Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Anna Agnete Plum
1752 - 1805 (53 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Peter Daniel Smith
1772-1772
Peter Daniel Smith
F:
1772
D:
1772
Edel Anna Dorthea Smith
1774-1861
Edel Anna Dorthea Smith
F:
1774
D:
1861
Ingeborg Elisabeth Smith
ca. 1775-1852
Ingeborg Elisabeth Smith
F:
ca. 1775
fmtl. Mern
D:
17 jun. 1852
Frederiksberg
Herman Urban Flor
1778-1824
Herman Urban Flor
F:
23 aug. 1778
Bjerreby
G:
30 apr. 1814
Holbæk (Skt. Nikolaj k.)
D:
19 okt. 1824
Frederiksberg
Gregoriane Vilhelmine Smith
1810-1810
Gregoriane Vilhelmine Smith
F:
1810
D:
1810
Carl Vilhelm Daniel Röhl Smith
1848-1900
Carl Vilhelm Daniel Röhl Smith
F:
3 apr. 1848
Roskilde
D:
20 aug. 1900
København
Birgitte Sara Christiane Heramb
1847-1921
Birgitte Sara Christiane Heramb
F:
15 apr. 1847
Tågerup
D:
19 jun. 1921
København
Jørgen Caspar Prip
1875-1946
Jørgen Caspar Prip
F:
2 maj 1875
D:
1946
Elna Meta Sørensen Ammitzbøl
1879-1948
Elna Meta Sørensen Ammitzbøl
F:
20 mar. 1879
G:
15 jul. 1906
D:
1948
Frederik Jørgen Casper Otto Schepelern
1909-1971
Frederik Jørgen Casper Otto Schepelern
F:
4 sep. 1909
D:
25 nov. 1971
Anna Cathrine Folker
1912-2002
Anna Cathrine Folker
F:
22 aug. 1912
G:
14 okt. 1939
D:
23 jan. 2002
Ida Schepelern
1911-1983
Ida Schepelern
F:
6 jan. 1911
D:
6 jan. 1983
Hans Jørgen Pedersen
Henrik Ditlev Schepelern
1912-2001
Henrik Ditlev Schepelern
F:
19 apr. 1912
Bregninge, Ærø
D:
28 aug. 2001
Birte Engelke Aaby
1914-2003
Birte Engelke Aaby
F:
29 jan. 1914
Dobbs Ferry, New York, USA
G:
12 okt. 1943
D:
27 okt. 2003
Inger Prip
1877-1950
Inger Prip
F:
4 jan. 1877
Ærøskøbing
D:
9 maj 1950
Otto Laub Schepelern
1870-1939
Otto Laub Schepelern
F:
25 sep. 1870
G:
12 maj 1907
Orø
D:
23 apr. 1939
Anna Louise Buus
1902-1987
Anna Louise Buus
F:
1 sep. 1902
D:
11 jan. 1987
Carl Emil Prip Buus
1903-1969
Carl Emil Prip Buus
F:
25 sep. 1903
Hundborg
D:
6 maj 1969
Naomi Margrethe Oppenhagen
1898-1979
Naomi Margrethe Oppenhagen
F:
2 jan. 1898
G:
15 dec. 1928
D:
17 jan. 1979
Poul Prip Buus
1905-1912
Poul Prip Buus
F:
27 jul. 1905
D:
7 okt. 1912
Holger Prip Buus
1906-1976
Holger Prip Buus
F:
5 nov. 1906
D:
17 maj 1976
Eva Marie Dræbye
Ester Prip Buus
1908-1967
Ester Prip Buus
F:
14 apr. 1908
D:
13 dec. 1967
Else Prip Buus
Vagn Aage Wirring
1908-1952
Vagn Aage Wirring
F:
16 jun. 1908
D:
16 maj 1952
Helga Prip Buus
1911-1980
Helga Prip Buus
F:
16 aug. 1911
D:
27 jun. 1980
Christian Frandsen
-1974
Christian Frandsen
D:
27 nov. 1974
Verner Prip Buus
1913-1988
Verner Prip Buus
F:
22 jul. 1913
D:
2 apr. 1988
Grete Ziersen
Gerda Prip Buus
1915-2001
Gerda Prip Buus
F:
30 sep. 1915
D:
14 aug. 2001
Torben Maglekilde Petersen
1910-1981
Torben Maglekilde Petersen
F:
12 okt. 1910
D:
13 aug. 1981
Torben Prip Buus
Gudrun Wedell Andersen
Agnete Prip
1878-1966
Agnete Prip
F:
20 apr. 1878
Ærøskøbing
D:
15 feb. 1966
Valdemar Marius Emil Buus
1873-1935
Valdemar Marius Emil Buus
F:
16 jun. 1873
G:
1 dec. 1901
D:
22 nov. 1935
Carl Erasmus Prip
1879-
Carl Erasmus Prip
F:
8 jul. 1879
Ærøskøbing
Inger Marie Krogh
1861-
Inger Marie Krogh
F:
4 dec. 1861
G:
9 maj 1913
Kirsten Birgitte Prip
Ole Olesen
Ida Birgitte Plesner Frandsen
1896-
Ida Birgitte Plesner Frandsen
F:
13 sep. 1896
G:
24 apr. 1926
Else Bøhm Prip
1916-1948
Else Bøhm Prip
F:
22 okt. 1916
D:
10 jan. 1948
Pedro Gaugain
Jørgen Dam
Jørgen Bøhm Prip
1920-1945
Jørgen Bøhm Prip
F:
2 feb. 1920
D:
20-25 apr. 1945
kz-lejren Neuengamme
Povl Bøhm Prip
1928-2005
Povl Bøhm Prip
F:
9 jul. 1928
D:
26 maj 2005
Karen Marie Andersen
Alice Jutta Hansen
Mogens Bøhm Prip
Marianne Valentinusen
1936-1968
Marianne Valentinusen
F:
8 jan. 1936
D:
28 dec. 1968
Jytte Frederiksen
Harald Prip
1881-1941
Harald Prip
F:
13 dec. 1881
Strynø
D:
1 okt. 1941
Ketty Jensine Karoline Bøhm
1890-1985
Ketty Jensine Karoline Bøhm
F:
28 aug. 1890
G:
4 jul. 1915
D:
8 jan. 1985
Edel Gyrithe Prip
Helge Andersen
Sara Anne Prip
Hans Christian Jensen
Vagn Viggo Prip
Betty Helene Christensen
Ilse Marie Prip
Kay Dennis Adler
Helge Lind
Dan Lauritz Prip
Lise Sejrø
1924-1971
Lise Sejrø
F:
6 feb. 1924
D:
10 apr. 1971
Vibeke Hansen
Ebbe Johannes Prip
Grethe Ketty Petersen
Bent Prip
Tove Størup
Aage Prip
1882-1938
Aage Prip
F:
5 dec. 1882
Strynø
D:
18 jan. 1938
Helga Jensen
1896-1957
Helga Jensen
F:
5 feb. 1896
G:
18 maj 1916
D:
10 apr. 1957
Valdemar Prip
1884-1884
Valdemar Prip
F:
14 jun. 1884
Strynø
D:
14 jun. 1884
Strynø
Helge Prip
1885-1962
Helge Prip
F:
18 dec. 1885
Strynø
D:
2 sep. 1962
Margrethe Rosa Olsen
-1989
Margrethe Rosa Olsen
D:
26 jun. 1989
Anne Birgitte Prip
Jørgen Kargo Petersen
1914-1993
Jørgen Kargo Petersen
F:
12 jan. 1914
D:
10 maj 1993
Elna Prip
1925-1986
Elna Prip
F:
8 okt. 1925
D:
8 jul. 1986
Aksel Anton Albrechtsen
Johannes Prip
1888-1978
Johannes Prip
F:
16 mar. 1888
Værum
D:
2 nov. 1978
Dagmar Marie Budde
1889-1980
Dagmar Marie Budde
F:
25 aug. 1889
Hillerød
G:
19 jul. 1917
D:
30 jan. 1980
Christian Prip
1890-1890
Christian Prip
F:
3 mar. 1890
Værum
D:
3 mar. 1890
Værum
Rudolf Prip
1891-1891
Rudolf Prip
F:
16 mar. 1891
Værum
D:
16 mar. 1891
Værum
Poul Verner Hansen Overø
Gertrud Elise Katrine Hansen
Knud Overø
Astrid Nielsen
1920-2008
Astrid Nielsen
F:
24 jan. 1920
Frederiksberg
D:
21 feb. 2008
Gentofte
Christine Augusta Prip
1892-1985
Christine Augusta Prip
F:
26 jul. 1892
Værum
D:
20 dec. 1985
Christian Martin Hansen Overø
1888-1963
Christian Martin Hansen Overø
F:
3 aug. 1888
Orø s. (Bybjerg)
G:
21 nov. 1915
Orø
D:
5 jun. 1963
Gentofte (Amtssygehuset)
Mogens Per von Mehren Prip
Jonna Marie Winkler Jensen
Bodil Karen von Mehren Prip
Christian Thodberg
Troels Smith Prip
1894-1961
Troels Smith Prip
F:
13 sep. 1894
Orø
D:
27 jul. 1961
Brønshøj
Freja von Mehren
1895-1984
Freja von Mehren
F:
23 jan. 1895
D:
13 jan. 1984
Gudrun Vibeke Neiiendam
1899-1989
Gudrun Vibeke Neiiendam
F:
19 apr. 1899
D:
27 okt. 1989
Anna Jacobine Dorothea Smith
1850-1927
Anna Jacobine Dorothea Smith
F:
5 aug. 1850
Roskilde
D:
24 dec. 1927
Lauritz Prip
1842-1925
Lauritz Prip
F:
13 dec. 1842
Fredericia
G:
23 jun. 1874
København (Garnisons k.)
D:
2 sep. 1925
Ballerup
Caspar Wilhelm Smith
1811-1881
Caspar Wilhelm Smith
F:
16 jun. 1811
D:
4 sep. 1881
Anne Marie Sophie Frederikke Johanne Louise Röhl
1815-1892
Anne Marie Sophie Frederikke Johanne Louise Röhl
F:
13 dec. 1815
Neu Brandenburg
G:
18 aug. 1847
Berlin
D:
22 okt. 1892
Caspar Vilhelm Smith
1776-1811
Caspar Vilhelm Smith
F:
4 okt. 1776
D:
16 nov. 1811
Cathrine Jacobine Tauber
1789-1879
Cathrine Jacobine Tauber
F:
8 jan. 1789
G:
1 jun. 1806
D:
20 apr. 1879
Otto Vilhelm Marstrand
1805-1809
Otto Vilhelm Marstrand
F:
22 jul. 1805
Frederiksværk
D:
10 jan. 1809
København (Vor Frelser s.)
Anna Agnete Marstrand
1806-1810
Anna Agnete Marstrand
F:
5 sep. 1806
Holbæk
D:
17 okt. 1810
København (Helligånds s.)
Jakob Nikolaj Marstrand
1808-1808
Jakob Nikolaj Marstrand
F:
16 aug. 1808
København (Den kgl. Fødselsstiftelse)
D:
2 sep. 1808
København (Trinitatis s.)
Otto Vilhelm Marstrand
1874-1903
Otto Vilhelm Marstrand
F:
18 jun. 1874
D:
1903
Alice Marstrand
1875-1876
Alice Marstrand
F:
1875
D:
1876
Evelyn Terese Marstrand
ca. 1903-
Evelyn Terese Marstrand
F:
ca. 1903
Osvald Alfred Marstrand
1877-
Osvald Alfred Marstrand
F:
6 apr. 1877
Adele Font
Datter
Datter
Datter
NN
Robert? Marstrand
Datter
Otto Troels Marstrand
1879-
Otto Troels Marstrand
F:
14 aug. 1879
Tinny
Theodor Frederik Marstrand
1881-
Theodor Frederik Marstrand
F:
13 feb. 1881
Ingeborg Thorsted
1883-
Ingeborg Thorsted
F:
18 nov. 1883
G:
11 nov. 1906
Nikolaj Osvald Marstrand
1846-1881
Nikolaj Osvald Marstrand
F:
15 aug. 1846
Skt. Thomas
D:
27 nov. 1881
København
Therese Dalman
13 jun. 1852?-
Therese Dalman
F:
13 jun. 1852?
G:
1873
Emily Ottilia Marstrand
1848-
Emily Ottilia Marstrand
F:
6 jan. 1848
Gustav Oskar Gyllich
1844-
Gustav Oskar Gyllich
F:
10 aug. 1844
G:
22 jun. 1871
Erling Johannes Jantzen
1900-1978
Erling Johannes Jantzen
F:
21 maj 1900
D:
11 sep. 1978
Elisabeth Ida Lauritzen
1903-
Elisabeth Ida Lauritzen
F:
5 jan. 1903
G:
19 aug. 1926
Arne Benedikt Jantzen
1902-1957
Arne Benedikt Jantzen
F:
11 nov. 1902
D:
29 okt. 1957
Ellen-Margrethe Bruun
Elna Kristine Svendsen
1876-1945
Elna Kristine Svendsen
F:
11 feb. 1876
D:
6 jul. 1945
Harald August Jantzen
1869-1903
Harald August Jantzen
F:
17 jan. 1869
København (Garnisons)
G:
27 jun. 1899
Gentofte
D:
8 dec. 1903
Gentofte
Jens Aage Marstrand-Svendsen
1880-1964
Jens Aage Marstrand-Svendsen
F:
23 nov. 1880
D:
1964
Vita Rygaard
Annie Svendsen
1887-1954
Annie Svendsen
F:
7 maj 1887
D:
1954
Aage Dragsted
1886-1942
Aage Dragsted
F:
24 feb. 1886
D:
20 sep. 1942
Annie Lætilia Marstrand
1850-1933
Annie Lætilia Marstrand
F:
31 mar. 1850
D:
1933
Jens Svendsen
1843-1927
Jens Svendsen
F:
14 jan. 1843
G:
26 apr. 1875
D:
1927
Vilhelm Troels Sommer Marstrand
1855-1857
Vilhelm Troels Sommer Marstrand
F:
16 jan. 1855
D:
30 jan. 1857
Otto Jens Marstrand
1890-
Otto Jens Marstrand
F:
7 mar. 1890
Edith Anni Dorothea Marstrand
1892-
Edith Anni Dorothea Marstrand
F:
18 jun. 1892
Elna Astrid Marstrand
1896-
Elna Astrid Marstrand
F:
5 aug. 1896
Kendrick White Marstrand
1902-
Kendrick White Marstrand
F:
25 maj 1902
Otto Julius Marstrand
1859-
Otto Julius Marstrand
F:
8 maj 1859
Emmy Martin White
1863-
Emmy Martin White
F:
24 mar. 1863
G:
20 jun. 1888
Otto Jacob Marstrand
1809-1891
Otto Jacob Marstrand
F:
24 aug. 1809
København (Vor Frelser s.)
D:
15 maj 1891
Skt. Thomas
Anni Dorothea Nissen
1818-1886
Anni Dorothea Nissen
F:
25 nov. 1818
Skt. Thomas
G:
4 okt. 1845
Skt. Thomas
D:
24 dec. 1886
Skt. Thomas
Vilhelm Nikolaj Marstrand
1883-1883
Vilhelm Nikolaj Marstrand
F:
15 nov. 1883
D:
16 nov. 1883
Vilhelm Nikolaj Marstrand
1884-
Vilhelm Nikolaj Marstrand
F:
4 okt. 1884
(Mette) Karla Irene Ravn Faurholdt
1886-
(Mette) Karla Irene Ravn Faurholdt
F:
10 sep. 1886
G:
11 sep. 1914
Knud Marstrand
1886-
Knud Marstrand
F:
20 okt. 1886
Bodil Marie Hagedorn
1889-
Bodil Marie Hagedorn
F:
3 okt. 1889
G:
29 dec. 1914
Agnete Marstrand
1888-1888
Agnete Marstrand
F:
7 maj 1888
D:
6 dec. 1888
Gunnar Emil Marstrand
1891-
Gunnar Emil Marstrand
F:
25 jul. 1891
Carl Gunnar Marstrand
Ida Marianne Flach de Neergaard
Poul Marstrand
1895-
Poul Marstrand
F:
26 apr. 1895
D:
Moskva
Dorothea Hedegaard
Dorothea Hedegaard
G:
3 feb. 1921
Poul Frederik Marstrand
1851-1902
Poul Frederik Marstrand
F:
13 maj 1851
D:
13 okt. 1902
Thyra Valgerda Burmeister
1864-
Thyra Valgerda Burmeister
F:
1 mar. 1864
G:
11 jan. 1883
Margrethe Kristine Marstrand
1852-1852
Margrethe Kristine Marstrand
F:
6 dec. 1852
D:
10 dec. 1852
Bodil Pontoppidan
1877-
Bodil Pontoppidan
F:
10 jul. 1877
Jens Peter Johannes Lindhard
1870-
Jens Peter Johannes Lindhard
F:
25 apr. 1870
G:
5 nov. 1900
Jens Andreas Pontoppidan
Vibeke Bang
Peder Vilhelm Pontoppidan
Paulette Leone Adéle Cordon
Niels Jørn Pontoppidan
Hans Christian Pontoppidan
Hans Jacob Einer Pontoppidan (Møller)
Knud Mortensen Pontoppidan
1878-
Knud Mortensen Pontoppidan
F:
22 aug. 1878
Kirstine Katrine Larsen
1894-1921
Kirstine Katrine Larsen
F:
22 mar. 1894
G:
28 apr. 1913
D:
28 mar. 1921
Margrete Pontoppidan
1879-1925
Margrete Pontoppidan
F:
28 dec. 1879
D:
22 jan. 1925
Hjalmar Svendsen(-Tune)
1874-1925
Hjalmar Svendsen(-Tune)
F:
13 nov. 1874
G:
18 sep. 1906
D:
1925
Georg Günther Eberhardt Foerster
1876-1923
Georg Günther Eberhardt Foerster
F:
8 jun. 1876
G:
1 jan. 1911
D:
9 dec. 1923
Gertrud Pontoppidan
1881-
Gertrud Pontoppidan
F:
10 jan. 1881
Svend Holme
1880-
Svend Holme
F:
13 apr. 1880
G:
9 okt. 1911
Morten Pontoppidan
Annette Pontoppidan
Dines Mortensen Pontoppidan
1882-
Dines Mortensen Pontoppidan
F:
9 mar. 1882
Nanna Rasmussen
1884-
Nanna Rasmussen
F:
14 mar. 1884
G:
6 nov. 1909
Jørgen Lindhard
1909-2002
Jørgen Lindhard
F:
22 nov. 1909
Dronninglund
D:
28 jan. 2002
Maren Margrethe Olesen
1908-1999
Maren Margrethe Olesen
F:
8 jun. 1908
G:
23 apr. 1945
Askov Valgmenighedskirke
D:
28 sep. 1999
Knud Lindhard
1911-1995
Knud Lindhard
F:
10 jan. 1911
D:
9 mar. 1995
Magny Nissen
Ruth Lindhard
1912-1951
Ruth Lindhard
F:
28 sep. 1912
D:
17 maj 1951
Birgitte Lindhard
Holger Struckmann
1906-1996
Holger Struckmann
F:
28 jul. 1906
D:
6 aug. 1996
Karen Lindhard
Jens Johannes Thirup
Karsten Lindhard
Elly Nikolaisen
Nis Hansen Lindhard
1923-
Nis Hansen Lindhard
F:
30 dec. 1923
Haderslev
Petra Pontoppidan
1884-1944
Petra Pontoppidan
F:
11 sep. 1884
D:
6 maj 1944
Thorvald Lindhard
1883-1972
Thorvald Lindhard
F:
18 mar. 1883
Dalby
G:
12 apr. 1908
D:
3 maj 1972
Svend Mortensen Pontoppidan (Broby)
1885-
Svend Mortensen Pontoppidan (Broby)
F:
30 aug. 1885
Povl Vilhelm Pontoppidan
1889-1953
Povl Vilhelm Pontoppidan
F:
1 mar. 1889
D:
15 dec. 1953
Clara Rasmussen
1883-1975
Clara Rasmussen
F:
23 apr. 1883
G:
2 feb. 1920
D:
22 jan. 1975
Julie Marstrand
1855-1937
Julie Marstrand
F:
5 jan. 1855
København
D:
1937
Morten Oxenbøll Pontoppidan
1851-1931
Morten Oxenbøll Pontoppidan
F:
3 jan. 1851
Ribe (Doms.)
G:
5 nov. 1875
D:
21 sep. 1931
Haderslev
Vilhelm Nikolaj Immanuel Marstrand
1858-1917
Vilhelm Nikolaj Immanuel Marstrand
F:
13 jan. 1858
D:
24 jan. 1917
Petra Ottilia Marstrand
1859-
Petra Ottilia Marstrand
F:
16 dec. 1859
Carl Vilhelm Niels Borup
1850-
Carl Vilhelm Niels Borup
F:
2 dec. 1850
G:
12 maj 1884
Elisabeth Schou
1891-
Elisabeth Schou
F:
27 jun. 1891
København
Alf Lars Dreyer Jacobsen
1889-
Alf Lars Dreyer Jacobsen
F:
5 mar. 1889
København
G:
8 okt. 1915
Frederiksberg
Bodil Schou
1900-
Bodil Schou
F:
2 apr. 1900
Finn Friis
1897-
Finn Friis
F:
20 mar. 1897
G:
10 jun. 1923
Christyanna Georgia Marstrand
1862-
Christyanna Georgia Marstrand
F:
19 maj 1862
Hans Henrik Schou
1858-
Hans Henrik Schou
F:
19 aug. 1858
G:
31 aug. 1883
Nikolaj Vilhelm Marstrand
1810-1873
Nikolaj Vilhelm Marstrand
F:
24 dec. 1810
København (Helligånds s.)
D:
25 mar. 1873
København (Vor Frue s.)
Margrethe Kristine Weidemann
1824-1867
Margrethe Kristine Weidemann
F:
17 maj 1824
København (Trinitatis s.)
G:
8 jun. 1850
D:
26 jan. 1867
København (Vor Frue s.)
Osvald Julius Marstrand
1812-1849
Osvald Julius Marstrand
F:
14 jul. 1812
København (Helligånds s.)
D:
5 apr. 1849
ved Eckernførde (om bord på linieskibet Christian VIII)
Anna Dorothea Marstrand
1846-
Anna Dorothea Marstrand
F:
14 okt. 1846
Jens Nielsen Lund
1827-1894
Jens Nielsen Lund
F:
16 jan. 1827
G:
30 dec. 1869
D:
23 mar. 1894
Petra Ottilia Marstrand
1847-
Petra Ottilia Marstrand
F:
19 okt. 1847
Poul Petersen
1843-1911
Poul Petersen
F:
4 mar. 1843
G:
2 apr. 1880
D:
1 jun. 1911
Karen Marie Marstrand
1877-
Karen Marie Marstrand
F:
14 jun. 1877
Gotfred Emil Jørgensen
1866-
Gotfred Emil Jørgensen
F:
3 apr. 1866
G:
15 mar. 1904
Anna Marstrand
1878-1910
Anna Marstrand
F:
13 jul. 1878
D:
23 dec. 1910
Troels Casper Daniel Marstrand
1879-
Troels Casper Daniel Marstrand
F:
6 okt. 1879
Jens Lund Marstrand
1880-
Jens Lund Marstrand
F:
16 dec. 1880
Dorothy Douglas
13 dec. 1877?-
Dorothy Douglas
F:
13 dec. 1877?
G:
7 apr. 1914
Axel Troels-Smith
Elsebeth Blom
Erik Troels-Smith
Anna Dorothea Troels-Smith
Viggo Troels-Smith
1916-1980
Viggo Troels-Smith
F:
6 jul. 1916
D:
4 okt 1980
Vibeke Bendixsen
1920-2011
Vibeke Bendixsen
F:
26 dec. 1920
D:
18 okt 2011
Ellen Marstrand
1883-
Ellen Marstrand
F:
28 jun. 1883
Troels Frederik Plum Troels-Smith
1871-1948
Troels Frederik Plum Troels-Smith
F:
20 maj 1871
Lunde
G:
26 okt. 1911
D:
28 mar. 1948
Otto Marstrand
1848-1911
Otto Marstrand
F:
12 dec. 1848
D:
26 dec. 1911
Dorothea Marie Lund
1859-
Dorothea Marie Lund
F:
16 sep. 1859
G:
17 aug. 1876
Esther Trier Mørch
1900-1963
Esther Trier Mørch
F:
9 mar. 1900
Kalundborg (Vor Frue s.)
D:
3 dec. 1963
Harry Viggo Tuxen
1898-1968
Harry Viggo Tuxen
F:
31 mar. 1898
Newcastle
G:
16 nov. 1933
Lyngby
D:
10 maj 1968
Østrig
Erik Trier Mørch
1901-1954
Erik Trier Mørch
F:
1 mar. 1901
Kalundborg (Vor Frue s.)
D:
31 aug. 1954
Else Lindhard
-1996
Else Lindhard
D:
1996
Rebekka Trier Mørch
1902-1962
Rebekka Trier Mørch
F:
15 okt. 1902
Kalundborg (Vor Frue s.)
D:
1962
Erling Skakke
1896-
Erling Skakke
F:
27 okt. 1896
Hylleholt s. (Faxe Ladeplads)
G:
30 maj 1926
Nykøbing S (Sindssygehosp.s kirke)
Ruth Elisabeth Trier Mørch
1904-1973
Ruth Elisabeth Trier Mørch
F:
14 jul. 1904
Førslev s. (Hindholm)
D:
29 apr. 1973
København
Knud Hermann
1906-1977
Knud Hermann
F:
9 okt. 1906
København
G:
10 apr. 1932
D:
9 apr. 1977
København
Troels Trier, senere Troels Mørk, senere Trier-Mørk
1906-1990
Troels Trier, senere Troels Mørk, senere Trier-Mørk
F:
9 aug. 1906
Havrebjerg
D:
1990
Ruth Margit Christensen
1913-
Ruth Margit Christensen
F:
31 maj 1913
Bjergby
Ernst Trier Mørch
1908-1994
Ernst Trier Mørch
F:
14 maj 1908
Slagelse (Skt. Peders Lands. (Liselund))
D:
1994
Eritta Margrethe Hansen
Dea Trier Mørch
1941-2001
Dea Trier Mørch
F:
9 dec. 1941
København (Rigshospitalet)
D:
26 maj 2001
København
Elisabeth (Ibi) Trier Mørch
1910-1980
Elisabeth (Ibi) Trier Mørch
F:
1 aug. 1910
Slagelse (Skt. Peders Lands. (Slotsalléen))
D:
8 aug. 1980
København
NN
Inger Dorthea, senere Dea, Trier Mørch
1918-2008
Inger Dorthea, senere Dea, Trier Mørch
F:
15 jun. 1918
Nykøbing S. (Sindssygehosp.)
D:
15 nov. 2008
Knud Pedersen
1912-1980
Knud Pedersen
F:
1 okt. 1912
Hammer
D:
24 dec. 1980
Gudrun Trier
1877-1956
Gudrun Trier
F:
14 feb. 1877
Vallekilde
D:
8 dec. 1956
Humlebæk
Eyvind Mørch
1873-1962
Eyvind Mørch
F:
22 feb. 1873
Hillerød
G:
27 apr. 1899
Vallekilde (frikirken)
D:
15 mar. 1962
Fredericia
Jacob Sejer Trier
1878-
Jacob Sejer Trier
F:
29 mar. 1878
Vallekilde
Niels Holmer Trier
Aase Frederiksen
1915-1995
Aase Frederiksen
F:
28 aug. 1915
Tranebjerg
D:
17 feb. 1995
Ernst Trier
1920-1979
Ernst Trier
F:
15 jan. 1920
D:
10 okt. 1979
Agnes Elisabeth Schülein
1918-1988
Agnes Elisabeth Schülein
F:
27 apr. 1918
D:
23 jun. 1988
Else Petersen
Troels Trier
1879-1962
Troels Trier
F:
30 apr. 1879
Vallekilde
D:
21 sep. 1962
Karen Dal Pedersen
1884-1959
Karen Dal Pedersen
F:
27 aug. 1884
G:
2 maj 1908
Vejen
D:
2 jun. 1959
Svend Erik Trier
1911-
Svend Erik Trier
F:
13 aug. 1911
København
Anna Langkilde Rasmussen
1919-
Anna Langkilde Rasmussen
F:
26 feb. 1919
Anst s. (Gamst)
G:
3 sep. 1939
Frederik Trier
1912-1997
Frederik Trier
F:
10 feb. 1912
Granløse s. (Ll. Granløse)
D:
1 nov. 1997
Agnes Bentsen
1918-1956
Agnes Bentsen
F:
8 sep. 1918
Hørve
G:
6 Maj 1942
Vallekilde (valgmenigh.)
D:
6 nov. 1956
Ruth Winding
1921-
Ruth Winding
F:
27 nov. 1921
Indien
G:
29 mar. 1958
Julie Trier
1913-
Julie Trier
F:
24 dec. 1913
Granløse s. (Ll. Granløse).
Ove Solvang
1907-
Ove Solvang
F:
25 jul. 1907
Hørve
G:
23 feb. 1935
Vallekilde (valgmenigh.)
Anna Trier
1920-
Anna Trier
F:
31 jan. 1920
Svinninge s. (Fjordgården)
Tyge Trier
1880-1940
Tyge Trier
F:
2 okt. 1880
Vallekilde
D:
2 feb. 1940
Svinninge
Augusta Marie Christensen
1885-1973
Augusta Marie Christensen
F:
8 jan. 1885
København (Sundby s.)
G:
18 Okt 1907
København (Sundby s.)
D:
6 apr. 1973
Dan Trier Fink
1908-1998
Dan Trier Fink
F:
10 okt. 1908
Aabenraa
D:
24 nov. 1998
Kettinge
Else Lillian Sofie Butenschøn
1907-
Else Lillian Sofie Butenschøn
F:
22 jul. 1907
København (Skt. Jakobs s.)
G:
24 okt. 1941
Ulla Petersen, senere Ulriques
1957-
Ulla Petersen, senere Ulriques
F:
14 okt. 1957
Aabenraa
Ernst Trier Fink
Troels Marstrand Trier Fink
1912-1999
Troels Marstrand Trier Fink
F:
18 apr. 1912
Aabenraa
D:
26 okt. 1999
Aabenraa
Kirsten Holst-Knudsen
1913-1947
Kirsten Holst-Knudsen
F:
24 jun. 1913
Århus
G:
20 apr. 1943
D:
1947
Tinne Lunn
Julie Cecilie Trier Fink
Cecilie (Cis) Trier Fink
Ingeborg Trier Fink
Esther Trier
1881-1967
Esther Trier
F:
19 nov. 1881
Vallekilde
D:
1967
Jep Fink
1882-1973
Jep Fink
F:
10 apr. 1882
G:
20 jun. 1907
D:
1973
Julie Vilhelmine Marstrand
1850-1881
Julie Vilhelmine Marstrand
F:
5 maj 1850
D:
6 dec. 1881
Ernst Salomon Trier
1837-1893
Ernst Salomon Trier
F:
23 jan. 1837
København
G:
5 apr. 1876
D:
29 dec. 1893
Vallekilde
Hulda Marstrand la Cour
1883-1888
Hulda Marstrand la Cour
F:
14 dec. 1883
Malt s. (Askov)
D:
25 jan. 1888
Malt s. (Askov)
Poul la Cour Møller
Ingrid Kristiansen
Anna Oddershede Jensen
Ellen Kirstine la Cour Møller
Jørgen Hagedorn
Flemming la Cour Møller
Emilie Lundberg
Else la Cour Møller
Henry Lauritz Larsen
Ingrid la Cour Møller
Harald Engberg-Pedersen
Julie Vilhelmine Marstrand la Cour
1885-1961
Julie Vilhelmine Marstrand la Cour
F:
29 jun. 1885
Malt s. (Askov)
D:
19 nov. 1961
Rinkenæs s. (Bækken)
Aage Møller
1885-1978
Aage Møller
F:
18 okt. 1885
Odense
G:
2 jun. 1912
D:
14 jan. 1978
Vagn Fog-Petersen
1910-1984
Vagn Fog-Petersen
F:
31 jul. 1910
D:
2 apr. 1984
Karen Pedersen
Ingrid Fog-Petersen
Ellen Kirstine Fog-Petersen
Ellen Kirstine la Cour
1886-1913
Ellen Kirstine la Cour
F:
19 okt. 1886
Malt s. (Askov)
D:
9 dec. 1913
Poul Fog-Petersen
1882-1952
Poul Fog-Petersen
F:
6 okt. 1882
Alslev i Ribe Amt
D:
1952
Poul Marstrand la Cour
Aase Dahl
Helle Hoffmeyer
Anne-Lena Carl-Skov
Gøsta Marstrand la Cour
Inger Ahrengot Christensen
Dorthe Fog
Inge Christine Marstrand la Cour
Anthon Mathias Andresen
René Marstrand la Cour
Karen Elin Jørgensen
Anna Margrethe la Cour
Leopold Urbanc
Troels Marstrand la Cour
1890-1973
Troels Marstrand la Cour
F:
19 maj 1890
Malt s. (Askov)
D:
10 maj 1973
Laura Abelone Petersen
1900-
Laura Abelone Petersen
F:
30 maj 1900
Svendborg
G:
3 apr. 1919
Skjold Marstrand la Cour
1891-1930
Skjold Marstrand la Cour
F:
13 sep. 1891
Malt s. (Askov)
D:
1930
Christine Marie Marstrand
1851-1927
Christine Marie Marstrand
F:
30 jun. 1851
København (Helligånds s.)
D:
11 jan. 1927
Holbøl s. (Rønshoved Højskole)
Poul la Cour
1846-1908
Poul la Cour
F:
13 apr. 1846
Dråby s. (Skærsø)
G:
2 jun. 1882
København (Vartov)
D:
24 apr. 1908
Malt s. (Askov)
Margrethe Cecilie Marstrand
1854-1854
Margrethe Cecilie Marstrand
F:
12 jan. 1854
D:
8 okt. 1854
Peter Tetens Marstrand
1855-1856
Peter Tetens Marstrand
F:
8 apr. 1855
D:
21 jan. 1856
Tove Middelboe
Hans Christian Middelboe
1903-1972
Hans Christian Middelboe
F:
26 dec. 1903
København
D:
20 jun. 1972
Fredensborg
Ketty Middelboe
1914-1967
Ketty Middelboe
F:
5 nov. 1914
København
D:
25 maj 1967
Birger Trolle
Stephan Middelboe
1916-1918
Stephan Middelboe
F:
15 mar. 1916
D:
24 maj 1918
Hornbæk
Stephan Christian Middelboe
Ruth Brink Kjær
Eia Hanne Middelboe
Mogens Hjorth-Andersen
Ebba Hilda Middelboe
Johan Henrik Saxild
1903-1950
Johan Henrik Saxild
F:
19 feb. 1903
D:
31 aug. 1950
København
Astrid Zacho
1885-1951
Astrid Zacho
F:
16 jun. 1885
Lyngby
D:
7 aug. 1951
København
Hans Middelboe
1882-1926
Hans Middelboe
F:
23 jul. 1882
G:
13 jul. 1911
Lyngby
D:
28 dec. 1926
Ove Zacho
1888-1955
Ove Zacho
F:
10 feb. 1888
København
D:
1955
Chela
-1935
Chela
F:
Argentina
D:
1935
Ebba D. Zacho
1891-
Ebba D. Zacho
F:
16 sep. 1891
København
Bodil Zacho
Christian Zacho
Jørgen Zacho
Ilse Jensen
Troels Marstrand Zacho
1898-
Troels Marstrand Zacho
F:
26 okt. 1898
Hillerød
Anne Elisabeth Olsen
1898-
Anne Elisabeth Olsen
F:
18 apr. 1898
Havdrup
G:
6 nov. 1924
Gørlev
(Ketty) Katrine Mathilde Marstrand
1858-1940
(Ketty) Katrine Mathilde Marstrand
F:
11 apr. 1858
Frederiksberg
D:
7 okt. 1940
Frederiksberg
Peter Mørch Christian Zacho
1843-1913
Peter Mørch Christian Zacho
F:
31 mar. 1843
G:
15 maj 1884
Frederiksberg
D:
19 mar. 1913
Hellerup
Troels Casper Daniel Marstrand
1815-1889
Troels Casper Daniel Marstrand
F:
13 maj 1815
D:
23 aug. 1889
Caroline Emilie Carlsen
1812-1859
Caroline Emilie Carlsen
F:
7 maj 1812
København (Frederiks Tyske)
G:
7 nov. 1845
D:
21 okt. 1859
Frederiksberg
Sophie Emilie Janssen Tjaden
1829-1902
Sophie Emilie Janssen Tjaden
F:
5 maj 1829
Stege
G:
24 sep. 1880
Horsens (Hospitalet, Vor Frelser s.)
D:
21 feb. 1902
Frederiksberg
Olav Theodor Marstrand
1876-
Olav Theodor Marstrand
F:
25 apr. 1876
Even Nikolaj Marstrand
1879-13 dec. 1949?
Even Nikolaj Marstrand
F:
22 feb. 1879
D:
13 dec. 1949?
Dagmar Hansen
1877-
Dagmar Hansen
F:
29 aug. 1877
G:
5 feb. 1913
Ane Sofie Rasmussen
1885-
Ane Sofie Rasmussen
F:
26 mar. 1885
Præstø
G:
3 feb. 1929
Anna Katrine Marstrand
1880-
Anna Katrine Marstrand
F:
21 jul. 1880
Lorentz Vilhelm Petersen
1866-1932
Lorentz Vilhelm Petersen
F:
13 jun. 1866
G:
21 mar. 1900
D:
15 mar. 1932
Viggo Blegvad
1908-
Viggo Blegvad
F:
17 aug. 1908
Inger Margrethe Blegvad
1911-
Inger Margrethe Blegvad
F:
12 aug. 1911
NN Teglhus
Jørgen Marstrand Blegvad
1913-2001
Jørgen Marstrand Blegvad
F:
21 jan. 1913
Frederiksberg
D:
5 jan. 2001
Inger Margrethe Amundsen
Jacob Michael Marstrand Blegvad
Bente Jensen
Julie Marstrand
1882-1943
Julie Marstrand
F:
26 jun. 1882
D:
25 apr. 1943
Niels Reinholdt Blegvad
1880-1970
Niels Reinholdt Blegvad
F:
20 feb. 1880
Samsø
G:
4 mar. 1905
D:
1 jun. 1970
Viggo Neergaard Marstrand
1884-1908
Viggo Neergaard Marstrand
F:
19 jan. 1884
D:
14 apr. 1908
Eli Momsen
1906-
Eli Momsen
F:
6 jan. 1906
Folding s. (Skovlyst)
Anna Ruth Momsen
1908-
Anna Ruth Momsen
F:
22 apr. 1908
Folding s. (Skovlyst)
Jens Vester
1907-
Jens Vester
F:
18 aug. 1907
Skals
G:
27 mar. 1934
Malt s. (Askov kirke)
Fritzely Momsen
1912-
Fritzely Momsen
F:
25 jan. 1912
Folding s. (Skovlyst)
Tage Brandt Pilegaard
1911-
Tage Brandt Pilegaard
F:
22 jan. 1911
Magleby s. på Langeland
G:
24 okt. 1941
Folding
Signe Momsen
1913-
Signe Momsen
F:
4 dec. 1913
Folding s. (Skovlyst)
Ebbe Ebbesen
1915-
Ebbe Ebbesen
F:
17 feb. 1915
Folding s. (Sønderskov Mølle)
G:
25 apr. 1941
Folding
Bent Momsen
1916-
Bent Momsen
F:
16 mar. 1916
Folding s. (Skovlyst)
Kaj Frederik Momsen
1920-
Kaj Frederik Momsen
F:
17 jul. 1920
Folding s. (Skovlyst)
Bjørn Frits Momsen
1929-
Bjørn Frits Momsen
F:
21 jul. 1929
Gram
Inger Marie (Myg) Marstrand
1885-
Inger Marie (Myg) Marstrand
F:
4 aug. 1885
Peter Frederik Momsen
1874-1933
Peter Frederik Momsen
F:
19 jun. 1874
Folding s. (Skovlyst)
G:
15 sep. 1904
København (Fredens s.)
D:
10 nov. 1933
Folding s. (Skovlyst)
Jacob Nikolaj Marstrand
1848-1935
Jacob Nikolaj Marstrand
F:
10 aug. 1848
København (Trinitatis s.)
D:
3 jun. 1935
København (Slotssognet)
Marie Elisabeth Neergaard
1846-1914
Marie Elisabeth Neergaard
F:
20 mar. 1846
København (Holmens s.)
G:
8 jun. 1875
D:
3 nov. 1914
Margrete Lønborg Jensen
Inger Maria Marstrand
1850-1938
Inger Maria Marstrand
F:
24 jul. 1850
København (Trinitatis s.)
D:
18 dec. 1938
København (Klinikken, Sortedam Dosseringen 83)
Georg Waldemar Brücker
1852-1929
Georg Waldemar Brücker
F:
10 dec. 1852
København (Helligånds s.)
G:
16 sep. 1880
København (Vartov)
D:
14 jan. 1929
Øster Starup s. (Aagaard)
Poul Mygind
1881-1938
Poul Mygind
F:
8 sep. 1881
Kalvehave s. (Langebæk)
D:
11 jan. 1938
Anna Margrethe Koch
1880-1965
Anna Margrethe Koch
F:
7 aug. 1880
G:
6 feb. 1923
D:
14 maj 1965
Johanne Mygind
1883-1908
Johanne Mygind
F:
22 jul. 1883
Hodde
D:
20 feb. 1908
Allerslev s. (Rekkende)
Niels Poul Mygind Mikkelsen
1911-1916
Niels Poul Mygind Mikkelsen
F:
2 jun. 1911
D:
23 mar. 1916
Rigmor Mygind Mikkelsen
Viggo Petersen
Jacob Mygind Mikkelsen
Jenny Andrea Petersen
Troels Mygind Mikkelsen
Tamara Barynina Urschehoff
Gunvor Ahrensburg Christensen
Ulla Elisabeth Mygind Mikkelsen
Åge Kristensen
1906-
Åge Kristensen
F:
1 maj 1906
Niels Michael Mygind
Grethe Gertrude Cicilie Nielsen
Poul Immanuel Mygind
Bodil Mølgaard Mikkelsen
Ellen Mygind
1886-1963
Ellen Mygind
F:
13 maj 1886
Hodde
D:
30 maj 1963
Holger Mikkelsen
1885-1961
Holger Mikkelsen
F:
20 jun. 1885
G:
23 sep. 1909
D:
7 jul. 1961
Grete Mygind
Stan Frearson
Else Mygind
Hans Mygind
Hanne Hansen
Aksel Mygind
Ellen Margrethe Frigast
Jakob Marstrand Mygind
1888-1965
Jakob Marstrand Mygind
F:
26 jun. 1888
Hodde
D:
6 sep. 1965
Elna Ingeborg Nielsen
1893-
Elna Ingeborg Nielsen
F:
1 okt. 1893
G:
22 feb. 1914
Poul Mygind
Anna Kaja Larsen
Hans Mygind
Else Ruth Hansen
Ellen Johanne Mygind
Erik Berthel
Hans Jørgen Gunnar Mygind
1897-
Hans Jørgen Gunnar Mygind
F:
26 jan. 1897
Allerslev s. (Rekkende)
Isa Hagemeister
1901-1952
Isa Hagemeister
F:
24 feb. 1901
Vordingborg s. (Nyråd)
G:
26 dec. 1921
Allerslev
D:
1 jan. 1952
Ganløse s. (Mørket)
Johanne Dorthea Marstrand
1852-1934
Johanne Dorthea Marstrand
F:
27 sep. 1852
København (Trinitatis s.)
D:
14 feb. 1934
Lyngby s. (Nr. Lyngby)
Georg Frederik (Friederich) Mygind
1845-1927
Georg Frederik (Friederich) Mygind
F:
13 feb. 1845
Næstved (Skt. Mortens s.)
G:
15 nov. 1880
København (Vartov)
D:
1 maj 1927
Ganløse
Karen Mathilde Marstrand
1894-
Karen Mathilde Marstrand
F:
7 mar. 1894
Margrethe Marstrand
1895-
Margrethe Marstrand
F:
13 aug. 1895
Gentofte s. (Skovshoved)
Valdemar Anton Copmann
1892-
Valdemar Anton Copmann
F:
26 nov. 1892
Hellerup s. (Hellerup Hovedgård)
G:
22 nov. 1919
København (Vor Frue)
Troels Marstrand
1897-1897
Troels Marstrand
F:
jul. 1897
D:
aug. 1897
Otto Marstrand
1898-
Otto Marstrand
F:
4 nov. 1898
Troels Marstrand
1854-1929
Troels Marstrand
F:
9 maj 1854
København (Trinitatis s.)
D:
16 maj 1929
København (Skt. Jakobs s.)
Josephine Amalie Thorp
1860-1923
Josephine Amalie Thorp
F:
5 feb. 1860
Norge
G:
4 apr. 1882
D:
1 apr. 1923
Frederiksberg
Hans Jørgen Marstrand
1856-1877
Hans Jørgen Marstrand
F:
26 jan. 1856
København (Trinitatis s.)
D:
8 aug. 1877
på havet
Osvald Theodor Marstrand
1858-1862
Osvald Theodor Marstrand
F:
24 jan. 1858
Frederiksberg
D:
8 jul. 1862
Frederiksberg
Sophus Vilhelm Marstrand
1860-1946
Sophus Vilhelm Marstrand
F:
12 maj 1860
Frederiksberg
D:
26 apr. 1946
København (Timotheus s.)
Helga Marie Frederikke Pingel
1865-
Helga Marie Frederikke Pingel
F:
8 sep. 1865
København (Cit.)
G:
27 okt. 1908
København (Helligkors)
Tobias Holger Marstrand
1862-1946
Tobias Holger Marstrand
F:
10 maj 1862
Frederiksberg
D:
26 apr. 1946
København (Timotheus s.)
Anna Sofie Vilhelmine Hagemeister
1866-1891
Anna Sofie Vilhelmine Hagemeister
F:
20 mar. 1866
København (Skt. Johannes s.)
G:
18 maj 1889
København (Skt. Johannes k.)
D:
23 okt. 1891
København (Skt. Jakobs s.)
Thor Holger Marstrand
1894-
Thor Holger Marstrand
F:
16 apr. 1894
København (Skt. Jakobs s.)
Tobias Marstrand
1896-1896
Tobias Marstrand
F:
23 jul. 1896
København (Ordrup s.)
D:
23 aug. 1896
København (Ordrup s.)
Else Mathilde Marstrand
1896-1896
Else Mathilde Marstrand
F:
23 jul. 1896
København (Ordrup s.)
D:
17 okt. 1896
København (Skt. Jakobs s.)
Hans Oswald Marstrand
1897-
Hans Oswald Marstrand
F:
7 nov. 1897
København (Skt. Jakobs s.)
Svend Einar Hamlet Marstrand
1901-1952
Svend Einar Hamlet Marstrand
F:
14 aug. 1901
Brooklyn, New York, USA
D:
31 okt. 1952
Los Angeles, Californien, USA
Marianna Kristiane Thorson
1872-1936
Marianna Kristiane Thorson
F:
16 maj 1872
Asminderød
G:
1 jul. 1893
København (Holmens s.)
D:
27 okt. 1936
Jelling
Theodor Kristian Marstrand
1817-1863
Theodor Kristian Marstrand
F:
6 feb. 1817
København (Helligånds s.)
D:
24 jan. 1863
København (Frederiks Hospital)
Anna Henriette Mathilde Janssen Tjaden
1822-1900
Anna Henriette Mathilde Janssen Tjaden
F:
18 maj 1822
Stege
G:
13 nov. 1847
Stege
D:
15 feb. 1900
København (Helligkors s.)
Petra Ottilie Smith
1778-1847
Petra Ottilie Smith
F:
28 feb. 1778
Mern
D:
15 nov. 1847
København (Trinitatis s.)
Nicolai Jacob Marstrand
1770-1829
Nicolai Jacob Marstrand
F:
5 aug. 1770
Inset Kobberværk, Østerdalen, Norge
G:
26 sep. 1804
Holbæk (Skt. Nikolaj s. (i huset))
D:
12 jul. 1829
København (Trinitatis s.)
Carl Christian Emil Lengnick
1831-1870
Carl Christian Emil Lengnick
F:
21 apr. 1831
København (Fødselsstiftelsen)
D:
feb. 1870
Carlos Rafael Eugenio Lengnick
1862-
Carlos Rafael Eugenio Lengnick
F:
29 nov. 1862
Buenos Aires
Christina Luisa Lengnick
1863-
Christina Luisa Lengnick
F:
3 okt. 1863
Buenos Aires
Maria Luisa Lengnick
1866-
Maria Luisa Lengnick
F:
1866
Buenos Aires
Carlos Anguita
Christian Luis Oscar Lengnick
1868-
Christian Luis Oscar Lengnick
F:
22 jul. 1868
Buenos Aires
Enrique Roberto Alfredo Lengnick
1872-
Enrique Roberto Alfredo Lengnick
F:
6 jul. 1872
Buenos Aires
Louis Eduard Victor Lengnick
1833-1873
Louis Eduard Victor Lengnick
F:
16 sep. 1833
København (Fødselsstiftelsen)
D:
nov. 1873
Buenos Aires
Ana Petrona Hudson
Pauline Kirstine Lengnick
1876-1909
Pauline Kirstine Lengnick
F:
20 jun. 1876
København
D:
10 sep. 1909
Tikøb s. (Espergærde)
Harald Alfred Oscar Lengnick
1835-1877
Harald Alfred Oscar Lengnick
F:
11 okt. 1835
København (Vor Frelsers s.)
D:
16 maj 1877
København
Kirstine Regine Prytz
1849-1907
Kirstine Regine Prytz
F:
1 jul. 1849
Færøerne (Nordstrømø)
G:
22 maj 1874
Ålsø
D:
12 feb. 1907
Tikøb s. (Espergærde)
Adam Theodor Hugo Lengnick
1840-1858
Adam Theodor Hugo Lengnick
F:
1840
D:
12 feb. 1858
Louise Helene Camilla Lengnick
1843-1843
Louise Helene Camilla Lengnick
F:
13 mar. 1843
København (Vor Frelsers s.)
D:
18 sep. 1843
København (Vor Frelsers s.)
Leopoldine Marie Sylvia Lengnick
1846-1860
Leopoldine Marie Sylvia Lengnick
F:
15 maj 1846
København (Vor Frelsers s.)
D:
11 aug. 1860
København (Vor Frelsers s.)
Christine Elisabeth Prytz
1805-1871
Christine Elisabeth Prytz
F:
12 nov. 1805
D:
21 mar. 1871
Frederiksberg
Johan Carl Louis Lengnick
1796-1865
Johan Carl Louis Lengnick
F:
2 feb. 1796
G:
2 maj 1830
Høve
D:
25 feb. 1865
København (Frelser s.)
Rise Elina Prytz
1876-
Rise Elina Prytz
F:
16 jul. 1876
Caja Margrethe Prytz
1877-1916
Caja Margrethe Prytz
F:
27 nov. 1877
D:
1916
Knud Steenstrup Prytz
1881-1952
Knud Steenstrup Prytz
F:
1 maj 1881
Frederiksberg
D:
20 sep. 1952
Ragna Schroll
1889-
Ragna Schroll
F:
12 okt. 1889
G:
1921
Emmanuel Prytz
1846-1922
Emmanuel Prytz
F:
27 apr. 1846
D:
24 jun. 1922
Charlottenlund
Christine Margrethe Steenstrup
1850-1912
Christine Margrethe Steenstrup
F:
11 maj 1850
København
G:
15 maj 1874
D:
18 jan. 1912
Nina Marie Jantzen
1909-2003
Nina Marie Jantzen
F:
23 okt. 1909
D:
20 jun. 2003
Troels Varming
Povl Jacob Jantzen
1915-1993
Povl Jacob Jantzen
F:
5 sep. 1915
Klampenborg
D:
3 sep. 1993
Klampenborg
Ebba Sigismunda komtesse Schulin
1918-2002
Ebba Sigismunda komtesse Schulin
F:
17 maj 1918
København
G:
8 apr. 1941
Hellerup
D:
31 aug. 2002
Elisabeth Prytz
1877-1957
Elisabeth Prytz
F:
6 sep. 1877
Ålsø
D:
21 dec. 1957
Klampenborg
Magnus Jacob Jantzen
1873-1963
Magnus Jacob Jantzen
F:
28 jan. 1873
København (Garnisons)
G:
25 sep. 1908
D:
24 feb. 1963
Klampenborg
Emmanuel Briand de Crevecoeur (Prytz)
1882-1968
Emmanuel Briand de Crevecoeur (Prytz)
F:
18 jun. 1882
D:
2 jul. 1968
Karen Estricht
1882-
Karen Estricht
F:
14 jan. 1882
G:
2 okt. 1908
København
Alix (Dodi) Briand de Crevecoeur
Gunner Helgesen
Jean Philippe Briand de Crevecoeur
Maja
-1994
Maja
D:
1994
René Jacques Briand de Crevecoeur
1932-2006
René Jacques Briand de Crevecoeur
F:
9 apr. 1932
Gentofte
D:
22 jan. 2006
Ulla Rosenberg
Marie Louise Alvilda Scavenius
1897-1978
Marie Louise Alvilda Scavenius
F:
17 feb. 1897
Gjorslev
G:
4 jun. 1919
København (Citadels k.)
D:
7 jan. 1978
Anna Hermansen
1896-
Anna Hermansen
F:
6 jun. 1896
Frederiksberg
G:
16 mar. 1937
København (Fransk Ref.)
Inger Louise Sadolin
Orla Christian Greisen
1914-1994
Orla Christian Greisen
F:
5 apr. 1914
København
D:
3 mar. 1994
Ingeborg Prytz
1887-1986
Ingeborg Prytz
F:
22 maj 1887
D:
15 jul. 1986
Hørsholm
Knud Sadolin
1878-1960
Knud Sadolin
F:
12 okt. 1878
G:
7 sep. 1912
Frederiksberg
D:
26 apr. 1960
Sonja Prytz
Hans Otto Søby
1919-1997
Hans Otto Søby
F:
3 dec. 1919
D:
9 jul. 1997
Agnete Prytz
Viggo Martensen-Larsen
Holger Prytz
Jørgen Prytz
Holger Prytz
1889-1961
Holger Prytz
F:
23 jan. 1889
D:
27 aug. 1961
Valborg Karen Emilie Borgen
1897-
Valborg Karen Emilie Borgen
F:
10 jun. 1897
Frederiksberg
G:
27 mar. 1918
Holger Prytz
1848-1930
Holger Prytz
F:
9 apr. 1848
D:
25 mar. 1930
Frederiksberg
Antonia Betzy Philiberta Briand de Crevecoeur
1848-1938
Antonia Betzy Philiberta Briand de Crevecoeur
F:
15 jun. 1848
G:
17 nov. 1876
D:
5 aug. 1938
Jørgen Prytz Johansen
1911-1989
Jørgen Prytz Johansen
F:
4 nov. 1911
København (Trinitatis s.)
D:
29 aug. 1989
Esther Marie Rasmussen
Ellen Marie Prytz
1881-1943
Ellen Marie Prytz
F:
8 sep. 1881
D:
6 jun. 1943
Edvard Sextus Johansen
1879-1954
Edvard Sextus Johansen
F:
8 aug. 1879
Nyborg
G:
2 jul. 1909
D:
19 maj 1954
Gentofte s. (Ordrup)
Peter Kristian Prytz
1851-1929
Peter Kristian Prytz
F:
26 feb. 1851
D:
4 mar. 1929
Hellerup
Anna Cathrine Steenstrup
1852-1935
Anna Cathrine Steenstrup
F:
6 feb. 1852
København
G:
30 maj 1879
D:
22 aug. 1935
Poul Thymann
1888-1971
Poul Thymann
F:
10 Maj 1888
Kalvehave s. (Petersværft)
D:
1971
Jenny Froberg
Annelise Johanne Gliemann
1913-
Annelise Johanne Gliemann
F:
30 jun. 1913
G:
11 jun. 1937
København (Skt. Jacobs s.)
Svend Borregaard
1911-1974
Svend Borregaard
F:
26 sep. 1911
Oddense
D:
19 nov. 1974
Kirsten Louise Blom-Hansen
1914-1997
Kirsten Louise Blom-Hansen
F:
8 Maj 1914
Frederiksberg
D:
20 sep. 1997
Niels Borregaard
1915-
Niels Borregaard
F:
25 feb. 1915
Oddense
Ella Nielsen
1915-
Ella Nielsen
F:
6 okt. 1915
Aarhus
G:
23 sep. 1941
København (Grundtvigskirken)
Helene Elisabeth Borregaard
1916-
Helene Elisabeth Borregaard
F:
19 Okt 1916
Oddense
Gerda Thymann
1889-
Gerda Thymann
F:
6 okt. 1889
Kalvehave s. (Petersværft)
Hausgaard Christensen Borregaard
1873-
Hausgaard Christensen Borregaard
F:
21 mar. 1873
Solbjerg på Mors
G:
29 maj 1910
Gerda Thymann
1919-2011
Gerda Thymann
F:
28 jun. 1919
Berlin
D:
4 mar. 2011
Erik Thymann
1921-2006
Erik Thymann
F:
12 nov. 1921
København
D:
14 Maj 2006
Else Odel
Carl Vilhelm Thymann
1891-1941
Carl Vilhelm Thymann
F:
27 jun. 1891
Kalvehave s. (Petersværft)
D:
29 jun. 1941
London
Vita Boserup
1894-
Vita Boserup
F:
13 Maj 1894
Borre s. (Ålebælgård) på Møn
G:
18 jul. 1918
Tjæreby i Sorø Amt
Helene Elisabeth Prytz
1852-
Helene Elisabeth Prytz
F:
26 dec. 1852
Carl Henrik Thymann
1854-
Carl Henrik Thymann
F:
31 okt. 1854
G:
5 dec. 1884
Vagn Prytz
1896-
Vagn Prytz
F:
19 jan. 1896
Theodora Madsen
1898-
Theodora Madsen
F:
28 aug. 1898
Flemløse
G:
28 aug. 1926
Leif Prytz
1897-
Leif Prytz
F:
31 mar. 1897
Rebekka Jørgensen
1900-
Rebekka Jørgensen
F:
7 apr. 1900
Gedsted
G:
20 mar. 1940
Kjeld Prytz
1898-1980
Kjeld Prytz
F:
1 jun. 1898
København
D:
17 sep. 1980
Agnes Gudrun Geismar
1901-
Agnes Gudrun Geismar
F:
20 okt. 1901
G:
12 jun. 1931
Tove Inger Helbro
Rud Prytz
1899-
Rud Prytz
F:
7 dec. 1899
Grethe Petersen
Inge Prytz
1901-
Inge Prytz
F:
7 jun. 1901
Signe Prytz
1902-2002
Signe Prytz
F:
27 sep. 1902
Hellerup
D:
23 jun. 2002
Bo Prytz
1904-
Bo Prytz
F:
23 aug. 1904
Knud Prytz
Kirsten Krogh Jørgensen
Hanne Prytz
Inge Prytz
William Tipton Johnson, jr
Svend Prytz
Dan Prytz
1905-1985
Dan Prytz
F:
1905
Hellerup
D:
17 sep. 1985
Sigrid Juul
1903-
Sigrid Juul
F:
7 apr. 1903
Hundslund
G:
29 apr. 1934
Endelave
Carl Vilhelm Prytz
1857-1928
Carl Vilhelm Prytz
F:
21 mar. 1857
Torslev s. (Årup)
D:
1 jun. 1928
Hellerup
Marie Warming
1872-1947
Marie Warming
F:
2 okt. 1872
København (Johannes s.)
G:
15 mar. 1895
København (Johannes k.)
D:
8 okt. 1947
Hellerup
Peter Christian Prytz
1807-1877
Peter Christian Prytz
F:
31 okt. 1807
D:
13 jan. 1877
Anna Eline Garben
1814-1906
Anna Eline Garben
F:
1814
D:
1906
Hans Christian Prytz
ca. 1843-1864
Hans Christian Prytz
F:
ca. 1843
D:
8 mar. 1864
Ålsø
Helene Kirstine Prytz
1846-
Helene Kirstine Prytz
F:
25 nov. 1846
Nykøbing F.
Pauline Kirstine Lengnick
1876-1909
Pauline Kirstine Lengnick
F:
20 jun. 1876
København
D:
10 sep. 1909
Tikøb s. (Espergærde)
Kirstine Regine Prytz
1849-1907
Kirstine Regine Prytz
F:
1 jul. 1849
Færøerne (Nordstrømø)
D:
12 feb. 1907
Tikøb s. (Espergærde)
Harald Alfred Oscar Lengnick
1835-1877
Harald Alfred Oscar Lengnick
F:
11 okt. 1835
København (Vor Frelsers s.)
G:
22 maj 1874
Ålsø
D:
16 maj 1877
København
Carl Wilhelm Prytz
1810-1891
Carl Wilhelm Prytz
F:
5 feb. 1810
Krummerup s.
D:
11 nov. 1891
Pauline Regine Lerche
1812-
Pauline Regine Lerche
F:
14 aug. 1812
G:
1843
Wilhelmine Frederikke Jørgensen
1840-FMTL. SOM BARN
Wilhelmine Frederikke Jørgensen
F:
1840
København
D:
FMTL. SOM BARN
København
Vilhelm Theodor Jørgensen
1842-
Vilhelm Theodor Jørgensen
F:
9 apr. 1842
København
Vilhelmine Frederikke Jørgensen
1844-
Vilhelmine Frederikke Jørgensen
F:
2 mar. 1844
København
Camilla Marie Jørgensen
1846-
Camilla Marie Jørgensen
F:
18 jun. 1846
København
Axel Carl Jørgensen
1848-
Axel Carl Jørgensen
F:
8 jul. 1848
København
Agnes Mathilde Jørgensen
1850-
Agnes Mathilde Jørgensen
F:
13 maj 1850
København
Wilhelmine Dorothea Prytz
1812-1864
Wilhelmine Dorothea Prytz
F:
28 feb. 1812
D:
20 mar. 1864
Frederik Daniel Jørgensen
1805-
Frederik Daniel Jørgensen
F:
7 nov. 1805
G:
1839
Helene Elisabeth Smith
1779-1858
Helene Elisabeth Smith
F:
1779
D:
18 feb. 1858
Christian Prytz
1777-1840
Christian Prytz
F:
1777
G:
1804
D:
10 jun. 1840
Bjarne Harder
1886-
Bjarne Harder
F:
15 mar. 1886
Johannes Christian Harder
1839-1906
Johannes Christian Harder
F:
12 sep. 1839
Sorø
D:
8 dec. 1906
København
Anna Frederikke NN
1861-
Anna Frederikke NN
F:
6 jul. 1861
Bergen, Norge
Edle Marie Christine Harder
1843-
Edle Marie Christine Harder
F:
14 apr. 1843
Sorø
Anna Agnethe Prytz
1803-1859
Anna Agnethe Prytz
F:
1 mar. 1803
Hyllested s. (Appelsbjerggård)
D:
7 okt. 1859
Sorø
Hans, senere Johannes, Georg Smith Harder
1792-1873
Hans, senere Johannes, Georg Smith Harder
F:
12 aug. 1792
G:
9 jun. 1837
Aalborg
D:
25 nov. 1873
Sorø
Karen Kirstine Smith
1781-1803
Karen Kirstine Smith
F:
1781
D:
1803
Christian Prytz
1777-1840
Christian Prytz
F:
1777
D:
10 jun. 1840
Carl Emil Smith
1857-1906
Carl Emil Smith
F:
16 apr. 1857
København
D:
25 aug. 1906
Fakse
Harriet Keller
1867-1946
Harriet Keller
F:
31 mar. 1867
København
G:
23 dec. 1890
København
D:
30 sep. 1946
København (Sions)
Antoinette Augusta Smith
1860-1940
Antoinette Augusta Smith
F:
2 aug. 1860
D:
1940
Axel Henningsen
1859-
Axel Henningsen
F:
13 jan. 1859
G:
23 jun. 1884
Christian Vilhelm Colding Smith
1861-1897
Christian Vilhelm Colding Smith
F:
25 dec. 1861
Rødby
D:
18 jan. 1897
København (Hellig Kors)
Ludvig August Smith
1810-1879
Ludvig August Smith
F:
24 jun. 1810
København (Helligånds)
D:
22 aug. 1879
Maribo
Nielsine Margrethe Perch
1824-1916
Nielsine Margrethe Perch
F:
24 apr. 1824
København (Frelsers)
G:
6 jul. 1847
København (Frelsers)
D:
6 jan. 1916
København
Wilhelmine Nicoline Agnete Smith
1811-1874
Wilhelmine Nicoline Agnete Smith
F:
1811
D:
16 okt. 1874
Jørgen Andreas Troels-Smith
1916-1991
Jørgen Andreas Troels-Smith
F:
7 jun. 1916
D:
11 feb. 1991
Rebekka Mariane Barbara Gundel
Frederik Johannes Troels-Smith
1885-1940
Frederik Johannes Troels-Smith
F:
25 jul. 1885
Frederiks
D:
25 jun. 1940
Tranebjerg
Ida Helga Heiberg
1886-1961
Ida Helga Heiberg
F:
25 dec. 1886
Viborg
G:
22 jul. 1913
Viborg
D:
1961
Ida E. Smith
1886-
Ida E. Smith
F:
1886
Gram Birkedal Nyegaard
1877-1928
Gram Birkedal Nyegaard
F:
1877
D:
1928
Daniel Peter von Huth Smith
1890-1950
Daniel Peter von Huth Smith
F:
25 apr. 1890
D:
28 feb. 1950
Karen Lassen
Martin Johannes Georg Smith
1856-1931
Martin Johannes Georg Smith
F:
5 aug. 1856
D:
1931
Mathilde Andrea Augusta von Huth
Anna Elisabeth Smith
1862-1919
Anna Elisabeth Smith
F:
24 jan. 1862
D:
19 apr. 1919
Carl Frederik Benjamin Branner
1838-1921
Carl Frederik Benjamin Branner
F:
18 nov. 1838
Nakskov
G:
6 maj 1882
København
D:
24 maj 1921
København
Troels Frederik Plum Smith
1813-1880
Troels Frederik Plum Smith
F:
31 dec. 1813
D:
24 jan. 1880
Francisca Koch
1825-
Francisca Koch
F:
25 jan. 1825
G:
14 maj 1851
Aarhus
Christine Marie Smith
1852-
Christine Marie Smith
F:
7 jul. 1852
Skast
Angelica Smith
1854-
Angelica Smith
F:
20 maj 1854
Skast
Elisa Augusta Smith
1857-
Elisa Augusta Smith
F:
23 jul. 1857
Skast
Casper Nicolay Smith
1815-1891
Casper Nicolay Smith
F:
9 okt. 1815
D:
14 dec. 1891
Frederiksberg
Elisa Augusta Giegengack
1823-1857
Elisa Augusta Giegengack
F:
4 jan. 1823
D:
23 jul. 1857
Skast
Daniel Peter Smith
1860-
Daniel Peter Smith
F:
1 nov. 1860
Strandby
Nikoline Mette Smith
1863-
Nikoline Mette Smith
F:
17 okt. 1863
Strandby
Antoinette Helene Smith
1865-
Antoinette Helene Smith
F:
5 dec. 1865
Strandby
Iver Thorkild Smith
1868-
Iver Thorkild Smith
F:
17 sep. 1868
Strandby
Axel Troels-Smith
Elsebeth Blom
Erik Troels-Smith
Anna Dorothea Troels-Smith
Viggo Troels-Smith
1916-1980
Viggo Troels-Smith
F:
6 jul. 1916
D:
4 okt 1980
Vibeke Bendixsen
1920-2011
Vibeke Bendixsen
F:
26 dec. 1920
D:
18 okt 2011
Troels Frederik Plum Troels-Smith
1871-1948
Troels Frederik Plum Troels-Smith
F:
20 maj 1871
Lunde
D:
28 mar. 1948
Ellen Marstrand
1883-
Ellen Marstrand
F:
28 jun. 1883
G:
26 okt. 1911
Ukendt
Cecilie Margrethe Kjerulf
1835-1893
Cecilie Margrethe Kjerulf
F:
2 jan. 1835
G:
8 dec. 1859
D:
16 aug. 1893
Hother Friedenreich Hage
1849-1904
Hother Friedenreich Hage
F:
12 jul. 1849
Stege
D:
31 aug. 1904
Viborg
Christopher Daniel Hage
1850-1902
Christopher Daniel Hage
F:
30 aug. 1850
D:
5 aug. 1902
Karen Arnette Hage
1881-1905
Karen Arnette Hage
F:
2 aug. 1881
D:
8 jun. 1905
Jens Gustav Hage
1886-
Jens Gustav Hage
F:
6 okt. 1886
Gustav Vilhelm Alfred Hage
1852-
Gustav Vilhelm Alfred Hage
F:
25 apr. 1852
Vilhelmine Augusta Faber
1848-
Vilhelmine Augusta Faber
F:
18 mar. 1848
G:
29 okt. 1880
Johannes Dam Hage
1854-
Johannes Dam Hage
F:
27 aug. 1854
Daniel Smith Hage
1861-
Daniel Smith Hage
F:
4 maj 1861
Antoinette Augusta Smith
1817-1892
Antoinette Augusta Smith
F:
17 jan. 1817
København
D:
2 jan. 1892
Gustav Christopher Hage
1808-1863
Gustav Christopher Hage
F:
19 nov. 1808
G:
23 dec. 1840
D:
28 maj 1863
Frenderupgård
Anna Helene Smith
1818-1890
Anna Helene Smith
F:
1818
D:
4 feb. 1890
Christian Ditlev Pram Smith
1819-1841
Christian Ditlev Pram Smith
F:
1819
D:
26 aug. 1841
Johannes Christian Callisen
1850-1863
Johannes Christian Callisen
F:
6 nov. 1850
Stege
D:
12 jun. 1863
Malling s. (Norslund)
Daniel Peter Smith Callisen
1852-
Daniel Peter Smith Callisen
F:
25 apr. 1852
Stege
Georg Nicolaj Callisen
1854-1903
Georg Nicolaj Callisen
F:
15 sep. 1854
Stege
D:
15 maj 1903
Aarhus (Sindssygehospitalet)
Nicoline Sophie Callisen
1856-1941
Nicoline Sophie Callisen
F:
9 sep. 1856
Malling s. (Norslund)
D:
25 feb. 1941
Beder
Elisabeth Francisca Callisen
1859-1935
Elisabeth Francisca Callisen
F:
4 feb. 1859
Malling s. (Norslund)
D:
6 jun. 1935
Beder
Wilhelmine Annette Callisen
1860-1941
Wilhelmine Annette Callisen
F:
3 okt. 1860
Malling s. (Norslund)
D:
21 apr. 1941
Beder
Petra Othilia Smith
1821-1902
Petra Othilia Smith
F:
26 jul. 1821
Horslunde
D:
8 okt. 1902
Malling s. (Norslund)
Heinrich Callisen
1816-1907
Heinrich Callisen
F:
27 mar. 1816
København
G:
30 nov. 1849
Stege
D:
26 jun. 1907
Beder
Frederikke Agnethe Smith
1859-
Frederikke Agnethe Smith
F:
23 dec. 1859
Vordingborg
Nicolai Daniel Peter Smith
1862-
Nicolai Daniel Peter Smith
F:
22 apr. 1862
Vordingborg
Louise Smith
1864-
Louise Smith
F:
8 feb. 1864
Vordingborg
Jean Stewart Smith
1866-
Jean Stewart Smith
F:
14 nov. 1866
Vordingborg
Anna Apollonia Smith
1868-
Anna Apollonia Smith
F:
7 apr. 1868
Vordingborg
Conrad Arends Colding Smith
1824-1897
Conrad Arends Colding Smith
F:
20 maj 1824
Horslunde
D:
13 mar. 1897
Edele (Adele) Foss
1831-1905
Edele (Adele) Foss
F:
5 jan. 1831
Skelskør
G:
31 okt. 1858
Stege
D:
19 jan. 1905
Daniel Peter Smith
1782-1871
Daniel Peter Smith
F:
23 sep. 1782
D:
4 apr. 1871
Nicoline Sophie Friis Colding
1783-1864
Nicoline Sophie Friis Colding
F:
31 jan. 1783
G:
31 okt. 1806
D:
20 mar. 1864
NN
1784-1784
NN
F:
1784
D:
1784
Frederik Kratzenstein-Stub
1813-1839
Frederik Kratzenstein-Stub
F:
1813
D:
22 maj 1839
Datter
-SOM BARN
Datter
D:
SOM BARN
Mille Johanne Smith
1789-1869
Mille Johanne Smith
F:
13 aug. 1789
Holbæk
D:
13 jun. 1869
Allerslev s. (Oremandsgård)
Christian Gottlieb Kratzenstein-Stub
1783-1816
Christian Gottlieb Kratzenstein-Stub
F:
15 aug. 1783
København (Holmens s.)
G:
19 nov. 1811
Holbæk
D:
25 jul. 1816
Kalundborg
Johanne Ernesta Heilmann
1821-1829
Johanne Ernesta Heilmann
F:
1821
D:
1829
Anna Dorothea Elisabeth Heilmann
1823-1842
Anna Dorothea Elisabeth Heilmann
F:
1823
D:
1842
Karen Agnete Apollone Heilmann
1825-1905
Karen Agnete Apollone Heilmann
F:
1825
D:
1905
Christen Jacob Rosthøj
1838-1916
Christen Jacob Rosthøj
F:
23 sep. 1838
D:
1916
Johanne Caroline Christophora Heilmann
1833-1834
Johanne Caroline Christophora Heilmann
F:
18 dec. 1833
Ringsted
D:
21 jul. 1834
Ringsted
Christian Heilmann
1778-1840
Christian Heilmann
F:
28 feb. 1778
Lunde s., Fyn
D:
24 jan. 1840
Ringsted
Ida Agnete Foss
1817-1822
Ida Agnete Foss
F:
1 apr. 1817
Nakskov
D:
11 aug. 1822
Nakskov
Laurits Conrad Georg Foss
1851-1852
Laurits Conrad Georg Foss
F:
10 feb. 1851
D:
15 nov. 1852
Gunnar Foss
1890-
Gunnar Foss
F:
15 sep. 1890
København
Annie Foss
1920-
Annie Foss
F:
21 jan. 1920
København
Henning Louis Aksel Feilberg
1918-
Henning Louis Aksel Feilberg
F:
19 aug. 1918
København
G:
18 aug. 1951
København
Holger Eigil Foss
1892-1979
Holger Eigil Foss
F:
3 sep. 1892
København
D:
17 aug. 1979
Mathilde Augusta Kruuse Birch
1893-1959
Mathilde Augusta Kruuse Birch
F:
29 jul. 1893
Nyborg
G:
24 nov. 1918
D:
1959
Aage Hjalmar Foss
1853-1894
Aage Hjalmar Foss
F:
3 apr. 1853
D:
2 apr. 1894
Amalie Bøving
1870-1937
Amalie Bøving
F:
17 jul. 1870
G:
7 nov. 1889
D:
1937
Ebbe Foss
1854-1855
Ebbe Foss
F:
3 dec. 1854
D:
6 jan. 1855
Else Foss
1884-
Else Foss
F:
6 jul. 1884
København
Helmuth Johan Christian Schledermann
1876-1936
Helmuth Johan Christian Schledermann
F:
24 sep. 1876
G:
14 apr. 1905
D:
8 okt. 1936
Troels Knud Foss
1886-
Troels Knud Foss
F:
31 jul. 1886
København
Inger Foss
1889-1909
Inger Foss
F:
4 okt. 1889
København
D:
12 jun. 1909
Malmø
Kjell Johan Axel Prawitz
1884-
Kjell Johan Axel Prawitz
F:
3 maj 1884
G:
8 mar. 1908
Helge Torben Foss
1856-1901
Helge Torben Foss
F:
28 aug. 1856
D:
18 jan. 1901
Amintha (Minna) Birgitte Amalie Lerche
1857-1910
Amintha (Minna) Birgitte Amalie Lerche
F:
19 sep. 1857
G:
8 mar. 1883
D:
18 nov. 1910
Rued (Rud) Immanuel Langgaard
1893-1952
Rued (Rud) Immanuel Langgaard
F:
28 jul. 1893
København
D:
10 jul. 1952
Ribe
Valborg Constance Olivia Tetens
1891-1891
Valborg Constance Olivia Tetens
F:
3 dec. 1891
København (Matthæus)
G:
16 feb. 1927
København (Holmens)
D:
4 feb. 1891
København (Matthæus)
Emma Foss
1861-1926
Emma Foss
F:
30 okt. 1861
D:
21 nov. 1926
Siegfried Victor Langgaard
1852-1914
Siegfried Victor Langgaard
F:
13 jul. 1852
G:
21 okt. 1881
D:
5 jan. 1914
Holger Troels Foss
1818-1887
Holger Troels Foss
F:
17 aug. 1818
Nakskov
D:
25 mar. 1887
Vilhelmine Conradine Hornung
1833-1902
Vilhelmine Conradine Hornung
F:
8 aug. 1833
G:
1 maj 1850
D:
25 apr. 1902
Udøbt søn
1847-1847
Udøbt søn
F:
22 maj 1847
Bjerregrav
D:
22 maj 1847
Axel Frode Emil Christiani
1875-1895
Axel Frode Emil Christiani
F:
14 dec. 1875
Sakskøbing
D:
22 jan. 1895
Alexander Oldenburg Christiani
Hanne Germark?
Henning Oldenburg Christiani
1911-1950
Henning Oldenburg Christiani
F:
20 jul. 1911
Hamborg
D:
25 maj 1950
Dounia Eisenhardt
Marie-Louise Christiani
Ib Adam Rimstad
Minna Elisabeth Christiani
Bertil Olav Anders Liljegreen
Frits Rudolf Christiani
1877-1960
Frits Rudolf Christiani
F:
8 feb. 1877
Sakskøbing
D:
20 dec. 1960
Henriette Oldenburg
1880-1953
Henriette Oldenburg
F:
28 jul. 1880
G:
25 maj 1909
København
D:
1953
Erik Vladimir Stanislaus Christiani
Ulla Duborg
Nina de Castro Ferraz
Else Christiani
Per Thorson
Gunnar Duborg
Henry Christiani
Franck Christiani
Knud Helge Christiani
1879-1949
Knud Helge Christiani
F:
5 aug. 1879
Nykirke
D:
5 nov. 1949
Helmi Lilly Maria Thureson
1883-1919
Helmi Lilly Maria Thureson
F:
3 nov. 1883
Dragsfjord, Finland
G:
1905
Finland
D:
22 jan. 1919
Newcastle
Karen Marie Lund
1879-
Karen Marie Lund
F:
31 jul. 1879
Newcastle
G:
11 jul. 1920
Island
Marie Louise Christiani
1881-1884
Marie Louise Christiani
F:
2 nov. 1881
Nibe
D:
29 sep. 1884
Nibe
Ines Elisabeth Christiani
1884-1884
Ines Elisabeth Christiani
F:
31 mar. 1884
Nibe
D:
19 okt. 1884
Nibe
Anna Helene Christiani
1885-1949
Anna Helene Christiani
F:
29 jul. 1885
Nibe
D:
5 mar. 1949
Paris
Holger Poul Vilsboe
1888-
Holger Poul Vilsboe
F:
7 aug. 1888
G:
22 okt. 1915
Nibe
Jørgen Christiani
Grethe Christiani
1927-2019
Grethe Christiani
F:
21 maj 1927
Frederikssund
D:
16 okt. 2019
Paul Aksel Havemann
Preben Poul Christiani
Emil Pontoppidan Christiani
1887-
Emil Pontoppidan Christiani
F:
23 aug. 1887
Nibe
Agnete Gerda Møller
1901-
Agnete Gerda Møller
F:
1 nov. 1901
København
G:
23 dec. 1921
København
Vita Merete Christiani
1890-
Vita Merete Christiani
F:
10 okt. 1890
Nibe
Carl Wilhelm Jürgensen
1887-
Carl Wilhelm Jürgensen
F:
16 mar. 1887
København
G:
27 okt. 1922
København
Holger Christiani
1896-1896
Holger Christiani
F:
9 okt. 1896
Nibe
D:
9 okt. 1896
Nibe
Frits Holger Christiani
1848-1931
Frits Holger Christiani
F:
19 jul. 1848
Bjerregrav
D:
1931
Cecilie Ulrikke Marie B. Pontoppidan
1856-
Cecilie Ulrikke Marie B. Pontoppidan
F:
10 jun. 1856
G:
10 jun. 1874
Laurits Foss Christiani
1850-1854
Laurits Foss Christiani
F:
15 jul. 1850
Bjerregrav
D:
19 apr. 1854
Henry Valdemar Christiani
1902-
Henry Valdemar Christiani
F:
4 aug. 1902
Washington
Emily Agnes Christiani
1903-
Emily Agnes Christiani
F:
18 nov. 1903
Washington
William Henry Anglin
1904-
William Henry Anglin
F:
4 feb. 1904
G:
27 maj 1948
Edith Margaret Christiani
Eustace Fitzhugh Kennedy
1875-
Eustace Fitzhugh Kennedy
F:
26 maj 1875
Emil Carelius Christiani
1877-1934
Emil Carelius Christiani
F:
8 feb. 1877
Lüneburg
D:
28 okt. 1934
Washington, USA
Agnes Valborg Petersen
1880-
Agnes Valborg Petersen
F:
16 aug. 1880
København
G:
31 dec. 1901
Adelheit Sophie Christiani
1878-
Adelheit Sophie Christiani
F:
20 apr. 1878
Rasmus Henrik Thim Jordan
1881-
Rasmus Henrik Thim Jordan
F:
1 feb. 1881
Nykøbing F
G:
13 sep. 1907
København
Anna Marie Christiani
1879-
Anna Marie Christiani
F:
24 sep. 1879
Hannover
Poul Theodor Sophus Emanuel Hauch-Fausbøll
1879-1948
Poul Theodor Sophus Emanuel Hauch-Fausbøll
F:
3 jan. 1879
Hassing
G:
31 dec. 1901
D:
30 mar. 1948
København
Poul Friis Nyeboe
1869-1929
Poul Friis Nyeboe
F:
26 mar. 1869
G:
19 apr. 1918
København
D:
16 nov. 1929
Thora Nicoline Christiani
1881-
Thora Nicoline Christiani
F:
23 jun. 1881
Wismar
Hans Lorentz Vilhelm Clausen
1880-1919
Hans Lorentz Vilhelm Clausen
F:
27 dec. 1880
Helsingør
G:
2 jan. 1906
København
D:
20 feb. 1919
København
Carl Bruun
1880-1950
Carl Bruun
F:
29 jun. 1880
København
G:
3 dec. 1917
Oslo
D:
21 jul. 1950
København
Fritz Anton Christiani
1882-1933
Fritz Anton Christiani
F:
24 jun. 1882
D:
14 mar. 1933
Washington
Kurt Emil Ernst Christiani
1891-
Kurt Emil Ernst Christiani
F:
6 maj 1891
Gerda Christiani
1892-1938
Gerda Christiani
F:
24 aug. 1892
D:
15 feb. 1938
Washington
Joe Nicastri
Emil Christiani
1851-1921
Emil Christiani
F:
6 okt. 1851
Bjerregrav
D:
31 dec. 1921
Washington, USA
Nicoline Dorothea Louise Suhr
1854-1895
Nicoline Dorothea Louise Suhr
F:
18 jun. 1854
G:
29 aug. 1875
D:
12 jan. 1895
Vilhelmine Sterzel
ca. 1871-1917
Vilhelmine Sterzel
F:
ca. 1871
G:
20 maj 1895
D:
6 maj 1917
Alophere Melvin Davis
27 dec. 187X-
Alophere Melvin Davis
F:
27 dec. 187X
New York
G:
1918
Anna Jacobine Foss
1819-1892
Anna Jacobine Foss
F:
22 dec. 1819
Nakskov
D:
21 apr. 1892
Carl Emil Anton Christiani
1817-1901
Carl Emil Anton Christiani
F:
27 sep. 1817
G:
26 jun. 1846
Roskilde
D:
6 apr. 1901
København
Thekla Maria Foss
1821-1876
Thekla Maria Foss
F:
14 nov. 1821
Nakskov
D:
22 dec. 1876
Carl August Hansen
1807-1863
Carl August Hansen
F:
6 nov. 1807
G:
22 nov. 1851
D:
13 maj 1863
Ernst Vilhelm Henry Foss
1853-1857
Ernst Vilhelm Henry Foss
F:
1 aug. 1853
D:
7 apr. 1857
Gunver Foss
Tom Dencker-Nielsen
Birger Foss
1922-1982
Birger Foss
F:
16 aug. 1922
D:
5 feb. 1982
Anna Margrethe Elisabeth Christensen
Eiler Foss
Elisabeth Martinsen
Erik Agner Foss
1884-1979
Erik Agner Foss
F:
20 aug. 1884
D:
23 dec. 1979
Helsingør
Ansa Hecht
1895-1960
Ansa Hecht
F:
18 maj 1895
G:
22 jun. 1920
D:
mar. 1960
Olga Meisner
1896-
Olga Meisner
F:
26 jan. 1896
Erling Alexander Capozzi
Carmen
Annie Gudrun Foss
1887-1963
Annie Gudrun Foss
F:
27 apr. 1887
D:
1963
Napoli, Italien
Antonino Capozzi
ca. 1880-ca. 1951
Antonino Capozzi
F:
ca. 1880
G:
ca. 1922
D:
ca. 1951
Eigil Christie Helweg-Larsen
Marie Margrethe Schepelern
1917-1949
Marie Margrethe Schepelern
F:
1 dec. 1917
D:
22 jul. 1949
Ingeborg Dora Seidenfaden
Agnete Christie (Nete) Helweg-Larsen
Ulf Romar Hansen
Vibeke Christie (Vips) Helweg-Larsen
Kai Thorvald Rich
1910-1981
Kai Thorvald Rich
F:
8 jan. 1910
D:
5 apr. 1981
Jørgen Vilhelm Iversen
1911-1963
Jørgen Vilhelm Iversen
F:
15 feb. 1911
D:
13 jun. 1963
Paul Berg
Elin Benedicte Christie Helweg-Larsen
Erik Valløe
1923-1977
Erik Valløe
F:
12 mar. 1923
D:
28 apr. 1977
Gudrun Margrethe Christie Helweg-Larsen
Gunne Hammarstrøm
Christie Vilhelmine Foss
1890-1981
Christie Vilhelmine Foss
F:
24 jun. 1890
D:
1981
Børge Helweg-Larsen
1891-
Børge Helweg-Larsen
F:
27 dec. 1891
G:
14 nov. 1916
Sophus Frederik Rudolf Foss
1854-1941
Sophus Frederik Rudolf Foss
F:
27 okt. 1854
D:
21 jun. 1941
Tekla Elise Cold
1858-1922
Tekla Elise Cold
F:
2 maj 1858
G:
16 nov. 1882
D:
2 feb. 1922
Christine Sorterup
Udøbt datter
1856-1856
Udøbt datter
F:
26 mar. 1856
D:
23 maj 1856
Jørgen Alexander Foss
Torkild Frederik Foss
1927-
Torkild Frederik Foss
F:
7 nov. 1927
Port Kunda
Marie-Louise (Pige) Benedicte Bech
1937-
Marie-Louise (Pige) Benedicte Bech
F:
6 mar. 1937
København (Trinitatis s.)
G:
26 okt 1962
Einar Christian Foss
Ane Vibeke (Sisse) Hostrup-Schultz
Katharine (Katha) Margrethe Foss
Joachim Godske Wedell-Wedellsborg
1926-2011
Joachim Godske Wedell-Wedellsborg
F:
12 okt. 1926
København
D:
28 aug. 2011
Margrethe Cordelia Foss
Jan Niels Bonde Nielsen
Jens Ole Harder
Einar Philip Foss
1893-1967
Einar Philip Foss
F:
29 jan. 1893
D:
6 apr. 1967
Katha Cordelia (Søster) Smidth
1896-1993
Katha Cordelia (Søster) Smidth
F:
18 jul. 1896
G:
30 dec. 1924
D:
22 mar. 1993
Bodil Merete Foss
Thomas Castberg
Inger Agnethe Foss
Hans Heinrich Nielsen
1905-1981
Hans Heinrich Nielsen
F:
12 maj 1905
Holstebro
D:
26 aug. 1981
Skrydstrup s. (Eskerod)
Torben Alexander Foss
1894-1952
Torben Alexander Foss
F:
17 jun. 1894
København
D:
31 aug. 1952
Løvenholt Gods
Ellen Margrethe (Tutte) Hedegaard
1895-1932
Ellen Margrethe (Tutte) Hedegaard
F:
29 mar. 1895
Esbjerg
G:
18 aug. 1917
Esbjerg
D:
26 dec. 1932
København (Rigshospitalet)
Birgitte Eileen Foss
Lennart von Lowzow
Gladys Ethel Clark
1905-1996
Gladys Ethel Clark
F:
3 okt. 1905
Gravesend, England
G:
25 jan. 1926
Marlborough House Chapel, London
D:
21 apr. 1996
Ebba Sigismunda komtesse Schulin
1918-2002
Ebba Sigismunda komtesse Schulin
F:
17 maj 1918
København
D:
31 aug. 2002
Povl Jacob Jantzen
1915-1993
Povl Jacob Jantzen
F:
5 sep. 1915
Klampenborg
G:
8 apr. 1941
Hellerup
D:
3 sep. 1993
Klampenborg
Erik Vilhelm Schulin
1920-2000
Erik Vilhelm Schulin
F:
14 mar. 1920
Ringsted
D:
9 mar. 2000
Grethe Helwigh
Eva Maria Aldeborg
Rigmor Margrethe Foss
1895-1958
Rigmor Margrethe Foss
F:
7 jun. 1895
København
D:
7 jan. 1958
Hellerup
Knud Vilhelm Schulin
1894-1956
Knud Vilhelm Schulin
F:
20 sep. 1894
Thisted
G:
7 jul. 1917
København (Holmens k.)
D:
29 apr. 1956
København
Eyvind Musaeus Dahl
1895-1955
Eyvind Musaeus Dahl
F:
28 maj 1895
G:
15 jan. 1936
D:
13 maj 1955
Mogens Alexander Foss
1923-1925
Mogens Alexander Foss
F:
17 aug. 1923
D:
1925
Lars Erling Foss
Liselotte (Lotte) Bendix
1929-1990
Liselotte (Lotte) Bendix
F:
12 dec. 1929
D:
19 maj 1990
Niels Utke Foss
Karen Birgitte Colbjørnsen
Dorte Grete Sachs
Erling Christian Foss
1897-1982
Erling Christian Foss
F:
25 feb. 1897
D:
15 jun. 1982
Bodil Inger Utke-Philip
1894-1976
Bodil Inger Utke-Philip
F:
12 jun. 1894
G:
14 nov. 1922
D:
12 jan. 1976
Toke Alexander Foss
Diana Hidalgo
Kirsten Kiehne Broe
Anne Margrethe (Anne Grethe) Matthissen
1926-1965
Anne Margrethe (Anne Grethe) Matthissen
F:
23 jun. 1926
D:
19 aug. 1965
Einer Marcussen Schack
Karin Ingeborg Matthissen
Niels Christian Frederiksen
Rigmor Marianne Matthissen
John Richter
Sigrid Agnete Foss
1903-
Sigrid Agnete Foss
F:
3 feb. 1903
Børge Adam Matthissen
1895-1994
Børge Adam Matthissen
F:
29 okt. 1895
G:
24 jul. 1925
D:
24 mar. 1994
Margrethe (Grethe) Frederikke Foss
1908-1921
Margrethe (Grethe) Frederikke Foss
F:
8 apr. 1908
D:
21 mar. 1921
Einar Alexander Foss
1858-1925
Einar Alexander Foss
F:
1 okt. 1858
Viborg
D:
24 nov. 1925
Them s. (Høvildgård)
Frederikke Margrethe Schultz
1861-1922
Frederikke Margrethe Schultz
F:
9 aug. 1861
G:
6 jan. 1891
D:
7 jun. 1922
Edda Marie Elisabeth Hostrup-Schultz
1878-1955
Edda Marie Elisabeth Hostrup-Schultz
F:
25 feb. 1878
G:
12 jan. 1924
D:
25 maj 1955
Ketty Anny Elisabeth Foss
1860-1861
Ketty Anny Elisabeth Foss
F:
1 jun. 1860
D:
28 jan. 1861
Ole Peter Herman Gottlieb Trock-Jansen
Lise Qvistgaard
Unse Marie Trock-Jansen
Erik Anker Heegaard
Ulla Marie Hostrup Foss
1899-
Ulla Marie Hostrup Foss
F:
30 jun. 1899
Knud Trock-Jansen
1889-1964
Knud Trock-Jansen
F:
18 jan. 1889
København
G:
9 sep. 1922
D:
4 jan. 1964
Torben Friis Jespersen
Kirstin Schou
Preben Friis Jespersen
1930-
Preben Friis Jespersen
F:
1930
Birgit Friis Jespersen
1933-
Birgit Friis Jespersen
F:
1933
Peter Jørgensen
Esther Annie Hostrup Foss
1902-
Esther Annie Hostrup Foss
F:
16 jun. 1902
Knud Friis Jespersen
1893-1969
Knud Friis Jespersen
F:
1 apr. 1893
G:
19 sep. 1925
D:
13 jan. 1969
Vilhelm Daniel Christian Foss
1862-1914
Vilhelm Daniel Christian Foss
F:
25 aug. 1862
D:
12 maj 1914
Edda Marie Elisabeth Hostrup-Schultz
1878-1955
Edda Marie Elisabeth Hostrup-Schultz
F:
25 feb. 1878
G:
30 jul. 1898
D:
25 maj 1955
Vilhelm Daniel Christian Foss
1823-1862
Vilhelm Daniel Christian Foss
F:
24 dec. 1823
Nakskov
D:
19 apr. 1862
Viborg
Anny Cathinka Kornerup
1832-1909
Anny Cathinka Kornerup
F:
2 okt. 1832
G:
29 okt. 1852
D:
25 mar. 1909
Jørgen Pram Gad
1857-1932
Jørgen Pram Gad
F:
10 apr. 1857
D:
14 aug. 1932
Anna Sofie Gad
1858-1934
Anna Sofie Gad
F:
4 aug. 1858
D:
1934
Jørgen Gad
Jane Marie Ægidius
Henny Alice Harring
Laurids Gad
Lissy Marie Kastberg
Martha Marie Gad
Fridtjof Christensen
Jacob Marius Gad
1900-1952
Jacob Marius Gad
F:
28 apr. 1900
D:
23 jul. 1952
Margrethe Oline Petersen
1899-eft. 1970
Margrethe Oline Petersen
F:
25 feb. 1899
G:
21 maj 1924
D:
eft. ER 1970
Jørgen Gad
1901-1901
Jørgen Gad
F:
7 jun. 1901
D:
17 jul. 1901
Lauritz Gad
1901-1901
Lauritz Gad
F:
7 jun. 1901
D:
5 aug. 1901
Jørgen Gad
1902-1903
Jørgen Gad
F:
22 nov. 1902
D:
21 maj 1903
Laurids Frederik Gad
1860-1928
Laurids Frederik Gad
F:
16 okt. 1860
D:
4 dec. 1928
Kirstine Marie Elisabeth Gorm
1876-1965
Kirstine Marie Elisabeth Gorm
F:
16 mar. 1876
G:
14 jun. 1899
D:
21 maj 1965
Emilie Agnethe Foss
1825-1886
Emilie Agnethe Foss
F:
9 nov. 1825
Skelskør
D:
3 apr. 1886
Jacob Marius Elieser Christian Gad
1827-1902
Jacob Marius Elieser Christian Gad
F:
8 apr. 1827
G:
25 apr. 1856
D:
29 okt. 1902
Gunver Foss
Tom Dencker-Nielsen
Birger Foss
1922-1982
Birger Foss
F:
16 aug. 1922
D:
5 feb. 1982
Anna Margrethe Elisabeth Christensen
Eiler Foss
Elisabeth Martinsen
Erik Agner Foss
1884-1979
Erik Agner Foss
F:
20 aug. 1884
D:
23 dec. 1979
Helsingør
Ansa Hecht
1895-1960
Ansa Hecht
F:
18 maj 1895
G:
22 jun. 1920
D:
mar. 1960
Olga Meisner
1896-
Olga Meisner
F:
26 jan. 1896
Erling Alexander Capozzi
Carmen
Annie Gudrun Foss
1887-1963
Annie Gudrun Foss
F:
27 apr. 1887
D:
1963
Napoli, Italien
Antonino Capozzi
ca. 1880-ca. 1951
Antonino Capozzi
F:
ca. 1880
G:
ca. 1922
D:
ca. 1951
Eigil Christie Helweg-Larsen
Marie Margrethe Schepelern
1917-1949
Marie Margrethe Schepelern
F:
1 dec. 1917
D:
22 jul. 1949
Ingeborg Dora Seidenfaden
Agnete Christie (Nete) Helweg-Larsen
Ulf Romar Hansen
Vibeke Christie (Vips) Helweg-Larsen
Kai Thorvald Rich
1910-1981
Kai Thorvald Rich
F:
8 jan. 1910
D:
5 apr. 1981
Jørgen Vilhelm Iversen
1911-1963
Jørgen Vilhelm Iversen
F:
15 feb. 1911
D:
13 jun. 1963
Paul Berg
Elin Benedicte Christie Helweg-Larsen
Erik Valløe
1923-1977
Erik Valløe
F:
12 mar. 1923
D:
28 apr. 1977
Gudrun Margrethe Christie Helweg-Larsen
Gunne Hammarstrøm
Christie Vilhelmine Foss
1890-1981
Christie Vilhelmine Foss
F:
24 jun. 1890
D:
1981
Børge Helweg-Larsen
1891-
Børge Helweg-Larsen
F:
27 dec. 1891
G:
14 nov. 1916
Tekla Elise Cold
1858-1922
Tekla Elise Cold
F:
2 maj 1858
D:
2 feb. 1922
Sophus Frederik Rudolf Foss
1854-1941
Sophus Frederik Rudolf Foss
F:
27 okt. 1854
G:
16 nov. 1882
D:
21 jun. 1941
Lauritz Cold
1860-1862
Lauritz Cold
F:
28 jul. 1860
D:
10 feb. 1862
Agnete Cold
1896-
Agnete Cold
F:
13 jul. 1896
Olaf Dahll
Olaf Dahll
G:
12 maj 1917
Ulla Cold
1898-1975
Ulla Cold
F:
28 jan. 1898
D:
1975
Bernt Ruben Hansen Hjejle
1901-
Bernt Ruben Hansen Hjejle
F:
25 sep. 1901
Frederiksberg (Lukas)
G:
26 nov. 1927
København (Frederiks)
Estrid Cold
1900-
Estrid Cold
F:
26 jun. 1900
Jørgen Herluf Rantzau
Jørgen Herluf Rantzau
G:
22 maj 1926
Christian Cold
1903-
Christian Cold
F:
28 jul. 1903
Niels Flemming Cold
1905-
Niels Flemming Cold
F:
1 feb. 1905
Børge Cold
Christian Magdalus Thestrup Cold
1863-1934
Christian Magdalus Thestrup Cold
F:
10 jun. 1863
Frederiksberg
D:
7 dec. 1934
København
Karen Marie Hedegaard Bock
1873-1945
Karen Marie Hedegaard Bock
F:
22 mar. 1873
Frederiksberg
G:
1 okt. 1895
København (Frederiks)
D:
13 feb. 1945
Nødebo s. (Landbolyst)
Sigurd Cold
1903-1944
Sigurd Cold
F:
27 dec. 1903
Esbjerg
D:
30 dec. 1944
Clara Kirstine Agga Amdrup
1906-
Clara Kirstine Agga Amdrup
F:
17 dec. 1906
København
Nils Malmros
Marianne T.
Eli Cold
1906-
Eli Cold
F:
13 jan. 1906
Richard Malmros
1905-
Richard Malmros
F:
18 mar. 1905
Esbjerg
G:
mar. 1937
Emil Cold
1865-1953
Emil Cold
F:
4 nov. 1865
D:
6 jun. 1953
Valgerda Finsen
1879-
Valgerda Finsen
F:
15 okt. 1879
Thorshavn
G:
22 nov. 1902
København
Frederik Cold
1868-1943
Frederik Cold
F:
25 mar. 1868
D:
13 mar. 1943
Gerda Helene Bruun
1881-
Gerda Helene Bruun
F:
10 okt. 1881
Esbjerg
G:
7 okt. 1901
Margrethe Vilhelmine Foss
1828-1903
Margrethe Vilhelmine Foss
F:
9 mar. 1828
Skelskør
D:
9 feb. 1903
Christian Magdalus Cold
1820-1900
Christian Magdalus Cold
F:
15 dec. 1820
G:
28 feb. 1857
Roskilde
D:
27 mar. 1900
Ingeborg Cold
1894-
Ingeborg Cold
F:
9 jun. 1894
Christian Louis Bencard
1894-
Christian Louis Bencard
F:
19 feb. 1894
G:
19 maj 1917
Carl Albrecht Cold
1896-
Carl Albrecht Cold
F:
28 jun. 1896
Ulrik Thestrup Cold
1939-2010
Ulrik Thestrup Cold
F:
15 maj 1939
København
D:
okt. 2010
Eva Deichmann
Helle Høgh
Jørgen Hector Cold
1899-
Jørgen Hector Cold
F:
16 sep. 1899
København
Lilly Martini
1902-1983
Lilly Martini
F:
4 okt. 1902
København
G:
1 nov. 1930
D:
1983
Mogens Cold
1906-
Mogens Cold
F:
2 jan. 1906
Carl Emil Cold
1861-1916
Carl Emil Cold
F:
7 nov. 1861
D:
17 nov. 1916
Mathilde Theodora Kiær
1868-1953
Mathilde Theodora Kiær
F:
17 aug. 1868
G:
18 jul. 1893
D:
1953
Henriette Frederikke Thekla Cold
1865-1923
Henriette Frederikke Thekla Cold
F:
7 aug. 1865
D:
15 nov. 1923
Adele Elisabeth Cold
1867-1897
Adele Elisabeth Cold
F:
22 aug. 1867
D:
17 jan. 1897
Johanne Margrethe Cold
1871-
Johanne Margrethe Cold
F:
8 okt. 1871
Appolonia (Polly) Foss
1831-1903
Appolonia (Polly) Foss
F:
5 jan. 1831
Skelskør
D:
14 feb. 1903
Carl Albrecht Cold
1824-1876
Carl Albrecht Cold
F:
28 jul. 1824
G:
28 maj 1858
D:
28 dec. 1876
Frederikke Agnethe Smith
1859-
Frederikke Agnethe Smith
F:
23 dec. 1859
Vordingborg
Nicolai Daniel Peter Smith
1862-
Nicolai Daniel Peter Smith
F:
22 apr. 1862
Vordingborg
Louise Smith
1864-
Louise Smith
F:
8 feb. 1864
Vordingborg
Jean Stewart Smith
1866-
Jean Stewart Smith
F:
14 nov. 1866
Vordingborg
Anna Apollonia Smith
1868-
Anna Apollonia Smith
F:
7 apr. 1868
Vordingborg
Edele (Adele) Foss
1831-1905
Edele (Adele) Foss
F:
5 jan. 1831
Skelskør
D:
19 jan. 1905
Conrad Arends Colding Smith
1824-1897
Conrad Arends Colding Smith
F:
20 maj 1824
Horslunde
G:
31 okt. 1858
Stege
D:
13 mar. 1897
Louise Charlotte Foss
1832-
Louise Charlotte Foss
F:
20 okt. 1832
Skelskør
Jens Peter Aastrup
1830-
Jens Peter Aastrup
F:
13 dec. 1830
G:
10 nov. 1860
Frederik Cyrillus Foss
1835-
Frederik Cyrillus Foss
F:
13 jun. 1835
Skelskør
Mariane Andersen
1833-1908
Mariane Andersen
F:
15 dec. 1833
G:
20 maj 1862
D:
21 apr. 1908
Frederikke Agnete Smith
1792-1858
Frederikke Agnete Smith
F:
16 nov. 1792
D:
18 sep. 1858
København
Lauritz Foss
1787-1875
Lauritz Foss
F:
15 dec. 1787
Nr. Kirkeby s. (Nybøllegård)
G:
1 maj 1816
Holbæk
D:
13 sep. 1875
København
Forældre
Daniel Plum
1707-1784
Ingeborg Aforin
-1762
Anna Agnete Plum
1752-1805
Anna Agnete Plum
F:
11 jan. 1752
Bårse
D:
29 jan. 1805
Holbæk
Troels Smith
1744-1823
Troels Smith
F:
27 jan. 1744
G:
5 jul. 1771
D:
4 dec. 1823