Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Mette Cathrine Bonne
1730 - 1782 (51 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Hans Høyer
ca. 1750-1794
Hans Høyer
F:
ca. 1750
D:
10 nov. 1794
Bælum
Hans Andreas Høyer
1752-1829
Hans Andreas Høyer
F:
12 apr. 1752
D:
18 okt. 1829
Caroline Christine Amalie Schoug
1755-1848
Caroline Christine Amalie Schoug
F:
1755
D:
1 jun. 1848
Jane Marie Høyer
1753-1753
Jane Marie Høyer
F:
7 okt. 1753
D:
7 okt. 1753
Margrethe Sabine Høyer
1808-1808
Margrethe Sabine Høyer
F:
19 apr. 1808
D:
31 dec. 1808
Jensine Høyer
1810-
Jensine Høyer
F:
19 jan. 1810
København
Christiane Høyer
1813-1825
Christiane Høyer
F:
11 okt. 1813
København
D:
3 okt. 1825
Alsted s. (Brunemark)
Josefine Theodora Høyer
1813-
Josefine Theodora Høyer
F:
11 okt. 1813
København
Andreas Christian Høyer
1783-1856
Andreas Christian Høyer
F:
11 apr. 1783
D:
15 nov. 1856
Mette Cathrine Seidelin
1774-1831
Mette Cathrine Seidelin
F:
30 mar. 1774
G:
17 sep. 1807
D:
6 sep. 1831
Margrethe Sophie Høyer
1833-
Margrethe Sophie Høyer
F:
5 mar. 1833
Hans Christian Lund
1833-
Hans Christian Lund
F:
26 jun. 1833
G:
25 sep. 1863
Andrine Frederiksen
ca. 1806-eft. 1856
Andrine Frederiksen
F:
ca. 1806
G:
12 dec. 1831
D:
eft. ER 1856
Mette Cathrine Vibeke Høyer
1784-1859
Mette Cathrine Vibeke Høyer
F:
22 apr. 1784
D:
1859
Niels Frederik Petersen
1780-1848
Niels Frederik Petersen
F:
1780
G:
1818
D:
1848
Christen Høyer
1785-1788
Christen Høyer
F:
7 apr. 1785
D:
1788
Jens Bonne Høyer
1819-1895
Jens Bonne Høyer
F:
24 feb. 1819
D:
21 jul. 1895
Maren Høyer
1863-1921
Maren Høyer
F:
16 jul. 1863
Hee s. (Hvingel)
D:
2 aug. 1921
Jens Holgersen
1862-1942
Jens Holgersen
F:
25 mar. 1862
G:
25 apr. 1891
D:
27 okt. 1942
Christen Aas Høyer
1865-1939
Christen Aas Høyer
F:
19 feb. 1865
Hee s. (Hvingel)
D:
21 jan. 1939
Marie Magdalene Christensen
1877-1906
Marie Magdalene Christensen
F:
14 apr. 1877
G:
3 dec. 1898
D:
29 okt. 1906
Maren Dal Kristensen
1880-1961
Maren Dal Kristensen
F:
8 jul. 1880
G:
9 feb. 1909
D:
26 jun. 1961
Mari Theodore Høyer
1868-1869
Mari Theodore Høyer
F:
10 jan. 1868
Hee s. (Hvingel)
D:
13 maj 1869
Hee s. (Hvingel)
Else Aas Høyer
1868-
Else Aas Høyer
F:
10 jan. 1868
Hee s. (Hvingel)
Johannes Christensen Overgaard
1863-
Johannes Christensen Overgaard
F:
12 jun. 1863
Vedersø (Hug)
G:
28 apr. 1892
Gammel Sogn
Thomas Christian Høyer
1823-1891
Thomas Christian Høyer
F:
9 aug. 1823
D:
12 jan. 1891
Mariane Aas Christensen
1839-1887
Mariane Aas Christensen
F:
2 feb. 1839
Hee s. (Hvingel)
G:
26 okt. 1862
Hee
D:
3 apr. 1887
Margrethe Anne Kirstine Høyer
1827-1870
Margrethe Anne Kirstine Høyer
F:
17 dec. 1827
D:
16 maj 1870
Joseph Theodor Høyer
1786-1851
Joseph Theodor Høyer
F:
4 nov. 1786
D:
30 okt. 1851
Maren Mogensdatter
1796-før 1857
Maren Mogensdatter
F:
1796
G:
5 sep. 1818
D:
før 1857
Carl Peter Anton Høyer
1787-1788
Carl Peter Anton Høyer
F:
19 okt. 1787
D:
1788
Jens Albert Høyer
1819-1898
Jens Albert Høyer
F:
29 aug. 1819
Aalborg (Frue s.)
D:
6 okt. 1898
Frederiksberg
Carl Christian Høyer
1821-
Carl Christian Høyer
F:
19 mar. 1821
Aalborg (Frue s.)
Johan Peter Høyer
1823-
Johan Peter Høyer
F:
6 jan. 1823
fmtl. i Aalborg
Andreas Josef Høyer
1824-1828
Andreas Josef Høyer
F:
25 feb. 1824
fmtl. i Aalborg
D:
25 dec. 1828
Peter Emil Høyer
1854-
Peter Emil Høyer
F:
16 sep. 1854
Dronninglund s. (Thorup)
Christian Kønig Høyer
1856-
Christian Kønig Høyer
F:
15 jan. 1856
Dronninglund s. (Thorup)
Hermann Høyer
1888-
Hermann Høyer
F:
11 aug. 1888
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Christian Høyer
1889-
Christian Høyer
F:
17 okt. 1889
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Eva Marie Høyer
1890-
Eva Marie Høyer
F:
22 nov. 1890
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Elna Mathilde Høyer
1892-1893
Elna Mathilde Høyer
F:
23 apr. 1892
Hjørring (Skt. Catharina s.)
D:
2 sep. 1893
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Carl Ejner Høyer
1893-
Carl Ejner Høyer
F:
12 sep. 1893
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Niels Aage Høyer
1894-1898
Niels Aage Høyer
F:
19 sep. 1894
Hjørring (Skt. Catharina s.)
D:
18 jan. 1898
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Elna Elisabeth Høyer
1896-
Elna Elisabeth Høyer
F:
26 feb. 1896
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Johannes Rasmus Hansen
1891-
Johannes Rasmus Hansen
F:
8 feb. 1891
Frederikshavn
G:
30 aug. 1921
Frederikshavn
Aage Høyer
1897-
Aage Høyer
F:
16 sep. 1897
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Olga Theodora Høyer
1899-
Olga Theodora Høyer
F:
24 nov. 1899
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Niels Thingbæk Nørgaard Høyer
1901-
Niels Thingbæk Nørgaard Høyer
F:
22 aug. 1901
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Clara Høyer
1902-
Clara Høyer
F:
17 nov. 1902
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Peter Bonne Høyer
1904-1956
Peter Bonne Høyer
F:
29 maj 1904
Hjørring (Skt. Catharina s.)
D:
5 dec. 1956
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Elna Amalie Møller
1906-
Elna Amalie Møller
F:
7 feb. 1906
Torslev s. (Thorshøj)
G:
27 jul. 1929
Hjørring (Skt. Olai s.)
Henry Thorvald Høyer
1906-
Henry Thorvald Høyer
F:
27 nov. 1906
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Hother Viggo Høyer
1857-
Hother Viggo Høyer
F:
6 jul. 1857
Dronninglund s. (Thorup)
Nielsine Nørgaard
1867-
Nielsine Nørgaard
F:
13 aug. 1867
Uggerby s. (Skeen)
G:
27 dec. 1887
Uggerby
Henry Thorvald Høyer
1860-
Henry Thorvald Høyer
F:
12 apr. 1860
Ellidshøj
Harald Sigurd Høyer
1862-
Harald Sigurd Høyer
F:
3 jan. 1862
Ellidshøj
Emma Dominica Høyer
1864-
Emma Dominica Høyer
F:
24 apr. 1864
Ellidshøj
Malthe Valdemar Høyer
1868-
Malthe Valdemar Høyer
F:
23 jun. 1868
Ellidshøj
Gustav Victor Høyer
1870-
Gustav Victor Høyer
F:
31 jul. 1870
Ellidshøj
Jens Albert Høyer
1872-
Jens Albert Høyer
F:
6 jan. 1872
Ellidshøj
Peter Bonne Høyer
1828-1900
Peter Bonne Høyer
F:
20 jan. 1828
Aalborg (Budolfi s.)
D:
12 nov. 1900
Dronninglund s. (Thorup)
Gjertrud Høllet Henriette Wiis
ca. 1830-1883
Gjertrud Høllet Henriette Wiis
F:
ca. 1830
G:
4 jan. 1854
Byrum
D:
14 feb. 1883
Ellidshøj
Andreas Joseph Fischer
1861-
Andreas Joseph Fischer
F:
29 mar. 1861
Uth s. (Boller)
Platina Mathilda Petterson
1856-1930
Platina Mathilda Petterson
F:
14 feb. 1856
Farhult, Sverige
D:
4 feb. 1930
København (Godthåbs s.)
Andreas Josef Høyer
1832-1899
Andreas Josef Høyer
F:
24 aug. 1832
Elling
D:
14 jan. 1899
Horsens; selvmord
Ane Kirstine Fisch
1833-
Ane Kirstine Fisch
F:
1833
Dorthea Margrethe Høyer
1867-
Dorthea Margrethe Høyer
F:
16 mar. 1867
Tolstrup s. (Gedved Mark)
Frits Peter Høyer
1871-1879
Frits Peter Høyer
F:
15 jan. 1871
Tolstrup s. (Gedved Mark)
D:
13 sep. 1879
Horsens
Jens Kristian Høyer
1873-
Jens Kristian Høyer
F:
2 okt. 1873
Tolstrup s. (Gedved Mark)
Carl Emil Høyer
1877-1947
Carl Emil Høyer
F:
14 apr. 1877
Horsens
D:
18 maj 1947
Aalborg
Louise Johanne Margrethe Hansen
Louise Johanne Margrethe Hansen
G:
15 nov. 1900
Horsens
Ninna Christine Bertelsen
1894-
Ninna Christine Bertelsen
F:
13 sep. 1894
Aggersborg
G:
14 nov. 1919
Aggersborg
Karen Marie Sørensen
ca. 1838-
Karen Marie Sørensen
F:
ca. 1838
Anna Margrethe Høyer
1842-
Anna Margrethe Høyer
F:
8 sep. 1842
Elling
Laurids Jensen Østergaard
1842-
Laurids Jensen Østergaard
F:
3 jul. 1842
Tolstrup
Christen Peter Høyer
1789-1853
Christen Peter Høyer
F:
5 apr. 1789
D:
15 dec. 1853
Elling
Inger Dorothea Schytt
1798-1872
Inger Dorothea Schytt
F:
1798
Odense
G:
22 jun. 1819
D:
TIDLIGST 1872
Carl Anton Høyer
1790-1791
Carl Anton Høyer
F:
16 jun. 1790
D:
11 feb. 1791
Jens Bonne Høyer Ørbech
1818-1842
Jens Bonne Høyer Ørbech
F:
15 jun. 1818
Hee
D:
1 jun. 1842
Arrild
Thomas Christian Ørbech
1819-1822
Thomas Christian Ørbech
F:
25 jul. 1819
Hee
D:
28 jan. 1822
Hee
Christian Ørbech
1852-
Christian Ørbech
F:
16 mar. 1852
Arrild
Thomas Christian Ørbech
1822-
Thomas Christian Ørbech
F:
17 nov. 1822
Branderup
Hansine Elisabeth Ørbech
ca. 1829-
Hansine Elisabeth Ørbech
F:
ca. 1829
Ribe
G:
21 nov. 1851
Arrild
Peder Augustin Bernhardt Ørbech
1825-1826
Peder Augustin Bernhardt Ørbech
F:
4 maj 1825
Branderup
D:
12 maj 1826
Branderup
Petra Anna Margrethe Ørbech
1827-1829
Petra Anna Margrethe Ørbech
F:
6 sep. 1827
Branderup
D:
10 maj 1829
Branderup
Gustav Johannes Andreas Schumacher
1872-
Gustav Johannes Andreas Schumacher
F:
16 okt. 1872
Toftlund
Julie Petra Anna Margrethe Ørbech
1830-1877
Julie Petra Anna Margrethe Ørbech
F:
19 dec. 1830
Branderup
D:
5 jul. 1877
Toftlund
August Heinrich Schumacher
1835-
August Heinrich Schumacher
F:
12 apr. 1835
Petersdorf, Femern
G:
16 aug. 1871
Toftlund
Nicoline Fogtmann Ørbech
1833-1870
Nicoline Fogtmann Ørbech
F:
2 jun. 1833
Branderup
D:
29 jul. 1870
Arrild
Elisabeth Høyer
1791-1864
Elisabeth Høyer
F:
20 maj 1791
D:
16 dec. 1864
Arrild
Anders (Andreas) Thomsen Ørbech
1790-1870
Anders (Andreas) Thomsen Ørbech
F:
9 nov. 1790
Ribe
G:
12 maj 1818
Hee
D:
30 sep. 1870
Arrild
Hans Høyer
1796-1796
Hans Høyer
F:
23 jul. 1796
D:
11 nov. 1796
Jens Bone Høyer
1755-1826
Jens Bone Høyer
F:
12 jan. 1755
D:
13 mar. 1826
Margrethe Kirstine Schmidt
1756-1825
Margrethe Kirstine Schmidt
F:
16 okt. 1756
G:
2 aug. 1782
D:
25 apr. 1825
Sophie Elisabeth Seidelin
1772-1814
Sophie Elisabeth Seidelin
F:
6 dec. 1772
D:
30 mar. 1814
Margrethe Sabine Høyer
1808-1808
Margrethe Sabine Høyer
F:
19 apr. 1808
D:
31 dec. 1808
Jensine Høyer
1810-
Jensine Høyer
F:
19 jan. 1810
København
Christiane Høyer
1813-1825
Christiane Høyer
F:
11 okt. 1813
København
D:
3 okt. 1825
Alsted s. (Brunemark)
Josefine Theodora Høyer
1813-
Josefine Theodora Høyer
F:
11 okt. 1813
København
Mette Cathrine Seidelin
1774-1831
Mette Cathrine Seidelin
F:
30 mar. 1774
D:
6 sep. 1831
Andreas Christian Høyer
1783-1856
Andreas Christian Høyer
F:
11 apr. 1783
G:
17 sep. 1807
D:
15 nov. 1856
David Seidelin
1775-1790
David Seidelin
F:
26 apr. 1775
D:
30 maj 1790
Sabine Mariane Seidelin
1807-1888
Sabine Mariane Seidelin
F:
10 dec. 1807
D:
15 feb. 1888
Diderich Christian Seidelin
1810-1813
Diderich Christian Seidelin
F:
11 okt. 1810
D:
2 jul. 1813
Dødfødt søn
1812-1812
Dødfødt søn
F:
30 jun. 1812
D:
30 jun. 1812
Andreas Seidelin
1777-1840
Andreas Seidelin
F:
22 feb. 1777
D:
15 sep. 1840
Jacobine Margrethe Cathrine Andrea
1770-1812
Jacobine Margrethe Cathrine Andrea
F:
1770
G:
12 jan. 1806
D:
19 jul. 1812
Christiane Marie Seidelin
1815-1891
Christiane Marie Seidelin
F:
18 nov. 1815
København (Frue)
D:
31 dec. 1891
Frederiksberg
Adolph Frederik Bergsøe
1806-1854
Adolph Frederik Bergsøe
F:
7 jan. 1806
København (Frue)
G:
24 dec. 1841
D:
16 jan. 1854
København (Helligånds s.)
Ludvig Ferdinand Olesen
1816-1871
Ludvig Ferdinand Olesen
F:
23 jul. 1816
G:
2 okt. 1858
D:
18 aug. 1871
Jacobine Margrethe Cathrine Seidelin
1817-1901
Jacobine Margrethe Cathrine Seidelin
F:
16 feb. 1817
D:
7 nov. 1901
Christian Ferdinand Bauditz
1815-1909
Christian Ferdinand Bauditz
F:
31 jan. 1815
G:
1 jan. 1843
D:
5 jan. 1909
Sophie Elisabeth Cathr. Cordsen Seidelin
1818-1852
Sophie Elisabeth Cathr. Cordsen Seidelin
F:
7 aug. 1818
D:
8 sep. 1852
Diderich Christian Seidelin
1820-1848
Diderich Christian Seidelin
F:
10 aug. 1820
D:
24 feb. 1848
Amalie Hedwig Seidelin
1822-1900
Amalie Hedwig Seidelin
F:
21 mar. 1822
D:
22 feb. 1900
Frederik C.C. Olesen
1860-1897
Frederik C.C. Olesen
F:
1860
D:
1897
Carl L.A. Olesen
1861-1862
Carl L.A. Olesen
F:
1861
D:
1862
Carl Ludvig Iver Olesen
1863-1927
Carl Ludvig Iver Olesen
F:
16 jul. 1863
D:
20 mar. 1927
Marie F. Olesen
1859-1943
Marie F. Olesen
F:
1859
D:
1943
A. Helga Olesen
1865-1943
A. Helga Olesen
F:
1865
D:
1943
N. Thyra A. Olesen
1866-1949
N. Thyra A. Olesen
F:
1866
D:
1949
Charlotte Marie Seidelin
1825-1886
Charlotte Marie Seidelin
F:
19 apr. 1825
D:
31 jul. 1886
Frederik Christian Ditlev Olesen
1824-1888
Frederik Christian Ditlev Olesen
F:
6 feb. 1824
G:
8 maj 1858
D:
7 maj 1888
Andreas Frederik Seidelin
1827-1848
Andreas Frederik Seidelin
F:
7 nov. 1827
D:
10 apr. 1848
Iver Emil Seidelin
1829-1894
Iver Emil Seidelin
F:
30 jul. 1829
D:
31 okt. 1894
Frederikke Wilhelmine Hansen
1827-1910
Frederikke Wilhelmine Hansen
F:
16 aug. 1827
G:
20 jan. 1860
D:
21 jun. 1910
Marie Elisabeth Clausen
1792-1851
Marie Elisabeth Clausen
F:
22 okt. 1792
G:
2 sep. 1814
D:
30 dec. 1851
Johanne Diderikke Seidelin
1778-1779
Johanne Diderikke Seidelin
F:
21 jul. 1778
D:
21 jan. 1779
Lovisa Cecilie Seidelin
1810-1811
Lovisa Cecilie Seidelin
F:
14 maj 1810
D:
20 sep. 1811
NN
1812-1812
NN
F:
1812
D:
26 okt. 1812
Hans Diderich Brinck Seidelin
1779-1859
Hans Diderich Brinck Seidelin
F:
20 nov. 1779
D:
4 nov. 1859
Lovisa Cecilie Schwarz
1781-1812
Lovisa Cecilie Schwarz
F:
1781
G:
6 maj 1807
D:
26 okt. 1812
Jacob Ramus Seidelin
1780-1781
Jacob Ramus Seidelin
F:
1780
D:
1781
Udøbt datter
-1782
Udøbt datter
D:
1782
Udøbt datter
-1782
Udøbt datter
D:
1782
Jacob Ramus Seidelin
1783-1783
Jacob Ramus Seidelin
F:
1783
D:
1783
Alexander Jensen
-1853
Alexander Jensen
D:
1853
William Albertus Jensen
1853-1918
William Albertus Jensen
F:
1853
D:
1918
Hansine Diderikke Jensen
1849-1892
Hansine Diderikke Jensen
F:
10 sep. 1849
D:
1892
Antoinette Sabine Elisabeth Seidelin
1825-1915
Antoinette Sabine Elisabeth Seidelin
F:
11 okt. 1825
D:
2 apr. 1915
Johannes Jensen
1820-1896
Johannes Jensen
F:
2 dec. 1820
G:
11 okt. 1845
D:
8 jun. 1896
David Seidelin
1793-1837
David Seidelin
F:
30 maj 1793
D:
8 sep. 1837
Charlotte Maria Birck Diechmann
1791-1878
Charlotte Maria Birck Diechmann
F:
12 aug. 1791
G:
30 maj 1823
D:
27 nov. 1878
Hedwig Sabine Høyer
1756-1826
Hedwig Sabine Høyer
F:
6 apr. 1756
D:
6 jan. 1826
Christian Seidelin
1740-1799
Christian Seidelin
F:
14 maj 1740
G:
20 sep. 1771
D:
27 feb. 1799
Christen Høyer
1758-1809
Christen Høyer
F:
1758
D:
11 aug. 1809
Wiesbaden
Anders Peiter Høyer
1763-
Anders Peiter Høyer
F:
1763
Margrethe Dorthea Hurup
1827-
Margrethe Dorthea Hurup
F:
7 maj 1827
Lillevorde s. (Tiendegårds Mølle)
Johannes Hurup
1829-
Johannes Hurup
F:
10 feb. 1829
Lillevorde s. (Tiendegårds Mølle)
Jens Peter Sørensen Hurup
1834-
Jens Peter Sørensen Hurup
F:
31 okt. 1834
Bælum
Mariane Nielsen
ca. 1842-
Mariane Nielsen
F:
ca. 1842
Nr. Tranders s.
Ane Martine Hurup
1838-
Ane Martine Hurup
F:
29 nov. 1838
Bælum
Frederik Hurup
1841-1841
Frederik Hurup
F:
6 feb. 1841
Klarup
D:
15 jul. 1841
Klarup
Frederik Sørensen Hurup
1842-
Frederik Sørensen Hurup
F:
19 aug. 1842
Klarup
Anne Sophie Cathrine Hoff
1801-1882
Anne Sophie Cathrine Hoff
F:
5 apr. 1801
Ringkøbing
D:
10 mar. 1882
Romdrup s. (Lytsholm)
Søren Jensen Hurup
1796-1890
Søren Jensen Hurup
F:
10 dec. 1796
Gudum s.
G:
17 sep. 1826
Storvorde
D:
14 jan. 1890
Romdrup s. (Lytsholm)
Johan Frederik Hoff
1842-1897
Johan Frederik Hoff
F:
25 nov. 1842
Storvorde
D:
14 okt. 1897
Niels Carl Hoff
1844-1930
Niels Carl Hoff
F:
25 feb. 1844
Storvorde
D:
1930
Ane Johanne Dorthea Hoff
1848-1921
Ane Johanne Dorthea Hoff
F:
24 nov. 1848
Storvorde
D:
1921
Sophie Marie Hoff
1851-1930
Sophie Marie Hoff
F:
14 mar. 1851
Storvorde
D:
1930
Hans Christian Hoff
1856-1922
Hans Christian Hoff
F:
3 aug. 1856
Storvorde
D:
1922
Andreas Hieronymus Hoff
1803-1892
Andreas Hieronymus Hoff
F:
12 jan. 1803
Ringkøbing
D:
4 feb. 1892
Storvorde
Maren Cathrine Nielsdatter
1812-1856
Maren Cathrine Nielsdatter
F:
16 okt. 1812
Hals
G:
20 apr. 1840
Klarup
D:
21 dec. 1856
Storvorde
Niels Carl Hoff
1805-1806
Niels Carl Hoff
F:
7 aug. 1805
Ringkøbing
D:
1806
Ringkøbing
Niels Carl Hoff
1807-1814
Niels Carl Hoff
F:
22 feb. 1807
Ringkøbing
D:
27 feb. 1814
Storvorde
Jensine Margrethe Hoff
1808-1808
Jensine Margrethe Hoff
F:
24 mar. 1808
Ringkøbing
D:
20 jun. 1808
Ringkøbing
Else Knudsen
1882-
Else Knudsen
F:
14 jan. 1882
Lillevorde
Hans Anton Krebs
1877-
Hans Anton Krebs
F:
6 jan. 1877
Lillevorde s. (Trendegårds Mølle)
G:
29 dec. 1903
Lillevorde
Niels Hansen Knudsen
1883-
Niels Hansen Knudsen
F:
16 mar. 1883
Ø. Hornum s. (Volstrup)
Mads Vognsen Knudsen
1884-
Mads Vognsen Knudsen
F:
2 nov. 1884
Ø. Hornum s. (Volstrup)
Agnes Elisabeth Knudsen
1887-
Agnes Elisabeth Knudsen
F:
12 apr. 1887
Ø. Hornum s. (Volstrup)
Hans Kristian Emil Nielsen
1882-
Hans Kristian Emil Nielsen
F:
5 jul. 1882
Odense (Vor Frue s.)
G:
1 dec. 1912
Lillevorde
Mette Kirstine Knudsen
1890-
Mette Kirstine Knudsen
F:
25 jan. 1890
Lillevorde
Anders Pedersen Skjødsholm
1888-
Anders Pedersen Skjødsholm
F:
25 okt. 1888
Sdr. Tranders s.
G:
25 okt. 1911
Lillevorde
Hansine Kristine Knudsen
1898-
Hansine Kristine Knudsen
F:
22 maj 1898
Lillevorde
Karen Johanne Knudsen
1901-
Karen Johanne Knudsen
F:
9 maj 1901
Lillevorde
Hans Knudsen
1859-1926
Hans Knudsen
F:
8 jun. 1859
Lillevorde
D:
7 jan. 1926
Lillevorde
Christine Vognsen
1861-1924
Christine Vognsen
F:
20 jul. 1861
Klarup
G:
9 dec. 1881
Klarup
D:
27 jun. 1924
Aalborg (Amtssygehuset)
Karen Knudsen
1861-1861
Karen Knudsen
F:
26 mar. 1861
Lillevorde
D:
31 dec. 1861
Lillevorde
Lars Søndergaard Knudsen
1887-
Lars Søndergaard Knudsen
F:
14 nov. 1887
Lillevorde
Niels Hansen Knudsen
1888-
Niels Hansen Knudsen
F:
10 okt. 1888
Lillevorde
Mette Kirstine Knudsen
1890-1890
Mette Kirstine Knudsen
F:
18 jan. 1890
Lillevorde
D:
1 apr. 1890
Lillevorde
Laura Knudsen
1893-
Laura Knudsen
F:
9 dec. 1893
Gunderup s. (Oppelstrup Mark)
Olga Marie Knudsen
1896-
Olga Marie Knudsen
F:
9 maj 1896
Gunderup s. (Oppelstrup Mark)
Ane Kristine Knudsen
1897-1898
Ane Kristine Knudsen
F:
12 okt. 1897
Gunderup s. (Oppelstrup Mark)
D:
27 jun. 1898
Gunderup s. (Oppelstrup Mark)
Søren Knudsen
1899-
Søren Knudsen
F:
4 aug. 1899
Gunderup s. (Oppelstrup Mark)
Jens Peter Knudsen
1902-
Jens Peter Knudsen
F:
18 okt. 1902
Gunderup s. (Oppelstrup Mark)
Karen Johanne Knudsen
1907-
Karen Johanne Knudsen
F:
31 jul. 1907
Gunderup s. (Oppelstrup Mark)
Lars Adam Knudsen
1863-
Lars Adam Knudsen
F:
21 feb. 1863
Lillevorde
Kirsten Marie Larsen
1866-
Kirsten Marie Larsen
F:
2 jun. 1866
Lillevorde s. (Kristenstrup)
G:
29 sep. 1887
Lillevorde
Jens Peter Knudsen
1864-1865
Jens Peter Knudsen
F:
19 dec. 1864
Lillevorde
D:
16 dec. 1865
Lillevorde
Karen Knudsen
1866-1867
Karen Knudsen
F:
22 aug. 1866
Lillevorde
D:
10 maj 1867
Lillevorde
Thora Knudsen
1892-
Thora Knudsen
F:
2 mar. 1892
Lillevorde
Mette Kirstine Knudsen
1893-1940
Mette Kirstine Knudsen
F:
5 okt. 1893
Lillevorde
D:
7 jul. 1940
Skelund
Karl Otto Pedersen
1886-1980
Karl Otto Pedersen
F:
16 maj 1886
Skelund
G:
12 nov. 1920
Skelund
D:
22 sep. 1980
Skelund
Ane Knudsen
1895-
Ane Knudsen
F:
14 feb. 1895
Storvorde s. (Østerenge)
Elna Sørine Knudsen
1896-1901
Elna Sørine Knudsen
F:
6 nov. 1896
Gunderup s. (Oppelstrup)
D:
12 jun. 1901
Gunderup s. (Oppelstrup)
Nielsine Knudsen
1899-
Nielsine Knudsen
F:
21 feb. 1899
Gunderup s. (Oppelstrup)
Elna Sørine Knudsen
1901-
Elna Sørine Knudsen
F:
22 okt. 1901
Gunderup s. (Oppelstrup)
Niels Dahl Knudsen
1903-
Niels Dahl Knudsen
F:
30 okt. 1903
Gunderup s. (Oppelstrup)
Thyge Hansen Knudsen
1905-
Thyge Hansen Knudsen
F:
30 jul. 1905
Gunderup s. (Oppelstrup)
Otto Dahl Knudsen
1907-
Otto Dahl Knudsen
F:
10 feb. 1907
Gunderup s. (Oppelstrup)
Helge Dahl Knudsen
1910-
Helge Dahl Knudsen
F:
17 okt. 1910
Nr. Tranders s. (Vejgård)
Jens Peter Dahl Knudsen
1912-
Jens Peter Dahl Knudsen
F:
2 sep. 1912
Nørresundby s. (Lindholm)
Søren Dahl Knudsen
1869-1954
Søren Dahl Knudsen
F:
22 mar. 1869
Lillevorde
D:
24 jul. 1954
Nørresundby
Else Thygesen
1871-1933
Else Thygesen
F:
17 apr. 1871
Lillevorde
G:
10 nov. 1892
Lillevorde
D:
9 okt. 1933
Hvorup s. (Nr. Uttrup)
Lars Pedersen Larsen
1896-
Lars Pedersen Larsen
F:
20 dec. 1896
Horsens (Aalborg Amt)
Niels Knudsen Larsen
1897-
Niels Knudsen Larsen
F:
22 dec. 1897
Horsens (Aalborg Amt)
Johannes Martinus Larsen
1900-
Johannes Martinus Larsen
F:
16 aug. 1900
Horsens (Aalborg Amt)
Mathilde Kirstine Larsen
1903-
Mathilde Kirstine Larsen
F:
21 feb. 1903
Horsens (Aalborg Amt)
Ebba Marie Larsen
1906-
Ebba Marie Larsen
F:
20 nov. 1906
Horsens (Aalborg Amt)
Ane Kirstine Knudsen
1873-
Ane Kirstine Knudsen
F:
22 aug. 1873
Lillevorde
Peder Marinus Larsen
1864-
Peder Marinus Larsen
F:
25 feb. 1864
Horsens (Aalborg Amt)
G:
15 nov. 1895
Lillevorde
Mette Kirstine Larsdatter
1833-1894
Mette Kirstine Larsdatter
F:
18 apr. 1833
Storvorde
D:
28 feb. 1894
Lillevorde
Niels Hansen (Knudsen)
1827-1901
Niels Hansen (Knudsen)
F:
14 jun. 1827
Lillevorde
G:
11 feb. 1858
Lillevorde
D:
27 feb. 1901
Lillevorde
Ane Jensen
1867-1867
Ane Jensen
F:
10 jul. 1867
Storvorde
D:
10 jul. 1867
Storvorde
Jens Kristian Melgaard
1898-1898
Jens Kristian Melgaard
F:
23 feb. 1898
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
20 maj 1898
Gunderup s. (Håls Mark)
Jens Christian Laustsen
1899-1948
Jens Christian Laustsen
F:
4 okt. 1899
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
22 okt. 1948
Aalborg (Amtssygehuset)
Karen Marie Jensen, senere Haals
1896-
Karen Marie Jensen, senere Haals
F:
21 sep. 1896
Komdrup s. (Komdrup Mark)
G:
3 apr. 1928
Komdrup
Dødfødt datter
1901-1901
Dødfødt datter
F:
31 mar. 1901
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
31 mar. 1901
Gunderup s. (Håls Mark)
Agathe Jensine Laustsen
1929-1999
Agathe Jensine Laustsen
F:
25 dec. 1929
Gunderup s. (Fjellerad Vestergård)
D:
25 aug. 1999
Chren Jensen Nielsen
1921-1985
Chren Jensen Nielsen
F:
5 apr. 1921
Saltum s. (Nr. Saltum)
G:
25 apr. 1948
Gunderup
D:
11 mar. 1985
Johan Marius Laustsen
1902-1997
Johan Marius Laustsen
F:
16 feb. 1902
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
30 aug. 1997
Oline Dorthea Sørensen
1905-1983
Oline Dorthea Sørensen
F:
3 jul. 1905
Gunderup
G:
27 sep. 1929
Gunderup
D:
16 okt. 1983
Lars Stinus Laustsen
1903-1903
Lars Stinus Laustsen
F:
13 apr. 1903
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
11 aug. 1903
Gunderup s. (Håls Mark)
Hansine Kirstine Laustsen
1904-1905
Hansine Kirstine Laustsen
F:
24 sep. 1904
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
1 apr. 1905
Gunderup s. (Håls Mark)
Nielsine Jensen (Melgaard)
1868-1940
Nielsine Jensen (Melgaard)
F:
3 sep. 1868
Storvorde
D:
16 sep. 1940
Aalborg (Vor Frue s.)
Jens Laustsen
1853-1906
Jens Laustsen
F:
3 apr. 1853
Storvorde
G:
17 feb. 1899
Gunderup s. (Håls Mark (hjemme))
D:
15 aug. 1906
Gunderup s. (Håls Mark)
Agnes Frederikke Sørensen
1909-1911
Agnes Frederikke Sørensen
F:
8 aug. 1909
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
22 feb. 1911
Gunderup s. (Håls Mark)
Niels Christian Sørensen
1877-
Niels Christian Sørensen
F:
17 maj 1877
Ejdrup s. (Skørbæk)
G:
2 mar. 1909
Gunderup s. (Håls Mark (hjemme))
Christen Jensen Melgaard
1872-
Christen Jensen Melgaard
F:
3 feb. 1872
Storvorde
Annine Jensen Melgaard
1874-
Annine Jensen Melgaard
F:
20 apr. 1874
Storvorde
Larsine Kirstine Jensen Melgaard
1876-1877
Larsine Kirstine Jensen Melgaard
F:
18 sep. 1876
Storvorde
D:
12 nov. 1877
Storvorde
Johanne Dorthea Larsdatter
1834-1905
Johanne Dorthea Larsdatter
F:
6 sep. 1834
Storvorde
D:
16 maj 1905
Gunderup s. (Vårst)
Jens Christian Christensen (Melgaard)
1834-1928
Jens Christian Christensen (Melgaard)
F:
24 aug. 1834
Storvorde
G:
6 nov. 1866
Storvorde
D:
16 maj 1928
Klarup s. (Østerkær)
Christian Johannessen
1861-1861
Christian Johannessen
F:
16 aug. 1861
Storvorde s. (Storvorde Enge)
D:
19 aug. 1861
Storvorde s. (Storvorde Enge)
Hansine Christine Johannessen
1862-
Hansine Christine Johannessen
F:
21 dec. 1862
Storvorde s. (Storvorde Enge)
Ane Martine Johannessen
1866-
Ane Martine Johannessen
F:
17 jan. 1866
Storvorde s. (Storvorde Enge)
Karen Johannessen
1869-
Karen Johannessen
F:
13 feb. 1869
Storvorde s. (Storvorde Enge)
Johanne Dorthea Johannessen
1870-
Johanne Dorthea Johannessen
F:
25 okt. 1870
Storvorde s. (Storvorde Enge)
Larsine Johannessen
1873-
Larsine Johannessen
F:
27 aug. 1873
Storvorde s. (Storvorde Enge)
Niels Johannessen
1879-
Niels Johannessen
F:
3 mar. 1879
Storvorde s. (Storvorde Enge)
Johannes Laustsen
1836-
Johannes Laustsen
F:
29 jun. 1836
Storvorde
Birgitte Jensdatter
1835-
Birgitte Jensdatter
F:
31 okt. 1835
Komdrup
G:
19 okt. 1860
Storvorde
Niels Nielsen, senere Kjærgaard
1865-
Niels Nielsen, senere Kjærgaard
F:
31 maj 1865
Lillevorde
Anders Nielsen, senere Kjærgaard
1867-
Anders Nielsen, senere Kjærgaard
F:
26 maj 1867
Lillevorde
Ane Margrethe Nielsen
1869-
Ane Margrethe Nielsen
F:
14 sep. 1869
Lillevorde
Lars Adam Nielsen, senere Kjærgaard
1872-
Lars Adam Nielsen, senere Kjærgaard
F:
3 maj 1872
Lillevorde
Karen Nielsen
1875-
Karen Nielsen
F:
5 jan. 1875
Lillevorde
Hansine Kirstine Nielsen
1877-1878
Hansine Kirstine Nielsen
F:
27 maj 1877
Lillevorde
D:
3 jan. 1878
Lillevorde
Dødfødt datter
1880-1880
Dødfødt datter
F:
22 mar. 1880
Lillevorde
D:
22 mar. 1880
Lillevorde
Frederikke Dorthea Laustsen
1838-1880
Frederikke Dorthea Laustsen
F:
27 feb. 1838
Storvorde
D:
27 mar. 1880
Lillevorde
Niels Nielsen (Kjærgaard)
1835-1895
Niels Nielsen (Kjærgaard)
F:
14 mar. 1835
Lillevorde
G:
11 nov. 1864
Lillevorde
D:
16 jan. 1895
Lillevorde s. (Lillevorde Kær)
Karen Laustsen
1870-1871
Karen Laustsen
F:
2 apr. 1870
Storvorde
D:
18 dec. 1871
Hammer s. (Grindsted)
Laust Adam Larsen
1873-
Laust Adam Larsen
F:
3 feb. 1873
Hammer s. (Grindsted)
Søren Møller Larsen
1876-
Søren Møller Larsen
F:
2 jul. 1876
Hammer s. (Grindsted)
Niels Peter Larsen
1880-
Niels Peter Larsen
F:
21 jun. 1880
Hammer s. (Grindsted)
Adam Laustsen
1840-
Adam Laustsen
F:
19 jan. 1840
Storvorde
Kirsten Sørensen
1847-1882
Kirsten Sørensen
F:
16 sep. 1847
Storvorde
G:
3 maj 1870
Storvorde
D:
31 aug. 1882
Hammer s. (Grindsted)
Christen Adam Larsen
1884-
Christen Adam Larsen
F:
7 jun. 1884
Hammer s. (Grindsted)
Margrethe Iversen
1857-
Margrethe Iversen
F:
20 jul. 1857
Ørum s. (Ørum Hede)
G:
4 maj 1883
Ørum (Hjørring Amt)
Niels Marinus Mortensen
1890-
Niels Marinus Mortensen
F:
8 dec. 1890
Blenstrup s. (Dollerup)
Jens Andersen Mortensen
1892-
Jens Andersen Mortensen
F:
14 aug. 1892
Blenstrup s. (Dollerup)
Nielsine Marie Kristensen, senere Gundersen
1891-
Nielsine Marie Kristensen, senere Gundersen
F:
11 jan. 1891
Siem s. (Ejstrup)
G:
22 apr. 1914
Astrup
Anders Laurits Mortensen
1893-
Anders Laurits Mortensen
F:
17 dec. 1893
Blenstrup s. (Dollerup)
Karl Mortensen
1895-1895
Karl Mortensen
F:
11 aug. 1895
Blenstrup s. (Dollerup)
D:
1 sep. 1895
Blenstrup s. (Dollerup)
Karl Mortensen
1897-
Karl Mortensen
F:
25 okt. 1897
Blenstrup s. (Dollerup)
Olga Katrine Møller
1900-
Olga Katrine Møller
F:
11 aug. 1900
Fårdrup
G:
28 dec. 1922
Fårdrup
Maren Mortensen
1900-1931
Maren Mortensen
F:
21 nov. 1900
Blenstrup s. (Dollerup)
D:
30 jan. 1931
Blenstrup s. (Dollerup Mark)
Aksel Holger Thomsen
1895-
Aksel Holger Thomsen
F:
21 jun. 1895
Gunderup s. (Fjellerad)
Ellen Sigfride Mortensen
1903-1905
Ellen Sigfride Mortensen
F:
5 nov. 1903
Blenstrup s. (Dollerup)
D:
7 jun. 1905
Blenstrup s. (Dollerup)
Elfride Mortensen
1906-
Elfride Mortensen
F:
7 jan. 1906
Blenstrup s. (Dollerup)
Thorvald Mortensen
1909-
Thorvald Mortensen
F:
11 okt. 1909
Blenstrup s. (Dollerup)
Hans Christian Mortensen
1915-
Hans Christian Mortensen
F:
11 sep. 1915
Blenstrup s. (Dollerup)
Morten Christian Mortensen
1869-1952
Morten Christian Mortensen
F:
15 apr. 1869
Blenstrup s. (Dollerup)
D:
25 nov. 1952
Blenstrup s. (Dollerup)
Ane Marie Laursen
1870-1955
Ane Marie Laursen
F:
17 mar. 1870
Skibsted s. (Svanfolkhuse)
G:
25 mar. 1892
Astrup
D:
27 maj 1955
Blenstrup s. (Dollerup)
Maren Laustsen
1842-1934
Maren Laustsen
F:
28 okt. 1842
Storvorde
D:
18 sep. 1934
Blenstrup s. (Dollerup)
Niels Mortensen
1826-1905
Niels Mortensen
F:
17 nov. 1826
Blenstrup s. (Dollerup)
G:
16 maj 1868
Lillevorde
D:
3 feb. 1905
Blenstrup s. (Dollerup)
Karen Laustsen
1844-1868
Karen Laustsen
F:
28 maj 1844
Storvorde
D:
31 mar. 1868
Lillevorde
Jens Laustsen
1853-1906
Jens Laustsen
F:
3 apr. 1853
Storvorde
D:
15 aug. 1906
Gunderup s. (Håls Mark)
Maren Kirstine Christiansen
1849-1890
Maren Kirstine Christiansen
F:
4 maj 1849
Blenstrup s. (Horsens)
G:
12 sep. 1884
Gunderup
D:
23 jul. 1890
Gunderup s. (Håls Mark)
Ane Hansen
Jens Kristian Melgaard
1898-1898
Jens Kristian Melgaard
F:
23 feb. 1898
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
20 maj 1898
Gunderup s. (Håls Mark)
Jens Christian Laustsen
1899-1948
Jens Christian Laustsen
F:
4 okt. 1899
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
22 okt. 1948
Aalborg (Amtssygehuset)
Karen Marie Jensen, senere Haals
1896-
Karen Marie Jensen, senere Haals
F:
21 sep. 1896
Komdrup s. (Komdrup Mark)
G:
3 apr. 1928
Komdrup
Dødfødt datter
1901-1901
Dødfødt datter
F:
31 mar. 1901
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
31 mar. 1901
Gunderup s. (Håls Mark)
Agathe Jensine Laustsen
1929-1999
Agathe Jensine Laustsen
F:
25 dec. 1929
Gunderup s. (Fjellerad Vestergård)
D:
25 aug. 1999
Chren Jensen Nielsen
1921-1985
Chren Jensen Nielsen
F:
5 apr. 1921
Saltum s. (Nr. Saltum)
G:
25 apr. 1948
Gunderup
D:
11 mar. 1985
Johan Marius Laustsen
1902-1997
Johan Marius Laustsen
F:
16 feb. 1902
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
30 aug. 1997
Oline Dorthea Sørensen
1905-1983
Oline Dorthea Sørensen
F:
3 jul. 1905
Gunderup
G:
27 sep. 1929
Gunderup
D:
16 okt. 1983
Lars Stinus Laustsen
1903-1903
Lars Stinus Laustsen
F:
13 apr. 1903
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
11 aug. 1903
Gunderup s. (Håls Mark)
Hansine Kirstine Laustsen
1904-1905
Hansine Kirstine Laustsen
F:
24 sep. 1904
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
1 apr. 1905
Gunderup s. (Håls Mark)
Nielsine Jensen (Melgaard)
1868-1940
Nielsine Jensen (Melgaard)
F:
3 sep. 1868
Storvorde
G:
17 feb. 1899
Gunderup s. (Håls Mark (hjemme))
D:
16 sep. 1940
Aalborg (Vor Frue s.)
Hansine Kirstine Nicoline Hoff
1809-1888
Hansine Kirstine Nicoline Hoff
F:
18 okt. 1809
Ringkøbing
D:
19 maj 1888
Lillevorde
Lars Adamsen, senere kaldet Laust Adamsen
1805-1870
Lars Adamsen, senere kaldet Laust Adamsen
F:
22 nov. 1805
Gunderup s. (Vårst)
G:
23 maj 1831
Storvorde
D:
18 jun. 1870
Lillevorde
Jens Christian Hoff
1811-1811
Jens Christian Hoff
F:
maj 1811
Ringkøbing
D:
1 jun. 1811
Ringkøbing
Mortine Dorthea Hoff
1812-1813
Mortine Dorthea Hoff
F:
31 maj 1812
Storvorde
D:
11 jun. 1813
Storvorde
Mortine Dorthea Hoff
1813-1813
Mortine Dorthea Hoff
F:
10 jul. 1813
Storvorde
D:
13 dec. 1813
Storvorde
Dødfødt datter
1820-1820
Dødfødt datter
F:
7 feb. 1820
Storvorde
D:
7 feb. 1820
Storvorde
Friderica Dorothea Høyer
1772-1840
Friderica Dorothea Høyer
F:
8 mar. 1772
Thisted
D:
28 maj 1840
Storvorde
Johannes Hieronymus Hoff
1771-1824
Johannes Hieronymus Hoff
F:
1771
Odense
G:
21 nov. 1798
København (Garnisons k.)
D:
14 apr. 1824
Storvorde
Forældre
Jens Larsen Bonne
Mariane Pedersdatter Moldrup
Mette Cathrine Bonne
1730-1782
Mette Cathrine Bonne
F:
15 sep. 1730
D:
25 jun. 1782
Andreas Høyer
1722-1782
Andreas Høyer
F:
1722
Tise
G:
13 jun. 1749
D:
12 jun. 1782
Hørdum s. (Irup)