Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Hans Hansen Toft
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Hans Peter Bossen
1768-
Hans Peter Bossen
F:
17 sep. 1768
Højst s. (Alslev)
Jørgen Nicolai Bossen
1769-1811
Jørgen Nicolai Bossen
F:
2 nov. 1769
Højst s. (Alslev)
D:
25 apr. 1811
Bedsted
Catharina Marie Bossen
1772-
Catharina Marie Bossen
F:
23 maj 1772
Højst s. (Alslev)
Ludolph Bossen
1744-
Ludolph Bossen
F:
26 sep. 1744
Højst s. (Alslev)
Cathrine Margrethe Quitzau
ca. 1745-1777
Cathrine Margrethe Quitzau
F:
ca. 1745
D:
11 jul. 1777
Højst s. (Alslev)
Hans Friedrich Bossen
1780-
Hans Friedrich Bossen
F:
18 okt. 1780
Højst s. (Alslev)
Carl Christian Bossen
1782-
Carl Christian Bossen
F:
14 jun. 1782
Bedsted s. (Arndrup Mølle)
Cathrine Margrethe Bossen
1783-
Cathrine Margrethe Bossen
F:
6 dec. 1783
Bedsted s. (Arndrup Mølle)
Kirstine Christensdatter
ca. 1748-1835
Kirstine Christensdatter
F:
ca. 1748
G:
16 sep. 1780
Højst
D:
20 maj 1835
Malene Bossen
1746-
Malene Bossen
F:
6 sep. 1746
Højst s. (Alslev)
Johannes Bossen
1749-
Johannes Bossen
F:
16 maj 1749
Højst s. (Alslev)
Gunder Lena Bossen
1751-
Gunder Lena Bossen
F:
19 okt. 1751
Højst s. (Alslev)
Nicolai Bossen
1753-1756
Nicolai Bossen
F:
20 dec. 1753
Højst s. (Alslev)
D:
1756
Højst s. (Alslev)
Cathrine Lisbeth Bossen
1755-
Cathrine Lisbeth Bossen
F:
1755
Højst s. (Alslev)
Botilla Marie Bossen
1759-
Botilla Marie Bossen
F:
9 jun. 1759
Højst s. (Alslev)
Cathrine Marie Ludolphsdatter
1716-1782
Cathrine Marie Ludolphsdatter
F:
1716
Bedsted s. (Arndrup Mølle)
D:
27 jan. 1782
Bedsted s. (Arndrup Mølle)
Hans Peter(sen) Bossen
1697-1779
Hans Peter(sen) Bossen
F:
17 jun. 1697
Højst s. (Alslev)
G:
22 nov. 1743
Højst
D:
20 sep. 1779
Bedsted s. (Arndrup Mølle)
Hans Ludolphsen
1718-
Hans Ludolphsen
F:
1718
Bedsted s. (Arndrup Mølle)
Ingeborg Sønnichsen
Friderich Ludolphsen
1721-1767
Friderich Ludolphsen
F:
1721
Bedsted s. (Arndrup Mølle)
D:
3 jun. 1767
Bedsted s. (Arndrup Mølle)
Johan Christian Ludolphsen
1723-1766
Johan Christian Ludolphsen
F:
1723
Bedsted s. (Arndrup Mølle)
D:
10 jul. 1766
Bedsted s. (Arndrup Mølle)
Johannes Ludolphsen
1726-1726
Johannes Ludolphsen
F:
1726
Bedsted s. (Arndrup Mølle)
D:
1726
Bedsted s. (Arndrup Mølle)
Ellen Hansdatter Toft
1683-1771
Ellen Hansdatter Toft
F:
1683
Bedsted s. (Mårbæk)
D:
30 jun. 1771
Bedsted s. (Arndrup Mølle)
Ludolph Johansen
ca. 1683-1756
Ludolph Johansen
F:
ca. 1683
Leck s. (Leck Mølle)
D:
17 jan. 1756
Bedsted s. (Arndrup Mølle)
Michel Jacobsen
1717-1747
Michel Jacobsen
F:
1717
Bedsted
D:
25 aug. 1747
Bedsted
Jes Petersen von Saldern
1810-1811
Jes Petersen von Saldern
F:
23 jan. 1810
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
1 mar. 1811
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Ellen Christine von Saldern
1812-1816
Ellen Christine von Saldern
F:
20 dec. 1812
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
1 nov. 1816
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Marie Cathrine Holm
1857-
Marie Cathrine Holm
F:
4 dec. 1857
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Marie Holm
1859-1860
Marie Holm
F:
23 sep. 1859
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
4 jun. 1860
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Marie Holm
1861-
Marie Holm
F:
20 mar. 1861
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Niels Hansen Holm
ca. 1862-
Niels Hansen Holm
F:
ca. 1862
Arrild s. (Øbjerg)
Meta Marie Holm
1865-
Meta Marie Holm
F:
23 jan. 1865
Brede s. (Kummerlev)
Jørgen Mathiesen Holm
1866-
Jørgen Mathiesen Holm
F:
8 nov. 1866
Oksenvad
Elise Mette Kjestine Holm
1869-1869
Elise Mette Kjestine Holm
F:
23 jan. 1869
Oksenvad
D:
22 mar. 1869
Oksenvad
Peder Matthiesen Holm
1835-
Peder Matthiesen Holm
F:
12 aug. 1835
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Ingeborg Schack
1836-1869
Ingeborg Schack
F:
12 feb. 1836
G:
13 feb. 1857
Nr. Løgum
D:
13 mar. 1869
Oksenvad
Marie von Saldern
1814-1866
Marie von Saldern
F:
27 jun. 1814
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
1 nov. 1866
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Jørgen Matthiesen Holm
ca. 1804-1846
Jørgen Matthiesen Holm
F:
ca. 1804
D:
31 mar. 1846
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Christen Mikkelsen
Udøbt datter
1817-1817
Udøbt datter
F:
29 dec. 1817
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
30 dec. 1817
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Peter von Saldern
Margrethe Christine Hansdatter
Margrethe Christine Hansdatter
G:
5 nov. 1808
Nr. Løgum
Hans von Saldern
Botilla Marie von Saldern
1776-1777
Botilla Marie von Saldern
F:
7 jul. 1776
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
29 mar. 1777
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Hans von Saldern
1778-1779
Hans von Saldern
F:
28 feb. 1778
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
3 nov. 1779
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Botilla Marie Tryck
1841-1849
Botilla Marie Tryck
F:
15 sep. 1841
Brede s. (Borrig)
D:
4 aug. 1849
Brede s. (Borrig)
Jens Jacobsen Tryck
1844-
Jens Jacobsen Tryck
F:
3 feb. 1844
Brede s. (Borrig)
Mette Kjestine Tryck
1846-
Mette Kjestine Tryck
F:
30 sep. 1846
Brede s. (Borrig)
Hans Jacobsen
1876-1959
Hans Jacobsen
F:
16 dec. 1876
Brede s. (Kummerlev)
D:
2 jul. 1959
Skærbæk
Antomine Petersen
1882-1960
Antomine Petersen
F:
18 sep. 1882
G:
31 mar. 1905
D:
17 sep. 1960
Skærbæk
Gunder Marie Jacobsen
1878-
Gunder Marie Jacobsen
F:
26 apr. 1878
Brede s. (Kummerlev)
Christian Hansen Jacobsen
1881-1892
Christian Hansen Jacobsen
F:
17 feb. 1881
Brede s. (Kummerlev)
D:
7 feb. 1892
Brede s. (Kummerlev)
Peter Lassen Jacobsen
1883-
Peter Lassen Jacobsen
F:
5 nov. 1883
Brede s. (Kummerlev)
Cecilie Tholund
Peter Abel Jacobsen
1886-
Peter Abel Jacobsen
F:
3 jan. 1886
Brede s. (Kummerlev)
Kjestine Svendsen
1886-
Kjestine Svendsen
F:
15 sep. 1886
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
28 apr. 1914
Brede
Ingemann Jacobsen
1888-
Ingemann Jacobsen
F:
2 okt. 1888
Brede s. (Kummerlev)
Milert Christensen Jacobsen
1890-
Milert Christensen Jacobsen
F:
28 nov. 1890
Brede s. (Kummerlev)
Christine Jacobsen
1894-1894
Christine Jacobsen
F:
14 jan. 1894
Brede
D:
4 feb. 1894
Brede
Marie Christine Tryck
1849-1894
Marie Christine Tryck
F:
18 maj 1849
Brede s. (Apterp)
D:
22 jun. 1894
Brede s. (Borrig)
Jacob Hansen Jacobsen
1842-1924
Jacob Hansen Jacobsen
F:
25 okt. 1842
Brede s. (Kummerlev)
G:
17 maj 1876
Brede
D:
21 sep. 1924
Ballum s. (Husum)
Christen Hansen Brodersen Tryck
1815-
Christen Hansen Brodersen Tryck
F:
1 aug. 1815
Brede s. (Borrig)
Gunder Marie Jacobsen
1819-
Gunder Marie Jacobsen
F:
11 dec. 1819
Brede s. (Borrig)
G:
4 nov. 1840
Brede
Botilla Marie von Saldern
1779-1854
Botilla Marie von Saldern
F:
21 feb. 1779
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
10 dec. 1854
Oksenvad s.
Mathias Christensen Tryck
1773-
Mathias Christensen Tryck
F:
28 aug. 1773
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
G:
29 okt. 1808
Nr. Løgum
Hans von Saldern
1781-1788
Hans von Saldern
F:
21 maj 1781
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
7 mar. 1788
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Anna Marie von Saldern
1783-1786
Anna Marie von Saldern
F:
20 jan. 1783
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
26 dec. 1786
Nr. Løgum s. (Teglgård)
Mette Christine von Saldern
1785-1810
Mette Christine von Saldern
F:
1 nov. 1785
Nr. Løgum s. (Teglgård)
D:
24 feb. 1810
Brede
Ellen Hansdatter
Jes Petersen
Jes Petersen
G:
8 nov. 1771
Nr. Løgum
Hans Brodersen
Mette Hansdatter
1748-1791
Mette Hansdatter
F:
1748
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
11 aug. 1791
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Peder Hansen
1750-
Peder Hansen
F:
1750
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Bodil Petersdatter
1760-
Bodil Petersdatter
F:
25 Okt 1760
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
19 jun. 1784
Bedsted
Hanne Hansdatter
1752-
Hanne Hansdatter
F:
1752
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Bodil Jacobsdatter
Hans Pedersen
Hans Jacobsen
1722-1723
Hans Jacobsen
F:
1722
Bedsted
D:
1723
Bedsted
Mette Hansdatter
1753-1760
Mette Hansdatter
F:
27 sep. 1753
Bedsted
D:
15 maj 1760
Bedsted
Hans Jacobsen
1724-1754
Hans Jacobsen
F:
1724
Bedsted
D:
9 apr. 1754
Bedsted
Bodil Nicolaisdatter
1724-1814
Bodil Nicolaisdatter
F:
1724
Bedsted s. (Gravlund)
G:
9 nov. 1752
Bedsted
D:
25 mar. 1814
Bedsted
Dødfødt barn
1728-1728
Dødfødt barn
F:
1728
Bedsted
D:
1728
Bedsted
Mette Toft
1685-1747
Mette Toft
F:
1685
Bedsted s. (Mårbæk)
D:
1747
Bedsted
Jacob Michelsen
1687-1750
Jacob Michelsen
F:
13 apr. 1687
Ravsted s. (Knivsig)
G:
30 jun. 1716
Bedsted
D:
22 aug. 1750
Bedsted
Bodil Hansdatter
1720-1779
Bodil Hansdatter
F:
1720
Bedsted s. (Mårbæk)
D:
24 mar. 1779
Bedsted s. (Mårbæk)
Christen Christensen
Gunder Hansdatter
1721-
Gunder Hansdatter
F:
1721
Bedsted s. (Mårbæk)
Laurids Christensen
Hans Hansen Toft
1723-1754
Hans Hansen Toft
F:
1723
Bedsted s. (Mårbæk)
D:
28 jul. 1754
Bedsted s. (Mårbæk)
Gunder Arendtsdatter
Dødfødt barn
1725-1725
Dødfødt barn
F:
1725
Bedsted s. (Mårbæk)
D:
1725
Bedsted s. (Mårbæk)
Elspe Christine Andersen
1827-
Elspe Christine Andersen
F:
26 aug. 1827
Løgumkloster
Laust Andersen
Dødfødt søn
1864-1864
Dødfødt søn
F:
14 jan. 1864
Løgumkloster
D:
14 jan. 1864
Løgumkloster
Jørgen Andersen
1900-
Jørgen Andersen
F:
1 dec. 1900
Løgumkloster
Gunder Marie Andersen
1902-
Gunder Marie Andersen
F:
7 apr. 1902
Løgumkloster
Johannes Hansen
1895-
Johannes Hansen
F:
20 okt. 1895
Brede s. (Bredebro)
G:
25 okt. 1924
Løgumkloster
Anne Cathrine Andersen
1904-
Anne Cathrine Andersen
F:
11 apr. 1904
Løgumkloster
Mikael Andersen
Mathias Nicolai Andersen
Hans Jørgen Andersen
1867-
Hans Jørgen Andersen
F:
27 jul. 1867
Løgumkloster
Karoline Mikkelsen
1874-
Karoline Mikkelsen
F:
14 feb. 1874
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
25 okt. 1899
Løgumkloster
Jørgen Andersen
1829-
Jørgen Andersen
F:
27 feb. 1829
Løgumkloster
Anne Cathrine Jessen
ca. 1836-
Anne Cathrine Jessen
F:
ca. 1836
G:
28 jun. 1863
Løgumkloster
Hermine Gudicksine Bjerre
1849-1911
Hermine Gudicksine Bjerre
F:
21 aug. 1849
G:
8 feb. 1888
Løgumkloster
D:
31 mar. 1911
Løgumkloster
Hans Christian Andersen
Vilhelm Tyge Andersen
Jørgen Andersen
1871-
Jørgen Andersen
F:
16 aug. 1871
Løgumkloster
Anna Cathrine Mørk
1889-
Anna Cathrine Mørk
F:
24 jan. 1889
Nr. Løgum s. (Kløjing)
G:
23 okt. 1913
Løgumkloster
Christian Wilhelm Iversen
1902-
Christian Wilhelm Iversen
F:
17 aug. 1902
Løgumkloster
Helene Eline Iversen
1903-
Helene Eline Iversen
F:
1 okt. 1903
Løgumkloster
Margrethe Andersen
1873-
Margrethe Andersen
F:
15 okt. 1873
Løgumkloster
Wilhelm Christian Iversen
1873-
Wilhelm Christian Iversen
F:
21 jan. 1873
G:
22 okt. 1901
Løgumkloster
Hans Christian Andersen
1917-
Hans Christian Andersen
F:
3 apr. 1917
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Karen Margrethe Blinkenberg Grosen
1920-
Karen Margrethe Blinkenberg Grosen
F:
7 nov. 1920
Bramminge
G:
28 dec. 1941
Nr. Løgum
Nikoline Andersen
1920-
Nikoline Andersen
F:
13 jul. 1920
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Peter Jørgensen
Anders Andersen
1921-
Anders Andersen
F:
14 dec. 1921
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Christian Andersen
1924-
Christian Andersen
F:
11 maj 1924
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Georg Mathias Andersen
1875-
Georg Mathias Andersen
F:
14 nov. 1875
Løgumkloster
Hansine Nielsemine Hansen
1894-
Hansine Nielsemine Hansen
F:
6 jul. 1894
Nr. Løgum s. (Kløjing)
G:
22 apr. 1914
Nr. Løgum
Mathias Christian Andersen
1877-
Mathias Christian Andersen
F:
19 dec. 1877
Løgumkloster
Helene Augusta Gebhardt
1903-
Helene Augusta Gebhardt
F:
29 mar. 1903
Løgumkloster
Heinrich Friedrich Gebhardt
1904-
Heinrich Friedrich Gebhardt
F:
10 nov. 1904
Løgumkloster
Ingeborg Andrea Gebhardt
1906-
Ingeborg Andrea Gebhardt
F:
27 aug. 1906
Løgumkloster
Margrethe Hansine Gebhardt
Olga Marie Gebhardt
Hans Johannes Gebhardt
1912-1913
Hans Johannes Gebhardt
F:
17 jul. 1912
Løgumkloster
D:
22 maj 1913
Løgumkloster
Andrea Caroline Andersen
1880-
Andrea Caroline Andersen
F:
2 jul. 1880
Løgumkloster
Johannes Georg Mathias Gebhardt
1875-
Johannes Georg Mathias Gebhardt
F:
29 mar. 1875
Aabenraa
G:
1 jul. 1902
Løgumkloster
Christian Hansen Andersen
1882-
Christian Hansen Andersen
F:
24 nov. 1882
Løgumkloster
Hans Christian Andersen
1831-1887
Hans Christian Andersen
F:
14 maj 1831
Løgumkloster
D:
11 jul. 1887
Løgumkloster
Elene Catharina Jensen
1845-
Elene Catharina Jensen
F:
28 jun. 1845
G:
29 mar. 1871
Løgumkloster
Hans Nicolai Haase
1882-1883
Hans Nicolai Haase
F:
25 feb. 1882
Løgumkloster
D:
12 feb. 1883
Løgumkloster
Johanne Kirstine Haase
1884-
Johanne Kirstine Haase
F:
2 maj 1884
Løgumkloster
Hans Møller Aabling
1880-1917
Hans Møller Aabling
F:
9 feb. 1880
Døstrup s. (Vinum)
G:
14 nov. 1914
Løgumkloster
D:
3 maj 1917
Boiry, Frankrig (faldet)
Friedrich Ludwig Duysen
1883-
Friedrich Ludwig Duysen
F:
29 jan. 1883
Emmelsbüll s. (Südwesthörn)
G:
31 jan. 1920
Løgumkloster
Hans Nicolai Haase
1886-
Hans Nicolai Haase
F:
13 sep. 1886
Løgumkloster
Erik Haase
1887-
Erik Haase
F:
26 nov. 1887
Løgumkloster
Hansine Hostrup
1889-
Hansine Hostrup
F:
24 sep. 1889
Hostrup s. (Jejsing)
G:
23 mar. 1921
Hostrup
Theodor Haase
1890-
Theodor Haase
F:
29 nov. 1890
Løgumkloster
Markus Haase
1892-
Markus Haase
F:
16 jan. 1892
Løgumkloster
Andreas Haase
1857-1920
Andreas Haase
F:
20 aug. 1857
Løgumkloster
D:
15 apr. 1920
Løgumkloster
Petrea Botilde Eriksen
1863-1900
Petrea Botilde Eriksen
F:
13 aug. 1863
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
26 nov. 1883
Emmerlev
D:
10 nov. 1900
Løgumkloster
Bothilde Johanne Haase
1906-
Bothilde Johanne Haase
F:
2 mar. 1906
Løgumkloster
Eline Cæcilie Eskildsen
1875-
Eline Cæcilie Eskildsen
F:
12 aug. 1875
Løgumkloster
G:
14 dec. 1904
Løgumkloster
Andreas Peter Hansen
1884-
Andreas Peter Hansen
F:
12 maj 1884
Løgumkloster
Hans Nicolai Hansen
1886-
Hans Nicolai Hansen
F:
8 maj 1886
Løgumkloster
Anna Dora Hansen
1888-
Anna Dora Hansen
F:
17 maj 1888
Løgumkloster
Catharina Hansen
1891-
Catharina Hansen
F:
24 maj 1891
Løgumkloster
Christine Hansen
1893-1894
Christine Hansen
F:
19 nov. 1893
Løgumkloster
D:
19 apr. 1894
Løgumkloster
Theodor Christian Hansen
1895-
Theodor Christian Hansen
F:
7 maj 1895
Løgumkloster
Cæcilie Christine Hansen
1899-1899
Cæcilie Christine Hansen
F:
10 feb. 1899
Løgumkloster
D:
16 jul. 1899
Løgumkloster
Bothilde Cecilie Hansen
1901-
Bothilde Cecilie Hansen
F:
12 jul. 1901
Løgumkloster
Gunder Cathrine Christine Haase
1859-1929
Gunder Cathrine Christine Haase
F:
24 jun. 1859
Løgumkloster
D:
4 maj 1929
Løgumkloster
Hans Mathiesen Hansen
1855-1930
Hans Mathiesen Hansen
F:
2 mar. 1855
Nr. Løgum s. (Ulstrup)
G:
24 jun. 1883
Løgumkloster
D:
21 feb. 1930
Løgumkloster
Hans Nicolai Haase
1886-1894
Hans Nicolai Haase
F:
31 mar. 1886
Løgumkloster
D:
24 apr. 1894
Løgumkloster
Peter Andreas Haase
1887-1915
Peter Andreas Haase
F:
30 aug. 1887
Løgumkloster
D:
8 jun. 1915
Moulin (faldt i 1. Verdenskrig)
Maggie Andrea Petersen
1896-
Maggie Andrea Petersen
F:
16 jan. 1896
Nr. Løgum
G:
2 aug. 1914
Løgumkloster
Marius Theodor Haase
1888-1894
Marius Theodor Haase
F:
30 nov. 1888
Løgumkloster
D:
12 maj 1894
Løgumkloster
Otto Friedrich Haase
1890-
Otto Friedrich Haase
F:
15 maj 1890
Løgumkloster
Carl Haase
1892-1894
Carl Haase
F:
27 dec. 1892
Løgumkloster
D:
9 mar. 1894
Løgumkloster
Nicoline Marine Cathrine Haase
1895-
Nicoline Marine Cathrine Haase
F:
28 mar. 1895
Løgumkloster
Anna Dorothea Haase
1897-
Anna Dorothea Haase
F:
10 feb. 1897
Løgumkloster
Nicolai Marius Carl Haase
1898-
Nicolai Marius Carl Haase
F:
19 aug. 1898
Løgumkloster
Hans Theodor Haase
1899-
Hans Theodor Haase
F:
6 dec. 1899
Løgumkloster
Jørgen Andersen Haase
1861-
Jørgen Andersen Haase
F:
25 aug. 1861
Johanne Marie Petersen
1864-
Johanne Marie Petersen
F:
3 jun. 1864
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
12 jun. 1884
Nr. Løgum
Anne Marie Knudsen
1918-
Anne Marie Knudsen
F:
1 apr. 1918
Bjolderup s. (Hjolderup)
Nis Peter Christian Knudsen
1921-1962
Nis Peter Christian Knudsen
F:
28 Maj 1921
Bjolderup s. (Hjolderup)
D:
22 jan. 1962
Aabenraa
Peter Knudsen
1922-
Peter Knudsen
F:
11 jun. 1922
Bjolderup s. (Hjolderup)
Knud Nissen Knudsen
1923-
Knud Nissen Knudsen
F:
29 aug. 1923
Bjolderup s. (Hjolderup)
Maren Knudsen
Jørgen Knudsen
1928-
Jørgen Knudsen
F:
2 jun. 1928
Bjolderup s. (Hjolderup)
Kjestine Marie Haase
1893-1957
Kjestine Marie Haase
F:
19 feb. 1893
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
D:
6 Okt 1957
Aabenraa
Mathias Thoisen Knudsen
1883-1946
Mathias Thoisen Knudsen
F:
2 jan. 1883
Bjolderup s. (Hjolderup)
G:
8 maj 1917
Bjolderup
D:
27 sep. 1946
Bjolderup s. (Hjolderup)
Anna Dorthea Haase
1894-1895
Anna Dorthea Haase
F:
6 aug. 1894
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
D:
17 apr. 1895
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
Marie Lassen
1922-
Marie Lassen
F:
5 feb. 1922
Rise s. (Nr. Ønlev)
Poul Mogens Back Petersen
Las Lassen
1923-
Las Lassen
F:
10 dec. 1923
Bjolderup s. (Raved Mark)
Anne Margrethe Lassen
Kristian Clausen
Anna Dorothea Haase
1898-
Anna Dorothea Haase
F:
28 mar. 1898
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
Jørgen Hansen Lassen
1897-
Jørgen Hansen Lassen
F:
7 jun. 1897
Rise s. (Nr. Ønlev)
G:
23 aug. 1921
Hjordkær
Jørgen Nicolai Haase
1899-
Jørgen Nicolai Haase
F:
1 apr. 1899
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
Anne Christine Jepsen
1900-
Anne Christine Jepsen
F:
19 dec. 1900
Egen s.
G:
1 apr. 1927
Hjordkær
Mathia Haase
1901-
Mathia Haase
F:
25 jan. 1901
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
Andreas Jeppesen
1900-
Andreas Jeppesen
F:
29 apr. 1900
Pjedsted
G:
14 nov. 1930
Bjolderup
Botilla Haase
1903-
Botilla Haase
F:
6 jan. 1903
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
Peter Christian Haase
1863-1926
Peter Christian Haase
F:
11 dec. 1863
Løgumkloster?
D:
26 nov. 1926
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
Anna Marie Andresen
1860-1905
Anna Marie Andresen
F:
24 nov. 1860
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
G:
22 jul. 1890
Hjordkær
D:
16 dec. 1905
Hjordkær s. (Sdr. Ønlev)
Anna Dorothea Haase
1894-
Anna Dorothea Haase
F:
22 sep. 1894
Ravsted s. (Fogderup)
Hanne Kirstine Haase
1896-
Hanne Kirstine Haase
F:
7 apr. 1896
Ravsted s. (Fogderup)
Nicoline Haase
1897-
Nicoline Haase
F:
8 apr. 1897
Ravsted s. (Fogderup)
Anton Theodor Haase
1868-
Anton Theodor Haase
F:
21 apr. 1868
Løgumkloster
Ingeborg Bothilde Hansen
Anna Dorothea Andersen
1833-1893
Anna Dorothea Andersen
F:
2 aug. 1833
Løgumkloster
D:
11 aug. 1893
Løgumkloster
Hans Nicolai Haase
1820-1881
Hans Nicolai Haase
F:
17 dec. 1820
Løgumkloster
G:
9 nov. 1856
Løgumkloster
D:
7 sep. 1881
Løgumkloster
Dødfødt datter
1902-1902
Dødfødt datter
F:
10 aug. 1902
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
10 aug. 1902
Løgumkloster s. (Ellum)
Johann Brodersen
1904-
Johann Brodersen
F:
9 dec. 1904
Løgumkloster s. (Ellum)
Peter Brodersen
1858-1918
Peter Brodersen
F:
28 mar. 1858
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
19 mar. 1918
Løgumkloster s. (Ellum)
Anna Marie Mathiesen
1869-1935
Anna Marie Mathiesen
F:
18 aug. 1869
G:
26 nov. 1897
Løgumkloster
D:
24 okt. 1935
Løgumkloster s. (Ellum)
Jørgen Andersen Brodersen
1860-1860
Jørgen Andersen Brodersen
F:
28 mar. 1860
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
15 nov. 1860
Løgumkloster s. (Ellum)
Jørgen Andersen Brodersen
1861-1874
Jørgen Andersen Brodersen
F:
15 dec. 1861
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
10 apr. 1874
Løgumkloster s. (Ellum)
Anna Cathrine Brodersen
1864-
Anna Cathrine Brodersen
F:
19 jul. 1864
Løgumkloster s. (Ellum)
Gunder Marie Brodersen
1866-
Gunder Marie Brodersen
F:
27 dec. 1866
Løgumkloster s. (Ellum)
Jørn Antoni Lorentzen
1870-
Jørn Antoni Lorentzen
F:
9 okt. 1870
Ravsted
G:
26 apr. 1894
Løgumkloster
Marie Christine Brodersen
1869-1870
Marie Christine Brodersen
F:
11 maj 1869
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
1 maj 1870
Løgumkloster s. (Ellum)
Ellen Marie Jensen
1896-
Ellen Marie Jensen
F:
30 jan. 1896
Hjordkær s. (Søderup)
Marie Christine Brodersen
1872-
Marie Christine Brodersen
F:
14 apr. 1872
Løgumkloster s. (Ellum)
Jørgen Jensen
1865-1896
Jørgen Jensen
F:
5 feb. 1865
Hjordkær s. (Søderup)
G:
23 Okt 1894
Hjordkær
D:
21 nov. 1896
Hjordkær s. (Søderup)
Jørgen Anton Brodersen
1874-
Jørgen Anton Brodersen
F:
4 nov. 1874
Løgumkloster s. (Ellum)
Martin Christian Nicolaisen
1898-
Martin Christian Nicolaisen
F:
17 dec. 1898
Mjolden s. (Ottersbøl)
Marie Krestine Nicolaisen
1900-
Marie Krestine Nicolaisen
F:
14 jul. 1900
Mjolden s. (Ottersbøl)
Lars Peder Larsen
1893-
Lars Peder Larsen
F:
6 dec. 1893
Vigsnæs s. (Skovby)
G:
10 nov. 1922
Varde
Johann Brodersen Nicolaisen
1902-1903
Johann Brodersen Nicolaisen
F:
1 maj 1902
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
27 feb. 1903
Løgumkloster s. (Ellum)
Johann Brodersen Nicolaisen
1904-1904
Johann Brodersen Nicolaisen
F:
22 jun. 1904
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
27 okt. 1904
Løgumkloster s. (Ellum)
Johann Brodersen Nicolaisen
1905-
Johann Brodersen Nicolaisen
F:
30 sep. 1905
Løgumkloster s. (Ellum)
Anna Leonore Brodersen
1876-
Anna Leonore Brodersen
F:
6 okt. 1876
Løgumkloster s. (Ellum)
Enevold Nicolaisen
1867-1908
Enevold Nicolaisen
F:
21 okt. 1867
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
31 mar. 1898
Løgumkloster
D:
31 aug. 1908
Dagny Marie Nielsen
1911-
Dagny Marie Nielsen
F:
24 okt. 1911
Varde
Dødfødt datter
1915-1915
Dødfødt datter
F:
20 maj 1915
Varde
D:
20 maj 1915
Varde
Laurits Peter Nielsen
1875-
Laurits Peter Nielsen
F:
29 aug. 1875
Balle s. (Kjærsgaards Mølle)
G:
19 dec. 1909
Varde
Johanne Brodersen
1902-
Johanne Brodersen
F:
5 maj 1902
Løgumkloster s. (Ellum)
Elisabeth Bothilde Brodersen
1878-
Elisabeth Bothilde Brodersen
F:
26 sep. 1878
Løgumkloster s. (Ellum)
Marie Christine Andersen
1835-
Marie Christine Andersen
F:
10 sep. 1835
Løgumkloster
Johann Brodersen
1830-1895
Johann Brodersen
F:
7 jun. 1830
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
26 apr. 1857
Løgumkloster
D:
30 maj 1895
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Andersen
1837-1857
Andreas Andersen
F:
9 sep. 1837
Løgumkloster
D:
14 jan. 1857
Løgumkloster; ugift
Christian Andersen
1839-1841
Christian Andersen
F:
12 dec. 1839
Løgumkloster
D:
25 aug. 1841
Løgumkloster
Christian Andersen
1842-1843
Christian Andersen
F:
7 jun. 1842
Løgumkloster
D:
23 jan. 1843
Løgumkloster
Christian Antoni Andersen
1844-1845
Christian Antoni Andersen
F:
10 feb. 1844
Løgumkloster
D:
13 maj 1845
Løgumkloster
Martin Christian Nicolaisen
1895-
Martin Christian Nicolaisen
F:
24 mar. 1895
Løgumkloster s. (Ellum)
Christian Peter Nicolaisen
1899-
Christian Peter Nicolaisen
F:
5 nov. 1899
Løgumkloster s. (Ellum)
Karen Marie Nicolaisen
1901-
Karen Marie Nicolaisen
F:
25 jun. 1901
Løgumkloster s. (Ellum)
Anne Marie Nicolaisen
1868-
Anne Marie Nicolaisen
F:
3 mar. 1868
Løgumkloster s. (Ellum Mark)
Søren Hattesen Nicolaisen
1869-
Søren Hattesen Nicolaisen
F:
10 nov. 1869
G:
7 apr. 1894
Løgumkloster
Anna Nicolaisen
1900-
Anna Nicolaisen
F:
26 mar. 1900
Løgumkloster s. (Ellum)
Anna Andrea Nicolaisen
1901-
Anna Andrea Nicolaisen
F:
14 aug. 1901
Løgumkloster s. (Ellum)
Peter Mathiesen Jørgensen
1896-
Peter Mathiesen Jørgensen
F:
13 apr. 1896
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
G:
4 maj 1923
Løgumkloster
Christine Petrine Nicolaisen
1903-
Christine Petrine Nicolaisen
F:
3 jan. 1903
Løgumkloster s. (Ellum)
Petra Nissine Nicolaisen
1904-
Petra Nissine Nicolaisen
F:
30 nov. 1904
Løgumkloster s. (Ellum)
Christian Peter Nicolaisen
Thomine Nicolaisen
Peter Nissen Nicolaisen
Dorthea Nicolaisen
Henriette Nicolaisen
Peter Paulsen Nicolaisen
1870-
Peter Paulsen Nicolaisen
F:
17 sep. 1870
Løgumkloster s. (Ellum Mark)
Marie Bothilde Sommer
1872-
Marie Bothilde Sommer
F:
22 sep. 1872
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
2 jun. 1899
Løgumkloster
Anne Andersen
1846-1929
Anne Andersen
F:
1 okt. 1846
Løgumkloster
D:
20 okt. 1929
Løgumkloster s. (Ellum)
Christian Peter Nicolaisen
1835-1890
Christian Peter Nicolaisen
F:
24 aug. 1835
Løgumkloster
G:
27 jun. 1867
Løgumkloster
D:
24 jan. 1890
Løgumkloster s. (Ellum Mark)
Jørgen Andersen (Sølsted)
1804-1873
Jørgen Andersen (Sølsted)
F:
12 sep. 1804
Løgumkloster
D:
10 maj 1873
Løgumkloster
Gunder Hansdatter
1800-1867
Gunder Hansdatter
F:
1800
Arrild
G:
11 mar. 1827
Løgumkloster
D:
14 jan. 1867
Løgumkloster
Jørgen Jørgensen Andersen (Sølsted)
1763-1818
Jørgen Jørgensen Andersen (Sølsted)
F:
11 maj 1763
Løgumkloster
D:
24 dec. 1818
Løgumkloster
Elsabe Hansen
Elsabe Hansen
G:
19 nov. 1802
Løgumkloster
Ellen Hansdatter
1726-1765
Ellen Hansdatter
F:
1726
Bedsted s. (Mårbæk)
D:
13 dec. 1765
Løgumkloster
Jørgen Andersen (Sølsted)
Jørgen Hansen Toft
1728-
Jørgen Hansen Toft
F:
1728
Bedsted s. (Mårbæk)
Marina Carstensdatter
Hans Hansen Toft
Kirsten Jørgensdatter Wind
ca. 1698-1731
Kirsten Jørgensdatter Wind
F:
ca. 1698
Bedsted
D:
1731
Bedsted s. (Mårbæk)
Kirsten Pedersdatter
Udøbt datter
Hanne Iversdatter
Mette Cathrine Iversdatter
Anna Laustdatter
1741-
Anna Laustdatter
F:
1741
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Iver Nielsen
1744-1802
Iver Nielsen
F:
1744
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
G:
14 jun. 1771
Nr. Løgum
D:
11 dec. 1802
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Nicolai Laustsen
1743-
Nicolai Laustsen
F:
1743
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Mette Botilla Nicolaisen
1782-1834
Mette Botilla Nicolaisen
F:
30 jan. 1782
Bedsted s. (Gravlund)
D:
29 apr. 1834
Bedsted s. (Mårbæk)
Peter Jespersen
1779-1847
Peter Jespersen
F:
16 okt. 1779
Bedsted s. (Mårbæk)
D:
19 nov. 1847
Bedsted s. (Ø. Terp)
Dødfødt datter
1783-1783
Dødfødt datter
F:
1783
Bedsted s. (Gravlund)
D:
1783
Bedsted s. (Gravlund)
Johanne Nicolaisen
1784-
Johanne Nicolaisen
F:
13 maj 1784
Bedsted s. (Gravlund)
Anna Nicolaisen
1785-
Anna Nicolaisen
F:
22 dec. 1785
Bedsted s. (Gravlund)
Catharina Marie Nicolaisen
1787-
Catharina Marie Nicolaisen
F:
11 aug. 1787
Bedsted s. (Gravlund)
Hans Nicolaisen
1789-
Hans Nicolaisen
F:
28 apr. 1789
Bedsted s. (Gravlund)
Christine Nicolaisen
1790-1850
Christine Nicolaisen
F:
13 sep. 1790
Bedsted s. (Gravlund)
D:
5 dec. 1850
Løgumkloster s. (Assit)
Anders Christiansen
ca. 1755-1823
Anders Christiansen
F:
ca. 1755
Abild s. (Tykskov)
D:
12 sep. 1823
Løgumkloster s. (Assit)
Christine Nicoline Nissen
1861-
Christine Nicoline Nissen
F:
3 okt. 1861
Løgumkloster s. (Assit)
Christian Nissen
1863-
Christian Nissen
F:
11 mar. 1863
Løgumkloster s. (Assit)
Johanne Margrethe Nissen
1866-
Johanne Margrethe Nissen
F:
12 maj 1866
Løgumkloster s. (Assit)
Christiane Cathrine Nissen
1867-1884
Christiane Cathrine Nissen
F:
12 okt. 1867
Løgumkloster s. (Assit)
D:
22 dec. 1884
Løgumkloster s. (Assit)
Anne Marie Nissen
1869-1869
Anne Marie Nissen
F:
26 jun. 1869
Løgumkloster s. (Assit)
D:
10 Ocy 1869
Løgumkloster s. (Assit)
Anne Marie Nissen
1872-1872
Anne Marie Nissen
F:
6 maj 1872
Løgumkloster s. (Assit)
D:
1 aug. 1872
Løgumkloster s. (Assit)
Andreas Nissen
1824-
Andreas Nissen
F:
20 dec. 1824
Løgumkloster s. (Assit)
Christine Marquardsen
1827-
Christine Marquardsen
F:
17 maj 1827
Løgumkloster s. (Fauerby)
G:
8 nov. 1860
Løgumkloster
Nis Peter Nissen
1827-
Nis Peter Nissen
F:
18 jan. 1827
Løgumkloster s. (Assit)
Christen Marquardsen
1861-1886
Christen Marquardsen
F:
9 nov. 1861
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
9 maj 1886
Løgumkloster s. (Fauerby)
Christian Nissen Marquardsen
1863-
Christian Nissen Marquardsen
F:
28 maj 1863
Løgumkloster s. (Fauerby)
Johannes Georg Marquardsen
1865-1885
Johannes Georg Marquardsen
F:
18 sep. 1865
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
21 dec. 1885
Løgumkloster s. (Fauerby)
Christine Nicoline Marquardsen
1868-
Christine Nicoline Marquardsen
F:
6 jun. 1868
Løgumkloster s. (Fauerby)
Hanne Christine Marquardsen
1868-
Hanne Christine Marquardsen
F:
6 jun. 1868
Løgumkloster s. (Fauerby)
Iver Erichsen
1860-
Iver Erichsen
F:
16 aug. 1860
Ribe (Skt. Cathrine s.)
G:
18 okt. 1896
Løgumkloster
Tychsen Marquardsen
1871-1873
Tychsen Marquardsen
F:
20 jan. 1871
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
4 feb. 1873
Løgumkloster s. (Fauerby)
Maria Catharina Marquardsen
1872-
Maria Catharina Marquardsen
F:
13 nov. 1872
Løgumkloster s. (Fauerby)
Cathrine Margrethe Nissen
1830-1884
Cathrine Margrethe Nissen
F:
14 jul. 1830
Løgumkloster s. (Assit)
D:
2 feb. 1884
Løgumkloster s. (Fauerby)
Marquard Christensen Marquardsen
1825-1885
Marquard Christensen Marquardsen
F:
8 mar. 1825
Løgumkloster s. (Fauerby)
G:
29 nov. 1860
Løgumkloster
D:
12 okt. 1885
Løgumkloster s. (Fauerby)
Nicoline Nissen
1833-1851
Nicoline Nissen
F:
30 jun. 1833
Løgumkloster s. (Assit)
D:
24 jan. 1851
Løgumkloster s. (Assit)
Anne Botilla Nissen
1835-
Anne Botilla Nissen
F:
22 maj 1835
Løgumkloster s. (Assit)
Christian Nissen
1800-1880
Christian Nissen
F:
20 nov. 1800
Ballum s. (Nørhus)
G:
30 okt. 1824
Løgumkloster
D:
24 jun. 1880
Løgumkloster s. (Assit)
Mette Nicolaisen
1792-
Mette Nicolaisen
F:
29 maj 1792
Bedsted s. (Gravlund)
Laust Pedersen Nicolaisen
1794-
Laust Pedersen Nicolaisen
F:
20 okt. 1794
Bedsted s. (Gravlund)
Nicolai Lorentz Nicolaisen
1799-
Nicolai Lorentz Nicolaisen
F:
1 sep. 1799
Bedsted s. (Gravlund)
Peter Lorenzen
1750-
Peter Lorenzen
F:
1750
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Catharina Marie Nicolaisen
1754-
Catharina Marie Nicolaisen
F:
30 maj 1754
Bedsted s. (Gravlund)
G:
16 jun. 1781
Bedsted
Laust Laustsen
1758-
Laust Laustsen
F:
1758
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Mette Nicolaisdatter
1718-1773
Mette Nicolaisdatter
F:
1718
Bedsted s. (Gravlund)
D:
16 jun. 1773
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Laust Pedersen
ca. 1709-1791
Laust Pedersen
F:
ca. 1709
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
G:
29 jun. 1740
Nr. Løgum
D:
28 nov. 1791
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Mette Botilla Nicolaisen
1782-1834
Mette Botilla Nicolaisen
F:
30 jan. 1782
Bedsted s. (Gravlund)
D:
29 apr. 1834
Bedsted s. (Mårbæk)
Peter Jespersen
1779-1847
Peter Jespersen
F:
16 okt. 1779
Bedsted s. (Mårbæk)
D:
19 nov. 1847
Bedsted s. (Ø. Terp)
Dødfødt datter
1783-1783
Dødfødt datter
F:
1783
Bedsted s. (Gravlund)
D:
1783
Bedsted s. (Gravlund)
Johanne Nicolaisen
1784-
Johanne Nicolaisen
F:
13 maj 1784
Bedsted s. (Gravlund)
Anna Nicolaisen
1785-
Anna Nicolaisen
F:
22 dec. 1785
Bedsted s. (Gravlund)
Catharina Marie Nicolaisen
1787-
Catharina Marie Nicolaisen
F:
11 aug. 1787
Bedsted s. (Gravlund)
Hans Nicolaisen
1789-
Hans Nicolaisen
F:
28 apr. 1789
Bedsted s. (Gravlund)
Christine Nicolaisen
1790-1850
Christine Nicolaisen
F:
13 sep. 1790
Bedsted s. (Gravlund)
D:
5 dec. 1850
Løgumkloster s. (Assit)
Anders Christiansen
ca. 1755-1823
Anders Christiansen
F:
ca. 1755
Abild s. (Tykskov)
D:
12 sep. 1823
Løgumkloster s. (Assit)
Christine Nicoline Nissen
1861-
Christine Nicoline Nissen
F:
3 okt. 1861
Løgumkloster s. (Assit)
Christian Nissen
1863-
Christian Nissen
F:
11 mar. 1863
Løgumkloster s. (Assit)
Johanne Margrethe Nissen
1866-
Johanne Margrethe Nissen
F:
12 maj 1866
Løgumkloster s. (Assit)
Christiane Cathrine Nissen
1867-1884
Christiane Cathrine Nissen
F:
12 okt. 1867
Løgumkloster s. (Assit)
D:
22 dec. 1884
Løgumkloster s. (Assit)
Anne Marie Nissen
1869-1869
Anne Marie Nissen
F:
26 jun. 1869
Løgumkloster s. (Assit)
D:
10 Ocy 1869
Løgumkloster s. (Assit)
Anne Marie Nissen
1872-1872
Anne Marie Nissen
F:
6 maj 1872
Løgumkloster s. (Assit)
D:
1 aug. 1872
Løgumkloster s. (Assit)
Andreas Nissen
1824-
Andreas Nissen
F:
20 dec. 1824
Løgumkloster s. (Assit)
Christine Marquardsen
1827-
Christine Marquardsen
F:
17 maj 1827
Løgumkloster s. (Fauerby)
G:
8 nov. 1860
Løgumkloster
Nis Peter Nissen
1827-
Nis Peter Nissen
F:
18 jan. 1827
Løgumkloster s. (Assit)
Christen Marquardsen
1861-1886
Christen Marquardsen
F:
9 nov. 1861
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
9 maj 1886
Løgumkloster s. (Fauerby)
Christian Nissen Marquardsen
1863-
Christian Nissen Marquardsen
F:
28 maj 1863
Løgumkloster s. (Fauerby)
Johannes Georg Marquardsen
1865-1885
Johannes Georg Marquardsen
F:
18 sep. 1865
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
21 dec. 1885
Løgumkloster s. (Fauerby)
Christine Nicoline Marquardsen
1868-
Christine Nicoline Marquardsen
F:
6 jun. 1868
Løgumkloster s. (Fauerby)
Hanne Christine Marquardsen
1868-
Hanne Christine Marquardsen
F:
6 jun. 1868
Løgumkloster s. (Fauerby)
Iver Erichsen
1860-
Iver Erichsen
F:
16 aug. 1860
Ribe (Skt. Cathrine s.)
G:
18 okt. 1896
Løgumkloster
Tychsen Marquardsen
1871-1873
Tychsen Marquardsen
F:
20 jan. 1871
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
4 feb. 1873
Løgumkloster s. (Fauerby)
Maria Catharina Marquardsen
1872-
Maria Catharina Marquardsen
F:
13 nov. 1872
Løgumkloster s. (Fauerby)
Cathrine Margrethe Nissen
1830-1884
Cathrine Margrethe Nissen
F:
14 jul. 1830
Løgumkloster s. (Assit)
D:
2 feb. 1884
Løgumkloster s. (Fauerby)
Marquard Christensen Marquardsen
1825-1885
Marquard Christensen Marquardsen
F:
8 mar. 1825
Løgumkloster s. (Fauerby)
G:
29 nov. 1860
Løgumkloster
D:
12 okt. 1885
Løgumkloster s. (Fauerby)
Nicoline Nissen
1833-1851
Nicoline Nissen
F:
30 jun. 1833
Løgumkloster s. (Assit)
D:
24 jan. 1851
Løgumkloster s. (Assit)
Anne Botilla Nissen
1835-
Anne Botilla Nissen
F:
22 maj 1835
Løgumkloster s. (Assit)
Christian Nissen
1800-1880
Christian Nissen
F:
20 nov. 1800
Ballum s. (Nørhus)
G:
30 okt. 1824
Løgumkloster
D:
24 jun. 1880
Løgumkloster s. (Assit)
Mette Nicolaisen
1792-
Mette Nicolaisen
F:
29 maj 1792
Bedsted s. (Gravlund)
Laust Pedersen Nicolaisen
1794-
Laust Pedersen Nicolaisen
F:
20 okt. 1794
Bedsted s. (Gravlund)
Nicolai Lorentz Nicolaisen
1799-
Nicolai Lorentz Nicolaisen
F:
1 sep. 1799
Bedsted s. (Gravlund)
Catharina Marie Nicolaisen
1754-
Catharina Marie Nicolaisen
F:
30 maj 1754
Bedsted s. (Gravlund)
Peter Lorenzen
1750-
Peter Lorenzen
F:
1750
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
G:
16 jun. 1781
Bedsted
Hans Nicolaisen
Hanne Widding
1733-1806
Hanne Widding
F:
1733
Bevtoft
D:
6 nov. 1806
Bedsted s. (Gravlund)
Mette Hansdatter
1753-1760
Mette Hansdatter
F:
27 sep. 1753
Bedsted
D:
15 maj 1760
Bedsted
Bodil Nicolaisdatter
1724-1814
Bodil Nicolaisdatter
F:
1724
Bedsted s. (Gravlund)
D:
25 mar. 1814
Bedsted
Hans Jacobsen
1724-1754
Hans Jacobsen
F:
1724
Bedsted
G:
9 nov. 1752
Bedsted
D:
9 apr. 1754
Bedsted
Johannes Ratenburg
1728-1806
Johannes Ratenburg
F:
1728
Bedsted
G:
11 jun. 1757
Bedsted
D:
11 jul. 1806
Bedsted
Laurits Nicolaisen
Catharina Marie Toft
1687-1767
Catharina Marie Toft
F:
1687
Bedsted s. (Mårbæk)
D:
14 jan. 1767
Bedsted s. (Gravlund)
Nicolai Lauritsen
1695-1756
Nicolai Lauritsen
F:
1695
Bedsted s. (Gravlund)
G:
1718
Bedsted
D:
30 mar. 1756
Bedsted s. (Gravlund)
Ebbe Hansen Toft
Martha Jesdatter
Hans Hansen Toft
Bodil Ebbesdatter