Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Marina Tychsen
1640 -
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Forældre
Thomas Tychsen
1615-1684
Christine Rasch
-1687
Marina Tychsen
1640-
Marina Tychsen
F:
o. 1638/40
Tønder
Jens Lorentzen
Anna Lorentzdatter
1672-
Anna Lorentzdatter
F:
1672
Tønder
Jens Lorentzen
1674-
Jens Lorentzen
F:
1674
Tønder
Johann Hinrich Henningsen
1732-1735
Johann Hinrich Henningsen
F:
1732
D:
1735
Peter Henningsen
1734-1769
Peter Henningsen
F:
1734
D:
TIDL. 1769
Anna Jacobine Boysen
Anna Jacobine Boysen
G:
ca. 1769
Lorentz Henningsen
1735-1735
Lorentz Henningsen
F:
1735
D:
1735
Catharina Henningsen
1736-1738
Catharina Henningsen
F:
1736
D:
1738
Nicolaj Raben
1790-
Nicolaj Raben
F:
21 nov. 1790
Tønder
August Raben
1792-
August Raben
F:
5 feb. 1792
Tønder
Peter Raben
1762-1832
Peter Raben
F:
9 feb. 1762
D:
6 apr. 1832
Glückstadt
Anna Hedevig Dorothea Garmsen
1768-
Anna Hedevig Dorothea Garmsen
F:
18 maj 1768
Tønder
G:
27 jun. 1788
Tønder
Friedrich Wilhelm Hørup
1786-1838
Friedrich Wilhelm Hørup
F:
29 okt. 1786
D:
21 dec. 1838
Anna Catharina Raben
1763-1827
Anna Catharina Raben
F:
26 maj 1763
D:
23 mar. 1827
Georg Friderich Hørup
ca. 1757-1839
Georg Friderich Hørup
F:
ca. 1757
G:
9 jul. 1783
D:
4 mar. 1839
Cæcilie Catharina Raben
1761-1783
Cæcilie Catharina Raben
F:
25 feb. 1761
D:
26 maj 1783
Carl Marinus Calmar
1821-
Carl Marinus Calmar
F:
24 jun. 1821
København (Trinitatis s.)
Charlotte Waltermine Raben
1802-1839
Charlotte Waltermine Raben
F:
29 sep. 1802
Segeberg
D:
25 jan. 1839
København (Trinitatis s.)
David Christian Severin Calmer
1794-1828
David Christian Severin Calmer
F:
1794
Mosbjerg
G:
16 jan. 1820
København (Frederiks Tyske Kirke)
D:
17 maj 1828
København (Frederiks Hospital)
Niclas Steenstrøm
1823-
Niclas Steenstrøm
F:
31 jan. 1823
København (Holmens s.)
Niels Steenstrøm
1824-
Niels Steenstrøm
F:
19 apr. 1824
København
August Walter Steenstrøm, senere Anholm
1828-1880
August Walter Steenstrøm, senere Anholm
F:
11 apr. 1828
København
D:
1880
Nicoline Steenstrøm
1829-
Nicoline Steenstrøm
F:
14 apr. 1829
København
Charlotte Waltermine Steenstrøm
1830-1908
Charlotte Waltermine Steenstrøm
F:
13 jul. 1830
København (Helligånds s.)
D:
21 sep. 1908
Sorø
Christen Christensen
1800-1879
Christen Christensen
F:
9 jan. 1800
København (Trinitatis s.)
G:
5 mar. 1858
København (Trinitatis s. (i huset))
D:
25 okt. 1879
Valby
Charlotte Steenstrøm
1831-1833
Charlotte Steenstrøm
F:
27 dec. 1831
København (Helligånds s.)
D:
12 jun. 1833
København (Helligånds s.)
Charlotte Steenstrøm, adopteret Wilhelmine Charlotte Bournonville
1833-1908
Charlotte Steenstrøm, adopteret Wilhelmine Charlotte Bournonville
F:
1 jun. 1833
København (Helligånds s.)
D:
30 okt. 1908
København
Niels Stenstrøm
1791-1838
Niels Stenstrøm
F:
1791
København
G:
28 jan. 1827
København
D:
12 jul. 1838
København (Trinitatis s.)
Marcus Raben
1769-1824
Marcus Raben
F:
1 nov. 1769
D:
10 sep. 1824
Sophie Caroline Frahm
Sophie Caroline Frahm
G:
5 sep. 1795
Løgumkloster
Juliane Marie Henriette Kalckberner
Juliane Marie Henriette Kalckberner
G:
27 sep. 1804
Tønder
Frederick Raben
1811-
Frederick Raben
F:
17 okt. 1811
Aabenraa
Marie Aurora Raben
1814-
Marie Aurora Raben
F:
22 okt. 1814
Stubbekøbing
Johanne Dorothea Henriette Karstadt
ca. 1789-1845
Johanne Dorothea Henriette Karstadt
F:
ca. 1789
G:
SENEST 1811
D:
TIDLIGST 1845
Hedevig Catharina Garmsen
1795-
Hedevig Catharina Garmsen
F:
19 jun. 1795
Tønder
Catharina Marie Raben
1771-
Catharina Marie Raben
F:
31 jan. 1771
Nicolai Garmsen
1765-
Nicolai Garmsen
F:
5 sep. 1765
Tønder
G:
8 aug. 1794
Wenzel Raben von Wildenrath
1809-1867
Wenzel Raben von Wildenrath
F:
23 feb. 1809
D:
26 jul. 1867
Tønder s. (Gørrismark) (fattighus)
Marie NN
Wilhelmine NN
Margrethe Raben
1773-1815
Margrethe Raben
F:
6 jul. 1773
D:
14 aug. 1815
Johann Rotkjer von Wildenrath
ca. 1783-1865
Johann Rotkjer von Wildenrath
F:
ca. 1783
G:
1805/07
D:
7 apr. 1865
Tønder
Catharina Marie Henningsen
1740-1807
Catharina Marie Henningsen
F:
1740
D:
26 dec. 1807
Nicolai Raben
ca. 1726-1805
Nicolai Raben
F:
ca. 1726
G:
1760
Tønder
D:
15 apr. 1805
Anna Henningsen
1743-1747
Anna Henningsen
F:
1743
D:
1747
Broder Brodersen
1791-
Broder Brodersen
F:
10 feb. 1791
Nykirke s. (Hornburg)
Sophie Auguste Anna Dorothea Reuter
Sophie Auguste Anna Dorothea Reuter
G:
11 sep. 1820
Gettorf
Nicolai Brodersen
1793-
Nicolai Brodersen
F:
23 feb. 1793
Nykirke s. (Hornburg)
Peninna Petersen
ca. 1799-
Peninna Petersen
F:
ca. 1799
Anne Christina (Catharina) Clausen
1768-1834
Anne Christina (Catharina) Clausen
F:
17 dec. 1768
Nykirke
D:
22 nov. 1834
Nykirke s. (Sønderdige)
Lorentz Brodersen
ca. 1754-1795
Lorentz Brodersen
F:
ca. 1754
G:
9 jul. 1790
Nykirke
D:
20 sep. 1795
Nykirke s. (Hornburg)
Nicolai Peter Lorenzen
1836-
Nicolai Peter Lorenzen
F:
24 jan. 1836
Nykirke s. (Sønderdige)
Christine Marie Lorenzen
1840-
Christine Marie Lorenzen
F:
30 nov. 1840
Nykirke s. (Sønderdige)
Lena Marie Feddersen
1800-
Lena Marie Feddersen
F:
3 okt. 1800
Nykirke s. (Hornburg)
Lorenz Nis Lorentzen
ca. 1805-
Lorenz Nis Lorentzen
F:
ca. 1805
Friederich Peter Carstensen
1861-
Friederich Peter Carstensen
F:
6 jun. 1861
Rodenæs (Markhäuser)
Engeline Petrine Carstensen
1874-
Engeline Petrine Carstensen
F:
11 maj 1874
Rodenæs (Markhäuser)
Penninna Catharina Feddersen
1831-
Penninna Catharina Feddersen
F:
14 jul. 1831
Nykirke s. (Sønderdige)
Hans Carl Carstensen
ca. 1791-1877
Hans Carl Carstensen
F:
ca. 1791
G:
19 okt. 1855
Rodenæs
D:
6 feb. 1877
Rodenæs
Fedder Feddersen
1803-
Fedder Feddersen
F:
16 sep. 1803
Nykirke s. (Hornburg)
Peninna Catharina Jacobsen
ca. 1805-1831
Peninna Catharina Jacobsen
F:
ca. 1805
D:
14 jul. 1831
Nykirke s. (Sønderdige)
Peter August Petersen
1866-
Peter August Petersen
F:
11 feb. 1866
Nykirke s. (Sdr. Hesbøl)
Heinrich Dücke Petersen
1869-
Heinrich Dücke Petersen
F:
16 jun. 1869
Nykirke s. (Sdr. Hesbøl)
Fritz Julius Petersen
1874-
Fritz Julius Petersen
F:
13 maj 1874
Nykirke s. (Sdr. Hesbøl)
Anna Catharina Feddersen
1838-
Anna Catharina Feddersen
F:
9 dec. 1838
Nykirke s. (Sønderdige)
Hans Petersen
1835-
Hans Petersen
F:
28 dec. 1835
G:
20 nov. 1864
Nykirke
Dücke Feddersen
1841-1860
Dücke Feddersen
F:
14 mar. 1841
Nykirke s. (Sønderdige)
D:
4 jan. 1860
Nykirke s. (Hochhørn)
Nicoline Friederica Feddersen
1843-
Nicoline Friederica Feddersen
F:
7 nov. 1843
Nykirke s. (Sønderdige)
Andreas Christian Feddersen
1846-
Andreas Christian Feddersen
F:
29 mar. 1846
Nykirke s. (Nydam)
Henrica Christine Feddersen
1849-1855
Henrica Christine Feddersen
F:
5 nov. 1849
Nykirke s. (Hochhørn)
D:
24 jul. 1855
Nykirke s. (Hochhørn)
Peter Nicolai Feddersen
1851-
Peter Nicolai Feddersen
F:
28 aug. 1851
Nykirke s. (Hochhørn)
Ludewig Feddersen
1854-
Ludewig Feddersen
F:
12 feb. 1854
Nykirke s. (Hochhørn)
Henrica Christine Feddersen
1856-1863
Henrica Christine Feddersen
F:
28 mar. 1856
Nykirke s. (Hochhørn)
D:
24 jun. 1863
Nykirke s. (Hesbøl)
Anna Friderica Feddersen
1857-1858
Anna Friderica Feddersen
F:
3 dec. 1857
Nykirke s. (Hochhørn)
D:
2 feb. 1858
Nykirke s. (Hochhørn)
Anna Lytzen
ca. 1818-
Anna Lytzen
F:
ca. 1818
Nickels Feddersen
ca. 1773-1830
Nickels Feddersen
F:
ca. 1773
G:
20 dec. 1799
Nykirke
D:
3 sep. 1830
Nykirke s. (Sønderdige)
Nicolai Clausen
1770-1770
Nicolai Clausen
F:
30 apr. 1770
D:
14 jan. 1770
Nicolai Clausen
1772-1824
Nicolai Clausen
F:
22 feb. 1772
D:
SENEST 1824
Peter Henning Clausen
1775-1824
Peter Henning Clausen
F:
14 okt. 1775
D:
SENEST 1824
Anne Dorthe Clausen
1779-1780
Anne Dorthe Clausen
F:
22 jul. 1779
D:
16 jun. 1780
Henrica Christine Henningsen
1746-1824
Henrica Christine Henningsen
F:
1746
D:
19 nov. 1824
Nykirke s. (Sønderdige)
Nicolai Clausen
1735-1780
Nicolai Clausen
F:
1735
G:
8 apr. 1768
D:
7 jun. 1780
Peter Henningsen
ca. 1698-1763
Peter Henningsen
F:
ca. 1698
D:
4 jul. 1763
Anna Catharina Lorentzen
ca. 1710-1767
Anna Catharina Lorentzen
F:
ca. 1710
D:
26 dec. 1767
Elisabeth Langheim
1739-1759
Elisabeth Langheim
F:
1739
Tønder
D:
29 dec. 1759
Ribe
Henrik Christian Holm
1718-1778
Henrik Christian Holm
F:
2 mar. 1718
G:
1755
D:
21 nov. 1778
Lauritz Christensen
1793-
Lauritz Christensen
F:
1 sep. 1793
Randers (Skt. Mortens s.)
Carl Johan Meyer
ca. 1876-
Carl Johan Meyer
F:
ca. 1876
København
Johanne Charlotte Meyer
ca. 1877-
Johanne Charlotte Meyer
F:
ca. 1877
København
Johannes Gustav Meyer
ca. 1879-
Johannes Gustav Meyer
F:
ca. 1879
København
Carl Gustav Leunbach Meyer
1839-1918
Carl Gustav Leunbach Meyer
F:
12 sep. 1839
Randers
D:
12 sep. 1918
København
Johanne Marie NN
1853-
Johanne Marie NN
F:
6 mar. 1853
København
Camilla Natalie Meyer
1841-
Camilla Natalie Meyer
F:
1 jun. 1841
Randers
Heinrich Wilhelm Meyer
1844-
Heinrich Wilhelm Meyer
F:
25 apr. 1844
Randers
Jacobine Christiane Ørum
1817-1902
Jacobine Christiane Ørum
F:
6 maj 1817
Randers
D:
4 nov. 1902
Frederiksberg
Ernst Heinrich August Meyer
1802-1850
Ernst Heinrich August Meyer
F:
9 mar. 1802
Glückstadt
G:
15 mar. 1837
Ribe
D:
25 jul. 1850
Flensborg; dødeligt såret samme dag i slaget ved Isted
Ane Sofie Margrethe Christensen
1794-1818
Ane Sofie Margrethe Christensen
F:
14 aug. 1794
Randers
D:
16 maj 1818
Christen Juul Ørum
1789-1865
Christen Juul Ørum
F:
1789
G:
16 aug. 1816
Randers
D:
26 mar. 1865
Ribe (Doms.)
Ane Kirstine Marie Christensen
ca. 1826-
Ane Kirstine Marie Christensen
F:
ca. 1826
Andreas Christian Linnemann
1857-1922
Andreas Christian Linnemann
F:
16 okt. 1857
København
D:
22 apr. 1922
Frederiksberg
Marie Hoff
1869-
Marie Hoff
F:
25 jan. 1869
Kristiania
G:
18 apr. 1893
Harald Valdemar Linnemann
1865-1940
Harald Valdemar Linnemann
F:
15 sep. 1865
D:
10 jan. 1940
Astrid Mogensen
1876-1948
Astrid Mogensen
F:
9 jul. 1876
G:
29 nov. 1902
D:
13 jul. 1948
Caroline Mathilde Christensen
1828-1904
Caroline Mathilde Christensen
F:
11 jun. 1828
D:
2 okt. 1904
Johan Linnemann
1826-1906
Johan Linnemann
F:
1 aug. 1826
G:
18 apr. 1855
D:
20 okt. 1906
Christen Peter Christensen
ca. 1830-
Christen Peter Christensen
F:
ca. 1830
Emma Christensen
ca. 1833-
Emma Christensen
F:
ca. 1833
Christian Peter Christensen
1796-1854
Christian Peter Christensen
F:
3 feb. 1796
Randers
D:
22 maj 1854
Christiane Borup
1804-1885
Christiane Borup
F:
10 nov. 1804
Randers
G:
26 okt. 1825
D:
20 okt. 1885
Thomasine Sofie Kirstine Christensen
1798-
Thomasine Sofie Kirstine Christensen
F:
12 apr. 1798
Randers
Kathrine Elisabeth Ørum
1852-
Kathrine Elisabeth Ørum
F:
11 aug. 1852
Seem s. (Faurholt)
Annas Christen Schmidt Ørum
Jens Peter Balthasar Ørum
Christen Juul Ørum
1854-1916
Christen Juul Ørum
F:
28 sep. 1854
Seem s. (Faurholt)
D:
22 sep. 1916
Haderslev
Christine Schmidt
Johannes Ørum Bugge
1887-
Johannes Ørum Bugge
F:
1 okt. 1887
Slagelse (Skt. Mikkel)
Else Marie Madsen
Frode Julius Christen Ørum Bugge
1896-
Frode Julius Christen Ørum Bugge
F:
10 nov. 1896
København
Else Kathrine Ørum
1856-1937
Else Kathrine Ørum
F:
24 sep. 1856
Seem s. (Faurholt)
D:
18 aug. 1937
Lynge (præstegården)
Harald Eduard Bugge
1845-1901
Harald Eduard Bugge
F:
16 okt. 1845
København (Citadel)
D:
8 nov. 1901
Frederiksberg
Anna Katrine Elisabeth Hansen
1891-
Anna Katrine Elisabeth Hansen
F:
8 mar. 1891
Sædder s. (Fruedal)
Frederik Jørgensen
1886-
Frederik Jørgensen
F:
18 sep. 1886
Sædder s. (Tolstrupgård)
G:
15 nov. 1913
Sædder
Kristian Balthasar Ørum Hansen
1892-
Kristian Balthasar Ørum Hansen
F:
15 dec. 1892
Sædder s. (Fruedal)
Ane Johanne Sørensen Kjærsgaard
1892-
Ane Johanne Sørensen Kjærsgaard
F:
11 maj 1892
Hundslund s. (Kærsgårde)
G:
31 okt. 1919
Frederiksberg
Sophus Ørum Hansen
1895-
Sophus Ørum Hansen
F:
15 nov. 1895
Sædder s. (Fruedal)
Johanne Christiane Andrea Ørum
1858-
Johanne Christiane Andrea Ørum
F:
21 okt. 1858
Seem s. (Faurholt)
Jens Hansen
1860-
Jens Hansen
F:
29 okt. 1860
Stege Landsogn
G:
1889
Balthasar Mathias Christensen Ørum
1860-
Balthasar Mathias Christensen Ørum
F:
17 nov. 1860
Seem s. (Faurholt)
Annus Sofus Laurids Ørum
1823-
Annus Sofus Laurids Ørum
F:
1823
Ane Magdalene Johanne Dorothea Siegmund
Anne Cathrine Elise Ørum
1824-1905
Anne Cathrine Elise Ørum
F:
9 jul. 1824
D:
12 mar. 1905
Frederik Gundorph
1818-1858
Frederik Gundorph
F:
1818
G:
20 aug. 1849
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
28 mar. 1858
Louise Caroline Ørum
-1880
Louise Caroline Ørum
D:
4 aug. 1880
Jacob Christian Martin Ørum
1823-1905
Jacob Christian Martin Ørum
F:
15 apr. 1823
G:
21 maj 1861
D:
6 okt. 1905
Else Cathrine Mørch
1852-1859
Else Cathrine Mørch
F:
19 nov. 1852
Rejsby
D:
11 sep. 1859
Hostrup
Poul Hassing Mørch
1854-
Poul Hassing Mørch
F:
2 feb. 1854
Rejsby
Ingeborg Schiellerup
1869-
Ingeborg Schiellerup
F:
1 dec. 1869
København
G:
24 maj 1893
Christen Juul Ørum Mørch
1855-1924
Christen Juul Ørum Mørch
F:
24 aug. 1855
Rejsby
D:
9 feb. 1924
Sønderborg
Andrea Fransisca Hansen
1854-
Andrea Fransisca Hansen
F:
21 sep. 1854
København
G:
24 jul. 1883
Brønshøj
Alma komtesse Trampe
1875-
Alma komtesse Trampe
F:
16 apr. 1875
Keldgård, Salling
G:
24 aug. 1895
Kirke-Værløse
Margrethe Augusta Smith
1893-
Margrethe Augusta Smith
F:
3 okt. 1893
Holbæk
G:
14 jan. 1921
København
Johanne Kirstine Albrechtsen
1876-
Johanne Kirstine Albrechtsen
F:
16 jun. 1876
Sdr. Bjert
Maurits Albrechtsen
1877-1878
Maurits Albrechtsen
F:
10 jul. 1877
Sdr. Bjert
D:
7 feb. 1878
Sdr. Bjert
Sophie Nicoline Albrechtsen
1878-
Sophie Nicoline Albrechtsen
F:
22 nov. 1878
Sdr. Bjert
Maurits Mørch Albrechtsen
1879-
Maurits Mørch Albrechtsen
F:
26 nov. 1879
Sdr. Bjert
Kirstine Albrechtsen
1881-
Kirstine Albrechtsen
F:
5 jan. 1881
Sdr. Bjert
Jens Vilhelm Albrechtsen
1881-1883
Jens Vilhelm Albrechtsen
F:
19 dec. 1881
Sdr. Bjert
D:
16 apr. 1883
Sdr. Bjert
Jens Vilhelm Albrechtsen
1883-1909
Jens Vilhelm Albrechtsen
F:
18 jul. 1883
Sdr. Bjert
D:
1909
Christiansø
Valdemar Albrechtsen
1891-1902
Valdemar Albrechtsen
F:
28 aug. 1891
Christiansø
D:
1902
Christiansø
Vilhelm Martin Albrechtsen
1893-
Vilhelm Martin Albrechtsen
F:
5 sep. 1893
Christiansø
Kaj Albrechtsen
1898-1899
Kaj Albrechtsen
F:
1898
Christiansø
D:
1899
Christiansø
Kaj Sofus Nicolai Albrechtsen
1901-1910
Kaj Sofus Nicolai Albrechtsen
F:
6 jan. 1901
Christiansø
D:
1910
Christiansø
Anna Cathrine Mørch
1857-1925
Anna Cathrine Mørch
F:
5 mar. 1857
Rejsby
D:
1925
Jens Johannes Vilhelm Albrechtsen
1843-1910
Jens Johannes Vilhelm Albrechtsen
F:
24 jan. 1843
København
G:
16 okt. 1875
Sdr. Bjert
D:
23 apr. 1910
Christiansø
Laurits Christian Vilhelm Mørch
1858-
Laurits Christian Vilhelm Mørch
F:
27 apr. 1858
Hostrup
Else Cathrine Mørch
1859-1860
Else Cathrine Mørch
F:
22 aug. 1859
Hostrup
D:
27 mar. 1860
Hostrup
Knud Valdemar Mørch
1861-
Knud Valdemar Mørch
F:
10 feb. 1861
Hostrup
Udøbt datter
1863-1863
Udøbt datter
F:
8 apr. 1863
Hostrup
D:
8 apr. 1863
Hostrup
Johannes Mørch
1867-
Johannes Mørch
F:
20 dec. 1867
Ø. Starup
Kirstine Petrea Ørum
1827-1911
Kirstine Petrea Ørum
F:
3 okt. 1827
D:
18 jun. 1911
Mouritz Mørch
1816-1880
Mouritz Mørch
F:
5 jun. 1816
G:
12 aug. 1851
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
1 aug. 1880
Datter
1834-
Datter
F:
1834
Else Cathrine Christensen
1799-1883
Else Cathrine Christensen
F:
11 sep. 1799
Randers
D:
21 nov. 1883
Ribe (Doms.)
Christen Juul Ørum
1789-1865
Christen Juul Ørum
F:
1789
G:
26 apr. 1822
Randers
D:
26 mar. 1865
Ribe (Doms.)
Ludvig Ferdinand Christian Meyer
1831-1877
Ludvig Ferdinand Christian Meyer
F:
24 jan. 1831
Randers
D:
25 jan. 1877
Randers
Laurids Meyer
1833-1867
Laurids Meyer
F:
22 jul. 1833
Randers
D:
12 okt. 1867
Skt. Thomas
Frederikke Henriette Christensen
1804-1834
Frederikke Henriette Christensen
F:
23 apr. 1804
Randers
D:
30 aug. 1834
Ernst Heinrich August Meyer
1802-1850
Ernst Heinrich August Meyer
F:
9 mar. 1802
Glückstadt
G:
20 apr. 1831
Randers
D:
25 jul. 1850
Flensborg; dødeligt såret samme dag i slaget ved Isted
Christian Peter Christopher Christensen
1836-1864
Christian Peter Christopher Christensen
F:
9 feb. 1836
D:
19 mar. 1864
Julius Ferdinand Balthasar Christensen
1837-
Julius Ferdinand Balthasar Christensen
F:
26 jul. 1837
Augusta Marie Christine Christensen
1838-
Augusta Marie Christine Christensen
F:
24 aug. 1838
Pouline Christensen
1839-
Pouline Christensen
F:
22 jul. 1839
Laura Eleonora Christensen
1840-
Laura Eleonora Christensen
F:
27 aug. 1840
Emilie Frederikke Elise Christensen
1841-
Emilie Frederikke Elise Christensen
F:
12 jul. 1841
Emilie Oline Christensen
1842-1880
Emilie Oline Christensen
F:
26 jul. 1842
D:
15 feb. 1880
NN Wolff
Oline Christensen
1843-
Oline Christensen
F:
31 jul. 1843
Balthazar Matthias Christensen
1802-1882
Balthazar Matthias Christensen
F:
25 okt. 1802
Randers
D:
21 apr. 1882
Frederiksberg s. (Grøndal)
Oline Tønderine Ingeborg Græbe
1811-1843
Oline Tønderine Ingeborg Græbe
F:
2 maj 1811
København (Helligånds s.)
G:
23 maj 1835
København (Vor Frelsers s.)
D:
7 aug. 1843
Balthasar Christensen
1845-
Balthasar Christensen
F:
5 mar. 1845
Stine Cathrine Christensen
1847-
Stine Cathrine Christensen
F:
16 feb. 1847
Eggert Balthazar Christensen
1885-1951
Eggert Balthazar Christensen
F:
28 jan. 1885
D:
30 sep. 1951
Edith Siek
1887-
Edith Siek
F:
22 jan. 1887
G:
6 jan. 1911
Anton Frederik Christensen
1848-1932
Anton Frederik Christensen
F:
6 mar. 1848
D:
25 feb. 1932
Emma Jacobine Kirstine Benzon
1858-1950
Emma Jacobine Kirstine Benzon
F:
29 jun. 1858
G:
26 apr. 1881
D:
1 maj 1950
Peter Christensen
1849-
Peter Christensen
F:
7 nov. 1849
Jenny Breinholt
1864-
Jenny Breinholt
F:
6 okt. 1864
Vestervig
G:
10 jul. 1885
Vestervig
Waldemar Christensen
1850-
Waldemar Christensen
F:
23 nov. 1850
Iver Mogens Andersen
1880-1957
Iver Mogens Andersen
F:
6 apr. 1880
D:
8 dec. 1957
Martha Zinn
1878-
Martha Zinn
F:
7 jun. 1878
G:
2 dec. 1910
Christoffine Christensen
1851-
Christoffine Christensen
F:
21 dec. 1851
Andreas Thorkild Andersen
1839-1898
Andreas Thorkild Andersen
F:
10 maj 1839
København
G:
7 nov. 1873
Frederiksberg
D:
5 nov. 1898
Aslaug Margrethe Balthasar Christensen
1891-
Aslaug Margrethe Balthasar Christensen
F:
9 jan. 1891
Jens Haase
1886-1964
Jens Haase
F:
2 jul. 1886
G:
19 sep. 1926
D:
30 maj 1964
Alfred Vilhelm Alexander Christensen
1854-1943
Alfred Vilhelm Alexander Christensen
F:
10 jan. 1854
Frederiksberg
D:
24 jul. 1943
Astrid Martha Bodil Paulsen
1861-1896
Astrid Martha Bodil Paulsen
F:
19 jul. 1861
Aalborg
G:
22 maj 1886
København
D:
5 maj 1896
København
Ebba Pauline Louise Paulsen
1864-1929
Ebba Pauline Louise Paulsen
F:
3 feb. 1864
Aalborg
G:
14 maj 1899
Vemmelev
D:
12 jul. 1929
København
Viggo Christensen
1856-
Viggo Christensen
F:
4 jul. 1856
Laurits Christensen
1858-
Laurits Christensen
F:
24 apr. 1858
Carl Eduard Rothvidt Christensen
1859-1860
Carl Eduard Rothvidt Christensen
F:
31 dec. 1859
D:
5 aug. 1860
Carl Eduard Rothvidt Christensen
1861-
Carl Eduard Rothvidt Christensen
F:
11 okt. 1861
Ernst Christian Vilhelm Sell Christensen
1862-
Ernst Christian Vilhelm Sell Christensen
F:
27 jul. 1862
Torben Volmer Balthasar Christensen
1868-1955
Torben Volmer Balthasar Christensen
F:
23 aug. 1868
D:
30 nov. 1955
Elna Hjalmea Philippa Mortensen
1874-1922
Elna Hjalmea Philippa Mortensen
F:
12 jun. 1874
G:
8 aug. 1899
D:
20 mar. 1922
Caroline Marie Olsen
1823-1916
Caroline Marie Olsen
F:
15 nov. 1823
København (Helligånds s.)
G:
26 okt. 1844
København (Helligaands s.)
D:
26 maj 1916
Frederiksberg
Emilie Augusta Christensen
1806-
Emilie Augusta Christensen
F:
1806
Randers
Frederik Ludvig Trojel
ca. 1794-1873
Frederik Ludvig Trojel
F:
ca. 1794
G:
15 maj 1838
D:
9 aug. 1873
Carl Frederik Julius Christensen
1809-
Carl Frederik Julius Christensen
F:
26 okt. 1809
Randers
Ferdinand Edvard Christensen
1814-1834
Ferdinand Edvard Christensen
F:
2 jan. 1814
Randers
D:
9 dec. 1834
Laurine Frederikke Christine Klüver
1839-
Laurine Frederikke Christine Klüver
F:
15 sep. 1839
Skanderborg
Aage Carl Christian Lassen
1876-1926
Aage Carl Christian Lassen
F:
11 sep. 1876
Skanderborg
D:
29 jun. 1926
København
Corinna Molla Helene Lassen
1889-1918
Corinna Molla Helene Lassen
F:
12 apr. 1889
Stubbekøbing
G:
25 jan. 1912
Stubbekøbing
D:
3 apr. 1918
København
Caroline Christiane Klüwer
1843-1924
Caroline Christiane Klüwer
F:
2 mar. 1843
Skanderborg
D:
5 apr. 1924
København
Emanuel Christian Georg Lassen
1843-1902
Emanuel Christian Georg Lassen
F:
18 mar. 1843
Keitum på Sild
G:
4 nov. 1873
Silkeborg
D:
8 feb. 1902
København
Kirstine Emilie Augusta Klüver
1844-
Kirstine Emilie Augusta Klüver
F:
4 nov. 1844
Skanderborg
Detlef Kristian Ernst Krohn
1844-
Detlef Kristian Ernst Krohn
F:
18 jun. 1844
Nørre-Åby
G:
18 jun. 1877
Silkeborg
Marie Mathilde Rudolpha Klüver
1846-
Marie Mathilde Rudolpha Klüver
F:
12 sep. 1846
Skanderborg
Kirsten Georgia Fabricius
1872-
Kirsten Georgia Fabricius
F:
18 jun. 1872
Them s. (Rødsbæk)
Eigil Helge Wøldike
1861-1923
Eigil Helge Wøldike
F:
27 jun. 1861
Flensborg
G:
29 maj 1896
Nørre-Snede
D:
6 maj 1923
Anna Elisabeth Fabricius
1876-1939
Anna Elisabeth Fabricius
F:
15 apr. 1876
Them s. (Rødsbæk)
D:
11 jul. 1939
Viborg
Cathrine Elisabeth Klüver
1848-
Cathrine Elisabeth Klüver
F:
11 okt. 1848
Skanderborg
Vilhelm Fabricius
1837-1930
Vilhelm Fabricius
F:
12 sep. 1837
Nykøbing M.
G:
8 aug. 1871
Silkeborg
D:
24 feb. 1930
Viborg
Ingeborg Camilla Klüver
1857-
Ingeborg Camilla Klüver
F:
17 maj 1857
Silkeborg
Christiane Petrea Kirstine Christensen
1815-1877
Christiane Petrea Kirstine Christensen
F:
5 nov. 1815
Randers
D:
12 apr. 1877
Carl Christian Klüwer
ca. 1809-1882
Carl Christian Klüwer
F:
ca. 1809
D:
13 sep. 1882
Christian Peter Christensen
1765-1836
Christian Peter Christensen
F:
1765
Ribe
D:
17 mar. 1836
Skanderborg
Kirstine Bang
1772-1855
Kirstine Bang
F:
1772
G:
31 okt. 1792
D:
19 apr. 1855
Nicoline Mathilde Garmsen
1818-
Nicoline Mathilde Garmsen
F:
24 nov. 1818
Møgeltønder s. (Rojgaard)
Ingeborg Kirstine Christensen
1793-1870
Ingeborg Kirstine Christensen
F:
1793
Ribe (Doms.)
D:
7 okt. 1870
Asmus Nicolaj Garmsen
1774-1861
Asmus Nicolaj Garmsen
F:
14 apr. 1774
Tønder
G:
15 nov. 1817
Brørup
D:
5 maj 1861
Tønder
Laurids Christensen
1795-1799
Laurids Christensen
F:
1795
Ribe (Doms.)
D:
1799
Brørup s. (Præstkær)
Andreas Christian Christensen
1796-1830
Andreas Christian Christensen
F:
1796
Ribe (Doms.)
D:
1830
Johan Georg Christensen
1797-1862
Johan Georg Christensen
F:
25 maj 1797
Brørup s. (Præstkær)
D:
24 jul. 1862
Anna Christensen
1798-1837
Anna Christensen
F:
16 sep. 1798
Brørup s. (Præstkær)
D:
1837
Laurids Anton Christensen
1802-1802
Laurids Anton Christensen
F:
5 aug. 1802
Brørup s. (Præstkær)
D:
29 okt. 1802
Brørup s. (Præstkær)
Laurette Lovise Christensen
1804-1853
Laurette Lovise Christensen
F:
28 maj 1804
Brørup s. (Præstkær)
D:
1853
Ingeborg Cathrine Vilhelmine Christensen
1831-
Ingeborg Cathrine Vilhelmine Christensen
F:
2 nov. 1831
Tønder
Broder Petersen Christensen
1834-1898
Broder Petersen Christensen
F:
18 mar. 1834
Sønderho
D:
28 apr. 1898
Sønderho
Balthasar Mathias Christensen
1836-1837
Balthasar Mathias Christensen
F:
14 jun. 1836
Sønderho
D:
25 feb. 1837
Sønderho
Balthasar Mathias Christensen
1838-1839
Balthasar Mathias Christensen
F:
6 apr. 1838
Sønderho
D:
24 apr. 1839
Sønderho
Cathrine Christensen
1840-1918
Cathrine Christensen
F:
3 apr. 1840
Sønderho
D:
8 mar. 1918
Esbjerg (Skt. Josephs hosp.)
Balthasar Mathias Christensen
1842-1910
Balthasar Mathias Christensen
F:
12 okt. 1842
Sønderho
D:
17 nov. 1910
Sønderho
Laura Christensen
1845-1916
Laura Christensen
F:
5 nov. 1845
Sønderho
D:
30 maj 1916
Carl Marius Simonsen
1843-
Carl Marius Simonsen
F:
10 jul. 1843
G:
27 mar. 1866
Sønderho
Alma Christensen
1845-
Alma Christensen
F:
5 nov. 1845
Sønderho
Niels Peter Emil Petersen
1842-
Niels Peter Emil Petersen
F:
26 maj 1842
København
G:
29 dec. 1867
Sønderho
Anne Mathilde Christensen
1851-1859
Anne Mathilde Christensen
F:
27 feb. 1851
Sønderho
D:
16 maj 1859
Sønderho
Laurids Christian Peter Christensen
1806-1866
Laurids Christian Peter Christensen
F:
13 aug. 1806
Brørup s. (Præstkær)
D:
2 aug. 1866
Sønderho
Anna Cathrine Petersen
1810-1889
Anna Cathrine Petersen
F:
21 aug. 1810
Tønder
G:
27 jan. 1831
Tønder
D:
31 mar. 1889
Sønderho
Dødfødt søn
1808-1808
Dødfødt søn
F:
20 okt. 1808
Brørup s. (Præstkær)
D:
20 okt. 1808
Brørup s. (Præstkær)
Balthasar Mathias Christensen
1768-1820
Balthasar Mathias Christensen
F:
26 feb. 1768
Ribe
D:
7 feb. 1820
Brørup s. (Præstkær)
Ingeborg Kirstine Eilschou
1773-1846
Ingeborg Kirstine Eilschou
F:
28 nov. 1773
Ribe
G:
20 jul. 1792
D:
30 maj 1846
Anna Langheim
1741-1792
Anna Langheim
F:
1741
Tønder
D:
13 apr. 1792
Ribe
Laurids Christensen
1714-1792
Laurids Christensen
F:
20 feb. 1714
G:
15 jun. 1764
Tønder
D:
24 mar. 1792
Abigael Schmidt
1720-1788
Abigael Schmidt
F:
o. 1718/20
D:
31 mar. 1788
Ribe
Peter Langheim
1706-1743
Peter Langheim
F:
1706
Tønder
G:
1737/38
Tønder
D:
10 sep. 1743
Tønder
Baltzer Freygast
-1788
Baltzer Freygast
D:
1765/88
Mathias Freygast
ca. 1697-1765
Mathias Freygast
F:
ca. 1697
G:
1745
Tønder
D:
21 mar. 1765
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schmidt-Tychsen
1803-1815
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schmidt-Tychsen
F:
1803
D:
23 okt. 1815
Dedsbøl s. (Bahrenhof)
Mathias Casparus Schmidt-Tychsen
1836-1909
Mathias Casparus Schmidt-Tychsen
F:
1836
D:
1909
Cornelius Schmidt-Tychsen
1838-
Cornelius Schmidt-Tychsen
F:
1838
Heinrich Schmidt-Tychsen
Anna Sophie Schmidt-Tychsen
1842-
Anna Sophie Schmidt-Tychsen
F:
1842
Eduard Schmidt-Tychsen
-1927
Eduard Schmidt-Tychsen
D:
1927
NN
Hans Martin Schmidt-Tychsen
1806-
Hans Martin Schmidt-Tychsen
F:
24 feb. 1806
Marianne Nissen
1809-
Marianne Nissen
F:
1809
Boie von Andersen
1830-1872
Boie von Andersen
F:
24 jan. 1830
D:
26 feb. 1872
Helene Thomsen
1832-
Helene Thomsen
F:
7 aug. 1832
G:
22 apr. 1853
Casparus von Andersen
1832-
Casparus von Andersen
F:
17 feb. 1832
Momme von Andersen
1836-
Momme von Andersen
F:
24 jun. 1836
Margrethe Juliane Jessen
1841-
Margrethe Juliane Jessen
F:
6 sep. 1841
G:
8 jun. 1877
Clara Sophie von Andersen
1838-
Clara Sophie von Andersen
F:
21 dec. 1838
Heinrich Christian Jessen
1823-1895
Heinrich Christian Jessen
F:
1823
G:
4 apr. 1872
D:
1895
Sara Birgitte von Andersen
1841-
Sara Birgitte von Andersen
F:
12 apr. 1841
N. Graah
N. Graah
G:
1871
Inger Marie von Andersen
1844-
Inger Marie von Andersen
F:
9 apr. 1844
Andreas Bendix von Andersen
1850-1898
Andreas Bendix von Andersen
F:
26 jul. 1850
D:
12 sep. 1898
Emilie Juliane Holm
1855-1941
Emilie Juliane Holm
F:
29 okt. 1855
G:
17 nov. 1876
D:
26 maj 1941
Maria Schmidt-Tychsen
1808-1882
Maria Schmidt-Tychsen
F:
28 mar. 1808
D:
7 jun. 1882
Momme von Andersen
1800-1862
Momme von Andersen
F:
21 maj 1800
G:
6 feb. 1829
D:
19 sep. 1862
Clara Sophie Schmidt-Tychsen
1811-
Clara Sophie Schmidt-Tychsen
F:
2 feb. 1811
Marie Sophie Schmidt-Tychsen
1839-
Marie Sophie Schmidt-Tychsen
F:
1839
Casparus Schmidt-Tychsen
1841-
Casparus Schmidt-Tychsen
F:
1841
Jacob Schmidt-Tychsen
1843-
Jacob Schmidt-Tychsen
F:
1843
Clara Catharina Schmidt-Tychsen
1844-
Clara Catharina Schmidt-Tychsen
F:
1844
Baltzer Schmidt-Tychsen
1812-
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
19 dec. 1812
Marie Christine Bonnichsen
1813-
Marie Christine Bonnichsen
F:
1813
Heinrich Wilhelm Schmidt-Tychsen
1815-1848
Heinrich Wilhelm Schmidt-Tychsen
F:
16 dec. 1815
D:
1 nov. 1848
Mariekog
Amalie Marie Ketelsen
Amalie Marie Ketelsen
G:
29 apr. 1837
Knud Peter Lind
1840-1901
Knud Peter Lind
F:
18 sep. 1840
D:
5 jul. 1901
Agathe Julie Henrichsen
1844-
Agathe Julie Henrichsen
F:
5 sep. 1844
G:
16 jan. 1873
Casparus Christian Lind
1842-1861
Casparus Christian Lind
F:
22 okt. 1842
D:
1861
Rasmus Carl Lind
1845-
Rasmus Carl Lind
F:
21 aug. 1845
Caroline Henriette Vorndran-Cöln
1854-
Caroline Henriette Vorndran-Cöln
F:
6 aug. 1854
G:
6 aug. 1881
Poul Julius Lind
1846-1864
Poul Julius Lind
F:
1846
D:
1864
Janus Birger Lind
1848-
Janus Birger Lind
F:
9 aug. 1848
Ane Katrine Johansen
ca. 1854-
Ane Katrine Johansen
F:
ca. 1854
Eleonora Charlotte Vilhelmine Tychsen
1818-1864
Eleonora Charlotte Vilhelmine Tychsen
F:
9 feb. 1818
D:
29 jun. 1864
Rasmus Lind
1804-1850
Rasmus Lind
F:
28 sep. 1804
D:
26 dec. 1850
Clara Sophie Catharina Schmidt-Tychsen
1820-
Clara Sophie Catharina Schmidt-Tychsen
F:
26 aug. 1820
Casparus Schmidt-Tychsen
1822-
Casparus Schmidt-Tychsen
F:
8 sep. 1822
Peter Levsen Schmidt-Tychsen
1824-
Peter Levsen Schmidt-Tychsen
F:
13 dec. 1824
Boy Peter Schmidt-Tychsen
1827-
Boy Peter Schmidt-Tychsen
F:
1827
Casparus Schmidt-Tychsen
1778-1835
Casparus Schmidt-Tychsen
F:
1778
D:
17 mar. 1835
Dedsbøl s. (Bahrenhof)
Clara Sophie Sommer
1783-
Clara Sophie Sommer
F:
1783
Karsten Petersen Tychsen
1803-1805
Karsten Petersen Tychsen
F:
4 nov. 1803
Rodenæs
D:
1 jul. 1805
Rodenæs
Catharina Amalie Charlotte Lorenzen
1830-
Catharina Amalie Charlotte Lorenzen
F:
5 jul. 1830
Aabenraa
Christian Nissen
1827-1917
Christian Nissen
F:
31 aug. 1827
Ensted s. (Sdr. Hostrup)
G:
17 sep. 1858
Aabenraa
D:
1 feb. 1917
Aabenraa
Caroline Marie Lorenzen
1834-
Caroline Marie Lorenzen
F:
18 sep. 1834
Aabenraa
Caroline Tychsen
1805-1891
Caroline Tychsen
F:
6 okt. 1805
Rødenæs
D:
3 apr. 1891
Aabenraa
Asmus Lorenzen
1801-1854
Asmus Lorenzen
F:
24 maj 1801
D:
7 maj 1854
Aabenraa
Maria Schmidt-Tychsen
Carsten Schmidt-Tychsen
1780-1823
Carsten Schmidt-Tychsen
F:
1780
D:
senest 1823
Catharina Petersdatter
Catharina Charlotte Schetelig
1800-1808
Catharina Charlotte Schetelig
F:
14 nov. 1800
D:
25 aug. 1808
Eleonora Conradine Eugenia Schetelig
1802-1840
Eleonora Conradine Eugenia Schetelig
F:
30 mar. 1802
D:
tidligst 1840
Margrethe Wilhelmine Maria Schetelig
1803-
Margrethe Wilhelmine Maria Schetelig
F:
10 okt. 1803
Conrad Schetelig
ca. 1838-
Conrad Schetelig
F:
ca. 1838
Carl Johannes Christian Hermann Schetelig
1849-1920
Carl Johannes Christian Hermann Schetelig
F:
1849
D:
1920
Mathilde Brandis
August Friedrich Schetelig
1806-1857
August Friedrich Schetelig
F:
27 maj 1806
D:
12 jan. 1857
Gude Auguste Lucie Marie Decker
ca. 1813-
Gude Auguste Lucie Marie Decker
F:
ca. 1813
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schetelig
1812-
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schetelig
F:
2 jun. 1812
Maria Schmidt-Tychsen
1781-1840
Maria Schmidt-Tychsen
F:
1781
D:
tidligst 1840
Martin Conrad Schetelig
1772-1814
Martin Conrad Schetelig
F:
21 apr. 1772
D:
27 dec. 1814
Peter Johannes Lorentzen
1836-
Peter Johannes Lorentzen
F:
1 okt. 1836
Marie Lorentzen
Theodor Anton Lorentzen
1844-1847
Theodor Anton Lorentzen
F:
5 feb. 1844
D:
18 dec. 1847
Lorentz Julius Lorenzen
1804-1852
Lorentz Julius Lorenzen
F:
18 dec. 1804
Tønder
D:
10 aug. 1852
Tønder
Anna Christina Thorlichen
Anna Christina Thorlichen
G:
1 mar. 1833
Tønder
Baltzer Lorenzen
1806-1839
Baltzer Lorenzen
F:
13 apr. 1806
Tønder
D:
20 mar. 1839
Hostrup s. (Solderup)
Christian Petersen
1913-
Christian Petersen
F:
27 jul. 1913
Møgeltønder s. (Stokkebro)
Thorvald Johan Petersen
1914-
Thorvald Johan Petersen
F:
10 jul. 1914
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Hans Peter Petersen
1915-
Hans Peter Petersen
F:
13 sep. 1915
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Anna Elise Frederikke Petersen
1917-
Anna Elise Frederikke Petersen
F:
22 mar. 1917
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Hans Lorenzen, senere Petersen
1888-
Hans Lorenzen, senere Petersen
F:
22 dec. 1888
Møgeltønder
Elise Dorthea Christine Peetz
1884-1917
Elise Dorthea Christine Peetz
F:
28 nov. 1884
Gørding s. (Starup)
G:
9 apr. 1913
Møgeltønder
D:
28 mar. 1917
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Anne Marie Annesa Dora Lorenzen
1867-1943
Anne Marie Annesa Dora Lorenzen
F:
28 okt. 1867
Magstrup s. (Nykro)
D:
12 mar. 1943
Tønder
NN
Peter Petersen
1891-
Peter Petersen
F:
21 sep. 1891
Møgeltønder s. (Gallehus)
Helene Petersen
1893-
Helene Petersen
F:
27 sep. 1893
Møgeltønder s. (Gallehus)
Thomas Peter Thomsen
1882-
Thomas Peter Thomsen
F:
30 Maj 1882
G:
9 jul. 1914
Møgeltønder
Jørgen Petersen
1895-
Jørgen Petersen
F:
23 sep. 1895
Møgeltønder s. (Gallehus)
Frederik Petersen
1897-1918
Frederik Petersen
F:
2 aug. 1897
Møgeltønder s. (Gallehus)
D:
20 Okt 1918
Roager s. (Ø. Åbølling)
Andreas Petersen
1899-
Andreas Petersen
F:
9 jul. 1899
Møgeltønder s. (Gallehus)
Christian Petersen
1903-
Christian Petersen
F:
21 sep. 1903
Møgeltønder s. (Gallehus)
Bodil Kjerstine Marie Hermann
1905-
Bodil Kjerstine Marie Hermann
F:
5 jun. 1905
Møgeltønder
G:
23 jul. 1927
Møgeltønder
Christian Petersen
1858-1932
Christian Petersen
F:
29 dec. 1858
Møgeltønder s. (Gallehus)
G:
20 sep. 1891
Møgeltønder
D:
5 Okt 1932
Møgeltønder s. (Gallehus)
Hans Anneas Lorenzen
Anna Cathrine Lorenzen
1871-1947
Anna Cathrine Lorenzen
F:
21 jan. 1871
Møgeltønder
D:
12 Maj 1947
Møgeltønder
David August Franz Happich
1851-
David August Franz Happich
F:
6 jul. 1851
Berlin
G:
12 Okt 1893
Møgeltønder
Jeppe Nielsen Lorenzen
1873-1877
Jeppe Nielsen Lorenzen
F:
12 sep. 1873
Møgeltønder
D:
9 Okt 1877
Møgeltønder
Anthon Theodor Lorenzen
1876-
Anthon Theodor Lorenzen
F:
10 jan. 1876
Møgeltønder
Hans Dagobert Lorenzen
1904-
Hans Dagobert Lorenzen
F:
23 dec. 1904
Møgeltønder
Anne Kjerstine Lorenzen
1906-
Anne Kjerstine Lorenzen
F:
10 apr. 1906
Møgeltønder
Niels Paulsen Lorenzen
1908-
Niels Paulsen Lorenzen
F:
13 maj 1908
Møgeltønder
Otto Diedrich Nielsen Lorenzen
1910-
Otto Diedrich Nielsen Lorenzen
F:
16 Maj 1910
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
1912-
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
F:
12 apr. 1912
Møgeltønder
Albert Lorenzen
1914-
Albert Lorenzen
F:
28 aug. 1914
Møgeltønder
Anton Nikolai Lorenzen
1917-
Anton Nikolai Lorenzen
F:
28 maj 1917
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1920-
Christian Hansen Lorenzen
F:
20 apr. 1920
Møgeltønder
Jeppe Nielsen Lorenzen
1878-1958
Jeppe Nielsen Lorenzen
F:
14 jan. 1878
Møgeltønder
D:
11 jun. 1958
Møgeltønder
Kjerstine Catharina Paulsen
1884-1968
Kjerstine Catharina Paulsen
F:
4 nov. 1884
Højer
G:
22 jun. 1904
Møgeltønder
D:
7 jun. 1968
Vedsted s. (Over Jerstal)
Anne Marie Elisabeth Lorenzen
1880-
Anne Marie Elisabeth Lorenzen
F:
10 okt. 1880
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
1905-
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
F:
28 okt. 1905
Møgeltønder
Hans Niels Christian Lorenzen
1907-
Hans Niels Christian Lorenzen
F:
10 sep. 1907
Møgeltønder
Hansine Marie Lorenzen
1909-1909
Hansine Marie Lorenzen
F:
7 jul. 1909
Møgeltønder
D:
8 jul. 1909
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1882-
Christian Hansen Lorenzen
F:
13 dec. 1882
Møgeltønder
Cecilie Marie Egholm
1882-
Cecilie Marie Egholm
F:
3 mar. 1882
Føvling s. (Stenderup)
G:
10 jun. 1905
Møgeltønder
Nullich Frederikke Kristine Lorenzen
1911-
Nullich Frederikke Kristine Lorenzen
F:
17 okt. 1911
Møgeltønder
Viggo Hans Kristian Lorenzen
1914-
Viggo Hans Kristian Lorenzen
F:
23 mar. 1914
Møgeltønder
Graves Hansen Lorenzen
1885-1952
Graves Hansen Lorenzen
F:
15 mar. 1885
Møgeltønder
D:
12 aug. 1952
Møgeltønder
Karen Kirstine Sørensen
Dagmar Auguste Albertine Lorenzen
1921-
Dagmar Auguste Albertine Lorenzen
F:
24 jan. 1921
Møgeltønder
Jenny Emma Lorenzen
1925-
Jenny Emma Lorenzen
F:
14 jan. 1925
Møgeltønder
Emma Augusta Kuhr
1894-
Emma Augusta Kuhr
F:
28 okt. 1894
G:
30 apr. 1920
Møgeltønder
Laust Nielsen Lorenzen
1885-1961
Laust Nielsen Lorenzen
F:
15 mar. 1885
Møgeltønder
D:
20 nov. 1961
Brede s. (Bredebro)
Karen Justesen
Hans Christian Lorenzen
1914-
Hans Christian Lorenzen
F:
8 dec. 1914
Møgeltønder
Helga Lorenzen
1921-
Helga Lorenzen
F:
10 jan. 1921
Møgeltønder
Laurine Anne Muurholm
1892-
Laurine Anne Muurholm
F:
16 aug. 1892
Hansine Charlotte Lorenzen
1912-
Hansine Charlotte Lorenzen
F:
23 okt. 1912
Møgeltønder
Andreas Christiansen
1910-
Andreas Christiansen
F:
29 sep. 1910
Bov s. (Smedeby)
G:
25 dec. 1937
Rise
Wilhelmine Charlotte Lorenzen
1887-
Wilhelmine Charlotte Lorenzen
F:
2 okt. 1887
Møgeltønder
NN
Nis Marius Nissen
1884-
Nis Marius Nissen
F:
7 sep. 1884
Vedsted s. (Skovby)
G:
7 apr. 1916
Møgeltønder
Otto Diedrich Lorenzen
1889-
Otto Diedrich Lorenzen
F:
6 okt. 1889
Møgeltønder
Hans Lorenzen
1833-1903
Hans Lorenzen
F:
10 feb. 1833
Tønder
D:
26 aug. 1903
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Nielsen
1847-1926
Frederikke Rosine Juliane Nielsen
F:
10 dec. 1847
Møgeltønder
G:
14 feb. 1867
Møgeltønder
D:
14 jun. 1926
Møgeltønder
Anna Dorothea Helene Petrea Lorenzen
1834-1840
Anna Dorothea Helene Petrea Lorenzen
F:
23 mar. 1834
Tønder
D:
27 mar. 1840
Hostrup s. (Solderup)
Thomas Nielsen Thomsen
1867-
Thomas Nielsen Thomsen
F:
26 okt. 1867
Møgeltønder s. (Toghale)
Catharina Juliane Johanne Lorenzen
1836-1901
Catharina Juliane Johanne Lorenzen
F:
10 apr. 1836
Tønder
D:
7 jul. 1901
Møgeltønder s. (Toghale)
Laust Nielsen Thomsen
1821-
Laust Nielsen Thomsen
F:
16 feb. 1821
Møgeltønder s. (Toghale)
G:
24 okt. 1866
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1839-
Christian Hansen Lorenzen
F:
4 apr. 1839
Hostrup s. (Solderup)
Anna Wilhelmine Friderica Lorenzen
1842-
Anna Wilhelmine Friderica Lorenzen
F:
3 maj 1842
Hostrup s. (Solderup)
Anthon Theodor Lorenzen
1845-
Anthon Theodor Lorenzen
F:
11 aug. 1845
Ravsted s. (Fogderup)
Eleonora Charlotte Wilhelmine Lorenzen
1849-
Eleonora Charlotte Wilhelmine Lorenzen
F:
10 jan. 1849
Ravsted s. (Fogderup)
Maria Agathe Helena Lorenzen
1854-
Maria Agathe Helena Lorenzen
F:
7 dec. 1854
Ravsted s. (Fogderup)
Hans Annäus Lorenzen
1807-1872
Hans Annäus Lorenzen
F:
2 dec. 1807
Tønder
D:
30 jul. 1872
Ravsted s. (Hynding)
Anna Hoeck
ca. 1813-
Anna Hoeck
F:
ca. 1813
Enge
G:
5 jul. 1832
Hostrup
Helene Lorenzen
1811-1814
Helene Lorenzen
F:
10 dec. 1811
Tønder
D:
28 aug. 1814
Tønder
Theodor Lorenzen
1815-
Theodor Lorenzen
F:
24 nov. 1815
Tønder
Anna Dorothea Schmidt-Tychsen
1782-1819
Anna Dorothea Schmidt-Tychsen
F:
1782
D:
14 aug. 1819
Tønder
Hans Lorenzen
1772-1835
Hans Lorenzen
F:
1 dec. 1772
Tønder
G:
18 maj 1804
Visby (i huset)
D:
25 sep. 1835
Tønder
Baltzer Schmidt-Tychsen
1784-F
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
1784
D:
F
Thomas Matthias Schmidt-Tychsen
1785-
Thomas Matthias Schmidt-Tychsen
F:
1785
Hans Petersen Hoeck
1811-1868
Hans Petersen Hoeck
F:
16 apr. 1811
Enge
D:
5 sep. 1868
Heide
Margarethe Henriette von Halem
1816-1900
Margarethe Henriette von Halem
F:
12 nov. 1816
Kronprinzenkoog ved Marne i Holsten
G:
4 jun. 1841
Marne
D:
13 jul. 1900
Marne
Eleonora Charlotte Wilhelmine Hoeck
1812-1847
Eleonora Charlotte Wilhelmine Hoeck
F:
2 maj 1812
Enge
D:
30 dec. 1847
Hostrup
Christian Petersen
1913-
Christian Petersen
F:
27 jul. 1913
Møgeltønder s. (Stokkebro)
Thorvald Johan Petersen
1914-
Thorvald Johan Petersen
F:
10 jul. 1914
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Hans Peter Petersen
1915-
Hans Peter Petersen
F:
13 sep. 1915
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Anna Elise Frederikke Petersen
1917-
Anna Elise Frederikke Petersen
F:
22 mar. 1917
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Hans Lorenzen, senere Petersen
1888-
Hans Lorenzen, senere Petersen
F:
22 dec. 1888
Møgeltønder
Elise Dorthea Christine Peetz
1884-1917
Elise Dorthea Christine Peetz
F:
28 nov. 1884
Gørding s. (Starup)
G:
9 apr. 1913
Møgeltønder
D:
28 mar. 1917
Møgeltønder s. (Ø. Slotfeld)
Anne Marie Annesa Dora Lorenzen
1867-1943
Anne Marie Annesa Dora Lorenzen
F:
28 okt. 1867
Magstrup s. (Nykro)
D:
12 mar. 1943
Tønder
NN
Peter Petersen
1891-
Peter Petersen
F:
21 sep. 1891
Møgeltønder s. (Gallehus)
Helene Petersen
1893-
Helene Petersen
F:
27 sep. 1893
Møgeltønder s. (Gallehus)
Thomas Peter Thomsen
1882-
Thomas Peter Thomsen
F:
30 Maj 1882
G:
9 jul. 1914
Møgeltønder
Jørgen Petersen
1895-
Jørgen Petersen
F:
23 sep. 1895
Møgeltønder s. (Gallehus)
Frederik Petersen
1897-1918
Frederik Petersen
F:
2 aug. 1897
Møgeltønder s. (Gallehus)
D:
20 Okt 1918
Roager s. (Ø. Åbølling)
Andreas Petersen
1899-
Andreas Petersen
F:
9 jul. 1899
Møgeltønder s. (Gallehus)
Christian Petersen
1903-
Christian Petersen
F:
21 sep. 1903
Møgeltønder s. (Gallehus)
Bodil Kjerstine Marie Hermann
1905-
Bodil Kjerstine Marie Hermann
F:
5 jun. 1905
Møgeltønder
G:
23 jul. 1927
Møgeltønder
Christian Petersen
1858-1932
Christian Petersen
F:
29 dec. 1858
Møgeltønder s. (Gallehus)
G:
20 sep. 1891
Møgeltønder
D:
5 Okt 1932
Møgeltønder s. (Gallehus)
Hans Anneas Lorenzen
Anna Cathrine Lorenzen
1871-1947
Anna Cathrine Lorenzen
F:
21 jan. 1871
Møgeltønder
D:
12 Maj 1947
Møgeltønder
David August Franz Happich
1851-
David August Franz Happich
F:
6 jul. 1851
Berlin
G:
12 Okt 1893
Møgeltønder
Jeppe Nielsen Lorenzen
1873-1877
Jeppe Nielsen Lorenzen
F:
12 sep. 1873
Møgeltønder
D:
9 Okt 1877
Møgeltønder
Anthon Theodor Lorenzen
1876-
Anthon Theodor Lorenzen
F:
10 jan. 1876
Møgeltønder
Hans Dagobert Lorenzen
1904-
Hans Dagobert Lorenzen
F:
23 dec. 1904
Møgeltønder
Anne Kjerstine Lorenzen
1906-
Anne Kjerstine Lorenzen
F:
10 apr. 1906
Møgeltønder
Niels Paulsen Lorenzen
1908-
Niels Paulsen Lorenzen
F:
13 maj 1908
Møgeltønder
Otto Diedrich Nielsen Lorenzen
1910-
Otto Diedrich Nielsen Lorenzen
F:
16 Maj 1910
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
1912-
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
F:
12 apr. 1912
Møgeltønder
Albert Lorenzen
1914-
Albert Lorenzen
F:
28 aug. 1914
Møgeltønder
Anton Nikolai Lorenzen
1917-
Anton Nikolai Lorenzen
F:
28 maj 1917
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1920-
Christian Hansen Lorenzen
F:
20 apr. 1920
Møgeltønder
Jeppe Nielsen Lorenzen
1878-1958
Jeppe Nielsen Lorenzen
F:
14 jan. 1878
Møgeltønder
D:
11 jun. 1958
Møgeltønder
Kjerstine Catharina Paulsen
1884-1968
Kjerstine Catharina Paulsen
F:
4 nov. 1884
Højer
G:
22 jun. 1904
Møgeltønder
D:
7 jun. 1968
Vedsted s. (Over Jerstal)
Anne Marie Elisabeth Lorenzen
1880-
Anne Marie Elisabeth Lorenzen
F:
10 okt. 1880
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
1905-
Frederikke Rosine Juliane Lorenzen
F:
28 okt. 1905
Møgeltønder
Hans Niels Christian Lorenzen
1907-
Hans Niels Christian Lorenzen
F:
10 sep. 1907
Møgeltønder
Hansine Marie Lorenzen
1909-1909
Hansine Marie Lorenzen
F:
7 jul. 1909
Møgeltønder
D:
8 jul. 1909
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1882-
Christian Hansen Lorenzen
F:
13 dec. 1882
Møgeltønder
Cecilie Marie Egholm
1882-
Cecilie Marie Egholm
F:
3 mar. 1882
Føvling s. (Stenderup)
G:
10 jun. 1905
Møgeltønder
Nullich Frederikke Kristine Lorenzen
1911-
Nullich Frederikke Kristine Lorenzen
F:
17 okt. 1911
Møgeltønder
Viggo Hans Kristian Lorenzen
1914-
Viggo Hans Kristian Lorenzen
F:
23 mar. 1914
Møgeltønder
Graves Hansen Lorenzen
1885-1952
Graves Hansen Lorenzen
F:
15 mar. 1885
Møgeltønder
D:
12 aug. 1952
Møgeltønder
Karen Kirstine Sørensen
Dagmar Auguste Albertine Lorenzen
1921-
Dagmar Auguste Albertine Lorenzen
F:
24 jan. 1921
Møgeltønder
Jenny Emma Lorenzen
1925-
Jenny Emma Lorenzen
F:
14 jan. 1925
Møgeltønder
Emma Augusta Kuhr
1894-
Emma Augusta Kuhr
F:
28 okt. 1894
G:
30 apr. 1920
Møgeltønder
Laust Nielsen Lorenzen
1885-1961
Laust Nielsen Lorenzen
F:
15 mar. 1885
Møgeltønder
D:
20 nov. 1961
Brede s. (Bredebro)
Karen Justesen
Hans Christian Lorenzen
1914-
Hans Christian Lorenzen
F:
8 dec. 1914
Møgeltønder
Helga Lorenzen
1921-
Helga Lorenzen
F:
10 jan. 1921
Møgeltønder
Laurine Anne Muurholm
1892-
Laurine Anne Muurholm
F:
16 aug. 1892
Hansine Charlotte Lorenzen
1912-
Hansine Charlotte Lorenzen
F:
23 okt. 1912
Møgeltønder
Andreas Christiansen
1910-
Andreas Christiansen
F:
29 sep. 1910
Bov s. (Smedeby)
G:
25 dec. 1937
Rise
Wilhelmine Charlotte Lorenzen
1887-
Wilhelmine Charlotte Lorenzen
F:
2 okt. 1887
Møgeltønder
NN
Nis Marius Nissen
1884-
Nis Marius Nissen
F:
7 sep. 1884
Vedsted s. (Skovby)
G:
7 apr. 1916
Møgeltønder
Otto Diedrich Lorenzen
1889-
Otto Diedrich Lorenzen
F:
6 okt. 1889
Møgeltønder
Hans Lorenzen
1833-1903
Hans Lorenzen
F:
10 feb. 1833
Tønder
D:
26 aug. 1903
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Nielsen
1847-1926
Frederikke Rosine Juliane Nielsen
F:
10 dec. 1847
Møgeltønder
G:
14 feb. 1867
Møgeltønder
D:
14 jun. 1926
Møgeltønder
Anna Dorothea Helene Petrea Lorenzen
1834-1840
Anna Dorothea Helene Petrea Lorenzen
F:
23 mar. 1834
Tønder
D:
27 mar. 1840
Hostrup s. (Solderup)
Thomas Nielsen Thomsen
1867-
Thomas Nielsen Thomsen
F:
26 okt. 1867
Møgeltønder s. (Toghale)
Catharina Juliane Johanne Lorenzen
1836-1901
Catharina Juliane Johanne Lorenzen
F:
10 apr. 1836
Tønder
D:
7 jul. 1901
Møgeltønder s. (Toghale)
Laust Nielsen Thomsen
1821-
Laust Nielsen Thomsen
F:
16 feb. 1821
Møgeltønder s. (Toghale)
G:
24 okt. 1866
Møgeltønder
Christian Hansen Lorenzen
1839-
Christian Hansen Lorenzen
F:
4 apr. 1839
Hostrup s. (Solderup)
Anna Wilhelmine Friderica Lorenzen
1842-
Anna Wilhelmine Friderica Lorenzen
F:
3 maj 1842
Hostrup s. (Solderup)
Anthon Theodor Lorenzen
1845-
Anthon Theodor Lorenzen
F:
11 aug. 1845
Ravsted s. (Fogderup)
Eleonora Charlotte Wilhelmine Lorenzen
1849-
Eleonora Charlotte Wilhelmine Lorenzen
F:
10 jan. 1849
Ravsted s. (Fogderup)
Maria Agathe Helena Lorenzen
1854-
Maria Agathe Helena Lorenzen
F:
7 dec. 1854
Ravsted s. (Fogderup)
Anna Hoeck
ca. 1813-
Anna Hoeck
F:
ca. 1813
Enge
Hans Annäus Lorenzen
1807-1872
Hans Annäus Lorenzen
F:
2 dec. 1807
Tønder
G:
5 jul. 1832
Hostrup
D:
30 jul. 1872
Ravsted s. (Hynding)
Baltzer Schmidt Hoeck
ca. 1815-
Baltzer Schmidt Hoeck
F:
ca. 1815
Enge
Doris Cathrine Henriette Ulbrich
ca. 1825-
Doris Cathrine Henriette Ulbrich
F:
ca. 1825
Glücksburg
G:
5 mar. 1861
Ubjerg
Anna Caroline Hoeck
1856-
Anna Caroline Hoeck
F:
24 jan. 1856
Krusmølle
Dødfødt søn
1857-1857
Dødfødt søn
F:
18 jun. 1857
Krusmølle
D:
18 jun. 1857
Krusmølle
Christian Peter Hoeck
1817-
Christian Peter Hoeck
F:
25 maj 1817
Enge
Marie Sophie Ulbrich
1820-
Marie Sophie Ulbrich
F:
25 jul. 1820
Glücksburg eller Flensborg
G:
26 maj 1854
Hostrup
Anna Dorthea Hoeck
1820-1820
Anna Dorthea Hoeck
F:
23 feb. 1820
Hellevad
D:
7 maj 1820
Hellevad
Dorothea Johanne Hoeck
1821-1873
Dorothea Johanne Hoeck
F:
24 sep. 1821
Hellevad
D:
TIDLIGST 1873
Anne Schmidt-Tychsen
1786-1861
Anne Schmidt-Tychsen
F:
26 maj 1786
D:
29 jul. 1861
Sdr. Løgum
Christian Hansen Hoeck
1779-1873
Christian Hansen Hoeck
F:
15 apr. 1779
G:
8 jun. 1810
D:
28 jun. 1873
Sdr. Løgum
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
1858-1900
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
F:
26 mar. 1858
Braderup s. (Uphusum)
D:
22 okt. 1900
Niebøl
Dorothea Carstensen
1854-1924
Dorothea Carstensen
F:
22 dec. 1854
Lindholm
D:
11 okt. 1924
Hans Adolph Joldrichsen
1860-
Hans Adolph Joldrichsen
F:
3 maj 1860
Braderup s. (Uphusum)
Adelheit Margrethe Joldrichsen
1863-1864
Adelheit Margrethe Joldrichsen
F:
1 maj 1863
Braderup s. (Uphusum)
D:
2 mar. 1864
Braderup s. (Uphusum)
Mathias Schmidt Tüchsen Joldrichsen
1865-
Mathias Schmidt Tüchsen Joldrichsen
F:
26 feb. 1865
Braderup s. (Uphusum)
Anthon Christian Joldrichsen
1867-
Anthon Christian Joldrichsen
F:
28 okt. 1867
Braderup s. (Uphusum)
Carl Anthon Joldrichsen
1870-
Carl Anthon Joldrichsen
F:
13 jun. 1870
Braderup s. (Uphusum)
Anna Catharina Adelheid Joldrichsen
1872-
Anna Catharina Adelheid Joldrichsen
F:
28 dec. 1872
Braderup s. (Uphusum)
Mathias Joldrichsen
1832-1873
Mathias Joldrichsen
F:
16 apr. 1832
Braderup s. (Uphusum)
D:
7 jul. 1873
Braderup s. (Uphusum)
Anna Catharina Hansen
1833-1873
Anna Catharina Hansen
F:
14 okt. 1833
G:
9 okt. 1857
Braderup
D:
5 jan. 1873
Catharina Margrethe Joldrichsen
1834-
Catharina Margrethe Joldrichsen
F:
4 jan. 1834
Braderup s. (Uphusum)
Diedrich Schween
ca. 1832-
Diedrich Schween
F:
ca. 1832
Harburg s. ved Hannover
G:
10 maj 1860
Braderup
Adelheit Margrethe Schmidt-Tychsen
1807-1836
Adelheit Margrethe Schmidt-Tychsen
F:
25 jul. 1807
Hanved s. (Harrislee)
D:
1 aug. 1836
Braderup s. (Uphusum)
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
1807-1875
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
F:
18 aug. 1807
Braderup s. (Uphusum)
G:
17 jun. 1831
Braderup
D:
7 jun. 1875
Braderup s. (Uphusum)
Wilhelmine Schmidt-Tychsen
1812-
Wilhelmine Schmidt-Tychsen
F:
1812
Hanved s.
Andreas Danielsen Hansen
ca. 1810-
Andreas Danielsen Hansen
F:
ca. 1810
Braderup s. (Uphusum)
G:
23 maj 1851
Braderup
Maria Schmidt-Tychsen
1817-1837
Maria Schmidt-Tychsen
F:
20 jul. 1817
Hanved s.
D:
25 sep. 1837
Braderup s. (Uphusum)
Helene Schmidt-Tychsen
1822-
Helene Schmidt-Tychsen
F:
1822
Hanved s.
Nicolai Johann Paysen
ca. 1815-
Nicolai Johann Paysen
F:
ca. 1815
Matthias Schmidt-Tychsen
1787-1863
Matthias Schmidt-Tychsen
F:
2 dec. 1787
D:
21 maj 1863
Braderup s. (Uphusum)
Catharina Margrethe Hansen
1781-1846
Catharina Margrethe Hansen
F:
1781
Adelby
D:
25 nov. 1846
Braderup s. (Uphusum)
Catharina Schmidt-Tychsen
1789-1855
Catharina Schmidt-Tychsen
F:
3 aug. 1789
D:
18 aug. 1855
Baltzer Schmidt-Tychsen
1750-1826
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
1750
Tønder
D:
22 aug. 1826
Tønder
Eleonore Charlotte Wilhelmine Carstensen
1754-1823
Eleonore Charlotte Wilhelmine Carstensen
F:
maj 1754
Enge
G:
20 sep. 1776
Tønder
D:
2 jun. 1823
Tønder
Casparus Schmidt
1727-1787
Casparus Schmidt
F:
1727
Tønder
D:
21 sep. 1787
Tønder
Maria Tychsen
1729-1751
Maria Tychsen
F:
1729
Tønder
G:
1749
Tønder
D:
1751
Tønder
Maria Schmidt
1756-
Maria Schmidt
F:
7 okt. 1756
Andreas Friederich Schamvogel
1734-1809
Andreas Friederich Schamvogel
F:
1734
G:
23 okt. 1778
D:
1809
Lorenz Nissen Schmidt
1759-1826
Lorenz Nissen Schmidt
F:
7 jun. 1759
D:
24 mar. 1826
Maria Lucia Petersen
-1855
Maria Lucia Petersen
G:
10 aug. 1798
D:
30 nov. 1855
Christina Bertelsen
1810-1885
Christina Bertelsen
F:
19 aug. 1810
Aabenraa
D:
6 sep. 1885
Aabenraa
Peter Erich Bernhard Voss
1818-1888
Peter Erich Bernhard Voss
F:
24 jun. 1818
Slesvig
G:
22 okt. 1850
Aabenraa
D:
8 jan. 1888
Aabenraa
Michael Peter Bertelsen
1814-1814
Michael Peter Bertelsen
F:
2 apr. 1814
Aabenraa
D:
17 jun. 1814
Aabenraa
Maria Margaretha Amalia Bertelsen
1816-
Maria Margaretha Amalia Bertelsen
F:
18 nov. 1816
Aabenraa
Hans Jürgen Worm
1803-1853
Hans Jürgen Worm
F:
17 nov. 1803
G:
1 jan. 1845
Aabenraa
D:
5 jun. 1853
Aabenraa
Jürgen Bertelsen
1854-
Jürgen Bertelsen
F:
16 jan. 1854
Aabenraa
Jürgen Bertelsen
1819-1862
Jürgen Bertelsen
F:
22 jan. 1819
Aabenraa
D:
1859/62
Ernestine Magdalena Ingeborg Junge
ca. 1828-1854
Ernestine Magdalena Ingeborg Junge
F:
ca. 1828
G:
29 okt. 1850
Aabenraa
D:
14 apr. 1854
Aabenraa
Claus Bertelsen
1859-
Claus Bertelsen
F:
6 feb. 1859
Aabenraa
Christine Sofie Carstensen
1835-
Christine Sofie Carstensen
F:
20 okt. 1835
G:
1854/59
Michalina Petrea Bertelsen
1821-1839
Michalina Petrea Bertelsen
F:
11 jun. 1821
Aabenraa
D:
SENEST 1839
Helena Christina Jensen
1856-1864
Helena Christina Jensen
F:
21 apr. 1856
Aabenraa
D:
13 mar. 1864
Aabenraa
Catharina Bertelsen
1828-1860
Catharina Bertelsen
F:
15 maj 1828
Aabenraa
D:
12 jan. 1860
Aabenraa
Johann Jørgen Jensen
1826-
Johann Jørgen Jensen
F:
1 sep. 1826
G:
15 apr. 1851
Aabenraa
Claus Bertelsen
1785-1866
Claus Bertelsen
F:
29 okt. 1785
Aabenraa
D:
24 nov. 1866
Aabenraa
Helena Christina Koch
-1838
Helena Christina Koch
G:
17 nov. 1809
Aabenraa
D:
2 dec. 1838
Aabenraa
Jacob Peter Nielsen
1832-1846
Jacob Peter Nielsen
F:
4 sep. 1832
Aabenraa
D:
6 feb. 1846
Aabenraa
Catharina Paulsen
1811-1890
Catharina Paulsen
F:
29 okt. 1811
Aabenraa
D:
31 mar. 1890
Aabenraa
Peter Nielsen
ca. 1811-1834
Peter Nielsen
F:
ca. 1811
Gl. Haderslev
G:
4 nov. 1831
Aabenraa
D:
16 dec. 1834
Aabenraa
Gunder Marie Gielow
1841-
Gunder Marie Gielow
F:
16 apr. 1841
Aabenraa
Carl Robert Otto Mack
1836-
Carl Robert Otto Mack
F:
19 maj 1836
Danzig
G:
1 apr. 1866
Aabenraa
Catharina Wilhelmine Eline Gielow
1845-
Catharina Wilhelmine Eline Gielow
F:
31 jan. 1845
Aabenraa
Hans Nicolai Gielow
1809-1872
Hans Nicolai Gielow
F:
31 aug. 1809
G:
25 feb. 1841
Aabenraa
D:
12 apr. 1872
Løgumkloster
Catharina Amalia Paulsen
1834-1902
Catharina Amalia Paulsen
F:
27 dec. 1834
Aabenraa
D:
10 mar. 1902
Aabenraa
Paul Davidsen
1833-1900
Paul Davidsen
F:
21 sep. 1833
Aabenraa
G:
10 sep. 1856
Aabenraa
D:
26 feb. 1900
Aabenraa
Sara Johanne Paulsen
1837-1864
Sara Johanne Paulsen
F:
9 jan. 1837
Aabenraa
D:
9 apr. 1864
Aabenraa
David Davidsen
1837-1881
David Davidsen
F:
25 mar. 1837
Aabenraa
G:
20 sep. 1861
Aabenraa
D:
27 nov. 1881
Aabenraa
Jacob Paulsen
1838-1913
Jacob Paulsen
F:
17 feb. 1838
Aabenraa
D:
3 jul. 1913
Aabenraa
Julie Mikkelsen
1846-
Julie Mikkelsen
F:
29 mar. 1846
Aabenraa
G:
23 maj 1865
Aabenraa
Nicolai Peter Cadovius Paulsen
1839-
Nicolai Peter Cadovius Paulsen
F:
21 okt. 1839
Aabenraa
Ida Paulsen
1841-
Ida Paulsen
F:
24 mar. 1841
Aabenraa
Helmer Buchholdt
1833-1874
Helmer Buchholdt
F:
6 aug. 1833
Haderslev
G:
4 okt. 1870
Aabenraa
D:
SEN. 1874
Johan Peder Pedersen
1840-
Johan Peder Pedersen
F:
19 sep. 1840
Nyborg
G:
14 mar. 1882
Aabenraa
Waldemar Paulsen
1843-
Waldemar Paulsen
F:
6 jan. 1843
Aabenraa
Anna Magdalene Schmidt
Erich Paulsen
1844-
Erich Paulsen
F:
17 sep. 1844
Aabenraa
Anna Petrine Wetche
Hans Adolph Paulsen
1849-
Hans Adolph Paulsen
F:
22 dec. 1849
Aabenraa
Ingeborg Christina Ipland
1856-1921
Ingeborg Christina Ipland
F:
18 nov. 1856
Aabenraa
G:
29 maj 1877
Aabenraa
D:
28 dec. 1921
Aabenraa
Jørgen Paulsen
1814-1881
Jørgen Paulsen
F:
12 jan. 1814
Aabenraa
D:
23 dec. 1881
Aabenraa
Caroline Amalie Winter
ca. 1812-1866
Caroline Amalie Winter
F:
ca. 1812
G:
1833/34
D:
26 aug. 1866
Aabenraa
Hermann Paulsen
1867-
Hermann Paulsen
F:
26 jul. 1867
Aabenraa
Maria Paulsen
1868-1869
Maria Paulsen
F:
14 nov. 1868
Aabenraa
D:
10 sep. 1869
Aabenraa
Anna Maria Kiær
1838-1870
Anna Maria Kiær
F:
7 dec. 1838
Aabenraa
G:
18 jan. 1867
Aabenraa
D:
6 aug. 1870
Aabenraa
Catharina Regina Fischer
1833-
Catharina Regina Fischer
F:
4 dec. 1833
Aabenraa
G:
8 jul. 1871
Aabenraa
Erich Paulsen
1816-1816
Erich Paulsen
F:
7 feb. 1816
Aabenraa
D:
6 nov. 1816
Aabenraa
Erich Paulsen
1818-1843
Erich Paulsen
F:
15 jan. 1818
Aabenraa
D:
31 maj 1843
Guayaqil
Christine Wildfang
1866-1866
Christine Wildfang
F:
28 feb. 1866
Aabenraa
D:
6 aug. 1866
Aabenraa
Jeppe Christian Wildfang
1867-
Jeppe Christian Wildfang
F:
3 nov. 1867
Aabenraa
Maria Margaretha Bruhn
1841-
Maria Margaretha Bruhn
F:
29 jul. 1841
Aabenraa
Georg Martin From Wildfang
1839-
Georg Martin From Wildfang
F:
18 okt. 1839
Åstrup s.
G:
27 sep. 1863
Aabenraa
Carl Becker
Adolf Heinrich August Malling
1867-1874
Adolf Heinrich August Malling
F:
4 aug. 1867
Aabenraa
D:
21 apr. 1874
Louise Marie Magdalene Malling
1870-1872
Louise Marie Magdalene Malling
F:
3 jun. 1870
D:
28 apr. 1872
Ludvig Malling
1872-
Ludvig Malling
F:
15 jun. 1872
Louise Christine Mathilde Malling
1873-1876
Louise Christine Mathilde Malling
F:
21 okt. 1873
D:
27 jan. 1876
Christine Louise Malling
1876-
Christine Louise Malling
F:
25 sep. 1876
Jacobine Catharina Bruhn
1844-
Jacobine Catharina Bruhn
F:
17 jul. 1844
Aabenraa
Adolf Heinrich Georg Malling
1843-
Adolf Heinrich Georg Malling
F:
23 sep. 1843
Süderstapel
G:
30 okt. 1866
Aabenraa
Grete Hartvig-Møller
1899-
Grete Hartvig-Møller
F:
27 okt. 1899
Frederiksberg
Kirsten Hartvig-Møller
1902-1980
Kirsten Hartvig-Møller
F:
15 jun. 1902
Frederiksberg
D:
1980
Knud Lauritzen
1904-1978
Knud Lauritzen
F:
12 apr. 1904
Esbjerg
G:
30 jul. 1927
D:
6 maj 1978
Dana Anglia på Nordsøen
Hans Hartvig-Møller
1873-1953
Hans Hartvig-Møller
F:
9 feb. 1873
Nordborg
D:
10 apr. 1953
Gentofte (Amtssygeh.)
Karen Sophie Resen Steenstrup
1872-1956
Karen Sophie Resen Steenstrup
F:
12 feb. 1872
Kolt s. (Staustrup)
G:
14 jul. 1898
Ll. Lyngby
D:
8 okt. 1956
Gentofte (Amtssygeh.)
Adolf Hartvig Møller
1874-
Adolf Hartvig Møller
F:
24 apr. 1874
Nordborg
Sophie Christine Møller
1875-
Sophie Christine Møller
F:
9 aug. 1875
Nordborg
Christian Frederik Hartvig Møller
1877-
Christian Frederik Hartvig Møller
F:
30 maj 1877
Nordborg
Frederik Axel Hartvig Møller
1878-
Frederik Axel Hartvig Møller
F:
8 nov. 1878
Aabenraa
Valdemar Hartvig Møller
1880-
Valdemar Hartvig Møller
F:
19 jul. 1880
Nexø
Bertha Signe Marie Møller
1882-
Bertha Signe Marie Møller
F:
16 jan. 1882
Nexø
Julie Bruhn
1847-1896
Julie Bruhn
F:
20 mar. 1847
Aabenraa
D:
7 apr. 1896
Ludvig Hartvig Møller
1840-1919
Ludvig Hartvig Møller
F:
23 jul. 1840
Verst
G:
2 jul. 1872
Aabenraa
D:
17 mar. 1919
Joachim Adolf Bruhn
1876-
Joachim Adolf Bruhn
F:
29 jan. 1876
til søs
Jessenius Bruhn
1876-
Jessenius Bruhn
F:
20 dec. 1876
Aabenraa
Catharina Marie Bruhn
1881-
Catharina Marie Bruhn
F:
12 mar. 1881
Aabenraa
Andreas Andersen
Andreas Andersen
G:
17 okt. 1902
Aabenraa
Jürgen Bruhn
1884-
Jürgen Bruhn
F:
4 sep. 1884
Aabenraa
Margrethe Marie Bruhn
1891-
Margrethe Marie Bruhn
F:
16 okt. 1891
Cuxhaven
Ottilie Bruhn
1891-
Ottilie Bruhn
F:
21 aug. 1891
Aabenraa
Johannes Jensen Boysen
1888-
Johannes Jensen Boysen
F:
18 maj 1888
G:
28 okt. 1913
Aabenraa
Jes Philipsen
1889-
Jes Philipsen
F:
5 dec. 1889
G:
7 okt. 1919
Aabenraa
Jürgen Bruhn
1849-1901
Jürgen Bruhn
F:
24 apr. 1849
Aabenraa
D:
18 mar. 1901
Aabenraa
Anna Catharina Hansen
1848-1932
Anna Catharina Hansen
F:
25 okt. 1848
Aabenraa
G:
17 nov. 1874
Aabenraa
D:
5 apr. 1932
Mathilde Bruhn
1852-
Mathilde Bruhn
F:
11 nov. 1852
Aabenraa
Hans Jensen Wilgaard
1845-
Hans Jensen Wilgaard
F:
15 apr. 1845
Aabenraa
G:
22 maj 1875
Aabenraa
Augusta Bruhn
1854-1857
Augusta Bruhn
F:
6 aug. 1854
Aabenraa
D:
6 sep. 1857
Aabenraa
Andreas Adolf Jacob Bruhn
1889-
Andreas Adolf Jacob Bruhn
F:
14 okt. 1889
Aabenraa
Christine Anna Bruhn
1894-
Christine Anna Bruhn
F:
6 jul. 1894
Aabenraa
Jacob Bruhn
1856-1929
Jacob Bruhn
F:
19 jul. 1856
Aabenraa
D:
10 jun. 1929
Aabenraa
Anna Maria Dorothea Marcussen
1857-1922
Anna Maria Dorothea Marcussen
F:
6 jan. 1857
Aabenraa
G:
21 sep. 1888
Aabenraa
D:
8 okt. 1922
Aabenraa
Christine Bruhn
1859-1866
Christine Bruhn
F:
9 jan. 1859
Aabenraa
D:
25 apr. 1866
Aabenraa
Helene Bruhn
1860-1876
Helene Bruhn
F:
1 sep. 1860
Aabenraa
D:
12 apr. 1876
Aabenraa
Gunnar Bauer
1914-
Gunnar Bauer
F:
2 jan. 1914
Husby, Odense Amt
August Adolf Bauer
1888-
August Adolf Bauer
F:
30 mar. 1888
Hårslev s. (Lykkesborg)
Sørine Maren Kirstine Jensen
1884-
Sørine Maren Kirstine Jensen
F:
28 mar. 1884
Husby, Odense Amt
G:
25 mar. 1913
Odense (Skt. Knuds s.)
Maren Rebekka Bruhn
1863-1890
Maren Rebekka Bruhn
F:
19 feb. 1863
Aabenraa
D:
9 maj 1890
Hårslev s. (Lykkesborg)
Johan Daniel Bauer
1860-1933
Johan Daniel Bauer
F:
7 apr. 1860
Rudkøbing
G:
6 aug. 1886
Aabenraa
D:
26 sep. 1933
Odense (Amtssygeh.)
Joachim Adolph Bruhn
1865-
Joachim Adolph Bruhn
F:
11 feb. 1865
Aabenraa
Jürgen Andreas Marcussen
1891-
Jürgen Andreas Marcussen
F:
5 jan. 1891
Aabenraa
Christine Marie Marcussen
1892-
Christine Marie Marcussen
F:
1 dec. 1892
Aabenraa
Hartvig Alexander Marcussen
1894-
Hartvig Alexander Marcussen
F:
13 aug. 1894
Aabenraa
Anna Marcussen
1895-
Anna Marcussen
F:
11 okt. 1895
Aabenraa
Auguste Christine Bruhn
1867-
Auguste Christine Bruhn
F:
12 jul. 1867
Aabenraa
Hartvig Alexander Marcussen
1859-1897
Hartvig Alexander Marcussen
F:
3 dec. 1859
Aabenraa
G:
5 nov. 1889
Aabenraa
D:
28 jul. 1897
Aabenraa
Christina Paulsen
1821-1893
Christina Paulsen
F:
6 apr. 1821
Aabenraa
D:
1 mar. 1893
Aabenraa
Joachim Adolph Bruhn
1818-1874
Joachim Adolph Bruhn
F:
5 nov. 1818
Løjt s. (Strågård)
G:
7 jan. 1841
Aabenraa
D:
1873/1874
Catharina Paulsen
1858-1867
Catharina Paulsen
F:
6 feb. 1858
Aabenraa
D:
5 okt. 1867
Aabenraa
Friedrich Paulsen
1859-
Friedrich Paulsen
F:
12 okt. 1859
Aabenraa
Jacob Paulsen
1861-
Jacob Paulsen
F:
12 feb. 1861
Aabenraa
Maria Thorkilde Julie Andersen
1864-
Maria Thorkilde Julie Andersen
F:
20 jun. 1864
Aabenraa
G:
4 okt. 1889
Aabenraa
Hermann Paulsen
1864-
Hermann Paulsen
F:
7 sep. 1864
Aabenraa
Hermann Paulsen
1823-1867
Hermann Paulsen
F:
12 aug. 1823
Aabenraa
D:
9 apr. 1867
Aabenraa
Catharina Regina Fischer
1833-
Catharina Regina Fischer
F:
4 dec. 1833
Aabenraa
G:
20 mar. 1857
Aabenraa
Margaretha Amalia Paulsen
1826-1888
Margaretha Amalia Paulsen
F:
24 apr. 1826
Aabenraa
D:
6 aug. 1888
Aabenraa
Jürgen Bruhn
1850-
Jürgen Bruhn
F:
7 jul. 1850
Aabenraa
Marie Magdalene Callesen
1901-
Marie Magdalene Callesen
F:
6 okt. 1901
Aabenraa
Erich Johannes Juk
1900-
Erich Johannes Juk
F:
14 jul. 1900
G:
1 aug. 1926
Aabenraa
Cathrine Callesen
1903-
Cathrine Callesen
F:
3 mar. 1903
Aabenraa
Margarete Callesen
1905-
Margarete Callesen
F:
20 jul. 1905
Aabenraa
Viggo Einer Danholt
1889-
Viggo Einer Danholt
F:
7 okt. 1889
København
G:
15 dec. 1968
Løjt
Birgit Cathrine Høffner
Bendt Maria Finn Brønnum Scavenius
Anna Ida Callesen
Carl Høffner
1902-1970
Carl Høffner
F:
2 maj 1902
Aabenraa
D:
SENEST 1970
Marie Louise Callesen
1909-
Marie Louise Callesen
F:
1 aug. 1909
Aabenraa
Peter Callesen
1911-1986
Peter Callesen
F:
3 nov. 1911
Aabenraa
D:
1986
Gerda Sophie Bertelsen
1912-
Gerda Sophie Bertelsen
F:
19 jan. 1912
Horsens Klostersogn
G:
21 jul. 1936
Aabenraa
Johann Heinrich Callesen
1873-
Johann Heinrich Callesen
F:
23 nov. 1873
Aabenraa
Marie Bruhn
1878-
Marie Bruhn
F:
15 mar. 1878
Løjt s. (Strågård)
Maria Catharina Callesen
1876-
Maria Catharina Callesen
F:
13 apr. 1876
Aabenraa
Ingward Windfeld Callesen
1878-1878
Ingward Windfeld Callesen
F:
18 apr. 1878
Aabenraa
D:
24 apr. 1878
Aabenraa
Marie Louise Carstensen
1916-
Marie Louise Carstensen
F:
24 feb. 1916
Aabenraa
Ida Johanne Carstensen
1917-
Ida Johanne Carstensen
F:
5 sep. 1917
Aabenraa
Anna Ida Callesen
1879-
Anna Ida Callesen
F:
4 jun. 1879
Aabenraa
Johannes Marquardt Carstensen
1875-1931
Johannes Marquardt Carstensen
F:
30 maj 1875
Valsbüll, Flensborg Amt
G:
10 jul. 1908
Aabenraa
D:
18 mar. 1931
Aabenraa
Elisabeth Katharina Louise Callesen
1913-
Elisabeth Katharina Louise Callesen
F:
13 apr. 1913
Mainz-Kostheim, Tyskland
Ingward Heinz Callesen
1917-1989
Ingward Heinz Callesen
F:
19 jan. 1917
Mainz-Kostheim, Tyskland
D:
5 sep. 1989
Aabenraa
Else Dorthea Kirstine Thomsen
1920-2011
Else Dorthea Kirstine Thomsen
F:
7 sep. 1920
D:
31 aug. 2011
Aabenraa
Ingward Windfeld Callesen
1882-1919
Ingward Windfeld Callesen
F:
6 mar. 1882
Aabenraa
D:
15 dec. 1919
Aabenraa
Louise Noll
1888-1968
Louise Noll
F:
18 okt. 1888
Mainz, Tyskland
D:
5 jan. 1968
Aabenraa (sygehuset)
Margrethe Christiane Bruhn
1908-
Margrethe Christiane Bruhn
F:
23 sep. 1908
Aabenraa
Helene Callesen
1884-
Helene Callesen
F:
22 nov. 1884
Aabenraa
Hans Bruhn
1876-1927
Hans Bruhn
F:
1 apr. 1876
Løjt s. (Strågård)
G:
1905
Hong Kong
D:
apr. 1927
Østersøen nord for Scholpin
Gedske Callesen
1916-
Gedske Callesen
F:
24 jan. 1916
Aabenraa
Peter Callesen
1887-1916
Peter Callesen
F:
25 sep. 1887
Aabenraa
D:
2 aug. 1916
Aabenraa
Christine Jacobsen
1895-
Christine Jacobsen
F:
1 maj 1895
Møgeltønder
G:
11 sep. 1914
Aabenraa
Christian Johan Jacobsen
1910-
Christian Johan Jacobsen
F:
1 jan. 1910
Aabenraa
Astrid M. Gertrud Skousen
1913-
Astrid M. Gertrud Skousen
F:
12 okt. 1913
København
Gedske Jacobsen
1911-1994
Gedske Jacobsen
F:
24 nov. 1911
Aabenraa
D:
1994
Peter Jacobsen
1913-1993
Peter Jacobsen
F:
9 sep. 1913
Aabenraa
D:
11 jan. 1993
Inger Nitta Palman
1917-
Inger Nitta Palman
F:
27 jul. 1917
Frederiksberg
Johanne Helene Jacobsen
1915-1989
Johanne Helene Jacobsen
F:
29 nov. 1915
Aabenraa
D:
1989
Arne Ploug Dahlkild
1909-
Arne Ploug Dahlkild
F:
17 sep. 1909
Kværndrup s. (Trunderupgård)
G:
10 jul. 1937
Aabenraa
Marie Cathrine Jacobsen
1919-
Marie Cathrine Jacobsen
F:
19 maj 1919
Aabenraa
Catharina Callesen
1890-1974
Catharina Callesen
F:
2 apr. 1890
Aabenraa
D:
5 jun. 1974
Aabenraa
Johan Peter Jacobsen
1880-1937
Johan Peter Jacobsen
F:
7 nov. 1880
Møgeltønder
G:
10 jul. 1908
Aabenraa
D:
29 jul. 1937
Aabenraa
Catharina Bruhn
1852-1914
Catharina Bruhn
F:
18 nov. 1852
Aabenraa
D:
7 nov. 1914
Aabenraa
Peter Callesen
1847-1905
Peter Callesen
F:
17 mar. 1847
Aabenraa
G:
20 dec. 1872
Aabenraa
D:
3 apr. 1905
Aabenraa
Maria Margaretha Bruhn
1857-1867
Maria Margaretha Bruhn
F:
14 sep. 1857
Aabenraa
D:
19 feb. 1867
Aabenraa
Auguste Eline Bruhn
1860-
Auguste Eline Bruhn
F:
25 jul. 1860
Aabenraa
D:
Mauritius
Johann Havemann
Johann Havemann
G:
1883
Jacob Bruhn
1862-
Jacob Bruhn
F:
3 apr. 1862
Aabenraa
Helene Junggreen
1859-1937
Helene Junggreen
F:
6 dec. 1859
Aabenraa
D:
1937
Ingrid Anna Jensen
1887-
Ingrid Anna Jensen
F:
4 feb. 1887
Aabenraa
Karen Christine Møller
1910-
Karen Christine Møller
F:
31 aug. 1910
Aabenraa
Johan Eriksen Hvidtfeldt
1908-1979
Johan Eriksen Hvidtfeldt
F:
12 dec. 1908
Vejle
G:
4 jul. 1939
Aabenraa
D:
2 maj 1979
Gentofte
Stig Jens Peer Møller
1910-
Stig Jens Peer Møller
F:
31 aug. 1910
Aabenraa
Erland Frederik Ingvard Møller
1915-
Erland Frederik Ingvard Møller
F:
20 maj 1915
Aabenraa
Marie Augusta Jensen
1889-1961
Marie Augusta Jensen
F:
30 jun. 1889
Aabenraa
D:
20 feb. 1961
Peter Jensen Møller
1866-1928
Peter Jensen Møller
F:
7 jun. 1866
Nustrup s. (Bæk)
G:
1909
D:
26 jan. 1928
Aabenraa
Peter Windfeld Ingward Jensen
1891-
Peter Windfeld Ingward Jensen
F:
13 jun. 1891
Aabenraa
Aage Jensen
1893-
Aage Jensen
F:
15 aug. 1893
Aabenraa
Margarethe Helene Jensen
1899-
Margarethe Helene Jensen
F:
29 jun. 1899
Aabenraa
Christine Margaretha Bruhn
1864-1942
Christine Margaretha Bruhn
F:
11 jan. 1864
Aabenraa
D:
1942
Peter Christian Jensen
1860-
Peter Christian Jensen
F:
10 feb. 1860
G:
20 apr. 1886
Aabenraa
Ejnar Møller
1889-1889
Ejnar Møller
F:
25 mar. 1889
Aabenraa
D:
22 aug. 1889
Aabenraa
Elli Marie Møller
1890-
Elli Marie Møller
F:
14 okt. 1890
Aabenraa
Eva Klindt Møller
1922-
Eva Klindt Møller
F:
30 okt. 1922
Aabenraa
Carl Ingward Møller
1892-
Carl Ingward Møller
F:
12 apr. 1892
Aabenraa
Christine Jacobsen
1895-
Christine Jacobsen
F:
1 maj 1895
Møgeltønder
G:
22 maj 1920
Aabenraa
Rigmor Møller
1895-
Rigmor Møller
F:
20 dec. 1895
Aabenraa
Kai Møller
1898-
Kai Møller
F:
24 dec. 1898
Aabenraa
Maren Rebekka Bruhn
1866-
Maren Rebekka Bruhn
F:
2 jun. 1866
Aabenraa
Herløv Marius Jensen Møller
1855-
Herløv Marius Jensen Møller
F:
5 sep. 1855
Aabenraa
G:
17 feb. 1888
Aabenraa
Marie Lucie Bruhn
1868-
Marie Lucie Bruhn
F:
25 jul. 1868
Aabenraa
Maria Catharina Paulsen
1828-1904
Maria Catharina Paulsen
F:
12 maj 1828
Aabenraa
D:
30 maj 1904
Hellerup
Ingward Windfeld Bruhn
1824-1875
Ingward Windfeld Bruhn
F:
8 sep. 1824
Aabenraa
G:
26 aug. 1849
Aabenraa
D:
12 apr. 1875
Aabenraa
Catharina Bertelsen
1787-1828
Catharina Bertelsen
F:
31 jul. 1787
Aabenraa
D:
20 maj 1828
Aabenraa
Jacob Paulsen
1784-1847
Jacob Paulsen
F:
30 nov. 1784
Aabenraa
G:
22 mar. 1811
Aabenraa
D:
28 jan. 1847
Aabenraa
Jürgen Bertelsen
1818-1820
Jürgen Bertelsen
F:
4 aug. 1818
Aabenraa
D:
17 aug. 1820
Aabenraa
Emil Bertelsen
1828-
Emil Bertelsen
F:
4 maj 1828
Aabenraa
Casparus Bertelsen
1790-1847
Casparus Bertelsen
F:
12 jun. 1790
Aabenraa
D:
15 mar. 1847
Aabenraa
Helena Christina Kopperholdt
1794-
Helena Christina Kopperholdt
F:
24 jul. 1794
Aabenraa
G:
17 jan. 1817
Aabenraa
Moritz Friedrich Bernhard Funcke
1822-1823
Moritz Friedrich Bernhard Funcke
F:
17 mar. 1822
Aabenraa
D:
10 feb. 1823
Aabenraa
Bernhardine Funcke
1823-
Bernhardine Funcke
F:
26 dec. 1823
Aabenraa
Moritz Johannes Weil
1823-
Moritz Johannes Weil
F:
1823
G:
25 sep. 1853
Aabenraa
Christina Funcke
1825-1887
Christina Funcke
F:
24 dec. 1825
Aabenraa
D:
12 sep. 1887
Aabenraa (Günderoths Stiftelse)
Amalie Funcke
1828-
Amalie Funcke
F:
9 apr. 1828
Aabenraa
Valdemar Jørgen Roger Funcke
1867-1912
Valdemar Jørgen Roger Funcke
F:
1 jul. 1867
København
D:
2 dec. 1912
København
Eigil William Anton Louis Krarup
1900-
Eigil William Anton Louis Krarup
F:
13 mar. 1900
København
Gerda Hilma Alma Krarup
1902-
Gerda Hilma Alma Krarup
F:
5 okt. 1902
København
Henny Bernhardine Funcke Krarup
1909-
Henny Bernhardine Funcke Krarup
F:
16 dec. 1909
København
Alma Fanny Natalie Funcke
1870-
Alma Fanny Natalie Funcke
F:
15 aug. 1870
København
Ludvig Constanz Krarup
1863-
Ludvig Constanz Krarup
F:
10 okt. 1863
G:
12 Maj 1899
Bernhard Villiam John Funcke
1878-
Bernhard Villiam John Funcke
F:
24 jun. 1878
København
Jürgen (senere Jørgen) Funcke
1830-1897
Jürgen (senere Jørgen) Funcke
F:
22 maj 1830
Aabenraa
D:
20 jun. 1897
København
Hilda Alvine Andrea Iversen
1839-
Hilda Alvine Andrea Iversen
F:
5 jun. 1839
København
Anna Marie Bertelsen
1793-1861
Anna Marie Bertelsen
F:
8 dec. 1793
Aabenraa
D:
8 aug. 1861
Aabenraa
Andreas Heinrich Funcke
ca. 1788-1849
Andreas Heinrich Funcke
F:
ca. 1788
G:
1 okt. 1819
Aabenraa
D:
20 aug. 1849
Christina Bertelsen
1796-
Christina Bertelsen
F:
19 jun. 1796
Aabenraa
Christina Schmidt
1760-1797
Christina Schmidt
F:
22 sep. 1760
D:
16 apr. 1797
Aabenraa
Jürgen Bertelsen
ca. 1759-1804
Jürgen Bertelsen
F:
ca. 1759
G:
19 sep. 1783
D:
29 jan. 1804
Aabenraa
Anna Schmidt
1762-1762
Anna Schmidt
F:
5 apr. 1762
D:
8 apr. 1762
Friderica Schmidt
1764-1764
Friderica Schmidt
F:
1 apr. 1764
D:
1 maj 1764
Hinrich Henningsen Schmidt
1766-1825
Hinrich Henningsen Schmidt
F:
8 maj 1766
D:
9 sep. 1825
Maria Sabina Wichmann
-1857
Maria Sabina Wichmann
D:
30 nov. 1857
Friedrich Johann Schmidt
1771-1771
Friedrich Johann Schmidt
F:
4 dec. 1771
D:
20 dec. 1771
Catharina Nissen
1735-1812
Catharina Nissen
F:
21 maj 1735
Tønder
G:
1754
D:
31 mar. 1812
NN Schmidt
1730-1731
NN Schmidt
F:
FMTL. 1729/30
Tønder
D:
1731
Tønder
Hinrich Henningsen Schmidt
1733-1740
Hinrich Henningsen Schmidt
F:
1733
D:
1740
Anna Henningsen
1700-1770
Anna Henningsen
F:
1700
D:
20 mar. 1770
Baltzer Schmidt
1692-1770
Baltzer Schmidt
F:
1692
Tønder
D:
19 okt. 1770
Tønder
NN Henningsen
1701-1701
NN Henningsen
F:
1701
Tønder
D:
1701
Tønder
Lorentz Henningsen
1702-1703
Lorentz Henningsen
F:
1702
D:
1702 eller 1703
Catharina Henningsen
1738-1759
Catharina Henningsen
F:
1738
Tønder
D:
2 mar. 1759
Tønder
Christine Henningsen
1740-1741
Christine Henningsen
F:
1740
Tønder
D:
23 okt. 1741
Tønder
Cæcilia Petersen
1761-1767
Cæcilia Petersen
F:
1761
Tønder
D:
22 dec. 1767
Tønder
Christina Petersen
1762-1763
Christina Petersen
F:
1762
Tønder
D:
12 jun. 1763
Tønder
Christine Petersen
1764-1764
Christine Petersen
F:
10 jul. 1764
Tønder
D:
18 sep. 1764
Tønder
Anna Christina Petersen
1765-
Anna Christina Petersen
F:
7 okt. 1765
Tønder
Friderich Jensen
Hans Petersen
1768-1795
Hans Petersen
F:
10 aug. 1768
Tønder
D:
18 jul. 1795
Tønder
Christine Henningsen
1742-1772
Christine Henningsen
F:
1742
Tønder
D:
25 aug. 1772
Tønder
Knud Petersen
1731-1808
Knud Petersen
F:
1731
Tønder
G:
1760
Tønder
D:
26 dec. 1808
Tønder
Lorenz Peter Johannes Jespersen
1837-1866
Lorenz Peter Johannes Jespersen
F:
19 jan. 1837
D:
TIDL. 1866
Johannes Friderich Heinrich Christian Jespersen
1838-1866
Johannes Friderich Heinrich Christian Jespersen
F:
28 apr. 1838
D:
TIDL. 1866
Heinrich Theodor Christian Jespersen
1840-1866
Heinrich Theodor Christian Jespersen
F:
26 jan. 1840
D:
TIDL. 1866
Henrica Dorothea Catharina Jespersen
1843-
Henrica Dorothea Catharina Jespersen
F:
15 dec. 1843
Thomas Nicolaus Petersen
1840-
Thomas Nicolaus Petersen
F:
28 okt. 1840
Haderslev
G:
28 maj 1868
Barbara Catharina Henningsen
1812-1866
Barbara Catharina Henningsen
F:
20 feb. 1812
D:
19 dec. 1866
Peter Jespersen
1806-1887
Peter Jespersen
F:
27 feb. 1806
Eskris s. (Kobbelled) (Angeln)
G:
10 okt. 1834
D:
8 mar. 1887
Tønder
Ernst Daniel Nagel
1860-1911
Ernst Daniel Nagel
F:
11 feb. 1860
Hamborg
D:
2 mar. 1911
Hamborg
Mary Townsend
Carl Friedrich Nagel
1892-1940
Carl Friedrich Nagel
F:
27 maj 1892
Tønder
D:
20 okt. 1940
Tønder
Erna Gehrken
1894-
Erna Gehrken
F:
7 maj 1894
Hamborg
G:
7 apr. 1928
Ernst Daniel Nagel
1894-1894
Ernst Daniel Nagel
F:
9 apr. 1894
Tønder
D:
3 jul. 1894
Tønder
Hans Petersen Kraus Nagel
1896-(SOM BARN)
Hans Petersen Kraus Nagel
F:
7 sep. 1896
Tønder
D:
(SOM BARN)
Tønder
Carl Friedrich Nagel
1863-1931
Carl Friedrich Nagel
F:
18 mar. 1863
Hamborg
D:
18 jun. 1931
Tønder
Catharina Friederike Hansine Mathilde Petersen Kraus
1860-1933
Catharina Friederike Hansine Mathilde Petersen Kraus
F:
31 jul. 1860
Tønder
G:
10 aug. 1889
Tønder
D:
28 jan. 1933
Tønder
Paul Nagel
1864-
Paul Nagel
F:
22 okt. 1864
Hamborg
Hans Christian Nagel
1868-
Hans Christian Nagel
F:
27 maj 1868
Hamborg
Cäsar Nagel
1870-1926
Cäsar Nagel
F:
18 jan. 1870
Hamborg
D:
3 dec. 1926
Robert Nagel
1877-1900
Robert Nagel
F:
27 aug. 1877
Hamborg
D:
23 feb. 1900
Henriette Marie Kraus
1839-1887
Henriette Marie Kraus
F:
14 maj 1839
Tønder
D:
12 jan. 1887
Hamborg
Ernst Daniel Nagel
1834-1896
Ernst Daniel Nagel
F:
20 mar. 1834
Tønder
G:
10 jul. 1858
Vejle
D:
26 feb. 1896
Hamborg
Mathilde Henriette Louise Henningsen
1817-1873
Mathilde Henriette Louise Henningsen
F:
27 nov. 1817
D:
30 okt. 1873
Hans Friedrich Petersen Kraus
1816-1855
Hans Friedrich Petersen Kraus
F:
14 sep. 1816
G:
22 jan. 1838
D:
4 jan. 1855
Carl Friedrich Nagel
1892-1940
Carl Friedrich Nagel
F:
27 maj 1892
Tønder
D:
20 okt. 1940
Tønder
Erna Gehrken
1894-
Erna Gehrken
F:
7 maj 1894
Hamborg
G:
7 apr. 1928
Ernst Daniel Nagel
1894-1894
Ernst Daniel Nagel
F:
9 apr. 1894
Tønder
D:
3 jul. 1894
Tønder
Hans Petersen Kraus Nagel
1896-(SOM BARN)
Hans Petersen Kraus Nagel
F:
7 sep. 1896
Tønder
D:
(SOM BARN)
Tønder
Catharina Friederike Hansine Mathilde Petersen Kraus
1860-1933
Catharina Friederike Hansine Mathilde Petersen Kraus
F:
31 jul. 1860
Tønder
D:
28 jan. 1933
Tønder
Carl Friedrich Nagel
1863-1931
Carl Friedrich Nagel
F:
18 mar. 1863
Hamborg
G:
10 aug. 1889
Tønder
D:
18 jun. 1931
Tønder
Hans Petersen (Kraus)
1819-1892
Hans Petersen (Kraus)
F:
6 maj 1819
D:
16 sep. 1892
Tønder
Lorentz Peter Henningsen
1774-1850
Lorentz Peter Henningsen
F:
25 maj 1774
D:
26 mar. 1850
Henrica Petersen
1777-1835
Henrica Petersen
F:
1777
D:
24 jul. 1835
Peter Müller
Christine Marie Müller
NN Meyer
Barbara Margrethe Jonsen
-1856
Barbara Margrethe Jonsen
D:
4 jan. 1856
Hans Müller
-1833
Hans Müller
G:
31 okt. 1816
D:
1833
Nicolai Jonsen
1794-
Nicolai Jonsen
F:
4 jun. 1794
Hinrich Henning Jonsen
1796-
Hinrich Henning Jonsen
F:
1 nov. 1796
Mette Marie Carstensen
1805-
Mette Marie Carstensen
F:
11 jul. 1805
Hostrup s. (Rørkær)
G:
9 nov. 1827
Hostrup
Lorentz Jonsen
1799-1799
Lorentz Jonsen
F:
15 mar. 1799
D:
30 aug. 1799
Lorentz Jonsen
1800-
Lorentz Jonsen
F:
25 sep. 1800
Peter Jonsen
1803-1803
Peter Jonsen
F:
13 feb. 1803
D:
11 mar. 1803
Agatha Christine Jonsen
1804-1808
Agatha Christine Jonsen
F:
16 sep. 1804
D:
21 feb. 1808
Agatha Christine Jonsen
1808-1813
Agatha Christine Jonsen
F:
6 jun. 1808
D:
17 apr. 1813
Christine Marie Henningsen
1773-1823
Christine Marie Henningsen
F:
8 feb. 1773
D:
22 jul. 1823
Peter Jonsen
ca. 1760-1811
Peter Jonsen
F:
ca. 1760
G:
29 okt. 1790
D:
10 nov. 1811
Hinrich Henningsen
1744-1779
Hinrich Henningsen
F:
1744
Tønder
D:
25 maj 1779
Tønder
Barbara Margaretha Clausen
1748-1801
Barbara Margaretha Clausen
F:
1747/48
Tønder
G:
11 sep. 1772
D:
31 maj 1801
Tønder
Georg Lorenz Nissen
1767-1767
Georg Lorenz Nissen
F:
21 sep. 1767
D:
12 nov. 1767
Sophie Bendixen
1794-
Sophie Bendixen
F:
12 jul. 1794
Wilhelm Andreas Dreyer
Wilhelm Andreas Dreyer
G:
13 okt. 1815
Mette Marie Christine Nissen
1768-1832
Mette Marie Christine Nissen
F:
30 sep. 1768
D:
6 nov. 1832
Peter Ludolph Bendixen
ca. 1762-1827
Peter Ludolph Bendixen
F:
ca. 1762
G:
12 jul. 1793
D:
27 okt. 1827
Georg Jessen
1795-
Georg Jessen
F:
2 dec. 1795
Jes Adolph Jessen
1797-1800
Jes Adolph Jessen
F:
24 feb. 1797
D:
11 jan. 1800
Christina Botilla Nissen
1771-1797
Christina Botilla Nissen
F:
10 jan. 1771
D:
17 mar. 1797
Boy Jessen
ca. 1757-1808
Boy Jessen
F:
ca. 1757
G:
28 aug. 1795
D:
6 sep. 1808
Tønder
Georg Lorenz Nissen
1773-1774
Georg Lorenz Nissen
F:
28 dec. 1773
D:
2 aug. 1774
Anna Cathrine Nissen
1814-1814
Anna Cathrine Nissen
F:
7 mar. 1814
Skast
D:
8 mar. 1814
Skast
Christine Botilla Nissen
1814-1814
Christine Botilla Nissen
F:
7 mar. 1814
Skast
D:
8 mar. 1814
Skast
Georg Lorenz Nissen
1776-1830
Georg Lorenz Nissen
F:
16 sep. 1776
D:
28 dec. 1830
Cecilie Petersen
1791-1814
Cecilie Petersen
F:
14 jun. 1791
Tønder
G:
8 jan. 1813
D:
28 apr. 1814
Skast
Georg Fangel Nissen
1818-
Georg Fangel Nissen
F:
11 aug. 1818
Skast
Wilhelmine Dorothea Henriette Fangel
Nicolai Garmsen
1802-
Nicolai Garmsen
F:
18 feb. 1802
Anna Augusta Garmsen
1804-
Anna Augusta Garmsen
F:
27 mar. 1804
NN Wiek
Augustin Daniel Sigismund Garmsen
1808-
Augustin Daniel Sigismund Garmsen
F:
27 maj 1808
Asmus Nicolai Garmsen
1813-
Asmus Nicolai Garmsen
F:
21 sep. 1813
Gudeline Marie Garmsen
1811-
Gudeline Marie Garmsen
F:
22 jul. 1811
NN Brustgrün
Ernst Wilhelm Eduard Garmsen
1819-
Ernst Wilhelm Eduard Garmsen
F:
21 maj 1819
Georg Ludolph Garmsen
1806-1847
Georg Ludolph Garmsen
F:
16 jun. 1806
D:
SEN. 1847
Meta Sophie Christina Garmsen
1820-1841
Meta Sophie Christina Garmsen
F:
8 jul. 1820
D:
12 aug. 1841
Anna Elisabeth Nissen
1781-1856
Anna Elisabeth Nissen
F:
28 dec. 1781
Tønder
D:
19 mar. 1856
Tønder
Augustin Garmsen
1772-1847
Augustin Garmsen
F:
25 dec. 1772
Tønder
G:
18 dec. 1801
D:
26 okt. 1847
Tønder
Anna Botilla Henningsen
1745-1808
Anna Botilla Henningsen
F:
1745
Tønder
D:
5 dec. 1808
Tønder
Jürgen Nissen
ca. 1728-1803
Jürgen Nissen
F:
ca. 1728
G:
28 feb. 1766
D:
8 jun. 1803
Jürgen Henningsen
1782-
Jürgen Henningsen
F:
1 okt. 1782
Christina Henningsen
1787-1800
Christina Henningsen
F:
17 apr. 1787
D:
19 mar. 1800
Christine Marie Henningsen
1840-1866
Christine Marie Henningsen
F:
13 aug. 1840
Tønder
D:
8 maj 1866
Tønder
Jürgen Henningsen
1843-1870
Jürgen Henningsen
F:
14 okt. 1843
Tønder
D:
30 apr. 1870
Tønder
Albrecht Henningsen
1789-1862
Albrecht Henningsen
F:
9 aug. 1789
D:
1 jun. 1862
Anne Marie Marcussen
1797-1871
Anne Marie Marcussen
F:
1797
G:
6 maj 1838
D:
17 okt. 1871
Tønder
Hinrich Henningsen
1792-1801
Hinrich Henningsen
F:
8 aug. 1792
D:
16 feb. 1801
Jürgen Henningsen
1747-1796
Jürgen Henningsen
F:
1747
Tønder
D:
25 feb. 1796
Tønder
Christine Scheel
1756-1842
Christine Scheel
F:
15 jun. 1756
Tønder
G:
7 jan. 1785
Tønder
D:
23 mar. 1842
Tønder
Lorentz Henningsen
1749-1753
Lorentz Henningsen
F:
1749
Tønder
D:
27 okt. 1753
Tønder
Hanna Henningsen
1750-1754
Hanna Henningsen
F:
1750
Tønder
D:
24 sep. 1754
Tønder
Lorentz Henningsen
1705-1753
Lorentz Henningsen
F:
1705
D:
14 mar. 1753
Christine Kröger
ca. 1718-1753
Christine Kröger
F:
ca. 1718
G:
1737
Tønder
D:
15 nov. 1753
NN Henningsen
1710-1710
NN Henningsen
F:
1706/10
fmtl. Tønder
D:
1710
Tønder
Jürgen Henningsen
1714-1718
Jürgen Henningsen
F:
1714
D:
1718
Catharina Lorentzdatter
1676-
Catharina Lorentzdatter
F:
1676
Tønder
Hinrich Henningsen
1671-1717
Hinrich Henningsen
F:
1671
Tønder
G:
1699
D:
1717
Christine Marie Lohmann
1723-1723
Christine Marie Lohmann
F:
12 jan. 1723
Tinglev
D:
7 maj 1723
Tinglev
Mette Marie Andersen
1792-1794
Mette Marie Andersen
F:
1792
Daler s. (Østerby)
D:
1794
Daler s. (Østerby)
Mette Marie Andersen
1794-1795
Mette Marie Andersen
F:
29 jul. 1794
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
8 apr. 1795
Nr. Løgum s. (Landeby)
Hedvig Friderica Andersen
1796-1835
Hedvig Friderica Andersen
F:
6 jan. 1796
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
20 nov. 1835
Arrild s. (Roost)
Johan Frederik Nissen Wilsen
1830-
Johan Frederik Nissen Wilsen
F:
2 sep. 1830
Arrild s. (Roost)
Nis Nissen Wilsen
1834-1837
Nis Nissen Wilsen
F:
28 dec. 1834
Arrild s. (Roost)
D:
2 jul. 1837
Arrild s. (Roost)
Kirsten Marie Wilsen
1839-
Kirsten Marie Wilsen
F:
23 feb. 1839
Arrild s. (Roost)
Marie Henriette Wilsen
1840-1842
Marie Henriette Wilsen
F:
27 sep. 1840
Arrild s. (Roost)
D:
23 apr. 1842
Arrild s. (Roost)
Mette Marie Andersen
1798-
Mette Marie Andersen
F:
1798
Nr. Løgum s. (Landeby)
Peder Nissen Wilsen
ca. 1793-1844
Peder Nissen Wilsen
F:
ca. 1793
G:
10 nov. 1829
Arrild
D:
2 maj 1844
Arrild s. (Roost)
Mette Cathrine Andersen
1800-1800
Mette Cathrine Andersen
F:
15 aug. 1800
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
21 aug. 1800
Nr. Løgum s. (Landeby)
Andreas Andersen
1801-
Andreas Andersen
F:
9 sep. 1801
Nr. Løgum s. (Landeby)
Mette Cathrine Andersen
1802-1803
Mette Cathrine Andersen
F:
27 dec. 1802
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
28 mar. 1803
Nr. Løgum s. (Landeby)
Mette Cathrine Andersen
1804-
Mette Cathrine Andersen
F:
21 nov. 1804
Arrild s. (Roost)
Anna Dorothea Andersen
1808-
Anna Dorothea Andersen
F:
24 nov. 1808
Arrild s. (Roost)
Maren Andersen
1810-1811
Maren Andersen
F:
30 jun. 1810
Arrild s. (Roost)
D:
19 jun. 1811
Arrild s. (Roost)
Hinrich Andersen
1768-1838
Hinrich Andersen
F:
13 jul. 1768
Bylderup s.
D:
25 nov. 1838
Arrild s. (Roost)
Maren Andersdatter
1769-1848
Maren Andersdatter
F:
27 jun. 1769
G:
27 nov. 1789
Daler
D:
19 apr. 1848
Arrild s. (Roost)
Johann Andersen
1769-1848
Johann Andersen
F:
12 okt. 1769
Bylderup s.
D:
6 aug. 1848
Arrild s. (Roost)
Andreas Andersen
1770-1771
Andreas Andersen
F:
8 dec. 1770
Bylderup s.
D:
4 apr. 1771
Bylderup s.
Metta Catharina Andersen
1772-1773
Metta Catharina Andersen
F:
2 maj 1772
Bylderup s.
D:
9 apr. 1773
Bylderup s.
Andreas Andersen
1774-
Andreas Andersen
F:
22 feb. 1774
Bylderup s.
Friderich Andersen
1775-
Friderich Andersen
F:
14 sep. 1775
Bylderup s.
Diderich Andersen
1776-
Diderich Andersen
F:
24 nov. 1776
Bylderup s.
Metta Catharina Andersen
1778-
Metta Catharina Andersen
F:
2 aug. 1778
Bylderup s.
Andreas Andersen
1814-1820
Andreas Andersen
F:
6 apr. 1814
Flensborg
D:
11 mar. 1820
Flensborg
Peter Friedrich Andersen
1816-1899
Peter Friedrich Andersen
F:
25 mar. 1816
Flensborg
D:
7 apr. 1899
Flensborg
Henriette Caroline Johanne Bärens
1822-
Henriette Caroline Johanne Bärens
F:
11 apr. 1822
Flensborg
G:
13 mar. 1846
Flensborg
Maria Friderica Andersen
1818-
Maria Friderica Andersen
F:
16 jul. 1818
Flensborg
Johann Friedrich Oest Boisen
1816-
Johann Friedrich Oest Boisen
F:
28 aug. 1816
Oversee
G:
13 mar. 1846
Flensborg
Baltzer Andersen
1779-1848
Baltzer Andersen
F:
14 sep. 1779
Bylderup s.
D:
13 jul. 1848
Flensborg
Anna Maria Petersen
Anna Maria Petersen
G:
16 dec. 1812
Flensborg
Anna Christina Andersen
1781-1783
Anna Christina Andersen
F:
26 jun. 1781
Bylderup s.
D:
29 dec. 1783
Bylderup s.
Eschel Andreas Andersen
1782-1784
Eschel Andreas Andersen
F:
11 sep. 1782
Bylderup s.
D:
14 feb. 1784
Bylderup s.
Mette Marie Carstensen
1806-1806
Mette Marie Carstensen
F:
8 apr. 1806
Hostrup s. (Rørkær)
D:
30 maj 1806
Hostrup s. (Rørkær)
Ingeborg Marie Carstensen
1889-
Ingeborg Marie Carstensen
F:
3 sep. 1889
Møgeltønder s. (Brink)
Andreas Carstensen
1855-1894
Andreas Carstensen
F:
25 apr. 1855
Møgeltønder s. (Brink)
D:
12 feb. 1894
Møgeltønder s. (Brink)
Ida Petrine Hansen
1862-
Ida Petrine Hansen
F:
8 mar. 1862
Hostrup s. (Solderup)
G:
14 dec. 1886
Møgeltønder
Carsten Carstensen
1881-
Carsten Carstensen
F:
3 aug. 1881
Ravsted s. (Fogderup)
Ingeborg Marie Carstensen
1883-
Ingeborg Marie Carstensen
F:
6 jan. 1883
Ravsted s. (Fogderup)
Sophie Carstensen
1884-
Sophie Carstensen
F:
27 sep. 1884
Ravsted s. (Fogderup)
Hans Sørensen Petersen
1873-
Hans Sørensen Petersen
F:
9 nov. 1873
Ravsted s. (Fogderup)
Hans Christian Carl Mortensen
1916-
Hans Christian Carl Mortensen
F:
26 feb. 1916
Vamdrup
Hansine Carstensen
1885-
Hansine Carstensen
F:
24 nov. 1885
Ravsted s. (Fogderup)
Marinus Mortensen
1889-
Marinus Mortensen
F:
7 Maj 1889
Vamdrup
G:
11 jun. 1915
Vamdrup
Hans Carstensen
1887-
Hans Carstensen
F:
7 sep. 1887
Ravsted s. (Fogderup)
Ingeborg Carstensen
1889-
Ingeborg Carstensen
F:
7 maj 1889
Ravsted s. (Fogderup)
Andreas Martensen Nissen
1882-
Andreas Martensen Nissen
F:
24 feb. 1882
Ravsted s. (Fogderup)
G:
28 nov. 1917
Ravsted
Christian Carstensen
1891-
Christian Carstensen
F:
22 sep. 1891
Ravsted s. (Fogderup)
Anna Carstensen
1891-
Anna Carstensen
F:
22 sep. 1891
Ravsted s. (Fogderup)
Martin Bendix Hansen
1888-
Martin Bendix Hansen
F:
10 sep. 1888
Højer s. (Rudbøl)
G:
18 nov. 1922
Ravsted
Christian Thomsen Carstensen
1857-1936
Christian Thomsen Carstensen
F:
28 nov. 1857
Møgeltønder s. (Brink)
D:
24 dec. 1936
Ravsted s. (Fogderup)
Anna Margrethe Hansen
1858-1891
Anna Margrethe Hansen
F:
22 jul. 1858
Rise s. (Brunde)
G:
29 okt. 1880
Ravsted
D:
28 sep. 1891
Ravsted s. (Fogderup)
Broder Carstensen
1896-
Broder Carstensen
F:
30 jan. 1896
Ravsted s. (Fogderup)
Alma Carstensen
1898-1898
Alma Carstensen
F:
7 maj 1898
Ravsted s. (Fogderup)
D:
27 maj 1898
Ravsted s. (Fogderup)
Alma Carstensen
1900-
Alma Carstensen
F:
8 jun. 1900
Ravsted s. (Fogderup)
Cathrine Møller
Margrethe Marie Møller
1926-
Margrethe Marie Møller
F:
21 jan. 1926
Bjolderup s. (Bolderslev)
Jes Nissen Møller
Christian Møller
1929-
Christian Møller
F:
22 sep. 1929
Bjolderup s. (Bolderslev)
Meta Marie Møller
Cathrine Marie Carstensen
1903-
Cathrine Marie Carstensen
F:
28 nov. 1903
Ravsted s. (Fogderup)
Nis Nissen Møller
1900-
Nis Nissen Møller
F:
19 mar. 1900
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
G:
19 jul. 1924
Ravsted
Ellen Carstensen
1906-
Ellen Carstensen
F:
2 nov. 1906
Ravsted s. (Fogderup)
Waldemar Wolf
1900-
Waldemar Wolf
F:
10 jan. 1900
Moltrup s.
Trine Marie Brodersen
1865-1948
Trine Marie Brodersen
F:
30 dec. 1865
Klintum
G:
8 feb. 1893
Ravsted (i huset)
D:
11 Maj 1948
Ravsted s. (Fogderup)
Carsten Carstensen
1891-1894
Carsten Carstensen
F:
29 aug. 1891
Hjordkær s. (Årslev)
D:
30 okt. 1894
Hjordkær s. (Årslev)
Anton Georg Carstensen
1861-1913
Anton Georg Carstensen
F:
21 mar. 1861
Møgeltønder s. (Brink)
D:
10 apr. 1913
Hjordkær s. (Årslev)
Henriette Marie Callesen
1861-
Henriette Marie Callesen
F:
29 jun. 1861
Hjordkær s. (Årslev)
G:
17 apr. 1888
Hjordkær
Carsten Carstensen
1807-1883
Carsten Carstensen
F:
23 mar. 1807
Hostrup s. (Rørkær)
D:
6 feb. 1883
Møgeltønder s. (Brink)
Ingeborg Thomsen
ca. 1827-1861
Ingeborg Thomsen
F:
ca. 1827
G:
14 jun. 1851
D:
16 aug. 1861
Møgeltønder s. (Brink)
Ingwert Carl Carstensen
1864-
Ingwert Carl Carstensen
F:
27 maj 1864
Møgeltønder s. (Brink)
Ane Sophie Petersen
ca. 1828-
Ane Sophie Petersen
F:
ca. 1828
Ølgod
G:
26 jan. 1864
Møgeltønder
Anna Kjestine Lytzen
1891-
Anna Kjestine Lytzen
F:
8 nov. 1891
Daler s. (Østerby)
Jette Cathrine Lytzen
1893-1894
Jette Cathrine Lytzen
F:
21 jun. 1893
Daler s. (Østerby)
D:
15 apr. 1894
Daler s. (Østerby)
Johann Ludolf Lytzen
1895-1898
Johann Ludolf Lytzen
F:
31 mar. 1895
Daler s. (Østerby)
D:
3 jan. 1898
Daler s. (Østerby)
Christian Ludolf Lytzen
1898-1970
Christian Ludolf Lytzen
F:
26 okt. 1898
Daler s. (Østerby)
D:
17 sep. 1970
Antonie Eline Jensen
1907-1995
Antonie Eline Jensen
F:
22 maj 1907
Brede s. (Borrig)
G:
29 apr. 1938
Sdr. Starup
D:
12 jan. 1995
Cathrine Lytzen
1902-1903
Cathrine Lytzen
F:
20 dec. 1902
Daler s. (Østerby)
D:
18 okt. 1903
Daler s. (Østerby)
Hedvig Frederikke Handler
1872-1947
Hedvig Frederikke Handler
F:
10 jul. 1872
Daler
D:
27 apr. 1947
Haderslev
Jef Lytzen
1850-1904
Jef Lytzen
F:
2 jun. 1850
Daler s. (Østerby)
G:
28 okt. 1890
Daler
D:
16 feb. 1904
Daler s. (Østerby)
Dødfødt datter
1879-1879
Dødfødt datter
F:
24 jun. 1879
Daler
D:
24 jun. 1879
Daler
Andreas Christian Handler
1838-1913
Andreas Christian Handler
F:
20 aug. 1838
Daler s. (Østerby)
D:
2 jul. 1913
Daler s. (Østerby)
Jette Cathrine Thomsen
1837-1912
Jette Cathrine Thomsen
F:
3 okt. 1837
Daler s. (Østerby)
G:
1 okt. 1870
Daler
D:
21 aug. 1912
Daler s. (Østerby)
Jens Andersen Handler
1869-
Jens Andersen Handler
F:
15 okt. 1869
Gørding s. (Nr. Høe)
Hedevig Frederikke Handler
1871-1884
Hedevig Frederikke Handler
F:
2 apr. 1871
Gørding s. (Nr. Høe)
D:
17 feb. 1884
Gørding s. (Nr. Høe)
Martin Kristian Handler
1872-
Martin Kristian Handler
F:
23 nov. 1872
Gørding s. (Nr. Høe)
Kirstine Marie Handler
1874-
Kirstine Marie Handler
F:
6 nov. 1874
Gørding s. (Nr. Høe)
Kirstine Kristina Handler
1876-
Kirstine Kristina Handler
F:
20 aug. 1876
Gørding s. (Nr. Høe)
Hans Nielsen Handler
1878-
Hans Nielsen Handler
F:
25 jun. 1878
Gørding s. (Nr. Høe)
Ane Ingeborg Handler
1880-
Ane Ingeborg Handler
F:
7 jun. 1880
Gørding s. (Nr. Høe)
Kirsten Handler
Aage Andreas Handler
Andreas Johannes Handler
1883-
Andreas Johannes Handler
F:
24 dec. 1883
Gørding s. (Nr. Høe)
Birthe Jørgine Østergaard
Andreas Carstensen Handler
1839-1925
Andreas Carstensen Handler
F:
19 sep. 1839
Østerby (Daler)
D:
13 mar. 1925
Gørding s. (Ilsted)
Else Marie Mortensen
1844-1931
Else Marie Mortensen
F:
10 jan. 1844
Vilslev s. (Hillerup)
G:
11 nov. 1868
Vilslev
D:
14 maj 1931
Gørding s. (Ilsted)
Hans Nielsen Handler
1841-1861
Hans Nielsen Handler
F:
5 maj 1841
Østerby s. (Daler)
D:
16 mar. 1861
Anna Christine Handler
1843-1843
Anna Christine Handler
F:
16 jul. 1843
Østerby (Daler)
D:
25 jul. 1843
Østerby (Daler)
Niels Jensen Handler
1898-
Niels Jensen Handler
F:
5 feb. 1898
Abild s. (Sølsted)
Anna Margrethe Handler
1900-
Anna Margrethe Handler
F:
16 feb. 1900
Abild s. (Sølsted)
Peter Nielsen Handler
1902-
Peter Nielsen Handler
F:
3 apr. 1902
Abild s. (Sølsted)
Else Cathrine Handler
1915-
Else Cathrine Handler
F:
6 jan. 1915
Lysabild s. (Fjelby)
Jens Andersen Handler
1873-1916
Jens Andersen Handler
F:
19 mar. 1873
Abild s. (Sølsted)
D:
28 jul. 1916
Gorodischtsche, Rusland
Margrethe Nielsen
1876-1945
Margrethe Nielsen
F:
28 apr. 1876
Brede
D:
18 mar. 1945
Sønderborg
Peter Carstensen Handler
1875-
Peter Carstensen Handler
F:
13 apr. 1875
Abild s. (Sølsted)
Hedewig Frederikke Handler
1877-
Hedewig Frederikke Handler
F:
16 jul. 1877
Abild s. (Sølsted)
Ingeborg Marie Handler
1879-
Ingeborg Marie Handler
F:
23 okt. 1879
Abild s. (Sølsted)
Anders Christensen Handler
1883-
Anders Christensen Handler
F:
27 apr. 1883
Abild s. (Sølsted)
Peter Carstensen Handler
1883-1915
Peter Carstensen Handler
F:
27 apr. 1883
Abild s. (Sølsted)
D:
30 mar. 1915
Pont á Mousson, Frankrig
Kjestine Marie Handler
1884-
Kjestine Marie Handler
F:
12 aug. 1884
Abild s. (Sølsted)
Hans Nielsen Handler
1887-
Hans Nielsen Handler
F:
27 maj 1887
Abild s. (Sølsted)
Marie Sophie Jacobine Elvira Mørk
1895-
Marie Sophie Jacobine Elvira Mørk
F:
6 mar. 1895
Altona
G:
22 aug. 1919
Aabenraa
Niels Jensen Handler
1844-1896
Niels Jensen Handler
F:
20 jun. 1844
Østerby s. (Daler)
D:
1 jul. 1896
Abild s. (Sølsted)
Else Cathrine Dinsen
1850-1893
Else Cathrine Dinsen
F:
6 nov. 1850
Abild
G:
4 maj 1872
Daler
D:
21 mar. 1893
Sølsted
Anders Christensen Handler
1844-1845
Anders Christensen Handler
F:
20 jun. 1844
Østerby (Daler)
D:
27 mar. 1845
Østerby (Daler)
Ingeborg Handler
1846-1846
Ingeborg Handler
F:
19 jun. 1846
Østerby (Daler)
D:
15 sep. 1846
Bedsted s.
Hedewig Friederica Carstensen
1809-1846
Hedewig Friederica Carstensen
F:
20 maj 1809
Hostrup s. (Rørkær)
D:
7 aug. 1846
Daler s. (Østerby)
Jens Andersen Handler
1801-1878
Jens Andersen Handler
F:
15 mar. 1801
Daler s. (Østerby)
G:
11 nov. 1837
Daler
D:
25 maj 1878
Daler s. (Østerby)
Mette Marie Carstensen
1812-1853
Mette Marie Carstensen
F:
23 mar. 1812
Hostrup s. (Rørkær)
D:
20 jul. 1853
Løgumkloster
Jens Hansen
Jens Hansen
G:
15 jun. 1841
Ravsted
Caroline Catharina Hansen
1842-
Caroline Catharina Hansen
F:
18 jun. 1842
Bedsted
Hans Christian Christiansen
1840-1868
Hans Christian Christiansen
F:
16 jun. 1840
Bedsted s. (Sivkro)
G:
22 mar. 1867
Bedsted
D:
19 jun. 1868
NN Jacobsen
Mette Catharina Carstensen
1814-1881
Mette Catharina Carstensen
F:
28 jul. 1814
Hostrup s. (Rørkær)
D:
26 apr. 1881
Røde Mølle
Hans Hansen
1792-1842
Hans Hansen
F:
5 Maj 1792
Ravsted s. (Hejsel)
G:
12 jun. 1841
Bedsted
D:
11 aug. 1842
Bedsted
Hans Sørensen Møller
1813-
Hans Sørensen Møller
F:
16 jan. 1813
Bedsted
G:
27 feb. 1844
Bedsted
Christian Paulsen
1841-
Christian Paulsen
F:
8 mar. 1841
Tønder
Emma Petrine Thurøe
ca. 1842-
Emma Petrine Thurøe
F:
ca. 1842
G:
12 maj 1866
Tønder
Andreas Carstensen Paulsen
1842-
Andreas Carstensen Paulsen
F:
14 sep. 1842
Tønder
Maria Paulsen
1844-1864
Maria Paulsen
F:
23 feb. 1844
Tønder
D:
20 jan. 1864
Tønder
Anton Nicolaus Paulsen
1846-
Anton Nicolaus Paulsen
F:
29 jan. 1846
Tønder
Magdalene Elisabeth Schmidt
1848-
Magdalene Elisabeth Schmidt
F:
1 okt. 1848
Tønder
G:
17 mar. 1877
Tønder
Anna Christine Paulsen
1847-
Anna Christine Paulsen
F:
31 dec. 1847
Tønder
Heinrich Adolph Thiede
ca. 1844-
Heinrich Adolph Thiede
F:
ca. 1844
G:
28 aug. 1870
Tønder
Christine Friedericke Paulsen
1850-
Christine Friedericke Paulsen
F:
19 jan. 1850
Tønder
Martin Rudolf Andresen
ca. 1846-
Martin Rudolf Andresen
F:
ca. 1846
G:
28 apr. 1874
Tønder
Peter Paulsen
1852-
Peter Paulsen
F:
14 apr. 1852
Tønder
Sophie Paulsen
1854-
Sophie Paulsen
F:
21 jan. 1854
Tønder
Paul Franklin Paulsen
1856-
Paul Franklin Paulsen
F:
26 jan. 1856
Tønder
Anne Marie Lassen
1867-
Anne Marie Lassen
F:
5 okt. 1867
G:
17 sep. 1889
Tønder
Hedvig Lisette Paulsen
1858-
Hedvig Lisette Paulsen
F:
8 jan. 1858
Tønder
Johannes Anton Clausen
ca. 1844-
Johannes Anton Clausen
F:
ca. 1844
G:
29 jul. 1877
Tønder
Heinrich Johannes Paulsen
1859-
Heinrich Johannes Paulsen
F:
4 apr. 1859
Tønder
Marie Elisabeth Wensien
1866-
Marie Elisabeth Wensien
F:
1 sep. 1866
Tønder
G:
6 mar. 1887
Tønder
Meta Gertrud Paulsen
1861-
Meta Gertrud Paulsen
F:
5 aug. 1861
Tønder
Claus Peter Schmidt
ca. 1854-
Claus Peter Schmidt
F:
ca. 1854
G:
16 jul. 1884
Tønder
Andrea Carstensen
1816-
Andrea Carstensen
F:
5 nov. 1816
Hostrup s. (Rørkær)
Johann Peter Paulsen
1818-1870
Johann Peter Paulsen
F:
2 sep. 1818
G:
25 apr. 1840
Møgeltønder
D:
30 nov. 1870
Tønder
Peter Dethlefsen
1869-
Peter Dethlefsen
F:
12 sep. 1869
Hostrup s. (Rørkær)
Emilie Mathilde Rasch
1848-1871
Emilie Mathilde Rasch
F:
4 jun. 1848
Hostrup s. (Rørkær)
D:
24 jul. 1871
Hostrup s. (Rørkær)
Poul Bendix Theodor Dethlefsen
1840-
Poul Bendix Theodor Dethlefsen
F:
2 apr. 1840
G:
6 mar. 1868
Hostrup
Anna Christine Rasch
1850-1853
Anna Christine Rasch
F:
13 jul. 1850
Hostrup s. (Rørkær)
D:
12 apr. 1853
Hostrup s. (Rørkær)
Adele Christina Rasch
1850-1854
Adele Christina Rasch
F:
13 jul. 1850
Hostrup s. (Rørkær)
D:
1 jun. 1854
Hostrup s. (Rørkær)
Anna Christine Rasch
1853-1864
Anna Christine Rasch
F:
12 apr. 1853
Hostrup s. (Rørkær)
D:
17 jul. 1864
Hostrup s. (Rørkær)
Anna Catharina Andersen
1880-
Anna Catharina Andersen
F:
2 mar. 1880
Altona
Otto Nissen Friedrichsen
1905-1905
Otto Nissen Friedrichsen
F:
11 maj 1905
Hostrup s. (Rørkær)
D:
25 jul. 1905
Hostrup s. (Rørkær)
Andreas Nissen Petersen
1930-
Andreas Nissen Petersen
F:
25 jun. 1930
Hostrup s. (Solvig)
Gertrud Petersen
1931-
Gertrud Petersen
F:
11 okt. 1931
Hostrup s. (Solvig)
Jens Lautrup Thyssen
1929-1998
Jens Lautrup Thyssen
F:
27 maj 1929
Toftlund s. (Gravlund)
G:
3 nov. 1961
D:
26 jul. 1998
Toftlund
Hans Ottsen Petersen
1942-
Hans Ottsen Petersen
F:
6 feb. 1942
Hostrup s. (Solvig)
Anne-Grethe Lau
1946-
Anne-Grethe Lau
F:
21 feb. 1946
Toftlund s. (Stenderup)
Johanne Friedrichsen
1906-1996
Johanne Friedrichsen
F:
7 maj 1906
Hostrup s. (Rørkær)
D:
13 feb. 1996
Abild s.
Johannes Petersen
1897-
Johannes Petersen
F:
14 jan. 1897
Tønder s. (Korntved)
G:
26 okt. 1928
Hostrup
Solvejg Friedrichsen
1938-
Solvejg Friedrichsen
F:
4 mar. 1938
Hostrup s. (Rørkær)
Aase Nissen Friedrichsen
1939-
Aase Nissen Friedrichsen
F:
22 jun. 1939
Hostrup s. (Rørkær)
Ragnhild Nissen Friedrichsen
1941-
Ragnhild Nissen Friedrichsen
F:
2 sep. 1941
Tønder
Hans Ottsen Friedrichsen
1943-
Hans Ottsen Friedrichsen
F:
3 okt. 1943
Hostrup s. (Rørkær)
Haakon Nissen Friedrichsen
1947-
Haakon Nissen Friedrichsen
F:
17 maj 1947
Hostrup s. (Rørkær)
Otto Nissen Friedrichsen
1907-
Otto Nissen Friedrichsen
F:
20 sep. 1907
Hostrup s. (Rørkær)
Kirsten Marie Mathiesen
Christian Friedrichsen
1909-
Christian Friedrichsen
F:
1 feb. 1909
Hostrup s. (Rørkær)
Kjeld Per Friedrichsen
1946-
Kjeld Per Friedrichsen
F:
24 mar. 1946
Sønderborg
Anne-Lise
Thue Friedrichsen
Dorthe
Adolf Friedrichsen
1913-
Adolf Friedrichsen
F:
7 apr. 1913
Hostrup s. (Rørkær)
Maren Madsen
1913-2000
Maren Madsen
F:
9 sep. 1913
D:
29 sep. 2000
Adele Christine Friedrichsen
1915-
Adele Christine Friedrichsen
F:
2 jul. 1915
Hostrup s. (Rørkær)
Gertrud Emilie Andersen
1882-1956
Gertrud Emilie Andersen
F:
26 mar. 1882
Hamborg
D:
28 apr. 1956
Hostrup s. (Rørkær)
Hans Ottsen Friedrichsen
1876-1967
Hans Ottsen Friedrichsen
F:
5 okt. 1876
Hostrup s. (Rørkær)
G:
6 sep. 1904
Hostrup s. (Rørkær (hjemme))
D:
12 feb. 1967
Hostrup s. (Rørkær)
Adele Christiane Rasch
1855-1882
Adele Christiane Rasch
F:
18 okt. 1855
Hostrup s. (Rørkær)
D:
10 jun. 1882
Hamborg
Christian Andersen
1851-
Christian Andersen
F:
21 apr. 1851
Abild s.
G:
26 apr. 1879
Gertrud Carstensen
1819-1859
Gertrud Carstensen
F:
28 dec. 1819
Møgeltønder s. (Brink)
D:
11 dec. 1859
Hostrup s. (Rørkær)
Hans Christian Rasch
1806-1867
Hans Christian Rasch
F:
15 mar. 1806
Hostrup s. (Rørkær)
G:
17 apr. 1847
Hostrup
D:
2 apr. 1867
Hostrup s. (Rørkær)
Peter Nissen Grevsen
1881-1882
Peter Nissen Grevsen
F:
1 jul. 1881
Ravsted s. (Korup)
D:
8 feb. 1882
Ravsted s. (Korup)
Anna Christine Grevsen
1912-
Anna Christine Grevsen
F:
18 aug. 1912
Ravsted s. (Korup)
Nicolai Thomsen Thams
1911-
Nicolai Thomsen Thams
F:
14 sep. 1911
Rise s. (Nr. Ønlev)
G:
16 jul. 1943
Hjordkær
Ingeborg Marie Grevsen
1921-1921
Ingeborg Marie Grevsen
F:
25 aug. 1921
Ravsted s. (Korup)
D:
27 aug. 1921
Ravsted s. (Korup)
Petra Ingeborg Grevsen
Peter Nissen Grevsen
1882-
Peter Nissen Grevsen
F:
24 nov. 1882
Ravsted s. (Korup)
Cecilie Pauline Hybschmann
1886-1948
Cecilie Pauline Hybschmann
F:
7 aug. 1886
Ravsted s. (Korup)
G:
10 mar. 1911
Ravsted
D:
20 nov. 1948
Aabenraa (sygeh.)
Petra Christine Grevsen
ca. 1924-1928
Petra Christine Grevsen
F:
ca. 1924
D:
7 jul. 1928
Bjolderup s. (Bolderslev)
Christian Hansen Grevsen
Anne Cecilie Jacobsen
Peter Nissen Grevsen
Ingrid Grevsen
1932-2002
Ingrid Grevsen
F:
8 mar. 1932
Ravsted s. (Korup)
D:
25 feb. 2002
Peter Nikolai Detlef Langholz
1922-1997
Peter Nikolai Detlef Langholz
F:
27 sep. 1922
Ravsted s. (Fogderup)
D:
19 Maj 1997
Andreas Andersen Grevsen
1895-
Andreas Andersen Grevsen
F:
30 nov. 1895
Ravsted s. (Korup)
Jyrga Hybschmann Hansen
1900-
Jyrga Hybschmann Hansen
F:
27 apr. 1900
Ravsted s. (Korup)
G:
12 nov. 1922
Ravsted
Anne Christine Carstensen
1851-1939
Anne Christine Carstensen
F:
31 dec. 1851
Ravsted s. (Hejsel)
D:
21 jun. 1939
Hjordkær s. (Nybøl)
Peter Nissen Grevsen
1850-1923
Peter Nissen Grevsen
F:
13 nov. 1850
Hjordkær s. (Tågholm)
G:
4 dec. 1879
Ravsted
D:
14 apr. 1923
Ravsted s. (Korup)
Anna Margrethe Carstensen
1853-1854
Anna Margrethe Carstensen
F:
4 apr. 1853
Ravsted s. (Hejsel)
D:
13 mar. 1854
Ravsted s. (Hejsel)
Anna Margrethe Carstensen
1855-
Anna Margrethe Carstensen
F:
21 jan. 1855
Ravsted s. (Hejsel)
Antoni Christensen
1856-
Antoni Christensen
F:
19 feb. 1856
G:
6 nov. 1885
Ravsted
Andreas Anton Carstensen
1919-
Andreas Anton Carstensen
F:
18 feb. 1919
Ravsted s. (Hejsel)
Anne Marie Bödewadt
1920-
Anne Marie Bödewadt
F:
13 jun. 1920
Ravsted s. (Havsted)
Anna Margrethe Carstensen
Christian Mads Carstensen
Anton Carstensen
Johannes Carstensen
Andreas Andersen Carstensen
1885-1952
Andreas Andersen Carstensen
F:
29 sep. 1885
Ravsted s. (Hejsel)
D:
5 dec. 1952
Ravsted s. (Hejsel)
Mette Marie Iwersen
1894-
Mette Marie Iwersen
F:
28 okt. 1894
Ravsted
G:
29 nov. 1917
Ravsted
Lauritzine Hansine Carstensen
1888-
Lauritzine Hansine Carstensen
F:
11 nov. 1888
Ravsted s. (Hejsel)
Hans Peter Brodersen Carstensen
1890-
Hans Peter Brodersen Carstensen
F:
24 sep. 1890
Ravsted s. (Hejsel)
Anton Ingwert Carstensen
1893-
Anton Ingwert Carstensen
F:
11 sep. 1893
Ravsted s. (Hejsel)
Andreas Carstensen
1857-1895
Andreas Carstensen
F:
5 jan. 1857
Ravsted s. (Hejsel)
D:
14 jul. 1895
Ravsted s. (Hejsel)
Cecilie Marie Kirstine Petersen
1863-1925
Cecilie Marie Kirstine Petersen
F:
18 mar. 1863
Døstrup s. (Drengsted)
G:
3 okt. 1884
Ravsted
D:
15 dec. 1925
Ravsted s. (Hejsel)
Jørgine Mette Marie Carstensen
1860-1889
Jørgine Mette Marie Carstensen
F:
27 okt. 1860
Ravsted s. (Hejsel)
D:
10 aug. 1889
Abild s. (Travsted)
Lauritzine Margrethe Petersen
1893-1894
Lauritzine Margrethe Petersen
F:
2 mar. 1893
Døstrup s. (Drengsted)
D:
28 aug. 1894
Døstrup s. (Drengsted)
Anne Marie Petersen
1894-
Anne Marie Petersen
F:
30 maj 1894
Døstrup s. (Drengsted)
Friderich Carlsen
1891-
Friderich Carlsen
F:
29 mar. 1891
Ballum s. (Buntje-Ballum)
G:
11 okt. 1919
Døstrup
Hans Peter Petersen
1896-
Hans Peter Petersen
F:
6 maj 1896
Døstrup s. (Drengsted)
Hedevig Hansine Petersen
Hans Peter Petersen
Larsine Petersen
Helvig Andreas Lorenzen Petersen
Andreas Andersen Petersen
1897-1964
Andreas Andersen Petersen
F:
20 nov. 1897
Døstrup s. (Drengsted)
D:
4 dec. 1964
Tønder (Sygehuset)
Margrethe Botilde Hansen
1889-1980
Margrethe Botilde Hansen
F:
13 aug. 1889
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
28 nov. 1980
Døstrup s. (Drengsted)
Lauritzine Margrethe Petersen
1899-1902
Lauritzine Margrethe Petersen
F:
29 sep. 1899
Døstrup s. (Drengsted)
D:
13 mar. 1902
Døstrup s. (Drengsted)
Ingeborg Andrea Petersen
1901-1903
Ingeborg Andrea Petersen
F:
4 apr. 1901
Døstrup s. (Drengsted)
D:
15 jun. 1903
Døstrup s. (Drengsted)
Lauritzine Margrethe Petersen
1903-1904
Lauritzine Margrethe Petersen
F:
24 jan. 1903
Døstrup s. (Drengsted)
D:
14 jan. 1904
Døstrup s. (Drengsted)
Ingeborg Margrethe Lauritzine Petersen
Petrea Hedvig Petersen
Hedevig Hansine Gertrud Carstensen
1865-1926
Hedevig Hansine Gertrud Carstensen
F:
27 jul. 1865
Ravsted s. (Hejsel)
D:
13 okt. 1926
Løgumkloster
Peter Lorentzen Jensen Petersen
1865-1941
Peter Lorentzen Jensen Petersen
F:
14 dec. 1865
Døstrup s. (Drengsted)
G:
28 maj 1892
Døstrup
D:
4 mar. 1941
Døstrup s. (Drengsted)
Anna Carstensen
1893-
Anna Carstensen
F:
4 feb. 1893
Brede s. (Sdr. Vollum)
Lauritzine Margrethe Carstensen
1894-
Lauritzine Margrethe Carstensen
F:
14 dec. 1894
Brede s. (Sdr. Vollum)
Ingeborg Marie Carstensen
1896-
Ingeborg Marie Carstensen
F:
3 mar. 1896
Brede s. (Sdr. Vollum)
Ingeborg Marie Carstensen
1897-
Ingeborg Marie Carstensen
F:
30 sep. 1897
Brede s. (Sdr. Vollum)
Anton Martin Gehrt
1899-
Anton Martin Gehrt
F:
8 maj 1899
Burkal s. (Rens)
G:
13 aug. 1927
Brede
Andreas Andersen Carstensen
1900-
Andreas Andersen Carstensen
F:
2 jun. 1900
Brede s. (Sdr. Vollum)
Hans Peter Carstensen
1901-
Hans Peter Carstensen
F:
3 jul. 1901
Brede s. (Sdr. Vollum)
Andreas Peter Brodersen Carstensen
1903-
Andreas Peter Brodersen Carstensen
F:
21 nov. 1903
Brede s. (Sdr. Vollum)
Elisabeth Boyschau
1904-
Elisabeth Boyschau
F:
14 jun. 1904
Møgeltønder
G:
27 apr. 1929
Møgeltønder
Jørgen Hybschmann Carstensen
1868-
Jørgen Hybschmann Carstensen
F:
13 dec. 1868
Ravsted s. (Hejsel)
Hanne Marie Petersen
1867-
Hanne Marie Petersen
F:
17 okt. 1867
Døstrup s. (Drengsted)
G:
18 jun. 1893
Brede
Andreas Andersen Carstensen
1822-1872
Andreas Andersen Carstensen
F:
12 mar. 1822
Møgeltønder s. (Brink)
D:
17 mar. 1872
Ravsted s. (Hejsel)
Anne Hybschmann
1830-1888
Anne Hybschmann
F:
18 feb. 1830
Ravsted s. (Korup)
G:
14 nov. 1850
Ravsted
D:
15 sep. 1888
Ravsted s. (Hejsel)
Anne Kirstine Madsen
1851-
Anne Kirstine Madsen
F:
21 mar. 1851
Daler s. (Daler Mølle)
Anne Christine Madsen
1852-1864
Anne Christine Madsen
F:
9 apr. 1852
Daler s. (Daler Mølle)
D:
31 okt. 1864
Daler s. (Daler Mølle)
Jenny Frederikke Lorenzen
1883-
Jenny Frederikke Lorenzen
F:
22 sep. 1883
Fjelstrup s. (Knud)
Marie Margrethe Lorenzen
1885-
Marie Margrethe Lorenzen
F:
7 mar. 1885
Fjelstrup s. (Knud)
Iwer Lorenzen
1890-
Iwer Lorenzen
F:
3 feb. 1890
Fjelstrup s. (Knud)
Mathilde Elise Madsen
1855-
Mathilde Elise Madsen
F:
6 jun. 1855
Daler s. (Daler Mølle)
Andreas Lorenzen
ca. 1839-
Andreas Lorenzen
F:
ca. 1839
G:
17 sep. 1880
Daler
Udøbt søn
1858-1858
Udøbt søn
F:
8 jan. 1858
Daler s. (Daler Mølle)
D:
10 jan. 1858
Daler s. (Daler Mølle)
Adele Christine Madsen
1859-
Adele Christine Madsen
F:
21 jan. 1859
Daler s. (Daler Mølle)
Marie Margrethe Madsen
1860-1860
Marie Margrethe Madsen
F:
26 mar. 1860
Daler s. (Daler Mølle)
D:
5 apr. 1860
Daler s. (Daler Mølle)
Mathias Madsen
1861-
Mathias Madsen
F:
4 aug. 1861
Daler s. (Daler Mølle)
Frederica Carstensen
1824-1876
Frederica Carstensen
F:
26 apr. 1824
Møgeltønder s. (Brink)
D:
2 jul. 1876
Daler
Enne Nielsen Madsen (Møller)
1819-1888
Enne Nielsen Madsen (Møller)
F:
19 jul. 1819
Daler s. (Daler Mølle)
G:
28 jun. 1850
D:
12 mar. 1888
Daler s. (Østerby)
Anna Christina Andersen
1784-1857
Anna Christina Andersen
F:
2 apr. 1784
Bylderup s.
D:
23 aug. 1857
Andreas Carstensen
1776-1845
Andreas Carstensen
F:
6 jan. 1776
Hostrup s. (Rørkær)
G:
8 dec. 1804
Hostrup
D:
23 jun. 1845
Møgeltønder s. (Brink)
Lorentz Andersen
1787-
Lorentz Andersen
F:
14 mar. 1787
Bylderup s.
D:
Hostrup s. (Rørkær)
Hedevig Friderica Low
1742-1808
Hedevig Friderica Low
F:
17 feb. 1742
D:
27 mar. 1808
Andreas Andersen
1738-1796
Andreas Andersen
F:
1738
Tønder
G:
7 aug. 1767
Bylderup
D:
24 maj 1796
Bylderup s. (Lendemark)
Eschild Andreas Low
1743-1808
Eschild Andreas Low
F:
1743
D:
24 dec. 1808
Anne Kirstine Low
1775-1846
Anne Kirstine Low
F:
11 jul. 1775
D:
27 jan. 1846
Kirsten Marie Low
1777-1864
Kirsten Marie Low
F:
17 maj 1777
D:
24 jan. 1864
Johann Low
1779-1851
Johann Low
F:
15 mar. 1779
D:
16 jul. 1851
Hostrup s. (Jejsing)
Peter Low
1781-
Peter Low
F:
11 feb. 1781
Edlef Christian Low
1854-1858
Edlef Christian Low
F:
12 aug. 1854
Hostrup s. (Jejsing)
D:
11 sep. 1858
Hostrup s. (Jejsing)
Edvard Andreas Low
1857-
Edvard Andreas Low
F:
22 maj 1857
Hostrup s. (Jejsing)
Edlef Christian Low
1858-
Edlef Christian Low
F:
14 sep. 1858
Hostrup s. (Jejsing)
Johann Low
1862-
Johann Low
F:
13 jan. 1862
Hostrup s. (Jejsing)
Meta Marie Low
1863-1863
Meta Marie Low
F:
5 maj 1863
Hostrup s. (Jejsing)
D:
22 dec. 1863
Hostrup s. (Jejsing)
Hans Low
1817-1885
Hans Low
F:
20 okt. 1817
Hostrup s. (Jejsing)
D:
29 mar. 1885
Hostrup s. (Jejsing)
Christine Bucka
1822-1886
Christine Bucka
F:
3 feb. 1822
Hostrup s. (Jejsing)
G:
26 maj 1853
Hostrup
D:
6 jul. 1886
Hostrup s. (Jejsing)
Marie Margrethe Lau
1848-
Marie Margrethe Lau
F:
13 feb. 1848
Kolding
Jens Hansen Bjerre
1851-
Jens Hansen Bjerre
F:
24 dec. 1851
Starup s.
G:
7 nov. 1879
Kolding
Peter Christian Lau
1849-
Peter Christian Lau
F:
4 mar. 1849
Kolding
Marie Becker
1853-
Marie Becker
F:
24 feb. 1853
Kolding
Hans Peter Lau
1851-1852
Hans Peter Lau
F:
9 mar. 1851
Kolding
D:
14 nov. 1852
Kolding
Eduard Andreas Lau
1852-
Eduard Andreas Lau
F:
18 sep. 1852
Kolding
Anna Marie Lau
1854-1854
Anna Marie Lau
F:
23 dec. 1854
Kolding
D:
24 dec. 1854
Kolding
Anne Margrethe Lau
1884-1884
Anne Margrethe Lau
F:
9 dec. 1884
Malt s. (Askov)
D:
25 dec. 1884
Malt s. (Askov)
Marie Kirstine Lau
1885-
Marie Kirstine Lau
F:
27 dec. 1885
Malt s. (Askov)
Villiam Josef Riis
1888-
Villiam Josef Riis
F:
8 sep. 1888
Vejen s.
G:
30 maj 1909
Malt
Anna Margrethe Lau
1886-
Anna Margrethe Lau
F:
8 dec. 1886
Malt s. (Askov)
Hans Peder Thomsen
1887-
Hans Peder Thomsen
F:
22 jan. 1887
Vejrup s. (Nr. Vejrup)
G:
3 jun. 1923
Malt
Juliane Marie Lau
1889-
Juliane Marie Lau
F:
24 jan. 1889
Malt s. (Askov)
Emilie Lau
1892-
Emilie Lau
F:
16 mar. 1892
Malt s. (Askov)
August Gottfrid Magnusson
1892-
August Gottfrid Magnusson
F:
16 mar. 1892
V. Thorsås, Kronobergs Len, Sverige
G:
26 dec. 1920
Malt
Hans Peter Lau
1857-1932
Hans Peter Lau
F:
8 jul. 1857
Kolding
D:
9 apr. 1932
København
Juliane Marie Juhl
1861-1926
Juliane Marie Juhl
F:
3 sep. 1861
Skrave s. (Langetved)
G:
11 mar. 1884
Kolding
D:
12 maj 1926
Malt s. (Askov)
Hans Ingwert Low
1819-1889
Hans Ingwert Low
F:
28 sep. 1819
Hostrup s. (Jejsing)
D:
25 feb. 1889
Kolding
Anna Margrethe Petersen Lassen
ca. 1825-
Anna Margrethe Petersen Lassen
F:
ca. 1825
G:
29 okt. 1847
Kolding
Dødfødt søn
1872-1872
Dødfødt søn
F:
11 sep. 1872
Avnede s. (Ullerslev)
D:
11 sep. 1872
Avnede s. (Ullerslev)
Hans Johan Johansen
1873-
Hans Johan Johansen
F:
23 apr. 1873
Avnede s. (Ullerslev)
Hans Jakob Johansen
1875-1882
Hans Jakob Johansen
F:
10 sep. 1875
Gurreby
D:
7 maj 1882
Gurreby
Anna Lauriane Johansen
1877-
Anna Lauriane Johansen
F:
21 apr. 1877
Gurreby
Anna Low
1852-1882
Anna Low
F:
1 apr. 1852
Avnede s. (Ullerslev)
D:
7 maj 1882
Avnede s. (Ullerslev)
Claus Johansen
ca. 1847-1877
Claus Johansen
F:
ca. 1847
Avnede s. (Torpe)
G:
31 aug. 1872
Avnede
D:
7 sep. 1877
Gurreby
Christine Marie Louise Petersen
1876-
Christine Marie Louise Petersen
F:
17 feb. 1876
Nakskov
Johanne Elisabeth Petersen
1877-
Johanne Elisabeth Petersen
F:
12 okt. 1877
Nakskov
Birthe Marie Low
1854-
Birthe Marie Low
F:
1 jun. 1854
Avnede s. (Ullerslev)
Christen Petersen
ca. 1840-
Christen Petersen
F:
ca. 1840
G:
21 apr. 1875
Avnede
Hans Peter Low
1856-1856
Hans Peter Low
F:
16 jan. 1856
Avnede s. (Ullerslev)
D:
16 jan. 1856
Avnede s. (Ullerslev)
Malvine Low
1857-
Malvine Low
F:
22 sep. 1857
Avnede s. (Ullerslev)
Hans Peter Low
1859-
Hans Peter Low
F:
14 mar. 1859
Avnede s. (Ullerslev)
Mathias Bendix Low
1822-
Mathias Bendix Low
F:
31 maj 1822
Hostrup s. (Jejsing)
Ane Kirstine Hansen
ca. 1829-
Ane Kirstine Hansen
F:
ca. 1829
Avnede s. (Ullerslev)
G:
7 nov. 1872
Avnede
Anna Marie Low
1824-1826
Anna Marie Low
F:
24 dec. 1824
Hostrup s. (Jejsing)
D:
8 jul. 1826
Hostrup s. (Jejsing)
Hans Christian Hansen
1858-1859
Hans Christian Hansen
F:
21 maj 1858
Hostrup
D:
23 aug. 1859
Hostrup
Mette Marie Hansen
1859-
Mette Marie Hansen
F:
18 sep. 1859
Hostrup
Nis Hansen
1861-
Nis Hansen
F:
21 dec. 1861
Hostrup
Emilie Cathrine Hansen
1863-
Emilie Cathrine Hansen
F:
8 dec. 1863
Hostrup
Maria Low
1826-
Maria Low
F:
16 feb. 1826
Hostrup s. (Jejsing)
Hans Peter Hansen
ca. 1834-
Hans Peter Hansen
F:
ca. 1834
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
23 nov. 1858
Hostrup
Christian Ludwig Hansen
1856-
Christian Ludwig Hansen
F:
8 aug. 1856
Hostrup
Eduard Hansen
1856-
Eduard Hansen
F:
8 aug. 1856
Hostrup
Anna Marie Low
1829-
Anna Marie Low
F:
11 mar. 1829
Hostrup s. (Jejsing)
Hans Peter Hansen (Bempel)
1816-
Hans Peter Hansen (Bempel)
F:
1 jun. 1816
Burkal s. (Rens)
G:
11 jan. 1856
Hostrup
Eduard Rasmus Lau
1859-1924
Eduard Rasmus Lau
F:
29 aug. 1859
Kolding
D:
26 okt. 1924
Anna Gottlobdine Birgitte Høyer
1863-1901
Anna Gottlobdine Birgitte Høyer
F:
18 apr. 1863
Kolding
G:
14 jul. 1888
Kolding
D:
13 okt. 1901
Kolding
Lorentz Peter Low
1831-
Lorentz Peter Low
F:
26 mar. 1831
Hostrup s. (Jejsing)
Mariane Kirstine Allerup
1831-1877
Mariane Kirstine Allerup
F:
30 maj 1831
Kolding
G:
19 nov. 1858
Kolding
D:
12 maj 1877
Kolding
Ane Marie Lund
1841-
Ane Marie Lund
F:
27 aug. 1841
G:
7 jun. 1879
Kolding
Adolph Christian Low
1834-
Adolph Christian Low
F:
24 nov. 1834
Hostrup
Maren Kjærgaard
1830-1873
Maren Kjærgaard
F:
19 jun. 1830
Branderup s. (Refslund)
G:
8 apr. 1870
Toftlund
D:
1 mar. 1873
Toftlund
Adolf Christian Lau
1910-
Adolf Christian Lau
F:
20 mar. 1910
Toftlund s. (Stenderup)
Katrine Søndergaard
1908-
Katrine Søndergaard
F:
13 jul. 1908
Brande s. (Brandlund)
G:
6 feb. 1938
Rødding
Ellen Lau
1911-
Ellen Lau
F:
11 jul. 1911
Toftlund s. (Stenderup)
Nicolai Marcussen
1907-
Nicolai Marcussen
F:
8 aug. 1907
Rejsby
Detlev Lindholm Lau
Anna Cathrine Carstensen
1916-
Anna Cathrine Carstensen
F:
9 maj 1916
Tislund
Gustav Lau
1915-
Gustav Lau
F:
27 apr. 1915
Toftlund s. (Stenderup)
Fanny Antonette Lau
1916-
Fanny Antonette Lau
F:
14 maj 1916
Toftlund s. (Stenderup)
Hans Peter Lau
1917-
Hans Peter Lau
F:
19 jun. 1917
Toftlund s. (Stenderup)
Bodil Marie Lau
1919-
Bodil Marie Lau
F:
16 maj 1919
Toftlund s. (Stenderup)
Iver Jørgensen Gemmer
1914-
Iver Jørgensen Gemmer
F:
13 aug. 1914
Bevtoft
G:
26 dec. 1941
Toftlund
Maren Augusta Lau
1921-
Maren Augusta Lau
F:
16 maj 1921
Toftlund s. (Stenderup)
Andreas Jensen Lange
1914-
Andreas Jensen Lange
F:
18 dec. 1914
Hygum s. (Hygumskov)
G:
15 jun. 1945
Toftlund
Helvig Valdemar Lau
1927-
Helvig Valdemar Lau
F:
2 feb. 1927
Toftlund s. (Stenderup)
Knud Erich Lau
1928-
Knud Erich Lau
F:
17 mar. 1928
Toftlund
Peter Andreas Lau
1878-1952
Peter Andreas Lau
F:
26 aug. 1878
Toftlund
D:
7 nov. 1952
Toftlund
Bodil Marie Lindholm
1885-1974
Bodil Marie Lindholm
F:
15 jun. 1885
Toftlund s. (Stenderup)
G:
30 apr. 1909
Toftlund
D:
20 mar. 1974
Toftlund
Maren Lau
1879-1953
Maren Lau
F:
17 aug. 1879
Toftlund
D:
TIDL. 1953
Jes Møller
Ella Lau
1909-
Ella Lau
F:
31 okt. 1909
Tislund s. (Åbøl)
Løhmand Petersen
1909-
Løhmand Petersen
F:
8 apr. 1909
Aabenraa
G:
1 apr. 1934
Bevtoft
Adolf Christian Lau
1912-
Adolf Christian Lau
F:
25 okt. 1912
Tislund s. (Åbøl)
Niels Rostgaard Lau
1881-1952
Niels Rostgaard Lau
F:
17 mar. 1881
Toftlund
D:
7 jan. 1952
Bevtoft
Marie Christine Simonsen
1885-
Marie Christine Simonsen
F:
9 okt. 1885
Oksbøl s. (Broballe)
Ellen Rostgaard Evald
1847-1926
Ellen Rostgaard Evald
F:
13 apr. 1847
Arrild s. (Roost)
G:
12 jul. 1877
Toftlund
D:
1 aug. 1926
Stenderup
Emanuel Low
1836-1842
Emanuel Low
F:
7 nov. 1836
Hostrup
D:
22 maj 1842
Hostrup
Eschild Andreas Low
1783-1863
Eschild Andreas Low
F:
5 dec. 1783
D:
20 nov. 1863
Hostrup
Mette Marie Friderichsen
ca. 1796-1858
Mette Marie Friderichsen
F:
ca. 1796
G:
3 maj 1817
Hostrup
D:
14 apr. 1858
Hostrup
Peter Nicolai Ingwert Jürgensen
1812-
Peter Nicolai Ingwert Jürgensen
F:
20 mar. 1812
Hostrup s. (Jejsing)
Jürgen Ingwert Jürgensen
1813-1842
Jürgen Ingwert Jürgensen
F:
21 nov. 1813
Hostrup s. (Jejsing)
D:
6 jul. 1842
Hostrup s. (Jejsing)
Hans Jürgensen
1816-
Hans Jürgensen
F:
22 jan. 1816
Hostrup s. (Jejsing)
Anna Marie Paulsen
1842-
Anna Marie Paulsen
F:
12 apr. 1842
Hostrup s. (Jejsing)
Hans Ingwert Paulsen
1844-1874
Hans Ingwert Paulsen
F:
18 jan. 1844
Hostrup s. (Jejsing)
D:
2 maj 1874
Hostrup s. (Rørkær)
Johann Lauritz Nicolaisen
1873-
Johann Lauritz Nicolaisen
F:
30 jan. 1873
Hostrup s. (Rørkær)
Maria Pauline Paulsen
1849-1873
Maria Pauline Paulsen
F:
27 jun. 1849
Hostrup s. (Rørkær)
D:
22 okt. 1873
Hostrup s. (Rørkær)
Andreas Moritz Nicolaisen
ca. 1850-
Andreas Moritz Nicolaisen
F:
ca. 1850
G:
11 nov. 1872
Hostrup
Johann Peter Paulsen
1854-
Johann Peter Paulsen
F:
27 maj 1854
Hostrup s. (Rørkær)
Cathrine Jürgensen
1818-1870
Cathrine Jürgensen
F:
24 mar. 1818
Hostrup s. (Jejsing)
D:
29 dec. 1870
Hostrup s. (Rørkær)
Christian Paulsen
1814-
Christian Paulsen
F:
19 dec. 1814
G:
10 jul. 1842
Hostrup
Mathias Hansen Jürgensen
1820-
Mathias Hansen Jürgensen
F:
11 apr. 1820
Hostrup s. (Jejsing)
Christian Jürgensen
1821-1821
Christian Jürgensen
F:
13 nov. 1821
Hostrup s. (Jejsing)
D:
13 nov. 1821
Hostrup s. (Jejsing)
Maren Jürgensen
1823-1823
Maren Jürgensen
F:
26 maj 1823
Hostrup s. (Jejsing)
D:
31 maj 1823
Hostrup s. (Jejsing)
Maria Low
1786-
Maria Low
F:
1 jun. 1786
Hans Ingwert Jürgensen
Hans Ingwert Jürgensen
G:
15 feb. 1812
Hostrup
Johann Peter Lau
1853-
Johann Peter Lau
F:
14 sep. 1853
Møgeltønder
Christine Marie Lau
1855-
Christine Marie Lau
F:
12 okt. 1855
Tønder
Maria Lau
1857-
Maria Lau
F:
11 nov. 1857
Tønder
Christian Lau
1860-1860
Christian Lau
F:
8 feb. 1860
Tønder
D:
14 feb. 1860
Tønder
Christian Lau
1861-
Christian Lau
F:
17 jan. 1861
Tønder
Hans Henri Lau
1863-
Hans Henri Lau
F:
22 okt. 1863
Tønder
Georg Carl Theodor Lau
1866-1867
Georg Carl Theodor Lau
F:
20 jun. 1866
Tønder
D:
23 feb. 1867
Tønder
Hans Lau
1827-
Hans Lau
F:
15 feb. 1827
Tønder
Christine Marie Gutmann
1829-1867
Christine Marie Gutmann
F:
1829
G:
26 maj 1853
Møgeltønder
D:
1 nov. 1867
Tønder
Hanne Catharina Høeg
ca. 1840-
Hanne Catharina Høeg
F:
ca. 1840
G:
22 jan. 1869
Hostrup
Christian Lau
1830-1852
Christian Lau
F:
23 jun. 1830
Tønder
D:
14 maj 1852
Tønder
Johann Peter Low eller Lau
1788-1870
Johann Peter Low eller Lau
F:
29 jun. 1788
D:
15 dec. 1870
Tønder
Maria Christensen
Maria Christensen
G:
1827
Lene Low
1790-1830
Lene Low
F:
1790
Nykirke s. (Segelsbüll)
D:
10 jun. 1830
Hostrup s. (Jejsing)
Hans Low
1791-1794
Hans Low
F:
1791
Nykirke s. (Segelsbüll)
D:
11 feb. 1794
Hostrup s. (Jejsing)
Emanuel Low
1795-1835
Emanuel Low
F:
21 jun. 1795
Hostrup s. (Jejsing)
D:
21 apr. 1835
Hostrup s. (Jejsing)
Hans Low
1744-1819
Hans Low
F:
20 jul. 1744
D:
23 sep. 1819
Hostrup s. (Jejsing)
Maren Petersdatter
1751-1832
Maren Petersdatter
F:
21 jun. 1751
G:
1 jul. 1774
D:
20 sep. 1832
Johann Peter Low
1745-1787
Johann Peter Low
F:
1745
D:
7 feb. 1787
Vrågård
Mathias Biering Low
1789-
Mathias Biering Low
F:
1789
Lemvig
Johan Low
1791-
Johan Low
F:
1791
Lemvig
Jens Henrik Brask Low
1794-1794
Jens Henrik Brask Low
F:
27 feb. 1794
Lemvig
D:
1794
Lemvig
Anne Margrethe Low
1795-
Anne Margrethe Low
F:
21 jul. 1795
Asp s. (Lindtorp)
Baltasar Low
1799-
Baltasar Low
F:
1 jul. 1799
Asp s. (Lindtorp)
Balthazar Low
1746-1799
Balthazar Low
F:
21 nov. 1746
D:
5 maj 1799
Anne Margrethe Biering
1765-1817
Anne Margrethe Biering
F:
1765
G:
15 okt. 1788
D:
23 mar. 1817
Kirstine Marie Low
1748-1755
Kirstine Marie Low
F:
19 sep. 1748
D:
19 sep. 1755
Anne Christine Lohmann
1725-1799
Anne Christine Lohmann
F:
4 apr. 1725
Tinglev
D:
12 apr. 1799
Hostrup s. (Rørkær)
Johann Hansen Low
1701-1766
Johann Hansen Low
F:
29 sep. 1701
København
G:
1741
D:
27 apr. 1766
Anna Magdalene Lohmann
1728-1728
Anna Magdalene Lohmann
F:
10 mar. 1728
Tinglev
D:
23 nov. 1728
Marina Høyer
1693-1756
Marina Høyer
F:
21 jun. 1693
fmtl. Hellevad
D:
4 apr. 1756
Lendemark
Eschel Andreas Lohmann
1675-1743
Eschel Andreas Lohmann
F:
10 dec. 1675
Ensted
G:
10 jun. 1721
D:
24 jul. 1743
Tinglev
Anna Lauretta Hinrichsen
1764-1828
Anna Lauretta Hinrichsen
F:
15 sep. 1764
Aabenraa
D:
4 sep. 1828
Horsens
Niels Bille
ca. 1761-1827
Niels Bille
F:
ca. 1761
D:
31 okt. 1827
Horsens
Lorenz Brynild Adolph Hinrichsen
1830-
Lorenz Brynild Adolph Hinrichsen
F:
7 okt. 1830
Vejle
Eline Marie Elisabeth Hinrichsen
1832-
Eline Marie Elisabeth Hinrichsen
F:
12 okt. 1832
Vejle
Anna Elisabeth Hinrichsen
1797-1836
Anna Elisabeth Hinrichsen
F:
1797
København
D:
11 aug. 1836
Vejle
Bendix Adolph Hinrichsen
1799-1834
Bendix Adolph Hinrichsen
F:
1799
Skien, Norge
D:
19 jun. 1834
Vejle
Lorentz Andreas Hinrichsen
1825-
Lorentz Andreas Hinrichsen
F:
1825
Sofie Hinrichsen
Laurentius Wolff Hinrichsen
1799-1870
Laurentius Wolff Hinrichsen
F:
1799
København
D:
1870
Moss, Norge
Anna Margrethe Sofie Amundsen
Cecilie Margrethe Hinrichsen
1863-1945
Cecilie Margrethe Hinrichsen
F:
1 maj 1863
København
D:
19 apr. 1945
Peter Nicolai Holst
1854-1926
Peter Nicolai Holst
F:
23 mar. 1854
Kiel
G:
23 jun. 1884
København (Citadels k.)
D:
29 apr. 1926
København
Lorenz Vilhelm Hinrichsen
1865-1929
Lorenz Vilhelm Hinrichsen
F:
4 jan. 1865
København
D:
9 aug. 1929
København
Johanne Fernanda Christine Schrøder
1870-1940
Johanne Fernanda Christine Schrøder
F:
1870
D:
1940
Knud Hinrichsen
1867-1943
Knud Hinrichsen
F:
19 nov. 1867
D:
29 apr. 1943
Torup s. (Byåsgård i Ellinge)
Marie Johanne Christine Christensen
1868-1912
Marie Johanne Christine Christensen
F:
1868
D:
1912
Ragnhild Kjertinge
1895-
Ragnhild Kjertinge
F:
1895
Gudrun Hinrichsen
1870-1945
Gudrun Hinrichsen
F:
3 okt. 1870
København
D:
1945
Andreas Fussing
1871-1958
Andreas Fussing
F:
28 jun. 1871
København
G:
20 maj 1896
D:
12 dec. 1958
Lorenz Wolf Hinrichsen
1832-1888
Lorenz Wolf Hinrichsen
F:
1832
København
D:
1888
København
Elsine Christiane Krause
1837-1901
Elsine Christiane Krause
F:
16 okt. 1837
D:
1901
Maria Hinrichsen
ca. 1835-
Maria Hinrichsen
F:
ca. 1835
Lorentz Høyer Hinrichsen
1801-1871
Lorentz Høyer Hinrichsen
F:
1801
København
D:
1871
København
Cecilie Jacobine Schwartz
1800-1865
Cecilie Jacobine Schwartz
F:
1800
København
G:
1830
D:
1865
København
Ernst Frederik Bergmann
1862-1887
Ernst Frederik Bergmann
F:
27 aug. 1862
København
D:
8 maj 1887
København
Frederik Søren Charles Bergmann
1864-1885
Frederik Søren Charles Bergmann
F:
27 maj 1864
København
D:
8 jul. 1885
København
Søren Charles Bergmann
1866-1894
Søren Charles Bergmann
F:
12 jan. 1866
København
D:
15 feb. 1894
Carl Christian Bergmann
1870-1871
Carl Christian Bergmann
F:
27 mar. 1870
København
D:
1871
København
Lorentz Andreas Christian Bergmann
1836-1885
Lorentz Andreas Christian Bergmann
F:
16 jan. 1836
Valsølille s. (Skjoldenæsholm)
D:
15 feb. 1885
København
Caroline Annette Christiansen
1835-1870
Caroline Annette Christiansen
F:
2 dec. 1835
Aalborg
D:
10 nov. 1870
København
Carl Lorenz Bergmann
1873-1874
Carl Lorenz Bergmann
F:
28 sep. 1873
København
D:
31 dec. 1874
København
Lorenz Andreas Christian Bergmann
1875-1966
Lorenz Andreas Christian Bergmann
F:
4 jul. 1875
København
D:
20 mar. 1966
København
Johanne Jacobsen
1876-1926
Johanne Jacobsen
F:
13 jun. 1876
København
G:
8 jul. 1902
København (Helligånds k.)
D:
19 jun. 1926
København
Christiane Johanne Erritzøe
1900-
Christiane Johanne Erritzøe
F:
19 dec. 1900
København
G:
15 okt. 1927
Gentofte
Elise Prior
1898-
Elise Prior
F:
13 okt. 1898
Strynø
Helge Prior
1900-1973
Helge Prior
F:
4 okt. 1900
Strynø
D:
6 sep. 1973
Mimi Munck
1900-
Mimi Munck
F:
2 okt. 1900
København
G:
17 okt. 1930
København
Axel Prior
1902-
Axel Prior
F:
18 sep. 1902
Strynø
Gerda Boland
1914-
Gerda Boland
F:
9 nov. 1914
Fredericia
Agnete Prior
1904-
Agnete Prior
F:
26 apr. 1904
Strynø
Knud Prior
1907-
Knud Prior
F:
8 nov. 1907
Strynø
Charlotte Caroline Bergmann
1876-
Charlotte Caroline Bergmann
F:
2 okt. 1876
København
Andreas Gartner Sommer Prior
1869-1937
Andreas Gartner Sommer Prior
F:
10 nov. 1869
København
G:
16 sep. 1897
København (Vor Frue s.)
D:
24 jul. 1937
Lundtofte
Jenny Hoffmann Bøggild
1845-1914
Jenny Hoffmann Bøggild
F:
1845
G:
27 sep. 1871
København (Pauls)
D:
1914
Marie Frederikke Leopoldine Hinrichsen
1803-1871
Marie Frederikke Leopoldine Hinrichsen
F:
1803
København
D:
16 aug. 1871
København
Søren Mathias Bergmann
1802-1866
Søren Mathias Bergmann
F:
1802
Ringsted
D:
20 jan. 1866
Valsølille s. (Skjoldenæsholm)
Ane Marie Elisabeth Hinrichsen
1839-
Ane Marie Elisabeth Hinrichsen
F:
28 feb. 1839
Vejle
Frederikke Laurette Hinrichsen
1841-
Frederikke Laurette Hinrichsen
F:
27 aug. 1841
Vejle
Adolph Heinrich Bruhn Hinrichsen
1805-1874
Adolph Heinrich Bruhn Hinrichsen
F:
1805
København
D:
27 nov. 1874
Vejle
Maren Nielsen
1803-1874
Maren Nielsen
F:
1803
Jerlev
D:
1874
Vejle
Laurette Christine Adolphine Hinrichsen
1807-1808
Laurette Christine Adolphine Hinrichsen
F:
1807
København
D:
1808
København
Frederik Johannes Bendix Hinrichsen
1809-1847
Frederik Johannes Bendix Hinrichsen
F:
1809
København
D:
1847
Skt. Hans Hospital
Bendix Hinrichsen
1862-
Bendix Hinrichsen
F:
13 apr. 1862
Gram s. (Gramby)
Mariane Lorentze Hinrichsen
1864-1864
Mariane Lorentze Hinrichsen
F:
11 maj 1864
Gram s. (Gramby)
D:
2 nov. 1864
Gram s. (Gramby)
Andreas Christian Hinrichsen
1865-1887
Andreas Christian Hinrichsen
F:
21 maj 1865
Gram s. (Gramby)
D:
26 dec. 1887
Gram s. (Gramby)
Mariane Cathrine Hinrichsen
1867-
Mariane Cathrine Hinrichsen
F:
13 maj 1867
Gram s. (Gramby)
Mathias Schrøder
1868-
Mathias Schrøder
F:
1 mar. 1868
Haderslev
G:
1 dec. 1893
Gram
Carl Valdemar Hinrichsen
1869-
Carl Valdemar Hinrichsen
F:
15 okt. 1869
Gram s. (Gramby)
Marie Hansine Hinrichsen
1871-1871
Marie Hansine Hinrichsen
F:
12 mar. 1871
Gram s. (Gramby)
D:
6 dec. 1871
Gram s. (Gramby)
Lorenz Andreas Christian Lyders Hinrichsen
1836-1914
Lorenz Andreas Christian Lyders Hinrichsen
F:
16 feb. 1836
Tingsted s. (Kristineberg)
D:
25 jan. 1914
København
Anne Marie Bennetsen
1837-1871
Anne Marie Bennetsen
F:
15 aug. 1837
Gram s. (Gramby)
G:
24 apr. 1860
Gram
D:
30 maj 1871
Gram s. (Gramby)
Udøbt datter
1875-1875
Udøbt datter
F:
31 mar. 1875
Gram
D:
1 apr. 1875
Gram
Valdemar Andkjær Hinrichsen
1876-
Valdemar Andkjær Hinrichsen
F:
3 aug. 1876
Gram
Aage Hinrichsen
1880-1881
Aage Hinrichsen
F:
27 maj 1880
Gram
D:
4 mar. 1881
Gram
Julius Emil Hinrichsen
1882-
Julius Emil Hinrichsen
F:
14 feb. 1882
Gram
Maria Augusta Andkjær
ca. 1836-1900
Maria Augusta Andkjær
F:
ca. 1836
D:
6 apr. 1900
Gram
Andreas Christian Hinrichsen
1813-1880
Andreas Christian Hinrichsen
F:
7 sep. 1813
København
D:
1880
København
Mariane Biehl
1808-1895
Mariane Biehl
F:
2 mar. 1808
Sorø
G:
8 maj 1835
Tingsted
D:
15 jul. 1895
Gram s. (Gramby)
Lorentz Andreas Hinrichsen
1766-1824
Lorentz Andreas Hinrichsen
F:
14 jan. 1766
Aabenraa
D:
1824
København
Marie Christine Wolff
ca. 1776-1830
Marie Christine Wolff
F:
ca. 1776
D:
1830
København
Lorenz Brynild Adolph Hinrichsen
1830-
Lorenz Brynild Adolph Hinrichsen
F:
7 okt. 1830
Vejle
Eline Marie Elisabeth Hinrichsen
1832-
Eline Marie Elisabeth Hinrichsen
F:
12 okt. 1832
Vejle
Bendix Adolph Hinrichsen
1799-1834
Bendix Adolph Hinrichsen
F:
1799
Skien, Norge
D:
19 jun. 1834
Vejle
Anna Elisabeth Hinrichsen
1797-1836
Anna Elisabeth Hinrichsen
F:
1797
København
D:
11 aug. 1836
Vejle
Ane Adolphine Hinrichsen
1804-
Ane Adolphine Hinrichsen
F:
1804
Skien, Norge
Anna Birtheline Elisabeth Hinrichsen
1835-
Anna Birtheline Elisabeth Hinrichsen
F:
8 mar. 1835
Vejle
Laurentius Peter Andreas Hinrichsen
1866-1939
Laurentius Peter Andreas Hinrichsen
F:
1866
D:
1939
Petrea Nielsen
1870-
Petrea Nielsen
F:
14 sep. 1870
Koed s. (Kærende Mark)
G:
24 jun. 1892
Klinton, USA
Carl Johan Hinrichsen
Carl Adolf Ludvig Hinrichsen
1837-
Carl Adolf Ludvig Hinrichsen
F:
22 feb. 1837
Vejle
Anna Mathia Wind
1839-
Anna Mathia Wind
F:
5 sep. 1839
Bevtoft
Laura Emilie Hinrichsen
1839-
Laura Emilie Hinrichsen
F:
27 apr. 1839
Vejle
Carl Johann Hinrichsen
1841-
Carl Johann Hinrichsen
F:
23 sep. 1841
Vejle
Werner Christian Meyer Bastrup Hinrichsen
1844-
Werner Christian Meyer Bastrup Hinrichsen
F:
29 jun. 1844
Vejle
Laurentius Peter Andreas Hinrichsen
1806-
Laurentius Peter Andreas Hinrichsen
F:
1806
Skien, Norge
Jeanette Marie Gram
1808-
Jeanette Marie Gram
F:
1808
København
G:
1834
Adolph Hinrichsen
1767-1842
Adolph Hinrichsen
F:
11 feb. 1767
Aabenraa
D:
9 jul. 1842
Vejle
Birthe Helene Brynildsen
1768-1850
Birthe Helene Brynildsen
F:
1763/1768
Tønsberg
D:
2 sep. 1850
Vejle
Heinrich Peter Hinrichsen
1768-1837
Heinrich Peter Hinrichsen
F:
17 apr. 1768
Aabenraa
D:
M
Lintrup Kro
Friderich Christian Hinrichsen
1770-1823
Friderich Christian Hinrichsen
F:
6 feb. 1770
Haderslev
D:
1823
Glückstadt
Sophie Cecilie Jensen
Anna Høyer
ca. 1735-1771
Anna Høyer
F:
ca. 1735
Hellevad
D:
23 okt. 1771
Gl. Haderslev s. (Papegøy)
Laurentius Hinrichsen
1723-
Laurentius Hinrichsen
F:
1723
Nibøl
Peter Høyer
1740-1764
Peter Høyer
F:
O. 1736/40
Hellevad
D:
TIDLIGST 1764
Maria Elisabeth Høyer
ca. 1737-1803
Maria Elisabeth Høyer
F:
ca. 1737
Hellevad
D:
4 dec. 1803
Gl. Haderslev
Gerhard Jensen
-før 1803
Gerhard Jensen
D:
før 1803
Iver Morup Høyer
ca. 1740-eft. 1803
Iver Morup Høyer
F:
ca. 1740
Hellevad
D:
eft. ER 1803
Johannes Mauritius Høyer
Christine Marie Høyer
ca. 1744-1803
Christine Marie Høyer
F:
ca. 1744
D:
TIDLIGST 1803
Lorentz Andreas Høyer
1702-1775
Lorentz Andreas Høyer
F:
9 jun. 1702
fmtl. Hellevad
D:
1775
Maria Morup
1715-1792
Maria Morup
F:
O. 1710/15
D:
TIDLIGST 5/1 1792
Wilhelm Heinrich Schumacher
1729-1729
Wilhelm Heinrich Schumacher
F:
25 jan. 1729
D:
1729
Wilhelm Peter Schumacher
1730-1741
Wilhelm Peter Schumacher
F:
3 sep. 1730
D:
1741
Peter Heinrich Schumacher
1733-1741
Peter Heinrich Schumacher
F:
21 mar. 1733
D:
1741
Ingeborg Christine Schumacher
1736-1736
Ingeborg Christine Schumacher
F:
11 jan. 1736
D:
1736
Christine Marie Høyer
-1736
Christine Marie Høyer
D:
25 apr. 1736
Claus Schumacher
-1738
Claus Schumacher
G:
ca. 1727
D:
1738
Jacob Peter Boysen
1735-1814
Jacob Peter Boysen
F:
15 nov. 1735
D:
27 maj 1814
Cathrine Marie Samuel
-ca. 1780
Cathrine Marie Samuel
G:
4 sep. 1767
D:
ca. 1780
Lars Harlev Boysen
1781-1846
Lars Harlev Boysen
F:
5 aug. 1781
D:
6 dec. 1846
Cathrine Marie Boysen
1784-1862
Cathrine Marie Boysen
F:
1 jun. 1784
D:
1 nov. 1862
på Nørholm
Anna Christiane Boysen
1786-1786
Anna Christiane Boysen
F:
1 sep. 1786
D:
1786
Elisabeth Klagenberg
1758-1819
Elisabeth Klagenberg
F:
16 jun. 1758
G:
1780/81
D:
4 maj 1819
Anna Jacobine Boysen
Peter Henningsen
1734-1769
Peter Henningsen
F:
1734
G:
ca. 1769
D:
TIDL. 1769
NN Boysen
Anna Christine Høyer
Georg Boysen
1700-1750
Georg Boysen
F:
2 mar. 1700
Magstrup
G:
1731/32
D:
21 jan. 1750
Magstrup
Anna Christine Lorentzdatter
1679-
Anna Christine Lorentzdatter
F:
1679
Tønder
Peter Høyer
1664-1728
Peter Høyer
F:
1664
fmtl. Hellevad
D:
1728
Hellevad
Lorentz Andersen
ca. 1640-1709
Lorentz Andersen
F:
ca. 1635/40
D:
1709