Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Karen Sønnichsdatter
1699 - 1764 (65 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Marcus Marcussen
1754-1754
Marcus Marcussen
F:
12 jan. 1754
Møgeltønder
D:
3 jul. 1754
Møgeltønder
Johannes Schmidt
1782-
Johannes Schmidt
F:
1782
Daler
Anders Johnsen
1809-1818
Anders Johnsen
F:
1809
Daler s. (Østerby)
D:
10 feb. 1818
Daler s. (Østerby)
Christian Nissen Johnsen
1837-1842
Christian Nissen Johnsen
F:
28 nov. 1837
Daler s. (Østerby)
D:
25 sep. 1842
Daler s. (Østerby)
Martin Nissen Johnsen
1866-
Martin Nissen Johnsen
F:
17 jul. 1866
Daler s. (Østerby)
Christine Nissen
1869-
Christine Nissen
F:
14 jun. 1869
Braderup s. (Uphusum)
G:
30 apr. 1895
Tønder
Maren Boesen
1890-
Maren Boesen
F:
23 sep. 1890
Anna Boesen
1891-
Anna Boesen
F:
7 nov. 1891
Peter Petersen Boesen
1892-
Peter Petersen Boesen
F:
3 nov. 1892
Christiane Boesen
1894-1894
Christiane Boesen
F:
10 jul. 1894
D:
16 jul. 1894
Christian Boesen
1895-
Christian Boesen
F:
7 sep. 1895
Merry Boesen
1897-
Merry Boesen
F:
1897
Hans Koller
Gunder Marie Johnsen
1868-
Gunder Marie Johnsen
F:
3 okt. 1868
Daler s. (Østerby)
Kresten Knudsen Boesen
1863-
Kresten Knudsen Boesen
F:
20 jul. 1863
Christian Johnsen
1839-1870
Christian Johnsen
F:
19 aug. 1839
Daler s. (Østerby)
D:
9 okt. 1870
Frankrig
Anna Cathrine Carstensen
ca. 1841-
Anna Cathrine Carstensen
F:
ca. 1841
Martin Nissen Johnsen
1872-1952
Martin Nissen Johnsen
F:
11 feb. 1872
Daler s. (Østerby)
D:
22 jan. 1952
Øster Løgum s. (Rugbjerg)
Peter Lousen Johnsen
1901-1960
Peter Lousen Johnsen
F:
6 apr. 1901
Agerskov s. (Gammelskov)
D:
28 maj 1960
Vedsted s. (Over Jerstal)
Nis Johnsen
1902-
Nis Johnsen
F:
6 feb. 1902
Agerskov s. (Gammelskov)
Alfred Hansen Johnsen
1903-
Alfred Hansen Johnsen
F:
16 maj 1903
Agerskov s. (Gammelskov)
Anna Margrethe Johnsen
1905-1906
Anna Margrethe Johnsen
F:
23 aug. 1905
Agerskov s. (Gammelskov)
D:
20 feb. 1906
Agerskov s. (Gammelskov)
Christian Nissen Johnsen
1906-1908
Christian Nissen Johnsen
F:
16 nov. 1906
Agerskov s. (Gammelskov)
D:
29 jan. 1908
Agerskov s. (Gammelskov)
Anders Marius Johnsen
1909-
Anders Marius Johnsen
F:
11 okt. 1909
Bevtoft s. (Hyrup)
Erna Margrethe Johnsen
1911-
Erna Margrethe Johnsen
F:
6 mar. 1911
Bevtoft s. (Hyrup)
Christian Nissen Johnsen
1914-
Christian Nissen Johnsen
F:
8 jul. 1914
Bevtoft s. (Hyrup)
Anders Hansen Johnsen
1873-1952
Anders Hansen Johnsen
F:
8 mar. 1873
Daler s. (Østerby)
D:
25 sep. 1952
Vedsted s. (Over Jerstal)
Marie Lousen
1873-1936
Marie Lousen
F:
29 apr. 1873
Agerskov s. (Rangstrupgårde)
G:
8 dec. 1900
Agerskov
D:
8 okt. 1936
Vedsted s. (Over Jerstal)
Ingeborg Christine Johnsen
1874-1939
Ingeborg Christine Johnsen
F:
5 aug. 1874
Daler s. (Østerby)
D:
12 feb. 1939
Bay City, USA
Christian Nissen Johnsen
1877-1877
Christian Nissen Johnsen
F:
17 mar. 1877
Daler s. (Østerby)
D:
9 nov. 1877
Daler s. (Østerby)
Nis Johnsen
1843-1895
Nis Johnsen
F:
9 maj 1843
Daler s. (Østerby)
D:
4 maj 1895
Højer (sygehuset)
Ane Margrethe Schmidt
1849-1877
Ane Margrethe Schmidt
F:
21 mar. 1849
Emmerlev
G:
29 apr. 1871
D:
6 jul. 1877
Daler s. (Østerby)
Gunder Ingeline Johnsen
1882-
Gunder Ingeline Johnsen
F:
12 sep. 1882
Daler s. (Østerby)
Margrethe Dorothea Johnsen
1883-
Margrethe Dorothea Johnsen
F:
19 dec. 1883
Daler s. (Østerby)
Andreas Nissen Johnsen
1885-1885
Andreas Nissen Johnsen
F:
22 mar. 1885
Daler s. (Østerby)
D:
16 maj 1885
Daler s. (Østerby)
Andreas Nissen Johnsen
1886-
Andreas Nissen Johnsen
F:
10 mar. 1886
Daler s. (Østerby)
Ingeborg Marie Nissen
Martin Nissen Johnsen
1811-1883
Martin Nissen Johnsen
F:
13 dec. 1811
Daler s. (Østerby)
D:
29 okt. 1883
Daler s. (Østerby)
Christine Carstensen
ca. 1803-1870
Christine Carstensen
F:
ca. 1803
Hostrup s. (Rørkær)
G:
6 nov. 1836
Daler
D:
25 dec. 1870
Daler s. (Østerby)
Maren Laustsen
ca. 1823-1891
Maren Laustsen
F:
ca. 1823
G:
28 okt. 1873
Daler
D:
11 dec. 1891
Daler s. (Østerby)
Karoline Johnsen
1814-1818
Karoline Johnsen
F:
14 maj 1814
Daler s. (Østerby)
D:
3 jun. 1818
Daler s. (Østerby)
Marine Johnsen
1852-1871
Marine Johnsen
F:
30 apr. 1852
Daler s. (Gærup)
D:
2 jul. 1871
Daler s. (Gærup)
Hansine Petersen
Christian Findahl Brodersen
Amalie Petersen
Johannes Marcussen
Christine Petersen
Peter Hansen Fogtmann
Peter Laustsen Petersen
Anne Christine Skade
Viggo Petersen
1930-1931
Viggo Petersen
F:
16 dec. 1930
Visby s. (Ø. Gammelby)
D:
15 apr. 1931
Visby s. (Ø. Gammelby)
Viggo Petersen
Ellen Marie Petersen
Hans Egon Petersen
Gunnar Nielsen Petersen
Ove Petersen
Gerda Petersen
Marie Nielsen
1901-
Marie Nielsen
F:
28 nov. 1901
Daler
Christian Jacobsen Petersen
1897-1965
Christian Jacobsen Petersen
F:
14 aug. 1897
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
23 nov. 1923
D:
26 okt. 1965
Visby s. (Ø. Gammelby)
Christian Nielsen
1903-
Christian Nielsen
F:
17 jan. 1903
Daler
Niels Lausten Nielsen
1904-
Niels Lausten Nielsen
F:
24 jan. 1904
Daler
Moris Hansen Nielsen
1905-
Moris Hansen Nielsen
F:
24 jun. 1905
Daler
Christiane Jensine Truelsen
1911-
Christiane Jensine Truelsen
F:
3 feb. 1911
Daler s. (Østerby)
G:
29 jan. 1933
Aabenraa
Dora Nielsen
1907-
Dora Nielsen
F:
1 jul. 1907
Daler
Jens Petersen Abild
1909-
Jens Petersen Abild
F:
7 aug. 1909
Møgeltønder s. (Toghale)
G:
18 nov. 1938
Daler
Carl Nielsen
1909-
Carl Nielsen
F:
3 apr. 1909
Daler
Peter Nielsen
1910-
Peter Nielsen
F:
21 okt. 1910
Daler
Cecilie Kien
1914-
Cecilie Kien
F:
17 sep. 1914
Hostrup s. (Rørkær)
G:
25 okt. 1936
Daler
Aage Jes Nielsen
1912-1913
Aage Jes Nielsen
F:
14 dec. 1912
Daler
D:
10 feb. 1913
Daler
Anna Karoline Nielsen
Asger Nielsen
1912-
Asger Nielsen
F:
2 aug. 1912
Gylling s. (Gyllingskov)
Aage Jes Nielsen
Herluf Nielsen
Amalie Ida Petersen
1876-1947
Amalie Ida Petersen
F:
18 sep. 1876
Daler s. (Østerby)
D:
24 feb. 1947
Daler s. (Østerby)
Peter Nielsen
1876-
Peter Nielsen
F:
23 feb. 1876
Daler
G:
27 okt. 1900
Daler
Kjestine Petersen
1879-1880
Kjestine Petersen
F:
12 mar. 1879
Daler s. (Østerby)
D:
16 aug. 1880
Daler s. (Østerby)
Dora Petersen
1914-1989
Dora Petersen
F:
23 aug. 1914
Daler s. (Østerby)
D:
12 okt. 1989
Andreas Petersen
1911-1985
Andreas Petersen
F:
14 maj 1911
Daler s. (Østerby)
G:
3 dec. 1936
Daler
D:
5 mar. 1985
Ingeborg Marie Petersen
1917-
Ingeborg Marie Petersen
F:
27 mar. 1917
Daler s. (Østerby)
Ernst Petersen
1917-
Ernst Petersen
F:
31 jul. 1917
Bov s. (Kollund)
G:
15 maj 1945
Daler
Peter Obeling
Heike
Kirsten Obeling
Peder
Svend Aage Obeling
Carla Christine Petersen
1921-1991
Carla Christine Petersen
F:
26 sep. 1921
Daler s.
D:
28 okt. 1991
Laust Hansen Obeling
1910-1995
Laust Hansen Obeling
F:
26 maj 1910
Brøns s. (Astrup)
G:
19 nov. 1948
Daler
D:
28 okt. 1995
Christian Petersen
1924-
Christian Petersen
F:
3 jan. 1924
Daler s. (Østerby)
Hans Marcussen Petersen
1926-1997
Hans Marcussen Petersen
F:
20 feb. 1926
Daler s. (Østerby)
D:
28 aug. 1997
Karla Jepsen
1922-2007
Karla Jepsen
F:
10 jun. 1922
Brede s. (Borrig)
D:
1 maj 2007
Sofie Petersen
1928-
Sofie Petersen
F:
25 jan. 1928
Daler s. (Østerby)
Kristian Peter Stisen
1927-
Kristian Peter Stisen
F:
8 apr. 1927
Torum s. (Hinnerup)
Andreas Petersen
1881-
Andreas Petersen
F:
7 jan. 1881
Daler s. (Østerby)
Marie Johanne Marcussen
1890-1955
Marie Johanne Marcussen
F:
5 okt. 1890
Daler s. (Østerby)
G:
28 okt. 1913
Daler
D:
2 sep. 1955
Sønderborg
Peter Johnsen Petersen
1883-
Peter Johnsen Petersen
F:
3 jan. 1883
Daler s. (Østerby)
Kjestine Petersen
1886-
Kjestine Petersen
F:
2 jan. 1886
Daler s. (Østerby)
Jens Andresen Petersen
1888-
Jens Andresen Petersen
F:
28 mar. 1888
Daler s. (Østerby)
Carl Christian Petersen
1891-1892
Carl Christian Petersen
F:
3 jul. 1891
Daler s. (Østerby)
D:
13 mar. 1892
Daler s. (Østerby)
Marie Dorthea Johnsen
1854-
Marie Dorthea Johnsen
F:
28 jan. 1854
Daler s. (Gærup)
Christian Petersen
1838-1917
Christian Petersen
F:
30 okt. 1838
Møgeltønder s. (Gallehus)
G:
8 apr. 1876
Daler
D:
16 aug. 1917
Daler s. (Østerby)
Nicoline Emilie Johnsen
1856-
Nicoline Emilie Johnsen
F:
11 mar. 1856
Daler s. (Gærup)
Peter Nissen Johnsen
1890-1915
Peter Nissen Johnsen
F:
12 nov. 1890
Daler s. (Gærup)
D:
25 feb. 1915
Sokolow i Polen
Hans Clausen Johnsen
1893-1965
Hans Clausen Johnsen
F:
4 aug. 1893
Daler s. (Gærup)
D:
20 nov. 1965
Daler s. (Østerby)
Bothilde Christine Hansen
1898-
Bothilde Christine Hansen
F:
1 okt. 1898
Christian Johnsen
1894-1895
Christian Johnsen
F:
11 sep. 1894
Daler s. (Gærup)
D:
13 jan. 1895
Daler s. (Gærup)
Ingeborg Johnsen
1896-
Ingeborg Johnsen
F:
25 apr. 1896
Daler s. (Gærup)
Christian Johnsen
1897-1897
Christian Johnsen
F:
1 maj 1897
Daler s. (Gærup)
D:
1 maj 1897
Daler s. (Gærup)
Albert Johnsen
1898-1965
Albert Johnsen
F:
18 sep. 1898
Daler s. (Gærup)
D:
19 feb. 1965
Tønder (sygehuset)
Emilie Kock
Christine Johnsen
1899-
Christine Johnsen
F:
6 nov. 1899
Daler s. (Gærup)
Marie Elise Johnsen
1901-
Marie Elise Johnsen
F:
6 feb. 1901
Daler s. (Gærup)
Elise Johnsen
1902-
Elise Johnsen
F:
6 dec. 1902
Daler s. (Gærup)
Wilhelm Ennesen Johnsen
1904-
Wilhelm Ennesen Johnsen
F:
7 nov. 1904
Daler s. (Gærup)
Marie Margarethe Hansen
1905-1972
Marie Margarethe Hansen
F:
17 okt. 1905
Nr. Løgum
G:
23 mar. 1930
Nr. Løgum
D:
31 aug. 1972
Tønder
Otto Johnsen
1910-
Otto Johnsen
F:
28 jun. 1910
Daler s. (Gærup)
Niels Ennesen Johnsen
1859-1919
Niels Ennesen Johnsen
F:
15 jan. 1859
Daler s. (Gærup)
D:
28 dec. 1919
Daler s. (Gærup)
Betty Marie Clausen
1870-1947
Betty Marie Clausen
F:
7 aug. 1870
Hostrup s. (Rørkær)
D:
30 jan. 1947
Daler s. (Gærup)
Caroline Marie Ansine Elise Johnsen
1861-eft. 1919
Caroline Marie Ansine Elise Johnsen
F:
11 aug. 1861
Daler s. (Gærup)
D:
eft. ER 1919
Johann Christian Carstensen
1831-1918
Johann Christian Carstensen
F:
15 okt. 1831
Højer
D:
6 jun. 1918
Højer s. (Rudbøl)
Anders Mamsen Danielsen
1892-
Anders Mamsen Danielsen
F:
3 apr. 1892
Daler s. (Gærup)
Ane Kjestine Lønborg
1900-
Ane Kjestine Lønborg
F:
4 dec. 1900
Visby s. (Gærup)
G:
27 jul. 1923
Visby
Peter Johnsen Danielsen
1894-1894
Peter Johnsen Danielsen
F:
21 jan. 1894
Daler s. (Gærup)
D:
18 nov. 1894
Daler s. (Gærup)
Peter Danielsen
1895-
Peter Danielsen
F:
11 jun. 1895
Daler s. (Gærup)
Anne Jeggesen
1899-
Anne Jeggesen
F:
16 jun. 1899
Visby s. (Gærup)
G:
20 Maj 1927
Visby
Caroline Christine Danielsen
1896-
Caroline Christine Danielsen
F:
7 jun. 1896
Daler s. (Gærup)
Nikolaj Christian Jacobsen
1892-
Nikolaj Christian Jacobsen
F:
7 maj 1892
Øsby s. (Råde)
G:
7 aug. 1923
Daler
Jutta Christine Jensine Ratenburg
Broder Ratenburg
Christine Danielsen
1898-
Christine Danielsen
F:
20 dec. 1898
Daler s. (Gærup)
Christian Ratenburg
1895-
Christian Ratenburg
F:
24 jun. 1895
Daler
G:
11 nov. 1927
Daler
Petrine Christine Johnsen
1865-1950
Petrine Christine Johnsen
F:
6 sep. 1865
Daler s. (Gærup)
D:
11 apr. 1950
Daler s. (Gærup)
Daniel Lorenzen Danielsen
1865-
Daniel Lorenzen Danielsen
F:
1 jul. 1865
Daler s. (Gærup)
G:
11 nov. 1889
Daler
Peder Nissen Johnsen
1816-1893
Peder Nissen Johnsen
F:
22 dec. 1816
Daler s. (Østerby)
D:
31 jan. 1893
Daler s. (Gærup)
Kirsten Ennesen
1831-1876
Kirsten Ennesen
F:
25 feb. 1831
Daler s. (Gærup)
G:
3 apr. 1852
D:
21 dec. 1876
Daler s. (Gærup)
Dødfødt søn
1819-1819
Dødfødt søn
F:
9 aug. 1819
Daler s. (Østerby)
D:
9 aug. 1819
Daler s. (Østerby)
Nis Johnsen
1851-
Nis Johnsen
F:
15 sep. 1851
Daler s. (Østerby)
Janne Carstensen Johnsen
1854-1858
Janne Carstensen Johnsen
F:
24 jun. 1854
Daler s. (Østerby)
D:
10 dec. 1858
Daler s. (Østerby)
Anne Margrethe Skou
1882-1918
Anne Margrethe Skou
F:
13 dec. 1882
Daler s. (Østerby)
D:
4 aug. 1918
Daler s. (Østerby)
Marine Johnsen
1857-
Marine Johnsen
F:
2 maj 1857
Daler s. (Østerby)
Andreas Frederik Skou
ca. 1854-1904
Andreas Frederik Skou
F:
ca. 1854
G:
14 apr. 1880
Daler
D:
29 apr. 1904
Daler s. (Østerby)
Anders Nissen Johnsen
1820-1905
Anders Nissen Johnsen
F:
14 okt. 1820
Daler s. (Østerby)
D:
31 mar. 1905
Daler s. (Østerby)
Margrethe Dorothea Carstensen
1821-1897
Margrethe Dorothea Carstensen
F:
27 maj 1821
Braderup
G:
19 okt. 1850
D:
31 maj 1897
Daler s. (Østerby)
Marie Caroline Adzersen
1881-
Marie Caroline Adzersen
F:
5 mar. 1881
Daler s. (Østerby)
Ebbe Friedrich Detlefsen
1879-
Ebbe Friedrich Detlefsen
F:
14 dec. 1879
G:
14 okt. 1903
Daler
Anne Marie Adzersen
1882-
Anne Marie Adzersen
F:
12 apr. 1882
Daler s. (Østerby)
Carl Ludvig Heinsen
1883-
Carl Ludvig Heinsen
F:
7 jun. 1883
G:
17 Okt 1907
Burkal
Hans Peter Adzersen
1884-
Hans Peter Adzersen
F:
9 feb. 1884
Daler s. (Østerby)
Carl Christian Adzersen
1854-1917
Carl Christian Adzersen
F:
18 jul. 1854
Daler
D:
7 Maj 1917
Burkal s. (Lydersholm)
Anna Lene Hansen
1861-
Anna Lene Hansen
F:
4 Okt 1861
Burkal s. (Lydersholm)
G:
25 Maj 1880
Burkal
Marie Caroline Johnsen
1824-1897
Marie Caroline Johnsen
F:
7 jan. 1824
Daler s. (Østerby)
D:
23 apr. 1897
Daler
Hans Adsersen
ca. 1814-1886
Hans Adsersen
F:
ca. 1814
G:
18 okt. 1853
Daler
D:
17 aug. 1886
Daler
Dødfødt søn
1862-1862
Dødfødt søn
F:
15 sep. 1862
Braderup
D:
15 sep. 1862
Braderup
Johann Beeck
1863-
Johann Beeck
F:
4 okt. 1863
Braderup
Marine Sophie Beeck
1866-
Marine Sophie Beeck
F:
7 jun. 1866
Braderup
Helene Hansine Marie Johnsen
1828-
Helene Hansine Marie Johnsen
F:
19 mar. 1828
Daler s. (Østerby)
Franz Beeck
Franz Beeck
G:
9 nov. 1861
Braderup
Marine Schmidt
1787-1870
Marine Schmidt
F:
20 maj 1787
Daler s. (Østerby)
D:
10 feb. 1870
Daler s. (Østerby)
Nis Andersen Johnsen
1786-1857
Nis Andersen Johnsen
F:
1786
Daler s. (Østerby)
G:
22 okt. 1808
Daler
D:
15 mar. 1857
Daler s. (Østerby)
Maria Marcussen
1755-1797
Maria Marcussen
F:
12 nov. 1755
Møgeltønder
D:
1797
Daler
Mikkel Smith
Marie Magdalene Haamann
1843-1855
Marie Magdalene Haamann
F:
4 dec. 1843
Løgumkloster
D:
23 apr. 1855
Løgumkloster
Johanne Haamann
1845-
Johanne Haamann
F:
15 sep. 1845
Løgumkloster
Dorothea Haamann
1848-
Dorothea Haamann
F:
20 jan. 1848
Løgumkloster
Andreas Jensen Clemmensen
1841-
Andreas Jensen Clemmensen
F:
6 jan. 1841
G:
5 maj 1869
Løgumkloster
Juliane Haamann
1850-1853
Juliane Haamann
F:
12 okt. 1850
Løgumkloster
D:
3 aug. 1853
Løgumkloster
Mette Marie Marcussen
1822-1859
Mette Marie Marcussen
F:
21 feb. 1822
Brøns s. (Normsted)
D:
20 jul. 1859
Løgumkloster
Detlef Haamann
1812-1853
Detlef Haamann
F:
13 apr. 1812
Løgumkloster
G:
13 okt. 1843
Løgumkloster
D:
1 jun. 1853
Løgumkloster
Maria Marcussen
1824-
Maria Marcussen
F:
6 jan. 1824
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Niels Hansen Boysen Marcussen
1826-1827
Niels Hansen Boysen Marcussen
F:
3 maj 1826
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 mar. 1827
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Iver Jessen Marcussen
1795-
Iver Jessen Marcussen
F:
1 okt. 1795
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hanne Nielsdatter
1793-1833
Hanne Nielsdatter
F:
28 apr. 1793
Ballum s. (Østerende)
G:
2 feb. 1821
Ballum
D:
26 nov. 1833
Ballum s. (Østerende)
Ingeborg Svendsdatter
1794-1862
Ingeborg Svendsdatter
F:
O. 1790/1794
Guldager s.
G:
7 maj 1835
Ballum
D:
10 jul. 1862
Vesterende-Ballum (Ballum s.)
Maren Christensdatter
ca. 1813-
Maren Christensdatter
F:
ca. 1813
Guldager s.
Marcus Hansen Feddersen
1821-1821
Marcus Hansen Feddersen
F:
13 jun. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
23 jun. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Christensen Feddersen
1822-1822
Maren Christensen Feddersen
F:
20 apr. 1822
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
28 jul. 1822
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Mette Marie Feddersen
1823-1829
Mette Marie Feddersen
F:
17 nov. 1823
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
27 jan. 1829
Ballum s. (Mølby)
Maren Feddersen
1826-1828
Maren Feddersen
F:
25 okt. 1826
Ballum s. (Mølby)
D:
24 mar. 1828
Ballum s. (Mølby)
Mette Marie Feddersen
1829-1837
Mette Marie Feddersen
F:
4 aug. 1829
Ballum s. (Mølby)
D:
5 apr. 1837
Ballum s. (Mølby)
Maren Feddersen
1832-
Maren Feddersen
F:
4 feb. 1832
Ballum s. (Mølby)
Hanne Marie Feddersen
1834-1836
Hanne Marie Feddersen
F:
24 dec. 1834
Ballum s. (Mølby)
D:
13 mar. 1836
Ballum s. (Mølby)
Marcus Hansen Feddersen
1837-1840
Marcus Hansen Feddersen
F:
11 jun. 1837
Ballum s. (Mølby)
D:
28 jan. 1840
Ballum s. (Mølby)
Maren Marcusdatter
1797-1843
Maren Marcusdatter
F:
31 jul. 1797
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
8 apr. 1843
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Christen Hansen Feddersen
1777-1857
Christen Hansen Feddersen
F:
3 maj 1777
Østerende-Ballum (Ballum s.)
G:
2 feb. 1821
Ballum
D:
6 dec. 1857
Østerende-Ballum (Ballum s.)
Laust Marcussen
1800-1804
Laust Marcussen
F:
1 sep. 1800
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
5 mar. 1804
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Kirsten Marie Henriksen
1846-1846
Kirsten Marie Henriksen
F:
1 feb. 1846
Ballum s. (Mølby)
D:
3 feb. 1846
Ballum s. (Mølby)
Anna Magdalene Marcusdatter
1804-1863
Anna Magdalene Marcusdatter
F:
8 okt. 1804
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
23 jan. 1863
Johannes Henriksen
ca. 1789-1846
Johannes Henriksen
F:
ca. 1789
Rømø
D:
8 sep. 1846
Ballum s. (Mølby)
Marcus Marcussen
1758-1843
Marcus Marcussen
F:
6 feb. 1758
Møgeltønder
D:
11 jan. 1843
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Mette Marie Truelsdatter
1761-1841
Mette Marie Truelsdatter
F:
23 okt. 1761
Ballum s. (Kringelum)
G:
31 okt. 1794
Ballum
D:
27 apr. 1841
Hans Marcussen
1760-1800
Hans Marcussen
F:
13 maj 1760
Møgeltønder
D:
senest 1800
Cicilie Marie Brodersen
1798-1800
Cicilie Marie Brodersen
F:
31 aug. 1798
Holm
D:
25 jan. 1800
Holm
Hans Brodersen
1800-1806
Hans Brodersen
F:
15 dec. 1800
Holm
D:
23 jan. 1806
Holm
Lorenz Brodersen
1803-
Lorenz Brodersen
F:
21 jan. 1803
Holm
Margrethe Marcussen
ca. 1802-
Margrethe Marcussen
F:
ca. 1802
Braderup s.
Peter Brodersen
1805-1805
Peter Brodersen
F:
6 maj 1805
Holm
D:
22 jul. 1805
Holm
Peter Christian Brodersen
1806-1807
Peter Christian Brodersen
F:
2 dec. 1806
Holm
D:
25 mar. 1807
Holm
Maria Brodersen
1808-
Maria Brodersen
F:
23 sep. 1808
Holm
Catharina Marcussen
1767-
Catharina Marcussen
F:
1767
Kogsbøl
Christian Brodersen
1770-1825
Christian Brodersen
F:
6 apr. 1770
Holm
G:
15 jun. 1797
Højer
D:
31 dec. 1825
Braderup
Laust Marcussen
1805-
Laust Marcussen
F:
1805
Botilde Friedericke Marcussen
1807-
Botilde Friedericke Marcussen
F:
1807
Hans Ludvig Lorentzen
ca. 1811-1844
Hans Ludvig Lorentzen
F:
ca. 1811
Chr. Albrecht Kog
G:
18 maj 1833
Daler
D:
1844
Johann Ludvig Marcussen
1838-
Johann Ludvig Marcussen
F:
19 apr. 1838
Løgumkloster
Cornelis Peter Geicken
1872-
Cornelis Peter Geicken
F:
25 nov. 1872
Løgumkloster
Ingeborg Geiken
1900-
Ingeborg Geiken
F:
4 aug. 1900
Løgumkloster
Cornelius Geiken
1903-
Cornelius Geiken
F:
22 mar. 1903
Løgumkloster
Andreas Geiken
1906-
Andreas Geiken
F:
5 maj 1906
Løgumkloster
Brodine Geiken
Carl Geiken
1911-1911
Carl Geiken
F:
15 aug. 1911
Løgumkloster
D:
5 sep. 1911
Løgumkloster
Andreas Geicken
1875-
Andreas Geicken
F:
11 dec. 1875
Løgumkloster
Lene Catharina Lorenzen
Peter Geicken
1878-1915
Peter Geicken
F:
24 feb. 1878
Løgumkloster
D:
5 jul. 1915
Souchez, Frankrig (faldet i 1. Verdenskrig)
Anne Margrethe Petersen
1881-1907
Anne Margrethe Petersen
F:
7 aug. 1881
Nr. Løgum
G:
21 okt. 1905
Nr. Løgum
D:
13 feb. 1907
Flensborg (diakonissestiftelsen)
Cornelius Geiken
Peter Geiken
Metha Marie Sørensen
1891-
Metha Marie Sørensen
F:
29 aug. 1891
Alslev
G:
29 okt. 1911
Løgumkloster
Marie Geicken
1880-
Marie Geicken
F:
23 mar. 1880
Løgumkloster
Karl Pöttschacher
1879-
Karl Pöttschacher
F:
20 apr. 1879
Wien
G:
9 apr. 1904
Løgumkloster
Ingeborg Laura Caroline Geiken
1885-
Ingeborg Laura Caroline Geiken
F:
4 feb. 1885
Løgumkloster
Catharina Marie Marcussen
1842-1904
Catharina Marie Marcussen
F:
15 maj 1842
Løgumkloster
D:
22 aug. 1904
Løgumkloster
Cornelis Sybrand Geicken
1843-1893
Cornelis Sybrand Geicken
F:
14 jan. 1843
Sild
G:
1 apr. 1871
Løgumkloster
D:
18 nov. 1893
Løgumkloster
Jes Feddersen Marcussen
1876-1899
Jes Feddersen Marcussen
F:
29 jan. 1876
D:
20 maj 1899
Løgumkloster
Jens Jensen Bech
1904-
Jens Jensen Bech
F:
10 mar. 1904
Løgumkloster
Mathias Bech
1906-
Mathias Bech
F:
10 jun. 1906
Løgumkloster
Maks Jensen Bech
1910-1910
Maks Jensen Bech
F:
19 nov. 1910
Løgumkloster
D:
8 dec. 1910
Løgumkloster
Anna Mathilde Marcussen
1878-
Anna Mathilde Marcussen
F:
11 apr. 1878
Vejstrup s. (Sjølund Mølle)
Peter Veivardt Jensen Bech
1874-
Peter Veivardt Jensen Bech
F:
8 dec. 1874
Kobberup s. (Søby)
G:
12 jun. 1903
Løgumkloster
Beate Marie Marcussen
1906-
Beate Marie Marcussen
F:
14 jun. 1906
Husum
Christian Lorenzen Knudsen
1905-
Christian Lorenzen Knudsen
F:
15 jan. 1905
Møgeltønder
G:
8 okt. 1927
Møgeltønder
Anton Marcussen
Johannes Marcussen
Amalie Petersen
Anne Marie Marcussen
1911-1911
Anne Marie Marcussen
F:
27 mar. 1911
Møgeltønder
D:
27 maj 1911
Møgeltønder
Aage Marcussen
Hans Skov Marcussen
Rosa Vilhelmine Høyer
Svend Marcussen
Ejnar Marcussen
Andreas Feddersen Marcussen
1880-
Andreas Feddersen Marcussen
F:
27 okt. 1880
Vejstrup s. (Sjølund Mølle)
Ellemine Cathrine Skov
1881-
Ellemine Cathrine Skov
F:
13 jan. 1881
Løgumkloster
G:
29 mar. 1905
Løgumkloster
Johannes Marcussen
1883-
Johannes Marcussen
F:
22 jan. 1883
Løgumkloster
Christine Marcussen
1885-
Christine Marcussen
F:
18 okt. 1885
Løgumkloster
Heinrich Ahrendt Laue Christian Marcussen
1888-
Heinrich Ahrendt Laue Christian Marcussen
F:
7 maj 1888
Løgumkloster
Mathias Wind Bjørn Marcussen
1844-1900
Mathias Wind Bjørn Marcussen
F:
10 feb. 1844
Løgumkloster
D:
1 mar. 1900
Løgumkloster
Anne Marie Thiesen Gündt
ca. 1849-1920
Anne Marie Thiesen Gündt
F:
ca. 1849
D:
20 sep. 1920
Løgumkloster
Ingeborg Nicoline Cathrine Beyer
1879-
Ingeborg Nicoline Cathrine Beyer
F:
4 jan. 1879
Løgumkloster
Thomas Ferdinand Thomsen
1881-
Thomas Ferdinand Thomsen
F:
27 jan. 1881
Klein Solt
G:
20 okt. 1907
Løgumkloster
Lorenz Christian Beyer
1884-
Lorenz Christian Beyer
F:
26 jan. 1884
Løgumkloster
Andreas Feddersen Beyer
1884-
Andreas Feddersen Beyer
F:
26 jan. 1884
Løgumkloster
Anna Kirstine Marcussen
1847-
Anna Kirstine Marcussen
F:
30 mar. 1847
Løgumkloster
Thomas Beyer
1848-
Thomas Beyer
F:
10 jul. 1848
G:
24 jul. 1872
Løgumkloster
Geske Ernestine Marcussen
1848-1848
Geske Ernestine Marcussen
F:
19 aug. 1848
Løgumkloster
D:
4 sep. 1848
Løgumkloster
Georg Ernst Marcussen
1850-1850
Georg Ernst Marcussen
F:
24 jan. 1850
Løgumkloster
D:
9 jun. 1850
Løgumkloster
Laura Iverlina Marcussen
1851-
Laura Iverlina Marcussen
F:
10 mar. 1851
Løgumkloster
Georg Ernst Marcussen
1852-1888
Georg Ernst Marcussen
F:
20 jul. 1852
Løgumkloster
D:
tidligst 1888
Anne Marie Marcussen
1881-
Anne Marie Marcussen
F:
13 jan. 1881
Løgumkloster
Ingeborg Marcussen
1882-
Ingeborg Marcussen
F:
13 jun. 1882
Løgumkloster
Laura Iwarline Marcussen
1883-
Laura Iwarline Marcussen
F:
1 nov. 1883
Løgumkloster
Sophie Marcussen
1885-
Sophie Marcussen
F:
9 apr. 1885
Løgumkloster
Andreas Jacob Marcussen
1887-
Andreas Jacob Marcussen
F:
30 dec. 1887
Løgumkloster
Alma Marcussen
1889-
Alma Marcussen
F:
7 jun. 1889
Løgumkloster
Hans Ludvig Lorenzen Marcussen
1854-
Hans Ludvig Lorenzen Marcussen
F:
10 mar. 1854
Løgumkloster
Anne Sophie Marquardsen
ca. 1852-
Anne Sophie Marquardsen
F:
ca. 1852
Jacob Heinrich Lorenzen Marcussen
1855-1856
Jacob Heinrich Lorenzen Marcussen
F:
13 nov. 1855
Løgumkloster
D:
24 jan. 1856
Løgumkloster
Andreas Feddersen Marcussen
1808-1886
Andreas Feddersen Marcussen
F:
1808
Daler s. (Østerby)
D:
21 jun. 1886
Løgumkloster
Ingeborg Nicoline Catharina Bjørn
1814-1883
Ingeborg Nicoline Catharina Bjørn
F:
24 jul. 1814
Højer s. (Frederikskog Mølle)
G:
16 apr. 1837
Emmerlev
D:
6 dec. 1883
Løgumkloster
Lorentz Frederik Søegaard
1834-1836
Lorentz Frederik Søegaard
F:
18 jul. 1834
Daler s. (Østerby)
D:
26 jun. 1836
Daler s. (Østerby)
Ansine Marie Søegaard
1835-
Ansine Marie Søegaard
F:
25 nov. 1835
Daler s. (Østerby)
Johanne Marie Nielsen
1866-
Johanne Marie Nielsen
F:
27 dec. 1866
Højer
Laurette Friederika Søegaard
1838-1893
Laurette Friederika Søegaard
F:
19 mar. 1838
Højer
D:
20 feb. 1893
Højer
Anders Christian Nielsen
ca. 1838-1889
Anders Christian Nielsen
F:
ca. 1838
G:
9 feb. 1866
Højer
D:
27 jul. 1889
Højer
Johannes Nielsen Søegaard
1839-1846
Johannes Nielsen Søegaard
F:
5 dec. 1839
Højer
D:
24 aug. 1846
Højer
Bothilde Andrea Søegaard
1841-
Bothilde Andrea Søegaard
F:
22 dec. 1841
Højer
Peter Knudsen Christensen
1844-
Peter Knudsen Christensen
F:
12 nov. 1844
G:
18 okt. 1873
Højer
Ludvig Theodor Søegaard
1843-
Ludvig Theodor Søegaard
F:
22 mar. 1843
Højer
Jacobine Goschine Ernestine Søegaard
1844-
Jacobine Goschine Ernestine Søegaard
F:
21 apr. 1844
Højer
Martha Marthine Schau Søegaard
1846-
Martha Marthine Schau Søegaard
F:
17 feb. 1846
Højer
Marie Ansine Juliane Marcussen
1810-1887
Marie Ansine Juliane Marcussen
F:
1810
Daler s. (Østerby)
D:
30 aug. 1887
Højer
Søren Nielsen Søegaard eller Sjøgaard
ca. 1805-1860
Søren Nielsen Søegaard eller Sjøgaard
F:
ca. 1805
G:
10 jul. 1834
Daler
D:
senest 1860
Jens Hansen Marcussen
1812-
Jens Hansen Marcussen
F:
11 nov. 1812
Jensine Marie Marcussen
1845-
Jensine Marie Marcussen
F:
17 sep. 1845
Daler s. (Østerby)
Nis Frandsen
ca. 1843-
Nis Frandsen
F:
ca. 1843
G:
10 nov. 1870
Daler
Johannes Marcussen
1847-1848
Johannes Marcussen
F:
1 nov. 1847
Daler s. (Østerby)
D:
1 apr. 1848
Daler s. (Østerby)
Dødfødt søn
1876-1876
Dødfødt søn
F:
31 dec. 1876
Løgumkloster
D:
31 dec. 1876
Løgumkloster
Dødfødt søn
1877-1877
Dødfødt søn
F:
8 nov. 1877
Løgumkloster
D:
8 nov. 1877
Løgumkloster
Johannes Marcussen Hansen
1878-1879
Johannes Marcussen Hansen
F:
1 nov. 1878
Løgumkloster
D:
1 jan. 1879
Løgumkloster
Anne Kirstine Marcussen
1849-1878
Anne Kirstine Marcussen
F:
9 jun. 1849
Daler s. (Østerby)
D:
9 nov. 1878
Løgumkloster
Laust Jepsen Hansen
1845-
Laust Jepsen Hansen
F:
12 jan. 1845
Anne Marie Marcussen
1851-
Anne Marie Marcussen
F:
18 sep. 1851
Daler s. (Østerby)
Johannes Marcussen
1855-
Johannes Marcussen
F:
12 okt. 1855
Daler s. (Østerby)
Johannes Marcussen
1816-1872
Johannes Marcussen
F:
29 jan. 1816
Daler s. (Østerby)
D:
19 aug. 1872
Daler s. (Østerby)
Karen Nielsdatter
1819-1856
Karen Nielsdatter
F:
28 jul. 1819
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
26 okt. 1844
Daler
D:
26 jan. 1856
Daler s. (Østerby)
Dora Petersen
1914-1989
Dora Petersen
F:
23 aug. 1914
Daler s. (Østerby)
D:
12 okt. 1989
Andreas Petersen
1911-1985
Andreas Petersen
F:
14 maj 1911
Daler s. (Østerby)
G:
3 dec. 1936
Daler
D:
5 mar. 1985
Ingeborg Marie Petersen
1917-
Ingeborg Marie Petersen
F:
27 mar. 1917
Daler s. (Østerby)
Ernst Petersen
1917-
Ernst Petersen
F:
31 jul. 1917
Bov s. (Kollund)
G:
15 maj 1945
Daler
Peter Obeling
Heike
Kirsten Obeling
Peder
Svend Aage Obeling
Carla Christine Petersen
1921-1991
Carla Christine Petersen
F:
26 sep. 1921
Daler s.
D:
28 okt. 1991
Laust Hansen Obeling
1910-1995
Laust Hansen Obeling
F:
26 maj 1910
Brøns s. (Astrup)
G:
19 nov. 1948
Daler
D:
28 okt. 1995
Christian Petersen
1924-
Christian Petersen
F:
3 jan. 1924
Daler s. (Østerby)
Hans Marcussen Petersen
1926-1997
Hans Marcussen Petersen
F:
20 feb. 1926
Daler s. (Østerby)
D:
28 aug. 1997
Karla Jepsen
1922-2007
Karla Jepsen
F:
10 jun. 1922
Brede s. (Borrig)
D:
1 maj 2007
Sofie Petersen
1928-
Sofie Petersen
F:
25 jan. 1928
Daler s. (Østerby)
Kristian Peter Stisen
1927-
Kristian Peter Stisen
F:
8 apr. 1927
Torum s. (Hinnerup)
Marie Johanne Marcussen
1890-1955
Marie Johanne Marcussen
F:
5 okt. 1890
Daler s. (Østerby)
D:
2 sep. 1955
Sønderborg
Andreas Petersen
1881-
Andreas Petersen
F:
7 jan. 1881
Daler s. (Østerby)
G:
28 okt. 1913
Daler
Peter Marcussen
1892-
Peter Marcussen
F:
9 feb. 1892
Daler s. (Østerby)
Klara Jacobsen
1897-1990
Klara Jacobsen
F:
30 nov. 1897
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
29 apr. 1922
Emmerlev
D:
9 nov. 1990
Ingeborg Kjestine Marcussen
1893-1893
Ingeborg Kjestine Marcussen
F:
29 mar. 1893
Daler s. (Østerby)
D:
5 apr. 1893
Daler s. (Østerby)
Johannes Marcussen
1893-
Johannes Marcussen
F:
29 mar. 1893
Daler s. (Østerby)
Karl Marcussen
1895-
Karl Marcussen
F:
5 jan. 1895
Daler s. (Østerby)
Ingeborg Christine Marcussen
1896-1960
Ingeborg Christine Marcussen
F:
11 feb. 1896
Daler s. (Østerby)
D:
13 dec. 1960
Rinkenæs
Nicolai Frederiksen
Hans Marcussen
1897-1917
Hans Marcussen
F:
22 mar. 1897
Daler s. (Østerby)
D:
26 apr. 1917
Frankrig
Sophie Margrethe Marcussen
1900-1901
Sophie Margrethe Marcussen
F:
5 maj 1900
Daler s. (Østerby)
D:
8 apr. 1901
Daler s. (Østerby)
Carl Marcussen
1858-
Carl Marcussen
F:
18 nov. 1858
Daler s. (Østerby)
Ingeborg Marie Michelsen
1865-
Ingeborg Marie Michelsen
F:
10 mar. 1865
Ullerup s. (Avnbøl)
G:
5 nov. 1889
Ullerup
Ingeborg Marcussen
1861-
Ingeborg Marcussen
F:
27 jun. 1861
Daler s. (Østerby)
Jørgen Laurids Jørgensen
1867-
Jørgen Laurids Jørgensen
F:
16 dec. 1867
G:
27 nov. 1894
Daler
Maren Laustsen
ca. 1823-
Maren Laustsen
F:
ca. 1823
G:
1 nov. 1856
Daler
Johannes Marcussen
ca. 1774-1840
Johannes Marcussen
F:
ca. 1774
Højer
D:
15 sep. 1840
Daler s. (Østerby)
Ane Kirstine Andreasdatter
1779-
Ane Kirstine Andreasdatter
F:
1779
Laust Marcussen
ca. 1724-1800
Laust Marcussen
F:
ca. 1724
Møgeltønder
D:
31 maj 1800
Højer
Maren Hansdatter
1731-1814
Maren Hansdatter
F:
1731
Daler
G:
16 feb. 1753
Daler
D:
20 feb. 1814
Braderup
Nicolai Hansen Kaysen
1802-
Nicolai Hansen Kaysen
F:
19 feb. 1802
Ballum s. (Vesterende)
Dorothea Jørgensdatter
ca. 1797-1848
Dorothea Jørgensdatter
F:
ca. 1797
G:
30 sep. 1829
Ballum
D:
4 apr. 1848
Daler
Knud Kaysen
1851-
Knud Kaysen
F:
12 feb. 1851
Daler
Ane Marie Thorstensdatter
ca. 1825-
Ane Marie Thorstensdatter
F:
ca. 1825
G:
8 feb. 1851
Daler
Hans Kaysen
1774-1822
Hans Kaysen
F:
5 sep. 1774
Burkal s. (Lydersholm)
D:
3 apr. 1822
Burkal s. (Rens)
Anna Margrethe Nicolaisdatter
Johann Friedrich August Sänger
1834-
Johann Friedrich August Sänger
F:
21 jul. 1834
Christiane Sophie Sänger
1836-
Christiane Sophie Sänger
F:
23 jun. 1836
Hans Peter Sänger
1839-1845
Hans Peter Sänger
F:
2 feb. 1839
D:
1 apr. 1845
Termann Sänger
1841-1847
Termann Sänger
F:
10 sep. 1841
D:
12 feb. 1847
Adelheit Magdalene Sänger
1844-
Adelheit Magdalene Sänger
F:
7 maj 1844
Hanne Termine Sänger
1847-1847
Hanne Termine Sänger
F:
28 jul. 1847
D:
2 dec. 1847
Adelheit Kaysen
1804-1868
Adelheit Kaysen
F:
29 maj 1804
D:
7 aug. 1868
Andreas Sänger
1810-1887
Andreas Sänger
F:
23 aug. 1810
G:
4 maj 1834
D:
12 feb. 1887
Saksborg
Christiane Lassen
-1844
Christiane Lassen
G:
6 maj 1803
D:
27 dec. 1844
Ester Kaysen
1776-1777
Ester Kaysen
F:
10 dec. 1776
Burkal s. (Lydersholm)
D:
1 apr. 1777
Burkal s. (Lydersholm)
Adelina Maria Kaysen
1809-
Adelina Maria Kaysen
F:
10 jan. 1809
Oluf Christian Christiansen
ca. 1803-
Oluf Christian Christiansen
F:
ca. 1803
G:
23 maj 1841
Tønder
Peter Petersen Kaysen
1778-1847
Peter Petersen Kaysen
F:
10 jul. 1778
Burkal s. (Lydersholm)
D:
21 dec. 1847
Flensborg
Anna Elisabeth Andersen
Anna Elisabeth Andersen
G:
13 feb. 1808
Tønder
Maria Wolf
Andrew Hansen
1899-1966
Andrew Hansen
F:
29 aug. 1899
Los Angeles
D:
4 jan. 1966
Los Angeles
Lena Sarah Andrew
1897-1989
Lena Sarah Andrew
F:
27 feb. 1897
G:
5 aug. 1927
D:
7 Maj 1989
Andreas (senere Andrew) Hansen
1855-1923
Andreas (senere Andrew) Hansen
F:
29 aug. 1855
Hygum s.
D:
28 feb. 1923
Falbrook, Californien
Mathilde Kirstine Michelsen
1861-1921
Mathilde Kirstine Michelsen
F:
4 feb. 1861
Farup s.
G:
8 dec. 1885
D:
14 jun. 1921
Adelheit Kaysen
1818-1871
Adelheit Kaysen
F:
6 aug. 1818
Burkal s. (Lydersholm)
D:
2 mar. 1871
Morten Hansen
1815-1900
Morten Hansen
F:
14 okt. 1815
V. Nebel s.
G:
2 jul. 1852
D:
2 apr. 1900
Vilslev s.
Anna Cathrine Olufsen
1843-1893
Anna Cathrine Olufsen
F:
25 okt. 1843
Ø. Løgum s. (Hjaruplund)
D:
5 sep. 1893
Aabenraa
Peter Johannsen Petersen
1838-1909
Peter Johannsen Petersen
F:
15 okt. 1838
Aabenraa
G:
17 okt. 1871
D:
23 feb. 1909
Aabenraa
Hans Andersen Schmidt
1867-1949
Hans Andersen Schmidt
F:
16 feb. 1867
Tislund s. (Åbøl)
D:
5 jun. 1949
Flensborg
Marie Petrea Margrethe Jørgensen
1878-
Marie Petrea Margrethe Jørgensen
F:
3 aug. 1878
Nordborg s. (Holm)
G:
29 apr. 1898
Aabenraa
Johanne Margrethe Schmidt
1868-1934
Johanne Margrethe Schmidt
F:
4 okt. 1868
Tislund s. (Åbøl)
D:
4 jul. 1934
Wilhelm Rudolph Hermann Bøttcher
1871-
Wilhelm Rudolph Hermann Bøttcher
F:
10 mar. 1871
Wittenberg
D:
Rixdorf ved Berlin
Oluf Olufsen Schmidt
1870-1938
Oluf Olufsen Schmidt
F:
18 jul. 1870
Tislund s. (Åbøl)
D:
1938
Hamborg
Caroline Rahf
1873-1928
Caroline Rahf
F:
1873
Glücksborg
D:
3 nov. 1928
Hamborg
Johanne Marie Liebig
Johanne Marie Liebig
G:
1929
Anton Paulsen Schmidt
1872-1944
Anton Paulsen Schmidt
F:
4 feb. 1872
Tislund s. (Åbøl)
D:
20 dec. 1944
Aabenraa
Elisabeth Cathrine Louise Lund
1871-1933
Elisabeth Cathrine Louise Lund
F:
9 dec. 1871
Øster Løgum s. (Øster Løgum Mark)
G:
16 nov. 1894
Øster Løgum
D:
8 jun. 1933
Øster Løgum s. (Hovslund)
Helene Cathrine Schmidt
1874-1955
Helene Cathrine Schmidt
F:
19 jul. 1874
Vedsted s. (Over Jerstal)
D:
28 aug. 1955
Hans Terkelsen Ebsen Dahl
1874-1937
Hans Terkelsen Ebsen Dahl
F:
21 sep. 1874
Nustrup s. (Gabøl)
D:
10 feb. 1937
Andreas Hansen Schmidt
1876-1942
Andreas Hansen Schmidt
F:
7 nov. 1876
Hellevad s. (Klovtoft)
D:
10 jan. 1942
Sønderborg
Anne Christine Hansen
1884-1951
Anne Christine Hansen
F:
9 mar. 1884
Ullerup
G:
9 dec. 1910
Hjordkær
D:
25 feb. 1951
Ullerup
Peter Hansen Schmidt
1879-1949
Peter Hansen Schmidt
F:
13 jun. 1879
Hellevad s. (Klovtoft)
D:
28 maj 1949
Aabenraa
Marcus Andersen Schmidt
1881-1951
Marcus Andersen Schmidt
F:
19 mar. 1881
Hellevad s. (Klovtoft)
D:
14 dec. 1951
Haderslev
Christine Madsine Kock
1893-
Christine Madsine Kock
F:
9 jul. 1893
Nustrup s. (Gabøl Mark)
G:
29 apr. 1921
Øster Løgum
Anders Hansen Schmidt
1883-1891
Anders Hansen Schmidt
F:
24 jul. 1883
Øster Løgum s. (Nr. Hjarup)
D:
18 feb. 1891
Øster Løgum s. (Nr. Hjarup)
Bodil Christine Olufsen
1844-1921
Bodil Christine Olufsen
F:
7 dec. 1844
Ø. Løgum s. (Hjaruplund)
D:
25 jun. 1921
Hjordkær
Anders Hansen Schmidt
1832-1909
Anders Hansen Schmidt
F:
5 jun. 1832
Tislund s. (Åbøl)
G:
27 okt. 1865
D:
16 okt. 1909
Ø. Løgum s. (Nr. Hjarup)
Lene Mortensen Schmidt
1874-
Lene Mortensen Schmidt
F:
15 dec. 1874
Ø. Løgum s. (Nr. Hjarup Mark)
Oluf Martin Schmidt
1875-
Oluf Martin Schmidt
F:
13 dec. 1875
Ø. Løgum s. (Nr. Hjarup Mark)
Henriette Justine Eggert
1892-
Henriette Justine Eggert
F:
9 okt. 1892
Aabenraa
Mette Helene Schmidt
1877-
Mette Helene Schmidt
F:
18 sep. 1877
Ø. Løgum s. (Nr. Hjarup Mark)
Marie Margrethe Schmidt
1879-
Marie Margrethe Schmidt
F:
26 mar. 1879
Ø. Løgum s. (Nr. Hjarup Mark)
Martin Schmidt
1880-
Martin Schmidt
F:
12 okt. 1880
Ø. Løgum s. (Nr. Hjarup Mark)
Hans Mortensen Schmidt
1882-
Hans Mortensen Schmidt
F:
7 feb. 1882
Ø. Løgum s. (Nr. Hjarup Mark)
Anna Magdalene Olufsen
1847-1931
Anna Magdalene Olufsen
F:
28 sep. 1847
Ø. Løgum s. (Hjaruplund)
D:
24 jun. 1931
Ø. Løgum
Lorenz Mortensen Schmidt
1822-1917
Lorenz Mortensen Schmidt
F:
13 okt. 1822
Ø. Løgum
G:
4 sep. 1874
Ø. Løgum
D:
26 mar. 1917
Ø. Løgum
Kathrine Juliussen
1902-
Kathrine Juliussen
F:
24 apr. 1902
Skjød s. (Sølvstengården)
Oluf Johannes Juliussen
Mathilde Nielsen Kold
ca. 1872-
Mathilde Nielsen Kold
F:
ca. 1872
Mette Christine Petersen
1902-
Mette Christine Petersen
F:
21 aug. 1902
Rise s. (Rise Hjarup)
Hans Petersen
1904-1905
Hans Petersen
F:
8 nov. 1904
Rise s. (Rise Hjarup)
D:
20 mar. 1905
Rise s. (Rise Hjarup)
Hans Petersen
1908-
Hans Petersen
F:
25 jan. 1908
Rise s. (Rise Hjarup)
Karen Marie Nielsine Juliussen
Hans Peter Petersen
1869-
Hans Peter Petersen
F:
26 jun. 1869
Rise s. (Rise Hjarup)
Wilhelmine Marie Christensen
1910-
Wilhelmine Marie Christensen
F:
5 feb. 1910
Rise s. (Rødekro)
Klara Margrethe Christensen
1910-
Klara Margrethe Christensen
F:
5 feb. 1910
Rise s. (Rødekro)
Marie Cathrine Juliane Juliussen
1875-
Marie Cathrine Juliane Juliussen
F:
30 apr. 1875
Vitten s. (Vitten Mark)
Jes Jessen Christensen
Petrine Henriette Juliussen
1877-
Petrine Henriette Juliussen
F:
26 apr. 1877
Hadsten s. (Neder Hadsten)
Johannes Christian Møller
1905-
Johannes Christian Møller
F:
21 feb. 1905
Rise s. (Rødekro)
Karl Møller
1908-
Karl Møller
F:
28 okt. 1908
Rise s. (Rise Hjarup)
Anton Nissen Møller
1910-
Anton Nissen Møller
F:
26 sep. 1910
Rise s. (Rise Hjarup)
Johanne Margrethe Juliussen
1880-
Johanne Margrethe Juliussen
F:
20 jan. 1880
Hadsten s. (Neder Hadsten)
Nis Nissen Møller
Niels Jensen Blichfeldt Juliussen
1882-
Niels Jensen Blichfeldt Juliussen
F:
14 aug. 1882
Hadsten s. (Neder Hadsten)
Ellen Kathrine Juliussen, senere Poulsen
1911-
Ellen Kathrine Juliussen, senere Poulsen
F:
6 feb. 1911
Ørting s. (Ørting Stationsby)
Andrea Olufmine Juliussen
1885-1953
Andrea Olufmine Juliussen
F:
8 maj 1885
Hadsten s. (Neder Hadsten)
D:
5 dec. 1953
Randbøl s. (Bindeballe)
NN
Magnus Poulsen
1920-
Magnus Poulsen
F:
17 jun. 1920
Randbøl s. (Bindeballe)
Niels Poulsen
1872-1941
Niels Poulsen
F:
5 sep. 1872
Randbøl s. (Bindeballe)
G:
4 sep. 1914
Randbøl
D:
10 okt. 1941
Randbøl s. (Bindeballe)
Catharina Olufsen
1846-1890
Catharina Olufsen
F:
20 maj 1846
Ø. Løgum s. (Hjaruplund)
D:
25 jan. 1890
Hadsten s. (Neder Hadsten)
Peder Henrik Juliussen
ca. 1847-
Peder Henrik Juliussen
F:
ca. 1847
G:
2 feb. 1872
Skjød
Marie Gaasvig
1874-
Marie Gaasvig
F:
21 sep. 1874
Vedsted s. (Skovby Mark)
Anne Christine Gaasvig
1878-
Anne Christine Gaasvig
F:
11 jan. 1878
Vedsted s. (Skovby Mark)
Jens Gaasvig
Jensine Olufsen
1849-
Jensine Olufsen
F:
12 apr. 1849
Ø. Løgum s. (Hjaruplund)
Dines Gaasvig
1837-
Dines Gaasvig
F:
25 nov. 1837
G:
12 jun. 1874
Vedsted
Johanne Margrethe Kaysen
1819-1849
Johanne Margrethe Kaysen
F:
11 dec. 1819
Burkal s. (Lydersholm)
D:
22 apr. 1849
Hjaruplund
Oluf Olufsen
1814-1863
Oluf Olufsen
F:
6 feb. 1814
Ø. Løgum s. (Hjaruplund)
G:
19 maj 1843
Ø. Løgum
D:
17 nov. 1863
Ø. Løgum s. (Hjaruplund)
Samuel Memmert Kaysen
1821-1822
Samuel Memmert Kaysen
F:
16 jun. 1821
Burkal s. (Lydersholm)
D:
22 mar. 1822
Burkal s. (Lydersholm)
Anna Cathrine Olufsen
1855-1929
Anna Cathrine Olufsen
F:
5 apr. 1855
Ø. Hjarup s. (Hjaruplund)
D:
2 apr. 1929
Haderslev
Jens Olufsen
1857-1918
Jens Olufsen
F:
10 mar. 1857
Ø. Løgum s. (Hjaruplund)
D:
3 dec. 1918
Haderslev
Johanne Margrethe Olufsen
1859-1954
Johanne Margrethe Olufsen
F:
5 dec. 1859
Ø. Løgum s. (Hjaruplund)
D:
12 sep. 1954
Haderslev
Andreas Peter Olufsen
1862-1870
Andreas Peter Olufsen
F:
11 feb. 1862
Ø. Løgum s. (Hjaruplund)
D:
10 jun. 1870
Ø. Løgum s. (Hjaruplund)
Marie Catharina Kaysen
1823-1891
Marie Catharina Kaysen
F:
1 jan. 1823
Burkal s. (Lydersholm)
D:
5 feb. 1891
Ø. Løgum s. (Hovslund Mark)
Oluf Olufsen
1814-1863
Oluf Olufsen
F:
6 feb. 1814
Ø. Løgum s. (Hjaruplund)
D:
17 nov. 1863
Ø. Løgum s. (Hjaruplund)
Andreas Asmussen
1833-1923
Andreas Asmussen
F:
25 nov. 1833
Kliplev s. (Bjerndrup)
G:
14 aug. 1866
Ø. Løgum
D:
13 dec. 1923
Ø. Løgum
Jørgen Nielsen
1876-
Jørgen Nielsen
F:
25 sep. 1876
Agerskov s. (Sindet)
Maren Nielsen
1879-
Maren Nielsen
F:
2 apr. 1879
Hellevad
Samuel Memmert Nielsen
1881-1959
Samuel Memmert Nielsen
F:
13 okt. 1881
Hellevad
D:
23 feb. 1959
Agerskov
Anne Marie Tychsen
1891-1954
Anne Marie Tychsen
F:
5 okt. 1891
Agerskov
G:
20 sep. 1918
Agerskov
D:
4 dec. 1954
Agerskov
Johann Marius Nielsen
1884-
Johann Marius Nielsen
F:
24 jan. 1884
Agerskov s. (Mellerup)
Andreas Kaisen Nielsen
1886-1886
Andreas Kaisen Nielsen
F:
10 nov. 1886
Skrydstrup
D:
12 nov. 1886
Skrydstrup
Christine Andrea Nielsen
1888-
Christine Andrea Nielsen
F:
15 maj 1888
Agerskov s. (Vellerup)
Johanne Marie Nielsen
1890-
Johanne Marie Nielsen
F:
10 dec. 1890
Agerskov s. (Vellerup)
Andrea Cathrine Nielsen
1890-
Andrea Cathrine Nielsen
F:
10 dec. 1890
Agerskov s. (Vellerup)
Nicoline Nielsen
1893-
Nicoline Nielsen
F:
4 aug. 1893
Agerskov s. (Vellerup)
Andreas Kaisen Nielsen
1897-
Andreas Kaisen Nielsen
F:
26 okt. 1897
Agerskov s. (Vellerup)
Cathrine Kaysen
1852-
Cathrine Kaysen
F:
23 jun. 1852
Hellevad s. (Hellevad Mark)
Jørgen Nielsen
1851-
Jørgen Nielsen
F:
18 maj 1851
Ensted s. (Stubbæk)
G:
10 dec. 1875
Hellevad
Mette Marie Kaysen
1854-
Mette Marie Kaysen
F:
6 aug. 1854
Hellevad s. (Ørslev)
Nicolai Berg
Nicolai Berg
G:
USA
Johanne Margrethe Kaysen
1856-1901
Johanne Margrethe Kaysen
F:
12 dec. 1856
Hellevad s. (Ørslev)
D:
14 apr. 1901
Ravsted s. (Hyndingholm)
Mads Jacob Petersen
1828-1910
Mads Jacob Petersen
F:
23 mar. 1828
Agerskov s. (Vellerup)
G:
10 aug. 1886
D:
8 dec. 1910
Agerskov s. (Vellerup)
Anne Marie Kaysen
1859-
Anne Marie Kaysen
F:
20 maj 1859
Egvad s. (Horsbyg)
Jens Nielsen
Jens Nielsen
G:
USA
Andreas Kaysen
1861-1873
Andreas Kaysen
F:
4 nov. 1861
Hellevad s. (Hellevad Mark)
D:
21 jan. 1873
Hellevad s. (Goldbæk)
Hans Iversen Kaysen
1864-1866
Hans Iversen Kaysen
F:
3 sep. 1864
Hellevad s. (Hellevad Mark)
D:
6 jun. 1866
Hellevad s. (Hellevad Mark)
Hans Iversen Kaysen
1866-
Hans Iversen Kaysen
F:
18 dec. 1866
Hellevad s. (Hellevad Mark)
Else
Else
G:
USA
Christian Jørgen Peter Kaysen
1872-
Christian Jørgen Peter Kaysen
F:
26 maj 1872
Hellevad s. (Goldbæk)
Margrethe
Margrethe
G:
USA
Samuel Memmert Kaysen
1826-1881
Samuel Memmert Kaysen
F:
11 apr. 1826
Burkal s. (Lydersholm)
D:
2 apr. 1881
Agerskov s. (Rangstrup Mark)
Maren Hansen
1827-1894
Maren Hansen
F:
8 aug. 1827
G:
3 jan. 1852
Hellevad
D:
22 feb. 1894
Agerskov s. (Rangstrupgårde)
Christian Kaysen
1827-1831
Christian Kaysen
F:
1 nov. 1827
Burkal s. (Lydersholm)
D:
1 jun. 1831
Anna Magdalene Kaysen
1830-1831
Anna Magdalene Kaysen
F:
26 mar. 1830
Nr. Hjarup
D:
8 dec. 1831
Andreas Frandsen Sinnet
1862-1864
Andreas Frandsen Sinnet
F:
18 apr. 1862
D:
13 dec. 1864
Christine Marie Sinnet
1864-
Christine Marie Sinnet
F:
12 jul. 1864
Peter Østergaard
Marine Elisabeth Sinnet
1866-
Marine Elisabeth Sinnet
F:
22 mar. 1866
D:
Flensborg
Andreas Frandsen Sinnet
1868-ca. 1932
Andreas Frandsen Sinnet
F:
17 jun. 1868
D:
ca. 1932
USA
Marie
Frands Frandsen Sinnet
1871-
Frands Frandsen Sinnet
F:
13 apr. 1871
Marie Damgaard
1878-
Marie Damgaard
F:
7 nov. 1878
Ravsted
G:
27 apr. 1900
Cathrine Kjestine Sinnet
1873-
Cathrine Kjestine Sinnet
F:
15 maj 1873
Christine Magdalene Kaysen
1832-1886
Christine Magdalene Kaysen
F:
3 maj 1832
Øster Løgum s. (Tyrholm)
D:
18 jan. 1886
Martin Frantzen Sinnet
1830-1888
Martin Frantzen Sinnet
F:
15 dec. 1830
Hellevad s. (Muspøt)
G:
4 maj 1861
Hellevad
D:
23 nov. 1888
Andreas Kaysen
1780-1833
Andreas Kaysen
F:
17 sep. 1780
Burkal s. (Lydersholm)
D:
16 mar. 1833
Øster Løgum s. (Tyrholm)
Karen Christensdatter
1791-1861
Karen Christensdatter
F:
1791
G:
25 okt. 1817
D:
8 dec. 1861
Hjaruplund
Ester Kaysen
1782-
Ester Kaysen
F:
5 apr. 1782
Burkal s. (Lydersholm)
Mathias Kaysen
1784-1817
Mathias Kaysen
F:
19 aug. 1784
Burkal s. (Lydersholm)
D:
1 jun. 1817
Burkal s. (Rens)
Christine Margrethe Andreasdatter
Christine Margrethe Andreasdatter
G:
18 maj 1817
Anna Marie Kaysen
1788-1812
Anna Marie Kaysen
F:
20 dec. 1788
Burkal s. (Lydersholm)
D:
16 feb. 1812
Burkal s. (Lydersholm)
Adelheit Petersen
1752-1799
Adelheit Petersen
F:
1752
Burkal
D:
1 mar. 1799
Burkal s. (Lydersholm)
Samuel Memert Kaysen
1742-1817
Samuel Memert Kaysen
F:
18 jul. 1742
Store Vi s. (Lindevedgård)
G:
15 nov. 1771
Burkal
D:
31 dec. 1817
Burkal s. (Lydersholm)
Marcus Petersen
1754-1824
Marcus Petersen
F:
1754
Burkal
D:
6 maj 1824
Christiansfeld
Margrethe Elisabeth Neuhauser
1766-1805
Margrethe Elisabeth Neuhauser
F:
29 apr. 1766
Fürth
G:
28 maj 1795
D:
18 mar. 1805
Anna Charlotte Elisabeth Petersen
1807-
Anna Charlotte Elisabeth Petersen
F:
25 sep. 1807
Christiansfeld
Sophie Amalie Petersen
1809-
Sophie Amalie Petersen
F:
20 maj 1809
Christiansfeld
Anna Marie Iversen
1778-1861
Anna Marie Iversen
F:
26 jun. 1778
Burkal s. (Lydersholm)
G:
4 aug. 1806
D:
16 nov. 1861
Christiansfeld
Cathrine Petersen
1755-1792
Cathrine Petersen
F:
1755
Burkal
D:
TIDL. 1792
Anna Sophie Margrethe Hagen
1812-
Anna Sophie Margrethe Hagen
F:
23 apr. 1812
Uge
Emil Heinrich Bernhard Albrecht Hagen
1813-
Emil Heinrich Bernhard Albrecht Hagen
F:
11 apr. 1813
Uge
Hansine Thorning Wellejus
1814-
Hansine Thorning Wellejus
F:
1814
Sønder-Omme
G:
10 nov. 1839
Nybøl
August Theodor Wilhelm Christian Hagen
1814-
August Theodor Wilhelm Christian Hagen
F:
7 nov. 1814
Uge
Louise Henriette Christiane Hagen
1817-
Louise Henriette Christiane Hagen
F:
26 aug. 1817
Uge
Conrad Julius Leopold Ferdinand Hagen
1820-1826
Conrad Julius Leopold Ferdinand Hagen
F:
28 feb. 1820
Skodborg
D:
29 dec. 1826
Skodborg
Conrad Julius Leopold Ferdinand Hagen
1827-
Conrad Julius Leopold Ferdinand Hagen
F:
7 jan. 1827
Skodborg
Ester Margrethe Christiane Bay
1786-1842
Ester Margrethe Christiane Bay
F:
19 feb. 1786
D:
1 nov. 1842
Johann Hagen
1775-1858
Johann Hagen
F:
19 mar. 1775
Quickborn
G:
1811
D:
1 mar. 1858
fmtl. København
Magdalene Petersen
1758-1826
Magdalene Petersen
F:
24 mar. 1758
Burkal
D:
17 mar. 1826
Skodborg
Bernhard Detlev Bay
1744-1800
Bernhard Detlev Bay
F:
1744
Kiel
D:
6 sep. 1800
Anne Marie Petersen
1787-1788
Anne Marie Petersen
F:
31 dec. 1787
Humtrup
D:
5 jan. 1788
Humtrup
Peter Petersen
1789-
Peter Petersen
F:
4 jan. 1789
Humtrup
Friderica Petersen
1791-
Friderica Petersen
F:
23 jul. 1791
Humtrup
Ester Petersen
1793-1800
Ester Petersen
F:
28 jul. 1793
Humtrup
D:
8 feb. 1800
Humtrup
Anne Marie Petersen
1795-
Anne Marie Petersen
F:
16 aug. 1795
Humtrup
Marcus Petersen
1798-
Marcus Petersen
F:
11 nov. 1798
Humtrup
Ester Petersen
1802-1810
Ester Petersen
F:
28 aug. 1802
Humtrup
D:
2 maj 1810
Humtrup
Nicolai Petersen
1760-1806
Nicolai Petersen
F:
23 jun. 1760
Burkal
D:
30 jun. 1806
Burkal s. (Lydersholm)
Helene Margrethe Brodersen
ca. 1763-
Helene Margrethe Brodersen
F:
ca. 1763
G:
1 sep. 1786
Humtrup
Ester Petersen
1763-1792
Ester Petersen
F:
7 dec. 1763
Burkal
D:
tidligst 1792
Emil Petersen
ca. 1833-
Emil Petersen
F:
ca. 1833
Rudolph Sophus Petersen
1835-
Rudolph Sophus Petersen
F:
13 apr. 1835
Haderslev
Albert Petersen
ca. 1841-
Albert Petersen
F:
ca. 1841
Hedwig Mantje Andresen
1867-
Hedwig Mantje Andresen
F:
19 feb. 1867
Hellevad
Carl Wilhelm Magaard
1858-
Carl Wilhelm Magaard
F:
14 dec. 1858
Haderslev
G:
8 maj 1889
Hellevad
Dorothea Andrea Wilhelmine Andresen
1868-
Dorothea Andrea Wilhelmine Andresen
F:
4 apr. 1868
Hellevad
Margrethe Elfriede Sophie Andresen
1870-1880
Margrethe Elfriede Sophie Andresen
F:
15 mar. 1870
Hellevad
D:
28 dec. 1880
Hellevad
Franzisca Andresen
1871-
Franzisca Andresen
F:
25 okt. 1871
Hellevad
Ella Charlotte Ottilie Andresen
1873-1888
Ella Charlotte Ottilie Andresen
F:
23 maj 1873
Hellevad
D:
29 mar. 1888
Hellevad
Sivert Andresen
1874-1874
Sivert Andresen
F:
18 aug. 1874
Hellevad
D:
31 aug. 1874
Hellevad
Ingeborg Mathilde Andresen
1875-
Ingeborg Mathilde Andresen
F:
5 okt. 1875
Hellevad
Laura Andresen
1877-1877
Laura Andresen
F:
16 mar. 1877
Hellevad
D:
4 jun. 1877
Hellevad
Laura Andresen
1878-
Laura Andresen
F:
6 apr. 1878
Hellevad
Georg Siwert Andresen
1881-
Georg Siwert Andresen
F:
4 mar. 1881
Hellevad
Laura Mathilde Allien Petersen
1843-1897
Laura Mathilde Allien Petersen
F:
19 maj 1843
Haderslev
D:
27 okt. 1897
Gl. Haderslev
Lorenz Andreas Andresen
1828-1896
Lorenz Andreas Andresen
F:
6 nov. 1828
Risum
G:
8 maj 1866
Aabenraa
D:
31 okt. 1896
Haderslev
Clara Natalie Petersen
1844-
Clara Natalie Petersen
F:
27 okt. 1844
Haderslev
NN Püschel
Elfriede Petersen
ca. 1846-
Elfriede Petersen
F:
ca. 1846
Wilhelm Holst
Uwe Georg Schwennsen
1869-
Uwe Georg Schwennsen
F:
1 maj 1869
Aabenraa
Ottilie Amanda Petersen
1849-
Ottilie Amanda Petersen
F:
13 apr. 1849
Haderslev
Uwe Jens Schwensen
1838-
Uwe Jens Schwensen
F:
6 okt. 1838
Flensborg
G:
21 jun. 1868
Aabenraa
Georg Nicolai Christian Petersen
1797-1872
Georg Nicolai Christian Petersen
F:
16 jul. 1797
Morsum
D:
12 jun. 1872
Flensborg
Johanne Dorothea Wilhelmine Petersen
1813-1873
Johanne Dorothea Wilhelmine Petersen
F:
1 apr. 1813
Tønning
G:
19 nov. 1832
Ravsted
D:
21 okt. 1873
Hellevad
Marie Louise Petersen
1800-
Marie Louise Petersen
F:
1798/1800
Morsum eller Sterup
Peter Johannes Petersen
ca. 1856-
Peter Johannes Petersen
F:
ca. 1856
Christoph Peter Ferdinand Petersen
1801-1870
Christoph Peter Ferdinand Petersen
F:
1801
fmtl. Sterup
D:
13 feb. 1870
Burkal
Dorthea Jørgensdatter
ca. 1822-1862
Dorthea Jørgensdatter
F:
ca. 1822
D:
15 aug. 1862
Elisabeth Johanne Wilhelmine Petersen
1802-
Elisabeth Johanne Wilhelmine Petersen
F:
10 dec. 1802
Burkal
Werner Thaysen
1817-
Werner Thaysen
F:
10 okt. 1817
Søgård Mark
G:
21 jul. 1839
Øster Løgum
Antoinette Eleonora Petersen
1804-
Antoinette Eleonora Petersen
F:
10 jul. 1804
Burkal
Dødfødt søn
1806-1806
Dødfødt søn
F:
27 feb. 1806
Burkal
D:
27 feb. 1806
Burkal
Caroline Dorothea Petersen
1807-
Caroline Dorothea Petersen
F:
23 maj 1807
Burkal
Charlotte Albertine Petersen
1810-
Charlotte Albertine Petersen
F:
28 maj 1810
Burkal
Peter Petersen
1768-1830
Peter Petersen
F:
3 aug. 1768
Burkal
D:
18 mar. 1830
Burkal
Johanne Sophie Adler
Ester Marcusdatter
1726-1792
Ester Marcusdatter
F:
5 sep. 1726
Møgeltønder
D:
29 maj 1792
Burkal
Peter Petersen
1725-1789
Peter Petersen
F:
23 okt. 1725
Sønderborg
G:
1750
D:
29 jan. 1789
Burkal
Sønnich Marcussen
ca. 1729-1731
Sønnich Marcussen
F:
ca. 1729
Møgeltønder
D:
1731
Møgeltønder
Niels Friedrichsen
1763-1779
Niels Friedrichsen
F:
24 apr. 1763
Møgeltønder
D:
15 mar. 1779
Møgeltønder
Friderich Marcussen
1732-1801
Friderich Marcussen
F:
1732
Møgeltønder
D:
1801
Møgeltønder
Kirsten NN
ca. 1731-1792
Kirsten NN
F:
ca. 1731
G:
11 jun. 1762
Møgeltønder
D:
4 okt. 1792
Møgeltønder
Marcus Laustsen
1767-
Marcus Laustsen
F:
3 sep. 1767
Møgeltønder
Ellen Laustdatter
1770-
Ellen Laustdatter
F:
18 jun. 1770
Møgeltønder
Anne Kirstine Marcusdatter
1734-
Anne Kirstine Marcusdatter
F:
1734
Møgeltønder
Laust Mathiesen (Nielsen)
ca. 1727-1804
Laust Mathiesen (Nielsen)
F:
ca. 1727
G:
nov. 1766
Møgeltønder
D:
22 jul. 1804
Møgeltønder
Cathrine Marcusdatter
1736-1738
Cathrine Marcusdatter
F:
1736
Møgeltønder
D:
1738
Møgeltønder
Maria Marcusdatter
1739-1785
Maria Marcusdatter
F:
29 nov. 1739
Møgeltønder
D:
17 maj 1785
Burkal
Conrad Christian Møller
ca. 1806-
Conrad Christian Møller
F:
ca. 1806
Hedvig Magdalene Møller
-1896
Hedvig Magdalene Møller
D:
1896
NN von Nygaard
Anna Catharina Boysen
1778-
Anna Catharina Boysen
F:
26 jul. 1778
Georg Ludwig Møller
Georg Ludwig Møller
G:
15 mar. 1804
Grumtoft
Marcus Hinrich Christian Boysen
1781-1809
Marcus Hinrich Christian Boysen
F:
26 sep. 1781
D:
13 maj 1809
Slesvig
Carl Gustav Vogel
1876-1915
Carl Gustav Vogel
F:
18 jan. 1876
D:
13 jul. 1915
Emilie Sophie Jacobsen
1843-1880
Emilie Sophie Jacobsen
F:
22 dec. 1843
D:
15 nov. 1880
Julius Vogel
Julius Vogel
G:
31 jul. 1866
Louise Wilhelmine Jacobsen
1845-
Louise Wilhelmine Jacobsen
F:
16 apr. 1845
Johan Spethmann
Johan Spethmann
G:
1866
Gustav Ferdinand Louis Jacobsen
Minna Bernhard
-1880
Minna Bernhard
G:
1880
D:
27 sep. 1880
Dorothea Bernhard
-1894
Dorothea Bernhard
G:
27 jun. 1885
D:
27 mar. 1894
Hedwig von Neergaard
Hedwig von Neergaard
G:
15 okt. 1895
Carl Friedrich Eduard Jacobsen
1850-
Carl Friedrich Eduard Jacobsen
F:
2 mar. 1850
Amanda Kroymann
1855-
Amanda Kroymann
F:
7 jun. 1855
G:
20 okt. 1881
Louis Jacobsen
1851-
Louis Jacobsen
F:
3 okt. 1851
Bertha Molzen
Bertha Molzen
G:
25 aug. 1898
Carl Emanuel Jacobsen
1859-
Carl Emanuel Jacobsen
F:
17 jul. 1859
Nicoline Sophie Juliane Schmidt
1816-1888
Nicoline Sophie Juliane Schmidt
F:
1 jul. 1816
D:
6 jun. 1888
Friedrich Carl Anton Ludwig August Georg Jacobsen
1806-1865
Friedrich Carl Anton Ludwig August Georg Jacobsen
F:
13 apr. 1806
G:
1842
D:
3 okt. 1865
Anna Magdalene Wilhelmine Schmidt
1822-
Anna Magdalene Wilhelmine Schmidt
F:
16 maj 1822
Grumtoft
Sophie Elisabeth Boysen
1786-1861
Sophie Elisabeth Boysen
F:
26 maj 1786
D:
21 okt. 1861
Nicolaus Schmidt
-1864
Nicolaus Schmidt
G:
22 sep. 1815
Grumtoft
D:
1864
Carl Johannes Vollertsen
1850-
Carl Johannes Vollertsen
F:
25 jul. 1850
Agnes von Cappeln
Agnes von Cappeln
G:
11 jul. 1878
Christian Ludwig Vollertsen
1818-
Christian Ludwig Vollertsen
F:
31 dec. 1818
Henriette Møller
Henriette Møller
G:
9 mar. 1848
Emil Eduard Vollertsen
1821-
Emil Eduard Vollertsen
F:
9 jan. 1821
Luise Magdalene Vollertsen
1822-
Luise Magdalene Vollertsen
F:
12 dec. 1822
Juliane Marie Boysen
1790-
Juliane Marie Boysen
F:
21 jun. 1790
Carl Friedrich Vollertsen
1792-1850
Carl Friedrich Vollertsen
F:
24 jan. 1792
Grumtoft
G:
15 jun. 1817
Grumtoft
D:
29 sep. 1850
Fiel ved Tønning
Sønnich Marcussen, senere Boysen
1742-1815
Sønnich Marcussen, senere Boysen
F:
25 jan. 1742
Møgeltønder
D:
18 mar. 1815
Grumtoft
Catharina Magdalene Valentiner
1757-
Catharina Magdalene Valentiner
F:
2 okt. 1757
G:
11 apr. 1777
Forældre
Sønnich Bohsen (Boysen)
ca. 1661-1741
Ester Christensdatter
1675-1708
Karen Sønnichsdatter
1699-1764
Karen Sønnichsdatter
F:
1699
Højer s. (Poppenbøl)
D:
23 sep. 1764
Møgeltønder
Marcus Lauridsen
1691-1749
Marcus Lauridsen
F:
24 mar. 1691
Møgeltønder s. (Toghale)
G:
ca. 1722
fmtl. Møgeltønder
D:
1749
Møgeltønder
Jes Nielsen
Jes Nielsen
G:
5 aug. 1751
Møgeltønder