Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Anders (Andreas) Hansen Høyer
1655 - 1727 (72 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Jes Høyer
1724-1743
Jes Høyer
F:
29 sep. 1724
Hjermind
D:
SENEST 1743
Jens Høyer
1726-1743
Jens Høyer
F:
1726
Hjermind
D:
SENEST 1743
Jens Andersen Høyer
1686-1726
Jens Andersen Høyer
F:
FMTL. 1686
Palsgård
D:
26 jan. 1726
Hjermind
Maren Jesdatter Fæster
-1741
Maren Jesdatter Fæster
G:
jan. 1724
D:
1741
Karen Grønbeck
1751-1756
Karen Grønbeck
F:
1751
D:
27 jul. 1756
Birgitte Grønbeck
1752-1752
Birgitte Grønbeck
F:
1752
D:
22 jun. 1752
Hans Christian Christiansen Bagger
1861-
Hans Christian Christiansen Bagger
F:
30 jul. 1861
Larvik
Benedicte Bagger
1863-
Benedicte Bagger
F:
1863
Larvik
Sophus Benjamin Bagger
1871-
Sophus Benjamin Bagger
F:
31 maj 1871
Larvik
Anne Marie Pedersen
1877-1958
Anne Marie Pedersen
F:
2 maj 1877
D:
16 maj 1958
Sandefjord
Ludvig Hemmer Bagger
1821-1896
Ludvig Hemmer Bagger
F:
25 sep. 1821
Fakse s. (Hovby)
D:
5 sep. 1896
Christine Marie Christiansen
ca. 1828-1920
Christine Marie Christiansen
F:
ca. 1828
G:
21 feb. 1860
Larvik
D:
20 dec. 1920
Larvik
Charlotte Maren Christine Bagger
1858-
Charlotte Maren Christine Bagger
F:
25 jun. 1858
Frederiksberg
Christian Jørgen Ludvig Bagger
1860-
Christian Jørgen Ludvig Bagger
F:
21 jul. 1860
Frederiksberg
Hedevig Marie Henriette Bagger
1864-
Hedevig Marie Henriette Bagger
F:
3 jul. 1864
Hillerød
Andrea Jørgensine Eleonora Bagger
1868-
Andrea Jørgensine Eleonora Bagger
F:
13 jul. 1868
Fredensborg
Jørgen Bagger
1871-
Jørgen Bagger
F:
19 dec. 1871
Hillerød
Edvard Søren Bagger
1876-
Edvard Søren Bagger
F:
14 maj 1876
Hillerød
Lars Søren Bagger
1823-
Lars Søren Bagger
F:
26 dec. 1823
Fakse s. (Hovby)
Clara Henriette Bentzen
ca. 1839-
Clara Henriette Bentzen
F:
ca. 1839
København
G:
8 aug. 1857
Andreas Bagger
1826-
Andreas Bagger
F:
11 apr. 1826
Fakse s. (Hovby)
Christian Bagger
1828-
Christian Bagger
F:
3 maj 1828
Slagelse
Thora Marie Bentzen
1835-
Thora Marie Bentzen
F:
30 nov. 1835
København
G:
2 sep. 1854
Lyngby
Jørgen Bagger
1782-1861
Jørgen Bagger
F:
18 sep. 1782
Alling
D:
23 jan. 1861
Smerup s. (St. Torøje)
Maren Beck
1791-1870
Maren Beck
F:
15 nov. 1791
G:
24 nov. 1820
København (Frue k.)
D:
2 jan. 1870
Smerup s. (St. Torøje)
Andreas Bagger
1784-1784
Andreas Bagger
F:
11 feb. 1784
Alling
D:
20 feb. 1784
Alling
Andreas Bagger
1785-1787
Andreas Bagger
F:
29 aug. 1785
Alling
D:
1787
Alling
Dødfødt søn
1822-1822
Dødfødt søn
F:
1822
D:
1822
Cecilie Ludovika Birgitte Bagger
1823-1861
Cecilie Ludovika Birgitte Bagger
F:
1823
D:
27 jan. 1861
Bogense
Marie Benedikte Bagger
1825-
Marie Benedikte Bagger
F:
1825
Henriette Andrea Bagger
1826-1867
Henriette Andrea Bagger
F:
1826
D:
13 nov. 1867
Pedersborg
Cathrine Michelle Sofie Bagger
1828-
Cathrine Michelle Sofie Bagger
F:
21 feb. 1828
Hans Ludvig Bagger
1829-
Hans Ludvig Bagger
F:
2 jul. 1829
Karen Larsen Bagger
1830-1878
Karen Larsen Bagger
F:
10 okt. 1830
D:
10 sep. 1878
Christian Kølichen Bagger
1786-1835
Christian Kølichen Bagger
F:
18 okt. 1786
Alling
D:
14 sep. 1835
Linå
Karen Larsen
1797-1830
Karen Larsen
F:
16 sep. 1797
D:
29 okt. 1830
Waldemar Wentzel Bagger
1867-
Waldemar Wentzel Bagger
F:
2 okt. 1867
Hamborg
Martha Madsen
1877-
Martha Madsen
F:
13 jan. 1877
Nyborg
G:
21 feb. 1900
Frederiksberg
David Gottschalck Bagger
1833-
David Gottschalck Bagger
F:
1833
Dorette Marie Hedewig Riesland
Christiane Gottschalck
1803-
Christiane Gottschalck
F:
21 jan. 1803
Års
G:
20 mar. 1832
Johannes Schou
1844-
Johannes Schou
F:
14 jun. 1844
Assens
Johanne Ludovica Birgitte Bagger
1812-1844
Johanne Ludovica Birgitte Bagger
F:
30 jan. 1812
København
D:
26 jul. 1844
Assens
Carsten Mathias Schou
1814-1876
Carsten Mathias Schou
F:
18 jan. 1814
København
D:
3 dec. 1876
Aalborg
Engel Marie Frederikke Bagger
1842-
Engel Marie Frederikke Bagger
F:
12 sep. 1842
Kalundborg
Axel Oscar Jens Hansen
ca. 1847-
Axel Oscar Jens Hansen
F:
ca. 1847
København
Sara Johanne Caroline Bagger
1845-
Sara Johanne Caroline Bagger
F:
14 aug. 1845
Kalundborg
Caroline Bagger
1847-
Caroline Bagger
F:
28 feb. 1847
Kalundborg
Ludovica Bagger
1853-
Ludovica Bagger
F:
22 jan. 1853
Kalundborg
Jens Ludvig Frederik Bagger
1813-1860
Jens Ludvig Frederik Bagger
F:
29 mar. 1813
København
D:
29 okt. 1860
Uldum
Caroline Marie Frederikke Bernèe
1809-
Caroline Marie Frederikke Bernèe
F:
7 mar. 1809
G:
10 apr. 1841
Andreas Ludvig Bagger
1846-
Andreas Ludvig Bagger
F:
20 jan. 1846
København
Henriette Cornelia Bagger
1846-
Henriette Cornelia Bagger
F:
20 jan. 1846
København
Josephine Theresia Bagger
1849-
Josephine Theresia Bagger
F:
16 maj 1849
København
Johan Vilhelm Bagger
1814-1884
Johan Vilhelm Bagger
F:
17 apr. 1814
København
D:
4 maj 1884
København
Josephine Theresia Firmenich ?
1819-1849
Josephine Theresia Firmenich ?
F:
1 jun. 1819
G:
10 maj 1844
D:
16 maj 1849
København
Frederik Ludvig Vilhelm Bagger
1854-
Frederik Ludvig Vilhelm Bagger
F:
25 aug. 1854
København
Carl Christian Julius Bagger
1856-
Carl Christian Julius Bagger
F:
20 aug. 1856
København
Fanny Victoria Nedahl
1860-
Fanny Victoria Nedahl
F:
1860
Hans Christian Ørsted Bagger
1858-
Hans Christian Ørsted Bagger
F:
16 nov. 1858
København
Frederik Ludvig Marius Henrik Bagger
1862-
Frederik Ludvig Marius Henrik Bagger
F:
11 jan. 1862
København
Cordelia Lawrence
1860-
Cordelia Lawrence
F:
1860
Dorthea Marie Louise Mathilde Bagger
1864-
Dorthea Marie Louise Mathilde Bagger
F:
26 apr. 1864
København
Carl Ludvig Bagger
1867-
Carl Ludvig Bagger
F:
5 feb. 1867
København
Emilie Birgitte Krag
1870-
Emilie Birgitte Krag
F:
1870
Anna Gunhild Louise Müller
1825-
Anna Gunhild Louise Müller
F:
7 jun. 1825
København
G:
28 sep. 1853
København (Frue k.)
Carl Christian Bagger
1816-1851
Carl Christian Bagger
F:
17 dec. 1816
København
D:
1 mar. 1851
København
Andreas Trap
1849-
Andreas Trap
F:
26 jun. 1849
Caroline Frederikke Larsen
1848-
Caroline Frederikke Larsen
F:
21 nov. 1848
G:
10 okt. 1873
Ringsted
Dagmar Borres
Otto Ditlev Trap
1851-
Otto Ditlev Trap
F:
11 okt. 1851
Julie Elise Augusta Bagger
1818-1879
Julie Elise Augusta Bagger
F:
13 mar. 1818
København
D:
1 maj 1879
Sakskøbing Landsogn (Orebygård)
Carl Anton Trap
1813-1897
Carl Anton Trap
F:
29 mar. 1813
Sakskøbing
G:
21 jul. 1848
København
D:
28 apr. 1897
Frederiksberg
Anna Cathrine Marie Sørensen
ca. 1855-
Anna Cathrine Marie Sørensen
F:
ca. 1855
Horsens
Engel Marie Frederikke Sørensen
1857-
Engel Marie Frederikke Sørensen
F:
2 nov. 1857
Horsens
Christian Magnus Olrik
1848-1916
Christian Magnus Olrik
F:
29 apr. 1848
Tikøb
G:
4 maj 1886
Frederiksberg
D:
14 nov. 1916
Skt. Jørgens præstegård
Marie Sophie Frederikke Bagger
1820-1862
Marie Sophie Frederikke Bagger
F:
24 apr. 1820
København
D:
24 mar. 1862
Horsens
Ludvig Hemmer Sørensen
1820-1867
Ludvig Hemmer Sørensen
F:
16 okt. 1820
G:
25 okt. 1848
D:
3 aug. 1867
Horsens
Anna Bagger
1857-
Anna Bagger
F:
1856/57
Otto Andreas Bagger
1860-
Otto Andreas Bagger
F:
1859/60
Olga Ottilia Bagger
1862-
Olga Ottilia Bagger
F:
6 maj 1862
København
Andreas Ferdinand Bagger
1822-
Andreas Ferdinand Bagger
F:
7 okt. 1822
København
Fanny Ottilie Fich
1825-
Fanny Ottilie Fich
F:
2 feb. 1825
G:
28 jan. 1855
Andreas Ludvig Bagger
1787-1859
Andreas Ludvig Bagger
F:
27 nov. 1787
Alling
D:
15 jun. 1859
København
Engel Marie Frederikke With
1780-1849
Engel Marie Frederikke With
F:
18 aug. 1780
G:
1 nov. 1811
København (Frue k.)
D:
16 maj 1849
København
Anna Cathrine Marie Sørensen
ca. 1855-
Anna Cathrine Marie Sørensen
F:
ca. 1855
Horsens
Engel Marie Frederikke Sørensen
1857-
Engel Marie Frederikke Sørensen
F:
2 nov. 1857
Horsens
Christian Magnus Olrik
1848-1916
Christian Magnus Olrik
F:
29 apr. 1848
Tikøb
G:
4 maj 1886
Frederiksberg
D:
14 nov. 1916
Skt. Jørgens præstegård
Ludvig Hemmer Sørensen
1820-1867
Ludvig Hemmer Sørensen
F:
16 okt. 1820
D:
3 aug. 1867
Horsens
Marie Sophie Frederikke Bagger
1820-1862
Marie Sophie Frederikke Bagger
F:
24 apr. 1820
København
G:
25 okt. 1848
D:
24 mar. 1862
Horsens
Mathias Sørensen
1826-
Mathias Sørensen
F:
6 okt. 1826
Anne Cathrine Marie Bagger
1789-1859
Anne Cathrine Marie Bagger
F:
17 jan. 1789
Alling
D:
21 mar. 1859
Søren Sørensen
ca. 1762-1827
Søren Sørensen
F:
ca. 1762
G:
1818
D:
25 aug. 1827
Damianus Christian Hald
1787-1855
Damianus Christian Hald
F:
26 jul. 1787
G:
24 okt. 1828
D:
8 apr. 1855
Ane Marie Bagger
1790-1793
Ane Marie Bagger
F:
8 feb. 1790
Alling
D:
1793
Alling
Helene Johanne Sofie Bagger
1792-1861
Helene Johanne Sofie Bagger
F:
1792
Alling
D:
19 feb. 1861
Stefan Schade Asmussen
1793-1872
Stefan Schade Asmussen
F:
1793
G:
27 feb. 1838
D:
15 jun. 1872
Ludovika Laurette Hald
1821-1862
Ludovika Laurette Hald
F:
24 jun. 1821
Manø
D:
20 apr. 1862
Horsens
Christiane Josefine Hald
1827-
Christiane Josefine Hald
F:
24 sep. 1827
Alling
Ane Marie Birgitte Hald
1833-1838
Ane Marie Birgitte Hald
F:
15 aug. 1833
Alling
D:
15 jan. 1838
Alling
Ane Marie Bagger
1794-1868
Ane Marie Bagger
F:
10 aug. 1794
Alling
D:
12 feb. 1868
Peter Andreas Hald
1785-1856
Peter Andreas Hald
F:
15 sep. 1785
G:
15 sep. 1820
D:
13 apr. 1856
Birgitte Marie Grønbeck
1753-1822
Birgitte Marie Grønbeck
F:
1753
D:
13 aug. 1822
Ludvig Hemmer Bagger
1749-1820
Ludvig Hemmer Bagger
F:
27 mar. 1749
G:
28 sep. 1781
D:
27 maj 1820
Linå
Peter Fabich Grønbeck
1755-
Peter Fabich Grønbeck
F:
1755
Jens Grønbeck
1758-1759
Jens Grønbeck
F:
1758
D:
2 apr. 1759
Louise Thura
1793-1875
Louise Thura
F:
8 okt. 1793
D:
11 nov. 1875
Clemens (Clemming) Christian Fogh Paludan
1803-1873
Clemens (Clemming) Christian Fogh Paludan
F:
2 mar. 1803
G:
1 maj 1838
D:
28 jan. 1873
Susanne Cathrine Theodora Thura
1796-
Susanne Cathrine Theodora Thura
F:
30 aug. 1796
Andreas Thura
1798-1800
Andreas Thura
F:
8 sep. 1798
D:
12 apr. 1800
Amalie Karoline Hermansine Hansen
1829-
Amalie Karoline Hermansine Hansen
F:
24 mar. 1829
Hans Ferdinand Hansen
1832-
Hans Ferdinand Hansen
F:
1832
Helene Johanne Sofie Thura
1800-
Helene Johanne Sofie Thura
F:
6 okt. 1800
Iver Bredal Hansen
ca. 1801-1880
Iver Bredal Hansen
F:
ca. 1801
G:
14 dec. 1828
D:
28 maj 1880
Thorkillus Thura
1801-1820
Thorkillus Thura
F:
13 dec. 1801
D:
15 nov. 1820
Karen Grønbeck
1760-1829
Karen Grønbeck
F:
1760
D:
17 jun. 1829
Ferdinand Thura
1760-1836
Ferdinand Thura
F:
1 apr. 1760
G:
25 sep. 1792
D:
9 jul. 1836
Ludovika Laurette Hald
1821-1862
Ludovika Laurette Hald
F:
24 jun. 1821
Manø
D:
20 apr. 1862
Horsens
Christiane Josefine Hald
1827-
Christiane Josefine Hald
F:
24 sep. 1827
Alling
Ane Marie Birgitte Hald
1833-1838
Ane Marie Birgitte Hald
F:
15 aug. 1833
Alling
D:
15 jan. 1838
Alling
Peter Andreas Hald
1785-1856
Peter Andreas Hald
F:
15 sep. 1785
D:
13 apr. 1856
Ane Marie Bagger
1794-1868
Ane Marie Bagger
F:
10 aug. 1794
Alling
G:
15 sep. 1820
D:
12 feb. 1868
Jens Poulsen Hald
ca. 1781-1849
Jens Poulsen Hald
F:
ca. 1781
D:
6 jun. 1849
Maren Gjedding
ca. 1790-1844
Maren Gjedding
F:
ca. 1790
G:
6 maj 1829
D:
12 dec. 1844
Damianus Christian Hald
1787-1855
Damianus Christian Hald
F:
26 jul. 1787
D:
8 apr. 1855
Anne Cathrine Marie Bagger
1789-1859
Anne Cathrine Marie Bagger
F:
17 jan. 1789
Alling
G:
24 okt. 1828
D:
21 mar. 1859
Anna Marie Grønbeck
1761-1847
Anna Marie Grønbeck
F:
1761
D:
5 feb. 1847
Laurids Jacobsen Hald
1747-1798
Laurids Jacobsen Hald
F:
10 apr. 1747
D:
1798
Helene Johanne Sofie Grønbeck
1762-1796
Helene Johanne Sofie Grønbeck
F:
1762
D:
27 jan. 1796
Casper Frederik Bagger
1753-
Casper Frederik Bagger
F:
1753
Ølstykke
G:
16 sep. 1788
Mogens Rosenkrands Larsen
1816-
Mogens Rosenkrands Larsen
F:
28 sep. 1816
Røgen
Elisabeth Hylleborg Larsen
1819-
Elisabeth Hylleborg Larsen
F:
27 jul. 1819
Røgen
Ane Elisabeth Larsen
1822-
Ane Elisabeth Larsen
F:
22 feb. 1822
Røgen
Marie Katrine Larsen
1825-
Marie Katrine Larsen
F:
21 jan. 1825
Røgen
Marie Sophie Grønbeck
1797-1863
Marie Sophie Grønbeck
F:
21 sep. 1797
Røgen
D:
20 jun. 1863
Toustrup Mark
Lars Larsen
ca. 1784-1825
Lars Larsen
F:
ca. 1784
G:
18 nov. 1815
Røgen
D:
2 apr. 1825
Røgen
Ane Marie Christensdatter
ca. 1827-
Ane Marie Christensdatter
F:
ca. 1827
Inger Christensdatter
1829-
Inger Christensdatter
F:
28 sep. 1829
Røgen
Laurs Christensen
1832-
Laurs Christensen
F:
31 jul. 1832
Røgen
Marie Sophie Christensdatter
1835-
Marie Sophie Christensdatter
F:
16 jul. 1835
Røgen
Christen Nielsen
ca. 1804-1863
Christen Nielsen
F:
ca. 1804
G:
7 feb. 1826
Røgen
D:
1845/63
Christian Grønbeck
1800-
Christian Grønbeck
F:
18 okt. 1800
Røgen
Andreas Grønbeck
1802-1802
Andreas Grønbeck
F:
15 apr. 1802
Røgen
D:
18 apr. 1802
Røgen
Mogens Rosenkrands Grønbeck
1768-1812
Mogens Rosenkrands Grønbeck
F:
1768
D:
12 sep. 1812
Røgen
Elisabeth Hylleborg Gyberg
1761-1825
Elisabeth Hylleborg Gyberg
F:
6 jun. 1761
Linå
G:
30 okt. 1792
Linå
D:
17 okt. 1825
Røgen
Andreas Jensen Grønbeck
1715-1799
Andreas Jensen Grønbeck
F:
15 sep. 1715
Roslev
D:
18 maj 1799
Røgen
Ane Cathrine Fabich
1725-1802
Ane Cathrine Fabich
F:
1725
G:
9 jul. 1750
Åsted
D:
24 apr. 1802
Henrik Jens Sigismund Ziervogel
1778-
Henrik Jens Sigismund Ziervogel
F:
1778
København
Christiane Helene Charlotte Ziervogel
1779-1843
Christiane Helene Charlotte Ziervogel
F:
1779
København
D:
29 apr. 1843
København
Otto Himmelstrup Hvidberg
1771-1822
Otto Himmelstrup Hvidberg
F:
25 sep. 1771
Bælum
G:
12 jun. 1799
Præstø
D:
22 jan. 1822
København
Henriette Marie Ziervogel
1780-
Henriette Marie Ziervogel
F:
1780
København
Ingeborg Marie Jensdatter Hvass
1755-1799
Ingeborg Marie Jensdatter Hvass
F:
1755
Durup
D:
1 jul. 1799
Præstø
Hinrich Gottlieb Ziervogel
1728-1802
Hinrich Gottlieb Ziervogel
F:
1728
Næstved
G:
1776
D:
31 dec. 1802
Helene Jensdatter Grønbeck
1718-1793
Helene Jensdatter Grønbeck
F:
O. 1717/18
Roslev
D:
1793
Skive
Jens Madsen Hvass
ca. 1722-1797
Jens Madsen Hvass
F:
ca. 1722
fmtl. Ulstrup
G:
26 jul. 1753
D:
14 jun. 1797
Præstø
Karen Andersdatter
1687-1724
Karen Andersdatter
F:
1687
Palsgård
D:
13 maj 1724
Roslev
Jens Ottesen Grønbeck
ca. 1668-1749
Jens Ottesen Grønbeck
F:
ca. 1668
G:
13 jun. 1714
Åsted
D:
1749
Roslev
Hans Andersen Høyer
1688-1743
Hans Andersen Høyer
F:
1688
Palsgård
D:
tidligst 1743
Else Høyer
1716-1760
Else Høyer
F:
CA 1716
D:
TIDLIGST 1760
Thomas Poulsen Nielsen
1754-
Thomas Poulsen Nielsen
F:
1754
Appelone Høyer
ca. 1718-1757
Appelone Høyer
F:
ca. 1718
D:
14 mar. 1757
Niels Poulsen
-1760
Niels Poulsen
G:
8 sep. 1749
D:
18 apr. 1760
Thomas Gertsen Høyer
1745-
Thomas Gertsen Høyer
F:
11 mar. 1745
Gert Diderik Høyer
ca. 1721-1768
Gert Diderik Høyer
F:
ca. 1721
D:
19 mar. 1768
Nørholm
Dorthe Nielsdatter Holm
-1745
Dorthe Nielsdatter Holm
G:
10 jun. 1744
D:
1745
Karen Mikkelsdatter
1716-1792
Karen Mikkelsdatter
F:
1716
D:
9 aug. 1792
Sidsel Margrethe Høyer
1724-1743
Sidsel Margrethe Høyer
F:
10 mar. 1724
D:
SENEST 1743
Thomas Andersen Høyer
1690-1747
Thomas Andersen Høyer
F:
1690
Palsgård
D:
25 jun. 1747
Sønderholm
Birgitte Kirstine Pedersdatter Vinding
ca. 1690-1724
Birgitte Kirstine Pedersdatter Vinding
F:
ca. 1690
G:
15 aug. 1715
Øster Velling
D:
19 mar. 1724
Christiane Høyer
1788-1790
Christiane Høyer
F:
3 feb. 1788
D:
12 feb. 1790
Maren Høyer
1788-1788
Maren Høyer
F:
3 feb. 1788
D:
17 feb. 1788
Christiane Høyer
1791-1805
Christiane Høyer
F:
29 jan. 1791
D:
1805
Christopher Høyer
1826-
Christopher Høyer
F:
20 aug. 1826
Henrik Christian Høyer
1855-1856
Henrik Christian Høyer
F:
8 jan. 1855
Maribo
D:
8 feb. 1856
Maribo
Marie Hendrikgine Høyer
1856-
Marie Hendrikgine Høyer
F:
1 dec. 1856
Maribo
Ludvig Henrik Ephraim Krøyer
1835-1881
Ludvig Henrik Ephraim Krøyer
F:
26 aug. 1835
Maribo
G:
3 maj 1878
Maribo
D:
1 jun. 1881
Maribo
Henning Conrad Hermansen
1861-
Henning Conrad Hermansen
F:
29 jul. 1861
Sakskøbing
G:
2 dec. 1881
Maribo
Jensine Vilhelmine Høyer
1867-
Jensine Vilhelmine Høyer
F:
21 jun. 1867
Maribo
Hans Jørgen Jacobsen Samuelsen
1861-
Hans Jørgen Jacobsen Samuelsen
F:
20 jan. 1861
Augustenborg
G:
26 apr. 1889
Maribo
Jacob Høyer
1828-
Jacob Høyer
F:
30 dec. 1828
Maribo
Johanne Fischer
ca. 1830-
Johanne Fischer
F:
ca. 1829/30
G:
24 jun. 1854
Maribo
Jørgen Vilhelm Høyer
1795-1842
Jørgen Vilhelm Høyer
F:
26 maj 1795
D:
7 jun. 1842
Vigsnæs
Anne Christiansdatter
ca. 1806-1829
Anne Christiansdatter
F:
ca. 1806
G:
18 mar. 1826
Maribo
D:
26 feb. 1829
Maribo
Jørgen Christoffer Vilhelm Høyer
1859-1860
Jørgen Christoffer Vilhelm Høyer
F:
19 sep. 1859
Majbølle
D:
5 jul. 1860
Soesmark
Jørgen Vilhelm (Jørgensen) Høyer
1861-
Jørgen Vilhelm (Jørgensen) Høyer
F:
6 apr. 1861
Soesmark
Frederik Vilhelm Jørgensen
1863-
Frederik Vilhelm Jørgensen
F:
19 apr. 1863
Soesmark
Inger Margrethe Jørgensen
1866-
Inger Margrethe Jørgensen
F:
8 jan. 1866
Soesmark
Maren Kiestine Vilhelmine Jørgensen
1868-
Maren Kiestine Vilhelmine Jørgensen
F:
20 apr. 1868
Guldborg
Hans Peder Jørgensen
1870-1949
Hans Peder Jørgensen
F:
14 jun. 1870
Guldborg
D:
14 apr. 1949
København
Karen Sofie Nielsen
Ane Johanne Jørgensen
1873-1874
Ane Johanne Jørgensen
F:
5 apr. 1873
D:
14 mar. 1874
Rasmus Jørgensen
1834-1908
Rasmus Jørgensen
F:
6 sep. 1834
Vigsnæs
D:
8 jan. 1908
København
Ane Marie Hansdatter
ca. 1835-
Ane Marie Hansdatter
F:
ca. 1835
G:
15 maj 1859
Majbølle
Peder Jørgensen
1837-
Peder Jørgensen
F:
30 aug. 1837
Vigsnæs
Ane Jørgensdatter
1840-
Ane Jørgensdatter
F:
4 mar. 1840
Vigsnæs
Ane Johanne Pedersdatter
ca. 1812-
Ane Johanne Pedersdatter
F:
ca. 1812
G:
18 jun. 1834
Vigsnæs
Johanne Høyer
1798-før 1805
Johanne Høyer
F:
11 feb. 1798
D:
før 1805
Henning Høyer
1801-1801
Henning Høyer
F:
28 jun. 1801
D:
12 jul. 1801
Christian Ulrich Høyer
1804-
Christian Ulrich Høyer
F:
1804
Christopher Georg Høyer
1762-1805
Christopher Georg Høyer
F:
1762
D:
24 apr. 1805
Ellen Jensdatter
ca. 1761-
Ellen Jensdatter
F:
ca. 1761
G:
23 feb. 1787
Engestofte
Sophie Amalie Høyer
1764-1802
Sophie Amalie Høyer
F:
1764
D:
1802
Godsted
Ulrich Christian Høyer
1766-1792
Ulrich Christian Høyer
F:
1766
D:
1792
Ingeborg Marie Høyer
1767-
Ingeborg Marie Høyer
F:
1767
Cathrine Margrethe Høyer
1768-
Cathrine Margrethe Høyer
F:
1768
Anna Marie Høyer
1770-
Anna Marie Høyer
F:
1770
Hans Peter Linzmeyer
Hans Peter Linzmeyer
G:
28 dec. 1792
Thomas Høyer
1773-1773
Thomas Høyer
F:
1773
Toreby
D:
1773
Toreby
Ecchert Christopher Høyer
1775-
Ecchert Christopher Høyer
F:
1775
Thomas Andreas Høyer
1777-1778
Thomas Andreas Høyer
F:
1777
D:
1778
Christen Friis Thomsen Høyer
1726-1783
Christen Friis Thomsen Høyer
F:
1726
D:
1783
Vester Ulslev
Johanne Marie Wolff
ca. 1735-
Johanne Marie Wolff
F:
ca. 1735
G:
1761
Ingeborg Birgitte Høyer
1757-
Ingeborg Birgitte Høyer
F:
1757
Andreas Høyer
ca. 1728-1760
Andreas Høyer
F:
ca. 1728
D:
1760
Sæby
Inger Helene Thomasdatter
ca. 1730-
Inger Helene Thomasdatter
F:
ca. 1730
G:
26 aug. 1756
Peder Høyer
ca. 1729-
Peder Høyer
F:
ca. 1729
Johanne Høyer
ca. 1731-
Johanne Høyer
F:
ca. 1731
Anders Høyer
ca. 1733-
Anders Høyer
F:
ca. 1733
Jens Høyer
1736-1747
Jens Høyer
F:
4 jan. 1736
D:
SENEST 1747
Ingeborg Christensdatter Friis
1695-1764
Ingeborg Christensdatter Friis
F:
1695
G:
7 feb. 1725
D:
3 sep. 1764
Mariane Pedersdatter Høyer
1736-1748
Mariane Pedersdatter Høyer
F:
1736
Hammer
D:
1748
Hammer
Dødfødt søn
1777-1777
Dødfødt søn
F:
10 feb. 1777
D:
10 feb. 1777
Mariane Høyer
1778-1778
Mariane Høyer
F:
1778
D:
1778
Petrea Mariane Høyer
1779-
Petrea Mariane Høyer
F:
23 nov. 1779
Jørgen Møller
ca. 1767-1822
Jørgen Møller
F:
ca. 1767
G:
17 jul. 1799
Ø. Brønderslev
D:
11 feb. 1822
Aalborg
Jensine Petrine Annette Høyer
1811-1858
Jensine Petrine Annette Høyer
F:
4 feb. 1811
D:
14 jul. 1858
Aalborg
Hans Strøm Wille
1793-1867
Hans Strøm Wille
F:
1793
Grythus s., Norge
G:
29 jun. 1832
Ingstrup
D:
1 sep. 1867
Aalborg
Jens Brøndlund Høyer
1781-1811
Jens Brøndlund Høyer
F:
27 feb. 1781
D:
1811
Birgitte Susanne Schierup
Birgitte Susanne Schierup
G:
1810
Schack Wittenhof Høyer
1737-1790
Schack Wittenhof Høyer
F:
1737
Hammer
D:
31 jan. 1790
Kornum
Engel Kirstine Ramus
-1781
Engel Kirstine Ramus
G:
16 sep. 1774
Kornum
D:
1781
Kornum
Anna Marie Cathrine Dyrborg
ca. 1753-
Anna Marie Cathrine Dyrborg
F:
ca. 1753
G:
22 maj 1782
Anna Thorning
1763-1809
Anna Thorning
F:
12 aug. 1763
D:
1809
Gedske Marie Thorning
1765-1770
Gedske Marie Thorning
F:
31 jan. 1765
D:
1770
Peter Envold Thorning
1766-1812
Peter Envold Thorning
F:
1766
D:
1812
Svenstrup s.
Margrethe Thorning
1768-1792
Margrethe Thorning
F:
30 jan. 1768
D:
1792
Christian Engelstoft Thorning
1804-1804
Christian Engelstoft Thorning
F:
1804
D:
1804
Ingeborg Marie Engelstoft
1839-1902
Ingeborg Marie Engelstoft
F:
1 okt. 1839
D:
28 maj 1902
Hans Peter Egeløkke Langkilde
1836-1924
Hans Peter Egeløkke Langkilde
F:
12 aug. 1836
G:
31 okt. 1862
D:
11 apr. 1924
Christian Thorning Engelstoft
1876-
Christian Thorning Engelstoft
F:
12 mar. 1876
Ingeborg Engelstoft
1877-
Ingeborg Engelstoft
F:
29 mar. 1877
Gerda Nicoline Lovise Engelstoft
1879-1882
Gerda Nicoline Lovise Engelstoft
F:
3 mar. 1879
D:
22 apr. 1882
Johanne Engelstoft
1880-1880
Johanne Engelstoft
F:
21 aug. 1880
D:
29 aug. 1880
Regisse Engelstoft
1880-1922
Regisse Engelstoft
F:
21 aug. 1880
D:
20 sep. 1922
Lauritz Thorning Engelstoft
1840-1918
Lauritz Thorning Engelstoft
F:
8 okt. 1840
København
D:
26 sep. 1918
Frederiksberg
Pouline Marie Stub
1849-1880
Pouline Marie Stub
F:
15 nov. 1849
Vallensbæk
G:
28 maj 1875
D:
31 okt. 1880
Frederiksberg
Gedske Marie Cathrine Engelstoft
1842-1843
Gedske Marie Cathrine Engelstoft
F:
24 sep. 1842
D:
16 sep. 1843
Johannes Engelstoft
1873-1914
Johannes Engelstoft
F:
11 maj 1873
D:
29 nov. 1914
Povl Engelstoft
1876-1961
Povl Engelstoft
F:
4 okt. 1876
D:
9 jun. 1961
Fanny Brahm
1878-
Fanny Brahm
F:
8 jul. 1878
G:
24 mar. 1910
Sigrid Gudrun Klokker
1899-
Sigrid Gudrun Klokker
F:
30 nov. 1899
G:
31 jan. 1928
Jørgen Engelstoft
1908-
Jørgen Engelstoft
F:
2 dec. 1908
Erik Engelstoft
1911-
Erik Engelstoft
F:
7 nov. 1911
Laurids Engelstoft
1879-
Laurids Engelstoft
F:
7 okt. 1879
Inger Manon Krebs
1885-
Inger Manon Krebs
F:
7 aug. 1885
Vesterborggård
G:
25 okt. 1907
Carl Ludvig Engelstoft
1881-1884
Carl Ludvig Engelstoft
F:
6 feb. 1881
D:
11 jan. 1884
Frantz Daniel Thorning Engelstoft
1844-1914
Frantz Daniel Thorning Engelstoft
F:
4 jul. 1844
D:
12 apr. 1914
Catharina Elisabeth Nyegaard
1847-1883
Catharina Elisabeth Nyegaard
F:
27 jun. 1847
Skive
G:
4 jul. 1872
Blidstrup
D:
6 jan. 1883
Ørum
Christiane Louise Elisabeth Engelstoft
1884-
Christiane Louise Elisabeth Engelstoft
F:
8 aug. 1884
Georg Brahm
1880-
Georg Brahm
F:
16 jul. 1880
G:
22 dec. 1922
Immanuel Engelstoft
1886-
Immanuel Engelstoft
F:
4 maj 1886
Karen Gunver Agnete Henriksen
1889-
Karen Gunver Agnete Henriksen
F:
31 aug. 1889
G:
1 sep. 1923
Anna Ingeborg Marie Engelstoft
1887-
Anna Ingeborg Marie Engelstoft
F:
27 aug. 1887
Jacob Rasmus Jacobsen
1882-
Jacob Rasmus Jacobsen
F:
2 sep. 1882
G:
12 jun. 1914
Jacob Engelstoft
1889-1889
Jacob Engelstoft
F:
7 jan. 1889
D:
8 jan. 1889
Kristiane Pedersen Møller
1862-1889
Kristiane Pedersen Møller
F:
26 jul. 1862
Fjellerup
G:
30 okt. 1883
Fjellerup
D:
13 jan. 1889
Munkebo
Frans Engelstoft
1891-
Frans Engelstoft
F:
9 mar. 1891
Jenny Marie Jensen
1895-
Jenny Marie Jensen
F:
5 jan. 1895
G:
8 aug. 1918
Johanne Eleonore Engelstoft
1893-
Johanne Eleonore Engelstoft
F:
9 jul. 1893
Filip Bernhard Engelstoft
1897-
Filip Bernhard Engelstoft
F:
7 okt. 1897
Thora Kristine Thomsen
1902-
Thora Kristine Thomsen
F:
8 okt. 1902
G:
9 maj 1929
Vanda Frederikke Engelstoft
1903-
Vanda Frederikke Engelstoft
F:
25 maj 1903
Mette Marie Pedersen Møller
1864-
Mette Marie Pedersen Møller
F:
30 nov. 1864
Fjellerup
G:
23 maj 1890
Marslev
Louise Christiane Engelstoft
1845-1845
Louise Christiane Engelstoft
F:
20 aug. 1845
D:
22 aug. 1845
Johanne Eleonore Engelstoft
1847-1921
Johanne Eleonore Engelstoft
F:
18 maj 1847
D:
24 okt. 1921
Gesica Marie Engelstoft
1849-1849
Gesica Marie Engelstoft
F:
5 mar. 1849
D:
9 mar. 1849
Jens Christian Thorning Engelstoft
1884-
Jens Christian Thorning Engelstoft
F:
28 jun. 1884
Gerda Engelstoft
1888-
Gerda Engelstoft
F:
16 jan. 1888
Otto Frederik Brøchner
1883-
Otto Frederik Brøchner
F:
29 jun. 1883
G:
26 aug. 1910
Nelly Adele Louise Engelstoft
1890-
Nelly Adele Louise Engelstoft
F:
22 mar. 1890
Holger Steen Henriksen
1895-
Holger Steen Henriksen
F:
22 maj 1895
G:
4 sep. 1920
Peder Thorning Engelstoft
1850-1924
Peder Thorning Engelstoft
F:
22 jul. 1850
D:
27 apr. 1924
Helene Sofie Amalie Jensen
1860-1917
Helene Sofie Amalie Jensen
F:
28 mar. 1860
G:
8 jul. 1882
D:
17 mar. 1917
Frederikke Engelstoft
1854-1869
Frederikke Engelstoft
F:
29 apr. 1854
D:
28 feb. 1869
Caroline Engelstoft
1854-1874
Caroline Engelstoft
F:
29 apr. 1854
D:
3 mar. 1874
Christiane Engelstoft
1854-1858
Christiane Engelstoft
F:
29 apr. 1854
D:
10 jul. 1858
Christen Thorning Engelstoft
1859-1865
Christen Thorning Engelstoft
F:
6 feb. 1859
D:
7 apr. 1865
Iver Christen Thorning Engelstoft
1893-1983
Iver Christen Thorning Engelstoft
F:
9 nov. 1893
D:
1 mar. 1983
Astrid Bay Lauesgaard
1901-
Astrid Bay Lauesgaard
F:
31 dec. 1901
G:
25 maj 1928
Ejler Hugo Engelstoft
1896-
Ejler Hugo Engelstoft
F:
4 aug. 1896
Ingefred Lauesgaard
Aksel Engelstoft
1897-
Aksel Engelstoft
F:
8 nov. 1897
Ester Karen Marie Hansen
1898-
Ester Karen Marie Hansen
F:
4 feb. 1898
G:
28 maj 1930
Vibeke Johanne Engelstoft
1902-
Vibeke Johanne Engelstoft
F:
3 apr. 1902
Axel Christian Langkilde
1899-
Axel Christian Langkilde
F:
2 dec. 1899
G:
16 aug. 1930
Ludvig Christian Thorning Engelstoft
1860-
Ludvig Christian Thorning Engelstoft
F:
30 okt. 1860
Odense
Anna Christine Langkilde
1866-
Anna Christine Langkilde
F:
28 nov. 1866
Hillerød
G:
11 nov. 1892
Christian Thorning Engelstoft
1805-1889
Christian Thorning Engelstoft
F:
8 aug. 1805
Næsborg
D:
25 jan. 1889
Odense
Louise Holm
1817-1898
Louise Holm
F:
28 aug. 1817
G:
22 dec. 1837
D:
23 aug. 1898
Odense
Niels Lassen Thorning
1771-1813
Niels Lassen Thorning
F:
16 sep. 1771
D:
15 dec. 1813
Ingeborg Marie Engelstoft
1777-1832
Ingeborg Marie Engelstoft
F:
11 jun. 1777
G:
27 okt. 1803
D:
4 feb. 1832
Jens Brøndlund Thorning
1769-1773
Jens Brøndlund Thorning
F:
15 apr. 1769
D:
1773
Andreas Peter Thorning
1770-1805
Andreas Peter Thorning
F:
15 jun. 1770
D:
1805
Jens Brøndlund Thorning
1774-1774
Jens Brøndlund Thorning
F:
1774
D:
1774
Gedske Marie Thorning
1775-1841
Gedske Marie Thorning
F:
18 okt. 1775
D:
30 dec. 1841
Aalborg
Mads Bang
ca. 1746-1824
Mads Bang
F:
ca. 1746
Vrå
G:
5 maj 1807
Aalborg (Budolfi k.)
D:
10 jul. 1824
Aalborg
Kirstine Birgitte Høyer
1739-1791
Kirstine Birgitte Høyer
F:
1739
Hammer
D:
30 jun. 1791
Torslev
Thøger Andersen Thorning
1728-1792
Thøger Andersen Thorning
F:
1728
G:
14 sep. 1762
D:
1792
Torslev
Marie Kirstine Høyer
1768-1829
Marie Kirstine Høyer
F:
1768
D:
10 dec. 1829
Peter Christian Bendix Søltoft
1825-1830
Peter Christian Bendix Søltoft
F:
1 jun. 1825
Gøttrup s. (Nørbjerggård)
D:
16 dec. 1830
Agnes Othilia Borgen
1858-1910
Agnes Othilia Borgen
F:
2 okt. 1858
Thisted
D:
25 feb. 1910
København (Johs.)
Dødfødt datter
1860-1860
Dødfødt datter
F:
19 maj 1860
Thisted
D:
19 maj 1860
Thisted
Peter Marius Hald Borgen
1862-
Peter Marius Hald Borgen
F:
14 aug. 1862
Thisted
Georgine Henriette Feddersen
1879-
Georgine Henriette Feddersen
F:
12 nov. 1879
Varde
Christine Marie Borgen
1864-1928
Christine Marie Borgen
F:
13 apr. 1864
Thisted
D:
13 aug. 1928
Roskilde (Skt. Hans Hospital)
Emma Camilla Borgen
1865-
Emma Camilla Borgen
F:
26 maj 1865
Thisted
Johan Christian Constantin Borgen
1866-1870
Johan Christian Constantin Borgen
F:
20 nov. 1866
Thisted
D:
25 apr. 1870
Thisted
Valdemar Avgust Borgen
1868-1872
Valdemar Avgust Borgen
F:
3 okt. 1868
Thisted
D:
16 maj 1872
Hjørring
Nikoline Elisabeth Borgen
1871-1871
Nikoline Elisabeth Borgen
F:
19 maj 1871
Thisted
D:
22 sep. 1871
Thisted
Georgine Kirstine Søltoft
1826-1912
Georgine Kirstine Søltoft
F:
5 aug. 1826
Gøttrup s. (Nørbjerggård)
D:
19 okt. 1912
København
Jens Andreas Borgen
1823-1893
Jens Andreas Borgen
F:
22 jan. 1823
Hjørring
G:
30 okt. 1856
København
D:
24 jan. 1893
Hjørring
Frederikke Marie Hobe Søltoft
1828-1833
Frederikke Marie Hobe Søltoft
F:
5 mar. 1828
Vestervig
D:
21 jan. 1833
Ørding
Johanne Cathrine Sørensen
1866-
Johanne Cathrine Sørensen
F:
11 sep. 1866
Rosmus s. (Balle)
Maren Gjedde Søltoft
1830-
Maren Gjedde Søltoft
F:
27 feb. 1830
Ørding
Jens Peter Sørensen
1837-
Jens Peter Sørensen
F:
9 mar. 1837
Ålsrode
G:
27 okt. 1865
Rosmus
Abellone Cathrine Søltoft
1832-1833
Abellone Cathrine Søltoft
F:
27 jun. 1832
Ørding
D:
7 jan. 1833
Laurits Peter Søltoft
1794-
Laurits Peter Søltoft
F:
1794
Johanne Christiane Constantine Bendix
1804-1892
Johanne Christiane Constantine Bendix
F:
18 sep. 1804
Vestervig
G:
30 jul. 1824
Vestervig
D:
27 dec. 1892
Cathrine Hobe
1823-
Cathrine Hobe
F:
17 sep. 1823
Johanne Frederikke Hobe
1825-
Johanne Frederikke Hobe
F:
17 apr. 1825
Jørgen Christopher Hobe
1827-1853
Jørgen Christopher Hobe
F:
4 feb. 1827
D:
16 jul. 1853
Randers
Anna Elisabeth Hobe
1829-
Anna Elisabeth Hobe
F:
5 aug. 1829
Claus Vadum
1830-1872
Claus Vadum
F:
22 jan. 1830
G:
17 aug. 1858
Galten
D:
19 apr. 1872
Andrea Severine Hobe
1831-
Andrea Severine Hobe
F:
28 dec. 1831
Johanne Marie Søltoft
1796-
Johanne Marie Søltoft
F:
1 jan. 1796
Frederik Hobe
1787-1835
Frederik Hobe
F:
9 maj 1787
G:
3 aug. 1822
D:
8 mar. 1835
Jørgen Christopher Søltoft Christensen (Svane), kaldet Aggerholm
1828-1851
Jørgen Christopher Søltoft Christensen (Svane), kaldet Aggerholm
F:
19 jan. 1828
V. Vandet s. (Agerholm)
D:
13 jun. 1851
Mollerup
Petronella Kirstine Søltoft Christensen
1868-
Petronella Kirstine Søltoft Christensen
F:
23 aug. 1868
Vestervig s. (Ingstrup)
Kristine Margrethe Christensen
1870-
Kristine Margrethe Christensen
F:
12 mar. 1870
Vestervig s. (Ingstrup)
Dorthea Jørgine Christensen
1872-
Dorthea Jørgine Christensen
F:
19 jul. 1872
Vestervig s. (Oksenbøl)
Nicolai Eeg Christensen
1873-
Nicolai Eeg Christensen
F:
23 okt. 1873
Vestervig s. (Oksenbøl)
Frederikke Johanne Christensen
1875-
Frederikke Johanne Christensen
F:
4 jan. 1875
Thomas Christian Christensen
1877-
Thomas Christian Christensen
F:
17 okt. 1877
Vestervig
Anders Christian Staunstrup Christensen (Svane)
1829-
Anders Christian Staunstrup Christensen (Svane)
F:
6 dec. 1829
Mollerup
Petrea Bertelsen
ca. 1840-
Petrea Bertelsen
F:
ca. 1840
G:
1 maj 1867
Vestervig
Nicolai Nielsen
1856-1868
Nicolai Nielsen
F:
10 sep. 1856
V. Vandet s. (Agerholm)
D:
16 apr. 1868
V. Vandet s. (Agerholm)
Anders Christian Nielsen
1859-1859
Anders Christian Nielsen
F:
15 jan. 1859
V. Vandet s. (Agerholm)
D:
7 feb. 1859
V. Vandet s. (Agerholm)
Anders Christian Nielsen
1860-1867
Anders Christian Nielsen
F:
9 feb. 1860
V. Vandet s. (Agerholm)
D:
9 jul. 1867
V. Vandet s. (Agerholm)
Petronelle Kirstine Nielsen
1862-1867
Petronelle Kirstine Nielsen
F:
13 apr. 1862
V. Vandet s. (Agerholm)
D:
16 apr. 1867
V. Vandet s. (Agerholm)
Jørgen Christoffer Nielsen
1864-1868
Jørgen Christoffer Nielsen
F:
21 okt. 1864
V. Vandet s. (Agerholm)
D:
17 apr. 1868
V. Vandet s. (Agerholm)
Maren Nielsen, senere Bach
1867-
Maren Nielsen, senere Bach
F:
17 apr. 1867
V. Vandet s. (Agerholm)
Petronelle Kirstine Nielsen
1870-1870
Petronelle Kirstine Nielsen
F:
28 feb. 1870
V. Vandet s. (Agerholm)
D:
16 aug. 1870
V. Vandet s. (Agerholm)
Petronelle Kirstine Nielsen, senere Bach
1872-1915
Petronelle Kirstine Nielsen, senere Bach
F:
20 aug. 1872
V. Vandet s. (Agerholm)
D:
1915
Anders Nørgaard Jensby
1870-
Anders Nørgaard Jensby
F:
22 jul. 1870
Tved
G:
24 apr. 1891
Thisted
Johanne Cathrine Christensdatter (Svane)
1831-1914
Johanne Cathrine Christensdatter (Svane)
F:
23 sep. 1831
Mollerup
D:
19 mar. 1914
Galtrup
Niels Andersen Bach
1821-
Niels Andersen Bach
F:
25 sep. 1821
Sundby (Mors)
G:
27 nov. 1855
V. Vandet
Ole Christian Christensen Skyum
1859-
Ole Christian Christensen Skyum
F:
2 feb. 1859
Elsø
Sidsel Marie Jensen
1861-
Sidsel Marie Jensen
F:
14 feb. 1861
Elsø
G:
14 jul. 1896
Frøslev
Christine Caroline Christensdatter (Svane)
1833-1897
Christine Caroline Christensdatter (Svane)
F:
12 aug. 1833
Mollerup
D:
4 mar. 1897
Frøslev (Mors)
Christen Olesen Skyum
1827-1894
Christen Olesen Skyum
F:
10 okt. 1827
G:
6 okt. 1857
Mollerup
D:
15 nov. 1894
Frøslev s. (Frøslev Vang)
Petronelle Kirstine Andersen
1860-1935
Petronelle Kirstine Andersen
F:
10 jul. 1860
Mollerup
D:
17 jun. 1935
Hvidbjerg s. (Glomstrup Mark)
Jens Knudsen
1861-1928
Jens Knudsen
F:
16 jan. 1861
Dragstrup
G:
16 nov. 1883
Mollerup
D:
15 aug. 1928
Dragstrup
Peder Andersen Søgaard
1862-1946
Peder Andersen Søgaard
F:
23 apr. 1862
Vejerslev s. (Vils)
D:
8 sep. 1946
Hurup
Michaline Kristine Marie Gjelstrup
1869-1947
Michaline Kristine Marie Gjelstrup
F:
14 jul. 1869
Nykøbing M.
G:
14 maj 1893
Nykøbing M.
D:
17 okt. 1947
Hurup
Kristine Karoline Andersen
1864-1930
Kristine Karoline Andersen
F:
19 maj 1864
Mollerup
D:
23 dec. 1930
Niels Kristian Pedersen
1852-1941
Niels Kristian Pedersen
F:
10 sep. 1852
G:
14 nov. 1886
Mollerup
D:
mar. 1941
Birthe Cathrine Andersen
1866-
Birthe Cathrine Andersen
F:
1 feb. 1866
Mollerup
Jørgen Jørgensen
Jensine Andersen
1867-
Jensine Andersen
F:
29 okt. 1867
Mollerup
Martin Poulsen, senere Karmann
1864-
Martin Poulsen, senere Karmann
F:
6 jul. 1864
Hvidbjerg s. (V. Hvidbjerg)
G:
8 nov. 1888
Mollerup
Dorthea Kristine Andersen
1870-
Dorthea Kristine Andersen
F:
10 aug. 1870
Mollerup
Gravers Lauridsen
1869-
Gravers Lauridsen
F:
6 maj 1869
Hee s.
G:
29 dec. 1891
Mollerup
Johanne Andersen
1873-
Johanne Andersen
F:
1 jan. 1873
Mollerup
NN
Jens Peter Jakob Larsen
1878-
Jens Peter Jakob Larsen
F:
22 dec. 1878
Solbjerg
G:
10 okt. 1903
Mollerup
Nikoline Andersen
1874-1878
Nikoline Andersen
F:
16 nov. 1874
Mollerup
D:
11 nov. 1878
Mollerup
Johanne Andersen
1877-1952
Johanne Andersen
F:
9 aug. 1877
Mollerup
D:
22 dec. 1952
Frøslev
Niels Kristian Nielsen
1867-1946
Niels Kristian Nielsen
F:
17 jun. 1867
Frøslev
G:
16 okt. 1898
Dragstrup
D:
21 sep. 1946
Frøslev
Frederikke Marie Christensdatter (Svane)
1835-
Frederikke Marie Christensdatter (Svane)
F:
22 nov. 1835
Mollerup
Anders Jensen Søgaard
ca. 1838-1914
Anders Jensen Søgaard
F:
ca. 1838
Tæbring
G:
15 nov. 1861
Mollerup
D:
19 jan. 1914
Frøslev
Jens Sørensen Søndergaard
1866-1950
Jens Sørensen Søndergaard
F:
15 sep. 1866
Dragstrup
D:
25 sep. 1950
Ørding
Jakobine Marie Vad
1868-1962
Jakobine Marie Vad
F:
20 aug. 1868
Hvidbjerg (Mors)
G:
22 jun. 1897
Dragstrup
D:
25 nov. 1962
Viborg
Ane Sørensen Søndergaard
1868-1951
Ane Sørensen Søndergaard
F:
9 aug. 1868
Dragstrup
D:
5 maj 1951
Peder Nielsen Søndergaard
1869-1936
Peder Nielsen Søndergaard
F:
27 mar. 1869
Solbjerg s. (Mellem Jølby)
G:
8 jun. 1891
Dragstrup
D:
13 nov. 1936
Christen Sørensen Søndergaard
1872-1952
Christen Sørensen Søndergaard
F:
17 jan. 1872
Dragstrup
D:
11 aug. 1952
Redsted s. (Sindbjerg)
Karen Marie Jensen
1874-1950
Karen Marie Jensen
F:
21 maj 1874
G:
22 okt. 1901
Sundby
D:
5 feb. 1950
Dragstrup
Petrea Kirstine Sørensen Søndergaard
1875-1904
Petrea Kirstine Sørensen Søndergaard
F:
18 apr. 1875
Dragstrup
D:
31 jul. 1904
Nykøbing M.
Jens Martinus Knudsen
1867-
Jens Martinus Knudsen
F:
9 nov. 1867
Karby s.
G:
10 dec. 1893
Dragstrup
Ane Dorthea Kirstine Christensdatter (Svane)
1838-1903
Ane Dorthea Kirstine Christensdatter (Svane)
F:
21 feb. 1838
Mollerup
D:
3 nov. 1903
Dragstrup
Søren Jensen Søndergaard
ca. 1836-1909
Søren Jensen Søndergaard
F:
ca. 1836
G:
8 jun. 1866
Mollerup
D:
27 jul. 1909
Dragstrup
Petronella Kirstine Søltoft
1797-1846
Petronella Kirstine Søltoft
F:
28 jul. 1797
D:
7 sep. 1846
Mollerup
Christen Christensen Svane
1795-1880
Christen Christensen Svane
F:
1795
Vejerslev s.
G:
27 dec. 1827
D:
9 aug. 1880
Mollerup
Katrine Søltoft
1833-1835
Katrine Søltoft
F:
3 okt. 1833
D:
21 jun. 1835
Nikolaj Eeg Søltoft
1798-1865
Nikolaj Eeg Søltoft
F:
20 dec. 1798
D:
28 aug. 1865
V. Vandet s. (Egshvile)
Maren Christensdatter Steentoft
ca. 1811-1834
Maren Christensdatter Steentoft
F:
ca. 1811
G:
9 nov. 1832
D:
4 maj 1834
Jenny Dorthea Søltoft
1887-1965
Jenny Dorthea Søltoft
F:
21 jul. 1887
Thisted
D:
6 apr. 1965
Hørsholm
Johannes Rasmussen
1880-
Johannes Rasmussen
F:
15 dec. 1880
Dorthea Søltoft
1889-1968
Dorthea Søltoft
F:
28 mar. 1889
Thisted
D:
8 mar. 1968
København
Nicolai Ejnar Søltoft
1890-1942
Nicolai Ejnar Søltoft
F:
5 jul. 1890
Thisted
D:
13 sep. 1942
København
Johanne Egebjerg
1889-
Johanne Egebjerg
F:
16 feb. 1889
Slagelse
Carl Søltoft
1891-1966
Carl Søltoft
F:
22 okt. 1891
Thisted
D:
15 sep. 1966
København
Ester Marie Johannesson
1893-
Ester Marie Johannesson
F:
1 okt. 1893
København
Marie Anna Søltoft
1893-1958
Marie Anna Søltoft
F:
22 feb. 1893
Thisted
D:
11 aug. 1958
København
Niels Viggo Søltoft
1894-
Niels Viggo Søltoft
F:
19 jul. 1894
Thisted
Lise Søltoft
1895-1972
Lise Søltoft
F:
13 okt. 1895
Thisted
D:
11 okt. 1972
Stubbekøbing
Otto Søltoft
1897-1920
Otto Søltoft
F:
2 dec. 1897
Svendborg
D:
1920
Betty Søltoft
1905-
Betty Søltoft
F:
4 jan. 1905
København eller Frederiksberg
Jørgen Peter Søltoft
1858-1939
Jørgen Peter Søltoft
F:
6 jun. 1858
V. Vandet s. (Egshvile)
D:
7 dec. 1939
København
Dorthea Nielsen Nørgaard
1861-1929
Dorthea Nielsen Nørgaard
F:
3 dec. 1861
Skjoldborg s. (Nr. Skjoldborg)
G:
29 sep. 1885
Thisted
D:
22 dec. 1929
København
Oline Thomine Jensen
1889-1914
Oline Thomine Jensen
F:
28 okt. 1889
Nors s. (Nors Havreland)
D:
2 jul. 1914
Stagstrup
Nicolai Eeg Jensen
1891-1892
Nicolai Eeg Jensen
F:
13 dec. 1891
Nors s. (Nors Havreland)
D:
29 aug. 1892
Nors s. (Nors Havreland)
Dorthea Marie Jensen
1894-
Dorthea Marie Jensen
F:
4 jan. 1894
Nors s. (Nors Havreland)
Maren Cathrine Søltoft
1860-1942
Maren Cathrine Søltoft
F:
10 aug. 1860
V. Vandet s. (Egshvile)
D:
13 mar. 1942
Snedsted
Peter Jensen
1863-1941
Peter Jensen
F:
21 jun. 1863
Vang s.
G:
26 okt. 1888
D:
1 apr. 1941
Snedsted
Nicoline Marie Pedersen
1887-
Nicoline Marie Pedersen
F:
10 mar. 1887
Thisted
Jens Marinus Sørensen
1888-1915
Jens Marinus Sørensen
F:
4 jan. 1888
Stagstrup s. (Gerup)
D:
19 jan. 1915
Thisted (tuberkulosehospitalet)
Dorthea Pedersen
1889-1965
Dorthea Pedersen
F:
16 jun. 1889
Thisted
D:
10 jan. 1965
Nykøbing M. (sygehuset)
Kristian Marinus Kristensen
1890-1958
Kristian Marinus Kristensen
F:
3 aug. 1890
Jørsby
G:
20 nov. 1917
Sejerslev
D:
29 sep. 1958
Sejerslev
Ingeborg Marie Pedersen
1891-1918
Ingeborg Marie Pedersen
F:
23 dec. 1891
Thisted
D:
3 jan. 1918
Sejerslev s. (Nr. Dråby)
Niels Hansen Ahm
1891-1962
Niels Hansen Ahm
F:
4 apr. 1891
Tødsø
G:
29 nov. 1912
Sejerslev
D:
17 apr. 1962
Ø. Assels
Nicolai Eeg Pedersen, senere Søltoft-Pedersen
1894-1974
Nicolai Eeg Pedersen, senere Søltoft-Pedersen
F:
3 jun. 1894
Skyum
D:
22 jan. 1974
Sundby
Petrea Kirstine Pedersen
1897-1953
Petrea Kirstine Pedersen
F:
13 mar. 1897
Snedsted s. (Elsted)
D:
5 jul. 1953
Sejerslev
Louise Margrethe Pedersen
1899-1899
Louise Margrethe Pedersen
F:
7 maj 1899
Snedsted s. (Elsted)
D:
17 jul. 1899
Snedsted s. (Elsted)
Carl Christian Pedersen, senere Søltoft-Pedersen, senere Søltoft
1900-1979
Carl Christian Pedersen, senere Søltoft-Pedersen, senere Søltoft
F:
15 sep. 1900
Snedsted s. (Elsted)
D:
11 jul. 1979
Mathilde Dal
1901-1986
Mathilde Dal
F:
7 dec. 1901
D:
8 jun. 1986
Ottomine Louise Pedersen
1903-1996
Ottomine Louise Pedersen
F:
2 maj 1903
Skjoldborg s. (Sdr. Skjoldborg)
D:
11 mar. 1996
Struer
Niels Kristian Nielsen Holmboe
1902-1979
Niels Kristian Nielsen Holmboe
F:
21 jun. 1902
Ørding
G:
22 mar. 1925
Sejerslev
D:
11 jul. 1979
Struer
Valdemar Christian Pedersen, senere Søltoft-Pedersen
1907-1957
Valdemar Christian Pedersen, senere Søltoft-Pedersen
F:
25 apr. 1907
Sejerslev s. (Nr. Dråby)
D:
15 dec. 1957
København (Rigshospitalet)
Ane Marie Kristensen
Ane Birgitte Søltoft
1862-1943
Ane Birgitte Søltoft
F:
12 jan. 1862
V. Vandet s. (Egshvile)
D:
18 maj 1943
Sejerslev s. (Nr. Dråby)
Niels Pedersen
1854-
Niels Pedersen
F:
1 jul. 1854
Rær s.
G:
23 mar. 1886
V. Vandet
Dorthea Jensen
1886-
Dorthea Jensen
F:
11 apr. 1886
Thisted
Laurits Larsen
1877-
Laurits Larsen
F:
15 aug. 1877
Nørhå
G:
19 maj 1912
Thisted
Kirstine Jensen
1900-
Kirstine Jensen
F:
17 jan. 1900
Thisted
Nicoline Eeg Søltoft
1865-1945
Nicoline Eeg Søltoft
F:
15 maj 1865
V. Vandet s. (Egshvile)
D:
28 nov. 1945
Thisted
Peder Kjærgaard Jensen
1856-
Peder Kjærgaard Jensen
F:
22 mar. 1856
Snedsted s. (Elsted)
G:
22 nov. 1885
V. Vandet
Dorte Pedersdatter Kløvborg
1826-
Dorte Pedersdatter Kløvborg
F:
12 jan. 1826
G:
9 jun. 1857
Cathrine Høyer
1770-1842
Cathrine Høyer
F:
20 maj 1770
D:
7 feb. 1842
V. Vandet s. (Eegsminde)
Jørgen Christopher Søltoft
1757-1820
Jørgen Christopher Søltoft
F:
1757
D:
25 feb. 1820
Petronella Andriette Høyer
1771-1818
Petronella Andriette Høyer
F:
1771
D:
1787/1818
Willum Christensen
Jensine Nicoline Boje
1867-
Jensine Nicoline Boje
F:
7 nov. 1867
Randers
Hans Boje
1873-
Hans Boje
F:
15 maj 1873
Randers
Karen Boje
1877-
Karen Boje
F:
28 aug. 1877
Randers
Hans Boje
1836-1903
Hans Boje
F:
6 sep. 1836
Randers
D:
25 jul. 1903
Neder Hadsten
Caroline Margrethe Hansen
1845-1897
Caroline Margrethe Hansen
F:
20 jul. 1845
Hjørring
G:
14 dec. 1866
D:
18 mar. 1897
Randers
Niels Henrik Boje
1866-
Niels Henrik Boje
F:
2 okt. 1866
Randers
Jens Christian Vilhelm Boje
1868-
Jens Christian Vilhelm Boje
F:
30 aug. 1868
Randers
Hans Boje
1872-
Hans Boje
F:
2 jun. 1872
Randers
Anette Kirstine Boje
1875-
Anette Kirstine Boje
F:
2 jan. 1875
Randers
Jørgen Peter Boje
1839-
Jørgen Peter Boje
F:
20 jul. 1839
Randers
Karen Sophie Költzouw
1842-
Karen Sophie Költzouw
F:
27 sep. 1842
Kalundborg
G:
21 apr. 1865
Jensine Petrine Elisabeth Høyer
1807-1880
Jensine Petrine Elisabeth Høyer
F:
30 apr. 1807
Sporup s. (Sporuplund)
D:
TIDL. 1880
Niels Hansen Boje
ca. 1808-1850
Niels Hansen Boje
F:
ca. 1808
G:
11 mar. 1835
Randers
D:
1845/50
Petrea Høyer
1844-
Petrea Høyer
F:
7 feb. 1844
Sporup s. (Lyngby)
Jørgen Hansen Høyer
1847-
Jørgen Hansen Høyer
F:
9 sep. 1847
Sporup s. (Lyngby)
Jens Kaspersen Høyer
1849-1882
Jens Kaspersen Høyer
F:
23 feb. 1849
Sporup s. (Lyngby)
D:
25 maj 1882
Sporup s. (Lyngbygård)
Andrea Høyer
1851-
Andrea Høyer
F:
23 feb. 1851
Sporup s. (Lyngby)
Janus Karl Nielsen
1851-
Janus Karl Nielsen
F:
10 feb. 1851
Ringkøbing
G:
27 maj 1880
Sporup
Karen Marie Høyer
1855-
Karen Marie Høyer
F:
27 jan. 1855
Sporup s. (Lyngbygård)
Søren Listo Høyer Langvad
1846-
Søren Listo Høyer Langvad
F:
11 feb. 1846
Hunstrup s. (Kølbygård)
G:
14 jul. 1876
Sporup
Mads Frederik Høyer
1816-1875
Mads Frederik Høyer
F:
27 mar. 1816
Sporup s. (Sporuplund)
D:
7 mar. 1875
Sporup s. (Lyngbygård)
Caroline Jensdatter
ca. 1814-1884
Caroline Jensdatter
F:
ca. 1814
Sporup s. (Lyngby)
G:
8 okt. 1846
Sporup
D:
10 apr. 1884
Vestergård (Vendsyssel)
Peter Spliid Høyer
1772-1820
Peter Spliid Høyer
F:
29 nov. 1772
Visby s. (Vestergaard)
D:
1 jul. 1820
Sporup s. (Sporuplund)
Karen Frederiksdatter Degner
ca. 1785-1867
Karen Frederiksdatter Degner
F:
ca. 1785
G:
28 jun. 1806
D:
17 jan. 1867
Randers
Hans Høyer
1774-1774
Hans Høyer
F:
1774
D:
1774
Lars Pedersen Høyer
1740-1818
Lars Pedersen Høyer
F:
1740
Hammer
D:
5 okt. 1818
Johanne Marie Voss
ca. 1740-1775
Johanne Marie Voss
F:
ca. 1740
G:
5 nov. 1767
D:
1775
Laura Marie Høyer
1821-1839
Laura Marie Høyer
F:
1821
D:
21 okt. 1839
Laurits Listo Høyer
ca. 1823-
Laurits Listo Høyer
F:
ca. 1823
Søren Listo Høyer Langvad
1846-
Søren Listo Høyer Langvad
F:
11 feb. 1846
Hunstrup s. (Kølbygård)
Karen Marie Høyer
1855-
Karen Marie Høyer
F:
27 jan. 1855
Sporup s. (Lyngbygård)
G:
14 jul. 1876
Sporup
Johanne Marie Sofie Kirstine Georgine Høyer
1824-1850
Johanne Marie Sofie Kirstine Georgine Høyer
F:
1824
D:
21 jan. 1850
Aalborg
Jens Jørgen Magnus Langvad
1823-
Jens Jørgen Magnus Langvad
F:
15 dec. 1823
Hørmested s. (Høgholt)
G:
26 apr. 1845
Hunstrup
Bolette Kirstine Høyer
ca. 1826-
Bolette Kirstine Høyer
F:
ca. 1826
Søren Listo Høyer
1779-1840
Søren Listo Høyer
F:
30 jul. 1779
D:
25 jan. 1840
Maren Carstensen
1795-1880
Maren Carstensen
F:
28 jan. 1795
G:
28 jan. 1829
København
D:
19 jul. 1880
Jens Høyer
1780-
Jens Høyer
F:
4 sep. 1780
Johannes Høyer
1782-1828
Johannes Høyer
F:
12 jun. 1782
D:
29 jan. 1828
Sophie Georgine Cathrine Prangen
ca. 1796-1879
Sophie Georgine Cathrine Prangen
F:
ca. 1796
G:
6 jan. 1819
D:
21 dec. 1879
Anna Marie Høyer
1783-
Anna Marie Høyer
F:
13 okt. 1783
Jens Brøndlund Griishauge
1777-1857
Jens Brøndlund Griishauge
F:
1777
G:
29 dec. 1803
D:
18 nov. 1857
Aalborg
Amalie Raun
1827-
Amalie Raun
F:
25 feb. 1827
Tømmerby s. (Selberggård)
Niels Laurits Høyer
1824-
Niels Laurits Høyer
F:
3 aug. 1824
G:
3 apr. 1859
Tømmerby
Juliane Charlotte Raun
1828-1847
Juliane Charlotte Raun
F:
26 jul. 1828
Tømmerby s. (Selberggård)
D:
2 jul. 1847
Tømmerby s. (Selberggård)
Hans Peter Severin Raun
1830-1845
Hans Peter Severin Raun
F:
jul. 1830
Tømmerby s. (Selberggård)
D:
30 jul. 1845
Tømmerby s. (Selberggård)
Johanne Kirstine Kjær
1801-1856
Johanne Kirstine Kjær
F:
1801
Visby s. (Vestergaard)
D:
30 jun. 1856
Tømmerby s. (Selberggård)
Mads Christian Raun
ca. 1793-1869
Mads Christian Raun
F:
ca. 1793
Klim s.
D:
15 feb. 1869
Tømmerby
Elisabeth Høyer
1785-1867
Elisabeth Høyer
F:
29 dec. 1785
Visby s. (Vestergaard)
D:
21 jul. 1867
Tømmerby s. (Selberggård)
Hans Schandorff Kiær
ca. 1775-1833
Hans Schandorff Kiær
F:
ca. 1775
G:
27 jun. 1801
Visby
D:
27 jul. 1833
Tømmerby s. (Selberggård)
Niels Laurits Høyer
1824-
Niels Laurits Høyer
F:
3 aug. 1824
Amalie Raun
1827-
Amalie Raun
F:
25 feb. 1827
Tømmerby s. (Selberggård)
G:
3 apr. 1859
Tømmerby
Bertholine Høyer
1859-
Bertholine Høyer
F:
9 mar. 1859
Dronninglund s. (Ll. Rævdal)
Henriette Høyer
1860-
Henriette Høyer
F:
19 aug. 1860
Dronninglund s. (Ll. Rævdal)
Hans Christian Høyer
1862-1864
Hans Christian Høyer
F:
20 maj 1862
Dronninglund s. (Ll. Rævdal)
D:
2 feb. 1864
Dronninglund s. (Ll. Rævdal)
Hansine Christine Laura Høyer
1864-
Hansine Christine Laura Høyer
F:
17 jan. 1864
Dronninglund s. (Ll. Rævdal)
Carl Georg Høyer
1865-
Carl Georg Høyer
F:
27 dec. 1865
Dronninglund s. (Ll. Rævdal)
Hans Høyer
1867-1867
Hans Høyer
F:
22 jan. 1867
Dronninglund s. (Ll. Rævdal)
D:
4 feb. 1867
Dronninglund s. (Ll. Rævdal)
Niels Laurits Høyer
1868-
Niels Laurits Høyer
F:
25 aug. 1868
Dronninglund s. (Ll. Rævdal)
Hans Peter Bernhard Høyer
1903-
Hans Peter Bernhard Høyer
F:
17 okt. 1903
Edith Høyer
1905-
Edith Høyer
F:
9 feb. 1905
Ella Gudmunda Høyer
Holger Peter Høyer
1870-
Holger Peter Høyer
F:
27 sep. 1870
Dronninglund s. (Ll. Rævdal)
Else Margrethe Christensen
1874-
Else Margrethe Christensen
F:
9 jul. 1874
V. Brønderslev
Hans Peter Høyer
1826-1895
Hans Peter Høyer
F:
25 jul. 1826
D:
11 feb. 1895
V. Brønderslev
Karen Marie Berthelsen
ca. 1835-
Karen Marie Berthelsen
F:
ca. 1835
Nørresundby
G:
14 jul. 1858
Hans Høyer
1789-1844
Hans Høyer
F:
6 sep. 1789
D:
11 jul. 1844
Henriette Flindt
ca. 1789-1870
Henriette Flindt
F:
ca. 1789
Skive
G:
18 aug. 1822
D:
16 jul. 1870
Dronninglund s. (Ll. Rævdal)
Peder Jørgensen
1812-1813
Peder Jørgensen
F:
1812
Grurup s. (Abildgård)
D:
1813
Grurup s. (Abildgård)
Hans Schou Lychegaard
1836-
Hans Schou Lychegaard
F:
11 jul. 1836
Bedsted s. (Morup Mølle)
Dødfødt søn
1837-1837
Dødfødt søn
F:
5 aug. 1837
Bedsted s. (Morup Mølle)
D:
5 aug. 1837
Bedsted s. (Morup Mølle)
Inger Dorothea Berteline Jørgensen
1813-1837
Inger Dorothea Berteline Jørgensen
F:
1813
Grurup s. (Abildgård)
D:
5 aug. 1837
Bedsted s. (Morup Mølle)
Andreas Lychegaard
1797-1864
Andreas Lychegaard
F:
6 okt. 1797
Hjørring
G:
24 okt. 1833
Hunstrup
D:
19 dec. 1864
København
Karen Kirstine Jørgensen
1815-
Karen Kirstine Jørgensen
F:
14 maj 1815
Grurup s. (Abildgård)
Pedersine Jørgensen
1816-1917
Pedersine Jørgensen
F:
29 dec. 1816
Grurup s. (Abildgård)
D:
24 dec. 1917
København
Andreas Lychegaard
1797-1864
Andreas Lychegaard
F:
6 okt. 1797
Hjørring
D:
19 dec. 1864
København
Laurentze Jørgensen
1819-
Laurentze Jørgensen
F:
13 mar. 1819
Grurup s. (Abildgård)
Johan Carl August Hansen
1811-
Johan Carl August Hansen
F:
16 nov. 1811
Hjørring
G:
10 apr. 1840
Hunstrup
Johanne Marie Høyer
1790-1843
Johanne Marie Høyer
F:
29 aug. 1790
Visby s. (Vestergaard)
D:
15 maj 1843
Hunstrup s. (Kølbygård)
Lars Toft Jørgensen
ca. 1774-1821
Lars Toft Jørgensen
F:
ca. 1774
G:
21 jul. 1811
Grurup
D:
5 jul. 1821
Grurup s. (Abildgård)
Kirstine Elisabeth Schou
1825-
Kirstine Elisabeth Schou
F:
19 maj 1825
Grurup s. (Abildgård)
Lauritz Peter Schou
1827-
Lauritz Peter Schou
F:
16 mar. 1827
Grurup s. (Abildgård)
Hans Schou
ca. 1793-
Hans Schou
F:
ca. 1793
G:
1824
Johanne Kirstine Listo
1758-1840
Johanne Kirstine Listo
F:
17 jul. 1758
G:
5 feb. 1779
D:
22 apr. 1840
Andreas Høyer
ca. 1741-
Andreas Høyer
F:
ca. 1741
Peter Vogelius Høyer
1774-
Peter Vogelius Høyer
F:
1774
Hvidovre s. (Valby)
Jens Brøndlund Høyer
1777-1813
Jens Brøndlund Høyer
F:
1777
Hvidovre
D:
1813
Bregninge
Magdalene Rosenkilde Dael
ca. 1769-1813
Magdalene Rosenkilde Dael
F:
ca. 1769
G:
17 dec. 1807
Mørkøv
D:
1813
Bregninge
Jens Christian Høyer
1743-1808
Jens Christian Høyer
F:
1743
Hammer
D:
5 jan. 1808
Hvidovre
Anne Kirstine Voigt
1734-1780
Anne Kirstine Voigt
F:
1734
G:
1772
Brøndbyøster
D:
8 maj 1780
Hvidovre
Christopher Sørensen
1827-
Christopher Sørensen
F:
5 apr. 1827
Hvidovre
Ole Sørensen
1828-
Ole Sørensen
F:
7 okt. 1828
Hvidovre
Karen Sørensen
1832-
Karen Sørensen
F:
31 mar. 1832
Hvidovre
Christian Sørensen
1834-1834
Christian Sørensen
F:
12 aug. 1834
Hvidovre
D:
22 dec. 1834
Hvidovre
Anne Svendsdatter
1808-
Anne Svendsdatter
F:
22 maj 1808
Hvidovre
Søren Christophersen
ca. 1804-
Søren Christophersen
F:
ca. 1804
Hvidovre
G:
8 sep. 1826
Hvidovre
Marie Cathrine Høyer
1783-1834
Marie Cathrine Høyer
F:
1783
Hvidovre
D:
12 nov. 1834
Hvidovre
Svend Olsen
ca. 1778-1844
Svend Olsen
F:
ca. 1778
Hvidovre
G:
3 mar. 1808
Hvidovre
D:
18 dec. 1844
Hvidovre
Karen Ulstrup
1756-1812
Karen Ulstrup
F:
29 maj 1756
G:
25 maj 1781
D:
7 feb. 1812
Hvidovre
Jens Brøndlund Griishauge
1777-1857
Jens Brøndlund Griishauge
F:
1777
D:
18 nov. 1857
Aalborg
Anna Marie Høyer
1783-
Anna Marie Høyer
F:
13 okt. 1783
G:
29 dec. 1803
Johanne Christine Griishauge
1816-
Johanne Christine Griishauge
F:
17 aug. 1816
Johan Andreasen Griishauge, senere Johan Andreas Griishauge
1818-
Johan Andreasen Griishauge, senere Johan Andreas Griishauge
F:
22 jun. 1818
Christine Margrethe Waarst
ca. 1820-
Christine Margrethe Waarst
F:
ca. 1820
G:
28 jun. 1848
Aalborg (Budolfi k.)
Else Marie Larsdatter
ca. 1822-
Else Marie Larsdatter
F:
ca. 1822
G:
22 okt. 1856
Aalborg (Budolfi k.)
Johanne Marie Bertelsdatter
Anne Marie Griishauge
ca. 1821-1822
Anne Marie Griishauge
F:
ca. 1821
D:
5 aug. 1822
Jens Nicolai Griishauge
1823-1828
Jens Nicolai Griishauge
F:
4 apr. 1823
D:
13 mar. 1828
Petrea Amalie Griishauge
1824-
Petrea Amalie Griishauge
F:
24 aug. 1824
Ane Cathrine Andersdatter
ca. 1781-
Ane Cathrine Andersdatter
F:
ca. 1781
G:
23 feb. 1821
Kirsten Nielsdatter
ca. 1778-
Kirsten Nielsdatter
F:
ca. 1778
G:
17 mar. 1843
Jens Peter Spliid Griishauge
1779-1779
Jens Peter Spliid Griishauge
F:
1779
D:
1779
Peiter Spliid Griishauge
1780-
Peiter Spliid Griishauge
F:
1780
Jens Lassen Griishauge
1781-
Jens Lassen Griishauge
F:
13 sep. 1781
Marie Cathrine Griishauge
1788-1856
Marie Cathrine Griishauge
F:
2 jan. 1788
D:
12 jul. 1856
Nørresundby
Bertel Larsen
ca. 1794-1856
Bertel Larsen
F:
ca. 1794
D:
23 feb. 1856
Nørresundby
Anna Elisabeth Høyer
1745-1790
Anna Elisabeth Høyer
F:
1745
Hammer
D:
30 apr. 1790
Vesløs
Anders Jensen Griishauge
1755-
Anders Jensen Griishauge
F:
1755
Thisted
G:
18 aug. 1777
Torslev
Peder\Peiter Andersen Høyer
1692-1760
Peder\Peiter Andersen Høyer
F:
1692
Aarhus
D:
14 maj 1760
Hammer
Marie Cathrine Larsdatter Eylandt
ca. 1713-1796
Marie Cathrine Larsdatter Eylandt
F:
ca. 1713
D:
26 jun. 1796
Visby (Thy)
Anna Cathrine Høyer Hoppe
1775-1815
Anna Cathrine Høyer Hoppe
F:
1775
D:
SEN. 1815
Mikkel Holm Hoppe
1776-1815
Mikkel Holm Hoppe
F:
1776
D:
SEN. 1815
Sara Kirstine Holst Hoppe
1778-1815
Sara Kirstine Holst Hoppe
F:
1778
D:
4 sep. 1815
Marcus Alsing Jessen
ca. 1755-1824
Marcus Alsing Jessen
F:
ca. 1755
G:
18 nov. 1814
D:
4 dec. 1824
Marie Kirstine Holm
1746-1789
Marie Kirstine Holm
F:
1746
D:
1789
Johan Høyer Delmann Hoppe
1739-1791
Johan Høyer Delmann Hoppe
F:
1739
G:
30 sep. 1774
D:
1791
Maren Holm
1747-1784.
Maren Holm
F:
1747
D:
TIDL. 1784.
Anna Hansdatter Høyer
1719-1751
Anna Hansdatter Høyer
F:
1719
Tise
D:
19 apr. 1751
Tise
Mikkel Hansen Holm
1710-1774
Mikkel Hansen Holm
F:
1710
Holme
D:
21 mar. 1774
Tise
Marie Anna Høyer
1756-1779
Marie Anna Høyer
F:
1756
D:
1779
Balthazar Høyer
1757-
Balthazar Høyer
F:
1757
Jesper Høyer Revelius
1793-1844
Jesper Høyer Revelius
F:
29 jul. 1793
D:
26 sep. 1844
Thisted
Karen Jensdatter Harrild
ca. 1775-
Karen Jensdatter Harrild
F:
ca. 1775
G:
16 okt. 1818
Vilhelmine Adolphine Henriette Børner
1859-
Vilhelmine Adolphine Henriette Børner
F:
4 mar. 1859
Aalborg
Gjertrud Marie Børner
1860-
Gjertrud Marie Børner
F:
11 apr. 1860
Aalborg
Peter Christian Lund
1858-
Peter Christian Lund
F:
17 nov. 1858
Thisted
G:
14 nov. 1884
Thisted
Vilhelm Heinrich Adolph Børner
1861-
Vilhelm Heinrich Adolph Børner
F:
24 dec. 1861
Rønne
Nielsine Kathinka Nielsen
Nielsine Kathinka Nielsen
G:
20 nov. 1888
Jesper Høier Børner
1863-1903
Jesper Høier Børner
F:
11 jan. 1863
Rønne
D:
26 feb. 1903
Rønne
Bengta Larsdotter
1859-1926
Bengta Larsdotter
F:
9 feb. 1859
Lödderup ved Ystad
G:
13 maj 1895
Ingelstorp, Skåne
D:
13 jun. 1926
Rønne
Hans Peter Christian Børner
1864-1864
Hans Peter Christian Børner
F:
29 aug. 1864
Rønne
D:
30 aug. 1864
Rønne
Johann Peter Børner
1865-1865
Johann Peter Børner
F:
20 jun. 1865
Rønne
D:
22 jun. 1865
Rønne
Vilhelm Emil Børner
1866-1890
Vilhelm Emil Børner
F:
24 maj 1866
Rønne
D:
26 dec. 1890
Rønne
Paul Otto Børner
1867-
Paul Otto Børner
F:
10 sep. 1867
Rønne
Jens Christian Børner
1869-1927
Jens Christian Børner
F:
21 jun. 1869
Rønne
D:
17 nov. 1927
Chicago
Anna Augusta Andersen
1870-
Anna Augusta Andersen
F:
maj 1870
Norge
G:
9 sep. 1890
Chicago
Petrea Johanne Børner
1870-
Petrea Johanne Børner
F:
2 okt. 1870
Rønne
Kirstine Elvine Børner
1871-
Kirstine Elvine Børner
F:
25 okt. 1871
Rønne
Kirstine Marie Revelius
1830-
Kirstine Marie Revelius
F:
17 aug. 1830
Thisted
Vilhelm Heinrich Adolph Børner
1828-1907
Vilhelm Heinrich Adolph Børner
F:
1828
Lübeck
G:
4 maj 1858
Heltborg
D:
29 okt. 1907
Rønne
Else Cathrine Elise Dorothea Madsen
1856-1899
Else Cathrine Elise Dorothea Madsen
F:
3 jan. 1856
Helligsø s. (Gadegård)
D:
3 sep. 1899
Snedsted
Jepsine Mariane Madsen
1857-
Jepsine Mariane Madsen
F:
21 mar. 1857
Helligsø s. (Gadegård)
Jeppe Madsen
1858-
Jeppe Madsen
F:
1 aug. 1858
Helligsø s. (Gadegård)
Ellen Amalie Madsen
Elisabeth Madsen
Aage Revelius Madsen
Kaj Aage Madsen
Holger Revelius Madsen
Erna Lilli Madsen
Jesper Høier Revelius Madsen
1859-
Jesper Høier Revelius Madsen
F:
29 jul. 1859
Helligsø s. (Gadegård)
Anna Wilhelmine Jacobsen
ca. 1865-
Anna Wilhelmine Jacobsen
F:
ca. 1865
Anna Madsen
1860-1948
Anna Madsen
F:
15 aug. 1860
Helligsø s. (Gadegård)
D:
26 apr. 1948
Nr. Uttrup
Niels Lykke
1858-1912
Niels Lykke
F:
24 nov. 1858
Thisted
G:
20 mar. 1885
Helligsø
D:
3 maj 1912
Nr. Uttrup
Madsine Andrea Madsen
1862-1879
Madsine Andrea Madsen
F:
15 maj 1862
Helligsø s. (Gadegård)
D:
5 jun. 1879
Helligsø s. (Gadegård)
Thyra Margrethe Elisabeth Madsen
1864-
Thyra Margrethe Elisabeth Madsen
F:
16 mar. 1864
Helligsø s. (Gadegård)
Ellen Cathrine Revelius
1832-1914
Ellen Cathrine Revelius
F:
10 okt. 1832
Thisted
D:
25 jul. 1914
Snedsted
Jens Christian Madsen
1821-1910
Jens Christian Madsen
F:
26 jun. 1821
Rødding s., Viborg Amt (Nymølle)
G:
19 aug. 1855
D:
27 sep. 1910
Snedsted
Anders Christian Andersen
1859-
Anders Christian Andersen
F:
26 okt. 1859
Thisted
Mariane Andersen
1862-1939
Mariane Andersen
F:
15 sep. 1862
Thisted
D:
23 mar. 1939
Thisted
Peter Emil Christian Ole Fritsch
1854-1922
Peter Emil Christian Ole Fritsch
F:
7 nov. 1854
København
G:
26 okt. 1886
Thisted
D:
21 sep. 1922
Thisted
Mette Christine Andersen
1865-
Mette Christine Andersen
F:
6 nov. 1865
Thisted
Revelia Alice Andersen
1868-
Revelia Alice Andersen
F:
25 maj 1868
Thisted
Johan Thorsø Kofoed
1859-
Johan Thorsø Kofoed
F:
10 aug. 1859
Aalborg
G:
9 sep. 1891
København
Kristjan Peter Andersen
1870-1870
Kristjan Peter Andersen
F:
22 okt. 1870
Thisted
D:
22 okt. 1870
Thisted
Jens Christian Andersen
1875-
Jens Christian Andersen
F:
14 dec. 1875
Thisted
Mariane Petrea Revelius
1835-
Mariane Petrea Revelius
F:
18 sep. 1835
Thisted
Christian Andersen
1826-
Christian Andersen
F:
10 apr. 1826
Vesløs s.
G:
29 okt. 1858
Heltborg
Jesper Hoier Jens Christian Klock
1857-
Jesper Hoier Jens Christian Klock
F:
29 nov. 1857
Arup s. (Feggesund)
Marie Cathrine Klock, senere Nielsen
1859-
Marie Cathrine Klock, senere Nielsen
F:
2 maj 1859
Frederiks s. (Frederikshøj)
Jakob Pedersen
1861-
Jakob Pedersen
F:
23 mar. 1861
Herrested
G:
3 sep. 1880
Lemvig
Mariane Klock, senere Nielsen
1861-
Mariane Klock, senere Nielsen
F:
21 mar. 1861
Frederiks s. (Frederikshøj)
Anton Pedersen
1857-
Anton Pedersen
F:
30 nov. 1857
Herrested
G:
18 aug. 1882
Lemvig
Hans Bull Teilgaard Klock
1863-1863
Hans Bull Teilgaard Klock
F:
13 feb. 1863
Gimsing s. (Struer)
D:
14 feb. 1863
Gimsing s. (Struer)
Hofmandine Karoline Klock, senere Nielsen
1864-1949
Hofmandine Karoline Klock, senere Nielsen
F:
24 mar. 1864
Holstebro
D:
18 jun. 1949
Otterup
Jørgen Peter Rasmussen, kaldet Kirkebjerg
1859-1929
Jørgen Peter Rasmussen, kaldet Kirkebjerg
F:
16 jul. 1859
Hellested
G:
3 sep. 1884
Lemvig
D:
28 nov. 1929
Malt s. (Askov)
Karen Revelius
1838-
Karen Revelius
F:
21 feb. 1838
Thisted
Hofman Diderik Valentinus Klock
1834-1874
Hofman Diderik Valentinus Klock
F:
23 nov. 1834
Hinge
G:
20 mar. 1857
Heltborg
D:
23 mar. 1874
Skanderborg (sygehuset)
Niels Nielsen
1843-
Niels Nielsen
F:
27 jan. 1843
Kalundborg
G:
3 nov. 1870
Lemvig
Andreas Christian Revelius
1843-1843
Andreas Christian Revelius
F:
3 apr. 1843
Thisted
D:
11 jun. 1843
Thisted
Jens Kristian Kjeldgaard
1868-
Jens Kristian Kjeldgaard
F:
2 feb. 1868
Heltborg s. (Neessundgård)
Anna Margrethe Julianne Johansen
1867-
Anna Margrethe Julianne Johansen
F:
27 jul. 1867
Tågerup s. (Bjergemark)
G:
8 maj 1895
Ønslev
Christoffer Ernst Bernhard Severin Kjeldgaard
1871-
Christoffer Ernst Bernhard Severin Kjeldgaard
F:
4 mar. 1871
Blidstrup s. (Emb)
Nielsine Marie Kjeldgaard
1873-1922
Nielsine Marie Kjeldgaard
F:
8 mar. 1873
Blidstrup s. (Emb)
D:
24 aug. 1922
Burt County, Nebraska, USA
Rasmus Martinus Jensen Westen
1868-1935
Rasmus Martinus Jensen Westen
F:
6 okt. 1868
Trustrup
G:
6 okt. 1916
Randers
D:
1935
Iowa, USA
Viggo Emanuel Kjeldgaard
1874-1883
Viggo Emanuel Kjeldgaard
F:
7 apr. 1874
Blidstrup s. (Emb)
D:
8 nov. 1883
Blidstrup s. (Emb)
Peter Kjellerup Algren Kjeldgaard
1875-1946
Peter Kjellerup Algren Kjeldgaard
F:
31 jul. 1875
Blidstrup s. (Emb)
D:
9 dec. 1946
Burt County, Nebraska, USA
Mariane Kjeldgaard
1877-1937
Mariane Kjeldgaard
F:
14 jan. 1877
Blidstrup s. (Emb)
D:
26 jan. 1937
Odense (sygehuset)
Jacob Olesen
1865-1932
Jacob Olesen
F:
24 maj 1865
Sindal
G:
27 dec. 1900
Blidstrup
D:
5 jul. 1932
Guldbjerg s. (Smidstrup)
Hansine Lovise Kjeldgaard
1878-1977
Hansine Lovise Kjeldgaard
F:
28 mar. 1878
Blidstrup s. (Emb)
D:
18 jan. 1977
Washington County, Nebraska, USA
Georg Jensen
1862-
Georg Jensen
F:
25 sep. 1862
Ærøskøbing
G:
2 dec. 1902
København
Kilrain G. Andersen
1888-1950
Kilrain G. Andersen
F:
3 okt. 1888
Omaha, Nebraska, USA
G:
28 dec. 1912
Washington County, Nebraska, USA
D:
1950
Dodge County, Nebraska, USA
Valdemar Johannes Kjeldgaard
1879-
Valdemar Johannes Kjeldgaard
F:
27 apr. 1879
Blidstrup s. (Emb)
Thorvald Georg Kjeldgaard
1880-
Thorvald Georg Kjeldgaard
F:
23 maj 1880
Blidstrup s. (Emb)
Thomas Aage Holger Kjeldgaard
1882-
Thomas Aage Holger Kjeldgaard
F:
10 mar. 1882
Blidstrup s. (Emb)
Leonore Kristine Elvine Kjeldgaard
1883-
Leonore Kristine Elvine Kjeldgaard
F:
24 jun. 1883
Blidstrup s. (Emb)
Johannes Jensen
Ida Nanna Marie Ingeborg Kjeldgaard
1884-
Ida Nanna Marie Ingeborg Kjeldgaard
F:
12 sep. 1884
Blidstrup s. (Emb)
Jenny Eline Marie Ingeborg Kjeldgaard
1885-1980
Jenny Eline Marie Ingeborg Kjeldgaard
F:
30 okt. 1885
Blidstrup s. (Emb)
D:
29 sep. 1980
Odense
Niels Brink
1883-
Niels Brink
F:
14 sep. 1883
Vinderslev
G:
5 okt. 1917
Sandholts Lyndelse
Viggo Emanuel Kjeldgaard
1887-
Viggo Emanuel Kjeldgaard
F:
8 maj 1887
Blidstrup s. (Emb)
Jutta Katrine Sørensen
1885-
Jutta Katrine Sørensen
F:
25 okt. 1885
Mollerup
G:
12 dec. 1909
Blidstrup
Jesperine Hansine Revelius
1844-1916
Jesperine Hansine Revelius
F:
3 nov. 1844
Thisted
D:
3 nov. 1916
Tommerup
Andreas Kjeldgaard
ca. 1846-1934
Andreas Kjeldgaard
F:
ca. 1846
G:
8 nov. 1867
Heltborg
D:
1934
Mariane Pedersdatter Harkiær
ca. 1811-
Mariane Pedersdatter Harkiær
F:
ca. 1811
G:
15 feb. 1830
Kirstine Høyer
1760-1831
Kirstine Høyer
F:
8 dec. 1760
D:
1831
Nykøbing M.
Andreas Christian Revelius
1751-1816
Andreas Christian Revelius
F:
1 apr. 1751
G:
12 okt. 1792
D:
8 maj 1816
Nykøbing M.
Barbara Johanne Høyer
1762-1786
Barbara Johanne Høyer
F:
27 aug. 1762
D:
mar. 1786
Else Cathrine Høyer
1764-1840
Else Cathrine Høyer
F:
8 sep. 1764
D:
31 jul. 1840
Nykøbing M.
Johanne Marie Høyer
1766-1842
Johanne Marie Høyer
F:
15 sep. 1766
D:
15 jun. 1842
Nykøbing M.
Cathrine Høyer
1770-før 1804
Cathrine Høyer
F:
1770
D:
før 1804
Nicolai Høyer
1772-før 1804
Nicolai Høyer
F:
1772
D:
før 1804
Jesper Hansen Høyer
1720-1804
Jesper Hansen Høyer
F:
1720
Tise
D:
20 mar. 1804
Nykøbing M.
Ellen Marcusdatter Alsing
ca. 1725-1811
Ellen Marcusdatter Alsing
F:
ca. 1725
G:
20 maj 1756
D:
11 sep. 1811
Nykøbing M.
Hans Høyer
ca. 1750-1794
Hans Høyer
F:
ca. 1750
D:
10 nov. 1794
Bælum
Hans Andreas Høyer
1752-1829
Hans Andreas Høyer
F:
12 apr. 1752
D:
18 okt. 1829
Caroline Christine Amalie Schoug
1755-1848
Caroline Christine Amalie Schoug
F:
1755
D:
1 jun. 1848
Jane Marie Høyer
1753-1753
Jane Marie Høyer
F:
7 okt. 1753
D:
7 okt. 1753
Margrethe Sabine Høyer
1808-1808
Margrethe Sabine Høyer
F:
19 apr. 1808
D:
31 dec. 1808
Jensine Høyer
1810-
Jensine Høyer
F:
19 jan. 1810
København
Christiane Høyer
1813-1825
Christiane Høyer
F:
11 okt. 1813
København
D:
3 okt. 1825
Alsted s. (Brunemark)
Josefine Theodora Høyer
1813-
Josefine Theodora Høyer
F:
11 okt. 1813
København
Andreas Christian Høyer
1783-1856
Andreas Christian Høyer
F:
11 apr. 1783
D:
15 nov. 1856
Mette Cathrine Seidelin
1774-1831
Mette Cathrine Seidelin
F:
30 mar. 1774
G:
17 sep. 1807
D:
6 sep. 1831
Margrethe Sophie Høyer
1833-
Margrethe Sophie Høyer
F:
5 mar. 1833
Hans Christian Lund
1833-
Hans Christian Lund
F:
26 jun. 1833
G:
25 sep. 1863
Andrine Frederiksen
ca. 1806-eft. 1856
Andrine Frederiksen
F:
ca. 1806
G:
12 dec. 1831
D:
eft. ER 1856
Mette Cathrine Vibeke Høyer
1784-1859
Mette Cathrine Vibeke Høyer
F:
22 apr. 1784
D:
1859
Niels Frederik Petersen
1780-1848
Niels Frederik Petersen
F:
1780
G:
1818
D:
1848
Christen Høyer
1785-1788
Christen Høyer
F:
7 apr. 1785
D:
1788
Jens Bonne Høyer
1819-1895
Jens Bonne Høyer
F:
24 feb. 1819
D:
21 jul. 1895
Maren Høyer
1863-1921
Maren Høyer
F:
16 jul. 1863
Hee s. (Hvingel)
D:
2 aug. 1921
Jens Holgersen
1862-1942
Jens Holgersen
F:
25 mar. 1862
G:
25 apr. 1891
D:
27 okt. 1942
Christen Aas Høyer
1865-1939
Christen Aas Høyer
F:
19 feb. 1865
Hee s. (Hvingel)
D:
21 jan. 1939
Marie Magdalene Christensen
1877-1906
Marie Magdalene Christensen
F:
14 apr. 1877
G:
3 dec. 1898
D:
29 okt. 1906
Maren Dal Kristensen
1880-1961
Maren Dal Kristensen
F:
8 jul. 1880
G:
9 feb. 1909
D:
26 jun. 1961
Mari Theodore Høyer
1868-1869
Mari Theodore Høyer
F:
10 jan. 1868
Hee s. (Hvingel)
D:
13 maj 1869
Hee s. (Hvingel)
Else Aas Høyer
1868-
Else Aas Høyer
F:
10 jan. 1868
Hee s. (Hvingel)
Johannes Christensen Overgaard
1863-
Johannes Christensen Overgaard
F:
12 jun. 1863
Vedersø (Hug)
G:
28 apr. 1892
Gammel Sogn
Thomas Christian Høyer
1823-1891
Thomas Christian Høyer
F:
9 aug. 1823
D:
12 jan. 1891
Mariane Aas Christensen
1839-1887
Mariane Aas Christensen
F:
2 feb. 1839
Hee s. (Hvingel)
G:
26 okt. 1862
Hee
D:
3 apr. 1887
Margrethe Anne Kirstine Høyer
1827-1870
Margrethe Anne Kirstine Høyer
F:
17 dec. 1827
D:
16 maj 1870
Joseph Theodor Høyer
1786-1851
Joseph Theodor Høyer
F:
4 nov. 1786
D:
30 okt. 1851
Maren Mogensdatter
1796-før 1857
Maren Mogensdatter
F:
1796
G:
5 sep. 1818
D:
før 1857
Carl Peter Anton Høyer
1787-1788
Carl Peter Anton Høyer
F:
19 okt. 1787
D:
1788
Jens Albert Høyer
1819-1898
Jens Albert Høyer
F:
29 aug. 1819
Aalborg (Frue s.)
D:
6 okt. 1898
Frederiksberg
Carl Christian Høyer
1821-
Carl Christian Høyer
F:
19 mar. 1821
Aalborg (Frue s.)
Johan Peter Høyer
1823-
Johan Peter Høyer
F:
6 jan. 1823
fmtl. i Aalborg
Andreas Josef Høyer
1824-1828
Andreas Josef Høyer
F:
25 feb. 1824
fmtl. i Aalborg
D:
25 dec. 1828
Peter Emil Høyer
1854-
Peter Emil Høyer
F:
16 sep. 1854
Dronninglund s. (Thorup)
Christian Kønig Høyer
1856-
Christian Kønig Høyer
F:
15 jan. 1856
Dronninglund s. (Thorup)
Hermann Høyer
1888-
Hermann Høyer
F:
11 aug. 1888
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Christian Høyer
1889-
Christian Høyer
F:
17 okt. 1889
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Eva Marie Høyer
1890-
Eva Marie Høyer
F:
22 nov. 1890
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Elna Mathilde Høyer
1892-1893
Elna Mathilde Høyer
F:
23 apr. 1892
Hjørring (Skt. Catharina s.)
D:
2 sep. 1893
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Carl Ejner Høyer
1893-
Carl Ejner Høyer
F:
12 sep. 1893
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Niels Aage Høyer
1894-1898
Niels Aage Høyer
F:
19 sep. 1894
Hjørring (Skt. Catharina s.)
D:
18 jan. 1898
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Elna Elisabeth Høyer
1896-
Elna Elisabeth Høyer
F:
26 feb. 1896
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Johannes Rasmus Hansen
1891-
Johannes Rasmus Hansen
F:
8 feb. 1891
Frederikshavn
G:
30 aug. 1921
Frederikshavn
Aage Høyer
1897-
Aage Høyer
F:
16 sep. 1897
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Olga Theodora Høyer
1899-
Olga Theodora Høyer
F:
24 nov. 1899
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Niels Thingbæk Nørgaard Høyer
1901-
Niels Thingbæk Nørgaard Høyer
F:
22 aug. 1901
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Clara Høyer
1902-
Clara Høyer
F:
17 nov. 1902
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Peter Bonne Høyer
1904-1956
Peter Bonne Høyer
F:
29 maj 1904
Hjørring (Skt. Catharina s.)
D:
5 dec. 1956
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Elna Amalie Møller
1906-
Elna Amalie Møller
F:
7 feb. 1906
Torslev s. (Thorshøj)
G:
27 jul. 1929
Hjørring (Skt. Olai s.)
Henry Thorvald Høyer
1906-
Henry Thorvald Høyer
F:
27 nov. 1906
Hjørring (Skt. Catharina s.)
Hother Viggo Høyer
1857-
Hother Viggo Høyer
F:
6 jul. 1857
Dronninglund s. (Thorup)
Nielsine Nørgaard
1867-
Nielsine Nørgaard
F:
13 aug. 1867
Uggerby s. (Skeen)
G:
27 dec. 1887
Uggerby
Henry Thorvald Høyer
1860-
Henry Thorvald Høyer
F:
12 apr. 1860
Ellidshøj
Harald Sigurd Høyer
1862-
Harald Sigurd Høyer
F:
3 jan. 1862
Ellidshøj
Emma Dominica Høyer
1864-
Emma Dominica Høyer
F:
24 apr. 1864
Ellidshøj
Malthe Valdemar Høyer
1868-
Malthe Valdemar Høyer
F:
23 jun. 1868
Ellidshøj
Gustav Victor Høyer
1870-
Gustav Victor Høyer
F:
31 jul. 1870
Ellidshøj
Jens Albert Høyer
1872-
Jens Albert Høyer
F:
6 jan. 1872
Ellidshøj
Peter Bonne Høyer
1828-1900
Peter Bonne Høyer
F:
20 jan. 1828
Aalborg (Budolfi s.)
D:
12 nov. 1900
Dronninglund s. (Thorup)
Gjertrud Høllet Henriette Wiis
ca. 1830-1883
Gjertrud Høllet Henriette Wiis
F:
ca. 1830
G:
4 jan. 1854
Byrum
D:
14 feb. 1883
Ellidshøj
Andreas Joseph Fischer
1861-
Andreas Joseph Fischer
F:
29 mar. 1861
Uth s. (Boller)
Platina Mathilda Petterson
1856-1930
Platina Mathilda Petterson
F:
14 feb. 1856
Farhult, Sverige
D:
4 feb. 1930
København (Godthåbs s.)
Andreas Josef Høyer
1832-1899
Andreas Josef Høyer
F:
24 aug. 1832
Elling
D:
14 jan. 1899
Horsens; selvmord
Ane Kirstine Fisch
1833-
Ane Kirstine Fisch
F:
1833
Dorthea Margrethe Høyer
1867-
Dorthea Margrethe Høyer
F:
16 mar. 1867
Tolstrup s. (Gedved Mark)
Frits Peter Høyer
1871-1879
Frits Peter Høyer
F:
15 jan. 1871
Tolstrup s. (Gedved Mark)
D:
13 sep. 1879
Horsens
Jens Kristian Høyer
1873-
Jens Kristian Høyer
F:
2 okt. 1873
Tolstrup s. (Gedved Mark)
Carl Emil Høyer
1877-1947
Carl Emil Høyer
F:
14 apr. 1877
Horsens
D:
18 maj 1947
Aalborg
Louise Johanne Margrethe Hansen
Louise Johanne Margrethe Hansen
G:
15 nov. 1900
Horsens
Ninna Christine Bertelsen
1894-
Ninna Christine Bertelsen
F:
13 sep. 1894
Aggersborg
G:
14 nov. 1919
Aggersborg
Karen Marie Sørensen
ca. 1838-
Karen Marie Sørensen
F:
ca. 1838
Anna Margrethe Høyer
1842-
Anna Margrethe Høyer
F:
8 sep. 1842
Elling
Laurids Jensen Østergaard
1842-
Laurids Jensen Østergaard
F:
3 jul. 1842
Tolstrup
Christen Peter Høyer
1789-1853
Christen Peter Høyer
F:
5 apr. 1789
D:
15 dec. 1853
Elling
Inger Dorothea Schytt
1798-1872
Inger Dorothea Schytt
F:
1798
Odense
G:
22 jun. 1819
D:
TIDLIGST 1872
Carl Anton Høyer
1790-1791
Carl Anton Høyer
F:
16 jun. 1790
D:
11 feb. 1791
Jens Bonne Høyer Ørbech
1818-1842
Jens Bonne Høyer Ørbech
F:
15 jun. 1818
Hee
D:
1 jun. 1842
Arrild
Thomas Christian Ørbech
1819-1822
Thomas Christian Ørbech
F:
25 jul. 1819
Hee
D:
28 jan. 1822
Hee
Christian Ørbech
1852-
Christian Ørbech
F:
16 mar. 1852
Arrild
Thomas Christian Ørbech
1822-
Thomas Christian Ørbech
F:
17 nov. 1822
Branderup
Hansine Elisabeth Ørbech
ca. 1829-
Hansine Elisabeth Ørbech
F:
ca. 1829
Ribe
G:
21 nov. 1851
Arrild
Peder Augustin Bernhardt Ørbech
1825-1826
Peder Augustin Bernhardt Ørbech
F:
4 maj 1825
Branderup
D:
12 maj 1826
Branderup
Petra Anna Margrethe Ørbech
1827-1829
Petra Anna Margrethe Ørbech
F:
6 sep. 1827
Branderup
D:
10 maj 1829
Branderup
Gustav Johannes Andreas Schumacher
1872-
Gustav Johannes Andreas Schumacher
F:
16 okt. 1872
Toftlund
Julie Petra Anna Margrethe Ørbech
1830-1877
Julie Petra Anna Margrethe Ørbech
F:
19 dec. 1830
Branderup
D:
5 jul. 1877
Toftlund
August Heinrich Schumacher
1835-
August Heinrich Schumacher
F:
12 apr. 1835
Petersdorf, Femern
G:
16 aug. 1871
Toftlund
Nicoline Fogtmann Ørbech
1833-1870
Nicoline Fogtmann Ørbech
F:
2 jun. 1833
Branderup
D:
29 jul. 1870
Arrild
Elisabeth Høyer
1791-1864
Elisabeth Høyer
F:
20 maj 1791
D:
16 dec. 1864
Arrild
Anders (Andreas) Thomsen Ørbech
1790-1870
Anders (Andreas) Thomsen Ørbech
F:
9 nov. 1790
Ribe
G:
12 maj 1818
Hee
D:
30 sep. 1870
Arrild
Hans Høyer
1796-1796
Hans Høyer
F:
23 jul. 1796
D:
11 nov. 1796
Jens Bone Høyer
1755-1826
Jens Bone Høyer
F:
12 jan. 1755
D:
13 mar. 1826
Margrethe Kirstine Schmidt
1756-1825
Margrethe Kirstine Schmidt
F:
16 okt. 1756
G:
2 aug. 1782
D:
25 apr. 1825
Sophie Elisabeth Seidelin
1772-1814
Sophie Elisabeth Seidelin
F:
6 dec. 1772
D:
30 mar. 1814
Margrethe Sabine Høyer
1808-1808
Margrethe Sabine Høyer
F:
19 apr. 1808
D:
31 dec. 1808
Jensine Høyer
1810-
Jensine Høyer
F:
19 jan. 1810
København
Christiane Høyer
1813-1825
Christiane Høyer
F:
11 okt. 1813
København
D:
3 okt. 1825
Alsted s. (Brunemark)
Josefine Theodora Høyer
1813-
Josefine Theodora Høyer
F:
11 okt. 1813
København
Mette Cathrine Seidelin
1774-1831
Mette Cathrine Seidelin
F:
30 mar. 1774
D:
6 sep. 1831
Andreas Christian Høyer
1783-1856
Andreas Christian Høyer
F:
11 apr. 1783
G:
17 sep. 1807
D:
15 nov. 1856
David Seidelin
1775-1790
David Seidelin
F:
26 apr. 1775
D:
30 maj 1790
Sabine Mariane Seidelin
1807-1888
Sabine Mariane Seidelin
F:
10 dec. 1807
D:
15 feb. 1888
Diderich Christian Seidelin
1810-1813
Diderich Christian Seidelin
F:
11 okt. 1810
D:
2 jul. 1813
Dødfødt søn
1812-1812
Dødfødt søn
F:
30 jun. 1812
D:
30 jun. 1812
Andreas Seidelin
1777-1840
Andreas Seidelin
F:
22 feb. 1777
D:
15 sep. 1840
Jacobine Margrethe Cathrine Andrea
1770-1812
Jacobine Margrethe Cathrine Andrea
F:
1770
G:
12 jan. 1806
D:
19 jul. 1812
Christiane Marie Seidelin
1815-1891
Christiane Marie Seidelin
F:
18 nov. 1815
København (Frue)
D:
31 dec. 1891
Frederiksberg
Adolph Frederik Bergsøe
1806-1854
Adolph Frederik Bergsøe
F:
7 jan. 1806
København (Frue)
G:
24 dec. 1841
D:
16 jan. 1854
København (Helligånds s.)
Ludvig Ferdinand Olesen
1816-1871
Ludvig Ferdinand Olesen
F:
23 jul. 1816
G:
2 okt. 1858
D:
18 aug. 1871
Jacobine Margrethe Cathrine Seidelin
1817-1901
Jacobine Margrethe Cathrine Seidelin
F:
16 feb. 1817
D:
7 nov. 1901
Christian Ferdinand Bauditz
1815-1909
Christian Ferdinand Bauditz
F:
31 jan. 1815
G:
1 jan. 1843
D:
5 jan. 1909
Sophie Elisabeth Cathr. Cordsen Seidelin
1818-1852
Sophie Elisabeth Cathr. Cordsen Seidelin
F:
7 aug. 1818
D:
8 sep. 1852
Diderich Christian Seidelin
1820-1848
Diderich Christian Seidelin
F:
10 aug. 1820
D:
24 feb. 1848
Amalie Hedwig Seidelin
1822-1900
Amalie Hedwig Seidelin
F:
21 mar. 1822
D:
22 feb. 1900
Frederik C.C. Olesen
1860-1897
Frederik C.C. Olesen
F:
1860
D:
1897
Carl L.A. Olesen
1861-1862
Carl L.A. Olesen
F:
1861
D:
1862
Carl Ludvig Iver Olesen
1863-1927
Carl Ludvig Iver Olesen
F:
16 jul. 1863
D:
20 mar. 1927
Marie F. Olesen
1859-1943
Marie F. Olesen
F:
1859
D:
1943
A. Helga Olesen
1865-1943
A. Helga Olesen
F:
1865
D:
1943
N. Thyra A. Olesen
1866-1949
N. Thyra A. Olesen
F:
1866
D:
1949
Charlotte Marie Seidelin
1825-1886
Charlotte Marie Seidelin
F:
19 apr. 1825
D:
31 jul. 1886
Frederik Christian Ditlev Olesen
1824-1888
Frederik Christian Ditlev Olesen
F:
6 feb. 1824
G:
8 maj 1858
D:
7 maj 1888
Andreas Frederik Seidelin
1827-1848
Andreas Frederik Seidelin
F:
7 nov. 1827
D:
10 apr. 1848
Iver Emil Seidelin
1829-1894
Iver Emil Seidelin
F:
30 jul. 1829
D:
31 okt. 1894
Frederikke Wilhelmine Hansen
1827-1910
Frederikke Wilhelmine Hansen
F:
16 aug. 1827
G:
20 jan. 1860
D:
21 jun. 1910
Marie Elisabeth Clausen
1792-1851
Marie Elisabeth Clausen
F:
22 okt. 1792
G:
2 sep. 1814
D:
30 dec. 1851
Johanne Diderikke Seidelin
1778-1779
Johanne Diderikke Seidelin
F:
21 jul. 1778
D:
21 jan. 1779
Lovisa Cecilie Seidelin
1810-1811
Lovisa Cecilie Seidelin
F:
14 maj 1810
D:
20 sep. 1811
NN
1812-1812
NN
F:
1812
D:
26 okt. 1812
Hans Diderich Brinck Seidelin
1779-1859
Hans Diderich Brinck Seidelin
F:
20 nov. 1779
D:
4 nov. 1859
Lovisa Cecilie Schwarz
1781-1812
Lovisa Cecilie Schwarz
F:
1781
G:
6 maj 1807
D:
26 okt. 1812
Jacob Ramus Seidelin
1780-1781
Jacob Ramus Seidelin
F:
1780
D:
1781
Udøbt datter
-1782
Udøbt datter
D:
1782
Udøbt datter
-1782
Udøbt datter
D:
1782
Jacob Ramus Seidelin
1783-1783
Jacob Ramus Seidelin
F:
1783
D:
1783
Alexander Jensen
-1853
Alexander Jensen
D:
1853
William Albertus Jensen
1853-1918
William Albertus Jensen
F:
1853
D:
1918
Hansine Diderikke Jensen
1849-1892
Hansine Diderikke Jensen
F:
10 sep. 1849
D:
1892
Antoinette Sabine Elisabeth Seidelin
1825-1915
Antoinette Sabine Elisabeth Seidelin
F:
11 okt. 1825
D:
2 apr. 1915
Johannes Jensen
1820-1896
Johannes Jensen
F:
2 dec. 1820
G:
11 okt. 1845
D:
8 jun. 1896
David Seidelin
1793-1837
David Seidelin
F:
30 maj 1793
D:
8 sep. 1837
Charlotte Maria Birck Diechmann
1791-1878
Charlotte Maria Birck Diechmann
F:
12 aug. 1791
G:
30 maj 1823
D:
27 nov. 1878
Hedwig Sabine Høyer
1756-1826
Hedwig Sabine Høyer
F:
6 apr. 1756
D:
6 jan. 1826
Christian Seidelin
1740-1799
Christian Seidelin
F:
14 maj 1740
G:
20 sep. 1771
D:
27 feb. 1799
Christen Høyer
1758-1809
Christen Høyer
F:
1758
D:
11 aug. 1809
Wiesbaden
Anders Peiter Høyer
1763-
Anders Peiter Høyer
F:
1763
Margrethe Dorthea Hurup
1827-
Margrethe Dorthea Hurup
F:
7 maj 1827
Lillevorde s. (Tiendegårds Mølle)
Johannes Hurup
1829-
Johannes Hurup
F:
10 feb. 1829
Lillevorde s. (Tiendegårds Mølle)
Jens Peter Sørensen Hurup
1834-
Jens Peter Sørensen Hurup
F:
31 okt. 1834
Bælum
Mariane Nielsen
ca. 1842-
Mariane Nielsen
F:
ca. 1842
Nr. Tranders s.
Ane Martine Hurup
1838-
Ane Martine Hurup
F:
29 nov. 1838
Bælum
Frederik Hurup
1841-1841
Frederik Hurup
F:
6 feb. 1841
Klarup
D:
15 jul. 1841
Klarup
Frederik Sørensen Hurup
1842-
Frederik Sørensen Hurup
F:
19 aug. 1842
Klarup
Anne Sophie Cathrine Hoff
1801-1882
Anne Sophie Cathrine Hoff
F:
5 apr. 1801
Ringkøbing
D:
10 mar. 1882
Romdrup s. (Lytsholm)
Søren Jensen Hurup
1796-1890
Søren Jensen Hurup
F:
10 dec. 1796
Gudum s.
G:
17 sep. 1826
Storvorde
D:
14 jan. 1890
Romdrup s. (Lytsholm)
Johan Frederik Hoff
1842-1897
Johan Frederik Hoff
F:
25 nov. 1842
Storvorde
D:
14 okt. 1897
Niels Carl Hoff
1844-1930
Niels Carl Hoff
F:
25 feb. 1844
Storvorde
D:
1930
Ane Johanne Dorthea Hoff
1848-1921
Ane Johanne Dorthea Hoff
F:
24 nov. 1848
Storvorde
D:
1921
Sophie Marie Hoff
1851-1930
Sophie Marie Hoff
F:
14 mar. 1851
Storvorde
D:
1930
Hans Christian Hoff
1856-1922
Hans Christian Hoff
F:
3 aug. 1856
Storvorde
D:
1922
Andreas Hieronymus Hoff
1803-1892
Andreas Hieronymus Hoff
F:
12 jan. 1803
Ringkøbing
D:
4 feb. 1892
Storvorde
Maren Cathrine Nielsdatter
1812-1856
Maren Cathrine Nielsdatter
F:
16 okt. 1812
Hals
G:
20 apr. 1840
Klarup
D:
21 dec. 1856
Storvorde
Niels Carl Hoff
1805-1806
Niels Carl Hoff
F:
7 aug. 1805
Ringkøbing
D:
1806
Ringkøbing
Niels Carl Hoff
1807-1814
Niels Carl Hoff
F:
22 feb. 1807
Ringkøbing
D:
27 feb. 1814
Storvorde
Jensine Margrethe Hoff
1808-1808
Jensine Margrethe Hoff
F:
24 mar. 1808
Ringkøbing
D:
20 jun. 1808
Ringkøbing
Else Knudsen
1882-
Else Knudsen
F:
14 jan. 1882
Lillevorde
Hans Anton Krebs
1877-
Hans Anton Krebs
F:
6 jan. 1877
Lillevorde s. (Trendegårds Mølle)
G:
29 dec. 1903
Lillevorde
Niels Hansen Knudsen
1883-
Niels Hansen Knudsen
F:
16 mar. 1883
Ø. Hornum s. (Volstrup)
Mads Vognsen Knudsen
1884-
Mads Vognsen Knudsen
F:
2 nov. 1884
Ø. Hornum s. (Volstrup)
Agnes Elisabeth Knudsen
1887-
Agnes Elisabeth Knudsen
F:
12 apr. 1887
Ø. Hornum s. (Volstrup)
Hans Kristian Emil Nielsen
1882-
Hans Kristian Emil Nielsen
F:
5 jul. 1882
Odense (Vor Frue s.)
G:
1 dec. 1912
Lillevorde
Mette Kirstine Knudsen
1890-
Mette Kirstine Knudsen
F:
25 jan. 1890
Lillevorde
Anders Pedersen Skjødsholm
1888-
Anders Pedersen Skjødsholm
F:
25 okt. 1888
Sdr. Tranders s.
G:
25 okt. 1911
Lillevorde
Hansine Kristine Knudsen
1898-
Hansine Kristine Knudsen
F:
22 maj 1898
Lillevorde
Karen Johanne Knudsen
1901-
Karen Johanne Knudsen
F:
9 maj 1901
Lillevorde
Hans Knudsen
1859-1926
Hans Knudsen
F:
8 jun. 1859
Lillevorde
D:
7 jan. 1926
Lillevorde
Christine Vognsen
1861-1924
Christine Vognsen
F:
20 jul. 1861
Klarup
G:
9 dec. 1881
Klarup
D:
27 jun. 1924
Aalborg (Amtssygehuset)
Karen Knudsen
1861-1861
Karen Knudsen
F:
26 mar. 1861
Lillevorde
D:
31 dec. 1861
Lillevorde
Lars Søndergaard Knudsen
1887-
Lars Søndergaard Knudsen
F:
14 nov. 1887
Lillevorde
Niels Hansen Knudsen
1888-
Niels Hansen Knudsen
F:
10 okt. 1888
Lillevorde
Mette Kirstine Knudsen
1890-1890
Mette Kirstine Knudsen
F:
18 jan. 1890
Lillevorde
D:
1 apr. 1890
Lillevorde
Laura Knudsen
1893-
Laura Knudsen
F:
9 dec. 1893
Gunderup s. (Oppelstrup Mark)
Olga Marie Knudsen
1896-
Olga Marie Knudsen
F:
9 maj 1896
Gunderup s. (Oppelstrup Mark)
Ane Kristine Knudsen
1897-1898
Ane Kristine Knudsen
F:
12 okt. 1897
Gunderup s. (Oppelstrup Mark)
D:
27 jun. 1898
Gunderup s. (Oppelstrup Mark)
Søren Knudsen
1899-
Søren Knudsen
F:
4 aug. 1899
Gunderup s. (Oppelstrup Mark)
Jens Peter Knudsen
1902-
Jens Peter Knudsen
F:
18 okt. 1902
Gunderup s. (Oppelstrup Mark)
Karen Johanne Knudsen
1907-
Karen Johanne Knudsen
F:
31 jul. 1907
Gunderup s. (Oppelstrup Mark)
Lars Adam Knudsen
1863-
Lars Adam Knudsen
F:
21 feb. 1863
Lillevorde
Kirsten Marie Larsen
1866-
Kirsten Marie Larsen
F:
2 jun. 1866
Lillevorde s. (Kristenstrup)
G:
29 sep. 1887
Lillevorde
Jens Peter Knudsen
1864-1865
Jens Peter Knudsen
F:
19 dec. 1864
Lillevorde
D:
16 dec. 1865
Lillevorde
Karen Knudsen
1866-1867
Karen Knudsen
F:
22 aug. 1866
Lillevorde
D:
10 maj 1867
Lillevorde
Thora Knudsen
1892-
Thora Knudsen
F:
2 mar. 1892
Lillevorde
Mette Kirstine Knudsen
1893-1940
Mette Kirstine Knudsen
F:
5 okt. 1893
Lillevorde
D:
7 jul. 1940
Skelund
Karl Otto Pedersen
1886-1980
Karl Otto Pedersen
F:
16 maj 1886
Skelund
G:
12 nov. 1920
Skelund
D:
22 sep. 1980
Skelund
Ane Knudsen
1895-
Ane Knudsen
F:
14 feb. 1895
Storvorde s. (Østerenge)
Elna Sørine Knudsen
1896-1901
Elna Sørine Knudsen
F:
6 nov. 1896
Gunderup s. (Oppelstrup)
D:
12 jun. 1901
Gunderup s. (Oppelstrup)
Nielsine Knudsen
1899-
Nielsine Knudsen
F:
21 feb. 1899
Gunderup s. (Oppelstrup)
Elna Sørine Knudsen
1901-
Elna Sørine Knudsen
F:
22 okt. 1901
Gunderup s. (Oppelstrup)
Niels Dahl Knudsen
1903-
Niels Dahl Knudsen
F:
30 okt. 1903
Gunderup s. (Oppelstrup)
Thyge Hansen Knudsen
1905-
Thyge Hansen Knudsen
F:
30 jul. 1905
Gunderup s. (Oppelstrup)
Otto Dahl Knudsen
1907-
Otto Dahl Knudsen
F:
10 feb. 1907
Gunderup s. (Oppelstrup)
Helge Dahl Knudsen
1910-
Helge Dahl Knudsen
F:
17 okt. 1910
Nr. Tranders s. (Vejgård)
Jens Peter Dahl Knudsen
1912-
Jens Peter Dahl Knudsen
F:
2 sep. 1912
Nørresundby s. (Lindholm)
Søren Dahl Knudsen
1869-1954
Søren Dahl Knudsen
F:
22 mar. 1869
Lillevorde
D:
24 jul. 1954
Nørresundby
Else Thygesen
1871-1933
Else Thygesen
F:
17 apr. 1871
Lillevorde
G:
10 nov. 1892
Lillevorde
D:
9 okt. 1933
Hvorup s. (Nr. Uttrup)
Lars Pedersen Larsen
1896-
Lars Pedersen Larsen
F:
20 dec. 1896
Horsens (Aalborg Amt)
Niels Knudsen Larsen
1897-
Niels Knudsen Larsen
F:
22 dec. 1897
Horsens (Aalborg Amt)
Johannes Martinus Larsen
1900-
Johannes Martinus Larsen
F:
16 aug. 1900
Horsens (Aalborg Amt)
Mathilde Kirstine Larsen
1903-
Mathilde Kirstine Larsen
F:
21 feb. 1903
Horsens (Aalborg Amt)
Ebba Marie Larsen
1906-
Ebba Marie Larsen
F:
20 nov. 1906
Horsens (Aalborg Amt)
Ane Kirstine Knudsen
1873-
Ane Kirstine Knudsen
F:
22 aug. 1873
Lillevorde
Peder Marinus Larsen
1864-
Peder Marinus Larsen
F:
25 feb. 1864
Horsens (Aalborg Amt)
G:
15 nov. 1895
Lillevorde
Mette Kirstine Larsdatter
1833-1894
Mette Kirstine Larsdatter
F:
18 apr. 1833
Storvorde
D:
28 feb. 1894
Lillevorde
Niels Hansen (Knudsen)
1827-1901
Niels Hansen (Knudsen)
F:
14 jun. 1827
Lillevorde
G:
11 feb. 1858
Lillevorde
D:
27 feb. 1901
Lillevorde
Ane Jensen
1867-1867
Ane Jensen
F:
10 jul. 1867
Storvorde
D:
10 jul. 1867
Storvorde
Jens Kristian Melgaard
1898-1898
Jens Kristian Melgaard
F:
23 feb. 1898
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
20 maj 1898
Gunderup s. (Håls Mark)
Jens Christian Laustsen
1899-1948
Jens Christian Laustsen
F:
4 okt. 1899
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
22 okt. 1948
Aalborg (Amtssygehuset)
Karen Marie Jensen, senere Haals
1896-
Karen Marie Jensen, senere Haals
F:
21 sep. 1896
Komdrup s. (Komdrup Mark)
G:
3 apr. 1928
Komdrup
Dødfødt datter
1901-1901
Dødfødt datter
F:
31 mar. 1901
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
31 mar. 1901
Gunderup s. (Håls Mark)
Agathe Jensine Laustsen
1929-1999
Agathe Jensine Laustsen
F:
25 dec. 1929
Gunderup s. (Fjellerad Vestergård)
D:
25 aug. 1999
Chren Jensen Nielsen
1921-1985
Chren Jensen Nielsen
F:
5 apr. 1921
Saltum s. (Nr. Saltum)
G:
25 apr. 1948
Gunderup
D:
11 mar. 1985
Johan Marius Laustsen
1902-1997
Johan Marius Laustsen
F:
16 feb. 1902
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
30 aug. 1997
Oline Dorthea Sørensen
1905-1983
Oline Dorthea Sørensen
F:
3 jul. 1905
Gunderup
G:
27 sep. 1929
Gunderup
D:
16 okt. 1983
Lars Stinus Laustsen
1903-1903
Lars Stinus Laustsen
F:
13 apr. 1903
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
11 aug. 1903
Gunderup s. (Håls Mark)
Hansine Kirstine Laustsen
1904-1905
Hansine Kirstine Laustsen
F:
24 sep. 1904
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
1 apr. 1905
Gunderup s. (Håls Mark)
Nielsine Jensen (Melgaard)
1868-1940
Nielsine Jensen (Melgaard)
F:
3 sep. 1868
Storvorde
D:
16 sep. 1940
Aalborg (Vor Frue s.)
Jens Laustsen
1853-1906
Jens Laustsen
F:
3 apr. 1853
Storvorde
G:
17 feb. 1899
Gunderup s. (Håls Mark (hjemme))
D:
15 aug. 1906
Gunderup s. (Håls Mark)
Agnes Frederikke Sørensen
1909-1911
Agnes Frederikke Sørensen
F:
8 aug. 1909
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
22 feb. 1911
Gunderup s. (Håls Mark)
Niels Christian Sørensen
1877-
Niels Christian Sørensen
F:
17 maj 1877
Ejdrup s. (Skørbæk)
G:
2 mar. 1909
Gunderup s. (Håls Mark (hjemme))
Christen Jensen Melgaard
1872-
Christen Jensen Melgaard
F:
3 feb. 1872
Storvorde
Annine Jensen Melgaard
1874-
Annine Jensen Melgaard
F:
20 apr. 1874
Storvorde
Larsine Kirstine Jensen Melgaard
1876-1877
Larsine Kirstine Jensen Melgaard
F:
18 sep. 1876
Storvorde
D:
12 nov. 1877
Storvorde
Johanne Dorthea Larsdatter
1834-1905
Johanne Dorthea Larsdatter
F:
6 sep. 1834
Storvorde
D:
16 maj 1905
Gunderup s. (Vårst)
Jens Christian Christensen (Melgaard)
1834-1928
Jens Christian Christensen (Melgaard)
F:
24 aug. 1834
Storvorde
G:
6 nov. 1866
Storvorde
D:
16 maj 1928
Klarup s. (Østerkær)
Christian Johannessen
1861-1861
Christian Johannessen
F:
16 aug. 1861
Storvorde s. (Storvorde Enge)
D:
19 aug. 1861
Storvorde s. (Storvorde Enge)
Hansine Christine Johannessen
1862-
Hansine Christine Johannessen
F:
21 dec. 1862
Storvorde s. (Storvorde Enge)
Ane Martine Johannessen
1866-
Ane Martine Johannessen
F:
17 jan. 1866
Storvorde s. (Storvorde Enge)
Karen Johannessen
1869-
Karen Johannessen
F:
13 feb. 1869
Storvorde s. (Storvorde Enge)
Johanne Dorthea Johannessen
1870-
Johanne Dorthea Johannessen
F:
25 okt. 1870
Storvorde s. (Storvorde Enge)
Larsine Johannessen
1873-
Larsine Johannessen
F:
27 aug. 1873
Storvorde s. (Storvorde Enge)
Niels Johannessen
1879-
Niels Johannessen
F:
3 mar. 1879
Storvorde s. (Storvorde Enge)
Johannes Laustsen
1836-
Johannes Laustsen
F:
29 jun. 1836
Storvorde
Birgitte Jensdatter
1835-
Birgitte Jensdatter
F:
31 okt. 1835
Komdrup
G:
19 okt. 1860
Storvorde
Niels Nielsen, senere Kjærgaard
1865-
Niels Nielsen, senere Kjærgaard
F:
31 maj 1865
Lillevorde
Anders Nielsen, senere Kjærgaard
1867-
Anders Nielsen, senere Kjærgaard
F:
26 maj 1867
Lillevorde
Ane Margrethe Nielsen
1869-
Ane Margrethe Nielsen
F:
14 sep. 1869
Lillevorde
Lars Adam Nielsen, senere Kjærgaard
1872-
Lars Adam Nielsen, senere Kjærgaard
F:
3 maj 1872
Lillevorde
Karen Nielsen
1875-
Karen Nielsen
F:
5 jan. 1875
Lillevorde
Hansine Kirstine Nielsen
1877-1878
Hansine Kirstine Nielsen
F:
27 maj 1877
Lillevorde
D:
3 jan. 1878
Lillevorde
Dødfødt datter
1880-1880
Dødfødt datter
F:
22 mar. 1880
Lillevorde
D:
22 mar. 1880
Lillevorde
Frederikke Dorthea Laustsen
1838-1880
Frederikke Dorthea Laustsen
F:
27 feb. 1838
Storvorde
D:
27 mar. 1880
Lillevorde
Niels Nielsen (Kjærgaard)
1835-1895
Niels Nielsen (Kjærgaard)
F:
14 mar. 1835
Lillevorde
G:
11 nov. 1864
Lillevorde
D:
16 jan. 1895
Lillevorde s. (Lillevorde Kær)
Karen Laustsen
1870-1871
Karen Laustsen
F:
2 apr. 1870
Storvorde
D:
18 dec. 1871
Hammer s. (Grindsted)
Laust Adam Larsen
1873-
Laust Adam Larsen
F:
3 feb. 1873
Hammer s. (Grindsted)
Søren Møller Larsen
1876-
Søren Møller Larsen
F:
2 jul. 1876
Hammer s. (Grindsted)
Niels Peter Larsen
1880-
Niels Peter Larsen
F:
21 jun. 1880
Hammer s. (Grindsted)
Adam Laustsen
1840-
Adam Laustsen
F:
19 jan. 1840
Storvorde
Kirsten Sørensen
1847-1882
Kirsten Sørensen
F:
16 sep. 1847
Storvorde
G:
3 maj 1870
Storvorde
D:
31 aug. 1882
Hammer s. (Grindsted)
Christen Adam Larsen
1884-
Christen Adam Larsen
F:
7 jun. 1884
Hammer s. (Grindsted)
Margrethe Iversen
1857-
Margrethe Iversen
F:
20 jul. 1857
Ørum s. (Ørum Hede)
G:
4 maj 1883
Ørum (Hjørring Amt)
Niels Marinus Mortensen
1890-
Niels Marinus Mortensen
F:
8 dec. 1890
Blenstrup s. (Dollerup)
Jens Andersen Mortensen
1892-
Jens Andersen Mortensen
F:
14 aug. 1892
Blenstrup s. (Dollerup)
Nielsine Marie Kristensen, senere Gundersen
1891-
Nielsine Marie Kristensen, senere Gundersen
F:
11 jan. 1891
Siem s. (Ejstrup)
G:
22 apr. 1914
Astrup
Anders Laurits Mortensen
1893-
Anders Laurits Mortensen
F:
17 dec. 1893
Blenstrup s. (Dollerup)
Karl Mortensen
1895-1895
Karl Mortensen
F:
11 aug. 1895
Blenstrup s. (Dollerup)
D:
1 sep. 1895
Blenstrup s. (Dollerup)
Karl Mortensen
1897-
Karl Mortensen
F:
25 okt. 1897
Blenstrup s. (Dollerup)
Olga Katrine Møller
1900-
Olga Katrine Møller
F:
11 aug. 1900
Fårdrup
G:
28 dec. 1922
Fårdrup
Maren Mortensen
1900-1931
Maren Mortensen
F:
21 nov. 1900
Blenstrup s. (Dollerup)
D:
30 jan. 1931
Blenstrup s. (Dollerup Mark)
Aksel Holger Thomsen
1895-
Aksel Holger Thomsen
F:
21 jun. 1895
Gunderup s. (Fjellerad)
Ellen Sigfride Mortensen
1903-1905
Ellen Sigfride Mortensen
F:
5 nov. 1903
Blenstrup s. (Dollerup)
D:
7 jun. 1905
Blenstrup s. (Dollerup)
Elfride Mortensen
1906-
Elfride Mortensen
F:
7 jan. 1906
Blenstrup s. (Dollerup)
Thorvald Mortensen
1909-
Thorvald Mortensen
F:
11 okt. 1909
Blenstrup s. (Dollerup)
Hans Christian Mortensen
1915-
Hans Christian Mortensen
F:
11 sep. 1915
Blenstrup s. (Dollerup)
Morten Christian Mortensen
1869-1952
Morten Christian Mortensen
F:
15 apr. 1869
Blenstrup s. (Dollerup)
D:
25 nov. 1952
Blenstrup s. (Dollerup)
Ane Marie Laursen
1870-1955
Ane Marie Laursen
F:
17 mar. 1870
Skibsted s. (Svanfolkhuse)
G:
25 mar. 1892
Astrup
D:
27 maj 1955
Blenstrup s. (Dollerup)
Maren Laustsen
1842-1934
Maren Laustsen
F:
28 okt. 1842
Storvorde
D:
18 sep. 1934
Blenstrup s. (Dollerup)
Niels Mortensen
1826-1905
Niels Mortensen
F:
17 nov. 1826
Blenstrup s. (Dollerup)
G:
16 maj 1868
Lillevorde
D:
3 feb. 1905
Blenstrup s. (Dollerup)
Karen Laustsen
1844-1868
Karen Laustsen
F:
28 maj 1844
Storvorde
D:
31 mar. 1868
Lillevorde
Jens Laustsen
1853-1906
Jens Laustsen
F:
3 apr. 1853
Storvorde
D:
15 aug. 1906
Gunderup s. (Håls Mark)
Maren Kirstine Christiansen
1849-1890
Maren Kirstine Christiansen
F:
4 maj 1849
Blenstrup s. (Horsens)
G:
12 sep. 1884
Gunderup
D:
23 jul. 1890
Gunderup s. (Håls Mark)
Ane Hansen
Jens Kristian Melgaard
1898-1898
Jens Kristian Melgaard
F:
23 feb. 1898
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
20 maj 1898
Gunderup s. (Håls Mark)
Jens Christian Laustsen
1899-1948
Jens Christian Laustsen
F:
4 okt. 1899
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
22 okt. 1948
Aalborg (Amtssygehuset)
Karen Marie Jensen, senere Haals
1896-
Karen Marie Jensen, senere Haals
F:
21 sep. 1896
Komdrup s. (Komdrup Mark)
G:
3 apr. 1928
Komdrup
Dødfødt datter
1901-1901
Dødfødt datter
F:
31 mar. 1901
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
31 mar. 1901
Gunderup s. (Håls Mark)
Agathe Jensine Laustsen
1929-1999
Agathe Jensine Laustsen
F:
25 dec. 1929
Gunderup s. (Fjellerad Vestergård)
D:
25 aug. 1999
Chren Jensen Nielsen
1921-1985
Chren Jensen Nielsen
F:
5 apr. 1921
Saltum s. (Nr. Saltum)
G:
25 apr. 1948
Gunderup
D:
11 mar. 1985
Johan Marius Laustsen
1902-1997
Johan Marius Laustsen
F:
16 feb. 1902
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
30 aug. 1997
Oline Dorthea Sørensen
1905-1983
Oline Dorthea Sørensen
F:
3 jul. 1905
Gunderup
G:
27 sep. 1929
Gunderup
D:
16 okt. 1983
Lars Stinus Laustsen
1903-1903
Lars Stinus Laustsen
F:
13 apr. 1903
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
11 aug. 1903
Gunderup s. (Håls Mark)
Hansine Kirstine Laustsen
1904-1905
Hansine Kirstine Laustsen
F:
24 sep. 1904
Gunderup s. (Håls Mark)
D:
1 apr. 1905
Gunderup s. (Håls Mark)
Nielsine Jensen (Melgaard)
1868-1940
Nielsine Jensen (Melgaard)
F:
3 sep. 1868
Storvorde
G:
17 feb. 1899
Gunderup s. (Håls Mark (hjemme))
D:
16 sep. 1940
Aalborg (Vor Frue s.)
Hansine Kirstine Nicoline Hoff
1809-1888
Hansine Kirstine Nicoline Hoff
F:
18 okt. 1809
Ringkøbing
D:
19 maj 1888
Lillevorde
Lars Adamsen, senere kaldet Laust Adamsen
1805-1870
Lars Adamsen, senere kaldet Laust Adamsen
F:
22 nov. 1805
Gunderup s. (Vårst)
G:
23 maj 1831
Storvorde
D:
18 jun. 1870
Lillevorde
Jens Christian Hoff
1811-1811
Jens Christian Hoff
F:
maj 1811
Ringkøbing
D:
1 jun. 1811
Ringkøbing
Mortine Dorthea Hoff
1812-1813
Mortine Dorthea Hoff
F:
31 maj 1812
Storvorde
D:
11 jun. 1813
Storvorde
Mortine Dorthea Hoff
1813-1813
Mortine Dorthea Hoff
F:
10 jul. 1813
Storvorde
D:
13 dec. 1813
Storvorde
Dødfødt datter
1820-1820
Dødfødt datter
F:
7 feb. 1820
Storvorde
D:
7 feb. 1820
Storvorde
Friderica Dorothea Høyer
1772-1840
Friderica Dorothea Høyer
F:
8 mar. 1772
Thisted
D:
28 maj 1840
Storvorde
Johannes Hieronymus Hoff
1771-1824
Johannes Hieronymus Hoff
F:
1771
Odense
G:
21 nov. 1798
København (Garnisons k.)
D:
14 apr. 1824
Storvorde
Andreas Høyer
1722-1782
Andreas Høyer
F:
1722
Tise
D:
12 jun. 1782
Hørdum s. (Irup)
Mette Cathrine Bonne
1730-1782
Mette Cathrine Bonne
F:
15 sep. 1730
G:
13 jun. 1749
D:
25 jun. 1782
Søren Hansen Høyer
1725-1744
Søren Hansen Høyer
F:
1725
Tise
D:
SENEST 1744
Hans Høyer
1761-1817
Hans Høyer
F:
24 aug. 1761
D:
14 feb. 1817
Magdalene Borberg
1769-1844
Magdalene Borberg
F:
1769
G:
3 nov. 1789
D:
22 jan. 1844
Rasmus Høyer
1762-1762
Rasmus Høyer
F:
1762
D:
3 okt. 1762
Christen Holm
1794-
Christen Holm
F:
4 aug. 1794
Peder Holm
1796-
Peder Holm
F:
18 dec. 1796
Hans Høyer Holm
1801-
Hans Høyer Holm
F:
12 jan. 1801
Magdalene Sophie Høyer
1763-1832
Magdalene Sophie Høyer
F:
1 sep. 1763
D:
1832
Thisted
Poul Holm
1761-1804
Poul Holm
F:
1761
G:
5 jun. 1793
D:
20 mar. 1804
Anna Nielsine Holm
1838-1904
Anna Nielsine Holm
F:
22 mar. 1838
København
D:
13 dec. 1904
Vinderød s. (Arresødal)
Peter Jensen Ringsted
1830-1915
Peter Jensen Ringsted
F:
1 aug. 1830
København
D:
27 okt. 1915
Frederiksværk
Conrad Holm
1840-1913
Conrad Holm
F:
10 mar. 1840
København
D:
24 maj 1913
Svendborg
Marie Louise Christiane Charlotte Mørch
1849-1932
Marie Louise Christiane Charlotte Mørch
F:
20 sep. 1849
Randers
G:
21 feb. 1895
Randers
D:
18 dec. 1932
Glostrup
Victor Holm
1843-
Victor Holm
F:
31 jul. 1843
København
Ovelia Christiane Frederikke Obelitz
Christiane Pouline Henriette Holm
1846-
Christiane Pouline Henriette Holm
F:
22 feb. 1846
København
Eva Marie Thrane
1881-
Eva Marie Thrane
F:
16 jan. 1881
København
Obert Marie Thrane
1882-1944
Obert Marie Thrane
F:
22 jan. 1882
Frederiksberg
D:
19 feb. 1944
Gladsaxe
Astrid Rosenstand
1881-
Astrid Rosenstand
F:
17 apr. 1881
København
G:
17 mar. 1911
København (Helligånds k.)
Marie Vilhelmine Holm
1848-1889
Marie Vilhelmine Holm
F:
22 aug. 1848
København
D:
13 okt. 1889
København
Valdemar Olaf Rye Thrane
1849-1928
Valdemar Olaf Rye Thrane
F:
26 maj 1849
Kalundborg
G:
7 maj 1880
København (Johannes k.)
D:
19 mar. 1928
Herman Holm
1850-1931
Herman Holm
F:
12 sep. 1850
København
D:
20 mar. 1931
København
Hedvig Frederikke Ibsen
1862-
Hedvig Frederikke Ibsen
F:
6 jun. 1862
Bandholm s. (Rørmark)
G:
26 maj 1885
København (Stefans k.)
Helga Birgitta Elisabeth Brockdorff
Poul Christian Holm
1804-1882
Poul Christian Holm
F:
1804
Harring
D:
13 nov. 1882
København
Christiane Frederikke Georgine Mørch
1807-1887
Christiane Frederikke Georgine Mørch
F:
1 mar. 1807
Tórshavn
D:
13 jan. 1887
København
Christen Severin Holm
1805-1815
Christen Severin Holm
F:
1805
Skyum
D:
1815
Kvivik
Jacob Johansen, senere Jacob Jacobsen
1834-
Jacob Johansen, senere Jacob Jacobsen
F:
15 jul. 1834
Rachel Jacobsdatter
1834-
Rachel Jacobsdatter
F:
28 jul. 1834
G:
6 aug. 1858
Jens Christian Jensen
1859-
Jens Christian Jensen
F:
2 jul. 1859
Petrine Magnussen
1859-
Petrine Magnussen
F:
21 jul. 1859
G:
1884
Mette Manelle Helene Jensen
1862-
Mette Manelle Helene Jensen
F:
5 okt. 1862
Johan Christian Olivinius Olsen
1865-ca. 1900
Johan Christian Olivinius Olsen
F:
1865
G:
1886
D:
ca. 1900
Næs
Else Marie Jensen
1867-
Else Marie Jensen
F:
1 dec. 1867
Jens Sigmund Jensen
1864-
Jens Sigmund Jensen
F:
21 aug. 1864
G:
1890
Maren Frederikke Johansdatter
1836-før 1877
Maren Frederikke Johansdatter
F:
28 jan. 1836
D:
før 1877
Kollefjord
Jacob Jensen
1833-1898
Jacob Jensen
F:
2 jan. 1833
G:
5 jul. 1858
D:
1898
Kollefjord
Christiane Elene Sofie Jacobsen
1837-
Christiane Elene Sofie Jacobsen
F:
23 dec. 1837
Joen Samuelsen
1825-
Joen Samuelsen
F:
16 jun. 1825
Stykket
G:
2 jun. 1858
Martine Floris Højer Jacobsen
1839-
Martine Floris Højer Jacobsen
F:
12 sep. 1839
Mette Manella Helene Jacobsen
1869-
Mette Manella Helene Jacobsen
F:
12 jul. 1869
Niels Mortensen
1873-
Niels Mortensen
F:
24 feb. 1873
G:
1895
Cathrine Sofie Frederikke Jacobsen
1872-
Cathrine Sofie Frederikke Jacobsen
F:
9 feb. 1872
Melchior Johan Nicodemussen
1872-
Melchior Johan Nicodemussen
F:
15 aug. 1872
G:
1892
Lars Christian Jacobsen
1877-
Lars Christian Jacobsen
F:
1877
Johanne Mortensen
1878-
Johanne Mortensen
F:
9 jan. 1878
G:
1898
Napoleon Jacobsen
1879-
Napoleon Jacobsen
F:
1879
Niels Holm Jacobsen
1840-1887
Niels Holm Jacobsen
F:
7 dec. 1840
D:
11 jul. 1887
Tórshavn
Christiane Elisabeth Rein
1841-
Christiane Elisabeth Rein
F:
1841
G:
5 nov. 1868
Tórshavn
Mette Manella Helene Højgaard
1871-
Mette Manella Helene Højgaard
F:
7 jan. 1871
Johan Hansen
1867-
Johan Hansen
F:
5 dec. 1867
G:
1893
Daniel Peter Højgaard
1872-
Daniel Peter Højgaard
F:
20 jul. 1872
Inger Malene Højgaard
1874-
Inger Malene Højgaard
F:
14 feb. 1874
G:
1874
Rachel Højgaard
1873-
Rachel Højgaard
F:
20 dec. 1873
Christian Christiansen
1852-
Christian Christiansen
F:
13 maj 1852
G:
1895
Maren Frederikke Højgaard
1875-
Maren Frederikke Højgaard
F:
26 jul. 1875
Johan Henrik Højgaard
1879-
Johan Henrik Højgaard
F:
20 apr. 1879
Hans Jacob Højgaard
1882-
Hans Jacob Højgaard
F:
14 okt. 1882
Inger Anna Cathrine Højgaard
1884-
Inger Anna Cathrine Højgaard
F:
6 aug. 1884
Christiane Elisabeth Augusta Højgaard
1887-
Christiane Elisabeth Augusta Højgaard
F:
10 mar. 1887
Anna Marie Petrine Jacobsen
1843-1922
Anna Marie Petrine Jacobsen
F:
2 dec. 1843
D:
3 jul. 1922
Hans Højgaard
1847-1941
Hans Højgaard
F:
21 aug. 1847
G:
1869
D:
14 dec. 1941
Else Jacobsen
1846-
Else Jacobsen
F:
1 jan. 1846
Mette Manilla Helene Jacobsen
1878-
Mette Manilla Helene Jacobsen
F:
13 feb. 1878
Kvivik s. (Leinum)
Joen Peter Frederik Jacobsen
1879-
Joen Peter Frederik Jacobsen
F:
22 dec. 1879
Kvivik s. (Leinum)
Jens Jacobsen
1882-
Jens Jacobsen
F:
11 aug. 1882
Kvivik s. (Leinum)
Sigga Susanne Jacobsen
1885-
Sigga Susanne Jacobsen
F:
16 jun. 1885
Kvivik s. (Leinum)
Poul Christian Holm Jacobsen
1887-1966
Poul Christian Holm Jacobsen
F:
11 sep. 1887
Kvivik s. (Leinum)
D:
19 mar. 1966
Anna Elisabeth Jacobsen
1889-
Anna Elisabeth Jacobsen
F:
14 aug. 1889
Kvivik s. (Leinum)
Maren Jacobsen
1892-
Maren Jacobsen
F:
15 nov. 1892
Kvivik s. (Leinum)
Dødfødt søn
1895-1895
Dødfødt søn
F:
23 apr. 1895
Kvivik s. (Leinum)
D:
23 apr. 1895
Kvivik s. (Leinum)
Daniel Jacob Jacobsen
1898-
Daniel Jacob Jacobsen
F:
10 jan. 1898
Kvivik s. (Leinum)
Poul Christian Jacobsen
1847-1928
Poul Christian Jacobsen
F:
14 dec. 1847
Kvivik s. (Leinum)
D:
1928
Kvivik s. (Leinum)
Jacobine Egholm
1856-
Jacobine Egholm
F:
17 nov. 1856
Streymnes
G:
29 apr. 1877
Kvivik
Mette Manelle Helene Holm
1806-1847
Mette Manelle Helene Holm
F:
13 nov. 1806
D:
14 dec. 1847
Leinum
Johan Henrich Jacobsen
1812-
Johan Henrich Jacobsen
F:
1812
G:
14 nov. 1833
Kvivik
Maren Høyer
1765-1815
Maren Høyer
F:
30 dec. 1765
D:
19 dec. 1815
Kvivik
Niels Lassen Holm
1769-1839
Niels Lassen Holm
F:
15 okt. 1769
G:
20 mar. 1804
Skyum
D:
7 jul. 1839
Kvivik
Fedder Høyer
1767-1773
Fedder Høyer
F:
1767
D:
7 nov. 1773
Ingeborg Høyer
1768-1772
Ingeborg Høyer
F:
1768
D:
5 maj 1772
Else Høyer
1801-1878
Else Høyer
F:
25 nov. 1801
D:
7 jan. 1878
Pauline Kirstine Høyer
1803-1849
Pauline Kirstine Høyer
F:
19 maj 1803
D:
3 aug. 1849
Peter Smidt
ca. 1796-
Peter Smidt
F:
ca. 1796
G:
14 okt. 1827
Sejlstrup
Christian Høyer
1805-1835
Christian Høyer
F:
30 jun. 1805
D:
3 aug. 1835
Sejlstrup
Andora Helene Marie Høyer
1837-
Andora Helene Marie Høyer
F:
5 sep. 1837
Marcus Høyer
1806-1893
Marcus Høyer
F:
29 jun. 1806
D:
19 jan. 1893
Ane Cathrine Høeg
1817-1915
Ane Cathrine Høeg
F:
22 okt. 1817
G:
22 okt. 1836
D:
23 mar. 1915
Amalie Høyer
1806-1897
Amalie Høyer
F:
29 jun. 1806
D:
30 jan. 1897
Hjørring
Martin Kabell
1805-
Martin Kabell
F:
14 feb. 1805
G:
19 okt. 1832
Sejlstrup
Jens Høyer
1807-1809
Jens Høyer
F:
25 okt. 1807
D:
15 jan. 1809
Margrethe Sophie Høyer
1810-1827
Margrethe Sophie Høyer
F:
18 mar. 1810
D:
28 jul. 1827
Maren Helene Høyer Quistgaard
1845-
Maren Helene Høyer Quistgaard
F:
3 jan. 1845
Anna Marie Klitgaard Høyer
1811-1851
Anna Marie Klitgaard Høyer
F:
16 nov. 1811
D:
1 nov. 1851
Hans Nicolai Quistgaard
1817-1892
Hans Nicolai Quistgaard
F:
14 sep. 1817
G:
1 mar. 1844
D:
15 apr. 1892
Helene Margrethe Sand Høyer
1845-1885
Helene Margrethe Sand Høyer
F:
27 jul. 1845
D:
13 aug. 1885
Randers
Peder Bønnelycke Segelcke
1836-1897
Peder Bønnelycke Segelcke
F:
3 apr. 1836
Torup s. (Kærsgård)
G:
15 okt. 1868
Nørresundby
D:
31 maj 1897
Randers
Laurits Høyer
1846-
Laurits Høyer
F:
22 okt. 1846
Else Marie Christensen
1855-
Else Marie Christensen
F:
1855
G:
23 feb. 1877
Rasmus Høyer
1849-
Rasmus Høyer
F:
1 mar. 1849
Christian Møller Høyer
1875-
Christian Møller Høyer
F:
14 feb. 1875
Anders Møller Høyer
1850-1917
Anders Møller Høyer
F:
24 jul. 1850
D:
13 jan. 1917
Marie Jensen
-1875
Marie Jensen
D:
1875
Elise Marie Høyer
1885-
Elise Marie Høyer
F:
15 jan. 1885
Knud Jespersen Høyer
1886-
Knud Jespersen Høyer
F:
14 sep. 1886
Olga Margrethe Larsen
ca. 1890-
Olga Margrethe Larsen
F:
ca. 1890
Jenny Juelby Høyer
1888-
Jenny Juelby Høyer
F:
10 feb. 1888
Christian Skow
1884-
Christian Skow
F:
7 jul. 1884
G:
6 nov. 1915
Otto Jespersen Høyer
1889-
Otto Jespersen Høyer
F:
1 maj 1889
Nanna Marie Simony
1890-
Nanna Marie Simony
F:
9 nov. 1890
G:
6 jun. 1919
Hakon Høyer
1890-1893
Hakon Høyer
F:
19 jun. 1890
D:
27 jul. 1893
Astrid Margrethe Høyer
1892-
Astrid Margrethe Høyer
F:
30 dec. 1892
Barbara Kirstine Jepsen
1852-1926
Barbara Kirstine Jepsen
F:
1 aug. 1852
G:
14 maj 1884
D:
27 jan. 1926
Anæus Emanuel Jermin Høyer
1854-
Anæus Emanuel Jermin Høyer
F:
1 mar. 1854
Sejlstrupgård
Jens Juulby Høyer
1813-1880
Jens Juulby Høyer
F:
10 okt. 1813
D:
10 maj 1880
Elise Høyer
1816-1859
Elise Høyer
F:
23 apr. 1816
Jegerum
G:
7 sep. 1844
D:
7 feb. 1859
Rasmus Høyer
1770-1854
Rasmus Høyer
F:
1770
D:
13 jul. 1854
Helene Margrethe Sand
1776-
Helene Margrethe Sand
F:
1776
G:
3 okt. 1800
Johanne Christine Høyer
1771-1771
Johanne Christine Høyer
F:
1771
D:
1 okt. 1771
Helene Margrethe Sand Høyer
1845-1885
Helene Margrethe Sand Høyer
F:
27 jul. 1845
D:
13 aug. 1885
Randers
Peder Bønnelycke Segelcke
1836-1897
Peder Bønnelycke Segelcke
F:
3 apr. 1836
Torup s. (Kærsgård)
G:
15 okt. 1868
Nørresundby
D:
31 maj 1897
Randers
Laurits Høyer
1846-
Laurits Høyer
F:
22 okt. 1846
Else Marie Christensen
1855-
Else Marie Christensen
F:
1855
G:
23 feb. 1877
Rasmus Høyer
1849-
Rasmus Høyer
F:
1 mar. 1849
Christian Møller Høyer
1875-
Christian Møller Høyer
F:
14 feb. 1875
Anders Møller Høyer
1850-1917
Anders Møller Høyer
F:
24 jul. 1850
D:
13 jan. 1917
Marie Jensen
-1875
Marie Jensen
D:
1875
Elise Marie Høyer
1885-
Elise Marie Høyer
F:
15 jan. 1885
Knud Jespersen Høyer
1886-
Knud Jespersen Høyer
F:
14 sep. 1886
Olga Margrethe Larsen
ca. 1890-
Olga Margrethe Larsen
F:
ca. 1890
Jenny Juelby Høyer
1888-
Jenny Juelby Høyer
F:
10 feb. 1888
Christian Skow
1884-
Christian Skow
F:
7 jul. 1884
G:
6 nov. 1915
Otto Jespersen Høyer
1889-
Otto Jespersen Høyer
F:
1 maj 1889
Nanna Marie Simony
1890-
Nanna Marie Simony
F:
9 nov. 1890
G:
6 jun. 1919
Hakon Høyer
1890-1893
Hakon Høyer
F:
19 jun. 1890
D:
27 jul. 1893
Astrid Margrethe Høyer
1892-
Astrid Margrethe Høyer
F:
30 dec. 1892
Barbara Kirstine Jepsen
1852-1926
Barbara Kirstine Jepsen
F:
1 aug. 1852
G:
14 maj 1884
D:
27 jan. 1926
Anæus Emanuel Jermin Høyer
1854-
Anæus Emanuel Jermin Høyer
F:
1 mar. 1854
Sejlstrupgård
Elise Høyer
1816-1859
Elise Høyer
F:
23 apr. 1816
Jegerum
D:
7 feb. 1859
Jens Juulby Høyer
1813-1880
Jens Juulby Høyer
F:
10 okt. 1813
G:
7 sep. 1844
D:
10 maj 1880
Christine Marie Høyer
1850-
Christine Marie Høyer
F:
5 okt. 1850
Anna Høyer
1852-
Anna Høyer
F:
21 feb. 1852
Georg Høyer
1893-
Georg Høyer
F:
5 jun. 1893
Lauritz Fog Høyer
1854-
Lauritz Fog Høyer
F:
21 apr. 1854
Kirstine Marie
ca. 1865-
Kirstine Marie
F:
ca. 1865
Christian Skibsted Høyer
1855-1920
Christian Skibsted Høyer
F:
13 mar. 1855
D:
27 nov. 1920
Ribe
Bodil Kirstine Hansdatter
1854-
Bodil Kirstine Hansdatter
F:
10 nov. 1854
Skævinge
Viola Fennimore Høyer
1856-
Viola Fennimore Høyer
F:
9 dec. 1856
Christian Høyer
1820-
Christian Høyer
F:
5 feb. 1820
Jegerum
Margrethe Marie Kirstine Skibsted
1826-1858
Margrethe Marie Kirstine Skibsted
F:
1826
G:
3 nov. 1849
D:
16 jan. 1858
Kirstine Marie Regine Bentz
før 1840-1865
Kirstine Marie Regine Bentz
F:
før 1840
G:
29 okt. 1861
D:
27 feb. 1865
Lauritz Fog Høyer
1772-1844
Lauritz Fog Høyer
F:
1772
D:
8 feb. 1844
Ane Poulsen
1776-1875
Ane Poulsen
F:
1776
G:
14 apr. 1815
Brovst
D:
28 aug. 1875
Nørresundby
Ole Frederik Christian Høyer
1832-1897
Ole Frederik Christian Høyer
F:
2 okt. 1832
Bjernede s. (Fulby)
D:
4 mar. 1897
Julius Peter Høyer
1834-
Julius Peter Høyer
F:
2 mar. 1834
Bjernede s. (Fulby)
Carl Høyer
1835-
Carl Høyer
F:
17 apr. 1835
Bjernede s. (Fulby)
Wilhelm Constantin Høyer
1836-
Wilhelm Constantin Høyer
F:
17 aug. 1836
Bjernede s. (Fulby)
Hans Høyer
1838-
Hans Høyer
F:
17 jan. 1838
Bjernede s. (Fulby)
Harald Henrik Høyer
1839-
Harald Henrik Høyer
F:
28 jan. 1839
Bjernede s. (Fulby)
Karen Sophie Pedersen
ca. 1852-
Karen Sophie Pedersen
F:
ca. 1852
Christine Henriette Eleonora Høyer
1872-
Christine Henriette Eleonora Høyer
F:
25 dec. 1872
Helene Margrethe Høyer
1874-
Helene Margrethe Høyer
F:
25 aug. 1874
Jens Peter Johannes Høyer
1871-
Jens Peter Johannes Høyer
F:
25 mar. 1871
August Høyer
1877-1917
August Høyer
F:
24 sep. 1877
D:
2 jun. 1917
Adolph Ludvig Høyer
1840-før 1897
Adolph Ludvig Høyer
F:
15 nov. 1840
Bjernede s. (Fulby)
D:
før 1897
Julie Schwabe
1842-1897
Julie Schwabe
F:
14 mar. 1842
G:
16 jul. 1867
D:
27 jan. 1897
Christian Octavius Theodorus Høyer
1844-
Christian Octavius Theodorus Høyer
F:
18 maj 1844
Slaglille s.
Kathrine Benedictine Marie Høyer
1844-1850
Kathrine Benedictine Marie Høyer
F:
18 maj 1844
Slaglille
D:
16 sep. 1850
Slaglille
Oline Frederikke Høyer
1852-
Oline Frederikke Høyer
F:
29 feb. 1852
Slaglille
Kathrine Benedictine Marie Høyer
1854-
Kathrine Benedictine Marie Høyer
F:
12 sep. 1854
Slaglille
Jens Christian Høyer
1806-1874
Jens Christian Høyer
F:
13 okt. 1806
Sorø
D:
14 mar. 1874
Slaglille
Henriette Margrethe Olsen
1811-1873
Henriette Margrethe Olsen
F:
12 feb. 1811
Slaglille
G:
19 mar. 1831
Slaglille
D:
2 dec. 1873
Slaglille
Ingeborg Høyer
1842-1852
Ingeborg Høyer
F:
10 jun. 1842
D:
9 jun. 1852
Olavia Augusta Høyer
1844-
Olavia Augusta Høyer
F:
10 feb. 1844
Sdr. Asminderup
Hermandine Elisabeth Catharina Høyer
1845-
Hermandine Elisabeth Catharina Høyer
F:
19 apr. 1845
Sdr. Asminderup
Gustav Adolf Schousboe
ca. 1842-
Gustav Adolf Schousboe
F:
ca. 1842
G:
8 maj 1867
Anst
Sophie Jacoba Caroline Høyer
1846-
Sophie Jacoba Caroline Høyer
F:
30 dec. 1846
Sdr. Asminderup
Hector Frederik Janson Estrup Høyer
1849-1852
Hector Frederik Janson Estrup Høyer
F:
3 okt. 1849
Sdr. Asminderup
D:
3 jun. 1852
Sdr. Asminderup
Minna Louise Høyer
1892-1953
Minna Louise Høyer
F:
25 mar. 1892
Frederiksberg
D:
24 maj 1953
Holte
Erik Skovgaard Sabroe
1895-
Erik Skovgaard Sabroe
F:
2 aug. 1895
Aarhus (Frue s.)
G:
15 jun. 1920
Frederiksberg
Hector Frederik Jantzen Estrup Høyer
1853-1933
Hector Frederik Jantzen Estrup Høyer
F:
6 jun. 1853
Sdr. Asminderup
D:
4 maj 1933
Dora Kristine Hansen
1862-1927
Dora Kristine Hansen
F:
19 jun. 1862
D:
7 aug. 1927
Ingeborg Høyer
1857-1887
Ingeborg Høyer
F:
5 jun. 1857
Nebsager
D:
13 dec. 1887
Petersborggård
Victor Vilhelm Christoffer Hansen
ca. 1850-
Victor Vilhelm Christoffer Hansen
F:
ca. 1850
Hans Høyer
1809-1878
Hans Høyer
F:
6 jan. 1809
Sorø
D:
19 jan. 1878
Jacobine Severine Henriette Penz
1812-
Jacobine Severine Henriette Penz
F:
31 mar. 1812
Helsingør
G:
25 jun. 1841
Elise Kirstine Høyer
ca. 1810-1826
Elise Kirstine Høyer
F:
ca. 1810
D:
11 okt. 1826
Pedersborg
Laura Rasmine Høyer
1814-
Laura Rasmine Høyer
F:
1814
Sorø
Dorthe Cathrine Høyer
1817-1821
Dorthe Cathrine Høyer
F:
18 mar. 1817
Pedersborg
D:
5 apr. 1821
Pedersborg
Arthur Høyer
1874-
Arthur Høyer
F:
30 aug. 1874
Ole Peter Høyer
1848-1912
Ole Peter Høyer
F:
11 feb. 1848
D:
8 maj 1912
Marie Knudsine Petersen
ca. 1850-
Marie Knudsine Petersen
F:
ca. 1850
Cathrine Høyer
1852-1927
Cathrine Høyer
F:
21 mar. 1852
D:
6 aug. 1927
Marius Theodor Lyngbye
1856-
Marius Theodor Lyngbye
F:
2 jun. 1856
G:
12 mar. 1881
Ingeborg Høyer
1856-
Ingeborg Høyer
F:
26 mar. 1856
Werner Ludvig Dons Blædel
1856-
Werner Ludvig Dons Blædel
F:
12 feb. 1856
Rasmus Christian Markus Høyer
1820-1888
Rasmus Christian Markus Høyer
F:
10 jul. 1820
Pedersborg
D:
8 maj 1888
Inger Marie Jensen Friis
1826-1904
Inger Marie Jensen Friis
F:
13 apr. 1826
G:
12 maj 1847
D:
26 dec. 1904
Ole Høyer
1775-1826
Ole Høyer
F:
1775
D:
7 sep. 1826
Pedersborg
Else (Elisabeth) Cathrine Wandal
1775-1858
Else (Elisabeth) Cathrine Wandal
F:
1775
G:
17 sep. 1805
Torslev
D:
2 mar. 1858
Tersløse s. (Tersløsegård)
Ingeborg Høyer
1777-1777
Ingeborg Høyer
F:
1777
D:
30 maj 1777
Ane Cathrine Høyer
1778-1779
Ane Cathrine Høyer
F:
1778
D:
10 maj 1779
Christian Høyer
1726-1806
Christian Høyer
F:
1726
Tise
D:
14 apr. 1806
Skyum
Else Rasmusdatter
1735-1794
Else Rasmusdatter
F:
1735
Kolding
G:
9 okt. 1760
Thisted
D:
1794
Skyum
Hans Andersen Høyer
1693-1744
Hans Andersen Høyer
F:
7 jan. 1693
Østergård
D:
20 apr. 1744
Tise
Maren Jespersdatter
1687-1770
Maren Jespersdatter
F:
15 jan. 1687
G:
9 aug. 1718
Skyum
D:
1770
Irup
Johanne Eleonore Merch
1741-1763
Johanne Eleonore Merch
F:
1741
Nykøbing M.
D:
1763
Nykøbing M.
Anne Marie Merch
1743-
Anne Marie Merch
F:
1743
Nykøbing M.
Alexander Basballe Merch
1745-
Alexander Basballe Merch
F:
1745
Nykøbing M.
Adolph Sigfred Merch
1747-1748
Adolph Sigfred Merch
F:
1747
Nykøbing M.
D:
1748
Nykøbing M.
Lovise Christine Merch
1750-
Lovise Christine Merch
F:
1750
Nykøbing M.
Adolph Sigfred Merch
1754-
Adolph Sigfred Merch
F:
1754
Nykøbing M.
Anne Cathrine Merch
1757-
Anne Cathrine Merch
F:
1757
Nykøbing M.
Anna Elisabeth Merch
1757-
Anna Elisabeth Merch
F:
1757
Nykøbing M.
Pia Cecilie Bagger Basballe
1718-1787
Pia Cecilie Bagger Basballe
F:
12 mar. 1718
Nautrup
D:
22 maj 1787
Nykøbing M
Adolph Casper Merch
-1758
Adolph Casper Merch
G:
5 aug. 1740
D:
1758
Nykøbing M
Mariane Margrethe Basballe
1719-1794
Mariane Margrethe Basballe
F:
21 jun. 1719
Nautrup
D:
12 jul. 1794
Randers
Jens Christensen Brasch
ca. 1723-1789
Jens Christensen Brasch
F:
ca. 1723
G:
28 jun. 1759
D:
1789
Randers
Anne Appolone Basballe
1720-1790
Anne Appolone Basballe
F:
16 jul. 1720
Nautrup
D:
16 dec. 1790
Nykøbing M
Andreas Høyer Basballe
1721-1755
Andreas Høyer Basballe
F:
30 okt. 1721
Nautrup
D:
TIDLIGST 1755
Jacob Basballe
1723-1765
Jacob Basballe
F:
6 feb. 1723
Nautrup
D:
M
Karen Høyer Basballe
1724-SOM BARN
Karen Høyer Basballe
F:
7 jun. 1724
Nautrup
D:
SOM BARN
Sidsel Mühller Basballe
Anne Marie Andersdatter
1694-1755
Anne Marie Andersdatter
F:
1694
Østergård
D:
20 sep. 1755
Alexander Jacobsen Basballe
1680-1737
Alexander Jacobsen Basballe
F:
9 mar. 1680
Aalborg
G:
29 apr. 1717
D:
10 okt. 1737
Nautrup
Poul Høyer
1721-1722
Poul Høyer
F:
1721
Viborg
D:
1722
Viborg
Andreas Høyer
1722-1722
Andreas Høyer
F:
1722
Viborg
D:
1722
Viborg
Poul Høyer
1724-1724
Poul Høyer
F:
1724
Viborg
D:
1724
Viborg
Anne Cathrine Høyer
1725-1725
Anne Cathrine Høyer
F:
1725
Viborg
D:
1725
Viborg
Albert Høyer
1726-1800
Albert Høyer
F:
1726
Viborg
D:
1800
Helene Christine Graae
ca. 1742-1804
Helene Christine Graae
F:
ca. 1742
G:
18 nov. 1773
D:
1804
Andreas Høyer
1727-1731
Andreas Høyer
F:
1727
Viborg
D:
1731
Viborg
Ellen Høyer
1729-1731
Ellen Høyer
F:
1729
Viborg
D:
1731
Viborg
Poul Høyer
1730-1800
Poul Høyer
F:
1730
Viborg
D:
TIDLIGST 1800
Ellen Høyer
1732-1800
Ellen Høyer
F:
1732
Viborg
D:
TIDLIGST 1800
Anne Høyer
1735-1738
Anne Høyer
F:
1735
Viborg
D:
1738
Viborg
Mourits Andersen Høyer
1695-1760
Mourits Andersen Høyer
F:
1695
Østergård
D:
1760
Viborg
Maren Poulsdatter
1701-1763
Maren Poulsdatter
F:
1701
Viborg
G:
2 okt. 1720
Viborg
D:
1763
Viborg
Forældre
Hans Gundesen
ca. 1614-1674
Maren Hansdatter
ca. 1630-1704
Anders (Andreas) Hansen Høyer
1655-1727
Anders (Andreas) Hansen Høyer
F:
1655
Tønder
D:
1727
Østergård
Anne Jensdatter Møller
1662-1696
Anne Jensdatter Møller
F:
1662
Aarhus
G:
1685
D:
7 jun. 1696
Østergård
Ludvig Peter Andersen Høyer
1697-1700
Ludvig Peter Andersen Høyer
F:
1697
D:
1700
Østergård
Anna Elisabeth Ludvigsdatter
ca. 1663-1698
Anna Elisabeth Ludvigsdatter
F:
ca. 1663
G:
1697
D:
1698
Østergård
Niels Friis Andersen Høyer
1700-1731
Niels Friis Andersen Høyer
F:
1700
Østergård
D:
1731
Nykøbing Mors
Marie Clausdatter From
1705-
Marie Clausdatter From
F:
1705
Nykøbing M
Anne Andersdatter
1701-1718
Anne Andersdatter
F:
1701
Østergård
D:
1718
Østergård
Christen Henriksen Brasch
1753-1800
Christen Henriksen Brasch
F:
1753
Randers
D:
TIDL. 1800
Jens Brasch
1754-1758
Jens Brasch
F:
1754
D:
1758
Rasmus Henriksen Brasch
1755-1809
Rasmus Henriksen Brasch
F:
1755
Randers
D:
1801/09
Petrine Fries
ca. 1761-
Petrine Fries
F:
ca. 1761
G:
21 okt. 1785
Præstø
Anne Dorthea Brasch
1788-1789
Anne Dorthea Brasch
F:
1788
København (Trinitatis s.)
D:
1789
København (Trinitatis s.)
Andreas Henriksen Brasch
1757-1790
Andreas Henriksen Brasch
F:
1757
Randers
D:
1790
København (Trinitatis s.)
Johanne Kirstine Nielsdatter Holm
ca. 1755-1788
Johanne Kirstine Nielsdatter Holm
F:
ca. 1755
D:
1788
København (Trinitatis s.)
Frands Knudsen
1855-
Frands Knudsen
F:
23 jan. 1855
Tim s. (Ledhus)
Henriette Knudsen
1857-
Henriette Knudsen
F:
3 nov. 1857
Tim s. (Ledhus)
Maren Knudsen
1861-
Maren Knudsen
F:
8 apr. 1861
Tim s. (Ledhus)
Mette Cathrine Frandsdatter
1815-1889
Mette Cathrine Frandsdatter
F:
15 apr. 1815
Ringkøbing
D:
20 jul. 1889
Tim s. (Aldersro)
Knud Jepsen
ca. 1818-
Knud Jepsen
F:
ca. 1818
Stadil s. (Alrum)
G:
20 nov. 1853
Tim
Andreas Frandsen
1820-
Andreas Frandsen
F:
10 sep. 1820
Ringkøbing
Jørgen Jensen
1850-
Jørgen Jensen
F:
25 apr. 1850
Burkal s. (Flydsholm)
Jette Marie Jensen
1852-
Jette Marie Jensen
F:
12 apr. 1852
Burkal s. (Grøngårds Mark)
Gjørrild Christine Marie Frandsdatter
1823-1852
Gjørrild Christine Marie Frandsdatter
F:
17 aug. 1823
Tim s. (Ledhus)
D:
27 jun. 1852
Burkal
Niels Andreas Jensen (Høitoft)
ca. 1821-1903
Niels Andreas Jensen (Høitoft)
F:
ca. 1821
Sdr. Nissum s. (Højtoft)
G:
20 jan. 1850
Burkal
D:
1 dec. 1903
fmtl. USA
Peter Nikolaj Frandsen
1863-
Peter Nikolaj Frandsen
F:
12 aug. 1863
Burkal s. (Jyndevad Mark)
Henriette Amondine Frandsen
1865-
Henriette Amondine Frandsen
F:
19 nov. 1865
Burkal s. (Jyndevad Mark)
Anna Cathrine Frandsen
1868-
Anna Cathrine Frandsen
F:
23 okt. 1868
Burkal s. (Jyndevad Mark)
Hansine Christine Marie Frandsen
1872-
Hansine Christine Marie Frandsen
F:
5 dec. 1872
Burkal s. (Jyndevad Mark)
Jeppe Frandsen
1825-
Jeppe Frandsen
F:
24 sep. 1825
Tim s. (Ledhus)
Anna Cathrine Dorthea Petersen
ca. 1832-
Anna Cathrine Dorthea Petersen
F:
ca. 1832
Frederik Jensen
1853-
Frederik Jensen
F:
10 aug. 1853
Burkal s. (Grøngårds Mark)
Jes Jensen
1855-
Jes Jensen
F:
28 jul. 1855
Burkal s. (Grøngårds Mark)
Giørrel Christine Marie Jensen
1857-
Giørrel Christine Marie Jensen
F:
4 sep. 1857
Burkal s. (Grøngårds Mark)
Niels Andreas Jensen
1859-
Niels Andreas Jensen
F:
2 aug. 1859
Burkal s. (Grøngårds Mark)
Ane Elisabeth Jensen
1861-
Ane Elisabeth Jensen
F:
14 aug. 1861
Burkal s. (Grøngårds Mark)
Johan Henrik Jensen
1863-
Johan Henrik Jensen
F:
12 sep. 1863
Burkal s. (Grøngårds Mark)
Niels Peter Jensen
1865-
Niels Peter Jensen
F:
30 nov. 1865
Burkal s. (Grøngårds Mark)
Ane Kirstine Jensen
1868-
Ane Kirstine Jensen
F:
25 jul. 1868
Fåborg (Ribe Amt)
Johanne Prebine Frandsdatter
1828-1874
Johanne Prebine Frandsdatter
F:
27 dec. 1828
Tim s. (Ledhus)
D:
1874
Niels Andreas Jensen (Høitoft)
ca. 1821-1903
Niels Andreas Jensen (Høitoft)
F:
ca. 1821
Sdr. Nissum s. (Højtoft)
G:
20 feb. 1853
Burkal
D:
1 dec. 1903
fmtl. USA
Armandrine Henriette Brasch
1790-1841
Armandrine Henriette Brasch
F:
1790
København (Vor Frue s.)
D:
22 maj 1841
Tim s. (Ledhus)
Frands Jeppesen
1788-1857
Frands Jeppesen
F:
1788
Tim s. (Sønderby)
G:
7 okt. 1814
Ringkøbing
D:
13 aug. 1857
Tim s. (Ledhus)
Giørild Christine Marie Ambus
1770-
Giørild Christine Marie Ambus
F:
1770
København (Vor Frue s.)
G:
20 maj 1789
København (Vor Frue k.)
Karsten Brasch
1758-1800
Karsten Brasch
F:
1758
D:
SEN. 1800
Ingeborg Brasch
1760-1800
Ingeborg Brasch
F:
1760
D:
SEN. 1800
Dorothea Brasch
1762-1762
Dorothea Brasch
F:
1762
D:
1762
Dødfødt søn
1799-
Dødfødt søn
F:
8 feb. 1799
Dødfødt søn
1800-
Dødfødt søn
F:
1800
Mette Sophie Høeg
1802-
Mette Sophie Høeg
F:
1802
Christian Jensen Nørholm
Christian Jensen Nørholm
G:
16 aug. 1822
Henriette Apellone Høeg
1804-
Henriette Apellone Høeg
F:
13 okt. 1804
Ingeborg Brasch
1763-1825
Ingeborg Brasch
F:
1763
D:
10 sep. 1825
Jacob Høeg
ca. 1767-1822
Jacob Høeg
F:
ca. 1767
G:
18 apr. 1798
D:
15 mar. 1822
Ane Dorthe Henriksdatter Brasch
1766-1809
Ane Dorthe Henriksdatter Brasch
F:
1766
D:
6 okt. 1809
Henrik Christian Lemmiche
1765-1835
Henrik Christian Lemmiche
F:
17 feb. 1765
G:
8 aug. 1800
D:
8 feb. 1835
Christiane Øllegaard Brasch
1797-1864
Christiane Øllegaard Brasch
F:
1797
København (Trinitatis s.)
D:
5 apr. 1864
Junget
Magdalene Charlotte Fasting
1825-1851
Magdalene Charlotte Fasting
F:
15 aug. 1825
København (Vor Frelser s.)
D:
5 sep. 1851
Henriette Sophie Fasting
1862-1889
Henriette Sophie Fasting
F:
10 nov. 1862
Skive
D:
28 sep. 1889
Sophie Fasting
1864-
Sophie Fasting
F:
19 jul. 1864
Viborg
Marie Fasting
1865-
Marie Fasting
F:
24 dec. 1865
Viborg
Emilie Fasting
1867-
Emilie Fasting
F:
31 maj 1867
Viborg
Laurits Fasting
1868-
Laurits Fasting
F:
20 aug. 1868
Viborg
Sara Mariane Emilie Lautrup
1888-
Sara Mariane Emilie Lautrup
F:
17 nov. 1888
G:
19 okt. 1912
København (Frihavns)
Ingeborg Fasting
1872-
Ingeborg Fasting
F:
25 feb. 1872
Viborg
Ellen Fasting
1875-1884
Ellen Fasting
F:
13 apr. 1875
Viborg
D:
24 sep. 1884
Jens Martin Fasting
1826-1889
Jens Martin Fasting
F:
9 nov. 1826
København (Vor Frelser s.)
D:
5 jun. 1889
Viborg
Anna Sofie Østrup
1833-1907
Anna Sofie Østrup
F:
15 maj 1833
Roholte
G:
24 okt. 1860
Snesere
D:
10 jun. 1907
København
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
1828-1834
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
F:
20 aug. 1828
København (Vor Frelser s.)
D:
13 okt. 1834
København (Vor Frelser s.)
Hans Christian Fasting
1830-1834
Hans Christian Fasting
F:
30 maj 1830
København (Vor Frelser s.)
D:
1 nov. 1834
København (Vor Frelser s.)
Julie Marie Henriette Valentiner
1882-
Julie Marie Henriette Valentiner
F:
31 maj 1882
Thyra Margrethe Valentiner
1886-
Thyra Margrethe Valentiner
F:
28 maj 1886
Margrethe Henriette Nannestad
1858-1934
Margrethe Henriette Nannestad
F:
17 aug. 1858
Ålum s. (Fussingø)
D:
16 jun. 1934
Herman Valentiner
1850-1913
Herman Valentiner
F:
8 maj 1850
Holtug s. (Gjorslev)
G:
28 dec. 1879
D:
17 sep. 1913
Frederiksberg
Sophie Mathilde Nannestad
1859-
Sophie Mathilde Nannestad
F:
8 aug. 1859
Ålum s. (Fussingø)
Anne Marie Nannestad
1862-
Anne Marie Nannestad
F:
31 dec. 1862
Ålum s. (Fussingø)
Lauritz Fasting Nannestad
1864-1937
Lauritz Fasting Nannestad
F:
25 jul. 1864
Ålum s. (Fussingø)
D:
29 jul. 1937
Silkeborg
Mikala Djørup
1866-
Mikala Djørup
F:
17 okt. 1866
København
G:
18 apr. 1894
København (Vartov)
Anna Marie Augusta Fasting
1832-1912
Anna Marie Augusta Fasting
F:
11 feb. 1832
København (Vor Frelser s.)
D:
1912
Carl Christian Nannestad
1830-1916
Carl Christian Nannestad
F:
27 jun. 1830
Utterslev
G:
28 aug. 1857
Nakskov
D:
1916
Lauritz Gerhard Fasting
1865-
Lauritz Gerhard Fasting
F:
8 okt. 1865
Viby s. (Bøgebjerg)
Peter Krogh Lauritzen
Charlotte Lauritzen
Angelica Cathrine Lauritzen
Anne Fasting-Hansen
Ivar Krogh Lauritzen
Carl Rudolph Hakon Fasting Hansen, senere Fasting-Hansen
1893-1981
Carl Rudolph Hakon Fasting Hansen, senere Fasting-Hansen
F:
1 okt. 1893
Ribe (Domsognet)
D:
21 jan. 1981
Engelke Marie Poulsen
1905-
Engelke Marie Poulsen
F:
4 dec. 1905
Gauerslund s. (Brejning)
G:
27 maj 1927
Anna Fasting
1866-1938
Anna Fasting
F:
5 dec. 1866
Viby s. (Bøgebjerg)
D:
1938
Hans Simon Hansen
1863-1937
Hans Simon Hansen
F:
21 dec. 1863
Viby s. (Ll. Bøgebjerg)
G:
22 jul. 1892
Stubberup
D:
1937
Anna Margrethe Fasting Dons
1891-
Anna Margrethe Fasting Dons
F:
14 jan. 1891
Stenløse s. (Lindved)
Preben Dons
1923-
Preben Dons
F:
22 aug. 1923
Frederiksberg (Skt. Markus s.)
Lizzie Christensen
1919-
Lizzie Christensen
F:
31 jul. 1919
København (Maglegårds s.)
G:
7 sep. 1954
Vedbæk k.
Peter Marcus Dons
1892-
Peter Marcus Dons
F:
16 maj 1892
Stenløse s. (Lindved)
Ellen Blach
1890-1974
Ellen Blach
F:
25 aug. 1890
Hyllested s. (Rugård)
G:
7 aug. 1920
Lyngby (Djursland)
D:
1974
Ingeborg Laura Mathea Bøgvad Ipsen
1902-
Ingeborg Laura Mathea Bøgvad Ipsen
F:
8 maj 1902
Landet s. (Ålstrup)
G:
11 jun. 1937
Simon Andersen Dons
1895-
Simon Andersen Dons
F:
19 jul. 1895
Stenløse s. (Lindved)
Charlotte Fasting Dons
1896-
Charlotte Fasting Dons
F:
16 aug. 1896
Stenløse s. (Lindved)
Henriette Fasting
1869-
Henriette Fasting
F:
11 jan. 1869
Viby s. (Bøgebjerg)
Niels Møller Dons
1859-1938
Niels Møller Dons
F:
27 jan. 1859
Mern s. (Høvdingsgård)
G:
11 okt. 1889
Viby (Fyn)
D:
8 aug. 1938
Frits Fabricius Fasting
1871-
Frits Fabricius Fasting
F:
26 apr. 1871
Viby s. (Bøgebjerg)
Holger Fasting
1876-
Holger Fasting
F:
14 aug. 1876
Viby s. (Bøgebjerg)
Carl Fasting
1879-
Carl Fasting
F:
30 jan. 1879
Viby s. (Bøgebjerg)
Ellen NN
1881-
Ellen NN
F:
6 dec. 1881
Carl Ludvig Fasting
1833-1918
Carl Ludvig Fasting
F:
25 jul. 1833
København (Vor Frelser s.)
D:
1918
Charlotte Caroline Rasmine Marie Fabricius
1838-1895
Charlotte Caroline Rasmine Marie Fabricius
F:
12 jul. 1838
Tranekær s. (Korsebølle)
G:
9 apr. 1864
Tranekær
D:
23 aug. 1895
Benedicte Wilhjelm
1895-1987
Benedicte Wilhjelm
F:
19 nov. 1895
København
D:
29 jul. 1987
Gentofte
Mathias Hamborg Wilhjelm
1865-1937
Mathias Hamborg Wilhjelm
F:
23 mar. 1865
Vestenskov s. (Bartoftegård)
D:
6 apr. 1937
København (Vor Frue s.)
Bodil Kirstine Zahrtmann
1866-1941
Bodil Kirstine Zahrtmann
F:
20 okt. 1866
Rønne
G:
26 aug. 1893
Rønne
D:
4 jul. 1941
Græshave s. (Øllingsøgård)
Knud Helge Henrik Wilhjelm
1894-ca. 1974
Knud Helge Henrik Wilhjelm
F:
24 okt. 1894
Græshave s. (Øllingsøgård)
D:
ca. 1974
Eli Iversen
Eli Iversen
G:
21 feb. 1919
Richard Mathias Wilhjelm
1929-
Richard Mathias Wilhjelm
F:
10 jun. 1929
Pittsfield, Massachusetts, USA
Shirley Miriam Berlin
1927-
Shirley Miriam Berlin
F:
13 jan. 1927
G:
22 nov. 1953
Lehighton, Pennsylvania, USA
Carol Louise Barstow
1936-
Carol Louise Barstow
F:
15 maj 1936
Ohio, USA
G:
9 apr. 1966
Carl Edmund Wilhjelm
1931-
Carl Edmund Wilhjelm
F:
26 sep. 1931
Connecticut, USA
Sally Ann Blair
1939-
Sally Ann Blair
F:
22 nov. 1939
G:
2 nov. 1961
Newbury, Ohio, USA
Ebba Alexandra Damm
1902-
Ebba Alexandra Damm
F:
1 jan. 1902
Gällivare, Sverige
G:
29 feb. 1928
Christian Preben Lauritz Ahlefeldt-Laurvig
1924-
Christian Preben Lauritz Ahlefeldt-Laurvig
F:
31 jan. 1924
Tryggelev s. (Tryggelevgård)
Tove Bille Hansen
1928-
Tove Bille Hansen
F:
29 dec. 1928
G:
29 nov. 1952
Ørslev k.
Alette Ingeborg Henriette Ahlefeldt-Laurvig
1925-
Alette Ingeborg Henriette Ahlefeldt-Laurvig
F:
31 aug. 1925
Tryggelev s. (Tryggelevgård)
Carl Emil Fenger Bardenfleth
1914-1971
Carl Emil Fenger Bardenfleth
F:
5 feb. 1914
Hillerød
G:
24 mar. 1960
Himmelev
D:
22 nov. 1971
Mexico
Bente Lykke Merete Ahlefeldt-Laurvig
1930-
Bente Lykke Merete Ahlefeldt-Laurvig
F:
12 feb. 1930
Odense (Kingos s.)
Steen Axel Storm
1926-
Steen Axel Storm
F:
24 dec. 1926
København (Trinitatis s.)
G:
29 mar. 1958
Himmelev
Gudrun Dorthea Wilhjelm
1896-1981
Gudrun Dorthea Wilhjelm
F:
8 sep. 1896
Græshave s. (Øllingsøgård)
D:
1981
Frederik Ahlefeldt-Laurvig
1887-1968
Frederik Ahlefeldt-Laurvig
F:
30 okt. 1887
Humble s. (Vestergård)
G:
6 mar. 1923
København (Holmens k.)
D:
29 aug. 1968
Anna Eline Wilhjelm
1908-1908
Anna Eline Wilhjelm
F:
29 maj 1908
København (Skt. Lukas Stiftelsen)
D:
30 maj 1908
København (Skt. Lukas Stiftelsen)
Laurits Gerhard Fasting Wilhjelm
1866-1943
Laurits Gerhard Fasting Wilhjelm
F:
3 aug. 1866
Vestenskov s. (Bartoftegård)
D:
7 sep. 1943
Græshave s. (Øllingsøgård)
Ingeborg Muus
1873-1908
Ingeborg Muus
F:
25 sep. 1873
Vetterslev s. (Sørup)
G:
10 jan. 1894
Frederiksberg
D:
7 jun. 1908
København (Skt. Lukas Stiftelsen)
Lykke Wilhjelm
1918-1998
Lykke Wilhjelm
F:
26 okt. 1918
Hellerup
D:
1998
Niels Frederik Kjeld Viggo Danneskiold-Samsøe
1916-1994
Niels Frederik Kjeld Viggo Danneskiold-Samsøe
F:
3 aug. 1916
Keldby s. (Klosterskov)
G:
26 okt. 1944
Græshave
D:
1994
Margaret Zachariae
1879-1966
Margaret Zachariae
F:
8 nov. 1879
København (Holmens s.)
G:
10 nov. 1917
Frederiksberg
D:
13 nov. 1966
Græshave s. (Øllingsøgård)
Marie Munk Wilhjelm
1899-1976
Marie Munk Wilhjelm
F:
21 maj 1899
Porsgrunn, Norge
D:
13 aug. 1976
Wenzel Rudolph Flach de Neergaard
1892-1968
Wenzel Rudolph Flach de Neergaard
F:
23 sep. 1892
Sandvig
G:
20 apr. 1920
D:
30 jan. 1968
Førslev s. (Førslevgård)
Johannes, senere Johan, Nicolaj Kløcker Wilhjelm
1914-
Johannes, senere Johan, Nicolaj Kløcker Wilhjelm
F:
10 dec. 1914
Frederiksberg
Jean Housten Barnett
1919-
Jean Housten Barnett
F:
11 okt. 1919
G:
4 apr. 1950
Johannes Martin Fasting Wilhjelm
1868-1938
Johannes Martin Fasting Wilhjelm
F:
7 jan. 1868
Vestenskov s. (Bartoftegård)
D:
22 dec. 1938
Johanne Marie Munk von Kløcker
1870-1951
Johanne Marie Munk von Kløcker
F:
11 apr. 1870
Tønsberg, Norge
G:
17 apr. 1894
Frederiksberg
D:
1951
Axel Fasting Wilhjelm
1871-
Axel Fasting Wilhjelm
F:
24 jan. 1871
Græshave s. (Øllingsøgård)
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
1835-1908
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
F:
18 maj 1835
København (Vor Frelser s.)
D:
17 feb. 1908
Frederiksberg
Mathias Henrik Seehusen Wilhjelm
1828-1878
Mathias Henrik Seehusen Wilhjelm
F:
13 feb. 1828
Græshave s. (Øllingsøgård)
G:
23 sep. 1859
Nakskov
D:
15 feb. 1878
Nr. Vedby s. (Orenæs)
Hans Christian Fasting
1837-
Hans Christian Fasting
F:
13 jun. 1837
København (Vor Frelser s.)
Lauritz Gerhard Fasting
1839-1857
Lauritz Gerhard Fasting
F:
19 jan. 1839
Nakskov
D:
5 sep. 1857
Christian Ditlev Fasting
1840-1840
Christian Ditlev Fasting
F:
7 sep. 1840
Nakskov
D:
19 okt. 1840
Nakskov
Carl Fasting
1869-1888
Carl Fasting
F:
15 aug. 1869
Nakskov
D:
29 sep. 1888
Nakskov
Elisabeth Mathilde Heise
1895-1896
Elisabeth Mathilde Heise
F:
26 aug. 1895
København
D:
30 apr. 1896
København
Carl Leopold Heise
1898-1966
Carl Leopold Heise
F:
5 mar. 1898
København
D:
11 feb. 1966
Brenda Colam
1898-
Brenda Colam
F:
13 jan. 1898
Edinburgh, Skotland
G:
9 jul. 1931
Torkil Heise
1903-1982
Torkil Heise
F:
13 feb. 1903
København
D:
20 maj 1982
Elisabeth Westergaard
1901-1981
Elisabeth Westergaard
F:
21 apr. 1901
G:
12 apr. 1924
D:
9 dec. 1981
Henriette Fasting
1870-1940
Henriette Fasting
F:
5 aug. 1870
Nakskov
D:
1940
Peter Vilhelm Heise
1866-1937
Peter Vilhelm Heise
F:
24 mar. 1866
Roholte
G:
16 nov. 1894
Frederiksberg
D:
5 feb. 1937
København
Lauritz Valdemar Fasting
1873-1957
Lauritz Valdemar Fasting
F:
14 sep. 1873
Nakskov
D:
29 nov. 1957
Inger Møller
1885-
Inger Møller
F:
20 sep. 1885
Kolding
G:
6 apr. 1904
Sophus Otto Fasting
1875-1933
Sophus Otto Fasting
F:
18 jan. 1875
Nakskov
D:
1933
Agnes Poder
-1963
Agnes Poder
D:
1963
Poul Christian Fasting
1882-
Poul Christian Fasting
F:
30 jul. 1882
Nakskov
Elisa Christiane Andrea Fasting
1841-1938
Elisa Christiane Andrea Fasting
F:
3 dec. 1841
Nakskov
D:
1938
Christian Ditlev Fasting
1841-1894
Christian Ditlev Fasting
F:
3 nov. 1841
Åker s. (Rømersdal)
G:
29 okt. 1868
Nakskov
D:
23 jul. 1894
København
Anna Cathrine Fasting
1841-1846
Anna Cathrine Fasting
F:
3 dec. 1841
Nakskov
D:
26 maj 1846
Nakskov
Henriette Abelone Brasch
1798-1883
Henriette Abelone Brasch
F:
29 nov. 1798
København (Vor Frue s.)
D:
29 dec. 1883
Nakskov
Lauritz Gerhard Fasting
1797-1876
Lauritz Gerhard Fasting
F:
1796/1797
Skørringe s. (Christianssæde)
G:
28 okt. 1824
København (Vor Frelser k.)
D:
8 nov. 1876
Nakskov
Hansine Brasch
1801-1874
Hansine Brasch
F:
17 jan. 1801
København (Vor Frue s.)
D:
27 mar. 1874
Esbønderup (Esrum)
Andreas Brasch
1802-1863
Andreas Brasch
F:
9 nov. 1802
København (Vor Frue s.)
D:
2 maj 1863
Junget
Margrethe Elise Marie Almstrup
1808-
Margrethe Elise Marie Almstrup
F:
1808
G:
6 maj 1830
Philip Henrich Brasch
1804-
Philip Henrich Brasch
F:
7 jul. 1804
København (Vor Frue s.)
Ane Dorthe Brasch
1811-
Ane Dorthe Brasch
F:
1811
København (Vor Frelser s.)
Laura Charlotte Jensine Fasting
1840-1870
Laura Charlotte Jensine Fasting
F:
27 feb. 1840
Esbønderup s. (Esrum)
D:
21 nov. 1870
Esbønderup (Esrum)
Sophie Henriette Andrea Fasting
1841-1867
Sophie Henriette Andrea Fasting
F:
3 maj 1841
Esbønderup s. (Esrum)
D:
1867
Theodor Valdemar Bonnesen
1837-1893
Theodor Valdemar Bonnesen
F:
22 sep. 1837
København
D:
5 apr. 1893
Fredensborg
Johan Sigismund Fasting
1843-1909
Johan Sigismund Fasting
F:
29 jun. 1843
Esbønderup s. (Esrum)
D:
2 aug. 1909
Frederiksberg
Karen Elise Smidth
1846-1918
Karen Elise Smidth
F:
10 sep. 1846
Nakskov
D:
14 jan. 1918
Frederiksberg
Anna Marie Fasting
1874-
Anna Marie Fasting
F:
14 okt. 1874
Hillerød
Johan Sigismund Fasting
1876-
Johan Sigismund Fasting
F:
22 feb. 1876
Frederiksborg Slotssogn (Nyhuse)
Caroline Marie NN
1879-
Caroline Marie NN
F:
22 mar. 1879
København
Nanna Elisabeth Fasting
1879-
Nanna Elisabeth Fasting
F:
30 okt. 1879
Frederiksborg Slotssogn (Nyhuse)
Hans Christian Fasting
1845-
Hans Christian Fasting
F:
3 apr. 1845
Esbønderup s. (Esrum)
Nanna Mathilde Marie Amalie Aabye
1844-
Nanna Mathilde Marie Amalie Aabye
F:
23 nov. 1844
Hillerød
Hans Christian Fasting
1886-
Hans Christian Fasting
F:
14 aug. 1886
København
Edith Fasting
1892-
Edith Fasting
F:
28 mar. 1892
København
NN Fasting
-som barn
NN Fasting
D:
som barn
Jens Martin Fasting
1846-
Jens Martin Fasting
F:
16 nov. 1846
Esbønderup s. (Esrum)
Emma Theresia NN
1861-1919
Emma Theresia NN
F:
27 sep. 1861
København
G:
1884
D:
8 jun. 1919
København
Anna Marie Brasch
1813-
Anna Marie Brasch
F:
15 maj 1813
Hans Christian Fasting
1793-1872
Hans Christian Fasting
F:
5 nov. 1793
Skørringe
G:
26 mar. 1839
D:
15 jul. 1872
Hillerød
Christiane Frederikke Stabel
1846-
Christiane Frederikke Stabel
F:
28 nov. 1846
København (Vor Frelser s.)
Kirstine Augusta Brasch
1815-1908
Kirstine Augusta Brasch
F:
19 aug. 1815
København (Vor Frelser s.)
D:
13 mar. 1908
København
Nicolai Erik Stabel
1804-1881
Nicolai Erik Stabel
F:
23 okt. 1804
Randers
G:
20 jan. 1846
D:
22 okt. 1881
Charlotte Augusta Brasch
1818-
Charlotte Augusta Brasch
F:
18 aug. 1818
København (Vor Frelser s.)
Edvard Theodor Brasch
1821-1895
Edvard Theodor Brasch
F:
2 sep. 1821
København (Vor Frelser s.)
D:
3 nov. 1895
Frederiksværk
Anna Madsine Pouline Schade
1825-1896
Anna Madsine Pouline Schade
F:
11 aug. 1825
G:
20 jun. 1857
Nykøbing M.
D:
5 mar. 1896
Frederiksværk
Jens Henriksen Brasch
1769-1834
Jens Henriksen Brasch
F:
1769
D:
28 sep. 1834
København
Magdalene Birgitte Hjorth
1777-1847
Magdalene Birgitte Hjorth
F:
1777
G:
ca. 1796
D:
16 okt. 1847
Esbønderup
Appollone Jensdatter
1731-1816
Appollone Jensdatter
F:
1731
Ormslev s. (Konstantinsborg)
D:
4 jul. 1816
Randers
Henrik Christensen Brasch
ca. 1719-1800
Henrik Christensen Brasch
F:
ca. 1719
D:
26 apr. 1800
Randers
Anne Dorthe Jensdatter Aaboe
1732-1805
Anne Dorthe Jensdatter Aaboe
F:
1732
Ormslev s. (Konstantinsborg)
D:
21 maj 1805
Granslev
Dødfødt datter
1769-1769
Dødfødt datter
F:
1769
D:
1769
Dødfødt datter
1848-1848
Dødfødt datter
F:
1 apr. 1848
Svostrup s. (Grauballe)
D:
1 apr. 1848
Svostrup s. (Grauballe)
Constantinus Aaboe, senere Jensen
1808-1891
Constantinus Aaboe, senere Jensen
F:
8 aug. 1808
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
D:
8 mar. 1891
Kragelund (fattiggården)
Maren Nielsdatter
ca. 1813-1848
Maren Nielsdatter
F:
ca. 1813
Svostrup s. (Grauballe)
G:
4 jul. 1840
Svostrup
D:
4 apr. 1848
Svostrup s. (Grauballe)
Jens Aaboe Constantinusen
1850-1853
Jens Aaboe Constantinusen
F:
7 jun. 1850
Svostrup s. (Grauballe)
D:
12 dec. 1853
Svostrup s. (Grauballe)
Jens Knudsen Jensen
1880-1882
Jens Knudsen Jensen
F:
1 dec. 1880
Haurum
D:
7 jun. 1882
Haurum
Jens Knudsen Jensen
1883-
Jens Knudsen Jensen
F:
13 aug. 1883
Haurum
Ane Jensen
1885-
Ane Jensen
F:
29 jul. 1885
Haurum
Rasmus Constantinus Jensen
1887-
Rasmus Constantinus Jensen
F:
9 sep. 1887
Haurum
Martine Kirstine Jensen
1890-
Martine Kirstine Jensen
F:
29 maj 1890
Haurum
Marie Jensen
1892-
Marie Jensen
F:
23 sep. 1892
Haurum
Martin Thorvald Jensen
1895-1943
Martin Thorvald Jensen
F:
20 jun. 1895
Haurum
D:
30 maj 1943
Hammel s. (Amtssygehuset)
Andrea Petrea Andreasen
1900-1956
Andrea Petrea Andreasen
F:
25 jun. 1900
Vellev s. (Tostrup)
G:
26 nov. 1920
Vellev
D:
9 jan. 1956
Vellev s. (Tostrup)
Maren Constantinusen
1852-1934
Maren Constantinusen
F:
29 dec. 1852
Svostrup s. (Grauballe)
D:
17 mar. 1934
Haurum
Thøger Jensen
1855-1937
Thøger Jensen
F:
18 dec. 1855
Haurum s. (Haurum Mark)
G:
7 dec. 1878
Kragelund
D:
24 apr. 1937
Haurum
Rasmus Constantinusen
1855-1875
Rasmus Constantinusen
F:
7 okt. 1855
Svostrup s. (Grauballe)
D:
4 jun. 1875
Kragelund s. (Refshale)
Jens Aaboe Constantinusen
1857-
Jens Aaboe Constantinusen
F:
26 nov. 1857
Svostrup s. (Grauballe)
Martin Kjær Constantinusen
1860-1863
Martin Kjær Constantinusen
F:
5 mar. 1860
Svostrup s. (Grauballe)
D:
17 apr. 1863
Svostrup s. (Grauballe)
Laursine Rasmusdatter
1822-
Laursine Rasmusdatter
F:
19 maj 1822
Svostrup s. (Grauballe)
G:
10 okt. 1848
Svostrup
Ane Aabo Sørensen
1865-
Ane Aabo Sørensen
F:
25 sep. 1865
Gerning s. (Stærkær)
Karen Aabo Sørensen
1868-
Karen Aabo Sørensen
F:
22 mar. 1868
Gerning s. (Stærkær)
Søren Rasmussen
1870-
Søren Rasmussen
F:
25 apr. 1870
Svostrup
G:
24 nov. 1896
Silkeborg
Søren Aabo Sørensen
1870-
Søren Aabo Sørensen
F:
8 maj 1870
Gerning s. (Stærkær)
Alexmine Aabo Sørensen
1872-
Alexmine Aabo Sørensen
F:
3 sep. 1872
Gerning s. (Laustrup)
Johan Jensen
1855-
Johan Jensen
F:
16 jan. 1855
Gødvad
G:
20 sep. 1899
Silkeborg
Marie Kirstine Aabo Sørensen
1875-
Marie Kirstine Aabo Sørensen
F:
15 jan. 1875
Gerning s. (Laustrup)
Frederikke Aabo Sørensen
1877-
Frederikke Aabo Sørensen
F:
7 mar. 1877
Balle s. (Hvinningdal)
Niels Severin Kristensen
1882-
Niels Severin Kristensen
F:
10 dec. 1882
Vejlby (Sønderhald herred)
G:
9 apr. 1905
Silkeborg
Christian Aabo Sørensen
1879-1967
Christian Aabo Sørensen
F:
16 maj 1879
Silkeborg
D:
1967
Karoline Julie Aabo Sørensen
1881-
Karoline Julie Aabo Sørensen
F:
16 maj 1881
Gødvad s. (Sølund)
Hans Carl Hansen
1874-
Hans Carl Hansen
F:
27 jun. 1874
Dalbyneder
G:
24 apr. 1904
Silkeborg
Martha Aabo Sørensen
1886-
Martha Aabo Sørensen
F:
25 sep. 1886
Silkeborg
Jens Aaboe Sørensen
1840-1887
Jens Aaboe Sørensen
F:
4 mar. 1840
Gerning s. (Rysholt)
D:
18 maj 1887
Silkeborg
Karen Marie Nielsen
1842-
Karen Marie Nielsen
F:
16 jul. 1842
Gullev s. (Nøddelund)
G:
20 maj 1865
Gerning
Ane Kirstine Sørensen
1843-1843
Ane Kirstine Sørensen
F:
15 feb. 1843
Gerning s. (Rysholt)
D:
6 apr. 1843
Gerning s. (Rysholt)
Ane Severine Elsebeth Mikkelsen
1866-
Ane Severine Elsebeth Mikkelsen
F:
29 sep. 1866
Gerning s. (Stærkær)
Peder Laursen Andersen
ca. 1862-
Peder Laursen Andersen
F:
ca. 1862
G:
22 mar. 1888
Gerning
Ane Kirstine Sørensen
1844-1900
Ane Kirstine Sørensen
F:
28 jan. 1844
Gerning s. (Rysholt)
D:
9 aug. 1900
Gerning s. (Stærkær)
Christen Mikkelsen
ca. 1834-1891
Christen Mikkelsen
F:
ca. 1834
Bjerring s.
G:
8 dec. 1863
Gerning
D:
28 sep. 1891
Gerning s. (Stærkær)
Søren Frederik Sørensen
1847-1857
Søren Frederik Sørensen
F:
26 jan. 1847
Gerning s. (Rysholt)
D:
18 dec. 1857
Gerning s. (Rysholt)
Niels Christian Sørensen
1848-1858
Niels Christian Sørensen
F:
13 dec. 1848
Gerning s. (Rysholt)
D:
27 maj 1858
Gerning s. (Rysholt)
Kirsten Sørensen
1851-1858
Kirsten Sørensen
F:
2 jan. 1851
Gerning s. (Rysholt)
D:
8 mar. 1858
Gerning s. (Rysholt)
Jørgen Christian Sørensen
1877-1888
Jørgen Christian Sørensen
F:
17 maj 1877
Funder
D:
2 jul. 1888
Funder
Søren Sørensen
1880-
Søren Sørensen
F:
10 jun. 1880
Funder
Carl Julius Sørensen
1883-
Carl Julius Sørensen
F:
20 feb. 1883
Funder
Martine Ellen Kirstine Sørensen
1886-1886
Martine Ellen Kirstine Sørensen
F:
26 jul. 1886
Funder
D:
21 dec. 1886
Funder
Morten Sørensen
1852-1886
Morten Sørensen
F:
31 dec. 1852
Gerning s. (Rysholt)
D:
19 mar. 1886
Funder
Ellen Kirstine Røjen
1851-
Ellen Kirstine Røjen
F:
11 mar. 1851
Funder
G:
25 jul. 1876
Funder
Andreas Sørensen
1854-
Andreas Sørensen
F:
11 sep. 1854
Gerning s. (Rysholt)
Carl Julius Sørensen
1857-1880
Carl Julius Sørensen
F:
17 jan. 1857
Gerning s. (Rysholt)
D:
25 jul. 1880
Gerning s. (Stærkær)
Søren Frederik Sørensen
1859-
Søren Frederik Sørensen
F:
29 sep. 1859
Gerning s. (Rysholt)
Annine Marie Sørensen
1889-
Annine Marie Sørensen
F:
7 feb. 1889
Gerning s. (Stærkær)
Jens Kristian Hansen
1883-
Jens Kristian Hansen
F:
11 mar. 1883
G:
22 okt. 1911
Gerning
Søren Aabo Sørensen
1890-
Søren Aabo Sørensen
F:
26 okt. 1890
Gerning s. (Stærkær)
Knud Otto Sørensen
1893-
Knud Otto Sørensen
F:
3 dec. 1893
Gerning s. (Stærkær)
Martine Sørensen
1901-
Martine Sørensen
F:
25 feb. 1901
Gerning s. (Hesselbjerg)
Johannes Johannesen Boje
1893-
Johannes Johannesen Boje
F:
28 jan. 1893
Nimtofte s.
G:
29 apr. 1945
Gerning
Niels Christian Sørensen
1862-
Niels Christian Sørensen
F:
1 okt. 1862
Gerning s. (Rysholt)
Rasmine Knudsen
1859-
Rasmine Knudsen
F:
18 dec. 1859
V. Velling s. (Ll. Torup)
G:
26 maj 1888
Gerning
Kirsten Sørensen
1865-1890
Kirsten Sørensen
F:
25 sep. 1865
Gerning s. (Rysholt)
D:
26 sep. 1890
Silkeborg
Thomas Aabo Sørensen
1868-1869
Thomas Aabo Sørensen
F:
21 dec. 1868
Gerning s. (Rysholt)
D:
6 jan. 1869
Gerning s. (Rysholt)
Søren Jensen (Aaboe)
1810-1900
Søren Jensen (Aaboe)
F:
12 mar. 1810
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
D:
14 jun. 1900
Gerning s. (Hesselbjerg)
Ane Sørensdatter
ca. 1822-1897
Ane Sørensdatter
F:
ca. 1822
G:
19 nov. 1839
Gerning
D:
11 aug. 1897
Gerning s. (Hesselbjerg)
Andreas Jensen
1811-1821
Andreas Jensen
F:
18 apr. 1811
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
D:
13 jul. 1821
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
Ane Marie Jensdatter
1813-
Ane Marie Jensdatter
F:
22 maj 1813
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
Frederik Jensen
1815-1816
Frederik Jensen
F:
10 jan. 1815
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
D:
24 jun. 1816
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
Jens Aaboe
1771-1816
Jens Aaboe
F:
1771
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
D:
1 apr. 1816
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
Christine Sørensdatter
ca. 1781-1848
Christine Sørensdatter
F:
ca. 1781
Aidt
G:
19 sep. 1807
D:
29 jun. 1848
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
Maren Ingeborg Berg
ca. 1837-
Maren Ingeborg Berg
F:
ca. 1837
København
Jens Michael Berg
1838-1904
Jens Michael Berg
F:
3 jul. 1838
København (Frelser s.)
D:
21 apr. 1904
Malmø
Botilla Lundstedt
1840-1902
Botilla Lundstedt
F:
29 nov. 1840
Kågeröd s. (Snatten)
G:
17 apr. 1868
Kågeröd
D:
30 jun. 1902
Nr. Skrävlinge s. (V. Karlsnäs)
Frederik Berg
ca. 1840-1866
Frederik Berg
F:
ca. 1840
København
D:
14 jul. 1866
København
Christian Berg
ca. 1843-
Christian Berg
F:
ca. 1843
København
Frederik Berg
1800-1867
Frederik Berg
F:
17 nov. 1800
Højbjerg
D:
18 sep. 1867
København (Trinitatis s.)
Marie Cathrine Winstrup
1801-1881
Marie Cathrine Winstrup
F:
6 jun. 1801
Aarhus
G:
8 jul. 1836
V. Åby
D:
2 mar. 1881
København (Trinitatis s.)
Constantin Berg
1803-
Constantin Berg
F:
27 feb. 1803
Højbjerg
Sophie Regine Lund
1804-1853
Sophie Regine Lund
F:
24 jun. 1804
København
D:
30 mar. 1853
Esbønderup
Dødfødt datter
1846-1846
Dødfødt datter
F:
19 jun. 1846
Hem
D:
19 jun. 1846
Hem
Carl Vincent Berg
1847-ca. 1895
Carl Vincent Berg
F:
18 sep. 1847
Hem
D:
ca. 21 jan. 1895
Helga Marie Frederikke Pingel
1865-
Helga Marie Frederikke Pingel
F:
8 sep. 1865
København (Cit.)
G:
12 maj 1888
København (Stefan)
Cathrine Marie Berg
1849-
Cathrine Marie Berg
F:
24 mar. 1849
Hem
Michael Andreas Berg
1851-1917
Michael Andreas Berg
F:
3 jun. 1851
Hem
D:
4 apr. 1917
København
Olivia Christine Rimestad Bohr
1847-1921
Olivia Christine Rimestad Bohr
F:
11 jul. 1847
København
G:
19 nov. 1884
København (Skt. Johannes s.)
D:
25 dec. 1921
København
Ditlev Berg
1853-1932
Ditlev Berg
F:
12 okt. 1853
Hem
D:
5 mar. 1932
Hellerup
Johanne Louise Oppermann
1860-1939
Johanne Louise Oppermann
F:
28 feb. 1860
G:
7 jun. 1895
Frederiksberg (Immanuel)
D:
25 dec. 1939
Hellerup
Ingeborg Andrea Berg
1855-1908
Ingeborg Andrea Berg
F:
16 sep. 1855
Hem
D:
2 dec. 1908
Odense
Niels Carl Gustav Teisen
1851-1916
Niels Carl Gustav Teisen
F:
23 maj 1851
Lunde, Ribe Amt
G:
18 maj 1880
Frederiksberg
D:
1 mar. 1916
Odense
Andreas Høyer Berg
1805-1855
Andreas Høyer Berg
F:
5 feb. 1805
Højbjerg
D:
3 jun. 1855
Hem
Charlotte Louise Birgitte Oppermann
1814-1860
Charlotte Louise Birgitte Oppermann
F:
20 mar. 1814
V. Åby s. (Ditlevslyst)
G:
4 aug. 1845
D:
9 dec. 1860
Fåborg
Jens Michael Vendelboe Winstrup
1835-1845
Jens Michael Vendelboe Winstrup
F:
13 jul. 1835
Jelstrup
D:
21 jan. 1845
Jelstrup
Wilhelm Theodor Winstrup
1838-1857
Wilhelm Theodor Winstrup
F:
8 feb. 1838
Jelstrup
D:
6 okt. 1857
Harridslev
Frederich Constantin Andreas Winstrup
1840-1841
Frederich Constantin Andreas Winstrup
F:
12 feb. 1840
Jelstrup
D:
22 mar. 1841
Jelstrup
Maren Cathrine Ingeborg Winstrup
1843-
Maren Cathrine Ingeborg Winstrup
F:
20 jun. 1843
Jelstrup
Carl Ludvig Husted
1838-1900
Carl Ludvig Husted
F:
1 maj 1838
Ringkøbing
G:
29 okt. 1867
Grejs
D:
4 apr. 1900
København (Helligånds s.)
Michaeline Frederikke Winstrup
1849-
Michaeline Frederikke Winstrup
F:
9 jun. 1849
Harridslev
Maria Elisabeth Winstrup
1855-
Maria Elisabeth Winstrup
F:
13 jul. 1855
Harridslev
Charlotte Amalie Fosie Berg
1811-1864
Charlotte Amalie Fosie Berg
F:
1 aug. 1811
Højbjerg
D:
26 sep. 1864
Grejs
Jens Frederik Winstrup
1805-1879
Jens Frederik Winstrup
F:
2 jan. 1805
Aarhus
G:
16 sep. 1834
V. Åby
D:
2 maj 1879
Ingeborg Aaboe
1772-1858
Ingeborg Aaboe
F:
1772
D:
17 dec. 1858
V. Åby
Michael Andreas Fosie Berg
1768-1839
Michael Andreas Fosie Berg
F:
1768
G:
5 aug. 1800
D:
30 apr. 1839
V. Åby
Kirstine Aaboe
1775-1830
Kirstine Aaboe
F:
1775
D:
25 sep. 1830
V. Åby
Anne Aaboe
1779-1834
Anne Aaboe
F:
1779
D:
TIDL. 1834
Andreas Nielsen Svingelberg
1812-
Andreas Nielsen Svingelberg
F:
9 feb. 1812
Hobro
Ane Marie Svingelberg
1814-
Ane Marie Svingelberg
F:
25 maj 1814
Eistrup
Constantinus Svingelberg
1816-1819
Constantinus Svingelberg
F:
9 apr. 1816
Hobro
D:
14 dec. 1819
Hobro
Ane Cathrine Svingelberg
1818-
Ane Cathrine Svingelberg
F:
13 nov. 1818
Hobro
Constantinus Svingelberg
1821-1825
Constantinus Svingelberg
F:
27 jun. 1821
Hobro
D:
11 dec. 1825
Hobro
Else Kirstine Svingelberg
1823-
Else Kirstine Svingelberg
F:
16 nov. 1823
Hobro
Ane Dorthe Aaboe
1781-1833
Ane Dorthe Aaboe
F:
1781
D:
16 dec. 1833
Niels Andersen Svingelberg
ca. 1775-
Niels Andersen Svingelberg
F:
ca. 1775
V. Bølle Sogn
Constantinus August Charisius Jensen Aaboe
1734-1811
Constantinus August Charisius Jensen Aaboe
F:
1734
Ormslev s. (Konstantinsborg)
D:
30 maj 1811
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
Ane Marie Joensdatter
1740-1809
Ane Marie Joensdatter
F:
1739/40
G:
14 dec. 1764
D:
29 dec. 1809
Andreas Jensen Høyer
1735-1814
Andreas Jensen Høyer
F:
1735
Granslev s. (Bidstrup)
D:
13 apr. 1814
Vindum
Birgitte Margrethe Hansdatter
ca. 1736-1800
Birgitte Margrethe Hansdatter
F:
ca. 1736
G:
7 apr. 1769
D:
1800
Oluf Oxenbøll
ca. 1760-
Oluf Oxenbøll
F:
ca. 1760
Brahetrolleborg s. (Hågerup)
Claudius Fasting
ca. 1829-
Claudius Fasting
F:
ca. 1829
Martinette Johanne Fasting
1831-1885
Martinette Johanne Fasting
F:
6 dec. 1831
København
D:
tidligst 1885
Ludvig Fasting
1789-1863
Ludvig Fasting
F:
21 jun. 1789
Skørringe
D:
24 nov. 1863
København
Beate Sophie Elisabeth von Bergen
1799-1857
Beate Sophie Elisabeth von Bergen
F:
27 mar. 1799
København (Frederiks Tyske)
G:
11 apr. 1828
Fredensborg
D:
31 jan. 1857
København (Holmens s.)
Martin Henrik (Henry) Fasting
1812-1838
Martin Henrik (Henry) Fasting
F:
20 maj 1812
Helsingør
D:
20 dec. 1838
Christianssted, Skt. Croix
Jens Adolph Müller
1833-1885
Jens Adolph Müller
F:
31 maj 1833
København
D:
tidligst 1885
Adolph Frederik Müller
1834-
Adolph Frederik Müller
F:
14 nov. 1834
København
Charlotte Hedevig Fasting
1813-1840
Charlotte Hedevig Fasting
F:
5 jul. 1813
D:
24 sep. 1840
København
Adolph Wilhelm Müller
ca. 1808-
Adolph Wilhelm Müller
F:
ca. 1808
Jens Fasting
1791-1816
Jens Fasting
F:
1791
Skørringe
D:
11 jul. 1816
København (Garnisons s.)
Hedevig (Emma) Wright
1790-1857
Hedevig (Emma) Wright
F:
23 jan. 1790
Helsingør (Skt. Olai s.)
G:
2 maj 1811
Helsingør (Skt. Olai) (i huset)
D:
21 feb. 1857
København (Holmens s.)
Hans Christian Fasting
1792-1792
Hans Christian Fasting
F:
1792
Skørringe
D:
1792
Skørringe
Laura Charlotte Jensine Fasting
1840-1870
Laura Charlotte Jensine Fasting
F:
27 feb. 1840
Esbønderup s. (Esrum)
D:
21 nov. 1870
Esbønderup (Esrum)
Sophie Henriette Andrea Fasting
1841-1867
Sophie Henriette Andrea Fasting
F:
3 maj 1841
Esbønderup s. (Esrum)
D:
1867
Theodor Valdemar Bonnesen
1837-1893
Theodor Valdemar Bonnesen
F:
22 sep. 1837
København
D:
5 apr. 1893
Fredensborg
Johan Sigismund Fasting
1843-1909
Johan Sigismund Fasting
F:
29 jun. 1843
Esbønderup s. (Esrum)
D:
2 aug. 1909
Frederiksberg
Karen Elise Smidth
1846-1918
Karen Elise Smidth
F:
10 sep. 1846
Nakskov
D:
14 jan. 1918
Frederiksberg
Anna Marie Fasting
1874-
Anna Marie Fasting
F:
14 okt. 1874
Hillerød
Johan Sigismund Fasting
1876-
Johan Sigismund Fasting
F:
22 feb. 1876
Frederiksborg Slotssogn (Nyhuse)
Caroline Marie NN
1879-
Caroline Marie NN
F:
22 mar. 1879
København
Nanna Elisabeth Fasting
1879-
Nanna Elisabeth Fasting
F:
30 okt. 1879
Frederiksborg Slotssogn (Nyhuse)
Hans Christian Fasting
1845-
Hans Christian Fasting
F:
3 apr. 1845
Esbønderup s. (Esrum)
Nanna Mathilde Marie Amalie Aabye
1844-
Nanna Mathilde Marie Amalie Aabye
F:
23 nov. 1844
Hillerød
Hans Christian Fasting
1886-
Hans Christian Fasting
F:
14 aug. 1886
København
Edith Fasting
1892-
Edith Fasting
F:
28 mar. 1892
København
NN Fasting
-som barn
NN Fasting
D:
som barn
Jens Martin Fasting
1846-
Jens Martin Fasting
F:
16 nov. 1846
Esbønderup s. (Esrum)
Emma Theresia NN
1861-1919
Emma Theresia NN
F:
27 sep. 1861
København
G:
1884
D:
8 jun. 1919
København
Hans Christian Fasting
1793-1872
Hans Christian Fasting
F:
5 nov. 1793
Skørringe
D:
15 jul. 1872
Hillerød
Anna Marie Brasch
1813-
Anna Marie Brasch
F:
15 maj 1813
G:
26 mar. 1839
Christian Ditlev Fasting
1795-1867
Christian Ditlev Fasting
F:
1795
Skørringe
D:
24 jan. 1867
Besser
Anna Cathrine Schiøtt
1807-1865
Anna Cathrine Schiøtt
F:
11 nov. 1807
G:
14 mar. 1827
Roholte
D:
10 jun. 1865
København
Magdalene Charlotte Fasting
1825-1851
Magdalene Charlotte Fasting
F:
15 aug. 1825
København (Vor Frelser s.)
D:
5 sep. 1851
Henriette Sophie Fasting
1862-1889
Henriette Sophie Fasting
F:
10 nov. 1862
Skive
D:
28 sep. 1889
Sophie Fasting
1864-
Sophie Fasting
F:
19 jul. 1864
Viborg
Marie Fasting
1865-
Marie Fasting
F:
24 dec. 1865
Viborg
Emilie Fasting
1867-
Emilie Fasting
F:
31 maj 1867
Viborg
Laurits Fasting
1868-
Laurits Fasting
F:
20 aug. 1868
Viborg
Sara Mariane Emilie Lautrup
1888-
Sara Mariane Emilie Lautrup
F:
17 nov. 1888
G:
19 okt. 1912
København (Frihavns)
Ingeborg Fasting
1872-
Ingeborg Fasting
F:
25 feb. 1872
Viborg
Ellen Fasting
1875-1884
Ellen Fasting
F:
13 apr. 1875
Viborg
D:
24 sep. 1884
Jens Martin Fasting
1826-1889
Jens Martin Fasting
F:
9 nov. 1826
København (Vor Frelser s.)
D:
5 jun. 1889
Viborg
Anna Sofie Østrup
1833-1907
Anna Sofie Østrup
F:
15 maj 1833
Roholte
G:
24 okt. 1860
Snesere
D:
10 jun. 1907
København
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
1828-1834
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
F:
20 aug. 1828
København (Vor Frelser s.)
D:
13 okt. 1834
København (Vor Frelser s.)
Hans Christian Fasting
1830-1834
Hans Christian Fasting
F:
30 maj 1830
København (Vor Frelser s.)
D:
1 nov. 1834
København (Vor Frelser s.)
Julie Marie Henriette Valentiner
1882-
Julie Marie Henriette Valentiner
F:
31 maj 1882
Thyra Margrethe Valentiner
1886-
Thyra Margrethe Valentiner
F:
28 maj 1886
Margrethe Henriette Nannestad
1858-1934
Margrethe Henriette Nannestad
F:
17 aug. 1858
Ålum s. (Fussingø)
D:
16 jun. 1934
Herman Valentiner
1850-1913
Herman Valentiner
F:
8 maj 1850
Holtug s. (Gjorslev)
G:
28 dec. 1879
D:
17 sep. 1913
Frederiksberg
Sophie Mathilde Nannestad
1859-
Sophie Mathilde Nannestad
F:
8 aug. 1859
Ålum s. (Fussingø)
Anne Marie Nannestad
1862-
Anne Marie Nannestad
F:
31 dec. 1862
Ålum s. (Fussingø)
Lauritz Fasting Nannestad
1864-1937
Lauritz Fasting Nannestad
F:
25 jul. 1864
Ålum s. (Fussingø)
D:
29 jul. 1937
Silkeborg
Mikala Djørup
1866-
Mikala Djørup
F:
17 okt. 1866
København
G:
18 apr. 1894
København (Vartov)
Anna Marie Augusta Fasting
1832-1912
Anna Marie Augusta Fasting
F:
11 feb. 1832
København (Vor Frelser s.)
D:
1912
Carl Christian Nannestad
1830-1916
Carl Christian Nannestad
F:
27 jun. 1830
Utterslev
G:
28 aug. 1857
Nakskov
D:
1916
Lauritz Gerhard Fasting
1865-
Lauritz Gerhard Fasting
F:
8 okt. 1865
Viby s. (Bøgebjerg)
Peter Krogh Lauritzen
Charlotte Lauritzen
Angelica Cathrine Lauritzen
Anne Fasting-Hansen
Ivar Krogh Lauritzen
Carl Rudolph Hakon Fasting Hansen, senere Fasting-Hansen
1893-1981
Carl Rudolph Hakon Fasting Hansen, senere Fasting-Hansen
F:
1 okt. 1893
Ribe (Domsognet)
D:
21 jan. 1981
Engelke Marie Poulsen
1905-
Engelke Marie Poulsen
F:
4 dec. 1905
Gauerslund s. (Brejning)
G:
27 maj 1927
Anna Fasting
1866-1938
Anna Fasting
F:
5 dec. 1866
Viby s. (Bøgebjerg)
D:
1938
Hans Simon Hansen
1863-1937
Hans Simon Hansen
F:
21 dec. 1863
Viby s. (Ll. Bøgebjerg)
G:
22 jul. 1892
Stubberup
D:
1937
Anna Margrethe Fasting Dons
1891-
Anna Margrethe Fasting Dons
F:
14 jan. 1891
Stenløse s. (Lindved)
Preben Dons
1923-
Preben Dons
F:
22 aug. 1923
Frederiksberg (Skt. Markus s.)
Lizzie Christensen
1919-
Lizzie Christensen
F:
31 jul. 1919
København (Maglegårds s.)
G:
7 sep. 1954
Vedbæk k.
Peter Marcus Dons
1892-
Peter Marcus Dons
F:
16 maj 1892
Stenløse s. (Lindved)
Ellen Blach
1890-1974
Ellen Blach
F:
25 aug. 1890
Hyllested s. (Rugård)
G:
7 aug. 1920
Lyngby (Djursland)
D:
1974
Ingeborg Laura Mathea Bøgvad Ipsen
1902-
Ingeborg Laura Mathea Bøgvad Ipsen
F:
8 maj 1902
Landet s. (Ålstrup)
G:
11 jun. 1937
Simon Andersen Dons
1895-
Simon Andersen Dons
F:
19 jul. 1895
Stenløse s. (Lindved)
Charlotte Fasting Dons
1896-
Charlotte Fasting Dons
F:
16 aug. 1896
Stenløse s. (Lindved)
Henriette Fasting
1869-
Henriette Fasting
F:
11 jan. 1869
Viby s. (Bøgebjerg)
Niels Møller Dons
1859-1938
Niels Møller Dons
F:
27 jan. 1859
Mern s. (Høvdingsgård)
G:
11 okt. 1889
Viby (Fyn)
D:
8 aug. 1938
Frits Fabricius Fasting
1871-
Frits Fabricius Fasting
F:
26 apr. 1871
Viby s. (Bøgebjerg)
Holger Fasting
1876-
Holger Fasting
F:
14 aug. 1876
Viby s. (Bøgebjerg)
Carl Fasting
1879-
Carl Fasting
F:
30 jan. 1879
Viby s. (Bøgebjerg)
Ellen NN
1881-
Ellen NN
F:
6 dec. 1881
Carl Ludvig Fasting
1833-1918
Carl Ludvig Fasting
F:
25 jul. 1833
København (Vor Frelser s.)
D:
1918
Charlotte Caroline Rasmine Marie Fabricius
1838-1895
Charlotte Caroline Rasmine Marie Fabricius
F:
12 jul. 1838
Tranekær s. (Korsebølle)
G:
9 apr. 1864
Tranekær
D:
23 aug. 1895
Benedicte Wilhjelm
1895-1987
Benedicte Wilhjelm
F:
19 nov. 1895
København
D:
29 jul. 1987
Gentofte
Mathias Hamborg Wilhjelm
1865-1937
Mathias Hamborg Wilhjelm
F:
23 mar. 1865
Vestenskov s. (Bartoftegård)
D:
6 apr. 1937
København (Vor Frue s.)
Bodil Kirstine Zahrtmann
1866-1941
Bodil Kirstine Zahrtmann
F:
20 okt. 1866
Rønne
G:
26 aug. 1893
Rønne
D:
4 jul. 1941
Græshave s. (Øllingsøgård)
Knud Helge Henrik Wilhjelm
1894-ca. 1974
Knud Helge Henrik Wilhjelm
F:
24 okt. 1894
Græshave s. (Øllingsøgård)
D:
ca. 1974
Eli Iversen
Eli Iversen
G:
21 feb. 1919
Richard Mathias Wilhjelm
1929-
Richard Mathias Wilhjelm
F:
10 jun. 1929
Pittsfield, Massachusetts, USA
Shirley Miriam Berlin
1927-
Shirley Miriam Berlin
F:
13 jan. 1927
G:
22 nov. 1953
Lehighton, Pennsylvania, USA
Carol Louise Barstow
1936-
Carol Louise Barstow
F:
15 maj 1936
Ohio, USA
G:
9 apr. 1966
Carl Edmund Wilhjelm
1931-
Carl Edmund Wilhjelm
F:
26 sep. 1931
Connecticut, USA
Sally Ann Blair
1939-
Sally Ann Blair
F:
22 nov. 1939
G:
2 nov. 1961
Newbury, Ohio, USA
Ebba Alexandra Damm
1902-
Ebba Alexandra Damm
F:
1 jan. 1902
Gällivare, Sverige
G:
29 feb. 1928
Christian Preben Lauritz Ahlefeldt-Laurvig
1924-
Christian Preben Lauritz Ahlefeldt-Laurvig
F:
31 jan. 1924
Tryggelev s. (Tryggelevgård)
Tove Bille Hansen
1928-
Tove Bille Hansen
F:
29 dec. 1928
G:
29 nov. 1952
Ørslev k.
Alette Ingeborg Henriette Ahlefeldt-Laurvig
1925-
Alette Ingeborg Henriette Ahlefeldt-Laurvig
F:
31 aug. 1925
Tryggelev s. (Tryggelevgård)
Carl Emil Fenger Bardenfleth
1914-1971
Carl Emil Fenger Bardenfleth
F:
5 feb. 1914
Hillerød
G:
24 mar. 1960
Himmelev
D:
22 nov. 1971
Mexico
Bente Lykke Merete Ahlefeldt-Laurvig
1930-
Bente Lykke Merete Ahlefeldt-Laurvig
F:
12 feb. 1930
Odense (Kingos s.)
Steen Axel Storm
1926-
Steen Axel Storm
F:
24 dec. 1926
København (Trinitatis s.)
G:
29 mar. 1958
Himmelev
Gudrun Dorthea Wilhjelm
1896-1981
Gudrun Dorthea Wilhjelm
F:
8 sep. 1896
Græshave s. (Øllingsøgård)
D:
1981
Frederik Ahlefeldt-Laurvig
1887-1968
Frederik Ahlefeldt-Laurvig
F:
30 okt. 1887
Humble s. (Vestergård)
G:
6 mar. 1923
København (Holmens k.)
D:
29 aug. 1968
Anna Eline Wilhjelm
1908-1908
Anna Eline Wilhjelm
F:
29 maj 1908
København (Skt. Lukas Stiftelsen)
D:
30 maj 1908
København (Skt. Lukas Stiftelsen)
Laurits Gerhard Fasting Wilhjelm
1866-1943
Laurits Gerhard Fasting Wilhjelm
F:
3 aug. 1866
Vestenskov s. (Bartoftegård)
D:
7 sep. 1943
Græshave s. (Øllingsøgård)
Ingeborg Muus
1873-1908
Ingeborg Muus
F:
25 sep. 1873
Vetterslev s. (Sørup)
G:
10 jan. 1894
Frederiksberg
D:
7 jun. 1908
København (Skt. Lukas Stiftelsen)
Lykke Wilhjelm
1918-1998
Lykke Wilhjelm
F:
26 okt. 1918
Hellerup
D:
1998
Niels Frederik Kjeld Viggo Danneskiold-Samsøe
1916-1994
Niels Frederik Kjeld Viggo Danneskiold-Samsøe
F:
3 aug. 1916
Keldby s. (Klosterskov)
G:
26 okt. 1944
Græshave
D:
1994
Margaret Zachariae
1879-1966
Margaret Zachariae
F:
8 nov. 1879
København (Holmens s.)
G:
10 nov. 1917
Frederiksberg
D:
13 nov. 1966
Græshave s. (Øllingsøgård)
Marie Munk Wilhjelm
1899-1976
Marie Munk Wilhjelm
F:
21 maj 1899
Porsgrunn, Norge
D:
13 aug. 1976
Wenzel Rudolph Flach de Neergaard
1892-1968
Wenzel Rudolph Flach de Neergaard
F:
23 sep. 1892
Sandvig
G:
20 apr. 1920
D:
30 jan. 1968
Førslev s. (Førslevgård)
Johannes, senere Johan, Nicolaj Kløcker Wilhjelm
1914-
Johannes, senere Johan, Nicolaj Kløcker Wilhjelm
F:
10 dec. 1914
Frederiksberg
Jean Housten Barnett
1919-
Jean Housten Barnett
F:
11 okt. 1919
G:
4 apr. 1950
Johannes Martin Fasting Wilhjelm
1868-1938
Johannes Martin Fasting Wilhjelm
F:
7 jan. 1868
Vestenskov s. (Bartoftegård)
D:
22 dec. 1938
Johanne Marie Munk von Kløcker
1870-1951
Johanne Marie Munk von Kløcker
F:
11 apr. 1870
Tønsberg, Norge
G:
17 apr. 1894
Frederiksberg
D:
1951
Axel Fasting Wilhjelm
1871-
Axel Fasting Wilhjelm
F:
24 jan. 1871
Græshave s. (Øllingsøgård)
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
1835-1908
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
F:
18 maj 1835
København (Vor Frelser s.)
D:
17 feb. 1908
Frederiksberg
Mathias Henrik Seehusen Wilhjelm
1828-1878
Mathias Henrik Seehusen Wilhjelm
F:
13 feb. 1828
Græshave s. (Øllingsøgård)
G:
23 sep. 1859
Nakskov
D:
15 feb. 1878
Nr. Vedby s. (Orenæs)
Hans Christian Fasting
1837-
Hans Christian Fasting
F:
13 jun. 1837
København (Vor Frelser s.)
Lauritz Gerhard Fasting
1839-1857
Lauritz Gerhard Fasting
F:
19 jan. 1839
Nakskov
D:
5 sep. 1857
Christian Ditlev Fasting
1840-1840
Christian Ditlev Fasting
F:
7 sep. 1840
Nakskov
D:
19 okt. 1840
Nakskov
Carl Fasting
1869-1888
Carl Fasting
F:
15 aug. 1869
Nakskov
D:
29 sep. 1888
Nakskov
Elisabeth Mathilde Heise
1895-1896
Elisabeth Mathilde Heise
F:
26 aug. 1895
København
D:
30 apr. 1896
København
Carl Leopold Heise
1898-1966
Carl Leopold Heise
F:
5 mar. 1898
København
D:
11 feb. 1966
Brenda Colam
1898-
Brenda Colam
F:
13 jan. 1898
Edinburgh, Skotland
G:
9 jul. 1931
Torkil Heise
1903-1982
Torkil Heise
F:
13 feb. 1903
København
D:
20 maj 1982
Elisabeth Westergaard
1901-1981
Elisabeth Westergaard
F:
21 apr. 1901
G:
12 apr. 1924
D:
9 dec. 1981
Henriette Fasting
1870-1940
Henriette Fasting
F:
5 aug. 1870
Nakskov
D:
1940
Peter Vilhelm Heise
1866-1937
Peter Vilhelm Heise
F:
24 mar. 1866
Roholte
G:
16 nov. 1894
Frederiksberg
D:
5 feb. 1937
København
Lauritz Valdemar Fasting
1873-1957
Lauritz Valdemar Fasting
F:
14 sep. 1873
Nakskov
D:
29 nov. 1957
Inger Møller
1885-
Inger Møller
F:
20 sep. 1885
Kolding
G:
6 apr. 1904
Sophus Otto Fasting
1875-1933
Sophus Otto Fasting
F:
18 jan. 1875
Nakskov
D:
1933
Agnes Poder
-1963
Agnes Poder
D:
1963
Poul Christian Fasting
1882-
Poul Christian Fasting
F:
30 jul. 1882
Nakskov
Elisa Christiane Andrea Fasting
1841-1938
Elisa Christiane Andrea Fasting
F:
3 dec. 1841
Nakskov
D:
1938
Christian Ditlev Fasting
1841-1894
Christian Ditlev Fasting
F:
3 nov. 1841
Åker s. (Rømersdal)
G:
29 okt. 1868
Nakskov
D:
23 jul. 1894
København
Anna Cathrine Fasting
1841-1846
Anna Cathrine Fasting
F:
3 dec. 1841
Nakskov
D:
26 maj 1846
Nakskov
Lauritz Gerhard Fasting
1797-1876
Lauritz Gerhard Fasting
F:
1796/1797
Skørringe s. (Christianssæde)
D:
8 nov. 1876
Nakskov
Henriette Abelone Brasch
1798-1883
Henriette Abelone Brasch
F:
29 nov. 1798
København (Vor Frue s.)
G:
28 okt. 1824
København (Vor Frelser k.)
D:
29 dec. 1883
Nakskov
Marie Charlotte Fasting
1838-
Marie Charlotte Fasting
F:
13 apr. 1838
Åker s. (Rømersdal)
Martin Hans Fasting
1839-1847
Martin Hans Fasting
F:
7 nov. 1839
Åker s. (Rømersdal)
D:
13 maj 1847
Åker s. (Rømersdal)
Carl Fasting
1869-1888
Carl Fasting
F:
15 aug. 1869
Nakskov
D:
29 sep. 1888
Nakskov
Elisabeth Mathilde Heise
1895-1896
Elisabeth Mathilde Heise
F:
26 aug. 1895
København
D:
30 apr. 1896
København
Carl Leopold Heise
1898-1966
Carl Leopold Heise
F:
5 mar. 1898
København
D:
11 feb. 1966
Brenda Colam
1898-
Brenda Colam
F:
13 jan. 1898
Edinburgh, Skotland
G:
9 jul. 1931
Torkil Heise
1903-1982
Torkil Heise
F:
13 feb. 1903
København
D:
20 maj 1982
Elisabeth Westergaard
1901-1981
Elisabeth Westergaard
F:
21 apr. 1901
G:
12 apr. 1924
D:
9 dec. 1981
Henriette Fasting
1870-1940
Henriette Fasting
F:
5 aug. 1870
Nakskov
D:
1940
Peter Vilhelm Heise
1866-1937
Peter Vilhelm Heise
F:
24 mar. 1866
Roholte
G:
16 nov. 1894
Frederiksberg
D:
5 feb. 1937
København
Lauritz Valdemar Fasting
1873-1957
Lauritz Valdemar Fasting
F:
14 sep. 1873
Nakskov
D:
29 nov. 1957
Inger Møller
1885-
Inger Møller
F:
20 sep. 1885
Kolding
G:
6 apr. 1904
Sophus Otto Fasting
1875-1933
Sophus Otto Fasting
F:
18 jan. 1875
Nakskov
D:
1933
Agnes Poder
-1963
Agnes Poder
D:
1963
Poul Christian Fasting
1882-
Poul Christian Fasting
F:
30 jul. 1882
Nakskov
Christian Ditlev Fasting
1841-1894
Christian Ditlev Fasting
F:
3 nov. 1841
Åker s. (Rømersdal)
D:
23 jul. 1894
København
Elisa Christiane Andrea Fasting
1841-1938
Elisa Christiane Andrea Fasting
F:
3 dec. 1841
Nakskov
G:
29 okt. 1868
Nakskov
D:
1938
Sophie Henriette Nicoline Fasting
1843-1847
Sophie Henriette Nicoline Fasting
F:
29 apr. 1843
Åker s. (Rømersdal)
D:
14 maj 1847
Åker s. (Rømersdal)
Ane Cathrine Fasting
1846-
Ane Cathrine Fasting
F:
10 apr. 1846
Åker s. (Rømersdal)
Carl Fasting
1799-1859
Carl Fasting
F:
1799
Skørringe
D:
21 dec. 1859
Åker s. (Rømersdal)
Cathrine Christine Christensen
1801-1890
Cathrine Christine Christensen
F:
4 okt. 1801
Lunde s., Fyn
G:
12 jun. 1837
D:
14 feb. 1890
Jean Morton Henry Oxenbøll
1854-1874
Jean Morton Henry Oxenbøll
F:
9 jul. 1854
Christiansø
D:
16 dec. 1874
Karen Birgitte Bruun Heise
1917-
Karen Birgitte Bruun Heise
F:
29 jul. 1917
København
Carl Johan Bruun Heise
1922-
Carl Johan Bruun Heise
F:
20 jan. 1922
København
Vilhelmine Dipo Oxenbøll
1892-1976
Vilhelmine Dipo Oxenbøll
F:
19 okt. 1892
København (Fødselsstiftelsen)
D:
7 maj 1976
København
Frederik Bertel Bruun Heise
1890-1984
Frederik Bertel Bruun Heise
F:
23 jun. 1890
Viborg Domsogn
G:
7 apr. 1916
Havdrup
D:
17 apr. 1984
København
Vilhelm Michael Christian Oxenbøll
1869-1912
Vilhelm Michael Christian Oxenbøll
F:
16 jun. 1869
Stubbekøbing
D:
18 jun. 1912
København
Nancy Theodore Augusta Dipo
1873-
Nancy Theodore Augusta Dipo
F:
11 jul. 1873
København
Charlotte Marie Østrup
1825-1908
Charlotte Marie Østrup
F:
2 apr. 1825
Roholte
D:
13 jun. 1908
Frederiksberg (Solbjerg)
Vilhelm Michael Christian Oxenbøll
1823-1898
Vilhelm Michael Christian Oxenbøll
F:
13 apr. 1823
Randers (Skt. Morten)
D:
27 maj 1898
MIddelfart (sindsygehosp.)
Sophus Martin Frederik Barthold Østrup
1827-
Sophus Martin Frederik Barthold Østrup
F:
6 sep. 1827
Roholte
Henriette Sophie Fasting
1862-1889
Henriette Sophie Fasting
F:
10 nov. 1862
Skive
D:
28 sep. 1889
Sophie Fasting
1864-
Sophie Fasting
F:
19 jul. 1864
Viborg
Marie Fasting
1865-
Marie Fasting
F:
24 dec. 1865
Viborg
Emilie Fasting
1867-
Emilie Fasting
F:
31 maj 1867
Viborg
Laurits Fasting
1868-
Laurits Fasting
F:
20 aug. 1868
Viborg
Sara Mariane Emilie Lautrup
1888-
Sara Mariane Emilie Lautrup
F:
17 nov. 1888
G:
19 okt. 1912
København (Frihavns)
Ingeborg Fasting
1872-
Ingeborg Fasting
F:
25 feb. 1872
Viborg
Ellen Fasting
1875-1884
Ellen Fasting
F:
13 apr. 1875
Viborg
D:
24 sep. 1884
Anna Sofie Østrup
1833-1907
Anna Sofie Østrup
F:
15 maj 1833
Roholte
D:
10 jun. 1907
København
Jens Martin Fasting
1826-1889
Jens Martin Fasting
F:
9 nov. 1826
København (Vor Frelser s.)
G:
24 okt. 1860
Snesere
D:
5 jun. 1889
Viborg
Henriette Beate Caroline Østrup
1830-1851
Henriette Beate Caroline Østrup
F:
18 jun. 1830
Roholte
D:
28 sep. 1851
Snesere
Erling Hammer-Jacobsen
Aage Jacobsen
1888-1971
Aage Jacobsen
F:
19 sep. 1888
Sahl s. (Bredholt)
D:
1971
Berit Hammer
1895-1970
Berit Hammer
F:
15 jul. 1895
G:
24 aug. 1928
D:
1970
Knud Steen Jacobsen
1890-
Knud Steen Jacobsen
F:
23 dec. 1890
Sahl s. (Bredholt)
Sophie Mathilde Heise
1861-1941
Sophie Mathilde Heise
F:
17 jul. 1861
Roholte
D:
22 dec. 1941
København
Niels Møller Jacobsen
1860-1924
Niels Møller Jacobsen
F:
19 okt. 1860
Randers
G:
30 mar. 1887
Helsingør (Skt. Olai)
D:
24 sep. 1924
København
Einar Rudolf Blædel
1885-1941
Einar Rudolf Blædel
F:
19 maj 1885
København (Matthæus s.)
D:
15 aug. 1941
Buenos Aires, Argentina
Elena Maria Huus
1891-
Elena Maria Huus
F:
25 jun. 1891
Venado Tuerto, Argentina
Ove Federico Alfonso Blædel
1888-1950
Ove Federico Alfonso Blædel
F:
20 jun. 1888
Buenos Aires, Argentina
D:
23 aug. 1950
Buenos Aires, Argentina
Dolores Catalina Maria Branson
1893-
Dolores Catalina Maria Branson
F:
3 feb. 1893
Salta, Argentina
Alfred Blædel
1891-1940
Alfred Blædel
F:
6 maj 1891
Buenos Aires, Argentina
D:
30 jan. 1940
Buenos Aires, Argentina
Ulrica Maria Sauer
1893-1944
Ulrica Maria Sauer
F:
28 feb. 1893
Yerua, Argentina
D:
6 aug. 1944
Argentina
Pablo Heise Blædel
1898-
Pablo Heise Blædel
F:
20 jul. 1898
Buenos Aires, Argentina
Pedro Guillermo Blædel
1900-
Pedro Guillermo Blædel
F:
7 jun. 1900
Buenos Aires, Argentina
Ofelia Maria Barreiro
1906-
Ofelia Maria Barreiro
F:
23 jun. 1906
Buenos Aires, Argentina
Charlotte Christine Heise
1863-
Charlotte Christine Heise
F:
12 jun. 1863
Roholte
Poul Dons Blædel
1850-1908
Poul Dons Blædel
F:
10 maj 1850
Fårevejle s. (Næsgård)
G:
23 maj 1884
Asminderød s. (Humlebæk kapel)
D:
9 jun. 1908
Buenos Aires, Argentina
Agnes Mathilde Petersen
1888-1953
Agnes Mathilde Petersen
F:
9 sep. 1888
Nakskov
D:
3 okt. 1953
København
Ellen Benoni Petersen
1890-1965
Ellen Benoni Petersen
F:
10 jul. 1890
Nakskov
D:
19 apr. 1965
Gentofte s. (Amtssygehuset)
Niels Peter Nielsen, senere Glens
1887-1943
Niels Peter Nielsen, senere Glens
F:
18 aug. 1887
Bedsted s. i Thy (Vittrup)
G:
7 jan. 1911
Nakskov
D:
19 nov. 1943
Roskilde
Elise Kirstine Benoni Petersen
1893-
Elise Kirstine Benoni Petersen
F:
22 okt. 1893
Nakskov
Ivar Knudsen
1888-
Ivar Knudsen
F:
8 mar. 1888
Nykøbing F.
Ingeborg Marie Heise
1864-
Ingeborg Marie Heise
F:
7 jul. 1864
Roholte
James Benoni Petersen
1848-1930
James Benoni Petersen
F:
18 jun. 1848
Christianssted, St. Croix
G:
16 okt. 1887
Nakskov
D:
30 jun. 1930
København
Elisabeth Mathilde Heise
1895-1896
Elisabeth Mathilde Heise
F:
26 aug. 1895
København
D:
30 apr. 1896
København
Carl Leopold Heise
1898-1966
Carl Leopold Heise
F:
5 mar. 1898
København
D:
11 feb. 1966
Brenda Colam
1898-
Brenda Colam
F:
13 jan. 1898
Edinburgh, Skotland
G:
9 jul. 1931
Torkil Heise
1903-1982
Torkil Heise
F:
13 feb. 1903
København
D:
20 maj 1982
Elisabeth Westergaard
1901-1981
Elisabeth Westergaard
F:
21 apr. 1901
G:
12 apr. 1924
D:
9 dec. 1981
Peter Vilhelm Heise
1866-1937
Peter Vilhelm Heise
F:
24 mar. 1866
Roholte
D:
5 feb. 1937
København
Henriette Fasting
1870-1940
Henriette Fasting
F:
5 aug. 1870
Nakskov
G:
16 nov. 1894
Frederiksberg
D:
1940
Emilie Heise
1868-
Emilie Heise
F:
9 maj 1868
Roholte
Carl Vilhelm Holsøe
1863-1935
Carl Vilhelm Holsøe
F:
12 mar. 1863
Århus
G:
1 jun. 1894
Branderslev
D:
7 nov. 1935
Vinderød s. (Asserbo)
Holger Leopold Heise
1870-1871
Holger Leopold Heise
F:
23 maj 1870
Roholte
D:
13 jan. 1871
Roholte
Bertha Mathilde Heise
1872-1873
Bertha Mathilde Heise
F:
9 sep. 1872
Slaglille
D:
6 jun. 1873
Slaglille
Bertha Mathilde Østrup
1836-1872
Bertha Mathilde Østrup
F:
2 aug. 1836
Snesere
D:
16 dec. 1872
Slaglille
Frederik Julius Heise
1820-1878
Frederik Julius Heise
F:
5 sep. 1820
København
G:
29 maj 1860
Snesere
D:
19 dec. 1878
København
Emilie Cathrine Østrup
1839-
Emilie Cathrine Østrup
F:
12 dec. 1839
Snesere
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
1801-1883
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
F:
1801
Skørringe
D:
22 jul. 1883
Stubbekøbing
Bertel Mathias Østrup
1794-1860
Bertel Mathias Østrup
F:
18 aug. 1794
København
G:
16 jun. 1824
Esbønderup
D:
24 mar. 1860
Snesere
Hans Christian Martin Kjerulff Kruse
1840-
Hans Christian Martin Kjerulff Kruse
F:
25 sep. 1840
Sorø
Louise Charlotte Birgitte Hansine Kruse
1842-
Louise Charlotte Birgitte Hansine Kruse
F:
23 apr. 1842
Sorø
Marie Pouline Ulrikke Kruse
1844-
Marie Pouline Ulrikke Kruse
F:
9 sep. 1844
Sorø
Caroline Charlotte Fasting
1803-1864
Caroline Charlotte Fasting
F:
1803
Skørringe
D:
7 aug. 1864
Sorø
Søren Marinus Kruse
1809-1872
Søren Marinus Kruse
F:
29 jan. 1809
København
G:
14 sep. 1838
Esbønderup
D:
6 maj 1872
Sorø
Christiane Charlotte Oxenbøll
ca. 1762-1837
Christiane Charlotte Oxenbøll
F:
ca. 1762
Brahetrolleborg s. (Hågerup)
D:
5 dec. 1837
Esbønderup (Esrum)
Jens Martin(us) Fasting
1756-1821
Jens Martin(us) Fasting
F:
1756
G:
24 okt. 1788
Brahetrolleborg
D:
30 mar. 1821
Esbønderup (Esrum)
Jens Oxenbøll
ca. 1763-
Jens Oxenbøll
F:
ca. 1763
Brahetrolleborg s. (Hågerup)
Kirstine Bodil Birgitte Hincheldey
1767-
Kirstine Bodil Birgitte Hincheldey
F:
30 dec. 1767
Våbensted
G:
1 nov. 1799
Vesterborg
Josephine Christine Caroline Oppermann
1811-1861
Josephine Christine Caroline Oppermann
F:
24 maj 1811
V. Åby s. (Ditlevslyst)
D:
29 apr. 1861
Juliane Amalie Oppermann
1812-
Juliane Amalie Oppermann
F:
7 aug. 1812
V. Åby s. (Ditlevslyst)
Dødfødt datter
1846-1846
Dødfødt datter
F:
19 jun. 1846
Hem
D:
19 jun. 1846
Hem
Carl Vincent Berg
1847-ca. 1895
Carl Vincent Berg
F:
18 sep. 1847
Hem
D:
ca. 21 jan. 1895
Helga Marie Frederikke Pingel
1865-
Helga Marie Frederikke Pingel
F:
8 sep. 1865
København (Cit.)
G:
12 maj 1888
København (Stefan)
Cathrine Marie Berg
1849-
Cathrine Marie Berg
F:
24 mar. 1849
Hem
Michael Andreas Berg
1851-1917
Michael Andreas Berg
F:
3 jun. 1851
Hem
D:
4 apr. 1917
København
Olivia Christine Rimestad Bohr
1847-1921
Olivia Christine Rimestad Bohr
F:
11 jul. 1847
København
G:
19 nov. 1884
København (Skt. Johannes s.)
D:
25 dec. 1921
København
Ditlev Berg
1853-1932
Ditlev Berg
F:
12 okt. 1853
Hem
D:
5 mar. 1932
Hellerup
Johanne Louise Oppermann
1860-1939
Johanne Louise Oppermann
F:
28 feb. 1860
G:
7 jun. 1895
Frederiksberg (Immanuel)
D:
25 dec. 1939
Hellerup
Ingeborg Andrea Berg
1855-1908
Ingeborg Andrea Berg
F:
16 sep. 1855
Hem
D:
2 dec. 1908
Odense
Niels Carl Gustav Teisen
1851-1916
Niels Carl Gustav Teisen
F:
23 maj 1851
Lunde, Ribe Amt
G:
18 maj 1880
Frederiksberg
D:
1 mar. 1916
Odense
Charlotte Louise Birgitte Oppermann
1814-1860
Charlotte Louise Birgitte Oppermann
F:
20 mar. 1814
V. Åby s. (Ditlevslyst)
D:
9 dec. 1860
Fåborg
Andreas Høyer Berg
1805-1855
Andreas Høyer Berg
F:
5 feb. 1805
Højbjerg
G:
4 aug. 1845
D:
3 jun. 1855
Hem
Thora Mathilde Oppermann
1848-
Thora Mathilde Oppermann
F:
17 feb. 1848
Aarhus (Domsognet)
Elisabeth Oppermann
1850-
Elisabeth Oppermann
F:
22 apr. 1850
Aarhus (Domsognet)
Poul Immanuel Oppermann
1855-1893
Poul Immanuel Oppermann
F:
12 sep. 1855
Frederiksberg
D:
29 nov. 1893
MIddelfart (sindsygehosp.)
Ludvig Henrik Ferdinand Oppermann
1817-1883
Ludvig Henrik Ferdinand Oppermann
F:
7 sep. 1817
V. Åby s. (Ditlevslyst)
D:
17 aug. 1883
København (Matthæus s.)
Helga Borghild Alvilde Faber
1820-1885
Helga Borghild Alvilde Faber
F:
23 jul. 1820
København (Helligånds s.)
G:
14 maj 1847
Odense
D:
6 aug. 1885
Vordingborg
Caroline Elisabeth Oppermann
1819-1877
Caroline Elisabeth Oppermann
F:
18 mar. 1819
V. Åby s. (Ditlevslyst)
D:
4 dec. 1877
Ditlev Oppermann
1820-1822
Ditlev Oppermann
F:
11 nov. 1820
V. Åby s. (Ditlevslyst)
D:
29 jan. 1822
V. Åby s. (Ditlevslyst)
Johanne Christine Oppermann
1822-1830
Johanne Christine Oppermann
F:
19 sep. 1822
V. Åby s. (Ditlevslyst)
D:
30 mar. 1830
V. Åby s. (Ditlevslyst)
Johanne Louise Oppermann
1860-1939
Johanne Louise Oppermann
F:
28 feb. 1860
D:
25 dec. 1939
Hellerup
Ditlev Berg
1853-1932
Ditlev Berg
F:
12 okt. 1853
Hem
G:
7 jun. 1895
Frederiksberg (Immanuel)
D:
5 mar. 1932
Hellerup
Carl Rudolph Theodor Oppermann
1862-1940
Carl Rudolph Theodor Oppermann
F:
8 okt. 1862
Frederiksberg
D:
7 feb. 1940
Montebello
Marie Franziska Thomsen
1862-1939
Marie Franziska Thomsen
F:
1 jul. 1862
København (Skt. Johannes s.)
D:
17 aug. 1939
Montebello
Rudolph Theodor Oppermann
1827-1865
Rudolph Theodor Oppermann
F:
11 jun. 1827
V. Åby s. (Ditlevslyst)
D:
6 mar. 1865
København
Christiane Margrethe Wolff
1832-1882
Christiane Margrethe Wolff
F:
25 dec. 1832
København (Frue)
D:
3 feb. 1882
Frederiksberg
Johanne Margrethe Oxenbøll
1784-1865
Johanne Margrethe Oxenbøll
F:
1784
Lunde s. på Fyn
D:
27 jan. 1865
Frederiksberg
Johann Carl Vincentz Oppermann
1784-1861
Johann Carl Vincentz Oppermann
F:
31 dec. 1784
Lauenförde, Hannover
G:
15 okt. 1809
Brahetrolleborg
D:
17 okt. 1861
Frederiksberg
Johan Ludvig Oxenbøll
ca. 1765-1830
Johan Ludvig Oxenbøll
F:
ca. 1765
Brahetrolleborg s. (Hågerup)
D:
23 sep. 1830
Sakskøbing s. (Ødegaarden)
Birthe Hansdatter
Kirstine Oxenbøll
1806-
Kirstine Oxenbøll
F:
23 okt. 1806
Sakskøbing s. (Ødegaarden)
Lorentz Petersen
ca. 1804-
Lorentz Petersen
F:
ca. 1804
G:
10 nov. 1833
Sakskøbing
Christian Oxenbøll
1809-
Christian Oxenbøll
F:
5 maj 1809
Sakskøbing s. (Ødegaarden)
Ane Hedvig Jørgensen
ca. 1780-1814
Ane Hedvig Jørgensen
F:
ca. 1778/80
D:
13 mar. 1814
Sakskøbing s. (Ødegaarden)
Jens Christian Oxenbøll
1796-1799
Jens Christian Oxenbøll
F:
3 apr. 1796
Nyborg
D:
14 jan. 1799
Nyborg
Jean Morton Henry Oxenbøll
1854-1874
Jean Morton Henry Oxenbøll
F:
9 jul. 1854
Christiansø
D:
16 dec. 1874
Karen Birgitte Bruun Heise
1917-
Karen Birgitte Bruun Heise
F:
29 jul. 1917
København
Carl Johan Bruun Heise
1922-
Carl Johan Bruun Heise
F:
20 jan. 1922
København
Vilhelmine Dipo Oxenbøll
1892-1976
Vilhelmine Dipo Oxenbøll
F:
19 okt. 1892
København (Fødselsstiftelsen)
D:
7 maj 1976
København
Frederik Bertel Bruun Heise
1890-1984
Frederik Bertel Bruun Heise
F:
23 jun. 1890
Viborg Domsogn
G:
7 apr. 1916
Havdrup
D:
17 apr. 1984
København
Vilhelm Michael Christian Oxenbøll
1869-1912
Vilhelm Michael Christian Oxenbøll
F:
16 jun. 1869
Stubbekøbing
D:
18 jun. 1912
København
Nancy Theodore Augusta Dipo
1873-
Nancy Theodore Augusta Dipo
F:
11 jul. 1873
København
Vilhelm Michael Christian Oxenbøll
1823-1898
Vilhelm Michael Christian Oxenbøll
F:
13 apr. 1823
Randers (Skt. Morten)
D:
27 maj 1898
MIddelfart (sindsygehosp.)
Charlotte Marie Østrup
1825-1908
Charlotte Marie Østrup
F:
2 apr. 1825
Roholte
D:
13 jun. 1908
Frederiksberg (Solbjerg)
Johannes Pontoppidan
1845-1846
Johannes Pontoppidan
F:
5 sep. 1845
Ribe (Doms.)
D:
11 feb. 1846
Ribe (Doms.)
Børge Pontoppidan
1887-
Børge Pontoppidan
F:
25 jun. 1887
København
Asa Philip
1892-
Asa Philip
F:
19 apr. 1892
København
G:
8 feb. 1915
Hellerup
Elisabeth Marie von Bülow
1885-
Elisabeth Marie von Bülow
F:
12 feb. 1885
Sabro s. (Ristrup)
G:
6 jan. 1928
København
Inger Pontoppidan
1888-
Inger Pontoppidan
F:
19 okt. 1888
København
Søren Oluf Emil Therkelsen, senere Trost
1884-1927
Søren Oluf Emil Therkelsen, senere Trost
F:
29 jun. 1884
København
D:
26 okt. 1927
London
Carl Pontoppidan
1883-1940
Carl Pontoppidan
F:
7 feb. 1883
Kastrup
G:
10 jun. 1922
D:
1940
Holger Pontoppidan
1891-
Holger Pontoppidan
F:
1 jun. 1891
Charlottenlund
Olga Sigrid Lind
1890-
Olga Sigrid Lind
F:
2 aug. 1890
København (Holmens s.)
Eiler Pontoppidan
1894-1967
Eiler Pontoppidan
F:
6 maj 1894
Frederiksberg
D:
23 okt. 1967
Hedvig Christine Marie Lorenzen
1895-
Hedvig Christine Marie Lorenzen
F:
3 apr. 1895
København (Skt. Jakobs s.)
Erik Jansen Pontoppidan
1847-1919
Erik Jansen Pontoppidan
F:
16 jun. 1847
Ribe (Doms.)
D:
21 nov. 1919
Charlottenlund
Johanne Jensine Hansen
1863-
Johanne Jensine Hansen
F:
5 mar. 1863
Fredericia
G:
18 jun. 1886
Ørum
Inger Pontoppidan
1849-1905
Inger Pontoppidan
F:
6 apr. 1849
Ribe (Doms.)
D:
7 jun. 1905
Næstved
Bodil Pontoppidan
1877-
Bodil Pontoppidan
F:
10 jul. 1877
Jens Peter Johannes Lindhard
1870-
Jens Peter Johannes Lindhard
F:
25 apr. 1870
G:
5 nov. 1900
Jens Andreas Pontoppidan
Vibeke Bang
Peder Vilhelm Pontoppidan
Paulette Leone Adéle Cordon
Niels Jørn Pontoppidan
Hans Christian Pontoppidan
Hans Jacob Einer Pontoppidan (Møller)
Knud Mortensen Pontoppidan
1878-
Knud Mortensen Pontoppidan
F:
22 aug. 1878
Kirstine Katrine Larsen
1894-1921
Kirstine Katrine Larsen
F:
22 mar. 1894
G:
28 apr. 1913
D:
28 mar. 1921
Margrete Pontoppidan
1879-1925
Margrete Pontoppidan
F:
28 dec. 1879
D:
22 jan. 1925
Hjalmar Svendsen(-Tune)
1874-1925
Hjalmar Svendsen(-Tune)
F:
13 nov. 1874
G:
18 sep. 1906
D:
1925
Georg Günther Eberhardt Foerster
1876-1923
Georg Günther Eberhardt Foerster
F:
8 jun. 1876
G:
1 jan. 1911
D:
9 dec. 1923
Gertrud Pontoppidan
1881-
Gertrud Pontoppidan
F:
10 jan. 1881
Svend Holme
1880-
Svend Holme
F:
13 apr. 1880
G:
9 okt. 1911
Morten Pontoppidan
Annette Pontoppidan
Dines Mortensen Pontoppidan
1882-
Dines Mortensen Pontoppidan
F:
9 mar. 1882
Nanna Rasmussen
1884-
Nanna Rasmussen
F:
14 mar. 1884
G:
6 nov. 1909
Jørgen Lindhard
1909-2002
Jørgen Lindhard
F:
22 nov. 1909
Dronninglund
D:
28 jan. 2002
Maren Margrethe Olesen
1908-1999
Maren Margrethe Olesen
F:
8 jun. 1908
G:
23 apr. 1945
Askov Valgmenighedskirke
D:
28 sep. 1999
Knud Lindhard
1911-1995
Knud Lindhard
F:
10 jan. 1911
D:
9 mar. 1995
Magny Nissen
Ruth Lindhard
1912-1951
Ruth Lindhard
F:
28 sep. 1912
D:
17 maj 1951
Birgitte Lindhard
Holger Struckmann
1906-1996
Holger Struckmann
F:
28 jul. 1906
D:
6 aug. 1996
Karen Lindhard
Jens Johannes Thirup
Karsten Lindhard
Elly Nikolaisen
Nis Hansen Lindhard
1923-
Nis Hansen Lindhard
F:
30 dec. 1923
Haderslev
Petra Pontoppidan
1884-1944
Petra Pontoppidan
F:
11 sep. 1884
D:
6 maj 1944
Thorvald Lindhard
1883-1972
Thorvald Lindhard
F:
18 mar. 1883
Dalby
G:
12 apr. 1908
D:
3 maj 1972
Svend Mortensen Pontoppidan (Broby)
1885-
Svend Mortensen Pontoppidan (Broby)
F:
30 aug. 1885
Povl Vilhelm Pontoppidan
1889-1953
Povl Vilhelm Pontoppidan
F:
1 mar. 1889
D:
15 dec. 1953
Clara Rasmussen
1883-1975
Clara Rasmussen
F:
23 apr. 1883
G:
2 feb. 1920
D:
22 jan. 1975
Morten Oxenbøll Pontoppidan
1851-1931
Morten Oxenbøll Pontoppidan
F:
3 jan. 1851
Ribe (Doms.)
D:
21 sep. 1931
Haderslev
Julie Marstrand
1855-1937
Julie Marstrand
F:
5 jan. 1855
København
G:
5 nov. 1875
D:
1937
Marie Kristine Pontoppidan
1852-1904
Marie Kristine Pontoppidan
F:
15 apr. 1852
Ribe (Doms.)
D:
9 apr. 1904
Vordingborg
Niels Øllgaard Kampmann
1843-1914
Niels Øllgaard Kampmann
F:
8 aug. 1843
Hammel
G:
28 jun. 1872
Randers
D:
23 feb. 1914
Roskilde
Erik Pontoppidan
1894-
Erik Pontoppidan
F:
31 jan. 1894
København
Alice Jespersen
1906-
Alice Jespersen
F:
28 sep. 1906
København
Knud Børge Pontoppidan
1853-1916
Knud Børge Pontoppidan
F:
10 jul. 1853
Ribe (Doms.)
D:
21 okt. 1916
Hillerød
Johanne Elise Segelcke
1874-
Johanne Elise Segelcke
F:
4 apr. 1874
Hjørring
G:
18 apr. 1893
Hjørring
Marie Jespersen
1887-1955
Marie Jespersen
F:
29 jul. 1887
Magleby (Møn)
D:
9 nov. 1955
Odense
Hans Balthasar Lind Øllgaard
1888-1979
Hans Balthasar Lind Øllgaard
F:
26 jan. 1888
Borre (Møn)
G:
31 maj 1917
København
D:
19 feb. 1979
Odense
Margrethe Pontoppidan
1854-1919
Margrethe Pontoppidan
F:
13 dec. 1854
Ribe (Doms.)
D:
19 nov. 1919
København
Emil Jens Jesper Jespersen
1839-1901
Emil Jens Jesper Jespersen
F:
16 jul. 1839
Aarhus
G:
26 aug. 1879
Randers
D:
24 maj 1901
Bårse
Johanne Cecilie Pontoppidan
1856-1864
Johanne Cecilie Pontoppidan
F:
24 mar. 1856
Ribe (Doms.)
D:
5 dec. 1864
Randers
Karen Pontoppidan
1882-1885
Karen Pontoppidan
F:
6 okt. 1882
Jørlunde
D:
8 mar. 1885
Selsø s. (Østby)
Johanne Elisabeth Pontoppidan
1884-
Johanne Elisabeth Pontoppidan
F:
4 feb. 1884
Jørlunde
Wilhelm Pedersen Schrøder
1880-
Wilhelm Pedersen Schrøder
F:
22 feb. 1880
Ejby s. (Valore)
G:
4 jan. 1907
København
Ricard Krause
1878-
Ricard Krause
F:
28 sep. 1878
Frederiksberg
Hans Broby Pontoppidan
1886-1926
Hans Broby Pontoppidan
F:
28 okt. 1886
Havreholm
D:
14 apr. 1926
Atlantic City, USA
Henrik Pontoppidan
1857-1943
Henrik Pontoppidan
F:
24 jul. 1857
Fredericia (Trinitatis s.)
D:
21 aug. 1943
Mette Marie Hansen
1855-1939
Mette Marie Hansen
F:
17 nov. 1855
Selsø s. (Østby)
G:
2 dec. 1881
Selsø
D:
27 nov. 1939
Horsens
Else Catharina Pontoppidan
1894-
Else Catharina Pontoppidan
F:
7 jul. 1894
Frederiksberg
Einar Thomsen
1891-
Einar Thomsen
F:
30 aug. 1891
Frederiksberg
Steffen Broby Pontoppidan
1896-
Steffen Broby Pontoppidan
F:
14 mar. 1896
Frederiksberg
Mianne NN
1907-
Mianne NN
F:
26 jul. 1907
Brasilien
Antoinette Caroline Elise Kofoed
1862-1928
Antoinette Caroline Elise Kofoed
F:
25 jun. 1862
Frederiksberg
D:
6 feb. 1928
Svendborg
Mathilda Augusta Pontoppidan
1858-1912
Mathilda Augusta Pontoppidan
F:
25 dec. 1858
Fredericia (Trinitatis s.)
D:
22 okt. 1912
København
Hans Peter Pontoppidan
1860-1930
Hans Peter Pontoppidan
F:
23 sep. 1860
Fredericia (Trinitatis s.)
D:
1 maj 1930
Spjellerup
Dorothea Louise Schmidt
1861-
Dorothea Louise Schmidt
F:
25 dec. 1861
Viborg
Holger Pontoppidan
1862-1891
Holger Pontoppidan
F:
10 jun. 1862
Fredericia (Trinitatis s.)
D:
31 maj 1891
New York, USA
Waldemar Pontoppidan
1863-1866
Waldemar Pontoppidan
F:
14 aug. 1863
Randers
D:
15 apr. 1866
Randers
Svend Pontoppidan
1864-1866
Svend Pontoppidan
F:
24 jun. 1864
Randers
D:
15 apr. 1866
Randers
Ellen Elisabeth Pontoppidan
1865-1866
Ellen Elisabeth Pontoppidan
F:
31 dec. 1865
Randers
D:
29 jul. 1866
Randers
Johanne Elisabeth Pontoppidan
1868-
Johanne Elisabeth Pontoppidan
F:
15 jan. 1868
Randers
Birgitte Marie Christine Oxenbøll
1824-1888
Birgitte Marie Christine Oxenbøll
F:
30 dec. 1824
Randers (Skt. Morten)
D:
14 jan. 1888
Randers
Dines Pontoppidan
1814-1879
Dines Pontoppidan
F:
11 mar. 1814
Bogø
G:
16 maj 1844
Vordingborg
D:
31 maj 1879
Randers
Bergljot Lunde
1908-
Bergljot Lunde
F:
5 okt. 1908
Ferdinand Lunde
1910-
Ferdinand Lunde
F:
21 jul. 1910
Albert Ferdinand Bülow Lunde
1875-
Albert Ferdinand Bülow Lunde
F:
30 nov. 1875
Kristiania
Bergljot Olsen
1884-
Bergljot Olsen
F:
17 aug. 1884
Kristiania
G:
18 maj 1907
Berlin, Tyskland
Johanne Birgitte Mathilde Bülow
1851-
Johanne Birgitte Mathilde Bülow
F:
28 mar. 1851
København (Trinitatis s.)
Valdemar Constantin Lunde
1844-
Valdemar Constantin Lunde
F:
1844
Lillehammer, Norge
G:
22 okt. 1874
Frederiksberg
Augusta Frederikke Bülow
1853-
Augusta Frederikke Bülow
F:
3 jun. 1853
København
Axel Theodor Larsen
ca. 1848-
Axel Theodor Larsen
F:
ca. 1848
Jeanette Bülow
ca. 1854-
Jeanette Bülow
F:
ca. 1854
Michael Bülow
1856-1857
Michael Bülow
F:
8 feb. 1856
Skanderborg
D:
2 apr. 1857
Skanderborg
Mathilde Caroline Cathrine Bülow
1859-
Mathilde Caroline Cathrine Bülow
F:
22 jun. 1859
Skanderborg
Caroline Cathrine Mathilde Oxenbøll
1826-1908
Caroline Cathrine Mathilde Oxenbøll
F:
6 sep. 1826
Randers (Skt. Morten)
D:
13 feb. 1908
Frederiksberg
Albert Ferdinand Bülow
1819-1867
Albert Ferdinand Bülow
F:
3 jan. 1819
Ryslinge s. (Tøjstrup)
D:
17 dec. 1867
Skanderborg
Morten Oxenbøll Djørup
1856-
Morten Oxenbøll Djørup
F:
25 sep. 1856
København
Else Djørup
1888-1896
Else Djørup
F:
18 apr. 1888
København
D:
26 maj 1896
København
Harriet Djørup
1889-
Harriet Djørup
F:
15 nov. 1889
København
Johannes Djørup
1896-1991
Johannes Djørup
F:
4 apr. 1896
København
D:
1991
Marie Elisabeth Kragh
1902-1940
Marie Elisabeth Kragh
F:
6 jun. 1902
D:
1940
Laurids Christian Djørup
1857-1943
Laurids Christian Djørup
F:
24 dec. 1857
København
D:
31 jan. 1943
Sophie Charlotte Svendsen
1862-1914
Sophie Charlotte Svendsen
F:
13 maj 1862
København
D:
1914
Frans Djørup Jespersen
1898-1981
Frans Djørup Jespersen
F:
20 sep. 1898
D:
12 jul. 1981
Tove Elisabeth Bang
1901-
Tove Elisabeth Bang
F:
18 dec. 1901
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
16 jul. 1925
Tranekær
Anne Marie Djørup
1859-1937
Anne Marie Djørup
F:
8 aug. 1859
København (Garnisons s.)
D:
30 mar. 1937
Jens Otto Harry Jespersen
1860-1943
Jens Otto Harry Jespersen
F:
16 jul. 1860
Randers
G:
13 apr. 1897
Farum
D:
30 apr. 1943
Roskilde
Johannes Djørup
1861-1882
Johannes Djørup
F:
29 jan. 1861
København
D:
16 okt. 1882
Nina Henriette Fanny Mathilde Fleischer
1905-
Nina Henriette Fanny Mathilde Fleischer
F:
6 mar. 1905
Grete Johanne Anna Cathrine Fleischer
1906-
Grete Johanne Anna Cathrine Fleischer
F:
16 jun. 1906
Lisbet Fleischer
1934-
Lisbet Fleischer
F:
7 feb. 1934
Hans Aage Fleischer
1935-
Hans Aage Fleischer
F:
22 aug. 1935
Jørgen Fleischer
1938-
Jørgen Fleischer
F:
4 feb. 1938
Herman Reinholt Frederik Wibroe Fleischer
1907-
Herman Reinholt Frederik Wibroe Fleischer
F:
13 okt 1907
Inger Müller
1907-
Inger Müller
F:
26 dec. 1907
Roskilde (Doms.)
G:
28 apr. 1933
Maja Elisabeth Bodil Augusta Fleischer
Karen Elisabeth Balle
1884-
Karen Elisabeth Balle
F:
1 jun. 1884
Gudhjem
Carl Otto Fleischer
1871-
Carl Otto Fleischer
F:
9 apr. 1871
G:
12 okt. 1904
Skydebjerg
Nancy Johanne Balle
1885-
Nancy Johanne Balle
F:
17 sep. 1885
Gudhjem
Lauritz Christian Schelde
1878-
Lauritz Christian Schelde
F:
3 maj 1878
Kolding
Birgitte Augusta Balle
1888-1896
Birgitte Augusta Balle
F:
18 aug. 1888
Gudhjem
D:
8 okt. 1896
Skydebjerg s. (Årup)
Johannes Herluf Balle
1889-1912
Johannes Herluf Balle
F:
16 okt. 1889
Gudhjem
D:
1912
Stillehavet
Sophie Margrethe Balle
1891-
Sophie Margrethe Balle
F:
3 sep. 1891
Skydebjerg s. (Årup)
Holger Peter Brorson Lange
1891-
Holger Peter Brorson Lange
F:
8 sep. 1891
Odense
Ellen Djørup Balle
1893-
Ellen Djørup Balle
F:
23 jan. 1893
Skydebjerg s. (Årup)
Carl Gunnar Leser
1881-
Carl Gunnar Leser
F:
6 apr. 1881
København
Erik Djørup Balle
1894-1919
Erik Djørup Balle
F:
3 dec. 1894
Skydebjerg s. (Årup)
D:
15 dec. 1919
Skydebjerg s. (Årup)
Marie Henriette Balle
1896-
Marie Henriette Balle
F:
12 maj 1896
Skydebjerg s. (Årup)
Otto Svanholt
1893-
Otto Svanholt
F:
9 jan. 1893
Frans August Djørup Balle
1897-1913
Frans August Djørup Balle
F:
14 jul. 1897
Skydebjerg s. (Årup)
D:
20 sep. 1913
Veflinge s. (Skovmøllen)
Nicolai Edinger Djørup Balle
1901-
Nicolai Edinger Djørup Balle
F:
23 maj 1901
Skydebjerg s. (Årup)
Carl Gregers Djørup Balle
1903-
Carl Gregers Djørup Balle
F:
1 maj 1903
Skydebjerg s. (Årup)
Johanne Mathilde Djørup Balle
1904-
Johanne Mathilde Djørup Balle
F:
9 jun. 1904
Skydebjerg s. (Årup)
Mogens Ursin Djørup
1901-
Mogens Ursin Djørup
F:
23 nov. 1901
Odense (Skt. Knuds s.)
G:
4 juli 1927
Skydebjerg
Mathilde Djørup
1862-1906
Mathilde Djørup
F:
27 mar. 1862
København
D:
5 mar. 1906
Skydebjerg s. (Årup)
Johannes Peter Herluf Balle
1857-
Johannes Peter Herluf Balle
F:
4 jul. 1857
Aversi
Frans Djørup
1891-1982
Frans Djørup
F:
16 apr. 1891
Endelave
D:
17 mar. 1982
Else Dessau
1890-1978
Else Dessau
F:
14 dec. 1890
København
D:
12 sep. 1978
Johanne Elisabeth Djørup
1895-1990
Johanne Elisabeth Djørup
F:
21 jun. 1895
Herborg s. (Videbæk)
D:
1990
Christian Magdalus Jespersen
1885-1940
Christian Magdalus Jespersen
F:
18 maj 1885
Hjørring
D:
6 jun. 1940
Gentofte s. (Ordrup)
Vilhelm Djørup
1863-1928
Vilhelm Djørup
F:
23 sep. 1863
København
D:
10 apr. 1928
Ingeborg Christensen
1868-1955
Ingeborg Christensen
F:
18 jun. 1868
Frederikshøj
D:
1955
Annie Augusta Djørup
1892-
Annie Augusta Djørup
F:
18 okt. 1892
Edwin Moore
Frans (Francis) Martin Djørup
Anne Baldwin
Harald Stockfleth Djørup
1865-
Harald Stockfleth Djørup
F:
24 maj 1865
København
Ingeborg Amalie Thuv
1865-
Ingeborg Amalie Thuv
F:
14 apr. 1865
Mikala Djørup
1866-
Mikala Djørup
F:
17 okt. 1866
København
Lauritz Fasting Nannestad
1864-1937
Lauritz Fasting Nannestad
F:
25 jul. 1864
Ålum s. (Fussingø)
G:
18 apr. 1894
København (Vartov)
D:
29 jul. 1937
Silkeborg
Kirsten Djørup
1899-
Kirsten Djørup
F:
4 okt. 1899
Odense
Mogens Ursin Djørup
1901-
Mogens Ursin Djørup
F:
23 nov. 1901
Odense (Skt. Knuds s.)
Johanne Mathilde Djørup Balle
1904-
Johanne Mathilde Djørup Balle
F:
9 jun. 1904
Skydebjerg s. (Årup)
G:
4 juli 1927
Skydebjerg
Georg August Ursin Djørup
1909-1999
Georg August Ursin Djørup
F:
20 aug. 1909
Odense (Skt. Knuds s.)
D:
28 nov. 1999
Grethe Stamm Nielsen
1915-
Grethe Stamm Nielsen
F:
11 nov. 1915
København (Helligånds s.)
Frans August Djørup
1869-1952
Frans August Djørup
F:
30 jan. 1869
København (Garnisons s.)
D:
6 sep. 1952
København (Rosenvænget)
Anna Elisabeth Ursin
1862-1935
Anna Elisabeth Ursin
F:
20 apr. 1862
København (Holmens s.)
G:
20 dec. 1898
Odense (valgmenighed)
D:
18 feb. 1935
Mikael Aage Djørup
1871-
Mikael Aage Djørup
F:
2 feb. 1871
København
Augusta Adolphine Djørup
1872-
Augusta Adolphine Djørup
F:
30 maj 1872
København
Ingeborg Djørup
1874-1874
Ingeborg Djørup
F:
6 mar. 1874
København
D:
11 nov. 1874
København
Augusta Adolphine Oxenbøll
1833-1913
Augusta Adolphine Oxenbøll
F:
7 feb. 1833
Kolding
D:
1913
Frans Casper Djørup
1813-1908
Frans Casper Djørup
F:
20 sep. 1813
D:
27 mar. 1908
Morten Oxenbøll
1796-1868
Morten Oxenbøll
F:
3 apr. 1796
Nyborg
D:
20 okt. 1868
København (Frue s.)
Johanne Cecilie Stilling
1802-1862
Johanne Cecilie Stilling
F:
25 jan. 1802
København (Frue s.)
G:
7 apr. 1822
København (Vartov)
D:
7 feb. 1862
Vordingborg
Kirsten Oxenbøll
1798-1849
Kirsten Oxenbøll
F:
5 jan. 1798
Nyborg
D:
12 mar. 1849
Sophienberg?
Jens Christian Oxenbøll
1800-1802
Jens Christian Oxenbøll
F:
29 jan. 1800
Nyborg
D:
25 okt. 1802
Nyborg
Marie Helene Oxenbøll
1801-
Marie Helene Oxenbøll
F:
5 mar. 1801
Nyborg
Peter Oxenbøll
1803-1803
Peter Oxenbøll
F:
24 maj 1803
Nyborg
D:
7 dec. 1803
Nyborg
Christine Hylleborg Marie Jensine Oxenbøll
1805-
Christine Hylleborg Marie Jensine Oxenbøll
F:
2 sep. 1805
Nyborg
Christian Ditlev Oxenbøll
ca. 1767-1830
Christian Ditlev Oxenbøll
F:
ca. 1767
Brahetrolleborg s. (Hågerup)
D:
27 feb. 1830
Nyborg
Maren From
1763-1814
Maren From
F:
1763
Nyborg
G:
2 feb. 1796
Nyborg
D:
3 jul. 1814
Nyborg
Dødfødt datter
1800-1800
Dødfødt datter
F:
1800
Munke Bjergby s. (Døjringe)
D:
1800
Munke Bjergby s. (Døjringe)
Olaus Frederik Vilhelm Jens Oxenbøll
1870-
Olaus Frederik Vilhelm Jens Oxenbøll
F:
3 sep. 1870
København (Frelser s.)
Anna Hansine Marie Hansen
1878-
Anna Hansine Marie Hansen
F:
8 mar. 1878
Herlufmagle s. (Gelsted)
G:
1901
Carla Emilie Taube
1885-
Carla Emilie Taube
F:
21 feb. 1885
Tyskland
G:
1 nov. 1908
Viggo Frederik Vilhelm Oxenbøll
1865-
Viggo Frederik Vilhelm Oxenbøll
F:
18 mar. 1865
Frederiksberg
Holger Hans Oxenbøll
ca. 1866-
Holger Hans Oxenbøll
F:
ca. 1866
Herta Augusta Oxenbøll
ca. 1868-
Herta Augusta Oxenbøll
F:
ca. 1868
Fernande Laura Oxenbøll
1883-
Fernande Laura Oxenbøll
F:
3 sep. 1883
København
Frederik Rosenkrands Oxenbøll
1828-1892
Frederik Rosenkrands Oxenbøll
F:
4 dec. 1828
V. Broby s. (Løvehavehuset)
D:
senest 1892
Marie Vilhelmine Knarr
1842-
Marie Vilhelmine Knarr
F:
20 jan. 1842
Flensborg
Wilhelmine Oxenbøll
1831-1832
Wilhelmine Oxenbøll
F:
14 jun. 1831
V. Broby s. (Løvehavehuset)
D:
30 apr. 1832
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Christian Oxenbøll
1833-
Christian Oxenbøll
F:
18 mar. 1833
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Wilhelm Oxenbøll
1834-
Wilhelm Oxenbøll
F:
20 mar. 1834
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Johan Rudolph Oxenbøll
1837-1839
Johan Rudolph Oxenbøll
F:
27 jan. 1837
V. Broby s. (Løvehavehuset)
D:
2 mar. 1839
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Karoline Cathrine Oxenbøll
1839-
Karoline Cathrine Oxenbøll
F:
4 feb. 1839
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Anna Sophie Vilhelmine Oxenbøll
1882-
Anna Sophie Vilhelmine Oxenbøll
F:
17 maj 1882
København
Jens Peter Oxenbøll
1883-
Jens Peter Oxenbøll
F:
10 sep. 1883
København
Marie Louise Mathilde Oxenbøll
1886-
Marie Louise Mathilde Oxenbøll
F:
24 feb. 1886
København
Sophie Amalie Oxenbøll
1887-1888
Sophie Amalie Oxenbøll
F:
7 aug. 1887
København
D:
15 maj 1888
København
Ludvig Vilhelm Oxenbøll
1888-
Ludvig Vilhelm Oxenbøll
F:
16 aug. 1888
København
Peter Christian Ludvig Oxenbøll
1893-
Peter Christian Ludvig Oxenbøll
F:
25 sep. 1893
København
Hans Peter Oxenbøll
1843-1908?
Hans Peter Oxenbøll
F:
18 aug. 1843
V. Broby s. (Løvehavehuset)
D:
1908?
Cape Town, Sydafrika?
Marie Vilhelmine Lykkegaard
1854-
Marie Vilhelmine Lykkegaard
F:
27 maj 1854
Bjergby
Ludvig Oxenbøll
1845-
Ludvig Oxenbøll
F:
27 jun. 1845
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Laurine Sophie Oxenbøll
1847-
Laurine Sophie Oxenbøll
F:
2 jul. 1847
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Jens Oxenbøll
1801-1882
Jens Oxenbøll
F:
24 jul. 1801
Munke Bjergby s. (Døjringe)
D:
10 nov. 1882
Lynge s. (Topshøj)
Sophie Frederikke Augusta Kyhl
1805-
Sophie Frederikke Augusta Kyhl
F:
23 maj 1805
Sorø
Dorthea Ludvigsen Oxenbøll
1858-
Dorthea Ludvigsen Oxenbøll
F:
31 jul. 1858
Ørslev
Jens Kristian Sørensen
1892-
Jens Kristian Sørensen
F:
8 mar. 1892
Boeslunde s. (Gryderup)
Peder Ludvig Oxenbøll Sørensen
1893-1894
Peder Ludvig Oxenbøll Sørensen
F:
26 sep. 1893
Boeslunde s. (Gryderup)
D:
17 nov. 1894
Boeslunde s. (Gryderup)
Anna Margrethe Lovise Sørensen
1894-
Anna Margrethe Lovise Sørensen
F:
20 okt. 1894
Boeslunde s. (Gryderup)
Peter Ludvig Oxenbøll Sørensen, senere Oxenbøl-Sørensen
1895-
Peter Ludvig Oxenbøll Sørensen, senere Oxenbøl-Sørensen
F:
14 sep. 1895
Boeslunde s. (Gryderup)
Kristine Oline Petrea Hansen
1898-
Kristine Oline Petrea Hansen
F:
17 feb. 1898
Gerlev s. (Gerlev Mark)
Ludvig Frederik Sørensen
1900-1900
Ludvig Frederik Sørensen
F:
26 maj 1900
Boeslunde s. (Gryderup)
D:
12 jun. 1900
Boeslunde s. (Gryderup)
Marie Frederikke Ludvigsen Oxenbøll
1862-
Marie Frederikke Ludvigsen Oxenbøll
F:
26 jan. 1862
Ørslev
Søren Rasmussen Sørensen
ca. 1865-
Søren Rasmussen Sørensen
F:
ca. 1865
G:
8 maj 1891
Ørslev
Christian Ludvigsen Oxenbøll
1830-1902
Christian Ludvigsen Oxenbøll
F:
14 jun. 1830
Havrebjerg
D:
11 jan. 1902
Skelskør
Margrethe Christensdatter
ca. 1819-1901
Margrethe Christensdatter
F:
ca. 1819
Ørslev s. (Bøgelunde)
G:
19 dec. 1856
Ørslev
D:
12 okt. 1901
Skelskør
Trine Ludvigsen Oxenbøll
1833-
Trine Ludvigsen Oxenbøll
F:
28 sep. 1833
Havrebjerg
Hansine Dorthea Oxenbøll
1869-
Hansine Dorthea Oxenbøll
F:
4 dec. 1869
Skelskør
Frederikke Oline Hansine Oxenbøll
1896-
Frederikke Oline Hansine Oxenbøll
F:
22 maj 1896
Boeslunde s. (Gryderup Mark)
Karl Ole Oxenbøll
1900-
Karl Ole Oxenbøll
F:
6 aug. 1900
Boeslunde s. (Gryderup Mark)
Poul Ludvig Oxenbøll
1904-
Poul Ludvig Oxenbøll
F:
10 maj 1904
Boeslunde s. (Gryderup Mark)
Ludvig Frederik Oxenbøll
1871-
Ludvig Frederik Oxenbøll
F:
23 apr. 1871
Skelskør
Anna Marie Christensen
1868-
Anna Marie Christensen
F:
9 apr. 1868
Holsteinborg s. (Olstrup)
G:
30 jul. 1895
Holsteinborg
Marie Christine Oxenbøll
1873-1901
Marie Christine Oxenbøll
F:
21 jul. 1873
Skelskør
D:
14 feb. 1901
Skelskør
Marie Oline Oxenbøll
1876-
Marie Oline Oxenbøll
F:
19 maj 1876
Skelskør
Knudine Frederikke Oxenbøll
1880-
Knudine Frederikke Oxenbøll
F:
7 jan. 1880
Skelskør
Johan August Thomsen Juel Falck
1876-
Johan August Thomsen Juel Falck
F:
5 mar. 1876
Skelskør
G:
9 nov. 1902
Skelskør
Ole Ludvigsen Oxenbøll
1835-1919
Ole Ludvigsen Oxenbøll
F:
9 mar. 1835
Havrebjerg
D:
25 apr. 1919
Skelskør
Ane Marie Hansen
1841-1933
Ane Marie Hansen
F:
19 maj 1841
Slots Bjergby
G:
19 sep. 1868
Skelskør
D:
10 mar. 1933
Gentofte
Frederik Ludvigsen Oxenbøll
1838-
Frederik Ludvigsen Oxenbøll
F:
23 sep. 1838
Havrebjerg
Ludvig Oxenbøll
1805-
Ludvig Oxenbøll
F:
1805
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Dorthe Olesdatter
ca. 1798-
Dorthe Olesdatter
F:
ca. 1798
Kirstine Oxenbøll
1809-1809
Kirstine Oxenbøll
F:
1809
V. Broby s. (Løvehavehuset)
D:
1809
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Mine Oxenbøll
1810-
Mine Oxenbøll
F:
1810
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Johan Kragh
ca. 1807-
Johan Kragh
F:
ca. 1807
Frederik Oxenbøll
ca. 1770-1832
Frederik Oxenbøll
F:
ca. 1770
Brahetrolleborg s. (Hågerup)
D:
11 aug. 1832
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Ane Cathrine de Place
ca. 1772-1828
Ane Cathrine de Place
F:
ca. 1772
D:
7 aug. 1828
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Kirstine Jensdatter Aaboe
ca. 1737-1811
Kirstine Jensdatter Aaboe
F:
ca. 1736/37
Granslev s. (Bidstrup)
D:
22 jun. 1811
V. Åby s. (Ditlevslyst)
Jens Olsen Oxenbøll
1717-1775
Jens Olsen Oxenbøll
F:
1717
Vestervig s. (Oksenbøl)
D:
2 okt. 1775
Brahetrolleborg s. (Hågerup)
Anders Jensen
1739-1739
Anders Jensen
F:
1739
Vellev s. (Østergård)
D:
1739
Vellev s. (Østergård)
Rasmus Jensen
1740-1740
Rasmus Jensen
F:
1740
Vellev s. (Østergård)
D:
1740
Vellev s. (Østergård)
Ingeborg Andersdatter
1702-1787
Ingeborg Andersdatter
F:
1702
Østergård
D:
tidligst 1787
Jens Andersen
-1787
Jens Andersen
G:
9 maj 1730
Ormslev
D:
1779/87
Christen Andersen Høyer
1704-1705
Christen Andersen Høyer
F:
1704
Østergård
D:
1705
Østergård
Anna Lisbeth Andersdatter
1705-1787
Anna Lisbeth Andersdatter
F:
1705
Østergård
D:
tidligst 1787
Carsten Henriksen Lensch
ca. 1707-1758
Carsten Henriksen Lensch
F:
ca. 1707
G:
28 okt. 1738
D:
1758
Christian Nicolai Andersen Høyer
1707-1743
Christian Nicolai Andersen Høyer
F:
10 maj 1707
Østergård
D:
1743
Tisted
Malene Christine Bræum
-1743
Malene Christine Bræum
G:
14 aug. 1739
D:
27 mar. 1743
Anna Friis Andersdatter
1708-1743
Anna Friis Andersdatter
F:
23 dec. 1708
Østergård
D:
senest 1743
Jens Andersen Høyer
1710-1714
Jens Andersen Høyer
F:
1710
Østergård
D:
25 jul. 1714
Østergård
Elsebeth Andersdatter
1711-1712
Elsebeth Andersdatter
F:
1711
Østergård
D:
1712
Østergård
Elsebeth Andersdatter
1712-1764
Elsebeth Andersdatter
F:
20 nov. 1712
Østergård
D:
1764
Voer
Niels Søndergaard
Jens Andersen Høyer
1716-1743
Jens Andersen Høyer
F:
12 maj 1716
Østergård
D:
tidligst 1743
Apollone Friis
1678-1727
Apollone Friis
F:
1678
G:
15 jan. 1699
D:
1727
Østergård