Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Hans Laustsen
1733 - 1786 (53 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Forældre
Lauritz (Laust) Hansen
1696-
Anne Knudsdatter
ca. 1709-
Hans Laustsen
1733-1786
Hans Laustsen
F:
30 jul. 1733
Ballum s. (Nørhus)
D:
17 okt. 1786
Ballum s. (Nørhus)
Karen Hansdatter
1745-
Karen Hansdatter
F:
26 jul. 1745
G:
18 okt. 1766
Ballum
Karen Hansdatter
1774-1836
Karen Hansdatter
F:
15 dec. 1774
Ballum s. (Nørhus)
D:
28 jul. 1836
Ballum s. (Buntje)
Hans Boesen
1773-
Hans Boesen
F:
30 nov. 1773
Ballum s. (Buntje)
G:
14 nov. 1801
Ballum
Christen Frandsen Christensen
1857-
Christen Frandsen Christensen
F:
19 nov. 1857
Ballum s. (Rejsby)
Anders Hansen Christensen
1860-
Anders Hansen Christensen
F:
15 apr. 1860
Ballum s. (Buntje)
Hanne Helene Christensen
1863-1872
Hanne Helene Christensen
F:
3 dec. 1863
Ballum s. (Buntje)
D:
1 aug. 1872
Ballum s. (Buntje)
Peter Hansen Christensen
1866-
Peter Hansen Christensen
F:
29 aug. 1866
Ballum s. (Buntje)
Hans Andersen Christensen
1868-1902
Hans Andersen Christensen
F:
13 sep. 1868
Ballum s. (Buntje)
D:
11 dec. 1902
Ballum s. (Buntje)
Agnes Andersen
1868-
Agnes Andersen
F:
23 aug. 1868
Skast
G:
20 okt. 1893
Ballum
Andreas Hansen Christensen
1871-1872
Andreas Hansen Christensen
F:
31 maj 1871
Ballum s. (Buntje)
D:
7 jan. 1872
Ballum s. (Buntje)
Karen Petersdatter
1829-1871
Karen Petersdatter
F:
14 jun. 1829
Ballum s.(Buntje)
D:
13 okt. 1871
Ballum s. (Buntje)
Frands Christensen
ca. 1821-1886
Frands Christensen
F:
ca. 1821
Tjæreborg s. (Tradsborg)
G:
11 nov. 1857
Ballum
D:
28 jun. 1886
Ballum s. (Buntje)
Hans Jensen Hansen
1831-1841
Hans Jensen Hansen
F:
17 nov. 1831
Ballum s. (Buntje)
D:
25 apr. 1841
Ballum s. (Buntje)
Hans Andersen Hansen
1833-1841
Hans Andersen Hansen
F:
23 sep. 1833
Ballum s. (Buntje)
D:
20 apr. 1841
Ballum s. (Buntje)
Johanne Christine Jacobsen
1860-
Johanne Christine Jacobsen
F:
16 mar. 1860
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Carsten Jacobsen
1862-
Carsten Jacobsen
F:
26 okt. 1862
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Therese Kirstine Jacobsen
1903-
Therese Kirstine Jacobsen
F:
1 okt. 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christian Beyer Lund
1900-
Christian Beyer Lund
F:
9 nov. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
4 mar. 1927
Emmerlev
Andreas Hansen Jacobsen
1906-1997
Andreas Hansen Jacobsen
F:
11 maj 1906
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
18 mar. 1997
Skærbæk
Anne Marie Petersen
1908-1997
Anne Marie Petersen
F:
16 apr. 1908
Hjerpsted
G:
23 okt. 1931
Emmerlev
D:
18 mar. 1997
Skærbæk
Kirstine Jacobsen
1913-
Kirstine Jacobsen
F:
11 sep. 1913
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Friederich Carl Friederichsen
1910-
Friederich Carl Friederichsen
F:
6 jan. 1910
Tønder
G:
4 aug. 1933
Emmerlev
Hans Jacobsen
1917-
Hans Jacobsen
F:
2 feb. 1917
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peder Hansen Jacobsen
1865-1941
Peder Hansen Jacobsen
F:
10 mar. 1865
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
8 jun. 1941
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Alfrieda Christine Hansen
1881-1964
Alfrieda Christine Hansen
F:
24 nov. 1881
Brede s.
D:
5 feb. 1964
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Sønnik Iversen Linnet
Peter Lausten Linnet
Anton Pedersen Linnet
Cathrine Marie Laustsen
1901-1957
Cathrine Marie Laustsen
F:
29 apr. 1901
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
27 Okt 1957
Emmerlev s. (Kærgård)
Andreas Pedersen Linnet
1895-1966
Andreas Pedersen Linnet
F:
1 jul. 1895
Emmerlev s. (Kærgård)
G:
25 okt. 1922
Emmerlev
D:
20 apr. 1966
Tønder (sygehuset)
Sønnik Iversen Linnet
1942-
Sønnik Iversen Linnet
F:
25 apr. 1942
Emmerlev s. (Kærgård)
Andrea Christine Laustsen
1903-
Andrea Christine Laustsen
F:
4 aug. 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anton Petersen Linnet
1894-
Anton Petersen Linnet
F:
15 apr. 1894
Emmerlev s. (Kærgård)
Hanne Jacobsen
1870-1910
Hanne Jacobsen
F:
2 jun. 1870
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
25 apr. 1910
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peter Marius Laustsen
1872-1940
Peter Marius Laustsen
F:
7 jun. 1872
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
29 okt. 1897
Emmerlev
D:
7 nov. 1940
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Andersen Jacobsen
1872-
Hans Andersen Jacobsen
F:
13 dec. 1872
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Andrea Laustsen
1879-1935
Andrea Laustsen
F:
20 jun. 1879
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
25 mar. 1899
Emmerlev
D:
5 jun. 1935
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Ane Martine Petersen
1900-
Ane Martine Petersen
F:
29 jul. 1900
Emmerlev
Hans Petersen
1902-
Hans Petersen
F:
1 jan. 1902
Emmerlev
Kirsten Petersen
1903-
Kirsten Petersen
F:
27 mar. 1903
Emmerlev
Andreas Boyschau
1901-
Andreas Boyschau
F:
18 aug. 1901
Døstrup s. (Vinum)
G:
1 mar. 1929
Emmerlev
Andreas Christian Petersen
1904-
Andreas Christian Petersen
F:
9 nov. 1904
Emmerlev
Agathe Petersen
1907-
Agathe Petersen
F:
24 feb. 1907
Emmerlev
Hans Peter Andresen
1897-
Hans Peter Andresen
F:
28 jun. 1897
Agerskov s. (Rangstrupgårde)
G:
1 apr. 1932
Emmerlev
Thyra Petersen
1908-
Thyra Petersen
F:
6 maj 1908
Emmerlev
Signe Petersen
1909-2001
Signe Petersen
F:
24 dec. 1909
Emmerlev
D:
10 feb. 2001
Magnus Petersen
1901-1967
Magnus Petersen
F:
27 okt. 1901
Hjerpsted
D:
10 feb. 1967
Hanne Petersen
1911-
Hanne Petersen
F:
31 maj 1911
Emmerlev
Hans Adolph Brorson Winum
1900-
Hans Adolph Brorson Winum
F:
24 okt. 1900
Agerskov s. (Rangstrup)
G:
22 okt. 1939
Agerskov
Ninna Petersen
1917-
Ninna Petersen
F:
25 okt. 1917
Emmerlev
Ane Marie Jacobsen
1876-
Ane Marie Jacobsen
F:
27 aug. 1876
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Svend Knudsen Petersen
1873-1933
Svend Knudsen Petersen
F:
5 aug. 1873
Emmerlev
G:
27 okt. 1899
Emmerlev
D:
17 maj 1933
Emmerlev
Kirsten Hansen
1838-
Kirsten Hansen
F:
5 jun. 1838
Ballum s. (Rejsby)
Andreas Christian Jacobsen
1832-1891
Andreas Christian Jacobsen
F:
28 feb. 1832
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
25 sep. 1859
Emmerlev
D:
21 sep. 1891
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hansine Hansen
1844-1928
Hansine Hansen
F:
26 jun. 1844
Ballum s. (Buntje)
D:
15 mar. 1928
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen Boysen
1838-1918
Laust Hansen Boysen
F:
8 sep. 1838
G:
2 jan. 1868
Ballum
D:
24 maj 1918
Ballum s. (Nørhus)
Hans Andersen Hansen
1844-1868
Hans Andersen Hansen
F:
26 jun. 1844
Ballum s. (Buntje)
D:
6 mar. 1868
Ballum s. (Buntje)
Hanne Hansdatter
1805-1884
Hanne Hansdatter
F:
17 okt. 1805
Ballum s. (Buntje)
D:
29 aug. 1884
Ballum s. (Buntje)
Peter Lausten Hansen
1798-1892
Peter Lausten Hansen
F:
5 dec. 1798
Ballum s. (Nørhus)
G:
2 nov. 1828
D:
28 jul. 1892
Ballum s. (Buntje)
Karen Lønne
1898-1989
Karen Lønne
F:
1 feb. 1898
Farup s. (Kirkeby)
D:
6 aug. 1989
Marinus Mortensen
1894-1988
Marinus Mortensen
F:
15 dec. 1894
G:
3 aug. 1922
Farup
D:
28 nov. 1988
Maren Lønne
1901-1906
Maren Lønne
F:
20 nov. 1901
Farup s. (Kirkeby)
D:
26 dec. 1906
Farup s. (Kirkeby)
Peder Poulsen Lønne
1863-1904
Peder Poulsen Lønne
F:
17 aug. 1863
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
2 okt. 1904
Farup s. (Kirkeby
Cecilie Nicolaisen
1875-
Cecilie Nicolaisen
F:
21 dec. 1875
Farup s. (Kærenggård)
G:
27 mar. 1896
Farup
Dødfødt søn
1898-1898
Dødfødt søn
F:
10 jul. 1898
Ballum s. (Buntje)
D:
10 jul. 1898
Ballum s. (Buntje)
Christen Andersen Hansen
1900-1900
Christen Andersen Hansen
F:
19 mar. 1900
Ballum s. (Buntje)
D:
22 maj 1900
Ballum s. (Buntje)
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
9 dec. 1949
Ballum
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Søren Hansen Ehmsen
1928-
Søren Hansen Ehmsen
F:
6 nov. 1928
Ballum s. (Buntje)
Ehm Hansen Ehmsen
1930-
Ehm Hansen Ehmsen
F:
29 mar. 1930
Ballum s. (Buntje)
Katharine Elisabeth Ehmsen
1931-
Katharine Elisabeth Ehmsen
F:
20 nov. 1931
Ballum s. (Buntje)
Henning Ehmsen
Ejnar Ehmsen
Lene Marie Hansen
1902-
Lene Marie Hansen
F:
17 nov. 1902
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Boi Ehmsen
1902-
Boi Ehmsen
F:
15 jun. 1902
Ballum s. (Nørhus)
G:
12 mar. 1926
Ballum
Ellen Lønne
1866-1950
Ellen Lønne
F:
23 jun. 1866
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
13 mar. 1950
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Søren Nissen Hansen
1867-1923
Søren Nissen Hansen
F:
23 jun. 1867
G:
10 jun. 1892
Ballum
D:
11 sep. 1923
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Søren Jensen Lønne
1897-1898
Søren Jensen Lønne
F:
19 jul. 1897
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
4 maj 1898
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Søren Jensen Lønne
1910-1992
Søren Jensen Lønne
F:
22 apr. 1910
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
5 apr. 1992
Brede s. (Bredebro plejehjem)
Karen Lønne
1912-1993
Karen Lønne
F:
29 aug. 1912
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
5 dec. 1993
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Johannes Hansen
1907-1990
Johannes Hansen
F:
2 jun. 1907
Skast
G:
6 nov. 1942
D:
13 dec. 1990
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Anders Hansen Lønne
1869-1929
Anders Hansen Lønne
F:
18 mar. 1869
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
12 nov. 1929
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Ane Kirstine Hansen
1872-1943
Ane Kirstine Hansen
F:
9 apr. 1872
Vilslev s.
G:
20 sep. 1895
Ballum
D:
24 jul. 1943
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Boi Ehmsen
1899-1899
Boi Ehmsen
F:
13 sep. 1899
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
13 sep. 1899
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Cathrine Marie Lønne
1871-1953
Cathrine Marie Lønne
F:
24 jan. 1871
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
10 okt. 1953
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Greis Jensen Ehmsen
1875-1936
Greis Jensen Ehmsen
F:
22 feb. 1875
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
5 apr. 1936
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Karen Andersdatter
1835-1906
Karen Andersdatter
F:
13 nov. 1835
Ballum s. (Buntje)
D:
27 okt. 1906
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Søren Jensen Poulsen Lønne
1832-1917
Søren Jensen Poulsen Lønne
F:
16 aug. 1832
Ballum s. (Rejsby)
G:
26 feb. 1861
D:
26 apr. 1917
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Ole Mathiesen Aas
1871-1872
Ole Mathiesen Aas
F:
4 dec. 1871
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
2 apr. 1872
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Theodor Mathiesen Aas
1872-1872
Theodor Mathiesen Aas
F:
20 okt. 1872
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
21 okt. 1872
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Ellen Aas
1873-1899
Ellen Aas
F:
21 nov. 1873
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
10 jun. 1899
Ballum s. (Buntje)
Theodor Mathiesen Aas
1875-1893
Theodor Mathiesen Aas
F:
11 sep. 1875
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
16 dec. 1893
Ballum s. (Buntje)
Laust Nielsen Andresen
1904-
Laust Nielsen Andresen
F:
10 dec. 1904
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Ingeborg Andresen
1906-
Ingeborg Andresen
F:
31 okt. 1906
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Hans Peter Sibbersen
1902-
Hans Peter Sibbersen
F:
4 mar. 1902
Brede s. (Åspe)
G:
23 feb. 1934
Ravsted
Margrethe Andresen
1908-
Margrethe Andresen
F:
14 jun. 1908
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Axel Julius
Frederik Jens Julius
1932-2004
Frederik Jens Julius
F:
19 Okt 1932
Ravsted s. (Hejsel)
D:
22 apr. 2004
Ingrid Henriette Langholz
1936-2004
Ingrid Henriette Langholz
F:
19 Okt 1936
Ravsted s. (Fogderup)
G:
27 Okt 1956
Ravsted
D:
7 mar. 2004
Ellen Georgine Andresen
1910-1991
Ellen Georgine Andresen
F:
1 sep. 1910
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
D:
19 jun. 1991
Rasmus Nielsen Julius
1906-
Rasmus Nielsen Julius
F:
9 mar. 1906
Hviding s. (Høgsbro)
G:
19 aug. 1932
Ravsted
Jørgen Andresen
1913-
Jørgen Andresen
F:
29 apr. 1913
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Ella Iwersen
Georg Theodor Andresen
1914-
Georg Theodor Andresen
F:
14 okt. 1914
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Marie Dorthea Aas
1877-1942
Marie Dorthea Aas
F:
28 nov. 1877
Ballum s. (Buntje)
D:
4 mar. 1942
Ravsted
Jens Peter Andresen
1878-
Jens Peter Andresen
F:
8 mar. 1878
Ravsted s.
G:
21 nov. 1903
Ribe (Skt. Cathrine)
Laust Nielsen Aas
1837-1900
Laust Nielsen Aas
F:
22 jun. 1837
Ballum s. (Buntje)
D:
15 nov. 1900
Ballum s. (Buntje)
Margrethe Nissen
1844-
Margrethe Nissen
F:
29 jul. 1844
Ballum s. (Buntje-Ballum)
G:
13 apr. 1871
Ballum
Lene Marie Andersdatter
1838-
Lene Marie Andersdatter
F:
20 nov. 1838
Ballum s. (Buntje)
Boy Nielsen
1840-
Boy Nielsen
F:
13 feb. 1840
G:
21 mar. 1865
Ballum
Anders Hansen Aas
1807-1849
Anders Hansen Aas
F:
23 okt. 1807
D:
25 dec. 1849
Ellen Laustdatter
1803-1870
Ellen Laustdatter
F:
22 jun. 1803
Ballum s. (Rejsby)
G:
20 nov. 1834
D:
10 feb. 1870
Ballum s. (Buntje)
Laust Hansen Boysen
1838-1918
Laust Hansen Boysen
F:
8 sep. 1838
D:
24 maj 1918
Ballum s. (Nørhus)
Hansine Hansen
1844-1928
Hansine Hansen
F:
26 jun. 1844
Ballum s. (Buntje)
G:
2 jan. 1868
Ballum
D:
15 mar. 1928
Ballum s. (Nørhus)
Bodil Marie Meyer
1877-
Bodil Marie Meyer
F:
12 maj 1877
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen Meyer
1879-
Laust Hansen Meyer
F:
24 apr. 1879
Ballum s. (Nørhus)
Karen Hansdatter
1840-
Karen Hansdatter
F:
21 okt. 1840
Ballum s. (Nørhus)
Andreas Christian Meyer
1838-
Andreas Christian Meyer
F:
15 jul. 1838
G:
7 aug. 1875
Ballum
Kristine Marie Johnsen
1866-1874
Kristine Marie Johnsen
F:
19 jul. 1866
Agerskov s. (Bovlund Nymark)
D:
senest 1874
Christine Marie Boysen
1844-
Christine Marie Boysen
F:
25 aug. 1844
Ballum s. (Nørhus)
Hans Christensen Johnsen
1844-1874
Hans Christensen Johnsen
F:
11 maj 1844
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
28 dec. 1865
Agerskov
D:
4 sep. 1874
Agerskov s. (Bovlund Nymark)
Hans Andersen Boysen
1848-1848
Hans Andersen Boysen
F:
17 feb. 1848
D:
20 feb. 1848
Abelone Kirstine Bagger
1879-
Abelone Kirstine Bagger
F:
17 dec. 1879
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hans Laustsen Bagger
1882-
Hans Laustsen Bagger
F:
15 okt. 1882
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Jes Vilhelm Bagger
1885-
Jes Vilhelm Bagger
F:
2 okt. 1885
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hansine Andrea Boysen
1849-
Hansine Andrea Boysen
F:
17 okt. 1849
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen Bagger
ca. 1850-
Laust Hansen Bagger
F:
ca. 1850
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
G:
21 mar. 1879
Ballum
Ane Helene Bothilde Boysen
1849-1866
Ane Helene Bothilde Boysen
F:
17 okt. 1849
D:
29 sep. 1866
Ane Hansdatter
1810-1856
Ane Hansdatter
F:
27 jan. 1810
D:
19 jul. 1856
Hans Lausten Boysen
1808-1895
Hans Lausten Boysen
F:
17 okt. 1808
Ballum s. (Nørhus)
G:
11 feb. 1837
D:
30 sep. 1895
Ballum s. (Buntje)
Christine Marie Boysen
1840-1849
Christine Marie Boysen
F:
26 aug. 1840
Ballum s. (Rejsby)
D:
14 maj 1849
Ballum s. (Rejsby)
Karen Boysen
1842-
Karen Boysen
F:
23 okt. 1842
Ballum s. (Rejsby)
Laust Hansen Boysen
1845-1852
Laust Hansen Boysen
F:
27 aug. 1845
Ballum s. (Rejsby)
D:
8 maj 1852
Ballum s. (Rejsby)
Hans Andersen Boysen
1849-1863
Hans Andersen Boysen
F:
16 okt. 1849
Ballum s. (Rejsby)
D:
5 aug. 1863
Ballum s. (Rejsby)
Laust Hansen Boysen
1852-
Laust Hansen Boysen
F:
25 jun. 1852
Ballum s. (Rejsby)
Bothilde Hansdatter
1813-1853
Bothilde Hansdatter
F:
15 nov. 1813
D:
2 jan. 1853
Hans Boysen Lausten
1811-
Hans Boysen Lausten
F:
28 jan. 1811
Ballum s. (Nørhus)
G:
21 dec. 1839
Ballum
Hans Andersen Aas
1774-1831
Hans Andersen Aas
F:
15 feb. 1774
G:
3 feb. 1804
D:
7 jun. 1831
Laust Hansen Boysen
1838-1918
Laust Hansen Boysen
F:
8 sep. 1838
D:
24 maj 1918
Ballum s. (Nørhus)
Hansine Hansen
1844-1928
Hansine Hansen
F:
26 jun. 1844
Ballum s. (Buntje)
G:
2 jan. 1868
Ballum
D:
15 mar. 1928
Ballum s. (Nørhus)
Bodil Marie Meyer
1877-
Bodil Marie Meyer
F:
12 maj 1877
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen Meyer
1879-
Laust Hansen Meyer
F:
24 apr. 1879
Ballum s. (Nørhus)
Karen Hansdatter
1840-
Karen Hansdatter
F:
21 okt. 1840
Ballum s. (Nørhus)
Andreas Christian Meyer
1838-
Andreas Christian Meyer
F:
15 jul. 1838
G:
7 aug. 1875
Ballum
Kristine Marie Johnsen
1866-1874
Kristine Marie Johnsen
F:
19 jul. 1866
Agerskov s. (Bovlund Nymark)
D:
senest 1874
Christine Marie Boysen
1844-
Christine Marie Boysen
F:
25 aug. 1844
Ballum s. (Nørhus)
Hans Christensen Johnsen
1844-1874
Hans Christensen Johnsen
F:
11 maj 1844
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
28 dec. 1865
Agerskov
D:
4 sep. 1874
Agerskov s. (Bovlund Nymark)
Hans Andersen Boysen
1848-1848
Hans Andersen Boysen
F:
17 feb. 1848
D:
20 feb. 1848
Abelone Kirstine Bagger
1879-
Abelone Kirstine Bagger
F:
17 dec. 1879
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hans Laustsen Bagger
1882-
Hans Laustsen Bagger
F:
15 okt. 1882
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Jes Vilhelm Bagger
1885-
Jes Vilhelm Bagger
F:
2 okt. 1885
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hansine Andrea Boysen
1849-
Hansine Andrea Boysen
F:
17 okt. 1849
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen Bagger
ca. 1850-
Laust Hansen Bagger
F:
ca. 1850
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
G:
21 mar. 1879
Ballum
Ane Helene Bothilde Boysen
1849-1866
Ane Helene Bothilde Boysen
F:
17 okt. 1849
D:
29 sep. 1866
Hans Lausten Boysen
1808-1895
Hans Lausten Boysen
F:
17 okt. 1808
Ballum s. (Nørhus)
D:
30 sep. 1895
Ballum s. (Buntje)
Ane Hansdatter
1810-1856
Ane Hansdatter
F:
27 jan. 1810
G:
11 feb. 1837
D:
19 jul. 1856
Margrethe Andersdatter Lind
1825-
Margrethe Andersdatter Lind
F:
6 maj 1825
Ballum s. (Nørhus)
G:
27 jan. 1862
Ballum
Christine Marie Boysen
1840-1849
Christine Marie Boysen
F:
26 aug. 1840
Ballum s. (Rejsby)
D:
14 maj 1849
Ballum s. (Rejsby)
Karen Boysen
1842-
Karen Boysen
F:
23 okt. 1842
Ballum s. (Rejsby)
Laust Hansen Boysen
1845-1852
Laust Hansen Boysen
F:
27 aug. 1845
Ballum s. (Rejsby)
D:
8 maj 1852
Ballum s. (Rejsby)
Hans Andersen Boysen
1849-1863
Hans Andersen Boysen
F:
16 okt. 1849
Ballum s. (Rejsby)
D:
5 aug. 1863
Ballum s. (Rejsby)
Laust Hansen Boysen
1852-
Laust Hansen Boysen
F:
25 jun. 1852
Ballum s. (Rejsby)
Hans Boysen Lausten
1811-
Hans Boysen Lausten
F:
28 jan. 1811
Ballum s. (Nørhus)
Bothilde Hansdatter
1813-1853
Bothilde Hansdatter
F:
15 nov. 1813
G:
21 dec. 1839
Ballum
D:
2 jan. 1853
Lorenz Lausten Boysen
1814-
Lorenz Lausten Boysen
F:
17 feb. 1814
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen
1781-1815
Laust Hansen
F:
22 apr. 1781
Ballum s. (Nørhus)
D:
8 feb. 1815
Ballum s. (Nørhus)
Kirstine Marie Hansdatter
Kirstine Marie Hansdatter
G:
21 nov. 1806
Ballum
Anna Christiansdatter
1743-1785
Anna Christiansdatter
F:
22 jul. 1743
Abild s. (Tykskov)
G:
5 mar. 1774
Abild
D:
10 sep. 1785
Ballum s. (Nørhus)