Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Willads Mikkelsen
1713 - 1784 (71 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Karen Schack Hansdatter
1788-1790
Karen Schack Hansdatter
F:
28 maj 1788
Rejsby
D:
17 nov. 1790
Rejsby
Peter Bjerrum
1864-1882
Peter Bjerrum
F:
7 maj 1864
Brøns s. (Astrup)
D:
15 feb. 1882
Caroline Bjerrum
1866-
Caroline Bjerrum
F:
25 feb. 1866
Brøns s. (Astrup)
Lars Wilhelm Bjerrum
1858-
Lars Wilhelm Bjerrum
F:
16 jun. 1858
Brøns s. (Søndernæs)
G:
4 jan. 1894
Brøns
Martin Petersen Bjerrum
1868-
Martin Petersen Bjerrum
F:
14 sep. 1868
Brøns s. (Astrup)
Jette Pauline Lassen
1876-
Jette Pauline Lassen
F:
9 jul. 1876
Brede s. (Harris)
Peter Boesen Bjerrum
1898-1899
Peter Boesen Bjerrum
F:
14 apr. 1898
Brøns
D:
7 feb. 1899
Brøns
Hans Jensen Bjerrum
1927-
Hans Jensen Bjerrum
F:
22 jul. 1927
Skærbæk
Peter Boesen Bjerrum
1900-
Peter Boesen Bjerrum
F:
13 maj 1900
Brøns
Marie Friederika Jensen
1909-
Marie Friederika Jensen
F:
8 jun. 1909
Ø. Løgum s. (Hjaruplund)
G:
19 jun. 1927
Skærbæk
Peder Hansen Bjerrum
1873-
Peder Hansen Bjerrum
F:
27 maj 1873
Brøns s. (Astrup)
Mathaea Caroline Andersen
1874-
Mathaea Caroline Andersen
F:
1 feb. 1874
Brøns s. (Normsted)
G:
5 dec. 1896
Brøns
Andreas Bjerrum
1877-
Andreas Bjerrum
F:
2 okt. 1877
Brøns s. (Astrup)
Peder Bohsen Bjerrum
1837-
Peder Bohsen Bjerrum
F:
4 jan. 1837
Kirsten Marie Winther
1839-
Kirsten Marie Winther
F:
17 aug. 1839
Brøns s. (Søndernæs)
G:
13 okt. 1860
Brøns
Marie Jensen
1872-
Marie Jensen
F:
1 jan. 1872
Skærbæk
Peter Bjerrum Jensen
1873-
Peter Bjerrum Jensen
F:
5 jun. 1873
Skærbæk
Anton Marius Jensen
1876-
Anton Marius Jensen
F:
10 feb. 1876
Skærbæk
Andrea Marie Bjerrum
1840-
Andrea Marie Bjerrum
F:
6 sep. 1840
Anders Jensen
Laust Pedersen Bjerrum
1844-
Laust Pedersen Bjerrum
F:
8 jun. 1844
Marie Cathrine Bjerrum
1847-1854
Marie Cathrine Bjerrum
F:
15 mar. 1847
D:
7 maj 1854
Martin Warming Bjerrum
1847-1921
Martin Warming Bjerrum
F:
15 mar. 1847
Brønss. (Astrup)
D:
31 aug. 1921
Skærbæk
Peder Bjerrum
1811-1848
Peder Bjerrum
F:
20 maj 1811
D:
29 dec. 1848
Maria Warming Pedersdatter
ca. 1810-1858
Maria Warming Pedersdatter
F:
ca. 1810
G:
12 nov. 1830
D:
21 okt. 1858
Anders Nielsen Schack
1834-1835
Anders Nielsen Schack
F:
1 maj 1834
D:
21 apr. 1835
Marie Cathrine Holm
1857-
Marie Cathrine Holm
F:
4 dec. 1857
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Marie Holm
1859-1860
Marie Holm
F:
23 sep. 1859
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
4 jun. 1860
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Marie Holm
1861-
Marie Holm
F:
20 mar. 1861
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Niels Hansen Holm
ca. 1862-
Niels Hansen Holm
F:
ca. 1862
Arrild s. (Øbjerg)
Meta Marie Holm
1865-
Meta Marie Holm
F:
23 jan. 1865
Brede s. (Kummerlev)
Jørgen Mathiesen Holm
1866-
Jørgen Mathiesen Holm
F:
8 nov. 1866
Oksenvad
Elise Mette Kjestine Holm
1869-1869
Elise Mette Kjestine Holm
F:
23 jan. 1869
Oksenvad
D:
22 mar. 1869
Oksenvad
Ingeborg Schack
1836-1869
Ingeborg Schack
F:
12 feb. 1836
D:
13 mar. 1869
Oksenvad
Peder Matthiesen Holm
1835-
Peder Matthiesen Holm
F:
12 aug. 1835
Nr. Løgum s. (Teglgård)
G:
13 feb. 1857
Nr. Løgum
Marie Cathrine Bjerrum
1812-1838
Marie Cathrine Bjerrum
F:
24 jul. 1812
D:
26 sep. 1838
Niels Hansen Schack
1811-1876
Niels Hansen Schack
F:
18 apr. 1811
G:
30 jan. 1834
D:
2 jun. 1876
Brøns s. (Astrup)
William Lindelof
Betty Lindelof
Irvan Blum
Michael Herluf Lindelof
1879-1953
Michael Herluf Lindelof
F:
18 sep. 1879
Brøns s. (Astrup)
D:
31 mar. 1953
Wheeling, Ohio, USA
Magda
ca. 1888-1981
Magda
F:
ca. 1888
D:
5 jan. 1981
Michael Prinds Lindelof
1881-
Michael Prinds Lindelof
F:
18 feb. 1881
Brøns s. (Astrup)
Stine Marie Lindelof
1883-
Stine Marie Lindelof
F:
3 feb. 1883
Brøns s. (Astrup)
NN Wiese
Laurits Christian Peter Lindelof
1885-
Laurits Christian Peter Lindelof
F:
27 dec. 1885
Brøns s. (Astrup)
Nisida Catharina Lindelof
1887-
Nisida Catharina Lindelof
F:
6 dec. 1887
Brøns s. (Astrup)
Jeppe Frederik Lindelof
1889-1938
Jeppe Frederik Lindelof
F:
1889
Spandet
D:
1 jan. 1938
Hamborg
Minna Thomasine Andersen
1893-
Minna Thomasine Andersen
F:
25 apr. 1893
Tønder
G:
13 jul. 1918
Tønder
Theodora Catharina Lindelof
1892-
Theodora Catharina Lindelof
F:
27 jan. 1892
Spandet
Jens Hansen Hjort
1890-
Jens Hansen Hjort
F:
22 aug. 1890
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
7 Maj 1916
Skærbæk
Inger Cathrine Prinds
1854-
Inger Cathrine Prinds
F:
16 maj 1854
Brøns s. (Søndernæs)
Christian Heinrich Theodor Lindelof
1842-1905
Christian Heinrich Theodor Lindelof
F:
24 apr. 1842
Hygum
G:
6 nov. 1878
Brøns
D:
14 mar. 1905
Haderslev
Peter Jefsen Prinds
1882-
Peter Jefsen Prinds
F:
23 sep. 1882
Brøns s. (Søndernæs)
Ingeborg Marie Jacobsen
1884-
Ingeborg Marie Jacobsen
F:
9 maj 1884
Ensted s. (Styrtom)
G:
30 maj 1911
Brøns
Michael Andersen Prinds
1884-
Michael Andersen Prinds
F:
31 jul. 1884
Brøns s. (Søndernæs)
Johannes Søllingvraa Prinds
1919-
Johannes Søllingvraa Prinds
F:
21 jan. 1919
Skanderup
Laurids Magnus Prinds
1885-1958
Laurids Magnus Prinds
F:
9 sep. 1885
Brøns s. (Søndernæs)
D:
14 apr. 1958
Bedsted s. (Ø. Terp)
Hansine Søllingvraa
1888-1971
Hansine Søllingvraa
F:
27 mar. 1888
Bedsted s. (Mårbæk)
G:
8 jul. 1922
Skanderup
D:
25 mar. 1971
Søren Schmidt Prinds
1887-1887
Søren Schmidt Prinds
F:
26 feb. 1887
Brøns s. (Søndernæs)
D:
19 apr. 1887
Brøns s. (Søndernæs)
Søren Nielsen Schmidt Prinds
1888-1891
Søren Nielsen Schmidt Prinds
F:
4 mar. 1888
Brøns s. (Søndernæs)
D:
15 jul. 1891
Brøns s. (Søndernæs)
Stine Marie Prinds
1890-
Stine Marie Prinds
F:
2 mar. 1890
Brøns s. (Søndernæs)
Hans Ravn
1896-
Hans Ravn
F:
9 jun. 1896
Vamdrup
G:
24 maj 1920
Brøns
Margrethe Louise Prinds
Andreas Petersen Prinds
Hans Peter Westergaard Prinds
1927-1944
Hans Peter Westergaard Prinds
F:
2 jan. 1927
Brøns
D:
8 okt. 1944
Lovise Prinds
Svend Aage Prinds
Knud Erik Prinds
Louis, senere Luis Prinds
1891-1941
Louis, senere Luis Prinds
F:
26 apr. 1891
Brøns s. (Søndernæs)
D:
31 jan. 1941
Brøns
Lauri Kjerstine Westergaard
1897-
Lauri Kjerstine Westergaard
F:
10 jan. 1897
Brøns s. (V. Åbølling)
G:
27 maj 1922
Brøns
Nis Bjerrum Prinds
1892-1892
Nis Bjerrum Prinds
F:
6 jul. 1892
Brøns s. (Søndernæs)
D:
24 aug. 1892
Brøns s. (Søndernæs)
Alfred Prinds
1892-1893
Alfred Prinds
F:
6 jul. 1892
Brøns s. (Søndernæs)
D:
18 mar. 1893
Brøns s. (Søndernæs)
Nis Bjerrum Prinds
1894-1894
Nis Bjerrum Prinds
F:
21 jan. 1894
Brøns s. (Søndernæs)
D:
29 maj 1894
Brøns s. (Søndernæs)
Katrine Lovise Prinds
1895-
Katrine Lovise Prinds
F:
14 jul. 1895
Brøns s. (Søndernæs)
Peter Johann Wilhelm Feddersen
1879-
Peter Johann Wilhelm Feddersen
F:
23 mar. 1879
G:
22 okt. 1920
Brøns
Andreas Petersen Prinds
1855-1935
Andreas Petersen Prinds
F:
3 dec. 1855
D:
13 okt. 1935
Brøns s. (Søndernæs)
Lovise Møller
1856-1921
Lovise Møller
F:
22 jul. 1856
Brøns
G:
23 maj 1881
Brøns
D:
7 okt. 1921
Brøns s. (Søndernæs)
Stine Marie Bjerrum
1813-
Stine Marie Bjerrum
F:
14 aug. 1813
Michael Andersen Prinds
ca. 1806-
Michael Andersen Prinds
F:
ca. 1806
G:
5 feb. 1853
Bine Marie Boysen
1848-1867
Bine Marie Boysen
F:
14 sep. 1848
D:
21 apr. 1867
Karen Bjerrum
1815-1849
Karen Bjerrum
F:
30 okt. 1815
D:
14 aug. 1849
Rask Hansen Boysen
ca. 1815-
Rask Hansen Boysen
F:
ca. 1815
G:
14 nov. 1846
Maria Bjerrum
1856-1868
Maria Bjerrum
F:
18 jun. 1856
Brøns s. (Søndernæs)
D:
22 mar. 1868
Brøns s. (Søndernæs)
Hans Michael Bjerrum
1894-1915
Hans Michael Bjerrum
F:
29 aug. 1894
D:
6 jun. 1915
Hans Jessen Schack Bjerrum
1896-
Hans Jessen Schack Bjerrum
F:
12 maj 1896
Ane Cathrine Bjerrum
1897-
Ane Cathrine Bjerrum
F:
15 okt. 1897
Hans Michael Bjerrum
Andreas Bjerrum
Peter Bjerrum
1900-
Peter Bjerrum
F:
29 jun. 1900
Klara Simonsen
Klara Simonsen
G:
27 jan. 1927
Andreas Petersen Bjerrum
1857-1952
Andreas Petersen Bjerrum
F:
6 jun. 1857
Brøns s. (Søndernæs)
D:
9 sep. 1952
Andrea Kjerstine Schack
1869-1954
Andrea Kjerstine Schack
F:
13 feb. 1869
G:
19 okt. 1893
D:
17 dec. 1954
Lars Wilhelm Bjerrum
1858-
Lars Wilhelm Bjerrum
F:
16 jun. 1858
Brøns s. (Søndernæs)
Caroline Bjerrum
1866-
Caroline Bjerrum
F:
25 feb. 1866
Brøns s. (Astrup)
G:
4 jan. 1894
Brøns
Peder Bjerrum
1859-1859
Peder Bjerrum
F:
22 apr. 1859
Brøns s. (Søndernæs)
D:
29 apr. 1859
Brøns s. (Søndernæs)
Hans Schack Bjerrum
1861-
Hans Schack Bjerrum
F:
26 jan. 1861
Brøns s. (Søndernæs)
Anders Poulsen Bjerrum
1862-
Anders Poulsen Bjerrum
F:
20 apr. 1862
Brøns s. (Søndernæs)
Niels Obling Bjerrum
1863-
Niels Obling Bjerrum
F:
11 okt. 1863
Brøns s. (Søndernæs)
Marie Cathrine Bjerrum
1865-1879
Marie Cathrine Bjerrum
F:
24 jun. 1865
Brøns s. (Søndernæs)
D:
20 maj 1879
Peder Bjerrum
1867-
Peder Bjerrum
F:
9 feb. 1867
Brøns s. (Søndernæs)
Hans Michael Bjerrum
1817-
Hans Michael Bjerrum
F:
4 okt. 1817
Ane Cathrine Holm
1825-1875
Ane Cathrine Holm
F:
8 maj 1825
Holmgård
G:
27 okt. 1855
D:
11 dec. 1875
Else Marie Bjerrum
1820-1820
Else Marie Bjerrum
F:
14 apr. 1820
D:
18 maj 1820
Nis Bjerrum
1821-
Nis Bjerrum
F:
26 sep. 1821
Mette Cathrine Ravn
ca. 1815-
Mette Cathrine Ravn
F:
ca. 1815
G:
26 okt. 1867
Maren Bierrum
1789-1862
Maren Bierrum
F:
2 aug. 1789
Rejsby
D:
2 jun. 1862
Andreas Pedersen
ca. 1770-1835
Andreas Pedersen
F:
ca. 1770
G:
1809
D:
23 jul. 1835
Bothilla Schack
1790-1846
Bothilla Schack
F:
10 okt. 1790
Rejsby
D:
1846
Peder Jørgensen
ca. 1795-1867
Peder Jørgensen
F:
ca. 1795
G:
2 apr. 1831
Ribe (Doms.)
D:
1867
Karen Hansdatter Schack
1791-1869
Karen Hansdatter Schack
F:
26 okt. 1791
Rejsby s. (Haved)
D:
3 jan. 1869
Hviding s. (Råhede)
Nis Andersen Wodder
1792-1873
Nis Andersen Wodder
F:
11 aug. 1792
Hviding s. (Råhede)
G:
25 okt. 1834
Hviding
D:
15 nov. 1873
Hviding s. (Råhede)
Ellen Marie Stavener
1843-1843
Ellen Marie Stavener
F:
6 jun. 1843
Rejsby
D:
2 nov. 1843
Rejsby
Ellen Marie Stavener
1844-
Ellen Marie Stavener
F:
9 jun. 1844
Rejsby
Thomas Stavener
1846-
Thomas Stavener
F:
23 sep. 1846
Rejsby
Kirstine Stavener
1848-
Kirstine Stavener
F:
24 sep. 1848
Rejsby
Vilhelm Lorenzen Stavener
1850-1852
Vilhelm Lorenzen Stavener
F:
10 nov. 1850
Rejsby
D:
12 mar. 1852
Rejsby
Vilhelmine Stavener
1853-1854
Vilhelmine Stavener
F:
26 feb. 1853
D:
6 mar. 1854
Birthe Marie Schack
1823-1853
Birthe Marie Schack
F:
12 mar. 1823
Rejsby s. (Havedgård)
D:
13 mar. 1853
Rejsby s. (Havedgård)
Anders Thomsen Stavener
1821-1853
Anders Thomsen Stavener
F:
1821
G:
9 dec. 1842
D:
25 mar. 1853
Rejsby s. (Havedgård)
Hans Michael Schack
1825-1858
Hans Michael Schack
F:
25 jan. 1825
Rejsby s. (Havedgård)
D:
18 jul. 1858
Ribe (Skt. Cathrine s. (Tved))
Kirsten Hansen Schou
1862-
Kirsten Hansen Schou
F:
21 apr. 1862
Roager s. (Vesterbæk)
Kirstine Lastein
1890-1962
Kirstine Lastein
F:
21 sep. 1890
Vodder s. (Birkelev)
D:
7 aug. 1962
Eli Marius Andersen
1897-1989
Eli Marius Andersen
F:
11 jun. 1897
Broager
G:
1920
D:
31 jan. 1989
Ribe
Hans Nielsen Lastein
1894-1961
Hans Nielsen Lastein
F:
17 jun. 1894
Vodder s. (Birkelev)
D:
3 apr. 1961
Inger Marie Katrine Hansen Roed
1905-1985
Inger Marie Katrine Hansen Roed
F:
7 maj 1905
Veflinge s. (Væde Have)
G:
25 apr. 1920
Vodder
D:
2 jul. 1985
Skærbæk
Augusta Amalie Lastein
1897-1982
Augusta Amalie Lastein
F:
30 mar. 1897
Vodder s. (Birkelev)
D:
4 jul. 1982
Svendborg
Karl Kristian Hansen Roed
1902-1957
Karl Kristian Hansen Roed
F:
11 mar. 1902
Veflinge s. (Væde Have)
G:
29 jul. 1929
New York
D:
22 apr. 1957
Højby
Ellen Kjerstine Lastein
1899-1956
Ellen Kjerstine Lastein
F:
31 okt. 1899
Vodder s. (Birkelev)
D:
12 okt. 1956
Skærbæk
Anton Peder Hougaard
1888-1963
Anton Peder Hougaard
F:
7 dec. 1888
Sahl
G:
28 maj 1939
Langesø
D:
27 maj 1963
Tønder (sygehuset)
Hans Lassen Obling
1928-1928
Hans Lassen Obling
F:
28 jan. 1928
D:
14 jun. 1928
Hans Lassen Obling
1930-1997
Hans Lassen Obling
F:
12 feb. 1930
D:
14 dec. 1997
Anne Marie Obling
Petrea Lastein
1903-1962
Petrea Lastein
F:
31 okt. 1903
Vodder s. (Birkelev)
D:
26 jun. 1962
Ribe (Sygehuset)
Simon Mikkelsen Obling
1892-1967
Simon Mikkelsen Obling
F:
18 jun. 1892
Vodder s. (Åved)
G:
20 maj 1927
Vodder
D:
15 feb. 1967
Ribe (hvilehjem "ved Åen")
Kjerstine Bodil Skov
1863-1948
Kjerstine Bodil Skov
F:
5 sep. 1863
Roager s. (Vesterbæk)
D:
21 okt. 1948
Vodder s. (Birkelev)
Christian Ludvig Lastein
1865-1953
Christian Ludvig Lastein
F:
8 okt. 1865
Jels
G:
6 dec. 1889
Vodder
D:
13 aug. 1953
Vodder s. (Birkelev)
Niels Nielsen Schou
1865-1865
Niels Nielsen Schou
F:
15 feb. 1865
Roager s. (Vesterbæk)
D:
23 feb. 1865
Roager s. (Vesterbæk)
Niels Nielsen Schou
1867-1867
Niels Nielsen Schou
F:
14 aug. 1867
Roager s. (Vesterbæk)
D:
21 aug. 1867
Roager s. (Vesterbæk)
Dødfødt datter
1871-1871
Dødfødt datter
F:
24 jul. 1871
Roager s. (Vesterbæk)
D:
24 jul. 1871
Roager s. (Vesterbæk)
Ellen Kirstine Schack
1828-1871
Ellen Kirstine Schack
F:
3 feb. 1828
Rejsby s. (Havedgård)
D:
4 aug. 1871
Roager s. (Vesterbæk)
Hans Nielsen Schou
1829-
Hans Nielsen Schou
F:
1829
G:
29 sep. 1859
Brøns
Dødfødt datter
1864-1864
Dødfødt datter
F:
28 apr. 1864
Rejsby s. (Kærbølling)
D:
28 apr. 1864
Rejsby s. (Kærbølling)
Jes Beyer Schack
1865-
Jes Beyer Schack
F:
22 mar. 1865
Rejsby s. (Kærbølling)
Villads Michael Schack
1866-
Villads Michael Schack
F:
5 nov. 1866
Rejsby s. (Kærbølling)
Mikael Sørensen Schack
1869-
Mikael Sørensen Schack
F:
19 aug. 1869
Anst s. (St. Anst)
Schack Hansen
1897-1941
Schack Hansen
F:
9 dec. 1897
Tjæreborg
D:
1 aug. 1941
Skads
Astrid Lauridsen
1909-1951
Astrid Lauridsen
F:
24 sep. 1909
Skads
G:
29 aug. 1931
Skads
D:
7 aug. 1951
Skads
Jens Vilhelm Hansen
1899-
Jens Vilhelm Hansen
F:
23 jan. 1899
Tjæreborg
Else Cathrine Schack
1871-
Else Cathrine Schack
F:
30 sep. 1871
Anst s. (St. Anst)
Methinus Valdemar Hansen
1862-
Methinus Valdemar Hansen
F:
23 dec. 1862
Tjæreborg
G:
19 maj 1896
Tjæreborg
Mads Beier Schack
1872-
Mads Beier Schack
F:
3 okt. 1872
Anst s. (St. Anst)
Hans Smidt Schack
1875-
Hans Smidt Schack
F:
13 maj 1875
V. Nykirke s. (Ravnsø)
Søren Schmidt Schack
1830-1892
Søren Schmidt Schack
F:
4 jul. 1830
Rejsby s. (Havedgård)
D:
11 mar. 1892
Varde s. (Varde Vestermark)
Johanne Beyer
1838-1895
Johanne Beyer
F:
7 feb. 1838
Rejsby s. (Kærbølling)
G:
23 okt. 1863
D:
18 dec. 1895
Varde s. (Varde Vestermark)
Karen Bennedsen
1858-
Karen Bennedsen
F:
1 sep. 1858
Ribe (Skt. Cathrine s. (Tved))
Karen Schack
1832-1858
Karen Schack
F:
9 mar. 1832
Rejsby s. (Havedgård)
D:
19 sep. 1858
Ribe (Skt. Cathrine s. (Tved))
Laurids Bennedsen
ca. 1825-
Laurids Bennedsen
F:
ca. 1825
G:
1 nov. 1854
Hviding
Willads Michael Schack
1792-1842
Willads Michael Schack
F:
11 nov. 1792
Rejsby
D:
20 mar. 1842
Rejsby
Kirsten Schmidt
1794-1841
Kirsten Schmidt
F:
8 apr. 1794
G:
2 nov. 1822
D:
28 jun. 1841
Jens Hansen Schack
1793-1793
Jens Hansen Schack
F:
12 okt. 1793
Rejsby
D:
3 dec. 1793
Rejsby
Hans Michael Madsen
1819-1819
Hans Michael Madsen
F:
15 aug. 1819
D:
15 dec. 1819
Karen Madsdatter Roager
1821-
Karen Madsdatter Roager
F:
20 jan. 1821
Augusta Marie Schack
1795-
Augusta Marie Schack
F:
5 mar. 1795
Rejsby
Mads Lauridsen Borre
1785-1838
Mads Lauridsen Borre
F:
1785
G:
7 nov. 1818
D:
20 maj 1838
Jens Hansen Schack
1867-
Jens Hansen Schack
F:
15 feb. 1867
Peder Jørgen Schack
1836-1902
Peder Jørgen Schack
F:
5 mar. 1836
Hviding s. (Råhede)
D:
19 nov. 1902
Mikka Marie Dahl
ca. 1845-
Mikka Marie Dahl
F:
ca. 1845
G:
17 mar. 1866
Jens Hansen Schack
1871-
Jens Hansen Schack
F:
29 okt. 1871
Betty Marie Schack
1906-
Betty Marie Schack
F:
28 okt. 1906
Bertel Mortensen Schack
Signe Kjerstine Schack
Petrea Jørgine Schack
1912-1912
Petrea Jørgine Schack
F:
6 jul. 1912
D:
21 jul. 1912
Petra Jørgine Schack
Hans Schmidt Schack
1874-
Hans Schmidt Schack
F:
2 apr. 1874
Eline Kirstine Mortensen
1873-
Eline Kirstine Mortensen
F:
7 dec. 1873
G:
20 okt. 1905
Mikka Marie Schack
1875-
Mikka Marie Schack
F:
5 jun. 1875
Peter Jørgen Oksen
Niels Thyssen Oksen
Valborg Jensine Oksen
1914-1915
Valborg Jensine Oksen
F:
2 maj 1914
Hviding s. (Råhede)
D:
18 feb. 1915
Hans Oksen
Christian Oksen
Kjerstine Schack
1878-1949
Kjerstine Schack
F:
17 jan. 1878
Hviding s. (Råhede)
D:
17 sep. 1949
V. Vedsted
Hans Ocksen
1885-1956
Hans Ocksen
F:
21 apr. 1885
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
2 okt. 1908
Hviding
D:
7 sep. 1956
Ribe (Skt. Cathrine s. (Amtssygeh.))
Maren Schack
1884-1886
Maren Schack
F:
6 feb. 1884
D:
31 jan. 1886
Peter Jørgen Schack
Karen Lorendsen
Niels Hansen Schack
1926-1926
Niels Hansen Schack
F:
25 maj 1926
D:
26 maj 1926
Martin Petersen Schack
1886-1971
Martin Petersen Schack
F:
22 feb. 1886
Hviding s. (Råhede)
D:
3 maj 1971
Else Marie Obling
1889-1967
Else Marie Obling
F:
7 maj 1889
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
22 sep. 1920
Hviding
D:
1 apr. 1967
Ribe (Amtssygeh.)
Jensine Kirstine Schmidt
1848-
Jensine Kirstine Schmidt
F:
28 jul. 1848
G:
27 maj 1870
Birthe Marie Schack
1843-1908
Birthe Marie Schack
F:
28 jan. 1843
Hviding s. (Råhede)
D:
20 jan. 1908
Jens Hansen Schack
1796-1867
Jens Hansen Schack
F:
20 feb. 1796
Rejsby s. (Haved)
D:
5 mar. 1867
Hviding s. (Råhede)
Kirsten Vodder
1797-1852
Kirsten Vodder
F:
2 aug. 1797
Hviding s. (Høgsbro)
G:
21 feb. 1835
Hviding k.
D:
20 mar. 1852
Hviding s. (Råhede)
Anne Marie Hansdatter
1831-1832
Anne Marie Hansdatter
F:
15 aug. 1831
Mjolden
D:
7 apr. 1832
Mjolden
Hans Andersen Hansen
1854-
Hans Andersen Hansen
F:
20 jul. 1854
Mjolden
Hans Michael Hansen
1891-
Hans Michael Hansen
F:
16 jan. 1891
Ane Margrethe Hansen
1893-
Ane Margrethe Hansen
F:
24 feb. 1893
Erna Møller
1929-2008
Erna Møller
F:
17 feb. 1929
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
9 aug. 2008
Haderslev
Evald Mailand
1921-1963
Evald Mailand
F:
19 sep. 1921
Emmerlev s. (V. Gammelby)
G:
25 mar. 1951
Rinkenæs Korskirke
D:
2 aug. 1963
Odense (sygehuset)
Else Marie Hansen
1894-
Else Marie Hansen
F:
31 dec. 1894
Mjolden s. (Højbjerg)
Martin Peter Jacobsen Møller
1885-
Martin Peter Jacobsen Møller
F:
7 Okt 1885
G:
30 jun. 1927
Skærbæk
Peter Christian Hansen
1896-
Peter Christian Hansen
F:
28 dec. 1896
Hans Christian Hansen
1899-
Hans Christian Hansen
F:
9 jan. 1899
Ane Marie Hansen
1901-
Ane Marie Hansen
F:
27 okt. 1901
Johanne Andrea Hansen
1903-
Johanne Andrea Hansen
F:
2 aug. 1903
Hansine Hansen
1905-
Hansine Hansen
F:
4 sep. 1905
Dagmar Agnes Hansen
Anders Johansen Hansen
1854-
Anders Johansen Hansen
F:
20 jul. 1854
Mjolden
Johanne Christensen
1865-
Johanne Christensen
F:
20 okt. 1865
G:
4 sep. 1890
Mjolden
Ingeborg Hansen
1855-
Ingeborg Hansen
F:
12 nov. 1855
Mjolden
Barbara Hansen
1857-1864
Barbara Hansen
F:
4 aug. 1857
Mjolden
D:
19 okt. 1864
Mjolden
Anne Marie Hansen
1859-1866
Anne Marie Hansen
F:
4 aug. 1859
Mjolden
D:
1 maj 1866
Mjolden
Hans Andersen Hansen
1862-1865
Hans Andersen Hansen
F:
17 jan. 1862
Mjolden
D:
13 jan. 1865
Mjolden
Anders Nielsen Hansen
1864-
Anders Nielsen Hansen
F:
12 feb. 1864
Mjolden
Martin Hansen
1867-
Martin Hansen
F:
1 maj 1867
Mjolden
Hans Peter Hansen
1867-
Hans Peter Hansen
F:
1 maj 1867
Mjolden
Barbara Hansen
1869-
Barbara Hansen
F:
18 maj 1869
Mjolden
Peter Christian Hansen
1873-
Peter Christian Hansen
F:
1 sep. 1873
Mjolden
Hans Michael Hansen
1833-
Hans Michael Hansen
F:
14 jul. 1833
Mjolden
Else Marie Andreasdatter
ca. 1828-
Else Marie Andreasdatter
F:
ca. 1828
G:
18 mar. 1854
Mjolden
Barbara Schack
1797-1879
Barbara Schack
F:
19 mar. 1797
Rejsby
D:
11 feb. 1879
Mjolden
Hans Pedersen
ca. 1795-1835
Hans Pedersen
F:
ca. 1795
G:
15 Maj 1830
Mjolden
D:
1834/35
Udøbt søn
1877-1877
Udøbt søn
F:
13 dec. 1877
Mjolden
D:
13 dec. 1877
Mjolden
Anders Nielsen
1879-
Anders Nielsen
F:
20 sep. 1879
Mjolden
Christian Christensen Nielsen
1880-1887
Christian Christensen Nielsen
F:
12 nov. 1880
Mjolden
D:
8 jun. 1887
Mjolden
Obarius Nielsen
1883-
Obarius Nielsen
F:
20 mar. 1883
Mjolden
Ane Marie Nielsen
1885-
Ane Marie Nielsen
F:
14 nov. 1885
Mjolden
Christian Christensen Nielsen
1887-
Christian Christensen Nielsen
F:
30 jun. 1887
Mjolden
Jørgen Hansen Nielsen
1889-
Jørgen Hansen Nielsen
F:
25 dec. 1889
Mjolden
Hans Michael Nielsen
1892-
Hans Michael Nielsen
F:
28 jun. 1892
Mjolden
Karl Nielsen
1894-
Karl Nielsen
F:
3 nov. 1894
Mjolden
Svend Nielsen
1898-
Svend Nielsen
F:
6 okt. 1898
Mjolden
Hans Peter Nielsen
1837-
Hans Peter Nielsen
F:
27 jun. 1837
Mjolden
Ane Marie Christensen
1851-
Ane Marie Christensen
F:
6 feb. 1851
G:
4 dec. 1877
Mjolden
Anders Nielsen Svendsen
1806-
Anders Nielsen Svendsen
F:
30 mar. 1806
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
18 okt. 1836
Mjolden
Dødfødt søn
1798-1798
Dødfødt søn
F:
15 okt. 1798
Rejsby
D:
15 okt. 1798
Rejsby
Hans Michael Willadsen
1748-1821
Hans Michael Willadsen
F:
15 aug. 1748
Rejsby s. (Havedgård)
D:
27 maj 1821
Rejsby
Birthe Marie Jensdatter
1769-1799
Birthe Marie Jensdatter
F:
30 okt. 1769
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
10 nov. 1786
D:
22 okt. 1799
Rejsby
Karen Nielsdatter
1759-
Karen Nielsdatter
F:
28 jan. 1759
G:
19 jun. 1801
Niels Schack
1750-1764
Niels Schack
F:
1750
Rejsby s. (Havedgård)
D:
1764
Hans
1753-1755
Hans
F:
25 maj 1753
Rejsby s. (Havedgård)
D:
1755
Jens Lassen Schack
1803-1813
Jens Lassen Schack
F:
12 mar. 1803
Rejsby
D:
10 feb. 1813
Rejsby
Kirsten Schack
1805-1806
Kirsten Schack
F:
9 jan. 1805
Rejsby
D:
22 okt. 1806
Rejsby
Botilla Schack
1807-1811
Botilla Schack
F:
13 jan. 1807
Rejsby
D:
18 dec. 1811
Rejsby
Nicolai Peter Lagoni
1858-1918
Nicolai Peter Lagoni
F:
8 dec. 1858
Bjolderup s. (Perbøl)
D:
23 jun. 1918
Montana, USA
Hans Schmidt Lagoni
1860-1869
Hans Schmidt Lagoni
F:
21 aug. 1860
Bjolderup s. (Perbøl)
D:
21 okt. 1869
Vojens
Mary Lagoni
1907-2001
Mary Lagoni
F:
20 jul. 1907
Kalispell, Montana, USA
D:
16 maj 2001
Kalispell, Montana, USA
August Christian Lagoni
1862-1932
August Christian Lagoni
F:
15 sep. 1862
Bjolderup s. (Perbøl)
D:
18 jan. 1932
Kalispell, Montana, USA
Maude Kimberly
1878-
Maude Kimberly
F:
30 dec. 1878
G:
21 jun. 1904
Agnes Christine Lagoni
1864-
Agnes Christine Lagoni
F:
12 sep. 1864
Gl. Haderslev
Christine Petrea Lagoni
1866-1932
Christine Petrea Lagoni
F:
25 apr. 1866
Vojens
D:
22 apr. 1932
Rejsby
Hannah Rasmussen
1895-
Hannah Rasmussen
F:
1895
Ralph Rasmussen
1897-
Ralph Rasmussen
F:
1897
Paul Rasmussen
1900-
Paul Rasmussen
F:
1900
Alice Rasmussen
1902-
Alice Rasmussen
F:
1902
Grant Rasmussen
1906-
Grant Rasmussen
F:
1906
Anne Elisabeth Lagoni
1867-
Anne Elisabeth Lagoni
F:
8 sep. 1867
Vojens
Hans Rasmussen
1850-1929
Hans Rasmussen
F:
1850
Langeland
G:
28 mar. 1892
Minneapolis, USA
D:
1929
Hans Schmidt Lagoni
1869-1869
Hans Schmidt Lagoni
F:
24 dec. 1869
Vojens
D:
28 dec. 1869
Vojens
Nielsine Hansine Lagoni
1869-1869
Nielsine Hansine Lagoni
F:
24 dec. 1869
Vojens
D:
26 dec. 1869
Vojens
Bodil Schmidt
1835-1910
Bodil Schmidt
F:
19 okt. 1835
Rejsby
D:
5 jan. 1910
Rejsby
Peter Nicolajsen Lagoni
1829-1899
Peter Nicolajsen Lagoni
F:
1 okt. 1829
D:
26 feb. 1899
Rejsby
Hans Sørensen Brandrup
1858-1858
Hans Sørensen Brandrup
F:
5 jul. 1858
Rejsby
D:
17 jul. 1858
Rejsby
Kirsten Schmidt Brandrup
1859-
Kirsten Schmidt Brandrup
F:
11 dec. 1859
Rejsby
Niels Thyssen Gram
Karen Brandrup
1861-
Karen Brandrup
F:
3 aug. 1861
Rejsby
Hansine Schmidt Brandrup
1862-1884
Hansine Schmidt Brandrup
F:
20 okt. 1862
Rejsby
D:
1 jul. 1884
Rejsby
Hans Schmidt Brandrup
1865-1887
Hans Schmidt Brandrup
F:
23 maj 1865
Rejsby
D:
11 feb. 1887
Rejsby
Magdalene Schmidt Brandrup
1867-1889
Magdalene Schmidt Brandrup
F:
17 feb. 1867
Rejsby
D:
18 jul. 1889
Rejsby
Olga Boline Dünweber
1890-1978
Olga Boline Dünweber
F:
27 Okt 1890
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
D:
2 mar. 1978
København
Henning Stürup
1918-
Henning Stürup
F:
28 jun. 1918
Lemvig
Inger Bodil, senere Pia Bodil, Stürup
1919-
Inger Bodil, senere Pia Bodil, Stürup
F:
29 sep. 1919
Lemvig
Ulla Alexandra Stürup
1923-
Ulla Alexandra Stürup
F:
30 jul. 1923
Lemvig
Ellen Brandrup Dünweber
1896-1978
Ellen Brandrup Dünweber
F:
30 jul. 1896
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
D:
24 dec. 1978
København
Jørgen Henning Valckendorf Stürup
1881-1955
Jørgen Henning Valckendorf Stürup
F:
22 nov. 1881
Svendborg
G:
14 apr. 1917
København (Holmens s.)
D:
10 jun. 1955
København (Kommunehosp.)
Andrea Brandrup
1868-
Andrea Brandrup
F:
16 okt. 1868
Rejsby
Thorø Louis Valdemar Dünweber
1861-1920
Thorø Louis Valdemar Dünweber
F:
14 jun. 1861
København
G:
11 jan. 1890
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
D:
2 dec. 1920
København
Knud Brandrup
1870-1872
Knud Brandrup
F:
28 sep. 1870
Rejsby
D:
29 jan. 1872
Rejsby
Lars Jensen Brandrup
1873-1873
Lars Jensen Brandrup
F:
28 mar. 1873
Rejsby
D:
21 apr. 1873
Rejsby
Eline Schmidt
1837-1875
Eline Schmidt
F:
28 sep. 1837
Rejsby
D:
2 jan. 1875
Rejsby
Niels Lassen Brandrup
1830-1877
Niels Lassen Brandrup
F:
20 maj 1830
G:
14 apr. 1858
D:
2 jan. 1877
Rejsby
Kirsten Schack
1809-1857
Kirsten Schack
F:
5 jun. 1809
Rejsby
D:
20 dec. 1857
Rejsby
Hans Sørensen Schmidt
1801-1888
Hans Sørensen Schmidt
F:
27 apr. 1801
Rejsby s.
G:
3 okt. 1824
D:
15 jul. 1888
Rejsby s.
Truels Jensen Riis
1869-1902
Truels Jensen Riis
F:
4 feb. 1869
D:
20 aug. 1902
Jens Riis
1870-
Jens Riis
F:
20 nov. 1870
Kirsten Jensen
1838-1923
Kirsten Jensen
F:
18 aug. 1838
V. Åbølling
D:
30 apr. 1923
Rejsby
Peter Riis
1835-1887
Peter Riis
F:
5 mar. 1835
G:
7 nov. 1868
Seem
D:
1 okt. 1887
Anna Marie Bothilde Jensen
1889-
Anna Marie Bothilde Jensen
F:
2 sep. 1889
Anders Brodersen Møller
1878-
Anders Brodersen Møller
F:
8 dec. 1878
Rejsby
G:
4 jun. 1924
Lars Stauning Jensen
1921-1993
Lars Stauning Jensen
F:
8 sep. 1921
Rejsby
D:
14 mar. 1993
Rejsby
Anne Marie Enemark
1922-1985
Anne Marie Enemark
F:
1 feb. 1922
Vedsted
G:
16 apr. 1948
D:
28 nov. 1985
Rejsby
Else Boesen Jensen
Thomas Brücker
Anna Windfeldt Jensen
Niels Nørregaard Rasmussen
Truels Stauning Jensen
1891-1963
Truels Stauning Jensen
F:
4 feb. 1891
Rejsby
D:
15 feb. 1963
Rejsby
Christine Marie Boesen
1885-
Christine Marie Boesen
F:
21 jan. 1885
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
26 nov. 1920
Føvling
Lars Jensen
1840-1913
Lars Jensen
F:
16 apr. 1840
Rejsby
D:
12 apr. 1913
Rejsby
Ane Marie Windfeldt
1854-1901
Ane Marie Windfeldt
F:
6 nov. 1854
Guldager
G:
1888
D:
25 okt. 1901
Rejsby
Gustav Adolph Beyer
1906-
Gustav Adolph Beyer
F:
7 jun. 1906
Randers
Kirsten Høgsgaard
Hans Adolph Beyer
1869-1946
Hans Adolph Beyer
F:
21 jan. 1869
Brøns
D:
4 aug. 1946
Randers
Ingeborg Inger Marie Bendixen
1877-1949
Ingeborg Inger Marie Bendixen
F:
31 okt. 1877
København
G:
7 nov. 1900
Thisted
D:
15 dec. 1949
Randers
Niels Peter Christensen
Adser Truels Beier Christensen
Hans Beier Christensen
Anne Margrethe Christensen
Bodil Elisabeth Beier
1896-
Bodil Elisabeth Beier
F:
20 okt. 1896
Niels Andersen Christensen
1893-1968
Niels Andersen Christensen
F:
31 okt. 1893
G:
13 mar. 1920
D:
3 jun. 1968
Anna Emilie Beier
Poul Christian Jørgensen
Maren Elisabeth Beier
Jørgen Baden
1920-1959
Jørgen Baden
F:
30 nov. 1920
D:
15 sep. 1959
Bodil Beier
Kirsten Beier
Hans Vindfeld Tranberg Beier
1899-
Hans Vindfeld Tranberg Beier
F:
30 jan. 1899
Asta Boesen
1900-
Asta Boesen
F:
11 nov. 1900
Brøns s. (Søndernæs)
G:
12 dec. 1924
Skærbæk Frimenighedskirke
Karen Tranberg Beier
Erik Palsby
Inger Elisabeth Tranberg Beier
Peter Andreas Folmer Nossen
Niels Carl Tranberg Beier
1905-1974
Niels Carl Tranberg Beier
F:
10 maj 1905
D:
20 sep. 1974
Elisabeth Poulsen
Peder Beier
1935-1942
Peder Beier
F:
6 apr. 1935
D:
9 mar. 1942
Truels Jensen Beier
Dagny Helene Jørgensen Staugård
Svend Aage Beier
Jytte Hansen
Bodil Holbøll
Signe Beier
Niels Bo Andersen
Julius Beier
Karen Metha Heisel Jørgensen
Jørgen Beier
Ursula Plückthun Andersen
Jens Oskar Tranberg Beier
Riborg Lund
Jes Jørgen Beier
Birgit Breddam
Hans Christian Beier
Lene Brodersen
Ellen Margrethe Beier
Erik Sørensen
Signe Karoline Tranberg Beier
Mathias Beier
Truels Jensen Beyer
1870-1961
Truels Jensen Beyer
F:
13 dec. 1870
D:
18 jan. 1961
Anne Kirstine Nielsine Tranberg
1872-1949
Anne Kirstine Nielsine Tranberg
F:
24 jan. 1872
Farup s. (Dortheashvile)
G:
23 okt. 1895
Farup
D:
1 aug. 1949
Bodil Jensen
1842-1923
Bodil Jensen
F:
26 mar. 1842
Rejsby
D:
27 jun. 1923
Niels Beyer
1844-1927
Niels Beyer
F:
3 mar. 1844
G:
3 maj 1868
D:
29 maj 1927
Jens Truelsen Jensen
1844-1874
Jens Truelsen Jensen
F:
15 jun. 1844
Rejsby
D:
24 maj 1874
Bothilde Magdalene Schmidt
1869-
Bothilde Magdalene Schmidt
F:
5 okt. 1869
Nustrup s. (Kolsnap Mark)
Petrea Jensine Schmidt
1872-
Petrea Jensine Schmidt
F:
23 jan. 1872
Nustrup s. (Kolsnap Mark)
Jens Truelsen Schmidt
1874-1874
Jens Truelsen Schmidt
F:
2 jul. 1874
Nustrup s. (Kolsnap Mark)
D:
5 sep. 1874
Nustrup s. (Kolsnap Mark)
Jens Truelsen Schmidt
1875-1886
Jens Truelsen Schmidt
F:
5 aug. 1875
Nustrup s. (Kolsnap Mark)
D:
6 jul. 1886
Nustrup s. (Kolsnap)
Gerda Schmidt
1908-
Gerda Schmidt
F:
6 okt. 1908
Rødding
Svend Aage Schmidt
1910-
Svend Aage Schmidt
F:
15 feb. 1910
Rødding
Johannes Paulsen Schmidt
1911-
Johannes Paulsen Schmidt
F:
15 apr. 1911
Rødding
Holger Schmidt
1912-
Holger Schmidt
F:
11 jul. 1912
Rødding
Emilie Schmidt
1913-
Emilie Schmidt
F:
9 dec. 1913
Rødding
Peter Schmidt
1878-
Peter Schmidt
F:
25 jul. 1878
Nustrup s. (Kolsnap Mark)
Christine Laurine Jensen
1886-
Christine Laurine Jensen
F:
18 apr. 1886
Rødding
Johannes Poulsen Schmidt
Olaf Rye Schmidt
Ulla Schmidt
Truels Jensen Schmidt
1880-1946
Truels Jensen Schmidt
F:
14 maj 1880
Nustrup s. (Kolsnap)
D:
24 okt. 1946
Gråsten
Karen Frandsen
ca. 1885-
Karen Frandsen
F:
ca. 1885
G:
før 1909
Magdalene Schmidt
1885-
Magdalene Schmidt
F:
27 jun. 1885
Nustrup s. (Kolsnap)
Josine Kirstine Jensen
1846-1908
Josine Kirstine Jensen
F:
1 jul. 1846
Rejsby
D:
6 maj 1908
Rødding
Johannes Poulsen Schmidt
1841-1909
Johannes Poulsen Schmidt
F:
15 apr. 1841
Nustrup s. (Kolsnap)
G:
13 dec. 1868
Rødding
D:
29 maj 1909
Rødding
Jens Lassen Jensen
1848-1848
Jens Lassen Jensen
F:
2 okt. 1848
Rejsby
D:
8 okt. 1848
Rejsby
Marie Cathrine Jensen
1852-1943
Marie Cathrine Jensen
F:
2 jun. 1852
Rejsby
D:
1943
Botilla Schack
1811-1889
Botilla Schack
F:
20 dec. 1811
Rejsby
D:
11 jan. 1889
Rejsby
Truels Stauning Jensen
1811-1859
Truels Stauning Jensen
F:
26 nov. 1811
Brøns
G:
18 nov. 1837
Brøns
D:
10 dec. 1859
Rejsby
Jens Lassen Schack
1822-
Jens Lassen Schack
F:
17 maj 1822
Rejsby
Dødfødt datter
1824-1824
Dødfødt datter
F:
1 nov. 1824
Rejsby
D:
1 nov. 1824
Rejsby
Dødfødt søn
1824-1824
Dødfødt søn
F:
10 mar. 1824
Rejsby
D:
10 mar. 1824
Rejsby
Las Jensen
1776-1839
Las Jensen
F:
16 aug. 1776
Rejsby s.
D:
3 okt. 1839
Rejsby s.
Bodil Josiasdatter Schack
1781-1837
Bodil Josiasdatter Schack
F:
9 jul. 1781
Branderup s. (Rurup)
G:
15 okt. 1802
Rejsby
D:
25 nov. 1837
Rejsby s.
Botilla Schack Willadsdatter
1806-1806
Botilla Schack Willadsdatter
F:
26 jan. 1806
Rejsby
D:
22 jun. 1806
Rejsby
Anna Schack Willadsdatter
1807-1808
Anna Schack Willadsdatter
F:
23 maj 1807
Rejsby
D:
12 mar. 1808
Rejsby
Willads Hansen Beyer
1836-1911
Willads Hansen Beyer
F:
3 aug. 1836
Rejsby
D:
4 jul. 1911
Ø. Nykirke s. (Vonge)
Ane Christine Pedersen
1844-
Ane Christine Pedersen
F:
3 okt. 1844
Ø. Nykirke s. (Vonge)
Mads Jensen Beyer
1838-1842
Mads Jensen Beyer
F:
3 nov. 1838
Rejsby
D:
1 jun. 1842
Rejsby
Hans Martensen Beyer
1841-1843
Hans Martensen Beyer
F:
9 feb. 1841
Rejsby
D:
29 jun. 1843
Rejsby
NN Skrydstrup
-før 1898
NN Skrydstrup
D:
før 1898
USA
NN Skrydstrup
-før 1898
NN Skrydstrup
D:
før 1898
USA
Anne Lund
1864-før 1898
Anne Lund
F:
1864
Højrup s. (Arnum)
D:
før 1898
USA
Hans Skrydstrup
1852-1932
Hans Skrydstrup
F:
22 nov. 1852
Rejsby
D:
7 aug. 1932
Rejsby
Jørgen Andersen Lund
1866-
Jørgen Andersen Lund
F:
1 apr. 1866
Højrup s. (Arnum)
Botilla Lund
1868-
Botilla Lund
F:
1868
Højrup s. (Arnum)
Hans Beyer Lund
1871-
Hans Beyer Lund
F:
19 mar. 1871
Højrup s. (Arnum)
Johanne Beyer
1843-
Johanne Beyer
F:
11 maj 1843
Rejsby
Niels Andersen Lund
1832-1872
Niels Andersen Lund
F:
1832
G:
4 jun. 1863
D:
31 jul. 1872
Højrup s. (Arnum)
Niels Lund Pedersen
1877-
Niels Lund Pedersen
F:
21 dec. 1877
Højrup s. (Arnum)
Hartvig Pedersen
1879-1880
Hartvig Pedersen
F:
6 nov. 1879
Højrup s. (Arnum)
D:
26 nov. 1880
Højrup s. (Arnum)
Bothilde Pedersen
1881-
Bothilde Pedersen
F:
14 sep. 1881
Højrup s. (Arnum)
Hartvig Pedersen
1883-
Hartvig Pedersen
F:
7 jan. 1883
Højrup s. (Arnum)
Alfred Pedersen
1885-
Alfred Pedersen
F:
2 jun. 1885
Højrup s. (Arnum)
Niels Pedersen
1853-
Niels Pedersen
F:
15 nov. 1853
G:
1 jun. 1877
Anne Cathrine Beyer
1846-
Anne Cathrine Beyer
F:
8 jul. 1846
Rejsby
Mads Jensen Beyer
1848-1851
Mads Jensen Beyer
F:
26 sep. 1848
Rejsby
D:
27 dec. 1851
Rejsby
Inger Margrethe Jensen
NN
Erik Jensen
Thyra Skrydstrup
1875-
Thyra Skrydstrup
F:
3 jul. 1875
Carl Emil Jensen
1878-
Carl Emil Jensen
F:
3 nov. 1878
G:
6 aug. 1904
Viggo Skrydstrup
Grethe Skrydstrup
Axel Otto Bolm
Børge Skrydstrup
1916-1978
Børge Skrydstrup
F:
9 dec. 1916
Randers
D:
13 sep. 1978
Annelise Petersen
Harald Hans Skrydstrup
1876-1934
Harald Hans Skrydstrup
F:
18 dec. 1876
D:
1934
Astrid Constance Niemand Krüger
-1936
Astrid Constance Niemand Krüger
G:
24 okt. 1908
D:
1936
Johannes Skrydstrup
1879-1893
Johannes Skrydstrup
F:
8 aug. 1879
D:
31 okt. 1893
Ingeborg Skrydstrup
1882-
Ingeborg Skrydstrup
F:
17 sep. 1882
Jytte Skrydstrup
Villads Skrydstrup
1887-
Villads Skrydstrup
F:
24 okt. 1887
Rigmor Frandsen
1890-
Rigmor Frandsen
F:
6 dec. 1890
G:
4 maj 1922
Gerda Rasmussen
Leif Hansen
Mogens Rasmussen
Bodil Rasmussen
NN
Marie Skrydstrup
1891-
Marie Skrydstrup
F:
9 dec. 1891
Hans Holger Rasmussen
1881-
Hans Holger Rasmussen
F:
26 dec. 1881
G:
21 nov. 1913
Jensine Kirstine Beyer
1851-
Jensine Kirstine Beyer
F:
5 apr. 1851
Rejsby
Thyge Tøisen Skrydstrup
1849-1929
Thyge Tøisen Skrydstrup
F:
3 maj 1849
Rejsby
G:
1873
D:
25 apr. 1929
Jeppe Jessen
Arne Jessen
Edel Kirsten Jessen
Hans Christian Jessen
1899-
Hans Christian Jessen
F:
19 jul. 1899
Amanda Marie Christensen
1902-
Amanda Marie Christensen
F:
26 aug. 1902
G:
1923
Agnes Kirstine Jessen
Knud Jessen
Bodil Jessen
Niels Verner Jessen
1901-1965
Niels Verner Jessen
F:
26 sep. 1901
D:
28 jan. 1965
Henriette Jensine Knudsen
1900-1963
Henriette Jensine Knudsen
F:
9 mar. 1900
G:
1933
D:
6 aug. 1963
Anna Jessen
Else Birgitte Jessen
John Andersen
Inger Kathrine Jessen
Jes Møller Jessen
Holger Jessen
1904-
Holger Jessen
F:
14 maj 1904
Marie Birgitte Ohlsen
1915-1955
Marie Birgitte Ohlsen
F:
19 jul. 1915
G:
1936
D:
4 sep. 1955
Agnes Øllegård Jessen
Søren Arnfred Nielsen
Kirstine Vad Jessen
Eigil Johannes Hansen
Lars Peder Jessen
Else Baulund
Karen Jessen
Tage Jensen
Anne Grethe Jessen
Magnus Jessen
1906-
Magnus Jessen
F:
19 jul. 1906
Hansine Kirstine Larsen
1905-1968
Hansine Kirstine Larsen
F:
16 feb. 1905
G:
1932
D:
23 apr. 1968
Emil Jessen
1908-1908
Emil Jessen
F:
9 mar. 1908
D:
9 sep. 1908
Marie Beyer Jessen
1909-1909
Marie Beyer Jessen
F:
30 maj 1909
D:
6 jul. 1909
Grethe Mouridsen
Peder Mouridsen
Ida Helene Jessen
Karl Kristian Mouridsen
Niels Erik Jessen
Ingrid Jessen
Henning Beyer Jessen
Anni Hedvig Jessen
Villads Beyer Jessen
Mildred Nielsen
Anne Marie Nielsen
Johan Hansen
Agnes Nielsen
Thomas Chr. Thomsen
Egon Nielsen
Birgit Madsen
Hans Jørgen Nielsen
Ivan Nielsen
Maren Margrethe Jessen
Niels Peder Nielsen
Peter Jessen
Anne Birgitte Rahbek
Hans Jessen
Grethe Holst
Inger Margrethe Jessen
Gunnar Emil Jessen
Gerda Vellendorf
Agnes Øllegaard Pedersen
1876-1922
Agnes Øllegaard Pedersen
F:
12 sep. 1876
D:
16 feb. 1922
Orten
Jeppe Jessen
1874-1919
Jeppe Jessen
F:
17 feb. 1874
G:
1898
D:
8 jul. 1919
Orten
Niels Peder Madsen Brink
Theodor Brink
Marie Brink
Johannes Olesen
Max Brink Petersen
Kristian Brink Petersen
Karla Dorthea Brink
Kristian Harry Petersen
Bothilde Pedersen
1878-
Bothilde Pedersen
F:
13 aug. 1878
Mads Hansen Brink
1869-
Mads Hansen Brink
F:
5 feb. 1869
G:
1911
Gunnar Klinkby Madsen
Marie Johanne Pedersen
Kristian Klinkby Madsen
Niels Hakon Pedersen
Anna Hedwig Pedersen
Johannes Bennedsen
Peter Carl Pedersen
1880-1920
Peter Carl Pedersen
F:
13 sep. 1880
D:
15 feb. 1920
Ingeborg Thøstesen
1886-
Ingeborg Thøstesen
F:
1 mar. 1886
G:
1912
Else Marie Beyer Pedersen
Ivar Moe
Oda
Kirsten Moe
Søren Lippert
Kirsten Beyer Pedersen
Karsten Moe
1905-
Karsten Moe
F:
1 jan. 1905
Hans Beyer Pedersen
1882-1945
Hans Beyer Pedersen
F:
10 okt. 1882
D:
25 mar. 1945
Bodil Margrethe Nielsen
1890-1967
Bodil Margrethe Nielsen
F:
8 jan. 1890
G:
1913
D:
18 sep. 1967
Niels Wagner Pedersen
Holger Pedersen
Carl Villiam Pedersen
Hans Villiam Pedersen
1884-
Hans Villiam Pedersen
F:
13 dec. 1884
Martha Kirstine Thomsen
1889-
Martha Kirstine Thomsen
F:
21 apr. 1889
G:
1912
Marie Beyer
1853-1910
Marie Beyer
F:
20 aug. 1853
Rejsby
D:
13 maj 1910
Niels Pedersen
1845-1911
Niels Pedersen
F:
7 okt. 1845
D:
14 jul. 1911
Orten
Botilla Willadsdatter Schack
1809-1896
Botilla Willadsdatter Schack
F:
25 jan. 1809
Rejsby
D:
19 okt. 1896
Rejsby
Hans Jessen Beyer
1804-1878
Hans Jessen Beyer
F:
3 sep. 1804
Rejsby s. (Kærbølling)
G:
24 okt. 1835
Rejsby k.
D:
6 maj 1878
Rejsby
Dødfødt søn
1811-1811
Dødfødt søn
F:
6 jun. 1811
Rejsby
D:
6 jun. 1811
Rejsby
Christen Hansen Skrydstrup
1838-1840
Christen Hansen Skrydstrup
F:
17 nov. 1838
Rejsby
D:
15 feb. 1840
Rejsby
Svend Villads Engel
Thyra Marie Engel
Ester Engel
Bodil Engel
Anna Thyra Skrydstrup
1864-
Anna Thyra Skrydstrup
F:
19 apr. 1864
Neksø
Nelius Martin Engell
1852-
Nelius Martin Engell
F:
20 sep. 1852
Knudsker
G:
7 nov. 1890
Neksø
Anna Skrydstrup
1865-
Anna Skrydstrup
F:
14 nov. 1865
Neksø
Axel Skrydstrup
1867-
Axel Skrydstrup
F:
7 jan. 1867
Neksø
Hans Ove Tønnesen
Marie Georgine Skrydstrup
1870-
Marie Georgine Skrydstrup
F:
27 aug. 1870
Neksø
Andreas Tønnesen
Willads Jensen Skrydstrup
1839-1889
Willads Jensen Skrydstrup
F:
17 jul. 1839
Rejsby
D:
7 jan. 1889
Svaneke
Marie Georgina Sonne
1835-1904
Marie Georgina Sonne
F:
12 jan. 1835
København (Fødselsstiftelsen)
D:
4 feb. 1904
Neksø
Maren Skrydstrup
NN Sørensen
Marie Boesen Skrydstrup
Gotfred Bæk
-1978
Gotfred Bæk
D:
2 okt. 1978
Rejsby
Chresten Skrydstrup
Nicoline Jensen
Thyra Skrydstrup
Astrid Boesen Skrydstrup
Signe Skrydstrup
Agnes Boesen Skrydstrup
Hans Skrydstrup
1876-1956
Hans Skrydstrup
F:
26 okt. 1876
Rejsby
D:
13 jan. 1956
Rejsby
Karen Boesen
1879-1961
Karen Boesen
F:
29 nov. 1879
Skærbæk s. (Ullerup)
G:
10 okt. 1906
Rejsby
D:
4 jan. 1961
Rejsby
Dødfødt datter
1878-1878
Dødfødt datter
F:
1 sep. 1878
D:
1 sep. 1878
Dødfødt datter
1879-1879
Dødfødt datter
F:
6 jun. 1879
D:
6 jun. 1879
Dødfødt søn
1884-1884
Dødfødt søn
F:
29 aug. 1884
D:
29 aug. 1884
Christen Lauritsen Skrydstrup
1841-1930
Christen Lauritsen Skrydstrup
F:
19 okt. 1841
Rejsby
D:
9 aug. 1930
Rejsby
Maren Andersen
1848-1901
Maren Andersen
F:
1 mar. 1848
Brøns s. (Astrup)
G:
21 maj 1874
Rejsby
D:
19 apr. 1901
Rejsby
Hans Mortensen Skrydstrup
1843-1846
Hans Mortensen Skrydstrup
F:
15 aug. 1843
Rejsby
D:
17 apr. 1846
Rejsby
Thyge Tøisen Skrydstrup
1845-1847
Thyge Tøisen Skrydstrup
F:
24 nov. 1845
Rejsby
D:
31 mar. 1847
Rejsby
Hans Martensen Skrydstrup
1848-
Hans Martensen Skrydstrup
F:
5 jan. 1848
Rejsby
Inger Margrethe Jensen
NN
Erik Jensen
Thyra Skrydstrup
1875-
Thyra Skrydstrup
F:
3 jul. 1875
Carl Emil Jensen
1878-
Carl Emil Jensen
F:
3 nov. 1878
G:
6 aug. 1904
Viggo Skrydstrup
Grethe Skrydstrup
Axel Otto Bolm
Børge Skrydstrup
1916-1978
Børge Skrydstrup
F:
9 dec. 1916
Randers
D:
13 sep. 1978
Annelise Petersen
Harald Hans Skrydstrup
1876-1934
Harald Hans Skrydstrup
F:
18 dec. 1876
D:
1934
Astrid Constance Niemand Krüger
-1936
Astrid Constance Niemand Krüger
G:
24 okt. 1908
D:
1936
Johannes Skrydstrup
1879-1893
Johannes Skrydstrup
F:
8 aug. 1879
D:
31 okt. 1893
Ingeborg Skrydstrup
1882-
Ingeborg Skrydstrup
F:
17 sep. 1882
Jytte Skrydstrup
Villads Skrydstrup
1887-
Villads Skrydstrup
F:
24 okt. 1887
Rigmor Frandsen
1890-
Rigmor Frandsen
F:
6 dec. 1890
G:
4 maj 1922
Gerda Rasmussen
Leif Hansen
Mogens Rasmussen
Bodil Rasmussen
NN
Marie Skrydstrup
1891-
Marie Skrydstrup
F:
9 dec. 1891
Hans Holger Rasmussen
1881-
Hans Holger Rasmussen
F:
26 dec. 1881
G:
21 nov. 1913
Thyge Tøisen Skrydstrup
1849-1929
Thyge Tøisen Skrydstrup
F:
3 maj 1849
Rejsby
D:
25 apr. 1929
Jensine Kirstine Beyer
1851-
Jensine Kirstine Beyer
F:
5 apr. 1851
Rejsby
G:
1873
Anne Schack Willadsdatter
1812-1878
Anne Schack Willadsdatter
F:
29 okt. 1812
Rejsby
D:
16 mar. 1878
Rejsby
Hans Skrydstrup
1815-1851
Hans Skrydstrup
F:
12 jan. 1815
G:
5 nov. 1836
Rejsby k.
D:
25 jun. 1851
Rejsby
Broder Petersen
1880-
Broder Petersen
F:
14 jul. 1880
Rejsby
Kathrine Petersen
Søren Hansen Truelsen
Svend Petersen
Kirstine Marie Ottsen
Peter Skrydstrup Petersen
1882-
Peter Skrydstrup Petersen
F:
26 jul. 1882
Rejsby
Anna Marie Brodersen
1886-
Anna Marie Brodersen
F:
10 nov. 1886
Brøns s. (Søndernæs)
Kirsten Torngaard
Jens Peter Torngaard
Anton Kristian Torngaard
Anna Kirstine Larsen
Herle Petersen
1884-1916
Herle Petersen
F:
21 jul. 1884
Rejsby
D:
1916
Grindsted
Jens Torngaard Jensen
1883-1964
Jens Torngaard Jensen
F:
1883
Nørre-Nissum
G:
1907
D:
1964
Grindsted
Alfred Petersen
1887-1887
Alfred Petersen
F:
11 jan. 1887
Rejsby
D:
23 sep. 1887
Rejsby
Alfred Petersen
1888-1916
Alfred Petersen
F:
27 dec. 1888
Rejsby
D:
4 jul. 1916
Rejsby
Peter Møller Petersen
Ove Bastian Petersen
Hanne Nederby Petersen
Poul Alfred Petersen
1921-1997
Poul Alfred Petersen
F:
26 maj 1921
Rejsby
D:
8 jun. 1997
Laura Christine Møller
1924-1969
Laura Christine Møller
F:
31 okt. 1924
Brøns
G:
3 okt. 1948
D:
7 aug. 1969
Rejsby
Anne Bothilde Petersen
1891-1982
Anne Bothilde Petersen
F:
16 jun. 1891
Rejsby
D:
20 okt. 1982
Rejsby
Peter Petersen
1888-1987
Peter Petersen
F:
25 nov. 1888
Rejsby
D:
3 feb. 1987
Rejsby
Gerda Ester Lassen
Birthe Marie Lassen
Ester Lassen
Jens Truelsen Lassen
Lisbeth Sørensen
Lars Jensen Lassen
Edel Marie Hansen
Ester Marie Petersen
1893-1987
Ester Marie Petersen
F:
1 jun. 1893
Rejsby
D:
2 mar. 1987
Skærbæk
Jens Truelsen Lassen
1891-1977
Jens Truelsen Lassen
F:
29 sep. 1891
Rejsby s. (Haved)
D:
30 jun. 1977
Rejsby s. (Haved)
Gertrud Nielsen
Andreas Petersen Nielsen
Lene Poulsen
Jens Peter Nielsen
Robert Nielsen
Kirsten Nielsen
Anne Cathine Skrydstrup Petersen
Sønke Peter Nielsen
Maren Petersen
Aksel Petersen
1960-1979
Aksel Petersen
F:
28 jan. 1960
Rejsby
D:
12 apr. 1979
Anders Petersen
Agner Petersen
Peter Adolf Petersen
Dorthea Madsen
Aksel Petersen
1894-1945
Aksel Petersen
F:
8 jul. 1894
Rejsby
D:
1945
Rejsby
Gertrud Marie Sørensen
1906-
Gertrud Marie Sørensen
F:
19 okt. 1906
Farup
G:
3 maj 1929
Anne Cathrine Skrydstrup
1852-1903
Anne Cathrine Skrydstrup
F:
22 nov. 1852
Rejsby
D:
8 apr. 1903
Rejsby
Peter Adolf Petersen
1850-1937
Peter Adolf Petersen
F:
3 maj 1850
Skærbæk
G:
15 jan. 1879
D:
1937
Rejsby s. (Kærbølling)
NN Skrydstrup
-før 1898
NN Skrydstrup
D:
før 1898
USA
NN Skrydstrup
-før 1898
NN Skrydstrup
D:
før 1898
USA
Hans Skrydstrup
1852-1932
Hans Skrydstrup
F:
22 nov. 1852
Rejsby
D:
7 aug. 1932
Rejsby
Anne Lund
1864-før 1898
Anne Lund
F:
1864
Højrup s. (Arnum)
D:
før 1898
USA
Peder Jefsen Skrydstrup
1813-1872
Peder Jefsen Skrydstrup
F:
8 mar. 1813
G:
8 maj 1852
D:
4 jun. 1872
Rejsby
Jens Lassen Schack
1815-1815
Jens Lassen Schack
F:
30 maj 1815
Rejsby
D:
9 jun. 1815
Rejsby
Dødfødt søn
1817-1817
Dødfødt søn
F:
17 nov. 1817
Rejsby
D:
17 nov. 1817
Rejsby
Hanne Marthe Willadsdatter
1819-1820
Hanne Marthe Willadsdatter
F:
3 apr. 1819
Rejsby
D:
14 maj 1820
Rejsby
Dødfødt søn
1821-1821
Dødfødt søn
F:
6 jul. 1821
Rejsby
D:
6 jul. 1821
Rejsby
Hans Willadsen
1822-1827
Hans Willadsen
F:
20 okt. 1822
Rejsby
D:
30 jun. 1827
Rejsby
Jens Lassen Willadsen
1825-1825
Jens Lassen Willadsen
F:
5 jun. 1825
Rejsby
D:
28 dec. 1825
Rejsby
Dødfødt datter
1830-1830
Dødfødt datter
F:
16 jan. 1830
Rejsby
D:
16 jan. 1830
Rejsby
Willads Mikkelsen Jensen
1778-1856
Willads Mikkelsen Jensen
F:
15 feb. 1778
Rejsby
D:
13 apr. 1856
Rejsby
Anne Cathrine Hansdatter
1784-1863
Anne Cathrine Hansdatter
F:
13 jan. 1784
G:
25 maj 1805
D:
29 nov. 1863
Rejsby s.
Ingeborg Schack
1810-1811
Ingeborg Schack
F:
1810
Rejsby
D:
24 okt. 1811
Rejsby
Ingeborg Schack
1812-1814
Ingeborg Schack
F:
8 aug. 1812
Rejsby
D:
10 jan. 1814
Rejsby
Niels Schack Jensen
1780-1845
Niels Schack Jensen
F:
12 mar. 1780
Rejsby
D:
8 mar. 1845
Udstrup
Mette Kirstine Janniksdatter
1786-1814
Mette Kirstine Janniksdatter
F:
23 jul. 1786
Skærbæk s. (Barsbøl)
G:
26 maj 1810
D:
6 maj 1814
Rejsby
Mette Christine Schack Jensen
1817-
Mette Christine Schack Jensen
F:
27 jul. 1817
Rejsby
Peter Christian Mogensen
Peter Christian Mogensen
G:
16 okt. 1845
Sønder-Nissum
Peter Christian Amstrup
Hans Theodor Skak
1878-1892
Hans Theodor Skak
F:
3 sep. 1878
Ulfborg (Viumgård)
D:
13 mar. 1892
Ulfborg
Ingrid Skak
1910-1998
Ingrid Skak
F:
23 maj 1910
Trøstrup
D:
8 aug. 1998
Jørgen Weis Stranddorf
1900-1974
Jørgen Weis Stranddorf
F:
18 feb. 1900
Veerst (Torsted Skole)
G:
10 jul. 1930
Herborg
D:
5 jan. 1974
Videbæk
Ellen Skak
1911-1983
Ellen Skak
F:
28 dec. 1911
Assing (Harreskov)
D:
2 jan. 1983
Åbyhøj
Hans Mortensen
Valdemar Skak
1913-1999
Valdemar Skak
F:
17 mar. 1913
Trøstrup
D:
31 dec. 1999
Karen Erna Mikkelsen
1915-2006
Karen Erna Mikkelsen
F:
16 aug. 1915
Gudme (eller Oure?)
G:
11 okt. 1942
Hasle
D:
18 mar. 2006
Korinth
Niels Windfeld Skak
1915-1989
Niels Windfeld Skak
F:
2 dec. 1915
Trøstrup
D:
22 okt. 1989
Varde
Marie Hansen
1910-1987
Marie Hansen
F:
12 jun. 1910
Branderup s. (Rurup)
G:
24 nov. 1940
Snedsted
D:
19 dec. 1987
Johannes Skak
1918-2010
Johannes Skak
F:
18 sep. 1918
Trøstrup
D:
okt. 2010
Holte
Clara Ursula Bjerrum Bentzon
1920-
Clara Ursula Bjerrum Bentzon
F:
20 aug. 1920
København
G:
29 dec. 1954
Holme
Hans Kristian Skak
Anna Sofie Cylvia Eilskov Hansen
Anna Damgaard Skak
Jens Iversen
Søren Alfred Skak
1880-1960
Søren Alfred Skak
F:
22 aug. 1880
Ulfborg (Viumgård)
D:
25 okt. 1960
Trøstrup
Helga Jørgine Nielsen
1881-1970
Helga Jørgine Nielsen
F:
24 jun. 1881
Assing
G:
10 jul. 1909
Assing
D:
26 jul. 1970
Valdemar Skak
1881-1909
Valdemar Skak
F:
15 dec. 1881
Ulfborg (Viumgård)
D:
28 mar. 1909
Ulfborg (Viumgård)
Ole Bjørn Skak
Marion Kokott
1921-1964
Marion Kokott
F:
2 maj 1921
Ratibor, Schlesien, Tyskland
D:
5 dec. 1964
Rio de Janeiro
Rigmor Jacobsen
Bodil Skak
1927-1979
Bodil Skak
F:
2 jan. 1927
Århus
D:
30 dec. 1979
Århus
Klaus Windfeld Skak
Kirsten Sørensen
Kresten S. Skak
1883-1963
Kresten S. Skak
F:
15 jun. 1883
Ulfborg (Viumgård)
D:
3 jan. 1963
Aarhus
Brita Louise Josephsen
1896-
Brita Louise Josephsen
F:
8 sep. 1896
Randers
G:
29 maj 1925
Skanderborg
Vagn Skak-Nielsen
1917-2001
Vagn Skak-Nielsen
F:
20 jan. 1917
København
D:
21 dec. 2001
Hørsholm
Tove Sauter
Anne Skak-Nielsen
1950-1997
Anne Skak-Nielsen
F:
26 jun. 1950
Hellerup
D:
31 dec. 1997
Niels Verner Skak-Nielsen
1922-2013
Niels Verner Skak-Nielsen
F:
18 feb. 1922
Aarhus
D:
24 feb. 2013
Birthe Reinwald
1924-2015
Birthe Reinwald
F:
3 maj 1924
Ordrup
G:
3 jul. 1947
Søllerød
D:
30 okt. 2015
Thora Kirstine Skak
1885-1963
Thora Kirstine Skak
F:
18 apr. 1885
Ulfborg (Viumgård)
D:
21 jul. 1963
Aarhus
Jens Skak-Nielsen
1881-
Jens Skak-Nielsen
F:
3 sep. 1881
Stauning
G:
24 jan. 1916
København
Bent Skak Gulddal
Bente Elisabeth Kamp Nielsen
Maren Dorthea Skak
1886-1983
Maren Dorthea Skak
F:
21 sep. 1886
Ulfborg (Viumgård)
D:
1 sep. 1983
Marius Eriksen Gulddal
1879-1966
Marius Eriksen Gulddal
F:
8 feb. 1879
Skibet s. (Guldahl)
G:
20 nov. 1909
Ulfborg (Viumgård)
D:
28 dec. 1966
Gørlev
Rigmor Margrete Skak
1888-1889
Rigmor Margrete Skak
F:
18 okt. 1888
Ulfborg (Viumgård)
D:
20 feb. 1889
Ulfborg (Viumgård)
Nanna Skak
1890-1982
Nanna Skak
F:
5 mar. 1890
Ulfborg (Viumgård)
D:
12 feb. 1982
Ejner Skak-Nielsen
1894-
Ejner Skak-Nielsen
F:
15 jan. 1894
Stauning
G:
12 maj 1927
Ulfborg
Niels Schack Jensen
1847-1928
Niels Schack Jensen
F:
15 sep. 1847
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
8 nov. 1928
Ulfborg (Skakhus)
Ane Damgaard Sørensen
1851-1927
Ane Damgaard Sørensen
F:
31 okt. 1851
Ulfborg
G:
25 okt. 1877
Ulfborg
D:
22 jan. 1927
Ulfborg
Christen Jensen
1849-1861
Christen Jensen
F:
7 maj 1849
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
1 jul. 1861
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Knud Henning Dragsbo
1917-1917
Knud Henning Dragsbo
F:
22 feb. 1917
Kolding
D:
18 maj 1917
Kolding
Poul Dragsbo
1918-1997
Poul Dragsbo
F:
18 apr. 1918
Kolding
D:
30 sep. 1997
Aabenraa
Eva la Cour
1919-1990
Eva la Cour
F:
29 apr. 1919
København
G:
8 nov. 1947
København
D:
1990
Gunna Dragsbo
Erik Eckert
Kirstine Jensen
1887-
Kirstine Jensen
F:
5 jan. 1887
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Jens Dragsbo
1886-1954
Jens Dragsbo
F:
25 sep. 1886
Dragstrup
G:
11 jul. 1914
Sønder-Nissum
D:
16 nov. 1954
Lyngby
Knud Bjerre Jensen
Kirstine Randbæk
Jens Bjerre Jensen
Ester Inge Olsson
Hans Adolf Jensen
1888-1958
Hans Adolf Jensen
F:
4 jun. 1888
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
18 sep. 1958
Esbjerg
Mariane Bjerre
1885-1968
Mariane Bjerre
F:
16 apr. 1885
Nørre-Nissum
G:
4 okt. 1913
Rødding
D:
6 apr. 1968
Esbjerg
Adolph Windfeldt Jensen
1889-1959
Adolph Windfeldt Jensen
F:
19 aug. 1889
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
9 sep. 1959
Los Angeles
Christine Burchardi
Christine Burchardi
G:
27 jul. 1925
Kristen Jensen
1890-1892
Kristen Jensen
F:
19 aug. 1890
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
23 jan. 1892
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Anna Jensen
1891-1892
Anna Jensen
F:
18 okt. 1891
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
27 jan. 1892
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Knud Erik Jensen
1921-1924
Knud Erik Jensen
F:
23 aug. 1921
Øse s. (Heager)
D:
12 jun. 1924
Øse s. (Heager)
Hans Adolf Jensen
Ragnhild Larsen
Bodil Marie Jensen
Eskild Harder
Henny Burchardi Jensen
Ludvig Jensen
1893-1966
Ludvig Jensen
F:
23 jan. 1893
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
24 feb. 1966
Esbjerg
Frederikke Kirstine Hansen
1891-
Frederikke Kirstine Hansen
F:
22 aug. 1891
Kalvslund
G:
2 dec. 1920
Ølgod
Johannes Skak Jensen
Gerda Hedegaard Poulsen
Anna Henriette Skak Jensen
Laurids Otto Hansen
Niels Skak Jensen
1894-
Niels Skak Jensen
F:
18 mar. 1894
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Kristine Nielsen Skytte
1897-
Kristine Nielsen Skytte
F:
20 dec. 1897
Vedersø
G:
13 okt. 1918
Vedersø
Maren Jensen
1895-1898
Maren Jensen
F:
10 maj 1895
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
27 feb. 1898
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Dagny Brun
Aage Hartvigsen
Anna Henriette Burchardi Brun
Stefan Pedersen
Gustav Brun
Marie Hansen
Kristen Brun
1932-2008
Kristen Brun
F:
4 okt. 1932
Dorrego, Argentina
D:
18 okt. 2008
Bahia Blanca, Argentina
Julie Baelman
Herman Brun
Elva Ditirio
Idun Jensen
1896-
Idun Jensen
F:
4 okt. 1896
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Viggo Herman Brun
1895-
Viggo Herman Brun
F:
11 aug. 1895
Fjaltring (Ø. Musholm)
G:
19 sep. 1919
Sønder-Nissum
Holger Jensen
1900-1967
Holger Jensen
F:
1 sep. 1900
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
20 sep. 1967
Esbjerg
Knud Marcus Jensen
1853-1931
Knud Marcus Jensen
F:
19 jan. 1853
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
22 maj 1931
Sønder-Nissum s. (Udstruphus)
Anna Henriette Burchardi
1860-1922
Anna Henriette Burchardi
F:
16 mar. 1860
Norder Fahrenstedt, Tyskland
G:
24 okt. 1885
Norder Fahrenstedt, Tyskland
D:
15 jun. 1922
Herning
Maren Jensen
1877-
Maren Jensen
F:
19 jan. 1877
Horne s. (Hindsig)
G:
19 jan. 1925
København
Hans Windfeld Jensen
1819-1897
Hans Windfeld Jensen
F:
21 mar. 1819
Rejsby
D:
6 maj 1897
Ulfborg
Kirstine Knudsen
1810-1886
Kirstine Knudsen
F:
3 maj 1810
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
G:
23 maj 1846
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
23 maj 1886
Ulfborg
Hanne Jensen
1874-
Hanne Jensen
F:
10 okt. 1874
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Niels Andersen Jensen
1876-
Niels Andersen Jensen
F:
1 apr. 1876
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Kjerstine Jensen
1877-1877
Kjerstine Jensen
F:
21 jun. 1877
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
22 jul. 1877
Ballum s. (Bodsbøl)
Jens Lassen Jensen
1881-
Jens Lassen Jensen
F:
24 nov. 1881
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Skak Jensen Petersen
1903-
Skak Jensen Petersen
F:
15 jul. 1903
Ballum s. (Bodsbøl)
Erna Minna Henning
Kirstine Jensen
1883-
Kirstine Jensen
F:
13 jan. 1883
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Olde Petersen
1876-1951
Hans Olde Petersen
F:
8 nov. 1876
Tønder
G:
30 sep. 1900
Ballum
D:
20 jan. 1951
Flensborg
Magnus Jensen
1884-1885
Magnus Jensen
F:
18 nov. 1884
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
2 jul. 1885
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Skak Jensen
1919-
Skak Jensen
F:
18 jul. 1919
Ballum s. (Bodsbøl)
Anna Andersen
Anna Andersen
G:
3 aug. 1945
Abild
NN
Ane Pedrea Jensen
1921-
Ane Pedrea Jensen
F:
8 jun. 1921
Ballum s. (Bodsbøl)
Finn
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
1909-
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
F:
28 apr. 1909
Nyborg
Magnus Jensen
1888-1950
Magnus Jensen
F:
2 apr. 1888
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
6 feb. 1950
Augustenborg (sindssygehospitalet)
Bothilde Møller
1899-
Bothilde Møller
F:
19 nov. 1899
Ballum s. (Husum)
G:
7 jan. 1919
Ballum
Skak Jensen
1851-1921
Skak Jensen
F:
8 aug. 1851
Rødding s. (Hundebøl)
D:
4 okt. 1921
Tønder
Christiane Frederikke Hansen
1848-1921
Christiane Frederikke Hansen
F:
20 jan. 1848
Mjolden s. (Forballum)
D:
26 dec. 1921
Tønder
Henrik Vilhelm Augsburg
Prisca Tugendreich Grethe von Rehling-Quistgaard
1911-1979
Prisca Tugendreich Grethe von Rehling-Quistgaard
F:
15 aug. 1911
D:
26 mar. 1979
Agnete Juliane Augsburg
Henrik Vilhelm Augsburg
1885-1967
Henrik Vilhelm Augsburg
F:
26 apr. 1885
Hørsholm
D:
20 sep. 1967
Anne Flensborg
1886-1962
Anne Flensborg
F:
25 feb. 1886
Roskilde
G:
3 nov. 1909
Roskilde
D:
1962
Jens Jørgen Jannik Jensen Augsburg
1918-
Jens Jørgen Jannik Jensen Augsburg
F:
25 feb. 1918
Karen Løppenthin
1922-
Karen Løppenthin
F:
1922
Emilie Birgitte Margaret Augsburg
1921-
Emilie Birgitte Margaret Augsburg
F:
7 feb. 1921
Kirsten Augsburg
1923-2007
Kirsten Augsburg
F:
20 jan. 1923
D:
8 feb. 2007
Kenn Jespersen
NN Verhey van Wijk
Jens Jannik Jensen Augsburg
1886-1948
Jens Jannik Jensen Augsburg
F:
11 jun. 1886
Roskilde
D:
19 mar. 1948
Thyra Antoinette Malling
1888-
Thyra Antoinette Malling
F:
29 0kt 1888
København
G:
11 maj 1917
København (Helligånds k.)
Allan Augsburg
Asger Skak Augsburg
1890-
Asger Skak Augsburg
F:
6 feb. 1890
NN
Ejner Justus Kresten Augsburg
Jens Jannik Augsburg
Ejner Hugo Augsburg
1892-1971
Ejner Hugo Augsburg
F:
26 apr. 1892
København
D:
26 okt. 1971
København
Aase Ulrich
1900-
Aase Ulrich
F:
19 okt. 1900
København
G:
11 nov. 1927
København (Garnisons k.)
Jens Jannik Jensen Augsburg
1854-1930
Jens Jannik Jensen Augsburg
F:
13 okt. 1854
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
13 jun. 1930
Emilie Henriette Erichsen Hansen
1865-1929
Emilie Henriette Erichsen Hansen
F:
2 feb. 1865
G:
25 maj 1884
Roskilde
D:
1929
Karl Lund
Gunder Marie Lund
Kjeld Helge Lund
Theodor Jensen Lund
Sophie Jespersen
Kirsten Lund
Hans Jessen
Karl Preben Lund
Marie Jensen
Dagmar Lund
Ove Kirk Andersen
Signe Lund
Niels Jensen
Anders Petersen Lund
1914-1968
Anders Petersen Lund
F:
15 mar. 1914
D:
24 apr. 1968
Christiane Boisen
Kirsten Jensen
Børge Andersen
Solvejg Jensen
Christian Andersen
Ane Marie Winther Lund
Kresten Jensen
Jens Erik Lund
NN
Knud M. Lund
Lene
Karl Lund
Anna Lene NN
Christian Lund
Kirsten
Carsten Lund
Aage G. Lund
Jensine Jensen
Ehm Asger Ehmsen
Carl Olav Ehmsen
Joan Jensen
Kirsten Ehmsen
Hartvig Larsen
Cecilie Lund Ehmsen
Peter Steffensen
Amalie Martine Lund
William Ehmsen
1919-1985
William Ehmsen
F:
17 apr. 1919
Ballum s. (Nørhus)
D:
4 mar. 1985
Kirsten Jensen
1886-1973
Kirsten Jensen
F:
25 sep. 1886
Ballum s. (Vesterende)
D:
1973
Carl Lund
1877-1937
Carl Lund
F:
7 aug. 1877
Rejsby-Ballum
G:
8 dec. 1911
Ballum
D:
12 aug. 1937
Rejsby-Ballum
Jens Lassen Jensen
1889-1918
Jens Lassen Jensen
F:
1 jan. 1889
Ballum s. (Vesterende)
D:
11 jun. 1918
Frankrig (mellem Ressons og Marquelise)
Theodor Jensen
1923-1999
Theodor Jensen
F:
4 maj 1923
Tønder (sygehuset)
D:
28 dec. 1999
Ulla Kirstine Margrete Mathiesen
1928-2018
Ulla Kirstine Margrete Mathiesen
F:
18 jul. 1928
Dråby Skovsogn (Seksgårdene skole)
G:
14 jul. 1951
Broager Vestre Distrikts Sogn
D:
6 apr. 2018
Hans Jacob Jensen
Jens Winther Jensen
1891-1931
Jens Winther Jensen
F:
16 jun. 1891
Ballum s. (Husum)
D:
1 sep. 1931
Anna Marie Bentin
1895-1955
Anna Marie Bentin
F:
20 sep. 1895
Hjerpsted s. (Koldby)
G:
4 nov. 1921
Hjerpsted
D:
14 maj 1955
Tønder (Sygehuset)
Christiane Margrethe Jensen
1921-1995
Christiane Margrethe Jensen
F:
14 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
5 aug. 1995
Ribe
Frederik Nicolaisen
1904-1964
Frederik Nicolaisen
F:
10 dec. 1904
Hørup s. (Høruphav)
G:
10 aug. 1961
Rønne
D:
23 jul. 1964
Ballum s. (Vesterende)
Anna Marie Jensen
1921-1993
Anna Marie Jensen
F:
15 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
10 dec. 1993
Ribe
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
G:
9 dec. 1949
Ballum
Hans Thomsen Jensen
Knud Hansen Jensen
1927-1995
Knud Hansen Jensen
F:
27 jun. 1927
Husum-Ballum
D:
8 sep. 1995
Hansine Thomsen
1930-2007
Hansine Thomsen
F:
13 okt. 1930
Østerende-Ballum
G:
21 maj 1954
D:
11 feb. 2007
Sønderborg (hospital)
Ingvert Beier Jensen
1893-1958
Ingvert Beier Jensen
F:
10 maj 1893
Ballum s. (Husum)
D:
13 aug. 1958
Ballum s. (Husum-Ballum)
Christiane Margrethe Hansen
1893-1970
Christiane Margrethe Hansen
F:
24 aug. 1893
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
7 okt. 1920
Ballum
D:
12 okt. 1970
Ballum s. (Husum-Ballum)
Maren Jensen
1894-1897
Maren Jensen
F:
13 dec. 1894
Ballum s. (Husum)
D:
15 mar. 1897
Ballum s. (Husum)
Theodor Broder Jensen
1926-
Theodor Broder Jensen
F:
15 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Anders Brodersen Jensen
1928-
Anders Brodersen Jensen
F:
19 jan. 1928
Ballum s. (Vesterende)
Arne Lassen Jensen
1929-
Arne Lassen Jensen
F:
13 maj 1929
Ballum s. (Vesterende)
Immanuel Jensen
1931-
Immanuel Jensen
F:
18 apr. 1931
Ballum s. (Vesterende)
Kirstine Elisabet Jensen
1933-
Kirstine Elisabet Jensen
F:
17 nov. 1933
Ballum s. (Vesterende)
Johannes Beier Jensen
1896-
Johannes Beier Jensen
F:
19 jul. 1896
Ballum s. (Husum)
Ninna Brodersen
1901-
Ninna Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
G:
17 okt. 1924
Ballum
Theodor Jensen
1856-1909
Theodor Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
3 jun. 1909
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anne Marie Winther
1864-1916
Anne Marie Winther
F:
17 feb. 1864
Ballum s. (Husum)
G:
19 aug. 1886
Ballum
D:
7 jan. 1916
Ballum s. (Vesterende)
Kresten Jensen
1856-1933
Kresten Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s.
D:
15 apr. 1933
Ballum s.
Ane Cathrine Hansen
1860-
Ane Cathrine Hansen
F:
17 feb. 1860
G:
20 okt. 1880
Jens Lassen Jensen
1821-1907
Jens Lassen Jensen
F:
20 apr. 1821
Sønder-Nissum
D:
23 jan. 1907
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hanne Janniksen Beyer
1827-1862
Hanne Janniksen Beyer
F:
12 nov. 1827
Skærbæk s. (Barsbøl)
G:
11 okt. 1850
Skærbæk
D:
26 jul. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Kirsten Hansen
1828-1878
Kirsten Hansen
F:
1828
D:
3 dec. 1878
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Pauli
1827-1900
Maren Pauli
F:
18 nov. 1827
Agerskov s. (Vellerup)
D:
26 nov. 1900
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anton Frederik Schou
1877-
Anton Frederik Schou
F:
18 jul. 1877
Gimsing s. (Kvistrup Mølle)
Caroline Ebbensgaard Schou
1878-
Caroline Ebbensgaard Schou
F:
30 okt. 1878
Gimsing s. (Kvistrup Mølle)
Jens Breinholt Schou
1880-
Jens Breinholt Schou
F:
28 maj 1880
Gimsing s. (Kvistrup Mølle)
Olga Schou
1881-
Olga Schou
F:
28 sep. 1881
Gimsing s. (Kvistrup Mølle)
Elna Schou
1883-1886
Elna Schou
F:
26 aug. 1883
Gimsing s. (Kvistrup Mølle)
D:
22 mar. 1886
Gimsing s. (Kvistrup Mølle)
Axel Johan Schou
1885-
Axel Johan Schou
F:
22 jan. 1885
Gimsing s. (Kvistrup Mølle)
Ejnar Schou
1887-
Ejnar Schou
F:
5 jan. 1887
Gimsing s. (Kvistrup Mølle)
Asta Schou
1889-
Asta Schou
F:
4 jun. 1889
Gimsing s. (Kvistrup Mølle)
Svend Schou
1890-1890
Svend Schou
F:
27 okt. 1890
Gimsing s. (Kvistrup Mølle)
D:
27 okt. 1890
Gimsing s. (Kvistrup Mølle)
Johannes Schou
1895-1895
Johannes Schou
F:
19 apr. 1895
Gimsing s. (Kvistrup Mølle)
D:
30 maj 1895
Gimsing s. (Kvistrup Mølle)
Niels Schou
1849-
Niels Schou
F:
17 jul. 1849
Gimsing
Maren Breinholt Ebbensgaard
1854-
Maren Breinholt Ebbensgaard
F:
6 okt. 1854
Staby
Dorthea Cathrine Schou
1850-1912
Dorthea Cathrine Schou
F:
17 nov. 1850
Gimsing
D:
1912
Peter Beyer
1844-1906
Peter Beyer
F:
3 okt. 1844
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
3 aug. 1906
Dorthea Gad
NN
Kristine Lycke
1886-
Kristine Lycke
F:
13 jan. 1886
Gram
NN Gad
Mette Cathrine Schou
1852-1934
Mette Cathrine Schou
F:
3 nov. 1852
Gimsing
D:
14 aug. 1934
Rødding
Nis Petersen Lycke
1842-1924
Nis Petersen Lycke
F:
16 jun. 1842
Gram s. (Tiset)
G:
7 mar. 1884
Gimsing
D:
12 mar. 1924
Rødding
Peter Christian Lycke
1877-
Peter Christian Lycke
F:
11 maj 1877
Skærbæk
Mette Botilde Lycke
1880-1880
Mette Botilde Lycke
F:
11 maj 1880
Skærbæk
D:
13 nov. 1880
Skærbæk
Nicoline Christine Schou
1854-1882
Nicoline Christine Schou
F:
3 aug. 1854
Gimsing
D:
25 maj 1882
Gram
Nis Petersen Lycke
1842-1924
Nis Petersen Lycke
F:
16 jun. 1842
Gram s. (Tiset)
G:
4 aug. 1874
Gimsing
D:
12 mar. 1924
Rødding
Nini Billeskov Jansen
1940-
Nini Billeskov Jansen
F:
30 dec. 1940
Paris
Vagn Ravnsgaard Leick
1939-
Vagn Ravnsgaard Leick
F:
13 apr. 1939
Burkal s. (Lydersholm)
Frederik Julius Billeskov Jansen
1907-2002
Frederik Julius Billeskov Jansen
F:
30 sep. 1907
Hvidbjerg
D:
21 jun. 2002
København
Vibeke Collet Henrichsen
Mogens Billeskov Jansen
Anna Laurine Nielsen
Johanne Marie Billeskov Jansen
Sten Otto Lüders
Henning Billeskov Jansen
Kaja Berthelsen Bak
Gunner Billeskov Jansen
Caspara Bothilde Emilie Schack-Schou
1881-1964
Caspara Bothilde Emilie Schack-Schou
F:
4 okt. 1881
Slagelse (Skt. Mikkel)
D:
28 feb. 1964
Frederiksberg
Hans Billeskov Jansen
1861-1943
Hans Billeskov Jansen
F:
13 dec. 1861
Skanderborg
G:
21 dec. 1906
Frederiksberg
D:
21 jan. 1943
København
Alma Schack-Schou
1882-1923
Alma Schack-Schou
F:
1 dec. 1882
Slagelse (Skt. Mikkel)
D:
23 feb. 1923
Marcus Nathan Kalckar
1881-
Marcus Nathan Kalckar
F:
29 nov. 1881
København
G:
1908
Ditlev Frederik Emil Schack-Schou
1884-
Ditlev Frederik Emil Schack-Schou
F:
3 sep. 1884
Slagelse (Skt. Mikkel)
Carl Johan Schack-Schou
1886-
Carl Johan Schack-Schou
F:
16 feb. 1886
Slagelse (Skt. Mikkel)
D:
Amerika
Jørgen Vedel-Pedersen
Helen Arnby
Ellen Margrethe Schack-Schou
1887-1972
Ellen Margrethe Schack-Schou
F:
20 mar. 1887
Slagelse (Skt. Mikkel)
D:
1972
Knud Otto Vedel-Pedersen
1892-1965
Knud Otto Vedel-Pedersen
F:
24 mar. 1892
Horsens
G:
1917
D:
18 jul. 1965
København
Gerda Johanne Schack-Schou
1888-
Gerda Johanne Schack-Schou
F:
28 sep. 1888
Aarhus
Niels Schack Jensen Schou
1856-1937
Niels Schack Jensen Schou
F:
5 nov. 1856
Gimsing
D:
30 nov. 1937
Skovshoved
Johanne Katrine Due
1859-
Johanne Katrine Due
F:
21 jan. 1859
Silkeborg
Just Lauritz Schou
1859-
Just Lauritz Schou
F:
13 maj 1859
Gimsing
Anton Othilius Schou
1861-
Anton Othilius Schou
F:
5 apr. 1861
Gimsing
Hanne Schou
1863-
Hanne Schou
F:
15 maj 1863
Gimsing
Hans Peter Rygaard Hansen
Hans Peter Rygaard Hansen
G:
26 jul. 1882
Ellen Agger
1887-1912
Ellen Agger
F:
1 apr. 1887
Struer
D:
18 dec. 1912
London
Harald Agger
1889-1954
Harald Agger
F:
11 apr. 1889
Struer
D:
20 maj 1954
Holstebro
Karen Margrethe Ingeborg von Späth
1891-1981
Karen Margrethe Ingeborg von Späth
F:
1 apr. 1891
København
G:
25 sep. 1915
Frederiksberg
D:
12 feb. 1981
Holstebro
Margrethe Agger
1890-
Margrethe Agger
F:
16 aug. 1890
Struer
Niels Peder Nielsen
1888-
Niels Peder Nielsen
F:
11 aug. 1888
København
G:
20 maj 1916
Struer
Gabriel Agger
1891-
Gabriel Agger
F:
6 dec. 1891
Struer
Hansine Dorthea Hansen
1896-
Hansine Dorthea Hansen
F:
20 jul. 1896
Struer
Johanne Agger
1893-
Johanne Agger
F:
3 sep. 1893
Struer
Eigil Hansen
1886-1920
Eigil Hansen
F:
9 feb. 1886
København
G:
10 jul. 1914
Struer
D:
25 feb. 1920
Mads Agger
1895-1909
Mads Agger
F:
27 sep. 1895
Struer
D:
3 jul. 1909
Struer
Elisabeth Agger
1898-1900
Elisabeth Agger
F:
8 nov. 1898
Struer
D:
25 jun. 1900
Struer
Kristine Agger
1900-
Kristine Agger
F:
30 maj 1900
Struer
Ingeborg Agger
1901-
Ingeborg Agger
F:
22 aug. 1901
Struer
Lise Agger
1935-
Lise Agger
F:
13 jul. 1935
Aabenraa
Mogens Heinrich Løppenthien
Erik Agger
1940-1995
Erik Agger
F:
27 jun. 1940
Aabenraa
D:
12 maj 1995
København
Tarja
Kirsten Agger
1946-
Kirsten Agger
F:
26 jan. 1946
Aabenraa
Anders Peter Andersen
1943-
Anders Peter Andersen
F:
1 jun. 1943
Aabenraa
G:
15 jul. 1967
Aabenraa
Johannes Frederik Agger
1902-
Johannes Frederik Agger
F:
24 nov. 1902
Struer
Esther Valeur
1906-
Esther Valeur
F:
28 feb. 1906
Hans Agger
1905-
Hans Agger
F:
13 jan. 1905
Struer
Axel Immanuel Agger
1906-1906
Axel Immanuel Agger
F:
30 maj 1906
Struer
D:
10 jul. 1906
Struer
Vilhelm Agger
1907-1907
Vilhelm Agger
F:
13 sep. 1907
Struer
D:
10 nov. 1907
Struer
Maren Jensine Schou
1865-1948
Maren Jensine Schou
F:
17 sep. 1865
Gimsing
D:
1948
Stephan Agger
1860-1923
Stephan Agger
F:
8 apr. 1860
Hodsager s.
G:
28 maj 1886
Gimsing
D:
11 apr. 1923
Struer
Mette Bothilde Schack Jensen
1823-
Mette Bothilde Schack Jensen
F:
7 sep. 1823
Sønder-Nissum
Anthon Frederik Schou
1814-
Anthon Frederik Schou
F:
7 mar. 1814
Gimsing
Theodor Skak Jensen
1868-1925
Theodor Skak Jensen
F:
30 okt. 1868
Gimsing
D:
1925
Kirsten Olufsen
1929-2013
Kirsten Olufsen
F:
18 jun. 1929
Gimsing
D:
5 jul. 2013
Jørgen Færch
1925-1997
Jørgen Færch
F:
2 jul. 1925
Frederiksberg
G:
12 jul. 1951
D:
22 sep. 1997
Holstebro
Lise Skak Olufsen
Børge Munch Koefoed
Birgitte Skak Olufsen
Erik Melbye
Peter Skak Olufsen
1942-2013
Peter Skak Olufsen
F:
11 okt. 1942
Struer
D:
11 sep. 2013
Susanne de Costa Carneiro
Karen Windfeldt Jensen
1903-1983
Karen Windfeldt Jensen
F:
10 aug. 1903
Struer
D:
11 okt. 1983
Aksel Olufsen
1901-1992
Aksel Olufsen
F:
3 maj 1901
Gimsing
G:
27 jul. 1937
Struer
D:
14 aug. 1992
Niels Windfeldt Jensen
1928-1929
Niels Windfeldt Jensen
F:
14 nov. 1928
Struer
D:
14 mar. 1929
Lene Windfeldt Jensen
Poul-Flemming Kopp
Therkel Windfeldt Jensen
Margrethe Behrens
Steffen Windfeldt
Jet Roust
Niels Windfeldt Jensen
Hanne Jette Arends
Aage Windfeldt Jensen
1904-
Aage Windfeldt Jensen
F:
16 okt. 1904
Struer
Elly Jensine Petra Larsen
1904-
Elly Jensine Petra Larsen
F:
5 aug. 1904
Vejleby, Skibby
G:
3 jul. 1928
Daubjerg
Jens Bang
Benedicte Kemp
Hanne Bang
1937-1938
Hanne Bang
F:
29 dec. 1937
Holstebro
D:
3 jan. 1938
Holstebro
Else Windfeldt Jensen
1907-1937
Else Windfeldt Jensen
F:
16 nov. 1907
Struer
D:
29 dec. 1937
Holstebro
Peter Bang
1900-1957
Peter Bang
F:
14 mar. 1900
Frederiksberg
G:
20 mar. 1933
København (Frederikskirken)
D:
26 maj 1957
Struer
Niels Jensen
1870-1942
Niels Jensen
F:
28 jan. 1870
Gimsing
D:
9 jan. 1942
Struer
Anna Maria Dujardin
1878-1951
Anna Maria Dujardin
F:
27 jun. 1878
Gimsing
G:
1902
København
D:
27 nov. 1951
Struer
Aage Jensen
1871-1872
Aage Jensen
F:
20 jul. 1871
Gimsing
D:
8 feb. 1872
Ole Windfeldt Jensen
Helle Lindå Nielsen
Annemarie Windfeldt Jensen
Thermann Windfeldt Jensen
Bodil Westh
Birgit Windfeldt Jensen
1917-1917
Birgit Windfeldt Jensen
F:
16 maj 1917
Struer
D:
27 okt. 1917
Karen Margrethe Windfeldt Jensen
Jørgen Windfeldt Jensen
Birgitte Windfeldt Jensen
Bent Windfeldt Jensen
1921-1967
Bent Windfeldt Jensen
F:
29 aug. 1921
Struer
D:
14 aug. 1967
Inger Birgit Høding
Johannes Jensen
1872-1948
Johannes Jensen
F:
19 nov. 1872
Gimsing
D:
22 okt. 1948
Struer
Helga Fanny Elvira Foght
1888-1970
Helga Fanny Elvira Foght
F:
25 jun. 1888
København
G:
28 sep. 1910
Struer
D:
1 maj 1970
Struer
Metthea Jensen
1873-
Metthea Jensen
F:
4 dec. 1873
Gimsing
Einar Jensen
1875-1877
Einar Jensen
F:
30 jan. 1875
Gimsing
D:
26 feb. 1877
Gimsing
Anna Jensen
1876-
Anna Jensen
F:
21 jan. 1876
Gimsing
Jens Jensen Krarup
1866-1929
Jens Jensen Krarup
F:
16 jan. 1866
D:
28 feb. 1929
Ingeborg Jensen
1877-
Ingeborg Jensen
F:
31 mar. 1877
Gimsing
Aksel Bang
Aksel Bang
G:
1904
Marie Jensen
1878-
Marie Jensen
F:
2 aug. 1878
Gimsing
Kirsten Larsen
NN Jacobsen
Elisabeth Jensen
1880-
Elisabeth Jensen
F:
19 nov. 1880
Gimsing
NN Larsen
Kirsten Windfeldt Jensen
Esben Harpøth Thorning
Klaus Windfeldt Jensen
Mogens Windfeldt Jensen
Inger Thomsen
Lars Diemer
Agnete Diemer
Jes Diemer
Else Kirstine Windfeldt Jensen
Helge Diemer
Stein Hagen
Tove Hagen
Anne Margrethe Windfeldt Jensen
Finn Egil Hagen
Bodil Windfeldt Jensen
Knud Jensen
1882-1954
Knud Jensen
F:
3 jun. 1882
Gimsing
D:
2 jun. 1954
Holstebro
Agnethe Larsen
1888-1952
Agnethe Larsen
F:
29 aug. 1888
København (Vor Frue)
G:
1 dec. 1917
København (Vartov)
D:
6 jun. 1952
Gentofte
Terman Windfeld Jensen
1826-1894
Terman Windfeld Jensen
F:
26 mar. 1826
Sønder-Nissum
D:
22 dec. 1894
Struer
Else Kirstine Weilstrup
1846-
Else Kirstine Weilstrup
F:
20 jan. 1846
Gimsing
G:
24 maj 1867
Gimsing
Dødfødt datter
1826-1826
Dødfødt datter
F:
26 mar. 1826
Sønder-Nissum
D:
26 mar. 1826
Sønder-Nissum
Inger Kirstine Jensen
1828-1842
Inger Kirstine Jensen
F:
1 okt. 1828
Sønder-Nissum
D:
23 feb. 1842
Sønder-Nissum
Peder Jensen
1831-1853
Peder Jensen
F:
18 dec. 1831
Sønder-Nissum
D:
1853
Pallum
Niels Skak Aalkjær
1872-1873
Niels Skak Aalkjær
F:
21 jun. 1872
Gimsing
D:
5 apr. 1873
Gimsing
Agnes Aalkjær
1874-1965
Agnes Aalkjær
F:
19 sep. 1874
Gimsing
D:
21 jan. 1965
Struer
Nicoline Dorthea Jensen
1836-
Nicoline Dorthea Jensen
F:
18 mar. 1836
Sønder-Nissum
Søren Mourits Aalkjær
1837-
Søren Mourits Aalkjær
F:
6 jun. 1837
Holstebro
G:
24 maj 1871
Gimsing
Dorthea Cathrine Windfeld
1796-1837
Dorthea Cathrine Windfeld
F:
1796
Farup s. (Lundgaard)
G:
15 feb. 1817
Farup
D:
30 mar. 1837
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Hanne Jensen
1874-
Hanne Jensen
F:
10 okt. 1874
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Niels Andersen Jensen
1876-
Niels Andersen Jensen
F:
1 apr. 1876
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Kjerstine Jensen
1877-1877
Kjerstine Jensen
F:
21 jun. 1877
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
22 jul. 1877
Ballum s. (Bodsbøl)
Jens Lassen Jensen
1881-
Jens Lassen Jensen
F:
24 nov. 1881
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Skak Jensen Petersen
1903-
Skak Jensen Petersen
F:
15 jul. 1903
Ballum s. (Bodsbøl)
Erna Minna Henning
Kirstine Jensen
1883-
Kirstine Jensen
F:
13 jan. 1883
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Olde Petersen
1876-1951
Hans Olde Petersen
F:
8 nov. 1876
Tønder
G:
30 sep. 1900
Ballum
D:
20 jan. 1951
Flensborg
Magnus Jensen
1884-1885
Magnus Jensen
F:
18 nov. 1884
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
2 jul. 1885
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Skak Jensen
1919-
Skak Jensen
F:
18 jul. 1919
Ballum s. (Bodsbøl)
Anna Andersen
Anna Andersen
G:
3 aug. 1945
Abild
NN
Ane Pedrea Jensen
1921-
Ane Pedrea Jensen
F:
8 jun. 1921
Ballum s. (Bodsbøl)
Finn
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
1909-
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
F:
28 apr. 1909
Nyborg
Magnus Jensen
1888-1950
Magnus Jensen
F:
2 apr. 1888
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
6 feb. 1950
Augustenborg (sindssygehospitalet)
Bothilde Møller
1899-
Bothilde Møller
F:
19 nov. 1899
Ballum s. (Husum)
G:
7 jan. 1919
Ballum
Skak Jensen
1851-1921
Skak Jensen
F:
8 aug. 1851
Rødding s. (Hundebøl)
D:
4 okt. 1921
Tønder
Christiane Frederikke Hansen
1848-1921
Christiane Frederikke Hansen
F:
20 jan. 1848
Mjolden s. (Forballum)
D:
26 dec. 1921
Tønder
Henrik Vilhelm Augsburg
Prisca Tugendreich Grethe von Rehling-Quistgaard
1911-1979
Prisca Tugendreich Grethe von Rehling-Quistgaard
F:
15 aug. 1911
D:
26 mar. 1979
Agnete Juliane Augsburg
Henrik Vilhelm Augsburg
1885-1967
Henrik Vilhelm Augsburg
F:
26 apr. 1885
Hørsholm
D:
20 sep. 1967
Anne Flensborg
1886-1962
Anne Flensborg
F:
25 feb. 1886
Roskilde
G:
3 nov. 1909
Roskilde
D:
1962
Jens Jørgen Jannik Jensen Augsburg
1918-
Jens Jørgen Jannik Jensen Augsburg
F:
25 feb. 1918
Karen Løppenthin
1922-
Karen Løppenthin
F:
1922
Emilie Birgitte Margaret Augsburg
1921-
Emilie Birgitte Margaret Augsburg
F:
7 feb. 1921
Kirsten Augsburg
1923-2007
Kirsten Augsburg
F:
20 jan. 1923
D:
8 feb. 2007
Kenn Jespersen
NN Verhey van Wijk
Jens Jannik Jensen Augsburg
1886-1948
Jens Jannik Jensen Augsburg
F:
11 jun. 1886
Roskilde
D:
19 mar. 1948
Thyra Antoinette Malling
1888-
Thyra Antoinette Malling
F:
29 0kt 1888
København
G:
11 maj 1917
København (Helligånds k.)
Allan Augsburg
Asger Skak Augsburg
1890-
Asger Skak Augsburg
F:
6 feb. 1890
NN
Ejner Justus Kresten Augsburg
Jens Jannik Augsburg
Ejner Hugo Augsburg
1892-1971
Ejner Hugo Augsburg
F:
26 apr. 1892
København
D:
26 okt. 1971
København
Aase Ulrich
1900-
Aase Ulrich
F:
19 okt. 1900
København
G:
11 nov. 1927
København (Garnisons k.)
Jens Jannik Jensen Augsburg
1854-1930
Jens Jannik Jensen Augsburg
F:
13 okt. 1854
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
13 jun. 1930
Emilie Henriette Erichsen Hansen
1865-1929
Emilie Henriette Erichsen Hansen
F:
2 feb. 1865
G:
25 maj 1884
Roskilde
D:
1929
Karl Lund
Gunder Marie Lund
Kjeld Helge Lund
Theodor Jensen Lund
Sophie Jespersen
Kirsten Lund
Hans Jessen
Karl Preben Lund
Marie Jensen
Dagmar Lund
Ove Kirk Andersen
Signe Lund
Niels Jensen
Anders Petersen Lund
1914-1968
Anders Petersen Lund
F:
15 mar. 1914
D:
24 apr. 1968
Christiane Boisen
Kirsten Jensen
Børge Andersen
Solvejg Jensen
Christian Andersen
Ane Marie Winther Lund
Kresten Jensen
Jens Erik Lund
NN
Knud M. Lund
Lene
Karl Lund
Anna Lene NN
Christian Lund
Kirsten
Carsten Lund
Aage G. Lund
Jensine Jensen
Ehm Asger Ehmsen
Carl Olav Ehmsen
Joan Jensen
Kirsten Ehmsen
Hartvig Larsen
Cecilie Lund Ehmsen
Peter Steffensen
Amalie Martine Lund
William Ehmsen
1919-1985
William Ehmsen
F:
17 apr. 1919
Ballum s. (Nørhus)
D:
4 mar. 1985
Kirsten Jensen
1886-1973
Kirsten Jensen
F:
25 sep. 1886
Ballum s. (Vesterende)
D:
1973
Carl Lund
1877-1937
Carl Lund
F:
7 aug. 1877
Rejsby-Ballum
G:
8 dec. 1911
Ballum
D:
12 aug. 1937
Rejsby-Ballum
Jens Lassen Jensen
1889-1918
Jens Lassen Jensen
F:
1 jan. 1889
Ballum s. (Vesterende)
D:
11 jun. 1918
Frankrig (mellem Ressons og Marquelise)
Theodor Jensen
1923-1999
Theodor Jensen
F:
4 maj 1923
Tønder (sygehuset)
D:
28 dec. 1999
Ulla Kirstine Margrete Mathiesen
1928-2018
Ulla Kirstine Margrete Mathiesen
F:
18 jul. 1928
Dråby Skovsogn (Seksgårdene skole)
G:
14 jul. 1951
Broager Vestre Distrikts Sogn
D:
6 apr. 2018
Hans Jacob Jensen
Jens Winther Jensen
1891-1931
Jens Winther Jensen
F:
16 jun. 1891
Ballum s. (Husum)
D:
1 sep. 1931
Anna Marie Bentin
1895-1955
Anna Marie Bentin
F:
20 sep. 1895
Hjerpsted s. (Koldby)
G:
4 nov. 1921
Hjerpsted
D:
14 maj 1955
Tønder (Sygehuset)
Christiane Margrethe Jensen
1921-1995
Christiane Margrethe Jensen
F:
14 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
5 aug. 1995
Ribe
Frederik Nicolaisen
1904-1964
Frederik Nicolaisen
F:
10 dec. 1904
Hørup s. (Høruphav)
G:
10 aug. 1961
Rønne
D:
23 jul. 1964
Ballum s. (Vesterende)
Anna Marie Jensen
1921-1993
Anna Marie Jensen
F:
15 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
10 dec. 1993
Ribe
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
G:
9 dec. 1949
Ballum
Hans Thomsen Jensen
Knud Hansen Jensen
1927-1995
Knud Hansen Jensen
F:
27 jun. 1927
Husum-Ballum
D:
8 sep. 1995
Hansine Thomsen
1930-2007
Hansine Thomsen
F:
13 okt. 1930
Østerende-Ballum
G:
21 maj 1954
D:
11 feb. 2007
Sønderborg (hospital)
Ingvert Beier Jensen
1893-1958
Ingvert Beier Jensen
F:
10 maj 1893
Ballum s. (Husum)
D:
13 aug. 1958
Ballum s. (Husum-Ballum)
Christiane Margrethe Hansen
1893-1970
Christiane Margrethe Hansen
F:
24 aug. 1893
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
7 okt. 1920
Ballum
D:
12 okt. 1970
Ballum s. (Husum-Ballum)
Maren Jensen
1894-1897
Maren Jensen
F:
13 dec. 1894
Ballum s. (Husum)
D:
15 mar. 1897
Ballum s. (Husum)
Theodor Broder Jensen
1926-
Theodor Broder Jensen
F:
15 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Anders Brodersen Jensen
1928-
Anders Brodersen Jensen
F:
19 jan. 1928
Ballum s. (Vesterende)
Arne Lassen Jensen
1929-
Arne Lassen Jensen
F:
13 maj 1929
Ballum s. (Vesterende)
Immanuel Jensen
1931-
Immanuel Jensen
F:
18 apr. 1931
Ballum s. (Vesterende)
Kirstine Elisabet Jensen
1933-
Kirstine Elisabet Jensen
F:
17 nov. 1933
Ballum s. (Vesterende)
Johannes Beier Jensen
1896-
Johannes Beier Jensen
F:
19 jul. 1896
Ballum s. (Husum)
Ninna Brodersen
1901-
Ninna Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
G:
17 okt. 1924
Ballum
Theodor Jensen
1856-1909
Theodor Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
3 jun. 1909
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anne Marie Winther
1864-1916
Anne Marie Winther
F:
17 feb. 1864
Ballum s. (Husum)
G:
19 aug. 1886
Ballum
D:
7 jan. 1916
Ballum s. (Vesterende)
Kresten Jensen
1856-1933
Kresten Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s.
D:
15 apr. 1933
Ballum s.
Ane Cathrine Hansen
1860-
Ane Cathrine Hansen
F:
17 feb. 1860
G:
20 okt. 1880
Hanne Janniksen Beyer
1827-1862
Hanne Janniksen Beyer
F:
12 nov. 1827
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
26 jul. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jens Lassen Jensen
1821-1907
Jens Lassen Jensen
F:
20 apr. 1821
Sønder-Nissum
G:
11 okt. 1850
Skærbæk
D:
23 jan. 1907
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jannick Jensen Beyer
1830-1850
Jannick Jensen Beyer
F:
13 apr. 1830
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
6 maj 1850
Kristen Knudsen Beyer
1832-1859
Kristen Knudsen Beyer
F:
8 apr. 1832
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
5 feb. 1859
Anders Brodersen Møller
1878-
Anders Brodersen Møller
F:
8 dec. 1878
Rejsby
Anna Marie Bothilde Jensen
1889-
Anna Marie Bothilde Jensen
F:
2 sep. 1889
G:
4 jun. 1924
Maren Møller
1880-
Maren Møller
F:
25 maj 1880
Cecilie Marie Møller
1882-1882
Cecilie Marie Møller
F:
22 okt. 1882
D:
7 nov. 1882
Cecilie Marie Møller
1885-
Cecilie Marie Møller
F:
15 feb. 1885
Petrea Boesen Møller
1888-
Petrea Boesen Møller
F:
31 dec. 1888
Meta Lassen
Ernst Hvass
Las Lassen
Inger Margrethe Nielsen
Jytte Reslow
Esther Lassen
Bent Borring
Mathilde Andersen Møller
1892-1961
Mathilde Andersen Møller
F:
27 jul. 1892
Døstrup
D:
9 apr. 1961
Jens Lassen
1885-1961
Jens Lassen
F:
29 jan. 1885
G:
2 apr. 1923
D:
17 aug. 1961
Meta Cathrine Boesen
1855-
Meta Cathrine Boesen
F:
3 jun. 1855
Mjolden
Thomas Møller
1847-
Thomas Møller
F:
30 dec. 1847
G:
20 okt. 1877
Peder Boesen
1883-
Peder Boesen
F:
10 apr. 1883
Lars Stauning Jensen
1921-1993
Lars Stauning Jensen
F:
8 sep. 1921
Rejsby
D:
14 mar. 1993
Rejsby
Anne Marie Enemark
1922-1985
Anne Marie Enemark
F:
1 feb. 1922
Vedsted
G:
16 apr. 1948
D:
28 nov. 1985
Rejsby
Else Boesen Jensen
Thomas Brücker
Anna Windfeldt Jensen
Niels Nørregaard Rasmussen
Christine Marie Boesen
1885-
Christine Marie Boesen
F:
21 jan. 1885
Mjolden s. (Ottersbøl)
Truels Stauning Jensen
1891-1963
Truels Stauning Jensen
F:
4 feb. 1891
Rejsby
G:
26 nov. 1920
Føvling
D:
15 feb. 1963
Rejsby
Maren Boesen
1887-
Maren Boesen
F:
24 jan. 1887
Peter Boesen
1857-
Peter Boesen
F:
3 apr. 1857
Kirstine Marie Jessen
1854-
Kirstine Marie Jessen
F:
17 feb. 1854
G:
1881
Ane Elisabeth Boesen
1883-1920
Ane Elisabeth Boesen
F:
2 sep. 1883
Mjolden
D:
23 jun. 1920
Føvling s. (Astofte)
Petrea Marie Johansen
Johannes Johansen
Johanna Jensine Johansen
Kristian Husted
Maren Boesen
1886-1946
Maren Boesen
F:
2 feb. 1886
Mjolden
D:
9 apr. 1946
Brøns
Andreas Johansen
1883-1947
Andreas Johansen
F:
23 aug. 1883
Brede s. (Harres)
G:
10 maj 1914
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
3 jul. 1947
Ribe (Amtssygehuset)
Niels Sønnichsen Boesen
1890-
Niels Sønnichsen Boesen
F:
28 mar. 1890
Mjolden
Petra Boesen
1892-
Petra Boesen
F:
19 mar. 1892
Mjolden
Jens Janniksen Boesen
1858-1926
Jens Janniksen Boesen
F:
19 jul. 1858
D:
13 feb. 1926
Brøns
Petrea Marie Schmidt
1862-1913
Petrea Marie Schmidt
F:
9 feb. 1862
G:
1882
D:
6 maj 1913
Føvling s. (Astofte)
Maren Petersen
1893-
Maren Petersen
F:
14 apr. 1893
Peter Lausten Petersen
1894-1895
Peter Lausten Petersen
F:
2 dec. 1894
D:
30 mar. 1895
Botille Boesen
1860-1897
Botille Boesen
F:
6 dec. 1860
D:
6 sep. 1897
Peter Lorenz Petersen
Maren Boesen
1890-
Maren Boesen
F:
23 sep. 1890
Anna Boesen
1891-
Anna Boesen
F:
7 nov. 1891
Peter Petersen Boesen
1892-
Peter Petersen Boesen
F:
3 nov. 1892
Christiane Boesen
1894-1894
Christiane Boesen
F:
10 jul. 1894
D:
16 jul. 1894
Christian Boesen
1895-
Christian Boesen
F:
7 sep. 1895
Merry Boesen
1897-
Merry Boesen
F:
1897
Hans Koller
Kresten Knudsen Boesen
1863-
Kresten Knudsen Boesen
F:
20 jul. 1863
Gunder Marie Johnsen
1868-
Gunder Marie Johnsen
F:
3 okt. 1868
Daler s. (Østerby)
Poul Møller Matthiesen
1921-
Poul Møller Matthiesen
F:
9 apr. 1921
Randerup
Dagny Luise Bleeg
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Niels Lorenzen
Fedder Christian Matthiesen
1889-197X
Fedder Christian Matthiesen
F:
22 mar. 1889
Randerup
D:
197X
Randerup
Karen Margrethe Møller
1892-1978
Karen Margrethe Møller
F:
21 aug. 1892
Brøns
D:
31 jan. 1978
Randerup
Maren Matthiesen
1891-
Maren Matthiesen
F:
10 feb. 1891
Randerup
Christian Dahlmann
1921-
Christian Dahlmann
F:
8 jun. 1921
Randerup
Niels Feddersen Dahlmann
Gerda Dahlmann
Christiane Margrethe Matthiesen
1892-1983
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
17 mar. 1892
Randerup
D:
21 apr. 1983
Randerup
Jacob Andersen Dahlmann
1886-1978
Jacob Andersen Dahlmann
F:
5 feb. 1886
Randerup
G:
24 jun. 1920
Randerup
D:
11 jan. 1978
Randerup
Peter Boesen Matthiesen
1893-1893
Peter Boesen Matthiesen
F:
1 aug. 1893
Randerup
D:
14 aug. 1893
Randerup
Anne Elisabeth Matthiesen
Bendix Heseler Matthiesen
Petrea Matthiesen
1895-1970
Petrea Matthiesen
F:
22 sep. 1895
Randerup
D:
26 aug. 1970
Randerup
Vilhelm Christian Matthiesen
1883-1950
Vilhelm Christian Matthiesen
F:
26 jun. 1883
Randerup
D:
12 apr. 1950
Randerup
Kresten Boesen Matthiesen
1898-
Kresten Boesen Matthiesen
F:
21 nov. 1898
Randerup
Elisabeth Jensen
1896-
Elisabeth Jensen
F:
22 jul. 1896
Hanne Boesen
1870-1954
Hanne Boesen
F:
5 jan. 1870
D:
26 jan. 1954
Christian Matthiesen
1865-1928
Christian Matthiesen
F:
16 apr. 1865
Randerup
G:
27 feb. 1889
Randerup
D:
27 jun. 1928
Randerup
Maren Beyer
1834-
Maren Beyer
F:
10 jul. 1834
Skærbæk s. (Barsbøl)
Peder Pedersen Boesen
1830-1902
Peder Pedersen Boesen
F:
23 feb. 1830
Mjolden
G:
1854
D:
13 jan. 1902
Døstrup
Ingeborg Beyer
1837-1869
Ingeborg Beyer
F:
8 apr. 1837
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
8 sep. 1869
Tønder
Heinrich Augsburg
1825-1888
Heinrich Augsburg
F:
7 jul. 1825
Middelfart
G:
1 okt. 1859
D:
27 aug. 1888
Roskilde
Dødfødt søn
1842-1842
Dødfødt søn
F:
5 jun. 1842
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
5 jun. 1842
Skærbæk s. (Barsbøl)
Peter Beyer
1844-1906
Peter Beyer
F:
3 okt. 1844
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
3 aug. 1906
Dorthea Cathrine Schou
1850-1912
Dorthea Cathrine Schou
F:
17 nov. 1850
Gimsing
D:
1912
Botilla Schack Knudsen
1804-1877
Botilla Schack Knudsen
F:
16 dec. 1804
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
18 jun. 1877
Jens Janniksen Beyer
1797-1880
Jens Janniksen Beyer
F:
2 apr. 1797
G:
11 nov. 1826
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
11 feb. 1880
Christian Schmidt
1853-
Christian Schmidt
F:
1853
Lauritz Guttorm Schmidt
1855-1859
Lauritz Guttorm Schmidt
F:
4 mar. 1855
København (Frue s.)
D:
23 mar. 1859
Daler
Anna Pouline Schmidt
1857-1942
Anna Pouline Schmidt
F:
13 jul. 1857
København (Frue s.)
D:
1942
Anders Kristian Ammentorp Kragh
1855-1926
Anders Kristian Ammentorp Kragh
F:
12 jan. 1855
Skorup
D:
20 mar. 1926
Kerteminde
Didrik Nicolai Blicher Schmidt
1893-1979
Didrik Nicolai Blicher Schmidt
F:
28 apr. 1893
D:
6 aug. 1979
Ottestrup
Abigael (Matt) Maren Ingeborg Matthiessen
1893-1943
Abigael (Matt) Maren Ingeborg Matthiessen
F:
12 feb. 1893
Hårslev s. (Hårslev Skole)
G:
21 maj 1923
D:
14 okt. 1943
Frederik Wilhelm Schmidt
1896-
Frederik Wilhelm Schmidt
F:
6 dec. 1896
Anna Marie (Søster) Schmidt
1903-
Anna Marie (Søster) Schmidt
F:
3 okt. 1903
NN
Søren Kabell
Hans Blicher Schmidt
1911-1961
Hans Blicher Schmidt
F:
7 jan. 1911
D:
1961
Elna Agnete Højberg
Alice Grüner
Knud Laurits Schmidt
1861-1930
Knud Laurits Schmidt
F:
2 mar. 1861
Daler
D:
sep. 1930
Bertha Frederikke Maaløe
1872-1932
Bertha Frederikke Maaløe
F:
9 sep. 1872
G:
21 maj 1892
D:
27 maj 1932
Gyda Maria Schmidt
1865-1866
Gyda Maria Schmidt
F:
5 jun. 1865
Daler
D:
4 dec. 1866
Daler
Ane Marie Knudsen
1827-1909
Ane Marie Knudsen
F:
18 aug. 1827
Mjolden s. (Forballum)
D:
10 mar. 1909
Odense (Skt. Knuds s.)
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
1815-1883
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
F:
25 maj 1815
København
G:
14 maj 1852
Mjolden
D:
12 okt. 1883
Munkebo
Maren Frederikke Caroline Hansen
1880-1889
Maren Frederikke Caroline Hansen
F:
10 jul. 1880
Nykøbing M.
D:
5 nov. 1889
Ellen Hansen
1881-1948
Ellen Hansen
F:
16 jul. 1881
Nykøbing Mors
D:
11 jun. 1948
P.C. Christensen
1863-1945
P.C. Christensen
F:
29 sep. 1863
G:
3 nov. 1910
Nykøbing Mors
D:
19 apr. 1945
Johanne Marie Hansen
1883-1884
Johanne Marie Hansen
F:
5 mar. 1883
Nykøbing Mors
D:
19 jun. 1884
Nykøbing Mors
Hans Clemmensen Hansen
1884-1959
Hans Clemmensen Hansen
F:
3 jul. 1884
Nykøbing Mors
D:
13 jun. 1959
Karen Marie Emig
1890-
Karen Marie Emig
F:
20 jan. 1890
Struer
G:
7 dec. 1915
Skanderborg
Gyde Marie Hansen
1886-1980
Gyde Marie Hansen
F:
28 jan. 1886
Nykøbing M.
D:
2 apr. 1980
Hobro
Johannes Mikkelsen Johansen
1870-1929
Johannes Mikkelsen Johansen
F:
27 maj 1870
Foldby
G:
3 apr. 1908
Nykøbing M.
D:
29 dec. 1929
Hobro
Agnes Hansen
1888-1976
Agnes Hansen
F:
22 apr. 1888
Nykøbing M.
D:
12 maj 1976
Anna Hansen
1894-1993
Anna Hansen
F:
23 dec. 1894
D:
14 jan. 1993
Hjallese
Hans Christian Nielsen
1893-1977
Hans Christian Nielsen
F:
13 maj 1893
Åsum
G:
9 okt. 1924
Nykøbing Mors
D:
5 nov. 1977
Hjallese
NN
Gyde Marie Refslund
1855-1927
Gyde Marie Refslund
F:
9 okt. 1855
Tønder
D:
1 maj 1927
Dalum s. (Hjallese)
Hans Vilhelm Hansen
1847-1935
Hans Vilhelm Hansen
F:
4 jan. 1847
Åsum
G:
9 okt. 1879
Lejrskov
D:
11 sep. 1935
Dalum s. (Hjallese)
Mathias Refslund
1858-1858
Mathias Refslund
F:
23 feb. 1858
Tønder
D:
31 jul. 1858
Tønder
Flora Knudsen
1885-1950'ERNE?
Flora Knudsen
F:
6 jul. 1885
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1950'ERNE?
Hans Clemmensen Knudsen
1886-
Hans Clemmensen Knudsen
F:
8 jul. 1886
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Ellen Marie Katrine Hansen
1890-
Ellen Marie Katrine Hansen
F:
12 jan. 1890
Engum s. (Tirsbæk)
G:
30 maj 1916
Højen
Maren Knudsen
1889-
Maren Knudsen
F:
18 aug. 1889
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Jens Anthon Hjort
1880-
Jens Anthon Hjort
F:
26 mar. 1880
Marstrup
G:
29 okt. 1919
Vejlby
Knud Oksen Knudsen
1896-1986
Knud Oksen Knudsen
F:
8 nov. 1896
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1986
Maren Dagmar Refslund
1859-
Maren Dagmar Refslund
F:
28 dec. 1859
Tønder
Andreas Birger Knudsen
1858-1952
Andreas Birger Knudsen
F:
28 okt. 1858
Visby s. (Trøjborg)
G:
28 maj 1884
Tønder
D:
19 aug. 1952
Knud Lauritzen Refslund
1862-1880
Knud Lauritzen Refslund
F:
2 jan. 1862
Tønder
D:
27 jul. 1880
Tønder
Agnes Refslund
1866-1943
Agnes Refslund
F:
20 jan. 1866
Tønder
D:
13 maj 1943
Nykøbing Mors
Margrethe Refslund
1903-1945
Margrethe Refslund
F:
3 sep. 1903
Haderslev
D:
31 mar. 1945
Haderslev (sygehuset)
Sigfried Otto Erich Klemann
1904-1941
Sigfried Otto Erich Klemann
F:
20 dec. 1904
Alt Tessin, Pommern
G:
30 dec. 1936
Haderslev
D:
1941
Hakon Aagesen Refslund
1871-1954
Hakon Aagesen Refslund
F:
6 maj 1871
Tønder
D:
13 feb. 1954
Haderslev
Margaretha Henriette Christiansen
1884-1949
Margaretha Henriette Christiansen
F:
5 nov. 1884
Haderslev
G:
16 aug. 1902
Haderslev
D:
17 sep. 1949
Haderslev
Maren Knudsen
1829-1911
Maren Knudsen
F:
28 maj 1829
Mjolden s. (Forballum)
D:
1 aug. 1911
Nykøbing Mors
Hans Clemendsen Refslund
1820-1902
Hans Clemendsen Refslund
F:
20 mar. 1820
Agerskov s. (Gestrup)
G:
22 jul. 1853
Visby
D:
16 maj 1902
Tønder
Knud Knudsen
1855-1932
Knud Knudsen
F:
6 feb. 1855
Visby
D:
14 jul. 1932
Ribe
Emilie Knudsen
1856-1872
Emilie Knudsen
F:
10 sep. 1856
Visby
D:
24 jan. 1872
Visby
Flora Knudsen
1885-1950'ERNE?
Flora Knudsen
F:
6 jul. 1885
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1950'ERNE?
Hans Clemmensen Knudsen
1886-
Hans Clemmensen Knudsen
F:
8 jul. 1886
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Ellen Marie Katrine Hansen
1890-
Ellen Marie Katrine Hansen
F:
12 jan. 1890
Engum s. (Tirsbæk)
G:
30 maj 1916
Højen
Maren Knudsen
1889-
Maren Knudsen
F:
18 aug. 1889
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Jens Anthon Hjort
1880-
Jens Anthon Hjort
F:
26 mar. 1880
Marstrup
G:
29 okt. 1919
Vejlby
Knud Oksen Knudsen
1896-1986
Knud Oksen Knudsen
F:
8 nov. 1896
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1986
Andreas Birger Knudsen
1858-1952
Andreas Birger Knudsen
F:
28 okt. 1858
Visby s. (Trøjborg)
D:
19 aug. 1952
Maren Dagmar Refslund
1859-
Maren Dagmar Refslund
F:
28 dec. 1859
Tønder
G:
28 maj 1884
Tønder
Waldemar Knudsen
1860-1912
Waldemar Knudsen
F:
1 nov. 1860
Visby
D:
20 jul. 1912
København
Elisabeth Nielsen
1864-
Elisabeth Nielsen
F:
6 feb. 1864
Rudkøbing
Emilie Knudsen
1888-1955
Emilie Knudsen
F:
19 jul. 1888
Halk s. (Beierholm)
D:
F
Fredericia
Ingrid Hansen
Gyda Hansen
1923-
Gyda Hansen
F:
16 aug. 1923
Thisted
Ole Preben Bitsch
Johan Evald Hansen
Ole Evald Hansen
Bodil Wilstrup Prebensen
Kirsten Evald Hansen
1931-1936
Kirsten Evald Hansen
F:
20 feb. 1931
Hovedgård
D:
18 aug. 1936
Hovedgård
Dina Evald Hansen
Agathe Knudsen
1890-1971
Agathe Knudsen
F:
30 apr. 1890
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1971
Bagsværd ?
Evald Elmer Lyager Hansen
1885-1971
Evald Elmer Lyager Hansen
F:
27 jul. 1885
Randers
G:
21 nov. 1921
Kolding
D:
10 aug. 1971
Bagsværd
Flora Knudsen
1891-1955
Flora Knudsen
F:
27 okt. 1891
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1955
Johannes Peter Ingwersen
Dora Juhl Thomsen
Rasmus Ingwersen
Helga Jensen
Helga Ellen Knudsen
1893-1967
Helga Ellen Knudsen
F:
5 apr. 1893
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1967
Viuf ?
Christian Ingwersen
1893-1943
Christian Ingwersen
F:
30 jul. 1893
Viuf s. (Elisabethsminde)
G:
18 nov. 1916
Assens
D:
28 aug. 1943
Viuf
Signe Knudsen
1894-1895
Signe Knudsen
F:
8 apr. 1894
Halk s. (Beierholm)
D:
25 mar. 1895
Halk s. (Beierholm)
Knud Lausten Knudsen
Karen Charlotte Knudsen
1937-1951
Karen Charlotte Knudsen
F:
13 sep. 1937
Vejle
D:
19 jan. 1951
Vejle
Kirsten Knudsen
1943-ca. 2000
Kirsten Knudsen
F:
28 okt. 1943
Vejle
D:
ca. RING 2000
Hans Aagesen Knudsen
1898-1975
Hans Aagesen Knudsen
F:
9 mar. 1898
Halk s. (Beierholm)
D:
3 aug. 1975
Vejle
Vita Ingerslev
1904-1985
Vita Ingerslev
F:
28 mar. 1904
Viborg
G:
3 jul. 1928
Tarm
D:
13 aug. 1985
Vejle (Mølholm plejehjem)
Gudmund Knudsen
1863-1937
Gudmund Knudsen
F:
24 apr. 1863
Visby s. (Trøjborg)
D:
24 jan. 1937
Kolding
Gyde Marie Beyer
1864-1917
Gyde Marie Beyer
F:
29 jul. 1864
Skast (Åsgård)
G:
20 sep. 1887
Skast
D:
14 dec. 1917
Assens
Thorvald Knudsen
1865-1951
Thorvald Knudsen
F:
19 jun. 1865
Visby
D:
23 apr. 1951
Viggo Knudsen
1867-1869
Viggo Knudsen
F:
30 maj 1867
Visby s. (Trøjborg)
D:
9 jun. 1869
Visby s. (Trøjborg)
Harald Viggo Knudsen
1869-
Harald Viggo Knudsen
F:
3 jul. 1869
Visby
Svend Aagesen Knudsen
1872-1943
Svend Aagesen Knudsen
F:
16 mar. 1872
Visby
D:
1943
Gyde Marie Emilie Knudsen
1873-1937
Gyde Marie Emilie Knudsen
F:
20 mar. 1873
Visby
D:
20 sep. 1937
Hellerup
Lars Nannestad Knudsen
1868-1948
Lars Nannestad Knudsen
F:
7 maj 1868
Aggersborg
G:
17 nov. 1910
København (Garnisons)
D:
18 dec. 1948
Helga Knudsen
1875-1965
Helga Knudsen
F:
16 jul. 1875
Visby (Trøjborg)
D:
8 dec. 1965
Gentofte (Rosenvej 7)
Christian Aure Ricard
1866-1927
Christian Aure Ricard
F:
22 jul. 1866
København
G:
22 jul. 1905
Daler
D:
5 maj 1927
Sønderborg (Engelshøjgade 7)
Hans Aagesen Knudsen
1831-1917
Hans Aagesen Knudsen
F:
7 jan. 1831
Mjolden s. (Forballum)
D:
4 maj 1917
København (Davids s., Østerbrogade 152)
Flora Cathinka Tranberg
1833-1906
Flora Cathinka Tranberg
F:
3 mar. 1833
Flynder s. (Bækmark)
G:
29 apr. 1854
Lønborg
D:
29 jul. 1906
Fredericia (Trinitatis s.)
Gyda Marie Windfeld
1862-1954
Gyda Marie Windfeld
F:
7 sep. 1862
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
7 jan. 1954
Haderslev
Anne Margrethe Windfeld
1864-1958
Anne Margrethe Windfeld
F:
13 aug. 1864
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
11 jul. 1958
Odense
Gyde Marie Windfeld-Hansen
1900-
Gyde Marie Windfeld-Hansen
F:
10 sep. 1900
Frederiksberg
Hans Windfeld-Hansen
1902-
Hans Windfeld-Hansen
F:
13 maj 1902
Frederiksberg
Ejler Knud Windfeld-Hansen
1904-
Ejler Knud Windfeld-Hansen
F:
5 maj 1904
Frederiksberg (Skt. Markus s.)
Grete Faber
1923-1969
Grete Faber
F:
5 dec. 1923
Rigshospitalet
G:
10 apr. 1948
Hellerup
D:
3 nov. 1969
Ebba Windfeld-Hansen
Ernst Meyer
1900-
Ernst Meyer
F:
14 nov. 1900
Dagmar Sophie Windfeld
1867-1940
Dagmar Sophie Windfeld
F:
10 sep. 1867
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
29 nov. 1940
Ivar Elling Windfeld-Hansen
1858-1923
Ivar Elling Windfeld-Hansen
F:
2 mar. 1858
Ribe
G:
1899
Hoptrup
D:
23 maj 1923
Ib Knudsen Windfeld
1870-1921
Ib Knudsen Windfeld
F:
20 sep. 1870
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
10 apr. 1921
Haderslev
Christine Knudsen
1834-1924
Christine Knudsen
F:
16 mar. 1834
Mjolden s. (Forballum)
D:
7 dec. 1924
Haderslev
Knud Ibsen Windfeld
1833-1915
Knud Ibsen Windfeld
F:
7 jul. 1833
Farup s. (Tanderup)
G:
18 jun. 1859
Visby
D:
25 jun. 1915
Haderslev
Kristen Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1892-1979
Kristen Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
15 dec. 1892
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
6 mar. 1979
København
Ingeborg Jacobsen
1895-1971
Ingeborg Jacobsen
F:
28 aug. 1895
Oddense
G:
1 okt. 1920
D:
22 okt. 1971
København
Herman Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1894-1981
Herman Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
2 apr. 1894
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
23 feb. 1981
Marie Lorenzen
1895-1986
Marie Lorenzen
F:
10 jun. 1895
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
23 apr. 1921
Ballum
D:
9 apr. 1986
Ballum s. (Bodsbøl)
Elna Knudsen
1896-1971
Elna Knudsen
F:
5 feb. 1896
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 jul. 1971
Rungsted
Harald Georg Olsen
1889-1974
Harald Georg Olsen
F:
16 nov. 1889
Birkerød
G:
14 apr. 1925
Sorø
D:
1974
Rungsted
Aage Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1897-1968
Aage Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
7 mar. 1897
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 mar. 1968
Gentofte (Amtssygehuset)
Nora Bruce
NN
Olga Sofie Bense
1907-1954
Olga Sofie Bense
F:
31 mar. 1907
København (Skt. Matthæus s.)
G:
21 jul. 1938
Gentofte
D:
nov. 1954
Svend Munch Knudsen
1898-1899
Svend Munch Knudsen
F:
18 aug. 1898
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
16 mar. 1899
Fabjerg s. (Bloksgård)
Louise Munch-Knudsen
1907-1988
Louise Munch-Knudsen
F:
2 feb. 1907
Sorø
D:
27 maj 1988
Gentofte
Otto Sørensen
1897-1954
Otto Sørensen
F:
9 nov. 1897
Forlev
G:
2 sep. 1928
Skuldelev
D:
19 jun. 1954
Frederiksberg
Knud Lausten Knudsen
1867-1938
Knud Lausten Knudsen
F:
19 nov. 1867
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1938
Sorø
Anna Munch
1869-1941
Anna Munch
F:
20 okt. 1869
Ibsker
G:
16 sep. 1891
Svaneke
D:
2 jun. 1941
København
Hans Aage Knudsen
1869-1918
Hans Aage Knudsen
F:
30 jul. 1869
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1918
Flensborg (Skt. Franciskus-hospitalet)
Anna Nicoline Jacobsen
1883-1947
Anna Nicoline Jacobsen
F:
21 jul. 1883
Brøns s. (Brøns Mølle)
G:
19 okt. 1907
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
29 aug. 1947
Vibevej 30, Fredericia
Chresten Knudsen
1921-1958
Chresten Knudsen
F:
7 jul. 1921
Haderslev
D:
18 jun. 1958
København
Jørgen Knudsen
Hanne Aagaard
Laurits Guttorm Knudsen
1874-1931
Laurits Guttorm Knudsen
F:
16 maj 1874
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
29 okt. 1931
Sønderborg
Caroline Elisabeth Amalie Norup
1895-1989
Caroline Elisabeth Amalie Norup
F:
27 sep. 1895
Dejbjerg
D:
31 jan. 1989
Esther Svendsen
1905-1971
Esther Svendsen
F:
14 aug. 1905
Haderslev
D:
9 feb. 1971
Esbjerg
Ejnar Refslund Thomsen
1903-1976
Ejnar Refslund Thomsen
F:
24 maj 1903
Haderslev
G:
10 jun. 1933
Tønder
D:
31 dec. 1976
Erik Svendsen
1907-1945
Erik Svendsen
F:
19 jan. 1907
Haderslev
D:
apr. 1945
Tyskland
Anne Jepsen
Knud Lausten Svensen
1909-1992
Knud Lausten Svensen
F:
30 jul. 1909
Haderslev
D:
12 aug. 1992
København
Grethe Mosbech
1914-1992
Grethe Mosbech
F:
1 aug. 1914
Hobro
G:
14 okt. 1939
København
D:
15 jan. 1992
Gentofte (Amtssygehuset)
Gyde Marie Knudsen
1878-1948
Gyde Marie Knudsen
F:
11 feb. 1878
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
19 nov. 1948
Tønder
Nicolai Thomsen Svendsen
1873-1966
Nicolai Thomsen Svendsen
F:
10 aug. 1873
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
10 okt. 1904
Daler
D:
14 jul. 1966
Tønder
Gyde Marie Refslund Skrumsager
1944-
Gyde Marie Refslund Skrumsager
F:
17 feb. 1944
Bedsted s. (Sivkro)
Hans-Ole Mørk
1943-
Hans-Ole Mørk
F:
31 mar. 1943
Tørring s. (Tørring stationsby)
G:
31 jul. 1965
Bovlund
Knud Skrumsager
1909-1994
Knud Skrumsager
F:
1 aug. 1909
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
29 nov. 1994
Tønder (Tønder sygehus)
Anna Dorthea Refslund
1919-2012
Anna Dorthea Refslund
F:
28 jun. 1919
Agerskov s. (Bovlund)
G:
24 okt. 1941
Bovlund
D:
7 mar. 2012
Løgumkloster s. (Plejehjemmet Lindevang)
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
1910-1984
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
F:
6 dec. 1910
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
27 mar. 1984
Agerskov s. (Bovlund)
Troels Refslund Poulsen
1904-1989
Troels Refslund Poulsen
F:
8 jan. 1904
Ø. Lindet s. (Stenderup)
G:
2 dec. 1942
Visby
D:
23 mar. 1989
Agerskov s. (Bovlund)
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
1914-1994
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
F:
2 aug. 1914
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
23 mar. 1994
Aabenraa (Aabenraa sygehus)
Henriette Nancy Knudsen
1881-1962
Henriette Nancy Knudsen
F:
17 jun. 1881
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
9 mar. 1962
Visby s. (Visby Hedegård)
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
1880-1946
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
F:
8 sep. 1880
Skrave s. (Københoved)
G:
16 okt. 1907
Daler
D:
25 okt. 1946
København (kommunehospitalet)
Kresten Knudsen
1836-1922
Kresten Knudsen
F:
26 mar. 1836
Mjolden s. (Forballum)
D:
15 jan. 1922
Visby s. (Visby Hedegård)
Louise Amalie Feddersen
1837-1923
Louise Amalie Feddersen
F:
24 jun. 1837
Godset Stift ved Kiel
G:
19 okt. 1866
Møgeltønder k.
D:
27 jun. 1923
Visby s. (Visby Hedegård)
Ane Jacobine Knudsen
1839-1921
Ane Jacobine Knudsen
F:
14 apr. 1839
Mjolden s. (Forballum)
D:
1921
København
Niels Buch Breinholt
1832-1917
Niels Buch Breinholt
F:
18 maj 1832
Heldum s. (Sdr. Vinkel)
G:
10 sep. 1858
Visby
D:
25 jan. 1917
København
Asmus Boysen
1863-1945
Asmus Boysen
F:
1 nov. 1863
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
20 apr. 1945
Hammelev s. (Tørning Mølle)
Sophie Aron
1876-1939
Sophie Aron
F:
18 okt. 1876
Altona
G:
1906
D:
9 aug. 1939
Karoline Amalie Boysen
1893-
Karoline Amalie Boysen
F:
25 maj 1893
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Kristine Boysen
1894-
Kristine Boysen
F:
6 apr. 1894
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Ellen Cathinka Gyde Boysen
1895-
Ellen Cathinka Gyde Boysen
F:
17 jul. 1895
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Niels Boysen
1896-
Niels Boysen
F:
30 okt. 1896
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Anna Jakobine Boysen
1898-1985
Anna Jakobine Boysen
F:
3 feb. 1898
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
D:
11 jun. 1985
Hans Eskild Søren Ries
1890-1960
Hans Eskild Søren Ries
F:
5 dec. 1890
G:
1924
D:
4 jun. 1960
Nis Peter Boysen
1899-1948
Nis Peter Boysen
F:
7 mar. 1899
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
D:
1948
Sigrid Ingeborg Olsen
1909-1989
Sigrid Ingeborg Olsen
F:
1909
Vindeby
D:
1989
Horslunde
Elisabeth Boysen
1901-
Elisabeth Boysen
F:
29 jun. 1901
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Rigmor Boysen
1902-
Rigmor Boysen
F:
5 nov. 1902
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Valdemar Boysen
Svenn Boysen
Knud Lauritz Boysen
1864-
Knud Lauritz Boysen
F:
7 dec. 1864
Hammelev s. (Tørning Mølle)
Mathilde Christensen
1871-
Mathilde Christensen
F:
3 nov. 1871
Lemvig
G:
14 jun. 1892
Lemvig
Valdemar Boysen
1866-1900
Valdemar Boysen
F:
14 aug. 1866
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
3 nov. 1900
Nykøbing F.
Ras Boysen
Frederik Vigo Boysen
1869-1921
Frederik Vigo Boysen
F:
16 jan. 1869
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
30 apr. 1921
Hammelev ?
Inger Cathrine Fabricius
1883-
Inger Cathrine Fabricius
F:
15 dec. 1883
Haderslev
G:
19 aug. 1919
Haderslev
Susse Hoff
Gyde Marie Boysen
1871-
Gyde Marie Boysen
F:
3 jul. 1871
Hammelev s. (Tørning Mølle)
August Julius Cæsar Hoff
1854-
August Julius Cæsar Hoff
F:
23 feb. 1854
København
G:
24 jul. 1900
Hammelev
Anne Christine Boysen
1873-1963
Anne Christine Boysen
F:
1 okt. 1873
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
1963
Caroline Amalia Knudsen
1841-1923
Caroline Amalia Knudsen
F:
5 mar. 1841
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 okt. 1923
Haderslev
Nis Peter Boysen
1836-1925
Nis Peter Boysen
F:
22 sep. 1836
Hammelev s. (Tørning)
G:
29 okt. 1862
Visby
D:
28 jan. 1925
Haderslev
Laurids Guttorm Knudsen
1843-1850
Laurids Guttorm Knudsen
F:
20 okt. 1843
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 apr. 1850
Mjolden s. (Forballum)
Knud Lausten Knudsen
1806-1866
Knud Lausten Knudsen
F:
10 dec. 1806
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
16 jun. 1866
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Gyde Marie Ocksen
1806-1884
Gyde Marie Ocksen
F:
28 okt. 1806
Mjolden s. (Forballum)
G:
3 jun. 1826
Mjolden
D:
19 apr. 1884
Visby s. (Visby Hedegård)
Hans Theodor Skak
1878-1892
Hans Theodor Skak
F:
3 sep. 1878
Ulfborg (Viumgård)
D:
13 mar. 1892
Ulfborg
Ingrid Skak
1910-1998
Ingrid Skak
F:
23 maj 1910
Trøstrup
D:
8 aug. 1998
Jørgen Weis Stranddorf
1900-1974
Jørgen Weis Stranddorf
F:
18 feb. 1900
Veerst (Torsted Skole)
G:
10 jul. 1930
Herborg
D:
5 jan. 1974
Videbæk
Ellen Skak
1911-1983
Ellen Skak
F:
28 dec. 1911
Assing (Harreskov)
D:
2 jan. 1983
Åbyhøj
Hans Mortensen
Valdemar Skak
1913-1999
Valdemar Skak
F:
17 mar. 1913
Trøstrup
D:
31 dec. 1999
Karen Erna Mikkelsen
1915-2006
Karen Erna Mikkelsen
F:
16 aug. 1915
Gudme (eller Oure?)
G:
11 okt. 1942
Hasle
D:
18 mar. 2006
Korinth
Niels Windfeld Skak
1915-1989
Niels Windfeld Skak
F:
2 dec. 1915
Trøstrup
D:
22 okt. 1989
Varde
Marie Hansen
1910-1987
Marie Hansen
F:
12 jun. 1910
Branderup s. (Rurup)
G:
24 nov. 1940
Snedsted
D:
19 dec. 1987
Johannes Skak
1918-2010
Johannes Skak
F:
18 sep. 1918
Trøstrup
D:
okt. 2010
Holte
Clara Ursula Bjerrum Bentzon
1920-
Clara Ursula Bjerrum Bentzon
F:
20 aug. 1920
København
G:
29 dec. 1954
Holme
Hans Kristian Skak
Anna Sofie Cylvia Eilskov Hansen
Anna Damgaard Skak
Jens Iversen
Søren Alfred Skak
1880-1960
Søren Alfred Skak
F:
22 aug. 1880
Ulfborg (Viumgård)
D:
25 okt. 1960
Trøstrup
Helga Jørgine Nielsen
1881-1970
Helga Jørgine Nielsen
F:
24 jun. 1881
Assing
G:
10 jul. 1909
Assing
D:
26 jul. 1970
Valdemar Skak
1881-1909
Valdemar Skak
F:
15 dec. 1881
Ulfborg (Viumgård)
D:
28 mar. 1909
Ulfborg (Viumgård)
Ole Bjørn Skak
Marion Kokott
1921-1964
Marion Kokott
F:
2 maj 1921
Ratibor, Schlesien, Tyskland
D:
5 dec. 1964
Rio de Janeiro
Rigmor Jacobsen
Bodil Skak
1927-1979
Bodil Skak
F:
2 jan. 1927
Århus
D:
30 dec. 1979
Århus
Klaus Windfeld Skak
Kirsten Sørensen
Kresten S. Skak
1883-1963
Kresten S. Skak
F:
15 jun. 1883
Ulfborg (Viumgård)
D:
3 jan. 1963
Aarhus
Brita Louise Josephsen
1896-
Brita Louise Josephsen
F:
8 sep. 1896
Randers
G:
29 maj 1925
Skanderborg
Vagn Skak-Nielsen
1917-2001
Vagn Skak-Nielsen
F:
20 jan. 1917
København
D:
21 dec. 2001
Hørsholm
Tove Sauter
Anne Skak-Nielsen
1950-1997
Anne Skak-Nielsen
F:
26 jun. 1950
Hellerup
D:
31 dec. 1997
Niels Verner Skak-Nielsen
1922-2013
Niels Verner Skak-Nielsen
F:
18 feb. 1922
Aarhus
D:
24 feb. 2013
Birthe Reinwald
1924-2015
Birthe Reinwald
F:
3 maj 1924
Ordrup
G:
3 jul. 1947
Søllerød
D:
30 okt. 2015
Thora Kirstine Skak
1885-1963
Thora Kirstine Skak
F:
18 apr. 1885
Ulfborg (Viumgård)
D:
21 jul. 1963
Aarhus
Jens Skak-Nielsen
1881-
Jens Skak-Nielsen
F:
3 sep. 1881
Stauning
G:
24 jan. 1916
København
Bent Skak Gulddal
Bente Elisabeth Kamp Nielsen
Maren Dorthea Skak
1886-1983
Maren Dorthea Skak
F:
21 sep. 1886
Ulfborg (Viumgård)
D:
1 sep. 1983
Marius Eriksen Gulddal
1879-1966
Marius Eriksen Gulddal
F:
8 feb. 1879
Skibet s. (Guldahl)
G:
20 nov. 1909
Ulfborg (Viumgård)
D:
28 dec. 1966
Gørlev
Rigmor Margrete Skak
1888-1889
Rigmor Margrete Skak
F:
18 okt. 1888
Ulfborg (Viumgård)
D:
20 feb. 1889
Ulfborg (Viumgård)
Nanna Skak
1890-1982
Nanna Skak
F:
5 mar. 1890
Ulfborg (Viumgård)
D:
12 feb. 1982
Ejner Skak-Nielsen
1894-
Ejner Skak-Nielsen
F:
15 jan. 1894
Stauning
G:
12 maj 1927
Ulfborg
Niels Schack Jensen
1847-1928
Niels Schack Jensen
F:
15 sep. 1847
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
8 nov. 1928
Ulfborg (Skakhus)
Ane Damgaard Sørensen
1851-1927
Ane Damgaard Sørensen
F:
31 okt. 1851
Ulfborg
G:
25 okt. 1877
Ulfborg
D:
22 jan. 1927
Ulfborg
Christen Jensen
1849-1861
Christen Jensen
F:
7 maj 1849
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
1 jul. 1861
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Knud Henning Dragsbo
1917-1917
Knud Henning Dragsbo
F:
22 feb. 1917
Kolding
D:
18 maj 1917
Kolding
Poul Dragsbo
1918-1997
Poul Dragsbo
F:
18 apr. 1918
Kolding
D:
30 sep. 1997
Aabenraa
Eva la Cour
1919-1990
Eva la Cour
F:
29 apr. 1919
København
G:
8 nov. 1947
København
D:
1990
Gunna Dragsbo
Erik Eckert
Kirstine Jensen
1887-
Kirstine Jensen
F:
5 jan. 1887
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Jens Dragsbo
1886-1954
Jens Dragsbo
F:
25 sep. 1886
Dragstrup
G:
11 jul. 1914
Sønder-Nissum
D:
16 nov. 1954
Lyngby
Knud Bjerre Jensen
Kirstine Randbæk
Jens Bjerre Jensen
Ester Inge Olsson
Hans Adolf Jensen
1888-1958
Hans Adolf Jensen
F:
4 jun. 1888
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
18 sep. 1958
Esbjerg
Mariane Bjerre
1885-1968
Mariane Bjerre
F:
16 apr. 1885
Nørre-Nissum
G:
4 okt. 1913
Rødding
D:
6 apr. 1968
Esbjerg
Adolph Windfeldt Jensen
1889-1959
Adolph Windfeldt Jensen
F:
19 aug. 1889
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
9 sep. 1959
Los Angeles
Christine Burchardi
Christine Burchardi
G:
27 jul. 1925
Kristen Jensen
1890-1892
Kristen Jensen
F:
19 aug. 1890
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
23 jan. 1892
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Anna Jensen
1891-1892
Anna Jensen
F:
18 okt. 1891
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
27 jan. 1892
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Knud Erik Jensen
1921-1924
Knud Erik Jensen
F:
23 aug. 1921
Øse s. (Heager)
D:
12 jun. 1924
Øse s. (Heager)
Hans Adolf Jensen
Ragnhild Larsen
Bodil Marie Jensen
Eskild Harder
Henny Burchardi Jensen
Ludvig Jensen
1893-1966
Ludvig Jensen
F:
23 jan. 1893
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
24 feb. 1966
Esbjerg
Frederikke Kirstine Hansen
1891-
Frederikke Kirstine Hansen
F:
22 aug. 1891
Kalvslund
G:
2 dec. 1920
Ølgod
Johannes Skak Jensen
Gerda Hedegaard Poulsen
Anna Henriette Skak Jensen
Laurids Otto Hansen
Niels Skak Jensen
1894-
Niels Skak Jensen
F:
18 mar. 1894
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Kristine Nielsen Skytte
1897-
Kristine Nielsen Skytte
F:
20 dec. 1897
Vedersø
G:
13 okt. 1918
Vedersø
Maren Jensen
1895-1898
Maren Jensen
F:
10 maj 1895
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
27 feb. 1898
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Dagny Brun
Aage Hartvigsen
Anna Henriette Burchardi Brun
Stefan Pedersen
Gustav Brun
Marie Hansen
Kristen Brun
1932-2008
Kristen Brun
F:
4 okt. 1932
Dorrego, Argentina
D:
18 okt. 2008
Bahia Blanca, Argentina
Julie Baelman
Herman Brun
Elva Ditirio
Idun Jensen
1896-
Idun Jensen
F:
4 okt. 1896
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Viggo Herman Brun
1895-
Viggo Herman Brun
F:
11 aug. 1895
Fjaltring (Ø. Musholm)
G:
19 sep. 1919
Sønder-Nissum
Holger Jensen
1900-1967
Holger Jensen
F:
1 sep. 1900
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
20 sep. 1967
Esbjerg
Knud Marcus Jensen
1853-1931
Knud Marcus Jensen
F:
19 jan. 1853
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
22 maj 1931
Sønder-Nissum s. (Udstruphus)
Anna Henriette Burchardi
1860-1922
Anna Henriette Burchardi
F:
16 mar. 1860
Norder Fahrenstedt, Tyskland
G:
24 okt. 1885
Norder Fahrenstedt, Tyskland
D:
15 jun. 1922
Herning
Maren Jensen
1877-
Maren Jensen
F:
19 jan. 1877
Horne s. (Hindsig)
G:
19 jan. 1925
København
Kirstine Knudsen
1810-1886
Kirstine Knudsen
F:
3 maj 1810
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
23 maj 1886
Ulfborg
Hans Windfeld Jensen
1819-1897
Hans Windfeld Jensen
F:
21 mar. 1819
Rejsby
G:
23 maj 1846
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
6 maj 1897
Ulfborg
Jacob Aagaard
1831-1904
Jacob Aagaard
F:
13 nov. 1831
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
17 sep. 1904
Frederiksberg
Magna Johanne Elisabeth Lindhard
1839-1884
Magna Johanne Elisabeth Lindhard
F:
19 maj 1839
Højbjerg
G:
5 apr. 1862
Helsingør (Skt. Olai)
D:
25 jan. 1884
Sdr. Gørding
Thora Pontoppidan
Maren Aagaard
1833-1882
Maren Aagaard
F:
20 dec. 1833
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
13 sep. 1882
Ribe (Domsognet)
Christen Knudsen Aagaard
1836-1867
Christen Knudsen Aagaard
F:
6 aug. 1836
Ribe (Domsognet)
D:
28 sep. 1867
Ribe (Domsognet)
Knud Aagaard Bøggild
1874-
Knud Aagaard Bøggild
F:
19 aug. 1874
Ribe (Doms.)
Johannes Erhardt Bøggild
1878-
Johannes Erhardt Bøggild
F:
28 mar. 1878
Ribe (Doms.)
Magdalene Sophie Aagaard
1838-1883
Magdalene Sophie Aagaard
F:
7 jul. 1838
Ribe (Domsognet)
D:
2 nov. 1883
Ribe (Domsognet)
Børge Thorlacius Bøggild
1835-1895
Børge Thorlacius Bøggild
F:
9 feb. 1835
Sønder-Bork s. (Præstegården)
G:
15 maj 1873
Ribe Domkirke
D:
17 mar. 1895
Ribe (Doms.)
Caroline Aagaard
1840-1843
Caroline Aagaard
F:
4 aug. 1840
Ribe (Doms.)
D:
26 maj 1843
Ribe (Doms.)
Kirstine Aagaard
1842-1843
Kirstine Aagaard
F:
28 sep. 1842
Ribe (Doms.)
D:
27 maj 1843
Ribe (Doms.)
Caroline Aagaard
1844-1878
Caroline Aagaard
F:
2 maj 1844
Ribe (Domsognet)
D:
27 apr. 1878
Ribe (Domsognet)
Caroline Christiane Bøggild
1869-
Caroline Christiane Bøggild
F:
8 maj 1869
Ribe (Doms.)
Jens Lassen Bøggild
1871-1872
Jens Lassen Bøggild
F:
23 mar. 1871
Ribe (Doms.)
D:
17 jan. 1872
Ribe (Doms.)
Kirstine Aagaard
1846-1871
Kirstine Aagaard
F:
8 apr. 1846
Ribe (Domsognet)
D:
8 dec. 1871
Ribe (Domsognet)
Børge Thorlacius Bøggild
1835-1895
Børge Thorlacius Bøggild
F:
9 feb. 1835
Sønder-Bork s. (Præstegården)
G:
16 aug. 1867
Ribe Domkirke
D:
17 mar. 1895
Ribe (Doms.)
Juliane Maria Aagaard
1848-1848
Juliane Maria Aagaard
F:
24 maj 1848
Ribe (Domsognet)
D:
1 jun. 1848
Ribe (Domsognet)
Emma Aagaard
1849-1851
Emma Aagaard
F:
16 nov. 1849
Ribe (Doms.)
D:
17 dec. 1851
Ribe (Doms.)
Knud Aagaard
1851-
Knud Aagaard
F:
13 dec. 1851
Ribe (Domsognet)
Emma Aagaard
1854-1854
Emma Aagaard
F:
2 feb. 1854
Ribe (Domsognet)
D:
7 okt. 1854
Ribe (Domsognet)
Caroline Knudsen
1812-eft. 1891
Caroline Knudsen
F:
31 jan. 1812
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
eft. ER 1891
Knud Aagaard
1803-1883
Knud Aagaard
F:
22 jun. 1803
Kolding
G:
13 nov. 1830
Ribe (Skt. Katharinæ)
D:
6 jun. 1883
Ribe (Domsognet)
Elise Jensen
1856-
Elise Jensen
F:
6 mar. 1856
Rindum
Hans Olesen
Jens Jensen
1857-1858
Jens Jensen
F:
29 okt. 1857
Rindum
D:
12 jan. 1858
Rindum
Christiane Marie Jensen
1858-
Christiane Marie Jensen
F:
7 dec. 1858
Rindum
Anders Christian Jacobsen
Kirstine Jensen
1860-
Kirstine Jensen
F:
14 feb. 1860
Rindum
Christen Andersen
Maren Jensen
1889-1897
Maren Jensen
F:
17 aug. 1889
Husby
D:
29 jun. 1897
Sønder Nissum
Elise Marie Jensen
1891-
Elise Marie Jensen
F:
26 maj 1891
Husby
Hans Christian Jensen
1893-1894
Hans Christian Jensen
F:
3 dec. 1893
Husby
D:
8 maj 1894
Husby
Knud Christen Jensen
1896-
Knud Christen Jensen
F:
19 feb. 1896
Husby
Maren Jensen
1897-1993
Maren Jensen
F:
5 jun. 1897
Husby
D:
18 okt. 1993
Ulfborg
Kristian Marius Rasmussen
1894-1988
Kristian Marius Rasmussen
F:
29 apr. 1894
Staby s. (Vester Nørgård)
G:
17 dec. 1919
D:
31 dec. 1988
Ulfborg
Hans Markus Jensen
1898-
Hans Markus Jensen
F:
30 okt. 1898
Sønder Nissum
Elisabeth Jensen
1900-
Elisabeth Jensen
F:
20 feb. 1900
Sønder Nissum
Herman Jensen
1902-
Herman Jensen
F:
4 jul. 1902
Sønder Nissum
Christian Jensen
1904-
Christian Jensen
F:
23 jan. 1904
Sønder Nissum
Peder Marcus Jensen
1861-1948
Peder Marcus Jensen
F:
24 okt. 1861
Rindum
D:
28 jan. 1948
Sønder Nissum
Dorthea Nielsen
1863-
Dorthea Nielsen
F:
1863
Sønder Nissum (Sudergård)
G:
26 okt. 1888
Hans Christian Andersen
Jensine Jensen
1863-
Jensine Jensen
F:
30 jul. 1863
Rindum
Jens Andersen
Ane Marie Jensen
1893-1938
Ane Marie Jensen
F:
20 okt. 1893
Flynder
D:
1938
Vandborg
Paulinus Nielsen
1893-
Paulinus Nielsen
F:
31 jul. 1893
Vandborg
G:
9 sep. 1919
Vandborg
Kirstine Jensen
1895-1976
Kirstine Jensen
F:
12 aug. 1895
Flynder
D:
7 mar. 1976
Lemvig sygehus
Jens Mathinus Jespersen Raakjær
1893-1967
Jens Mathinus Jespersen Raakjær
F:
27 jun. 1893
Flynder
G:
3 sep. 1924
Vandborg
D:
6 apr. 1967
Flynder
Jakob Jensen
1897-1965
Jakob Jensen
F:
11 jun. 1897
Flynder (V. Agergård)
D:
27 okt. 1965
Lemvig sygehus
Inger Marie Katrine Hansen
1903-1992
Inger Marie Katrine Hansen
F:
31 jan. 1903
Møborg
G:
9 nov. 1922
Flynder
D:
6 feb. 1992
Gudum Plejehjem
Hans Christian Jensen
1899-1983
Hans Christian Jensen
F:
4 apr. 1899
Flynder
D:
7 jul. 1983
Bækmarksbro Plejehjem
Gjertrud Marie Olesen
1902-1987
Gjertrud Marie Olesen
F:
17 maj 1902
Lomborg
D:
1 jan. 1987
Bækmarksbro Plejehjem
Ingeborg Jensen
1900-
Ingeborg Jensen
F:
30 aug. 1900
Flynder
Christian Sløk
Jens No Jensen
1866-1949
Jens No Jensen
F:
26 feb. 1866
Rindum
D:
6 feb. 1949
Lemvig
Caroline Kirstine Johansen
1864-1903
Caroline Kirstine Johansen
F:
15 maj 1864
Højer
G:
8 nov. 1892
Sønder Nissum
D:
2 mar. 1903
Vandborg
Martin Johan Jensen
1905-1975
Martin Johan Jensen
F:
27 jul. 1905
Bøvling
D:
13 nov. 1975
Bøvling
Maren Brøndgård Pedersen Kragelund
Luise Christina Johansen
Niels Andreas Kornelius Jensen
1906-
Niels Andreas Kornelius Jensen
F:
6 nov. 1906
Vandborg
Kristiane Jensen
Thomas Østerby
Karoline Kirstine Jensen
1910-1989
Karoline Kirstine Jensen
F:
16 feb. 1910
Vandborg
D:
18 jan. 1989
Holstebro
Niels Bæk Danielsen
1908-1993
Niels Bæk Danielsen
F:
29 jun. 1908
Flynder
G:
29 maj 1938
Vandborg
D:
16 feb. 1993
Nr. Felding
Jenny Jensen
1912-1986
Jenny Jensen
F:
28 feb. 1912
Vandborg
D:
13 okt. 1986
Lemvig sygehus
Christian Jensen
1875-1951
Christian Jensen
F:
31 jan. 1875
Ejsing
D:
8 okt. 1951
Lemvig
Kristian Henry Jensen
Krista Olesen
Birgitte Kirstine Nielsen
1877-1948
Birgitte Kirstine Nielsen
F:
8 jun. 1877
Fabjerg
G:
20 dec. 1905
Fabjerg
D:
22 nov. 1948
Lemvig
Christen Jensen
1869-1895
Christen Jensen
F:
18 feb. 1869
Rindum
D:
5 dec. 1895
Sønder Nissum
Marie Cathrine Jensen
1895-
Marie Cathrine Jensen
F:
21 jul. 1895
Knud Laurids Jensen
1870-1895
Knud Laurids Jensen
F:
26 jul. 1870
Rindum
D:
5 dec. 1895
Sønder Nissum
Bothilde Larsen
Hans Jensen
1871-
Hans Jensen
F:
18 okt. 1871
Rindum
Markus Jensen
1873-1873
Markus Jensen
F:
9 aug. 1873
Sønder Nissum
D:
9 aug. 1873
Sønder Nissum
Maren Jensen
1875-1889
Maren Jensen
F:
22 apr. 1875
Sønder Nissum
D:
1889
Sønder Nissum
Markus Jensen
1876-1876
Markus Jensen
F:
4 okt. 1876
Sønder Nissum
D:
8 okt. 1876
Sønder Nissum
Christine Gjelstrup
1906-
Christine Gjelstrup
F:
26 feb. 1906
Sønder Nissum
Hans Marcus Gjelstrup
Niels Laurids Jensen
1878-1951
Niels Laurids Jensen
F:
30 jan. 1878
Sønder Nissum
D:
1951
Sønder Nissum
Sidsel Marie Madsen
1875-
Sidsel Marie Madsen
F:
25 aug. 1875
Husby
Christine Marcussen
1836-1904
Christine Marcussen
F:
3 okt. 1836
Braderup
D:
29 nov. 1904
Sønder Nissum
Hans Christian Jensen
1830-1906
Hans Christian Jensen
F:
17 maj 1830
Hee
G:
6 okt. 1855
Rindum
D:
29 aug. 1906
Sønder Nissum
Peter Marcussen
1870-
Peter Marcussen
F:
8 jul. 1870
Hostrup s. (Rørkær)
Iver Marcussen
1872-
Iver Marcussen
F:
2 apr. 1872
Hostrup s. (Rørkær)
Hans Marcussen
1874-
Hans Marcussen
F:
13 aug. 1874
Hostrup s. (Rørkær)
Helene Marie Heseler
1883-1944
Helene Marie Heseler
F:
13 feb. 1883
Tønder
G:
25 apr. 1903
D:
2 okt. 1944
Tønder
Christiane Marie Marcussen
1876-1955
Christiane Marie Marcussen
F:
3 mar. 1876
Hostrup s. (Rørkær)
D:
15 jun. 1955
Tønder
Sønnich Detlef Høeg
1873-
Sønnich Detlef Høeg
F:
28 jun. 1873
Højer
G:
11 dec. 1897
Tønder
Anna Catharina Marcussen
1877-1877
Anna Catharina Marcussen
F:
25 jun. 1877
Hostrup s. (Rørkær)
D:
19 aug. 1877
Hostrup s. (Rørkær)
Hans Marcussen
1838-1914
Hans Marcussen
F:
12 feb. 1838
Braderup
D:
21 jul. 1914
Tønder (Søndergade 32)
Anne Cathrine Iversen
1846-1877
Anne Cathrine Iversen
F:
29 mar. 1846
Braderup
D:
22 jul. 1877
Hostrup s. (Rørkær)
Cathrine Nicolaisen
1901-1903
Cathrine Nicolaisen
F:
1901
D:
6 sep. 1903
Brede
Peder Beyer Nicolaisen
1902-1916
Peder Beyer Nicolaisen
F:
2 jun. 1902
Brede
D:
1 okt. 1916
Kiel
Cathrine Nicolaisen
1903-
Cathrine Nicolaisen
F:
26 jun. 1903
Brede
Hans Theodor Nicolaisen
1904-1905
Hans Theodor Nicolaisen
F:
28 aug. 1904
Brede
D:
3 maj 1905
Brede
Fritz Nicolaisen Schifferer
1925-2005
Fritz Nicolaisen Schifferer
F:
29 jul. 1925
Kiel
D:
17 aug. 2005
Middelfart
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
1927-2015
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
F:
16 feb. 1927
Skast s. (Skastgård)
D:
28 mar. 2015
Aarhus
Amalie Nicolaisen
1906-1944
Amalie Nicolaisen
F:
7 mar. 1906
Brede
D:
14 nov. 1944
Anton Frits Schifferer
1899-1975
Anton Frits Schifferer
F:
24 apr. 1899
Kiel
G:
3 jun. 1924
Tønder
D:
11 feb. 1975
Højer
Meta Christina Marcussen
1880-1959
Meta Christina Marcussen
F:
5 apr. 1880
Hostrup s. (Rørkær)
D:
9 mar. 1959
Aabenraa
Broder Thomsen Nicolaisen
1875-1926
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
23 aug. 1875
Skast s. (Skastgård)
D:
31 maj 1926
Skast s. (Skastgård)
NN Jacobs
Adolf Marcussen
1884-
Adolf Marcussen
F:
16 jun. 1884
Hostrup s. (Rørkær)
Marie Marcussen
1888-
Marie Marcussen
F:
4 aug. 1888
Hostrup s. (Rørkær)
Catharina Marie Teutsch
1852-eft. 1914
Catharina Marie Teutsch
F:
14 dec. 1852
G:
22 apr. 1879
Hostrup
D:
eft. ER 1914
Ingeborg Köhne
1909-1996
Ingeborg Köhne
F:
3 sep. 1909
Harburg
D:
10 maj 1996
Buenos Aires, Argentina
Otto Peter Heinrich Söth
1906-1983
Otto Peter Heinrich Söth
F:
9 maj 1906
Rendsborg
G:
29 dec. 1934
Buenos Aires, Argentina
D:
8 okt. 1983
Buenos Aires, Argentina
Heinz Anton Köhne
1911-1995
Heinz Anton Köhne
F:
27 jan. 1911
Celle
D:
16 jul. 1995
Lübeck
Jettine Harms
1917-
Jettine Harms
F:
31 jul. 1917
Klütz, Mecklenburg
G:
6 apr. 1957
Lübeck
Maren Luise Köhne
1918-1923
Maren Luise Köhne
F:
12 maj 1918
Celle
D:
16 mar. 1923
Celle
Hans Uwe Köhne
1926-1946
Hans Uwe Köhne
F:
7 apr. 1926
Celle
D:
4 feb. 1946
Lübeck
Caroline Christiane Thayssen
1883-1968
Caroline Christiane Thayssen
F:
1 mar. 1883
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
11 sep. 1968
Lübeck
Friedrich Wilhelm Karl Heinrich Köhne
1873-1948
Friedrich Wilhelm Karl Heinrich Köhne
F:
2 okt. 1873
Bommelsen (Tyskland)
G:
7 okt. 1908
Tønder
D:
31 jan. 1948
Lübeck
Frederika Maria Thayssen
1885-1931
Frederika Maria Thayssen
F:
6 jan. 1885
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
17 jun. 1931
Wyk (Föhr)
Ingeborg Caroline Thayssen
1886-1886
Ingeborg Caroline Thayssen
F:
24 mar. 1886
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
29 mar. 1886
Aventoft s. (Mettenwarf)
Luise Caroline Thayssen
1887-1946
Luise Caroline Thayssen
F:
23 aug. 1887
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
11 sep. 1946
Flensborg
Gustav Adolph Thamsen
1882-
Gustav Adolph Thamsen
F:
5 jul. 1882
Wyk (Föhr)
G:
28 sep. 1909
Tønder
Magda Wilhelmine Thayssen
1889-1911
Magda Wilhelmine Thayssen
F:
22 mar. 1889
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
9 dec. 1911
Kiel
Anna Wilhelmine Thayssen
1891-1910
Anna Wilhelmine Thayssen
F:
15 apr. 1891
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
29 apr. 1910
Tønder s. (Nieholm)
Ingeborg Carstensen
1863-1931
Ingeborg Carstensen
F:
8 jul. 1863
Møgeltønder s. (Ved Aaen)
D:
18 aug. 1931
Tønder
Anton William Thayssen
1854-1922
Anton William Thayssen
F:
9 mar. 1854
Aventoft s. (Mettenwarf)
G:
12 okt. 1881
Møgeltønder k.
D:
16 sep. 1922
Tønder
Frederik Andersen Carstensen
1865-1884
Frederik Andersen Carstensen
F:
17 aug. 1865
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
21 jul. 1884
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Christiane Marie Carstensen
1867-1875
Christiane Marie Carstensen
F:
14 jun. 1867
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
15 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Maren Carstensen
NN Quincke
Inge Carstensen
NN
Christel Carstensen
Hans Beck
Ida Carstensen
NN Hansen
Peter Marcussen Carstensen
1869-
Peter Marcussen Carstensen
F:
28 sep. 1869
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Anna Dethlefsen
Mommine Christine Carstensen
1872-
Mommine Christine Carstensen
F:
29 feb. 1872
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marcus Hansen Holt
1866-
Marcus Hansen Holt
F:
30 dec. 1866
Sdr. Løgum s.
G:
17 okt. 1892
Møgeltønder (hjemme)
Hans Carstensen
1901-1910
Hans Carstensen
F:
9 aug. 1901
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
12 jun. 1910
Møgeltønder s. (Brink)
Friedrich Julius Carstensen
1902-1943
Friedrich Julius Carstensen
F:
26 nov. 1902
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
1943
Rusland
Anne Strogalski
1902-
Anne Strogalski
F:
29 jul. 1902
G:
29 jun. 1935
Hamborg
Maren Julie Carstensen
1904-1908
Maren Julie Carstensen
F:
28 aug. 1904
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
31 okt. 1908
Møgeltønder s. (Brink)
Redlef Carstensen
Helene Andresen
Hans Werner Carstensen
Christine Carstensen
Christian Mathiae Carstensen
1917-1941
Christian Mathiae Carstensen
F:
6 jun. 1917
Møgeltønder s. (Brink)
D:
20 nov. 1941
Rusland
Hans Redlef Carstensen
1874-1938
Hans Redlef Carstensen
F:
16 jul. 1874
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
14 dec. 1938
Tønder (Tønder sygehus)
Lene Christine Sønnichsen
1879-1964
Lene Christine Sønnichsen
F:
14 okt. 1879
Tønder (Hestholm)
G:
14 sep. 1900
Tønder k.
D:
23 apr. 1964
Tønder (Tønder sygehus)
Dødfødt datter
1910-1910
Dødfødt datter
F:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld
Hans Carstensen
1911-2003
Hans Carstensen
F:
6 jun. 1911
Kiel
D:
20 jun. 2003
Tønder
Cathrine
Inge Luise Ohlsen
1933-
Inge Luise Ohlsen
F:
6 dec. 1933
Tønder (sygehuset)
Paul Dethlefsen
1929-
Paul Dethlefsen
F:
15 aug. 1929
Aventoft
Jane Christine Carstensen
1913-
Jane Christine Carstensen
F:
21 mar. 1913
Tønder (sygehuset)
Erich Christian Ohlsen
1903-1965
Erich Christian Ohlsen
F:
20 nov. 1903
Højer
G:
11 dec. 1932
Møgeltønder
D:
24 apr. 1965
NN Paulsen
NN Paulsen
G:
1947
Maren Carstensen
1916-1996
Maren Carstensen
F:
24 okt. 1916
Flensborg
D:
5 jun. 1996
Hans Fedder Hindrichsen
1904-1988
Hans Fedder Hindrichsen
F:
22 maj 1904
Højer
G:
25 apr. 1937
Møgeltønder k.
D:
12 okt. 1988
Johann Ludolf Outzen Carstensen
1918-1999
Johann Ludolf Outzen Carstensen
F:
4 dec. 1918
Tønder (sygehuset)
D:
17 jan. 1999
Højer
Friedrich Andersen Carstensen
Christian Matthiae Carstensen
1876-1949
Christian Matthiae Carstensen
F:
2 aug. 1876
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
20 sep. 1949
Tønder
Louise Petrea Outzen
1883-1966
Louise Petrea Outzen
F:
13 sep. 1883
Højst s. (Adelvad)
G:
1 apr. 1909
Tønder
D:
15 sep. 1966
Tønder
Christiane Marie Carstensen
1879-1879
Christiane Marie Carstensen
F:
2 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
12 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marie Carstensen
1881-1931
Marie Carstensen
F:
1 mar. 1881
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
25 aug. 1931
Tønder (sygehuset)
Johannes Julius Thorlichen
1876-
Johannes Julius Thorlichen
F:
14 aug. 1876
Quarnholt
G:
28 jul. 1905
Møgeltønder k.
Maren Marcussen
1840-1926
Maren Marcussen
F:
14 dec. 1840
Braderup
D:
9 nov. 1926
Tønder
Hans Carstensen
1831-1907
Hans Carstensen
F:
31 jan. 1831
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
G:
28 mar. 1862
D:
4 dec. 1907
Tønder
Bothilde Cathrine Marcussen
1842-1842
Bothilde Cathrine Marcussen
F:
21 apr. 1842
Braderup
D:
21 apr. 1842
Braderup
Ingeline Christine Marie Marcussen
1873-
Ingeline Christine Marie Marcussen
F:
18 jan. 1873
Braderup
Chrestian Knudsen Marcussen
1844-1918
Chrestian Knudsen Marcussen
F:
4 feb. 1844
Braderup
D:
1918
Ingeline Carstensen
1843-
Ingeline Carstensen
F:
28 nov. 1843
Braderup
Anna Catharina Marcussen
1908-
Anna Catharina Marcussen
F:
26 feb. 1908
Ubjerg s. (Sæd)
Christian Marcussen
1909-
Christian Marcussen
F:
28 apr. 1909
Ubjerg s. (Sæd)
Nicoline Marcussen
1911-
Nicoline Marcussen
F:
3 sep. 1911
Ubjerg s. (Sæd)
Peter Marcussen
1879-
Peter Marcussen
F:
11 jun. 1879
Braderup
Adele Dethlefsen
Christen Knudsen Marcussen
Karen Jensine Jæger
Carsten Carstensen Marcussen
1882-1944
Carsten Carstensen Marcussen
F:
28 apr. 1882
Braderup
D:
4 jan. 1944
Braderup
Anne Marie Paysen
1894-
Anne Marie Paysen
F:
6 aug. 1894
Sønder Løgum
Anne Cathrine Carstensen
Metta Marcussen
Anne Marcussen
Janne Marcussen
1877-1956
Janne Marcussen
F:
10 mar. 1877
Klægsbøl s. (Vrågård)
D:
7 mar. 1956
Løgumkloster s. (Skovgård)
Anna Christine Johannsen
1886-
Anna Christine Johannsen
F:
26 aug. 1886
Agtrup
G:
1911
Mærta Marcussen
1929-2012
Mærta Marcussen
F:
18 apr. 1929
Tønder
D:
23 dec. 2012
Aabenraa (sygehuset)
Villads Andersen
1924-2012
Villads Andersen
F:
8 dec. 1924
Abild s. (Kongsbjerg)
G:
27 apr. 1950
Tønder
D:
7 feb. 2012
Aabenraa (sygehuset)
Jan Marcussen
Emmy Christensen
Christian Marcussen
1880-1945
Christian Marcussen
F:
27 mar. 1880
Klægsbøl s. (Vrågård)
D:
10 apr. 1945
Tønder
Cathrine Beier
1895-1979
Cathrine Beier
F:
11 feb. 1895
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
11 jun. 1926
Tønder
D:
26 jan. 1979
Tønder
Peter Marcussen
-eft. 1936
Peter Marcussen
D:
eft. ER 1936
Peter Marcussen
1846-1932
Peter Marcussen
F:
8 mar. 1846
Braderup
D:
3 maj 1932
Tønder
Mette Christine Carstensen
ca. 1855-1931
Mette Christine Carstensen
F:
ca. 1855
Braderup s. (Holm)
D:
25 mar. 1931
Tønder
Christiane Marie Carstensen
1868-
Christiane Marie Carstensen
F:
25 aug. 1868
Braderup
Bahne Carstensen
1870-
Bahne Carstensen
F:
9 feb. 1870
Braderup
Peter Marcussen Carstensen
1871-1889
Peter Marcussen Carstensen
F:
14 sep. 1871
Braderup
D:
18 sep. 1889
Braderup
Carl Carstensen
1873-
Carl Carstensen
F:
20 jul. 1873
Braderup
Hans Iversen Carstensen
1875-1921
Hans Iversen Carstensen
F:
27 jun. 1875
Braderup
D:
26 apr. 1921
Herline Catharina Heseler
1876-1944
Herline Catharina Heseler
F:
31 jan. 1876
Tønder
G:
6 okt. 1900
D:
18 maj 1944
Tønder
Julius Edmund Carstensen
1878-
Julius Edmund Carstensen
F:
15 jan. 1878
Braderup
Bothilla Catharina Marcussen
1848-1914
Bothilla Catharina Marcussen
F:
31 mar. 1848
Braderup
D:
11 okt. 1914
Tønder (Vestergade 70)
Hans Iversen Carstensen
1839-før 1914
Hans Iversen Carstensen
F:
22 mar. 1839
Braderup
G:
23 apr. 1868
Braderup
D:
før 11/10 1914
Braderup
Thomas Carstensen
1876-SOM SP
Thomas Carstensen
F:
25 mar. 1876
D:
SOM SP
Thomas Carstensen
1878-
Thomas Carstensen
F:
28 apr. 1878
Johanne Lauretta Marcussen
1850-
Johanne Lauretta Marcussen
F:
9 jun. 1850
Braderup
Volquard Hinrichsen Carstensen
Christiane Marie Marcussen
1882-
Christiane Marie Marcussen
F:
16 feb. 1882
Hostrup s. (Jejsing)
Christine Marcussen
1885-1886
Christine Marcussen
F:
25 aug. 1885
Hostrup s. (Jejsing)
D:
1886
Hostrup s. (Jejsing)
Marcus Hansen Marcussen
1853-1940
Marcus Hansen Marcussen
F:
21 apr. 1853
Braderup
D:
14 maj 1940
Tønder
Karen Jessen
Botilla Christine Outzen
1879-
Botilla Christine Outzen
F:
26 okt. 1879
Højst s. (Adelvad)
Dødfødt datter
1910-1910
Dødfødt datter
F:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld
Hans Carstensen
1911-2003
Hans Carstensen
F:
6 jun. 1911
Kiel
D:
20 jun. 2003
Tønder
Cathrine
Inge Luise Ohlsen
1933-
Inge Luise Ohlsen
F:
6 dec. 1933
Tønder (sygehuset)
Paul Dethlefsen
1929-
Paul Dethlefsen
F:
15 aug. 1929
Aventoft
Jane Christine Carstensen
1913-
Jane Christine Carstensen
F:
21 mar. 1913
Tønder (sygehuset)
Erich Christian Ohlsen
1903-1965
Erich Christian Ohlsen
F:
20 nov. 1903
Højer
G:
11 dec. 1932
Møgeltønder
D:
24 apr. 1965
NN Paulsen
NN Paulsen
G:
1947
Maren Carstensen
1916-1996
Maren Carstensen
F:
24 okt. 1916
Flensborg
D:
5 jun. 1996
Hans Fedder Hindrichsen
1904-1988
Hans Fedder Hindrichsen
F:
22 maj 1904
Højer
G:
25 apr. 1937
Møgeltønder k.
D:
12 okt. 1988
Johann Ludolf Outzen Carstensen
1918-1999
Johann Ludolf Outzen Carstensen
F:
4 dec. 1918
Tønder (sygehuset)
D:
17 jan. 1999
Højer
Friedrich Andersen Carstensen
Louise Petrea Outzen
1883-1966
Louise Petrea Outzen
F:
13 sep. 1883
Højst s. (Adelvad)
D:
15 sep. 1966
Tønder
Christian Matthiae Carstensen
1876-1949
Christian Matthiae Carstensen
F:
2 aug. 1876
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
G:
1 apr. 1909
Tønder
D:
20 sep. 1949
Tønder
Luise Lück
1915-
Luise Lück
F:
26 jan. 1915
Møgeltønder
Johann Ludolf Outzen Lück
1918-
Johann Ludolf Outzen Lück
F:
3 aug. 1918
Møgeltønder
Semiramis Hermes
Lorenz Redlef Lück
1920-
Lorenz Redlef Lück
F:
14 apr. 1920
Møgeltønder
Inken Charlotte Bruhn
1924-
Inken Charlotte Bruhn
F:
28 feb. 1924
Tønder
G:
25 mar. 1950
Tønder
Christiane Marie Lück
1922-
Christiane Marie Lück
F:
14 mar. 1922
Møgeltønder
Otto Dietrich Lück
1922-1954
Otto Dietrich Lück
F:
14 feb. 1922
Møgeltønder
D:
7 dec. 1954
Haderslev (sygehuset)
Hans Heinrich Lück
1928-
Hans Heinrich Lück
F:
4 jan. 1928
Møgeltønder
Kamma Ravnholt
1936-
Kamma Ravnholt
F:
21 mar. 1936
Kolding (Kristkirkens s.)
G:
15 maj 1958
Kolding (Kristkirken)
Agathe Outzen
1886-1962
Agathe Outzen
F:
5 feb. 1886
Højst s. (Adelvad)
D:
16 nov. 1962
Møgeltønder
Otto Dietrich Lück
1880-1957
Otto Dietrich Lück
F:
17 nov. 1880
Møgeltønder
G:
1 apr. 1914
Tønder
D:
10 dec. 1957
Møgeltønder
Christiane Marie Marcussen
1855-1937
Christiane Marie Marcussen
F:
1 apr. 1855
Braderup
D:
3 aug. 1937
Tønder
Johann Ludolph Outzen
1843-1918
Johann Ludolph Outzen
F:
4 nov. 1843
Højst s. (Adelvad)
G:
29 nov. 1878
Højst
D:
14 okt. 1918
Tønder
Christiane Marine Knudsen
1813-1866
Christiane Marine Knudsen
F:
27 dec. 1813
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
19 apr. 1866
Kiel
Peter Hansen Marcussen
1799-1871
Peter Hansen Marcussen
F:
31 jul. 1799
Braderup
G:
10 okt. 1835
Braderup
D:
12 jun. 1871
Braderup
Kresten Knudsen
1854-1856
Kresten Knudsen
F:
21 sep. 1854
Rødding
D:
21 feb. 1856
Rødding
Dore Knudsen
1856-
Dore Knudsen
F:
14 jul. 1856
Rødding
Anne Marie Knudsen
1885-
Anne Marie Knudsen
F:
7 apr. 1885
Malt s. (Askov)
Jens Larsen
Jens Lassen Knudsen
1886-
Jens Lassen Knudsen
F:
7 maj 1886
Malt s. (Askov)
Harald Kristian Plockross Knudsen
1888-
Harald Kristian Plockross Knudsen
F:
17 feb. 1888
Malt s. (Askov)
Jakob Christian Lindberg Knudsen
1858-1917
Jakob Christian Lindberg Knudsen
F:
14 sep. 1858
Rødding
D:
21 jan. 1917
Birkerød
Sophie Frederikke Plockross
1861-1916
Sophie Frederikke Plockross
F:
20 feb. 1861
Frederiksberg
G:
22 aug. 1883
København (Vartov)
D:
25 mar. 1916
Holte
Jakob Krøgholt
Dora Knudsen
1897-
Dora Knudsen
F:
11 sep. 1897
J. Thorvald Krøgholt
1893-1982
J. Thorvald Krøgholt
F:
28 maj 1893
G:
11 jun. 1925
D:
1982
Nanna Knudsen
Asta Knudsen
Eva Nissen
Lotte Nissen
Marie (Rie) Knudsen
1904-1988
Marie (Rie) Knudsen
F:
20 feb. 1904
Glostrup s.
D:
26 apr. 1988
Frederiksberg
William Friedrich Hans Nissen
1904-1979
William Friedrich Hans Nissen
F:
2 apr. 1904
Tyskland
G:
20 dec. 1930
D:
22 mar. 1979
København
Hans-Jørgen Hausten
Helga Bek
1877-1952
Helga Bek
F:
17 aug. 1877
Halling, Galten herred
G:
17 nov. 1896
Mellerup
D:
12 mar. 1952
Silkeborg
Maren Knudsen
1860-
Maren Knudsen
F:
12 sep. 1860
Rødding
P. Kold
Nanna Marie Henriette Scheller
1898-
Nanna Marie Henriette Scheller
F:
9 sep. 1898
Frederiksberg
Einar Matthiesen
1902-1992
Einar Matthiesen
F:
29 nov. 1902
Ugerløse
G:
31 dec. 1929
København
D:
6 feb. 1992
Nanna Marie Knudsen
1862-1928
Nanna Marie Knudsen
F:
24 aug. 1862
Dalum
D:
1928
Ernst Paul Scheller
1861-1926
Ernst Paul Scheller
F:
1861
D:
1926
Anton Nicolay Knudsen
1862-1863
Anton Nicolay Knudsen
F:
24 aug. 1862
Dalum
D:
9 maj 1863
Dalum
Nanna Thulesen
1895-
Nanna Thulesen
F:
24 maj 1895
Lejrskov s. (Ferup)
Henrik Haar Ravn
Kristian Thulesen Ravn
Ane Marie Thulesen
1897-
Ane Marie Thulesen
F:
19 jul. 1897
Lejrskov s. (Ferup)
Jens Haar Ravn
1896-
Jens Haar Ravn
F:
14 dec. 1896
Almind s.
G:
23 sep. 1921
Ågård k.
Niels Thulesen Kjærhus
Idun Kjærhus
Dora Thulesen
1901-1990
Dora Thulesen
F:
14 aug. 1901
Lejrskov s. (Ferup)
D:
27 apr. 1990
Lejrskov s. (Højrup-Ferup)
Jens Kjærhus
1899-1982
Jens Kjærhus
F:
29 jun. 1899
Kolding (Skt. Nicolai s.)
G:
10 okt. 1924
Ferup
D:
1982
Idun Cathrine Knudsen
1863-1903
Idun Cathrine Knudsen
F:
23 sep. 1863
Dalum
D:
16 feb. 1903
Lejrskov (Ferup)
Henrik Ravn Thulesen
1854-1937
Henrik Ravn Thulesen
F:
16 nov. 1854
Lejrskov s. (Ferup)
G:
15 jun. 1893
D:
13 feb. 1937
Kolding (sygehuset)
Ole Hieronymus Engberg
Hans Zeuthen Engberg
Axel Engberg
Jens Frederik Engberg
1892-
Jens Frederik Engberg
F:
2 feb. 1892
Hemmet (Præstegården)
Juliane Johanne Marie Zeuthen
1897-
Juliane Johanne Marie Zeuthen
F:
8 dec. 1897
G:
25 feb. 1921
Harald Engberg
1893-
Harald Engberg
F:
4 jun. 1893
Hemmet (Præstegården)
Fride Mathilde Engberg
1895-
Fride Mathilde Engberg
F:
10 maj 1895
Uldum (Præstegården)
Nanna Elise Charlotte Engberg
1898-
Nanna Elise Charlotte Engberg
F:
26 mar. 1898
Uldum (Præstegården)
Elise Henriette Teilmann Engberg
1900-
Elise Henriette Teilmann Engberg
F:
15 aug. 1900
Uldum (Præstegården)
Idun Engberg
1903-
Idun Engberg
F:
22 nov. 1903
Hundslund (præstegården)
Elfride Mathilde Knudsen
1864-1946
Elfride Mathilde Knudsen
F:
6 dec. 1864
Aggersborg
D:
1 mar. 1946
København (Park Allé 28)
Harald Laurids Engberg
1850-1932
Harald Laurids Engberg
F:
18 mar. 1850
Holbæk
G:
28 apr. 1891
Mellerup
D:
22 mar. 1932
Ørting
Lars Nannestad Knudsen
1868-1948
Lars Nannestad Knudsen
F:
7 maj 1868
Aggersborg
D:
18 dec. 1948
Hedvig Nicoline Christine Guldberg Agerlin
1867-1936
Hedvig Nicoline Christine Guldberg Agerlin
F:
20 nov. 1867
Stege
G:
4 aug. 1900
København (Slotskirken)
D:
19 apr. 1936
København
Gyde Marie Emilie Knudsen
1873-1937
Gyde Marie Emilie Knudsen
F:
20 mar. 1873
Visby
G:
17 nov. 1910
København (Garnisons)
D:
20 sep. 1937
Hellerup
Jens Lassen Knudsen
1819-1886
Jens Lassen Knudsen
F:
29 sep. 1819
Ribe
D:
25 apr. 1886
Lejrskov
Nanna Marie Frederikke Adelaide Boisen
1824-1900
Nanna Marie Frederikke Adelaide Boisen
F:
24 aug. 1824
Vesterborg s. (Skaftegård)
G:
2 nov. 1853
Vesterborg
D:
9 sep. 1900
København
Maren Schack Jensdatter
1782-1869
Maren Schack Jensdatter
F:
16 apr. 1782
Rejsby s.
D:
17 mar. 1869
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Kresten Lauridsen Knudsen
1773-1859
Kresten Lauridsen Knudsen
F:
20 nov. 1773
Rejsby s.
G:
4 nov. 1802
Rejsby
D:
16 apr. 1859
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Peder Olufsen
1808-1808
Peder Olufsen
F:
8 sep. 1808
Rejsby s.
D:
8 sep. 1808
Rejsby s.
Bothilde Caroline Buch
1874-
Bothilde Caroline Buch
F:
18 jan. 1874
Ribe (Domsognet)
Rasmus Eiler Christensen
1868-
Rasmus Eiler Christensen
F:
12 mar. 1868
Vigerslev (Fyn)
G:
12 mar. 1897
Ribe (Doms.)
Bodil Marie Buch
1875-1876
Bodil Marie Buch
F:
26 jul. 1875
Ribe (Domsognet)
D:
20 apr. 1876
Ribe (Domsognet)
Peter Buch
1876-
Peter Buch
F:
31 okt. 1876
Ribe (Domsognet)
Bodil Marie Buch
1879-
Bodil Marie Buch
F:
17 aug. 1879
Ribe (Domsognet)
Jens Hansen Buch
1884-
Jens Hansen Buch
F:
29 aug. 1884
Ribe (Domsognet)
Karl Buch
1886-
Karl Buch
F:
4 okt. 1886
Ribe (Domsognet)
Bertel Petersen Buch
1843-
Bertel Petersen Buch
F:
1 okt. 1843
Ribe (Domsognet)
Kirstine Jensine Johansen
1849-
Kirstine Jensine Johansen
F:
6 maj 1849
Hviding s. (Råhede)
G:
25 apr. 1873
Ribe (Doms.)
Caroline Schack Petersen
1845-
Caroline Schack Petersen
F:
17 okt. 1845
Ribe (Domsognet)
Jep Hinrich Jepsen
1840-
Jep Hinrich Jepsen
F:
18 jun. 1840
Roager
G:
3 nov. 1876
Ribe (Doms.)
Karen Petersen
1847-
Karen Petersen
F:
28 aug. 1847
Ribe (Domsognet)
Oluf Petersen
1850-
Oluf Petersen
F:
9 jul. 1850
Ribe (Domsognet)
Botilla Schack
1810-
Botilla Schack
F:
26 mar. 1810
Rejsby s.
Peter Bertelsen Buch
1812-1879
Peter Bertelsen Buch
F:
1812
Ribe
G:
17 dec. 1842
Ribe (Doms.)
D:
7 feb. 1879
Ribe
Anna Marie Jørgensen
1840-
Anna Marie Jørgensen
F:
17 aug. 1840
Løgumkloster
Oluf Jessen Jørgensen
1842-
Oluf Jessen Jørgensen
F:
3 mar. 1842
Løgumkloster
Christine Amalie Bossen
1844-
Christine Amalie Bossen
F:
27 maj 1844
G:
30 aug. 1864
Løgumkloster
Caroline Jørgensen
1846-1846
Caroline Jørgensen
F:
17 feb. 1846
Løgumkloster
D:
14 maj 1846
Løgumkloster
Marie Kirstine Olufsdatter
1812-
Marie Kirstine Olufsdatter
F:
3 feb. 1812
Rejsby s.
Hinrich Jessen Jørgensen
Hinrich Jessen Jørgensen
G:
24 jun. 1839
Løgumkloster
Peder Olufsen
1814-1814
Peder Olufsen
F:
18 feb. 1814
Rejsby s.
D:
25 dec. 1814
Rejsby s.
Oluf Peter Olufsen
1865-1942
Oluf Peter Olufsen
F:
27 feb. 1865
Rejsby
D:
12 okt. 1942
Tønder
Anne Christine Mathiesen
1867-1941
Anne Christine Mathiesen
F:
15 mar. 1867
Brede
D:
10 dec. 1941
Tønder
Jens Lassen Olufsen
1815-1893
Jens Lassen Olufsen
F:
17 okt. 1815
Rejsby s.
D:
21 jan. 1893
Rejsby
Else Kirstine Nielsen
ca. 1834-1911
Else Kirstine Nielsen
F:
ca. 1834
Brede s. (Harris)
G:
3 maj 1862
D:
4 jan. 1911
Tønder
Dødfødt søn
1854-1854
Dødfødt søn
F:
27 jan. 1854
Rejsby
D:
27 jan. 1854
Rejsby
Dødfødt datter
1857-1857
Dødfødt datter
F:
4 maj 1857
Rejsby
D:
4 maj 1857
Rejsby
Karen Schack
1860-1860
Karen Schack
F:
8 jan. 1860
Hviding s. (Høgsbro)
D:
29 jan. 1860
Hviding s. (Høgsbro)
Karoline Schack
1817-
Karoline Schack
F:
24 dec. 1817
Rejsby s.
Peder Adzersen Lund
1823-1875
Peder Adzersen Lund
F:
12 jan. 1823
G:
13 dec. 1851
Rejsby
D:
25 aug. 1875
Marie Cathrine Jepsen
1880-
Marie Cathrine Jepsen
F:
7 mar. 1880
Rejsby
Knud Schack Jepsen
Karen Schack Jepsen
Jeppe Jensen Jepsen
1886-
Jeppe Jensen Jepsen
F:
26 jun. 1886
Rejsby
Marie Hansine Møller
Karen Schack Brandrup
1853-
Karen Schack Brandrup
F:
6 jul. 1853
Rejsby s.
Knud Jepsen
1848-
Knud Jepsen
F:
26 aug. 1848
G:
10 jun. 1879
Jeppe Jensen Brandrup
1855-
Jeppe Jensen Brandrup
F:
27 aug. 1855
Rejsby s.
Andrea Knudsine Brandrup
1858-
Andrea Knudsine Brandrup
F:
8 jan. 1858
Rejsby s.
Caroline Brandrup
1858-1875
Caroline Brandrup
F:
8 jan. 1858
Rejsby
D:
21 sep. 1875
Rejsby s. (Kærbølling)
Meta Lassen
Ernst Hvass
Las Lassen
Inger Margrethe Nielsen
Jytte Reslow
Esther Lassen
Bent Borring
Jens Lassen
1885-1961
Jens Lassen
F:
29 jan. 1885
D:
17 aug. 1961
Mathilde Andersen Møller
1892-1961
Mathilde Andersen Møller
F:
27 jul. 1892
Døstrup
G:
2 apr. 1923
D:
9 apr. 1961
Mikkel Oluf Thomsen
1909-
Mikkel Oluf Thomsen
F:
27 jul. 1909
Eltang s. (Nr. Bjert)
Karoline Skak Lassen
1886-
Karoline Skak Lassen
F:
17 okt. 1886
Hans Thomsen
1880-
Hans Thomsen
F:
1 okt. 1880
Seem s. (Høm)
G:
17 okt. 1908
V. Vedsted
Olivia Marie Cathrine Brandrup
1860-1941
Olivia Marie Cathrine Brandrup
F:
14 dec. 1860
Rejsby s.
D:
5 nov. 1941
Las Andersen Lassen
1860-1925
Las Andersen Lassen
F:
2 apr. 1860
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
1 maj 1884
V. Vedsted
D:
14 dec. 1925
Meta Marie Cathrine Brandrup
1863-1865
Meta Marie Cathrine Brandrup
F:
11 maj 1863
Rejsby s.
D:
26 mar. 1865
Marie Cathrine Olufsdatter
1821-1866
Marie Cathrine Olufsdatter
F:
26 apr. 1821
Rejsby s.
D:
30 apr. 1866
Rejsby s.
Jeppe Brandrup
1821-1891
Jeppe Brandrup
F:
29 aug. 1821
G:
6 apr. 1853
D:
4 dec. 1891
Rejsby
Hjalmar Axel Abrahamsen
1882-
Hjalmar Axel Abrahamsen
F:
14 okt. 1882
Varde
Kirsten Retlev-Abrahamsen
1914-1990
Kirsten Retlev-Abrahamsen
F:
1 aug. 1914
København
D:
1990
Peter Bang
1900-1957
Peter Bang
F:
14 mar. 1900
Frederiksberg
G:
25 jan. 1939
D:
26 maj 1957
Struer
Christian Immanuel Thygesen
1906-
Christian Immanuel Thygesen
F:
1906
G:
26 sep. 1964
Gimsing
Harald Erik Abrahamsen, senere Retlev-Abrahamsen
1885-1955
Harald Erik Abrahamsen, senere Retlev-Abrahamsen
F:
29 jan. 1885
D:
20 apr. 1955
Karen From
1886-1967
Karen From
F:
9 aug. 1886
G:
31 maj 1913
København (Frihavns)
D:
1967
Ella Howalt Westphalen Broch
1902-
Ella Howalt Westphalen Broch
F:
25 jul. 1902
G:
1940
Erik Schack Olufsen Abrahamsen
1893-1949
Erik Schack Olufsen Abrahamsen
F:
9 apr. 1893
D:
17 feb. 1949
Oda Jespersen
1895-
Oda Jespersen
F:
24 feb. 1895
G:
21 maj 1918
Anna Pleth
1902-1976
Anna Pleth
F:
5 jan. 1902
Esbjerg
G:
16 jul. 1938
København
D:
23 jun. 1976
Gentofte
Kornelia Schack Olufsen
1858-1939
Kornelia Schack Olufsen
F:
1 jul. 1858
D:
1939
Jens Mortensen Abrahamsen
1856-1920
Jens Mortensen Abrahamsen
F:
3 jan. 1856
G:
27 dec. 1881
D:
22 nov. 1920
Poul Nyholm
1903-
Poul Nyholm
F:
1 aug. 1903
Varde
Otto Hjalmar Nyholm
1904-1998
Otto Hjalmar Nyholm
F:
25 dec. 1904
Varde
D:
12 feb. 1998
Frederiksberg
Asly Selma Ejbjerg
1911-1978
Asly Selma Ejbjerg
F:
24 nov. 1911
København (Frederiks s.)
D:
26 jun. 1978
Hvidovre (Hvidovre Hospital)
Anne Marie Christine Olufsen Toft
1884-1968
Anne Marie Christine Olufsen Toft
F:
3 sep. 1884
Varde
D:
6 apr. 1968
Frederiksberg
Otto Hjalmar Nyholm
1867-1949
Otto Hjalmar Nyholm
F:
3 sep. 1867
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
28 okt. 1902
Varde
D:
8 nov. 1949
Frederiksberg
Carl Eugen Olufsen Toft
1886-1887
Carl Eugen Olufsen Toft
F:
4 maj 1886
Varde
D:
20 apr. 1887
Varde
Anders Peter Olufsen Toft
1887-1893
Anders Peter Olufsen Toft
F:
12 sep. 1887
Varde
D:
27 mar. 1893
Varde
Johanne Emilie Olufsen Toft
1889-1893
Johanne Emilie Olufsen Toft
F:
8 jan. 1889
Varde
D:
29 mar. 1893
Varde
Ane Marie Olufsen
1860-1902
Ane Marie Olufsen
F:
29 maj 1860
Tønder
D:
18 dec. 1902
Varde
Frederik Christoffer Toft
1847-1900
Frederik Christoffer Toft
F:
29 okt. 1847
Holstebro
G:
1 jul. 1883
Tønder
D:
4 apr. 1900
Varde
Peter Olufsen
Gerda Pullen Ullmann
Peter Danckwart Olufsen
1891-1972
Peter Danckwart Olufsen
F:
17 mar. 1891
Gimsing s. (Kvistrup)
D:
17 jan. 1972
Kamma Sophie Ilsted
1894-1928
Kamma Sophie Ilsted
F:
5 feb. 1894
København
G:
8 aug. 1916
Borre
D:
16 feb. 1928
København
Ebba Ingeborg Ludovica Oline Olsen
1893-
Ebba Ingeborg Ludovica Oline Olsen
F:
20 jul. 1893
Trondheim
G:
22 maj 1934
Gimsing
Anna Emilie Olufsen
1892-
Anna Emilie Olufsen
F:
12 dec. 1892
Gimsing
Ellen Margrethe Olufsen
1894-1912
Ellen Margrethe Olufsen
F:
24 jul. 1894
Gimsing
D:
5 jul. 1912
Gimsing
Karen Skak Olufsen
1896-1932
Karen Skak Olufsen
F:
26 apr. 1896
Gimsing
D:
3 jun. 1932
Gimsing
Svend Andreas Grøn Olufsen
1897-1949
Svend Andreas Grøn Olufsen
F:
12 dec. 1897
Gimsing
D:
1949
Struer
Gerda Olufsen
1899-
Gerda Olufsen
F:
22 okt. 1899
Gimsing
Christen Emil Olufsen Jakobsen
1893-
Christen Emil Olufsen Jakobsen
F:
16 sep. 1893
Tønder
G:
5 sep. 1922
Gimsing
Kirsten Olufsen
1929-2013
Kirsten Olufsen
F:
18 jun. 1929
Gimsing
D:
5 jul. 2013
Jørgen Færch
1925-1997
Jørgen Færch
F:
2 jul. 1925
Frederiksberg
G:
12 jul. 1951
D:
22 sep. 1997
Holstebro
Lise Skak Olufsen
Børge Munch Koefoed
Birgitte Skak Olufsen
Erik Melbye
Peter Skak Olufsen
1942-2013
Peter Skak Olufsen
F:
11 okt. 1942
Struer
D:
11 sep. 2013
Susanne de Costa Carneiro
Aksel Olufsen
1901-1992
Aksel Olufsen
F:
3 maj 1901
Gimsing
D:
14 aug. 1992
Karen Windfeldt Jensen
1903-1983
Karen Windfeldt Jensen
F:
10 aug. 1903
Struer
G:
27 jul. 1937
Struer
D:
11 okt. 1983
Peder Olufsen
1862-1933
Peder Olufsen
F:
6 jun. 1862
Tønder
D:
19 nov. 1933
Gimsing
Anna Hansen
1865-1941
Anna Hansen
F:
9 apr. 1865
Skærum Mølle, Ulfborg
G:
14 MAJ 1890
Ejsing
D:
9 jul. 1941
Gimsing
Peder Olufsen
1823-1903
Peder Olufsen
F:
29 okt. 1823
Rejsby s.
D:
3 feb. 1903
Tønder
Ane Emilie Redlefsen
1829-1864
Ane Emilie Redlefsen
F:
21 aug. 1829
Møgeltønder s. (Sødam i Ved Aaen)
G:
18 sep. 1857
D:
17 feb. 1864
Tønder
Ane Emilie Olufsen
1868-1868
Ane Emilie Olufsen
F:
4 jul. 1868
D:
18 jul. 1868
Lorenz Hansen
Hans Oluf Hansen
Uwe Jens Hansen
Johannes Christian Hansen
Gerret Hansen
Karin Hansen
Elisabeth Hansen
Elisabeth Olufsen
1900-1966
Elisabeth Olufsen
F:
14 jul. 1900
Tønder
D:
31 jan. 1966
Tønder
Lorenz Hansen
1891-1947
Lorenz Hansen
F:
18 Okt 1891
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
24 jan. 1947
Ubjerg s. (Sæd)
Oluf Pedersen Olufsen
1869-1937
Oluf Pedersen Olufsen
F:
16 jun. 1869
D:
27 aug. 1937
Anna Elisabeth Schierning
1875-
Anna Elisabeth Schierning
F:
19 nov. 1875
G:
23 feb. 1897
Lars Nielsen Olufsen
1869-
Lars Nielsen Olufsen
F:
16 jun. 1869
Sophie Petrine Martinsen
1871-
Sophie Petrine Martinsen
F:
23 jun. 1871
Büttel
G:
3 jul. 1894
Tønder
Knud Lausen Olufsen
1870-1871
Knud Lausen Olufsen
F:
9 okt. 1870
D:
21 jun. 1871
Christen Emil Olufsen Jakobsen
1893-
Christen Emil Olufsen Jakobsen
F:
16 sep. 1893
Tønder
Gerda Olufsen
1899-
Gerda Olufsen
F:
22 okt. 1899
Gimsing
G:
5 sep. 1922
Gimsing
Christine Emilie Olufsen
1873-
Christine Emilie Olufsen
F:
17 maj 1873
Niels Lauritz Jakobsen
1865-
Niels Lauritz Jakobsen
F:
18 okt. 1865
Tønder
G:
9 aug. 1892
Tønder
Anne Sophie Nielsen
1832-1919
Anne Sophie Nielsen
F:
18 apr. 1832
G:
9 aug. 1867
D:
11 feb. 1919
Karen Schack Jensdatter
1784-1862
Karen Schack Jensdatter
F:
21 sep. 1784
Rejsby s.
D:
6 nov. 1862
Rejsby s.
Oluf Pedersen
1784-1825
Oluf Pedersen
F:
28 sep. 1784
G:
24 okt. 1807
D:
30 maj 1825
Rejsby
Jep Jensen Jefsen
1790-1865
Jep Jensen Jefsen
F:
22 aug. 1790
G:
10 nov. 1825
D:
1 apr. 1865
Botilla Schack Willadsdatter
1756-1788
Botilla Schack Willadsdatter
F:
11 feb. 1756
Rejsby s. (Havedgård)
D:
24 jan. 1788
Rejsby
Jens Lassen
1751-1802
Jens Lassen
F:
1751
Roager s. (Roager Kro)
G:
3 nov. 1775
Rejsby
D:
21 feb. 1802
Rejsby s.
Christiane Høyer
1794-1875
Christiane Høyer
F:
4 aug. 1794
Rejsby
D:
27 mar. 1875
Tønder
Ukendt
Ingeborg Christina Andrea Ohrt
1836-1867
Ingeborg Christina Andrea Ohrt
F:
9 jun. 1836
Tønder
D:
12 apr. 1867
Tønder
Catharina Charlotte Henriette Schubert
1866-
Catharina Charlotte Henriette Schubert
F:
3 apr. 1866
Tønder
Johann Eduard Ludolph Schubert
1868-
Johann Eduard Ludolph Schubert
F:
14 feb. 1868
Tønder
Anna Christina Schubert
1870-
Anna Christina Schubert
F:
1 apr. 1870
Tønder
Christine Caroline Friederike Schubert
1872-
Christine Caroline Friederike Schubert
F:
24 dec. 1872
Tønder
August Jacob Heinrich Schubert
1874-
August Jacob Heinrich Schubert
F:
6 maj 1874
Tønder
Andrea Christiane Ohrt
1839-
Andrea Christiane Ohrt
F:
28 feb. 1839
Tønder
Eduard Ludolph Johannes Schubert
Eduard Ludolph Johannes Schubert
G:
28 maj 1865
Tønder
Karen Schack
1800-1868
Karen Schack
F:
22 feb. 1800
Rejsby
D:
19 dec. 1868
Tønder
Johann Peter Ohrt
1809-1878
Johann Peter Ohrt
F:
26 feb. 1809
Tønder
G:
11 okt. 1835
Tønder
D:
20 mar. 1878
Tønder
Matthias Hans Laurids Hansen
1847-
Matthias Hans Laurids Hansen
F:
15 jul. 1847
Tønder
Willads Hansen Høyer
1805-1882
Willads Hansen Høyer
F:
15 okt. 1805
Rejsby
D:
21 jun. 1882
Tønder
Maren Bennedsen
1810-
Maren Bennedsen
F:
9 sep. 1810
Toftlund s. (Pughøj)
G:
7 okt. 1846
Gram
Johan Frederik Christian David Hagemeister
1865-
Johan Frederik Christian David Hagemeister
F:
6 mar. 1865
Nakskov
Marie Pauline Ernestine Hagemeister
1866-
Marie Pauline Ernestine Hagemeister
F:
29 jun. 1866
Nakskov
Pauli Wiegardt Hagemeister
1868-
Pauli Wiegardt Hagemeister
F:
19 maj 1868
København (Helligaands s.)
Villads Radoor Hagemeister
1873-
Villads Radoor Hagemeister
F:
1 jul. 1873
Frederiksberg s.
Christiane Henriette Margueritha Hagemeister
1878-
Christiane Henriette Margueritha Hagemeister
F:
8 feb. 1878
Frederiksberg s.
Maria Margretha Wiegardt
1840-
Maria Margretha Wiegardt
F:
22 jan. 1840
Tønder
Jens Christian Hagemeister
1829-
Jens Christian Hagemeister
F:
4 apr. 1829
Gladsaxe s.
G:
12 apr. 1864
Frederiksberg
Andrea Botilla Wiegardt
1841-
Andrea Botilla Wiegardt
F:
21 okt. 1841
Tønder
Johann Anton Friedrich Wiegardt
1843-
Johann Anton Friedrich Wiegardt
F:
8 sep. 1843
Tønder
Christiane Marie Friederiche Wiegardt
1845-
Christiane Marie Friederiche Wiegardt
F:
1 sep. 1845
Tønder
Zeni Esther Andrea Wiegardt
1910-1975
Zeni Esther Andrea Wiegardt
F:
4 sep. 1910
København
D:
18 jan. 1975
Norman Beckmann
Preben Genefke
1909-1988
Preben Genefke
F:
3 aug. 1909
København
G:
4 jun. 1940
D:
3 mar. 1988
Eric August Wiegardt
1916-1916
Eric August Wiegardt
F:
6 aug. 1916
København
D:
6 aug. 1916
København
Preben Arne Wiegardt Nielsen
Kathy Lynn Martin
Else Mary Wiegardt
1923-2007
Else Mary Wiegardt
F:
16 apr. 1923
København
D:
21 sep. 2007
Lebanon, Pennsylvania (USA)
Arne Viggo Nielsen
George Donald Colbert
August Marius Friderich Wiegardt
1871-1944
August Marius Friderich Wiegardt
F:
30 jun. 1871
D:
23 dec. 1944
Magna Wilhelmine Sonne
1882-1975
Magna Wilhelmine Sonne
F:
6 sep. 1882
København
G:
12 sep. 1909
D:
4 sep. 1975
Hans Wilhelm Wiegardt
1848-1931
Hans Wilhelm Wiegardt
F:
20 okt. 1848
Tønder
D:
31 jan. 1931
Marie Caroline Mietke
1851-1899
Marie Caroline Mietke
F:
3 jan. 1851
København
G:
4 apr. 1870
D:
5 feb. 1899
Ingeborg Louise Wiegardt
1884-
Ingeborg Louise Wiegardt
F:
7 jun. 1884
København
Harald Valdemar Johannes Wiegardt
1886-
Harald Valdemar Johannes Wiegardt
F:
5 feb. 1886
København
Max Gordon Wiegardt
1890-
Max Gordon Wiegardt
F:
11 mar. 1890
København
Astrid Ida Wiegardt
1892-
Astrid Ida Wiegardt
F:
14 jul. 1892
Lillerød s. (Lillerød Mark)
Carl Steglich
Merete Næhr
Ukendt
Povl Flamand
Grete Vibeke Wiegardt
1915-1994
Grete Vibeke Wiegardt
F:
12 apr. 1915
København (Frelser s.)
D:
17 jan. 1994
Hillerød (sygehuset)
Helge Næhr
1913-1958
Helge Næhr
F:
24 jun. 1913
Christianshavn, København
G:
30 okt. 1938
København (Frelser k.)
D:
7 nov. 1958
Sundby hospital
Ingrid Ayoe Wiegardt
1894-
Ingrid Ayoe Wiegardt
F:
1 jan. 1894
Lillerød s. (Lillerød Mark)
Aage Lorentz Nikolai Wiegardt
1898-
Aage Lorentz Nikolai Wiegardt
F:
5 aug. 1898
Lillerød s. (Lillerød Mark)
Mette Christine Mikkelsen
1858-1927
Mette Christine Mikkelsen
F:
6 feb. 1858
Stenderup s.
G:
28 aug. 1883
D:
28 feb. 1927
København (Rigshospitalet)
Anna Christiene Wiegardt
1885-1975
Anna Christiene Wiegardt
F:
21 apr. 1885
Bruceport, Pacific, Washington (USA)
D:
26 dec. 1975
Ocean Park, Pacific, Washington (USA)
B.B. Perrow
Allan Thacker Wiegardt
1921-1994
Allan Thacker Wiegardt
F:
23 jan. 1921
D:
19 nov. 1994
Napa County, Californien (USA)
Nellie V.
Fritz Wiegardt
Laurie Wiegardt
NN Choate
William E. Wiegardt
1956-1988
William E. Wiegardt
F:
5 feb. 1956
Ocean Park, Pacific, Washington (USA)
D:
15 apr. 1988
Portland, Multnomah County, Oregon (USA)
David Wiegardt
Leeland Jefferson (Lee) Wiegardt
1927-2006
Leeland Jefferson (Lee) Wiegardt
F:
12 feb. 1927
Ogden, Utah (USA)
D:
17 dec. 2006
Seaside, Clatsop County, Oregon (USA)
Virginia Lundstrom
1928-2007
Virginia Lundstrom
F:
24 sep. 1928
Portland, Oregon (USA)
G:
15 aug. 1949
D:
12 jun. 2007
Astoria, Oregon, USA
Frederick William Wiegardt
1887-1971
Frederick William Wiegardt
F:
15 maj 1887
Bruceport, Pacific, Washington (USA)
D:
12 sep. 1971
Ocean Park, Pacific, Washington (USA)
Anne Wayne Arvin
1892-1964
Anne Wayne Arvin
F:
14 nov. 1892
Henderson, Kentucky (USA)
D:
1964
Ocean Park, Pacific, Washington (USA)
John Lorentz Wiegardt, III
Elizabeth Ann (Liz) Wiegardt
Ken Egel
Andrew Richard Wiegardt
Kathryn Eileen Reiman
Cristen Howard Wiegardt
Cynthia Lee Grotting
Paul Russell Wiegardt
Malinn Leslie Haines
James Robert Wiegardt
1970-1993
James Robert Wiegardt
F:
6 apr. 1970
Astoria, Oregon, USA
D:
18 jul. 1993
Nahcotta, Pacific, Washington (USA)
John Lorentz (Jack) Wiegardt, Jr.
1930-1970
John Lorentz (Jack) Wiegardt, Jr.
F:
11 nov. 1930
D:
1970
Ocean Park, Pacific, Washington (USA)
Carole Ann Schrader
John Lorentz Wiegardt
1889-1958
John Lorentz Wiegardt
F:
23 feb. 1889
Bruceport, Pacific, Washington (USA)
D:
10 mar. 1958
Ilwaco, Washington, USA
Lillie Grace Becken
1899-1970
Lillie Grace Becken
F:
14 feb. 1899
Ilwaco, Washington (USA)
G:
16 jun. 1927
Raymond, Pacific, Washington, USA
D:
1970
Ocean Park, Pacific, Washington (USA)
Phyllis Underhill
Clyde (Sonny) Underhill
Lorena (Swede) Underhill
Bud Underhill
Julia Maria Wiegardt
1892-1949
Julia Maria Wiegardt
F:
2 feb. 1892
Bruceport, Pacific, Washington (USA)
D:
21 dec. 1949
Palo Alto, Santa Clara, Californien (USA)
Howard Abram Underhill
1890-1951
Howard Abram Underhill
F:
4 okt. 1890
Oregon (USA)
G:
8 jan. 1918
Portland, Multnomah County, Oregon (USA)
D:
15 sep. 1951
Corvalis, Benton, Oregon (USA)
Marion Kraxberger
Augusta Betilda (Gussie) Wiegardt
1894-1960
Augusta Betilda (Gussie) Wiegardt
F:
12 jan. 1894
Bruceport, Pacific, Washington (USA)
D:
2 jun. 1960
Portland, Multnomah County, Oregon (USA)
Emil Kraxberger
Laurine (Susie) Wiegardt
Ann Wiegardt
Mark Wiegardt
Lynnette
Sue
Eric Wiegardt
Ann
Teresa Wiegardt
Todd Wiegardt
Karen Wiegardt
Gustave Adolf (Dobby) Wiegardt, Jr.
Lila Meiners
Gustave Adolf (Dobby) Wiegardt
1897-1988
Gustave Adolf (Dobby) Wiegardt
F:
27 jul. 1897
Bruceport, Pacific, Washington (USA)
D:
18 sep. 1988
Ocean Park, Pacific, Washington (USA)
Lesa Prest
Lesa Prest
G:
29 jun. 1924
Pacific, Washington (USA)
Heinrich Julius Wiegardt
1848-1920
Heinrich Julius Wiegardt
F:
20 okt. 1848
Tønder
D:
10 jan. 1920
Nahcotta, Pacific, Washington (USA)
Laurine Nielsine Lauritzen
1859-1950
Laurine Nielsine Lauritzen
F:
6 dec. 1859
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
14 mar. 1884
Pacific, Washington (USA)
D:
1950
Ocean Park, Pacific, Washington (USA)
Birdie Lotitia Botilla Wiegardt
1882-1973
Birdie Lotitia Botilla Wiegardt
F:
12 dec. 1882
D:
1973
Frederick Anton John Wiegardt
1884-
Frederick Anton John Wiegardt
F:
6 okt. 1884
Mary Margaret Classen
-1958
Mary Margaret Classen
D:
1958
Thomas William Wiegardt
1886-
Thomas William Wiegardt
F:
22 jun. 1886
Winifred
Sarah Winifred Alice Wiegardt
1888-1974
Sarah Winifred Alice Wiegardt
F:
27 jun. 1888
D:
18 dec. 1974
Harry Albert Wiegardt
1893-1893
Harry Albert Wiegardt
F:
maj 1893
D:
sep. 1893
Maybell Victoria Wiegardt
1893-1893
Maybell Victoria Wiegardt
F:
maj 1893
D:
sep. 1893
Lily Augustine Wiegardt
1897-
Lily Augustine Wiegardt
F:
7 mar. 1897
Jane Mary Wiegardt
1897-1897
Jane Mary Wiegardt
F:
7 mar. 1897
D:
7 sep. 1897
August Adolf Wiegardt
1852-1937
August Adolf Wiegardt
F:
20 aug. 1852
Tønder
D:
25 dec. 1937
Lucy Marie Harewood-Cutter
1858-1929
Lucy Marie Harewood-Cutter
F:
16 nov. 1858
D:
22 jan. 1929
Andrea Botilla Hansdatter
1811-
Andrea Botilla Hansdatter
F:
29 mar. 1811
Rejsby
Johann Friedrich Wiegardt
1814-
Johann Friedrich Wiegardt
F:
25 sep. 1814
Tønder
G:
14 apr. 1839
Tønder
Hans Willadsen
1764-1844
Hans Willadsen
F:
13 feb. 1764
Rejsby s. (Havedgård)
D:
25 maj 1844
Rejsby
Andrea Radoor
1772-1825
Andrea Radoor
F:
23-24 mar. 1772
Rejsby
G:
18 okt. 1793
Rejsby
D:
15 apr. 1825
Vilslev s. (Jedsted)
Forældre
Mikkel Hansen
1668-1729
Kirsten Lauridsdatter
1672-1748
Willads Mikkelsen
1713-1784
Willads Mikkelsen
F:
1713
Brøns s. (V. Åbølling)
D:
15 apr. 1784
Rejsby s. (Havedgård)
Karen Nielsdatter Schack
1727-1796
Karen Nielsdatter Schack
F:
1727
Brøns s.
G:
17 nov. 1747
Brøns
D:
28 aug. 1796
Rejsby s. (Havedgård)