Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Catharina Hansdatter
- 1705
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Friedrich Joachim Lundt
1698-
Friedrich Joachim Lundt
F:
1698
Rødemishof
August Garmsen
1757-1815
August Garmsen
F:
1757
Tønder
D:
10 maj 1815
Tønder
Johann Hinrich Garmsen
1760-
Johann Hinrich Garmsen
F:
1760
Tønder
Johannes Sønnich Garmsen
1763-1774
Johannes Sønnich Garmsen
F:
1763
Tønder
D:
2 maj 1774
Tønder
Hedevig Catharina Garmsen
1795-
Hedevig Catharina Garmsen
F:
19 jun. 1795
Tønder
Nicolai Garmsen
1765-
Nicolai Garmsen
F:
5 sep. 1765
Tønder
Catharina Marie Raben
1771-
Catharina Marie Raben
F:
31 jan. 1771
G:
8 aug. 1794
Nicolaj Raben
1790-
Nicolaj Raben
F:
21 nov. 1790
Tønder
August Raben
1792-
August Raben
F:
5 feb. 1792
Tønder
Anna Hedevig Dorothea Garmsen
1768-
Anna Hedevig Dorothea Garmsen
F:
18 maj 1768
Tønder
Peter Raben
1762-1832
Peter Raben
F:
9 feb. 1762
G:
27 jun. 1788
Tønder
D:
6 apr. 1832
Glückstadt
Hedewig Catharina Lund
1734-1802
Hedewig Catharina Lund
F:
12 jan. 1734
Poggenburg
D:
26 aug. 1802
Tønder
August Garmsen
1719-1786
August Garmsen
F:
1719
Tønder
G:
19 sep. 1755
Mildstedt
D:
21 jan. 1786
Tønder
Johann Heinrich Lundt
1702-1737
Johann Heinrich Lundt
F:
1702
Rødemishof
D:
1737
Hedewig Dorothea Køpke
Hedewig Dorothea Køpke
G:
1729
Rødemishof (i huset)
Bendix Lundt
1704-
Bendix Lundt
F:
22 jul. 1704
Rødemishof
Carl Lundt
1706-1708
Carl Lundt
F:
3 okt. 1706
Rødemishof
D:
1708
Rødemishof
Sønnich Lundt
1674-1708
Sønnich Lundt
F:
1674
Gørrismark
D:
1708
Rødemishof
Hedwig Catharina Heseler
-1734
Hedwig Catharina Heseler
G:
7 mar. 1697
Mildstedt
D:
tidligst 1734
Bendix Lund
1680-1681
Bendix Lund
F:
1680
D:
fmtl.1 maj 1681
Hans Lund
ca. 1653-1685
Hans Lund
F:
ca. 1651/53
D:
1685
NN Sønnichsdatter
Andreas Hansen Lund
ca. 1655-1693
Andreas Hansen Lund
F:
ca. 1651/55
D:
1693
Anna Catharina Lund
1661-1693
Anna Catharina Lund
F:
1661
D:
18 maj 1693
Hein Sønnichsen
-1686
Hein Sønnichsen
G:
1676
D:
1686
Ulrich Friderich Hausmann
ca. 1689-
Ulrich Friderich Hausmann
F:
ca. 1688/89
Friderich Hausmann
1651-1689
Friderich Hausmann
F:
1651
G:
27 apr. 1688
Ribe
D:
28 apr. 1689
Frederik Hein
1691-1751
Frederik Hein
F:
1691
D:
28 jul. 1751
Susanne Brahe
1700-1760
Susanne Brahe
F:
20 apr. 1700
G:
17 apr. 1737
D:
21 jan. 1760
Jens Christensen
-1708
Jens Christensen
G:
1691
D:
5 dec. 1708
Bendix Trogillius
1706-
Bendix Trogillius
F:
29 jul. 1706
Mildstedthof
Hedwig Heseler
1685-
Hedwig Heseler
F:
1681/85
Theodorus Trogillius
1682-
Theodorus Trogillius
F:
1682
Rødemis
Hedevig Friderica Heseler
1746-SOM BARN
Hedevig Friderica Heseler
F:
1746
D:
SOM BARN
Mette Christine Heseler
1748-SOM BARN
Mette Christine Heseler
F:
1748
D:
SOM BARN
Bendix Heseler
1715-1782
Bendix Heseler
F:
5 aug. 1715
D:
9 nov. 1782
Ida Friederica Knutzen
-1798
Ida Friederica Knutzen
G:
1740
D:
1798
Johann Friderich Heseler
ca. 1695-
Johann Friderich Heseler
F:
ca. 1690/95
Mette
Mette Heseler
1717-
Mette Heseler
F:
1717
Helene Heseler
1719-
Helene Heseler
F:
1719
Bendix Friedrich Heseler
1722-
Bendix Friedrich Heseler
F:
1722
Friedrich Hein Heseler
1725-1731
Friedrich Hein Heseler
F:
1725
D:
1731
Carl Heseler
ca. 1692-1730
Carl Heseler
F:
ca. 1692
D:
1730
Leenche Petersdatter
ca. 1698-1726
Leenche Petersdatter
F:
ca. 1698
G:
7 sep. 1715
D:
1726
Ingeborg Hindrichsen
1828-
Ingeborg Hindrichsen
F:
24 mar. 1828
Højer
Marquard Sielrand Hansen
Marquard Sielrand Hansen
G:
3 nov. 1858
Rasmus Hindrichsen
1830-1840
Rasmus Hindrichsen
F:
25 apr. 1830
Højer
D:
18 maj 1840
Højer
Hans Feddersen Hindrichsen
1832-1832
Hans Feddersen Hindrichsen
F:
7 feb. 1832
D:
30 mar. 1832
Emma Feodore Gabriele Roll
1857-1926
Emma Feodore Gabriele Roll
F:
5 jan. 1857
Højer
D:
15 nov. 1926
Højer
Christian Matthiesen
1844-1891
Christian Matthiesen
F:
22 dec. 1844
Højer
G:
11 maj 1883
Højer
D:
28 nov. 1891
Højer
Fedder Friedrich Roll
1858-1865
Fedder Friedrich Roll
F:
18 sep. 1858
Højer
D:
1 apr. 1865
Højer
Carl Emil Otto Sønnichsen
1890-1891
Carl Emil Otto Sønnichsen
F:
23 jul. 1890
Højer
D:
14 maj 1891
Højer
Fritz Sønnichsen
1891-1892
Fritz Sønnichsen
F:
5 okt. 1891
Højer
D:
26 sep. 1892
Højer
Emil Sønnichsen
1894-
Emil Sønnichsen
F:
3 apr. 1894
Højer
Magda Elisabeth Kock
1902-
Magda Elisabeth Kock
F:
18 nov. 1902
Sønderborg
G:
21 aug. 1925
Sønderborg
Ida Clara Henriette Haschmann
Ida Clara Henriette Haschmann
G:
7 nov. 1947
Tønder
Ingeborg Marie Roll
1860-1953
Ingeborg Marie Roll
F:
25 jun. 1860
Højer
D:
12 nov. 1953
Højer
Friedrich Sønnichsen
1840-1917
Friedrich Sønnichsen
F:
25 okt. 1840
Højer
G:
2 okt. 1889
Højer
D:
28 sep. 1917
Højer
Christine Johanne Roll
1862-1882
Christine Johanne Roll
F:
28 mar. 1862
Højer
D:
9 okt. 1882
Højer
Amalie Roll
1894-1983
Amalie Roll
F:
16 dec. 1894
Højer
D:
30 mar. 1983
Højer
Peter Hartwig Roll
1939-1999
Peter Hartwig Roll
F:
1 jul. 1939
Højer
D:
22 maj 1999
Roskilde
Carl Emil Roll
1896-1988
Carl Emil Roll
F:
12 okt. 1896
Højer
D:
15 nov. 1988
Højer
Meta Jensine Pedersen
1901-1967
Meta Jensine Pedersen
F:
1 aug. 1901
Møgeltønder
G:
24 apr. 1930
Højer
D:
5 apr. 1967
Højer
Ottilie Roll
1898-1992
Ottilie Roll
F:
24 maj 1898
Højer
D:
23 okt. 1992
Højer
Theodor Feddersen Roll
1900-1935
Theodor Feddersen Roll
F:
25 jan. 1900
Højer
D:
30 apr. 1935
Bad Nauheim
Erna Mathilde Schröder
1901-1984
Erna Mathilde Schröder
F:
4 jul. 1901
Husum
D:
10 mar. 1984
Højer
Elisabeth Roll
1901-1968
Elisabeth Roll
F:
27 apr. 1901
Højer
D:
3 jul. 1968
Sterup, Angel
Hugo Lammers
1895-1968
Hugo Lammers
F:
12 nov. 1895
Sterup, Angel
G:
29 apr. 1924
Højer
D:
3 aug. 1968
Flensborg
Bernhard Roll
1903-1982
Bernhard Roll
F:
1 maj 1903
Højer
D:
20 feb. 1982
Højer
Fritz Roll
1906-1946
Fritz Roll
F:
15 feb. 1906
Højer
D:
1946
Sovjetunionen
Carl Emil Roll
1864-1942
Carl Emil Roll
F:
9 nov. 1864
Højer
D:
14 apr. 1942
Højer
Caroline Henriette Wilhelmine Feddersen
1874-1965
Caroline Henriette Wilhelmine Feddersen
F:
8 jan. 1874
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
G:
29 sep. 1893
Emmerlev
D:
5 feb. 1965
Højer
Dorothea Roll
1900-
Dorothea Roll
F:
2 sep. 1900
Højer
Johann Lützen
1894-1969
Johann Lützen
F:
1 aug. 1894
D:
26 aug. 1969
Ina Roll
1905-1986
Ina Roll
F:
28 feb. 1905
Højer
D:
10 jul. 1986
Waldemar (Walli) Ohlsen
1902-1967
Waldemar (Walli) Ohlsen
F:
30 jul. 1902
Højer
G:
10 apr. 1929
D:
20 sep. 1967
Rhodos, Grækenland
Emma Ottilie Roll
1907-1982
Emma Ottilie Roll
F:
16 maj 1907
Højer
D:
20 dec. 1982
Friedrich Zenner Petersen
1905-1975
Friedrich Zenner Petersen
F:
9 feb. 1905
D:
22 nov. 1975
Otto Roll
1909-1949
Otto Roll
F:
23 feb. 1909
D:
22 jun. 1949
Hamborg
Fedder Roll
1867-1917
Fedder Roll
F:
26 aug. 1867
Højer
D:
28 nov. 1917
Højer
Ella Louise Kier
1879-1954
Ella Louise Kier
F:
24 nov. 1879
G:
18 nov. 1899
D:
1 dec. 1954
Friedrich August Roll
1870-
Friedrich August Roll
F:
7 maj 1870
Ottilia Dorothea Roll
1872-1879
Ottilia Dorothea Roll
F:
8 aug. 1872
D:
2 dec. 1879
Højer
Ottilia Dorothea Hindrichsen
1833-1907
Ottilia Dorothea Hindrichsen
F:
24 apr. 1833
Højer
D:
6 mar. 1907
Højer
Carl Emil Roll
1829-1874
Carl Emil Roll
F:
11 jul. 1829
Højer
G:
28 mar. 1856
Højer k.
D:
16 dec. 1874
Hans Fedder Hindrichsen
1904-1988
Hans Fedder Hindrichsen
F:
22 maj 1904
Højer
D:
12 okt. 1988
Maren Carstensen
1916-1996
Maren Carstensen
F:
24 okt. 1916
Flensborg
G:
25 apr. 1937
Møgeltønder k.
D:
5 jun. 1996
Herbert Pørksen Hindrichsen
1905-1986
Herbert Pørksen Hindrichsen
F:
17 jun. 1905
Højer
D:
13 dec. 1986
Annelise Dethlefsen
1913-2006
Annelise Dethlefsen
F:
26 dec. 1913
Daler
G:
Daler
D:
8 dec. 2006
Højer
Margarethe Hindrichsen
1907-1911
Margarethe Hindrichsen
F:
29 dec. 1907
Højer
D:
11 jul. 1911
Højer
Fedder Peter Hindrichsen
1877-1953
Fedder Peter Hindrichsen
F:
22 dec. 1877
Højer
D:
9 mar. 1953
Catharine Marie Pørksen
1876-1946
Catharine Marie Pørksen
F:
8 mar. 1876
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
14 nov. 1902
Højer
D:
28 jun. 1946
Højer
Hans Fedder Hindrichsen
1836-1915
Hans Fedder Hindrichsen
F:
13 maj 1836
Højer
D:
12 apr. 1915
Højer
Margrethe Elisabeth Gøttge
1855-1890
Margrethe Elisabeth Gøttge
F:
1 feb. 1855
Ubjerg
G:
15 sep. 1876
D:
30 apr. 1890
Højer
Anna Sophie Hindrichsen
1873-1873
Anna Sophie Hindrichsen
F:
31 maj 1873
D:
1 jun. 1873
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1838-1912
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
28 maj 1838
Højer
D:
19 aug. 1912
Højer
Sophie Henriette Feddersen
1842-1873
Sophie Henriette Feddersen
F:
4 dec. 1842
Højer
G:
18 okt. 1872
Højer
D:
22 jun. 1873
Højer
Emilie Dorothea Sønnichsen
1844-1878
Emilie Dorothea Sønnichsen
F:
1 dec. 1844
Højer
G:
26 sep. 1876
Højer
D:
26 nov. 1878
Højer
Fedder Paulsen Hindrichsen
1944-2022
Fedder Paulsen Hindrichsen
F:
9 jun. 1944
Højer
D:
15 aug. 2022
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1911-1993
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
15 jan. 1911
Højer
D:
3 aug. 1993
Marie Elise Paulsen
1920-2011
Marie Elise Paulsen
F:
21 mar. 1920
Nr. Løgum s.
G:
17 maj 1943
Nr. Løgum
D:
18 mar. 2011
Højer s. (Digegården)
Fedder Peter Hindrichsen
1883-1947
Fedder Peter Hindrichsen
F:
12 nov. 1883
Højer
D:
12 nov. 1947
Højer
Marie Christine Pørksen
1874-1955
Marie Christine Pørksen
F:
19 sep. 1874
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
17 nov. 1910
Højer
D:
22 apr. 1955
Sønnich Hindrichsen
1883-
Sønnich Hindrichsen
F:
12 nov. 1883
Højer
Emilie Sophia Hindrichsen
1887-
Emilie Sophia Hindrichsen
F:
16 jul. 1887
Højer
Nicoline Amalie Hindrichsen
1915-
Nicoline Amalie Hindrichsen
F:
12 jun. 1915
Højer s. (Ved Gaden)
Richard Richardsen
1909-
Richard Richardsen
F:
28 nov. 1909
Nibøl
Amalie Hindrichsen
1922-1945
Amalie Hindrichsen
F:
28 jan. 1922
Højer s. (Ved Gaden)
D:
4 dec. 1945
Tønder
Ingeborg Hindrichsen
1923-
Ingeborg Hindrichsen
F:
13 jun. 1923
Højer s. (Ved Gaden)
Ernst Hindrichsen
1889-1969
Ernst Hindrichsen
F:
28 mar. 1889
Højer
D:
6 sep. 1969
Højer
Marie Hedewig Nissen
1892-1957
Marie Hedewig Nissen
F:
9 maj 1892
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
G:
20 mar. 1914
Rødenæs
D:
1 sep. 1957
Højer
Hans Nicolai Hindrichsen
1890-1914
Hans Nicolai Hindrichsen
F:
13 jul. 1890
Højer
D:
23 aug. 1914
Højer
Rasmus Hindrichsen
1921-1942
Rasmus Hindrichsen
F:
14 feb. 1921
Husum
D:
12 mar. 1942
Riga
Otto Hindrichsen
Otto Hindrichsen
1893-
Otto Hindrichsen
F:
3 feb. 1893
Højer s. (Ved Gaden)
Käte Hansen
1892-
Käte Hansen
F:
19 mar. 1892
Nordstrand
G:
7 nov. 1920
Nordstrand
Nicoline Sønnichsen
1852-1907
Nicoline Sønnichsen
F:
8 sep. 1852
Højer
G:
10 mar. 1882
Højer
D:
15 jun. 1907
Højer
Andrea Margarethe Matthiesen
1889-1963
Andrea Margarethe Matthiesen
F:
22 apr. 1889
Højer
D:
16 maj 1963
Højer
Sønnich Sønnichsen
1880-før 1963
Sønnich Sønnichsen
F:
26 maj 1880
Højer
G:
20 mar. 1908
Højer
D:
før 1963
Marie Matthiesen
1899-
Marie Matthiesen
F:
2 jun. 1899
Højer
Peter Riggelsen
Andreas Todsen Matthiesen
1863-1943
Andreas Todsen Matthiesen
F:
23 nov. 1863
Højer
D:
1943
Ingeborg Marie Carstensen
1866-1933
Ingeborg Marie Carstensen
F:
25 mar. 1866
Højer
G:
27 apr. 1888
Højer
D:
3 jan. 1933
Højer
Matthias Christian Matthiesen
ca. 1865-1926
Matthias Christian Matthiesen
F:
ca. 1865
Højer
D:
19 okt. 1926
Højer
Margarethe Dorothea Petersen
1884-1926
Margarethe Dorothea Petersen
F:
28 okt. 1884
Højer
G:
26 feb. 1904
Højer
D:
efter 1926
Andrea Margarethe Hindrichsen
1841-1902
Andrea Margarethe Hindrichsen
F:
15 apr. 1841
D:
10 dec. 1902
Boy Outzen Matthiesen
1834-1904
Boy Outzen Matthiesen
F:
31 maj 1834
Højer
G:
24 nov. 1863
D:
31 aug. 1904
Fritz Edvard Hindrichsen
1844-1845
Fritz Edvard Hindrichsen
F:
28 apr. 1844
D:
8 apr. 1845
Emma Friedericka Hindrichsen
1849-1853
Emma Friedericka Hindrichsen
F:
10 jul. 1849
D:
10 dec. 1853
Ingeborg Feddersen
1804-1868
Ingeborg Feddersen
F:
8 okt. 1804
Højer
D:
3 jul. 1868
Højer
Fedder Petersen Hindrichsen
1802-1865
Fedder Petersen Hindrichsen
F:
29 jun. 1802
Højer
G:
12 okt. 1827
Højer
D:
6 apr. 1865
Højer
Anna Margrethe Feddersen
1807-1864
Anna Margrethe Feddersen
F:
4 apr. 1807
Højer
D:
22 sep. 1864
Højer
Andreas Todsen
1804-1873
Andreas Todsen
F:
8 apr. 1804
Højer
G:
10 okt. 1828
Højer
D:
23 nov. 1873
Højer
Ebbe Feddersen
1809-
Ebbe Feddersen
F:
9 okt. 1809
Højer
Ottilia Dorothea Sønnichsen
1812-
Ottilia Dorothea Sønnichsen
F:
1812
Emmerlev s. (Hemgårde)
G:
26 okt. 1837
Højer (i huset)
Hans Feddersen
Hans Christian Feddersen
1811-
Hans Christian Feddersen
F:
29 dec. 1811
Højer
Antoinetta Paysen
Carsten Redlef Carstensen
1860-1869
Carsten Redlef Carstensen
F:
31 okt. 1860
Højer
D:
8 jun. 1869
Højer
Marie Carstensen
1862-
Marie Carstensen
F:
7 okt. 1862
Højer
August Peter Tychsen
1864-1941
August Peter Tychsen
F:
14 mar. 1864
G:
12 mar. 1891
Højer
D:
1941
Andrea Margarethe Matthiesen
1889-1963
Andrea Margarethe Matthiesen
F:
22 apr. 1889
Højer
D:
16 maj 1963
Højer
Sønnich Sønnichsen
1880-før 1963
Sønnich Sønnichsen
F:
26 maj 1880
Højer
G:
20 mar. 1908
Højer
D:
før 1963
Marie Matthiesen
1899-
Marie Matthiesen
F:
2 jun. 1899
Højer
Peter Riggelsen
Ingeborg Marie Carstensen
1866-1933
Ingeborg Marie Carstensen
F:
25 mar. 1866
Højer
D:
3 jan. 1933
Højer
Andreas Todsen Matthiesen
1863-1943
Andreas Todsen Matthiesen
F:
23 nov. 1863
Højer
G:
27 apr. 1888
Højer
D:
1943
Hans Redlef Smidt
1896-
Hans Redlef Smidt
F:
9 jan. 1896
Højer
Otto Smidt
1897-1984
Otto Smidt
F:
30 maj 1897
Højer
D:
16 mar. 1984
Walter Smidt
1901-1909
Walter Smidt
F:
22 jun. 1901
Højer
D:
6 jun. 1909
Højer
Max Carstens Smidt
1906-
Max Carstens Smidt
F:
26 okt. 1906
Højer
Walter Smidt
1909-
Walter Smidt
F:
22 okt. 1909
Højer
Bothilde Carstensen
1873-1933
Bothilde Carstensen
F:
28 okt. 1873
Højer
D:
11 apr. 1933
Højer
Adolf Smidt
1870-1933
Adolf Smidt
F:
9 dec. 1870
Emmerlev
G:
2 apr. 1895
Højer
D:
efter 1933
Rosina Maria Sophia Feddersen
1838-1909
Rosina Maria Sophia Feddersen
F:
17 sep. 1838
Højer s. (Ved Gaden)
D:
30 mar. 1909
Højer
Carsten Redlef Carstensen
1828-før 1909
Carsten Redlef Carstensen
F:
7 nov. 1828
Højer
G:
14 okt. 1859
Højer
D:
før 1909
Hans Feddersen
1842-1851
Hans Feddersen
F:
7 mar. 1842
D:
6 aug. 1851
Boh Feddersen
1814-
Boh Feddersen
F:
21 feb. 1814
Højer
Maria Beate Reer
Maria Beate Reer
G:
15 dec. 1837
Højer
Mette Marie Volquardsen
1899-
Mette Marie Volquardsen
F:
10 apr. 1899
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Hans Momsen
1898-1934
Hans Momsen
F:
9 sep. 1898
Nykirke
D:
4 mar. 1934
Nykirke
Johan Redlef Volquardsen
1902-1971
Johan Redlef Volquardsen
F:
28 aug. 1902
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1971
Tetenbøl
Thora Carstensen
Carsten Heinrich Volquardsen
1908-1944
Carsten Heinrich Volquardsen
F:
24 mar. 1908
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
28 nov. 1944
Sarajevo
Irma Carstensen
Sønnich Volquardsen
1868-1935
Sønnich Volquardsen
F:
22 jun. 1868
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 sep. 1935
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Elise Hansen
1874-
Elise Hansen
F:
10 mar. 1874
Nibøl
G:
23 nov. 1874
Nykirke
Nicoline Amalie Hindrichsen
1915-
Nicoline Amalie Hindrichsen
F:
12 jun. 1915
Højer s. (Ved Gaden)
Richard Richardsen
1909-
Richard Richardsen
F:
28 nov. 1909
Nibøl
Amalie Hindrichsen
1922-1945
Amalie Hindrichsen
F:
28 jan. 1922
Højer s. (Ved Gaden)
D:
4 dec. 1945
Tønder
Ingeborg Hindrichsen
1923-
Ingeborg Hindrichsen
F:
13 jun. 1923
Højer s. (Ved Gaden)
Marie Hedewig Nissen
1892-1957
Marie Hedewig Nissen
F:
9 maj 1892
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
D:
1 sep. 1957
Højer
Ernst Hindrichsen
1889-1969
Ernst Hindrichsen
F:
28 mar. 1889
Højer
G:
20 mar. 1914
Rødenæs
D:
6 sep. 1969
Højer
Dycke Nissen
1893-1916
Dycke Nissen
F:
14 maj 1893
Rødenæs
D:
1916
faldet i krigen
Ingeborg Nissen
1894-
Ingeborg Nissen
F:
22 aug. 1894
Rickelsbøl
Sønnich Sønnichsen Dethlefsen
1886-
Sønnich Sønnichsen Dethlefsen
F:
31 mar. 1886
Højer s. (Ved Gaden)
G:
9 maj 1919
Rødenæs
Nis Riklef Nissen
1897-
Nis Riklef Nissen
F:
31 okt. 1897
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
Kathrine Marie (Mona) Christiansen
August Siegismund Nissen
1900-
August Siegismund Nissen
F:
29 apr. 1900
Rødenæs
Klara Engeline Carstensen
1899-
Klara Engeline Carstensen
F:
13 aug. 1899
Humtrup
G:
3 dec. 1933
Humtrup
Johan Redlef Nissen
1901-
Johan Redlef Nissen
F:
20 nov. 1901
Rødenæs
Lina Kier
Nicolai Heinrich Nissen
1902-
Nicolai Heinrich Nissen
F:
22 sep. 1902
Rødenæs
Amalie Volquardsen
1869-1931
Amalie Volquardsen
F:
14 nov. 1869
Diedersbøl
D:
12 nov. 1931
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
Nicolai Heinrich Nissen
1869-1929
Nicolai Heinrich Nissen
F:
30 jun. 1869
Horsbøl
G:
25 okt. 1891
Horsbøl
D:
27 sep. 1929
Rickelsbøl
Ingeborg Volquardsen
1905-
Ingeborg Volquardsen
F:
16 aug. 1905
Sdr. Løgum s. (Vestergård)
Hans Thomsen
1896-
Hans Thomsen
F:
7 apr. 1896
Nordhackstedt s. (Riesbrick)
Carsten Ochs Carstensen Volquardsen
1906-
Carsten Ochs Carstensen Volquardsen
F:
7 okt. 1906
Sdr. Løgum
Johan Redlef Volquardsen
Hansine Christophersen
Catharine Marie Volquardsen
Richard Jacobsen
Bendix Heseler Volquardsen
Elfrida Schmidtke Dahl
Arthur Marius Volquardsen
1913-1953
Arthur Marius Volquardsen
F:
17 feb. 1913
Sdr. Løgum
D:
3 nov. 1953
Nibøl
Grethe Marie Volquardsen
Andreas Christophersen
Fritz Volquardsen
Mathilde Tetens
Hans Volquardsen
Bothilde Christine Lorentzen
Bendix Heseler Volquardsen
1871-1937
Bendix Heseler Volquardsen
F:
30 mar. 1871
Diedersbøl
D:
29 jan. 1937
Diedersbøl
Anna Marie Carstensen
1885-1954
Anna Marie Carstensen
F:
24 maj 1885
Humtrup s. (Krakebøl)
G:
26 apr. 1901
Humtrup
D:
25 feb. 1954
Sdr. Løgum
Cathrine Marie Volquardsen
1872-1872
Cathrine Marie Volquardsen
F:
14 apr. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 nov. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Johan Redlef Volquardsen
1910-1945
Johan Redlef Volquardsen
F:
10 jun. 1910
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1945
Prag
Abel Elise Volquardsen
Jes Bahne Melfsen
Nis Adolph Volquardsen
1916-1943
Nis Adolph Volquardsen
F:
25 feb. 1916
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1943
Stalingrad
Jacob Hermann Volquardsen
1873-1947
Jacob Hermann Volquardsen
F:
24 aug. 1873
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
3 maj 1947
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Abel Sophie Petersen
1884-
Abel Sophie Petersen
F:
13 sep. 1884
Nykirke s. (Osthusum)
G:
1908
Carsten Heinrich Hansen
1898-
Carsten Heinrich Hansen
F:
4 nov. 1898
Nykirke (Sdr. Dige)
Ella Hansen
Ingeborg Hansen
1903-
Ingeborg Hansen
F:
8 mar. 1903
Nykirke
Otto Carstensen
1904-
Otto Carstensen
F:
21 jul. 1904
Højer s. (Ved Gaden)
G:
1 jun. 1934
Nykirke
Catharina Marie Volquardsen
1874-
Catharina Marie Volquardsen
F:
16 nov. 1874
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
Nykirke (Sdr. Dige)
Jens Ingwert Hansen
1861-1927
Jens Ingwert Hansen
F:
18 okt. 1861
Nykirke
G:
25 jul. 1896
Horsbøl
D:
23 mar. 1927
Nykirke
Johan Redlef Volquardsen
1905-
Johan Redlef Volquardsen
F:
18 jun. 1905
Højer
Marie van Leeuven
Marie van Leeuven
G:
28 maj 1937
Rotterdam
Jacob Michael Volquardsen
Dina Fridrichs
Cäthe Regine Volquardsen
Antoni van Rijswik
1907-
Antoni van Rijswik
F:
28 maj 1907
Neumegen (Holland)
Carsten Redlef Volquardsen
1875-1911
Carsten Redlef Volquardsen
F:
8 jul. 1875
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
22 jul. 1911
Brøns s.
Bothilde Jacobsen
1882-1919
Bothilde Jacobsen
F:
24 okt. 1882
Visby
G:
24 apr. 1904
Daler
D:
8 dec. 1919
Tønder (sygehuset)
Petrine Volquardsen
Heinrich Bussmann
Johan Redlef Volquardsen
Lieselotte Klink
Ernst Johan Volquardsen
Hilde Bussmann
Carsten Redlef Volquardsen
Johan Ingwert Volquardsen
1879-1954
Johan Ingwert Volquardsen
F:
31 okt. 1879
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
30 maj 1954
Horsbøl
Cornelie Durst
1883-
Cornelie Durst
F:
27 aug. 1883
Emmersbøl
G:
27 sep. 1907
Horsbøl
Ingeborg Sønnichsen
1838-1924
Ingeborg Sønnichsen
F:
28 aug. 1838
Højer
D:
29 dec. 1924
Diedersbøl
Johann Redlef Volquardsen
1832-1884
Johann Redlef Volquardsen
F:
12 maj 1832
Diedersbøl
G:
25 sep. 1867
D:
17 maj 1884
Diedersbøl
Anna Sønnichsen
1878-
Anna Sønnichsen
F:
3 sep. 1878
Højer
Franz Eduard Ludwig Nielsen
1877-1950
Franz Eduard Ludwig Nielsen
F:
28 sep. 1877
Blekendorf (Holsten)
G:
5 okt. 1904
Højer
D:
9 maj 1950
Løjt s. (Skovby)
Sønnich Sønnichsen
1880-før 1963
Sønnich Sønnichsen
F:
26 maj 1880
Højer
D:
før 1963
Andrea Margarethe Matthiesen
1889-1963
Andrea Margarethe Matthiesen
F:
22 apr. 1889
Højer
G:
20 mar. 1908
Højer
D:
16 maj 1963
Højer
Kresten Jørgensen Sønnichsen
1883-
Kresten Jørgensen Sønnichsen
F:
27 feb. 1883
Højer
Catharina Maria Sønnichsen
1885-
Catharina Maria Sønnichsen
F:
4 sep. 1885
Højer
Conrad Adolf Clausen
1878-
Conrad Adolf Clausen
F:
30 aug. 1878
Slesvig
G:
23 jul. 1907
Højer
Emilie Dorothea Sønnichsen
1885-
Emilie Dorothea Sønnichsen
F:
4 sep. 1885
Højer
Heinrich Edvard Christian Siert
1882-1950
Heinrich Edvard Christian Siert
F:
13 nov. 1882
Slesvig
G:
12 aug. 1908
Højer
D:
2 apr. 1950
Slesvig
Carl Sønnichsen
1887-
Carl Sønnichsen
F:
27 apr. 1887
Højer
Frieda Wilhelmina Nissen
1896-
Frieda Wilhelmina Nissen
F:
24 aug. 1896
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
G:
29 apr. 1921
Rødenæs
Friedrich Sønnichsen
1840-1917
Friedrich Sønnichsen
F:
25 okt. 1840
Højer
D:
28 sep. 1917
Højer
Meta Caroline Bergmann
1855-1887
Meta Caroline Bergmann
F:
29 apr. 1855
Hjerpsted
G:
21 sep. 1877
Hjerpsted
D:
18 maj 1887
Højer
Carl Emil Otto Sønnichsen
1890-1891
Carl Emil Otto Sønnichsen
F:
23 jul. 1890
Højer
D:
14 maj 1891
Højer
Fritz Sønnichsen
1891-1892
Fritz Sønnichsen
F:
5 okt. 1891
Højer
D:
26 sep. 1892
Højer
Emil Sønnichsen
1894-
Emil Sønnichsen
F:
3 apr. 1894
Højer
Magda Elisabeth Kock
1902-
Magda Elisabeth Kock
F:
18 nov. 1902
Sønderborg
G:
21 aug. 1925
Sønderborg
Ida Clara Henriette Haschmann
Ida Clara Henriette Haschmann
G:
7 nov. 1947
Tønder
Ingeborg Marie Roll
1860-1953
Ingeborg Marie Roll
F:
25 jun. 1860
Højer
G:
2 okt. 1889
Højer
D:
12 nov. 1953
Højer
Ottilie Dorothea Brink
1870-1953
Ottilie Dorothea Brink
F:
17 jun. 1870
Højer
D:
26 sep. 1953
Flensborg
August Christian Diedrich Wriedt
1872-1942
August Christian Diedrich Wriedt
F:
24 aug. 1872
Neumünster
G:
3 nov. 1899
Højer
D:
8 feb. 1942
Husum
Ingeborg Nicoline Brink
1875-1896
Ingeborg Nicoline Brink
F:
10 aug. 1875
Højer
D:
22 aug. 1896
Højer
Christian Anton Ohlsen
1872-1913
Christian Anton Ohlsen
F:
3 feb. 1872
Højer
G:
3 okt. 1895
Højer
D:
9 jun. 1913
Højer
Ebbe Feddersen Brink
1879-1917
Ebbe Feddersen Brink
F:
5 jun. 1879
Højer
D:
7 maj 1917
Hamborg
Catharina Nicoline Skau
1866-
Catharina Nicoline Skau
F:
30 nov. 1866
Tinglev
G:
5 jan. 1909
Tinglev
Anna Sophia Sønnichsen
1842-1926
Anna Sophia Sønnichsen
F:
10 dec. 1842
Højer
D:
24 mar. 1926
Højer
Mads Mathiesen Brink
1839-1890
Mads Mathiesen Brink
F:
28 okt. 1839
Højer
G:
8 okt. 1869
Højer
D:
6 jun. 1890
Højer
Emilie Dorothea Sønnichsen
1844-1878
Emilie Dorothea Sønnichsen
F:
1 dec. 1844
Højer
D:
26 nov. 1878
Højer
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1838-1912
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
28 maj 1838
Højer
G:
26 sep. 1876
Højer
D:
19 aug. 1912
Højer
Fedder Paulsen Hindrichsen
1944-2022
Fedder Paulsen Hindrichsen
F:
9 jun. 1944
Højer
D:
15 aug. 2022
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1911-1993
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
15 jan. 1911
Højer
D:
3 aug. 1993
Marie Elise Paulsen
1920-2011
Marie Elise Paulsen
F:
21 mar. 1920
Nr. Løgum s.
G:
17 maj 1943
Nr. Løgum
D:
18 mar. 2011
Højer s. (Digegården)
Marie Christine Pørksen
1874-1955
Marie Christine Pørksen
F:
19 sep. 1874
Aventoft s. (Rosenkrands)
D:
22 apr. 1955
Fedder Peter Hindrichsen
1883-1947
Fedder Peter Hindrichsen
F:
12 nov. 1883
Højer
G:
17 nov. 1910
Højer
D:
12 nov. 1947
Højer
Hans Fedder Hindrichsen
1904-1988
Hans Fedder Hindrichsen
F:
22 maj 1904
Højer
D:
12 okt. 1988
Maren Carstensen
1916-1996
Maren Carstensen
F:
24 okt. 1916
Flensborg
G:
25 apr. 1937
Møgeltønder k.
D:
5 jun. 1996
Herbert Pørksen Hindrichsen
1905-1986
Herbert Pørksen Hindrichsen
F:
17 jun. 1905
Højer
D:
13 dec. 1986
Annelise Dethlefsen
1913-2006
Annelise Dethlefsen
F:
26 dec. 1913
Daler
G:
Daler
D:
8 dec. 2006
Højer
Margarethe Hindrichsen
1907-1911
Margarethe Hindrichsen
F:
29 dec. 1907
Højer
D:
11 jul. 1911
Højer
Catharine Marie Pørksen
1876-1946
Catharine Marie Pørksen
F:
8 mar. 1876
Aventoft s. (Rosenkrands)
D:
28 jun. 1946
Højer
Fedder Peter Hindrichsen
1877-1953
Fedder Peter Hindrichsen
F:
22 dec. 1877
Højer
G:
14 nov. 1902
Højer
D:
9 mar. 1953
Niels Brodersen Pørksen
Maja Christensen
1930-1973
Maja Christensen
F:
21 aug. 1930
Bredsten
D:
18 jun. 1973
Marie Brodersen Pørksen
Ida Elisabeth Pørksen
1922-1929
Ida Elisabeth Pørksen
F:
30 dec. 1922
D:
10 maj 1929
Tønder
Broder Brodersen Pørksen
Johannes Pørksen
Sønnich Sønnichsen Pørksen
1877-1934
Sønnich Sønnichsen Pørksen
F:
28 nov. 1877
Aventoft s. (Rosenkrands)
D:
25 mar. 1934
Dagny Kirstine Brodersen
1890-1959
Dagny Kirstine Brodersen
F:
24 jun. 1890
Roager
G:
12 nov. 1918
Mjolden
D:
25 sep. 1959
Tønder (sygehuset)
Emilie Pørksen
1880-1900
Emilie Pørksen
F:
16 maj 1880
Aventoft s. (Rosenkrands)
D:
5 okt. 1900
Højer s. (Ved Gaden)
Peter Nielsen Pørksen
1882-1950
Peter Nielsen Pørksen
F:
21 apr. 1882
Aventoft s. (Rosenkrands)
D:
6 aug. 1950
Højer
Maria Johannsen
1896-1941
Maria Johannsen
F:
25 apr. 1896
Ladelund s. (Bramstedlund)
G:
18 maj 1920
Højer
D:
11 apr. 1941
Højer
Ingeborg Marie Angel
1891-
Ingeborg Marie Angel
F:
20 nov. 1891
Højer s. (Hohenwarte)
G:
Højer
Hans Jacobsen Pørksen
1885-
Hans Jacobsen Pørksen
F:
28 mar. 1885
Anna Maria Petersen
1894-
Anna Maria Petersen
F:
17 jun. 1894
Rødenæs
G:
Rødenæs
Ida Nikoline Pørksen
1886-1926
Ida Nikoline Pørksen
F:
17 jun. 1886
Aventoft s. (Rosenkrands)
D:
23 maj 1926
Peter Nicolai Jacobsen
1873-
Peter Nicolai Jacobsen
F:
6 jan. 1873
Humtrup s. (Krakebøl)
G:
11 nov. 1904
Mjolden
Johannes Pørksen
1887-1917
Johannes Pørksen
F:
15 dec. 1887
Aventoft s. (Rosenkrands)
D:
15 jul. 1917
Frankrig
Ida Hansine Pørksen
1889-
Ida Hansine Pørksen
F:
4 dec. 1889
Aventoft s. (Rosenkrands)
Peter Nicolai Jacobsen
1873-
Peter Nicolai Jacobsen
F:
6 jan. 1873
Humtrup s. (Krakebøl)
G:
29 apr. 1929
Højer
Ida Hansine Sønnichsen
1847-1924
Ida Hansine Sønnichsen
F:
4 jul. 1847
Højer
D:
25 okt. 1924
Højer
Pørk Nielsen Pørksen
1844-1931
Pørk Nielsen Pørksen
F:
7 mar. 1844
Klanxbüll
G:
9 nov. 1873
Højer
D:
4 mar. 1931
Højer
Sønnich Detlef Høeg
1873-
Sønnich Detlef Høeg
F:
28 jun. 1873
Højer
Christiane Marie Marcussen
1876-1955
Christiane Marie Marcussen
F:
3 mar. 1876
Hostrup s. (Rørkær)
G:
11 dec. 1897
Tønder
D:
15 jun. 1955
Tønder
Amalie Høeg
1875-
Amalie Høeg
F:
18 mar. 1875
Højer
Carl Friedrich Wilhelm Warmstedt
1849-
Carl Friedrich Wilhelm Warmstedt
F:
10 jul. 1849
G:
26 okt. 1897
Højer
Jes Sønnichsen Høeg
1877-1879
Jes Sønnichsen Høeg
F:
24 mar. 1877
Højer
D:
20 dec. 1879
Højer
Emilie Catharina Høeg
1879-
Emilie Catharina Høeg
F:
10 feb. 1879
Højer
Jes Sønnichsen Høeg
1881-
Jes Sønnichsen Høeg
F:
5 feb. 1881
Højer
Theodor Christian Høeg
1883-1883
Theodor Christian Høeg
F:
7 mar. 1883
Højer
D:
14 mar. 1883
Højer
Catharina Maria Høeg
1884-
Catharina Maria Høeg
F:
18 apr. 1884
Højer
Theodor Christian Høeg
1886-
Theodor Christian Høeg
F:
2 jan. 1886
Højer
Christiane Dorothea Høeg
1888-
Christiane Dorothea Høeg
F:
18 feb. 1888
Højer
Hanne Friederika Sønnichsen
1850-1914
Hanne Friederika Sønnichsen
F:
16 feb. 1850
Højer
D:
16 jun. 1914
Højer
Hans Carl Ludwig Høeg
1847-1914
Hans Carl Ludwig Høeg
F:
13 nov. 1847
Højer
G:
13 sep. 1872
Højer
D:
5 mar. 1914
Højer
Fedder Paulsen Hindrichsen
1944-2022
Fedder Paulsen Hindrichsen
F:
9 jun. 1944
Højer
D:
15 aug. 2022
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1911-1993
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
15 jan. 1911
Højer
D:
3 aug. 1993
Marie Elise Paulsen
1920-2011
Marie Elise Paulsen
F:
21 mar. 1920
Nr. Løgum s.
G:
17 maj 1943
Nr. Løgum
D:
18 mar. 2011
Højer s. (Digegården)
Fedder Peter Hindrichsen
1883-1947
Fedder Peter Hindrichsen
F:
12 nov. 1883
Højer
D:
12 nov. 1947
Højer
Marie Christine Pørksen
1874-1955
Marie Christine Pørksen
F:
19 sep. 1874
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
17 nov. 1910
Højer
D:
22 apr. 1955
Sønnich Hindrichsen
1883-
Sønnich Hindrichsen
F:
12 nov. 1883
Højer
Emilie Sophia Hindrichsen
1887-
Emilie Sophia Hindrichsen
F:
16 jul. 1887
Højer
Nicoline Amalie Hindrichsen
1915-
Nicoline Amalie Hindrichsen
F:
12 jun. 1915
Højer s. (Ved Gaden)
Richard Richardsen
1909-
Richard Richardsen
F:
28 nov. 1909
Nibøl
Amalie Hindrichsen
1922-1945
Amalie Hindrichsen
F:
28 jan. 1922
Højer s. (Ved Gaden)
D:
4 dec. 1945
Tønder
Ingeborg Hindrichsen
1923-
Ingeborg Hindrichsen
F:
13 jun. 1923
Højer s. (Ved Gaden)
Ernst Hindrichsen
1889-1969
Ernst Hindrichsen
F:
28 mar. 1889
Højer
D:
6 sep. 1969
Højer
Marie Hedewig Nissen
1892-1957
Marie Hedewig Nissen
F:
9 maj 1892
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
G:
20 mar. 1914
Rødenæs
D:
1 sep. 1957
Højer
Hans Nicolai Hindrichsen
1890-1914
Hans Nicolai Hindrichsen
F:
13 jul. 1890
Højer
D:
23 aug. 1914
Højer
Rasmus Hindrichsen
1921-1942
Rasmus Hindrichsen
F:
14 feb. 1921
Husum
D:
12 mar. 1942
Riga
Otto Hindrichsen
Otto Hindrichsen
1893-
Otto Hindrichsen
F:
3 feb. 1893
Højer s. (Ved Gaden)
Käte Hansen
1892-
Käte Hansen
F:
19 mar. 1892
Nordstrand
G:
7 nov. 1920
Nordstrand
Nicoline Sønnichsen
1852-1907
Nicoline Sønnichsen
F:
8 sep. 1852
Højer
D:
15 jun. 1907
Højer
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1838-1912
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
28 maj 1838
Højer
G:
10 mar. 1882
Højer
D:
19 aug. 1912
Højer
Friederike Carstensen
1900-
Friederike Carstensen
F:
30 nov. 1900
Højer s. (Ved Gaden)
Christa Cecilie Carstensen
1927-
Christa Cecilie Carstensen
F:
11 apr. 1927
Møgeltønder s. (Brink)
Jürgen Roued
Jürgen Roued
G:
Braderup
Edith Carstensen
1929-
Edith Carstensen
F:
16 mar. 1929
Højer s. (Rudbøl)
Carl Tychsen
1919-
Carl Tychsen
F:
1919
Sdr. Løgum
G:
5 feb. 1950
Sdr. Løgum
Johann Thomas Carstensen
1902-1932
Johann Thomas Carstensen
F:
7 aug. 1902
Højer s. (Ved Gaden)
D:
9 jul. 1932
Højer s. (Rudbøl)
Frieda Ingeborg Dethlefsen
1907-
Frieda Ingeborg Dethlefsen
F:
6 okt. 1907
Braderup
G:
1927
Braderup
Otto Carstensen
1904-
Otto Carstensen
F:
21 jul. 1904
Højer s. (Ved Gaden)
Ingeborg Hansen
1903-
Ingeborg Hansen
F:
8 mar. 1903
Nykirke
G:
1 jun. 1934
Nykirke
Helga Dethlefsen
1928-
Helga Dethlefsen
F:
14 aug. 1928
Aventoft
Paul Dethlefsen
1929-
Paul Dethlefsen
F:
15 aug. 1929
Aventoft
Inge Luise Ohlsen
1933-
Inge Luise Ohlsen
F:
6 dec. 1933
Tønder (sygehuset)
Karin Dethlefsen
1931-
Karin Dethlefsen
F:
3 maj 1931
Aventoft
Karl Friedrich Dethlefsen
1941-
Karl Friedrich Dethlefsen
F:
3 maj 1941
Aventoft
Friedericke Carstensen
1906-1978
Friedericke Carstensen
F:
21 mar. 1906
Højer s. (Ved Gaden)
D:
25 jan. 1978
Aventoft s. (Freesmark)
Carl Adolf Dethlefsen
1902-1967
Carl Adolf Dethlefsen
F:
8 maj 1902
Aventoft s. (Freesmark)
G:
4 maj 1927
Højer
D:
27 apr. 1967
Aventoft s. (Freesmark)
Thora Carstensen
Johan Redlef Volquardsen
1902-1971
Johan Redlef Volquardsen
F:
28 aug. 1902
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1971
Tetenbøl
Irma Carstensen
Carsten Heinrich Volquardsen
1908-1944
Carsten Heinrich Volquardsen
F:
24 mar. 1908
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
28 nov. 1944
Sarajevo
Cecilie Dethlefsen
1878-1957
Cecilie Dethlefsen
F:
22 jul. 1878
Højer s. (Ved Gaden)
D:
22 okt. 1957
Aventoft
Fritz Carstensen
1871-1930
Fritz Carstensen
F:
8 feb. 1871
Højer s. (Rudbøl)
G:
2 okt. 1898
D:
27 okt. 1930
Aventoft
Thomas Dethlefsen
1908-1908
Thomas Dethlefsen
F:
3 aug. 1908
Højer s. (Ved Gaden)
D:
4 aug. 1908
Højer s. (Ved Gaden)
Nancy Amalie Dethlefsen
1910-1980
Nancy Amalie Dethlefsen
F:
3 jan. 1910
Højer s. (Ved Gaden)
D:
10 jan. 1980
Fritz Carstensen Ohlsen
1907-1984
Fritz Carstensen Ohlsen
F:
24 okt. 1907
Højer
G:
10 nov. 1934
Højer
D:
17 maj 1984
Thomas Theodor Dethlefsen
1913-1994
Thomas Theodor Dethlefsen
F:
7 feb. 1913
Højer s. (Ved Gaden)
D:
9 sep. 1994
Ingeborg Goswin
1923-
Ingeborg Goswin
F:
6 okt. 1923
Hilchenbach, Tyskland
G:
5 maj 1945
Højer
Otto Dietrich Dethlefsen
1914-1970
Otto Dietrich Dethlefsen
F:
24 jul. 1914
Højer s. (Ved Gaden)
D:
6 dec. 1970
Odense
Lucie Elene Dethlefsen
1923-2001
Lucie Elene Dethlefsen
F:
18 apr. 1923
Tønder
G:
17 nov. 1945
Tønder
D:
13 apr. 2001
Roskilde
Dethlef Dethlefsen
1880-1964
Dethlef Dethlefsen
F:
29 jul. 1880
Højer s. (Ved Gaden)
D:
29 jun. 1964
Tønder (Tønder sygehus)
Caroline Friederike (Ine) Feddersen
1883-1983
Caroline Friederike (Ine) Feddersen
F:
16 jun. 1883
Emmerlev s. (Søndergaarde)
G:
22 mar. 1907
Emmerlev
D:
15 sep. 1983
Højer
Catharina Sophia Dethlefsen
1884-
Catharina Sophia Dethlefsen
F:
26 jul. 1884
Højer s. (Ved Gaden)
Waldemar Alexander Nuesse
1875-1948
Waldemar Alexander Nuesse
F:
18 nov. 1875
Neustadt (Sachsen)
G:
21 apr. 1906
Højer
D:
31 aug. 1948
Højer
Sønnich Sønnichsen Dethlefsen
1886-
Sønnich Sønnichsen Dethlefsen
F:
31 mar. 1886
Højer s. (Ved Gaden)
Ingeborg Nissen
1894-
Ingeborg Nissen
F:
22 aug. 1894
Rickelsbøl
G:
9 maj 1919
Rødenæs
Ottilie Dorothea Sønnichsen
1855-1937
Ottilie Dorothea Sønnichsen
F:
26 sep. 1855
Højer
D:
21 aug. 1937
Højer
Thomas Dethlefsen
1842-1889
Thomas Dethlefsen
F:
29 apr. 1842
Højer
D:
25 aug. 1889
Sønnich Sønnichsen
1894-eft. 1966
Sønnich Sønnichsen
F:
1 dec. 1894
Højer
D:
eft. ER 1966
Kathrine Jacobine Müller
1898-1966
Kathrine Jacobine Müller
F:
14 sep. 1898
Højer
G:
5 jul. 1932
Højer
D:
10 aug. 1966
Højer
Hans Feddersen Sønnichsen
1860-1940
Hans Feddersen Sønnichsen
F:
25 okt. 1860
Højer
D:
10 apr. 1940
Højer
Christine Andrea Gottfriedsen
1865-1941
Christine Andrea Gottfriedsen
F:
10 apr. 1865
Højer
G:
27 okt. 1885
Højer
D:
24 dec. 1941
Højer
Sophie Sønnichsen
1895-
Sophie Sønnichsen
F:
8 aug. 1895
Højer
Wolter Rohloff
1894-
Wolter Rohloff
F:
22 nov. 1894
Fritz Sønnichsen
1897-
Fritz Sønnichsen
F:
27 mar. 1897
Højer
Jacobine Marie Beck
1902-
Jacobine Marie Beck
F:
22 feb. 1902
Daler s. (Østerby)
G:
12 apr. 1933
Højer
Katharina Marie Sønnichsen
1900-
Katharina Marie Sønnichsen
F:
24 feb. 1900
Højer
Martin Höhl
1887-1938
Martin Höhl
F:
24 jan. 1887
Marburg (Hessen)
G:
Altona
D:
18 okt. 1938
Altona
Ebbe Feddersen Sønnichsen
1865-1944
Ebbe Feddersen Sønnichsen
F:
10 feb. 1865
Højer
D:
15 jun. 1944
Højer
Louise Bachmann
1869-
Louise Bachmann
F:
21 feb. 1869
Nybøl
G:
30 okt. 1894
Nybøl
Catharina Maria Feddersen
1816-1883
Catharina Maria Feddersen
F:
8 jul. 1816
Højer
D:
5 okt. 1883
Højer
Sønnich Sønnichsen
1812-1877
Sønnich Sønnichsen
F:
23 aug. 1812
Hestholm
D:
9 apr. 1877
Højer
Nicolay Feddersen
1819-
Nicolay Feddersen
F:
4 maj 1819
Højer
Christine Margrethe Hinrichsen
ca. 1818-
Christine Margrethe Hinrichsen
F:
ca. 1818
Braderup s. (Holm)
G:
18 okt. 1845
Braderup
dødfødt
1823-1823
dødfødt
F:
1 nov. 1823
Højer
D:
1 nov. 1823
Højer
Ingeborg Volquardsen
1780-1823
Ingeborg Volquardsen
F:
2 feb. 1780
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
1 nov. 1823
Højer
Hans Feddersen
1773-1840
Hans Feddersen
F:
24 dec. 1773
Højer
G:
2 dec. 1803
Højer
D:
2 nov. 1840
Højer
Anna Wollesen
1843-
Anna Wollesen
F:
2 okt. 1843
Tønder
Nicoline Wollesen
1846-
Nicoline Wollesen
F:
17 jan. 1846
Tønder
Anton Wollesen
1848-1865
Anton Wollesen
F:
14 feb. 1848
Tønder
D:
27 maj 1865
Tønder
Marie Dorothea Wollesen
1850-
Marie Dorothea Wollesen
F:
23 feb. 1850
Tønder
Adelbert Wolf
Adelbert Wolf
G:
25 aug. 1872
Tønder
Niels Wollesen
1852-
Niels Wollesen
F:
4 dec. 1852
Tønder
Atge Wollesen
1856-
Atge Wollesen
F:
23 jul. 1856
Tønder
Paul Christian Wollesen
1858-1859
Paul Christian Wollesen
F:
29 dec. 1858
Tønder
D:
11 sep. 1859
Tønder
Anna Margrethe Volquardsen
1816-1893
Anna Margrethe Volquardsen
F:
5 jul. 1816
Højer s. (Rudbøl Kog)
D:
19 apr. 1893
Tønder
Paul Christian Wollesen
1817-1874
Paul Christian Wollesen
F:
16 maj 1817
Tønder
G:
30 jul. 1843
Tønder
D:
18 dec. 1874
Tønder
Ansine Jacobsen
1855-
Ansine Jacobsen
F:
8 jan. 1855
Møgeltønder
Esther Volquardsen
1818-
Esther Volquardsen
F:
7 apr. 1818
Højer s. (Rudbøl Kog)
Hans Christian Jacobsen
ca. 1826-
Hans Christian Jacobsen
F:
ca. 1826
G:
28 jan. 1855
Møgeltønder
Anna Marie Jordt
1847-
Anna Marie Jordt
F:
21 jul. 1847
Leck
Atgine Elline Jordt
1849-
Atgine Elline Jordt
F:
13 aug. 1849
Leck
Christine Catharina Elisabeth Jordt
1851-
Christine Catharina Elisabeth Jordt
F:
7 mar. 1851
Leck
Catharina Marie Jordt
1853-
Catharina Marie Jordt
F:
8 okt. 1853
Leck
Josaine Dorthea Henriette Jordt
1856-
Josaine Dorthea Henriette Jordt
F:
16 jan. 1856
Leck
Hanne Catharina Volquardsen
1820-
Hanne Catharina Volquardsen
F:
18 mar. 1820
Højer s. (Rudbøl)
Josias Hoe Jordt
ca. 1798-
Josias Hoe Jordt
F:
ca. 1797/1798
G:
25 sep. 1846
Leck
Ebbe Volquardsen
1823-før MODEREN
Ebbe Volquardsen
F:
17 jan. 1823
Højer s. (ved Gaden)
D:
før MODEREN
Ellen Catharina Volquardsen
1828-1828
Ellen Catharina Volquardsen
F:
7 aug. 1828
Højer s. (ved Gaden)
D:
7 aug. 1828
Højer s. (ved Gaden)
Hans Volquardsen
1830-1837
Hans Volquardsen
F:
26 feb. 1830
Højer s. (ved gaden)
D:
4 apr. 1837
Højer s. (ved Gaden)
Atge Paysen Volquardsen
1782-1849
Atge Paysen Volquardsen
F:
29 apr. 1782
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
11 aug. 1849
Anna Ohlsen
ca. 1788-1856
Anna Ohlsen
F:
ca. 1788
Fischerhausmühle
G:
13 okt. 1815
Højer (hjemme)
D:
3 jun. 1856
Ebbe Volquardsen
1809-
Ebbe Volquardsen
F:
11 apr. 1809
Løwenhof
Esther Volquardsen
1810-
Esther Volquardsen
F:
3 apr. 1810
Løwenhof
Ebbe Volquardsen
1813-
Ebbe Volquardsen
F:
24 jan. 1813
Løwenhof
Benedine Petersen
1814-
Benedine Petersen
F:
10 okt. 1814
G:
2 jul. 1841
Dedsbøl
Jes Lorenz Volquardsen
1815-
Jes Lorenz Volquardsen
F:
21 mar. 1815
Løwenhof
Anna Margrethe Volquardsen
1817-
Anna Margrethe Volquardsen
F:
16 okt. 1817
Løwenhof
Juliane Margrethe Volquardsen
1820-
Juliane Margrethe Volquardsen
F:
17 maj 1820
Løwenhof
Nicolai Volquardsen
1822-
Nicolai Volquardsen
F:
14 aug. 1822
Løwenhof
Heinrich Volquardsen
1824-
Heinrich Volquardsen
F:
14 nov. 1824
Løwenhof
Nicolai Volquardsen
1785-
Nicolai Volquardsen
F:
18 apr. 1785
Aventoft s. (Døtgebøl)
Helene Lorentzen
Helene Lorentzen
G:
1809
Dødfødt datter
1815-1815
Dødfødt datter
F:
feb. 1815
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
feb. 1815
Aventoft s. (Døtgebøl)
Bendix Heseler Volquardsen
1788-1852
Bendix Heseler Volquardsen
F:
19 jun. 1788
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
26 jan. 1852
Aventoft s. (Døtgebøl)
Margaretha Feddersen
1790-1815
Margaretha Feddersen
F:
4 dec. 1790
Højer
G:
22 apr. 1814
Højer (i huset)
D:
17 mar. 1815
Aventoft s. (Døtgebøl)
Fedder Matthiesen
1842-1887
Fedder Matthiesen
F:
25 jun. 1842
Randerup
D:
25 apr. 1887
Mjolden s. (Ottersbøl)
Caroline Jacobsen
1845-1927
Caroline Jacobsen
F:
9 sep. 1845
Brede
G:
25 apr. 1887
Mjolden
D:
10 aug. 1927
Mjolden s. (Ottersbøl)
Bendix Heseler Matthiesen
1907-
Bendix Heseler Matthiesen
F:
30 jul. 1907
Randerup s. (Lunde)
Peter Hansen Matthiesen
1908-1973
Peter Hansen Matthiesen
F:
17 aug. 1908
Randerup
D:
26 feb. 1973
Døstrup s. (Vinum)
Marie Kjestine Simonsen
1914-
Marie Kjestine Simonsen
F:
20 nov. 1914
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anne Marie Vilhelmine Matthiesen
1909-
Anne Marie Vilhelmine Matthiesen
F:
26 nov. 1909
Randerup s. (Lunde)
Albert Matthiesen
1914-
Albert Matthiesen
F:
10 apr. 1914
Randerup s. (Lunde)
Minna Hørløck Matthiesen
Christian Matthiesen
1877-1962
Christian Matthiesen
F:
7 jul. 1877
Randerup
D:
3 jul. 1962
Randerup s. (Lunde)
Margrethe Magdalene Hansen
1880-1962
Margrethe Magdalene Hansen
F:
17 mar. 1880
G:
26 okt. 1906
Randerup
D:
7 jul. 1962
Anne Elisabeth Matthiesen
Bendix Heseler Matthiesen
Vilhelm Christian Matthiesen
1883-1950
Vilhelm Christian Matthiesen
F:
26 jun. 1883
Randerup
D:
12 apr. 1950
Randerup
Petrea Matthiesen
1895-1970
Petrea Matthiesen
F:
22 sep. 1895
Randerup
D:
26 aug. 1970
Randerup
Bendix Heseler Matthiesen
1843-1908
Bendix Heseler Matthiesen
F:
25 dec. 1843
Randerup
D:
10 jun. 1908
Randerup s. (Lunde)
Anne Marie Vilhelmine Hansen
1853-1888
Anne Marie Vilhelmine Hansen
F:
19 apr. 1853
Randerup s. (Lunde)
G:
21 okt. 1876
Randerup
D:
15 aug. 1888
Randerup s. (Lunde)
Jørgen Friedrich Matthiesen
1845-
Jørgen Friedrich Matthiesen
F:
20 okt. 1845
Randerup
Boy Matthiesen
1847-
Boy Matthiesen
F:
22 sep. 1847
Randerup
Christian Mathiesen
1898-
Christian Mathiesen
F:
26 apr. 1898
Brede s. (Vældgård)
Meta Kjestine Korsgaard
1901-
Meta Kjestine Korsgaard
F:
15 jun. 1901
Skærbæk
G:
28 apr. 1926
Brede
Christian Aabling Mathiesen
1899-
Christian Aabling Mathiesen
F:
26 sep. 1899
Brede s. (Vældgård)
Sophie Marie Nielsen
1901-
Sophie Marie Nielsen
F:
9 feb. 1901
G:
29 nov. 1924
Brede
Margrethe Christine Mathiesen
1901-
Margrethe Christine Mathiesen
F:
15 jul. 1901
Brede s. (Vældgård)
Fedder Mathiesen
1905-
Fedder Mathiesen
F:
9 apr. 1905
Brede s. (Vældgård)
Wilhelmine Kjær
1909-
Wilhelmine Kjær
F:
16 okt. 1909
Brede s. (Harris)
G:
28 mar. 1930
Brede
Adolph Amandus Mathiesen
1849-1905
Adolph Amandus Mathiesen
F:
28 nov. 1849
Randerup
D:
8 aug. 1905
Brede s. (Vældgård)
Johanne Marie Aabling
1876-
Johanne Marie Aabling
F:
7 jul. 1876
Døstrup
G:
22 maj 1897
Brede
Wilhelm Matthiesen
1851-
Wilhelm Matthiesen
F:
5 aug. 1851
Randerup
Christian Matthiesen
1898-1931
Christian Matthiesen
F:
1 jun. 1898
Randerup
D:
7 aug. 1931
Tønder (sygehuset)
Dødfødt datter
1899-1899
Dødfødt datter
F:
feb. 1899
Randerup
D:
feb. 1899
Randerup
Nimine Matthiesen
1900-1900
Nimine Matthiesen
F:
12 feb. 1900
Randerup
D:
10 sep. 1900
Randerup
Nimine Matthiesen
1901-1985
Nimine Matthiesen
F:
8 maj 1901
Randerup
D:
2 jan. 1985
Virum
Christiane Margrethe Matthiesen
1902-1902
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
4 aug. 1902
Randerup
D:
14 dec. 1902
Randerup
Peter Hansen Matthiesen
1908-
Peter Hansen Matthiesen
F:
28 mar. 1908
Randerup
Anton Matthiesen
1853-1918
Anton Matthiesen
F:
2 nov. 1853
Randerup
D:
21 mar. 1918
Neumünster
Anne Marie Hansen
1873-1957
Anne Marie Hansen
F:
8 jun. 1873
Døstrup
G:
14 jun. 1898
Randerup
D:
9 jul. 1957
København (Kingo) (Haraldsgade 39, 2.)
Anna Amalie Matthiesen
1855-
Anna Amalie Matthiesen
F:
13 dec. 1855
Randerup
Bothilde Christine Margrethe Matthiesen
1859-1864
Bothilde Christine Margrethe Matthiesen
F:
16 jul. 1859
Randerup
D:
2 dec. 1864
Randerup
Ane Hansen
1892-
Ane Hansen
F:
11 mar. 1892
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Mathiesen
1890-
Peter Mathiesen
F:
28 jan. 1890
Bjolderup s. (Raved)
Christiane Margrethe Jensen
1921-1995
Christiane Margrethe Jensen
F:
14 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
5 aug. 1995
Ribe
Frederik Nicolaisen
1904-1964
Frederik Nicolaisen
F:
10 dec. 1904
Hørup s. (Høruphav)
G:
10 aug. 1961
Rønne
D:
23 jul. 1964
Ballum s. (Vesterende)
Anna Marie Jensen
1921-1993
Anna Marie Jensen
F:
15 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
10 dec. 1993
Ribe
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
G:
9 dec. 1949
Ballum
Hans Thomsen Jensen
Knud Hansen Jensen
1927-1995
Knud Hansen Jensen
F:
27 jun. 1927
Husum-Ballum
D:
8 sep. 1995
Hansine Thomsen
1930-2007
Hansine Thomsen
F:
13 okt. 1930
Østerende-Ballum
G:
21 maj 1954
D:
11 feb. 2007
Sønderborg (hospital)
Christiane Margrethe Hansen
1893-1970
Christiane Margrethe Hansen
F:
24 aug. 1893
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
12 okt. 1970
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvert Beier Jensen
1893-1958
Ingvert Beier Jensen
F:
10 maj 1893
Ballum s. (Husum)
G:
7 okt. 1920
Ballum
D:
13 aug. 1958
Ballum s. (Husum-Ballum)
Dødfødt søn
1898-1898
Dødfødt søn
F:
15 mar. 1898
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 mar. 1898
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1901-1901
Dødfødt søn
F:
14 okt. 1901
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
14 okt. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Christiane Margrethe Matthiesen
1861-1939
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
7 okt. 1861
Randerup
D:
1939
Ingvard Hansen
1858-1928
Ingvard Hansen
F:
25 okt. 1858
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
26 sep. 1890
Ballum
D:
21 mar. 1928
Skærbæk
Poul Møller Matthiesen
1921-
Poul Møller Matthiesen
F:
9 apr. 1921
Randerup
Dagny Luise Bleeg
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Niels Lorenzen
Fedder Christian Matthiesen
1889-197X
Fedder Christian Matthiesen
F:
22 mar. 1889
Randerup
D:
197X
Randerup
Karen Margrethe Møller
1892-1978
Karen Margrethe Møller
F:
21 aug. 1892
Brøns
D:
31 jan. 1978
Randerup
Maren Matthiesen
1891-
Maren Matthiesen
F:
10 feb. 1891
Randerup
Christian Dahlmann
1921-
Christian Dahlmann
F:
8 jun. 1921
Randerup
Niels Feddersen Dahlmann
Gerda Dahlmann
Christiane Margrethe Matthiesen
1892-1983
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
17 mar. 1892
Randerup
D:
21 apr. 1983
Randerup
Jacob Andersen Dahlmann
1886-1978
Jacob Andersen Dahlmann
F:
5 feb. 1886
Randerup
G:
24 jun. 1920
Randerup
D:
11 jan. 1978
Randerup
Peter Boesen Matthiesen
1893-1893
Peter Boesen Matthiesen
F:
1 aug. 1893
Randerup
D:
14 aug. 1893
Randerup
Anne Elisabeth Matthiesen
Bendix Heseler Matthiesen
Petrea Matthiesen
1895-1970
Petrea Matthiesen
F:
22 sep. 1895
Randerup
D:
26 aug. 1970
Randerup
Vilhelm Christian Matthiesen
1883-1950
Vilhelm Christian Matthiesen
F:
26 jun. 1883
Randerup
D:
12 apr. 1950
Randerup
Kresten Boesen Matthiesen
1898-
Kresten Boesen Matthiesen
F:
21 nov. 1898
Randerup
Elisabeth Jensen
1896-
Elisabeth Jensen
F:
22 jul. 1896
Christian Matthiesen
1865-1928
Christian Matthiesen
F:
16 apr. 1865
Randerup
D:
27 jun. 1928
Randerup
Hanne Boesen
1870-1954
Hanne Boesen
F:
5 jan. 1870
G:
27 feb. 1889
Randerup
D:
26 jan. 1954
Christiane Margretha Volquardsen
1817-1882
Christiane Margretha Volquardsen
F:
27 jan. 1817
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
12 dec. 1882
Randerup
Christian Matthiesen
1807-1865
Christian Matthiesen
F:
7 jan. 1807
Visby
D:
11 sep. 1865
Randerup
Hans Kruse Winding
1843-1846
Hans Kruse Winding
F:
12 mar. 1843
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
24 sep. 1846
Møgeltønder s. (Villegård)
Knud Aksel Winding
1904-
Knud Aksel Winding
F:
3 Maj 1904
Ferslev s. (Fagerholt)
Gustav Østergaard Winding
1906-
Gustav Østergaard Winding
F:
1 sep. 1906
Ferslev s. (Fagerholt)
Kaja Elisabeth Østergaard Winding
1909-
Kaja Elisabeth Østergaard Winding
F:
6 Okt 1909
Ferslev s. (Fagerholt)
Carl Gustav Winding
1914-
Carl Gustav Winding
F:
2 jul. 1914
Ferslev s. (Fagerholt)
Sigurd Winding
1872-1960
Sigurd Winding
F:
14 maj 1872
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
8 jun. 1960
Marie Kristine Østergaard
ca. 1881-
Marie Kristine Østergaard
F:
ca. 1881
Bendix Heseler Winding
1909-
Bendix Heseler Winding
F:
30 aug. 1909
Tune s. (Rendebjerggård)
Christian Andreas Winding
1913-
Christian Andreas Winding
F:
16 feb. 1913
Oppe-Sundby s. (Ørumgård)
Elise Winding
1917-
Elise Winding
F:
22 Maj 1917
Torstrup s. (Nørholm)
Mariane Luise Winding
1919-
Mariane Luise Winding
F:
14 dec. 1919
Torstrup s. (Nørholm)
Torkild Winding
1873-1947
Torkild Winding
F:
30 nov. 1873
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
7 aug. 1947
Søllerød s. (Holte)
Kirstine Bodil Hansen
1886-
Kirstine Bodil Hansen
F:
23 aug. 1886
Thurø
G:
6 dec. 1908
København (Skt. Jacobs s.)
Tønnes Winding
1875-1875
Tønnes Winding
F:
6 mar. 1875
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
7 dec. 1875
Ø. Starup s. (Højgaard)
Marie Winding
1878-1884
Marie Winding
F:
9 apr. 1878
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
25 apr. 1884
Ø. Starup s. (Højgaard)
Louise Winding
1882-1923
Louise Winding
F:
2 okt. 1882
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
23 apr. 1923
Edith Edelmann
1908-1957
Edith Edelmann
F:
2 Okt 1908
Nakskov
D:
16 mar. 1957
Greyshot, England
Hugh Otto Thomas
1899-1986
Hugh Otto Thomas
F:
1899
G:
5 jan. 1937
D:
1986
Ib Carl Scheel Edelmann
1909-
Ib Carl Scheel Edelmann
F:
21 sep. 1909
Nakskov
Poul Scheel Edelmann
1912-
Poul Scheel Edelmann
F:
28 jan. 1912
Nakskov
Ingeborg Winding
1884-1934
Ingeborg Winding
F:
29 feb. 1884
Ø. Starup s. (Højgaard)
D:
19 apr. 1934
Richard Scheel Edelmann
1877-1946
Richard Scheel Edelmann
F:
21 aug. 1877
Horsens
G:
16 nov. 1907
Nakskov
D:
13 dec. 1946
Bendix Heseler Winding
1844-1929
Bendix Heseler Winding
F:
6 dec. 1844
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
O. 1929
Mariane Louise Krøyer
1849-1888
Mariane Louise Krøyer
F:
4 mar. 1849
Nakskov
G:
18 jun. 1871
D:
11 jul. 1888
Ø. Starup s. (Højgaard)
Helga Olivia Christiane Arboe
1865-
Helga Olivia Christiane Arboe
F:
15 aug. 1865
Frederiksberg
Niels Jonsen Krabbe
1901-1975
Niels Jonsen Krabbe
F:
8 aug. 1901
Frederiksberg
D:
28 sep. 1975
Kirsten Marie Riddervold-Olsen
1904-
Kirsten Marie Riddervold-Olsen
F:
4 nov. 1904
Norge
G:
24 feb. 1935
Bodil Krabbe
1902-1974
Bodil Krabbe
F:
12 Okt 1902
Frederiksberg
D:
feb. 1974
København
Mark Eivind Quistgaard Bjørn
1902-
Mark Eivind Quistgaard Bjørn
F:
28 jan. 1902
København
G:
10 feb. 1925
Birgitte Krabbe
1904-ca. 1980
Birgitte Krabbe
F:
13 feb. 1904
Frederiksberg
D:
ca. 1980
Poul Ernst Kabell
1901-
Poul Ernst Kabell
F:
15 jan. 1901
Glumsø
Henning Jonsen Krabbe
1906-1980
Henning Jonsen Krabbe
F:
20 Juli 1906
Frederiksberg
D:
12 jan. 1980
Runa Rasmussen
1910-
Runa Rasmussen
F:
3 jan. 1910
G:
15 sep. 1941
Gunver Hasseriis Jensen
1917-
Gunver Hasseriis Jensen
F:
15 jun. 1917
Svendborg
G:
28 jul. 1948
Gentofte
Margrethe Casse
1876-1970
Margrethe Casse
F:
27 okt. 1876
København
D:
26 nov. 1970
København (Lukasstiftelsen)
Jón Haraldsen Krabbe
1874-1964
Jón Haraldsen Krabbe
F:
5 jan. 1874
Frederiksberg
G:
10 maj 1899
D:
20 Okt 1964
Halfdan Casse
1877-1912
Halfdan Casse
F:
17 dec. 1877
København
D:
18 feb. 1912
København
Ruth Blicher Hansen
Ruth Blicher Hansen
G:
26 jan. 1912
Christine Bothilde Petrea Winding
1846-1917
Christine Bothilde Petrea Winding
F:
1846
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
15 maj 1917
Frennegård v. Hørsholm
Peter Frederik Engelbreth Casse
1837-1920
Peter Frederik Engelbreth Casse
F:
13 nov. 1837
København (Frue s.)
G:
26 okt. 1866
D:
23 sep. 1920
Frederiksberg
Thomas Vinding
1936-2008
Thomas Vinding
F:
4 Okt 1936
D:
5 jul. 2008
Skovby på Ærø
Ole Vinding
1906-1985
Ole Vinding
F:
5 feb. 1906
København (Holmens s.)
D:
31 aug. 1985
Virum
Aase Thekla Frandsen
1909-
Aase Thekla Frandsen
F:
10 mar. 1909
København (Blågårds s.)
Marie Louise Castenskiold
1901-
Marie Louise Castenskiold
F:
23 feb. 1901
Göteborg
G:
26 feb. 1947
København
Karin Gamst Nielsen
1922-
Karin Gamst Nielsen
F:
9 jun. 1922
Rungsted
G:
9 jun. 1955
Kgs. Lyngby
Else Margrethe Vinding
1907-
Else Margrethe Vinding
F:
1907
Andreas Vinding
1881-1950
Andreas Vinding
F:
23 okt. 1881
Seem
D:
27 jan. 1950
København
Antoinette Kathrine Helene Nielsen
1875-1943
Antoinette Kathrine Helene Nielsen
F:
19 sep. 1875
Århus
G:
jun. 1903
Århus
D:
31 jan. 1943
Frederiksberg
Anna-Fedora Otto
1897-1934
Anna-Fedora Otto
F:
11 sep. 1897
Frederiksberg
G:
4 jun. 1922
Blistrup på Mors
D:
19 nov. 1934
Kirsten Møhl
1905-
Kirsten Møhl
F:
3 nov. 1905
Svendborg
G:
26 jan. 1929
Paris
Ingeborg Frederikke Winding
1883-
Ingeborg Frederikke Winding
F:
25 jul. 1883
Seem
Johannes Winding
1886-1919
Johannes Winding
F:
28 feb. 1886
Seem
D:
12 feb. 1919
Dresden
Ingeborg Winding
1916-2010
Ingeborg Winding
F:
29 apr. 1916
København
D:
12 Okt 2010
Hans Jørgen Kiby
1912-1992
Hans Jørgen Kiby
F:
8 sep. 1912
Assing s. (Kibæk)
D:
12 feb. 1992
Torben Cohr Lind
1928-2016
Torben Cohr Lind
F:
29 Okt 1928
D:
2 feb. 2016
Gerda Winding
1917-2007
Gerda Winding
F:
15 aug. 1917
Holbæk
D:
6 jul. 2007
Poul Georg Lindhardt
1910-1988
Poul Georg Lindhardt
F:
12 dec. 1910
Nakskov
G:
6 apr. 1937
Søllerød
D:
30 dec. 1988
Skødstrup ved Århus
Hans Kruse Winding, senere Haslund-Winding
1919-1996
Hans Kruse Winding, senere Haslund-Winding
F:
30 jun. 1919
Holbæk
D:
13 jul. 1996
Birthe Weinø Larsen
1926-1981
Birthe Weinø Larsen
F:
8 apr. 1926
D:
5 Maj 1981
Holger Winding
1921-1997
Holger Winding
F:
20 jul. 1921
Holbæk
D:
16 jan. 1997
Edith Betty Kaufmann
1923-2010
Edith Betty Kaufmann
F:
11 mar. 1923
Frankfurt
D:
12 apr. 2010
København
Inga Byskov
1933-2014
Inga Byskov
F:
2 jul. 1933
D:
18 apr. 2014
Otto Haslund Winding
1923-1999
Otto Haslund Winding
F:
27 dec. 1923
D:
7 Maj 1999
Gudrun Halberg
1924-1970
Gudrun Halberg
F:
10 Maj 1924
Nakskov
D:
6 nov. 1970
Ester Elisabeth Winding
1925-2013
Ester Elisabeth Winding
F:
18 sep. 1925
D:
19 jul. 2013
Ib Hjardemaal Bredsdorff
1920-2005
Ib Hjardemaal Bredsdorff
F:
2 feb. 1920
København (Helligånds s.)
D:
18 jan. 2005
Poul Johannes Winding
1927-1996
Poul Johannes Winding
F:
4 jul. 1927
D:
14 jan. 1996
Ursula Octavia Lassen
Vibeke Camilla Margrethe Brandt
1910-1975
Vibeke Camilla Margrethe Brandt
F:
12 feb. 1910
Hellerup
D:
1 apr. 1975
Birkerød
Inger Andersen
Ove Winding
1887-1967
Ove Winding
F:
15 sep. 1887
Seem
D:
20 aug. 1967
Birkerød
Charlotte Marie Haslund
1886-1967
Charlotte Marie Haslund
F:
30 sep. 1886
G:
16 jul. 1915
London (den danske menighed)
D:
17 nov. 1967
Christine Louise Winding
1920-1995
Christine Louise Winding
F:
26 sep. 1920
Indien
D:
13 aug. 1995
Ruth Winding
1921-
Ruth Winding
F:
27 nov. 1921
Indien
Frederik Trier
1912-1997
Frederik Trier
F:
10 feb. 1912
Granløse s. (Ll. Granløse)
G:
29 mar. 1958
D:
1 nov. 1997
Erik Kruse Winding
1923-1982
Erik Kruse Winding
F:
6 apr. 1923
Indien
D:
12 jul. 1982
Gentofte
Anni Rigmor Jeppesen
1923-2011
Anni Rigmor Jeppesen
F:
29 mar. 1923
København (Skt. Jacobs s.)
D:
2011
Ove Winding
Annelise Boel Andersen
Holger Winding
1887-1959
Holger Winding
F:
15 sep. 1887
Seem
D:
25 Maj 1959
København
Esther Andersen
1888-1974
Esther Andersen
F:
25 aug. 1888
Norge
D:
10 dec. 1974
Julie Marie Bothilde Amalie Winding
1889-1950
Julie Marie Bothilde Amalie Winding
F:
1 mar. 1889
Voer
D:
23 Maj 1950
Frederiksberg (hosp.)
Benny Knud Levin
1893-1955
Benny Knud Levin
F:
11 feb. 1893
København
G:
1923
D:
22 nov. 1955
Frederiksberg
Hans Kruse Winding
1849-1920
Hans Kruse Winding
F:
22 feb. 1849
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
2 mar. 1920
Christine Marie Anna Caroline Bech
1854-1927
Christine Marie Anna Caroline Bech
F:
3 jul. 1854
Slagelse
G:
17 nov. 1880
Frederiksberg
D:
7 jan. 1927
Anna Amalie Margrethe Winding
1851-
Anna Amalie Margrethe Winding
F:
14 jun. 1851
Møgeltønder s. (Villegård)
Georg Henrick Fridsch Winding
1853-1856
Georg Henrick Fridsch Winding
F:
26 mar. 1853
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
8 nov. 1856
Rejsby s. (Haved)
Christina Maria Volquardsen
1819-1884
Christina Maria Volquardsen
F:
9 jan. 1819
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
20 apr. 1884
Rejsby s. (Havedgård)
Andreas Winding
1810-1881
Andreas Winding
F:
10 nov. 1810
Bølling
D:
27 jan. 1881
Rejsby s. (Havedgård)
Anna Margaretha Volquardsen
1821-1848
Anna Margaretha Volquardsen
F:
9 jan. 1821
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
12 jan. 1848
Maria Volquardsen
1823-
Maria Volquardsen
F:
24 feb. 1823
Aventoft s. (Døtgebøl)
Christian Petersen Høg
Carsten Redlef Volquardsen
1824-1879
Carsten Redlef Volquardsen
F:
10 nov. 1824
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
1879
Anna Sophie Volquardsen
1868-
Anna Sophie Volquardsen
F:
20 apr. 1868
Aventoft s. (Døtgebøl)
Ebbe Volquardsen
1827-
Ebbe Volquardsen
F:
15 feb. 1827
Aventoft s. (Døtgebøl)
Ottilie Dorothea Feddersen
1835-
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
20 jan. 1835
Højer
G:
23 maj 1862
Højer
Bendix Heseler Volquardsen
1857-
Bendix Heseler Volquardsen
F:
12 mar. 1857
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Marie Sophie Volquardsen
1858-
Marie Sophie Volquardsen
F:
16 dec. 1858
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Cathrine Volquardsen
1860-
Cathrine Volquardsen
F:
19 jun. 1860
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Anna Amalie Volquardsen
1862-
Anna Amalie Volquardsen
F:
24 sep. 1862
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Nicolai Volquardsen
1864-
Nicolai Volquardsen
F:
13 nov. 1864
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Nicolai Volquardsen
1868-
Nicolai Volquardsen
F:
3 okt. 1868
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Anna Sophie Nicoline Volquardsen
1871-
Anna Sophie Nicoline Volquardsen
F:
3 nov. 1871
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Christian Sibbert Volquardsen
1829-
Christian Sibbert Volquardsen
F:
26 nov. 1829
Aventoft s. (Døtgebøl)
Anna Sophia Jacobsen
1834-
Anna Sophia Jacobsen
F:
22 jul. 1834
G:
8 jun. 1856
Aventoft
Mette Marie Volquardsen
1899-
Mette Marie Volquardsen
F:
10 apr. 1899
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Hans Momsen
1898-1934
Hans Momsen
F:
9 sep. 1898
Nykirke
D:
4 mar. 1934
Nykirke
Johan Redlef Volquardsen
1902-1971
Johan Redlef Volquardsen
F:
28 aug. 1902
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1971
Tetenbøl
Thora Carstensen
Carsten Heinrich Volquardsen
1908-1944
Carsten Heinrich Volquardsen
F:
24 mar. 1908
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
28 nov. 1944
Sarajevo
Irma Carstensen
Sønnich Volquardsen
1868-1935
Sønnich Volquardsen
F:
22 jun. 1868
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 sep. 1935
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Elise Hansen
1874-
Elise Hansen
F:
10 mar. 1874
Nibøl
G:
23 nov. 1874
Nykirke
Nicoline Amalie Hindrichsen
1915-
Nicoline Amalie Hindrichsen
F:
12 jun. 1915
Højer s. (Ved Gaden)
Richard Richardsen
1909-
Richard Richardsen
F:
28 nov. 1909
Nibøl
Amalie Hindrichsen
1922-1945
Amalie Hindrichsen
F:
28 jan. 1922
Højer s. (Ved Gaden)
D:
4 dec. 1945
Tønder
Ingeborg Hindrichsen
1923-
Ingeborg Hindrichsen
F:
13 jun. 1923
Højer s. (Ved Gaden)
Marie Hedewig Nissen
1892-1957
Marie Hedewig Nissen
F:
9 maj 1892
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
D:
1 sep. 1957
Højer
Ernst Hindrichsen
1889-1969
Ernst Hindrichsen
F:
28 mar. 1889
Højer
G:
20 mar. 1914
Rødenæs
D:
6 sep. 1969
Højer
Dycke Nissen
1893-1916
Dycke Nissen
F:
14 maj 1893
Rødenæs
D:
1916
faldet i krigen
Ingeborg Nissen
1894-
Ingeborg Nissen
F:
22 aug. 1894
Rickelsbøl
Sønnich Sønnichsen Dethlefsen
1886-
Sønnich Sønnichsen Dethlefsen
F:
31 mar. 1886
Højer s. (Ved Gaden)
G:
9 maj 1919
Rødenæs
Nis Riklef Nissen
1897-
Nis Riklef Nissen
F:
31 okt. 1897
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
Kathrine Marie (Mona) Christiansen
August Siegismund Nissen
1900-
August Siegismund Nissen
F:
29 apr. 1900
Rødenæs
Klara Engeline Carstensen
1899-
Klara Engeline Carstensen
F:
13 aug. 1899
Humtrup
G:
3 dec. 1933
Humtrup
Johan Redlef Nissen
1901-
Johan Redlef Nissen
F:
20 nov. 1901
Rødenæs
Lina Kier
Nicolai Heinrich Nissen
1902-
Nicolai Heinrich Nissen
F:
22 sep. 1902
Rødenæs
Amalie Volquardsen
1869-1931
Amalie Volquardsen
F:
14 nov. 1869
Diedersbøl
D:
12 nov. 1931
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
Nicolai Heinrich Nissen
1869-1929
Nicolai Heinrich Nissen
F:
30 jun. 1869
Horsbøl
G:
25 okt. 1891
Horsbøl
D:
27 sep. 1929
Rickelsbøl
Ingeborg Volquardsen
1905-
Ingeborg Volquardsen
F:
16 aug. 1905
Sdr. Løgum s. (Vestergård)
Hans Thomsen
1896-
Hans Thomsen
F:
7 apr. 1896
Nordhackstedt s. (Riesbrick)
Carsten Ochs Carstensen Volquardsen
1906-
Carsten Ochs Carstensen Volquardsen
F:
7 okt. 1906
Sdr. Løgum
Johan Redlef Volquardsen
Hansine Christophersen
Catharine Marie Volquardsen
Richard Jacobsen
Bendix Heseler Volquardsen
Elfrida Schmidtke Dahl
Arthur Marius Volquardsen
1913-1953
Arthur Marius Volquardsen
F:
17 feb. 1913
Sdr. Løgum
D:
3 nov. 1953
Nibøl
Grethe Marie Volquardsen
Andreas Christophersen
Fritz Volquardsen
Mathilde Tetens
Hans Volquardsen
Bothilde Christine Lorentzen
Bendix Heseler Volquardsen
1871-1937
Bendix Heseler Volquardsen
F:
30 mar. 1871
Diedersbøl
D:
29 jan. 1937
Diedersbøl
Anna Marie Carstensen
1885-1954
Anna Marie Carstensen
F:
24 maj 1885
Humtrup s. (Krakebøl)
G:
26 apr. 1901
Humtrup
D:
25 feb. 1954
Sdr. Løgum
Cathrine Marie Volquardsen
1872-1872
Cathrine Marie Volquardsen
F:
14 apr. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 nov. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Johan Redlef Volquardsen
1910-1945
Johan Redlef Volquardsen
F:
10 jun. 1910
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1945
Prag
Abel Elise Volquardsen
Jes Bahne Melfsen
Nis Adolph Volquardsen
1916-1943
Nis Adolph Volquardsen
F:
25 feb. 1916
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1943
Stalingrad
Jacob Hermann Volquardsen
1873-1947
Jacob Hermann Volquardsen
F:
24 aug. 1873
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
3 maj 1947
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Abel Sophie Petersen
1884-
Abel Sophie Petersen
F:
13 sep. 1884
Nykirke s. (Osthusum)
G:
1908
Carsten Heinrich Hansen
1898-
Carsten Heinrich Hansen
F:
4 nov. 1898
Nykirke (Sdr. Dige)
Ella Hansen
Ingeborg Hansen
1903-
Ingeborg Hansen
F:
8 mar. 1903
Nykirke
Otto Carstensen
1904-
Otto Carstensen
F:
21 jul. 1904
Højer s. (Ved Gaden)
G:
1 jun. 1934
Nykirke
Catharina Marie Volquardsen
1874-
Catharina Marie Volquardsen
F:
16 nov. 1874
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
Nykirke (Sdr. Dige)
Jens Ingwert Hansen
1861-1927
Jens Ingwert Hansen
F:
18 okt. 1861
Nykirke
G:
25 jul. 1896
Horsbøl
D:
23 mar. 1927
Nykirke
Johan Redlef Volquardsen
1905-
Johan Redlef Volquardsen
F:
18 jun. 1905
Højer
Marie van Leeuven
Marie van Leeuven
G:
28 maj 1937
Rotterdam
Jacob Michael Volquardsen
Dina Fridrichs
Cäthe Regine Volquardsen
Antoni van Rijswik
1907-
Antoni van Rijswik
F:
28 maj 1907
Neumegen (Holland)
Carsten Redlef Volquardsen
1875-1911
Carsten Redlef Volquardsen
F:
8 jul. 1875
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
22 jul. 1911
Brøns s.
Bothilde Jacobsen
1882-1919
Bothilde Jacobsen
F:
24 okt. 1882
Visby
G:
24 apr. 1904
Daler
D:
8 dec. 1919
Tønder (sygehuset)
Petrine Volquardsen
Heinrich Bussmann
Johan Redlef Volquardsen
Lieselotte Klink
Ernst Johan Volquardsen
Hilde Bussmann
Carsten Redlef Volquardsen
Johan Ingwert Volquardsen
1879-1954
Johan Ingwert Volquardsen
F:
31 okt. 1879
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
30 maj 1954
Horsbøl
Cornelie Durst
1883-
Cornelie Durst
F:
27 aug. 1883
Emmersbøl
G:
27 sep. 1907
Horsbøl
Johann Redlef Volquardsen
1832-1884
Johann Redlef Volquardsen
F:
12 maj 1832
Diedersbøl
D:
17 maj 1884
Diedersbøl
Ingeborg Sønnichsen
1838-1924
Ingeborg Sønnichsen
F:
28 aug. 1838
Højer
G:
25 sep. 1867
D:
29 dec. 1924
Diedersbøl
Ingwert Friedrich Volquardsen
1834-
Ingwert Friedrich Volquardsen
F:
1 sep. 1834
Aventoft s. (Døtgebøl)
Anna Amalia Carstensen
1793-1857
Anna Amalia Carstensen
F:
15 nov. 1793
Hjerpsted
G:
19 apr. 1816
Højer
D:
10 jan. 1857
Aventoft s. (Døtgebøl)
Catharina Volquardsen
1793-1864
Catharina Volquardsen
F:
18 jun. 1793
D:
29 aug. 1864
Højer
Knud Pedersen Knudsen
1788-1835
Knud Pedersen Knudsen
F:
25 feb. 1788
G:
27 apr. 1816
D:
16 apr. 1835
Thomas Jacob Petersen
Thomas Jacob Petersen
G:
7 sep. 1838
Anna Margrethe Paysen
ca. 1750-
Anna Margrethe Paysen
F:
ca. 1750
Ebbe Volquardsen
1744-1813
Ebbe Volquardsen
F:
1744
D:
1813
Anna Marie Paysen
1753-før 1769
Anna Marie Paysen
F:
1753
D:
før 1769
Christine Paysen
1754-før 1769
Christine Paysen
F:
1754
D:
før 1769
Helene Catharina Paysen
1756-
Helene Catharina Paysen
F:
1756
Christine Paysen
1759-før 1769
Christine Paysen
F:
1759
D:
før 1769
Bendix Paysen
1765-før 1769
Bendix Paysen
F:
1765
D:
før 1769
Catharina Heseler
1723-
Catharina Heseler
F:
1723
Atge Paysen
Atge Paysen
G:
1749
Lauretha Heseler
1803-1818
Lauretha Heseler
F:
1803
Chr. Albrecht Kog
D:
2 mar. 1818
Chr. Albrecht Kog
Catharina Marie Heseler
1805-
Catharina Marie Heseler
F:
30 maj 1805
Chr. Albrecht Kog
Johannes Christian Todsen
Johannes Christian Todsen
G:
20 apr. 1827
Tønder (i huset)
Momme Friedrich Heseler
1806-1809
Momme Friedrich Heseler
F:
30 nov. 1806
Chr. Albrecht Kog
D:
9 jun. 1809
Chr. Albrecht Kog
Christine Louise Heseler
1809-1851
Christine Louise Heseler
F:
10 jan. 1809
Chr. Albrecht Kog
D:
1 jul. 1851
Tønder
Frederik Julius Radoor
1803-1862
Frederik Julius Radoor
F:
23 jul. 1803
Vodder s.
G:
9 okt. 1845
Tønder
D:
9 jul. 1862
Tønder
Roberta Caroline Susette le Sage de Fontenay
1846-
Roberta Caroline Susette le Sage de Fontenay
F:
16 aug. 1846
Ingold Harald Vilhelm Napoleon von Meyern
1850-1898
Ingold Harald Vilhelm Napoleon von Meyern
F:
23 sep. 1850
G:
22 mar. 1873
D:
6 okt. 1898
Friedericke Christine Heseler
1809-1874
Friedericke Christine Heseler
F:
10 jan. 1809
Chr. Albrecht Kog
D:
16 mar. 1874
Friderich Julius Emil le Sage de Fontenay
1812-1881
Friderich Julius Emil le Sage de Fontenay
F:
23 sep. 1812
G:
11 okt. 1845
Tønder
D:
27 maj 1881
Friedrich Heseler
1754-1811
Friedrich Heseler
F:
5 nov. 1754
D:
6 dec. 1811
Chr. Albrecht Kog
Christine Nielsen
Momme Heseler Steffens
1790-1849
Momme Heseler Steffens
F:
21 jan. 1790
Tønder
D:
14 mar. 1849
Hamborg
Dorothea Helene Petersen
1790-1856
Dorothea Helene Petersen
F:
17 mar. 1790
G:
12 okt. 1819
D:
3 mar. 1856
Hamborg
Jonas Steffens
1788-
Jonas Steffens
F:
17 okt. 1788
Ernst Albrecht Steffens
1791-
Ernst Albrecht Steffens
F:
27 nov. 1791
Peter Bendix Steffens
1792-1853
Peter Bendix Steffens
F:
24 nov. 1792
D:
28 sep. 1853
Arnhem
Gesina Kramer
Lorenz Friderich Steffens
1794-1795
Lorenz Friderich Steffens
F:
30 jun. 1794
D:
16 feb. 1795
Anna Marie Heseler
1756-1812
Anna Marie Heseler
F:
7 jul. 1756
D:
1 jun. 1812
Georg Jonas Steffens
1739-1812
Georg Jonas Steffens
F:
1739
Tønder
D:
20 apr. 1812
Tønder
Engel Friderica Jessen
1791-
Engel Friderica Jessen
F:
18 feb. 1791
Breklum
Momme Jensen
Lauretta Brigitta Jessen
1792-
Lauretta Brigitta Jessen
F:
8 okt. 1792
Breklum
Peter Broder Petersen
Thomas Balthasar Jessen
Julie Christine Steensen
Anna Dorothea Jessen
1821-
Anna Dorothea Jessen
F:
18 nov. 1821
Christian thor Straten
1816-
Christian thor Straten
F:
30 jul. 1816
Flensborg
G:
1848
Heinrich Christian Jessen
1823-1895
Heinrich Christian Jessen
F:
1823
D:
1895
Sara Inge von Andersen
1832-1863
Sara Inge von Andersen
F:
13 jan. 1832
G:
27 mar. 1863
D:
28 mar. 1863
Clara Sophie von Andersen
1838-
Clara Sophie von Andersen
F:
21 dec. 1838
G:
4 apr. 1872
Johann Friedrich Jessen
-1959
Johann Friedrich Jessen
D:
1959
Jenny Petersen
Ernst Jessen
1893-
Ernst Jessen
F:
1893
Marie Hansen
1893-1960
Marie Hansen
F:
1893
Leck
D:
1960
Margrethe Jessen
Max Jessen
Max Jessen
G:
1914
Johann Christian Jessen
Isidora Bertha Jessen
Catharina Sophie Jessen
Johann Friedrich Jessen
1828-1864
Johann Friedrich Jessen
F:
1828
D:
1864
Agathe Melfsen
1827-
Agathe Melfsen
F:
1827
Katharinenhof
G:
1859
Engeline Jessen
Nicolaus Detlefsen
Emil Cornelius Jessen
-1872
Emil Cornelius Jessen
D:
1836/72
Johann Christian Jessen
1794-1872
Johann Christian Jessen
F:
20 dec. 1794
Breklum
D:
30 jan. 1872
Bredstedt
Catharina Friedericke Ketelsen
Catharina Friedericke Ketelsen
G:
25 jan. 1821
Maria Hedewig Jessen
1797-
Maria Hedewig Jessen
F:
14 mar. 1797
Breklum
Johan Christian Christiansen
Anna Dorothea Heseler
1758-1826
Anna Dorothea Heseler
F:
1758
D:
19 okt. 1826
Thomas Balthazar Jessen
1767-1836
Thomas Balthazar Jessen
F:
17 mar. 1767
D:
6 apr. 1836
Bendix Heseler
1761-1796
Bendix Heseler
F:
1761
D:
20 apr. 1796
Peter Ludwig Heseler
1764-
Peter Ludwig Heseler
F:
1764
Momme Friedrich Heseler
1799-1805
Momme Friedrich Heseler
F:
12 nov. 1799
Højer
D:
17 jun. 1805
Højer
Herline Catharina Heseler
1866-
Herline Catharina Heseler
F:
25 feb. 1866
Peter Jürgen Heseler
1868-1868
Peter Jürgen Heseler
F:
9 jan. 1868
D:
27 jul. 1868
Peter Jürgen Heseler
1869-
Peter Jürgen Heseler
F:
23 jan. 1869
Meta Marine Henriette Heseler
1870-1870
Meta Marine Henriette Heseler
F:
27 mar. 1870
D:
10 aug. 1870
Hans Schau Heseler
1872-1872
Hans Schau Heseler
F:
6 jan. 1872
D:
14 mar. 1872
Maria Bothilde Heseler
1906-
Maria Bothilde Heseler
F:
20 aug. 1906
Tønder
NN Wiedemann
Hans Schau Heseler
1873-1959
Hans Schau Heseler
F:
14 apr. 1873
Tønder
D:
1 apr. 1959
Tønder
Christine Carstensen
ca. 1886-1907
Christine Carstensen
F:
ca. 1886
D:
20 feb. 1907
Flensborg (Diakonisseanstalten)
Amalie Feddersen
1885-1969
Amalie Feddersen
F:
26 maj 1885
Halk s. (Langmose)
G:
27 okt. 1908
Sønderborg
D:
24 jun. 1969
Tønder
Jette Marie Heseler
1874-1875
Jette Marie Heseler
F:
10 jul. 1874
D:
17 maj 1875
Alma Heseler
1876-1938
Alma Heseler
F:
13 jun. 1876
D:
22 feb. 1938
Karl Christian Heseler
1880-
Karl Christian Heseler
F:
11 sep. 1880
Johann Heseler
1835-1893
Johann Heseler
F:
1 jun. 1835
D:
27 jun. 1893
Tønder
Marie Christine Petersen
ca. 1842-1915
Marie Christine Petersen
F:
ca. 1842
G:
10 maj 1865
Møgeltønder
D:
14 nov. 1915
Fritz Heseler
1874-1875
Fritz Heseler
F:
14 dec. 1874
D:
29 jan. 1875
Herline Catharina Heseler
1876-1944
Herline Catharina Heseler
F:
31 jan. 1876
Tønder
D:
18 maj 1944
Tønder
Hans Iversen Carstensen
1875-1921
Hans Iversen Carstensen
F:
27 jun. 1875
Braderup
G:
6 okt. 1900
D:
26 apr. 1921
Bothilde Heseler
1878-
Bothilde Heseler
F:
8 apr. 1878
Hans Schau Heseler
1880-
Hans Schau Heseler
F:
24 maj 1880
Helene Marie Heseler
1883-1944
Helene Marie Heseler
F:
13 feb. 1883
Tønder
D:
2 okt. 1944
Tønder
Hans Marcussen
1874-
Hans Marcussen
F:
13 aug. 1874
Hostrup s. (Rørkær)
G:
25 apr. 1903
Fritz Schau Heseler
1838-1913
Fritz Schau Heseler
F:
30 sep. 1838
Kappel landsogn (Buckhagen)
D:
1 maj 1913
Tønder
Esther Mathilde Outzen
1845-1932
Esther Mathilde Outzen
F:
9 nov. 1845
Højst s. (Adelvad)
G:
6 apr. 1873
Hostrup
D:
4 jun. 1932
Hans Schau Heseler
1805-1852
Hans Schau Heseler
F:
4 apr. 1805
Højer
D:
29 nov. 1852
Daler s. (Østerby)
Herline Cathrine Sibbers
ca. 1806-1839
Herline Cathrine Sibbers
F:
ca. 1806
Breklum
D:
1 maj 1839
Østerby
Andrea Christine Thomsen
1894-
Andrea Christine Thomsen
F:
19 aug. 1894
Daler s. (Østerby)
Martin Christian Thomsen
1896-
Martin Christian Thomsen
F:
9 apr. 1896
Daler s. (Østerby)
Harald Thomsen
1897-
Harald Thomsen
F:
11 nov. 1897
Daler s. (Østerby)
Agnete Thomsen
1901-
Agnete Thomsen
F:
26 jul. 1901
Daler s. (Østerby)
Martin Lassen
Andreas Thomsen
1904-1968
Andreas Thomsen
F:
7 jul. 1904
Daler s. (Østerby)
D:
29 mar. 1968
Daler s. (Østerby)
Herline Cathrine Thomsen
1906-
Herline Cathrine Thomsen
F:
7 dec. 1906
Daler s. (Østerby)
Sidsel Hansine Adzersen
1872-1920
Sidsel Hansine Adzersen
F:
25 feb. 1872
Daler s. (Østerby)
D:
30 jan. 1920
Daler s. (Østerby)
Jes Hansen Thomsen
1860-
Jes Hansen Thomsen
F:
29 okt. 1860
Daler s. (Østerby)
G:
2 nov. 1892
Daler
Herline Sophie Adzersen
1908-
Herline Sophie Adzersen
F:
13 sep. 1908
Agerskov
Johannes Laursen
1902-1950
Johannes Laursen
F:
18 apr. 1902
Hatting s.
G:
8 dec. 1935
Agerskov
D:
29 sep. 1950
Agerskov
Hans Schau Heseler Adzersen
1873-1938
Hans Schau Heseler Adzersen
F:
16 apr. 1873
Daler s. (Østerby)
D:
28 okt. 1938
Agerskov
Nicoline Sophie Paulsen
1878-1935
Nicoline Sophie Paulsen
F:
18 aug. 1878
Tønder
G:
16 aug. 1907
Agerskov
D:
14 jul. 1935
Agerskov
Niels Mamsen
1898-
Niels Mamsen
F:
23 dec. 1898
Daler s. (Østerby)
Andreas Christian Mamsen
1900-1903
Andreas Christian Mamsen
F:
9 aug. 1900
Møgeltønder s. (Stokkebro)
D:
24 jan. 1903
Daler s. (Østerby)
Hans Nielsen Mamsen
1902-1905
Hans Nielsen Mamsen
F:
21 dec. 1902
Daler s. (Østerby)
D:
14 jul. 1905
Daler s. (Østerby)
Andreas Christian Adzersen Mamsen
Anna Cathrine Mamsen
1905-
Anna Cathrine Mamsen
F:
24 apr. 1905
Daler s. (Østerby)
Caroline Marie Mamsen
1907-
Caroline Marie Mamsen
F:
9 jul. 1907
Daler s. (Østerby)
Andreas Christian Adzersen Mamsen
1908-1909
Andreas Christian Adzersen Mamsen
F:
13 aug. 1908
Daler s. (Østerby)
D:
10 feb. 1909
Daler s. (Østerby)
Hans Nielsen Mamsen
1910-
Hans Nielsen Mamsen
F:
8 feb. 1910
Daler s. (Østerby)
Caroline Marie Adzersen
1876-1920
Caroline Marie Adzersen
F:
22 jan. 1876
Daler s. (Østerby)
D:
14 jul. 1920
St. Feddersbøl
Theodor Mamsen
1878-1964
Theodor Mamsen
F:
24 aug. 1878
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
6 okt. 1898
Daler
D:
28 feb. 1964
Niebüll (sygeh.)
Herline Cathrine Heseler
1847-1913
Herline Cathrine Heseler
F:
15 aug. 1847
Daler s. (Østerby)
D:
7 sep. 1913
Daler s. (Østerby)
Andreas Christian Adzersen
1838-1893
Andreas Christian Adzersen
F:
26 mar. 1838
Daler
G:
29 apr. 1871
Daler
D:
29 mar. 1893
Daler s. (Østerby)
Caroline Marie Magdalene Heseler
1849-
Caroline Marie Magdalene Heseler
F:
21 jan. 1849
Daler s. (Østerby)
Caroline Lytzen
1826-1893
Caroline Lytzen
F:
14 dec. 1826
Daler s. (Østerby)
G:
16 okt. 1846
Daler
D:
29 okt. 1893
Daler s. (Østerby)
Johann Heseler
1767-
Johann Heseler
F:
10 jan. 1767
Magdalene Marie Schau
1769-1844
Magdalene Marie Schau
F:
7 dec. 1769
Højer
G:
1 feb. 1799
Højer
D:
25 nov. 1844
Daler s. (Østerby)
Sophie Heseler
ca. 1798-
Sophie Heseler
F:
ca. 1798
Momme Heseler
1772-
Momme Heseler
F:
6 aug. 1772
Chr. Albrecht Kog
Momke Carstensen
ca. 1775-1836
Momke Carstensen
F:
ca. 1775
D:
16 jun. 1836
Gl. Chr. Albrecht Kog
Momme Heseler
1724-1780
Momme Heseler
F:
1724
D:
1780
Lauretha Oldsen
1732-1798
Lauretha Oldsen
F:
7 aug. 1732
G:
17 aug. 1753
D:
1798
Bendix Friedrich Heseler
1726-1729
Bendix Friedrich Heseler
F:
1726
D:
1729
Bendix Friedrich Heseler
1729-1798
Bendix Friedrich Heseler
F:
1729
D:
13 okt. 1798
Magdalene Dorothea Sibbers
Adolph Hinrich Heseler
1731-1734
Adolph Hinrich Heseler
F:
1731
D:
1734
Carl Friedrich Heseler
1733-1734
Carl Friedrich Heseler
F:
1733
D:
1734
Anna Marie Heseler
1734-1783
Anna Marie Heseler
F:
1734
D:
27 okt. 1783
Momme Petersen
Bendix Heseler
ca. 1697-1741
Bendix Heseler
F:
ca. 1697
D:
1741
Anna Maria Mommesdatter
-1769
Anna Maria Mommesdatter
G:
14 jul. 1722
D:
2 mar. 1769
Helene Lund
1663-
Helene Lund
F:
1663
Bendix Heseler
Bendix Heseler
G:
26 okt. 1680
Højer
Friderich Bahr
ca. 1694-1725
Friderich Bahr
F:
ca. 1691/94
D:
tidligst 1725
Elisabeth Marie Bahr
1695-
Elisabeth Marie Bahr
F:
1695
NN Woldsen
1745-SOM BARN
NN Woldsen
F:
FMTL. 1745
D:
SOM BARN
Barn
-før MODEREN
Barn
D:
før MODEREN
Catharina Marie Volquarts
1773-1774
Catharina Marie Volquarts
F:
20 nov. 1773
Nibøl
D:
21 mar. 1774
Nibøl
Catharina Margrethe Woldsen
1747-1776
Catharina Margrethe Woldsen
F:
1747
Husum
D:
7 apr. 1776
Niebøl
Andreas Volquarts
Hieronymus Woldsen
1751-1784
Hieronymus Woldsen
F:
1751
Niebøl
D:
TIDLIGST 1784
Margrethe Carstensdatter
ca. 1757-
Margrethe Carstensdatter
F:
ca. 1757
August Friedrich Woldsen
1754-1758
August Friedrich Woldsen
F:
1754
Niebøl
D:
1758
Niebøl
Ingeborg Catharina Woldsen
1756-1758
Ingeborg Catharina Woldsen
F:
8 maj 1756
Niebøl
D:
1758
Niebøl
Marie Elisabeth Woldsen
1756-1756
Marie Elisabeth Woldsen
F:
8 maj 1756
Niebøl
D:
1756
Niebøl
Catharina Bahr
1723-1784
Catharina Bahr
F:
1723
D:
29 jan. 1784
Ingwar Woldsen
1718-1764
Ingwar Woldsen
F:
12 dec. 1718
Husum
G:
5 jul. 1743
D:
26 jan. 1764
Christian Bahr
1725-1731
Christian Bahr
F:
1725
D:
1731
Paul Bahr
1729-1729
Paul Bahr
F:
1729
D:
1729
Agathe Bahr
1731-1733
Agathe Bahr
F:
1731
D:
1733
Hieronymus Bahr
1696-1733
Hieronymus Bahr
F:
1696
D:
1733
Inge Paulsdatter
ca. 1689-1764
Inge Paulsdatter
F:
ca. 1689
G:
16 jul. 1722
D:
24 mar. 1764
Andreas Bahr
1699-
Andreas Bahr
F:
1699
Catharina Bahr
-1725
Catharina Bahr
D:
tidligst 1725
Catharina Lund
ca. 1670-1756
Catharina Lund
F:
ca. 1665/70
D:
1756
Højer
Christian Bahr
-1719
Christian Bahr
G:
1690
D:
1719
Bertram Lund
-1673
Bertram Lund
D:
1673
Søn
-tidligt
Søn
D:
tidligt
Datter
-tidligt
Datter
D:
tidligt
Datter
-tidligt
Datter
D:
tidligt
Datter
-tidligt
Datter
D:
tidligt
Forældre
Hans Andersen
Catharina Hansdatter
-1705
Catharina Hansdatter
D:
1702/05
Fedder Lund
1621-1701
Fedder Lund
F:
7 jun. 1621
Højer
G:
jun. 1650
D:
1701
Højer