Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Agnethe Laustdatter
ca. 1716 - 1777 (61 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Anders Hansen
1735-1735
Anders Hansen
F:
1735
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1735
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Niels Hansen
1736-1749
Niels Hansen
F:
1736
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
FMTL. 1749
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Nicolai Andersen
1767-
Hans Nicolai Andersen
F:
1767
Døstrup s. (Drengsted)
Merret Andersdatter
1769-
Merret Andersdatter
F:
1769
Døstrup s. (Drengsted)
Ester Hansdatter
1737-1770
Ester Hansdatter
F:
1737
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1770
Anders Hansen
1734-
Anders Hansen
F:
1734
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Hansdatter
1738-
Anne Hansdatter
F:
1738
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Agnethe Laustdatter
1773-1776
Agnethe Laustdatter
F:
1773
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1776
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Cathrine Laustdatter
1776-
Cathrine Laustdatter
F:
1776
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Agnethe Laustdatter
1778-1779
Agnethe Laustdatter
F:
1778
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1779
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laust Hansen (Wollesen)
1740-1825
Laust Hansen (Wollesen)
F:
1740
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
20 maj 1825
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Kirsten Nielsdatter
ca. 1746-1779
Kirsten Nielsdatter
F:
ca. 1746
Daler
G:
1772
Daler
D:
1779
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Niels Peter Nielsen
1837-1837
Niels Peter Nielsen
F:
7 maj 1837
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
4 sep. 1837
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Lovise Hansdatter
1803-1837
Lovise Hansdatter
F:
1803
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
19 aug. 1837
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Niels Hansen Nielsen
Cathrine Marie Hansdatter
1806-
Cathrine Marie Hansdatter
F:
1806
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Jeppe Hansen Rasmussen
ca. 1811-
Jeppe Hansen Rasmussen
F:
ca. 1811
Varde
G:
14 nov. 1835
Emmerlev
Nilo Kirstine Hansdatter
1811-
Nilo Kirstine Hansdatter
F:
1811
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Lene Cathrine Hansdatter
1815-
Lene Cathrine Hansdatter
F:
11 jan. 1815
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Kirsten Laustdatter
1781-1860
Kirsten Laustdatter
F:
1781
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
30 mar. 1860
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Nielsen Spilmand
ca. 1770-1842
Hans Nielsen Spilmand
F:
ca. 1770
D:
30 apr. 1842
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hanne Catharina Laustdatter
1784-1788
Hanne Catharina Laustdatter
F:
1784
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
SENEST 1788
Catharina Marie
ca. 1757-1787
Catharina Marie
F:
ca. 1757
D:
1787
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Catharina Marie Laustdatter
1790-1791
Catharina Marie Laustdatter
F:
1790
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1791
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Margrethe Pedersdatter
ca. 1751-1803
Anne Margrethe Pedersdatter
F:
ca. 1751
D:
1803
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anders Nielsen
1777-
Anders Nielsen
F:
1777
Emmerlev s. (Kærgård)
Agnethe Nielsdatter
1778-
Agnethe Nielsdatter
F:
1778
Emmerlev s. (Kærgård)
Oje Hansdatter
1742-1823
Oje Hansdatter
F:
1742
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
24 jan. 1823
Emmerlev s. (Kærgård)
Niels Andersen
Jens Hansen
1744-1807
Jens Hansen
F:
1744
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
M
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Boesen
1767-1777
Hans Boesen
F:
1767
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1777
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Nielsen Boesen
1769-
Hans Nielsen Boesen
F:
1769
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Herlig Hansdatter
1746-1772
Herlig Hansdatter
F:
1746
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1772
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Boe Hansen
1735-1802
Boe Hansen
F:
1735
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
1773/74
D:
1802
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Niels Hansen Due
1840-
Niels Hansen Due
F:
30 apr. 1840
Emmerlev s. (Nyland)
Mariane Due
1842-1842
Mariane Due
F:
4 mar. 1842
Emmerlev s. (Nyland)
D:
3 jun. 1842
Emmerlev s. (Nyland)
Hans Nielsen Due
1843-
Hans Nielsen Due
F:
14 apr. 1843
Emmerlev s. (Nyland)
Karl-Heinz Johann Schuldt
1924-
Karl-Heinz Johann Schuldt
F:
21 nov. 1924
Tønder
Gertrud Elsa Schuldt
1927-
Gertrud Elsa Schuldt
F:
26 sep. 1927
Tønder
Christoph Johann Heinrich Schuldt
1896-
Christoph Johann Heinrich Schuldt
F:
24 apr. 1896
Tønder
Gertrud Elsa Berbig
1895-1944
Gertrud Elsa Berbig
F:
30 apr. 1895
Rastenberg, Tyskland
D:
12 nov. 1944
landevejen fra Uge til Tønder
Nielsine Marie Mikkelsen
1892-
Nielsine Marie Mikkelsen
F:
13 jan. 1892
Skærbæk s. (Ullerup Mark)
G:
12 maj 1948
Tønder
Dødfødt søn
1897-1897
Dødfødt søn
F:
22 jul. 1897
Tønder
D:
22 jul. 1897
Tønder
Dødfødt datter
1925-1925
Dødfødt datter
F:
4 mar. 1925
Tønder
D:
4 mar. 1925
Tønder
Anton Ludwig Schuldt
1899-
Anton Ludwig Schuldt
F:
1 apr. 1899
Tønder
Thea Friederike Nielsen
1901-
Thea Friederike Nielsen
F:
7 sep. 1901
Møgeltønder
G:
18 feb. 1924
Højer
Metha Käthe Schuldt
1902-1909
Metha Käthe Schuldt
F:
15 jul. 1902
Tønder
D:
30 jul. 1909
Tønder
Magda Johanna Schuldt
1907-
Magda Johanna Schuldt
F:
1 jan. 1907
Tønder
Johann Heinrich Schuldt
1869-1948
Johann Heinrich Schuldt
F:
15 jul. 1869
Tønder
D:
17 mar. 1948
Hostrup s. (Rørkær)
Meta Julie Henriette Orth
1870-1956
Meta Julie Henriette Orth
F:
16 sep. 1870
Hamborg
D:
17 mar. 1956
Fjelstrup s. (Hvilehjemmet i Sillerup)
Niels Johannes Albrecht Schuldt
1870-
Niels Johannes Albrecht Schuldt
F:
30 nov. 1870
Tønder
Marie Sophie Julie Schuldt
1872-
Marie Sophie Julie Schuldt
F:
14 okt. 1872
Tønder
Martin Schuldt
1876-1890
Martin Schuldt
F:
5 apr. 1876
Tønder
D:
25 mar. 1890
Tønder
Anton Heinrich Schuldt
1877-
Anton Heinrich Schuldt
F:
12 nov. 1877
Tønder
Meta Marie Schuldt
1879-
Meta Marie Schuldt
F:
11 dec. 1879
Tønder
Harro Heiker Kossuth Schuldt
1881-
Harro Heiker Kossuth Schuldt
F:
31 dec. 1881
Tønder
Ane Cathrine Marie Due
1846-
Ane Cathrine Marie Due
F:
9 feb. 1846
Emmerlev s. (Nyland)
Johann Heinrich Schuldt
1837-1900
Johann Heinrich Schuldt
F:
24 dec. 1837
Tønder
G:
29 mar. 1869
Tønder
D:
8 jul. 1900
Tønder
Martin Hansen Carstensen
1840-
Martin Hansen Carstensen
F:
24 nov. 1840
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
19 apr. 1905
Tønder
Juliane Eriksen
1919-
Juliane Eriksen
F:
31 okt. 1919
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mikkel Ullerup Eriksen
1920-2013
Mikkel Ullerup Eriksen
F:
23 dec. 1920
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
3 aug. 2013
Tønder
Ane Margrete Eriksen
Esther Marie Eriksen
Peter Beyer Eriksen
Svend Trøst Eriksen
Anna Jørgine Jørgensen
Asbjørn Bertelsen Eriksen
Laust Nielsen Eriksen
1876-
Laust Nielsen Eriksen
F:
22 nov. 1876
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mikoline Ulrikke Bertelsen
1887-
Mikoline Ulrikke Bertelsen
F:
24 okt. 1887
Juliane Due
1848-1923
Juliane Due
F:
6 jul. 1848
Emmerlev s. (Nyland)
D:
3 sep. 1923
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mikkel Pedersen Eriksen
1835-
Mikkel Pedersen Eriksen
F:
9 sep. 1835
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
3 mar. 1876
Emmerlev
Anders Feddersen Due
1851-
Anders Feddersen Due
F:
28 feb. 1851
Emmerlev s. (Nyland)
Carl Marius Theodor Due
1855-1858
Carl Marius Theodor Due
F:
23 mar. 1855
Emmerlev s. (Nyland)
D:
25 dec. 1858
Emmerlev s. (Nyland)
Niels Nielsen Due
1808-1886
Niels Nielsen Due
F:
1808
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
18 jun. 1886
Emmerlev s. (Nyland)
Mette Marie Jensen
1812-1890
Mette Marie Jensen
F:
1812
Ballum
G:
1 jun. 1839
Emmerlev
D:
30 dec. 1890
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Niels Jacobsen
1839-
Niels Jacobsen
F:
21 nov. 1839
Visby s. (Ø. Gammelby)
Ellen Nissen
1846-
Ellen Nissen
F:
12 dec. 1846
Skast
G:
3 maj 1879
Visby
Anne Marie Jacobsen
1842-1844
Anne Marie Jacobsen
F:
27 jan. 1842
Visby s. (Ø. Gammelby)
D:
31 dec. 1844
Visby s. (Ø. Gammelby)
Jacob Andersen Jacobsen
1844-1862
Jacob Andersen Jacobsen
F:
19 feb. 1844
Visby s. (Nørby)
D:
13 mar. 1862
Visby s. (Nørby)
Mathias Jacobsen
1846-
Mathias Jacobsen
F:
13 maj 1846
Visby s. (Nørby)
Antoni Jacobsen
1848-
Antoni Jacobsen
F:
7 dec. 1848
Visby s. (Nørby)
Anne Margrethe Nielsdatter Due
1811-1875
Anne Margrethe Nielsdatter Due
F:
1811
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
31 dec. 1875
Visby
Anders Jacobsen
ca. 1802-1863
Anders Jacobsen
F:
ca. 1802
G:
28 dec. 1836
Visby
D:
30 jan. 1863
Visby
Anne Cathrine Nielsdatter Due
1812-1830
Anne Cathrine Nielsdatter Due
F:
1812
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
4 jan. 1830
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anne Andersdatter
1774-
Anne Andersdatter
F:
1774
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Niels Nielsen Due
1781-1838
Niels Nielsen Due
F:
1781
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
12 aug. 1838
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Woldborg Sørensdatter
1796-1848
Woldborg Sørensdatter
F:
1796
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
9 sep. 1848
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anders Feddersen Laustsen
1786-1866
Anders Feddersen Laustsen
F:
1786
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
21 sep. 1828
Emmerlev
D:
1863 ELLER 1866
Anne Sørensdatter
1797-1858
Anne Sørensdatter
F:
1797
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
27 dec. 1858
Emmerlev s. (Fattighuset)
Anne Sophie Sørensdatter
1799-
Anne Sophie Sørensdatter
F:
1799
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
An Claudi Sørensdatter
1802-
An Claudi Sørensdatter
F:
1802
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Jacob Petersen
ca. 1796-
Jacob Petersen
F:
ca. 1796
G:
22 jun. 1834
Søren Sørensen
1805-
Søren Sørensen
F:
1805
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Søren Feddersen Sørensen
1810-
Søren Feddersen Sørensen
F:
1810
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Agnethe Andersdatter
1776-1843
Agnethe Andersdatter
F:
1776
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
19 dec. 1843
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Søren Sørensen Keelsen
Anne Hansdatter
1750-1826
Anne Hansdatter
F:
1750
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
7 jul. 1826
Visby s.
Anders Feddersen
1738-
Anders Feddersen
F:
1738
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peder Pedersen
Peder Pedersen
G:
ca. 1783
Agnethe Hansdatter
1753-1776
Agnethe Hansdatter
F:
1753
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1776
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Jørgen Hansen
1779-
Jørgen Hansen
F:
1779
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Agnethe Hansdatter
1782-1784
Agnethe Hansdatter
F:
1782
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1784
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hanne Hansdatter
1755-1783
Hanne Hansdatter
F:
1755
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1783
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Jørgensen
Lorenz Hansen Laustsen Tudsborg
1821-
Lorenz Hansen Laustsen Tudsborg
F:
23 nov. 1821
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Emilie Josephine Tudsborg
1825-
Emilie Josephine Tudsborg
F:
6 maj 1825
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Caroline Marie Lassen Tudsborg
1827-
Caroline Marie Lassen Tudsborg
F:
13 okt. 1827
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Peter Lassen Tudsborg
1829-
Hans Peter Lassen Tudsborg
F:
26 okt. 1829
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hanne Christine Tudsborg
1834-
Hanne Christine Tudsborg
F:
12 jan. 1834
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Lausten Tudsborg
1785-
Hans Lausten Tudsborg
F:
1785
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hanne Kirstine NN
Lene Christensdatter
1811-
Lene Christensdatter
F:
1811
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Maria Hansen
1842-
Maria Hansen
F:
24 jan. 1842
Højer s. (Rudbøl)
Johann Carl Friedrich Zenner
1833-
Johann Carl Friedrich Zenner
F:
19 jun. 1833
G:
1 jul. 1883
Højer
Lauritz Hansen
1871-1912
Lauritz Hansen
F:
25 mar. 1871
Højer s. (Rudbøl)
D:
24 jun. 1912
Højer s. (Rudbøl)
Anna Jensine Hansen
1886-
Anna Jensine Hansen
F:
18 jun. 1886
G:
18 nov. 1911
Højer
Caroline Hansine Hansen
1874-
Caroline Hansine Hansen
F:
14 mar. 1874
Højer s. (Rudbøl)
Alexander Dixen
1869-
Alexander Dixen
F:
13 apr. 1869
G:
24 mar. 1900
Højer
Cäcilie Margrethe Hansen
1877-
Cäcilie Margrethe Hansen
F:
18 mar. 1877
Højer s. (Rudbøl)
Nicoline Hansen
1880-
Nicoline Hansen
F:
17 jan. 1880
Højer s. (Rudbøl)
Hans Christian Hansen
1883-
Hans Christian Hansen
F:
13 sep. 1883
Højer s. (Rudbøl)
Nicoline Hansen
1887-
Nicoline Hansen
F:
3 mar. 1887
Højer s. (Rudbøl)
Hans Christian Hansen
1843-
Hans Christian Hansen
F:
10 sep. 1843
Højer s. (Rudbøl)
Jacobine Mortensen
ca. 1847-1911
Jacobine Mortensen
F:
ca. 1847
G:
8 maj 1870
Højer
D:
14 maj 1911
Højer
Anna Dorothea Hansen
1846-1854
Anna Dorothea Hansen
F:
5 mar. 1846
Højer s. (Rudbøl)
D:
26 maj 1854
Højer s. (Rudbøl)
Marcus Hansen
1848-1854
Marcus Hansen
F:
29 sep. 1848
Højer s. (Rudbøl)
D:
7 maj 1854
Højer s. (Rudbøl)
Cicilie Margrethe Hansen
1885-
Cicilie Margrethe Hansen
F:
26 okt. 1885
Højer
Lauritz Christian Hansen
1887-
Lauritz Christian Hansen
F:
13 feb. 1887
Højer
Caroline Dorothea Johanne Hansen
1889-
Caroline Dorothea Johanne Hansen
F:
28 feb. 1889
Højer
Heinrich Johann Hansen
1875-
Heinrich Johann Hansen
F:
27 feb. 1875
Flensborg
G:
6 nov. 1909
Højer
Theodora Hansen
1892-
Theodora Hansen
F:
8 mar. 1892
Højer
Carl Johann Hansen
1895-
Carl Johann Hansen
F:
19 maj 1895
Højer
Lorenz Christian Hansen
1851-1901
Lorenz Christian Hansen
F:
11 aug. 1851
Højer s. (Rudbøl)
D:
13 aug. 1901
Højer
Anna Catharina Nielsen
1859-
Anna Catharina Nielsen
F:
2 okt. 1859
Højer
G:
2 okt. 1884
Højer
Lauritz Hansen
1882-
Lauritz Hansen
F:
2 jan. 1882
Højer s. (Rudbøl)
Lausine Hansen
1854-
Lausine Hansen
F:
6 feb. 1854
Højer s. (Rudbøl)
Anna Margrethe Hansen
1912-
Anna Margrethe Hansen
F:
8 mar. 1912
Skærbæk
Edith Hansen
1918-
Edith Hansen
F:
13 aug. 1918
Skærbæk
Lauritz Hansen
1886-
Lauritz Hansen
F:
13 jun. 1886
Højer s. (Rudbøl)
Karen Marie Katrine Hansen
1891-
Karen Marie Katrine Hansen
F:
1 maj 1891
Bramminge s. (Sdr. Høe)
G:
30 nov. 1911
Skærbæk
Rasmus Hansen
1888-
Rasmus Hansen
F:
16 nov. 1888
Højer s. (Rudbøl)
Martin Hansen
1891-
Martin Hansen
F:
30 mar. 1891
Højer s. (Rudbøl)
Herlig Catharina Hansen
1896-
Herlig Catharina Hansen
F:
10 jul. 1896
Højer s. (Rudbøl)
Marcus Bossen Hansen
1856-
Marcus Bossen Hansen
F:
29 apr. 1856
Højer s. (Rudbøl)
Anna Margrethe Hansen
1860-
Anna Margrethe Hansen
F:
13 mar. 1860
G:
16 maj 1885
Højer
Dorthea Christine Jensen
1913-
Dorthea Christine Jensen
F:
27 sep. 1913
Emmerlev
Laust Knudsen Jensen
1887-
Laust Knudsen Jensen
F:
27 mar. 1887
Emmerlev
Caroline Kjestine Hansen
Anna Dorothea Christine Hansen
1858-
Anna Dorothea Christine Hansen
F:
29 aug. 1858
Højer s. (Rudbøl)
Jens Laustsen Jensen
1851-
Jens Laustsen Jensen
F:
23 aug. 1851
Emmerlev
Johannes Laustsen Hansen
1862-
Johannes Laustsen Hansen
F:
2 feb. 1862
Højer s. (Rudbøl)
Laust Hansen Christensen, senere Laust Hansen Laustsen
1815-1881
Laust Hansen Christensen, senere Laust Hansen Laustsen
F:
4 jan. 1815
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
10 jan. 1881
Højer s. (Rudbøl)
Silla Margrethe Bossen
ca. 1818-1897
Silla Margrethe Bossen
F:
ca. 1818
G:
16 jun. 1841
Højer
D:
27 feb. 1897
Højer s. (Rudbøl)
Lorentz Christian Christensen
1817-
Lorentz Christian Christensen
F:
24 dec. 1817
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Christensen
1823-1834
Hans Christensen
F:
26 okt. 1823
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
6 jul. 1834
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Dorthe Tudsborg
1787-
Anne Dorthe Tudsborg
F:
1787
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christen Laustsen
ca. 1775-1831
Christen Laustsen
F:
ca. 1775
D:
29 sep. 1831
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Maria Magdalene Tudsborg
1814-1816
Maria Magdalene Tudsborg
F:
1814
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
10 maj 1816
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Lorentz Tudsborg
1816-1819
Lorentz Tudsborg
F:
13 jul. 1816
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
11 okt. 1819
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marie Laustsen Tudsborg
1849-1851
Marie Laustsen Tudsborg
F:
29 jul. 1849
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
15 jul. 1851
Emmerlev s. (Kærgård)
Anne Jensine Laustsen Tudsborg
1851-1870
Anne Jensine Laustsen Tudsborg
F:
10 apr. 1851
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
29 jan. 1870
Emmerlev s. (Kærgård)
Johanne Jensen
1875-
Johanne Jensen
F:
17 jan. 1875
Emmerlev s. (Kærgård)
Jens Nicolai Jensen
1876-1927
Jens Nicolai Jensen
F:
14 mar. 1876
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
8 mar. 1927
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Caroline Jensen
1877-
Caroline Jensen
F:
23 maj 1877
Emmerlev s. (Kærgård)
Hans Petersen
1870-
Hans Petersen
F:
30 maj 1870
G:
18 jun. 1901
Emmerlev
Hans Jensen
1878-1967
Hans Jensen
F:
13 sep. 1878
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
23 jul. 1967
Emmerlev
Johanne Augusta Hansen
Jens Jakobsen Tønder
1903-
Jens Jakobsen Tønder
F:
30 aug. 1903
Emmerlev s. (Kærgård)
Jensine Sophie Planitzer
1906-
Jensine Sophie Planitzer
F:
31 dec. 1906
Højer
G:
30 Okt 1926
Esbjerg (Zions s.)
Mimi Marie Tønder
1905-
Mimi Marie Tønder
F:
1 jan. 1905
Emmerlev s. (Kærgård)
Peder Staugaard Jensen
1903-
Peder Staugaard Jensen
F:
1 jun. 1903
G:
26 aug. 1927
Esbjerg
Christen Aa Christensen, senere Lodberg
1896-1975
Christen Aa Christensen, senere Lodberg
F:
28 okt. 1896
Nysogn s. (Søndervig)
D:
1 dec. 1975
Søren Petersen Tønder
1907-1978
Søren Petersen Tønder
F:
2 maj 1907
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
17 jun. 1978
Mary Cathrine Sørensen
1914-1962
Mary Cathrine Sørensen
F:
7 mar. 1914
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
G:
17 nov. 1935
Esbjerg (Zions s.)
D:
11 nov. 1962
Esbjerg (centralsygeh.)
Johannes Mathiesen Tønder
1909-1989
Johannes Mathiesen Tønder
F:
12 sep. 1909
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
20 feb. 1989
Esbjerg
Ingeborg Dorthea Andersen
1907-1987
Ingeborg Dorthea Andersen
F:
17 jun. 1907
Ringkøbing
G:
29 mar. 1932
Esbjerg
D:
5 nov. 1987
Esbjerg
Johanne Tønder
1911-1978
Johanne Tønder
F:
5 okt. 1911
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
22 jul. 1978
Esbjerg
Karl Kristensen
1910-1997
Karl Kristensen
F:
15 Maj 1910
Agger
G:
2 apr. 1945
Vestervig
D:
15 jan. 1997
Esbjerg
Bertha Tønder
1913-1913
Bertha Tønder
F:
11 jan. 1913
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
17 jan. 1913
Ballum s. (Bodsbøl)
Otto Tønder
1916-1995
Otto Tønder
F:
5 mar. 1916
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
23 aug. 1995
Skibby s.
Frida Nikoline Tønder
1918-1991
Frida Nikoline Tønder
F:
12 Okt 1918
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
D:
7 jul. 1991
Esbjerg
Oskar Jessen
1917-2008
Oskar Jessen
F:
19 dec. 1917
Esbjerg (Zions s.)
D:
5 jun. 2008
Esbjerg
Hans Thomsen Tønder
1920-1983
Hans Thomsen Tønder
F:
27 jul. 1920
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
D:
14 mar. 1983
Esbjerg
Viola Tønder
1921-1922
Viola Tønder
F:
30 okt. 1921
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
D:
24 Maj 1922
Esbjerg (Zions s.)
Rosa Tønder
1921-1922
Rosa Tønder
F:
30 okt. 1921
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
D:
27 Maj 1922
Esbjerg (Zions s.)
Elias Tønder
1924-1925
Elias Tønder
F:
26 dec. 1924
Esbjerg (Zions s.)
D:
26 Maj 1925
Esbjerg (Zions s.)
Anne Jensen
1880-1939
Anne Jensen
F:
10 apr. 1880
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
22 nov. 1939
Esbjerg (Zions s.)
Hans Thomsen Tønder
1877-1951
Hans Thomsen Tønder
F:
19 feb. 1877
Brøndum s. (Forum Hede)
G:
3 okt. 1902
Emmerlev
D:
26 Maj 1951
Esbjerg (Zions s.)
Johanne Marie Tudsborg
1854-1935
Johanne Marie Tudsborg
F:
18 apr. 1854
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
24 sep. 1935
Emmerlev s. (Kærgård)
Jens Jacobsen Jensen
1842-1904
Jens Jacobsen Jensen
F:
3 jun. 1842
Emmerlev s. (Kærgård)
G:
9 nov. 1873
Emmerlev
D:
6 aug. 1904
Emmerlev s. (Kærgård)
Johannes Laustsen Tudsborg
1861-1870
Johannes Laustsen Tudsborg
F:
6 maj 1861
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
21 jan. 1870
Emmerlev s. (Kærgård)
Christian Nielsen Due
1877-
Christian Nielsen Due
F:
1 mar. 1877
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Jens Nicolaisen Due
1878-1878
Jens Nicolaisen Due
F:
30 apr. 1878
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
5 nov. 1878
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Lyt Wolfsen Krag
1908-
Lyt Wolfsen Krag
F:
23 okt. 1908
Daler
Cecilie Christine Toft
1908-
Cecilie Christine Toft
F:
10 aug. 1908
Emmerlev
G:
30 nov. 1934
Emmerlev
Niels Nielsen Due Krag
1909-
Niels Nielsen Due Krag
F:
4 sep. 1909
Daler
Ingeborg Jensen
1908-
Ingeborg Jensen
F:
1 dec. 1908
Daler
G:
22 okt. 1937
Daler
Catharina Krag
1911-1911
Catharina Krag
F:
21 maj 1911
Daler
D:
3 jul. 1911
Daler
Anne Cathrine Krag
1913-1992
Anne Cathrine Krag
F:
15 apr. 1913
Daler
D:
1 sep. 1992
Hans Mathiesen Sørensen
1909-1997
Hans Mathiesen Sørensen
F:
1 nov. 1909
Emmerlev s. (V. Gammelby)
G:
25 okt. 1935
Daler
D:
13 nov. 1997
Caroline Due
1882-1952
Caroline Due
F:
6 jun. 1882
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
12 mar. 1952
Tønder (sygehuset)
Søren Wolfsen Krag
1883-
Søren Wolfsen Krag
F:
19 aug. 1883
Daler
G:
17 maj 1907
Emmerlev
Anne Cathrine Lund
1911-1911
Anne Cathrine Lund
F:
16 apr. 1911
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
30 jul. 1911
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anne Helene Lund
1912-1912
Anne Helene Lund
F:
29 maj 1912
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
24 sep. 1912
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anne Helene Lund
1914-
Anne Helene Lund
F:
23 jan. 1914
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Cathrine Lund
1915-
Cathrine Lund
F:
22 mar. 1915
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Andreas Christian Atzen
1906-
Andreas Christian Atzen
F:
5 okt. 1906
Møgeltønder
G:
18 mar. 1939
Emmerlev
Christine Due
1884-1941
Christine Due
F:
24 jul. 1884
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
31 okt. 1941
Tønder
Hans Nissen Lund
1886-
Hans Nissen Lund
F:
21 mar. 1886
Emmerlev s. (Nymølle)
G:
17 maj 1910
Emmerlev
Jenny Nicoline Due
1887-
Jenny Nicoline Due
F:
14 feb. 1887
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Peter Toll Martinsen
1885-1959
Peter Toll Martinsen
F:
14 jan. 1885
Emmerlev s. (Kærgård)
G:
7 maj 1925
Emmerlev
D:
11 jan. 1959
Højer
Anne Due
1891-1892
Anne Due
F:
2 feb. 1891
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
15 jul. 1892
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Hanne Due
1892-1892
Hanne Due
F:
16 feb. 1892
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
1 maj 1892
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Dødfødt søn
1894-1894
Dødfødt søn
F:
10 jan. 1894
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
10 jan. 1894
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anne Due
1895-1903
Anne Due
F:
7 apr. 1895
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
1 jun. 1903
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Jens Due
1896-1896
Jens Due
F:
20 maj 1896
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
4 nov. 1896
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Hanne Due
1897-1897
Hanne Due
F:
20 dec. 1897
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
21 dec. 1897
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mette Marie Due
Johann Have
Anne Kathrine Due
Niels Nielsen Due
Valdemar Due
1900-
Valdemar Due
F:
20 dec. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Amalie Martine Lund
1904-
Amalie Martine Lund
F:
5 mar. 1904
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
31 okt. 1928
Emmerlev
Anne Cathrine Tudsborg
1857-1901
Anne Cathrine Tudsborg
F:
21 nov. 1857
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
25 feb. 1901
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Niels Nielsen Due
1851-1941
Niels Nielsen Due
F:
30 jul. 1851
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
16 sep. 1876
Emmerlev
D:
19 mar. 1941
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Jens Nicolaisen Tudsborg
1818-1889
Jens Nicolaisen Tudsborg
F:
18 nov. 1818
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
22 maj 1889
Emmerlev s. (Kærgård)
Caroline Jensen
1820-1880
Caroline Jensen
F:
9 jun. 1820
G:
2 jul. 1848
Emmerlev
D:
5 jun. 1880
Emmerlev s. (Kærgård)
Dorthea Christine Jensen
1913-
Dorthea Christine Jensen
F:
27 sep. 1913
Emmerlev
Laust Knudsen Jensen
1887-
Laust Knudsen Jensen
F:
27 mar. 1887
Emmerlev
Caroline Kjestine Hansen
Jens Laustsen Jensen
1851-
Jens Laustsen Jensen
F:
23 aug. 1851
Emmerlev
Anna Dorothea Christine Hansen
1858-
Anna Dorothea Christine Hansen
F:
29 aug. 1858
Højer s. (Rudbøl)
Theodor Christian Jensen
1894-
Theodor Christian Jensen
F:
7 nov. 1894
Emmerlev
Nicoline Jensen
1896-
Nicoline Jensen
F:
8 jan. 1896
Emmerlev
Caroline Jensen
1897-
Caroline Jensen
F:
11 feb. 1897
Emmerlev
Laust Christensen Andresen
1889-1964
Laust Christensen Andresen
F:
5 jun. 1889
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
1 apr. 1927
Emmerlev
D:
12 Maj 1964
Tønder (sygehuset)
Niels Madsen Jensen
1898-
Niels Madsen Jensen
F:
16 jul. 1898
Emmerlev
Hansine Petrea Brink
1906-
Hansine Petrea Brink
F:
18 okt. 1906
Emmerlev
G:
15 sep. 1934
Emmerlev
Antoni Jensen
1901-
Antoni Jensen
F:
14 jan. 1901
Emmerlev
Ingeborg Marie Jensen
1905-
Ingeborg Marie Jensen
F:
27 feb. 1905
Emmerlev
Søren Pedersen Holst
1904-
Søren Pedersen Holst
F:
31 aug. 1904
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
23 dec. 1928
Emmerlev
Anna Jensine Meier
1873-
Anna Jensine Meier
F:
11 sep. 1873
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
1 nov. 1893
Emmerlev
Dødfødt datter
1854-1854
Dødfødt datter
F:
18 jun. 1854
Emmerlev
D:
18 jun. 1854
Emmerlev
Niels Knudsen Eilersen
1889-
Niels Knudsen Eilersen
F:
24 jul. 1889
Brede s. (Storde)
Thyra Elise Jessen
1892-
Thyra Elise Jessen
F:
8 feb. 1892
Vodder s. (Vrå)
Marie Jensen
1855-
Marie Jensen
F:
4 aug. 1855
Emmerlev
Peter Christian Eilersen
1842-1916
Peter Christian Eilersen
F:
11 jul. 1842
Ballum s. (Vesterende)
G:
12 okt 1887
Brede
D:
28 okt. 1916
Brede s. (Storde)
Anne Cathrine Jensen
1860-1871
Anne Cathrine Jensen
F:
14 jan. 1860
Emmerlev
D:
18 jun. 1871
Emmerlev
Caroline Tudsborg
1821-
Caroline Tudsborg
F:
6 apr. 1821
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laust Knudsen Jensen
1817-1885
Laust Knudsen Jensen
F:
17 jul. 1817
G:
10 nov. 1850
Emmerlev
D:
1 nov. 1885
Emmerlev
Cathrine Marie Tudsborg
1823-1838
Cathrine Marie Tudsborg
F:
18 jul. 1823
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
31 jul. 1838
Emmerlev s. (Kærgård)
Lorentz Petersen Laustsen Tudsborg
1825-
Lorentz Petersen Laustsen Tudsborg
F:
27 sep. 1825
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marie Andersen
1821-
Marie Andersen
F:
1 sep. 1821
G:
18 apr. 1863
Emmerlev
Hans Christian Tudsborg
1828-
Hans Christian Tudsborg
F:
29 jul. 1828
Emmerlev s. (Kærgård)
Anders Nielsen Tudsborg
1831-1838
Anders Nielsen Tudsborg
F:
11 feb. 1831
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
27 jun. 1838
Emmerlev s. (Kærgård)
Johannes Laustsen Tudsborg
1789-1866
Johannes Laustsen Tudsborg
F:
1789
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
26 sep. 1866
Emmerlev s. (Kærgård)
Maren Jensdatter
Anders Hansen Andresen
1820-1833
Anders Hansen Andresen
F:
22 apr. 1820
Emmerlev s. (V. Gammelby)
D:
9 nov. 1833
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Laust Hansen Andresen
1822-1834
Laust Hansen Andresen
F:
2 aug. 1822
Emmerlev s. (V. Gammelby)
D:
7 jan. 1834
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Agnethe Laustdatter
1792-
Agnethe Laustdatter
F:
1792
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Andreas Andersen
ca. 1787-
Andreas Andersen
F:
ca. 1787
G:
20 maj 1819
Emmerlev
Lorentz Laustsen Koldenborg
1817-
Lorentz Laustsen Koldenborg
F:
17 jul. 1817
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laust Hansen Laustsen Koldenborg
1819-1831
Laust Hansen Laustsen Koldenborg
F:
28 aug. 1819
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
4 okt. 1831
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Cathrine Steenbeck Andresen
1883-
Cathrine Steenbeck Andresen
F:
4 aug. 1883
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Christian Clausen Andresen
1884-
Christian Clausen Andresen
F:
16 sep. 1884
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Maren Koldenborg
1865-
Maren Koldenborg
F:
21 aug. 1865
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anders Lausten Andresen
1852-
Anders Lausten Andresen
F:
7 jun. 1852
G:
16 maj 1883
Emmerlev
Laust Laustsen Koldenborg
1868-
Laust Laustsen Koldenborg
F:
21 jun. 1868
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Abeline Koldenborg
1870-1881
Abeline Koldenborg
F:
5 okt. 1870
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
20 dec. 1881
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Thomas Sørensen Koldenborg
1874-
Thomas Sørensen Koldenborg
F:
11 jul. 1874
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Peder Koldenborg
1882-
Hans Peder Koldenborg
F:
28 feb. 1882
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christen Clausen Laustsen Koldenborg
1822-1884
Christen Clausen Laustsen Koldenborg
F:
25 mar. 1822
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
28 mar. 1884
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Marie Thomasdatter
1841-
Anne Marie Thomasdatter
F:
29 jan. 1841
Guldager s. (Guldager Mark)
G:
7 maj 1865
Emmerlev
Lorentz Andreas Andersen
1845-
Lorentz Andreas Andersen
F:
3 dec. 1845
Anders Christian Laustsen Koldenborg
1824-
Anders Christian Laustsen Koldenborg
F:
30 dec. 1824
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Ane Marie Christensen
Dødfødt datter
1852-1852
Dødfødt datter
F:
5 dec. 1852
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
5 dec. 1852
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marie Mathilde Koldenborg
1853-
Marie Mathilde Koldenborg
F:
31 jul. 1853
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Mathias Hansen Andresen
1882-
Mathias Hansen Andresen
F:
16 okt. 1882
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Marie Cathrine Petersen
1888-
Anne Marie Cathrine Petersen
F:
16 sep. 1888
Agerskov
Katrine Marie Andresen
1884-
Katrine Marie Andresen
F:
21 dec. 1884
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Andresen
1887-
Hans Andresen
F:
2 aug. 1887
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laust Christensen Andresen
1889-1964
Laust Christensen Andresen
F:
5 jun. 1889
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
12 Maj 1964
Tønder (sygehuset)
Nielsine Nikoline Meier
1886-1924
Nielsine Nikoline Meier
F:
14 maj 1886
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
2 nov. 1924
Torstrup s. (Sig)
Caroline Jensen
1897-
Caroline Jensen
F:
11 feb. 1897
Emmerlev
G:
1 apr. 1927
Emmerlev
Bothilde Marie Andresen
1894-
Bothilde Marie Andresen
F:
29 jun. 1894
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Andreas Christian Andresen
1898-
Andreas Christian Andresen
F:
30 jan. 1898
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laura Lovise Koldenborg
1857-
Laura Lovise Koldenborg
F:
4 feb. 1857
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Søren Hansen Andresen
1856-1938
Søren Hansen Andresen
F:
8 jan. 1856
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
30 apr. 1881
Emmerlev
D:
5 mar. 1938
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Dødfødt søn
1860-1860
Dødfødt søn
F:
29 nov. 1860
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
29 nov. 1860
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Dødfødt datter
1863-1863
Dødfødt datter
F:
1863
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1863
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Andrea Hansine Koldenborg
1866-
Andrea Hansine Koldenborg
F:
28 mar. 1866
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Laustsen Koldenborg
1827-
Hans Laustsen Koldenborg
F:
9 dec. 1827
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christine Hansdatter Laustsen
1825-1871
Christine Hansdatter Laustsen
F:
8 apr. 1825
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
8 mar. 1851
Emmerlev
D:
25 jul. 1871
Christine Koldenborg
1872-
Christine Koldenborg
F:
19 okt. 1872
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Mathias Lorenzen Koldenborg
1874-
Mathias Lorenzen Koldenborg
F:
15 mar. 1874
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Meta Mathea Koldenborg
1875-
Meta Mathea Koldenborg
F:
17 okt. 1875
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Christine Mathiesen
1847-
Anne Christine Mathiesen
F:
23 apr. 1847
Nr. Vejrup
G:
14 sep. 1872
Emmerlev
Maren Laustdatter
1797-1844
Maren Laustdatter
F:
1797
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
7 sep. 1844
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laust Laustsen Koldenborg
1792-1829
Laust Laustsen Koldenborg
F:
1792
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
30 nov. 1816
Emmerlev
D:
21 jun. 1829
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marcus Pedersen Klein
1859-1877
Marcus Pedersen Klein
F:
24 jan. 1859
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
12 jul. 1877
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peter Boysen Klein
1832-1860
Peter Boysen Klein
F:
13 maj 1832
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
26 apr. 1860
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Johanne Kirstine Petersen
ca. 1831-1897
Johanne Kirstine Petersen
F:
ca. 1831
G:
2 okt. 1858
Emmerlev
D:
11 feb. 1897
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anne Cathrine Klein
1835-1840
Anne Cathrine Klein
F:
8 maj 1835
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
17 maj 1840
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Dødfødt søn
1838-1838
Dødfødt søn
F:
1838
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1838
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Dødfødt datter
1839-1839
Dødfødt datter
F:
22 okt. 1839
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
22 okt. 1839
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marcus Pedersen Klein
ca. 1792-
Marcus Pedersen Klein
F:
ca. 1792
G:
2 maj 1832
Emmerlev
Lorentz Laustsen Tudsborg
1802-
Lorentz Laustsen Tudsborg
F:
1802
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Karen Hansdatter
1758-1814
Karen Hansdatter
F:
1758
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
1814
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laust Hansen Tudsborg
1758-1828
Laust Hansen Tudsborg
F:
1758
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
20 aug. 1828
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Forældre
Laust Laustsen
Ester Hansdatter
Agnethe Laustdatter
ca. 1716-1777
Agnethe Laustdatter
F:
ca. 1716
D:
1777
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Nielsen (Wollesen)
1704-1765
Hans Nielsen (Wollesen)
F:
fmtl. 1704
G:
FMTL. 1734
D:
1765
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)