Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Peder Andersen Beyer
1729 - 1796 (67 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Peter Lausten Beyer
1760-1829
Peter Lausten Beyer
F:
1760
Brede s. (Harris)
D:
29 sep. 1829
Brede s. (Harris)
Hans Beyer Nielsen
1854-
Hans Beyer Nielsen
F:
13 apr. 1854
Thomas Nielsen
1857-1888
Thomas Nielsen
F:
19 aug. 1857
D:
28 aug. 1888
Jacobine Marie Brodersen
1894-
Jacobine Marie Brodersen
F:
23 okt. 1894
Brede s. (Bredebro)
Anna Kjestine Brodersen
1896-
Anna Kjestine Brodersen
F:
28 mar. 1896
Brede s. (Bredebro)
Jørgen Sønnich Brodersen
1897-
Jørgen Sønnich Brodersen
F:
2 jun. 1897
Brede s. (Bredebro)
Dorthea Kirstine Møller
1899-
Dorthea Kirstine Møller
F:
19 apr. 1899
Jens Nielsen Brodersen
1899-
Jens Nielsen Brodersen
F:
8 apr. 1899
Brede s. (Bredebro)
Mette Marie Nielsen
1864-
Mette Marie Nielsen
F:
30 maj 1864
Brede s. (Trelborg)
Laurids Sønniksen Brodersen
1864-
Laurids Sønniksen Brodersen
F:
11 jan. 1864
Brede s. (Bredebro)
G:
28 dec. 1893
Brede
Maren Nielsen
1867-1877
Maren Nielsen
F:
30 aug. 1867
D:
1 jun. 1877
Anna Kiestine Beyer
1829-1914
Anna Kiestine Beyer
F:
10 aug. 1829
Brede s. (Trelborg)
D:
30 jan. 1914
Brede s. (Borrig)
Jens Nielsen
1822-1905
Jens Nielsen
F:
11 nov. 1822
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
2 jun. 1853
Brede
D:
17 aug. 1905
Brede s. (Trelborg)
Jacob Thomsen Beyer
1832-1833
Jacob Thomsen Beyer
F:
21 apr. 1832
D:
17 mar. 1833
Jens Nielsen Sørup
1861-1869
Jens Nielsen Sørup
F:
4 aug. 1861
Branderup s. (Rurup)
D:
24 jan. 1869
Branderup s. (Rurup)
Mette Marie Sørup
1895-
Mette Marie Sørup
F:
31 aug. 1895
Branderup s. (Rurup)
Peder Terkelsen Sørup
1899-1939
Peder Terkelsen Sørup
F:
21 apr. 1899
Branderup s. (Rurup)
D:
19 nov. 1939
Branderup s. (Rurup)
Bothilde M. Gaarde
1903-1977
Bothilde M. Gaarde
F:
23 aug. 1903
D:
22 nov. 1977
Hans Tøge Sørup
Asta Hansen
Jens Sørup
-1989
Jens Sørup
F:
Branderup s. (Rurup)
D:
1989
Dagmar Tychsen
Hans Beier Sørup
1863-
Hans Beier Sørup
F:
11 okt. 1863
Branderup s. (Rurup)
Ellen Gaarde
1871-
Ellen Gaarde
F:
28 okt. 1871
G:
5 apr. 1894
Branderup
Anne Marie Sørup
1866-1869
Anne Marie Sørup
F:
14 jul. 1866
Branderup s. (Rurup)
D:
9 feb. 1869
Branderup s. (Rurup)
Jens Nielsen Sørup
1869-1938
Jens Nielsen Sørup
F:
29 aug. 1869
Branderup s. (Rurup)
D:
18 aug. 1938
Nissine Hørlück
1875-1918
Nissine Hørlück
F:
21 maj 1875
Branderup s. (Rurup)
D:
29 apr. 1918
Gram
Hanne Bennetzen
Jacob Andersen Sørup
1869-1899
Jacob Andersen Sørup
F:
29 aug. 1869
Branderup s. (Rurup)
D:
30 jun. 1899
Dødfødt søn
1874-1874
Dødfødt søn
F:
25 jul. 1874
Branderup s. (Rurup)
D:
25 jul. 1874
Branderup s. (Rurup)
Mette Marie Beyer
1834-1909
Mette Marie Beyer
F:
27 jan. 1834
Brede
D:
22 okt. 1909
Peter Terkildsen Sørup
1825-1894
Peter Terkildsen Sørup
F:
9 aug. 1825
Branderup s. (Rurup)
G:
20 okt. 1860
Branderup
D:
7 sep. 1894
Branderup s. (Rurup)
Jacob Thomsen Beyer
1836-1838
Jacob Thomsen Beyer
F:
10 sep. 1836
D:
15 maj 1838
Mette Marie Madsen
1870-
Mette Marie Madsen
F:
24 apr. 1870
Marie Margrethe Beyer
1839-
Marie Margrethe Beyer
F:
4 jun. 1839
Christen Madsen
ca. 1849-
Christen Madsen
F:
ca. 1849
G:
16 mar. 1870
Brede
Dødfødt søn
1846-1846
Dødfødt søn
F:
9 feb. 1846
D:
9 feb. 1846
Hans Beyer
1803-1866
Hans Beyer
F:
9 apr. 1803
Brede s. (Trelborg)
D:
4 dec. 1866
Brede s. (Trelborg)
Mette Marie Jacobsen
1809-1846
Mette Marie Jacobsen
F:
6 apr. 1809
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
18 jun. 1828
Brede
D:
9 feb. 1846
Brede s. (Trelborg)
Anders Beyer
1762-1828
Anders Beyer
F:
28 dec. 1762
Brede s. (Harris)
D:
7 feb. 1828
Brede s. (Trelborg)
Anna Hansdatter
ca. 1781-1818
Anna Hansdatter
F:
ca. 1781
Brede s. (Trelborg)
G:
22 maj 1802
Brede
D:
18 aug. 1818
Brede s. (Trelborg)
Johanne Marie Jepsdatter
1771-1829
Johanne Marie Jepsdatter
F:
6 feb. 1771
Nr. Løgum s. (Tornskov)
G:
30 okt. 1823
Brede
D:
20 aug. 1829
Brede s. (Kummerlev)
Hans Heinrich Beyer
1834-1839
Hans Heinrich Beyer
F:
7 aug. 1834
D:
17 jun. 1839
Pedro Ernst Johann Schmiegelow
1863-1943
Pedro Ernst Johann Schmiegelow
F:
1863
Hamborg
D:
1943
Hamborg
Louise Marie Hermine Schmiegelow
Anna Louise Beyer
1836-1871
Anna Louise Beyer
F:
1 jul. 1836
D:
25 maj 1871
Clairent Wilhelm Martin Christian Schmiegelow
ca. 1827-
Clairent Wilhelm Martin Christian Schmiegelow
F:
ca. 1827
G:
23 apr. 1862
Tinglev
Andreas Beyer
1838-ca. 1856
Andreas Beyer
F:
30 okt. 1838
D:
ca. 1856
Peter Andresen Beyer
1802-1876
Peter Andresen Beyer
F:
5 mar. 1802
Brede s. (Harris)
D:
4 jul. 1876
Anna Margrethe Dithmer
-1839
Anna Margrethe Dithmer
G:
1833
D:
2 jun. 1839
Anna Christine Dithmer
ca. 1816-1870
Anna Christine Dithmer
F:
ca. 1816
D:
30 jul. 1870
Helmuth Freundlich
Sine Marie Clausen Beyer
1892-
Sine Marie Clausen Beyer
F:
25 feb. 1892
Esbjerg
NN Freundlich
Andreas Beyer
1893-
Andreas Beyer
F:
5 aug. 1893
Esbjerg
Jens Anthoni Beyer
1861-ca. 1930
Jens Anthoni Beyer
F:
19 jan. 1861
D:
ca. 1930
Betty Marie Petersen
1861-
Betty Marie Petersen
F:
21 jan. 1861
Bjolderup s.
G:
4 okt. 1890
Ribe (Skt. Katharinæ)
Sine Marie Beyer
1891-1971
Sine Marie Beyer
F:
2 mar. 1891
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
23 jul. 1971
Brede s. (Bredebro)
Anna Margrethe Beyer
1893-1894
Anna Margrethe Beyer
F:
27 feb. 1893
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
30 jun. 1894
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Inger Kathrine Beyer
Eigil Vellerup Hansen
Mogens Grønbech Beyer
Kirsten Kvorning
Karen Grønbech Beyer
Jacob M. Jepsen
Dødfødt søn
1928-1928
Dødfødt søn
F:
22 mar. 1928
D:
22 mar. 1928
Bertha Grønbæk Beyer
Thorkild Grønbech Beyer
Birthe Ryttergaard Jensen
Bende Bennedsen Beyer
1896-1960
Bende Bennedsen Beyer
F:
13 aug. 1896
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
3 jan. 1960
Bodil Vichtoria Grønbech
1897-
Bodil Vichtoria Grønbech
F:
22 maj 1897
G:
16 jul. 1921
Anne Kirstine Kræmer
Viggo Søren Skougaard Holm
Anna Kræmer
Harald Johannes Nielsen
Jens Michael Kræmer
Anna Marie Petersen
Henning Laurits Kræmer
Karen Magdalene Sørensen
Anna Beyer
1899-
Anna Beyer
F:
18 jan. 1899
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Peder Pedersen Kræmer
1881-1956
Peder Pedersen Kræmer
F:
18 jul. 1881
G:
20 sep. 1918
D:
30 dec. 1956
Andreas Beyer
1900-1901
Andreas Beyer
F:
10 sep. 1900
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
26 jan. 1901
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Bothilde Beyer
1902-
Bothilde Beyer
F:
15 jul. 1902
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Mikkel Clausen Beyer
1862-1939
Mikkel Clausen Beyer
F:
12 apr. 1862
D:
22 jan. 1939
Anna Marie Bennedsen
1868-1934
Anna Marie Bennedsen
F:
12 feb. 1868
Brede s. (Harris)
G:
11 jun. 1889
Brede
D:
2 mar. 1934
Andreas Nielsen Beyer
1864-1867
Andreas Nielsen Beyer
F:
7 jul. 1864
D:
23 mar. 1867
Anne Beyer
1866-1866
Anne Beyer
F:
13 jan. 1866
D:
21 jan. 1866
Erna Beyer
NN Makot
Anders Nielsen Beyer
1867-
Anders Nielsen Beyer
F:
12 feb. 1867
NN
Anne Beyer
1868-1908
Anne Beyer
F:
21 okt. 1868
D:
26 sep. 1908
Tønder
Andreas Beyer
1834-1920
Andreas Beyer
F:
1 aug. 1834
D:
28 dec. 1920
Sine Marie Clausen
1837-1911
Sine Marie Clausen
F:
3 jun. 1837
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
4 okt. 1860
Emmerlev
D:
7 jan. 1911
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anna Botilla Beyer
1835-1837
Anna Botilla Beyer
F:
23 okt. 1835
D:
15 mar. 1837
Anna Botilla Beyer
1838-1839
Anna Botilla Beyer
F:
12 jul. 1838
D:
9 jun. 1839
Sine Marie Beyer
1891-1971
Sine Marie Beyer
F:
2 mar. 1891
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
23 jul. 1971
Brede s. (Bredebro)
Anna Margrethe Beyer
1893-1894
Anna Margrethe Beyer
F:
27 feb. 1893
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
30 jun. 1894
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Inger Kathrine Beyer
Eigil Vellerup Hansen
Mogens Grønbech Beyer
Kirsten Kvorning
Karen Grønbech Beyer
Jacob M. Jepsen
Dødfødt søn
1928-1928
Dødfødt søn
F:
22 mar. 1928
D:
22 mar. 1928
Bertha Grønbæk Beyer
Thorkild Grønbech Beyer
Birthe Ryttergaard Jensen
Bende Bennedsen Beyer
1896-1960
Bende Bennedsen Beyer
F:
13 aug. 1896
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
3 jan. 1960
Bodil Vichtoria Grønbech
1897-
Bodil Vichtoria Grønbech
F:
22 maj 1897
G:
16 jul. 1921
Anne Kirstine Kræmer
Viggo Søren Skougaard Holm
Anna Kræmer
Harald Johannes Nielsen
Jens Michael Kræmer
Anna Marie Petersen
Henning Laurits Kræmer
Karen Magdalene Sørensen
Anna Beyer
1899-
Anna Beyer
F:
18 jan. 1899
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Peder Pedersen Kræmer
1881-1956
Peder Pedersen Kræmer
F:
18 jul. 1881
G:
20 sep. 1918
D:
30 dec. 1956
Andreas Beyer
1900-1901
Andreas Beyer
F:
10 sep. 1900
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
26 jan. 1901
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Bothilde Beyer
1902-
Bothilde Beyer
F:
15 jul. 1902
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Anna Marie Bennedsen
1868-1934
Anna Marie Bennedsen
F:
12 feb. 1868
Brede s. (Harris)
D:
2 mar. 1934
Mikkel Clausen Beyer
1862-1939
Mikkel Clausen Beyer
F:
12 apr. 1862
G:
11 jun. 1889
Brede
D:
22 jan. 1939
Bende Beck
-1906
Bende Beck
D:
30 mar. 1906
Dødfødt søn
1907-1907
Dødfødt søn
F:
19 nov. 1907
D:
19 nov. 1907
Marie Kjestine Bennedsen
1870-
Marie Kjestine Bennedsen
F:
4 feb. 1870
Brede s. (Harris)
Peter Beck
1864-
Peter Beck
F:
27 aug. 1864
Døstrup s. (Drengsted)
G:
20 aug. 1898
Brede
Ellen Marie Bennedsen
1872-
Ellen Marie Bennedsen
F:
20 feb. 1872
Anne Margrethe Clausen
1901-
Anne Margrethe Clausen
F:
27 jul. 1901
Niels Alfred Jensen
1884-
Niels Alfred Jensen
F:
14 mar. 1884
G:
9 mar. 1934
Herle Kjestine Clausen
1905-
Herle Kjestine Clausen
F:
19 apr. 1905
Nicoline Jensine Bennedsen
1874-1956
Nicoline Jensine Bennedsen
F:
18 feb. 1874
Brede s. (Harris)
D:
14 apr. 1956
Henrik Sønniksen Clausen
1875-1954
Henrik Sønniksen Clausen
F:
9 dec. 1875
G:
19 okt. 1900
Brede
D:
25 mar. 1954
Cicilie Andersen
1905-
Cicilie Andersen
F:
27 aug. 1905
Brede s. (Harris)
Hans Uglvig Madsen
1903-
Hans Uglvig Madsen
F:
1 feb. 1903
G:
5 maj 1928
Brede
Anne Margrethe Andersen
Benedikte Andersen
Bothilde Andersen
Niels Dyhre Nielsen
Ragnhild Andersen
1950-
Ragnhild Andersen
F:
1950
Vodder s. (Birkelev Nørremark)
Svend Erik Autzen
1951-
Svend Erik Autzen
F:
1951
Skærbæk s. (Ullerup)
G:
1974
Skærbæk
Astrid Christine Andersen
1917-1999
Astrid Christine Andersen
F:
24 jun. 1917
Brede s. (Harris)
D:
31 maj 1999
Tønder (sygehuset)
Hans Lorenzen Andersen
1915-2002
Hans Lorenzen Andersen
F:
2 sep. 1915
Hostrup
G:
13 sep. 1938
Brede
D:
9 apr. 2002
Tønder (sygehuset)
Hanne Nissine Bennedsen
1876-
Hanne Nissine Bennedsen
F:
2 mar. 1876
Christen Andersen
1874-
Christen Andersen
F:
14 jul. 1874
G:
14 okt. 1904
Brede
Nis Peter Bennedsen
Ingrid
Klara Bennedsen
Laurids
Anneline Bennedsen
Anders
Ebbe Bennedsen
Rita
Svend Aage Bennedsen
Iracema
Tove Bennedsen
John
Gunnar Bennedsen
Elin
Bende Nissen Bennedsen
1912-2002
Bende Nissen Bennedsen
F:
5 jul. 1912
Brede s. (Harres)
D:
12 jul. 2002
Bredebro
Anne Kathrine Thøgersen
Anders Thomsen Bennedsen
1913-
Anders Thomsen Bennedsen
F:
14 okt. 1913
Brede s. (Harris)
Marie Jensine Friis
1909-
Marie Jensine Friis
F:
16 maj 1909
Abild s. (Sølsted)
G:
23 apr. 1937
Abild
Jens Beyer Bennedsen
1913-
Jens Beyer Bennedsen
F:
14 okt. 1913
Brede s. (Harris)
Ejnar Bennedsen
1915-
Ejnar Bennedsen
F:
16 jul. 1915
Brede s. (Harris)
Cecilie Bennedsen
1917-
Cecilie Bennedsen
F:
23 maj 1917
Brede s. (Harris)
Anne Margrethe Bennedsen
1919-
Anne Margrethe Bennedsen
F:
17 maj 1919
Brede s. (Harris)
Christine Bothilde Bennedsen
1920-
Christine Bothilde Bennedsen
F:
2 dec. 1920
Brede s. (Harris)
Nis Bennedsen
1878-
Nis Bennedsen
F:
21 apr. 1878
Brede s. (Harris)
Adeline Andersen
1885-
Adeline Andersen
F:
16 jun. 1885
Brede s. (Harris)
G:
20 sep. 1911
Brede
Jens Beyer Bennedsen
1878-1888
Jens Beyer Bennedsen
F:
21 apr. 1878
D:
22 dec. 1888
Botilde Bennedsen
1880-1888
Botilde Bennedsen
F:
29 nov. 1880
D:
10 okt. 1888
Anna Margrethe Beyer
1841-1920
Anna Margrethe Beyer
F:
2 dec. 1841
D:
1 feb. 1920
Bende Nissen Bennedsen
1830-1908
Bende Nissen Bennedsen
F:
7 nov. 1830
Brede s. (Harris)
G:
23 okt. 1866
Brede
D:
6 mar. 1908
Brede
Peter Beyer
1843-1917
Peter Beyer
F:
21 apr. 1843
Brede s. (Harris)
D:
23 feb. 1917
Brede s. (Harris)
Bothilde Iversen
1845-1920
Bothilde Iversen
F:
26 jan. 1845
Visbjerg
G:
21 okt. 1879
Brede
D:
27 jan. 1920
Botilde Beyer
1844-1877
Botilde Beyer
F:
8 dec. 1844
Brede s. (Harris)
D:
2 jan. 1877
Tinglev
Peter Møller Johannsen
1846-
Peter Møller Johannsen
F:
3 sep. 1846
Abild s. (Vennemose)
G:
14 nov. 1876
Tinglev
Maria Beyer
1846-1847
Maria Beyer
F:
28 jul. 1846
D:
24 maj 1847
Jens Beyer
1804-1854
Jens Beyer
F:
30 jun. 1804
Brede s. (Harris)
D:
9 jan. 1854
Brede s. (Harris)
Anna Petersdatter
1807-1865
Anna Petersdatter
F:
1807
G:
25 okt. 1833
Brede
D:
11 okt. 1865
Martin Beyer
1807-1839
Martin Beyer
F:
3 sep. 1807
Brede s. (Harris)
D:
17 okt. 1839
Brede s. (Harris)
Hans Beyer
1811-1904
Hans Beyer
F:
25 apr. 1811
Brede s. (Harris)
D:
31 maj 1904
Brede s. (Harris)
Andreas Beyer
1766-1831
Andreas Beyer
F:
1 apr. 1766
Brede s. (Harris)
D:
25 apr. 1831
Brede s. (Harris)
Anna Jensdatter
Anna Jensdatter
G:
16 maj 1801
Brede
Forældre
Andreas Pedersen Beyer
1697-1777
Martina Martensdatter
ca. 1706-1779
Peder Andersen Beyer
1729-1796
Peder Andersen Beyer
F:
23 jul. 1729
fmtl. Brede s. (Harris)
D:
1 okt. 1796
Brede s. (Harris)
Margrethe Andersdatter
ca. 1719-1803
Margrethe Andersdatter
F:
ca. 1719
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
2 sep. 1758
Brede
D:
23 sep. 1803
Brede s. (Harris)