Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Niels Nielsen
ca. 1635 - 1698 (63 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Karen Bertelsdatter
1716-fmtl. som barn
Karen Bertelsdatter
F:
1716
D:
fmtl. som barn
Ock Nielsen
1744-
Ock Nielsen
F:
1744
Anne Nielsdatter
1747-1770
Anne Nielsdatter
F:
1747
D:
1770
Maren Jensdatter
1777-
Maren Jensdatter
F:
1777
Niels Ocksen
1779-1779
Niels Ocksen
F:
1779
D:
1779
Anne Cathrine Jensdatter
1781-1816
Anne Cathrine Jensdatter
F:
1781
Melby
D:
18 okt. 1816
Jørgen Jørgensen Mahler
1784-1833
Jørgen Jørgensen Mahler
F:
1784
G:
26 okt. 1810
D:
1 apr. 1833
Højrup s. (Arnum)
Anders Jensen Smidt
1784-
Anders Jensen Smidt
F:
1784
Jens Smidt
1815-
Jens Smidt
F:
27 feb. 1815
Skærbæk s. (Gjesing)
Hans Jepsen Smidt
1853-
Hans Jepsen Smidt
F:
31 jul. 1853
Brede s. (Borrig)
Elise Marie Marcussen
1852-
Elise Marie Marcussen
F:
21 nov. 1852
G:
22 nov. 1884
Brede
Marie Kjestine Nielsen
1853-
Marie Kjestine Nielsen
F:
23 nov. 1853
G:
8 jul. 1893
Brede
Anne Johanne Marie Smidt
1857-
Anne Johanne Marie Smidt
F:
7 feb. 1857
Brede s. (Borrig)
Ane Christine Smidt
1859-
Ane Christine Smidt
F:
3 okt. 1859
Brede s. (Borrig)
Jeppe Jørgensen Smidt
1818-1899
Jeppe Jørgensen Smidt
F:
20 aug. 1818
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
3 aug. 1899
Nr. Løgum s. (Løgumgård)
Marie Elisabeth Hansdatter
1818-1897
Marie Elisabeth Hansdatter
F:
25 mar. 1818
Janderup
G:
21 nov. 1852
Brede
D:
1 feb. 1897
Brede s. (Borrig)
Anne Katrine Smidt
1822-
Anne Katrine Smidt
F:
24 jan. 1822
Skærbæk s. (Gjesing)
Dødfødt datter
1824-1824
Dødfødt datter
F:
23 okt. 1824
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
23 okt. 1824
Skærbæk s. (Gjesing)
Anne Marie Smidt
1825-
Anne Marie Smidt
F:
16 nov. 1825
Skærbæk s. (Gjesing)
Mads Christian Rosenbeck
1816-
Mads Christian Rosenbeck
F:
1816
G:
2 maj 1851
Anne Jensdatter
1787-1867
Anne Jensdatter
F:
1787
Skærbæk s. (Melby)
D:
3 nov. 1867
Skærbæk s. (fattighuset)
Claus Jepsen Timmermann
1791-1849
Claus Jepsen Timmermann
F:
1791
G:
18 dec. 1813
D:
18 mar. 1849
Skærbæk s. (Gjesing)
Ingeborg Nielsdatter
1749-
Ingeborg Nielsdatter
F:
1749
Jens Andersen
ca. 1738-1800
Jens Andersen
F:
ca. 1738
G:
28 sep. 1776
D:
1800
Dødfødt søn
1848-1848
Dødfødt søn
F:
1 dec. 1848
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
D:
1 dec. 1848
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Maren Beck
1821-1848
Maren Beck
F:
8 nov. 1821
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 dec. 1848
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Anders Lassen
1819-
Anders Lassen
F:
7 jun. 1819
V. Vedsted s.
G:
30 okt. 1846
Dødfødt datter
1866-1866
Dødfødt datter
F:
6 nov. 1866
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
6 nov. 1866
Skærbæk s. (Ullerup)
Anna Beck
1822-1902
Anna Beck
F:
19 nov. 1822
D:
10 feb. 1902
Skærbæk s. (Ullerup)
Johann Christian Meyhoff
1820-1894
Johann Christian Meyhoff
F:
3 jun. 1820
Slesvig
G:
23 nov. 1862
Arrild
D:
10 jun. 1894
Skærbæk s. (Ullerup)
Margrethe Marie Lycke
1846-
Margrethe Marie Lycke
F:
19 apr. 1846
Nicolai Frederik Olaf Rye Lycke
1850-1874
Nicolai Frederik Olaf Rye Lycke
F:
2 apr. 1850
Sdr. Farup
D:
28 mar. 1874
Haderslev
Hans Peter Lycke
1878-1917
Hans Peter Lycke
F:
23 dec. 1878
Genner
D:
20 aug. 1917
Champagne, Frankrig
Katrine Andresen
-1910
Katrine Andresen
F:
Bramsted
G:
1904
Ladelund
D:
1910
Marie Cæcilie Lorenzen
1893-
Marie Cæcilie Lorenzen
F:
8 jul. 1893
Sæd
G:
1 maj 1915
Ubjerg
Nis Petersen Lycke
1852-1928
Nis Petersen Lycke
F:
3 maj 1852
Nustrup
D:
5 nov. 1928
Flensborg
Mette Marie Matthiesen
1860-1886
Mette Marie Matthiesen
F:
15 jun. 1860
Bylderup-Bov
G:
14 dec. 1877
Genner
D:
30 jan. 1886
Hviding
Katharina Petrea Andersen
1868-1957
Katharina Petrea Andersen
F:
25 maj 1868
Hviding
G:
10 nov. 1891
Hviding
D:
2 sep. 1957
Flensborg
Peter Nielsen Lycke
1883-1970
Peter Nielsen Lycke
F:
27 maj 1883
Roager
D:
mar. 1970
Neumünster
Elisabeth Cathrine Speckhahn
1882-ca. 1960
Elisabeth Cathrine Speckhahn
F:
2 jan. 1882
Aabenraa
G:
26 maj 1908
Aabenraa
D:
ca. 1960
Nis Jensen Lycke
1886-1970
Nis Jensen Lycke
F:
17 mar. 1886
Roager
D:
19 dec. 1970
Preetz
Dorothea Christine Kathinka Voigt
1891-
Dorothea Christine Kathinka Voigt
F:
8 jan. 1891
Preetz
G:
12 jul. 1913
Preetz
Peter Anton Jacobsen Lycke
1856-1929
Peter Anton Jacobsen Lycke
F:
11 jan. 1856
Nustrup
D:
23 apr. 1929
Haderslev
Johanne Kathrine Østergaard
1860-1939
Johanne Kathrine Østergaard
F:
23 aug. 1860
G:
10 jun. 1882
Roager
D:
8 jun. 1939
Haderslev
Peter Nielsen Lycke
1859-1931
Peter Nielsen Lycke
F:
24 mar. 1859
Nustrup s. (Gabøl)
D:
16 sep. 1931
Kiel
Kjestine Lovise Bruhn
1857-1931
Kjestine Lovise Bruhn
F:
15 jul. 1857
Nustrup s. (Gabøl)
G:
28 nov. 1882
Gabøl
D:
30 mar. 1931
Kiel
Anna Marie Beck
1824-
Anna Marie Beck
F:
30 nov. 1824
Peder Nissen Lycke
1821-1859
Peder Nissen Lycke
F:
25 sep. 1821
Højrup s. (Arnum)
G:
14 dec. 1845
Vodder
D:
14 feb. 1859
Nustrup s. (Gabøl)
Ane Mathea Møller
Anna Kjestine Møller
Berteline Laurine Møller
Michael Andersen Møller
1874-
Michael Andersen Møller
F:
17 nov. 1874
Vodder
Caroline Margrethe Sørensen
1872-
Caroline Margrethe Sørensen
F:
6 nov. 1872
Brørup s.
G:
26 jul. 1899
Vodder
Evald Peter Møller
1909-1988
Evald Peter Møller
F:
27 aug. 1909
D:
25 aug. 1988
Frieda Lasina Brønk
Johannes Møller
1879-
Johannes Møller
F:
10 jan. 1879
Sine Skov
1884-
Sine Skov
F:
4 dec. 1884
G:
9 maj 1908
Gotfred Møller
1886-
Gotfred Møller
F:
31 maj 1886
NN
Ane Kirstine Westergaard
1852-1887
Ane Kirstine Westergaard
F:
9 aug. 1852
D:
aug. 1887
Peter Evald Møller
1846-1907
Peter Evald Møller
F:
21 jan. 1846
G:
25 sep. 1874
D:
26 aug. 1907
Peter Thysen Westergaard
1855-1855
Peter Thysen Westergaard
F:
9 nov. 1855
D:
10 nov. 1855
Johanne Westergaard
1894-
Johanne Westergaard
F:
30 nov. 1894
Vodder s. (Birkelev Mark)
Hans Peter Mikkelsen
1883-
Hans Peter Mikkelsen
F:
5 jan. 1883
G:
2 nov. 1917
Ane Westergaard
1896-
Ane Westergaard
F:
20 jun. 1896
Vodder s. (Birkelev)
Jørgen Mortensen
1898-
Jørgen Mortensen
F:
11 mar. 1898
Ousted s. (Tebstrup)
G:
11 mar. 1927
Vodder
Signe Westergaard
1898-
Signe Westergaard
F:
21 sep. 1898
Vodder s. (Birkelev)
Anders Nielsen Westergaard
1892-
Anders Nielsen Westergaard
F:
25 jul. 1892
G:
10 sep. 1919
Betty Westergaard
1900-
Betty Westergaard
F:
5 okt. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Christen Petersen Warming
1896-
Christen Petersen Warming
F:
25 feb. 1896
Vodder s. (Gånsager)
G:
27 sep. 1922
Vodder
Astrid Westergaard
1903-
Astrid Westergaard
F:
24 dec. 1903
Vodder s. (Birkelev)
Peder Pedersen
1900-
Peder Pedersen
F:
6 jan. 1900
Borris
G:
30 maj 1930
Vodder
Michael Andersen Westergaard
1905-1906
Michael Andersen Westergaard
F:
4 okt. 1905
Vodder s. (Birkelev)
D:
21 maj 1906
Vodder s. (Birkelev)
Ane Margrethe Westergaard
Christian Nielsen Jensen
Henning Westergaard Konstmann
Sanne Gad Thysen
Cathrine Bothilde Westergaard
Peter Skau Konstmann
Michael Andersen Westergaard
Maren Mathie Nielsen
Sophie Westergaard
Valdemar Wollesen
1910-
Valdemar Wollesen
F:
1 dec. 1910
Rejsby s. (Kærbølling)
Klara Westergaard
Thomas Kristensen
Peter Thysen Westergaard
1856-
Peter Thysen Westergaard
F:
22 dec. 1856
Vodder s. (Birkelev)
Cathrine Sørensen
1874-1937
Cathrine Sørensen
F:
27 okt. 1874
Brørup s.
G:
15 sep. 1894
D:
15 dec. 1937
Rejsby s.
Anders Nielsen Westergaard
1892-
Anders Nielsen Westergaard
F:
25 jul. 1892
Signe Westergaard
1898-
Signe Westergaard
F:
21 sep. 1898
Vodder s. (Birkelev)
G:
10 sep. 1919
Nicolai Hansen Westergaard
1859-1945
Nicolai Hansen Westergaard
F:
16 feb. 1859
D:
6 jan. 1945
Marie Kirstine Schmidt
1850-1941
Marie Kirstine Schmidt
F:
12 maj 1850
G:
17 sep. 1891
Brede
D:
12 maj 1941
Anthon Gotfred Westergaard
1861-1864
Anthon Gotfred Westergaard
F:
7 dec. 1861
D:
5 jul. 1864
Anne Margrethe Westergaard
1864-1879
Anne Margrethe Westergaard
F:
10 jul. 1864
D:
13 okt. 1879
Aage Beier
1891-
Aage Beier
F:
2 mar. 1891
Vodder s. (Birkelev)
Marie Poulsen
1893-
Marie Poulsen
F:
5 nov. 1893
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
19 nov. 1920
Skærbæk
Johanne Beier
1894-
Johanne Beier
F:
3 nov. 1894
Vodder s. (Birkelev)
Martin Varming
Karl Beier
1898-1899
Karl Beier
F:
27 jul. 1898
Vodder s. (Birkelev)
D:
24 okt. 1899
Vodder s. (Birkelev)
Karen Marie Beier
1901-
Karen Marie Beier
F:
9 maj 1901
Vodder s. (Birkelev)
Marcus Hansen Vind
1893-
Marcus Hansen Vind
F:
23 apr. 1893
Seem s. (Høm)
G:
20 maj 1932
Vodder
Anna Martha Beier
1903-
Anna Martha Beier
F:
31 jul. 1903
Vodder s. (Birkelev)
Magnus Lauritz Jepsen
1904-
Magnus Lauritz Jepsen
F:
4 apr. 1904
Vium
G:
30 jun. 1933
Vodder
Michael Beier
1906-
Michael Beier
F:
9 aug. 1906
Vodder s. (Birkelev)
Abelone Sophie Ebsen
1906-
Abelone Sophie Ebsen
F:
18 jan. 1906
Vodder s. (Frifelt)
G:
12 nov. 1931
Vodder
Maria Kathrine Westergaard
1866-
Maria Kathrine Westergaard
F:
30 nov. 1866
Vodder s. (Birkelev)
Hans Peter Beier
1862-
Hans Peter Beier
F:
25 okt. 1862
Vodder s. (Birkelev)
G:
12 aug. 1890
Vodder
Hans Beier Bennedsen
1918-1921
Hans Beier Bennedsen
F:
17 okt. 1918
Spandet
D:
22 dec. 1921
Roager
Anders Thomsen Beier Bennedsen
Hanny Bennedsen
Kirstine Marie Beier
1893-1966
Kirstine Marie Beier
F:
30 mar. 1893
D:
10 okt. 1966
Jens Bennedsen
1888-1951
Jens Bennedsen
F:
31 aug. 1888
G:
20 dec. 1917
Roager
D:
11 apr. 1951
Theo Thomsen Ehlers
Otto Sigfried Thomsen Ehlers
Harry Ehlers
Johanne Margrethe Beier
1896-1948
Johanne Margrethe Beier
F:
7 jun. 1896
D:
8 jan. 1948
Roager s. (Ø. Åbølling)
Otto Heinrich Christian Ehlers
1891-
Otto Heinrich Christian Ehlers
F:
28 jul. 1891
G:
10 jan. 1918
Roager
Svend Aage Beier
Truels Andersen Beier
1899-
Truels Andersen Beier
F:
7 feb. 1899
Valborg Elise Helene Grundahl
1900-1931
Valborg Elise Helene Grundahl
F:
21 maj 1900
G:
3 aug. 1924
D:
12 aug. 1931
Mogens Beier
Martha Hertha Lauridsen
1904-
Martha Hertha Lauridsen
F:
1 dec. 1904
G:
29 mar. 1934
Ervind Beier
Karl Michael Beier
Michael Andersen Beier
1903-
Michael Andersen Beier
F:
17 aug. 1903
Birthe Hoven
Gurli Beier
Inga Beier
Georg Beier
1905-
Georg Beier
F:
4 jan. 1905
Caroline Lassen
Otteline Westergaard
1869-1945
Otteline Westergaard
F:
23 apr. 1869
D:
22 feb. 1945
Anders Thomsen Beier
1862-1941
Anders Thomsen Beier
F:
21 feb. 1862
G:
23 jun. 1892
D:
2 nov. 1941
Johanne Beck
1827-1895
Johanne Beck
F:
4 jan. 1827
Vodder s. (Birkelev)
D:
20 mar. 1895
Vodder s. (Birkelev)
Mikkel Andersen Westergaard
1821-1897
Mikkel Andersen Westergaard
F:
16 nov. 1821
G:
18 okt. 1851
Vodder
D:
13 mar. 1897
Sophie Beck
1829-
Sophie Beck
F:
16 apr. 1829
Søren Nicolaisen Beck
1833-1891
Søren Nicolaisen Beck
F:
5 okt. 1833
Vodder s. (Birkelev)
D:
11 jun. 1891
Vodder s. (Birkelev)
Mettea Marie Thyssen
1861-
Mettea Marie Thyssen
F:
1 mar. 1861
Vodder s. (Birkelev)
Laurits Thyssen
1862-1864
Laurits Thyssen
F:
16 dec. 1862
Vodder s. (Birkelev)
D:
11 jul. 1864
Vodder s. (Birkelev)
Ane Margrethe Thyssen
1865-
Ane Margrethe Thyssen
F:
16 maj 1865
Vodder s. (Birkelev)
Conrad Brockdorf
1868-
Conrad Brockdorf
F:
29 jun. 1868
Skærbæk
G:
20 maj 1898
Skærbæk
Anne Hansen
1896-
Anne Hansen
F:
30 aug. 1896
Skærbæk s. (Kepslund)
Elma Hansen
1897-
Elma Hansen
F:
10 okt. 1897
Skærbæk s. (Kepslund)
Thyra Hansen
1899-
Thyra Hansen
F:
3 apr. 1899
Skærbæk s. (Kepslund)
Broder Inghard Jensen
1902-
Broder Inghard Jensen
F:
4 jun. 1902
G:
10 sep. 1926
Skærbæk
Hans Jacobsen Hansen
1900-1901
Hans Jacobsen Hansen
F:
8 jun. 1900
Skærbæk s. (Kepslund)
D:
1 mar. 1901
Skærbæk s. (Kepslund)
Olga Hansen
1902-
Olga Hansen
F:
5 jan. 1902
Skærbæk s. (Kepslund)
Dagny Hansen
1902-1905
Dagny Hansen
F:
16 nov. 1902
Skærbæk s. (Kepslund)
D:
10 apr. 1905
Skærbæk s. (Kepslund)
Hans Jakob Hansen
1903-1969
Hans Jakob Hansen
F:
6 dec. 1903
Skærbæk s. (Kepslund)
D:
3 sep. 1969
Skærbæk s. (Moesbøl)
Metha Marie Rossen
Dagny Hansen
1906-1978
Dagny Hansen
F:
25 jun. 1906
Skærbæk s. (Kepslund)
D:
9 dec. 1978
Døstrup s. (Drengsted)
Christen Andersen Jacobsen
1906-1976
Christen Andersen Jacobsen
F:
10 apr. 1906
Døstrup s. (Drengsted)
D:
8 dec. 1976
Døstrup s. (Drengsted)
Laura Elsine Thyssen
1867-
Laura Elsine Thyssen
F:
23 sep. 1867
Vodder s. (Birkelev)
Godske Hansen
1869-1947
Godske Hansen
F:
26 maj 1869
Skærbæk s. (Kepslund)
G:
18 dec. 1894
Skærbæk
D:
20 nov. 1947
Skærbæk s. (Kepslund)
Elna Thyssen
1900-
Elna Thyssen
F:
27 dec. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Niels Hansen Nielsen
1897-1947
Niels Hansen Nielsen
F:
8 nov. 1897
Skærbæk
G:
2 aug. 1925
Skærbæk
D:
19 feb. 1947
Ribe (Amtssygeh.)
Anne Thyssen
1902-1993
Anne Thyssen
F:
21 dec. 1902
Vodder s. (Birkelev)
D:
21 aug. 1993
Niels Thyssen
1901-1974
Niels Thyssen
F:
15 jan. 1901
Skærbæk
G:
9 nov. 1928
Skærbæk
D:
19 mar. 1974
Truels Schack Thyssen
1938-2009
Truels Schack Thyssen
F:
24 sep. 1938
Vodder s. (Birkelev)
D:
17 jan. 2009
Vodder s. (Frifelt)
Jens Truelsen Thyssen
1905-
Jens Truelsen Thyssen
F:
2 feb. 1905
Vodder s. (Birkelev)
Johanne Schack
Truels Andersen Thyssen
1869-
Truels Andersen Thyssen
F:
10 nov. 1869
Vodder s. (Birkelev)
Dorthea Elsine Bjerrum
1876-
Dorthea Elsine Bjerrum
F:
13 mar. 1876
Vodder s. (Gånsager Mark)
G:
17 feb. 1900
Vodder
Else Thyssen
1901-
Else Thyssen
F:
16 jun. 1901
Roager Kirkeby
Jens Truelsen Thyssen
1903-1960
Jens Truelsen Thyssen
F:
26 jul. 1903
D:
7 mar. 1960
Kjestine Marie Andersen
Christian Peter Thyssen
1905-
Christian Peter Thyssen
F:
30 mar. 1905
Roager Kirkeby
Marie Caroline Andersen
Nicolai Hansen Thyssen
1874-
Nicolai Hansen Thyssen
F:
18 sep. 1874
Vodder s. (Birkelev)
Marie Elisabeth Hansen
1882-
Marie Elisabeth Hansen
F:
9 jan. 1882
G:
16 mar. 1900
Skærbæk
Johann Christian Thyssen
Mathilde Petersen
1881-1914
Mathilde Petersen
F:
18 maj 1881
Randerup
G:
12 okt. 1906
Skærbæk
D:
14 okt. 1914
Roager Kirkeby
Else Beck
1836-1897
Else Beck
F:
13 jan. 1836
D:
27 sep. 1897
Skærbæk
Jens Truelsen Thyssen
1818-1899
Jens Truelsen Thyssen
F:
2 jun. 1818
G:
6 okt. 1859
D:
9 okt. 1899
Skærbæk
Hans Jensen Beck
1838-1838
Hans Jensen Beck
F:
17 apr. 1838
Vodder s. (Birkelev)
D:
4 maj 1838
Vodder s. (Birkelev)
Hans Jensen Beck
1842-1842
Hans Jensen Beck
F:
17 jan. 1842
Vodder s. (Birkelev)
D:
18 jan. 1842
Vodder s. (Birkelev)
Anna Margrethe Beck
1798-1872
Anna Margrethe Beck
F:
1798
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
17 jan. 1872
Vodder s. (Birkelev)
Nicolai Hansen Friis
1791-1852
Nicolai Hansen Friis
F:
22 jun. 1791
G:
28 okt. 1820
Vodder
D:
17 nov. 1852
Niels Sørensen Beck
1800-1884
Niels Sørensen Beck
F:
1800
D:
6 feb. 1884
Niels Thyssen Nielsen
Signe Madsen
Hans Winther Nielsen
Agathe Eriksen
Nicolai Ludvig Winther Nielsen
Martine Marie Hansen
Carl Christian Nielsen
Christian Nielsen
Inger Nielsen
Nicolai Beck Nielsen
1869-
Nicolai Beck Nielsen
F:
10 dec. 1869
Brøns s. (Havervad)
Margrethe Winther
1885-
Margrethe Winther
F:
24 okt. 1885
Døstrup s. (Lovrup)
G:
19 maj 1911
Brøns
Nimine Nielsen
1901-
Nimine Nielsen
F:
28 maj 1901
Døstrup
Mikkel Lund Jacobsen
1901-
Mikkel Lund Jacobsen
F:
13 sep. 1901
Randerup
G:
16 nov. 1929
Døstrup
Cathrine Nielsen
1902-1902
Cathrine Nielsen
F:
15 jun. 1902
D:
17 jun. 1902
Niels Thyssen Nielsen
1903-
Niels Thyssen Nielsen
F:
16 apr. 1903
Cathrine Nielsen
1904-
Cathrine Nielsen
F:
29 jul. 1904
Niels Thyssen Nielsen
1908-1908
Niels Thyssen Nielsen
F:
8 aug. 1908
D:
10 okt. 1908
Theodor Martin Nielsen
1872-
Theodor Martin Nielsen
F:
11 maj 1872
Brøns s. (Havervad)
Kirstine Marie Hansen
1877-
Kirstine Marie Hansen
F:
12 mar. 1877
G:
22 maj 1900
Døstrup
Niels Thyssen Nielsen
Dødfødt søn
1913-1913
Dødfødt søn
F:
30 jul. 1913
Roager s. (Kirkeby)
D:
30 jul. 1913
Roager s. (Kirkeby)
Margrethe Lindberg Nielsen
Berthin Lindberg Nielsen
Kirstine Katrine Lindberg Nielsen
Aage Lindberg Nielsen
Martin Nielsen
1874-
Martin Nielsen
F:
26 maj 1874
Brøns s. (Havervad)
Bodil Lindberg
1883-
Bodil Lindberg
F:
6 nov. 1883
Brøns s. (Havervad)
G:
28 apr. 1906
Brøns
Anne Kirstine Nielsen
1876-
Anne Kirstine Nielsen
F:
10 dec. 1876
Brøns s. (Havervad)
Andreas Toft
Maren Beier
1905-
Maren Beier
F:
19 okt. 1905
Brøns s. (V. Åbølling)
Anton Severin Slot
1900-
Anton Severin Slot
F:
13 dec. 1900
Roager s.
G:
24 maj 1926
Brøns
Niels Thyssen Beier
Jes Beier
Christine Schmidt
Thyra Marie Nielsen
1880-
Thyra Marie Nielsen
F:
19 dec. 1880
Brøns s. (Havervad)
Hans Feddersen Beier
1873-1943
Hans Feddersen Beier
F:
2 dec. 1873
Brøns s. (V. Åbølling)
G:
24 jun. 1904
Brøns
D:
18 okt. 1943
Brøns s. (V. Åbølling)
Marie Dorthea Nielsen
1888-
Marie Dorthea Nielsen
F:
25 maj 1888
Brøns s. (Havervad)
Niels Thyssen Nielsen
1836-
Niels Thyssen Nielsen
F:
5 sep. 1836
Cathrine Frøsig
ca. 1846-
Cathrine Frøsig
F:
ca. 1846
G:
9 mar. 1869
Hanne Marie Beck
1838-
Hanne Marie Beck
F:
29 jan. 1838
Jep Jensen Lindberg
Jep Jensen Lindberg
G:
25 okt. 1866
Dorthea Beyer
1869-1879
Dorthea Beyer
F:
1 apr. 1869
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
5 jun. 1879
Brøns s. (V. Åbølling)
Nicolai Sørensen Beyer
1870-1957
Nicolai Sørensen Beyer
F:
23 aug. 1870
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
24 maj 1957
Dwight, Illinois, USA
Maren Beyer
1872-1873
Maren Beyer
F:
25 jul. 1872
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
6 jul. 1873
Brøns s. (V. Åbølling)
Anne Beck
1840-1873
Anne Beck
F:
21 apr. 1840
D:
10 mar. 1873
Hans Lauridsen Beyer
1835-1919
Hans Lauridsen Beyer
F:
30 aug. 1835
Brøns s. (Havervad)
G:
14 maj 1868
D:
6 okt. 1919
Dwight, Illinois, USA
Nicolaj Sørensen Beck
1802-
Nicolaj Sørensen Beck
F:
1802
Maren Krog Simonsdatter
1813-1840
Maren Krog Simonsdatter
F:
9 nov. 1813
Brøns s. (Søndernæs)
G:
24 okt. 1835
D:
31 aug. 1840
Søren Jensen Beck
1899-1983
Søren Jensen Beck
F:
4 dec. 1899
Sdr. Farup
D:
1983
Bredstrup s.
Kresten Jensen Beck
1901-1968
Kresten Jensen Beck
F:
11 feb. 1901
Sdr. Farup
D:
23 okt. 1968
Aarhus (Kommunehospitalet)
Villy Christensen
Sofie Marie Jensen Beck
1902-
Sofie Marie Jensen Beck
F:
31 maj 1902
Sdr. Farup
Erik Marius Christian Beck
1899-
Erik Marius Christian Beck
F:
17 dec. 1899
Ulfborg s. (Kærgård)
G:
8 feb. 1924
Bredstrup
Karl Jensen Beck
1903-
Karl Jensen Beck
F:
9 aug. 1903
Sdr. Farup
Mary Anne Angers Hansen
1910-
Mary Anne Angers Hansen
F:
24 sep. 1910
Gørding
G:
18 feb. 1934
Bramminge (Ansgarkirken)
Svend Jensen Beck
Minna Kjerulff Sørensen
1915-2010
Minna Kjerulff Sørensen
F:
5 aug. 1915
Nordby
D:
4 jun. 2010
Tranebjerg
Aage Jensen Beck
1907-2000
Aage Jensen Beck
F:
24 aug. 1907
Sdr. Farup
D:
30 aug. 2000
Bagsværd
Ellen Marie Bolten
1909-
Ellen Marie Bolten
F:
21 aug. 1909
Jels
Hans Beck
1872-1937
Hans Beck
F:
19 dec. 1872
D:
14 feb. 1937
Fredericia (Amtssygehuset)
Ingeborg Jensen
1871-1958
Ingeborg Jensen
F:
3 sep. 1871
G:
1898
D:
28 jun. 1958
Aarhus
Petrea Beck
1876-
Petrea Beck
F:
28 sep. 1876
Søren Nicolaisen Beck
1842-1928
Søren Nicolaisen Beck
F:
8 sep. 1842
D:
5 aug. 1928
Sofie Marie Beck
1850-1877
Sofie Marie Beck
F:
25 dec. 1850
D:
23 okt. 1877
Karen Nielsen
1848-1934
Karen Nielsen
F:
23 jun. 1848
G:
27 apr. 1879
D:
14 jun. 1934
Svend Christian Beck
1844-
Svend Christian Beck
F:
2 aug. 1844
Maren Beck
1846-
Maren Beck
F:
10 sep. 1846
Anders Hansen Beck
1849-
Anders Hansen Beck
F:
13 mar. 1849
Marius Gotfred Beck
1855-
Marius Gotfred Beck
F:
15 jul. 1855
Margrethe Beck
1853-1854
Margrethe Beck
F:
19 mar. 1853
D:
15 apr. 1854
Marie Kirstine Holm
1821-
Marie Kirstine Holm
F:
27 apr. 1821
G:
28 okt. 1841
Jannik Sørensen Lindbæk
1872-1877
Jannik Sørensen Lindbæk
F:
7 jan. 1872
D:
23 mar. 1877
Ane Marie Kristine Lindbæk
1874-
Ane Marie Kristine Lindbæk
F:
13 nov. 1874
Mathea (Mette) Christiane Beck
1847-
Mathea (Mette) Christiane Beck
F:
23 jul. 1847
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Søren Janniksen Lindbæk
1835-1877
Søren Janniksen Lindbæk
F:
4 aug. 1835
G:
25 okt. 1870
D:
15 dec. 1877
Søren Thomsen
1880-
Søren Thomsen
F:
2 jul. 1880
Hans Thomsen
1882-1915
Hans Thomsen
F:
20 apr. 1882
D:
30 jan. 1915
Helga Rosenstand
1890-
Helga Rosenstand
F:
6 jul. 1890
G:
9 aug. 1914
Kristian Thomsen
1884-
Kristian Thomsen
F:
24 feb. 1884
Lorents Christian Thomsen
1848-1932
Lorents Christian Thomsen
F:
21 aug. 1848
G:
14 sep. 1879
D:
18 jun. 1932
Seem s. (Hømvejle)
Jens Skrydstrup Petersen
1905-
Jens Skrydstrup Petersen
F:
27 okt. 1905
Christense Bleichen Hansen
Anna Skrydstrup Petersen
Holger Skrydstrup Petersen
1909-1972
Holger Skrydstrup Petersen
F:
2 okt. 1909
D:
25 maj 1972
Nielsine Roost Petersen Aabling
Esther Laura Skrydstrup
1877-
Esther Laura Skrydstrup
F:
18 dec. 1877
Lundum s. (Lundumskov)
Hans Peder Petersen
1871-1946
Hans Peder Petersen
F:
22 mar. 1871
Mjolden
G:
20 dec. 1904
D:
3 mar. 1946
Esther Neergaard Skrydstrup
Jakob Neergaard Skrydstrup
Anne Lise Søbro
1911-1985
Anne Lise Søbro
F:
15 mar. 1911
D:
25 feb. 1985
Mogens Neergaard Skrydstrup
Rosa Agnete Jensen
Kristian Beck Skrydstrup
1879-1976
Kristian Beck Skrydstrup
F:
28 sep. 1879
Lundum s. (Lundumskov)
D:
16 jan. 1976
Dorothea Johanne Neergaard
1879-
Dorothea Johanne Neergaard
F:
1 sep. 1879
Kregme s.
G:
3 nov. 1906
København (Jacobs k.)
Laurids Skrydstrup
1881-1889
Laurids Skrydstrup
F:
2 dec. 1881
Lundum s. (Lundumskov)
D:
15 okt. 1889
Lundum s. (Lundumskov)
Aksel Beck Skrydstrup
1884-
Aksel Beck Skrydstrup
F:
26 maj 1884
Lundum s. (Lundumskov)
Anna Beck
1848-1891
Anna Beck
F:
24 dec. 1848
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
D:
31 jan. 1891
Lundum s. (Lundumskov)
Niels Hansen Skrydstrup
1850-
Niels Hansen Skrydstrup
F:
22 aug. 1850
Rejsby
G:
28 jun. 1876
V. Vedsted
Maren Beck
1850-1924
Maren Beck
F:
8 okt. 1850
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
D:
1 feb. 1924
Bølling s. (Bøllinglide)
Peter Andreas Borrig Lindbæk
1833-1873
Peter Andreas Borrig Lindbæk
F:
10 jan. 1833
G:
16 nov. 1871
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
D:
6 jan. 1873
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Petrea Moltesen
1877-1878
Petrea Moltesen
F:
4 maj 1877
Hviding
D:
20 feb. 1878
Christian Moltesen
1879-1879
Christian Moltesen
F:
8 feb. 1879
Hviding
D:
26 feb. 1879
Hviding
Peter Christian Moltesen
1880-
Peter Christian Moltesen
F:
21 jun. 1880
Hviding
Mads Agger
1914-
Mads Agger
F:
9 sep. 1914
Bølling s. (Bøllinglide)
Olga Damgaard
1912-
Olga Damgaard
F:
29 jul. 1912
G:
21 okt. 1938
Jens Moltesen Agger
1917-2009
Jens Moltesen Agger
F:
11 jan. 1917
Bølling s. (Bøllinglide)
D:
25 sep. 2009
Viby ved Århus
Ragnhild Pilgaard
1918-2017
Ragnhild Pilgaard
F:
25 jan. 1918
Torrild
G:
26 dec. 1940
Torrild
D:
3 dec. 2017
Bodil Moltesen
1882-1932
Bodil Moltesen
F:
26 aug. 1882
Hviding
D:
23 mar. 1932
Frode Agger
1891-1919
Frode Agger
F:
12 aug. 1891
Bøvling
G:
21 okt. 1913
D:
11 jan. 1919
Anne Maria Moltesen
1884-1970
Anne Maria Moltesen
F:
20 okt. 1884
Hviding
D:
7 mar. 1970
Jens Lassen Moltesen
1852-1887
Jens Lassen Moltesen
F:
3 maj 1852
Hviding s. (Råhede)
G:
30 okt. 1875
V. Vedsted
D:
30 mar. 1887
Hviding s.
Hans Jørgen Hansen Okholm
1853-1919
Hans Jørgen Hansen Okholm
F:
28 apr. 1853
V. Vedsted s. (Okholm)
G:
3 jul. 1891
Bølling
D:
9 sep. 1919
Bølling s. (Signhus)
Dødfødt datter
1881-1881
Dødfødt datter
F:
10 apr. 1881
Lundum s. (Lundumskov)
D:
10 apr. 1881
Lundum s. (Lundumskov)
Ernst Christensen
Esther Christensen
Gudrun Christensen
Christen Christensen
1882-
Christen Christensen
F:
5 jun. 1882
Lundum s. (Lundumskov)
Ane Petrea Jensen
1882-
Ane Petrea Jensen
F:
9 maj 1882
Lundum s. (Lundumskov)
Elna Beck Christensen
Christian Beck Christensen
1883-
Christian Beck Christensen
F:
11 sep. 1883
Lundum s. (Lundumskov)
Jensine Pedersen
1888-
Jensine Pedersen
F:
18 apr. 1888
Maren Christensen
1884-
Maren Christensen
F:
1 nov. 1884
Lundum s. (Lundumskov)
Hans Søren Perthou Laursen Foght
1873-
Hans Søren Perthou Laursen Foght
F:
7 dec. 1873
Kattrup
G:
3 apr. 1915
Lundum
Marius Christensen
1886-
Marius Christensen
F:
2 feb. 1886
Lundum s. (Lundumskov)
Valdemar Christensen
1887-1888
Valdemar Christensen
F:
4 apr. 1887
Lundum s. (Lundumskov)
D:
30 mar. 1888
Lundum s. (Lundumskov)
Valdemar Christensen
1888-1889
Valdemar Christensen
F:
21 dec. 1888
Lundum s. (Lundumskov)
D:
20 feb. 1889
Lundum s. (Lundumskov)
Hans Jensen
Anna Christensen
1889-
Anna Christensen
F:
31 dec. 1889
Lundum s. (Lundumskov)
Jens Jensen
1889-
Jens Jensen
F:
3 dec. 1889
Lundum s. (Dagmarsgård)
G:
16 nov. 1915
Lundum
Kristiane Beck
1852-1905
Kristiane Beck
F:
27 maj 1852
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
D:
2 maj 1905
Horsens (dr. Guldbergs klinik)
Peder Kristensen
1842-
Peder Kristensen
F:
22 feb. 1842
Lundum s. (Lundumskov)
G:
7 maj 1880
Lundum
Søren Beck
1854-
Søren Beck
F:
7 maj 1854
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Nis Jørgensen Beck
1855-1923
Nis Jørgensen Beck
F:
2 sep. 1855
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
D:
23 apr. 1923
Nordby
Meta Sophie Kirstine Windfeld
1863-1904
Meta Sophie Kirstine Windfeld
F:
3 mar. 1863
Nr. Farup
G:
18 okt. 1882
Farup
D:
23 dec. 1904
Anne Margrethe Beck
1857-1858
Anne Margrethe Beck
F:
25 jul. 1857
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
D:
13 feb. 1858
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Anne Margrethe Beck
1860-
Anne Margrethe Beck
F:
22 mar. 1860
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Peder Mikkelsen Hansen
1860-
Peder Mikkelsen Hansen
F:
12 jun. 1860
Vodder
G:
5 nov. 1884
V. Vedsted
Hans Beck
1862-
Hans Beck
F:
2 aug. 1862
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Niels Beck
1865-
Niels Beck
F:
2 okt. 1865
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Kristian Sørensen Beck
1805-1872
Kristian Sørensen Beck
F:
1805
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
10 jul. 1872
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Anna Marie Nisdatter
1822-1892
Anna Marie Nisdatter
F:
1 mar. 1822
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
G:
26 jun. 1846
V. Vedsted
D:
10 aug. 1892
Lundum s. (Lundumskov)
Lars Peter Rosenberg
1869-1874
Lars Peter Rosenberg
F:
14 dec. 1869
Brede s. (Nr. Vollum)
D:
21 mar. 1874
Brede s. (Nr. Vollum)
Niels Andreas Rosenberg
1872-
Niels Andreas Rosenberg
F:
2 jul. 1872
Brede s. (Nr. Vollum)
Peter Lassen Rosenberg
1901-1979
Peter Lassen Rosenberg
F:
3 sep. 1901
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
30 jan. 1979
Brede s. (Bredebro)
Anne Kjestine Rosenberg
1907-1921
Anne Kjestine Rosenberg
F:
14 maj 1907
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
25 mar. 1921
Brede s. (Sdr. Vollum)
Lars Peder Rosenberg
1875-1928
Lars Peder Rosenberg
F:
9 mar. 1875
Brede s. (Nr. Vollum)
D:
12 maj 1928
Brede s. (Sdr. Vollum)
Anne Marie Aabling
1876-1919
Anne Marie Aabling
F:
2 jul. 1876
G:
5 okt. 1899
D:
13 mar. 1919
Carl Mathiesen Rosenberg
Metha Mikkeline Carlsen
1892-1958
Metha Mikkeline Carlsen
F:
5 maj 1892
Ballum
G:
19 maj 1920
Randerup
D:
10 okt. 1958
Tønder (sygehuset)
Fedder Mathiesen Rosenberg
Andreas Hansen Rosenberg
Peder Lassen Rosenberg
1878-1968
Peder Lassen Rosenberg
F:
28 aug. 1878
Brede s. (Nr. Vollum)
D:
22 aug. 1968
Petrea Laurette Hansen
1884-1976
Petrea Laurette Hansen
F:
23 maj 1884
Brede s. (Svanstrup)
G:
1910
D:
20 jan. 1976
Peder Lassen Rosenberg
1833-1878
Peder Lassen Rosenberg
F:
19 sep. 1833
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
11 apr. 1878
Brede s. (Nr. Vollum)
Anne Kirstine Borre
1848-1905
Anne Kirstine Borre
F:
4 aug. 1848
G:
14 nov. 1867
D:
30 jul. 1905
Brede s. (Nr. Vollum)
Søren Beck Rosenberg
1836-1838
Søren Beck Rosenberg
F:
27 jan. 1836
D:
6 aug. 1838
Anders Andersen Rosenberg
1838-
Anders Andersen Rosenberg
F:
17 jun. 1838
Maren Sørensdatter Beck
1807-
Maren Sørensdatter Beck
F:
1807
Las Pedersen Rosenberg
1795-1861
Las Pedersen Rosenberg
F:
1795
G:
13 okt. 1832
D:
19 aug. 1861
Anna Beck
1846-1936
Anna Beck
F:
25 jul. 1846
D:
18 apr. 1936
Sdr. Farup
Svend Helge Pinborg Hansen
1895-
Svend Helge Pinborg Hansen
F:
3 nov. 1895
Brylle s. (Brunsvig Skole)
Hedvig Ragnhild Pinborg Hansen
1896-
Hedvig Ragnhild Pinborg Hansen
F:
4 nov. 1896
Brylle s. (Brunsvig Skole)
Lavra Hansine Rosa Pinborg
1873-
Lavra Hansine Rosa Pinborg
F:
3 apr. 1873
Brylle s. (Brunsvig Skole)
Hans Jørgen Hansen
1868-
Hans Jørgen Hansen
F:
15 aug. 1868
Brylle s. (Brunsvig)
G:
10 apr. 1895
Brylle
Dødfødt søn
1875-1875
Dødfødt søn
F:
14 mar. 1875
Brylle s. (Brunsvig Skole)
D:
14 mar. 1875
Brylle s. (Brunsvig Skole)
Karen Beck Pinborg
1905-1927
Karen Beck Pinborg
F:
9 apr. 1905
Nyborg
D:
19 feb. 1927
Fredericia
Knud Erik Pinborg
Kaya Beck Pinborg
Hans Peter Beck Pinborg
1877-1910
Hans Peter Beck Pinborg
F:
25 apr. 1877
Brylle s. (Brunsvig Skole)
D:
21 maj 1910
Fredericia
Petra Andersen
1876-1958
Petra Andersen
F:
10 aug. 1876
Fåborg
G:
5 jan. 1903
Hundstrup
D:
29 apr. 1958
Fredericia
Maja Petrea Sofie Pinborg
1879-
Maja Petrea Sofie Pinborg
F:
24 apr. 1879
Brylle s. (Brunsvig Skole)
Niels Harald Beck Pinborg
1882-
Niels Harald Beck Pinborg
F:
11 feb. 1882
Brylle s. (Brunsvig Skole)
Ruth Pinborg
1891-
Ruth Pinborg
F:
15 jun. 1891
Brylle
Viggo Jørgensen Rambøll
1886-
Viggo Jørgensen Rambøll
F:
18 okt. 1886
Odense
G:
10 nov. 1917
Caroline Marie Beck
1847-1927
Caroline Marie Beck
F:
5 nov. 1847
D:
21 maj 1927
Kolding
Andreas Pinborg
1848-1920
Andreas Pinborg
F:
30 aug. 1848
V. Vedsted
G:
11 apr. 1871
V. Vedsted
D:
4 aug. 1920
Hans Peter Beck
1849-1876
Hans Peter Beck
F:
15 jun. 1849
D:
17 feb. 1876
Karen Nielsen
1848-1934
Karen Nielsen
F:
23 jun. 1848
G:
15 apr. 1874
D:
14 jun. 1934
Søren Jensen Beck
1899-1983
Søren Jensen Beck
F:
4 dec. 1899
Sdr. Farup
D:
1983
Bredstrup s.
Kresten Jensen Beck
1901-1968
Kresten Jensen Beck
F:
11 feb. 1901
Sdr. Farup
D:
23 okt. 1968
Aarhus (Kommunehospitalet)
Villy Christensen
Sofie Marie Jensen Beck
1902-
Sofie Marie Jensen Beck
F:
31 maj 1902
Sdr. Farup
Erik Marius Christian Beck
1899-
Erik Marius Christian Beck
F:
17 dec. 1899
Ulfborg s. (Kærgård)
G:
8 feb. 1924
Bredstrup
Karl Jensen Beck
1903-
Karl Jensen Beck
F:
9 aug. 1903
Sdr. Farup
Mary Anne Angers Hansen
1910-
Mary Anne Angers Hansen
F:
24 sep. 1910
Gørding
G:
18 feb. 1934
Bramminge (Ansgarkirken)
Svend Jensen Beck
Minna Kjerulff Sørensen
1915-2010
Minna Kjerulff Sørensen
F:
5 aug. 1915
Nordby
D:
4 jun. 2010
Tranebjerg
Aage Jensen Beck
1907-2000
Aage Jensen Beck
F:
24 aug. 1907
Sdr. Farup
D:
30 aug. 2000
Bagsværd
Ellen Marie Bolten
1909-
Ellen Marie Bolten
F:
21 aug. 1909
Jels
Hans Beck
1872-1937
Hans Beck
F:
19 dec. 1872
D:
14 feb. 1937
Fredericia (Amtssygehuset)
Ingeborg Jensen
1871-1958
Ingeborg Jensen
F:
3 sep. 1871
G:
1898
D:
28 jun. 1958
Aarhus
Petrea Beck
1876-
Petrea Beck
F:
28 sep. 1876
Sofie Marie Beck
1850-1877
Sofie Marie Beck
F:
25 dec. 1850
D:
23 okt. 1877
Søren Nicolaisen Beck
1842-1928
Søren Nicolaisen Beck
F:
8 sep. 1842
D:
5 aug. 1928
Jens Mortensen Okholm
1901-
Jens Mortensen Okholm
F:
3 sep. 1901
Sinne Abildtrup Mortensen
Hans Jørgen Hansen Okholm
1903-
Hans Jørgen Hansen Okholm
F:
1 nov. 1903
Karen Christensen
1906-
Karen Christensen
F:
19 jun. 1906
G:
27 maj 1928
August Okholm
1906-
August Okholm
F:
22 feb. 1906
Ingeborg Holst
Marie Kristine Beck Okholm
Adolf Herman Nielsen
1905-
Adolf Herman Nielsen
F:
11 aug. 1905
Niels Peter Beck Okholm
Anna Marie Østergaard Nielsen
Maren Beck Okholm
Alexander Gram
Viggo Okholm
1879-1938
Viggo Okholm
F:
16 mar. 1879
Bølling s. (Bøllinglide)
D:
28 okt. 1938
Kristine Mortensen
1880-1960
Kristine Mortensen
F:
14 jan. 1880
G:
11 apr. 1900
D:
4 nov. 1960
Astrid Okholm
1881-
Astrid Okholm
F:
22 nov. 1881
Bølling s. (Bøllinglide)
Ragnhild Okholm
1883-
Ragnhild Okholm
F:
1 dec. 1883
Bølling s. (Bøllinglide)
Loyd Huntly Werden
-1965
Loyd Huntly Werden
D:
25 jul. 1965
Niels Peder Jensen
Ane Christensen
Svend Aage Jensen
1914-1914
Svend Aage Jensen
F:
3 maj 1914
D:
9 sep. 1914
Hans Jørgen Jensen
Karen Marie Hedegaard Jakobsen
Anne Kirstine Jensen
Erik Jørgensen
Jens Michael Jensen
Gudrun Ragnhild Jensen
Marie Jensen
Karl Georg Madsen
Knud Jensen
Aase Madsen
Edith Beck Okholm
1887-1934
Edith Beck Okholm
F:
1 jul. 1887
Bølling s. (Bøllinglide)
D:
3 okt. 1934
Peder Nicolaj Jensen
1888-1941
Peder Nicolaj Jensen
F:
29 okt. 1888
Aarhus
G:
10 mar. 1912
D:
8 jan. 1941
Harold Christensen Okholm
Nyla Nadine Phillips
Huntley Beck Okholm
Barbara Jean Ballard
Herluf Beck Okholm
1889-1970
Herluf Beck Okholm
F:
30 sep. 1889
Bølling s. (Bøllinglide)
D:
1 jun. 1970
Kristina Kristensen
1896-1952
Kristina Kristensen
F:
16 jul. 1896
G:
12 sep. 1919
San Francisco, USA
D:
1 sep. 1952
Ellen Christine Skaggs
1894-
Ellen Christine Skaggs
F:
jun. 1894
Ovsjobyn, Sverige
G:
9 okt. 1954
Hayward, Californien
Marie Christine Beck
1855-1890
Marie Christine Beck
F:
31 mar. 1855
D:
14 nov. 1890
Hans Jørgen Hansen Okholm
1853-1919
Hans Jørgen Hansen Okholm
F:
28 apr. 1853
V. Vedsted s. (Okholm)
G:
28 apr. 1878
D:
9 sep. 1919
Bølling s. (Signhus)
Hansine Petrea Beck
1858-
Hansine Petrea Beck
F:
5 maj 1858
Hans Sørensen Beck
1810-1859
Hans Sørensen Beck
F:
1810
D:
23 nov. 1859
Petrea Hansdatter Kloster
1826-
Petrea Hansdatter Kloster
F:
20 okt. 1826
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
31 maj 1845
V. Vedsted
Datter
1812-UDEN D
Datter
F:
24 sep. 1812
D:
UDEN D
Anne Nielsdatter
1777-1825
Anne Nielsdatter
F:
1777
D:
6 jun. 1825
Søren Nicolaisen Beck
1760-1840
Søren Nicolaisen Beck
F:
1760
Ribe
G:
3 nov. 1799
D:
15 dec. 1840
Hans Nicolaisen Feddersen
1829-
Hans Nicolaisen Feddersen
F:
9 apr. 1829
Skærbæk s. (Gjesing)
Søren Outzen Feddersen
1831-1831
Søren Outzen Feddersen
F:
30 aug. 1831
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
5 dec. 1831
Skærbæk s. (Gjesing)
Nicolai Andersen Hansen
1857-
Nicolai Andersen Hansen
F:
4 jul. 1857
Døstrup s. (Nr. Vollum)
Hans Nielsen Hansen
1860-
Hans Nielsen Hansen
F:
19 apr. 1860
Døstrup s. (Nr. Vollum)
Ane Sørine Hansen
1865-
Ane Sørine Hansen
F:
13 apr. 1865
Døstrup s. (Nr. Vollum)
Ansine Marikke Hansen
1874-
Ansine Marikke Hansen
F:
14 okt. 1874
Døstrup s. (Nr. Vollum)
Caroline Feddersen
1832-
Caroline Feddersen
F:
30 nov. 1832
Døstrup s. (Vinum)
Jes Hansen
1831-1899
Jes Hansen
F:
11 dec. 1831
Døstrup s. (Drengsted)
G:
7 mar. 1857
Døstrup
D:
18 mar. 1899
Døstrup s. (Nr. Vollum)
Niels Hansen Feddersen
1799-1835
Niels Hansen Feddersen
F:
1799
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
5 okt. 1835
Anna Outzen
ca. 1805-1840
Anna Outzen
F:
ca. 1805
Døstrup s.
G:
16 aug. 1828
D:
14 jan. 1840
Daler s. (Snurom)
Cathrine Hansen
1800-1840
Cathrine Hansen
F:
1800
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
TIDL. 1840
Peder Andersen Hansen
1804-1875
Peder Andersen Hansen
F:
1804
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
12 jun. 1875
Skærbæk s. (Gjesing)
Esther Svendsen
1905-1971
Esther Svendsen
F:
14 aug. 1905
Haderslev
D:
9 feb. 1971
Esbjerg
Ejnar Refslund Thomsen
1903-1976
Ejnar Refslund Thomsen
F:
24 maj 1903
Haderslev
G:
10 jun. 1933
Tønder
D:
31 dec. 1976
Erik Svendsen
1907-1945
Erik Svendsen
F:
19 jan. 1907
Haderslev
D:
apr. 1945
Tyskland
Anne Jepsen
Knud Lausten Svensen
1909-1992
Knud Lausten Svensen
F:
30 jul. 1909
Haderslev
D:
12 aug. 1992
København
Grethe Mosbech
1914-1992
Grethe Mosbech
F:
1 aug. 1914
Hobro
G:
14 okt. 1939
København
D:
15 jan. 1992
Gentofte (Amtssygehuset)
Nicolai Thomsen Svendsen
1873-1966
Nicolai Thomsen Svendsen
F:
10 aug. 1873
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
14 jul. 1966
Tønder
Gyde Marie Knudsen
1878-1948
Gyde Marie Knudsen
F:
11 feb. 1878
Visby s. (Visby Hedegård)
G:
10 okt. 1904
Daler
D:
19 nov. 1948
Tønder
Andreas Svendsen
1876-1954
Andreas Svendsen
F:
25 maj 1876
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
17 apr. 1954
Tønder (Sygehuset)
Cathrine Oksen
1882-1981
Cathrine Oksen
F:
28 okt. 1882
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
8 dec. 1981
Skærbæk
Kathrine Svendsen
1925-
Kathrine Svendsen
F:
3 aug. 1925
Skærbæk s. (Hjemsted)
Thomas Magnus Svendsen
1881-1963
Thomas Magnus Svendsen
F:
13 mar. 1881
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
27 nov. 1963
Inger Marie Bøttcher
1884-1953
Inger Marie Bøttcher
F:
18 feb. 1884
G:
1920
D:
12 jun. 1953
Else Margrethe Beck
1837-1913
Else Margrethe Beck
F:
29 sep. 1837
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
14 okt. 1913
Skærbæk s. (Hjemsted)
Peder Andersen Svendsen
1832-1900
Peder Andersen Svendsen
F:
20 dec. 1832
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
29 okt. 1872
Skærbæk
D:
5 nov. 1900
Skærbæk s. (Hjemsted)
Karen Beck
1840-1857
Karen Beck
F:
2 apr. 1840
D:
5 aug. 1857
Skærbæk s. (Hjemsted)
Thomas Nicolaisen Beck
1844-1872
Thomas Nicolaisen Beck
F:
12 jul. 1844
D:
27 maj 1872
Maren Hansdatter
1807-1864
Maren Hansdatter
F:
1807
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
23 mar. 1864
Skærbæk s. (Hjemsted)
Nicolai Thomsen Beck
1792-1874
Nicolai Thomsen Beck
F:
23 mar. 1792
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
6 nov. 1836
Skærbæk
D:
13 apr. 1874
Skærbæk s. (Hjemsted)
Niels Jørgen Borre
1886-1886
Niels Jørgen Borre
F:
4 jan. 1886
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
18 feb. 1886
Skærbæk s. (Hjemsted)
Niels Jørgen Borre
1886-
Niels Jørgen Borre
F:
13 dec. 1886
Hansine Lund
1893-
Hansine Lund
F:
23 jan. 1893
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
24 sep. 1926
Skærbæk
Ane Bothilde Borre
1889-
Ane Bothilde Borre
F:
29 aug. 1889
Aage Borre
1892-1945
Aage Borre
F:
5 maj 1892
D:
24 sep. 1945
Anna Borre
1895-
Anna Borre
F:
18 okt. 1895
Karen Hansen
1863-1939
Karen Hansen
F:
12 nov. 1863
D:
13 dec. 1939
Jørgen Nielsen Borre
1854-1927
Jørgen Nielsen Borre
F:
26 jul. 1854
G:
11 feb. 1885
D:
12 sep. 1927
Niels Brodersen Pørksen
Maja Christensen
1930-1973
Maja Christensen
F:
21 aug. 1930
Bredsten
D:
18 jun. 1973
Marie Brodersen Pørksen
Ida Elisabeth Pørksen
1922-1929
Ida Elisabeth Pørksen
F:
30 dec. 1922
D:
10 maj 1929
Tønder
Broder Brodersen Pørksen
Johannes Pørksen
Dagny Kirstine Brodersen
1890-1959
Dagny Kirstine Brodersen
F:
24 jun. 1890
Roager
D:
25 sep. 1959
Tønder (sygehuset)
Sønnich Sønnichsen Pørksen
1877-1934
Sønnich Sønnichsen Pørksen
F:
28 nov. 1877
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
12 nov. 1918
Mjolden
D:
25 mar. 1934
Agnes Botilde Brodersen
1892-1964
Agnes Botilde Brodersen
F:
10 feb. 1892
Roager
D:
23 sep. 1964
Aabenraa (Tuberkulosestationen)
Ane Kirstine Marie Hansen
1866-1948
Ane Kirstine Marie Hansen
F:
15 maj 1866
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
23 apr. 1948
Mjolden s. (Ottersbøl)
Broder Brodersen
1859-1915
Broder Brodersen
F:
17 feb. 1859
D:
18 sep. 1915
Okke Feddersen Hansen
1809-1869
Okke Feddersen Hansen
F:
1809
D:
12 apr. 1869
Anna Botilla Pedersen
1830-1895
Anna Botilla Pedersen
F:
31 mar. 1830
D:
22 mar. 1895
Dødfødt søn
1879-1879
Dødfødt søn
F:
27 okt. 1879
Brøns s. (Astrup)
D:
27 okt. 1879
Brøns s. (Astrup)
Eskild Lauridsen Schack
1841-
Eskild Lauridsen Schack
F:
14 okt. 1841
Brøns s. (Astrup)
Hansmine Caroline Schack
1842-1879
Hansmine Caroline Schack
F:
15 feb. 1842
Brøns s. (Astrup)
G:
21 okt. 1875
Brøns
D:
29 okt. 1879
Brøns
Barbara Cathrine Eleonora Møller
1851-
Barbara Cathrine Eleonora Møller
F:
27 dec. 1851
G:
3 dec. 1885
Brøns
Lauritz Eskildsen Westergaard
1879-1894
Lauritz Eskildsen Westergaard
F:
26 aug. 1879
D:
30 maj 1894
Marie Margrethe Westergaard
1883-1905
Marie Margrethe Westergaard
F:
18 jan. 1883
D:
25 dec. 1905
Udøbt søn
1887-1887
Udøbt søn
F:
21 dec. 1887
D:
26 dec. 1887
Hans Jensen Westergaard
Helga Karina Jensen
Peder Westergaard
Svend Andersen Westergaard
1889-1979
Svend Andersen Westergaard
F:
7 jun. 1889
D:
16 apr. 1979
Marie Schmidt
1889-1981
Marie Schmidt
F:
20 aug. 1889
G:
1916
D:
9 sep. 1981
Margrethe Louise Prinds
Andreas Petersen Prinds
Hans Peter Westergaard Prinds
1927-1944
Hans Peter Westergaard Prinds
F:
2 jan. 1927
Brøns
D:
8 okt. 1944
Lovise Prinds
Svend Aage Prinds
Knud Erik Prinds
Lauri Kjerstine Westergaard
1897-
Lauri Kjerstine Westergaard
F:
10 jan. 1897
Brøns s. (V. Åbølling)
Louis, senere Luis Prinds
1891-1941
Louis, senere Luis Prinds
F:
26 apr. 1891
Brøns s. (Søndernæs)
G:
27 maj 1922
Brøns
D:
31 jan. 1941
Brøns
Hans Pedersen Westergaard
1846-1921
Hans Pedersen Westergaard
F:
25 dec. 1846
D:
9 maj 1921
Margrethe Marie Svendsen
1858-1908
Margrethe Marie Svendsen
F:
28 maj 1858
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
1878
D:
7 feb. 1908
Mette Kirstine Hansen
1813-1840
Mette Kirstine Hansen
F:
1813
D:
TIDL. 1840
Laust Eskildsen Westergaard
1812-
Laust Eskildsen Westergaard
F:
23 jan. 1812
Brøns s. (Normsted)
G:
12 jun. 1841
Brøns
Anne Hansen
1816-1816
Anne Hansen
F:
30 jan. 1816
D:
17 feb. 1816
Skærbæk s. (Gjesing)
Kiersten Marie Hansen
1819-1858
Kiersten Marie Hansen
F:
7 nov. 1819
D:
23 mar. 1858
Skærbæk s. (Gjesing)
Karen Nielsdatter
1781-1841
Karen Nielsdatter
F:
1781
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
28 sep. 1841
Skærbæk s. (Gjesing)
Hans Pedersen
1775-1830
Hans Pedersen
F:
1 mar. 1775
Døstrup s. (Vinum)
G:
1 jun. 1798
Skærbæk
D:
31 mar. 1830
Skærbæk s. (Gjesing)
Maren Nielsdatter
1752-1793
Maren Nielsdatter
F:
1752
Skærbæk s. (Melby)
D:
1793
Skærbæk s. (Gjesing)
Niels Hansen
1732-1797
Niels Hansen
F:
1732
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
18 okt. 1776
Skærbæk
D:
1797
Skærbæk s. (Gjesing)
Karen Bertelsdatter
1718-1776
Karen Bertelsdatter
F:
1718
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1776
Skærbæk s. (Melby)
Niels Ocksen
1714-1764
Niels Ocksen
F:
1714
Skærbæk s. (Misthusum)
G:
25 okt. 1742
Skærbæk
D:
1764
Skærbæk s. (Melby)
Maren Jefsdatter
1753-1814
Maren Jefsdatter
F:
1753
D:
1814
Anne Jefsdatter
1756-
Anne Jefsdatter
F:
1756
Anders Jefsen
1758-1759
Anders Jefsen
F:
1758
D:
1759
Karen Jefsdatter
1760-
Karen Jefsdatter
F:
1760
Anders Jefsen
1762-1807
Anders Jefsen
F:
1762
D:
1807
Maren Bertelsdatter
1721-1807
Maren Bertelsdatter
F:
1721
D:
1807
Jef Andersen
1720-1793
Jef Andersen
F:
1720
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
G:
27 okt. 1752
D:
1793
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Anne Marie Bertelsdatter
1786-1830
Anne Marie Bertelsdatter
F:
1786
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
17 dec. 1830
Skærbæk s. (Gjesing)
Jens Pedersen
ca. 1788-
Jens Pedersen
F:
ca. 1785/88
G:
7 nov. 1818
Skærbæk
Simon Bertelsen
1789-1790
Simon Bertelsen
F:
1789
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
1790
Skærbæk s. (Hjemsted)
Christen Bertelsen
1789-
Christen Bertelsen
F:
1789
Skærbæk s. (Hjemsted)
Bertel Simonsen
1755-
Bertel Simonsen
F:
1755
Maren Simonsdatter
ca. 1752-1812
Maren Simonsdatter
F:
ca. 1752
Skærbæk s. (Melby)
G:
15 okt. 1785
Skærbæk
D:
1812
Christen Simonsen
1759-
Christen Simonsen
F:
1759
Anne Bertelsdatter
1723-
Anne Bertelsdatter
F:
1723
Simon Christensen
Simon Christensen
G:
feb. 1755
Niels Bertelsen
ca. 1727-1783
Niels Bertelsen
F:
ca. 1727
D:
1783
Kirsten Hansdatter
1718-1800
Kirsten Hansdatter
F:
1718
G:
13 okt. 1759
D:
1800
Maren Bertelsdatter
1732-
Maren Bertelsdatter
F:
1732
Anne Nielsdatter
1693-eft. 1758
Anne Nielsdatter
F:
1693
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
eft. 28 dec. 1758
Bertel Christensen
1686-ca. 1748
Bertel Christensen
F:
1686
Brøns s. (Søndernæs)
D:
ca. 1748
Skærbæk s. (Gjesing)
Niels Nielsen
ca. 1670-1711
Niels Nielsen
F:
ca. 1660/70
fmtl. Skærbæk s. (Gjesing)
D:
efter 1711
fmtl. Maren
Anne Aarups
ca. 1823-1827
Anne Aarups
F:
ca. 1823
D:
17 apr. 1827
Mjolden
Marie Brøns
1825-1827
Marie Brøns
F:
19 jul. 1825
Mjolden
D:
16 jul. 1827
Mjolden
Anders Andersen Brøns
1828-1832
Anders Andersen Brøns
F:
6 feb. 1828
D:
9 nov. 1832
Dødfødt søn
1855-1855
Dødfødt søn
F:
23 okt. 1855
D:
23 okt. 1855
Niels Andersen
1879-1879
Niels Andersen
F:
10 sep. 1879
Mjolden
D:
22 nov. 1879
Mjolden
Peter Willadsen Hansen
1913-
Peter Willadsen Hansen
F:
18 aug. 1913
Skærbæk
Jens Andersen Hansen
1917-
Jens Andersen Hansen
F:
26 jul. 1917
Skærbæk
Ane Botille Andersen
1880-1964
Ane Botille Andersen
F:
2 okt. 1880
Mjolden
D:
8 jan. 1964
Hans Asmussen Hansen
1868-1928
Hans Asmussen Hansen
F:
10 dec. 1868
Skærbæk
G:
1 jul. 1913
Skærbæk
D:
24 jun. 1928
Kjestine Marie Andersen
Jens Truelsen Thyssen
1903-1960
Jens Truelsen Thyssen
F:
26 jul. 1903
D:
7 mar. 1960
Niels Andersen
1882-1968
Niels Andersen
F:
22 mar. 1882
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
10 dec. 1968
Anna Marie Outzen
1884-1963
Anna Marie Outzen
F:
23 dec. 1884
G:
12 okt. 1907
Skærbæk
D:
25 dec. 1963
Peter Christian Andersen
1883-1936
Peter Christian Andersen
F:
28 dec. 1883
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
29 feb. 1936
Odense
Karen Hansen
1899-
Karen Hansen
F:
10 aug. 1899
G:
18 jun. 1919
Randers
Anne Marie Andersen
1886-
Anne Marie Andersen
F:
3 jan. 1886
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Jørgen Johan Christensen
1887-1967
Jørgen Johan Christensen
F:
30 nov. 1887
G:
17 maj 1913
Visby
D:
25 dec. 1967
Metha Kirstine Andersen
1887-1933
Metha Kirstine Andersen
F:
18 mar. 1887
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
14 aug. 1933
Otto Franz Richard Domack
1886-1962
Otto Franz Richard Domack
F:
1886
G:
3 jun. 1911
Skærbæk
D:
1962
Ejvind Andersen Christensen
1942-2021
Ejvind Andersen Christensen
F:
10 mar. 1942
D:
27 nov. 2021
Kristine Marie Andersen
1920-2006
Kristine Marie Andersen
F:
12 jun. 1920
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
24 apr. 2006
Skærbæk s. (Mosbølparken)
Christian Andersen Christensen
1916-1996
Christian Andersen Christensen
F:
31 maj 1916
Brede s. (Borrig)
G:
14 nov. 1941
Brede
D:
24 mar. 1996
Gørding
Bodil Andersen
1922-
Bodil Andersen
F:
25 apr. 1922
Abild s. (Sølsted)
August Vang Pedersen
1915-1985
August Vang Pedersen
F:
17 dec. 1915
Olsker s. (ved Degnebakken)
G:
9 okt. 1943
Allinge
D:
1985
Rønne
Jens Lausten Andersen
1923-2013
Jens Lausten Andersen
F:
5 dec. 1923
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
16 jan. 2013
Skærbæk
Nancy Nielsen
ca. 1925-
Nancy Nielsen
F:
ca. 1925
Helga Andersen
1925-2009
Helga Andersen
F:
1 okt. 1925
Døstrup s. (Vinum)
D:
25 jun. 2009
Skærbæk (plejehjemmet)
Niels Mikael Sørensen
1922-1993
Niels Mikael Sørensen
F:
16 jan. 1922
Seem s. (Høm)
G:
25 nov. 1951
Mjolden
D:
16 okt. 1993
Skærbæk
Signe Andersen
1927-2016
Signe Andersen
F:
8 jun. 1927
Døstrup s. (Vinum)
D:
21 dec. 2016
Henry Clausen Aarhøj
1926-2006
Henry Clausen Aarhøj
F:
29 jan. 1926
G:
7 okt. 1949
D:
20 jul. 2006
Anne Marie Andersen
1930-1931
Anne Marie Andersen
F:
3 maj 1930
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
26 jan. 1931
Mjolden s. (Ottersbøl)
Elin Andersen
1932-2000
Elin Andersen
F:
15 aug. 1932
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
29 nov. 2000
Skærbæk
Karl Jepsen Mærsk
Hansine Andersen
1934-
Hansine Andersen
F:
12 sep. 1934
Mjolden s. (Ottersbøl)
Niels Martin Schaiffel-Nielsen
1940-2020
Niels Martin Schaiffel-Nielsen
F:
10 aug. 1940
D:
10 aug. 2020
Niels Skade Andersen
1937-2013
Niels Skade Andersen
F:
13 jan. 1937
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
11 jul. 2013
Mjolden s. (Ottersbøl)
Grete Jensen
Inge Johanne Andersen
Knud Laurids Dinsen Møller
Annelise Andersen
Peter Ohlsen
Sigurd Andersen
1888-1974
Sigurd Andersen
F:
22 nov. 1888
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
26 mar. 1974
Mjolden s. (Ottersbøl)
Anna Marie Skade
1898-1985
Anna Marie Skade
F:
17 jun. 1898
Ballum s. (Harknag)
G:
13 apr. 1920
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
12 mar. 1985
Skærbæk (plejehjemmet)
Thyra Andersen
1890-1963
Thyra Andersen
F:
12 maj 1890
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
16 aug. 1963
Sønderborg
Boy Andreas Gantzel-Boysen
1894-1960
Boy Andreas Gantzel-Boysen
F:
29 jun. 1894
G:
23 sep. 1916
Skærbæk
D:
23 dec. 1960
Margrethe Andersen
1892-
Margrethe Andersen
F:
25 sep. 1892
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Ellemand Hjalmar Jensen
1896-
Ellemand Hjalmar Jensen
F:
22 okt. 1896
G:
18 sep. 1919
Esbjerg
Dorthea Andersen
1893-
Dorthea Andersen
F:
30 okt. 1893
Skærbæk
Ernst Hellvoigt
1890-
Ernst Hellvoigt
F:
1890
G:
7 aug. 1920
Skærbæk
Hans Andersen
1895-1965
Hans Andersen
F:
22 mar. 1895
Skærbæk
D:
6 okt. 1965
Anne Johanne Uhd
1905-1953
Anne Johanne Uhd
F:
11 nov. 1905
G:
30 mar. 1943
Mjolden
D:
17 feb. 1953
Kirstine Marie Jessen
1857-1935
Kirstine Marie Jessen
F:
5 sep. 1857
D:
30 mar. 1935
Jens Lausten Andersen
1856-1935
Jens Lausten Andersen
F:
13 nov. 1856
G:
28 jun. 1879
D:
20 sep. 1935
Fedder Nielsen Roost Aabling
1905-1982
Fedder Nielsen Roost Aabling
F:
9 mar. 1905
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
8 aug. 1982
Offel Marie Petersen
1909-1990
Offel Marie Petersen
F:
8 sep. 1909
Brede s. (Vældgård)
G:
28 okt. 1931
Brede
D:
24 dec. 1990
Niels Dichmand Roost Aabling
1913-1999
Niels Dichmand Roost Aabling
F:
11 maj 1913
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
16 jul. 1999
Mjolden s. (Ottersbøl)
Marie Ebsen
1940-
Marie Ebsen
F:
8 jun. 1940
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
4 jul. 1958
Mjolden
Maren Nielsine Dichmand
1884-
Maren Nielsine Dichmand
F:
23 feb. 1884
Mjolden
Fedder Nielsen Roost Aabling
1881-
Fedder Nielsen Roost Aabling
F:
22 jun. 1881
Døstrup
G:
21 jun. 1904
Mjolden
Anne Botilde Dichmand
1886-1887
Anne Botilde Dichmand
F:
10 sep. 1886
D:
1 jan. 1887
Nielsine Kirstine Jessen
1860-1887
Nielsine Kirstine Jessen
F:
12 maj 1860
D:
24 jul. 1887
Niels Christian Dichmann
1852-
Niels Christian Dichmann
F:
12 dec. 1852
G:
29 mar. 1883
Niels Andersen Jessen
1863-1881
Niels Andersen Jessen
F:
7 okt. 1863
D:
5 aug. 1881
Brede (druknede i Brede å)
Hans Jessen
1866-1881
Hans Jessen
F:
7 feb. 1866
D:
5 aug. 1881
Brede (druknede i Brede å)
Anders Andersen Jessen
1868-
Anders Andersen Jessen
F:
27 apr. 1868
Peter Christian Jessen
1900-
Peter Christian Jessen
F:
2 mar. 1900
Randerup
Kirstine Marie Jessen
1901-
Kirstine Marie Jessen
F:
30 jul. 1901
Randerup
Ane Botilde Jessen
1902-
Ane Botilde Jessen
F:
2 sep. 1902
Mjolden
Søren Hansen Jessen
1903-
Søren Hansen Jessen
F:
2 nov. 1903
Mjolden
Niels Jessen
1904-
Niels Jessen
F:
24 nov. 1904
Mjolden
Hans Jessen
1905-
Hans Jessen
F:
11 dec. 1905
Mjolden
Waldemar Thorvald Wilhelm Jessen
Anne Cathrine Jessen
Arthur Andersen Jessen
Nicolai Wilhelm Jessen
1911-1970
Nicolai Wilhelm Jessen
F:
19 jul. 1911
Redfield, South Dakota, USA
D:
8 jul. 1970
Seattle
Nielsine Marie Jessen
1912-1934
Nielsine Marie Jessen
F:
11 sep. 1912
Redfield, South Dakota, USA
D:
9 mar. 1934
Redfield, South Dakota, USA
Arda Lillian Jessen
1914-1989
Arda Lillian Jessen
F:
24 sep. 1914
Redfield, South Dakota, USA
D:
28 aug. 1989
San Antonia, Texas, USA
Dorthea Jessen
1920-1940
Dorthea Jessen
F:
3 feb. 1920
Redfield, South Dakota, USA
D:
21 jun. 1940
Redfield, South Dakota, USA
Nicolai Willum Jessen
1870-1960
Nicolai Willum Jessen
F:
8 jan. 1870
D:
20 maj 1960
Redfield, South Dakota, USA
Nielsine Mensel
1876-1951
Nielsine Mensel
F:
26 jan. 1876
G:
5 maj 1899
D:
20 nov. 1951
Redfield, South Dakota, USA
Andreas Friedrichsen Thomsen
1899-
Andreas Friedrichsen Thomsen
F:
26 jan. 1899
Hostrup s. (Jejsing)
Peter Christian Thomsen
1900-
Peter Christian Thomsen
F:
22 maj 1900
Hostrup s. (Jejsing)
Theodor Thomsen
1901-
Theodor Thomsen
F:
1901
Hostrup s. (Jejsing)
Ane Bothille Thomsen
1903-1956
Ane Bothille Thomsen
F:
30 mar. 1903
Hostrup s. (Jejsing)
D:
1956
Johann Joachim Schmidt
1902-
Johann Joachim Schmidt
F:
1 jan. 1902
Højer
G:
17 okt. 1931
Hostrup
Magnus Thomsen
1904-
Magnus Thomsen
F:
11 sep. 1904
Hostrup s. (Jejsing)
Karen Thomsen
1906-
Karen Thomsen
F:
14 nov. 1906
Hostrup s. (Jejsing)
Margrethe Thomsen
1906-
Margrethe Thomsen
F:
14 nov. 1906
Hostrup s. (Jejsing)
Hans Thomsen
Anders Jessen Thomsen
1919-2002
Anders Jessen Thomsen
F:
17 feb. 1919
Hostrup s. (Jejsing)
D:
24 jan. 2002
Rita Clausen
Anne Dorothea Jessen
1873-1945
Anne Dorothea Jessen
F:
16 jun. 1873
Mjolden
D:
28 feb. 1945
Hostrup s. (Jejsing)
Peter Nicolaisen Thomsen
1871-1930
Peter Nicolaisen Thomsen
F:
11 jun. 1871
Løgumkloster
G:
3 jun. 1898
Mjolden
D:
15 sep. 1930
Hostrup s. (Jejsing)
Ane Botilde Brøns
1829-1881
Ane Botilde Brøns
F:
2 jul. 1829
D:
30 apr. 1881
Peter Christian Jessen
1830-1881
Peter Christian Jessen
F:
30 jun. 1830
G:
23 nov. 1854
D:
30 apr. 1881
Anders Andersen Brøns
1833-1836
Anders Andersen Brøns
F:
31 maj 1833
Mjolden
D:
19 dec. 1836
Mjolden
Niels Andersen Brøns
ca. 1794-1852
Niels Andersen Brøns
F:
ca. 1794
D:
25 maj 1852
Kirsten Jensdatter
1792-1868
Kirsten Jensdatter
F:
30 jan. 1792
G:
7 jun. 1822
D:
16 dec. 1868
Gunder Kirstine Simonsen
1831-1832
Gunder Kirstine Simonsen
F:
1 mar. 1831
D:
2 nov. 1832
Kiersten Andersdatter
ca. 1796-1886
Kiersten Andersdatter
F:
ca. 1796
D:
3 mar. 1886
Møgeltønder (fattighuset)
Simon Snedker
Jens Hansen Møller
ca. 1782-1855
Jens Hansen Møller
F:
ca. 1782
G:
4 jun. 1840
Møgeltønder
D:
20 feb. 1855
Møgeltønder s. (Gallehus)
Marie Kjestine Skov
Anne Regine Skov
Mads Frederik Borring
Hilda Hansine Skov
Ingeborg Cathrine Skov
Hans Jessen Skov
Hans Jessen Skov
Marie Christine Skov
Karine Tobine Skov
Laura Marie Laursen
1862-
Laura Marie Laursen
F:
19 feb. 1862
Skærbæk s. (Gjesing)
Hans Jessen Skov
Hans Jessen Skov
G:
6 jun. 1890
Vodder
Andreas Nielsen Laursen
1864-
Andreas Nielsen Laursen
F:
24 mar. 1864
Roager s. (Ø. Åbølling)
Laust Brorsen Laursen
1866-
Laust Brorsen Laursen
F:
24 sep. 1866
Roager s. (Ø. Åbølling)
Ane Marie Kirstine Laursen
1870-
Ane Marie Kirstine Laursen
F:
18 maj 1870
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anders Andersen Laursen
1824-
Anders Andersen Laursen
F:
18 jun. 1824
Mjolden
Regine Andersen
1839-
Regine Andersen
F:
5 jan. 1839
Brede s. (Abterp)
G:
11 maj 1861
Skærbæk
Laurids Andersen eller Brodersen Brøns
1799-1860
Laurids Andersen eller Brodersen Brøns
F:
19 aug. 1799
Mjolden
D:
13 aug. 1860
Skærbæk s. (Gjesing)
Johanne Marie
Mette Marie Hansdatter
1804-
Mette Marie Hansdatter
F:
1804
G:
27 okt. 1832
Skærbæk
Maren Andersdatter
1802-
Maren Andersdatter
F:
1802
Andreas Nielsen Olesen
ca. 1799-
Andreas Nielsen Olesen
F:
ca. 1799
G:
28 okt. 1831
Møgeltønder
An Botilla Andersdatter
1805-1826
An Botilla Andersdatter
F:
1805
D:
10 jan. 1826
Anne Marie Andersdatter
1808-
Anne Marie Andersdatter
F:
1808
Nicolai Hansen Jessen
1803-1883
Nicolai Hansen Jessen
F:
1803
G:
19 maj 1832
D:
22 apr. 1883
Herle Marie Andersen
1860-
Herle Marie Andersen
F:
28 sep. 1860
Brøns s. (Astrup)
Mette Cathrine Andersen
1863-
Mette Cathrine Andersen
F:
31 jan. 1863
Brøns s. (Astrup)
Hans Christian Jessen Andersen
1861-
Hans Christian Jessen Andersen
F:
17 dec. 1861
Rødding s. (Brændstrup)
Karen Marie Hansen
1891-
Karen Marie Hansen
F:
23 Maj 1891
Gørding s. (Tange)
Ellen Marie Hansen
1892-
Ellen Marie Hansen
F:
13 dec. 1892
Gørding s. (Tange)
Peder Hansen
1895-
Peder Hansen
F:
29 jan. 1895
Gørding s. (Tange)
Aage Hansen
Nis Jensen Hansen
1898-
Nis Jensen Hansen
F:
4 apr. 1898
Gørding s. (Tange)
Thyra Lauritsen
1908-
Thyra Lauritsen
F:
8 jan. 1908
Jernved s. (Jernvedlund)
G:
29 jan. 1929
Jernved
Signe Marie Hansen
1900-
Signe Marie Hansen
F:
21 dec. 1900
Hunderup s. (Sejstrup)
Karl Kristian Hansen
1905-
Karl Kristian Hansen
F:
16 feb. 1905
Hunderup s. (Sejstrup)
Kirstine Andersen
1866-
Kirstine Andersen
F:
23 mar. 1866
Brøns s. (Astrup)
Hans Peder Hansen
1866-
Hans Peder Hansen
F:
19 aug. 1866
Hunderup s. (Sejstrup)
G:
27 nov. 1890
Gørding
Andreas Nielsen Andersen
1869-
Andreas Nielsen Andersen
F:
28 mar. 1869
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Christen Andersen
1872-
Christen Andersen
F:
4 aug. 1872
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Christiane Schmidt
1855-
Christiane Schmidt
F:
24 jan. 1855
Skodborg
Elias Marinus Andersen
1875-1875
Elias Marinus Andersen
F:
28 mar. 1875
Gørding s. (Sdr. Lourup)
D:
9 Okt 1875
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Nis Jensen Andersen
1834-
Nis Jensen Andersen
F:
13 aug. 1834
Brøns s. (Astrup)
Ellen Marie Andersen
1834-1875
Ellen Marie Andersen
F:
15 sep. 1834
Brede s. (Apterp)
G:
15 dec. 1859
D:
29 mar. 1875
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Sigfred Magnus Madsen
1905-
Sigfred Magnus Madsen
F:
10 Maj 1905
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Ragnhild Edith Madsen
1907-1908
Ragnhild Edith Madsen
F:
30 apr. 1907
Gørding s. (Gørding Stationsby)
D:
11 Maj 1908
Gørding s. (Gørding Stationsby)
Harald Gunnar Madsen
1908-1909
Harald Gunnar Madsen
F:
10 dec. 1908
Gørding s. (Gørding Stationsby)
D:
18 jun. 1909
Gørding s. (Gørding Stationsby)
Harald Gunnar Madsen
1909-
Harald Gunnar Madsen
F:
16 dec. 1909
Gørding s. (Gørding Stationsby)
Ragnhild Madsen
1914-1914
Ragnhild Madsen
F:
30 apr. 1914
Gørding s. (Gørding Stationsby)
D:
3 jul. 1914
Gørding s. (Gørding Stationsby)
Ellen Marie Andersen
1877-1918
Ellen Marie Andersen
F:
5 jun. 1877
Gørding s. (Sdr. Lourup)
D:
5 dec. 1918
Gørding s. (Gørding Stationsby)
Michael Madsen
1881-1960
Michael Madsen
F:
23 mar. 1881
Grimstrup s. (Rousthøje)
G:
14 feb. 1905
Gørding
D:
23 Okt 1960
Holsted s. (Holsted Stationsby (De gamles Hjem)
Dødfødt søn
1909-1909
Dødfødt søn
F:
7 jul. 1909
Gørding s. (Sdr. Lourup)
D:
7 jul. 1909
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Aage Andersen
1910-
Aage Andersen
F:
2 jul. 1910
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Manfred Andersen
1912-
Manfred Andersen
F:
1 jan. 1912
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Krista Møller
1919-
Krista Møller
F:
17 aug. 1919
Bjerring i Viborg Amt
Hans Andersen
1879-1961
Hans Andersen
F:
29 jan. 1879
Gørding s. (Sdr. Lourup)
D:
31 Maj 1961
Gørding (De gamles Hjem)
Hedevig Dorthea Frederika Larsen
1887-1940
Hedevig Dorthea Frederika Larsen
F:
14 jul. 1887
Lintrup s.
G:
9 Okt 1908
Gørding
D:
8 jun. 1940
Ribe (Amtssygeh.)
Ane Andersen
1880-1910
Ane Andersen
F:
22 dec. 1880
Gørding s. (Sdr. Lourup)
D:
17 jul. 1910
Ribe (Amtssygeh.)
Maren Andersen
1883-1883
Maren Andersen
F:
15 feb. 1883
Gørding s. (Sdr. Lourup)
D:
4 jun. 1883
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Hendrik Andersen
1885-
Hendrik Andersen
F:
17 jun. 1885
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Dødfødt søn
1889-1889
Dødfødt søn
F:
15 jul. 1889
Gørding s. (Sdr. Lourup)
D:
15 jul. 1889
Gørding s. (Sdr. Lourup)
Hansine Hansen
1845-
Hansine Hansen
F:
9 aug. 1845
G:
5 dec. 1877
Gørding
Anna Andersen
1836-1866
Anna Andersen
F:
27 mar. 1836
D:
24 sep. 1866
Anders Andersen
1838-
Anders Andersen
F:
2 jul. 1838
Maren Andersen
1841-1842
Maren Andersen
F:
17 maj 1841
D:
2 mar. 1842
Henrik Andersen
1842-
Henrik Andersen
F:
25 dec. 1842
Nicolai Marcussen Andersen
1845-1846
Nicolai Marcussen Andersen
F:
9 apr. 1845
D:
22 mar. 1846
Nicolai Marcussen Andersen
1846-1846
Nicolai Marcussen Andersen
F:
21 dec. 1846
D:
26 dec. 1846
Maren Andersen
1849-
Maren Andersen
F:
23 sep. 1849
Christen Andersen Brøns
1810-1857
Christen Andersen Brøns
F:
1810
D:
5 jun. 1857
Mette Cathrine Andersen
ca. 1803-1864
Mette Cathrine Andersen
F:
ca. 1803
G:
4 maj 1833
D:
12 okt. 1864
Anders Andersen Brøns
ca. 1762-1814
Anders Andersen Brøns
F:
ca. 1762
D:
1814
Anna Laustdatter Aarup
ca. 1769-1861
Anna Laustdatter Aarup
F:
ca. 1769
Døstrup
G:
19 okt. 1792
Døstrup
D:
18 mar. 1861
Mjolden
Hans Nielsen Brøns
ca. 1766-1822
Hans Nielsen Brøns
F:
ca. 1766
D:
27 aug. 1822
NN
NN
G:
28 mar. 1800
Gunder Christine Nielsdatter
ca. 1769-1829
Gunder Christine Nielsdatter
F:
ca. 1769
fmtl. Mjolden
D:
8 jul. 1829
Mjolden
Maren Lauridsdatter
1725-
Maren Lauridsdatter
F:
1725
Niels Andersen Brøns
ca. 1721-
Niels Andersen Brøns
F:
ca. 1721
G:
5 jun. 1753
Maren Lauridsdatter
1727-1727
Maren Lauridsdatter
F:
1727
D:
1727
Laurids Brodersen
1698-1753
Laurids Brodersen
F:
1698
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1753
Gunder Nielsdatter
1694-1727
Gunder Nielsdatter
F:
1694
G:
10 apr. 1724
D:
1727
Mette Kirstine Christensdatter Mærsk
1759-1765
Mette Kirstine Christensdatter Mærsk
F:
1 feb. 1759
D:
1765
Karen Christensdatter Mærsk
1760-1765
Karen Christensdatter Mærsk
F:
16 nov. 1760
D:
1765
Maren Mærsk
1788-1789
Maren Mærsk
F:
21 mar. 1788
Vodder
D:
4 mar. 1789
Vodder
Maren Pedersdatter
1789-1811
Maren Pedersdatter
F:
5 nov. 1789
Vodder
D:
9 nov. 1811
Vodder
Johannes Petersen
1822-
Johannes Petersen
F:
3 maj 1822
Løgumkloster s. (Ellum)
Peter Jessen Petersen
1824-1837
Peter Jessen Petersen
F:
4 apr. 1824
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
11 jun. 1837
Løgumkloster s. (Ellum)
Mette Cathrine Petersen
1861-
Mette Cathrine Petersen
F:
2 maj 1861
Arrild
Ane Marie Petersen
1863-
Ane Marie Petersen
F:
28 jul. 1863
Arrild
Niels Petersen
1865-
Niels Petersen
F:
30 dec. 1865
Arrild
Magdalene Cathrine Petersen
1869-
Magdalene Cathrine Petersen
F:
16 sep. 1869
Arrild
Anders Christensen Petersen, senere Andreas Christian Petersen
1826-
Anders Christensen Petersen, senere Andreas Christian Petersen
F:
28 nov. 1826
Løgumkloster s. (Ellum)
Bodil Marie Toft
1831-
Bodil Marie Toft
F:
1831
G:
28 apr. 1860
Arrild
Anders Petersen
1830-
Anders Petersen
F:
16 sep. 1830
Løgumkloster s. (Ellum)
Mette Kathrine Magdalene Petersen
1861-
Mette Kathrine Magdalene Petersen
F:
16 sep. 1861
Vodder s. (Birkelev)
NN Schmidt
Asmus Johannes Petersen
1863-
Asmus Johannes Petersen
F:
26 maj 1863
Vodder s. (Birkelev)
Mathie Leonore Nicoline Petersen
1865-
Mathie Leonore Nicoline Petersen
F:
22 apr. 1865
Vodder s. (Birkelev)
Anna Magdalene Ninon Petersen
1867-
Anna Magdalene Ninon Petersen
F:
27 jun. 1867
Vodder s. (Birkelev)
Mathia Hedevig Petersen
1869-1872
Mathia Hedevig Petersen
F:
16 dec. 1869
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 dec. 1872
Vodder s. (Birkelev)
Johannes Marius Wulf Petersen
1872-
Johannes Marius Wulf Petersen
F:
9 apr. 1872
Vodder s. (Birkelev)
Magnus Hermann Petersen
1876-
Magnus Hermann Petersen
F:
23 jul. 1876
Lintrup
Niels Petersen
1833-1891
Niels Petersen
F:
8 jul. 1833
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
12 maj 1891
Sønderborg
Gundeline Marie Nissen
1832-
Gundeline Marie Nissen
F:
23 sep. 1832
Rise
G:
18 apr. 1859
Rise
Mette Cathrine Mærsk
1792-1835
Mette Cathrine Mærsk
F:
13 jun. 1792
Vodder
D:
19 jan. 1835
Løgumkloster s. (Ellum)
Niels Petersen
1795-
Niels Petersen
F:
2 aug. 1795
Ellum
G:
28 sep. 1820
Løgumkloster
Gunder Marie Mærsk
1794-1813
Gunder Marie Mærsk
F:
22 jun. 1794
Vodder
D:
30 maj 1813
Vodder
Anna Pedersdatter
1796-1798
Anna Pedersdatter
F:
21 maj 1796
Vodder
D:
28 okt. 1798
Vodder
Dødfødt søn
1861-1861
Dødfødt søn
F:
28 jul. 1861
Vodder
D:
28 jul. 1861
Vodder
Anna Elisabeth Gad Mærsk
1917-2008
Anna Elisabeth Gad Mærsk
F:
1 dec. 1917
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
11 dec. 2008
Lemvig
Jørgen Berthelsen
1913-1984
Jørgen Berthelsen
F:
16 feb. 1913
København (Rigshospitalet)
G:
25 jun. 1939
Aarhus (Skt. Johannes)
D:
1984
Lemvig
Peter Jessen Mærsk
1892-1976
Peter Jessen Mærsk
F:
27 apr. 1892
Vodder
D:
25 jul. 1976
Aarhus
Trine Kjems Gad
1894-1984
Trine Kjems Gad
F:
5 maj 1894
Gesten
G:
19 jun. 1917
Ø. Åbølling
D:
31 jul. 1984
Lystrup
Jes Pedersen Mærsk
1863-1956
Jes Pedersen Mærsk
F:
9 dec. 1863
Vodder
D:
6 dec. 1956
Aarhus
Maren Barsballe
1859-1953
Maren Barsballe
F:
2 sep. 1859
Vodder s. (Gånsager)
D:
13 jan. 1953
Padborg
Peder Jessen Mærsk
1822-1911
Peder Jessen Mærsk
F:
6 dec. 1822
Vodder
D:
31 maj 1911
Vodder
Anne Margrethe Rahr
1834-1863
Anne Margrethe Rahr
F:
23 maj 1834
Vodder
G:
2 jun. 1855
Vodder
D:
23 dec. 1863
Vodder
Anna Mærsk
1897-1897
Anna Mærsk
F:
6 apr. 1897
Vodder
D:
19 maj 1897
Vodder
Anne Margrethe Mærsk
1873-1949
Anne Margrethe Mærsk
F:
10 mar. 1873
D:
5 jul. 1949
Ribe (Sygehuset)
NN
Ane Jensen
1899-
Ane Jensen
F:
8 jun. 1899
Vodder
Martin Jensen Toft
1898-
Martin Jensen Toft
F:
16 jul. 1898
G:
1921
Peter Mærsk Jensen
1900-1983
Peter Mærsk Jensen
F:
24 dec. 1900
Vodder
D:
6 feb. 1983
Anne Marie Sølbeck
Jens Pedersen Jensen
1903-
Jens Pedersen Jensen
F:
20 mar. 1903
Vodder
Kjestine Marie Jensen
Magnus Jørgensen
1896-1980
Magnus Jørgensen
F:
22 nov. 1896
V. Nebel s. (Lifstrup)
D:
15 mar. 1980
Niels Vilhelm Jensen
Mette Botille Hunderup
Jørgen Vilhelm Jensen
1874-1940
Jørgen Vilhelm Jensen
F:
1 feb. 1874
G:
29 sep. 1898
D:
29 nov. 1940
Ribe (Sygehuset)
Anne Nissen
1844-
Anne Nissen
F:
9 feb. 1844
Døstrup
G:
2 apr. 1870
Vodder
Jes Petersen Nielsen
1858-
Jes Petersen Nielsen
F:
31 dec. 1858
Roager
Niels Nielsen
1860-
Niels Nielsen
F:
6 aug. 1860
Roager s. (Vesterbæk)
Kirstine Nielsen
1862-1865
Kirstine Nielsen
F:
28 jul. 1862
Roager s. (Vesterbæk)
D:
30 nov. 1865
Roager s. (Vesterbæk)
Else Mærsk
1824-1907
Else Mærsk
F:
8 sep. 1824
Vodder
D:
9 aug. 1907
Roager s. (Vesterbæk)
Peder Nielsen
ca. 1828-1862
Peder Nielsen
F:
ca. 1828
Gørding s.
G:
15 sep. 1858
Roager
D:
22 jun. 1862
Roager s. (Vesterbæk)
Else Kirstine Cathrine Møller
1870-
Else Kirstine Cathrine Møller
F:
14 jan. 1870
Roager s. (Vesterbæk)
Christen Madsen Møller
ca. 1832-1898
Christen Madsen Møller
F:
ca. 1832
G:
26 nov. 1868
Roager
D:
3 mar. 1898
Roager s. (Vesterbæk)
Jes Petersen Westergaard
1874-1882
Jes Petersen Westergaard
F:
21 dec. 1874
Vodder
D:
8 feb. 1882
Vodder
Anne Marie Westergaard
1877-1882
Anne Marie Westergaard
F:
3 apr. 1877
Vodder
D:
6 apr. 1882
Vodder
Marie From
Anne Cathrine Westergaard
1879-
Anne Cathrine Westergaard
F:
20 mar. 1879
Vodder
Anton Petersen From
1862-
Anton Petersen From
F:
16 sep. 1862
Halk
G:
14 apr. 1899
Vodder
Peter Petersen Westergaard
1881-
Peter Petersen Westergaard
F:
14 apr. 1881
Vodder
Jes Petersen Westergaard
1883-
Jes Petersen Westergaard
F:
30 jun. 1883
Vodder
Adolf Mikkelsen Westergaard
1886-
Adolf Mikkelsen Westergaard
F:
13 jan. 1886
Vodder
Nielsine Petrea Lydiksen
1891-
Nielsine Petrea Lydiksen
F:
23 jun. 1891
Vodder s. (Birkelev)
G:
25 nov. 1916
Vodder
Frederik Alfred Westergaard
1888-1963
Frederik Alfred Westergaard
F:
26 apr. 1888
Vodder
D:
1963
Christine Svanhild Hansen
1888-
Christine Svanhild Hansen
F:
7 dec. 1888
Andebølle
G:
12 maj 1913
Odense (Skt. Hans)
Anne Marie Westergaard
1890-1969
Anne Marie Westergaard
F:
25 aug. 1890
Vodder
D:
9 apr. 1969
Tinglev
Hans Clausen
Peter Mikkelsen Westergaard
Kaja Cathrine Westergaard
Aksel Hansen Westergaard
1891-
Aksel Hansen Westergaard
F:
27 sep. 1891
Vodder
Esther Marie Boysen
1900-
Esther Marie Boysen
F:
21 feb. 1900
Brøns s. (Havervad)
G:
3 mar. 1922
Nr. Bork
Olga Westergaard
1894-1894
Olga Westergaard
F:
18 jun. 1894
Vodder
D:
21 aug. 1894
Vodder
Peder Mikkelsen Westergaard
1850-
Peder Mikkelsen Westergaard
F:
22 jan. 1850
Anna Cathrine Petersen
1852-
Anna Cathrine Petersen
F:
25 maj 1852
Braderup
G:
22 okt. 1873
Vodder
Dødfødt søn
1852-1852
Dødfødt søn
F:
25 nov. 1852
D:
25 nov. 1852
Anne Marie Mærsk
1826-
Anne Marie Mærsk
F:
28 okt. 1826
Vodder
Jes Petersen Westergaard
1818-1877
Jes Petersen Westergaard
F:
18 maj 1818
G:
19 apr. 1849
D:
26 apr. 1877
Vodder
Kirstine Marie Hansen Hausted
1887-
Kirstine Marie Hansen Hausted
F:
31 aug. 1887
Seem s. (Varming)
Christine Hansen Hausted
1890-
Christine Hansen Hausted
F:
12 apr. 1890
Seem s. (Varming)
Mette Kirstine Hansen Hausted
1891-
Mette Kirstine Hansen Hausted
F:
10 sep. 1891
Seem s. (Varming)
Carl Madsen Ross
1889-
Carl Madsen Ross
F:
5 okt. 1889
Gram s. (V. Lindet)
G:
26 nov. 1916
Ribe (Skt. Cathrine)
Jes Hansen Hausted
1857-
Jes Hansen Hausted
F:
19 jul. 1857
Roager s. (Ø. Åbølling)
Mette Kirstine Jepsen
ca. 1864-1891
Mette Kirstine Jepsen
F:
ca. 1864
G:
29 mar. 1887
Seem
D:
16 okt. 1891
Seem s. (Varming)
Caroline Hausted
Carl Hansen Hausted
1894-
Carl Hansen Hausted
F:
7 jun. 1894
Seem s. (Høm)
Ane Frederikke Sørensen
1893-
Ane Frederikke Sørensen
F:
15 nov. 1893
Jernved s. (Jernvedlund)
G:
5 jul. 1919
Ribe (Skt. Cathrine)
Arthur August Hansen Hausted
1896-
Arthur August Hansen Hausted
F:
19 aug. 1896
Seem s. (Høm)
Andrea Marie Winum
1902-
Andrea Marie Winum
F:
15 jul. 1902
Skærbæk
G:
27 okt. 1924
Ribe (Skt. Cathrine)
Carl Jensen Jessen
Ruth Feddersen
Ane Dorthea Hansen Hausted
1898-
Ane Dorthea Hansen Hausted
F:
8 nov. 1898
Seem s. (Høm)
Nis Jensen Jessen
1902-
Nis Jensen Jessen
F:
13 feb. 1902
Roager
G:
26 jan. 1926
Ribe (Skt. Cathrine)
Adser Hansen Hausted
1900-
Adser Hansen Hausted
F:
24 okt. 1900
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Ellen Ingeborg Vestergaard Hansen
1912-
Ellen Ingeborg Vestergaard Hansen
F:
14 sep. 1912
Ribe (Domsognet)
G:
13 dec. 1930
Ribe (Skt. Cathrine)
Peter Jepsen Hansen Hausted
1902-
Peter Jepsen Hansen Hausted
F:
16 dec. 1902
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Christian Ejnar Hansen Hausted
1904-1906
Christian Ejnar Hansen Hausted
F:
22 nov. 1904
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
D:
12 feb. 1906
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Christian Ejnar Hansen Hausted
1906-
Christian Ejnar Hansen Hausted
F:
17 okt. 1906
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Martha Hansine Christensen
Elna Jesmine Hansen Hausted
1909-
Elna Jesmine Hansen Hausted
F:
18 mar. 1909
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Harry Hansen Hausted
1913-
Harry Hansen Hausted
F:
24 feb. 1913
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Mette Marie Hansen
Bodil Hansen Hausted
1916-
Bodil Hansen Hausted
F:
28 sep. 1916
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Truels Pedersen
Nissine Caroline Jepsen
1872-
Nissine Caroline Jepsen
F:
7 okt. 1872
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
16 nov. 1893
Seem
Hanne Kathrine Abrahamsen
1908-
Hanne Kathrine Abrahamsen
F:
20 mar. 1908
Seem s. (Hømlund)
Emil Kristensen
1907-
Emil Kristensen
F:
27 jan. 1907
Ansager s. (Stenderup)
G:
24 jul. 1932
Seem
Laura Abrahamsen
1910-
Laura Abrahamsen
F:
16 nov. 1910
Seem s. (Hømlund)
Martin Abrahamsen
1913-
Martin Abrahamsen
F:
14 mar. 1913
Seem s. (Hømlund)
Peter Hausted Abrahamsen
1919-
Peter Hausted Abrahamsen
F:
19 jul. 1919
Seem s. (Høm)
Elly Irene Abrahamsen
1921-
Elly Irene Abrahamsen
F:
9 sep. 1921
Seem s. (Høm)
Mathias Terkildsen Ager
1921-
Mathias Terkildsen Ager
F:
10 Maj 1921
Farup s. (Kærbøl Mark)
G:
9 sep. 1945
Seem
Kirstine Marie Hansen Hausted
1884-
Kirstine Marie Hansen Hausted
F:
31 jul. 1884
Seem s. (Høm)
Niels Christian Greve Herluf Abrahamsen
1883-
Niels Christian Greve Herluf Abrahamsen
F:
18 jan. 1883
Roager s. (Fjerstedsig)
G:
2 maj 1907
Seem
Nis Hansen Hausted
1886-1960
Nis Hansen Hausted
F:
20 maj 1886
Seem s. (Høm)
D:
5 nov. 1960
Ribe (alderdomshjem)
Martha Sønderup
1915-
Martha Sønderup
F:
19 nov. 1915
Seem s. (Varminglund)
Hans Jensen
1905-
Hans Jensen
F:
27 sep. 1905
G:
13 nov. 1935
Peter Hansen Sønderup
1919-
Peter Hansen Sønderup
F:
13 feb. 1919
Seem s. (Varminglund)
Harriet Jenny Hansen
1920-1945
Harriet Jenny Hansen
F:
14 jun. 1920
Bramminge
G:
12 jan. 1940
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
19 jul. 1945
Hanne Laura Sønderup
1923-
Hanne Laura Sønderup
F:
5 feb. 1923
Seem s. (Varminglund)
Jacob Tjørnelund
1909-
Jacob Tjørnelund
F:
22 okt. 1909
Elly Sønderup
1926-
Elly Sønderup
F:
15 jun. 1926
Seem s. (Varminglund)
Ane Marie Hausted
1889-
Ane Marie Hausted
F:
23 sep. 1889
Seem s. (Høm)
Peter Mikkelsen Sønderup
1882-1932
Peter Mikkelsen Sønderup
F:
8 dec. 1882
Kalvslund s. (Villebøl)
G:
14 mar. 1914
Seem s.
D:
8 jun. 1932
Seem s. (Varminglund)
Peter Burchall Hausted
1918-
Peter Burchall Hausted
F:
11 jun. 1918
Seem s. (Hømlund)
Lovise Burchall Hausted
1920-
Lovise Burchall Hausted
F:
6 mar. 1920
Seem s. (Hømlund)
Knud Høyberg
1920-
Knud Høyberg
F:
11 nov. 1920
G:
22 jul. 1945
Ketty Laura Hausted
1922-
Ketty Laura Hausted
F:
24 mar. 1922
Seem s. (Hømlund)
Jens Hansen
1920-
Jens Hansen
F:
29 jan. 1920
G:
6 apr. 1944
Svend Burchall Hausted
1924-
Svend Burchall Hausted
F:
12 apr. 1924
Seem s. (Hømlund)
Adser Hansen Hausted
1892-
Adser Hansen Hausted
F:
14 feb. 1892
Seem s. (Høm)
Karoline Alberta Burchall
1894-
Karoline Alberta Burchall
F:
16 feb. 1894
G:
16 feb. 1917
Ellen Johnsen
Martin Johnsen
Laure Johnsen
Johanne Kathrine Hausted
1894-
Johanne Kathrine Hausted
F:
6 jul. 1894
Seem s. (Høm)
Peter Elkjær Johnsen
1894-
Peter Elkjær Johnsen
F:
8 aug. 1894
Ansager
G:
20 maj 1917
Seem
Peter von Eitzen Hausted
Magdalene von Eitzen Hausted
Johan Christian von Eitzen Hausted
1936-1937
Johan Christian von Eitzen Hausted
F:
20 jul. 1936
Ubjerg s. (Sæd Mark)
D:
6 jan. 1937
Ubjerg s. (Sæd Mark)
Alfred Hansen Hausted
1896-1967
Alfred Hansen Hausted
F:
4 okt. 1896
Seem s. (Høm)
D:
31 aug. 1967
Tønder (sygehuset)
Catharine von Eitzen
1909-1962
Catharine von Eitzen
F:
18 apr. 1909
Ubjerg
G:
1 jan. 1928
D:
2 apr. 1962
Tønder
Ejnar Hausted
1898-
Ejnar Hausted
F:
6 nov. 1898
Seem s. (Høm)
Kirstine Iversen
Peter Jessen Hansen Hausted
1859-1943
Peter Jessen Hansen Hausted
F:
31 jul. 1859
D:
1 feb. 1943
Hanne Laure Obling
1855-1944
Hanne Laure Obling
F:
21 nov. 1855
Vodder s. (Åved)
G:
23 maj 1884
D:
8 dec. 1944
Seem
Marie Cathrine Hansen Hausted
1862-
Marie Cathrine Hansen Hausted
F:
19 feb. 1862
Anders Jensen Andresen
1850-
Anders Jensen Andresen
F:
19 jun. 1850
G:
26 okt. 1882
Roager
Hans Therkelsen Hansen
1860-
Hans Therkelsen Hansen
F:
6 aug. 1860
Obbekær
G:
21 nov. 1893
Obbekær
Hans Lauridsen Hansen Hausted
1864-1865
Hans Lauridsen Hansen Hausted
F:
15 aug. 1864
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
D:
16 jan. 1865
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
Peter Jørgen Schack
Karen Lorendsen
Niels Hansen Schack
1926-1926
Niels Hansen Schack
F:
25 maj 1926
D:
26 maj 1926
Else Marie Obling
1889-1967
Else Marie Obling
F:
7 maj 1889
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1 apr. 1967
Ribe (Amtssygeh.)
Martin Petersen Schack
1886-1971
Martin Petersen Schack
F:
22 feb. 1886
Hviding s. (Råhede)
G:
22 sep. 1920
Hviding
D:
3 maj 1971
Adser Hansen Obling
1892-
Adser Hansen Obling
F:
15 jul. 1892
Roager s. (Ø. Åbølling)
Kirsten Petersen
1919-
Kirsten Petersen
F:
27 nov. 1919
Fole
Kirstine Marie Obling
1895-
Kirstine Marie Obling
F:
2 sep. 1895
Roager s. (Ø. Åbølling)
Peter Jensen Petersen
1894-
Peter Jensen Petersen
F:
22 feb. 1894
Hygum s. (Fæsted)
G:
28 dec. 1917
Fole
Kjersten Hansen Hausted
1866-
Kjersten Hansen Hausted
F:
31 maj 1866
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
Niels Hansen Obling
1861-
Niels Hansen Obling
F:
21 mar. 1861
Vodder s. (Gånsager)
G:
6 okt. 1887
Roager
Kirsten Marie Mærsk
1828-1896
Kirsten Marie Mærsk
F:
29 jul. 1828
Vodder
D:
9 aug. 1896
Roager s. (Ø. Åbølling)
Adser Hansen Westergaard
1825-1884
Adser Hansen Westergaard
F:
17 nov. 1825
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
23 okt. 1856
Roager
D:
4 apr. 1884
Roager s. (Ø. Åbølling)
Jes Jessen Mærsk
1830-
Jes Jessen Mærsk
F:
10 jul. 1830
Vodder
Johannes Hansen Luff
Jes Hansen Luff
1871-1919
Jes Hansen Luff
F:
27 jun. 1871
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
28 feb. 1919
Skast
Ane Kjestine Andresen
Anna Catharina Luff
Gunder Marie Mærsk
1832-1903
Gunder Marie Mærsk
F:
18 aug. 1832
Vodder
D:
18 aug. 1903
Brøns s. (Havervad)
Johannes Hansen Luff
1834-1908
Johannes Hansen Luff
F:
22 jul. 1834
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
24 jul. 1869
Vodder
D:
21 jul. 1908
Skast
Dødfødt barn
1862-1862
Dødfødt barn
F:
9 mar. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
9 mar. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Cathrine Marie Bøtcher
1862-
Cathrine Marie Bøtcher
F:
22 mar. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Niels Nielsen Bøtcher
1863-
Niels Nielsen Bøtcher
F:
28 feb. 1863
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jes Peder Mærsk Bøtcher
1864-
Jes Peder Mærsk Bøtcher
F:
11 okt. 1864
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Karsten Theodor Marius Bøtcher
1866-
Karsten Theodor Marius Bøtcher
F:
17 jun. 1866
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Annesine Mærsk
1835-1920
Annesine Mærsk
F:
6 mar. 1835
Vodder
D:
28 dec. 1920
Vodder s. (Birkelev)
Frederik Nielsen Bøtcher
1821-1867
Frederik Nielsen Bøtcher
F:
13 maj 1821
Arrild
D:
30 mar. 1867
Vesterende-Ballum
Anne Botille Mærsk
1837-1838
Anne Botille Mærsk
F:
4 nov. 1837
Vodder
D:
22 mar. 1838
Vodder
Cathrine Lassen
1861-
Cathrine Lassen
F:
13 dec. 1861
Laurids Jefsen Lassen
1865-
Laurids Jefsen Lassen
F:
5 maj 1865
Kirstine Lassen
1869-
Kirstine Lassen
F:
24 maj 1869
Caroline Bothilde Lassen
1871-
Caroline Bothilde Lassen
F:
19 jul. 1871
Jesmine Pedrea Lassen
1875-
Jesmine Pedrea Lassen
F:
24 aug. 1875
Peter Mikkelsen Jensen
1901-1991
Peter Mikkelsen Jensen
F:
26 okt. 1901
Skast
D:
8 jan. 1991
Skast
Elise Hansen
1908-1995
Elise Hansen
F:
9 mar. 1908
G:
22 jun. 1934
Skast
D:
27 sep. 1995
Skast
Jens Lassen Jensen
1904-
Jens Lassen Jensen
F:
10 jan. 1904
Skast
Caroline Jensen
1906-
Caroline Jensen
F:
1 jan. 1906
Skast
Nis Vilhelmsen
1902-
Nis Vilhelmsen
F:
24 aug. 1902
Ensted s.
G:
29 okt. 1930
Skast
Bernhard Jensen
Helene Elise Konstmann
1925-2014
Helene Elise Konstmann
F:
15 sep. 1925
Brede s. (Borrig Mark)
D:
7 mar. 2014
Brede s. (Østervang)
Bothilde Jensen
1909-1957
Bothilde Jensen
F:
9 nov. 1909
Skast
D:
fmtl. 6 jul. 1957
Tønder
Marie Lassen
1877-
Marie Lassen
F:
4 jul. 1877
Hans Peter Jensen
1872-1941
Hans Peter Jensen
F:
5 okt. 1872
Skast
G:
24 okt. 1900
D:
10 mar. 1941
Skast
Anne Bothilde Mærsk
1839-1903
Anne Bothilde Mærsk
F:
24 feb. 1839
Vodder
D:
30 aug. 1903
Jens Lassen
1832-1879
Jens Lassen
F:
7 sep. 1832
D:
13 okt. 1879
Anna Cathrine Mærsk
1839-1839
Anna Cathrine Mærsk
F:
24 feb. 1839
Vodder
D:
22 nov. 1839
Vodder
Christian Mærsk
Anna Cathrine Mærsk
1841-1859
Anna Cathrine Mærsk
F:
22 maj 1841
Vodder
D:
2 jan. 1859
Vodder
NN
Niels Simonsen Nielsen
Kirstine Nielsen
Jes Peter Nielsen
Anne Catharina Nielsen
Peter Jessen Nielsen
Christine Mærsk
1844-1912
Christine Mærsk
F:
28 mar. 1844
Vodder
D:
14 mar. 1912
Watsonville, Californien
Jes Petersen Nielsen
1838-1891
Jes Petersen Nielsen
F:
11 sep. 1838
Åved
G:
12 maj 1866
Vodder
D:
17 dec. 1891
USA
Jes Pedersen Mærsk
1798-1880
Jes Pedersen Mærsk
F:
14 jul. 1798
Vodder
D:
15 nov. 1880
Vodder
Kirsten Jesdatter
1802-1850
Kirsten Jesdatter
F:
10 mar. 1802
Vodder s. (Vrå)
G:
27 okt. 1821
Vodder
D:
11 feb. 1850
Vodder
Ancke Mærsk
1800-1817
Ancke Mærsk
F:
6 jun. 1800
Vodder
D:
26 jan. 1817
Vodder
Else Marie Mærsk
1802-1802
Else Marie Mærsk
F:
29 apr. 1802
Vodder
D:
9 jun. 1802
Vodder
Christen Mærsk
1805-1885
Christen Mærsk
F:
21 sep. 1805
Vodder
D:
6 okt. 1885
Vodder
Anne Marie Christensdatter Mærsk
1762-1826
Anne Marie Christensdatter Mærsk
F:
3 dec. 1762
D:
23 dec. 1826
Vodder
Peder Jessen
1747-1814
Peder Jessen
F:
2 jan. 1747
Vodder
G:
11 maj 1787
Brøns
D:
10 jan. 1814
Vodder
Anna Andersen
1879-
Anna Andersen
F:
24 mar. 1879
Løgumkloster s. (Ellum)
Nis Peter Andersen
1853-
Nis Peter Andersen
F:
1 maj 1853
Wilhelmine Emilie Hattesen
1855-1879
Wilhelmine Emilie Hattesen
F:
8 maj 1855
G:
4 jun. 1878
Løgumkloster
D:
20 apr. 1879
Maren Hattesen
1853-
Maren Hattesen
F:
12 jan. 1853
G:
23 apr. 1885
Løgumkloster
Marie Kirstine Andersen
1855-1875
Marie Kirstine Andersen
F:
12 mar. 1855
D:
29 aug. 1875
Søren Hattesen
1884-1889
Søren Hattesen
F:
19 mar. 1884
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
20 sep. 1889
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Hattesen
1885-
Andreas Hattesen
F:
9 aug. 1885
Løgumkloster s. (Ellum)
Ingeborg Andersen
1885-
Ingeborg Andersen
F:
4 jul. 1885
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
24 okt. 1911
Løgumkloster
Wilhelmine Emilie Hattesen
1887-
Wilhelmine Emilie Hattesen
F:
20 feb. 1887
Løgumkloster s. (Ellum)
Anders Hansen Nissen
1879-
Anders Hansen Nissen
F:
19 dec. 1879
G:
20 apr. 1911
Løgumkloster
Anne Hattesen
1888-1889
Anne Hattesen
F:
25 aug. 1888
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
13 jul. 1889
Løgumkloster s. (Ellum)
Søren Hattesen
1890-
Søren Hattesen
F:
1 aug. 1890
Løgumkloster s. (Ellum)
Margrethe Outzen
1899-
Margrethe Outzen
F:
8 okt. 1899
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
7 okt. 1921
Løgumkloster
Anne Petrea Hattesen
1891-
Anne Petrea Hattesen
F:
25 nov. 1891
Løgumkloster s. (Ellum)
Karl Nissen
1885-
Karl Nissen
F:
8 jan. 1885
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
3 mar. 1914
Løgumkloster
Marie Kjestine Hattesen
1893-
Marie Kjestine Hattesen
F:
17 sep. 1893
Løgumkloster s. (Ellum)
Gunder Marie Andersen
1856-1923
Gunder Marie Andersen
F:
26 dec. 1856
D:
9 aug. 1923
Løgumkloster s. (Ellum)
Jens Peter Hattesen
1848-1925
Jens Peter Hattesen
F:
18 nov. 1848
G:
19 apr. 1883
Løgumkloster
D:
17 apr. 1925
Løgumkloster s. (Ellum)
Anna Margrethe Andersen
1858-
Anna Margrethe Andersen
F:
20 nov. 1858
Anne Marie Andersen
1861-1862
Anne Marie Andersen
F:
15 feb. 1861
D:
21 mar. 1862
Anne Petersen
1822-1895
Anne Petersen
F:
1 apr. 1822
D:
30 maj 1895
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Andersen
1816-1862
Andreas Andersen
F:
5 maj 1816
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
19 jun. 1852
D:
6 dec. 1862
Løgumkloster s. (Ellum)
Andrea Andersen
1864-
Andrea Andersen
F:
1 maj 1864
Rasmus Mathias Lorenzen
1863-
Rasmus Mathias Lorenzen
F:
27 maj 1863
G:
1887
Peter Andersen
1820-
Peter Andersen
F:
13 nov. 1820
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
29 jan. 1864
Gunder Marie Andersen
1914-2002
Gunder Marie Andersen
F:
13 feb. 1914
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
22 dec. 2002
Arrild s.
Tæsten Boisen Jørgensen
1914-1965
Tæsten Boisen Jørgensen
F:
23 mar. 1914
Arrild
G:
29 okt. 1941
Løgumkloster
D:
8 jun. 1965
Haderslev (Amtssygeh.)
Bothilde Marie Andersen
1915-1915
Bothilde Marie Andersen
F:
10 apr. 1915
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
20 maj 1915
Løgumkloster s. (Ellum)
Anne Kathrine Andersen
1916-
Anne Kathrine Andersen
F:
27 mar. 1916
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Peter Andersen
1917-
Andreas Peter Andersen
F:
24 apr. 1917
Løgumkloster s. (Ellum)
Bothilde Marie Andersen
1920-
Bothilde Marie Andersen
F:
28 maj 1920
Løgumkloster s. (Ellum)
Christian Peter Andersen
1921-
Christian Peter Andersen
F:
19 nov. 1921
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Marius Anton Andersen
1922-1948
Broder Marius Anton Andersen
F:
17 okt. 1922
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
(5 Jun) 1948
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
Laus Andersen
1927-
Laus Andersen
F:
11 jun. 1927
Løgumkloster s. (Ellum)
Ingeborg Brodersen
1884-1967
Ingeborg Brodersen
F:
1 mar. 1884
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
13 sep. 1967
Løgumkloster (sygeh.)
Anders Christensen Andersen
1883-
Anders Christensen Andersen
F:
17 mar. 1883
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
25 okt. 1912
Løgumkloster
Anne Margrethe Brodersen
1886-
Anne Margrethe Brodersen
F:
27 feb. 1886
Løgumkloster s. (Ellum)
Peter Hansen Paulsen
1881-
Peter Hansen Paulsen
F:
12 apr. 1881
Broder Brodersen
1887-1888
Broder Brodersen
F:
6 aug. 1887
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
29 feb. 1888
Løgumkloster s. (Ellum)
Pouline Christine Brodersen
1888-1896
Pouline Christine Brodersen
F:
29 okt. 1888
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
16 sep. 1896
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen
1891-
Broder Brodersen
F:
19 okt. 1891
Løgumkloster s. (Ellum)
Cathrine Nicoline Brodersen
1893-
Cathrine Nicoline Brodersen
F:
24 aug. 1893
Løgumkloster s. (Ellum)
Gustav Marius Brodersen
1896-1896
Gustav Marius Brodersen
F:
17 jan. 1896
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
25 jan. 1896
Løgumkloster s. (Ellum)
Peter Brodersen
1851-1913
Peter Brodersen
F:
17 apr. 1851
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
1913
Botilde Marie Hansen
1861-1938
Botilde Marie Hansen
F:
20 jan. 1861
G:
10 maj 1883
Løgumkloster
D:
1938
Gunder Marie Andersen
1914-2002
Gunder Marie Andersen
F:
13 feb. 1914
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
22 dec. 2002
Arrild s.
Tæsten Boisen Jørgensen
1914-1965
Tæsten Boisen Jørgensen
F:
23 mar. 1914
Arrild
G:
29 okt. 1941
Løgumkloster
D:
8 jun. 1965
Haderslev (Amtssygeh.)
Bothilde Marie Andersen
1915-1915
Bothilde Marie Andersen
F:
10 apr. 1915
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
20 maj 1915
Løgumkloster s. (Ellum)
Anne Kathrine Andersen
1916-
Anne Kathrine Andersen
F:
27 mar. 1916
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Peter Andersen
1917-
Andreas Peter Andersen
F:
24 apr. 1917
Løgumkloster s. (Ellum)
Bothilde Marie Andersen
1920-
Bothilde Marie Andersen
F:
28 maj 1920
Løgumkloster s. (Ellum)
Christian Peter Andersen
1921-
Christian Peter Andersen
F:
19 nov. 1921
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Marius Anton Andersen
1922-1948
Broder Marius Anton Andersen
F:
17 okt. 1922
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
(5 Jun) 1948
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
Laus Andersen
1927-
Laus Andersen
F:
11 jun. 1927
Løgumkloster s. (Ellum)
Anders Christensen Andersen
1883-
Anders Christensen Andersen
F:
17 mar. 1883
Løgumkloster s. (Ellum)
Ingeborg Brodersen
1884-1967
Ingeborg Brodersen
F:
1 mar. 1884
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
25 okt. 1912
Løgumkloster
D:
13 sep. 1967
Løgumkloster (sygeh.)
Ingeborg Andersen
1885-
Ingeborg Andersen
F:
4 jul. 1885
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Hattesen
1885-
Andreas Hattesen
F:
9 aug. 1885
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
24 okt. 1911
Løgumkloster
Gunder Marie Brodersen
1852-1885
Gunder Marie Brodersen
F:
30 nov. 1852
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
24 jul. 1885
Andreas Christensen Andersen
1850-1925
Andreas Christensen Andersen
F:
5 jan. 1850
G:
28 nov. 1882
Løgumkloster
D:
12 mar. 1925
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen
1891-
Broder Brodersen
F:
23 maj 1891
Løgumkloster s. (Ellum)
Anne Margrethe Brodersen
1892-
Anne Margrethe Brodersen
F:
17 jun. 1892
Løgumkloster s. (Ellum)
Mads Madsen
1882-
Mads Madsen
F:
14 dec. 1882
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
6 aug. 1915
Løgumkloster
Ingeborg Petrea Brodersen
1894-
Ingeborg Petrea Brodersen
F:
10 okt. 1894
Løgumkloster s. (Ellum)
Nis Peter Brodersen
1854-1945
Nis Peter Brodersen
F:
10 sep. 1854
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
1945
Anne Cathrine Hansen
1862-1923
Anne Cathrine Hansen
F:
19 nov. 1862
G:
7 maj 1890
Løgumkloster
D:
1923
Dødfødt søn
1895-1895
Dødfødt søn
F:
22 sep. 1895
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
22 sep. 1895
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen
1896-
Broder Brodersen
F:
8 okt. 1896
Karen Marie Brodersen
1899-1932
Karen Marie Brodersen
F:
9 jan. 1899
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
21 aug. 1932
Tønder (sygehuset)
Hans Andreas Winther
Ingeborg Petrea Brodersen
1900-
Ingeborg Petrea Brodersen
F:
9 okt. 1900
Løgumkloster s. (Ellum)
Jacob Outzen
1898-
Jacob Outzen
F:
10 jan. 1898
Løgumkloster
G:
14 dec. 1920
Løgumkloster
Kjestine Johanne Brodersen
Laust Christian Brodersen
1856-1937
Laust Christian Brodersen
F:
15 mar. 1856
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
10 mar. 1937
Løgumkloster s. (Ellum)
Christine Marie Knudsen
1867-1914
Christine Marie Knudsen
F:
26 maj 1867
G:
29 okt. 1894
Løgumkloster
D:
16 nov. 1914
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Christian Brodersen
1858-1858
Andreas Christian Brodersen
F:
11 feb. 1858
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
16 feb. 1858
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen Andersen
1889-1889
Broder Brodersen Andersen
F:
27 maj 1889
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
23 jun. 1889
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen Andersen
1890-1920
Broder Brodersen Andersen
F:
19 sep. 1890
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
11 mar. 1920
Løgumkloster s. (Ellum)
Georg Marius Andersen
1892-1918
Georg Marius Andersen
F:
3 aug. 1892
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
19 apr. 1918
Feltlazaret 361, Frankrig (faldet)
Anton Thomsen Andersen
1895-1917
Anton Thomsen Andersen
F:
23 jan. 1895
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
29 apr. 1917
Reims, Frankrig (faldet)
Gunder Marie Andersen
1898-
Gunder Marie Andersen
F:
18 jan. 1898
Løgumkloster s. (Ellum)
Christian Paulsen Hansen
1898-
Christian Paulsen Hansen
F:
17 feb. 1898
G:
22 nov. 1920
Løgumkloster
Anna Cathrine Brodersen
1859-
Anna Cathrine Brodersen
F:
22 jan. 1859
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Christensen Andersen
1850-1925
Andreas Christensen Andersen
F:
5 jan. 1850
G:
25 okt. 1887
Løgumkloster
D:
12 mar. 1925
Løgumkloster s. (Ellum)
Andrea Brodersen
1860-1861
Andrea Brodersen
F:
18 dec. 1860
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
17 aug. 1861
Løgumkloster s. (Ellum)
Inge Cathrine Brodersen
1893-1914
Inge Cathrine Brodersen
F:
21 mar. 1893
Brede s. (Bredebro)
D:
24 sep. 1914
Brede s. (Bredebro)
Tille Mine Brodersen
Broder Brodersen
1895-
Broder Brodersen
F:
12 apr. 1895
Brede s. (Bredebro)
Johanne Marie Simonsen
1894-
Johanne Marie Simonsen
F:
29 aug. 1894
Emmerlev s. (Nyland)
G:
26 jun. 1919
Brede
Anna Brodersen
Martin Brodersen
Andreas Wodder Brodersen
1896-
Andreas Wodder Brodersen
F:
16 jun. 1896
Brede s. (Bredebro)
Ane Marie Høier
1903-
Ane Marie Høier
F:
31 mar. 1903
Visby
G:
21 okt. 1923
Visby
Andreas Otto Brodersen
1863-
Andreas Otto Brodersen
F:
14 nov. 1863
Løgumkloster s. (Ellum)
Tille Mine Wodder Christensen
1869-
Tille Mine Wodder Christensen
F:
12 aug. 1869
Brede s. (Apterp)
G:
17 maj 1892
Brede
Marie Christine Brodersen
1866-1867
Marie Christine Brodersen
F:
5 jul. 1866
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
20 mar. 1867
Løgumkloster s. (Ellum)
Ingeborg Petersen
1824-1908
Ingeborg Petersen
F:
22 feb. 1824
D:
1 aug. 1908
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen
1827-1907
Broder Brodersen
F:
12 mar. 1827
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
6 maj 1851
Løgumkloster
D:
27 mar. 1907
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Nielsen Petersen
1826-1833
Andreas Nielsen Petersen
F:
15 maj 1826
D:
7 maj 1833
Anna Marie Petersen
1828-1830
Anna Marie Petersen
F:
15 aug. 1828
D:
16 maj 1830
Niels Hansen
1854-
Niels Hansen
F:
3 feb. 1854
Brede s. (Kummerlev)
Gunder Marie Hansen
1857-
Gunder Marie Hansen
F:
26 mar. 1857
Abild s. (Sølsted)
Nis Petersen Hansen
1859-1859
Nis Petersen Hansen
F:
20 feb. 1859
Abild s. (Sølsted)
D:
1 mar. 1859
Abild s. (Sølsted)
Beata Hansen
1860-
Beata Hansen
F:
30 dec. 1860
Abild s. (Sølsted)
Nis Peter Hansen
1863-
Nis Peter Hansen
F:
27 sep. 1863
Abild s. (Sølsted)
Anne Marie Hansen
1865-1869
Anne Marie Hansen
F:
17 dec. 1865
Abild s. (Sølsted)
D:
25 mar. 1869
Abild s. (Sølsted)
Hans Nielsen Hansen
1869-
Hans Nielsen Hansen
F:
31 okt. 1869
Abild s. (Sølsted)
Christina Petersen
1830-
Christina Petersen
F:
14 apr. 1830
Hans Andreas Hansen
ca. 1819-1881
Hans Andreas Hansen
F:
ca. 1819
G:
23 jun. 1853
D:
15 dec. 1881
Kirsten Marie Petersen
1831-1835
Kirsten Marie Petersen
F:
25 dec. 1831
D:
12 mar. 1835
Dødfødt søn
1859-1859
Dødfødt søn
F:
9 okt. 1859
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
9 okt. 1859
Løgumkloster s. (Ellum)
Botilde Marie Knudsen
1896-
Botilde Marie Knudsen
F:
5 jul. 1896
Vilslev s. (Jedsted)
Bollerup Antonius Madsen
1895-
Bollerup Antonius Madsen
F:
12 feb. 1895
Strellev s. (Kærgård)
G:
9 nov. 1932
Vilslev
Hans Nielsen Knudsen
1898-
Hans Nielsen Knudsen
F:
21 nov. 1898
Vilslev s. (Jedsted)
Hans Gundel Knudsen
1901-
Hans Gundel Knudsen
F:
22 apr. 1901
Vilslev s. (Jedsted)
Ane Kirstine Knudsen
1903-
Ane Kirstine Knudsen
F:
16 feb. 1903
Vilslev s. (Jedsted)
Niels Hansen Knudsen
1904-1904
Niels Hansen Knudsen
F:
27 jun. 1904
Vilslev s. (Jedsted)
D:
3 jul. 1904
Vilslev s. (Jedsted)
Knud Nielsen Knudsen
1860-
Knud Nielsen Knudsen
F:
25 nov. 1860
Løgumkloster s. (Ellum)
Mette Kirstine Hansen
1871-
Mette Kirstine Hansen
F:
1 aug. 1871
Lindknud s. (Klelund)
G:
19 jun. 1896
Vilslev
Nis Peder Knudsen
1862-1866
Nis Peder Knudsen
F:
9 okt. 1862
Brøns s. (Astrup)
D:
7 apr. 1866
Brøns s. (Astrup)
Andreas Knudsen
1865-
Andreas Knudsen
F:
3 feb. 1865
Brøns s. (Astrup)
Hans Knudsen
1904-
Hans Knudsen
F:
3 maj 1904
Vilslev s. (Jedsted)
Nis Peder Knudsen
1867-
Nis Peder Knudsen
F:
4 apr. 1867
Brøns s. (Astrup)
Bodil Marie Jensen
1875-
Bodil Marie Jensen
F:
25 jun. 1875
V. Nykirke s. (Vong)
G:
9 feb. 1904
Vilslev
Harry Knudsen Hjerrild
1901-
Harry Knudsen Hjerrild
F:
11 nov. 1901
Vilslev s. (Jedsted)
Margrethe Holm
1906-
Margrethe Holm
F:
27 sep. 1906
Darum
G:
9 sep. 1932
Vilslev
Marie Knudsen
1870-1929
Marie Knudsen
F:
8 apr. 1870
Brøns s. (Astrup)
D:
14 aug. 1929
Ribe (sygehuset)
Knud Simonsen Hjerrild
1873-
Knud Simonsen Hjerrild
F:
14 nov. 1873
Vilslev s. (Jedsted)
Ane Kathrine Knudsen
1905-1905
Ane Kathrine Knudsen
F:
11 jan. 1905
Vilslev
D:
2 okt. 1905
Vilslev
Jeppe Knudsen
1906-
Jeppe Knudsen
F:
10 okt. 1906
Vilslev
Johannes Knudsen
1872-
Johannes Knudsen
F:
22 aug. 1872
Brøns s. (Astrup)
Bodil Marie Jepsen
1878-
Bodil Marie Jepsen
F:
7 maj 1878
Vilslev s. (Jedsted)
G:
7 nov. 1900
Vilslev
Gunder Marie Knudsen
1876-1878
Gunder Marie Knudsen
F:
4 maj 1876
Vilslev s. (Jedsted)
D:
15 sep. 1878
Vilslev s. (Jedsted)
Botilde Marie Petersen
1833-
Botilde Marie Petersen
F:
15 dec. 1833
Hans Knudsen
1827-1907
Hans Knudsen
F:
9 sep. 1827
V. Vedsted
G:
13 aug. 1859
Løgumkloster
D:
4 feb. 1907
Vilslev s. (Jedsted)
Johanne Marie Nissen
1859-
Johanne Marie Nissen
F:
12 jun. 1859
Løgumkloster s. (Ellum)
Gunder Marie Nissen
1861-
Gunder Marie Nissen
F:
8 jun. 1861
Løgumkloster s. (Ellum)
Jørgen Nissen
1863-
Jørgen Nissen
F:
23 feb. 1863
Løgumkloster s. (Ellum)
Nis Peter Nissen
1865-1867
Nis Peter Nissen
F:
16 apr. 1865
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
3 mar. 1867
Løgumkloster s. (Ellum)
Nis Peter Nissen
1867-1869
Nis Peter Nissen
F:
14 jun. 1867
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
9 aug. 1869
Løgumkloster s. (Ellum)
Petrea Nissine Nissen
1870-
Petrea Nissine Nissen
F:
14 mar. 1870
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas NIssen
1872-
Andreas NIssen
F:
14 mar. 1872
Løgumkloster s. (Ellum)
Anna Lene Nissen
1874-1875
Anna Lene Nissen
F:
29 jul. 1874
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
22 aug. 1875
Løgumkloster s. (Ellum)
Lydik Brodersen Nissen
1874-
Lydik Brodersen Nissen
F:
29 jul. 1874
Løgumkloster s. (Ellum)
Kirsten Marie Petersen
1837-
Kirsten Marie Petersen
F:
16 apr. 1837
Laust Nissen Juhler
1834-
Laust Nissen Juhler
F:
12 jan. 1834
Løgumkloster s. (Fauerby)
G:
28 maj 1858
Løgumkloster
Gunder Marie Lauridsdatter Mærsk
1795-1881
Gunder Marie Lauridsdatter Mærsk
F:
10 aug. 1795
D:
11 nov. 1881
Nis Petersen
1785-1869
Nis Petersen
F:
4 apr. 1785
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
1821
D:
30 jan. 1869
Løgumkloster s. (Ellum)
Laust Christensen Mærsk
1765-1796
Laust Christensen Mærsk
F:
5 jul. 1765
D:
1796
Anne Andersdatter
ca. 1775-1799
Anne Andersdatter
F:
ca. 1775
fmtl. Mjolden s. (Forballum)
D:
1799
Brøns s. (Søndernæs)
Matthias Christensen Mærsk
1768-1797
Matthias Christensen Mærsk
F:
20 feb. 1768
D:
1797
Gunder Marie Lauridsdatter
1730-1794
Gunder Marie Lauridsdatter
F:
1730
D:
1794
Christen Matthiesen Mærsk
ca. 1726-1798
Christen Matthiesen Mærsk
F:
ca. 1726
fmtl. Hviding s. (Høgsbrogård)
G:
14 okt. 1758
D:
1798
Brøns s. (Søndernæs)
Niels Terp
1804-1811
Niels Terp
F:
1 jun. 1804
D:
1811
Maren Terp
1805-
Maren Terp
F:
13 sep. 1805
Hanne Cathrine Marie Terp
1830-1832
Hanne Cathrine Marie Terp
F:
10 okt. 1830
D:
25 sep. 1832
Johan Peter Terp
1885-
Johan Peter Terp
F:
30 nov. 1885
Brøns
Dødfødt datter
1911-1911
Dødfødt datter
F:
6 mar. 1911
D:
6 mar. 1911
Mette Kirstine Olesen
Jens Terp Olesen
Hagen Terp Olesen
Karen Marie Terp Olesen
Dødfødt datter
1927-1927
Dødfødt datter
F:
24 feb. 1927
D:
24 feb. 1927
Johan Terp Olesen
1929-2006
Johan Terp Olesen
F:
29 mar. 1929
D:
4 dec. 2006
Ribe
Mary Kjestine Terp
1889-
Mary Kjestine Terp
F:
11 apr. 1889
Brøns
Ole Christian Olesen
1884-
Ole Christian Olesen
F:
17 jul. 1884
Jernved
G:
21 maj 1910
Brøns
Hansine Marie Terp
Peter Christensen Terp
1896-
Peter Christensen Terp
F:
6 aug. 1896
Brøns
Marie Schmidt
1902-
Marie Schmidt
F:
29 jan. 1902
Brøns
G:
11 maj 1928
Brøns
Hagen Pedersen Terp
1861-1943
Hagen Pedersen Terp
F:
27 aug. 1861
Brøns
D:
18 jan. 1943
Brøns
Karen Marie Schmidt
1856-1939
Karen Marie Schmidt
F:
14 nov. 1856
Brøns
G:
23 sep. 1885
Brøns
D:
18 nov. 1939
Brøns
Otto Olesen
Peder Olesen
Viggo Olesen
Aage Olesen
Else Olesen
Anna Cathrine Olesen
Ellen Johanne Olesen
Meta Degn
1887-1961
Meta Degn
F:
15 maj 1887
Brøns
D:
19 feb. 1961
Brøns
Christian Hansen Olesen
1875-
Christian Hansen Olesen
F:
18 jul. 1875
Bov s. (Frøslev)
G:
6 dec. 1907
Brøns
Maren Degn
1892-
Maren Degn
F:
1 feb. 1892
Brøns
Hans Frederik Olesen
1884-1975
Hans Frederik Olesen
F:
27 okt. 1884
Bov s. (Frøslev)
G:
21 nov. 1924
Brøns
D:
19 nov. 1975
Brøns
Ane Cathrine Marie Terp
1864-
Ane Cathrine Marie Terp
F:
12 apr. 1864
Brøns
Otto Nielsen Degn
1860-1903
Otto Nielsen Degn
F:
30 maj 1860
Brøns
G:
8 dec. 1886
Brøns
D:
2 feb. 1903
Brøns
Maren Terp
1902-
Maren Terp
F:
15 aug. 1902
Brøns
Willads Holm Terp
1905-
Willads Holm Terp
F:
31 mar. 1905
Brøns
Christen Lausen Terp
1871-1951
Christen Lausen Terp
F:
7 maj 1871
Brøns
D:
7 sep. 1951
Tønder
Meta Catharina Holm
1874-1947
Meta Catharina Holm
F:
8 mar. 1874
Brøns s. (Holmgård)
D:
5 sep. 1947
Tønder
Peder Christensen Terp
1833-
Peder Christensen Terp
F:
12 okt. 1833
Maren Ewald
1831-1913
Maren Ewald
F:
23 maj 1831
G:
10 maj 1861
D:
21 feb. 1913
Brøns
Peder Nielsen Terp
1837-1915
Peder Nielsen Terp
F:
12 dec. 1837
Brøns
D:
10 apr. 1915
Brøns
Gunder Kirstine Schou
ca. 1840-1869
Gunder Kirstine Schou
F:
ca. 1840
G:
22 nov. 1867
D:
8 apr. 1869
Helene Marie Terp
1900-
Helene Marie Terp
F:
23 okt. 1900
Brøns
Poul Jensen Terp
1902-
Poul Jensen Terp
F:
12 apr. 1902
Brøns
Peter Nielsen Terp
1903-1903
Peter Nielsen Terp
F:
13 sep. 1903
Brøns
D:
11 nov. 1903
Brøns
Peter Nielsen Terp
1906-1906
Peter Nielsen Terp
F:
13 sep. 1906
Brøns
D:
19 sep. 1906
Brøns
Dødfødt søn
1908-1908
Dødfødt søn
F:
8 apr. 1908
Brøns
D:
8 apr. 1908
Brøns
Johannes Beier Terp
1871-
Johannes Beier Terp
F:
15 maj 1871
Marie Dorthea Poulsen
1876-
Marie Dorthea Poulsen
F:
3 nov. 1876
Ravsted
Marie Wind
Gunder Kirstine Marie Terp
1879-
Gunder Kirstine Marie Terp
F:
28 aug. 1879
Brøns
Jep Hansen Wind
1859-
Jep Hansen Wind
F:
26 maj 1859
Roager
G:
28 jun. 1905
Roager
Lene Marie Beyer
1840-
Lene Marie Beyer
F:
16 aug. 1840
Arrild
G:
20 maj 1870
Niels Lauridsen Terp
1840-1850
Niels Lauridsen Terp
F:
28 sep. 1840
D:
6 dec. 1850
Christen Laursen Terp
1808-1877
Christen Laursen Terp
F:
25 mar. 1808
D:
14 apr. 1877
Brøns
Anne Marie Lønne
1807-1879
Anne Marie Lønne
F:
4 jan. 1807
G:
15 jul. 1830
D:
18 nov. 1879
Brøns
Anne Cathrine Nielsdatter Terp
1769-
Anne Cathrine Nielsdatter Terp
F:
11 jan. 1769
Peder Christensen
Peder Christensen
G:
20 maj 1803
Laust Nielsen Terp
1770-
Laust Nielsen Terp
F:
12 okt. 1770
Else Lauridsdatter
1731-
Else Lauridsdatter
F:
1731
Niels Pedersen Terp
ca. 1742-1802
Niels Pedersen Terp
F:
ca. 1742
G:
16 apr. 1768
D:
1802
Hans Lauridsen
1733-
Hans Lauridsen
F:
1733
Anders Bennedsen
1796-
Anders Bennedsen
F:
20 jan. 1796
Hans Feddersen
1798-
Hans Feddersen
F:
9 maj 1798
Margrethe Marie Hansen
1840-1840
Margrethe Marie Hansen
F:
3 dec. 1840
Brede s. (Åspe)
D:
23 dec. 1840
Brede s. (Åspe)
Hans Bennedsen Hansen
1843-1851
Hans Bennedsen Hansen
F:
6 dec. 1843
Brede s. (Åspe)
D:
2 jul. 1851
Brede s. (Åspe)
Johann Andreas Hansen
1847-1853
Johann Andreas Hansen
F:
11 dec. 1847
Brede s. (Åspe)
D:
28 mar. 1853
Brede s. (Åspe)
Anna Marie Hansdatter
1801-
Anna Marie Hansdatter
F:
3 nov. 1801
Jesper Nicolaisen Hansen
ca. 1797-1867
Jesper Nicolaisen Hansen
F:
ca. 1797
Brede s. (Bredebro)
G:
11 mar. 1840
Brede
D:
19 nov. 1867
Anders Andersen
1805-
Anders Andersen
F:
19 dec. 1805
Hans Andersen Bennedsen
1768-1806
Hans Andersen Bennedsen
F:
31 jul. 1768
D:
1806
Karen Hansdatter Schack
1768-1846
Karen Hansdatter Schack
F:
7 apr. 1768
G:
27 maj 1795
D:
11 dec. 1846
Anne Marie Mærsk
1797-1812
Anne Marie Mærsk
F:
17 jun. 1797
D:
1812
Marie Kirstine Mærsk
1799-1800
Marie Kirstine Mærsk
F:
26 jan. 1799
D:
1800
Laust Andersen Bennedsen
1771-1842
Laust Andersen Bennedsen
F:
2 nov. 1771
D:
3 feb. 1842
Anne Andersdatter
ca. 1775-1799
Anne Andersdatter
F:
ca. 1775
fmtl. Mjolden s. (Forballum)
G:
11 nov. 1796
D:
1799
Brøns s. (Søndernæs)
Anders Nielsen Bennedsen Mærsk
1801-1877
Anders Nielsen Bennedsen Mærsk
F:
1 sep. 1801
D:
7 maj 1877
Anna Obeling
1807-
Anna Obeling
F:
16 mar. 1807
G:
9 apr. 1836
Anders Bennedsen Mærsk
1803-1869
Anders Bennedsen Mærsk
F:
27 mar. 1803
D:
1 jul. 1869
Ingeborg Eline Pedersdatter
ca. 1813-
Ingeborg Eline Pedersdatter
F:
ca. 1813
G:
21 nov. 1840
Gunder Andersdatter
ca. 1763-1803
Gunder Andersdatter
F:
ca. 1763
fmtl. Mjolden s. (Forballum)
G:
31 okt. 1800
D:
1803
Brøns s. (Søndernæs)
Laust Mærsk
1806-1838
Laust Mærsk
F:
3 jun. 1806
D:
18 apr. 1838
Kirstine Marie Andersdatter
ca. 1776-1839
Kirstine Marie Andersdatter
F:
ca. 1776
fmtl. Mjolden s. (Forballum)
D:
23 jan. 1839
Brøns s. (Søndernæs)
An Marie Lauridsdatter
1736-1773
An Marie Lauridsdatter
F:
1736
D:
5 maj 1773
Anders Bennedsen Hansen
ca. 1738-1793
Anders Bennedsen Hansen
F:
ca. 1738
G:
30 okt. 1766
D:
23 mar. 1793
Karen Lauridsdatter
1738-1765
Karen Lauridsdatter
F:
1738
D:
1765
Karen Hansdatter
1699-1765
Karen Hansdatter
F:
1699
Brøns s. (Havervad)
G:
1728
Brøns
D:
1765
Brøns s. (Søndernæs)
Anne Mikkelsdatter
1774-1777
Anne Mikkelsdatter
F:
1774
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
1777
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Hans Simonsen Mikkelsen
1777-1777
Hans Simonsen Mikkelsen
F:
1777
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
1777
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anne Marie Hansdatter
1754-1777
Anne Marie Hansdatter
F:
1754
D:
22 jun. 1777
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Mikkel Hansen
1743-1801
Mikkel Hansen
F:
24 mar. 1743
Skærbæk s. (Ullerup)
G:
27 feb. 1773
Skærbæk
D:
10 sep. 1801
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Niels Hansen
1755-1781
Niels Hansen
F:
1755
D:
1781
Maren Nisdatter
1785-
Maren Nisdatter
F:
7 nov. 1785
Vodder s. (Åved)
Jens Lassen Nissen
1788-
Jens Lassen Nissen
F:
14 jul. 1788
Vodder s. (Åved)
Esther Marie Hansdatter
1757-1789
Esther Marie Hansdatter
F:
1757
D:
1789
Nis Jensen
1756-1819
Nis Jensen
F:
22 aug. 1756
Vodder s. (Åved)
G:
19 nov. 1784
Vodder
D:
29 sep. 1819
Vodder s. (Åved)
Maren Huusomer
1785-
Maren Huusomer
F:
28 maj 1785
Iver Simonsen Møller
1820-1820
Iver Simonsen Møller
F:
4 nov. 1820
D:
21 nov. 1820
Peter Jørgensen Juhler
1877-1900
Peter Jørgensen Juhler
F:
28 maj 1877
Vodder s. (Åved)
D:
8 apr. 1900
Døstrup s. (Drengsted)
Elsine Cathrine Juhler
1915-
Elsine Cathrine Juhler
F:
6 feb. 1915
Højrup s. (Arnum)
Iver Simonsen Juhler
1880-1918
Iver Simonsen Juhler
F:
12 feb. 1880
Vodder s. (Åved)
D:
18 sep. 1918
Jouy, Frankrig (faldet)
Wiebke Meyhoff Stamp
1886-1978
Wiebke Meyhoff Stamp
F:
11 nov. 1886
Skærbæk s. (Ullerup)
G:
28 sep. 1911
Vodder
D:
29 sep. 1978
Skærbæk
Elsine Møller
1849-1914
Elsine Møller
F:
24 feb. 1849
D:
30 jan. 1914
Højrup s. (Arnum)
Peder Jessen Hjuler
1846-1921
Peder Jessen Hjuler
F:
12 jan. 1846
Vodder s. (Åved)
G:
28 sep. 1874
Vodder
D:
28 apr. 1921
Vodder s. (Åved)
Sørensen Skjøtt
1880-1912
Sørensen Skjøtt
F:
4 okt. 1880
Spandet s. (Spandet Kro)
D:
19 feb. 1912
Spandet s. (Spandetgård)
Ingeborg Krüger Boysen
1887-1910
Ingeborg Krüger Boysen
F:
18 feb. 1887
Højrup
G:
18 nov. 1909
Spandet
D:
2 dec. 1910
Spandet s. (Spandetgård)
Abeline Kjestine Skjøtt
1884-1963
Abeline Kjestine Skjøtt
F:
19 okt. 1884
D:
20 nov. 1963
Skærbæk
Peter Mathiesen Kjær
1877-1915
Peter Mathiesen Kjær
F:
2 nov. 1877
G:
15 apr. 1910
Spandet
D:
1915
.... (på et lazaret)
Cathrine Møller
1851-1918
Cathrine Møller
F:
17 okt. 1851
D:
1 aug. 1918
Spandet s. (Spandet Kro)
Paul Hansen Skjøtt
ca. 1849-1924
Paul Hansen Skjøtt
F:
ca. 1849
D:
31 maj 1924
Spandet s. (Spandet Kro)
Jesper Jessen Møller
1855-1857
Jesper Jessen Møller
F:
22 maj 1855
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
24 nov. 1857
Skærbæk s. (Ulmølle)
Aboline Møller
1883-
Aboline Møller
F:
9 nov. 1883
Spandet s. (Fjersted)
Søren Knudsen Møller
1884-
Søren Knudsen Møller
F:
27 nov. 1884
Spandet s. (Fjersted)
Karen Marie Møller
1886-1886
Karen Marie Møller
F:
3 jul. 1886
Spandet s. (Fjersted)
D:
8 nov. 1886
Spandet s. (Fjersted)
Carola Marie Møller
1888-
Carola Marie Møller
F:
15 jan. 1888
Spandet s. (Fjersted)
Iver Simonsen Møller
1891-
Iver Simonsen Møller
F:
25 jun. 1891
Spandet s. (Fjersted)
Jesper Pedersen Møller
1858-1909
Jesper Pedersen Møller
F:
2 okt. 1858
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
12 sep. 1909
Esbjerg
Cathrine Christine Midtgaard
Cathrine Christine Midtgaard
G:
6 sep. 1883
Spandet
Iver Simonsen Møller
1822-1866
Iver Simonsen Møller
F:
21 okt. 1822
D:
2 maj 1866
Skærbæk s. (Ulmølle)
Abelone Pedersen
1819-1890
Abelone Pedersen
F:
15 dec. 1819
Skærbæk s. (Ulleruplund)
G:
16 okt. 1847
D:
1 jul. 1890
Spandet s. (Spandet Kro)
Peter Jørgensen Juhler
1877-1900
Peter Jørgensen Juhler
F:
28 maj 1877
Vodder s. (Åved)
D:
8 apr. 1900
Døstrup s. (Drengsted)
Elsine Cathrine Juhler
1915-
Elsine Cathrine Juhler
F:
6 feb. 1915
Højrup s. (Arnum)
Iver Simonsen Juhler
1880-1918
Iver Simonsen Juhler
F:
12 feb. 1880
Vodder s. (Åved)
D:
18 sep. 1918
Jouy, Frankrig (faldet)
Wiebke Meyhoff Stamp
1886-1978
Wiebke Meyhoff Stamp
F:
11 nov. 1886
Skærbæk s. (Ullerup)
G:
28 sep. 1911
Vodder
D:
29 sep. 1978
Skærbæk
Peder Jessen Hjuler
1846-1921
Peder Jessen Hjuler
F:
12 jan. 1846
Vodder s. (Åved)
D:
28 apr. 1921
Vodder s. (Åved)
Elsine Møller
1849-1914
Elsine Møller
F:
24 feb. 1849
G:
28 sep. 1874
Vodder
D:
30 jan. 1914
Højrup s. (Arnum)
Anne Marie Hjuler
1847-1854
Anne Marie Hjuler
F:
20 sep. 1847
Vodder s. (Åved)
D:
29 jan. 1854
Vodder s. (Åved)
Bothilde Jessen
1894-1927
Bothilde Jessen
F:
2 okt. 1894
D:
19 feb. 1927
Jes H. Jessen
1942-1951
Jes H. Jessen
F:
26 apr. 1942
D:
28 nov. 1951
Niels Schack Jessen
1897-1984
Niels Schack Jessen
F:
23 feb. 1897
D:
29 dec. 1984
Anna Johanne Løbner
1917-1990
Anna Johanne Løbner
F:
8 dec. 1917
D:
16 dec. 1990
Jes Hansen Jessen
1871-1936
Jes Hansen Jessen
F:
9 apr. 1871
Vodder s. (Gånsager)
D:
28 jul. 1936
Roager
Ane Schack
1869-1929
Ane Schack
F:
15 sep. 1869
Roager
D:
4 jan. 1929
Roager
Peter Jørgensen Jessen
1872-
Peter Jørgensen Jessen
F:
10 sep. 1872
Carl Jensen Jessen
Ruth Feddersen
Nis Jensen Jessen
1902-
Nis Jensen Jessen
F:
13 feb. 1902
Roager
Ane Dorthea Hansen Hausted
1898-
Ane Dorthea Hansen Hausted
F:
8 nov. 1898
Seem s. (Høm)
G:
26 jan. 1926
Ribe (Skt. Cathrine)
Bodil Jessen
1905-1950
Bodil Jessen
F:
12 jan. 1905
Roager
D:
12 feb. 1950
Ribe (Sygehuset)
Karl Christian Mauritzen
Else Marie Jessen
Carl Jensen Jessen
1875-
Carl Jensen Jessen
F:
22 jan. 1875
Vodder s. (Gånsager)
Hansine Cathrine Østergaard
1869-
Hansine Cathrine Østergaard
F:
1 aug. 1869
Roager
G:
15 nov. 1900
Roager
Maren Christiansen
1930-
Maren Christiansen
F:
29 sep. 1930
Brøns
Lene Marie Christiansen
1932-
Lene Marie Christiansen
F:
18 jan. 1932
Vodder s. (Frifelt)
Frederik Christiansen
1933-
Frederik Christiansen
F:
8 maj 1933
Vodder s. (Frifelt)
Ulla Jessen Christiansen
1937-
Ulla Jessen Christiansen
F:
20 jan. 1937
Vodder s. (Frifelt)
Svend Ove Christiansen
1938-
Svend Ove Christiansen
F:
5 nov. 1938
Vodder s. (Frifelt)
Egon Christiansen
1941-
Egon Christiansen
F:
4 apr. 1941
Spandet s. (Spandetgård)
Lis Christiansen
1945-
Lis Christiansen
F:
27 feb. 1945
Spandet s. (Spandetgård)
Else Marie Jessen
1908-1998
Else Marie Jessen
F:
16 mar. 1908
Toftlund s. (Allerup)
D:
1998
Ribe
Frederik Christiansen
1908-1971
Frederik Christiansen
F:
29 jul. 1908
Vodder s. (Frifelt)
G:
29 jun. 1930
Brøns
D:
1971
Anna Jessen
1940-
Anna Jessen
F:
1 mar. 1940
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Ole Marius Jessen
1942-
Ole Marius Jessen
F:
29 mar. 1942
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Bunde Bruun Jessen
1942-
Bunde Bruun Jessen
F:
29 mar. 1942
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Mary Jessen
1944-
Mary Jessen
F:
13 aug. 1944
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Sigrid Jessen
1950-
Sigrid Jessen
F:
21 feb. 1950
Spandet s. (Fjersted)
Aase Jessen
1954-
Aase Jessen
F:
13 apr. 1954
Spandet s. (Fjersted)
Hans Lassen Jessen
1909-1978
Hans Lassen Jessen
F:
17 maj 1909
Toftlund s. (Allerup)
D:
1 jan. 1978
Ribe?
Helene Jessie Bruun
1918-
Helene Jessie Bruun
F:
4 maj 1918
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
G:
7 nov. 1939
Ribe (Skt. Cathrine k.)
Peter Bennedsen Jessen
Brodermine Jessen
Valdemar Frederik Ebsen
Helga Jessen, senere Hansen
1932-
Helga Jessen, senere Hansen
F:
16 apr. 1932
Brøns
Marie Cathrine Mahrt, senere Hansen
1935-
Marie Cathrine Mahrt, senere Hansen
F:
22 mar. 1935
Tyrstrup s. (Hvinderup)
Gerda Hansen
1938-
Gerda Hansen
F:
13 dec. 1938
Vodder s. (Frifelt)
Peter Hansen
1942-
Peter Hansen
F:
27 maj 1942
Vodder s. (Gånsager)
Ruth Hansen
1944-
Ruth Hansen
F:
28 jun. 1944
Vodder s. (Gånsager)
Holger Hansen
1948-
Holger Hansen
F:
1 mar. 1948
Vodder s. (Gånsager)
Olga Jessen
1914-1999
Olga Jessen
F:
6 maj 1914
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
21 okt. 1999
Ernst Friedrich Ferdinand Mahrt, senere Hansen
1909-1975
Ernst Friedrich Ferdinand Mahrt, senere Hansen
F:
29 apr. 1909
Tønder landsogn (Gørrismark (fattiggården))
G:
30 okt. 1933
Vodder
D:
27 mar. 1975
Vodder s. (Gånsager)
Ole Marius Jessen
1877-
Ole Marius Jessen
F:
18 mar. 1877
Vodder s. (Gånsager)
Maren Elside Barsballe
1884-
Maren Elside Barsballe
F:
27 aug. 1884
Vodder s. (Gånsager)
Else Marie Hjuler
1849-
Else Marie Hjuler
F:
6 okt. 1849
Vodder s. (Åved)
Ole Jessen
1845-1876
Ole Jessen
F:
30 dec. 1845
Vodder s. (Gånsager)
D:
20 sep. 1876
Vodder s. (Gånsager)
Karen Bennedsen
1882-
Karen Bennedsen
F:
30 dec. 1882
Vodder s. (Gånsager)
Peter Bennedsen
1848-
Peter Bennedsen
F:
14 aug. 1848
G:
7 dec. 1881
Vodder
Anders Lauridsen Hjuler
1852-
Anders Lauridsen Hjuler
F:
29 jul. 1852
Vodder s. (Åved)
Anne Lund
1853-1886
Anne Lund
F:
17 okt. 1853
Toftlund s. (Gravlund)
G:
5 sep. 1878
Toftlund
D:
15 jul. 1886
Toftlund s. (Allerup)
Peter Petersen Juhler
1890-
Peter Petersen Juhler
F:
19 jul. 1890
Toftlund s. (Allerup)
Anna Juhler
1893-
Anna Juhler
F:
28 jun. 1893
Toftlund s. (Allerup)
Hanne Marie Gaarde
1856-
Hanne Marie Gaarde
F:
26 apr. 1856
Agerskov s.
G:
2 maj 1889
Toftlund
Anne Marie Hjuler
1854-1870
Anne Marie Hjuler
F:
13 dec. 1854
Vodder s. (Åved)
D:
1 mar. 1870
Vodder s. (Åved)
Bothilde Obling
1912-
Bothilde Obling
F:
8 aug. 1912
Højrup s. (Arnum)
Axel Jørgen Werner Bay
Axel Jørgen Werner Bay
G:
24 jul. 1940
Svendborg
Adser Petersen Obling
1876-
Adser Petersen Obling
F:
21 aug. 1876
Vodder s. (Gånsager)
Maren Enemark
1877-
Maren Enemark
F:
15 jul. 1877
Arrild s. (Roost)
G:
21 sep. 1911
Højrup
Magnus Marinus Obling
1878-1879
Magnus Marinus Obling
F:
10 jun. 1878
Vodder s. (Gånsager)
D:
23 jan. 1879
Vodder s. (Gånsager)
Mette Marie Obling
1880-1919
Mette Marie Obling
F:
12 aug. 1880
Vodder s. (Gånsager)
D:
26 jul. 1919
Ole Christian Hansen
1876-
Ole Christian Hansen
F:
19 nov. 1876
G:
6 nov. 1900
Farup
Peter Jørgensen Obling
1882-
Peter Jørgensen Obling
F:
31 okt. 1882
Vodder s. (Gånsager)
Erik Marius Obling
1884-1945
Erik Marius Obling
F:
3 nov. 1884
Vodder s. (Gånsager)
D:
4 jul. 1945
Hostrup s. (Rørkær)
Ingeborg Dyhrberg
1868-1948
Ingeborg Dyhrberg
F:
11 jul. 1868
Hostrup s. (Rørkær)
D:
15 jun. 1948
Hostrup s. (Rørkær)
Peter Nielsen Obling
1889-
Peter Nielsen Obling
F:
9 okt. 1889
Vodder s. (Gånsager)
Maren Pedersen Hjuler
1856-1942
Maren Pedersen Hjuler
F:
15 mar. 1856
Vodder s. (Åved)
D:
3 apr. 1942
Vodder s. (Gånsager)
Peder Nielsen Obling
1850-1889
Peder Nielsen Obling
F:
22 feb. 1850
Vodder s. (Gånsager)
G:
16 okt. 1875
Vodder
D:
20 apr. 1889
Vodder s. (Gånsager)
Marie Hjuler
1858-1858
Marie Hjuler
F:
19 sep. 1858
Vodder s. (Åved)
D:
1 okt. 1858
Vodder s. (Åved)
Mette Marie Juhler
1889-
Mette Marie Juhler
F:
12 aug. 1889
Spandet s. (Fjersted)
Peter Thode Juhler
1893-
Peter Thode Juhler
F:
25 mar. 1893
Gram s. (Tiset)
Georg Jørgensen Juhler
1896-
Georg Jørgensen Juhler
F:
3 nov. 1896
Toftlund s. (Allerup)
Jesper Pedersen Hjuler
1859-1915
Jesper Pedersen Hjuler
F:
11 sep. 1859
Vodder s. (Åved)
D:
15 apr. 1915
København
Cecilie Margrethe Hybschmann
1866-1903
Cecilie Margrethe Hybschmann
F:
17 feb. 1866
Toftlund s. (Allerup)
G:
8 maj 1888
Toftlund
D:
18 aug. 1903
Skrydstrup
Anne Kjestine Thyssen
1873-1953
Anne Kjestine Thyssen
F:
14 sep. 1873
Toftlund s. (Allerup)
G:
7 dec. 1905
Toftlund
D:
16 jan. 1953
Toftlund
Mette Marie Møller
1824-1901
Mette Marie Møller
F:
25 nov. 1824
D:
31 mar. 1901
Vodder s. (Åved)
Peder Jørgensen Hjuler
1820-1873
Peder Jørgensen Hjuler
F:
14 nov. 1820
Vodder s. (Åved)
G:
2 nov. 1844
Vodder
D:
10 apr. 1873
Vodder s. (Åved)
Mette Katrine Møller
1826-
Mette Katrine Møller
F:
9 okt. 1826
Jesper Jessen Møller
1786-1828
Jesper Jessen Møller
F:
1786
D:
11 apr. 1828
Else Boysen
1802-1849
Else Boysen
F:
3 apr. 1802
Ravsted
G:
7 okt. 1820
D:
22 apr. 1849
Skærbæk s. (Ulmølle)
Bodil Møller
1788-
Bodil Møller
F:
31 maj 1788
Peder Pedersen
Peder Pedersen
G:
6 aug. 1814
Kirstine Møller
1828-
Kirstine Møller
F:
22 mar. 1828
Simon Hansen Møller
1829-
Simon Hansen Møller
F:
7 mar. 1829
Villads Hansen Møller
1830-1860
Villads Hansen Møller
F:
13 dec. 1830
D:
23 aug. 1860
Vodder s. (Gejlbjerg)
Mette Marie Møller
1833-
Mette Marie Møller
F:
2 feb. 1833
Hans Simonsen Møller
1790-1834
Hans Simonsen Møller
F:
1790
D:
29 aug. 1834
Anne Cathrine Mathiasdatter
ca. 1805-
Anne Cathrine Mathiasdatter
F:
ca. 1805
G:
10 feb. 1827
Mette Marie Møller
1822-1824
Mette Marie Møller
F:
20 okt. 1822
D:
30 mar. 1824
Jes Jørgensen Bejer
1887-1894
Jes Jørgensen Bejer
F:
2 feb. 1887
D:
5 maj 1894
Svend Bejer Troelsen
1919-2006
Svend Bejer Troelsen
F:
8 okt. 1919
D:
2006
Kristine Dorthea Schmidt
Helge Troelsen
Inga Stougaard
Dora Troelsen
1925-1983
Dora Troelsen
F:
27 jul. 1925
D:
16 sep. 1983
Bent Helge Jørgensen
1920-1966
Bent Helge Jørgensen
F:
5 apr. 1920
G:
1943
D:
22 okt. 1966
Semine Margrethe Bejer
1895-1929
Semine Margrethe Bejer
F:
8 jun. 1895
D:
13 sep. 1929
Hans Lassen Troelsen
1884-1969
Hans Lassen Troelsen
F:
25 feb. 1884
V. Vedsted
G:
8 nov. 1918
V. Vedsted
D:
11 nov. 1969
Ribe (Amtssygeh.)
Mathea Margrethe Møller
1862-1947
Mathea Margrethe Møller
F:
23 jun. 1862
D:
5 dec. 1947
Peder Jensen Beyer
1859-1943
Peder Jensen Beyer
F:
15 dec. 1859
V. Vedsted
G:
12 mar. 1886
D:
20 apr. 1943
Simon Hansen Møller
1825-1885
Simon Hansen Møller
F:
5 jun. 1825
D:
16 jan. 1885
Margrethe Nielsdatter
1821-1912
Margrethe Nielsdatter
F:
21 jun. 1821
G:
21 okt. 1858
D:
25 dec. 1912
Christen Pedersen Møller
1856-
Christen Pedersen Møller
F:
4 dec. 1856
Hans Peter Møller
1828-
Hans Peter Møller
F:
26 mar. 1828
Maren Enemark
1818-
Maren Enemark
F:
15 aug. 1818
Rejsby s. (Kærbølling)
Mette Kiestine Møller
1830-1830
Mette Kiestine Møller
F:
24 feb. 1830
D:
18 maj 1830
Mette Kjestine Møller
1832-1857
Mette Kjestine Møller
F:
6 aug. 1832
D:
29 jan. 1857
Niels Lassen Møller
1792-
Niels Lassen Møller
F:
1792
Anne Margrethe Hansdatter
1799-
Anne Margrethe Hansdatter
F:
1799
G:
25 jul. 1822
Anna Marie Møller
1794-1794
Anna Marie Møller
F:
1794
D:
1794
Anna Marie Møller
ca. 1795-1795
Anna Marie Møller
F:
ca. 1795
D:
1795
Kirsten Møller
1801-1801
Kirsten Møller
F:
1801
D:
1801
Simon Hansen
1760-1818
Simon Hansen
F:
1760
D:
14 jan. 1818
Mette Marie Jespersdatter
1763-1820
Mette Marie Jespersdatter
F:
23 mar. 1763
G:
15 okt. 1784
D:
10 jul. 1820
Lene Kirstine Jeppesdatter
1792-1812
Lene Kirstine Jeppesdatter
F:
1792
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
1812
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anna Høms
1821-
Anna Høms
F:
12 aug. 1821
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Esther Marie Jeppesdatter
1795-
Esther Marie Jeppesdatter
F:
1795
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Christen Thomsen
ca. 1792-
Christen Thomsen
F:
ca. 1792
G:
27 apr. 1821
Skærbæk
Sophie Elisabeth Bondesen
1832-
Sophie Elisabeth Bondesen
F:
24 apr. 1832
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Anne Kirstine Jeppesdatter
1797-1864
Anne Kirstine Jeppesdatter
F:
1797
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
7 okt. 1864
Skærbæk
Simon Hellevad Bondesen
ca. 1781-
Simon Hellevad Bondesen
F:
ca. 1781
G:
16 apr. 1832
Skærbæk
Hanne Marie Jeppesdatter
1800-1838
Hanne Marie Jeppesdatter
F:
1800
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
6 feb. 1838
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anne Margrethe Jeppesdatter
1804-1813
Anne Margrethe Jeppesdatter
F:
1804
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
1813
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anna Hansdatter
1762-1837
Anna Hansdatter
F:
1762
D:
8 feb. 1837
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Jesper Thomsen Høm
ca. 1762-1844
Jesper Thomsen Høm
F:
ca. 1762
G:
3 feb. 1792
D:
20 jul. 1844
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Maren Hansdatter
1765-
Maren Hansdatter
F:
1765
Kirsten Marie Hansdatter
1767-FMTL. SOM BARN
Kirsten Marie Hansdatter
F:
1767
D:
FMTL. SOM BARN
Hans Simonsen Møller
1794-1795
Hans Simonsen Møller
F:
1794
D:
1795
Niels Hansen Møller
1796-
Niels Hansen Møller
F:
1796
Dorthea Margrethe Møller
1851-1866
Dorthea Margrethe Møller
F:
4 maj 1851
Bramminge s. (Nørå)
D:
18 jun. 1866
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Johannes Bentsen Møller
1852-
Johannes Bentsen Møller
F:
18 okt. 1852
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Marie Kirstine Møller
1853-
Marie Kirstine Møller
F:
6 okt. 1853
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Gunder Kjestine Møller
1882-1883
Gunder Kjestine Møller
F:
24 dec. 1882
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
26 mar. 1883
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Johannes Bentsen Møller
1855-
Johannes Bentsen Møller
F:
7 nov. 1855
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anne Marie Juhl
Gregers Nielsen Møller
1858-1860
Gregers Nielsen Møller
F:
9 aug. 1858
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
14 apr. 1860
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Gregersine Møller
1860-1862
Gregersine Møller
F:
9 nov. 1860
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
29 apr. 1862
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Gregers Nielsen Møller
1863-
Gregers Nielsen Møller
F:
12 mar. 1863
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Cecilie Marie Møller
1866-
Cecilie Marie Møller
F:
12 apr. 1866
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Peter Christian Wilhelmsen
1860-
Peter Christian Wilhelmsen
F:
31 dec. 1860
G:
25 jan. 1889
Skærbæk
Eske Theodor Møller
1868-1872
Eske Theodor Møller
F:
19 sep. 1868
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
12 mar. 1872
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Dorthea Margrethe Møller
1872-
Dorthea Margrethe Møller
F:
3 jun. 1872
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Niels Nielsen Møller
1822-1885
Niels Nielsen Møller
F:
29 maj 1822
D:
13 jan. 1885
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Gunder Eskesdatter
1825-
Gunder Eskesdatter
F:
5 mar. 1825
Bramminge s. (Nørå)
Anne Marie Møller
1826-1830
Anne Marie Møller
F:
27 nov. 1826
D:
26 jan. 1830
Marie Kirstine Nielsen
1848-
Marie Kirstine Nielsen
F:
22 sep. 1848
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Laust Jepsen Bøken
Laust Jepsen Bøken
G:
31 mar. 1888
Skærbæk
Abelone Nielsen
1849-
Abelone Nielsen
F:
19 dec. 1849
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Petrea Helene Nielsen
1884-
Petrea Helene Nielsen
F:
17 jun. 1884
Skærbæk s. (Melby)
Niels Johansen Nielsen
1851-
Niels Johansen Nielsen
F:
13 jul. 1851
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Marie Christine Christiansen
ca. 1852-
Marie Christine Christiansen
F:
ca. 1852
G:
24 mar. 1875
Skærbæk
Johannes Bentsen Nielsen
1852-1853
Johannes Bentsen Nielsen
F:
16 nov. 1852
Skærbæk s. (Gårdkrog)
D:
19 feb. 1853
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Johannes Bentsen Nielsen
1854-1863
Johannes Bentsen Nielsen
F:
18 jan. 1854
Skærbæk s. (Gårdkrog)
D:
22 maj 1863
Skærbæk s. (Barsbøl)
Kjestine Margrethe Nielsen
1884-
Kjestine Margrethe Nielsen
F:
10 Maj 1884
Skærbæk
Anton Petersen Nielsen
1885-
Anton Petersen Nielsen
F:
23 sep. 1885
Skærbæk
Claus Johansen Nielsen
1855-
Claus Johansen Nielsen
F:
6 feb. 1855
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Caroline Marie Handevit
ca. 1862-
Caroline Marie Handevit
F:
ca. 1862
G:
7 nov. 1883
Skærbæk
Peder Lassen Nielsen
1856-1856
Peder Lassen Nielsen
F:
8 sep. 1856
Skærbæk s. (Gårdkrog)
D:
10 okt. 1856
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Peter Lassen Nielsen
1858-1859
Peter Lassen Nielsen
F:
24 jan. 1858
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
7 apr. 1859
Skærbæk s. (Barsbøl)
Peder Larsen Nielsen
1860-
Peder Larsen Nielsen
F:
13 maj 1860
Skærbæk s. (Barsbøl)
Johannes Nielsen
1863-1865
Johannes Nielsen
F:
8 jan. 1863
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
11 jun. 1865
Skærbæk s. (Barsbøl)
Ane Johanne Nielsen
1864-1865
Ane Johanne Nielsen
F:
1 aug. 1864
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
22 jun. 1865
Skærbæk s. (Barsbøl)
Kirstine Margrethe Møller
1829-
Kirstine Margrethe Møller
F:
14 jan. 1829
Johannes Nielsen
1821-1867
Johannes Nielsen
F:
25 Okt 1821
Vilslev s. (Hillerup)
G:
20 nov. 1847
Skærbæk
D:
9 jul. 1867
Skærbæk s. (Barsbøl)
Anne Elisabeth Arup
1868-1868
Anne Elisabeth Arup
F:
26 jul. 1868
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
27 aug. 1868
Skærbæk s. (Barsbøl)
Ane Elisabeth Arup
1869-
Ane Elisabeth Arup
F:
20 jul. 1869
Skærbæk s. (Barsbøl)
Petrea Christine Arup
1870-
Petrea Christine Arup
F:
6 okt. 1870
Skærbæk s. (Barsbøl)
Antoinette Margrethe Nielsen
1874-1874
Antoinette Margrethe Nielsen
F:
31 jan. 1874
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
9 feb. 1874
Skærbæk s. (Barsbøl)
Anton Petersen Arup
1842-
Anton Petersen Arup
F:
10 apr. 1842
Nykøbing M.
G:
8 nov. 1867
Skærbæk
Anne Marie Møller
1835-1836
Anne Marie Møller
F:
26 jan. 1835
D:
24 apr. 1836
Marie Kirstine Møller
1798-1856
Marie Kirstine Møller
F:
1798
D:
24 maj 1856
Skærbæk s. (Barsbøl)
Johannes Kristensen Bennedsen
ca. 1798-1867
Johannes Kristensen Bennedsen
F:
ca. 1798
G:
29 mar. 1822
Skærbæk
D:
9 jul. 1867
Skærbæk s. (Barsbøl)
Else Møller
1802-1803
Else Møller
F:
1802
D:
1803
Niels Sørensen Schmidt
1826-1829
Niels Sørensen Schmidt
F:
10 sep. 1826
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
26 jul. 1829
Skærbæk s. (Hjemsted)
Carl Frederik Schmidt
1852-1853
Carl Frederik Schmidt
F:
17 jan. 1852
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
11 mar. 1853
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Kirstine Marie Schmidt
1829-1902
Kirstine Marie Schmidt
F:
6 jul. 1829
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
29 nov. 1902
Skærbæk
Nicolai Nicolaisen
Anne Cathrine Schmidt
1853-
Anne Cathrine Schmidt
F:
18 dec. 1853
Jens Peter
Ortelrikke Senius
1856-1860
Ortelrikke Senius
F:
4 jun. 1856
D:
12 jul. 1860
Anders Senius
Jens Hansen Hjort
1867-1869
Jens Hansen Hjort
F:
14 jul. 1867
Nr. Løgum s. (Kløjing)
D:
13 jan. 1869
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Jens Hansen Hjort
1870-
Jens Hansen Hjort
F:
20 feb. 1870
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Niels Christian Hjort
1875-
Niels Christian Hjort
F:
29 jan. 1875
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Hans Hansen Hjort
1841-
Hans Hansen Hjort
F:
25 sep. 1841
Skærbæk s. (Melby)
G:
3 sep. 1870
Skærbæk
Hans Sørensen Schmidt
1862-1863
Hans Sørensen Schmidt
F:
13 feb. 1862
Ribe (Doms.)
D:
9 aug. 1863
Ribe (Doms.)
Ane Fransisco Schmidt
1863-
Ane Fransisco Schmidt
F:
9 mar. 1863
Ribe (Doms.)
Niels Sørensen Schmidt
1832-
Niels Sørensen Schmidt
F:
12 maj 1832
Skærbæk s. (Hjemsted)
Ane Johanne Knudsen
1831-1864
Ane Johanne Knudsen
F:
25 jul. 1831
Vilslev s. (Jedsted)
G:
13 apr. 1861
Ribe (Doms.)
D:
26 jun. 1864
Ribe (Doms.)
Hans Sørensen Schmidt
1866-
Hans Sørensen Schmidt
F:
21 feb. 1866
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Cathrine Schmidt
1867-
Cathrine Schmidt
F:
14 sep. 1867
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Jens Thyssen Ebbesen
1894-
Jens Thyssen Ebbesen
F:
12 sep. 1894
Vodder s. (Gejlbjerg)
Ane Cathrine Ebbesen
Nicolai Hansen Ebbesen
Dagmar Ebbesen
Søren Hansen Ebbesen
1896-
Søren Hansen Ebbesen
F:
23 jun. 1896
Vodder s. (Gejlbjerg)
Thyra Nicolaisen
Ane Dorothea Ebbesen
Dora Ebbesen
Anders Lauridsen Ebbesen
Peter Hessel Ebbesen
Asmus Hessel Ebbesen
1937-2021
Asmus Hessel Ebbesen
F:
13 feb. 1937
Vodder s. (Åved)
D:
27 jan. 2021
Bente Poulsen
1941-2022
Bente Poulsen
F:
15 aug. 1941
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
G:
29 mar. 1961
Ribe
D:
6 jan. 2022
Børge Ebbesen
Margrethe Ebbesen
Peter Madsen Ebbesen
1898-
Peter Madsen Ebbesen
F:
4 mar. 1898
Vodder s. (Gejlbjerg)
Mette Cathrine Hejsel
1901-
Mette Cathrine Hejsel
F:
7 jul. 1901
Ensted s. (Sdr. Hostrup)
G:
29 okt. 1927
Vodder
Marie Elsine Ebbesen
1900-
Marie Elsine Ebbesen
F:
16 jan. 1900
Vodder s. (Gejlbjerg)
Viggo Andresen Lund
1901-
Viggo Andresen Lund
F:
12 dec. 1901
Ribe (Skt. Cathrine s.)
G:
14 feb. 1926
Vodder
Gerda Ebbesen
Aage Ebbesen
Karl Ebbesen
1901-
Karl Ebbesen
F:
31 aug. 1901
Vodder s. (Gejlbjerg)
Cathrine Marie Petersen
1904-
Cathrine Marie Petersen
F:
11 jan. 1904
Vodder s. (Gånsager)
G:
15 dec. 1935
Ane Margrethe Ebbesen
1903-
Ane Margrethe Ebbesen
F:
28 mar. 1903
Vodder s. (Gejlbjerg)
Anders Lauridsen Ebbesen
Inger Margrethe Ebbesen
Dorthea Marie Ebbesen
Jannik Andersen Ebbesen
Ane Kathrine Ebbesen
Erik Ebbesen
Bent Andersen Ebbesen
Elis Ebbesen
1904-1965
Elis Ebbesen
F:
4 jun. 1904
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
11 dec. 1965
Vodder s. (Gejlbjerg)
Kirsten Andersen
Otteline Ebbesen
Antoni Nicolaisen Løbner
Anne Cathrine Schmidt
1869-1935
Anne Cathrine Schmidt
F:
22 feb. 1869
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
1 aug. 1935
Vodder s. (Åved)
Anders Lauridsen Ebsen, senere Ebbesen
1866-1935
Anders Lauridsen Ebsen, senere Ebbesen
F:
24 jan. 1866
Vodder s. (Gejlbjerg)
G:
27 okt. 1893
Vodder
D:
1 aug. 1935
Vodder s. (Åved)
Laurids Andersen Schmidt
1902-
Laurids Andersen Schmidt
F:
18 mar. 1902
Vodder s. (Holbek)
Kirstine Margrethe Schmidt
1903-
Kirstine Margrethe Schmidt
F:
14 apr. 1903
Vodder
Hans Andresen Theilmann Bruun
1902-
Hans Andresen Theilmann Bruun
F:
11 jun. 1902
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
G:
25 sep. 1927
Gram
Mads Clausen Schmidt
1871-
Mads Clausen Schmidt
F:
21 feb. 1871
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Cathrine Kjestine Andersen
1879-
Cathrine Kjestine Andersen
F:
19 jul. 1879
Vodder s. (Keldstoft)
G:
21 feb. 1901
Vodder
Marie Kirstine Schmidt
1872-
Marie Kirstine Schmidt
F:
3 okt. 1872
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Magdalene Marie Schmidt
1875-
Magdalene Marie Schmidt
F:
6 jan. 1875
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Søren Hansen Schmidt
1835-
Søren Hansen Schmidt
F:
31 dec. 1835
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Ane Margrethe Drangsfeldt
1841-
Ane Margrethe Drangsfeldt
F:
14 jun. 1841
Gram s. (Kastrup)
G:
23 mar. 1865
Skærbæk
Anne Cathrine Møller
1803-1873
Anne Cathrine Møller
F:
8 Maj 1803
Skærbæk s. Gårdkrog)
D:
20 nov. 1873
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Hans Sørensen Schmidt
ca. 1803-1840
Hans Sørensen Schmidt
F:
ca. 1803
Højrup s. (Arnum)
G:
16 maj 1826
Skærbæk
D:
29 mar. 1840
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Hans Jensen Frederiksen
1821-1865
Hans Jensen Frederiksen
F:
4 nov. 1821
Jernved s. (Gredsted)
G:
10 mar. 1843
Skærbæk
D:
21 aug. 1865
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anne Marie Møller
1805-1805
Anne Marie Møller
F:
1805
D:
1805
Hans Simonsen Møller
1806-1812
Hans Simonsen Møller
F:
1806
D:
1812
Kirsten Marie Hansdatter
1768-
Kirsten Marie Hansdatter
F:
1768
Niels Nielsen
ca. 1766-1809
Niels Nielsen
F:
ca. 1766
G:
3 maj 1792
D:
1809
Botille Hansdatter
1771-
Botille Hansdatter
F:
1771
Maren Nielsdatter
1733-1798
Maren Nielsdatter
F:
1733
D:
1798
Skærbæk s. (Ulmølle)
Hans Simonsen
1723-1772
Hans Simonsen
F:
1723
Skærbæk s. (Ulmølle)
G:
17 maj 1753
Skærbæk
D:
1772
Skærbæk s. (Ulmølle)
Maren Brodersdatter
1768-
Maren Brodersdatter
F:
1768
Niels Brodersen
1770-
Niels Brodersen
F:
1770
Dorthe Brodersdatter
1771-1805
Dorthe Brodersdatter
F:
1771
D:
1805
Jørgen Mortensen Vestervad
1831-
Jørgen Mortensen Vestervad
F:
28 jul. 1831
Ribe
Birthe Kirstine Silasdatter
1805-1832
Birthe Kirstine Silasdatter
F:
21 feb. 1805
Guldager s. (Sønderris Mark)
D:
15 apr. 1832
Ribe
Morten Jørgensen Vestervad
1803-
Morten Jørgensen Vestervad
F:
11 mar. 1803
V. Nebel s. (Vestervad)
G:
7 maj 1831
Ribe (Domsognet)
Anne Marie Hansdatter
1827-
Anne Marie Hansdatter
F:
2 maj 1827
Guldager s. (Sønderris Mark)
Dorthea Hansen Bonde
1855-
Dorthea Hansen Bonde
F:
4 apr. 1855
Bryndum s. (Gjesing)
Hans Hansen Bonde
1856-
Hans Hansen Bonde
F:
23 maj 1856
Tjæreborg s. (Tradsborg)
Hans Christian Bonde
1859-
Hans Christian Bonde
F:
27 maj 1859
Tjæreborg s. (Tradsborg)
Johanne Marie Hansdatter
1830-
Johanne Marie Hansdatter
F:
7 mar. 1830
Bryndum s. (Gjesing)
Peder Hansen Bonde
1826-
Peder Hansen Bonde
F:
11 jun. 1826
Gram s. (V. Lindet)
G:
2 jun. 1855
Peder Hansen
1833-
Peder Hansen
F:
16 aug. 1833
Bryndum s. (Gjesing)
Anker Madsen Lauritsen
1895-
Anker Madsen Lauritsen
F:
17 mar. 1895
Anst s. (Lundgård i Roved)
Birtha Kirstine Lauritsen
1899-
Birtha Kirstine Lauritsen
F:
20 aug. 1899
Gamst
Laurits Nissen Lauritsen
1901-
Laurits Nissen Lauritsen
F:
20 feb. 1901
Gamst
Maren Madsen
1867-
Maren Madsen
F:
10 apr. 1867
St. Anst
Jørgen Nissen Lauritsen
1866-
Jørgen Nissen Lauritsen
F:
22 feb. 1866
Skanderup s. (Andhøj)
Hans Christian Madsen
1870-
Hans Christian Madsen
F:
24 feb. 1870
St. Anst
Bertha Marie Kirstine Duer
1894-
Bertha Marie Kirstine Duer
F:
17 sep. 1894
Vamdrup
Hans Petersen Duer
1896-
Hans Petersen Duer
F:
10 jan. 1896
Vamdrup
Villiam Iver Petersen Duer
1897-
Villiam Iver Petersen Duer
F:
2 apr. 1897
Vamdrup
Victor Madsen Duer
1899-
Victor Madsen Duer
F:
31 jan. 1899
Vamdrup
Ane Dorthea Madsen
1872-
Ane Dorthea Madsen
F:
8 nov. 1872
St. Anst
Nikolai Petersen Duer
1868-
Nikolai Petersen Duer
F:
9 mar. 1868
Skodborg
Mette Kirstine Madsen
1876-1877
Mette Kirstine Madsen
F:
14 jan. 1876
St. Anst
D:
15 apr. 1877
St. Anst
Niels Madsen
1878-
Niels Madsen
F:
15 maj 1878
St. Anst
Birthe Kirstine Hansdatter
1836-1915
Birthe Kirstine Hansdatter
F:
29 apr. 1836
Bryndum s. (Gjesing)
D:
19 jan. 1915
Højen s. (Højen Mark)
Mads Nielsen
1819-1902
Mads Nielsen
F:
15 nov. 1819
Lejrskov s. (Kirsbøl)
D:
21 feb. 1902
St. Anst
Dorthe Silasdatter
1806-1855
Dorthe Silasdatter
F:
25 nov. 1806
Guldager s. (Sønderris Mark)
D:
24 dec. 1855
Bryndum s. (Gjesing)
Hans Christian Pedersen
1799-1855
Hans Christian Pedersen
F:
1799
Lunde s. (Søndertarp)
G:
19 jan. 1828
Guldager
D:
SENEST 1855
Dødfødt søn
1861-1861
Dødfødt søn
F:
14 feb. 1861
Rejsby
D:
14 feb. 1861
Rejsby
Birthe Ane Sørine Kirstine Madsen
1900-1982
Birthe Ane Sørine Kirstine Madsen
F:
27 jul. 1900
Esbjerg
D:
10 jan. 1982
Sædding
Hans Andersen Kristensen, senere Vigtoft
1887-1961
Hans Andersen Kristensen, senere Vigtoft
F:
30 maj 1887
Strellev
G:
21 dec. 1921
Jerne
D:
21 jan. 1961
Esbjerg
Anders Peter Hans Christian Brorsen Madsen
1903-1971
Anders Peter Hans Christian Brorsen Madsen
F:
11 okt. 1903
Esbjerg
D:
CA 1971
Emilie Marie Mortensen
1902-1982
Emilie Marie Mortensen
F:
14 mar. 1902
G:
16 nov. 1924
D:
31 maj 1982
Marie Claudine Pedersen
1864-1949
Marie Claudine Pedersen
F:
7 apr. 1864
Rejsby
D:
17 dec. 1949
Esbjerg
Mads Frederik Madsen
1867-1949
Mads Frederik Madsen
F:
6 jun. 1867
Flynder
G:
21 dec. 1890
V. Vedsted
D:
20 nov. 1949
Esbjerg
Dødfødt søn
1868-1868
Dødfødt søn
F:
6 aug. 1868
Rejsby
D:
6 aug. 1868
Rejsby
Ane Katrine Brorsen
1829-
Ane Katrine Brorsen
F:
6 sep. 1829
V. Vedsted
Anders Pedersen
1833-
Anders Pedersen
F:
10 dec. 1833
Brøndum
Peder Hansen Brorsen
1831-
Peder Hansen Brorsen
F:
11 nov. 1831
V. Vedsted
Marie Hansine Brorsen
1858-
Marie Hansine Brorsen
F:
19 nov. 1858
Hviding s. (Høgsbro)
Silles Brorsen
1834-
Silles Brorsen
F:
9 jun. 1834
V. Vedsted
Bodil Drebeck
1830-
Bodil Drebeck
F:
11 dec. 1830
Vodder
Klavs Pedersen Brorsen
1837-1863
Klavs Pedersen Brorsen
F:
3 jan. 1837
V. Vedsted
D:
28 dec. 1863
V. Vedsted
Hans Brorsen
1839-1852
Hans Brorsen
F:
18 apr. 1839
V. Vedsted
D:
5 nov. 1852
V. Vedsted
Birthe Kirstine Brorsen
1841-1920
Birthe Kirstine Brorsen
F:
9 jan. 1841
V. Vedsted
D:
24 jan. 1920
V. Vedsted
Simon Peder Brorsen
1844-1860
Simon Peder Brorsen
F:
16 aug. 1844
V. Vedsted
D:
15 jun. 1860
V. Vedsted
Hans Kristjan Brorsen
1847-1849
Hans Kristjan Brorsen
F:
4 feb. 1847
V. Vedsted
D:
23 aug. 1849
V. Vedsted
Hans Kristjan Brorsen
1850-1920
Hans Kristjan Brorsen
F:
12 jan. 1850
V. Vedsted
D:
20 jan. 1920
Hansine Brorsen
1855-1875
Hansine Brorsen
F:
5 maj 1855
V. Vedsted
D:
20 sep. 1875
V. Vedsted
Maren Silasdatter
1808-1868
Maren Silasdatter
F:
8 feb. 1808
Guldager s. (Sønderris Mark)
D:
11 aug. 1868
V. Vedsted
Hans Peder Pedersen
1799-1879
Hans Peder Pedersen
F:
29 jun. 1799
V. Vedsted
G:
8 aug. 1829
V. Vedsted
D:
25 maj 1879
V. Vedsted
Søren Silassen
1810-
Søren Silassen
F:
11 mar. 1810
Guldager s. (Sønderris Mark)
Ane Madsen
1846-1861
Ane Madsen
F:
12 aug. 1846
Guldager s. (Sønderris Mark)
D:
24 mar. 1861
Jerne s. (Kvaglund)
Mads Nielsen Henriksen
1871-
Mads Nielsen Henriksen
F:
8 feb. 1871
Jerne s. (Kvaglund)
Henrik Nielsen Henriksen
1872-
Henrik Nielsen Henriksen
F:
16 dec. 1872
Jerne s. (Kvaglund)
Sillas Brodersen Henriksen
1874-
Sillas Brodersen Henriksen
F:
3 dec. 1874
Jerne s. (Kvaglund)
Ane Johanne Kirstine Henriksen
1877-
Ane Johanne Kirstine Henriksen
F:
31 maj 1877
Jerne s. (Kvaglund)
Eskild Anton Henriksen
1879-
Eskild Anton Henriksen
F:
6 nov. 1879
Sneum s. (Tømmerby Mark)
Kristian Kjeldsen Henriksen
1882-
Kristian Kjeldsen Henriksen
F:
22 dec. 1882
Sneum s. (Tømmerby Mark)
Mette Madsen
1850-
Mette Madsen
F:
23 maj 1850
Guldager s. (Sønderris Mark)
Niels Henriksen
1844-
Niels Henriksen
F:
5 aug. 1844
Brøndum s. (Astrup)
G:
5 aug. 1870
Jerne
Kirsten Silasdatter
1812-1896
Kirsten Silasdatter
F:
13 jan. 1812
Guldager s. (Sønderris Mark)
D:
1 jan. 1896
Jerne s. (Kvaglund)
Mads Hansen
1810-1894
Mads Hansen
F:
22 jul. 1810
Guldager
G:
7 mar. 1845
Guldager
D:
27 jan. 1894
Jerne s. (Kvaglund)
Silius (senere Sillas) Brodersen
1773-1848
Silius (senere Sillas) Brodersen
F:
1773
Hostrup s. (Kraunse)
D:
27 feb. 1848
Guldager s. (Sønderris Mark)
Anne Sørensdatter
1773-1860
Anne Sørensdatter
F:
1773
Guldager s. (Hjerting)
G:
29 nov. 1805
Guldager
D:
12 aug. 1860
Guldager s. (Sønderris Mark)
Ane Silasdatter
1821-1887
Ane Silasdatter
F:
27 mar. 1821
D:
14 jul. 1887
Guldager s. (Faurfeld)
Appolone Hansdatter
1890-
Appolone Hansdatter
F:
23 okt. 1890
Guldager s. (Sønderris Mark)
Hans Brodersen
1776-1776
Hans Brodersen
F:
1776
D:
1776
Birthe Marie Hansdatter
1812-
Birthe Marie Hansdatter
F:
19 feb. 1812
Hostrup s. (Sjælborg)
Niels Møller Hansen
1814-
Niels Møller Hansen
F:
1 jan. 1814
Hostrup s. (Sjælborg)
Marie Helene Hansen
1847-1847
Marie Helene Hansen
F:
25 okt. 1847
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
1 nov. 1847
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mathias Hansen
1848-
Mathias Hansen
F:
17 dec. 1848
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Hans Brodersen Hansen
1851-
Hans Brodersen Hansen
F:
19 jan. 1851
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Helene Marie Hansen
1853-1853
Helene Marie Hansen
F:
25 aug. 1853
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
25 aug. 1853
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Dødfødt søn
1854-1854
Dødfødt søn
F:
3 aug. 1854
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
3 aug. 1854
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Marius Hansen
1855-1855
Marius Hansen
F:
31 jul. 1855
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
31 jul. 1855
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mette Lene Hansen
1855-1855
Mette Lene Hansen
F:
31 jul. 1855
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
25 aug. 1855
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Marius Boisen Hansen
1856-
Marius Boisen Hansen
F:
6 okt. 1856
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Helene Marie Hansen
1858-
Helene Marie Hansen
F:
16 dec. 1858
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Gottfried Peter Ernst Hoepner
1864-
Gottfried Peter Ernst Hoepner
F:
14 jan. 1864
G:
28 apr. 1893
Emmerlev
Bothilde Caroline Jepsen
1895-
Bothilde Caroline Jepsen
F:
8 apr. 1895
Emmerlev s. (Kærgård)
Martin Peter Mannich Hansen
1885-
Martin Peter Mannich Hansen
F:
24 mar. 1885
Randers
G:
12 mar. 1920
Emmerlev
Caroline Marie Jepsen
1900-
Caroline Marie Jepsen
F:
7 apr. 1900
Emmerlev s. (Kærgård)
Laust Kæstensen Laustsen
1892-
Laust Kæstensen Laustsen
F:
18 nov. 1892
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
20 okt. 1923
Emmerlev
Maria Hansen
1862-
Maria Hansen
F:
6 maj 1862
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Nikolai Jepsen
1859-
Nikolai Jepsen
F:
24 aug. 1859
G:
12 jun. 1886
Emmerlev
Bine Antilde Hansen
1864-1864
Bine Antilde Hansen
F:
30 jun. 1864
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
10 sep. 1864
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Broder Husumer Hansen
1816-1898
Broder Husumer Hansen
F:
28 jul. 1816
Hostrup s. (Sjælborg)
D:
10 mar. 1898
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Ane Bothilde Mathiasdatter, senere Trip
1820-1883
Ane Bothilde Mathiasdatter, senere Trip
F:
23 jun. 1820
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
20 mar. 1847
Emmerlev
D:
7 jan. 1883
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Jens Peter Hansen
1821-
Jens Peter Hansen
F:
30 maj 1821
Hostrup s. (Sjælborg)
Maren Cathrine Hansdatter
1825-
Maren Cathrine Hansdatter
F:
6 nov. 1825
Hostrup s. (Sjælborg)
Marie Brodersen
1828-
Marie Brodersen
F:
7 nov. 1828
Guldager
Hans Brodersen
1780-
Hans Brodersen
F:
1780
Maren Nielsdatter
ca. 1791-
Maren Nielsdatter
F:
ca. 1791
Marie Brodersdatter
1781-
Marie Brodersdatter
F:
1781
Christen Pedersen
1811-1811
Christen Pedersen
F:
19 jun. 1811
Hostrup s. (Kraunse)
D:
19 jun. 1811
Hostrup s. (Kraunse)
Birthe Cathrine Pedersdatter
1812-
Birthe Cathrine Pedersdatter
F:
10 sep. 1812
Hostrup s. (Kraunse)
Broder Pedersen
1814-1816
Broder Pedersen
F:
23 jan. 1814
Hostrup s. (Kraunse)
D:
14 feb. 1816
Hostrup s. (Kraunse)
Christen Pedersen
1815-1819
Christen Pedersen
F:
14 nov. 1815
Hostrup s. (Kraunse)
D:
7 jan. 1819
Hostrup s. (Kraunse)
Dorthea Pedersdatter
1817-1819
Dorthea Pedersdatter
F:
28 sep. 1817
Hostrup s. (Kraunse)
D:
17 feb. 1819
Hostrup s. (Kraunse)
Dorthea Pedersdatter
1819-
Dorthea Pedersdatter
F:
15 nov. 1819
Hostrup s. (Kraunse)
Broder Christian Pedersen
1821-
Broder Christian Pedersen
F:
27 okt. 1821
Hostrup s. (Kraunse)
Karen Pedersdatter
1823-
Karen Pedersdatter
F:
12 apr. 1823
Hostrup s. (Kraunse)
Thue Pedersen
1825-
Thue Pedersen
F:
13 feb. 1825
Hostrup s. (Kraunse)
Hans Pedersen
1827-
Hans Pedersen
F:
21 sep. 1827
Guldager
Peder Brodersen
1783-
Peder Brodersen
F:
1783
Dorthe Christensdatter
ca. 1785-
Dorthe Christensdatter
F:
ca. 1785
Broder Nielsen
1738-
Broder Nielsen
F:
1738
Birgitte Siliusdatter
Birgitte Siliusdatter
G:
28 sep. 1767
Niels Brodersen
1701-1746
Niels Brodersen
F:
1701
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1746
Skærbæk s. (Gjesing)
Maren Jensdatter
1707-
Maren Jensdatter
F:
1707
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
ca. 1728
Skærbæk
Broder Nielsen
ca. 1670-1711
Broder Nielsen
F:
ca. 1660/70
fmtl. Skærbæk s. (Gjesing)
D:
efter 1711
Maren Jensdatter
ca. 1662-1746
Maren Jensdatter
F:
ca. 1662
fmtl. Skærbæk s. (Misthusum)
G:
1697
Skærbæk
D:
1746
Skærbæk s. (Gjesing)
Else Janniksdatter
1750-
Else Janniksdatter
F:
1750
Anders Janniksen
1753-
Anders Janniksen
F:
1753
Cathrine Janniksdatter
1755-
Cathrine Janniksdatter
F:
1755
Jannik Madsen
1785-1847
Jannik Madsen
F:
11 sep. 1785
Vodder s. (Gånsager)
D:
25 apr. 1847
Højrup s. (Arnum)
Marie Elisabeth NN
ca. 1777-1820
Marie Elisabeth NN
F:
ca. 1777
G:
3 nov. 1816
Højrup
D:
25 nov. 1820
Højrup s. (Arnum)
Bodil Marie Beck
1857-1935
Bodil Marie Beck
F:
23 jun. 1857
Højrup
D:
24 okt. 1935
Chicago, Illinois, USA
Carl Christian Bonnesen
1841-1921
Carl Christian Bonnesen
F:
18 jan. 1841
Assens
D:
1921
Chicago, Illinois, USA
Jannik Madsen Beck
1859-
Jannik Madsen Beck
F:
18 dec. 1859
Højrup
Anne Kirstine Beck
1862-
Anne Kirstine Beck
F:
14 okt. 1862
Højrup
Elise Jensine Beck
1897-1968
Elise Jensine Beck
F:
3 feb. 1897
Højrup
D:
18 jan. 1968
Toftlund
Niels William Bruun
1886-1953
Niels William Bruun
F:
23 okt. 1886
Højrup s. (Arnum)
G:
5 mar. 1926
Højrup
D:
3 nov. 1953
Gram (Amtssygeh.)
Ellen Christine Beck
1898-
Ellen Christine Beck
F:
23 sep. 1898
Højrup
Niels Christian Peder Søgaard
1886-
Niels Christian Peder Søgaard
F:
12 nov. 1886
Åstrup s. (Terpling)
Martha Elisabeth Beck
1901-
Martha Elisabeth Beck
F:
5 nov. 1901
Højrup
Mads Janniksen Beck
1904-
Mads Janniksen Beck
F:
1 feb. 1904
Højrup
Dora Schjerning
1914-
Dora Schjerning
F:
1 apr. 1914
Højrup s. (Arnum)
Louise Beck
1909-1974
Louise Beck
F:
8 okt. 1909
Højrup
D:
23 jul. 1974
Carsten Andersen
1903-1997
Carsten Andersen
F:
21 dec. 1903
Abild
D:
24 jun. 1997
Peter Christian Beck
1866-1941
Peter Christian Beck
F:
18 feb. 1866
Højrup
D:
25 feb. 1941
Højrup
Laure Marie Lund
1867-
Laure Marie Lund
F:
28 jul. 1867
Toftlund s. (Hølleskov)
Hans Clausen Jensen Beck
1868-
Hans Clausen Jensen Beck
F:
13 apr. 1868
Højrup
Laust Hansen Beck
1870-
Laust Hansen Beck
F:
20 apr. 1870
Højrup
Dødfødt søn
1874-1874
Dødfødt søn
F:
30 okt. 1874
Højrup
D:
30 okt. 1874
Højrup
Mads Janniksen Beck
1823-
Mads Janniksen Beck
F:
8 aug. 1823
Højrup s. (Arnum)
Elisabeth Marie Lindholm
ca. 1829-
Elisabeth Marie Lindholm
F:
ca. 1829
G:
20 sep. 1856
Højrup
Claus Pedersen Beck
1825-1859
Claus Pedersen Beck
F:
23 sep. 1825
Højrup s. (Arnum)
D:
tidligst 1859
Hans Christian Beck
1829-
Hans Christian Beck
F:
6 jun. 1829
Højrup s. (Arnum)
Dorthea Marie Lycke
ca. 1818-
Dorthea Marie Lycke
F:
ca. 1818
G:
17 nov. 1864
Højrup
Lovise Lund
1847-
Lovise Lund
F:
8 okt. 1847
Nustrup s. (Gabøl)
G:
5 jul. 1889
Højrup
Else Marie Beck
1834-
Else Marie Beck
F:
14 feb. 1834
Højrup s. (Arnum)
Kirsten Clausdatter Wibe
1796-1843
Kirsten Clausdatter Wibe
F:
29 jan. 1796
Vodder
G:
1 nov. 1821
Højrup
D:
23 mar. 1843
Højrup s. (Arnum)
Laurids Andersen Schmidt
1902-
Laurids Andersen Schmidt
F:
18 mar. 1902
Vodder s. (Holbek)
Kirstine Margrethe Schmidt
1903-
Kirstine Margrethe Schmidt
F:
14 apr. 1903
Vodder
Hans Andresen Theilmann Bruun
1902-
Hans Andresen Theilmann Bruun
F:
11 jun. 1902
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
G:
25 sep. 1927
Gram
Cathrine Kjestine Andersen
1879-
Cathrine Kjestine Andersen
F:
19 jul. 1879
Vodder s. (Keldstoft)
Mads Clausen Schmidt
1871-
Mads Clausen Schmidt
F:
21 feb. 1871
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
21 feb. 1901
Vodder
Kjerstine Beck
1844-1925
Kjerstine Beck
F:
2 sep. 1844
Højrup s. (Arnum)
D:
8 maj 1925
Gram s. (Kastrup)
Laurids Andersen
1840-
Laurids Andersen
F:
10 okt. 1840
Kjerstine Marie Warming
ca. 1813-
Kjerstine Marie Warming
F:
ca. 1813
G:
30 nov. 1843
Højrup
Hans Madsen
1788-
Hans Madsen
F:
15 jan. 1788
Hanne Marie Madsdatter
1790-
Hanne Marie Madsdatter
F:
22 jun. 1790
Mads Janniksen
1758-1827
Mads Janniksen
F:
1758
D:
27 feb. 1827
Vodder s. (Gånsager)
Kirsten Hansdatter
1762-1792
Kirsten Hansdatter
F:
8 dec. 1762
Vodder s. (Åved)
G:
26 nov. 1784
D:
10 maj 1792
Vodder s. (Gånsager)
Thomas Madsen
1794-1795
Thomas Madsen
F:
19 maj 1794
D:
24 jan. 1795
Anne Kirstine Pedersen
1864-
Anne Kirstine Pedersen
F:
11 jan. 1864
Vodder s. (Gånsager Mark)
Jes Nielsen Aagaard
1835-
Jes Nielsen Aagaard
F:
25 okt. 1835
G:
29 sep. 1888
Vodder
Kirsten Marie Bjerrum
1821-
Kirsten Marie Bjerrum
F:
14 aug. 1821
Vodder s. (Gånsager)
Anders Christian Pedersen
ca. 1825-
Anders Christian Pedersen
F:
ca. 1825
G:
4 dec. 1862
Vodder
Ernst Andreas Bjerrum
1882-
Ernst Andreas Bjerrum
F:
14 okt. 1882
Tømmerby
Helga Bjerrum
1885-
Helga Bjerrum
F:
4 maj 1885
Tømmerby
Niels Mortensen Schmidt Bjerrum
1853-
Niels Mortensen Schmidt Bjerrum
F:
9 dec. 1853
Lintrup s. (Dover)
Laura Christine Jørgensen
ca. 1857-
Laura Christine Jørgensen
F:
ca. 1856/57
Anders Madsen Bjerrum
1823-1876
Anders Madsen Bjerrum
F:
28 feb. 1823
Vodder s. (Gånsager)
D:
22 nov. 1876
Bevtoft
Hanne Cathrine Mortensen
1820-
Hanne Cathrine Mortensen
F:
22 aug. 1820
Bevtoft s.
G:
3 jul. 1853
Mads Iversen Bjerrum
1825-1826
Mads Iversen Bjerrum
F:
4 mar. 1825
D:
15 jan. 1826
Else Cathrine Bjerrum
1826-
Else Cathrine Bjerrum
F:
27 jul. 1826
Johanne Marie Bjerrum
1829-
Johanne Marie Bjerrum
F:
14 jun. 1829
Dødfødt søn
1832-1832
Dødfødt søn
F:
22 sep. 1832
D:
22 sep. 1832
Maren Bjerrum
1833-1833
Maren Bjerrum
F:
9 nov. 1833
D:
14 nov. 1833
Kirsten Fog
1795-1856
Kirsten Fog
F:
17 nov. 1795
D:
13 sep. 1856
Jens Andersen Bierrum
1793-1865
Jens Andersen Bierrum
F:
1793
G:
18 apr. 1820
Vodder
D:
17 jun. 1865
Vodder s. (Gånsager Mark)
Christine Fog
1797-
Christine Fog
F:
27 sep. 1797
Andreas Fog
1800-1892
Andreas Fog
F:
6 mar. 1800
D:
15 jan. 1892
Jernved s. (Jernvedlund)
Thomas Andersen Fog
1804-
Thomas Andersen Fog
F:
26 dec. 1804
Kirsten Marie Thomasdatter
ca. 1763-1824
Kirsten Marie Thomasdatter
F:
ca. 1763
D:
5 feb. 1824
Vodder s. (Gånsager)
Andreas Janniksen
1762-
Andreas Janniksen
F:
1762
Kirsten Janniksdatter
1765-
Kirsten Janniksdatter
F:
1765
Ancke Janniksdatter
1768-
Ancke Janniksdatter
F:
1768
Jannik Madsen
ca. 1725-1797
Jannik Madsen
F:
ca. 1725
Skærbæk s. (Melby)
D:
1797
Hanne Marie Andersdatter
1728-1769
Hanne Marie Andersdatter
F:
fmtl. 1727/28
G:
16 okt. 1749
D:
1769
Mads Janniksen
1700-1745
Mads Janniksen
F:
1700
Skærbæk s. (Melby)
D:
1745
Skærbæk s. (Melby)
Else Pedersdatter
1700-
Else Pedersdatter
F:
1700
Skærbæk s. (Hjemsted)
Else Madsdatter
ca. 1729-1748
Else Madsdatter
F:
ca. 1728/29
D:
1748
Skærbæk s. (Melby)
Geert Andersen Thiilmann
ca. 1725-1784
Geert Andersen Thiilmann
F:
ca. 1725
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
G:
10 jun. 1746
D:
1784
Mads Nielsen Timmermann
1762-1775
Mads Nielsen Timmermann
F:
1762
D:
1775
Anna Nielsdatter Timmermann
1765-1775
Anna Nielsdatter Timmermann
F:
1765
D:
1775
Maren Hansdatter
1798-1841
Maren Hansdatter
F:
22 mar. 1798
Døstrup s. (Lourup)
D:
28 nov. 1841
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Jens Andersen Boysen
1798-1857
Jens Andersen Boysen
F:
4 okt. 1798
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
G:
1830
D:
2 jun. 1857
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Peder Hansen
1800-1808
Peder Hansen
F:
5 maj 1800
D:
1808
Hans Peder Hansen
1844-1922
Hans Peder Hansen
F:
9 apr. 1844
D:
21 maj 1922
Cathrine Marie Jensen
1822-1898
Cathrine Marie Jensen
F:
1 jan. 1822
G:
1872
D:
21 feb. 1898
Mette Marie Hansen
1846-1847
Mette Marie Hansen
F:
21 apr. 1846
D:
10 mar. 1847
Mette Marie Hansen
1849-
Mette Marie Hansen
F:
26 jun. 1849
Niels Hansen
1803-1857
Niels Hansen
F:
27 jun. 1803
D:
20 maj 1857
Karen Jørgensdatter
ca. 1817-1852
Karen Jørgensdatter
F:
ca. 1817
G:
1843
D:
16 aug. 1852
Jens Hansen
1806-1808
Jens Hansen
F:
22 apr. 1806
D:
1808
Hansine Marie Kirstine Bertelsen
1872-1872
Hansine Marie Kirstine Bertelsen
F:
2 maj 1872
Arrild
D:
25 sep. 1872
Arrild
Kjesten Marie Hansen
1842-1920
Kjesten Marie Hansen
F:
8 jul. 1842
D:
8 nov. 1920
Hans Bertelsen
1843-1872
Hans Bertelsen
F:
23 okt. 1843
G:
12 maj 1866
Arrild
D:
13 mar. 1872
Elizabeth Hansine Simonsen
1875-
Elizabeth Hansine Simonsen
F:
27 aug. 1875
Skærbæk s. (V. Gasse)
Ole Hansen Petersen
1877-
Ole Hansen Petersen
F:
14 sep. 1877
Brede s. (Borrig)
G:
11 sep. 1908
Skærbæk
Christian Hansen Rossen
1910-
Christian Hansen Rossen
F:
31 mar. 1910
Skærbæk
Petrea Kirstine Simonsen
1879-
Petrea Kirstine Simonsen
F:
18 feb. 1879
Skærbæk s. (V. Gasse)
Bendix Rossen
1886-
Bendix Rossen
F:
23 maj 1886
Hostrup s. (Jejsing)
G:
12 jul. 1908
Skærbæk
Kjesten Simonie Simonsen
1881-1882
Kjesten Simonie Simonsen
F:
31 mar. 1881
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
13 apr. 1882
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Niels Peter Simonsen
1909-
Niels Peter Simonsen
F:
31 dec. 1909
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Katharina Beier
Niels Lorenzen Simonsen
1911-1956
Niels Lorenzen Simonsen
F:
8 jul. 1911
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
6 jul. 1956
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Gerda Irene Jensen
1926-1958
Gerda Irene Jensen
F:
19 jan. 1926
Ansager s. (Skovlund)
G:
15 mar. 1951
Skærbæk
D:
6 Maj 1958
Guldager s. (Sædding Hvilehjem)
Dødfødt datter
1913-1913
Dødfødt datter
F:
4 dec. 1913
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
4 dec. 1913
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Marie Kjestine Simonsen
1914-
Marie Kjestine Simonsen
F:
20 nov. 1914
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Peter Hansen Matthiesen
1908-1973
Peter Hansen Matthiesen
F:
17 aug. 1908
Randerup
D:
26 feb. 1973
Døstrup s. (Vinum)
Kjestine Marie Simonsen
1919-2015
Kjestine Marie Simonsen
F:
28 maj 1919
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
8 sep. 2015
Christian Paulsen
1915-2005
Christian Paulsen
F:
30 dec. 1915
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
7 dec. 1946
Skærbæk
D:
30 dec. 2005
Simon Hansen Simonsen
1884-1947
Simon Hansen Simonsen
F:
21 feb. 1884
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
27 feb. 1947
Tønder (sygehuset)
Maren Aabling
1882-1930
Maren Aabling
F:
12 nov. 1882
Døstrup s. (Drengsted)
G:
6 aug. 1909
Skærbæk
D:
24 apr. 1930
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Niels Peter Simonsen
1848-
Niels Peter Simonsen
F:
27 nov. 1848
Hygum s. (Fæsted)
G:
15 mar. 1873
Skærbæk
Peder Hansen
1810-1869
Peder Hansen
F:
12 jan. 1810
D:
7 jan. 1869
Marie Kjerstine Beck
-1843
Marie Kjerstine Beck
G:
1841
D:
25 apr. 1843
Hans Brodersen Hansen
1845-1845
Hans Brodersen Hansen
F:
19 jul. 1845
D:
13 dec. 1845
Hans Brodersen Hansen
Peter Hansen
1872-
Peter Hansen
F:
16 jan. 1872
Karen Marie Hansen
1872-
Karen Marie Hansen
F:
4 mar. 1872
G:
21 mar. 1911
Døstrup
Hans Feddersen Hansen
1902-
Hans Feddersen Hansen
F:
14 maj 1902
Hans Brorsen Hansen
1903-
Hans Brorsen Hansen
F:
5 dec. 1903
Johannes Magnus Hansen
1905-1905
Johannes Magnus Hansen
F:
19 mar. 1905
D:
2 jul. 1905
Johanne Margrethe Hansen
1906-
Johanne Margrethe Hansen
F:
24 jun. 1906
Maren Hansen
Niels Magnus Hansen
Elle Hansen
Niels Mikkelsen Hansen
1876-
Niels Mikkelsen Hansen
F:
23 jun. 1876
Anne Marie Madsen
1883-
Anne Marie Madsen
F:
9 nov. 1883
G:
26 sep. 1901
Døstrup
Mary Nielsine Hansen
1874-
Mary Nielsine Hansen
F:
21 feb. 1874
Hans Brodersen Hansen
1846-
Hans Brodersen Hansen
F:
26 nov. 1846
Maren Nielsen
1846-1878
Maren Nielsen
F:
20 okt. 1846
G:
1872
D:
26 jan. 1878
Meta Kjestine Hansen
1880-1881
Meta Kjestine Hansen
F:
1 jun. 1880
D:
17 maj 1881
Peter Andersen Hansen
1881-1882
Peter Andersen Hansen
F:
5 jul. 1881
D:
12 jun. 1882
Peter Andersen Hansen
1882-1974
Peter Andersen Hansen
F:
14 aug. 1882
D:
1974
Mette Schmidt
1893-
Mette Schmidt
F:
18 feb. 1893
G:
23 feb. 1912
Døstrup
Mette Kjerstine Hansen
1884-
Mette Kjerstine Hansen
F:
11 sep. 1884
Dødfødt datter
1885-1885
Dødfødt datter
F:
5 nov. 1885
D:
5 nov. 1885
Maren Antomine Hansen
1889-1890
Maren Antomine Hansen
F:
21 maj 1889
D:
15 apr. 1890
Mette Marie Lind
ca. 1851-1890
Mette Marie Lind
F:
ca. 1851
G:
1880
D:
3 jun. 1890
Mads Nielsen Hansen
1851-1851
Mads Nielsen Hansen
F:
13 jul. 1851
D:
26 aug. 1851
Marie Kjerstine Hansen
1854-1854
Marie Kjerstine Hansen
F:
8 apr. 1854
D:
24 apr. 1854
Marie Kjerstine Hansen
1856-1859
Marie Kjerstine Hansen
F:
15 maj 1856
D:
12 jul. 1859
Mette Kirstine Timmermann
1815-1870
Mette Kirstine Timmermann
F:
18 mar. 1815
G:
1844
D:
10 jul. 1870
Kirsten Nielsdatter
1767-
Kirsten Nielsdatter
F:
1767
Hans Pedersen
ca. 1771-1837
Hans Pedersen
F:
ca. 1771
G:
1795
D:
10 maj 1837
Cathrine Keller
1830-1836
Cathrine Keller
F:
14 jan. 1830
Døstrup s. (Lourup)
D:
29 nov. 1836
Døstrup s. (Lourup)
Jens Christian Theodor Fries
1889-
Jens Christian Theodor Fries
F:
16 okt. 1889
Visby s. (Visby stationsby)
Maren Jensine Keller
1876-
Maren Jensine Keller
F:
29 maj 1876
Mjolden s. (Ottersbøl)
Christian Zacharias Heinrich Theodor Fries
1846-
Christian Zacharias Heinrich Theodor Fries
F:
31 jul. 1846
G:
6 nov. 1897
Mjolden
Niels Jensen Nielsen
1903-
Niels Jensen Nielsen
F:
12 jul. 1903
Jens Keller Nielsen
1904-
Jens Keller Nielsen
F:
12 sep. 1904
Hans Brix Nielsen
1905-
Hans Brix Nielsen
F:
24 okt. 1905
Dorthea Cathrine Keller
1876-
Dorthea Cathrine Keller
F:
29 maj 1876
Andreas Nielsen
1869-
Andreas Nielsen
F:
21 jan. 1869
G:
1902
Helene Elisabeth Keller
1877-1880
Helene Elisabeth Keller
F:
19 jun. 1877
D:
31 jan. 1880
Peter Outzen Keller
1878-
Peter Outzen Keller
F:
22 okt. 1878
Helene Elisabeth Keller
1880-
Helene Elisabeth Keller
F:
7 jan. 1880
Jens Pedersen Keller
1832-1883
Jens Pedersen Keller
F:
1 feb. 1832
Døstrup s. (Lourup)
D:
11 apr. 1883
Mjolden s. (Ottersbøl)
Ingeborg Clausen
1845-
Ingeborg Clausen
F:
22 apr. 1845
G:
1875
Peder Outzen Keller
1860-
Peder Outzen Keller
F:
6 jul. 1860
Anne Marie Christine Magdalene Keller
1889-
Anne Marie Christine Magdalene Keller
F:
17 sep. 1889
Hviding s. (Hviding Stationsby)
Frida Therese Keller
1890-
Frida Therese Keller
F:
9 nov. 1890
Hviding s. (Hviding Stationsby)
Hans Jørgen Keller
1892-
Hans Jørgen Keller
F:
10 jul. 1892
Hviding s. (Hviding Stationsby)
Christine Marie Keller
1893-
Christine Marie Keller
F:
8 aug. 1893
Hviding s. (Hviding Stationsby)
Christian Hansen Keller
1896-
Christian Hansen Keller
F:
30 jan. 1896
Hviding s. (Hviding Stationsby)
Christian Jacobsen Keller
1862-
Christian Jacobsen Keller
F:
18 mar. 1862
Nielsine Kirstine Margrethe Hansen
Niels Jensen Keller
1864-1941
Niels Jensen Keller
F:
12 okt. 1864
D:
10 feb. 1941
Wilhelmine Rasmussen
-1949
Wilhelmine Rasmussen
D:
26 jun. 1949
Martin Jensen Keller
1866-1877
Martin Jensen Keller
F:
1 okt. 1866
D:
6 maj 1877
Anne Marie Keller
1869-1891
Anne Marie Keller
F:
13 mar. 1869
D:
10 maj 1891
Nis Andersen Brodersen Keller
1871-1874
Nis Andersen Brodersen Keller
F:
22 mar. 1871
D:
27 mar. 1874
Detlef Jensen Keller
1834-1895
Detlef Jensen Keller
F:
2 apr. 1834
Døstrup s. (Lourup)
D:
3 feb. 1895
Døstrup s. (Lourup)
Christine Christiansen
1835-1873
Christine Christiansen
F:
7 maj 1835
Abild s. (Brodersgård)
G:
14 apr. 1860
D:
18 jul. 1873
Døstrup s. (Lovrup)
Dorthea Kirstine Keller
Søren Hansen Nielsen
Johanne Petrea Keller
Jens Christian Keller
Detlev Jensen Keller
1906-1967
Detlev Jensen Keller
F:
2 maj 1906
Rejsby
D:
5 dec. 1967
Skærbæk
Marie Westergaard
1906-1995
Marie Westergaard
F:
18 apr. 1906
Hviding s. (Høgsbro)
G:
15 nov. 1929
Hviding
D:
23 feb. 1995
Skærbæk
Anne Margrethe Keller
Anders Madsen
1904-
Anders Madsen
F:
2 aug. 1904
Georg Vilhelm Keller
1910-1981
Georg Vilhelm Keller
F:
8 apr. 1910
Rejsby
D:
25 mar. 1981
Friederich Martin Keller
Johannes Vilhelm Keller
Stella Kristensen
Heinrich Keller
Johan Christian Keller
1877-1941
Johan Christian Keller
F:
23 aug. 1877
Døstrup s. (Lourup)
D:
31 jul. 1941
Rejsby
Dorthea Margrethe Jürgensen
1884-1967
Dorthea Margrethe Jürgensen
F:
25 feb. 1884
Munkbrarup
G:
28 apr. 1905
Munkbrarup i Angeln
D:
2 dec. 1967
Rejsby
Martin Christian Keller
1879-
Martin Christian Keller
F:
11 jun. 1879
Maren Keller
1881-
Maren Keller
F:
16 apr. 1881
Jørgen Schmidt
1880-
Jørgen Schmidt
F:
11 maj 1880
Broager s. (Skelde)
Christine Helene Keller
1882-1883
Christine Helene Keller
F:
18 dec. 1882
D:
14 feb. 1883
Hans Jacobsen Keller
Hanne Andrea Keller
Anne Keller
Detlef Jensen keller
Christian Keller
Jens Petersen Keller
1884-
Jens Petersen Keller
F:
26 mar. 1884
Anne Hansen
1893-
Anne Hansen
F:
5 jan. 1893
G:
21 maj 1914
Anna Christiansen
1839-1893
Anna Christiansen
F:
1839
Abild s. (Brodersgård)
G:
13 jan. 1877
D:
25 mar. 1893
Døstrup s. (Lovrup)
Dødfødt datter
1836-1836
Dødfødt datter
F:
10 sep. 1836
Døstrup s. (Lourup)
D:
10 sep. 1836
Døstrup s. (Lourup)
Else Kirstine Keller
1836-1837
Else Kirstine Keller
F:
10 sep. 1836
Døstrup s. (Lourup)
D:
24 jan. 1837
Døstrup s. (Lourup)
Christine Marie Andresen
1901-
Christine Marie Andresen
F:
10 mar. 1901
Augustoph Ludvig Andresen
1902-1903
Augustoph Ludvig Andresen
F:
13 mar. 1902
D:
SEN MAJ 1903
Augustoph Ludvig Andresen
1903-
Augustoph Ludvig Andresen
F:
15 jan. 1903
Christen Beck Andresen
1864-
Christen Beck Andresen
F:
17 feb. 1864
Olga Emilie Fischer
Maren Jensine Andresen
1865-1866
Maren Jensine Andresen
F:
22 nov. 1865
D:
9 apr. 1866
Peter Outzen Andresen
1867-1897
Peter Outzen Andresen
F:
7 feb. 1867
D:
9 maj 1897
Anne Bothilde Jacobsen
1867-
Anne Bothilde Jacobsen
F:
23 jul. 1867
G:
1893
Andreas Andresen
1869-
Andreas Andresen
F:
15 jan. 1869
Marie Luzie Susanne Andresen
1871-
Marie Luzie Susanne Andresen
F:
25 jan. 1871
Maren Jensine Andresen
1872-1873
Maren Jensine Andresen
F:
22 okt. 1872
D:
26 maj 1873
Nielsine Petrine Andresen
1874-1887
Nielsine Petrine Andresen
F:
3 maj 1874
D:
10 feb. 1887
Helene Elise Marie Andresen
1875-
Helene Elise Marie Andresen
F:
21 jul. 1875
Maren Jensine Andresen
1877-
Maren Jensine Andresen
F:
9 jan. 1877
Anne Engeline Andresen
1879-1879
Anne Engeline Andresen
F:
29 apr. 1879
D:
23 aug. 1879
Cathrine Ingeline Augusta Andresen
1882-
Cathrine Ingeline Augusta Andresen
F:
15 maj 1882
Laurits Nielsen Fisker
1869-
Laurits Nielsen Fisker
F:
31 mar. 1869
G:
6 mar. 1902
Ingeline Jensine Andresen
1886-1886
Ingeline Jensine Andresen
F:
19 feb. 1886
D:
23 dec. 1886
Cathrine Marie Keller
1838-1926
Cathrine Marie Keller
F:
9 maj 1838
Døstrup s. (Lourup)
D:
27 maj 1926
Døstrup
Augustoph Ludvig Andresen
ca. 1835-1886
Augustoph Ludvig Andresen
F:
ca. 1835
G:
1861
D:
6 maj 1886
Helene Elise Marie Keller
1841-1875
Helene Elise Marie Keller
F:
7 sep. 1841
Døstrup s. (Lourup)
D:
6 sep. 1875
Evald Olesen
1838-
Evald Olesen
F:
30 sep. 1838
G:
1873
Maren Jensdatter
1800-1873
Maren Jensdatter
F:
6 apr. 1800
D:
8 jun. 1873
Peder Outzen Keller
1791-1860
Peder Outzen Keller
F:
21 jul. 1791
Døstrup s. (Lovrup)
G:
25 okt. 1828
Døstrup k.
D:
5 jun. 1860
Døstrup s. (Lourup)
Marie Kirstine Jensdatter
1802-1808
Marie Kirstine Jensdatter
F:
29 okt. 1802
D:
1808
Peder Jensen
1805-1808
Peder Jensen
F:
1 apr. 1805
D:
1808
Niels Jensen
1808-1887
Niels Jensen
F:
21 jan. 1808
D:
27 mar. 1887
Peder Jensen
1866-
Peder Jensen
F:
20 maj 1866
Hans Jacobsen Keller
Hanne Andrea Keller
Anne Keller
Detlef Jensen keller
Christian Keller
Anne Hansen
1893-
Anne Hansen
F:
5 jan. 1893
Jens Petersen Keller
1884-
Jens Petersen Keller
F:
26 mar. 1884
G:
21 maj 1914
Kjerstine Marie Hansen
1895-
Kjerstine Marie Hansen
F:
12 apr. 1895
Jens Petersen Hansen
1897-
Jens Petersen Hansen
F:
3 feb. 1897
Johanne Kjerstine Hansen
1899-
Johanne Kjerstine Hansen
F:
19 sep. 1899
Christian Hansen
1901-
Christian Hansen
F:
26 sep. 1901
Karen Andrea Hansen
1905-
Karen Andrea Hansen
F:
5 mar. 1905
Ella Marie Hansen
Hanne Andrea Jensen
1868-
Hanne Andrea Jensen
F:
27 feb. 1868
Hans Jacobsen Hansen
1864-
Hans Jacobsen Hansen
F:
19 jun. 1864
G:
1892
Oluf Høyer
Julia
-1973
Julia
D:
22 sep. 1973
Jens Høyer
1896-1973
Jens Høyer
F:
26 nov. 1896
D:
okt. 1973
Ingeborg Petersen
Hans Høyer
1898-1968
Hans Høyer
F:
24 jul. 1898
D:
8 jun. 1968
Irene Bonslett Turner
Viggo Høyer
1912-
Viggo Høyer
F:
11 dec. 1912
Eva Raines Santos
Caroline Nielsine Jensen
1870-
Caroline Nielsine Jensen
F:
25 feb. 1870
Døstrup s. (Lourup)
Niels Vanned Høyer
1865-1928
Niels Vanned Høyer
F:
28 nov. 1865
Øster Lindet
G:
4 sep. 1894
Ribe (Skt. Cathrine k.)
D:
4 jun. 1928
Jørgine Vilhelmine Jensen
1872-1899
Jørgine Vilhelmine Jensen
F:
5 mar. 1872
D:
30 mar. 1899
Ane Jensen
1899-
Ane Jensen
F:
8 jun. 1899
Vodder
Martin Jensen Toft
1898-
Martin Jensen Toft
F:
16 jul. 1898
G:
1921
Peter Mærsk Jensen
1900-1983
Peter Mærsk Jensen
F:
24 dec. 1900
Vodder
D:
6 feb. 1983
Anne Marie Sølbeck
Jens Pedersen Jensen
1903-
Jens Pedersen Jensen
F:
20 mar. 1903
Vodder
Kjestine Marie Jensen
Magnus Jørgensen
1896-1980
Magnus Jørgensen
F:
22 nov. 1896
V. Nebel s. (Lifstrup)
D:
15 mar. 1980
Niels Vilhelm Jensen
Mette Botille Hunderup
Jørgen Vilhelm Jensen
1874-1940
Jørgen Vilhelm Jensen
F:
1 feb. 1874
D:
29 nov. 1940
Ribe (Sygehuset)
Anne Margrethe Mærsk
1873-1949
Anne Margrethe Mærsk
F:
10 mar. 1873
G:
29 sep. 1898
D:
5 jul. 1949
Ribe (Sygehuset)
Niels Jensen
1875-1896
Niels Jensen
F:
26 sep. 1875
D:
3 aug. 1896
Elvine Marie Jensen
1876-1877
Elvine Marie Jensen
F:
13 sep. 1876
D:
2 jun. 1877
Elvine Marie Jensen
1878-
Elvine Marie Jensen
F:
7 maj 1878
Thomas Poulsen Wind
1873-
Thomas Poulsen Wind
F:
28 okt. 1873
G:
1899
Dødfødt datter
1882-1882
Dødfødt datter
F:
20 jan. 1882
D:
20 jan. 1882
Jens Petersen Jensen
Mette Marie Jensen
Kjestine Marie Jensen
Johann Andreas Jensen
Peder Jensen
Niels Emil Jensen
Svend Trøst Jensen
1921-
Svend Trøst Jensen
F:
3 mar. 1921
Tønder
Hans Jensen
Helga Hansine Jensen
Jens Ocksen Jensen
1884-1933
Jens Ocksen Jensen
F:
14 mar. 1884
D:
8 jan. 1933
Tinglev s. (Rødebæk)
Marie Dorothea Roost
1889-
Marie Dorothea Roost
F:
1 apr. 1889
G:
24 feb. 1911
Jens Pedersen Jensen
1841-1923
Jens Pedersen Jensen
F:
24 feb. 1841
D:
4 jul. 1923
Kirsten Marie Pedersen
1837-1908
Kirsten Marie Pedersen
F:
13 sep. 1837
Abild
G:
8 okt. 1864
D:
2 mar. 1908
Niels Oksen Jensen
1843-
Niels Oksen Jensen
F:
11 mar. 1843
Agathe Jensen
1876-
Agathe Jensen
F:
12 sep. 1876
Lintrup s. (Mejlby)
Caroline Jensen
1878-
Caroline Jensen
F:
2 sep. 1878
Lintrup s. (Mejlby)
Peter Jensen
1880-
Peter Jensen
F:
28 nov. 1880
Lintrup s. (Mejlby)
Hans Thomsen Jensen
1882-1933
Hans Thomsen Jensen
F:
18 maj 1882
Lintrup s. (Mejlby)
D:
14 nov. 1933
Gram (sygehuset)
Kristine (Christina) Rossen
1887-
Kristine (Christina) Rossen
F:
29 aug. 1887
Hostrup s. (Jejsing)
Anna Jensine Danielsen
1913-
Anna Jensine Danielsen
F:
30 jun. 1913
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Hans Antonius Danielsen
1919-
Hans Antonius Danielsen
F:
4 mar. 1919
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Thyra Jensen
1883-
Thyra Jensen
F:
13 mar. 1883
Lintrup s. (Mejlby)
Peter Danielsen
1874-
Peter Danielsen
F:
3 jul. 1874
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
G:
12 maj 1911
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Niels Jensen
1888-1915
Niels Jensen
F:
21 aug. 1888
Lintrup s. (Mejlby)
D:
20 maj 1915
Lintrup s. (Mejlbygård)
Peder Antonius Jensen
1845-1913
Peder Antonius Jensen
F:
23 sep. 1845
Døstrup s. (Lovrup)
D:
5 aug. 1913
Lintrup s. (Mejlby)
Anne Marie Refslund
1851-1923
Anne Marie Refslund
F:
12 apr. 1851
Agerskov s. (Vellerup)
G:
10 dec. 1875
Vejen k.
D:
8 apr. 1923
Lintrup s. (Mejlby)
Carl Peter Emil Jensen
1850-1856
Carl Peter Emil Jensen
F:
2 sep. 1850
D:
SEN 1856
Peder Jensen
1811-1874
Peder Jensen
F:
14 mar. 1811
D:
26 apr. 1874
Caroline Nielsdatter
1813-1856
Caroline Nielsdatter
F:
1813
G:
1840
D:
5 jul. 1856
Else Nielsdatter
1769-1840
Else Nielsdatter
F:
1769
D:
10 jan. 1840
Jens Pedersen
ca. 1773-1833
Jens Pedersen
F:
ca. 1773
G:
1799
D:
9 aug. 1833
Christine Nielsdatter Timmermann
1773-1773
Christine Nielsdatter Timmermann
F:
1773
D:
1773
Iver Andersen Nielsen Timmermann
1775-1775
Iver Andersen Nielsen Timmermann
F:
1775
D:
2 feb. 1775
Jens Nielsen Pedersen Mahler
1827-1858
Jens Nielsen Pedersen Mahler
F:
22 dec. 1827
Højst s. (Ø. Højst)
D:
19 feb. 1858
Højst s. (Ø. Højst)
Peter Jørgensen Mahler
1860-1886
Peter Jørgensen Mahler
F:
1 apr. 1860
Højst s. (Ø. Højst)
D:
21 okt. 1886
Mads Nielsen Mahler
1830-1901
Mads Nielsen Mahler
F:
6 okt. 1830
Højst s. (Ø. Højst)
D:
30 dec. 1901
Maren Nissen Toft
-1862
Maren Nissen Toft
G:
1859
D:
18 apr. 1862
Andreas Mahler
1863-
Andreas Mahler
F:
16 aug. 1863
Højst s. (Ø. Højst)
Pauline Marie Petersen
1870-
Pauline Marie Petersen
F:
20 mar. 1870
G:
1890
Mads Nielsen Mahler
1895-
Mads Nielsen Mahler
F:
27 feb. 1895
Marie Sophie Mahler
1897-
Marie Sophie Mahler
F:
1 apr. 1897
Nis Andersen Nissen
1894-
Nis Andersen Nissen
F:
1 apr. 1894
G:
6 apr. 1923
Peter Christian Mahler
1900-1936
Peter Christian Mahler
F:
19 maj 1900
D:
31 mar. 1936
Carl Nicolaus Heinrich Mahler
1903-
Carl Nicolaus Heinrich Mahler
F:
10 jan. 1903
Bothilde Georgine Mahler
1905-
Bothilde Georgine Mahler
F:
22 jun. 1905
Hanna Mahler
Metta Mahler
1909-1910
Metta Mahler
F:
10 nov. 1909
D:
5 jan. 1910
Hans Jørgensen Mahler
1865-1920
Hans Jørgensen Mahler
F:
17 sep. 1865
Højst s. (Ø. Højst)
D:
25 maj 1920
Hanne Marie Hansen
1869-1941
Hanne Marie Hansen
F:
17 dec. 1869
G:
1892
D:
30 aug. 1941
Jens Nielsen Timmermann Mahler
1867-1868
Jens Nielsen Timmermann Mahler
F:
18 okt. 1867
Højst s. (Ø. Højst)
D:
23 aug. 1868
Højst s. (Ø. Højst)
Jens Nielsen Petersen Mahler
1869-1941
Jens Nielsen Petersen Mahler
F:
13 nov. 1869
Højst s. (Ø. Højst)
D:
8 jul. 1941
Sophie Dorothea Charlotte Mahler
1908-1908
Sophie Dorothea Charlotte Mahler
F:
1 aug. 1908
Haderslev
D:
1 dec. 1908
Haderslev
Sophie Dorothea Charlotte Mahler
Werner Karl Theodor Peper
Karl Wilhelm Martin Müller
1910-1945
Karl Wilhelm Martin Müller
F:
21 jul. 1910
Rostock
D:
1945
Malchow
Johannes Ernst Mads Mahler
Anna Elisabeth Christensen
Ruth Louise Nielsen
Jytte Ingeborg Poulsen
Mads Nielsen Mahler
Benedicte Cathrine Wahl Thorsen
Marie Emilie Bothilde Mahler
Udøbt datter
1918-1918
Udøbt datter
F:
31 okt. 1918
Tandslet
D:
31 okt. 1918
Tandslet
Halfdan Theodor Mahler
Ebba Fischer-Simonsen
Magnus Theodor Mahler
1873-1951
Magnus Theodor Mahler
F:
13 nov. 1873
Højst s. (Ø. Højst)
D:
3 nov. 1951
Frederiksberg
Benedikte Olinka Ferdinande Marie Suadicani
1884-1969
Benedikte Olinka Ferdinande Marie Suadicani
F:
9 apr. 1884
G:
14 sep. 1907
D:
1969
Marie Kiestine Mahler
1874-
Marie Kiestine Mahler
F:
1 dec. 1874
Højst s. (Ø. Højst)
Bothilde Mahler
1905-
Bothilde Mahler
F:
4 feb. 1905
Erik Bock
1899-
Erik Bock
F:
12 sep. 1899
G:
27 jun. 1930
Catharina Marie Mahler
1906-
Catharina Marie Mahler
F:
30 mar. 1906
Hanna Mahler
1908-1909
Hanna Mahler
F:
25 mar. 1908
D:
1 feb. 1909
Medard Christian Mahler
1876-1954
Medard Christian Mahler
F:
19 feb. 1876
Højst s. (Ø. Højst)
D:
5 jul. 1954
Sønkine Nissine Detlefsen
1880-1944
Sønkine Nissine Detlefsen
F:
6 apr. 1880
G:
1903
D:
4 aug. 1944
Max Mahler
1879-
Max Mahler
F:
5 feb. 1879
Højst s. (Ø. Højst)
Dora Nicoline Mahler
1880-
Dora Nicoline Mahler
F:
17 apr. 1880
Højst s. (Ø. Højst)
Anna Botilla Toft
-1914
Anna Botilla Toft
G:
1862
D:
25 okt. 1914
Maren Timmermann
1802-1830
Maren Timmermann
F:
18 feb. 1802
Døstrup s. (Lourup)
D:
12 dec. 1830
Højst s. (Ø. Højst)
Peder Jensen Mahler
1782-1836
Peder Jensen Mahler
F:
16 aug. 1782
Døstrup s. (Drengsted)
G:
16 dec. 1826
Døstrup
D:
21 jun. 1836
Højst s. (Ø. Højst)
Niels Timmermann
1803-1837
Niels Timmermann
F:
4 dec. 1803
D:
4 aug. 1837
Peder Iversen Timmermann
1806-1807
Peder Iversen Timmermann
F:
6 jan. 1806
D:
1807
Mads Nielsen Timmermann
1846-1847
Mads Nielsen Timmermann
F:
10 aug. 1846
D:
27 okt. 1847
Mads Nielsen Timmermann
1848-1913
Mads Nielsen Timmermann
F:
1 mar. 1848
Døstrup s. (Lourup)
D:
13 sep. 1913
Skærbæk
Maren Spandeth
1879-
Maren Spandeth
F:
14 jan. 1879
Arrild s. (Fiskholm)
Magdalene Spandeth
1881-
Magdalene Spandeth
F:
2 maj 1881
Arrild s. (Fiskholm)
Peter Timmermann Spandeth
1883-
Peter Timmermann Spandeth
F:
12 mar. 1883
Arrild s. (Fiskholm)
Inger Kjestine Spandeth
1885-1886
Inger Kjestine Spandeth
F:
8 jun. 1885
Arrild s. (Fiskholm)
D:
18 jan. 1886
Arrild s. (Fiskholm)
Jens Jessen Spandeth
1887-1888
Jens Jessen Spandeth
F:
27 maj 1887
Arrild s. (Fiskholm)
D:
14 mar. 1888
Arrild s. (Fiskholm)
Inger Kjestine Spandeth
1890-1891
Inger Kjestine Spandeth
F:
14 okt. 1890
Arrild s. (Fiskholm)
D:
10 maj 1891
Arrild s. (Fiskholm)
Dødfødt søn
1892-1892
Dødfødt søn
F:
26 jun. 1892
Arrild s. (Fiskholm)
D:
26 jun. 1892
Arrild s. (Fiskholm)
Jens Jessen Spandeth
1893-
Jens Jessen Spandeth
F:
15 okt. 1893
Arrild s. (Fiskholm)
Mette Marie Timmermann
1850-
Mette Marie Timmermann
F:
13 jan. 1850
Laust Jessen Spandeth
ca. 1844-
Laust Jessen Spandeth
F:
ca. 1844
G:
9 aug. 1878
Maren Lovise Møller
1874-
Maren Lovise Møller
F:
25 nov. 1874
Laura Christine Møller
1878-1879
Laura Christine Møller
F:
3 okt. 1878
Døstrup s. (Overby)
D:
4 maj 1879
Arrild
Hilda Jacoba Møller
1880-
Hilda Jacoba Møller
F:
12 sep. 1880
København (Skt. Johannes s.)
Jacob Nicolaus Møller
1883-1884
Jacob Nicolaus Møller
F:
16 feb. 1883
D:
21 maj 1884
Svend Aage Holm
Inger Christensen
Anna Elisabeth Overgaard
1906-
Anna Elisabeth Overgaard
F:
14 okt. 1906
Løvel s.
Gerda Holm
Richard William Hansen
Aksel Holm
Abelone Christiansen
Gudrun Holm
Peder Andersen
Anna Dagny Holm
Kaj Henriksen
Jens Christian Holm
1918-1988
Jens Christian Holm
F:
7 apr. 1918
Esbjerg
D:
31 maj 1988
Esther Kirstine Christoffersen
1917-2004
Esther Kirstine Christoffersen
F:
13 mar. 1917
Kærum s. (Thorø Huse)
G:
6 maj 1955
D:
18 aug. 2004
Astrid Møller
1888-
Astrid Møller
F:
5 maj 1888
Løgumkloster
Aage Holm
1887-
Aage Holm
F:
1 feb. 1887
Grenå
G:
6 sep. 1908
Grenå
Thora Møller
1893-1894
Thora Møller
F:
7 apr. 1893
Løgumkloster
D:
22 mar. 1894
Løgumkloster
Anna Margrethe Timmermann
1852-
Anna Margrethe Timmermann
F:
3 apr. 1852
Claus Jacobsen Møller
1848-
Claus Jacobsen Møller
F:
27 feb. 1848
G:
29 apr. 1872
Jørgen Lauritzen Timmermann
1853-1854
Jørgen Lauritzen Timmermann
F:
20 aug. 1853
D:
7 mar. 1854
Caroline Jørgine Timmermann
1855-
Caroline Jørgine Timmermann
F:
4 jun. 1855
Anders Hansen Petersen
1824-1895
Anders Hansen Petersen
F:
9 feb. 1824
D:
12 dec. 1895
Brede s. (Borrig)
Alfred Timmermann
1885-
Alfred Timmermann
F:
6 maj 1885
Varde
Carl Oskar Timmermann
Clara Margrethe Timmermann
Ellen Charlotte Timmermann
Oskar Timmermann
1887-
Oskar Timmermann
F:
16 maj 1887
Varde
Rigmor Ellen Marie Charlotte Henriette Mønsted-Svendsen
1882-
Rigmor Ellen Marie Charlotte Henriette Mønsted-Svendsen
F:
13 feb. 1882
Hillerød
G:
15 sep. 1912
Olga Timmermann
1890-
Olga Timmermann
F:
19 apr. 1890
Varde
Rigmor Timmermann
1894-
Rigmor Timmermann
F:
8 nov. 1894
Varde
Harald Timmermann
Margrethe Timmermann
1898-
Margrethe Timmermann
F:
4 jul. 1898
Varde
Martin Peter Nielsen Timmermann
1858-
Martin Peter Nielsen Timmermann
F:
13 jul. 1858
Døstrup s. (Lovrup)
Jane Margrethe Jacobsen
1861-
Jane Margrethe Jacobsen
F:
15 okt. 1861
G:
28 mar. 1884
Ribe
Laurine Kirstine Timmermann
1860-1875
Laurine Kirstine Timmermann
F:
18 dec. 1860
D:
18 mar. 1875
Jørgen Lauridsen Timmermann
1862-
Jørgen Lauridsen Timmermann
F:
13 aug. 1862
Niels Timmermann
1863-1864
Niels Timmermann
F:
10 okt. 1863
D:
21 nov. 1864
Kirstine Timmermann
1865-
Kirstine Timmermann
F:
18 nov. 1865
Dusine Petrea Mathilde Timmermann
1867-
Dusine Petrea Mathilde Timmermann
F:
12 jun. 1867
Peder Hansen Timmermann
1808-1900
Peder Hansen Timmermann
F:
5 nov. 1808
D:
2 jun. 1900
Maren Jørgensdatter
1824-1900
Maren Jørgensdatter
F:
12 jul. 1824
G:
1845
D:
3 nov. 1900
Kirstine Timmermann
1813-1813
Kirstine Timmermann
F:
10 apr. 1813
D:
1813
Hans Brodersen Hansen
1845-1845
Hans Brodersen Hansen
F:
19 jul. 1845
D:
13 dec. 1845
Hans Brodersen Hansen
Peter Hansen
1872-
Peter Hansen
F:
16 jan. 1872
Karen Marie Hansen
1872-
Karen Marie Hansen
F:
4 mar. 1872
G:
21 mar. 1911
Døstrup
Hans Feddersen Hansen
1902-
Hans Feddersen Hansen
F:
14 maj 1902
Hans Brorsen Hansen
1903-
Hans Brorsen Hansen
F:
5 dec. 1903
Johannes Magnus Hansen
1905-1905
Johannes Magnus Hansen
F:
19 mar. 1905
D:
2 jul. 1905
Johanne Margrethe Hansen
1906-
Johanne Margrethe Hansen
F:
24 jun. 1906
Maren Hansen
Niels Magnus Hansen
Elle Hansen
Niels Mikkelsen Hansen
1876-
Niels Mikkelsen Hansen
F:
23 jun. 1876
Anne Marie Madsen
1883-
Anne Marie Madsen
F:
9 nov. 1883
G:
26 sep. 1901
Døstrup
Mary Nielsine Hansen
1874-
Mary Nielsine Hansen
F:
21 feb. 1874
Hans Brodersen Hansen
1846-
Hans Brodersen Hansen
F:
26 nov. 1846
Maren Nielsen
1846-1878
Maren Nielsen
F:
20 okt. 1846
G:
1872
D:
26 jan. 1878
Meta Kjestine Hansen
1880-1881
Meta Kjestine Hansen
F:
1 jun. 1880
D:
17 maj 1881
Peter Andersen Hansen
1881-1882
Peter Andersen Hansen
F:
5 jul. 1881
D:
12 jun. 1882
Peter Andersen Hansen
1882-1974
Peter Andersen Hansen
F:
14 aug. 1882
D:
1974
Mette Schmidt
1893-
Mette Schmidt
F:
18 feb. 1893
G:
23 feb. 1912
Døstrup
Mette Kjerstine Hansen
1884-
Mette Kjerstine Hansen
F:
11 sep. 1884
Dødfødt datter
1885-1885
Dødfødt datter
F:
5 nov. 1885
D:
5 nov. 1885
Maren Antomine Hansen
1889-1890
Maren Antomine Hansen
F:
21 maj 1889
D:
15 apr. 1890
Mette Marie Lind
ca. 1851-1890
Mette Marie Lind
F:
ca. 1851
G:
1880
D:
3 jun. 1890
Mads Nielsen Hansen
1851-1851
Mads Nielsen Hansen
F:
13 jul. 1851
D:
26 aug. 1851
Marie Kjerstine Hansen
1854-1854
Marie Kjerstine Hansen
F:
8 apr. 1854
D:
24 apr. 1854
Marie Kjerstine Hansen
1856-1859
Marie Kjerstine Hansen
F:
15 maj 1856
D:
12 jul. 1859
Mette Kirstine Timmermann
1815-1870
Mette Kirstine Timmermann
F:
18 mar. 1815
D:
10 jul. 1870
Peder Hansen
1810-1869
Peder Hansen
F:
12 jan. 1810
G:
1844
D:
7 jan. 1869
Mads Nielsen Timmermann
1776-1852
Mads Nielsen Timmermann
F:
30 jan. 1776
D:
20 maj 1852
Anna Margrethe Petersdatter
1775-1836
Anna Margrethe Petersdatter
F:
3 jul. 1775
Brede s. (Nr. Vollum)
G:
1801
D:
15 sep. 1836
Døstrup s. (Lourup)
Niels Madsen Timmermann
1731-1819
Niels Madsen Timmermann
F:
1731
D:
5 okt. 1819
Maren Iversdatter
1738-
Maren Iversdatter
F:
4 okt. 1738
G:
8 sep. 1761
Kirsten Pedersdatter
1770-
Kirsten Pedersdatter
F:
1770
Marcus Pedersen Timmermann
1771-1771
Marcus Pedersen Timmermann
F:
6 feb. 1771
D:
7 feb. 1771
Peder Nissen Smith
1804-
Peder Nissen Smith
F:
27 jul. 1804
Bodil Marie Andersdatter Smidt
1807-
Bodil Marie Andersdatter Smidt
F:
30 okt. 1807
Dødfødt datter
1809-1809
Dødfødt datter
F:
7 mar. 1809
D:
7 mar. 1809
Peder Madsen Timmermann
1810-
Peder Madsen Timmermann
F:
7 jul. 1810
Botilla Pedersdatter
1772-1813
Botilla Pedersdatter
F:
1772
D:
25 jul. 1813
Anders Pedersen Smed
Anders Pedersen Smed
G:
1803
Bodil Timmermann
1811-1839
Bodil Timmermann
F:
3 nov. 1811
Vodder s. (Åved)
D:
16 jan. 1839
Roager s. (Vesterbæk)
Peder Nissen Skov
1810-1888
Peder Nissen Skov
F:
12 sep. 1810
Roager s. (Vesterbæk)
G:
28 okt. 1837
Roager
D:
7 mar. 1888
Roager s. (Vesterbæk)
Mads Janniksen Timmermann
1774-1821
Mads Janniksen Timmermann
F:
27 aug. 1774
Døstrup s. (Tevring)
D:
1 jan. 1821
Vodder s. (Åved)
Cathrine Marie Hansdatter
1777-
Cathrine Marie Hansdatter
F:
2 dec. 1777
Vodder s. (Gånsager)
G:
28 nov. 1810
Vodder
Else Marie Pedersdatter
1776-1777
Else Marie Pedersdatter
F:
1776
D:
1777
Marcus Pedersen Timmermann
1777-1778
Marcus Pedersen Timmermann
F:
1777
D:
1778
Marcus Hansen Timmermann
1779-1779
Marcus Hansen Timmermann
F:
8 okt. 1779
D:
1779
Marcus Pedersen Timmermann
1781-1783
Marcus Pedersen Timmermann
F:
29 okt. 1781
D:
1783
Marcus Pedersen Timmermann
1784-1825
Marcus Pedersen Timmermann
F:
10 aug. 1784
D:
1825
Else Marie Pedersdatter
1789-
Else Marie Pedersdatter
F:
22 feb. 1789
Peder Andersen Pedersen
ca. 1802-
Peder Andersen Pedersen
F:
ca. 1802
G:
1823
Peder Madsen Timmermann
1735-1794
Peder Madsen Timmermann
F:
1735
D:
1794
Bodil Marcusdatter
1746-1796
Bodil Marcusdatter
F:
1746
G:
26 maj 1769
D:
1796
Kirsten Nielsdatter Timmermann
ca. 1711-1743
Kirsten Nielsdatter Timmermann
F:
ca. 1711
D:
1743
Niels Janniksen
1701-1705
Niels Janniksen
F:
1701
Skærbæk s. (Melby)
D:
1705
Skærbæk s. (Melby)
Jannik Nielsen
ca. 1670-1711
Jannik Nielsen
F:
ca. 1660/70
D:
efter 1711
Maren Nielsdatter
1665-
Maren Nielsdatter
F:
o. 1660/65
fmtl. Skærbæk s. (Gjesing)
G:
1696
Skærbæk
Anne Petersdatter
1752-1760
Anne Petersdatter
F:
1752
D:
1760
Jørgen Pedersen Laustsen
1754-
Jørgen Pedersen Laustsen
F:
1754
Maren Jørgensdatter
1722-
Maren Jørgensdatter
F:
1722
Peter Nielsen Laustsen
ca. 1720-1808
Peter Nielsen Laustsen
F:
ca. 1720
G:
30 okt. 1751
D:
1808
Claus Jørgensen
1724-
Claus Jørgensen
F:
1724
Mette Jørgensdatter
ca. 1725-
Mette Jørgensdatter
F:
ca. 1725
Jørgen Jørgensen
1759-1841
Jørgen Jørgensen
F:
1759
D:
1841
Karen Laustdatter
1768-1830
Karen Laustdatter
F:
1768
G:
10 nov. 1815
D:
1 jun. 1830
Ester Jørgensdatter
1761-1761
Ester Jørgensdatter
F:
1761
D:
1761
Dødfødt datter
1844-1844
Dødfødt datter
F:
19 jun. 1844
Døstrup s. (Lovrup)
D:
19 jun. 1844
Døstrup s. (Lovrup)
Jørgen Andersen Hansen
1845-1852
Jørgen Andersen Hansen
F:
22 okt. 1845
Døstrup s. (Lovrup)
D:
5 jan. 1852
Døstrup s. (Lovrup)
Anne Kjerstine Hansen
1850-
Anne Kjerstine Hansen
F:
7 maj 1850
Døstrup s. (Lovrup)
Mette Marie Andersdatter
1805-1853
Mette Marie Andersdatter
F:
24 apr. 1805
D:
29 maj 1853
Christen Andersen Hansen
1814-1888
Christen Andersen Hansen
F:
22 jul. 1814
G:
22 okt. 1842
D:
1 jan. 1888
Anders Jørgensen
1762-1818
Anders Jørgensen
F:
1762
D:
29 maj 1818
Kirstine Mortensdatter
ca. 1766-1818
Kirstine Mortensdatter
F:
ca. 1766
G:
2 nov. 1804
D:
29 maj 1818
Jef Jørgensen
1765-
Jef Jørgensen
F:
1765
Sindet Marie Jørgensdatter
1767-1767
Sindet Marie Jørgensdatter
F:
1767
D:
1767
Ester Marie Jørgensdatter
1769-1770
Ester Marie Jørgensdatter
F:
1769
D:
1770
Jørgen Jørgensen
ca. 1728-1814
Jørgen Jørgensen
F:
ca. 1728
D:
1814
Mette Jefsdatter
ca. 1728-1774
Mette Jefsdatter
F:
ca. 1728
G:
11 okt. 1758
D:
1774
Else Jørgensdatter
1730-1754
Else Jørgensdatter
F:
1729/30
D:
1754
Peder Pedersen Smidt
1759-1762
Peder Pedersen Smidt
F:
1759
D:
1762
Jørgen Pedersen Smidt
1761-1822
Jørgen Pedersen Smidt
F:
1761
D:
14 sep. 1822
Mette Christine Jensdatter
ca. 1759-1811
Mette Christine Jensdatter
F:
ca. 1759
G:
29 okt. 1790
D:
1811
Marie Tobine Oksen
1866-
Marie Tobine Oksen
F:
31 mar. 1866
Skærbæk
Jens Lassen Oksen
1867-
Jens Lassen Oksen
F:
27 dec. 1867
Skærbæk
Peter Jørgen Oksen
1870-
Peter Jørgen Oksen
F:
8 feb. 1870
Skærbæk
Ingeborg Cathrine Oksen
1873-1879
Ingeborg Cathrine Oksen
F:
14 sep. 1873
Farup s. (Nr. Farup)
D:
7 maj 1879
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Magnus Lutherus Ramus Oksen
1876-
Magnus Lutherus Ramus Oksen
F:
19 okt. 1876
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Lauritz Jensen Oksen
1879-
Lauritz Jensen Oksen
F:
31 mar. 1879
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ansine Marie Schmidt
1844-
Ansine Marie Schmidt
F:
8 apr. 1844
Skærbæk
Laust Jensen Oksen
1836-1883
Laust Jensen Oksen
F:
17 dec. 1836
G:
28 nov. 1865
Skærbæk
D:
29 nov. 1883
Ribe (Doms.)
Nis Peter Nørregaard Schmidt
1846-1847
Nis Peter Nørregaard Schmidt
F:
16 apr. 1846
Skærbæk
D:
6 mar. 1847
Frederikke Petrea Schmidt
1848-1850
Frederikke Petrea Schmidt
F:
15 feb. 1848
Skærbæk
D:
25 apr. 1850
Skærbæk
Frederikke Petrea Schmidt
1850-
Frederikke Petrea Schmidt
F:
24 aug. 1850
Skærbæk
Frederikke Margrethe Schmidt
Mette Kirstine Schmidt
1886-
Mette Kirstine Schmidt
F:
29 dec. 1886
Tobine Marie Schmidt
1889-
Tobine Marie Schmidt
F:
17 maj 1889
Lars Møller
Lars Møller
G:
1910
Nielsine Christine Schmidt
1890-
Nielsine Christine Schmidt
F:
24 dec. 1890
Peder Jørgen Schmidt
1893-
Peder Jørgen Schmidt
F:
13 jul. 1893
D:
1. verdenskrig (faldt)
Margrethe Cecilie Schmidt
1895-
Margrethe Cecilie Schmidt
F:
5 okt. 1895
Niels Freudendal Schmidt
1899-
Niels Freudendal Schmidt
F:
1 feb. 1899
Jørgen Pedersen Schmidt
1854-1929
Jørgen Pedersen Schmidt
F:
3 apr. 1854
Skærbæk
D:
16 mar. 1929
Mette Marie Freudendal
1856-1899
Mette Marie Freudendal
F:
5 feb. 1856
G:
8 nov. 1883
D:
26 mar. 1899
Marie Magdalene Schmidt
1901-
Marie Magdalene Schmidt
F:
22 apr. 1901
Jenny Schmidt
1928-
Jenny Schmidt
F:
29 jun. 1928
Rejsby
Jørgen Hedelund Schmidt
1931-
Jørgen Hedelund Schmidt
F:
13 jul. 1931
Rejsby
Svend Hardy Schmidt
1939-
Svend Hardy Schmidt
F:
27 feb. 1939
Rejsby
Laurids Hansen Schmidt
1904-1976
Laurids Hansen Schmidt
F:
3 jul. 1904
D:
11 jan. 1976
Skærbæk (De gamles Hjem)
Dorthea Marie Hedelund
1904-1976
Dorthea Marie Hedelund
F:
5 dec. 1904
Tislund s. (Gøtterup)
D:
16 maj 1976
Skærbæk (De gamles Hjem)
Andrea Louise Thygesen
1864-1928
Andrea Louise Thygesen
F:
29 aug. 1864
G:
8 nov. 1900
D:
25 okt. 1928
Nis Peter Schmidt
1856-
Nis Peter Schmidt
F:
14 nov. 1856
Skærbæk
Johannes Magnus Schmidt
1859-1860
Johannes Magnus Schmidt
F:
26 jun. 1859
Skærbæk
D:
26 apr. 1860
Skærbæk
Peter Jørgensen Schmidt
1817-1896
Peter Jørgensen Schmidt
F:
3 dec. 1817
D:
13 jan. 1896
Skærbæk s. (Gjesing)
Marie Thobine Wulff Nørregaard
1820-1889
Marie Thobine Wulff Nørregaard
F:
9 jan. 1820
Skærbæk
G:
27 maj 1843
Skærbæk
D:
14 mar. 1889
Skærbæk
Anna Jensdatter
ca. 1778-1839
Anna Jensdatter
F:
ca. 1778
Lønne s.
G:
22 feb. 1811
D:
13 aug. 1839
Skærbæk
Peder Pedersen Smidt
1763-1767
Peder Pedersen Smidt
F:
1763
D:
1767
Nis Pedersen Smidt
1766-1767
Nis Pedersen Smidt
F:
1766
D:
1767
Christine Tønder
Arthur Kragkow
Anna Tønder
Carl Jacobsen
Peder Pedersen Tønder
1851-
Peder Pedersen Tønder
F:
30 okt. 1851
Skærbæk s. (Hundegade)
Søren Nielsen Tønder
1854-
Søren Nielsen Tønder
F:
10 okt. 1854
Skærbæk s. (Hundegade)
Anna Agnes Larsine Tønder
1886-
Anna Agnes Larsine Tønder
F:
14 okt. 1886
Fredericia (Michaelis s.)
Elise (Lise) Jensen
1917-2023
Elise (Lise) Jensen
F:
14 jun. 1917
Roskilde Domsogn
D:
1 jan. 2023
Humlebæk (plejehjem)
Mogens Einar Flindt Nielsen
1914-
Mogens Einar Flindt Nielsen
F:
10 dec. 1914
København (Skt. Stefans s.)
G:
7 okt. 1938
Roskilde Domkirke
Jens Waaben Nørgaard
1918-1984
Jens Waaben Nørgaard
F:
21 mar. 1918
Fårup
G:
1951
D:
1984
Gerda Tønder Jensen
1918-2009
Gerda Tønder Jensen
F:
23 nov. 1918
Roskilde Domsogn
D:
2009
Kai Tønder Jensen
1920-2017
Kai Tønder Jensen
F:
18 jan. 1920
Roskilde Domsogn
D:
3 mar. 2017
Inge Hemmingsen
1933-
Inge Hemmingsen
F:
19 sep. 1933
Maribo
Olga Sofie Tønder
1889-
Olga Sofie Tønder
F:
5 feb. 1889
Fredericia (Michaelis s.)
Alexander Harry Jensen
1889-1976
Alexander Harry Jensen
F:
25 apr. 1889
Sundby
G:
21 jul. 1916
Jerne
D:
1976
Inger Agnete Tønder
1930-
Inger Agnete Tønder
F:
14 jan. 1930
Brørup s. (Amtssygehuset)
Henning Lind
1930-1998
Henning Lind
F:
27 jun. 1930
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
G:
22 mar. 1952
D:
28 mar. 1998
Elin Tønder
1933-
Elin Tønder
F:
15 dec. 1933
Esbjerg (Zions s.)
Niels Peter Tønder
1890-
Niels Peter Tønder
F:
28 nov. 1890
Taulov
Ane Cathrine Jensen
1902-
Ane Cathrine Jensen
F:
26 feb. 1902
Hygum s. (Ravning)
G:
26 dec. 1929
Brørup
Thyra Kirstine Tønder
1893-
Thyra Kirstine Tønder
F:
24 feb. 1893
Taulov
Hans Timmermann Tønder
1895-
Hans Timmermann Tønder
F:
7 nov. 1895
Taulov
Valdemar Tønder
1898-
Valdemar Tønder
F:
11 jan. 1898
Esbjerg
Ingeborg Tønder
1898-1898
Ingeborg Tønder
F:
11 jan. 1898
Esbjerg
D:
4 sep. 1898
Esbjerg
Ingeborg Tønder
1901-
Ingeborg Tønder
F:
30 jun. 1901
Esbjerg
Aslaug Tønder
1904-
Aslaug Tønder
F:
22 dec. 1904
Esbjerg
Victoria Tønder
1907-
Victoria Tønder
F:
14 feb. 1907
Esbjerg
Niels Peter Knobelauch Almind, senere Bergstrøm
1904-
Niels Peter Knobelauch Almind, senere Bergstrøm
F:
1 feb. 1904
Ringsted
G:
30 nov. 1930
Glumsø
Martin Nielsen Tønder
1857-1942
Martin Nielsen Tønder
F:
10 aug. 1857
Skærbæk s. (Hundegade)
D:
28 jun. 1942
Næstved (Skt. Elisabeths Hospital)
Kirstine Marie Hermansen
1862-1939
Kirstine Marie Hermansen
F:
2 sep. 1862
Ansager
G:
18 nov. 1885
Vejen k.
D:
28 sep. 1939
Næstved (Skt. Elisabeths Hospital)
Peter Jacobsen Tønder
1885-
Peter Jacobsen Tønder
F:
30 dec. 1885
Skærbæk s.
Johan Jørgen Tønder
1859-
Johan Jørgen Tønder
F:
16 sep. 1859
Skærbæk s. (Hundegade)
Kirstine Top
1865-
Kirstine Top
F:
5 apr. 1865
G:
7 nov. 1885
Skærbæk
Maria Pouline Hansen
1884-1884
Maria Pouline Hansen
F:
21 jul. 1884
Omaha, Nebraska, USA
D:
5 sep. 1884
Omaha, Nebraska, USA
Niels Halvor Hansen
1886-1903
Niels Halvor Hansen
F:
23 jan. 1886
Benson Village, Nebraska, USA
D:
1903
Benson Village, Nebraska, USA
Maria Pouline Hansen
1888-
Maria Pouline Hansen
F:
1888
Carl Ilum Hansen
1889-1889
Carl Ilum Hansen
F:
30 aug. 1889
Omaha, Nebraska, USA
D:
1889
Omaha, Nebraska, USA
Barn
1890-1890
Barn
F:
1890
D:
1890
May Katherine (Mamie) Hansen
1891-1964
May Katherine (Mamie) Hansen
F:
9 feb. 1891
Benson Village, Nebraska, USA
D:
17 nov. 1964
Boulder, Colorado, USA
John Michael Lauritsen
1889-1970
John Michael Lauritsen
F:
1889
D:
1970
Betty Charolette Hansen
1893-
Betty Charolette Hansen
F:
1893
Benson Village, Nebraska, USA
D:
Cheyanne, Wyoming, USA
Charles Bremner
1893-1970
Charles Bremner
F:
1893
D:
1970
Mary Hansen
1894-1894
Mary Hansen
F:
1894
D:
1894
John Alan Hansen
1925-
John Alan Hansen
F:
26 maj 1925
Omaha, Nebraska, USA
Lois Ann Snyder
1926-
Lois Ann Snyder
F:
26 maj 1926
Omaha, Nebraska, USA
G:
19 jun. 1948
Omaha, Nebraska, USA
Dana Jerome Hansen
1929-2006
Dana Jerome Hansen
F:
30 jan. 1929
Omaha, Nebraska, USA
D:
12 sep. 2006
Fresno, Californien, USA
Barbara June Arnold
1925-
Barbara June Arnold
F:
16 feb. 1925
Jennings, Oklahoma, USA
G:
1 aug. 1951
Travis Air Force Base, Californien, USA
Carl Ilum Hansen
1895-1991
Carl Ilum Hansen
F:
10 jun. 1895
Benson Village, Nebraska, USA
D:
30 dec. 1991
Woodland, Californien, USA
Violet Marie Byrne
1899-1982
Violet Marie Byrne
F:
16 dec. 1899
Omaha, Nebraska, USA
G:
17 jan. 1920
Omaha, Nebraska, USA
D:
31 okt. 1982
Woodland, Californien, USA
Emma Christin Hansen
1897-1969
Emma Christin Hansen
F:
1897
Benson Village, Nebraska, USA
D:
1969
Omaha, Nebraska, USA
George Lorsch
George Lorsch
G:
1927
Arthur Hansen
1897-1982
Arthur Hansen
F:
1897
D:
1982
Omaha, Nebraska, USA
Henrik (Henry) Hansen
1899-1977
Henrik (Henry) Hansen
F:
17 feb. 1899
Benson Village, Nebraska, USA
D:
18 aug. 1977
Oroville, Californien, USA
Julia Louise Adolf
1890-1977
Julia Louise Adolf
F:
4 maj 1890
Emporia, Kansas, USA
D:
1977
Oroville, Californien, USA
Maren Tønder
1861-1922
Maren Tønder
F:
2 jun. 1861
Skærbæk s. (Hundegade)
D:
1922
Omaha, Nebraska, USA
Niels Peder Carl Hansen
1857-1928
Niels Peder Carl Hansen
F:
24 maj 1857
Skydebjerg
G:
13 okt. 1883
Omaha, Nebraska, USA
D:
30 jan. 1928
Omaha, Nebraska, USA
Niels Nielsen Tønder
1865-
Niels Nielsen Tønder
F:
28 mar. 1865
Skærbæk s. (Hundegade)
Ove Tønder
1891-
Ove Tønder
F:
3 sep. 1891
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
Holger Veise Tønder
1893-
Holger Veise Tønder
F:
23 aug. 1893
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
Frandsine Christine Bertha Nielsen
1893-
Frandsine Christine Bertha Nielsen
F:
12 sep. 1893
Herning
G:
26 feb. 1916
Herning
Betty Anna Christine Tønder
1902-
Betty Anna Christine Tønder
F:
9 feb. 1902
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
Jes Feddersen Tønder
1865-
Jes Feddersen Tønder
F:
31 maj 1865
Skærbæk s. (Hundegade)
Caroline Dorthea Lisbeth Veise
1866-1944
Caroline Dorthea Lisbeth Veise
F:
14 sep. 1866
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
3 jan. 1944
Esbjerg (sygehuset)
Anne Pedersdatter Smidt
1825-
Anne Pedersdatter Smidt
F:
15 jun. 1825
Skærbæk s. (Gjesing)
Niels Sørensen Tønder
1821-1879
Niels Sørensen Tønder
F:
5 jul. 1821
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
G:
2 nov. 1850
Skærbæk
D:
14 dec. 1879
Skærbæk s. (Hundegade)
Peter Petersen Smidt
1858-
Peter Petersen Smidt
F:
31 jan. 1858
Skærbæk s. (Gjesing)
Anne Marie Smidt
1859-
Anne Marie Smidt
F:
29 aug. 1859
Skærbæk s. (Gjesing)
Christian Frederik Smidt
1861-
Christian Frederik Smidt
F:
16 feb. 1861
Skærbæk s. (Gjesing)
Johannes Smidt
1863-
Johannes Smidt
F:
8 jan. 1863
Skærbæk s. (Gjesing)
Søren Smidt
1865-
Søren Smidt
F:
5 maj 1865
Skærbæk s. (Gjesing)
Hans Jørgen Smidt
1867-
Hans Jørgen Smidt
F:
1 sep. 1867
Skærbæk s. (Gjesing)
Maren Smidt
1869-1870
Maren Smidt
F:
18 apr. 1869
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
18 feb. 1870
Skærbæk s. (Gjesing)
Martin Smidt
1871-
Martin Smidt
F:
21 jan. 1871
Skærbæk s. (Gjesing)
Jacob Smidt
1872-
Jacob Smidt
F:
26 nov. 1872
Skærbæk s. (Gjesing)
Frederik Madsen Smidt
1876-
Frederik Madsen Smidt
F:
1 okt. 1876
Skærbæk s. (Gjesing)
Hans Jessen Smidt
1826-
Hans Jessen Smidt
F:
8 aug. 1826
Skærbæk s. (Gjesing)
Botille Louise Christensen
1832-
Botille Louise Christensen
F:
3 aug. 1832
G:
21 apr. 1857
Skærbæk
Peder Pedersen Jepsen
1861-
Peder Pedersen Jepsen
F:
21 aug. 1861
Skærbæk s. (Gjesing)
Jep Henrichsen Jepsen
1865-
Jep Henrichsen Jepsen
F:
20 aug. 1865
Skærbæk s. (Gjesing)
Johannes Jepsen
1869-1881
Johannes Jepsen
F:
31 dec. 1869
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
7 aug. 1881
Skærbæk s. (Gjesing)
Martha Smidt
1829-
Martha Smidt
F:
25 jan. 1829
Skærbæk s. (Gjesing)
Severin Jepsen
1819-1888
Severin Jepsen
F:
8 maj 1819
Ovtrup s.
G:
23 apr. 1856
Skærbæk
D:
22 dec. 1888
Skærbæk s. (Hjemsted)
Mette Kirstine Smidt
1833-
Mette Kirstine Smidt
F:
29 apr. 1833
Skærbæk s. (Gjesing)
Peter Petersen Schmidt
1861-
Peter Petersen Schmidt
F:
25 dec. 1861
Højer
Theodor Christian Schmidt
1863-
Theodor Christian Schmidt
F:
17 nov. 1863
Højer
Meinert Schmidt
1866-
Meinert Schmidt
F:
12 apr. 1866
Højer
Anna Christine Nielsen
1867-
Anna Christine Nielsen
F:
4 jan. 1867
G:
3 nov. 1888
Højer
Peter Schmidt
1894-1895
Peter Schmidt
F:
24 jun. 1894
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
24 sep. 1895
Skærbæk s. (Gjesing)
Peter Schmidt
1898-
Peter Schmidt
F:
1 aug. 1898
Skærbæk s. (Gjesing)
Johanne Marie Dircksen
1899-
Johanne Marie Dircksen
F:
24 apr. 1899
Skærbæk
G:
4 nov. 1921
Skærbæk
Marie Schmidt
1896-
Marie Schmidt
F:
24 jul. 1896
Skærbæk s. (Gjesing)
Einar Christian Schmidt
1900-1979
Einar Christian Schmidt
F:
18 dec. 1900
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
3 nov. 1979
Lydia Anitta Møller
1904-1940
Lydia Anitta Møller
F:
31 dec. 1904
Vesterland, Sild
G:
24 jun. 1928
Skærbæk
D:
27 sep. 1940
Skærbæk
Augusta Nielsine Claussen
1905-
Augusta Nielsine Claussen
F:
25 okt. 1905
Rømø s. (Mølby)
G:
27 feb. 1943
Skærbæk
Carl Schmidt
1903-
Carl Schmidt
F:
11 maj 1903
Skærbæk s. (Gjesing)
Cathrine Schmidt
1906-1925
Cathrine Schmidt
F:
2 Okt 1906
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
12 nov. 1925
Skærbæk
Søren Petersen Schmidt
1868-1947
Søren Petersen Schmidt
F:
19 jul. 1868
Højer
D:
25 sep. 1947
Skærbæk
Christine Marie Jensen
1866-
Christine Marie Jensen
F:
17 mar. 1866
Staby s. (Krumpenhede)
G:
20 dec. 1893
Skærbæk
Marie Schmidt
1870-
Marie Schmidt
F:
29 maj 1870
Højer
Nicolaus Detlef Christian Asmussen
1867-
Nicolaus Detlef Christian Asmussen
F:
5 jun. 1867
G:
27 apr. 1895
Højer
Peder Smidt, senere Peter Schmidt
1835-
Peder Smidt, senere Peter Schmidt
F:
1 jan. 1835
Skærbæk s. (Gjesing)
Marie Sørensen
ca. 1838-1870
Marie Sørensen
F:
ca. 1838
Højer
G:
26 okt. 1861
Højer
D:
5 jun. 1870
Højer
Peter Schmidt
1895-
Peter Schmidt
F:
26 okt. 1895
Højer
Tedjen Albert Schmidt
1898-
Tedjen Albert Schmidt
F:
16 jan. 1898
Højer
Carl Christian Schmidt
1899-
Carl Christian Schmidt
F:
18 okt. 1899
Højer
Christian Schmidt
1901-1901
Christian Schmidt
F:
9 jul. 1901
Højer
D:
18 dec. 1901
Højer
Christiane Elmine Schmidt
1902-1903
Christiane Elmine Schmidt
F:
28 sep. 1902
Højer
D:
3 jul. 1903
Højer
Willy Marius Schmidt
1904-
Willy Marius Schmidt
F:
19 apr. 1904
Højer
Christiane Elmine Schmidt
1906-
Christiane Elmine Schmidt
F:
3 apr. 1906
Højer
Mathias Schmidt
1872-
Mathias Schmidt
F:
9 maj 1872
Højer
Margrethe Jensen
1873-
Margrethe Jensen
F:
31 aug. 1873
Højer
G:
5 apr. 1895
Højer
Johannes Jürgen Schmidt
1874-
Johannes Jürgen Schmidt
F:
13 jun. 1874
Højer
Andreas Schmidt
1876-
Andreas Schmidt
F:
10 feb. 1876
Højer
Hans Jessen Schmidt
1878-
Hans Jessen Schmidt
F:
20 maj 1878
Højer
Cathrine Madsen
1835-
Cathrine Madsen
F:
14 jun. 1835
G:
4 nov. 1870
Højer
Jørgen Pedersen Smidt
1837-
Jørgen Pedersen Smidt
F:
28 jul. 1837
Skærbæk s. (Gjesing)
Anders Hansen Davidsen
1864-
Anders Hansen Davidsen
F:
12 okt. 1864
Skast
Kristine Margrethe Davidsen
1870-
Kristine Margrethe Davidsen
F:
27 maj 1870
Skast
Peter Godtfred Davidsen
1872-
Peter Godtfred Davidsen
F:
14 maj 1872
Skast
Marie Piane Davidsen
1874-
Marie Piane Davidsen
F:
1 maj 1874
Skast
Johannes Jefsen Davidsen
Otto Davidsen
Hans Thomsen Davidsen
Petrea Smidt
1841-
Petrea Smidt
F:
13 jan. 1841
Skærbæk s. (Gjesing)
Hans Thomsen Davidsen
1840-1881
Hans Thomsen Davidsen
F:
aug. 1840
Skast
G:
28 dec. 1863
Skast
D:
28 jan. 1881
Skast
Hermann Georg Leopold Klemm
Peder Pedersen Smidt
1793-1842
Peder Pedersen Smidt
F:
1 dec. 1793
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
4 feb. 1842
Skærbæk s. (Gjesing)
Maren Hansdatter
1806-1890
Maren Hansdatter
F:
18 feb. 1806
G:
3 dec. 1824
Skærbæk
D:
9 feb. 1890
Skærbæk s. (Gjesing)
Kirsten Pedersdatter
1795-
Kirsten Pedersdatter
F:
1795
Jørgen Peter Smidt
1821-
Jørgen Peter Smidt
F:
23 mar. 1821
Andrea Marie Smidt
1854-1858
Andrea Marie Smidt
F:
11 okt. 1854
Skærbæk s. (Melby)
D:
22 jan. 1858
Skærbæk s. (Melby)
Ingeborg Kirstine Smidt
1854-1855
Ingeborg Kirstine Smidt
F:
11 okt. 1854
Skærbæk s. (Melby)
D:
16 apr. 1855
Skærbæk s. (Melby)
Christian Ingvard Smidt
1856-
Christian Ingvard Smidt
F:
25 aug. 1856
Skærbæk s. (Melby)
Andrea Marie Smidt
1858-1859
Andrea Marie Smidt
F:
15 apr. 1858
Skærbæk s. (Melby)
D:
18 okt. 1859
Skærbæk s. (Melby)
Peder Pedersen Smidt
1824-1861
Peder Pedersen Smidt
F:
18 mar. 1824
Skærbæk s. (Hundegade)
D:
21 aug. 1861
Skærbæk s. (Melby)
Anne Malene Nissum
ca. 1826-
Anne Malene Nissum
F:
ca. 1826
G:
13 dec. 1853
Skærbæk
Anne Smidt
1825-
Anne Smidt
F:
6 dec. 1825
Anna Marie Pedersdatter
1798-1871
Anna Marie Pedersdatter
F:
1798
D:
8 okt. 1871
Skærbæk s. (fattighuset)
Andreas Jørgensen Smith
ca. 1791-1826
Andreas Jørgensen Smith
F:
ca. 1791
G:
8 dec. 1820
D:
27 sep. 1826
Ane Kirstine Thomsen
1834-
Ane Kirstine Thomsen
F:
23 okt. 1834
Skærbæk s. (Hundegade)
Hanne Kirstine Pedersdatter
1800-1863
Hanne Kirstine Pedersdatter
F:
1800
D:
27 jun. 1863
Skærbæk s. (fattighuset)
Laurids Hansen Thomsen
ca. 1803-1836
Laurids Hansen Thomsen
F:
ca. 1803
G:
21 jun. 1833
Skærbæk
D:
14 apr. 1836
Skærbæk s. (Hundegade)
Karen Schmidt
1838-1900
Karen Schmidt
F:
11 maj 1838
D:
6 jan. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Peter Hansen Beck
1823-1903
Peter Hansen Beck
F:
18 maj 1823
Vodder s. (Birkelev)
G:
11 maj 1883
Brøns
D:
23 feb. 1903
Brøns
Anne Marie Petersen
1873-
Anne Marie Petersen
F:
21 jun. 1873
Peter Andreas Petersen
1840-1902
Peter Andreas Petersen
F:
15 okt. 1840
D:
19 feb. 1902
Brøns s. (Søndernæs)
Ane Marie Kier
1840-1873
Ane Marie Kier
F:
2 aug. 1840
G:
14 nov. 1871
D:
30 jun. 1873
Carl Christian Petersen
1880-
Carl Christian Petersen
F:
11 apr. 1880
Brøns s. (Søndernæs)
Maren Hermansen
1841-
Maren Hermansen
F:
2 dec. 1841
Odden (Fanø)
G:
31 okt. 1879
Anders Jepsen Beck
1896-1963
Anders Jepsen Beck
F:
23 feb. 1896
D:
1963
Rosa
Carl Hansen Beck
1897-1963
Carl Hansen Beck
F:
2 sep. 1897
D:
1963
USA
Rosa
1900-
Rosa
F:
31 dec. 1900
Anna Clausen Beck
Anders Rosendal
1920-1973
Anders Rosendal
F:
5 dec. 1920
V. Lindet
D:
11 okt. 1973
Karen Beck
1926-1991
Karen Beck
F:
30 jan. 1926
D:
8 jan. 1991
Anst Stationsby
Svend Bollerup Juhl
Asta Clausen Beck
Bernhardt Jensen
Signe Beck
1931-1979
Signe Beck
F:
18 jul. 1931
D:
6 dec. 1979
Kolding
Frederik Hansen
1927-1988
Frederik Hansen
F:
5 jul. 1927
Darum
G:
5 apr. 1950
Jernved
D:
6 jun. 1988
Kolding
Marie Beck
Jens Vestergaard Lauridsen
1929-2013
Jens Vestergaard Lauridsen
F:
4 dec. 1929
Roager s. (Vesterbæk)
D:
27 sep. 2013
Nielsine Beck
Eskild Peter Eskildsen
Claudi Beck
Birgit Breinholm Madsen
Peter Truelsen Beck
1899-1971
Peter Truelsen Beck
F:
10 maj 1899
D:
29 mar. 1971
Abelone Andrea Clausen
1898-1943
Abelone Andrea Clausen
F:
9 dec. 1898
G:
14 sep. 1923
D:
4 okt. 1943
Karen Hansen
1904-
Karen Hansen
F:
28 nov. 1904
G:
30 jul. 1948
Hans Peter Beck
1901-1971
Hans Peter Beck
F:
3 aug. 1901
D:
24 dec. 1971
Kathrine Jørgensen
Anna Cathrine Beck
1903-
Anna Cathrine Beck
F:
30 apr. 1903
Hans Skov
Marie Beck
1904-1932
Marie Beck
F:
20 sep. 1904
D:
4 apr. 1932
Nielsine Beck
Jørgen Balle
Karen Lorendsen
Peter Jørgen Schack
Caroline Beck
Aage Lorendsen
1901-
Aage Lorendsen
F:
20 maj 1901
Wiggo Beck
Mildred
Auguste Beck
Anton Hansen Skov
1901-
Anton Hansen Skov
F:
30 dec. 1901
Bevtoft s. (Hjartbro)
Leon Rasmussen
Karen Hansen
1870-1937
Karen Hansen
F:
16 jul. 1870
Brøns s. (Søndernæs)
D:
23 mar. 1937
Niels Bennedsen Beck
1867-1958
Niels Bennedsen Beck
F:
24 dec. 1867
G:
21 maj 1895
Hviding
D:
10 mar. 1958
Jens Peter Hansen
1872-1881
Jens Peter Hansen
F:
6 nov. 1872
Brøns s. (Søndernæs)
D:
28 okt. 1881
Hans Petersen Hansen
1875-1946
Hans Petersen Hansen
F:
22 jul. 1875
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1946
USA; Ugift
Ingeborg Martha Schou
1905-1912
Ingeborg Martha Schou
F:
13 aug. 1905
D:
2 jun. 1912
Anna Schou
ca. 1909-1939
Anna Schou
F:
ca. 1909
D:
dec. 1939
Ingeborg Schou
Kristen Hansen
Kirstine Marie Hansen
1878-SIDST I 1930'ERNE
Kirstine Marie Hansen
F:
5 feb. 1878
Brøns s. (Søndernæs)
D:
SIDST I 1930'ERNE
Ove Sørensen Schou
-1946
Ove Sørensen Schou
G:
14 dec. 1904
Vilslev
D:
1946
Sidse (Cecilie) Hansen
Peder Lund
-før 2006
Peder Lund
D:
før 2006
Christian Hansen
Nis Hansen
ca. 1910-ca. 2004
Nis Hansen
F:
ca. 1910
D:
ca. 2004
NN
-eft. 2006
NN
D:
eft. ER 2006
Anna Hansen
Lene Hansen
Peter Lausen Hansen
1880-
Peter Lausen Hansen
F:
7 okt. 1880
Brøns s. (Søndernæs)
NN
Jens Peter Hansen
1884-1976
Jens Peter Hansen
F:
13 maj 1884
Brøns s. (Søndernæs)
D:
28 feb. 1976
Pioneer Memorial Hospital, Viborg, South Dakota
Rosa Thomsen
-eft. 1976
Rosa Thomsen
G:
28 maj 1929
D:
eft. ER 1976
Karl Blom Hansen
Christen Blom Hansen
Anna Hansen
Olav Andreas Jessen
Alfred Hansen
Mariane Hansen
Jacob Gadegaard Bennetsen
1912-1983
Jacob Gadegaard Bennetsen
F:
4 aug. 1912
Seem s. (Høm)
D:
5 nov. 1983
Dødfødt søn
Hans Hansen
Ella Hansen
1925-2009
Ella Hansen
F:
18 maj 1925
Seem s. (Faurholt)
D:
3 mar. 2009
Jens Hansen
Svend Aage Hansen
Ruth Inger Hansen
Christian Marius Hansen
Ingeborg Kathrine Blom
1887-1963
Ingeborg Kathrine Blom
F:
7 okt. 1887
Seem s. (Hømvejle)
D:
2 nov. 1963
Ribe (Amtssygeh.)
Karl Dahl
Petra Caroline Hansen
1893-1979
Petra Caroline Hansen
F:
28 jan. 1893
Brøns s. (Søndernæs)
D:
jan. 1979
Holger Dahl
-1971
Holger Dahl
G:
1930
D:
1971
Ane Marie Petersen
1846-1924
Ane Marie Petersen
F:
10 aug. 1846
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1 nov. 1924
Brøns s. (Søndernæs)
Carl Christian Hansen
1842-1930
Carl Christian Hansen
F:
17 feb. 1842
Nieblum (Skt. Johannes s.), Föhr
G:
9 dec. 1869
Brøns
D:
15 sep. 1930
Brøns s. (Søndernæs)
Hans Smed Pedersen
1803-1876
Hans Smed Pedersen
F:
1803
D:
3 maj 1876
Karen Schack
1808-1879
Karen Schack
F:
4 maj 1808
G:
20 jun. 1837
D:
22 jan. 1879
Mette Katrine Pedersdatter
1806-1826
Mette Katrine Pedersdatter
F:
1806
D:
3 jun. 1826
Andrea Pedersdatter
1809-1809
Andrea Pedersdatter
F:
1809
D:
1809
Andrea Pedersdatter
1810-
Andrea Pedersdatter
F:
1810
Søren Smidt
1813-
Søren Smidt
F:
1813
Anna Hansen
ca. 1814-
Anna Hansen
F:
ca. 1814
Højer
Peder Pedersen Smidt
1768-1821
Peder Pedersen Smidt
F:
1768
D:
9 okt. 1821
Anne Hansdatter
ca. 1770-1830
Anne Hansdatter
F:
ca. 1770
G:
26 nov. 17XX
D:
25 jul. 1830
Skærbæk s. (Gjesing)
Nis Pedersen Smidt
1771-1773
Nis Pedersen Smidt
F:
1771
D:
1773
Anne Jørgensdatter
1731-
Anne Jørgensdatter
F:
1731
Peder Pedersen
ca. 1725-1791
Peder Pedersen
F:
ca. 1725
G:
26 nov. 1757
D:
1791
Jacob Jørgensen
1736-1773
Jacob Jørgensen
F:
1736
D:
1773
Jef Jørgensen
1739-1807
Jef Jørgensen
F:
1739
D:
1807
Sindet Jacobsdatter
1700-1765
Sindet Jacobsdatter
F:
1700
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1765
Skærbæk s. (Gjesing)
Jørgen Jørgensen
1680-1764
Jørgen Jørgensen
F:
CA 1680
D:
1764
Mette Nielsdatter
ca. 1674-
Mette Nielsdatter
F:
ca. 1670/74
Jacob Clausen
1680-
Jacob Clausen
F:
o. 1675/80
fmtl. Skærbæk s. (Gjesing)
G:
28 jan. 1700
Skærbæk
Niels Nissen
1703-
Niels Nissen
F:
1703
Hans Nissen
1704-1705
Hans Nissen
F:
1704
D:
1705
Peder Jessen
1754-
Peder Jessen
F:
1754
Skærbæk s. (Hjemsted)
Karen Pedersdatter
1732-1755
Karen Pedersdatter
F:
1732
Skærbæk s. (Hundegade)
D:
1755
Skærbæk s. (Hjemsted)
Jes Mathiesen
ca. 1718-1795
Jes Mathiesen
F:
ca. 1718
fmtl. Hviding s. (Høgsbrogård)
G:
31 jan. 1753
Skærbæk
D:
1795
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Anne Pedersdatter
1734-
Anne Pedersdatter
F:
1734
Datter
ca. 1761-1763
Datter
F:
ca. 1761
D:
1763
Mette Marie Jensdatter
1762-
Mette Marie Jensdatter
F:
1762
Hans Christian Jensen
1764-
Hans Christian Jensen
F:
1764
Ellen Cathrine Jensdatter
1769-1769
Ellen Cathrine Jensdatter
F:
1769
D:
1769
Ellen Cathrine Jensdatter
1770-
Ellen Cathrine Jensdatter
F:
1770
Ellen Pedersdatter
1737-
Ellen Pedersdatter
F:
1737
Jens Christian Hansen
Jens Christian Hansen
G:
19 dec. 1761
Nis Pedersen Borre
1739-1761
Nis Pedersen Borre
F:
1739
D:
1761
Kirsten Pedersdatter
1741-1748
Kirsten Pedersdatter
F:
1741
D:
1748
Anne Pedersdatter
1744-1745
Anne Pedersdatter
F:
1744
D:
1745
Anne Nisdatter
1707-1744
Anne Nisdatter
F:
1707
D:
1744
Skærbæk s. (Hundegade)
Peder Pedersen Borre
1705-1772
Peder Pedersen Borre
F:
1705
D:
1772
Maren Nisdatter
1710-
Maren Nisdatter
F:
1710
Kirsten Pedersdatter
1738-1738
Kirsten Pedersdatter
F:
1738
D:
1738
Mette Nielsdatter
1767-
Mette Nielsdatter
F:
25 jun. 1767
Anna Botilla Nielsdatter
1769-
Anna Botilla Nielsdatter
F:
16 jan. 1769
Botilla Nielsdatter
1770-
Botilla Nielsdatter
F:
13 jun. 1770
Kirsten Lønne
1800-
Kirsten Lønne
F:
17 jul. 1800
Jens Laursen Lønne
1802-1803
Jens Laursen Lønne
F:
1 dec. 1802
D:
1803
Ellen Marie Nielsen
1834-
Ellen Marie Nielsen
F:
22 feb. 1834
Botelle Nielsen
1837-
Botelle Nielsen
F:
18 okt. 1837
Peder Nielsen
1839-1839
Peder Nielsen
F:
15 nov. 1839
D:
15 nov. 1839
Andreas Pedersen Schmidt
1895-
Andreas Pedersen Schmidt
F:
13 mar. 1895
Vilslev s. (Jedsted)
Petra Schmidt
1896-
Petra Schmidt
F:
14 apr. 1896
Vilslev s. (Jedsted)
Thomine Schmidt
1897-
Thomine Schmidt
F:
20 apr. 1897
Vilslev s. (Jedsted)
Niels Schmidt
1899-
Niels Schmidt
F:
28 mar. 1899
Fåborg, Ribe Amt
Hans Andersen Schmidt
1900-
Hans Andersen Schmidt
F:
18 okt. 1900
Fåborg, Ribe Amt
Anders Hansen Schmidt
1902-
Anders Hansen Schmidt
F:
11 feb. 1902
Fåborg, Ribe Amt
Herluf Schmidt
1903-
Herluf Schmidt
F:
19 jul. 1903
Fåborg, Ribe Amt
Otto Schmidt
1905-
Otto Schmidt
F:
13 maj 1905
Fåborg, Ribe Amt
Karen Schmidt
1906-
Karen Schmidt
F:
13 maj 1906
Fåborg, Ribe Amt
Anna Schmidt
1907-1908
Anna Schmidt
F:
26 okt. 1907
Fåborg, Ribe Amt
D:
24 maj 1908
Fåborg, Ribe Amt
Holger Schmidt
1908-
Holger Schmidt
F:
24 okt. 1908
Fåborg, Ribe Amt
Anna Schmidt
1911-
Anna Schmidt
F:
7 feb. 1911
Ribe Skt. Cathrine Landsogn (Tved)
Betty Schmidt
1913-
Betty Schmidt
F:
20 nov. 1913
Ribe Skt. Cathrine Landsogn (Tved)
Thyra Schmidt
1915-
Thyra Schmidt
F:
8 jun. 1915
Ribe Skt. Cathrine Landsogn (Tved)
Bothilde Hansen
1867-
Bothilde Hansen
F:
25 aug. 1867
Visby s. (Ø. Gammelby)
Carl Andersen Schmidt
1867-
Carl Andersen Schmidt
F:
1 aug. 1867
Brede s. (Abterp)
G:
17 dec. 1894
Farup
Laust Bendiksen
1895-
Laust Bendiksen
F:
25 sep. 1895
Vilslev s. (Hillerup)
Hans Bendixen
1897-1897
Hans Bendixen
F:
11 feb. 1897
Vilslev s. (Hillerup)
D:
12 feb. 1897
Vilslev s. (Hillerup)
Hans Anders Bendixen
1898-
Hans Anders Bendixen
F:
28 sep. 1898
Vilslev s. (Hillerup)
Dødfødt søn
1900-1900
Dødfødt søn
F:
29 sep. 1900
Vilslev s. (Hillerup)
D:
29 sep. 1900
Vilslev s. (Hillerup)
Anne Marie Bendixen
1901-
Anne Marie Bendixen
F:
11 sep. 1901
Vilslev s. (Hillerup)
Dødfødt søn
1906-1906
Dødfødt søn
F:
6 nov. 1906
Vilslev s. (Hillerup)
D:
6 nov. 1906
Vilslev s. (Hillerup)
Peter Lønne Bendixen
1909-
Peter Lønne Bendixen
F:
7 sep. 1909
Vilslev s. (Hillerup)
Lene Marie Hansen
1868-
Lene Marie Hansen
F:
19 dec. 1868
Farup s. (Hillerup)
Niels Poulsen Valentin Bendiksen, senere Bendixen
1863-
Niels Poulsen Valentin Bendiksen, senere Bendixen
F:
17 aug. 1863
G:
5 jun. 1894
Farup
Anders Hansen
1872-1886
Anders Hansen
F:
11 feb. 1872
Farup s. (Hillerup)
D:
1 jun. 1886
Farup s. (Hillerup)
Niels Andersen Hansen
1878-1881
Niels Andersen Hansen
F:
22 apr. 1878
Farup s. (Hillerup)
D:
5 jul. 1881
Farup s. (Hillerup)
Hans Vejrup
1902-
Hans Vejrup
F:
11 jan. 1902
Farup s. (Hillerup)
Mette Marie Vejrup
1903-
Mette Marie Vejrup
F:
1 apr. 1903
Farup s. (Hillerup)
Niels Vejrup
1904-
Niels Vejrup
F:
20 okt. 1904
Farup s. (Hillerup)
Anders Vejrup
1906-
Anders Vejrup
F:
19 jul. 1906
Farup s. (Hillerup)
Harald Vejrup
1908-
Harald Vejrup
F:
6 jun. 1908
Farup s. (Hillerup)
Petrea Vejrup
1910-
Petrea Vejrup
F:
5 feb. 1910
Farup s. (Hillerup)
Peter Kulmbach
1898-
Peter Kulmbach
F:
26 jul. 1898
Rejsby s. (Kærbølling)
G:
3 apr. 1934
Farup
Aage Vejrup
1912-
Aage Vejrup
F:
8 sep. 1912
Farup s. (Hillerup)
Sigrid Vejrup
1914-
Sigrid Vejrup
F:
14 apr. 1914
Farup s. (Hillerup)
Agnes Vejrup
1917-
Agnes Vejrup
F:
2 jul. 1917
Farup s. (Hillerup)
Enevold Kristensen
1910-
Enevold Kristensen
F:
26 apr. 1910
Vilslev s. (Jedsted)
G:
4 dec. 1936
Farup
Ejnar Vejrup
1919-
Ejnar Vejrup
F:
27 apr. 1919
Farup s. (Hillerup)
Anna Nielsine Hansen
1881-
Anna Nielsine Hansen
F:
21 maj 1881
Farup s. (Hillerup)
Niels Peter Vejrup
1876-
Niels Peter Vejrup
F:
4 dec. 1876
Hjortlund s. (Hedegårde)
G:
27 mar. 1901
Farup
Petrea Nielsen
1840-
Petrea Nielsen
F:
17 okt. 1840
Brøns
Hans Andersen Hansen
1843-
Hans Andersen Hansen
F:
6 aug. 1843
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
5 jun. 1867
Visby
Lydik Jensen Nielsen
1842-
Lydik Jensen Nielsen
F:
28 jan. 1842
Peder Jensen Nielsen
1844-1855
Peder Jensen Nielsen
F:
12 jul. 1844
D:
21 jun. 1855
Mette Marie Nielsen
1846-
Mette Marie Nielsen
F:
13 okt. 1846
Jens Jensen Nielsen
1847-
Jens Jensen Nielsen
F:
1 nov. 1847
Michael Nielsen
1848-1849
Michael Nielsen
F:
9 dec. 1848
D:
3 mar. 1849
Maren Nielsen
1850-
Maren Nielsen
F:
21 mar. 1850
Niels Jensen (Pedersen) Lønne
1804-1868
Niels Jensen (Pedersen) Lønne
F:
10 sep. 1804
D:
11 aug. 1868
Lene Marie Lydiksdatter
ca. 1813-1850
Lene Marie Lydiksdatter
F:
ca. 1813
G:
23 maj 1833
D:
1 apr. 1850
Lauritz Jensen Nielsen
1853-
Lauritz Jensen Nielsen
F:
18 nov. 1853
Anne Margrethe Knudsdatter
ca. 1810-1870
Anne Margrethe Knudsdatter
F:
ca. 1810
G:
29 nov. 1851
D:
12 okt. 1870
Hanne Cathrine Marie Terp
1830-1832
Hanne Cathrine Marie Terp
F:
10 okt. 1830
D:
25 sep. 1832
Johan Peter Terp
1885-
Johan Peter Terp
F:
30 nov. 1885
Brøns
Dødfødt datter
1911-1911
Dødfødt datter
F:
6 mar. 1911
D:
6 mar. 1911
Mette Kirstine Olesen
Jens Terp Olesen
Hagen Terp Olesen
Karen Marie Terp Olesen
Dødfødt datter
1927-1927
Dødfødt datter
F:
24 feb. 1927
D:
24 feb. 1927
Johan Terp Olesen
1929-2006
Johan Terp Olesen
F:
29 mar. 1929
D:
4 dec. 2006
Ribe
Mary Kjestine Terp
1889-
Mary Kjestine Terp
F:
11 apr. 1889
Brøns
Ole Christian Olesen
1884-
Ole Christian Olesen
F:
17 jul. 1884
Jernved
G:
21 maj 1910
Brøns
Hansine Marie Terp
Peter Christensen Terp
1896-
Peter Christensen Terp
F:
6 aug. 1896
Brøns
Marie Schmidt
1902-
Marie Schmidt
F:
29 jan. 1902
Brøns
G:
11 maj 1928
Brøns
Hagen Pedersen Terp
1861-1943
Hagen Pedersen Terp
F:
27 aug. 1861
Brøns
D:
18 jan. 1943
Brøns
Karen Marie Schmidt
1856-1939
Karen Marie Schmidt
F:
14 nov. 1856
Brøns
G:
23 sep. 1885
Brøns
D:
18 nov. 1939
Brøns
Otto Olesen
Peder Olesen
Viggo Olesen
Aage Olesen
Else Olesen
Anna Cathrine Olesen
Ellen Johanne Olesen
Meta Degn
1887-1961
Meta Degn
F:
15 maj 1887
Brøns
D:
19 feb. 1961
Brøns
Christian Hansen Olesen
1875-
Christian Hansen Olesen
F:
18 jul. 1875
Bov s. (Frøslev)
G:
6 dec. 1907
Brøns
Maren Degn
1892-
Maren Degn
F:
1 feb. 1892
Brøns
Hans Frederik Olesen
1884-1975
Hans Frederik Olesen
F:
27 okt. 1884
Bov s. (Frøslev)
G:
21 nov. 1924
Brøns
D:
19 nov. 1975
Brøns
Ane Cathrine Marie Terp
1864-
Ane Cathrine Marie Terp
F:
12 apr. 1864
Brøns
Otto Nielsen Degn
1860-1903
Otto Nielsen Degn
F:
30 maj 1860
Brøns
G:
8 dec. 1886
Brøns
D:
2 feb. 1903
Brøns
Maren Terp
1902-
Maren Terp
F:
15 aug. 1902
Brøns
Willads Holm Terp
1905-
Willads Holm Terp
F:
31 mar. 1905
Brøns
Christen Lausen Terp
1871-1951
Christen Lausen Terp
F:
7 maj 1871
Brøns
D:
7 sep. 1951
Tønder
Meta Catharina Holm
1874-1947
Meta Catharina Holm
F:
8 mar. 1874
Brøns s. (Holmgård)
D:
5 sep. 1947
Tønder
Peder Christensen Terp
1833-
Peder Christensen Terp
F:
12 okt. 1833
Maren Ewald
1831-1913
Maren Ewald
F:
23 maj 1831
G:
10 maj 1861
D:
21 feb. 1913
Brøns
Peder Nielsen Terp
1837-1915
Peder Nielsen Terp
F:
12 dec. 1837
Brøns
D:
10 apr. 1915
Brøns
Gunder Kirstine Schou
ca. 1840-1869
Gunder Kirstine Schou
F:
ca. 1840
G:
22 nov. 1867
D:
8 apr. 1869
Helene Marie Terp
1900-
Helene Marie Terp
F:
23 okt. 1900
Brøns
Poul Jensen Terp
1902-
Poul Jensen Terp
F:
12 apr. 1902
Brøns
Peter Nielsen Terp
1903-1903
Peter Nielsen Terp
F:
13 sep. 1903
Brøns
D:
11 nov. 1903
Brøns
Peter Nielsen Terp
1906-1906
Peter Nielsen Terp
F:
13 sep. 1906
Brøns
D:
19 sep. 1906
Brøns
Dødfødt søn
1908-1908
Dødfødt søn
F:
8 apr. 1908
Brøns
D:
8 apr. 1908
Brøns
Johannes Beier Terp
1871-
Johannes Beier Terp
F:
15 maj 1871
Marie Dorthea Poulsen
1876-
Marie Dorthea Poulsen
F:
3 nov. 1876
Ravsted
Marie Wind
Gunder Kirstine Marie Terp
1879-
Gunder Kirstine Marie Terp
F:
28 aug. 1879
Brøns
Jep Hansen Wind
1859-
Jep Hansen Wind
F:
26 maj 1859
Roager
G:
28 jun. 1905
Roager
Lene Marie Beyer
1840-
Lene Marie Beyer
F:
16 aug. 1840
Arrild
G:
20 maj 1870
Niels Lauridsen Terp
1840-1850
Niels Lauridsen Terp
F:
28 sep. 1840
D:
6 dec. 1850
Anne Marie Lønne
1807-1879
Anne Marie Lønne
F:
4 jan. 1807
D:
18 nov. 1879
Brøns
Christen Laursen Terp
1808-1877
Christen Laursen Terp
F:
25 mar. 1808
G:
15 jul. 1830
D:
14 apr. 1877
Brøns
Jens Peder Lønne
1809-1821
Jens Peder Lønne
F:
1809
D:
22 apr. 1821
Ellen Marie Pedersen
1841-
Ellen Marie Pedersen
F:
22 apr. 1841
Jens Madsen
Jens Madsen
G:
2 dec. 1870
Lydich Jensen Pedersen
1847-
Lydich Jensen Pedersen
F:
2 apr. 1847
Peter Nielsen Pedersen
1856-
Peter Nielsen Pedersen
F:
8 jan. 1856
Hans Madsen Petersen
Ane Marie Petersen
1925-2014
Ane Marie Petersen
F:
17 jan. 1925
D:
jun. 2014
NN Bastian
Niels Larsen Petersen
1928-2021
Niels Larsen Petersen
F:
19 dec. 1928
Rejsby s. (Kærbølling)
D:
30 okt. 2021
Sofie Nederby
Sofie Nederby
G:
26 jul. 1958
Chresten (Christen) Nicolaisen Petersen
1886-1968
Chresten (Christen) Nicolaisen Petersen
F:
13 feb. 1886
Rejsby s. (Kærbølling)
D:
19 jun. 1968
Ribe (sygehuset)
Johanne Kirstine (Christine) Petersen
1901-1966
Johanne Kirstine (Christine) Petersen
F:
24 okt. 1901
Rejsby s. (Kærbølling)
G:
31 okt. 1922
Rejsby
D:
17 feb. 1966
Rejsby s. (Kærbølling)
Anne Marie Petersen
Hjalmar Nielsen
Kirstine Petersen
Hans Pedersen
Hans Madsen Petersen
1920-1976
Hans Madsen Petersen
F:
7 jul. 1920
D:
11 nov. 1976
Elly Hermansen
Michael Petersen
Niels Larsen Petersen
1890-
Niels Larsen Petersen
F:
4 apr. 1890
Rejsby s. (Kærbølling)
Bodil Jørgensen
1891-
Bodil Jørgensen
F:
22 jun. 1891
G:
15 jan. 1916
Rejsby k.
Ane Marie Pedersen
1859-1898
Ane Marie Pedersen
F:
4 jan. 1859
D:
12 maj 1898
Hans Madsen Pedersen
1858-
Hans Madsen Pedersen
F:
16 nov. 1858
G:
9 apr. 1885
Martin Pedersen Lønne
1811-1861
Martin Pedersen Lønne
F:
18 okt. 1811
D:
3 aug. 1861
Ingeborg Lydiksdatter
1817-1892
Ingeborg Lydiksdatter
F:
20 jul. 1817
G:
1840
D:
22 apr. 1892
Peter Nielsen
1773-1846
Peter Nielsen
F:
7 maj 1773
D:
17 apr. 1846
Ellen Jensdatter
ca. 1772-1846
Ellen Jensdatter
F:
ca. 1772
G:
11 okt. 1799
D:
15 mar. 1846
Helene Nielsdatter
1775-1778
Helene Nielsdatter
F:
18 maj 1775
D:
1778
Mette Frøstrup
1807-
Mette Frøstrup
F:
7 jul. 1807
Helene Frøstrup
1833-1855
Helene Frøstrup
F:
7 aug. 1833
D:
2 dec. 1855
Jørgen Matthiesen Frøstrup
1808-
Jørgen Matthiesen Frøstrup
F:
20 okt. 1808
Ester Marie Matthiesen
ca. 1804-1864
Ester Marie Matthiesen
F:
ca. 1804
G:
4 maj 1833
D:
21 dec. 1864
Marie Nielsdatter
ca. 1810-
Marie Nielsdatter
F:
ca. 1810
G:
27 apr. 1865
Kirsten Frøstrup
1811-1875
Kirsten Frøstrup
F:
4 maj 1811
D:
19 jul. 1875
Poul Sørensen Nielsen Frøstrup
1866-1885
Poul Sørensen Nielsen Frøstrup
F:
9 apr. 1866
Spandet s. (Mølby)
D:
26 sep. 1885
Spandet s. (Spandetgård)
Hans Jannik Nielsen Frøstrup
1838-1882
Hans Jannik Nielsen Frøstrup
F:
2 sep. 1838
Spandet s. (Spandetgård)
D:
10 nov. 1882
Spandet s. (Spandetgård)
Ane Marie Bjerrum
ca. 1831-1898
Ane Marie Bjerrum
F:
ca. 1831
G:
18 maj 1865
Spandet
D:
5 mar. 1898
Spandet s. (Spandetgård)
Christen Marinus Lauesen
1871-
Christen Marinus Lauesen
F:
15 sep. 1871
Gram s. (Endrupskov)
Helene Frøstrup
1840-1872
Helene Frøstrup
F:
25 jan. 1840
Spandet s. (Spandetgård)
D:
13 jun. 1872
Gram s. (Enderupskov)
Jens Lauridsen
1830-1876
Jens Lauridsen
F:
19 okt. 1830
Gram s. (Endrupskov)
G:
4 jul. 1871
Gram
D:
23 okt. 1876
Gram s. (Enderupskov)
Christian Peter Nielsen Schmidt
1897-
Christian Peter Nielsen Schmidt
F:
6 apr. 1897
Højrup s. (Arnum)
Margrethe Nielsine Schmidt
1899-
Margrethe Nielsine Schmidt
F:
9 aug. 1899
Højrup s. (Arnum)
Cicilie Marie Frøstrup
1871-
Cicilie Marie Frøstrup
F:
4 jul. 1871
Spandet s. (Spandetgård)
Christian Andersen Schmidt
1871-
Christian Andersen Schmidt
F:
7 jan. 1871
G:
23 jan. 1897
Spandet
Dorthea Pouline Frøstrup
1873-1915
Dorthea Pouline Frøstrup
F:
4 jul. 1873
Spandet s. (Spandetgård)
D:
13 aug. 1915
Højrup s. (Arnum)
Nielsine Christine Frøstrup
1878-
Nielsine Christine Frøstrup
F:
21 jan. 1878
Spandet s. (Spandetgård)
Niels Møller
Peter Jørgen Nielsen Frøstrup
1843-1909
Peter Jørgen Nielsen Frøstrup
F:
5 okt. 1843
Spandet s. (Spandetgård)
D:
13 sep. 1909
Ribe
Sine Kirstine Bjerrum
ca. 1839-1882
Sine Kirstine Bjerrum
F:
ca. 1839
G:
23 sep. 1870
Spandet
D:
17 sep. 1882
Spandet s. (Spandetgård)
Niels Lassen Lauesen
1875-1876
Niels Lassen Lauesen
F:
25 mar. 1875
Gram s. (Endrupskov)
D:
11 feb. 1876
Gram s. (Enderupskov)
Mette Marie Frøstrup
1845-
Mette Marie Frøstrup
F:
27 aug. 1845
Spandet s. (Spandetgård)
Jens Lauridsen
1830-1876
Jens Lauridsen
F:
19 okt. 1830
Gram s. (Endrupskov)
G:
11 apr. 1874
Gram
D:
23 okt. 1876
Gram s. (Enderupskov)
Niels Marinus Jensen Møller
1878-
Niels Marinus Jensen Møller
F:
14 okt. 1878
Gram s. (Endrupskov)
Jens Marius Møller
1881-
Jens Marius Møller
F:
7 feb. 1881
Gram s. (Endrupskov)
Andreas Christian Møller
Jørgen Villadsen Juhl
1874-
Jørgen Villadsen Juhl
F:
15 aug. 1874
Spandet
Anton Villadsen Juhl
1878-1879
Anton Villadsen Juhl
F:
21 jun. 1878
Spandet
D:
12 apr. 1879
Seem s. (Varming)
Botilde Marie Frøstrup
1847-1878
Botilde Marie Frøstrup
F:
8 apr. 1847
Spandet s. (Spandetgård)
D:
27 jun. 1878
Spandet
Søren Villadsen Juhl
Margrethe Cathrine Frøstrup
1875-
Margrethe Cathrine Frøstrup
F:
19 sep. 1875
Spandet s. (Mølby)
Niels Larsen Frøstrup
1878-1878
Niels Larsen Frøstrup
F:
29 sep. 1878
Spandet s. (Mølby)
D:
4 nov. 1878
Spandet s. (Mølby)
Hans Christian Nielsen Frøstrup
1849-1917
Hans Christian Nielsen Frøstrup
F:
9 feb. 1849
Spandet s. (Spandetgård)
D:
6 jan. 1917
Spandet s. (Spandetgård)
Cathrine Christine Bothmann
Cathrine Christine Bothmann
G:
23 jul. 1874
Maren Frøstrup
1850-1889
Maren Frøstrup
F:
22 nov. 1850
Spandet s. (Spandetgård)
D:
3 apr. 1889
Sidsel Marie Frøstrup
1878-
Sidsel Marie Frøstrup
F:
28 okt. 1878
Seem s. (Høm)
Mette Kirstine Frøstrup
1880-1886
Mette Kirstine Frøstrup
F:
22 okt. 1880
Spandet s. (Mølby)
D:
24 mar. 1886
Gram s. (Enderupskov)
Bodil Marie Frøstrup
Karl Friedrich Barack
Marie Barack
Ida Hansine Barack
1908-1962
Ida Hansine Barack
F:
24 nov. 1908
Roager
D:
13 mar. 1962
Ribe (Amtssygeh.)
Anton Petersen Blom
Michael Barack
Richard Oscar Barack
Helene Nielsine Frøstrup
1884-1949
Helene Nielsine Frøstrup
F:
12 dec. 1884
Gram s. (Endrupskov)
D:
28 jul. 1949
Roager
Hans Barack
Michael Nielsen Frøstrup
1852-1917
Michael Nielsen Frøstrup
F:
28 sep. 1852
Spandet s. (Spandetgård)
D:
22 Maj 1917
Ribe (Amtssygeh.)
Hansine Rasmussen Schmidt
1853-1886
Hansine Rasmussen Schmidt
F:
29 sep. 1853
Seem
G:
7 jul. 1878
Seem
D:
28 okt. 1886
Gram s. (Enderupskov)
Hansine Frøstrup
1888-
Hansine Frøstrup
F:
12 nov. 1888
Spandet
Karen Kirstine Frøstrup
1891-
Karen Kirstine Frøstrup
F:
16 feb. 1891
Seem s. (Munkemark)
Mathilde Nielsen Frøstrup
1893-
Mathilde Nielsen Frøstrup
F:
17 jun. 1893
Seem s. (Munkemark)
Aavel Kirstine Christiansen
1864-1895
Aavel Kirstine Christiansen
F:
6 jan. 1864
Fole
G:
11 aug. 1888
Spandet
D:
2 Maj 1895
Seem s. (Munkemark)
Maren Kirstine Beck
1866-1905
Maren Kirstine Beck
F:
10 sep. 1866
Spandet s. (Mølby)
G:
29 maj 1899
Seem
D:
24 Maj 1905
Seem s. (Munkemark)
Andreas Lassen Frøstrup
1880-
Andreas Lassen Frøstrup
F:
29 jan. 1880
Seem s. (Varming)
Niels Peter Frøstrup
1882-
Niels Peter Frøstrup
F:
11 jun. 1882
Seem s. (Faurlund)
Hans Jannik Nielsen Frøstrup
1885-
Hans Jannik Nielsen Frøstrup
F:
7 sep. 1885
Seem s. (Faurlund)
Niels Nielsen Frøstrup
1855-
Niels Nielsen Frøstrup
F:
10 feb. 1855
Spandet s. (Spandetgård)
Ane Marie Nielsen
1849-1913
Ane Marie Nielsen
F:
18 feb. 1849
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
G:
29 apr. 1879
Seem
D:
23 apr. 1913
Seem s. (Faurlund)
Mette Cathrine Nielsen Frøstrup
1858-
Mette Cathrine Nielsen Frøstrup
F:
13 okt. 1858
Spandet s. (Spandetgård)
Niels Frandsen Friis
1840-
Niels Frandsen Friis
F:
22 sep. 1840
G:
20 feb. 1897
Spandet
Niels Lassen Frøstrup
1813-1875
Niels Lassen Frøstrup
F:
10 sep. 1813
Brøns
D:
19 jun. 1875
Spandet s. (Spandetgård)
Sidsel Marie Janniksdatter
1814-1885
Sidsel Marie Janniksdatter
F:
4 maj 1814
G:
4 nov. 1837
D:
1 maj 1885
Spandet s. (Spandetgård)
Dødfødt søn
1817-1817
Dødfødt søn
F:
31 aug. 1817
D:
31 aug. 1817
Martin Frøstrup
1818-
Martin Frøstrup
F:
1 nov. 1818
Johanne ...mann
ca. 1836-
Johanne ...mann
F:
ca. 1836
G:
20 jun. 1865
Gunder Cathrine Frøstrup
1822-
Gunder Cathrine Frøstrup
F:
5 maj 1822
Helene Nielsdatter
1778-1842
Helene Nielsdatter
F:
11 apr. 1778
Brøns
D:
4 jun. 1842
Peder Jørgensen
Peder Jørgensen
G:
29 maj 1807
Mikkel Nielsen
1781-1844
Mikkel Nielsen
F:
28 jul. 1781
D:
24 nov. 1844
Maren Lauritzdatter Bruun
ca. 1785-1860
Maren Lauritzdatter Bruun
F:
ca. 1785
G:
4 apr. 1807
D:
2 maj 1860
Martin Nielsen
1784-1807
Martin Nielsen
F:
30 sep. 1784
D:
1807
Kirsten Pedersdatter
1739-
Kirsten Pedersdatter
F:
1739
Niels Mikkelsen
ca. 1740-1813
Niels Mikkelsen
F:
ca. 1740
G:
13 dec. 1766
D:
1813
Niels Pedersen
1742-1742
Niels Pedersen
F:
1742
D:
1742
Anne Pedersdatter
1743-1748
Anne Pedersdatter
F:
1743
D:
1748
Mette Bille
1810-1862
Mette Bille
F:
7 feb. 1810
D:
6 dec. 1862
Martin Andersen
ca. 1808-
Martin Andersen
F:
ca. 1808
G:
19 okt. 1833
Anne Marie Bille
1813-
Anne Marie Bille
F:
18 jul. 1813
Peter Bille Jacobsen
1776-1831
Peter Bille Jacobsen
F:
19 feb. 1776
D:
21 feb. 1831
Maria Pedersdatter
ca. 1780-1829
Maria Pedersdatter
F:
ca. 1780
D:
3 feb. 1829
Niels Jacobsen
1777-1786
Niels Jacobsen
F:
13 dec. 1777
D:
1786
Hans Jacob Harrebye
1813-
Hans Jacob Harrebye
F:
31 maj 1813
Mette Harrebye
1815-1816
Mette Harrebye
F:
12 feb. 1815
D:
21 feb. 1816
Niels Harrebye
1818-
Niels Harrebye
F:
31 mar. 1818
Martin Jacobsen
1780-1820
Martin Jacobsen
F:
11 apr. 1780
D:
29 apr. 1820
Mette Cathrine Hansdatter
ca. 1789-1822
Mette Cathrine Hansdatter
F:
ca. 1789
G:
31 okt. 1812
D:
12 dec. 1822
Jacob Jacobsen
1783-1793
Jacob Jacobsen
F:
4 jan. 1783
D:
1793
Peder Jacobsen
1785-1788
Peder Jacobsen
F:
23 aug. 1785
D:
1788
Jacob Pedersen
1745-1810
Jacob Pedersen
F:
1745
D:
1810
Mette Nielsdatter
ca. 1748-1806
Mette Nielsdatter
F:
ca. 1748
G:
4 feb. 1775
D:
1806
Anne Pedersdatter
1749-1767
Anne Pedersdatter
F:
1749
D:
1767
Maren Pedersdatter
1752-
Maren Pedersdatter
F:
1752
Mette Nisdatter
1712-1771
Mette Nisdatter
F:
1712
D:
1771
Peder Jacobsen Harrebye
1711-1787
Peder Jacobsen Harrebye
F:
1711
G:
31 okt. 1737
D:
1787
Nis Nielsen
1674-1713
Nis Nielsen
F:
o. 1670/74
D:
1712/13
Anne Nielsdatter
1678-1742
Anne Nielsdatter
F:
1678
Brøns s. (Søndernæs)
G:
29 okt. 1702
Brøns
D:
1742
Forældre
Niels Janniksen
ca. 1580-1635
Gunder Nielsdatter
ca. 1588-
Niels Nielsen
ca. 1635-1698
Niels Nielsen
F:
ca. 1635
D:
1698
Skærbæk s. (Gjesing)
Anne Brodersdatter
ca. 1635-ca. 1674
Anne Brodersdatter
F:
ca. 1630/35
G:
ca. 1659
D:
ca. 1674
Niels Nielsen
ca. 1680-1710
Niels Nielsen
F:
ca. 1680
fmtl. Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1710
Skærbæk s. (Gjesing)
Maren Jensdatter
1645-1712
Maren Jensdatter
F:
o. 1640/45
Skærbæk s. (Moesbøl)
G:
ca. 1676
D:
tidligst 1712