Hanne Nielsdatter (8.Margrethe3, 5.Hans2, 1.Leene1) blev født den 1 aug. 1771 i Ballum s. (Buntje-Ballum); døde den 21 okt. 1842 i Ballum s. (Buntje-Ballum).
Botilla Nielsdatter (8.Margrethe3, 5.Hans2, 1.Leene1) blev født den 8 jul. 1776 i Ballum s. (Buntje-Ballum); døde den 1 aug. 1785 i Ballum s. (Buntje-Ballum).
17.
Lena Nielsdatter (8.Margrethe3, 5.Hans2, 1.Leene1) blev født den 8 jan. 1780 i Ballum s. (Buntje-Ballum); døde den 15 jun. 1839 i Ballum s. (Buntje-Ballum).
18.
Anna Catharina Hansen (10.Lyt3, 5.Hans2, 1.Leene1) blev født den 27 apr. 1796 i Hjerpsted s. (Koldby); døde den 20 mar. 1828 i Hjerpsted s. (Koldby).
63. Tille Marie Bendsen blev født den 19 sep. 1841 i Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev).
64. Caspar Truelsen Bendsen blev født den 19 maj 1844 i Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev); døde den 27 feb. 1907 i Emmerlev.
26.
Anders Truelsen (14.Hanne4, 8.Margrethe3, 5.Hans2, 1.Leene1) blev født den 9 apr. 1795 i Ballum s. (Buntje-Ballum); døde den 12 mar. 1853 i Ballum s. (Buntje-Ballum).
68. Dødfødt søn blev født den 26 okt. 1847 i Ballum s. (Buntje-Ballum); døde den 26 okt. 1847 i Ballum s. (Buntje-Ballum).
69. Thomas Andersen Truelsen blev født den 13 aug. 1848 i Ballum s. (Buntje-Ballum); døde den 30 jan. 1898 i Ballum s. (Buntje).
70. Ane Kirstine Truelsen blev født den 3 nov. 1851 i Ballum s. (Buntje-Ballum); døde den 7 jun. 1879 i Visby.
27.
Boe Truelsen (14.Hanne4, 8.Margrethe3, 5.Hans2, 1.Leene1) blev født den 29 nov. 1796 i Ballum s. (Buntje-Ballum); døde den 2 dec. 1796 i Ballum s. (Buntje-Ballum).
86. Niels Andersen Truelsen blev født den 17 aug. 1854 i Højer; døde den 13 okt. 1886 i Højer.
33.
Marcus Truelsen (14.Hanne4, 8.Margrethe3, 5.Hans2, 1.Leene1) blev født den 3 apr. 1809 i Ballum s. (Buntje-Ballum); døde den 9 apr. 1809 i Ballum s. (Buntje-Ballum).
Hans Kiær Truelsen (14.Hanne4, 8.Margrethe3, 5.Hans2, 1.Leene1) blev født den 5 maj 1812 i Ballum s. (Buntje-Ballum); døde den 28 nov. 1812 i Ballum s. (Buntje-Ballum).
36.
Hans Kiær Truelsen (14.Hanne4, 8.Margrethe3, 5.Hans2, 1.Leene1) blev født den 5 jul. 1816 i Ballum s. (Buntje-Ballum); døde den 15 jul. 1816 i Ballum s. (Buntje-Ballum).
37.
Merret Lyttes Kramer (18.Anna4, 10.Lyt3, 5.Hans2, 1.Leene1) blev født den 12 mar. 1828 i Hjerpsted s. (Koldby); døde den 26 maj 1905 i Hjerpsted s. (Koldby).
Nanne Hansen Heitmann (21.Anna4, 11.Leene3, 5.Hans2, 1.Leene1) blev født den 19 nov. 1806 i Hjerpsted s. (Koldby); døde den 18 aug. 1863 i Hjerpsted s. (Koldby).
92. Anne Cathrine Heitmann blev født den 28 dec. 1835 i Ballum s. (Vesterende); døde den 7 dec. 1875 i Arrild s. (Fiskholm).
93. Christian Knudsen Heitmann blev født den 26 sep. 1838 i Ballum s. (Østerende); døde den 27 mar. 1919 i Ballum s. (Koldby).
94. Diderich Johann Heitmann blev født den 8 nov. 1841 i Ballum s. (Østerende); døde den 20 jul. 1842 i Ballum s. (Østerende).
43.
Broder Hansen Heitmann (21.Anna4, 11.Leene3, 5.Hans2, 1.Leene1) blev født den 29 apr. 1808 i Hjerpsted s. (Koldby); døde den 11 sep. 1860 i Hjerpsted s. (Koldby).
Leene Heitmann (21.Anna4, 11.Leene3, 5.Hans2, 1.Leene1) blev født den 21 mar. 1811 i Hjerpsted s. (Koldby); døde den 2 nov. 1840 i Hjerpsted s. (Koldby).
45.
Margrethe Heitmann (21.Anna4, 11.Leene3, 5.Hans2, 1.Leene1) blev født den 29 aug. 1815 i Hjerpsted s. (Koldby); døde den 26 nov. 1815 i Hjerpsted s. (Koldby).
Dødfødt søn (26.Anders5, 14.Hanne4, 8.Margrethe3, 5.Hans2, 1.Leene1) blev født den 26 okt. 1847 i Ballum s. (Buntje-Ballum); døde den 26 okt. 1847 i Ballum s. (Buntje-Ballum).
Thomas blev gift med Ane Cathrine Andersen den 10 okt. 1879 i Ballum. Ane blev født den 14 sep. 1855 i Ballum s. (Rejsby); døde den 9 mar. 1920 i Ballum s. (Buntje Hede). [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
132. Dødfødt datter blev født den 18 apr. 1890 i Ballum s. (Buntje); døde den 18 apr. 1890 i Ballum s. (Buntje).
133. Bodil Andrea Truelsen blev født den 26 nov. 1891 i Ballum s. (Buntje); døde i 1973 i Rømø s. (Tvismark).
Hanne blev gift med Simon Poulsen Clausen den 5 nov. 1872 i Emmerlev. Simon blev født den 22 jun. 1843 i Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev); døde den 8 jun. 1919 i Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev). [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
140. Ane Clausen blev født den 13 dec. 1872 i Højer; døde den 21 sep. 1928 i Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev).
Dødfødt datter (59.Merret5, 23.Anna4, 12.Mikkel3, 5.Hans2, 1.Leene1) blev født den 6 apr. 1868 i Brede s. (Harris); døde den 6 apr. 1868 i Brede s. (Harris).
213. Hansine Bentzen blev født den 27 feb. 1896 i Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev).
214. Karoline Bentzen blev født den 27 jan. 1898 i Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev); døde den 10 aug. 1973 i Sønderborg (sygehuset); blev begravet den 14 aug. 1973 i Skast.
Bothilde blev gift med Andreas Nissen Lind den 12 okt. 1894 i Ribe (Skt. Cathrine s.). Andreas blev født den 23 sep. 1864 i Ballum s. (Nørhus). [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
226. Christian Nissen Lind blev født den 4 maj 1896 i Ribe (Skt. Cathrine s. (Tange)).
Ane blev gift med Jens Christian Lykou den 29 okt. 1901 i Skærbæk. Jens blev født den 29 jun. 1858; døde den 17 jul. 1923 i Skærbæk s. (Ø. Gasse). [Gruppeskema] [Familietavle]
Karoline Bentzen (116.Niels7, 64.Caspar6, 25.Niels5, 14.Hanne4, 8.Margrethe3, 5.Hans2, 1.Leene1) blev født den 27 jan. 1898 i Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev); døde den 10 aug. 1973 i Sønderborg (sygehuset); blev begravet den 14 aug. 1973 i Skast.
Anne Bentzen (116.Niels7, 64.Caspar6, 25.Niels5, 14.Hanne4, 8.Margrethe3, 5.Hans2, 1.Leene1) blev født den 11 jun. 1904 i Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev); døde den 12 mar. 1905 i Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev).
Simon blev gift med Herlich Marie Johannsen den 4 jun. 1937 i Emmerlev. Herlich blev født den 28 okt. 1914 i Rodenæs s.; døde den 15 mar. 1957 i Tønder (sygehuset); blev begravet i Emmerlev. [Gruppeskema] [Familietavle]