Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Mathias Hansen
1689 - 1760 (71 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Niels Thygesen Gram
1795-1809
Niels Thygesen Gram
F:
4 maj 1795
D:
13 aug. 1809
Laust Thygesen Gram
1797-1869
Laust Thygesen Gram
F:
24 mar. 1797
D:
21 maj 1869
Eduard Wilhelm Iversen
1901-
Eduard Wilhelm Iversen
F:
3 maj 1901
Løgumkloster
Anne Cathrine Jørgensen
1899-
Anne Cathrine Jørgensen
F:
30 aug. 1899
Arrild
Eline Marie Iversen
1902-
Eline Marie Iversen
F:
3 jul. 1902
Løgumkloster
Nis Nissen Evardsen
1893-
Nis Nissen Evardsen
F:
29 sep. 1893
Løgumkloster
G:
9 nov. 1923
Løgumkloster
Thyra Iversen
1904-
Thyra Iversen
F:
6 aug. 1904
Løgumkloster
Helge Grunnet-Jensen
1904-
Helge Grunnet-Jensen
F:
19 jan. 1904
Odense
G:
19 nov. 1927
Løgumkloster
Niels Thyssen Iversen
Wilhelm Hans Iversen
1912-1979
Wilhelm Hans Iversen
F:
22 jul. 1912
Løgumkloster
D:
10 maj 1979
Løgumkloster
Esther Margrethe Poulsen
1917-2012
Esther Margrethe Poulsen
F:
25 jan. 1917
G:
10 jul. 1937
Ringkøbing
D:
22 jan. 2012
Løgumkloster
Meta Kjerstine Gram
1869-1918
Meta Kjerstine Gram
F:
15 okt. 1869
Mjolden
D:
17 feb. 1918
Løgumkloster
Hans Frederik Iversen
1871-
Hans Frederik Iversen
F:
7 feb. 1871
Løgumkloster
G:
15 sep. 1900
Løgumkloster
Kjerstine Gram
1871-
Kjerstine Gram
F:
19 jan. 1871
Mjolden
Anton Matthiesen Jensen
1870-
Anton Matthiesen Jensen
F:
23 apr. 1870
G:
3 dec. 1897
Peter Thyssen Gram
1873-
Peter Thyssen Gram
F:
9 maj 1873
Mjolden
Helene Margrethe Gram
1875-
Helene Margrethe Gram
F:
3 aug. 1875
Mjolden
Niels Thyssen Gram
1903-
Niels Thyssen Gram
F:
24 maj 1903
Højer
Rasmus Henrik Gram
1877-
Rasmus Henrik Gram
F:
29 nov. 1877
Mjolden
Anna Marie Petersen
1877-1903
Anna Marie Petersen
F:
1 apr. 1877
Højer
G:
6 aug. 1901
Højer
D:
30 nov. 1903
Højer
Ane Christine Petersen
1881-1905
Ane Christine Petersen
F:
6 sep. 1881
Højer
G:
19 maj 1905
Højer
D:
15 sep. 1905
Højer
Ane Christine Gram
Niels Thyssen Gram
Gudrun Elfrida Petersen
Marie Meta Gram
Viggo Juhler Pedersen
Catharina Marie Sophie Hansen
1891-
Catharina Marie Sophie Hansen
F:
18 dec. 1891
G:
9 jan. 1910
Højer
Alma Marie Gram
Niels Jørgen Jensen
Thyra Bothilde Gram
Villy Jensen
Niels Peter Gram
1879-
Niels Peter Gram
F:
16 okt. 1879
Mjolden
Karen Memborg
1882-
Karen Memborg
F:
27 apr. 1882
Mjolden
G:
17 mar. 1911
Mjolden
Anna Gram
1882-1888
Anna Gram
F:
15 maj 1882
Mjolden
D:
30 mar. 1888
Greis Marius Gram
1885-
Greis Marius Gram
F:
1 feb. 1885
Mjolden
Andreas Petersen Gram
1889-
Andreas Petersen Gram
F:
17 feb. 1889
Mjolden
Niels Thyssen Gram
1835-
Niels Thyssen Gram
F:
25 jan. 1835
Mjolden
Bolette Marie Petersen
1848-
Bolette Marie Petersen
F:
18 mar. 1848
G:
12 nov. 1868
Niels Petersen Gram
1837-1858
Niels Petersen Gram
F:
20 jan. 1837
Mjolden
D:
1858
Ribe
Lorentz Gram
1839-1843
Lorentz Gram
F:
15 sep. 1839
Mjolden
D:
2 feb. 1843
Mjolden
Hans Peter Gram
1842-
Hans Peter Gram
F:
23 aug. 1842
Mjolden
Peder Thygesen Gram
1799-1875
Peder Thygesen Gram
F:
10 feb. 1799
D:
2 dec. 1875
Mette Kirstine Johansdatter
1802-1878
Mette Kirstine Johansdatter
F:
2 dec. 1802
Døstrup s. (Overby)
G:
3 apr. 1834
Mjolden
D:
28 feb. 1878
Mjolden
Karen Thygesdatter Gram
1801-1820
Karen Thygesdatter Gram
F:
1 maj 1801
D:
2 jun. 1820
Caroline Hansine Dam
1861-1871
Caroline Hansine Dam
F:
30 aug. 1861
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
3 okt. 1871
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Ane Marie Dam
1864-1883
Ane Marie Dam
F:
6 aug. 1864
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
13 mar. 1883
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Marie Beier Gram
1843-1864
Marie Beier Gram
F:
15 maj 1843
Rejsby s. (Kærbølling)
D:
15 sep. 1864
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Christian Pedersen Dam
1838-1906
Christian Pedersen Dam
F:
26 sep. 1838
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
31 okt. 1860
Skærbæk
D:
11 Maj 1906
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Niels Thyssen Gram
1848-
Niels Thyssen Gram
F:
8 dec. 1848
Rejsby s. (Kærbølling)
Hans Thygesen (eller Thyssen) Gram
1804-1878
Hans Thygesen (eller Thyssen) Gram
F:
24 jul. 1804
Brøns s. (Søndernæs)
D:
12 dec. 1878
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Karen Nielsdatter
ca. 1815-1899
Karen Nielsdatter
F:
ca. 1815
G:
9 apr. 1842
Rejsby
D:
27 aug. 1899
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Lene Kirstine Thygesdatter Gram
1807-
Lene Kirstine Thygesdatter Gram
F:
18 jul. 1807
Truels Nielsen
ca. 1803-
Truels Nielsen
F:
ca. 1803
G:
25 feb. 1852
Thyge Nielsen Gram
1756-1808
Thyge Nielsen Gram
F:
27 feb. 1756
D:
1808
Dorothea Lauridsdatter
1771-1817
Dorothea Lauridsdatter
F:
1771
G:
13 jun. 1792
D:
18 nov. 1817
Niels Gram
1792-1794
Niels Gram
F:
18 aug. 1792
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1794
Brøns s. (Søndernæs)
Karen Matthiasdatter Gram
1795-1797
Karen Matthiasdatter Gram
F:
29 maj 1795
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1797
Brøns s. (Søndernæs)
Meta Kirstine Johanne Nielsen
1886-
Meta Kirstine Johanne Nielsen
F:
21 jun. 1886
Gørding s. (Nr. Gørding)
Mads Herman Teodor Nielsen
1887-
Mads Herman Teodor Nielsen
F:
19 jul. 1887
Gørding s. (Nr. Gørding)
Anna Dorthea Jensen
1891-
Anna Dorthea Jensen
F:
20 aug. 1891
Nykøbing M.
G:
30 aug. 1914
København (Skt. Stefan)
Hans Nielsen
1890-
Hans Nielsen
F:
3 jul. 1890
Gørding s. (Nr. Gørding)
Ingeborg Bothilde Nielsen
1892-
Ingeborg Bothilde Nielsen
F:
25 okt. 1892
Gørding s. (Nr. Gørding)
Thomas Adolf Nielsen
1892-
Thomas Adolf Nielsen
F:
25 okt. 1892
Gørding s. (Nr. Gørding)
Oskar Viggo Nielsen
1897-
Oskar Viggo Nielsen
F:
2 jun. 1897
Gørding s. (Nr. Gørding)
Oda Harder
1901-
Oda Harder
F:
21 jun. 1901
Esbjerg
G:
29 okt. 1922
Esbjerg (Vor Frelser k.)
Abeline Christine Severinsen
1856-1917
Abeline Christine Severinsen
F:
2 jun. 1856
Gørding s. (Varho)
D:
10 apr. 1917
Esbjerg
Frands Mogensen Nielsen
1861-
Frands Mogensen Nielsen
F:
5 jun. 1861
Tjæreborg
G:
25 sep. 1885
Gørding
Vilhelm Severinsen
1858-
Vilhelm Severinsen
F:
29 maj 1858
Gørding s. (Varho)
Bothilde Severinsen
1860-1863
Bothilde Severinsen
F:
4 aug. 1860
Gørding s. (Varho)
D:
11 jan. 1863
Gørding s. (Varho)
Niels Gram Severinsen
1868-1869
Niels Gram Severinsen
F:
16 jul. 1868
Gørding s. (Varho)
D:
26 feb. 1869
Gørding s. (Varho)
Mette Kjerstine Gram
1828-1910
Mette Kjerstine Gram
F:
28 maj 1828
Mjolden
D:
7 feb. 1910
Gørding s. (Nr. Gørding)
Mads Hermansen Severinsen
1819-1911
Mads Hermansen Severinsen
F:
20 feb. 1819
Gørding s. (Varho)
G:
18 nov. 1855
V. Nykirke
D:
11 jun. 1911
Gørding s. (Nr. Gørding)
Anne Bothilde Nielsine Petrea Gram
1853-
Anne Bothilde Nielsine Petrea Gram
F:
29 jun. 1853
Varde
Ocke Brodersen Gram
1830-1875
Ocke Brodersen Gram
F:
29 sep. 1830
Mjolden s. (Ottersbøl Mølle)
D:
2 aug. 1875
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Marie Christine Lovise Rohde
ca. 1832-
Marie Christine Lovise Rohde
F:
ca. 1832
G:
31 mar. 1853
Varde
Okke Brodersen Gram
1895-1934
Okke Brodersen Gram
F:
16 mar. 1895
Fåborg s. (Rodebæk)
D:
9 okt. 1934
Holstebro
Karen Møller Gram
1896-
Karen Møller Gram
F:
15 dec. 1896
Esbjerg
Jens Elias Gram
1899-
Jens Elias Gram
F:
23 apr. 1899
Esbjerg
Max Carlo Gram
1901-
Max Carlo Gram
F:
9 mar. 1901
Esbjerg
Astrid Ellinor Pedersen
Niels Møller Mathiesen Gram
1903-
Niels Møller Mathiesen Gram
F:
18 okt. 1903
Esbjerg
Ingrid Cecilie Frederiksen
Arnold Møller Gram
1905-
Arnold Møller Gram
F:
29 jan. 1905
Esbjerg
Frederik Møller Bolding Gram
Ella Kristine Christiansen
Niels Mathiesen Gram
1871-
Niels Mathiesen Gram
F:
11 maj 1871
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Nielsine Kirstine Mathiesen
1868-1927
Nielsine Kirstine Mathiesen
F:
23 sep. 1868
Fåborg s. (Ålunde)
G:
16 feb. 1895
Fåborg
D:
9 jun. 1927
Esbjerg
Anna Elisabeth Gram
1873-1881
Anna Elisabeth Gram
F:
2 dec. 1873
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
30 nov. 1881
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Aage Brodersen Gram
1875-1880
Aage Brodersen Gram
F:
13 sep. 1875
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
12 sep. 1880
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Karen Møller Knudsen
1840-1908
Karen Møller Knudsen
F:
17 jan. 1840
V. Nykirke s. (Ålbæk Mølle)
G:
29 okt. 1869
V. Nykirke
D:
13 apr. 1908
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Niels Gram Bolding
1866-1873
Niels Gram Bolding
F:
22 maj 1866
Sønder-Omme s. (Jullingsholm)
D:
20 apr. 1873
Gørding s. (Nr. Gørding)
Karoline Botilde Bolding
1868-1878
Karoline Botilde Bolding
F:
1 jan. 1868
Sønder-Omme s. (Jullingsholm)
D:
10 feb. 1878
Gørding s. (Nr. Gørding)
Villads Nissen Bolding
1897-
Villads Nissen Bolding
F:
15 dec. 1897
Gørding s. (Hejerskov)
Mette Marie Bolding
1899-
Mette Marie Bolding
F:
22 apr. 1899
Gørding s. (Hejerskov)
Anna Kristine Bolding
1900-
Anna Kristine Bolding
F:
22 jul. 1900
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Harald Jacobsen Bolding
1902-
Harald Jacobsen Bolding
F:
13 jan. 1902
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Søren Kristian Bolding
1903-
Søren Kristian Bolding
F:
26 nov. 1903
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Dagmar Louise Bolding
1905-
Dagmar Louise Bolding
F:
31 mar. 1905
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Torvald Bolding
1906-
Torvald Bolding
F:
9 okt. 1906
Gørding s. (Hejerskov)
Aage Bolding
1909-1910
Aage Bolding
F:
3 apr. 1909
Gørding s. (Hejerskov)
D:
18 sep. 1910
Gørding s. (Hejerskov)
Aage Bolding
Petra Kristine Bolding
Peter Christian Bolding
1870-
Peter Christian Bolding
F:
24 apr. 1870
Gørding s. (Nr. Gørding)
Ane Katrine Jakobsen
ca. 1876-
Ane Katrine Jakobsen
F:
ca. 1876
G:
22 okt. 1897
Starup
Ocke Brodersen Bolding
1872-1876
Ocke Brodersen Bolding
F:
16 apr. 1872
Gørding s. (Nr. Gørding)
D:
24 feb. 1876
Gørding s. (Nr. Gørding)
Niels Gram Bolding
1874-1874
Niels Gram Bolding
F:
14 nov. 1874
Gørding s. (Nr. Gørding)
D:
14 dec. 1874
Gørding s. (Nr. Gørding)
Botilde Nielsine Bolding
1877-1877
Botilde Nielsine Bolding
F:
17 sep. 1877
Gørding s. (Nr. Gørding)
D:
29 dec. 1877
Gørding s. (Nr. Gørding)
Caroline Kirstine Gram
1840-1887
Caroline Kirstine Gram
F:
31 aug. 1840
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
23 jun. 1887
Gørding s. (Nr. Gørding)
Jørgen Jahnsen Bolding
1839-1881
Jørgen Jahnsen Bolding
F:
18 mar. 1839
Gørding s. (Nr. Gørding)
G:
26 apr. 1865
V. Nykirke
D:
25 jan. 1881
Gørding s. (Nr. Gørding)
Mathias Nielsen Gram
1843-1901
Mathias Nielsen Gram
F:
22 sep. 1843
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
7 jan. 1901
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Bodil Kirstine Nielsen
1855-1875
Bodil Kirstine Nielsen
F:
5 sep. 1855
V. Nebel s. (Hygum)
G:
25 apr. 1875
V. Nebel
D:
18 jul. 1875
Grimstrup
Knud Laurids Gram
1877-1879
Knud Laurids Gram
F:
26 okt. 1877
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
5 mar. 1879
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Knud Laurids Gram
1880-1880
Knud Laurids Gram
F:
23 feb. 1880
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
25 feb. 1880
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Aage Brodersen Gram
1881-1881
Aage Brodersen Gram
F:
8 sep. 1881
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
28 sep. 1881
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Karen Møller Knudsen
1840-1908
Karen Møller Knudsen
F:
17 jan. 1840
V. Nykirke s. (Ålbæk Mølle)
G:
17 maj 1877
V. Nykirke
D:
13 apr. 1908
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Marie Hansen
Verner Tarp Madsen
Meta Botilde Hansen
Peter Thomsen
Anna Mette Hansen
Kristian Jessen
Niels Kongsted Hansen
Rigmor Margrethe Hansen
Anton Hansen Puggaard
Mary Hansen
Kjeld Kjeldsen
Ane Elisabeth Jensen
1886-
Ane Elisabeth Jensen
F:
9 jun. 1886
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Peder Marius Hansen
1880-1943
Peder Marius Hansen
F:
17 okt. 1880
Skads
G:
10 feb. 1910
V. Nykirke
D:
25 apr. 1943
V. Nykirke s. (Endrup)
Bothilde Nielsine Gram
1846-1931
Bothilde Nielsine Gram
F:
20 feb. 1846
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
14 mar. 1931
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Niels Kongsted Jensen
1852-1936
Niels Kongsted Jensen
F:
26 dec. 1852
Fåborg s. (Debel)
G:
12 jun. 1885
V. Nykirke
D:
7 apr. 1936
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Rigmor Klausen
Martha Christine Werenberg
1878-1937
Martha Christine Werenberg
F:
23 sep. 1878
Arrild
D:
1937
Klaus Johnsen Klausen
1880-1954
Klaus Johnsen Klausen
F:
1880
G:
15 okt. 1907
Janderup
D:
1954
Bothilde Werenberg
1881-1882
Bothilde Werenberg
F:
20 feb. 1881
Arrild
D:
10 mar. 1882
Arrild
Kristian Sørensen Werenberg
1913-1913
Kristian Sørensen Werenberg
F:
20 maj 1913
Janderup s. (Hyllerslev)
D:
24 maj 1913
Janderup s. (Hyllerslev)
Ejner Werenberg
1914-1915
Ejner Werenberg
F:
28 okt. 1914
Janderup s. (Hyllerslev)
D:
23 feb. 1915
Janderup s. (Hyllerslev)
Ejner Werenberg
Svend Aage Werenberg
1920-1995
Svend Aage Werenberg
F:
11 jun. 1920
Janderup s. (Hyllerslev)
D:
13 mar. 1995
Christian Werenberg
Gerda Simonsen
Gudrun Werenberg
Betty Werenberg
Adolf Werenberg
1882-1945
Adolf Werenberg
F:
14 dec. 1882
Arrild
D:
12 maj 1945
Varde (Amtssygehuset)
Johanne Marie Sørensen
1891-1972
Johanne Marie Sørensen
F:
9 feb. 1891
Fåborg s.
G:
22 okt. 1912
Fåborg
D:
8 dec. 1972
Andrea Christiane Gram
1846-1932
Andrea Christiane Gram
F:
20 feb. 1846
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
D:
5 jan. 1932
Christian Werenberg
1847-1922
Christian Werenberg
F:
16 nov. 1847
Alslev s. (Torrup)
G:
18 apr. 1877
V. Nykirke
D:
19 feb. 1922
Varde
Niels Mathiesen Gram
1797-1885
Niels Mathiesen Gram
F:
4 dec. 1797
Brøns s. (Søndernæs)
D:
14 jan. 1885
Endrup Mølle
Bodil Brodersen
1807-1889
Bodil Brodersen
F:
4 sep. 1807
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
28 mar. 1828
Mjolden
D:
29 dec. 1889
V. Nykirke s. (Endrup Mølle)
Johanne Marie Puggaard
1842-
Johanne Marie Puggaard
F:
17 maj 1842
Hans Christian Matthiesen Puggaard
1845-
Hans Christian Matthiesen Puggaard
F:
29 mar. 1845
Marie Cathrine Mathiasdatter Gram
1800-
Marie Cathrine Mathiasdatter Gram
F:
24 mar. 1800
Brøns s. (Søndernæs)
Hans Hansen Puggaard
ca. 1799-1860
Hans Hansen Puggaard
F:
ca. 1799
G:
31 okt. 1840
D:
24 dec. 1860
Søren Mathiesen Gram
1853-1863
Søren Mathiesen Gram
F:
27 jan. 1853
Gørding s. (Ilsted)
D:
17 mar. 1863
Gørding s. (Ilsted)
Truels Matthiesen Gram
1808-1894
Truels Matthiesen Gram
F:
8 apr. 1808
Brøns s. (Søndernæs)
D:
24 okt. 1894
Gørding s. (Ilsted)
Ane Sørensen
ca. 1813-1868
Ane Sørensen
F:
ca. 1813
Hunderup s.
G:
14 nov. 1846
Gørding
D:
13 jun. 1868
Gørding s. (Ilsted)
Truels Peder Gram
Søren Mathiesen Gram
1871-1940
Søren Mathiesen Gram
F:
7 aug. 1871
Gørding s. (Ilsted)
D:
15 apr. 1940
Odense
Edel Marie Pedersen
1885-
Edel Marie Pedersen
F:
25 jun. 1885
Daugbjerg s.
G:
9 nov. 1910
Tjæreborg
Hans Gram
1873-1873
Hans Gram
F:
29 jun. 1873
Gørding s. (Ilsted)
D:
14 jul. 1873
Gørding s. (Ilsted)
Niels Gram
1873-1873
Niels Gram
F:
29 jun. 1873
Gørding s. (Ilsted)
D:
29 jun. 1873
Gørding s. (Ilsted)
Hans Anton Gram
1875-1895
Hans Anton Gram
F:
15 feb. 1875
Gørding s. (Ilsted)
D:
18 maj 1895
Gørding s. (Ilsted)
Hans Gram Schmidt
1906-
Hans Gram Schmidt
F:
8 apr. 1906
Gørding stationsby
Karen Louise Schmidt
Kirstine Marie Gram
1877-
Kirstine Marie Gram
F:
7 jul. 1877
Gørding s. (Ilsted)
Jens Peder Johansen Schmidt
1879-
Jens Peder Johansen Schmidt
F:
20 jan. 1879
Årre s. (Jyllerup)
G:
28 apr. 1904
Gørding
Karen Marie Hansen
1839-1910
Karen Marie Hansen
F:
24 sep. 1839
Gørding s.
G:
22 okt. 1870
Gørding
D:
5 sep. 1910
Gørding s.
Kirstine Gram
1841-
Kirstine Gram
F:
7 mar. 1841
Vejrup s. (Vibæk)
Dødfødt søn
1871-1871
Dødfødt søn
F:
25 aug. 1871
Lindknud
D:
25 aug. 1871
Lindknud
Oline Gram
1843-
Oline Gram
F:
27 dec. 1843
Vejrup s. (Vibæk)
Poul Hans Christiansen
1840-
Poul Hans Christiansen
F:
30 sep. 1840
Grimstrup s. (Roust)
G:
27 sep. 1865
Grimstrup
Matthias Mathiesen Gram
1812-1889
Matthias Mathiesen Gram
F:
18 jun. 1812
Brøns s. (Søndernæs)
D:
27 okt. 1889
Grimstrup s. (Hjortkær)
Maren Nielsen
1812-1898
Maren Nielsen
F:
16 feb. 1812
Farup s.
G:
15 apr. 1840
V. Nykirke
D:
19 apr. 1898
Grimstrup s.
Matthias Nielsen Gram
1759-1838
Matthias Nielsen Gram
F:
16 jul. 1759
D:
19 okt. 1838
Kirsten Truelsdatter
1771-1829
Kirsten Truelsdatter
F:
29 dec. 1771
G:
11 nov. 1791
D:
29 okt. 1829
Karen Mathiasdatter
1722-1792
Karen Mathiasdatter
F:
1722
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1792
Niels Jensen Gram
1713-1780
Niels Jensen Gram
F:
1713
G:
29 nov. 1754
D:
1780
Brøns s. (Søndernæs)
Maren Nielsdatter
1772-1772
Maren Nielsdatter
F:
8 feb. 1772
D:
1772
Mathias Nielsen
1773-
Mathias Nielsen
F:
16 maj 1773
Anne Marie Nielsdatter
1776-
Anne Marie Nielsdatter
F:
21 feb. 1776
Hans Madsen Nielsen
1778-
Hans Madsen Nielsen
F:
25 apr. 1778
Dødfødt datter
1781-1781
Dødfødt datter
F:
20 mar. 1781
D:
20 mar. 1781
Niels Mathiesen
1724-1814
Niels Mathiesen
F:
1724
Brøns s. (Søndernæs)
D:
6 jul. 1814
Brøns s. (Søndernæs)
Cathrine Marie
ca. 1745-1784
Cathrine Marie
F:
ca. 1745
D:
1784
Gertrud Hansdatter
Gertrud Hansdatter
G:
18 nov. 1785
Maren Mathiasdatter
1727-1728
Maren Mathiasdatter
F:
1727
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1728
Brøns s. (Søndernæs)
Mathias Hansen
1769-1777
Mathias Hansen
F:
4 jun. 1769
D:
1777
Christen Hansen Schade
1830-
Christen Hansen Schade
F:
1 aug. 1830
Ballum s. (Vesterende)
Hans Mathiesen Skade
1861-1868
Hans Mathiesen Skade
F:
7 dec. 1861
Ballum s. (Harknag)
D:
8 okt. 1868
Ballum s. (Harknag)
Gine Kirstine Skade
1864-1869
Gine Kirstine Skade
F:
11 aug. 1864
Ballum s. (Harknag)
D:
28 jul. 1869
Ballum s. (Harknag)
Meta Catharina Skade
1894-1894
Meta Catharina Skade
F:
1 jan. 1894
Ballum s. (Harknag)
D:
9 jan. 1894
Ballum s. (Harknag)
Meta Cathrine Skade
1895-
Meta Cathrine Skade
F:
26 nov. 1895
Ballum s. (Harknag)
Ejvind Andersen Christensen
1942-2021
Ejvind Andersen Christensen
F:
10 mar. 1942
D:
27 nov. 2021
Kristine Marie Andersen
1920-2006
Kristine Marie Andersen
F:
12 jun. 1920
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
24 apr. 2006
Skærbæk s. (Mosbølparken)
Christian Andersen Christensen
1916-1996
Christian Andersen Christensen
F:
31 maj 1916
Brede s. (Borrig)
G:
14 nov. 1941
Brede
D:
24 mar. 1996
Gørding
Bodil Andersen
1922-
Bodil Andersen
F:
25 apr. 1922
Abild s. (Sølsted)
August Vang Pedersen
1915-1985
August Vang Pedersen
F:
17 dec. 1915
Olsker s. (ved Degnebakken)
G:
9 okt. 1943
Allinge
D:
1985
Rønne
Jens Lausten Andersen
1923-2013
Jens Lausten Andersen
F:
5 dec. 1923
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
16 jan. 2013
Skærbæk
Nancy Nielsen
ca. 1925-
Nancy Nielsen
F:
ca. 1925
Helga Andersen
1925-2009
Helga Andersen
F:
1 okt. 1925
Døstrup s. (Vinum)
D:
25 jun. 2009
Skærbæk (plejehjemmet)
Niels Mikael Sørensen
1922-1993
Niels Mikael Sørensen
F:
16 jan. 1922
Seem s. (Høm)
G:
25 nov. 1951
Mjolden
D:
16 okt. 1993
Skærbæk
Signe Andersen
1927-2016
Signe Andersen
F:
8 jun. 1927
Døstrup s. (Vinum)
D:
21 dec. 2016
Henry Clausen Aarhøj
1926-2006
Henry Clausen Aarhøj
F:
29 jan. 1926
G:
7 okt. 1949
D:
20 jul. 2006
Anne Marie Andersen
1930-1931
Anne Marie Andersen
F:
3 maj 1930
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
26 jan. 1931
Mjolden s. (Ottersbøl)
Elin Andersen
1932-2000
Elin Andersen
F:
15 aug. 1932
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
29 nov. 2000
Skærbæk
Karl Jepsen Mærsk
Hansine Andersen
1934-
Hansine Andersen
F:
12 sep. 1934
Mjolden s. (Ottersbøl)
Niels Martin Schaiffel-Nielsen
1940-2020
Niels Martin Schaiffel-Nielsen
F:
10 aug. 1940
D:
10 aug. 2020
Niels Skade Andersen
1937-2013
Niels Skade Andersen
F:
13 jan. 1937
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
11 jul. 2013
Mjolden s. (Ottersbøl)
Grete Jensen
Inge Johanne Andersen
Knud Laurids Dinsen Møller
Annelise Andersen
Peter Ohlsen
Anna Marie Skade
1898-1985
Anna Marie Skade
F:
17 jun. 1898
Ballum s. (Harknag)
D:
12 mar. 1985
Skærbæk (plejehjemmet)
Sigurd Andersen
1888-1974
Sigurd Andersen
F:
22 nov. 1888
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
13 apr. 1920
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
26 mar. 1974
Mjolden s. (Ottersbøl)
Thomas Nissen Skade
1901-
Thomas Nissen Skade
F:
7 dec. 1901
Ballum s. (Harknag)
Hans Thomsen Skade
1904-
Hans Thomsen Skade
F:
28 maj 1904
Ballum s. (Harknag)
Petrea Kirstine Skade
1907-
Petrea Kirstine Skade
F:
8 maj 1907
Randerup
Christian Lauridsen Skade
1910-
Christian Lauridsen Skade
F:
18 feb. 1910
Randerup
Ottilie Margrethe Skade
1911-
Ottilie Margrethe Skade
F:
13 nov. 1911
Randerup
Ane Bothilde Skade
1914-
Ane Bothilde Skade
F:
16 jul. 1914
Randerup
Svend Theodor Skade
Signe Beier
Niels Carstensen Skade
1867-1947
Niels Carstensen Skade
F:
18 jan. 1867
Ballum s. (Harknag)
D:
21 jan. 1947
Skærbæk
Bodil Marie Uhr
1872-1947
Bodil Marie Uhr
F:
24 aug. 1872
Hjerpsted
G:
2 dec. 1892
Ballum
D:
15 jan. 1947
Skærbæk
Hans Mathiesen Skade
1870-1880
Hans Mathiesen Skade
F:
1 nov. 1870
Ballum s. (Harknag)
D:
21 jul. 1880
Ballum s. (Harknag)
Christen Petersen Skade
1874-1878
Christen Petersen Skade
F:
28 feb. 1874
Ballum s. (Harknag)
D:
24 apr. 1878
Ballum s. (Harknag)
Laust Hansen Thomsen Schade
1832-1903
Laust Hansen Thomsen Schade
F:
27 feb. 1832
Ballum s. (Vesterende)
D:
16 jul. 1903
Ballum s. (Harknag)
Mette Cathrine Nielsdatter
1832-1891
Mette Cathrine Nielsdatter
F:
11 jun. 1832
Ballum s. (Vesterende)
G:
9 jan. 1862
Ballum
D:
22 nov. 1891
Ballum s. (Harknag)
Maren Lassen Skade
1864-
Maren Lassen Skade
F:
1 maj 1864
Ballum s. (Bodsbøl)
Gine Kirstine Skade
1868-
Gine Kirstine Skade
F:
24 okt. 1868
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Lassen Skade
1871-1871
Niels Lassen Skade
F:
3 apr. 1871
Ballum s. (Husum)
D:
26 maj 1871
Ballum s. (Husum)
Carsten Hansen Schade
1834-
Carsten Hansen Schade
F:
22 jun. 1834
Brøns
Nielsine Marie Lassen
ca. 1840-
Nielsine Marie Lassen
F:
ca. 1840
Hans Andersen Schade
1836-
Hans Andersen Schade
F:
9 maj 1836
Brøns
Peder Mathiesen Schade
1838-1851
Peder Mathiesen Schade
F:
6 jun. 1838
Brøns
D:
4 jul. 1851
Brøns
Mette Kirstine Schade
1840-
Mette Kirstine Schade
F:
22 jul. 1840
Brøns
Bernt Christopher Schade
1842-
Bernt Christopher Schade
F:
6 jul. 1842
Brøns
Otto Hansen Schade
1844-
Otto Hansen Schade
F:
24 feb. 1844
Brøns
Anna Augusta Louise Schade
1846-
Anna Augusta Louise Schade
F:
6 nov. 1846
Brøns
Hansine Kirstine Schade
1848-
Hansine Kirstine Schade
F:
22 dec. 1848
Brøns
Christiane Schade
1851-
Christiane Schade
F:
13 maj 1851
Brøns
Hans Mathiesen Schade
1798-1885
Hans Mathiesen Schade
F:
8 dec. 1798
Brøns s. (Søndernæs)
D:
18 jan. 1885
Gine Kirstine Laustdatter
1808-1889
Gine Kirstine Laustdatter
F:
19 jun. 1808
Ballum s. (Vesterende)
G:
25 apr. 1830
Ballum
D:
10 jun. 1889
Christen Christensen Schade
1801-
Christen Christensen Schade
F:
6 okt. 1801
Brøns s. (Søndernæs)
Niels Lund
1903-1944
Niels Lund
F:
1 jan. 1903
Brøns
D:
7 apr. 1944
Silkeborg (sanatorium)
Hans Peter Lund
1903-
Hans Peter Lund
F:
5 nov. 1903
Brøns
Kjestine Margrethe Lund
1905-
Kjestine Margrethe Lund
F:
20 feb. 1905
Brøns
Niels Ewald Lund
1907-1944
Niels Ewald Lund
F:
7 mar. 1907
Brøns
D:
7 apr. 1944
Silkeborg (sanatorium)
Gunder Dorthea Lund
Hans Peter Lund
Andreas Carstensen Lund
1869-1929
Andreas Carstensen Lund
F:
19 jan. 1869
D:
16 sep. 1929
Brøns
Anna Ewald
1879-
Anna Ewald
F:
5 jun. 1879
Brøns
G:
11 jan. 1902
Brøns
Else Kristine Margrethe Lund
1910-
Else Kristine Margrethe Lund
F:
13 feb. 1910
Skærbæk s. (Barsbøl)
Carsten Christensen Lund
1873-
Carsten Christensen Lund
F:
20 sep. 1873
Brøns
Anna Bothilde Raun
1883-
Anna Bothilde Raun
F:
2 jun. 1883
Skærbæk s. (Gårdkrog)
G:
28 Maj 1909
Skærbæk
Peter Nielsen Lund
1883-1936
Peter Nielsen Lund
F:
10 apr. 1883
Brøns
D:
7 mar. 1936
Brørup (amtssygehuset)
Niels Peter Carstensen Lund
1829-1901
Niels Peter Carstensen Lund
F:
2 jan. 1829
D:
4 feb. 1901
Brøns
Kirstine Margrethe Willadsen
1847-
Kirstine Margrethe Willadsen
F:
6 jan. 1847
G:
13 maj 1868
Christen Carstensen Lund
1831-1832
Christen Carstensen Lund
F:
18 feb. 1831
D:
18 maj 1832
Christen Carstensen Lund
1833-
Christen Carstensen Lund
F:
11 aug. 1833
Peder Nielsen Lund
1835-
Peder Nielsen Lund
F:
8 dec. 1835
Skærbæk s. (Melby)
Carsten Nielsen Lund
1835-
Carsten Nielsen Lund
F:
8 dec. 1835
Nis Madsen Lund
1838-
Nis Madsen Lund
F:
11 nov. 1838
Marius Carstensen Lund
1840-
Marius Carstensen Lund
F:
28 dec. 1840
Elias Carstensen Lund
1843-
Elias Carstensen Lund
F:
1 mar. 1843
Hans Carstensen Lund
1845-
Hans Carstensen Lund
F:
19 jul. 1845
Mette Cathrine Lund
1848-
Mette Cathrine Lund
F:
10 apr. 1848
Christian Willadsen
Marie Lund
1850-
Marie Lund
F:
13 nov. 1850
Maren Christensdatter Schade
1804-1886
Maren Christensdatter Schade
F:
4 maj 1804
Brøns s. (Søndernæs)
D:
3 aug. 1886
Carsten Lund
1801-1880
Carsten Lund
F:
1801
G:
17 maj 1828
D:
2 maj 1880
Christian Mathiesen Schmidt
1860-
Christian Mathiesen Schmidt
F:
21 mar. 1860
Skærbæk s. (Melby)
Laurids Carstensen Schmidt
1861-
Laurids Carstensen Schmidt
F:
10 sep. 1861
Skærbæk s. (Melby)
Anna Andersen
1892-
Anna Andersen
F:
12 jan. 1892
Skærbæk
Maren Andersen
1893-
Maren Andersen
F:
1 okt. 1893
Skærbæk
Camilla Andersen
1895-
Camilla Andersen
F:
11 okt. 1895
Skærbæk
Carsten Andersen
1897-
Carsten Andersen
F:
18 dec. 1897
Skærbæk
Ellen Marie Schmidt
1863-
Ellen Marie Schmidt
F:
4 maj 1863
Skærbæk s. (Melby)
Ole Andersen
1849-
Ole Andersen
F:
27 nov. 1849
Visby s. (Trøjborg)
G:
19 mar. 1890
Skærbæk
Karen Eline Cathrine Schmidt
1865-
Karen Eline Cathrine Schmidt
F:
20 feb. 1865
Skærbæk s. (Melby)
Carsten Nielsen Schmidt
1868-
Carsten Nielsen Schmidt
F:
1 jan. 1868
Skærbæk s. (Melby)
Mathias Christian Schmidt
1869-
Mathias Christian Schmidt
F:
23 nov. 1869
Skærbæk s. (Melby)
Peter Nielsen Schmidt
1869-1871
Peter Nielsen Schmidt
F:
23 nov. 1869
Skærbæk s. (Melby)
D:
13 jun. 1871
Skærbæk s. (Melby)
Dødfødt søn
1871-1871
Dødfødt søn
F:
18 feb. 1871
Skærbæk s. (Melby)
D:
18 feb. 1871
Skærbæk s. (Melby)
Ane Petrine Schmidt
1872-
Ane Petrine Schmidt
F:
29 sep. 1872
Skærbæk s. (Melby)
Cathrine Christine Schmidt
1874-
Cathrine Christine Schmidt
F:
30 sep. 1874
Skærbæk s. (Melby)
Peter Nielsen Schmidt
1876-
Peter Nielsen Schmidt
F:
26 aug. 1876
Skærbæk s. (Melby)
Carsten Nielsen Schmidt
1833-1898
Carsten Nielsen Schmidt
F:
10 jul. 1833
Løgumkloster s. (Nybo)
D:
11 aug. 1898
Skærbæk s. (Melby)
Anne Marie Cathrine Hansen
1835-1903
Anne Marie Cathrine Hansen
F:
13 jul. 1835
Abild
G:
18 nov. 1859
Skærbæk
D:
19 mar. 1903
Skærbæk s. (Melby)
Karen Christensdatter Schade
1806-1892
Karen Christensdatter Schade
F:
12 okt. 1806
Brøns s. (Søndernæs)
D:
2 apr. 1892
Skærbæk s. (Melby)
Carsten Nielsen Schmidt
ca. 1805-1833
Carsten Nielsen Schmidt
F:
ca. 1805
G:
17 mar. 1833
Løgumkloster
D:
5 jun. 1833
Løgumkloster s. (Nybo)
Anders Mahler Schmidt
1835-1836
Anders Mahler Schmidt
F:
29 jun. 1835
Skærbæk s. (Melby)
D:
22 okt. 1836
Skærbæk s. (Melby)
Christian Christensen Schmidt
1837-1859
Christian Christensen Schmidt
F:
22 dec. 1837
Skærbæk s. (Melby)
D:
20 jul. 1859
Skærbæk s. (Melby)
Anders Mahler Schmidt
1840-
Anders Mahler Schmidt
F:
20 jun. 1840
Skærbæk s. (Melby)
Dødfødt søn
1876-1876
Dødfødt søn
F:
1 aug. 1876
Skærbæk s. (Skærbækgård)
D:
1 aug. 1876
Skærbæk s. (Skærbækgård)
Mette Eline Schmidt
1843-
Mette Eline Schmidt
F:
9 feb. 1843
Skærbæk s. (Melby)
Peter Hansen Frøsig
ca. 1848-
Peter Hansen Frøsig
F:
ca. 1848
Vilslev
G:
24 okt. 1874
Skærbæk
Dødfødt søn
1845-1845
Dødfødt søn
F:
21 dec. 1845
Skærbæk s. (Melby)
D:
21 dec. 1845
Skærbæk s. (Melby)
Lauritz Andersen Jessen
1875-1875
Lauritz Andersen Jessen
F:
11 jun. 1875
Skærbæk
D:
5 okt. 1875
Skærbæk
Caroline Jessen
1876-
Caroline Jessen
F:
20 sep. 1876
Skærbæk
Reinhold Ferdinand Johannes
1871-
Reinhold Ferdinand Johannes
F:
11 jan. 1871
Dessau
G:
25 feb. 1899
Skærbæk
Lauritz Andersen Jessen
1879-
Lauritz Andersen Jessen
F:
27 jan. 1879
Skærbæk s. (Hjemsted)
Mads Jessen
1882-1887
Mads Jessen
F:
27 okt. 1882
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
2 nov. 1887
Skærbæk s. (Hjemsted)
Mads Jessen
1889-
Mads Jessen
F:
25 dec. 1889
Skærbæk s. (Hjemsted)
Mette Kirstine Schmidt
1847-
Mette Kirstine Schmidt
F:
4 feb. 1847
Skærbæk s. (Melby)
Josias Schack Jessen
1849-
Josias Schack Jessen
F:
4 feb. 1849
Hunderup s. (Sejstrup)
G:
13 mar. 1875
Skærbæk
Lauritz Andersen Bødtker
1795-1850
Lauritz Andersen Bødtker
F:
1795
G:
20 sep. 1834
Skærbæk
D:
24 jun. 1850
Skærbæk s. (Melby)
Peder Christensen Schade
1810-1853
Peder Christensen Schade
F:
8 mar. 1810
Brøns s. (Søndernæs)
D:
5 mar. 1853
Brøns s. (Astrup)
Matthias Christensen Schade
1813-
Matthias Christensen Schade
F:
8 feb. 1813
Brøns s. (Søndernæs)
Peder Jensen Freudendal
Mette Kirstine Freudendal
1883-
Mette Kirstine Freudendal
F:
1 aug. 1883
Vodder s. (Gånsager)
Peder Jensen Freudendal
1885-
Peder Jensen Freudendal
F:
16 maj 1885
Vodder s. (Gånsager)
Margrethe Cecilie Hedevig Freudendal
1887-1888
Margrethe Cecilie Hedevig Freudendal
F:
27 jun. 1887
D:
21 aug. 1888
Margrethe Cecilie Hedvig Freudendal
1889-
Margrethe Cecilie Hedvig Freudendal
F:
27 apr. 1889
Jens Aksel Freudendal
Johan Jørgen Freudendal
1921-1927
Johan Jørgen Freudendal
F:
9 jun. 1921
Brede s. (Abterp)
D:
13 jul. 1927
Rejsby
Peter Christensen Freudendal
1924-1965
Peter Christensen Freudendal
F:
6 aug. 1924
Brede s. (Abterp)
D:
TIDL. 1965
Anna Christine Freudendal
Christian Freudendal
1926-1926
Christian Freudendal
F:
16 jul. 1926
D:
11 aug. 1926
Thomas Freudendal
1926-1926
Thomas Freudendal
F:
16 jul. 1926
D:
16 aug. 1926
Jørgen Freudendal
1928-1929
Jørgen Freudendal
F:
15 apr. 1928
D:
6 aug. 1929
Christian Thomas Freudendal
Thomine (Minna) Helsinghoff Gotthardsen
Otto William Freudendal
Åge Christensen Freudendal
Niels Christian Freudendal
1891-1960
Niels Christian Freudendal
F:
1 nov. 1891
D:
11 nov. 1960
Christine Elsine Christensen
1892-1985
Christine Elsine Christensen
F:
27 aug. 1892
Brede s. (Abterp)
G:
15 jan. 1919
Brede
D:
3 mar. 1985
Carl Olaf Freudendal
1894-1894
Carl Olaf Freudendal
F:
4 mar. 1894
D:
4 mar. 1894
Thomas Simonsen Freudendal
1898-1917
Thomas Simonsen Freudendal
F:
28 aug. 1898
D:
14 maj 1917
1. verdenskrig
Johan Jørgen Freudendal
1853-
Johan Jørgen Freudendal
F:
28 okt. 1853
Rejsby
Anne Kirstine Schou
1853-1904
Anne Kirstine Schou
F:
10 okt. 1853
Højrup s. (Arnum)
G:
18 apr. 1879
Vodder
D:
28 jun. 1904
Wilbur Jørgen Freudendal
Erling Arnum Freudendal
Jeppe Sørensen Freudendal
1906-1971
Jeppe Sørensen Freudendal
F:
29 maj 1906
D:
3 okt. 1971
Agathe Marie Arnum
1911-2006
Agathe Marie Arnum
F:
9 feb. 1911
G:
18 nov. 1934
Skærbæk
D:
28 jun. 2006
Anders Christian Freudendal
Bertha Kirstine Freudendal
Claudine Clausen
1871-1921
Claudine Clausen
F:
25 jul. 1871
Spandet
G:
4 jul. 1905
D:
11 nov. 1921
Frederikke Margrethe Schmidt
Mette Kirstine Schmidt
1886-
Mette Kirstine Schmidt
F:
29 dec. 1886
Tobine Marie Schmidt
1889-
Tobine Marie Schmidt
F:
17 maj 1889
Lars Møller
Lars Møller
G:
1910
Nielsine Christine Schmidt
1890-
Nielsine Christine Schmidt
F:
24 dec. 1890
Peder Jørgen Schmidt
1893-
Peder Jørgen Schmidt
F:
13 jul. 1893
D:
1. verdenskrig (faldt)
Margrethe Cecilie Schmidt
1895-
Margrethe Cecilie Schmidt
F:
5 okt. 1895
Niels Freudendal Schmidt
1899-
Niels Freudendal Schmidt
F:
1 feb. 1899
Mette Marie Freudendal
1856-1899
Mette Marie Freudendal
F:
5 feb. 1856
D:
26 mar. 1899
Jørgen Pedersen Schmidt
1854-1929
Jørgen Pedersen Schmidt
F:
3 apr. 1854
Skærbæk
G:
8 nov. 1883
D:
16 mar. 1929
Dødfødt datter
1859-1859
Dødfødt datter
F:
9 dec. 1859
D:
9 dec. 1859
Mette Kirstine Schade
1816-1898
Mette Kirstine Schade
F:
10 aug. 1816
D:
5 sep. 1898
Niels Christian Freudendal
1820-1888
Niels Christian Freudendal
F:
21 maj 1820
D:
16 sep. 1888
Mette Hansdatter
1771-1837
Mette Hansdatter
F:
31 mar. 1771
Brøns s. (Søndernæs)
D:
29 apr. 1837
Brøns s. (Søndernæs)
Christen Christensen Schade
Christen Christensen Schade
G:
14 sep. 1798
Brøns
Maren Mathiasdatter
1729-1797
Maren Mathiasdatter
F:
1729
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1797
Brøns s. (Søndernæs)
Hans Jepsen
ca. 1723-1780
Hans Jepsen
F:
ca. 1723
G:
29 okt. 1768
D:
1780
Brøns s. (Søndernæs)
Hans Mathiesen
1732-
Hans Mathiesen
F:
1732
Brøns s. (Søndernæs)
Dødfødt søn
1735-1735
Dødfødt søn
F:
1735
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1735
Brøns s. (Søndernæs)
Forældre
Hans Matthiesen
ca. 1653-1708
Karen Hansdatter
ca. 1662-1736
Mathias Hansen
1689-1760
Mathias Hansen
F:
1689
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1760
Brøns s. (Søndernæs)
Maren Nielsdatter
1693-1783
Maren Nielsdatter
F:
1693
G:
9 nov. 1721
Brøns
D:
1783