lund
1853-1888
Brodermine Lund
F:
17 jun. 1853
Vodder s. (Gånsager)
D:
22 apr. 1888
Vodder s. (Gånsager)
Hans Lassen Barsballe
1853-1916
Hans Lassen Barsballe
F:
16 apr. 1853
G:
22 apr. 1876
Vodder
D:
22 jan. 1916
Vodder s. (Gånsager)
Jens Madsen Lund
Dinesine Cathrine Hansen
Mette Marie Bundesdatter
Bothilde Obling
1912-
Bothilde Obling
F:
8 aug. 1912
Højrup s. (Arnum)
Axel Jørgen Werner Bay
Axel Jørgen Werner Bay
G:
24 jul. 1940
Svendborg
Adser Petersen Obling
1876-
Adser Petersen Obling
F:
21 aug. 1876
Vodder s. (Gånsager)
Maren Enemark
1877-
Maren Enemark
F:
15 jul. 1877
Arrild s. (Roost)
G:
21 sep. 1911
Højrup
Magnus Marinus Obling
1878-1879
Magnus Marinus Obling
F:
10 jun. 1878
Vodder s. (Gånsager)
D:
23 jan. 1879
Vodder s. (Gånsager)
Mette Marie Obling
1880-1919
Mette Marie Obling
F:
12 aug. 1880
Vodder s. (Gånsager)
D:
26 jul. 1919
Ole Christian Hansen
1876-
Ole Christian Hansen
F:
19 nov. 1876
G:
6 nov. 1900
Farup
Peter Jørgensen Obling
1882-
Peter Jørgensen Obling
F:
31 okt. 1882
Vodder s. (Gånsager)
Erik Marius Obling
1884-1945
Erik Marius Obling
F:
3 nov. 1884
Vodder s. (Gånsager)
D:
4 jul. 1945
Hostrup s. (Rørkær)
Ingeborg Dyhrberg
1868-1948
Ingeborg Dyhrberg
F:
11 jul. 1868
Hostrup s. (Rørkær)
D:
15 jun. 1948
Hostrup s. (Rørkær)
Peter Nielsen Obling
1889-
Peter Nielsen Obling
F:
9 okt. 1889
Vodder s. (Gånsager)
Peder Nielsen Obling
1850-1889
Peder Nielsen Obling
F:
22 feb. 1850
Vodder s. (Gånsager)
D:
20 apr. 1889
Vodder s. (Gånsager)
Maren Pedersen Hjuler
1856-1942
Maren Pedersen Hjuler
F:
15 mar. 1856
Vodder s. (Åved)
G:
16 okt. 1875
Vodder
D:
3 apr. 1942
Vodder s. (Gånsager)
Niels Hansen Obling
1852-1853
Niels Hansen Obling
F:
9 aug. 1852
Vodder s. (Gånsager)
D:
18 feb. 1853
Vodder s. (Gånsager)
Dine Kathrine Thysen
1884-
Dine Kathrine Thysen
F:
27 mar. 1884
Arrild s. (Hønning)
Niels Petersen Thysen
1886-1888
Niels Petersen Thysen
F:
26 jan. 1886
Arrild s. (Hønning)
D:
20 apr. 1888
Arrild s. (Hønning)
Frederik Madsen Borring
Bertel Johannsen Borring
Julie Christiansen
Anders Nissen Petersen Borring
Nicoline Nielsen
Carl Heinrich Johansen Borring
Annemarie Frøslee
Thomas Johannsen Borring
Else Marie Thysen
1888-1927
Else Marie Thysen
F:
22 jul. 1888
Arrild s. (Hønning)
D:
1927
Thomas Johannsen Borring
Niels Petersen Thysen
1889-
Niels Petersen Thysen
F:
25 jul. 1889
Arrild s. (Hønning)
Dødfødt søn
1891-1891
Dødfødt søn
F:
21 nov. 1891
Arrild s. (Hønning)
D:
21 nov. 1891
Arrild s. (Hønning)
Anne Obling
1856-1941
Anne Obling
F:
6 jul. 1856
Vodder s. (Gånsager)
D:
2 jun. 1941
Arrild s. (Hønning)
Bertel Iversen Thysen
1839-1893
Bertel Iversen Thysen
F:
9 nov. 1839
Arrild s. (Hønning)
D:
25 aug. 1893
Arrild s. (Hønning)
Henrik Hansen Haugaard
1876-
Henrik Hansen Haugaard
F:
19 jan. 1876
Arrild s. (Hønning
G:
15 okt. 1897
Arrild
Niels Hansen Obling
1859-1859
Niels Hansen Obling
F:
23 feb. 1859
Vodder s. (Gånsager)
D:
3 mar. 1859
Vodder s. (Gånsager)
Peter Jørgen Schack
Karen Lorendsen
Niels Hansen Schack
1926-1926
Niels Hansen Schack
F:
25 maj 1926
D:
26 maj 1926
Else Marie Obling
1889-1967
Else Marie Obling
F:
7 maj 1889
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1 apr. 1967
Ribe (Amtssygeh.)
Martin Petersen Schack
1886-1971
Martin Petersen Schack
F:
22 feb. 1886
Hviding s. (Råhede)
G:
22 sep. 1920
Hviding
D:
3 maj 1971
Adser Hansen Obling
1892-
Adser Hansen Obling
F:
15 jul. 1892
Roager s. (Ø. Åbølling)
Kirsten Petersen
1919-
Kirsten Petersen
F:
27 nov. 1919
Fole
Kirstine Marie Obling
1895-
Kirstine Marie Obling
F:
2 sep. 1895
Roager s. (Ø. Åbølling)
Peter Jensen Petersen
1894-
Peter Jensen Petersen
F:
22 feb. 1894
Hygum s. (Fæsted)
G:
28 dec. 1917
Fole
Niels Hansen Obling
1861-
Niels Hansen Obling
F:
21 mar. 1861
Vodder s. (Gånsager)
Kjersten Hansen Hausted
1866-
Kjersten Hansen Hausted
F:
31 maj 1866
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
G:
6 okt. 1887
Roager
Adser Pedersen Obling
1807-1861
Adser Pedersen Obling
F:
6 mar. 1807
Vodder s. (Gånsager)
D:
3 nov. 1861
Vodder s. (Gånsager)
Else Marie Beyer
1828-1865
Else Marie Beyer
F:
9 jul. 1828
Branderup
G:
22 jan. 1850
Vodder
D:
8 aug. 1865
Vodder s. (Gånsager)
Anne Adsersdatter
1772-1847
Anne Adsersdatter
F:
20 apr. 1772
Vodder s. (Gånsager)
D:
1 okt. 1847
Vodder s. (Gånsager)
Peder Nielsen
ca. 1766-1808
Peder Nielsen
F:
ca. 1766
G:
24 okt. 1800
Vodder
D:
1 jan. 1808
Vodder s. (Gånsager)
Anders Truelsen
1771-1847
Anders Truelsen
F:
26 feb. 1771
Vodder s. (Birkelev)
G:
7 nov. 1810
Vodder
D:
6 okt. 1847
Vodder s. (Gånsager)
Poul Adsersen
Else Adsersdatter
Anne Poulsdatter
Adser Christensen Pedersen
Else Clausdatter
Poul Pedersen
Ellen Jensdatter
Key Jessen
Karen Marie Jessen
1899-1900
Karen Marie Jessen
F:
25 maj 1899
Vodder s. (Birkelev)
D:
19 jan. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Niels Hansen Jessen
1900-1900
Niels Hansen Jessen
F:
20 dec. 1900
Vodder s. (Birkelev)
D:
24 dec. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Anne Cathrine Jessen
1902-
Anne Cathrine Jessen
F:
6 jun. 1902
Vodder s. (Birkelev)
Carl Agerholm
Peter Jessen
1903-
Peter Jessen
F:
3 jun. 1903
Vodder s. (Birkelev)
Johanne Christine Christensen
Johanne Christine Christensen
G:
1933
Skærbæk
Sanne Gad Thysen
Henning Westergaard Konstmann
Vera Gad
Bent Gad Thysen
1934-1965
Bent Gad Thysen
F:
5 dec. 1934
Vodder s. (Åved)
D:
1 apr. 1965
Vodder s. (Åved)
Karen Marie Jessen
1905-
Karen Marie Jessen
F:
25 jul. 1905
Vodder s. (Gånsager)
Peter Lausen Gad
1897-
Peter Lausen Gad
F:
16 mar. 1897
Vodder
G:
19 jun. 1936
Vodder
Niels Hansen Jessen
Nielsine Jessen
Otteline Marie Jessen
Hans Pedersen
Ole Jessen
1913-1933
Ole Jessen
F:
9 mar. 1913
Vodder s. (Gånsager)
D:
2 jan. 1933
Vodder s. (Gånsager)
Karen Aagaard
1872-
Karen Aagaard
F:
21 jul. 1872
Vodder s. (Gånsager)
Peter Hansen Jessen
1875-
Peter Hansen Jessen
F:
22 jul. 1875
Vodder s. (Gånsager)
G:
25 nov. 1898
Vodder
Karen Marie Beck
Niels Hansen Aagaard
Jens Clausen Beck
Karen Pedersdatter Spandet
Anna Catharina Frank
Jannik Jensen
Karen Marie Jesdatter
Else Janniksdatter
Jens Clausen
Jens Clausen
G:
13 okt. 1758
Vodder
Mette Marie Ewald
1848-1848
Mette Marie Ewald
F:
26 jul. 1848
D:
19 aug. 1848
Peder Lauridsen Ewald
1849-1849
Peder Lauridsen Ewald
F:
29 jul. 1849
D:
7 nov. 1849
Peder Hansen Ewald
1850-1852
Peder Hansen Ewald
F:
1 nov. 1850
D:
12 jan. 1852
Niels Lund
1903-1944
Niels Lund
F:
1 jan. 1903
Brøns
D:
7 apr. 1944
Silkeborg (sanatorium)
Hans Peter Lund
1903-
Hans Peter Lund
F:
5 nov. 1903
Brøns
Kjestine Margrethe Lund
1905-
Kjestine Margrethe Lund
F:
20 feb. 1905
Brøns
Niels Ewald Lund
1907-1944
Niels Ewald Lund
F:
7 mar. 1907
Brøns
D:
7 apr. 1944
Silkeborg (sanatorium)
Gunder Dorthea Lund
Hans Peter Lund
Anna Ewald
1879-
Anna Ewald
F:
5 jun. 1879
Brøns
Andreas Carstensen Lund
1869-1929
Andreas Carstensen Lund
F:
19 jan. 1869
G:
11 jan. 1902
Brøns
D:
16 sep. 1929
Brøns
Hans Hansen
1877-
Hans Hansen
F:
30 jun. 1877
Billum s. (Tarp)
G:
12 jul. 1931
Brøns
Gunder Dorthea Ewald
Anna Petrea Ewald
Agathe Ewald
Inger Ewald
Margrethe Ewald
Jes Lassen Ewald
1881-1960
Jes Lassen Ewald
F:
12 maj 1881
Brøns
D:
12 jun. 1960
Emmerlev s.
Frieda Jessine Drangsfeldt
1904-1957
Frieda Jessine Drangsfeldt
F:
3 jun. 1904
Toftlund s. (Toftlund Mark)
G:
2 maj 1927
Skærbæk
D:
27 nov. 1957
Brøns
Agathe Ewald
1883-
Agathe Ewald
F:
30 mar. 1883
Brøns
Andreas Boesen
1883-
Andreas Boesen
F:
28 maj 1883
Skærbæk s. (Ullerup)
G:
1 feb. 1912
Brøns
Petra Jenny Ewald
1885-1888
Petra Jenny Ewald
F:
15 jul. 1885
Brøns
D:
17 nov. 1888
Brøns
Bodil Gertrude Ewald
1887-
Bodil Gertrude Ewald
F:
25 mar. 1887
Brøns
Heinrich Johannes Koester
1890-
Heinrich Johannes Koester
F:
24 feb. 1890
G:
4 nov. 1919
Brøns
Petra Jenny Ewald
1890-1895
Petra Jenny Ewald
F:
5 sep. 1890
Brøns
D:
28 mar. 1895
Brøns
Hans Peter Ewald
1852-1933
Hans Peter Ewald
F:
4 nov. 1852
Brøns
D:
8 nov. 1933
Brøns
Gunder Dorthea Møller
1849-1914
Gunder Dorthea Møller
F:
18 aug. 1849
G:
24 okt. 1877
Brøns
D:
30 apr. 1914
Brøns
Anna Ewald
1886-
Anna Ewald
F:
31 okt. 1886
Brøns
Hans Martin Jørgensen
1881-
Hans Martin Jørgensen
F:
8 maj 1881
Kissendrup
G:
31 mar. 1910
Brøns
Peter Jensen Ewald
1889-
Peter Jensen Ewald
F:
17 apr. 1889
Brøns
Cathrine Louise Ewald
1891-
Cathrine Louise Ewald
F:
12 mar. 1891
Brøns
Petrea Ewald
1893-
Petrea Ewald
F:
17 mar. 1893
Brøns
Søren Nielsen
Søren Nielsen
G:
3 jun. 1921
Brøns
Gunner Ewald
Aage Ewald
1931-1931
Aage Ewald
F:
25 mar. 1931
Brøns
D:
28 mar. 1931
Brøns
Aage Ewald
Bent Ewald
Carl Gotfred Ewald
1894-
Carl Gotfred Ewald
F:
31 maj 1894
Brøns
Ane Marie Lund
1896-
Ane Marie Lund
F:
25 jul. 1896
G:
23 nov. 1923
Brøns
Hans Beck Ewald
1896-
Hans Beck Ewald
F:
17 jan. 1896
Brøns
Jacob Claudius Ewald
1898-
Jacob Claudius Ewald
F:
29 maj 1898
Brøns
Knud Andersen Ewald
1855-
Knud Andersen Ewald
F:
28 sep. 1855
Brøns
Gunder Dorthea Møller
1859-
Gunder Dorthea Møller
F:
30 jul. 1859
G:
17 okt. 1885
Brøns
Meta Margrethe Ewald
1857-1858
Meta Margrethe Ewald
F:
6 nov. 1857
D:
7 mar. 1858
Peder Laurids Ewald
1859-1859
Peder Laurids Ewald
F:
2 apr. 1859
D:
10 jul. 1859
Carl Gotfred Ewald
1861-1861
Carl Gotfred Ewald
F:
18 feb. 1861
D:
9 jun. 1861
Meta Margrethe Ewald
1862-
Meta Margrethe Ewald
F:
10 okt. 1862
Anne Beck
1821-1893
Anne Beck
F:
25 jun. 1821
Vodder s. (Birkelev)
D:
30 maj 1893
Brøns
Peder Jensen Ewald
1814-1882
Peder Jensen Ewald
F:
21 jun. 1814
G:
30 okt. 1847
Brøns
D:
10 maj 1882
Brøns
Peter Hansen Beck
1823-1903
Peter Hansen Beck
F:
18 maj 1823
Vodder s. (Birkelev)
D:
23 feb. 1903
Brøns
Gertrud Ewald
1808-
Gertrud Ewald
F:
13 apr. 1808
G:
30 okt. 1857
Karen Schmidt
1838-1900
Karen Schmidt
F:
11 maj 1838
G:
11 maj 1883
Brøns
D:
6 jan. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Hans Pedersen Beck
1859-1859
Hans Pedersen Beck
F:
10 dec. 1859
Vodder s. (Birkelev)
D:
28 dec. 1859
Vodder s. (Birkelev)
Anne Margrethe Beck
1861-1867
Anne Margrethe Beck
F:
21 mar. 1861
Vodder s. (Birkelev)
D:
26 okt. 1867
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt søn
1864-1864
Dødfødt søn
F:
10 jul. 1864
Vodder s. (Birkelev)
D:
10 jul. 1864
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt søn
1890-1890
Dødfødt søn
F:
30 jan. 1890
Spandet
D:
30 jan. 1890
Spandet
Ane Marie Roost
1891-1893
Ane Marie Roost
F:
13 jan. 1891
Spandet
D:
15 nov. 1893
Spandet
Inge Marie Roost
1893-1965
Inge Marie Roost
F:
6 maj 1893
Spandet
D:
1 feb. 1965
Ribe (Amtssygeh.)
Laurids Clausen Nørgaard
Markus Andersen Roost
1897-1897
Markus Andersen Roost
F:
27 jun. 1897
Spandet
D:
27 nov. 1897
Spandet
Markus Andersen Roost
1899-1899
Markus Andersen Roost
F:
1 maj 1899
Spandet
D:
13 jul. 1899
Spandet
Jens Clausen Roost
1904-
Jens Clausen Roost
F:
16 sep. 1904
Spandet
Margrethe Kirstine Beck
1867-1906
Margrethe Kirstine Beck
F:
27 dec. 1867
Vodder s. (Birkelev)
D:
11 jul. 1906
Spandet
Adzer Andersen Roost
1860-1920
Adzer Andersen Roost
F:
18 dec. 1860
Spandet
G:
17 nov. 1888
Spandet
D:
7 mar. 1920
Spandet
Hans Peter Beck
1875-
Hans Peter Beck
F:
29 aug. 1875
Vodder s. (Birkelev)
Jens Clausen Beck
1827-1896
Jens Clausen Beck
F:
10 jul. 1827
Vodder s. (Birkelev)
D:
25 dec. 1896
Vodder s. (Birkelev)
Inger Marie Pedersen
ca. 1834-
Inger Marie Pedersen
F:
ca. 1834
G:
13 nov. 1858
Vodder
Hans Pedersen
1788-1856
Hans Pedersen
F:
29 aug. 1788
Vodder s. (Birkelev)
D:
6 apr. 1856
Vodder s. (Birkelev)
Margrethe Krog Jensdatter
1796-1857
Margrethe Krog Jensdatter
F:
21 jul. 1796
Vodder s. (Birkelev)
G:
28 okt. 1820
D:
20 feb. 1857
Vodder s. (Birkelev)
Ellen Jensdatter Beck
Peder Jessen Beck
Kirsten Pedersdatter Agerbeck
Jens Clausen
1802-1861
Jens Clausen
F:
9 maj 1802
Vodder s. (Birkelev)
D:
8 maj 1861
Vodder s. (Birkelev)
Else Nielsdatter
Peder Hansen
1759-1836
Peder Hansen
F:
10 nov. 1759
Visby s. (Mollerup)
D:
14 jan. 1836
Vodder s. (Birkelev)
Kirsten Janniksdatter
Niels Jensen
Hans Janniksen
Claus Janniksen
Helene Brodersen
1790-
Helene Brodersen
F:
1 apr. 1790
Thomas Friderich Frendesen
Thomas Friderich Frendesen
G:
24 okt. 1812
Botilla Brodersen
1791-
Botilla Brodersen
F:
22 okt. 1791
Niels Pedersen Kock
ca. 1779-
Niels Pedersen Kock
F:
ca. 1779
G:
25 jun. 1815
Laurids Brodersen Mikkelsen
1818-
Laurids Brodersen Mikkelsen
F:
21 aug. 1818
Seem s. (Faurlund)
Karen Andersdatter
ca. 1815-
Karen Andersdatter
F:
ca. 1815
G:
26 okt. 1853
Seem
Jannich Mikkelsen
1821-1832
Jannich Mikkelsen
F:
24 feb. 1821
Seem s. (Faurlund)
D:
15 apr. 1832
Seem s. (Faurlund)
Grethe Lene Nielsen Pedersen
1850-
Grethe Lene Nielsen Pedersen
F:
8 aug. 1850
Varde
Niels Peder Mikkelsen
1823-1908
Niels Peder Mikkelsen
F:
1 apr. 1823
Seem s. (Faurlund)
D:
21 okt. 1908
Seem s. (Hømvejle)
Karen Pedersdatter
Maren Pedersen
1853-
Maren Pedersen
F:
3 aug. 1853
Seem s. (Hømvejle)
Niels Peter Blom
1882-1949
Niels Peter Blom
F:
25 nov. 1882
Seem s. (Hømvejle)
D:
16 dec. 1949
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ingeborg Kathrine Kiholm
Hans Peter Blom
1885-1944
Hans Peter Blom
F:
13 maj 1885
Seem s. (Hømvejle)
D:
19 okt. 1944
Ribe (Doms.)
Kristine Christensen
Karl Blom Hansen
Christen Blom Hansen
Anna Hansen
Olav Andreas Jessen
Alfred Hansen
Mariane Hansen
Jacob Gadegaard Bennetsen
1912-1983
Jacob Gadegaard Bennetsen
F:
4 aug. 1912
Seem s. (Høm)
D:
5 nov. 1983
Dødfødt søn
Hans Hansen
Ella Hansen
1925-2009
Ella Hansen
F:
18 maj 1925
Seem s. (Faurholt)
D:
3 mar. 2009
Jens Hansen
Svend Aage Hansen
Ruth Inger Hansen
Ingeborg Kathrine Blom
1887-1963
Ingeborg Kathrine Blom
F:
7 okt. 1887
Seem s. (Hømvejle)
D:
2 nov. 1963
Ribe (Amtssygeh.)
Christian Marius Hansen
Mathea Marie Blom
1889-1938
Mathea Marie Blom
F:
20 okt. 1889
Seem s. (Hømvejle)
D:
1 nov. 1938
Ribe (Amtssygehuset)
Christian Carl Vilhelm Dinesen
1889-1968
Christian Carl Vilhelm Dinesen
F:
9 okt. 1889
Ribe (Skt. Cathrine s. (Ribe Mark))
D:
15 jun. 1968
Ribe (Amtssygeh.)
Michael Marius Blom
Udøbt datter
Laurids Brodersen Blom
Hansine Marie Davidsen
Ellen Marie Blom
Dødfødt datter
Ane Pedersen
1856-1905
Ane Pedersen
F:
11 feb. 1856
Seem s. (Hømvejle)
D:
20 okt. 1905
Seem s. (Hømvejle)
Christen Blom
1854-1941
Christen Blom
F:
20 aug. 1854
Nustrup
G:
21 apr. 1881
Seem
D:
12 jul. 1941
Seem
Kristiane Pedersen
1858-
Kristiane Pedersen
F:
25 jan. 1858
Seem s. (Hømvejle)
Marie Botilla Pedersen
1861-1861
Marie Botilla Pedersen
F:
10 mar. 1861
Seem s. (Hømvejle)
D:
16 aug. 1861
Seem s. (Hømvejle)
Ingeborg Christiansdatter
ca. 1827-1862
Ingeborg Christiansdatter
F:
ca. 1827
Seem s. (Hømvejle)
G:
11 nov. 1852
Seem
D:
5 jun. 1862
Seem s. (Hømvejle)
Mikael Pedersen
1865-
Mikael Pedersen
F:
7 mar. 1865
Seem s. (Hømvejle)
Mette Cathrine Nielsdatter
1825-
Mette Cathrine Nielsdatter
F:
9 okt. 1825
Verst s.
G:
26 mar. 1863
Seem
Birthe Marie Mikkelsdatter
1825-
Birthe Marie Mikkelsdatter
F:
3 jan. 1825
Seem s. (Faurlund)
Mette Marie Mikkelsdatter
1827-
Mette Marie Mikkelsdatter
F:
23 feb. 1827
Seem s. (Faurlund)
Peder Jørgensen Mikkelsen
1829-
Peder Jørgensen Mikkelsen
F:
8 jul. 1829
Seem s. (Faurlund)
Ane Feddersen
1855-1866
Ane Feddersen
F:
20 jul. 1855
Malt s. (Jelshøj)
D:
15 aug. 1866
Malt s. (Jelshøj)
Doris Feddersen
1858-
Doris Feddersen
F:
6 apr. 1858
Malt s. (Jelshøj)
Fedder Feddersen
1856-1856
Fedder Feddersen
F:
25 jun. 1856
Malt s. (Jelshøj)
D:
25 jun. 1856
Malt s. (Jelshøj)
Ane Dorthea Feddersen
1857-1857
Ane Dorthea Feddersen
F:
28 mar. 1857
Malt s. (Jelshøj)
D:
1 apr. 1857
Malt s. (Jelshøj)
Christian Fedder Feddersen
1886-
Christian Fedder Feddersen
F:
20 jun. 1886
Fredericia
Jens Jesper Feddersen
1888-
Jens Jesper Feddersen
F:
3 maj 1888
Fredericia
Ellen Kristine Bothilde Petrea Feddersen
1891-
Ellen Kristine Bothilde Petrea Feddersen
F:
16 aug. 1891
Fredericia
Frederik Feddersen
1894-1979
Frederik Feddersen
F:
28 aug. 1894
Fredericia
D:
28 sep. 1979
København
Anna Johanne Christine Nielsen
1897-1984
Anna Johanne Christine Nielsen
F:
6 okt. 1897
Esbjerg
G:
19 sep. 1918
København (Helligånds k.)
D:
14 maj 1984
Tårnby
Niels Lennart Lund Feddersen
1927-2017
Niels Lennart Lund Feddersen
F:
8 feb. 1927
Guldager s. (Sædding Strand)
D:
23 apr. 2017
Fanø
Theodor Fedder Feddersen
1901-1965
Theodor Fedder Feddersen
F:
27 sep. 1901
Fredericia (Michaelis s.)
D:
27 apr. 1965
Gørding
Marie Lund
1905-1987
Marie Lund
F:
18 aug. 1905
Skærbæk
G:
22 aug. 1926
Skærbæk ("den lille kirke")
D:
28 jul. 1987
Fedder Feddersen
1859-1922
Fedder Feddersen
F:
24 dec. 1859
Malt s. (Jelshøj)
D:
10 sep. 1922
Fredericia
Maren Poulsen
1864-1945
Maren Poulsen
F:
3 maj 1864
Skrave s.
G:
28 nov. 1885
Hjerting
D:
1 apr. 1945
Fredericia
Marie Botilla Brodersen
1833-1861
Marie Botilla Brodersen
F:
28 jan. 1833
Seem s. (Faurlund)
D:
11 feb. 1861
Malt s. (Jelshøj)
Christian Peter Feddersen
1828-1894
Christian Peter Feddersen
F:
31 maj 1828
Gørding s.
G:
5 nov. 1854
D:
15 aug. 1894
Fredericia
Anna Brodersen
1793-1875
Anna Brodersen
F:
19 sep. 1793
D:
3 jan. 1875
Seem
Mikkel Lauridsen
ca. 1783-1852
Mikkel Lauridsen
F:
ca. 1783
G:
17 sep. 1817
Brøns
D:
6 mar. 1852
Faurlund
Peter Friderich Brodersen
1796-1796
Peter Friderich Brodersen
F:
31 maj 1796
D:
1796
Mette Marie Brodersen
1825-
Mette Marie Brodersen
F:
14 jan. 1825
Ærøskøbing
Peder Christian Brodersen
1862-
Peder Christian Brodersen
F:
15 aug. 1862
Brøns
Peter Friedrich Brodersen
1863-
Peter Friedrich Brodersen
F:
24 okt. 1863
Brøns
Egidia Cathrine Brodersen
1866-
Egidia Cathrine Brodersen
F:
1 mar. 1866
Brøns s. (Havervad)
Jannik Brodersen
1828-
Jannik Brodersen
F:
20 maj 1828
Flensborg
Anne Marie Christiansen
1833-1875
Anne Marie Christiansen
F:
18 aug. 1833
G:
8 nov. 1861
D:
12 dec. 1875
Peter Frederik Brodersen
1859-1868
Peter Frederik Brodersen
F:
3 okt. 1859
Brøns
D:
28 sep. 1868
Jens Petersen Brodersen
1864-
Jens Petersen Brodersen
F:
21 feb. 1864
Brøns
Rewert Peter Brodersen
ca. 1831-
Rewert Peter Brodersen
F:
ca. 1831
Flensborg
Christine Jensdatter
ca. 1820-
Christine Jensdatter
F:
ca. 1820
Næsbjerg s.
G:
23 okt. 1858
Brøns
Peter Friderich Brodersen
1798-1868
Peter Friderich Brodersen
F:
25 jan. 1798
D:
27 mar. 1868
Brøns
Egidia Cathrine Hansen
ca. 1792-
Egidia Cathrine Hansen
F:
ca. 1790/92
Ærøskøbing
G:
5 dec. 1824
Ærøskøbing
Maria Brodersen
1801-1801
Maria Brodersen
F:
16 aug. 1801
D:
1801
Jannik Brodersen
1766-1833
Jannik Brodersen
F:
24 jun. 1766
D:
19 dec. 1833
Mette Marie Nielsdatter
1762-1851
Mette Marie Nielsdatter
F:
20 jan. 1762
D:
23 dec. 1851
Johannes Christensen
1817-1844
Johannes Christensen
F:
6 okt. 1817
D:
13 aug. 1844
Dødfødt datter
1861-1861
Dødfødt datter
F:
20 apr. 1861
D:
20 apr. 1861
Dødfødt søn
1862-1862
Dødfødt søn
F:
31 jan. 1862
D:
31 jan. 1862
Dødfødt søn
1863-1863
Dødfødt søn
F:
28 jan. 1863
D:
28 jan. 1863
Dødfødt søn
1865-1865
Dødfødt søn
F:
15 jun. 1865
D:
15 jun. 1865
Niels Christensen
1820-1865
Niels Christensen
F:
14 jan. 1820
D:
30 nov. 1865
Anne Cathrine Carstensen
ca. 1828-
Anne Cathrine Carstensen
F:
ca. 1828
G:
30 okt. 1858
Jens Pedersen Christensen
1825-1826
Jens Pedersen Christensen
F:
7 jun. 1825
D:
23 apr. 1826
Anne Cathrine Christensen
1827-
Anne Cathrine Christensen
F:
18 mar. 1827
Dødfødt datter
1871-
Dødfødt datter
F:
20 mar. 1871
Anne Luff Christensen
1832-1900
Anne Luff Christensen
F:
29 aug. 1832
D:
29 dec. 1900
Jeppe Jensen Schmidt
1832-1895
Jeppe Jensen Schmidt
F:
1832
G:
15 okt. 1868
D:
6 apr. 1895
Cathrine Botilla Nielsdatter
1790-
Cathrine Botilla Nielsdatter
F:
24 mar. 1790
Christen Lauritsen Johansen
ca. 1782-
Christen Lauritsen Johansen
F:
ca. 1782
G:
16 okt. 1816
Anna Holms
1792-
Anna Holms
F:
14 jan. 1792
Maren Holms
1794-1823
Maren Holms
F:
24 mar. 1794
D:
TIDL.1823
Helene Holm
1796-
Helene Holm
F:
2 sep. 1796
Niels Hansen
ca. 1790-
Niels Hansen
F:
ca. 1790
G:
2 dec. 1820
Birthe Marie Schmidt
1822-1826
Birthe Marie Schmidt
F:
30 aug. 1822
D:
4 aug. 1826
Niels Nielsen Schmidt
1823-
Niels Nielsen Schmidt
F:
25 okt. 1823
Laurids Christensen Schmidt
1825-
Laurids Christensen Schmidt
F:
2 dec. 1825
Laurids Christensen Schmidt
1826-
Laurids Christensen Schmidt
F:
20 dec. 1826
Peder Nielsen Schmidt
1829-
Peder Nielsen Schmidt
F:
28 aug. 1829
Birthe Marie Schmidt
1831-
Birthe Marie Schmidt
F:
7 dec. 1831
Anne Cathrine Schmidt
1834-
Anne Cathrine Schmidt
F:
30 jun. 1834
Peder Brorson Schmidt
1837-
Peder Brorson Schmidt
F:
5 mar. 1837
Karen Holm
1799-
Karen Holm
F:
21 apr. 1799
Peder Moltesen Schmidt
Peder Moltesen Schmidt
G:
2 feb. 1822
Anne Cathrine Brodersdatter
1768-
Anne Cathrine Brodersdatter
F:
27 jul. 1768
Niels Nielsen
1764-1801
Niels Nielsen
F:
14 feb. 1764
G:
1 maj 1789
D:
17 jan. 1801
Kirsten Nielsdatter
1802-
Kirsten Nielsdatter
F:
26 jun. 1802
Niels Nielsen
1805-
Niels Nielsen
F:
27 jun. 1805
Niels Truelsen Lauridsen
1772-
Niels Truelsen Lauridsen
F:
okt. 1772
G:
13 nov. 1801
Ellen Brodersdatter
1771-1773
Ellen Brodersdatter
F:
17 maj 1771
D:
1773
Jens Peter Brodersen
1773-FMTL. SOM BARN
Jens Peter Brodersen
F:
1 dec. 1773
D:
FMTL. SOM BARN
Helene Brodersdatter
1775-1778
Helene Brodersdatter
F:
30 maj 1775
D:
1778
Jens Peter Brodersen
1781-1855
Jens Peter Brodersen
F:
9 jan. 1781
D:
30 jul. 1855
Anne Margrethe Janniksdatter
1737-
Anne Margrethe Janniksdatter
F:
1737
Vodder s. (Birkelev)
Broder Jensen
1728-
Broder Jensen
F:
1728
Brøns s. (Astrup)
G:
11 okt. 1765
Vodder
Hanne Janniksdatter
Hans Andersen
1768-1772
Hans Andersen
F:
1768
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
1772
Skærbæk s. (Hjemsted)
Ester Marie Andersen
1770-1772
Ester Marie Andersen
F:
1770
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
1772
Skærbæk s. (Hjemsted)
Jannik Hansen Andersen
1772-1773
Jannik Hansen Andersen
F:
1772
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
1773
Skærbæk s. (Hjemsted)
Janine Anne Margrethe Andersen
1799-
Janine Anne Margrethe Andersen
F:
1799
Ribe
Jannik Andersen
1774-1854
Jannik Andersen
F:
1774
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
12 maj 1854
Odense (Skt. Knuds s.)
Karen Marie Holst
1769-1805
Karen Marie Holst
F:
1769
G:
30 maj 1799
Sønderborg
D:
senest 1805
Susanne Cathrine Gøttsche
1766-1845
Susanne Cathrine Gøttsche
F:
1766
G:
31 maj 1805
Odense (Skt. Knuds s. (hjemme))
D:
18 sep. 1845
Odense (Skt. Knuds s.)
Helene Marie Andersen
1776-
Helene Marie Andersen
F:
1776
Skærbæk s. (Hjemsted)
Hanne Janniksdatter
1744-
Hanne Janniksdatter
F:
1744
Vodder s. (Birkelev)
Anders Hansen Uhl/Ulv (junior)
1738-1809
Anders Hansen Uhl/Ulv (junior)
F:
1738
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
9 feb. 1765
Vodder
D:
1809
Skærbæk s. (Hjemsted)
Ellen Clausdatter
1703-1779
Ellen Clausdatter
F:
1703
Vodder s. (Birkelev)
D:
18 mar. 1779
Vodder s. (Birkelev)
Jannik Hansen
1703-1764
Jannik Hansen
F:
1703
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
G:
19 okt. 1727
Vodder
D:
10 sep. 1764
Vodder s. (Birkelev)
Kirsten Jensdatter
1681-1753
Kirsten Jensdatter
F:
1681
Roager s. (Kirkeby)
D:
1753
Vodder s. (Birkelev)
Claus Pedersen
-1704
Claus Pedersen
D:
1704
Vodder s. (Birkelev)
Peder Tychsen
Claus Pedersen
Peder Pedersen
Karen Jensdatter
1762-
Karen Jensdatter
F:
13 aug. 1762
Brøns s. (Normsted)
Karen Jensdatter
1764-
Karen Jensdatter
F:
18 feb. 1764
Brøns s. (Normsted)
Peder Jensen
1765-1766
Peder Jensen
F:
13 okt. 1765
Brøns s. (Normsted)
D:
1766
Brøns s. (Normsted)
Peder Jensen
1767-
Peder Jensen
F:
18 maj 1767
Brøns s. (Normsted)
Laust Jensen
1769-
Laust Jensen
F:
29 okt. 1769
Brøns s. (Normsted)
Jens Pedersen
1724-1771
Jens Pedersen
F:
1724
D:
1771
Brøns s. (Normsted)
Ellen Pedersdatter
1736-1798
Ellen Pedersdatter
F:
1736
Brøns s. (Normsted)
G:
1761
D:
1798
Brøns s. (Normsted)
Peder Pedersen
Anders Jensen
1683-1684
Anders Jensen
F:
1683
Roager s. (Kirkeby)
D:
1684
Roager s. (Kirkeby)
Else Lauridsdatter
Jens Andersen
Jens Andersen
G:
15 jun. 1679
Roager
Forældre
Bunde Jensen
1580-
Maren Clemensdatter
Kirsten Bundesdatter
1610-
Kirsten Bundesdatter
F:
o. 1605/10
fmtl. Roager s. (Ø. Åbølling)
Laurids Pedersen
1610-
Laurids Pedersen
F:
o. 1600/10