Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Johan Christian Fabricius
1624 - 1686 (62 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Johan Christian Fabricius
1683-1729
Johan Christian Fabricius
F:
14 aug. 1683
fmtl. Egen s. (Østerholm)
D:
1 dec. 1729
Anna Fabricius
1685-1766
Anna Fabricius
F:
7 feb. 1685
fmtl. Egen s. (Østerholm)
D:
7 Okt 1766
Aabenraa
Bendix Caspar Kamphøvener
1681-1762
Bendix Caspar Kamphøvener
F:
1681
Aabenraa
G:
26 Okt 1706
Aabenraa
D:
1762
Aabenraa
Elisabeth Fabricius
1687-1693
Elisabeth Fabricius
F:
1687
Løjt
D:
1693
Løjt
Lorenz Fabricius
1688-1753
Lorenz Fabricius
F:
5 mar. 1688
Løjt
D:
22 dec. 1753
Løjt
Cathrine Margrethe Friis
1689-1730
Cathrine Margrethe Friis
F:
1689
Abild
G:
18 apr. 1724
D:
20 Okt 1730
Løjt
Mariane Roost
1696-1733
Mariane Roost
F:
1696
G:
26 jun. 1731
D:
3 jun. 1733
Løjt
Magdalene Margrethe Zoëga
1710-1771
Magdalene Margrethe Zoëga
F:
29 Okt 1710
G:
25 Maj 1734
D:
7 aug. 1771
Løjt
Wilhad Fabricius
1689-1690
Wilhad Fabricius
F:
7 dec. 1689
Løjt
D:
15 jan. 1690
Løjt
Johan Christian Fabricius
1719-1746
Johan Christian Fabricius
F:
1719
Hostrup
D:
3 mar. 1746
Wilhad Fabricius
1721-1788
Wilhad Fabricius
F:
26 Maj 1721
Hostrup
D:
12 feb. 1788
Bevtoft s. (Bevtoft Mølle)
Gunder Marie Bossen
1730-
Gunder Marie Bossen
F:
1730
Højst s. (Holm)
G:
1751
Johan Christian Fabricius
1690-1721
Johan Christian Fabricius
F:
6 dec. 1690
Løjt
D:
13 aug. 1721
Hostrup
Anna Johanne Fabricius
1700-1746
Anna Johanne Fabricius
F:
1700
Hostrup
G:
14 jun. 1718
D:
1746
Hostrup
Johannes Gottlieb Zoëga
1802-1823
Johannes Gottlieb Zoëga
F:
1802
Enge
D:
3 feb. 1823
Tinglev
Johannes Gottlieb Zoëga
1829-1909
Johannes Gottlieb Zoëga
F:
4 nov. 1829
Tinglev s. (Kraulund)
D:
27 dec. 1909
Tinglev
Anna Maria Nissen
1833-1917
Anna Maria Nissen
F:
13 jan. 1833
Tinglev s. (Eggebæk)
G:
14 maj 1872
Tinglev
D:
6 okt. 1917
Tinglev
Zelina Johanna Zoëga
1832-1872
Zelina Johanna Zoëga
F:
6 mar. 1832
Tinglev s. (Kraglund)
D:
11 jul. 1872
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Christian Johansen Slot
ca. 1828-1866
Christian Johansen Slot
F:
ca. 1828
G:
3 nov. 1855
Tinglev
D:
1 jun. 1866
Ribe (Domsognet)
Paul Christian Zoëga
1866-1892
Paul Christian Zoëga
F:
1866
Flensborg
D:
1892
Flensborg
Hans Gottlieb Zoëga
1867-1873
Hans Gottlieb Zoëga
F:
1867
Flensborg
D:
1873
Flensborg
Johannes Zoëga
1869-1874
Johannes Zoëga
F:
1869
Flensborg
D:
20 jan. 1874
Flensborg
August Möller Zoëga
1871-
August Möller Zoëga
F:
1871
Flensborg
Alma Elise Dorothea Zoëga
1873-
Alma Elise Dorothea Zoëga
F:
1873
Flensborg
Dora Hansine Johanne Zoëga
1874-
Dora Hansine Johanne Zoëga
F:
1874
Flensborg
Hans Theodor Holm
1871-1933
Hans Theodor Holm
F:
15 feb. 1871
Aller s. (Allergård)
D:
27 mar. 1933
Marie Sophia Zoëga
1877-1877
Marie Sophia Zoëga
F:
1877
Flensborg
D:
27 dec. 1877
Flensborg
Hans Carl Adolf Zoëga
1879-1885
Hans Carl Adolf Zoëga
F:
1879
Flensborg
D:
1885
Flensborg
Hans Carl Adolph Zoëga
1836-
Hans Carl Adolph Zoëga
F:
17 feb. 1836
Tinglev s. (Kraglund)
Anna Maria Feddersen
Anna Maria Feddersen
G:
15 nov. 1866
Tinglev
Anna Catharina Maria Zoëga
1842-
Anna Catharina Maria Zoëga
F:
10 sep. 1842
Tinglev s. (Kraglund)
Søren Nielsen
Sophia Christina Zoëga
1842-1871
Sophia Christina Zoëga
F:
10 sep. 1842
Tinglev s. (Kraglund)
D:
24 mar. 1871
Tinglev s. (Rødebæk)
Thomas Carl Voltelen
1840-
Thomas Carl Voltelen
F:
11 mar. 1840
Tinglev s. (Rødebæk)
G:
6 mar. 1868
Tinglev
Marina Elisabeth Zoëga
1845-1916
Marina Elisabeth Zoëga
F:
20 mar. 1845
Tinglev s. (Kraulund)
D:
2 apr. 1916
Flensborg
Paulus Christian Zoëga
1804-1877
Paulus Christian Zoëga
F:
15 jul. 1804
Enge
D:
12 dec. 1877
Tinglev s. (Kraglund)
Dorothea Johannsen
1802-1862
Dorothea Johannsen
F:
3 jul. 1802
Tinglev s. (Kraglund)
G:
16 aug. 1829
Tinglev
D:
5 mar. 1862
Tinglev s. (Kraglund)
Marina Elisabeth Zoëga
ca. 1806-ca. 1840
Marina Elisabeth Zoëga
F:
ca. 1806
Enge
D:
ca. 1840
Jens Andresen
1805-1877
Jens Andresen
F:
13 mar. 1805
Hanved s. (Harreslev)
G:
3 maj 1835
D:
sep. 1877
Husby s. (Foldevrå)
Catharina Hedewig Zoëga
ca. 1807-ca. 1895
Catharina Hedewig Zoëga
F:
ca. 1807
Enge
D:
ca. 1895
Gotthilf Johannes Zoëga
1809-1834
Gotthilf Johannes Zoëga
F:
16 mar. 1809
Emmelsbøl
D:
23 jun. 1834
Tinglev
Peter Martin Zoëga
1811-1889
Peter Martin Zoëga
F:
24 sep. 1811
Emmelsbøl
D:
16 okt. 1889
Oksenvad s. (Mølby)
Johannes Martensen Zoëga
1847-
Johannes Martensen Zoëga
F:
10 jun. 1847
Tønder
Birgitta Elisabeth Zoëga
1850-1852
Birgitta Elisabeth Zoëga
F:
28 mar. 1850
Tønder
D:
16 apr. 1852
Tønder
Johann Heinrich Zoëga
1853-
Johann Heinrich Zoëga
F:
27 maj 1853
Tønder
Christina Johanna Zoëga
1856-
Christina Johanna Zoëga
F:
31 jan. 1856
Tønder
Bernhard Eduard Zoëga
1858-
Bernhard Eduard Zoëga
F:
15 jun. 1858
Tønder
Esther Cecilia Zoëga
1887-1892
Esther Cecilia Zoëga
F:
1887
Flensborg
D:
30 dec. 1892
Tønder
Cäcilie Zoëga
1890-
Cäcilie Zoëga
F:
1890
Flensborg
Gertrud Zoëga
1893-
Gertrud Zoëga
F:
1893
Flensborg
Hulda Zoëga
1895-1897
Hulda Zoëga
F:
1895
Flensborg
D:
1897
Flensborg
Georg Duysen Zoëga
1903-
Georg Duysen Zoëga
F:
1903
Flensborg
Anton Christian Gottlieb Zoëga
1860-1928
Anton Christian Gottlieb Zoëga
F:
7 okt. 1860
Tønder
D:
28 jan. 1928
Flensborg
Dorothea Cecilia Lucia Wied
1863-1946
Dorothea Cecilia Lucia Wied
F:
20 okt. 1863
Tønder
G:
3 nov. 1886
Tønder
D:
15 okt. 1946
Flensborg
Christian Wilhelm Emil Feddersen Zoëga
1863-1863
Christian Wilhelm Emil Feddersen Zoëga
F:
12 feb. 1863
Tønder
D:
16 okt. 1863
Tønder
Sophia Maria Zoëga
1866-
Sophia Maria Zoëga
F:
3 jan. 1866
Tønder
Georg Wilhelm Zoëga
ca. 1818-1889
Georg Wilhelm Zoëga
F:
ca. 1818
Emmelsbøl
D:
22 apr. 1889
Tønder
Esther Maria Duysen
ca. 1825-
Esther Maria Duysen
F:
ca. 1825
Dagebøl
G:
18 sep. 1846
Tønder
Friedrich Jensen Schau
1890-1966
Friedrich Jensen Schau
F:
21 Okt 1890
Ubjerg
D:
30 jul. 1966
Tønder (sygehuset)
Silla Schau
1895-1983
Silla Schau
F:
9 jan. 1895
Humtrup
G:
20 Maj 1919
Ubjerg
D:
6 dec. 1983
Anna Marie Schau
1892-1977
Anna Marie Schau
F:
31 mar. 1892
Ubjerg
D:
9 jan. 1977
Ingeborg Schau
1893-1989
Ingeborg Schau
F:
15 okt. 1893
Ubjerg
D:
21 jan. 1989
Hans Ingversen Baggesen
1869-1925
Hans Ingversen Baggesen
F:
19 feb. 1869
Klixbüll
G:
25 nov. 1924
Ubjerg
D:
11 apr. 1925
Tønder (sygehuset)
Detlef Clausen Schau
1896-1899
Detlef Clausen Schau
F:
12 apr. 1896
Ubjerg
D:
15 nov. 1899
Ubjerg
Anna Margrethe Schau
1897-1898
Anna Margrethe Schau
F:
29 aug. 1897
Ubjerg
D:
24 feb. 1898
Ubjerg
Andreas Schau
1898-
Andreas Schau
F:
19 sep. 1898
Ubjerg
Carl Detlef Schau
1899-1900
Carl Detlef Schau
F:
1 nov. 1899
Ubjerg
D:
2 Maj 1900
Ubjerg
Detlef Carl Schau
1901-
Detlef Carl Schau
F:
30 jul. 1901
Ubjerg
Henriette Dorothea Specht
Anna Margrethe Schau
1902-
Anna Margrethe Schau
F:
2 Okt 1902
Ubjerg
Christian Hansen Specht
1898-
Christian Hansen Specht
F:
29 jan. 1898
Ubjerg s. (Sæd)
G:
10 Maj 1925
Ubjerg
Carl Lorenzen Schau
1904-
Carl Lorenzen Schau
F:
1 mar. 1904
Ubjerg
Christine Schau
1906-
Christine Schau
F:
21 okt. 1906
Ubjerg
Hanne Amalie Schau
1909-1970
Hanne Amalie Schau
F:
9 jul. 1909
Ubjerg
D:
1 jun. 1970
Christine Clausen
1871-1946
Christine Clausen
F:
24 maj 1871
Ubjerg
D:
27 apr. 1946
Tønder
Hans Peter Schau
1858-1929
Hans Peter Schau
F:
4 sep. 1858
Burkal s. (Lydersholm)
G:
26 apr. 1890
Ubjerg
D:
16 maj 1929
Ubjerg
Anna Marie Müller
1844-
Anna Marie Müller
F:
1 okt. 1844
Rodenæs
Dethlef Clausen
ca. 1834-1879
Dethlef Clausen
F:
ca. 1834
G:
8 maj 1866
Ubjerg
D:
3 jan. 1879
Ubjerg
Anna Catharina Marie Lorenzen
1883-
Anna Catharina Marie Lorenzen
F:
6 apr. 1883
Ubjerg s. (Sæd)
Carl Lorenzen Eskildsen
1903-1936
Carl Lorenzen Eskildsen
F:
21 okt. 1903
Ubjerg s. (Sæd)
D:
30 Okt 1936
Cäcilie Marie Eskildsen
1905-1905
Cäcilie Marie Eskildsen
F:
23 jan. 1905
Ubjerg s. (Sæd)
D:
25 jan. 1905
Ubjerg s. (Sæd)
Hans Peter Eskildsen
1905-
Hans Peter Eskildsen
F:
19 dec. 1905
Tønder
Marie Louise Petersen
1910-
Marie Louise Petersen
F:
28 nov. 1910
Sommersted s. (Kastvrå)
G:
30 dec. 1934
Tønder
Cäcilie Marie Eskildsen
1907-
Cäcilie Marie Eskildsen
F:
24 aug. 1907
Tønder
Richard Michelsen
1904-
Richard Michelsen
F:
7 mar. 1904
Aabenraa s. (Kolstrup)
G:
7 feb. 1936
Tønder
Albert Eskildsen
1909-1909
Albert Eskildsen
F:
4 jul. 1909
Tønder
D:
21 dec. 1909
Tønder
Ane Marie Eskildsen
1911-
Ane Marie Eskildsen
F:
19 Okt 1911
Tønder
Gunder Merete Eskildsen
1913-
Gunder Merete Eskildsen
F:
23 okt. 1913
Tønder
Helge Nielsen
1913-
Helge Nielsen
F:
11 apr. 1913
København (Skt. Stefans s.)
G:
23 Okt 1938
Tønder
Carsten Lorenz Eskildsen
1916-
Carsten Lorenz Eskildsen
F:
8 Maj 1916
Tønder
Dorthea Sørensen
1920-
Dorthea Sørensen
F:
1 feb. 1920
Sdr. Bjert s. (Agtrupskov)
G:
17 apr. 1946
Højer
Ellen Trinke Eskildsen
1920-
Ellen Trinke Eskildsen
F:
16 mar. 1920
Tønder
Caroline Adolphine Johanne Lorenzen
1885-1963
Caroline Adolphine Johanne Lorenzen
F:
8 sep. 1885
Ubjerg s. (Sæd)
D:
28 jan. 1963
Claus Hansen Eskildsen
1881-1947
Claus Hansen Eskildsen
F:
12 jan. 1881
Felsted
G:
26 apr. 1903
Ubjerg
D:
7 okt. 1947
Carl Lorenzen
1842-
Carl Lorenzen
F:
10 jun. 1842
Ubjerg s. (Sæd)
G:
24 apr. 1882
Ubjerg
Anna Catharina Johannsen
1867-1867
Anna Catharina Johannsen
F:
1 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
D:
15 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
Caroline Adolphine Johannsen
1867-1867
Caroline Adolphine Johannsen
F:
1 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
D:
15 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
Anna Catharina Johannsen
1869-1870
Anna Catharina Johannsen
F:
28 apr. 1869
Ubjerg s. (Sæd)
D:
16 maj 1870
Ubjerg s. (Sæd)
Andreas Mommsen Johannsen
1870-1946
Andreas Mommsen Johannsen
F:
18 aug. 1870
Ubjerg s. (Sæd)
D:
29 jan. 1946
Ubjerg
Jacob Carstens Johannsen
1872-
Jacob Carstens Johannsen
F:
15 okt. 1872
Ubjerg s. (Sæd)
Marie Catharina Volquardsen
1878-
Marie Catharina Volquardsen
F:
7 jul. 1878
Nykirke s. (Mittelfeld)
G:
24 feb. 1903
Ubjerg
Else Cathrine Jessen
1902-
Else Cathrine Jessen
F:
8 nov. 1902
Uge s. (Loutrup)
Asmus Lorenzen Jessen
1903-
Asmus Lorenzen Jessen
F:
14 Okt 1903
Uge s. (Loutrup)
Christine Johanne Jessen
1904-
Christine Johanne Jessen
F:
11 Okt 1904
Uge s. (Loutrup)
Johannes Andersen
1899-
Johannes Andersen
F:
3 jun. 1899
Braderup
G:
1 apr. 1930
Uge
Caroline Adolphine Johanne Johannsen
1879-
Caroline Adolphine Johanne Johannsen
F:
21 jul. 1879
Ubjerg s. (Sæd)
Iver Jessen
1870-
Iver Jessen
F:
15 apr. 1870
Uge s. (Lovtrup)
G:
12 mar. 1902
Ubjerg
Christine Johanne Müller
1847-
Christine Johanne Müller
F:
27 maj 1847
Rodenæs
Lorenz Mommsen Johannsen
1840-1891
Lorenz Mommsen Johannsen
F:
20 feb. 1840
Ubjerg s. (Sæd)
G:
22 jun. 1866
Ubjerg
D:
16 jun. 1891
Ubjerg s. (Sæd)
Caroline Adolphine Johanne Müller
1879-
Caroline Adolphine Johanne Müller
F:
29 jun. 1879
Ubjerg
Jacob Carsten Petersen Müller
1882-1889
Jacob Carsten Petersen Müller
F:
4 jan. 1882
Ubjerg
D:
26 aug. 1889
Møgeltønder
Andreas Christian Müller
1850-1883
Andreas Christian Müller
F:
6 okt. 1850
Rodenæs
D:
6 mar. 1883
Ubjerg
Amalie Andrea Petersen
Amalie Andrea Petersen
G:
11 jun. 1878
Johannes Antoni Müller
1853-
Johannes Antoni Müller
F:
4 jan. 1853
Ubjerg
Magda Julie Nissen
1859-
Magda Julie Nissen
F:
26 mar. 1859
Tønder
G:
5 maj 1886
Tønder
Caroline Adolphine Johanne Zoëga
1821-1879
Caroline Adolphine Johanne Zoëga
F:
21 okt. 1821
Emmelsbøl
D:
20 feb. 1879
Ubjerg
Jacob Carstensen Müller
1813-1897
Jacob Carstensen Müller
F:
25 jan. 1813
Ubjerg
G:
7 jul. 1843
Ubjerg
D:
9 aug. 1897
Ubjerg s. (Sæd)
Johannes Martensen Zoëga
1774-1837
Johannes Martensen Zoëga
F:
1 maj 1774
Ravsted s. (Hynding)
D:
7 jul. 1837
Tinglev
Christine Johanne Schmidt
1777-1833
Christine Johanne Schmidt
F:
28 mar. 1777
Ravsted
G:
24 sep. 1801
Ravsted
D:
13 okt. 1833
Tinglev
Catharina Zoëga
1746-1807
Catharina Zoëga
F:
27 apr. 1746
Ravsted
D:
6 apr. 1807
Ravsted s. (Hynding)
Marten Petersen
1743-1823
Marten Petersen
F:
1743
Ravsted s. (Hynding)
D:
21 feb. 1823
Ravsted s. (Hynding)
Catharina Zoëga
1719-1755
Catharina Zoëga
F:
1719
Vilstrup
D:
1755
Ravsted
Paul Christian Zoëga
1704-1776
Paul Christian Zoëga
F:
2 Maj 1704
Aller
G:
18 feb. 1738
D:
26 maj 1776
Ravsted
Henriette Emilie Zoëga
1792-
Henriette Emilie Zoëga
F:
31 jan. 1792
Møgeltønder
Friedrich Christian Hansen
1777-1835
Friedrich Christian Hansen
F:
1777
Vamdrup s. (Østerbygård)
G:
21 maj 1817
Tønder
D:
4 jul. 1835
Meldorf
Peter Junker Jürgensen
1851-1932
Peter Junker Jürgensen
F:
7 jun. 1851
Tønder
D:
6 maj 1932
Clara Hummeltenberg
1862-1928
Clara Hummeltenberg
F:
25 aug. 1862
Neuharkorten
G:
19 jul. 1882
D:
20 maj 1928
Koblenz
Marie Christiane Caroline Jürgensen
1853-
Marie Christiane Caroline Jürgensen
F:
2 jul. 1853
Tønder
Ingeborg Christine Junker
1818-
Ingeborg Christine Junker
F:
3 jul. 1818
Tønder
Jørgen Jørgensen
ca. 1815-
Jørgen Jørgensen
F:
ca. 1815
G:
13 nov. 1845
Sophie Marie Junker
1820-1828
Sophie Marie Junker
F:
4 feb. 1820
Tønder
D:
28 nov. 1828
Tønder
Emilie Marie Theodore Junker
1822-1825
Emilie Marie Theodore Junker
F:
23 apr. 1822
Tønder
D:
8 apr. 1825
Tønder
Christiane Petræa Junker
1824-1897
Christiane Petræa Junker
F:
21 okt. 1824
Tønder
D:
4 mar. 1897
Sønderborg
Emilie Marie Theodore Junker
1827-
Emilie Marie Theodore Junker
F:
21 apr. 1827
Tønder
Sophie Marie Junker
1829-1926
Sophie Marie Junker
F:
8 jul. 1829
Tønder
D:
22 apr. 1926
Altona
Henriette Lucie Sophie Junker
1832-1839
Henriette Lucie Sophie Junker
F:
21 mar. 1832
Tønder
D:
23 jun. 1839
Altona
Hans Stephanus Junker
1834-1834
Hans Stephanus Junker
F:
1 jun. 1834
Tønder
D:
12 dec. 1834
Tønder
Marie Wilhelmine Antoinette Junker
1836-
Marie Wilhelmine Antoinette Junker
F:
2 feb. 1836
Tønder
Simon Gerstenkorn Simonsen
1811-1888
Simon Gerstenkorn Simonsen
F:
3 maj 1811
Haderslev
G:
5 jul. 1865
Aabenraa
D:
11 feb. 1888
Eimsbüttel
Henriette Marie Sophie Wilhelmine Junker
1842-
Henriette Marie Sophie Wilhelmine Junker
F:
19 apr. 1842
Tønder
Ingeborg Christiane Zoëga
1794-1856
Ingeborg Christiane Zoëga
F:
11 jul. 1794
Møgeltønder
D:
18 jul. 1856
Tønder
Peter Junker
Peter Junker
G:
19 sep. 1817
Tønder
Wilhadus Christian Zoëga
1796-1812
Wilhadus Christian Zoëga
F:
30 aug. 1796
Møgeltønder
D:
1812
Roager
Hans Zoëga
1761-1797
Hans Zoëga
F:
29 sep. 1761
Møgeltønder
D:
23 jan. 1797
Møgeltønder
Ingeborg Christine Hansen
1771-1802
Ingeborg Christine Hansen
F:
1771
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
G:
1790
D:
24 jun. 1802
Wilhad Christian Zoëga
1721-1790
Wilhad Christian Zoëga
F:
24 aug. 1721
Vilstrup
D:
23 jun. 1790
Møgeltønder
Henriette Emilie Clausen
1735-1763
Henriette Emilie Clausen
F:
ca, 1735
G:
24 okt. 1754
D:
7 dec. 1763
Møgeltønder
Ingeborg Rosenkilde
1725-1800
Ingeborg Rosenkilde
F:
30 sep. 1725
Holbæk
G:
1 feb. 1765
D:
2 feb. 1800
Varde
Birgitte Margrethe Dyrhoff
1761-1827
Birgitte Margrethe Dyrhoff
F:
1 mar. 1761
Vilstrup
D:
30 mar. 1827
Hammelev
Lütje Ebsen
1760-1838
Lütje Ebsen
F:
13 okt. 1760
Vesterland
G:
nov. 1806
D:
26 aug. 1838
Hammelev
Catharina Gyde Zoëga
1729-1807
Catharina Gyde Zoëga
F:
1729
Vilstrup
D:
30 apr. 1807
Vilstrup
Mathias Olufsen Dyrhoff
1701-1769
Mathias Olufsen Dyrhoff
F:
2 mar. 1701
Sværdborg
D:
24 aug. 1769
Vilstrup
Jørgen Zoëga
1760-1800
Jørgen Zoëga
F:
21 apr. 1760
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
D:
12 jan. 1800
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
Ulrica Augusta Zoëga
1761-
Ulrica Augusta Zoëga
F:
29 nov. 1761
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
Hans Boysen
1764-1813
Hans Boysen
F:
1764
Emmerlev
G:
8 jan. 1794
Møgeltønder
D:
28 jan. 1813
Dedsbüll
Caroline Ludovica Sophie Zoëga
1764-1806
Caroline Ludovica Sophie Zoëga
F:
5 dec. 1764
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
D:
6 jun. 1806
Tønder
Cecilie Bartholine Zoëga
1767-
Cecilie Bartholine Zoëga
F:
29 jun. 1767
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
Hans Schack Zoëga
1769-
Hans Schack Zoëga
F:
18 nov. 1769
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
Sophie Marie Zoëga
1772-1787
Sophie Marie Zoëga
F:
22 jul. 1772
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
D:
15 mar. 1787
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
Paul Johannes Zoëga
1736-1806
Paul Johannes Zoëga
F:
1736
Vilstrup
D:
11 apr. 1806
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
Anna Ernestine Petersen
1741-1772
Anna Ernestine Petersen
F:
5 jul. 1741
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
G:
22 Maj 1759
Møgeltønder
D:
5 aug. 1772
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
Dødfødt søn
1776-1776
Dødfødt søn
F:
13 Maj 1776
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
D:
13 Maj 1776
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
Anna Margrethe Zoëga
1734-1806
Anna Margrethe Zoëga
F:
1734
Højer
G:
20 feb. 1773
Visby
D:
13 feb. 1806
Møgeltønder s. (Lindskov Mølle)
Cæcilie Fabricius
1693-1772
Cæcilie Fabricius
F:
1 Maj 1693
Løjt s. (Kirkeby)
D:
1 Maj 1772
Vilstrup
Jørgen (Artern) Zoëga
1693-1755
Jørgen (Artern) Zoëga
F:
1693
Vilstrup
G:
14 jun. 1718
D:
31 Okt 1755
Vilstrup
Elisabeth Fabricius
1695-1730
Elisabeth Fabricius
F:
5 mar. 1695
Løjt
D:
senest 1730
fmtl. Abild
Christian Friis
1680-1745
Christian Friis
F:
27 Maj 1680
fmtl. Abild
G:
18 apr. 1724
D:
16 mar. 1745
Abild
Andreas Fabricius
1696-1757
Andreas Fabricius
F:
7 dec. 1696
Løjt
D:
3 dec. 1757
Tønder
Anna Elisabeth Bruhn
-1728
Anna Elisabeth Bruhn
G:
18 apr. 1723
Aabenraa
D:
1728
Tønder
Elisabeth Wessel
1689-1758
Elisabeth Wessel
F:
1689
Tønder
G:
30 jun. 1731
Tønder
D:
26 Okt 1758
Tønder
Catharina Fabricius
1698-1698
Catharina Fabricius
F:
25 apr. 1698
Løjt
D:
1698
Løjt
Erich Fabricius
1700-1782
Erich Fabricius
F:
1 mar. 1700
Løjt
D:
28 apr. 1782
Aabenraa
Marie Elisabeth Volckard
-1791
Marie Elisabeth Volckard
G:
17 jan. 1730
D:
6 jul. 1791
Wilhad Fabricius
1651-1725
Wilhad Fabricius
F:
7 Maj 1651
Løjt s. (Kirkeby)
D:
13 okt. 1725
Løjt s. (Kirkeby)
Catharina Friis
1663-1702
Catharina Friis
F:
14 apr. 1663
G:
14 jun. 1682
D:
9 jan. 1702
Løjt s. (Kirkeby)
Christian Fabricius
1654-1687
Christian Fabricius
F:
12 mar. 1654
Løjt
D:
1687
Hjordkær
Margrethe Synderskov
1665-
Margrethe Synderskov
F:
15 nov. 1665
Hjordkær
Caspar Fabricius
1656-1708
Caspar Fabricius
F:
1656
Løjt
D:
1708
Johan Christian Fabricius
1719-1746
Johan Christian Fabricius
F:
1719
Hostrup
D:
3 mar. 1746
Wilhad Fabricius
1721-1788
Wilhad Fabricius
F:
26 Maj 1721
Hostrup
D:
12 feb. 1788
Bevtoft s. (Bevtoft Mølle)
Gunder Marie Bossen
1730-
Gunder Marie Bossen
F:
1730
Højst s. (Holm)
G:
1751
Anna Johanne Fabricius
1700-1746
Anna Johanne Fabricius
F:
1700
Hostrup
D:
1746
Hostrup
Johan Christian Fabricius
1690-1721
Johan Christian Fabricius
F:
6 dec. 1690
Løjt
G:
14 jun. 1718
D:
13 aug. 1721
Hostrup
Georg Eichel
1697-1767
Georg Eichel
F:
24 mar. 1697
Bevtoft
D:
29 jan. 1767
Hostrup
Wilhelm Fabricius
1702-1767
Wilhelm Fabricius
F:
17 jun. 1702
Hostrup
D:
14 aug. 1767
Varde
Magdalene Poulsen
1717-1759
Magdalene Poulsen
F:
1717
Aabenraa
G:
1736
D:
8 Maj 1759
Varde
Friderich Wilhelm Peter Fabricius
1742-1817
Friderich Wilhelm Peter Fabricius
F:
1742
Tønder
D:
9 jul. 1817
Rønne
Emma Fabricius
Kathinka Fabricius
Marie Cathinka Emma Fabricius
1837-1919
Marie Cathinka Emma Fabricius
F:
20 feb. 1837
Athen
D:
14 mar. 1919
Burg ved Magdeburg
Wilhelm Sophus Andreas von Rosen
1820-1866
Wilhelm Sophus Andreas von Rosen
F:
15 maj 1820
Plön
G:
6 dec. 1861
Plön
D:
17 jul. 1866
St. Croix (Christianssted)
Datter
Christoph Heinrich Detlev Fabricius
1802-1880
Christoph Heinrich Detlev Fabricius
F:
14 jul. 1802
Friedrichstadt
D:
3 nov. 1880
Wien
Charlotte Augusta Andrea Jacobine de Wilster
1809-1880
Charlotte Augusta Andrea Jacobine de Wilster
F:
25 okt. 1809
Rendsborg
G:
13 apr. 1832
Plön
D:
SEN. 1880
Carl Fabricius
Johann Christian Eduard Fabricius
1772-1837
Johann Christian Eduard Fabricius
F:
16 jun. 1772
København
D:
27 nov. 1837
Kiel
Catharina Dorothea Rathlef
1772-1837
Catharina Dorothea Rathlef
F:
11 jun. 1772
København
D:
27 nov. 1837
Kiel
Thomas Balthasar Fabricius
1774-1851
Thomas Balthasar Fabricius
F:
9 okt. 1774
København (Skt. Petri s.)
D:
1 maj 1851
Kiel
Anna Juliane Helene Fabricius
1776-
Anna Juliane Helene Fabricius
F:
17 dec. 1776
Johann Christian Fabricius
1745-1808
Johann Christian Fabricius
F:
7 jan. 1745
Tønder
D:
3 mar. 1808
Kiel
Anna Cæcilie Ambrosius
1747-1820
Anna Cæcilie Ambrosius
F:
4 okt. 1747
Flensborg
G:
19 jan. 1771
D:
18 jul. 1820
Kiel
Johann Christian Fabricius
1705-1775
Johann Christian Fabricius
F:
6. maj 1705
Hostrup
D:
4 maj 1775
København
Anna Henningsen
1713-1775
Anna Henningsen
F:
1713
G:
9 aug. 1730
D:
tidligst 1775
Johan Christian Fabricius
Birgitte Christine Buchholtz
1680-1723
Birgitte Christine Buchholtz
F:
1680
Hanved
D:
1723
Hostrup
Friedrich Christopher Fabricius
1758-1830
Friedrich Christopher Fabricius
F:
13 okt. 1758
D:
12 apr. 1830
Rinkenæs s. (præstegården)
Augusta Eugen Fabricius
-1809
Augusta Eugen Fabricius
D:
9 apr. 1809
Ernst Ferdinand Fabricius
Lorenz Wilhed Fabricius
1760-1825
Lorenz Wilhed Fabricius
F:
17 jul. 1760
D:
11 jan. 1825
NN
Anna Margrethe Fabricius
1762-
Anna Margrethe Fabricius
F:
23 mar. 1762
Jacob Friedrich Wieck
1747-
Jacob Friedrich Wieck
F:
7 jul. 1747
G:
1 sep. 1790
Christiansfeld
Johann Ludolph Fabricius
1764-1838
Johann Ludolph Fabricius
F:
8 feb. 1764
D:
1838
Herrnhut
Johanne Magdalene Bauditzin
Johanne Magdalene Bauditzin
G:
1790
Anna Elisabeth Fabricius
1766-
Anna Elisabeth Fabricius
F:
12 apr. 1766
Andreas Gottlieb Fabricius
1732-1804
Andreas Gottlieb Fabricius
F:
27 aug. 1732
Medelby
D:
11 sep. 1804
Ullerup
Marie Sophie Autzen
1726-1806
Marie Sophie Autzen
F:
14 mar. 1726
G:
2 dec. 1757
D:
9 apr. 1806
Lauritz Fabricius
1686-1765
Lauritz Fabricius
F:
29 jan. 1686
Brede
D:
27 aug. 1765
Medelby
Anna Boëthius
1702-1733
Anna Boëthius
F:
fmtl. ca. 1700/02
G:
11 dec. 1730
D:
1732/33
Anna Catharina Jessen
1714-
Anna Catharina Jessen
F:
1714
Bov
G:
12 Januar 1734
Bov
Poul Fabricius
1752-
Poul Fabricius
F:
1752
Hjordkær s. (Årslev)
Anna Fabricius
1754-
Anna Fabricius
F:
1754
Hjordkær s. (Årslev)
Jes Fabricius
1756-
Jes Fabricius
F:
1756
Hjordkær s. (Årslev)
Hinrich Fabricius
1787-1787
Hinrich Fabricius
F:
12 jan. 1787
Hjordkær s. (Årslev)
D:
17 jan. 1787
Hjordkær s. (Årslev)
Hans Ludvig Hollesen
1897-
Hans Ludvig Hollesen
F:
10 mar. 1897
Hjordkær s. (Gallehus)
Maren Hollesen
1899-
Maren Hollesen
F:
6 nov. 1899
Hjordkær s. (Gallehus)
Fester Hollesen
1901-1905
Fester Hollesen
F:
16 jan. 1901
Hjordkær s. (Gallehus)
D:
21 jun. 1905
Hjordkær s. (Gallehus)
Jürgen Hollesen
1902-
Jürgen Hollesen
F:
14 aug. 1902
Hjordkær s. (Gallehus)
Nicolai Hollesen
1867-1903
Nicolai Hollesen
F:
4 feb. 1867
Hjordkær s. (Gallehus)
D:
20 sep. 1903
Hjordkær s. (Gallehus)
Anna Dorothea Kästel
1874-
Anna Dorothea Kästel
F:
10 feb. 1874
Hjordkær s. (Nybøl)
G:
17 Maj 1895
Hjordkær
Ella Marie Steffens
1894-1945
Ella Marie Steffens
F:
4 jun. 1894
Løjt s. (Stollig)
D:
16 aug. 1945
Sønderborg
Jes Eschelsen Krag
1891-1956
Jes Eschelsen Krag
F:
9 mar. 1891
Løjt s. (Barsmark)
D:
20 aug. 1956
Løjt s. (Stollig)
Adelheid Hollesen
1869-1956
Adelheid Hollesen
F:
16 feb. 1869
Hjordkær s. (Gallehus)
D:
30 aug. 1956
Løjt s. (Stollig)
Peter Steffens
1859-1931
Peter Steffens
F:
20 jan. 1859
Tetenbüll
G:
5 Maj 1893
Rise
D:
24 apr. 1931
Løjt s. (Stollig)
Dorothea Hollesen
1871-
Dorothea Hollesen
F:
26 apr. 1871
Hjordkær s. (Gallehus)
Hans Ludvig Hollesen
1830-1906
Hans Ludvig Hollesen
F:
25 mar. 1830
Hjordkær s. (Gallehus)
D:
22 okt. 1906
Hjordkær s. (Gallehus)
Maren Ries
1841-1873
Maren Ries
F:
7 jun. 1841
Hjordkær s. (Årslev)
G:
16 maj 1866
Hjordkær
D:
7 nov. 1873
Hjordkær s. (Gallehus)
Ellen Marie Nissen
1834-1903
Ellen Marie Nissen
F:
2 nov. 1834
G:
31 jan. 1884
Hjordkær
D:
5 dec. 1903
Hjordkær s. (Gallehus)
Jørgen Hollesen
1832-1882
Jørgen Hollesen
F:
7 feb. 1832
Hjordkær s. (Gallehus)
D:
4 jun. 1882
Hjordkær s. (Årslev)
Ellen Marie Nissen
1834-1903
Ellen Marie Nissen
F:
2 nov. 1834
G:
26 maj 1871
Hjordkær
D:
5 dec. 1903
Hjordkær s. (Gallehus)
Dødfødt datter
1836-1836
Dødfødt datter
F:
17 maj 1836
Hjordkær s. (Gallehus)
D:
17 maj 1836
Hjordkær s. (Gallehus)
Thomas Hollesen
1837-1840
Thomas Hollesen
F:
12 sep. 1837
Hjordkær s. (Gallehus)
D:
6 maj 1840
Hjordkær s. (Gallehus)
Andreas Hollesen
1837-1838
Andreas Hollesen
F:
12 sep. 1837
Hjordkær s. (Gallehus)
D:
3 jan. 1838
Hjordkær s. (Gallehus)
Thomas Hollesen
1841-1906
Thomas Hollesen
F:
2 jun. 1841
Hjordkær s. (Gallehus)
D:
9 sep. 1906
Hjordkær s. (Gallehus)
Adelheid Callesen
1807-1877
Adelheid Callesen
F:
20 feb. 1807
Hjordkær s. (Årslev)
D:
24 okt. 1877
Hjordkær s. (Gallehus)
Nicolai Hollesen
1804-1863
Nicolai Hollesen
F:
17 mar. 1804
G:
11 okt. 1829
Hjordkær
D:
22 feb. 1863
Hjordkær s. (Gallehus)
Magdalene Margrethe Callesen
1845-
Magdalene Margrethe Callesen
F:
3 maj 1845
Hjordkær s. (Årslev)
Jørgen Peter Nissen
1845-
Jørgen Peter Nissen
F:
10 nov. 1845
G:
14 apr. 1872
Hjordkær
Jørgen Callesen
1847-1870
Jørgen Callesen
F:
24 mar. 1847
Hjordkær s. (Årslev)
D:
20 nov. 1870
Troyes
Kjestine Marie Ravn
1899-
Kjestine Marie Ravn
F:
10 nov. 1899
Hellevad
Peter Jørgensen
1899-
Peter Jørgensen
F:
11 dec. 1899
Egvad s. (Hønkys)
G:
1 apr. 1928
Hellevad
Anna Cathrine Ravn
1901-
Anna Cathrine Ravn
F:
5 jul. 1901
Hellevad
Johann Jessen
1897-
Johann Jessen
F:
11 jun. 1897
Broager s.
G:
11 jun. 1927
Hellevad
Nis Jørgensen Ravn
1903-
Nis Jørgensen Ravn
F:
3 Maj 1903
Hellevad
Ellen Marie Ravn
1904-
Ellen Marie Ravn
F:
27 Maj 1904
Hellevad
Heinrich Conrad Schleef
1904-
Heinrich Conrad Schleef
F:
24 Maj 1904
Egvad s. (Hønkys)
G:
21 maj 1926
Hellevad
Annine Ravn
1905-
Annine Ravn
F:
5 okt. 1905
Hellevad
Johann Asmussen Lyck
1903-
Johann Asmussen Lyck
F:
4 nov. 1903
Sottrup
G:
12 apr. 1929
Sottrup
Magde Ravn
1907-
Magde Ravn
F:
20 feb. 1907
Hellevad
Kresten Christensen
1908-
Kresten Christensen
F:
25 okt. 1908
Sottrup
G:
27 Okt 1933
Hellevad
Hans Ravn
1908-
Hans Ravn
F:
6 dec. 1908
Hellevad
Anne Mette Cathrine Jessen
1874-
Anne Mette Cathrine Jessen
F:
21 nov. 1874
Hellevad
Jens Jørgensen Ravn
1869-
Jens Jørgensen Ravn
F:
9 aug. 1869
Sdr. Starup s. (Lønt)
G:
26 nov. 1898
Hellevad
Anna Cathrine Callesen
1849-
Anna Cathrine Callesen
F:
7 maj 1849
Hjordkær s. (Årslev)
Nis Jørgensen Jessen
1846-
Nis Jørgensen Jessen
F:
12 jul. 1846
Hellevad s. (Hydevad)
G:
21 mar. 1873
Hellevad
Dødfødt søn
1851-1851
Dødfødt søn
F:
27 jun. 1851
Hjordkær s. (Årslev)
D:
27 jun. 1851
Hjordkær s. (Årslev)
Hans Hansen Madsen
1879-
Hans Hansen Madsen
F:
8 jun. 1879
Hjordkær s. (Årslev)
Asmus Madsen
1881-
Asmus Madsen
F:
24 Okt 1881
Hjordkær s. (Årslev)
Jes Jørgen Madsen
1883-
Jes Jørgen Madsen
F:
11 Maj 1883
Hjordkær s. (Årslev)
Anna Botilla Madsen
1885-1899
Anna Botilla Madsen
F:
11 jul. 1885
Hjordkær s. (Årslev)
D:
18 sep. 1899
Hjordkær s. (Kassø)
Asmus Madsen
1887-
Asmus Madsen
F:
5 okt. 1887
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Kjestine Madsen
1888-1892
Anna Kjestine Madsen
F:
14 nov. 1888
Hjordkær s. (Kassø)
D:
23 aug. 1892
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Botilla Callesen
1852-
Anna Botilla Callesen
F:
22 jun. 1852
Hjordkær s. (Årslev)
Hans Madsen
1850-
Hans Madsen
F:
17 okt. 1850
G:
10 maj 1878
Hjordkær
Peter Jessen
1882-
Peter Jessen
F:
15 apr. 1882
Rødding s. (Brændstrup)
Nis Callesen Jessen
1921-
Nis Callesen Jessen
F:
27 mar. 1921
Hjordkær s. (Årslev)
Thomas Christian Jessen
1922-
Thomas Christian Jessen
F:
21 aug. 1922
Hjordkær s. (Årslev)
Caroline Walborg Knudsgaard
Adelhold Laurids Jessen
Asmus Jessen
1884-1966
Asmus Jessen
F:
16 feb. 1884
Rødding s. (Brændstrup)
D:
11 jun. 1966
Hjordkær s. (Årslev)
Anne Christine Terp
Anna Kjestine Jessen
1885-1894
Anna Kjestine Jessen
F:
24 nov. 1885
Hjordkær s. (Stamplund)
D:
21 dec. 1894
Hjordkær s. (Årslev)
Jes Jessen
1887-
Jes Jessen
F:
12 jun. 1887
Hjordkær s. (Stamplund)
Gjertrud Marie Jessen
1889-1889
Gjertrud Marie Jessen
F:
26 jan. 1889
Hjordkær s. (Stamplund)
D:
9 feb. 1889
Hjordkær s. (Stamplund)
Adelheid Callesen
1854-1889
Adelheid Callesen
F:
24 sep. 1854
Hjordkær s. (Årslev)
D:
4 feb. 1889
Hjordkær s. (Stamplund)
Thomas Petersen Jessen
1856-
Thomas Petersen Jessen
F:
25 aug. 1856
Rødding s. (Brændstrup)
G:
31 maj 1881
Hjordkær
Nis Callesen
1857-
Nis Callesen
F:
2 feb. 1857
Hjordkær s. (Årslev)
Kjesten Lund
1863-1926
Kjesten Lund
F:
6 feb. 1863
Hjordkær
G:
23 apr. 1891
Hjordkær
D:
23 feb. 1926
Hjordkær s. (Årslev)
Christian Callesen
1859-
Christian Callesen
F:
7 apr. 1859
Hjordkær s. (Årslev)
Carsten Carstensen
1891-1894
Carsten Carstensen
F:
29 aug. 1891
Hjordkær s. (Årslev)
D:
30 okt. 1894
Hjordkær s. (Årslev)
Henriette Marie Callesen
1861-
Henriette Marie Callesen
F:
29 jun. 1861
Hjordkær s. (Årslev)
Anton Georg Carstensen
1861-1913
Anton Georg Carstensen
F:
21 mar. 1861
Møgeltønder s. (Brink)
G:
17 apr. 1888
Hjordkær
D:
10 apr. 1913
Hjordkær s. (Årslev)
Rasmus Callesen
1809-1888
Rasmus Callesen
F:
17 jan. 1809
Hjordkær s. (Årslev)
D:
14 aug. 1888
Hjordkær s. (Årslev)
Anna Kirstine Christensen
1822-1887
Anna Kirstine Christensen
F:
21 maj 1822
Hjordkær s. (Søderup)
G:
26 okt. 1842
Hjordkær
D:
1 jun. 1887
Hjordkær s. (Årslev)
Eskild Ries
1833-1868
Eskild Ries
F:
21 feb. 1833
Hjordkær s. (Årslev)
D:
23 sep. 1868
Hjordkær s. (Årslev)
Jürgen Petersen Ries
1834-1857
Jürgen Petersen Ries
F:
8 okt. 1834
Hjordkær s. (Årslev)
D:
13 jun. 1857
Hjordkær s. (Årslev)
Maren Ries
1835-1840
Maren Ries
F:
31 dec. 1835
Hjordkær s. (Årslev)
D:
19 jul. 1840
Hjordkær s. (Årslev)
Anne Dorothea Ries
1874-
Anne Dorothea Ries
F:
2 jul. 1874
Hjordkær s. (Årslev)
Kjersten Hansine Ries
1876-1876
Kjersten Hansine Ries
F:
11 mar. 1876
Hjordkær s. (Årslev)
D:
26 dec. 1876
Hjordkær s. (Årslev)
Marcus Ries
1837-1879
Marcus Ries
F:
16 nov. 1837
Hjordkær s. (Årslev)
D:
10 sep. 1879
Hjordkær s. (Årslev)
Else Kirstine Christensen Lund
1844-
Else Kirstine Christensen Lund
F:
4 nov. 1844
G:
1 aug. 1872
Hjordkær
Maren Eschelsen
1860-1879
Maren Eschelsen
F:
25 feb. 1860
Hjordkær s. (Nybøl)
D:
1 dec. 1879
Hjordkær s. (Nybøl)
Asmus Eschelsen
1861-1866
Asmus Eschelsen
F:
30 jul. 1861
Hjordkær s. (Nybøl)
D:
14 jul. 1866
Hjordkær s. (Nybøl)
Hans Eschelsen
1863-1863
Hans Eschelsen
F:
24 jun. 1863
Hjordkær s. (Nybøl)
D:
4 dec. 1863
Hjordkær s. (Nybøl)
Hans Eschelsen
1864-1898
Hans Eschelsen
F:
15 okt. 1864
Hjordkær s. (Nybøl)
D:
22 apr. 1898
Hjordkær s. (Nybøl)
Asmus Eschelsen
1866-1866
Asmus Eschelsen
F:
9 jul. 1866
Hjordkær s. (Nybøl)
D:
19 jul. 1866
Hjordkær s. (Nybøl)
Hans Heinrich Jessen
1898-
Hans Heinrich Jessen
F:
19 feb. 1898
Hjordkær s. (Årslev)
Eskild Eskildsen Jessen
1899-1899
Eskild Eskildsen Jessen
F:
23 feb. 1899
Hjordkær s. (Årslev)
D:
7 dec. 1899
Hjordkær s. (Årslev)
Helene Jessen
1900-1954
Helene Jessen
F:
5 mar. 1900
Hjordkær s. (Årslev)
D:
26 dec. 1954
Knud Simonsen Clausen
1897-1957
Knud Simonsen Clausen
F:
16 jun. 1897
Hjordkær s. (Årslev)
G:
3 dec. 1924
Hjordkær
D:
23 dec. 1957
Eskild Eskildsen Jessen
1905-1905
Eskild Eskildsen Jessen
F:
12 jun. 1905
Hjordkær s. (Årslev)
D:
1 aug. 1905
Hjordkær s. (Årslev)
Anna Dorothea Eschelsen
1868-1938
Anna Dorothea Eschelsen
F:
14 jul. 1868
Hjordkær s. (Nybøl)
D:
22 okt. 1938
Hjordkær s. (Årslev)
Hans Jessen
1863-1936
Hans Jessen
F:
17 jun. 1863
Hjordkær s. (Årslev)
G:
23 apr. 1897
Hjordkær
D:
3 nov. 1936
Hjordkær s. (Årslev)
Helene Eschelsen
1871-1872
Helene Eschelsen
F:
17 apr. 1871
Hjordkær s. (Nybøl)
D:
13 apr. 1872
Hjordkær s. (Nybøl)
Helene Eschelsen
1876-1903
Helene Eschelsen
F:
3 jul. 1876
Hjordkær s. (Nybøl)
D:
7 Maj 1903
Hjordkær s. (Nybøl)
Asmus Eschelsen
1878-1878
Asmus Eschelsen
F:
7 Maj 1878
Hjordkær s. (Nybøl)
D:
21 jun. 1878
Hjordkær s. (Nybøl)
Lena Ries
1839-1891
Lena Ries
F:
5 okt. 1839
Hjordkær s. (Årslev)
D:
10 okt. 1891
Hjordkær s. (Nybøl)
Eschel Rossen, adopteret Eschelsen
1836-1914
Eschel Rossen, adopteret Eschelsen
F:
1 nov. 1836
Bjolderup s. (Bolderslev)
G:
12 maj 1859
Hjordkær
D:
6 maj 1914
Hjordkær s. (Nybøl)
Hans Ludvig Hollesen
1897-
Hans Ludvig Hollesen
F:
10 mar. 1897
Hjordkær s. (Gallehus)
Maren Hollesen
1899-
Maren Hollesen
F:
6 nov. 1899
Hjordkær s. (Gallehus)
Fester Hollesen
1901-1905
Fester Hollesen
F:
16 jan. 1901
Hjordkær s. (Gallehus)
D:
21 jun. 1905
Hjordkær s. (Gallehus)
Jürgen Hollesen
1902-
Jürgen Hollesen
F:
14 aug. 1902
Hjordkær s. (Gallehus)
Nicolai Hollesen
1867-1903
Nicolai Hollesen
F:
4 feb. 1867
Hjordkær s. (Gallehus)
D:
20 sep. 1903
Hjordkær s. (Gallehus)
Anna Dorothea Kästel
1874-
Anna Dorothea Kästel
F:
10 feb. 1874
Hjordkær s. (Nybøl)
G:
17 Maj 1895
Hjordkær
Ella Marie Steffens
1894-1945
Ella Marie Steffens
F:
4 jun. 1894
Løjt s. (Stollig)
D:
16 aug. 1945
Sønderborg
Jes Eschelsen Krag
1891-1956
Jes Eschelsen Krag
F:
9 mar. 1891
Løjt s. (Barsmark)
D:
20 aug. 1956
Løjt s. (Stollig)
Adelheid Hollesen
1869-1956
Adelheid Hollesen
F:
16 feb. 1869
Hjordkær s. (Gallehus)
D:
30 aug. 1956
Løjt s. (Stollig)
Peter Steffens
1859-1931
Peter Steffens
F:
20 jan. 1859
Tetenbüll
G:
5 Maj 1893
Rise
D:
24 apr. 1931
Løjt s. (Stollig)
Dorothea Hollesen
1871-
Dorothea Hollesen
F:
26 apr. 1871
Hjordkær s. (Gallehus)
Maren Ries
1841-1873
Maren Ries
F:
7 jun. 1841
Hjordkær s. (Årslev)
D:
7 nov. 1873
Hjordkær s. (Gallehus)
Hans Ludvig Hollesen
1830-1906
Hans Ludvig Hollesen
F:
25 mar. 1830
Hjordkær s. (Gallehus)
G:
16 maj 1866
Hjordkær
D:
22 okt. 1906
Hjordkær s. (Gallehus)
Mathilde NIssen
1871-
Mathilde NIssen
F:
28 okt. 1871
Bjolderup s. (Vollerup)
Nis Riis NIssen
1876-1878
Nis Riis NIssen
F:
23 sep. 1876
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
13 jan. 1878
Bjolderup s. (Vollerup)
Ellen Ries
1844-1908
Ellen Ries
F:
25 jan. 1844
Hjordkær s. (Årslev)
D:
19 Maj 1908
Husum i Sydslesvig
Martin NIssen
1843-1877
Martin NIssen
F:
28 sep. 1843
G:
25 mar. 1870
Bjolderup
D:
5 apr. 1877
Bjolderup s. (Vollerup)
Martin Adolph
1856-
Martin Adolph
F:
9 jun. 1856
G:
25 okt. 1884
Bjolderup
August Ries
1848-1873
August Ries
F:
29 jul. 1848
Hjordkær s. (Årslev)
D:
20 feb. 1873
Hjordkær s. (Årslev)
Anna Dorothea Callesen
1811-1875
Anna Dorothea Callesen
F:
21 mar. 1811
Hjordkær s. (Årslev)
D:
17 okt. 1875
Hjordkær s. (Årslev)
Hans Petersen Ries
1806-1848
Hans Petersen Ries
F:
18 jan. 1806
G:
24 nov. 1831
Hjordkær
D:
15 okt. 1848
Dødfødt søn
1920-1920
Dødfødt søn
F:
22 Okt 1920
Tinglev
D:
22 okt. 1920
Tinglev
Margrethe Louise Hansen
1923-1923
Margrethe Louise Hansen
F:
23 sep. 1923
Tinglev
D:
3 nov. 1923
Tinglev
Mathias Christian Hansen
1889-
Mathias Christian Hansen
F:
26 sep. 1889
Tinglev
Christine Theodora Cathrine Jessen
Christine Theodora Cathrine Jessen
G:
18 nov. 1919
Tinglev
Andreas Christian Ludvig Hansen
1920-
Andreas Christian Ludvig Hansen
F:
23 dec. 1920
Tinglev
Nis Peter Hansen
1923-
Nis Peter Hansen
F:
21 jan. 1923
Tinglev
Käthe Marie Hansen
Andreas Peter Hansen
1891-
Andreas Peter Hansen
F:
23 Okt 1891
Tinglev
Nicoline Thyrene Hansen
1895-
Nicoline Thyrene Hansen
F:
21 Maj 1895
Bylderup s. (Duborg)
G:
18 nov. 1919
Tinglev
Kæthe Dorothea Schäfer
1920-
Kæthe Dorothea Schäfer
F:
3 dec. 1920
Tinglev
Marie Caroline Hansen
1893-
Marie Caroline Hansen
F:
22 jun. 1893
Tinglev
Heinrich Wilhelm Schäfer
1886-
Heinrich Wilhelm Schäfer
F:
19 jul. 1886
G:
27 aug. 1915
Tinglev
Magnus Ludwig Hansen
1898-
Magnus Ludwig Hansen
F:
14 aug. 1898
Tinglev
Catharina Margrethe Andersen
1866-
Catharina Margrethe Andersen
F:
26 jan. 1866
Tinglev s. (Visgårde)
Andreas Christian Ludvig Hansen
1861-1924
Andreas Christian Ludvig Hansen
F:
20 jul. 1861
Tinglev
G:
15 nov. 1888
Tinglev
D:
27 nov. 1924
Tinglev
Bothilde Margrethe Thomsen
1899-
Bothilde Margrethe Thomsen
F:
14 Maj 1899
Tinglev s. (Stoltelund)
Margrethe Catharina Thomsen
1901-
Margrethe Catharina Thomsen
F:
29 nov. 1901
Tinglev s. (Stoltelund)
Carsten Thomsen
1903-1904
Carsten Thomsen
F:
15 jul. 1903
Tinglev s. (Stoltelund)
D:
1 aug. 1904
Tinglev s. (Stoltelund)
Marie Margrethe Warming Nielsen
Margrethe Eleonora Warming Nielsen
Catharina Andrea Thomsen
1905-
Catharina Andrea Thomsen
F:
5 Maj 1905
Tinglev s. (Stoltelund)
Christian Heinrich Warming Nielsen
1901-
Christian Heinrich Warming Nielsen
F:
15 nov. 1901
Broager
G:
8 Okt 1926
Tinglev
Carsten Hansen Thomsen
1906-
Carsten Hansen Thomsen
F:
25 apr. 1906
Tinglev s. (Stoltelund)
Anna Marie Thomsen
1907-
Anna Marie Thomsen
F:
18 jul. 1907
Tinglev s. (Stoltelund)
Maria Thomine Thomsen
1909-
Maria Thomine Thomsen
F:
18 mar. 1909
Tinglev s. (Stoltelund)
Friedrich Peter Jensen
1908-
Friedrich Peter Jensen
F:
27 feb. 1908
Bov s. (Vejbæk)
G:
28 apr. 1933
Tinglev
Maria Anna Augusta Andersen
1870-1948
Maria Anna Augusta Andersen
F:
19 jan. 1870
Tinglev s. (Visgårde)
D:
21 nov. 1948
Tinglev s. (Broderup)
Thomas Thomsen
1867-1946
Thomas Thomsen
F:
29 jun. 1867
Tinglev s. (Stoltelund)
G:
2 jun. 1898
Tinglev
D:
2 aug. 1946
Tinglev s. (Broderup Mark)
Jessine Andrea Andersen
1872-
Jessine Andrea Andersen
F:
17 dec. 1872
Tinglev s. (Visgårde)
Christine Helene Andersen
1877-
Christine Helene Andersen
F:
15 nov. 1877
Tinglev s. (Visgårde)
Margrethe Catharina Helene Hansen
1842-1905
Margrethe Catharina Helene Hansen
F:
19 jun. 1842
Tinglev s. (Visgårde)
D:
27 dec. 1905
Tinglev
Andreas Peter Andersen
1838-1919
Andreas Peter Andersen
F:
1 Okt 1838
Tinglev s. (Visgårde)
G:
9 mar. 1864
Tinglev
D:
18 apr. 1919
Tinglev
Augusta Margrethe Callesen
1813-1842
Augusta Margrethe Callesen
F:
31 okt. 1813
Hjordkær s. (Årslev)
D:
25 jun. 1842
Tinglev s. (Visgårde)
Jes Hansen
ca. 1790-
Jes Hansen
F:
ca. 1790
Tinglev s. (Visgårde)
G:
7 okt. 1841
Tinglev
Anna Callesen
1816-1897
Anna Callesen
F:
2 feb. 1816
Hjordkær s. (Årslev)
D:
26 jan. 1897
Bjolderup s. (Bolderslev)
Mathias Christian Matzen
1815-1853
Mathias Christian Matzen
F:
6 nov. 1815
Uge
G:
31 okt. 1845
Hjordkær
D:
8 mar. 1853
Hjordkær s. (Årslev)
Nis Nissen
1805-1868
Nis Nissen
F:
21 okt. 1805
G:
20 okt. 1854
D:
10 nov. 1868
Bjolderup s. (Vollerup)
Jacob Nissen
1839-1857
Jacob Nissen
F:
7 nov. 1839
Burkal s. (Jyndevad)
D:
25 dec. 1857
Burkal s. (Jyndevad)
Marie Nicoline Cecilie Andersen
1871-
Marie Nicoline Cecilie Andersen
F:
18 jan. 1871
Burkal
Peter Bernhard Andersen
1872-1872
Peter Bernhard Andersen
F:
23 mar. 1872
Burkal
D:
24 mar. 1872
Burkal
Peter Ludwig Bernhard Andersen
1873-
Peter Ludwig Bernhard Andersen
F:
15 jun. 1873
Burkal
Magdalene Nissen
1841-
Magdalene Nissen
F:
29 okt. 1841
Burkal s. (Jyndevad)
Christian Bernhard Andersen
1842-
Christian Bernhard Andersen
F:
4 jun. 1842
G:
19 maj 1870
Burkal
Adelheit Sophie Nissen
1843-1861
Adelheit Sophie Nissen
F:
22 dec. 1843
Burkal s. (Jyndevad)
D:
19 Okt 1861
Burkal s. (Jyndevad)
Peter Adalbert Nissen
1876-1877
Peter Adalbert Nissen
F:
14 Maj 1876
Burkal s. (Rens)
D:
24 mar. 1877
Burkal s. (Rens)
Helene Dorthea Petra Nissen
1877-
Helene Dorthea Petra Nissen
F:
10 dec. 1877
Burkal s. (Rens)
Peter Adalbert Nissen
1878-
Peter Adalbert Nissen
F:
3 nov. 1878
Burkal s. (Rens)
Jacob Nicolai Nissen
1881-
Jacob Nicolai Nissen
F:
9 Maj 1881
Burkal s. (Rens)
Theodor Ludwig Nissen
1883-
Theodor Ludwig Nissen
F:
21 dec. 1883
Burkal s. (Rens)
Jørgen Nicolai Friedrich Nissen
1846-1909
Jørgen Nicolai Friedrich Nissen
F:
11 jun. 1846
Burkal s. (Jyndevad)
D:
22 jan. 1909
Hamborg
Ingeborg Margrethe Paulsen
1846-
Ingeborg Margrethe Paulsen
F:
22 okt. 1846
Nr. Løgum s. (Frydendal)
G:
29 apr. 1875
Burkal
Peter Ludevig Nissen
1848-1930
Peter Ludevig Nissen
F:
24 jul. 1848
Burkal s. (Jyndevad)
D:
3 jun. 1930
Flensborg
Maria Grauer
1846-1914
Maria Grauer
F:
7 sep. 1846
G:
3 feb. 1874
Burkal
D:
30 jun. 1914
Flensborg
Johann Adalbert Nissen
1850-1857
Johann Adalbert Nissen
F:
14 dec. 1850
Burkal s. (Jyndevad)
D:
2 Maj 1857
Burkal s. (Jyndevad)
Christian Carl Lorentzen
1904-
Christian Carl Lorentzen
F:
31 Okt 1904
Burkal s. (Rens)
Andrea Cornelsen
Louise Cathrine Lorentzen
1906-1906
Louise Cathrine Lorentzen
F:
30 apr. 1906
Burkal s. (Rens)
D:
3 jun. 1906
Burkal s. (Rens)
Carl Lorentzen
1907-
Carl Lorentzen
F:
19 jun. 1907
Burkal s. (Rens)
Louise Cathrine Lorentzen
1908-1908
Louise Cathrine Lorentzen
F:
12 jun. 1908
Burkal s. (Rens)
D:
15 jul. 1908
Burkal s. (Rens)
Ludwig Lorentzen
1909-
Ludwig Lorentzen
F:
4 jul. 1909
Burkal s. (Rens)
Heinrich Lorentzen
1910-
Heinrich Lorentzen
F:
27 sep. 1910
Tinglev s. (Bajstrup)
Meta Louise Lorentzen
1913-1921
Meta Louise Lorentzen
F:
22 feb. 1913
Tinglev s. (Bajstrup)
D:
12 sep. 1921
Burkal s. (Jyndevad)
Louis Lorentzen
1915-
Louis Lorentzen
F:
28 jul. 1915
Burkal s. (Jyndevad)
Herbert Hugo Peter Lorentzen
1917-
Herbert Hugo Peter Lorentzen
F:
22 Maj 1917
Burkal s. (Jyndevad)
Alfred Lorentzen
1920-
Alfred Lorentzen
F:
6 jul. 1920
Burkal s. (Jyndevad)
Helene Louise Nissen
1884-1940
Helene Louise Nissen
F:
4 jan. 1884
Burkal s. (Jyndevad)
D:
19 dec. 1940
Tønder
Christian Hansen Lorentzen
1875-
Christian Hansen Lorentzen
F:
21 dec. 1875
Sottrup
G:
1 nov. 1903
Burkal
Hugo Peter Nissen
1886-1888
Hugo Peter Nissen
F:
10 jan. 1886
Burkal s. (Jyndevad)
D:
31 dec. 1888
Burkal s. (Jyndevad)
Peter Ludwig Nissen
1888-1893
Peter Ludwig Nissen
F:
11 apr. 1888
Burkal s. (Jyndevad)
D:
19 nov. 1893
Burkal s. (Jyndevad)
Louise Anna Nissen
1915-1967
Louise Anna Nissen
F:
24 dec. 1915
Burkal s. (Jyndevad)
D:
28 dec. 1967
Canada
Hugo Carl Nissen
1917-1999
Hugo Carl Nissen
F:
15 nov. 1917
Burkal s. (Jyndevad)
D:
14 aug. 1999
Canada
Johanne Anna Nissen
1919-1999
Johanne Anna Nissen
F:
16 dec. 1919
Burkal s. (Jyndevad)
D:
15 sep. 1999
Canada
Christine Marie Nissen
1925-1996
Christine Marie Nissen
F:
23 mar. 1925
Burkal s. (Jyndevad)
D:
10 jul. 1996
Canada
Donald Peter Steffensen
ca. 1920-
Donald Peter Steffensen
F:
ca. 1920
Margaret Helen Nissen
1931-2017
Margaret Helen Nissen
F:
15 jun. 1931
Canada
D:
17 mar. 2017
Canada
Hugo Carl Nissen
1890-1968
Hugo Carl Nissen
F:
20 nov. 1890
Burkal s. (Jyndevad)
D:
1968
Canada
Anna Johanne Clausen
1893-
Anna Johanne Clausen
F:
11 sep. 1893
Flensborg
G:
17 apr. 1914
Burkal
Hanne Marie Nissen
1922-2014
Hanne Marie Nissen
F:
24 jul. 1922
Burkal s. (Lund)
D:
17 jul. 2014
Louise Margrethe Nissen
Bendix Martin Ketelsen Nissen
1927-2015
Bendix Martin Ketelsen Nissen
F:
13 dec. 1927
Burkal s. (Lund)
D:
30 dec. 2015
Peter Adalbert Nissen
1894-1947
Peter Adalbert Nissen
F:
29 apr. 1894
Burkal s. (Jyndevad)
D:
1 mar. 1947
Sønderborg (Statshosp.)
Christine Ketelsen
1897-1955
Christine Ketelsen
F:
14 nov. 1897
Burkal s. (Lund)
G:
28 Okt 1921
Burkal
D:
23 mar. 1955
Burkal s. (Jyndevad)
Hans Carl August Nissen
1853-1924
Hans Carl August Nissen
F:
20 mar. 1853
Burkal s. (Jyndevad)
D:
2 feb. 1924
Burkal s. (St. Jyndevad)
Louise Margrethe von Wildenrath
1858-1913
Louise Margrethe von Wildenrath
F:
6 jun. 1858
Büchen, Tyskland
D:
22 aug. 1913
Burkal s. (Jyndevad)
Cecilie Dorthea Nissen
1855-1932
Cecilie Dorthea Nissen
F:
16 aug. 1855
Burkal s. (Jyndevad)
D:
1932
Hamborg
Julius Peter Nissen
1894-1915
Julius Peter Nissen
F:
20 dec. 1894
Flensborg (Skt. Marie)
D:
27 sep. 1915
Rusland
Ernst Albert Nissen
1897-
Ernst Albert Nissen
F:
13 feb. 1897
Flensborg (Skt. Marie)
Jakob Adalbert Nissen
1858-1925
Jakob Adalbert Nissen
F:
12 mar. 1858
Burkal s. (Jyndevad)
D:
8 jun. 1925
Flensborg
Juliane Ernestine Augusta Clausen
1874-
Juliane Ernestine Augusta Clausen
F:
9 feb. 1874
Flensborg
G:
17 nov. 1893
Flensborg (Skt. Marie)
Christine Sophie Henriette Nissen
1860-
Christine Sophie Henriette Nissen
F:
23 jul. 1860
Burkal s. (Jyndevad)
Johan Eduard Nissen
1863-
Johan Eduard Nissen
F:
9 feb. 1863
Burkal s. (Jyndevad)
Gudrun Ingeborg Andersen
1878-1922
Gudrun Ingeborg Andersen
F:
14 apr. 1878
Silkeborg
G:
11 sep. 1911
Silkeborg
D:
13 Okt 1922
Silkeborg
Lena Callesen
1818-1877
Lena Callesen
F:
23 okt. 1818
Hjordkær s. (Årslev)
D:
9 okt. 1877
Peter Nissen
1808-1882
Peter Nissen
F:
16 okt. 1808
G:
13 okt. 1838
D:
30 maj 1882
Burkal s. (Jyndevad)
Anna Callesen
1908-
Anna Callesen
F:
26 jul. 1908
Tinglev s. (Gerrebæk)
Line Catharina Callesen
1913-1946
Line Catharina Callesen
F:
21 feb. 1913
Tinglev s. (Gerrebæk)
D:
14 Okt 1946
Tønder (sygehuset)
Gustav Adolf Voss
1902-1946
Gustav Adolf Voss
F:
14 Okt 1902
Flensborg
D:
14 Okt 1946
Tinglev s. (Gerrebæk)
Jes Lauritz Callesen
1876-1937
Jes Lauritz Callesen
F:
21 aug. 1876
Tinglev s. (Gårdeby Mark)
D:
2 dec. 1937
Tinglev s. (Gerrebæk)
Eline Bothilde Hansen Weibek
1883-
Eline Bothilde Hansen Weibek
F:
10 aug. 1883
Tinglev s. (Egebæk)
G:
29 Okt 1907
Tinglev
Lorenz Peter Lorenzen
1904-
Lorenz Peter Lorenzen
F:
21 aug. 1904
Bylderup s. (Duborg)
Margrethe Iversen
1908-
Margrethe Iversen
F:
31 okt 1908
Burkal s. (Bylderup-Bov)
G:
21 apr. 1933
Bylderup
Jes Jessen Lorenzen
1906-
Jes Jessen Lorenzen
F:
26 jan. 1906
Bylderup s. (Duborg)
Anna Cathrine Lorenzen
1908-
Anna Cathrine Lorenzen
F:
10 dec. 1908
Bylderup s. (Duborg)
Christian Iversen
1907-
Christian Iversen
F:
24 sep. 1907
Burkal s. (Bylderup-Bov)
G:
21 apr. 1933
Bylderup
Asmus Iwer Lorenzen
1910-
Asmus Iwer Lorenzen
F:
11 nov. 1910
Bylderup s. (Duborg)
Hansine Lorenzen
1912-
Hansine Lorenzen
F:
5 mar. 1912
Bylderup s. (Duborg)
Laura Paula Nicoline Lorenzen
1914-
Laura Paula Nicoline Lorenzen
F:
24 nov. 1914
Bylderup s. (Duborg)
Helene Jestine Callesen
1878-
Helene Jestine Callesen
F:
22 dec. 1878
Tinglev s. (Gårdeby Mark)
Anton Carl Lorenzen
1873-1916
Anton Carl Lorenzen
F:
7 feb. 1873
Bylderup s. (Duborg)
G:
12 sep. 1903
Bylderup
D:
2 Okt 1916
Siebenbürgen, Hundertbücheln, Rumænien
Jes Jessen Callesen
1881-
Jes Jessen Callesen
F:
15 jan. 1881
Tinglev s. (Gårdeby Mark)
Christine Nicoline Jochimsen
1884-
Christine Nicoline Jochimsen
F:
31 aug. 1884
Tinglev s. (Hedegårde)
G:
14 sep. 1910
Tinglev
Anna Callesen
1920-
Anna Callesen
F:
2 jul. 1920
Tinglev
Bodil Callesen
1920-
Bodil Callesen
F:
2 jul. 1920
Tinglev
Paul Callesen
1885-1974
Paul Callesen
F:
14 apr. 1885
Tinglev s. (Gårdeby Mark)
D:
30 Maj 1974
Tinglev
Eba Nissen
1890-
Eba Nissen
F:
2 jun. 1890
Ø. Løgum s. (Hovslund)
G:
12 jun. 1910
Ø. Løgum
Dødfødt datter
1890-1890
Dødfødt datter
F:
16 apr. 1890
Tinglev s. (Gårdeby Mark)
D:
16 apr. 1890
Tinglev s. (Gårdeby Mark)
Nicolai Callesen
1891-
Nicolai Callesen
F:
18 Okt 1891
Tinglev s. (Gårdeby Mark)
Sophus Callesen
1894-
Sophus Callesen
F:
1 aug. 1894
Tinglev s. (Gårdeby Mark)
Jes Jessen Callesen
1847-1932
Jes Jessen Callesen
F:
8 okt. 1847
Tinglev s. (Gerrebæk)
D:
21 jan. 1932
Tinglev
Anna Catharina Jessen
1852-1932
Anna Catharina Jessen
F:
10 mar. 1852
Tinglev s. (Visgårde)
G:
14 maj 1875
Tinglev
D:
18 nov. 1932
Bylderup s. (Duborg)
Paul Callesen
1821-1905
Paul Callesen
F:
18 mar. 1821
Hjordkær s. (Årslev)
D:
21 jun. 1905
Bylderup s. (Frestrup)
Ellen Jessen
1820-1847
Ellen Jessen
F:
1 jul. 1820
Tinglev s. (Visgårde)
G:
14 okt. 1846
Tinglev
D:
16 okt. 1847
Tinglev s. (Gerrebæk)
Paul Callesen
1901-
Paul Callesen
F:
18 mar. 1901
Bylderup s. (Frestrup)
Marie Magdalene Thomsen
1901-
Marie Magdalene Thomsen
F:
16 dec. 1901
Ensted s. (Torp)
G:
12 apr. 1929
Bylderup
Jørgen Erhard Callesen
1858-1933
Jørgen Erhard Callesen
F:
4 nov. 1858
Tinglev s. (Gerrebæk)
D:
21 jun. 1933
Bjolderup s. (Bolderslev)
Christine Lorenzen
1866-
Christine Lorenzen
F:
31 jul. 1866
Bjolderup s. (Bolderslev)
G:
24 Maj 1892
Bylderup
Sinnet Marie Feldstedt
1919-
Sinnet Marie Feldstedt
F:
27 jun. 1919
Tinglev s. (Bajstrup)
Ingwert Hansen Feldstedt
1920-
Ingwert Hansen Feldstedt
F:
18 jul. 1920
Tinglev s. (Bajstrup)
Mathilde Elena Christensen
1889-1965
Mathilde Elena Christensen
F:
18 sep. 1889
Tinglev s. (Egebæk)
D:
17 feb. 1965
Tønder (sygehuset)
Jørgen Peter Hansen Feldstedt
1889-1931
Jørgen Peter Hansen Feldstedt
F:
29 jul. 1889
G:
3 sep. 1918
Tinglev
D:
9 dec. 1931
Tønder (sygehuset)
Asmus Christensen
1891-
Asmus Christensen
F:
30 okt. 1891
Tinglev s. (Egebæk)
Paul Callesen Christensen
1896-1917
Paul Callesen Christensen
F:
15 feb. 1896
Tinglev s. (Egebæk)
D:
11 aug. 1917
Vestfronten
Jestine Christensen
1899-1915
Jestine Christensen
F:
5 nov. 1899
Tinglev s. (Egebæk)
D:
14 Maj 1915
Tinglev s. (Egebæk)
Eline Marie Callesen
1862-1920
Eline Marie Callesen
F:
8 jun. 1862
Tinglev s. (Gerrebæk)
D:
19 dec. 1920
Tinglev
Peter Hansen Christensen
1859-1925
Peter Hansen Christensen
F:
2 nov. 1859
Tinglev s. (Terkelsbøl Mark)
G:
26 okt. 1888
Tinglev
D:
27 apr. 1925
Tinglev s. (Egebæk)
Lorenz Christian Lorenzen
1893-1894
Lorenz Christian Lorenzen
F:
19 aug. 1893
Bjolderup s. (Gåskær)
D:
3 aug. 1894
Bjolderup s. (Gåskær)
Paul Callesen Lorenzen
1893-1893
Paul Callesen Lorenzen
F:
19 aug. 1893
Bjolderup s. (Gåskær)
D:
1 Okt 1893
Bjolderup s. (Gåskær)
Hans Eskildsen Lorenzen
Eduard Elberg Lorenzen
Johanne Lorenzen
1929-1942
Johanne Lorenzen
F:
20 nov. 1929
Bjolderup s. (Gåskær)
D:
6 nov. 1942
Aabenraa (sygeh.)
Mariane Helene Lorenzen
Lorenz Christian Lorenzen
1895-
Lorenz Christian Lorenzen
F:
20 aug. 1895
Bjolderup s. (Gåskær)
Maren Elberg
1898-
Maren Elberg
F:
19 sep. 1898
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
G:
28 apr. 1926
Løjt
Hans Lorenzen
Jes Peter Lorenzen
Helene Lorenzen
Carl Georg Lorenzen
1928-
Carl Georg Lorenzen
F:
8 mar. 1928
Bjolderup s. (Gåskær)
Mariane Lorenzen
Andreas Callesen Lorenzen
Paul Callesen Lorenzen
1897-1933
Paul Callesen Lorenzen
F:
11 Maj 1897
Bjolderup s. (Gåskær)
D:
11 apr. 1933
Bjolderup s. (Gåskær)
Jestine Bothilde Asmussen
1902-1967
Jestine Bothilde Asmussen
F:
11 sep. 1902
Bjolderup s. (Gåskær)
G:
24 apr. 1923
Bjolderup
D:
26 Maj 1967
Sønderborg
Peter Callesen
Jestine Lorenzen
1899-1963
Jestine Lorenzen
F:
20 Okt 1899
Bjolderup s. (Gåskær)
D:
2 jul. 1963
Aabenraa (sygeh.)
Carl Peter Callesen
1892-1923
Carl Peter Callesen
F:
20 jul. 1892
Bjolderup s. (Gåskær)
G:
28 Okt 1921
Bjolderup
D:
6 jul. 1923
Bjolderup s. (Gåskær)
Laura Kjestine Lorenzen
1901-
Laura Kjestine Lorenzen
F:
17 jan. 1901
Bjolderup s. (Gåskær)
Maria Lorenzen
1902-1902
Maria Lorenzen
F:
24 sep. 1902
Bjolderup s. (Gåskær)
D:
26 dec. 1902
Bjolderup s. (Gåskær)
Maria Helene Lorenzen
1904-
Maria Helene Lorenzen
F:
8 jan. 1904
Bjolderup s. (Gåskær)
Mariane Helene Callesen
1865-1946
Mariane Helene Callesen
F:
15 mar. 1865
Tinglev s. (Gerrebæk)
D:
8 mar. 1946
Bjolderup s. (Bolderslev)
Hans Eskildsen Lorenzen
1860-1951
Hans Eskildsen Lorenzen
F:
22 dec. 1860
Bylderup s. (Frestrup)
G:
31 Okt 1892
Bylderup
D:
14 jul. 1951
Bjolderup s. (Gåskær)
Andreas Heinrich Callesen
1869-
Andreas Heinrich Callesen
F:
8 feb. 1869
Tinglev s. (Gerrebæk)
Anna Marie Jepsen Schmidt
1868-1920
Anna Marie Jepsen Schmidt
F:
3 sep. 1868
Ensted s. (Stubbæk)
G:
18 Maj 1894
Ensted
D:
21 mar. 1920
Kliplev
Christine Marie Callesen
1923-1925
Christine Marie Callesen
F:
16 aug. 1923
Aabenraa
D:
3 Okt 1925
Kliplev
Christine Petersen
1894-
Christine Petersen
F:
9 dec. 1894
Ensted s. (Torp)
G:
10 aug. 1922
Kliplev
Jestine Andersen
1828-1881
Jestine Andersen
F:
19 sep. 1828
Tinglev s. (Skelbæk)
G:
25 okt. 1856
Tinglev
D:
24 okt. 1881
Bylderup s. (Frestrup)
Friederich Wilhelm Blaase
1876-
Friederich Wilhelm Blaase
F:
31 maj 1876
Friederich Carl Blaase
1882-
Friederich Carl Blaase
F:
7 maj 1882
Mette Catharina Wilhelmsen
Marie Petræus
1853-1919
Marie Petræus
F:
25 nov. 1853
Bjolderup s. (Gåskær)
D:
7 maj 1919
Hjordkær
Markus Wilhelm Blaase
Markus Wilhelm Blaase
G:
30 apr. 1875
Anna Helene Festersen
1881-
Anna Helene Festersen
F:
7 jan. 1881
Bjolderup s. (Vollerup)
Johannes Diedrichsen
1879-
Johannes Diedrichsen
F:
22 nov. 1879
Ulsnæs s. (Gundeby) i Sydslesvig
G:
21 nov. 1907
Bjolderup
Maria Henriette Festersen
1882-
Maria Henriette Festersen
F:
13 mar. 1882
Bjolderup s. (Vollerup)
Henriette Helene Festersen
1915-
Henriette Helene Festersen
F:
21 Maj 1915
Bjolderup s. (Vollerup)
Hans Nissen Friedrich Festersen
1919-
Hans Nissen Friedrich Festersen
F:
31 nov. 1919
Bjolderup s. (Vollerup)
Asmus Festersen
1884-1967
Asmus Festersen
F:
6 aug. 1884
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
11 sep. 1967
Bjolderup s. (Vollerup)
Marie Helene Thomsen
1888-1967
Marie Helene Thomsen
F:
2 okt. 1888
Boren s. (Ekenis (Egenæs)) i Sydslesvig
G:
26 apr. 1913
Bjolderup
D:
13 mar. 1967
Bjolderup s. (Vollerup)
Anna Festersen
1885-
Anna Festersen
F:
25 sep. 1885
Bjolderup s. (Vollerup)
Henriette Festersen
1886-1886
Henriette Festersen
F:
7 nov. 1886
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
29 nov. 1886
Bjolderup s. (Vollerup)
Henriette Festersen
1888-1889
Henriette Festersen
F:
17 apr. 1888
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
24 maj 1889
Bjolderup s. (Vollerup)
Hans Heinrich Diedrichsen
1914-
Hans Heinrich Diedrichsen
F:
9 feb. 1914
Bjolderup s. (Vollerup)
Vera Jørgensen
1918-
Vera Jørgensen
F:
9 Okt 1918
Fårevejle s. (Veddinge)
G:
23 mar. 1941
Bjolderup
Johannes Rudi Diedrichsen
1919-
Johannes Rudi Diedrichsen
F:
25 dec. 1919
Bjolderup s. (Vollerup)
Helene Henriette Diedrichsen
Andreas Petræus Diedrichsen
Henriette Festersen
1889-
Henriette Festersen
F:
8 okt. 1889
Bjolderup s. (Vollerup)
Nicolaus Diedrichsen
1884-1969
Nicolaus Diedrichsen
F:
12 feb. 1884
Ulsnæs s. (Gundeby) i Sydslesvig
G:
26 apr. 1913
Bjolderup
D:
7 feb. 1969
Aabenraa (sygehus)
Hans Nissen Festersen
1891-
Hans Nissen Festersen
F:
3 aug. 1891
Bjolderup s. (Vollerup)
Christine Festersen
1893-
Christine Festersen
F:
4 jun. 1893
Bjolderup s. (Vollerup)
Johannes Heinrich Jacobsen
1889-
Johannes Heinrich Jacobsen
F:
27 aug. 1889
G:
25 sep. 1914
Bjolderup
Andreas Petræus Festersen
1894-
Andreas Petræus Festersen
F:
19 okt. 1894
Bjolderup s. (Vollerup)
Helene Henriette Petræus
1856-
Helene Henriette Petræus
F:
30 aug. 1856
Bjolderup s. (Gåskær)
Hans Nissen Festersen
1850-1925
Hans Nissen Festersen
F:
20 aug. 1850
Bjolderup s. (Bolderslev)
G:
22 okt. 1878
D:
14 aug. 1925
Bjolderup s. (Vollerup)
Henriette Callesen
1823-1856
Henriette Callesen
F:
21 nov. 1823
Hjordkær s. (Årslev)
D:
17 okt. 1856
Bjolderup s. (Gåskær)
Hans Christian Petræus
1814-1880
Hans Christian Petræus
F:
3 dec. 1814
Højst s. (V. Højst)
G:
29 jun. 1851
Bjolderup
D:
11 okt. 1880
Hjordkær (på besøg)
Jep Petersen
1852-
Jep Petersen
F:
17 mar. 1852
Ravsted s. (Fogderup)
Helene Petersen
1854-
Helene Petersen
F:
11 mar. 1854
Ravsted s. (Fogderup)
Anna Helene Petersen
1855-
Anna Helene Petersen
F:
9 nov. 1855
Ravsted s. (Fogderup)
Hindrich August Petersen
1858-
Hindrich August Petersen
F:
5 feb. 1858
Ravsted s. (Fogderup)
Marie Margrethe Petersen
1862-
Marie Margrethe Petersen
F:
1 maj 1862
Ravsted s. (Fogderup)
Louise Sophie Callesen
1826-
Louise Sophie Callesen
F:
25 jan. 1826
Hjordkær s. (Årslev)
Peter Jepsen Petersen
1816-1872
Peter Jepsen Petersen
F:
25 jul. 1816
G:
14 jun. 1849
D:
13 sep. 1872
Ravsted s. (Fogderup)
Lene Nissen
1855-
Lene Nissen
F:
23 aug. 1855
Bjolderup s. (Vollerup)
Maria Callesen
1828-1856
Maria Callesen
F:
1 jul. 1828
Hjordkær s. (Årslev)
D:
9 sep. 1856
Bjolderup s. (Vollerup)
Nis Nissen
1827-
Nis Nissen
F:
16 nov. 1827
G:
7 apr. 1854
Andreas Jepsen Andersen
1861-
Andreas Jepsen Andersen
F:
9 aug. 1861
Tinglev s. (Skelbæk)
Catharina Hansen
1863-
Catharina Hansen
F:
29 nov. 1863
Bov s. (Frøslev)
G:
28 okt. 1891
Tinglev
Jørgen August Andersen
1863-
Jørgen August Andersen
F:
10 maj 1863
Tinglev s. (Skelbæk)
Jessie Mariane Helene Lytzen
1906-1947
Jessie Mariane Helene Lytzen
F:
11 feb. 1906
Daler s. (Østerby)
D:
24 mar. 1947
Tønder
Søren Christian Knudsen, senere Brejl
1893-1964
Søren Christian Knudsen, senere Brejl
F:
15 nov. 1893
Ejstrup s. (Brejl)
G:
25 nov. 1927
Daler
D:
31 dec. 1964
Marianne Helene Andersen
1867-1948
Marianne Helene Andersen
F:
21 sep. 1867
Tinglev s. (Skelbæk)
D:
5 aug. 1948
Daler s. (Østerby)
Carl Heseler Lytzen
1859-1931
Carl Heseler Lytzen
F:
27 apr. 1859
Daler s. (Østerby)
G:
4 jun. 1889
Tinglev
D:
11 jun. 1931
Daler s. (Østerby)
Ottoline Friderikke Callesen
1831-1899
Ottoline Friderikke Callesen
F:
11 jan. 1831
Hjordkær s. (Årslev)
D:
26 mar. 1899
Visby s. (Gærup)
Jes Peter Andersen
ca. 1835-
Jes Peter Andersen
F:
ca. 1835
G:
25 okt. 1860
Tinglev
Jes Christian Jacobsen
1892-1892
Jes Christian Jacobsen
F:
27 apr. 1892
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
D:
2 Maj 1892
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
Frederik Jacobsen
1861-
Frederik Jacobsen
F:
2 jan. 1861
Hjordkær
Magdalene Kathrine Boysen
1863-1893
Magdalene Kathrine Boysen
F:
18 jun. 1863
Hjordkær s. (Årslev)
G:
25 jun. 1891
Hjordkær
D:
21 apr. 1893
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
Ingeborg Helene Jacobsen
1900-1900
Ingeborg Helene Jacobsen
F:
15 jul. 1900
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
D:
12 aug. 1900
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
Jes Jacobsen
1902-
Jes Jacobsen
F:
7 Okt 1902
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
Fedder Jacobsen
1905-
Fedder Jacobsen
F:
4 jan. 1905
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
Anni Magdalene Jacobsen
1905-
Anni Magdalene Jacobsen
F:
4 jan. 1905
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
Boy Hansen
1901-
Boy Hansen
F:
6 Maj 1901
Nr. Løgum s. (Løgumbjerge)
G:
4 mar. 1938
Hjordkær
Frieda Helene Jacobsen
1907-1908
Frieda Helene Jacobsen
F:
6 apr. 1907
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
D:
13 Okt 1908
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
Friedrich Anton Jacobsen
1909-1966
Friedrich Anton Jacobsen
F:
8 jul. 1909
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
D:
21 jul. 1966
Aabenraa (sygehus)
Hans Jacobsen
1911-
Hans Jacobsen
F:
17 sep. 1911
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
Anna Marie Feddersen
1880-
Anna Marie Feddersen
F:
22 apr. 1880
Tinglev s. (Kravlund)
G:
15 sep. 1899
Hjordkær
Ingeborg Augusta Petersen
1902-
Ingeborg Augusta Petersen
F:
4 sep. 1902
Hjordkær s. (Nybøl)
Helene Ingemine Petersen
1903-
Helene Ingemine Petersen
F:
19 dec. 1903
Hjordkær s. (Nybøl)
Helene Augusta Henriette Jacobsen
1863-
Helene Augusta Henriette Jacobsen
F:
5 mar. 1863
Hjordkær
Hans Petersen
1860-1929
Hans Petersen
F:
17 nov. 1860
Notmark s. (Hundslev)
G:
24 Maj 1901
Hjordkær
D:
29 nov. 1929
Slesvig
Jørgen Peter Jacobsen
1896-1897
Jørgen Peter Jacobsen
F:
8 dec. 1896
Hjordkær s. (Årslev)
D:
3 feb. 1897
Hjordkær s. (Årslev)
Ingeborg Catharina Jacobsen
1900-
Ingeborg Catharina Jacobsen
F:
30 mar. 1900
Hjordkær s. (Årslev)
Jørgen Peter Jacobsen
1865-
Jørgen Peter Jacobsen
F:
23 mar. 1865
Hjordkær
Catharina Henriette Hansen
1861-1932
Catharina Henriette Hansen
F:
29 nov. 1861
Fahretoft
D:
13 Okt 1932
Hjordkær s. (Hjordkær Stationsby)
Maria Adeline Jacobsen
1866-1871
Maria Adeline Jacobsen
F:
14 mar. 1866
Hjordkær
D:
6 apr. 1871
Hjordkær
Ingeborg Sophie Jacobsen
1867-1870
Ingeborg Sophie Jacobsen
F:
9 jun. 1867
Hjordkær
D:
12 mar. 1870
Hjordkær
Ingeborg Eline Jacobsen
1897-
Ingeborg Eline Jacobsen
F:
29 nov. 1897
Hjordkær s. (Nybøl)
Jes Nicolai Jacobsen
1870-
Jes Nicolai Jacobsen
F:
24 jul. 1870
Hjordkær
Elise Cathrine Christensen
Maria Sophie Jacobsen
1872-1872
Maria Sophie Jacobsen
F:
25 aug. 1872
Hjordkær
D:
25 dec. 1872
Hjordkær
Johannes Asmus Jacobsen
1873-1917
Johannes Asmus Jacobsen
F:
4 aug. 1873
Hjordkær
D:
27 nov. 1917
Veldeggem i Belgien
Hanne Marie Hansen
1873-
Hanne Marie Hansen
F:
4 mar. 1873
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
17 Maj 1901
Hjordkær
Maria Ingeborg Dorthea Jacobsen
1876-1893
Maria Ingeborg Dorthea Jacobsen
F:
2 mar. 1876
Hjordkær
D:
26 mar. 1893
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
Peter Jacobsen
1878-
Peter Jacobsen
F:
4 jul. 1878
Hjordkær
Ingeborg Callesen
1833-1880
Ingeborg Callesen
F:
20 maj 1833
Hjordkær s. (Årslev)
D:
13 feb. 1880
Hjordkær
Jes Nissen Jacobsen
1818-1892
Jes Nissen Jacobsen
F:
21 feb. 1818
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
G:
14 okt. 1858
Hjordkær
D:
3 jan. 1892
Hjordkær
Lena Fabricius
1788-1851
Lena Fabricius
F:
24 apr. 1788
Hjordkær s. (Årslev)
D:
9 maj 1851
Hjordkær s. (Årslev)
Jørgen Callesen
1776-1843
Jørgen Callesen
F:
25 sep. 1776
Hjordkær s. (Nybøl)
G:
11 okt. 1806
D:
1 nov. 1843
Hjordkær s. (Årslev)
Jes Fabricius
1791-1791
Jes Fabricius
F:
18 jun. 1791
Hjordkær s. (Årslev)
D:
24 jun. 1791
Hjordkær s. (Årslev)
Anne Kirstine Petersen
1815-1891
Anne Kirstine Petersen
F:
31 dec. 1815
Rise s. (Nr. Ønlev)
D:
8 dec. 1891
Agerskov s. (Galsted)
Christian Petersen Kjær
1813-1890
Christian Petersen Kjær
F:
27 aug. 1813
Agerskov s. (Galsted)
D:
11 dec. 1890
Agerskov s. (Rangstrup)
Christian Petersen
1893-1893
Christian Petersen
F:
25 Okt 1893
Rise s. (Nr. Ønlev)
D:
9 dec. 1893
Rise s. (Nr. Ønlev)
Anna Marie Petersen
1895-
Anna Marie Petersen
F:
6 jan. 1895
Rise s. (Nr. Ønlev)
Peter Petersen
1859-
Peter Petersen
F:
13 aug. 1859
Rise s. (Nr. Ønlev)
Catharina Marie Hansen
1861-
Catharina Marie Hansen
F:
9 aug. 1861
Felsted s. (Tumbøl)
G:
15 nov. 1892
Rise
Hans Petersen
1861-1861
Hans Petersen
F:
25 feb. 1861
Rise s. (Nr. Ønlev)
D:
4 mar. 1861
Rise s. (Nr. Ønlev)
Christian Petersen
1818-1862
Christian Petersen
F:
19 apr. 1818
Rise s. (Nr. Ønlev)
D:
18 jan. 1862
Rise s. (Nr. Ønlev)
Maren Hansen
1830-1887
Maren Hansen
F:
25 jun. 1830
Hjordkær
G:
10 dec. 1858
Rise
D:
9 nov. 1887
Rise s. (Nr. Ønlev)
Rasmine Petersen
1846-1901
Rasmine Petersen
F:
29 dec. 1846
Løjt s. (Kirkeby)
D:
senest 1901
Ernst Nicolaisen
Peter Petersen
1849-1901
Peter Petersen
F:
23 jan. 1849
Løjt s. (Kirkeby)
D:
senest 1901
Hans Jensen Petersen
1851-1901
Hans Jensen Petersen
F:
24 mar. 1851
Løjt s. (Kirkeby)
D:
senest 1901
Johann Carl Detlef Kruse
1881-1883
Johann Carl Detlef Kruse
F:
17 mar. 1881
Løjt s. (Kirkeby)
D:
20 sep. 1883
Løjt s. (Kirkeby)
Caroline Marie Kruse
1887-
Caroline Marie Kruse
F:
8 apr. 1887
Løjt s. (Kirkeby)
Johann Detlef Kruse
1889-
Johann Detlef Kruse
F:
8 jan. 1889
Løjt s. (Kirkeby)
Gunder Margrethe Petersen
1853-1919
Gunder Margrethe Petersen
F:
19 nov. 1853
Løjt s. (Kirkeby)
D:
21 apr. 1919
Løjt s. (Kirkeby)
Christian Heinrich Julius Kruse
1856-1937
Christian Heinrich Julius Kruse
F:
12 apr. 1856
Flensborg
G:
12 Okt 1880
Løjt
D:
16 dec. 1937
Løjt s. (Kirkeby)
Marie Petersen
1856-
Marie Petersen
F:
15 feb. 1856
Løjt s. (Kirkeby)
Jes Christian Petersen
1858-
Jes Christian Petersen
F:
13 Okt 1858
Løjt s. (Kirkeby)
Friedrich Ludwig Post
1915-1995
Friedrich Ludwig Post
F:
29 nov. 1915
Agerskov s. (Rangstrup Mark)
D:
1995
Agerskov
Rigmor Kjærsgaard Jensen
1921-1996
Rigmor Kjærsgaard Jensen
F:
16 Okt 1921
Råsted i Randers Amt
D:
21 dec. 1996
Agerskov
Aabeline Kjestine Post
1919-
Aabeline Kjestine Post
F:
9 mar. 1919
Agerskov s. (Lerskov)
Anne Kathrine Post
Frida Augusta Stuckmann
1884-
Frida Augusta Stuckmann
F:
24 nov. 1884
Løjt s. (Kirkeby)
Lauritz Nielsen Post
1885-1953
Lauritz Nielsen Post
F:
2 apr. 1885
Agerskov s. (Lerskov)
G:
21 Okt 1910
Agerskov
D:
2 dec. 1953
Agerskov s. (Lerskov)
Anne Kathrine Stuckmann
1915-
Anne Kathrine Stuckmann
F:
11 mar. 1915
Agerskov s. (Bjørnskov)
Heinrich Wilhelm Stuckmann
1886-
Heinrich Wilhelm Stuckmann
F:
27 apr. 1886
Løjt s. (Bøgelund Mark)
Petrine Andrea Post
1892-
Petrine Andrea Post
F:
9 jun. 1892
Agerskov
G:
12 feb. 1915
Agerskov
Anne Cathrine Petersen
1860-1933
Anne Cathrine Petersen
F:
18 aug. 1860
Løjt s. (Kirkeby)
D:
23 jan. 1933
Agerskov s. (Lerskov)
Heinrich Adolph Christian Stuckmann
1857-1914
Heinrich Adolph Christian Stuckmann
F:
13 Okt 1857
G:
7 Okt 1884
Løjt
D:
22 sep. 1914
Agerskov s. (Rangstrup Mark)
Rasmus Petersen
1862-
Rasmus Petersen
F:
2 nov. 1862
Løjt s. (Kirkeby)
Christian Petersen
1865-
Christian Petersen
F:
5 jun. 1865
Løjt s. (Kirkeby)
Marie Louise Schall
1896-
Marie Louise Schall
F:
21 sep. 1896
Løjt s. (Kirkeby)
Louise Margrethe Schall
1898-1992
Louise Margrethe Schall
F:
17 nov. 1898
Løjt s. (Kirkeby)
D:
22 jan. 1992
Salinas, Monterey, Canada
Carl Andreas Schultz
1891-1978
Carl Andreas Schultz
F:
2 mar. 1891
Jels s. (Troldkær)
G:
1921
D:
6 Okt 1978
Salinas, Monterey, Canada
Asmus Heinrich Schall
1901-1922
Asmus Heinrich Schall
F:
6 mar. 1901
Løjt s. (Kirkeby)
D:
17 Okt 1922
Løjt s. (Kirkeby)
Anne Kjestine Petersen
1867-1910
Anne Kjestine Petersen
F:
8 dec. 1867
Løjt s. (Kirkeby)
D:
16 Maj 1910
Løjt s. (Kirkeby)
Heinrich Christian Schall
1868-1942
Heinrich Christian Schall
F:
26 Okt 1868
Gråsten s. (Alnor)
G:
11 Okt 1895
Løjt
D:
2 mar. 1942
Løjt s. (Kirkeby)
Rasmus Petersen
1821-1902
Rasmus Petersen
F:
5 okt. 1821
Rise s. (Nr. Ønlev)
D:
15 mar. 1902
Løjt s. (Kirkeby)
Marie Hansen Schultz
1822-1901
Marie Hansen Schultz
F:
22 jul. 1822
Løjt s. (Kirkeby)
G:
17 nov. 1848
Løjt
D:
29 Maj 1901
Løjt s. (Kirkeby)
Paul Hinrich Petersen
1824-1826
Paul Hinrich Petersen
F:
7 okt. 1824
Rise s. (Nr. Ønlev)
D:
4 maj 1826
Rise s. (Nr. Ønlev)
Christian Petersen
1863-
Christian Petersen
F:
16 mar. 1863
Rise s. (Nr. Ønlev)
Kjestina Petersen
1865-
Kjestina Petersen
F:
12 nov. 1865
Rise s. (Nr. Ønlev)
Gunder Petersen
1868-1872
Gunder Petersen
F:
14 okt. 1868
Rise s. (Nr. Ønlev)
D:
11 jun. 1872
Rise s. (Nr. Ønlev)
Hans Petersen
1872-1892
Hans Petersen
F:
5 nov. 1872
Rise s. (Nr. Ønlev)
D:
17 apr. 1892
Paul Hinrich Petersen
1828-
Paul Hinrich Petersen
F:
7 feb. 1828
Rise s. (Nr. Ønlev)
Maren Hansen
1830-1887
Maren Hansen
F:
25 jun. 1830
Hjordkær
G:
26 feb. 1863
Rise
D:
9 nov. 1887
Rise s. (Nr. Ønlev)
Anne Marie Schmidt
1862-
Anne Marie Schmidt
F:
8 sep. 1862
Agerskov s. (Galsted)
Gunder Kirstine Schmidt
1866-
Gunder Kirstine Schmidt
F:
3 Maj 1866
Agerskov s. (Galsted)
Augusta Margrethe Petersen
1832-
Augusta Margrethe Petersen
F:
16 mar. 1832
Rise s. (Nr. Ønlev)
Rasmus Hansen Schmidt
1824-1899
Rasmus Hansen Schmidt
F:
10 mar. 1824
Ravsted s. (Korup)
G:
22 nov. 1861
Agerskov
D:
15 mar. 1899
Agerskov s. (Galsted)
Anna Cathrine Petersen
1835-1860
Anna Cathrine Petersen
F:
5 okt. 1835
Rise s. (Nr. Ønlev)
D:
25 jan. 1860
Rise s. (Nr. Ønlev)
Gunder Helene Petersen
1839-1839
Gunder Helene Petersen
F:
23 maj 1839
Rise s. (Nr. Ønlev)
D:
3 jun. 1839
Rise s. (Nr. Ønlev)
Gunder Fabricius
1792-1873
Gunder Fabricius
F:
10 sep. 1792
Hjordkær s. (Årslev)
D:
12 dec. 1873
Rise s. (Nr. Ønlev)
Peter Petersen (Tagholm)
1775-1859
Peter Petersen (Tagholm)
F:
24 jun. 1775
G:
17 jun. 1815
Hjordkær
D:
12 apr. 1859
Rise s. (Nr. Ønlev)
Peter Fabricius Christensen
1822-1823
Peter Fabricius Christensen
F:
28 apr. 1822
Egvad s. (Horsbyg)
D:
5 jan. 1823
Egvad s. (Horsbyg)
Peter Christensen
1824-
Peter Christensen
F:
4 okt. 1824
Egvad s. (Hønkys)
Rasmus Christensen
1828-1828
Rasmus Christensen
F:
11 jan. 1828
Egvad s. (Horsbyg)
D:
18 jan. 1828
Egvad s. (Horsbyg)
Anna Augusta Fabricius
1796-1828
Anna Augusta Fabricius
F:
14 maj 1796
Hjordkær s. (Årslev)
D:
16 jan. 1828
Egvad s. (Horsbyg)
Hans Christensen
1791-1842
Hans Christensen
F:
23 jul. 1791
G:
20 okt. 1821
D:
20 mar. 1842
Rise s. (Lunderup Mark)
Augusta Margrethe Fabricius
1758-1805
Augusta Margrethe Fabricius
F:
18 jan. 1758
Hjordkær s. (Årslev)
D:
16 apr. 1805
Hjordkær s. (Årslev)
Asmus Jessen
1747-1819
Asmus Jessen
F:
9 jan. 1747
Felsted s. (Nørballe)
G:
11 nov. 1785
D:
18 okt. 1819
Hjordkær s. (Årslev)
Hinrich Fabricius
1732-1757
Hinrich Fabricius
F:
1 jul. 1732
Hjordkær s. (Toldsted)
D:
1757
Hjordkær s. (Årslev)
Ellen Jesdatter
1726-1803
Ellen Jesdatter
F:
1726
G:
22 Maj 1752
Hjordkær
D:
7 Okt 1803
Hjordkær s. (Årslev)
Paul Fabricius
ca. 1693-1748
Paul Fabricius
F:
ca. 1693
Brede
D:
1748
Hjordkær s. (Toldsted)
Augusta Margrethe Thomsen
1707-1756
Augusta Margrethe Thomsen
F:
29 sep. 1707
Hjordkær s. (Toldsted)
G:
2 dec. 1723
Hjordkær
D:
1756
Hjordkær s. (Toldsted)
Andreas Fabricius
1662-1695
Andreas Fabricius
F:
9 jul. 1662
Løjt
D:
1695
Margrethe Claudius
1655-
Margrethe Claudius
F:
o. 1650/55
fmtl. Hostrup
G:
1685
Catharina Gyde Fabricius
1665-1732
Catharina Gyde Fabricius
F:
12 Okt 1665
Løjt
D:
22 Maj 1732
Johannes Hoyer
1660-1726
Johannes Hoyer
F:
21 mar. 1660
Karlum
G:
16 nov. 1686
Karlum
D:
12 feb. 1726
Karlum
Laurentius Frøderus Fabricius
1669-1669
Laurentius Frøderus Fabricius
F:
1669
Løjt
D:
1669
Løjt
Forældre
Carsten Jensen
1590-1637
Gyde Froddesdatter Schmidt
1595-1673
Johan Christian Fabricius
1624-1686
Johan Christian Fabricius
F:
23 apr. 1624
Tønder
D:
9 jul. 1686
Løjt
Anna Villadsdatter
1626-1665
Anna Villadsdatter
F:
20 sep. 1626
Løjt
G:
27 maj 1650
Løjt
D:
22 dec. 1665
Løjt