Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Ancke Geltzer
1702 -
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Botilde Kirstine Marie Lauritsen
Johannes Geltzer Lauritsen
Hans Peter Lauritsen
Magnus Immanuel Lauritsen
Martha Marie Lauritsen
Anne Sophie Geltzer
Anders Lauritsen
1861-1954
Anders Lauritsen
F:
5 mar. 1861
Hejls s. (Andsig)
D:
1954
Springdale, Iowa, USA
Johannes Andreasen Geltzer
Mette Marie Friis
Andreas Lauritzen Geltzer
Ane Sophie Jørgensdatter
Ancke Andreasdatter
Lauritz Jessen
Lauritz Jessen
G:
20 sep. 1783
Vonsild
Georg Emil Erhart Lausen
1874-
Georg Emil Erhart Lausen
F:
11 maj 1874
Ll. Lyngby s. (St. Lyngby)
Valdemar Christopher Andreas Lausen
1875-
Valdemar Christopher Andreas Lausen
F:
3 okt. 1875
Gentofte s. (Søndergård)
Waldemar Anton Andreas Lausen
1848-
Waldemar Anton Andreas Lausen
F:
12 okt. 1848
Kerteminde
Juliane Marie Margrethe Erhardt
1848-
Juliane Marie Margrethe Erhardt
F:
10 mar. 1848
Mårum
G:
12 aug. 1873
Hillerød
Emilie Mathia Geltzer
1827-
Emilie Mathia Geltzer
F:
3 sep. 1827
Kolding
Fridrich Emil Lausen
1807-1849
Fridrich Emil Lausen
F:
29 dec. 1807
Odense (Vor Frue s.)
G:
2 Okt 1847
Kerteminde
D:
19 aug. 1849
Odense (Vor Frue s.)
Frederik Gottfred Andreas Rademacher
1854-1855
Frederik Gottfred Andreas Rademacher
F:
17 nov. 1854
Kerteminde
D:
5 apr. 1855
Kerteminde
Lauretta Augusta Geltzer
1829-
Lauretta Augusta Geltzer
F:
15 jan. 1829
Kolding
Jens Peter Rademacher
1826-1855
Jens Peter Rademacher
F:
8 sep. 1826
Nyborg
G:
16 sep. 1853
Kerteminde
D:
20 apr. 1855
Kerteminde
Harald Geltzer Hornbeck
1864-1934
Harald Geltzer Hornbeck
F:
5 dec. 1864
Frederiksberg
D:
20 mar. 1934
København (Holmens s.)
Anna Emmy Mariane Voigt
1868-
Anna Emmy Mariane Voigt
F:
6 jul. 1868
København (Vor Frue s.)
G:
23 sep. 1892
Frederiksberg
Julius Cecil Hornbeck
1829-
Julius Cecil Hornbeck
F:
1 nov. 1829
Skt. Thomas i Dansk Vestindien
G:
15 nov. 1862
Frederiksberg
Andreas Geltzer
1802-1870
Andreas Geltzer
F:
1802
Hvejsel
D:
1 jan. 1870
København
Laurentine Grundahl
1798-1876
Laurentine Grundahl
F:
29 feb. 1798
Kolding
G:
27 jan. 1825
Kolding
D:
Okt 1876
København
Peter Petersen Geltzer
1767-1836
Peter Petersen Geltzer
F:
24 feb. 1767
Hejls
D:
21 okt. 1836
Hvejsel
Jacobine Faaborg Hyllerup
1768-1838
Jacobine Faaborg Hyllerup
F:
1768
Odense (Skt. Knuds s.)
G:
19 jun. 1793
Odense (Skt. Knud)
D:
5 jan. 1838
Vejle
Andreas Pedersen
1724-1799
Andreas Pedersen
F:
12 sep. 1724
Mjolden s. (Højbjerg)
D:
20 sep. 1799
Hejls
Karen Jørgensdatter
1735-1777
Karen Jørgensdatter
F:
8 dec. 1735
Hejls
G:
13 sep. 1760
Hejls
D:
24 okt. 1777
Hejls
Maren Pedersdatter
ca. 1725-1754
Maren Pedersdatter
F:
ca. 1725
fmtl. Mjolden s. (Højbjerg)
D:
1754
Døstrup s. (Tevring)
Hans Hansen Brodersen
ca. 1716-1777
Hans Hansen Brodersen
F:
ca. 1716
D:
1777
Døstrup s. (Tevring)
Anne Christine Christensen
1848-
Anne Christine Christensen
F:
13 dec. 1848
Burkal s. (Teptoft)
Andreas Christensen
1851-
Andreas Christensen
F:
16 mar. 1851
Uge s. (Lovtrup)
Nicolai Christensen
1854-
Nicolai Christensen
F:
29 nov. 1854
Uge s. (Lovtrup)
Marie Christine Christensen
1857-
Marie Christine Christensen
F:
15 sep. 1857
Burkal s. (Burkal Mark)
Christian Christensen
Ancke Nielsdatter
1818-1905
Ancke Nielsdatter
F:
18 maj 1818
Burkal
D:
16 feb. 1905
Lille Jyndevad
Andreas Christian Christensen
1819-1879
Andreas Christian Christensen
F:
24 jun. 1819
Burkal s. (Teptoft)
G:
8 okt. 1848
Uge
D:
8 jun. 1879
Lille Jyndevad
Mette Marie Nielsdatter
1820-1837
Mette Marie Nielsdatter
F:
23 jul. 1820
Burkal
D:
2 okt. 1837
Rens
Niels Nielsen
1855-
Niels Nielsen
F:
9 sep. 1855
Årre
Jens Beck Nielsen
1857-
Jens Beck Nielsen
F:
25 mar. 1857
Årre
Iver Hansen Nielsen
1860-
Iver Hansen Nielsen
F:
29 apr. 1860
Årre
Christen Tygesen Nielsen
1861-
Christen Tygesen Nielsen
F:
7 dec. 1861
Årre
Peder Hansen Nielsen
1863-
Peder Hansen Nielsen
F:
28 sep. 1863
Årre
Christen Thøgersen Nielsen
1867-
Christen Thøgersen Nielsen
F:
1 dec. 1867
Årre
Niels Hansen Nielsen
1822-
Niels Hansen Nielsen
F:
30 maj 1822
Burkal
Anne Nielsdatter
1822-
Anne Nielsdatter
F:
14 okt. 1822
Henne Kirkeby
G:
29 nov. 1854
Ribe Domsogn
Botilla Margrethe Nielsdatter
1824-1825
Botilla Margrethe Nielsdatter
F:
23 okt. 1824
D:
9 okt. 1825
Kirsten Marie Nielsen
1861-1861
Kirsten Marie Nielsen
F:
11 sep. 1861
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
6 okt. 1861
Vodder s. (Birkelev Mark)
Kirstine Marie Nielsen
1862-ca. 1932
Kirstine Marie Nielsen
F:
6 sep. 1862
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
ca. 1932
Los Angeles, USA
Niels Peter Nielsen
1864-ca. 1944
Niels Peter Nielsen
F:
29 sep. 1864
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
ca. 1944
Chicago, USA
Marie Cathrine Nielsen
1866-1958
Marie Cathrine Nielsen
F:
24 okt. 1866
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
18 mar. 1958
San Diego, Californien
Emil Plantico
ca. 1862-1946
Emil Plantico
F:
ca. 1862
Pommern
D:
SENEST 1946
Maren Theodore Nielsen
Laurids Hansen
Hans Thyssen Nielsen
Jenny Marine Paulsen
Henning Westergaard Konstmann
Sanne Gad Thysen
Cathrine Bothilde Westergaard
Peter Skau Konstmann
Maren Mathie Nielsen
Michael Andersen Westergaard
Karoline Nielsen
1915-1920
Karoline Nielsen
F:
29 sep. 1915
Vodder s. (Birkelev)
D:
10 mar. 1920
Vodder s. (Birkelev)
Jesmine Nielsen
Karl Johannes Simon Rasmussen
Niels Thyssen Nielsen
1869-1934
Niels Thyssen Nielsen
F:
25 aug. 1869
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 aug. 1934
Bothilde Beier
1875-1918
Bothilde Beier
F:
29 sep. 1875
Brøns s. (V. Åbølling)
G:
22 apr. 1910
Vodder
D:
10 mar. 1918
Vodder s. (Birkelev)
Anna Bothilde Nielsen
Axel Gunnar Christensen
Søren Hansen Nielsen
Dorthea Kirstine Keller
Karlo Valdemar Nielsen
Elsine Marie Hansen
1890-1965
Elsine Marie Hansen
F:
15 apr. 1890
Vodder s. (Birkelev)
G:
18 dec. 1925
Vodder
D:
14 maj 1965
Ribe (hvilehjem "ved Åen")
Meta Marie Nielsen
1872-1957
Meta Marie Nielsen
F:
2 jun. 1872
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
20 jan. 1957
Døstrup
Signe Marie Ragnhilde Nielsen
1907-1978
Signe Marie Ragnhilde Nielsen
F:
23 aug. 1907
Gram
D:
26 feb. 1978
Carl Wilhelm Nielsen
1900-
Carl Wilhelm Nielsen
F:
12 nov. 1900
Pjedsted
G:
28 jan. 1931
Gauerslund
Erling Hansen Nielsen
1910-1982
Erling Hansen Nielsen
F:
29 nov. 1910
Gram
D:
13 jul. 1982
Anneliese Grandt
1912-2004
Anneliese Grandt
F:
8 nov. 1912
G:
9 apr. 1936
Tønder
D:
14 apr. 2004
Maribo
Agnete Valborg Nielsen
1913-2006
Agnete Valborg Nielsen
F:
19 okt. 1913
Gram
D:
2006
Varde
Søren Valdemar Pedersen
1907-1989
Søren Valdemar Pedersen
F:
31 mar. 1907
G:
2 apr. 1942
Gram
D:
1989
Peder Jessen Nielsen
1876-1962
Peder Jessen Nielsen
F:
1 apr. 1876
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
27 okt. 1962
Cathrine Louise Mailand
1883-1962
Cathrine Louise Mailand
F:
25 feb. 1883
Jenning
G:
26 apr. 1906
Gram
D:
13 jul. 1962
Jørgen Thyssen Jørgensen
Christine Clausen
1906-
Christine Clausen
F:
23 nov. 1906
Roager
Hans Grevsen Jørgensen
Johanne Petersen
Maren Frederikke Jørgensen
Friedrich Peter Holm
Dorothea Cathrine Jørgensen
Jakob Wind
Valborg Jørgensen
Wilhelm Hans Classen
Meta Jørgensen
Hans Axel Jensen
1905-
Hans Axel Jensen
F:
17 aug. 1905
Ivar Jørgensen
Ingrid Christensen
Christian Jørgensen
Anne Cathrine Christensen
-1989
Anne Cathrine Christensen
D:
23 sep. 1989
Otteline Marie Nielsen
1880-1964
Otteline Marie Nielsen
F:
9 maj 1880
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
12 okt. 1964
Birkelev
Christian Grevsen Jørgensen
1877-1960
Christian Grevsen Jørgensen
F:
5 nov. 1877
Skast
G:
14 maj 1909
Vodder
D:
12 maj 1960
Vodder s. (Birkelev)
Hans Tygesen Nielsen
1825-1905
Hans Tygesen Nielsen
F:
20 nov. 1825
D:
17 maj 1905
Maren Nielsen Mikkelsen Rahr
1839-1906
Maren Nielsen Mikkelsen Rahr
F:
1 jul. 1839
V. Åbølling
G:
22 jun. 1861
Vodder
D:
29 jun. 1906
Kjestine Marie Nielsen
1882-
Kjestine Marie Nielsen
F:
18 okt. 1882
Skærbæk s. (Melby)
Kirstine Nielsen
1857-
Kirstine Nielsen
F:
4 apr. 1857
Sneum s. (Allerup)
Laust Bøcken
Andreas Hansen Sørensen
ca. 1858-
Andreas Hansen Sørensen
F:
ca. 1858
G:
17 nov. 1882
Skærbæk
Eiler Eilersen Nielsen
1858-1880
Eiler Eilersen Nielsen
F:
21 nov. 1858
Sneum s. (Allerup)
D:
12 dec. 1880
Skærbæk
Mads Jessen Nielsen
1863-
Mads Jessen Nielsen
F:
7 dec. 1863
Skærbæk
Antonius Marius Nielsen
1866-
Antonius Marius Nielsen
F:
23 dec. 1866
Skærbæk
Christen Tygesen Nielsen
1828-1882
Christen Tygesen Nielsen
F:
23 dec. 1828
Rens
D:
26 aug. 1882
Skærbæk
Else Marie Helsenhof
1826-1894
Else Marie Helsenhof
F:
26 okt. 1826
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
G:
29 jun. 1856
Skærbæk
D:
4 jun. 1894
Skærbæk
Kirsten Marie Hansdatter Møller
1792-1830
Kirsten Marie Hansdatter Møller
F:
21 okt. 1792
Ballum s. (Østerende)
D:
1 sep. 1830
Burkal s. (Rens)
Niels Nielsen
1787-1867
Niels Nielsen
F:
12 sep. 1787
Ballum s. (Vesterende)
G:
19 apr. 1817
D:
9 apr. 1867
Burkal s. (Burkal Mark)
Mads Jacobsen Møller
1853-
Mads Jacobsen Møller
F:
29 sep. 1853
Ballum s. (Østerende)
Lars Villadsen Møller
1856-1857
Lars Villadsen Møller
F:
7 mar. 1856
Ballum s. (Østerende)
D:
17 feb. 1857
Ballum s. (Østerende)
Lars Villadsen Møller
1858-
Lars Villadsen Møller
F:
29 jan. 1858
Ballum s. (Østerende)
Peter Hansen Møller
1860-
Peter Hansen Møller
F:
24 sep. 1860
Ballum s. (Østerende)
Marie Kirstine Møller
1863-1863
Marie Kirstine Møller
F:
25 feb. 1863
Ballum s. (Østerende)
D:
1 apr. 1863
Ballum s. (Østerende)
Hans Thygesen Møller
1818-
Hans Thygesen Møller
F:
4 mar. 1818
Ballum s. (Østerende)
Mette Cathrine Holm
1822-1863
Mette Cathrine Holm
F:
12 mar. 1822
Brøns s. (Holmgård)
G:
13 nov. 1852
Ballum
D:
2 mar. 1863
Ballum s. (Østerende)
Mette Cathrine Møller
1871-1875
Mette Cathrine Møller
F:
19 jul. 1871
Ballum s. (Østerende)
D:
21 mar. 1875
Ballum s. (Østerende)
Maria Schack
1829-1877
Maria Schack
F:
24 aug. 1829
Brøns s. (Astrup)
G:
17 okt. 1867
Ballum
D:
8 okt. 1877
Ballum s. (Østerende)
Jacob Carstensen Møller
1820-
Jacob Carstensen Møller
F:
10 feb. 1820
Ballum s. (Østerende)
Peder Nielsen Møller
1822-1822
Peder Nielsen Møller
F:
9 feb. 1822
Ballum s. (Østerende)
D:
7 jun. 1822
Ballum s. (Østerende)
Ancke Møller
1823-
Ancke Møller
F:
2 apr. 1823
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Thomsen
Mads Hansen Møller
1849-
Mads Hansen Møller
F:
1 okt. 1849
Ballum s. (Østerende)
Maren Møller
1851-
Maren Møller
F:
18 jan. 1851
Ballum s. (Østerende)
Jens Lausten Møller
1852-
Jens Lausten Møller
F:
13 jul. 1852
Ballum s. (Østerende)
Jacob Carstensen Møller
1854-
Jacob Carstensen Møller
F:
28 mar. 1854
Ballum s. (Østerende)
Petrea Hansine Møller
1856-1856
Petrea Hansine Møller
F:
6 jul. 1856
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
10 aug. 1856
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Peder Hansen Møller
1825-1856
Peder Hansen Møller
F:
7 maj 1825
Ballum s. (Østerende)
D:
23 jul. 1856
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Mette Kirstine Beier
1824-
Mette Kirstine Beier
F:
26 dec. 1824
Skærbæk
G:
3 aug. 1849
Ballum
Maren Møller
1828-
Maren Møller
F:
15 feb. 1828
Ballum s. (Østerende)
Kirstine Marie Møller
1831-
Kirstine Marie Møller
F:
4 feb. 1831
Ballum s. (Østerende)
Ane Margrethe Møller
1833-1834
Ane Margrethe Møller
F:
12 maj 1833
Ballum s. (Østerende)
D:
11 maj 1834
Ballum s. (Østerende)
Ane Margrethe Møller
1836-
Ane Margrethe Møller
F:
1 jun. 1836
Ballum s. (Østerende)
Andreas Boysen
1836-
Andreas Boysen
F:
3 maj 1836
Skærbæk s. (Moesbøl)
G:
30 apr. 1857
Skærbæk
Mads Hansen Møller
1795-1850
Mads Hansen Møller
F:
16 jan. 1795
Ballum s. (Østerende)
D:
2 dec. 1850
Ballum s. (Østerende)
Christine Nissen
1795-
Christine Nissen
F:
20 feb. 1795
Abild
G:
19 apr. 1817
Ballum
Hans Peter Hansen Møller
1798-1798
Hans Peter Hansen Møller
F:
4 okt. 1798
Ballum s. (Østerende)
D:
22 nov. 1798
Ballum s. (Østerende)
Ancke Hansdatter
1761-1846
Ancke Hansdatter
F:
11 aug. 1761
Brøns s. (Havervad)
D:
2 dec. 1846
Ballum s. (Østerende)
Hans Tygesen Møller
1747-1817
Hans Tygesen Møller
F:
8 jan. 1747
Ballum s. (Østerende)
G:
3 dec. 1791
Ballum
D:
2 apr. 1817
Ballum s. (Østerende)
Margrethe Cathrine Hansdatter
1764-
Margrethe Cathrine Hansdatter
F:
3 apr. 1764
Brøns s. (Havervad)
Mette Pedersdatter
ca. 1727-
Mette Pedersdatter
F:
ca. 1727
fmtl. Mjolden s. (Højbjerg)
Hans Nielsen
1731-
Hans Nielsen
F:
1731
Brøns s. (Havervad)
Johanne Pedersdatter
ca. 1730-1771
Johanne Pedersdatter
F:
ca. 1730
fmtl. Mjolden s. (Højbjerg)
D:
8 jan. 1771
V. Vedsted s. (Okholm)
Christen Lauridsen
ca. 1723-1771
Christen Lauridsen
F:
ca. 1723
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
20 jan. 1771
V. Vedsted s. (Okholm)
Forældre
Johannes Gottfried Geltzer
1672-1736
Marina Hansdatter
-1733
Ancke Geltzer
1702-
Ancke Geltzer
F:
1702
Ubjerg s. (Sæd)
Peder Andersen
-ca. 1730
Peder Andersen
G:
1723
D:
ca. 1730
Mjolden s. (Højbjerg)
Christian Schmidt
1853-
Christian Schmidt
F:
1853
Lauritz Guttorm Schmidt
1855-1859
Lauritz Guttorm Schmidt
F:
4 mar. 1855
København (Frue s.)
D:
23 mar. 1859
Daler
Anna Pouline Schmidt
1857-1942
Anna Pouline Schmidt
F:
13 jul. 1857
København (Frue s.)
D:
1942
Anders Kristian Ammentorp Kragh
1855-1926
Anders Kristian Ammentorp Kragh
F:
12 jan. 1855
Skorup
D:
20 mar. 1926
Kerteminde
Didrik Nicolai Blicher Schmidt
1893-1979
Didrik Nicolai Blicher Schmidt
F:
28 apr. 1893
D:
6 aug. 1979
Ottestrup
Abigael (Matt) Maren Ingeborg Matthiessen
1893-1943
Abigael (Matt) Maren Ingeborg Matthiessen
F:
12 feb. 1893
Hårslev s. (Hårslev Skole)
G:
21 maj 1923
D:
14 okt. 1943
Frederik Wilhelm Schmidt
1896-
Frederik Wilhelm Schmidt
F:
6 dec. 1896
Anna Marie (Søster) Schmidt
1903-
Anna Marie (Søster) Schmidt
F:
3 okt. 1903
NN
Søren Kabell
Hans Blicher Schmidt
1911-1961
Hans Blicher Schmidt
F:
7 jan. 1911
D:
1961
Elna Agnete Højberg
Alice Grüner
Knud Laurits Schmidt
1861-1930
Knud Laurits Schmidt
F:
2 mar. 1861
Daler
D:
sep. 1930
Bertha Frederikke Maaløe
1872-1932
Bertha Frederikke Maaløe
F:
9 sep. 1872
G:
21 maj 1892
D:
27 maj 1932
Gyda Maria Schmidt
1865-1866
Gyda Maria Schmidt
F:
5 jun. 1865
Daler
D:
4 dec. 1866
Daler
Ane Marie Knudsen
1827-1909
Ane Marie Knudsen
F:
18 aug. 1827
Mjolden s. (Forballum)
D:
10 mar. 1909
Odense (Skt. Knuds s.)
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
1815-1883
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
F:
25 maj 1815
København
G:
14 maj 1852
Mjolden
D:
12 okt. 1883
Munkebo
Maren Frederikke Caroline Hansen
1880-1889
Maren Frederikke Caroline Hansen
F:
10 jul. 1880
Nykøbing M.
D:
5 nov. 1889
Ellen Hansen
1881-1948
Ellen Hansen
F:
16 jul. 1881
Nykøbing Mors
D:
11 jun. 1948
P.C. Christensen
1863-1945
P.C. Christensen
F:
29 sep. 1863
G:
3 nov. 1910
Nykøbing Mors
D:
19 apr. 1945
Johanne Marie Hansen
1883-1884
Johanne Marie Hansen
F:
5 mar. 1883
Nykøbing Mors
D:
19 jun. 1884
Nykøbing Mors
Hans Clemmensen Hansen
1884-1959
Hans Clemmensen Hansen
F:
3 jul. 1884
Nykøbing Mors
D:
13 jun. 1959
Karen Marie Emig
1890-
Karen Marie Emig
F:
20 jan. 1890
Struer
G:
7 dec. 1915
Skanderborg
Gyde Marie Hansen
1886-1980
Gyde Marie Hansen
F:
28 jan. 1886
Nykøbing M.
D:
2 apr. 1980
Hobro
Johannes Mikkelsen Johansen
1870-1929
Johannes Mikkelsen Johansen
F:
27 maj 1870
Foldby
G:
3 apr. 1908
Nykøbing M.
D:
29 dec. 1929
Hobro
Agnes Hansen
1888-1976
Agnes Hansen
F:
22 apr. 1888
Nykøbing M.
D:
12 maj 1976
Anna Hansen
1894-1993
Anna Hansen
F:
23 dec. 1894
D:
14 jan. 1993
Hjallese
Hans Christian Nielsen
1893-1977
Hans Christian Nielsen
F:
13 maj 1893
Åsum
G:
9 okt. 1924
Nykøbing Mors
D:
5 nov. 1977
Hjallese
NN
Gyde Marie Refslund
1855-1927
Gyde Marie Refslund
F:
9 okt. 1855
Tønder
D:
1 maj 1927
Dalum s. (Hjallese)
Hans Vilhelm Hansen
1847-1935
Hans Vilhelm Hansen
F:
4 jan. 1847
Åsum
G:
9 okt. 1879
Lejrskov
D:
11 sep. 1935
Dalum s. (Hjallese)
Mathias Refslund
1858-1858
Mathias Refslund
F:
23 feb. 1858
Tønder
D:
31 jul. 1858
Tønder
Flora Knudsen
1885-1950'ERNE?
Flora Knudsen
F:
6 jul. 1885
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1950'ERNE?
Hans Clemmensen Knudsen
1886-
Hans Clemmensen Knudsen
F:
8 jul. 1886
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Ellen Marie Katrine Hansen
1890-
Ellen Marie Katrine Hansen
F:
12 jan. 1890
Engum s. (Tirsbæk)
G:
30 maj 1916
Højen
Maren Knudsen
1889-
Maren Knudsen
F:
18 aug. 1889
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Jens Anthon Hjort
1880-
Jens Anthon Hjort
F:
26 mar. 1880
Marstrup
G:
29 okt. 1919
Vejlby
Knud Oksen Knudsen
1896-1986
Knud Oksen Knudsen
F:
8 nov. 1896
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1986
Maren Dagmar Refslund
1859-
Maren Dagmar Refslund
F:
28 dec. 1859
Tønder
Andreas Birger Knudsen
1858-1952
Andreas Birger Knudsen
F:
28 okt. 1858
Visby s. (Trøjborg)
G:
28 maj 1884
Tønder
D:
19 aug. 1952
Knud Lauritzen Refslund
1862-1880
Knud Lauritzen Refslund
F:
2 jan. 1862
Tønder
D:
27 jul. 1880
Tønder
Agnes Refslund
1866-1943
Agnes Refslund
F:
20 jan. 1866
Tønder
D:
13 maj 1943
Nykøbing Mors
Margrethe Refslund
1903-1945
Margrethe Refslund
F:
3 sep. 1903
Haderslev
D:
31 mar. 1945
Haderslev (sygehuset)
Sigfried Otto Erich Klemann
1904-1941
Sigfried Otto Erich Klemann
F:
20 dec. 1904
Alt Tessin, Pommern
G:
30 dec. 1936
Haderslev
D:
1941
Hakon Aagesen Refslund
1871-1954
Hakon Aagesen Refslund
F:
6 maj 1871
Tønder
D:
13 feb. 1954
Haderslev
Margaretha Henriette Christiansen
1884-1949
Margaretha Henriette Christiansen
F:
5 nov. 1884
Haderslev
G:
16 aug. 1902
Haderslev
D:
17 sep. 1949
Haderslev
Maren Knudsen
1829-1911
Maren Knudsen
F:
28 maj 1829
Mjolden s. (Forballum)
D:
1 aug. 1911
Nykøbing Mors
Hans Clemendsen Refslund
1820-1902
Hans Clemendsen Refslund
F:
20 mar. 1820
Agerskov s. (Gestrup)
G:
22 jul. 1853
Visby
D:
16 maj 1902
Tønder
Knud Knudsen
1855-1932
Knud Knudsen
F:
6 feb. 1855
Visby
D:
14 jul. 1932
Ribe
Emilie Knudsen
1856-1872
Emilie Knudsen
F:
10 sep. 1856
Visby
D:
24 jan. 1872
Visby
Flora Knudsen
1885-1950'ERNE?
Flora Knudsen
F:
6 jul. 1885
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1950'ERNE?
Hans Clemmensen Knudsen
1886-
Hans Clemmensen Knudsen
F:
8 jul. 1886
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Ellen Marie Katrine Hansen
1890-
Ellen Marie Katrine Hansen
F:
12 jan. 1890
Engum s. (Tirsbæk)
G:
30 maj 1916
Højen
Maren Knudsen
1889-
Maren Knudsen
F:
18 aug. 1889
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Jens Anthon Hjort
1880-
Jens Anthon Hjort
F:
26 mar. 1880
Marstrup
G:
29 okt. 1919
Vejlby
Knud Oksen Knudsen
1896-1986
Knud Oksen Knudsen
F:
8 nov. 1896
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1986
Andreas Birger Knudsen
1858-1952
Andreas Birger Knudsen
F:
28 okt. 1858
Visby s. (Trøjborg)
D:
19 aug. 1952
Maren Dagmar Refslund
1859-
Maren Dagmar Refslund
F:
28 dec. 1859
Tønder
G:
28 maj 1884
Tønder
Waldemar Knudsen
1860-1912
Waldemar Knudsen
F:
1 nov. 1860
Visby
D:
20 jul. 1912
København
Elisabeth Nielsen
1864-
Elisabeth Nielsen
F:
6 feb. 1864
Rudkøbing
Emilie Knudsen
1888-1955
Emilie Knudsen
F:
19 jul. 1888
Halk s. (Beierholm)
D:
F
Fredericia
Ingrid Hansen
Gyda Hansen
1923-
Gyda Hansen
F:
16 aug. 1923
Thisted
Ole Preben Bitsch
Johan Evald Hansen
Ole Evald Hansen
Bodil Wilstrup Prebensen
Kirsten Evald Hansen
1931-1936
Kirsten Evald Hansen
F:
20 feb. 1931
Hovedgård
D:
18 aug. 1936
Hovedgård
Dina Evald Hansen
Agathe Knudsen
1890-1971
Agathe Knudsen
F:
30 apr. 1890
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1971
Bagsværd ?
Evald Elmer Lyager Hansen
1885-1971
Evald Elmer Lyager Hansen
F:
27 jul. 1885
Randers
G:
21 nov. 1921
Kolding
D:
10 aug. 1971
Bagsværd
Flora Knudsen
1891-1955
Flora Knudsen
F:
27 okt. 1891
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1955
Johannes Peter Ingwersen
Dora Juhl Thomsen
Rasmus Ingwersen
Helga Jensen
Helga Ellen Knudsen
1893-1967
Helga Ellen Knudsen
F:
5 apr. 1893
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1967
Viuf ?
Christian Ingwersen
1893-1943
Christian Ingwersen
F:
30 jul. 1893
Viuf s. (Elisabethsminde)
G:
18 nov. 1916
Assens
D:
28 aug. 1943
Viuf
Signe Knudsen
1894-1895
Signe Knudsen
F:
8 apr. 1894
Halk s. (Beierholm)
D:
25 mar. 1895
Halk s. (Beierholm)
Knud Lausten Knudsen
Karen Charlotte Knudsen
1937-1951
Karen Charlotte Knudsen
F:
13 sep. 1937
Vejle
D:
19 jan. 1951
Vejle
Kirsten Knudsen
1943-ca. 2000
Kirsten Knudsen
F:
28 okt. 1943
Vejle
D:
ca. RING 2000
Hans Aagesen Knudsen
1898-1975
Hans Aagesen Knudsen
F:
9 mar. 1898
Halk s. (Beierholm)
D:
3 aug. 1975
Vejle
Vita Ingerslev
1904-1985
Vita Ingerslev
F:
28 mar. 1904
Viborg
G:
3 jul. 1928
Tarm
D:
13 aug. 1985
Vejle (Mølholm plejehjem)
Gudmund Knudsen
1863-1937
Gudmund Knudsen
F:
24 apr. 1863
Visby s. (Trøjborg)
D:
24 jan. 1937
Kolding
Gyde Marie Beyer
1864-1917
Gyde Marie Beyer
F:
29 jul. 1864
Skast (Åsgård)
G:
20 sep. 1887
Skast
D:
14 dec. 1917
Assens
Thorvald Knudsen
1865-1951
Thorvald Knudsen
F:
19 jun. 1865
Visby
D:
23 apr. 1951
Viggo Knudsen
1867-1869
Viggo Knudsen
F:
30 maj 1867
Visby s. (Trøjborg)
D:
9 jun. 1869
Visby s. (Trøjborg)
Harald Viggo Knudsen
1869-
Harald Viggo Knudsen
F:
3 jul. 1869
Visby
Svend Aagesen Knudsen
1872-1943
Svend Aagesen Knudsen
F:
16 mar. 1872
Visby
D:
1943
Gyde Marie Emilie Knudsen
1873-1937
Gyde Marie Emilie Knudsen
F:
20 mar. 1873
Visby
D:
20 sep. 1937
Hellerup
Lars Nannestad Knudsen
1868-1948
Lars Nannestad Knudsen
F:
7 maj 1868
Aggersborg
G:
17 nov. 1910
København (Garnisons)
D:
18 dec. 1948
Helga Knudsen
1875-1965
Helga Knudsen
F:
16 jul. 1875
Visby (Trøjborg)
D:
8 dec. 1965
Gentofte (Rosenvej 7)
Christian Aure Ricard
1866-1927
Christian Aure Ricard
F:
22 jul. 1866
København
G:
22 jul. 1905
Daler
D:
5 maj 1927
Sønderborg (Engelshøjgade 7)
Hans Aagesen Knudsen
1831-1917
Hans Aagesen Knudsen
F:
7 jan. 1831
Mjolden s. (Forballum)
D:
4 maj 1917
København (Davids s., Østerbrogade 152)
Flora Cathinka Tranberg
1833-1906
Flora Cathinka Tranberg
F:
3 mar. 1833
Flynder s. (Bækmark)
G:
29 apr. 1854
Lønborg
D:
29 jul. 1906
Fredericia (Trinitatis s.)
Gyda Marie Windfeld
1862-1954
Gyda Marie Windfeld
F:
7 sep. 1862
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
7 jan. 1954
Haderslev
Anne Margrethe Windfeld
1864-1958
Anne Margrethe Windfeld
F:
13 aug. 1864
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
11 jul. 1958
Odense
Gyde Marie Windfeld-Hansen
1900-
Gyde Marie Windfeld-Hansen
F:
10 sep. 1900
Frederiksberg
Hans Windfeld-Hansen
1902-
Hans Windfeld-Hansen
F:
13 maj 1902
Frederiksberg
Ejler Knud Windfeld-Hansen
1904-
Ejler Knud Windfeld-Hansen
F:
5 maj 1904
Frederiksberg (Skt. Markus s.)
Grete Faber
1923-1969
Grete Faber
F:
5 dec. 1923
Rigshospitalet
G:
10 apr. 1948
Hellerup
D:
3 nov. 1969
Ebba Windfeld-Hansen
Ernst Meyer
1900-
Ernst Meyer
F:
14 nov. 1900
Dagmar Sophie Windfeld
1867-1940
Dagmar Sophie Windfeld
F:
10 sep. 1867
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
29 nov. 1940
Ivar Elling Windfeld-Hansen
1858-1923
Ivar Elling Windfeld-Hansen
F:
2 mar. 1858
Ribe
G:
1899
Hoptrup
D:
23 maj 1923
Ib Knudsen Windfeld
1870-1921
Ib Knudsen Windfeld
F:
20 sep. 1870
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
10 apr. 1921
Haderslev
Christine Knudsen
1834-1924
Christine Knudsen
F:
16 mar. 1834
Mjolden s. (Forballum)
D:
7 dec. 1924
Haderslev
Knud Ibsen Windfeld
1833-1915
Knud Ibsen Windfeld
F:
7 jul. 1833
Farup s. (Tanderup)
G:
18 jun. 1859
Visby
D:
25 jun. 1915
Haderslev
Kristen Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1892-1979
Kristen Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
15 dec. 1892
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
6 mar. 1979
København
Ingeborg Jacobsen
1895-1971
Ingeborg Jacobsen
F:
28 aug. 1895
Oddense
G:
1 okt. 1920
D:
22 okt. 1971
København
Herman Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1894-1981
Herman Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
2 apr. 1894
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
23 feb. 1981
Marie Lorenzen
1895-1986
Marie Lorenzen
F:
10 jun. 1895
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
23 apr. 1921
Ballum
D:
9 apr. 1986
Ballum s. (Bodsbøl)
Elna Knudsen
1896-1971
Elna Knudsen
F:
5 feb. 1896
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 jul. 1971
Rungsted
Harald Georg Olsen
1889-1974
Harald Georg Olsen
F:
16 nov. 1889
Birkerød
G:
14 apr. 1925
Sorø
D:
1974
Rungsted
Aage Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1897-1968
Aage Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
7 mar. 1897
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 mar. 1968
Gentofte (Amtssygehuset)
Nora Bruce
NN
Olga Sofie Bense
1907-1954
Olga Sofie Bense
F:
31 mar. 1907
København (Skt. Matthæus s.)
G:
21 jul. 1938
Gentofte
D:
nov. 1954
Svend Munch Knudsen
1898-1899
Svend Munch Knudsen
F:
18 aug. 1898
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
16 mar. 1899
Fabjerg s. (Bloksgård)
Louise Munch-Knudsen
1907-1988
Louise Munch-Knudsen
F:
2 feb. 1907
Sorø
D:
27 maj 1988
Gentofte
Otto Sørensen
1897-1954
Otto Sørensen
F:
9 nov. 1897
Forlev
G:
2 sep. 1928
Skuldelev
D:
19 jun. 1954
Frederiksberg
Knud Lausten Knudsen
1867-1938
Knud Lausten Knudsen
F:
19 nov. 1867
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1938
Sorø
Anna Munch
1869-1941
Anna Munch
F:
20 okt. 1869
Ibsker
G:
16 sep. 1891
Svaneke
D:
2 jun. 1941
København
Hans Aage Knudsen
1869-1918
Hans Aage Knudsen
F:
30 jul. 1869
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1918
Flensborg (Skt. Franciskus-hospitalet)
Anna Nicoline Jacobsen
1883-1947
Anna Nicoline Jacobsen
F:
21 jul. 1883
Brøns s. (Brøns Mølle)
G:
19 okt. 1907
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
29 aug. 1947
Vibevej 30, Fredericia
Chresten Knudsen
1921-1958
Chresten Knudsen
F:
7 jul. 1921
Haderslev
D:
18 jun. 1958
København
Jørgen Knudsen
Hanne Aagaard
Laurits Guttorm Knudsen
1874-1931
Laurits Guttorm Knudsen
F:
16 maj 1874
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
29 okt. 1931
Sønderborg
Caroline Elisabeth Amalie Norup
1895-1989
Caroline Elisabeth Amalie Norup
F:
27 sep. 1895
Dejbjerg
D:
31 jan. 1989
Esther Svendsen
1905-1971
Esther Svendsen
F:
14 aug. 1905
Haderslev
D:
9 feb. 1971
Esbjerg
Ejnar Refslund Thomsen
1903-1976
Ejnar Refslund Thomsen
F:
24 maj 1903
Haderslev
G:
10 jun. 1933
Tønder
D:
31 dec. 1976
Erik Svendsen
1907-1945
Erik Svendsen
F:
19 jan. 1907
Haderslev
D:
apr. 1945
Tyskland
Anne Jepsen
Knud Lausten Svensen
1909-1992
Knud Lausten Svensen
F:
30 jul. 1909
Haderslev
D:
12 aug. 1992
København
Grethe Mosbech
1914-1992
Grethe Mosbech
F:
1 aug. 1914
Hobro
G:
14 okt. 1939
København
D:
15 jan. 1992
Gentofte (Amtssygehuset)
Gyde Marie Knudsen
1878-1948
Gyde Marie Knudsen
F:
11 feb. 1878
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
19 nov. 1948
Tønder
Nicolai Thomsen Svendsen
1873-1966
Nicolai Thomsen Svendsen
F:
10 aug. 1873
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
10 okt. 1904
Daler
D:
14 jul. 1966
Tønder
Gyde Marie Refslund Skrumsager
1944-
Gyde Marie Refslund Skrumsager
F:
17 feb. 1944
Bedsted s. (Sivkro)
Hans-Ole Mørk
1943-
Hans-Ole Mørk
F:
31 mar. 1943
Tørring s. (Tørring stationsby)
G:
31 jul. 1965
Bovlund
Knud Skrumsager
1909-1994
Knud Skrumsager
F:
1 aug. 1909
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
29 nov. 1994
Tønder (Tønder sygehus)
Anna Dorthea Refslund
1919-2012
Anna Dorthea Refslund
F:
28 jun. 1919
Agerskov s. (Bovlund)
G:
24 okt. 1941
Bovlund
D:
7 mar. 2012
Løgumkloster s. (Plejehjemmet Lindevang)
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
1910-1984
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
F:
6 dec. 1910
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
27 mar. 1984
Agerskov s. (Bovlund)
Troels Refslund Poulsen
1904-1989
Troels Refslund Poulsen
F:
8 jan. 1904
Ø. Lindet s. (Stenderup)
G:
2 dec. 1942
Visby
D:
23 mar. 1989
Agerskov s. (Bovlund)
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
1914-1994
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
F:
2 aug. 1914
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
23 mar. 1994
Aabenraa (Aabenraa sygehus)
Henriette Nancy Knudsen
1881-1962
Henriette Nancy Knudsen
F:
17 jun. 1881
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
9 mar. 1962
Visby s. (Visby Hedegård)
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
1880-1946
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
F:
8 sep. 1880
Skrave s. (Københoved)
G:
16 okt. 1907
Daler
D:
25 okt. 1946
København (kommunehospitalet)
Kresten Knudsen
1836-1922
Kresten Knudsen
F:
26 mar. 1836
Mjolden s. (Forballum)
D:
15 jan. 1922
Visby s. (Visby Hedegård)
Louise Amalie Feddersen
1837-1923
Louise Amalie Feddersen
F:
24 jun. 1837
Godset Stift ved Kiel
G:
19 okt. 1866
Møgeltønder k.
D:
27 jun. 1923
Visby s. (Visby Hedegård)
Ane Jacobine Knudsen
1839-1921
Ane Jacobine Knudsen
F:
14 apr. 1839
Mjolden s. (Forballum)
D:
1921
København
Niels Buch Breinholt
1832-1917
Niels Buch Breinholt
F:
18 maj 1832
Heldum s. (Sdr. Vinkel)
G:
10 sep. 1858
Visby
D:
25 jan. 1917
København
Asmus Boysen
1863-1945
Asmus Boysen
F:
1 nov. 1863
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
20 apr. 1945
Hammelev s. (Tørning Mølle)
Sophie Aron
1876-1939
Sophie Aron
F:
18 okt. 1876
Altona
G:
1906
D:
9 aug. 1939
Karoline Amalie Boysen
1893-
Karoline Amalie Boysen
F:
25 maj 1893
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Kristine Boysen
1894-
Kristine Boysen
F:
6 apr. 1894
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Ellen Cathinka Gyde Boysen
1895-
Ellen Cathinka Gyde Boysen
F:
17 jul. 1895
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Niels Boysen
1896-
Niels Boysen
F:
30 okt. 1896
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Anna Jakobine Boysen
1898-1985
Anna Jakobine Boysen
F:
3 feb. 1898
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
D:
11 jun. 1985
Hans Eskild Søren Ries
1890-1960
Hans Eskild Søren Ries
F:
5 dec. 1890
G:
1924
D:
4 jun. 1960
Nis Peter Boysen
1899-1948
Nis Peter Boysen
F:
7 mar. 1899
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
D:
1948
Sigrid Ingeborg Olsen
1909-1989
Sigrid Ingeborg Olsen
F:
1909
Vindeby
D:
1989
Horslunde
Elisabeth Boysen
1901-
Elisabeth Boysen
F:
29 jun. 1901
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Rigmor Boysen
1902-
Rigmor Boysen
F:
5 nov. 1902
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Valdemar Boysen
Svenn Boysen
Knud Lauritz Boysen
1864-
Knud Lauritz Boysen
F:
7 dec. 1864
Hammelev s. (Tørning Mølle)
Mathilde Christensen
1871-
Mathilde Christensen
F:
3 nov. 1871
Lemvig
G:
14 jun. 1892
Lemvig
Valdemar Boysen
1866-1900
Valdemar Boysen
F:
14 aug. 1866
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
3 nov. 1900
Nykøbing F.
Ras Boysen
Frederik Vigo Boysen
1869-1921
Frederik Vigo Boysen
F:
16 jan. 1869
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
30 apr. 1921
Hammelev ?
Inger Cathrine Fabricius
1883-
Inger Cathrine Fabricius
F:
15 dec. 1883
Haderslev
G:
19 aug. 1919
Haderslev
Susse Hoff
Gyde Marie Boysen
1871-
Gyde Marie Boysen
F:
3 jul. 1871
Hammelev s. (Tørning Mølle)
August Julius Cæsar Hoff
1854-
August Julius Cæsar Hoff
F:
23 feb. 1854
København
G:
24 jul. 1900
Hammelev
Anne Christine Boysen
1873-1963
Anne Christine Boysen
F:
1 okt. 1873
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
1963
Caroline Amalia Knudsen
1841-1923
Caroline Amalia Knudsen
F:
5 mar. 1841
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 okt. 1923
Haderslev
Nis Peter Boysen
1836-1925
Nis Peter Boysen
F:
22 sep. 1836
Hammelev s. (Tørning)
G:
29 okt. 1862
Visby
D:
28 jan. 1925
Haderslev
Laurids Guttorm Knudsen
1843-1850
Laurids Guttorm Knudsen
F:
20 okt. 1843
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 apr. 1850
Mjolden s. (Forballum)
Gyde Marie Ocksen
1806-1884
Gyde Marie Ocksen
F:
28 okt. 1806
Mjolden s. (Forballum)
D:
19 apr. 1884
Visby s. (Visby Hedegård)
Knud Lausten Knudsen
1806-1866
Knud Lausten Knudsen
F:
10 dec. 1806
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
G:
3 jun. 1826
Mjolden
D:
16 jun. 1866
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Hans Ocksen
1768-1824
Hans Ocksen
F:
8 maj 1768
Mjolden s. (Forballum)
D:
20 okt. 1824
Mjolden s. (Forballum)
Anne Maria Andersdatter
ca. 1781-1812
Anne Maria Andersdatter
F:
ca. 1781
G:
12 nov. 1802
D:
1812
Gyde Marie Hansdatter
ca. 1732-1776
Gyde Marie Hansdatter
F:
ca. 1732
Mjolden s. (Hybjerg)
D:
14 apr. 1776
Mjolden s. (Forballum)
Ock Nielsen
ca. 1735-1799
Ock Nielsen
F:
ca. 1735
Mjolden s. (Forballum)
G:
12 sep. 1763
Mjolden
D:
29 okt. 1799
Mjolden s. (Forballum)
Hans Madsen
ca. 1704-
Hans Madsen
F:
ca. 1704
fmtl. Mjolden
G:
o. 1731/32