Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Nis Clausen
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Jes Andersen Lindberg
1823-
Jes Andersen Lindberg
F:
4 sep. 1823
Jeppe Andersen Lindberg
1825-
Jeppe Andersen Lindberg
F:
22 jan. 1825
Maren Holm
1845-1845
Maren Holm
F:
29 sep. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
6 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyers Holm
1845-1845
Maren Beyers Holm
F:
29 sep. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
1 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Lars Villadsen Holm
1846-
Lars Villadsen Holm
F:
5 nov. 1846
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anders Jessen Holm
1849-
Anders Jessen Holm
F:
25 sep. 1849
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyer Brodersen
1856-
Maren Beyer Brodersen
F:
8 mar. 1856
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
8 mar. 1878
Ballum
Jeppe Poulsen Holm
1851-1854
Jeppe Poulsen Holm
F:
11 sep. 1851
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
18 maj 1854
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Marie Holm
1852-1923
Marie Holm
F:
8 sep. 1852
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
22 maj 1923
Skast
Jeppe Poulsen Holm
1855-
Jeppe Poulsen Holm
F:
26 apr. 1855
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Schack Holm
1857-1857
Hans Schack Holm
F:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Beyer Andersen Holm
1857-1857
Beyer Andersen Holm
F:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyer Holm
1858-
Maren Beyer Holm
F:
8 jan. 1858
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Nielsen Damgaard
1852-
Hans Nielsen Damgaard
F:
7 apr. 1852
Hans Skak Holm
1859-
Hans Skak Holm
F:
14 mar. 1859
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Andersen Nielsen
1896-
Peter Andersen Nielsen
F:
2 jul. 1896
Ballum s. (Harknag)
Anker Nielsen
1897-
Anker Nielsen
F:
14 jul. 1897
Ballum s. (Harknag)
Peter Boysen Nielsen
1900-
Peter Boysen Nielsen
F:
28 okt. 1900
Ballum s. (Harknag)
Anne Kjerstine Andersen
1903-
Anne Kjerstine Andersen
F:
31 maj 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
6 nov. 1925
Ballum
Mette Kjerstine Nielsen
1898-
Mette Kjerstine Nielsen
F:
14 aug. 1898
Ballum s. (Harknag)
Bodil Kjerstine Nielsen
1903-
Bodil Kjerstine Nielsen
F:
10 okt. 1903
Ballum s. (Harknag)
Petrea Holm
1860-
Petrea Holm
F:
11 feb. 1860
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Boysen Nielsen
1858-
Peter Boysen Nielsen
F:
20 maj 1858
Ballum s. (Harknag)
G:
1 dec. 1894
Ballum
Peter Petersen
1889-1889
Peter Petersen
F:
11 maj 1889
Skast
D:
20 maj 1889
Skast
Dødfødt datter
Barbara Kirstine Petersen
1890-
Barbara Kirstine Petersen
F:
21 maj 1890
Skast
Peter Lassen Holm
Christen Hansen Petersen
Marga Kathrine Petersen
Christen Hansen Petersen
Gerhard Petersen
Peter Petersen
1892-
Peter Petersen
F:
14 mar. 1892
Skast
Margrethe Christine Nissen
Jes Andersen Petersen
1893-1918
Jes Andersen Petersen
F:
18 maj 1893
Skast
D:
2 apr. 1918
Jef Hansen Petersen
1894-1915
Jef Hansen Petersen
F:
5 nov. 1894
Skast
D:
9 jan. 1915
Moulin
Emma Hansine Petersen
Christen Hansen Petersen
Anke Marie Petersen
Carla Petersen
Carl Carlsen Petersen
Helmut Petersen
Hans Skak Petersen
1897-
Hans Skak Petersen
F:
26 jan. 1897
Skast
Christine Maria Carlsen
1898-
Christine Maria Carlsen
F:
23 feb. 1898
Randerup
G:
26 mar. 1920
Randerup
Anke Marie Petersen
1899-
Anke Marie Petersen
F:
23 maj 1899
Skast
Sigurd Richard Jensen
Ludolf Petersen
1902-1937
Ludolf Petersen
F:
12 feb. 1902
Skast
D:
17 apr. 1937
Skast
Christian Petersen
1905-
Christian Petersen
F:
29 jan. 1905
Skast
Christine Elisabeth Andersen
1902-
Christine Elisabeth Andersen
F:
27 aug. 1902
Randerup
G:
6 nov. 1932
Randerup
Theodor Richard Petersen
1907-
Theodor Richard Petersen
F:
5 feb. 1907
Skast
Anke Marie Holm
1861-1928
Anke Marie Holm
F:
14 mar. 1861
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 maj 1928
Skast
Christen Hansen Petersen
1863-1913
Christen Hansen Petersen
F:
22 jan. 1863
Skast
G:
29 mar. 1889
Skast
D:
12 aug. 1913
Skast
Peder Andersen Holm
1862-
Peder Andersen Holm
F:
25 apr. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jes Andersen Holm
1863-
Jes Andersen Holm
F:
8 jul. 1863
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Max Hansen Quitzau
1910-
Max Hansen Quitzau
F:
18 feb. 1910
Løgumkloster
Sophie Magdalene Quitzau
1889-1954
Sophie Magdalene Quitzau
F:
25 mar. 1889
Løgumkloster
D:
13 apr. 1954
Tønder (sygehus)
NN
Peter Andersen Quitzau
1911-
Peter Andersen Quitzau
F:
12 aug. 1911
Løgumkloster
NN
Johann Carl Friedrich Thier
1912-1913
Johann Carl Friedrich Thier
F:
14 nov. 1912
Løgumkloster
D:
3 feb. 1913
Løgumkloster
Johann Friedrich Carl Thier
1884-1959
Johann Friedrich Carl Thier
F:
5 aug. 1884
Insterburg i Tyskland
G:
22 sep. 1912
Løgumkloster
D:
13 nov. 1959
Tønder
Christian Jørgensen Tønder
1913-
Christian Jørgensen Tønder
F:
8 jun. 1913
Skærbæk
Peter Hansen Tønder
1914-
Peter Hansen Tønder
F:
8 dec. 1914
Skærbæk
Cathrine Birgitte Tønder
1918-
Cathrine Birgitte Tønder
F:
28 jul. 1918
Skærbæk
Birgitte Tønder
1920-
Birgitte Tønder
F:
14 jun. 1920
Skærbæk
Mads Jakob Tønder
1923-
Mads Jakob Tønder
F:
19 Maj 1923
Skærbæk s. (Ullerup)
Olga Tønder
1925-
Olga Tønder
F:
18 dec. 1925
Skærbæk s. (Ullerup)
Viggo Samuel Tønder
1927-
Viggo Samuel Tønder
F:
28 aug. 1927
Skærbæk s. (Ullerup)
Anke Marie Quitzau
1890-1968
Anke Marie Quitzau
F:
4 nov. 1890
Løgumkloster
D:
19 sep. 1968
Haderslev (Amtssygeh.)
Peter Nielsen Tønder
1888-1967
Peter Nielsen Tønder
F:
11 nov. 1888
Skærbæk s. (Melby)
G:
18 feb. 1913
Skærbæk
D:
5 feb. 1967
Skærbæk s. (Ullerup)
Samuel Nicolai Quitzau
1892-1894
Samuel Nicolai Quitzau
F:
8 sep. 1892
Løgumkloster
D:
14 apr. 1894
Løgumkloster
Jep Jessen Quitzau
1894-1896
Jep Jessen Quitzau
F:
1 apr. 1894
Løgumkloster
D:
5 jan. 1896
Løgumkloster
Samuel Nicolai Quitzau
1896-1916
Samuel Nicolai Quitzau
F:
1 jan. 1896
Løgumkloster
D:
27 dec. 1916
Verdun
Samuel Peter Quitzau
1924-
Samuel Peter Quitzau
F:
17 feb. 1924
Brøns
Jep Jessen Quitzau
1897-
Jep Jessen Quitzau
F:
5 mar. 1897
Løgumkloster
Andrea Christine Nielsen
1900-
Andrea Christine Nielsen
F:
16 sep. 1900
Tønder
G:
22 apr. 1923
Brøns
Peter Andersen Quitzau
1898-1898
Peter Andersen Quitzau
F:
9 apr. 1898
Løgumkloster
D:
17 jul. 1898
Løgumkloster
Meta Cathrine Quitzau
1899-
Meta Cathrine Quitzau
F:
30 aug. 1899
Løgumkloster
Peter Andersen Quitzau
1902-
Peter Andersen Quitzau
F:
18 aug. 1902
Løgumkloster
Madea Hansine Quitzau
1903-1903
Madea Hansine Quitzau
F:
5 sep. 1903
Løgumkloster
D:
19 okt. 1903
Løgumkloster
Johannes Hansen Quitzau
1905-
Johannes Hansen Quitzau
F:
23 apr. 1905
Løgumkloster
Mette Tryk
1906-
Mette Tryk
F:
29 sep. 1906
Nr. Løgum s. (V. Terp)
G:
27 mar. 1929
Nr. Løgum
Mette Cathrine Holm
1864-1930
Mette Cathrine Holm
F:
7 sep. 1864
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
15 apr. 1930
Visby
Mads Hansen Quitzau
1855-1912
Mads Hansen Quitzau
F:
13 feb. 1855
Løgumkloster
G:
26 sep. 1888
Løgumkloster
D:
19 okt. 1912
Løgumkloster
Ane Marie Eriksen
1888-
Ane Marie Eriksen
F:
1 apr. 1888
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peter Andersen Eriksen
1890-
Peter Andersen Eriksen
F:
21 maj 1890
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Bothilde Holm
1866-
Bothilde Holm
F:
3 jan. 1866
Ballum s.
Ingvardt Hansen Eriksen
1849-1891
Ingvardt Hansen Eriksen
F:
25 sep. 1849
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
4 dec. 1886
Emmerlev
D:
12 maj 1891
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Beyer Holm
1867-1871
Beyer Holm
F:
5 mar. 1867
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
6 jan. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Theodor Holm
1868-
Theodor Holm
F:
2 jul. 1868
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Andersen Hansen
1899-
Peter Andersen Hansen
F:
12 feb. 1899
Roager s. (Vesterbæk)
Ingvard Hansen
1900-
Ingvard Hansen
F:
25 sep. 1900
Roager s. (Vesterbæk)
Anke Marie Hansen
1902-
Anke Marie Hansen
F:
20 jul. 1902
Roager s. (Vesterbæk)
Ingeborg Marie Christine Hansen
1905-
Ingeborg Marie Christine Hansen
F:
13 apr. 1905
Roager s. (Vesterbæk)
Andreas Clausen
1901-
Andreas Clausen
F:
18 mar. 1901
Højrup
G:
24 jul. 1927
Højrup
Agnes Louise Hansen
1906-
Agnes Louise Hansen
F:
5 jul. 1906
Roager s. (Vesterbæk)
Dagny Haldora Hansen
1911-
Dagny Haldora Hansen
F:
27 maj 1911
Roager s. (Vesterbæk)
Caroline Holm
1870-
Caroline Holm
F:
9 mar. 1870
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Christian Hansen
1853-1930
Hans Christian Hansen
F:
3 jul. 1853
Randerup
G:
15 okt. 1898
Roager
D:
9 jun. 1930
Højrup s. (Arnum)
Bertha Holm
1871-1871
Bertha Holm
F:
17 feb. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 feb. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anke Marie Lindberg
1826-
Anke Marie Lindberg
F:
22 nov. 1826
Peder Andersen Holm
1815-
Peder Andersen Holm
F:
19 apr. 1815
Brøns s. (Holmgård)
G:
26 okt. 1844
Ballum
Hans Peder Lindberg
1875-1884
Hans Peder Lindberg
F:
8 okt. 1875
Farup s. (Mejlby)
D:
24 dec. 1884
Manø
Margrethe Lindberg
1877-1891
Margrethe Lindberg
F:
31 maj 1877
Manø
D:
9 maj 1891
Manø
Niels Petersen Lindberg
1879-
Niels Petersen Lindberg
F:
26 jul. 1879
Manø
Karen Kirstine Jeffsen
1889-
Karen Kirstine Jeffsen
F:
14 mar. 1889
Manø
G:
28 okt. 1914
Manø
Meta Lindberg
1881-1885
Meta Lindberg
F:
6 jun. 1881
Manø
D:
15 maj 1885
Manø
Anna Marie Lindberg
1884-1885
Anna Marie Lindberg
F:
29 maj 1884
Manø
D:
27 apr. 1885
Manø
Meta Marie Lindberg
1885-1945
Meta Marie Lindberg
F:
1 apr. 1885
Manø
D:
13 aug. 1945
Peder Mikkelsen
1878-1956
Peder Mikkelsen
F:
12 sep. 1878
G:
13 jul. 1906
Manø
D:
1 dec. 1956
Ane Marie Lindberg
1888-
Ane Marie Lindberg
F:
21 aug. 1888
Manø
Niels Johansen Rechnagel
1885-
Niels Johansen Rechnagel
F:
21 mar. 1885
V. Vedsted
G:
2 feb. 1910
V. Vedsted
Margrethe Lindberg
1893-
Margrethe Lindberg
F:
22 feb. 1893
Manø
Jens Sejer Jensen
1900-
Jens Sejer Jensen
F:
3 apr. 1900
Manø
G:
3 sep. 1922
Manø
Beier Jespersen Lindberg
1854-1896
Beier Jespersen Lindberg
F:
3 jan. 1854
D:
1 apr. 1896
Ane Marie Pedersen
1854-
Ane Marie Pedersen
F:
30 jul. 1854
Farup s. (Mejlby)
G:
10 sep. 1875
Farup
Marie Kirstine Lindberg
1855-
Marie Kirstine Lindberg
F:
24 jul. 1855
Kirstine Lindberg
1857-1940
Kirstine Lindberg
F:
5 apr. 1857
D:
4 feb. 1940
Simon Nielsen Petersen
1857-1947
Simon Nielsen Petersen
F:
10 sep. 1857
G:
30 apr. 1885
D:
4 feb. 1947
Hans Lindberg
1893-1901
Hans Lindberg
F:
28 mar. 1893
Janderup s. (Søvig Mark)
D:
2 mar. 1901
Janderup s. (Søvig Mark)
Viggo Lindberg
1895-1896
Viggo Lindberg
F:
11 jul. 1895
Janderup s. (Søvig Mark)
D:
7 aug. 1896
Janderup s. (Søvig Mark)
Emilie Lindberg
1897-
Emilie Lindberg
F:
1 feb. 1897
Janderup s. (Søvig Mark)
Kristian Hansen Christensen
1889-
Kristian Hansen Christensen
F:
11 okt. 1889
Janderup
G:
19 jun. 1925
Janderup
Viggo Lindberg
1898-
Viggo Lindberg
F:
16 nov. 1898
Janderup s. (Søvig Mark)
Theodor Jessen Lindberg
1859-1950
Theodor Jessen Lindberg
F:
27 jul. 1859
D:
27 feb. 1950
Janderup s. (Søvig Mark)
Kristiane Hanne Kristensen
1863-
Kristiane Hanne Kristensen
F:
11 nov. 1863
G:
31 mar. 1892
V. Vedsted
Margrethe Lindberg
1886-1975
Margrethe Lindberg
F:
15 jul. 1886
D:
20 nov. 1975
Carl Mortensen
1892-1965
Carl Mortensen
F:
22 dec. 1892
G:
ca. 1914
D:
24 jul. 1965
Petrea Lindberg
1891-
Petrea Lindberg
F:
2 nov. 1891
Anders Jessen Lindberg
1860-1947
Anders Jessen Lindberg
F:
20 sep. 1860
D:
16 feb. 1947
Esbjerg (De gamles hjem)
Andrea Pedersen
1856-1895
Andrea Pedersen
F:
9 maj 1856
Farup s. (Mejlby)
G:
28 okt. 1885
Farup
D:
24 mar. 1895
Beier Andersen Lindberg
1901-1966
Beier Andersen Lindberg
F:
22 jun. 1901
Esbjerg
D:
3 aug. 1966
Helene Johanne Jessen
1906-
Helene Johanne Jessen
F:
27 apr. 1906
Esbjerg
G:
13 maj 1928
Esbjerg (Vor Frelser k.)
Andrew Lindberg
1905-
Andrew Lindberg
F:
12 jul. 1905
Hans Andersen Lindberg
1907-1950
Hans Andersen Lindberg
F:
1 jan. 1907
D:
4 mar. 1950
Maren Jensine Nielsen
Frank Andersen Lindberg
Anna Nielsen
Dagny Lindberg
Axel Sørensen
1915-1994
Axel Sørensen
F:
11 feb. 1915
D:
1 apr. 1994
Ane Marie Thygesen
1873-1943
Ane Marie Thygesen
F:
18 jun. 1873
G:
4 okt. 1896
D:
23 aug. 1943
Petrea Lindberg
1862-
Petrea Lindberg
F:
13 jan. 1862
Jeppe Andersen Lindberg
1863-
Jeppe Andersen Lindberg
F:
28 jul. 1863
Truels Andersen Lindberg
1865-
Truels Andersen Lindberg
F:
26 dec. 1865
Anne Marie Karoline Lindberg
1868-
Anne Marie Karoline Lindberg
F:
1 mar. 1868
Evald Christian Bennetsen
1870-
Evald Christian Bennetsen
F:
26 jan. 1870
Gram s. (Tiset)
G:
14 maj 1895
V. Vedsted
Hans Andersen Lindberg
1828-1880
Hans Andersen Lindberg
F:
1 nov. 1828
D:
27 maj 1880
Bodil Margrethe Thygesen
1824-1913
Bodil Margrethe Thygesen
F:
26 okt. 1824
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
20 apr. 1852
D:
23 jan. 1913
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Truels Andersen Lindberg
1831-1864
Truels Andersen Lindberg
F:
30 maj 1831
D:
13 apr. 1864
Beyer Andersen Lindberg
1833-
Beyer Andersen Lindberg
F:
26 apr. 1833
Ock Andersen Lindberg
1835-1835
Ock Andersen Lindberg
F:
15 jan. 1835
D:
16 jan. 1835
Maren Beyer
1802-1835
Maren Beyer
F:
14 mar. 1802
D:
1 apr. 1835
Anders Jessen Lindberg
1798-1865
Anders Jessen Lindberg
F:
2 feb. 1798
G:
3 maj 1823
D:
8 apr. 1865
Bodil Hansdatter
1778-1813
Bodil Hansdatter
F:
30 mar. 1778
D:
1813
Brøns s. (Normsted)
Jeppe Bertelsen
1773-1841
Jeppe Bertelsen
F:
5 aug. 1773
G:
21 okt. 1801
D:
2 jan. 1841
Hans Jepsen Hansen
1779-1810
Hans Jepsen Hansen
F:
10 aug. 1779
D:
28 maj 1810
Niels Ocksen Truelsen
1832-1832
Niels Ocksen Truelsen
F:
6 maj 1832
D:
7 maj 1832
Niels Oksen Truelsen
1904-1968
Niels Oksen Truelsen
F:
8 jan. 1904
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 jan. 1968
Thyre Tønder
Peter Nielsen Truelsen
Petrea Kathrine Bundsgaard
Truels Andersen Truelsen
1869-
Truels Andersen Truelsen
F:
23 feb. 1869
Vodder s. (Birkelev)
Kjestine Marie Nielsen
1878-
Kjestine Marie Nielsen
F:
30 okt. 1878
Vodder s. (Birkelev)
G:
5 apr. 1900
Vodder
Hans Nielsen Truelsen
1870-1878
Hans Nielsen Truelsen
F:
18 nov. 1870
Vodder s. (Birkelev)
D:
18 sep. 1878
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt søn
1873-1873
Dødfødt søn
F:
13 apr. 1873
Vodder s. (Birkelev)
D:
13 apr. 1873
Vodder s. (Birkelev)
Marie Kirstine Beck Thomsen
1899-
Marie Kirstine Beck Thomsen
F:
2 feb. 1899
Vodder s. (Birkelev)
Ingvar Svane Nielsen
Ingvar Svane Nielsen
G:
29 sep. 1922
Vodder
Tove Beck Thomsen
Hans Helge Beck Thomsen
Inger Britt Tryde Haarløv
Agnete Beck Thomsen
Hans Beck Thomsen
1902-1994
Hans Beck Thomsen
F:
13 sep. 1902
Vodder s. (Birkelev)
D:
17 nov. 1994
Marie Barsballe
1906-
Marie Barsballe
F:
31 maj 1906
Vodder
G:
20 maj 1933
Vodder
Peter Hansen Barsballe
Hans Beck Thomsen Barsballe
Flemming Barsballe
Ingrid Barsballe
Anna Kristine Beck Thomsen
1904-
Anna Kristine Beck Thomsen
F:
14 nov. 1904
Vodder s. (Birkelev)
Jens Clausen Barsballe
1904-1968
Jens Clausen Barsballe
F:
29 mar. 1904
Vodder
G:
19 okt. 1933
Vodder
D:
30 aug. 1968
Vodder
Else Marie Truelsen
1874-
Else Marie Truelsen
F:
27 maj 1874
Vodder s. (Birkelev)
Hans Beck Thomsen
1867-
Hans Beck Thomsen
F:
2 apr. 1867
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
29 apr. 1898
Vodder
Dødfødt datter
1877-1877
Dødfødt datter
F:
22 jan. 1877
Vodder s. (Birkelev)
D:
22 jan. 1877
Vodder s. (Birkelev)
Ane Kirstine Truelsen
1878-1894
Ane Kirstine Truelsen
F:
23 maj 1878
Vodder s. (Birkelev)
D:
25 apr. 1894
Vodder s. (Birkelev)
Hans Thomsen Truelsen
1882-
Hans Thomsen Truelsen
F:
3 jun. 1882
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt datter
1884-1884
Dødfødt datter
F:
9 jun. 1884
Vodder s. (Birkelev)
D:
9 jun. 1884
Vodder s. (Birkelev)
Niels Ocksen Truelsen
1833-1914
Niels Ocksen Truelsen
F:
15 jun. 1833
D:
22 maj 1914
Marie Kirstine Hansen Rosen
1844-
Marie Kirstine Hansen Rosen
F:
1 jun. 1844
G:
22 maj 1868
Vodder
Anders Mikkelsen Truelsen
1836-1893
Anders Mikkelsen Truelsen
F:
15 jan. 1836
D:
20 nov. 1893
Vodder s. (Birkelev Mark)
Botille Jessen
1849-1929
Botille Jessen
F:
2 jul. 1849
G:
18 okt. 1877
Vodder
D:
16 maj 1929
Hans Hansen Truelsen
1839-1839
Hans Hansen Truelsen
F:
25 feb. 1839
D:
6 apr. 1839
Anna Marie Andersen
1840-1845
Anna Marie Andersen
F:
18 maj 1840
D:
22 jan. 1845
Dødfødt datter
1844-1844
Dødfødt datter
F:
8 jan. 1844
D:
8 jan. 1844
Bodil Marie Sølbeck
1867-
Bodil Marie Sølbeck
F:
17 sep. 1867
Vodder s. (Birkelev)
Martin Jørgensen
1868-
Martin Jørgensen
F:
14 dec. 1868
G:
28 okt. 1893
Vodder
Thomas Lauridsen Sølbeck
1869-
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
21 aug. 1869
Vodder s. (Birkelev)
Truels Andersen Sølbeck
1872-1873
Truels Andersen Sølbeck
F:
4 feb. 1872
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 jan. 1873
Vodder s. (Birkelev)
Thomas Lauridsen Sølbeck
1905-
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
11 maj 1905
Spandet
Elise Kristense Sølbeck
1906-
Elise Kristense Sølbeck
F:
4 jun. 1906
Spandet
Anne Kjestine Sølbeck
Erik Petersen Sølbeck
1909-1917
Erik Petersen Sølbeck
F:
16 dec. 1909
Spandet
D:
27 aug. 1917
Spandet
Truels Andersen Sølbeck
1874-1964
Truels Andersen Sølbeck
F:
9 feb. 1874
Vodder s. (Birkelev)
D:
28 apr. 1964
Vodder s. (Birkelev)
Marie Kirstine Jessen
1878-1915
Marie Kirstine Jessen
F:
25 aug. 1878
Vodder s. (Vrå)
G:
14 maj 1903
Spandet
D:
15 jan. 1915
Spandet
Ane Marie Jessen
1884-
Ane Marie Jessen
F:
6 feb. 1884
Vodder s. (Vrå)
Anne Marie Sølbeck
Peter Mærsk Jensen
1900-1983
Peter Mærsk Jensen
F:
24 dec. 1900
Vodder
D:
6 feb. 1983
Thomas Sølbeck
1898-1947
Thomas Sølbeck
F:
19 jan. 1898
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
18 feb. 1947
Sønderborg (Statshosp.)
Anna Catharina Wismar
1906-1978
Anna Catharina Wismar
F:
18 sep. 1906
Højer
G:
31 maj 1935
Højer
D:
19 nov. 1978
Paul Lassen Sølbeck
1904-1904
Paul Lassen Sølbeck
F:
1 jan. 1904
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1 jan. 1904
Roager s. (Ø. Åbølling)
Anna Kjestine Sølbeck
1905-1982
Anna Kjestine Sølbeck
F:
1 maj 1905
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
29 apr. 1982
Hans Jeppe Thyssen
1905-1987
Hans Jeppe Thyssen
F:
15 feb. 1905
Vodder s. (Gånsager)
G:
14 nov. 1926
Vodder
D:
31 maj 1987
Emil Marius Sølbeck
1875-1948
Emil Marius Sølbeck
F:
24 maj 1875
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 jan. 1948
Marie Jørine Pedersen
1869-1933
Marie Jørine Pedersen
F:
25 jun. 1869
G:
14 nov. 1896
D:
18 nov. 1933
Thomas Sølbeck
Johanne Helene Lunding
1926-2014
Johanne Helene Lunding
F:
7 jun. 1926
Fole
D:
14 okt. 2014
Fole
Anne Kjestine Sølbeck
Niels Jensen Sølbeck
Oline Marie Sølbeck
1924-
Oline Marie Sølbeck
F:
23 mar. 1924
Fole
Christian Carl Sølbeck
1877-1962
Christian Carl Sølbeck
F:
6 mar. 1877
Vodder s. (Birkelev)
D:
5 jul. 1962
Fole
Anne Marie Jensen
1888-1972
Anne Marie Jensen
F:
21 okt. 1888
D:
18 okt. 1972
Peter Simonsen Sølbeck
1880-1881
Peter Simonsen Sølbeck
F:
28 mar. 1880
Vodder s. (Birkelev)
D:
13 apr. 1881
Vodder s. (Birkelev)
Thomas Sølbeck Sørensen
1905-
Thomas Sølbeck Sørensen
F:
18 sep. 1905
Seem s. (Hømlund)
Anne Sørensen
1907-
Anne Sørensen
F:
26 dec. 1907
Seem s. (Hømlund)
Ane Kirstine Sørensen
1912-
Ane Kirstine Sørensen
F:
11 nov. 1912
Seem s. (Hømlund)
Hulde Vilhelmine Sørensen
1918-
Hulde Vilhelmine Sørensen
F:
1 mar. 1918
Darum s. (Darum Mark)
Else Marie Sølbeck
1882-1971
Else Marie Sølbeck
F:
6 apr. 1882
Vodder s. (Birkelev)
D:
8 okt. 1971
Frederik Emil Sørensen
1878-1950
Frederik Emil Sørensen
F:
12 sep. 1878
Raklev s. (Saltbæk)
G:
5 maj 1905
D:
22 maj 1950
Darum s. (Darum Mark)
Peter Simonsen Sølbeck
1885-
Peter Simonsen Sølbeck
F:
24 feb. 1885
Vodder s. (Birkelev)
Anne Kjestine Sølbeck
Otto Nielsen Sølbeck
1887-1977
Otto Nielsen Sølbeck
F:
14 jul. 1887
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 aug. 1977
Bramminge (plejehjemmet)
Marie Kjerstine Riber
1891-1922
Marie Kjerstine Riber
F:
30 nov. 1891
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
29 dec. 1912
D:
22 nov. 1922
Darum s. (Darum Mark)
Valdemar Sølbeck
1891-1914
Valdemar Sølbeck
F:
26 mar. 1891
Vodder s. (Birkelev)
D:
19 nov. 1914
Polen
Ane Kirstine Andersen
1844-1935
Ane Kirstine Andersen
F:
8 jan. 1844
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 apr. 1935
Fole
Thomas Lauridsen Sølbeck
1839-1914
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
22 sep. 1839
Vodder s. (Birkelev)
G:
22 nov. 1866
Vodder
D:
14 jun. 1914
Vodder s. (Birkelev)
Hans Hansen Truelsen
1847-
Hans Hansen Truelsen
F:
1 jan. 1847
Ane Marie Andersen
1850-
Ane Marie Andersen
F:
16 apr. 1850
Peder Simonsen Truelsen
1853-1855
Peder Simonsen Truelsen
F:
8 mar. 1853
D:
5 apr. 1855
Truels Andersen Nielsen
1806-1864
Truels Andersen Nielsen
F:
4 sep. 1806
D:
15 jan. 1864
Else Marie Westergaard
1810-
Else Marie Westergaard
F:
22 apr. 1810
Vodder
G:
14 maj 1831
Vodder
Niels Ocksen Lycke
1835-
Niels Ocksen Lycke
F:
25 dec. 1835
Peter Christian Lycke
1877-
Peter Christian Lycke
F:
11 maj 1877
Skærbæk
Mette Botilde Lycke
1880-1880
Mette Botilde Lycke
F:
11 maj 1880
Skærbæk
D:
13 nov. 1880
Skærbæk
Nis Petersen Lycke
1842-1924
Nis Petersen Lycke
F:
16 jun. 1842
Gram s. (Tiset)
D:
12 mar. 1924
Rødding
Nicoline Christine Schou
1854-1882
Nicoline Christine Schou
F:
3 aug. 1854
Gimsing
G:
4 aug. 1874
Gimsing
D:
25 maj 1882
Gram
Dorthea Gad
NN
Kristine Lycke
1886-
Kristine Lycke
F:
13 jan. 1886
Gram
NN Gad
Mette Cathrine Schou
1852-1934
Mette Cathrine Schou
F:
3 nov. 1852
Gimsing
G:
7 mar. 1884
Gimsing
D:
14 aug. 1934
Rødding
Else Nielsdatter Andersen
1808-1868
Else Nielsdatter Andersen
F:
9 nov. 1808
D:
8 feb. 1868
Peter Christian Nissen Lycke
1810-1886
Peter Christian Nissen Lycke
F:
25 jul. 1810
Højrup s. (Arnum)
G:
5 nov. 1835
D:
15 aug. 1886
Bodil Marie Nielsdatter Andersen
1814-1816
Bodil Marie Nielsdatter Andersen
F:
12 dec. 1814
D:
28 dec. 1816
Dødfødt søn
1849-1849
Dødfødt søn
F:
3 apr. 1849
D:
3 apr. 1849
Bodil Marie Nielsdatter
1818-1899
Bodil Marie Nielsdatter
F:
27 apr. 1818
Vodder s. (Birkelev)
D:
26 maj 1899
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Jes Petersen Westergaard
1818-1877
Jes Petersen Westergaard
F:
18 maj 1818
D:
26 apr. 1877
Vodder
Bodil Marie Pahuus
1898-
Bodil Marie Pahuus
F:
1 okt. 1898
Betty Pahuus
1943-
Betty Pahuus
F:
9 aug. 1943
Ribe (Ribe sygehus)
Jens Christian la Cour Madsen
Hans Christensen Pahuus
1900-1986
Hans Christensen Pahuus
F:
26 sep. 1900
D:
11 feb. 1986
Ane Jensine Marie Nissen
1899-1980
Ane Jensine Marie Nissen
F:
20 dec. 1899
D:
3 sep. 1980
Mette Kirstine Pahuus
1904-
Mette Kirstine Pahuus
F:
14 jun. 1904
Niels Christensen Pahuus
1910-1943
Niels Christensen Pahuus
F:
12 okt. 1910
D:
26 nov. 1943
Kirsten Pahuus
Jørgen Pahuus
Niels Pahuus
Christian Schmidt Pahuus
1906-
Christian Schmidt Pahuus
F:
3 nov. 1906
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Else Cathrine Staunager
Else Cathrine Staunager
G:
1 maj 1937
Seem
Aage Christensen Pahuus
Christen Hansen Pahuus
1856-1937
Christen Hansen Pahuus
F:
17 mar. 1856
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
20 dec. 1937
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Marie Kirstine Schmidt
1870-1942
Marie Kirstine Schmidt
F:
2 maj 1870
Vodder s. (Gånsager)
G:
11 sep. 1898
V. Vedsted
D:
28 dec. 1942
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Ane Marie Pahuus
1858-1865
Ane Marie Pahuus
F:
22 nov. 1858
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
19 maj 1865
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Niels Ocksen Pahuus
1864-
Niels Ocksen Pahuus
F:
5 mar. 1864
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Hans Christensen Pahuus
1822-1895
Hans Christensen Pahuus
F:
15 sep. 1822
Rejsby
G:
19 apr. 1855
D:
31 dec. 1895
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anna Marie Hansdatter
1781-1828
Anna Marie Hansdatter
F:
2 maj 1781
D:
19 nov. 1828
Niels Ocksen Truelsen
1774-1828
Niels Ocksen Truelsen
F:
9 jul. 1774
G:
15 nov. 1805
D:
23 aug. 1828
Nis Hansen
1784-1825
Nis Hansen
F:
4 jan. 1784
D:
12 aug. 1825
Else Hansdatter
1787-1790
Else Hansdatter
F:
15 jun. 1787
D:
17 maj 1790
Hanne Hansdatter
1789-1803
Hanne Hansdatter
F:
11 mar. 1789
D:
1803
Hans Jessen Basballe
1793-1794
Hans Jessen Basballe
F:
1 feb. 1793
D:
6 feb. 1794
Hans Jepsen Hansen
1820-1820
Hans Jepsen Hansen
F:
1820
Vodder s. (Birkelev)
D:
5 sep. 1820
Vodder s. (Birkelev)
Hans Jessen Barsbøl
1851-
Hans Jessen Barsbøl
F:
5 okt. 1851
Marie Elsine Boysen
1897-1897
Marie Elsine Boysen
F:
22 jan. 1897
Jernved s. (Gredsted)
D:
24 jan. 1897
Jernved s. (Gredsted)
Hans Nielsen Boysen
1898-
Hans Nielsen Boysen
F:
10 feb. 1898
Jernved s. (Gredsted)
Klaus Boysen
1900-
Klaus Boysen
F:
27 mar. 1900
Jernved s. (Gredsted)
Marie Pedersen
Helene Marie Boysen
1902-
Helene Marie Boysen
F:
29 apr. 1902
Jernved s. (Gredsted)
Alfred Madsen Noer
Marie Boysen
1903-
Marie Boysen
F:
17 sep. 1903
Jernved s. (Gredsted)
Niels Jepsen Rosendal
Ingeborg Kirstine Boysen
1906-
Ingeborg Kirstine Boysen
F:
14 jun. 1906
Jernved s. (Gredsted)
Jørgen Aagaard
Agnes Boysen
1909-
Agnes Boysen
F:
28 feb. 1909
Jernved s. (Gredsted)
Peder Boysen
1911-
Peder Boysen
F:
2 maj 1911
Jernved s. (Gredsted)
Thyra Boysen
1913-
Thyra Boysen
F:
15 mar. 1913
Jernved s. (Gredsted)
Margrethe Boysen
1914-
Margrethe Boysen
F:
19 jul. 1914
Jernved s. (Gredsted)
Ella Boysen
1916-
Ella Boysen
F:
22 okt. 1916
Jernved s. (Gredsted)
Kirsten Thomsen
1877-
Kirsten Thomsen
F:
31 maj 1877
Vodder s. (Birkelev)
Niels Hansen Boysen
1863-
Niels Hansen Boysen
F:
2 jul. 1863
Ballum s. (Østerende)
G:
28 maj 1896
Jernved
Hans Hansen Thomsen
Kirstine Marie Thomsen
Thomas Nielsen Thomsen
Peter Andersen Thomsen
Marie Elsine Barsbøl
1855-
Marie Elsine Barsbøl
F:
13 jul. 1855
Vodder s. (Birkelev)
Claus Thomsen
1839-
Claus Thomsen
F:
4 okt. 1839
Ballum s. (Østerende)
G:
20 maj 1876
Vodder
Peter Nissen Barsbøl
1857-
Peter Nissen Barsbøl
F:
13 jun. 1857
Dødfødt søn
1860-1860
Dødfødt søn
F:
26 aug. 1860
D:
26 aug. 1860
Hans Hansen Barsbøl
1822-1881
Hans Hansen Barsbøl
F:
5 dec. 1822
Vodder s. (Birkelev)
D:
17 dec. 1881
Vodder s. (Birkelev)
Kirstine Petersen Schou
1822-1867
Kirstine Petersen Schou
F:
1822
G:
26 okt. 1850
D:
17 mar. 1867
Maren Jefsen
Maren Jefsen
G:
23 nov. 1867
Vodder
Elsine Cathrine Barsbøl
1868-
Elsine Cathrine Barsbøl
F:
9 jul. 1868
Vodder s. (Birkelev)
Christen Hansen Pahuus
Christen Hansen Pahuus
G:
4 dec. 1899
Hans Jessen Barsbøl
1870-
Hans Jessen Barsbøl
F:
8 aug. 1870
Vodder s. (Birkelev)
Ane Marie Johansen
1878-
Ane Marie Johansen
F:
1 aug. 1878
Brørup s. (Eskelund Mark)
G:
8 dec. 1899
Vodder
Johan Nissen Barsbøl
1873-1878
Johan Nissen Barsbøl
F:
28 okt. 1873
Vodder s. (Birkelev)
D:
16 dec. 1878
Vodder s. (Birkelev)
Cathrine Margrethe Barsbøl
Jes Hansen Barsbøl
1825-
Jes Hansen Barsbøl
F:
29 sep. 1825
Catharina Nissen
1838-
Catharina Nissen
F:
18 apr. 1838
G:
8 nov. 1867
Vodder
Hans Jessen Basballe
1797-1847
Hans Jessen Basballe
F:
26 sep. 1797
D:
9 jan. 1847
Elsabe Keysdatter
1792-1853
Elsabe Keysdatter
F:
1792
G:
6 nov. 1819
D:
20 mar. 1853
Bodil Nisdatter
1754-1818
Bodil Nisdatter
F:
21 aug. 1754
Rejsby s. (Haved)
D:
15 apr. 1818
Vodder s. (Birkelev)
Hans Hansen
1750-1835
Hans Hansen
F:
1750
Vodder s. (Birkelev)
G:
1777
D:
8 aug. 1835
Vodder s. (Birkelev)
Forældre
Claus Nissen
1699-1781
Bodil Pedersdatter
1692-1746
Nis Clausen
Else Hansdatter