Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Ellen
- 1626
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Peder Pedersen
1693-1695
Peder Pedersen
F:
1693
Møgeltønder s. (Kannikhus)
D:
1695
Møgeltønder s. (Kannikhus)
Peder Beyer
ca. 1720-
Peder Beyer
F:
ca. 1720
Christian Pedersen Beyer
1695-1747
Christian Pedersen Beyer
F:
1695
Møgeltønder s. (Kannikhus)
D:
1747
Skast
Kirsten Sørensdatter Beyer
Kirsten Jepsdatter
Dødfødt søn
1755-1755
Dødfødt søn
F:
1755
D:
1755
Maren Pedersdatter Beyer
ca. 1725-1755
Maren Pedersdatter Beyer
F:
ca. 1725
D:
1755
Anders Andersen
1723-1763
Anders Andersen
F:
1723
G:
17 okt. 1754
D:
18 nov. 1763
Peder Pedersen Beyer
ca. 1727-1785
Peder Pedersen Beyer
F:
ca. 1727
D:
10 apr. 1785
Marie Nielsdatter
Marie Nielsdatter
G:
1783
Gyde Marie Pedersdatter Beyer
1731-1758
Gyde Marie Pedersdatter Beyer
F:
5 mar. 1731
Møgeltønder s. (Kannikhus)
D:
1758
Ubjerg s. (Sæd)
Lorentz Momsen
ca. 1736-1783
Lorentz Momsen
F:
ca. 1736
Ubjerg s. (Sæd)
D:
15 jun. 1783
Ubjerg s. (Sæd)
Peder Pedersen Beyer
1700-1769
Peder Pedersen Beyer
F:
1700
Møgeltønder s. (Kannikhus)
D:
1769
Møgeltønder s. (Kannikhus)
Anna Pedersdatter Beyer
1690-1770
Anna Pedersdatter Beyer
F:
26 dec. 1690
D:
18 sep. 1770
Peder Christensen Beyer
1665-1739
Peder Christensen Beyer
F:
o. 1660/65
D:
1719/39
Maren Pedersdatter
ca. 1657-1706
Maren Pedersdatter
F:
ca. 1657
G:
1688
Møgeltønder
D:
1706
Marie Brodersen
1734-
Marie Brodersen
F:
1734
Møgeltønder
Anne Marie Petersen
1787-1788
Anne Marie Petersen
F:
31 dec. 1787
Humtrup
D:
5 jan. 1788
Humtrup
Peter Petersen
1789-
Peter Petersen
F:
4 jan. 1789
Humtrup
Friderica Petersen
1791-
Friderica Petersen
F:
23 jul. 1791
Humtrup
Ester Petersen
1793-1800
Ester Petersen
F:
28 jul. 1793
Humtrup
D:
8 feb. 1800
Humtrup
Anne Marie Petersen
1795-
Anne Marie Petersen
F:
16 aug. 1795
Humtrup
Marcus Petersen
1798-
Marcus Petersen
F:
11 nov. 1798
Humtrup
Ester Petersen
1802-1810
Ester Petersen
F:
28 aug. 1802
Humtrup
D:
2 maj 1810
Humtrup
Helene Margrethe Brodersen
ca. 1763-
Helene Margrethe Brodersen
F:
ca. 1763
Nicolai Petersen
1760-1806
Nicolai Petersen
F:
23 jun. 1760
Burkal
G:
1 sep. 1786
Humtrup
D:
30 jun. 1806
Burkal s. (Lydersholm)
Jes Hansen
Jes Hansen
G:
1 feb. 1812
Hostrup
Eduard Martin Achtnich
1821-
Eduard Martin Achtnich
F:
1 jul. 1821
Christiansfeld
Eugen Achtnich
1855-1855
Eugen Achtnich
F:
5 nov. 1855
Christiansfeld
D:
15 nov. 1855
Christiansfeld
Theodor Achtnich
1857-
Theodor Achtnich
F:
10 maj 1857
Christiansfeld
Waldemar Achtnich
1859-
Waldemar Achtnich
F:
7 apr. 1859
Christiansfeld
Bente Antonie Achtnich
1889-
Bente Antonie Achtnich
F:
19 maj 1889
Christiansfeld
Ernst Alfred Hickel
1879-
Ernst Alfred Hickel
F:
29 maj 1879
Sydafrika
G:
29 aug. 1910
Christiansfeld
Marie Emilie Achtnich
1890-
Marie Emilie Achtnich
F:
27 sep. 1890
Christiansfeld
Wilhelm Johannes Petersen
1881-
Wilhelm Johannes Petersen
F:
30 sep. 1881
Christiansfeld
G:
26 nov. 1912
Christiansfeld
Emil Achtnich
1862-
Emil Achtnich
F:
1 feb. 1862
Christiansfeld
Käthe Schmidt
1862-
Käthe Schmidt
F:
9 nov. 1862
G:
18 maj 1887
Christiansfeld
Carl Anton Achtnich
1824-1887
Carl Anton Achtnich
F:
17 feb. 1824
Christiansfeld
D:
20 okt. 1887
Christiansfeld
Bente Catharina Henriette Pasche
1826-1910
Bente Catharina Henriette Pasche
F:
28 okt. 1826
London
G:
9 jan. 1855
Christiansfeld
D:
5 feb. 1910
Christiansfeld
Heinrich Immanuel Achtnich
1792-1858
Heinrich Immanuel Achtnich
F:
9 jun. 1792
Christiansfeld
D:
19 feb. 1858
Christiansfeld
Catharina Marie Heinsen
1797-1871
Catharina Marie Heinsen
F:
4 feb. 1797
Grelsbüll
G:
24 aug. 1820
Christiansfeld
D:
30 dec. 1871
Christiansfeld
Friederica Marie Achtnich
1794-1796
Friederica Marie Achtnich
F:
16 aug. 1794
Christiansfeld
D:
3 jan. 1796
Christiansfeld
Henriette Marie Achtnich
1797-
Henriette Marie Achtnich
F:
10 feb. 1797
Christiansfeld
Benedicte Johanne Achtnich
1800-
Benedicte Johanne Achtnich
F:
17 jun. 1800
Christiansfeld
August Friedrich Achtnich
1808-1810
August Friedrich Achtnich
F:
8 mar. 1808
Christiansfeld
D:
18 apr. 1810
Christiansfeld
Anke Brodersen
1764-1818
Anke Brodersen
F:
13 sep. 1764
Humtrup
D:
3 jun. 1818
Christiansfeld
Immanuel Martin Achtnich
1746-1820
Immanuel Martin Achtnich
F:
28 jan. 1746
Riga
G:
1 okt. 1791
Christiansfeld
D:
4 mar. 1820
Christiansfeld
Helene Marie Brodersen
1767-1803
Helene Marie Brodersen
F:
14 maj 1767
Humtrup
D:
1791/1803
Friderich Brodersen
1735-1791
Friderich Brodersen
F:
1735
Møgeltønder
D:
8 dec. 1791
Humtrup
Anne Marie Duborg
ca. 1726-1803
Anne Marie Duborg
F:
ca. 1726
G:
ca. 1762
D:
25 mar. 1803
Humtrup
Maren Brodersen
1739-1740
Maren Brodersen
F:
3 feb. 1739
Møgeltønder
D:
1740
Møgeltønder
Ancke Brodersen
1741-
Ancke Brodersen
F:
23 mar. 1741
Møgeltønder
Peter Brodersen
1769-
Peter Brodersen
F:
26 mar. 1769
Holm
Cicilie Marie Brodersen
1798-1800
Cicilie Marie Brodersen
F:
31 aug. 1798
Holm
D:
25 jan. 1800
Holm
Hans Brodersen
1800-1806
Hans Brodersen
F:
15 dec. 1800
Holm
D:
23 jan. 1806
Holm
Lorenz Brodersen
1803-
Lorenz Brodersen
F:
21 jan. 1803
Holm
Margrethe Marcussen
ca. 1802-
Margrethe Marcussen
F:
ca. 1802
Braderup s.
Peter Brodersen
1805-1805
Peter Brodersen
F:
6 maj 1805
Holm
D:
22 jul. 1805
Holm
Peter Christian Brodersen
1806-1807
Peter Christian Brodersen
F:
2 dec. 1806
Holm
D:
25 mar. 1807
Holm
Maria Brodersen
1808-
Maria Brodersen
F:
23 sep. 1808
Holm
Christian Brodersen
1770-1825
Christian Brodersen
F:
6 apr. 1770
Holm
D:
31 dec. 1825
Braderup
Catharina Marcussen
1767-
Catharina Marcussen
F:
1767
Kogsbøl
G:
15 jun. 1797
Højer
Sønnich Brodersen
1772-1804
Sønnich Brodersen
F:
10 maj 1772
Holm
D:
2 jul. 1804
Holm
Hans Brodersen
1744-1772
Hans Brodersen
F:
29 jan. 1744
Møgeltønder
D:
4 dec. 1772
Holm
Silla Marie Christiansdatter
Silla Marie Christiansdatter
G:
4 jun. 1768
Braderup
Sønnich Brodersen
1745-1746
Sønnich Brodersen
F:
1745
Møgeltønder
D:
1746
Møgeltønder
Margrethe Feddersdatter
ca. 1708-1759
Margrethe Feddersdatter
F:
ca. 1708
fmtl. Ås
D:
1759
Møgeltønder
Peter Brodersen
1709-1758
Peter Brodersen
F:
1709
Møgeltønder
D:
1758
Møgeltønder
Fedder Beyer
1746-1764
Fedder Beyer
F:
4 mar. 1746
D:
30 jun. 1764
Claus Beyer
1748-som barn
Claus Beyer
F:
13 jan. 1748
D:
som barn
Niels Schack Aagaard
1807-1808
Niels Schack Aagaard
F:
1807
D:
1808
Karine Ansine Sophia Schack Aagaard
1809-1836
Karine Ansine Sophia Schack Aagaard
F:
5 apr. 1809
Agerskov
D:
8 feb. 1836
Hinrich Jensen
1801-
Hinrich Jensen
F:
16 maj 1801
Tønder
G:
31 dec. 1834
Agerskov
Emilie Nicoline Catharine Bøllemose
1870-1870
Emilie Nicoline Catharine Bøllemose
F:
5 apr. 1870
Glud
D:
20 jun. 1870
Glud
Einar Johannes Bøllemose
1871-
Einar Johannes Bøllemose
F:
29 jun. 1871
Glud
Harald Albert Bøllemose
1874-1874
Harald Albert Bøllemose
F:
25 jan. 1874
Glud
D:
11 mar. 1874
Glud
Ingeborg Katrine Nikoline Bøllemose
1875-
Ingeborg Katrine Nikoline Bøllemose
F:
25 jan. 1875
Grindsted
Harald Kristjan Albert Bøllemose
1876-
Harald Kristjan Albert Bøllemose
F:
9 sep. 1876
Grindsted
Ida Knudine Grauer
1840-1881
Ida Knudine Grauer
F:
22 mar. 1840
Aabenraa
D:
15 apr. 1881
Skelby
Emil Frederik Bøllemose
1832-1896
Emil Frederik Bøllemose
F:
31 maj 1832
Nykøbing M.
G:
6 aug. 1867
Aabenraa
D:
19 mar. 1896
Skelby
Maria Sophia Grauer
1842-1843
Maria Sophia Grauer
F:
28 jan. 1842
Aabenraa
D:
30 apr. 1843
Aabenraa
Dødfødt søn
1876-1876
Dødfødt søn
F:
1 aug. 1876
Aarhus (Vor Frue)
D:
1 aug. 1876
Aarhus (Vor Frue)
Harald Knud Hieronymus Grauer
1843-1888
Harald Knud Hieronymus Grauer
F:
23 dec. 1843
Aabenraa
D:
30 mar. 1888
Aarhus (Vor Frue)
Sophie Mathilde Ibsen
1857-1876
Sophie Mathilde Ibsen
F:
27 okt. 1857
København (Vor Frue)
G:
29 jun. 1875
København (Vor Frue)
D:
27 aug. 1876
Aarhus (Vor Frue)
Axel Grauer
1878-
Axel Grauer
F:
19 nov. 1878
Aarhus (Vor Frue)
Mathilde Sophie Grauer
1879-
Mathilde Sophie Grauer
F:
4 nov. 1879
Aarhus (Vor Frue)
Thyra Grauer
1880-
Thyra Grauer
F:
14 nov. 1880
Aarhus (Vor Frue)
Ingeborg Grauer
1882-1930
Ingeborg Grauer
F:
12 jul. 1882
Aarhus (Vor Frue)
D:
30 maj 1930
Birkerød
Axel Sofus Daniel Bang
1857-1942
Axel Sofus Daniel Bang
F:
14 jun. 1857
København (Holmens s.)
G:
19 okt. 913
København (Garnisons k.)
D:
6 jan. 1942
København (Christiansborg Slotssogn (Holmens kb.))
Ellen Grauer
1886-
Ellen Grauer
F:
25 maj 1886
Aarhus (Vor Frue)
Karen Grauer
1887-
Karen Grauer
F:
23 maj 1887
Aarhus (Vor Frue)
Charlotte Emilie Clara Mazar de la Garde
1857-1935
Charlotte Emilie Clara Mazar de la Garde
F:
27 aug. 1857
Lübeck
D:
7 jun. 1935
København (Skt. Jakobs s.)
Aage Grauer Ravnsgaard
1876-1941
Aage Grauer Ravnsgaard
F:
2 jul. 1876
Stubbekøbing
D:
9 jul. 1941
Viggo Grauer Ravnsgaard
1877-1882
Viggo Grauer Ravnsgaard
F:
6 jul. 1877
Stubbekøbing
D:
11 jun. 1882
Stubbekøbing
Otto Lave Wilhelm Marckmann
1909-1995
Otto Lave Wilhelm Marckmann
F:
5 sep. 1909
København
D:
11 dec. 1995
Merete Segelcke
1913-2001
Merete Segelcke
F:
1 jun. 1913
Næstved (Skt. Peders s.)
G:
27 nov. 1935
København (Holmens k.)
D:
6 nov. 2001
Erik Marckmann
1912-1989
Erik Marckmann
F:
2 mar. 1912
København
D:
11 apr. 1989
Ingrid Beate Jørgensen
1910-1958
Ingrid Beate Jørgensen
F:
14 nov. 1910
G:
23 sep. 1938
D:
15 jun. 1958
Marie Sofie Elise Marckmann
1914-2003
Marie Sofie Elise Marckmann
F:
1 maj 1914
København
D:
17 apr. 2003
Agnethe Nicoline Sophie Ravnsgaard
1880-1964
Agnethe Nicoline Sophie Ravnsgaard
F:
6 mar. 1880
Stubbekøbing
D:
17 nov. 1964
Aage Ludvig Alexander Marckmann
1875-1940
Aage Ludvig Alexander Marckmann
F:
29 mar. 1875
Nykøbing F.
G:
19 maj 1905
Stubbekøbing
D:
26 sep. 1940
København
Sophia Marine Grauer
1846-1911
Sophia Marine Grauer
F:
15 apr. 1846
Aabenraa
D:
19 feb. 1911
København (Skt. Jakobs s.)
Laue Ravnsgaard
1843-1919
Laue Ravnsgaard
F:
6 aug. 1843
Rise
G:
28 okt. 1875
Aarhus (Vor Frue)
D:
12 dec. 1919
Roskilde (Skt. Hans Hospital)
Elsa Grauer
1884-
Elsa Grauer
F:
6 feb. 1884
Helsingør (Skt. Mariæ s.)
Signe Maria Grauer
1889-
Signe Maria Grauer
F:
4 dec. 1889
Aarhus (Vor Frue)
Niels Christian Schack Grauer
1852-1914
Niels Christian Schack Grauer
F:
18 feb. 1852
Aabenraa
D:
3 okt. 1914
Frederiksberg (Solbjerg s.)
Johanne Elisabeth Svendsen
1853-1929
Johanne Elisabeth Svendsen
F:
29 apr. 1853
Helsingør (Doms.)
G:
10 jan. 1883
Helsingør (Skt. Mariæ k.)
D:
25 mar. 1929
København (Skt. Jakobs s.)
Nicoline Dorthea Schack Aagaard
1811-1874
Nicoline Dorthea Schack Aagaard
F:
15 apr. 1811
Agerskov
D:
27 aug. 1874
Jacob Jørgen Grauer
1810-1875
Jacob Jørgen Grauer
F:
4 jul. 1810
Rise
G:
15 jun. 1838
Agerskov
D:
7 feb. 1875
Niels Schack Aagaard
1813-1895
Niels Schack Aagaard
F:
12 jul. 1813
Agerskov
D:
6 maj 1895
Julie Auguste Carlsen
1823-
Julie Auguste Carlsen
F:
19 dec. 1823
Aabenraa
G:
21 nov. 1843
Aabenraa (i huset)
Dødfødt søn
1815-1815
Dødfødt søn
F:
29 dec. 1815
Agerskov
D:
29 dec. 1815
Agerskov
Ingeborg Schack
1772-1838
Ingeborg Schack
F:
10 feb. 1772
D:
19 mar. 1838
Knud Aagaard
1769-1838
Knud Aagaard
F:
22 mar. 1769
G:
1806
D:
27 feb. 1838
Niels Nielsen Schack
1774-1810
Niels Nielsen Schack
F:
1774
D:
12 jan. 1810
Karoline Vilhelmine Juliane Schack Eyber
1810-1870
Karoline Vilhelmine Juliane Schack Eyber
F:
1 aug. 1810
Ørum s. (Ørumgård)
D:
3 jun. 1870
Thisted landsogn (Tingstrup)
Vilhelm Leopold Schibbye
1843-1913
Vilhelm Leopold Schibbye
F:
29 nov. 1843
Harring s. (Øland)
D:
25 aug. 1913
Tikøb s. (Villa Falo i Espergærde)
Helga Schibbye
1873-1899
Helga Schibbye
F:
7 nov. 1873
Hobro
D:
14 apr. 1899
Frederiksberg
Karsten Emil Jørgensen
1872-
Karsten Emil Jørgensen
F:
1872
Frederiksborg Slotssogn
G:
11 jan. 1898
Hobro
Else Schibbye
1904-1986
Else Schibbye
F:
16 okt. 1904
Skt. Thomas
D:
2 apr. 1986
Tage Skot-Hansen
1902-1967
Tage Skot-Hansen
F:
2 dec. 1902
Fredericia (Michaelis s.)
G:
28 jun. 1930
Viborg (Domsognet)
D:
15 mar. 1967
Grete Schibbye
1908-1999
Grete Schibbye
F:
9 jul. 1908
Frederikssund
D:
1 mar. 1999
Arne Degn Barfred
1906-1983
Arne Degn Barfred
F:
22 apr. 1906
Frederiksberg
D:
22 jan. 1983
Viborg
Henning Schibbye
1912-1969
Henning Schibbye
F:
16 nov. 1912
Aarhus (Skt. Pauls s.)
D:
28 jun. 1969
Viborg
Jonna Vida Henriette Lyse
1939-
Jonna Vida Henriette Lyse
F:
10 sep. 1939
Asmild
Eigil Schibbye
1917-1987
Eigil Schibbye
F:
25 jan. 1917
Åby s. (Åbyhøj)
D:
23 jun. 1987
Elida Hegner Clausen
1920-
Elida Hegner Clausen
F:
13 mar. 1920
Hellerup
Oscar Schibbye
1876-
Oscar Schibbye
F:
13 jun. 1876
Hobro
Agnete Henrichsen
1880-1956
Agnete Henrichsen
F:
4 dec. 1880
Skive
D:
19 feb. 1956
Hillerød
Inge Høegh Bek
1908-1981
Inge Høegh Bek
F:
2 aug. 1908
Randers (Skt. Morten)
D:
10 maj 1981
Jens Jacob Bek
1910-1992
Jens Jacob Bek
F:
31 jul. 1910
Randers (Skt. Morten)
D:
28 mar. 1992
København
Antonie Boyer
1913-
Antonie Boyer
F:
19 jun. 1913
København
Helga Høegh Bek
1914-1947
Helga Høegh Bek
F:
16 okt. 1914
Randers (Skt. Morten)
D:
3 nov. 1947
Randers (Skt. Peders)
Friedrich Lisch
-1947
Friedrich Lisch
D:
senest 1947
Astrid Schibbye
1881-1972
Astrid Schibbye
F:
26 jun. 1881
Hobro
D:
6 mar. 1972
Aage Bek
1880-1943
Aage Bek
F:
17 jun. 1880
Halling s.
D:
12 apr. 1943
Arthur Schibbye
1884-
Arthur Schibbye
F:
30 nov. 1884
Hobro
Harris Schibbye
1916-
Harris Schibbye
F:
12 jul. 1916
København (Helligånds s.)
Birthe Simonsen
1918-
Birthe Simonsen
F:
1918
København (Fredens)
Richard Schibbye
1886-
Richard Schibbye
F:
6 aug. 1886
Erna Emilie Haumann-Sørensen
1895-
Erna Emilie Haumann-Sørensen
F:
1895
Nakskov
G:
27 jan. 1916
København (Hans Tausens k.)
Magna Mauritzen
1896-1951
Magna Mauritzen
F:
13 sep. 1896
København (Helligånds s.)
G:
25 jun. 1936
Gentofte
D:
27 mar. 1951
København
Jacob Theodor Schibbye
1845-1932
Jacob Theodor Schibbye
F:
12 feb. 1845
Harring s. (Øland)
D:
20 apr. 1932
Tårbæk
Thomine Christine Larsen
1850-1927
Thomine Christine Larsen
F:
15 dec. 1850
Hobro
G:
10 okt. 1872
Hobro
D:
1 feb. 1927
Tårbæk
Tora Ingeborg Kolbye
1871-
Tora Ingeborg Kolbye
F:
3 nov. 1871
Thisted
Tora Schibbye
1847-1904
Tora Schibbye
F:
5 sep. 1847
Harring s. (Øland)
D:
7 apr. 1904
København
Hans Peter Kolbye
1842-1898
Hans Peter Kolbye
F:
4 maj 1842
G:
15 jul. 1870
Thisted
D:
7 jul. 1898
København
Adolph Schibbye
1853-1887
Adolph Schibbye
F:
8 jun. 1853
Harring s. (Øland)
D:
10 jun. 1887
Frederiksberg
Janus Schibbye
1853-1853
Janus Schibbye
F:
8 jun. 1853
Harring s. (Øland)
D:
8 jul. 1853
Harring s. (Øland)
Nydallette Henriette Frederikke Schack Eyber
1812-1867
Nydallette Henriette Frederikke Schack Eyber
F:
26 mar. 1812
D:
4 jul. 1867
Martin Nicolai Schibbye
1811-1891
Martin Nicolai Schibbye
F:
19 jul. 1811
Tværsted s.
G:
5 nov. 1842
Ørum
D:
30 jun. 1891
Frederiksberg
Ingrid Andrea Mortensen
1896-
Ingrid Andrea Mortensen
F:
6 apr. 1896
Frederikshavn
Karl Kristian Mortensen
1899-
Karl Kristian Mortensen
F:
23 okt 1899
Frederikshavn
Osa Marie Mortensen
1903-
Osa Marie Mortensen
F:
6 apr. 1903
Frederikshavn
Ingeborg Kathrine Mortensen
1908-
Ingeborg Kathrine Mortensen
F:
22 apr. 1908
Frederikshavn
Martin Peter Mortensen
1862-
Martin Peter Mortensen
F:
11 dec. 1862
Frederikshavn
Hansine Severine Hansen
1866-
Hansine Severine Hansen
F:
8 jan. 1866
Frederikshavn
Jensine Petrine Amalie Mortensen
1863-
Jensine Petrine Amalie Mortensen
F:
21 dec. 1863
Frederikshavn
Marie Josephine Egenine Mortensen
1866-
Marie Josephine Egenine Mortensen
F:
23 okt 1866
Frederikshavn
Frederikke Vilhelmine Mortensen
1869-
Frederikke Vilhelmine Mortensen
F:
6 jul. 1869
Frederikshavn
Louise Magdalene Mortensen
1872-
Louise Magdalene Mortensen
F:
12 feb. 1872
Frederikshavn
Anna Marcussine Cathinka Mortensen
1873-
Anna Marcussine Cathinka Mortensen
F:
7 nov. 1873
Frederikshavn
Frederik Vilhelm Mortensen
1875-
Frederik Vilhelm Mortensen
F:
9 jun. 1875
Victoria Charlotte Mortensen
1875-
Victoria Charlotte Mortensen
F:
9 jun. 1875
Frederikshavn
Julius August Valdemar Mortensen
1878-
Julius August Valdemar Mortensen
F:
19 jul. 1878
Frederikshavn
Charles Emanuel Mortensen
1882-
Charles Emanuel Mortensen
F:
16 sep. 1882
Frederikshavn
Berta Serine Karoline Jensen Rønnest
1883-
Berta Serine Karoline Jensen Rønnest
F:
8 okt 1883
Flade s.
Carl Christian Mortensen
1841-1890
Carl Christian Mortensen
F:
21 okt 1841
Lendum s. (Lille Boien)
D:
4 mar. 1890
Frederikshavn
Maren Kirstine Jensen
1841-1911
Maren Kirstine Jensen
F:
18 jan. 1841
Tværsted
D:
18 dec. 1911
Frederikshavn
Carl Wilhelm Lebrecht Schack Eyber
1814-
Carl Wilhelm Lebrecht Schack Eyber
F:
28 mar. 1814
Ørum s. (Ørumgård)
Maren Mortensdatter
Schack Junius Lebrecht Eyber
1815-1845
Schack Junius Lebrecht Eyber
F:
27 jun. 1815
Ørum s. (Ørumgård)
D:
26 jul. 1845
Ørum s. (druknet ved badning)
Jørgen Christian Martin Eyber
Lebrecht Ludvig Schack Eyber
1897-
Lebrecht Ludvig Schack Eyber
F:
29 dec. 1897
Ørum s. (Vilhelmsminde)
Else Raun Christiansen
Christen Vilhelm Leopold Schack Eyber
1851-
Christen Vilhelm Leopold Schack Eyber
F:
16 mar. 1851
Ydby s. (Skibstedgård)
Bertha Mariane Østergaard
1866-1916
Bertha Mariane Østergaard
F:
8 dec. 1866
Sorø
G:
15 maj 1896
Frederiksberg
D:
17 aug. 1916
Thisted
Gudna Marie Nicoline Schreuder
1885-
Gudna Marie Nicoline Schreuder
F:
3 jul. 1885
Hansine Eyber
1889-
Hansine Eyber
F:
20 okt 1889
V. Vandet s. (Skårupgård)
Vilhelmine Karoline Eyber
1894-1954
Vilhelmine Karoline Eyber
F:
19 feb. 1894
V. Vandet s. (Skårupgård)
D:
29 maj 1954
Peder Møller
1889-1964
Peder Møller
F:
15 maj 1889
Malle s. (Lendrup)
D:
14 aug. 1964
Farsø (sygehuset)
Christian Martin Lebrecht Eyber
1856-1921
Christian Martin Lebrecht Eyber
F:
1 apr. 1856
Ydby s. (Skibstedgård)
D:
15 jul. 1921
København
Kirstine Frederikke Vad
1861-1935
Kirstine Frederikke Vad
F:
15 jun. 1861
Nørhå
D:
12 feb. 1935
Ellen Lebrecht Eyber
1890-
Ellen Lebrecht Eyber
F:
15 sep. 1890
Ørum s. (Gl. Ørumgård)
Hansine Eyber
1892-
Hansine Eyber
F:
18 feb. 1892
Ørum s. (Gl. Ørumgård)
Johannes Christensen Juhl
1898-
Johannes Christensen Juhl
F:
7 nov. 1898
Hjerndrup
G:
24 okt 1923
København
Christen Vilhelm Lebrecht Eyber
1860-
Christen Vilhelm Lebrecht Eyber
F:
29 jun. 1860
Ørum s. (Ørumgård)
Sofie Marie Vad
1867-1915
Sofie Marie Vad
F:
5 dec. 1867
Nørhå
D:
9 feb. 1915
København
Frederik Julius Lebrecht Eyber
1817-1891
Frederik Julius Lebrecht Eyber
F:
23 sep. 1817
D:
2 jul. 1891
Hansine Olesen
1824-1907
Hansine Olesen
F:
25 jan. 1824
Gudum s. (Gudumkloster)
G:
24 maj 1850
Gudum
D:
12 apr. 1907
Thisted
Christian Eyber
NN Eyber
Carl Frederik Ferdinand Eyber
1819-1864
Carl Frederik Ferdinand Eyber
F:
26 maj 1819
Ørum s. (Ørumgård)
D:
2 maj 1864
Ørum s. (Ørumgård) (hængte sig)
NN
Fritz Eyber
1822-1843
Fritz Eyber
F:
5 apr. 1822
Ørum s. (Ørumgård)
D:
11 aug. 1843
Ørum s. (Ørumgård)
Wilhelm Martinus Eyber
1851-
Wilhelm Martinus Eyber
F:
21 mar. 1851
Thisted
Udøbt søn
1852-1853
Udøbt søn
F:
29 dec. 1852
Thisted
D:
21 jan. 1853
Thisted
Johanne Eyber
1882-
Johanne Eyber
F:
18 aug. 1882
St. Heddinge
Arendse Dorothea Bohr
1954-
Arendse Dorothea Bohr
F:
21 jun. 1954
Poul Jannik Bjerrum
1948-
Poul Jannik Bjerrum
F:
12 feb. 1948
G:
12 jun. 1976
Anna Helene Godesta Skov
1921-1994
Anna Helene Godesta Skov
F:
1 jun. 1921
D:
1994
Hans Henrik Bohr
1918-2010
Hans Henrik Bohr
F:
7 apr. 1918
København
D:
12 jul. 2010
Søborg
Karen Eyber
1887-1951
Karen Eyber
F:
5 maj 1887
København (Vor Frue s.)
D:
19 mar. 1951
Istanbul
Peter Christian Skov
1883-1967
Peter Christian Skov
F:
10 apr. 1883
København (Vor Frelsers s.)
G:
4 apr. 1920
D:
13 jan. 1967
Nødebo
Theodor Leopold Eyber
1854-1890
Theodor Leopold Eyber
F:
5 apr. 1854
Thisted
D:
24 sep. 1890
København
Anna Helene Godesta von der Recke
1859-1902
Anna Helene Godesta von der Recke
F:
8 jan. 1859
København
D:
2 nov. 1902
København
Fritz Carl Lebrecht Eyber
1856-
Fritz Carl Lebrecht Eyber
F:
18 feb. 1856
Thisted
Kate Eyber
1884-
Kate Eyber
F:
18 sep. 1884
Gimsing s. (Kristrup)
Poula Eyber
1887-
Poula Eyber
F:
14 aug. 1887
Gimsing s. (Kristrup)
Niels Schack Eyber
1921-1997
Niels Schack Eyber
F:
31 maj 1921
Holme s. (Skåde Bakker)
D:
19 mar. 1997
Selma Dreyer
-1967
Selma Dreyer
D:
1967
Poul Schack Eyber
1888-1967
Poul Schack Eyber
F:
17 sep. 1888
Høm s. (Hømgård)
D:
27 feb. 1967
Alathea Levi
1892-1975
Alathea Levi
F:
25 jul. 1892
Colon, Panama
D:
25 mar. 1975
Frederiksberg
Nora S. Nørgaard
Niels Schack Eyber
1858-1924
Niels Schack Eyber
F:
10 dec. 1858
Thisted
D:
27 feb. 1924
Emma Emilie Mauritzen
1862-1932
Emma Emilie Mauritzen
F:
1 dec. 1862
København
D:
1932
Magna Mauritzen
1896-1951
Magna Mauritzen
F:
13 sep. 1896
København (Helligånds s.)
D:
27 mar. 1951
København
Richard Schibbye
1886-
Richard Schibbye
F:
6 aug. 1886
G:
25 jun. 1936
Gentofte
Dorthea Marie Eyber
1861-
Dorthea Marie Eyber
F:
3 aug. 1861
Gimsing s. (Kristrup)
Jacob Emil Mauritzen
Gustav Adolf Eyber
1823-
Gustav Adolf Eyber
F:
27 okt. 1823
Antonette Christine Bülow
1830-
Antonette Christine Bülow
F:
24 dec. 1830
Thisted
G:
15 jan. 1850
Viuf
Botilla Schack
1780-1828
Botilla Schack
F:
9 mar. 1780
D:
1828
Frederik Wilhelm Eyber
1780-1857
Frederik Wilhelm Eyber
F:
19 feb. 1780
Thale, Halberstadt, Sachsen
G:
18 jun. 1809
D:
11 feb. 1857
Ørum s. (Ørumgård)
Ane Sørine Schack
1809-1814
Ane Sørine Schack
F:
28 dec. 1809
D:
4 feb. 1814
Karenmine Mørch
1841-1842
Karenmine Mørch
F:
14 jan. 1841
Dronninglund s. (Store Bovet)
D:
3 nov. 1842
Dronninglund s. (Store Bovet)
Christian Mørch
1843-1926
Christian Mørch
F:
24 feb. 1843
Dronninglund s. (Store Bovet)
D:
26 nov. 1926
Sæby
Jensine Jacobine Mathilde Asmussen
1844-1877
Jensine Jacobine Mathilde Asmussen
F:
28 maj 1844
Pjedsted
G:
22 okt. 1872
D:
12 apr. 1877
Volstrup s. (Bajensgård)
Julius Rasmus Christian Mørck
1881-
Julius Rasmus Christian Mørck
F:
25 dec. 1881
Volstrup s. (Bajensgård)
Josephine Marie Saguir
1890-
Josephine Marie Saguir
F:
9 apr. 1890
G:
1926
Asuncion
Anna Marie Mørck
Niels Christian Mørck
Axel Oscar Mørck
Helga Laura Mørck
Christian Mørck
Vibeke Margrethe Mørck
Gorm Mørck
Polly Mørck
Oskar Mørck
1883-
Oskar Mørck
F:
15 jun. 1883
Volstrup s. (Bajensgård)
Maja Henriette Josefine Jensen
1889-
Maja Henriette Josefine Jensen
F:
15 aug. 1889
Tybjerg
G:
23 okt. 1910
Tybjerg
Marie Louise Mørck Christensen
Erik Mørck Christensen
Lars Christian Mørck Christensen
Julius Mørck Christensen
Else Hansen
Svend Aage Mørck Christensen
Axel Mørck Christensen
Ellen Margrethe Nicolajsen
Ida Vilhelmine Mørck
1885-
Ida Vilhelmine Mørck
F:
8 feb. 1885
Volstrup s. (Bajensgård)
Christian Simon Christensen
1882-
Christian Simon Christensen
F:
20 aug. 1882
Skamby s. (Brøndstrup)
G:
26 okt. 1909
Volstrup
Astrid Mørck
1886-
Astrid Mørck
F:
17 okt. 1886
Volstrup s. (Bajensgård)
Arne Christian Rubak
Oscar Johannes Rubak
Ida Marie Rubak
Markus Skovsborg
Julius Mørck Rubak
1912-1914
Julius Mørck Rubak
F:
9 dec. 1912
D:
24 apr. 1914
Christian Mørck Rubak
Poul Henning Rubak
Inger Agnete Julie Rubak
Helga Mørck
1888-
Helga Mørck
F:
21 mar. 1888
Volstrup s. (Bajensgård)
Jens Jensen Rubak
1872-
Jens Jensen Rubak
F:
30 okt. 1872
Stevnstrup
G:
8 maj 1908
Volstrup
Grethe Marie Nielsen
Kenneth Rikker Kjær
Else Inger Nielsen
Marie Mørck
1889-
Marie Mørck
F:
21 jul. 1889
Volstrup s. (Bajensgård)
Louis Julius Nielsen
1887-
Louis Julius Nielsen
F:
23 dec. 1887
Nakskov
G:
13 mar. 1921
Sæby
Anna Jacobine Maria Asmussen
1854-1933
Anna Jacobine Maria Asmussen
F:
20 feb. 1854
Vorgod
G:
18 aug. 1880
Nørre-Nebel
D:
14 maj 1933
Odense
Martin Mørch
1844-1846
Martin Mørch
F:
19 jul. 1844
Dronninglund s. (Store Bovet)
D:
20 jan. 1846
Dronninglund s. (Store Bovet)
Martin Carl Johan Mørch
1845-1858
Martin Carl Johan Mørch
F:
11 nov. 1845
Dronninglund s. (Store Bovet)
D:
2 apr. 1858
Dronninglund s. (Store Bovet)
Ida Mørck
1883-1884
Ida Mørck
F:
10 sep. 1883
Sæby
D:
22 jan. 1884
Sæby
Julius Vilhelm Dankvart Mørch
1848-1917
Julius Vilhelm Dankvart Mørch
F:
15 apr. 1848
Dronninglund s. (Store Bovet)
D:
11 mar. 1917
Sæby
Ida Henriette Christiane Petersen
1859-1884
Ida Henriette Christiane Petersen
F:
28 sep. 1859
Sæby
G:
16 aug. 1882
Sæby
D:
8 feb. 1884
Sæby
Julie Vilhelmine Mørck
1889-
Julie Vilhelmine Mørck
F:
15 jun. 1889
Sæby
Frits Ejler Thestrup Münster
1889-
Frits Ejler Thestrup Münster
F:
4 nov. 1889
Våbensted s. (Nilstrup)
G:
7 jun. 1924
Sæby
Marie Elisabeth Mørck
1890-1937
Marie Elisabeth Mørck
F:
2 jul. 1890
Sæby
D:
8 mar. 1937
Hasseris
Jens Ingemann Petersen
1885-
Jens Ingemann Petersen
F:
3 jan. 1885
Aalborg
G:
1 mar. 1913
Sæby
Inge Mørck
1893-
Inge Mørck
F:
24 maj 1893
Sæby
Debora Christiane Drewes
1862-
Debora Christiane Drewes
F:
24 jan. 1862
Sæby
G:
18 maj 1888
Karup
Marthe Wilhelmine Caroline Mørch
1851-1925
Marthe Wilhelmine Caroline Mørch
F:
29 dec. 1851
Dronninglund s. (Store Bovet)
D:
11 feb. 1925
Sæby
Mads Larsen Rod
1849-
Mads Larsen Rod
F:
25 jun. 1849
Tversted
G:
28 jun. 1881
Sæby
Nicoline Pauline Vilhelmine Schack
1811-1893
Nicoline Pauline Vilhelmine Schack
F:
17 apr. 1811
Ulsted s. (Klitgård)
D:
25 nov. 1893
Sæby
Julius Vilhelm Mørch
1815-1883
Julius Vilhelm Mørch
F:
21 jul. 1815
Revninge s. (Lundsgård)
G:
11 apr. 1840
Ulsted
D:
5 jul. 1883
Elisa Frederikke Schack
1812-1886
Elisa Frederikke Schack
F:
23 nov. 1812
D:
5 jun. 1886
Aalborg
Niels Christian Frederik Otto Schjøtt
1812-1857
Niels Christian Frederik Otto Schjøtt
F:
1812
G:
11 nov. 1836
D:
21 maj 1857
Ane Severine Schack
1820-1826
Ane Severine Schack
F:
18 apr. 1820
D:
23 mar. 1826
Christian Beyer Schack
1783-1834
Christian Beyer Schack
F:
20 nov. 1783
D:
1 jun. 1834
Ørum s.
Martha Hesselberg
ca. 1781-1864
Martha Hesselberg
F:
ca. 1781
G:
1809
D:
1864
Ancke Beyer
1749-1808
Ancke Beyer
F:
1749
D:
1808
Niels Nielsen Schack
1735-1810
Niels Nielsen Schack
F:
7 jul. 1735
Brøns
G:
20 nov. 1770
Skads
D:
26 nov. 1810
Ørum (Thy)
Christian Beyer
1782-1787
Christian Beyer
F:
21 okt. 1782
Skast s. (Ås)
D:
25 dec. 1787
Skast s. (Ås)
Anna Maria Helena Beyer
1816-1839
Anna Maria Helena Beyer
F:
10 sep. 1816
Skast s. (Åsgård)
D:
6 jan. 1839
Skast s. (Åsgård)
Andreas Beyer
1844-1858
Andreas Beyer
F:
17 okt. 1844
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jan. 1858
Skast s. (Åsgård)
Ingwert Hansen Beyer
1846-1851
Ingwert Hansen Beyer
F:
5 nov. 1846
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jul. 1851
Skast s. (Åsgård)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
D:
29 mar. 1933
Højer
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
27 apr. 1897
Ballum
Claus Beyer Nicolaisen
1875-
Claus Beyer Nicolaisen
F:
21 jan. 1875
Ballum s. (Mølby)
Bertha Marie Vodder
1882-
Bertha Marie Vodder
F:
18 feb. 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
23 apr. 1909
Ballum
Agathe Nicolaisen
1878-1944
Agathe Nicolaisen
F:
9 okt. 1878
Ballum s. (Mølby)
D:
7 jun. 1944
Skanderborg
Niels Povlsen
1861-1944
Niels Povlsen
F:
4 jun. 1861
Uldum
G:
4 jan. 1900
Ballum
D:
4 maj 1944
Skanderborg
Mette Marie Beyer
1849-1914
Mette Marie Beyer
F:
13 jan. 1849
Skast s. (Åsgård)
D:
18 aug. 1914
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1844-1917
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
12 apr. 1844
Ballum s. (Mølby)
G:
11 nov. 1869
Ballum
D:
8 mar. 1917
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Marie Kirstine Lund
André Nielsen
Anton Marius Lund
Gerda Lorenzen
Christian Heitmann Lund
Kirstine Lund
Erik Lund
Anders Pedersen Lund
1899-1964
Anders Pedersen Lund
F:
31 jul. 1899
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
8 apr. 1964
Emmerlev
Mette Marie Heitmann
1900-
Mette Marie Heitmann
F:
1 aug. 1900
Pleasanton, USA
G:
13 apr. 1923
Emmerlev
Christian Beyer Lund
1900-
Christian Beyer Lund
F:
9 nov. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Therese Kirstine Jacobsen
1903-
Therese Kirstine Jacobsen
F:
1 okt. 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
4 mar. 1927
Emmerlev
Gunner Lund
Karoline Sørensen
Aksel Lund
1902-1960
Aksel Lund
F:
4 feb. 1902
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
18 jan. 1960
Tønder (sygehuset)
Cathrine Nissen
1902-
Cathrine Nissen
F:
13 apr. 1902
Hjerpsted
G:
30 nov. 1928
Hjerpsted
Mette Marie Due
Johann Have
Anne Kathrine Due
Niels Nielsen Due
Amalie Martine Lund
1904-
Amalie Martine Lund
F:
5 mar. 1904
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Valdemar Due
1900-
Valdemar Due
F:
20 dec. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
31 okt. 1928
Emmerlev
Metha Kirstine Lund
1906-
Metha Kirstine Lund
F:
22 jul. 1906
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anders Larsen
1903-
Anders Larsen
F:
13 aug. 1903
Flensborg
G:
21 dec. 1952
Hårlev
Ole Frederiksen
Anders Frederiksen
Helga Lund
Ernst Frederiksen
Anton Marius Lund
Astrid Lund
Birthe Lund
Valdemar Lund
Maren Petersen
Sigrid Lund
Henning Lund Larsen
Rigmor Larsen
Meta Cæcilie Lund
Mathias Larsen
Mette Marie Beyer
1878-1953
Mette Marie Beyer
F:
11 dec. 1878
Skast s. (Åsgård)
D:
23 mar. 1953
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anton Marius Lund
1874-1938
Anton Marius Lund
F:
2 jun. 1874
Ballum s. (Rejsby)
G:
18 okt. 1898
Skast
D:
26 jan. 1938
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Claus Beyer
1881-1883
Claus Beyer
F:
15 dec. 1881
Skast s. (Åsgård)
D:
1 jun. 1883
Skast s. (Åsgård)
Bodil Beyer
1881-1896
Bodil Beyer
F:
15 dec. 1881
Skast s. (Åsgård)
D:
8 nov. 1896
Skast s. (Åsgård)
Petrea Degn Clausen
Claus Erik Beyer Gram-Hanssen
Bodil Agathe Beyer Clausen
Knud Behrens Mathiesen
Christian Andresen Clausen
Marie Katrine Nissen
Søren Degn Clausen
Johanne
Hanne Beyer Clausen
Claus Nielsen Clausen
1905-
Claus Nielsen Clausen
F:
22 jul. 1905
Brede s. (Svanstrup)
Dagmar Rossen
Christian Beyer Clausen
1907-1972
Christian Beyer Clausen
F:
10 jan. 1907
Brede s. (Svanstrup)
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Hansine Andrea Møller
1904-1972
Hansine Andrea Møller
F:
24 okt. 1904
Brede s. (Borrig)
G:
9 okt. 1931
Brede
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Ejnar Clausen
1910-1963
Ejnar Clausen
F:
13 mar. 1910
Brede s. (Svanstrup)
D:
2 jun. 1963
Olga Jørgensen
1912-1945
Olga Jørgensen
F:
27 sep. 1912
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
10 maj 1940
Møgeltønder
D:
24 okt. 1945
Meta Kirstine Clausen
Immanuel Nikolaj Løvschal
1881-1949
Immanuel Nikolaj Løvschal
F:
13 nov. 1881
Thorsager s.
D:
16 dec. 1949
Horsens
Peter Vognsen Møller
Agathe Beyer
1883-1943
Agathe Beyer
F:
16 feb. 1883
Skast s. (Åsgård)
D:
8 nov. 1943
Brede s. (Svanstrup)
Christian Andresen Clausen
1874-1940
Christian Andresen Clausen
F:
24 mar. 1874
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
6 okt. 1904
Skast
D:
16 feb. 1940
Brede s. (Svanstrup)
Claus Beyer
1884-1890
Claus Beyer
F:
9 dec. 1884
Skast s. (Åsgård)
D:
2 maj 1890
Skast s. (Åsgård)
Ella Kirstine Beyer
Edvard Hvidt
1924-2023
Edvard Hvidt
F:
5 feb. 1924
Frederiksberg
D:
30 maj 2023
Aabenraa
Christian Peter Beyer
1933-1956
Christian Peter Beyer
F:
4 dec. 1933
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jun. 1956
ved Obbekær
Hans Peter Beyer
1886-1943
Hans Peter Beyer
F:
10 okt. 1886
Skast s. (Åsgård)
D:
6 maj 1943
Skast s. (Åsgård)
Marie Wilhelmine Mehl
1902-
Marie Wilhelmine Mehl
F:
3 dec. 1902
Karby
G:
22 nov. 1929
Fausing
Aase Beyer
Valdemar Beyer
1888-
Valdemar Beyer
F:
30 dec. 1888
Skast s. (Åsgård)
Karen Lange Jensen Holmsgaard
1893-
Karen Lange Jensen Holmsgaard
F:
20 nov. 1893
Brædstrup
G:
23 apr. 1929
Brædstrup
Alfred Beyer
1890-
Alfred Beyer
F:
21 jul. 1890
Skast s. (Åsgård)
Kjestine Marie Hinrichsen
1902-1998
Kjestine Marie Hinrichsen
F:
17 apr. 1902
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
15 sep. 1927
Dybbøl
D:
13 jun. 1998
Aabenraa
Anna Kirstine Beyer
1892-
Anna Kirstine Beyer
F:
20 dec. 1892
Skast s. (Åsgård)
Jürgen Peter Henningsen
1886-
Jürgen Peter Henningsen
F:
3 feb. 1886
Hostrup s. (Rørkær)
G:
11 feb. 1914
Skast
Robert Mast
Tromann Mast
-1943
Tromann Mast
D:
3 aug. 1943
Delano, U.S.A.
Elise Beyer
1895-
Elise Beyer
F:
21 mar. 1895
Skast s. (Åsgård)
Christian Peter Beyer
1851-1930
Christian Peter Beyer
F:
19 mar. 1851
Skast s. (Åsgård)
D:
1 jul. 1930
Skast s. (Åsgård)
Meta Kirstine Hansen
1852-1910
Meta Kirstine Hansen
F:
5 jul. 1852
Mjolden s. (Forballum)
G:
11 okt. 1877
Skast
D:
17 jul. 1910
Skast s. (Åsgård)
Maren Hansen
1862-1922
Maren Hansen
F:
1 jul. 1862
Randerup
G:
24 apr. 1912
Dybbøl
D:
12 okt. 1922
Skast s. (Åsgård)
Ingvard Hansen Beyer
1853-1920
Ingvard Hansen Beyer
F:
24 jun. 1853
Skast s. (Åsgård)
D:
15 feb. 1920
Skast s. (Åsgård)
Kaj Emil Lindskov Christiansen
Else Bergethe Hansen
Anna Agnethe Lindskov Christiansen
Morten Alfred Christensen
Børge Lindskov Christiansen
Mette Børsting Andersen
Tage Lindskov Christiansen
Karen Marie Rønne
Ib Lindskov Christiansen
Agathe Emilie Wiberg
1890-
Agathe Emilie Wiberg
F:
13 apr. 1890
Bregninge (Ærø)
Otto Emil Lindskov Christiansen
1881-
Otto Emil Lindskov Christiansen
F:
3 nov. 1881
København
G:
Frederiksberg (Godthåb)
Dagmar Wiberg
1892-
Dagmar Wiberg
F:
11 jul. 1892
Bregninge (Ærø)
Johannes Emil Beyer Wiberg
Stig Ingvardt Beyer Wiberg
Kirsten Helene Beyer Wiberg
George Olsson
Johannes Beyer Wiberg
1894-
Johannes Beyer Wiberg
F:
31 mar. 1894
Bregninge (Ærø)
Else Margrethe Pouline Dahl
1904-
Else Margrethe Pouline Dahl
F:
7 okt. 1904
København
G:
28 sep. 1926
Lundtofte
Lydia Wiberg
1895-
Lydia Wiberg
F:
8 okt. 1895
Bregninge (Ærø)
Anne Helene Beyer
1856-1942
Anne Helene Beyer
F:
23 maj 1856
Skast s. (Åsgård)
D:
17 nov. 1942
Frederiksberg
Johannes Emil Wiberg
1832-1907
Johannes Emil Wiberg
F:
26 apr. 1832
København
G:
9 maj 1889
Skast
D:
17 jan. 1907
Tved
Frode Claudius Beyer
1893-1893
Frode Claudius Beyer
F:
11 jun. 1893
København
D:
11 jun. 1893
København
Bent Beyer
Eva Irene Johannesen
Karsten Beyer
Erik Beyer
Gudrun Beyer
Frode Beyer
1894-1976
Frode Beyer
F:
18 jun. 1894
København
D:
2 okt. 1976
Karen Elisabeth Bodelsen
1901-
Karen Elisabeth Bodelsen
F:
10 sep. 1901
København
G:
16 maj 1922
København
Gudrun Beyer
1897-
Gudrun Beyer
F:
28 jun. 1897
København
Andreas Beyer
1858-1911
Andreas Beyer
F:
31 maj 1858
Skast s. (Åsgård)
D:
30 maj 1911
København
Wilhelmine Torkilda Thanning
1861-1909
Wilhelmine Torkilda Thanning
F:
26 jan. 1861
Sulsted
G:
12 okt. 1892
København
D:
27 maj 1909
København
Thorkilda Gram-Hanssen
1895-1974
Thorkilda Gram-Hanssen
F:
17 aug. 1895
Tved
D:
15 aug. 1974
Claus Beyer Gram-Hanssen
1928-1933
Claus Beyer Gram-Hanssen
F:
28 mar. 1928
Horne
D:
18 jul. 1933
Horne
Christian Gram-Hanssen
Vibeke Beyer Gram-Hanssen
Ib Vinkel Agger
Nils Johannes Beyer Gram-Hanssen
Claus Erik Beyer Gram-Hanssen
Petrea Degn Clausen
Agnethe Beyer Gram-Hanssen
1935-1935
Agnethe Beyer Gram-Hanssen
F:
4 jun. 1935
Horne
D:
10 sep. 1935
Odense (Børnehospitalet)
Claus Johannes Beyer Gram-Hanssen
1898-
Claus Johannes Beyer Gram-Hanssen
F:
12 jan. 1898
Tved
Ella Marie Elisabeth Nielsen
1901-
Ella Marie Elisabeth Nielsen
F:
1 nov. 1901
Hæsinge s. (Kistrup Skovfogedbolig)
G:
14 aug. 1926
Odense
Gjertrud Agathe Beyer Gram-Hanssen
1901-
Gjertrud Agathe Beyer Gram-Hanssen
F:
30 okt. 1901
Tved
Thorvald Rasmus Peter Carl Laurits Langeløkke
1899-
Thorvald Rasmus Peter Carl Laurits Langeløkke
F:
11 jun. 1899
Ordrup
G:
12 jun. 1936
København (Garnisonskirken)
Ove Gram-Hanssen
1905-
Ove Gram-Hanssen
F:
22 jul. 1905
Tved
Ester Sofie Hansen
Ester Sofie Hansen
G:
4 apr. 1950
Odense
Kirstine Beyer
1860-1933
Kirstine Beyer
F:
25 maj 1860
Skast s. (Åsgård)
D:
30 jul. 1933
Odense
Johannes Terkel Michael Hanssen
1850-1909
Johannes Terkel Michael Hanssen
F:
9 apr. 1850
Viskinde s. (Løgtvedgård)
G:
7 nov. 1894
Bregninge (Ærø)
D:
17 jan. 1909
Tved v. Svendborg
Emilie Knudsen
1888-1955
Emilie Knudsen
F:
19 jul. 1888
Halk s. (Beierholm)
D:
F
Fredericia
Ingrid Hansen
Gyda Hansen
1923-
Gyda Hansen
F:
16 aug. 1923
Thisted
Ole Preben Bitsch
Johan Evald Hansen
Ole Evald Hansen
Bodil Wilstrup Prebensen
Kirsten Evald Hansen
1931-1936
Kirsten Evald Hansen
F:
20 feb. 1931
Hovedgård
D:
18 aug. 1936
Hovedgård
Dina Evald Hansen
Agathe Knudsen
1890-1971
Agathe Knudsen
F:
30 apr. 1890
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1971
Bagsværd ?
Evald Elmer Lyager Hansen
1885-1971
Evald Elmer Lyager Hansen
F:
27 jul. 1885
Randers
G:
21 nov. 1921
Kolding
D:
10 aug. 1971
Bagsværd
Flora Knudsen
1891-1955
Flora Knudsen
F:
27 okt. 1891
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1955
Johannes Peter Ingwersen
Dora Juhl Thomsen
Rasmus Ingwersen
Helga Jensen
Helga Ellen Knudsen
1893-1967
Helga Ellen Knudsen
F:
5 apr. 1893
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1967
Viuf ?
Christian Ingwersen
1893-1943
Christian Ingwersen
F:
30 jul. 1893
Viuf s. (Elisabethsminde)
G:
18 nov. 1916
Assens
D:
28 aug. 1943
Viuf
Signe Knudsen
1894-1895
Signe Knudsen
F:
8 apr. 1894
Halk s. (Beierholm)
D:
25 mar. 1895
Halk s. (Beierholm)
Knud Lausten Knudsen
Karen Charlotte Knudsen
1937-1951
Karen Charlotte Knudsen
F:
13 sep. 1937
Vejle
D:
19 jan. 1951
Vejle
Kirsten Knudsen
1943-ca. 2000
Kirsten Knudsen
F:
28 okt. 1943
Vejle
D:
ca. RING 2000
Hans Aagesen Knudsen
1898-1975
Hans Aagesen Knudsen
F:
9 mar. 1898
Halk s. (Beierholm)
D:
3 aug. 1975
Vejle
Vita Ingerslev
1904-1985
Vita Ingerslev
F:
28 mar. 1904
Viborg
G:
3 jul. 1928
Tarm
D:
13 aug. 1985
Vejle (Mølholm plejehjem)
Gyde Marie Beyer
1864-1917
Gyde Marie Beyer
F:
29 jul. 1864
Skast (Åsgård)
D:
14 dec. 1917
Assens
Gudmund Knudsen
1863-1937
Gudmund Knudsen
F:
24 apr. 1863
Visby s. (Trøjborg)
G:
20 sep. 1887
Skast
D:
24 jan. 1937
Kolding
Margrethe Beyer
1868-1932
Margrethe Beyer
F:
29 dec. 1868
Skast s. (Åsgård)
D:
2 dec. 1932
Sønderborg
Peter Hansen
1864-1930
Peter Hansen
F:
20 aug. 1864
Uge
G:
15 jun. 1898
Skast
D:
3 nov. 1930
Sønderborg
Claus Beyer
1819-1895
Claus Beyer
F:
13 jun. 1819
Skast s. (Åsgård)
D:
3 jun. 1895
Skast s. (Åsgård)
Agathe Hansen
1824-1899
Agathe Hansen
F:
23 dec. 1824
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
12 okt. 1843
Skast s. (Åsgård)
D:
28 feb. 1899
Halk s. (Beierholm)
Helene Marie Beyer
1821-1825
Helene Marie Beyer
F:
24 apr. 1821
Skast s. (Åsgård)
D:
7 maj 1825
Skast s. (Åsgård)
Jens Thimsen Beyer
1830-1833
Jens Thimsen Beyer
F:
15 jul. 1830
Skast s. (Åsgård)
D:
26 mar. 1833
Skast s. (Åsgård)
Andreas Beyer
1785-1835
Andreas Beyer
F:
11 sep. 1785
Skast s. (Ås)
D:
14 nov. 1835
Skast s. (Åsgård)
Mette Marie (Thimsen) Jensen
1793-1876
Mette Marie (Thimsen) Jensen
F:
28 jun. 1793
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
1 jan. 1816
D:
20 maj 1876
Skast s. (Åsgård)
Mette Kirstine Nielsen
1848-
Mette Kirstine Nielsen
F:
11 apr. 1848
Skast
Jes Nielsen
1851-
Jes Nielsen
F:
7 aug. 1851
Skast
Mette Marie Nielsen
1816-1898
Mette Marie Nielsen
F:
5 nov. 1816
Skast
D:
26 sep. 1898
Skast
Anders Nielsen
ca. 1788-
Anders Nielsen
F:
ca. 1788
G:
28 maj 1847
Skast
Jens Oksen
1919-2003
Jens Oksen
F:
19 sep. 1919
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
3 okt. 2003
Erik Oksen
1922-2014
Erik Oksen
F:
9 jan. 1922
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
25 okt. 2014
Svend Oksen
1925-2017
Svend Oksen
F:
2 maj 1925
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
1 apr. 2017
Kjeld Peter Oksen
1878-1961
Kjeld Peter Oksen
F:
4 dec. 1878
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
6 jul. 1961
Tønder (sygehuset)
Ingeborg Schrøder
1894-1987
Ingeborg Schrøder
F:
1 jul. 1894
G:
25 aug. 1918
D:
17 dec. 1987
Skærbæk
Aage Hage Oksen
1881-
Aage Hage Oksen
F:
9 mar. 1881
Skærbæk s. (Moesbøl)
Cathrine Oksen
1882-1981
Cathrine Oksen
F:
28 okt. 1882
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
8 dec. 1981
Skærbæk
Andreas Svendsen
1876-1954
Andreas Svendsen
F:
25 maj 1876
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
17 apr. 1954
Tønder (Sygehuset)
Eva Weis Bentzon
1944-
Eva Weis Bentzon
F:
27 sep. 1944
Peter Weis Bentzon
1947-
Peter Weis Bentzon
F:
22 sep. 1947
Vibeke Birgitte Oksen
Michael Weis Bentzon
1920-
Michael Weis Bentzon
F:
1 dec. 1920
Oskar Oksen
1884-
Oskar Oksen
F:
6 maj 1884
Skærbæk s. (Moesbøl)
Rosa Catharina Møller
1886-
Rosa Catharina Møller
F:
27 mar. 1886
Århus
G:
17 dec. 1918
Hellerup
Meta Marie Oksen
1889-1956
Meta Marie Oksen
F:
4 jun. 1889
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
24 nov. 1956
Skærbæk
Thorvald Oksen
1890-1891
Thorvald Oksen
F:
1 sep. 1890
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
21 feb. 1891
Skærbæk s. (Moesbøl)
Cæcilie Marie Hage
1854-1931
Cæcilie Marie Hage
F:
21 aug. 1854
Skast
D:
8 apr. 1931
Skærbæk
Jens Beier Ocksen
1851-1928
Jens Beier Ocksen
F:
21 jan. 1851
Skærbæk s. (Moesbøl)
G:
25 okt. 1877
D:
3 okt. 1928
Skærbæk s. (Moesbøl)
Caroline Christiane Hage
1860-1860
Caroline Christiane Hage
F:
2 sep. 1860
Skast
D:
15 sep. 1860
Skast
Okke Nielsen Hage
1830-1905
Okke Nielsen Hage
F:
1 feb. 1830
G:
31 mar. 1853
Skast
D:
20 sep. 1905
Karl Christian Jacobsen
1859-
Karl Christian Jacobsen
F:
2 mar. 1859
Skast
Caroline Jessine Jacobsen
1860-1935
Caroline Jessine Jacobsen
F:
24 okt. 1860
Skast
D:
15 okt. 1935
København (De gamles By)
Helene Marie Nielsen
1818-1883
Helene Marie Nielsen
F:
15 sep. 1818
Skast
D:
10 jul. 1883
Skast
Gunde Vestesen Jacobsen
ca. 1830-1883
Gunde Vestesen Jacobsen
F:
ca. 1830
G:
12 nov. 1858
Skast
D:
26 mar. 1883
Skast
Jes Nielsen
1855-1877
Jes Nielsen
F:
8 jun. 1855
D:
5 maj 1877
Niels Hansen Nielsen
1823-1892
Niels Hansen Nielsen
F:
30 okt. 1823
Skast
D:
30 aug. 1892
Skast
Ane Kirstine Hage
1832-
Ane Kirstine Hage
F:
29 okt. 1832
G:
1 dec. 1853
Skast
Greis Magnus Nielsen
Marie Kjestine Nielsen
1895-
Marie Kjestine Nielsen
F:
10 Maj 1895
Skærbæk
Claus Bendix Rosenkrantz Maack
1893-
Claus Bendix Rosenkrantz Maack
F:
12 dec. 1893
Hesselager s. (Vormark)
G:
28 dec. 1923
Skærbæk
Niels Hansen Nielsen
1897-1947
Niels Hansen Nielsen
F:
8 nov. 1897
Skærbæk
D:
19 feb. 1947
Ribe (Amtssygeh.)
Elna Thyssen
1900-
Elna Thyssen
F:
27 dec. 1900
Vodder s. (Birkelev)
G:
2 aug. 1925
Skærbæk
Greis Magnus Nielsen
Jens Korsgaard Nielsen
Andreas Christian Nielsen
1866-1945
Andreas Christian Nielsen
F:
11 nov. 1866
Skast
D:
1 apr. 1945
Skærbæk
Marie Dorthea Korsgaard
1863-1928
Marie Dorthea Korsgaard
F:
14 jul. 1863
Skærbæk
G:
2 dec. 1892
Skast
D:
6 jul. 1928
Skærbæk
Anne Nielsen
1868-
Anne Nielsen
F:
27 okt. 1868
Christian Frederik Nielsen
1870-1890
Christian Frederik Nielsen
F:
12 okt. 1870
Skast
D:
21 jul. 1890
Skast
Carl Christian Nielsen
1872-
Carl Christian Nielsen
F:
28 dec. 1872
Marie Piane Linnet
1840-1873
Marie Piane Linnet
F:
10 mar. 1840
G:
8 dec. 1865
Skast
D:
27 feb. 1873
Marie Piane Nielsen
1879-
Marie Piane Nielsen
F:
25 maj 1879
Jes Nielsen
1883-1890
Jes Nielsen
F:
16 mar. 1883
Skast
D:
13 maj 1890
Skast
Christine Lytzen
Christine Lytzen
G:
29 okt. 1878
Skast
Caroline Christiane Beyer
1789-1856
Caroline Christiane Beyer
F:
11 mar. 1789
Skast s. (Ås)
D:
14 mar. 1856
Skast
Jes Nielsen
1783-1862
Jes Nielsen
F:
25 aug. 1783
Ballum s. (Vesterende)
G:
6 jan. 1816
D:
3 jun. 1862
Skast
Claus Beyer
1751-1789
Claus Beyer
F:
24 sep. 1751
D:
22 feb. 1789
Helene Marie Schmidt
1757-1798
Helene Marie Schmidt
F:
1757
Højer
G:
1 okt. 1781
Skast
D:
24 maj 1798
Skast s. (Ås)
Karen Beyer
1753-som barn
Karen Beyer
F:
4 nov. 1753
D:
som barn
Christian Beyer
1755-som barn
Christian Beyer
F:
27 aug. 1755
D:
som barn
Frederik Beyer
1757-1765
Frederik Beyer
F:
18 aug. 1757
D:
1 jun. 1765
Christian Feddersen Beyer
1710-1760
Christian Feddersen Beyer
F:
1710
D:
1760
Ingeborg Clausdatter
1718-1758
Ingeborg Clausdatter
F:
21 maj 1718
Daler s. (Østerby)
D:
1758
Skast s. (Ås)
Ingeborg Terstensdatter Lautrup
1728-
Ingeborg Terstensdatter Lautrup
F:
7 aug. 1728
Branderup s. (Refslund)
Karen Feddersdatter
-1727
Karen Feddersdatter
D:
1727
Fedder Christensen Beyer
1670-
Fedder Christensen Beyer
F:
o. 1665/70
Ancke
Anne Christensdatter Beyer
Christian Matthiesen Beyer
-1749
Christian Matthiesen Beyer
D:
tidligst 1749
Matthias Christensen Beyer
NN
Christen Madsen
ca. 1628-1699
Christen Madsen
F:
ca. 1628
fmtl. Skast s. (Ås)
D:
30 mar. 1699
Skast s. (Ås)
Karen Pedersdatter Beyer
ca. 1640-1710
Karen Pedersdatter Beyer
F:
ca. 1635/40
D:
21 sep. 1710
Tyge Madsen Tychsen
1794-1794
Tyge Madsen Tychsen
F:
19 apr. 1794
Skast s. (Ås)
D:
17 jun. 1794
Skast s. (Ås)
Herle Margrethe Tychsen
1795-
Herle Margrethe Tychsen
F:
12 dec. 1795
Skast s. (Ås)
Nicolai Tygesen, senere Tychsen
1739-1797
Nicolai Tygesen, senere Tychsen
F:
1739
Skast s. (Ås)
D:
27 jul. 1797
Skast s. (Ås)
Anna Cathrine Pedersdatter
ca. 1766-1802
Anna Cathrine Pedersdatter
F:
ca. 1766
Rödenæs
G:
20 apr. 1792
Skast
D:
29 aug. 1802
Skast s. (Ås)
Mathias Tygesen
1746-
Mathias Tygesen
F:
1 feb. 1746
Skast s. (Ås)
Anne Cathrine Tygesdatter
1749-1790
Anne Cathrine Tygesdatter
F:
1749
Skast s. (Ås)
D:
21 apr. 1790
Skast s. (Ås)
Lehna Tygesdatter
1756-
Lehna Tygesdatter
F:
13 jun. 1756
Skast s. (Ås)
Hanne Lehna Tygesdatter
1758-
Hanne Lehna Tygesdatter
F:
27 apr. 1758
Skast s. (Ås)
Tyge Madsen
1710-
Tyge Madsen
F:
o. 1700/10
fmtl. Skast s. (Ås)
Margrethe Nisdatter
Gyde Marie Madsdatter
Leene Marie Madsdatter
-1733
Leene Marie Madsdatter
D:
senest 1733
Hans Pedersen Holm
Mads Andersen
NN
Anders Madsen
NN
NN Jensdatter
1605-
NN Jensdatter
F:
o. 1600/05
Ballum s. (Nørhus)
Mads Andersen
1600-1661
Mads Andersen
F:
o. 1590/1600
D:
senest 1661
Dødfødt datter
1688-1688
Dødfødt datter
F:
18 dec. 1688
Ballum s. (Husum)
D:
18 dec. 1688
Ballum s. (Husum)
Boy Lauridsen
1689-
Boy Lauridsen
F:
14 dec. 1689
Ballum s. (Husum)
Maren Lauridsdatter
1691-ca. 1729
Maren Lauridsdatter
F:
27-28 sep. 1691
Ballum s. (Husum)
D:
ca. 1729
Ballum s. (Vesterende)
Hans Andersen
1685-ca. 1732
Hans Andersen
F:
1685
Ballum s. (Husum)
D:
ca. 1732
Ballum s. (Vesterende)
Karen Nielsdatter
1729-1764
Karen Nielsdatter
F:
9 maj 1729
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
22 sep. 1764
Ballum s. (Buntje)
Hans Boysen
1729-1803
Hans Boysen
F:
7 dec. 1729
Ballum s. (Buntje)
G:
30 dec. 1756
Ballum
D:
29 jan. 1803
Ballum s. (Buntje)
Mette Nielsdatter
1729-1752
Mette Nielsdatter
F:
9 maj 1729
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
15-16 apr. 1752
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Lauridsen
1693-1754
Niels Lauridsen
F:
1692/93
Ballum s. (Husum)
D:
1754
Ballum s. (Bodsbøl)
Merret Nielsdatter
-1732
Merret Nielsdatter
G:
1728/29
Ballum
D:
1732
Ballum s. (Bodsbøl)
Merret Nielsdatter
1734-1752
Merret Nielsdatter
F:
4 jun. 1734
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
17 jun. 1752
Ballum s. (Bodsbøl)
Kirsten Nielsdatter
1736-
Kirsten Nielsdatter
F:
5 mar. 1736
Ballum s. (Bodsbøl)
Mette Marie Nielsdatter
1736-
Mette Marie Nielsdatter
F:
5 mar. 1736
Ballum s. (Bodsbøl)
Kirsten Tygesdatter
1694-1736
Kirsten Tygesdatter
F:
fmtl. 1692 eller 1694
Ballum s. (Kringelum)
G:
1733
D:
fmtl. 1736
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Cathrine Hansen
1818-1818
Ane Cathrine Hansen
F:
15 feb. 1818
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 feb. 1818
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt datter
1819-1819
Dødfødt datter
F:
1 feb. 1819
Ballum s. (Vesterende)
D:
1 feb. 1819
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1820-1820
Dødfødt søn
F:
8 apr. 1820
Ballum s. (Vesterende)
D:
8 apr. 1820
Ballum s. (Vesterende)
Ane Cathrine Hansen
1860-
Ane Cathrine Hansen
F:
17 feb. 1860
Kresten Jensen
1856-1933
Kresten Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s.
G:
20 okt. 1880
D:
15 apr. 1933
Ballum s.
Niels Lorenzen
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Herle Hansen
1899-1993
Herle Hansen
F:
7 nov. 1899
Ballum s. (Østerende)
D:
27 nov. 1993
Jens Lorenzen
1897-1971
Jens Lorenzen
F:
3 nov. 1897
G:
17 nov. 1921
Ballum
D:
1971
Niels Thomsen Hansen
1869-
Niels Thomsen Hansen
F:
22 nov. 1869
Ballum s. (Østerende)
Ane Marie Møller
1873-
Ane Marie Møller
F:
28 nov. 1873
Ballum s. (Husum)
G:
30 nov. 1898
Ballum
Herle Nicolaisen
1841-1889
Herle Nicolaisen
F:
14 jun. 1841
Ballum s. (Mølby)
D:
24 feb. 1889
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Hansen
1830-1913
Peder Andersen Hansen
F:
23 dec. 1830
Mjolden s. (Forballum)
G:
29 mar. 1859
Ballum
D:
13 mar. 1913
Ballum s. (Østerende)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
D:
29 mar. 1933
Højer
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
27 apr. 1897
Ballum
Claus Beyer Nicolaisen
1875-
Claus Beyer Nicolaisen
F:
21 jan. 1875
Ballum s. (Mølby)
Bertha Marie Vodder
1882-
Bertha Marie Vodder
F:
18 feb. 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
23 apr. 1909
Ballum
Agathe Nicolaisen
1878-1944
Agathe Nicolaisen
F:
9 okt. 1878
Ballum s. (Mølby)
D:
7 jun. 1944
Skanderborg
Niels Povlsen
1861-1944
Niels Povlsen
F:
4 jun. 1861
Uldum
G:
4 jan. 1900
Ballum
D:
4 maj 1944
Skanderborg
Ingvard Hansen Nicolaisen
1844-1917
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
12 apr. 1844
Ballum s. (Mølby)
D:
8 mar. 1917
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Beyer
1849-1914
Mette Marie Beyer
F:
13 jan. 1849
Skast s. (Åsgård)
G:
11 nov. 1869
Ballum
D:
18 aug. 1914
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ottilie Dorothea Feddersen
1891-1891
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
23 jun. 1891
Højer
D:
3 sep. 1891
Højer
Hanna Amalie Feddersen
1893-1972
Hanna Amalie Feddersen
F:
28 feb. 1893
Højer
D:
19 maj 1972
Højer (Tøndervej 4)
Karl Jeppe Nielsen
1893-1965
Karl Jeppe Nielsen
F:
22 jul. 1893
Bramdrup s. (Bramdrupdam)
D:
15 apr. 1965
Højer (Nørregade 10)
Jacob Feddersen
1895-1925
Jacob Feddersen
F:
16 sep. 1895
Højer
D:
26 nov. 1925
vadehavet ml. Jordsand og Koldby (druknet)
Peter Beyer Feddersen
1897-
Peter Beyer Feddersen
F:
13 okt. 1897
Højer
Otilie Dorothee Feddersen
1898-1898
Otilie Dorothee Feddersen
F:
11 nov. 1898
Højer
D:
23 nov. 1898
Højer
Ellen Marie Nicolaisen
1871-eft. 1925
Ellen Marie Nicolaisen
F:
4 feb. 1871
Skast
D:
eft. ER 1925
Hans Feddersen
1865-1922
Hans Feddersen
F:
29 aug. 1865
Højer
G:
28 sep. 1890
Højer
D:
14 okt. 1922
Rømø (Kirkeby)
Ane Kathrine Nicolaisen
1872-
Ane Kathrine Nicolaisen
F:
17 aug. 1872
Bodil Nicolaisen
1874-1956
Bodil Nicolaisen
F:
25 mar. 1874
Skast
D:
3 jul. 1956
Tønder
Hans Michael Winter
-1954
Hans Michael Winter
G:
11 okt. 1898
D:
27 jul. 1954
Cathrine Nicolaisen
1901-1903
Cathrine Nicolaisen
F:
1901
D:
6 sep. 1903
Brede
Peder Beyer Nicolaisen
1902-1916
Peder Beyer Nicolaisen
F:
2 jun. 1902
Brede
D:
1 okt. 1916
Kiel
Cathrine Nicolaisen
1903-
Cathrine Nicolaisen
F:
26 jun. 1903
Brede
Hans Theodor Nicolaisen
1904-1905
Hans Theodor Nicolaisen
F:
28 aug. 1904
Brede
D:
3 maj 1905
Brede
Fritz Nicolaisen Schifferer
1925-2005
Fritz Nicolaisen Schifferer
F:
29 jul. 1925
Kiel
D:
17 aug. 2005
Middelfart
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
1927-2015
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
F:
16 feb. 1927
Skast s. (Skastgård)
D:
28 mar. 2015
Aarhus
Amalie Nicolaisen
1906-1944
Amalie Nicolaisen
F:
7 mar. 1906
Brede
D:
14 nov. 1944
Anton Frits Schifferer
1899-1975
Anton Frits Schifferer
F:
24 apr. 1899
Kiel
G:
3 jun. 1924
Tønder
D:
11 feb. 1975
Højer
Broder Thomsen Nicolaisen
1875-1926
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
23 aug. 1875
Skast s. (Skastgård)
D:
31 maj 1926
Skast s. (Skastgård)
Meta Christina Marcussen
1880-1959
Meta Christina Marcussen
F:
5 apr. 1880
Hostrup s. (Rørkær)
D:
9 mar. 1959
Aabenraa
Thyra Nicolaisen
1877-
Thyra Nicolaisen
F:
4 aug. 1877
Hans Peder Nicolaisen
1878-
Hans Peder Nicolaisen
F:
15 jul. 1878
Anders Petersen Møller
1901-1957
Anders Petersen Møller
F:
9 nov. 1901
Visby
D:
25 apr. 1957
Visby
Eline Dinsen
Johanne Amalie Møller
1906-
Johanne Amalie Møller
F:
3 apr. 1906
Visby
Friedrich Peter Nielsen
1903-
Friedrich Peter Nielsen
F:
30 jul. 1903
Agerskov
G:
16 okt. 1931
Visby
Ingrid Ingeborg Møller
1908-
Ingrid Ingeborg Møller
F:
23 jun. 1908
Visby
Helga Møller
1910-
Helga Møller
F:
23 okt. 1910
Visby
Kjerstine Nicolaisen
1879-1928
Kjerstine Nicolaisen
F:
29 aug. 1879
D:
24 feb. 1928
Visby
Knud Jensen Møller
1868-1935
Knud Jensen Møller
F:
24 sep. 1868
Visby
G:
6 nov. 1900
Emmerlev
D:
30 nov. 1935
Visby
Theodor Nicolaisen
1882-1901
Theodor Nicolaisen
F:
20 sep. 1882
D:
10 mar. 1901
Peter Beyer Nicolaisen
1846-1916
Peter Beyer Nicolaisen
F:
4 nov. 1846
Skast s. (Skastgård)
D:
20 nov. 1916
Skast s. (Skastgård)
Hanne Amalie Hansen
1844-1928
Hanne Amalie Hansen
F:
19 jul. 1844
Mjolden s. (Forballum)
G:
24 maj 1870
D:
28 apr. 1928
Dødfødt datter
1848-
Dødfødt datter
F:
22 nov. 1848
Ane Cathrine Hansen
1821-1848
Ane Cathrine Hansen
F:
4 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
23 nov. 1848
Ballum s. (Mølby)
Broder Thomsen Nicolaisen
1808-1889
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
3 sep. 1808
G:
15 okt. 1839
D:
6 feb. 1889
Ballum Østerende
Kirsten Nielsdatter
1789-1821
Kirsten Nielsdatter
F:
15 aug. 1789
Ballum s. (Vesterende)
D:
24 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende)
Ingvard Hansen
1794-1855
Ingvard Hansen
F:
27 apr. 1794
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
22 maj 1816
Ballum
D:
6 aug. 1855
Ballum s. (Vesterende)
Niels Andersen Nielsen
1791-1791
Niels Andersen Nielsen
F:
25 nov. 1791
Ballum s. (Vesterende)
D:
8 dec. 1791
Ballum s. (Vesterende)
Niels Lausten Nicolaisen
1757-1821
Niels Lausten Nicolaisen
F:
7 mar. 1757
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
16 aug. 1821
Ballum s. (Vesterende)
Anne Cathrine Møller
1752-
Anne Cathrine Møller
F:
21 okt. 1752
Ballum s. (Østerende)
G:
29 apr. 1788
Ballum
Anne Nicolaisdatter
1759-1797
Anne Nicolaisdatter
F:
5 dec. 1759
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
30 maj 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
Mikkel Hansen
1743-
Mikkel Hansen
F:
26 jul. 1743
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1 dec. 1780
Ballum
Gyde Marie Andreasdatter
1795-1796
Gyde Marie Andreasdatter
F:
27 aug. 1795
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
16 apr. 1796
Ballum s. (Bodsbøl)
Dødfødt søn
1797-1797
Dødfødt søn
F:
16 maj 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
16 maj 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
Andreas Hansen
ca. 1758-1840
Andreas Hansen
F:
ca. 1758
Hjerpsted
G:
10 okt. 1794
Ballum
D:
10 mar. 1840
Ballum s. (Bodsbøl)
Kjestine Nicolaisdatter
1762-
Kjestine Nicolaisdatter
F:
16 nov. 1762
Ballum s. (Bodsbøl)
Kirsten Nielsdatter
1738-1763
Kirsten Nielsdatter
F:
9 maj 1738
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
1762/63
fmtl. Ballum s. (Bodsbøl)
Nicolai Nielsen
1727-1784
Nicolai Nielsen
F:
17 okt. 1727
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
2 jan. 1756
Ballum
D:
1 apr. 1784
Ballum s. (Bodsbøl)
Peter Jacobsen
1868-
Peter Jacobsen
F:
10 apr. 1868
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Niels Andersen Jacobsen
1871-1893
Niels Andersen Jacobsen
F:
28 jun. 1871
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
17 okt. 1893
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Nicoline Kjerstine Jacobsen
1899-
Nicoline Kjerstine Jacobsen
F:
11 nov. 1899
Randerup
Mikkel Lund Jacobsen
1901-
Mikkel Lund Jacobsen
F:
13 sep. 1901
Randerup
Nimine Nielsen
1901-
Nimine Nielsen
F:
28 maj 1901
Døstrup
G:
16 nov. 1929
Døstrup
Karsten Jacobsen
1874-
Karsten Jacobsen
F:
14 jul. 1874
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ane Marie Lorenzen
1877-
Ane Marie Lorenzen
F:
18 sep. 1877
Randerup
Anna Christine Margrethe Cornelsen
1903-
Anna Christine Margrethe Cornelsen
F:
26 dec. 1903
Tinglev
Nicoline Kjestine Cornelsen
1906-
Nicoline Kjestine Cornelsen
F:
25 jun. 1906
Tinglev
Kirstine Jacobsen
1876-
Kirstine Jacobsen
F:
2 feb. 1876
Ballum s. (Bodsbøl)
Christian Cornelsen
1879-
Christian Cornelsen
F:
22 mar. 1879
Tinglev s. (Egebæk)
G:
27 mar. 1903
Tinglev
Anders Brodersen Jacobsen
1878-
Anders Brodersen Jacobsen
F:
18 maj 1878
Anders Mikkelsen Jacobsen
1834-1902
Anders Mikkelsen Jacobsen
F:
24 okt. 1834
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
19 mar. 1902
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Nicoline Kjerstine Hansen
1840-
Nicoline Kjerstine Hansen
F:
2 maj 1840
Mjolden s. (Forballum)
G:
12 okt. 1861
Ballum
Kirsten Andersdatter
1794-
Kirsten Andersdatter
F:
8 okt. 1794
Ballum s. (Bodsbøl)
Peder Jacobsen
ca. 1789-1856
Peder Jacobsen
F:
ca. 1789
G:
6 jul. 1833
Ballum
D:
10 jan. 1856
Ballum s. (Bodsbøl)
Caroline Andersen
1819-1826
Caroline Andersen
F:
15 nov. 1819
D:
1 mar. 1826
Jef Thygesen
1841-1930
Jef Thygesen
F:
1841
D:
1930
Marie Andersen
1821-
Marie Andersen
F:
1 sep. 1821
Thyge Jefsen Thygesen
1815-1854
Thyge Jefsen Thygesen
F:
1815
G:
16 apr. 1841
D:
1854
Mikkel Andersen
1849-1850
Mikkel Andersen
F:
15 sep. 1849
D:
28 jul. 1850
Anders Mikkelsen Andersen
1823-1851
Anders Mikkelsen Andersen
F:
18 aug. 1823
D:
11 dec. 1851
Louise Caroline Lytzen
ca. 1829-
Louise Caroline Lytzen
F:
ca. 1829
G:
14 okt. 1848
Sille Christine Bergmann
1851-
Sille Christine Bergmann
F:
5 okt. 1851
Hjerpsted
Mads Jensen Jørgensen
1841-
Mads Jensen Jørgensen
F:
1 mar. 1841
G:
8 jan. 1882
Hjerpsted
Mikkel Andersen Bergmann
1853-1869
Mikkel Andersen Bergmann
F:
20 jun. 1853
Hjerpsted
D:
27 feb. 1869
Hjerpsted
Anna Sønnichsen
1878-
Anna Sønnichsen
F:
3 sep. 1878
Højer
Franz Eduard Ludwig Nielsen
1877-1950
Franz Eduard Ludwig Nielsen
F:
28 sep. 1877
Blekendorf (Holsten)
G:
5 okt. 1904
Højer
D:
9 maj 1950
Løjt s. (Skovby)
Sønnich Sønnichsen
1880-før 1963
Sønnich Sønnichsen
F:
26 maj 1880
Højer
D:
før 1963
Andrea Margarethe Matthiesen
1889-1963
Andrea Margarethe Matthiesen
F:
22 apr. 1889
Højer
G:
20 mar. 1908
Højer
D:
16 maj 1963
Højer
Kresten Jørgensen Sønnichsen
1883-
Kresten Jørgensen Sønnichsen
F:
27 feb. 1883
Højer
Catharina Maria Sønnichsen
1885-
Catharina Maria Sønnichsen
F:
4 sep. 1885
Højer
Conrad Adolf Clausen
1878-
Conrad Adolf Clausen
F:
30 aug. 1878
Slesvig
G:
23 jul. 1907
Højer
Emilie Dorothea Sønnichsen
1885-
Emilie Dorothea Sønnichsen
F:
4 sep. 1885
Højer
Heinrich Edvard Christian Siert
1882-1950
Heinrich Edvard Christian Siert
F:
13 nov. 1882
Slesvig
G:
12 aug. 1908
Højer
D:
2 apr. 1950
Slesvig
Carl Sønnichsen
1887-
Carl Sønnichsen
F:
27 apr. 1887
Højer
Frieda Wilhelmina Nissen
1896-
Frieda Wilhelmina Nissen
F:
24 aug. 1896
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
G:
29 apr. 1921
Rødenæs
Meta Caroline Bergmann
1855-1887
Meta Caroline Bergmann
F:
29 apr. 1855
Hjerpsted
D:
18 maj 1887
Højer
Friedrich Sønnichsen
1840-1917
Friedrich Sønnichsen
F:
25 okt. 1840
Højer
G:
21 sep. 1877
Hjerpsted
D:
28 sep. 1917
Højer
Mads Jensen Bergmann
1857-1869
Mads Jensen Bergmann
F:
2 maj 1857
Hjerpsted
D:
2 mar. 1869
Hjerpsted
Marie Jensine Bergmann
1859-1860
Marie Jensine Bergmann
F:
23 nov. 1859
Hjerpsted
D:
25 aug. 1860
Hjerpsted
Anna Christine Detlefsen
1884-
Anna Christine Detlefsen
F:
12 maj 1884
Hjerpsted
Marie Jensine Bergmann
1861-
Marie Jensine Bergmann
F:
3 sep. 1861
Hjerpsted
Peter Thaysen Dethlefsen
1858-
Peter Thaysen Dethlefsen
F:
21 jan. 1858
Humtrup s. (Flytzholm)
G:
14 feb. 1884
Hjerpsted
Laust Jensen Bergmann
1891-1914
Laust Jensen Bergmann
F:
29 jan. 1891
Skast
D:
1 sep. 1914
Hjerpsted
Christen Jørgensen Bergmann
1892-1968
Christen Jørgensen Bergmann
F:
29 jul. 1892
Skast
D:
18 feb. 1968
Anna Martine Petersen
Hans Junker Krog
1916-1974
Hans Junker Krog
F:
30 jan. 1916
Hjerpsted s. (Koldby)
D:
1974
Catharina Gantzel
1920-
Catharina Gantzel
F:
1920
Jens Bergmann Krog
1917-1918
Jens Bergmann Krog
F:
20 maj 1917
Hjerpsted s. (Koldby)
D:
17 jul. 1918
Charlotte Marie Krog
1920-
Charlotte Marie Krog
F:
10 nov. 1920
Hjerpsted s. (Koldby)
Ukendt
Jef Tygesen Christensen
1919-
Jef Tygesen Christensen
F:
3 jan. 1919
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mary Jensine Krog
1926-
Mary Jensine Krog
F:
10 mar. 1926
Hjerpsted s. (Koldby)
Jens Bergmann Krog
1930-
Jens Bergmann Krog
F:
23 aug. 1930
Hjerpsted s. (Koldby)
Caroline Bergmann
1894-1971
Caroline Bergmann
F:
22 jul. 1894
Hjerpsted
D:
7 aug. 1971
Hans Jensen Krog
1884-1966
Hans Jensen Krog
F:
17 aug. 1884
G:
29 okt. 1914
Hjerpsted
D:
22 jul. 1966
Nanne Heitmann Bergmann
1923-1956
Nanne Heitmann Bergmann
F:
11 feb. 1923
Emmerlev
D:
14 Okt 1956
ved Bolderslev station
Gurli Dinesen
Charlotte Kirstine Bergmann
Jens Andresen Bergmann
Peter Mikkelsen Bergmann
1896-
Peter Mikkelsen Bergmann
F:
2 sep. 1896
Hjerpsted
Anna Marie Christine Heitmann
1898-
Anna Marie Christine Heitmann
F:
27 apr. 1898
Pleasanton, USA
G:
30 mar. 1922
Emmerlev
Anders Mikkelsen Bergmann
1898-1914
Anders Mikkelsen Bergmann
F:
11 nov. 1898
Hjerpsted
D:
7 feb. 1914
Hjerpsted
Anna Christine Bergmann
1901-1901
Anna Christine Bergmann
F:
5 mar. 1901
Hjerpsted
D:
29 mar. 1901
Hjerpsted
Anna Christine Bergmann
1905-1990
Anna Christine Bergmann
F:
22 jun. 1905
Hjerpsted
D:
12 okt. 1990
Peter Hansen Krog
1902-1993
Peter Hansen Krog
F:
4 aug. 1902
Hjerpsted s. (Koldby)
G:
23 okt. 1930
Hjerpsted
D:
26 sep. 1993
Hjerpsted s. (Koldby)
Mads Bergmann
Jens Andresen Bergmann
1863-1924
Jens Andresen Bergmann
F:
29 dec. 1863
Hjerpsted
D:
21 maj 1924
Hjerpsted
Charlotte Marie Jensen
1868-1913
Charlotte Marie Jensen
F:
22 okt. 1868
Skast
G:
22 aug. 1890
Skast
D:
16 apr. 1913
Hjerpsted
Anders Mikkelsen Bergmann
1866-1869
Anders Mikkelsen Bergmann
F:
17 apr. 1866
Hjerpsted
D:
25 feb. 1869
Hjerpsted
Ane Christine Andersen
1825-1902
Ane Christine Andersen
F:
26 feb. 1825
D:
31 jan. 1902
Christen Jørgensen Bergmann
1823-1905
Christen Jørgensen Bergmann
F:
4 dec. 1823
Hjerpsted
G:
3 aug. 1851
Hjerpsted
D:
25 jan. 1905
Hjerpsted
Peter Hansen Andersen
1827-1831
Peter Hansen Andersen
F:
26 maj 1827
D:
4 aug. 1831
Caroline Andersen
1829-1832
Caroline Andersen
F:
5 sep. 1829
D:
19 nov. 1832
Meta Mikkeline Andersen
1831-1832
Meta Mikkeline Andersen
F:
1 nov. 1831
D:
27 okt. 1832
Caroline Petrea Andersen
1834-1844
Caroline Petrea Andersen
F:
7 aug. 1834
D:
16 mar. 1844
Peter Hansen Andersen
1836-1838
Peter Hansen Andersen
F:
9 aug. 1836
D:
5 aug. 1838
Meta Ehmsen
1889-
Meta Ehmsen
F:
22 sep. 1889
Emmerlev
Anders Jensen
1883-1962
Anders Jensen
F:
17 nov. 1883
Daler s. (Gærup)
G:
27 jun. 1923
Emmerlev
D:
26 nov. 1962
Brede s. (Svanstrup)
Christiane Ehmsen
1920-
Christiane Ehmsen
F:
23 jan. 1920
Emmerlev
Mette Marie Ehmsen
1924-
Mette Marie Ehmsen
F:
2 nov. 1924
Emmerlev
Boi Andreas Mikkel Ehmsen
1928-
Boi Andreas Mikkel Ehmsen
F:
24 mar. 1928
Emmerlev
Frands Ehmsen
1891-1944
Frands Ehmsen
F:
25 sep. 1891
Emmerlev
D:
29 sep. 1944
Emmerlev
Ingeborg Kjestine Andresen
1891-
Ingeborg Kjestine Andresen
F:
18 feb. 1891
Ballum s. (Harknag)
G:
25 apr. 1919
Emmerlev
Boi Ehmsen
1892-1915
Boi Ehmsen
F:
8 dec. 1892
Emmerlev
D:
6 sep. 1915
Rusland
Andreas Ehmsen
1897-1918
Andreas Ehmsen
F:
2 maj 1897
Emmerlev
D:
22 mar. 1918
Frankrig
Hans Peter Ehmsen
1899-1963
Hans Peter Ehmsen
F:
10 jul. 1899
Emmerlev
D:
17 nov. 1963
Emmerlev
Mathilde Bentzen
1889-1964
Mathilde Bentzen
F:
21 nov. 1889
Emmerlev
G:
18 jun. 1926
Emmerlev
D:
8 sep. 1964
Brøns s. (Havervad)
Bodil Ehmsen
1902-
Bodil Ehmsen
F:
27 dec. 1902
Emmerlev
Harald Christensen
1900-
Harald Christensen
F:
3 apr. 1900
Løgstør
G:
23 okt. 1925
Emmerlev
Anne Petrea Ehmsen
1904-
Anne Petrea Ehmsen
F:
30 aug. 1904
Emmerlev
Mikkel Andersen Ehmsen
1861-1921
Mikkel Andersen Ehmsen
F:
5 jan. 1861
Emmerlev
D:
21 mar. 1921
Emmerlev
Christiane Schmidt
1868-1924
Christiane Schmidt
F:
30 jun. 1868
Emmerlev
G:
26 okt. 1888
Emmerlev
D:
16 aug. 1924
Tønder (sygehuset)
Kirsten Ehmsen
1862-1868
Kirsten Ehmsen
F:
7 okt. 1862
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
30 apr. 1868
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Ane Margrethe Eskildsen
1885-1885
Ane Margrethe Eskildsen
F:
22 aug. 1885
Kalvslund
D:
3 sep. 1885
Kalvslund
Ane Marie Margrethe Eskildsen
1889-
Ane Marie Margrethe Eskildsen
F:
17 feb. 1889
Kalvslund
Christian Holst Christensen
1889-
Christian Holst Christensen
F:
6 maj 1889
Lintrup s. (Mejlby)
G:
31 okt. 1910
Folding
Boi Ehmsen Eskildsen
1892-
Boi Ehmsen Eskildsen
F:
17 jan. 1892
Kalvslund
Eskild Nielsen Eskildsen
1895-
Eskild Nielsen Eskildsen
F:
5 jul. 1895
Kalvslund
D:
1990
Kristine Jørgensen
1897-1934
Kristine Jørgensen
F:
11 apr. 1897
Kalvslund
G:
16 nov. 1923
Kalvslund
D:
8 aug. 1934
Brøndum s. (Spangsberg Sanatorium)
Metha Mikkeline Eskildsen
1901-
Metha Mikkeline Eskildsen
F:
20 apr. 1901
Kalvslund
Kirstine Eskildsen
1903-
Kirstine Eskildsen
F:
6 okt. 1903
Kalvslund
Mette Eline Ehmsen
1865-1933
Mette Eline Ehmsen
F:
17 jul. 1865
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
24 jul. 1933
Ribe
Niels Peder Eskildsen
1856-1934
Niels Peder Eskildsen
F:
27 apr. 1856
Kalvslund
G:
9 okt. 1884
Kalvslund
D:
15 nov. 1934
Ribe
Kirsten Jensine Ehmsen
1869-1877
Kirsten Jensine Ehmsen
F:
24 maj 1869
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
3 jul. 1877
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Friderich Carlsen
1891-
Friderich Carlsen
F:
29 mar. 1891
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Anne Marie Petersen
1894-
Anne Marie Petersen
F:
30 maj 1894
Døstrup s. (Drengsted)
G:
11 okt. 1919
Døstrup
Carl Mathiesen Rosenberg
Metha Mikkeline Carlsen
1892-1958
Metha Mikkeline Carlsen
F:
5 maj 1892
Ballum
D:
10 okt. 1958
Tønder (sygehuset)
Lars Peder Rosenberg
1875-1928
Lars Peder Rosenberg
F:
9 mar. 1875
Brede s. (Nr. Vollum)
G:
19 maj 1920
Randerup
D:
12 maj 1928
Brede s. (Sdr. Vollum)
Marie Dorthea Carlsen
1894-1894
Marie Dorthea Carlsen
F:
5 maj 1894
Ballum s. (Nørhus)
D:
4 okt. 1894
Randerup
Marie Dorthea Carlsen
1895-1990
Marie Dorthea Carlsen
F:
10 jul. 1895
Randerup
D:
25 maj 1990
Døstrup
Cornelius Hansen Schmidt
1891-1971
Cornelius Hansen Schmidt
F:
30 sep. 1891
G:
2 okt. 1918
Randerup
D:
22 dec. 1971
Døstrup
Boi Ehmsen Carlsen
1896-1921
Boi Ehmsen Carlsen
F:
23 aug. 1896
Randerup
D:
24 jan. 1921
Randerup
Emma Hansine Petersen
Christen Hansen Petersen
Anke Marie Petersen
Carla Petersen
Carl Carlsen Petersen
Helmut Petersen
Christine Maria Carlsen
1898-
Christine Maria Carlsen
F:
23 feb. 1898
Randerup
Hans Skak Petersen
1897-
Hans Skak Petersen
F:
26 jan. 1897
Skast
G:
26 mar. 1920
Randerup
Emma Hansine Schmidt
Poul Carl Jensen
1915-
Poul Carl Jensen
F:
18 apr. 1915
Tølløse s.
Ingeborg Maria Schmidt
Ingvert Søren Schmidt
Ruth Elvira Schmidt
Kjesten Jensine Carlsen
1899-
Kjesten Jensine Carlsen
F:
2 feb. 1899
Randerup
Otto Hansen Schmidt
1898-1967
Otto Hansen Schmidt
F:
10 okt. 1898
Ballum s. (Harknag)
G:
5 nov. 1920
Randerup
D:
30 Okt 1967
Flensborg
Niels Lorenzen Carlsen
1906-
Niels Lorenzen Carlsen
F:
10 sep. 1906
Randerup
Johanne Marie Laustsen
Emma Nielsen
1934-
Emma Nielsen
F:
2 dec. 1934
Døstrup s. (Drengsted)
Vagn Elkjær Larsen
1934-1998
Vagn Elkjær Larsen
F:
12 jun. 1934
Skast s. (Nørhus Skole)
G:
20 jun. 1957
Hjerpsted
D:
30 okt. 1998
Karen Matia Carlsen
1908-2002
Karen Matia Carlsen
F:
8 nov. 1908
Randerup
D:
6 feb. 2002
Otto Nielsen
1909-1990
Otto Nielsen
F:
25 sep. 1909
Skast
G:
19 okt. 1932
Randerup
D:
3 feb. 1990
Skærbæk (plejehjemmet)
Emma Hansine Ehmsen
1872-1940
Emma Hansine Ehmsen
F:
26 sep. 1872
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
4 nov. 1940
Randerup
Carl Carlsen
1872-1962
Carl Carlsen
F:
10 feb. 1872
Tønder s. (St. Emmerske)
G:
3 feb. 1891
Ballum
D:
1 apr. 1962
Randerup
Boi Ehmsen
1899-1899
Boi Ehmsen
F:
13 sep. 1899
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
13 sep. 1899
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Greis Jensen Ehmsen
1875-1936
Greis Jensen Ehmsen
F:
22 feb. 1875
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
5 apr. 1936
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Cathrine Marie Lønne
1871-1953
Cathrine Marie Lønne
F:
24 jan. 1871
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
10 okt. 1953
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hans Peter Ehmsen Frederiksen
1924-
Hans Peter Ehmsen Frederiksen
F:
23 feb. 1924
Ballum s. (Bodsbøl)
Ehm Ehmsen Frederiksen
1926-
Ehm Ehmsen Frederiksen
F:
18 jun. 1926
Ballum s. (Bodsbøl)
Thyra Therese Frederiksen
1928-
Thyra Therese Frederiksen
F:
10 feb. 1928
Ballum s. (Bodsbøl)
Tage Ehmsen Frederiksen
1929-
Tage Ehmsen Frederiksen
F:
16 okt. 1929
Ballum s. (Bodsbøl)
Dorothea Elisabeth Ehmsen
1901-1999
Dorothea Elisabeth Ehmsen
F:
6 mar. 1901
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
5 jan. 1999
Christian Lehmann Frederiksen
1897-1990
Christian Lehmann Frederiksen
F:
22 apr. 1897
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
8 jun. 1923
Ballum
D:
14 feb. 1990
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
9 dec. 1949
Ballum
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Søren Hansen Ehmsen
1928-
Søren Hansen Ehmsen
F:
6 nov. 1928
Ballum s. (Buntje)
Ehm Hansen Ehmsen
1930-
Ehm Hansen Ehmsen
F:
29 mar. 1930
Ballum s. (Buntje)
Katharine Elisabeth Ehmsen
1931-
Katharine Elisabeth Ehmsen
F:
20 nov. 1931
Ballum s. (Buntje)
Henning Ehmsen
Ejnar Ehmsen
Boi Ehmsen
1902-
Boi Ehmsen
F:
15 jun. 1902
Ballum s. (Nørhus)
Lene Marie Hansen
1902-
Lene Marie Hansen
F:
17 nov. 1902
Ballum s. (Buntje-Ballum)
G:
12 mar. 1926
Ballum
Bothilde Nielsen Ehmsen
Hans Bonde Møller
1933-1990
Hans Bonde Møller
F:
28 mar. 1933
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
17 jan. 1990
Skærbæk (rådhuset)
Bent Ehmsen
1935-2018
Bent Ehmsen
F:
27 dec. 1935
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
16 okt. 2018
Ehm Ehmsen
Katharine Elisabeth Ehmsen
Otto Nielsen Ehmsen
Dora Ehmsen
Terkild Ehmsen
1904-1982
Terkild Ehmsen
F:
15 apr. 1904
Ballum s. (Nørhus)
D:
6 maj 1982
Anna Petrea Nielsen
1905-1986
Anna Petrea Nielsen
F:
14 jan. 1905
Skast
G:
3 dec. 1932
Ballum
D:
8 nov. 1986
Kristine Johansen Ehmsen
Ella Ehmsen
Judith Ehmsen
Abigail Ehmsen
Elisabeth Cathrine Ehmsen
Peter Johansen Ehmsen
1941-1942
Peter Johansen Ehmsen
F:
23 aug. 1941
Ballum s. (Rejsby)
D:
18 jan. 1942
Ballum s. (Rejsby)
Sigrid Helen Ehmsen
Dødfødt datter
1945-1945
Dødfødt datter
F:
28 mar. 1945
Ballum s. (Rejsby)
D:
28 mar. 1945
Ballum s. (Rejsby)
Peter Johansen Ehmsen
Medert Ehmsen
1906-1973
Medert Ehmsen
F:
5 jun. 1906
Ballum s. (Nørhus)
D:
24 nov. 1973
Herle Kjerstine Johannsen
1906-
Herle Kjerstine Johannsen
F:
11 sep. 1906
G:
14 mar. 1930
Brede
Johannes Jensen Ehmsen
1908-1910
Johannes Jensen Ehmsen
F:
22 sep. 1908
Ballum s. (Nørhus)
D:
16 sep. 1910
Ballum s. (Nørhus)
Gerhard Ehmsen Gehrt
Aage Gehrt
Kjesten Ehmsen
1910-
Kjesten Ehmsen
F:
5 apr. 1910
Ballum s. (Nørhus)
Detlef Clausen Gehrt
1903-
Detlef Clausen Gehrt
F:
1 jan. 1903
Møgeltønder
G:
3 sep. 1931
Ballum
Inge Ehmsen
Christian Grejsen Jensen Ehmsen
Erhardt Eskesen Ehmsen
1946-2024
Erhardt Eskesen Ehmsen
F:
13 apr. 1946
Ballum s. (Buntje)
D:
19 feb. 2024
Ballum s. (Buntje)
Bodil Marie Ehmsen
Johannes Jensen Ehmsen
1912-
Johannes Jensen Ehmsen
F:
5 okt. 1912
Ballum s. (Nørhus)
Margrethe Eskesen
1912-
Margrethe Eskesen
F:
12 feb. 1912
Ballum s. (Vesterende)
G:
12 mar. 1937
Ballum
Niels Peter Ehmsen
Alice Kathrine Ehmsen
Magna Dorthea Ehmsen
Magnus Ehmsen
1915-
Magnus Ehmsen
F:
16 mar. 1915
Ballum s. (Nørhus)
Anna Birgitte Tychsen
1921-
Anna Birgitte Tychsen
F:
22 nov. 1921
Skast
G:
20 maj 1941
Skast
Villy Ehmsen
Konny Elisabeth Ehmsen
Frida Jensen Ehmsen
Marianne Ehmsen
Anette Ehmsen
Jacob Jensen Ehmsen
1917-
Jacob Jensen Ehmsen
F:
15 jan. 1917
Ballum s. (Nørhus)
Erna Jensen
1923-
Erna Jensen
F:
25 feb. 1923
Ballum s. (Lademark)
G:
30 jul. 1940
Ballum
Ehm Asger Ehmsen
Carl Olav Ehmsen
Joan Jensen
Kirsten Ehmsen
Hartvig Larsen
Cecilie Lund Ehmsen
Peter Steffensen
William Ehmsen
1919-1985
William Ehmsen
F:
17 apr. 1919
Ballum s. (Nørhus)
D:
4 mar. 1985
Amalie Martine Lund
Ehm Hansen Ehmsen
1878-1959
Ehm Hansen Ehmsen
F:
3 aug. 1878
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
20 okt. 1959
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Cathrine Elisabeth Terkildsen
1880-1965
Cathrine Elisabeth Terkildsen
F:
21 aug. 1880
Randerup
G:
16 okt. 1900
Ballum
D:
30 mar. 1965
Skærbæk
Mette Mikkeline Andersen
1839-1936
Mette Mikkeline Andersen
F:
23 okt. 1839
D:
24 nov. 1936
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Boy Ehmsen
1837-1924
Boy Ehmsen
F:
4 apr. 1837
Emmerlev
G:
15 sep. 1860
Hjerpsted
D:
10 jul. 1924
Randerup
Mikkel Andersen
1796-1861
Mikkel Andersen
F:
17 okt. 1796
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
5 jan. 1861
Hjerpsted s. (Koldby)
Mette Krog
1797-1855
Mette Krog
F:
7 okt. 1797
G:
24 okt. 1818
D:
16 mar. 1855
Ane Møller
1851-
Ane Møller
F:
19 feb. 1851
Ballum s. (Nørhus)
Laust Møller
1854-
Laust Møller
F:
26 jun. 1854
Ballum s. (Nørhus)
Anders Møller
1856-
Anders Møller
F:
10 dec. 1856
Ballum s. (Nørhus)
Knud Jensen Mathiesen
1882-
Knud Jensen Mathiesen
F:
19 aug. 1882
Højer
Boh Mathiesen
1884-1909
Boh Mathiesen
F:
1 apr. 1884
Højer
D:
21 dec. 1909
Højer
Margrethe Kjestine Mathiesen
1892-
Margrethe Kjestine Mathiesen
F:
2 maj 1892
Højer
Johannes Berlin
1887-
Johannes Berlin
F:
1 jul. 1887
Itzehoe
G:
11 dec. 1914
Højer
Lauritz Anders Mathiesen
1893-1894
Lauritz Anders Mathiesen
F:
30 jul. 1893
Højer
D:
17 jan. 1894
Højer
Hans Mathiesen
1893-1894
Hans Mathiesen
F:
30 jul. 1893
Højer
D:
11 jan. 1894
Højer
Botilde Møller
1859-
Botilde Møller
F:
5 maj 1859
Ballum s. (Nørhus)
Claus Mathiesen
1859-1915
Claus Mathiesen
F:
9 jul. 1859
Højer
G:
8 nov. 1881
Ballum
D:
23 feb. 1915
Højer
Kirsten Møller
1828-1862
Kirsten Møller
F:
29 nov. 1828
Ballum s. (Husum)
D:
25 feb. 1862
Ballum s. (Nørhus)
Knud Jensen Møller
1817-
Knud Jensen Møller
F:
26 jul. 1817
Ballum s. (Nørhus)
G:
4 apr. 1850
Ballum
Anders Mikkelsen Møller
1895-
Anders Mikkelsen Møller
F:
19 jul. 1895
Ballum s. (Husum)
Peder Mikkelsen Møller
1896-
Peder Mikkelsen Møller
F:
8 sep. 1896
Ballum s. (Husum)
Anna Jensine Ibsen
1905-
Anna Jensine Ibsen
F:
8 sep. 1905
Henne s. (Houstrup)
Karl Frederik Møller
1898-
Karl Frederik Møller
F:
1 maj 1898
Ballum s. (Husum)
Catharina Christine Margrethe Jürgensen
1899-
Catharina Christine Margrethe Jürgensen
F:
25 jan. 1899
Skak Jensen
1919-
Skak Jensen
F:
18 jul. 1919
Ballum s. (Bodsbøl)
Anna Andersen
Anna Andersen
G:
3 aug. 1945
Abild
NN
Ane Pedrea Jensen
1921-
Ane Pedrea Jensen
F:
8 jun. 1921
Ballum s. (Bodsbøl)
Finn
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
1909-
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
F:
28 apr. 1909
Nyborg
Bothilde Møller
1899-
Bothilde Møller
F:
19 nov. 1899
Ballum s. (Husum)
Magnus Jensen
1888-1950
Magnus Jensen
F:
2 apr. 1888
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
7 jan. 1919
Ballum
D:
6 feb. 1950
Augustenborg (sindssygehospitalet)
Frederikke Møller
1901-
Frederikke Møller
F:
8 mar. 1901
Ballum s. (Husum)
Jürgen Jessen Jürgensen
1892-
Jürgen Jessen Jürgensen
F:
5 mar. 1892
Løgumkloster
Karoline Møller
1903-
Karoline Møller
F:
2 maj 1903
Ballum s. (Husum)
Johannes Møller
1908-
Johannes Møller
F:
21 apr. 1908
Ballum s. (Husum)
Laust Nielsen Møller
1870-1926
Laust Nielsen Møller
F:
18 okt. 1870
Ballum s. (Husum)
D:
29 jun. 1926
Tønder
Ane Pedrea Jensen
1870-1922
Ane Pedrea Jensen
F:
22 nov. 1870
Skast
G:
1894
D:
1 sep. 1922
Ballum s. (Husum)
Bothilde Møller
1872-
Bothilde Møller
F:
21 aug. 1872
Ballum s. (Husum)
Niels Lorenzen
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Herle Hansen
1899-1993
Herle Hansen
F:
7 nov. 1899
Ballum s. (Østerende)
D:
27 nov. 1993
Jens Lorenzen
1897-1971
Jens Lorenzen
F:
3 nov. 1897
G:
17 nov. 1921
Ballum
D:
1971
Ane Marie Møller
1873-
Ane Marie Møller
F:
28 nov. 1873
Ballum s. (Husum)
Niels Thomsen Hansen
1869-
Niels Thomsen Hansen
F:
22 nov. 1869
Ballum s. (Østerende)
G:
30 nov. 1898
Ballum
Anders Mikkelsen Møller
1831-
Anders Mikkelsen Møller
F:
25 maj 1831
Ballum s. (Husum)
Frederikke Nielsen
1830-
Frederikke Nielsen
F:
23 dec. 1830
G:
3 nov. 1869
Ballum
Caroline Møller
1834-
Caroline Møller
F:
7 aug. 1834
Ballum s. (Husum)
Nis Truelsen Gram
1840-
Nis Truelsen Gram
F:
10 sep. 1840
Hejls s.
G:
27 feb. 1863
Ballum
Nicoline Møller
1837-1838
Nicoline Møller
F:
21 maj 1837
Ballum s. (Husum)
D:
27 apr. 1838
Ballum s. (Husum)
Botilla Andersdatter
1806-
Botilla Andersdatter
F:
12 sep. 1806
Ballum s. (Bodsbøl)
Laust Nielsen Møller
1803-1837
Laust Nielsen Møller
F:
19 jul. 1803
Ballum s. (Husum)
G:
17 nov. 1827
Ballum
D:
2 jun. 1837
Ballum s. (Husum)
Laust Møller Nicolaisen
1839-1846
Laust Møller Nicolaisen
F:
27 feb. 1839
Ballum s. (Husum)
D:
25 maj 1846
Ballum s. (Husum)
Botilde Nicolaisen
1867-
Botilde Nicolaisen
F:
10 jul. 1867
Ballum s. (Husum-Ballum)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
29 mar. 1933
Højer
Margrethe Nicolaisen
1871-1871
Margrethe Nicolaisen
F:
26 jan. 1871
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
14 feb. 1871
Ballum s. (Husum-Ballum)
Margrethe Nicolaisen
1873-1873
Margrethe Nicolaisen
F:
18 jan. 1873
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
19 jun. 1873
Ballum s. (Husum-Ballum)
Amalie Lund
1896-
Amalie Lund
F:
27 mar. 1896
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Margrethe Christine Lund
Adolf Lund
1930-
Adolf Lund
F:
11 jan. 1930
Emmerlev
Anders Petersen Lund
1897-1969
Anders Petersen Lund
F:
30 okt. 1897
Emmerlev s. (V. Gammelby)
D:
19 nov. 1969
Tønder (sygehuset)
Bodil Sørensen
1898-
Bodil Sørensen
F:
25 aug. 1898
Emmerlev
Kirstine Lund
Niels Lund
Margrethe Lund
Asger Højmark Lund
Niels Nicolaisen Lund
1899-
Niels Nicolaisen Lund
F:
29 mar. 1899
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Sigrid Højmark
Ane Kirstine Lund
1900-1903
Ane Kirstine Lund
F:
22 sep. 1900
Emmerlev s. (V. Gammelby)
D:
22 jan. 1903
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Karen Lund
1902-
Karen Lund
F:
22 apr. 1902
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Knud Hansen
1900-
Knud Hansen
F:
13 okt. 1900
Hjerpsted
G:
12 okt. 1926
Emmerlev
Alfred Lund
1905-
Alfred Lund
F:
18 mar. 1905
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Anna Marie Petersen
1908-
Anna Marie Petersen
F:
19 jun. 1908
Hoptrup
Margrethe Nicolaisen
1874-1914
Margrethe Nicolaisen
F:
19 mar. 1874
Ballum s. (Husum)
D:
6 jan. 1914
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Niels Sørensen Lund
1872-1935
Niels Sørensen Lund
F:
11 jan. 1872
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
G:
25 okt. 1895
Emmerlev
D:
16 mar. 1935
Emmerlev s. (V. Gammelby)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
G:
27 apr. 1897
Ballum
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Niels Nicolaisen
Ingeborg Nicoline Nicolaisen
Anni Margrethe Nicolaisen
Hans Knudsen Nicolaisen
Maren Møller
Peter Jensen Nicolaisen
1877-
Peter Jensen Nicolaisen
F:
26 sep. 1877
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ane Marie Hansen
1883-
Ane Marie Hansen
F:
3 maj 1883
Ballum s. (Østerende-Ballum)
G:
16 okt. 1908
Ballum
Niels Nicolaisen
1841-
Niels Nicolaisen
F:
1 sep. 1841
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ane Kirstine Knag
1840-
Ane Kirstine Knag
F:
14 apr. 1840
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
10 okt. 1866
Ballum
Hans Nicolaisen
1844-
Hans Nicolaisen
F:
9 jul. 1844
Ballum s. (Husum)
Ane Margrethe Nicolaisen
1846-1864
Ane Margrethe Nicolaisen
F:
6 aug. 1846
Ballum s. (Husum)
D:
26 jan. 1864
Ballum s. (Husum)
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1806-1865
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
11 nov. 1806
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
22 feb. 1838
Ballum
D:
5 aug. 1865
Ballum s. (Husum)
Anders Mikkelsen
1767-1833
Anders Mikkelsen
F:
2 jun. 1767
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
20 jun. 1833
Ballum s. (Bodsbøl)
Karen Jensdatter
1774-1847
Karen Jensdatter
F:
10 mar. 1774
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
29 nov. 1793
Ballum
D:
23 feb. 1847
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Mikkelsen
1769-1772
Niels Mikkelsen
F:
17 mar. 1769
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
14 aug. 1772
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Nielsen Møller
1793-1813
Niels Nielsen Møller
F:
3 sep. 1793
Ballum s. (Husum)
D:
21 feb. 1813
Ballum s. (Husum)
Botilla Nielsdatter Møller
1797-
Botilla Nielsdatter Møller
F:
9 apr. 1797
Ballum s. (Husum)
Mikkel Andersen Møller
1800-
Mikkel Andersen Møller
F:
8 apr. 1800
Ballum s. (Husum)
Ane Møller
1851-
Ane Møller
F:
19 feb. 1851
Ballum s. (Nørhus)
Laust Møller
1854-
Laust Møller
F:
26 jun. 1854
Ballum s. (Nørhus)
Anders Møller
1856-
Anders Møller
F:
10 dec. 1856
Ballum s. (Nørhus)
Knud Jensen Mathiesen
1882-
Knud Jensen Mathiesen
F:
19 aug. 1882
Højer
Boh Mathiesen
1884-1909
Boh Mathiesen
F:
1 apr. 1884
Højer
D:
21 dec. 1909
Højer
Margrethe Kjestine Mathiesen
1892-
Margrethe Kjestine Mathiesen
F:
2 maj 1892
Højer
Johannes Berlin
1887-
Johannes Berlin
F:
1 jul. 1887
Itzehoe
G:
11 dec. 1914
Højer
Lauritz Anders Mathiesen
1893-1894
Lauritz Anders Mathiesen
F:
30 jul. 1893
Højer
D:
17 jan. 1894
Højer
Hans Mathiesen
1893-1894
Hans Mathiesen
F:
30 jul. 1893
Højer
D:
11 jan. 1894
Højer
Botilde Møller
1859-
Botilde Møller
F:
5 maj 1859
Ballum s. (Nørhus)
Claus Mathiesen
1859-1915
Claus Mathiesen
F:
9 jul. 1859
Højer
G:
8 nov. 1881
Ballum
D:
23 feb. 1915
Højer
Kirsten Møller
1828-1862
Kirsten Møller
F:
29 nov. 1828
Ballum s. (Husum)
D:
25 feb. 1862
Ballum s. (Nørhus)
Knud Jensen Møller
1817-
Knud Jensen Møller
F:
26 jul. 1817
Ballum s. (Nørhus)
G:
4 apr. 1850
Ballum
Anders Mikkelsen Møller
1895-
Anders Mikkelsen Møller
F:
19 jul. 1895
Ballum s. (Husum)
Peder Mikkelsen Møller
1896-
Peder Mikkelsen Møller
F:
8 sep. 1896
Ballum s. (Husum)
Anna Jensine Ibsen
1905-
Anna Jensine Ibsen
F:
8 sep. 1905
Henne s. (Houstrup)
Karl Frederik Møller
1898-
Karl Frederik Møller
F:
1 maj 1898
Ballum s. (Husum)
Catharina Christine Margrethe Jürgensen
1899-
Catharina Christine Margrethe Jürgensen
F:
25 jan. 1899
Skak Jensen
1919-
Skak Jensen
F:
18 jul. 1919
Ballum s. (Bodsbøl)
Anna Andersen
Anna Andersen
G:
3 aug. 1945
Abild
NN
Ane Pedrea Jensen
1921-
Ane Pedrea Jensen
F:
8 jun. 1921
Ballum s. (Bodsbøl)
Finn
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
1909-
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
F:
28 apr. 1909
Nyborg
Bothilde Møller
1899-
Bothilde Møller
F:
19 nov. 1899
Ballum s. (Husum)
Magnus Jensen
1888-1950
Magnus Jensen
F:
2 apr. 1888
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
7 jan. 1919
Ballum
D:
6 feb. 1950
Augustenborg (sindssygehospitalet)
Frederikke Møller
1901-
Frederikke Møller
F:
8 mar. 1901
Ballum s. (Husum)
Jürgen Jessen Jürgensen
1892-
Jürgen Jessen Jürgensen
F:
5 mar. 1892
Løgumkloster
Karoline Møller
1903-
Karoline Møller
F:
2 maj 1903
Ballum s. (Husum)
Johannes Møller
1908-
Johannes Møller
F:
21 apr. 1908
Ballum s. (Husum)
Laust Nielsen Møller
1870-1926
Laust Nielsen Møller
F:
18 okt. 1870
Ballum s. (Husum)
D:
29 jun. 1926
Tønder
Ane Pedrea Jensen
1870-1922
Ane Pedrea Jensen
F:
22 nov. 1870
Skast
G:
1894
D:
1 sep. 1922
Ballum s. (Husum)
Bothilde Møller
1872-
Bothilde Møller
F:
21 aug. 1872
Ballum s. (Husum)
Niels Lorenzen
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Herle Hansen
1899-1993
Herle Hansen
F:
7 nov. 1899
Ballum s. (Østerende)
D:
27 nov. 1993
Jens Lorenzen
1897-1971
Jens Lorenzen
F:
3 nov. 1897
G:
17 nov. 1921
Ballum
D:
1971
Ane Marie Møller
1873-
Ane Marie Møller
F:
28 nov. 1873
Ballum s. (Husum)
Niels Thomsen Hansen
1869-
Niels Thomsen Hansen
F:
22 nov. 1869
Ballum s. (Østerende)
G:
30 nov. 1898
Ballum
Anders Mikkelsen Møller
1831-
Anders Mikkelsen Møller
F:
25 maj 1831
Ballum s. (Husum)
Frederikke Nielsen
1830-
Frederikke Nielsen
F:
23 dec. 1830
G:
3 nov. 1869
Ballum
Caroline Møller
1834-
Caroline Møller
F:
7 aug. 1834
Ballum s. (Husum)
Nis Truelsen Gram
1840-
Nis Truelsen Gram
F:
10 sep. 1840
Hejls s.
G:
27 feb. 1863
Ballum
Nicoline Møller
1837-1838
Nicoline Møller
F:
21 maj 1837
Ballum s. (Husum)
D:
27 apr. 1838
Ballum s. (Husum)
Laust Nielsen Møller
1803-1837
Laust Nielsen Møller
F:
19 jul. 1803
Ballum s. (Husum)
D:
2 jun. 1837
Ballum s. (Husum)
Botilla Andersdatter
1806-
Botilla Andersdatter
F:
12 sep. 1806
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
17 nov. 1827
Ballum
Kirsten Mikkelsdatter
1771-1807
Kirsten Mikkelsdatter
F:
4 sep. 1771
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
3 jan. 1807
Ballum s. (Husum)
Niels Nielsen Møller
1767-1806
Niels Nielsen Møller
F:
14 feb. 1767
Ballum s. (Husum)
G:
12 okt. 1792
Ballum
D:
8 feb. 1806
Ballum s. (Husum)
Hans Andersen Cordt
Hans Andersen Cordt
G:
8 nov. 1806
Ballum
Laust Mikkelsen
1771-1772
Laust Mikkelsen
F:
4 sep. 1771
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
9 aug. 1772
Ballum s. (Bodsbøl)
Bodil Mikkelsdatter
1771-
Bodil Mikkelsdatter
F:
4 sep. 1771
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Mikkelsen
1774-1774
Niels Mikkelsen
F:
15 apr. 1774
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
30 aug. 1774
Ballum s. (Bodsbøl)
Bodil Mikkelsdatter
1775-1778
Bodil Mikkelsdatter
F:
5 aug. 1775
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
25 jun. 1778
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Mikkelsen
1778-1817
Niels Mikkelsen
F:
23 apr. 1778
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
25 feb. 1817
Ballum s. (Buntje)
Silla Margrethe Sørensdatter
ca. 1776-
Silla Margrethe Sørensdatter
F:
ca. 1776
G:
10 aug. 1798
Ballum
Mikkel Andersen Laustsen
1810-1811
Mikkel Andersen Laustsen
F:
8 nov. 1810
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
29 nov. 1811
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Mikkel Andersen Laustsen
1812-1821
Mikkel Andersen Laustsen
F:
22 dec. 1812
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
27 jun. 1821
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Boysen Laustsen
1814-1815
Hans Boysen Laustsen
F:
2 dec. 1814
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
26 jul. 1815
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Laust Mikkelsen
1780-1815
Laust Mikkelsen
F:
24 dec. 1780
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
16 jul. 1815
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Helene Margrethe Boysen
1790-1881
Helene Margrethe Boysen
F:
14 okt. 1790
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
16 sep. 1809
Ballum
D:
7 maj 1881
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Dødfødt søn
1837-1837
Dødfødt søn
F:
14 aug. 1837
Ballum s. (Vesterende)
D:
14 aug. 1837
Ballum s. (Vesterende)
Niels Christian Gram
1838-
Niels Christian Gram
F:
15 sep. 1838
Ballum s. (Vesterende)
Agnes Birgitte Kirstine Hansen
1834-
Agnes Birgitte Kirstine Hansen
F:
5 jan. 1834
Flensborg
Hans Boysen Gram
1841-
Hans Boysen Gram
F:
11 aug. 1841
Ballum s. (Vesterende)
Otto Diderich Gram
1844-
Otto Diderich Gram
F:
2 jul. 1844
Ballum s. (Vesterende)
Søren Hansen Gram
1844-1844
Søren Hansen Gram
F:
2 jul. 1844
Ballum s. (Vesterende)
D:
6 dec. 1844
Ballum s. (Vesterende)
Botilde Boysen
Christian Lehmann Gram
1811-1863
Christian Lehmann Gram
F:
29 okt. 1811
Ballum s. (Vesterende)
D:
13 maj 1863
Ballum s. (Vesterende)
Christiane Sophie Bertelsen
1859-1867
Christiane Sophie Bertelsen
F:
22 aug. 1859
D:
13 sep. 1867
James Bertelsen
1894-1916
James Bertelsen
F:
20 jul. 1894
D:
18 dec. 1916
Gauerslund s. (Brejning, åndssvageanstalten)
Edna Bertelsen
1896-1975
Edna Bertelsen
F:
11 apr. 1896
D:
1975
Einar Verning
1890-
Einar Verning
F:
1890
G:
23 aug. 1924
Harriet Maybel Bertelsen
1906-1971
Harriet Maybel Bertelsen
F:
4 aug. 1906
Vinding s. (Mølholm)
D:
11 sep. 1971
København
Carl Christian Jacob Førslev
1891-1959
Carl Christian Jacob Førslev
F:
27 jan. 1891
Førslev s. (Sneslev)
G:
24 dec. 1930
D:
ml. 21/1 o. 31/3 1959
Furesøen
Cornelia (Nea) Suhm Bertelsen
1909-1978
Cornelia (Nea) Suhm Bertelsen
F:
9 jan. 1909
Vinding s. (Mølholm)
D:
forår 1978
Norditalien
Helge Thomsen
Anders Lassen Bertelsen
1861-1942
Anders Lassen Bertelsen
F:
30 sep. 1861
Ballum s.
D:
7 mar. 1942
Søllerød s. (Holte)
Kornelia Bertelsen
1873-1930
Kornelia Bertelsen
F:
31 jan. 1873
G:
31 jan. 1893
San Francisco, Californien, USA
D:
1930
Bertel Nissen Bertelsen
1864-1867
Bertel Nissen Bertelsen
F:
20 maj 1864
D:
5 okt. 1867
Gyde Marie Bertelsen
1867-1868
Gyde Marie Bertelsen
F:
29 jan. 1867
D:
17 jul. 1868
Albert Jendre Bøge
1897-1899
Albert Jendre Bøge
F:
1897
USA
D:
1899
Albert Jendre Bøge
1900-
Albert Jendre Bøge
F:
15 jun. 1900
USA
Mabel Christine Bøge
1904-1907
Mabel Christine Bøge
F:
1904
USA
D:
1907
Edith Margaret Bøge
1906-
Edith Margaret Bøge
F:
5 apr. 1906
USA
Christiane Sophie Bertelsen
1869-
Christiane Sophie Bertelsen
F:
16 okt. 1869
Jesper Bøge
Jesper Bøge
G:
1896
USA
Gyde Christine Boysen
1836-1873
Gyde Christine Boysen
F:
16 feb. 1836
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
17 dec. 1873
Ballum s. (Bodsbøl)
Jendre Bertelsen
1825-1901
Jendre Bertelsen
F:
1 okt. 1825
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1 okt. 1858
D:
28 nov. 1901
Ballum s. (Bodsbøl)
Catharina Margrethe Gram
1869-
Catharina Margrethe Gram
F:
27 aug. 1869
Kina
Ane Christine Marie Boysen
1844-
Ane Christine Marie Boysen
F:
9 dec. 1844
Ballum s. (Bodsbøl)
Anders Truelsen Gram
1833-
Anders Truelsen Gram
F:
27 nov. 1833
Ballum s. (Vesterende)
G:
15 aug. 1868
Gudrun Alsted
1904-1983
Gudrun Alsted
F:
30 jul. 1904
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
17 maj 1983
Kolding sygehus
Jens Gutzon Alsted
Aase Nybo Nielsen
Ida Alsted
Hans Jørgen Pagh Aarestrup
1932-1983
Hans Jørgen Pagh Aarestrup
F:
23 aug. 1932
Balle s. (Alderslyst)
D:
10 jun. 1983
Nykøbing M.
Jens Jørgen Jensen
Lis Alsted
Poul Erik Christiansen
Gyde Marie Alsted
Michael Schönfelder
Carl Gutzon Jefsen Alsted
1906-1994
Carl Gutzon Jefsen Alsted
F:
11 maj 1906
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
13 okt. 1994
Uldum plejehjem
Mette Kirstine Christensen
1909-1982
Mette Kirstine Christensen
F:
13 dec. 1909
Mindstrup Mark
G:
9 aug. 1935
Hvejsel
D:
11 jan. 1982
Vestervang
Birthe Alsted
Kresten Gravgaard
Knud Alsted
Conni Pedersen
Aase Nielsen
Bendt Alsted
Lone Alsted
Hans Emil Alsted
Dorthea (Thea) Petersen
Peter Packness Alsted
1911-1996
Peter Packness Alsted
F:
20 mar. 1911
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
27 feb. 1996
Vejle sygehus
Agnes Kirstine Pedersen
1908-2002
Agnes Kirstine Pedersen
F:
18 okt. 1908
Nørre-Snede
G:
18 apr. 1946
Hvejsel
D:
4 dec. 2002
Tørring Plejehjem
Knud Brock Alsted
1914-1944
Knud Brock Alsted
F:
22 jun. 1914
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
12 jul. 1944
Sverige
Anna Margrethe (Grethe) Nellemann Petersen
1912-1974
Anna Margrethe (Grethe) Nellemann Petersen
F:
10 maj 1912
Silkeborg
G:
8 okt. 1938
Hvejsel
D:
3 jun. 1974
Gyde Marie Bertelsen
1877-1957
Gyde Marie Bertelsen
F:
31 dec. 1877
Ballum
D:
26 sep. 1957
Tørring s. (Kobbelgaard)
Fritz Emil Alsted
1873-1946
Fritz Emil Alsted
F:
16 aug. 1873
Tørring s. (Kobbelgaard)
G:
11 sep. 1903
D:
5 jan. 1946
Tørring s. (Kobbelgaard)
Birthe Alsted
Kresten Gravgaard
Knud Alsted
Conni Pedersen
Aase Nielsen
Bendt Alsted
Lone Alsted
Dorthea (Thea) Petersen
Hans Emil Alsted
Christiane Sophie Bertelsen
1880-1919
Christiane Sophie Bertelsen
F:
17 mar. 1880
D:
2 sep. 1919
Hans Peter Petersen
Hans Peter Petersen
G:
19 maj 1916
Sofie Bramsen
Kirsten Bramsen
Inger Bramsen
Karl Bramsen
Otto Bramsen
Gyde Bramsen
1929-1930
Gyde Bramsen
F:
24 okt. 1929
D:
22 mar. 1930
Marie Bramsen
1929-1930
Marie Bramsen
F:
24 okt. 1929
D:
14 maj 1930
Ane Christine Bertelsen
1886-
Ane Christine Bertelsen
F:
23 mar. 1886
Niels Madsen Bramsen
-1971
Niels Madsen Bramsen
G:
16 maj 1919
D:
1971
Otteline Boysen
1847-1925
Otteline Boysen
F:
30 apr. 1847
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
1925
Carl Christian Bertelsen
1836-1905
Carl Christian Bertelsen
F:
3 jan. 1836
G:
21 aug. 1874
D:
20 jan. 1905
Hans Boysen
1809-
Hans Boysen
F:
24 feb. 1809
Ballum s. (Bodsbøl)
Christiane Sophie Mærsk
1812-1858
Christiane Sophie Mærsk
F:
17 aug. 1812
Ballum s.
G:
18 jul. 1833
Ballum
D:
29 maj 1858
Ballum s. (Bodsbøl)
Bodil Mikkelsdatter
1787-
Bodil Mikkelsdatter
F:
19 jan. 1787
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Hansen Boysen
1782-1824
Hans Hansen Boysen
F:
3 nov. 1782
Ballum s. (Vesterende)
G:
20 feb. 1807
Ballum
D:
30 mar. 1824
Ballum s. (Vesterende)
Botilla Nielsdatter
1744-
Botilla Nielsdatter
F:
29 jan. 1744
Ballum s. (Bodsbøl)
Mikkel Andersen
1741-
Mikkel Andersen
F:
23 nov. 1741
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
2 maj 1766
Ballum
Laurids Nielsen
1740-1765
Laurids Nielsen
F:
9 dec. 1740
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
4 dec. 1765
Ballum s. (Bodsbøl)
Kirsten Sønnichsdatter
1700-
Kirsten Sønnichsdatter
F:
1700
Ballum s. (Vesterende)
G:
21 jun. 1737
Ballum
Dødfødt barn
1695-1695
Dødfødt barn
F:
22-23 nov. 1695
Ballum s. (Husum)
D:
22-23 nov. 1695
Ballum s. (Husum)
Maren Lauridsdatter
1729-
Maren Lauridsdatter
F:
2 aug. 1729
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Mikkelsen (Brinck)
1756-1825
Hans Mikkelsen (Brinck)
F:
3 jul. 1756
Ballum s. (Vesterende)
D:
25 dec. 1825
Ballum s. (Bodsbøl)
Mette Sørensdatter
1758-
Mette Sørensdatter
F:
14 jun. 1758
Ballum s. (Bodsbøl (Lycket))
G:
20 okt. 1780
Ballum
Marie Kirstine Lorenzen
1816-1869
Marie Kirstine Lorenzen
F:
2 nov. 1816
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
5 nov. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
Detlef Nielsen Thygesen
1804-1840
Detlef Nielsen Thygesen
F:
16 apr. 1804
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
27 jan. 1837
Ballum
D:
27 aug. 1840
Ballum s. (Bodsbøl)
Casper Mikkelsen
1819-
Casper Mikkelsen
F:
2 nov. 1819
Ballum s. (Rejsby)
G:
30 nov. 1841
Ballum
Søren Thyge Lorenzen
1845-1845
Søren Thyge Lorenzen
F:
6 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende)
D:
23 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende)
Andreas Michael Jacobsen
1875-1956
Andreas Michael Jacobsen
F:
26 aug. 1875
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1956
Ellen Hansen
Jacob Jacobsen
1927-1952
Jacob Jacobsen
F:
3 okt. 1927
D:
29 sep. 1952
Hans Boysen Jacobsen
1924-1945
Hans Boysen Jacobsen
F:
21 feb. 1924
D:
10 nov. 1945
Agathe Jacobsen
Olav Nissen
Christian Lehmann Jacobsen
1877-
Christian Lehmann Jacobsen
F:
15 jan. 1877
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Kjerstine Hansen
1891-
Kjerstine Hansen
F:
28 jun. 1891
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Agathe Jacobsen
1906-
Agathe Jacobsen
F:
20 feb. 1906
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Anders Nielsen
Hans Boysen Jacobsen
1909-1994
Hans Boysen Jacobsen
F:
15 feb. 1909
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
16 jul. 1994
Tønder
Botilde Nielsen
1913-2009
Botilde Nielsen
F:
19 nov. 1913
Skast
G:
5 jul. 1935
Ballum
D:
7 apr. 2009
Tønder
Johanne Kathrine (Heje) Jacobsen
Gravers Frøsig Hansen
Marie Jacobsen
Gunner Pedersen
Mikkel Ullerup Jacobsen
1879-1951
Mikkel Ullerup Jacobsen
F:
28 jun. 1879
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
26 mar. 1951
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hansine Kathrine Nicolaisen
1881-
Hansine Kathrine Nicolaisen
F:
19 nov. 1881
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
5 maj 1905
Ballum
Marius Jacobsen
1884-1922
Marius Jacobsen
F:
3 jul. 1884
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1922
Anne Marie Christiane Ulrich
1889-1969
Anne Marie Christiane Ulrich
F:
1889
D:
1969
Hans Boysen Lorenzen, adopteret Jacobsen
1847-1892
Hans Boysen Lorenzen, adopteret Jacobsen
F:
21 aug. 1847
Ballum s. (Vesterende)
D:
1892
Agathe Hansen
1853-1931
Agathe Hansen
F:
27 feb. 1853
D:
1931
Mikkel Ullerup Lorenzen
1817-
Mikkel Ullerup Lorenzen
F:
12 okt. 1817
Ballum s. (Bodsbøl)
Bodil Boysen
1816-1897
Bodil Boysen
F:
15 dec. 1816
Ballum s. (Vesterende)
G:
25 feb. 1845
D:
28 jan. 1897
Visby
Ester Marie Laustdatter
1788-1834
Ester Marie Laustdatter
F:
12 nov. 1788
Ballum s. (Husum)
D:
28 dec. 1834
Ballum s. (Bodsbøl)
Søren Thygesen Lorenzen
1787-1867
Søren Thygesen Lorenzen
F:
14 sep. 1787
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
4 feb. 1816
Ballum
D:
5 feb. 1867
Ballum s. (Bodsbøl)
Laust Mikkelsen
1758-
Laust Mikkelsen
F:
8 dec. 1758
Ballum s. (Bodsbøl)
Mette Kirstine Jespersdatter
ca. 1766-1830
Mette Kirstine Jespersdatter
F:
ca. 1766
D:
19 dec. 1830
Ballum s. (Husum)
Esther Mikkelsdatter
1760-1812
Esther Mikkelsdatter
F:
4 jul. 1760
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
15 nov. 1812
Ballum s. (Bodsbøl)
Christiane Sophie Thygesen
1826-
Christiane Sophie Thygesen
F:
8 okt. 1826
Ballum s. (Bodsbøl)
Andreas Boysen
1821-
Andreas Boysen
F:
2 jun. 1821
Ballum s. (Vesterende)
G:
12 jun. 1848
Ballum
Dødfødt datter
1859-1859
Dødfødt datter
F:
8 sep. 1859
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
8 sep. 1859
Ballum s. (Bodsbøl)
Helene Margrethe Thygesen
1860-1898
Helene Margrethe Thygesen
F:
24 jun. 1860
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
29 maj 1898
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Thygesen
1861-1876
Kirsten Thygesen
F:
24 jul. 1861
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
5 okt. 1876
Ballum s. (Østerende)
Anne Margrethe Thygesen
1863-1869
Anne Margrethe Thygesen
F:
18 jan. 1863
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
9 dec. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
Petrea Thygesen
1864-1951
Petrea Thygesen
F:
18 jun. 1864
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
27 jan. 1951
Skærbæk
Christian Hansen Damm
1853-1936
Christian Hansen Damm
F:
18 maj 1853
Holbøl s. (Gejlå)
D:
28 nov. 1936
Skærbæk
Hans Peter Ehmsen Frederiksen
1924-
Hans Peter Ehmsen Frederiksen
F:
23 feb. 1924
Ballum s. (Bodsbøl)
Ehm Ehmsen Frederiksen
1926-
Ehm Ehmsen Frederiksen
F:
18 jun. 1926
Ballum s. (Bodsbøl)
Thyra Therese Frederiksen
1928-
Thyra Therese Frederiksen
F:
10 feb. 1928
Ballum s. (Bodsbøl)
Tage Ehmsen Frederiksen
1929-
Tage Ehmsen Frederiksen
F:
16 okt. 1929
Ballum s. (Bodsbøl)
Christian Lehmann Frederiksen
1897-1990
Christian Lehmann Frederiksen
F:
22 apr. 1897
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
14 feb. 1990
Dorothea Elisabeth Ehmsen
1901-1999
Dorothea Elisabeth Ehmsen
F:
6 mar. 1901
Ballum s. (Buntje-Ballum)
G:
8 jun. 1923
Ballum
D:
5 jan. 1999
Thyra Therese Thygesen
1866-1939
Thyra Therese Thygesen
F:
16 sep. 1866
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
16 jul. 1939
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Peder Frederiksen
1858-1941
Hans Peder Frederiksen
F:
4 mar. 1858
Skelby
D:
15 feb. 1941
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Anders Wolfsberg
1897-1921
Anders Wolfsberg
F:
23 mar. 1897
Rødding
D:
12 jun. 1921
Skærbæk
Lehmann Thygesen Wolfsberg
1898-1908
Lehmann Thygesen Wolfsberg
F:
21 maj 1898
Brede s. (Bredebro)
D:
9 apr. 1908
Ravsted s. (Fogderup)
Anne Cathrine Wolfsberg
1899-1976
Anne Cathrine Wolfsberg
F:
23 sep. 1899
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1976
København
Lydik Brodersen
1894-1976
Lydik Brodersen
F:
3 okt. 1894
Toftlund
G:
17 feb. 1924
Skærbæk
D:
1976
København
Metha Marie Wolfsberg
1900-1988
Metha Marie Wolfsberg
F:
18 sep. 1900
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
23 mar. 1988
Glostrup?
Christian Jensen
Helene Margrethe Wolfsberg
1902-1988
Helene Margrethe Wolfsberg
F:
22 jul. 1902
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
11 aug. 1988
Skærbæk
Eyvind Christian (Petersen) Grønlund
1894-1961
Eyvind Christian (Petersen) Grønlund
F:
26 mar. 1894
Aarhus Domsogn
D:
20 nov. 1961
Skærbæk
Christian Peter Wolfsberg
1903-
Christian Peter Wolfsberg
F:
27 jul. 1903
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
Skærbæk
Sørine Cathrine Kjær
1913-
Sørine Cathrine Kjær
F:
5 dec. 1913
Spandet
D:
Skærbæk
Carl Wolfsberg
1907-1990
Carl Wolfsberg
F:
13 okt. 1907
Ravsted s. (Fogderup)
D:
28 sep. 1990
Calgary, Canada
Christina Hansen
-1966
Christina Hansen
D:
25 apr. 1966
Calgary, Canada
Leonore Kristine Wolfsberg
1912-1988
Leonore Kristine Wolfsberg
F:
28 aug. 1912
Skærbæk
D:
30 nov. 1988
Gentofte (Amtssygehuset)
Ove Albert Anild
1908-1968
Ove Albert Anild
F:
17 apr. 1908
København (Frue)
G:
17 apr. 1937
Frederiksberg (Thomas)
D:
30 apr. 1968
Ordrup
Thora Nielsine Thygesen
1868-1943
Thora Nielsine Thygesen
F:
15 jan. 1868
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
22 okt. 1943
Skærbæk
Peter Christensen Wolfsberg
1872-1943
Peter Christensen Wolfsberg
F:
17 dec. 1872
Skærbæk
G:
21 maj 1896
Ballum
D:
4 dec. 1943
Skærbæk
Kirstine Maria Thygesen
1869-1933
Kirstine Maria Thygesen
F:
15 apr. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
28 mar. 1933
Skærbæk
Ane Margrethe Thygesen
1872-1875
Ane Margrethe Thygesen
F:
20 aug. 1872
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
24 nov. 1875
Ballum s. (Bodsbøl)
Christian Lehmann Thygesen
1828-1882
Christian Lehmann Thygesen
F:
21 dec. 1828
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
19 dec. 1882
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ane Cathrine Nielsen
1829-1915
Ane Cathrine Nielsen
F:
23 jan. 1829
Ballum s. (Østerende)
G:
24 nov. 1858
Ballum
D:
10 feb. 1915
Ballum s. (Vesterende)
Thyge Nielsen Thygesen
1796-1869
Thyge Nielsen Thygesen
F:
18 feb. 1796
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
13 okt. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
Helene Margrethe Mærsk
1801-1865
Helene Margrethe Mærsk
F:
25 nov. 1801
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
21 dec. 1823
Ballum
D:
17 aug. 1865
Ballum s. (Bodsbøl)
Detlef Nielsen Thygesen
1804-1840
Detlef Nielsen Thygesen
F:
16 apr. 1804
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
27 aug. 1840
Ballum s. (Bodsbøl)
Marie Kirstine Lorenzen
1816-1869
Marie Kirstine Lorenzen
F:
2 nov. 1816
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
27 jan. 1837
Ballum
D:
5 nov. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
Jonathan Nielsen Thygesen
1811-1905
Jonathan Nielsen Thygesen
F:
2 sep. 1811
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
14 jul. 1905
Ballum s. (Østerende)
Anne Christine Marie Mærsk
1819-
Anne Christine Marie Mærsk
F:
2 mar. 1819
Skast
G:
11 sep. 1838
Ballum
Niels Thygesen Mikkelsen
1762-1840
Niels Thygesen Mikkelsen
F:
26 mar. 1762
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
11 apr. 1840
Ballum s. (Bodsbøl)
Helene Margrethe Thygesdatter
1773-1858
Helene Margrethe Thygesdatter
F:
26 mar. 1773
Ballum s. (Husum)
G:
13 dec. 1793
Ballum
D:
19 dec. 1858
Ballum s. (Bodsbøl)
Merret Mikkelsdatter
1764-1803
Merret Mikkelsdatter
F:
3 apr. 1764
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
20 mar. 1803
Ballum s. (Vesterende)
Peder Jepsen (Munk)
1753-1833
Peder Jepsen (Munk)
F:
23 aug. 1753
Ballum s. (Vesterende)
G:
30 dec. 1785
Ballum
D:
1 maj 1833
Ballum s. (Vesterende)
Christine Bertelsen
1885-1920
Christine Bertelsen
F:
11 aug. 1885
D:
30 maj 1920
Helen Margaret Bertelsen
1886-
Helen Margaret Bertelsen
F:
1 nov. 1886
Annie Sophie Bertelsen
24 maj 1888?-
Annie Sophie Bertelsen
F:
24 maj 1888?
Esther Marie Bertelsen
1891-1920
Esther Marie Bertelsen
F:
24 jun. 1891
D:
3 feb. 1920
Bertel Nissen Bertelsen
1856-1899
Bertel Nissen Bertelsen
F:
22 okt. 1856
D:
1890/99
Marie Kjerstine Lybow
1851-
Marie Kjerstine Lybow
F:
1851
G:
1884
Peter Beyer Bertelsen
1882-
Peter Beyer Bertelsen
F:
8 jan. 1882
Ullerup Bertelsen Enemark
1901-1903
Ullerup Bertelsen Enemark
F:
7 maj 1901
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
7 jan. 1903
Ballum s. (Bodsbøl)
Johanne Enemark
1903-
Johanne Enemark
F:
28 jul. 1903
Ballum s. (Bodsbøl)
NN Larsen
NN Larsen
G:
13 apr. 1922
Anni Margrethe Enemark
1905-
Anni Margrethe Enemark
F:
21 apr. 1905
Ballum s. (Bodsbøl)
M. Hallum
M. Hallum
G:
3 jan. 1926
Kjærulf Rasmus Enemark
Ribolt Ullerup Enemark
Ane Kirstine Bertelsen
1883-1971
Ane Kirstine Bertelsen
F:
17 nov. 1883
D:
10 jan. 1971
Døstrup
Hans Jacobsen Enemark
1873-
Hans Jacobsen Enemark
F:
5 jul. 1873
Døstrup
G:
2 maj 1901
Ballum
Martin Lausten Bertelsen
1885-
Martin Lausten Bertelsen
F:
3 mar. 1885
Eskild Carlsen
Christian Jener Carlsen
Carl Harder Carlsen
Othilie Marie Bertelsen
1886-
Othilie Marie Bertelsen
F:
11 okt. 1886
Carl Harder Carlsen
1882-
Carl Harder Carlsen
F:
1 maj 1882
Tønder
G:
20 okt. 1905
Ballum
Juliane Eriksen
1919-
Juliane Eriksen
F:
31 okt. 1919
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mikkel Ullerup Eriksen
1920-2013
Mikkel Ullerup Eriksen
F:
23 dec. 1920
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
3 aug. 2013
Tønder
Ane Margrete Eriksen
Esther Marie Eriksen
Peter Beyer Eriksen
Svend Trøst Eriksen
Anna Jørgine Jørgensen
Asbjørn Bertelsen Eriksen
Mikoline Ulrikke Bertelsen
1887-
Mikoline Ulrikke Bertelsen
F:
24 okt. 1887
Laust Nielsen Eriksen
1876-
Laust Nielsen Eriksen
F:
22 nov. 1876
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mikkel Ullerup Bertelsen
1858-1887
Mikkel Ullerup Bertelsen
F:
15 aug. 1858
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
11 mar. 1887
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Margrethe Gram
1864-1930
Ane Margrethe Gram
F:
24 apr. 1864
G:
1881
D:
1930
Gyde Marie Bertelsen
1861-1868
Gyde Marie Bertelsen
F:
11 dec. 1861
D:
21 nov. 1868
Helene Margrethe Bertelsen
1864-1866
Helene Margrethe Bertelsen
F:
4 jul. 1864
D:
22 aug. 1866
Christian Bertelsen
1867-1867
Christian Bertelsen
F:
13 jun. 1867
D:
4 jul. 1867
Ane Kirstine Ullerup
1828-1867
Ane Kirstine Ullerup
F:
28 jul. 1828
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
13 jun. 1867
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Peder Beyer Bertelsen
1827-1905
Peder Beyer Bertelsen
F:
3 dec. 1827
G:
13 okt. 1854
Ballum
D:
19 aug. 1905
Laust Boysen Ullerup
1830-
Laust Boysen Ullerup
F:
16 dec. 1830
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ane Marie Petersen
Micoline Ulrikke Ullerup
1833-1838
Micoline Ulrikke Ullerup
F:
29 jun. 1833
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
6 nov. 1838
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Mikkel Mikkelsen Ullerup
1767-1833
Mikkel Mikkelsen Ullerup
F:
4 jul. 1767
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
29 mar. 1833
Ballum s. (Bodsbøl)
Helene Margrethe Boysen
1790-1881
Helene Margrethe Boysen
F:
14 okt. 1790
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
22 dec. 1827
Ballum
D:
7 maj 1881
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Karen Mikkelsdatter
1770-
Karen Mikkelsdatter
F:
24 jun. 1770
Ballum s. (Bodsbøl)
Marcus Mikkelsen
1772-
Marcus Mikkelsen
F:
5 jun. 1772
Ballum s. (Bodsbøl)
Mikkel Lauridsen
1730-1792
Mikkel Lauridsen
F:
26 jul. 1730
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
28 aug. 1792
Ballum s. (Bodsbøl)
Ester Hansdatter
1731-1776
Ester Hansdatter
F:
15 nov. 1731
Ballum s. (Vesterende)
G:
3 jun. 1756
Ballum
D:
15 jul. 1776
Ballum s. (Bodsbøl)
Maren Lauridsdatter
1732-1752
Maren Lauridsdatter
F:
23 jun. 1732
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
4 mar. 1752
Ballum s. (Bodsbøl)
Karen Lauridsdatter
1735-1745
Karen Lauridsdatter
F:
9 jan. 1735
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
10 apr. 1745
Ballum s. (Bodsbøl)
Laurids Lauridsen
1737-1740
Laurids Lauridsen
F:
20 maj 1737
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
5 nov. 1740
Ballum s. (Bodsbøl)
Maria Lauridsdatter
1742-1748
Maria Lauridsdatter
F:
7 apr. 1742
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
15 jun. 1748
Ballum s. (Bodsbøl)
Laurids Lauridsen
1697-1752
Laurids Lauridsen
F:
1697
Ballum s. (Husum)
D:
26 mar. 1752
Ballum s. (Bodsbøl)
Ester Mikkelsdatter
1702-1790
Ester Mikkelsdatter
F:
1702
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
19 sep. 1790
Ballum s. (Bodsbøl)
Dødfødt datter
1732-1732
Dødfødt datter
F:
7 nov. 1732
Ballum s. (Husum)
D:
7 nov. 1732
Ballum s. (Husum)
Jens Laurids Truelsen
1758-
Jens Laurids Truelsen
F:
5 apr. 1758
Ballum s. (Kringelum)
Jens Laurids Truelsen
1759-
Jens Laurids Truelsen
F:
28 nov. 1759
Ballum s. (Kringelum)
Mette Marie Truelsdatter
1761-1841
Mette Marie Truelsdatter
F:
23 okt. 1761
Ballum s. (Kringelum)
D:
27 apr. 1841
Iver Jessen
1746-1794
Iver Jessen
F:
7 nov. 1746
Ballum s. (Vesterende)
G:
19 okt. 1781
Ballum
D:
14 mar. 1794
Ballum s. (Vesterende)
Marie Magdalene Haamann
1843-1855
Marie Magdalene Haamann
F:
4 dec. 1843
Løgumkloster
D:
23 apr. 1855
Løgumkloster
Johanne Haamann
1845-
Johanne Haamann
F:
15 sep. 1845
Løgumkloster
Dorothea Haamann
1848-
Dorothea Haamann
F:
20 jan. 1848
Løgumkloster
Andreas Jensen Clemmensen
1841-
Andreas Jensen Clemmensen
F:
6 jan. 1841
G:
5 maj 1869
Løgumkloster
Juliane Haamann
1850-1853
Juliane Haamann
F:
12 okt. 1850
Løgumkloster
D:
3 aug. 1853
Løgumkloster
Mette Marie Marcussen
1822-1859
Mette Marie Marcussen
F:
21 feb. 1822
Brøns s. (Normsted)
D:
20 jul. 1859
Løgumkloster
Detlef Haamann
1812-1853
Detlef Haamann
F:
13 apr. 1812
Løgumkloster
G:
13 okt. 1843
Løgumkloster
D:
1 jun. 1853
Løgumkloster
Maria Marcussen
1824-
Maria Marcussen
F:
6 jan. 1824
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Niels Hansen Boysen Marcussen
1826-1827
Niels Hansen Boysen Marcussen
F:
3 maj 1826
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 mar. 1827
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Iver Jessen Marcussen
1795-
Iver Jessen Marcussen
F:
1 okt. 1795
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hanne Nielsdatter
1793-1833
Hanne Nielsdatter
F:
28 apr. 1793
Ballum s. (Østerende)
G:
2 feb. 1821
Ballum
D:
26 nov. 1833
Ballum s. (Østerende)
Ingeborg Svendsdatter
1794-1862
Ingeborg Svendsdatter
F:
O. 1790/1794
Guldager s.
G:
7 maj 1835
Ballum
D:
10 jul. 1862
Vesterende-Ballum (Ballum s.)
Maren Christensdatter
ca. 1813-
Maren Christensdatter
F:
ca. 1813
Guldager s.
Marcus Hansen Feddersen
1821-1821
Marcus Hansen Feddersen
F:
13 jun. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
23 jun. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Christensen Feddersen
1822-1822
Maren Christensen Feddersen
F:
20 apr. 1822
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
28 jul. 1822
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Mette Marie Feddersen
1823-1829
Mette Marie Feddersen
F:
17 nov. 1823
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
27 jan. 1829
Ballum s. (Mølby)
Maren Feddersen
1826-1828
Maren Feddersen
F:
25 okt. 1826
Ballum s. (Mølby)
D:
24 mar. 1828
Ballum s. (Mølby)
Mette Marie Feddersen
1829-1837
Mette Marie Feddersen
F:
4 aug. 1829
Ballum s. (Mølby)
D:
5 apr. 1837
Ballum s. (Mølby)
Maren Feddersen
1832-
Maren Feddersen
F:
4 feb. 1832
Ballum s. (Mølby)
Hanne Marie Feddersen
1834-1836
Hanne Marie Feddersen
F:
24 dec. 1834
Ballum s. (Mølby)
D:
13 mar. 1836
Ballum s. (Mølby)
Marcus Hansen Feddersen
1837-1840
Marcus Hansen Feddersen
F:
11 jun. 1837
Ballum s. (Mølby)
D:
28 jan. 1840
Ballum s. (Mølby)
Maren Marcusdatter
1797-1843
Maren Marcusdatter
F:
31 jul. 1797
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
8 apr. 1843
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Christen Hansen Feddersen
1777-1857
Christen Hansen Feddersen
F:
3 maj 1777
Østerende-Ballum (Ballum s.)
G:
2 feb. 1821
Ballum
D:
6 dec. 1857
Østerende-Ballum (Ballum s.)
Laust Marcussen
1800-1804
Laust Marcussen
F:
1 sep. 1800
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
5 mar. 1804
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Kirsten Marie Henriksen
1846-1846
Kirsten Marie Henriksen
F:
1 feb. 1846
Ballum s. (Mølby)
D:
3 feb. 1846
Ballum s. (Mølby)
Anna Magdalene Marcusdatter
1804-1863
Anna Magdalene Marcusdatter
F:
8 okt. 1804
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
23 jan. 1863
Johannes Henriksen
ca. 1789-1846
Johannes Henriksen
F:
ca. 1789
Rømø
D:
8 sep. 1846
Ballum s. (Mølby)
Marcus Marcussen
1758-1843
Marcus Marcussen
F:
6 feb. 1758
Møgeltønder
G:
31 okt. 1794
Ballum
D:
11 jan. 1843
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anders Truelsen Møller
1764-1827
Anders Truelsen Møller
F:
15 dec. 1764
Ballum s. (Kringelum)
D:
7 mar. 1827
Ballum s. (Kringelum)
Cathrine Margrethe Thomsen
1766-1808
Cathrine Margrethe Thomsen
F:
3 aug. 1766
G:
27 nov. 1795
Ballum
D:
3 jul. 1808
Christine Benedicte Gram
1832-
Christine Benedicte Gram
F:
5 sep. 1832
Catharina Margrethe Gram
1869-
Catharina Margrethe Gram
F:
27 aug. 1869
Kina
Anders Truelsen Gram
1833-
Anders Truelsen Gram
F:
27 nov. 1833
Ballum s. (Vesterende)
Ane Christine Marie Boysen
1844-
Ane Christine Marie Boysen
F:
9 dec. 1844
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
15 aug. 1868
Niels Pedersen Gram
1835-1859
Niels Pedersen Gram
F:
14 sep. 1835
Mjolden
D:
12 maj 1859
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Augustine Gram
1838-
Augustine Gram
F:
9 mar. 1838
Truels Lassen Gram
1840-
Truels Lassen Gram
F:
5 sep. 1840
Gyde Margrethe Helene Gram
1842-
Gyde Margrethe Helene Gram
F:
11 jan. 1842
Otto Diderik Gram
1843-1843
Otto Diderik Gram
F:
21 jan. 1843
D:
30 mar. 1843
Peter Nielsen Jepsen
1879-1924
Peter Nielsen Jepsen
F:
17 jan. 1879
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
23 jun. 1924
Ballum s. (Bodsbøl)
Christian Heinrich Jepsen
1881-
Christian Heinrich Jepsen
F:
8 dec. 1881
Ballum s. (Bodsbøl)
Ottoline Katrine Gram
1844-1913
Ottoline Katrine Gram
F:
5 feb. 1844
Ballum s. (Vesterende)
D:
28 dec. 1913
Ballum s. (Bodsbøl)
Jens Sørensen Jepsen
Jens Sørensen Jepsen
G:
12 sep. 1876
Ballum
Ane Sophie Gram
1845-1846
Ane Sophie Gram
F:
18 apr. 1845
D:
12 nov. 1846
Peder Nielsen Gram
1847-
Peder Nielsen Gram
F:
8 okt. 1847
Ane Sophie Gram
1849-1849
Ane Sophie Gram
F:
26 jun. 1849
D:
2 dec. 1849
Otto Dusinus Gram
1850-1851
Otto Dusinus Gram
F:
3 nov. 1850
D:
4 jan. 1851
Peter August Gram
1853-
Peter August Gram
F:
15 mar. 1853
Cathrine Margrethe Møller
1810-1856
Cathrine Margrethe Møller
F:
13 jan. 1810
D:
15 feb. 1856
Peder Nielsen Gram
1810-1858
Peder Nielsen Gram
F:
11 feb. 1810
Ballum s. (Vesterende)
G:
7 okt. 1831
D:
28 mar. 1858
Truels Lassen Møller
1811-1834
Truels Lassen Møller
F:
15 nov. 1811
D:
12 jun. 1834
Augustine Møller
1774-1831
Augustine Møller
F:
5 dec. 1774
G:
4 mar. 1809
Ballum
D:
5 jul. 1831
Jens Lausten Truelsen
1767-1768
Jens Lausten Truelsen
F:
28 jul. 1767
Ballum s. (Kringelum)
D:
30 nov. 1768
Ballum s. (Kringelum)
Andreas Truelsen
1770-1821
Andreas Truelsen
F:
12 nov. 1770
Ballum s. (Kringelum)
D:
23 mar. 1821
Ballum s. (Kringelum)
Catharina Andersdatter
1733-1775
Catharina Andersdatter
F:
17 dec. 1733
Ballum s. (Husum)
D:
16 apr. 1775
Ballum s. (Kringelum)
Truels Jensen
1720-1775
Truels Jensen
F:
1 aug. 1720
Ballum s. (Kringelum)
G:
9 okt. 1756
Ballum
D:
1 dec. 1775
Ballum s. (Kringelum)
Dødfødt datter
1736-1736
Dødfødt datter
F:
1736
Ballum s. (Husum)
D:
1736
Ballum s. (Husum)
Anne Margrethe Nielsdatter
1760-1792
Anne Margrethe Nielsdatter
F:
29 maj 1760
Ballum s. (Husum)
D:
19 maj 1792
Brede s. (Harris)
Niels Truelsen
1747-1830
Niels Truelsen
F:
29 apr. 1747
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
3 dec. 1784
Ballum
D:
3 nov. 1830
Brede s. (Harris)
Esther Nielsdatter
1762-1765
Esther Nielsdatter
F:
12 jun. 1762
Ballum s. (Husum)
D:
22 jun. 1765
Ballum s. (Husum)
Esther Nielsdatter
1764-
Esther Nielsdatter
F:
22 sep. 1764
Ballum s. (Husum)
Niels Nielsen Møller
1793-1813
Niels Nielsen Møller
F:
3 sep. 1793
Ballum s. (Husum)
D:
21 feb. 1813
Ballum s. (Husum)
Botilla Nielsdatter Møller
1797-
Botilla Nielsdatter Møller
F:
9 apr. 1797
Ballum s. (Husum)
Mikkel Andersen Møller
1800-
Mikkel Andersen Møller
F:
8 apr. 1800
Ballum s. (Husum)
Ane Møller
1851-
Ane Møller
F:
19 feb. 1851
Ballum s. (Nørhus)
Laust Møller
1854-
Laust Møller
F:
26 jun. 1854
Ballum s. (Nørhus)
Anders Møller
1856-
Anders Møller
F:
10 dec. 1856
Ballum s. (Nørhus)
Knud Jensen Mathiesen
1882-
Knud Jensen Mathiesen
F:
19 aug. 1882
Højer
Boh Mathiesen
1884-1909
Boh Mathiesen
F:
1 apr. 1884
Højer
D:
21 dec. 1909
Højer
Margrethe Kjestine Mathiesen
1892-
Margrethe Kjestine Mathiesen
F:
2 maj 1892
Højer
Johannes Berlin
1887-
Johannes Berlin
F:
1 jul. 1887
Itzehoe
G:
11 dec. 1914
Højer
Lauritz Anders Mathiesen
1893-1894
Lauritz Anders Mathiesen
F:
30 jul. 1893
Højer
D:
17 jan. 1894
Højer
Hans Mathiesen
1893-1894
Hans Mathiesen
F:
30 jul. 1893
Højer
D:
11 jan. 1894
Højer
Botilde Møller
1859-
Botilde Møller
F:
5 maj 1859
Ballum s. (Nørhus)
Claus Mathiesen
1859-1915
Claus Mathiesen
F:
9 jul. 1859
Højer
G:
8 nov. 1881
Ballum
D:
23 feb. 1915
Højer
Kirsten Møller
1828-1862
Kirsten Møller
F:
29 nov. 1828
Ballum s. (Husum)
D:
25 feb. 1862
Ballum s. (Nørhus)
Knud Jensen Møller
1817-
Knud Jensen Møller
F:
26 jul. 1817
Ballum s. (Nørhus)
G:
4 apr. 1850
Ballum
Anders Mikkelsen Møller
1895-
Anders Mikkelsen Møller
F:
19 jul. 1895
Ballum s. (Husum)
Peder Mikkelsen Møller
1896-
Peder Mikkelsen Møller
F:
8 sep. 1896
Ballum s. (Husum)
Anna Jensine Ibsen
1905-
Anna Jensine Ibsen
F:
8 sep. 1905
Henne s. (Houstrup)
Karl Frederik Møller
1898-
Karl Frederik Møller
F:
1 maj 1898
Ballum s. (Husum)
Catharina Christine Margrethe Jürgensen
1899-
Catharina Christine Margrethe Jürgensen
F:
25 jan. 1899
Skak Jensen
1919-
Skak Jensen
F:
18 jul. 1919
Ballum s. (Bodsbøl)
Anna Andersen
Anna Andersen
G:
3 aug. 1945
Abild
NN
Ane Pedrea Jensen
1921-
Ane Pedrea Jensen
F:
8 jun. 1921
Ballum s. (Bodsbøl)
Finn
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
1909-
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
F:
28 apr. 1909
Nyborg
Bothilde Møller
1899-
Bothilde Møller
F:
19 nov. 1899
Ballum s. (Husum)
Magnus Jensen
1888-1950
Magnus Jensen
F:
2 apr. 1888
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
7 jan. 1919
Ballum
D:
6 feb. 1950
Augustenborg (sindssygehospitalet)
Frederikke Møller
1901-
Frederikke Møller
F:
8 mar. 1901
Ballum s. (Husum)
Jürgen Jessen Jürgensen
1892-
Jürgen Jessen Jürgensen
F:
5 mar. 1892
Løgumkloster
Karoline Møller
1903-
Karoline Møller
F:
2 maj 1903
Ballum s. (Husum)
Johannes Møller
1908-
Johannes Møller
F:
21 apr. 1908
Ballum s. (Husum)
Laust Nielsen Møller
1870-1926
Laust Nielsen Møller
F:
18 okt. 1870
Ballum s. (Husum)
D:
29 jun. 1926
Tønder
Ane Pedrea Jensen
1870-1922
Ane Pedrea Jensen
F:
22 nov. 1870
Skast
G:
1894
D:
1 sep. 1922
Ballum s. (Husum)
Bothilde Møller
1872-
Bothilde Møller
F:
21 aug. 1872
Ballum s. (Husum)
Niels Lorenzen
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Herle Hansen
1899-1993
Herle Hansen
F:
7 nov. 1899
Ballum s. (Østerende)
D:
27 nov. 1993
Jens Lorenzen
1897-1971
Jens Lorenzen
F:
3 nov. 1897
G:
17 nov. 1921
Ballum
D:
1971
Ane Marie Møller
1873-
Ane Marie Møller
F:
28 nov. 1873
Ballum s. (Husum)
Niels Thomsen Hansen
1869-
Niels Thomsen Hansen
F:
22 nov. 1869
Ballum s. (Østerende)
G:
30 nov. 1898
Ballum
Anders Mikkelsen Møller
1831-
Anders Mikkelsen Møller
F:
25 maj 1831
Ballum s. (Husum)
Frederikke Nielsen
1830-
Frederikke Nielsen
F:
23 dec. 1830
G:
3 nov. 1869
Ballum
Caroline Møller
1834-
Caroline Møller
F:
7 aug. 1834
Ballum s. (Husum)
Nis Truelsen Gram
1840-
Nis Truelsen Gram
F:
10 sep. 1840
Hejls s.
G:
27 feb. 1863
Ballum
Nicoline Møller
1837-1838
Nicoline Møller
F:
21 maj 1837
Ballum s. (Husum)
D:
27 apr. 1838
Ballum s. (Husum)
Laust Nielsen Møller
1803-1837
Laust Nielsen Møller
F:
19 jul. 1803
Ballum s. (Husum)
D:
2 jun. 1837
Ballum s. (Husum)
Botilla Andersdatter
1806-
Botilla Andersdatter
F:
12 sep. 1806
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
17 nov. 1827
Ballum
Niels Nielsen Møller
1767-1806
Niels Nielsen Møller
F:
14 feb. 1767
Ballum s. (Husum)
D:
8 feb. 1806
Ballum s. (Husum)
Kirsten Mikkelsdatter
1771-1807
Kirsten Mikkelsdatter
F:
4 sep. 1771
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
12 okt. 1792
Ballum
D:
3 jan. 1807
Ballum s. (Husum)
Ellen Andersdatter
1739-
Ellen Andersdatter
F:
1 mar. 1739
Ballum s. (Husum)
Niels Nielsen Møller
1723-1810
Niels Nielsen Møller
F:
23 sep. 1723
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
8 feb. 1759
Ballum
D:
31 aug. 1810
Ballum s. (Husum)
Anders Andersen Møller
1739-1743
Anders Andersen Møller
F:
1 mar. 1739
Ballum s. (Husum)
D:
21 maj 1743
Ballum s. (Husum)
Anne Lauridsdatter
1700-
Anne Lauridsdatter
F:
1700
Ballum s. (Husum)
Anders Andersen Møller
1705-1770
Anders Andersen Møller
F:
1705
Ballum s. (Østerende)
D:
1770
Ballum s. (Kringelum)
Karen Nielsdatter
1664-
Karen Nielsdatter
F:
o. 1660/64
Ballum s. (Nørhus)
Laurids Boysen
1660-
Laurids Boysen
F:
o. 1650/60
Anne Kirstine Hansdatter
1689-ca. 1731
Anne Kirstine Hansdatter
F:
1689
Ballum s. (Nørhus)
D:
ca. 1731
Ballum s. (Buntje)
Jørgen Jensen
1687-1764
Jørgen Jensen
F:
1687
Ballum s. (Buntje)
D:
11 sep. 1764
Ballum s. (Buntje)
Niels Hansen
1690-1724
Niels Hansen
F:
1690
Ballum s. (Nørhus)
D:
1700/24
Boy Hansen
1691-
Boy Hansen
F:
9-10 okt. 1691
Ballum s. (Nørhus)
Mads Hansen
1693-1700
Mads Hansen
F:
1693
Ballum s. (Nørhus)
D:
7 okt. 1700
Ballum s. (Nørhus)
Anne Marie Laustdatter
1730-
Anne Marie Laustdatter
F:
30 jun. 1730
Ballum s. (Nørhus)
Anne Laustdatter
1731-
Anne Laustdatter
F:
7 dec. 1731
Ballum s. (Nørhus)
Hans Boysen
1729-1803
Hans Boysen
F:
7 dec. 1729
Ballum s. (Buntje)
G:
ca. 1765/66
D:
29 jan. 1803
Ballum s. (Buntje)
Hans Laustsen
1733-1786
Hans Laustsen
F:
30 jul. 1733
Ballum s. (Nørhus)
D:
17 okt. 1786
Ballum s. (Nørhus)
Karen Hansdatter
1745-
Karen Hansdatter
F:
26 jul. 1745
G:
18 okt. 1766
Ballum
Karen Hansdatter
1774-1836
Karen Hansdatter
F:
15 dec. 1774
Ballum s. (Nørhus)
D:
28 jul. 1836
Ballum s. (Buntje)
Hans Boesen
1773-
Hans Boesen
F:
30 nov. 1773
Ballum s. (Buntje)
G:
14 nov. 1801
Ballum
Christen Frandsen Christensen
1857-
Christen Frandsen Christensen
F:
19 nov. 1857
Ballum s. (Rejsby)
Anders Hansen Christensen
1860-
Anders Hansen Christensen
F:
15 apr. 1860
Ballum s. (Buntje)
Hanne Helene Christensen
1863-1872
Hanne Helene Christensen
F:
3 dec. 1863
Ballum s. (Buntje)
D:
1 aug. 1872
Ballum s. (Buntje)
Peter Hansen Christensen
1866-
Peter Hansen Christensen
F:
29 aug. 1866
Ballum s. (Buntje)
Hans Andersen Christensen
1868-1902
Hans Andersen Christensen
F:
13 sep. 1868
Ballum s. (Buntje)
D:
11 dec. 1902
Ballum s. (Buntje)
Agnes Andersen
1868-
Agnes Andersen
F:
23 aug. 1868
Skast
G:
20 okt. 1893
Ballum
Andreas Hansen Christensen
1871-1872
Andreas Hansen Christensen
F:
31 maj 1871
Ballum s. (Buntje)
D:
7 jan. 1872
Ballum s. (Buntje)
Karen Petersdatter
1829-1871
Karen Petersdatter
F:
14 jun. 1829
Ballum s.(Buntje)
D:
13 okt. 1871
Ballum s. (Buntje)
Frands Christensen
ca. 1821-1886
Frands Christensen
F:
ca. 1821
Tjæreborg s. (Tradsborg)
G:
11 nov. 1857
Ballum
D:
28 jun. 1886
Ballum s. (Buntje)
Hans Jensen Hansen
1831-1841
Hans Jensen Hansen
F:
17 nov. 1831
Ballum s. (Buntje)
D:
25 apr. 1841
Ballum s. (Buntje)
Hans Andersen Hansen
1833-1841
Hans Andersen Hansen
F:
23 sep. 1833
Ballum s. (Buntje)
D:
20 apr. 1841
Ballum s. (Buntje)
Johanne Christine Jacobsen
1860-
Johanne Christine Jacobsen
F:
16 mar. 1860
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Carsten Jacobsen
1862-
Carsten Jacobsen
F:
26 okt. 1862
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Therese Kirstine Jacobsen
1903-
Therese Kirstine Jacobsen
F:
1 okt. 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christian Beyer Lund
1900-
Christian Beyer Lund
F:
9 nov. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
4 mar. 1927
Emmerlev
Andreas Hansen Jacobsen
1906-1997
Andreas Hansen Jacobsen
F:
11 maj 1906
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
18 mar. 1997
Skærbæk
Anne Marie Petersen
1908-1997
Anne Marie Petersen
F:
16 apr. 1908
Hjerpsted
G:
23 okt. 1931
Emmerlev
D:
18 mar. 1997
Skærbæk
Kirstine Jacobsen
1913-
Kirstine Jacobsen
F:
11 sep. 1913
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Friederich Carl Friederichsen
1910-
Friederich Carl Friederichsen
F:
6 jan. 1910
Tønder
G:
4 aug. 1933
Emmerlev
Hans Jacobsen
1917-
Hans Jacobsen
F:
2 feb. 1917
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peder Hansen Jacobsen
1865-1941
Peder Hansen Jacobsen
F:
10 mar. 1865
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
8 jun. 1941
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Alfrieda Christine Hansen
1881-1964
Alfrieda Christine Hansen
F:
24 nov. 1881
Brede s.
D:
5 feb. 1964
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Sønnik Iversen Linnet
Peter Lausten Linnet
Anton Pedersen Linnet
Cathrine Marie Laustsen
1901-1957
Cathrine Marie Laustsen
F:
29 apr. 1901
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
27 Okt 1957
Emmerlev s. (Kærgård)
Andreas Pedersen Linnet
1895-1966
Andreas Pedersen Linnet
F:
1 jul. 1895
Emmerlev s. (Kærgård)
G:
25 okt. 1922
Emmerlev
D:
20 apr. 1966
Tønder (sygehuset)
Sønnik Iversen Linnet
1942-
Sønnik Iversen Linnet
F:
25 apr. 1942
Emmerlev s. (Kærgård)
Andrea Christine Laustsen
1903-
Andrea Christine Laustsen
F:
4 aug. 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anton Petersen Linnet
1894-
Anton Petersen Linnet
F:
15 apr. 1894
Emmerlev s. (Kærgård)
Hanne Jacobsen
1870-1910
Hanne Jacobsen
F:
2 jun. 1870
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
25 apr. 1910
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peter Marius Laustsen
1872-1940
Peter Marius Laustsen
F:
7 jun. 1872
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
29 okt. 1897
Emmerlev
D:
7 nov. 1940
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Andersen Jacobsen
1872-
Hans Andersen Jacobsen
F:
13 dec. 1872
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Andrea Laustsen
1879-1935
Andrea Laustsen
F:
20 jun. 1879
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
25 mar. 1899
Emmerlev
D:
5 jun. 1935
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Ane Martine Petersen
1900-
Ane Martine Petersen
F:
29 jul. 1900
Emmerlev
Hans Petersen
1902-
Hans Petersen
F:
1 jan. 1902
Emmerlev
Kirsten Petersen
1903-
Kirsten Petersen
F:
27 mar. 1903
Emmerlev
Andreas Boyschau
1901-
Andreas Boyschau
F:
18 aug. 1901
Døstrup s. (Vinum)
G:
1 mar. 1929
Emmerlev
Andreas Christian Petersen
1904-
Andreas Christian Petersen
F:
9 nov. 1904
Emmerlev
Agathe Petersen
1907-
Agathe Petersen
F:
24 feb. 1907
Emmerlev
Hans Peter Andresen
1897-
Hans Peter Andresen
F:
28 jun. 1897
Agerskov s. (Rangstrupgårde)
G:
1 apr. 1932
Emmerlev
Thyra Petersen
1908-
Thyra Petersen
F:
6 maj 1908
Emmerlev
Signe Petersen
1909-2001
Signe Petersen
F:
24 dec. 1909
Emmerlev
D:
10 feb. 2001
Magnus Petersen
1901-1967
Magnus Petersen
F:
27 okt. 1901
Hjerpsted
D:
10 feb. 1967
Hanne Petersen
1911-
Hanne Petersen
F:
31 maj 1911
Emmerlev
Hans Adolph Brorson Winum
1900-
Hans Adolph Brorson Winum
F:
24 okt. 1900
Agerskov s. (Rangstrup)
G:
22 okt. 1939
Agerskov
Ninna Petersen
1917-
Ninna Petersen
F:
25 okt. 1917
Emmerlev
Ane Marie Jacobsen
1876-
Ane Marie Jacobsen
F:
27 aug. 1876
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Svend Knudsen Petersen
1873-1933
Svend Knudsen Petersen
F:
5 aug. 1873
Emmerlev
G:
27 okt. 1899
Emmerlev
D:
17 maj 1933
Emmerlev
Kirsten Hansen
1838-
Kirsten Hansen
F:
5 jun. 1838
Ballum s. (Rejsby)
Andreas Christian Jacobsen
1832-1891
Andreas Christian Jacobsen
F:
28 feb. 1832
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
25 sep. 1859
Emmerlev
D:
21 sep. 1891
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hansine Hansen
1844-1928
Hansine Hansen
F:
26 jun. 1844
Ballum s. (Buntje)
D:
15 mar. 1928
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen Boysen
1838-1918
Laust Hansen Boysen
F:
8 sep. 1838
G:
2 jan. 1868
Ballum
D:
24 maj 1918
Ballum s. (Nørhus)
Hans Andersen Hansen
1844-1868
Hans Andersen Hansen
F:
26 jun. 1844
Ballum s. (Buntje)
D:
6 mar. 1868
Ballum s. (Buntje)
Hanne Hansdatter
1805-1884
Hanne Hansdatter
F:
17 okt. 1805
Ballum s. (Buntje)
D:
29 aug. 1884
Ballum s. (Buntje)
Peter Lausten Hansen
1798-1892
Peter Lausten Hansen
F:
5 dec. 1798
Ballum s. (Nørhus)
G:
2 nov. 1828
D:
28 jul. 1892
Ballum s. (Buntje)
Karen Lønne
1898-1989
Karen Lønne
F:
1 feb. 1898
Farup s. (Kirkeby)
D:
6 aug. 1989
Marinus Mortensen
1894-1988
Marinus Mortensen
F:
15 dec. 1894
G:
3 aug. 1922
Farup
D:
28 nov. 1988
Maren Lønne
1901-1906
Maren Lønne
F:
20 nov. 1901
Farup s. (Kirkeby)
D:
26 dec. 1906
Farup s. (Kirkeby)
Peder Poulsen Lønne
1863-1904
Peder Poulsen Lønne
F:
17 aug. 1863
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
2 okt. 1904
Farup s. (Kirkeby
Cecilie Nicolaisen
1875-
Cecilie Nicolaisen
F:
21 dec. 1875
Farup s. (Kærenggård)
G:
27 mar. 1896
Farup
Dødfødt søn
1898-1898
Dødfødt søn
F:
10 jul. 1898
Ballum s. (Buntje)
D:
10 jul. 1898
Ballum s. (Buntje)
Christen Andersen Hansen
1900-1900
Christen Andersen Hansen
F:
19 mar. 1900
Ballum s. (Buntje)
D:
22 maj 1900
Ballum s. (Buntje)
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
9 dec. 1949
Ballum
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Søren Hansen Ehmsen
1928-
Søren Hansen Ehmsen
F:
6 nov. 1928
Ballum s. (Buntje)
Ehm Hansen Ehmsen
1930-
Ehm Hansen Ehmsen
F:
29 mar. 1930
Ballum s. (Buntje)
Katharine Elisabeth Ehmsen
1931-
Katharine Elisabeth Ehmsen
F:
20 nov. 1931
Ballum s. (Buntje)
Henning Ehmsen
Ejnar Ehmsen
Lene Marie Hansen
1902-
Lene Marie Hansen
F:
17 nov. 1902
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Boi Ehmsen
1902-
Boi Ehmsen
F:
15 jun. 1902
Ballum s. (Nørhus)
G:
12 mar. 1926
Ballum
Ellen Lønne
1866-1950
Ellen Lønne
F:
23 jun. 1866
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
13 mar. 1950
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Søren Nissen Hansen
1867-1923
Søren Nissen Hansen
F:
23 jun. 1867
G:
10 jun. 1892
Ballum
D:
11 sep. 1923
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Søren Jensen Lønne
1897-1898
Søren Jensen Lønne
F:
19 jul. 1897
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
4 maj 1898
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Søren Jensen Lønne
1910-1992
Søren Jensen Lønne
F:
22 apr. 1910
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
5 apr. 1992
Brede s. (Bredebro plejehjem)
Karen Lønne
1912-1993
Karen Lønne
F:
29 aug. 1912
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
5 dec. 1993
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Johannes Hansen
1907-1990
Johannes Hansen
F:
2 jun. 1907
Skast
G:
6 nov. 1942
D:
13 dec. 1990
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Anders Hansen Lønne
1869-1929
Anders Hansen Lønne
F:
18 mar. 1869
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
12 nov. 1929
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Ane Kirstine Hansen
1872-1943
Ane Kirstine Hansen
F:
9 apr. 1872
Vilslev s.
G:
20 sep. 1895
Ballum
D:
24 jul. 1943
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Boi Ehmsen
1899-1899
Boi Ehmsen
F:
13 sep. 1899
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
13 sep. 1899
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Cathrine Marie Lønne
1871-1953
Cathrine Marie Lønne
F:
24 jan. 1871
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
D:
10 okt. 1953
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Greis Jensen Ehmsen
1875-1936
Greis Jensen Ehmsen
F:
22 feb. 1875
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
5 apr. 1936
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Karen Andersdatter
1835-1906
Karen Andersdatter
F:
13 nov. 1835
Ballum s. (Buntje)
D:
27 okt. 1906
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Søren Jensen Poulsen Lønne
1832-1917
Søren Jensen Poulsen Lønne
F:
16 aug. 1832
Ballum s. (Rejsby)
G:
26 feb. 1861
D:
26 apr. 1917
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Ole Mathiesen Aas
1871-1872
Ole Mathiesen Aas
F:
4 dec. 1871
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
2 apr. 1872
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Theodor Mathiesen Aas
1872-1872
Theodor Mathiesen Aas
F:
20 okt. 1872
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
21 okt. 1872
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Ellen Aas
1873-1899
Ellen Aas
F:
21 nov. 1873
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
10 jun. 1899
Ballum s. (Buntje)
Theodor Mathiesen Aas
1875-1893
Theodor Mathiesen Aas
F:
11 sep. 1875
Ballum s. (Buntje-Ballum)
D:
16 dec. 1893
Ballum s. (Buntje)
Laust Nielsen Andresen
1904-
Laust Nielsen Andresen
F:
10 dec. 1904
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Ingeborg Andresen
1906-
Ingeborg Andresen
F:
31 okt. 1906
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Hans Peter Sibbersen
1902-
Hans Peter Sibbersen
F:
4 mar. 1902
Brede s. (Åspe)
G:
23 feb. 1934
Ravsted
Margrethe Andresen
1908-
Margrethe Andresen
F:
14 jun. 1908
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Axel Julius
Frederik Jens Julius
1932-2004
Frederik Jens Julius
F:
19 Okt 1932
Ravsted s. (Hejsel)
D:
22 apr. 2004
Ingrid Henriette Langholz
1936-2004
Ingrid Henriette Langholz
F:
19 Okt 1936
Ravsted s. (Fogderup)
G:
27 Okt 1956
Ravsted
D:
7 mar. 2004
Ellen Georgine Andresen
1910-1991
Ellen Georgine Andresen
F:
1 sep. 1910
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
D:
19 jun. 1991
Rasmus Nielsen Julius
1906-
Rasmus Nielsen Julius
F:
9 mar. 1906
Hviding s. (Høgsbro)
G:
19 aug. 1932
Ravsted
Jørgen Andresen
1913-
Jørgen Andresen
F:
29 apr. 1913
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Ella Iwersen
Georg Theodor Andresen
1914-
Georg Theodor Andresen
F:
14 okt. 1914
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Marie Dorthea Aas
1877-1942
Marie Dorthea Aas
F:
28 nov. 1877
Ballum s. (Buntje)
D:
4 mar. 1942
Ravsted
Jens Peter Andresen
1878-
Jens Peter Andresen
F:
8 mar. 1878
Ravsted s.
G:
21 nov. 1903
Ribe (Skt. Cathrine)
Laust Nielsen Aas
1837-1900
Laust Nielsen Aas
F:
22 jun. 1837
Ballum s. (Buntje)
D:
15 nov. 1900
Ballum s. (Buntje)
Margrethe Nissen
1844-
Margrethe Nissen
F:
29 jul. 1844
Ballum s. (Buntje-Ballum)
G:
13 apr. 1871
Ballum
Lene Marie Andersdatter
1838-
Lene Marie Andersdatter
F:
20 nov. 1838
Ballum s. (Buntje)
Boy Nielsen
1840-
Boy Nielsen
F:
13 feb. 1840
G:
21 mar. 1865
Ballum
Anders Hansen Aas
1807-1849
Anders Hansen Aas
F:
23 okt. 1807
D:
25 dec. 1849
Ellen Laustdatter
1803-1870
Ellen Laustdatter
F:
22 jun. 1803
Ballum s. (Rejsby)
G:
20 nov. 1834
D:
10 feb. 1870
Ballum s. (Buntje)
Laust Hansen Boysen
1838-1918
Laust Hansen Boysen
F:
8 sep. 1838
D:
24 maj 1918
Ballum s. (Nørhus)
Hansine Hansen
1844-1928
Hansine Hansen
F:
26 jun. 1844
Ballum s. (Buntje)
G:
2 jan. 1868
Ballum
D:
15 mar. 1928
Ballum s. (Nørhus)
Bodil Marie Meyer
1877-
Bodil Marie Meyer
F:
12 maj 1877
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen Meyer
1879-
Laust Hansen Meyer
F:
24 apr. 1879
Ballum s. (Nørhus)
Karen Hansdatter
1840-
Karen Hansdatter
F:
21 okt. 1840
Ballum s. (Nørhus)
Andreas Christian Meyer
1838-
Andreas Christian Meyer
F:
15 jul. 1838
G:
7 aug. 1875
Ballum
Kristine Marie Johnsen
1866-1874
Kristine Marie Johnsen
F:
19 jul. 1866
Agerskov s. (Bovlund Nymark)
D:
senest 1874
Christine Marie Boysen
1844-
Christine Marie Boysen
F:
25 aug. 1844
Ballum s. (Nørhus)
Hans Christensen Johnsen
1844-1874
Hans Christensen Johnsen
F:
11 maj 1844
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
28 dec. 1865
Agerskov
D:
4 sep. 1874
Agerskov s. (Bovlund Nymark)
Hans Andersen Boysen
1848-1848
Hans Andersen Boysen
F:
17 feb. 1848
D:
20 feb. 1848
Abelone Kirstine Bagger
1879-
Abelone Kirstine Bagger
F:
17 dec. 1879
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hans Laustsen Bagger
1882-
Hans Laustsen Bagger
F:
15 okt. 1882
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Jes Vilhelm Bagger
1885-
Jes Vilhelm Bagger
F:
2 okt. 1885
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hansine Andrea Boysen
1849-
Hansine Andrea Boysen
F:
17 okt. 1849
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen Bagger
ca. 1850-
Laust Hansen Bagger
F:
ca. 1850
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
G:
21 mar. 1879
Ballum
Ane Helene Bothilde Boysen
1849-1866
Ane Helene Bothilde Boysen
F:
17 okt. 1849
D:
29 sep. 1866
Ane Hansdatter
1810-1856
Ane Hansdatter
F:
27 jan. 1810
D:
19 jul. 1856
Hans Lausten Boysen
1808-1895
Hans Lausten Boysen
F:
17 okt. 1808
Ballum s. (Nørhus)
G:
11 feb. 1837
D:
30 sep. 1895
Ballum s. (Buntje)
Christine Marie Boysen
1840-1849
Christine Marie Boysen
F:
26 aug. 1840
Ballum s. (Rejsby)
D:
14 maj 1849
Ballum s. (Rejsby)
Karen Boysen
1842-
Karen Boysen
F:
23 okt. 1842
Ballum s. (Rejsby)
Laust Hansen Boysen
1845-1852
Laust Hansen Boysen
F:
27 aug. 1845
Ballum s. (Rejsby)
D:
8 maj 1852
Ballum s. (Rejsby)
Hans Andersen Boysen
1849-1863
Hans Andersen Boysen
F:
16 okt. 1849
Ballum s. (Rejsby)
D:
5 aug. 1863
Ballum s. (Rejsby)
Laust Hansen Boysen
1852-
Laust Hansen Boysen
F:
25 jun. 1852
Ballum s. (Rejsby)
Bothilde Hansdatter
1813-1853
Bothilde Hansdatter
F:
15 nov. 1813
D:
2 jan. 1853
Hans Boysen Lausten
1811-
Hans Boysen Lausten
F:
28 jan. 1811
Ballum s. (Nørhus)
G:
21 dec. 1839
Ballum
Hans Andersen Aas
1774-1831
Hans Andersen Aas
F:
15 feb. 1774
G:
3 feb. 1804
D:
7 jun. 1831
Laust Hansen Boysen
1838-1918
Laust Hansen Boysen
F:
8 sep. 1838
D:
24 maj 1918
Ballum s. (Nørhus)
Hansine Hansen
1844-1928
Hansine Hansen
F:
26 jun. 1844
Ballum s. (Buntje)
G:
2 jan. 1868
Ballum
D:
15 mar. 1928
Ballum s. (Nørhus)
Bodil Marie Meyer
1877-
Bodil Marie Meyer
F:
12 maj 1877
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen Meyer
1879-
Laust Hansen Meyer
F:
24 apr. 1879
Ballum s. (Nørhus)
Karen Hansdatter
1840-
Karen Hansdatter
F:
21 okt. 1840
Ballum s. (Nørhus)
Andreas Christian Meyer
1838-
Andreas Christian Meyer
F:
15 jul. 1838
G:
7 aug. 1875
Ballum
Kristine Marie Johnsen
1866-1874
Kristine Marie Johnsen
F:
19 jul. 1866
Agerskov s. (Bovlund Nymark)
D:
senest 1874
Christine Marie Boysen
1844-
Christine Marie Boysen
F:
25 aug. 1844
Ballum s. (Nørhus)
Hans Christensen Johnsen
1844-1874
Hans Christensen Johnsen
F:
11 maj 1844
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
28 dec. 1865
Agerskov
D:
4 sep. 1874
Agerskov s. (Bovlund Nymark)
Hans Andersen Boysen
1848-1848
Hans Andersen Boysen
F:
17 feb. 1848
D:
20 feb. 1848
Abelone Kirstine Bagger
1879-
Abelone Kirstine Bagger
F:
17 dec. 1879
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hans Laustsen Bagger
1882-
Hans Laustsen Bagger
F:
15 okt. 1882
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Jes Vilhelm Bagger
1885-
Jes Vilhelm Bagger
F:
2 okt. 1885
Ballum s. (Buntje-Ballum)
Hansine Andrea Boysen
1849-
Hansine Andrea Boysen
F:
17 okt. 1849
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen Bagger
ca. 1850-
Laust Hansen Bagger
F:
ca. 1850
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
G:
21 mar. 1879
Ballum
Ane Helene Bothilde Boysen
1849-1866
Ane Helene Bothilde Boysen
F:
17 okt. 1849
D:
29 sep. 1866
Hans Lausten Boysen
1808-1895
Hans Lausten Boysen
F:
17 okt. 1808
Ballum s. (Nørhus)
D:
30 sep. 1895
Ballum s. (Buntje)
Ane Hansdatter
1810-1856
Ane Hansdatter
F:
27 jan. 1810
G:
11 feb. 1837
D:
19 jul. 1856
Margrethe Andersdatter Lind
1825-
Margrethe Andersdatter Lind
F:
6 maj 1825
Ballum s. (Nørhus)
G:
27 jan. 1862
Ballum
Christine Marie Boysen
1840-1849
Christine Marie Boysen
F:
26 aug. 1840
Ballum s. (Rejsby)
D:
14 maj 1849
Ballum s. (Rejsby)
Karen Boysen
1842-
Karen Boysen
F:
23 okt. 1842
Ballum s. (Rejsby)
Laust Hansen Boysen
1845-1852
Laust Hansen Boysen
F:
27 aug. 1845
Ballum s. (Rejsby)
D:
8 maj 1852
Ballum s. (Rejsby)
Hans Andersen Boysen
1849-1863
Hans Andersen Boysen
F:
16 okt. 1849
Ballum s. (Rejsby)
D:
5 aug. 1863
Ballum s. (Rejsby)
Laust Hansen Boysen
1852-
Laust Hansen Boysen
F:
25 jun. 1852
Ballum s. (Rejsby)
Hans Boysen Lausten
1811-
Hans Boysen Lausten
F:
28 jan. 1811
Ballum s. (Nørhus)
Bothilde Hansdatter
1813-1853
Bothilde Hansdatter
F:
15 nov. 1813
G:
21 dec. 1839
Ballum
D:
2 jan. 1853
Lorenz Lausten Boysen
1814-
Lorenz Lausten Boysen
F:
17 feb. 1814
Ballum s. (Nørhus)
Laust Hansen
1781-1815
Laust Hansen
F:
22 apr. 1781
Ballum s. (Nørhus)
D:
8 feb. 1815
Ballum s. (Nørhus)
Kirstine Marie Hansdatter
Kirstine Marie Hansdatter
G:
21 nov. 1806
Ballum
Anna Christiansdatter
1743-1785
Anna Christiansdatter
F:
22 jul. 1743
Abild s. (Tykskov)
G:
5 mar. 1774
Abild
D:
10 sep. 1785
Ballum s. (Nørhus)
Bodil Laustdatter
1735-1802
Bodil Laustdatter
F:
15 maj 1735
Ballum s. (Nørhus)
D:
9 nov. 1802
Hjerpsted
Niels Eschelsen
ca. 1741-1784
Niels Eschelsen
F:
ca. 1741
D:
19 Okt 1784
Hjerpsted
Anne Kirstine Laustdatter
1737-
Anne Kirstine Laustdatter
F:
6 okt. 1737
Ballum s. (Nørhus)
Ane Møller
1851-
Ane Møller
F:
19 feb. 1851
Ballum s. (Nørhus)
Laust Møller
1854-
Laust Møller
F:
26 jun. 1854
Ballum s. (Nørhus)
Anders Møller
1856-
Anders Møller
F:
10 dec. 1856
Ballum s. (Nørhus)
Knud Jensen Mathiesen
1882-
Knud Jensen Mathiesen
F:
19 aug. 1882
Højer
Boh Mathiesen
1884-1909
Boh Mathiesen
F:
1 apr. 1884
Højer
D:
21 dec. 1909
Højer
Margrethe Kjestine Mathiesen
1892-
Margrethe Kjestine Mathiesen
F:
2 maj 1892
Højer
Johannes Berlin
1887-
Johannes Berlin
F:
1 jul. 1887
Itzehoe
G:
11 dec. 1914
Højer
Lauritz Anders Mathiesen
1893-1894
Lauritz Anders Mathiesen
F:
30 jul. 1893
Højer
D:
17 jan. 1894
Højer
Hans Mathiesen
1893-1894
Hans Mathiesen
F:
30 jul. 1893
Højer
D:
11 jan. 1894
Højer
Botilde Møller
1859-
Botilde Møller
F:
5 maj 1859
Ballum s. (Nørhus)
Claus Mathiesen
1859-1915
Claus Mathiesen
F:
9 jul. 1859
Højer
G:
8 nov. 1881
Ballum
D:
23 feb. 1915
Højer
Knud Jensen Møller
1817-
Knud Jensen Møller
F:
26 jul. 1817
Ballum s. (Nørhus)
Kirsten Møller
1828-1862
Kirsten Møller
F:
29 nov. 1828
Ballum s. (Husum)
G:
4 apr. 1850
Ballum
D:
25 feb. 1862
Ballum s. (Nørhus)
Ane Gram
Maren Møller
1819-1859
Maren Møller
F:
23 mar. 1819
Ballum s. (Nørhus)
D:
11 dec. 1859
Ballum s. (Østerende)
Thomas Jensen Nissen
1822-
Thomas Jensen Nissen
F:
16 okt. 1822
Ballum s. (Østerende)
G:
28 maj 1851
Ballum
Bodil Møller
1821-1855
Bodil Møller
F:
4 aug. 1821
Ballum s. (Nørhus)
D:
21 aug. 1855
Ballum s. (Nørhus)
Ane Kirstine Møller
1824-1857
Ane Kirstine Møller
F:
29 jul. 1824
Ballum s. (Nørhus)
D:
2 dec. 1857
Ballum s. (Nørhus)
Anne Knudsdatter
1791-1837
Anne Knudsdatter
F:
3 jun. 1791
Ballum s. (Nørhus)
D:
14 jun. 1837
Ballum s. (Nørhus)
Anders Nielsen Møller
1782-1846
Anders Nielsen Møller
F:
28 mar. 1782
Mjolden s. (Forballum)
G:
19 okt. 1816
Ballum
D:
1 nov. 1846
Ballum s. (Nørhus)
Kirsten Hansen
1823-
Kirsten Hansen
F:
29 mar. 1823
Ballum s. (Vesterende)
Peder Hansen Nicolaisen
1808-1856
Peder Hansen Nicolaisen
F:
27 feb. 1808
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
21 sep. 1843
Ballum
D:
23 nov. 1856
Ballum s. (Bodsbøl)
Andreas Beyer
1844-1858
Andreas Beyer
F:
17 okt. 1844
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jan. 1858
Skast s. (Åsgård)
Ingwert Hansen Beyer
1846-1851
Ingwert Hansen Beyer
F:
5 nov. 1846
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jul. 1851
Skast s. (Åsgård)
Niels Nicolaisen
1896-
Niels Nicolaisen
F:
23 jan. 1896
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1899
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
3 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 aug. 1899
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1900-1919
Mette Marie Nicolaisen
F:
28 jul. 1900
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
9 jan. 1919
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Cathrine Nicolaisen
1870-1933
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
16 aug. 1870
Ballum s. (Mølby)
D:
29 mar. 1933
Højer
Nicolai Nielsen Nicolaisen
1869-1949
Nicolai Nielsen Nicolaisen
F:
12 apr. 1869
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
11 nov. 1894
Ballum
D:
16 jun. 1949
Ballum s. (Husum-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1898-1899
Mette Marie Nicolaisen
F:
10 maj 1898
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
26 mar. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1899-1900
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
22 sep. 1899
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
8 dec. 1900
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Mette Marie Nicolaisen
1901-
Mette Marie Nicolaisen
F:
13 dec. 1901
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anna Nicolaisen
1904-1905
Anna Nicolaisen
F:
7 mar. 1904
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
7 dec. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Broder Thomsen Nicolaisen
1872-1905
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
31 maj 1872
Ballum s. (Mølby)
D:
8 nov. 1905
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
1876-
Caroline Kirstine Margrethe Nicolaisen
F:
28 okt. 1876
Ballum s. (Husum-Ballum)
G:
27 apr. 1897
Ballum
Claus Beyer Nicolaisen
1875-
Claus Beyer Nicolaisen
F:
21 jan. 1875
Ballum s. (Mølby)
Bertha Marie Vodder
1882-
Bertha Marie Vodder
F:
18 feb. 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
23 apr. 1909
Ballum
Agathe Nicolaisen
1878-1944
Agathe Nicolaisen
F:
9 okt. 1878
Ballum s. (Mølby)
D:
7 jun. 1944
Skanderborg
Niels Povlsen
1861-1944
Niels Povlsen
F:
4 jun. 1861
Uldum
G:
4 jan. 1900
Ballum
D:
4 maj 1944
Skanderborg
Mette Marie Beyer
1849-1914
Mette Marie Beyer
F:
13 jan. 1849
Skast s. (Åsgård)
D:
18 aug. 1914
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1844-1917
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
12 apr. 1844
Ballum s. (Mølby)
G:
11 nov. 1869
Ballum
D:
8 mar. 1917
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Marie Kirstine Lund
André Nielsen
Anton Marius Lund
Gerda Lorenzen
Christian Heitmann Lund
Kirstine Lund
Erik Lund
Anders Pedersen Lund
1899-1964
Anders Pedersen Lund
F:
31 jul. 1899
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
8 apr. 1964
Emmerlev
Mette Marie Heitmann
1900-
Mette Marie Heitmann
F:
1 aug. 1900
Pleasanton, USA
G:
13 apr. 1923
Emmerlev
Christian Beyer Lund
1900-
Christian Beyer Lund
F:
9 nov. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Therese Kirstine Jacobsen
1903-
Therese Kirstine Jacobsen
F:
1 okt. 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
4 mar. 1927
Emmerlev
Gunner Lund
Karoline Sørensen
Aksel Lund
1902-1960
Aksel Lund
F:
4 feb. 1902
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
18 jan. 1960
Tønder (sygehuset)
Cathrine Nissen
1902-
Cathrine Nissen
F:
13 apr. 1902
Hjerpsted
G:
30 nov. 1928
Hjerpsted
Mette Marie Due
Johann Have
Anne Kathrine Due
Niels Nielsen Due
Amalie Martine Lund
1904-
Amalie Martine Lund
F:
5 mar. 1904
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Valdemar Due
1900-
Valdemar Due
F:
20 dec. 1900
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
31 okt. 1928
Emmerlev
Metha Kirstine Lund
1906-
Metha Kirstine Lund
F:
22 jul. 1906
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anders Larsen
1903-
Anders Larsen
F:
13 aug. 1903
Flensborg
G:
21 dec. 1952
Hårlev
Ole Frederiksen
Anders Frederiksen
Helga Lund
Ernst Frederiksen
Anton Marius Lund
Astrid Lund
Birthe Lund
Valdemar Lund
Maren Petersen
Sigrid Lund
Henning Lund Larsen
Rigmor Larsen
Meta Cæcilie Lund
Mathias Larsen
Mette Marie Beyer
1878-1953
Mette Marie Beyer
F:
11 dec. 1878
Skast s. (Åsgård)
D:
23 mar. 1953
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anton Marius Lund
1874-1938
Anton Marius Lund
F:
2 jun. 1874
Ballum s. (Rejsby)
G:
18 okt. 1898
Skast
D:
26 jan. 1938
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Claus Beyer
1881-1883
Claus Beyer
F:
15 dec. 1881
Skast s. (Åsgård)
D:
1 jun. 1883
Skast s. (Åsgård)
Bodil Beyer
1881-1896
Bodil Beyer
F:
15 dec. 1881
Skast s. (Åsgård)
D:
8 nov. 1896
Skast s. (Åsgård)
Petrea Degn Clausen
Claus Erik Beyer Gram-Hanssen
Bodil Agathe Beyer Clausen
Knud Behrens Mathiesen
Christian Andresen Clausen
Marie Katrine Nissen
Søren Degn Clausen
Johanne
Hanne Beyer Clausen
Claus Nielsen Clausen
1905-
Claus Nielsen Clausen
F:
22 jul. 1905
Brede s. (Svanstrup)
Dagmar Rossen
Christian Beyer Clausen
1907-1972
Christian Beyer Clausen
F:
10 jan. 1907
Brede s. (Svanstrup)
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Hansine Andrea Møller
1904-1972
Hansine Andrea Møller
F:
24 okt. 1904
Brede s. (Borrig)
G:
9 okt. 1931
Brede
D:
14 mar. 1972
Dubai (flystyrt)
Ejnar Clausen
1910-1963
Ejnar Clausen
F:
13 mar. 1910
Brede s. (Svanstrup)
D:
2 jun. 1963
Olga Jørgensen
1912-1945
Olga Jørgensen
F:
27 sep. 1912
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
10 maj 1940
Møgeltønder
D:
24 okt. 1945
Meta Kirstine Clausen
Immanuel Nikolaj Løvschal
1881-1949
Immanuel Nikolaj Løvschal
F:
13 nov. 1881
Thorsager s.
D:
16 dec. 1949
Horsens
Peter Vognsen Møller
Agathe Beyer
1883-1943
Agathe Beyer
F:
16 feb. 1883
Skast s. (Åsgård)
D:
8 nov. 1943
Brede s. (Svanstrup)
Christian Andresen Clausen
1874-1940
Christian Andresen Clausen
F:
24 mar. 1874
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
6 okt. 1904
Skast
D:
16 feb. 1940
Brede s. (Svanstrup)
Claus Beyer
1884-1890
Claus Beyer
F:
9 dec. 1884
Skast s. (Åsgård)
D:
2 maj 1890
Skast s. (Åsgård)
Ella Kirstine Beyer
Edvard Hvidt
1924-2023
Edvard Hvidt
F:
5 feb. 1924
Frederiksberg
D:
30 maj 2023
Aabenraa
Christian Peter Beyer
1933-1956
Christian Peter Beyer
F:
4 dec. 1933
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jun. 1956
ved Obbekær
Hans Peter Beyer
1886-1943
Hans Peter Beyer
F:
10 okt. 1886
Skast s. (Åsgård)
D:
6 maj 1943
Skast s. (Åsgård)
Marie Wilhelmine Mehl
1902-
Marie Wilhelmine Mehl
F:
3 dec. 1902
Karby
G:
22 nov. 1929
Fausing
Aase Beyer
Valdemar Beyer
1888-
Valdemar Beyer
F:
30 dec. 1888
Skast s. (Åsgård)
Karen Lange Jensen Holmsgaard
1893-
Karen Lange Jensen Holmsgaard
F:
20 nov. 1893
Brædstrup
G:
23 apr. 1929
Brædstrup
Alfred Beyer
1890-
Alfred Beyer
F:
21 jul. 1890
Skast s. (Åsgård)
Kjestine Marie Hinrichsen
1902-1998
Kjestine Marie Hinrichsen
F:
17 apr. 1902
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
15 sep. 1927
Dybbøl
D:
13 jun. 1998
Aabenraa
Anna Kirstine Beyer
1892-
Anna Kirstine Beyer
F:
20 dec. 1892
Skast s. (Åsgård)
Jürgen Peter Henningsen
1886-
Jürgen Peter Henningsen
F:
3 feb. 1886
Hostrup s. (Rørkær)
G:
11 feb. 1914
Skast
Robert Mast
Tromann Mast
-1943
Tromann Mast
D:
3 aug. 1943
Delano, U.S.A.
Elise Beyer
1895-
Elise Beyer
F:
21 mar. 1895
Skast s. (Åsgård)
Christian Peter Beyer
1851-1930
Christian Peter Beyer
F:
19 mar. 1851
Skast s. (Åsgård)
D:
1 jul. 1930
Skast s. (Åsgård)
Meta Kirstine Hansen
1852-1910
Meta Kirstine Hansen
F:
5 jul. 1852
Mjolden s. (Forballum)
G:
11 okt. 1877
Skast
D:
17 jul. 1910
Skast s. (Åsgård)
Maren Hansen
1862-1922
Maren Hansen
F:
1 jul. 1862
Randerup
G:
24 apr. 1912
Dybbøl
D:
12 okt. 1922
Skast s. (Åsgård)
Ingvard Hansen Beyer
1853-1920
Ingvard Hansen Beyer
F:
24 jun. 1853
Skast s. (Åsgård)
D:
15 feb. 1920
Skast s. (Åsgård)
Kaj Emil Lindskov Christiansen
Else Bergethe Hansen
Anna Agnethe Lindskov Christiansen
Morten Alfred Christensen
Børge Lindskov Christiansen
Mette Børsting Andersen
Tage Lindskov Christiansen
Karen Marie Rønne
Ib Lindskov Christiansen
Agathe Emilie Wiberg
1890-
Agathe Emilie Wiberg
F:
13 apr. 1890
Bregninge (Ærø)
Otto Emil Lindskov Christiansen
1881-
Otto Emil Lindskov Christiansen
F:
3 nov. 1881
København
G:
Frederiksberg (Godthåb)
Dagmar Wiberg
1892-
Dagmar Wiberg
F:
11 jul. 1892
Bregninge (Ærø)
Johannes Emil Beyer Wiberg
Stig Ingvardt Beyer Wiberg
Kirsten Helene Beyer Wiberg
George Olsson
Johannes Beyer Wiberg
1894-
Johannes Beyer Wiberg
F:
31 mar. 1894
Bregninge (Ærø)
Else Margrethe Pouline Dahl
1904-
Else Margrethe Pouline Dahl
F:
7 okt. 1904
København
G:
28 sep. 1926
Lundtofte
Lydia Wiberg
1895-
Lydia Wiberg
F:
8 okt. 1895
Bregninge (Ærø)
Anne Helene Beyer
1856-1942
Anne Helene Beyer
F:
23 maj 1856
Skast s. (Åsgård)
D:
17 nov. 1942
Frederiksberg
Johannes Emil Wiberg
1832-1907
Johannes Emil Wiberg
F:
26 apr. 1832
København
G:
9 maj 1889
Skast
D:
17 jan. 1907
Tved
Frode Claudius Beyer
1893-1893
Frode Claudius Beyer
F:
11 jun. 1893
København
D:
11 jun. 1893
København
Bent Beyer
Eva Irene Johannesen
Karsten Beyer
Erik Beyer
Gudrun Beyer
Frode Beyer
1894-1976
Frode Beyer
F:
18 jun. 1894
København
D:
2 okt. 1976
Karen Elisabeth Bodelsen
1901-
Karen Elisabeth Bodelsen
F:
10 sep. 1901
København
G:
16 maj 1922
København
Gudrun Beyer
1897-
Gudrun Beyer
F:
28 jun. 1897
København
Andreas Beyer
1858-1911
Andreas Beyer
F:
31 maj 1858
Skast s. (Åsgård)
D:
30 maj 1911
København
Wilhelmine Torkilda Thanning
1861-1909
Wilhelmine Torkilda Thanning
F:
26 jan. 1861
Sulsted
G:
12 okt. 1892
København
D:
27 maj 1909
København
Thorkilda Gram-Hanssen
1895-1974
Thorkilda Gram-Hanssen
F:
17 aug. 1895
Tved
D:
15 aug. 1974
Claus Beyer Gram-Hanssen
1928-1933
Claus Beyer Gram-Hanssen
F:
28 mar. 1928
Horne
D:
18 jul. 1933
Horne
Christian Gram-Hanssen
Vibeke Beyer Gram-Hanssen
Ib Vinkel Agger
Nils Johannes Beyer Gram-Hanssen
Claus Erik Beyer Gram-Hanssen
Petrea Degn Clausen
Agnethe Beyer Gram-Hanssen
1935-1935
Agnethe Beyer Gram-Hanssen
F:
4 jun. 1935
Horne
D:
10 sep. 1935
Odense (Børnehospitalet)
Claus Johannes Beyer Gram-Hanssen
1898-
Claus Johannes Beyer Gram-Hanssen
F:
12 jan. 1898
Tved
Ella Marie Elisabeth Nielsen
1901-
Ella Marie Elisabeth Nielsen
F:
1 nov. 1901
Hæsinge s. (Kistrup Skovfogedbolig)
G:
14 aug. 1926
Odense
Gjertrud Agathe Beyer Gram-Hanssen
1901-
Gjertrud Agathe Beyer Gram-Hanssen
F:
30 okt. 1901
Tved
Thorvald Rasmus Peter Carl Laurits Langeløkke
1899-
Thorvald Rasmus Peter Carl Laurits Langeløkke
F:
11 jun. 1899
Ordrup
G:
12 jun. 1936
København (Garnisonskirken)
Ove Gram-Hanssen
1905-
Ove Gram-Hanssen
F:
22 jul. 1905
Tved
Ester Sofie Hansen
Ester Sofie Hansen
G:
4 apr. 1950
Odense
Kirstine Beyer
1860-1933
Kirstine Beyer
F:
25 maj 1860
Skast s. (Åsgård)
D:
30 jul. 1933
Odense
Johannes Terkel Michael Hanssen
1850-1909
Johannes Terkel Michael Hanssen
F:
9 apr. 1850
Viskinde s. (Løgtvedgård)
G:
7 nov. 1894
Bregninge (Ærø)
D:
17 jan. 1909
Tved v. Svendborg
Emilie Knudsen
1888-1955
Emilie Knudsen
F:
19 jul. 1888
Halk s. (Beierholm)
D:
F
Fredericia
Ingrid Hansen
Gyda Hansen
1923-
Gyda Hansen
F:
16 aug. 1923
Thisted
Ole Preben Bitsch
Johan Evald Hansen
Ole Evald Hansen
Bodil Wilstrup Prebensen
Kirsten Evald Hansen
1931-1936
Kirsten Evald Hansen
F:
20 feb. 1931
Hovedgård
D:
18 aug. 1936
Hovedgård
Dina Evald Hansen
Agathe Knudsen
1890-1971
Agathe Knudsen
F:
30 apr. 1890
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1971
Bagsværd ?
Evald Elmer Lyager Hansen
1885-1971
Evald Elmer Lyager Hansen
F:
27 jul. 1885
Randers
G:
21 nov. 1921
Kolding
D:
10 aug. 1971
Bagsværd
Flora Knudsen
1891-1955
Flora Knudsen
F:
27 okt. 1891
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1955
Johannes Peter Ingwersen
Dora Juhl Thomsen
Rasmus Ingwersen
Helga Jensen
Helga Ellen Knudsen
1893-1967
Helga Ellen Knudsen
F:
5 apr. 1893
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1967
Viuf ?
Christian Ingwersen
1893-1943
Christian Ingwersen
F:
30 jul. 1893
Viuf s. (Elisabethsminde)
G:
18 nov. 1916
Assens
D:
28 aug. 1943
Viuf
Signe Knudsen
1894-1895
Signe Knudsen
F:
8 apr. 1894
Halk s. (Beierholm)
D:
25 mar. 1895
Halk s. (Beierholm)
Knud Lausten Knudsen
Karen Charlotte Knudsen
1937-1951
Karen Charlotte Knudsen
F:
13 sep. 1937
Vejle
D:
19 jan. 1951
Vejle
Kirsten Knudsen
1943-ca. 2000
Kirsten Knudsen
F:
28 okt. 1943
Vejle
D:
ca. RING 2000
Hans Aagesen Knudsen
1898-1975
Hans Aagesen Knudsen
F:
9 mar. 1898
Halk s. (Beierholm)
D:
3 aug. 1975
Vejle
Vita Ingerslev
1904-1985
Vita Ingerslev
F:
28 mar. 1904
Viborg
G:
3 jul. 1928
Tarm
D:
13 aug. 1985
Vejle (Mølholm plejehjem)
Gyde Marie Beyer
1864-1917
Gyde Marie Beyer
F:
29 jul. 1864
Skast (Åsgård)
D:
14 dec. 1917
Assens
Gudmund Knudsen
1863-1937
Gudmund Knudsen
F:
24 apr. 1863
Visby s. (Trøjborg)
G:
20 sep. 1887
Skast
D:
24 jan. 1937
Kolding
Margrethe Beyer
1868-1932
Margrethe Beyer
F:
29 dec. 1868
Skast s. (Åsgård)
D:
2 dec. 1932
Sønderborg
Peter Hansen
1864-1930
Peter Hansen
F:
20 aug. 1864
Uge
G:
15 jun. 1898
Skast
D:
3 nov. 1930
Sønderborg
Agathe Hansen
1824-1899
Agathe Hansen
F:
23 dec. 1824
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
28 feb. 1899
Halk s. (Beierholm)
Claus Beyer
1819-1895
Claus Beyer
F:
13 jun. 1819
Skast s. (Åsgård)
G:
12 okt. 1843
Skast s. (Åsgård)
D:
3 jun. 1895
Skast s. (Åsgård)
Ane Hansen
1892-
Ane Hansen
F:
11 mar. 1892
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Mathiesen
1890-
Peter Mathiesen
F:
28 jan. 1890
Bjolderup s. (Raved)
Christiane Margrethe Jensen
1921-1995
Christiane Margrethe Jensen
F:
14 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
5 aug. 1995
Ribe
Frederik Nicolaisen
1904-1964
Frederik Nicolaisen
F:
10 dec. 1904
Hørup s. (Høruphav)
G:
10 aug. 1961
Rønne
D:
23 jul. 1964
Ballum s. (Vesterende)
Anna Marie Jensen
1921-1993
Anna Marie Jensen
F:
15 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
10 dec. 1993
Ribe
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
G:
9 dec. 1949
Ballum
Hans Thomsen Jensen
Knud Hansen Jensen
1927-1995
Knud Hansen Jensen
F:
27 jun. 1927
Husum-Ballum
D:
8 sep. 1995
Hansine Thomsen
1930-2007
Hansine Thomsen
F:
13 okt. 1930
Østerende-Ballum
G:
21 maj 1954
D:
11 feb. 2007
Sønderborg (hospital)
Christiane Margrethe Hansen
1893-1970
Christiane Margrethe Hansen
F:
24 aug. 1893
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
12 okt. 1970
Ballum s. (Husum-Ballum)
Ingvert Beier Jensen
1893-1958
Ingvert Beier Jensen
F:
10 maj 1893
Ballum s. (Husum)
G:
7 okt. 1920
Ballum
D:
13 aug. 1958
Ballum s. (Husum-Ballum)
Dødfødt søn
1898-1898
Dødfødt søn
F:
15 mar. 1898
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 mar. 1898
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1901-1901
Dødfødt søn
F:
14 okt. 1901
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
14 okt. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Ingvard Hansen
1858-1928
Ingvard Hansen
F:
25 okt. 1858
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
21 mar. 1928
Skærbæk
Christiane Margrethe Matthiesen
1861-1939
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
7 okt. 1861
Randerup
G:
26 sep. 1890
Ballum
D:
1939
Niels Andersen Hansen
1860-
Niels Andersen Hansen
F:
16 apr. 1860
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Karsten Hansen
1862-1939
Karsten Hansen
F:
26 jan. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
2 feb. 1939
Ribe (Amtssygehuset)
Kjerstine Hansen
1865-1869
Kjerstine Hansen
F:
9 mar. 1865
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
15 jun. 1869
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Hansen
1866-1869
Ane Hansen
F:
21 dec. 1866
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
9 jun. 1869
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ingeborg Hansen
1868-1869
Ingeborg Hansen
F:
27 dec. 1868
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
7 jun. 1869
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Kirstine Ingeborg Hansen
1870-
Ane Kirstine Ingeborg Hansen
F:
26 maj 1870
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Fridrich Johann August Joachim Zorndt
1870-
Fridrich Johann August Joachim Zorndt
F:
10 mar. 1870
Vietschow, Mecklenburg
Agathe Kjerstine Cathrine Hansen
1872-
Agathe Kjerstine Cathrine Hansen
F:
20 nov. 1872
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Knud Hansen
1827-1904
Knud Hansen
F:
11 mar. 1827
D:
31 maj 1904
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Hansen
1836-1873
Ane Hansen
F:
16 maj 1836
Mjolden s. (Forballum)
G:
7 nov. 1857
Ballum
D:
22 feb. 1873
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Christine Hedevig Brodersen
1888-
Christine Hedevig Brodersen
F:
4 dec. 1888
Ballum s. (Vesterende)
Karoline Brodersen
1892-
Karoline Brodersen
F:
16 maj 1892
Ballum s. (Vesterende)
Ane Sophie Brodersen
1894-
Ane Sophie Brodersen
F:
6 jan. 1894
Ballum s. (Vesterende)
Michael Brodersen
1897-
Michael Brodersen
F:
6 mar. 1897
Ballum s. (Vesterende)
Margrethe Brodersen
1901-
Margrethe Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Niels Peter Petersen
1888-
Niels Peter Petersen
F:
18 dec. 1888
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
20 mar. 1936
Ballum
Theodor Broder Jensen
1926-
Theodor Broder Jensen
F:
15 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Anders Brodersen Jensen
1928-
Anders Brodersen Jensen
F:
19 jan. 1928
Ballum s. (Vesterende)
Arne Lassen Jensen
1929-
Arne Lassen Jensen
F:
13 maj 1929
Ballum s. (Vesterende)
Immanuel Jensen
1931-
Immanuel Jensen
F:
18 apr. 1931
Ballum s. (Vesterende)
Kirstine Elisabet Jensen
1933-
Kirstine Elisabet Jensen
F:
17 nov. 1933
Ballum s. (Vesterende)
Ninna Brodersen
1901-
Ninna Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Johannes Beier Jensen
1896-
Johannes Beier Jensen
F:
19 jul. 1896
Ballum s. (Husum)
G:
17 okt. 1924
Ballum
Kirstine Hansen
1865-
Kirstine Hansen
F:
20 sep. 1865
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anders Brodersen
1858-
Anders Brodersen
F:
29 aug. 1858
Ballum s. (Vesterende)
G:
6 dec. 1887
Ballum
Karen Hansen
1869-
Karen Hansen
F:
8 apr. 1869
Ballum s. (Østerende)
Ingvard Hansen
1871-
Ingvard Hansen
F:
21 jan. 1871
Ballum s. (Østerende)
Ane Hansen
1873-1873
Ane Hansen
F:
13 jun. 1873
Ballum s. (Østerende)
D:
28 jun. 1873
Ballum s. (Østerende)
Anna Hansen
1900-
Anna Hansen
F:
20 jan. 1900
Rødding s. (Rødding Mark)
Caroline Hansen
1901-
Caroline Hansen
F:
2 feb. 1901
Rødding s. (Rødding Mark)
Ane Hansen
1874-
Ane Hansen
F:
22 dec. 1874
Ballum s. (Østerende)
Claus Bernhard Hansen
1869-
Claus Bernhard Hansen
F:
5 jan. 1869
Mildstedt s. (Rødemis)
G:
26 okt. 1898
Ballum
Katharina Hansen
1877-
Katharina Hansen
F:
10 jan. 1877
Ballum s. (Østerende)
Jørgen Andersen Hansen
1861-
Jørgen Andersen Hansen
F:
5 aug. 1861
Visby s. (Ø. Gammelby)
Niels Hansen
1829-1900
Niels Hansen
F:
19 aug. 1829
Ballum s. (Vesterende)
D:
15 mar. 1900
Ballum s. (Østerende)
Barbara Caroline Winther
1837-
Barbara Caroline Winther
F:
3 feb. 1837
Brøns s. (Søndernæs)
G:
14 maj 1859
Ballum
Peter Hansen
1832-1832
Peter Hansen
F:
31 jan. 1832
Ballum s. (Vesterende)
D:
16 feb. 1832
Ballum s. (Vesterende)
Kirsten Knudsdatter
1793-1840
Kirsten Knudsdatter
F:
26 nov. 1793
Ballum s. (Nørhus)
D:
18 maj 1840
Ballum s. (Vesterende)
Ingvard Hansen
1794-1855
Ingvard Hansen
F:
27 apr. 1794
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
20 apr. 1822
Ballum
D:
6 aug. 1855
Ballum s. (Vesterende)
Knud Lausten Møller
1740-1813
Knud Lausten Møller
F:
8 sep. 1740
Ballum s. (Nørhus)
D:
26 feb. 1813
Ballum s. (Nørhus)
Bodil Andersdatter
1752-1826
Bodil Andersdatter
F:
1 jan. 1752
Randerup
D:
24 feb. 1826
Ballum s. (Nørhus)
Boy Laustsen
1743-
Boy Laustsen
F:
24 mar. 1743
Ballum s. (Nørhus)
Peder Laustsen
1745-
Peder Laustsen
F:
1 feb. 1745
Ballum s. (Nørhus)
Maren Laustdatter
1747-1818
Maren Laustdatter
F:
14 sep. 1747
Ballum s. (Nørhus)
D:
30 mar. 1818
Ballum s. (Rejsby)
Anders Casparsen
1750-1803
Anders Casparsen
F:
26 sep. 1750
Ballum s. (Rejsby)
G:
3 jan. 1778
Ballum
D:
5 jul. 1803
Ballum s. (Rejsby)
Kirsten Laustdatter
1750-
Kirsten Laustdatter
F:
25 jul. 1750
Ballum s. (Nørhus)
Peder Lassen
1793-1793
Peder Lassen
F:
19 aug. 1793
D:
30 aug. 1793
Dødfødt søn
1793-1793
Dødfødt søn
F:
19 aug. 1793
D:
19 aug. 1793
Dødfødt søn
1795-1795
Dødfødt søn
F:
4 feb. 1795
D:
4 feb. 1795
Botilla Marie Lasdatter
1798-1843
Botilla Marie Lasdatter
F:
27 mar. 1798
D:
18 jan. 1843
Peder Knudsen Hansen
1799-1878
Peder Knudsen Hansen
F:
16 jul. 1799
Ballum s. (Østerende-Ballum)
G:
23 jun. 1821
D:
26 dec. 1878
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
Ancke Laustdatter
1754-1821
Ancke Laustdatter
F:
17 aug. 1754
Ballum s. (Nørhus)
D:
29 dec. 1821
Ballum s. (Rejsby)
Las Pedersen
ca. 1748-1830
Las Pedersen
F:
ca. 1748
G:
7 dec. 1792
D:
16 aug. 1830
Lauritz (Laust) Hansen
1696-
Lauritz (Laust) Hansen
F:
1696
Ballum s. (Nørhus)
Anne Knudsdatter
ca. 1709-
Anne Knudsdatter
F:
ca. 1709
G:
5 feb. 1729
Maren Hansdatter
1697-
Maren Hansdatter
F:
1697
Ballum s. (Nørhus)
Hans Lauritzen
Kersten Hansen
1699-1769
Kersten Hansen
F:
12 nov. 1699
Ballum s. (Nørhus)
D:
3 okt. 1769
Ballum s. (Rejsby)
Kirsten Iversdatter
1702-1768
Kirsten Iversdatter
F:
1702
Ballum s. (Rejsby)
D:
22 mar. 1768
Ballum s. (Rejsby)
Anne Nielsdatter
1665-1700
Anne Nielsdatter
F:
1665
Ballum s. (Nørhus)
D:
1700
Ballum s. (Nørhus)
Hans Boysen
1664-ca. 1724
Hans Boysen
F:
1664
fmtl. Ballum s. (Husum)
G:
1687
Ballum
D:
ca. 1724
Ballum s. (Nørhus)
Ellen Nielsdatter
o. 1665/70 ?-
Ellen Nielsdatter
F:
o. 1665/70 ?
Ballum s. (Nørhus)
Niels Jensen
1610-1688
Niels Jensen
F:
o. 1605/10
Ballum s. (Nørhus)
D:
27 feb. 1688
Ballum s. (Nørhus)
Maren
ca. 1622 ?-1700
Maren
F:
ca. 1622 ?
D:
20 okt. 1700
Ballum s. (Nørhus)
Hans Jensen
-1677
Hans Jensen
D:
tidligst 1677
Anne
NN Jensdatter
Peder Nissen
NN Jensdatter
Laurids Joensen
NN Jensdatter
Jep Nissen
Jens Mikkelsen
1689-
Jens Mikkelsen
F:
1689
Ballum s. (Østerende)
Gertrud Pedersdatter
1687-1765
Gertrud Pedersdatter
F:
1 mar. 1687
Ballum s. (Østerende)
G:
o. 1726
D:
7 feb. 1765
Ballum s. (Østerende)
Merret Mikkelsdatter
ca. 1693-
Merret Mikkelsdatter
F:
ca. 1693
Ballum s. (Østerende)
Mikkel Boysen
1660-ca. 1723
Mikkel Boysen
F:
o. 1650/60
fmtl. Ballum s. (Husum)
D:
ca. 1723
Ballum s. (Østerende)
Bodil Jensdatter
ca. 1653-1695
Bodil Jensdatter
F:
ca. 1653
fmtl. Ballum s. (Østerende)
D:
1695
Ballum s. (Østerende)
Michel Hansen
1732-
Michel Hansen
F:
25 nov. 1732
Ballum s. (Østerende)
Barbara Hansdatter
1734-
Barbara Hansdatter
F:
30 jun. 1734
Ballum s. (Østerende)
Bodil Hansdatter
1737-
Bodil Hansdatter
F:
25 dec. 1737
Ballum s. (Østerende)
Bodil Mikkelsdatter
1698-1738
Bodil Mikkelsdatter
F:
1698
Ballum s. (Østerende)
D:
1737/38
Ballum s. (Østerende)
Hans Nielsen Aas
ca. 1693-1776
Hans Nielsen Aas
F:
ca. 1693
Ballum s. (Østerende)
D:
24 mar. 1776
Ballum s. (Østerende)
Dødfødt søn
1743-1743
Dødfødt søn
F:
aug. 1743
Ballum s. (Østerende)
D:
aug. 1743
Ballum s. (Østerende)
Peder Simonsen
1802-1862
Peder Simonsen
F:
26 nov. 1802
Ballum s. (Østerende)
D:
21 jul. 1862
Ballum s. (Vesterende)
Margrethe Svendsdatter
1800-
Margrethe Svendsdatter
F:
12 aug. 1800
Hjerpsted
Ellen Marie Pedersdatter
1781-
Ellen Marie Pedersdatter
F:
15 nov. 1781
Døstrup
Simon Pedersen
1769-1837
Simon Pedersen
F:
24 okt. 1769
Ballum s. (Østerende)
G:
25 okt. 1801
Ballum
D:
18 apr. 1837
Ballum s. (Østerende)
Karen Tygesdatter
1744-
Karen Tygesdatter
F:
11 jul. 1744
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Bachmann
Peder Andersen Bachmann
G:
31 mar. 1780
Ballum
Christen Thygesen Møller
1787-1849
Christen Thygesen Møller
F:
14 dec. 1787
Ballum s. (Østerende)
D:
1 jul. 1849
Ballum s. (Østerende)
Hans Tygesen Møller
1747-1817
Hans Tygesen Møller
F:
8 jan. 1747
Ballum s. (Østerende)
D:
2 apr. 1817
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Marie Christensdatter
ca. 1764-1787
Kirsten Marie Christensdatter
F:
ca. 1764
D:
26 dec. 1787
Ballum s. (Østerende)
Anne Christine Christensen
1848-
Anne Christine Christensen
F:
13 dec. 1848
Burkal s. (Teptoft)
Andreas Christensen
1851-
Andreas Christensen
F:
16 mar. 1851
Uge s. (Lovtrup)
Nicolai Christensen
1854-
Nicolai Christensen
F:
29 nov. 1854
Uge s. (Lovtrup)
Marie Christine Christensen
1857-
Marie Christine Christensen
F:
15 sep. 1857
Burkal s. (Burkal Mark)
Christian Christensen
Ancke Nielsdatter
1818-1905
Ancke Nielsdatter
F:
18 maj 1818
Burkal
D:
16 feb. 1905
Lille Jyndevad
Andreas Christian Christensen
1819-1879
Andreas Christian Christensen
F:
24 jun. 1819
Burkal s. (Teptoft)
G:
8 okt. 1848
Uge
D:
8 jun. 1879
Lille Jyndevad
Mette Marie Nielsdatter
1820-1837
Mette Marie Nielsdatter
F:
23 jul. 1820
Burkal
D:
2 okt. 1837
Rens
Niels Nielsen
1855-
Niels Nielsen
F:
9 sep. 1855
Årre
Jens Beck Nielsen
1857-
Jens Beck Nielsen
F:
25 mar. 1857
Årre
Iver Hansen Nielsen
1860-
Iver Hansen Nielsen
F:
29 apr. 1860
Årre
Christen Tygesen Nielsen
1861-
Christen Tygesen Nielsen
F:
7 dec. 1861
Årre
Peder Hansen Nielsen
1863-
Peder Hansen Nielsen
F:
28 sep. 1863
Årre
Christen Thøgersen Nielsen
1867-
Christen Thøgersen Nielsen
F:
1 dec. 1867
Årre
Niels Hansen Nielsen
1822-
Niels Hansen Nielsen
F:
30 maj 1822
Burkal
Anne Nielsdatter
1822-
Anne Nielsdatter
F:
14 okt. 1822
Henne Kirkeby
G:
29 nov. 1854
Ribe Domsogn
Botilla Margrethe Nielsdatter
1824-1825
Botilla Margrethe Nielsdatter
F:
23 okt. 1824
D:
9 okt. 1825
Kirsten Marie Nielsen
1861-1861
Kirsten Marie Nielsen
F:
11 sep. 1861
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
6 okt. 1861
Vodder s. (Birkelev Mark)
Kirstine Marie Nielsen
1862-ca. 1932
Kirstine Marie Nielsen
F:
6 sep. 1862
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
ca. 1932
Los Angeles, USA
Niels Peter Nielsen
1864-ca. 1944
Niels Peter Nielsen
F:
29 sep. 1864
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
ca. 1944
Chicago, USA
Marie Cathrine Nielsen
1866-1958
Marie Cathrine Nielsen
F:
24 okt. 1866
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
18 mar. 1958
San Diego, Californien
Emil Plantico
ca. 1862-1946
Emil Plantico
F:
ca. 1862
Pommern
D:
SENEST 1946
Maren Theodore Nielsen
Laurids Hansen
Hans Thyssen Nielsen
Jenny Marine Paulsen
Henning Westergaard Konstmann
Sanne Gad Thysen
Cathrine Bothilde Westergaard
Peter Skau Konstmann
Maren Mathie Nielsen
Michael Andersen Westergaard
Karoline Nielsen
1915-1920
Karoline Nielsen
F:
29 sep. 1915
Vodder s. (Birkelev)
D:
10 mar. 1920
Vodder s. (Birkelev)
Jesmine Nielsen
Karl Johannes Simon Rasmussen
Niels Thyssen Nielsen
1869-1934
Niels Thyssen Nielsen
F:
25 aug. 1869
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 aug. 1934
Bothilde Beier
1875-1918
Bothilde Beier
F:
29 sep. 1875
Brøns s. (V. Åbølling)
G:
22 apr. 1910
Vodder
D:
10 mar. 1918
Vodder s. (Birkelev)
Anna Bothilde Nielsen
Axel Gunnar Christensen
Søren Hansen Nielsen
Dorthea Kirstine Keller
Karlo Valdemar Nielsen
Elsine Marie Hansen
1890-1965
Elsine Marie Hansen
F:
15 apr. 1890
Vodder s. (Birkelev)
G:
18 dec. 1925
Vodder
D:
14 maj 1965
Ribe (hvilehjem "ved Åen")
Meta Marie Nielsen
1872-1957
Meta Marie Nielsen
F:
2 jun. 1872
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
20 jan. 1957
Døstrup
Signe Marie Ragnhilde Nielsen
1907-1978
Signe Marie Ragnhilde Nielsen
F:
23 aug. 1907
Gram
D:
26 feb. 1978
Carl Wilhelm Nielsen
1900-
Carl Wilhelm Nielsen
F:
12 nov. 1900
Pjedsted
G:
28 jan. 1931
Gauerslund
Erling Hansen Nielsen
1910-1982
Erling Hansen Nielsen
F:
29 nov. 1910
Gram
D:
13 jul. 1982
Anneliese Grandt
1912-2004
Anneliese Grandt
F:
8 nov. 1912
G:
9 apr. 1936
Tønder
D:
14 apr. 2004
Maribo
Agnete Valborg Nielsen
1913-2006
Agnete Valborg Nielsen
F:
19 okt. 1913
Gram
D:
2006
Varde
Søren Valdemar Pedersen
1907-1989
Søren Valdemar Pedersen
F:
31 mar. 1907
G:
2 apr. 1942
Gram
D:
1989
Peder Jessen Nielsen
1876-1962
Peder Jessen Nielsen
F:
1 apr. 1876
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
27 okt. 1962
Cathrine Louise Mailand
1883-1962
Cathrine Louise Mailand
F:
25 feb. 1883
Jenning
G:
26 apr. 1906
Gram
D:
13 jul. 1962
Jørgen Thyssen Jørgensen
Christine Clausen
1906-
Christine Clausen
F:
23 nov. 1906
Roager
Hans Grevsen Jørgensen
Johanne Petersen
Maren Frederikke Jørgensen
Friedrich Peter Holm
Dorothea Cathrine Jørgensen
Jakob Wind
Valborg Jørgensen
Wilhelm Hans Classen
Meta Jørgensen
Hans Axel Jensen
1905-
Hans Axel Jensen
F:
17 aug. 1905
Ivar Jørgensen
Ingrid Christensen
Christian Jørgensen
Anne Cathrine Christensen
-1989
Anne Cathrine Christensen
D:
23 sep. 1989
Otteline Marie Nielsen
1880-1964
Otteline Marie Nielsen
F:
9 maj 1880
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
12 okt. 1964
Birkelev
Christian Grevsen Jørgensen
1877-1960
Christian Grevsen Jørgensen
F:
5 nov. 1877
Skast
G:
14 maj 1909
Vodder
D:
12 maj 1960
Vodder s. (Birkelev)
Hans Tygesen Nielsen
1825-1905
Hans Tygesen Nielsen
F:
20 nov. 1825
D:
17 maj 1905
Maren Nielsen Mikkelsen Rahr
1839-1906
Maren Nielsen Mikkelsen Rahr
F:
1 jul. 1839
V. Åbølling
G:
22 jun. 1861
Vodder
D:
29 jun. 1906
Kjestine Marie Nielsen
1882-
Kjestine Marie Nielsen
F:
18 okt. 1882
Skærbæk s. (Melby)
Kirstine Nielsen
1857-
Kirstine Nielsen
F:
4 apr. 1857
Sneum s. (Allerup)
Laust Bøcken
Andreas Hansen Sørensen
ca. 1858-
Andreas Hansen Sørensen
F:
ca. 1858
G:
17 nov. 1882
Skærbæk
Eiler Eilersen Nielsen
1858-1880
Eiler Eilersen Nielsen
F:
21 nov. 1858
Sneum s. (Allerup)
D:
12 dec. 1880
Skærbæk
Mads Jessen Nielsen
1863-
Mads Jessen Nielsen
F:
7 dec. 1863
Skærbæk
Antonius Marius Nielsen
1866-
Antonius Marius Nielsen
F:
23 dec. 1866
Skærbæk
Christen Tygesen Nielsen
1828-1882
Christen Tygesen Nielsen
F:
23 dec. 1828
Rens
D:
26 aug. 1882
Skærbæk
Else Marie Helsenhof
1826-1894
Else Marie Helsenhof
F:
26 okt. 1826
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
G:
29 jun. 1856
Skærbæk
D:
4 jun. 1894
Skærbæk
Kirsten Marie Hansdatter Møller
1792-1830
Kirsten Marie Hansdatter Møller
F:
21 okt. 1792
Ballum s. (Østerende)
D:
1 sep. 1830
Burkal s. (Rens)
Niels Nielsen
1787-1867
Niels Nielsen
F:
12 sep. 1787
Ballum s. (Vesterende)
G:
19 apr. 1817
D:
9 apr. 1867
Burkal s. (Burkal Mark)
Mads Jacobsen Møller
1853-
Mads Jacobsen Møller
F:
29 sep. 1853
Ballum s. (Østerende)
Lars Villadsen Møller
1856-1857
Lars Villadsen Møller
F:
7 mar. 1856
Ballum s. (Østerende)
D:
17 feb. 1857
Ballum s. (Østerende)
Lars Villadsen Møller
1858-
Lars Villadsen Møller
F:
29 jan. 1858
Ballum s. (Østerende)
Peter Hansen Møller
1860-
Peter Hansen Møller
F:
24 sep. 1860
Ballum s. (Østerende)
Marie Kirstine Møller
1863-1863
Marie Kirstine Møller
F:
25 feb. 1863
Ballum s. (Østerende)
D:
1 apr. 1863
Ballum s. (Østerende)
Hans Thygesen Møller
1818-
Hans Thygesen Møller
F:
4 mar. 1818
Ballum s. (Østerende)
Mette Cathrine Holm
1822-1863
Mette Cathrine Holm
F:
12 mar. 1822
Brøns s. (Holmgård)
G:
13 nov. 1852
Ballum
D:
2 mar. 1863
Ballum s. (Østerende)
Mette Cathrine Møller
1871-1875
Mette Cathrine Møller
F:
19 jul. 1871
Ballum s. (Østerende)
D:
21 mar. 1875
Ballum s. (Østerende)
Maria Schack
1829-1877
Maria Schack
F:
24 aug. 1829
Brøns s. (Astrup)
G:
17 okt. 1867
Ballum
D:
8 okt. 1877
Ballum s. (Østerende)
Jacob Carstensen Møller
1820-
Jacob Carstensen Møller
F:
10 feb. 1820
Ballum s. (Østerende)
Peder Nielsen Møller
1822-1822
Peder Nielsen Møller
F:
9 feb. 1822
Ballum s. (Østerende)
D:
7 jun. 1822
Ballum s. (Østerende)
Ancke Møller
1823-
Ancke Møller
F:
2 apr. 1823
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Thomsen
Mads Hansen Møller
1849-
Mads Hansen Møller
F:
1 okt. 1849
Ballum s. (Østerende)
Maren Møller
1851-
Maren Møller
F:
18 jan. 1851
Ballum s. (Østerende)
Jens Lausten Møller
1852-
Jens Lausten Møller
F:
13 jul. 1852
Ballum s. (Østerende)
Jacob Carstensen Møller
1854-
Jacob Carstensen Møller
F:
28 mar. 1854
Ballum s. (Østerende)
Petrea Hansine Møller
1856-1856
Petrea Hansine Møller
F:
6 jul. 1856
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
10 aug. 1856
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Peder Hansen Møller
1825-1856
Peder Hansen Møller
F:
7 maj 1825
Ballum s. (Østerende)
D:
23 jul. 1856
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Mette Kirstine Beier
1824-
Mette Kirstine Beier
F:
26 dec. 1824
Skærbæk
G:
3 aug. 1849
Ballum
Maren Møller
1828-
Maren Møller
F:
15 feb. 1828
Ballum s. (Østerende)
Kirstine Marie Møller
1831-
Kirstine Marie Møller
F:
4 feb. 1831
Ballum s. (Østerende)
Ane Margrethe Møller
1833-1834
Ane Margrethe Møller
F:
12 maj 1833
Ballum s. (Østerende)
D:
11 maj 1834
Ballum s. (Østerende)
Ane Margrethe Møller
1836-
Ane Margrethe Møller
F:
1 jun. 1836
Ballum s. (Østerende)
Andreas Boysen
1836-
Andreas Boysen
F:
3 maj 1836
Skærbæk s. (Moesbøl)
G:
30 apr. 1857
Skærbæk
Mads Hansen Møller
1795-1850
Mads Hansen Møller
F:
16 jan. 1795
Ballum s. (Østerende)
D:
2 dec. 1850
Ballum s. (Østerende)
Christine Nissen
1795-
Christine Nissen
F:
20 feb. 1795
Abild
G:
19 apr. 1817
Ballum
Hans Peter Hansen Møller
1798-1798
Hans Peter Hansen Møller
F:
4 okt. 1798
Ballum s. (Østerende)
D:
22 nov. 1798
Ballum s. (Østerende)
Ancke Hansdatter
1761-1846
Ancke Hansdatter
F:
11 aug. 1761
Brøns s. (Havervad)
G:
3 dec. 1791
Ballum
D:
2 dec. 1846
Ballum s. (Østerende)
Mikkel Tygesen
1749-1749
Mikkel Tygesen
F:
7 nov. 1749
Ballum s. (Østerende)
D:
30 nov. 1749
Ballum s. (Østerende)
Tyge Mikkelsen
1704-1777
Tyge Mikkelsen
F:
1704
Ballum s. (Østerende)
D:
25 sep. 1777
Ballum s. (Østerende)
Ellen Hansdatter
1709-1775
Ellen Hansdatter
F:
1709
Ballum s. (Østerende)
G:
16 nov. 1742
Ballum
D:
20 aug. 1775
Ballum s. (Østerende)
Karen Tygesdatter
ca. 1664-1744
Karen Tygesdatter
F:
ca. 1664
fmtl. Ballum s. (Østerende)
G:
o. 1695/96
D:
28 apr. 1744
Ballum s. (Østerende)
Merret Hansdatter
1697-fmtl. som barn
Merret Hansdatter
F:
1697
Ballum s. (Husum)
D:
fmtl. som barn
Merret Hansdatter
1698-1728
Merret Hansdatter
F:
1698
Ballum s. (Husum)
D:
senest 1728
Mikkel Hansen
1701-1702
Mikkel Hansen
F:
1701
Ballum s. (Husum)
D:
1702
Ballum s. (Husum)
Maren Hansdatter
1702-
Maren Hansdatter
F:
1702
Ballum s. (Husum)
Peder Jensen
1740-
Peder Jensen
F:
18 mar. 1740
Ballum s. (Husum)
Dorthe Margrethe Mærsk
1733-1806
Dorthe Margrethe Mærsk
F:
26 jan. 1733
Ballum s. (Husum)
G:
23 jun. 1767
Ballum
D:
13-14 aug. 1806
Ballum s. (Husum)
Dødfødt søn
1815-1815
Dødfødt søn
F:
18 nov. 1815
Ballum s. (Østerende)
D:
18 nov. 1815
Ballum s. (Østerende)
Nis Jensen
1816-1830
Nis Jensen
F:
15 nov. 1816
Ballum s. (Østerende)
D:
25 maj 1830
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Marie Jensdatter
1820-
Kirsten Marie Jensdatter
F:
7 jan. 1820
Ballum s. (Østerende)
Jacob Andersen Jacobsen
1819-
Jacob Andersen Jacobsen
F:
3 sep. 1819
Daler s. (Østerby)
G:
13 mar. 1851
Ballum
Maren Jensdatter
1821-1821
Maren Jensdatter
F:
23 nov. 1821
Ballum s. (Østerende)
D:
25 nov. 1821
Ballum s. (Østerende)
Thomas Jensen Nissen
1822-
Thomas Jensen Nissen
F:
16 okt. 1822
Ballum s. (Østerende)
Maren Møller
1819-1859
Maren Møller
F:
23 mar. 1819
Ballum s. (Nørhus)
G:
28 maj 1851
Ballum
D:
11 dec. 1859
Ballum s. (Østerende)
Niels Jensen
1825-1829
Niels Jensen
F:
12 nov. 1825
Ballum s. (Østerende)
D:
23 feb. 1829
Ballum s. (Østerende)
Meta Kirstine Jensen
1865-
Meta Kirstine Jensen
F:
2 aug. 1865
Ballum s. (Østerende)
Niels Jensen
1829-
Niels Jensen
F:
23 jul. 1829
Ballum s. (Østerende)
Helene Marie Hansdatter
1835-
Helene Marie Hansdatter
F:
17 dec. 1835
Døstrup s. (Vinum)
G:
31 maj 1865
Ballum
Jens Nissen
1778-1845
Jens Nissen
F:
27 jun. 1778
Ballum s. (Østerende)
D:
31 jul. 1845
Ballum s. (Østerende)
Inge Marie Thomasdatter
1789-1866
Inge Marie Thomasdatter
F:
3 okt. 1789
Ballum s. (Vesterende)
G:
23 okt. 1814
Ballum
D:
11 aug. 1866
Ballum s. (Østerende)
Gunder Lund
1844-
Gunder Lund
F:
13 dec. 1844
Christen Thomsen Lund
1847-
Christen Thomsen Lund
F:
2 jan. 1847
Anders Pedersen Lund
1888-
Anders Pedersen Lund
F:
18 okt. 1888
Ballum s. (Østerende)
Johanne Christine Jensen
1891-
Johanne Christine Jensen
F:
26 nov. 1891
Ballum s. (Vesterende)
Niels Lausten Lund
1890-
Niels Lausten Lund
F:
29 aug. 1890
Martin Lund
1893-
Martin Lund
F:
10 feb. 1893
Anton Marius Lund
1895-
Anton Marius Lund
F:
16 jun. 1895
Gunner Ewald
Aage Ewald
1931-1931
Aage Ewald
F:
25 mar. 1931
Brøns
D:
28 mar. 1931
Brøns
Aage Ewald
Bent Ewald
Ane Marie Lund
1896-
Ane Marie Lund
F:
25 jul. 1896
Carl Gotfred Ewald
1894-
Carl Gotfred Ewald
F:
31 maj 1894
Brøns
G:
23 nov. 1923
Brøns
Maren Lund
1898-
Maren Lund
F:
11 nov. 1898
Peder Andersen Lund
1850-1926
Peder Andersen Lund
F:
6 jan. 1850
Ballum s. (Østerende)
D:
23 maj 1926
Ballum s. (Østerende)
Kjesten Thomsen
1861-
Kjesten Thomsen
F:
24 feb. 1861
Ballum s. (Vesterende)
G:
11 nov. 1886
Ballum
Niels Andersen Hansen
Ane Obling Hansen
Maren Lund
1893-
Maren Lund
F:
26 apr. 1893
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Hans Christian Hansen
1890-
Hans Christian Hansen
F:
14 jun. 1890
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
16 maj 1914
Ballum
Niels Hansen Lund
1894-
Niels Hansen Lund
F:
24 apr. 1894
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anders Pedersen Lund
1896-
Anders Pedersen Lund
F:
20 apr. 1896
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Martin Lund
1852-
Martin Lund
F:
7 nov. 1852
Mette Kirstine Pedersen
1857-
Mette Kirstine Pedersen
F:
16 nov. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
22 nov. 1883
Ballum
Lytken Boysen Lund
1857-1857
Lytken Boysen Lund
F:
7 feb. 1857
D:
7 aug. 1857
Anders Pedersen Lund
1806-1889
Anders Pedersen Lund
F:
23 jun. 1806
Ballum s. (Østerende)
D:
10 mar. 1889
Ballum s. (Østerende)
Maren Thomsen
1814-1888
Maren Thomsen
F:
26 aug. 1814
Ballum s. (Østerende)
G:
9 jul. 1844
Ballum
D:
24 jul. 1888
Ballum s. (Østerende)
Sara Katrine Tofte
1841-1921
Sara Katrine Tofte
F:
8 okt. 1841
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
29 jun. 1921
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Gunder Tofte
1844-1920
Gunder Tofte
F:
7 dec. 1844
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
3 aug. 1920
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ane Kjerstine Tofte
1878-
Ane Kjerstine Tofte
F:
17 okt. 1878
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Truelsen Tofte
1880-1936
Hans Truelsen Tofte
F:
15 aug. 1880
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
7 mar. 1936
Amtssygehuset i Gentofte
Elisabeth Henriette Bagge
Hansine Nicoline Tofte
1883-1887
Hansine Nicoline Tofte
F:
11 apr. 1883
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
18 dec. 1887
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Marie Tofte
1883-
Maren Marie Tofte
F:
11 apr. 1883
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Niels Hansen Tofte
1885-1889
Niels Hansen Tofte
F:
22 sep. 1885
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
26 mar. 1889
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Niels Hansen Tofte
1890-1890
Niels Hansen Tofte
F:
14 apr. 1890
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
28 apr. 1890
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Truels Hansen Tofte
1847-1904
Truels Hansen Tofte
F:
13 dec. 1847
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
28 sep. 1904
skibet Ter Neuzen (slagtilfælde om bord)
Esther Pedersen
1851-1941
Esther Pedersen
F:
18 okt. 1851
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
28 dec. 1877
Ballum
D:
4 apr. 1941
Dyssegård s. (Gentofte)
Petrea Tofte
1850-1896
Petrea Tofte
F:
20 sep. 1850
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
27 maj 1896
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Mette Marie Tofte
Maren Pedersdatter Lund
1810-1883
Maren Pedersdatter Lund
F:
29 nov. 1810
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
29 sep. 1883
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Truelsen Tofte
1806-1883
Hans Truelsen Tofte
F:
7 sep. 1806
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
5 jan. 1841
Ballum
D:
5 feb. 1883
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Gunder Nisdatter
1780-1849
Gunder Nisdatter
F:
2 mar. 1780
Ballum s. (Østerende)
D:
25 maj 1849
Ballum s. (Østerende)
Peder Andersen Lund
1775-1849
Peder Andersen Lund
F:
14 sep. 1775
Ballum s. (Østerende)
G:
12 nov. 1802
Ballum
D:
6 maj 1849
Ballum s. (Østerende)
Kirsten Nielsdatter
1812-1812
Kirsten Nielsdatter
F:
20 jul. 1812
Ballum s. (Østerende)
D:
27 Okt 1812
Ballum s. (Østerende)
Maren Nielsdatter
1813-1845
Maren Nielsdatter
F:
25 sep. 1813
Ballum s. (Østerende)
D:
27 jul. 1845
Ballum s. (Østerende)
Laust Jensen
1815-1874
Laust Jensen
F:
29 dec. 1815
Ballum s. (Østerende)
G:
10 dec. 1815
Ballum
D:
9 nov. 1874
Ballum s. (Hedehuse)
Niels Hansen Nielsen
1852-
Niels Hansen Nielsen
F:
27 jul. 1852
Ballum s. (Østerende)
Christian Jannichsen Nielsen
1853-
Christian Jannichsen Nielsen
F:
5 dec. 1853
Ballum s. (Østerende)
Anders Nielsen
1815-
Anders Nielsen
F:
20 jan. 1815
Ballum s. (Østerende)
Ane Cathrine Schmidt
ca. 1831-
Ane Cathrine Schmidt
F:
ca. 1831
Nis Jensen Nielsen
1817-1817
Nis Jensen Nielsen
F:
26 jan. 1817
Ballum s. (Østerende)
D:
9 mar. 1817
Ballum s. (Østerende)
Peder Hansen Nielsen
1860-
Peder Hansen Nielsen
F:
22 feb. 1860
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Niels Hansen Nielsen
1861-
Niels Hansen Nielsen
F:
1 aug. 1861
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Nis Jensen Nielsen
1819-
Nis Jensen Nielsen
F:
30 mar. 1819
Ballum s. (Østerende)
Mette Kirstine Beier
1824-
Mette Kirstine Beier
F:
26 dec. 1824
Skærbæk
G:
1 jun. 1859
Skærbæk
Mette Kirstine Nisdatter
1782-1856
Mette Kirstine Nisdatter
F:
29 okt. 1782
Ballum s. (Østerende)
D:
14 mar. 1856
Ballum s. (Østerende)
Niels Hansen Andersen
1778-1871
Niels Hansen Andersen
F:
22 maj 1778
Ballum s. (Østerende)
G:
21 jun. 1812
Ballum
D:
23 dec. 1871
Ballum s. (Østerende)
Anne Sofie Thomsen
1812-1893
Anne Sofie Thomsen
F:
21 mar. 1812
Ballum s. (Østerende)
D:
25 jun. 1893
Ballum s. (Østerende)
Gunder Lund
1844-
Gunder Lund
F:
13 dec. 1844
Christen Thomsen Lund
1847-
Christen Thomsen Lund
F:
2 jan. 1847
Anders Pedersen Lund
1888-
Anders Pedersen Lund
F:
18 okt. 1888
Ballum s. (Østerende)
Johanne Christine Jensen
1891-
Johanne Christine Jensen
F:
26 nov. 1891
Ballum s. (Vesterende)
Niels Lausten Lund
1890-
Niels Lausten Lund
F:
29 aug. 1890
Martin Lund
1893-
Martin Lund
F:
10 feb. 1893
Anton Marius Lund
1895-
Anton Marius Lund
F:
16 jun. 1895
Gunner Ewald
Aage Ewald
1931-1931
Aage Ewald
F:
25 mar. 1931
Brøns
D:
28 mar. 1931
Brøns
Aage Ewald
Bent Ewald
Ane Marie Lund
1896-
Ane Marie Lund
F:
25 jul. 1896
Carl Gotfred Ewald
1894-
Carl Gotfred Ewald
F:
31 maj 1894
Brøns
G:
23 nov. 1923
Brøns
Maren Lund
1898-
Maren Lund
F:
11 nov. 1898
Peder Andersen Lund
1850-1926
Peder Andersen Lund
F:
6 jan. 1850
Ballum s. (Østerende)
D:
23 maj 1926
Ballum s. (Østerende)
Kjesten Thomsen
1861-
Kjesten Thomsen
F:
24 feb. 1861
Ballum s. (Vesterende)
G:
11 nov. 1886
Ballum
Niels Andersen Hansen
Ane Obling Hansen
Maren Lund
1893-
Maren Lund
F:
26 apr. 1893
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Hans Christian Hansen
1890-
Hans Christian Hansen
F:
14 jun. 1890
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
16 maj 1914
Ballum
Niels Hansen Lund
1894-
Niels Hansen Lund
F:
24 apr. 1894
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Anders Pedersen Lund
1896-
Anders Pedersen Lund
F:
20 apr. 1896
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Martin Lund
1852-
Martin Lund
F:
7 nov. 1852
Mette Kirstine Pedersen
1857-
Mette Kirstine Pedersen
F:
16 nov. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
22 nov. 1883
Ballum
Lytken Boysen Lund
1857-1857
Lytken Boysen Lund
F:
7 feb. 1857
D:
7 aug. 1857
Maren Thomsen
1814-1888
Maren Thomsen
F:
26 aug. 1814
Ballum s. (Østerende)
D:
24 jul. 1888
Ballum s. (Østerende)
Anders Pedersen Lund
1806-1889
Anders Pedersen Lund
F:
23 jun. 1806
Ballum s. (Østerende)
G:
9 jul. 1844
Ballum
D:
10 mar. 1889
Ballum s. (Østerende)
Christine Hedvig Thomsen
1817-1817
Christine Hedvig Thomsen
F:
16 sep. 1817
D:
20 dec. 1817
Christen Thomsen
1818-1898
Christen Thomsen
F:
4 nov. 1818
Ballum s. (Østerende)
D:
15 jul. 1898
Ballum s. (Østerende)
Mette Marie Andersdatter
1827-
Mette Marie Andersdatter
F:
10 feb. 1827
G:
15 okt. 1853
Christine Hedvig Thomsen
1821-1821
Christine Hedvig Thomsen
F:
10 jun. 1821
D:
15 aug. 1821
Anna Termansen
1857-
Anna Termansen
F:
5 nov. 1857
Christen Thomsen Termansen
1859-
Christen Thomsen Termansen
F:
16 jul. 1859
Peter Andreasen Termansen
1864-
Peter Andreasen Termansen
F:
15 mar. 1864
Cathrine Margrethe Thomsen
1823-1891
Cathrine Margrethe Thomsen
F:
5 jul. 1823
Ballum s. (Østerende)
D:
9 mar. 1891
Randerup
Terman Pedersen
1817-1892
Terman Pedersen
F:
13 aug. 1817
Randerup
G:
18 okt. 1856
D:
3 dec. 1892
Randerup
Itke Marie Brodersen
1854-1867
Itke Marie Brodersen
F:
27 apr. 1854
D:
7 jan. 1867
Maren Beyer Brodersen
1856-
Maren Beyer Brodersen
F:
8 mar. 1856
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anders Jessen Holm
1849-
Anders Jessen Holm
F:
25 sep. 1849
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
8 mar. 1878
Ballum
Christine Hedevig Brodersen
1888-
Christine Hedevig Brodersen
F:
4 dec. 1888
Ballum s. (Vesterende)
Karoline Brodersen
1892-
Karoline Brodersen
F:
16 maj 1892
Ballum s. (Vesterende)
Ane Sophie Brodersen
1894-
Ane Sophie Brodersen
F:
6 jan. 1894
Ballum s. (Vesterende)
Michael Brodersen
1897-
Michael Brodersen
F:
6 mar. 1897
Ballum s. (Vesterende)
Margrethe Brodersen
1901-
Margrethe Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Niels Peter Petersen
1888-
Niels Peter Petersen
F:
18 dec. 1888
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
20 mar. 1936
Ballum
Theodor Broder Jensen
1926-
Theodor Broder Jensen
F:
15 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Anders Brodersen Jensen
1928-
Anders Brodersen Jensen
F:
19 jan. 1928
Ballum s. (Vesterende)
Arne Lassen Jensen
1929-
Arne Lassen Jensen
F:
13 maj 1929
Ballum s. (Vesterende)
Immanuel Jensen
1931-
Immanuel Jensen
F:
18 apr. 1931
Ballum s. (Vesterende)
Kirstine Elisabet Jensen
1933-
Kirstine Elisabet Jensen
F:
17 nov. 1933
Ballum s. (Vesterende)
Ninna Brodersen
1901-
Ninna Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
Johannes Beier Jensen
1896-
Johannes Beier Jensen
F:
19 jul. 1896
Ballum s. (Husum)
G:
17 okt. 1924
Ballum
Anders Brodersen
1858-
Anders Brodersen
F:
29 aug. 1858
Ballum s. (Vesterende)
Kirstine Hansen
1865-
Kirstine Hansen
F:
20 sep. 1865
Ballum s. (Østerende-Ballum)
G:
6 dec. 1887
Ballum
Christine Hedvig Thomsen
1824-1872
Christine Hedvig Thomsen
F:
24 okt. 1824
D:
4 sep. 1872
Mikkel Peter Brodersen
1823-1898
Mikkel Peter Brodersen
F:
13 jan. 1823
G:
8 mar. 1853
D:
27 feb. 1898
Ballum s. (Vesterende)
Dødfødt søn
1827-1827
Dødfødt søn
F:
15 mar. 1827
D:
15 mar. 1827
Dødfødt datter
1828-1828
Dødfødt datter
F:
2 jul. 1828
D:
2 jul. 1828
Christen Thomsen
1785-1848
Christen Thomsen
F:
3 feb. 1785
Ballum s. (Østerende)
D:
4 mar. 1848
Ballum s. (Østerende)
Maren Beyer
1788-1874
Maren Beyer
F:
26 jan. 1788
Brøns s. (Brøns Mølle)
G:
10 mar. 1811
D:
22 maj 1874
Ballum s. (Østerende)
Nis Jensen
1745-1802
Nis Jensen
F:
1 maj 1745
Ballum s. (Husum)
D:
15 apr. 1802
Ballum s. (Østerende)
Maren Christensdatter
1754-1810
Maren Christensdatter
F:
2 nov. 1754
Ballum s. (Østerende)
G:
17 okt. 1777
Ballum
D:
18 jul. 1810
Ballum s. (Østerende)
Hans Peter Petersen
1839-1898
Hans Peter Petersen
F:
29 aug. 1839
Hjerpsted
D:
7 feb. 1898
Emmerlev
Bodil Marie Boysen
1845-
Bodil Marie Boysen
F:
7 dec. 1845
Emmerlev
G:
15 apr. 1869
Emmerlev
Peter Hansen Petersen
1804-1873
Peter Hansen Petersen
F:
22 aug. 1804
Hjerpsted
D:
11 mar. 1873
Hjerpsted
Ane Sophie Bjerrum
1800-1840
Ane Sophie Bjerrum
F:
18 nov. 1800
G:
28 okt. 1837
Hjerpsted
D:
26 mar. 1840
Laust Gram Petersen
1846-1908
Laust Gram Petersen
F:
4 maj 1846
Hjerpsted
D:
7 jan. 1908
Hjerpsted
Anton Ferdinand Petersen
1851-
Anton Ferdinand Petersen
F:
18 mar. 1851
Hjerpsted
Anne Eleonora Gram
1817-
Anne Eleonora Gram
F:
20 jun. 1817
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
3 okt. 1843
Hjerpsted
Hans Boysen Petersen
1806-1899
Hans Boysen Petersen
F:
26 jul. 1806
Hjerpsted
D:
8 aug. 1899
Dødfødt datter
1809-1809
Dødfødt datter
F:
17 jul. 1809
Hjerpsted
D:
17 jul. 1809
Hjerpsted
Dødfødt søn
1834-1834
Dødfødt søn
F:
12 jun. 1834
Brede s. (Harris)
D:
12 jun. 1834
Brede s. (Harris)
Niels Ingwert Nielsen
1835-1839
Niels Ingwert Nielsen
F:
16 aug. 1835
Brede s. (Harris)
D:
30 mar. 1839
Brede s. (Harris)
Anna Marie Nielsen
1840-1889
Anna Marie Nielsen
F:
23 feb. 1840
Brede s. (Harris)
D:
4 jul. 1889
Brede s. (Harris)
Hans Andersen Winther
1831-
Hans Andersen Winther
F:
10 nov. 1831
Brøns s. (Søndernæs)
G:
29 sep. 1859
Brede
Helene Nielsen
1842-1842
Helene Nielsen
F:
3 mar. 1842
Brede s. (Harris)
D:
26 apr. 1842
Brede s. (Harris)
Gyde Marie Petersen
1810-1864
Gyde Marie Petersen
F:
24 jul. 1810
Hjerpsted
D:
22 apr. 1864
Brede s. (Harris)
Ingwert Petersen Nielsen
1788-1842
Ingwert Petersen Nielsen
F:
24 sep. 1788
Brede s. (Harris)
G:
19 jun. 1833
Brede
D:
19 nov. 1842
Brede s. (Harris)
Niels Christian Mamsen
1911-
Niels Christian Mamsen
F:
5 jul. 1911
Møgeltønder s. (Bønderby)
Christiane Marie Wilhelmine Petersen
1912-
Christiane Marie Wilhelmine Petersen
F:
7 okt. 1912
Møgeltønder
G:
26 maj 1938
Møgeltønder
Gjertrud Marie Mamsen
1913-
Gjertrud Marie Mamsen
F:
12 maj 1913
Møgeltønder s. (Bønderby)
Kresten Christensen Bork
1909-
Kresten Christensen Bork
F:
18 nov. 1909
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
20 nov. 1936
Møgeltønder
Anne Cathrine Mamsen
1917-
Anne Cathrine Mamsen
F:
22 aug. 1917
Møgeltønder s. (Bønderby)
Kristian Nissen Mamsen
1919-1920
Kristian Nissen Mamsen
F:
12 nov. 1919
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
3 jun. 1920
Møgeltønder s. (Bønderby)
Christian Nissen Mamsen
1921-
Christian Nissen Mamsen
F:
21 jan. 1921
Møgeltønder s. (Bønderby)
Anna Jenny Marie Nielsine Nissen
1882-
Anna Jenny Marie Nielsine Nissen
F:
14 apr. 1882
Hjerpsted
Peter Mamsen
1874-
Peter Mamsen
F:
27 nov. 1874
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
27 apr. 1910
Møgeltønder
Christian Nissen
1841-1917
Christian Nissen
F:
29 sep. 1841
Hjerpsted
D:
12 dec. 1917
Møgeltønder
Gertrud Marie Christensen
1852-1934
Gertrud Marie Christensen
F:
29 mar. 1852
Brede s. (Borrig)
G:
24 maj 1881
Hjerpsted
D:
5 nov. 1934
Møgeltønder
Hans Peter Nissen
1843-1843
Hans Peter Nissen
F:
6 feb. 1843
Hjerpsted
D:
24 maj 1843
Hjerpsted
Mette Marie Krog
1919-1995
Mette Marie Krog
F:
8 jul. 1919
Hjerpsted s. (Koldby)
D:
18 dec. 1995
NN Nielsen
Hans Jensen Krog
1871-1953
Hans Jensen Krog
F:
24 jun. 1871
D:
20 nov. 1953
Marie Angelica Benthin
1892-1959
Marie Angelica Benthin
F:
1892
G:
20 okt. 1916
D:
21 dec. 1959
Magnus Petersen
1901-1967
Magnus Petersen
F:
27 okt. 1901
Hjerpsted
D:
10 feb. 1967
Signe Petersen
1909-2001
Signe Petersen
F:
24 dec. 1909
Emmerlev
D:
10 feb. 2001
Marie Christiane Petersen
1903-1925
Marie Christiane Petersen
F:
16 mar. 1903
Hjerpsted
D:
9 apr. 1925
Hjerpsted
Anton Marius Lund
Astrid Lund
Birthe Lund
Maren Petersen
Valdemar Lund
Anke Petrea Krog
1872-1952
Anke Petrea Krog
F:
27 dec. 1872
D:
12 aug. 1952
Andreas Petersen
1867-1946
Andreas Petersen
F:
22 dec. 1867
G:
12 okt. 1899
Hjerpsted
D:
16 jun. 1946
Nanne Heitmann Bergmann
1923-1956
Nanne Heitmann Bergmann
F:
11 feb. 1923
Emmerlev
D:
14 Okt 1956
ved Bolderslev station
Gurli Dinesen
Charlotte Kirstine Bergmann
Jens Andresen Bergmann
Anna Marie Christine Heitmann
1898-
Anna Marie Christine Heitmann
F:
27 apr. 1898
Pleasanton, USA
Peter Mikkelsen Bergmann
1896-
Peter Mikkelsen Bergmann
F:
2 sep. 1896
Hjerpsted
G:
30 mar. 1922
Emmerlev
Marie Kirstine Lund
André Nielsen
Anton Marius Lund
Gerda Lorenzen
Christian Heitmann Lund
Kirstine Lund
Erik Lund
Mette Marie Heitmann
1900-
Mette Marie Heitmann
F:
1 aug. 1900
Pleasanton, USA
Anders Pedersen Lund
1899-1964
Anders Pedersen Lund
F:
31 jul. 1899
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
13 apr. 1923
Emmerlev
D:
8 apr. 1964
Emmerlev
Christiane Heitmann
1906-1907
Christiane Heitmann
F:
20 sep. 1906
Emmerlev
D:
21 feb. 1907
Emmerlev
Ane Kirstine Krog
1875-1964
Ane Kirstine Krog
F:
14 nov. 1875
Hjerpsted s. (Koldby)
D:
7 mar. 1964
Emmerlev
Nanne Hansen Heitmann
1867-
Nanne Hansen Heitmann
F:
30 nov. 1867
Dødfødt søn
Niels Nissen Krog
1880-1917
Niels Nissen Krog
F:
14 jan. 1880
Hjerpsted
D:
27 apr. 1917
Reims, Frankrig (faldet)
Karen Christensen
Mette Marie Nissen
1844-1920
Mette Marie Nissen
F:
2 maj 1844
Hjerpsted
D:
19 mar. 1920
Hjerpsted s. (Koldby)
Christian Hansen Krog
1832-1900
Christian Hansen Krog
F:
5 maj 1832
G:
19 okt. 1869
Hjerpsted
D:
10 sep. 1900
Hans Peter Nissen
1845-1911
Hans Peter Nissen
F:
16 nov. 1845
Hjerpsted
D:
25 okt. 1911
Hjerpsted
Nis Peter Nissen
1847-1848
Nis Peter Nissen
F:
3 nov. 1847
Hjerpsted
D:
31 mar. 1848
Hjerpsted
Maren Nissen
1849-1849
Maren Nissen
F:
5 jan. 1849
Hjerpsted
D:
23 maj 1849
Hjerpsted
Maren Nissen
1850-
Maren Nissen
F:
27 mar. 1850
Hjerpsted
Martin Petersen
1857-
Martin Petersen
F:
29 apr. 1857
Hjerpsted
G:
8 sep. 1881
Hjerpsted
Anna Botilla Nissen
1852-1853
Anna Botilla Nissen
F:
24 jan. 1852
Hjerpsted
D:
5 dec. 1853
Hjerpsted
Anke Petersen
1812-1867
Anke Petersen
F:
29 dec. 1812
Hjerpsted
D:
18 maj 1867
Hjerpsted
Niels Nissen
1796-1875
Niels Nissen
F:
8 feb. 1796
Hjerpsted
G:
20 okt. 1840
Hjerpsted
D:
18 maj 1875
Hjerpsted
Ingeborg Petersen
1815-
Ingeborg Petersen
F:
11 apr. 1815
Hjerpsted
Hans Petersen
1855-
Hans Petersen
F:
2 aug. 1855
Hjerpsted
Martin Petersen
1857-
Martin Petersen
F:
29 apr. 1857
Hjerpsted
Maren Nissen
1850-
Maren Nissen
F:
27 mar. 1850
Hjerpsted
G:
8 sep. 1881
Hjerpsted
Mette Marie Petersen
1860-
Mette Marie Petersen
F:
27 apr. 1860
Hjerpsted
Ane Petersen
1862-
Ane Petersen
F:
18 jan. 1862
Hjerpsted
Niels Petersen
1865-
Niels Petersen
F:
11 mar. 1865
Hjerpsted
Andreas Petersen
1867-1946
Andreas Petersen
F:
22 dec. 1867
Hjerpsted
D:
16 jun. 1946
Johannes Petersen
1871-
Johannes Petersen
F:
9 jan. 1871
Hjerpsted
Marcus Hansen Petersen
1817-1892
Marcus Hansen Petersen
F:
9 jul. 1817
Hjerpsted
D:
18 maj 1892
Hjerpsted
Maren Hansen
1827-
Maren Hansen
F:
26 nov. 1827
Hjerpsted
G:
28 okt. 1854
Hjerpsted
Helene Petersen
1819-1874
Helene Petersen
F:
17 jun. 1819
Hjerpsted
D:
8 feb. 1874
Hjerpsted
Niels Hansen Petersen
1820-1820
Niels Hansen Petersen
F:
24 nov. 1820
Hjerpsted
D:
24 nov. 1820
Hjerpsted
Mette Marie Boysen
1780-1820
Mette Marie Boysen
F:
10 sep. 1780
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
24 nov. 1820
Hjerpsted
Hans Pedersen
1765-1838
Hans Pedersen
F:
21 jun. 1765
Hjerpsted
G:
21 okt. 1803
Hjerpsted
D:
13 feb. 1838
Hjerpsted
Dødfødt søn
1837-1837
Dødfødt søn
F:
14 aug. 1837
Ballum s. (Vesterende)
D:
14 aug. 1837
Ballum s. (Vesterende)
Niels Christian Gram
1838-
Niels Christian Gram
F:
15 sep. 1838
Ballum s. (Vesterende)
Agnes Birgitte Kirstine Hansen
1834-
Agnes Birgitte Kirstine Hansen
F:
5 jan. 1834
Flensborg
Hans Boysen Gram
1841-
Hans Boysen Gram
F:
11 aug. 1841
Ballum s. (Vesterende)
Otto Diderich Gram
1844-
Otto Diderich Gram
F:
2 jul. 1844
Ballum s. (Vesterende)
Søren Hansen Gram
1844-1844
Søren Hansen Gram
F:
2 jul. 1844
Ballum s. (Vesterende)
D:
6 dec. 1844
Ballum s. (Vesterende)
Botilde Boysen
Christian Lehmann Gram
1811-1863
Christian Lehmann Gram
F:
29 okt. 1811
Ballum s. (Vesterende)
D:
13 maj 1863
Ballum s. (Vesterende)
Christiane Sophie Bertelsen
1859-1867
Christiane Sophie Bertelsen
F:
22 aug. 1859
D:
13 sep. 1867
James Bertelsen
1894-1916
James Bertelsen
F:
20 jul. 1894
D:
18 dec. 1916
Gauerslund s. (Brejning, åndssvageanstalten)
Edna Bertelsen
1896-1975
Edna Bertelsen
F:
11 apr. 1896
D:
1975
Einar Verning
1890-
Einar Verning
F:
1890
G:
23 aug. 1924
Harriet Maybel Bertelsen
1906-1971
Harriet Maybel Bertelsen
F:
4 aug. 1906
Vinding s. (Mølholm)
D:
11 sep. 1971
København
Carl Christian Jacob Førslev
1891-1959
Carl Christian Jacob Førslev
F:
27 jan. 1891
Førslev s. (Sneslev)
G:
24 dec. 1930
D:
ml. 21/1 o. 31/3 1959
Furesøen
Cornelia (Nea) Suhm Bertelsen
1909-1978
Cornelia (Nea) Suhm Bertelsen
F:
9 jan. 1909
Vinding s. (Mølholm)
D:
forår 1978
Norditalien
Helge Thomsen
Anders Lassen Bertelsen
1861-1942
Anders Lassen Bertelsen
F:
30 sep. 1861
Ballum s.
D:
7 mar. 1942
Søllerød s. (Holte)
Kornelia Bertelsen
1873-1930
Kornelia Bertelsen
F:
31 jan. 1873
G:
31 jan. 1893
San Francisco, Californien, USA
D:
1930
Bertel Nissen Bertelsen
1864-1867
Bertel Nissen Bertelsen
F:
20 maj 1864
D:
5 okt. 1867
Gyde Marie Bertelsen
1867-1868
Gyde Marie Bertelsen
F:
29 jan. 1867
D:
17 jul. 1868
Albert Jendre Bøge
1897-1899
Albert Jendre Bøge
F:
1897
USA
D:
1899
Albert Jendre Bøge
1900-
Albert Jendre Bøge
F:
15 jun. 1900
USA
Mabel Christine Bøge
1904-1907
Mabel Christine Bøge
F:
1904
USA
D:
1907
Edith Margaret Bøge
1906-
Edith Margaret Bøge
F:
5 apr. 1906
USA
Christiane Sophie Bertelsen
1869-
Christiane Sophie Bertelsen
F:
16 okt. 1869
Jesper Bøge
Jesper Bøge
G:
1896
USA
Gyde Christine Boysen
1836-1873
Gyde Christine Boysen
F:
16 feb. 1836
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
17 dec. 1873
Ballum s. (Bodsbøl)
Jendre Bertelsen
1825-1901
Jendre Bertelsen
F:
1 okt. 1825
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1 okt. 1858
D:
28 nov. 1901
Ballum s. (Bodsbøl)
Catharina Margrethe Gram
1869-
Catharina Margrethe Gram
F:
27 aug. 1869
Kina
Ane Christine Marie Boysen
1844-
Ane Christine Marie Boysen
F:
9 dec. 1844
Ballum s. (Bodsbøl)
Anders Truelsen Gram
1833-
Anders Truelsen Gram
F:
27 nov. 1833
Ballum s. (Vesterende)
G:
15 aug. 1868
Gudrun Alsted
1904-1983
Gudrun Alsted
F:
30 jul. 1904
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
17 maj 1983
Kolding sygehus
Jens Gutzon Alsted
Aase Nybo Nielsen
Ida Alsted
Hans Jørgen Pagh Aarestrup
1932-1983
Hans Jørgen Pagh Aarestrup
F:
23 aug. 1932
Balle s. (Alderslyst)
D:
10 jun. 1983
Nykøbing M.
Jens Jørgen Jensen
Lis Alsted
Poul Erik Christiansen
Gyde Marie Alsted
Michael Schönfelder
Carl Gutzon Jefsen Alsted
1906-1994
Carl Gutzon Jefsen Alsted
F:
11 maj 1906
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
13 okt. 1994
Uldum plejehjem
Mette Kirstine Christensen
1909-1982
Mette Kirstine Christensen
F:
13 dec. 1909
Mindstrup Mark
G:
9 aug. 1935
Hvejsel
D:
11 jan. 1982
Vestervang
Birthe Alsted
Kresten Gravgaard
Knud Alsted
Conni Pedersen
Aase Nielsen
Bendt Alsted
Lone Alsted
Hans Emil Alsted
Dorthea (Thea) Petersen
Peter Packness Alsted
1911-1996
Peter Packness Alsted
F:
20 mar. 1911
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
27 feb. 1996
Vejle sygehus
Agnes Kirstine Pedersen
1908-2002
Agnes Kirstine Pedersen
F:
18 okt. 1908
Nørre-Snede
G:
18 apr. 1946
Hvejsel
D:
4 dec. 2002
Tørring Plejehjem
Knud Brock Alsted
1914-1944
Knud Brock Alsted
F:
22 jun. 1914
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
12 jul. 1944
Sverige
Anna Margrethe (Grethe) Nellemann Petersen
1912-1974
Anna Margrethe (Grethe) Nellemann Petersen
F:
10 maj 1912
Silkeborg
G:
8 okt. 1938
Hvejsel
D:
3 jun. 1974
Gyde Marie Bertelsen
1877-1957
Gyde Marie Bertelsen
F:
31 dec. 1877
Ballum
D:
26 sep. 1957
Tørring s. (Kobbelgaard)
Fritz Emil Alsted
1873-1946
Fritz Emil Alsted
F:
16 aug. 1873
Tørring s. (Kobbelgaard)
G:
11 sep. 1903
D:
5 jan. 1946
Tørring s. (Kobbelgaard)
Birthe Alsted
Kresten Gravgaard
Knud Alsted
Conni Pedersen
Aase Nielsen
Bendt Alsted
Lone Alsted
Dorthea (Thea) Petersen
Hans Emil Alsted
Christiane Sophie Bertelsen
1880-1919
Christiane Sophie Bertelsen
F:
17 mar. 1880
D:
2 sep. 1919
Hans Peter Petersen
Hans Peter Petersen
G:
19 maj 1916
Sofie Bramsen
Kirsten Bramsen
Inger Bramsen
Karl Bramsen
Otto Bramsen
Gyde Bramsen
1929-1930
Gyde Bramsen
F:
24 okt. 1929
D:
22 mar. 1930
Marie Bramsen
1929-1930
Marie Bramsen
F:
24 okt. 1929
D:
14 maj 1930
Ane Christine Bertelsen
1886-
Ane Christine Bertelsen
F:
23 mar. 1886
Niels Madsen Bramsen
-1971
Niels Madsen Bramsen
G:
16 maj 1919
D:
1971
Otteline Boysen
1847-1925
Otteline Boysen
F:
30 apr. 1847
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
1925
Carl Christian Bertelsen
1836-1905
Carl Christian Bertelsen
F:
3 jan. 1836
G:
21 aug. 1874
D:
20 jan. 1905
Hans Boysen
1809-
Hans Boysen
F:
24 feb. 1809
Ballum s. (Bodsbøl)
Christiane Sophie Mærsk
1812-1858
Christiane Sophie Mærsk
F:
17 aug. 1812
Ballum s.
G:
18 jul. 1833
Ballum
D:
29 maj 1858
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Hansen Boysen
1782-1824
Hans Hansen Boysen
F:
3 nov. 1782
Ballum s. (Vesterende)
D:
30 mar. 1824
Ballum s. (Vesterende)
Bodil Mikkelsdatter
1787-
Bodil Mikkelsdatter
F:
19 jan. 1787
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
20 feb. 1807
Ballum
Søren Hansen Boysen
1813-
Søren Hansen Boysen
F:
27 jum 1813
Ballum s. (Vesterende)
Peter Boysen
1815-
Peter Boysen
F:
29 maj 1815
Ballum s. (Vesterende)
Caroline Gram
1828-
Caroline Gram
F:
19 dec. 1828
Ballum s. (Vesterende)
G:
20 jan. 1853
Ballum
Søren Thyge Lorenzen
1845-1845
Søren Thyge Lorenzen
F:
6 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende)
D:
23 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende)
Andreas Michael Jacobsen
1875-1956
Andreas Michael Jacobsen
F:
26 aug. 1875
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1956
Ellen Hansen
Jacob Jacobsen
1927-1952
Jacob Jacobsen
F:
3 okt. 1927
D:
29 sep. 1952
Hans Boysen Jacobsen
1924-1945
Hans Boysen Jacobsen
F:
21 feb. 1924
D:
10 nov. 1945
Agathe Jacobsen
Olav Nissen
Christian Lehmann Jacobsen
1877-
Christian Lehmann Jacobsen
F:
15 jan. 1877
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Kjerstine Hansen
1891-
Kjerstine Hansen
F:
28 jun. 1891
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Agathe Jacobsen
1906-
Agathe Jacobsen
F:
20 feb. 1906
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Anders Nielsen
Hans Boysen Jacobsen
1909-1994
Hans Boysen Jacobsen
F:
15 feb. 1909
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
16 jul. 1994
Tønder
Botilde Nielsen
1913-2009
Botilde Nielsen
F:
19 nov. 1913
Skast
G:
5 jul. 1935
Ballum
D:
7 apr. 2009
Tønder
Johanne Kathrine (Heje) Jacobsen
Gravers Frøsig Hansen
Marie Jacobsen
Gunner Pedersen
Mikkel Ullerup Jacobsen
1879-1951
Mikkel Ullerup Jacobsen
F:
28 jun. 1879
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
26 mar. 1951
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hansine Kathrine Nicolaisen
1881-
Hansine Kathrine Nicolaisen
F:
19 nov. 1881
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
5 maj 1905
Ballum
Marius Jacobsen
1884-1922
Marius Jacobsen
F:
3 jul. 1884
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1922
Anne Marie Christiane Ulrich
1889-1969
Anne Marie Christiane Ulrich
F:
1889
D:
1969
Hans Boysen Lorenzen, adopteret Jacobsen
1847-1892
Hans Boysen Lorenzen, adopteret Jacobsen
F:
21 aug. 1847
Ballum s. (Vesterende)
D:
1892
Agathe Hansen
1853-1931
Agathe Hansen
F:
27 feb. 1853
D:
1931
Bodil Boysen
1816-1897
Bodil Boysen
F:
15 dec. 1816
Ballum s. (Vesterende)
D:
28 jan. 1897
Visby
Mikkel Ullerup Lorenzen
1817-
Mikkel Ullerup Lorenzen
F:
12 okt. 1817
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
25 feb. 1845
Ane Marie Jacobsen
1905-
Ane Marie Jacobsen
F:
13 jan. 1905
Visby
Peter Christensen Kromann
1909-
Peter Christensen Kromann
F:
3 sep. 1909
Lintrup s. (Tornum Mark)
G:
12 Maj 1940
Visby
Elise Kirstine Jacobsen
1906-
Elise Kirstine Jacobsen
F:
22 aug. 1906
Visby
Hans Jepsen Hjort Petersen
1903-
Hans Jepsen Hjort Petersen
F:
11 dec. 1903
Møgeltønder s. (Toghale)
G:
20 Maj 1930
Visby
Johannes Jacobsen
1908-
Johannes Jacobsen
F:
28 mar. 1908
Visby
Helga Christiane Gotthardsen
1912-
Helga Christiane Gotthardsen
F:
8 apr. 1912
Daler
G:
13 okt. 1934
Visby
Helga Jacobsen
1909-
Helga Jacobsen
F:
28 Okt 1909
Visby
Thyra Jacobsen
1911-
Thyra Jacobsen
F:
11 jul. 1911
Visby
Hermann Heinrich Johannes Julius Rode
1908-
Hermann Heinrich Johannes Julius Rode
F:
5 okt. 1908
Skærbæk
G:
23 Okt 1938
Skærbæk
Ingri(d) Jacobsen
1913-
Ingri(d) Jacobsen
F:
22 Okt 1913
Visby
Hans Mortensen
1914-
Hans Mortensen
F:
1 maj 1914
Vedsted s. (Høgelund)
G:
27 mar. 1938
Visby
Hans Jacobsen
1877-1968
Hans Jacobsen
F:
14 apr. 1877
Visby
D:
10 dec. 1968
Visby
Cecilie Marie Johannsen
1875-1964
Cecilie Marie Johannsen
F:
16 jun. 1875
Daler
D:
14 jan. 1964
Visby
Anders Petersen Jacobsen
1878-
Anders Petersen Jacobsen
F:
22 sep. 1878
Visby
Anton Jacobsen
1879-
Anton Jacobsen
F:
24 okt. 1879
Visby
Broder Jacobsen
1881-1884
Broder Jacobsen
F:
23 jul. 1881
Visby
D:
2 dec. 1884
Visby
Johan Redlef Volquardsen
1905-
Johan Redlef Volquardsen
F:
18 jun. 1905
Højer
Marie van Leeuven
Marie van Leeuven
G:
28 maj 1937
Rotterdam
Jacob Michael Volquardsen
Dina Fridrichs
Cäthe Regine Volquardsen
Antoni van Rijswik
1907-
Antoni van Rijswik
F:
28 maj 1907
Neumegen (Holland)
Bothilde Jacobsen
1882-1919
Bothilde Jacobsen
F:
24 okt. 1882
Visby
D:
8 dec. 1919
Tønder (sygehuset)
Carsten Redlef Volquardsen
1875-1911
Carsten Redlef Volquardsen
F:
8 jul. 1875
Horsbøl s. (Diedersbøl)
G:
24 apr. 1904
Daler
D:
22 jul. 1911
Brøns s.
Ingwart Jacobsen
1884-1884
Ingwart Jacobsen
F:
29 mar. 1884
Visby
D:
8 okt. 1884
Visby
Anne Margrethe Jacobsen
1885-
Anne Margrethe Jacobsen
F:
28 jul. 1885
Visby
Nis Jørgensen Schmidt
1880-
Nis Jørgensen Schmidt
F:
12 nov. 1880
Fjelstrup s. (Sillerup)
G:
15 mar. 1907
Visby
Elise Kirstine Drehn
1913-
Elise Kirstine Drehn
F:
14 apr. 1913
Visby
Carl Otto Drehn
1915-
Carl Otto Drehn
F:
15 apr. 1915
Visby
Jørgine Christiane Hansen
1918-
Jørgine Christiane Hansen
F:
25 feb. 1918
Visby s. (Ø. Gammelby)
Boiline Engeline Jacobsen
1887-
Boiline Engeline Jacobsen
F:
2 apr. 1887
Visby
Carl Otto Christian Drehn
1886-
Carl Otto Christian Drehn
F:
13 dec. 1886
Visby
G:
26 apr. 1912
Visby
Elise Kjerstine Jacobsen
1888-1889
Elise Kjerstine Jacobsen
F:
5 apr. 1888
Visby
D:
19 mar. 1889
Visby
Bernhard Jacobsen
1889-
Bernhard Jacobsen
F:
20 aug. 1889
Visby
Ingeborg Jacobsen
1892-
Ingeborg Jacobsen
F:
7 apr. 1892
Visby
Jacob Michael Jacobsen
1854-1903
Jacob Michael Jacobsen
F:
27 jul. 1854
Ballum s.
D:
8 okt. 1903
Visby
Elise Kirstine Møller
1856-1911
Elise Kirstine Møller
F:
29 feb. 1856
Visby
G:
6 sep. 1876
Visby
D:
13 jan. 1911
Visby
Hans Jacobsen
ca. 1795-1861
Hans Jacobsen
F:
ca. 1794/95
Daler s.
G:
19 jul. 1853
Ballum
D:
19 okt. 1861
Ballum s. (Østerende)
Christian Lehmann Gram
1811-1863
Christian Lehmann Gram
F:
29 okt. 1811
Ballum s. (Vesterende)
G:
3 okt. 1862
Ballum
D:
13 maj 1863
Ballum s. (Vesterende)
Jens Boysen
1819-
Jens Boysen
F:
11 feb. 1819
Ballum s. (Vesterende)
Andreas Boysen
1821-
Andreas Boysen
F:
2 jun. 1821
Ballum s. (Vesterende)
Christiane Sophie Thygesen
1826-
Christiane Sophie Thygesen
F:
8 okt. 1826
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
12 jun. 1848
Ballum
Otto Diderik Boysen
1824-
Otto Diderik Boysen
F:
13 jan. 1824
Ballum s. (Vesterende)
Ester Sørensdatter
1786-1867
Ester Sørensdatter
F:
23 apr. 1786
Daler
D:
7 jan. 1867
Ballum s. (Vesterende)
Andreas Feddersen Boysen
1808-
Andreas Feddersen Boysen
F:
5 jun. 1808
Anke Kirstine Boysen
1809-1861
Anke Kirstine Boysen
F:
1809
D:
senest 1861
Botilde Friedericka Boysen
1811-
Botilde Friedericka Boysen
F:
30 maj 1811
Højer
Thomas Matthiesen Schmidt
ca. 1823-
Thomas Matthiesen Schmidt
F:
ca. 1823
Aabenraa
G:
25 maj 1855
Højer
Hans Boysen
1812-1847
Hans Boysen
F:
1 dec. 1812
Højer
D:
2 mar. 1847
Højer
Herle Marie Petersen
Herle Marie Petersen
G:
20 dec. 1839
Højer
Jens Schau Boysen
1814-1842
Jens Schau Boysen
F:
24 apr. 1814
Højer
D:
1 aug. 1842
Højer
Jette Marie Boysen
1815-
Jette Marie Boysen
F:
31 okt. 1815
Højer
NN Rødiger
Jens Boysen
1818-
Jens Boysen
F:
26 mar. 1818
Højer
Moj Clausen
Jens Boysen
1785-1817
Jens Boysen
F:
28 jan. 1785
Ballum s. (Vesterende)
D:
16 okt. 1817
Højer
Martha Andreasdatter
1777-1861
Martha Andreasdatter
F:
1777
G:
21 mar. 1807
D:
7 okt. 1861
Mikkel Andersen Laustsen
1810-1811
Mikkel Andersen Laustsen
F:
8 nov. 1810
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
29 nov. 1811
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Mikkel Andersen Laustsen
1812-1821
Mikkel Andersen Laustsen
F:
22 dec. 1812
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
27 jun. 1821
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Boysen Laustsen
1814-1815
Hans Boysen Laustsen
F:
2 dec. 1814
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
26 jul. 1815
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Helene Margrethe Boysen
1790-1881
Helene Margrethe Boysen
F:
14 okt. 1790
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
7 maj 1881
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Laust Mikkelsen
1780-1815
Laust Mikkelsen
F:
24 dec. 1780
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
16 sep. 1809
Ballum
D:
16 jul. 1815
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Laust Gram Petersen
1846-1908
Laust Gram Petersen
F:
4 maj 1846
Hjerpsted
D:
7 jan. 1908
Hjerpsted
Anton Ferdinand Petersen
1851-
Anton Ferdinand Petersen
F:
18 mar. 1851
Hjerpsted
Anne Eleonora Gram
1817-
Anne Eleonora Gram
F:
20 jun. 1817
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Peter Hansen Petersen
1804-1873
Peter Hansen Petersen
F:
22 aug. 1804
Hjerpsted
G:
3 okt. 1843
Hjerpsted
D:
11 mar. 1873
Hjerpsted
Anke Kirstine Gram
1820-1820
Anke Kirstine Gram
F:
5 jan. 1820
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
5 nov. 1820
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Helene Margrethe Gram
1846-
Helene Margrethe Gram
F:
17 dec. 1846
Ballum s. (Bodsbøl)
Frederik Thomsen Petersen Lausten
1843-
Frederik Thomsen Petersen Lausten
F:
29 aug. 1843
Ballum s.
Laust Mikkelsen Gram
1821-1872
Laust Mikkelsen Gram
F:
5 sep. 1821
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
25 apr. 1872
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hansine Thomine Hansen
ca. 1822-1847
Hansine Thomine Hansen
F:
ca. 1822
København
G:
18 feb. 1846
Ballum
D:
9 jun. 1847
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Kirstine Hansen
1820-
Ane Kirstine Hansen
F:
10 dec. 1820
Christianshavn
Anke Margrethe Gram
1824-
Anke Margrethe Gram
F:
2 feb. 1824
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Peder Gram Smith
1814-
Peder Gram Smith
F:
4 apr. 1814
Ballum s.
G:
18 dec. 1843
Ballum
Laust Pedersen Gram
1795-1827
Laust Pedersen Gram
F:
19 feb. 1795
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
13 jan. 1816
Ballum
D:
6 mar. 1827
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Christine Bertelsen
1885-1920
Christine Bertelsen
F:
11 aug. 1885
D:
30 maj 1920
Helen Margaret Bertelsen
1886-
Helen Margaret Bertelsen
F:
1 nov. 1886
Annie Sophie Bertelsen
24 maj 1888?-
Annie Sophie Bertelsen
F:
24 maj 1888?
Esther Marie Bertelsen
1891-1920
Esther Marie Bertelsen
F:
24 jun. 1891
D:
3 feb. 1920
Bertel Nissen Bertelsen
1856-1899
Bertel Nissen Bertelsen
F:
22 okt. 1856
D:
1890/99
Marie Kjerstine Lybow
1851-
Marie Kjerstine Lybow
F:
1851
G:
1884
Peter Beyer Bertelsen
1882-
Peter Beyer Bertelsen
F:
8 jan. 1882
Ullerup Bertelsen Enemark
1901-1903
Ullerup Bertelsen Enemark
F:
7 maj 1901
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
7 jan. 1903
Ballum s. (Bodsbøl)
Johanne Enemark
1903-
Johanne Enemark
F:
28 jul. 1903
Ballum s. (Bodsbøl)
NN Larsen
NN Larsen
G:
13 apr. 1922
Anni Margrethe Enemark
1905-
Anni Margrethe Enemark
F:
21 apr. 1905
Ballum s. (Bodsbøl)
M. Hallum
M. Hallum
G:
3 jan. 1926
Kjærulf Rasmus Enemark
Ribolt Ullerup Enemark
Ane Kirstine Bertelsen
1883-1971
Ane Kirstine Bertelsen
F:
17 nov. 1883
D:
10 jan. 1971
Døstrup
Hans Jacobsen Enemark
1873-
Hans Jacobsen Enemark
F:
5 jul. 1873
Døstrup
G:
2 maj 1901
Ballum
Martin Lausten Bertelsen
1885-
Martin Lausten Bertelsen
F:
3 mar. 1885
Eskild Carlsen
Christian Jener Carlsen
Carl Harder Carlsen
Othilie Marie Bertelsen
1886-
Othilie Marie Bertelsen
F:
11 okt. 1886
Carl Harder Carlsen
1882-
Carl Harder Carlsen
F:
1 maj 1882
Tønder
G:
20 okt. 1905
Ballum
Juliane Eriksen
1919-
Juliane Eriksen
F:
31 okt. 1919
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mikkel Ullerup Eriksen
1920-2013
Mikkel Ullerup Eriksen
F:
23 dec. 1920
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
3 aug. 2013
Tønder
Ane Margrete Eriksen
Esther Marie Eriksen
Peter Beyer Eriksen
Svend Trøst Eriksen
Anna Jørgine Jørgensen
Asbjørn Bertelsen Eriksen
Mikoline Ulrikke Bertelsen
1887-
Mikoline Ulrikke Bertelsen
F:
24 okt. 1887
Laust Nielsen Eriksen
1876-
Laust Nielsen Eriksen
F:
22 nov. 1876
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mikkel Ullerup Bertelsen
1858-1887
Mikkel Ullerup Bertelsen
F:
15 aug. 1858
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
11 mar. 1887
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Margrethe Gram
1864-1930
Ane Margrethe Gram
F:
24 apr. 1864
G:
1881
D:
1930
Gyde Marie Bertelsen
1861-1868
Gyde Marie Bertelsen
F:
11 dec. 1861
D:
21 nov. 1868
Helene Margrethe Bertelsen
1864-1866
Helene Margrethe Bertelsen
F:
4 jul. 1864
D:
22 aug. 1866
Christian Bertelsen
1867-1867
Christian Bertelsen
F:
13 jun. 1867
D:
4 jul. 1867
Ane Kirstine Ullerup
1828-1867
Ane Kirstine Ullerup
F:
28 jul. 1828
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
13 jun. 1867
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Peder Beyer Bertelsen
1827-1905
Peder Beyer Bertelsen
F:
3 dec. 1827
G:
13 okt. 1854
Ballum
D:
19 aug. 1905
Laust Boysen Ullerup
1830-
Laust Boysen Ullerup
F:
16 dec. 1830
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ane Marie Petersen
Micoline Ulrikke Ullerup
1833-1838
Micoline Ulrikke Ullerup
F:
29 jun. 1833
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
6 nov. 1838
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Mikkel Mikkelsen Ullerup
1767-1833
Mikkel Mikkelsen Ullerup
F:
4 jul. 1767
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
22 dec. 1827
Ballum
D:
29 mar. 1833
Ballum s. (Bodsbøl)
Peter Lassen Beier
1892-1909
Peter Lassen Beier
F:
30 jun. 1892
D:
29 jun. 1909
Kap Horn
Karen Kjestine Beier
1893-1948
Karen Kjestine Beier
F:
1 dec. 1893
D:
1948
Mærta Marcussen
1929-2012
Mærta Marcussen
F:
18 apr. 1929
Tønder
D:
23 dec. 2012
Aabenraa (sygehuset)
Villads Andersen
1924-2012
Villads Andersen
F:
8 dec. 1924
Abild s. (Kongsbjerg)
G:
27 apr. 1950
Tønder
D:
7 feb. 2012
Aabenraa (sygehuset)
Jan Marcussen
Emmy Christensen
Cathrine Beier
1895-1979
Cathrine Beier
F:
11 feb. 1895
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
26 jan. 1979
Tønder
Christian Marcussen
1880-1945
Christian Marcussen
F:
27 mar. 1880
Klægsbøl s. (Vrågård)
G:
11 jun. 1926
Tønder
D:
10 apr. 1945
Tønder
Georg Børge Sluth
1925-
Georg Børge Sluth
F:
5 mar. 1925
København (Rigshospitalet)
Ruth
Axel Frede Sluth
Nina Ellinor Olsson
Kirsten Margrethe Sluth
Bengt Harry Daniel Bengmark
Betty Sluth
Viggo Otto Nielsen
Henning Frede Sluth
Gerda
Bent Helmuth Sluth
Wera Edith Locia Bisted
Helga Beier
1896-
Helga Beier
F:
14 apr. 1896
Skærbæk s. (Hjemsted)
Georg Mouritz Sluth
1886-
Georg Mouritz Sluth
F:
5 maj 1886
Sverige
G:
1 feb. 1926
København
Frieda Beier
1897-
Frieda Beier
F:
27 jul. 1897
Nis Gorrissen
1881-
Nis Gorrissen
F:
10 okt. 1881
Nybøl Mølle
Helene Margrethe Nicolaisen
1866-1959
Helene Margrethe Nicolaisen
F:
7 aug. 1866
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
30 apr. 1959
Løgumkloster
Niels Hansen Beier
1866-1909
Niels Hansen Beier
F:
13 dec. 1866
Brede s. (Nr. Vollum)
G:
26 okt. 1891
D:
2 jul. 1909
Flensborg
Johanne Cathrine Nicolaisen
1893-
Johanne Cathrine Nicolaisen
F:
9 jul. 1893
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Peter Hansen Nicolaisen
1894-
Peter Hansen Nicolaisen
F:
30 nov. 1894
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Wilhelmine Karoline Friederikke Asmussen
Wilhelmine Karoline Friederikke Asmussen
G:
19 nov. 1940
Møgeltønder
Hans Nicolaisen
1896-
Hans Nicolaisen
F:
30 apr. 1896
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Martin Nicolaisen
1901-
Martin Nicolaisen
F:
16 feb. 1901
Toftlund s. (Storvig)
Gertrud Asmussen
Johanne Cathrine Nicolaisen
1899-
Johanne Cathrine Nicolaisen
F:
7 apr. 1899
Toftlund s. (Storvig)
Hans Sørensen Iversen
1890-
Hans Sørensen Iversen
F:
17 sep. 1890
Seem s. (Hømvejle)
Ane Nicolaisen
1902-
Ane Nicolaisen
F:
17 aug. 1902
Toftlund s. (Storvig)
Otto Nicolaisen
1903-
Otto Nicolaisen
F:
28 nov. 1903
Roager
Frederikke Margrethe Christensen
1904-
Frederikke Margrethe Christensen
F:
13 jan. 1904
Haderslev
Dora Nicoline Nicolaisen
1906-
Dora Nicoline Nicolaisen
F:
3 apr. 1906
Roager
Ane Cathrine Ebbesen
Nicolai Hansen Ebbesen
Dagmar Ebbesen
Thyra Nicolaisen
Søren Hansen Ebbesen
1896-
Søren Hansen Ebbesen
F:
23 jun. 1896
Vodder s. (Gejlbjerg)
Andrea Kjestine Nicolaisen
1910-
Andrea Kjestine Nicolaisen
F:
9 jul. 1910
Roager
Nicolai Hansen Nicolaisen
1868-1946
Nicolai Hansen Nicolaisen
F:
1 jan. 1868
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
15 jul. 1946
Ballum s. (De gamles Hjem)
Dora Cathrine Andersen
1869-1939
Dora Cathrine Andersen
F:
4 feb. 1869
Abild s. (Tykskov)
G:
8 apr. 1893
D:
6 dec. 1939
Rømø
Kjestine Elise Clausen
1898-
Kjestine Elise Clausen
F:
8 maj 1898
Højrup
Elisabeth Christine Nicolaisen
1869-
Elisabeth Christine Nicolaisen
F:
20 jan. 1869
Ballum s. (Bodsbøl)
Anders Mikkelsen Clausen
1857-
Anders Mikkelsen Clausen
F:
13 jul. 1857
Højrup
G:
3 feb. 1898
Højrup
Ane Claudine Nicolaisen
1870-
Ane Claudine Nicolaisen
F:
5 jan. 1870
Christian Petersen
Christian Petersen
G:
28 apr. 1894
Ellen Marie Nicolaisen
1871-1872
Ellen Marie Nicolaisen
F:
16 jan. 1871
D:
27 nov. 1872
Ane Cathrine Nicolaisen
1872-1873
Ane Cathrine Nicolaisen
F:
22 jul. 1872
D:
2 jun. 1873
Ellen Marie Cathrine Nicolaisen
1873-
Ellen Marie Cathrine Nicolaisen
F:
8 dec. 1873
Eline Dinsen
1901-
Eline Dinsen
F:
28 aug. 1901
Højrup
Hans Dinsen
1903-
Hans Dinsen
F:
1 maj 1903
Højrup
Cathrine Dinsen
1904-
Cathrine Dinsen
F:
7 nov. 1904
Højrup
Laura Mikoline Nicolaisen
1874-
Laura Mikoline Nicolaisen
F:
18 nov. 1874
Peter Lorentzen Dinsen
1875-
Peter Lorentzen Dinsen
F:
29 maj 1875
Abild
G:
18 sep. 1900
Ballum
Hans Nicolaisen
1908-
Hans Nicolaisen
F:
25 nov. 1908
Ballum s. (Bodsbøl)
Hansine Cathrine Nicolaisen
1910-
Hansine Cathrine Nicolaisen
F:
2 mar. 1910
Ballum s. (Bodsbøl)
Aage Pedersen
1904-
Aage Pedersen
F:
23 maj 1904
Spandet s. (Fjersted)
Peter Lausten Nicolaisen
1911-
Peter Lausten Nicolaisen
F:
8 nov. 1911
Ballum s. (Bodsbøl)
Carl Nicolaisen
1913-1915
Carl Nicolaisen
F:
2 apr. 1913
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
27 jan. 1915
Ballum s. (Bodsbøl)
Carl Nicolaisen
1917-1935
Carl Nicolaisen
F:
19 feb. 1917
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
24 apr. 1935
Ballum s. (Bodsbøl)
Eduard Clausen Nicolaisen
1918-
Eduard Clausen Nicolaisen
F:
28 sep. 1918
Ballum s. (Bodsbøl)
Johannes Nicolaisen
1924-
Johannes Nicolaisen
F:
8 feb. 1924
Spandet s. (Fjersted)
Eduard Clausen Nicolaisen
1876-1935
Eduard Clausen Nicolaisen
F:
12 feb. 1876
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
15 okt. 1935
Chicago, Illinois, USA
Anne Marie Petersen
1882-1931
Anne Marie Petersen
F:
14 jul. 1882
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
11 maj 1906
Visby
D:
23 maj 1931
Gram (sygehuset)
Thyge Hansen Nicolaisen
1878-1880
Thyge Hansen Nicolaisen
F:
13 mar. 1878
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
19 maj 1880
Ballum s. (Bodsbøl)
Carl Clausen Nicolaisen
1879-1895
Carl Clausen Nicolaisen
F:
25 apr. 1879
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
6 jan. 1895
Ballum s. (Bodsbøl)
Thyra Dusine Nicolaisen
1880-1949
Thyra Dusine Nicolaisen
F:
31 jul. 1880
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
30 nov. 1949
Tønder
Niels Nicolai Jensen
1880-eft. 1949
Niels Nicolai Jensen
F:
4 sep. 1880
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
13 maj 1904
Ballum
D:
eft. ER 1949
Agathe Jacobsen
1906-
Agathe Jacobsen
F:
20 feb. 1906
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Anders Nielsen
Hans Boysen Jacobsen
1909-1994
Hans Boysen Jacobsen
F:
15 feb. 1909
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
16 jul. 1994
Tønder
Botilde Nielsen
1913-2009
Botilde Nielsen
F:
19 nov. 1913
Skast
G:
5 jul. 1935
Ballum
D:
7 apr. 2009
Tønder
Johanne Kathrine (Heje) Jacobsen
Gravers Frøsig Hansen
Marie Jacobsen
Gunner Pedersen
Hansine Kathrine Nicolaisen
1881-
Hansine Kathrine Nicolaisen
F:
19 nov. 1881
Ballum s. (Bodsbøl)
Mikkel Ullerup Jacobsen
1879-1951
Mikkel Ullerup Jacobsen
F:
28 jun. 1879
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
5 maj 1905
Ballum
D:
26 mar. 1951
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Nicolaisen
1836-1932
Hans Nicolaisen
F:
24 mar. 1836
D:
28 jul. 1932
Johanne Cathrine Clausen
1840-1925
Johanne Cathrine Clausen
F:
7 okt. 1840
G:
10 okt. 1865
D:
28 aug. 1925
Nicolai Hansen Nicolaisen
1805-1875
Nicolai Hansen Nicolaisen
F:
29 jul. 1805
Hjerpsted
G:
4 jun. 1835
Ballum
D:
9 apr. 1875
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Boysen Jensen
1749-1814
Hans Boysen Jensen
F:
12 jun. 1749
Ballum s. (Husum)
D:
6 maj 1814
Ballum s. (Vesterende)
Ancke Hansdatter Mærsk
1746-1822
Ancke Hansdatter Mærsk
F:
20 nov. 1746
Ballum s. (Husum)
G:
12 nov. 1779
Ballum
D:
17 feb. 1822
Ballum s. (Vesterende)
Mette Hansdatter
1706-1780
Mette Hansdatter
F:
1706
Ballum s. (Husum)
D:
2 mar. 1780
Ballum s. (Husum)
Jens Andersen
ca. 1693-1775
Jens Andersen
F:
ca. 1693
Ballum s. (Husum)
G:
1728
D:
5 maj 1775
Ballum s. (Husum)
Hans Boysen
1665-ca. 1728
Hans Boysen
F:
o. 1660/65
fmtl. Ballum s. (Husum)
D:
ca. 1728
Ballum s. (Husum)
Anne Mikkelsdatter
1670-
Anne Mikkelsdatter
F:
o. 1665/70
fmtl. Ballum s. (Husum)
Merret Jensdatter
ca. 1622-1694
Merret Jensdatter
F:
ca. 1622
Ballum s. (Nørhus)
D:
24 dec. 1694
Ballum s. (Husum)
Boy Mikkelsen
ca. 1614-1696
Boy Mikkelsen
F:
ca. 1614
fmtl. Ballum s. (Husum)
D:
24 dec. 1696
Ballum s. (Husum)
Ellen
-1626
Ellen
D:
tidligst 1626
Jens Nielsen
1575-1626
Jens Nielsen
F:
o. 1565/75
fmtl. Ballum s. (Rejsby)
D:
1618/26