Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Anna Boysen
1605 -
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Anna Thomasdatter
1665-1671
Anna Thomasdatter
F:
1665
Bov s. (Kollund)
D:
1671
Bov s. (Kollund)
Thomas Hansen Holmer
1689-1707
Thomas Hansen Holmer
F:
1689
Højst s. (Holm)
D:
1707
Husum
Frantz Albrecht Holmer
1690-1738
Frantz Albrecht Holmer
F:
1690
Højst s. (Holm)
D:
1738
Højst s. (Holm)
Maria Rasmusdatter
1723-1725
Maria Rasmusdatter
F:
1723
Højst s. (V. Højst)
D:
1725
Højst s. (V. Højst)
Hans Nissen
1770-
Hans Nissen
F:
25 maj 1770
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Hans Matzen
1802-1867
Hans Matzen
F:
9 nov. 1802
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
7 jan. 1867
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Marie Kirstine Hynding
Marie Kirstine Hynding
G:
3 nov. 1830
Nr. Løgum
Hans Nissen Matzen
1839-1902
Hans Nissen Matzen
F:
20 mar. 1839
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
6 sep. 1902
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Anne Margrethe Hybschmann
1852-1884
Anne Margrethe Hybschmann
F:
14 aug. 1852
Toftlund s. (Hølleskov)
G:
12 maj 1875
Nr. Løgum
D:
28 sep. 1884
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Anne Margrethe Matzen
1887-
Anne Margrethe Matzen
F:
24 maj 1887
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Nis Hansen Matzen
1889-
Nis Hansen Matzen
F:
24 jan. 1889
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Jens Boisen Matzen
1891-
Jens Boisen Matzen
F:
8 jul. 1891
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Else Catharina Matzen
1893-
Else Catharina Matzen
F:
7 aug. 1893
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Anne Matzen
1896-
Anne Matzen
F:
22 jul. 1896
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Anne Margrethe Jensen
1857-
Anne Margrethe Jensen
F:
27 jun. 1857
Nr. Løgum s. (Kløjing)
G:
17 dec. 1886
Nr. Løgum
Nis Hansen Matzen
1805-1847
Nis Hansen Matzen
F:
13 maj 1805
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
26 mar. 1847
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Else Cathrine Christiansdatter
1805-1876
Else Cathrine Christiansdatter
F:
1805
G:
20 jul. 1836
Nr. Løgum
D:
12 maj 1876
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Hans Jefsen Blume
1886-1887
Hans Jefsen Blume
F:
8 sep. 1886
Nr. Løgum
D:
29 jan. 1887
Nr. Løgum
Jef Bertelsen Blume
Johanne Blume
Anders Oskar Wind
-1999
Anders Oskar Wind
D:
30 sep. 1999
Jacob Marius Blume
1919-
Jacob Marius Blume
F:
12 nov. 1919
Nr. Løgum
Hans Jefsen Blume
1887-1969
Hans Jefsen Blume
F:
27 dec. 1887
Nr. Løgum
D:
28 feb. 1969
Tønder (sygehuset)
Ellen Kjestine Schmidt
1885-
Ellen Kjestine Schmidt
F:
31 dec. 1885
Nr. Løgum
G:
17 nov. 1911
Nr. Løgum
Marie Pauline Blume
1889-1945
Marie Pauline Blume
F:
20 mar. 1889
Nr. Løgum
D:
5 apr. 1945
Haderslev (Amtssygeh.)
Johannes Gaaddiksen
1888-
Johannes Gaaddiksen
F:
25 maj 1888
G:
27 okt. 1911
Nr. Løgum
Paul Matzen Blume
1891-1892
Paul Matzen Blume
F:
22 okt. 1891
Nr. Løgum
D:
9 maj 1892
Nr. Løgum
Hanne Marie Matzen
1866-1943
Hanne Marie Matzen
F:
15 aug. 1866
Nr. Løgum
D:
6 jan. 1943
Nr. Løgum
Jef Bertelsen Blume
1854-1924
Jef Bertelsen Blume
F:
23 dec. 1854
Nr. Løgum
G:
26 nov. 1885
Nr. Løgum
D:
7 feb. 1924
Nr. Løgum
Paul Andersen Matzen
1835-
Paul Andersen Matzen
F:
16 maj 1835
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Dorothea Marie Sørensen
1839-
Dorothea Marie Sørensen
F:
6 nov. 1839
Iver Matzen
1807-1875
Iver Matzen
F:
27 jul. 1807
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
2 feb. 1875
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Hanne Lausten Rasmussen
1811-1879
Hanne Lausten Rasmussen
F:
27 jul. 1811
Nr. Løgum
D:
2 okt. 1879
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Jens Matzen
1809-1884
Jens Matzen
F:
22 sep. 1809
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
15 apr. 1884
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Else Cathrine Christiansdatter
1805-1876
Else Cathrine Christiansdatter
F:
1805
G:
21 jul. 1848
Nr. Løgum
D:
12 maj 1876
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Christine Marie Matzen
1811-
Christine Marie Matzen
F:
18 aug. 1811
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Hans Jessen
Johannes Hansen Matzen
1813-1883
Johannes Hansen Matzen
F:
14 nov. 1813
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
23 jun. 1883
Nr. Løgum s. (Tuhede)
Mette Cathrine Andersen
1810-1863
Mette Cathrine Andersen
F:
26 dec. 1810
G:
16 feb. 1844
Nr. Løgum
D:
31 jan. 1863
Nr. Løgum s. (Tuhede)
Marie Kirstine Lauritzen
Peder Matzen
1816-1816
Peder Matzen
F:
23 sep. 1816
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
17 nov. 1816
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Anna Marie Nisdatter
1774-1819
Anna Marie Nisdatter
F:
19 feb. 1774
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
24 feb. 1819
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Jacob Matzen
1770-1833
Jacob Matzen
F:
24 feb. 1770
Nr. Løgum s. (Løjtved)
G:
24 okt. 1801
Nr. Løgum
D:
2 okt. 1833
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Maren Nisdatter
Jens Mathiesen Nissen
1780-1788
Jens Mathiesen Nissen
F:
15 sep. 1780
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
20 mar. 1788
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Mette Cathrine Nisdatter
1783-
Mette Cathrine Nisdatter
F:
11 dec. 1783
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Anna Jensdatter
1746-1809
Anna Jensdatter
F:
25 aug. 1746
Højst s. (V. Højst)
D:
20 aug. 1809
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Nis Hansen
1723-1799
Nis Hansen
F:
1723
Nr. Løgum s. (Løjtved)
G:
15 jun. 1769
Nr. Løgum
D:
10 maj 1799
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Rasmus Jensen
1750-1804
Rasmus Jensen
F:
25 jul. 1750
Højst s. (V. Højst)
D:
9 jul. 1804
Højst s. (V. Højst)
Anne Margrethe Jensdatter
1753-1753
Anne Margrethe Jensdatter
F:
10 mar. 1753
Højst s. (V. Højst)
D:
28 aug. 1753
Højst s. (V. Højst)
Mathias Jensen
1754-1754
Mathias Jensen
F:
23 jul. 1754
Højst s. (V. Højst)
D:
24 jul. 1754
Højst s. (V. Højst)
Anne Margrethe Jensdatter
1757-1758
Anne Margrethe Jensdatter
F:
7 maj 1757
Højst s. (V. Højst)
D:
1758
Højst s. (V. Højst)
Maria Rasmusdatter
1726-1759
Maria Rasmusdatter
F:
1726
Højst s. (V. Højst)
D:
29 nov. 1759
Højst s. (V. Højst)
Jens Mathiesen
1707-1794
Jens Mathiesen
F:
1707
Højst s. (V. Højst)
G:
28 jul. 1745
Højst
D:
13 jan. 1794
Højst s. (V. Højst)
Hans Rasmussen
1728-
Hans Rasmussen
F:
1728
Højst s. (V. Højst)
Anne Margrethe Rasmusdatter
1730-
Anne Margrethe Rasmusdatter
F:
1730
Højst s. (V. Højst)
Nicolai Dinsen
Nicolai Dinsen
G:
19 jun. 1751
Højst
Peter Rasmussen
1734-
Peter Rasmussen
F:
1734
Højst s. (V. Højst)
Anna Hansdatter
1694-1765
Anna Hansdatter
F:
1694
Højst s. (Holm)
D:
13 mar. 1765
Højst s. (V. Højst)
Rasmus Petersen
1691-1763
Rasmus Petersen
F:
1691
Højst s. (V. Højst)
G:
1722
Højst
D:
27 aug. 1763
Højst s. (V. Højst)
Mette Hansdatter
1694-
Mette Hansdatter
F:
1694
Højst s. (Holm)
Nicolai Rasmussen
Nicolai Rasmussen
G:
1719
Højst
Mette Marie Ewald
Ewald Wolff
1727-
Ewald Wolff
F:
1727
Tønder
Anne Margrethe Ewald
1727-1744
Anne Margrethe Ewald
F:
1727
Højst s. (Holm)
D:
25 sep. 1744
Højst s. (Holm)
Nicolaus Ewald
1730-1731
Nicolaus Ewald
F:
1730
Højst s. (Holm)
D:
1731
Højst s. (Holm)
Nicolai Ewald
1732-1733
Nicolai Ewald
F:
1732
Højst s. (Holm)
D:
1733
Højst s. (Holm)
Cathrine Dorothea Ewald
1734-1735
Cathrine Dorothea Ewald
F:
1734
Højst s. (Ø. Højst)
D:
1735
Højst s. (Ø. Højst)
Maria Thomasdatter
1756-1757
Maria Thomasdatter
F:
30 maj 1756
Højst s. (Holm)
D:
1757
Højst s. (Holm)
Anna Charlotte Elisabeth Petersen
1807-
Anna Charlotte Elisabeth Petersen
F:
25 sep. 1807
Christiansfeld
Sophie Amalie Petersen
1809-
Sophie Amalie Petersen
F:
20 maj 1809
Christiansfeld
Anna Marie Iversen
1778-1861
Anna Marie Iversen
F:
26 jun. 1778
Burkal s. (Lydersholm)
D:
16 nov. 1861
Christiansfeld
Marcus Petersen
1754-1824
Marcus Petersen
F:
1754
Burkal
G:
4 aug. 1806
D:
6 maj 1824
Christiansfeld
Anna Marie Thomasdatter
1757-1816
Anna Marie Thomasdatter
F:
11 dec. 1757
Højst s. (Holm)
D:
24 jan. 1816
Tønder
Thomas Iversen
1730-1811
Thomas Iversen
F:
1730
Burkal s. (Lydersholm)
G:
2 nov. 1776
Burkal
D:
30 jan. 1811
Burkal s. (Lydersholm)
Bahne Thomsen
1760-1809
Bahne Thomsen
F:
20 jun. 1760
Højst s. (Holm)
D:
17 jun. 1809
Højst s. (Holm)
Johannes Thomsen
1762-1763
Johannes Thomsen
F:
31 jul. 1762
Højst s. (Holm)
D:
30 jul. 1763
Højst s. (Holm)
Nicolai Thomsen
1764-1764
Nicolai Thomsen
F:
20 jun. 1764
Højst s. (Holm)
D:
7 nov. 1764
Højst s. (Holm)
Mette Kirstine Ewald
1736-1764
Mette Kirstine Ewald
F:
1736
Højst s. (Holm)
D:
2 jul. 1764
Højst s. (Holm)
Thomas Bonnichsen
ca. 1724-1781
Thomas Bonnichsen
F:
ca. 1724
Valsbüll
G:
3 jul. 1755
Højst
D:
8 mar. 1781
Højst s. (Holm)
Anna Marie Hansdatter
1697-1764
Anna Marie Hansdatter
F:
1697
Højst s. (Holm)
D:
29 sep. 1764
Højst s. (Holm)
Johannes Ewald
1702-1767
Johannes Ewald
F:
26 jul. 1702
Højst s. (Ø. Højst)
G:
11 nov. 1724
Højst
D:
12 feb. 1767
Højst s. (Holm)
Ingeborg Hansdatter
1700-1741
Ingeborg Hansdatter
F:
1700
Højst s. (Holm)
D:
1741
Bylderup s. (Sottrup)
Clemens Rasmussen
Christian Hansen Holmer
1703-1765
Christian Hansen Holmer
F:
1703
Højst s. (Holm)
D:
25 apr. 1765
Højst s. (Holm)
Anna Margrethe Thomasdatter
1666-1737
Anna Margrethe Thomasdatter
F:
1666
Bov s. (Kollund)
D:
1737
Højst s. (Holm)
Hans Petersen Holmer
1634-1705
Hans Petersen Holmer
F:
1634
Højst s. (Holm)
G:
12 jun. 1688
Højst
D:
1705
Højst s. (Holm)
Maria Kühl
1693-
Maria Kühl
F:
1693
Bov s. (Kruså Mølle)
Mette Dorothea Kühl
1694-
Mette Dorothea Kühl
F:
1694
Bov s. (Kruså Mølle)
Caspar Kühl
1696-
Caspar Kühl
F:
1696
Bov s. (Kruså Mølle)
Thomas Kühl
1700-
Thomas Kühl
F:
1700
Bov s. (Kruså Mølle)
Jürgen Kühl
1702-
Jürgen Kühl
F:
1702
Bov s. (Kruså Mølle)
Mette Christine Thomasdatter
1669-
Mette Christine Thomasdatter
F:
1669
Bov s. (Kollund)
Hans Kühl
Hans Kühl
G:
23 aug. 1692
Bov
Anna Thomasdatter
1671-
Anna Thomasdatter
F:
1671
Bov s. (Kollund)
Thomas Sønnichsen
1699-1699
Thomas Sønnichsen
F:
1699
Felsted s. (Stenneskær)
D:
1699
Felsted s. (Stenneskær)
Johan Bahne Sønnichsen
1787-1815
Johan Bahne Sønnichsen
F:
11 jan. 1787
Felsted s. (Krusmølle)
D:
13 feb. 1815
Ensted s. (Sdr. Hostrup)
Silla Margrethe Thaysen
1780-1816
Silla Margrethe Thaysen
F:
30 Okt 1780
Rinkenæs
D:
28 nov. 1816
Ensted s. (Sdr. Hostrup)
Johan Bahne Sønnichsen
1761-1842
Johan Bahne Sønnichsen
F:
8 Okt 1761
Felsted s. (Krusmølle)
D:
8 jan. 1842
Felsted s. (Krusmølle)
Anna Botilla Henningsen
1756-1860
Anna Botilla Henningsen
F:
1756
D:
1860
Sønnich Sønnichsen
1734-1780
Sønnich Sønnichsen
F:
11 dec. 1734
Felsted s. (Krusmølle)
D:
14 Okt 1780
Felsted s. (Krusmølle)
Catharina Henningsen
1734-1779
Catharina Henningsen
F:
1734
D:
26 apr. 1779
Felsted s. (Krusmølle)
Ingeborg Sønnichsen
1700-1767
Ingeborg Sønnichsen
F:
1700
Felsted s. (Stenneskær)
D:
4 apr. 1767
Felsted s. (Krusmølle)
Johan Bahnsen Sønnichsen
ca. 1687-1738
Johan Bahnsen Sønnichsen
F:
ca. 1687
fmtl. Braderup
G:
30 sep. 1717
Felsted
D:
1738
Felsted s. (Krusmølle)
Mette Sønnichsen
1702-
Mette Sønnichsen
F:
1702
Felsted s. (Stenneskær)
Abel Sønnichsen
1704-1784
Abel Sønnichsen
F:
1704
Felsted s. (Stenneskær)
D:
1784
Anna Cathrine Sønnichsen
1708-1787
Anna Cathrine Sønnichsen
F:
1708
Felsted s. (Stenneskær)
D:
23 Maj 1787
Hoptrup
Thomas Rasmussen From
Thomas Sønnichsen
1713-1787
Thomas Sønnichsen
F:
1713
Felsted s. (Stenneskær)
D:
18 Okt 1787
Bylderup s. (Hajstrupgård)
Margrethe Christine Böhl
1721-1793
Margrethe Christine Böhl
F:
1721
Flensborg
D:
2 jul. 1793
Bylderup s. (Hajstrupgård
Ingeborg Thomasdatter
1674-1758
Ingeborg Thomasdatter
F:
1674
Bov s. (Kollund)
D:
1758
Felsted s. (Stenneskær)
Johan Sønnichsen
ca. 1665-1743
Johan Sønnichsen
F:
ca. 1665
fmtl. Felsted s. (Stenneskær)
G:
10 feb. 1698
Felsted
D:
1743
Felsted s. (Stenneskær)
Hans Hinrichsen
1699-1777
Hans Hinrichsen
F:
13 apr. 1699
Bov s. (Kollund)
D:
28 dec. 1777
Bov s. (Kollund)
Peter Hinrichsen
1727-1808
Peter Hinrichsen
F:
1727
Bov s. (Kollund)
D:
20 nov. 1808
Bov s. (Kollund)
Gunder Catharina Henningsen
Maria Hinrichsen
1730-1808
Maria Hinrichsen
F:
1730
Bov s. (Kollund)
D:
8 nov. 1808
Højst s. (Holm)
Boe Bossen eller Martensen
1738-1794
Boe Bossen eller Martensen
F:
1738
Højst s. (Holm)
G:
18 jun. 1761
Højst
D:
24 jul. 1794
Højst s. (Holm)
Marie Cathrine Hinrichsen
1732-
Marie Cathrine Hinrichsen
F:
1732
Bov s. (Kollund)
Mette Hinrichsen
1700-1774
Mette Hinrichsen
F:
1700
Bov s. (Kollund)
D:
1774
Bov s. (Kollund)
Hans Hinrichsen
1688-1734
Hans Hinrichsen
F:
1688
Bov s. (Kollund)
D:
1734
Bov s. (Kollund)
Thomas Hinrichsen
1702-
Thomas Hinrichsen
F:
1702
Bov s. (Kollund)
Hans Beyer Nielsen
1854-
Hans Beyer Nielsen
F:
13 apr. 1854
Thomas Nielsen
1857-1888
Thomas Nielsen
F:
19 aug. 1857
D:
28 aug. 1888
Jacobine Marie Brodersen
1894-
Jacobine Marie Brodersen
F:
23 okt. 1894
Brede s. (Bredebro)
Anna Kjestine Brodersen
1896-
Anna Kjestine Brodersen
F:
28 mar. 1896
Brede s. (Bredebro)
Jørgen Sønnich Brodersen
1897-
Jørgen Sønnich Brodersen
F:
2 jun. 1897
Brede s. (Bredebro)
Dorthea Kirstine Møller
1899-
Dorthea Kirstine Møller
F:
19 apr. 1899
Jens Nielsen Brodersen
1899-
Jens Nielsen Brodersen
F:
8 apr. 1899
Brede s. (Bredebro)
Mette Marie Nielsen
1864-
Mette Marie Nielsen
F:
30 maj 1864
Brede s. (Trelborg)
Laurids Sønniksen Brodersen
1864-
Laurids Sønniksen Brodersen
F:
11 jan. 1864
Brede s. (Bredebro)
G:
28 dec. 1893
Brede
Maren Nielsen
1867-1877
Maren Nielsen
F:
30 aug. 1867
D:
1 jun. 1877
Anna Kiestine Beyer
1829-1914
Anna Kiestine Beyer
F:
10 aug. 1829
Brede s. (Trelborg)
D:
30 jan. 1914
Brede s. (Borrig)
Jens Nielsen
1822-1905
Jens Nielsen
F:
11 nov. 1822
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
2 jun. 1853
Brede
D:
17 aug. 1905
Brede s. (Trelborg)
Jacob Thomsen Beyer
1832-1833
Jacob Thomsen Beyer
F:
21 apr. 1832
D:
17 mar. 1833
Jens Nielsen Sørup
1861-1869
Jens Nielsen Sørup
F:
4 aug. 1861
Branderup s. (Rurup)
D:
24 jan. 1869
Branderup s. (Rurup)
Mette Marie Sørup
1895-
Mette Marie Sørup
F:
31 aug. 1895
Branderup s. (Rurup)
Peder Terkelsen Sørup
1899-1939
Peder Terkelsen Sørup
F:
21 apr. 1899
Branderup s. (Rurup)
D:
19 nov. 1939
Branderup s. (Rurup)
Bothilde M. Gaarde
1903-1977
Bothilde M. Gaarde
F:
23 aug. 1903
D:
22 nov. 1977
Hans Tøge Sørup
Asta Hansen
Jens Sørup
-1989
Jens Sørup
F:
Branderup s. (Rurup)
D:
1989
Dagmar Tychsen
Hans Beier Sørup
1863-
Hans Beier Sørup
F:
11 okt. 1863
Branderup s. (Rurup)
Ellen Gaarde
1871-
Ellen Gaarde
F:
28 okt. 1871
G:
5 apr. 1894
Branderup
Anne Marie Sørup
1866-1869
Anne Marie Sørup
F:
14 jul. 1866
Branderup s. (Rurup)
D:
9 feb. 1869
Branderup s. (Rurup)
Jens Nielsen Sørup
1869-1938
Jens Nielsen Sørup
F:
29 aug. 1869
Branderup s. (Rurup)
D:
18 aug. 1938
Nissine Hørlück
1875-1918
Nissine Hørlück
F:
21 maj 1875
Branderup s. (Rurup)
D:
29 apr. 1918
Gram
Hanne Bennetzen
Jacob Andersen Sørup
1869-1899
Jacob Andersen Sørup
F:
29 aug. 1869
Branderup s. (Rurup)
D:
30 jun. 1899
Dødfødt søn
1874-1874
Dødfødt søn
F:
25 jul. 1874
Branderup s. (Rurup)
D:
25 jul. 1874
Branderup s. (Rurup)
Mette Marie Beyer
1834-1909
Mette Marie Beyer
F:
27 jan. 1834
Brede
D:
22 okt. 1909
Peter Terkildsen Sørup
1825-1894
Peter Terkildsen Sørup
F:
9 aug. 1825
Branderup s. (Rurup)
G:
20 okt. 1860
Branderup
D:
7 sep. 1894
Branderup s. (Rurup)
Jacob Thomsen Beyer
1836-1838
Jacob Thomsen Beyer
F:
10 sep. 1836
D:
15 maj 1838
Mette Marie Madsen
1870-
Mette Marie Madsen
F:
24 apr. 1870
Marie Margrethe Beyer
1839-
Marie Margrethe Beyer
F:
4 jun. 1839
Christen Madsen
ca. 1849-
Christen Madsen
F:
ca. 1849
G:
16 mar. 1870
Brede
Dødfødt søn
1846-1846
Dødfødt søn
F:
9 feb. 1846
D:
9 feb. 1846
Mette Marie Jacobsen
1809-1846
Mette Marie Jacobsen
F:
6 apr. 1809
Bedsted s. (Ø. Terp)
D:
9 feb. 1846
Brede s. (Trelborg)
Hans Beyer
1803-1866
Hans Beyer
F:
9 apr. 1803
Brede s. (Trelborg)
G:
18 jun. 1828
Brede
D:
4 dec. 1866
Brede s. (Trelborg)
Mette Marie Hinrichsen
1783-1817
Mette Marie Hinrichsen
F:
26 nov. 1783
Bedsted s. (Ø. Terp)
D:
5 okt. 1817
Bedsted s. (Ø. Terp)
Jacob Thomsen
Marie Vinther
1847-
Marie Vinther
F:
4 sep. 1847
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Søren Nielsen Hansen
1829-
Søren Nielsen Hansen
F:
4 feb. 1829
Arrild s. (Roost)
G:
26 jan. 1866
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård, i huset)
Daniel Peter Vinther
1810-1853
Daniel Peter Vinther
F:
26 mar. 1810
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
29 jun. 1853
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Ingeborg Petersen
1825-1865
Ingeborg Petersen
F:
22 okt. 1825
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
22 okt. 1845
D:
1 dec. 1865
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Anna Cathrine Vinther
1856-1873
Anna Cathrine Vinther
F:
15 sep. 1856
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
27 dec. 1873
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Mathias Winther
1815-1889
Mathias Winther
F:
14 maj 1815
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
26 jan. 1889
Ingeborg Petersen
1825-1865
Ingeborg Petersen
F:
22 okt. 1825
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
28 nov. 1855
D:
1 dec. 1865
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Anne Cathrine Hinrichsen
ca. 1786-1864
Anne Cathrine Hinrichsen
F:
ca. 1786
Bedsted s. (Ø. Terp)
D:
7 nov. 1864
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Hans Mikkelsen Winther
1780-1833
Hans Mikkelsen Winther
F:
8 jan. 1780
Hostrup s. (Rørkær)
G:
8 dec. 1804
Nr. Løgum
D:
1 feb. 1833
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Daniel Hinrichsen
ca. 1746-1787
Daniel Hinrichsen
F:
ca. 1746
Bov s. (Kollund)
D:
12 mar. 1787
Bedsted s. (Ø. Terp)
Anna Jepsdatter
ca. 1750-1827
Anna Jepsdatter
F:
ca. 1750
G:
4 nov. 1773
Bedsted
D:
28 apr. 1827
Bedsted s. (Ø. Terp)
Frantz Albrecht Hinrichsen
1705-1779
Frantz Albrecht Hinrichsen
F:
11 jul. 1705
Bov s. (Kollund)
D:
12 jun. 1779
Bov s. (Kollund)
Marina Jessen
1712-1767
Marina Jessen
F:
2 jan. 1712
Bov
G:
3 mar. 1740
Bov
D:
3 aug. 1767
Bov s. (Kollund)
Maria Thomasdatter
1677-1757
Maria Thomasdatter
F:
1677
Bov s. (Kollund)
D:
1757
Bov s. (Kollund)
Lenz Hinrichsen
1672-
Lenz Hinrichsen
F:
1672
Bov
Mette Dorothea Thaysen
1747-
Mette Dorothea Thaysen
F:
14 Okt 1747
Felsted s. (Skovbøl)
Christian Thaysen
1749-
Christian Thaysen
F:
29 sep. 1749
Felsted s. (Skovbøl)
Anna Dorothea Thaysen
1752-
Anna Dorothea Thaysen
F:
5 apr. 1752
Felsted s. (Skovbøl)
Hans Thaysen
1755-
Hans Thaysen
F:
19 feb. 1755
Felsted s. (Skovbøl)
Dødfødt datter
1757-1757
Dødfødt datter
F:
1757
Felsted s. (Skovbøl)
D:
1757
Felsted s. (Skovbøl)
Thomas Thaysen
1757-1757
Thomas Thaysen
F:
1757
Felsted s. (Skovbøl)
D:
1757
Felsted s. (Skovbøl)
Thomas Thaysen
1758-
Thomas Thaysen
F:
1 sep. 1758
Felsted s. (Skovbøl)
Mette Marie Thaysen
1761-1763
Mette Marie Thaysen
F:
9 Okt 1761
Felsted s. (Skovbøl)
D:
1763
Felsted s. (Skovbøl)
Mette Marie Thaysen
1763-
Mette Marie Thaysen
F:
22 Okt 1763
Felsted s. (Skovbøl)
Asmus Thaysen
1768-
Asmus Thaysen
F:
12 mar. 1768
Felsted s. (Skovbøl)
Rasmus Thaysen
1714-1795
Rasmus Thaysen
F:
1714
Felsted s. (Skovbøl)
D:
6 nov. 1795
Felsted s. (Skovbøl)
Anna Marie Jepsen
1728-1789
Anna Marie Jepsen
F:
1728
Rinkenæs
G:
28 Okt 1746
Felsted
D:
9 nov. 1789
Felsted s. (Skovbøl)
Thomas Thaysen
1717-
Thomas Thaysen
F:
1717
Felsted s. (Skovbøl)
Anna Dorothea
Dorthe Thomasdatter
1680-
Dorthe Thomasdatter
F:
1680
Bov s. (Kollund)
Christian Thaysen
1680-1725
Christian Thaysen
F:
o. 1676/80
Felsted s. (Skovbøl)
G:
11 aug. 1712
Felsted
D:
4 jul. 1725
Thomas Hansen
ca. 1630-ca. 1681
Thomas Hansen
F:
ca. 1630
Bov s. (Kollund)
D:
ca. 1681
Bov s. (Kollund)
Mette Hoyer
ca. 1640-ca. 1698
Mette Hoyer
F:
ca. 1640
G:
1664
D:
ca. 1698
Bov s. (Kollund)
Anna Hinrichsen
1664-1731
Anna Hinrichsen
F:
27 feb. 1664
Bov
D:
22 apr. 1731
Varnæs
Nis Lorentzen
1630-1684
Nis Lorentzen
F:
o. 1620/30
Bov s. (Oldemorstoft)
G:
1681
Bov
D:
1684
Bov s. (Oldemorstoft)
Hans, senere Johannes, Fabricius
1687-1711
Hans, senere Johannes, Fabricius
F:
9 nov. 1687
Varnæs
D:
23 aug. 1711
Varnæs
Esther Schau
1767-1808
Esther Schau
F:
5 nov. 1767
Højer
D:
3 sep. 1808
Tønder
Hans Jensen Angel
1741-1799
Hans Jensen Angel
F:
1741
Tønder
G:
28 mar. 1788
Højer
D:
5 mar. 1799
Tønder
Nanny Johanne Schau Angel
1893-1964
Nanny Johanne Schau Angel
F:
30 sep. 1893
København
D:
15 jun. 1964
København
Peter Hansen, senere Verning
1885-1970
Peter Hansen, senere Verning
F:
24 sep. 1885
Verninge
G:
31 mar. 1915
Søllerød
D:
11 apr. 1970
København
Hans Petersen Angel
1862-1931
Hans Petersen Angel
F:
30 nov. 1862
Tønder
D:
24 dec. 1931
København
Anna Maria Caroline Drost
1862-1939
Anna Maria Caroline Drost
F:
22 apr. 1862
Boeslunde
G:
26 okt. 1888
Boeslunde
D:
6 okt. 1939
København
Anna Christina Angel
1865-1865
Anna Christina Angel
F:
14 maj 1865
Tønder
D:
23 jun. 1865
Tønder
Esther Angel
1905-1905
Esther Angel
F:
20 maj 1905
København
D:
6 dec. 1905
København
Gerda Margrethe Angel
1906-1975
Gerda Margrethe Angel
F:
19 okt. 1906
København
D:
24 mar. 1975
København
Hans Kay Julius Jultrup
1909-
Hans Kay Julius Jultrup
F:
17 mar. 1909
Odense
G:
14 jun. 1943
Vollerslev
Erik Angel
1912-1986
Erik Angel
F:
1 aug. 1912
Søllerød s. (Holte)
D:
20 jan. 1986
Skjød
Dagmar Christensen
1912-1951
Dagmar Christensen
F:
3 nov. 1912
Karup
G:
10 maj 1942
Vollerslev
D:
8 okt. 1951
Aarhus
Mirjam Astrid Schønemann Petersen
1930-
Mirjam Astrid Schønemann Petersen
F:
4 sep. 1930
Vollerslev
G:
6 dec. 1952
Asmus Christensen Schau Angel
1866-1921
Asmus Christensen Schau Angel
F:
15 jul. 1866
Tønder
D:
7 feb. 1921
Søllerød s. (Ny Holte)
Ida Elna Schønemann
1885-1955
Ida Elna Schønemann
F:
31 okt. 1885
København
G:
19 aug. 1904
København
D:
11 apr. 1955
København
Esther Angel Jersin
1907-1978
Esther Angel Jersin
F:
20 sep. 1907
København
D:
30 maj 1978
Oslo
Leif Petterson
1901-1938
Leif Petterson
F:
22 feb. 1901
Oslo
G:
22 apr. 1933
Oslo
D:
29 apr. 1938
Oslo
Harald Drake
1904-1947
Harald Drake
F:
25 feb. 1904
Ålesund
G:
7 dec. 1943
Oslo
D:
4 dec. 1947
Oslo
Erling Angel Jersin
1910-
Erling Angel Jersin
F:
5 jul. 1910
Oslo
Gudrun Abel Simonsen
1909-
Gudrun Abel Simonsen
F:
5 aug. 1909
Bergen
G:
16 feb. 1935
Oslo
Sigrid Schau Angel
1883-1926
Sigrid Schau Angel
F:
2 jun. 1883
København
D:
21 maj 1926
Oslo
Ludvig Jersin
1881-1964
Ludvig Jersin
F:
28 maj 1881
Bergen
G:
16 nov. 1906
København
D:
6 sep. 1964
Oslo
Hans Petersen Angel
1837-1906
Hans Petersen Angel
F:
21 maj 1837
Tønder
D:
19 jun. 1906
Farendløse ved Ringsted
Anna Margrethe (Nanny) Schau
1841-1887
Anna Margrethe (Nanny) Schau
F:
5 apr. 1841
Sønderborg
G:
21 feb. 1862
Tønder
D:
28 dec. 1887
Søllerød s. (Rudegård)
Hans Jensen Angel Petersen, kaldet Hans Petersen Angel
1801-1861
Hans Jensen Angel Petersen, kaldet Hans Petersen Angel
F:
24 jun. 1801
Tønder
D:
26 nov. 1861
Tønder
Christine Karoline Feddersen
1813-1872
Christine Karoline Feddersen
F:
20 apr. 1813
Møgeltønder
G:
17 sep. 1830
Møgeltønder
D:
9 okt. 1872
Tønder
Hans Petersen Angel
1769-1847
Hans Petersen Angel
F:
24 feb. 1769
Nibøl (Ullebøl)
G:
12 sep. 1800
Tønder
D:
14 jan. 1847
Tønder
Momme Friedrich Heseler
1799-1805
Momme Friedrich Heseler
F:
12 nov. 1799
Højer
D:
17 jun. 1805
Højer
Herline Catharina Heseler
1866-
Herline Catharina Heseler
F:
25 feb. 1866
Peter Jürgen Heseler
1868-1868
Peter Jürgen Heseler
F:
9 jan. 1868
D:
27 jul. 1868
Peter Jürgen Heseler
1869-
Peter Jürgen Heseler
F:
23 jan. 1869
Meta Marine Henriette Heseler
1870-1870
Meta Marine Henriette Heseler
F:
27 mar. 1870
D:
10 aug. 1870
Hans Schau Heseler
1872-1872
Hans Schau Heseler
F:
6 jan. 1872
D:
14 mar. 1872
Maria Bothilde Heseler
1906-
Maria Bothilde Heseler
F:
20 aug. 1906
Tønder
NN Wiedemann
Hans Schau Heseler
1873-1959
Hans Schau Heseler
F:
14 apr. 1873
Tønder
D:
1 apr. 1959
Tønder
Christine Carstensen
ca. 1886-1907
Christine Carstensen
F:
ca. 1886
D:
20 feb. 1907
Flensborg (Diakonisseanstalten)
Amalie Feddersen
1885-1969
Amalie Feddersen
F:
26 maj 1885
Halk s. (Langmose)
G:
27 okt. 1908
Sønderborg
D:
24 jun. 1969
Tønder
Jette Marie Heseler
1874-1875
Jette Marie Heseler
F:
10 jul. 1874
D:
17 maj 1875
Alma Heseler
1876-1938
Alma Heseler
F:
13 jun. 1876
D:
22 feb. 1938
Karl Christian Heseler
1880-
Karl Christian Heseler
F:
11 sep. 1880
Johann Heseler
1835-1893
Johann Heseler
F:
1 jun. 1835
D:
27 jun. 1893
Tønder
Marie Christine Petersen
ca. 1842-1915
Marie Christine Petersen
F:
ca. 1842
G:
10 maj 1865
Møgeltønder
D:
14 nov. 1915
Fritz Heseler
1874-1875
Fritz Heseler
F:
14 dec. 1874
D:
29 jan. 1875
Herline Catharina Heseler
1876-1944
Herline Catharina Heseler
F:
31 jan. 1876
Tønder
D:
18 maj 1944
Tønder
Hans Iversen Carstensen
1875-1921
Hans Iversen Carstensen
F:
27 jun. 1875
Braderup
G:
6 okt. 1900
D:
26 apr. 1921
Bothilde Heseler
1878-
Bothilde Heseler
F:
8 apr. 1878
Hans Schau Heseler
1880-
Hans Schau Heseler
F:
24 maj 1880
Helene Marie Heseler
1883-1944
Helene Marie Heseler
F:
13 feb. 1883
Tønder
D:
2 okt. 1944
Tønder
Hans Marcussen
1874-
Hans Marcussen
F:
13 aug. 1874
Hostrup s. (Rørkær)
G:
25 apr. 1903
Fritz Schau Heseler
1838-1913
Fritz Schau Heseler
F:
30 sep. 1838
Kappel landsogn (Buckhagen)
D:
1 maj 1913
Tønder
Esther Mathilde Outzen
1845-1932
Esther Mathilde Outzen
F:
9 nov. 1845
Højst s. (Adelvad)
G:
6 apr. 1873
Hostrup
D:
4 jun. 1932
Hans Schau Heseler
1805-1852
Hans Schau Heseler
F:
4 apr. 1805
Højer
D:
29 nov. 1852
Daler s. (Østerby)
Herline Cathrine Sibbers
ca. 1806-1839
Herline Cathrine Sibbers
F:
ca. 1806
Breklum
D:
1 maj 1839
Østerby
Andrea Christine Thomsen
1894-
Andrea Christine Thomsen
F:
19 aug. 1894
Daler s. (Østerby)
Martin Christian Thomsen
1896-
Martin Christian Thomsen
F:
9 apr. 1896
Daler s. (Østerby)
Harald Thomsen
1897-
Harald Thomsen
F:
11 nov. 1897
Daler s. (Østerby)
Agnete Thomsen
1901-
Agnete Thomsen
F:
26 jul. 1901
Daler s. (Østerby)
Martin Lassen
Andreas Thomsen
1904-1968
Andreas Thomsen
F:
7 jul. 1904
Daler s. (Østerby)
D:
29 mar. 1968
Daler s. (Østerby)
Herline Cathrine Thomsen
1906-
Herline Cathrine Thomsen
F:
7 dec. 1906
Daler s. (Østerby)
Sidsel Hansine Adzersen
1872-1920
Sidsel Hansine Adzersen
F:
25 feb. 1872
Daler s. (Østerby)
D:
30 jan. 1920
Daler s. (Østerby)
Jes Hansen Thomsen
1860-
Jes Hansen Thomsen
F:
29 okt. 1860
Daler s. (Østerby)
G:
2 nov. 1892
Daler
Herline Sophie Adzersen
1908-
Herline Sophie Adzersen
F:
13 sep. 1908
Agerskov
Johannes Laursen
1902-1950
Johannes Laursen
F:
18 apr. 1902
Hatting s.
G:
8 dec. 1935
Agerskov
D:
29 sep. 1950
Agerskov
Hans Schau Heseler Adzersen
1873-1938
Hans Schau Heseler Adzersen
F:
16 apr. 1873
Daler s. (Østerby)
D:
28 okt. 1938
Agerskov
Nicoline Sophie Paulsen
1878-1935
Nicoline Sophie Paulsen
F:
18 aug. 1878
Tønder
G:
16 aug. 1907
Agerskov
D:
14 jul. 1935
Agerskov
Niels Mamsen
1898-
Niels Mamsen
F:
23 dec. 1898
Daler s. (Østerby)
Andreas Christian Mamsen
1900-1903
Andreas Christian Mamsen
F:
9 aug. 1900
Møgeltønder s. (Stokkebro)
D:
24 jan. 1903
Daler s. (Østerby)
Hans Nielsen Mamsen
1902-1905
Hans Nielsen Mamsen
F:
21 dec. 1902
Daler s. (Østerby)
D:
14 jul. 1905
Daler s. (Østerby)
Andreas Christian Adzersen Mamsen
Anna Cathrine Mamsen
1905-
Anna Cathrine Mamsen
F:
24 apr. 1905
Daler s. (Østerby)
Caroline Marie Mamsen
1907-
Caroline Marie Mamsen
F:
9 jul. 1907
Daler s. (Østerby)
Andreas Christian Adzersen Mamsen
1908-1909
Andreas Christian Adzersen Mamsen
F:
13 aug. 1908
Daler s. (Østerby)
D:
10 feb. 1909
Daler s. (Østerby)
Hans Nielsen Mamsen
1910-
Hans Nielsen Mamsen
F:
8 feb. 1910
Daler s. (Østerby)
Caroline Marie Adzersen
1876-1920
Caroline Marie Adzersen
F:
22 jan. 1876
Daler s. (Østerby)
D:
14 jul. 1920
St. Feddersbøl
Theodor Mamsen
1878-1964
Theodor Mamsen
F:
24 aug. 1878
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
6 okt. 1898
Daler
D:
28 feb. 1964
Niebüll (sygeh.)
Herline Cathrine Heseler
1847-1913
Herline Cathrine Heseler
F:
15 aug. 1847
Daler s. (Østerby)
D:
7 sep. 1913
Daler s. (Østerby)
Andreas Christian Adzersen
1838-1893
Andreas Christian Adzersen
F:
26 mar. 1838
Daler
G:
29 apr. 1871
Daler
D:
29 mar. 1893
Daler s. (Østerby)
Caroline Marie Magdalene Heseler
1849-
Caroline Marie Magdalene Heseler
F:
21 jan. 1849
Daler s. (Østerby)
Caroline Lytzen
1826-1893
Caroline Lytzen
F:
14 dec. 1826
Daler s. (Østerby)
G:
16 okt. 1846
Daler
D:
29 okt. 1893
Daler s. (Østerby)
Magdalene Marie Schau
1769-1844
Magdalene Marie Schau
F:
7 dec. 1769
Højer
D:
25 nov. 1844
Daler s. (Østerby)
Johann Heseler
1767-
Johann Heseler
F:
10 jan. 1767
G:
1 feb. 1799
Højer
Hans Schau
1772-1842
Hans Schau
F:
1 feb. 1772
Højer
D:
18 nov. 1842
Odense (Skt. Knuds s.)
Dorothea Catharina Bojesen
1795-1878
Dorothea Catharina Bojesen
F:
28 feb. 1795
Svendborg
G:
23 jan. 1819
Odense (Skt. Knud)
D:
6 apr. 1878
København
Nicolai Schau
1773-
Nicolai Schau
F:
21 feb. 1773
Højer
Peter Johannes Schau
1776-
Peter Johannes Schau
F:
5 Okt 1776
Højer
Matthias Schau
Adelheid Fabricius
1744-1830
Adelheid Fabricius
F:
1744
Emmelsbøl
D:
28 dec. 1830
Tønder
Hans Schau
1728-1800
Hans Schau
F:
20 okt. 1728
Højer
G:
1 aug. 1765
D:
8 apr. 1800
Højer
Nicolai Fabricius
1690-1771
Nicolai Fabricius
F:
26 jan. 1690
Varnæs
D:
4 Maj 1771
Emmelsbøl
Magdalene Marie Henck
1707-1773
Magdalene Marie Henck
F:
4 aug. 1707
D:
26 jul. 1773
Højer
Elisabeth Fabricius
1692-
Elisabeth Fabricius
F:
2 apr. 1692
Varnæs
Michael Hinrichsen
1683-1758
Michael Hinrichsen
F:
17 mar. 1683
Bov s. (Kragelund))
D:
22 feb. 1758
Anna Fabricius
1694-1751
Anna Fabricius
F:
28 jul. 1694
Varnæs
D:
11 jun. 1751
Snøde
Johann Detlef Breckling
1684-1751
Johann Detlef Breckling
F:
4 feb. 1684
Adsbøl
G:
1716
D:
2 jun. 1751
Snøde
Christian Dørcks
Anna Marie Dørcks
Christian Petersen
1718-1795
Christian Petersen
F:
19 apr. 1718
Ubjerg s. (Sæd)
G:
23 Okt 1748
Rise
D:
29 apr. 1795
Maria Fabricius
1696-1771
Maria Fabricius
F:
29 nov. 1696
Varnæs
D:
6 sep. 1771
Tønder
Johann Friedrich Dørcks
1685-1728
Johann Friedrich Dørcks
F:
o. 1680/85
Røbel i Mecklenburg
D:
1728
Leck
Balthasar Petersen
1703-1787
Balthasar Petersen
F:
7 Maj 1703
Tønder
D:
11 jan. 1787
Tønder
Peter Fabricius
1662-1700
Peter Fabricius
F:
27 mar. 1662
Varnæs
G:
1 jun. 1686
Varnæs
D:
23 aug. 1700
Varnæs
Mette Cathrine Ægidii
1703-
Mette Cathrine Ægidii
F:
19 nov. 1703
Varnæs
Anna Christine Ægidii
1705-1712
Anna Christine Ægidii
F:
26 dec. 1705
Varnæs
D:
1712
Varnæs
Peder Christian Ægidii
1707-
Peder Christian Ægidii
F:
9 dec. 1707
Varnæs
Bertel Christian Giødesen (Ægidii)
1673-1733
Bertel Christian Giødesen (Ægidii)
F:
1673
Bylderup
D:
3 apr. 1733
Varnæs
Anna Hansdatter
1640-
Anna Hansdatter
F:
o. 1630/40
Bov s. (Kollund)
Lorentz Hinrichsen
1635-1666
Lorentz Hinrichsen
F:
o. 1630/35
fmtl. Bov
G:
1 jun. 1663
Bov
D:
1664/66
Bov
Sønnich Carstensen
Sønnich Carstensen
G:
7 feb. 1667
Bov
Anna Boysen
1605-
Anna Boysen
F:
o. 1600/05
fmtl. Bov s. (Kollund)
Hans Thomsen
1600-1663
Hans Thomsen
F:
o. 1590/1600
fmtl. Bov s. (Kollund)
D:
senest 1663