Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Anders (Andreas) Hansen Schmidt
1630 -
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Hans Andersen Schmidt
1660-ca. 1715
Hans Andersen Schmidt
F:
o. 1660
fmtl. Højer
D:
ca. 1715
Højer
Gyde Johannesdatter
ca. 1670-1690
Gyde Johannesdatter
F:
ca. 1670
fmtl. Højer
G:
2 jun. 1689
Højer
D:
1690
Højer
Hans Johannsen Schmidt
1740-1788
Hans Johannsen Schmidt
F:
1740
D:
7 jan. 1788
Ottilie Dorothea Sønnichsdatter
1763-1846
Ottilie Dorothea Sønnichsdatter
F:
7 jan. 1763
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
G:
12 aug. 1785
Højer
D:
5 aug. 1846
Højer
Sønnich Johannsen Schmidt
1741-1741
Sønnich Johannsen Schmidt
F:
1741
D:
1741
Botilla Schmidt
1748-1784
Botilla Schmidt
F:
1748
D:
11 mar. 1784
Johannes Hansen Schmidt
1699-1757
Johannes Hansen Schmidt
F:
1699
Højer s. (Højergård)
D:
1757
Højer s. (Højergård)
Anne Marie Sønnichsdatter
1712-1782
Anne Marie Sønnichsdatter
F:
1712
Ballum s. (Østerende-Ballum)
G:
18 jun. 1739
Ballum
D:
2 jun. 1782
Højer
Catharina Sønnichsdatter
1749-1758
Catharina Sønnichsdatter
F:
1749
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1758
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Hinrich Hansen Sønnichsen
1751-1751
Hinrich Hansen Sønnichsen
F:
1751
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1751
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Bodil Schaus Sønnichsen
1783-1794
Bodil Schaus Sønnichsen
F:
1783
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1794
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Ellen Sønnichsen
1784-
Ellen Sønnichsen
F:
1784
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Sønnich Sønnichsen
1810-1810
Sønnich Sønnichsen
F:
4 apr. 1810
Hestholm
D:
15 maj 1810
Hestholm
Anna Sophia Sønnichsen
1837-1855
Anna Sophia Sønnichsen
F:
18 dec. 1837
Tønder (Hestholm)
D:
5 maj 1855
Tønder (Hestholm)
Heinrich Edward Andreas Asmussen
1863-1919
Heinrich Edward Andreas Asmussen
F:
6 dec. 1863
Hjordkær s. (Kristiansminde)
D:
12 apr. 1919
Oksbøl (Als)
Tony Marie Susanne Hansen
1864-
Tony Marie Susanne Hansen
F:
5 aug. 1864
Kiel
G:
21 jun. 1892
Hamborg
Christina Emilie Sønnichsen
1840-1904
Christina Emilie Sønnichsen
F:
9 maj 1840
Tønder (Hestholm)
D:
1904
Hamborg
Adolph Heinrich Leopold Asmussen
1835-1903
Adolph Heinrich Leopold Asmussen
F:
1 jan. 1835
Oldesloe s. (Schlamersdorf)
G:
6 feb. 1863
Tønder
D:
22 maj 1903
Hamborg
Rosa Margretha Sønnichsen
1842-1854
Rosa Margretha Sønnichsen
F:
27 okt. 1842
Tønder (Hestholm)
D:
28 jan. 1854
Tønder (Hestholm)
Hans Carstensen
1901-1910
Hans Carstensen
F:
9 aug. 1901
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
12 jun. 1910
Møgeltønder s. (Brink)
Friedrich Julius Carstensen
1902-1943
Friedrich Julius Carstensen
F:
26 nov. 1902
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
1943
Rusland
Anne Strogalski
1902-
Anne Strogalski
F:
29 jul. 1902
G:
29 jun. 1935
Hamborg
Maren Julie Carstensen
1904-1908
Maren Julie Carstensen
F:
28 aug. 1904
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
31 okt. 1908
Møgeltønder s. (Brink)
Redlef Carstensen
Helene Andresen
Hans Werner Carstensen
Christine Carstensen
Christian Mathiae Carstensen
1917-1941
Christian Mathiae Carstensen
F:
6 jun. 1917
Møgeltønder s. (Brink)
D:
20 nov. 1941
Rusland
Lene Christine Sønnichsen
1879-1964
Lene Christine Sønnichsen
F:
14 okt. 1879
Tønder (Hestholm)
D:
23 apr. 1964
Tønder (Tønder sygehus)
Hans Redlef Carstensen
1874-1938
Hans Redlef Carstensen
F:
16 jul. 1874
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
G:
14 sep. 1900
Tønder k.
D:
14 dec. 1938
Tønder (Tønder sygehus)
Heinrich Conrad Arthur Sønnichsen
1881-1933
Heinrich Conrad Arthur Sønnichsen
F:
21 maj 1881
Tønder (Hestholm)
D:
2 jun. 1933
Berlin
Johanne Martha Friderikke Jessen
1878-
Johanne Martha Friderikke Jessen
F:
19 apr. 1878
Hoptrup s. (Sønderballe)
G:
23 okt. 1903
Tønder
Dycke Julius Sønnichsen
1884-
Dycke Julius Sønnichsen
F:
3 jul. 1884
Tønder (Hestholm)
Friederikke Christina Jessen
1887-
Friederikke Christina Jessen
F:
9 aug. 1887
Hoptrup s. (Sønderballe)
G:
14 maj 1907
Emma Johanna Caroline Burmaehl
1892-
Emma Johanna Caroline Burmaehl
F:
18 feb. 1892
Altona
G:
23 maj 1928
Hamborg
Friederich Julius Sønnichsen
1845-1887
Friederich Julius Sønnichsen
F:
3 jun. 1845
Tønder (Hestholm)
D:
31 mar. 1887
Tønder (Hestholm)
Karen Juliane Christiane Sørensen
1849-1931
Karen Juliane Christiane Sørensen
F:
19 jan. 1849
Vejle
G:
22 okt. 1878
Tønder
D:
3 feb. 1931
Dycke Wilhelm Sønnichsen
1881-1929
Dycke Wilhelm Sønnichsen
F:
24 sep. 1881
Altona
D:
7 maj 1929
Altona
Olga Cathrine Marie Münster
1885-
Olga Cathrine Marie Münster
F:
2 okt. 1885
Altona
Wilhelm Sønnichsen
1883-1936
Wilhelm Sønnichsen
F:
24 jul. 1883
Altona
D:
1936
Altona
Hanna Frank
Konrad Sønnichsen
1884-1930
Konrad Sønnichsen
F:
28 nov. 1884
Altona
D:
9 maj 1930
Altona
Helene Otilde Schommer
1898-1927
Helene Otilde Schommer
F:
29 jan. 1898
Altona
G:
19 apr. 1921
Altona
D:
8 okt. 1927
Hamborg
Elisabeth Marie Sønnichsen
1886-
Elisabeth Marie Sønnichsen
F:
3 mar. 1886
Altona
Alfred Kritzmann
1877-1945
Alfred Kritzmann
F:
7 jun. 1877
Elberfeld
D:
29 nov. 1945
Elberfeld
Theodor Klapperbien
1877-
Theodor Klapperbien
F:
1 aug. 1877
Strasburg
Dycke Wilhelm Sønnichsen
1848-1928
Dycke Wilhelm Sønnichsen
F:
19 apr. 1848
Tønder (Hestholm)
D:
21 nov. 1928
Hamborg
Adele Marde Nissen
1861-1932
Adele Marde Nissen
F:
2 sep. 1861
Altona
G:
21 sep. 1880
Altona
D:
1 feb. 1932
Altona
Heinrich Gustav Sønnichsen
1850-1904
Heinrich Gustav Sønnichsen
F:
30 maj 1850
Tønder (Hestholm)
D:
19 jan. 1904
Hamborg
Hinrich Sønnichsen
1811-1886
Hinrich Sønnichsen
F:
30 jun. 1811
Hestholm
D:
21 sep. 1886
Hestholm
Lena Christina Lützen
1814-1885
Lena Christina Lützen
F:
1814
Klanxbüll
D:
7 jan. 1885
Tønder (Slotsgrunden)
Mette Marie Volquardsen
1899-
Mette Marie Volquardsen
F:
10 apr. 1899
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Hans Momsen
1898-1934
Hans Momsen
F:
9 sep. 1898
Nykirke
D:
4 mar. 1934
Nykirke
Johan Redlef Volquardsen
1902-1971
Johan Redlef Volquardsen
F:
28 aug. 1902
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1971
Tetenbøl
Thora Carstensen
Carsten Heinrich Volquardsen
1908-1944
Carsten Heinrich Volquardsen
F:
24 mar. 1908
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
28 nov. 1944
Sarajevo
Irma Carstensen
Sønnich Volquardsen
1868-1935
Sønnich Volquardsen
F:
22 jun. 1868
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 sep. 1935
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Elise Hansen
1874-
Elise Hansen
F:
10 mar. 1874
Nibøl
G:
23 nov. 1874
Nykirke
Nicoline Amalie Hindrichsen
1915-
Nicoline Amalie Hindrichsen
F:
12 jun. 1915
Højer s. (Ved Gaden)
Richard Richardsen
1909-
Richard Richardsen
F:
28 nov. 1909
Nibøl
Amalie Hindrichsen
1922-1945
Amalie Hindrichsen
F:
28 jan. 1922
Højer s. (Ved Gaden)
D:
4 dec. 1945
Tønder
Ingeborg Hindrichsen
1923-
Ingeborg Hindrichsen
F:
13 jun. 1923
Højer s. (Ved Gaden)
Marie Hedewig Nissen
1892-1957
Marie Hedewig Nissen
F:
9 maj 1892
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
D:
1 sep. 1957
Højer
Ernst Hindrichsen
1889-1969
Ernst Hindrichsen
F:
28 mar. 1889
Højer
G:
20 mar. 1914
Rødenæs
D:
6 sep. 1969
Højer
Dycke Nissen
1893-1916
Dycke Nissen
F:
14 maj 1893
Rødenæs
D:
1916
faldet i krigen
Ingeborg Nissen
1894-
Ingeborg Nissen
F:
22 aug. 1894
Rickelsbøl
Sønnich Sønnichsen Dethlefsen
1886-
Sønnich Sønnichsen Dethlefsen
F:
31 mar. 1886
Højer s. (Ved Gaden)
G:
9 maj 1919
Rødenæs
Nis Riklef Nissen
1897-
Nis Riklef Nissen
F:
31 okt. 1897
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
Kathrine Marie (Mona) Christiansen
August Siegismund Nissen
1900-
August Siegismund Nissen
F:
29 apr. 1900
Rødenæs
Klara Engeline Carstensen
1899-
Klara Engeline Carstensen
F:
13 aug. 1899
Humtrup
G:
3 dec. 1933
Humtrup
Johan Redlef Nissen
1901-
Johan Redlef Nissen
F:
20 nov. 1901
Rødenæs
Lina Kier
Nicolai Heinrich Nissen
1902-
Nicolai Heinrich Nissen
F:
22 sep. 1902
Rødenæs
Amalie Volquardsen
1869-1931
Amalie Volquardsen
F:
14 nov. 1869
Diedersbøl
D:
12 nov. 1931
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
Nicolai Heinrich Nissen
1869-1929
Nicolai Heinrich Nissen
F:
30 jun. 1869
Horsbøl
G:
25 okt. 1891
Horsbøl
D:
27 sep. 1929
Rickelsbøl
Ingeborg Volquardsen
1905-
Ingeborg Volquardsen
F:
16 aug. 1905
Sdr. Løgum s. (Vestergård)
Hans Thomsen
1896-
Hans Thomsen
F:
7 apr. 1896
Nordhackstedt s. (Riesbrick)
Carsten Ochs Carstensen Volquardsen
1906-
Carsten Ochs Carstensen Volquardsen
F:
7 okt. 1906
Sdr. Løgum
Johan Redlef Volquardsen
Hansine Christophersen
Catharine Marie Volquardsen
Richard Jacobsen
Bendix Heseler Volquardsen
Elfrida Schmidtke Dahl
Arthur Marius Volquardsen
1913-1953
Arthur Marius Volquardsen
F:
17 feb. 1913
Sdr. Løgum
D:
3 nov. 1953
Nibøl
Grethe Marie Volquardsen
Andreas Christophersen
Fritz Volquardsen
Mathilde Tetens
Hans Volquardsen
Bothilde Christine Lorentzen
Bendix Heseler Volquardsen
1871-1937
Bendix Heseler Volquardsen
F:
30 mar. 1871
Diedersbøl
D:
29 jan. 1937
Diedersbøl
Anna Marie Carstensen
1885-1954
Anna Marie Carstensen
F:
24 maj 1885
Humtrup s. (Krakebøl)
G:
26 apr. 1901
Humtrup
D:
25 feb. 1954
Sdr. Løgum
Cathrine Marie Volquardsen
1872-1872
Cathrine Marie Volquardsen
F:
14 apr. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 nov. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Johan Redlef Volquardsen
1910-1945
Johan Redlef Volquardsen
F:
10 jun. 1910
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1945
Prag
Abel Elise Volquardsen
Jes Bahne Melfsen
Nis Adolph Volquardsen
1916-1943
Nis Adolph Volquardsen
F:
25 feb. 1916
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1943
Stalingrad
Jacob Hermann Volquardsen
1873-1947
Jacob Hermann Volquardsen
F:
24 aug. 1873
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
3 maj 1947
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Abel Sophie Petersen
1884-
Abel Sophie Petersen
F:
13 sep. 1884
Nykirke s. (Osthusum)
G:
1908
Carsten Heinrich Hansen
1898-
Carsten Heinrich Hansen
F:
4 nov. 1898
Nykirke (Sdr. Dige)
Ella Hansen
Ingeborg Hansen
1903-
Ingeborg Hansen
F:
8 mar. 1903
Nykirke
Otto Carstensen
1904-
Otto Carstensen
F:
21 jul. 1904
Højer s. (Ved Gaden)
G:
1 jun. 1934
Nykirke
Catharina Marie Volquardsen
1874-
Catharina Marie Volquardsen
F:
16 nov. 1874
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
Nykirke (Sdr. Dige)
Jens Ingwert Hansen
1861-1927
Jens Ingwert Hansen
F:
18 okt. 1861
Nykirke
G:
25 jul. 1896
Horsbøl
D:
23 mar. 1927
Nykirke
Johan Redlef Volquardsen
1905-
Johan Redlef Volquardsen
F:
18 jun. 1905
Højer
Marie van Leeuven
Marie van Leeuven
G:
28 maj 1937
Rotterdam
Jacob Michael Volquardsen
Dina Fridrichs
Cäthe Regine Volquardsen
Antoni van Rijswik
1907-
Antoni van Rijswik
F:
28 maj 1907
Neumegen (Holland)
Carsten Redlef Volquardsen
1875-1911
Carsten Redlef Volquardsen
F:
8 jul. 1875
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
22 jul. 1911
Brøns s.
Bothilde Jacobsen
1882-1919
Bothilde Jacobsen
F:
24 okt. 1882
Visby
G:
24 apr. 1904
Daler
D:
8 dec. 1919
Tønder (sygehuset)
Petrine Volquardsen
Heinrich Bussmann
Johan Redlef Volquardsen
Lieselotte Klink
Ernst Johan Volquardsen
Hilde Bussmann
Carsten Redlef Volquardsen
Johan Ingwert Volquardsen
1879-1954
Johan Ingwert Volquardsen
F:
31 okt. 1879
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
30 maj 1954
Horsbøl
Cornelie Durst
1883-
Cornelie Durst
F:
27 aug. 1883
Emmersbøl
G:
27 sep. 1907
Horsbøl
Ingeborg Sønnichsen
1838-1924
Ingeborg Sønnichsen
F:
28 aug. 1838
Højer
D:
29 dec. 1924
Diedersbøl
Johann Redlef Volquardsen
1832-1884
Johann Redlef Volquardsen
F:
12 maj 1832
Diedersbøl
G:
25 sep. 1867
D:
17 maj 1884
Diedersbøl
Anna Sønnichsen
1878-
Anna Sønnichsen
F:
3 sep. 1878
Højer
Franz Eduard Ludwig Nielsen
1877-1950
Franz Eduard Ludwig Nielsen
F:
28 sep. 1877
Blekendorf (Holsten)
G:
5 okt. 1904
Højer
D:
9 maj 1950
Løjt s. (Skovby)
Sønnich Sønnichsen
1880-før 1963
Sønnich Sønnichsen
F:
26 maj 1880
Højer
D:
før 1963
Andrea Margarethe Matthiesen
1889-1963
Andrea Margarethe Matthiesen
F:
22 apr. 1889
Højer
G:
20 mar. 1908
Højer
D:
16 maj 1963
Højer
Kresten Jørgensen Sønnichsen
1883-
Kresten Jørgensen Sønnichsen
F:
27 feb. 1883
Højer
Catharina Maria Sønnichsen
1885-
Catharina Maria Sønnichsen
F:
4 sep. 1885
Højer
Conrad Adolf Clausen
1878-
Conrad Adolf Clausen
F:
30 aug. 1878
Slesvig
G:
23 jul. 1907
Højer
Emilie Dorothea Sønnichsen
1885-
Emilie Dorothea Sønnichsen
F:
4 sep. 1885
Højer
Heinrich Edvard Christian Siert
1882-1950
Heinrich Edvard Christian Siert
F:
13 nov. 1882
Slesvig
G:
12 aug. 1908
Højer
D:
2 apr. 1950
Slesvig
Carl Sønnichsen
1887-
Carl Sønnichsen
F:
27 apr. 1887
Højer
Frieda Wilhelmina Nissen
1896-
Frieda Wilhelmina Nissen
F:
24 aug. 1896
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
G:
29 apr. 1921
Rødenæs
Friedrich Sønnichsen
1840-1917
Friedrich Sønnichsen
F:
25 okt. 1840
Højer
D:
28 sep. 1917
Højer
Meta Caroline Bergmann
1855-1887
Meta Caroline Bergmann
F:
29 apr. 1855
Hjerpsted
G:
21 sep. 1877
Hjerpsted
D:
18 maj 1887
Højer
Carl Emil Otto Sønnichsen
1890-1891
Carl Emil Otto Sønnichsen
F:
23 jul. 1890
Højer
D:
14 maj 1891
Højer
Fritz Sønnichsen
1891-1892
Fritz Sønnichsen
F:
5 okt. 1891
Højer
D:
26 sep. 1892
Højer
Emil Sønnichsen
1894-
Emil Sønnichsen
F:
3 apr. 1894
Højer
Magda Elisabeth Kock
1902-
Magda Elisabeth Kock
F:
18 nov. 1902
Sønderborg
G:
21 aug. 1925
Sønderborg
Ida Clara Henriette Haschmann
Ida Clara Henriette Haschmann
G:
7 nov. 1947
Tønder
Ingeborg Marie Roll
1860-1953
Ingeborg Marie Roll
F:
25 jun. 1860
Højer
G:
2 okt. 1889
Højer
D:
12 nov. 1953
Højer
Ottilie Dorothea Brink
1870-1953
Ottilie Dorothea Brink
F:
17 jun. 1870
Højer
D:
26 sep. 1953
Flensborg
August Christian Diedrich Wriedt
1872-1942
August Christian Diedrich Wriedt
F:
24 aug. 1872
Neumünster
G:
3 nov. 1899
Højer
D:
8 feb. 1942
Husum
Ingeborg Nicoline Brink
1875-1896
Ingeborg Nicoline Brink
F:
10 aug. 1875
Højer
D:
22 aug. 1896
Højer
Christian Anton Ohlsen
1872-1913
Christian Anton Ohlsen
F:
3 feb. 1872
Højer
G:
3 okt. 1895
Højer
D:
9 jun. 1913
Højer
Ebbe Feddersen Brink
1879-1917
Ebbe Feddersen Brink
F:
5 jun. 1879
Højer
D:
7 maj 1917
Hamborg
Catharina Nicoline Skau
1866-
Catharina Nicoline Skau
F:
30 nov. 1866
Tinglev
G:
5 jan. 1909
Tinglev
Anna Sophia Sønnichsen
1842-1926
Anna Sophia Sønnichsen
F:
10 dec. 1842
Højer
D:
24 mar. 1926
Højer
Mads Mathiesen Brink
1839-1890
Mads Mathiesen Brink
F:
28 okt. 1839
Højer
G:
8 okt. 1869
Højer
D:
6 jun. 1890
Højer
Emilie Dorothea Sønnichsen
1844-1878
Emilie Dorothea Sønnichsen
F:
1 dec. 1844
Højer
D:
26 nov. 1878
Højer
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1838-1912
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
28 maj 1838
Højer
G:
26 sep. 1876
Højer
D:
19 aug. 1912
Højer
Fedder Paulsen Hindrichsen
1944-2022
Fedder Paulsen Hindrichsen
F:
9 jun. 1944
Højer
D:
15 aug. 2022
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1911-1993
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
15 jan. 1911
Højer
D:
3 aug. 1993
Marie Elise Paulsen
1920-2011
Marie Elise Paulsen
F:
21 mar. 1920
Nr. Løgum s.
G:
17 maj 1943
Nr. Løgum
D:
18 mar. 2011
Højer s. (Digegården)
Marie Christine Pørksen
1874-1955
Marie Christine Pørksen
F:
19 sep. 1874
Aventoft s. (Rosenkrands)
D:
22 apr. 1955
Fedder Peter Hindrichsen
1883-1947
Fedder Peter Hindrichsen
F:
12 nov. 1883
Højer
G:
17 nov. 1910
Højer
D:
12 nov. 1947
Højer
Hans Fedder Hindrichsen
1904-1988
Hans Fedder Hindrichsen
F:
22 maj 1904
Højer
D:
12 okt. 1988
Maren Carstensen
1916-1996
Maren Carstensen
F:
24 okt. 1916
Flensborg
G:
25 apr. 1937
Møgeltønder k.
D:
5 jun. 1996
Herbert Pørksen Hindrichsen
1905-1986
Herbert Pørksen Hindrichsen
F:
17 jun. 1905
Højer
D:
13 dec. 1986
Annelise Dethlefsen
1913-2006
Annelise Dethlefsen
F:
26 dec. 1913
Daler
G:
Daler
D:
8 dec. 2006
Højer
Margarethe Hindrichsen
1907-1911
Margarethe Hindrichsen
F:
29 dec. 1907
Højer
D:
11 jul. 1911
Højer
Catharine Marie Pørksen
1876-1946
Catharine Marie Pørksen
F:
8 mar. 1876
Aventoft s. (Rosenkrands)
D:
28 jun. 1946
Højer
Fedder Peter Hindrichsen
1877-1953
Fedder Peter Hindrichsen
F:
22 dec. 1877
Højer
G:
14 nov. 1902
Højer
D:
9 mar. 1953
Niels Brodersen Pørksen
Maja Christensen
1930-1973
Maja Christensen
F:
21 aug. 1930
Bredsten
D:
18 jun. 1973
Marie Brodersen Pørksen
Ida Elisabeth Pørksen
1922-1929
Ida Elisabeth Pørksen
F:
30 dec. 1922
D:
10 maj 1929
Tønder
Broder Brodersen Pørksen
Johannes Pørksen
Sønnich Sønnichsen Pørksen
1877-1934
Sønnich Sønnichsen Pørksen
F:
28 nov. 1877
Aventoft s. (Rosenkrands)
D:
25 mar. 1934
Dagny Kirstine Brodersen
1890-1959
Dagny Kirstine Brodersen
F:
24 jun. 1890
Roager
G:
12 nov. 1918
Mjolden
D:
25 sep. 1959
Tønder (sygehuset)
Emilie Pørksen
1880-1900
Emilie Pørksen
F:
16 maj 1880
Aventoft s. (Rosenkrands)
D:
5 okt. 1900
Højer s. (Ved Gaden)
Peter Nielsen Pørksen
1882-1950
Peter Nielsen Pørksen
F:
21 apr. 1882
Aventoft s. (Rosenkrands)
D:
6 aug. 1950
Højer
Maria Johannsen
1896-1941
Maria Johannsen
F:
25 apr. 1896
Ladelund s. (Bramstedlund)
G:
18 maj 1920
Højer
D:
11 apr. 1941
Højer
Ingeborg Marie Angel
1891-
Ingeborg Marie Angel
F:
20 nov. 1891
Højer s. (Hohenwarte)
G:
Højer
Hans Jacobsen Pørksen
1885-
Hans Jacobsen Pørksen
F:
28 mar. 1885
Anna Maria Petersen
1894-
Anna Maria Petersen
F:
17 jun. 1894
Rødenæs
G:
Rødenæs
Ida Nikoline Pørksen
1886-1926
Ida Nikoline Pørksen
F:
17 jun. 1886
Aventoft s. (Rosenkrands)
D:
23 maj 1926
Peter Nicolai Jacobsen
1873-
Peter Nicolai Jacobsen
F:
6 jan. 1873
Humtrup s. (Krakebøl)
G:
11 nov. 1904
Mjolden
Johannes Pørksen
1887-1917
Johannes Pørksen
F:
15 dec. 1887
Aventoft s. (Rosenkrands)
D:
15 jul. 1917
Frankrig
Ida Hansine Pørksen
1889-
Ida Hansine Pørksen
F:
4 dec. 1889
Aventoft s. (Rosenkrands)
Peter Nicolai Jacobsen
1873-
Peter Nicolai Jacobsen
F:
6 jan. 1873
Humtrup s. (Krakebøl)
G:
29 apr. 1929
Højer
Ida Hansine Sønnichsen
1847-1924
Ida Hansine Sønnichsen
F:
4 jul. 1847
Højer
D:
25 okt. 1924
Højer
Pørk Nielsen Pørksen
1844-1931
Pørk Nielsen Pørksen
F:
7 mar. 1844
Klanxbüll
G:
9 nov. 1873
Højer
D:
4 mar. 1931
Højer
Sønnich Detlef Høeg
1873-
Sønnich Detlef Høeg
F:
28 jun. 1873
Højer
Christiane Marie Marcussen
1876-1955
Christiane Marie Marcussen
F:
3 mar. 1876
Hostrup s. (Rørkær)
G:
11 dec. 1897
Tønder
D:
15 jun. 1955
Tønder
Amalie Høeg
1875-
Amalie Høeg
F:
18 mar. 1875
Højer
Carl Friedrich Wilhelm Warmstedt
1849-
Carl Friedrich Wilhelm Warmstedt
F:
10 jul. 1849
G:
26 okt. 1897
Højer
Jes Sønnichsen Høeg
1877-1879
Jes Sønnichsen Høeg
F:
24 mar. 1877
Højer
D:
20 dec. 1879
Højer
Emilie Catharina Høeg
1879-
Emilie Catharina Høeg
F:
10 feb. 1879
Højer
Jes Sønnichsen Høeg
1881-
Jes Sønnichsen Høeg
F:
5 feb. 1881
Højer
Theodor Christian Høeg
1883-1883
Theodor Christian Høeg
F:
7 mar. 1883
Højer
D:
14 mar. 1883
Højer
Catharina Maria Høeg
1884-
Catharina Maria Høeg
F:
18 apr. 1884
Højer
Theodor Christian Høeg
1886-
Theodor Christian Høeg
F:
2 jan. 1886
Højer
Christiane Dorothea Høeg
1888-
Christiane Dorothea Høeg
F:
18 feb. 1888
Højer
Hanne Friederika Sønnichsen
1850-1914
Hanne Friederika Sønnichsen
F:
16 feb. 1850
Højer
D:
16 jun. 1914
Højer
Hans Carl Ludwig Høeg
1847-1914
Hans Carl Ludwig Høeg
F:
13 nov. 1847
Højer
G:
13 sep. 1872
Højer
D:
5 mar. 1914
Højer
Fedder Paulsen Hindrichsen
1944-2022
Fedder Paulsen Hindrichsen
F:
9 jun. 1944
Højer
D:
15 aug. 2022
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1911-1993
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
15 jan. 1911
Højer
D:
3 aug. 1993
Marie Elise Paulsen
1920-2011
Marie Elise Paulsen
F:
21 mar. 1920
Nr. Løgum s.
G:
17 maj 1943
Nr. Løgum
D:
18 mar. 2011
Højer s. (Digegården)
Fedder Peter Hindrichsen
1883-1947
Fedder Peter Hindrichsen
F:
12 nov. 1883
Højer
D:
12 nov. 1947
Højer
Marie Christine Pørksen
1874-1955
Marie Christine Pørksen
F:
19 sep. 1874
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
17 nov. 1910
Højer
D:
22 apr. 1955
Sønnich Hindrichsen
1883-
Sønnich Hindrichsen
F:
12 nov. 1883
Højer
Emilie Sophia Hindrichsen
1887-
Emilie Sophia Hindrichsen
F:
16 jul. 1887
Højer
Nicoline Amalie Hindrichsen
1915-
Nicoline Amalie Hindrichsen
F:
12 jun. 1915
Højer s. (Ved Gaden)
Richard Richardsen
1909-
Richard Richardsen
F:
28 nov. 1909
Nibøl
Amalie Hindrichsen
1922-1945
Amalie Hindrichsen
F:
28 jan. 1922
Højer s. (Ved Gaden)
D:
4 dec. 1945
Tønder
Ingeborg Hindrichsen
1923-
Ingeborg Hindrichsen
F:
13 jun. 1923
Højer s. (Ved Gaden)
Ernst Hindrichsen
1889-1969
Ernst Hindrichsen
F:
28 mar. 1889
Højer
D:
6 sep. 1969
Højer
Marie Hedewig Nissen
1892-1957
Marie Hedewig Nissen
F:
9 maj 1892
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
G:
20 mar. 1914
Rødenæs
D:
1 sep. 1957
Højer
Hans Nicolai Hindrichsen
1890-1914
Hans Nicolai Hindrichsen
F:
13 jul. 1890
Højer
D:
23 aug. 1914
Højer
Rasmus Hindrichsen
1921-1942
Rasmus Hindrichsen
F:
14 feb. 1921
Husum
D:
12 mar. 1942
Riga
Otto Hindrichsen
Otto Hindrichsen
1893-
Otto Hindrichsen
F:
3 feb. 1893
Højer s. (Ved Gaden)
Käte Hansen
1892-
Käte Hansen
F:
19 mar. 1892
Nordstrand
G:
7 nov. 1920
Nordstrand
Nicoline Sønnichsen
1852-1907
Nicoline Sønnichsen
F:
8 sep. 1852
Højer
D:
15 jun. 1907
Højer
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1838-1912
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
28 maj 1838
Højer
G:
10 mar. 1882
Højer
D:
19 aug. 1912
Højer
Friederike Carstensen
1900-
Friederike Carstensen
F:
30 nov. 1900
Højer s. (Ved Gaden)
Christa Cecilie Carstensen
1927-
Christa Cecilie Carstensen
F:
11 apr. 1927
Møgeltønder s. (Brink)
Jürgen Roued
Jürgen Roued
G:
Braderup
Edith Carstensen
1929-
Edith Carstensen
F:
16 mar. 1929
Højer s. (Rudbøl)
Carl Tychsen
1919-
Carl Tychsen
F:
1919
Sdr. Løgum
G:
5 feb. 1950
Sdr. Løgum
Johann Thomas Carstensen
1902-1932
Johann Thomas Carstensen
F:
7 aug. 1902
Højer s. (Ved Gaden)
D:
9 jul. 1932
Højer s. (Rudbøl)
Frieda Ingeborg Dethlefsen
1907-
Frieda Ingeborg Dethlefsen
F:
6 okt. 1907
Braderup
G:
1927
Braderup
Otto Carstensen
1904-
Otto Carstensen
F:
21 jul. 1904
Højer s. (Ved Gaden)
Ingeborg Hansen
1903-
Ingeborg Hansen
F:
8 mar. 1903
Nykirke
G:
1 jun. 1934
Nykirke
Helga Dethlefsen
1928-
Helga Dethlefsen
F:
14 aug. 1928
Aventoft
Paul Dethlefsen
1929-
Paul Dethlefsen
F:
15 aug. 1929
Aventoft
Inge Luise Ohlsen
1933-
Inge Luise Ohlsen
F:
6 dec. 1933
Tønder (sygehuset)
Karin Dethlefsen
1931-
Karin Dethlefsen
F:
3 maj 1931
Aventoft
Karl Friedrich Dethlefsen
1941-
Karl Friedrich Dethlefsen
F:
3 maj 1941
Aventoft
Friedericke Carstensen
1906-1978
Friedericke Carstensen
F:
21 mar. 1906
Højer s. (Ved Gaden)
D:
25 jan. 1978
Aventoft s. (Freesmark)
Carl Adolf Dethlefsen
1902-1967
Carl Adolf Dethlefsen
F:
8 maj 1902
Aventoft s. (Freesmark)
G:
4 maj 1927
Højer
D:
27 apr. 1967
Aventoft s. (Freesmark)
Thora Carstensen
Johan Redlef Volquardsen
1902-1971
Johan Redlef Volquardsen
F:
28 aug. 1902
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1971
Tetenbøl
Irma Carstensen
Carsten Heinrich Volquardsen
1908-1944
Carsten Heinrich Volquardsen
F:
24 mar. 1908
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
28 nov. 1944
Sarajevo
Cecilie Dethlefsen
1878-1957
Cecilie Dethlefsen
F:
22 jul. 1878
Højer s. (Ved Gaden)
D:
22 okt. 1957
Aventoft
Fritz Carstensen
1871-1930
Fritz Carstensen
F:
8 feb. 1871
Højer s. (Rudbøl)
G:
2 okt. 1898
D:
27 okt. 1930
Aventoft
Thomas Dethlefsen
1908-1908
Thomas Dethlefsen
F:
3 aug. 1908
Højer s. (Ved Gaden)
D:
4 aug. 1908
Højer s. (Ved Gaden)
Nancy Amalie Dethlefsen
1910-1980
Nancy Amalie Dethlefsen
F:
3 jan. 1910
Højer s. (Ved Gaden)
D:
10 jan. 1980
Fritz Carstensen Ohlsen
1907-1984
Fritz Carstensen Ohlsen
F:
24 okt. 1907
Højer
G:
10 nov. 1934
Højer
D:
17 maj 1984
Thomas Theodor Dethlefsen
1913-1994
Thomas Theodor Dethlefsen
F:
7 feb. 1913
Højer s. (Ved Gaden)
D:
9 sep. 1994
Ingeborg Goswin
1923-
Ingeborg Goswin
F:
6 okt. 1923
Hilchenbach, Tyskland
G:
5 maj 1945
Højer
Otto Dietrich Dethlefsen
1914-1970
Otto Dietrich Dethlefsen
F:
24 jul. 1914
Højer s. (Ved Gaden)
D:
6 dec. 1970
Odense
Lucie Elene Dethlefsen
1923-2001
Lucie Elene Dethlefsen
F:
18 apr. 1923
Tønder
G:
17 nov. 1945
Tønder
D:
13 apr. 2001
Roskilde
Dethlef Dethlefsen
1880-1964
Dethlef Dethlefsen
F:
29 jul. 1880
Højer s. (Ved Gaden)
D:
29 jun. 1964
Tønder (Tønder sygehus)
Caroline Friederike (Ine) Feddersen
1883-1983
Caroline Friederike (Ine) Feddersen
F:
16 jun. 1883
Emmerlev s. (Søndergaarde)
G:
22 mar. 1907
Emmerlev
D:
15 sep. 1983
Højer
Catharina Sophia Dethlefsen
1884-
Catharina Sophia Dethlefsen
F:
26 jul. 1884
Højer s. (Ved Gaden)
Waldemar Alexander Nuesse
1875-1948
Waldemar Alexander Nuesse
F:
18 nov. 1875
Neustadt (Sachsen)
G:
21 apr. 1906
Højer
D:
31 aug. 1948
Højer
Sønnich Sønnichsen Dethlefsen
1886-
Sønnich Sønnichsen Dethlefsen
F:
31 mar. 1886
Højer s. (Ved Gaden)
Ingeborg Nissen
1894-
Ingeborg Nissen
F:
22 aug. 1894
Rickelsbøl
G:
9 maj 1919
Rødenæs
Ottilie Dorothea Sønnichsen
1855-1937
Ottilie Dorothea Sønnichsen
F:
26 sep. 1855
Højer
D:
21 aug. 1937
Højer
Thomas Dethlefsen
1842-1889
Thomas Dethlefsen
F:
29 apr. 1842
Højer
D:
25 aug. 1889
Sønnich Sønnichsen
1894-eft. 1966
Sønnich Sønnichsen
F:
1 dec. 1894
Højer
D:
eft. ER 1966
Kathrine Jacobine Müller
1898-1966
Kathrine Jacobine Müller
F:
14 sep. 1898
Højer
G:
5 jul. 1932
Højer
D:
10 aug. 1966
Højer
Hans Feddersen Sønnichsen
1860-1940
Hans Feddersen Sønnichsen
F:
25 okt. 1860
Højer
D:
10 apr. 1940
Højer
Christine Andrea Gottfriedsen
1865-1941
Christine Andrea Gottfriedsen
F:
10 apr. 1865
Højer
G:
27 okt. 1885
Højer
D:
24 dec. 1941
Højer
Sophie Sønnichsen
1895-
Sophie Sønnichsen
F:
8 aug. 1895
Højer
Wolter Rohloff
1894-
Wolter Rohloff
F:
22 nov. 1894
Fritz Sønnichsen
1897-
Fritz Sønnichsen
F:
27 mar. 1897
Højer
Jacobine Marie Beck
1902-
Jacobine Marie Beck
F:
22 feb. 1902
Daler s. (Østerby)
G:
12 apr. 1933
Højer
Katharina Marie Sønnichsen
1900-
Katharina Marie Sønnichsen
F:
24 feb. 1900
Højer
Martin Höhl
1887-1938
Martin Höhl
F:
24 jan. 1887
Marburg (Hessen)
G:
Altona
D:
18 okt. 1938
Altona
Ebbe Feddersen Sønnichsen
1865-1944
Ebbe Feddersen Sønnichsen
F:
10 feb. 1865
Højer
D:
15 jun. 1944
Højer
Louise Bachmann
1869-
Louise Bachmann
F:
21 feb. 1869
Nybøl
G:
30 okt. 1894
Nybøl
Sønnich Sønnichsen
1812-1877
Sønnich Sønnichsen
F:
23 aug. 1812
Hestholm
D:
9 apr. 1877
Højer
Catharina Maria Feddersen
1816-1883
Catharina Maria Feddersen
F:
8 jul. 1816
Højer
D:
5 okt. 1883
Højer
Ukendt
Friederich Sønnichsen
1813-1829
Friederich Sønnichsen
F:
28 sep. 1813
Hestholm
D:
8 sep. 1829
Hestholm
Jacob Louis Feddersen
1844-1884
Jacob Louis Feddersen
F:
6 apr. 1844
Tønder
D:
2 apr. 1884
Tønder
Friedrich August Feddersen
1845-1846
Friedrich August Feddersen
F:
3 jul. 1845
Tønder
D:
12 mar. 1846
Tønder
Friedrich August Feddersen
1847-1850
Friedrich August Feddersen
F:
13 jan. 1847
Tønder
D:
1 jul. 1850
Tønder
Anna Elisabeth Feddersen
1850-
Anna Elisabeth Feddersen
F:
4 jan. 1850
Tønder
Hans Friedrich Clausen
Hans Friedrich Clausen
G:
2 mar. 1873
Julius Theodor Feddersen
1851-1853
Julius Theodor Feddersen
F:
27 aug. 1851
Tønder
D:
9 feb. 1853
Tønder
Sophie Feddersen
1855-
Sophie Feddersen
F:
13 mar. 1855
Tønder
Helene Marie Sønnichsen
1814-1859
Helene Marie Sønnichsen
F:
8 okt. 1814
Hestholm
D:
12 okt. 1859
Tønder
Jacob Feddersen
1812-1894
Jacob Feddersen
F:
4 okt. 1812
Højer
G:
28 jun. 1843
Tønder
D:
1 maj 1894
Tønder
Wilhelm Emil Sønnichsen
1816-1817
Wilhelm Emil Sønnichsen
F:
11 maj 1816
Hestholm
D:
9 mar. 1817
Hestholm
Sophia Margarethe Sønnichsen
1817-1834
Sophia Margarethe Sønnichsen
F:
27 sep. 1817
Hestholm
D:
4 jan. 1834
Tønder
Hemme Jacob Sønnichsen
1819-1894
Hemme Jacob Sønnichsen
F:
20 okt. 1819
Hestholm
D:
28 maj 1894
Garding
Louise Charlotte Volquarts
1825-1893
Louise Charlotte Volquarts
F:
7 feb. 1825
G:
15 okt. 1893
D:
16 feb. 1893
Anton Nicolai Emil Sønnichsen
1822-1824
Anton Nicolai Emil Sønnichsen
F:
11 jan. 1822
Hestholm
D:
24 jun. 1824
Hestholm
Anna Sophia Sønnichsen
1786-1832
Anna Sophia Sønnichsen
F:
1786
Emmerlev
D:
28 jan. 1832
Hestholm
Friedrich Sønnichsen
1775-1823
Friedrich Sønnichsen
F:
18 nov. 1775
Ladelund Mølle
D:
23 apr. 1823
Hestholm
Friderica Sønnichsen
1787-1788
Friderica Sønnichsen
F:
1787
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1788
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Hinrich Hansen Sønnichsen
1754-1828
Hinrich Hansen Sønnichsen
F:
1754
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
4 aug. 1828
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Lene Marie Knudsdatter
1762-1788
Lene Marie Knudsdatter
F:
1762
Emmerlev
D:
1788
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Lene Marie Sønnichsen
1791-1791
Lene Marie Sønnichsen
F:
1791
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1791
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Dorothea Sophie Schau
1763-1795
Dorothea Sophie Schau
F:
24 jun. 1763
Højer
G:
25 sep. 1789
Højer
D:
1795
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Botilla Schau
1726-1754
Botilla Schau
F:
o. 1723/26
fmtl. Højer
D:
1754
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Sønnich Hinrichsen
1720-1799
Sønnich Hinrichsen
F:
1720
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
G:
1748
Højer
D:
1799
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Esther Møller
1777-
Esther Møller
F:
30 dec. 1777
Højer
Udøbt søn
1780-1780
Udøbt søn
F:
22 feb. 1780
Højer
D:
23 feb. 1780
Højer
Hans Schau Møller
1781-
Hans Schau Møller
F:
10 jun. 1781
Højer
Catharina Marie Møller
1819-
Catharina Marie Møller
F:
9 aug. 1819
Højer
Ewald Møller
1822-
Ewald Møller
F:
20 jan. 1822
Højer
Nicolaus Christian Møller
1824-
Nicolaus Christian Møller
F:
23 maj 1824
Højer
Esteline Hansen Møller
1827-
Esteline Hansen Møller
F:
4 sep. 1827
Højer
Lorenz Jessen Theodor Møller
1830-
Lorenz Jessen Theodor Møller
F:
13 nov. 1830
Højer
Wolf Møller
1783-
Wolf Møller
F:
3 jan. 1783
Højer
Hanne Nielsdatter
1798-
Hanne Nielsdatter
F:
8 dec. 1798
Munkmarsch, Sild
G:
6 nov. 1818
Højer
Peter Møller
1785-
Peter Møller
F:
4 mar. 1785
Højer
Esther Marie Møller
1787-
Esther Marie Møller
F:
18 Maj 1787
Højer
Caspar Møller
1789-
Caspar Møller
F:
27 nov. 1789
Højer
Catharina Schau
ca. 1756-
Catharina Schau
F:
ca. 1756
fmtl. Mjolden
Ewald Møller
1747-
Ewald Møller
F:
1747
Højer
G:
8 nov. 1774
Højer
Christine Schau
1758-1766
Christine Schau
F:
6 Okt 1758
Højer
D:
27 apr. 1766
Højer
Peter Schau
1760-1760
Peter Schau
F:
16 apr. 1760
Højer
D:
1760
Højer
Peter Schau
1762-1762
Peter Schau
F:
12 feb. 1762
Højer
D:
1762
Højer
Lene Marie Sønnichsen
1791-1791
Lene Marie Sønnichsen
F:
1791
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1791
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Dorothea Sophie Schau
1763-1795
Dorothea Sophie Schau
F:
24 jun. 1763
Højer
D:
1795
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Hinrich Hansen Sønnichsen
1754-1828
Hinrich Hansen Sønnichsen
F:
1754
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
G:
25 sep. 1789
Højer
D:
4 aug. 1828
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Hans Schau
1728-1800
Hans Schau
F:
20 okt. 1728
Højer
D:
8 apr. 1800
Højer
Esther Petræus
1734-1764
Esther Petræus
F:
5 nov. 1734
Højer
G:
1755
D:
1 feb. 1764
Højer
Esther Schau
1767-1808
Esther Schau
F:
5 nov. 1767
Højer
D:
3 sep. 1808
Tønder
Hans Jensen Angel
1741-1799
Hans Jensen Angel
F:
1741
Tønder
G:
28 mar. 1788
Højer
D:
5 mar. 1799
Tønder
Nanny Johanne Schau Angel
1893-1964
Nanny Johanne Schau Angel
F:
30 sep. 1893
København
D:
15 jun. 1964
København
Peter Hansen, senere Verning
1885-1970
Peter Hansen, senere Verning
F:
24 sep. 1885
Verninge
G:
31 mar. 1915
Søllerød
D:
11 apr. 1970
København
Hans Petersen Angel
1862-1931
Hans Petersen Angel
F:
30 nov. 1862
Tønder
D:
24 dec. 1931
København
Anna Maria Caroline Drost
1862-1939
Anna Maria Caroline Drost
F:
22 apr. 1862
Boeslunde
G:
26 okt. 1888
Boeslunde
D:
6 okt. 1939
København
Anna Christina Angel
1865-1865
Anna Christina Angel
F:
14 maj 1865
Tønder
D:
23 jun. 1865
Tønder
Esther Angel
1905-1905
Esther Angel
F:
20 maj 1905
København
D:
6 dec. 1905
København
Gerda Margrethe Angel
1906-1975
Gerda Margrethe Angel
F:
19 okt. 1906
København
D:
24 mar. 1975
København
Hans Kay Julius Jultrup
1909-
Hans Kay Julius Jultrup
F:
17 mar. 1909
Odense
G:
14 jun. 1943
Vollerslev
Erik Angel
1912-1986
Erik Angel
F:
1 aug. 1912
Søllerød s. (Holte)
D:
20 jan. 1986
Skjød
Dagmar Christensen
1912-1951
Dagmar Christensen
F:
3 nov. 1912
Karup
G:
10 maj 1942
Vollerslev
D:
8 okt. 1951
Aarhus
Mirjam Astrid Schønemann Petersen
1930-
Mirjam Astrid Schønemann Petersen
F:
4 sep. 1930
Vollerslev
G:
6 dec. 1952
Asmus Christensen Schau Angel
1866-1921
Asmus Christensen Schau Angel
F:
15 jul. 1866
Tønder
D:
7 feb. 1921
Søllerød s. (Ny Holte)
Ida Elna Schønemann
1885-1955
Ida Elna Schønemann
F:
31 okt. 1885
København
G:
19 aug. 1904
København
D:
11 apr. 1955
København
Esther Angel Jersin
1907-1978
Esther Angel Jersin
F:
20 sep. 1907
København
D:
30 maj 1978
Oslo
Leif Petterson
1901-1938
Leif Petterson
F:
22 feb. 1901
Oslo
G:
22 apr. 1933
Oslo
D:
29 apr. 1938
Oslo
Harald Drake
1904-1947
Harald Drake
F:
25 feb. 1904
Ålesund
G:
7 dec. 1943
Oslo
D:
4 dec. 1947
Oslo
Erling Angel Jersin
1910-
Erling Angel Jersin
F:
5 jul. 1910
Oslo
Gudrun Abel Simonsen
1909-
Gudrun Abel Simonsen
F:
5 aug. 1909
Bergen
G:
16 feb. 1935
Oslo
Sigrid Schau Angel
1883-1926
Sigrid Schau Angel
F:
2 jun. 1883
København
D:
21 maj 1926
Oslo
Ludvig Jersin
1881-1964
Ludvig Jersin
F:
28 maj 1881
Bergen
G:
16 nov. 1906
København
D:
6 sep. 1964
Oslo
Hans Petersen Angel
1837-1906
Hans Petersen Angel
F:
21 maj 1837
Tønder
D:
19 jun. 1906
Farendløse ved Ringsted
Anna Margrethe (Nanny) Schau
1841-1887
Anna Margrethe (Nanny) Schau
F:
5 apr. 1841
Sønderborg
G:
21 feb. 1862
Tønder
D:
28 dec. 1887
Søllerød s. (Rudegård)
Hans Jensen Angel Petersen, kaldet Hans Petersen Angel
1801-1861
Hans Jensen Angel Petersen, kaldet Hans Petersen Angel
F:
24 jun. 1801
Tønder
D:
26 nov. 1861
Tønder
Christine Karoline Feddersen
1813-1872
Christine Karoline Feddersen
F:
20 apr. 1813
Møgeltønder
G:
17 sep. 1830
Møgeltønder
D:
9 okt. 1872
Tønder
Hans Petersen Angel
1769-1847
Hans Petersen Angel
F:
24 feb. 1769
Nibøl (Ullebøl)
G:
12 sep. 1800
Tønder
D:
14 jan. 1847
Tønder
Momme Friedrich Heseler
1799-1805
Momme Friedrich Heseler
F:
12 nov. 1799
Højer
D:
17 jun. 1805
Højer
Herline Catharina Heseler
1866-
Herline Catharina Heseler
F:
25 feb. 1866
Peter Jürgen Heseler
1868-1868
Peter Jürgen Heseler
F:
9 jan. 1868
D:
27 jul. 1868
Peter Jürgen Heseler
1869-
Peter Jürgen Heseler
F:
23 jan. 1869
Meta Marine Henriette Heseler
1870-1870
Meta Marine Henriette Heseler
F:
27 mar. 1870
D:
10 aug. 1870
Hans Schau Heseler
1872-1872
Hans Schau Heseler
F:
6 jan. 1872
D:
14 mar. 1872
Maria Bothilde Heseler
1906-
Maria Bothilde Heseler
F:
20 aug. 1906
Tønder
NN Wiedemann
Hans Schau Heseler
1873-1959
Hans Schau Heseler
F:
14 apr. 1873
Tønder
D:
1 apr. 1959
Tønder
Christine Carstensen
ca. 1886-1907
Christine Carstensen
F:
ca. 1886
D:
20 feb. 1907
Flensborg (Diakonisseanstalten)
Amalie Feddersen
1885-1969
Amalie Feddersen
F:
26 maj 1885
Halk s. (Langmose)
G:
27 okt. 1908
Sønderborg
D:
24 jun. 1969
Tønder
Jette Marie Heseler
1874-1875
Jette Marie Heseler
F:
10 jul. 1874
D:
17 maj 1875
Alma Heseler
1876-1938
Alma Heseler
F:
13 jun. 1876
D:
22 feb. 1938
Karl Christian Heseler
1880-
Karl Christian Heseler
F:
11 sep. 1880
Johann Heseler
1835-1893
Johann Heseler
F:
1 jun. 1835
D:
27 jun. 1893
Tønder
Marie Christine Petersen
ca. 1842-1915
Marie Christine Petersen
F:
ca. 1842
G:
10 maj 1865
Møgeltønder
D:
14 nov. 1915
Fritz Heseler
1874-1875
Fritz Heseler
F:
14 dec. 1874
D:
29 jan. 1875
Herline Catharina Heseler
1876-1944
Herline Catharina Heseler
F:
31 jan. 1876
Tønder
D:
18 maj 1944
Tønder
Hans Iversen Carstensen
1875-1921
Hans Iversen Carstensen
F:
27 jun. 1875
Braderup
G:
6 okt. 1900
D:
26 apr. 1921
Bothilde Heseler
1878-
Bothilde Heseler
F:
8 apr. 1878
Hans Schau Heseler
1880-
Hans Schau Heseler
F:
24 maj 1880
Helene Marie Heseler
1883-1944
Helene Marie Heseler
F:
13 feb. 1883
Tønder
D:
2 okt. 1944
Tønder
Hans Marcussen
1874-
Hans Marcussen
F:
13 aug. 1874
Hostrup s. (Rørkær)
G:
25 apr. 1903
Fritz Schau Heseler
1838-1913
Fritz Schau Heseler
F:
30 sep. 1838
Kappel landsogn (Buckhagen)
D:
1 maj 1913
Tønder
Esther Mathilde Outzen
1845-1932
Esther Mathilde Outzen
F:
9 nov. 1845
Højst s. (Adelvad)
G:
6 apr. 1873
Hostrup
D:
4 jun. 1932
Hans Schau Heseler
1805-1852
Hans Schau Heseler
F:
4 apr. 1805
Højer
D:
29 nov. 1852
Daler s. (Østerby)
Herline Cathrine Sibbers
ca. 1806-1839
Herline Cathrine Sibbers
F:
ca. 1806
Breklum
D:
1 maj 1839
Østerby
Andrea Christine Thomsen
1894-
Andrea Christine Thomsen
F:
19 aug. 1894
Daler s. (Østerby)
Martin Christian Thomsen
1896-
Martin Christian Thomsen
F:
9 apr. 1896
Daler s. (Østerby)
Harald Thomsen
1897-
Harald Thomsen
F:
11 nov. 1897
Daler s. (Østerby)
Agnete Thomsen
1901-
Agnete Thomsen
F:
26 jul. 1901
Daler s. (Østerby)
Martin Lassen
Andreas Thomsen
1904-1968
Andreas Thomsen
F:
7 jul. 1904
Daler s. (Østerby)
D:
29 mar. 1968
Daler s. (Østerby)
Herline Cathrine Thomsen
1906-
Herline Cathrine Thomsen
F:
7 dec. 1906
Daler s. (Østerby)
Sidsel Hansine Adzersen
1872-1920
Sidsel Hansine Adzersen
F:
25 feb. 1872
Daler s. (Østerby)
D:
30 jan. 1920
Daler s. (Østerby)
Jes Hansen Thomsen
1860-
Jes Hansen Thomsen
F:
29 okt. 1860
Daler s. (Østerby)
G:
2 nov. 1892
Daler
Herline Sophie Adzersen
1908-
Herline Sophie Adzersen
F:
13 sep. 1908
Agerskov
Johannes Laursen
1902-1950
Johannes Laursen
F:
18 apr. 1902
Hatting s.
G:
8 dec. 1935
Agerskov
D:
29 sep. 1950
Agerskov
Hans Schau Heseler Adzersen
1873-1938
Hans Schau Heseler Adzersen
F:
16 apr. 1873
Daler s. (Østerby)
D:
28 okt. 1938
Agerskov
Nicoline Sophie Paulsen
1878-1935
Nicoline Sophie Paulsen
F:
18 aug. 1878
Tønder
G:
16 aug. 1907
Agerskov
D:
14 jul. 1935
Agerskov
Niels Mamsen
1898-
Niels Mamsen
F:
23 dec. 1898
Daler s. (Østerby)
Andreas Christian Mamsen
1900-1903
Andreas Christian Mamsen
F:
9 aug. 1900
Møgeltønder s. (Stokkebro)
D:
24 jan. 1903
Daler s. (Østerby)
Hans Nielsen Mamsen
1902-1905
Hans Nielsen Mamsen
F:
21 dec. 1902
Daler s. (Østerby)
D:
14 jul. 1905
Daler s. (Østerby)
Andreas Christian Adzersen Mamsen
Anna Cathrine Mamsen
1905-
Anna Cathrine Mamsen
F:
24 apr. 1905
Daler s. (Østerby)
Caroline Marie Mamsen
1907-
Caroline Marie Mamsen
F:
9 jul. 1907
Daler s. (Østerby)
Andreas Christian Adzersen Mamsen
1908-1909
Andreas Christian Adzersen Mamsen
F:
13 aug. 1908
Daler s. (Østerby)
D:
10 feb. 1909
Daler s. (Østerby)
Hans Nielsen Mamsen
1910-
Hans Nielsen Mamsen
F:
8 feb. 1910
Daler s. (Østerby)
Caroline Marie Adzersen
1876-1920
Caroline Marie Adzersen
F:
22 jan. 1876
Daler s. (Østerby)
D:
14 jul. 1920
St. Feddersbøl
Theodor Mamsen
1878-1964
Theodor Mamsen
F:
24 aug. 1878
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
6 okt. 1898
Daler
D:
28 feb. 1964
Niebüll (sygeh.)
Herline Cathrine Heseler
1847-1913
Herline Cathrine Heseler
F:
15 aug. 1847
Daler s. (Østerby)
D:
7 sep. 1913
Daler s. (Østerby)
Andreas Christian Adzersen
1838-1893
Andreas Christian Adzersen
F:
26 mar. 1838
Daler
G:
29 apr. 1871
Daler
D:
29 mar. 1893
Daler s. (Østerby)
Caroline Marie Magdalene Heseler
1849-
Caroline Marie Magdalene Heseler
F:
21 jan. 1849
Daler s. (Østerby)
Caroline Lytzen
1826-1893
Caroline Lytzen
F:
14 dec. 1826
Daler s. (Østerby)
G:
16 okt. 1846
Daler
D:
29 okt. 1893
Daler s. (Østerby)
Magdalene Marie Schau
1769-1844
Magdalene Marie Schau
F:
7 dec. 1769
Højer
D:
25 nov. 1844
Daler s. (Østerby)
Johann Heseler
1767-
Johann Heseler
F:
10 jan. 1767
G:
1 feb. 1799
Højer
Hans Schau
1772-1842
Hans Schau
F:
1 feb. 1772
Højer
D:
18 nov. 1842
Odense (Skt. Knuds s.)
Dorothea Catharina Bojesen
1795-1878
Dorothea Catharina Bojesen
F:
28 feb. 1795
Svendborg
G:
23 jan. 1819
Odense (Skt. Knud)
D:
6 apr. 1878
København
Nicolai Schau
1773-
Nicolai Schau
F:
21 feb. 1773
Højer
Peter Johannes Schau
1776-
Peter Johannes Schau
F:
5 Okt 1776
Højer
Matthias Schau
Adelheid Fabricius
1744-1830
Adelheid Fabricius
F:
1744
Emmelsbøl
G:
1 aug. 1765
D:
28 dec. 1830
Tønder
Christine Hansdatter Schmidt
1706-1750
Christine Hansdatter Schmidt
F:
o. 1702/06
Højer
D:
1750
Højer
Hans Schau
1700-1736
Hans Schau
F:
o. 1690/1700
D:
27 mar. 1736
Højer
Thomas Todsen
1740-1824
Thomas Todsen
F:
1740
Højer
D:
20 feb. 1824
Ubjerg
Helene Catharina Holm
1749-1831
Helene Catharina Holm
F:
1749
Højer s. (Poppenbøl)
G:
4 dec. 1781
Ubjerg
D:
8 jan. 1831
Ubjerg
Peter Todsen
ca. 1711-1793
Peter Todsen
F:
ca. 1711
G:
1739
Højer
D:
27 nov. 1793
Højer
Modder Ox
ca. 1732-1761
Modder Ox
F:
ca. 1732
fmtl. Højer
D:
1761
Højer
Botilla Ox
1734-1736
Botilla Ox
F:
1734
Højer
D:
1736
Højer
Botilla Ox
1739-1740
Botilla Ox
F:
1739
Højer
D:
1740
Højer
Botilla Ox
1741-1745
Botilla Ox
F:
1741
Højer
D:
1745
Højer
Peter Ox
1742-1771
Peter Ox
F:
1742
Højer
D:
senest 1771
Hans Ox
1744-1744
Hans Ox
F:
1744
Højer
D:
1744
Højer
Christiane Volquardsen
1823-
Christiane Volquardsen
F:
16 feb. 1823
Humtrup s. (Krakebøl)
Lorenz Friedrich Gerhard Lorenzen
ca. 1820-
Lorenz Friedrich Gerhard Lorenzen
F:
ca. 1820
Læk s.
Carsten Volquardsen
1794-1854
Carsten Volquardsen
F:
1 nov. 1794
Højer
D:
1 nov. 1854
Humtrup s. (Krakebøl)
Gynke Helene Hockerup
ca. 1782-1824
Gynke Helene Hockerup
F:
ca. 1782
Humtrup s. (Krakebøl)
D:
8 aug. 1824
Humtrup s. (Krakebøl)
Hans Peter Ox Volquardsen
1797-1828
Hans Peter Ox Volquardsen
F:
14 dec. 1797
Højer
D:
15 aug. 1828
Højer
Peter Christian Volquardsen
ca. 1832-
Peter Christian Volquardsen
F:
ca. 1832
Klægsbøl
Hans Hinrich Volquardsen
ca. 1834-
Hans Hinrich Volquardsen
F:
ca. 1834
Klægsbøl
Ester Volquardsen
ca. 1836-
Ester Volquardsen
F:
ca. 1836
Klægsbøl
Dorothea Volquardsen
ca. 1839-
Dorothea Volquardsen
F:
ca. 1839
Klægsbøl
Johannes thor Straten
1878-1920
Johannes thor Straten
F:
1 jul. 1878
Nibøl
D:
9 jul. 1920
Flensborg
Anna Josephine Carstensen
1880-1968
Anna Josephine Carstensen
F:
24 jun. 1880
Nibøl
D:
7 jul. 1968
Nibøl
Maria Volquardsen
1842-1919
Maria Volquardsen
F:
28 mar. 1842
Klægsbøl
D:
25 mar. 1919
Nibøl
Peter Heinrich thor Straten
1836-1918
Peter Heinrich thor Straten
F:
28 feb. 1836
Emmelsbøl
D:
7 mar. 1918
Nibøl
Nicolai Volquardsen
1802-1854
Nicolai Volquardsen
F:
24 jun. 1802
Højer
D:
1845/54
Dorothea Catharina Hansen
ca. 1800-
Dorothea Catharina Hansen
F:
ca. 1800
Læk s.
Margrethe Marie Carstensen
1826-
Margrethe Marie Carstensen
F:
29 dec. 1826
Ubjerg s. (Sæd)
Peter Jacob Hansen
Peter Jacob Hansen
G:
16 maj 1858
Ubjerg
Peter Carstensen
1828-1828
Peter Carstensen
F:
31 aug. 1828
Ubjerg s. (Sæd)
D:
17 okt. 1828
Ubjerg s. (Sæd)
Christine Carstensen
1831-
Christine Carstensen
F:
30 jul. 1831
Ubjerg s. (Sæd)
Asmus Jensen
ca. 1823-
Asmus Jensen
F:
ca. 1823
G:
14 maj 1851
Ubjerg
Esther Carstensen
1833-
Esther Carstensen
F:
31 mar. 1833
Ubjerg s. (Sæd)
Alexander Lorensi Melfsen
Alexander Lorensi Melfsen
G:
2 nov. 1853
Ubjerg
Andreas Carstensen
1835-
Andreas Carstensen
F:
30 sep. 1835
Ubjerg s. (Sæd)
Peter Volquardsen Carstensen
1837-1837
Peter Volquardsen Carstensen
F:
23 jan. 1837
Ubjerg s. (Sæd)
D:
22 feb. 1837
Ubjerg s. (Sæd)
Hans Peter Ox Carstensen
1838-1911
Hans Peter Ox Carstensen
F:
7 sep. 1838
Ubjerg s. (Sæd)
D:
4 dec. 1911
Ubjerg s. (Sæd)
Carsten Carstensen
1840-
Carsten Carstensen
F:
13 maj 1840
Ubjerg s. (Sæd)
Helene Catharina Carstensen
1842-
Helene Catharina Carstensen
F:
15 feb. 1842
Ubjerg s. (Sæd)
Andreas Holm Carstensen
1844-1884
Andreas Holm Carstensen
F:
27 jan. 1844
Ubjerg s. (Sæd)
D:
1884
Maria Carstensen
1871-
Maria Carstensen
F:
15 aug. 1871
Ubjerg
Marie Carstensen
1846-1875
Marie Carstensen
F:
20 apr. 1846
Ubjerg s. (Sæd)
D:
13 apr. 1875
Ubjerg
Godber Carstensen
1842-1928
Godber Carstensen
F:
22 nov. 1842
Lindholm s. (Klokris)
G:
16 okt. 1870
Ubjerg
D:
30 jul. 1928
Tønder
Maria Volquardsen
1805-1880
Maria Volquardsen
F:
7 apr. 1805
Højer
D:
9 apr. 1880
Ubjerg s. (Sæd)
Hans Carstensen
1800-1887
Hans Carstensen
F:
21 feb. 1800
Ubjerg s. (Sæd)
G:
9 dec. 1825
Højer
D:
25 dec. 1887
Ubjerg s. (Sæd)
Ester Ox
1770-1854
Ester Ox
F:
1 dec. 1770
Højer
D:
24 dwc 1854
Humtrup s. (Krakebøl)
Peter Volquardsen
1765-1841
Peter Volquardsen
F:
17 mar. 1765
Højer
G:
22 nov. 1793
Højer
D:
25 mar. 1841
Humtrup s. (Krakebøl)
Hans Peter Ox
1747-1784
Hans Peter Ox
F:
1747
Højer
D:
28 sep. 1784
Højer
Maria Møller
1744-1770
Maria Møller
F:
1744
Højer
G:
27 okt. 1769
Højer
D:
20 dec. 1770
Højer
Peter Ox
1774-1782
Peter Ox
F:
8 okt. 1774
Højer
D:
28 apr. 1782
Højer
Maria Ox
1776-1776
Maria Ox
F:
11 jun. 1776
Højer
D:
25 jul. 1776
Højer
Anna Dorothea Magdalene Ox
1806-
Anna Dorothea Magdalene Ox
F:
17 apr. 1806
Tønder
Hans Peter Ox
1808-1808
Hans Peter Ox
F:
2 jun. 1808
Tønder
D:
4 jun. 1808
Tønder
Andreas Ox senere Andreas Schmidt Ox
1778-1819
Andreas Ox senere Andreas Schmidt Ox
F:
1 mar. 1778
Højer
D:
10 okt. 1819
Tønder
Mette Margrethe Hørlyck
ca. 1785-1815
Mette Margrethe Hørlyck
F:
ca. 1785
D:
8 jan. 1815
Tønder
Christian Schmidt
1782-1782
Christian Schmidt
F:
2 jan. 1782
Højer
D:
14 jan. 1782
Højer
Anne Dorthea Schmidt
1746-1797
Anne Dorthea Schmidt
F:
1746
Højer
G:
5 nov. 1773
Højer
D:
15 maj 1797
Højer
Boh Ox
1751-1771
Boh Ox
F:
1751
Højer
D:
senest 1771
Anna Kirstine Hansdatter
ca. 1708-1775
Anna Kirstine Hansdatter
F:
ca. 1708
Højer
D:
7 jan. 1775
Højer
Peter Ox
1701-1771
Peter Ox
F:
1701
Højer
D:
21 nov. 1771
Højer
Botilla Bohsdatter
før 1673-1740
Botilla Bohsdatter
F:
før 1673
Højer s. (Poppenbøl)
G:
14 jun. 1691
Højer
D:
1740
Højer
Anders Schmidt
1701-1701
Anders Schmidt
F:
1701
Højer
D:
1701
Højer
Lorentz Thielsen
1736-1817
Lorentz Thielsen
F:
1736
Højer
D:
7 nov. 1817
Højer
Herlig Finck
1738-
Herlig Finck
F:
1738
Højer
G:
7 okt. 1760
Højer
Botilla Christensdatter
ca. 1702-1777
Botilla Christensdatter
F:
ca. 1702
Højer
D:
27 apr. 1777
Højer
Jens Thielsen
1698-1760
Jens Thielsen
F:
1698
Højer
D:
1760
Højer
Kiestine Christensdatter
ca. 1704-
Kiestine Christensdatter
F:
ca. 1704
Højer
Pop Mamsen
-1752
Pop Mamsen
G:
1734
Højer
D:
1752
Højer
Peter Hemsen
Peter Hemsen
G:
1753
Højer
Boe Schmidt
Tycho Moritzen
1735-1813
Tycho Moritzen
F:
1735
Højer
D:
12 apr. 1813
Højer
Esther Tychosdatter
1738-1803
Esther Tychosdatter
F:
1738
Højer
G:
17 mar. 1778
Højer
D:
22 dec. 1803
Højer
Christine Petersdatter
ca. 1763-1824
Christine Petersdatter
F:
ca. 1763
G:
12 sep. 1804
Højer
D:
28 jul. 1824
Højer
Christen Moritzen
1737-1737
Christen Moritzen
F:
1737
Højer
D:
1737
Højer
Herlig Moritzdatter
1738-1740
Herlig Moritzdatter
F:
1738
Højer
D:
1740
Højer
Anne Dorthea Moritzdatter
1740-1775
Anne Dorthea Moritzdatter
F:
1740
Højer
D:
1775
Daler s. (Gærup)
Nis Christensen Brinck
Christian Mouritz Tychsen
1743-1808
Christian Mouritz Tychsen
F:
1 nov. 1743
Højer
D:
30 Maj 1808
København
Elisabeth Brøseken
1757-1778
Elisabeth Brøseken
F:
15 Maj 1757
København (Skt. Nicolai s.)
G:
27 Maj 1774
København (Skt. Petri s.)
D:
1778
København (Skt. Nicolai s.)
Eleonora Christiane Vette
1761-1835
Eleonora Christiane Vette
F:
7 feb. 1761
København (Skt. Petri s.)
G:
24 sep. 1779
København (Skt. Petri s.)
D:
23 jul. 1835
Valby
Fedder Moritzen
1745-1779
Fedder Moritzen
F:
1745
Højer
D:
1779
Kristiania
Maren Blegen
Anna Marie Christensdatter
ca. 1708-1747
Anna Marie Christensdatter
F:
ca. 1708
Højer
D:
1747
Højer
Moritz Tychsen
ca. 1706-1775
Moritz Tychsen
F:
ca. 1706
Højer
D:
30 maj 1775
Højer
Peter Ox
1774-1782
Peter Ox
F:
8 okt. 1774
Højer
D:
28 apr. 1782
Højer
Maria Ox
1776-1776
Maria Ox
F:
11 jun. 1776
Højer
D:
25 jul. 1776
Højer
Anna Dorothea Magdalene Ox
1806-
Anna Dorothea Magdalene Ox
F:
17 apr. 1806
Tønder
Hans Peter Ox
1808-1808
Hans Peter Ox
F:
2 jun. 1808
Tønder
D:
4 jun. 1808
Tønder
Andreas Ox senere Andreas Schmidt Ox
1778-1819
Andreas Ox senere Andreas Schmidt Ox
F:
1 mar. 1778
Højer
D:
10 okt. 1819
Tønder
Mette Margrethe Hørlyck
ca. 1785-1815
Mette Margrethe Hørlyck
F:
ca. 1785
D:
8 jan. 1815
Tønder
Christian Schmidt
1782-1782
Christian Schmidt
F:
2 jan. 1782
Højer
D:
14 jan. 1782
Højer
Anne Dorthea Schmidt
1746-1797
Anne Dorthea Schmidt
F:
1746
Højer
D:
15 maj 1797
Højer
Hans Peter Ox
1747-1784
Hans Peter Ox
F:
1747
Højer
G:
5 nov. 1773
Højer
D:
28 sep. 1784
Højer
Jef Schmidt
1748-1749
Jef Schmidt
F:
1748
Højer
D:
1749
Højer
Christen Schmidt
1750-1781
Christen Schmidt
F:
1750
Højer
D:
23 maj 1781
Højer
Kirsten Petersdatter
1758-1785
Kirsten Petersdatter
F:
1758
Højer
G:
16 jun. 1780
Højer
D:
30 jul. 1785
Højer
Jef Schmidt
1752-1753
Jef Schmidt
F:
1752
Højer
D:
1753
Højer
Helene Schmidt
1754-1756
Helene Schmidt
F:
1754
Højer
D:
1756
Højer
Christian Beyer
1782-1787
Christian Beyer
F:
21 okt. 1782
Skast s. (Ås)
D:
25 dec. 1787
Skast s. (Ås)
Anna Maria Helena Beyer
1816-1839
Anna Maria Helena Beyer
F:
10 sep. 1816
Skast s. (Åsgård)
D:
6 jan. 1839
Skast s. (Åsgård)
Andreas Beyer
1844-1858
Andreas Beyer
F:
17 okt. 1844
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jan. 1858
Skast s. (Åsgård)
Ingwert Hansen Beyer
1846-1851
Ingwert Hansen Beyer
F:
5 nov. 1846
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jul. 1851
Skast s. (Åsgård)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
D:
29 mar. 1933
Højer
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
27 apr. 1897
Ballum
Claus Beyer Nicolaisen
1875-
Claus Beyer Nicolaisen
F:
21 jan. 1875
Ballum s. (Mølby)
Bertha Marie Vodder
1882-
Bertha Marie Vodder
F:
18 feb. 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
23 apr. 1909
Ballum
Agathe Nicolaisen
1878-1944
Agathe Nicolaisen
F:
9 okt. 1878
Ballum s. (Mølby)
D:
7 jun. 1944
Skanderborg
Niels Povlsen
1861-1944
Niels Povlsen
F:
4 jun. 1861
Uldum
G:
4 jan. 1900
Ballum
D:
4 maj 1944
Skanderborg
Mette Marie Beyer
1849-1914
Mette Marie Beyer
F:
13 jan. 1849
Skast s. (Åsgård)
D:
18 aug. 1914
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1844-1917
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
12 apr. 1844
Ballum s. (Mølby)
G:
11 nov. 1869
Ballum
D:
8 mar. 1917
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Marie Kirstine Lund
André Nielsen
Anton Marius Lund
Gerda Lorenzen
Christian Heitmann Lund
Kirstine Lund
Erik Lund
Anders Pedersen Lund
1899-1964
Anders Pedersen Lund
F:
31 jul. 1899
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
8 apr. 1964
Emmerlev
Mette Marie Heitmann
1900-
Mette Marie Heitmann
F:
1 aug. 1900
Pleasanton, USA
G:
13 apr. 1923
Emmerlev
Christian Beyer Lund
1900-
Christian Beyer Lund
F:
9 nov. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Therese Kirstine Jacobsen
1903-
Therese Kirstine Jacobsen
F:
1 okt. 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
4 mar. 1927
Emmerlev
Gunner Lund
Karoline Sørensen
Aksel Lund
1902-1960
Aksel Lund
F:
4 feb. 1902
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
18 jan. 1960
Tønder (sygehuset)
Cathrine Nissen
1902-
Cathrine Nissen
F:
13 apr. 1902
Hjerpsted
G:
30 nov. 1928
Hjerpsted
Mette Marie Due
Johann Have
Anne Kathrine Due
Niels Nielsen Due
Amalie Martine Lund
1904-
Amalie Martine Lund
F:
5 mar. 1904
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Valdemar Due
1900-
Valdemar Due
F:
20 dec. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
31 okt. 1928
Emmerlev
Metha Kirstine Lund
1906-
Metha Kirstine Lund
F:
22 jul. 1906
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anders Larsen
1903-
Anders Larsen
F:
13 aug. 1903
Flensborg
G:
21 dec. 1952
Hårlev
Ole Frederiksen
Anders Frederiksen
Helga Lund
Ernst Frederiksen
Anton Marius Lund
Astrid Lund
Birthe Lund
Valdemar Lund
Maren Petersen
Sigrid Lund
Henning Lund Larsen
Rigmor Larsen
Meta Cæcilie Lund
Mathias Larsen
Mette Marie Beyer
1878-1953
Mette Marie Beyer
F:
11 dec. 1878
Skast s. (Åsgård)
D:
23 mar. 1953
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anton Marius Lund
1874-1938
Anton Marius Lund
F:
2 jun. 1874
Ballum s. (Rejsby)
G:
18 okt. 1898
Skast
D:
26 jan. 1938
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Claus Beyer
1881-1883
Claus Beyer
F:
15 dec. 1881
Skast s. (Åsgård)
D:
1 jun. 1883
Skast s. (Åsgård)
Bodil Beyer
1881-1896
Bodil Beyer
F:
15 dec. 1881
Skast s. (Åsgård)
D:
8 nov. 1896
Skast s. (Åsgård)
Petrea Degn Clausen
Claus Erik Beyer Gram-Hanssen
Bodil Agathe Beyer Clausen
Knud Behrens Mathiesen
Christian Andresen Clausen
Marie Katrine Nissen
Søren Degn Clausen
Johanne
Hanne Beyer Clausen
Claus Nielsen Clausen
1905-
Claus Nielsen Clausen
F:
22 jul. 1905
Brede s. (Svanstrup)
Dagmar Rossen
Christian Beyer Clausen
1907-1972
Christian Beyer Clausen
F:
10 jan. 1907
Brede s. (Svanstrup)
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Hansine Andrea Møller
1904-1972
Hansine Andrea Møller
F:
24 okt. 1904
Brede s. (Borrig)
G:
9 okt. 1931
Brede
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Ejnar Clausen
1910-1963
Ejnar Clausen
F:
13 mar. 1910
Brede s. (Svanstrup)
D:
2 jun. 1963
Olga Jørgensen
1912-1945
Olga Jørgensen
F:
27 sep. 1912
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
10 maj 1940
Møgeltønder
D:
24 okt. 1945
Meta Kirstine Clausen
Immanuel Nikolaj Løvschal
1881-1949
Immanuel Nikolaj Løvschal
F:
13 nov. 1881
Thorsager s.
D:
16 dec. 1949
Horsens
Peter Vognsen Møller
Agathe Beyer
1883-1943
Agathe Beyer
F:
16 feb. 1883
Skast s. (Åsgård)
D:
8 nov. 1943
Brede s. (Svanstrup)
Christian Andresen Clausen
1874-1940
Christian Andresen Clausen
F:
24 mar. 1874
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
6 okt. 1904
Skast
D:
16 feb. 1940
Brede s. (Svanstrup)
Claus Beyer
1884-1890
Claus Beyer
F:
9 dec. 1884
Skast s. (Åsgård)
D:
2 maj 1890
Skast s. (Åsgård)
Ella Kirstine Beyer
Edvard Hvidt
1924-2023
Edvard Hvidt
F:
5 feb. 1924
Frederiksberg
D:
30 maj 2023
Aabenraa
Christian Peter Beyer
1933-1956
Christian Peter Beyer
F:
4 dec. 1933
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jun. 1956
ved Obbekær
Hans Peter Beyer
1886-1943
Hans Peter Beyer
F:
10 okt. 1886
Skast s. (Åsgård)
D:
6 maj 1943
Skast s. (Åsgård)
Marie Wilhelmine Mehl
1902-
Marie Wilhelmine Mehl
F:
3 dec. 1902
Karby
G:
22 nov. 1929
Fausing
Aase Beyer
Valdemar Beyer
1888-
Valdemar Beyer
F:
30 dec. 1888
Skast s. (Åsgård)
Karen Lange Jensen Holmsgaard
1893-
Karen Lange Jensen Holmsgaard
F:
20 nov. 1893
Brædstrup
G:
23 apr. 1929
Brædstrup
Alfred Beyer
1890-
Alfred Beyer
F:
21 jul. 1890
Skast s. (Åsgård)
Kjestine Marie Hinrichsen
1902-1998
Kjestine Marie Hinrichsen
F:
17 apr. 1902
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
15 sep. 1927
Dybbøl
D:
13 jun. 1998
Aabenraa
Anna Kirstine Beyer
1892-
Anna Kirstine Beyer
F:
20 dec. 1892
Skast s. (Åsgård)
Jürgen Peter Henningsen
1886-
Jürgen Peter Henningsen
F:
3 feb. 1886
Hostrup s. (Rørkær)
G:
11 feb. 1914
Skast
Robert Mast
Tromann Mast
-1943
Tromann Mast
D:
3 aug. 1943
Delano, U.S.A.
Elise Beyer
1895-
Elise Beyer
F:
21 mar. 1895
Skast s. (Åsgård)
Christian Peter Beyer
1851-1930
Christian Peter Beyer
F:
19 mar. 1851
Skast s. (Åsgård)
D:
1 jul. 1930
Skast s. (Åsgård)
Meta Kirstine Hansen
1852-1910
Meta Kirstine Hansen
F:
5 jul. 1852
Mjolden s. (Forballum)
G:
11 okt. 1877
Skast
D:
17 jul. 1910
Skast s. (Åsgård)
Maren Hansen
1862-1922
Maren Hansen
F:
1 jul. 1862
Randerup
G:
24 apr. 1912
Dybbøl
D:
12 okt. 1922
Skast s. (Åsgård)
Ingvard Hansen Beyer
1853-1920
Ingvard Hansen Beyer
F:
24 jun. 1853
Skast s. (Åsgård)
D:
15 feb. 1920
Skast s. (Åsgård)
Kaj Emil Lindskov Christiansen
Else Bergethe Hansen
Anna Agnethe Lindskov Christiansen
Morten Alfred Christensen
Børge Lindskov Christiansen
Mette Børsting Andersen
Tage Lindskov Christiansen
Karen Marie Rønne
Ib Lindskov Christiansen
Agathe Emilie Wiberg
1890-
Agathe Emilie Wiberg
F:
13 apr. 1890
Bregninge (Ærø)
Otto Emil Lindskov Christiansen
1881-
Otto Emil Lindskov Christiansen
F:
3 nov. 1881
København
G:
Frederiksberg (Godthåb)
Dagmar Wiberg
1892-
Dagmar Wiberg
F:
11 jul. 1892
Bregninge (Ærø)
Johannes Emil Beyer Wiberg
Stig Ingvardt Beyer Wiberg
Kirsten Helene Beyer Wiberg
George Olsson
Johannes Beyer Wiberg
1894-
Johannes Beyer Wiberg
F:
31 mar. 1894
Bregninge (Ærø)
Else Margrethe Pouline Dahl
1904-
Else Margrethe Pouline Dahl
F:
7 okt. 1904
København
G:
28 sep. 1926
Lundtofte
Lydia Wiberg
1895-
Lydia Wiberg
F:
8 okt. 1895
Bregninge (Ærø)
Anne Helene Beyer
1856-1942
Anne Helene Beyer
F:
23 maj 1856
Skast s. (Åsgård)
D:
17 nov. 1942
Frederiksberg
Johannes Emil Wiberg
1832-1907
Johannes Emil Wiberg
F:
26 apr. 1832
København
G:
9 maj 1889
Skast
D:
17 jan. 1907
Tved
Frode Claudius Beyer
1893-1893
Frode Claudius Beyer
F:
11 jun. 1893
København
D:
11 jun. 1893
København
Bent Beyer
Eva Irene Johannesen
Karsten Beyer
Erik Beyer
Gudrun Beyer
Frode Beyer
1894-1976
Frode Beyer
F:
18 jun. 1894
København
D:
2 okt. 1976
Karen Elisabeth Bodelsen
1901-
Karen Elisabeth Bodelsen
F:
10 sep. 1901
København
G:
16 maj 1922
København
Gudrun Beyer
1897-
Gudrun Beyer
F:
28 jun. 1897
København
Andreas Beyer
1858-1911
Andreas Beyer
F:
31 maj 1858
Skast s. (Åsgård)
D:
30 maj 1911
København
Wilhelmine Torkilda Thanning
1861-1909
Wilhelmine Torkilda Thanning
F:
26 jan. 1861
Sulsted
G:
12 okt. 1892
København
D:
27 maj 1909
København
Thorkilda Gram-Hanssen
1895-1974
Thorkilda Gram-Hanssen
F:
17 aug. 1895
Tved
D:
15 aug. 1974
Claus Beyer Gram-Hanssen
1928-1933
Claus Beyer Gram-Hanssen
F:
28 mar. 1928
Horne
D:
18 jul. 1933
Horne
Christian Gram-Hanssen
Vibeke Beyer Gram-Hanssen
Ib Vinkel Agger
Nils Johannes Beyer Gram-Hanssen
Claus Erik Beyer Gram-Hanssen
Petrea Degn Clausen
Agnethe Beyer Gram-Hanssen
1935-1935
Agnethe Beyer Gram-Hanssen
F:
4 jun. 1935
Horne
D:
10 sep. 1935
Odense (Børnehospitalet)
Claus Johannes Beyer Gram-Hanssen
1898-
Claus Johannes Beyer Gram-Hanssen
F:
12 jan. 1898
Tved
Ella Marie Elisabeth Nielsen
1901-
Ella Marie Elisabeth Nielsen
F:
1 nov. 1901
Hæsinge s. (Kistrup Skovfogedbolig)
G:
14 aug. 1926
Odense
Gjertrud Agathe Beyer Gram-Hanssen
1901-
Gjertrud Agathe Beyer Gram-Hanssen
F:
30 okt. 1901
Tved
Thorvald Rasmus Peter Carl Laurits Langeløkke
1899-
Thorvald Rasmus Peter Carl Laurits Langeløkke
F:
11 jun. 1899
Ordrup
G:
12 jun. 1936
København (Garnisonskirken)
Ove Gram-Hanssen
1905-
Ove Gram-Hanssen
F:
22 jul. 1905
Tved
Ester Sofie Hansen
Ester Sofie Hansen
G:
4 apr. 1950
Odense
Kirstine Beyer
1860-1933
Kirstine Beyer
F:
25 maj 1860
Skast s. (Åsgård)
D:
30 jul. 1933
Odense
Johannes Terkel Michael Hanssen
1850-1909
Johannes Terkel Michael Hanssen
F:
9 apr. 1850
Viskinde s. (Løgtvedgård)
G:
7 nov. 1894
Bregninge (Ærø)
D:
17 jan. 1909
Tved v. Svendborg
Emilie Knudsen
1888-1955
Emilie Knudsen
F:
19 jul. 1888
Halk s. (Beierholm)
D:
F
Fredericia
Ingrid Hansen
Gyda Hansen
1923-
Gyda Hansen
F:
16 aug. 1923
Thisted
Ole Preben Bitsch
Johan Evald Hansen
Ole Evald Hansen
Bodil Wilstrup Prebensen
Kirsten Evald Hansen
1931-1936
Kirsten Evald Hansen
F:
20 feb. 1931
Hovedgård
D:
18 aug. 1936
Hovedgård
Dina Evald Hansen
Agathe Knudsen
1890-1971
Agathe Knudsen
F:
30 apr. 1890
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1971
Bagsværd ?
Evald Elmer Lyager Hansen
1885-1971
Evald Elmer Lyager Hansen
F:
27 jul. 1885
Randers
G:
21 nov. 1921
Kolding
D:
10 aug. 1971
Bagsværd
Flora Knudsen
1891-1955
Flora Knudsen
F:
27 okt. 1891
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1955
Johannes Peter Ingwersen
Dora Juhl Thomsen
Rasmus Ingwersen
Helga Jensen
Helga Ellen Knudsen
1893-1967
Helga Ellen Knudsen
F:
5 apr. 1893
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1967
Viuf ?
Christian Ingwersen
1893-1943
Christian Ingwersen
F:
30 jul. 1893
Viuf s. (Elisabethsminde)
G:
18 nov. 1916
Assens
D:
28 aug. 1943
Viuf
Signe Knudsen
1894-1895
Signe Knudsen
F:
8 apr. 1894
Halk s. (Beierholm)
D:
25 mar. 1895
Halk s. (Beierholm)
Knud Lausten Knudsen
Karen Charlotte Knudsen
1937-1951
Karen Charlotte Knudsen
F:
13 sep. 1937
Vejle
D:
19 jan. 1951
Vejle
Kirsten Knudsen
1943-ca. 2000
Kirsten Knudsen
F:
28 okt. 1943
Vejle
D:
ca. RING 2000
Hans Aagesen Knudsen
1898-1975
Hans Aagesen Knudsen
F:
9 mar. 1898
Halk s. (Beierholm)
D:
3 aug. 1975
Vejle
Vita Ingerslev
1904-1985
Vita Ingerslev
F:
28 mar. 1904
Viborg
G:
3 jul. 1928
Tarm
D:
13 aug. 1985
Vejle (Mølholm plejehjem)
Gyde Marie Beyer
1864-1917
Gyde Marie Beyer
F:
29 jul. 1864
Skast (Åsgård)
D:
14 dec. 1917
Assens
Gudmund Knudsen
1863-1937
Gudmund Knudsen
F:
24 apr. 1863
Visby s. (Trøjborg)
G:
20 sep. 1887
Skast
D:
24 jan. 1937
Kolding
Margrethe Beyer
1868-1932
Margrethe Beyer
F:
29 dec. 1868
Skast s. (Åsgård)
D:
2 dec. 1932
Sønderborg
Peter Hansen
1864-1930
Peter Hansen
F:
20 aug. 1864
Uge
G:
15 jun. 1898
Skast
D:
3 nov. 1930
Sønderborg
Claus Beyer
1819-1895
Claus Beyer
F:
13 jun. 1819
Skast s. (Åsgård)
D:
3 jun. 1895
Skast s. (Åsgård)
Agathe Hansen
1824-1899
Agathe Hansen
F:
23 dec. 1824
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
12 okt. 1843
Skast s. (Åsgård)
D:
28 feb. 1899
Halk s. (Beierholm)
Helene Marie Beyer
1821-1825
Helene Marie Beyer
F:
24 apr. 1821
Skast s. (Åsgård)
D:
7 maj 1825
Skast s. (Åsgård)
Jens Thimsen Beyer
1830-1833
Jens Thimsen Beyer
F:
15 jul. 1830
Skast s. (Åsgård)
D:
26 mar. 1833
Skast s. (Åsgård)
Andreas Beyer
1785-1835
Andreas Beyer
F:
11 sep. 1785
Skast s. (Ås)
D:
14 nov. 1835
Skast s. (Åsgård)
Mette Marie (Thimsen) Jensen
1793-1876
Mette Marie (Thimsen) Jensen
F:
28 jun. 1793
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
1 jan. 1816
D:
20 maj 1876
Skast s. (Åsgård)
Mette Kirstine Nielsen
1848-
Mette Kirstine Nielsen
F:
11 apr. 1848
Skast
Jes Nielsen
1851-
Jes Nielsen
F:
7 aug. 1851
Skast
Mette Marie Nielsen
1816-1898
Mette Marie Nielsen
F:
5 nov. 1816
Skast
D:
26 sep. 1898
Skast
Anders Nielsen
ca. 1788-
Anders Nielsen
F:
ca. 1788
G:
28 maj 1847
Skast
Jens Oksen
1919-2003
Jens Oksen
F:
19 sep. 1919
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
3 okt. 2003
Erik Oksen
1922-2014
Erik Oksen
F:
9 jan. 1922
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
25 okt. 2014
Svend Oksen
1925-2017
Svend Oksen
F:
2 maj 1925
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
1 apr. 2017
Kjeld Peter Oksen
1878-1961
Kjeld Peter Oksen
F:
4 dec. 1878
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
6 jul. 1961
Tønder (sygehuset)
Ingeborg Schrøder
1894-1987
Ingeborg Schrøder
F:
1 jul. 1894
G:
25 aug. 1918
D:
17 dec. 1987
Skærbæk
Aage Hage Oksen
1881-
Aage Hage Oksen
F:
9 mar. 1881
Skærbæk s. (Moesbøl)
Cathrine Oksen
1882-1981
Cathrine Oksen
F:
28 okt. 1882
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
8 dec. 1981
Skærbæk
Andreas Svendsen
1876-1954
Andreas Svendsen
F:
25 maj 1876
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
17 apr. 1954
Tønder (Sygehuset)
Eva Weis Bentzon
1944-
Eva Weis Bentzon
F:
27 sep. 1944
Peter Weis Bentzon
1947-
Peter Weis Bentzon
F:
22 sep. 1947
Vibeke Birgitte Oksen
Michael Weis Bentzon
1920-
Michael Weis Bentzon
F:
1 dec. 1920
Oskar Oksen
1884-
Oskar Oksen
F:
6 maj 1884
Skærbæk s. (Moesbøl)
Rosa Catharina Møller
1886-
Rosa Catharina Møller
F:
27 mar. 1886
Århus
G:
17 dec. 1918
Hellerup
Meta Marie Oksen
1889-1956
Meta Marie Oksen
F:
4 jun. 1889
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
24 nov. 1956
Skærbæk
Thorvald Oksen
1890-1891
Thorvald Oksen
F:
1 sep. 1890
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
21 feb. 1891
Skærbæk s. (Moesbøl)
Cæcilie Marie Hage
1854-1931
Cæcilie Marie Hage
F:
21 aug. 1854
Skast
D:
8 apr. 1931
Skærbæk
Jens Beier Ocksen
1851-1928
Jens Beier Ocksen
F:
21 jan. 1851
Skærbæk s. (Moesbøl)
G:
25 okt. 1877
D:
3 okt. 1928
Skærbæk s. (Moesbøl)
Caroline Christiane Hage
1860-1860
Caroline Christiane Hage
F:
2 sep. 1860
Skast
D:
15 sep. 1860
Skast
Okke Nielsen Hage
1830-1905
Okke Nielsen Hage
F:
1 feb. 1830
G:
31 mar. 1853
Skast
D:
20 sep. 1905
Karl Christian Jacobsen
1859-
Karl Christian Jacobsen
F:
2 mar. 1859
Skast
Caroline Jessine Jacobsen
1860-1935
Caroline Jessine Jacobsen
F:
24 okt. 1860
Skast
D:
15 okt. 1935
København (De gamles By)
Helene Marie Nielsen
1818-1883
Helene Marie Nielsen
F:
15 sep. 1818
Skast
D:
10 jul. 1883
Skast
Gunde Vestesen Jacobsen
ca. 1830-1883
Gunde Vestesen Jacobsen
F:
ca. 1830
G:
12 nov. 1858
Skast
D:
26 mar. 1883
Skast
Jes Nielsen
1855-1877
Jes Nielsen
F:
8 jun. 1855
D:
5 maj 1877
Niels Hansen Nielsen
1823-1892
Niels Hansen Nielsen
F:
30 okt. 1823
Skast
D:
30 aug. 1892
Skast
Ane Kirstine Hage
1832-
Ane Kirstine Hage
F:
29 okt. 1832
G:
1 dec. 1853
Skast
Greis Magnus Nielsen
Marie Kjestine Nielsen
1895-
Marie Kjestine Nielsen
F:
10 Maj 1895
Skærbæk
Claus Bendix Rosenkrantz Maack
1893-
Claus Bendix Rosenkrantz Maack
F:
12 dec. 1893
Hesselager s. (Vormark)
G:
28 dec. 1923
Skærbæk
Niels Hansen Nielsen
1897-1947
Niels Hansen Nielsen
F:
8 nov. 1897
Skærbæk
D:
19 feb. 1947
Ribe (Amtssygeh.)
Elna Thyssen
1900-
Elna Thyssen
F:
27 dec. 1900
Vodder s. (Birkelev)
G:
2 aug. 1925
Skærbæk
Greis Magnus Nielsen
Jens Korsgaard Nielsen
Andreas Christian Nielsen
1866-1945
Andreas Christian Nielsen
F:
11 nov. 1866
Skast
D:
1 apr. 1945
Skærbæk
Marie Dorthea Korsgaard
1863-1928
Marie Dorthea Korsgaard
F:
14 jul. 1863
Skærbæk
G:
2 dec. 1892
Skast
D:
6 jul. 1928
Skærbæk
Anne Nielsen
1868-
Anne Nielsen
F:
27 okt. 1868
Christian Frederik Nielsen
1870-1890
Christian Frederik Nielsen
F:
12 okt. 1870
Skast
D:
21 jul. 1890
Skast
Carl Christian Nielsen
1872-
Carl Christian Nielsen
F:
28 dec. 1872
Marie Piane Linnet
1840-1873
Marie Piane Linnet
F:
10 mar. 1840
G:
8 dec. 1865
Skast
D:
27 feb. 1873
Marie Piane Nielsen
1879-
Marie Piane Nielsen
F:
25 maj 1879
Jes Nielsen
1883-1890
Jes Nielsen
F:
16 mar. 1883
Skast
D:
13 maj 1890
Skast
Christine Lytzen
Christine Lytzen
G:
29 okt. 1878
Skast
Caroline Christiane Beyer
1789-1856
Caroline Christiane Beyer
F:
11 mar. 1789
Skast s. (Ås)
D:
14 mar. 1856
Skast
Jes Nielsen
1783-1862
Jes Nielsen
F:
25 aug. 1783
Ballum s. (Vesterende)
G:
6 jan. 1816
D:
3 jun. 1862
Skast
Helene Marie Schmidt
1757-1798
Helene Marie Schmidt
F:
1757
Højer
D:
24 maj 1798
Skast s. (Ås)
Claus Beyer
1751-1789
Claus Beyer
F:
24 sep. 1751
G:
1 okt. 1781
Skast
D:
22 feb. 1789
Dødfødt datter
1791-1791
Dødfødt datter
F:
17 nov. 1791
Skast s. (Ås)
D:
17 nov. 1791
Skast s. (Ås)
Niels Hansen
1765-1798
Niels Hansen
F:
10 okt. 1765
Skast
G:
9 apr. 1790
Skast
D:
10 maj 1798
Skast s. (Ås)
Andreas Schmidt
ca. 1710-1770
Andreas Schmidt
F:
ca. 1710
fmtl. Højer
D:
24 aug. 1770
Højer
Karen Jefsdatter
ca. 1714-1786
Karen Jefsdatter
F:
ca. 1714
fmtl. Højer
G:
15 nov. 1745
Højer
D:
1 apr. 1786
Højer
Nicolai Schmidt
ca. 1712-1759
Nicolai Schmidt
F:
ca. 1712
Højer
D:
senest 1759
Hanne Christine Christensdatter
ca. 1714-
Hanne Christine Christensdatter
F:
ca. 1714
Højer
Ester Christensdatter
ca. 1716-
Ester Christensdatter
F:
ca. 1716
Højer
Christen Andersen Schmidt
1670-ca. 1732
Christen Andersen Schmidt
F:
o. 1670
fmtl. Højer
D:
ca. 1732
fmtl. Højer
Anna Dorothea Bohsdatter
1678-1758
Anna Dorothea Bohsdatter
F:
1678
Højer s. (Poppenbøl)
G:
1700
Højer
D:
1758
Højer
Anders Andresen Schmidt
ca. 1715-
Anders Andresen Schmidt
F:
ca. 1715
fmtl. Højer
Andreas Andersen Schmidt
1679-ca. 1736
Andreas Andersen Schmidt
F:
1679
Højer
D:
ca. 1736
Højer
NN
-1719
NN
D:
o. 1715/19
Hans Andresen Schmidt
ca. 1720-1751
Hans Andresen Schmidt
F:
ca. 1720
fmtl. Højer
D:
1751
Højer
Andreas Jensen
1751-1761
Andreas Jensen
F:
1751
Højer
D:
1761
Højer
Jannik Jensen
1753-
Jannik Jensen
F:
1753
Højer
Hans Jensen
1755-1756
Hans Jensen
F:
1755
Højer
D:
1756
Højer
Anne Jensdatter
1757-1758
Anne Jensdatter
F:
1757
Højer
D:
1758
Højer
Hans Adolph Jensen
1759-1829
Hans Adolph Jensen
F:
1759
Højer
D:
21 mar. 1829
Mjolden s. (Ottersbøl)
Dorothea Marie Frederiksdatter
ca. 1767-1817
Dorothea Marie Frederiksdatter
F:
ca. 1767
fmtl. Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
18 jun. 1817
Mjolden s. (Ottersbøl)
Dorthea Kirstine Hansdatter
1818-
Dorthea Kirstine Hansdatter
F:
17 apr. 1818
Mjolden s. (Ottersbøl)
Jens Thomsen Hansen
1883-
Jens Thomsen Hansen
F:
26 maj 1883
Ane Hansen
1884-
Ane Hansen
F:
31 okt. 1884
Hans Fedder Madsen
1920-
Hans Fedder Madsen
F:
22 aug. 1920
Døstrup s. (Vinum)
Andreas Hansen Madsen
1925-
Andreas Hansen Madsen
F:
28 maj 1925
Døstrup s. (Vinum)
Marie Madsen
1926-
Marie Madsen
F:
6 aug. 1926
Døstrup s. (Vinum)
Botilde Hansen
1887-
Botilde Hansen
F:
18 jan. 1887
Peter Frederik Andresen Madsen
1885-
Peter Frederik Andresen Madsen
F:
10 nov. 1885
Døstrup s. (Vinum)
Hedevig Hansine Petersen
Hans Peter Petersen
Larsine Petersen
Helvig Andreas Lorenzen Petersen
Margrethe Botilde Hansen
1889-1980
Margrethe Botilde Hansen
F:
13 aug. 1889
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
28 nov. 1980
Døstrup s. (Drengsted)
Andreas Andersen Petersen
1897-1964
Andreas Andersen Petersen
F:
20 nov. 1897
Døstrup s. (Drengsted)
D:
4 dec. 1964
Tønder (Sygehuset)
Anne Marie Hansen
1891-1912
Anne Marie Hansen
F:
1 jul. 1891
D:
12 jun. 1912
Hans Michael Hansen
1893-
Hans Michael Hansen
F:
2 sep. 1893
Andreas Jensen Hansen
1846-1925
Andreas Jensen Hansen
F:
14 dec. 1846
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
22 nov. 1925
Mjolden s. (Ottersbøl)
Larsine Schack
1857-1940
Larsine Schack
F:
21 okt. 1857
G:
20 maj 1882
D:
1 sep. 1940
Jannick Petersen
1869-
Jannick Petersen
F:
21 feb. 1869
Skærbæk s. (Melby)
Jens Thomsen Petersen
1870-1870
Jens Thomsen Petersen
F:
3 dec. 1870
Skærbæk s. (Melby)
D:
8 dec. 1870
Skærbæk s. (Melby)
Jens Thomsen Petersen
1872-
Jens Thomsen Petersen
F:
9 jun. 1872
Skærbæk s. (Melby)
Botille Petersen
1874-
Botille Petersen
F:
14 apr. 1874
Skærbæk s. (Melby)
Adolph Petersen
1876-1876
Adolph Petersen
F:
25 feb. 1876
Skærbæk s. (Melby)
D:
30 mar. 1876
Skærbæk s. (Melby)
Adolph Petersen
1877-1877
Adolph Petersen
F:
29 mar. 1877
Skærbæk s. (Melby)
D:
29 sep. 1877
Skærbæk s. (Melby)
Adolph Petersen
1878-
Adolph Petersen
F:
2 okt. 1878
Skærbæk s. (Melby)
Iver Poulsen
1905-
Iver Poulsen
F:
8 mar. 1905
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Jens Thomsen Poulsen
1907-
Jens Thomsen Poulsen
F:
17 nov. 1907
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Bente Poulsen
1941-2022
Bente Poulsen
F:
15 aug. 1941
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
D:
6 jan. 2022
Asmus Hessel Ebbesen
1937-2021
Asmus Hessel Ebbesen
F:
13 feb. 1937
Vodder s. (Åved)
G:
29 mar. 1961
Ribe
D:
27 jan. 2021
Alfred Pedersen Poulsen
Kirstine Abelone Feddersen
Cathrine Marie Petersen
1880-
Cathrine Marie Petersen
F:
11 jul. 1880
Skærbæk s. (Melby)
Peter Hansen Poulsen
1879-
Peter Hansen Poulsen
F:
18 feb. 1879
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
G:
29 dec. 1903
Ribe (Skt. Cathrine)
Niels Petersen
1881-
Niels Petersen
F:
1 okt. 1881
Skærbæk s. (Melby)
Otto Petersen
1883-
Otto Petersen
F:
24 feb. 1883
Skærbæk s. (Melby)
Peter Petersen
1884-
Peter Petersen
F:
27 dec. 1884
Skærbæk s. (Melby)
Alfred Petersen
1886-1895
Alfred Petersen
F:
24 jan. 1886
Skærbæk s. (Melby)
D:
2 jun. 1895
Roager s. (Vesterbæk)
Laura Margrethe Petersen
1887-1887
Laura Margrethe Petersen
F:
2 jun. 1887
Skærbæk s. (Melby)
D:
10 jun. 1887
Skærbæk s. (Melby)
Laura Margrethe Petersen
1889-
Laura Margrethe Petersen
F:
14 sep. 1889
Roager s. (Vesterbæk)
Anna Marie Petersen
1893-
Anna Marie Petersen
F:
24 mar. 1893
Roager s. (Vesterbæk)
Alfride Petersen
1895-
Alfride Petersen
F:
26 jun. 1895
Roager s. (Vesterbæk)
Margrethe Bothilde Hansen
1850-
Margrethe Bothilde Hansen
F:
21 sep. 1850
Mjolden s. (Ottersbøl)
Lauritz Hansen Petersen
1845-
Lauritz Hansen Petersen
F:
16 jan. 1845
G:
21 nov. 1868
Skærbæk
Jens Thomsen Hansen
1819-1915
Jens Thomsen Hansen
F:
29 nov. 1819
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
5 Okt 1915
Mjolden s. (Ottersbøl)
Botilla Jensen
1814-1855
Botilla Jensen
F:
1814
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
30 okt. 1841
Mjolden
D:
8 sep. 1855
Mjolden s. (Ottersbøl)
Ane Marie Feddersen
1833-1903
Ane Marie Feddersen
F:
14 jun. 1833
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
25 okt. 1856
Mjolden
D:
1 mar. 1903
Skærbæk s. (Gjesing)
Jannik Hansen
1822-
Jannik Hansen
F:
17 sep. 1822
Mjolden s. (Ottersbøl)
Margrethe Thomasdatter
Margrethe Thomasdatter
G:
8 nov. 1817
Mjolden
Anne Kirstine Andreasdatter
ca. 1724-1760
Anne Kirstine Andreasdatter
F:
ca. 1724
fmtl. Højer
D:
1760
Højer
Jens Janniksen
1724-1765
Jens Janniksen
F:
1724
Skærbæk s. (Moesbøl)
G:
1750
Højer
D:
10 maj 1765
Højer
Bodil Andreasdatter
ca. 1727-
Bodil Andreasdatter
F:
ca. 1727
fmtl. Højer
Anne Hansdatter
-1744
Anne Hansdatter
D:
1744
Højer
Anders (Andreas) Hansen Schmidt
1630-
Anders (Andreas) Hansen Schmidt
F:
o. 1625/30
Kirsten NN
-1701
Kirsten NN
D:
efter 1701