Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Anna Sophie Blechingberg
1733 - 1799 (65 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Ellen Kirstine Marie Knudsen
1782-1793
Ellen Kirstine Marie Knudsen
F:
26 aug. 1782
D:
31 dec. 1793
Brede s. (Bosholm)
Bodil Sønnichsdatter
1759-1782
Bodil Sønnichsdatter
F:
1759
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
13 sep. 1782
Møgeltønder s. (Ved Gaden)
Søren Knudsen
1752-1792
Søren Knudsen
F:
1752
Emmerlev
G:
O. 1780/81
D:
6 jun. 1792
Møgeltønder s. (Ved Gaden)
Enewald Sønnichsen
1826-1846
Enewald Sønnichsen
F:
1 mar. 1826
Humtrup
D:
1 aug. 1846
Humtrup
Anna Friderica Sønnichsen
1827-1827
Anna Friderica Sønnichsen
F:
16 jul. 1827
Humtrup
D:
5 okt. 1827
Humtrup
Anna Friderica Sønnichsen
1829-
Anna Friderica Sønnichsen
F:
9 jun. 1829
Humtrup
Detlef Petersen
ca. 1817-
Detlef Petersen
F:
ca. 1817
Braderup s. (Holm)
Christine Sønnichsen
1857-
Christine Sønnichsen
F:
21 sep. 1857
Humtrup
Jens Toft Sønnichsen
1858-
Jens Toft Sønnichsen
F:
17 okt. 1858
Humtrup
Carsten Sønnichsen
1859-
Carsten Sønnichsen
F:
24 dec. 1859
Humtrup
Enewald Sønnichsen
1861-
Enewald Sønnichsen
F:
6 jul. 1861
Humtrup
Christiane Marie Sønnichsen
1863-
Christiane Marie Sønnichsen
F:
8 jun. 1863
Humtrup
Agathe Laurine Sønnichsen
1865-
Agathe Laurine Sønnichsen
F:
21 apr. 1865
Humtrup
Mette Marie Sønnichsen
1868-1874
Mette Marie Sønnichsen
F:
24 dec. 1868
Humtrup
D:
22 okt. 1874
Humtrup
Ernst August Sønnichsen
1871-1874
Ernst August Sønnichsen
F:
1 aug. 1871
Humtrup
D:
25 apr. 1874
Humtrup
Margrethe Magdalene Sønnichsen
1872-1874
Margrethe Magdalene Sønnichsen
F:
16 okt. 1872
Humtrup
D:
15 okt. 1874
Humtrup
Christian Moritz Sønnichsen
1830-
Christian Moritz Sønnichsen
F:
17 nov. 1830
Humtrup
Marie Christine Specht
ca. 1835-
Marie Christine Specht
F:
ca. 1835
Læk s.
Jens Toft Sønnichsen
1792-1848
Jens Toft Sønnichsen
F:
20 nov. 1792
Møgeltønder s. (Sødamgård i Ved Åen)
D:
5 nov. 1848
Humtrup
Christine Christiansen
ca. 1790-1863
Christine Christiansen
F:
ca. 1790
G:
27 aug. 1825
Humtrup
D:
11 feb. 1863
Humtrup
Anne Sophie Sønnichsen
1795-1803
Anne Sophie Sønnichsen
F:
19 aug. 1795
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
6 jun. 1803
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Hans Hendrik Sønnichsen
1858-
Hans Hendrik Sønnichsen
F:
22 feb. 1858
Daler s. (Østerby)
Jef Lytzen Sønnichsen
1860-1911
Jef Lytzen Sønnichsen
F:
12 feb. 1860
Daler s. (Østerby)
D:
4 aug. 1911
Daler s. (Østerby)
Caroline Sønnichsen
1862-1928
Caroline Sønnichsen
F:
31 mar. 1862
Daler s. (Østerby)
D:
15 nov. 1928
Daler
Regine Jessen
1893-
Regine Jessen
F:
31 jul. 1893
Daler
Hans Nielsen Sørensen
1887-
Hans Nielsen Sørensen
F:
4 jan. 1887
Daler s. (Østerby)
Anna Sønnichsen
1862-
Anna Sønnichsen
F:
31 mar. 1862
Daler s. (Østerby)
Nis Hansen Jessen
1855-1899
Nis Hansen Jessen
F:
26 nov. 1855
Daler s. (Østerby)
G:
26 okt. 1892
Daler
D:
29 nov. 1899
Daler
Frederik Sønnichsen Krag
1904-
Frederik Sønnichsen Krag
F:
6 nov. 1904
Daler
Marie Christine Hedegaard
Lyt Wolfsen Krag
1857-
Lyt Wolfsen Krag
F:
28 jan. 1857
G:
25 mar. 1902
Daler
Hansine Helene Sønnichsen
1863-1864
Hansine Helene Sønnichsen
F:
4 dec. 1863
Daler s. (Østerby)
D:
20 sep. 1864
Daler s. (Østerby)
Meta Christine Sønnichsen
1895-
Meta Christine Sønnichsen
F:
18 aug. 1895
Daler s. (Østerby)
Anna Caroline Sønnichsen
1897-1900
Anna Caroline Sønnichsen
F:
1 aug. 1897
Daler s. (Østerby)
D:
19 maj 1900
Daler s. (Østerby)
Svend Niels Sønnichsen
Marga Helene Sønnichsen
1900-
Marga Helene Sønnichsen
F:
31 mar. 1900
Daler s. (Østerby)
NN
Marius Nicolai Madsen
1896-
Marius Nicolai Madsen
F:
4 nov. 1896
Højer
Anna Sønnichsen
1903-1905
Anna Sønnichsen
F:
19 jul. 1903
Daler s. (Østerby)
D:
15 jul. 1905
Daler s. (Østerby)
Hans Peter Sønnichsen
1905-1905
Hans Peter Sønnichsen
F:
8 nov. 1905
Daler s. (Østerby)
D:
28 dec. 1905
Daler s. (Østerby)
Hans Schau Heseler Sønnichsen
1865-
Hans Schau Heseler Sønnichsen
F:
31 mar. 1865
Daler s. (Østerby)
Margrethe Marie Hansen
ca. 1873-1905
Margrethe Marie Hansen
F:
ca. 1873
D:
31 dec. 1905
Daler s. (Østerby)
Hans Heseler Sønnichsen
1915-
Hans Heseler Sønnichsen
F:
15 aug. 1915
Daler s. (Østerby)
Andreas Sønnichsen
1919-
Andreas Sønnichsen
F:
3 nov. 1919
Daler s. (Østerby)
Jef Sønnichsen
1919-
Jef Sønnichsen
F:
3 nov. 1919
Daler s. (Østerby)
Meta Marie Christensen
1879-1949
Meta Marie Christensen
F:
8 maj 1879
Møgeltønder
G:
18 jun. 1915
Daler
D:
18 jul. 1949
Daler s. (Østerby)
Frits Sønnichsen
1866-
Frits Sønnichsen
F:
23 jul. 1866
Daler s. (Østerby)
Frieda Caroline Sønnichsen
1895-
Frieda Caroline Sønnichsen
F:
21 dec. 1895
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
Villas Anton Sønnichsen
1897-1916
Villas Anton Sønnichsen
F:
26 feb. 1897
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
D:
14 okt. 1916
faldet i 1. Verdenskrig
Anna Helene Sønnichsen
1898-
Anna Helene Sønnichsen
F:
19 maj 1898
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
Marie Sønnichsen
1899-
Marie Sønnichsen
F:
11 jul. 1899
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
Carl Sønnichsen
1900-
Carl Sønnichsen
F:
20 jul. 1900
Bevtoft
Hans Henrik Sønnichsen
1901-
Hans Henrik Sønnichsen
F:
2 nov. 1901
Møgeltønder
Helga Marie Sønnichsen
1904-
Helga Marie Sønnichsen
F:
6 jan. 1904
Møgeltønder
Alfred Sønnichsen
1905-1905
Alfred Sønnichsen
F:
3 apr. 1905
Møgeltønder
D:
24 maj 1905
Møgeltønder
Alfred Heseler Sønnichsen
1906-
Alfred Heseler Sønnichsen
F:
25 okt. 1906
Møgeltønder s. (Nørtoft)
Caroline Sønnichsen
1907-1908
Caroline Sønnichsen
F:
30 nov. 1907
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
8 jun. 1908
Møgeltønder s. (Toghale)
Jes Madsen Sønnichsen
1909-1910
Jes Madsen Sønnichsen
F:
10 aug. 1909
Møgeltønder s. (Toghale)
D:
17 jun. 1910
Møgeltønder s. (Toghale)
Caroline Sønnichsen
1911-1911
Caroline Sønnichsen
F:
11 jun. 1911
Møgeltønder s. (Toghale)
D:
28 nov. 1911
Møgeltønder s. (Toghale)
Fritz Sønnichsen
1912-1912
Fritz Sønnichsen
F:
25 aug. 1912
Møgeltønder s. (Toghale)
D:
22 sep. 1912
Møgeltønder s. (Toghale)
Holger Sønnichsen
Oskar Sønnichsen
1915-1915
Oskar Sønnichsen
F:
11 apr. 1915
Møgeltønder s. (Toghale)
D:
19 nov. 1915
Møgeltønder s. (Toghale)
Frederik Sønnichsen
Carl Friderich Sønnichsen
1869-
Carl Friderich Sønnichsen
F:
18 jul. 1869
Daler s. (Østerby)
Gunder Marie Jessine Schmidt
1877-
Gunder Marie Jessine Schmidt
F:
30 apr. 1877
Bevtoft
G:
26 okt. 1895
Løjt
Friedrich Sønnichsen
1830-1882
Friedrich Sønnichsen
F:
2 jan. 1830
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
26 aug. 1882
Daler s. (Østerby)
Caroline Lytzen
1826-1893
Caroline Lytzen
F:
14 dec. 1826
Daler s. (Østerby)
D:
29 okt. 1893
Daler s. (Østerby)
Ane Cathrine Stind
1856-1926
Ane Cathrine Stind
F:
16 feb. 1856
Møgeltønder s. (Gallehus)
D:
28 feb. 1926
Møgeltønder
Detlef Heinrich Johannsen
1854-
Detlef Heinrich Johannsen
F:
28 aug. 1854
Mildstedt s.
G:
27 sep. 1879
Møgeltønder
Ane Stind
1857-1873
Ane Stind
F:
25 aug. 1857
Møgeltønder s. (Gallehus)
D:
20 apr. 1873
Møgeltønder s. (Gallehus)
Helene Marie Stind
1859-
Helene Marie Stind
F:
4 apr. 1859
Møgeltønder s. (Gallehus)
Jens Christian Stind
1861-1924
Jens Christian Stind
F:
4 jul. 1861
Møgeltønder s. (Gallehus)
D:
22 dec. 1924
Møgeltønder
Maren Elsabe Ingeborg Kristensen
1869-
Maren Elsabe Ingeborg Kristensen
F:
2 okt. 1869
Rangstrup
G:
26 okt. 1895
Møgeltønder
Helene Henriette Stind
1863-1868
Helene Henriette Stind
F:
14 apr. 1863
Møgeltønder s. (Gallehus)
D:
13 mar. 1868
Møgeltønder s. (Gallehus)
Christiane Catharina Langemaack
1886-1944
Christiane Catharina Langemaack
F:
8 apr. 1886
Neumünster
D:
12 mar. 1944
Elmshorn
Karl Andreas Hübner
1878-1971
Karl Andreas Hübner
F:
13 mar. 1878
D:
12 maj 1971
Elmshorn
Hans Detlev Langemaack
1900-1960
Hans Detlev Langemaack
F:
24 okt. 1900
Elmshorn
D:
10 feb. 1960
Charlotte
Mathilde Christiane Stind
1865-1944
Mathilde Christiane Stind
F:
15 feb. 1865
Møgeltønder s. (Gallehus)
D:
12 mar. 1944
Elmshorn
Hans Detlev Langmack
1862-1943
Hans Detlev Langmack
F:
15 mar. 1862
Lokstedt
G:
7 mar. 1886
Møgeltønder
D:
28 dec. 1943
Elmshorn
Else Petrea Stind
1866-
Else Petrea Stind
F:
16 sep. 1866
Møgeltønder s. (Gallehus)
Heinrich Mathiesen
1868-
Heinrich Mathiesen
F:
26 dec. 1868
G:
21 okt. 1894
Tønder
Hansine Henriette Stind
1868-
Hansine Henriette Stind
F:
30 aug. 1868
Møgeltønder s. (Gallehus)
Christiane Sønnichsen
1831-1871
Christiane Sønnichsen
F:
11 okt. 1831
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
14 maj 1871
Møgeltønder s. (Gallehus)
Mathias Jensen Stind
1832-1922
Mathias Jensen Stind
F:
9 mar. 1832
Møgeltønder s. (Gallehus)
G:
30 mar. 1855
Møgeltønder
D:
3 sep. 1922
Husum
Hans Henrik Sønnichsen
1834-
Hans Henrik Sønnichsen
F:
27 mar. 1834
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Dødfødt datter
1835-1835
Dødfødt datter
F:
2 nov. 1835
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
2 nov. 1835
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Dødfødt søn
1836-1836
Dødfødt søn
F:
11 okt. 1836
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
11 okt. 1836
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Anna Sønnichsen
1874-1877
Anna Sønnichsen
F:
25 jun. 1874
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
24 jun. 1877
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Helga Sønnichsen
Anton Peter Ejner Sønnichsen
Viggo Sønnichsen
Poul Sønnichsen
1876-1934
Poul Sønnichsen
F:
21 jan. 1876
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
17 okt. 1934
Møgeltønder
Anna Agathe Petrea Jepsen
1884-
Anna Agathe Petrea Jepsen
F:
1 mar. 1884
Varnæs s. (Bovrup)
G:
19 jun. 1914
Møgeltønder
Johanne Marie Sønnichsen
1877-
Johanne Marie Sønnichsen
F:
2 jan. 1877
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Anna Sønnichsen
1878-1945
Anna Sønnichsen
F:
24 sep. 1878
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
25 maj 1945
Møgeltønder
Hansine Henriette Sønnichsen
1880-1938
Hansine Henriette Sønnichsen
F:
10 jun. 1880
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
7 feb. 1938
Tønder (sygehuset)
Paul Voss
1888-
Paul Voss
F:
4 jun. 1888
Aabenraa
G:
29 maj 1925
Møgeltønder
Hans Henrik Sønnichsen
1882-1885
Hans Henrik Sønnichsen
F:
16 feb. 1882
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
17 maj 1885
Møgeltønder s. (ved Åen (Sødamgård))
Christiane Sønnichsen
1884-1903
Christiane Sønnichsen
F:
26 mar. 1884
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
9 nov. 1903
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Antonette Christine Sønnichsen
1887-1892
Antonette Christine Sønnichsen
F:
1 aug. 1887
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
3 apr. 1892
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Anton Sønnichsen
1837-1907
Anton Sønnichsen
F:
24 nov. 1837
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
14 jun. 1907
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Christiane Petersen
1845-1927
Christiane Petersen
F:
12 mar. 1845
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
29 okt. 1873
Møgeltønder
D:
7 maj 1927
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Richard Peter Sønnichsen
1905-
Richard Peter Sønnichsen
F:
14 sep. 1905
Møgeltønder
Petrine Sønnichsen
1906-1915
Petrine Sønnichsen
F:
16 okt. 1906
Møgeltønder
D:
15 feb. 1915
Møgeltønder s. (Toghale)
Marie Cathrine Sønnichsen
Jens Christian Sønnichsen
Andreas Sønnichsen
Ida Jessen
Tycho Sønnichsen
Svend Sønnichsen
1914-1914
Svend Sønnichsen
F:
18 apr. 1914
Møgeltønder s. (Toghale)
D:
18 apr. 1914
Møgeltønder s. (Toghale)
Andreas Sønnichsen
1876-1916
Andreas Sønnichsen
F:
30 jul. 1876
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
7 jul. 1916
Rusland (faldet i 1. Verdenskrig)
Marie Kjestine Abild
1881-
Marie Kjestine Abild
F:
18 aug. 1881
G:
23 jun. 1905
Møgeltønder
Anna Sønnichsen
1879-1883
Anna Sønnichsen
F:
30 jan. 1879
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
15 mar. 1883
Møgeltønder s. (Bønderby)
Kjestine Sønnichsen
1881-1883
Kjestine Sønnichsen
F:
28 feb. 1881
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
15 mar. 1883
Møgeltønder s. (Bønderby)
Kathrine Marie Sønnichsen
1908-
Kathrine Marie Sønnichsen
F:
17 sep. 1908
Egen s. (Elstrup)
Christian Nissen
1904-
Christian Nissen
F:
13 apr. 1904
G:
6 apr. 1933
Ejner Møller Sønnichsen
1910-
Ejner Møller Sønnichsen
F:
1 mar. 1910
Egen s. (Elstrup)
Hans Henrik Sønnichsen
1883-
Hans Henrik Sønnichsen
F:
10 apr. 1883
Møgeltønder s. (Bønderby)
Cathrine Marie Møller
1883-
Cathrine Marie Møller
F:
26 mar. 1883
Bedsted s. (Ø. Terp)
Svend Møller Sønnichsen
1913-
Svend Møller Sønnichsen
F:
6 feb. 1913
Egen s. (Elstrup)
Richard Peter Sønnichsen
1887-1969
Richard Peter Sønnichsen
F:
5 apr. 1887
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
28 jul. 1969
Nustrup
Hansine Christine Møller
1885-
Hansine Christine Møller
F:
23 jan. 1885
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
15 okt. 1910
Bedsted
Rikard Peter Sønnichsen
Else Elisabeth Posselt
Kornelie Linnet Sønnichsen
Anton Sønnichsen
1889-1943
Anton Sønnichsen
F:
8 jul. 1889
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
11 feb. 1943
Sønderborg
Christiane Linnet
1893-
Christiane Linnet
F:
11 dec. 1893
Emmerlev
G:
30 okt. 1919
Møgeltønder
Richard Peter Sønnichsen
1840-1910
Richard Peter Sønnichsen
F:
30 jan. 1840
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
7 okt. 1910
Møgeltønder s. (Bønderby)
Marie Cathrine Staugaard
1849-1890
Marie Cathrine Staugaard
F:
20 okt. 1849
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
30 jul. 1875
Møgeltønder
D:
21 feb. 1890
Møgeltønder s. (Bønderby)
Mette Marie Tychsen
1840-1925
Mette Marie Tychsen
F:
9 dec. 1840
Hostrup s. (Rørkær)
G:
27 nov. 1890
Møgeltønder
D:
7 feb. 1925
Møgeltønder s. (Bønderby)
Hans Henrich Sønnichsen
1798-1876
Hans Henrich Sønnichsen
F:
22 sep. 1798
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
25 jul. 1876
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Anne Madsen
1807-1885
Anne Madsen
F:
29 okt. 1807
G:
27 feb. 1829
Møgeltønder
D:
23 mar. 1885
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Sønnich Sønnichsen
1801-
Sønnich Sønnichsen
F:
2 jan. 1801
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Hans Carstensen Sønnichsen
1804-1805
Hans Carstensen Sønnichsen
F:
7 sep. 1804
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
8 mar. 1805
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Friderich Sønnichsen
1761-1827
Friderich Sønnichsen
F:
1761
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
7 sep. 1827
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Ancke Hansdatter
1762-
Ancke Hansdatter
F:
31 aug. 1762
G:
22 okt. 1791
Møgeltønder
Friedrich Konrad Rüdiger Ernst Gerd Lehmann
Marie Helene Emma Detlefsen
1872-1955
Marie Helene Emma Detlefsen
F:
1 sep. 1872
Glückstadt
D:
3 mar. 1955
Neumünster
NN Lehmann
Sønnich Detlef Friedrich Detlefsen
1833-1911
Sønnich Detlef Friedrich Detlefsen
F:
25 sep. 1833
Neuendeich v. Uetersen
D:
21 jul. 1911
Glückstadt
Wilhelmine (Minna) Christine Sophie Kramer
1847-1931
Wilhelmine (Minna) Christine Sophie Kramer
F:
13 jan. 1847
Glückstadt
G:
25 aug. 1867
Glückstadt
D:
7 jan. 1931
Neumünster
Ancke Sophie Sønnichsen
1807-1881
Ancke Sophie Sønnichsen
F:
11 apr. 1807
Sødamgård
D:
19 sep. 1881
Glückstadt
Detlef Detlefsen
1805-1888
Detlef Detlefsen
F:
28 aug. 1805
Tønder
G:
6 dec. 1832
Uetersen
D:
16 okt. 1888
Glückstadt
Friderich Gabriel Sønnichsen
1809-
Friderich Gabriel Sønnichsen
F:
18 apr. 1809
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Lauritz Albinus Knakkergaard Fjeldgaard
1872-1872
Lauritz Albinus Knakkergaard Fjeldgaard
F:
30 aug. 1872
Korsør
D:
23 sep. 1872
Korsør
Johanne Henriette Petrea Hansen
1836-1901
Johanne Henriette Petrea Hansen
F:
5 aug. 1836
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
18 jan. 1901
Fåborg
Christen Knakkergaard Fjeldgaard
1844-1908
Christen Knakkergaard Fjeldgaard
F:
10 okt. 1844
Thisted
G:
10 okt. 1871
Thisted
D:
1 feb. 1908
Fåborg
Hansine Frederikke Hansen
1839-1840
Hansine Frederikke Hansen
F:
12 jan. 1839
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
17 mar. 1840
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laura Hansen
1871-
Laura Hansen
F:
1 dec. 1871
Sorø
Else Iversen
Inger Iversen
Birgit Iversen
Gudrun Fjeldgaard
1904-
Gudrun Fjeldgaard
F:
15 feb. 1904
Kolding
Carl Valdemar Iversen
1901-1970
Carl Valdemar Iversen
F:
27 jul. 1901
D:
25 dec. 1970
Carl Hansen, adopteret Fjeldgaard
1873-1952
Carl Hansen, adopteret Fjeldgaard
F:
1 feb. 1873
Sorø
D:
15 mar. 1952
Kolding (Skt. Nikolaj s.)
Ellen Marie Pontoppidan Aagaard
1874-1957
Ellen Marie Pontoppidan Aagaard
F:
19 jun. 1874
Kolding
G:
20 maj 1902
Kolding
D:
9 apr. 1957
Hans Frederik Hansen
1874-1874
Hans Frederik Hansen
F:
10 sep. 1874
Sorø
D:
28 dec. 1874
Sorø
Hans Frederik Hansen
1875-
Hans Frederik Hansen
F:
20 sep. 1875
Sorø
Hans Frederik Hansen
1843-1875
Hans Frederik Hansen
F:
29 mar. 1843
Skelby s. (Kagstrup)
D:
16 maj 1875
Sorø
Maria Caroline Krossing
1843-
Maria Caroline Krossing
F:
2 okt. 1843
Sorø
G:
28 okt. 1870
Sorø
Jens Enevald Hansen
1848-
Jens Enevald Hansen
F:
1 jun. 1848
Kagstrup
Ane Botilla Sønnichsen
1811-1887
Ane Botilla Sønnichsen
F:
31 mar. 1811
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
3 jan. 1887
Årup (Fyn)
Lauritz Hansen
1810-1867
Lauritz Hansen
F:
1810
Seem
G:
13 nov. 1835
Emmerlev
D:
31 jul. 1867
Kagstrup
Henrikke Petrea Brovn
Ottilie Dorothea Sønnichsdatter
1763-1846
Ottilie Dorothea Sønnichsdatter
F:
7 jan. 1763
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
5 aug. 1846
Højer
Hans Johannsen Schmidt
1740-1788
Hans Johannsen Schmidt
F:
1740
G:
12 aug. 1785
Højer
D:
7 jan. 1788
Ottilia Christina Todsen
1824-1831
Ottilia Christina Todsen
F:
18 sep. 1824
Højer
D:
21 jan. 1831
Højer
Helene Marie Todsen
1853-
Helene Marie Todsen
F:
14 okt. 1853
Brede s. (Åspe)
Peter Todsen
1855-
Peter Todsen
F:
1 nov. 1855
Brede s. (Åspe)
Esther Todsen
1857-
Esther Todsen
F:
15 nov. 1857
Brede s. (Åspe)
Peter Jensen Hansen
1855-
Peter Jensen Hansen
F:
28 aug. 1855
Abild s. (Sølsted)
G:
2 aug. 1883
Brede
Christine Ernestine Todsen
1860-1938
Christine Ernestine Todsen
F:
3 jun. 1860
Brede s. (Åspe)
D:
1938
Løjt s. (Barsmark)
Peter Jepsen Krag
1858-1936
Peter Jepsen Krag
F:
6 okt. 1858
Løjt s. (Barsmark)
G:
9 jun. 1893
Brede
D:
1936
Løjt s. (Barsmark)
Frederikke Bothilde Todsen
1863-
Frederikke Bothilde Todsen
F:
18 jun. 1863
Brede s. (Åspe)
Mathias Christian Todsen
1866-1869
Mathias Christian Todsen
F:
10 aug. 1866
Brede s. (Åspe)
D:
22 maj 1869
Brede s. (Åspe)
Johanne Magdalene Todsen
1867-1871
Johanne Magdalene Todsen
F:
8 nov. 1867
Brede s. (Åspe)
D:
16 jun. 1871
Brede s. (Åspe)
Johann Todsen
1825-1902
Johann Todsen
F:
23 okt. 1825
Højer
D:
1902
Johanne Magdalene Matthiesen
1828-
Johanne Magdalene Matthiesen
F:
6 nov. 1828
Højer
G:
9 nov. 1852
Højer
Sophia Lauretta Todsen
1826-1826
Sophia Lauretta Todsen
F:
22 nov. 1826
Højer
D:
30 nov. 1826
Højer
Sophie Lauretta Todsen
1828-1831
Sophie Lauretta Todsen
F:
21 maj 1828
D:
1 feb. 1831
Rasmus Hinrichsen Todsen
1830-1831
Rasmus Hinrichsen Todsen
F:
29 mar. 1830
Højer
D:
5 feb. 1831
Højer
Ottilia Christina Todsen
1831-1838
Ottilia Christina Todsen
F:
29 nov. 1831
Højer
D:
3 mar. 1838
Højer
Johanne Marie Theodora Nagel
1883-
Johanne Marie Theodora Nagel
F:
23 mar. 1883
Egtved s. (Egtved Mark)
D:
Højer
Laurids Ernst Herman Nagel
1887-1960
Laurids Ernst Herman Nagel
F:
16 dec. 1887
Højer
D:
1960
Viborg
Christiane Frederikke Kier
1860-1943
Christiane Frederikke Kier
F:
10 okt. 1860
Amoy (Kina)
D:
30 aug. 1943
Højer
Herman Theodor Muus Nagel
1857-1934
Herman Theodor Muus Nagel
F:
8 nov. 1857
Højer
G:
16 jun. 1882
Højer
D:
4 nov. 1934
Højer
Esther Kier
1862-1929
Esther Kier
F:
3 nov. 1862
Altona-Ottensen
D:
9 jun. 1929
Tønder (sygehuset)
Ernst Heinrich Kier
1903-1955
Ernst Heinrich Kier
F:
21 mar. 1903
Hannover
D:
27 nov. 1955
Altona
Hedwig Eckerle
Anna Elisabeth Agnes Kier
1906-1991
Anna Elisabeth Agnes Kier
F:
2 mar. 1906
Hannover
D:
20 jun. 1991
Tønder
Max Rasch
1896-1981
Max Rasch
F:
1896
D:
1981
Thomas Ernst Kier
1869-1927
Thomas Ernst Kier
F:
10 dec. 1869
Altona-Ottensen
D:
7 jan. 1927
Eppendorf
Elisabeth Grosskrüger
1880-1935
Elisabeth Grosskrüger
F:
1880
G:
22 jul. 1902
Uelzen
D:
1935
Christina Todsen
1833-1911
Christina Todsen
F:
23 mar. 1833
Højer
D:
16 feb. 1911
Højer
Johann Ernst Kier
1821-1871
Johann Ernst Kier
F:
21 nov. 1821
Haderslev
G:
14 aug. 1857
Hamborg
D:
24 aug. 1871
til søs
Rasmus Hinrichsen Todsen
1834-1912
Rasmus Hinrichsen Todsen
F:
22 jul. 1834
Højer
D:
5 okt. 1912
Højer
Christine Henriette Dorothea Lüsing
1839-1924
Christine Henriette Dorothea Lüsing
F:
21 nov. 1839
Slesvig
G:
10 nov. 1876
D:
17 feb. 1924
Højer
Lorenz Kamp Todsen
1835-1917
Lorenz Kamp Todsen
F:
9 aug. 1835
Højer
D:
7 mar. 1917
Bergen
Bothilde Todsen
1837-1915
Bothilde Todsen
F:
15 maj 1837
Højer
G:
30 jun. 1866
Højer
D:
22 jul. 1915
Bergen
Caroline Pørksen
Heinrich Pørksen
Maria Sophia Bachmann
1865-1939
Maria Sophia Bachmann
F:
26 nov. 1865
Nybøl
D:
30 okt. 1939
Peter Pørksen
1857-1937
Peter Pørksen
F:
25 jun. 1857
Højer s. (Rudbøl Kog)
D:
26 mar. 1937
Højer
Esther Bachmann
1867-
Esther Bachmann
F:
7 nov. 1867
Nybøl
Sophie Sønnichsen
1895-
Sophie Sønnichsen
F:
8 aug. 1895
Højer
Wolter Rohloff
1894-
Wolter Rohloff
F:
22 nov. 1894
Fritz Sønnichsen
1897-
Fritz Sønnichsen
F:
27 mar. 1897
Højer
Jacobine Marie Beck
1902-
Jacobine Marie Beck
F:
22 feb. 1902
Daler s. (Østerby)
G:
12 apr. 1933
Højer
Katharina Marie Sønnichsen
1900-
Katharina Marie Sønnichsen
F:
24 feb. 1900
Højer
Martin Höhl
1887-1938
Martin Höhl
F:
24 jan. 1887
Marburg (Hessen)
G:
Altona
D:
18 okt. 1938
Altona
Louise Bachmann
1869-
Louise Bachmann
F:
21 feb. 1869
Nybøl
Ebbe Feddersen Sønnichsen
1865-1944
Ebbe Feddersen Sønnichsen
F:
10 feb. 1865
Højer
G:
30 okt. 1894
Nybøl
D:
15 jun. 1944
Højer
Johannes Pørksen
1892-1967
Johannes Pørksen
F:
28 mar. 1892
D:
18 aug. 1967
Højer s. (Rudbøl)
Frieda Marie Petersen
1900-1983
Frieda Marie Petersen
F:
7 maj 1900
D:
28 apr. 1983
Højer
Caroline Petrea Bachmann
1870-1893
Caroline Petrea Bachmann
F:
28 dec. 1870
Nybøl
D:
12 dec. 1893
Peter Pørksen
1857-1937
Peter Pørksen
F:
25 jun. 1857
Højer s. (Rudbøl Kog)
D:
26 mar. 1937
Højer
Jürgen Johannes Bachmann
1872-
Jürgen Johannes Bachmann
F:
16 maj 1872
Nybøl
Johanna Sophie Bachmann
1875-1876
Johanna Sophie Bachmann
F:
26 jun. 1875
Nybøl
D:
25 aug. 1876
Nybøl
Ilse Henriette Louise Bachmann
1911-2007
Ilse Henriette Louise Bachmann
F:
22 maj 1911
Nybøl
D:
9 aug. 2007
Højer
Andreas Georg Schau
1911-1995
Andreas Georg Schau
F:
14 jun. 1911
Tønder
G:
8 nov. 1936
Nybøl
D:
22 apr. 1995
Højer
Carl Heinz Claus Bachmann
Heinrich Friederich Bachmann
1877-
Heinrich Friederich Bachmann
F:
16 feb. 1877
Nybøl
Marie Hamkens
Marie Hamkens
G:
ca. 1910
Johanna Sophie Bachmann
1880-
Johanna Sophie Bachmann
F:
30 okt. 1880
Nybøl
Sophie Todsen
1836-1906
Sophie Todsen
F:
1 okt. 1836
Højer
D:
1906
Nybøl
Johannes Jørgen Bachmann
1837-1912
Johannes Jørgen Bachmann
F:
27 okt. 1837
Tønder
G:
25 nov. 1864
Højer
D:
3 apr. 1912
Nybøl
Otto Tekli Kier
1868-1874
Otto Tekli Kier
F:
19 apr. 1868
søs ved Kina
D:
apr. 1874
Karl Friedrich Albert Kier
1911-1944
Karl Friedrich Albert Kier
F:
18 nov. 1911
Ensdorf
D:
1944
Balkan
Elisabeth Kier
NN Hartwig
Peter Heinrich Kier
1869-
Peter Heinrich Kier
F:
20 okt. 1869
Højer
D:
Göttingen
Else Kratz
1879-
Else Kratz
F:
1879
G:
26 aug. 1906
Hamborg
Johanna Friederikke Kier
1872-1950
Johanna Friederikke Kier
F:
30 sep. 1872
Altona
D:
14 jul. 1950
Glücksburg
Ester Kier
Johanne Kier
Esther Petrea Todsen
1837-1922
Esther Petrea Todsen
F:
2 okt. 1837
Højer
D:
9 maj 1922
Glücksburg
Friedrich Kier
1836-1901
Friedrich Kier
F:
14 mar. 1836
Haderslev (Vor Frue)
D:
20 nov. 1901
Glücksburg
Ottilie Dorothea Feddersen
1891-1891
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
23 jun. 1891
Højer
D:
3 sep. 1891
Højer
Hanna Amalie Feddersen
1893-1972
Hanna Amalie Feddersen
F:
28 feb. 1893
Højer
D:
19 maj 1972
Højer (Tøndervej 4)
Karl Jeppe Nielsen
1893-1965
Karl Jeppe Nielsen
F:
22 jul. 1893
Bramdrup s. (Bramdrupdam)
D:
15 apr. 1965
Højer (Nørregade 10)
Jacob Feddersen
1895-1925
Jacob Feddersen
F:
16 sep. 1895
Højer
D:
26 nov. 1925
vadehavet ml. Jordsand og Koldby (druknet)
Peter Beyer Feddersen
1897-
Peter Beyer Feddersen
F:
13 okt. 1897
Højer
Otilie Dorothee Feddersen
1898-1898
Otilie Dorothee Feddersen
F:
11 nov. 1898
Højer
D:
23 nov. 1898
Højer
Hans Feddersen
1865-1922
Hans Feddersen
F:
29 aug. 1865
Højer
D:
14 okt. 1922
Rømø (Kirkeby)
Ellen Marie Nicolaisen
1871-eft. 1925
Ellen Marie Nicolaisen
F:
4 feb. 1871
Skast
G:
28 sep. 1890
Højer
D:
eft. ER 1925
Esther Feddersen
1868-1870
Esther Feddersen
F:
6 apr. 1868
Højer
D:
2 mar. 1870
Højer
Peter Feddersen
1871-1873
Peter Feddersen
F:
1 aug. 1871
Højer
D:
23 sep. 1873
Højer
Ottilia Dorothea Todsen
1839-1916
Ottilia Dorothea Todsen
F:
8 mar. 1839
Højer
D:
14 jan. 1916
Højer
Jacob Feddersen
1833-før 1916
Jacob Feddersen
F:
7 jun. 1833
Højer
G:
4 nov. 1864
Højer
D:
før 1916
Esther Hindrichsen
1799-1887
Esther Hindrichsen
F:
23 maj 1799
Højer
D:
9 maj 1887
Højer
Peter Todsen
1797-1839
Peter Todsen
F:
17 maj 1797
Højer
G:
5 dec. 1823
Højer
D:
5 mar. 1839
Bov
Hans Schmidt Hindrichsen
1800-1851
Hans Schmidt Hindrichsen
F:
31 aug. 1800
D:
28 nov. 1851
Ingeborg Hindrichsen
1828-
Ingeborg Hindrichsen
F:
24 mar. 1828
Højer
Marquard Sielrand Hansen
Marquard Sielrand Hansen
G:
3 nov. 1858
Rasmus Hindrichsen
1830-1840
Rasmus Hindrichsen
F:
25 apr. 1830
Højer
D:
18 maj 1840
Højer
Hans Feddersen Hindrichsen
1832-1832
Hans Feddersen Hindrichsen
F:
7 feb. 1832
D:
30 mar. 1832
Emma Feodore Gabriele Roll
1857-1926
Emma Feodore Gabriele Roll
F:
5 jan. 1857
Højer
D:
15 nov. 1926
Højer
Christian Matthiesen
1844-1891
Christian Matthiesen
F:
22 dec. 1844
Højer
G:
11 maj 1883
Højer
D:
28 nov. 1891
Højer
Fedder Friedrich Roll
1858-1865
Fedder Friedrich Roll
F:
18 sep. 1858
Højer
D:
1 apr. 1865
Højer
Carl Emil Otto Sønnichsen
1890-1891
Carl Emil Otto Sønnichsen
F:
23 jul. 1890
Højer
D:
14 maj 1891
Højer
Fritz Sønnichsen
1891-1892
Fritz Sønnichsen
F:
5 okt. 1891
Højer
D:
26 sep. 1892
Højer
Emil Sønnichsen
1894-
Emil Sønnichsen
F:
3 apr. 1894
Højer
Magda Elisabeth Kock
1902-
Magda Elisabeth Kock
F:
18 nov. 1902
Sønderborg
G:
21 aug. 1925
Sønderborg
Ida Clara Henriette Haschmann
Ida Clara Henriette Haschmann
G:
7 nov. 1947
Tønder
Ingeborg Marie Roll
1860-1953
Ingeborg Marie Roll
F:
25 jun. 1860
Højer
D:
12 nov. 1953
Højer
Friedrich Sønnichsen
1840-1917
Friedrich Sønnichsen
F:
25 okt. 1840
Højer
G:
2 okt. 1889
Højer
D:
28 sep. 1917
Højer
Christine Johanne Roll
1862-1882
Christine Johanne Roll
F:
28 mar. 1862
Højer
D:
9 okt. 1882
Højer
Amalie Roll
1894-1983
Amalie Roll
F:
16 dec. 1894
Højer
D:
30 mar. 1983
Højer
Peter Hartwig Roll
1939-1999
Peter Hartwig Roll
F:
1 jul. 1939
Højer
D:
22 maj 1999
Roskilde
Carl Emil Roll
1896-1988
Carl Emil Roll
F:
12 okt. 1896
Højer
D:
15 nov. 1988
Højer
Meta Jensine Pedersen
1901-1967
Meta Jensine Pedersen
F:
1 aug. 1901
Møgeltønder
G:
24 apr. 1930
Højer
D:
5 apr. 1967
Højer
Ottilie Roll
1898-1992
Ottilie Roll
F:
24 maj 1898
Højer
D:
23 okt. 1992
Højer
Theodor Feddersen Roll
1900-1935
Theodor Feddersen Roll
F:
25 jan. 1900
Højer
D:
30 apr. 1935
Bad Nauheim
Erna Mathilde Schröder
1901-1984
Erna Mathilde Schröder
F:
4 jul. 1901
Husum
D:
10 mar. 1984
Højer
Elisabeth Roll
1901-1968
Elisabeth Roll
F:
27 apr. 1901
Højer
D:
3 jul. 1968
Sterup, Angel
Hugo Lammers
1895-1968
Hugo Lammers
F:
12 nov. 1895
Sterup, Angel
G:
29 apr. 1924
Højer
D:
3 aug. 1968
Flensborg
Bernhard Roll
1903-1982
Bernhard Roll
F:
1 maj 1903
Højer
D:
20 feb. 1982
Højer
Fritz Roll
1906-1946
Fritz Roll
F:
15 feb. 1906
Højer
D:
1946
Sovjetunionen
Carl Emil Roll
1864-1942
Carl Emil Roll
F:
9 nov. 1864
Højer
D:
14 apr. 1942
Højer
Caroline Henriette Wilhelmine Feddersen
1874-1965
Caroline Henriette Wilhelmine Feddersen
F:
8 jan. 1874
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
G:
29 sep. 1893
Emmerlev
D:
5 feb. 1965
Højer
Dorothea Roll
1900-
Dorothea Roll
F:
2 sep. 1900
Højer
Johann Lützen
1894-1969
Johann Lützen
F:
1 aug. 1894
D:
26 aug. 1969
Ina Roll
1905-1986
Ina Roll
F:
28 feb. 1905
Højer
D:
10 jul. 1986
Waldemar (Walli) Ohlsen
1902-1967
Waldemar (Walli) Ohlsen
F:
30 jul. 1902
Højer
G:
10 apr. 1929
D:
20 sep. 1967
Rhodos, Grækenland
Emma Ottilie Roll
1907-1982
Emma Ottilie Roll
F:
16 maj 1907
Højer
D:
20 dec. 1982
Friedrich Zenner Petersen
1905-1975
Friedrich Zenner Petersen
F:
9 feb. 1905
D:
22 nov. 1975
Otto Roll
1909-1949
Otto Roll
F:
23 feb. 1909
D:
22 jun. 1949
Hamborg
Fedder Roll
1867-1917
Fedder Roll
F:
26 aug. 1867
Højer
D:
28 nov. 1917
Højer
Ella Louise Kier
1879-1954
Ella Louise Kier
F:
24 nov. 1879
G:
18 nov. 1899
D:
1 dec. 1954
Friedrich August Roll
1870-
Friedrich August Roll
F:
7 maj 1870
Ottilia Dorothea Roll
1872-1879
Ottilia Dorothea Roll
F:
8 aug. 1872
D:
2 dec. 1879
Højer
Ottilia Dorothea Hindrichsen
1833-1907
Ottilia Dorothea Hindrichsen
F:
24 apr. 1833
Højer
D:
6 mar. 1907
Højer
Carl Emil Roll
1829-1874
Carl Emil Roll
F:
11 jul. 1829
Højer
G:
28 mar. 1856
Højer k.
D:
16 dec. 1874
Hans Fedder Hindrichsen
1904-1988
Hans Fedder Hindrichsen
F:
22 maj 1904
Højer
D:
12 okt. 1988
Maren Carstensen
1916-1996
Maren Carstensen
F:
24 okt. 1916
Flensborg
G:
25 apr. 1937
Møgeltønder k.
D:
5 jun. 1996
Herbert Pørksen Hindrichsen
1905-1986
Herbert Pørksen Hindrichsen
F:
17 jun. 1905
Højer
D:
13 dec. 1986
Annelise Dethlefsen
1913-2006
Annelise Dethlefsen
F:
26 dec. 1913
Daler
G:
Daler
D:
8 dec. 2006
Højer
Margarethe Hindrichsen
1907-1911
Margarethe Hindrichsen
F:
29 dec. 1907
Højer
D:
11 jul. 1911
Højer
Fedder Peter Hindrichsen
1877-1953
Fedder Peter Hindrichsen
F:
22 dec. 1877
Højer
D:
9 mar. 1953
Catharine Marie Pørksen
1876-1946
Catharine Marie Pørksen
F:
8 mar. 1876
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
14 nov. 1902
Højer
D:
28 jun. 1946
Højer
Hans Fedder Hindrichsen
1836-1915
Hans Fedder Hindrichsen
F:
13 maj 1836
Højer
D:
12 apr. 1915
Højer
Margrethe Elisabeth Gøttge
1855-1890
Margrethe Elisabeth Gøttge
F:
1 feb. 1855
Ubjerg
G:
15 sep. 1876
D:
30 apr. 1890
Højer
Anna Sophie Hindrichsen
1873-1873
Anna Sophie Hindrichsen
F:
31 maj 1873
D:
1 jun. 1873
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1838-1912
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
28 maj 1838
Højer
D:
19 aug. 1912
Højer
Sophie Henriette Feddersen
1842-1873
Sophie Henriette Feddersen
F:
4 dec. 1842
Højer
G:
18 okt. 1872
Højer
D:
22 jun. 1873
Højer
Emilie Dorothea Sønnichsen
1844-1878
Emilie Dorothea Sønnichsen
F:
1 dec. 1844
Højer
G:
26 sep. 1876
Højer
D:
26 nov. 1878
Højer
Fedder Paulsen Hindrichsen
1944-2022
Fedder Paulsen Hindrichsen
F:
9 jun. 1944
Højer
D:
15 aug. 2022
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1911-1993
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
15 jan. 1911
Højer
D:
3 aug. 1993
Marie Elise Paulsen
1920-2011
Marie Elise Paulsen
F:
21 mar. 1920
Nr. Løgum s.
G:
17 maj 1943
Nr. Løgum
D:
18 mar. 2011
Højer s. (Digegården)
Fedder Peter Hindrichsen
1883-1947
Fedder Peter Hindrichsen
F:
12 nov. 1883
Højer
D:
12 nov. 1947
Højer
Marie Christine Pørksen
1874-1955
Marie Christine Pørksen
F:
19 sep. 1874
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
17 nov. 1910
Højer
D:
22 apr. 1955
Sønnich Hindrichsen
1883-
Sønnich Hindrichsen
F:
12 nov. 1883
Højer
Emilie Sophia Hindrichsen
1887-
Emilie Sophia Hindrichsen
F:
16 jul. 1887
Højer
Nicoline Amalie Hindrichsen
1915-
Nicoline Amalie Hindrichsen
F:
12 jun. 1915
Højer s. (Ved Gaden)
Richard Richardsen
1909-
Richard Richardsen
F:
28 nov. 1909
Nibøl
Amalie Hindrichsen
1922-1945
Amalie Hindrichsen
F:
28 jan. 1922
Højer s. (Ved Gaden)
D:
4 dec. 1945
Tønder
Ingeborg Hindrichsen
1923-
Ingeborg Hindrichsen
F:
13 jun. 1923
Højer s. (Ved Gaden)
Ernst Hindrichsen
1889-1969
Ernst Hindrichsen
F:
28 mar. 1889
Højer
D:
6 sep. 1969
Højer
Marie Hedewig Nissen
1892-1957
Marie Hedewig Nissen
F:
9 maj 1892
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
G:
20 mar. 1914
Rødenæs
D:
1 sep. 1957
Højer
Hans Nicolai Hindrichsen
1890-1914
Hans Nicolai Hindrichsen
F:
13 jul. 1890
Højer
D:
23 aug. 1914
Højer
Rasmus Hindrichsen
1921-1942
Rasmus Hindrichsen
F:
14 feb. 1921
Husum
D:
12 mar. 1942
Riga
Otto Hindrichsen
Otto Hindrichsen
1893-
Otto Hindrichsen
F:
3 feb. 1893
Højer s. (Ved Gaden)
Käte Hansen
1892-
Käte Hansen
F:
19 mar. 1892
Nordstrand
G:
7 nov. 1920
Nordstrand
Nicoline Sønnichsen
1852-1907
Nicoline Sønnichsen
F:
8 sep. 1852
Højer
G:
10 mar. 1882
Højer
D:
15 jun. 1907
Højer
Andrea Margarethe Matthiesen
1889-1963
Andrea Margarethe Matthiesen
F:
22 apr. 1889
Højer
D:
16 maj 1963
Højer
Sønnich Sønnichsen
1880-før 1963
Sønnich Sønnichsen
F:
26 maj 1880
Højer
G:
20 mar. 1908
Højer
D:
før 1963
Marie Matthiesen
1899-
Marie Matthiesen
F:
2 jun. 1899
Højer
Peter Riggelsen
Andreas Todsen Matthiesen
1863-1943
Andreas Todsen Matthiesen
F:
23 nov. 1863
Højer
D:
1943
Ingeborg Marie Carstensen
1866-1933
Ingeborg Marie Carstensen
F:
25 mar. 1866
Højer
G:
27 apr. 1888
Højer
D:
3 jan. 1933
Højer
Matthias Christian Matthiesen
ca. 1865-1926
Matthias Christian Matthiesen
F:
ca. 1865
Højer
D:
19 okt. 1926
Højer
Margarethe Dorothea Petersen
1884-1926
Margarethe Dorothea Petersen
F:
28 okt. 1884
Højer
G:
26 feb. 1904
Højer
D:
efter 1926
Andrea Margarethe Hindrichsen
1841-1902
Andrea Margarethe Hindrichsen
F:
15 apr. 1841
D:
10 dec. 1902
Boy Outzen Matthiesen
1834-1904
Boy Outzen Matthiesen
F:
31 maj 1834
Højer
G:
24 nov. 1863
D:
31 aug. 1904
Fritz Edvard Hindrichsen
1844-1845
Fritz Edvard Hindrichsen
F:
28 apr. 1844
D:
8 apr. 1845
Emma Friedericka Hindrichsen
1849-1853
Emma Friedericka Hindrichsen
F:
10 jul. 1849
D:
10 dec. 1853
Fedder Petersen Hindrichsen
1802-1865
Fedder Petersen Hindrichsen
F:
29 jun. 1802
Højer
D:
6 apr. 1865
Højer
Ingeborg Feddersen
1804-1868
Ingeborg Feddersen
F:
8 okt. 1804
Højer
G:
12 okt. 1827
Højer
D:
3 jul. 1868
Højer
Ottilie Dorothea Feddersen
1891-1891
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
23 jun. 1891
Højer
D:
3 sep. 1891
Højer
Hanna Amalie Feddersen
1893-1972
Hanna Amalie Feddersen
F:
28 feb. 1893
Højer
D:
19 maj 1972
Højer (Tøndervej 4)
Karl Jeppe Nielsen
1893-1965
Karl Jeppe Nielsen
F:
22 jul. 1893
Bramdrup s. (Bramdrupdam)
D:
15 apr. 1965
Højer (Nørregade 10)
Jacob Feddersen
1895-1925
Jacob Feddersen
F:
16 sep. 1895
Højer
D:
26 nov. 1925
vadehavet ml. Jordsand og Koldby (druknet)
Peter Beyer Feddersen
1897-
Peter Beyer Feddersen
F:
13 okt. 1897
Højer
Otilie Dorothee Feddersen
1898-1898
Otilie Dorothee Feddersen
F:
11 nov. 1898
Højer
D:
23 nov. 1898
Højer
Hans Feddersen
1865-1922
Hans Feddersen
F:
29 aug. 1865
Højer
D:
14 okt. 1922
Rømø (Kirkeby)
Ellen Marie Nicolaisen
1871-eft. 1925
Ellen Marie Nicolaisen
F:
4 feb. 1871
Skast
G:
28 sep. 1890
Højer
D:
eft. ER 1925
Esther Feddersen
1868-1870
Esther Feddersen
F:
6 apr. 1868
Højer
D:
2 mar. 1870
Højer
Peter Feddersen
1871-1873
Peter Feddersen
F:
1 aug. 1871
Højer
D:
23 sep. 1873
Højer
Jacob Feddersen
1833-før 1916
Jacob Feddersen
F:
7 jun. 1833
Højer
D:
før 1916
Ottilia Dorothea Todsen
1839-1916
Ottilia Dorothea Todsen
F:
8 mar. 1839
Højer
G:
4 nov. 1864
Højer
D:
14 jan. 1916
Højer
Anna Sophie Volquardsen
1868-
Anna Sophie Volquardsen
F:
20 apr. 1868
Aventoft s. (Døtgebøl)
Ottilie Dorothea Feddersen
1835-
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
20 jan. 1835
Højer
Ebbe Volquardsen
1827-
Ebbe Volquardsen
F:
15 feb. 1827
Aventoft s. (Døtgebøl)
G:
23 maj 1862
Højer
Rasmus Hindrich Feddersen
1837-1840
Rasmus Hindrich Feddersen
F:
3 apr. 1837
Højer
D:
6 apr. 1840
Anton Christian Sibbert Feddersen
1838-1849
Anton Christian Sibbert Feddersen
F:
6 jul. 1838
Højer
D:
26 apr. 1849
Anna Elisabeth Feddersen
1840-1909
Anna Elisabeth Feddersen
F:
23 mar. 1840
Højer
D:
16 okt. 1909
Højer
Rasmus Hindrich Feddersen
1841-1841
Rasmus Hindrich Feddersen
F:
15 maj 1841
D:
21 nov. 1841
Anna Sophie Hindrichsen
1873-1873
Anna Sophie Hindrichsen
F:
31 maj 1873
D:
1 jun. 1873
Sophie Henriette Feddersen
1842-1873
Sophie Henriette Feddersen
F:
4 dec. 1842
Højer
D:
22 jun. 1873
Højer
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1838-1912
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
28 maj 1838
Højer
G:
18 okt. 1872
Højer
D:
19 aug. 1912
Højer
Rasmus Hindrich Feddersen
1845-1925
Rasmus Hindrich Feddersen
F:
26 jan. 1845
Højer
D:
18 okt. 1925
Højer
Anna Sophie Hindrichsen
1804-1884
Anna Sophie Hindrichsen
F:
21 sep. 1804
Højer
D:
12 nov. 1884
Hans Feddersen
1806-1874
Hans Feddersen
F:
13 feb. 1806
Højer
G:
21 sep. 1832
Højer (i huset)
D:
20 nov. 1874
Rasmus Hinrichsen
1766-1824
Rasmus Hinrichsen
F:
31 aug. 1766
Højer
G:
3 mar. 1797
Højer (i huset)
D:
9 feb. 1824
Højer
Kirsten Sønnichsdatter
1765-1770
Kirsten Sønnichsdatter
F:
1765
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1770
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Gyde Kirstine Clausen
1792-1812
Gyde Kirstine Clausen
F:
14 aug. 1792
Brede s. (Bosholm)
D:
1 apr. 1812
Brede s. (Bosholm)
Anna Sophie Clausen
1794-1796
Anna Sophie Clausen
F:
3 okt. 1794
Brede s. (Bosholm)
D:
21 okt. 1796
Brede s. (Bosholm)
Vagn Beyer Clausen
1904-1970
Vagn Beyer Clausen
F:
2 maj 1904
D:
12 maj 1970
Johanne Elisabeth Tendius
Ali-Sim
Alf Beyer Clausen
1908-1908
Alf Beyer Clausen
F:
12 maj 1908
D:
1 aug. 1908
Anders Beyer Clausen
1869-
Anders Beyer Clausen
F:
18 apr. 1869
Christiane Margrethe Berthelsen
1874-1908
Christiane Margrethe Berthelsen
F:
9 apr. 1874
G:
20 maj 1903
D:
20 maj 1908
Andrea Kathrine Clausen
1871-
Andrea Kathrine Clausen
F:
2 feb. 1871
Metha Cathrine Clausen
1873-1873
Metha Cathrine Clausen
F:
1 maj 1873
D:
15 jul. 1873
Meta Kathrine Clausen
1874-1876
Meta Kathrine Clausen
F:
26 sep. 1874
D:
26 jul. 1876
Caroline Marie Clausen
1877-
Caroline Marie Clausen
F:
24 dec. 1877
Thyra Lorenzen
1906-1952
Thyra Lorenzen
F:
7 sep. 1906
Skærbæk
D:
13 jun. 1952
Jens Christian Hansen
Signe Lorenzen
1917-
Signe Lorenzen
F:
20 feb. 1917
Skærbæk
Carl Erik Gjerlev
1915-1957
Carl Erik Gjerlev
F:
4 nov. 1915
Varde
G:
5 okt. 1941
D:
27 jul. 1957
Silkeborg
Per Mønsted
1912-1992
Per Mønsted
F:
15 jul. 1912
Frederiksberg
G:
15 apr. 1962
D:
4 sep. 1992
Meta Helene Clausen
1880-1951
Meta Helene Clausen
F:
31 jan. 1880
D:
12 Maj 1951
Skærbæk
Ingvert Lorenzen
1873-1955
Ingvert Lorenzen
F:
20 mar. 1873
Abild
G:
28 okt. 1904
D:
24 apr. 1955
Silkeborg
Anne Beyer Clausen
1846-1920
Anne Beyer Clausen
F:
12 dec. 1846
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
D:
1 feb. 1920
Johann Christian Peter Clausen
1842-1933
Johann Christian Peter Clausen
F:
16 jul. 1842
G:
19 jun. 1868
Brede
D:
24 feb. 1933
Anders Beyer Clausen
1820-1846
Anders Beyer Clausen
F:
6 aug. 1820
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
5 maj 1846
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Mette Cathrine Hansdatter
1824-1887
Mette Cathrine Hansdatter
F:
26 mar. 1824
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
1 nov. 1845
D:
25 jun. 1887
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Dødfødt søn
1823-1823
Dødfødt søn
F:
22 maj 1823
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
22 maj 1823
Brede s. (Sdr. Vollum)
Helene Clausen
1824-1829
Helene Clausen
F:
14 jul. 1824
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
26 mar. 1829
Brede s. (Sdr. Vollum)
Regina Clausen
1827-1833
Regina Clausen
F:
19 sep. 1827
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
17 aug. 1833
Brede s. (Sdr. Vollum)
Ellen Margrethe Clausen
Harold Edgar Blakeley
1906-
Harold Edgar Blakeley
F:
19 jan. 1906
Aage Lave Clausen
Gerda Secher
Claus Mikkelsen Clausen
1877-1956
Claus Mikkelsen Clausen
F:
17 dec. 1877
D:
6 dec. 1956
Kristine Magdalene Christensen Lave
1876-1973
Kristine Magdalene Christensen Lave
F:
26 jun. 1876
G:
5 sep. 1909
D:
18 jul. 1973
Signe Haahr
1904-1966
Signe Haahr
F:
23 maj 1904
Tistrup
D:
3 okt. 1966
Niels Jessen Lauridsen
1896-1969
Niels Jessen Lauridsen
F:
29 feb. 1896
G:
19 nov. 1926
D:
5 mar. 1969
Agnes Haahr
1906-1952
Agnes Haahr
F:
16 sep. 1906
Tistrup
D:
30 sep. 1952
Kristian Ude Haahr
1908-
Kristian Ude Haahr
F:
13 sep. 1908
Tistrup
Emilie Knudsen
1912-
Emilie Knudsen
F:
18 maj 1912
G:
6 sep. 1935
Aksel Haahr
1910-
Aksel Haahr
F:
28 apr. 1910
Tistrup
Ruth Ellinor Andersen
Merret Elisabeth Haahr
1912-
Merret Elisabeth Haahr
F:
20 aug. 1912
Tistrup
Magnus Uhd
1901-
Magnus Uhd
F:
12 jan. 1901
G:
27 okt. 1933
Karen Margrethe Clausen Haahr
1915-1978
Karen Margrethe Clausen Haahr
F:
3 apr. 1915
Tistrup
D:
25 jan. 1978
Kristian Jensen Kristensen
1915-
Kristian Jensen Kristensen
F:
18 sep. 1915
G:
5 jan. 1940
Anna Laurette Haahr
1919-
Anna Laurette Haahr
F:
13 aug. 1919
Tistrup
Peder Lyndgaard Sørensen
1918-
Peder Lyndgaard Sørensen
F:
10 mar. 1918
G:
24 nov. 1942
Johanne Margrethe Clausen
1879-1961
Johanne Margrethe Clausen
F:
16 jun. 1879
D:
29 okt. 1961
Peder Helt Haahr
1876-1960
Peder Helt Haahr
F:
4 aug. 1876
Ølgod s. (Lindbjerg Mark)
G:
28 jul. 1903
D:
5 mar. 1960
Maren Nielsen Clausen
1881-1889
Maren Nielsen Clausen
F:
27 maj 1881
D:
29 jan. 1889
Karen Ludolfine Clausen
Hans Jørgen Madsen
Jens Iversen Clausen
1883-1971
Jens Iversen Clausen
F:
20 jul. 1883
D:
6 sep. 1971
Marie Methea Jensine Larsen
1891-1973
Marie Methea Jensine Larsen
F:
3 sep. 1891
G:
26 mar. 1926
D:
25 jan. 1973
Ludolfine Margrethe Clausen
Søren Andersen
Anna Dorthea Clausen
Jakob Bonde Pedersen
Sønnik Henrik Clausen
Erna Tonsberg
Ellen Clausen
Christian Skau Jacobsen
Thomas Weile Clausen
Jette Harbo
Svend Weile Clausen
Inge Leerholm
Ludolf Peder Beier Clausen
1885-1969
Ludolf Peder Beier Clausen
F:
1 jun. 1885
D:
23 okt. 1969
Petra Marie Kristine Jensen Weile
1887-1960
Petra Marie Kristine Jensen Weile
F:
7 nov. 1887
G:
5 apr. 1917
D:
20 sep. 1960
Christian Clausen
Anna Paula Madsen
Erik Clausen
Edith Bechmann Jensen
Herluf Clausen
Emmy Christensen
Peder Beier Clausen
1887-1973
Peder Beier Clausen
F:
24 feb. 1887
D:
31 jan. 1973
Marie Krestine Mogensen
1888-1970
Marie Krestine Mogensen
F:
29 sep. 1888
G:
13 apr. 1922
D:
28 jun. 1970
Poul Frimodt Sørensen
1913-1918
Poul Frimodt Sørensen
F:
6 maj 1913
D:
18 okt. 1918
Sigrid Sørensen
Ingemann Weirum Sørensen
Karen Marie Sørensen
Niels Peter Poulsen
1906-
Niels Peter Poulsen
F:
4 dec. 1906
Dødfødt søn
1918-1918
Dødfødt søn
F:
30 sep. 1918
D:
30 sep. 1918
Poula Sørensen
1919-1920
Poula Sørensen
F:
17 nov. 1919
D:
13 jan. 1920
Poul Frimodt Sørensen
1921-1962
Poul Frimodt Sørensen
F:
30 nov. 1921
D:
10 apr. 1962
Sonja Hansen
Henrik Frimodt Sørensen
Ninna Overgaard
Marie Christine Clausen
1888-1972
Marie Christine Clausen
F:
1 nov. 1888
D:
31 okt. 1972
Frimodt Søren Sørensen
1882-1973
Frimodt Søren Sørensen
F:
13 nov. 1882
G:
31 okt. 1912
D:
7 jan. 1973
Magnus Marius Clausen
1890-
Magnus Marius Clausen
F:
15 mar. 1890
Hans Kristian Christensen
Anna Ludolfine Christensen
Karl Jørgensen
Kirsten Marie Christensen
Niels Christian Nielsen
Maren Nielsine Clausen
1891-1959
Maren Nielsine Clausen
F:
16 okt. 1891
D:
15 aug. 1959
Hans Peter Nielsen Christensen
1896-1969
Hans Peter Nielsen Christensen
F:
19 feb. 1896
G:
3 aug. 1923
D:
14 mar. 1969
Svend Aage Christensen
Sonja Odderskjær Jensen
Inger Marie Kristensen
Svend Aage Jensen
Ida Kristensen
Peter Mathisen Schmidt
Emma Kristensen
Carl Nielsen
Asta Kristensen
Aksel Kristensen
Christine Marie Steger
Alfred Kristensen
Ella Lillian Vestergaard
Verner Kristensen
Andrea Clausen
1893-1970
Andrea Clausen
F:
16 nov. 1893
D:
10 dec. 1970
Kristen Madsen Kristensen
1894-1969
Kristen Madsen Kristensen
F:
12 mar. 1894
G:
20 feb. 1917
D:
1 aug. 1969
Aage Alfred Clausen
1896-1898
Aage Alfred Clausen
F:
2 maj 1896
D:
2 aug. 1898
Sønnich Henriksen Clausen
1853-1941
Sønnich Henriksen Clausen
F:
28 maj 1853
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
15 jul. 1941
Ølgod s. (De Gamles Hjem
Ludolfine Laurette Iversen
1854-1909
Ludolfine Laurette Iversen
F:
3 okt. 1854
Abild
G:
15 mar. 1877
Brede
D:
7 jan. 1909
Brede s. (Sdr. Vollum)
Maren Nielsen Clausen
1881-1962
Maren Nielsen Clausen
F:
20 sep. 1881
D:
9 maj 1962
Poul Madsen
1879-
Poul Madsen
F:
13 jul. 1879
G:
20 sep. 1911
Hans Mathias Clausen
Amalie Jensen
1907-1965
Amalie Jensen
F:
12 feb. 1907
D:
13 mar. 1965
Helmuth Christian Clausen
Martha Nikoline Andreasen
Marie Dorthea Clausen
Axel Svend Aage Alex. Berthelsen Meyer
Anne Margrethe Clausen
Christian Andreasen Clausen
1883-1940
Christian Andreasen Clausen
F:
21 apr. 1883
D:
7 apr. 1940
Kristine Dorthea Petersen
1879-1955
Kristine Dorthea Petersen
F:
2 jun. 1879
G:
18 mar. 1907
D:
7 sep. 1955
Edith Marie Clausen
1909-1910
Edith Marie Clausen
F:
29 aug. 1909
D:
25 feb. 1910
Frederik Clausen
Bertha Jensen
Hans Clausen
Elva Rosa Hansen
Claus Mikkelsen Clausen
1884-1942
Claus Mikkelsen Clausen
F:
5 nov. 1884
D:
4 jan. 1942
Alma Eleonora Sørensen
1888-1948
Alma Eleonora Sørensen
F:
28 jun. 1888
G:
21 mar. 1909
D:
14 okt. 1948
Karoline Clausen
1886-
Karoline Clausen
F:
28 aug. 1886
Henrik Pedersen
1876-1937
Henrik Pedersen
F:
23 dec. 1876
G:
1 maj 1923
D:
1 feb. 1937
Peter Lorensen Clausen
1887-1890
Peter Lorensen Clausen
F:
1 aug. 1887
D:
15 aug. 1890
Olaf Scharruth Skjødt
Else Rasmussen
Anna Margrethe Scharruth Skjødt
Jens Emanuel Hansen
1906-
Jens Emanuel Hansen
F:
22 jan. 1906
Erik Scharruth Skjødt
Gurli Karin Sørensen
Helga Scharruth Skjødt
1921-1965
Helga Scharruth Skjødt
F:
6 aug. 1921
D:
1965
Egon Børge Simonsen
Inger Scharruth Skjødt
Einar Olsen
Frede Scharruth Skjødt
Else Agnete Nielsen
Signe Marie Clausen
1888-1925
Signe Marie Clausen
F:
25 okt. 1888
D:
26 dec. 1925
Søren Anton Olesen Skjødt
1885-1946
Søren Anton Olesen Skjødt
F:
22 sep. 1885
G:
31 okt. 1908
D:
13 apr. 1946
Peter Lorensen Clausen
1891-1891
Peter Lorensen Clausen
F:
25 jan. 1891
D:
28 jul. 1891
Dødfødt søn
1892-1892
Dødfødt søn
F:
4 jun. 1892
D:
4 jun. 1892
Paul Clausen
Agnes Elisabeth Clausen
Andrea Clausen
1893-1963
Andrea Clausen
F:
29 dec. 1893
D:
1963
Jørgen Kamstrup
Olivia Morell
Ole Kamstrup
1936-1951
Ole Kamstrup
F:
8 jul. 1936
D:
18 mar. 1951
Laurette Clausen
1895-
Laurette Clausen
F:
24 jul. 1895
Viggo Christensen Kamstrup
1895-1945
Viggo Christensen Kamstrup
F:
18 okt. 1895
G:
24 apr. 1927
D:
16 jan. 1945
Hans Magnus Clausen
1897-1897
Hans Magnus Clausen
F:
6 feb. 1897
D:
12 feb. 1897
Dødfødt datter
1899-1899
Dødfødt datter
F:
4 sep. 1899
D:
4 sep. 1899
Valborg Clausen
1901-1901
Valborg Clausen
F:
2 nov. 1901
D:
2 nov. 1901
Bent Beyer Clausen
Hans Beyer Clausen
Aage Beyer Clausen
Svend Aage Beyer Clausen
1904-
Svend Aage Beyer Clausen
F:
5 jun. 1904
Inge Elisa Sonne
Hans Karstensen Nielsen Clausen
1855-1935
Hans Karstensen Nielsen Clausen
F:
8 jul. 1855
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
8 jul. 1935
Anne Margrethe Hansen
1860-1939
Anne Margrethe Hansen
F:
27 jun. 1860
Brede s. (Svanstrup)
G:
21 maj 1881
Brede
D:
7 sep. 1939
Claus Mikkelsen Clausen
1888-1889
Claus Mikkelsen Clausen
F:
21 jul. 1888
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
19 feb. 1889
Brede s. (Sdr. Vollum)
Claus Mikkelsen Clausen
1892-1915
Claus Mikkelsen Clausen
F:
25 feb. 1892
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
11 sep. 1915
1. verdenskrig (faldet)
Hanne Marie Clausen
1893-1894
Hanne Marie Clausen
F:
5 sep. 1893
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
13 maj 1894
Brede s. (Sdr. Vollum)
Lorenz Peter Clausen
1895-1916
Lorenz Peter Clausen
F:
20 mar. 1895
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
18 mar. 1916
Andreas Jensen Andresen
Grethe Nina Mortensen
Hanne Marie Clausen
1897-1949
Hanne Marie Clausen
F:
7 jan. 1897
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
2 okt. 1949
Thomas Diderik Andresen
1897-1956
Thomas Diderik Andresen
F:
5 mar. 1897
G:
18 okt. 1922
D:
26 sep. 1956
Johan Stamp
Abeline Nissen
Anders Beier Stamp
Else Gade
Maren Nielsen Clausen
1899-
Maren Nielsen Clausen
F:
8 jul. 1899
Brede s. (Sdr. Vollum)
Niels Beck Meyhoff Stamp
1889-
Niels Beck Meyhoff Stamp
F:
15 jul. 1889
G:
15 okt. 1926
Andrea Clausen
1901-1902
Andrea Clausen
F:
17 apr. 1901
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
28 mar. 1902
Brede s. (Sdr. Vollum)
Inger Clausen
Jens Christian Kryhlmand
Anders Beier Clausen
Andreas Clausen
1903-
Andreas Clausen
F:
2 feb. 1903
Brede s. (Sdr. Vollum)
Metha Katrine Jepsen
Anders Beyer Clausen
1857-1933
Anders Beyer Clausen
F:
15 okt. 1857
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
26 aug. 1933
Brede s. (Sdr. Vollum)
Caroline Petrea Holt
1860-1925
Caroline Petrea Holt
F:
29 nov. 1860
Brede s. (Åspe)
G:
28 dec. 1887
D:
2 apr. 1925
Otto Nielsen Grøn
1883-
Otto Nielsen Grøn
F:
18 jul. 1883
Døstrup
Albertine
Anne Marie Grøn
1923-1993
Anne Marie Grøn
F:
30 apr. 1923
D:
23 mar. 1993
Poul Elith Petersen
1922-1998
Poul Elith Petersen
F:
20 nov. 1922
G:
9 dec. 1945
D:
27 okt. 1998
Maren Grøn
Ejler Oskar Tyragod Jensen
Erik Henriksen Grøn
Bodil Marie Hansen
Claus Mikkelsen Grøn
1885-1964
Claus Mikkelsen Grøn
F:
16 jan. 1885
D:
17 okt. 1964
Karen Vestergaard
1894-
Karen Vestergaard
F:
31 aug. 1894
G:
22 nov. 1921
Erik Henriksen Olesen
Liselotte Petersen
Thomas Andersen Olesen
Christen Andersen Olesen
Irma Blaschke
Kjesten Marie Olesen
Hans Thorkild Dahl
Anne Marie Grøn
1887-1952
Anne Marie Grøn
F:
18 jan. 1887
D:
1 maj 1952
Christen Andersen Olesen
1888-1978
Christen Andersen Olesen
F:
16 nov. 1888
G:
15 jan. 1913
D:
17 apr. 1978
Tønder (sygehuset)
Martin Schmidt
Else Kjestine Paulsen
Rigmor Meiner Pedersen
Erik Henriksen Schmidt
Petra Berg
1915-1946
Petra Berg
F:
8 mar. 1915
D:
29 mar. 1946
Gudrun Bach Ferslev
Svend Aage Schmidt
1917-1919
Svend Aage Schmidt
F:
5 aug. 1917
D:
27 apr. 1919
Udøbt datter
Svend Aage Schmidt
Vera
Nis Anderskov Schmidt
Sonja Johanne Kirstine Sørensen
Astrid Schmidt
Kristian Ulrik Andersen
Ejnar Schmidt
Maren Nielsen Grøn
1888-1935
Maren Nielsen Grøn
F:
11 nov. 1888
D:
27 jan. 1935
Jeppe Christensen Schmidt
1887-
Jeppe Christensen Schmidt
F:
13 nov. 1887
G:
19 maj 1914
Jørgen (Petersen) Städsen
Sophie Matthiesen
Petrea Grøn
1890-1970
Petrea Grøn
F:
14 dec. 1890
D:
10 mar. 1970
Jens Petersen
1884-1950
Jens Petersen
F:
22 feb. 1884
G:
14 jun. 1918
D:
4 dec. 1950
Emilie Grøn
Tscherning Mortensen
Maren Andersen Grøn
Janke Hans Lorenzen
Andrea Erika Grøn
Villy Kristiansen
Villiam Grøn
Dora
Erik Andersen Grøn
Lis Aabling
Kurt Verner Grøn
Inge-Lise Moltzkus
Andreas Nielsen Grøn
1892-
Andreas Nielsen Grøn
F:
5 okt. 1892
Frederika Emilie Fink
1903-
Frederika Emilie Fink
F:
9 okt. 1903
G:
4 dec. 1926
Niels Juel
Karen Helene Hansen
Erik Juel
Anna Kjerstine Grøn
1894-1953
Anna Kjerstine Grøn
F:
28 mar. 1894
D:
19 sep. 1953
Jens Peter Juul
1890-
Jens Peter Juul
F:
12 mar. 1890
G:
7 dec. 1917
Erik Henriksen Grambow
1918-1973
Erik Henriksen Grambow
F:
15 apr. 1918
D:
17 okt. 1973
Johanne Bach
Thyra Grøn
1896-1968
Thyra Grøn
F:
15 jan. 1896
D:
2 mar. 1968
Otto Fritz Johannes Grambow
1895-1961
Otto Fritz Johannes Grambow
F:
7 aug. 1895
G:
10 apr. 1918
D:
3 sep. 1961
Maren Jacobsen
Ole Gjelstrup
Marie Dorthea Jacobsen
Heseler Petersen
Jenny Jacobsen
Broder Jørgensen
Jens Jacobsen
Dagny Frost
Erik Jacobsen
Louise Christine Grøn
1899-
Louise Christine Grøn
F:
20 mar. 1899
Emil Jacobsen
1895-1963
Emil Jacobsen
F:
17 feb. 1895
G:
23 dec. 1921
D:
5 maj 1963
Maren Andersen Clausen
1860-1935
Maren Andersen Clausen
F:
31 aug. 1860
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
20 jan. 1935
Døstrup
Erik Henriksen Grøn
1854-1904
Erik Henriksen Grøn
F:
13 jun. 1854
G:
24 okt. 1882
D:
6 jul. 1904
Peter Beyer Clausen
1862-1863
Peter Beyer Clausen
F:
14 dec. 1862
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
20 nov. 1863
Brede s. (Sdr. Vollum)
Axel Beyer Clausen
Karen Grethe Hansen
Asger Beyer Clausen
Karen Petersen
Kjeld Beyer Clausen
Esther Marie Beyer Clausen
Poul Drizig Pedersen
Claus Mikkelsen Clausen
1890-
Claus Mikkelsen Clausen
F:
21 mar. 1890
Anna Kirstine Jensen
1892-
Anna Kirstine Jensen
F:
27 mar. 1892
G:
9 nov. 1915
Anders Clausen
1892-
Anders Clausen
F:
1 jan. 1892
Gerda Sofie Clausen
Svend Aage Martin Hansen
Ernst Andersen
Erna Margrethe Clausen
Ib Lindegaard Jensen
Kaj Beyer Clausen
Inge Mortensen
Anders Jeppesen Clausen
1893-1951
Anders Jeppesen Clausen
F:
15 apr. 1893
D:
3 feb. 1951
Emma Christine Hansen
1897-1938
Emma Christine Hansen
F:
4 dec. 1897
D:
30 sep. 1938
Gunner Clausen
Betty Henriette Agnethe Nielsen
Poul Clausen
Martinus Andreas Clausen
1894-
Martinus Andreas Clausen
F:
26 jul. 1894
Ingeborg Hansine Andersen
1896-
Ingeborg Hansine Andersen
F:
7 jul. 1896
G:
11 nov. 1921
Henry Thorkild Nielsen
Inger Briks Jensen
Henning Peder Nielsen
Grethe Vera Madsen
Kaj Asger Nielsen
Anne Lilly Andersen
Karen Margrethe Clausen
1896-
Karen Margrethe Clausen
F:
17 apr. 1896
Ole Knud Nielsen
1895-
Ole Knud Nielsen
F:
14 jun. 1895
G:
12 nov. 1918
Harald Clausen
Erna Marie Skjoldgaard
Else Clausen
Gunner Ebbesen
Grethe Clausen
Egon Erik Ingemann Rasmussen
Anny Clausen
Peter Henriksen
Andreas Clausen
1897-
Andreas Clausen
F:
3 aug. 1897
Oda Marie Nielsen
1902-
Oda Marie Nielsen
F:
22 nov. 1902
G:
26 mar. 1921
Peter Beyer Clausen
1864-1931
Peter Beyer Clausen
F:
6 sep. 1864
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
16 mar. 1931
Ane Margrethe Jeppesen
1865-1948
Ane Margrethe Jeppesen
F:
8 jan. 1865
Rye s. (Ejby)
G:
10 okt. 1888
D:
12 dec. 1948
Agnes Clausen
Oluf Schmidt-Sørensen
-1965
Oluf Schmidt-Sørensen
D:
1965
John Birkemose Christensen
Gurli Clausen
Johannes Nielsen
Sonja Margrethe Clausen
Hans Christian Dittfeld
Ingrid Katrine Clausen
Henning Frank
Georg Beyer Clausen
Andreas Beyer Clausen
1903-
Andreas Beyer Clausen
F:
27 jul. 1903
Frida Mathilde Luff
1911-1968
Frida Mathilde Luff
F:
2 sep. 1911
G:
3 aug. 1934
D:
15 apr. 1968
Marie Christensen
1905-
Marie Christensen
F:
13 mar. 1905
G:
1970
Jens Bejer Clausen
Kirsten Jessen Hansen
Agnes Clausen
Hans Christian Schulz
Georg Andresen Clausen
Lone Margrete Jensen
Claus Mikkelsen Clausen
1904-
Claus Mikkelsen Clausen
F:
2 dec. 1904
Anna Helene Andresen
Hans Clausen
Anne Marie Obling
1914-
Anne Marie Obling
F:
13 dec. 1914
Skærbæk s. (Barsbøl)
Gerda Clausen
Alfred Ebsen
Jakob Petersen Clausen
Kirsten Nørgaard
Bent Beyer Clausen
Laura Margrete Clausen
Johannes Folmer Larsen
Sønnik Clausen
Ebba Jensine Rudolfine Nielsen
Magnus Clausen
1913-1913
Magnus Clausen
F:
4 feb. 1913
D:
23 feb. 1913
Agnes Uhd
Knud Waldemar Nissen
Elise Katrine Uhd
Jens Peder Pedersen
Maren Clausen
Søren Jessen Uhd
Ane Katrine Clausen
1917-1917
Ane Katrine Clausen
F:
20 sep. 1917
D:
22 sep. 1917
Georg Beyer Clausen
1869-1954
Georg Beyer Clausen
F:
27 jun. 1869
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
16 okt. 1954
Mjolden
Agnes Christine Poulsen
1878-1933
Agnes Christine Poulsen
F:
18 sep. 1878
G:
17 okt. 1902
D:
21 dec. 1933
Andreas Nielsen Clausen
1869-1892
Andreas Nielsen Clausen
F:
27 jun. 1869
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
10 mar. 1892
Brede s. (Sdr. Vollum)
Claus Mikkelsen Clausen
1830-1885
Claus Mikkelsen Clausen
F:
21 apr. 1830
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
10 sep. 1885
Brede s. (Sdr. Vollum)
Maren Nielsen Goldschmidt
1830-1886
Maren Nielsen Goldschmidt
F:
3 jun. 1830
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
27 jan. 1853
Brede
D:
30 jul. 1886
Brede s. (Sdr. Vollum)
Sønnich Henrik Clausen
1860-
Sønnich Henrik Clausen
F:
4 aug. 1860
Gedske Beyer Clausen
1862-1943
Gedske Beyer Clausen
F:
7 jul. 1862
D:
26 dec. 1943
Gedske Andrea Clausen
1865-1936
Gedske Andrea Clausen
F:
3 jan. 1865
D:
17 maj 1936
Cornelius Brodersen
1868-1921
Cornelius Brodersen
F:
20 nov. 1868
Brede s. (Bredebro)
G:
26 okt. 1898
Brede
D:
31 jan. 1921
Hans Beyer Clausen
1832-1904
Hans Beyer Clausen
F:
12 okt. 1832
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
23 jul. 1904
Brede s. (Sdr. Vollum)
Margrethe Gyde Christine Svendsen
1837-1923
Margrethe Gyde Christine Svendsen
F:
10 dec. 1837
G:
12 okt. 1859
Brede
D:
22 mar. 1923
Peter Beyer Clausen
1835-1835
Peter Beyer Clausen
F:
25 mar. 1835
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
24 apr. 1835
Brede s. (Sdr. Vollum)
Peter Beyer Clausen
1836-1862
Peter Beyer Clausen
F:
11 maj 1836
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
29 jun. 1862
Brede s. (Sdr. Vollum)
Sønnich Hinrichsen Clausen
1796-1882
Sønnich Hinrichsen Clausen
F:
6 okt. 1796
Brede s. (Bosholm)
D:
9 jan. 1882
Brede s. (Sdr. Vollum)
Gedske Beyer
1798-1851
Gedske Beyer
F:
2 sep. 1798
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
17 okt. 1818
Brede
D:
1 nov. 1851
Brede s. (Sdr. Vollum)
Helmuth Freundlich
Sine Marie Clausen Beyer
1892-
Sine Marie Clausen Beyer
F:
25 feb. 1892
Esbjerg
NN Freundlich
Andreas Beyer
1893-
Andreas Beyer
F:
5 aug. 1893
Esbjerg
Jens Anthoni Beyer
1861-ca. 1930
Jens Anthoni Beyer
F:
19 jan. 1861
D:
ca. 1930
Betty Marie Petersen
1861-
Betty Marie Petersen
F:
21 jan. 1861
Bjolderup s.
G:
4 okt. 1890
Ribe (Skt. Katharinæ)
Sine Marie Beyer
1891-1971
Sine Marie Beyer
F:
2 mar. 1891
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
23 jul. 1971
Brede s. (Bredebro)
Anna Margrethe Beyer
1893-1894
Anna Margrethe Beyer
F:
27 feb. 1893
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
30 jun. 1894
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Inger Kathrine Beyer
Eigil Vellerup Hansen
Mogens Grønbech Beyer
Kirsten Kvorning
Karen Grønbech Beyer
Jacob M. Jepsen
Dødfødt søn
1928-1928
Dødfødt søn
F:
22 mar. 1928
D:
22 mar. 1928
Bertha Grønbæk Beyer
Thorkild Grønbech Beyer
Birthe Ryttergaard Jensen
Bende Bennedsen Beyer
1896-1960
Bende Bennedsen Beyer
F:
13 aug. 1896
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
3 jan. 1960
Bodil Vichtoria Grønbech
1897-
Bodil Vichtoria Grønbech
F:
22 maj 1897
G:
16 jul. 1921
Anne Kirstine Kræmer
Viggo Søren Skougaard Holm
Anna Kræmer
Harald Johannes Nielsen
Jens Michael Kræmer
Anna Marie Petersen
Henning Laurits Kræmer
Karen Magdalene Sørensen
Anna Beyer
1899-
Anna Beyer
F:
18 jan. 1899
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Peder Pedersen Kræmer
1881-1956
Peder Pedersen Kræmer
F:
18 jul. 1881
G:
20 sep. 1918
D:
30 dec. 1956
Andreas Beyer
1900-1901
Andreas Beyer
F:
10 sep. 1900
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
26 jan. 1901
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Bothilde Beyer
1902-
Bothilde Beyer
F:
15 jul. 1902
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Mikkel Clausen Beyer
1862-1939
Mikkel Clausen Beyer
F:
12 apr. 1862
D:
22 jan. 1939
Anna Marie Bennedsen
1868-1934
Anna Marie Bennedsen
F:
12 feb. 1868
Brede s. (Harris)
G:
11 jun. 1889
Brede
D:
2 mar. 1934
Andreas Nielsen Beyer
1864-1867
Andreas Nielsen Beyer
F:
7 jul. 1864
D:
23 mar. 1867
Anne Beyer
1866-1866
Anne Beyer
F:
13 jan. 1866
D:
21 jan. 1866
Erna Beyer
NN Makot
Anders Nielsen Beyer
1867-
Anders Nielsen Beyer
F:
12 feb. 1867
NN
Anne Beyer
1868-1908
Anne Beyer
F:
21 okt. 1868
D:
26 sep. 1908
Tønder
Sine Marie Clausen
1837-1911
Sine Marie Clausen
F:
3 jun. 1837
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
7 jan. 1911
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Andreas Beyer
1834-1920
Andreas Beyer
F:
1 aug. 1834
G:
4 okt. 1860
Emmerlev
D:
28 dec. 1920
Mikkel Sørensen Clausen
1870-1875
Mikkel Sørensen Clausen
F:
9 jul. 1870
Brede s. (Harris)
D:
27 maj 1875
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Margaret Jordt
1897-1916
Margaret Jordt
F:
28 jul. 1897
D:
20 okt. 1916
Tyskland
Nicolaus Hinrichsen Jordt
1900-1954
Nicolaus Hinrichsen Jordt
F:
25 apr. 1900
D:
4 nov. 1954
Dora Riechmann
1902-
Dora Riechmann
F:
3 dec. 1902
G:
17 jun. 1927
Anna Else Clausen
1872-1959
Anna Else Clausen
F:
2 mar. 1872
Brede s. (Harris)
D:
13 dec. 1959
Peter Andreas Hinrichsen Jordt
1871-1906
Peter Andreas Hinrichsen Jordt
F:
4 aug. 1871
G:
24 aug. 1896
Brede
D:
9 aug. 1906
Petrea Degn Clausen
Claus Erik Beyer Gram-Hanssen
Bodil Agathe Beyer Clausen
Knud Behrens Mathiesen
Christian Andresen Clausen
Marie Katrine Nissen
Søren Degn Clausen
Johanne
Hanne Beyer Clausen
Claus Nielsen Clausen
1905-
Claus Nielsen Clausen
F:
22 jul. 1905
Brede s. (Svanstrup)
Dagmar Rossen
Christian Beyer Clausen
1907-1972
Christian Beyer Clausen
F:
10 jan. 1907
Brede s. (Svanstrup)
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Hansine Andrea Møller
1904-1972
Hansine Andrea Møller
F:
24 okt. 1904
Brede s. (Borrig)
G:
9 okt. 1931
Brede
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Ejnar Clausen
1910-1963
Ejnar Clausen
F:
13 mar. 1910
Brede s. (Svanstrup)
D:
2 jun. 1963
Olga Jørgensen
1912-1945
Olga Jørgensen
F:
27 sep. 1912
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
10 maj 1940
Møgeltønder
D:
24 okt. 1945
Meta Kirstine Clausen
Immanuel Nikolaj Løvschal
1881-1949
Immanuel Nikolaj Løvschal
F:
13 nov. 1881
Thorsager s.
D:
16 dec. 1949
Horsens
Peter Vognsen Møller
Christian Andresen Clausen
1874-1940
Christian Andresen Clausen
F:
24 mar. 1874
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
16 feb. 1940
Brede s. (Svanstrup)
Agathe Beyer
1883-1943
Agathe Beyer
F:
16 feb. 1883
Skast s. (Åsgård)
G:
6 okt. 1904
Skast
D:
8 nov. 1943
Brede s. (Svanstrup)
Gunner Lund
Karoline Sørensen
Cathrine Nissen
1902-
Cathrine Nissen
F:
13 apr. 1902
Hjerpsted
Aksel Lund
1902-1960
Aksel Lund
F:
4 feb. 1902
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
30 nov. 1928
Hjerpsted
D:
18 jan. 1960
Tønder (sygehuset)
Karoline Clausen
1876-1903
Karoline Clausen
F:
13 mar. 1876
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
19 mar. 1903
Nicolai Nissen
1873-1959
Nicolai Nissen
F:
30 sep. 1873
D:
22 jun. 1959
Marie Sørine Laurette Clausen
1877-1939
Marie Sørine Laurette Clausen
F:
18 sep. 1877
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
13 maj 1939
Signe Marie Clausen
1879-1959
Signe Marie Clausen
F:
17 feb. 1879
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
10 mar. 1959
Mikkel Sørensen Clausen
1880-1917
Mikkel Sørensen Clausen
F:
2 jul. 1880
Brede s. (Svanstrup)
D:
1 jan. 1917
Christian Nissen
1904-
Christian Nissen
F:
13 apr. 1904
Kathrine Marie Sønnichsen
1908-
Kathrine Marie Sønnichsen
F:
17 sep. 1908
Egen s. (Elstrup)
G:
6 apr. 1933
Claus Clausen Nissen
1906-1997
Claus Clausen Nissen
F:
2 jan. 1906
D:
19 jan. 1997
Marie Christensen
1913-1998
Marie Christensen
F:
7 apr. 1913
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
30 okt. 1934
Emmerlev
D:
27 jan. 1998
Caroline Nissen
Ejnar Kristian Jensen
Hans Nissen
Hanne Marie Ganzel
Agnes Nissen
Jens Andersen Rud
Alfred Nissen
Katarina Christensen
Holger Nissen
Ingeborg Mathilde Hansen
Dagmar Nissen
Holger Henry Rud
Mikkel Clausen Nissen
Anna Katrine Hansen
Helene Clausen
1882-1946
Helene Clausen
F:
10 mar. 1882
Brede s. (Svanstrup)
D:
2 jan. 1946
Nicolai Nissen
1873-1959
Nicolai Nissen
F:
30 sep. 1873
G:
18 dec. 1903
D:
22 jun. 1959
Peter Lorenzen Clausen
1884-1954
Peter Lorenzen Clausen
F:
15 feb. 1884
Brede s. (Svanstrup)
D:
21 apr. 1954
Tønder (sygehus)
Elvine Clausen
1886-1943
Elvine Clausen
F:
14 mar. 1886
Brede s. (Svanstrup)
D:
30 jun. 1943
Claus Nielsen Clausen
1923-1998
Claus Nielsen Clausen
F:
17 aug. 1923
Brede s. (Svanstrup)
D:
16 nov. 1998
Brede s. (Svanstrup)
Laura Larsen
1927-2015
Laura Larsen
F:
9 sep. 1927
Hårby s. (Strandby)
G:
27 apr. 1951
Hårby, Odense Amt
D:
30 nov. 2015
Brede s. (Svanstrup)
Christine Clausen
Anders Prinds Lorenzen
Caroline Clausen
Anton Skov
Birthe Clausen
Søren Mikkelsen Clausen
1888-1960
Søren Mikkelsen Clausen
F:
10 jan. 1888
Brede s. (Svanstrup)
D:
11 nov. 1960
Anna Jacobine Holt
1894-1964
Anna Jacobine Holt
F:
6 jun. 1894
G:
20 okt. 1922
D:
20 nov. 1964
Søren Mikkelsen Clausen
Aase Betty Petersen
Andreas Sørensen Clausen
Else Andreasen
Peter Clausen
1890-1957
Peter Clausen
F:
8 jan. 1890
Brede s. (Svanstrup)
D:
25 apr. 1957
Tønder (sygehuset)
Signe Marie Lauretta Andresen
1891-1945
Signe Marie Lauretta Andresen
F:
15 maj 1891
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
3 jun. 1922
Emmerlev
D:
22 maj 1945
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Claus Nielsen Clausen
1842-1927
Claus Nielsen Clausen
F:
28 sep. 1842
Brede s. (Svanstrup)
D:
30 jul. 1927
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Caroline Helene Hansen
1851-1933
Caroline Helene Hansen
F:
10 jun. 1851
Brede s. (Svanstrup)
G:
27 maj 1869
Brede
D:
13 mar. 1933
Brede s. (Svanstrup)
Mikkel Sørensen Clausen
1798-1879
Mikkel Sørensen Clausen
F:
25 okt. 1798
Brede s. (Bosholm)
D:
3 jun. 1879
Anna Else Nielsdatter
1802-1890
Anna Else Nielsdatter
F:
1802
G:
28 maj 1836
Emmerlev
D:
25 jan. 1890
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mathes Andersen Clausen
1831-1837
Mathes Andersen Clausen
F:
24 sep. 1831
D:
17 sep. 1837
Henrik Sønnichsen Clausen
1861-
Henrik Sønnichsen Clausen
F:
13 apr. 1861
Claus Mikkelsen Clausen
1895-
Claus Mikkelsen Clausen
F:
9 jan. 1895
Anne Margrethe Meyer
1891-1951
Anne Margrethe Meyer
F:
15 mar. 1891
G:
30 apr. 1921
D:
5 apr. 1951
Ingvard Clausen
1904-1965
Ingvard Clausen
F:
4 mar. 1904
D:
31 jan. 1965
Margrethe Kjestine Jepsen
Peter Lausten Winther Clausen
1863-1946
Peter Lausten Winther Clausen
F:
22 mar. 1863
D:
25 aug. 1946
Anna Clausen
1871-1940
Anna Clausen
F:
11 aug. 1871
G:
12 okt. 1893
Brede
D:
1 feb. 1940
Dødfødt datter
1865-1865
Dødfødt datter
F:
9 okt. 1865
D:
9 okt. 1865
Anna Clausen
1866-1932
Anna Clausen
F:
20 sep. 1866
D:
10 nov. 1932
Anders Møller Nissen
1855-1932
Anders Møller Nissen
F:
31 maj 1855
G:
25 okt. 1899
D:
15 feb. 1932
Anna Lise Clausen
1899-
Anna Lise Clausen
F:
3 mar. 1899
Ingvart Clausen
1870-ca. 1935
Ingvart Clausen
F:
3 jan. 1870
D:
ca. 1935
Lise
Ingeborg Marie Jørgensen
Hans Asmussen
Peter Frederik Jørgensen
Arne Jørgensen
Anna Marie Petersen
1900-1952
Anna Marie Petersen
F:
30 apr. 1900
Brede s. (Apterp)
D:
8 okt. 1952
Niels Jørgensen
1898-
Niels Jørgensen
F:
30 dec. 1898
G:
14 nov. 1931
Brede
Chresten Bossen Petersen
Hanne Marie Nørgaard
Anne Petersen
Jens Haunstrup Rindom
Harald Petersen
Tove Knudsen
Johanne Hansen
Jens Hansen Petersen
Kirsten Vestergaard Jensen
Andreas Olesen Petersen
Jørgine Marie Hansen
Svend Aage Petersen
Martha Bergholt Eskildsen
Peter Andersen Petersen
1901-
Peter Andersen Petersen
F:
11 jun. 1901
Brede s. (Apterp)
Hanne Kathrine Hansen
1904-
Hanne Kathrine Hansen
F:
20 jul. 1904
G:
2 okt. 1932
Ingeborg Marie Fogtmann
Niels Andersen Hansen
Peter Hansen Fogtmann
Anne Margrethe Fogtmann
Anders Nielsen Bjerre
Anna Bothilde Petersen
1902-
Anna Bothilde Petersen
F:
2 aug. 1902
Brede s. (Apterp)
Jes Peter Hansen Fogtmann
1890-
Jes Peter Hansen Fogtmann
F:
5 aug. 1890
G:
12 okt. 1927
Dødfødt søn
1935-1935
Dødfødt søn
F:
1 maj 1935
D:
1 maj 1935
Dreng
1938-1938
Dreng
F:
21 maj 1938
D:
21 maj 1938
Claus Mikkelsen Petersen
1903-
Claus Mikkelsen Petersen
F:
19 sep. 1903
Brede s. (Apterp)
Anne Marie Clausen
1905-
Anne Marie Clausen
F:
6 dec. 1905
Brede s. (Apterp)
G:
25 okt. 1931
Brede
John Christian Poulsen
Anna Marie Jørgensen
Henrikke Petersen
1905-
Henrikke Petersen
F:
1 mar. 1905
Brede s. (Apterp)
Peder Poulsen
1897-
Peder Poulsen
F:
23 jan. 1897
G:
12 aug. 1933
Brede
Anna Petersen
Søren Peder Schmidt
Christian Carstensen Petersen
1906-1961
Christian Carstensen Petersen
F:
2 apr. 1906
Brede s. (Apterp)
D:
21 nov. 1961
Maren Nissen
1904-
Maren Nissen
F:
29 apr. 1904
G:
20 maj 1936
Mathes Clausen Petersen
Else Marie Nielsen
1940-1943
Else Marie Nielsen
F:
29 jun. 1940
D:
24 jun. 1943
Ingrid Marie Nielsen
Karsten Nielsen
Else Marie Nielsen
1942-2022
Else Marie Nielsen
F:
11 nov. 1942
D:
6 jan. 2022
Henning Christian Leonhard Nielsen
Andreas Petersen Nielsen
Sonja Nielsen
Kurt Viggo Meng
Kjestine Petersen
Marinus Sørensen Nielsen
Gyde Marie Petersen
1910-1910
Gyde Marie Petersen
F:
19 mar. 1910
Brede s. (Apterp)
D:
28 mar. 1910
Brede s. (Apterp)
Inger Marie Tjørnelund
Peder Nielsen Tjørnelund
Betty Lorentsen
Gyde Marie Petersen
Christian Christensen Tjørnelund
Aase Klingenberg
Johan Herman Kaul
Tove Klingenberg
Knud Jørgensen
Anders Jessen Klingenberg
Anne Petersen
Peter Klingenberg
Ingeborg Marie Clausen
1872-1948
Ingeborg Marie Clausen
F:
31 aug. 1872
D:
28 aug. 1948
Andreas Olesen Petersen
1864-1949
Andreas Olesen Petersen
F:
10 apr. 1864
Brede s. (Apterp)
G:
22 okt. 1898
Brede
D:
7 dec. 1949
Dødfødt søn
1935-1935
Dødfødt søn
F:
1 maj 1935
D:
1 maj 1935
Dreng
1938-1938
Dreng
F:
21 maj 1938
D:
21 maj 1938
Anne Marie Clausen
1905-
Anne Marie Clausen
F:
6 dec. 1905
Brede s. (Apterp)
Claus Mikkelsen Petersen
1903-
Claus Mikkelsen Petersen
F:
19 sep. 1903
Brede s. (Apterp)
G:
25 okt. 1931
Brede
Claus Mikkelsen Clausen
1909-1968
Claus Mikkelsen Clausen
F:
25 aug. 1909
Brede s. (Abterp)
D:
2 dec. 1968
Anne Marie Vilhelmine Mathiesen
Hansine Clausen
1919-
Hansine Clausen
F:
12 nov. 1919
Brede s. (Abterp)
Jens Peter Schmidt
Leonhard Sønniksen Clausen
1874-1948
Leonhard Sønniksen Clausen
F:
4 feb. 1874
D:
27 jan. 1948
Grethe Marie Nansen
1880-1934
Grethe Marie Nansen
F:
20 apr. 1880
G:
23 okt. 1900
D:
5 okt. 1934
Claus Mikkelsen Clausen
1835-1918
Claus Mikkelsen Clausen
F:
5 jan. 1835
D:
18 aug. 1918
Anna Maria Winther
1833-1899
Anna Maria Winther
F:
7 nov. 1833
G:
3 nov. 1859
D:
20 mar. 1899
Ingvart Clausen
1837-1838
Ingvart Clausen
F:
1 maj 1837
D:
27 apr. 1838
Dreng
1870-1870
Dreng
F:
23 apr. 1870
D:
23 apr. 1870
Kjestine Cicilie Marie Clausen
1872-1873
Kjestine Cicilie Marie Clausen
F:
27 jan. 1872
D:
8 aug. 1873
Ellen Marie Kirstine Clausen
1901-
Ellen Marie Kirstine Clausen
F:
15 aug. 1901
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Iver Marinus Engedal
1899-1972
Iver Marinus Engedal
F:
12 jun. 1899
G:
11 nov. 1921
D:
7 nov. 1972
Otto Andersen Clausen
1902-1963
Otto Andersen Clausen
F:
4 nov. 1902
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
27 sep. 1963
Hertha Dorothea Møller
Mathias Møller Clausen
1874-1942
Mathias Møller Clausen
F:
27 jun. 1874
Brede s. (Kummerlev)
D:
16 jul. 1942
Ribe (Skt. Cathrine s. (Amtssygehuset))
Karen Kirstine Louise Terkelsen
1876-1953
Karen Kirstine Louise Terkelsen
F:
1 apr. 1876
Jels s. (Grønnebæk)
G:
11 nov. 1900
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
29 jan. 1953
Ribe (Doms.)
Helga Katrine Marie Hansen
1904-1949
Helga Katrine Marie Hansen
F:
21 sep. 1904
D:
11 feb. 1949
Axel Johan Vilhelm Knudsen
1893-1972
Axel Johan Vilhelm Knudsen
F:
11 feb. 1893
G:
24 mar. 1929
D:
12 nov. 1972
Anna Sørine Mathilde Hansen
1906-
Anna Sørine Mathilde Hansen
F:
5 jul. 1906
Svend Ejner Bøggild Lyngbye
1904-1973
Svend Ejner Bøggild Lyngbye
F:
8 nov. 1904
G:
9 apr. 1928
D:
29 jul. 1973
Petra Elisabeth Hansen
Anne Clausen
1877-1934
Anne Clausen
F:
4 okt. 1877
D:
14 mar. 1934
Hans Peder Hansen
1879-1963
Hans Peder Hansen
F:
11 feb. 1879
Kirke Såby s.
G:
4 mar. 1904
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
1 okt. 1963
Mathes Andersen Clausen
1839-1903
Mathes Andersen Clausen
F:
31 jul. 1839
D:
1 dec. 1903
Ellen Marie Møller
1845-1922
Ellen Marie Møller
F:
9 apr. 1845
Døstrup
G:
4 maj 1869
D:
19 aug. 1922
Ribe
Jacob Lassen
Elvine Christine Jacobsen
1927-2016
Elvine Christine Jacobsen
F:
13 sep. 1927
Brede s. (Bredebro)
D:
16 feb. 2016
Christiane Lucie Clausen
1894-1965
Christiane Lucie Clausen
F:
15 aug. 1894
D:
8 jun. 1965
Martin Hansen Lassen
1885-1956
Martin Hansen Lassen
F:
6 feb. 1885
G:
29 okt. 1914
D:
9 maj 1956
Ingvart Clausen
1896-
Ingvart Clausen
F:
20 okt. 1896
Anne Marie Jacobsen
Jacob Lausen Brodersen
Marie Andersen Vodder
Herla Kirstine Clausen
1900-
Herla Kirstine Clausen
F:
12 apr. 1900
Christian Heinrich Brodersen
1893-
Christian Heinrich Brodersen
F:
3 nov. 1893
G:
7 okt. 1924
Jacob Lovsen Clausen
1869-1935
Jacob Lovsen Clausen
F:
15 jul. 1869
D:
12 apr. 1935
Christine Hansine Frederikke Hansen
1871-1934
Christine Hansine Frederikke Hansen
F:
27 sep. 1871
G:
5 okt. 1893
D:
20 nov. 1934
Claus Mikkelsen Clausen
1895-
Claus Mikkelsen Clausen
F:
9 jan. 1895
Anne Margrethe Meyer
1891-1951
Anne Margrethe Meyer
F:
15 mar. 1891
G:
30 apr. 1921
D:
5 apr. 1951
Ingvard Clausen
1904-1965
Ingvard Clausen
F:
4 mar. 1904
D:
31 jan. 1965
Margrethe Kjestine Jepsen
Anna Clausen
1871-1940
Anna Clausen
F:
11 aug. 1871
D:
1 feb. 1940
Peter Lausten Winther Clausen
1863-1946
Peter Lausten Winther Clausen
F:
22 mar. 1863
G:
12 okt. 1893
Brede
D:
25 aug. 1946
Herle Kjestine Møller
1899-1899
Herle Kjestine Møller
F:
6 feb. 1899
Brede s. (Borrig)
D:
21 feb. 1899
Brede s. (Borrig)
Bothilde Marie Møller
1900-
Bothilde Marie Møller
F:
24 sep. 1900
Brede s. (Borrig)
Peter Jensen Schmidt
1887-1963
Peter Jensen Schmidt
F:
23 jun. 1887
Nustrup s. (Bæk)
G:
4 aug. 1936
Nustrup
D:
12 jun. 1963
Ingvart Clausen Møller
1902-
Ingvart Clausen Møller
F:
20 feb. 1902
Brede s. (Borrig)
Karoline Aabling
1908-1951
Karoline Aabling
F:
9 sep. 1908
G:
16 maj 1934
D:
19 maj 1951
Anne Sofie Thomsen
Herle Kjestine Møller
1903-
Herle Kjestine Møller
F:
7 mar. 1903
Brede s. (Borrig)
Jens Hansen
1901-
Jens Hansen
F:
9 feb. 1901
Broager s. (Iller)
G:
28 sep. 1925
Brede
Hansine Andrea Møller
1904-1972
Hansine Andrea Møller
F:
24 okt. 1904
Brede s. (Borrig)
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Christian Beyer Clausen
1907-1972
Christian Beyer Clausen
F:
10 jan. 1907
Brede s. (Svanstrup)
G:
9 okt. 1931
Brede
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Anna Christine Møller
1906-
Anna Christine Møller
F:
5 jan. 1906
Brede s. (Borrig)
Christian Jensen Mylin
Hans Andresen Møller
Marie Augusta Jacobsen
1911-2011
Marie Augusta Jacobsen
F:
23 jun. 1911
Brøns
D:
12 dec. 2011
Agathe Nicoline Møller
Christian Møller
1906-
Christian Møller
F:
6 jul. 1906
Thyra Møller
Julius Glovinsky
1902-
Julius Glovinsky
F:
17 aug. 1902
Christiane Møller
1914-1995
Christiane Møller
F:
4 aug. 1914
Brede s. (Borrig)
D:
17 nov. 1995
Aabenraa
Viggo Michelsen
1911-1989
Viggo Michelsen
F:
9 aug. 1911
Aabenraa
G:
28 sep. 1938
Brede
D:
2 aug. 1989
Aabenraa
Anna Christina Clausen
1873-1944
Anna Christina Clausen
F:
29 sep. 1873
D:
21 mar. 1944
Christen Andersen Møller
1864-1946
Christen Andersen Møller
F:
28 sep. 1864
Brede s. (Borg)
G:
30 apr. 1898
Brede
D:
27 feb. 1946
Anne Margrethe Clausen
1901-
Anne Margrethe Clausen
F:
27 jul. 1901
Niels Alfred Jensen
1884-
Niels Alfred Jensen
F:
14 mar. 1884
G:
9 mar. 1934
Herle Kjestine Clausen
1905-
Herle Kjestine Clausen
F:
19 apr. 1905
Henrik Sønniksen Clausen
1875-1954
Henrik Sønniksen Clausen
F:
9 dec. 1875
D:
25 mar. 1954
Nicoline Jensine Bennedsen
1874-1956
Nicoline Jensine Bennedsen
F:
18 feb. 1874
Brede s. (Harris)
G:
19 okt. 1900
Brede
D:
14 apr. 1956
Karen Stamp Clausen
Tage Beier
Ingvard Clausen
1906-
Ingvard Clausen
F:
4 jan. 1906
Edel Dorthea Christensen
Kathrine Johanne Clausen
1907-1908
Kathrine Johanne Clausen
F:
17 okt. 1907
D:
14 maj 1908
Johan Clausen
Hanne Marie Petersen
Herle Kirstine Clausen
1912-1948
Herle Kirstine Clausen
F:
7 maj 1912
D:
15 dec. 1948
Peter Rasmussen Ahrenkiel
1903-
Peter Rasmussen Ahrenkiel
F:
23 mar. 1903
G:
6 nov. 1936
Anders Marinus Clausen
1878-
Anders Marinus Clausen
F:
16 nov. 1878
Karen Mayhoff Stamp
1883-1972
Karen Mayhoff Stamp
F:
2 mar. 1883
G:
23 mar. 1905
D:
10 mar. 1972
Kristine Johannsen
1906-1926
Kristine Johannsen
F:
11 sep. 1906
D:
26 maj 1926
Kristine Johansen Ehmsen
Ella Ehmsen
Judith Ehmsen
Abigail Ehmsen
Elisabeth Cathrine Ehmsen
Peter Johansen Ehmsen
1941-1942
Peter Johansen Ehmsen
F:
23 aug. 1941
Ballum s. (Rejsby)
D:
18 jan. 1942
Ballum s. (Rejsby)
Sigrid Helen Ehmsen
Dødfødt datter
1945-1945
Dødfødt datter
F:
28 mar. 1945
Ballum s. (Rejsby)
D:
28 mar. 1945
Ballum s. (Rejsby)
Peter Johansen Ehmsen
Herle Kjerstine Johannsen
1906-
Herle Kjerstine Johannsen
F:
11 sep. 1906
Medert Ehmsen
1906-1973
Medert Ehmsen
F:
5 jun. 1906
Ballum s. (Nørhus)
G:
14 mar. 1930
Brede
D:
24 nov. 1973
Abigael Clausen
1881-
Abigael Clausen
F:
5 jun. 1881
Peter Johannsen
1876-1942
Peter Johannsen
F:
4 maj 1876
G:
26 okt. 1905
D:
25 aug. 1942
Peter Petersen Boesen
1913-1947
Peter Petersen Boesen
F:
6 jun. 1913
D:
21 dec. 1947
Herle Marie Boesen
1921-1994
Herle Marie Boesen
F:
21 sep. 1921
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1994
Niels Hansen Møller
1922-1995
Niels Hansen Møller
F:
22 jul. 1922
Brøns s. (Kærmark)
G:
13 maj 1949
D:
apr. 1995
Anna Marie Clausen
1883-1970
Anna Marie Clausen
F:
30 jun. 1883
D:
10 jan. 1970
Peter Andreas Boesen
1881-1964
Peter Andreas Boesen
F:
10 sep. 1881
Skærbæk s. (Ullerup)
G:
4 okt. 1912
D:
17 feb. 1964
Ingwardt Clausen
1842-1925
Ingwardt Clausen
F:
7 dec. 1842
Brede s. (Abterp)
D:
7 aug. 1925
Herle Kjestine Lousen
1850-1924
Herle Kjestine Lousen
F:
19 jul. 1850
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
16 maj 1868
Brede
D:
9 nov. 1924
Hinrich Sønnichsen Clausen
1800-1857
Hinrich Sønnichsen Clausen
F:
19 aug. 1800
Brede s. (Bosholm)
D:
17 dec. 1857
Brede s. (Abterp)
Anna Mathesdatter Andersen
1803-1889
Anna Mathesdatter Andersen
F:
25 aug. 1803
Brede
G:
16 okt. 1830
Brede
D:
5 mar. 1889
Brede s. (Abterp)
Anders Clausen
1802-1804
Anders Clausen
F:
8 okt. 1802
Brede s. (Bosholm)
D:
14 apr. 1804
Brede s. (Bosholm)
Claus Mikkelsen Clausen
1840-1862
Claus Mikkelsen Clausen
F:
17 maj 1840
D:
31 jan. 1862
Vagn Beyer Clausen
1904-1970
Vagn Beyer Clausen
F:
2 maj 1904
D:
12 maj 1970
Johanne Elisabeth Tendius
Ali-Sim
Alf Beyer Clausen
1908-1908
Alf Beyer Clausen
F:
12 maj 1908
D:
1 aug. 1908
Anders Beyer Clausen
1869-
Anders Beyer Clausen
F:
18 apr. 1869
Christiane Margrethe Berthelsen
1874-1908
Christiane Margrethe Berthelsen
F:
9 apr. 1874
G:
20 maj 1903
D:
20 maj 1908
Andrea Kathrine Clausen
1871-
Andrea Kathrine Clausen
F:
2 feb. 1871
Metha Cathrine Clausen
1873-1873
Metha Cathrine Clausen
F:
1 maj 1873
D:
15 jul. 1873
Meta Kathrine Clausen
1874-1876
Meta Kathrine Clausen
F:
26 sep. 1874
D:
26 jul. 1876
Caroline Marie Clausen
1877-
Caroline Marie Clausen
F:
24 dec. 1877
Thyra Lorenzen
1906-1952
Thyra Lorenzen
F:
7 sep. 1906
Skærbæk
D:
13 jun. 1952
Jens Christian Hansen
Signe Lorenzen
1917-
Signe Lorenzen
F:
20 feb. 1917
Skærbæk
Carl Erik Gjerlev
1915-1957
Carl Erik Gjerlev
F:
4 nov. 1915
Varde
G:
5 okt. 1941
D:
27 jul. 1957
Silkeborg
Per Mønsted
1912-1992
Per Mønsted
F:
15 jul. 1912
Frederiksberg
G:
15 apr. 1962
D:
4 sep. 1992
Meta Helene Clausen
1880-1951
Meta Helene Clausen
F:
31 jan. 1880
D:
12 Maj 1951
Skærbæk
Ingvert Lorenzen
1873-1955
Ingvert Lorenzen
F:
20 mar. 1873
Abild
G:
28 okt. 1904
D:
24 apr. 1955
Silkeborg
Johann Christian Peter Clausen
1842-1933
Johann Christian Peter Clausen
F:
16 jul. 1842
D:
24 feb. 1933
Anne Beyer Clausen
1846-1920
Anne Beyer Clausen
F:
12 dec. 1846
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
19 jun. 1868
Brede
D:
1 feb. 1920
Anders Sørensen Clausen
1804-1877
Anders Sørensen Clausen
F:
10 dec. 1804
Brede s. (Bosholm)
D:
16 mar. 1877
Anna Lydiksen
1802-1879
Anna Lydiksen
F:
6 apr. 1802
G:
25 okt. 1836
Brede
D:
31 jan. 1879
Helene Sønnichsdatter
1767-1837
Helene Sønnichsdatter
F:
1767
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
11 mar. 1837
Brede s. (Bosholm)
Claus Mikkelsen
1764-1836
Claus Mikkelsen
F:
1764
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
2 okt. 1836
Brede s. (Bosholm)
Jørgen Frederik Sønnichsen
1797-1844
Jørgen Frederik Sønnichsen
F:
22 jun. 1797
Arrild s. (Roost)
D:
27 jul. 1844
Højer
Ingeborg Carstensen
1801-1873
Ingeborg Carstensen
F:
12 aug. 1801
Højer
G:
7 apr. 1826
Højer
D:
19 mar. 1873
Højer
Hans Henrich Holm
1824-1919
Hans Henrich Holm
F:
24 nov. 1824
Møgeltønder
D:
29 apr. 1919
Møgeltønder
Caroline Margrethe Posselt
1830-1910
Caroline Margrethe Posselt
F:
28 jan. 1830
Frørup s. (Sønderskovgård)
D:
15 feb. 1910
Møgeltønder
Carl Theodor Holm
1826-1899
Carl Theodor Holm
F:
24 jun. 1826
Møgeltønder
D:
21 dec. 1899
Møgeltønder
Charlotte Amalie Holm
1828-1850
Charlotte Amalie Holm
F:
4 feb. 1828
Møgeltønder
D:
10 apr. 1850
Møgeltønder
Edward Oswald Holm
1830-1831
Edward Oswald Holm
F:
2 maj 1830
Møgeltønder
D:
16 jan. 1831
Møgeltønder
Cathrine Dorothea Holm
1832-1913
Cathrine Dorothea Holm
F:
15 okt. 1832
Møgeltønder
D:
30 jul. 1913
Hansine Petrea Holm
1835-1891
Hansine Petrea Holm
F:
10 mar. 1835
Møgeltønder
D:
5 jul. 1891
Møgeltønder
Edward Oswald Holm
1838-1849
Edward Oswald Holm
F:
28 okt. 1838
Møgeltønder
D:
30 jan. 1849
Møgeltønder
Anna Sophia Sønnichsen
1799-1882
Anna Sophia Sønnichsen
F:
1799
Emmerlev s. (Hemgårde)
D:
20 jul. 1882
Møgeltønder
Samuel Holm
1789-1872
Samuel Holm
F:
13 apr. 1789
Møgeltønder
G:
26 feb. 1824
Emmerlev
D:
15 mar. 1872
Møgeltønder
Sønnich Sønnichsen
1801-
Sønnich Sønnichsen
F:
1801
Emmerlev s. (Hemgårde)
Johanne Catharine Sønnichsen
1803-1878
Johanne Catharine Sønnichsen
F:
1803
Emmerlev s. (Hemgårde)
D:
10 feb. 1878
Møgeltønder s. (Slotsgade)
Christine Marie Sønnichsen
1806-
Christine Marie Sønnichsen
F:
1806
Andreas Christian Mathiesen
ca. 1802-1847
Andreas Christian Mathiesen
F:
ca. 1802
G:
1828
D:
8 maj 1847
Højst s. (V. Højst)
Johannes Arve Sønnichsen
1809-1816
Johannes Arve Sønnichsen
F:
1809
Emmerlev s. (Hemgårde)
D:
3 sep. 1816
Emmerlev s. (Hemgårde)
Ottilia Dorothea Sønnichsen
1812-
Ottilia Dorothea Sønnichsen
F:
1812
Emmerlev s. (Hemgårde)
Ebbe Feddersen
1809-
Ebbe Feddersen
F:
9 okt. 1809
Højer
G:
26 okt. 1837
Højer (i huset)
Petrea Amalie Sønnichsen
1816-
Petrea Amalie Sønnichsen
F:
26 jun. 1816
Emmerlev s. (Hemgårde)
Hans Sønnichsen
1769-1817
Hans Sønnichsen
F:
1769
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
5 maj 1817
Emmerlev s. (Hemgårde)
Charlotte Amalie Riis
1772-1824
Charlotte Amalie Riis
F:
1772
Daler
D:
9 apr. 1824
Emmerlev s. (Hemgårde)
Ole Schancke Sønnichsen
1771-1774
Ole Schancke Sønnichsen
F:
1771
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1774
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Kirsten Marie Sønnichsdatter
1775-1781
Kirsten Marie Sønnichsdatter
F:
1775
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1781
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Forældre
Frederik Blechingberg
1707-1765
Ottilie Dorothea Schancke
1715-1742
Anna Sophie Blechingberg
1733-1799
Anna Sophie Blechingberg
F:
16 okt. 1733
Ballum
D:
1799
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Sønnich Hinrichsen
1720-1799
Sønnich Hinrichsen
F:
1720
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
G:
14 apr. 1758
Ballum
D:
1799
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)