Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Cort Aslaksen
1564 - 1624 (59 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Claus Plum
ca. 1667-før 1723
Claus Plum
F:
ca. 1667
D:
før 1723
Susanne Elisabeth Plum
1699-
Susanne Elisabeth Plum
F:
o. 1697/99
Eiler Christopher von Linstow
Hans Johan Riis
1753-
Hans Johan Riis
F:
1753
Knud Riis
1754-
Knud Riis
F:
1754
Knud Riis
ca. 1723-
Knud Riis
F:
ca. 1723
Anne Dorthe Bruun
Anne Dorthe Bruun
G:
13 okt. 1751
Johannes Christian Ottesen
1753-
Johannes Christian Ottesen
F:
1753
Jacob Frederik Ottesen
1755-
Jacob Frederik Ottesen
F:
1755
Anne Margrethe Ottesen
1756-
Anne Margrethe Ottesen
F:
1756
Johanne Marie Ottesen
1759-
Johanne Marie Ottesen
F:
1759
Hans Ottesen
1765-
Hans Ottesen
F:
1765
Anne Margrethe Riis
ca. 1725-
Anne Margrethe Riis
F:
ca. 1725
Simon Ottesen
Simon Ottesen
G:
7 sep. 1752
Claus Peter Riis
ca. 1728-
Claus Peter Riis
F:
ca. 1728
Johan Christopher Ottesen
1761-
Johan Christopher Ottesen
F:
1761
Inger Marie Riis
ca. 1733-
Inger Marie Riis
F:
ca. 1733
Jens Nicolai Ottesen
Cort Riis
ca. 1736-
Cort Riis
F:
ca. 1736
Johanne Cathrine Plum
1699-1743
Johanne Cathrine Plum
F:
o. 1697/99
D:
1742/43
Hans Riis
ca. 1694-1742
Hans Riis
F:
ca. 1694
D:
1742
Hallenslev
Anna Kirstine Knudsdatter Plum
ca. 1700-1763
Anna Kirstine Knudsdatter Plum
F:
ca. 1700
D:
1762/63
Jens Jacobsen Lund
1680-1744
Jens Jacobsen Lund
F:
1680
G:
27 jun. 1735
D:
17 jul. 1744
Knud Plum
1731-1739
Knud Plum
F:
1731
D:
1739
Anna Margrethe Plum
1733-ca. 1760
Anna Margrethe Plum
F:
1733
D:
ca. 1760
Johan Johansen Mørch
Johan Johansen Mørch
G:
4 feb. 1760
Dødfødt barn
1834-1834
Dødfødt barn
F:
1834
D:
1834
Ingeborg Sophie Plum
1800-
Ingeborg Sophie Plum
F:
1800
Korsør
Hans Bull Fanø
Johan Georg Plum
1802-
Johan Georg Plum
F:
1802
Korsør
Carl Georg Skourup
1904-
Carl Georg Skourup
F:
8 okt. 1904
København
Erna Ingeborg Mathilde Skourup
1906-
Erna Ingeborg Mathilde Skourup
F:
7 jun. 1906
København
Emil Harald Skourup
1909-
Emil Harald Skourup
F:
3 apr. 1909
København
Georg Peter Theodor Skourup
1879-
Georg Peter Theodor Skourup
F:
27 maj 1879
København
Alexandrine Frederikke Laura Hansen
1879-
Alexandrine Frederikke Laura Hansen
F:
9 jul. 1879
Gentofte s. (Skovshoved)
Olga Marie Caroline Skourup
1881-
Olga Marie Caroline Skourup
F:
23 okt. 1881
København
Alma Vilhelmine Skourup
1884-
Alma Vilhelmine Skourup
F:
26 feb. 1884
København
Axel Vonnibald Skourup
1885-
Axel Vonnibald Skourup
F:
26 dec. 1885
København
Valdemar Felix Skourup
1885-
Valdemar Felix Skourup
F:
26 dec. 1885
København
Mathilde Adolphine Skourup
1888-
Mathilde Adolphine Skourup
F:
15 nov. 1888
København
Karlo Bernhard Skourup
1891-
Karlo Bernhard Skourup
F:
12 sep. 1891
København
Christian Alexander Skourup
1895-
Christian Alexander Skourup
F:
3 okt. 1895
København
Dødfødt barn
Carl Johan Peter Claus Skourup
1858-1901
Carl Johan Peter Claus Skourup
F:
6 okt. 1858
København (Frue s.)
D:
26 apr. 1901
København (Skt. Stefan s.)
Thora Cecilie Petersen
1854-
Thora Cecilie Petersen
F:
20 maj 1854
Jyderup
G:
1878
Hans Aage Otto Christian Skourup
1890-
Hans Aage Otto Christian Skourup
F:
5 aug. 1890
København
Niels Georg Charly Vilhelm Skourup
1892-
Niels Georg Charly Vilhelm Skourup
F:
30 dec. 1892
København
Gudrun Carla Hindsesen
1897-
Gudrun Carla Hindsesen
F:
31 jan. 1897
Frido Marius Skourup
1898-
Frido Marius Skourup
F:
19 jul. 1898
København
Edvin Christian Carl Skourup
1901-
Edvin Christian Carl Skourup
F:
29 jul. 1901
København
Christian Georg Christoffer Skourup
1865-
Christian Georg Christoffer Skourup
F:
22 sep. 1865
København
Ane Margrethe Petersen
1863-
Ane Margrethe Petersen
F:
30 maj 1863
Glumsø
G:
1889
Karen Marie Elisabeth Plum
1830-
Karen Marie Elisabeth Plum
F:
30 jan. 1830
Sæby (Holbæk Amt)
Claus Skourup
ca. 1827-
Claus Skourup
F:
ca. 1827
G:
18 aug. 1854
København (Trinitatis k.)
Wilhelmine Plum
1832-
Wilhelmine Plum
F:
9 jan. 1832
Sæby (Holbæk Amt)
Kirstine Vilhelmine Baggesgaard
1858-
Kirstine Vilhelmine Baggesgaard
F:
2 mar. 1858
Vejle
Victoria Louise Baggesgaard
1860-
Victoria Louise Baggesgaard
F:
19 feb. 1860
Vejle
Poul Nicolai Østergaard
-19 apr1895
Poul Nicolai Østergaard
D:
19 apr1895
Amerika
Ruth Elinor Plum Baggesgaard
1900-
Ruth Elinor Plum Baggesgaard
F:
4 okt. 1900
Vejle
Martinus Poulsen
1904-
Martinus Poulsen
F:
4 feb. 1904
Hjerm s. (Kvium)
G:
1 jun. 1928
Hjerm
Peter Viktor Jensen, senere Peter Victor Baggesgaard, senere Hansen
1900-
Peter Viktor Jensen, senere Peter Victor Baggesgaard, senere Hansen
F:
4 okt. 1900
Vejle
NN
Sophie Frederikke Plum
1834-1909
Sophie Frederikke Plum
F:
9 aug. 1834
Sæby (Holbæk Amt)
D:
7 dec. 1909
Vejle
Jens Jensen Baggesgaard
1826-1870
Jens Jensen Baggesgaard
F:
17 mar. 1826
Sindbjerg
D:
4 jun. 1870
Vejle
Jørgen Madsen Bruun
ca. 1840-
Jørgen Madsen Bruun
F:
ca. 1840
G:
29 jan. 1874
Vejle
Sophie Jacobine Plum
ca. 1869-
Sophie Jacobine Plum
F:
ca. 1869
København
Johan Georg Plum
ca. 1875-
Johan Georg Plum
F:
ca. 1875
København
Fritz Jacobi Plum
1837-
Fritz Jacobi Plum
F:
4 nov. 1837
Sæby (Holbæk Amt)
Ellen Cathrine Larsen
1841-
Ellen Cathrine Larsen
F:
20 mar. 1841
Vemmelev
Carl Christopher Plum
1805-1840
Carl Christopher Plum
F:
1805
Korsør
D:
14 mar. 1840
Sæby s. (Boerup)
Stine Sørensdatter
ca. 1804-
Stine Sørensdatter
F:
ca. 1804
Slagelse
G:
1 maj 1829
Niels Plum
1768-
Niels Plum
F:
1768
Næstved
Marie Elisabeth Smith
Marie Elisabeth Smith
G:
30 apr. 1800
Sara Marie Plum
1770-
Sara Marie Plum
F:
1770
Søn
1772-1772
Søn
F:
1772
D:
1772
Anne Sophie Plum
1774-1775
Anne Sophie Plum
F:
1774
D:
1775
Anne Margrethe Plum
1777-
Anne Margrethe Plum
F:
1777
Vilhelmine Hansine Elisabeth Plum
1816-
Vilhelmine Hansine Elisabeth Plum
F:
23 aug. 1816
Emilie Caroline Sophie Plum
1818-
Emilie Caroline Sophie Plum
F:
12 maj 1818
Laura Eline Plum
1820-
Laura Eline Plum
F:
30 apr. 1820
Ella Margrethe Siegfrieda Plum
1822-
Ella Margrethe Siegfrieda Plum
F:
8 jun. 1822
Hans Plum
1779-1828
Hans Plum
F:
1779
D:
15 maj 1828
Jacobine Eline Bentzen
1793-1858
Jacobine Eline Bentzen
F:
1793
G:
29 mar. 1816
D:
1858
Anna Sophie Plum
1781-
Anna Sophie Plum
F:
1781
Knud Plum
1736-
Knud Plum
F:
7 jan. 1736
Ingeborg Christiansdatter
ca. 1736-
Ingeborg Christiansdatter
F:
ca. 1736
Niels Plum
1738-
Niels Plum
F:
2 okt. 1738
Charlotte Jensine Caroline Vedel
1802-1875
Charlotte Jensine Caroline Vedel
F:
12 sep. 1802
D:
22 feb. 1875
Nissenius Claus Vedel
1804-1806
Nissenius Claus Vedel
F:
7 mar. 1804
D:
15 sep. 1806
Christiane Magdalene Cathrine Vedel
1806-
Christiane Magdalene Cathrine Vedel
F:
14 feb. 1806
Marie Petrine Boëthius
1841-1847
Marie Petrine Boëthius
F:
1841
D:
1847
Jens Vilhelm Boëthius
1845-1847
Jens Vilhelm Boëthius
F:
1845
D:
1847
Clausine Frederikke Vedel
1807-1883
Clausine Frederikke Vedel
F:
26 nov. 1807
D:
15 apr. 1883
Hillerød
Johann Erik Vilhelm Boëthius
1800-1869
Johann Erik Vilhelm Boëthius
F:
31 maj 1800
G:
15 jun. 1841
D:
16 mar. 1869
Emma Charlotte Mørk-Hansen
1893-
Emma Charlotte Mørk-Hansen
F:
1893
Axel Christian Blichfeldt-Petersen
1895-1962
Axel Christian Blichfeldt-Petersen
F:
1895
G:
6 nov. 1918
D:
1962
Ulla Mørk-Hansen
1895-
Ulla Mørk-Hansen
F:
1895
Jens Lund
1895-1957
Jens Lund
F:
1895
D:
1957
Frida Johanne Mørk-Hansen
1896-1975
Frida Johanne Mørk-Hansen
F:
1896
D:
1975
Peter Hendersen
1892-1969
Peter Hendersen
F:
1892
G:
29 maj 1930
D:
1969
Gerda Eline Mørk-Hansen
1898-1996
Gerda Eline Mørk-Hansen
F:
2 jan. 1898
Hellerup (Svendborg Amt)
D:
1996
Niels Ludvig Boesen
1875-1952
Niels Ludvig Boesen
F:
15 nov. 1875
Ore
G:
9 jul. 1927
D:
1952
Mourits Mørk-Hansen
1900-1967
Mourits Mørk-Hansen
F:
29 okt. 1900
Hellerup s. (Skovlyst) (Svendborg Amt)
D:
1967
Astrid Tolderlund-Hansen
1908-1995
Astrid Tolderlund-Hansen
F:
1 jun. 1908
Sandager
G:
30 dec. 1932
Anna k.
D:
1995
Kristian Erhardt Mørk-Hansen
1904-1974
Kristian Erhardt Mørk-Hansen
F:
1904
D:
1974
Kirsten Frederikke Clauson-Kaas
1903-1964
Kirsten Frederikke Clauson-Kaas
F:
1903
G:
26 feb. 1930
D:
1964
Johan Frederik (Fritz) Mørk-Hansen
1906-1982
Johan Frederik (Fritz) Mørk-Hansen
F:
1906
D:
1982
Kirsten Marie Schmidt
Inge Mathilde Margrethe Vedel
1873-1953
Inge Mathilde Margrethe Vedel
F:
28 dec. 1873
Hellerup s. (Skovlyst) (Svendborg Amt)
D:
1953
Kristian Erhard Mørk-Hansen
1861-1939
Kristian Erhard Mørk-Hansen
F:
1 apr. 1861
Felsted
G:
12 jul. 1892
Herfølge
D:
1939
Gerda Vedel
1875-
Gerda Vedel
F:
3 maj 1875
Margrethe Høegh-Guldberg Vedel
1879-
Margrethe Høegh-Guldberg Vedel
F:
7 jan. 1879
Carl Christian Topsøe-Jensen
1869-
Carl Christian Topsøe-Jensen
F:
27 nov. 1869
G:
7 jun. 1903
Emmy Vedel
1885-
Emmy Vedel
F:
7 sep. 1885
Johannes Frederik Emmerik Vedel
Inger Christine Poulsen
Anna Vibeke Vedel
Nissenius Emmerich Høegh-Guldberg Vedel
1887-1973
Nissenius Emmerich Høegh-Guldberg Vedel
F:
28 aug. 1887
D:
1973
Karen Bonnesen
1891-1984
Karen Bonnesen
F:
7 aug. 1891
G:
7 maj 1913
D:
1984
Carl Emmerik Vedel
Estelle Louise Wardman
Margareth Louise Vedel
Michael Burrough
Ronald Meush
Louise Emma Lindberg
Johan Frederik Vedel
1842-1919
Johan Frederik Vedel
F:
18 okt. 1842
D:
1919
Emma Nora Høegh-Guldberg
1848-1910
Emma Nora Høegh-Guldberg
F:
25 feb. 1848
G:
6 feb. 1873
D:
27 apr. 1910
Ellen Vedel
Johan Johansen
Kristian Solmer Vedel
Hanne Elisabeth Vedel
Jens Peder Dall
1916-1995
Jens Peder Dall
F:
1916
D:
1990/1995
Anders Aabye Vedel
1878-1939
Anders Aabye Vedel
F:
2 aug. 1878
D:
19 jan. 1939
Helene Solmer
1895-1978
Helene Solmer
F:
20 okt. 1895
G:
22 maj 1920
D:
1978
Nissenius Claus Aabye Vedel
1879-
Nissenius Claus Aabye Vedel
F:
24 jul. 1879
Karen Henriette von Schnitler
1888-
Karen Henriette von Schnitler
F:
16 mar. 1888
G:
5 jun. 1909
Peter Aabye Vedel
1880-
Peter Aabye Vedel
F:
29 aug. 1880
Gertrud Rask Vedel
1882-
Gertrud Rask Vedel
F:
16 maj 1882
Doris Margrethe Vedel
1883-
Doris Margrethe Vedel
F:
19 okt. 1883
Christian Vedel
1844-1905
Christian Vedel
F:
2 aug. 1844
D:
27 maj 1905
Christiane Dorthea Aabye
1843-1888
Christiane Dorthea Aabye
F:
25 dec. 1843
G:
6 aug. 1877
D:
14 mar. 1888
Sophie Augusta Gottlieb
Sophie Augusta Gottlieb
G:
6 maj 1897
Herman Albert Gude Vedel
1875-1948
Herman Albert Gude Vedel
F:
1 mar. 1875
D:
1 dec. 1948
Karen Wellmann
1875-
Karen Wellmann
F:
24 sep. 1875
Kjøng
G:
21 dec. 1906
Hans Christian Gude Vedel
1877-1878
Hans Christian Gude Vedel
F:
1877
D:
13 maj 1878
Hans Christian Gude Vedel
1878-
Hans Christian Gude Vedel
F:
14 okt. 1878
Ingeborg Vedel
1879-
Ingeborg Vedel
F:
18 okt. 1879
Karen Vedel
1882-
Karen Vedel
F:
14 sep. 1882
Aage Peter Nissenius Vedel
1886-
Aage Peter Nissenius Vedel
F:
2 apr. 1886
Axel Ludvig Gude Vedel
1888-
Axel Ludvig Gude Vedel
F:
28 jan. 1888
Johan Peter Bernth Vedel
1847-1924
Johan Peter Bernth Vedel
F:
24 feb. 1847
Hillerød
D:
15 okt. 1924
København
Anna Elisabeth Gude
1849-1919
Anna Elisabeth Gude
F:
17 aug. 1849
Hunseby
G:
12 maj 1874
Roskilde domkirke
D:
10 mar. 1919
København
Frits Sølling Vedel
1879-1879
Frits Sølling Vedel
F:
24 jun. 1879
D:
18 jul. 1879
Frits Sølling Vedel
1880-
Frits Sølling Vedel
F:
20 okt. 1880
Knud Sølling Vedel
1884-
Knud Sølling Vedel
F:
13 aug. 1884
Poul Sølling Vedel
1885-
Poul Sølling Vedel
F:
9 dec. 1885
Elly Freuchen
1888-
Elly Freuchen
F:
28 aug. 1888
Nykøbing F.
Inge Sølling Vedel
1888-
Inge Sølling Vedel
F:
18 jun. 1888
Jacob Vedel
1852-
Jacob Vedel
F:
20 jul. 1852
Hendine Magdalene Elisabeth Sølling
1850-
Hendine Magdalene Elisabeth Sølling
F:
10 maj 1850
G:
2 okt. 1878
Else Margrethe Vedel
1896-
Else Margrethe Vedel
F:
27 sep. 1896
Johan Laurens Vedel
1855-1897
Johan Laurens Vedel
F:
17 jan. 1855
Bredstrup
D:
25 maj 1897
Frederiksberg
Caroline Sofie Elise Blechingberg
1859-1927
Caroline Sofie Elise Blechingberg
F:
7 maj 1859
København
G:
18 maj 1886
Roskilde domkirke
D:
10 jun. 1927
København
Nissenius Claus Vedel
1809-1887
Nissenius Claus Vedel
F:
27 apr. 1809
D:
3 maj 1887
Doris Margrethe Jensen
1809-1897
Doris Margrethe Jensen
F:
4 jun. 1809
G:
20 nov. 1841
D:
1897
Georg Tønnes Vedel
1811-1849
Georg Tønnes Vedel
F:
9 jan. 1811
D:
13 maj 1849
Madsine Charlotte Hald
1810-1848
Madsine Charlotte Hald
F:
23 jul. 1810
G:
10 nov. 1841
D:
18 dec. 1848
Johan Frederik Vedel
1813-1887
Johan Frederik Vedel
F:
31 mar. 1813
D:
25 dec. 1887
Anna Dorthea Adolfine Louise Staffeldt
1823-
Anna Dorthea Adolfine Louise Staffeldt
F:
23 nov. 1823
G:
24 jun. 1853
Johan Frederik Bruhn Rieper
1871-
Johan Frederik Bruhn Rieper
F:
23 aug. 1871
Ingeborg Rieper
1873-
Ingeborg Rieper
F:
25 jul. 1873
Sigismund Rieper
1875-
Sigismund Rieper
F:
17 jun. 1875
Ellen Rieper
1877-
Ellen Rieper
F:
19 aug. 1877
Hans Olaf Rieper
1879-
Hans Olaf Rieper
F:
24 apr. 1879
Nina Dorothea Margrethe Rieper
1881-
Nina Dorothea Margrethe Rieper
F:
10 maj 1881
Johan Peter Frederik Rieper
1843-1914
Johan Peter Frederik Rieper
F:
14 feb. 1843
Hillerød
D:
16 okt. 1914
København
Nina Amalie Henriette Bruhn
1842-1919
Nina Amalie Henriette Bruhn
F:
26 nov. 1842
Hillerød
G:
14 jun. 1870
Hillerød
D:
30 apr. 1919
Nakskov
Marie Rieper
1845-1847
Marie Rieper
F:
30 maj 1845
D:
15 mar. 1847
Frederikke Louise Jakobine Rieper
1846-1923
Frederikke Louise Jakobine Rieper
F:
29 sep. 1846
Hillerød
D:
8 feb. 1923
Roskilde
Andreas Bertelsen Nørgaard
1846-1896
Andreas Bertelsen Nørgaard
F:
25 jan. 1846
Krejbjerg
G:
7 sep. 1886
D:
9 apr. 1896
Hasle
Christiane Marie Rieper
1848-1865
Christiane Marie Rieper
F:
14 feb. 1848
D:
13 okt. 1865
Thor Muus
1874-1874
Thor Muus
F:
20 jan. 1874
Kalundborg
D:
3 maj 1874
Kalundborg
Else Muus
1877-1963
Else Muus
F:
14 nov. 1877
Kalundborg
D:
17 nov. 1963
Ordrup
Knud Nyholm
1877-1928
Knud Nyholm
F:
13 jun. 1877
København
G:
28 mar. 1903
D:
24 dec. 1928
Frederiksberg
Ole Muus
1914-
Ole Muus
F:
3 nov. 1914
Johan Frederik Muus
1879-
Johan Frederik Muus
F:
21 aug. 1879
Kalundborg
Karen Wiel Lange
1885-
Karen Wiel Lange
F:
2 jul. 1885
Maribo
G:
12 feb. 1910
Brovst
Jacob Muus
1881-1949
Jacob Muus
F:
30 jul. 1881
Kalundborg
D:
4 jun. 1949
Frederiksberg (Frederiksberg Hospital)
Ellen Margrethe Muus
1894-
Ellen Margrethe Muus
F:
26 aug. 1894
Kalundborg
Carlos Rudolf Julius Rosin Espersen
1890-
Carlos Rudolf Julius Rosin Espersen
F:
11 jul. 1890
København
G:
19 apr. 1921
Frederiksberg
Jakobine Georgine Rieper
1850-1930
Jakobine Georgine Rieper
F:
3 apr. 1850
D:
10 jan. 1930
Ludvig Carl Muus
1845-1919
Ludvig Carl Muus
F:
22 jan. 1845
Vetterslev s. (Sørup Hovedgård)
G:
26 feb. 1873
D:
25 jan. 1919
Frederiksberg
Margrethe Schjøtz
1877-
Margrethe Schjøtz
F:
26 sep. 1877
Aksel Hauch Schiøtz
1906-1975
Aksel Hauch Schiøtz
F:
1 sep. 1906
D:
19 apr. 1975
Gerd Haugsted
1908-2005
Gerd Haugsted
F:
14 apr. 1908
D:
4 maj 2005
Viggo Hauch Schiøtz
Else Elisabeth Dahm Nielsen
Sigurd Hauch Schiøtz
1910-1918
Sigurd Hauch Schiøtz
F:
21 jul. 1910
D:
2 maj 1918
Poul Daniel Hauch Schiøtz
Valborg Johanne Grace Poulsen
Inger Helene Schiøtz
Christian Valdemar Larsen
1895-1972
Christian Valdemar Larsen
F:
9 mar. 1895
D:
6 jun. 1972
Gerda Elise Marie Schiøtz
Henrik Adam Hauch Schiøtz
Maria Joanna Coast Budde
Kirsten ?
Carl Frederik Schjøtz
1878-1956
Carl Frederik Schjøtz
F:
6 dec. 1878
D:
1 apr. 1956
Marie Hauch
1878-1966
Marie Hauch
F:
20 jun. 1878
D:
1966
Charlotte Christine Schjøtz
1879-1952
Charlotte Christine Schjøtz
F:
25 dec. 1879
D:
apr. 1952
Elisabeth Schjøtz
1881-
Elisabeth Schjøtz
F:
22 mar. 1881
Jørgen Beck
1914-1991
Jørgen Beck
F:
13 dec. 1914
D:
5 okt. 1991
Karen Mikkelsen
1922-før 2006
Karen Mikkelsen
F:
2 maj 1922
D:
før 2006
Esther Kirstine Rosendahl Jensen
1916-2004
Esther Kirstine Rosendahl Jensen
F:
9 nov. 1916
D:
14 nov. 2004
Hans Christian Beck
1916-1992
Hans Christian Beck
F:
19 maj 1916
D:
24 jun. 1992
Lis Anna Schiøtt Jensen
Niels Erling Beck
Birgit Kirsten Lind
1922-2003
Birgit Kirsten Lind
F:
22 feb. 1922
København (Davids s.)
D:
13 feb. 2003
Næstved
Karen Beck
1925-1999
Karen Beck
F:
22 sep. 1925
D:
27 maj 1999
Carsten Levinsen
1918-1993
Carsten Levinsen
F:
30 dec. 1918
D:
7 nov. 1993
Emilie Schjøtz
1887-1970
Emilie Schjøtz
F:
13 nov. 1887
Roskilde
D:
31 dec. 1970
Johannes Vilhelm Beck
1887-1964
Johannes Vilhelm Beck
F:
22 apr. 1887
Odense (Missionshuset)
G:
23 maj 1913
D:
10 apr. 1964
Roskilde
Marie Louise Schjøtz
1891-1992
Marie Louise Schjøtz
F:
16 feb. 1891
D:
13 jan. 1992
Kai Krebs
1890-1965
Kai Krebs
F:
15 mar. 1890
G:
14 nov. 1916
D:
19 jan. 1965
Helene Marie Rieper
1853-1941
Helene Marie Rieper
F:
8 okt. 1853
D:
8 apr. 1941
Theodor Alexander Schjøtz
1846-1918
Theodor Alexander Schjøtz
F:
2 apr. 1846
G:
8 dec. 1876
D:
27 okt. 1918
Hans Christian Rieper
1852-1854
Hans Christian Rieper
F:
20 aug. 1852
D:
25 nov. 1854
Thora Rieper
1855-1856
Thora Rieper
F:
6 aug. 1855
D:
24 jul. 1856
Charlotte Andrea Vilhelmine Rieper
1857-1878
Charlotte Andrea Vilhelmine Rieper
F:
22 sep. 1857
D:
4 jul. 1878
Hans Christian Rieper
1859-1865
Hans Christian Rieper
F:
3 apr. 1859
D:
11 okt. 1865
Helene Margrethe Vedel
1815-1886
Helene Margrethe Vedel
F:
15 jun. 1815
Helsinge
D:
23 mar. 1886
Hillerød
Johan Frederik Rieper
1804-1865
Johan Frederik Rieper
F:
6 dec. 1804
Gislev
G:
17 dec. 1841
Hillerød
D:
11 okt. 1865
Hillerød
Marie Cathrine Plum
1776-1856
Marie Cathrine Plum
F:
26 aug. 1776
D:
8 nov. 1856
Johan Peder Vedel
1768-1840
Johan Peder Vedel
F:
1768
G:
28 mar. 1801
D:
23 jun. 1840
Claus Plum
1741-1776
Claus Plum
F:
30 apr. 1741
D:
dec. 1776
Marie Charlotte Tønnesen
1755-1834
Marie Charlotte Tønnesen
F:
1755
D:
21 aug. 1834
Hans Hansen Nordrup Plum
1743-
Hans Hansen Nordrup Plum
F:
9 jul. 1743
Jacob Rosborg
1745-1747
Jacob Rosborg
F:
1745
D:
1747
Hans Knudsen Plum
ca. 1702-1765
Hans Knudsen Plum
F:
ca. 1702
D:
10 jan. 1765
Sara Marie Nielsdatter
-1748
Sara Marie Nielsdatter
G:
8 jul. 1731
D:
1 apr. 1748
Frederik Christian Plum
-1764
Frederik Christian Plum
D:
tidligst 1764
Anna Margrethe Plum
1669-
Anna Margrethe Plum
F:
1669
Knud Hansen
ca. 1658-1726
Knud Hansen
F:
ca. 1655/58
G:
ca. 1697
D:
1726
Cort Plum
1639-1688
Cort Plum
F:
1639
København
D:
14 aug. 1688
Birthe
-1672
Birthe
D:
1672
Birgitte Susanne Plum
1680-1738
Birgitte Susanne Plum
F:
1680
D:
1738
Christen Jørgensen Eeyby
1671-1704
Christen Jørgensen Eeyby
F:
1671
G:
24 feb. 1699
D:
1704
Oluf Leth
ca. 1675-1720
Oluf Leth
F:
ca. 1675
G:
18 jan. 1713
D:
1720
Peder Borck
1741-1750
Peder Borck
F:
1741
D:
29 aug. 1750
Ulrikke Christiane Møller
1722-1741
Ulrikke Christiane Møller
F:
1722
D:
27 aug. 1741
Thomas Hansen Borck
1684-1749
Thomas Hansen Borck
F:
31 aug. 1684
G:
19 okt. 1740
D:
2 maj 1749
Peder Møller
ca. 1681-1746
Peder Møller
F:
ca. 1681
G:
4 dec. 1720
D:
1746
Laurids Pedersen Werløs
1704-1740
Laurids Pedersen Werløs
F:
28 aug. 1704
D:
12 aug. 1740
Anne Erlandsdatter
1721-
Anne Erlandsdatter
F:
1721
G:
10 aug. 1740
Anne Marie Werløs
1732-1732
Anne Marie Werløs
F:
4 jul. 1732
D:
1732
Hans Werløs
1732-1766
Hans Werløs
F:
4 jul. 1732
D:
1766
Frederik Werløs
1733-1734
Frederik Werløs
F:
1733
D:
1734
Frederik Carl Werløs
1734-1734
Frederik Carl Werløs
F:
1734
D:
1734
Cort Jørgen Pedersen Werløs
1707-1768
Cort Jørgen Pedersen Werløs
F:
10 maj 1707
D:
1768
Anne Marie Pedersdatter Berg
-1735
Anne Marie Pedersdatter Berg
G:
6 nov. 1731
D:
1735
Poul Werløs
1740-1740
Poul Werløs
F:
1740
D:
1740
Peder Werløs
1741-1768
Peder Werløs
F:
1741
D:
tidligst 1768
Poul Werløs
1742-1751
Poul Werløs
F:
1742
D:
1751
Ole Werløs
1744-1744
Ole Werløs
F:
1744
D:
1744
Ole Werløs
1745-1758
Ole Werløs
F:
1745
D:
1758
Jørgen Werløs
1746-1746
Jørgen Werløs
F:
1746
D:
12 aug. 1746
Ane Kirstine Werløs
1747-1747
Ane Kirstine Werløs
F:
1747
D:
23 aug. 1747
Lars Werløs
1748-1748
Lars Werløs
F:
1748
D:
1748
Anne Marie Werløs
1750-1750
Anne Marie Werløs
F:
1750
D:
1750
Barbara Jørgensdatter Thestrup
1710-1750
Barbara Jørgensdatter Thestrup
F:
1710
G:
5 maj 1739
Østofte
D:
9 apr. 1750
Else Christence Werløs
1752-1754
Else Christence Werløs
F:
1752
D:
1754
Poul Werløs
1754-
Poul Werløs
F:
1754
Cecilie Greve
1781-1782
Cecilie Greve
F:
1781
D:
1782
Else Christence Werløs
1755-1782
Else Christence Werløs
F:
1755
D:
21 sep. 1782
Claushavn, Grønland
Casper Greve
1755-1816
Casper Greve
F:
8 jan. 1755
Nysted
G:
26 jul. 1780
Sakskøbing
D:
1816
Rasmus Werløs
1757-1811
Rasmus Werløs
F:
1757
D:
1811
Anne Marie Werløs
1759-1798
Anne Marie Werløs
F:
1759
D:
1798
Jochum Blich
1757-1795
Jochum Blich
F:
1757
G:
5 aug. 1789
D:
17 maj 1795
Karen Engberg
-1852
Karen Engberg
D:
1852
Jochum Blich Engberg
1798-183X
Jochum Blich Engberg
F:
1798
D:
183X
NN Hansen
Jørgen Daniel Engberg
1773-1841
Jørgen Daniel Engberg
F:
1773
G:
19 okt. 1796
D:
14 jan. 1841
Lucie Werløs
1761-1768
Lucie Werløs
F:
1761
D:
1768
Oluf Werløs
1763-1764
Oluf Werløs
F:
1763
D:
1764
Anne Marie Olufsdatter
ca. 1724-1792
Anne Marie Olufsdatter
F:
ca. 1724
G:
22 maj 1751
Sakskøbing
D:
1792
Sakskøbing
Knud Peter Frydentorp
1741-som barn
Knud Peter Frydentorp
F:
1741
D:
som barn
Knud Peter Frydentorp
1742-1764
Knud Peter Frydentorp
F:
1742
D:
tidligst 1764
Jens Frydentorp
1745-som barn
Jens Frydentorp
F:
1745
D:
som barn
Jens Frydentorp
1747-som barn
Jens Frydentorp
F:
1747
D:
som barn
Anne Marie Frydentorp
1748-
Anne Marie Frydentorp
F:
1748
Kirstine Frydentorp
1750-
Kirstine Frydentorp
F:
1750
Jens Sonne Frydentorp
1753-
Jens Sonne Frydentorp
F:
1753
Hedvig Susanne Werløs
1709-1753
Hedvig Susanne Werløs
F:
1709
D:
1753
Jens Frydentorp
ca. 1705-1785
Jens Frydentorp
F:
ca. 1705
G:
1741
København (Nicolai)
D:
1785
Johann Peter Krüger
1739-
Johann Peter Krüger
F:
1739
Bartholine Krüger
1741-
Bartholine Krüger
F:
1741
Mechtele Ottilie Werløs
1710-1776
Mechtele Ottilie Werløs
F:
1710
D:
1776
Bertel Nicolai Krüger
1697-1741
Bertel Nicolai Krüger
F:
1697
G:
1738
D:
1741
Friderich Peder Rhode
1749-
Friderich Peder Rhode
F:
1749
Niels Frederiksen Rhode
1699-1761
Niels Frederiksen Rhode
F:
1699
G:
17 jun. 1748
Vordingborg
D:
10 maj 1761
Anne Marie Plum
1682-1716
Anne Marie Plum
F:
1682
D:
mar. 1716
Peder Lauridsen Werløs
1671-1729
Peder Lauridsen Werløs
F:
10 sep. 1671
G:
12 okt. 1701
D:
10 okt. 1729
Jesper Plum
1684-1764
Jesper Plum
F:
1684
D:
1764
Hans Plum
1686-1686
Hans Plum
F:
1686
D:
1686
Ottilie Plum
1686-1686
Ottilie Plum
F:
1686
D:
1686
Ottilie Plum
1687-
Ottilie Plum
F:
1687
Kirsten Plum
1688-1689
Kirsten Plum
F:
1688
D:
1689
Susanne Engberg
1655-1720
Susanne Engberg
F:
17 maj 1655
Stubbekøbing
G:
29 okt. 1679
D:
7 maj 1720
Stubbekøbing
Mads Kofod
1778-
Mads Kofod
F:
1778
Hans Kofod
1780-
Hans Kofod
F:
28 okt. 1780
Cathrine Kofod
1782-1784
Cathrine Kofod
F:
21 jul. 1782
D:
1784
Jeppe Frederik Kofod
1784-1785
Jeppe Frederik Kofod
F:
1784
D:
1785
Gine Davidine Frederikke Kofod
1874-
Gine Davidine Frederikke Kofod
F:
30 dec. 1874
Poulsker
Oline Jensine Dorthea Kofod
1877-
Oline Jensine Dorthea Kofod
F:
2 mar. 1877
Poulsker
Mathias Laurids Kofod
1879-
Mathias Laurids Kofod
F:
27 maj 1879
Poulsker
Jens Frederik Kofod
1887-
Jens Frederik Kofod
F:
19 okt. 1887
Poulsker
Jens Frederik Kofod (Jensen)
1821-
Jens Frederik Kofod (Jensen)
F:
15 okt. 1821
Poulsker
Gine Jensen
ca. 1845-
Gine Jensen
F:
ca. 1845
Dorthea Kirstine Kofod (Jensen)
1823-
Dorthea Kirstine Kofod (Jensen)
F:
23 mar. 1823
Poulsker
Dorthea Margrethe Kofod
ca. 1786-1871
Dorthea Margrethe Kofod
F:
ca. 1786
D:
5 okt. 1871
Poulsker s. (21. selvejergård)
Morten Jensen
ca. 1783-1860
Morten Jensen
F:
ca. 1783
G:
16 okt. 1819
Pedersker
D:
23 okt. 1860
Poulsker s. (21. selvejergård)
Dødfødt datter
1788-1788
Dødfødt datter
F:
1788
D:
1788
Sara Johanne Caroline Koefoed
1845-
Sara Johanne Caroline Koefoed
F:
16 maj 1845
Lauritz Jensen Koefoed
1847-
Lauritz Jensen Koefoed
F:
3 sep. 1847
Elisabeth Vilhelmine Koefoed
1848-
Elisabeth Vilhelmine Koefoed
F:
4 nov. 1848
Herman Frederik Koefoed
1851-
Herman Frederik Koefoed
F:
9 maj 1851
Hans Peter Koefoed
1816-
Hans Peter Koefoed
F:
12 aug. 1816
Karen Kirstine Larsen
1815-
Karen Kirstine Larsen
F:
21 aug. 1815
G:
8 apr. 1844
Jens Madsen Koefoed
1845-
Jens Madsen Koefoed
F:
17 mar. 1845
Hans Madsen Koefoed
1847-
Hans Madsen Koefoed
F:
16 nov. 1847
Johanne Elgine Koefoed
1849-1858
Johanne Elgine Koefoed
F:
6 okt. 1849
D:
15 mar. 1858
Elgine Caroline Dam
1876-
Elgine Caroline Dam
F:
9 nov. 1876
Vilhelmine Frederikke Koefoed
1850-
Vilhelmine Frederikke Koefoed
F:
24 sep. 1850
Hans Peter Dam
1832-
Hans Peter Dam
F:
17 sep. 1832
G:
5 nov. 1873
Andreas Koefoed
1852-
Andreas Koefoed
F:
19 okt. 1852
Hansine Møller
1849-
Hansine Møller
F:
27 okt. 1849
G:
19 okt. 1883
Mads Frederik Koefoed
1854-1858
Mads Frederik Koefoed
F:
23 okt. 1854
D:
17 mar. 1858
Julie Kirstine Koefoed
1856-
Julie Kirstine Koefoed
F:
1 dec. 1856
Sophus Frederik Bjerregaard
1881-
Sophus Frederik Bjerregaard
F:
18 feb. 1881
Neksø
Jens Bjerregaard
1883-
Jens Bjerregaard
F:
13 maj 1883
Neksø
Karen Bjerregaard
1885-
Karen Bjerregaard
F:
23 jul. 1885
Neksø
Jens Christian Alfred Jensen
1883-
Jens Christian Alfred Jensen
F:
24 aug. 1883
Sindal s.
G:
20 aug. 1907
Neksø
Agnete Elisabeth Oline Bjerregaard
1888-
Agnete Elisabeth Oline Bjerregaard
F:
24 feb. 1888
Neksø
Ingrid Ellen Bjerregaard
1890-
Ingrid Ellen Bjerregaard
F:
24 apr. 1890
Neksø
Carl Peder Bjerregaard
1892-
Carl Peder Bjerregaard
F:
3 maj 1892
Neksø
Martin Bjerregaard
1895-
Martin Bjerregaard
F:
12 jan. 1895
Neksø
Gerda Margrethe Bjerregaard
1897-
Gerda Margrethe Bjerregaard
F:
17 jan. 1897
Neksø
Anna Elise Johanne Bjerregaard
1899-
Anna Elise Johanne Bjerregaard
F:
23 maj 1899
Neksø
Ernst Edvard Bjerregaard
1901-1904
Ernst Edvard Bjerregaard
F:
6 dec. 1901
Neksø
D:
29 jul. 1904
Neksø
Karen Kirstine Koefoed
1858-
Karen Kirstine Koefoed
F:
30 sep. 1858
Martin Jensen Bjerregaard
1853-
Martin Jensen Bjerregaard
F:
23 jun. 1853
G:
15 maj 1880
Johanne Margrethe Koefoed
1860-
Johanne Margrethe Koefoed
F:
7 jun. 1860
Mathea Elgine Koefoed
1862-
Mathea Elgine Koefoed
F:
15 okt. 1862
Otto Peter Hansen
Otto Peter Hansen
G:
21 nov. 1884
Ane Margrethe Koefoed
1863-
Ane Margrethe Koefoed
F:
1 jun. 1863
Oline Christine Koefoed
1865-
Oline Christine Koefoed
F:
11 jun. 1865
Mads Frederik Koefoed
1867-1867
Mads Frederik Koefoed
F:
5 nov. 1867
D:
16 nov. 1867
Mads Frederik Jensen Koefoed
1818-1875
Mads Frederik Jensen Koefoed
F:
11 maj 1818
D:
30 sep. 1875
Oline Elisabeth Hansen
1824-
Oline Elisabeth Hansen
F:
18 nov. 1824
G:
17 sep. 1844
Jens Kofoed Hansen
1848-1849
Jens Kofoed Hansen
F:
18 maj 1848
D:
23 feb. 1849
Bolette Frederikke Hansen
1850-1909
Bolette Frederikke Hansen
F:
25 apr. 1850
D:
25 nov. 1909
København (privatklinik)
Johanne Kirstine Hansen
1853-
Johanne Kirstine Hansen
F:
12 sep. 1853
Jochum Julius Hansen
1856-1860
Jochum Julius Hansen
F:
17 mar. 1856
D:
14 okt. 1860
Jokum Hansen
1884-
Jokum Hansen
F:
25 sep. 1884
Thora Hansen
1891-
Thora Hansen
F:
26 nov. 1891
Viggo Frederik Andersen
1895-
Viggo Frederik Andersen
F:
1 nov. 1895
Knudsker
G:
30 dec. 1926
Bodilsker
Agnete Hansen
1895-
Agnete Hansen
F:
25 feb. 1895
Christian Hansen
1895-
Christian Hansen
F:
25 nov. 1895
Bodilsker s. (Ll. Engegård)
G:
1 aug. 1924
Bodilsker
Christian Hansen
1857-
Christian Hansen
F:
19 dec. 1857
Hansine Pouline Kirstine Hansen
1858-
Hansine Pouline Kirstine Hansen
F:
16 okt. 1858
G:
12 nov. 1883
Bodilsker
Valborg Kofoed
1880-1912
Valborg Kofoed
F:
30 jun. 1880
D:
19 dec. 1912
Cathrine Kofoed
1881-
Cathrine Kofoed
F:
10 sep. 1881
Hans Peter Bendtsen
1874-
Hans Peter Bendtsen
F:
15 jul. 1874
Bodilsker
G:
2 aug. 1901
Bodilsker
Agnethe Kofoed
1883-
Agnethe Kofoed
F:
5 mar. 1883
Christen Markvardsen
1882-
Christen Markvardsen
F:
18 okt. 1882
Brahetrolleborg s. (Grønderup)
G:
5 mar. 1908
Bodilsker
Thora Kofoed
1884-
Thora Kofoed
F:
26 nov. 1884
Poul Kofoed
1886-
Poul Kofoed
F:
23 okt. 1886
Katrine Anker
ca. 1889-
Katrine Anker
F:
ca. 1889
G:
11 mar. 1914
Bodilsker
Astrid Kofoed
1888-
Astrid Kofoed
F:
6 nov. 1888
Holger Brandt Kofoed
1888-
Holger Brandt Kofoed
F:
10 mar. 1888
G:
22 jul. 1910
Bodilsker
Hans Olav Kofoed
1890-
Hans Olav Kofoed
F:
18 dec. 1890
Agnes Mortensen
Jokum Kofoed
1892-1962
Jokum Kofoed
F:
17 okt. 1892
D:
15 feb. 1962
Gerda Christine Munch
1894-1967
Gerda Christine Munch
F:
21 dec. 1894
G:
12 dec. 1917
D:
13 mar. 1967
Thor Gunner Kofoed
1895-
Thor Gunner Kofoed
F:
17 mar. 1895
Bodil Kofoed
1896-
Bodil Kofoed
F:
12 dec. 1896
Carl Mathias Hansen
1890-
Carl Mathias Hansen
F:
17 maj 1890
Åkirkeby
G:
12 dec. 1919
Bodilsker
Vilhelmine Marie Hansen
1860-
Vilhelmine Marie Hansen
F:
13 jun. 1860
Thor Kofoed
1853-1909
Thor Kofoed
F:
20 dec. 1853
G:
29 sep. 1879
D:
4 dec. 1909
Bodilsker s. (Skovgård)
Hansine Christiane Hansen
1863-1874
Hansine Christiane Hansen
F:
14 nov. 1863
D:
14 mar. 1874
Bendt Viggo Hansen
1900-
Bendt Viggo Hansen
F:
2 okt. 1900
Søn
1905-
Søn
F:
3 aug. 1905
Aage Hansen
Cecilie Hansen
Caroline Agnethe Hansen
1866-
Caroline Agnethe Hansen
F:
1 maj 1866
Jens Christian Hansen
1862-
Jens Christian Hansen
F:
27 okt. 1862
Bodilsker
G:
26 jun. 1891
Bodilsker
Agnethe Kirstine Koefoed
1823-1897
Agnethe Kirstine Koefoed
F:
13 sep. 1823
D:
5 apr. 1897
Bodilsker (Slamrehus)
Hans Christian Hansen
1820-1898
Hans Christian Hansen
F:
29 sep. 1820
D:
8 apr. 1898
Bodilsker (Slamrehus)
Andreas Koefoed
1826-1839
Andreas Koefoed
F:
11 jul. 1826
D:
26 jan. 1839
Jens Peter Jacobsen
1860-1907
Jens Peter Jacobsen
F:
16 okt. 1860
D:
23 apr. 1907
Poulsker s. (Udegård)
Marie Kirstine Jacobsen
1862-1863
Marie Kirstine Jacobsen
F:
30 maj 1862
D:
16 jan. 1863
Dødfødt søn
1898-1898
Dødfødt søn
F:
9 mar. 1898
Bodilsker s. (Langedeby)
D:
9 mar. 1898
Bodilsker s. (Langedeby)
Aage Hansen
1900-1900
Aage Hansen
F:
20 feb. 1900
Bodilsker s. (Langedeby)
D:
30 maj 1900
Bodilsker s. (Langedeby)
Johanne Cathrine Hansen
1902-
Johanne Cathrine Hansen
F:
25 jul. 1902
Bodilsker s. (Langedeby)
Dødfødt søn
1904-1904
Dødfødt søn
F:
28 mar. 1904
Bodilsker s. (Langedeby)
D:
28 mar. 1904
Bodilsker s. (Langedeby)
Dødfødt søn
1905-1905
Dødfødt søn
F:
24 okt. 1905
Bodilsker s. (Langedeby)
D:
24 okt. 1905
Bodilsker s. (Langedeby)
Marie Johanne Jacobsen
1864-
Marie Johanne Jacobsen
F:
28 maj 1864
Poul Kofod Hansen
1862-
Poul Kofod Hansen
F:
7 jul. 1862
Bodilsker
G:
28 maj 1897
Bodilsker
Karen Hansine Jensen
1892-
Karen Hansine Jensen
F:
26 dec. 1892
Bodilsker
Johanne Marie Jensen
1894-
Johanne Marie Jensen
F:
28 jun. 1894
Bodilsker
Asbjørn Andreas Jensen
1893-
Asbjørn Andreas Jensen
F:
21 dec. 1893
Bodilsker s. (Kølleregård)
G:
20 nov. 1925
Bodilsker
Thorvald Christian Jensen
1897-
Thorvald Christian Jensen
F:
9 aug. 1897
Bodilsker
Dødfødt søn
1901-1901
Dødfødt søn
F:
16 apr. 1901
Bodilsker
D:
16 apr. 1901
Bodilsker
Niels Ingvard Jensen
1903-
Niels Ingvard Jensen
F:
1 sep. 1903
Bodilsker
Mathea Hansen
Thora Kirstine Jensen
1905-
Thora Kirstine Jensen
F:
16 aug. 1905
Bodilsker
Charles Fridolf Andreas Hermansen
1905-
Charles Fridolf Andreas Hermansen
F:
8 apr. 1905
Østerlars s. (Solvang)
G:
28 jan. 1931
Bodilsker
Margrethe Jensen
Johannes Jørgensen
1906-
Johannes Jørgensen
F:
13 feb. 1906
Bodilsker s. (Nr. Bjerregård)
Mary Agnete Jensen
Hans Henning Jensen
Ane Margrethe Jacobsen
1867-
Ane Margrethe Jacobsen
F:
9 okt. 1867
Carl Mathias Jensen
1868-
Carl Mathias Jensen
F:
31 mar. 1868
G:
6 apr. 1892
Bodilsker
Carl Jacobsen
1902-
Carl Jacobsen
F:
26 dec. 1902
Niels Ejner Jacobsen
1903-
Niels Ejner Jacobsen
F:
13 dec. 1903
Gerda Elisabeth Koefoed
Olaf Kjøller Jacobsen
Hans Kofoed Jacobsen
1870-
Hans Kofoed Jacobsen
F:
13 okt. 1870
Petrea Kathrine Kjøller
Agnete Jacobsen
Poul Sonne-Hansen
1910-1976
Poul Sonne-Hansen
F:
6 jul. 1910
D:
21 sep. 1976
Maren Kjøller
Christian Frederik Jacobsen
1873-
Christian Frederik Jacobsen
F:
25 mar. 1873
Karen Kirstine Koefoed
1829-1892
Karen Kirstine Koefoed
F:
1 mar. 1829
D:
20 jan. 1892
Langedeby
Niels Christian Jacobsen
1833-1903
Niels Christian Jacobsen
F:
18 aug. 1833
G:
29 okt. 1859
D:
15 apr. 1903
Langedeby
Johan Peter Nielsen
1861-
Johan Peter Nielsen
F:
12 jan. 1861
Niels Johan Kofoed
1893-1934
Niels Johan Kofoed
F:
1 jun. 1893
D:
1 apr. 1934
Bertha Marie Kofoed
1895-1964
Bertha Marie Kofoed
F:
2 dec. 1895
G:
13 okt. 1916
D:
2 mar. 1964
Karen Margrethe Kofoed
1895-
Karen Margrethe Kofoed
F:
14 maj 1895
Nikolaj Frederik Kofoed
1897-
Nikolaj Frederik Kofoed
F:
15 jun. 1897
Elisabeth Mathilde Frederikke Nielsen
1863-
Elisabeth Mathilde Frederikke Nielsen
F:
26 mar. 1863
Andreas Laurentius Kofoed
1866-
Andreas Laurentius Kofoed
F:
13 jun. 1866
G:
1892
Jokum Hansen
1888-1980
Jokum Hansen
F:
15 apr. 1888
Bodilsker
D:
2 jan. 1980
Asta Rigmor Nielsen
1892-
Asta Rigmor Nielsen
F:
16 feb. 1892
G:
16 aug. 1918
Åkirkeby
Johanne Hansen
1890-1913
Johanne Hansen
F:
14 nov. 1890
Bodilsker
D:
25 jan. 1913
Bodilsker
Jacob Nørregaard
1886-
Jacob Nørregaard
F:
1 mar. 1886
Bodilsker s. (Gadeby)
G:
29 dec. 1911
Bodilsker
Asta Rigmor Hansen
1892-
Asta Rigmor Hansen
F:
16 feb. 1892
Hans Frederik Hansen
1894-
Hans Frederik Hansen
F:
12 sep. 1894
Knud Hansen
1896-
Knud Hansen
F:
26 jul. 1896
Ingeborg Hansen
1906-1941
Ingeborg Hansen
F:
20 feb. 1906
D:
11 jun. 1941
Ebbe Juul Nielsen
1904-1967
Ebbe Juul Nielsen
F:
17 feb. 1904
G:
23 sep. 1927
D:
30 aug. 1967
Margrethe Hansen
1906-
Margrethe Hansen
F:
20 feb. 1906
Nielsine Cathrine Julie Nielsen
1865-
Nielsine Cathrine Julie Nielsen
F:
10 sep. 1865
Bendt Anthon Kjøller Hansen
1862-
Bendt Anthon Kjøller Hansen
F:
8 okt. 1862
Neksø
Niels Holger Nielsen
1892-
Niels Holger Nielsen
F:
21 okt. 1892
Ibsker s. (Klinteby)
Valborg Margrethe Nielsen
1894-
Valborg Margrethe Nielsen
F:
27 sep. 1894
Ibsker s. (Klinteby)
Jens Johan Nielsen
1896-
Jens Johan Nielsen
F:
28 nov. 1896
Ibsker s. (Klinteby)
Olaf Mahler Nielsen
1899-
Olaf Mahler Nielsen
F:
13 feb. 1899
Ibsker s. (Klinteby)
Knud Nielsen
1900-
Knud Nielsen
F:
7 maj 1900
Ibsker s. (Klinteby)
Hans Viktor Nielsen
1901-
Hans Viktor Nielsen
F:
23 jul. 1901
Ibsker s. (Klinteby)
Ellen Margrethe Nielsen
1903-
Ellen Margrethe Nielsen
F:
16 jan. 1903
Ibsker s. (Klinteby)
Inger Kirstine Nielsen
1903-
Inger Kirstine Nielsen
F:
27 dec. 1903
Ibsker s. (Klinteby)
Johanne Marie Nielsen
Hans Andreas Nielsen
1868-
Hans Andreas Nielsen
F:
6 apr. 1868
Jane Dorthea Schou
1866-
Jane Dorthea Schou
F:
24 jan. 1866
Bodilsker
G:
18 nov. 1891
Bodilsker
Elgine Johanne Margrethe Nielsen
1871-
Elgine Johanne Margrethe Nielsen
F:
3 mar. 1871
Anna Vilhelmine Petrea Nielsen
1871-
Anna Vilhelmine Petrea Nielsen
F:
3 mar. 1871
Margrethe Nielsen
1873-
Margrethe Nielsen
F:
31 dec. 1873
Kirstine Margrethe Koefoed
1831-
Kirstine Margrethe Koefoed
F:
1 okt. 1831
Niels Peter Nielsen
1830-
Niels Peter Nielsen
F:
16 sep. 1830
G:
29 okt. 1859
Jens Madsen Koefoed
1789-1843
Jens Madsen Koefoed
F:
1789
D:
9 dec. 1843
Johanne Kirstine Andersdatter
-1841
Johanne Kirstine Andersdatter
D:
6 jan. 1841
Dødfødt datter
1792-1792
Dødfødt datter
F:
1792
D:
1792
Hans Jakob Dam
1890-
Hans Jakob Dam
F:
24 okt. 1890
Neksø
Johannes Andreas Dam
1891-
Johannes Andreas Dam
F:
24 okt. 1891
Neksø
Jens Brandt Dam
1892-
Jens Brandt Dam
F:
13 nov. 1892
Neksø
Hans Christian Dam
1851-1907
Hans Christian Dam
F:
22 nov. 1851
Neksø
D:
25 mar. 1907
Neksø
Bertha Alexandrine Jensine Brandt
1851-1904
Bertha Alexandrine Jensine Brandt
F:
19 sep. 1851
Rønne
G:
4 dec. 1889
Neksø
D:
19 jul. 1904
Neksø
Johanne Marie Dam
1855-1923
Johanne Marie Dam
F:
12 okt. 1855
Neksø
D:
25 jul. 1923
Neksø (sygehuset)
Margrethe Kirstine Dam
1857-
Margrethe Kirstine Dam
F:
7 maj 1857
Neksø
Jørgen Christian Jensen
1849-1907
Jørgen Christian Jensen
F:
6 apr. 1849
Rønne
G:
16 jan. 1894
D:
2 aug. 1907
Rønne
Petrea Kirstine Mathea Dam
1859-1917
Petrea Kirstine Mathea Dam
F:
1 maj 1859
Neksø
D:
6 mar. 1917
Neksø
Jeppe Thuesen Dam
1861-
Jeppe Thuesen Dam
F:
10 aug. 1861
Neksø
Jacobine Cecilie Dam
1863-1906
Jacobine Cecilie Dam
F:
8 sep. 1863
Neksø
D:
26 apr. 1906
Helsingør
Cecilie Kirstine Thuesen
1820-1893
Cecilie Kirstine Thuesen
F:
22 sep. 1820
Neksø
D:
17 jan. 1893
Neksø
Jacob Andreas Dam
ca. 1816-1889
Jacob Andreas Dam
F:
ca. 1816
G:
7 feb. 1851
Neksø
D:
6 mar. 1889
Neksø
Hans Friderich Thuesen
1822-1851
Hans Friderich Thuesen
F:
16 dec. 1822
Neksø
D:
15 nov. 1851
Neksø
Kirstine Margrethe Thuesen
1824-1827
Kirstine Margrethe Thuesen
F:
29 sep. 1824
Neksø
D:
6 okt. 1827
Neksø
Dorothea Thuesen
1826-1827
Dorothea Thuesen
F:
23 jul. 1826
Neksø
D:
18 sep. 1827
Neksø
Marie-Louise Juliane Munck
1900-1984
Marie-Louise Juliane Munck
F:
14 okt. 1900
Neksø
D:
21 aug. 1984
Gudhjem
Hans Villiam Sonne Harild
1897-1987
Hans Villiam Sonne Harild
F:
22 nov. 1897
Neksø
D:
9 apr. 1987
København (Rigshospitalet)
Hans Peter Munck
1903-1979
Hans Peter Munck
F:
29 apr. 1903
Neksø
D:
7 apr. 1979
Reine Margit Borges
1907-1999
Reine Margit Borges
F:
26 okt. 1907
København
D:
4 feb. 1999
Margrethe Munck
1904-1905
Margrethe Munck
F:
25 sep. 1904
Neksø
D:
1 feb. 1905
Neksø
Elisabeth Marie Munck
1904-
Elisabeth Marie Munck
F:
25 sep. 1904
Neksø
Ellen Kirstine Munck
Christine Margrethe Thuesen
1868-1957
Christine Margrethe Thuesen
F:
13 apr. 1868
Neksø
D:
17 apr. 1957
Neksø
Hans Victor Munck
1867-1932
Hans Victor Munck
F:
25 feb. 1867
Neksø
G:
26 dec. 1899
Neksø
D:
15 jul. 1932
København (Rigshospitalet)
Louise Michella Dam
1905-1965
Louise Michella Dam
F:
3 dec. 1905
Neksø
D:
16 apr. 1965
Rønne (sygehuset)
Signe Margrethe Dam
1907-2000
Signe Margrethe Dam
F:
1 maj 1907
Neksø
D:
4 dec. 2000
Svaneke
Petrea Louise Thuesen
1870-1915
Petrea Louise Thuesen
F:
1 aug. 1870
Neksø
D:
12 apr. 1915
Neksø
Laurits Christian Dam
1869-1938
Laurits Christian Dam
F:
15 okt. 1869
Neksø
G:
3 mar. 1905
Neksø
D:
26 sep. 1938
Neksø
Carl Mathias Thuesen
1879-
Carl Mathias Thuesen
F:
15 aug. 1879
Neksø
Jørgen Peter Thuesen
1828-1905
Jørgen Peter Thuesen
F:
7 jun. 1828
Neksø
D:
26 apr. 1905
Neksø
Louise Augusta Jørgensen
1837-1896
Louise Augusta Jørgensen
F:
16 dec. 1837
Neksø
G:
21 maj 1867
Neksø
D:
8 maj 1896
Neksø
Mathias Thuesen
1830-1879
Mathias Thuesen
F:
26 maj 1830
Neksø
D:
4 jun. 1879
Neksø
Caroline Ida Petrea Vilhelmine Lassen
ca. 1845-
Caroline Ida Petrea Vilhelmine Lassen
F:
ca. 1845
Thue Hansen Thuesen
1831-
Thue Hansen Thuesen
F:
17 dec. 1831
Neksø
Jens Thuesen
1835-
Jens Thuesen
F:
12 maj 1835
Neksø
Julie Margrethe Thuesen
1837-1837
Julie Margrethe Thuesen
F:
4 jul. 1837
Neksø
D:
14 aug. 1837
Neksø
Margrethe Kofod
1793-1872
Margrethe Kofod
F:
1793
D:
27 nov. 1872
Neksø
Jeppe Thuesen
1798-1842
Jeppe Thuesen
F:
7 jul. 1798
Ibsker s. (Årsdale)
G:
6 nov. 1819
Neksø
D:
27 jun. 1842
Neksø
Margrethe Cathrine Ipsen
1849-
Margrethe Cathrine Ipsen
F:
28 sep. 1849
Østermarie
Ole Peter Koefoed
1880-
Ole Peter Koefoed
F:
16 dec. 1880
Bodilsker
Cathrine Koefoed
1883-
Cathrine Koefoed
F:
28 mar. 1883
Bodilsker
Regine Margrethe Ipsen
1851-
Regine Margrethe Ipsen
F:
29 apr. 1851
Østermarie
Marcus Conrad Koefoed
ca. 1851-
Marcus Conrad Koefoed
F:
ca. 1851
G:
16 maj 1879
Østermarie
Andrea Petrea Ipsen
1853-1856
Andrea Petrea Ipsen
F:
26 okt. 1853
Østermarie
D:
21 sep. 1856
Østermarie
Andrea Petrea Ipsen
1856-
Andrea Petrea Ipsen
F:
15 aug. 1856
Østermarie
Valborg Ipsen
1889-
Valborg Ipsen
F:
27 aug. 1889
Østermarie
Andrea Ipsen
1891-
Andrea Ipsen
F:
7 jul. 1891
Østermarie
Helga Ipsen
1893-
Helga Ipsen
F:
3 jul. 1893
Østermarie
Inger Kathrine Ipsen
1895-
Inger Kathrine Ipsen
F:
21 mar. 1895
Østermarie
Ove Ipsen
1896-
Ove Ipsen
F:
26 jun. 1896
Østermarie
Agnethe Sofie Ipsen
1897-
Agnethe Sofie Ipsen
F:
19 dec. 1897
Østermarie
Jens Kristian Ipsen
1899-
Jens Kristian Ipsen
F:
19 okt. 1899
Østermarie
Magnus Andreas Ipsen
1859-
Magnus Andreas Ipsen
F:
29 jun. 1859
Østermarie
Jonna Annine Mikkelsen
ca. 1865-
Jonna Annine Mikkelsen
F:
ca. 1865
G:
24 okt. 1889
Østermarie
Agnete Cathrine Ipsen
1862-1863
Agnete Cathrine Ipsen
F:
8 mar. 1862
Østermarie
D:
11 feb. 1863
Østermarie
Marie Cathrine Pedersen
1890-1898
Marie Cathrine Pedersen
F:
15 apr. 1890
Østermarie
D:
7 feb. 1898
Østermarie
Hedevig Agnethe Pedersen
1892-
Hedevig Agnethe Pedersen
F:
26 jun. 1892
Østermarie
Søren Christian Pedersen
1888-
Søren Christian Pedersen
F:
14 jul. 1888
Strandby
G:
19 jan. 1919
Østermarie
Ingeborg Sofie Pedersen
1894-
Ingeborg Sofie Pedersen
F:
29 dec. 1894
Østermarie
Astrid Margrethe Pedersen
1897-
Astrid Margrethe Pedersen
F:
19 apr. 1897
Østermarie
Johannes Nielsen
1894-
Johannes Nielsen
F:
10 apr. 1894
Østermarie
G:
30 mar. 1922
Østermarie
Aksel Herman Pedersen
1899-
Aksel Herman Pedersen
F:
31 okt. 1899
Østermarie
Knud Aage Pedersen
1902-
Knud Aage Pedersen
F:
22 feb. 1902
Østermarie
Edith Marie Pedersen
1903-
Edith Marie Pedersen
F:
6 aug. 1903
Østermarie
Emma Agnete Ipsen
1864-
Emma Agnete Ipsen
F:
16 jul. 1864
Østermarie
Herman Pedersen
ca. 1862-
Herman Pedersen
F:
ca. 1862
G:
30 mar. 1889
Østermarie
Valborg Cathrine Andersen
1820-
Valborg Cathrine Andersen
F:
15 apr. 1820
Poulsker
Peder Ipsen
ca. 1806-1871
Peder Ipsen
F:
ca. 1806
G:
18 okt. 1848
Østermarie
D:
5 dec. 1871
Østermarie
Anders Larsen Andersen
1822-
Anders Larsen Andersen
F:
26 maj 1822
Bodilsker
Agnete Kirstine Smith
1852-1872
Agnete Kirstine Smith
F:
10 okt. 1852
Svaneke
D:
2 nov. 1872
Svaneke
Agnethe Kirstine Andersen
1825-1852
Agnethe Kirstine Andersen
F:
1 nov. 1825
Bodilsker
D:
14 nov. 1852
Svaneke
Hans Larsen Smith
1826-1887
Hans Larsen Smith
F:
29 jun. 1826
Svaneke
G:
6 jul. 1850
Østermarie
D:
3 okt. 1887
søen; druknet
Ole Hansen Schou
1876-
Ole Hansen Schou
F:
3 okt. 1876
Rø
Agnes Margrethe Schou
1882-
Agnes Margrethe Schou
F:
24 jun. 1882
Rø
Karl Peter Kofoed
1873-
Karl Peter Kofoed
F:
6 jun. 1873
Nylars
G:
21 jun. 1907
Rø
Caroline Cathrine Kofod
1852-
Caroline Cathrine Kofod
F:
15 aug. 1852
Østerlars
Hans Christian Schou
1851-1920
Hans Christian Schou
F:
1 mar. 1851
G:
1 mar. 1875
Østerlars
D:
13 feb. 1920
Rø
Augusta Petrea Kofod
1854-
Augusta Petrea Kofod
F:
31 aug. 1854
Østerlars
Adolph Christian Kofoed
1881-
Adolph Christian Kofoed
F:
15 okt. 1881
Østerlars s. (Højagre Mølle)
Manna Cathrine Kofoed
1883-
Manna Cathrine Kofoed
F:
22 maj 1883
Østerlars s. (Højagre Mølle)
Hans Otto Kofoed
1884-
Hans Otto Kofoed
F:
24 okt. 1884
Østerlars s. (Højagre Mølle)
Thor Kofoed
1885-
Thor Kofoed
F:
4 dec. 1885
Østerlars s. (Højagre Mølle)
Johan Kofoed
1887-
Johan Kofoed
F:
20 mar. 1887
Østerlars s. (Højagre Mølle)
Sofie Kofoed
1888-
Sofie Kofoed
F:
17 apr. 1888
Østerlars s. (Højagre Mølle)
Anna Margrethe Kofoed
1890-
Anna Margrethe Kofoed
F:
22 mar. 1890
Østerlars s. (Højagre Mølle)
Karen Marie Kofoed
1891-1899
Karen Marie Kofoed
F:
28 aug. 1891
Østerlars s. (Højagre Mølle)
D:
30 dec. 1899
Østerlars s. (Højagre Mølle)
Hans Peter Hansen Kofod
1858-
Hans Peter Hansen Kofod
F:
1 jun. 1858
Østerlars
Oliva Mathea Kofoed
1860-
Oliva Mathea Kofoed
F:
12 jul. 1860
G:
18 nov. 1881
Østerlars
Kristian August Kofod
1861-
Kristian August Kofod
F:
7 aug. 1861
Østerlars
Agnete Margrethe Kofod
1864-
Agnete Margrethe Kofod
F:
25 jun. 1864
Østerlars
Harald Kristian Hansen
1893-
Harald Kristian Hansen
F:
27 dec. 1893
Østerlars
Holger Hansen
1895-
Holger Hansen
F:
30 nov. 1895
Østerlars
Knud Hansen
1897-
Knud Hansen
F:
11 jan. 1897
Østerlars
Ejnar Hansen
1898-
Ejnar Hansen
F:
3 feb. 1898
Østerlars
Anna Margrethe Hansen
1900-
Anna Margrethe Hansen
F:
14 jun. 1900
Østerlars
Gunner Kofod Hansen
1901-
Gunner Kofod Hansen
F:
5 nov. 1901
Østerlars
Agnete Margrethe Kofod
1867-
Agnete Margrethe Kofod
F:
27 dec. 1867
Østerlars
Hannes Peter Hansen
1864-
Hannes Peter Hansen
F:
29 jul. 1864
Østermarie
G:
24 feb. 1893
Østerlars
Jens Andreas Kofod
1870-
Jens Andreas Kofod
F:
22 sep. 1870
Østerlars
Hans Koefoed Andersen, senere Hans Kofod Hansen
1827-1912
Hans Koefoed Andersen, senere Hans Kofod Hansen
F:
2 feb. 1827
Bodilsker
D:
17 nov. 1912
Rønne
Margrethe Petrea Thorsen
1827-1900
Margrethe Petrea Thorsen
F:
20 jan. 1827
Østerlars
D:
5 jan. 1900
Østerlars
Dødfødt søn
1859-1859
Dødfødt søn
F:
17 jul. 1859
Østermarie
D:
17 jul. 1859
Østermarie
Caroline Elisabeth Brandt
1860-1860
Caroline Elisabeth Brandt
F:
11 jul. 1860
Østermarie
D:
12 sep. 1860
Østermarie
Alma Harriet Brandt
1889-
Alma Harriet Brandt
F:
28 mar. 1889
Østermarie
Anthon Christian Olsen
1884-
Anthon Christian Olsen
F:
3 sep. 1884
Thorsager s.
G:
17 jul. 1913
Østermarie
Jenny Margrethe Brandt
1890-
Jenny Margrethe Brandt
F:
16 nov. 1890
Østermarie
Dødfødt søn
1892-1892
Dødfødt søn
F:
11 jan. 1892
Østermarie
D:
11 jan. 1892
Østermarie
Hans Aage Brandt
1893-1967
Hans Aage Brandt
F:
21 jul. 1893
Østermarie
D:
19 dec. 1967
Else Margrethe Koefoed
1897-1976
Else Margrethe Koefoed
F:
16 mar. 1897
G:
2 aug. 1923
D:
29 mar. 1976
Emil Mathias Sommer Brandt
1894-
Emil Mathias Sommer Brandt
F:
23 okt. 1894
Østermarie
Harald Svendsen Brandt
1897-
Harald Svendsen Brandt
F:
26 mar. 1897
Østermarie
Gudrun Ane Elisabeth Brandt
1898-
Gudrun Ane Elisabeth Brandt
F:
3 nov. 1898
Østermarie
Herluf Christian Hansen
1895-
Herluf Christian Hansen
F:
30 dec. 1895
Østermarie
G:
3 nov. 1923
Østermarie
Dødfødt datter
1900-1900
Dødfødt datter
F:
10 jun. 1900
Østermarie
D:
10 jun. 1900
Østermarie
Dødfødt søn
1902-1902
Dødfødt søn
F:
14 feb. 1902
Østermarie
D:
14 feb. 1902
Østermarie
Knud Gunnar Svendsen Brandt
1903-
Knud Gunnar Svendsen Brandt
F:
22 dec. 1903
Østermarie
Hans Christian Brandt
1861-
Hans Christian Brandt
F:
17 jul. 1861
Østermarie
Caroline Andrea Svendsen
1862-
Caroline Andrea Svendsen
F:
17 maj 1862
G:
21 okt. 1887
Østermarie
Jenny Margrethe Brandt
1899-
Jenny Margrethe Brandt
F:
29 okt. 1899
Østermarie
Bernhard Hansen Brandt
1901-
Bernhard Hansen Brandt
F:
4 jun. 1901
Østermarie
Julius Andreas Brandt
1863-
Julius Andreas Brandt
F:
2 nov. 1863
Østermarie
Mathea Karoline Klausen
Josephine Cathrine Brandt
1864-
Josephine Cathrine Brandt
F:
27 dec. 1864
Østermarie
Jens Jokum Mahler Schou
1862-
Jens Jokum Mahler Schou
F:
10 jul. 1862
Østermarie
G:
12 sep. 1898
Ibsker
Agnete Valbine Brandt
1868-
Agnete Valbine Brandt
F:
17 feb. 1868
Østermarie
Jenny Elisabeth Brandt
1870-
Jenny Elisabeth Brandt
F:
3 maj 1870
Østermarie
Jens Hansen Brandt
1829-1877
Jens Hansen Brandt
F:
13 jan. 1829
Bodilsker
D:
25 okt. 1877
Østermarie
Ane Margrethe Sommer
ca. 1841-
Ane Margrethe Sommer
F:
ca. 1841
G:
22 okt. 1858
Østermarie
Mogens Mathias Smith
1854-1859
Mogens Mathias Smith
F:
13 jun. 1854
Svaneke
D:
24 jun. 1859
Svaneke
Ane Cathrine Smith
1856-1934
Ane Cathrine Smith
F:
30 jun. 1856
Svaneke
D:
10 jan. 1934
Svaneke
Poul Christian Smith
1893-
Poul Christian Smith
F:
25 jan. 1893
Åkirkeby
Viggo Mathias Smith
1894-1894
Viggo Mathias Smith
F:
29 jun. 1894
Åkirkeby
D:
1 sep. 1894
Åkirkeby
Inger Margrethe Smith
1895-
Inger Margrethe Smith
F:
22 dec. 1895
Åkirkeby
Søren Peter André Sørensen
1889-
Søren Peter André Sørensen
F:
17 nov. 1889
Aarhus
G:
5 jun. 1917
Oscar Frederik Smith
1898-1937
Oscar Frederik Smith
F:
12 aug. 1898
Åkirkeby
D:
15 jun. 1937
Rønne
Elly Andrea Jensen
1905-2000
Elly Andrea Jensen
F:
25 okt. 1905
Ibsker s. (Snogebæk)
G:
17 okt. 1924
Åkirkeby
D:
19 apr. 2000
Åkirkeby
Viggo Mathias Smith
1905-1977
Viggo Mathias Smith
F:
25 mar. 1905
Åkirkeby
D:
19 feb. 1977
Charlottenlund
Else Ingeborg Ellekilde
1910-2002
Else Ingeborg Ellekilde
F:
13 jan. 1910
Hornbæk s.
G:
1 aug. 1934
København
D:
1 jan. 2002
Hellebæk s. (Ålsgårde)
Hans Andreas Smith
1858-1940
Hans Andreas Smith
F:
19 aug. 1858
Svaneke
D:
31 mar. 1940
Åkirkeby
Anna Jensen
1865-1940
Anna Jensen
F:
21 apr. 1865
Åker s.
D:
31 mar. 1940
Åkirkeby
Anna Steengaard
Ingeborg Juel
1893-
Ingeborg Juel
F:
10 jun. 1893
Rønne
Karen Dorthea Smith
1861-
Karen Dorthea Smith
F:
7 jun. 1861
Svaneke
Anders Olsen Juel
1864-
Anders Olsen Juel
F:
17 jan. 1864
Agri s.
G:
27 dec. 1889
Rønne
Mogens Mathias Smith
1862-1880
Mogens Mathias Smith
F:
22 okt. 1862
Svaneke
D:
6 jun. 1880
København
Nikoline Augusta Smith
1865-1867
Nikoline Augusta Smith
F:
3 aug. 1865
Svaneke
D:
20 mar. 1867
Svaneke
Nikoline Christiane Smith
1867-
Nikoline Christiane Smith
F:
23 apr. 1867
Svaneke
Christian Mossin Smith
1869-
Christian Mossin Smith
F:
5 okt. 1869
Svaneke
Augusta Antonette Smith
1872-
Augusta Antonette Smith
F:
3 aug. 1872
Svaneke
Karen Kirstine Andersen
1831-
Karen Kirstine Andersen
F:
30 maj 1831
Bodilsker
Hans Larsen Smith
1826-1887
Hans Larsen Smith
F:
29 jun. 1826
Svaneke
D:
3 okt. 1887
søen; druknet
Johannes Mahler Schou
1900-
Johannes Mahler Schou
F:
1 jun. 1900
Bodilsker
Olaf Julius Schou
1902-
Olaf Julius Schou
F:
5 jul. 1902
Bodilsker
Hans Johannes Schou
1858-
Hans Johannes Schou
F:
30 jan. 1858
Bodilsker
Caroline Marie Sommer
ca. 1865-
Caroline Marie Sommer
F:
ca. 1865
Andreas Brandt
1880-1894
Andreas Brandt
F:
24 nov. 1880
Bodilsker
D:
30 dec. 1894
Bodilsker
Jens Brandt
1882-
Jens Brandt
F:
10 maj 1882
Bodilsker
Anton Johannes Brandt
1884-
Anton Johannes Brandt
F:
24 dec. 1884
Bodilsker
Marie Gertrude Koefoed
ca. 1887-
Marie Gertrude Koefoed
F:
ca. 1887
G:
9 mar. 1909
Åkirkeby
Jochum Ejnar Brandt
1890-
Jochum Ejnar Brandt
F:
11 aug. 1890
Bodilsker
Peder Brandt
1896-
Peder Brandt
F:
11 aug. 1896
Bodilsker
Agnete Sofie Schou
1859-
Agnete Sofie Schou
F:
8 okt. 1859
Bodilsker
Jochum Lauritz Brandt
1857-
Jochum Lauritz Brandt
F:
4 okt. 1857
G:
29 jan. 1880
Bodilsker
Jens Christian Schou
1861-1861
Jens Christian Schou
F:
28 mar. 1861
Bodilsker
D:
8 apr. 1861
Bodilsker
Jacob Nørregaard
1886-
Jacob Nørregaard
F:
1 mar. 1886
Bodilsker s. (Gadeby)
Johanne Hansen
1890-1913
Johanne Hansen
F:
14 nov. 1890
Bodilsker
G:
29 dec. 1911
Bodilsker
D:
25 jan. 1913
Bodilsker
Jens Nørregaard
1887-
Jens Nørregaard
F:
27 jun. 1887
Bodilsker s. (Gadeby)
Thor Henning Nørregaard
1890-
Thor Henning Nørregaard
F:
17 mar. 1890
Bodilsker s. (Gadeby)
Ellen Oline Nørregaard
1892-1897
Ellen Oline Nørregaard
F:
13 apr. 1892
Bodilsker s. (Gadeby)
D:
26 jan. 1897
Bodilsker s. (Gadeby)
Karen Agnete Nørregaard
1892-
Karen Agnete Nørregaard
F:
13 apr. 1892
Bodilsker s. (Gadeby)
Niels Anders Christian Plejdrup
1890-
Niels Anders Christian Plejdrup
F:
6 jun. 1890
Durup s. (Toustrup)
G:
22 maj 1920
Bodilsker
Dødfødt søn
1898-1898
Dødfødt søn
F:
25 jul. 1898
Bodilsker s. (Gadeby)
D:
25 jul. 1898
Bodilsker s. (Gadeby)
Poul Nørregaard
1900-
Poul Nørregaard
F:
21 feb. 1900
Bodilsker s. (Gadeby)
Birgitte Jensen
1902-
Birgitte Jensen
F:
12 feb. 1902
Bodilsker
G:
21 maj 1929
Bodilsker
Thora Nørregaard
1902-
Thora Nørregaard
F:
6 jun. 1902
Bodilsker s. (Gadeby)
Ingeborg Sofie Nørregaard
1906-
Ingeborg Sofie Nørregaard
F:
31 mar. 1906
Bodilsker s. (Gadeby)
Julie Cathrine Schou
1862-
Julie Cathrine Schou
F:
11 jul. 1862
Bodilsker
Mathias Peter Nørregaard
1859-
Mathias Peter Nørregaard
F:
11 sep. 1859
Bodilsker
G:
30 mar. 1885
Bodilsker
Jens Christian Schou
1864-1865
Jens Christian Schou
F:
17 aug. 1864
Bodilsker
D:
21 feb. 1865
Bodilsker
Niels Holger Nielsen
1892-
Niels Holger Nielsen
F:
21 okt. 1892
Ibsker s. (Klinteby)
Valborg Margrethe Nielsen
1894-
Valborg Margrethe Nielsen
F:
27 sep. 1894
Ibsker s. (Klinteby)
Jens Johan Nielsen
1896-
Jens Johan Nielsen
F:
28 nov. 1896
Ibsker s. (Klinteby)
Olaf Mahler Nielsen
1899-
Olaf Mahler Nielsen
F:
13 feb. 1899
Ibsker s. (Klinteby)
Knud Nielsen
1900-
Knud Nielsen
F:
7 maj 1900
Ibsker s. (Klinteby)
Hans Viktor Nielsen
1901-
Hans Viktor Nielsen
F:
23 jul. 1901
Ibsker s. (Klinteby)
Ellen Margrethe Nielsen
1903-
Ellen Margrethe Nielsen
F:
16 jan. 1903
Ibsker s. (Klinteby)
Inger Kirstine Nielsen
1903-
Inger Kirstine Nielsen
F:
27 dec. 1903
Ibsker s. (Klinteby)
Johanne Marie Nielsen
Jane Dorthea Schou
1866-
Jane Dorthea Schou
F:
24 jan. 1866
Bodilsker
Hans Andreas Nielsen
1868-
Hans Andreas Nielsen
F:
6 apr. 1868
G:
18 nov. 1891
Bodilsker
Dødfødt søn
1906-1906
Dødfødt søn
F:
4 apr. 1906
Bodilsker
D:
4 apr. 1906
Bodilsker
Elna Johanne Schou
Marie Oline Schou
Elisabeth Schou
Helene Schou
Jens Christian Schou
1868-
Jens Christian Schou
F:
28 jul. 1868
Bodilsker
Martha Eleonore Helene Hansen
ca. 1869-
Martha Eleonore Helene Hansen
F:
ca. 1869
Carl Olaf Mahler Schou
1900-
Carl Olaf Mahler Schou
F:
7 jul. 1900
Ibsker
Agnete Sofie Schou
1901-
Agnete Sofie Schou
F:
17 jun. 1901
Ibsker
Helga Johanne Schou
1904-
Helga Johanne Schou
F:
28 dec. 1904
Ibsker
Otto Peter Schou
1871-
Otto Peter Schou
F:
4 jan. 1871
Bodilsker
Andrea Marie Vesth
1870-
Andrea Marie Vesth
F:
27 nov. 1870
Hansine Marie Schou
1873-
Hansine Marie Schou
F:
15 aug. 1873
Bodilsker
Carl Diderik Dam
1863-
Carl Diderik Dam
F:
9 nov. 1863
Åkirkeby
G:
28 maj 1894
Bodilsker
Oleif Julius Schou
1876-
Oleif Julius Schou
F:
28 mar. 1876
Bodilsker
Oline Christine Andersen
1833-
Oline Christine Andersen
F:
28 maj 1833
Bodilsker
Jens Mahler Schou
ca. 1829-1899
Jens Mahler Schou
F:
ca. 1829
G:
21 feb. 1857
Østermarie
D:
17 feb. 1899
Bodilsker
Hans Peter Kjøller
1885-
Hans Peter Kjøller
F:
1 apr. 1885
Østermarie
Konrad Kjøller
1887-
Konrad Kjøller
F:
17 jul. 1887
Østermarie
Jens Kjøller
1889-
Jens Kjøller
F:
11 dec. 1889
Østermarie
Regine Margrethe Kjøller
1894-1984
Regine Margrethe Kjøller
F:
2 maj 1894
Østermarie
D:
8 dec. 1984
Svaneke
Carl August Gjessing
1889-1935
Carl August Gjessing
F:
14 aug. 1889
Roskilde
G:
26 dec. 1917
D:
27 jul. 1935
Åkirkeby
Karen Kjøller
1895-
Karen Kjøller
F:
24 aug. 1895
Østermarie
Agnethe Sofie Schou
1858-
Agnethe Sofie Schou
F:
23 sep. 1858
Østermarie
Hans Kjøller
1841-
Hans Kjøller
F:
1841
Hans Conrad Schou
1862-
Hans Conrad Schou
F:
22 jan. 1862
Østermarie
Jens Christian Schou
1864-
Jens Christian Schou
F:
16 feb. 1864
Østermarie
Konrad Andreas Schou
1898-
Konrad Andreas Schou
F:
4 jun. 1898
Ibsker
Richard Mahler Schou
1866-
Richard Mahler Schou
F:
20 aug. 1866
Østermarie
Andrea Caroline Lou
1870-
Andrea Caroline Lou
F:
9 feb. 1870
Ibsker
G:
19 maj 1895
Ibsker
August Julius Schou
1866-
August Julius Schou
F:
20 aug. 1866
Østermarie
Harriet Schou
1902-
Harriet Schou
F:
1 maj 1902
Østermarie
Gurli Schou
1904-
Gurli Schou
F:
17 aug. 1904
Østermarie
Kamma Schou
Ole Schou
Lars Peter Schou
1874-
Lars Peter Schou
F:
1 sep. 1874
Østermarie
Helga Hansen
Regine Frederikke Andersen
1836-
Regine Frederikke Andersen
F:
5 sep. 1836
Østermarie
Conrad Julius Schou
ca. 1836-
Conrad Julius Schou
F:
ca. 1836
G:
13 nov. 1857
Østermarie
Cathrine Kofod
1796-1883
Cathrine Kofod
F:
1796
D:
16 apr. 1883
Østermarie
Hans Peter Andersen
ca. 1792-1880
Hans Peter Andersen
F:
ca. 1791/92
G:
22 nov. 1819
Poulsker
D:
28 dec. 1880
Østermarie
Frederik Kofod
1756-1806
Frederik Kofod
F:
1756
D:
1806
Kirsten Hansdatter Hjorth
1750-1831
Kirsten Hansdatter Hjorth
F:
1750
G:
21 nov. 1777
D:
27 feb. 1831
Dorthe Flyng
1733-
Dorthe Flyng
F:
1733
Jens Madsen Kofod
1725-
Jens Madsen Kofod
F:
1725
G:
24 mar. 1755
Kirstine Flyng
1736-1737
Kirstine Flyng
F:
1736
D:
1737
Frederik Plum Flyng
1707-ca. 1743
Frederik Plum Flyng
F:
29 sep. 1707
D:
ca. 1743
sørejse
Gertrud Andersdatter
1702-1763
Gertrud Andersdatter
F:
1702
G:
12 okt. 1729
Østermarie
D:
1763
Cathrine Marie Brandt
1766-1784
Cathrine Marie Brandt
F:
1766
Middelfart
D:
1784
Middelfart
Danieline Marie Clausine Düring
1831-
Danieline Marie Clausine Düring
F:
19 jun. 1831
København
Jens Johan Friedrich Düring
1833-
Jens Johan Friedrich Düring
F:
10 nov. 1833
København
Drude Christine Høffding
1787-
Drude Christine Høffding
F:
1787
Fredericia
Johan Lorentz Düring
1792-
Johan Lorentz Düring
F:
24 jun. 1792
G:
19 maj 1830
Maren Høffding
1790-
Maren Høffding
F:
1790
Fredericia
Harald Koch
Gerda Wienberg Andersen
1884-
Gerda Wienberg Andersen
F:
20 nov. 1884
København
G:
1 jul. 1904
København
Ruth Asta Martha Claaszen
1907-
Ruth Asta Martha Claaszen
F:
5 sep. 1907
Zoppot
Ragnar Koch
1880-1946
Ragnar Koch
F:
6 jul. 1880
Charlottenlund
D:
11 jan. 1946
København
Ragnhild Finsen
1858-1880
Ragnhild Finsen
F:
5 aug. 1858
Sønderborg
D:
19 jul. 1880
Charlottenlund
Hans Henrik Koch
1836-1903
Hans Henrik Koch
F:
28 dec. 1836
København (Vor Frue s.)
G:
16 jul. 1877
Reykjavik
D:
24 sep. 1903
København (Holmens s.)
Arne Finsen
1890-1945
Arne Finsen
F:
10 jan. 1890
København
D:
3 mar. 1945
Ribe
Hedvig Chievitz
1894-1985
Hedvig Chievitz
F:
7 maj 1894
København
G:
7 mar. 1919
D:
2 mar. 1985
Skibby
Aslaug Finsen
1891-1977
Aslaug Finsen
F:
23 jun. 1891
København
D:
24 jul. 1977
Lyngby
Erik Axel Lauritzen
1883-1953
Erik Axel Lauritzen
F:
29 apr. 1883
København
G:
30 maj 1914
Ringkøbing
D:
14 dec. 1953
Ingeborg Finsen
1892-1893
Ingeborg Finsen
F:
9 nov. 1892
D:
19 aug. 1893
Margrethe Finsen
1892-1974
Margrethe Finsen
F:
9 nov. 1892
København
D:
1 jul. 1974
Helge Hilmar Finsen
1897-1976
Helge Hilmar Finsen
F:
1 mar. 1897
Frederiksberg
D:
8 okt. 1976
København
Merete Grut
1900-1954
Merete Grut
F:
26 jul. 1900
København
G:
22 okt. 1927
Lyngby
D:
29 dec. 1954
København
John Finsen
1860-1930
John Finsen
F:
25 jan. 1860
Sønderborg
D:
24 okt. 1930
København
Nanna Mathilde Meyer
1863-1954
Nanna Mathilde Meyer
F:
19 jan. 1863
Flensborg
G:
30 nov. 1888
D:
19 dec. 1954
Lyngby
Aage Finsen
1891-1962
Aage Finsen
F:
3 mar. 1891
Frederiksberg
D:
27 okt. 1962
Gentofte
Ingrid Stephensen
1894-1957
Ingrid Stephensen
F:
8 jan. 1894
København
G:
8 jun. 1918
D:
30 apr. 1957
Gentofte
Ragna Finsen
1894-1986
Ragna Finsen
F:
18 feb. 1894
Frederiksberg
D:
26 dec. 1986
Versailles, Frankrig
Jean-Jaques Emile Gateau
1887-1967
Jean-Jaques Emile Gateau
F:
9 mar. 1887
Paris
G:
26 jul. 1918
Nykøbing F.
D:
17 sep. 1967
Versailles, Frankrig
Hilmar Finsen
1898-
Hilmar Finsen
F:
9 mar. 1898
Frederiksberg
Kirstine Juhl Ipsen
Olaf Finsen
1861-1920
Olaf Finsen
F:
26 feb. 1861
Sønderborg
D:
27 feb. 1920
København (Rigshospitalet)
Inge Bojesen
1866-1961
Inge Bojesen
F:
2 jul. 1866
Frederiksberg
G:
31 maj 1890
København (Matthæus)
D:
11 maj 1961
Arne Finsen
1864-1882
Arne Finsen
F:
28 jun. 1864
København
D:
5 jul. 1882
København
Søren Hilmar Finsen von Kløcker
1905-1969
Søren Hilmar Finsen von Kløcker
F:
28 jun. 1905
Hisø v. Arendal, Norge
D:
4 sep. 1969
Hisø v. Arendal, Norge
Anna Maria Lysholm Wessel
1899-
Anna Maria Lysholm Wessel
F:
7 jul. 1899
Oslo
G:
31 maj 1936
Arendal
Anna Hilma Finsen
1868-1954
Anna Hilma Finsen
F:
10 apr. 1868
Reykjavik
D:
24 apr. 1954
Arendal
Isaac Kallevig von Kløcker
1865-1927
Isaac Kallevig von Kløcker
F:
11 apr. 1865
Arendal
G:
3 jun. 1902
Søllerød
D:
17 sep. 1927
Arendal
Olufa ("Nulle") Finsen
1869-1950
Olufa ("Nulle") Finsen
F:
8 dec. 1869
Reykjavik
D:
4 aug. 1950
København
Olufa Bojesen
1835-1908
Olufa Bojesen
F:
16 jul. 1835
København
D:
5 aug. 1908
Søren Hilmar Steindor Finsen
1824-1886
Søren Hilmar Steindor Finsen
F:
28 jan. 1824
Kolding
G:
25 sep. 1857
D:
15 jan. 1886
København
Jutta Bojesen
1837-1929
Jutta Bojesen
F:
20 jan. 1837
D:
25 feb. 1929
Olaf Prom Bojesen
1868-1940
Olaf Prom Bojesen
F:
4 jul. 1868
D:
23 jun. 1940
Mary Edwardine Olsen
1864-1942
Mary Edwardine Olsen
F:
15 okt. 1864
G:
24 nov. 1903
D:
12 apr. 1942
Mildrid Gudrun Bojesen
1903-1990
Mildrid Gudrun Bojesen
F:
6 mar. 1903
København
D:
24 mar. 1990
Torben Bagger Andersen
1904-1992
Torben Bagger Andersen
F:
14 apr. 1904
Tolstrup
G:
29 dec. 1931
Sorø Klosterkirke
D:
25 maj 1992
Humlebæk
Aase Agnete Bojesen
1904-1970
Aase Agnete Bojesen
F:
11 jul. 1904
Frederiksberg
D:
10 jun. 1970
Hillerød
Aron Landau
1907-1943
Aron Landau
F:
22 jul. 1907
Østrig
G:
23 dec. 1938
Gentofte Rådhus
D:
28 feb. 1943
Lund, Sverige
Gregers Jes Boy Bojesen
1919-1945
Gregers Jes Boy Bojesen
F:
13 jan. 1919
København
D:
5 maj 1945
København
Magnus Bojesen
1871-1945
Magnus Bojesen
F:
27 mar. 1871
D:
27 dec. 1945
Kirsten Svendsen
1879-1922
Kirsten Svendsen
F:
14 dec. 1879
Frederiksberg
G:
17 sep. 1901
København (Holmens k.)
D:
22 feb. 1922
Johanne Hilda Michelsen
1882-1971
Johanne Hilda Michelsen
F:
6 apr. 1882
G:
8 jun. 1929
Søllerød
D:
4 mar. 1971
Arne Bojesen
1907-1985
Arne Bojesen
F:
5 maj 1907
Frederiksberg
D:
7 nov. 1985
Lilly Jacobsen
1911-1998
Lilly Jacobsen
F:
6 maj 1911
Horsens Klostersogn
G:
14 apr. 1935
Horsens Klosterkirke
D:
5 feb. 1998
Gudrun Gyda Bojesen
1911-1985
Gudrun Gyda Bojesen
F:
24 maj 1911
Frederiksberg
D:
2 aug. 1985
Hans Jacob Falk
1909-1999
Hans Jacob Falk
F:
30 jun. 1909
Aarhus
G:
1 mar. 1939
Sorø
D:
14 aug. 1999
Hakon Bo Bojesen
1913-1990
Hakon Bo Bojesen
F:
12 feb. 1913
København
D:
1 okt. 1990
Lundby
Nanna Emilie Krarup
1918-2019
Nanna Emilie Krarup
F:
12 apr. 1918
Skårup s. (Maegaard)
G:
15 jun. 1945
Skårup
D:
19 aug. 2019
Hilmar Bojesen
1873-1934
Hilmar Bojesen
F:
18 feb. 1873
Gladsaxegård
D:
3 okt. 1934
Silkeborg
Ellen Funder
1880-1979
Ellen Funder
F:
14 apr. 1880
Vesterborg, Lolland
G:
17 maj 1905
D:
11 mar. 1979
Sorø
Lykke Olufa Olsen
1905-1995
Lykke Olufa Olsen
F:
11 sep. 1905
D:
17 okt. 1995
Jens Johannes Jensen
1904-1990
Jens Johannes Jensen
F:
11 nov. 1904
G:
21 sep. 1935
D:
2 jan. 1990
Olufa Bojesen
1874-1916
Olufa Bojesen
F:
1 okt. 1874
Stenderup s. (Aldumgård)
D:
5 dec. 1916
København
Jens Alfred Olsen
1876-1952
Jens Alfred Olsen
F:
30 jun. 1876
Roskilde
G:
18 dec. 1903
Sorø
D:
15 dec. 1952
Nærum (Egebækgård)
Jan Hakon Ammitzbøll
1904-1981
Jan Hakon Ammitzbøll
F:
5 feb. 1904
D:
17 feb. 1981
Inger Margrethe Brandt Christensen
1910-1980
Inger Margrethe Brandt Christensen
F:
29 mar. 1910
G:
24 mar. 1932
D:
6 maj 1980
Valgerda Bojesen
1876-1942
Valgerda Bojesen
F:
30 sep. 1876
Stenderup s. (Nr. Aldumgård)
D:
19 jun. 1942
København (Skt. Pauls s.)
Johannes Frederik Ammitzbøl
1857-1933
Johannes Frederik Ammitzbøl
F:
23 sep. 1857
Hornborg s. (Klaks Mølle)
G:
24 mar. 1903
Sorø
D:
23 jan. 1933
Sorø s. (Sorø landdistrikt)
Anne Lise Bojesen
1914-
Anne Lise Bojesen
F:
16 maj 1914
Vancouver, Canada
David Coleman
1909-
David Coleman
F:
4 okt. 1909
England
G:
13 nov. 1936
Palle Peter Magnus Bo Bojesen
1916-
Palle Peter Magnus Bo Bojesen
F:
26 jan. 1916
Holmstrup s. (Rangle Mølle)
Emma Andersen
1916-
Emma Andersen
F:
30 dec. 1916
G:
22 jan. 1944
Viggo Bojesen
1879-1971
Viggo Bojesen
F:
28 jan. 1879
Stenderup s. (Aldumgård)
D:
13 feb. 1971
Sorø
Marie Elisabeth Lisborg
1888-1983
Marie Elisabeth Lisborg
F:
8 sep. 1888
G:
28 dec. 1912
D:
23 apr. 1983
Ellen Bojesen
1883-1965
Ellen Bojesen
F:
10 okt. 1883
Alsted s. (Knudstrupgård)
D:
6 jan. 1965
Sorø
Hakon Bojesen
1838-1901
Hakon Bojesen
F:
25 jun. 1838
D:
7 mar. 1901
Sorø
Louise Helene Vilhelmine Prom
1844-1931
Louise Helene Vilhelmine Prom
F:
10 jul. 1844
Nyborg
G:
21 sep. 1867
D:
18 dec. 1931
Sorø
Margrethe Cornelia Bojesen
1899-1971
Margrethe Cornelia Bojesen
F:
10 nov. 1899
D:
9 maj 1971
Erik Steensen
-1961
Erik Steensen
G:
25 mar. 1919
D:
3 dec. 1961
Mogens Sigurd Alfred Bojesen
1901-
Mogens Sigurd Alfred Bojesen
F:
4 jul. 1901
Rose Mary Simpson
Rose Mary Simpson
G:
3 aug. 1934
Kjeld Bojesen
1906-
Kjeld Bojesen
F:
19 jan. 1906
Irma Hildegard Ahlstrøm
1909-
Irma Hildegard Ahlstrøm
F:
3 okt. 1909
G:
21 apr. 1945
Aage Bojesen
1871-1944
Aage Bojesen
F:
5 aug. 1871
København
D:
24 nov. 1944
København
Ulla Cornelia Hedegaard Bock
1874-1944
Ulla Cornelia Hedegaard Bock
F:
25 okt. 1874
Frederiksberg
G:
5 jun. 1898
D:
4 dec. 1944
Sigurd Svend Bojesen
1872-
Sigurd Svend Bojesen
F:
17 jun. 1872
København
D:
København
Rosa Michaëla Poulsen
1878-
Rosa Michaëla Poulsen
F:
28 nov. 1878
G:
14 okt. 1902
Olga Mott
1897-
Olga Mott
F:
6 jan. 1897
G:
7 sep. 1929
Jørgen Ulrik Hoppe
1899-1982
Jørgen Ulrik Hoppe
F:
20 okt. 1899
D:
22 jul. 1982
Gentofte
Inga Carl Jensen
1904-1985
Inga Carl Jensen
F:
9 jun. 1904
G:
10 okt. 1922
D:
11 jun. 1985
Ellen Louise Jørgensen
1901-
Ellen Louise Jørgensen
F:
11 dec. 1901
G:
5 okt. 1927
Boel Andersen
1914-
Boel Andersen
F:
24 feb. 1914
G:
17 apr. 1948
Sigurd Peter Hoppe
1901-
Sigurd Peter Hoppe
F:
25 sep. 1901
Gerda Rigmor Andersen
1906-
Gerda Rigmor Andersen
F:
24 apr. 1906
G:
14 mar. 1930
Fredy Eigil Hoppe
1907-
Fredy Eigil Hoppe
F:
8 okt. 1907
Else Rigmor Eiby
1915-
Else Rigmor Eiby
F:
26 jun. 1915
Aasta Kirstine Bojesen
1874-1959
Aasta Kirstine Bojesen
F:
15 maj 1874
København
D:
13 jan. 1959
Frederik Lauritz Peter Hoppe
1871-1943
Frederik Lauritz Peter Hoppe
F:
13 aug. 1871
København
G:
24 sep. 1898
D:
7 jun. 1943
København (Sions s.)
Leonora Schall Holberg
1905-
Leonora Schall Holberg
F:
20 feb. 1905
Anker Thide
1903-1979
Anker Thide
F:
30 jul. 1903
G:
26 okt. 1925
D:
6 mar. 1979
Conny Anette Schall Holberg
1906-
Conny Anette Schall Holberg
F:
26 sep. 1906
Palle Suenson
1904-
Palle Suenson
F:
6 jul. 1904
G:
21 dec. 1931
Claus Adam Schall Holberg
1908-
Claus Adam Schall Holberg
F:
19 maj 1908
Erna Fenja Louise Rubin
1907-
Erna Fenja Louise Rubin
F:
20 nov. 1907
G:
18 apr. 1936
Ragnhild Bojesen
1876-1953
Ragnhild Bojesen
F:
3 nov. 1876
København
D:
22 mar. 1953
København
Kay Caroc Schall Holberg
1877-1932
Kay Caroc Schall Holberg
F:
23 mar. 1877
København
G:
12 nov. 1903
D:
19 mar. 1932
Axel Gustav Decraux Blad
1872-1934
Axel Gustav Decraux Blad
F:
6 aug. 1872
København
G:
1922
D:
2 sep. 1934
Vilgrib Bojesen
1881-1881
Vilgrib Bojesen
F:
14 jan. 1881
D:
23 mar. 1881
Sigurd Bojesen
1842-1899
Sigurd Bojesen
F:
25 feb. 1842
Kirkerup s. (Skovsgård)
D:
24 jun. 1899
Snekkersten
Betty Margrethe Jensen
1848-1908
Betty Margrethe Jensen
F:
8 apr. 1848
G:
12 apr. 1870
D:
1 jun. 1908
Jensine Cecilie Hastrup
1814-1874
Jensine Cecilie Hastrup
F:
1 nov. 1814
Ørslev s. (Tybrind)
D:
5 sep. 1874
Valsølille s. (Valsølillegård)
Severin Adrian Bojesen
1802-1881
Severin Adrian Bojesen
F:
3 dec. 1802
Sunds
G:
20 maj 1834
Fodslette
D:
7 feb. 1881
København
Danieline Clausine Hastrup
1815-1892
Danieline Clausine Hastrup
F:
21 sep. 1815
Ørslev s. (Tybrind)
D:
12 feb. 1892
Gumme Graae Bech
1814-1899
Gumme Graae Bech
F:
12 sep. 1814
Humble
G:
14 apr. 1844
Fodslette
D:
11 maj 1899
Frederiksberg
Frederik Anton Lauritzen Møller
1866-
Frederik Anton Lauritzen Møller
F:
30 jun. 1866
Humble s. (Skovsgård)
Thyra Laurine Dorthea Lauritzen Møller
1870-
Thyra Laurine Dorthea Lauritzen Møller
F:
30 nov. 1870
Humble s. (Skovsgård)
Jeppa Hastrup
1847-1929
Jeppa Hastrup
F:
21 jan. 1847
Utterslev s. (Vintersborg)
D:
18 maj 1929
Humble s. (Skovsgård)
Hans Lauritzen Møller
1834-1923
Hans Lauritzen Møller
F:
25 sep. 1834
Humble s. (Skovsgård)
G:
11 aug. 1865
D:
8 jan. 1923
Humble s. (Skovsgård)
Kathinka Antonia Marie Hastrup
1876-
Kathinka Antonia Marie Hastrup
F:
27 jan. 1876
Jørgine Antonia Hastrup
1878-1879
Jørgine Antonia Hastrup
F:
12 dec. 1878
D:
1 jan. 1879
Ellen Jørgine Hastrup
1880-
Ellen Jørgine Hastrup
F:
21 jun. 1880
Laura Elisabeth Nyholm Hastrup
1883-
Laura Elisabeth Nyholm Hastrup
F:
28 nov. 1883
Henry Fonnesbech-Wolff
Henry Fonnesbech-Wolff
G:
10 maj 1904
Julianus Hastrup
1848-1915
Julianus Hastrup
F:
4 apr. 1848
Utterslev s. (Vintersborg)
D:
1 nov. 1915
Mette Maria Nyholm
1847-1929
Mette Maria Nyholm
F:
28 maj 1847
G:
6 nov. 1874
D:
17 apr. 1929
Emma Betty Jørgine Høyer
1879-
Emma Betty Jørgine Høyer
F:
2 maj 1879
Frederiksberg
Preben Alexander Julius Hastrup Høyer
ca. 1883-
Preben Alexander Julius Hastrup Høyer
F:
ca. 1883
Karen Olga Adelheid Høyer
1887-
Karen Olga Adelheid Høyer
F:
3 apr. 1887
Frederiksberg
Anna Cecilie Hastrup
1849-1932
Anna Cecilie Hastrup
F:
14 sep. 1849
Utterslev s. (Vintersborg)
D:
17 feb. 1932
Frederiksberg Hospital (Godthåb s.)
Julius Johannes Høyer
1848-ca. 1923
Julius Johannes Høyer
F:
11 dec. 1848
København
G:
29 mar. 1878
København (Holmens k.)
D:
ca. 1923
Christian Frederik Anton Hastrup Graae
1875-1948
Christian Frederik Anton Hastrup Graae
F:
5 jul. 1875
Esbønderup s. (Vokstrupgård)
D:
11 jun. 1948
Kattegat (skibsforlis)
Christiane Kirstine Henriette Winkel
1879-1948
Christiane Kirstine Henriette Winkel
F:
13 sep. 1879
Silkeborg
G:
4 okt. 1904
Hillerød (Frederiksborg Slotskirke)
D:
11 jun. 1948
Kattegat (skibsforlis)
Julius Constantin Pilegaard Graae
1876-1914
Julius Constantin Pilegaard Graae
F:
24 okt. 1876
Esbønderup s. (Vokstrupgård)
D:
15 okt. 1914
Hillerød
Sigrid Christiane Sibbern Køhler
1878-1967
Sigrid Christiane Sibbern Køhler
F:
22 jan. 1878
København
G:
3 apr. 1903
København (Johannes k.)
D:
13 feb. 1967
Ordrup
Gustav Johan Graae
1878-1941
Gustav Johan Graae
F:
12 feb. 1878
Esbønderup s. (Vokstrupgård)
D:
27 dec. 1941
København (Rigshospitalet)
Gaëta Caroline Sabra
1877-1904
Gaëta Caroline Sabra
F:
18 feb. 1877
København
G:
15 maj 1903
Gladsaxe
D:
25 mar. 1904
Varde
Ragna Merete Graae
Gregers Koefoed
1905-1994
Gregers Koefoed
F:
6 okt. 1905
D:
18 jul. 1994
Sigrid Alma
1880-1954
Sigrid Alma
F:
20 jul. 1880
Bragernæs, Norge
G:
9 maj 1906
Kristiania
D:
12 okt. 1954
Frederiksberg (Diakonissestiftelsen)
Jørgine Marie Graae
1879-1949
Jørgine Marie Graae
F:
19 okt. 1879
Esbønderup s. (Vokstrupgård)
D:
15 apr. 1949
Gentofte (Amtssygehuset)
Carl Graae
1880-1952
Carl Graae
F:
26 dec. 1880
Esbønderup s. (Vokstrupgård)
D:
25 aug. 1952
Hellerup (Lukasstiftelsen)
Elise Josefine Saenger
1891-1948
Elise Josefine Saenger
F:
22 apr. 1891
Leipzig, Tyskland
G:
19 mar. 1913
V. Aker, Norge
D:
5 jun. 1948
Gentofte (Amtssygehuset)
Erik Aage Graae
1883-1950
Erik Aage Graae
F:
17 jul. 1883
Esbønderup s. (Vokstrupgård)
D:
28 aug. 1950
Hellerup
Elna Frederikke Andersen
1882-1953
Elna Frederikke Andersen
F:
6 jun. 1882
Gladsaxe s. (Buddinge)
G:
30 jan. 1911
Gentofte
D:
12 feb. 1953
Ordrup
Ebba Rigmor Johanne Graae
1885-1913
Ebba Rigmor Johanne Graae
F:
5 feb. 1885
Esbønderup s. (Vokstrupgård)
D:
6 maj 1913
Viborg (Amtssygehuset)
Petrus Kabell Winkel
1884-
Petrus Kabell Winkel
F:
4 mar. 1884
Odense
G:
31 maj 1909
Gladsaxe
Anne Marie Graae
1886-
Anne Marie Graae
F:
30 aug. 1886
Esbønderup s. (Vokstrupgård)
Johanne Hastrup
1851-1939
Johanne Hastrup
F:
9 jan. 1851
Utterslev s. (Vintersborg)
D:
26 aug. 1939
Hellerup
Gustav Adolph Graae
1843-1929
Gustav Adolph Graae
F:
18 apr. 1843
Tranekær
G:
9 sep. 1874
Utterslev
D:
26 apr. 1929
Hellerup
Ernst Julius Johannes Thomsen
1903-
Ernst Julius Johannes Thomsen
F:
25 jul. 1903
Onsbjerg s. (Bisgård)
Aage August Vilhelm Thomsen
1905-
Aage August Vilhelm Thomsen
F:
4 jul. 1905
Onsbjerg s. (Bisgård)
Ellen Thomsen
1906-
Ellen Thomsen
F:
1 sep. 1906
Onsbjerg s. (Bisgård)
Peter Iver Julius Lunn
1902-
Peter Iver Julius Lunn
F:
3 jun. 1902
Nr. Jernløse s. (Dortheaslyst)
G:
25 Maj 1928
Onsbjerg
Ingeborg Thomsen
1909-
Ingeborg Thomsen
F:
26 jul. 1909
Onsbjerg s. (Bisgård)
Ib Ditlevsen Winge
1908-
Ib Ditlevsen Winge
F:
1 jul. 1908
Stouby s. (Rosenvold)
G:
26 mar. 1940
Onsbjerg
Else Thomsen
1910-
Else Thomsen
F:
12 aug. 1910
Onsbjerg s. (Bisgård)
Thomas Jessen
1909-
Thomas Jessen
F:
24 mar. 1909
Hørup s. (Majbølgård)
G:
25 Maj 1933
Onsbjerg
Vibeke Thomsen
1913-
Vibeke Thomsen
F:
28 mar. 1913
Onsbjerg s. (Bisgård)
Erik Charles Friis
1909-
Erik Charles Friis
F:
22 jun. 1909
Gladsaxe s. (Bagsværd)
G:
8 Okt 1937
Onsbjerg
Knud Thomsen
1914-
Knud Thomsen
F:
7 jun. 1914
Onsbjerg s. (Bisgård)
Erik Nyholm Thomsen
1920-
Erik Nyholm Thomsen
F:
28 feb. 1920
Onsbjerg s. (Bisgård)
Ebba Charlotte Cecilie Schnack
1919-
Ebba Charlotte Cecilie Schnack
F:
23 mar. 1919
Johanne Kathinka Nyholm
1877-
Johanne Kathinka Nyholm
F:
1 nov. 1877
Peter Ernst Thomsen
1877-1940
Peter Ernst Thomsen
F:
1 aug. 1877
Skelby s. (Gedser)
G:
16 okt. 1902
D:
26 aug. 1940
Tranebjerg s. (Amtssygeh.)
Anton Jørgen Lauritz Nyholm
1879-
Anton Jørgen Lauritz Nyholm
F:
6 jan. 1879
Marie Elisabeth Nyholm
1881-
Marie Elisabeth Nyholm
F:
5 jan. 1881
Olga Margrethe Nyholm
1882-
Olga Margrethe Nyholm
F:
3 feb. 1882
Peter Wilhelm Wulff
1882-
Peter Wilhelm Wulff
F:
31 jan. 1882
D:
Charlottenlund
Ingeborg Nyholm
1883-
Ingeborg Nyholm
F:
12 mar. 1883
Julie Vilhelmine Nyholm
1885-
Julie Vilhelmine Nyholm
F:
7 mar. 1885
Anton Nyholm
1886-
Anton Nyholm
F:
3 okt. 1886
Jens Christian Nyholm
1887-
Jens Christian Nyholm
F:
23 sep. 1887
Kirstine Cathrine Vilhelmine Hastrup
1853-1938
Kirstine Cathrine Vilhelmine Hastrup
F:
16 okt. 1853
Utterslev s. (Vintersborg)
D:
27 jul. 1938
Julius Nicolai Nyholm
1848-1923
Julius Nicolai Nyholm
F:
29 sep. 1848
G:
19 maj 1876
D:
27 apr. 1923
Else Hastrup
1882-
Else Hastrup
F:
4 jan. 1882
Vadum s. (Rødslet)
Frederik Anton Hastrup
1883-1936
Frederik Anton Hastrup
F:
18 jan. 1883
Vadum s. (Rødslet)
D:
27 jun. 1936
Skive
Caroline Kristine Nielsen
1895-
Caroline Kristine Nielsen
F:
6 apr. 1895
Fredericia
G:
11 nov. 1915
Skinnerup
Jørgen Constantin Hastrup
1884-
Jørgen Constantin Hastrup
F:
5 jul. 1884
Vadum s. (Rødslet)
Anne Jensen
ca. 1899-
Anne Jensen
F:
ca. 1899
Christian Julius Pilegaard Hastrup
1885-
Christian Julius Pilegaard Hastrup
F:
13 okt. 1885
Vadum s. (Rødslet)
Thøger Løvenbalk Hastrup
1887-
Thøger Løvenbalk Hastrup
F:
24 feb. 1887
Nørresundby
Anna Kirstine Larsen
1887-
Anna Kirstine Larsen
F:
24 feb. 1887
Korsør
G:
29 maj 1907
Hakon Hastrup
1888-
Hakon Hastrup
F:
13 okt. 1888
Nørresundby
Olga Marie Elisabeth Hastrup
1895-
Olga Marie Elisabeth Hastrup
F:
10 jan. 1895
Fredericia
Constantin Johannes Pilegaard Hastrup
1898-
Constantin Johannes Pilegaard Hastrup
F:
30 jan. 1898
Fredericia
Ella Elisabeth Jensen
1899-
Ella Elisabeth Jensen
F:
13 okt. 1899
Aarhus
G:
15 mar. 1924
Fredericia
Christian Frederik Anton Hastrup
1855-1929
Christian Frederik Anton Hastrup
F:
5 nov. 1855
Utterslev s. (Vintersborg)
D:
28 maj 1929
Fredericia
Frederikke Laurentina Andersen
1859-1942
Frederikke Laurentina Andersen
F:
26 okt. 1859
Toreby s. (Fuglsang)
G:
25 apr. 1881
D:
13 dec. 1942
Olga Marie Elisabeth Hastrup
1858-1929
Olga Marie Elisabeth Hastrup
F:
28 jul. 1858
Utterslev s. (Vintersborg)
D:
6 dec. 1929
Skovshoved
Gustav Frederik Feddersen
1886-
Gustav Frederik Feddersen
F:
15 jul. 1886
Randers
Otto Josias Feddersen
1890-
Otto Josias Feddersen
F:
29 jun. 1890
Randers
Junia Danieline Octavia Hastrup
1861-1937
Junia Danieline Octavia Hastrup
F:
19 apr. 1861
Utterslev s. (Vintersborg)
D:
20 dec. 1937
Odense
Josias Feddersen
1860-1935
Josias Feddersen
F:
28 feb. 1860
København
G:
31 jul. 1885
København (Matthæus k.)
D:
18 sep. 1935
Assens
Frederik Anton Hastrup
1817-1869
Frederik Anton Hastrup
F:
31 jul. 1817
Ørslev s. (Tybrind)
D:
6 apr. 1869
Christine Jørgine Pilegaard
1820-1900
Christine Jørgine Pilegaard
F:
4 dec. 1820
Rudkøbing
G:
17 apr. 1846
D:
25 nov. 1900
Frederiksberg
Wilhelmine Kirstine Hastrup
1817-1817
Wilhelmine Kirstine Hastrup
F:
18 sep. 1817
Ørslev s. (Tybrind)
D:
4 okt. 1817
Ørslev s. (Tybrind)
Niels Keilgaard Hastrup
1848-1901
Niels Keilgaard Hastrup
F:
13 aug. 1848
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
D:
15 feb. 1901
København
Caroline Ernestine Sophie Ahlefeldt-Laurvig
1858-1924
Caroline Ernestine Sophie Ahlefeldt-Laurvig
F:
4 mar. 1858
Humble s. (Vestergård)
G:
26 sep. 1884
Humble
D:
17 okt. 1924
Humble s. (Havbølle)
Peter Adolph Staun Hastrup
1878-
Peter Adolph Staun Hastrup
F:
31 mar. 1878
Tårnborg s. (Bonderup)
Ingeborg Brøndum
1883-
Ingeborg Brøndum
F:
14 jul. 1883
Odense
G:
6 nov. 1905
St. Louis, Missouri, USA
Ellen Christine Mathilde Hastrup
1880-1881
Ellen Christine Mathilde Hastrup
F:
8 mar. 1880
Tårnborg s. (Bonderup)
D:
15 dec. 1881
Tårnborg s. (Bonderup)
Inger Dorothea Hastrup
1881-1968
Inger Dorothea Hastrup
F:
21 dec. 1881
Tårnborg s. (Bonderup)
D:
14 aug. 1968
Helleruplund s. (Lukasstiftelsen)
Alfred Sofus Wahl Asmussen
1877-1956
Alfred Sofus Wahl Asmussen
F:
31 jan. 1877
Grenå
G:
3 okt. 1905
København (Markus k.)
D:
1956
Gerda Benedicte Hastrup
1882-1908
Gerda Benedicte Hastrup
F:
2 dec. 1882
Tårnborg s. (Bonderup)
D:
6 nov. 1908
Frederiksberg
Georg Hastrup
1883-1918
Georg Hastrup
F:
30 nov. 1883
Tårnborg s. (Bonderup)
D:
5 dec. 1918
Salt Lake City, USA
Julianus Hastrup
1849-1912
Julianus Hastrup
F:
9 aug. 1849
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
D:
15 apr. 1912
Roskilde (sygehuset)
Dorthea Christine Staun
1857-1883
Dorthea Christine Staun
F:
22 aug. 1857
Ringsted
G:
5 maj 1877
Ringsted
D:
18 dec. 1883
Tårnborg s. (Bonderup)
Frantz Adolph Charles Hastrup
1879-
Frantz Adolph Charles Hastrup
F:
17 jun. 1879
Hamborg
Mathilde Olivia Hastrup
1883-
Mathilde Olivia Hastrup
F:
18 dec. 1883
Hamborg
Ernst Alfred Hastrup
1851-
Ernst Alfred Hastrup
F:
27 apr. 1851
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
Agnes Elisabeth Frederikke Keilgaard
1857-
Agnes Elisabeth Frederikke Keilgaard
F:
31 jan. 1857
G:
1 jul. 1878
Fodslette
Victor August Hastrup
1852-
Victor August Hastrup
F:
17 nov. 1852
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
Ellen Olavia Mathilde Staun
1886-
Ellen Olavia Mathilde Staun
F:
4 maj 1886
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
Henriette Agnes Margrethe Staun
1888-
Henriette Agnes Margrethe Staun
F:
23 jan. 1888
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
Preben Ebbe Staun, senere Preben Ebbe Høgh-Staun
1889-
Preben Ebbe Staun, senere Preben Ebbe Høgh-Staun
F:
22 sep. 1889
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
Ebba Margrethe Staun, senere Ebba Margrethe Høgh-Staun
1891-
Ebba Margrethe Staun, senere Ebba Margrethe Høgh-Staun
F:
16 jun. 1891
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
Anne Christine Hastrup
1854-1942
Anne Christine Hastrup
F:
28 maj 1854
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
D:
4 aug. 1942
Henrik Marcus Staun
1851-1912
Henrik Marcus Staun
F:
30 dec. 1851
Sigersted s. (Englerup Mølle)
G:
24 apr. 1885
Fodslette
D:
21 apr. 1912
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
Henriette Bech Wissing
1910-
Henriette Bech Wissing
F:
3 Okt 1910
Humble s. (Skovsgård)
Jørgen Bech Wissing
1913-
Jørgen Bech Wissing
F:
14 nov. 1913
Humble s. (Skovsgård)
Karen Emilie Bech Wissing
1918-
Karen Emilie Bech Wissing
F:
24 jan. 1918
Selsø s. (Selsøgård)
Axel Brauer
1898-
Axel Brauer
F:
9 Maj 1898
Rudkøbing
G:
15 aug. 1939
Humble
Dora Mathilde Sara Henriette Bech
1884-
Dora Mathilde Sara Henriette Bech
F:
6 maj 1884
Humble s. (Frederiksberg)
Harald Wissing
1875-
Harald Wissing
F:
13 sep. 1875
Vonsild s. (Sønderskovgård)
G:
6 Okt 1909
Humble
Niels Bech
1886-
Niels Bech
F:
20 nov. 1886
Humble s. (Frederiksberg)
Frantz Adolph Vilhelm Bech
1890-
Frantz Adolph Vilhelm Bech
F:
10 maj 1890
Humble s. (Frederiksberg)
Hans Christian Wenzel Bech
1894-
Hans Christian Wenzel Bech
F:
20 feb. 1894
Humble s. (Frederiksberg)
Svend Adolf Anton Bech
1894-1938
Svend Adolf Anton Bech
F:
20 feb. 1894
Humble s. (Frederiksberg)
D:
14 maj 1938
Gentofte
Ingeborg Marie Marchal Nielsen
Henriette Ludolphine Hastrup
1857-1909
Henriette Ludolphine Hastrup
F:
15 dec. 1857
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
D:
28 apr. 1909
København
Hans Ingo Rudolph Bech
1856-1927
Hans Ingo Rudolph Bech
F:
5 nov. 1856
Humble
G:
30 maj 1884
Fodslette
D:
18 feb. 1927
Elna Margrethe Hastrup
1892-1955
Elna Margrethe Hastrup
F:
19 jan. 1892
Hemmeshøj s. (Vårbygård)
D:
21 jun. 1955
Frederiksberg
Knud Holger Hastrup
1860-1922
Knud Holger Hastrup
F:
2 feb. 1860
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
D:
11 feb. 1922
Frederiksberg
Anna Sofie Sabine Dorph-Petersen
1854-1919
Anna Sofie Sabine Dorph-Petersen
F:
7 mar. 1854
Reerslev s. (Barfredshøj)
D:
13 aug. 1919
Frantz Adolph Wilhelm Hastrup
1818-1884
Frantz Adolph Wilhelm Hastrup
F:
31 dec. 1818
Ørslev s. (Tybrind)
D:
27 okt. 1884
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
Mathilde Olivia Keilgaard
1819-1904
Mathilde Olivia Keilgaard
F:
24 maj 1819
København
G:
28 okt. 1847
København (Frue k.)
D:
25 okt. 1904
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
Julianus Andersen
1847-
Julianus Andersen
F:
3 okt. 1847
Esbønderup s. (Esrum)
Wilhelmine Hastrup
1820-1909
Wilhelmine Hastrup
F:
14 okt. 1820
Ørslev s. (Tybrind)
D:
22 maj 1909
Peter Krog Meyer Andersen
1815-1895
Peter Krog Meyer Andersen
F:
10 mar. 1815
Slagelse
G:
4 jun. 1846
Fodslette
D:
18 okt. 1895
Valby
Valdemar Julianus Pilegaard Hastrup
1855-
Valdemar Julianus Pilegaard Hastrup
F:
5 nov. 1855
Fodslette s. (Hjortholm)
Vera Zaphidia Henriette Hastrup
1889-
Vera Zaphidia Henriette Hastrup
F:
2 jun. 1889
Nakskov
Albert Stilling
1883-1954
Albert Stilling
F:
8 okt. 1883
Aarhus
G:
2 dec. 1911
Skive
D:
16 okt. 1954
Frederiksberg
Elisabeth Cathrine Hecht Hastrup
1892-
Elisabeth Cathrine Hecht Hastrup
F:
22 feb. 1892
Nakskov
Constantin Anners Johannes Hastrup
1857-1944
Constantin Anners Johannes Hastrup
F:
5 nov. 1857
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
5 feb. 1944
Ordrup
Elisabeth Cathrine Hecht
1860-1892
Elisabeth Cathrine Hecht
F:
1 jul. 1860
Holsteinborg s. (Bisserup)
G:
26 jun. 1888
København (Holmens)
D:
13 mar. 1892
Nakskov
Agnete Catharina Hastrup
1899-1934
Agnete Catharina Hastrup
F:
25 nov. 1899
Nakskov
D:
1934
Herman Reinhold Frederik Fleischer Hastrup
1901-
Herman Reinhold Frederik Fleischer Hastrup
F:
1 apr. 1901
Jetsmark s. (Pandrup)
Carl Stefan Hastrup
1906-
Carl Stefan Hastrup
F:
3 jan. 1906
Jetsmark s. (Pandrup)
Inge Harriet Nyborg Lauridsen
Anne Cathrine Mathilde Fleischer
1873-1961
Anne Cathrine Mathilde Fleischer
F:
27 feb. 1873
Helsingør
G:
10 feb. 1899
København (Frue)
D:
9 maj 1961
Hørsholm
Therese Kirstine Hastrup
1859-
Therese Kirstine Hastrup
F:
11 feb. 1859
Fodslette s. (Hjortholm)
Uffe Carl Claudius Hastrup
1904-
Uffe Carl Claudius Hastrup
F:
1 feb. 1904
Frederiksberg
Ragna Marcher
1903-
Ragna Marcher
F:
15 apr. 1903
Errindslev s. (Studehave)
G:
29 maj 1930
Mogens Carl Julianus Hastrup
1905-
Mogens Carl Julianus Hastrup
F:
15 mar. 1905
Frederiksberg
Knud Daniel August Hastrup
1860-1930
Knud Daniel August Hastrup
F:
21 mar. 1860
Borup s. (Svenstrup)
D:
18 mar. 1930
Augusta Caroline Jessen
1865-1924
Augusta Caroline Jessen
F:
24 apr. 1865
Nakskov
G:
1 jun. 1900
Frederiksberg
D:
1924
Einar Vilhelm Hastrup
1861-1937
Einar Vilhelm Hastrup
F:
21 aug. 1861
Borup s. (Svenstrup)
D:
27 dec. 1937
Aarhus
Therese Octavia Hastrup
1864-1939
Therese Octavia Hastrup
F:
2 jan. 1864
Borup s. (Svenstrup)
D:
13 okt. 1939
Aarhus
Christian Becher
Marie Zafidia Hastrup
1865-1930
Marie Zafidia Hastrup
F:
21 okt. 1865
Borup s. (Svenstrup)
D:
15 nov. 1930
København
Otto Lund
1864-
Otto Lund
F:
21 nov. 1864
Vejle
G:
23 jul. 1898
Frederiksberg
Jens Carl Hastrup
1821-1908
Jens Carl Hastrup
F:
10 okt. 1821
Ørslev s. (Tybrind)
D:
21 okt. 1908
Skive
Zafidia Anatolia Pilegaard
1825-1908
Zafidia Anatolia Pilegaard
F:
13 mar. 1825
Rudkøbing
G:
27 apr. 1852
Fuglsbølle
D:
SENEST 1908
Jacobine Henriette Hastrup
1823-1826
Jacobine Henriette Hastrup
F:
1 feb. 1823
Ørslev s. (Tybrind)
D:
18 aug. 1826
Fodslette s. (Hjortholm)
Augusta Sophie Elise Schmidten
1850-
Augusta Sophie Elise Schmidten
F:
14 mar. 1850
Magleby s. (Broløkke)
Juliane Hastrup
1824-ca. 1885
Juliane Hastrup
F:
28 apr. 1824
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
ca. 1885
Marius Pauli Karenus Holst Schmidten
1819-1850
Marius Pauli Karenus Holst Schmidten
F:
7 dec. 1819
Lundbygård ved Præstø
G:
29 sep. 1848
Fodslette
D:
18 sep. 1850
Magleby s. (Broløkke)
Johan Friderich Ortmann
1805-1863
Johan Friderich Ortmann
F:
23 dec. 1805
Fåborg
G:
28 dec. 1855
Fodslette
D:
18 nov. 1863
Aage Hastrup
1892-1965
Aage Hastrup
F:
10 dec. 1892
D:
23 dec. 1965
Agnes Ingeborg du Plessis de Richelieu
1897-
Agnes Ingeborg du Plessis de Richelieu
F:
25 feb. 1897
Bangkok
G:
7 dec. 1929
København (Garnisons k.)
Adolph Julianus Hastrup
1858-1914
Adolph Julianus Hastrup
F:
6 dec. 1858
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
29 aug. 1914
Holbæk s. (Holbækgård)
Augusta Kirstine Steensen-Leth
1867-1931
Augusta Kirstine Steensen-Leth
F:
12 nov. 1867
Ljørslev s. (Højris)
G:
25 sep. 1889
Ljørslev
D:
5 dec. 1931
København (Øresundshospitalet)
Astrid Sigismunda Pade
Karl Gustav Hagemann Hasselbalch
1907-1942
Karl Gustav Hagemann Hasselbalch
F:
16 sep. 1907
D:
18 okt. 1942
Sophie Ida Caroline komtesse Schulin
1882-
Sophie Ida Caroline komtesse Schulin
F:
1 nov. 1882
Lem s. (Hostrup)
Erik Pade
1877-
Erik Pade
F:
20 dec. 1877
Odense
G:
30 mar. 1905
Søllerød
Ida Augusta komtesse Schulin
1883-1951
Ida Augusta komtesse Schulin
F:
9 nov. 1883
Lem s. (Hostrup)
D:
9 nov. 1951
Fakse (sygehuset)
Søren Marinus Sørensen Storm
1887-1918
Søren Marinus Sørensen Storm
F:
23 jul. 1887
Vorbasse s. (Høllund Søgaard)
G:
2 okt. 1913
Ordrup
D:
4 dec. 1918
Tureby s. (Turebylund)
Jørgen Otto Fabricius
1887-1971
Jørgen Otto Fabricius
F:
15 sep. 1887
Magleby (Langeland)
G:
16 okt. 1920
Tranekær
D:
14 mar. 1971
William Christopher Sigismund greve Schulin-Zeuthen
1884-1948
William Christopher Sigismund greve Schulin-Zeuthen
F:
27 nov. 1884
Lem s. (Hostrup)
D:
3 aug. 1948
Karen Ellen Bernburg
1880-1935
Karen Ellen Bernburg
F:
18 dec. 1880
København
G:
15 jun. 1910
D:
14 aug. 1935
København
Anna Marie Hansen
1899-1984
Anna Marie Hansen
F:
4 feb. 1899
G:
13 sep. 1935
D:
1984
Caroline Margrethe komtesse Schulin
1886-1929
Caroline Margrethe komtesse Schulin
F:
1 aug. 1886
Lem s. (Hostrup)
D:
1929
Holger von Bülow
1884-1924
Holger von Bülow
F:
27 apr. 1884
Havrebjerg
G:
20 jul. 1912
Søllerød
D:
28 mar. 1924
Frederiksberg
Anna Sigismunda komtesse Schulin
1889-
Anna Sigismunda komtesse Schulin
F:
13 mar. 1889
Lem s. (Hostrup)
Bernhard Alexander Felix Troost
1875-1938
Bernhard Alexander Felix Troost
F:
18 dec. 1875
Aachen
G:
12 okt. 1910
Søllerød
D:
21 feb. 1938
Diepholz
Adda Sigismunda komtesse Schulin
1891-1959
Adda Sigismunda komtesse Schulin
F:
6 jun. 1891
Lem s. (Hostrup)
D:
11 sep. 1959
Frederiksberg
Carl Adolph von Bülow
1885-1942
Carl Adolph von Bülow
F:
29 maj 1885
København
G:
17 maj 1919
København (Slotskirken)
D:
3 maj 1942
Anna Cecilie Adelheid Hastrup
1860-1919
Anna Cecilie Adelheid Hastrup
F:
5 feb. 1860
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
26 okt. 1919
København (Rigshospitalet)
Carl Frederik Sigismund Louis greve Schulin
1855-1904
Carl Frederik Sigismund Louis greve Schulin
F:
10 okt. 1855
Drage, Slesvig-Holsten
G:
2 dec. 1881
København (Jacobs k.)
D:
20 dec. 1904
Holte
Dødfødt søn
1860-1860
Dødfødt søn
F:
18 nov. 1860
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
18 nov. 1860
Fodslette s. (Hjortholm)
Christopher Ludvig Hastrup
1825-1888
Christopher Ludvig Hastrup
F:
21 jul. 1825
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
19 okt. 1888
Sophie Emilie Nielsine von Hedemann
1837-1860
Sophie Emilie Nielsine von Hedemann
F:
2 nov. 1837
Longelse s. (Møllegård)
G:
2 mar. 1858
D:
23 nov. 1860
Caroline Josephine von Hedemann
1832-1902
Caroline Josephine von Hedemann
F:
27 jan. 1832
Longelse s. (Møllegård)
G:
15 jan. 1865
Tryggelev
D:
27 mar. 1902
København
Johan Fredrik Plesner
1896-1938
Johan Fredrik Plesner
F:
6 apr. 1896
Birkerød
D:
10 sep. 1938
København
Kathleen Risk
1904-1989
Kathleen Risk
F:
30 dec. 1904
Skotland
G:
17 okt. 1929
Edinburgh
D:
1989
Marie Plesner
1898-
Marie Plesner
F:
5 feb. 1898
Elisabeth Plesner
1899-
Elisabeth Plesner
F:
12 maj 1899
Preben Lars Jørgen Julius Vinding
1899-
Preben Lars Jørgen Julius Vinding
F:
19 jun. 1899
København
G:
18 dec. 1923
Frederiksberg
Jørgen Skytte Plesner
1901-
Jørgen Skytte Plesner
F:
15 jun. 1901
Johannes Ulrik Plesner
1857-1922
Johannes Ulrik Plesner
F:
12 maj 1857
Vedersø
D:
17 feb. 1922
København
Dora Marie Alberta Schiødte
1873-
Dora Marie Alberta Schiødte
F:
12 aug. 1873
Skanderborg
G:
19 jul. 1895
Farum
Johan Fredrik Plesner
1891-
Johan Fredrik Plesner
F:
15 nov. 1891
Brande
Levi Johnsen Plesner
1893-1943
Levi Johnsen Plesner
F:
16 mar. 1893
Brande
D:
26 dec. 1943
søs
Marie Lucie Plesner
1894-
Marie Lucie Plesner
F:
1 dec. 1894
Brande
Augusta Plesner
1897-
Augusta Plesner
F:
23 apr. 1897
Brande
Hellis Thomas Usseltoft Mettinus Søndergaard
1897-
Hellis Thomas Usseltoft Mettinus Søndergaard
F:
16 jul. 1897
Brande s. (Skærlund Mark)
G:
16 okt. 1923
Vrensted
Ulrik Adolf Plesner
1899-
Ulrik Adolf Plesner
F:
17 maj 1899
Østbirk
Helge Plesner
1900-
Helge Plesner
F:
8 okt. 1900
Østbirk
Carl Johan Plesner
1902-
Carl Johan Plesner
F:
29 mar. 1902
Østbirk
Poul Tveden Plesner
1903-
Poul Tveden Plesner
F:
19 jul. 1903
Østbirk
Julianus Hastrup Plesner
1859-1937
Julianus Hastrup Plesner
F:
24 sep. 1859
Vedersø
D:
1937
Ane Marie Pouline Thomsen
1864-
Ane Marie Pouline Thomsen
F:
22 okt. 1864
København
G:
10 okt. 1890
Vedersø
Ulrik Adolf Plesner
1861-1933
Ulrik Adolf Plesner
F:
17 maj 1861
Vedersø
D:
22 nov. 1933
Skagen
Conrad Kisby Plesner
1863-1906
Conrad Kisby Plesner
F:
13 maj 1863
Vedersø
D:
14 jun. 1906
Cathrine Lamb
Fredrik Brandt Plesner
1866-1866
Fredrik Brandt Plesner
F:
10 jan. 1866
Vedersø
D:
1 mar. 1866
Vedersø
Johannes Balslev
1895-1895
Johannes Balslev
F:
12 maj 1895
Søndersø
D:
9 dec. 1895
Søndersø
Ulrik Adolf Balslev
1897-1963
Ulrik Adolf Balslev
F:
27 jan. 1897
Søndersø
D:
17 mar. 1963
Silkeborg
Ingeborg Elisabeth Eegholm
1898-
Ingeborg Elisabeth Eegholm
F:
23 jul. 1898
Ryslinge s. (Tøjstrup)
Ellen Marie Balslev
1900-
Ellen Marie Balslev
F:
28 feb. 1900
Søndersø
Anna Kirstine Plesner
1867-1945
Anna Kirstine Plesner
F:
15 mar. 1867
Vedersø
D:
1 jan. 1945
Kjellerup (Amtssygehuset)
Sofus Theodor Balslev
1850-1936
Sofus Theodor Balslev
F:
28 mar. 1850
Hammer
G:
16 maj 1894
Brande
D:
13 jun. 1936
Søndersø
Lucie Marie Hastrup
1826-1868
Lucie Marie Hastrup
F:
28 jul. 1826
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
5 jun. 1868
Johan Fredrik Plesner
1815-1892
Johan Fredrik Plesner
F:
13 jun. 1815
Longelse
G:
3 apr. 1856
Fodslette
D:
9 jan. 1892
Vedersø
Anna Cecilie Hastrup
1865-
Anna Cecilie Hastrup
F:
30 aug. 1865
Frederiksberg
Lily Johanne Ingeborg Hastrup
1895-1896
Lily Johanne Ingeborg Hastrup
F:
4 nov. 1895
Vanløse
D:
16 apr. 1896
Vanløse
Ella Doris Sigrid Marie Hastrup
1900-
Ella Doris Sigrid Marie Hastrup
F:
30 dec. 1900
Vanløse
Knud Julianus Hastrup
1866-ca. 1954
Knud Julianus Hastrup
F:
31 okt. 1866
Frederiksberg
D:
ca. 1954
Dagmar Henriette Vilhelmine Kølle
1870-1945
Dagmar Henriette Vilhelmine Kølle
F:
16 jun. 1870
Bandholm
G:
30 mar. 1893
Nykøbing F.
D:
21 jul. 1945
Frederiksberg (Diakonissestiftelsen)
Frederikke Jacobine Hastrup
1868-
Frederikke Jacobine Hastrup
F:
11 feb. 1868
Frederiksberg
Erik Hastrup
1869-
Erik Hastrup
F:
26 mar. 1869
Frederiksberg
Valdemar Hastrup
1870-
Valdemar Hastrup
F:
16 maj 1870
Frederiksberg
Margrethe Hastrup
1872-
Margrethe Hastrup
F:
15 jan. 1872
Frederiksberg
Axel Frederik Schmidt
1867-
Axel Frederik Schmidt
F:
20 jul. 1867
Astrup s. (Askgården)
G:
27 feb. 1897
Frederiksberg
Oluf Valdemar Hastrup
1902-
Oluf Valdemar Hastrup
F:
27 okt. 1902
Frederiksberg
Else Birgitte Nyholm
1909-1947
Else Birgitte Nyholm
F:
9 sep. 1909
Frederiksberg
G:
4 apr. 1930
Frederiksberg
D:
5 apr. 1947
Frederiksberg
Ragna Hastrup
1905-1910
Ragna Hastrup
F:
11 sep. 1905
Frederiksberg
D:
23 nov. 1910
Frederiksberg
Preben Hastrup
Ebba Momme
Vilhelm Hastrup
1873-1956
Vilhelm Hastrup
F:
31 dec. 1873
Frederiksberg
D:
7 mar. 1956
København
Emilie Eggers
1869-1959
Emilie Eggers
F:
18 dec. 1869
Bjørnsholm s (Ranum)
G:
27 apr. 1899
København (Matthæus k.)
D:
20 apr. 1959
Frederiksberg
Karl Heinrich Rudolph Hastrup
Else Sigridur Marie Bolvig
Ruth Julie Gnatt Hastrup
Leif Regnar Møller Haagensen
1900-
Leif Regnar Møller Haagensen
F:
28 aug. 1900
Viborg
Knud-Erik Vilhelm Oluf Gnatt Hastrup
Eileen Vibeke Olsen
NN Hastrup
Oluf Hastrup
1875-1933
Oluf Hastrup
F:
5 feb. 1875
Frederiksberg
D:
17 feb. 1933
Frederiksberg Hospital (Godthåb s.)
Julie Gnatt
1888-
Julie Gnatt
F:
24 nov. 1888
København
G:
14 apr. 1908
Frederiksberg
Henriette Hastrup
1876-
Henriette Hastrup
F:
5 jun. 1876
Frederiksberg
Sigrid Hastrup
1878-1952
Sigrid Hastrup
F:
25 jan. 1878
Frederiksberg
D:
3 okt. 1952
København (kommunehospitalet)
Aage Henrichsen
1879-
Aage Henrichsen
F:
26 jan. 1879
Skive
Ragnhild Hastrup
1881-
Ragnhild Hastrup
F:
19 aug. 1881
Frederiksberg
Victor August Alexander Pürschel
1877-1963
Victor August Alexander Pürschel
F:
28 aug. 1877
København
G:
19 maj 1906
Frederiksberg
D:
13 jan. 1963
Jens Hastrup
1827-1899
Jens Hastrup
F:
6 dec. 1827
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
5 jun. 1899
Frederiksberg
Petra Hansine Aneline Pedersen
1840-1909
Petra Hansine Aneline Pedersen
F:
25 okt. 1840
Rudkøbing
D:
30 mar. 1909
Korsør
Hendrik Jacob Hastrup
1829-1829
Hendrik Jacob Hastrup
F:
3 mar. 1829
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
19 apr. 1829
Fodslette s. (Hjortholm)
Frederik Lemvigh Hastrup Hammer
1852-
Frederik Lemvigh Hastrup Hammer
F:
29 dec. 1852
Fodslette s. (Hjortholm)
Clara Lucine Nielsen
1857-
Clara Lucine Nielsen
F:
2 nov. 1857
Horsens
G:
11 mar. 1882
Ribe (Domsognet)
Otto Valdemar Hammer Maegaard
1900-
Otto Valdemar Hammer Maegaard
F:
20 feb. 1900
København
Johannes Hammer Maegaard
1893-1980
Johannes Hammer Maegaard
F:
16 sep. 1893
København
D:
6 sep. 1980
Gerda Glahnson
1891-1931
Gerda Glahnson
F:
8 jun. 1891
København
G:
12 apr. 1924
København (Holmens k.)
D:
14 apr. 1931
København
Anna Elisabeth Hammer
1858-1916
Anna Elisabeth Hammer
F:
28 okt. 1858
Föhr
D:
29 feb. 1916
København
Christian Frydendahl Maegaard
1853-1934
Christian Frydendahl Maegaard
F:
3 jul. 1853
Odense
G:
7 okt. 1892
D:
17 jun. 1934
København
Henriette Jacobine Hastrup
1830-1912
Henriette Jacobine Hastrup
F:
3 sep. 1830
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
12 nov. 1912
København
Otto Christian Hammer
1822-1892
Otto Christian Hammer
F:
22 aug. 1822
Søborg
G:
23 feb. 1851
Fodslette
D:
9 mar. 1892
København
Anna Cæcilie Hastrup
1836-1837
Anna Cæcilie Hastrup
F:
30 maj 1836
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
6 maj 1837
Fodslette s. (Hjortholm)
Anna Cecilie Høffding
1791-1861
Anna Cecilie Høffding
F:
19 apr. 1791
Fredericia
D:
31 okt. 1861
Fodslette s. (Hjortholm)
Julianus Hastrup
1780-1863
Julianus Hastrup
F:
28 jun. 1780
Ørslev s. på Fyn (Tybrind)
G:
24 nov. 1813
D:
10 feb. 1863
Fodslette s. (Hjortholm)
Jens Brandt Høffding
1795-1873
Jens Brandt Høffding
F:
1795
Fredericia
D:
25 feb. 1873
Ole Carl Høffding
1797-
Ole Carl Høffding
F:
1797
Skien
Frederikke Wulff
1827-1880
Frederikke Wulff
F:
19 jun. 1827
Fredericia
D:
8 mar. 1880
Aalborg (Budolfi)
Cecilie Wulff
1859-
Cecilie Wulff
F:
18 okt. 1859
Aalborg (Budolfi s.)
Daniel Høffding Wulff
1829-1900
Daniel Høffding Wulff
F:
12 maj 1829
Fredericia
D:
18 sep. 1900
Aalborg
Cecilie Berg
1831-1859
Cecilie Berg
F:
6 aug. 1831
Randers
G:
24 nov. 1858
Randers
D:
okt. 1859
Aalborg
Henriette Susanne Wulff
1862-1874
Henriette Susanne Wulff
F:
6 feb. 1862
Aalborg (Budolfi s.)
D:
4 mar. 1874
Aalborg (Budolfi s.)
Ane Marie Wulff
1863-
Ane Marie Wulff
F:
28 apr. 1863
Aalborg (Budolfi s.)
Johanne Margrethe Wulff
1864-
Johanne Margrethe Wulff
F:
6 dec. 1864
Aalborg (Budolfi s.)
Josephine Elise Marie Eleonora Wulff
1838-1873
Josephine Elise Marie Eleonora Wulff
F:
23 okt. 1838
Aalborg
G:
21 maj 1861
Aalborg
D:
14 aug. 1873
Aalborg
Julianus Annanus Wulff
1832-fmtl. som barn
Julianus Annanus Wulff
F:
29 nov. 1832
Fredericia (Trinitatis)
D:
fmtl. som barn
Sophus Johannes Wulff
1836-
Sophus Johannes Wulff
F:
1 jan. 1836
Fredericia
Susanne Jacobine Høffding
1800-1884
Susanne Jacobine Høffding
F:
14 dec. 1800
Skien
D:
25 feb. 1884
Aalborg
Henrik Wulff
1795-1888
Henrik Wulff
F:
2 jan. 1795
Rendsborg
G:
22 sep. 1826
D:
6 apr. 1888
Aalborg
Sophie Clausine Hansine Pape
1835-1905
Sophie Clausine Hansine Pape
F:
23 apr. 1835
Dons
D:
20 maj 1905
Torslev
Georg Christian Albrecht Mosel
1833-1915
Georg Christian Albrecht Mosel
F:
9 dec. 1833
Hannover
G:
1875
D:
29 okt. 1915
Torslev
Frederik Anton Pape
1836-1916
Frederik Anton Pape
F:
4 maj 1836
Dons
D:
/3 1916
Aalborg
Laura Elise Kirstine Lund
1845-1919
Laura Elise Kirstine Lund
F:
26 jun. 1845
Hobro
G:
29 okt. 1868
Hobro
D:
28/9 1915 ELLER 1919
Aarhus
Jacob Hendrik Pape
1837-1890
Jacob Hendrik Pape
F:
19 jun. 1837
Dons
D:
TIDLIGST 1890
...; ugift
Yangtse Juliane Pape
1838-1917
Yangtse Juliane Pape
F:
28 nov. 1838
Dons
D:
1917
Aalborg; ugift
Mathilde Benedicte Pape
1839-1920
Mathilde Benedicte Pape
F:
12 nov. 1839
Dons
D:
10 mar. 1920
Rødding
Frederik Julius Preisler
1841-1877
Frederik Julius Preisler
F:
28 jul. 1841
Starup
G:
31 mar. 1866
Rødding
D:
6 mar. 1877
Rødding
Daniel Høffding Pape
1841-
Daniel Høffding Pape
F:
6 feb. 1841
Dons
Lucie Emerentze Pape
1843-1877
Lucie Emerentze Pape
F:
19 maj 1843
Hejselt
D:
12 jul. 1877
Frederiksberg
Harald Høffding
1843-1931
Harald Høffding
F:
11 mar. 1843
København
G:
24 okt. 1870
Torslev
D:
2 jul. 1931
Hans Christian Pape
1844-1936
Hans Christian Pape
F:
6 nov. 1844
Hejselt
D:
19 dec. 1936
Hellevad s. (Roeslund)
Ane Cecilie Hansen
1844-1927
Ane Cecilie Hansen
F:
17 apr. 1844
Aarhus
G:
22 okt. 1871
Vammen
D:
8 jul. 1927
Hellevad s. (Roeslund)
Lucie Emerentze Høffding
1805-1889
Lucie Emerentze Høffding
F:
1805
Viborg
D:
17 mar. 1889
Roeslund
Hans Christian Pape
1807-1889
Hans Christian Pape
F:
22 nov. 1807
Gimsing s. (Kvistrup)
G:
15 maj 1834
D:
27 jun. 1889
Hellevad s. (Roeslund)
Søster Clausine Brandt
1767-1848
Søster Clausine Brandt
F:
1767
D:
16 maj 1848
Levring
Daniel Høffding
1749-1810
Daniel Høffding
F:
1749
G:
8 nov. 1786
D:
7 feb. 1810
Claus Flyng Brandt
1768-1768
Claus Flyng Brandt
F:
1768
Middelfart
D:
1768
Middelfart
Anna Brandt
1770-1770
Anna Brandt
F:
1770
Middelfart
D:
1770
Middelfart
Jens Christian Lauritz Nyholm
1871-1872
Jens Christian Lauritz Nyholm
F:
5 okt. 1871
D:
18 aug. 1872
Julie Sophie Nyholm
1874-
Julie Sophie Nyholm
F:
27 aug. 1874
Anton Kai Nyholm
1878-
Anton Kai Nyholm
F:
11 nov. 1878
Jens Brandt Nyholm
1845-
Jens Brandt Nyholm
F:
5 apr. 1845
Mette Cathrine Elisabeth Maag
1845-
Mette Cathrine Elisabeth Maag
F:
2 mar. 1845
G:
29 jul. 1870
Kathinka Antonia Marie Hastrup
1876-
Kathinka Antonia Marie Hastrup
F:
27 jan. 1876
Jørgine Antonia Hastrup
1878-1879
Jørgine Antonia Hastrup
F:
12 dec. 1878
D:
1 jan. 1879
Ellen Jørgine Hastrup
1880-
Ellen Jørgine Hastrup
F:
21 jun. 1880
Laura Elisabeth Nyholm Hastrup
1883-
Laura Elisabeth Nyholm Hastrup
F:
28 nov. 1883
Henry Fonnesbech-Wolff
Henry Fonnesbech-Wolff
G:
10 maj 1904
Mette Maria Nyholm
1847-1929
Mette Maria Nyholm
F:
28 maj 1847
D:
17 apr. 1929
Julianus Hastrup
1848-1915
Julianus Hastrup
F:
4 apr. 1848
Utterslev s. (Vintersborg)
G:
6 nov. 1874
D:
1 nov. 1915
Ernst Julius Johannes Thomsen
1903-
Ernst Julius Johannes Thomsen
F:
25 jul. 1903
Onsbjerg s. (Bisgård)
Aage August Vilhelm Thomsen
1905-
Aage August Vilhelm Thomsen
F:
4 jul. 1905
Onsbjerg s. (Bisgård)
Ellen Thomsen
1906-
Ellen Thomsen
F:
1 sep. 1906
Onsbjerg s. (Bisgård)
Peter Iver Julius Lunn
1902-
Peter Iver Julius Lunn
F:
3 jun. 1902
Nr. Jernløse s. (Dortheaslyst)
G:
25 Maj 1928
Onsbjerg
Ingeborg Thomsen
1909-
Ingeborg Thomsen
F:
26 jul. 1909
Onsbjerg s. (Bisgård)
Ib Ditlevsen Winge
1908-
Ib Ditlevsen Winge
F:
1 jul. 1908
Stouby s. (Rosenvold)
G:
26 mar. 1940
Onsbjerg
Else Thomsen
1910-
Else Thomsen
F:
12 aug. 1910
Onsbjerg s. (Bisgård)
Thomas Jessen
1909-
Thomas Jessen
F:
24 mar. 1909
Hørup s. (Majbølgård)
G:
25 Maj 1933
Onsbjerg
Vibeke Thomsen
1913-
Vibeke Thomsen
F:
28 mar. 1913
Onsbjerg s. (Bisgård)
Erik Charles Friis
1909-
Erik Charles Friis
F:
22 jun. 1909
Gladsaxe s. (Bagsværd)
G:
8 Okt 1937
Onsbjerg
Knud Thomsen
1914-
Knud Thomsen
F:
7 jun. 1914
Onsbjerg s. (Bisgård)
Erik Nyholm Thomsen
1920-
Erik Nyholm Thomsen
F:
28 feb. 1920
Onsbjerg s. (Bisgård)
Ebba Charlotte Cecilie Schnack
1919-
Ebba Charlotte Cecilie Schnack
F:
23 mar. 1919
Johanne Kathinka Nyholm
1877-
Johanne Kathinka Nyholm
F:
1 nov. 1877
Peter Ernst Thomsen
1877-1940
Peter Ernst Thomsen
F:
1 aug. 1877
Skelby s. (Gedser)
G:
16 okt. 1902
D:
26 aug. 1940
Tranebjerg s. (Amtssygeh.)
Anton Jørgen Lauritz Nyholm
1879-
Anton Jørgen Lauritz Nyholm
F:
6 jan. 1879
Marie Elisabeth Nyholm
1881-
Marie Elisabeth Nyholm
F:
5 jan. 1881
Olga Margrethe Nyholm
1882-
Olga Margrethe Nyholm
F:
3 feb. 1882
Peter Wilhelm Wulff
1882-
Peter Wilhelm Wulff
F:
31 jan. 1882
D:
Charlottenlund
Ingeborg Nyholm
1883-
Ingeborg Nyholm
F:
12 mar. 1883
Julie Vilhelmine Nyholm
1885-
Julie Vilhelmine Nyholm
F:
7 mar. 1885
Anton Nyholm
1886-
Anton Nyholm
F:
3 okt. 1886
Jens Christian Nyholm
1887-
Jens Christian Nyholm
F:
23 sep. 1887
Julius Nicolai Nyholm
1848-1923
Julius Nicolai Nyholm
F:
29 sep. 1848
D:
27 apr. 1923
Kirstine Cathrine Vilhelmine Hastrup
1853-1938
Kirstine Cathrine Vilhelmine Hastrup
F:
16 okt. 1853
Utterslev s. (Vintersborg)
G:
19 maj 1876
D:
27 jul. 1938
Jens Laurits Christian Nyholm
1814-1884
Jens Laurits Christian Nyholm
F:
6 dec. 1814
D:
28 dec. 1884
Kathinca Maag
1816-1851
Kathinca Maag
F:
18 sep. 1816
G:
19 jul. 1844
D:
24 aug. 1851
Mariane Hostrup-Schultz
1881-
Mariane Hostrup-Schultz
F:
12 aug. 1881
Inger Hostrup-Schultz
1883-
Inger Hostrup-Schultz
F:
9 jan. 1883
Knud Møller
1867-
Knud Møller
F:
21 nov. 1867
G:
18 jan. 1901
Axel Hostrup-Schultz
1884-
Axel Hostrup-Schultz
F:
10 sep. 1884
Margrethe Hostrup-Schultz
1886-
Margrethe Hostrup-Schultz
F:
8 apr. 1886
Harriet Hostrup-Schultz
1887-
Harriet Hostrup-Schultz
F:
20 okt. 1887
Ebba Hostrup-Schultz
1889-1890
Ebba Hostrup-Schultz
F:
1 jul. 1889
D:
7 aug. 1890
Mary Hostrup-Schultz
1889-1891
Mary Hostrup-Schultz
F:
1 jul. 1889
D:
19 mar. 1891
Ellen Hostrup-Schultz
1891-1891
Ellen Hostrup-Schultz
F:
2 feb. 1891
D:
9 feb. 1891
Gudrun Hostrup-Schultz
1892-
Gudrun Hostrup-Schultz
F:
25 apr. 1892
Astrid Hostrup-Schultz
1892-
Astrid Hostrup-Schultz
F:
25 apr. 1892
Anna Nyholm
1855-
Anna Nyholm
F:
5 jun. 1855
August Henrik Otto Fr. Hostrup-Schultz
1855-
August Henrik Otto Fr. Hostrup-Schultz
F:
18 mar. 1855
G:
5 aug. 1879
Margarethe Nyholm
1858-
Margarethe Nyholm
F:
13 jul. 1858
Peter Theodor Madsen
1848-1928
Peter Theodor Madsen
F:
25 nov. 1848
G:
14 mar. 1896
D:
18 sep. 1928
Mariane Bøgvad
1815-
Mariane Bøgvad
F:
27 okt. 1815
G:
23 dec. 1854
Jens Lauritz Nyholm
1855-1855
Jens Lauritz Nyholm
F:
7 maj 1855
D:
24 maj 1855
Julius Marius Nyholm
1856-1862
Julius Marius Nyholm
F:
27 nov. 1856
D:
14 mar. 1862
Kathinca Ludovika Jensine Nyholm
1858-
Kathinca Ludovika Jensine Nyholm
F:
17 nov. 1858
Lars Christoffer Nyholm
1855-
Lars Christoffer Nyholm
F:
21 jun. 1855
G:
9 jun. 1886
Armgard Josepha Ammitsbøll
1880-
Armgard Josepha Ammitsbøll
F:
15 nov. 1880
Olga Marie Henriette Ammitzbøll
1883-
Olga Marie Henriette Ammitzbøll
F:
28 feb. 1883
Armgard Marie Christine Nyholm
1860-1891
Armgard Marie Christine Nyholm
F:
5 mar. 1860
D:
20 jun. 1891
Johan Nicolai Ingomar Theodor Ammitzbøll
1845-1886
Johan Nicolai Ingomar Theodor Ammitzbøll
F:
20 okt. 1845
G:
7 okt. 1879
D:
16 nov. 1886
Anton Martin Julius Nyholm
1816-
Anton Martin Julius Nyholm
F:
1 aug. 1816
Maria Theresia Maag
1822-
Maria Theresia Maag
F:
25 sep. 1822
G:
5 okt. 1847
Jens Brandt Nyholm
1792-1850
Jens Brandt Nyholm
F:
28 maj 1792
D:
20 jul. 1850
Juline Nicoline Brandt
1792-1853
Juline Nicoline Brandt
F:
14 feb. 1792
G:
22 sep. 1813
D:
22 aug. 1853
Adam Vilhelm Kruuse
1829-1854
Adam Vilhelm Kruuse
F:
4 jan. 1829
D:
27 sep. 1854
Birgitte Sophie Kruuse
1867-1881
Birgitte Sophie Kruuse
F:
11 mar. 1867
D:
30 jun. 1881
Peder Abraham Kruuse
1868-1869
Peder Abraham Kruuse
F:
20 dec. 1868
D:
17 nov. 1869
Ludvig Frederik Kruuse
1829-1886
Ludvig Frederik Kruuse
F:
4 jan. 1829
D:
7 jun. 1886
Sophie Cathrine Munk
1829-
Sophie Cathrine Munk
F:
9 mar. 1829
G:
14 maj 1864
Jens Severin Kruuse
1908-1978
Jens Severin Kruuse
F:
6 apr. 1908
Odense (Skt. Knud)
D:
12 maj 1978
Aarhus
Annabeth Holland
Helle Margrethe Nissen
Peder Abraham Kruuse
1870-1940
Peder Abraham Kruuse
F:
7 aug. 1870
Dalby
D:
2 jul. 1940
Cornelia Christensen
1869-1962
Cornelia Christensen
F:
27 jan. 1869
Høve
G:
17 maj 1896
Alminde kirke
D:
1962
Manderup Peter Kruuse
1904-
Manderup Peter Kruuse
F:
20 maj 1904
Sven Aage Kruuse
1905-
Sven Aage Kruuse
F:
11 aug. 1905
Antonie Charlotte Kruuse
Severin Lange Kruuse
1873-
Severin Lange Kruuse
F:
18 apr. 1873
Ellen Hasselbalch
1873-
Ellen Hasselbalch
F:
26 okt. 1873
G:
21 jul. 1903
Margrethe Kruuse
1876-
Margrethe Kruuse
F:
21 apr. 1876
Martin Heinrich Hansen
1866-
Martin Heinrich Hansen
F:
5 feb. 1866
G:
26 maj 1901
Adam Vilhelm Kruuse
1878-
Adam Vilhelm Kruuse
F:
25 aug. 1878
Ludvig Frederik Kruuse
1880-
Ludvig Frederik Kruuse
F:
2 jul. 1880
Olav Kruuse
1883-
Olav Kruuse
F:
23 mar. 1883
Sofus Birger Kruuse
1885-
Sofus Birger Kruuse
F:
8 dec. 1885
Manderup Peder Kruuse
1832-1893
Manderup Peder Kruuse
F:
12 jan. 1832
Dalby
D:
26 mar. 1893
Dalby
Charlotte Amalie Hasselbalch
1842-1923
Charlotte Amalie Hasselbalch
F:
2 apr. 1842
Hune s. (Blokhus)
G:
19 okt. 1869
Køge
D:
4 aug. 1923
Karise
Else Birgitte Nyholm
1793-1867
Else Birgitte Nyholm
F:
4 nov. 1793
Middelfart
D:
20 aug. 1867
Dalby
Peder Abraham Kruuse
1790-1869
Peder Abraham Kruuse
F:
1790
Højelse
G:
20 aug. 1825
Tureby
D:
5 mar. 1869
Dalby
Lars Christian Nyholm
1820-1821
Lars Christian Nyholm
F:
23 mar. 1820
D:
22 okt. 1821
Jane Georgine Nyholm
1858-
Jane Georgine Nyholm
F:
27 jul. 1858
Anna Nyholm
1859-1892
Anna Nyholm
F:
14 nov. 1859
D:
20 sep. 1892
Helene Nyholm
1860-
Helene Nyholm
F:
18 dec. 1860
Holger Vilhelm Nyholm
1862-1929
Holger Vilhelm Nyholm
F:
23 feb. 1862
D:
27 jan. 1929
Emmy Julie Valentiner
1879-
Emmy Julie Valentiner
F:
24 sep. 1879
G:
24 sep. 1905
Køge
Marie Nyholm
1893-1960
Marie Nyholm
F:
25 nov. 1893
København (Skt. Jakobs s.)
D:
2 Maj 1960
Herning (Centralsygeh.)
Johannes Peter Nyholm
1863-
Johannes Peter Nyholm
F:
31 dec. 1863
Hvilsager
Ellen Marie Bartsch
1865-
Ellen Marie Bartsch
F:
24 aug. 1865
København
G:
14 okt. 1892
København (Skt. Jakobs s.)
Søren Winkel Nyholm
1866-
Søren Winkel Nyholm
F:
20 sep. 1866
Valdemar Nyholm
1868-
Valdemar Nyholm
F:
5 aug. 1868
Holga Georgine Nyholm
1871-
Holga Georgine Nyholm
F:
11 maj 1871
Lars Christian Christopher Nyholm
1821-
Lars Christian Christopher Nyholm
F:
26 okt. 1821
Valløby
Anna Nicolette Brodera Wibroe
1837-
Anna Nicolette Brodera Wibroe
F:
25 jan. 1837
Aalborg
G:
1 aug. 1857
Nibe
Vilhelmine Georgine Sørensen
1853-
Vilhelmine Georgine Sørensen
F:
5 nov. 1853
Anna Elisabeth Sørensen
1882-
Anna Elisabeth Sørensen
F:
3 okt. 1882
Ejnar Sørensen
1884-1885
Ejnar Sørensen
F:
9 mar. 1884
D:
10 mar. 1885
Gerda Sørensen
1886-
Gerda Sørensen
F:
23 mar. 1886
Aage Sørensen
1887-
Aage Sørensen
F:
22 nov. 1887
Viggo Sørensen
1890-
Viggo Sørensen
F:
12 jan. 1890
Ingeborg Sørensen
1891-
Ingeborg Sørensen
F:
22 okt. 1891
Hans Sophus Sørensen
1856-
Hans Sophus Sørensen
F:
3 jan. 1856
Julie Sophie Kongsted
1855-
Julie Sophie Kongsted
F:
13 jul. 1855
G:
7 jul. 1881
Anna Lovise Cathrine Sørensen
1888-
Anna Lovise Cathrine Sørensen
F:
4 sep. 1888
Valborg Sørensen
1890-
Valborg Sørensen
F:
24 apr. 1890
Gudrun Sørensen
1892-
Gudrun Sørensen
F:
20 jan. 1892
Georg Vilhelm Sørensen
1858-
Georg Vilhelm Sørensen
F:
7 feb. 1858
Maren Cathrine Larsen
1859-
Maren Cathrine Larsen
F:
25 jun. 1859
G:
4 nov. 1887
Holger Vilhelm Nyholm Sørensen
1860-
Holger Vilhelm Nyholm Sørensen
F:
15 mar. 1860
Astrid Sørensen
1889-
Astrid Sørensen
F:
22 okt. 1889
Aksel Sørensen
1891-
Aksel Sørensen
F:
5 okt. 1891
Hans Søren Sørensen
1862-
Hans Søren Sørensen
F:
24 apr. 1862
Anna Elise Olsen
1864-
Anna Elise Olsen
F:
22 apr. 1864
G:
5 okt. 1888
Carl Christian Sørensen
1864-
Carl Christian Sørensen
F:
31 mar. 1864
Anna Jacobine Nyholm
1823-
Anna Jacobine Nyholm
F:
26 jun. 1823
Johan Ludvig Mathiesen Sørensen
1816-
Johan Ludvig Mathiesen Sørensen
F:
6 jul. 1816
G:
29 jun. 1852
Georg Christian Nyholm
1867-
Georg Christian Nyholm
F:
23 dec. 1867
Jens Holger Nyholm
1869-
Jens Holger Nyholm
F:
19 mar. 1869
Vilhelmine Nyholm
1870-
Vilhelmine Nyholm
F:
21 sep. 1870
Carl Julius Nyholm
1872-
Carl Julius Nyholm
F:
24 aug. 1872
Marie Nyholm
1874-
Marie Nyholm
F:
20 apr. 1874
Elna Nyholm
1876-
Elna Nyholm
F:
16 feb. 1876
Marius Vilhelm Nyholm
1825-
Marius Vilhelm Nyholm
F:
13 jan. 1825
Ane Jensen
1843-1877
Ane Jensen
F:
5 jan. 1843
G:
12 feb. 1867
D:
22 jul. 1877
Birgitte Vilhelmine Charlotte Nyholm
1826-1834
Birgitte Vilhelmine Charlotte Nyholm
F:
1 aug. 1826
D:
9 dec. 1834
Georg Holger Nyholm
1861-1869
Georg Holger Nyholm
F:
24 jun. 1861
D:
19 dec. 1869
Jane Johanne Nyholm
1863-
Jane Johanne Nyholm
F:
8 maj 1863
Georgine Vilhelmine Christine Nyholm
1865-
Georgine Vilhelmine Christine Nyholm
F:
15 maj 1865
Ivar Chr. Wibroe Nyholm
1867-
Ivar Chr. Wibroe Nyholm
F:
5 jan. 1867
Jacob Johan Georg Vilhelm Nyholm
1868-1870
Jacob Johan Georg Vilhelm Nyholm
F:
20 okt. 1868
D:
16 jan. 1870
Holger Nyholm
1871-
Holger Nyholm
F:
22 mar. 1871
Marie Nicolette Vilhelmine Nyholm
1874-1885
Marie Nicolette Vilhelmine Nyholm
F:
4 sep. 1874
D:
9 nov. 1885
Georg Vilhelm Nyholm
1828-
Georg Vilhelm Nyholm
F:
13 jun. 1828
Christine Adolphine Wibroe
1842-
Christine Adolphine Wibroe
F:
17 jan. 1842
G:
17 maj 1860
Carl Cilius Nyholm
1830-
Carl Cilius Nyholm
F:
30 jun. 1830
Andrea Marie Schjelde
1850-
Andrea Marie Schjelde
F:
6 dec. 1850
G:
21 aug. 1877
Holger Vilhelm Nyholm
1860-1881
Holger Vilhelm Nyholm
F:
27 apr. 1860
D:
25 jan. 1881
Marie Margrethe Nyholm
1861-
Marie Margrethe Nyholm
F:
19 sep. 1861
Cathinca Georgine Nyholm
1863-
Cathinca Georgine Nyholm
F:
23 feb. 1863
Andrea Christine Nyholm
1865-
Andrea Christine Nyholm
F:
23 mar. 1865
Barbara Juline Nyholm
1866-1870
Barbara Juline Nyholm
F:
5 aug. 1866
D:
13 maj 1870
Jacob Würnfeldt Nyholm
1832-
Jacob Würnfeldt Nyholm
F:
29 apr. 1832
Barbara Christine Marie Rømer
1830-
Barbara Christine Marie Rømer
F:
28 jan. 1830
G:
17 jul. 1859
Juline Adelaide Nyholm
1834-
Juline Adelaide Nyholm
F:
1 apr. 1834
Georgine Holga Nyholm
1867-
Georgine Holga Nyholm
F:
9 apr. 1867
Johannes Edvard Nyholm Jeppe-Jensen
1889-1890
Johannes Edvard Nyholm Jeppe-Jensen
F:
15 dec. 1889
D:
13 jan. 1890
Johannes Nyholm Jeppe-Jensen
1890-
Johannes Nyholm Jeppe-Jensen
F:
13 okt. 1890
Holger Vilhelm Nyholm Jeppe-Jensen
1890-
Holger Vilhelm Nyholm Jeppe-Jensen
F:
13 okt. 1890
Vilhelmine Andrea Christiane Nyholm
1868-1960
Vilhelmine Andrea Christiane Nyholm
F:
29 maj 1868
Højelse s. (præstegården)
D:
6 apr. 1960
Kristrup s. (Hvilehjemmet Møllen)
Jens Peter Jeppe Jensen
1863-1954
Jens Peter Jeppe Jensen
F:
24 jan. 1863
Alsønderup s. (Alsønderup Mark)
G:
24 nov. 1888
København (Skt. Stefans k.)
D:
20 jan. 1954
Mellerup
Andreas Vilhelm Nyholm
1869-1871
Andreas Vilhelm Nyholm
F:
2 dec. 1869
D:
13 maj 1871
Carl Cilius Nyholm
1871-
Carl Cilius Nyholm
F:
6 dec. 1871
Andreas Vilhelm Nyholm
1872-
Andreas Vilhelm Nyholm
F:
22 dec. 1872
Holga Andrea Nyholm
1876-1877
Holga Andrea Nyholm
F:
5 jan. 1876
D:
18 aug. 1877
Thora Birgitte Nyholm
1877-
Thora Birgitte Nyholm
F:
7 jan. 1877
Birgitte Vilhelmine Charlotte Nyholm
1836-
Birgitte Vilhelmine Charlotte Nyholm
F:
22 jun. 1836
Johannes Edvard August Nyholm
1837-
Johannes Edvard August Nyholm
F:
17 aug. 1837
G:
11 apr. 1866
Holger Hother Nyholm
1838-1838
Holger Hother Nyholm
F:
1 jan. 1838
D:
14 mar. 1838
Georgine Vilhelmine Nyholm
1795-1872
Georgine Vilhelmine Nyholm
F:
3 apr. 1795
Bregentved
D:
18 okt. 1872
Holger Vilhelm Nyholm
1792-1881
Holger Vilhelm Nyholm
F:
18 nov. 1792
Søllerød
G:
28 maj 1819
D:
28 sep. 1881
Elseline Vilhelmine Glud
1855-1860
Elseline Vilhelmine Glud
F:
18 maj 1855
D:
29 jul. 1860
Hans Christian Adam Glud
1858-1903
Hans Christian Adam Glud
F:
22 jul. 1858
København
D:
24 maj 1903
Tranebjerg
Vita Margaretha Marie Bredahl
1856-1926
Vita Margaretha Marie Bredahl
F:
29 dec. 1856
Stenmagle
G:
4 maj 1892
Ringsted
D:
30 jul. 1926
Roskilde
Anne Marie Henriette Glud
1863-
Anne Marie Henriette Glud
F:
29 jun. 1863
Inger Christiane Petrea Marie Kruuse
1819-1889
Inger Christiane Petrea Marie Kruuse
F:
24 apr. 1819
D:
30 dec. 1889
Hans Emil Theodor Glud
1820-1876
Hans Emil Theodor Glud
F:
27 jun. 1820
G:
3 okt. 1852
D:
2 feb. 1876
Mandrup Christian Kruuse
1888-
Mandrup Christian Kruuse
F:
2 maj 1888
Ole Marius Kruuse
1890-
Ole Marius Kruuse
F:
4 aug. 1890
Anna Margrethe Kruuse
1892-
Anna Margrethe Kruuse
F:
14 dec. 1892
Carsten Andreas Kruuse
1859-
Carsten Andreas Kruuse
F:
16 apr. 1859
Mette Marie Olsen
1857-
Mette Marie Olsen
F:
20 apr. 1857
G:
27 maj 1887
Mandrupbine Hansine Augusta Kruuse
1863-1873
Mandrupbine Hansine Augusta Kruuse
F:
16 okt. 1863
D:
8 okt. 1873
Mandrup Christian Frederik Kruuse
1820-1863
Mandrup Christian Frederik Kruuse
F:
9 okt. 1820
D:
26 aug. 1863
Margrethe Grotum Færch
1832-1886
Margrethe Grotum Færch
F:
12 okt. 1832
G:
25 jun. 1858
D:
15 mar. 1886
Mathilde Evangeline Petersen
1858-
Mathilde Evangeline Petersen
F:
28 jul. 1858
Gustav Forslund
Sophie Elise Petersen
1860-
Sophie Elise Petersen
F:
22 jun. 1860
Carl Petersen
1863-
Carl Petersen
F:
2 okt. 1863
Marie Petersen
1865-
Marie Petersen
F:
14 jun. 1865
Holger Valdemar Petersen
1867-
Holger Valdemar Petersen
F:
29 okt. 1867
Anna Margrethe Johanne Georgine Kruuse
1827-
Anna Margrethe Johanne Georgine Kruuse
F:
14 jul. 1827
Carl Petersen
Carl Petersen
G:
14 mar. 1856
Hansine Marie Johanne Kruuse Rasmussen
1882-
Hansine Marie Johanne Kruuse Rasmussen
F:
21 okt. 1882
Hans Ivar Sofus Vilhelm Kruuse Rasmussen
1884-
Hans Ivar Sofus Vilhelm Kruuse Rasmussen
F:
7 mar. 1884
Harald Kruuse Rasmussen
1885-1889
Harald Kruuse Rasmussen
F:
23 mar. 1885
D:
2 aug. 1889
Charlotte Vilhelmine Marie Kruuse
1856-1885
Charlotte Vilhelmine Marie Kruuse
F:
28 aug. 1856
D:
4 apr. 1885
Heinrich Carl Chr. Revenberg Rasmussen
1857-
Heinrich Carl Chr. Revenberg Rasmussen
F:
6 feb. 1857
G:
11 okt. 1881
Hans Ivar Kruuse
1858-1876
Hans Ivar Kruuse
F:
5 jun. 1858
D:
3 jul. 1876
Laurentze Marie Charlotte Kruuse
1887-
Laurentze Marie Charlotte Kruuse
F:
28 feb. 1887
Hans Gustav Lauritz Kruuse
1888-
Hans Gustav Lauritz Kruuse
F:
18 maj 1888
Johanne Jensine Georgine Kruuse
1889-
Johanne Jensine Georgine Kruuse
F:
10 okt. 1889
Vilhelm Kruuse
1892-1892
Vilhelm Kruuse
F:
25 sep. 1892
D:
25 sep. 1892
Marius Vilhelm Kruuse
1860-
Marius Vilhelm Kruuse
F:
30 jan. 1860
Augusta Maria Kruuse
1861-
Augusta Maria Kruuse
F:
12 jun. 1861
G:
17 apr. 1886
Hans Ivar Sophus Vilhelm Kruuse
1829-
Hans Ivar Sophus Vilhelm Kruuse
F:
31 aug. 1829
Maria Anna Margrethe Hedevig Marcher
1819-1884
Maria Anna Margrethe Hedevig Marcher
F:
24 sep. 1819
G:
14 jul. 1855
D:
4 okt. 1884
Laurentze Marie Charlotte Kruuse
1887-
Laurentze Marie Charlotte Kruuse
F:
28 feb. 1887
Hans Gustav Lauritz Kruuse
1888-
Hans Gustav Lauritz Kruuse
F:
18 maj 1888
Johanne Jensine Georgine Kruuse
1889-
Johanne Jensine Georgine Kruuse
F:
10 okt. 1889
Vilhelm Kruuse
1892-1892
Vilhelm Kruuse
F:
25 sep. 1892
D:
25 sep. 1892
Augusta Maria Kruuse
1861-
Augusta Maria Kruuse
F:
12 jun. 1861
Marius Vilhelm Kruuse
1860-
Marius Vilhelm Kruuse
F:
30 jan. 1860
G:
17 apr. 1886
Petrea Augusta Laurentze Kruuse
1890-
Petrea Augusta Laurentze Kruuse
F:
15 aug. 1890
Jens Lauritz Kruuse
1863-
Jens Lauritz Kruuse
F:
18 sep. 1863
Johanne Christine Fabricius
1863-
Johanne Christine Fabricius
F:
15 jun. 1863
G:
19 okt. 1888
Mandrup Carl Ivar Kruuse
1868-1871
Mandrup Carl Ivar Kruuse
F:
21 jun. 1868
D:
27 mar. 1871
Gustav Adolph Peter Agerbech Kruuse
1832-
Gustav Adolph Peter Agerbech Kruuse
F:
18 feb. 1832
Laurentze Salomine Clausen
1829-1881
Laurentze Salomine Clausen
F:
30 nov. 1829
G:
14 nov. 1857
D:
1 nov. 1881
Carl Gustav Müller
1872-
Carl Gustav Müller
F:
4 feb. 1872
Ingeborg Henriette Müller
1874-
Ingeborg Henriette Müller
F:
5 mar. 1874
Ella Sophie Müller
1877-
Ella Sophie Müller
F:
27 jun. 1877
Olga Emilie Müller
1877-
Olga Emilie Müller
F:
27 jun. 1877
Armgard Theodora Elise Henriette Kruuse
1836-
Armgard Theodora Elise Henriette Kruuse
F:
19 maj 1836
Carl Gustav Adolph Müller
1841-
Carl Gustav Adolph Müller
F:
5 jul. 1841
G:
18 mar. 1871
Hans Christian Kiersgaard
1872-
Hans Christian Kiersgaard
F:
12 feb. 1872
Vilhelm Marius Kiersgaard
1874-
Vilhelm Marius Kiersgaard
F:
9 apr. 1874
Ida Jensine Joachimine Adamine C. Kruuse
1840-
Ida Jensine Joachimine Adamine C. Kruuse
F:
22 mar. 1840
Christian Frederik Kiersgaard
1837-
Christian Frederik Kiersgaard
F:
12 mar. 1837
G:
2 maj 1871
Cathrine Sophie Vilhelmine Nyholm
1796-1878
Cathrine Sophie Vilhelmine Nyholm
F:
24 jul. 1796
D:
30 dec. 1878
Hans Iver Kruuse
1792-1857
Hans Iver Kruuse
F:
20 jul. 1792
G:
1818
D:
29 jun. 1857
Hansine Marie Johanne Kruuse Rasmussen
1882-
Hansine Marie Johanne Kruuse Rasmussen
F:
21 okt. 1882
Hans Ivar Sofus Vilhelm Kruuse Rasmussen
1884-
Hans Ivar Sofus Vilhelm Kruuse Rasmussen
F:
7 mar. 1884
Harald Kruuse Rasmussen
1885-1889
Harald Kruuse Rasmussen
F:
23 mar. 1885
D:
2 aug. 1889
Charlotte Vilhelmine Marie Kruuse
1856-1885
Charlotte Vilhelmine Marie Kruuse
F:
28 aug. 1856
D:
4 apr. 1885
Heinrich Carl Chr. Revenberg Rasmussen
1857-
Heinrich Carl Chr. Revenberg Rasmussen
F:
6 feb. 1857
G:
11 okt. 1881
Hans Ivar Kruuse
1858-1876
Hans Ivar Kruuse
F:
5 jun. 1858
D:
3 jul. 1876
Laurentze Marie Charlotte Kruuse
1887-
Laurentze Marie Charlotte Kruuse
F:
28 feb. 1887
Hans Gustav Lauritz Kruuse
1888-
Hans Gustav Lauritz Kruuse
F:
18 maj 1888
Johanne Jensine Georgine Kruuse
1889-
Johanne Jensine Georgine Kruuse
F:
10 okt. 1889
Vilhelm Kruuse
1892-1892
Vilhelm Kruuse
F:
25 sep. 1892
D:
25 sep. 1892
Marius Vilhelm Kruuse
1860-
Marius Vilhelm Kruuse
F:
30 jan. 1860
Augusta Maria Kruuse
1861-
Augusta Maria Kruuse
F:
12 jun. 1861
G:
17 apr. 1886
Maria Anna Margrethe Hedevig Marcher
1819-1884
Maria Anna Margrethe Hedevig Marcher
F:
24 sep. 1819
D:
4 okt. 1884
Hans Ivar Sophus Vilhelm Kruuse
1829-
Hans Ivar Sophus Vilhelm Kruuse
F:
31 aug. 1829
G:
14 jul. 1855
Laura Frederikke Marcher
1821-1884
Laura Frederikke Marcher
F:
23 feb. 1821
D:
5 jun. 1884
Emilie Francisca Marcher
1822-1879
Emilie Francisca Marcher
F:
6 jun. 1822
D:
13 dec. 1879
Jacob Peter Nielsen
1821-1874
Jacob Peter Nielsen
F:
8 jun. 1821
D:
24 nov. 1874
Eiler Christian Marcher
1857-1857
Eiler Christian Marcher
F:
23 mar. 1857
D:
6 apr. 1857
Niels Joachim Christian Marcher
1824-
Niels Joachim Christian Marcher
F:
17 okt. 1824
Johanne Erasmine Barth
1839-1857
Johanne Erasmine Barth
F:
7 maj 1839
G:
7 maj 1856
D:
3 apr. 1857
Eiler Johannes Hannibal Søren Marcher
1859-1862
Eiler Johannes Hannibal Søren Marcher
F:
14 okt. 1859
D:
30 apr. 1862
Johannes Jacob Carl Marcher
1861-1882
Johannes Jacob Carl Marcher
F:
17 feb. 1861
D:
28 sep. 1882
Christian Marcher
1866-1866
Christian Marcher
F:
3 jan. 1866
D:
15 jan. 1866
Betzy Susanne Sybille Lassen
1835-
Betzy Susanne Sybille Lassen
F:
7 jan. 1835
G:
26 nov. 1858
Mathilde Cecilie Marcher
1855-1857
Mathilde Cecilie Marcher
F:
20 jul. 1855
D:
13 jun. 1857
Johannes Eilert Vilhelm Marcher
1857-1857
Johannes Eilert Vilhelm Marcher
F:
8 jan. 1857
D:
23 dec. 1857
Torkel Marcher Korup
1881-
Torkel Marcher Korup
F:
15 aug. 1881
Elisabeth Cecilie Marcher
1858-1943
Elisabeth Cecilie Marcher
F:
19 apr. 1858
København
D:
22 aug. 1943
Ringsted
Herman August Korup
1848-1932
Herman August Korup
F:
11 aug. 1848
København
G:
11 aug. 1880
D:
2 mar. 1932
Ringsted
Axel Valdemar Marcher
1861-
Axel Valdemar Marcher
F:
26 apr. 1861
Lydia Lingenfelt
Lydia Lingenfelt
G:
2 apr. 1890
Olga Johanne Marcher
1887-
Olga Johanne Marcher
F:
13 sep. 1887
Elna Elisabeth Marcher
1890-
Elna Elisabeth Marcher
F:
1 maj 1890
Edith Vilhelmine Marcher
1892-
Edith Vilhelmine Marcher
F:
22 feb. 1892
Alexander Preben Marcher
1863-
Alexander Preben Marcher
F:
10 mar. 1863
Anna Petersen
Anna Petersen
G:
17 feb. 1887
Holger Vilhelm Marcher
1865-
Holger Vilhelm Marcher
F:
16 feb. 1865
Aage Henrik Marcher
1868-
Aage Henrik Marcher
F:
21 aug. 1868
Carl Valdemar Marcher
1827-1901
Carl Valdemar Marcher
F:
12 nov. 1827
Sonnerup
D:
27 feb. 1901
Maribo
Johanne Harriet Øllgaard
1836-1924
Johanne Harriet Øllgaard
F:
16 aug. 1836
København
G:
24 sep. 1854
København (Holmens)
D:
30 jul. 1924
Maribo
Charlotte Cecilie Nyholm
1797-1829
Charlotte Cecilie Nyholm
F:
3 okt. 1797
Haslev s. (Bregentved)
D:
15 dec. 1829
Kirke Sonnerup s. (Hovedgården Trudsholm)
Eilert Christian Marcher
1794-1871
Eilert Christian Marcher
F:
4 feb. 1794
G:
1819
D:
22 nov. 1871
Johan Peter Nyholm
1878-
Johan Peter Nyholm
F:
22 jan. 1878
Christiane Emilie Nyholm
1880-
Christiane Emilie Nyholm
F:
27 okt. 1880
Henriette Louise Nyholm
1882-
Henriette Louise Nyholm
F:
5 aug. 1882
Carl Christoffer Nyholm
1883-
Carl Christoffer Nyholm
F:
28 okt. 1883
Jens Joachim Nyholm
1887-
Jens Joachim Nyholm
F:
24 aug. 1887
Christian Andreas Nyholm
1842-
Christian Andreas Nyholm
F:
14 jun. 1842
Emma Dorothea Georgine Houmann
1847-1929
Emma Dorothea Georgine Houmann
F:
18 apr. 1847
G:
18 jun. 1876
D:
17 apr. 1929
Marie Kirstine Nyholm
1844-1863
Marie Kirstine Nyholm
F:
27 mar. 1844
D:
9 aug. 1863
Laura Nyholm
1846-
Laura Nyholm
F:
20 mar. 1846
Henriette Ludovica Nyholm
1879-
Henriette Ludovica Nyholm
F:
22 jul. 1879
Joachim Nyholm
1880-
Joachim Nyholm
F:
18 jul. 1880
Ludvig Nyholm
1881-
Ludvig Nyholm
F:
30 nov. 1881
Jens Lauritz Nyholm
1883-
Jens Lauritz Nyholm
F:
9 feb. 1883
Christian Nyholm
1884-1884
Christian Nyholm
F:
20 maj 1884
D:
29 maj 1884
Adam Nyholm
1885-
Adam Nyholm
F:
9 jun. 1885
Carl Nyholm
1886-
Carl Nyholm
F:
29 jun. 1886
Valdemar Nyholm
1887-
Valdemar Nyholm
F:
1 aug. 1887
Christoffer Nyholm
1888-
Christoffer Nyholm
F:
30 jul. 1888
Manfred Henrik Joachim Nyholm
1847-
Manfred Henrik Joachim Nyholm
F:
27 mar. 1847
Christiane Ferdinandine Georgine Nyholm
1855-
Christiane Ferdinandine Georgine Nyholm
F:
20 jul. 1855
G:
20 jul. 1878
Valdemar Nyholm
1854-1855
Valdemar Nyholm
F:
16 maj 1854
D:
2 jan. 1855
Anna Henriette Nyholm
1856-
Anna Henriette Nyholm
F:
18 jan. 1856
Johannes Nyholm
1858-
Johannes Nyholm
F:
27 apr. 1858
Dagmar Nyholm
1859-
Dagmar Nyholm
F:
4 jul. 1859
G:
22 jan. 1884
Joachim Gotsche Nyholm
1799-1876
Joachim Gotsche Nyholm
F:
21 feb. 1799
D:
12 maj 1876
Henriette Møller
1822-1885
Henriette Møller
F:
20 jul. 1822
G:
2 jun. 1841
D:
21 jan. 1885
Harald Nyholm
1830-1830
Harald Nyholm
F:
20 feb. 1830
D:
20 mar. 1830
Adam Vilhelm Nyholm
1800-1867
Adam Vilhelm Nyholm
F:
21 jun. 1800
D:
10 sep. 1867
Jacobine Nyholm
1802-1832
Jacobine Nyholm
F:
9 nov. 1802
D:
23 mar. 1832
Christian Jacob Nyholm
1841-1842
Christian Jacob Nyholm
F:
4 jun. 1841
D:
3 apr. 1842
Christiane Maria Bechmann
1801-1855
Christiane Maria Bechmann
F:
16 jun. 1801
G:
20 jun. 1839
D:
10 jul. 1855
Charlotte Amalie Louise Nyholm
1829-
Charlotte Amalie Louise Nyholm
F:
22 jun. 1829
Frederik Rottbøll
1828-1871
Frederik Rottbøll
F:
29 sep. 1828
G:
16 sep. 1853
D:
6 jun. 1871
Jacob Christian Jacobsen
1811-1863
Jacob Christian Jacobsen
F:
8 jun. 1811
G:
12 sep. 1862
D:
13 mar. 1863
Carl Gustav Reischel
1836-1876
Carl Gustav Reischel
F:
7 apr. 1836
G:
19 sep. 1868
D:
1 jan. 1876
Lars Christoffer Nyholm
1855-
Lars Christoffer Nyholm
F:
21 jun. 1855
Kathinca Ludovika Jensine Nyholm
1858-
Kathinca Ludovika Jensine Nyholm
F:
17 nov. 1858
G:
9 jun. 1886
Adelaide Marie Nyholm
1857-1861
Adelaide Marie Nyholm
F:
24 maj 1857
D:
10 feb. 1861
Dagmar Nyholm
1859-
Dagmar Nyholm
F:
4 jul. 1859
Johannes Nyholm
1858-
Johannes Nyholm
F:
27 apr. 1858
G:
22 jan. 1884
Adelaide Marie Nyholm
1861-1861
Adelaide Marie Nyholm
F:
8 apr. 1861
D:
2 maj 1861
Marie Nyholm
1863-1866
Marie Nyholm
F:
27 jun. 1863
D:
28 jun. 1866
Hertha Nyholm
1865-
Hertha Nyholm
F:
15 apr. 1865
Peter Holger, senere Holger Preben Muus
1921-
Peter Holger, senere Holger Preben Muus
F:
26 feb. 1921
København
Nina Cecilie Ernst Warming
1926-
Nina Cecilie Ernst Warming
F:
6 mar. 1926
Aarhus
G:
21 jun. 1949
Hellerup
Else Nyholm
1899-1976
Else Nyholm
F:
11 feb. 1899
Nyborg
D:
9 aug. 1976
København
Poul Muus
1894-
Poul Muus
F:
18 jun. 1894
Skanderborg
G:
18 nov. 1919
København (Helligånds k.)
Ivar Christian Nyholm Nyholm
1900-
Ivar Christian Nyholm Nyholm
F:
9 sep. 1900
Nyborg
Erik Halfdan Nyholm
1903-
Erik Halfdan Nyholm
F:
11 okt. 1903
Elizabeth Russell
-1925
Elizabeth Russell
D:
efter 1925
Margot Ella Florentz Gerhard
1910-1961
Margot Ella Florentz Gerhard
F:
23 aug. 1910
Oslo
G:
19 jul. 1947
Ramløse
D:
18 jul. 1961
København
Johan Christian Nyholm
1866-1947
Johan Christian Nyholm
F:
5 sep. 1866
Sindal s. (Baggesvogn)
D:
1947
Mariane Petrea Skovsted
1873-1955
Mariane Petrea Skovsted
F:
18 aug. 1873
Hjørring (Skt. Catharine s.)
G:
4 maj 1897
Frederiksberg
D:
30 mar. 1955
København
Carl Nyholm
1868-
Carl Nyholm
F:
8 apr. 1868
Marie Nyholm
1875-
Marie Nyholm
F:
25 okt. 1875
Hans Christian Nyholm
1832-
Hans Christian Nyholm
F:
29 apr. 1832
Christiane Laurette Schibsbye
1829-
Christiane Laurette Schibsbye
F:
20 jun. 1829
G:
21 jul. 1854
Jutta Margrethe Bertelsen
1889-
Jutta Margrethe Bertelsen
F:
29 jun. 1889
Johanne Marie Elisabeth Nyholm
1860-
Johanne Marie Elisabeth Nyholm
F:
23 jun. 1860
Frederik Vilhelm Bertelsen
1853-
Frederik Vilhelm Bertelsen
F:
18 jul. 1853
G:
15 mar. 1879
Ellen Enemark
1890-
Ellen Enemark
F:
6 jun. 1890
Maria Enemark
1891-
Maria Enemark
F:
11 dec. 1891
Thecla Ludovica Nyholm
1867-
Thecla Ludovica Nyholm
F:
30 mar. 1867
Jacob Enemark
1862-
Jacob Enemark
F:
24 jan. 1862
G:
1 apr. 1889
Thekla Adelaide Christopha Nyholm
1835-1867
Thekla Adelaide Christopha Nyholm
F:
3 sep. 1835
Nr. Tranders
D:
31 mar. 1867
Hallund
Georg Ludvig Nyholm
1817-1891
Georg Ludvig Nyholm
F:
7 jun. 1817
Tureby
G:
27 apr. 1853
Sindal
D:
10 jan. 1891
Hallund
Thekla Helene Nyholm
1868-
Thekla Helene Nyholm
F:
24 dec. 1868
Oscar Nyholm
1844-
Oscar Nyholm
F:
15 maj 1844
Caroline Mathilde Johanne Dorthea Koops
1844-
Caroline Mathilde Johanne Dorthea Koops
F:
24 aug. 1844
G:
20 mar. 1868
Johannes Christopher Nyholm
1804-1867
Johannes Christopher Nyholm
F:
24 nov. 1804
D:
28 jan. 1867
Adelaide Margrethe Bang
1806-1861
Adelaide Margrethe Bang
F:
23 sep. 1806
G:
10 aug. 1827
D:
17 jun. 1861
Anna Brandt
1771-1805
Anna Brandt
F:
1771
Middelfart
D:
10 okt. 1805
Tureby
Lars Christian Nyholm
1758-1824
Lars Christian Nyholm
F:
1 dec. 1758
Slaglille
G:
21 sep. 1791
Middelfart
D:
29 jul. 1824
Tureby s. (Turebyholm)
Jens Brandt
1773-1776
Jens Brandt
F:
1773
D:
1776
Middelfart
Claus Flyng Brandt
1774-1776
Claus Flyng Brandt
F:
1774
D:
1776
Middelfart
Cecilie Brandt
1775-
Cecilie Brandt
F:
1775
Middelfart
Lorentzia Ressel
1842-
Lorentzia Ressel
F:
30 maj 1842
Middelfart
Carl Michael Gottfred Nitschke Ressel
1844-
Carl Michael Gottfred Nitschke Ressel
F:
21 nov. 1844
Middelfart
Henriette Christina Isabella Ressel
1847-
Henriette Christina Isabella Ressel
F:
9 jan. 1847
Middelfart
Ida Marie Elfrida Ressel
1849-
Ida Marie Elfrida Ressel
F:
30 maj 1849
Middelfart
Anna Christine Koch
1808-
Anna Christine Koch
F:
29 jul. 1808
Middelfart
Henrik Ressel
ca. 1810-
Henrik Ressel
F:
ca. 1810
Horsens
G:
30 jul. 1841
Middelfart
Johan Henrich Koch
1809-
Johan Henrich Koch
F:
22 dec. 1809
Middelfart
Camma Frederikke Oxholm Koch
1869-1879
Camma Frederikke Oxholm Koch
F:
11 nov. 1869
Føllenslev
D:
24 jul. 1879
Ballerup
Karen Neergaard
1898-
Karen Neergaard
F:
3 aug. 1898
Ballerup s. (Lautrupgård)
Poul Neergaard
1901-
Poul Neergaard
F:
23 apr. 1901
Ballerup s. (Lautrupgård)
Christian Tauber Neergaard
1904-
Christian Tauber Neergaard
F:
17 jun. 1904
Ballerup s. (Lautrupgård)
Kaj Neergaard
1905-
Kaj Neergaard
F:
12 okt. 1905
Ballerup s. (Lautrupgård)
Svend Neergaard
Sara Johanne Dorothea Oxholm Koch
1872-1942
Sara Johanne Dorothea Oxholm Koch
F:
4 jul. 1872
Føllenslev
D:
15 maj 1942
Ballerup
Peter Neergaard
1868-1918
Peter Neergaard
F:
19 jun. 1868
Lyngby s. (Holmegård)
G:
3 sep. 1897
Ballerup
D:
29 sep. 1918
Ballerup s. (Lautrupgård)
Jens Christian Bauer Oxholm Koch
1873-1954
Jens Christian Bauer Oxholm Koch
F:
6 sep. 1873
Føllenslev
D:
1954
København
Karen Christine Koch
1878-1883
Karen Christine Koch
F:
13 sep. 1878
Ballerup
D:
11 dec. 1883
Ballerup
Isak Christian Koch
1840-
Isak Christian Koch
F:
25 apr. 1840
København
Isidora Oxholm
1843-
Isidora Oxholm
F:
27 aug. 1843
Kolding
G:
17 jun. 1866
Kolding
Camma Sara Koch
ca. 1841-
Camma Sara Koch
F:
ca. 1841
Jens Brandt Koch
1810-
Jens Brandt Koch
F:
28 dec. 1810
Middelfart
Johanne Marie Georgine Mørch
ca. 1810-
Johanne Marie Georgine Mørch
F:
ca. 1810
Johan Peter Isaach Koch
1841-
Johan Peter Isaach Koch
F:
11 nov. 1841
Stubbekøbing
Rudolph Christian Koch
1843-
Rudolph Christian Koch
F:
18 mar. 1843
Stubbekøbing
Jens Brandt Koch
1844-
Jens Brandt Koch
F:
28 nov. 1844
Stubbekøbing
Theodor Carelius Koch
1846-
Theodor Carelius Koch
F:
13 dec. 1846
Stubbekøbing
Valdemar Christian Koch
1854-
Valdemar Christian Koch
F:
10 dec. 1854
Stubbekøbing
Villars Knudsen Hersleb Lunn
1892-1958
Villars Knudsen Hersleb Lunn
F:
13 apr. 1892
København
D:
1 feb. 1958
Los Angeles, USA
Ethel Sommerwell Barnes
1885-1964
Ethel Sommerwell Barnes
F:
1885
D:
1964
Marie Catinca Koch
1860-1945
Marie Catinca Koch
F:
1 feb. 1860
Stubbekøbing
D:
4 sep. 1945
Adam Carl Frederik Lunn
1851-1927
Adam Carl Frederik Lunn
F:
20 jun. 1851
Rønnebæk s. (Rønnebæksholm)
G:
14 maj 1891
Nr. Jernløse
D:
1 nov. 1927
Frederiksberg
Cilius Petersen Koch
1812-
Cilius Petersen Koch
F:
30 okt. 1812
Fredericia (Trinitatis s.)
Elisabeth Albertine Dorthea Berg
ca. 1818-1864
Elisabeth Albertine Dorthea Berg
F:
ca. 1818
G:
27 nov. 1840
Stubbekøbing
D:
27 feb. 1864
Stubbekøbing
Christian Holger Adler Koch
1814-
Christian Holger Adler Koch
F:
3 jun. 1814
Fredericia (Trinitatis s.)
Charlotte Gad
Jacob Frederik Oxholm
1873-1929
Jacob Frederik Oxholm
F:
27 aug. 1873
København
D:
27 sep. 1929
San Fransisco
Karl Valdemar Anthony Oxholm
1896-1960
Karl Valdemar Anthony Oxholm
F:
6 dec. 1896
Esbjerg
D:
18 mar. 1960
Frederiksberg
Caroline Drost Goth
1889-1983
Caroline Drost Goth
F:
21 dec. 1889
Grevinge
G:
2 sep. 1928
Mariendal
D:
8 okt. 1983
Anna Cathrine Cecilie Oxholm
1898-1924
Anna Cathrine Cecilie Oxholm
F:
25 feb. 1898
Esbjerg
D:
20 jun. 1924
Skanderborg Amtssygehus
Martin Olesen
Alma Ottilie Alfride Oxholm
1899-1979
Alma Ottilie Alfride Oxholm
F:
6 apr. 1899
Esbjerg
D:
22 apr. 1979
København
Eli Julius Sørensen
1899-1974
Eli Julius Sørensen
F:
12 jul. 1899
Sundby
G:
22 feb. 1925
Skt. Thomas, København
D:
10 jan. 1974
København
Caya Oxholm
1902-1974
Caya Oxholm
F:
7 jan. 1902
København
D:
25 apr. 1974
Sindal
Søren Jensen Hillersborg
1870-1931
Søren Jensen Hillersborg
F:
1 aug. 1870
Gimsing
D:
30 jan. 1931
Christian Berring
Skjalm Von Bülow
1897-1962
Skjalm Von Bülow
F:
6 nov. 1897
D:
10 jul. 1962
Sindal
Ida Margrethe Oxholm
1902-1953
Ida Margrethe Oxholm
F:
15 dec. 1902
Frederiksberg
D:
12 dec. 1953
Rigshospitalet
Henry Morton Stanley Christophersen
1896-1988
Henry Morton Stanley Christophersen
F:
4 jul. 1896
G:
5 apr. 1925
København
D:
6 feb. 1988
Aarhus Kommunehospital
Jacob Frederik Oxholm
1905-
Jacob Frederik Oxholm
F:
25 mar. 1905
Frederiksberg
Virginia Foster
Carl Anthoni Oxholm
1874-1955
Carl Anthoni Oxholm
F:
17 okt. 1874
København
D:
19 apr. 1955
Frederiksberg
Fanny Louise Ottilie Dorothea Held
1874-1947
Fanny Louise Ottilie Dorothea Held
F:
21 jan. 1874
Gülzow, Schwerin/Mecklenburg
G:
1895
Esbjerg
D:
25 mar. 1947
Frederiksberg
Jarl Oxholm
1915-1991
Jarl Oxholm
F:
20 jun. 1915
Ordrup
D:
26 jan. 1991
Aarhus
Margrethe Zuckow-Olsen
Kirsten Sprechler
Tove Vibeke Suell
1916-1975
Tove Vibeke Suell
F:
8 mar. 1916
Helligånd, København
G:
2 jul. 1960
Tårbæk
D:
okt. 1975
Anna-Lise Skjøth Frederiksen
Ellen Gusta Beatrice Aubertin
1872-1965
Ellen Gusta Beatrice Aubertin
F:
29 jul. 1872
G:
23 maj 1914
Ordrup
D:
26 dec. 1965
Esbjerg
Niels Carl Gustav Oxholm Ingerslev-Jensen
1900-1980
Niels Carl Gustav Oxholm Ingerslev-Jensen
F:
26 maj 1900
Frederiksberg
D:
9 apr. 1980
Rye
Maja Lizzi Pedersen
1907-1984
Maja Lizzi Pedersen
F:
9 jan. 1907
København
G:
10 feb. 1928
København
D:
14 jul. 1984
Roskilde
Molly Magda Kirstine Lerdrup Hoyer
1918-1984
Molly Magda Kirstine Lerdrup Hoyer
F:
15 jan. 1918
Horsens Kloster
G:
30 mar. 1940
Rye
D:
14 sep. 1984
Rye
Povl Børge Otto Oxholm Ingerslev-Jensen
1903-1979
Povl Børge Otto Oxholm Ingerslev-Jensen
F:
14 sep. 1903
Frederiksberg
D:
22 nov. 1979
København
Agnes Irene Graae
Ebba Agnethe Oxholm Ingerslev-Jensen
1911-1966
Ebba Agnethe Oxholm Ingerslev-Jensen
F:
21 jul. 1911
Frederiksberg
D:
17 feb. 1966
København
George Louis Mourier
1908-1985
George Louis Mourier
F:
28 mar. 1908
Næstved
D:
23 okt. 1985
Gentofte
Ebba Agnethe Oxholm
1877-1969
Ebba Agnethe Oxholm
F:
26 mar. 1877
København
D:
19 mar. 1969
Aarhus
Otto Jensen
1872-1917
Otto Jensen
F:
16 aug. 1872
Aarhus Domsogn
G:
28 apr. 1899
Garnison, København
D:
30 aug. 1917
Frederiksberg
Kay Valdemar Samuelsson
1903-1993
Kay Valdemar Samuelsson
F:
6 nov. 1903
Skt. Lukas, København
D:
1993
Astri Hafstad
Birthe Andersen
1923-1989
Birthe Andersen
F:
14 jan. 1923
København
G:
20 apr. 1948
København
D:
16 sep. 1989
Brøndbyvester
Cay Oxholm
1878-1961
Cay Oxholm
F:
17 sep. 1878
København
D:
24 jan. 1961
Skt. Pauls, Aarhus
Else Samuelsson
1879-1917
Else Samuelsson
F:
24 dec. 1879
Rønneby, Sverige
D:
nov. 1917
Moskva, Rusland
Axel Jørgensen
1906-1944
Axel Jørgensen
F:
1906
D:
1944
Astrid Mortensen
1908-1986
Astrid Mortensen
F:
4 apr. 1908
Åby
D:
16 maj 1986
Aalborg
Ukendt Jørgensen
Erik Oxholm
1912-1988
Erik Oxholm
F:
23 aug. 1912
Frederiksberg
D:
24 dec. 1988
København
Ulla Ines Aslög Dahlgren
1914-1985
Ulla Ines Aslög Dahlgren
F:
6 mar. 1914
Helsingborg
G:
1936
København
D:
8 aug. 1985
Helsingør
Gudrun Oxholm
1915-1916
Gudrun Oxholm
F:
24 jul. 1915
Aarhus
D:
8 feb. 1916
Frederiksberg
Margrethe Oxholm
1916-1917
Margrethe Oxholm
F:
26 jul. 1916
København
D:
23 mar. 1917
Frederiksberg
Gudrun Margrethe Oxholm
1918-1993
Gudrun Margrethe Oxholm
F:
13 apr. 1918
København
D:
4 jun. 1993
Scottsdale, Arizona, USA
James Stephen Brush
Charlotte Oxholm
David Frederik Morgan Falcke
Hans Ulrich Oxholm
1922-1991
Hans Ulrich Oxholm
F:
9 apr. 1922
København
D:
6 sep. 1991
Gyda Helene Pilegaard
1925-1985
Gyda Helene Pilegaard
F:
7 mar. 1925
Svendborg
D:
12 aug. 1985
Buenos Aires, Argentina
Elna Mathilde Sommer
1888-1974
Elna Mathilde Sommer
F:
11 apr. 1888
Silkeborg
G:
20 maj 1911
Roskilde
D:
12 sep. 1974
Nivå
Rigmor Oxholm
1879-1969
Rigmor Oxholm
F:
22 nov. 1879
D:
20 mar. 1969
Else Oxholm
1907-1990
Else Oxholm
F:
5 jul. 1907
Vor Frue, København
D:
27 jun. 1990
Gentofte, København
Ole Olsen
1894-1974
Ole Olsen
F:
22 sep. 1894
Skellefteå, Sverige
D:
2 feb. 1974
Skt. Paul, København
Tove Oxholm
1909-1970
Tove Oxholm
F:
18 maj 1909
D:
17 mar. 1970
Rigshospitalet
Rigmor Ella Oxholm
Svend Aage Rudolf Arthur Lerche
Torben Oxholm
1881-1967
Torben Oxholm
F:
9 okt. 1881
København
D:
1 sep. 1967
Grenå
Ella Ingeborg Boje Sørensen
1885-1965
Ella Ingeborg Boje Sørensen
F:
17 feb. 1885
København
G:
30 jun. 1906
D:
12 apr. 1965
Risskov
Herluf Oxholm
1882-1965
Herluf Oxholm
F:
30 nov. 1882
København
D:
16 dec. 1965
Resistentia, Argentina
Lorentz Thøger Oxholm
1886-1919
Lorentz Thøger Oxholm
F:
15 jul. 1886
København?
B:
24 jan. 1919
Glendale, USA
Knud Oxholm Jungersen
Signe Kallehave-Nielsen
Jytte Oxholm Jungersen
Leo Martinus Laursen
1894-1964
Leo Martinus Laursen
F:
31 jan. 1894
D:
26 mar. 1964
Karen Caroline Oxholm
1888-1980
Karen Caroline Oxholm
F:
9 jun. 1888
Frederiksberg
D:
27 nov. 1980
Nivågård
Søren Jungersen
1889-1981
Søren Jungersen
F:
11 feb. 1889
Brønderslev
G:
30 okt. 1912
Helsingør
D:
2 jun. 1981
Nivågård
Anna Cathrine Cecilie Oxholm
1890-1980
Anna Cathrine Cecilie Oxholm
F:
4 jun. 1890
D:
10 jan. 1980
København
Hans Ulrich Oxholm
1842-1918
Hans Ulrich Oxholm
F:
27 apr. 1842
Kolding
D:
24 sep. 1918
Frederiksberg
Anna Cathrine Cecilie Dahl
1847-1925
Anna Cathrine Cecilie Dahl
F:
30 apr. 1847
G:
2 jul. 1872
Gentofte
D:
2 jun. 1925
Frederiksberg
Camma Frederikke Oxholm Koch
1869-1879
Camma Frederikke Oxholm Koch
F:
11 nov. 1869
Føllenslev
D:
24 jul. 1879
Ballerup
Karen Neergaard
1898-
Karen Neergaard
F:
3 aug. 1898
Ballerup s. (Lautrupgård)
Poul Neergaard
1901-
Poul Neergaard
F:
23 apr. 1901
Ballerup s. (Lautrupgård)
Christian Tauber Neergaard
1904-
Christian Tauber Neergaard
F:
17 jun. 1904
Ballerup s. (Lautrupgård)
Kaj Neergaard
1905-
Kaj Neergaard
F:
12 okt. 1905
Ballerup s. (Lautrupgård)
Svend Neergaard
Sara Johanne Dorothea Oxholm Koch
1872-1942
Sara Johanne Dorothea Oxholm Koch
F:
4 jul. 1872
Føllenslev
D:
15 maj 1942
Ballerup
Peter Neergaard
1868-1918
Peter Neergaard
F:
19 jun. 1868
Lyngby s. (Holmegård)
G:
3 sep. 1897
Ballerup
D:
29 sep. 1918
Ballerup s. (Lautrupgård)
Jens Christian Bauer Oxholm Koch
1873-1954
Jens Christian Bauer Oxholm Koch
F:
6 sep. 1873
Føllenslev
D:
1954
København
Karen Christine Koch
1878-1883
Karen Christine Koch
F:
13 sep. 1878
Ballerup
D:
11 dec. 1883
Ballerup
Isidora Oxholm
1843-
Isidora Oxholm
F:
27 aug. 1843
Kolding
Isak Christian Koch
1840-
Isak Christian Koch
F:
25 apr. 1840
København
G:
17 jun. 1866
Kolding
Christine Marie Oxholm
1845-
Christine Marie Oxholm
F:
21 mar. 1845
Kolding
Carl Basse Oxholm
1847-
Carl Basse Oxholm
F:
1847
Kolding
Grethe Hoffmann
1900-
Grethe Hoffmann
F:
22 mar. 1900
Gullak Gullaksen
1887-
Gullak Gullaksen
F:
19 dec. 1887
Henning Hoffmann
1902-
Henning Hoffmann
F:
20 aug. 1902
Ilse Eleonore Pieper
Ruth Hoffmann
1904-
Ruth Hoffmann
F:
15 okt. 1904
Christian Otto Henrik Christophersen
Anna Lise Hoffmann
Viggo Würtzen
Gerd Hoffmann
Ib Hoffmann
Eva Hoffmann
Charles Frederik Hoffmann
1869-1934
Charles Frederik Hoffmann
F:
7 jul. 1869
Gentofte
D:
13 jun. 1934
København
Henriette Charlotte Tiemroth
1874-1961
Henriette Charlotte Tiemroth
F:
15 okt. 1874
G:
1 apr. 1899
Tårbæk
D:
2 jun. 1961
Kaja Hoffmann
1898-1931
Kaja Hoffmann
F:
23 okt. 1898
D:
4 aug. 1931
Dragør
Caspar Ludvig Feilberg
1881-1957
Caspar Ludvig Feilberg
F:
29 jul. 1881
København
G:
12 maj 1915
Glostrup
D:
21 mar. 1957
Sven Hoffmann
Rita Hoffmann
Bent Hoffmann
Carl Emil Theodor Hoffmann
1870-1926
Carl Emil Theodor Hoffmann
F:
14 aug. 1870
Gentofte
D:
26 sep. 1926
Hals
Charlotte Stenbuch
1877-1963
Charlotte Stenbuch
F:
1 mar. 1877
København
G:
19 maj 1897
Ordrup
D:
11 jun. 1963
København
Kamma Kristjane Hoffmann
1871-1888
Kamma Kristjane Hoffmann
F:
12 sep. 1871
Gentofte
D:
7 sep. 1888
København
Ulrik Oxholm Hoffmann
1873-1935
Ulrik Oxholm Hoffmann
F:
9 apr. 1873
D:
29 aug. 1935
Frederiksberg
Isidora Christine Oxholm Hoffmann
1876-1953
Isidora Christine Oxholm Hoffmann
F:
12 feb. 1876
Gentofte
D:
30 jan. 1953
Frederiksberg Hospital
Karen Caroline Oxholm
1849-1919
Karen Caroline Oxholm
F:
17 maj 1849
Kolding
D:
22 nov. 1919
Frederiksberg
Edvard Charles Hoffmann
1836-1899
Edvard Charles Hoffmann
F:
20 sep. 1836
København
G:
15 sep. 1868
Odense (Skt. Hans k.)
D:
20 apr. 1899
Helsingør (Skt. Olai)
Carl Theodor Oxholm
1850-1915
Carl Theodor Oxholm
F:
2 nov. 1850
Kolding
D:
1 sep. 1915
Marie Cecilie Andersen
Marie Cecilie Andersen
G:
26 aug. 1876
Karen Kristiane Studsgaard Nielsen, senere Karen Kristiane Studsgaard Skjærbæk
1887-
Karen Kristiane Studsgaard Nielsen, senere Karen Kristiane Studsgaard Skjærbæk
F:
30 jun. 1887
Sønder-Felding s. (Minds)
Laurits Haugsted
Kristian Studsgaard Nielsen, senere Kristian Studsgaard Skjærbæk
1888-1957
Kristian Studsgaard Nielsen, senere Kristian Studsgaard Skjærbæk
F:
28 jun. 1888
Sønder-Felding s. (Minds)
D:
23 mar. 1957
Thisted (sygehuset)
Maren Kristine Christensen
1896-1990
Maren Kristine Christensen
F:
20 feb. 1896
Sdr. Bork
G:
17 okt. 1920
Hee
D:
26 sep. 1990
Hvidbjerg
Johan Adolf Studsgaard Nielsen, senere Johan Adolf Studsgaard Skjærbæk
1889-1984
Johan Adolf Studsgaard Nielsen, senere Johan Adolf Studsgaard Skjærbæk
F:
13 jul. 1889
Sønder-Felding s. (Minds)
D:
6 okt. 1984
Brande
Karen Kirstine Jensen
1899-1991
Karen Kirstine Jensen
F:
14 mar. 1899
Tistrup s. (Hesselho)
G:
20 feb. 1920
D:
23 mar. 1991
Brande
Anna Kirstine Arendse Studsgaard Nielsen, senere Anna Kirstine Arendse Studsgaard Skjærbæk
1890-
Anna Kirstine Arendse Studsgaard Nielsen, senere Anna Kirstine Arendse Studsgaard Skjærbæk
F:
11 nov. 1890
Sønder-Felding s. (Minds)
Caroline Elisabeth Studsgaard Nielsen, senere Caroline Elisabeth Studsgaard Skjærbæk
1898-1967
Caroline Elisabeth Studsgaard Nielsen, senere Caroline Elisabeth Studsgaard Skjærbæk
F:
21 jul. 1898
Sønder-Felding s. (Minds)
D:
17 dec. 1967
Aarhus
Niels Andreas Albertsen
1898-1967
Niels Andreas Albertsen
F:
15 aug. 1898
Vorgod
G:
15 dec. 1920
Kolding
D:
3 jun. 1967
Aarhus
Lorentzia Jacobine Oxholm
1857-1919
Lorentzia Jacobine Oxholm
F:
1 okt. 1857
Kolding
D:
28 apr. 1919
Sønder-Felding s. (Birkeby)
Christen Nielsen, senere Christen Skjærbæk
1853-1906
Christen Nielsen, senere Christen Skjærbæk
F:
6 jun. 1853
Skarrild s. (Skarrildhuse)
G:
27 aug. 1886
D:
6 feb. 1906
Sønder-Felding s. (Minds)
Dorothea Christine Koch
1815-1879
Dorothea Christine Koch
F:
14 jul. 1815
Fredericia (Trinitatis s.)
D:
15 jan. 1879
Kolding
Jacob Frederik Oxholm
1816-1866
Jacob Frederik Oxholm
F:
30 apr. 1816
G:
4 jul. 1841
D:
7 apr. 1866
Kolding
Johanne Margrethe Christiane Koch
1818-
Johanne Margrethe Christiane Koch
F:
31 jan. 1818
Fredericia (Trinitatis s.)
Jakobine Nikoline Gerhardine Koch
1819-
Jakobine Nikoline Gerhardine Koch
F:
30 maj 1819
Fredericia (Trinitatis s.)
Karen Basse Brandt
1777-
Karen Basse Brandt
F:
11 dec. 1777
Middelfart
Isak Koch
1785-1838
Isak Koch
F:
10 nov. 1785
Eupen, Belgien
G:
5 jun. 1808
Middelfart
D:
6 sep. 1838
Jelling
Dorthea Kirstine Flyng
1744-1778
Dorthea Kirstine Flyng
F:
1744
Middelfart
D:
1778
Middelfart
Jens Brandt
ca. 1738-1823
Jens Brandt
F:
CA. 1738
Bogense (fmtl.)
G:
11 okt. 1763
Middelfart
D:
19 feb. 1823
Middelfart
Sophie Flyng
1745-1747
Sophie Flyng
F:
1745
D:
1747
Anna Kirstine Flyng
1746-1747
Anna Kirstine Flyng
F:
1746
D:
1747
Claus Flyng
1748-1749
Claus Flyng
F:
1748
D:
1749
Claus Plum Flyng
1749-1761
Claus Plum Flyng
F:
1749
Middelfart
D:
1761
Middelfart
Anna Sophie Flyng
1752-1757
Anna Sophie Flyng
F:
1752
D:
1757
Middelfart
Maria Flyng
1755-1756
Maria Flyng
F:
1755
D:
1756
Claus Clausen Flyng
1709-1762
Claus Clausen Flyng
F:
1 dec. 1709
D:
1762
Middelfart
Søster Truelsdatter Møller
ca. 1715-1770
Søster Truelsdatter Møller
F:
ca. 1715
G:
5 apr. 1743
D:
1770
Middelfart
Hans Koefoed
1761-
Hans Koefoed
F:
1761
Peder Koefoed
1762-1763
Peder Koefoed
F:
1762
D:
1763
Dorthe Kirstine Koefoed
1764-1838
Dorthe Kirstine Koefoed
F:
1764
D:
1838
Peder Koefoed
1767-
Peder Koefoed
F:
1767
Magdalene Margrethe Koefoed
1769-1846
Magdalene Margrethe Koefoed
F:
1769
D:
1846
Agnethe Marie Koefoed
1771-1771
Agnethe Marie Koefoed
F:
1771
D:
1771
Johanne Jørgine Koefoed
1863-
Johanne Jørgine Koefoed
F:
1 jan. 1863
Marie Eleonora Petrea Koefoed
1864-
Marie Eleonora Petrea Koefoed
F:
18 apr. 1864
Johan Peter Georg Koefoed
1866-
Johan Peter Georg Koefoed
F:
15 okt. 1866
Anton Arvid Jacob Koefoed
1869-
Anton Arvid Jacob Koefoed
F:
31 aug. 1869
Christiane Nicoline Koefoed
1872-
Christiane Nicoline Koefoed
F:
1 jun. 1872
Olge Emilie Koefoed
1875-
Olge Emilie Koefoed
F:
13 apr. 1875
Peter Georg Anton Koefoed
1827-1882
Peter Georg Anton Koefoed
F:
18 dec. 1827
D:
1 dec. 1882
Botelle Jacobine Rosengaard
1837-
Botelle Jacobine Rosengaard
F:
27 okt. 1837
G:
18 okt. 1861
Dødfødt søn
1827-1827
Dødfødt søn
F:
18 dec. 1827
D:
18 dec. 1827
Caroline Christine Vilhelmine Koefoed
1830-1830
Caroline Christine Vilhelmine Koefoed
F:
14 feb. 1830
D:
30 maj 1830
Annine Hansine Didrikke Koefoed
1867-
Annine Hansine Didrikke Koefoed
F:
24 feb. 1867
Hans Ancher Cornelius Koefoed
1868-
Hans Ancher Cornelius Koefoed
F:
6 jul. 1868
Eleonora Martine Koefoed
1875-
Eleonora Martine Koefoed
F:
17 mar. 1875
Ancher Anton Koefoed
1831-
Ancher Anton Koefoed
F:
6 maj 1831
Martha Jensine Kofoed
1836-
Martha Jensine Kofoed
F:
10 okt. 1836
G:
20 jan. 1864
Caroline Christine Vilhelmine Koefoed
1833-1835
Caroline Christine Vilhelmine Koefoed
F:
12 okt. 1833
D:
14 nov. 1835
Leonora Jørgine Hansen
1857-
Leonora Jørgine Hansen
F:
24 sep. 1857
Jørgen Peter Hansen
1858-
Jørgen Peter Hansen
F:
11 nov. 1858
Jens Christian Hansen
1860-
Jens Christian Hansen
F:
9 sep. 1860
Johanne Victoria Hansen
1866-
Johanne Victoria Hansen
F:
29 apr. 1866
Emil Julius Hansen
1871-
Emil Julius Hansen
F:
19 jan. 1871
Alfred Anton Hansen
1874-
Alfred Anton Hansen
F:
30 jan. 1874
Othilde Charlotte Hansen
1878-
Othilde Charlotte Hansen
F:
4 maj 1878
Eleonora Hansine Koefoed
1836-
Eleonora Hansine Koefoed
F:
13 feb. 1836
Hans Jensen Hansen
Hans Jensen Hansen
G:
26 sep. 1882
Hans Koefoed
1838-
Hans Koefoed
F:
10 nov. 1838
Nora Johanne Didriksen
1868-1871
Nora Johanne Didriksen
F:
5 nov. 1868
D:
28 maj 1871
Eleonora Elisabeth Didriksen
1899-
Eleonora Elisabeth Didriksen
F:
30 apr. 1899
Martin Skovlunde Hansen
1901-
Martin Skovlunde Hansen
F:
20 apr. 1901
G:
4 dec. 1928
Andreas Peter Didriksen
1900-1958
Andreas Peter Didriksen
F:
5 sep. 1900
D:
24 feb. 1958
Estrid Poulsen Bro
Johanne Margrethe Didriksen
1903-
Johanne Margrethe Didriksen
F:
4 jan. 1903
Ib Carl-Henry Rønne (Hansen)
1905-1972
Ib Carl-Henry Rønne (Hansen)
F:
29 aug. 1905
G:
6 jul. 1928
D:
1 maj 1972
Harry Emil Didriksen
Lilly Emilie Jensen
Peter Didriksen
1871-1945
Peter Didriksen
F:
7 mar. 1871
D:
30 okt. 1945
Anna Vilhelmine Margrethe Jensen
1873-1921
Anna Vilhelmine Margrethe Jensen
F:
19 jan. 1873
G:
3 jun. 1898
D:
14 aug. 1921
Johannes Didriksen
1873-1879
Johannes Didriksen
F:
7 aug. 1873
D:
10 nov. 1879
Carl Didriksen
1875-
Carl Didriksen
F:
2 okt. 1875
Andreas Didriksen
1879-
Andreas Didriksen
F:
3 apr. 1879
Anton Georg Didriksen
1882-1882
Anton Georg Didriksen
F:
1 jan. 1882
D:
31 okt. 1882
Thora Didriksen
1884-1884
Thora Didriksen
F:
6 aug. 1884
D:
15 aug. 1884
Thora Marie Jacobine Petrea Koefoed
1841-
Thora Marie Jacobine Petrea Koefoed
F:
10 jan. 1841
Didrik Peter Didriksen
1842-
Didrik Peter Didriksen
F:
30 okt. 1842
G:
22 jul. 1864
Hanny Christine Koefoed
1879-
Hanny Christine Koefoed
F:
21 feb. 1879
Sophus Christen Koefoed
1889-
Sophus Christen Koefoed
F:
15 maj 1889
Jens Koefoed
1843-
Jens Koefoed
F:
22 nov. 1843
Eleonora Hansine Vilhelmine Jensen
1849-
Eleonora Hansine Vilhelmine Jensen
F:
25 sep. 1849
G:
26 okt. 1877
Hanna Charlotte Cathrine Koefoed
1846-1880
Hanna Charlotte Cathrine Koefoed
F:
10 feb. 1846
D:
24 mar. 1880
Trine Vilhelmine Koefoed
1848-
Trine Vilhelmine Koefoed
F:
13 jul. 1848
Christian Julius Koefoed
1851-
Christian Julius Koefoed
F:
3 sep. 1851
Jørgen Andreas Koefoed
1854-
Jørgen Andreas Koefoed
F:
6 nov. 1854
Johanne Didrikke Koefoed
1810-1874
Johanne Didrikke Koefoed
F:
10 nov. 1810
D:
12 dec. 1874
Jørgen Koefoed
1803-1878
Jørgen Koefoed
F:
16 nov. 1803
G:
1826
D:
6 jun. 1878
Christian Anton Koefoed
1841-
Christian Anton Koefoed
F:
19 feb. 1841
Hans Peter Koefoed
1843-
Hans Peter Koefoed
F:
31 maj 1843
Johanne Margrethe Koefoed
1845-
Johanne Margrethe Koefoed
F:
7 jun. 1845
Vilhelmine Frederikke Koefoed
1846-1846
Vilhelmine Frederikke Koefoed
F:
17 maj 1846
D:
28 aug. 1846
Ancher August Koefoed
1847-
Ancher August Koefoed
F:
31 aug. 1847
Jens Hansen Koefoed
1848-
Jens Hansen Koefoed
F:
8 sep. 1848
Vilhelmine Frederikke Koefoed
1850-
Vilhelmine Frederikke Koefoed
F:
22 jul. 1850
Josephine Brigdamine Koefoed
1854-
Josephine Brigdamine Koefoed
F:
27 jul. 1854
Hans Ancher Koefoed
1812-
Hans Ancher Koefoed
F:
16 jun. 1812
Cecilie Munch
1815-
Cecilie Munch
F:
24 maj 1815
G:
17 nov. 1838
Christine Margrethe Koefoed
1818-
Christine Margrethe Koefoed
F:
1818
Ancher Anton Koefoed
1773-1855
Ancher Anton Koefoed
F:
1773
D:
4 sep. 1855
Else Kirstine Kofoed
1785-1818
Else Kirstine Kofoed
F:
1785
G:
26 jan. 1810
D:
1818
Antonette Marie Koefoed
1777-1845
Antonette Marie Koefoed
F:
1777
D:
SENEST 1845
Lars Jørgensen Busk
ca. 1780-1845
Lars Jørgensen Busk
F:
ca. 1780
G:
1808
D:
SENEST 1845
Claus Flyng Koefoed
1778-1779
Claus Flyng Koefoed
F:
1778
D:
1779
Hans Koefoed
1731-1796
Hans Koefoed
F:
1731
D:
1796
Anna Margrethe Splidtz
1735-1811
Anna Margrethe Splidtz
F:
1735
D:
1811
Claus Flyng Koefoed
1734-1738
Claus Flyng Koefoed
F:
1734
D:
1738
Peder Koefoed
1737-1737
Peder Koefoed
F:
1737
D:
1737
Hans Koefoed Olsen
ca. 1762-
Hans Koefoed Olsen
F:
ca. 1762
Dorthea Kirstine Jensdatter
1789-1850
Dorthea Kirstine Jensdatter
F:
1789
D:
29 maj 1850
Nylars
Hans Sonne Schou
1791-1830
Hans Sonne Schou
F:
1791
G:
10 apr. 1813
Nylars
D:
22 nov. 1830
Nylars
Margrethe Kirstine Jensdatter
1792-
Margrethe Kirstine Jensdatter
F:
1792
Søren Pedersen
ca. 1786-
Søren Pedersen
F:
ca. 1786
G:
26 apr. 1821
Nylars
Johanne Cathrine Jensdatter
1795-
Johanne Cathrine Jensdatter
F:
1795
Christen Pedersen
ca. 1784-
Christen Pedersen
F:
ca. 1784
G:
10 aug. 1830
Nylars
Englica Jensdatter
1797-
Englica Jensdatter
F:
1797
Søren Thorsen
ca. 1799-
Søren Thorsen
F:
ca. 1799
G:
12 sep. 1827
Nylars
Ole Jensen
ca. 1799-
Ole Jensen
F:
ca. 1799
Karen Kristine Jørgensdatter
ca. 1812-
Karen Kristine Jørgensdatter
F:
ca. 1810/12
Knudsker s.
Jens Olsen
ca. 1764-1802
Jens Olsen
F:
ca. 1764
D:
1802
Englica Jørgensdatter
ca. 1767-1830
Englica Jørgensdatter
F:
ca. 1767
G:
19 jul. 1788
D:
28 apr. 1830
Bodil Kirstine Olesdatter
1767-
Bodil Kirstine Olesdatter
F:
1767
Jens Koefoed Jensen
1760-1829
Jens Koefoed Jensen
F:
1760
G:
24 sep. 1792
D:
1829
Dorthe Claudia Olesdatter
ca. 1770-1836
Dorthe Claudia Olesdatter
F:
ca. 1770
D:
1836
Mads Nielsen Sort
Mads Nielsen Sort
G:
1808
Johanne Cathrine Olesdatter
1773-
Johanne Cathrine Olesdatter
F:
1773
Claus Flyng Olsen
1775-
Claus Flyng Olsen
F:
1775
Karen Kirstine Holgersdatter
Karen Kirstine Holgersdatter
G:
7 apr. 1801
Niels Peter Beth
1807-1858
Niels Peter Beth
F:
1807
D:
8 apr. 1858
Ane Marie Munch
ca. 1793-
Ane Marie Munch
F:
ca. 1793
G:
8 sep. 1839
Johanne Cathrine Beth
1810-
Johanne Cathrine Beth
F:
1810
Ole Hansen Beth
1813-
Ole Hansen Beth
F:
1813
Jørgen Beth
1815-1815
Jørgen Beth
F:
6 apr. 1815
D:
21 maj 1815
Gunhilde Kirstine Beth
1855-1856
Gunhilde Kirstine Beth
F:
8 aug. 1855
D:
6 mar. 1856
Jørgen Nielsen Beth
1816-1858
Jørgen Nielsen Beth
F:
19 apr. 1816
D:
13 maj 1858
Karen Kirstine Marcher
Karen Kirstine Marcher
G:
10 nov. 1854
Cecilie Cathrine Beth
1819-
Cecilie Cathrine Beth
F:
25 feb. 1819
Peter Nielsen Beth
1821-1822
Peter Nielsen Beth
F:
2 okt. 1821
D:
15 apr. 1822
Anne Dorthea Beth
1824-
Anne Dorthea Beth
F:
2 dec. 1824
Gunhild Kirstine Olesdatter
1781-1853
Gunhild Kirstine Olesdatter
F:
1781
Nylars
D:
26 jan. 1853
Niels Nielsen Beth
1773-1846
Niels Nielsen Beth
F:
1773
G:
27 dec. 1806
D:
22 jun. 1846
Johanne Cathrine Koefoed
1738-1817
Johanne Cathrine Koefoed
F:
1738
D:
1817
Ole Hansen
ca. 1742-1786
Ole Hansen
F:
ca. 1742
G:
15 dec. 1760
D:
1786
Anna Koefoed
1769-1769
Anna Koefoed
F:
1769
D:
1769
Claus Koefoed
1800-1856
Claus Koefoed
F:
10 mar. 1800
D:
6 okt. 1856
Cecilie Jespersen
Ane Claudia Kofoed
1826-1833
Ane Claudia Kofoed
F:
18 maj 1826
D:
14 maj 1833
Hans Peter Koefoed
1887-1971
Hans Peter Koefoed
F:
28 feb. 1887
D:
7 nov. 1971
Margrethe Katrine Koefoed
1888-1976
Margrethe Katrine Koefoed
F:
11 okt. 1888
D:
16 sep. 1976
Thorvald Antoni Ipsen
1885-1922
Thorvald Antoni Ipsen
F:
13 feb. 1885
G:
11 sep. 1912
D:
24 dec. 1922
Ingeborg Nicoline Koefoed
1890-
Ingeborg Nicoline Koefoed
F:
26 nov. 1890
Hans Conrad Koefoed
1888-1961
Hans Conrad Koefoed
F:
2 nov. 1888
G:
10 jun. 1915
D:
13 apr. 1961
Anna Elisabeth Koefoed
1893-1895
Anna Elisabeth Koefoed
F:
1 jan. 1893
D:
5 jul. 1895
Ole Alfred Koefoed
1895-1969
Ole Alfred Koefoed
F:
14 feb. 1895
D:
8 feb. 1969
Gunhild Sophie Koefoed
1902-
Gunhild Sophie Koefoed
F:
13 aug. 1902
G:
16 jun. 1927
Knud Aage Koefoed
1897-1975
Knud Aage Koefoed
F:
15 jan. 1897
D:
21 sep. 1975
Ester Højer Midtgaard
1901-
Ester Højer Midtgaard
F:
7 sep. 1901
G:
11 jul. 1930
Anna Valborg Koefoed
1899-
Anna Valborg Koefoed
F:
12 feb. 1899
Niels Adolph Koefoed
1895-
Niels Adolph Koefoed
F:
19 okt. 1895
G:
8 sep. 1923
Helga Elisabeth Koefoed
1902-
Helga Elisabeth Koefoed
F:
9 jan. 1902
Elna Johanne Koefoed
1904-
Elna Johanne Koefoed
F:
30 mar. 1904
Oluf Johannes Hasselbalch
1915-1958
Oluf Johannes Hasselbalch
F:
28 nov. 1915
G:
1 apr. 1944
D:
4 nov. 1958
Alfred Claudius Koefoed
1856-1922
Alfred Claudius Koefoed
F:
3 sep. 1856
D:
29 apr. 1922
Hansine Petrea Cathrine Jensen
1863-1946
Hansine Petrea Cathrine Jensen
F:
4 maj 1863
G:
26 jun. 1885
D:
9 maj 1946
Anna Christine Koefoed
1858-1858
Anna Christine Koefoed
F:
8 sep. 1858
D:
12 sep. 1858
Anna Margrethe Koefoed
1859-1860
Anna Margrethe Koefoed
F:
14 aug. 1859
D:
10 jul. 1860
Marie Hansine Koefoed
1861-1862
Marie Hansine Koefoed
F:
28 apr. 1861
D:
29 jan. 1862
Trine Marie Koefoed
1863-1885
Trine Marie Koefoed
F:
4 mar. 1863
D:
4 jun. 1885
Hedvig Johanne Koefoed
Henry Kristian Sjølander
1912-1975
Henry Kristian Sjølander
F:
18 okt. 1912
D:
9 apr. 1975
Poul Edvard Koefoed
Helle Elita Dich Hansen
Johan Koefoed
1865-1922
Johan Koefoed
F:
20 jan. 1865
D:
12 jul. 1922
Cecilia Caroline Mikkelsen
1887-1921
Cecilia Caroline Mikkelsen
F:
19 apr. 1887
G:
12 mar. 1911
D:
12 nov. 1921
Hans Madsen Koefoed
1866-1888
Hans Madsen Koefoed
F:
26 dec. 1866
D:
20 jul. 1888
Christian Jørgen Koefoed
1869-1926
Christian Jørgen Koefoed
F:
6 feb. 1869
D:
9 dec. 1926
Anna Margrethe Koefoed
1871-1871
Anna Margrethe Koefoed
F:
17 feb. 1871
D:
21 jul. 1871
Ellen Kathrine Koefoed
1901-
Ellen Kathrine Koefoed
F:
10 nov. 1901
Svend Aage Munch Koefoed
1902-1965
Svend Aage Munch Koefoed
F:
11 feb. 1902
G:
14 aug. 1928
D:
7 jun. 1965
Hans Madsen Koefoed
1903-1963
Hans Madsen Koefoed
F:
10 nov. 1903
D:
12 sep. 1963
Helga Margrethe Byder
1905-
Helga Margrethe Byder
F:
21 feb. 1905
G:
6 jun. 1930
Thor Edvard Koefoed
1909-1969
Thor Edvard Koefoed
F:
13 sep. 1909
D:
27 maj 1969
Inger Müller Koefoed
Ole Edvard Koefoed
1872-1932
Ole Edvard Koefoed
F:
8 jun. 1872
D:
1 dec. 1932
Anna Jensen
1874-1962
Anna Jensen
F:
24 nov. 1874
G:
2 okt. 1900
D:
5 apr. 1962
Peder Koefoed
1874-1874
Peder Koefoed
F:
19 feb. 1874
D:
19 feb. 1874
Hans Peter Koefoed
1829-1904
Hans Peter Koefoed
F:
29 nov. 1829
D:
5 jan. 1904
Nikoline Koefoed
1831-1907
Nikoline Koefoed
F:
13 mar. 1831
G:
21 jun. 1856
D:
28 feb. 1907
Hans Harald Larsen
1882-
Hans Harald Larsen
F:
16 dec. 1882
Dødfødt søn
1886-1886
Dødfødt søn
F:
27 mar. 1886
D:
27 mar. 1886
Gjertrud Johanne Larsen
1887-
Gjertrud Johanne Larsen
F:
26 sep. 1887
Andreas Georg Larsen
1856-
Andreas Georg Larsen
F:
7 nov. 1856
Laura Hansine Balle
1851-
Laura Hansine Balle
F:
23 jan. 1851
G:
7 apr. 1880
Ane Cathrine Kofoed
1834-1857
Ane Cathrine Kofoed
F:
30 jan. 1834
D:
4 aug. 1857
Hans Larsen
1830-1863
Hans Larsen
F:
20 jul. 1830
G:
27 apr. 1855
D:
23 maj 1863
Sigvald Kofoed Sonne
1883-
Sigvald Kofoed Sonne
F:
21 okt. 1883
Edvard Kofoed Sonne
1885-
Edvard Kofoed Sonne
F:
29 mar. 1885
Agnes Margrethe Sonne
1888-
Agnes Margrethe Sonne
F:
20 maj 1888
Sigrid Kathrine Sonne
1890-1981
Sigrid Kathrine Sonne
F:
7 mar. 1890
D:
21 aug. 1981
Hjalmar Christian Munch
1887-1972
Hjalmar Christian Munch
F:
28 aug. 1887
G:
10 okt. 1913
D:
15 okt. 1972
Helga Sonne
1892-
Helga Sonne
F:
13 jan. 1892
Ludvig Andreas Kofoed Sonne
1894-
Ludvig Andreas Kofoed Sonne
F:
7 jul. 1894
Gunhild Margrethe Sonne
1899-
Gunhild Margrethe Sonne
F:
28 maj 1899
Anker Kofoed Sonne
1901-
Anker Kofoed Sonne
F:
18 maj 1901
Marie Vilhelmine Munch
Margrethe Benia Christine Kofoed
1859-
Margrethe Benia Christine Kofoed
F:
13 feb. 1859
Hans Anker Sonne
1856-
Hans Anker Sonne
F:
10 feb. 1856
G:
3 nov. 1882
Gundelsine Caroline Kofoed
1838-1861
Gundelsine Caroline Kofoed
F:
10 feb. 1838
D:
8 feb. 1861
Lars Kofoed
1834-
Lars Kofoed
F:
10 aug. 1834
G:
29 apr. 1858
Elisabeth Cathrine Kofoed
1845-1871
Elisabeth Cathrine Kofoed
F:
10 feb. 1845
D:
28 maj 1871
Margrethe Cathrine Koefoed
1801-1878
Margrethe Cathrine Koefoed
F:
10 maj 1801
D:
22 jan. 1878
Jørgen Koefoed
1797-1865
Jørgen Koefoed
F:
19 feb. 1797
G:
4 jan. 1826
D:
20 jan. 1865
Janus Peter Ipsen
1861-1864
Janus Peter Ipsen
F:
11 jun. 1861
D:
26 jan. 1864
Christine Birgitte Sophie Ipsen
1862-
Christine Birgitte Sophie Ipsen
F:
2 dec. 1862
Janus Peter Ipsen
1864-
Janus Peter Ipsen
F:
17 okt. 1864
Hans Christian Ipsen
1867-
Hans Christian Ipsen
F:
14 jan. 1867
Laura Dorthea Ipsen
1869-
Laura Dorthea Ipsen
F:
14 dec. 1869
Trine Ipsen
1873-
Trine Ipsen
F:
6 apr. 1873
Elisabeth Margrethe Ipsen
1876-
Elisabeth Margrethe Ipsen
F:
17 aug. 1876
Elsebeth Margrethe Koefoed
1834-
Elsebeth Margrethe Koefoed
F:
30 jan. 1834
Jeppe Peter Ipsen
1838-
Jeppe Peter Ipsen
F:
15 apr. 1838
Anna Petrea Marie Koefoed
1858-1859
Anna Petrea Marie Koefoed
F:
31 okt. 1858
D:
13 okt. 1859
Anton Claudius Koefoed
1860-1934
Anton Claudius Koefoed
F:
18 jan. 1860
D:
27 feb. 1934
Børge Munch Koefoed
Lise Skak Olufsen
Niels Christian Thorvald Koefoed
1888-1952
Niels Christian Thorvald Koefoed
F:
20 sep. 1888
D:
4 aug. 1952
Esther Magdalene Hansen
1897-
Esther Magdalene Hansen
F:
5 sep. 1897
G:
18 jun. 1920
Carl Conrad Koefoed
1890-1890
Carl Conrad Koefoed
F:
8 apr. 1890
D:
11 apr. 1890
Knud Harald Koefoed
1891-1973
Knud Harald Koefoed
F:
12 mar. 1891
D:
30 jan. 1973
Esther Andrea Koefoed
1892-1967
Esther Andrea Koefoed
F:
17 apr. 1892
G:
8 jun. 1917
D:
18 sep. 1967
Carl Edvard Koefoed
1893-1971
Carl Edvard Koefoed
F:
10 jan. 1893
D:
3 jul. 1971
Else Frederikke Lorentzen
1899-1969
Else Frederikke Lorentzen
F:
20 jun. 1899
G:
29 maj 1924
D:
24 jan. 1969
Peder Johannes Koefoed
1894-1918
Peder Johannes Koefoed
F:
17 mar. 1894
D:
20 okt. 1918
Marcus Conrad Koefoed
1895-1976
Marcus Conrad Koefoed
F:
2 jun. 1895
D:
13 mar. 1976
Kristine Marie Engel
1896-1977
Kristine Marie Engel
F:
16 apr. 1896
G:
21 jun. 1924
D:
6 maj 1977
Ellen Dorthea Koefoed
1897-
Ellen Dorthea Koefoed
F:
12 feb. 1897
Ernst Adolf Andersen
1874-1954
Ernst Adolf Andersen
F:
7 feb. 1874
G:
30 jun. 1923
D:
10 feb. 1954
Svend Aage Munch Koefoed
1902-1965
Svend Aage Munch Koefoed
F:
11 feb. 1902
D:
7 jun. 1965
Ellen Kathrine Koefoed
1901-
Ellen Kathrine Koefoed
F:
10 nov. 1901
G:
14 aug. 1928
Hans Madsen Koefoed
1903-1976
Hans Madsen Koefoed
F:
28 sep. 1903
D:
19 nov. 1976
Hedvig Elisabeth Jensen
1902-
Hedvig Elisabeth Jensen
F:
24 mar. 1902
G:
16 jul. 1941
Hans Peter Koefoed
1862-1946
Hans Peter Koefoed
F:
25 jul. 1862
D:
23 nov. 1946
Manna Kirstine Koefoed
1864-1917
Manna Kirstine Koefoed
F:
11 jul. 1864
G:
19 okt. 1887
D:
24 maj 1917
Hans Conrad Koefoed
1888-1961
Hans Conrad Koefoed
F:
2 nov. 1888
D:
13 apr. 1961
Ingeborg Nicoline Koefoed
1890-
Ingeborg Nicoline Koefoed
F:
26 nov. 1890
G:
10 jun. 1915
Gunhild Cecilie Koefoed
1890-1891
Gunhild Cecilie Koefoed
F:
29 jun. 1890
D:
1 jan. 1891
Ellen Marie Koefoed
1891-1892
Ellen Marie Koefoed
F:
28 okt. 1891
D:
7 apr. 1892
Marie Elisabeth Koefoed
1893-1970
Marie Elisabeth Koefoed
F:
3 mar. 1893
D:
13 nov. 1970
Martin Peter Ipsen
1891-1961
Martin Peter Ipsen
F:
22 jan. 1891
G:
14 sep. 1919
D:
10 okt. 1961
Johanne Cecilie Koefoed
1894-
Johanne Cecilie Koefoed
F:
19 mar. 1894
Niels Edvard Sonne Harild
1892-1973
Niels Edvard Sonne Harild
F:
14 nov. 1892
G:
14 aug. 1918
D:
28 jan. 1973
Niels Adolph Koefoed
1895-
Niels Adolph Koefoed
F:
19 okt. 1895
Anna Valborg Koefoed
1899-
Anna Valborg Koefoed
F:
12 feb. 1899
G:
8 sep. 1923
Else Margrethe Koefoed
1897-1976
Else Margrethe Koefoed
F:
16 mar. 1897
D:
29 mar. 1976
Hans Aage Brandt
1893-1967
Hans Aage Brandt
F:
21 jul. 1893
Østermarie
G:
2 aug. 1923
D:
19 dec. 1967
Gunnar Lund Koefoed
1898-1970
Gunnar Lund Koefoed
F:
4 jun. 1898
D:
29 dec. 1970
Sanne Margrethe Elisabeth Jørgensen
1898-1947
Sanne Margrethe Elisabeth Jørgensen
F:
2 maj 1898
G:
25 okt. 1924
D:
2 jan. 1947
Hedvig Sophie Lund Koefoed
1902-
Hedvig Sophie Lund Koefoed
F:
26 apr. 1902
Henry Andersen
1896-1948
Henry Andersen
F:
15 nov. 1896
G:
24 jun. 1927
D:
2 jul. 1948
Inger Elise Lund Koefoed
1903-1904
Inger Elise Lund Koefoed
F:
25 mar. 1903
D:
23 okt. 1904
Sophie Louise Koefoed
1864-1943
Sophie Louise Koefoed
F:
7 sep. 1864
D:
14 sep. 1943
Peter Lund Koefoed
1862-1946
Peter Lund Koefoed
F:
8 apr. 1862
G:
16 jul. 1886
D:
16 jun. 1946
Svend Munch Koefoed
1894-
Svend Munch Koefoed
F:
15 feb. 1894
Gunhild Marie Larsen
1895-1953
Gunhild Marie Larsen
F:
13 feb. 1895
G:
14 maj 1919
D:
7 jun. 1953
Gunnar Munch Koefoed
1895-1917
Gunnar Munch Koefoed
F:
26 jun. 1895
D:
29 maj 1917
Hans Conrad Munch Koefoed
1896-1897
Hans Conrad Munch Koefoed
F:
13 okt. 1896
D:
19 mar. 1897
Ellen Kirsten Munch Koefoed
1897-1980
Ellen Kirsten Munch Koefoed
F:
24 okt. 1897
D:
2 mar. 1980
Ole Holten Bartsch
1906-1975
Ole Holten Bartsch
F:
23 feb. 1906
G:
7 jun. 1930
D:
5 sep. 1975
Anna Munch Koefoed
1899-1900
Anna Munch Koefoed
F:
19 maj 1899
D:
4 mar. 1900
Bjørn Munch Koefoed
1900-
Bjørn Munch Koefoed
F:
21 jul. 1900
Gudrun Munch Koefoed
1901-1902
Gudrun Munch Koefoed
F:
22 jul. 1901
D:
14 mar. 1902
Bodil Munch Koefoed
1902-
Bodil Munch Koefoed
F:
13 okt. 1902
Anna Gudrun Munch Koefoed
1904-
Anna Gudrun Munch Koefoed
F:
11 mar. 1904
Knud Johs Malherbes Jensen
1902-
Knud Johs Malherbes Jensen
F:
3 nov. 1902
G:
12 jun. 1927
Karen Munch Koefoed
Knud Andersen
1910-1979
Knud Andersen
F:
9 apr. 1910
D:
31 dec. 1979
Ellen Grete Munch Koefoed
1913-1977
Ellen Grete Munch Koefoed
F:
26 jul. 1913
D:
4 apr. 1977
Knud Johannes Nielsen
Manna Sophie Munch Koefoed
William Felding
Conrad Munch Koefoed
1867-1953
Conrad Munch Koefoed
F:
3 jul. 1867
D:
26 okt. 1953
Ellen Hansine Jessen
1871-1957
Ellen Hansine Jessen
F:
6 mar. 1871
G:
22 maj 1893
D:
13 dec. 1957
Niels Andersen Koefoed
1902-1963
Niels Andersen Koefoed
F:
2 maj 1902
D:
22 maj 1963
Ady Margrethe Stender
Niels Christian Koefoed
1869-1942
Niels Christian Koefoed
F:
25 apr. 1869
D:
7 jun. 1942
Emma Marie Cathrine Andersen
1878-1962
Emma Marie Cathrine Andersen
F:
17 sep. 1878
G:
3 jul. 1901
D:
27 sep. 1962
Gunhild Marie Larsen
1895-1953
Gunhild Marie Larsen
F:
13 feb. 1895
D:
7 jun. 1953
Svend Munch Koefoed
1894-
Svend Munch Koefoed
F:
15 feb. 1894
G:
14 maj 1919
Karl Adolf Koefoed Larsen
1896-1963
Karl Adolf Koefoed Larsen
F:
2 maj 1896
D:
22 dec. 1963
Inger Olsen
1901-1979
Inger Olsen
F:
17 jan. 1901
G:
20 maj 1921
D:
5 jul. 1979
Agnete Sofie Larsen
1898-
Agnete Sofie Larsen
F:
15 feb. 1898
Carl Johannes Koefoed
1897-1962
Carl Johannes Koefoed
F:
15 nov. 1897
G:
6 mar. 1925
D:
3 aug. 1962
Tyge Conrad Koefoed Larsen
1899-1936
Tyge Conrad Koefoed Larsen
F:
19 okt. 1899
D:
28 feb. 1936
Anna Hansine Jensen
1902-
Anna Hansine Jensen
F:
23 dec. 1902
G:
9 okt. 1927
Arne Absalon Koefoed Larsen
1902-1979
Arne Absalon Koefoed Larsen
F:
12 jun. 1902
D:
12 dec. 1979
Lily Andersen
Marie Elisabeth Margrethe Larsen
1905-
Marie Elisabeth Margrethe Larsen
F:
1 okt. 1905
Axel Biering Prip
1893-1979
Axel Biering Prip
F:
25 feb. 1893
G:
2 aug. 1927
D:
9 apr. 1979
Petra Elisabeth Koefoed
1872-1961
Petra Elisabeth Koefoed
F:
19 jan. 1872
D:
4 okt. 1961
Peder Andreas Larsen
1869-1946
Peder Andreas Larsen
F:
1 apr. 1869
G:
14 maj 1894
D:
28 apr. 1946
Astrid Petrea Koefoed-Nielsen
1898-1965
Astrid Petrea Koefoed-Nielsen
F:
26 jul. 1898
D:
26 aug. 1965
Harald Peter Buhl Skydsgaard
1900-1963
Harald Peter Buhl Skydsgaard
F:
3 jun. 1900
G:
10 okt. 1925
D:
1 aug. 1963
Rudolph Koefoed-Nielsen
1899-1978
Rudolph Koefoed-Nielsen
F:
22 jul. 1899
D:
3 maj 1978
Anna Margrethe Pedersen
1906-
Anna Margrethe Pedersen
F:
30 nov. 1906
G:
27 dec. 1931
Johan Conrad Koefoed-Nielsen
1901-
Johan Conrad Koefoed-Nielsen
F:
11 jun. 1901
Astrid Kirsten Voss
Gunhild Marie Caroline Koefoed-Nielsen
1903-1977
Gunhild Marie Caroline Koefoed-Nielsen
F:
12 okt. 1903
D:
25 dec. 1977
Ejner Henry Hansen
1905-1967
Ejner Henry Hansen
F:
21 jan. 1905
G:
10 sep. 1935
D:
13 apr. 1967
Arne Weiss Koefoed-Nielsen
1909-1966
Arne Weiss Koefoed-Nielsen
F:
16 jul. 1909
D:
28 nov. 1966
Anna Cecilie Grønbeck
Erik Koefoed-Nielsen
Grete Agger
Kirsten Inge Olga Seehusen
Margrethe Dorthea Koefoed
1873-1964
Margrethe Dorthea Koefoed
F:
26 nov. 1873
D:
1 aug. 1964
Jørgen Martin Nielsen
1862-1921
Jørgen Martin Nielsen
F:
31 okt. 1862
G:
7 jun. 1897
D:
14 jun. 1921
Gunhild Sophie Koefoed
1902-
Gunhild Sophie Koefoed
F:
13 aug. 1902
Ole Alfred Koefoed
1895-1969
Ole Alfred Koefoed
F:
14 feb. 1895
G:
16 jun. 1927
D:
8 feb. 1969
Conrad Philip Koefoed
1905-1973
Conrad Philip Koefoed
F:
25 jun. 1905
D:
23 mar. 1973
Margrethe Marie Nielsen
1906-
Margrethe Marie Nielsen
F:
20 nov. 1906
Åkirkeby
G:
20 nov. 1936
Adolph Andreas Koefoed
1875-1949
Adolph Andreas Koefoed
F:
6 dec. 1875
D:
18 feb. 1949
Petra Cathrine Sophie Jensen
1876-1943
Petra Cathrine Sophie Jensen
F:
4 mar. 1876
G:
22 maj 1901
D:
3 jan. 1943
Anna Lise Koefoed Langberg
Jan Torp
Bodil Dorthea Koefoed Langberg
Johannes Vilhelm Thofte
Gunhild Margrethe Koefoed Langberg
1921-1922
Gunhild Margrethe Koefoed Langberg
F:
20 apr. 1921
D:
11 nov. 1922
Marie Koefoed
1878-1965
Marie Koefoed
F:
7 apr. 1878
D:
11 okt. 1965
Anders Carl Langberg
1874-1961
Anders Carl Langberg
F:
1 feb. 1874
G:
15 maj 1912
D:
31 jul. 1961
Adolph Kristian Koefoed
1905-1930
Adolph Kristian Koefoed
F:
26 jul. 1905
D:
26 nov. 1930
Børge Vilhelm Koefoed
1909-1973
Børge Vilhelm Koefoed
F:
22 feb. 1909
D:
14 maj 1973
Karla Margrethe Clausen
1913-1973
Karla Margrethe Clausen
F:
27 dec. 1913
G:
26 maj 1938
D:
7 sep. 1973
Erik Rudolph Koefoed
1910-1961
Erik Rudolph Koefoed
F:
13 apr. 1910
D:
29 apr. 1961
Sigrid Sonne Ibsen
Vagn Olaf Koefoed
Maria Pedersen Sillehoved
Peder Koefoed
1878-1942
Peder Koefoed
F:
7 apr. 1878
D:
15 jun. 1942
Sophie Marie Koefoed
1883-1947
Sophie Marie Koefoed
F:
20 mar. 1883
G:
20 maj 1904
D:
20 jul. 1947
Inga Johanne Koefoed
Carl Johan Grønbech
1907-1970
Carl Johan Grønbech
F:
15 sep. 1907
D:
9 sep. 1970
Mogens Exteen Koefoed
Ruth Ella Laurentz Jensen
1922-1959
Ruth Ella Laurentz Jensen
F:
2 maj 1922
D:
13 maj 1959
Else Marie Bang
Karen Margrethe Koefoed
1915-1959
Karen Margrethe Koefoed
F:
19 okt. 1915
D:
20 jun. 1959
Svend Oluf Jensen
1908-1963
Svend Oluf Jensen
F:
22 jul. 1908
G:
25 sep. 1936
D:
29 jan. 1963
Kirsten Elisabeth Koefoed
Maurits Villum Hansen
1917-2012
Maurits Villum Hansen
F:
21 jan. 1917
D:
apr. 2012
Ole Edvard Koefoed
1880-1957
Ole Edvard Koefoed
F:
29 jun. 1880
D:
19 mar. 1957
Camilla Mogensen
1883-1934
Camilla Mogensen
F:
30 dec. 1883
G:
4 jun. 1908
D:
9 apr. 1934
Emilie Bruun
1886-1938
Emilie Bruun
F:
26 maj 1886
G:
28 jul. 1936
D:
6 feb. 1938
Hedvig Anna Margrethe Lund
1898-
Hedvig Anna Margrethe Lund
F:
20 jul. 1898
G:
27 dec. 1940
Mette Lise Rehling Koefoed
Eric Christian Steen
Signe Gunhild Rehling Koefoed
Per Tage Terkelsen
Alfred Albert Koefoed
1884-1959
Alfred Albert Koefoed
F:
25 aug. 1884
D:
18 sep. 1959
Johanne Fischer
1886-
Johanne Fischer
F:
10 mar. 1886
G:
19 okt. 1911
Gunhild Petrea Koefoed
1837-1884
Gunhild Petrea Koefoed
F:
22 jun. 1837
D:
2 nov. 1884
Niels Adolph Koefoed
1837-1924
Niels Adolph Koefoed
F:
3 nov. 1837
G:
25 apr. 1858
D:
5 okt. 1924
Marcus Peter Koefoed
1863-1864
Marcus Peter Koefoed
F:
1863
D:
1864
Margrethe Koefoed
1865-1865
Margrethe Koefoed
F:
1865
D:
1865
Andreas Johannes Kofoed
1892-1892
Andreas Johannes Kofoed
F:
26 jan. 1892
D:
28 jan. 1892
Richard Herman Kofoed
1892-1960
Richard Herman Kofoed
F:
14 dec. 1892
D:
26 okt. 1960
Ellen Margrethe Willmann
1894-
Ellen Margrethe Willmann
F:
20 dec. 1894
G:
7 nov. 1919
Hans Peter Kofoed
1894-1969
Hans Peter Kofoed
F:
9 sep. 1894
D:
8 mar. 1969
Gerda Kailow
1899-
Gerda Kailow
F:
25 aug. 1899
G:
22 jan. 1921
Andreas Claudius Koefoed
1866-1931
Andreas Claudius Koefoed
F:
21 sep. 1866
D:
13 dec. 1931
Petrea Jensine Johanne Kofoed
1870-1932
Petrea Jensine Johanne Kofoed
F:
7 aug. 1870
G:
28 maj 1891
D:
13 nov. 1932
Agnethe Marie Koefoed
1868-
Agnethe Marie Koefoed
F:
28 sep. 1868
Carl Christian Koefoed
1873-
Carl Christian Koefoed
F:
19 jun. 1873
Hans Marcus Koefoed
1877-
Hans Marcus Koefoed
F:
24 apr. 1877
Hans Martin Koefoed
1840-
Hans Martin Koefoed
F:
3 jul. 1840
Martha Marie Munch
1837-
Martha Marie Munch
F:
30 sep. 1837
G:
1862
Signe Christine Koefoed
1848-
Signe Christine Koefoed
F:
1 jan. 1848
Andreas Peter Koefoed
1849-
Andreas Peter Koefoed
F:
10 nov. 1849
Rasmine Friis
1844-
Rasmine Friis
F:
12 jul. 1844
G:
27 sep. 1878
Caroline Christine Sophie Koefoed
1852-1924
Caroline Christine Sophie Koefoed
F:
18 maj 1852
D:
21 aug. 1924
Niels Adolph Koefoed
1837-1924
Niels Adolph Koefoed
F:
3 nov. 1837
G:
28 dec. 1886
D:
5 okt. 1924
Peder Koefoed
1803-1858
Peder Koefoed
F:
25 aug. 1803
D:
13 apr. 1858
Kirstine Sophie Munk
1814-1877
Kirstine Sophie Munk
F:
9 jun. 1814
G:
4 jan. 1826?
D:
28 jun. 1877
Anne Kathrine Jensen
1885-1948
Anne Kathrine Jensen
F:
6 jul. 1885
D:
1948
Christian Michael Pedersen
1885-
Christian Michael Pedersen
F:
14 aug. 1885
G:
7 apr. 1909
Ellen Oliva Margrethe Jensen
1892-
Ellen Oliva Margrethe Jensen
F:
16 feb. 1892
Ellen Margrethe Jensen
1895-
Ellen Margrethe Jensen
F:
1 dec. 1895
Hansine Elene Petrea Kofoed
1856-1910
Hansine Elene Petrea Kofoed
F:
23 dec. 1856
D:
12 mar. 1910
Johannes Julius Jensen
Johannes Julius Jensen
G:
27 apr. 1884
Hans Adolph Kofoed
1858-
Hans Adolph Kofoed
F:
23 jul. 1858
Adolph Christian Kofoed
1881-
Adolph Christian Kofoed
F:
15 okt. 1881
Østerlars s. (Højagre Mølle)
Manna Cathrine Kofoed
1883-
Manna Cathrine Kofoed
F:
22 maj 1883
Østerlars s. (Højagre Mølle)
Hans Otto Kofoed
1884-
Hans Otto Kofoed
F:
24 okt. 1884
Østerlars s. (Højagre Mølle)
Thor Kofoed
1885-
Thor Kofoed
F:
4 dec. 1885
Østerlars s. (Højagre Mølle)
Johan Kofoed
1887-
Johan Kofoed
F:
20 mar. 1887
Østerlars s. (Højagre Mølle)
Sofie Kofoed
1888-
Sofie Kofoed
F:
17 apr. 1888
Østerlars s. (Højagre Mølle)
Anna Margrethe Kofoed
1890-
Anna Margrethe Kofoed
F:
22 mar. 1890
Østerlars s. (Højagre Mølle)
Karen Marie Kofoed
1891-1899
Karen Marie Kofoed
F:
28 aug. 1891
Østerlars s. (Højagre Mølle)
D:
30 dec. 1899
Østerlars s. (Højagre Mølle)
Oliva Mathea Kofoed
1860-
Oliva Mathea Kofoed
F:
12 jul. 1860
Hans Peter Hansen Kofod
1858-
Hans Peter Hansen Kofod
F:
1 jun. 1858
Østerlars
G:
18 nov. 1881
Østerlars
Margrethe Caroline Kofoed
1867-
Margrethe Caroline Kofoed
F:
29 aug. 1867
Petra Nicoline Kofoed
1869-
Petra Nicoline Kofoed
F:
3 aug. 1869
Cathrine Claudine Nielsen
1831-
Cathrine Claudine Nielsen
F:
21 nov. 1831
Åker s. (Ll. Bukkegård)
Ole Nørregaard Kofoed
1833-
Ole Nørregaard Kofoed
F:
22 apr. 1833
G:
2 okt. 1855
Hans Peter Nielsen
1835-
Hans Peter Nielsen
F:
16 mar. 1835
Åker s. (Ll. Bukkegård)
Marie Nielsen
1864-
Marie Nielsen
F:
16 okt. 1864
Åker s. (Ll. Bukkegård)
Anine Petrea Nielsen
1866-1867
Anine Petrea Nielsen
F:
7 maj 1866
Åker s. (Ll. Bukkegård)
D:
20 mar. 1867
Åker s. (Ll. Bukkegård)
Louise Dorthea Nielsen
1868-
Louise Dorthea Nielsen
F:
14 mar. 1868
Åker s. (Ll. Bukkegård)
Hans Peter Nielsen
1870-
Hans Peter Nielsen
F:
22 aug. 1870
Åker s. (Ll. Bukkegård)
Anna Caroline Nielsen
1872-
Anna Caroline Nielsen
F:
9 dec. 1872
Åker s. (Ll. Bukkegård)
Andreas Peter Koch Nielsen
1905-
Andreas Peter Koch Nielsen
F:
23 jul. 1905
Åkirkeby
Margrethe Marie Nielsen
1906-
Margrethe Marie Nielsen
F:
20 nov. 1906
Åkirkeby
Conrad Philip Koefoed
1905-1973
Conrad Philip Koefoed
F:
25 jun. 1905
G:
20 nov. 1936
D:
23 mar. 1973
Anton Peder Nielsen
1874-
Anton Peder Nielsen
F:
25 okt. 1874
Åker s. (Ll. Bukkegård)
Frida Karoline Marie Jensen
Valborg Louise Nielsen
1904-
Valborg Louise Nielsen
F:
5 maj 1904
Ernst Honoré Schack
1902-
Ernst Honoré Schack
F:
29 maj 1902
Thorvald Nielsen
1876-
Thorvald Nielsen
F:
18 jul. 1876
Åker s. (Ll. Bukkegård)
Marcus Nielsen
1879-
Marcus Nielsen
F:
22 feb. 1879
Åker s. (Ll. Bukkegård)
Conrad Nielsen
1880-
Conrad Nielsen
F:
28 aug. 1880
Åker s. (Ll. Bukkegård)
Andreas Peter Nielsen
1839-1919
Andreas Peter Nielsen
F:
22 maj 1839
Åker s. (Ll. Bukkegård)
D:
1919
Åker s. (Bukkegård)
Dorthea Marie Schou
1840-1916
Dorthea Marie Schou
F:
11 dec. 1840
G:
20 apr. 1863
D:
1916
Laura Jensen
1863-
Laura Jensen
F:
10 okt. 1863
Edvard Peter Sonne
1860-
Edvard Peter Sonne
F:
31 okt. 1860
G:
20 aug. 1887
Poul Christian Smith
1893-
Poul Christian Smith
F:
25 jan. 1893
Åkirkeby
Viggo Mathias Smith
1894-1894
Viggo Mathias Smith
F:
29 jun. 1894
Åkirkeby
D:
1 sep. 1894
Åkirkeby
Inger Margrethe Smith
1895-
Inger Margrethe Smith
F:
22 dec. 1895
Åkirkeby
Søren Peter André Sørensen
1889-
Søren Peter André Sørensen
F:
17 nov. 1889
Aarhus
G:
5 jun. 1917
Oscar Frederik Smith
1898-1937
Oscar Frederik Smith
F:
12 aug. 1898
Åkirkeby
D:
15 jun. 1937
Rønne
Elly Andrea Jensen
1905-2000
Elly Andrea Jensen
F:
25 okt. 1905
Ibsker s. (Snogebæk)
G:
17 okt. 1924
Åkirkeby
D:
19 apr. 2000
Åkirkeby
Viggo Mathias Smith
1905-1977
Viggo Mathias Smith
F:
25 mar. 1905
Åkirkeby
D:
19 feb. 1977
Charlottenlund
Else Ingeborg Ellekilde
1910-2002
Else Ingeborg Ellekilde
F:
13 jan. 1910
Hornbæk s.
G:
1 aug. 1934
København
D:
1 jan. 2002
Hellebæk s. (Ålsgårde)
Anna Jensen
1865-1940
Anna Jensen
F:
21 apr. 1865
Åker s.
D:
31 mar. 1940
Åkirkeby
Hans Andreas Smith
1858-1940
Hans Andreas Smith
F:
19 aug. 1858
Svaneke
D:
31 mar. 1940
Åkirkeby
Axel Peder Jensen
1869-
Axel Peder Jensen
F:
30 jul. 1869
Marcus Jensen
1874-1877
Marcus Jensen
F:
13 aug. 1874
D:
9 jun. 1877
Agnes Marie Jensen
1878-
Agnes Marie Jensen
F:
17 nov. 1878
Sophie Margrethe Jensen
1881-
Sophie Margrethe Jensen
F:
20 aug. 1881
Goline Elisabeth Nielsen
1841-
Goline Elisabeth Nielsen
F:
9 dec. 1841
Åker s. (Ll. Bukkegård)
Mathias Peter Jensen
1841-
Mathias Peter Jensen
F:
28 nov. 1841
G:
15 okt. 1862
Margrethe Sevine Nielsen
1845-1855
Margrethe Sevine Nielsen
F:
14 aug. 1845
Åker s. (Ll. Bukkegård)
D:
6 jun. 1855
Åker s. (Ll. Bukkegård)
Ane Dorthea Koefoed
1807-1893
Ane Dorthea Koefoed
F:
9 dec. 1807
D:
1893
Åker s. (Ll. Bukkegård)
Peder Nielsen
1808-1892
Peder Nielsen
F:
17 aug. 1808
G:
26 nov. 1830
D:
1892
Johanne Elisabeth Jørgensen
1868-1892
Johanne Elisabeth Jørgensen
F:
20 feb. 1868
Bodilsker
D:
7 okt. 1892
Bodilsker s. (Kongens Mark på Lyngen)
Hansine Jørgine Jørgensen
1901-
Hansine Jørgine Jørgensen
F:
13 jun. 1901
Bodilsker s. (Højlyngen)
Agnes Cathrine Jørgensen
1902-
Agnes Cathrine Jørgensen
F:
5 jul. 1902
Bodilsker s. (Højlyngen)
Hans Olaf Jørgensen
1903-
Hans Olaf Jørgensen
F:
15 nov. 1903
Bodilsker s. (Højlyngen)
Ejnar Christian Jørgensen
1906-
Ejnar Christian Jørgensen
F:
22 maj 1906
Bodilsker s. (Højlyngen)
Aage Jørgensen
1907-1909
Aage Jørgensen
F:
17 sep. 1907
Bodilsker s. (Højlyngen)
D:
9 mar. 1909
Bodilsker s. (Højlyngen)
Christian Johannes Jørgensen
1871-1909
Christian Johannes Jørgensen
F:
16 feb. 1871
Bodilsker
D:
9 maj 1909
Bodilsker s. (Højlyngen)
Oliva Hansine Marie Olsen
1872-
Oliva Hansine Marie Olsen
F:
29 dec. 1872
Bodilsker
Signe Claudine Jensen
1832-
Signe Claudine Jensen
F:
11 apr. 1832
Jørgen Christian Hintse
Jørgen Christian Hintse
G:
17 mar. 1867
Hans Julius Koefoed
1861-
Hans Julius Koefoed
F:
25 dec. 1861
Kirstine Cathrine Koefoed
1867-
Kirstine Cathrine Koefoed
F:
12 aug. 1867
Hans Theodor Engel
1865-
Hans Theodor Engel
F:
24 aug. 1865
Åkirkeby
G:
29 maj 1890
Bodilsker
Gunhild Cathrine Jensen
1834-
Gunhild Cathrine Jensen
F:
7 sep. 1834
Jeppe Peder Koefoed
1838-
Jeppe Peder Koefoed
F:
17 apr. 1838
G:
16 aug. 1861
Elisabeth Oline Jensen
1836-
Elisabeth Oline Jensen
F:
13 okt. 1836
Jørgen Munch
1842-
Jørgen Munch
F:
3 nov. 1842
G:
29 mar. 1878
Karen Hansine Jensen
1892-
Karen Hansine Jensen
F:
26 dec. 1892
Bodilsker
Johanne Marie Jensen
1894-
Johanne Marie Jensen
F:
28 jun. 1894
Bodilsker
Asbjørn Andreas Jensen
1893-
Asbjørn Andreas Jensen
F:
21 dec. 1893
Bodilsker s. (Kølleregård)
G:
20 nov. 1925
Bodilsker
Thorvald Christian Jensen
1897-
Thorvald Christian Jensen
F:
9 aug. 1897
Bodilsker
Dødfødt søn
1901-1901
Dødfødt søn
F:
16 apr. 1901
Bodilsker
D:
16 apr. 1901
Bodilsker
Niels Ingvard Jensen
1903-
Niels Ingvard Jensen
F:
1 sep. 1903
Bodilsker
Mathea Hansen
Thora Kirstine Jensen
1905-
Thora Kirstine Jensen
F:
16 aug. 1905
Bodilsker
Charles Fridolf Andreas Hermansen
1905-
Charles Fridolf Andreas Hermansen
F:
8 apr. 1905
Østerlars s. (Solvang)
G:
28 jan. 1931
Bodilsker
Margrethe Jensen
Johannes Jørgensen
1906-
Johannes Jørgensen
F:
13 feb. 1906
Bodilsker s. (Nr. Bjerregård)
Mary Agnete Jensen
Hans Henning Jensen
Carl Mathias Jensen
1868-
Carl Mathias Jensen
F:
31 mar. 1868
Ane Margrethe Jacobsen
1867-
Ane Margrethe Jacobsen
F:
9 okt. 1867
G:
6 apr. 1892
Bodilsker
Gerda Marie Kofod
1901-
Gerda Marie Kofod
F:
2 mar. 1901
Bodilsker s. (Gryet)
Jens Georg Christian Nielsen
1898-
Jens Georg Christian Nielsen
F:
29 nov. 1898
Bodilsker
G:
14 okt. 1927
Bodilsker
Elsmine Johanne Jensen
1869-
Elsmine Johanne Jensen
F:
27 dec. 1869
Carl Andreas Kofod
1869-
Carl Andreas Kofod
F:
3 jul. 1869
Bodilsker
G:
27 maj 1898
Bodilsker
Hans Peter Jensen
1872-1941
Hans Peter Jensen
F:
5 aug. 1872
Skast
D:
10 mar. 1941
Skast
Hansine Jørgine Jensen
1875-
Hansine Jørgine Jensen
F:
10 aug. 1875
Jens Christian Jensen
1878-
Jens Christian Jensen
F:
5 maj 1878
Hans Peter Jensen
1837-
Hans Peter Jensen
F:
13 dec. 1837
Cenia Marie Jørgensen
1841-
Cenia Marie Jørgensen
F:
7 maj 1841
G:
2 nov. 1866
Hans Mathias Hansen
1864-
Hans Mathias Hansen
F:
2 aug. 1864
Elsine Caroline Hansen
1867-
Elsine Caroline Hansen
F:
16 aug. 1867
Janusmine Cathrine Hansen
1871-
Janusmine Cathrine Hansen
F:
26 nov. 1871
Jens Magnus Hansen
1877-
Jens Magnus Hansen
F:
31 mar. 1877
Margrethe Caroline Jensen
1840-1880
Margrethe Caroline Jensen
F:
27 sep. 1840
D:
31 dec. 1880
Jens Hansen
1831-
Jens Hansen
F:
13 jan. 1831
G:
1863
Hans Jørgen Andreas Madsen
1868-
Hans Jørgen Andreas Madsen
F:
29 nov. 1868
Elisabeth Kirstine Madsen
1871-
Elisabeth Kirstine Madsen
F:
28 sep. 1871
August Mathias Madsen
1873-
August Mathias Madsen
F:
27 aug. 1873
Anton Due Madsen
1876-
Anton Due Madsen
F:
17 feb. 1876
Hansine Margrethe Madsen
1878-
Hansine Margrethe Madsen
F:
7 jul. 1878
Carl Magnus Madsen
1881-
Carl Magnus Madsen
F:
7 nov. 1881
Anine Andrea Jensen
1843-
Anine Andrea Jensen
F:
21 jun. 1843
Jørgen Madsen
Jørgen Madsen
G:
21 nov. 1867
Ole Morten Jensen
1845-
Ole Morten Jensen
F:
11 nov. 1845
Otto Nicolai Jensen
1848-
Otto Nicolai Jensen
F:
4 okt. 1848
Axel Vibe Lund
1897-
Axel Vibe Lund
F:
24 apr. 1897
Neksø
Henry Vibe Lund
1898-
Henry Vibe Lund
F:
2 sep. 1898
Neksø
Hansine Dorthea Vibe
1875-
Hansine Dorthea Vibe
F:
12 jul. 1875
Bodilsker
Hans Christian Lund
1859-1902
Hans Christian Lund
F:
6 feb. 1859
Åkirkeby
G:
17 apr. 1896
Bodilsker
D:
10 okt. 1902
Neksø
Kjeld Kjeldsen
Kirstine Margrethe Vibe
1902-
Kirstine Margrethe Vibe
F:
28 dec. 1902
Neksø
Harry Hansen Vibe
1905-
Harry Hansen Vibe
F:
16 sep. 1905
Neksø
Esther Marie Vibe
1906-
Esther Marie Vibe
F:
13 nov. 1906
Neksø
Olga Vibe
Ove Hansen Vibe
Olaf Christian Vibe
1878-
Olaf Christian Vibe
F:
9 sep. 1878
Bodilsker
Caroline Henriette Hansen
ca. 1875-
Caroline Henriette Hansen
F:
ca. 1875
Eva Vibe
1903-
Eva Vibe
F:
20 maj 1903
Ibsker
Gerda Alfrida Vibe
1904-
Gerda Alfrida Vibe
F:
3 jul. 1904
Ibsker
Hans Conrad Jensen
1902-
Hans Conrad Jensen
F:
30 okt. 1902
Åkirkeby
G:
20 maj 1924
Åkirkeby
Ellen Marie Vibe
1906-
Ellen Marie Vibe
F:
12 apr. 1906
Ibsker
Ella Marie Vibe
Aage Peter Vibe
Alfred Peter Vibe
1880-
Alfred Peter Vibe
F:
24 apr. 1880
Bodilsker
Magdalene Kirstine Sejersen
1871-
Magdalene Kirstine Sejersen
F:
2 feb. 1871
Bodilsker
G:
30 dec. 1902
Bodilsker
Marcus Vibe
1882-
Marcus Vibe
F:
29 nov. 1882
Bodilsker
Petrea Kristine Vibe
1885-
Petrea Kristine Vibe
F:
10 maj 1885
Bodilsker
August Peter Pihl
1888-
August Peter Pihl
F:
6 nov. 1888
Neksø
G:
29 sep. 1912
Neksø
Agnes Elisabeth Vibe
1888-
Agnes Elisabeth Vibe
F:
31 maj 1888
Hans Georg Jensen
1889-
Hans Georg Jensen
F:
16 nov. 1889
Åkirkeby
G:
20 mar. 1912
Bodilsker
Katrine Vibe
1891-
Katrine Vibe
F:
16 maj 1891
Bodilsker
Christine Jensen
1851-
Christine Jensen
F:
16 jan. 1851
Rasmus Peter Vibe
1853-
Rasmus Peter Vibe
F:
7 jan. 1853
G:
7 nov. 1873
Elisabeth Koefoed
1810-1885
Elisabeth Koefoed
F:
26 dec. 1810
D:
28 jul. 1885
Hans Madsen Jensen
1808-1858
Hans Madsen Jensen
F:
2 aug. 1808
D:
1858
Hans Clausen Koefoed
1771-1838
Hans Clausen Koefoed
F:
8 nov. 1771
D:
28 maj 1838
Gunhild Pedersdatter
1777-1851
Gunhild Pedersdatter
F:
12 mar. 1777
G:
26 okt. 1798
D:
13 mar. 1851
Dorthea Claudia Flyng Koefoed
1774-1774
Dorthea Claudia Flyng Koefoed
F:
1774
D:
1774
Claus Flyng Koefoed
1740-1774
Claus Flyng Koefoed
F:
1740
D:
1774
Elsebeth Kirstine Piil
ca. 1747-1831
Elsebeth Kirstine Piil
F:
ca. 1747
G:
2 dec. 1768
D:
21 jan. 1831
Anna Cecilie Johanne Dam
1871-
Anna Cecilie Johanne Dam
F:
28 sep. 1871
Fanny Marie Margrethe Dam
1873-
Fanny Marie Margrethe Dam
F:
9 nov. 1873
Justus Jacob Dam
1875-
Justus Jacob Dam
F:
18 feb. 1875
Christian Samuel Seest Dam
1833-
Christian Samuel Seest Dam
F:
18 jun. 1833
Julie Camilla Dorthea Junghans
1835-
Julie Camilla Dorthea Junghans
F:
16 aug. 1835
G:
12 apr. 1870
Marcus Jacob Valdemar Munch
1862-
Marcus Jacob Valdemar Munch
F:
24 okt. 1862
Hans Christian Munch
1864-
Hans Christian Munch
F:
5 jun. 1864
Carl Vilhelm Andreas Munch
1866-
Carl Vilhelm Andreas Munch
F:
7 sep. 1866
Anna Margrethe Munch
1868-
Anna Margrethe Munch
F:
13 okt. 1868
Thorvald Emil Munch
1870-1871
Thorvald Emil Munch
F:
22 sep. 1870
D:
1871
Thor Emil Munch
1872-
Thor Emil Munch
F:
20 nov. 1872
Hansine Vilhelmine Cathrine Dam
1835-
Hansine Vilhelmine Cathrine Dam
F:
23 jul. 1835
Jesper Andreas Munch
1833-
Jesper Andreas Munch
F:
1 mar. 1833
G:
8 nov. 1861
Hans Jacob Harald Dam
1878-
Hans Jacob Harald Dam
F:
31 okt. 1878
Sophus Villiam Dam
1881-
Sophus Villiam Dam
F:
27 sep. 1881
Carl Villiam Claudius Dam
1849-
Carl Villiam Claudius Dam
F:
8 nov. 1849
Sophie Cathrine Kofoed
1854-1881
Sophie Cathrine Kofoed
F:
30 okt. 1854
G:
26 okt. 1877
D:
5 okt. 1881
Margrethe Dam
1886-
Margrethe Dam
F:
23 okt. 1886
Hansine Vilhelmine Dam
1889-
Hansine Vilhelmine Dam
F:
31 dec. 1889
Martha Andrea Caroline Predbjørn
Anna Dorthea Caroline Koefoed
1812-
Anna Dorthea Caroline Koefoed
F:
28 jan. 1812
Jacob Seest Dam
1797-
Jacob Seest Dam
F:
12 sep. 1797
G:
28 jan. 1831
Anthone Severine Cathrine Koefoed
1816-1876
Anthone Severine Cathrine Koefoed
F:
17 jan. 1816
D:
1876
Hans Christian Koefoed
1852-
Hans Christian Koefoed
F:
3 jan. 1852
Christiane Jørgine Marie From Ingerslev
1859-
Christiane Jørgine Marie From Ingerslev
F:
30 aug. 1859
G:
18 jun. 1881
Herman Ludvig Koefoed
1853-
Herman Ludvig Koefoed
F:
13 apr. 1853
Kate Sophie Koefoed
1877-
Kate Sophie Koefoed
F:
mar. 1877
Harry Edvard Koefoed
1880-
Harry Edvard Koefoed
F:
28 aug. 1880
Arthur William Koefoed
1883-
Arthur William Koefoed
F:
2 jul. 1883
Hans Peter Koefoed
1854-
Hans Peter Koefoed
F:
17 jul. 1854
Emma Kirstine Moländer
1856-
Emma Kirstine Moländer
F:
22 jul. 1856
Hermandine Kirstine Koefoed
1856-
Hermandine Kirstine Koefoed
F:
5 nov. 1856
Witha Kofoed Larsen
1884-
Witha Kofoed Larsen
F:
25 dec. 1884
Marie Lovise Koefoed
1858-
Marie Lovise Koefoed
F:
11 jan. 1858
Anton Larsen
1849-
Anton Larsen
F:
24 mar. 1849
G:
28 mar. 1884
Anna Mathilde Koefoed
1859-
Anna Mathilde Koefoed
F:
4 nov. 1859
Otto Severin Koefoed
1862-
Otto Severin Koefoed
F:
21 jul. 1862
Peder Hansen Koefoed
1822-
Peder Hansen Koefoed
F:
24 jun. 1822
Sophie Mathilde Dam
1820-
Sophie Mathilde Dam
F:
30 dec. 1820
G:
8 nov. 1850
Samueline Kirstine Koefoed
1824-ung
Samueline Kirstine Koefoed
F:
21 feb. 1824
D:
ung
Thyra Kofoed Kaas
1863-1879
Thyra Kofoed Kaas
F:
9 maj 1863
D:
5 nov. 1879
Thor Kofoed Kaas
1865-
Thor Kofoed Kaas
F:
17 jan. 1865
Hansine Laurenze Kirstine Kofoed Kaas
1867-
Hansine Laurenze Kirstine Kofoed Kaas
F:
26 jul. 1867
Christian Kofoed Kaas
1869-1879
Christian Kofoed Kaas
F:
24 okt. 1869
D:
9 feb. 1879
Dina Kirstine Vitta Koefoed
1829-1878
Dina Kirstine Vitta Koefoed
F:
9 okt. 1829
D:
5 mar. 1878
Andreas Jørgen Christian Kaas
1832-1912
Andreas Jørgen Christian Kaas
F:
13 nov. 1832
Varde
D:
13 maj 1912
København
Hans Severin Koefoed
1781-1862
Hans Severin Koefoed
F:
1 nov. 1781
D:
8 okt. 1862
Kirstine Hansdatter
1792-1868
Kirstine Hansdatter
F:
28 maj 1792
D:
2 aug. 1868
Peder Koefoed
1743-1822
Peder Koefoed
F:
1743
D:
26 jun. 1822
Anna Henningia Whitte
1738-1829
Anna Henningia Whitte
F:
10 aug. 1738
G:
14 dec. 1779
D:
7 maj 1829
Hans Piil
1769-1770
Hans Piil
F:
1769
D:
1770
Hans Kofoed Piil
1771-1772
Hans Kofoed Piil
F:
1771
D:
1772
Hans Peter Riis
Margrethe Mikkelle Madsen
Margrethe Mikkelle Madsen
G:
27 apr. 1840
Christian Christoffer Riis
Jens Sigfred Riis
Dorothea Herold
Margrethe Christine Riis
ca. 1799-
Margrethe Christine Riis
F:
ca. 1799
Elisabeth Cathrine Riis
Jens Hansen
Anna Cathrine Piil
1773-1836
Anna Cathrine Piil
F:
1773
D:
1836
Peder Christian Riis
ca. 1771-1825
Peder Christian Riis
F:
ca. 1771
D:
13 aug. 1825
Dorthea Claudia Piil
1775-1779
Dorthea Claudia Piil
F:
1775
D:
1779
Claus Flyng Piil
1778-1871
Claus Flyng Piil
F:
14 okt. 1778
D:
4 apr. 1871
Birgitte Cathrine Therkelsen
1789-1883
Birgitte Cathrine Therkelsen
F:
19 maj 1789
G:
14 nov. 1813
D:
28 jun. 1883
Dorthea Claudia Piil
1781-
Dorthea Claudia Piil
F:
1781
Martha Kirstine Piil
1783-1787
Martha Kirstine Piil
F:
1783
D:
1787
Karen Kirstine Piil
1786-
Karen Kirstine Piil
F:
1786
Therkel Peder Holm
-6 UGER GL.
Therkel Peder Holm
D:
6 UGER GL.
Janusine Dorthea Pedersen
1814-
Janusine Dorthea Pedersen
F:
17 okt. 1814
Andreas Larsen Holm
1812-1870
Andreas Larsen Holm
F:
20 apr. 1812
G:
1844
D:
1870
Peder Pedersen
1818-1882
Peder Pedersen
F:
1818
D:
1882
Margrethe Cathrine Koefoed
1822-
Margrethe Cathrine Koefoed
F:
12 mar. 1822
G:
5 feb. 1847
Siegfred Laurentius Pedersen
1875-
Siegfred Laurentius Pedersen
F:
9 maj 1875
Martha Dorthea Claudine Pedersen
1877-
Martha Dorthea Claudine Pedersen
F:
13 apr. 1877
Thorkild Mathias Pedersen
1846-
Thorkild Mathias Pedersen
F:
20 feb. 1846
Laurentine Olsen
Laurentine Olsen
G:
13 feb. 1875
Johan Herman Mathias Bohn Sonne
1872-
Johan Herman Mathias Bohn Sonne
F:
20 jul. 1872
Helene Jensine Siegfredine Pedersen
1849-
Helene Jensine Siegfredine Pedersen
F:
8 sep. 1849
Herman Laurits Elias Sonne
1838-1883
Herman Laurits Elias Sonne
F:
28 feb. 1838
G:
28 feb. 1867
D:
1883
Hansine Kirstine Pedersen
1851-
Hansine Kirstine Pedersen
F:
26 sep. 1851
Valborg Magdalene Pedersen
1880-
Valborg Magdalene Pedersen
F:
1 sep. 1880
Emil Arnold Pedersen
1881-
Emil Arnold Pedersen
F:
18 sep. 1881
Betty Elisabeth Pedersen
1883-
Betty Elisabeth Pedersen
F:
18 apr. 1883
Emma Albine Pedersen
1884-
Emma Albine Pedersen
F:
4 sep. 1884
Laurits Thorvald Pedersen
1853-
Laurits Thorvald Pedersen
F:
1 nov. 1853
Emma Hansen
1858-
Emma Hansen
F:
28 maj 1858
G:
23 jun. 1880
Andrea Octavia Pedersen
1860-
Andrea Octavia Pedersen
F:
4 sep. 1860
Jens Siegfred Pedersen
1863-
Jens Siegfred Pedersen
F:
27 nov. 1863
Jens Siegfred Pedersen
1820-
Jens Siegfred Pedersen
F:
21 aug. 1820
Magdalene Kirstine Schou
1819-
Magdalene Kirstine Schou
F:
25 nov. 1819
G:
31 aug. 1844
Trine Pedersen
1848-
Trine Pedersen
F:
4 aug. 1848
Christian Jensen
1875-
Christian Jensen
F:
1 maj 1875
Agnes Jensen
1877-
Agnes Jensen
F:
30 maj 1877
Marie Jensen
1879-
Marie Jensen
F:
2 okt. 1879
Martha Jensen
1882-
Martha Jensen
F:
27 jun. 1882
Mathilde Pedersen
1850-
Mathilde Pedersen
F:
20 jan. 1850
Jens Christian Sophus Jensen
Jens Christian Sophus Jensen
G:
7 apr. 1874
Peder Pedersen
1852-
Peder Pedersen
F:
30 nov. 1852
Peder Knudsen
1877-
Peder Knudsen
F:
aug. 1877
Claudia Knudsen
1879-
Claudia Knudsen
F:
dec. 1879
Thora Pedersen
1852-
Thora Pedersen
F:
30 nov. 1852
Christen Knudsen
Christen Knudsen
G:
sep. 1876
Sanne Pedersen
1854-
Sanne Pedersen
F:
10 sep. 1854
Claus Flyng Pedersen
1822-
Claus Flyng Pedersen
F:
27 okt. 1822
Petrea Kofoed
1814-
Petrea Kofoed
F:
4 jul. 1814
G:
27 okt. 1847
Thorkild Peter Rønne
1853-
Thorkild Peter Rønne
F:
8 jan. 1853
Ida Mathilde Dorthea Rønne
1855-1880
Ida Mathilde Dorthea Rønne
F:
22 nov. 1855
D:
1880
Chr. Østerby
Birgitte Cathrine Pedersen
1827-
Birgitte Cathrine Pedersen
F:
11 feb. 1827
Peter Nielsen Rønne
1826-1870
Peter Nielsen Rønne
F:
14 okt. 1826
G:
1851
D:
1870
Martin Jørgen Ipsen
1860-1870
Martin Jørgen Ipsen
F:
28 nov. 1860
D:
19 dec. 1870
Ulrikke Juniane Pedersen
1831-
Ulrikke Juniane Pedersen
F:
27 jun. 1831
Mogens Jørgen Ipsen
1825-
Mogens Jørgen Ipsen
F:
13 feb. 1825
G:
15 jan. 1856
Martha Kirstine Piil
1788-1860
Martha Kirstine Piil
F:
1788
D:
1860
Terkel Pedersen
1787-
Terkel Pedersen
F:
1787
G:
31 okt. 1813
Dorthea Kirstine Koefoed
1746-1802
Dorthea Kirstine Koefoed
F:
1746
D:
14 jan. 1802
Jens Siegfred Piil
1745-1814
Jens Siegfred Piil
F:
1745
G:
12 nov. 1768
D:
4 mar. 1814
Karen Koefoed
1749-1750
Karen Koefoed
F:
1749
D:
1750
Dorthea Claudia Flyng Koefoed
1777-
Dorthea Claudia Flyng Koefoed
F:
1777
Mads Kofoed
1801-
Mads Kofoed
F:
1801
Hans Peter Kofoed
1803-
Hans Peter Kofoed
F:
1803
Jørgen Kofoed
1806-
Jørgen Kofoed
F:
1806
Jens Peter Rønne
1834-
Jens Peter Rønne
F:
24 jan. 1834
Karen Kirstine Rønne
1835-
Karen Kirstine Rønne
F:
1 okt. 1835
Jens Hansen Rønne
1810-1894
Jens Hansen Rønne
F:
1 okt. 1810
Christiansø
D:
24 sep. 1894
Åkirkeby
Margrethe Lassesdatter
1806-1835
Margrethe Lassesdatter
F:
1806
Neksø
G:
20 jul. 1833
Neksø
D:
15 dec. 1835
Åker s. (Boderne)
Frederikke Hansine Lund
1866-
Frederikke Hansine Lund
F:
14 nov. 1866
Hans Christian Lund
1869-
Hans Christian Lund
F:
7 mar. 1869
Andreas Vilhelm Lund
1871-1956
Andreas Vilhelm Lund
F:
3 apr. 1871
D:
16 mar. 1956
Julius Peter Lund
1873-1939
Julius Peter Lund
F:
9 jul. 1873
D:
15 jun. 1939
Janus Martin Lund
1875-1963
Janus Martin Lund
F:
13 nov. 1875
D:
10 jul. 1963
Signius Valdemar Lund
1878-1958
Signius Valdemar Lund
F:
1 apr. 1878
D:
19 sep. 1958
Karoline Margrete Lund
1880-1960
Karoline Margrete Lund
F:
25 mar. 1880
D:
19 aug. 1960
Hedevig Louise Lund
1903-1972
Hedevig Louise Lund
F:
30 dec. 1903
D:
9 feb. 1972
Gunhild Sofie Petersen
1909-1989
Gunhild Sofie Petersen
F:
5 aug. 1909
D:
11 sep. 1989
Valdemar Edvard Petersen
1911-1997
Valdemar Edvard Petersen
F:
16 aug. 1911
Rønne
D:
20 mar. 1997
Vordingborg
Martha Elisabeth Nielsen
1917-1998
Martha Elisabeth Nielsen
F:
2 mar. 1917
Rønne
G:
22 sep. 1936
Rønne
D:
24 mar. 1998
Vordingborg
Victor Lund Petersen
1913-1969
Victor Lund Petersen
F:
15 aug. 1913
D:
26 mar. 1969
Sandrine Helene Lund
1882-1972
Sandrine Helene Lund
F:
21 jul. 1882
D:
22 mar. 1972
Ludvig Petersen
1884-1964
Ludvig Petersen
F:
6 nov. 1884
Rønne
G:
14 nov. 1908
Rønne (rådhuset)
D:
13 okt. 1964
Rønne
Julie Anine Lund
1884-1974
Julie Anine Lund
F:
24 dec. 1884
D:
13 feb. 1974
Jensine Margrethe Rønne
1842-1919
Jensine Margrethe Rønne
F:
1 maj 1842
Klemensker s.
D:
19 jul. 1919
Rønne
Hans Peter Lund Hansen
1839-1913
Hans Peter Lund Hansen
F:
6 okt. 1839
Nylars s.
G:
20 dec. 1865
Rønne (rådhuset)
D:
7 jan. 1913
Allinge
Cecilie Margrethe Pedersdatter
1814-1884
Cecilie Margrethe Pedersdatter
F:
25 jan. 1814
Rønne
D:
2 sep. 1884
Olsker s.
Johannes Julius Hansen
1846-
Johannes Julius Hansen
F:
27 dec. 1846
Stine Larsdatter
Hans Jørgen Koefoed
1918-1981
Hans Jørgen Koefoed
F:
28 mar. 1918
D:
31 maj 1981
Kirstine Nissen
Dorthea Katrine Rønne
1881-1920
Dorthea Katrine Rønne
F:
2 jun. 1881
D:
9 sep. 1920
Hans Nielsen Koefoed
1859-1943
Hans Nielsen Koefoed
F:
30 aug. 1859
G:
6 okt. 1916
D:
16 okt. 1943
Jørgen Koefoed Rønne
1847-
Jørgen Koefoed Rønne
F:
31 jul. 1847
Caroline Mathea Kofoed
1843-
Caroline Mathea Kofoed
F:
21 sep. 1843
Hans Koefoed Rønne
1849-
Hans Koefoed Rønne
F:
31 dec. 1849
Anna Margrethe Rønne
1851-
Anna Margrethe Rønne
F:
23 sep. 1851
Mathias August Rønne
1854-1857
Mathias August Rønne
F:
17 aug. 1854
D:
6 jul. 1857
Ingeborg Kirstine Hansen
1883-
Ingeborg Kirstine Hansen
F:
17 jul. 1883
Mathea Augusta Rønne
1857-
Mathea Augusta Rønne
F:
11 nov. 1857
Jens Andreas Hansen
1858-
Jens Andreas Hansen
F:
15 apr. 1858
G:
15 sep. 1882
Cathrine Vilhelmine Rønne
1862-
Cathrine Vilhelmine Rønne
F:
24 nov. 1862
Kirstine Ane Cathrine Mogensdatter
1822-
Kirstine Ane Cathrine Mogensdatter
F:
25 feb. 1822
Pedersker s.
G:
24 jul. 1846
Anne Margrethe Rønne
1813-
Anne Margrethe Rønne
F:
19 jul. 1813
Rønne
Kirstine Rønne
1816-
Kirstine Rønne
F:
10 sep. 1816
Margrethe Kirstine Koefoed
1779-1856
Margrethe Kirstine Koefoed
F:
1779
D:
21 dec. 1856
Jens Hansen Rønne
ca. 1779-1818
Jens Hansen Rønne
F:
ca. 1779
G:
26 sep. 1801
Pedersker
D:
28 feb. 1818
Margrethe Kirstine Møller
1849-
Margrethe Kirstine Møller
F:
24 aug. 1849
Ane Cathrine Møller
1851-
Ane Cathrine Møller
F:
3 maj 1851
Hans Mortensen Møller
1856-
Hans Mortensen Møller
F:
9 maj 1856
Juliane Møller
1862-
Juliane Møller
F:
16 feb. 1862
Elias Møller
1864-
Elias Møller
F:
26 nov. 1864
Margrethe Kirstine Marcher
1822-1881
Margrethe Kirstine Marcher
F:
3 apr. 1822
D:
20 dec. 1881
Morten Ipsen Møller
1823-
Morten Ipsen Møller
F:
25 dec. 1823
G:
12 maj 1849
Hans Andersen Marcher
ca. 1766-1834
Hans Andersen Marcher
F:
ca. 1766
G:
9 mar. 1822
Rønne
D:
SENEST 1834
Jørgine Cathrine Koefoed
1781-1783
Jørgine Cathrine Koefoed
F:
1781
D:
1783
Hans Koefoed
1783-1783
Hans Koefoed
F:
1783
D:
1783
NN
-SOM LILLE
NN
D:
SOM LILLE
Hans Madsen Koefoed
1785-1817
Hans Madsen Koefoed
F:
1785
D:
28 jul. 1817
Karen Kirstine Henningsdatter
ca. 1790-1822
Karen Kirstine Henningsdatter
F:
ca. 1790
G:
16 apr. 1811
D:
21 jun. 1822
Georgine Cathrine Koefoed
1787-1787
Georgine Cathrine Koefoed
F:
1787
D:
1787
Karen Kirstine Koefoed
1789-
Karen Kirstine Koefoed
F:
1789
Mads Koefoed
1753-1832
Mads Koefoed
F:
1753
D:
16 jun. 1832
Anna Margrethe Koefoed
1761-1789
Anna Margrethe Koefoed
F:
1761
G:
31 jan. 1777
D:
1789
Hans Nielsen Koefoed
1790-
Hans Nielsen Koefoed
F:
1790
Ane Margrethe Koefoed
1791-1791
Ane Margrethe Koefoed
F:
1791
D:
1791
Ane Margrethe Koefoed
1792-1798
Ane Margrethe Koefoed
F:
1792
D:
1798
Maren Kirstine Koefoed
1793-1793
Maren Kirstine Koefoed
F:
1793
D:
1793
Maren Kirstine Koefoed
1795-1795
Maren Kirstine Koefoed
F:
1795
D:
1795
Maren Kirstine Koefoed
1797-1797
Maren Kirstine Koefoed
F:
1797
D:
1797
Claus Koefoed
1798-
Claus Koefoed
F:
1798
Hans Peter Kofoed Rasch
1823-1823
Hans Peter Kofoed Rasch
F:
9 jun. 1823
D:
23 jul. 1823
Andreas Peter Rasch
1824-1824
Andreas Peter Rasch
F:
1824
D:
10 jul. 1824
Dødfødt søn
1854-1854
Dødfødt søn
F:
29 aug. 1854
D:
29 aug. 1854
Caroline Kirstine Rasch
1825-1856
Caroline Kirstine Rasch
F:
20 jul. 1825
D:
19 jan. 1856
Jens Christian Lund
Jens Christian Lund
G:
13 maj 1853
Ane Cathrine Rasch
1828-
Ane Cathrine Rasch
F:
1 feb. 1828
Petrea Vilhelmine Marie Rasch
1831-1848
Petrea Vilhelmine Marie Rasch
F:
17 jan. 1831
D:
21 maj 1848
Ane Cathrine Koefoed
1800-1833
Ane Cathrine Koefoed
F:
4 feb. 1800
D:
15 aug. 1833
Hans Peter Rasch
1791-1861
Hans Peter Rasch
F:
30 jan. 1791
G:
10 okt. 1822
D:
28 okt. 1861
Hansine Christine Koefoed
1862-
Hansine Christine Koefoed
F:
9 sep. 1862
Laurits Peter Christian Koefoed
1868-
Laurits Peter Christian Koefoed
F:
25 jan. 1868
Anna Oline Koefoed
1877-
Anna Oline Koefoed
F:
4 maj 1877
Ludvig Johannes Koefoed
1883-
Ludvig Johannes Koefoed
F:
29 aug. 1883
Hans Peter Koefoed
1825-
Hans Peter Koefoed
F:
31 maj 1825
Oline Christine Hansen
1840-
Oline Christine Hansen
F:
1840
G:
1861
Lars Peter Koefoed
1828-
Lars Peter Koefoed
F:
31 okt. 1828
Anna Cathrine Koefoed
1832-
Anna Cathrine Koefoed
F:
1832
Jørgine Andrea Koefoed
1840-
Jørgine Andrea Koefoed
F:
1840
Hans Larsen
Niels Peter Andreas Koefoed
1842-
Niels Peter Andreas Koefoed
F:
1842
Jørgen Koefoed
1801-1884
Jørgen Koefoed
F:
12 sep. 1801
D:
26 jan. 1884
Mette Kirstine Andersdatter
ca. 1805-1882
Mette Kirstine Andersdatter
F:
ca. 1805
D:
12 mar. 1882
Maren Kirstine Koefoed
1802-1802
Maren Kirstine Koefoed
F:
15 nov. 1802
D:
1802
Mads Koefoed
1804-1870
Mads Koefoed
F:
3 jul. 1804
D:
3 jul. 1870
Maren Kirstine Koefoed
1806-1807
Maren Kirstine Koefoed
F:
1806
D:
1807
Anna Cathrine Riis
1765-1810
Anna Cathrine Riis
F:
1765
G:
1789
D:
28 sep. 1810
Dorthe Claudia Flyng
1712-1779
Dorthe Claudia Flyng
F:
1 jan. 1712
D:
1 jun. 1779
Hans Hansen Koefoed
1694-1755
Hans Hansen Koefoed
F:
1694
G:
8 dec. 1730
D:
1755
Johan Alpen Flyng
1714-
Johan Alpen Flyng
F:
1714
Dorthea von Alpen
-1748
Dorthea von Alpen
D:
1748
Claus Clausen Flyng
1674-1719
Claus Clausen Flyng
F:
1674
G:
15 jun. 1706
Gentofte
D:
21 nov. 1719
Peder Madsen Katkiær
-1732
Peder Madsen Katkiær
D:
25 apr. 1732
Maren Plum
ca. 1640-1713
Maren Plum
F:
ca. 1640
D:
9 okt. 1713
Gentofte
Johan von Alpen
Johan von Alpen
G:
5 apr. 1666
NN (søn) Plum
1641-
NN (søn) Plum
F:
1641
Cathrine Sofie Farstrup
-1747
Cathrine Sofie Farstrup
D:
tidligst 1746/47
Lene Plum
1680-
Lene Plum
F:
1680
Mikkel Ibsen Farstrup
ca. 1655-1727
Mikkel Ibsen Farstrup
F:
ca. 1655
G:
2 sep. 1704
D:
15 feb. 1727
Kirstine Plum
1682-1683
Kirstine Plum
F:
1682
D:
6 sep. 1683
Kirstine Plum
1684-1684
Kirstine Plum
F:
28 feb. 1684
D:
30 mar. 1684
Carl Frederik Plum
1761-
Carl Frederik Plum
F:
1761
Antoinette Christiane Frederica Plum
1763-1823
Antoinette Christiane Frederica Plum
F:
1763
D:
8 okt. 1823
Ida Amalie Plum
1765-1765
Ida Amalie Plum
F:
1765
D:
1765
Anne Marie Plum
1768-før 1795
Anne Marie Plum
F:
1768
D:
før 1795
Frederik Plum
1718-1795
Frederik Plum
F:
1718
D:
1795
Charlotte Christiane Margrethe Frobøse
-1806
Charlotte Christiane Margrethe Frobøse
G:
3 dec. 1760
D:
2 mar. 1806
Johanne Birgitte Lorentzen
1816-
Johanne Birgitte Lorentzen
F:
1816
Laura Claudine Frederikke Lorentzen
1818-
Laura Claudine Frederikke Lorentzen
F:
29 dec. 1818
Elisabeth Claudine Plum
1793-1878
Elisabeth Claudine Plum
F:
1 apr. 1793
Vordingborg
D:
3 jan. 1878
København (Frederiks Hospital)
Lorentz Lorentzen
ca. 1786-1830
Lorentz Lorentzen
F:
ca. 1786
G:
ca. 1815
D:
3 jul. 1830
København (Frederiks Hospital)
Andrea Amalie Plum
1794-1797
Andrea Amalie Plum
F:
28 dec. 1794
D:
31 dec. 1797
Ane Petra Plum
1796-SOM BARN
Ane Petra Plum
F:
25 apr. 1796
D:
SOM BARN
Johanne Marie Elisabeth Plum
1827-1892
Johanne Marie Elisabeth Plum
F:
8 feb. 1827
København
D:
5 feb. 1892
København
Peter Andreas Julius Plum
1829-1915
Peter Andreas Julius Plum
F:
19 maj 1829
København
D:
2 mar. 1915
København
Ellen Mathilde Hansen
1836-1913
Ellen Mathilde Hansen
F:
26 okt. 1836
G:
12 feb. 1864
D:
14 jun. 1913
Cecilie Louise Charlotte Plum
1830-1858
Cecilie Louise Charlotte Plum
F:
16 sep. 1830
København
D:
8 maj 1858
København
Christian Frederik Ricard
1830-1908
Christian Frederik Ricard
F:
7 nov. 1830
København (Helligånds s.)
G:
1 maj 1857
Spjellerup
D:
10 jan. 1908
København (Garnisons s.)
Walt Rosenberg
1887-1918
Walt Rosenberg
F:
25 dec. 1887
D:
1918
Ellen Rosenberg
1889-
Ellen Rosenberg
F:
3 sep. 1889
William Walt Rosenberg
1920-2014
William Walt Rosenberg
F:
12 feb. 1920
D:
2014
Iver Rosenberg
1891-1924
Iver Rosenberg
F:
1 jun. 1891
København
D:
2 maj 1924
Frederiksberg (Solbjerg s.)
Else Schrøder
1891-1988
Else Schrøder
F:
29 maj 1891
G:
17 okt. 1915
D:
19 feb. 1988
Peter Andreas Plum Rosenberg
1858-1935
Peter Andreas Plum Rosenberg
F:
28 jul. 1858
København
D:
17 maj 1935
Gentofte
Catharina Wegmann
1851-1899
Catharina Wegmann
F:
19 okt. 1851
Poschiavo, Schweiz
G:
10 nov. 1885
København (Holmens)
D:
2 nov. 1899
Frederiksberg
Inga Rosenberg
1896-
Inga Rosenberg
F:
27 dec. 1896
Agnes Elisabeth Hornemann
1867-1930
Agnes Elisabeth Hornemann
F:
26 mar. 1867
København
G:
1 jun. 1895
Frederiksberg
D:
28 jan. 1930
Frederiksberg
Marie Elisabeth Rosenberg
1859-
Marie Elisabeth Rosenberg
F:
8 okt. 1859
København
Sophie Christine Elisabeth Rosenberg
1861-1940
Sophie Christine Elisabeth Rosenberg
F:
15 maj 1861
København
D:
23 jan. 1940
København
Karl Mantzius
1860-1921
Karl Mantzius
F:
20 feb. 1860
København
G:
7 jun. 1884
København (Holmens)
D:
17 maj 1921
Frederiksberg
Carl Alphonse Walleen-Bornemann
1863-1944
Carl Alphonse Walleen-Bornemann
F:
6 apr. 1863
Gränna
G:
4 jun. 1902
D:
28 nov. 1944
København
Vilhelm Rosenberg
1862-1944
Vilhelm Rosenberg
F:
20 aug. 1862
København (Vor Frelsers s.)
D:
4 jul. 1944
København (Bispebjerg Hosp.)
Charlotte Amalie Mourier
1844-1925
Charlotte Amalie Mourier
F:
20 dec. 1844
Slagelse (Skt. Peders s. (Antvorskov Ladegård)
G:
27 okt. 1886
København (Skt. Stefans s.)
D:
23 apr. 1925
Frederiksberg
Stefan Heger Rosenberg
1918-
Stefan Heger Rosenberg
F:
27 jul. 1918
Poul Mikael Heger Rosenberg
1924-
Poul Mikael Heger Rosenberg
F:
9 mar. 1924
Poul Rosenberg
1892-
Poul Rosenberg
F:
27 okt. 1892
Berlin (Charlottenburg)
Bertha Halby
1893-1976
Bertha Halby
F:
4 jun. 1893
Aarhus (Skt. Pauls)
G:
3 aug. 1917
Hjørring (Skt. Catharina)
D:
11 jun. 1976
Ingeborg Hilda Marguerita Laursen
1906-
Ingeborg Hilda Marguerita Laursen
F:
28 mar. 1906
G:
5 jan. 1938
København (Rådhuset)
Karen Rosenberg
1896-
Karen Rosenberg
F:
14 jun. 1896
Dresden
Holger Engelbrecht Holm
1908-1975
Holger Engelbrecht Holm
F:
12 dec. 1908
København
G:
30 jul. 1932
Køenhavn
D:
19 dec. 1975
Kai Rosenberg
1898-
Kai Rosenberg
F:
15 apr. 1898
Kamma Julie Rosenberg
1903-
Kamma Julie Rosenberg
F:
9 mar. 1903
Julie Gundestrup
1871-
Julie Gundestrup
F:
17 apr. 1871
Odense
G:
28 jan. 1898
Clara Louise Malling Christiansen
1898-
Clara Louise Malling Christiansen
F:
19 jun. 1898
Frederiksberg
G:
21 okt. 1922
Thyra Rosenberg
1863-
Thyra Rosenberg
F:
4 sep. 1863
København (Vor Frelsers s.)
Holger Hermann Clemens Bondrop Hammer
1872-
Holger Hermann Clemens Bondrop Hammer
F:
11 okt. 1872
G:
7 maj 1899
Margrethe Rosenberg
1864-
Margrethe Rosenberg
F:
8 nov. 1864
København (Vor Frelsers s.)
Cecilie Louise Charlotte Rosenberg
1871-
Cecilie Louise Charlotte Rosenberg
F:
3 sep. 1871
Ellen Schiøler
Christian Frederik Treschow
Eiler Theodor Lehn Schiøler
Ursula Valborg Grut
Ursula Valborg Grut
G:
19 jun. 1936
København
Inger Dorethe Schiøler
Aage Lemwigh-Müller
Annette Louise Schiøler
Emil Telmanyi
Emil Telmanyi
G:
1 mar. 1936
Budapest
Birgitte Marie Schiøler
Karl Vilhelm Goos
Erik Aage Westenholz
Erik Aage Westenholz
G:
4 jan. 1936
København
Ingeborg Margrethe Schiøler
Holger Westenholz
Holger Westenholz
G:
10 mar. 1934
København
Charlotte Motzfeld Ernst
Poul David Reichhardt
Henrik Motzfeld Ernst
Arendse Theodoora Schiøler
Robert Motzfeld Ernst
Robert Motzfeld Ernst
G:
5 sep. 1935
København
Ellen Dorothea Henriette Rosenberg
1874-1921
Ellen Dorothea Henriette Rosenberg
F:
21 mar. 1874
København (Skt. Johannes s.)
D:
30 sep. 1921
København
Eiler Theodor Lehn Schiøler
1874-1929
Eiler Theodor Lehn Schiøler
F:
30 okt. 1874
Frederiksberg
G:
3 nov. 1898
København (Citadels s.)
D:
13 aug. 1929
Frederiksberg
Ane Lovise Plum
1833-1874
Ane Lovise Plum
F:
12 jan. 1833
Valløby
D:
20 maj 1874
Carl Frederik Vilhelm Mathildus Rosenberg
1829-1885
Carl Frederik Vilhelm Mathildus Rosenberg
F:
2 jan. 1829
Skanderborg
G:
9 okt. 1857
Spjellerup
D:
3 dec. 1885
København
Peter Andreas Plum
1797-1880
Peter Andreas Plum
F:
15 dec. 1797
D:
17 jan. 1880
Anna Louise Heger
1799-1833
Anna Louise Heger
F:
1799
G:
12 maj 1826
D:
19 jan. 1833
Anton Frederik Plum
1799-1799
Anton Frederik Plum
F:
10 maj 1799
D:
16 maj 1799
Anton Christoffer Rohn Plum
1754-1802
Anton Christoffer Rohn Plum
F:
16 aug. 1754
Korsør
D:
21 okt. 1802
Slagelse
Johanne Cathrine Møller
-1857
Johanne Cathrine Møller
G:
18 maj 1792
D:
17 jan. 1857
Spjellerup
Anne Christiane Plum
1755-1809
Anne Christiane Plum
F:
13 nov. 1755
D:
5 jan. 1809
Frederikke Plum
1757-som barn
Frederikke Plum
F:
1757
D:
som barn
Frederikke Plum
1759-1759
Frederikke Plum
F:
1759
D:
1759
Claudine Amalie Plum
1793-1805
Claudine Amalie Plum
F:
1 jul. 1793
D:
3 jan. 1805
København (Vor Frue s.)
Sophie Plum
1827-
Sophie Plum
F:
8 apr. 1827
Søren Munk Plum
1794-1875
Søren Munk Plum
F:
14 aug. 1794
D:
4 mar. 1875
Anne Julie Paludan-Müller
1802-1861
Anne Julie Paludan-Müller
F:
6 apr. 1802
G:
1826
D:
21 feb. 1861
Horsens (Vor Frelsers s.)
Tabitha Sophie Plum
1795-1856
Tabitha Sophie Plum
F:
24 nov. 1795
D:
12 jul. 1856
Magdalene Barbara Bruun
1821-1901
Magdalene Barbara Bruun
F:
15 jul. 1821
Assens
D:
2 jun. 1901
Mads Pagh Bruun
1809-1884
Mads Pagh Bruun
F:
5 sep. 1809
G:
10 sep. 1840
D:
23 sep. 1884
Marie Sophie Bruun
1823-1849
Marie Sophie Bruun
F:
21 apr. 1823
Assens
D:
24 mar. 1849
Sorø
Georg Simon Jørgensen
1814-1884
Georg Simon Jørgensen
F:
2 okt. 1814
G:
17 aug. 1847
D:
27 feb. 1884
Bertha Frederikke Bruun
1825-1827
Bertha Frederikke Bruun
F:
1 mar. 1825
Assens
D:
4 aug. 1827
Fredericia
Oline Cecilie Plum
1797-1875
Oline Cecilie Plum
F:
18 jan. 1797
Slagelse
D:
25 apr. 1875
Jægergården v. Århus
Søren Wedege Bruun
1794-1826
Søren Wedege Bruun
F:
30 maj 1794
Fredericia
G:
10 jun. 1820
D:
11 nov. 1826
Assens
Ellen Hagemann
1873-1874
Ellen Hagemann
F:
23 nov. 1873
D:
3 nov. 1874
Gustav Arthur Hagemann
1876-1877
Gustav Arthur Hagemann
F:
14 apr. 1876
D:
31 mar. 1877
Gustav Alexander Hagemann
1905-
Gustav Alexander Hagemann
F:
4 sep. 1905
Vera Clemann Rasmussen
Maria Magdalena von Levachoff
Grete Hagemann
Einar Bentzen
1896-
Einar Bentzen
F:
21 nov. 1896
Anne Lise Hagemann
Christian Edward Lembke
1905-
Christian Edward Lembke
F:
16 apr. 1905
Otto Waldemar Hagemann
Karen Dorte Bruun
Gunnar Aage Hagemann
1877-
Gunnar Aage Hagemann
F:
12 dec. 1877
Erna Marie Langballe
1881-
Erna Marie Langballe
F:
31 aug. 1881
G:
26 nov. 1904
Karl Gustav Hagemann Hasselbalch
1907-1942
Karl Gustav Hagemann Hasselbalch
F:
16 sep. 1907
D:
18 okt. 1942
Astrid Sigismunda Pade
Steen Hagemann Hasselbalch
Kirsten Mikkelle Seidenfaden
Ole Bruun Hasselbalch
1911-1914
Ole Bruun Hasselbalch
F:
2 apr. 1911
D:
11 feb. 1914
Anders Spärck Hasselbalch
1913-1929
Anders Spärck Hasselbalch
F:
11 sep. 1913
D:
20 aug. 1929
Hagen Hasselbalch
Birthe Brüel
Iver Hasgemann Hasselbalch
Antonie Sophie Hagemann
1879-
Antonie Sophie Hagemann
F:
18 sep. 1879
Karl Hasselbalch
1874-
Karl Hasselbalch
F:
1 nov. 1874
G:
5 dec. 1906
Ellen Henriette Hagemann
Leif Michael Koefoed
1901-
Leif Michael Koefoed
F:
23 jan. 1901
John Hagemann
Inger Margrethe Saxild Lachmann
Paul Henrik Hagemann
Jørgen Hagemann
1915-1941
Jørgen Hagemann
F:
19 jul. 1915
D:
11 jul. 1941
Paul Olaf Hagemann
1882-
Paul Olaf Hagemann
F:
6 feb. 1882
København
Elisabeth Marie Gammeltoft
1886-1925
Elisabeth Marie Gammeltoft
F:
2 nov. 1886
København
G:
10 sep. 1907
D:
7 jun. 1925
København
Cecilie Ma. (Marguerite) Dalby Rasmussen
1901-1948
Cecilie Ma. (Marguerite) Dalby Rasmussen
F:
8 jun. 1901
Horsens
G:
21 feb. 1930
København (b.v.)
D:
5 feb. 1948
København
Mathilde Bruun
1846-1931
Mathilde Bruun
F:
27 sep. 1846
D:
16 jan. 1931
Gustav Adolf Hagemann
1842-1916
Gustav Adolf Hagemann
F:
16 maj 1842
G:
1 feb. 1873
D:
27 apr. 1916
Sophie Marie Bruun
1847-1891
Sophie Marie Bruun
F:
22 nov. 1847
D:
23 dec. 1891
Gertrud Urban Hansen
1874-1932
Gertrud Urban Hansen
F:
21 maj 1874
D:
25 jul. 1932
Anders Laurits Andresen
1874-1938
Anders Laurits Andresen
F:
27 nov. 1874
G:
25 nov. 1906
D:
11 okt. 1938
Svend Urban Krogh Rasmussen
1901-
Svend Urban Krogh Rasmussen
F:
28 mar. 1901
Thøger Urban Krogh Rasmussen
1902-
Thøger Urban Krogh Rasmussen
F:
31 aug. 1902
Anna Johanne Christiane Johannesen
Henny Krogh Rasmussen
1904-
Henny Krogh Rasmussen
F:
7 dec. 1904
Johannes Christensen
Aase Krogh Rasmussen
1908-1941
Aase Krogh Rasmussen
F:
28 jan. 1908
D:
16 jan. 1941
Hans Bent Bergmann Kyhn
Christine Margrethe Urban Hansen
1875-1927
Christine Margrethe Urban Hansen
F:
17 jul. 1875
D:
6 feb. 1927
Jørgen Ludvig Rasmussen
1866-1944
Jørgen Ludvig Rasmussen
F:
5 jul. 1866
G:
31 maj 1900
D:
16 nov. 1944
Hans Bertel Urban Hansen
1876-
Hans Bertel Urban Hansen
F:
24 okt. 1876
Sophie Maud Urban Hansen
1878-1878
Sophie Maud Urban Hansen
F:
20 mar. 1878
D:
15 jul. 1878
Hull
Emma Maud Urban Hansen
1881-1909
Emma Maud Urban Hansen
F:
13 okt. 1881
D:
25 feb. 1909
Antonie Bruun
1848-1934
Antonie Bruun
F:
26 dec. 1848
D:
27 apr. 1934
Chr. Urban Hansen
1844-1903
Chr. Urban Hansen
F:
16 dec. 1844
G:
18 jul. 1873
D:
20 jan. 1903
Esther Louise Krag
1902-
Esther Louise Krag
F:
8 mar. 1902
Kolding
Paul Christian Bruun Krag
1904-
Paul Christian Bruun Krag
F:
9 nov. 1904
Kolding
Ingrid Anna Berta von Lukowicz
1910-
Ingrid Anna Berta von Lukowicz
F:
17 jul. 1910
St. Petersborg, Rusland
G:
22 jun. 1937
København (Citadelskirken)
Margrethe Magdalene Krag
1906-
Margrethe Magdalene Krag
F:
23 nov. 1906
Kolding
Christian Ernst Krag
1875-1936
Christian Ernst Krag
F:
7 sep. 1875
Hvidbjerg s.
D:
10 jun. 1936
København
Johanne Mikkelsen
1876-
Johanne Mikkelsen
F:
25 nov. 1876
Mariager
G:
14 maj 1901
Odense (Skt. Knuds k.)
Hans Christian Krag Hansen, senere Krag-Hansen
1903-
Hans Christian Krag Hansen, senere Krag-Hansen
F:
20 apr. 1903
Odense
Inger Margrethe Krag Hansen, senere Krag-Hansen
1904-
Inger Margrethe Krag Hansen, senere Krag-Hansen
F:
9 nov. 1904
Odense
Victor Hermansen
1894-1960
Victor Hermansen
F:
21 dec. 1894
Frederiksberg
G:
14 okt. 1930
Odense
D:
9 jun. 1960
Ernst Maurits Krag Hansen
1907-1909
Ernst Maurits Krag Hansen
F:
5 maj 1907
Odense
D:
17 jan. 1909
Odense
Emil Vilhelm Krag Hansen, senere Krag-Hansen
Ellen Larsen
Ellen Louise Krag Hansen, senere Krag-Hansen
1911-
Ellen Louise Krag Hansen, senere Krag-Hansen
F:
29 aug. 1911
Odense
Harry Treschow
Margrethe Vilhelmine Krag
1876-1960
Margrethe Vilhelmine Krag
F:
25 okt. 1876
Hvidbjerg s.
D:
1960
Hans Rasmus Hansen
1873-1946
Hans Rasmus Hansen
F:
17 aug. 1873
Smidstrup
G:
22 apr. 1902
Dreslette
D:
24 aug. 1946
Odense
Mourits Nicolai Krarup
1912-
Mourits Nicolai Krarup
F:
20 jun. 1912
Sæby
Johannes Ove Christian Krarup
1916-
Johannes Ove Christian Krarup
F:
28 feb. 1916
Sæby
Ejnar Valdemar Krarup
1917-
Ejnar Valdemar Krarup
F:
11 mar. 1917
Sæby
Grethe Lillelund Sørensen
1922-
Grethe Lillelund Sørensen
F:
2 aug. 1922
Egvad s.
G:
24 mar. 1951
Silkeborg
Inger Sophie Julie Krag
1880-1947
Inger Sophie Julie Krag
F:
14 jan. 1880
Holstebro
D:
13 aug. 1947
Sæby
Ove Valdemar Krarup
1869-1951
Ove Valdemar Krarup
F:
9 nov. 1869
Bjørnsholm s. (Ranum)
G:
22 apr. 1902
Dreslette
D:
9 mar. 1951
Ellen Magdalene Dam
1911-
Ellen Magdalene Dam
F:
19 nov. 1911
Gislum
Johan Peder Michael Svarre
1912-
Johan Peder Michael Svarre
F:
24 mar. 1912
Odense
G:
28 nov. 1938
København (Skt. Lukas k.)
Margrethe Dam
Arthur Johannes Johnsen
Johannes Seidelin Dam
1915-
Johannes Seidelin Dam
F:
12 jun. 1915
Gislum
Nelly Birgitte Alvilde Larsen
1912-
Nelly Birgitte Alvilde Larsen
F:
31 jan. 1912
Frederiksberg
G:
17 maj 1942
Frederiksberg (Skt. Markus k.)
Marie Louise Dam
Hans Poulsen
Agnes Dam
1920-
Agnes Dam
F:
25 maj 1920
Seest
Louise Mathilde Krag
1884-1942
Louise Mathilde Krag
F:
27 jan. 1884
Assens
D:
14 sep. 1942
Frederiksberg
Peter Marcher Dam
1877-1937
Peter Marcher Dam
F:
4 mar. 1877
Neksø
G:
27 apr. 1910
Dreslette
D:
7 okt. 1937
Charlottenlund
Peter Bartholin Bruun Krag
1889-1889
Peter Bartholin Bruun Krag
F:
4 jul. 1889
Assens
D:
23 jul. 1889
Assens
Magdalene Bruun
1850-1937
Magdalene Bruun
F:
5 jan. 1850
D:
10 feb. 1937
Mauritz Gotthold Ivar Wilhelm Krag
1841-1920
Mauritz Gotthold Ivar Wilhelm Krag
F:
15 okt. 1841
Sdr. Broby
G:
20 jul. 1873
Dreslette
D:
22 dec. 1920
Dreslette
Hans Bertel Bruun
1880-1935
Hans Bertel Bruun
F:
4 maj 1880
D:
23 aug. 1935
Marie Ottilie Servais Jensen
1880-1944
Marie Ottilie Servais Jensen
F:
30 okt. 1880
G:
17 apr. 1915
D:
16 apr. 1944
Einy Margrethe Svenkerud Bruun
Sealey Earl Buck
Hans Bröchner Bruun
Kathleen Elizabeth Wabnitz
Mary Ann Bruun
Frederik William Bruun
Mads Pagh Bruun
1884-
Mads Pagh Bruun
F:
18 sep. 1884
Margrethe Svenkerud
1885-
Margrethe Svenkerud
F:
20 feb. 1885
G:
18 apr. 1912
Grete Bruun Vilstrup
1911-1911
Grete Bruun Vilstrup
F:
5 jun. 1911
D:
17 okt. 1911
Aase Bruun Vilstrup
Ole Just Høffding
Thure Bruun Vilstrup
Grethe Marie Hansen
Anne Marie Bruun Vilstrup
Christen Bloch
Hans Bruun Vilstrup
Talhe Marie Grotum Kindt
Anna Marie Bruun
1886-1957
Anna Marie Bruun
F:
24 feb. 1886
D:
7 jan. 1957
Carl Christian Resen Vilstrup
1881-
Carl Christian Resen Vilstrup
F:
13 sep. 1881
Barløse
G:
11 sep. 1909
Anne Marie Bruun
Alf Otto Constantin Østrup
Urban Hansen Bruun
1887-
Urban Hansen Bruun
F:
22 dec. 1887
Elsebeth Bobjerg
1893-1924
Elsebeth Bobjerg
F:
23 jan. 1893
G:
24 mar. 1913
D:
13 mar. 1924
Hans Brøchner Bruun
1854-1900
Hans Brøchner Bruun
F:
14 feb. 1854
D:
17 sep. 1900
Mathilde Sophie Urban Hansen
1856-
Mathilde Sophie Urban Hansen
F:
28 sep. 1856
G:
30 maj 1879
Jens Brasch Bruun
1856-1927
Jens Brasch Bruun
F:
13 maj 1856
D:
6 jul. 1927
Thora Hansine Petrea Smith
1858-
Thora Hansine Petrea Smith
F:
24 okt. 1858
G:
22 jun. 1883
Bertel Bruun
1820-1894
Bertel Bruun
F:
22 jan. 1820
Fredericia
D:
6 aug. 1894
Margrethe Sophie Frederikke Brasch
1825-1893
Margrethe Sophie Frederikke Brasch
F:
4 okt. 1825
G:
21 aug. 1845
D:
11 sep. 1893
Heinrich Maria Carl Gottlieb von Aulock
1887-1915
Heinrich Maria Carl Gottlieb von Aulock
F:
10 okt. 1887
D:
21 jun. 1915
1. verdenskrig
Franz Maria Silvius Eugen von Aulock
1889-1917
Franz Maria Silvius Eugen von Aulock
F:
21 jan. 1889
D:
2 apr. 1917
1. verdenskrig
Hubertus Maria Viktor von Aulock
1891-
Hubertus Maria Viktor von Aulock
F:
2 okt. 1891
Elisabeth Wolf
1891-
Elisabeth Wolf
F:
10 mar. 1891
G:
10 apr. 1914
Else Johanne Ziersen
Andreas Maria Karl von Aulock
1893-
Andreas Maria Karl von Aulock
F:
23 mar. 1893
Martha Julie Emma Walther
1894-
Martha Julie Emma Walther
F:
12 jun. 1894
G:
24 jan. 1917
Johannes Maria Hyacinth von Aulock
1894-1915
Johannes Maria Hyacinth von Aulock
F:
16 aug. 1894
D:
3 dec. 1915
Karl Anton Maria von Aulock
1897-1917
Karl Anton Maria von Aulock
F:
15 aug. 1897
D:
25 maj 1917
1. verdenskrig
Wilhelm Maria Ernst H. E. L. von Aulock
1900-
Wilhelm Maria Ernst H. E. L. von Aulock
F:
17 sep. 1900
Luise Anna Maria Neugebauer
1904-
Luise Anna Maria Neugebauer
F:
10 feb. 1904
G:
7 nov. 1929
Antonie Marie Schönheyder
1864-
Antonie Marie Schönheyder
F:
21 sep. 1864
Frantz Borgias Maria H.J.H.E. von Aulock
1856-1904
Frantz Borgias Maria H.J.H.E. von Aulock
F:
10 okt. 1856
G:
16 nov. 1886
D:
19 mar. 1904
Johan Edvard Schönheyder
1866-1903
Johan Edvard Schönheyder
F:
14 jan. 1866
D:
13 dec. 1903
Charlotte Wilhelmine Johns
1845-1944
Charlotte Wilhelmine Johns
F:
19 feb. 1845
D:
dec. 1944
Johan Franciscus Gottlieb Schönheyder
1831-1871
Johan Franciscus Gottlieb Schönheyder
F:
6 jun. 1831
G:
15 okt. 1863
D:
4 okt. 1871
Elisabeth Charl. Anna M. von Tschirnhaus
1903-
Elisabeth Charl. Anna M. von Tschirnhaus
F:
24 sep. 1903
Max Joachim Otto Karl W. von Tschirnhaus
Hans Victor Eduard von Tschirnhaus
Hans Heinrich Otto von Tschirnhaus
1870-
Hans Heinrich Otto von Tschirnhaus
F:
3 aug. 1870
Helene von Mayer
1874-
Helene von Mayer
F:
20 okt. 1874
G:
1 okt. 1902
Dorothea Charlotte Marg. von Tschirnhaus
Ehrenfried Walther von Tschirnhaus
Viktor Karl Alexander von Tschirnhaus
1872-
Viktor Karl Alexander von Tschirnhaus
F:
28 jan. 1872
Katharina Johanne Arioni
1892-
Katharina Johanne Arioni
F:
9 mar. 1892
G:
21 apr. 1913
Vally Helene Charlotte von Tschirnhaus
1873-1874
Vally Helene Charlotte von Tschirnhaus
F:
25 apr. 1873
D:
12 maj 1874
Charlotte Elisabeth Holzklau
Gerda Hiltrud Holzklau
NN Buttkus
Martha Hedvig Helene von Tschirnhaus
1876-
Martha Hedvig Helene von Tschirnhaus
F:
24 jan. 1876
Heinrich Adolf Holzklau
1879-1927
Heinrich Adolf Holzklau
F:
18 apr. 1879
G:
23 mar. 1908
D:
29 sep. 1927
Elisabeth Bertha Charl. von Tschirnhaus
1878-
Elisabeth Bertha Charl. von Tschirnhaus
F:
14 mar. 1878
James Albert Liesegang
1878-
James Albert Liesegang
F:
21 apr. 1878
G:
28 dec. 1910
Walther Curt Max von Tschirnhaus
1881-1916
Walther Curt Max von Tschirnhaus
F:
20 mar. 1881
D:
18 jun. 1916
1. verdenskrig
Otto Hugo Julius von Tschirnhaus
1842-1927
Otto Hugo Julius von Tschirnhaus
F:
8 apr. 1842
G:
24 jul. 1869
D:
1 dec. 1927
Hans Egon Achenbach
1895-
Hans Egon Achenbach
F:
3 aug. 1895
Carla Germer
1897-
Carla Germer
F:
12 sep. 1897
G:
28 mar. 1923
Ilse Achenbach
1896-
Ilse Achenbach
F:
1 sep. 1896
Oskar Schmidt-Pizarro
1882-
Oskar Schmidt-Pizarro
F:
30 sep. 1882
G:
16 jun. 1922
Lili Achenbach
1901-
Lili Achenbach
F:
7 jul. 1901
Wulf August Hamann
1892-
Wulf August Hamann
F:
6 apr. 1892
G:
9 dec. 1927
Julius Adolf Erwin Achenbach
1867-
Julius Adolf Erwin Achenbach
F:
4 aug. 1867
Lizzie Lavy
1874-
Lizzie Lavy
F:
8 okt. 1874
G:
29 jun. 1894
Max Heinrich Achenbach
1869-1877
Max Heinrich Achenbach
F:
21 dec. 1869
D:
11 dec. 1877
Edmund Karl Theodor Achenbach
1871-1872
Edmund Karl Theodor Achenbach
F:
24 maj 1871
D:
18 aug. 1872
Carl Alfred Droege
1895-
Carl Alfred Droege
F:
17 okt. 1895
Valeska Schreve
1898-
Valeska Schreve
F:
29 jul. 1898
G:
1 apr. 1922
Paul Oscar Droege
1898-
Paul Oscar Droege
F:
10 jan. 1898
Franz Gerhard Droege
1899-
Franz Gerhard Droege
F:
8 feb. 1899
Hans Joachim Droege
1903-
Hans Joachim Droege
F:
21 nov. 1903
Ruth Stahl
1903-
Ruth Stahl
F:
8 jan. 1903
G:
10 jan. 1930
Antonie Melita Achenbach
1873-
Antonie Melita Achenbach
F:
25 aug. 1873
Francisco Benito Droege
1866-
Francisco Benito Droege
F:
3 dec. 1866
G:
23 aug. 1894
Anneliese Sachse
1901-
Anneliese Sachse
F:
30 maj 1901
Curt Hoffmann
1898-
Curt Hoffmann
F:
24 okt. 1898
G:
30 maj 1925
Irmgard Sachse
1903-
Irmgard Sachse
F:
5 maj 1903
Curt Helmuth Wenck
1896-
Curt Helmuth Wenck
F:
17 mar. 1896
G:
1 sep. 1926
Mary Sophie Henriette Achenbach
1875-1922
Mary Sophie Henriette Achenbach
F:
22 aug. 1875
D:
8 jun. 1922
Benno Max Ernst Hans Sachse
1866-
Benno Max Ernst Hans Sachse
F:
22 sep. 1866
G:
9 jul. 1900
Ingeborg Bruns
Helmuth Bruns
1919-1929
Helmuth Bruns
F:
27 feb. 1919
D:
16 maj 1929
Alice Melanie Achenbach
1888-
Alice Melanie Achenbach
F:
31 aug. 1888
Carl Walther Bruns
1886-
Carl Walther Bruns
F:
31 dec. 1886
G:
17 dec. 1909
Antonie Magdalene Johns
1847-
Antonie Magdalene Johns
F:
13 jan. 1847
Christian Heinrich Julius Achenbach
1835-1907
Christian Heinrich Julius Achenbach
F:
30 jun. 1835
G:
8 maj 1866
D:
11 jan. 1907
Marie Sophie Bruun
1822-1847
Marie Sophie Bruun
F:
22 nov. 1822
Fredericia
D:
26 nov. 1847
Assens
Adolf Johns
1808-1860
Adolf Johns
F:
22 sep. 1808
G:
15 okt. 1841
D:
1 dec. 1860
Anna Christiane Frederikke Bruun Koefoed
1878-
Anna Christiane Frederikke Bruun Koefoed
F:
17 nov. 1878
Rigmor Catharine Bruun Koefoed
1882-1885
Rigmor Catharine Bruun Koefoed
F:
17 jun. 1882
D:
18 maj 1885
Helmer Stub
1905-
Helmer Stub
F:
29 maj 1905
Eileen
Emmy Elisabeth Magdalene Bruun Koefoed
1884-1916
Emmy Elisabeth Magdalene Bruun Koefoed
F:
28 mar. 1884
D:
2 sep. 1916
Aage Jørgen Holger Carl Stub
1879-
Aage Jørgen Holger Carl Stub
F:
16 sep. 1879
G:
29 okt. 1904
Marie Bruun
1854-1919
Marie Bruun
F:
21 jul. 1854
D:
30 jul. 1919
Sophus Konrad Koefoed
1854-
Sophus Konrad Koefoed
F:
3 jun. 1854
G:
31 aug. 1878
Antonie Bruun
1856-1857
Antonie Bruun
F:
9 sep. 1856
D:
6 jan. 1857
Sophie Magdalene Bruun
1862-1932
Sophie Magdalene Bruun
F:
13 jan. 1862
D:
13 jun. 1932
Emmy Frederikke Bruun
1863-1931
Emmy Frederikke Bruun
F:
2 feb. 1863
D:
15 maj 1931
Frederik Plum Bruun
1824-1863
Frederik Plum Bruun
F:
28 nov. 1824
Fredericia
D:
1 feb. 1863
Christiane Bruun
1833-1907
Christiane Bruun
F:
10 jan. 1833
G:
30 jul. 1853
D:
9 mar. 1907
Magdalene Barbara Bruun
1827-1853
Magdalene Barbara Bruun
F:
5 okt. 1827
Assens
D:
27 feb. 1853
Theodor Johns
1820-1907
Theodor Johns
F:
5 jan. 1820
G:
22 maj 1850
D:
14 apr. 1907
Hanne Antonie Bruun
1832-1833
Hanne Antonie Bruun
F:
15 okt. 1832
Assens
D:
18 jul. 1833
Hanne Antonie Jacobine Christiane Plum
1798-1878
Hanne Antonie Jacobine Christiane Plum
F:
17 feb. 1798
Slagelse
D:
19 jan. 1878
København
Hans Brøchner Bruun
1793-1863
Hans Brøchner Bruun
F:
18 jul. 1793
Fredericia
G:
6 jun. 1818
D:
1 apr. 1863
Assens
Caja Henriette Caroline Plum
1799-1849
Caja Henriette Caroline Plum
F:
15 sep. 1799
D:
8 jul. 1849
Frederik Christian Plum
1832-1855
Frederik Christian Plum
F:
22 jun. 1832
Skien
D:
30 sep. 1855
Skien
Claus Petter Lund
Helen Strand
Kirsten Lund
Åmund Åmli
Johan Thode Lund
Ingeborg Margrethe Kruge
Signe Thode Lund
Astri Paulsson
Martin Solnes
Anne Benedicte Paulsson
Matty Cecilie Lund
Ivar Christoffer Paulsson
Signe Dorothea Plum
1883-1945
Signe Dorothea Plum
F:
17 nov. 1883
Kristiania
D:
29 nov. 1945
Frederikshald
Jakob Ager Lund
Jakob Ager Lund
G:
14 maj 1909
Ulf Brænne
Lise Gjerløw Moer
Ragnhild Brænne
Per Arne Larssen
Anne-Sofie Plum
Bjørn Brænne
Gjertrud Plum
Frederik Thorvald Sophus Munk Plum
1885-1971
Frederik Thorvald Sophus Munk Plum
F:
25 jul. 1885
Kristiania
D:
11 jul. 1971
Anne Marie Færden
1988-1973
Anne Marie Færden
F:
19 aug. 1988
G:
4 okt. 1912
D:
3 jan. 1973
Vilhelm Carl Ludvig Plum
1836-1891
Vilhelm Carl Ludvig Plum
F:
4 jul. 1836
Skien
D:
1 sep. 1891
Kristiania
Camilla Bugge
1858-1945
Camilla Bugge
F:
16 jan. 1858
G:
15 okt. 1881
D:
29 mar. 1945
Frederik Plum
1801-1848
Frederik Plum
F:
16 jan. 1801
D:
8 jan. 1848
Nicoline Dorothea Raben
1808-1886
Nicoline Dorothea Raben
F:
21 apr. 1808
G:
1831
D:
28 nov. 1886
Maria Elisabeth Plum
1833-1846
Maria Elisabeth Plum
F:
5 jun. 1833
D:
12 mar. 1846
Ane Ida Emma Josephine Bretteville-Plum
1914-1932
Ane Ida Emma Josephine Bretteville-Plum
F:
17 dec. 1914
D:
3 aug. 1932
Frederik Carl Bretteville Plum
1873-1937
Frederik Carl Bretteville Plum
F:
11 jul. 1873
Assens
D:
8 jan. 1937
Ane Kathrine Hansen
1894-1976
Ane Kathrine Hansen
F:
1 sep. 1894
G:
22 feb. 1914
D:
25 apr. 1976
Thorvald Paul Bretteville Plum
1875-1875
Thorvald Paul Bretteville Plum
F:
12 aug. 1875
D:
6 dec. 1875
Ole Thorvald Bretteville Plum
Gyda Leonharder Madsen
Karsten Kristian Bretteville Plum
Bente Nielsen
Carl Arne Christian Fr. Bretteville Plum
1903-
Carl Arne Christian Fr. Bretteville Plum
F:
21 aug. 1903
Ella Jensine Marie Ehrhorn
Eleonora Josephine Bretteville Plum
Torben Lenzberg
Preben Thorvald Paul Bretteville Plum
1906-2002
Preben Thorvald Paul Bretteville Plum
F:
31 aug. 1906
D:
27 jan. 2002
Dagny Vallentin
1908-1967
Dagny Vallentin
F:
11 jul. 1908
D:
22 feb. 1967
Paul Michael (Miki) Guicheret Plum
Nanette Kiku Guicheret Plum
Monna Plum
Grete Nyeborg
Thorvald Sophus Bretteville Plum
1876-1941
Thorvald Sophus Bretteville Plum
F:
10 okt. 1876
Assens
D:
20 sep. 1941
København
Ingrid Hvenegaard
1878-1952
Ingrid Hvenegaard
F:
7 jul. 1878
G:
12 jul. 1902
D:
5 feb. 1952
Assens
Frederik Plum
1835-1905
Frederik Plum
F:
24 maj 1835
Roslev
D:
22 aug. 1905
Ida Emma Jos. le Normand de Bretteville
1836-1886
Ida Emma Jos. le Normand de Bretteville
F:
14 nov. 1836
G:
25 jul. 1872
D:
25 apr. 1886
Esther Johanne Charlotte Marie Plum
1889-1893
Esther Johanne Charlotte Marie Plum
F:
13 okt. 1889
D:
26 dec. 1893
Andreas Anton Frederik Plum
1892-1892
Andreas Anton Frederik Plum
F:
8 apr. 1892
D:
25 apr. 1892
Daniel Plum
1893-1964
Daniel Plum
F:
19 sep. 1893
D:
6 jul. 1964
Karen Catharine Plum
Peter Michael Käszner
Helle Birgitte Käszner
Morten Johan Nicolai Käszner
Ester Plum Pedersen
Mogens Käszner
Lars Frederik Plum
Lene Charlotte Plum
Paul Ejler Plum
Birgitte Bang Simonsen
Emma Anthonie Plum
1894-1972
Emma Anthonie Plum
F:
4 dec. 1894
Assens
D:
22 dec. 1972
Næstved
Karl Ejlert Johannes Pedersen
1892-1976
Karl Ejlert Johannes Pedersen
F:
14 jan. 1892
G:
28 apr. 1922
D:
31 dec. 1976
Annette Møller, senere Hvenegaard
Johnny Jørgensen, senere Hvenegaard
1952-1985
Johnny Jørgensen, senere Hvenegaard
F:
12 okt. 1952
D:
14 maj 1985
Kim Bjørn Møller, senere Kim Jack Møller Plum
Britta Møller
1957-1957
Britta Møller
F:
25 dec. 1957
Assens
D:
26 dec. 1957
Dødfødt datter
1957-1957
Dødfødt datter
F:
25 dec. 1957
D:
25 dec. 1957
Britta Møller, senere Plum
Anna Catharine Plum
Poul Møller
Karen Mette Larsen
Tine Larsen
Kirsten Ingrid Emma Plum
Kjeld Engel Singer Larsen
Nicolai Plum
Peter Vilhelm Plum
Janne Lise Thostrup
Marie Plum
Eva Plum
Kirsten Kjæmpe-Jensen
Frederik Plum
1896-
Frederik Plum
F:
10 feb. 1896
Astrid Caroline Hvenegaard
1898-
Astrid Caroline Hvenegaard
F:
7 mar. 1898
G:
20 maj 1923
Catharina Vilhelmine Marie Christiansen
1854-før 1923
Catharina Vilhelmine Marie Christiansen
F:
16 nov. 1854
G:
7 dec. 1888
D:
før 1923
Anna Elisabeth (Elisa) Plum
1836-1910
Anna Elisabeth (Elisa) Plum
F:
17 sep. 1836
Roslev
D:
22 feb. 1910
Ordrup
Matthias Frederik Georg Bøgh
1836-1882
Matthias Frederik Georg Bøgh
F:
4 nov. 1836
Skamstrup
G:
8 maj 1870
Gamtofte
D:
31 jan. 1882
Frederiksberg
Oline Tabitha Caja Antonia Plum
1838-1905
Oline Tabitha Caja Antonia Plum
F:
8 maj 1838
D:
16 apr. 1905
Ludvig Blædel Plum
1839-1854
Ludvig Blædel Plum
F:
15 sep. 1839
D:
13 mar. 1854
Jens Johansen
Ulla Nørhave
Hans Henrik Plum Johansen
Anne Marie Richter
Else Munk Plum
1912-
Else Munk Plum
F:
28 jul. 1912
Assens
Einar Fritz Johansen
1907-
Einar Fritz Johansen
F:
3 nov. 1907
G:
21 okt. 1933
Kay Munk Plum
1878-1936
Kay Munk Plum
F:
3 okt. 1878
Assens
D:
22 apr. 1936
Assens
Malvina Thiele
1882-1967
Malvina Thiele
F:
23 okt. 1882
G:
5 apr. 1910
D:
18 nov. 1967
Harald Skovby Plum
1881-1929
Harald Skovby Plum
F:
30 jan. 1881
Assens
D:
24 okt. 1929
Torø ved Assens
Niels Munk Plum
Vibeke Øjvind Jensen
Ole Munk Plum
Inger Margrethe Klein
Marianne Munk Plum
Nils Staffan Wirell
Niels Munk Plum
Ingegjerd Bruhn
Camilla Munk Plum
NN
Per Kølster
Anna Lise Henriksen
Johan Georg Galster
Elisabeth Hasselbalch Harder
Anna Marie Galster
Per Salicath
Karen Johanne Plum
Johan Georg Galster
Hans Viggo Plum
Birgitte Johansen
Bent Salicath
1914-1973
Bent Salicath
F:
17 aug. 1914
D:
1973
Birthe Munk Plum
1918-1952
Birthe Munk Plum
F:
8 maj 1918
D:
9 jun. 1952
Morten Plum
Elisabeth Nielsen
Søren Plum
Tine Arctander
Simon Plum
Pia Hein Schmidt
Mikkel Plum
Harald Plum
Margrethe Wiltrup
Niels Munk Plum
1882-1942
Niels Munk Plum
F:
23 maj 1882
Assens
D:
24 dec. 1942
Hellerup
Hanne Thiele
1882-1963
Hanne Thiele
F:
23 okt. 1882
Nyborg
G:
14 apr. 1908
D:
29 mar. 1963
Gentofte
Niels Munk Plum
1841-1905
Niels Munk Plum
F:
5 mar. 1841
Roslev
D:
25 nov. 1905
Agnes Nicoline Christiane Schouby
1846-1935
Agnes Nicoline Christiane Schouby
F:
18 jan. 1846
Aarhus (Vor Frue)
G:
19 maj 1874
Aarhus (Vor Frue)
D:
11 apr. 1935
Hanne Elisabeth Hvenegaard
Jørgen Andersen
Britta Hvenegaard
Torben Frees Faaborg
Niels Christian Hvenegaard
Vibeke Rønholt
Jørgen Preben Hvenegaard
Gerda Frederiksen
Elisabeth (Lysa) Hvenegaard
Marie Elisabeth Plum
1877-1952
Marie Elisabeth Plum
F:
2 mar. 1877
D:
19 okt. 1952
Preben Brandt Hvenegaard
1885-1946
Preben Brandt Hvenegaard
F:
21 sep. 1885
G:
10 maj 1913
D:
25 okt. 1946
NIels Munk Plum
1878-1959
NIels Munk Plum
F:
13 maj 1878
D:
13 jan. 1959
Dagmar Sophie Kirstine Elisab. Rasmussen
1884-1959
Dagmar Sophie Kirstine Elisab. Rasmussen
F:
13 maj 1884
G:
3 jul. 1920
D:
23 nov. 1959
Inger Margrethe With
Aksel Rossen
Ida Johanne With
Jørn Kjær Knudsen
Henrik Viggo Jesper Peter With
Lis Jensen
Else Camilla With
Ida Marie Hvenegaard
1906-1964
Ida Marie Hvenegaard
F:
9 maj 1906
D:
24 dec. 1964
Viggo Julius With
1889-1954
Viggo Julius With
F:
21 maj 1889
G:
8 nov. 1930
D:
10 apr. 1954
Inge Merete Hvenegaard
Niels Hastrup
Bente Hvenegaard
Knud Lund-Sørensen
Christian Vincent Hvenegaard
Elna Frederiksen
Henrik Hvenegaard
Hanne Malgaard Poulsen
Kristen Hvenegaard
Ejvind Moesgaard
Carl Christian Frederik Vincent Hvenegaard
Ruth Høyrup
1913-
Ruth Høyrup
F:
13 feb. 1913
Århus (fødselsanstalten)
Peter Hvenegaard
1937-
Peter Hvenegaard
F:
25 okt 1937
Dorthe Dahl
1939-
Dorthe Dahl
F:
4 sep. 1939
Anette Hvenegaard
1942-
Anette Hvenegaard
F:
22 jul. 1942
Per Elander Rasmussen
1945-
Per Elander Rasmussen
F:
18 maj 1945
G:
31 maj 1969
Paul Hvenegaard
Else Petersen
1914-1971
Else Petersen
F:
14 dec. 1914
D:
10 okt. 1971
Hans Hvenegaard
Birthe Henssel Nissen
Hanne Nørby Rasmussen
Jens Hvenegaard
Vivian Lyng Magnussen
Birgitte Hvenegaard
Jørgen Christian Dreyer
Anne Birthe Fischer Hansen
Claus Dreyer
Dagmar Hvenegaard
Hans Dreyer
Lotte Hvenegaard
Asger Jensen
Vincent Hvenegaard
Lise Stengaard Hansen
Ida Susanne Hvenegaard
Paul Erik Petersen
Torben Schroll
Erik Hvenegaard
Anne Lise With
Ingeborg Charlotte Plum
1879-1956
Ingeborg Charlotte Plum
F:
20 okt. 1879
Frederiksgave
D:
22 feb. 1956
Odense
Vincent Hvenegaard
1879-1952
Vincent Hvenegaard
F:
19 sep. 1879
G:
28 jul. 1905
D:
20 jan. 1952
Torben Arne Preben Kjølhede
Birgit Nielsen
Anne Lise (Lia) Kjølhede
Kjeld Chorfitzen
Gerda Marie Dagmar Plum
1909-1974
Gerda Marie Dagmar Plum
F:
1 maj 1909
D:
30 mar. 1974
Knud Thorkild Kjølhede
1909-1975
Knud Thorkild Kjølhede
F:
31 mar. 1909
G:
29 jun. 1935
D:
6 jan. 1975
Frederik Christopher Langkilde Plum
1880-1946
Frederik Christopher Langkilde Plum
F:
12 dec. 1880
D:
17 maj 1946
Meta Schrøder
1878-1924
Meta Schrøder
F:
27 okt. 1878
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
5 jun. 1908
D:
6 nov. 1924
Assens
Sinnet Anna Helms
Lars-Olof Liljestrøm
Jørgen Helms
1901-
Jørgen Helms
F:
11 maj 1901
Sylvia Weber
1905-
Sylvia Weber
F:
10 mar. 1905
G:
7 okt. 1927
Kirsten Helms
Erik Helms
Edith Effsen
Edith Effsen
G:
30 jan. 1943
Karen Marie Helms
1903-1904
Karen Marie Helms
F:
16 mar. 1903
D:
5 maj 1904
Ole Kaae
Tove Røndrup
Karen Margrethe Helms
1905-
Karen Margrethe Helms
F:
18 maj 1905
Glostrup
Poul Axel Kaae
1904-
Poul Axel Kaae
F:
4 mar. 1904
Frederiksberg
G:
7 apr. 1935
Hørsholm
Inger Johanne Helms
1908-1909
Inger Johanne Helms
F:
23 maj 1908
D:
24 mar. 1909
Anne Helms
Helge Åndahl
Lise-Lotte Helms
Jørgen Schönfeldt
Margrethe Helms
Mads Holm
Holger Helms
Inger Birgit Neckelmann
Anna Margrethe Plum
1881-1944
Anna Margrethe Plum
F:
8 nov. 1881
D:
16 jul. 1944
København
Holger Helms
1871-1963
Holger Helms
F:
7 maj 1871
København
G:
20 jul. 1900
D:
16 sep. 1963
Dagmar Plum
1883-1927
Dagmar Plum
F:
21 okt. 1883
D:
5 jul. 1927
Emma Plum
1887-1895
Emma Plum
F:
2 jul. 1887
D:
6 maj 1895
Elisabeth Munk Plum
Ole Læssøe Amstrup
Eva Munk Plum
Niels Ulrik Heine
Carl Munk Plum
Ellen Grau
Erik Munk Plum
1922-1923
Erik Munk Plum
F:
22 okt. 1922
D:
15 apr. 1923
Mette Munk Plum
Anne Munk Plum
Claus Plum
Lotte Munk Plum
Jens Munk Plum
Eskild Munk Plum
1924-2011
Eskild Munk Plum
F:
29 maj 1924
Egen s.
D:
10 jun. 2011
fmtl. Sønderborg
Birgit Lindgreen Jørgensen
1930-2011
Birgit Lindgreen Jørgensen
F:
16 okt. 1930
København
G:
2 jul. 1955
København
D:
TIDL. 2011
Karen Elisabeth Plum
Jørgen Munk Plum
Elsebeth Margrethe Lensbøl
Lise Munk Plum
Hanne Munk Plum
Dorte Munk Plum
Inge Lis Hansen
Paul Munk Plum
1928-1928
Paul Munk Plum
F:
2 dec. 1928
D:
10 dec. 1928
Ejnar Munk Plum
1930-1930
Ejnar Munk Plum
F:
21 mar. 1930
D:
24 mar. 1930
Carl Einar Plum
1891-1930
Carl Einar Plum
F:
20 feb. 1891
D:
15 jul. 1930
Astrid Sørensen
1891-1965
Astrid Sørensen
F:
20 aug. 1891
G:
5 jul. 1919
D:
9 aug. 1965
Ingrid Plum
1893-
Ingrid Plum
F:
4 maj 1893
Stig Plum
Mogens Plum Thomsen
Conny Malinowska Hoppe
Michael Munch Thomsen
Lars Munch Thomsen
Anne Maria Thomsen
Karen Margrethe Thomsen
Hans Vilhelm Thomsen
Birthe Munch Christensen
Karen Plum
1896-
Karen Plum
F:
25 apr. 1896
Vilhelm Thomsen
1896-1969
Vilhelm Thomsen
F:
25 aug. 1896
G:
jan. 1924
D:
1 jul. 1969
Ida Johanne Benedicte Plum
1897-1904
Ida Johanne Benedicte Plum
F:
4 jun. 1897
D:
4 feb. 1904
Carl Frederik August Plum
1842-1927
Carl Frederik August Plum
F:
12 jun. 1842
Roslev
D:
23 feb. 1927
Dagmar Edel Christine Langkilde
1853-1911
Dagmar Edel Christine Langkilde
F:
18 maj 1853
G:
2 jun. 1876
D:
17 apr. 1911
Pernille Sode-Pedersen
Hanne Sode-Pedersen
Anders Sode-Pedersen
Bodil Marie Plum
Kaj Sode-Pedersen
Tage Plum
1885-1939
Tage Plum
F:
23 maj 1885
D:
4 mar. 1939
Inger Arnholtz
1896-1974
Inger Arnholtz
F:
1 feb. 1896
G:
17 maj 1918
D:
21 feb. 1974
Margaret Mary Barrow
William John Barrow
Jane Elisabeth Barrow
Richard Thomas Barrow
Betty Margrethe Fox Marriner
William Leslie St. John Barrow
John Eric Marriner
1921-1940
John Eric Marriner
F:
13 mar. 1921
D:
1940
Margrethe Plum
1886-1947
Margrethe Plum
F:
13 aug. 1886
D:
26 feb. 1947
Kenneth Dalrympel Marriner
1885-1976
Kenneth Dalrympel Marriner
F:
21 feb. 1885
G:
12 maj 1914
D:
16 mar. 1976
Annie Plum
Ida Marie Torp Madsen
Bjarne Emborg
Britta Torp Madsen
Göran Eklund
Frants Erik Torp Madsen
Susanne Kristine Torp Madsen
Peter Christian Torp Madsen
Niels Otto Torp Madsen
Kirsten Marie Plum
Peder Torp Madsen
Ulla Holm
Helga Elisa (Lise) Plum
Christian Gunnar Holm
Erik Plum
1887-1958
Erik Plum
F:
28 jun. 1887
København
D:
9 okt. 1958
Skodsborg
Inger Marie Holbek
1895-
Inger Marie Holbek
F:
19 feb. 1895
G:
19 jun. 1917
Søllerød
Kamma Johanne Rasmussen
1922-1922
Kamma Johanne Rasmussen
F:
19 okt. 1922
Kina
D:
21 okt. 1922
Kina
Colin Anthony Mills
Marie Elisabeth Bagger Rasmussen
Reginald Philip Mills
Paul-Michael Plum-Lykkesfeldt
Jens-Ole Plum-Lykkesfeldt
Edith Margrethe Bagger Rasmussen
Kaj Plum-Lykkesfeldt
Ellen Plum
1887-1969
Ellen Plum
F:
28 jun. 1887
København
D:
26 okt. 1969
Gentofte
Johannes Olaf Rasmussen
1881-1952
Johannes Olaf Rasmussen
F:
8 dec. 1881
G:
26 feb. 1921
Kina
D:
20 mar. 1952
Thorvald Plum
1890-1890
Thorvald Plum
F:
21 jan. 1890
D:
21 jan. 1890
Helga Plum
1890-1890
Helga Plum
F:
21 jan. 1890
D:
21 jan. 1890
Peter Plum
Palline Plum
Johannes (Jonas) Plum
1892-1976
Johannes (Jonas) Plum
F:
8 mar. 1892
D:
1976
Henriette Bagger Weis
1905-1954
Henriette Bagger Weis
F:
26 feb. 1905
G:
21 nov. 1933
D:
18 nov. 1954
Thorvald Plum
1844-1923
Thorvald Plum
F:
26 mar. 1844
D:
6 sep. 1923
Helga Actonie Secher
1858-1925
Helga Actonie Secher
F:
1858
G:
10 feb. 1884
D:
1925
Charlotte Pauline Plum
1845-1917
Charlotte Pauline Plum
F:
26 apr. 1845
D:
10 jun. 1917
Peter Rosendahl
1821-1902
Peter Rosendahl
F:
19 jun. 1821
G:
16 maj 1891
D:
31 aug. 1902
Sophus Munk Plum
1907-1908
Sophus Munk Plum
F:
24 dec. 1907
Gentofte
D:
1 mar. 1908
Gentofte
Henrik Madsen Kjølberg
Brita Hedegaard Nielsen
Elisabeth Plum
Svend Eigil Madsen
1905-
Svend Eigil Madsen
F:
29 apr. 1905
Niels-Erik Preben Andreas Oldenburg
Margrethe Cecilie Plum
Gregers Valdemar Andreas Oldenburg
Marianne Augusta Plum
Preben John Andersen
Niels Munk Plum
Karin Friis Madsen
Birgitte Karoli Nielsen
Ole-Christian Munk Plum
Annette Susanne Rasmussen
Lars Munk Plum
Claus Frederik Munk Plum
1913-
Claus Frederik Munk Plum
F:
14 apr. 1913
København (Rigshospitalet)
Ruth Elisabeth Jørgensen
Niels Munk Plum
1880-1957
Niels Munk Plum
F:
19 feb. 1880
D:
10 jul. 1957
Augusta Margrethe Thiele
1885-1964
Augusta Margrethe Thiele
F:
21 feb. 1885
D:
19 jun. 1964
Antonie (Tone) Lauritzen
1906-1977
Antonie (Tone) Lauritzen
F:
7 jun. 1906
København
D:
3 jan. 1977
Eivind Eckbo
1873-
Eivind Eckbo
F:
2 maj 1873
G:
28 apr. 1961
Hans Philip Krogh Lauritzen
Carl Philip Krogh Lauritzen
Grethe Julie Lagoni
Troels Krogh Lauritzen
Marianne Høgsler
Erik Krogh Lauritzen
Mette Hougaard Nielsen
Karen Krogh Lauritzen
Christian Krogh Lauritzen
Antonie Krogh Lauritzen
Erling Krogh Lauritzen
1909-1978
Erling Krogh Lauritzen
F:
30 jan. 1909
København
D:
17 mar. 1978
Else Brandt
Troels Krogh Lauritzen
1911-1918
Troels Krogh Lauritzen
F:
6 aug. 1911
D:
22 nov. 1918
Hans Georg Mengel
Liselotte Antonie Mengel
Niels Viggo Mengel
Esther Krogh Lauritzen
Svend Aage Mengel
1908-1975
Svend Aage Mengel
F:
20 sep. 1908
Odense
D:
13 okt. 1975
Peter Krogh Lauritzen
Charlotte Lauritzen
Angelica Cathrine Lauritzen
Ivar Krogh Lauritzen
Anne Fasting-Hansen
Pernille Lauritzen
Thomas Stabell Lauritzen
Rikke Stabell
Antonie Tabitha Charlotte Plum
1882-1943
Antonie Tabitha Charlotte Plum
F:
8 apr. 1882
København
D:
3 aug. 1943
Tved (Mols)
Hans Viggo Krogh Lauritzen
1879-1967
Hans Viggo Krogh Lauritzen
F:
18 sep. 1879
København
G:
17 aug. 1905
D:
10 nov. 1967
Paul Munk Plum
1883-1934
Paul Munk Plum
F:
23 sep. 1883
D:
24 apr. 1934
Steffen Munk Plum
1941-2006
Steffen Munk Plum
F:
5 sep. 1941
D:
16 nov. 2006
Martha Johnsen
Henrik Munk Plum
Hanne Borch Christensen
Ole Munk Plum
1915-1978
Ole Munk Plum
F:
23 maj 1915
D:
9 jul. 1978
Inger Kirstine Boie Petersen
Pia Liselotte Plum
Edith Camilla Bertelsen
Anette Plum
Torsten Langebæk
Marianne (Jumme) Plum
Jørgen Munk Plum
Ellen Selchau Nielsen
Sophus Munk Plum
1885-1939
Sophus Munk Plum
F:
17 mar. 1885
D:
31 jul. 1939
Bodil Fritze Augusta Saabye
1893-1933
Bodil Fritze Augusta Saabye
F:
29 maj 1893
G:
7 maj 1914
D:
10 nov. 1933
Elsebeth Plum
1942-1942
Elsebeth Plum
F:
18 nov. 1942
Odense
D:
12 dec. 1942
Flemming Munk Plum
Anne Cathrine Harhoff
1917-1942
Anne Cathrine Harhoff
F:
20 jul. 1917
D:
10 dec. 1942
Claus Munk Plum
Gerda Simonsen
Karsten Munk Plum
1948-1964
Karsten Munk Plum
F:
9 jul. 1948
Brovst
D:
20 mar. 1964
Vadum
Agnes Margrethe Christensen
1906-
Agnes Margrethe Christensen
F:
6 sep. 1906
Adam Bülow-Jacobsen
Birthe Marie Poulsen
Jan Bülow Jacobsen
Dorrit Krarup
Benedikte (Dis) Yvonne Elizabeth Plum
Børge Bülow-Jacobsen
1908-1977
Børge Bülow-Jacobsen
F:
21 apr. 1908
D:
20 dec. 1977
Aage Munk Plum
1887-1941
Aage Munk Plum
F:
17 aug. 1887
D:
6 jun. 1941
Regitze Gertrude Jessen
1890-1968
Regitze Gertrude Jessen
F:
4 maj 1890
København
G:
7 jan. 1914
D:
29 jun. 1968
Inger Marie Plum
1889-1965
Inger Marie Plum
F:
9 apr. 1889
D:
2 sep. 1965
Michael Cort Madsen
Helle Loran
Malene Cort Madsen
Birgitte Elisabeth Plum
Palle Cort Madsen
Nicolai Edvard Munk Plum
Henriette Antonie Plum
Peter Munk Plum
1920-1981
Peter Munk Plum
F:
13 nov. 1920
D:
30 jun. 1981
Hilary Margaret Jones
Preben Munk Plum
Carsten Munk Plum
Kirsten Garby
Christen Munk Plum
Irma Reindrup
Lars Munk Plum
1950-1950
Lars Munk Plum
F:
6 nov. 1950
D:
9 nov. 1950
Lars Munk Plum
Søren Munk Plum
Mogens Munk Plum
Lise Kramer-Petersen
Poul Jesper von Holck
Anne Merete von Holck
Carl Flemming von Holck
Ingrid Ebba Dagmar Plum
Erik Flemming von Holck
1920-1977
Erik Flemming von Holck
F:
17 feb. 1920
D:
6 dec. 1977
Marianne Merete Plum
1928-1985
Marianne Merete Plum
F:
11 jan. 1928
D:
16 aug. 1985
Thomas Nicolai Munk Plum
Klaus Munk Plum
Paul Michael (Mads) Munk Plum
Grethe Olsen
Nicolai Thorvald Munk Plum
1890-1963
Nicolai Thorvald Munk Plum
F:
8 sep. 1890
København
D:
8 jan. 1963
Ingrid Dethlefsen
1894-1976
Ingrid Dethlefsen
F:
29 dec. 1894
G:
16 maj 1918
D:
20 feb. 1976
Agathe Plum
1892-1945
Agathe Plum
F:
14 aug. 1892
D:
15 dec. 1945
Charlotte Elisabeth Plum
1893-1953
Charlotte Elisabeth Plum
F:
21 sep. 1893
København (Skt. Jakobs s.)
D:
8 dec. 1953
Vilhelm Otto Madsen
1894-1949
Vilhelm Otto Madsen
F:
19 mar. 1894
Frederiksberg
G:
25 okt. 1922
København (Frue)
D:
18 feb. 1949
Hellerup
Elisabeth Sophie Plum
Sarah Antonie Plum
Jens Julius Munk Plum
Nancy Carolyn Manes
Pamela Marie Plum
James Forsyth
Paul Michael Plum
Christopher Alan Plum
Paul Munk Plum
Ida May McCoy
Frederik Munk Plum
Svend Munk Plum
David Munk Plum
1932-2008
David Munk Plum
F:
5 okt. 1932
Rochester
D:
6 jul. 2008
Mugnano, Italien
Mette Johanne Christensen
Svend Munk Plum
1895-1972
Svend Munk Plum
F:
23 jan. 1895
D:
17 jun. 1972
Phyllis Mabel Winnie
1905-
Phyllis Mabel Winnie
F:
26 apr. 1905
Alton, New York
G:
28 feb. 1925
New York
Christian Wiinholdt Glasius
Dorte Møller
Elisabeth Marianne Glasius
Hans Carsten Nyborg
Poul Henrik Wiinholdt Glasius
Torsten Wiinholdt Glasius
Niels Jacob Wiinholdt Glasius
Antonie Marie Dahl
Poul Wiinholdt Glasius
Troels Finn Germarck
Agnete (Alvilda) Dahl
Finn Germarck
1912-1961
Finn Germarck
F:
28 jul. 1912
D:
20 jun. 1961
Mogens Bjørn
Eva Elisabeth Dahl
Astrid Maria Dahl
Frantz Martin Dahl
Frantz Johannes Dahl
Astrid Elisabeth Rietz
Johan Henrik Dahl
Holger Torsten Dahl
Thomas Christian Dahl
1963-1963
Thomas Christian Dahl
F:
3 jun. 1963
D:
4 jun. 1963
Ellen Margrethe Dahl
Gerd Eva Dahl
Kresten-Erik Dahl
Claus Peter Dahl
Julie Birgitte Dahl
Paul Sophus Dahl
Inger Marie Nørvang Bach
Inger Vibeke Dahl
1934-1967
Inger Vibeke Dahl
F:
26 okt. 1934
D:
11 okt. 1967
Steffen Emil Dahl
Anna Helena Dahl
Niels Uffe Christian Dahl
Marianne Brie Pedersen
Hilda Sloth
Eva Sophie Plum
1897-1957
Eva Sophie Plum
F:
19 aug. 1897
D:
22 sep. 1957
Sejr Torsten Frantz Granzow Dahl
1897-1968
Sejr Torsten Frantz Granzow Dahl
F:
29 aug. 1897
G:
12 jan. 1923
D:
10 jun. 1968
Peter Munk Plum
Thomas Munk Plum
Svend Munk Plum
Birte Margrethe Melner
Niels Oluf Munk Plum
Jens Julius Munk Plum
1899-1968
Jens Julius Munk Plum
F:
18 jan. 1899
København
D:
6 nov. 1968
Ringsted
Bodil Cæcilie Hofman Hansen
1899-1983
Bodil Cæcilie Hofman Hansen
F:
27 dec. 1899
København
G:
21 aug. 1925
Søllerød
D:
11 jun. 1983
Lumby
Anne Plum
Pouline (Lisse) Juhl
1915-2004
Pouline (Lisse) Juhl
F:
26 dec. 1915
G:
14 aug. 1948
D:
2 nov. 2004
Anna Elisabeth Plum
1900-1955
Anna Elisabeth Plum
F:
7 dec. 1900
D:
13 feb. 1955
Maria Christina Camacho
Michael Andrew Camacho
David Nicolai Munk Plum
Barbara Ann Camacho
Stefanie Marie Ahlschwede
Thomas Mark Ahlschwede
Margrethe Louise Plum
William Thomas Ahlschwede
Katherine Caroline Jordan
Peter Alexander Jordan
Andrew Theodore Jordan
Susanne Marie Plum
George Basil Jordan
Mogens Munk Plum
1902-1973
Mogens Munk Plum
F:
18 dec. 1902
D:
8 maj 1973
Dorothea Louise Sulzbach
Sophie Marie Plum
1905-1978
Sophie Marie Plum
F:
20 feb. 1905
D:
13 sep. 1978
Sophus Munk Plum
1847-1904
Sophus Munk Plum
F:
19 aug. 1847
V. Hassing
D:
23 okt. 1904
Anthonie Christine Elisabeth Marie Christiansen
1859-1910
Anthonie Christine Elisabeth Marie Christiansen
F:
5 sep. 1859
G:
11 maj 1879
D:
17 apr. 1910
Marie Sophie Plum
1849-1914
Marie Sophie Plum
F:
2 maj 1849
D:
28 mar. 1914
Henrik Nicolai Plum
1851-1906
Henrik Nicolai Plum
F:
21 sep. 1851
D:
6 maj 1906
Anna Elisabeth Bjerre
1852-1913
Anna Elisabeth Bjerre
F:
28 mar. 1852
G:
6 sep. 1880
D:
28 maj 1913
Theodor Immanuel Paul Ferdinand Plum
1853-1911
Theodor Immanuel Paul Ferdinand Plum
F:
31 maj 1853
D:
2 maj 1911
Niels Munk Plum
1803-1865
Niels Munk Plum
F:
17 aug. 1803
Slagelse
D:
18 aug. 1865
Tårnby
Charlotte Elisabeth Blædel
1811-1893
Charlotte Elisabeth Blædel
F:
16 nov. 1811
G:
18 jun. 1831
D:
5 mar. 1893
Claus Vilhelm Plum
1805-1805
Claus Vilhelm Plum
F:
1805
D:
1805
Niels Vilhelm Sophus Holbek
1857-1937
Niels Vilhelm Sophus Holbek
F:
22 sep. 1857
København
D:
13 nov. 1937
Carl Andreas Jesper Holbek
1859-1942
Carl Andreas Jesper Holbek
F:
5 mar. 1859
Vinderød s. (Arresødal)
D:
24 maj 1942
Maria Delas Mercedes Santasilia Holbek
1896-1930
Maria Delas Mercedes Santasilia Holbek
F:
11 dec. 1896
D:
30 mar. 1930
Antonia (Ninette) Holbek
1898-1966
Antonia (Ninette) Holbek
F:
8 aug. 1898
Bordeaux (Frankrig)
D:
22 aug. 1966
Gert Andreas Erik Holbek
Hanna Margrethe Nielsen
Marianne Nielsen
1941-1999
Marianne Nielsen
F:
11 mar. 1941
D:
10 okt. 1999
John Valdemar Holbek
Maria Louise Catharina Sinding Christensen
Kjeld Holbek
Christiane Henriette Marguerite Lerche Nielsen
Bengt Knud Holbek
1933-1992
Bengt Knud Holbek
F:
1 apr. 1933
Frederiksberg (Vodroffsvej 50 B)
D:
27 aug. 1992
Roholte s. (Hugkrogen)
Bertha Dressel
Betzy Maria Theresa Holbek
1934-1998
Betzy Maria Theresa Holbek
F:
6 okt. 1934
Frederiksberg (Vodroffsvej 50 B)
D:
24 aug. 1998
København
Torben Bang
Claus Holbek
Ina-Merethe Fjording
Nina Marie Louise Holbek
Jan Peter Marie Vinken
1931-2001
Jan Peter Marie Vinken
F:
23 jun. 1931
D:
29 maj 2001
Hans Bruno Holbek
Birgitte Lund
Paul Oscar Holbek
Vibeke Johannesen
Marianne Holbek
Poul Nørgaard
Hans Santasilia Holbek
1899-1981
Hans Santasilia Holbek
F:
24 okt. 1899
Bordeaux (Frankrig)
D:
4 nov. 1981
Sorgenfri
Elsebet Bruun
1905-1985
Elsebet Bruun
F:
30 apr. 1905
Åby s. (Birkelse Gods)
G:
22 nov. 1927
D:
27 okt. 1985
København
Gert (Mario) Holbek
1901-1985
Gert (Mario) Holbek
F:
26 nov. 1901
Bordeaux (Frankrig)
D:
5 mar. 1985
Danmark
Marie Louise Clotilde (Nella) Holbek
1908-1951
Marie Louise Clotilde (Nella) Holbek
F:
6 feb. 1908
Charlottenlund
D:
21 feb. 1951
Gert Holbek
1861-1949
Gert Holbek
F:
1 feb. 1861
Vinderød s. (Arresødal)
D:
17 sep. 1949
København
Teresa Maria Feodora (Nonina) Santasilia
1867-1949
Teresa Maria Feodora (Nonina) Santasilia
F:
13 maj 1867
Firenze
G:
29 jan. 1894
Cadiz (Spanien)
D:
29 apr. 1949
København
Vilhelmine (Mimi) Marie Holbek
1862-1940
Vilhelmine (Mimi) Marie Holbek
F:
1 nov. 1862
Vinderød s. (Arresødal)
D:
15 mar. 1940
Marie Sophie Bentzien
1836-1930
Marie Sophie Bentzien
F:
18 feb. 1836
Kerteminde
D:
13 okt. 1930
Geert Marinus Holbek
1826-1910
Geert Marinus Holbek
F:
18 dec. 1826
Ebeltoft (Elsegaarde)
G:
5 nov. 1856
Asminderød
D:
31 okt. 1910
Frederiksberg (Gl. Kongevej 127)
Henriette Cecilie Bahnson
1858-1951
Henriette Cecilie Bahnson
F:
3 apr. 1858
D:
30 nov. 1951
Antonie Oline Bentzien
1838-1868
Antonie Oline Bentzien
F:
17 mar. 1838
Kerteminde
D:
10 apr. 1868
Frederiksberg
Jesper Jespersen Bahnson
1827-1909
Jesper Jespersen Bahnson
F:
18 nov. 1827
Tårupgård v. Viborg
G:
5 nov. 1856
Asminderød
D:
26 aug. 1909
Frederiksberg
Caja Tabitha Bentzien
1878-
Caja Tabitha Bentzien
F:
7 maj 1878
Ribe (Doms.)
Frederik Vilhelm Bentzien
1845-1879
Frederik Vilhelm Bentzien
F:
5 jul. 1845
Asminderød
D:
21 feb. 1879
Ribe (Doms.)
Elisa Nielsine Gustave Wiedemann
1844-
Elisa Nielsine Gustave Wiedemann
F:
19 sep. 1844
Ebeltoft
G:
5 maj 1874
Marie Sophie Plum
1810-1902
Marie Sophie Plum
F:
17 aug. 1810
D:
1 aug. 1902
Vilhelm Bartholomæus Bentzien
1800-1857
Vilhelm Bartholomæus Bentzien
F:
4 maj 1800
København
G:
4 maj 1835
D:
8 okt. 1857
Frederik Plum
1760-1834
Frederik Plum
F:
12 okt. 1760
Korsør
D:
18 jan. 1834
Odense
Marie Sophie Munk
1765-1829
Marie Sophie Munk
F:
1765
G:
13 jul. 1792
D:
18 feb. 1829
Anna Ditlevine Stentzler
1838-
Anna Ditlevine Stentzler
F:
1838
Emma Antonia Luplau
1811-1883
Emma Antonia Luplau
F:
1811
D:
4 aug. 1883
Ditlev Stentzler
1811-1855
Ditlev Stentzler
F:
1811
D:
13 feb. 1855
Wilhelmine Elisabeth Luplau
1813-
Wilhelmine Elisabeth Luplau
F:
1813
Carl Severin Luplau
1815-
Carl Severin Luplau
F:
1815
Alida Nathalie Luplau
1817-1877
Alida Nathalie Luplau
F:
12 jun. 1817
D:
10 feb. 1877
Helfred Ferdinand Gøtzsche
1822-
Helfred Ferdinand Gøtzsche
F:
20 maj 1822
G:
22 nov. 1850
Ludvig Daniel Frederik Luplau
1819-
Ludvig Daniel Frederik Luplau
F:
1819
Claudine Frederikke Jensine Luplau
1821-
Claudine Frederikke Jensine Luplau
F:
1821
Wilhelm Emil Luplau
1823-1864
Wilhelm Emil Luplau
F:
12 maj 1823
København
D:
22 apr. 1864
Rasmusine Louise Rasmussen
1819-1890
Rasmusine Louise Rasmussen
F:
1819
G:
1858
D:
1890
Claudine Henriette Plum
1790-1846
Claudine Henriette Plum
F:
1790
Korsør
D:
10 jun. 1846
København (Fred.ty.)
Anton Carl Luplau
1784-1852
Anton Carl Luplau
F:
6 feb. 1784
København (Petri)
G:
27 mar. 1811
København (Garnisons)
D:
27 mar. 1852
København (Fred. ty.)
Frederik Plum
1794-1820
Frederik Plum
F:
21 apr. 1794
D:
24 sep. 1820
Wilhelm Plum
1797-1797
Wilhelm Plum
F:
1797
D:
1797
Caroline Amalie Elisabeth Grønvald
1825-
Caroline Amalie Elisabeth Grønvald
F:
18 apr. 1825
København (Holmens s.)
Moreau Peter Severin Jørgen Grønvald
1826-
Moreau Peter Severin Jørgen Grønvald
F:
1826
Carl Frederik Mathias Knud Grønvald
1827-
Carl Frederik Mathias Knud Grønvald
F:
1827
Theodor Napoleon Grønvald
1831-1905
Theodor Napoleon Grønvald
F:
18 jul. 1831
Frederiksberg
D:
29 okt. 1905
København (Bredgade)
Wilhelmine Marie Amalie Plum
1800-1883
Wilhelmine Marie Amalie Plum
F:
23 sep. 1800
København (Garnisons s.)
D:
5 jun. 1883
København
Peter Carl Grønvald
1794-1835
Peter Carl Grønvald
F:
1794
D:
jun. 1835
Jacob Severin Plum
1761-1805
Jacob Severin Plum
F:
1761
Korsør
D:
20 feb. 1805
København
Elisabeth Christine Falck
1766-1850
Elisabeth Christine Falck
F:
20 okt. 1766
Korsør
G:
4 sep. 1789
København
D:
25 sep. 1850
København
Christian Plum
1763-som barn
Christian Plum
F:
1763
D:
som barn
Pouline Frederikke Dorothea Flor. Isert
1789-1789
Pouline Frederikke Dorothea Flor. Isert
F:
17 feb. 1789
D:
18 mar. 1789
Dorothea Elisabeth Plum
1764-1789
Dorothea Elisabeth Plum
F:
1764
D:
25 feb. 1789
Poul Erdmann Isert
1756-1789
Poul Erdmann Isert
F:
1756
G:
3 apr. 1788
D:
21 jan. 1789
Christian Plum
1765-
Christian Plum
F:
1765
Gottlieb Plum
1766-1771
Gottlieb Plum
F:
7 okt. 1766
D:
10 sep. 1771
Peter Andreas Plum
1768-1768
Peter Andreas Plum
F:
1768
D:
2 aug. 1768
Daniel Ditlev Plum
1769-1795
Daniel Ditlev Plum
F:
1769
D:
14 jan. 1795
Claus Plum
1721-1781
Claus Plum
F:
1721
D:
2 feb. 1781
Korsør
Elisabeth Amalie Rohn
1730-1785
Elisabeth Amalie Rohn
F:
27 jun. 1730
G:
19 jun. 1753
D:
25 jul. 1785
Claus Plum
1686-ca. 1742
Claus Plum
F:
1686
D:
ca. 1742
Anna Sibylle Smith
1678-1761
Anna Sibylle Smith
F:
1678
D:
22 nov. 1761
Lars Nicolai Grøngaard
ca. 1729-1729
Lars Nicolai Grøngaard
F:
ca. 1729
D:
1729
Dorothea Hofgaard
1751-
Dorothea Hofgaard
F:
1751
Anne Elisabeth Grøngaard
1730-
Anne Elisabeth Grøngaard
F:
1730
Nicolai Hofgaard
-1780
Nicolai Hofgaard
G:
29 apr. 1750
D:
SEN. 1780
Mette Christine Caroline Lous
1780-1861
Mette Christine Caroline Lous
F:
1780
København (Holmens s.)
D:
18 jan. 1861
København
Casper Hermann von Benzon
1774-1842
Casper Hermann von Benzon
F:
16 nov. 1774
Odense
G:
12 jul. 1800
Frederiksberg
D:
6 aug. 1842
Helene Ambrosia Lous
1782-1787
Helene Ambrosia Lous
F:
1782
København (Holmens s.)
D:
1787
København (Holmens s.)
Christiane Margrethe Lous
1783-1786
Christiane Margrethe Lous
F:
1783
København (Holmens s.)
D:
1786
København (Holmens s.)
Carl Andreas Lous
1785-1788
Carl Andreas Lous
F:
1785
København (Holmens s.)
D:
1788
København (Holmens s.)
Helene Valentine Lous
1786-1789
Helene Valentine Lous
F:
1786
København (Holmens s.)
D:
1789
København (Holmens s.)
Dorothea Jensenius
1757-1830
Dorothea Jensenius
F:
1757
D:
16 apr. 1830
Andreas Lous
1728-1797
Andreas Lous
F:
3 okt. 1728
København (Holmens s.)
G:
15 jan. 1779
København (Holmens s.)
D:
18 jul. 1797
København (Holmens s.)
Margrethe Jensenius
1758-1827
Margrethe Jensenius
F:
1758
D:
30 okt. 1827
Carl Friedrich Bielefeldt
1752-1825
Carl Friedrich Bielefeldt
F:
1 feb. 1752
G:
4 okt. 1782
D:
23 mar. 1825
Mette Kirstine Grøngaard
1731-1788
Mette Kirstine Grøngaard
F:
1731
D:
20 nov. 1788
Carl Jensenius
1726-1795
Carl Jensenius
F:
1726
G:
9 apr. 1756
D:
3 nov. 1795
Jochum Grøngaard
1733-1733
Jochum Grøngaard
F:
1733
D:
1733
Johannes Grøngaard
1735-1805
Johannes Grøngaard
F:
1735
D:
11 maj 1805
Anne Petersen
ca. 1738-
Anne Petersen
F:
ca. 1738
G:
1766
Lars Grøngaard
1738-1775
Lars Grøngaard
F:
1738
D:
1775
Anne Dorthea Grøngaard
1740-1759
Anne Dorthea Grøngaard
F:
1740
D:
1759
Dorothea Brock
1709-1747
Dorothea Brock
F:
1709
D:
1747
Iver Grøngaard
1697-1755
Iver Grøngaard
F:
1697
G:
1728/29
D:
1755
Mette Sophie Brock
1710-1728
Mette Sophie Brock
F:
1710
D:
1728
Jens Brock
ca. 1714-1780
Jens Brock
F:
ca. 1714
D:
1780
Kirstine Plum
1687-1714
Kirstine Plum
F:
1687
D:
jul. 1714
Jochum Brock
ca. 1681-1724
Jochum Brock
F:
ca. 1681
G:
ca. 1708
D:
14 nov. 1724
Søn
1689-1689
Søn
F:
1689
D:
1689
Frederik Plum
1643-1728
Frederik Plum
F:
12 aug. 1643
D:
23 maj 1728
Sophie Olsdatter
1662-1689
Sophie Olsdatter
F:
1662
G:
13 nov. 1679
D:
26 jul. 1689
Kirstine Cortsdatter
1608-1654
Kirstine Cortsdatter
F:
1608
D:
11 maj 1654
Claus Plum
1585-1649
Claus Plum
F:
5 jul. 1585
G:
22 apr. 1638
D:
16 mar. 1649
København (Frue)
Cort Aslaksen
1564-1624
Cort Aslaksen
F:
28 jun. 1564
Bergen
D:
7 feb. 1624
København (Frue)
Barbara Olufsdatter
ca. 1586-1628
Barbara Olufsdatter
F:
ca. 1586
G:
1603
D:
12 nov. 1628