Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Jef Hansen
ca. 1679 - 1762 (83 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Peder Nissen
1736-1736
Peder Nissen
F:
1736
Daler s. (Østerby)
D:
1736
Daler s. (Østerby)
Karen Pedersdatter
1759-1759
Karen Pedersdatter
F:
1759
Daler s. (Østerby)
D:
1759
Daler s. (Østerby)
Anne Pedersdatter
1759-1763
Anne Pedersdatter
F:
1759
Daler s. (Østerby)
D:
1763
Daler s. (Østerby)
Ingeborg Pedersdatter
1760-
Ingeborg Pedersdatter
F:
1760
Daler s. (Østerby)
Lene Pedersdatter
1763-1767
Lene Pedersdatter
F:
1763
Daler s. (Østerby)
D:
1767
Daler s. (Østerby)
Lene Nisdatter
1737-1767
Lene Nisdatter
F:
1737
Daler s. (Østerby)
D:
1767
Daler s. (Østerby)
Peder Knudsen
1727-1784
Peder Knudsen
F:
26 jul. 1727
Daler s. (Østerby)
G:
20 apr. 1759
Daler
D:
1784
Daler s. (Østerby)
Peder Andersen Johnsen
1761-1806
Peder Andersen Johnsen
F:
1761
D:
1806
Anders Johnsen
1809-1818
Anders Johnsen
F:
1809
Daler s. (Østerby)
D:
10 feb. 1818
Daler s. (Østerby)
Christian Nissen Johnsen
1837-1842
Christian Nissen Johnsen
F:
28 nov. 1837
Daler s. (Østerby)
D:
25 sep. 1842
Daler s. (Østerby)
Martin Nissen Johnsen
1866-
Martin Nissen Johnsen
F:
17 jul. 1866
Daler s. (Østerby)
Christine Nissen
1869-
Christine Nissen
F:
14 jun. 1869
Braderup s. (Uphusum)
G:
30 apr. 1895
Tønder
Maren Boesen
1890-
Maren Boesen
F:
23 sep. 1890
Anna Boesen
1891-
Anna Boesen
F:
7 nov. 1891
Peter Petersen Boesen
1892-
Peter Petersen Boesen
F:
3 nov. 1892
Christiane Boesen
1894-1894
Christiane Boesen
F:
10 jul. 1894
D:
16 jul. 1894
Christian Boesen
1895-
Christian Boesen
F:
7 sep. 1895
Merry Boesen
1897-
Merry Boesen
F:
1897
Hans Koller
Gunder Marie Johnsen
1868-
Gunder Marie Johnsen
F:
3 okt. 1868
Daler s. (Østerby)
Kresten Knudsen Boesen
1863-
Kresten Knudsen Boesen
F:
20 jul. 1863
Christian Johnsen
1839-1870
Christian Johnsen
F:
19 aug. 1839
Daler s. (Østerby)
D:
9 okt. 1870
Frankrig
Anna Cathrine Carstensen
ca. 1841-
Anna Cathrine Carstensen
F:
ca. 1841
Martin Nissen Johnsen
1872-1952
Martin Nissen Johnsen
F:
11 feb. 1872
Daler s. (Østerby)
D:
22 jan. 1952
Øster Løgum s. (Rugbjerg)
Peter Lousen Johnsen
1901-1960
Peter Lousen Johnsen
F:
6 apr. 1901
Agerskov s. (Gammelskov)
D:
28 maj 1960
Vedsted s. (Over Jerstal)
Nis Johnsen
1902-
Nis Johnsen
F:
6 feb. 1902
Agerskov s. (Gammelskov)
Alfred Hansen Johnsen
1903-
Alfred Hansen Johnsen
F:
16 maj 1903
Agerskov s. (Gammelskov)
Anna Margrethe Johnsen
1905-1906
Anna Margrethe Johnsen
F:
23 aug. 1905
Agerskov s. (Gammelskov)
D:
20 feb. 1906
Agerskov s. (Gammelskov)
Christian Nissen Johnsen
1906-1908
Christian Nissen Johnsen
F:
16 nov. 1906
Agerskov s. (Gammelskov)
D:
29 jan. 1908
Agerskov s. (Gammelskov)
Anders Marius Johnsen
1909-
Anders Marius Johnsen
F:
11 okt. 1909
Bevtoft s. (Hyrup)
Erna Margrethe Johnsen
1911-
Erna Margrethe Johnsen
F:
6 mar. 1911
Bevtoft s. (Hyrup)
Christian Nissen Johnsen
1914-
Christian Nissen Johnsen
F:
8 jul. 1914
Bevtoft s. (Hyrup)
Anders Hansen Johnsen
1873-1952
Anders Hansen Johnsen
F:
8 mar. 1873
Daler s. (Østerby)
D:
25 sep. 1952
Vedsted s. (Over Jerstal)
Marie Lousen
1873-1936
Marie Lousen
F:
29 apr. 1873
Agerskov s. (Rangstrupgårde)
G:
8 dec. 1900
Agerskov
D:
8 okt. 1936
Vedsted s. (Over Jerstal)
Ingeborg Christine Johnsen
1874-1939
Ingeborg Christine Johnsen
F:
5 aug. 1874
Daler s. (Østerby)
D:
12 feb. 1939
Bay City, USA
Christian Nissen Johnsen
1877-1877
Christian Nissen Johnsen
F:
17 mar. 1877
Daler s. (Østerby)
D:
9 nov. 1877
Daler s. (Østerby)
Nis Johnsen
1843-1895
Nis Johnsen
F:
9 maj 1843
Daler s. (Østerby)
D:
4 maj 1895
Højer (sygehuset)
Ane Margrethe Schmidt
1849-1877
Ane Margrethe Schmidt
F:
21 mar. 1849
Emmerlev
G:
29 apr. 1871
D:
6 jul. 1877
Daler s. (Østerby)
Gunder Ingeline Johnsen
1882-
Gunder Ingeline Johnsen
F:
12 sep. 1882
Daler s. (Østerby)
Margrethe Dorothea Johnsen
1883-
Margrethe Dorothea Johnsen
F:
19 dec. 1883
Daler s. (Østerby)
Andreas Nissen Johnsen
1885-1885
Andreas Nissen Johnsen
F:
22 mar. 1885
Daler s. (Østerby)
D:
16 maj 1885
Daler s. (Østerby)
Andreas Nissen Johnsen
1886-
Andreas Nissen Johnsen
F:
10 mar. 1886
Daler s. (Østerby)
Ingeborg Marie Nissen
Martin Nissen Johnsen
1811-1883
Martin Nissen Johnsen
F:
13 dec. 1811
Daler s. (Østerby)
D:
29 okt. 1883
Daler s. (Østerby)
Christine Carstensen
ca. 1803-1870
Christine Carstensen
F:
ca. 1803
Hostrup s. (Rørkær)
G:
6 nov. 1836
Daler
D:
25 dec. 1870
Daler s. (Østerby)
Maren Laustsen
ca. 1823-1891
Maren Laustsen
F:
ca. 1823
G:
28 okt. 1873
Daler
D:
11 dec. 1891
Daler s. (Østerby)
Karoline Johnsen
1814-1818
Karoline Johnsen
F:
14 maj 1814
Daler s. (Østerby)
D:
3 jun. 1818
Daler s. (Østerby)
Marine Johnsen
1852-1871
Marine Johnsen
F:
30 apr. 1852
Daler s. (Gærup)
D:
2 jul. 1871
Daler s. (Gærup)
Hansine Petersen
Christian Findahl Brodersen
Amalie Petersen
Johannes Marcussen
Christine Petersen
Peter Hansen Fogtmann
Peter Laustsen Petersen
Anne Christine Skade
Viggo Petersen
1930-1931
Viggo Petersen
F:
16 dec. 1930
Visby s. (Ø. Gammelby)
D:
15 apr. 1931
Visby s. (Ø. Gammelby)
Viggo Petersen
Ellen Marie Petersen
Hans Egon Petersen
Gunnar Nielsen Petersen
Ove Petersen
Gerda Petersen
Marie Nielsen
1901-
Marie Nielsen
F:
28 nov. 1901
Daler
Christian Jacobsen Petersen
1897-1965
Christian Jacobsen Petersen
F:
14 aug. 1897
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
23 nov. 1923
D:
26 okt. 1965
Visby s. (Ø. Gammelby)
Christian Nielsen
1903-
Christian Nielsen
F:
17 jan. 1903
Daler
Niels Lausten Nielsen
1904-
Niels Lausten Nielsen
F:
24 jan. 1904
Daler
Moris Hansen Nielsen
1905-
Moris Hansen Nielsen
F:
24 jun. 1905
Daler
Christiane Jensine Truelsen
1911-
Christiane Jensine Truelsen
F:
3 feb. 1911
Daler s. (Østerby)
G:
29 jan. 1933
Aabenraa
Dora Nielsen
1907-
Dora Nielsen
F:
1 jul. 1907
Daler
Jens Petersen Abild
1909-
Jens Petersen Abild
F:
7 aug. 1909
Møgeltønder s. (Toghale)
G:
18 nov. 1938
Daler
Carl Nielsen
1909-
Carl Nielsen
F:
3 apr. 1909
Daler
Peter Nielsen
1910-
Peter Nielsen
F:
21 okt. 1910
Daler
Cecilie Kien
1914-
Cecilie Kien
F:
17 sep. 1914
Hostrup s. (Rørkær)
G:
25 okt. 1936
Daler
Aage Jes Nielsen
1912-1913
Aage Jes Nielsen
F:
14 dec. 1912
Daler
D:
10 feb. 1913
Daler
Anna Karoline Nielsen
Asger Nielsen
1912-
Asger Nielsen
F:
2 aug. 1912
Gylling s. (Gyllingskov)
Aage Jes Nielsen
Herluf Nielsen
Amalie Ida Petersen
1876-1947
Amalie Ida Petersen
F:
18 sep. 1876
Daler s. (Østerby)
D:
24 feb. 1947
Daler s. (Østerby)
Peter Nielsen
1876-
Peter Nielsen
F:
23 feb. 1876
Daler
G:
27 okt. 1900
Daler
Kjestine Petersen
1879-1880
Kjestine Petersen
F:
12 mar. 1879
Daler s. (Østerby)
D:
16 aug. 1880
Daler s. (Østerby)
Dora Petersen
1914-1989
Dora Petersen
F:
23 aug. 1914
Daler s. (Østerby)
D:
12 okt. 1989
Andreas Petersen
1911-1985
Andreas Petersen
F:
14 maj 1911
Daler s. (Østerby)
G:
3 dec. 1936
Daler
D:
5 mar. 1985
Ingeborg Marie Petersen
1917-
Ingeborg Marie Petersen
F:
27 mar. 1917
Daler s. (Østerby)
Ernst Petersen
1917-
Ernst Petersen
F:
31 jul. 1917
Bov s. (Kollund)
G:
15 maj 1945
Daler
Peter Obeling
Heike
Kirsten Obeling
Peder
Svend Aage Obeling
Carla Christine Petersen
1921-1991
Carla Christine Petersen
F:
26 sep. 1921
Daler s.
D:
28 okt. 1991
Laust Hansen Obeling
1910-1995
Laust Hansen Obeling
F:
26 maj 1910
Brøns s. (Astrup)
G:
19 nov. 1948
Daler
D:
28 okt. 1995
Christian Petersen
1924-
Christian Petersen
F:
3 jan. 1924
Daler s. (Østerby)
Hans Marcussen Petersen
1926-1997
Hans Marcussen Petersen
F:
20 feb. 1926
Daler s. (Østerby)
D:
28 aug. 1997
Karla Jepsen
1922-2007
Karla Jepsen
F:
10 jun. 1922
Brede s. (Borrig)
D:
1 maj 2007
Sofie Petersen
1928-
Sofie Petersen
F:
25 jan. 1928
Daler s. (Østerby)
Kristian Peter Stisen
1927-
Kristian Peter Stisen
F:
8 apr. 1927
Torum s. (Hinnerup)
Andreas Petersen
1881-
Andreas Petersen
F:
7 jan. 1881
Daler s. (Østerby)
Marie Johanne Marcussen
1890-1955
Marie Johanne Marcussen
F:
5 okt. 1890
Daler s. (Østerby)
G:
28 okt. 1913
Daler
D:
2 sep. 1955
Sønderborg
Peter Johnsen Petersen
1883-
Peter Johnsen Petersen
F:
3 jan. 1883
Daler s. (Østerby)
Kjestine Petersen
1886-
Kjestine Petersen
F:
2 jan. 1886
Daler s. (Østerby)
Jens Andresen Petersen
1888-
Jens Andresen Petersen
F:
28 mar. 1888
Daler s. (Østerby)
Carl Christian Petersen
1891-1892
Carl Christian Petersen
F:
3 jul. 1891
Daler s. (Østerby)
D:
13 mar. 1892
Daler s. (Østerby)
Marie Dorthea Johnsen
1854-
Marie Dorthea Johnsen
F:
28 jan. 1854
Daler s. (Gærup)
Christian Petersen
1838-1917
Christian Petersen
F:
30 okt. 1838
Møgeltønder s. (Gallehus)
G:
8 apr. 1876
Daler
D:
16 aug. 1917
Daler s. (Østerby)
Nicoline Emilie Johnsen
1856-
Nicoline Emilie Johnsen
F:
11 mar. 1856
Daler s. (Gærup)
Peter Nissen Johnsen
1890-1915
Peter Nissen Johnsen
F:
12 nov. 1890
Daler s. (Gærup)
D:
25 feb. 1915
Sokolow i Polen
Hans Clausen Johnsen
1893-1965
Hans Clausen Johnsen
F:
4 aug. 1893
Daler s. (Gærup)
D:
20 nov. 1965
Daler s. (Østerby)
Bothilde Christine Hansen
1898-
Bothilde Christine Hansen
F:
1 okt. 1898
Christian Johnsen
1894-1895
Christian Johnsen
F:
11 sep. 1894
Daler s. (Gærup)
D:
13 jan. 1895
Daler s. (Gærup)
Ingeborg Johnsen
1896-
Ingeborg Johnsen
F:
25 apr. 1896
Daler s. (Gærup)
Christian Johnsen
1897-1897
Christian Johnsen
F:
1 maj 1897
Daler s. (Gærup)
D:
1 maj 1897
Daler s. (Gærup)
Albert Johnsen
1898-1965
Albert Johnsen
F:
18 sep. 1898
Daler s. (Gærup)
D:
19 feb. 1965
Tønder (sygehuset)
Emilie Kock
Christine Johnsen
1899-
Christine Johnsen
F:
6 nov. 1899
Daler s. (Gærup)
Marie Elise Johnsen
1901-
Marie Elise Johnsen
F:
6 feb. 1901
Daler s. (Gærup)
Elise Johnsen
1902-
Elise Johnsen
F:
6 dec. 1902
Daler s. (Gærup)
Wilhelm Ennesen Johnsen
1904-
Wilhelm Ennesen Johnsen
F:
7 nov. 1904
Daler s. (Gærup)
Marie Margarethe Hansen
1905-1972
Marie Margarethe Hansen
F:
17 okt. 1905
Nr. Løgum
G:
23 mar. 1930
Nr. Løgum
D:
31 aug. 1972
Tønder
Otto Johnsen
1910-
Otto Johnsen
F:
28 jun. 1910
Daler s. (Gærup)
Niels Ennesen Johnsen
1859-1919
Niels Ennesen Johnsen
F:
15 jan. 1859
Daler s. (Gærup)
D:
28 dec. 1919
Daler s. (Gærup)
Betty Marie Clausen
1870-1947
Betty Marie Clausen
F:
7 aug. 1870
Hostrup s. (Rørkær)
D:
30 jan. 1947
Daler s. (Gærup)
Caroline Marie Ansine Elise Johnsen
1861-eft. 1919
Caroline Marie Ansine Elise Johnsen
F:
11 aug. 1861
Daler s. (Gærup)
D:
eft. ER 1919
Johann Christian Carstensen
1831-1918
Johann Christian Carstensen
F:
15 okt. 1831
Højer
D:
6 jun. 1918
Højer s. (Rudbøl)
Anders Mamsen Danielsen
1892-
Anders Mamsen Danielsen
F:
3 apr. 1892
Daler s. (Gærup)
Ane Kjestine Lønborg
1900-
Ane Kjestine Lønborg
F:
4 dec. 1900
Visby s. (Gærup)
G:
27 jul. 1923
Visby
Peter Johnsen Danielsen
1894-1894
Peter Johnsen Danielsen
F:
21 jan. 1894
Daler s. (Gærup)
D:
18 nov. 1894
Daler s. (Gærup)
Peter Danielsen
1895-
Peter Danielsen
F:
11 jun. 1895
Daler s. (Gærup)
Anne Jeggesen
1899-
Anne Jeggesen
F:
16 jun. 1899
Visby s. (Gærup)
G:
20 Maj 1927
Visby
Caroline Christine Danielsen
1896-
Caroline Christine Danielsen
F:
7 jun. 1896
Daler s. (Gærup)
Nikolaj Christian Jacobsen
1892-
Nikolaj Christian Jacobsen
F:
7 maj 1892
Øsby s. (Råde)
G:
7 aug. 1923
Daler
Jutta Christine Jensine Ratenburg
Broder Ratenburg
Christine Danielsen
1898-
Christine Danielsen
F:
20 dec. 1898
Daler s. (Gærup)
Christian Ratenburg
1895-
Christian Ratenburg
F:
24 jun. 1895
Daler
G:
11 nov. 1927
Daler
Petrine Christine Johnsen
1865-1950
Petrine Christine Johnsen
F:
6 sep. 1865
Daler s. (Gærup)
D:
11 apr. 1950
Daler s. (Gærup)
Daniel Lorenzen Danielsen
1865-
Daniel Lorenzen Danielsen
F:
1 jul. 1865
Daler s. (Gærup)
G:
11 nov. 1889
Daler
Peder Nissen Johnsen
1816-1893
Peder Nissen Johnsen
F:
22 dec. 1816
Daler s. (Østerby)
D:
31 jan. 1893
Daler s. (Gærup)
Kirsten Ennesen
1831-1876
Kirsten Ennesen
F:
25 feb. 1831
Daler s. (Gærup)
G:
3 apr. 1852
D:
21 dec. 1876
Daler s. (Gærup)
Dødfødt søn
1819-1819
Dødfødt søn
F:
9 aug. 1819
Daler s. (Østerby)
D:
9 aug. 1819
Daler s. (Østerby)
Nis Johnsen
1851-
Nis Johnsen
F:
15 sep. 1851
Daler s. (Østerby)
Janne Carstensen Johnsen
1854-1858
Janne Carstensen Johnsen
F:
24 jun. 1854
Daler s. (Østerby)
D:
10 dec. 1858
Daler s. (Østerby)
Anne Margrethe Skou
1882-1918
Anne Margrethe Skou
F:
13 dec. 1882
Daler s. (Østerby)
D:
4 aug. 1918
Daler s. (Østerby)
Marine Johnsen
1857-
Marine Johnsen
F:
2 maj 1857
Daler s. (Østerby)
Andreas Frederik Skou
ca. 1854-1904
Andreas Frederik Skou
F:
ca. 1854
G:
14 apr. 1880
Daler
D:
29 apr. 1904
Daler s. (Østerby)
Anders Nissen Johnsen
1820-1905
Anders Nissen Johnsen
F:
14 okt. 1820
Daler s. (Østerby)
D:
31 mar. 1905
Daler s. (Østerby)
Margrethe Dorothea Carstensen
1821-1897
Margrethe Dorothea Carstensen
F:
27 maj 1821
Braderup
G:
19 okt. 1850
D:
31 maj 1897
Daler s. (Østerby)
Marie Caroline Adzersen
1881-
Marie Caroline Adzersen
F:
5 mar. 1881
Daler s. (Østerby)
Ebbe Friedrich Detlefsen
1879-
Ebbe Friedrich Detlefsen
F:
14 dec. 1879
G:
14 okt. 1903
Daler
Anne Marie Adzersen
1882-
Anne Marie Adzersen
F:
12 apr. 1882
Daler s. (Østerby)
Carl Ludvig Heinsen
1883-
Carl Ludvig Heinsen
F:
7 jun. 1883
G:
17 Okt 1907
Burkal
Hans Peter Adzersen
1884-
Hans Peter Adzersen
F:
9 feb. 1884
Daler s. (Østerby)
Carl Christian Adzersen
1854-1917
Carl Christian Adzersen
F:
18 jul. 1854
Daler
D:
7 Maj 1917
Burkal s. (Lydersholm)
Anna Lene Hansen
1861-
Anna Lene Hansen
F:
4 Okt 1861
Burkal s. (Lydersholm)
G:
25 Maj 1880
Burkal
Marie Caroline Johnsen
1824-1897
Marie Caroline Johnsen
F:
7 jan. 1824
Daler s. (Østerby)
D:
23 apr. 1897
Daler
Hans Adsersen
ca. 1814-1886
Hans Adsersen
F:
ca. 1814
G:
18 okt. 1853
Daler
D:
17 aug. 1886
Daler
Dødfødt søn
1862-1862
Dødfødt søn
F:
15 sep. 1862
Braderup
D:
15 sep. 1862
Braderup
Johann Beeck
1863-
Johann Beeck
F:
4 okt. 1863
Braderup
Marine Sophie Beeck
1866-
Marine Sophie Beeck
F:
7 jun. 1866
Braderup
Helene Hansine Marie Johnsen
1828-
Helene Hansine Marie Johnsen
F:
19 mar. 1828
Daler s. (Østerby)
Franz Beeck
Franz Beeck
G:
9 nov. 1861
Braderup
Nis Andersen Johnsen
1786-1857
Nis Andersen Johnsen
F:
1786
Daler s. (Østerby)
D:
15 mar. 1857
Daler s. (Østerby)
Marine Schmidt
1787-1870
Marine Schmidt
F:
20 maj 1787
Daler s. (Østerby)
G:
22 okt. 1808
Daler
D:
10 feb. 1870
Daler s. (Østerby)
Karen Nisdatter
1741-1810
Karen Nisdatter
F:
1741
Daler s. (Østerby)
D:
1810
Daler s. (Østerby)
Anders Pedersen Johnsen
ca. 1738-1810
Anders Pedersen Johnsen
F:
ca. 1738
D:
1810
Daler s. (Østerby)
Helene Jefsdatter
ca. 1710-1757
Helene Jefsdatter
F:
ca. 1710
fmtl. Højer
D:
1757
Daler s. (Østerby)
Nis Pedersen
Nis Pedersen
G:
1734
Daler
Johanne Boysen
1768-1773
Johanne Boysen
F:
3 okt. 1768
Højer
D:
30 jan. 1773
Højer
Hans Friederich Boysen
1771-1845
Hans Friederich Boysen
F:
1 jan. 1771
Højer
D:
6 feb. 1845
Gedske Boysen
1802-1802
Gedske Boysen
F:
9 aug. 1802
Højer
D:
2 okt. 1802
Højer
Helene Marie Todsen
1853-
Helene Marie Todsen
F:
14 okt. 1853
Brede s. (Åspe)
Peter Todsen
1855-
Peter Todsen
F:
1 nov. 1855
Brede s. (Åspe)
Esther Todsen
1857-
Esther Todsen
F:
15 nov. 1857
Brede s. (Åspe)
Peter Jensen Hansen
1855-
Peter Jensen Hansen
F:
28 aug. 1855
Abild s. (Sølsted)
G:
2 aug. 1883
Brede
Christine Ernestine Todsen
1860-1938
Christine Ernestine Todsen
F:
3 jun. 1860
Brede s. (Åspe)
D:
1938
Løjt s. (Barsmark)
Peter Jepsen Krag
1858-1936
Peter Jepsen Krag
F:
6 okt. 1858
Løjt s. (Barsmark)
G:
9 jun. 1893
Brede
D:
1936
Løjt s. (Barsmark)
Frederikke Bothilde Todsen
1863-
Frederikke Bothilde Todsen
F:
18 jun. 1863
Brede s. (Åspe)
Mathias Christian Todsen
1866-1869
Mathias Christian Todsen
F:
10 aug. 1866
Brede s. (Åspe)
D:
22 maj 1869
Brede s. (Åspe)
Johanne Magdalene Todsen
1867-1871
Johanne Magdalene Todsen
F:
8 nov. 1867
Brede s. (Åspe)
D:
16 jun. 1871
Brede s. (Åspe)
Johanne Magdalene Matthiesen
1828-
Johanne Magdalene Matthiesen
F:
6 nov. 1828
Højer
Johann Todsen
1825-1902
Johann Todsen
F:
23 okt. 1825
Højer
G:
9 nov. 1852
Højer
D:
1902
Fedder Matthiesen
1830-1830
Fedder Matthiesen
F:
31 okt. 1830
Højer
D:
25 nov. 1830
Højer
Catharina Wilhelmine Angel
1881-1903
Catharina Wilhelmine Angel
F:
30 mar. 1881
Højer s. (Hohenwarte)
D:
10 Okt 1903
Rise s. (Søst)
Martin Nielsen Winther
1878-
Martin Nielsen Winther
F:
10 okt. 1878
Rise s. (Søst)
G:
22 Maj 1903
Højer
Friederike Helene Angel
1882-1887
Friederike Helene Angel
F:
18 nov. 1882
Højer s. (Hohenwarte)
D:
13 nov. 1887
Højer s. (Hohenwarte)
Catharina Marie Winther
1905-
Catharina Marie Winther
F:
5 nov. 1905
Hjordkær s. (Kassø)
Peter Michael Winther
1906-
Peter Michael Winther
F:
19 sep. 1906
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Friederika Winther
1907-
Anna Friederika Winther
F:
29 sep. 1907
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Meta Winther
1909-
Anna Meta Winther
F:
19 Okt 1909
Hjordkær s. (Kassø)
Anna Marie Angel
1884-
Anna Marie Angel
F:
16 Maj 1884
Højer s. (Hohenwarte)
Martin Nielsen Winther
1878-
Martin Nielsen Winther
F:
10 okt. 1878
Rise s. (Søst)
Helene Marie Winther
1905-
Helene Marie Winther
F:
8 feb. 1905
Hjordkær s. (Kassø)
Ingeborg Marie Winther
1906-
Ingeborg Marie Winther
F:
26 aug. 1906
Hjordkær s. (Kassø)
Marie Winther
1908-
Marie Winther
F:
5 aug. 1908
Hjordkær s. (Kassø)
Helene Amalie Angel
1886-
Helene Amalie Angel
F:
11 Maj 1886
Højer s. (Hohenwarte)
Peter Winther
1874-
Peter Winther
F:
11 Okt 1874
Rise s. (Søst)
G:
4 mar. 1904
Højer
Hans Richtsen Angel
1888-
Hans Richtsen Angel
F:
1 jan. 1888
Højer s. (Hohenwarte)
Fridericke Bothilde Angel
1889-
Fridericke Bothilde Angel
F:
1 dec. 1889
Højer s. (Hohenwarte)
Ingeborg Marie Angel
1891-
Ingeborg Marie Angel
F:
20 nov. 1891
Højer s. (Hohenwarte)
Peter Nielsen Pørksen
1882-1950
Peter Nielsen Pørksen
F:
21 apr. 1882
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
Højer
D:
6 aug. 1950
Højer
Ingeborg Marie Carstensen
1857-1937
Ingeborg Marie Carstensen
F:
20 nov. 1857
Højer s. (Rudbøl)
D:
17 aug. 1937
Tønder
Hans Richtsen Angel
1852-1901
Hans Richtsen Angel
F:
21 sep. 1852
Ubjerg s. (Bjerremark)
G:
21 maj 1880
Højer
D:
14 feb. 1901
Højer s. (Hohenwarte)
Carsten Redlef Carstensen
1860-1864
Carsten Redlef Carstensen
F:
12 jan. 1860
Højer s. (Rudbøl)
D:
11 mar. 1864
Højer s. (Rudbøl)
dødfødt
1863-1863
dødfødt
F:
16 nov. 1863
Højer s. (Rudbøl)
D:
16 nov. 1863
Højer s. (Rudbøl)
Helene Marie Carstensen
1865-1915
Helene Marie Carstensen
F:
21 jul. 1865
Højer s. (Rudbøl)
D:
1915
Højer
Jes Riis
1859-
Jes Riis
F:
3 maj 1859
Løjt s. (Bodum)
G:
1 apr. 1887
Højer
Friederike Carstensen
1900-
Friederike Carstensen
F:
30 nov. 1900
Højer s. (Ved Gaden)
Christa Cecilie Carstensen
1927-
Christa Cecilie Carstensen
F:
11 apr. 1927
Møgeltønder s. (Brink)
Jürgen Roued
Jürgen Roued
G:
Braderup
Edith Carstensen
1929-
Edith Carstensen
F:
16 mar. 1929
Højer s. (Rudbøl)
Carl Tychsen
1919-
Carl Tychsen
F:
1919
Sdr. Løgum
G:
5 feb. 1950
Sdr. Løgum
Johann Thomas Carstensen
1902-1932
Johann Thomas Carstensen
F:
7 aug. 1902
Højer s. (Ved Gaden)
D:
9 jul. 1932
Højer s. (Rudbøl)
Frieda Ingeborg Dethlefsen
1907-
Frieda Ingeborg Dethlefsen
F:
6 okt. 1907
Braderup
G:
1927
Braderup
Otto Carstensen
1904-
Otto Carstensen
F:
21 jul. 1904
Højer s. (Ved Gaden)
Ingeborg Hansen
1903-
Ingeborg Hansen
F:
8 mar. 1903
Nykirke
G:
1 jun. 1934
Nykirke
Helga Dethlefsen
1928-
Helga Dethlefsen
F:
14 aug. 1928
Aventoft
Paul Dethlefsen
1929-
Paul Dethlefsen
F:
15 aug. 1929
Aventoft
Inge Luise Ohlsen
1933-
Inge Luise Ohlsen
F:
6 dec. 1933
Tønder (sygehuset)
Karin Dethlefsen
1931-
Karin Dethlefsen
F:
3 maj 1931
Aventoft
Karl Friedrich Dethlefsen
1941-
Karl Friedrich Dethlefsen
F:
3 maj 1941
Aventoft
Friedericke Carstensen
1906-1978
Friedericke Carstensen
F:
21 mar. 1906
Højer s. (Ved Gaden)
D:
25 jan. 1978
Aventoft s. (Freesmark)
Carl Adolf Dethlefsen
1902-1967
Carl Adolf Dethlefsen
F:
8 maj 1902
Aventoft s. (Freesmark)
G:
4 maj 1927
Højer
D:
27 apr. 1967
Aventoft s. (Freesmark)
Thora Carstensen
Johan Redlef Volquardsen
1902-1971
Johan Redlef Volquardsen
F:
28 aug. 1902
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1971
Tetenbøl
Irma Carstensen
Carsten Heinrich Volquardsen
1908-1944
Carsten Heinrich Volquardsen
F:
24 mar. 1908
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
28 nov. 1944
Sarajevo
Fritz Carstensen
1871-1930
Fritz Carstensen
F:
8 feb. 1871
Højer s. (Rudbøl)
D:
27 okt. 1930
Aventoft
Cecilie Dethlefsen
1878-1957
Cecilie Dethlefsen
F:
22 jul. 1878
Højer s. (Ved Gaden)
G:
2 okt. 1898
D:
22 okt. 1957
Aventoft
Friederike Bothilde Matthiesen
1831-1885
Friederike Bothilde Matthiesen
F:
4 nov. 1831
Højer
D:
1885
Johann Christian Carstensen
1831-1918
Johann Christian Carstensen
F:
15 okt. 1831
Højer
G:
31 okt. 1857
Højer
D:
6 jun. 1918
Højer s. (Rudbøl)
Andrea Margarethe Matthiesen
1889-1963
Andrea Margarethe Matthiesen
F:
22 apr. 1889
Højer
D:
16 maj 1963
Højer
Sønnich Sønnichsen
1880-før 1963
Sønnich Sønnichsen
F:
26 maj 1880
Højer
G:
20 mar. 1908
Højer
D:
før 1963
Marie Matthiesen
1899-
Marie Matthiesen
F:
2 jun. 1899
Højer
Peter Riggelsen
Andreas Todsen Matthiesen
1863-1943
Andreas Todsen Matthiesen
F:
23 nov. 1863
Højer
D:
1943
Ingeborg Marie Carstensen
1866-1933
Ingeborg Marie Carstensen
F:
25 mar. 1866
Højer
G:
27 apr. 1888
Højer
D:
3 jan. 1933
Højer
Matthias Christian Matthiesen
ca. 1865-1926
Matthias Christian Matthiesen
F:
ca. 1865
Højer
D:
19 okt. 1926
Højer
Margarethe Dorothea Petersen
1884-1926
Margarethe Dorothea Petersen
F:
28 okt. 1884
Højer
G:
26 feb. 1904
Højer
D:
efter 1926
Boy Outzen Matthiesen
1834-1904
Boy Outzen Matthiesen
F:
31 maj 1834
Højer
D:
31 aug. 1904
Andrea Margarethe Hindrichsen
1841-1902
Andrea Margarethe Hindrichsen
F:
15 apr. 1841
G:
24 nov. 1863
D:
10 dec. 1902
Dødfødt søn
1836-1836
Dødfødt søn
F:
12 apr. 1836
Højer
D:
12 apr. 1836
Højer
Fedder Matthiesen
1837-
Fedder Matthiesen
F:
11 dec. 1837
Højer
Marie Matthiesen
1869-
Marie Matthiesen
F:
2 mar. 1869
Rinkenæs
Matthias Christian Matthiesen
1870-
Matthias Christian Matthiesen
F:
23 jan. 1870
Rinkenæs
Eduard Matthiesen
1871-
Eduard Matthiesen
F:
31 jul. 1871
Rinkenæs
Hans Nicolai Matthiesen
1840-1874
Hans Nicolai Matthiesen
F:
17 jul. 1840
Højer
D:
18 Okt 1874
Rinkenæs
Dorothea Henriette Christine Mylord
ca. 1848-
Dorothea Henriette Christine Mylord
F:
ca. 1848
G:
23 Maj 1868
Dødfødt søn
1843-1843
Dødfødt søn
F:
6 jan. 1843
Højer
D:
6 jan. 1843
Højer
Christian Matthiesen
1844-1891
Christian Matthiesen
F:
22 dec. 1844
Højer
D:
28 nov. 1891
Højer
Emma Feodore Gabriele Roll
1857-1926
Emma Feodore Gabriele Roll
F:
5 jan. 1857
Højer
G:
11 maj 1883
Højer
D:
15 nov. 1926
Højer
Helene Marie Boysen
1806-1881
Helene Marie Boysen
F:
23 mar. 1806
Højer
D:
27 dec. 1881
Højer
Matthias Christian Matthiesen
1803-1887
Matthias Christian Matthiesen
F:
6 okt. 1803
Visby
G:
9 nov. 1827
Højer
D:
23 maj 1887
Højer
Christian Boysen
1809-1817
Christian Boysen
F:
26 feb. 1809
Højer
D:
29 maj 1817
Barn
-SOM LILLE
Barn
F:
Højer
D:
SOM LILLE
Højer
Barn
-SOM LILLE
Barn
F:
Højer
D:
SOM LILLE
Højer
Barn
-SOM LILLE
Barn
F:
Højer
D:
SOM LILLE
Højer
Johanne Boysen
1775-1832
Johanne Boysen
F:
11 jun. 1775
Højer
D:
7 nov. 1832
Højer
Hans Nicolai Boysen
1767-1836
Hans Nicolai Boysen
F:
1767
Emmerlev
G:
14 nov. 1800
Højer
D:
16 jan. 1836
Højer
Barn
-SOM LILLE
Barn
F:
Højer
D:
SOM LILLE
Højer
Barn
-SOM LILLE
Barn
F:
Højer
D:
SOM LILLE
Højer
Helene Frandsdatter
1742-1778
Helene Frandsdatter
F:
1742
Højer
D:
24 maj 1778
Højer
Christian Boysen
ca. 1730-1810
Christian Boysen
F:
ca. 1730
Højer
G:
30 okt. 1767
Højer
D:
18 sep. 1810
Højer
Gyde Jefsdatter
ca. 1712-1778
Gyde Jefsdatter
F:
ca. 1712
fmtl. Højer
D:
12 feb. 1778
Højer
Frands Jensen Engel
ca. 1707-1743
Frands Jensen Engel
F:
ca. 1707
fmtl. Højer
G:
1741
Højer
D:
1743
Højer
Carl Friedrich Hansen
1751-1751
Carl Friedrich Hansen
F:
1751
Højer
D:
1751
Højer
Carsten Hansen
1752-1752
Carsten Hansen
F:
1752
Højer
D:
1752
Højer
Anne Carstensdatter
1754-1758
Anne Carstensdatter
F:
1754
Højer
D:
1758
Højer
Hans Carstensen
ca. 1715-1774
Hans Carstensen
F:
ca. 1715
fmtl. Højer
G:
1745
Højer
D:
3 sep. 1774
Højer
Peter Ox
1774-1782
Peter Ox
F:
8 okt. 1774
Højer
D:
28 apr. 1782
Højer
Maria Ox
1776-1776
Maria Ox
F:
11 jun. 1776
Højer
D:
25 jul. 1776
Højer
Anna Dorothea Magdalene Ox
1806-
Anna Dorothea Magdalene Ox
F:
17 apr. 1806
Tønder
Hans Peter Ox
1808-1808
Hans Peter Ox
F:
2 jun. 1808
Tønder
D:
4 jun. 1808
Tønder
Andreas Ox senere Andreas Schmidt Ox
1778-1819
Andreas Ox senere Andreas Schmidt Ox
F:
1 mar. 1778
Højer
D:
10 okt. 1819
Tønder
Mette Margrethe Hørlyck
ca. 1785-1815
Mette Margrethe Hørlyck
F:
ca. 1785
D:
8 jan. 1815
Tønder
Christian Schmidt
1782-1782
Christian Schmidt
F:
2 jan. 1782
Højer
D:
14 jan. 1782
Højer
Anne Dorthea Schmidt
1746-1797
Anne Dorthea Schmidt
F:
1746
Højer
D:
15 maj 1797
Højer
Hans Peter Ox
1747-1784
Hans Peter Ox
F:
1747
Højer
G:
5 nov. 1773
Højer
D:
28 sep. 1784
Højer
Jef Schmidt
1748-1749
Jef Schmidt
F:
1748
Højer
D:
1749
Højer
Christen Schmidt
1750-1781
Christen Schmidt
F:
1750
Højer
D:
23 maj 1781
Højer
Kirsten Petersdatter
1758-1785
Kirsten Petersdatter
F:
1758
Højer
G:
16 jun. 1780
Højer
D:
30 jul. 1785
Højer
Jef Schmidt
1752-1753
Jef Schmidt
F:
1752
Højer
D:
1753
Højer
Helene Schmidt
1754-1756
Helene Schmidt
F:
1754
Højer
D:
1756
Højer
Christian Beyer
1782-1787
Christian Beyer
F:
21 okt. 1782
Skast s. (Ås)
D:
25 dec. 1787
Skast s. (Ås)
Anna Maria Helena Beyer
1816-1839
Anna Maria Helena Beyer
F:
10 sep. 1816
Skast s. (Åsgård)
D:
6 jan. 1839
Skast s. (Åsgård)
Andreas Beyer
1844-1858
Andreas Beyer
F:
17 okt. 1844
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jan. 1858
Skast s. (Åsgård)
Ingwert Hansen Beyer
1846-1851
Ingwert Hansen Beyer
F:
5 nov. 1846
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jul. 1851
Skast s. (Åsgård)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
D:
29 mar. 1933
Højer
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
27 apr. 1897
Ballum
Claus Beyer Nicolaisen
1875-
Claus Beyer Nicolaisen
F:
21 jan. 1875
Ballum s. (Mølby)
Bertha Marie Vodder
1882-
Bertha Marie Vodder
F:
18 feb. 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
23 apr. 1909
Ballum
Agathe Nicolaisen
1878-1944
Agathe Nicolaisen
F:
9 okt. 1878
Ballum s. (Mølby)
D:
7 jun. 1944
Skanderborg
Niels Povlsen
1861-1944
Niels Povlsen
F:
4 jun. 1861
Uldum
G:
4 jan. 1900
Ballum
D:
4 maj 1944
Skanderborg
Mette Marie Beyer
1849-1914
Mette Marie Beyer
F:
13 jan. 1849
Skast s. (Åsgård)
D:
18 aug. 1914
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1844-1917
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
12 apr. 1844
Ballum s. (Mølby)
G:
11 nov. 1869
Ballum
D:
8 mar. 1917
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Marie Kirstine Lund
André Nielsen
Anton Marius Lund
Gerda Lorenzen
Christian Heitmann Lund
Kirstine Lund
Erik Lund
Anders Pedersen Lund
1899-1964
Anders Pedersen Lund
F:
31 jul. 1899
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
8 apr. 1964
Emmerlev
Mette Marie Heitmann
1900-
Mette Marie Heitmann
F:
1 aug. 1900
Pleasanton, USA
G:
13 apr. 1923
Emmerlev
Christian Beyer Lund
1900-
Christian Beyer Lund
F:
9 nov. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Therese Kirstine Jacobsen
1903-
Therese Kirstine Jacobsen
F:
1 okt. 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
4 mar. 1927
Emmerlev
Gunner Lund
Karoline Sørensen
Aksel Lund
1902-1960
Aksel Lund
F:
4 feb. 1902
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
18 jan. 1960
Tønder (sygehuset)
Cathrine Nissen
1902-
Cathrine Nissen
F:
13 apr. 1902
Hjerpsted
G:
30 nov. 1928
Hjerpsted
Mette Marie Due
Johann Have
Anne Kathrine Due
Niels Nielsen Due
Amalie Martine Lund
1904-
Amalie Martine Lund
F:
5 mar. 1904
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Valdemar Due
1900-
Valdemar Due
F:
20 dec. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
31 okt. 1928
Emmerlev
Metha Kirstine Lund
1906-
Metha Kirstine Lund
F:
22 jul. 1906
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anders Larsen
1903-
Anders Larsen
F:
13 aug. 1903
Flensborg
G:
21 dec. 1952
Hårlev
Ole Frederiksen
Anders Frederiksen
Helga Lund
Ernst Frederiksen
Anton Marius Lund
Astrid Lund
Birthe Lund
Valdemar Lund
Maren Petersen
Sigrid Lund
Henning Lund Larsen
Rigmor Larsen
Meta Cæcilie Lund
Mathias Larsen
Mette Marie Beyer
1878-1953
Mette Marie Beyer
F:
11 dec. 1878
Skast s. (Åsgård)
D:
23 mar. 1953
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anton Marius Lund
1874-1938
Anton Marius Lund
F:
2 jun. 1874
Ballum s. (Rejsby)
G:
18 okt. 1898
Skast
D:
26 jan. 1938
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Claus Beyer
1881-1883
Claus Beyer
F:
15 dec. 1881
Skast s. (Åsgård)
D:
1 jun. 1883
Skast s. (Åsgård)
Bodil Beyer
1881-1896
Bodil Beyer
F:
15 dec. 1881
Skast s. (Åsgård)
D:
8 nov. 1896
Skast s. (Åsgård)
Petrea Degn Clausen
Claus Erik Beyer Gram-Hanssen
Bodil Agathe Beyer Clausen
Knud Behrens Mathiesen
Christian Andresen Clausen
Marie Katrine Nissen
Søren Degn Clausen
Johanne
Hanne Beyer Clausen
Claus Nielsen Clausen
1905-
Claus Nielsen Clausen
F:
22 jul. 1905
Brede s. (Svanstrup)
Dagmar Rossen
Christian Beyer Clausen
1907-1972
Christian Beyer Clausen
F:
10 jan. 1907
Brede s. (Svanstrup)
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Hansine Andrea Møller
1904-1972
Hansine Andrea Møller
F:
24 okt. 1904
Brede s. (Borrig)
G:
9 okt. 1931
Brede
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Ejnar Clausen
1910-1963
Ejnar Clausen
F:
13 mar. 1910
Brede s. (Svanstrup)
D:
2 jun. 1963
Olga Jørgensen
1912-1945
Olga Jørgensen
F:
27 sep. 1912
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
10 maj 1940
Møgeltønder
D:
24 okt. 1945
Meta Kirstine Clausen
Immanuel Nikolaj Løvschal
1881-1949
Immanuel Nikolaj Løvschal
F:
13 nov. 1881
Thorsager s.
D:
16 dec. 1949
Horsens
Peter Vognsen Møller
Agathe Beyer
1883-1943
Agathe Beyer
F:
16 feb. 1883
Skast s. (Åsgård)
D:
8 nov. 1943
Brede s. (Svanstrup)
Christian Andresen Clausen
1874-1940
Christian Andresen Clausen
F:
24 mar. 1874
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
6 okt. 1904
Skast
D:
16 feb. 1940
Brede s. (Svanstrup)
Claus Beyer
1884-1890
Claus Beyer
F:
9 dec. 1884
Skast s. (Åsgård)
D:
2 maj 1890
Skast s. (Åsgård)
Ella Kirstine Beyer
Edvard Hvidt
1924-2023
Edvard Hvidt
F:
5 feb. 1924
Frederiksberg
D:
30 maj 2023
Aabenraa
Christian Peter Beyer
1933-1956
Christian Peter Beyer
F:
4 dec. 1933
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jun. 1956
ved Obbekær
Hans Peter Beyer
1886-1943
Hans Peter Beyer
F:
10 okt. 1886
Skast s. (Åsgård)
D:
6 maj 1943
Skast s. (Åsgård)
Marie Wilhelmine Mehl
1902-
Marie Wilhelmine Mehl
F:
3 dec. 1902
Karby
G:
22 nov. 1929
Fausing
Aase Beyer
Valdemar Beyer
1888-
Valdemar Beyer
F:
30 dec. 1888
Skast s. (Åsgård)
Karen Lange Jensen Holmsgaard
1893-
Karen Lange Jensen Holmsgaard
F:
20 nov. 1893
Brædstrup
G:
23 apr. 1929
Brædstrup
Alfred Beyer
1890-
Alfred Beyer
F:
21 jul. 1890
Skast s. (Åsgård)
Kjestine Marie Hinrichsen
1902-1998
Kjestine Marie Hinrichsen
F:
17 apr. 1902
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
15 sep. 1927
Dybbøl
D:
13 jun. 1998
Aabenraa
Anna Kirstine Beyer
1892-
Anna Kirstine Beyer
F:
20 dec. 1892
Skast s. (Åsgård)
Jürgen Peter Henningsen
1886-
Jürgen Peter Henningsen
F:
3 feb. 1886
Hostrup s. (Rørkær)
G:
11 feb. 1914
Skast
Robert Mast
Tromann Mast
-1943
Tromann Mast
D:
3 aug. 1943
Delano, U.S.A.
Elise Beyer
1895-
Elise Beyer
F:
21 mar. 1895
Skast s. (Åsgård)
Christian Peter Beyer
1851-1930
Christian Peter Beyer
F:
19 mar. 1851
Skast s. (Åsgård)
D:
1 jul. 1930
Skast s. (Åsgård)
Meta Kirstine Hansen
1852-1910
Meta Kirstine Hansen
F:
5 jul. 1852
Mjolden s. (Forballum)
G:
11 okt. 1877
Skast
D:
17 jul. 1910
Skast s. (Åsgård)
Maren Hansen
1862-1922
Maren Hansen
F:
1 jul. 1862
Randerup
G:
24 apr. 1912
Dybbøl
D:
12 okt. 1922
Skast s. (Åsgård)
Ingvard Hansen Beyer
1853-1920
Ingvard Hansen Beyer
F:
24 jun. 1853
Skast s. (Åsgård)
D:
15 feb. 1920
Skast s. (Åsgård)
Kaj Emil Lindskov Christiansen
Else Bergethe Hansen
Anna Agnethe Lindskov Christiansen
Morten Alfred Christensen
Børge Lindskov Christiansen
Mette Børsting Andersen
Tage Lindskov Christiansen
Karen Marie Rønne
Ib Lindskov Christiansen
Agathe Emilie Wiberg
1890-
Agathe Emilie Wiberg
F:
13 apr. 1890
Bregninge (Ærø)
Otto Emil Lindskov Christiansen
1881-
Otto Emil Lindskov Christiansen
F:
3 nov. 1881
København
G:
Frederiksberg (Godthåb)
Dagmar Wiberg
1892-
Dagmar Wiberg
F:
11 jul. 1892
Bregninge (Ærø)
Johannes Emil Beyer Wiberg
Stig Ingvardt Beyer Wiberg
Kirsten Helene Beyer Wiberg
George Olsson
Johannes Beyer Wiberg
1894-
Johannes Beyer Wiberg
F:
31 mar. 1894
Bregninge (Ærø)
Else Margrethe Pouline Dahl
1904-
Else Margrethe Pouline Dahl
F:
7 okt. 1904
København
G:
28 sep. 1926
Lundtofte
Lydia Wiberg
1895-
Lydia Wiberg
F:
8 okt. 1895
Bregninge (Ærø)
Anne Helene Beyer
1856-1942
Anne Helene Beyer
F:
23 maj 1856
Skast s. (Åsgård)
D:
17 nov. 1942
Frederiksberg
Johannes Emil Wiberg
1832-1907
Johannes Emil Wiberg
F:
26 apr. 1832
København
G:
9 maj 1889
Skast
D:
17 jan. 1907
Tved
Frode Claudius Beyer
1893-1893
Frode Claudius Beyer
F:
11 jun. 1893
København
D:
11 jun. 1893
København
Bent Beyer
Eva Irene Johannesen
Karsten Beyer
Erik Beyer
Gudrun Beyer
Frode Beyer
1894-1976
Frode Beyer
F:
18 jun. 1894
København
D:
2 okt. 1976
Karen Elisabeth Bodelsen
1901-
Karen Elisabeth Bodelsen
F:
10 sep. 1901
København
G:
16 maj 1922
København
Gudrun Beyer
1897-
Gudrun Beyer
F:
28 jun. 1897
København
Andreas Beyer
1858-1911
Andreas Beyer
F:
31 maj 1858
Skast s. (Åsgård)
D:
30 maj 1911
København
Wilhelmine Torkilda Thanning
1861-1909
Wilhelmine Torkilda Thanning
F:
26 jan. 1861
Sulsted
G:
12 okt. 1892
København
D:
27 maj 1909
København
Thorkilda Gram-Hanssen
1895-1974
Thorkilda Gram-Hanssen
F:
17 aug. 1895
Tved
D:
15 aug. 1974
Claus Beyer Gram-Hanssen
1928-1933
Claus Beyer Gram-Hanssen
F:
28 mar. 1928
Horne
D:
18 jul. 1933
Horne
Christian Gram-Hanssen
Vibeke Beyer Gram-Hanssen
Ib Vinkel Agger
Nils Johannes Beyer Gram-Hanssen
Claus Erik Beyer Gram-Hanssen
Petrea Degn Clausen
Agnethe Beyer Gram-Hanssen
1935-1935
Agnethe Beyer Gram-Hanssen
F:
4 jun. 1935
Horne
D:
10 sep. 1935
Odense (Børnehospitalet)
Claus Johannes Beyer Gram-Hanssen
1898-
Claus Johannes Beyer Gram-Hanssen
F:
12 jan. 1898
Tved
Ella Marie Elisabeth Nielsen
1901-
Ella Marie Elisabeth Nielsen
F:
1 nov. 1901
Hæsinge s. (Kistrup Skovfogedbolig)
G:
14 aug. 1926
Odense
Gjertrud Agathe Beyer Gram-Hanssen
1901-
Gjertrud Agathe Beyer Gram-Hanssen
F:
30 okt. 1901
Tved
Thorvald Rasmus Peter Carl Laurits Langeløkke
1899-
Thorvald Rasmus Peter Carl Laurits Langeløkke
F:
11 jun. 1899
Ordrup
G:
12 jun. 1936
København (Garnisonskirken)
Ove Gram-Hanssen
1905-
Ove Gram-Hanssen
F:
22 jul. 1905
Tved
Ester Sofie Hansen
Ester Sofie Hansen
G:
4 apr. 1950
Odense
Kirstine Beyer
1860-1933
Kirstine Beyer
F:
25 maj 1860
Skast s. (Åsgård)
D:
30 jul. 1933
Odense
Johannes Terkel Michael Hanssen
1850-1909
Johannes Terkel Michael Hanssen
F:
9 apr. 1850
Viskinde s. (Løgtvedgård)
G:
7 nov. 1894
Bregninge (Ærø)
D:
17 jan. 1909
Tved v. Svendborg
Emilie Knudsen
1888-1955
Emilie Knudsen
F:
19 jul. 1888
Halk s. (Beierholm)
D:
F
Fredericia
Ingrid Hansen
Gyda Hansen
1923-
Gyda Hansen
F:
16 aug. 1923
Thisted
Ole Preben Bitsch
Johan Evald Hansen
Ole Evald Hansen
Bodil Wilstrup Prebensen
Kirsten Evald Hansen
1931-1936
Kirsten Evald Hansen
F:
20 feb. 1931
Hovedgård
D:
18 aug. 1936
Hovedgård
Dina Evald Hansen
Agathe Knudsen
1890-1971
Agathe Knudsen
F:
30 apr. 1890
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1971
Bagsværd ?
Evald Elmer Lyager Hansen
1885-1971
Evald Elmer Lyager Hansen
F:
27 jul. 1885
Randers
G:
21 nov. 1921
Kolding
D:
10 aug. 1971
Bagsværd
Flora Knudsen
1891-1955
Flora Knudsen
F:
27 okt. 1891
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1955
Johannes Peter Ingwersen
Dora Juhl Thomsen
Rasmus Ingwersen
Helga Jensen
Helga Ellen Knudsen
1893-1967
Helga Ellen Knudsen
F:
5 apr. 1893
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1967
Viuf ?
Christian Ingwersen
1893-1943
Christian Ingwersen
F:
30 jul. 1893
Viuf s. (Elisabethsminde)
G:
18 nov. 1916
Assens
D:
28 aug. 1943
Viuf
Signe Knudsen
1894-1895
Signe Knudsen
F:
8 apr. 1894
Halk s. (Beierholm)
D:
25 mar. 1895
Halk s. (Beierholm)
Knud Lausten Knudsen
Karen Charlotte Knudsen
1937-1951
Karen Charlotte Knudsen
F:
13 sep. 1937
Vejle
D:
19 jan. 1951
Vejle
Kirsten Knudsen
1943-ca. 2000
Kirsten Knudsen
F:
28 okt. 1943
Vejle
D:
ca. RING 2000
Hans Aagesen Knudsen
1898-1975
Hans Aagesen Knudsen
F:
9 mar. 1898
Halk s. (Beierholm)
D:
3 aug. 1975
Vejle
Vita Ingerslev
1904-1985
Vita Ingerslev
F:
28 mar. 1904
Viborg
G:
3 jul. 1928
Tarm
D:
13 aug. 1985
Vejle (Mølholm plejehjem)
Gyde Marie Beyer
1864-1917
Gyde Marie Beyer
F:
29 jul. 1864
Skast (Åsgård)
D:
14 dec. 1917
Assens
Gudmund Knudsen
1863-1937
Gudmund Knudsen
F:
24 apr. 1863
Visby s. (Trøjborg)
G:
20 sep. 1887
Skast
D:
24 jan. 1937
Kolding
Margrethe Beyer
1868-1932
Margrethe Beyer
F:
29 dec. 1868
Skast s. (Åsgård)
D:
2 dec. 1932
Sønderborg
Peter Hansen
1864-1930
Peter Hansen
F:
20 aug. 1864
Uge
G:
15 jun. 1898
Skast
D:
3 nov. 1930
Sønderborg
Claus Beyer
1819-1895
Claus Beyer
F:
13 jun. 1819
Skast s. (Åsgård)
D:
3 jun. 1895
Skast s. (Åsgård)
Agathe Hansen
1824-1899
Agathe Hansen
F:
23 dec. 1824
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
12 okt. 1843
Skast s. (Åsgård)
D:
28 feb. 1899
Halk s. (Beierholm)
Helene Marie Beyer
1821-1825
Helene Marie Beyer
F:
24 apr. 1821
Skast s. (Åsgård)
D:
7 maj 1825
Skast s. (Åsgård)
Jens Thimsen Beyer
1830-1833
Jens Thimsen Beyer
F:
15 jul. 1830
Skast s. (Åsgård)
D:
26 mar. 1833
Skast s. (Åsgård)
Andreas Beyer
1785-1835
Andreas Beyer
F:
11 sep. 1785
Skast s. (Ås)
D:
14 nov. 1835
Skast s. (Åsgård)
Mette Marie (Thimsen) Jensen
1793-1876
Mette Marie (Thimsen) Jensen
F:
28 jun. 1793
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
1 jan. 1816
D:
20 maj 1876
Skast s. (Åsgård)
Mette Kirstine Nielsen
1848-
Mette Kirstine Nielsen
F:
11 apr. 1848
Skast
Jes Nielsen
1851-
Jes Nielsen
F:
7 aug. 1851
Skast
Mette Marie Nielsen
1816-1898
Mette Marie Nielsen
F:
5 nov. 1816
Skast
D:
26 sep. 1898
Skast
Anders Nielsen
ca. 1788-
Anders Nielsen
F:
ca. 1788
G:
28 maj 1847
Skast
Jens Oksen
1919-2003
Jens Oksen
F:
19 sep. 1919
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
3 okt. 2003
Erik Oksen
1922-2014
Erik Oksen
F:
9 jan. 1922
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
25 okt. 2014
Svend Oksen
1925-2017
Svend Oksen
F:
2 maj 1925
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
1 apr. 2017
Kjeld Peter Oksen
1878-1961
Kjeld Peter Oksen
F:
4 dec. 1878
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
6 jul. 1961
Tønder (sygehuset)
Ingeborg Schrøder
1894-1987
Ingeborg Schrøder
F:
1 jul. 1894
G:
25 aug. 1918
D:
17 dec. 1987
Skærbæk
Aage Hage Oksen
1881-
Aage Hage Oksen
F:
9 mar. 1881
Skærbæk s. (Moesbøl)
Cathrine Oksen
1882-1981
Cathrine Oksen
F:
28 okt. 1882
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
8 dec. 1981
Skærbæk
Andreas Svendsen
1876-1954
Andreas Svendsen
F:
25 maj 1876
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
17 apr. 1954
Tønder (Sygehuset)
Eva Weis Bentzon
1944-
Eva Weis Bentzon
F:
27 sep. 1944
Peter Weis Bentzon
1947-
Peter Weis Bentzon
F:
22 sep. 1947
Vibeke Birgitte Oksen
Michael Weis Bentzon
1920-
Michael Weis Bentzon
F:
1 dec. 1920
Oskar Oksen
1884-
Oskar Oksen
F:
6 maj 1884
Skærbæk s. (Moesbøl)
Rosa Catharina Møller
1886-
Rosa Catharina Møller
F:
27 mar. 1886
Århus
G:
17 dec. 1918
Hellerup
Meta Marie Oksen
1889-1956
Meta Marie Oksen
F:
4 jun. 1889
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
24 nov. 1956
Skærbæk
Thorvald Oksen
1890-1891
Thorvald Oksen
F:
1 sep. 1890
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
21 feb. 1891
Skærbæk s. (Moesbøl)
Cæcilie Marie Hage
1854-1931
Cæcilie Marie Hage
F:
21 aug. 1854
Skast
D:
8 apr. 1931
Skærbæk
Jens Beier Ocksen
1851-1928
Jens Beier Ocksen
F:
21 jan. 1851
Skærbæk s. (Moesbøl)
G:
25 okt. 1877
D:
3 okt. 1928
Skærbæk s. (Moesbøl)
Caroline Christiane Hage
1860-1860
Caroline Christiane Hage
F:
2 sep. 1860
Skast
D:
15 sep. 1860
Skast
Okke Nielsen Hage
1830-1905
Okke Nielsen Hage
F:
1 feb. 1830
G:
31 mar. 1853
Skast
D:
20 sep. 1905
Karl Christian Jacobsen
1859-
Karl Christian Jacobsen
F:
2 mar. 1859
Skast
Caroline Jessine Jacobsen
1860-1935
Caroline Jessine Jacobsen
F:
24 okt. 1860
Skast
D:
15 okt. 1935
København (De gamles By)
Helene Marie Nielsen
1818-1883
Helene Marie Nielsen
F:
15 sep. 1818
Skast
D:
10 jul. 1883
Skast
Gunde Vestesen Jacobsen
ca. 1830-1883
Gunde Vestesen Jacobsen
F:
ca. 1830
G:
12 nov. 1858
Skast
D:
26 mar. 1883
Skast
Jes Nielsen
1855-1877
Jes Nielsen
F:
8 jun. 1855
D:
5 maj 1877
Niels Hansen Nielsen
1823-1892
Niels Hansen Nielsen
F:
30 okt. 1823
Skast
D:
30 aug. 1892
Skast
Ane Kirstine Hage
1832-
Ane Kirstine Hage
F:
29 okt. 1832
G:
1 dec. 1853
Skast
Greis Magnus Nielsen
Marie Kjestine Nielsen
1895-
Marie Kjestine Nielsen
F:
10 Maj 1895
Skærbæk
Claus Bendix Rosenkrantz Maack
1893-
Claus Bendix Rosenkrantz Maack
F:
12 dec. 1893
Hesselager s. (Vormark)
G:
28 dec. 1923
Skærbæk
Niels Hansen Nielsen
1897-1947
Niels Hansen Nielsen
F:
8 nov. 1897
Skærbæk
D:
19 feb. 1947
Ribe (Amtssygeh.)
Elna Thyssen
1900-
Elna Thyssen
F:
27 dec. 1900
Vodder s. (Birkelev)
G:
2 aug. 1925
Skærbæk
Greis Magnus Nielsen
Jens Korsgaard Nielsen
Andreas Christian Nielsen
1866-1945
Andreas Christian Nielsen
F:
11 nov. 1866
Skast
D:
1 apr. 1945
Skærbæk
Marie Dorthea Korsgaard
1863-1928
Marie Dorthea Korsgaard
F:
14 jul. 1863
Skærbæk
G:
2 dec. 1892
Skast
D:
6 jul. 1928
Skærbæk
Anne Nielsen
1868-
Anne Nielsen
F:
27 okt. 1868
Christian Frederik Nielsen
1870-1890
Christian Frederik Nielsen
F:
12 okt. 1870
Skast
D:
21 jul. 1890
Skast
Carl Christian Nielsen
1872-
Carl Christian Nielsen
F:
28 dec. 1872
Marie Piane Linnet
1840-1873
Marie Piane Linnet
F:
10 mar. 1840
G:
8 dec. 1865
Skast
D:
27 feb. 1873
Marie Piane Nielsen
1879-
Marie Piane Nielsen
F:
25 maj 1879
Jes Nielsen
1883-1890
Jes Nielsen
F:
16 mar. 1883
Skast
D:
13 maj 1890
Skast
Christine Lytzen
Christine Lytzen
G:
29 okt. 1878
Skast
Caroline Christiane Beyer
1789-1856
Caroline Christiane Beyer
F:
11 mar. 1789
Skast s. (Ås)
D:
14 mar. 1856
Skast
Jes Nielsen
1783-1862
Jes Nielsen
F:
25 aug. 1783
Ballum s. (Vesterende)
G:
6 jan. 1816
D:
3 jun. 1862
Skast
Helene Marie Schmidt
1757-1798
Helene Marie Schmidt
F:
1757
Højer
D:
24 maj 1798
Skast s. (Ås)
Claus Beyer
1751-1789
Claus Beyer
F:
24 sep. 1751
G:
1 okt. 1781
Skast
D:
22 feb. 1789
Dødfødt datter
1791-1791
Dødfødt datter
F:
17 nov. 1791
Skast s. (Ås)
D:
17 nov. 1791
Skast s. (Ås)
Niels Hansen
1765-1798
Niels Hansen
F:
10 okt. 1765
Skast
G:
9 apr. 1790
Skast
D:
10 maj 1798
Skast s. (Ås)
Karen Jefsdatter
ca. 1714-1786
Karen Jefsdatter
F:
ca. 1714
fmtl. Højer
D:
1 apr. 1786
Højer
Andreas Schmidt
ca. 1710-1770
Andreas Schmidt
F:
ca. 1710
fmtl. Højer
G:
15 nov. 1745
Højer
D:
24 aug. 1770
Højer
Hans Nielsen
1774-1784
Hans Nielsen
F:
1774
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1784
Emmerlev s. (Kærgård)
Maria Nielsdatter
1777-1778
Maria Nielsdatter
F:
1777
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1778
Emmerlev s. (Kærgård)
Maren Jensdatter
1750-
Maren Jensdatter
F:
1750
Emmerlev s. (Kærgård)
Niels Hansen
ca. 1736-1783
Niels Hansen
F:
ca. 1736
D:
1783
Emmerlev s. (Kærgård)
Jep Andersen Jensen
1818-1845
Jep Andersen Jensen
F:
20 sep. 1818
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
SENEST 1845
Jens Jepsen
1774-1855
Jens Jepsen
F:
1774
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
24 feb. 1855
Emmerlev s. (Kærgård)
Kirstine Marie Andersdatter
1790-1845
Kirstine Marie Andersdatter
F:
1790
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
3 maj 1817
Emmerlev
D:
23 sep. 1845
Emmerlev s. (Kærgård)
Jep Hansen
1808-1819
Jep Hansen
F:
1808
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
24 sep. 1819
Emmerlev s. (Kærgård)
Hans Jepsen
1777-1819
Hans Jepsen
F:
1777
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
13 maj 1819
Emmerlev s. (Kærgård)
Dorthea Tygesdatter
1781-1845
Dorthea Tygesdatter
F:
1781
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
17 jan. 1845
Emmerlev s. (Kærgård)
Laust Lorentzen Jepsen
1780-
Laust Lorentzen Jepsen
F:
1780
Emmerlev s. (Kærgård)
Christine Mikkelsdatter
ca. 1798-1827
Christine Mikkelsdatter
F:
ca. 1798
G:
4 apr. 1825
Emmerlev
D:
16 nov. 1827
Emmerlev s. (Kærgård)
Bodil Marie Jensdatter
ca. 1778-
Bodil Marie Jensdatter
F:
ca. 1778
G:
7 apr. 1828
Emmerlev
Inger Lene Nielsdatter
1819-
Inger Lene Nielsdatter
F:
11 jun. 1819
Emmerlev s. (Kærgård)
Christen Hansen Hollænder Nielsen
1820-1847
Christen Hansen Hollænder Nielsen
F:
25 nov. 1820
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
SENEST 1847
Jep Hansen Nielsen
1822-1823
Jep Hansen Nielsen
F:
23 dec. 1822
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
22 apr. 1823
Emmerlev s. (Kærgård)
Ehm Hansen Nielsen
1832-1833
Ehm Hansen Nielsen
F:
17 jun. 1832
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
17 apr. 1833
Emmerlev s. (Kærgård)
Niels Christian Nielsen
1835-1835
Niels Christian Nielsen
F:
15 jul. 1835
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
5 aug. 1835
Emmerlev s. (Kærgård)
Niels Christian Nielsen
1836-1836
Niels Christian Nielsen
F:
17 aug. 1836
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
3 sep. 1836
Emmerlev s. (Kærgård)
Niels Hansen Jepsen
1783-1847
Niels Hansen Jepsen
F:
1783
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
29 dec. 1847
Emmerlev s. (Kærgård)
Kirstine Christensdatter
ca. 1795-1848
Kirstine Christensdatter
F:
ca. 1795
G:
12 apr. 1817
Emmerlev
D:
27 jun. 1848
Emmerlev s. (Kærgård)
Inger Helene Jensdatter
1753-1829
Inger Helene Jensdatter
F:
1753
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
12 mar. 1829
Emmerlev s. (Kærgård)
Jep Hansen
ca. 1745-1786
Jep Hansen
F:
ca. 1745
D:
1786
Emmerlev s. (Kærgård)
Maren Jefsdatter
ca. 1720-1765
Maren Jefsdatter
F:
ca. 1715/20
fmtl. Højer
D:
1765
Emmerlev s. (Kærgård)
Jens Pedersen Handler
-1756
Jens Pedersen Handler
D:
1756
Emmerlev s. (Kærgård)
Anne Botille Laustdatter
1756-1756
Anne Botille Laustdatter
F:
1756
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1756
Emmerlev s. (Kærgård)
Jef Laustsen
1759-
Jef Laustsen
F:
1759
Emmerlev s. (Kærgård)
Laust Andersen (Handler)
ca. 1705-1788
Laust Andersen (Handler)
F:
ca. 1705
D:
1788
Emmerlev s. (Kærgård)
Anne Jefsdatter
ca. 1721-1779
Anne Jefsdatter
F:
ca. 1721
fmtl. Højer
D:
15 sep. 1779
Højer
Jef Hansen
ca. 1679-1762
Jef Hansen
F:
ca. 1679
D:
1762
Højer
Helene Jensdatter
1680-
Helene Jensdatter
F:
1680
Højer
G:
1706
Emmerlev