Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Bertel Mikkelsen
- 1761
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Mikkel Bertelsen
ca. 1733-1757
Mikkel Bertelsen
F:
ca. 1733
D:
1757
Bertel Lassen
1763-1772
Bertel Lassen
F:
1763
D:
1772
Anders Lassen
1765-1799
Anders Lassen
F:
1765
D:
SEN. 1799
Mikkel Lassen
1767-1767
Mikkel Lassen
F:
1767
D:
1767
Mette Sophie Jensen
1852-1866
Mette Sophie Jensen
F:
18 maj 1852
Billum s. (Hannevang)
D:
7 jul. 1866
Billum s. (Hannevang)
Gunder Cathrine Jensen
1854-
Gunder Cathrine Jensen
F:
13 jul. 1854
Billum s. (Hannevang)
Nielsine Ane Cathrine Jensen
1858-
Nielsine Ane Cathrine Jensen
F:
12 mar. 1858
Billum s. (Hannevang)
Petronelle Jensen
1860-
Petronelle Jensen
F:
27 mar. 1860
Billum s. (Hannevang)
Ane Mathilde Jensen
1862-
Ane Mathilde Jensen
F:
3 dec. 1862
Billum s. (Hannevang)
Mette Sophie Jensen
1867-
Mette Sophie Jensen
F:
30 sep. 1867
Billum s. (Hannevang)
Maren Ane Cathrine Nielsdatter
1826-
Maren Ane Cathrine Nielsdatter
F:
7 maj 1826
Janderup s. (Kærup)
Jens Gundesen
1824-1876
Jens Gundesen
F:
20 jun. 1824
Billum s. (Hannevang)
G:
27 feb. 1852
Billum
D:
23 jan. 1876
Billum s. (Hannevang)
Ane Cathrine Nielsen
1834-1834
Ane Cathrine Nielsen
F:
7 jan. 1834
Billum s. (Hannevang)
D:
22 jan. 1834
Billum s. (Hannevang)
Niels Thomsen Nielsen
1837-1838
Niels Thomsen Nielsen
F:
26 aug. 1837
Billum s. (Hannevang)
D:
24 mar. 1838
Billum s. (Hannevang)
Niels Lassen Nielsen
1802-1879
Niels Lassen Nielsen
F:
15 maj 1802
Brede s. (Bredekær)
D:
9 dec. 1879
Billum s. (Hannevang)
Mette Nielsdatter
ca. 1792-1851
Mette Nielsdatter
F:
ca. 1791/92
D:
6 aug. 1851
Billum s. (Hannevang)
Thomas Nielsen Thomsen
1846-
Thomas Nielsen Thomsen
F:
21 okt. 1846
Brede
Hans Christian Thomsen
1850-
Hans Christian Thomsen
F:
25 feb. 1850
Brede
Anders Nielsen Thomsen
1805-1870
Anders Nielsen Thomsen
F:
6 jan. 1805
Brede s. (Bredekær)
D:
6 feb. 1870
Brede
Birthe Marie Hansdatter
1810-
Birthe Marie Hansdatter
F:
20 apr. 1810
Vejrup s. (Nr. Vejrup)
Hans Lassen Nielsen
1808-1810
Hans Lassen Nielsen
F:
25 mar. 1808
Brede s. (Bredekær)
D:
28 feb. 1810
Brede s. (Bredekær)
Anna Catharina Lasdatter
1767-1832
Anna Catharina Lasdatter
F:
1767
Hviding s. (Høgsbro)
D:
10 feb. 1832
Brede s. (fattighuset)
Thomas Nielsen
ca. 1760-1831
Thomas Nielsen
F:
ca. 1760
G:
3 okt. 1801
Brede
D:
6 jan. 1831
Brede s. (fattighuset)
Maren Lasdatter
1769-1787
Maren Lasdatter
F:
1769
D:
1787
Hans Peter Madsen
1842-
Hans Peter Madsen
F:
25 mar. 1842
Fole s. (Obbekær)
Peder Møller Madsen
1844-1881
Peder Møller Madsen
F:
4 sep. 1844
Fole s. (Obbekær)
D:
5 dec. 1881
Fole s. (Obbekær)
Jens Peter Madsen
1848-
Jens Peter Madsen
F:
30 apr. 1848
Fole s. (Obbekær)
Bodil Marie Møller
1820-
Bodil Marie Møller
F:
21 aug. 1820
Seem s. (Varming)
Mads Hansen
ca. 1812-1850
Mads Hansen
F:
ca. 1812
G:
31 okt. 1840
Fole
D:
21 feb. 1850
Fole s. (Obbekær)
Mads Jørgensen
1851-
Mads Jørgensen
F:
21 apr. 1851
Fole s. (Obbekær)
Christian Jørgensen
1853-1858
Christian Jørgensen
F:
11 feb. 1853
Fole s. (Obbekær)
D:
28 okt. 1858
Fole s. (Obbekær)
Dødfødt datter
1859-1859
Dødfødt datter
F:
26 nov. 1859
Fole s. (Obbekær)
D:
26 nov. 1859
Fole s. (Obbekær)
Jørgen Peter Hansen
1818-1873
Jørgen Peter Hansen
F:
3 sep. 1818
Fole s. (Obbekær)
G:
29 nov. 1850
Fole
D:
2 jun. 1873
Fole s. (Obbekær)
Inger Marie Møller
1822-1822
Inger Marie Møller
F:
29 maj 1822
Seem s. (Varming)
D:
31 maj 1822
Seem s. (Varming)
Jens Møller
1824-1824
Jens Møller
F:
30 mar. 1824
Seem s. (Varming)
D:
30 mar. 1824
Seem s. (Varming)
Ane Margrethe Jørgensen
1874-
Ane Margrethe Jørgensen
F:
21 mar. 1874
Sneum s. (Grygård)
Christian Hansen Madsen Beck
1874-
Christian Hansen Madsen Beck
F:
2 mar. 1874
Seem
G:
17 okt. 1900
Obbekær
Inger Marie Jørgensen
1876-
Inger Marie Jørgensen
F:
25 feb. 1876
Sneum s. (Grygård)
Anton Lauridsen Friis
1868-
Anton Lauridsen Friis
F:
1 dec. 1868
Hygum s. (Kamtrup)
G:
17 okt. 1900
Obbekær
Christine Jørgensen
1880-1894
Christine Jørgensen
F:
15 okt. 1880
Fole s. (Obbekær)
D:
25 nov. 1894
Fole s. (Obbekær)
Petra Rasmine Jørgensen
1886-
Petra Rasmine Jørgensen
F:
3 mar. 1886
Fole s. (Obbekær)
Carl Petersen Friis
1877-
Carl Petersen Friis
F:
28 jul. 1877
Hygum s. (Kamtrup)
G:
30 okt. 1908
Obbekær
Else Cathrine Rasmussen
1849-1922
Else Cathrine Rasmussen
F:
5 okt. 1849
Fole s. (Obbekær)
D:
5 apr. 1922
Bramminge
Peder Christensen Jørgensen
1845-1901
Peder Christensen Jørgensen
F:
15 jun. 1845
G:
23 apr. 1873
Fole
D:
15 jun. 1901
Fole s. (Obbekær)
Rasmus Peter Rasmussen
1851-
Rasmus Peter Rasmussen
F:
6 jun. 1851
Fole s. (Obbekær)
Elsebeth Rasmussen
1861-
Elsebeth Rasmussen
F:
23 jul. 1861
Fole s. (Obbekær)
Inger Marie Møller
1826-1905
Inger Marie Møller
F:
20 feb. 1826
Seem s. (Varming)
D:
19 nov. 1905
Fole s. (Obbekær)
Peter Rasmussen
ca. 1810-1901
Peter Rasmussen
F:
ca. 1808/10
G:
25 mar. 1847
Fole
D:
17 feb. 1901
Fole s. (Obbekær)
Else Cathrine Mikkelsdatter Schmidt
1797-1827
Else Cathrine Mikkelsdatter Schmidt
F:
18 aug. 1797
D:
21 jan. 1827
Peder Jensen Møller
1790-1855
Peder Jensen Møller
F:
19 jun. 1790
Seem s. (Varming)
G:
16 okt. 1819
Seem
D:
9 jun. 1855
Fole s. (Obbekær)
Mette Marie Mikkelsdatter Schmidt
1799-
Mette Marie Mikkelsdatter Schmidt
F:
21 feb. 1799
Dødfødt barn
1850-1850
Dødfødt barn
F:
11 jul. 1850
Seem
D:
11 jul. 1850
Seem
Mikkel Lassen Schmidt
1878-
Mikkel Lassen Schmidt
F:
4 dec. 1878
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Las Mikkelsen Schmidt
1851-
Las Mikkelsen Schmidt
F:
8 dec. 1851
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Sine Kirstine Hansen
1855-
Sine Kirstine Hansen
F:
28 maj 1855
Darum s.
Maren Schmidt
1881-
Maren Schmidt
F:
26 jul. 1881
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Karl Jensen
1885-
Karl Jensen
F:
27 jun. 1885
Estvad s. (Estvadgårds Mark)
G:
20 maj 1909
Ribe (Skt. Cathrine)
Bothilde Schmidt
1884-1888
Bothilde Schmidt
F:
11 jul. 1884
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
3 maj 1888
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Hans Nielsen Lassen Schmidt
1854-
Hans Nielsen Lassen Schmidt
F:
16 jun. 1854
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Maren Jørgensen
1853-1912
Maren Jørgensen
F:
5 feb. 1853
Seem s. (Høm)
G:
13 apr. 1881
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
18 apr. 1912
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Kirstine Lassen Schmidt
1856-1856
Kirstine Lassen Schmidt
F:
8 dec. 1856
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
13 dec. 1856
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Rasmus Michael Pagh
1880-1948
Rasmus Michael Pagh
F:
12 feb. 1880
København
D:
TIDL. 1948
Horsens
Astrid Kathrine Marie Biern
1884-1948
Astrid Kathrine Marie Biern
F:
26 jun. 1884
Viborg
D:
20 okt. 1948
Horsens
Maren Else Marie Pagh
1882-
Maren Else Marie Pagh
F:
12 feb. 1882
København
Herman Stessum
1875-
Herman Stessum
F:
3 dec. 1875
Elisius Pagh
1886-
Elisius Pagh
F:
30 apr. 1886
Ballerup
Karen Kirstine Jensen
1887-
Karen Kirstine Jensen
F:
4 okt. 1887
Johanne Helene Hansine Pagh
1888-
Johanne Helene Hansine Pagh
F:
23 nov. 1888
Ballerup
William Sperling
1887-
William Sperling
F:
27 jul. 1887
Petra Katrine Pagh
1890-
Petra Katrine Pagh
F:
29 mar. 1890
Sorø
Karl Marius Petersen
Frantz Walter
Julie Celia Ida Margrethe Pagh
1893-1958
Julie Celia Ida Margrethe Pagh
F:
9 nov. 1893
Give
D:
1958
Carl Sophus Marius Rasmussen
1887-1965
Carl Sophus Marius Rasmussen
F:
1887
D:
1965
Gerda Kirstine Pagh
1895-
Gerda Kirstine Pagh
F:
18 aug. 1895
Give
Jens Christian Rasmussen
1886-
Jens Christian Rasmussen
F:
30 okt. 1886
Emma Elisabeth Pagh
1897-
Emma Elisabeth Pagh
F:
12 sep. 1897
Give
Karl Ferdinand Larsen
1899-
Karl Ferdinand Larsen
F:
30 mar. 1899
Kirstine Lassen Schmidt
1857-1933
Kirstine Lassen Schmidt
F:
11 dec. 1857
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
19 jan. 1933
Odense (Knuds s.)
Peder Rasmussen Pagh
1857-1932
Peder Rasmussen Pagh
F:
4 sep. 1857
Faarup Mølle
G:
25 jan. 1880
København (Johs.)
D:
29 sep. 1932
Odense
Hans Thomas Schmidt
1860-1865
Hans Thomas Schmidt
F:
8 mar. 1860
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
29 aug. 1865
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Mikkel Lassen Schmidt
1823-1865
Mikkel Lassen Schmidt
F:
6 sep. 1823
Seem
D:
24 okt. 1865
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Maren Hansdatter Wind
1826-1876
Maren Hansdatter Wind
F:
22 apr. 1826
Rejsby
G:
3 apr. 1850
D:
30 aug. 1876
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Dødfødt søn
1862-1862
Dødfødt søn
F:
29 maj 1862
Hjerting
D:
29 maj 1862
Hjerting
Hans Thomsen Lassen
1864-1866
Hans Thomsen Lassen
F:
2 jan. 1864
Hjerting
D:
22 apr. 1866
Hjerting
Ane Kjerstine Lassen
1865-
Ane Kjerstine Lassen
F:
21 maj 1865
Hjerting
Ane Marie Lassen
1867-1880
Ane Marie Lassen
F:
15 okt. 1867
Hjerting
D:
18 okt. 1880
Hjerting
Cathrine Lene Hansen
1892-
Cathrine Lene Hansen
F:
16 apr. 1892
Hjerting
Hans Thomas Wiggo Hansen
1893-1979
Hans Thomas Wiggo Hansen
F:
1 dec. 1893
Hjerting
D:
2 mar. 1979
Mern s. (Tågeby)
Marie Hansen
1894-1970
Marie Hansen
F:
17 jul. 1894
Mern s. (Tågeby)
D:
16 jun. 1970
Mern s. (Tågeby)
Bodil Marie Dorthea Lassen
1870-1950
Bodil Marie Dorthea Lassen
F:
12 jun. 1870
Hjerting
D:
27 jan. 1950
Hjerting
Hans Peter Hansen
1865-
Hans Peter Hansen
F:
24 maj 1865
G:
12 jun. 1891
Hjerting
Hans Thomsen Lassen
1876-1879
Hans Thomsen Lassen
F:
30 mar. 1876
Hjerting
D:
18 dec. 1879
Hjerting
Thomas Lassen
1825-1908
Thomas Lassen
F:
17 apr. 1825
D:
18 apr. 1908
Hjerting
Ane Cathrine Hansdatter
1832-1900
Ane Cathrine Hansdatter
F:
6 sep. 1832
Hjerting
D:
29 mar. 1900
Hjerting
Bodil Marie Lassen
1827-1830
Bodil Marie Lassen
F:
27 apr. 1827
D:
15 mar. 1830
Christine Bothilde Riis
1887-
Christine Bothilde Riis
F:
3 jan. 1887
Seem s. (Seemgård)
Andrea Sofie Riis
1891-
Andrea Sofie Riis
F:
15 jan. 1891
Seem s. (Seemgård)
Kirstine Lassen
1858-
Kirstine Lassen
F:
20 nov. 1858
Jacob Riis
Ane Marie Lassen
1861-1923
Ane Marie Lassen
F:
15 jan. 1861
D:
3 sep. 1923
Ribe
Hans Lauridsen Jessen Vestergaard
1863-1898
Hans Lauridsen Jessen Vestergaard
F:
8 nov. 1863
Spandet s. (Fjersted)
G:
28 apr. 1894
Seem
D:
11 dec. 1898
Ribe (Amtssygehuset)
Bodil Marie Lassen
1863-1912
Bodil Marie Lassen
F:
13 feb. 1863
D:
11 maj 1912
Esbjerg
Kirsten Marie Lassen
1900-
Kirsten Marie Lassen
F:
2 feb. 1900
Seem
Peter Ebbesen Jepsen
1897-
Peter Ebbesen Jepsen
F:
29 dec. 1897
St. Andst
G:
24 okt. 1924
Seem
Jens Peter Lassen
1901-
Jens Peter Lassen
F:
4 feb. 1901
Hans Gram Lassen
1902-
Hans Gram Lassen
F:
24 aug. 1902
Selenabella MacDermuth
Gunnar Lassen
1904-
Gunnar Lassen
F:
18 apr. 1904
Astrid Justesen
Astrid Justesen
G:
25 feb. 1933
Viggo Lassen
Doris Drew
Bodil Lassen
Viggo Riisgaard
Tage Lassen
Marie Petersen
1917-1962
Marie Petersen
F:
20 maj 1917
Adsbøl
D:
1962
Las Mikkelsen Lassen
1866-
Las Mikkelsen Lassen
F:
15 maj 1866
Seem
Maren Gram
1875-
Maren Gram
F:
15 dec. 1875
Seem
G:
10 maj 1899
Seem
Hansine Lassen
1868-
Hansine Lassen
F:
22 dec. 1868
Jens Peder Lassen
1829-1913
Jens Peder Lassen
F:
30 mar. 1829
D:
26 jan. 1913
Seem s. (Seemgård)
Bodil Hansen
1833-1912
Bodil Hansen
F:
10 mar. 1833
Seem
G:
10 okt. 1857
Seem
D:
14 sep. 1912
Seem s. (Seemgård)
Bodil Marie Lassen
1831-1832
Bodil Marie Lassen
F:
12 jul. 1831
D:
23 maj 1832
Andreas Lassen Schmidt
1833-
Andreas Lassen Schmidt
F:
7 apr. 1833
Seem
Maren Hansdatter Wind
1826-1876
Maren Hansdatter Wind
F:
22 apr. 1826
Rejsby
G:
7 nov. 1866
D:
30 aug. 1876
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Las Mikkelsen Schmidt
1879-1908
Las Mikkelsen Schmidt
F:
2 jun. 1879
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
15 nov. 1908
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Lovise Tobiasen
1872-
Lovise Tobiasen
F:
11 dec. 1872
Hunderup
Hans Thomsen Schmidt
1881-
Hans Thomsen Schmidt
F:
28 maj 1881
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ane Kirstine Lausen
1878-
Ane Kirstine Lausen
F:
14 jul. 1878
Brøns
Hansine Møller
1834-
Hansine Møller
F:
14 mar. 1834
Ribe
G:
7 apr. 1877
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Knud Lassen Schmidt
1835-
Knud Lassen Schmidt
F:
23 jul. 1835
Anna Kristine Godt
Charles Svenningsen Jensen
1902-1961
Charles Svenningsen Jensen
F:
13 feb. 1902
Esbjerg
D:
23 okt. 1961
Esbjerg (sygehuset)
Astrid Hansine Godt
Evald Carlo Andreas Larsen
1909-1961
Evald Carlo Andreas Larsen
F:
1 aug. 1909
København
D:
30 dec. 1961
København
Ejnar Godt
1912-1912
Ejnar Godt
F:
2 apr. 1912
Jerne s. (Måde)
D:
18 jul. 1912
Jerne s. (Måde)
Ejnar Godt
Lavrine Ager
Harry Godt
Christian Nielsen Godt
Dagny Godt
Aksel Marius Hviid Hansen
Hans Henrik Godt
1879-1925
Hans Henrik Godt
F:
18 sep. 1879
Seem s. (Varming)
D:
5 dec. 1925
Jerne s. (Måde)
Nielsine Karoline Nielsen
1888-1969
Nielsine Karoline Nielsen
F:
28 apr. 1888
Jerne s. (Måde)
G:
28 mar. 1909
D:
29 jan. 1969
Jerne s. (Måde)
Anke Simonsen
1859-1942
Anke Simonsen
F:
8 jul. 1859
Seem s. (Varming)
D:
7 feb. 1942
Næsbjerg
Hans Jensen Godt
Niels Andreas Christian Hansen
Laura Petra Lauridsen
Hans Anker Hansen
Bodil Kirstine Sørensen
Alfred Hansen
Laura Kirstine Jensen
Lindvig Hansen
Kamma Nielly Kristensen
1923-1974
Kamma Nielly Kristensen
F:
15 feb. 1923
Herborg s. (V. Herborg)
D:
7 feb. 1974
Varde (Sygehuset)
Kathrine Pedersen
1886-1958
Kathrine Pedersen
F:
9 feb. 1886
Seem s. (Varming)
D:
22 jul. 1958
Jelling
Anton Christian Madsen Hansen
1879-1955
Anton Christian Madsen Hansen
F:
14 jun. 1879
Næsbjerg s. (Skonager)
G:
7 apr. 1909
D:
6 nov. 1955
Varde
Jenny Sigrid Pedersen
Niels Henriksen Jessen
Hans Bonde Siig Pedersen
Andrea Nørholm
1935-1970
Andrea Nørholm
F:
1 feb. 1935
Brande s. (Nørholm)
D:
19 apr. 1970
Varde (Sygehuset)
Hans Martin Simonsen Pedersen
1890-1971
Hans Martin Simonsen Pedersen
F:
13 jan. 1890
Seem s. (Varminglund)
D:
30 apr. 1971
Vester Starup
Harriet Sigrid Hansen
1900-1969
Harriet Sigrid Hansen
F:
22 maj 1900
Ovtrup s. (Allerslev)
G:
11 nov. 1921
Ovtrup
D:
27 sep. 1969
Vester Starup
Martin Pedersen
1891-1972
Martin Pedersen
F:
3 dec. 1891
Seem s. (Varminglund)
D:
19 dec. 1972
Alslev
Else Katrine Knudsen
1894-1977
Else Katrine Knudsen
F:
8 mar. 1894
Alslev s. (Vibæk)
G:
27 aug. 1916
Alslev
D:
10 jan. 1977
Varde (Sygehuset)
Andreas Pedersen
1891-1899
Andreas Pedersen
F:
3 dec. 1891
Seem s. (Varminglund)
D:
23 mar. 1899
Seem s. (Varminglund)
Jens Sigurd Pedersen
Harry Anker Pedersen
Dagny Pedersen
Inger Marie Siig Pedersen
Tage Egon Mortensen
Anna Kathrine Pedersen
Kristian Skovbjerg
Christian Pedersen
1893-1942
Christian Pedersen
F:
19 nov. 1893
Seem s. (Varminglund)
D:
24 apr. 1942
Varde (Sygehuset)
Ane Kirstine Hansen
1895-
Ane Kirstine Hansen
F:
30 aug. 1895
Ovtrup s. (Allerslev)
G:
8 okt. 1922
Øse
Carl Pedersen
1896-1916
Carl Pedersen
F:
17 mar. 1896
Seem s. (Varminglund)
D:
29 mar. 1916
Torstrup s. (Karlsgårde)
Andreas Pedersen
1900-1952
Andreas Pedersen
F:
30 dec. 1900
Næsbjerg s. (Skonager)
D:
17 okt. 1952
Esbjerg
Anna Marie Kristine Kristensen
Hans Peder Pedersen
1859-1939
Hans Peder Pedersen
F:
27 apr. 1859
Gram s. (Enderupskov)
G:
19 dec. 1885
Seem
D:
9 maj 1939
Næsbjerg
Kirsten Simonsen
1861-1874
Kirsten Simonsen
F:
22 apr. 1861
Seem s. (Varming)
D:
15 apr. 1874
Seem s. (Varming)
Ane Maria Simonsen
1864-1910
Ane Maria Simonsen
F:
20 apr. 1864
Seem s. (Varming)
D:
19 nov. 1910
Seem s. (Varming)
Bodild Kathrine Simonsen
1866-1871
Bodild Kathrine Simonsen
F:
7 aug. 1866
Seem s. (Varming)
D:
20 aug. 1871
Seem s. (Varming)
Simine Simonsen
1869-1871
Simine Simonsen
F:
17 jan. 1869
Seem s. (Varming)
D:
21 jun. 1871
Seem s. (Varming)
Peder Hansen Gram
1924-1941
Peder Hansen Gram
F:
12 okt. 1924
Gram s. (Enderupskov)
D:
25 jun. 1941
Gram
Andreas Nørgaard Gram
Martha Nørgaard
1896-1961
Martha Nørgaard
F:
19 apr. 1896
Seem s. (Elmegård, Varming)
D:
18 jun. 1961
Gram
Søren Hansen Pedersen Gram
1884-1936
Søren Hansen Pedersen Gram
F:
3 jul. 1884
Gram s. (Tiset Mark)
G:
27 okt. 1922
Seem
D:
17 sep. 1936
Gram s. (sygehuset)
Karl Kristian Nørgaard Nielsen
Erna Marie Nancy Hansen
Lis Pedersen
Leon Antonius Nørgaard Nielsen
Lilly Hov Christensen
Kirsa Thomsen
Simine Nørgaard Nielsen
Poul Fischer Olesen
Kathrine Nørgaard
1897-1965
Kathrine Nørgaard
F:
12 maj 1897
Seem s. (Elmegård, Varming)
D:
22 dec. 1965
Gloslunde s. (Kramnitse)
Josef Antonius Nimand Israel Nielsen
1894-1972
Josef Antonius Nimand Israel Nielsen
F:
17 sep. 1894
Rødby
G:
17 sep. 1918
Ikast s. (Isenvad)
D:
25 feb. 1972
Vordingborg
Peder Nørgaard Schmidt
Ellen Margrethe Grønkjær
Andreas Nørgaard Schmidt
Marie Nørgaard
1898-1966
Marie Nørgaard
F:
28 maj 1898
Seem s. (Elmegård, Varming)
D:
1 apr. 1966
Seem s. (Varming)
Christian Christensen Schmidt
1891-1984
Christian Christensen Schmidt
F:
8 sep. 1891
Seem s. (Varming)
G:
30 jul. 1921
Seem
D:
3 mar. 1984
Seem s. (Varming)
Niels Nørgaard
1899-1990
Niels Nørgaard
F:
9 nov. 1899
Seem s. (Varming)
D:
10 apr. 1990
Ribe
Jepbine Marie Christensen
1899-1985
Jepbine Marie Christensen
F:
14 sep. 1899
Hjortlund s. (Stens)
G:
9 nov. 1941
Seem
D:
21 dec. 1985
Ribe
Hansine Nørgaard
1903-
Hansine Nørgaard
F:
23 aug. 1903
Seem s. (Varming)
Karl Nielsen
1896-1972
Karl Nielsen
F:
4 nov. 1896
Mesinge s. (Salby Mark)
G:
28 sep. 1935
Seem
D:
9 jan. 1972
Odense
Maren Simine Nørgaard Hansen
Bent Kristensen
Ane Kristine Nørgaard
1904-
Ane Kristine Nørgaard
F:
11 nov. 1904
Seem s. (Elmegård, Varming)
Jokum Hansen
1874-1960
Jokum Hansen
F:
6 mar. 1874
Ansager s. (Kvie Mark)
G:
15 maj 1941
Kalvslund
D:
8 nov. 1960
Seem s. (Varming)
Simine Simonsen
1871-1946
Simine Simonsen
F:
22 jul. 1871
Seem s. (Varming)
D:
13 jun. 1946
Seem s. (Varming)
Andreas Petersen Nørgaard
1869-1952
Andreas Petersen Nørgaard
F:
24 maj 1869
Seem s. (Nørgård)
G:
4 maj 1895
Seem
D:
10 nov. 1952
Seem s. (Varming)
Lars Mikkelsen Simonsen
1873-1874
Lars Mikkelsen Simonsen
F:
11 maj 1873
Seem s. (Varming)
D:
1 dec. 1874
Seem s. (Varming)
Margit Simonsen
Leif Simonsen
1951-2001
Leif Simonsen
F:
31 jan. 1951
Vester-Hæsinge
D:
feb. 2001
Hans Bondesen Simonsen
1918-2000
Hans Bondesen Simonsen
F:
31 jul. 1918
Ribe (Sygehuset)
D:
aug. 2000
Vester-Hæsinge
Ellen Hansine Erlangsen
Henning Erlangsen
Oda Vivi Jensen
Anna Marie Erlangsen
Erik Winther Jensen
Erna Erlangsen
Ernst Egon Christensen
Jens Peter Erlangsen
Grete Møller
Erling Erlangsen
Inger Christine Simonsen
Rasmus Laurits Erlangsen
Christian Karl Simonsen
1921-1984
Christian Karl Simonsen
F:
20 sep. 1921
D:
22 sep. 1984
Seem s. (Varming)
Niels Jørgensen Krogh
Tove Eriksen
Knud Jørgensen Krogh
Jytte Vera Nielsen
Lars Jørgensen Krogh
Jane Frich Rasmussen
Kathrine Simonsen
Hans Jørgensen Krogh
1917-1970
Hans Jørgensen Krogh
F:
21 aug. 1917
Hågerup
D:
8 nov. 1970
V. Åby
Jens Simonsen
Anna-Grethe Bundgaard Klausen
Anna Margrethe Simonsen
Paul Burgemann
Ingrid Simonsen
Michael Hjorth Nielsen
Birgit Simonsen
Holger Simonsen
Ellen Gylham
Edvard Simonsen
Osvald Simonsen
1929-1995
Osvald Simonsen
F:
1 mar. 1929
Seem s. (Varming)
D:
22 aug. 1995
Ribe
Marius Simonsen
1930-1930
Marius Simonsen
F:
2 jun. 1930
Seem s. (Varming)
D:
7 jun. 1930
Seem s. (Varming)
Else Jepsen
Henning Kjær
Iver Jepsen
Tove Toft
Lars Jepsen
Marianne Sieling
Anne Marie Simonsen
Aksel Vestergaard Jepsen
1929-1993
Aksel Vestergaard Jepsen
F:
20 jun. 1929
Seem s. (Munkehøjgård)
D:
5 nov. 1993
Skallebæk
Birthe Elise Simonsen
1934-1995
Birthe Elise Simonsen
F:
20 jan. 1934
Seem s. (Varming)
D:
22 aug. 1995
Ribe
Else Simonsen
Lars Mikkelsen Simonsen
1874-1962
Lars Mikkelsen Simonsen
F:
2 nov. 1874
Seem s. (Varming)
D:
27 mar. 1962
Seem s. (Varming)
Anna Margrethe Møller
1896-1967
Anna Margrethe Møller
F:
6 jul. 1896
Varde
G:
5 feb. 1918
Seem
D:
10 jun. 1967
Seem s. (Varming)
Mogens Hauberg Christensen
Bodil Thomine Andersen
Ragna Hauberg Christensen
Willy Skøtt
Marius Christensen
1901-
Marius Christensen
F:
6 okt. 1901
Næsbjerg s. (Skonager)
Elisabeth Margrethe Haubjerg
1905-
Elisabeth Margrethe Haubjerg
F:
21 jan. 1905
G:
31 maj 1936
Guldager
Hans Simonsen Christensen
1903-
Hans Simonsen Christensen
F:
30 aug. 1903
Næsbjerg s. (Skonager)
Christian Christensen
1905-
Christian Christensen
F:
27 jan. 1905
Næsbjerg s. (Skonager)
Helene Kristine Knudsen
Ellen Christensen
Eigil Johannes Lassen
Jytte Christensen
Holger Christensen
Dagny Hansen
Kirstine Simonsen
1876-1968
Kirstine Simonsen
F:
30 jan. 1876
Seem s. (Varming)
D:
27 maj 1968
Næsbjerg s. (Skonager)
Andreas Christensen
1869-1953
Andreas Christensen
F:
6 aug. 1869
Næsbjerg s. (Skonager)
G:
18 apr. 1900
Seem
D:
23 aug. 1953
Næsbjerg s. (Skonager)
Kathrine Mikkelsen
1837-1917
Kathrine Mikkelsen
F:
24 okt. 1837
Seem s. (Birkegård)
D:
24 nov. 1917
Seem s. (Varming)
Hans Bundesen Simonsen
1820-1898
Hans Bundesen Simonsen
F:
7 mar. 1820
Seem s. (Varming)
G:
31 okt. 1857
Seem
D:
27 okt. 1898
Seem s. (Varming)
Bodil Marie Mikkelsen
1840-
Bodil Marie Mikkelsen
F:
23 dec. 1840
Las Bertelsen Mikkelsen
1801-1856
Las Bertelsen Mikkelsen
F:
18 jan. 1801
D:
15 okt. 1856
Kirsten Thomasdatter
ca. 1800-
Kirsten Thomasdatter
F:
ca. 1800
G:
19 okt. 1822
Bodil Marie Lund
1826-1844
Bodil Marie Lund
F:
25 sep. 1826
D:
22 okt. 1844
Niels Peter Mikkelsen
1802-1858
Niels Peter Mikkelsen
F:
5 dec. 1802
D:
9 jun. 1858
Margrethe Jensdatter
ca. 1804-1829
Margrethe Jensdatter
F:
ca. 1804
G:
15 okt. 1825
D:
4 maj 1829
Margrethe Lund
1832-1849
Margrethe Lund
F:
2 mar. 1832
D:
3 mar. 1849
Laurids Lund
1833-1851
Laurids Lund
F:
13 maj 1833
D:
2 jun. 1851
Jens Jørgensen Lund
1835-1835
Jens Jørgensen Lund
F:
28 mar. 1835
D:
16 aug. 1835
Dorthea Lund
1836-1854
Dorthea Lund
F:
12 sep. 1836
D:
14 jun. 1854
Else Kathrine Lund
1837-
Else Kathrine Lund
F:
24 jul. 1837
Karen Marie Lund
1838-1839
Karen Marie Lund
F:
25 sep. 1838
D:
19 apr. 1839
Mikkel Nielsen Lund
1840-1861
Mikkel Nielsen Lund
F:
23 nov. 1840
D:
11 jul. 1861
Andreas Nielsen Lund
1842-
Andreas Nielsen Lund
F:
21 apr. 1842
Christian Peder Lund
1844-1846
Christian Peder Lund
F:
13 aug. 1844
D:
31 jul. 1846
Kirsten Lauridsdatter
ca. 1802-1848
Kirsten Lauridsdatter
F:
ca. 1802
G:
4 jun. 1831
D:
26 jan. 1848
Simon Nielsen Lund
1849-
Simon Nielsen Lund
F:
18 aug. 1849
Christian Peter Lund
1851-1851
Christian Peter Lund
F:
26 maj 1851
D:
13 aug. 1851
Christen Peter Lund
1852-1856
Christen Peter Lund
F:
7 nov. 1852
D:
10 apr. 1856
Bodil Margrethe Lund
1857-1858
Bodil Margrethe Lund
F:
11 jun. 1857
D:
16 apr. 1858
Abelone Simonsdatter
ca. 1815-
Abelone Simonsdatter
F:
ca. 1815
G:
8 dec. 1848
Else Katrine Møller
1828-
Else Katrine Møller
F:
14 nov. 1828
Seem s. (Varming)
Anne Marie Møller
1830-
Anne Marie Møller
F:
26 okt. 1830
Seem s. (Varming)
Jens Christian Madsen
ca. 1820-
Jens Christian Madsen
F:
ca. 1819/20
G:
26 apr. 1854
Fole
Mads Jensen Madsen
1876-
Mads Jensen Madsen
F:
15 mar. 1876
Rødding
Inger Marie Boisen
1853-
Inger Marie Boisen
F:
27 jul. 1853
Rødding
Jes Madsen
1845-
Jes Madsen
F:
26 sep. 1845
Lintrup s. (Dover Mark)
G:
22 jan. 1876
Rødding
Oskar Iver Theodor Nielsen
1901-
Oskar Iver Theodor Nielsen
F:
20 jun. 1901
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
Margrethe Laura Nielsen
1904-
Margrethe Laura Nielsen
F:
16 feb. 1904
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
Kirsten Nielsen, senere Botorp
1928-1996
Kirsten Nielsen, senere Botorp
F:
1 nov. 1928
Aarhus (Skt. Johannes s.)
D:
19 apr. 1996
Hvidovre
Hans Peter Nielsen, senere Botorp
1905-
Hans Peter Nielsen, senere Botorp
F:
4 dec. 1905
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
Karen Marie Lea Hansen
1905-
Karen Marie Lea Hansen
F:
25 okt. 1905
Nr. Tranders s. (Vejgård)
G:
28 jun. 1930
Aalborg Rådhus
Gunnar Boysen Nielsen
Martin Nielsen
Anna Kjerstine Iversen
1876-
Anna Kjerstine Iversen
F:
9 okt. 1876
Oksenvad s. (Ørsted)
Niels Peder Nielsen
1874-
Niels Peder Nielsen
F:
22 sep. 1874
Verst
G:
8 jun. 1900
Verst
Anne Johanne Falkenberg
1905-
Anne Johanne Falkenberg
F:
2 maj 1905
Jels
Martha Maren Falkenberg
1911-
Martha Maren Falkenberg
F:
11 jan. 1911
Jels
Hans Matthiesen Falkenberg
1914-
Hans Matthiesen Falkenberg
F:
30 maj 1914
Jels
Ida Christina Iversen
1880-1956
Ida Christina Iversen
F:
2 mar. 1880
Oksenvad s. (Ørsted)
D:
13 sep. 1956
Fjelstrup s. (Hvilehjemmet i Sillerup)
Hans Peter Sørensen Falkenberg
1879-1962
Hans Peter Sørensen Falkenberg
F:
24 aug. 1879
Jels s. (Jels Skov)
G:
14 jan. 1905
Oksenvad
D:
23 nov. 1962
Øster Lindet
Martin Boisen Iversen
1882-
Martin Boisen Iversen
F:
3 jul. 1882
Oksenvad s. (Ørsted)
Iver Iversen
1884-
Iver Iversen
F:
13 dec. 1884
Oksenvad s. (Ørsted)
Maren Boisen
1854-1887
Maren Boisen
F:
26 nov. 1854
Rødding
D:
21 apr. 1887
Oksenvad s. (Ørsted)
Iver Iversen
1840-1913
Iver Iversen
F:
18 jul. 1840
Oksenvad s. (Ørsted)
G:
1 jul. 1876
Oksenvad
D:
10 feb. 1913
Jels
Marie Kirstine Boisen
1856-1886
Marie Kirstine Boisen
F:
8 mar. 1856
Rødding
D:
24 maj 1886
Rødding
Ane Kirstine Boisen
1858-1863
Ane Kirstine Boisen
F:
1 jan. 1858
Rødding
D:
6 jul. 1863
Rødding
Peder Møller Boisen
1859-1879
Peder Møller Boisen
F:
15 okt. 1859
Rødding
D:
9 apr. 1879
Rødding
Anna Kirstine Møller
1832-1861
Anna Kirstine Møller
F:
19 nov. 1832
Fole s. (Obbekær)
D:
27 maj 1861
Rødding
Martin Hansen Boysen
1809-
Martin Hansen Boysen
F:
28 jan. 1809
Rødding
G:
22 mar. 1852
Fole
Mette Marie Møller
1835-
Mette Marie Møller
F:
25 mar. 1835
Fole s. (Obbekær)
Jens Jacobsen Møller
1866-1875
Jens Jacobsen Møller
F:
20 apr. 1866
Ribe (Skt. Cathrine s. (Tange))
D:
5 jan. 1875
Ribe (Skt. Cathrine s. (Tange))
Gjertrud Marie Møller
1871-
Gjertrud Marie Møller
F:
19 jan. 1871
Ribe (Skt. Cathrine s. (Tange))
Niels Pedersen Møller
1837-
Niels Pedersen Møller
F:
23 jun. 1837
Fole s. (Obbekær)
Johanne Gjertrud Jensen
1837-1878
Johanne Gjertrud Jensen
F:
16 okt. 1837
Ribe (Skt. Cathrine s. (Tange))
G:
18 nov. 1864
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
17 maj 1878
Ribe (Skt. Cathrine s. (Tange))
Anette Brandt
1956-
Anette Brandt
F:
17 feb. 1956
Brøns
Bjarne Bang Schmidt
1955-
Bjarne Bang Schmidt
F:
12 jul. 1955
Farup s. (Nr. Farup (Ørnsøgård))
G:
2 sep. 1978
Jutta Marie Møller
1928-
Jutta Marie Møller
F:
26 jan. 1928
Ribe (Skt. Cathrine s. (Tange))
Aksel Brandt
1923-
Aksel Brandt
F:
2 okt. 1923
Brøns
G:
20 jan. 1954
Brøns
Jens Pedersen Møller
1897-
Jens Pedersen Møller
F:
29 jan. 1897
Ribe (Skt. Cathrine s. (Tange))
Astrid Margrethe Jensen
1899-
Astrid Margrethe Jensen
F:
12 aug. 1899
V. Vedsted
G:
6 okt. 1922
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Mette Marie Heitmann
1857-
Mette Marie Heitmann
F:
27 aug. 1857
Varming
G:
10 dec. 1879
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Jens Pedersen Møller
1840-
Jens Pedersen Møller
F:
7 jul. 1840
Fole s. (Obbekær)
Maren Mikkelsdatter
1807-
Maren Mikkelsdatter
F:
28 jun. 1807
Peder Jensen Møller
1790-1855
Peder Jensen Møller
F:
19 jun. 1790
Seem s. (Varming)
G:
5 jan. 1828
D:
9 jun. 1855
Fole s. (Obbekær)
Peder Pedersen Møller
1830-1830
Peder Pedersen Møller
F:
25 jan. 1830
D:
1 feb. 1830
Else Cathrine Møller
1833-1861
Else Cathrine Møller
F:
7 sep. 1833
D:
1861
Michael Lassen Møller
1835-1836
Michael Lassen Møller
F:
12 aug. 1835
D:
20 apr. 1836
Bodil Marie Møller
1837-
Bodil Marie Møller
F:
22 mar. 1837
Michael Møller
1839-1839
Michael Møller
F:
20 apr. 1839
D:
9 maj 1839
Anne Marie Møller
1840-
Anne Marie Møller
F:
10 sep. 1840
Maren Møller
1843-1843
Maren Møller
F:
18 jun. 1843
D:
11 nov. 1843
Michael Christian Møller
1844-1863
Michael Christian Møller
F:
7 sep. 1844
D:
8 okt. 1863
Marie Kirstine Møller
1847-1851
Marie Kirstine Møller
F:
20 jun. 1847
D:
28 apr. 1851
Jens Christian Møller
1849-1851
Jens Christian Møller
F:
1 dec. 1849
D:
21 apr. 1851
Marie Kirstine Mikkelsdatter
1811-1852
Marie Kirstine Mikkelsdatter
F:
2 aug. 1811
D:
5 aug. 1852
Jens Christian Møller
ca. 1805-
Jens Christian Møller
F:
ca. 1805
G:
2 dec. 1828
Mikkel Lassen
1771-1843
Mikkel Lassen
F:
1771
D:
15 jul. 1843
Bodil Marie Nielsdatter
ca. 1775-1812
Bodil Marie Nielsdatter
F:
ca. 1775
G:
14 okt. 1796
D:
5 maj 1812
Mette Andersdatter
1764-1818
Mette Andersdatter
F:
15 jul. 1764
G:
31 okt. 1812
D:
17 sep. 1818
Jørgen Schack Lassen
1772-1772
Jørgen Schack Lassen
F:
1772
D:
1772
Las Bertelsen
1734-1791
Las Bertelsen
F:
1734
D:
1791
Else Andersdatter
ca. 1740-1772
Else Andersdatter
F:
ca. 1740
Høgsbrogård
G:
5 nov. 1762
D:
1772
Else Lasdatter
1774-1774
Else Lasdatter
F:
1774
D:
1774
Bertel Lassen
1776-1801
Bertel Lassen
F:
29 sep. 1776
D:
TIDL. 1801
Hans Lassen
1779-1812
Hans Lassen
F:
19 jul. 1779
D:
TIDL. 1812
Else Marie Lasdatter
1782-1788
Else Marie Lasdatter
F:
6 jan. 1782
D:
1788
Mette Lasdatter
1785-1785
Mette Lasdatter
F:
14 jun. 1785
D:
1785
Karen Hansdatter
ca. 1750-1789
Karen Hansdatter
F:
ca. 1750
G:
29 okt. 1773
D:
1789
Maren Bertelsdatter
ca. 1737-1763
Maren Bertelsdatter
F:
ca. 1737
D:
1763
Niels Hansen
1765-1766
Niels Hansen
F:
1765
D:
1766
Niels Hansen
1767-1767
Niels Hansen
F:
1767
D:
1767
Gye Marie Hansdatter
1768-1784
Gye Marie Hansdatter
F:
1768
D:
1784
Anne Kirstine Vodder
1848-1849
Anne Kirstine Vodder
F:
12 feb. 1848
Hviding s. (Råhede)
D:
11 nov. 1849
Hviding s. (Råhede)
Peter Beyer Vodder
1850-1873
Peter Beyer Vodder
F:
7 jun. 1850
Hviding s. (Råhede)
D:
1 mar. 1873
Hviding s. (Enderup)
Anne Kirstine Vodder
1852-
Anne Kirstine Vodder
F:
1 sep. 1852
Hviding s. (Råhede)
Nis Vodder
1855-
Nis Vodder
F:
10 jul. 1855
Hviding s. (Råhede)
Kirsten Vodder
1857-1858
Kirsten Vodder
F:
23 sep. 1857
Seem s. (Skallebæk Mølle)
D:
29 jan. 1858
Seem s. (Skallebæk Mølle)
Niels Vodder
1894-1959
Niels Vodder
F:
20 apr. 1894
Vilslev s. (Jedsted Mark)
D:
14 mar. 1959
Aurora, Nebraska, USA
Laura Johanne Amalie Nielsen
1900-1973
Laura Johanne Amalie Nielsen
F:
21 jul. 1900
Marquette, Nebraska, USA
G:
1 jan. 1920
Marquette
D:
28 aug. 1973
Aurora, Nebraska, USA
Andreas Vodder
1858-1934
Andreas Vodder
F:
26 dec. 1858
Seem s. (Skallebæk Mølle)
D:
29 jan. 1934
USA
Anne Marie Petersen
1873-1963
Anne Marie Petersen
F:
24 nov. 1873
Vilslev s. (Jedsted Mark)
G:
2 maj 1894
Vilslev
D:
23 nov. 1963
Kirsten Vodder
1861-
Kirsten Vodder
F:
31 mar. 1861
Seem s. (Skallebæk Mølle)
Caroline Margaretha Vodder
1863-1868
Caroline Margaretha Vodder
F:
12 sep. 1863
Hviding s. (Enderup)
D:
2 mar. 1868
Hviding s. (Enderup)
Martin Vodder
1866-1932
Martin Vodder
F:
15 jan. 1866
Hviding s. (Enderup)
D:
4 maj 1932
Ribe (Sygehuset)
Karen Jepsen
Anders Vodder
1817-1868
Anders Vodder
F:
27 jun. 1817
Hviding s. (Råhede)
D:
22 mar. 1868
Hviding s. (Enderup)
Anne Beyer
1823-
Anne Beyer
F:
26 okt. 1823
Hviding s. (Råhede)
G:
25 okt. 1845
Nis Pedersen Wodder
1846-
Nis Pedersen Wodder
F:
4 feb. 1846
Else Katrine Petersen
1880-1880
Else Katrine Petersen
F:
28 apr. 1880
Farup s. (Kærbøl)
D:
16 maj 1880
Farup s. (Kærbøl)
Peter Vodder Petersen
1882-
Peter Vodder Petersen
F:
7 maj 1882
Farup s. (Kærbøl)
Juliane Katrine Petersen
1884-1884
Juliane Katrine Petersen
F:
2 aug. 1884
Farup s. (Kærbøl)
D:
15 sep. 1884
Farup s. (Kærbøl)
Julius Andreas Petersen
1885-1885
Julius Andreas Petersen
F:
9 sep. 1885
Farup s. (Kærbøl)
D:
1 okt. 1885
Farup s. (Kærbøl)
Juliane Petersen
1887-1887
Juliane Petersen
F:
25 maj 1887
Farup s. (Kærbøl)
D:
30 jun. 1887
Farup s. (Kærbøl)
Ane Margrethe Julie Petersen
1888-1895
Ane Margrethe Julie Petersen
F:
30 jun. 1888
Farup s. (Kærbøl)
D:
13 aug. 1895
Farup s. (Kærbøl)
Else Katrine Petersen
1891-1891
Else Katrine Petersen
F:
26 maj 1891
Farup s. (Kærbøl)
D:
6 jun. 1891
Farup s. (Kærbøl)
Else Marie Vodder Petersen
1892-1892
Else Marie Vodder Petersen
F:
6 jun. 1892
Farup s. (Kærbøl)
D:
21 aug. 1892
Farup s. (Kærbøl)
Else Marie Vodder
1850-1892
Else Marie Vodder
F:
28 apr. 1850
Spandet s. (Spandetgård)
D:
14 jun. 1892
Farup s. (Kærbøl)
Peter Jørgensen Petersen
1843-
Peter Jørgensen Petersen
F:
20 nov. 1843
Farup s. (Kærbøl)
Ane Christine Vodder
1852-1852
Ane Christine Vodder
F:
20 aug. 1852
D:
20 sep. 1852
Udøbt datter
1852-1852
Udøbt datter
F:
20 aug. 1852
D:
20 aug. 1852
Peder Andersen Vodder
1818-1872
Peder Andersen Vodder
F:
21 sep. 1818
Hviding s. (Råhede)
D:
7 okt. 1872
Gram s. (Tiset)
Else Cathrine Nørregaard
1817-
Else Cathrine Nørregaard
F:
17 okt. 1817
G:
30 okt. 1845
Maren Vodder
1819-1819
Maren Vodder
F:
15 sep. 1819
Hviding s. (Råhede)
D:
4 okt. 1819
Hviding s. (Råhede)
Nis Andersen Vodder
1851-
Nis Andersen Vodder
F:
16 jun. 1851
Seem
Andreas Vodder
1820-1853
Andreas Vodder
F:
15 okt. 1820
Hviding s. (Råhede)
D:
19 mar. 1853
Maren Nielsdatter Schmidt
ca. 1821-1858
Maren Nielsdatter Schmidt
F:
ca. 1821
G:
17 okt. 1849
D:
7 jun. 1858
Hans Andersen Vodder
1856-1871
Hans Andersen Vodder
F:
14 jul. 1856
D:
15 jun. 1871
Hviding s. (Råhede)
Mette Kirstine Vodder
1858-
Mette Kirstine Vodder
F:
10 mar. 1858
Hviding s. (Råhede)
Jens Lauridsen Jensen
1857-
Jens Lauridsen Jensen
F:
23 jun. 1857
Hviding s. (Råhede)
G:
4 jun. 1886
Ribe (Domsognet)
Nis Vodder
1860-1862
Nis Vodder
F:
26 feb. 1860
D:
21 mar. 1862
Hviding s. (Råhede)
Hans Christian Vodder
1862-1863
Hans Christian Vodder
F:
10 sep. 1862
D:
9 mar. 1863
Hviding s. (Råhede)
Carl Hostrup
1896-1966
Carl Hostrup
F:
13 okt. 1896
D:
18 sep. 1966
Jenny Hjorth
Jenny Hjorth
G:
28 nov. 1930
Hviding
Hans Hostrup
1897-
Hans Hostrup
F:
31 dec. 1897
Dagmar Beck
Dødfødt søn
1899-1899
Dødfødt søn
F:
14 feb. 1899
D:
14 feb. 1899
Holger Hostrup
1900-1900
Holger Hostrup
F:
26 feb. 1900
D:
7 mar. 1900
Dorthea Hostrup
1901-
Dorthea Hostrup
F:
13 jun. 1901
Marie Hostrup
1903-
Marie Hostrup
F:
5 maj 1903
Axel Warming Troelsen
1905-
Axel Warming Troelsen
F:
4 maj 1905
V. Vedsted
Else Marie Vodder
1864-
Else Marie Vodder
F:
31 jan. 1864
Niels Beier Hostrup
1866-
Niels Beier Hostrup
F:
12 mar. 1866
G:
1895
Anne Christine Vodder
1867-1869
Anne Christine Vodder
F:
28 aug. 1867
D:
30 sep. 1869
Hviding s. (Råhede)
Hans Nielsen Vodder
1822-1875
Hans Nielsen Vodder
F:
20 jan. 1822
Hviding s. (Råhede)
D:
26 maj 1875
Hviding s. (Råhede)
Dorthea Hansen
1828-
Dorthea Hansen
F:
23 jan. 1828
Hviding s. (Råhede)
G:
13 okt. 1855
Hans Madsen Vodder
1857-
Hans Madsen Vodder
F:
20 nov. 1857
Seem s. (Skallebæk Mølle)
Nis Vodder
1859-
Nis Vodder
F:
15 sep. 1859
Gørding s. (Tange)
Hanne Cathrine Vodder
1862-1949
Hanne Cathrine Vodder
F:
22 maj 1862
Gørding s. (Tange)
D:
3 apr. 1949
Holsted s. (Holsted Stationsby)
Jens Jørgensen Kou
1861-1941
Jens Jørgensen Kou
F:
16 aug. 1861
Lintrup s.
D:
6 nov. 1941
Holsted s. (Holsted Stationsby)
Hans Andersen Vodder
1865-
Hans Andersen Vodder
F:
21 jan. 1865
Gørding s. (Tange)
Sørine Marie Dorthea Cathrine Nissen
1877-
Sørine Marie Dorthea Cathrine Nissen
F:
13 sep. 1877
Hygum s. (Knurborg)
Edith Baker
1897-1981
Edith Baker
F:
30 jan. 1897
Missoula, Montana, USA
D:
20 jan. 1981
Missoula, Montana, USA
Holmer Rock
1894-1965
Holmer Rock
F:
8 nov. 1894
Missoula, Montana, USA
D:
9 maj 1965
Florence Margaret Baker
1901-1994
Florence Margaret Baker
F:
16 jun. 1901
Missoula, Montana, USA
D:
14 apr. 1994
Irrigon, Oregon, USA
Jesse Harmon Henderson
1893-1956
Jesse Harmon Henderson
F:
26 feb. 1893
Afton, Wyoming, USA
G:
19 jul. 1926
Logan, Utah, USA
D:
30 dec. 1956
Twin Falls, Idaho, USA
Ane Kirstine Vodder
1867-1951
Ane Kirstine Vodder
F:
30 jul. 1867
Gørding s. (Hallund)
D:
14 mar. 1951
Missoula, Montana, USA
James Albert Baker
ca. 1860-1941
James Albert Baker
F:
ca. 1860
G:
4 dec. 1895
Missoula, Montana, USA
D:
4 mar. 1941
Missoula, Montana, USA
Ane Marie Schjøtt
1896-
Ane Marie Schjøtt
F:
27 sep. 1896
Vejrup s. (Bækmark)
Jørgen Nielsen Schjøtt
1898-
Jørgen Nielsen Schjøtt
F:
7 dec. 1898
Vejrup s. (Bækmark)
Caroline Margrethe Vodder
1870-1951
Caroline Margrethe Vodder
F:
20 sep. 1870
Gørding s. (Tange)
D:
28 jan. 1951
Jernved s. (Gredsted)
Karl Schjøtt
1870-1951
Karl Schjøtt
F:
24 feb. 1870
Gørding s. (Bjerndrup)
D:
22 nov. 1951
Jernved s. (Gredsted)
Jørgen Nielsen Vodder
1823-1891
Jørgen Nielsen Vodder
F:
20 aug. 1823
Hviding s. (Råhede)
D:
3 jun. 1891
Gørding s. (Tange)
Anne Margrethe Hansen
ca. 1831-
Anne Margrethe Hansen
F:
ca. 1831
Føvling s. (Stenderup)
Nis Andersen Wodder
1792-1873
Nis Andersen Wodder
F:
11 aug. 1792
Hviding s. (Råhede)
D:
15 nov. 1873
Hviding s. (Råhede)
Anne Christine Schmidt
ca. 1795-1823
Anne Christine Schmidt
F:
ca. 1795
G:
12 okt. 1816
Hviding
D:
31 aug. 1823
Hviding s. (Råhede)
Truels Pedersen Vodder
1824-1909
Truels Pedersen Vodder
F:
25 jul. 1824
Hviding s. (Råhede)
D:
27 nov. 1909
Gram s. (Tiset)
Villamine Marie Bluhme
ca. 1819-1902
Villamine Marie Bluhme
F:
ca. 1819
D:
24 feb. 1902
Gram s. (Tiset)
Benned Nissen Vodder
1826-1826
Benned Nissen Vodder
F:
9 maj 1826
Hviding s. (Råhede)
D:
28 maj 1826
Hviding s. (Råhede)
Nis Bennedsen Wodder
1863-1917
Nis Bennedsen Wodder
F:
23 maj 1863
Castlemaine i Australien
D:
6 jul. 1917
Gram s. (Tiset)
Inge Kathrine Sørensen
1878-
Inge Kathrine Sørensen
F:
21 dec. 1878
Lintrup s. (Tornum Mark)
G:
24 nov. 1906
Gram
Benned Nissen Vodder
1828-
Benned Nissen Vodder
F:
24 jun. 1828
Hviding s. (Råhede)
Maren Beyer
1835-
Maren Beyer
F:
23 jun. 1835
Hviding s. (Råhede)
G:
19 aug. 1862
Anne Kirstine Vodder
1829-1830
Anne Kirstine Vodder
F:
19 dec. 1829
Hviding s. (Råhede)
D:
28 jan. 1830
Hviding s. (Råhede)
Peter Beyer
1862-1864
Peter Beyer
F:
3 sep. 1862
Gram s. (Tiset)
D:
2 okt. 1864
Gram s. (Tiset)
Nis Truelsen Beyer
1869-1878
Nis Truelsen Beyer
F:
24 mar. 1869
Gram s. (Tiset)
D:
10 feb. 1878
Gram s. (Tiset)
Margrethe Karoline Beyer
1871-1872
Margrethe Karoline Beyer
F:
29 dec. 1871
Gram s. (Tiset)
D:
4 jan. 1872
Gram s. (Tiset)
Johanne Christiane Petersen
Magdalene Petersen
Verner Emil Jørgensen
Ludvig Petersen
1930-1957
Ludvig Petersen
F:
24 mar. 1930
Hygum s. (Knorborg)
D:
22 jan. 1957
Hygum s. (Knorborg)
Niels Beier Petersen
1933-1984
Niels Beier Petersen
F:
1 okt. 1933
Hygum s. (Knorborg)
D:
20 dec. 1984
Maren Beyer
1899-1991
Maren Beyer
F:
17 nov. 1899
Gram s. (Tiset)
D:
21 jul. 1991
Erling Sigurd Petersen
1895-
Erling Sigurd Petersen
F:
27 okt. 1895
Gram
G:
4 apr. 1925
Gram
Helle Vibeke Rafn
Rise Birgit Rafn
Hansine Petrea Beyer
1902-
Hansine Petrea Beyer
F:
19 sep. 1902
Gram s. (Tiset)
Arne Rafn
1904-
Arne Rafn
F:
24 nov. 1904
Nimtofte
G:
17 apr. 1930
Gram
Niels Truelsen Beyer
1873-
Niels Truelsen Beyer
F:
16 aug. 1873
Gram s. (Tiset)
Magdalene Sabine Claudiane Fries
1872-
Magdalene Sabine Claudiane Fries
F:
7 dec. 1872
Højrup
G:
19 okt. 1898
Gram
Maren Vodder
1831-1898
Maren Vodder
F:
21 okt. 1831
Hviding s. (Råhede)
D:
12 jun. 1898
Gram s. (Tiset)
Truels Andersen Beyer
1833-1892
Truels Andersen Beyer
F:
25 mar. 1833
Hviding s. (Råhede)
G:
26 sep. 1860
Gram
D:
6 sep. 1892
Gram s. (Tiset)
Margrethe Truelsdatter
ca. 1789-1834
Margrethe Truelsdatter
F:
CA. 1789
G:
20 nov. 1823
Hviding
D:
20 apr. 1834
Hviding s. (Råhede)
Karen Hansdatter Schack
1791-1869
Karen Hansdatter Schack
F:
26 okt. 1791
Rejsby s. (Haved)
G:
25 okt. 1834
Hviding
D:
3 jan. 1869
Hviding s. (Råhede)
Hans (Andersen) Vodder
1794-1794
Hans (Andersen) Vodder
F:
16 maj 1794
D:
1794
Hans (Andersen) Vodder
1795-1868
Hans (Andersen) Vodder
F:
30 jun. 1795
Hviding s. (Råhede)
D:
6 jul. 1868
Hviding s. (Råhede)
Mette Kirstine Nissen
ca. 1797-
Mette Kirstine Nissen
F:
ca. 1797
G:
20 apr. 1822
Niels (Andersen) Vodder
1797-
Niels (Andersen) Vodder
F:
1 dec. 1797
Hviding s. (Råhede)
Anne Kirstine Vodder
1848-1849
Anne Kirstine Vodder
F:
12 feb. 1848
Hviding s. (Råhede)
D:
11 nov. 1849
Hviding s. (Råhede)
Peter Beyer Vodder
1850-1873
Peter Beyer Vodder
F:
7 jun. 1850
Hviding s. (Råhede)
D:
1 mar. 1873
Hviding s. (Enderup)
Anne Kirstine Vodder
1852-
Anne Kirstine Vodder
F:
1 sep. 1852
Hviding s. (Råhede)
Nis Vodder
1855-
Nis Vodder
F:
10 jul. 1855
Hviding s. (Råhede)
Kirsten Vodder
1857-1858
Kirsten Vodder
F:
23 sep. 1857
Seem s. (Skallebæk Mølle)
D:
29 jan. 1858
Seem s. (Skallebæk Mølle)
Niels Vodder
1894-1959
Niels Vodder
F:
20 apr. 1894
Vilslev s. (Jedsted Mark)
D:
14 mar. 1959
Aurora, Nebraska, USA
Laura Johanne Amalie Nielsen
1900-1973
Laura Johanne Amalie Nielsen
F:
21 jul. 1900
Marquette, Nebraska, USA
G:
1 jan. 1920
Marquette
D:
28 aug. 1973
Aurora, Nebraska, USA
Andreas Vodder
1858-1934
Andreas Vodder
F:
26 dec. 1858
Seem s. (Skallebæk Mølle)
D:
29 jan. 1934
USA
Anne Marie Petersen
1873-1963
Anne Marie Petersen
F:
24 nov. 1873
Vilslev s. (Jedsted Mark)
G:
2 maj 1894
Vilslev
D:
23 nov. 1963
Kirsten Vodder
1861-
Kirsten Vodder
F:
31 mar. 1861
Seem s. (Skallebæk Mølle)
Caroline Margaretha Vodder
1863-1868
Caroline Margaretha Vodder
F:
12 sep. 1863
Hviding s. (Enderup)
D:
2 mar. 1868
Hviding s. (Enderup)
Martin Vodder
1866-1932
Martin Vodder
F:
15 jan. 1866
Hviding s. (Enderup)
D:
4 maj 1932
Ribe (Sygehuset)
Karen Jepsen
Anne Beyer
1823-
Anne Beyer
F:
26 okt. 1823
Hviding s. (Råhede)
Anders Vodder
1817-1868
Anders Vodder
F:
27 jun. 1817
Hviding s. (Råhede)
G:
25 okt. 1845
D:
22 mar. 1868
Hviding s. (Enderup)
Anders Nissen Beier
1897-
Anders Nissen Beier
F:
9 jan. 1897
Vodder s. (Birkelev)
Karen Marie Jepsen
1901-
Karen Marie Jepsen
F:
8 apr. 1901
Christian Johansen Beier
1899-
Christian Johansen Beier
F:
15 jun. 1899
Vodder s. (Birkelev)
Peter Jensen Beier
Viggo Johansen Beier
Astrid Johanne Beier
Tage Beier
Karen Stamp Clausen
Verner Christen Terkelsen Beier
Laura Margrethe Beier
Annelise Beier
Hans Jepsen Beier
1901-
Hans Jepsen Beier
F:
17 apr. 1901
Vodder s. (Frifelt)
Maren Kirstine Junker
Anna Marie Beier
1909-
Anna Marie Beier
F:
26 jan. 1909
Roager s. (Kirkeby)
Peter Andersen Beyer
1866-1927
Peter Andersen Beyer
F:
17 okt. 1866
Rejsby
D:
11 jan. 1927
Ribe (Sygehuset)
Laura Thøgersen
1876-
Laura Thøgersen
F:
12 maj 1876
G:
6 feb. 1896
Vodder
Nicoline Kathrine Beyer
Aksel Pedersen
Sørine Beyer
1925-1928
Sørine Beyer
F:
2 apr. 1925
Rejsby
D:
2 feb. 1928
Hanne Beyer
1953-
Hanne Beyer
F:
1953
Rejsby
Fritjof Nansen Autzen
1950-
Fritjof Nansen Autzen
F:
1950
Skærbæk s. (Ullerup)
Peter Nielsen Beyer
1927-2013
Peter Nielsen Beyer
F:
11 jan. 1927
Rejsby
D:
29 apr. 2013
Aabenraa (sygehus)
Inger Marie Kiel
1932-2019
Inger Marie Kiel
F:
22 mar. 1932
Gråsten
G:
20 maj 1951
Gråsten
D:
15 sep. 2019
Højer (plejehjem)
Sørine Mary Beyer
1930-1997
Sørine Mary Beyer
F:
28 okt. 1930
Rejsby
D:
17 mar. 1997
Rejsby
Erik Kjær
Anders Nissen Beyer
1897-1946
Anders Nissen Beyer
F:
23 mar. 1897
Rejsby
D:
12 nov. 1946
Anne Cathrine Nielsen
1899-1967
Anne Cathrine Nielsen
F:
9 maj 1899
Rejsby
G:
30 maj 1923
Rejsby
D:
4 mar. 1967
Eskild Skov Pedersen
1926-2009
Eskild Skov Pedersen
F:
19 jan. 1926
Føvling s. (Tved)
D:
O. 2008/2009
Norge
Karoline Torset
Lars Beier Pedersen
Edith Heiselberg
Svend Pedersen
Anne Marie Pedersen
1936-1937
Anne Marie Pedersen
F:
27 jul. 1936
Føvling s. (Bækbølling)
D:
18 okt. 1937
Brørup (amtssygehuset)
Anker Pedersen
Ane Margrethe Beyer
1899-
Ane Margrethe Beyer
F:
22 dec. 1899
Rejsby
Otto Pedersen
1899-
Otto Pedersen
F:
5 mar. 1899
Føvling s. (Lundtoft)
G:
31 dec. 1925
Føvling
Anna Sørine Mortensen
Hans Ankjær Sørensen
Elly Margrethe Mortensen
Tage Knudsen
Hans Mortensen
Ane Helene Beyer
1901-1956
Ane Helene Beyer
F:
27 apr. 1901
Rejsby
D:
12 jan. 1956
Holsted s. (Faurskov)
Morten Nielsen Mortensen
1898-
Morten Nielsen Mortensen
F:
18 okt. 1898
Holsted s. (Faurskov)
G:
28 okt. 1930
Holsted s. (Stenderup filialkirke)
Mads Sørensen Beyer
1902-1926
Mads Sørensen Beyer
F:
5 jun. 1902
Rejsby
D:
20 sep. 1926
Føvling s. (Tved)
Ellen Nissen Beyer
Magne Ruth Beyer
Karl Nissen Beyer
Kaj Verner Beyer
Ingrid Nissen Beyer
Adolf Christensen Beyer
Meta Marie Nissen
1906-
Meta Marie Nissen
F:
4 sep. 1906
Alslev s. (Alslev Østermark)
Vagn Beyer
Vera Beyer
Hans Christian Hansen
Hans Beyer
1941-1963
Hans Beyer
F:
20 aug. 1941
Føvling s. (Bækbølling)
D:
4 jun. 1963
Nordby s.
Jørn Beyer
Vibeke Paulsen
Henning Beyer
1949-1989
Henning Beyer
F:
30 dec. 1949
D:
7 aug. 1989
Minna Margrethe Skødt
Lona Beyer
Søren Peter Beyer
Kirstine Marie Christensen
Hans Christian Beyer
1910-1967
Hans Christian Beyer
F:
14 sep. 1910
Rejsby
D:
29 nov. 1967
Føvling s. (Tved)
Mary Kjestine Beyer
1911-1938
Mary Kjestine Beyer
F:
16 sep. 1911
Rejsby
D:
16 apr. 1938
Føvling s. (Tved)
Las Gissemann Beyer
1868-1935
Las Gissemann Beyer
F:
14 jan. 1868
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
7 sep. 1935
Føvling s. (Tved)
Sørine Sørensen
1873-1932
Sørine Sørensen
F:
9 aug. 1873
Jerne s. (Spangsbjerg)
G:
5 nov. 1896
D:
2 mar. 1932
Føvling s. (Tved)
Kirstine Beyer
1870-
Kirstine Beyer
F:
14 aug. 1870
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Cicilie Marie Beyer
1878-
Cicilie Marie Beyer
F:
1 mar. 1878
Døstrup s. (Drengsted)
Anders Nissen Beyer
1826-1901
Anders Nissen Beyer
F:
30 jul. 1826
Hviding s. (Råhede)
D:
15 jul. 1901
Rejsby
Ane Helene Gissemann
1834-
Ane Helene Gissemann
F:
15 jan. 1834
Nustrup s. (Skibelund)
G:
16 nov. 1865
Maren Beyer
1828-1833
Maren Beyer
F:
19 apr. 1828
Hviding s. (Råhede)
D:
12 dec. 1833
Hviding s. (Råhede)
Truels Andersen Beyer
1830-1831
Truels Andersen Beyer
F:
31 okt. 1830
Hviding s. (Råhede)
D:
23 aug. 1831
Hviding s. (Råhede)
Peter Beyer
1862-1864
Peter Beyer
F:
3 sep. 1862
Gram s. (Tiset)
D:
2 okt. 1864
Gram s. (Tiset)
Nis Truelsen Beyer
1869-1878
Nis Truelsen Beyer
F:
24 mar. 1869
Gram s. (Tiset)
D:
10 feb. 1878
Gram s. (Tiset)
Margrethe Karoline Beyer
1871-1872
Margrethe Karoline Beyer
F:
29 dec. 1871
Gram s. (Tiset)
D:
4 jan. 1872
Gram s. (Tiset)
Johanne Christiane Petersen
Magdalene Petersen
Verner Emil Jørgensen
Ludvig Petersen
1930-1957
Ludvig Petersen
F:
24 mar. 1930
Hygum s. (Knorborg)
D:
22 jan. 1957
Hygum s. (Knorborg)
Niels Beier Petersen
1933-1984
Niels Beier Petersen
F:
1 okt. 1933
Hygum s. (Knorborg)
D:
20 dec. 1984
Maren Beyer
1899-1991
Maren Beyer
F:
17 nov. 1899
Gram s. (Tiset)
D:
21 jul. 1991
Erling Sigurd Petersen
1895-
Erling Sigurd Petersen
F:
27 okt. 1895
Gram
G:
4 apr. 1925
Gram
Helle Vibeke Rafn
Rise Birgit Rafn
Hansine Petrea Beyer
1902-
Hansine Petrea Beyer
F:
19 sep. 1902
Gram s. (Tiset)
Arne Rafn
1904-
Arne Rafn
F:
24 nov. 1904
Nimtofte
G:
17 apr. 1930
Gram
Niels Truelsen Beyer
1873-
Niels Truelsen Beyer
F:
16 aug. 1873
Gram s. (Tiset)
Magdalene Sabine Claudiane Fries
1872-
Magdalene Sabine Claudiane Fries
F:
7 dec. 1872
Højrup
G:
19 okt. 1898
Gram
Truels Andersen Beyer
1833-1892
Truels Andersen Beyer
F:
25 mar. 1833
Hviding s. (Råhede)
D:
6 sep. 1892
Gram s. (Tiset)
Maren Vodder
1831-1898
Maren Vodder
F:
21 okt. 1831
Hviding s. (Råhede)
G:
26 sep. 1860
Gram
D:
12 jun. 1898
Gram s. (Tiset)
Nis Bennedsen Wodder
1863-1917
Nis Bennedsen Wodder
F:
23 maj 1863
Castlemaine i Australien
D:
6 jul. 1917
Gram s. (Tiset)
Inge Kathrine Sørensen
1878-
Inge Kathrine Sørensen
F:
21 dec. 1878
Lintrup s. (Tornum Mark)
G:
24 nov. 1906
Gram
Maren Beyer
1835-
Maren Beyer
F:
23 jun. 1835
Hviding s. (Råhede)
Benned Nissen Vodder
1828-
Benned Nissen Vodder
F:
24 jun. 1828
Hviding s. (Råhede)
G:
19 aug. 1862
Bodil Cathrine Beyer
1837-1838
Bodil Cathrine Beyer
F:
17 nov. 1837
Hviding s. (Råhede)
D:
29 jul. 1838
Hviding s. (Råhede)
Hans Thomsen Beyer
1840-1870
Hans Thomsen Beyer
F:
21 mar. 1840
Hviding s. (Råhede)
D:
19 sep. 1870
Hviding s. (Enderup)
Cathrine Beyer
1842-1846
Cathrine Beyer
F:
4 nov. 1842
Hviding s. (Råhede)
D:
13 jul. 1846
Hviding s. (Råhede)
Kirsten Andersdatter Vodder
1800-1878
Kirsten Andersdatter Vodder
F:
1 apr. 1800
Hviding s. (Råhede)
D:
6 mar. 1878
Hviding s. (Råhede)
Peder Truelsen Beyer
1792-1849
Peder Truelsen Beyer
F:
1792
G:
10 nov. 1821
Hviding
D:
10 nov. 1849
Hviding s. (Råhede)
Maren Hansdatter
1769-1802
Maren Hansdatter
F:
1769
Hviding s. (Råhede)
D:
26 feb. 1802
Hviding s. (Råhede)
Anders Nissen Vodder
1759-1821
Anders Nissen Vodder
F:
1759
Hviding s. (Råhede)
G:
25 mar. 1791
Hviding
D:
25 mar. 1821
Hviding s. (Råhede)
Bertel Nielsen
1772-1802
Bertel Nielsen
F:
28 nov. 1772
D:
3 apr. 1802
Anne Cathrine Hansdatter
1775-
Anne Cathrine Hansdatter
F:
1775
Maren Vodder
1803-
Maren Vodder
F:
9 maj 1803
Hviding s. (Råhede)
Bodil Catharina Vodder
1805-1805
Bodil Catharina Vodder
F:
21 jun. 1805
Hviding s. (Råhede)
D:
26 sep. 1805
Hviding s. (Råhede)
Else Marie Hansdatter
1778-1805
Else Marie Hansdatter
F:
11 dec. 1778
Hviding s. (Råhede)
D:
28 okt. 1805
Hviding s. (Råhede)
Anders Nissen Vodder
1759-1821
Anders Nissen Vodder
F:
1759
Hviding s. (Råhede)
G:
9 jul. 1802
Hviding
D:
25 mar. 1821
Hviding s. (Råhede)
Bodil Bertelsdatter
ca. 1739-1802
Bodil Bertelsdatter
F:
ca. 1739
D:
10 mar. 1802
Hans Nielsen
ca. 1732-1802
Hans Nielsen
F:
ca. 1732
G:
26 okt. 1765
D:
3 apr. 1802
Bertel Mikkelsen
-1761
Bertel Mikkelsen
D:
1761
Maren Lasdatter
1697-
Maren Lasdatter
F:
1697