Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Hans Christensen Høyer
1689 - 1767 (77 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Andreas Detlef Radoor
1796-1864
Andreas Detlef Radoor
F:
17 okt. 1796
Vodder
D:
12 aug. 1864
Branderup s.
Dødfødt barn
1839-1839
Dødfødt barn
F:
1839
Ribe?
D:
1839
Ribe?
Christiane Hanne Radoor
1798-1839
Christiane Hanne Radoor
F:
11 okt. 1798
Vodder s.
D:
4 sep. 1839
Ribe
Johannes Harboe Quedens
1801-1877
Johannes Harboe Quedens
F:
18 mar. 1801
Klangsbøl
G:
8 dec. 1837
Tønder
D:
9 feb. 1877
Ribe (Domsognet)
Christian Radoor
1801-1864
Christian Radoor
F:
3 apr. 1801
Vodder s.
D:
11 feb. 1864
Føns s.
Sophie Marie Møller
1802-1877
Sophie Marie Møller
F:
4 jul. 1802
Nyborg
G:
8 sep. 1841
Ribe (Doms.)
D:
26 feb. 1877
Middelfart
Julius Radoor
1828-1828
Julius Radoor
F:
14 sep. 1828
Tønder
D:
10 nov. 1828
Tønder
August Vilhelm Radoor
1830-1833
August Vilhelm Radoor
F:
12 mar. 1830
Tønder
D:
19 mar. 1833
Tønder
Emil Radoor
1831-1833
Emil Radoor
F:
22 sep. 1831
Tønder
D:
30 jan. 1833
Tønder
Frederik Julius Radoor
1803-1862
Frederik Julius Radoor
F:
23 jul. 1803
Vodder s.
D:
9 jul. 1862
Tønder
Nicoline Abel Christine Benedicte Outzen
1802-1833
Nicoline Abel Christine Benedicte Outzen
F:
3 mar. 1802
Nr. Løgum s. (Fårgård)
G:
26 maj 1827
Brøns
D:
12 maj 1833
Tønder
Christine Louise Heseler
1809-1851
Christine Louise Heseler
F:
10 jan. 1809
Chr. Albrecht Kog
G:
9 okt. 1845
Tønder
D:
1 jul. 1851
Tønder
Sophie Nicoline Petersen
1879-1959
Sophie Nicoline Petersen
F:
14 mar. 1879
Neustadt
D:
5 nov. 1959
Heidelberg
Bernhard Lamp
1881-1920
Bernhard Lamp
F:
12 apr. 1881
Kiel
G:
17 okt. 1908
Bad Oldesloe
D:
26 dec. 1920
Kiel
Johannes Christian Friedrich Petersen
1850-
Johannes Christian Friedrich Petersen
F:
2 feb. 1850
Tellingstedt
Emma Wilhelmine Schrøder
1855-
Emma Wilhelmine Schrøder
F:
8 jul. 1855
Neustadt
G:
15 okt. 1875
Neustadt
Sophie Nicoline Radoor
1805-
Sophie Nicoline Radoor
F:
1 maj 1805
Vodder
Johann Hieronymus Petersen
1816-1891
Johann Hieronymus Petersen
F:
20 mar. 1816
Eckernförde
G:
29 jun. 1848
Tellingstedt
D:
19 dec. 1891
Slesvig
Hans Hage Stehr
1873-
Hans Hage Stehr
F:
23 jun. 1873
Tønder
Henny Jessen
1886-
Henny Jessen
F:
1886
Johann Balthasar Stehr
1875-
Johann Balthasar Stehr
F:
25 jan. 1875
Tønder
Carl Friedrich Stehr
1876-1876
Carl Friedrich Stehr
F:
30 jan. 1876
Tønder
D:
17 jul. 1876
Tønder
Max Ferdinand Stehr
1877-
Max Ferdinand Stehr
F:
23 jul. 1877
Tønder
Metta Marie Stehr
1878-
Metta Marie Stehr
F:
11 okt. 1878
Tønder
Friedrich Christian Stehr
1880-
Friedrich Christian Stehr
F:
11 apr. 1880
Tønder
Friederich Christian Stehr
1839-1889
Friederich Christian Stehr
F:
5 jan. 1839
Tønder
D:
3 mar. 1889
Tønder
Caroline Hage
1851-1905
Caroline Hage
F:
25 mar. 1851
G:
21 jan. 1873
Tønder
D:
1905
Agnete Jürgensen Stehr
1900-1959
Agnete Jürgensen Stehr
F:
10 sep. 1900
Brøns
D:
26 dec. 1959
Emil Karl Handke
1898-1951
Emil Karl Handke
F:
15 apr. 1898
D:
12 feb. 1951
Sydafrika
Hans Harald Jürgensen Stehr
1902-1960
Hans Harald Jürgensen Stehr
F:
26 jan. 1902
Flensborg
D:
1 jan. 1960
Cathrine Marie Linnet
1906-
Cathrine Marie Linnet
F:
21 sep. 1906
Jens Adolf Jürgensen Stehr
1903-1965
Jens Adolf Jürgensen Stehr
F:
22 aug. 1903
Aabenraa
D:
20 jul. 1965
Vejle
Gertrude Madeleine Mary Long
1903-1993
Gertrude Madeleine Mary Long
F:
28 aug. 1903
D:
14 feb. 1993
Erik Ejnar Jûrgensen Stehr
1905-1967
Erik Ejnar Jûrgensen Stehr
F:
14 Maj 1905
Gråsten
D:
29 Okt 1967
Chicago
Doris Miller
-1964
Doris Miller
D:
1964
Johan Asmund Jürgensen Stehr
1906-1967
Johan Asmund Jürgensen Stehr
F:
7 aug. 1906
Gråsten
D:
14 sep. 1967
Aabenraa
Troels Jürgensen Stehr
1907-1970
Troels Jürgensen Stehr
F:
23 aug. 1907
Gråsten
D:
30 Maj 1970
Vejle
Hilda Hahn-Enevoldsen
1904-
Hilda Hahn-Enevoldsen
F:
13 aug. 1904
G:
30 jun. 1936
Johann Balthasar Stehr
1873-1940
Johann Balthasar Stehr
F:
8 aug. 1873
Tønder
D:
11 feb. 1940
Gråsten
Marie Caroline Jürgensen
1874-1919
Marie Caroline Jürgensen
F:
1 feb. 1874
Gråsten
G:
16 apr. 1900
Gråsten
D:
10 apr. 1919
Gråsten
Helga Thyra Hedvig Teodora Harmsen
1886-1974
Helga Thyra Hedvig Teodora Harmsen
F:
29 jun. 1886
Vejle
D:
17 mar. 1974
Aarhus
Axel Harboe Stehr
1876-
Axel Harboe Stehr
F:
27 nov. 1876
Ida Emma Bertha Haensch
1875-
Ida Emma Bertha Haensch
F:
18 maj 1875
Wierzchoslawice, Nedre Schlesien (Polen)
Hans Hage Stehr
1878-1945
Hans Hage Stehr
F:
25 jan. 1878
Tønder
D:
23 apr. 1945
Aabenraa
Anna Clara Heppner
1881-
Anna Clara Heppner
F:
1881
Charlotte Amalie Stehr
1879-1962
Charlotte Amalie Stehr
F:
26 okt. 1879
Tønder
D:
28 feb. 1962
Tønder
Johannes Paulsen
1874-1912
Johannes Paulsen
F:
14 mar. 1874
G:
27 jan. 1901
D:
1912
Ane Caroline Betty Stehr
1881-1971
Ane Caroline Betty Stehr
F:
20 aug. 1881
Tønder
D:
4 maj 1971
Leck
Peter Stehr
1882-1962
Peter Stehr
F:
31 dec. 1882
Tønder
D:
1962
Kiel
Hermann Stehr
1884-1887
Hermann Stehr
F:
19 mar. 1884
Tønder
D:
1887
Tønder
Otto Hansen Stehr
1886-1916
Otto Hansen Stehr
F:
29 nov. 1886
Tønder
D:
31 maj 1916
Skagerak
Walther Stehr
1888-1946
Walther Stehr
F:
7 nov. 1888
Tønder
D:
26 aug. 1946
Augustenborg
Hans Johannes Harboe Stehr
1840-1928
Hans Johannes Harboe Stehr
F:
10 jun. 1840
Tønder
D:
9 nov. 1928
Tønder
Ane Botilde Hage
1853-1913
Ane Botilde Hage
F:
21 jun. 1853
Tønder
G:
2 apr. 1872
Tønder
D:
23 nov. 1913
Tønder
Johann Balthasar Stehr Andresen
1865-1948
Johann Balthasar Stehr Andresen
F:
23 sep. 1865
Tønder
D:
1948
Mexico
Hanna Maria Jakobsen
1871-
Hanna Maria Jakobsen
F:
24 mar. 1871
Tønder
G:
7 feb. 1893
Tønder
Broder Friedrich Andresen
1867-1949
Broder Friedrich Andresen
F:
21 feb. 1867
Tønder
D:
1949
Anna Luise Margaretha Grandt Böhm
1873-1955
Anna Luise Margaretha Grandt Böhm
F:
1873
G:
2 okt. 1933
Tønder
D:
1955
Carsten Ludwig Andresen
1868-1948
Carsten Ludwig Andresen
F:
4 okt. 1868
Tønder
D:
1948
Mexico
Sophia Amalia Andresen
1870-1938
Sophia Amalia Andresen
F:
12 jul. 1870
Tønder
D:
1938
Marie Lucie Andresen
1873-1933
Marie Lucie Andresen
F:
10 apr. 1873
Tønder
D:
1933
Gustav Ferdinand Andresen
1875-1953
Gustav Ferdinand Andresen
F:
10 apr. 1875
Tønder
D:
1953
Timmendorfer Strand ved Lübeck
Marie Lucie Stehr
1841-
Marie Lucie Stehr
F:
14 sep. 1841
Tønder
Carsten Ludwig Andresen
ca. 1838-
Carsten Ludwig Andresen
F:
ca. 1838
G:
25 aug. 1864
Tønder
Peter Andreas Hansen
1867-
Peter Andreas Hansen
F:
28 dec. 1867
Tønder
Charlotte Amalie Hansen
1869-
Charlotte Amalie Hansen
F:
1 mar. 1869
Tønder
Anna Friederike Hansen
1876-
Anna Friederike Hansen
F:
18 jan. 1876
Tønder
Charlotte Amalia Stehr
1843-1877
Charlotte Amalia Stehr
F:
30 jan. 1843
Tønder
D:
16 jan. 1877
København
Paul Hansen
1840-1922
Paul Hansen
F:
18 maj 1840
Tønder
G:
20 dec. 1866
Tønder
D:
8 jul. 1922
København
Willy Stehr
1876-
Willy Stehr
F:
1876
Anna Duda
1885-
Anna Duda
F:
1885
Frieda Stehr
1878-
Frieda Stehr
F:
1878
Johannes Steen
1872-
Johannes Steen
F:
1872
Louise Stehr
1879-
Louise Stehr
F:
1879
Poul Ahrends
1874-
Poul Ahrends
F:
1874
Andreas Balthasar Stehr
1844-1899
Andreas Balthasar Stehr
F:
8 dec. 1844
Tønder
D:
1899
Frieda Plötzer
1848-1910
Frieda Plötzer
F:
1848
D:
1910
Anna Christine Charlotte Thomsen
Heinrich Fr. August Siemew
1870-
Heinrich Fr. August Siemew
F:
1870
Christine Louise Thomsen
Daniel Caspar Heitmann
1869-
Daniel Caspar Heitmann
F:
1869
Christine Louise Stehr
1847-1873
Christine Louise Stehr
F:
27 feb. 1847
Tønder
D:
21 feb. 1873
Jes Thomsen
1848-1928
Jes Thomsen
F:
18 maj 1848
Vilstrup s. (Kestrup)
G:
26 dec. 1870
Tønder
D:
1928
Flensborg
Anna Catharina Stehr
1850-
Anna Catharina Stehr
F:
16 dec. 1850
Tønder
Charlotte Amalie Radoor
1808-1870
Charlotte Amalie Radoor
F:
20 apr. 1808
Vodder
D:
3 apr. 1870
Tønder
Johan Balthazar Stehr
ca. 1801-1879
Johan Balthazar Stehr
F:
ca. 1801
Kerte
G:
15 aug. 1838
Tønder
D:
14 apr. 1879
Tønder
Hans Radoor
1761-1836
Hans Radoor
F:
13 jun. 1761
Rejsby s.
D:
11 maj 1836
Brøns
Marie Elisabeth Outzen
1767-1844
Marie Elisabeth Outzen
F:
16 jan. 1767
Nr. Løgum s. (Fårgård)
G:
26 jun. 1795
Gl. Haderslev (i huset)
D:
6 jan. 1844
Tønder
Elisabeth Marie Andreasdatter Radoor
1827-1827
Elisabeth Marie Andreasdatter Radoor
F:
16 sep. 1827
Rørup s.
D:
10 okt. 1827
Rørup s.
Kirstine Pedersen Radoor
1863-1906
Kirstine Pedersen Radoor
F:
23 aug. 1863
Seem s. (Seem Mark)
D:
2 maj 1906
Vissenbjerg s. (Skalbjerg Mark)
Peder Pedersen Barløse
1865-
Peder Pedersen Barløse
F:
28 dec. 1865
Vissenbjerg s.
G:
2 mar. 1889
Rørup
Andreas Peter Radoor
1866-1927
Andreas Peter Radoor
F:
14 mar. 1866
Seem s. (Seem Mark)
D:
28 jan. 1927
Årup
Karen Marie Hansen
1865-
Karen Marie Hansen
F:
3 apr. 1865
Øster Skerninge s. (Ballen)
G:
5 jun. 1891
Vissenbjerg
Martin Peter Radoor
1869-
Martin Peter Radoor
F:
13 dec. 1869
Rørup s.
Anna Jørgine Rasmussen
1876-
Anna Jørgine Rasmussen
F:
18 nov. 1876
Veflinge s.
G:
6 maj 1899
Rørup k.
Frederik Peter Radoor
1873-1960
Frederik Peter Radoor
F:
25 feb. 1873
Rørup s.
D:
1960
Ane Kathrine Jørgensen
1871-1902
Ane Kathrine Jørgensen
F:
13 nov. 1871
Kerte s. (Nedermarken)
G:
7 dec. 1895
Kerte k.
D:
28 dec. 1902
Amtssygehuset i Odense
Kristian Peter Radoor
1877-
Kristian Peter Radoor
F:
12 aug. 1877
Rørup s.
Anna Christine Jørgensen
ca. 1876-
Anna Christine Jørgensen
F:
ca. 1876
Marie Kirstine Elisabeth Rømer
1878-
Marie Kirstine Elisabeth Rømer
F:
11 apr. 1878
Vamdrup s.
G:
26 jan. 1900
Peder Andreasen Radoor
1828-1891
Peder Andreasen Radoor
F:
9 sep. 1828
Rørup s.
D:
25 maj 1891
Rørup s. (Rørup fattighus)
Gertrud Pedersdatter
1834-1889
Gertrud Pedersdatter
F:
28 jan. 1834
Seem s.
G:
14 nov. 1862
Seem
D:
7 okt. 1889
Rørup s. (Rørup fattighus)
Maren Kirstine Jensen Ungsted
1859-eft. 1916
Maren Kirstine Jensen Ungsted
F:
3 jul. 1859
Østrup s.
D:
eft. ER 1916
Anders Jacobsen
Hjere Pedersen
1852-
Hjere Pedersen
F:
10 okt. 1852
Klinte s. (Nørreby)
Rasmus Larsen
1855-1912
Rasmus Larsen
F:
27 aug. 1855
Skovby s. (Abildrod)
G:
12 dec. 1896
Bederslev k.
D:
2 mar. 1912
Norup s. (Skelsbæk)
Birthe Marie Andreasen
1862-eft. 1925
Birthe Marie Andreasen
F:
17 dec. 1862
Otterup s.
D:
eft. ER 1925
Peder Henrik Rasmussen
Niels Michael Hansen
1859-før 1925
Niels Michael Hansen
F:
27 nov. 1859
Vigerslev s. (Tværskov)
G:
21 maj 1887
Veflinge
D:
før 1925
Jens Andreasen Radoor
1830-1900
Jens Andreasen Radoor
F:
2 jun. 1830
Rørup s. (Ormehøjhuset)
D:
5 dec. 1900
Norup s.
Karen Marie Nielsdatter Lillelund
1830-1894
Karen Marie Nielsdatter Lillelund
F:
2 aug. 1830
Østrup s.
G:
28 jul. 1867
Lumby k.
D:
10 maj 1894
Hjadstrup s. (Emmelev mark)
Andreas Frederik Radoor
1802-1830
Andreas Frederik Radoor
F:
17 mar. 1802
Rørup
D:
15 sep. 1830
Rørup
Kirstine Nielsdatter
1803-1841
Kirstine Nielsdatter
F:
11 apr. 1803
Ubberud s.
G:
28 jul. 1827
Rørup
D:
27 feb. 1841
Rørup
Jens Peder Marius Theodor Radoor
1828-1903
Jens Peder Marius Theodor Radoor
F:
30 aug. 1828
Otterup s. (Hjorslev)
D:
20 dec. 1903
Maren Elisabeth Radoor
1829-1829
Maren Elisabeth Radoor
F:
25 aug. 1829
Otterup s. (Hjorslev)
D:
23 dec. 1829
Otterup s. (Hjorslev)
Carl Christian Frederik Radoor
1830-
Carl Christian Frederik Radoor
F:
1 nov. 1830
Otterup s. (Hjorslev)
Christian Radoor
1803-1860
Christian Radoor
F:
29 maj 1803
Rørup
D:
14 jan. 1860
Otterup s. (Hjorslev)
Maren Frederikke Kathrine Thrane
1794-1832
Maren Frederikke Kathrine Thrane
F:
30 maj 1794
Otterup s.
G:
20 maj 1827
Otterup
D:
27 apr. 1832
Otterup s. (Hjorslev)
Maren Frederikke Kathrine Radoor
1840-1916
Maren Frederikke Kathrine Radoor
F:
28 sep. 1840
Otterup s. (Hjorslev)
D:
31 jan. 1916
Odense (Skt. Hans s., Amtssygehuset)
Anders Jørgensen
1827-1896
Anders Jørgensen
F:
17 jun. 1827
Ore s.
G:
14 sep. 1861
Lumby k.h
D:
14 jun. 1896
Lumby s. (Løkkegravene)
Sine Theresia Jørgensdatter
1814-1885
Sine Theresia Jørgensdatter
F:
2 jun. 1814
Lynge s.
G:
29 mar. 1840
Nr. Nærå k.
D:
16 mar. 1885
Lumby s.
Ane Jacobine Rasmine Radoor
1804-1804
Ane Jacobine Rasmine Radoor
F:
18 nov. 1804
Rørup
D:
12 dec. 1804
Rørup
Ane Jacobine Radoor
1806-1872
Ane Jacobine Radoor
F:
30 apr. 1806
Rørup
D:
19 jul. 1872
Søllerød s. (Vedbæk)
Christen Rasmussen
1816-1897
Christen Rasmussen
F:
22 sep. 1816
Avnslev s.
G:
2 maj 1858
Søllerød k.
D:
22 mar. 1897
Søllerød s. (Vedbæk)
Rasmus Østrup Radoor
1808-1813
Rasmus Østrup Radoor
F:
27 feb. 1808
Rørup
D:
15 okt. 1813
Rørup
Peder Radoor
1763-1832
Peder Radoor
F:
8 mar. 1763
Rejsby s.
D:
3 nov. 1832
Rørup
Elisabeth Marie Østrup
1771-1829
Elisabeth Marie Østrup
F:
1771
Svanninge
G:
13 maj 1801
Østrup
D:
17 nov. 1829
Rørup
Elisabeth Marie Radoor
1764-1819
Elisabeth Marie Radoor
F:
14 sep. 1764
Rejsby
D:
24 maj 1819
Brøns
Dødfødt datter
1803-1803
Dødfødt datter
F:
3 dec. 1803
Rejsby s. (Kærbølling)
D:
3 dec. 1803
Rejsby s. (Kærbølling)
Kiersten Lasmine Østergaard
1806-1893
Kiersten Lasmine Østergaard
F:
27 jun. 1806
Rejsby s. (Kærbølling)
D:
19 jan. 1893
Rejsby
Sophie Hedwig Radoor
1766-1825
Sophie Hedwig Radoor
F:
16 jul. 1766
Rejsby
D:
7 dec. 1825
Rejsby s. (Kærbølling)
Bendix Hansen
1757-1836
Bendix Hansen
F:
24 okt. 1757
Rejsby s. (Kærbølling)
G:
5 jun. 1801
Rejsby
D:
18 jul. 1836
Rejsby s. (Kærbølling)
Dødfødt søn
1799-1799
Dødfødt søn
F:
14 apr. 1799
Rejsby
D:
14 apr. 1799
Rejsby
Christiane Knudsen
1824-1832
Christiane Knudsen
F:
31 okt. 1824
Rejsby
D:
13 apr. 1832
Rejsby
Else Marie Knudsen
1826-
Else Marie Knudsen
F:
17 sep. 1826
Rejsby
Anders Lauridsen Knudsen
1828-
Anders Lauridsen Knudsen
F:
3 sep. 1828
Rejsby
Andrea Munchgaard
1852-
Andrea Munchgaard
F:
12 mar. 1852
G:
18 feb. 1882
Kirsten Knudsen
1830-
Kirsten Knudsen
F:
12 okt. 1830
Rejsby
Christiane Knudsen
1832-
Christiane Knudsen
F:
21 nov. 1832
Niels Lauridsen Knudsen
1834-
Niels Lauridsen Knudsen
F:
15 aug. 1834
Rejsby
Caroline Knudsen
1836-1836
Caroline Knudsen
F:
15 apr. 1836
Rejsby
D:
20 apr. 1836
Rejsby
Karen Nielsen
1870-1890
Karen Nielsen
F:
9 jul. 1870
Rejsby
D:
13 sep. 1890
Rejsby
Ellen Nielsen
1872-1955
Ellen Nielsen
F:
10 aug. 1872
Rejsby
D:
1955
Erik Petersen
1875-1916
Erik Petersen
F:
10 mar. 1875
Aabenraa
G:
1 jun. 1898
D:
1916
Christine Nielsen
1874-
Christine Nielsen
F:
11 aug. 1874
Rejsby
Søren Marinus Sørensen
Laura Ansine Nielsen
1877-1888
Laura Ansine Nielsen
F:
19 jun. 1877
Rejsby
D:
2 aug. 1888
Rejsby
Hans Lauridsen Bjerrum
1904-
Hans Lauridsen Bjerrum
F:
28 maj 1904
Rejsby
Anna Kristine Klinge
1910-
Anna Kristine Klinge
F:
27 apr. 1910
Hviding s. (Høgsbro)
G:
3 okt. 1936
Hviding
Maren Bjerrum
1906-1934
Maren Bjerrum
F:
21 apr. 1906
Rejsby
D:
30 dec. 1934
Vejlefjord Sanatorium
Marie Kirstine Nielsen
1879-1962
Marie Kirstine Nielsen
F:
26 apr. 1879
Rejsby
D:
24 nov. 1962
Rejsby
Laurids Lauridsen Bjerrum
1876-1961
Laurids Lauridsen Bjerrum
F:
3 maj 1876
Rejsby
D:
25 aug. 1961
Rejsby
Caroline Knudsen
1837-1888
Caroline Knudsen
F:
8 jun. 1837
Rejsby
D:
22 jul. 1888
Rejsby
Hans Madsen Nielsen
1834-1900
Hans Madsen Nielsen
F:
11 maj 1834
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
G:
5 nov. 1868
Rejsby
D:
14 apr. 1900
Rejsby
Mette Marie Ansine Knudsen
1839-1920
Mette Marie Ansine Knudsen
F:
10 feb. 1839
Rejsby
D:
30 jan. 1920
Karsten Andersen Petersen
1836-1929
Karsten Andersen Petersen
F:
1836
G:
3 maj 1871
D:
3 maj 1929
Knud Lauridsen Østergaard
1801-1864
Knud Lauridsen Østergaard
F:
25 sep. 1801
Rejsby
D:
9 dec. 1864
Rejsby
Karen Nielsdatter
1801-1864
Karen Nielsdatter
F:
23 jan. 1801
Varde
G:
9 dec. 1824
Rejsby
D:
3 jul. 1864
Rejsby s.
Dødfødt datter
1804-1804
Dødfødt datter
F:
11 jul. 1804
Rejsby
D:
11 jul. 1804
Rejsby
Christiane Radoor
1769-1815
Christiane Radoor
F:
6-7 jan. 1769
Rejsby
D:
2 jan. 1815
Rejsby
Anders Lauridsen Knudsen
1768-1821
Anders Lauridsen Knudsen
F:
17 dec. 1768
Rejsby
G:
19 okt. 1798
Rejsby
D:
14 sep. 1821
Rejsby
Martha Christine Engetine Nielsen
1833-
Martha Christine Engetine Nielsen
F:
30 jun. 1833
Nordby s. (Langøre)
Chresten Ingervald Lauritz Voer
ca. 1866-
Chresten Ingervald Lauritz Voer
F:
ca. 1866
Aarhus
Mette Kjerstine Voer
ca. 1869-
Mette Kjerstine Voer
F:
ca. 1869
Aarhus
Camilla Alvilda Vienike Voer
ca. 1871-
Camilla Alvilda Vienike Voer
F:
ca. 1871
Aarhus
Nancy Elise Nielsen
1835-
Nancy Elise Nielsen
F:
13 dec. 1835
Nordby s. (Langøre)
Frederik Voer
ca. 1832-
Frederik Voer
F:
ca. 1832
Aarhus
Christiane Nielsen
1836-før 1840
Christiane Nielsen
F:
1 jun. 1836
Besser s. (Langemark)
D:
før 1840
Nordby (Samsø)
Augusta Henriette Nielsen
1838-
Augusta Henriette Nielsen
F:
8 mar. 1838
Nordby s. (Langøre)
Christiane Nielsen
1840-
Christiane Nielsen
F:
29 mar. 1840
Nordby s. (Langøre)
Johan Louis Emil Lønholt Radoor
1874-
Johan Louis Emil Lønholt Radoor
F:
5 maj 1874
Aarhus (Domsognet)
Jacob Radoor
1876-
Jacob Radoor
F:
25 jul. 1876
Middelfart
Niels Christian Radoor
1842-
Niels Christian Radoor
F:
13 sep. 1842
Nordby s. (Langøre)
Albertine Sophia Constansie Lønholt
ca. 1842-
Albertine Sophia Constansie Lønholt
F:
ca. 1842
København
Otto Christian Pehrson
1886-
Otto Christian Pehrson
F:
12 jul. 1886
Gråsten
Elise Maria Vogt
1850-
Elise Maria Vogt
F:
7 jun. 1850
Gråsten
Andreas Radoor Nielsen
1801-1888
Andreas Radoor Nielsen
F:
12 dec. 1801
Vester Vedsted
D:
24 dec. 1888
Aarhus
Elise Christine Høyer
1807-1893
Elise Christine Høyer
F:
24 nov. 1807
København (Frelser s.)
G:
7 nov. 1832
Nordby k. (Samsø)
D:
12 okt. 1893
Aarhus
Niels Hansen Lundsmark
1832-1832
Niels Hansen Lundsmark
F:
23 sep. 1832
Brede s. (Harris)
D:
1 nov. 1832
Brede s. (Borrig)
Cathrine Nielsen Lundsmark
1833-
Cathrine Nielsen Lundsmark
F:
29 sep. 1833
Brede s.
Hans Nielsen Lundsmark
1803-
Hans Nielsen Lundsmark
F:
4 okt. 1803
Hviding s. (Lundsmark)
Ellen Kirstine Bundesdatter
Ellen Kirstine Bundesdatter
G:
16 dec. 1834
Brede
Martha Radoor
1770-1819
Martha Radoor
F:
19 sep. 1770
Rejsby
D:
apr. 1819
Hviding s. (Lundsmark)
Niels Hansen
1772-1826
Niels Hansen
F:
8 feb. 1772
V. Vedsted
G:
31 okt. 1800
Rejsby
D:
7 aug. 1826
Hviding s. (Lundsmark)
Christiane Høyer
1794-1875
Christiane Høyer
F:
4 aug. 1794
Rejsby
D:
27 mar. 1875
Tønder
Ukendt
Ingeborg Christina Andrea Ohrt
1836-1867
Ingeborg Christina Andrea Ohrt
F:
9 jun. 1836
Tønder
D:
12 apr. 1867
Tønder
Catharina Charlotte Henriette Schubert
1866-
Catharina Charlotte Henriette Schubert
F:
3 apr. 1866
Tønder
Johann Eduard Ludolph Schubert
1868-
Johann Eduard Ludolph Schubert
F:
14 feb. 1868
Tønder
Anna Christina Schubert
1870-
Anna Christina Schubert
F:
1 apr. 1870
Tønder
Christine Caroline Friederike Schubert
1872-
Christine Caroline Friederike Schubert
F:
24 dec. 1872
Tønder
August Jacob Heinrich Schubert
1874-
August Jacob Heinrich Schubert
F:
6 maj 1874
Tønder
Andrea Christiane Ohrt
1839-
Andrea Christiane Ohrt
F:
28 feb. 1839
Tønder
Eduard Ludolph Johannes Schubert
Eduard Ludolph Johannes Schubert
G:
28 maj 1865
Tønder
Karen Schack
1800-1868
Karen Schack
F:
22 feb. 1800
Rejsby
D:
19 dec. 1868
Tønder
Johann Peter Ohrt
1809-1878
Johann Peter Ohrt
F:
26 feb. 1809
Tønder
G:
11 okt. 1835
Tønder
D:
20 mar. 1878
Tønder
Matthias Hans Laurids Hansen
1847-
Matthias Hans Laurids Hansen
F:
15 jul. 1847
Tønder
Willads Hansen Høyer
1805-1882
Willads Hansen Høyer
F:
15 okt. 1805
Rejsby
D:
21 jun. 1882
Tønder
Maren Bennedsen
1810-
Maren Bennedsen
F:
9 sep. 1810
Toftlund s. (Pughøj)
G:
7 okt. 1846
Gram
Johan Frederik Christian David Hagemeister
1865-
Johan Frederik Christian David Hagemeister
F:
6 mar. 1865
Nakskov
Marie Pauline Ernestine Hagemeister
1866-
Marie Pauline Ernestine Hagemeister
F:
29 jun. 1866
Nakskov
Pauli Wiegardt Hagemeister
1868-
Pauli Wiegardt Hagemeister
F:
19 maj 1868
København (Helligaands s.)
Villads Radoor Hagemeister
1873-
Villads Radoor Hagemeister
F:
1 jul. 1873
Frederiksberg s.
Christiane Henriette Margueritha Hagemeister
1878-
Christiane Henriette Margueritha Hagemeister
F:
8 feb. 1878
Frederiksberg s.
Maria Margretha Wiegardt
1840-
Maria Margretha Wiegardt
F:
22 jan. 1840
Tønder
Jens Christian Hagemeister
1829-
Jens Christian Hagemeister
F:
4 apr. 1829
Gladsaxe s.
G:
12 apr. 1864
Frederiksberg
Andrea Botilla Wiegardt
1841-
Andrea Botilla Wiegardt
F:
21 okt. 1841
Tønder
Johann Anton Friedrich Wiegardt
1843-
Johann Anton Friedrich Wiegardt
F:
8 sep. 1843
Tønder
Christiane Marie Friederiche Wiegardt
1845-
Christiane Marie Friederiche Wiegardt
F:
1 sep. 1845
Tønder
Zeni Esther Andrea Wiegardt
1910-1975
Zeni Esther Andrea Wiegardt
F:
4 sep. 1910
København
D:
18 jan. 1975
Norman Beckmann
Preben Genefke
1909-1988
Preben Genefke
F:
3 aug. 1909
København
G:
4 jun. 1940
D:
3 mar. 1988
Eric August Wiegardt
1916-1916
Eric August Wiegardt
F:
6 aug. 1916
København
D:
6 aug. 1916
København
Preben Arne Wiegardt Nielsen
Kathy Lynn Martin
Else Mary Wiegardt
1923-2007
Else Mary Wiegardt
F:
16 apr. 1923
København
D:
21 sep. 2007
Lebanon, Pennsylvania (USA)
Arne Viggo Nielsen
George Donald Colbert
August Marius Friderich Wiegardt
1871-1944
August Marius Friderich Wiegardt
F:
30 jun. 1871
D:
23 dec. 1944
Magna Wilhelmine Sonne
1882-1975
Magna Wilhelmine Sonne
F:
6 sep. 1882
København
G:
12 sep. 1909
D:
4 sep. 1975
Hans Wilhelm Wiegardt
1848-1931
Hans Wilhelm Wiegardt
F:
20 okt. 1848
Tønder
D:
31 jan. 1931
Marie Caroline Mietke
1851-1899
Marie Caroline Mietke
F:
3 jan. 1851
København
G:
4 apr. 1870
D:
5 feb. 1899
Ingeborg Louise Wiegardt
1884-
Ingeborg Louise Wiegardt
F:
7 jun. 1884
København
Harald Valdemar Johannes Wiegardt
1886-
Harald Valdemar Johannes Wiegardt
F:
5 feb. 1886
København
Max Gordon Wiegardt
1890-
Max Gordon Wiegardt
F:
11 mar. 1890
København
Astrid Ida Wiegardt
1892-
Astrid Ida Wiegardt
F:
14 jul. 1892
Lillerød s. (Lillerød Mark)
Carl Steglich
Merete Næhr
Ukendt
Povl Flamand
Grete Vibeke Wiegardt
1915-1994
Grete Vibeke Wiegardt
F:
12 apr. 1915
København (Frelser s.)
D:
17 jan. 1994
Hillerød (sygehuset)
Helge Næhr
1913-1958
Helge Næhr
F:
24 jun. 1913
Christianshavn, København
G:
30 okt. 1938
København (Frelser k.)
D:
7 nov. 1958
Sundby hospital
Ingrid Ayoe Wiegardt
1894-
Ingrid Ayoe Wiegardt
F:
1 jan. 1894
Lillerød s. (Lillerød Mark)
Aage Lorentz Nikolai Wiegardt
1898-
Aage Lorentz Nikolai Wiegardt
F:
5 aug. 1898
Lillerød s. (Lillerød Mark)
Mette Christine Mikkelsen
1858-1927
Mette Christine Mikkelsen
F:
6 feb. 1858
Stenderup s.
G:
28 aug. 1883
D:
28 feb. 1927
København (Rigshospitalet)
Anna Christiene Wiegardt
1885-1975
Anna Christiene Wiegardt
F:
21 apr. 1885
Bruceport, Pacific, Washington (USA)
D:
26 dec. 1975
Ocean Park, Pacific, Washington (USA)
B.B. Perrow
Allan Thacker Wiegardt
1921-1994
Allan Thacker Wiegardt
F:
23 jan. 1921
D:
19 nov. 1994
Napa County, Californien (USA)
Nellie V.
Fritz Wiegardt
Laurie Wiegardt
NN Choate
William E. Wiegardt
1956-1988
William E. Wiegardt
F:
5 feb. 1956
Ocean Park, Pacific, Washington (USA)
D:
15 apr. 1988
Portland, Multnomah County, Oregon (USA)
David Wiegardt
Leeland Jefferson (Lee) Wiegardt
1927-2006
Leeland Jefferson (Lee) Wiegardt
F:
12 feb. 1927
Ogden, Utah (USA)
D:
17 dec. 2006
Seaside, Clatsop County, Oregon (USA)
Virginia Lundstrom
1928-2007
Virginia Lundstrom
F:
24 sep. 1928
Portland, Oregon (USA)
G:
15 aug. 1949
D:
12 jun. 2007
Astoria, Oregon, USA
Frederick William Wiegardt
1887-1971
Frederick William Wiegardt
F:
15 maj 1887
Bruceport, Pacific, Washington (USA)
D:
12 sep. 1971
Ocean Park, Pacific, Washington (USA)
Anne Wayne Arvin
1892-1964
Anne Wayne Arvin
F:
14 nov. 1892
Henderson, Kentucky (USA)
D:
1964
Ocean Park, Pacific, Washington (USA)
John Lorentz Wiegardt, III
Elizabeth Ann (Liz) Wiegardt
Ken Egel
Andrew Richard Wiegardt
Kathryn Eileen Reiman
Cristen Howard Wiegardt
Cynthia Lee Grotting
Paul Russell Wiegardt
Malinn Leslie Haines
James Robert Wiegardt
1970-1993
James Robert Wiegardt
F:
6 apr. 1970
Astoria, Oregon, USA
D:
18 jul. 1993
Nahcotta, Pacific, Washington (USA)
John Lorentz (Jack) Wiegardt, Jr.
1930-1970
John Lorentz (Jack) Wiegardt, Jr.
F:
11 nov. 1930
D:
1970
Ocean Park, Pacific, Washington (USA)
Carole Ann Schrader
John Lorentz Wiegardt
1889-1958
John Lorentz Wiegardt
F:
23 feb. 1889
Bruceport, Pacific, Washington (USA)
D:
10 mar. 1958
Ilwaco, Washington, USA
Lillie Grace Becken
1899-1970
Lillie Grace Becken
F:
14 feb. 1899
Ilwaco, Washington (USA)
G:
16 jun. 1927
Raymond, Pacific, Washington, USA
D:
1970
Ocean Park, Pacific, Washington (USA)
Phyllis Underhill
Clyde (Sonny) Underhill
Lorena (Swede) Underhill
Bud Underhill
Julia Maria Wiegardt
1892-1949
Julia Maria Wiegardt
F:
2 feb. 1892
Bruceport, Pacific, Washington (USA)
D:
21 dec. 1949
Palo Alto, Santa Clara, Californien (USA)
Howard Abram Underhill
1890-1951
Howard Abram Underhill
F:
4 okt. 1890
Oregon (USA)
G:
8 jan. 1918
Portland, Multnomah County, Oregon (USA)
D:
15 sep. 1951
Corvalis, Benton, Oregon (USA)
Marion Kraxberger
Augusta Betilda (Gussie) Wiegardt
1894-1960
Augusta Betilda (Gussie) Wiegardt
F:
12 jan. 1894
Bruceport, Pacific, Washington (USA)
D:
2 jun. 1960
Portland, Multnomah County, Oregon (USA)
Emil Kraxberger
Laurine (Susie) Wiegardt
Ann Wiegardt
Mark Wiegardt
Lynnette
Sue
Eric Wiegardt
Ann
Teresa Wiegardt
Todd Wiegardt
Karen Wiegardt
Gustave Adolf (Dobby) Wiegardt, Jr.
Lila Meiners
Gustave Adolf (Dobby) Wiegardt
1897-1988
Gustave Adolf (Dobby) Wiegardt
F:
27 jul. 1897
Bruceport, Pacific, Washington (USA)
D:
18 sep. 1988
Ocean Park, Pacific, Washington (USA)
Lesa Prest
Lesa Prest
G:
29 jun. 1924
Pacific, Washington (USA)
Heinrich Julius Wiegardt
1848-1920
Heinrich Julius Wiegardt
F:
20 okt. 1848
Tønder
D:
10 jan. 1920
Nahcotta, Pacific, Washington (USA)
Laurine Nielsine Lauritzen
1859-1950
Laurine Nielsine Lauritzen
F:
6 dec. 1859
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
14 mar. 1884
Pacific, Washington (USA)
D:
1950
Ocean Park, Pacific, Washington (USA)
Birdie Lotitia Botilla Wiegardt
1882-1973
Birdie Lotitia Botilla Wiegardt
F:
12 dec. 1882
D:
1973
Frederick Anton John Wiegardt
1884-
Frederick Anton John Wiegardt
F:
6 okt. 1884
Mary Margaret Classen
-1958
Mary Margaret Classen
D:
1958
Thomas William Wiegardt
1886-
Thomas William Wiegardt
F:
22 jun. 1886
Winifred
Sarah Winifred Alice Wiegardt
1888-1974
Sarah Winifred Alice Wiegardt
F:
27 jun. 1888
D:
18 dec. 1974
Harry Albert Wiegardt
1893-1893
Harry Albert Wiegardt
F:
maj 1893
D:
sep. 1893
Maybell Victoria Wiegardt
1893-1893
Maybell Victoria Wiegardt
F:
maj 1893
D:
sep. 1893
Lily Augustine Wiegardt
1897-
Lily Augustine Wiegardt
F:
7 mar. 1897
Jane Mary Wiegardt
1897-1897
Jane Mary Wiegardt
F:
7 mar. 1897
D:
7 sep. 1897
August Adolf Wiegardt
1852-1937
August Adolf Wiegardt
F:
20 aug. 1852
Tønder
D:
25 dec. 1937
Lucy Marie Harewood-Cutter
1858-1929
Lucy Marie Harewood-Cutter
F:
16 nov. 1858
D:
22 jan. 1929
Andrea Botilla Hansdatter
1811-
Andrea Botilla Hansdatter
F:
29 mar. 1811
Rejsby
Johann Friedrich Wiegardt
1814-
Johann Friedrich Wiegardt
F:
25 sep. 1814
Tønder
G:
14 apr. 1839
Tønder
Andrea Radoor
1772-1825
Andrea Radoor
F:
23-24 mar. 1772
Rejsby
D:
15 apr. 1825
Vilslev s. (Jedsted)
Hans Willadsen
1764-1844
Hans Willadsen
F:
13 feb. 1764
Rejsby s. (Havedgård)
G:
18 okt. 1793
Rejsby
D:
25 maj 1844
Rejsby
Eiler Hagerup Radoor
1774-1776
Eiler Hagerup Radoor
F:
2-3 dec. 1774
Rejsby
D:
6 maj 1776
Rejsby
Christiane Høyer
ca. 1738-1812
Christiane Høyer
F:
ca. 1738
fmtl. Fole s.
D:
26 jan. 1812
Rejsby s. (Kærbølling)
Anders Pedersen Radoor
1718-1794
Anders Pedersen Radoor
F:
1718
Svendborg
G:
nov. 1758
D:
14 jul. 1794
Rejsby s.
Christen Høyer
-1772
Christen Høyer
D:
TIDL. 1772
Hans Petersen
1768-1788
Hans Petersen
F:
2 okt. 1768
Fole
D:
10 jul. 1788
Fole
Peter Petersen
1770-1770
Peter Petersen
F:
9 jan. 1770
Fole
D:
1770
Fole
Sophie Hedvig Petersen
1772-
Sophie Hedvig Petersen
F:
5 sep. 1772
Fole
Ane Margrethe Petersen
1839-
Ane Margrethe Petersen
F:
15 sep. 1839
Fole
Christian Petersen
1813-
Christian Petersen
F:
9 feb. 1813
Fole
Ane Cathrine Mogensdatter
ca. 1881-
Ane Cathrine Mogensdatter
F:
ca. 1881
G:
2 aug. 1839
Fole
Peter Christian Petersen
1775-1824
Peter Christian Petersen
F:
12 sep. 1775
Fole
D:
11 okt. 1824
Fole
Ane Margrethe Henriksdatter
ca. 1778-1813
Ane Margrethe Henriksdatter
F:
ca. 1778
G:
14 feb. 1812
Fole
D:
19 feb. 1813
Fole
Ane Margrethe Cathrine Petersen
1814-1815
Ane Margrethe Cathrine Petersen
F:
17 dec. 1814
Fole
D:
12 maj 1815
Fole
Johan Joachim Petersen
1816-1888
Johan Joachim Petersen
F:
18 jun. 1816
Fole
D:
21 jun. 1888
Fole
Johanne Sophie Petersen
ca. 1806-1875
Johanne Sophie Petersen
F:
ca. 1806
D:
25 mar. 1875
Fole
Johanne Kristine Petersen
1817-1817
Johanne Kristine Petersen
F:
18 aug. 1817
Fole
D:
1 sep. 1817
Fole
Hansine Petrea Petersen
1846-1869
Hansine Petrea Petersen
F:
4 aug. 1846
Fole
D:
12 jan. 1869
Fole
Thomas Petersen
1819-
Thomas Petersen
F:
9 feb. 1819
Fole
Margrethe Vind
ca. 1806-1887
Margrethe Vind
F:
ca. 1806
G:
8 nov. 1845
Fole
D:
24 apr. 1887
Stursbøl
Nicolai Hansen
1882-
Nicolai Hansen
F:
4 jun. 1882
Fole s.
Marie Wilhelmine Schultz
1888-
Marie Wilhelmine Schultz
F:
6 apr. 1888
Malt s. (Askov)
G:
25 jun. 1910
Fole
Inger Marie Petersen
1852-1934
Inger Marie Petersen
F:
14 jun. 1852
Fole s. (Ganderup)
D:
11 jan. 1934
Fole s. (Fole Mark)
August Melgaard Hansen
1845-1922
August Melgaard Hansen
F:
12 feb. 1845
Lintrup s. (Tornum Mark)
G:
26 apr. 1877
Fole
D:
13 mar. 1922
Fole s. (Fole Mark)
Herman Jørgen Christian Koch
1883-
Herman Jørgen Christian Koch
F:
9 mar. 1883
Fole s. (Ganderup)
Dorthea Sophie Koch
1888-
Dorthea Sophie Koch
F:
26 aug. 1888
Fole s. (Ganderup)
Maria Petersen
1855-1930
Maria Petersen
F:
9 aug. 1855
Fole s. (Ganderup)
D:
1 dec. 1930
Holsted s. (Nr. Holsted)
Peter Christian Koch
ca. 1854-1895
Peter Christian Koch
F:
ca. 1854
G:
30 mar. 1883
Fole
D:
18 dec. 1895
Fole s. (Ganderup)
Nicolai Petersen
1820-1885
Nicolai Petersen
F:
20 feb. 1820
Fole
D:
16 sep. 1885
Fole s. (Ganderup)
Dorthea Sophie Schack
ca. 1817-
Dorthea Sophie Schack
F:
ca. 1817
Gram s.
G:
28 jun. 1851
Fole
Andreas Conradsen Kaltoft
1894-
Andreas Conradsen Kaltoft
F:
23 apr. 1894
Fole s. (Ganderup)
Jes Conradsen Kaltoft
1895-1895
Jes Conradsen Kaltoft
F:
14 jan. 1895
Fole s. (Ganderup)
D:
14 jan. 1895
Fole s. (Ganderup)
Jes Nielsen Kaltoft
1895-1895
Jes Nielsen Kaltoft
F:
14 jan. 1895
Fole s. (Ganderup)
D:
15 jan. 1895
Fole s. (Ganderup)
Bodil Johanne Kaltoft
1896-
Bodil Johanne Kaltoft
F:
3 jun. 1896
Fole s. (Ganderup)
Conrad Nissen Kaltoft
1852-
Conrad Nissen Kaltoft
F:
27 aug. 1852
Fole s. (Ganderup)
Gunder Kirstine Dahl
Gunder Kirstine Dahl
G:
31 maj 1893
Fole
Frederik Conradsen Lund
1878-1918
Frederik Conradsen Lund
F:
5 nov. 1878
Fole
D:
25 dec. 1918
Plauen (feltlazaret)
Catharina Skjøth
1879-
Catharina Skjøth
F:
30 aug. 1879
Nustrup s.
G:
31 maj 1905
Fole
Nicoline Johanne Lund
1880-
Nicoline Johanne Lund
F:
1 jan. 1880
Fole
Anders Pedersen Laursen
1874-
Anders Pedersen Laursen
F:
24 dec. 1874
Oddense Mark
G:
31 maj 1905
Fole
Christian Simonsen Lund
1913-1968
Christian Simonsen Lund
F:
5 okt. 1913
Fole
D:
10 jul. 1968
Fole
Ellen Kathrine Juhl
1919-1999
Ellen Kathrine Juhl
F:
1 feb. 1919
Arrild s. (Skovlund)
G:
28 okt. 1941
Fole
D:
24 sep. 1999
Fole
Inge Sofie Lund
1918-
Inge Sofie Lund
F:
26 jan. 1918
Fole
Johanne Frederikke Lund
1921-
Johanne Frederikke Lund
F:
7 aug. 1921
Fole
Andreas Hansen Lund
1882-1954
Andreas Hansen Lund
F:
1 feb. 1882
Fole
D:
6 aug. 1954
Fole
Bodil Hansen
1886-
Bodil Hansen
F:
27 jan. 1886
Fole
G:
22 jun. 1912
Fole
Thomas Petersen Lund
1884-
Thomas Petersen Lund
F:
18 apr. 1884
Fole
Johannes Marcussen Lund
1886-1886
Johannes Marcussen Lund
F:
27 aug. 1886
Fole
D:
22 dec. 1886
Fole
Johannes Marcussen Lund
1877-1916
Johannes Marcussen Lund
F:
21 nov. 1877
Fole
D:
17 dec. 1916
Ostende (feltlazaret)
Marcus Lund
1890-
Marcus Lund
F:
9 okt. 1890
Fole
Christian Sophus Lund
1893-1894
Christian Sophus Lund
F:
26 jul. 1893
Fole
D:
24 maj 1894
Fole
Peter Sophus Lund
1895-1895
Peter Sophus Lund
F:
22 mar. 1895
Fole
D:
16 dec. 1895
Fole
Johanne Mathilde Lund
1897-
Johanne Mathilde Lund
F:
27 jan. 1897
Fole
Niels Nissen Hansen
1891-
Niels Nissen Hansen
F:
29 nov. 1891
Fole
G:
6 mar. 1926
Fole
Anne Sophie Kaltoft
1855-1925
Anne Sophie Kaltoft
F:
1 apr. 1855
Fole s. (Ganderup)
D:
17 nov. 1925
Fole
Christen Simonsen Lund
1847-1919
Christen Simonsen Lund
F:
14 jul. 1847
Nustrup s. (Gabøl)
G:
24 apr. 1877
Fole
D:
10 okt. 1919
Fole
Inger Marie Kaltoft
1857-
Inger Marie Kaltoft
F:
14 sep. 1857
Fole s. (Ganderup)
Hans Clausen Hansen
1861-
Hans Clausen Hansen
F:
13 apr. 1861
Fole
G:
25 jul. 1890
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
Johanne Marthe Petersen
1823-1872
Johanne Marthe Petersen
F:
10 jan. 1823
Fole
D:
27 aug. 1872
Fole s. (Ganderup)
Andreas Kaltoft
1817-1898
Andreas Kaltoft
F:
1817
G:
10 maj 1851
Fole
D:
25 jun. 1898
Fole s. (Ganderup)
Inger Thomasdatter
ca. 1787-1837
Inger Thomasdatter
F:
ca. 1787
G:
1814
Fole
D:
25 okt. 1837
Fole
Ide Friderica Christiane Petersen
1779-
Ide Friderica Christiane Petersen
F:
1 jun. 1779
Fole
Johan Joachim Petersen
1783-1813
Johan Joachim Petersen
F:
28 jun. 1783
Fole
D:
9 sep. 1813
Fole
Anna Martha Catharina Høyer
1744-1811
Anna Martha Catharina Høyer
F:
1744
fmtl. Fole
D:
1 dec. 1811
Fole
Christian Petersen (Auw)
1728-1810
Christian Petersen (Auw)
F:
28 sep. 1728
G:
18 dec. 1768
Fole
D:
4 sep. 1810
Fole
Forældre
Christen Bossen
1660-1693
Anna Cathrine Hansdatter
1652-
Hans Christensen Høyer
1689-1767
Hans Christensen Høyer
F:
27 nov. 1689
D:
2 nov. 1767
Sophie Hedewig Neumann
-1753
Sophie Hedewig Neumann
D:
1753