Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Jørgen Andersen
1756 -
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Anders Jørgensen Beyer
1794-1810
Anders Jørgensen Beyer
F:
20 okt. 1794
D:
1810
Dorthea Beyer
1873-
Dorthea Beyer
F:
4 feb. 1873
Kjesten Krog
1898-
Kjesten Krog
F:
7 okt. 1898
Brøns s. (Havervad)
Alfred Jepsen
1897-
Alfred Jepsen
F:
27 sep. 1897
Roager s. (Vesterbæk)
Laurids Krog Schmidt
Ane Marie Krog
1901-
Ane Marie Krog
F:
4 maj 1901
Brøns s. (Havervad)
Hans Jensen Schmidt
1900-
Hans Jensen Schmidt
F:
26 okt. 1900
Brøns
G:
3 aug. 1926
Brøns
Jørgine Andrea Krog
1903-1903
Jørgine Andrea Krog
F:
14 maj 1903
Brøns s. (Havervad)
D:
19 jun. 1903
Brøns s. (Havervad)
Jørgine Andrea Krog
1904-
Jørgine Andrea Krog
F:
28 apr. 1904
Brøns s. (Havervad)
Peter Antoni Jensen
1903-
Peter Antoni Jensen
F:
16 jun. 1903
Hviding
G:
21 jan. 1930
Brøns
Hans Jørgen Andersen Krog
Dorthea Karoline Krog
Ane Kirstine Beyer
1874-
Ane Kirstine Beyer
F:
1 jul. 1874
Brøns s. (Havervad)
Peter Jensen Krog
1871-
Peter Jensen Krog
F:
28 apr. 1871
Brøns
G:
10 dec. 1897
Brøns
Frederikke Nielsamine Beyer
1878-
Frederikke Nielsamine Beyer
F:
29 mar. 1878
Brøns s. (Havervad)
Peter Hansen Beck
1906-
Peter Hansen Beck
F:
5 apr. 1906
Spandet s. (Fjersted)
Kjesten Beck
Jørgen Andersen Beck
Anne Kathrine Beck
Helene Marie Beyer
1881-
Helene Marie Beyer
F:
9 mar. 1881
Brøns s. (Havervad)
Laurids Benedictus Beck
1878-1914
Laurids Benedictus Beck
F:
1 apr. 1878
G:
9 dec. 1904
Spandet
D:
22 dec. 1914
Steenokkerzeel, Belgien (faldt)
Cathrine Hansine Beyer
1884-
Cathrine Hansine Beyer
F:
13 okt. 1884
Brøns s. (Havervad)
Marie Kjestine Beyer
1887-1888
Marie Kjestine Beyer
F:
13 mar. 1887
Brøns s. (Havervad)
D:
5 okt. 1888
Brøns s. (Havervad)
Christian Skov Beier
Agnes Kirstine Dorthea Beier
Arne Jørgen Andersen Beier
Ejnar Nielsen Beier
Martha Marie Stenger
1924-
Martha Marie Stenger
F:
9 mar. 1924
Arrild
Dorthea Beier
Christian Friedrich Lund
1896-
Christian Friedrich Lund
F:
5 maj 1896
Jørl
Harald Beier
Signe Beier
Svend Theodor Skade
Erna Nielsen Beier
Alfred Nielsen Beier
Didde Kathrine Beier
Hans Verner Beier
Hans Feddersen Beyer
1890-1957
Hans Feddersen Beyer
F:
28 mar. 1890
Brøns s. (Havervad)
D:
13 dec. 1957
Brøns s. (V. Åbølling)
Karla Nielsen
1894-1964
Karla Nielsen
F:
11 maj 1894
København (Fødselsstiftelsen)
G:
27 mar. 1916
Åstrup
D:
9 feb. 1964
Ribe (Amtssygehuset)
Jørgen Andersen Beyer
1834-
Jørgen Andersen Beyer
F:
22 jan. 1834
Brøns s. (Havervad)
Kirsten Nielsen
1848-
Kirsten Nielsen
F:
3 dec. 1848
G:
23 nov. 1871
Brøns
Dorthea Beyer
1869-1879
Dorthea Beyer
F:
1 apr. 1869
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
5 jun. 1879
Brøns s. (V. Åbølling)
Nicolai Sørensen Beyer
1870-1957
Nicolai Sørensen Beyer
F:
23 aug. 1870
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
24 maj 1957
Dwight, Illinois, USA
Maren Beyer
1872-1873
Maren Beyer
F:
25 jul. 1872
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
6 jul. 1873
Brøns s. (V. Åbølling)
Hans Lauridsen Beyer
1835-1919
Hans Lauridsen Beyer
F:
30 aug. 1835
Brøns s. (Havervad)
D:
6 okt. 1919
Dwight, Illinois, USA
Anne Beck
1840-1873
Anne Beck
F:
21 apr. 1840
G:
14 maj 1868
D:
10 mar. 1873
Hans Feddersen Beyer
1875-
Hans Feddersen Beyer
F:
6 nov. 1875
Brøns s. (V. Åbølling)
Jørgen Nielsen Beyer
1877-
Jørgen Nielsen Beyer
F:
23 feb. 1877
Brøns s. (V. Åbølling)
Anne Beyer
1878-
Anne Beyer
F:
18 nov. 1878
Brøns s. (V. Åbølling)
Theodor Beyer
1881-
Theodor Beyer
F:
8 jun. 1881
Brøns s. (V. Åbølling)
Martin Lauridsen Beyer
1883-1953
Martin Lauridsen Beyer
F:
4 jun. 1883
Dwight, Illinois, USA
D:
6 maj 1953
Marie Christine Sørensen
Meta Lauridsen Beyer
1886-1961
Meta Lauridsen Beyer
F:
6 jul. 1886
Dwight, Illinois, USA
D:
12 jul. 1961
Pontiac, Illinois, USA
Marius Sørensen
1883-1983
Marius Sørensen
F:
30 aug. 1883
D:
1983
Pontiac, Illinois, USA
Louis Lauridsen Beyer
1889-1945
Louis Lauridsen Beyer
F:
8 apr. 1889
Dwight, Illinois, USA
D:
8 jan. 1945
Else Marie Nielsen
1847-1923
Else Marie Nielsen
F:
25 sep. 1847
G:
25 maj 1874
Brøns
D:
30 jan. 1923
Dwight, Illinois, USA
Maren Beier
1905-
Maren Beier
F:
19 okt. 1905
Brøns s. (V. Åbølling)
Anton Severin Slot
1900-
Anton Severin Slot
F:
13 dec. 1900
Roager s.
G:
24 maj 1926
Brøns
Niels Thyssen Beier
Jes Beier
Christine Schmidt
Hans Feddersen Beier
1873-1943
Hans Feddersen Beier
F:
2 dec. 1873
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
18 okt. 1943
Brøns s. (V. Åbølling)
Thyra Marie Nielsen
1880-
Thyra Marie Nielsen
F:
19 dec. 1880
Brøns s. (Havervad)
G:
24 jun. 1904
Brøns
Maren Theodore Nielsen
Laurids Hansen
Hans Thyssen Nielsen
Jenny Marine Paulsen
Henning Westergaard Konstmann
Sanne Gad Thysen
Cathrine Bothilde Westergaard
Peter Skau Konstmann
Maren Mathie Nielsen
Michael Andersen Westergaard
Karoline Nielsen
1915-1920
Karoline Nielsen
F:
29 sep. 1915
Vodder s. (Birkelev)
D:
10 mar. 1920
Vodder s. (Birkelev)
Jesmine Nielsen
Karl Johannes Simon Rasmussen
Bothilde Beier
1875-1918
Bothilde Beier
F:
29 sep. 1875
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
10 mar. 1918
Vodder s. (Birkelev)
Niels Thyssen Nielsen
1869-1934
Niels Thyssen Nielsen
F:
25 aug. 1869
Vodder s. (Birkelev)
G:
22 apr. 1910
Vodder
D:
15 aug. 1934
Julie Beier
Jes Jørgen Beier
Birgit Breddam
Hans Christian Beier
Lene Brodersen
Ellen Margrethe Beier
Erik Sørensen
Mathias Beier
Signe Karoline Tranberg Beier
Carla Beier
Irma Beier
Jes Beier
1877-1916
Jes Beier
F:
23 jun. 1877
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
29 jul. 1916
Ligny, Frankrig (faldt)
Mathilde Jessen
1884-
Mathilde Jessen
F:
29 jun. 1884
København
G:
30 mar. 1906
Brøns
Anna Toft
1903-
Anna Toft
F:
26 aug. 1903
Brøns s. (V. Åbølling)
Mathias Toft
1905-1993
Mathias Toft
F:
16 maj 1905
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
24 jan. 1993
Maren Toft
Anders Johansen
Cathrine Toft
Theodore Beier
1879-1910
Theodore Beier
F:
9 jun. 1879
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
2 feb. 1910
Brøns s. (V. Åbølling)
Hans Johansen Toft
1872-1954
Hans Johansen Toft
F:
21 dec. 1872
G:
24 okt. 1902
Brøns
D:
20 dec. 1954
Carl Beier
1883-1889
Carl Beier
F:
17 apr. 1883
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
20 jun. 1889
Brøns s. (V. Åbølling)
Anke Marie Beier
1885-1891
Anke Marie Beier
F:
11 sep. 1885
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
2 nov. 1891
Brøns s. (V. Åbølling)
Mathias Hansen Beyer
1838-
Mathias Hansen Beyer
F:
23 maj 1838
Maren Lindberg
1841-1916
Maren Lindberg
F:
12 okt. 1841
Brøns s. (Havervad)
D:
24 jan. 1916
Brøns s. (V. Åbølling)
Bunde Jørgensen Degn
1871-
Bunde Jørgensen Degn
F:
19 aug. 1871
Hans Feddersen Degn
1874-1874
Hans Feddersen Degn
F:
15 mar. 1874
D:
26 mar. 1874
Hans Feddersen Degn
1875-
Hans Feddersen Degn
F:
3 apr. 1875
Meta Degn
1878-
Meta Degn
F:
9 maj 1878
Marie Kirstine Beyer
1840-1887
Marie Kirstine Beyer
F:
20 mar. 1840
D:
24 feb. 1887
Jørgen Andersen Degn
1834-
Jørgen Andersen Degn
F:
5 dec. 1834
G:
16 nov. 1870
Ane Cathrine Nielsen
1872-1887
Ane Cathrine Nielsen
F:
19 sep. 1872
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
2 maj 1887
Brøns s. (V. Åbølling)
Dorthea Kirstine Nielsen
1874-1880
Dorthea Kirstine Nielsen
F:
30 nov. 1874
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
24 feb. 1880
Brøns s. (V. Åbølling)
Lene Marie Beyer
1842-1880
Lene Marie Beyer
F:
22 jul. 1842
D:
20 okt. 1880
Brøns s. (V. Åbølling)
Niels Nielsen
1843-
Niels Nielsen
F:
17 okt. 1843
G:
15 okt. 1872
Vester Vedsted
Niels Hansen Beyer
1844-
Niels Hansen Beyer
F:
30 dec. 1844
Hans Feddersen Beyer
1796-
Hans Feddersen Beyer
F:
18 okt. 1796
Dorthea Hansdatter
1803-
Dorthea Hansdatter
F:
6 sep. 1803
G:
19 nov. 1831
Cæcilie Marie Degn
1833-1867
Cæcilie Marie Degn
F:
9 nov. 1833
D:
23 aug. 1867
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Bunde Jørgensen Degn
1871-
Bunde Jørgensen Degn
F:
19 aug. 1871
Hans Feddersen Degn
1874-1874
Hans Feddersen Degn
F:
15 mar. 1874
D:
26 mar. 1874
Hans Feddersen Degn
1875-
Hans Feddersen Degn
F:
3 apr. 1875
Meta Degn
1878-
Meta Degn
F:
9 maj 1878
Jørgen Andersen Degn
1834-
Jørgen Andersen Degn
F:
5 dec. 1834
Marie Kirstine Beyer
1840-1887
Marie Kirstine Beyer
F:
20 mar. 1840
G:
16 nov. 1870
D:
24 feb. 1887
Mette Jørgensdatter Beyer
1799-1845
Mette Jørgensdatter Beyer
F:
10 jan. 1799
D:
1 aug. 1845
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Bonde Jørgensen Degn
1801-1868
Bonde Jørgensen Degn
F:
1801
G:
17 nov. 1832
D:
19 nov. 1868
Andreas Beyer
1800-1800
Andreas Beyer
F:
1800
D:
1800
Aksel Bruun
1898-1938
Aksel Bruun
F:
12 jun. 1898
Tjæreborg
D:
9 Maj 1938
Odense
Anna Regine Pedersen
1895-1929
Anna Regine Pedersen
F:
8 Okt 1895
Lønne s. (Lønnestak)
G:
11 apr. 1922
Tjæreborg
D:
9 feb. 1929
Jelling
Anna Agnete Vedel, adopteret Torm
1899-1964
Anna Agnete Vedel, adopteret Torm
F:
15 mar. 1899
Vinding
G:
18 Okt 1931
Sønderborg
D:
22 feb. 1964
København
Aage Bruun
1899-
Aage Bruun
F:
28 aug. 1899
Tjæreborg
Anna Bjerritsgaard Thomsen
1886-
Anna Bjerritsgaard Thomsen
F:
21 jul. 1886
Bredsten s. (Søskov)
G:
28 dec. 1922
Bredsten
Christian Bruun
1900-1976
Christian Bruun
F:
21 nov. 1900
Tjæreborg
D:
27 apr. 1976
Skads s. (Andrup)
Agnes Kamille Jensine Hansen
1899-1984
Agnes Kamille Jensine Hansen
F:
28 dec. 1899
Jelling s. (Jelling Skov)
G:
17 apr. 1924
Jelling
D:
18 jul. 1984
Skads s. (Andrup)
Hans Richardt Bruun
1906-1976
Hans Richardt Bruun
F:
30 aug. 1906
Tjæreborg
D:
7 Maj 1976
Kirstine Marie Møller
1908-
Kirstine Marie Møller
F:
24 dec. 1908
Hviding s. (Høgsbro)
G:
3 Okt 1944
Tjæreborg
Thomas Kristoffer Bruun
1908-
Thomas Kristoffer Bruun
F:
31 jul. 1908
Tjæreborg
Ebba Stubbe
1909-1979
Ebba Stubbe
F:
24 jan. 1909
Fredericia
G:
30 jun. 1935
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
D:
22 sep. 1979
Tyge Jørgen Bruun
1911-1976
Tyge Jørgen Bruun
F:
18 jan. 1911
Tjæreborg
D:
16 aug. 1976
Jenny Brinch Knudsen
1919-1999
Jenny Brinch Knudsen
F:
28 mar. 1919
Nordby på Fanø
G:
6 sep. 1938
Skads
D:
3 apr. 1999
Anna Helene Bruun
1913-
Anna Helene Bruun
F:
3 dec. 1913
Tjæreborg
Hans Henrik Bruun
1912-1996
Hans Henrik Bruun
F:
15 nov. 1912
Skads s.
G:
29 Okt 1940
Tjæreborg
D:
14 jan. 1996
Andreas Jørgensen Bruun
1872-1962
Andreas Jørgensen Bruun
F:
28 sep. 1872
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
D:
4 jan. 1962
Tjæreborg
Karen Kirstine Rasmussen
1878-1940
Karen Kirstine Rasmussen
F:
13 dec. 1878
Brørup s. (Tislund)
G:
3 dec. 1897
Brørup
D:
22 mar. 1940
Tjæreborg
Tyge Jørgen Bruun
1874-
Tyge Jørgen Bruun
F:
18 sep. 1874
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Lene Marie Beyer
1844-
Lene Marie Beyer
F:
20 mar. 1844
Farup s. (Kærbøl Mark)
Christian Petersen Bruun
1837-1899
Christian Petersen Bruun
F:
14 sep. 1837
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
G:
9 nov. 1871
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
23 nov. 1899
Farup s. (Kærbøl Mark)
Hans Christian Beyer
1846-
Hans Christian Beyer
F:
9 maj 1846
Farup s. (Kærbøl)
Jørgen Andersen Beyer
1849-
Jørgen Andersen Beyer
F:
13 jun. 1849
Farup s. (Kærbøl)
Andreas Jørgensen Beyer
1801-1870
Andreas Jørgensen Beyer
F:
22 apr. 1801
Brøns s. (Havervad)
D:
14 aug. 1870
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
Karen Hansdatter
ca. 1808-1898
Karen Hansdatter
F:
ca. 1808
Ål s.
D:
25 maj 1898
Farup s. (Kærbøl Mark)
Lene Marie Beyer
1837-1853
Lene Marie Beyer
F:
1 maj 1837
D:
26 maj 1853
Peder Johnsen Beyer
1839-
Peder Johnsen Beyer
F:
17 jul. 1839
Marie Beyer
1841-
Marie Beyer
F:
3 apr. 1841
Jensine Marie Beyer
1843-1853
Jensine Marie Beyer
F:
28 jul. 1843
D:
16 dec. 1853
Jørgen Andersen Beyer
1845-
Jørgen Andersen Beyer
F:
15 aug. 1845
Mette Marie Beyer
1848-
Mette Marie Beyer
F:
23 maj 1848
Hans Sørensen Beyer
1850-
Hans Sørensen Beyer
F:
14 maj 1850
Jens Jørgensen Beyer
1803-1878
Jens Jørgensen Beyer
F:
14 apr. 1803
D:
17 jan. 1878
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Maren Pedersdatter
ca. 1808-
Maren Pedersdatter
F:
ca. 1808
G:
23 jun. 1836
Jes Jørgensen Beyer
1805-1890
Jes Jørgensen Beyer
F:
3 jan. 1805
D:
13 dec. 1890
Karen Simonsdatter
1806-1846
Karen Simonsdatter
F:
11 nov. 1806
Rejsby
G:
30 apr. 1832
D:
3 sep. 1846
Ribe (Skt. Katharinæ s. (Lustrupdal))
Bertel Hansen Beyer
1847-
Bertel Hansen Beyer
F:
2 dec. 1847
Ribe (Skt. Katharinæ s. (Lustrupdal))
Karen Beyer
1850-
Karen Beyer
F:
16 apr. 1850
Ribe (Skt. Katharinæ s. (Lustrupdal))
Mette Marie Bertelsdatter
ca. 1825-1852
Mette Marie Bertelsdatter
F:
ca. 1825
G:
17 apr. 1847
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
16 feb. 1852
Mette Marie Beyer
1853-
Mette Marie Beyer
F:
12 maj 1853
Ribe (Skt. Katharinæ s. (Lustrupdal))
Marie Cathrine Beyer
1855-
Marie Cathrine Beyer
F:
26 maj 1855
V. Vedsted
Jørgen Andersen Beyer
1857-
Jørgen Andersen Beyer
F:
11 aug. 1857
V. Vedsted
Marie Kristine Jensen
1870-
Marie Kristine Jensen
F:
16 maj 1870
V. Vedsted s. (Ø. Vedsted)
G:
14 nov. 1916
Ribe (Domkirkens landsogn)
Jes Jørgensen Bejer
1887-1894
Jes Jørgensen Bejer
F:
2 feb. 1887
D:
5 maj 1894
Svend Bejer Troelsen
1919-2006
Svend Bejer Troelsen
F:
8 okt. 1919
D:
2006
Kristine Dorthea Schmidt
Helge Troelsen
Inga Stougaard
Dora Troelsen
1925-1983
Dora Troelsen
F:
27 jul. 1925
D:
16 sep. 1983
Bent Helge Jørgensen
1920-1966
Bent Helge Jørgensen
F:
5 apr. 1920
G:
1943
D:
22 okt. 1966
Semine Margrethe Bejer
1895-1929
Semine Margrethe Bejer
F:
8 jun. 1895
D:
13 sep. 1929
Hans Lassen Troelsen
1884-1969
Hans Lassen Troelsen
F:
25 feb. 1884
V. Vedsted
G:
8 nov. 1918
V. Vedsted
D:
11 nov. 1969
Ribe (Amtssygeh.)
Peder Jensen Beyer
1859-1943
Peder Jensen Beyer
F:
15 dec. 1859
V. Vedsted
D:
20 apr. 1943
Mathea Margrethe Møller
1862-1947
Mathea Margrethe Møller
F:
23 jun. 1862
G:
12 mar. 1886
D:
5 dec. 1947
Mathias Jensen Beyer
1863-
Mathias Jensen Beyer
F:
11 feb. 1863
V. Vedsted
Jens Peter Christensen Beyer
1865-
Jens Peter Christensen Beyer
F:
11 jul. 1865
V. Vedsted
Else Marie Pedersen
1826-1913
Else Marie Pedersen
F:
21 jan. 1826
G:
12 nov. 1852
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
7 sep. 1913
Helene Marie Terp
1900-
Helene Marie Terp
F:
23 okt. 1900
Brøns
Poul Jensen Terp
1902-
Poul Jensen Terp
F:
12 apr. 1902
Brøns
Peter Nielsen Terp
1903-1903
Peter Nielsen Terp
F:
13 sep. 1903
Brøns
D:
11 nov. 1903
Brøns
Peter Nielsen Terp
1906-1906
Peter Nielsen Terp
F:
13 sep. 1906
Brøns
D:
19 sep. 1906
Brøns
Dødfødt søn
1908-1908
Dødfødt søn
F:
8 apr. 1908
Brøns
D:
8 apr. 1908
Brøns
Johannes Beier Terp
1871-
Johannes Beier Terp
F:
15 maj 1871
Marie Dorthea Poulsen
1876-
Marie Dorthea Poulsen
F:
3 nov. 1876
Ravsted
Marie Wind
Gunder Kirstine Marie Terp
1879-
Gunder Kirstine Marie Terp
F:
28 aug. 1879
Brøns
Jep Hansen Wind
1859-
Jep Hansen Wind
F:
26 maj 1859
Roager
G:
28 jun. 1905
Roager
Lene Marie Beyer
1840-
Lene Marie Beyer
F:
16 aug. 1840
Arrild
Peder Nielsen Terp
1837-1915
Peder Nielsen Terp
F:
12 dec. 1837
Brøns
G:
20 maj 1870
D:
10 apr. 1915
Brøns
Johannes Jørgensen Beyer
1807-1869
Johannes Jørgensen Beyer
F:
8 sep. 1807
D:
1 sep. 1869
Maren Lauesdatter
ca. 1799-1864
Maren Lauesdatter
F:
ca. 1799
G:
26 okt. 1839
Arrild
D:
24 jan. 1864
Marie Kjestine Beyer
1858-1865
Marie Kjestine Beyer
F:
20 nov. 1858
Døstrup s. (Vinum)
D:
10 nov. 1865
Abild s. (Sølsted)
Anders Jørgensen Beyer
1862-
Anders Jørgensen Beyer
F:
9 feb. 1862
Døstrup s. (Vinum)
Anne Kirstine Beyer
1864-
Anne Kirstine Beyer
F:
7 feb. 1864
Døstrup s. (Vinum)
Martin Andresen Beyer
1866-
Martin Andresen Beyer
F:
21 mar. 1866
Abild s. (Sølsted)
Jørgen Hansen Beyer
1868-
Jørgen Hansen Beyer
F:
3 aug. 1868
Abild s. (Sølsted)
Christian Nissen Lind
1896-
Christian Nissen Lind
F:
4 maj 1896
Ribe (Skt. Cathrine s. (Tange))
Bothilde Marie Beyer
1871-
Bothilde Marie Beyer
F:
23 sep. 1871
Abild s. (Sølsted)
Andreas Nissen Lind
1864-
Andreas Nissen Lind
F:
23 sep. 1864
Ballum s. (Nørhus)
G:
12 okt. 1894
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Jørgen Andersen Beyer
1837-
Jørgen Andersen Beyer
F:
9 jan. 1837
Ane Helene Truelsen
1833-1872
Ane Helene Truelsen
F:
13 feb. 1833
Ballum s. (Buntje-Ballum)
G:
28 jan. 1858
Ballum
D:
6 okt. 1872
Abild s. (Sølsted)
Ane Dusine Sølbeck
1866-1871
Ane Dusine Sølbeck
F:
5 jun. 1866
D:
26 sep. 1871
Lauritz Hansen Sølbeck
1867-
Lauritz Hansen Sølbeck
F:
24 mar. 1867
Marcus Sølbeck
1869-1870
Marcus Sølbeck
F:
30 dec. 1869
D:
4 maj 1870
Mette Marie Beyer
1840-1870
Mette Marie Beyer
F:
25 mar. 1840
D:
17 jan. 1870
Lauritz Jepsen Sølbeck
1818-1880
Lauritz Jepsen Sølbeck
F:
13 maj 1818
G:
24 nov. 1865
D:
30 jun. 1880
Døstrup
Mette Marie Petersen
Lene Marie Christine Beyer
1844-
Lene Marie Christine Beyer
F:
4 apr. 1844
Hans Jørgen Petersen
ca. 1842-
Hans Jørgen Petersen
F:
ca. 1842
G:
16 sep. 1870
Christen Jørgensen Beyer
1847-1848
Christen Jørgensen Beyer
F:
20 dec. 1847
D:
1848
Jørgen Jørgensen Beyer
1808-1875
Jørgen Jørgensen Beyer
F:
5 aug. 1808
D:
13 jul. 1875
Maren Christensdatter
ca. 1803-
Maren Christensdatter
F:
ca. 1803
G:
19 nov. 1835
Ellen Beyer
1879-
Ellen Beyer
F:
1879
Oscar Siesby
Ivar Beyer
1886-
Ivar Beyer
F:
1886
Otto Jørgen Beyer
1850-1918
Otto Jørgen Beyer
F:
26 apr. 1850
Lemvig
D:
1918
Laura Sofie Eriksen
-1939
Laura Sofie Eriksen
D:
1939
Anna Marie Beyer
1852-1920
Anna Marie Beyer
F:
7 apr. 1852
Lemvig
D:
1920
Carl Aage Beyer
1880-
Carl Aage Beyer
F:
1880
Anna Valborg Carstensen
1886-
Anna Valborg Carstensen
F:
1886
Anna Elisabeth Beyer
1882-
Anna Elisabeth Beyer
F:
1882
Leon Vincent
1882-1942
Leon Vincent
F:
1882
D:
1942
Lily Karen Beyer
1884-1947
Lily Karen Beyer
F:
1884
D:
1947
C.H.C. von der Recke
Carl Beyer
1854-1934
Carl Beyer
F:
6 Maj 1854
Lemvig
D:
1934
Nathalie Rasmussen
1854-1913
Nathalie Rasmussen
F:
1854
D:
1913
Anders Jørgensen Beyer
1814-1884
Anders Jørgensen Beyer
F:
9 mar. 1814
D:
16 jan. 1884
Hjermind s. (Bjerringbro)
Caroline Vodder
ca. 1818-1883
Caroline Vodder
F:
ca. 1818
Ribe
D:
25 dec. 1883
Hjermind s. (Bjerringbro)
Forældre
Anders Jørgensen
1719-
Mette Jesdatter
ca. 1738-1796
Jørgen Andersen
1756-
Jørgen Andersen
F:
12 dec. 1756
Lene Marie Hansdatter Schack
1770-
Lene Marie Hansdatter Schack
F:
21 maj 1770
G:
22 nov. 1793