|
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt - og andre sønderjyske slægter
|
|
|
FødtMatch 51 til 100 fra 168 «Forrige 1 2 3 4 Næste»
# |
Efternavn, Fornavn |
Født |
Person-ID |
51 |
Thjellesen, Andreas |
1 apr. 1835 | Lyne s. (Uldbæk) | I87637 |
52 |
Rothe, Johannes |
1 apr. 1836 | Fredensborg | I34271 |
53 |
Valentiner, Elisabeth Adelheid |
1 apr. 1836 | København | I25734 |
54 |
Lillienskjold, Theodor Frederik Tage |
1 apr. 1838 | | I49497 |
55 |
Laban, Sophie Marie |
1 apr. 1839 | Bov s. (Kobbermølle) | I32430 |
56 |
Beyer, Anders |
1 apr. 1842 | | I28634 |
57 |
Beyer, Christen Nielsen |
1 apr. 1842 | | I36403 |
58 |
Børresen, Vilhelm |
1 apr. 1842 | St. Heddinge Landsogn (Bjælkerup) | I106226 |
59 |
Grandjean, Marie Caroline |
1 apr. 1843 | | I46758 |
60 |
Krüger, Alexandra |
1 apr. 1846 | København | I48306 |
61 |
Dødfødt datter |
1 apr. 1848 | Svostrup s. (Grauballe) | I3516 |
62 |
Hybjerg, Else Marie |
1 apr. 1849 | | I27862 |
63 |
Høyer, Petrine Elsine |
1 apr. 1849 | Byrum | I109244 |
64 |
Clemmensen, Christian |
1 apr. 1850 | Skjød s. (Sølvsten) | I103142 |
65 |
Finch, Karoline Walesca |
1 apr. 1851 | | I26597 |
66 |
Low, Anna |
1 apr. 1852 | Avnede s. (Ullerslev) | I104610 |
67 |
Kaadmann, Marthe Hansine Vilhelmine |
1 apr. 1853 | Haderslev | I2493 |
68 |
Ørum, Thora Walgerda |
1 apr. 1853 | Hornbæk s. (Karinabæk) | I56827 |
69 |
Kaltoft, Anne Sophie |
1 apr. 1855 | Fole s. (Ganderup) | I98199 |
70 |
Marcussen, Christiane Marie |
1 apr. 1855 | Braderup | I7014 |
71 |
Pontoppidan, Johanne Theodora |
1 apr. 1855 | | I32902 |
72 |
Eyber, Christian Martin Lebrecht |
1 apr. 1856 | Ydby s. (Skibstedgård) | I102 |
73 |
Hansen, Jacobine Christine |
1 apr. 1856 | Løgumkloster s. (Ellum) | I40373 |
74 |
Paulsen, Peter Martin |
1 apr. 1858 | | I46969 |
75 |
Mahler, Peter Jørgensen |
1 apr. 1860 | Højst s. (Ø. Højst) | I35306 |
76 |
Mulbjerg, Hans |
1 apr. 1861 | Dejbjerg | I15886 |
77 |
Mørk-Hansen, Kristian Erhard |
1 apr. 1861 | Felsted | I61075 |
78 |
Astrup, Helene |
1 apr. 1862 | Våler | I57637 |
79 |
Gantzel, Kristian Lytzou |
1 apr. 1863 | Ribe | I96806 |
80 |
Krebs, Aage August |
1 apr. 1863 | København | I26689 |
81 |
Nørgaard, Poul Jørgensen |
1 apr. 1863 | Seem s. (Høm) | I90592 |
82 |
Lund, Jørgen Andersen |
1 apr. 1866 | Højrup s. (Arnum) | I15368 |
83 |
Beyer, Dorthea |
1 apr. 1869 | Brøns s. (V. Åbølling) | I39711 |
84 |
Gaihede, Peder Jensen |
1 apr. 1869 | | I49823 |
85 |
Hansen, Johanne Mathilde |
1 apr. 1869 | Mjolden s. (Ottersbøl) | I29626 |
86 |
Larsen, Peder Andreas |
1 apr. 1869 | | I56115 |
87 |
Schubert, Anna Christina |
1 apr. 1870 | Tønder | I69320 |
88 |
Hansen, Peter Caspar |
1 apr. 1871 | Roager s. (Ø. Åbølling Mark) | I103614 |
89 |
Eskildsen, Marie Dorothea |
1 apr. 1872 | Felsted s. (Felstedskov) | I53932 |
90 |
Benzon, Aage |
1 apr. 1874 | | I49000 |
91 |
Bruhn, Hans |
1 apr. 1876 | Løjt s. (Strågård) | I13968 |
92 |
Jensen, Niels Andersen |
1 apr. 1876 | Ballum s. (Bodsbøl-Ballum) | I87250 |
93 |
Kier, Johanna Andrea |
1 apr. 1876 | Øster Løgum | I6957 |
94 |
Nielsen, Peder Jessen |
1 apr. 1876 | Vodder s. (Birkelev Mark) | I58639 |
95 |
søn, Dødfødt |
1 apr. 1876 | Mjolden | I95120 |
96 |
Terkelsen, Karen Kirstine Louise |
1 apr. 1876 | Jels s. (Grønnebæk) | I31941 |
97 |
Esmarch, Hans Christian |
1 apr. 1877 | København | I108727 |
98 |
Petersen, Anna Marie |
1 apr. 1877 | Højer | I105799 |
99 |
Beck, Laurids Benedictus |
1 apr. 1878 | | I41123 |
100 |
Henningsen, Jens Jørgen |
1 apr. 1878 | Lintrup | I102845 |
«Forrige 1 2 3 4 Næste»
|
|
|