Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Karen Marcorsdatter
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Bodil Hansdatter
1756-1775
Bodil Hansdatter
F:
1756
Vodder s. (Birkelev)
D:
7 aug. 1775
Vodder s. (Birkelev)
Else Clausdatter
1723-1803
Else Clausdatter
F:
1723
Vodder s. (Birkelev)
D:
13 nov. 1803
Vodder s. (Birkelev)
Hans Jepsen
1710-1779
Hans Jepsen
F:
1710
Vodder s. (Birkelev)
G:
24 nov. 1747
Birkelev
D:
8 apr. 1779
Vodder s. (Birkelev)
Laurids Clausen
1726-1786
Laurids Clausen
F:
1726
Vodder s. (Birkelev)
D:
7 feb. 1786
Jes Andersen Lindberg
1823-
Jes Andersen Lindberg
F:
4 sep. 1823
Jeppe Andersen Lindberg
1825-
Jeppe Andersen Lindberg
F:
22 jan. 1825
Maren Holm
1845-1845
Maren Holm
F:
29 sep. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
6 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyers Holm
1845-1845
Maren Beyers Holm
F:
29 sep. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
1 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Lars Villadsen Holm
1846-
Lars Villadsen Holm
F:
5 nov. 1846
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anders Jessen Holm
1849-
Anders Jessen Holm
F:
25 sep. 1849
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyer Brodersen
1856-
Maren Beyer Brodersen
F:
8 mar. 1856
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
8 mar. 1878
Ballum
Jeppe Poulsen Holm
1851-1854
Jeppe Poulsen Holm
F:
11 sep. 1851
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
18 maj 1854
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Marie Holm
1852-1923
Marie Holm
F:
8 sep. 1852
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
22 maj 1923
Skast
Jeppe Poulsen Holm
1855-
Jeppe Poulsen Holm
F:
26 apr. 1855
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Schack Holm
1857-1857
Hans Schack Holm
F:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Beyer Andersen Holm
1857-1857
Beyer Andersen Holm
F:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyer Holm
1858-
Maren Beyer Holm
F:
8 jan. 1858
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Nielsen Damgaard
1852-
Hans Nielsen Damgaard
F:
7 apr. 1852
Hans Skak Holm
1859-
Hans Skak Holm
F:
14 mar. 1859
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Andersen Nielsen
1896-
Peter Andersen Nielsen
F:
2 jul. 1896
Ballum s. (Harknag)
Anker Nielsen
1897-
Anker Nielsen
F:
14 jul. 1897
Ballum s. (Harknag)
Peter Boysen Nielsen
1900-
Peter Boysen Nielsen
F:
28 okt. 1900
Ballum s. (Harknag)
Anne Kjerstine Andersen
1903-
Anne Kjerstine Andersen
F:
31 maj 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
6 nov. 1925
Ballum
Mette Kjerstine Nielsen
1898-
Mette Kjerstine Nielsen
F:
14 aug. 1898
Ballum s. (Harknag)
Bodil Kjerstine Nielsen
1903-
Bodil Kjerstine Nielsen
F:
10 okt. 1903
Ballum s. (Harknag)
Petrea Holm
1860-
Petrea Holm
F:
11 feb. 1860
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Boysen Nielsen
1858-
Peter Boysen Nielsen
F:
20 maj 1858
Ballum s. (Harknag)
G:
1 dec. 1894
Ballum
Peter Petersen
1889-1889
Peter Petersen
F:
11 maj 1889
Skast
D:
20 maj 1889
Skast
Dødfødt datter
Barbara Kirstine Petersen
1890-
Barbara Kirstine Petersen
F:
21 maj 1890
Skast
Peter Lassen Holm
Christen Hansen Petersen
Marga Kathrine Petersen
Christen Hansen Petersen
Gerhard Petersen
Peter Petersen
1892-
Peter Petersen
F:
14 mar. 1892
Skast
Margrethe Christine Nissen
Jes Andersen Petersen
1893-1918
Jes Andersen Petersen
F:
18 maj 1893
Skast
D:
2 apr. 1918
Jef Hansen Petersen
1894-1915
Jef Hansen Petersen
F:
5 nov. 1894
Skast
D:
9 jan. 1915
Moulin
Emma Hansine Petersen
Christen Hansen Petersen
Anke Marie Petersen
Carla Petersen
Carl Carlsen Petersen
Helmut Petersen
Hans Skak Petersen
1897-
Hans Skak Petersen
F:
26 jan. 1897
Skast
Christine Maria Carlsen
1898-
Christine Maria Carlsen
F:
23 feb. 1898
Randerup
G:
26 mar. 1920
Randerup
Anke Marie Petersen
1899-
Anke Marie Petersen
F:
23 maj 1899
Skast
Sigurd Richard Jensen
Ludolf Petersen
1902-1937
Ludolf Petersen
F:
12 feb. 1902
Skast
D:
17 apr. 1937
Skast
Christian Petersen
1905-
Christian Petersen
F:
29 jan. 1905
Skast
Christine Elisabeth Andersen
1902-
Christine Elisabeth Andersen
F:
27 aug. 1902
Randerup
G:
6 nov. 1932
Randerup
Theodor Richard Petersen
1907-
Theodor Richard Petersen
F:
5 feb. 1907
Skast
Anke Marie Holm
1861-1928
Anke Marie Holm
F:
14 mar. 1861
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 maj 1928
Skast
Christen Hansen Petersen
1863-1913
Christen Hansen Petersen
F:
22 jan. 1863
Skast
G:
29 mar. 1889
Skast
D:
12 aug. 1913
Skast
Peder Andersen Holm
1862-
Peder Andersen Holm
F:
25 apr. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jes Andersen Holm
1863-
Jes Andersen Holm
F:
8 jul. 1863
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Max Hansen Quitzau
1910-
Max Hansen Quitzau
F:
18 feb. 1910
Løgumkloster
Sophie Magdalene Quitzau
1889-1954
Sophie Magdalene Quitzau
F:
25 mar. 1889
Løgumkloster
D:
13 apr. 1954
Tønder (sygehus)
NN
Peter Andersen Quitzau
1911-
Peter Andersen Quitzau
F:
12 aug. 1911
Løgumkloster
NN
Johann Carl Friedrich Thier
1912-1913
Johann Carl Friedrich Thier
F:
14 nov. 1912
Løgumkloster
D:
3 feb. 1913
Løgumkloster
Johann Friedrich Carl Thier
1884-1959
Johann Friedrich Carl Thier
F:
5 aug. 1884
Insterburg i Tyskland
G:
22 sep. 1912
Løgumkloster
D:
13 nov. 1959
Tønder
Christian Jørgensen Tønder
1913-
Christian Jørgensen Tønder
F:
8 jun. 1913
Skærbæk
Peter Hansen Tønder
1914-
Peter Hansen Tønder
F:
8 dec. 1914
Skærbæk
Cathrine Birgitte Tønder
1918-
Cathrine Birgitte Tønder
F:
28 jul. 1918
Skærbæk
Birgitte Tønder
1920-
Birgitte Tønder
F:
14 jun. 1920
Skærbæk
Mads Jakob Tønder
1923-
Mads Jakob Tønder
F:
19 Maj 1923
Skærbæk s. (Ullerup)
Olga Tønder
1925-
Olga Tønder
F:
18 dec. 1925
Skærbæk s. (Ullerup)
Viggo Samuel Tønder
1927-
Viggo Samuel Tønder
F:
28 aug. 1927
Skærbæk s. (Ullerup)
Anke Marie Quitzau
1890-1968
Anke Marie Quitzau
F:
4 nov. 1890
Løgumkloster
D:
19 sep. 1968
Haderslev (Amtssygeh.)
Peter Nielsen Tønder
1888-1967
Peter Nielsen Tønder
F:
11 nov. 1888
Skærbæk s. (Melby)
G:
18 feb. 1913
Skærbæk
D:
5 feb. 1967
Skærbæk s. (Ullerup)
Samuel Nicolai Quitzau
1892-1894
Samuel Nicolai Quitzau
F:
8 sep. 1892
Løgumkloster
D:
14 apr. 1894
Løgumkloster
Jep Jessen Quitzau
1894-1896
Jep Jessen Quitzau
F:
1 apr. 1894
Løgumkloster
D:
5 jan. 1896
Løgumkloster
Samuel Nicolai Quitzau
1896-1916
Samuel Nicolai Quitzau
F:
1 jan. 1896
Løgumkloster
D:
27 dec. 1916
Verdun
Samuel Peter Quitzau
1924-
Samuel Peter Quitzau
F:
17 feb. 1924
Brøns
Jep Jessen Quitzau
1897-
Jep Jessen Quitzau
F:
5 mar. 1897
Løgumkloster
Andrea Christine Nielsen
1900-
Andrea Christine Nielsen
F:
16 sep. 1900
Tønder
G:
22 apr. 1923
Brøns
Peter Andersen Quitzau
1898-1898
Peter Andersen Quitzau
F:
9 apr. 1898
Løgumkloster
D:
17 jul. 1898
Løgumkloster
Meta Cathrine Quitzau
1899-
Meta Cathrine Quitzau
F:
30 aug. 1899
Løgumkloster
Peter Andersen Quitzau
1902-
Peter Andersen Quitzau
F:
18 aug. 1902
Løgumkloster
Madea Hansine Quitzau
1903-1903
Madea Hansine Quitzau
F:
5 sep. 1903
Løgumkloster
D:
19 okt. 1903
Løgumkloster
Johannes Hansen Quitzau
1905-
Johannes Hansen Quitzau
F:
23 apr. 1905
Løgumkloster
Mette Tryk
1906-
Mette Tryk
F:
29 sep. 1906
Nr. Løgum s. (V. Terp)
G:
27 mar. 1929
Nr. Løgum
Mette Cathrine Holm
1864-1930
Mette Cathrine Holm
F:
7 sep. 1864
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
15 apr. 1930
Visby
Mads Hansen Quitzau
1855-1912
Mads Hansen Quitzau
F:
13 feb. 1855
Løgumkloster
G:
26 sep. 1888
Løgumkloster
D:
19 okt. 1912
Løgumkloster
Ane Marie Eriksen
1888-
Ane Marie Eriksen
F:
1 apr. 1888
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peter Andersen Eriksen
1890-
Peter Andersen Eriksen
F:
21 maj 1890
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Bothilde Holm
1866-
Bothilde Holm
F:
3 jan. 1866
Ballum s.
Ingvardt Hansen Eriksen
1849-1891
Ingvardt Hansen Eriksen
F:
25 sep. 1849
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
4 dec. 1886
Emmerlev
D:
12 maj 1891
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Beyer Holm
1867-1871
Beyer Holm
F:
5 mar. 1867
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
6 jan. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Theodor Holm
1868-
Theodor Holm
F:
2 jul. 1868
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Andersen Hansen
1899-
Peter Andersen Hansen
F:
12 feb. 1899
Roager s. (Vesterbæk)
Ingvard Hansen
1900-
Ingvard Hansen
F:
25 sep. 1900
Roager s. (Vesterbæk)
Anke Marie Hansen
1902-
Anke Marie Hansen
F:
20 jul. 1902
Roager s. (Vesterbæk)
Ingeborg Marie Christine Hansen
1905-
Ingeborg Marie Christine Hansen
F:
13 apr. 1905
Roager s. (Vesterbæk)
Andreas Clausen
1901-
Andreas Clausen
F:
18 mar. 1901
Højrup
G:
24 jul. 1927
Højrup
Agnes Louise Hansen
1906-
Agnes Louise Hansen
F:
5 jul. 1906
Roager s. (Vesterbæk)
Dagny Haldora Hansen
1911-
Dagny Haldora Hansen
F:
27 maj 1911
Roager s. (Vesterbæk)
Caroline Holm
1870-
Caroline Holm
F:
9 mar. 1870
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Christian Hansen
1853-1930
Hans Christian Hansen
F:
3 jul. 1853
Randerup
G:
15 okt. 1898
Roager
D:
9 jun. 1930
Højrup s. (Arnum)
Bertha Holm
1871-1871
Bertha Holm
F:
17 feb. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 feb. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anke Marie Lindberg
1826-
Anke Marie Lindberg
F:
22 nov. 1826
Peder Andersen Holm
1815-
Peder Andersen Holm
F:
19 apr. 1815
Brøns s. (Holmgård)
G:
26 okt. 1844
Ballum
Hans Peder Lindberg
1875-1884
Hans Peder Lindberg
F:
8 okt. 1875
Farup s. (Mejlby)
D:
24 dec. 1884
Manø
Margrethe Lindberg
1877-1891
Margrethe Lindberg
F:
31 maj 1877
Manø
D:
9 maj 1891
Manø
Niels Petersen Lindberg
1879-
Niels Petersen Lindberg
F:
26 jul. 1879
Manø
Karen Kirstine Jeffsen
1889-
Karen Kirstine Jeffsen
F:
14 mar. 1889
Manø
G:
28 okt. 1914
Manø
Meta Lindberg
1881-1885
Meta Lindberg
F:
6 jun. 1881
Manø
D:
15 maj 1885
Manø
Anna Marie Lindberg
1884-1885
Anna Marie Lindberg
F:
29 maj 1884
Manø
D:
27 apr. 1885
Manø
Meta Marie Lindberg
1885-1945
Meta Marie Lindberg
F:
1 apr. 1885
Manø
D:
13 aug. 1945
Peder Mikkelsen
1878-1956
Peder Mikkelsen
F:
12 sep. 1878
G:
13 jul. 1906
Manø
D:
1 dec. 1956
Ane Marie Lindberg
1888-
Ane Marie Lindberg
F:
21 aug. 1888
Manø
Niels Johansen Rechnagel
1885-
Niels Johansen Rechnagel
F:
21 mar. 1885
V. Vedsted
G:
2 feb. 1910
V. Vedsted
Margrethe Lindberg
1893-
Margrethe Lindberg
F:
22 feb. 1893
Manø
Jens Sejer Jensen
1900-
Jens Sejer Jensen
F:
3 apr. 1900
Manø
G:
3 sep. 1922
Manø
Beier Jespersen Lindberg
1854-1896
Beier Jespersen Lindberg
F:
3 jan. 1854
D:
1 apr. 1896
Ane Marie Pedersen
1854-
Ane Marie Pedersen
F:
30 jul. 1854
Farup s. (Mejlby)
G:
10 sep. 1875
Farup
Marie Kirstine Lindberg
1855-
Marie Kirstine Lindberg
F:
24 jul. 1855
Kirstine Lindberg
1857-1940
Kirstine Lindberg
F:
5 apr. 1857
D:
4 feb. 1940
Simon Nielsen Petersen
1857-1947
Simon Nielsen Petersen
F:
10 sep. 1857
G:
30 apr. 1885
D:
4 feb. 1947
Hans Lindberg
1893-1901
Hans Lindberg
F:
28 mar. 1893
Janderup s. (Søvig Mark)
D:
2 mar. 1901
Janderup s. (Søvig Mark)
Viggo Lindberg
1895-1896
Viggo Lindberg
F:
11 jul. 1895
Janderup s. (Søvig Mark)
D:
7 aug. 1896
Janderup s. (Søvig Mark)
Emilie Lindberg
1897-
Emilie Lindberg
F:
1 feb. 1897
Janderup s. (Søvig Mark)
Kristian Hansen Christensen
1889-
Kristian Hansen Christensen
F:
11 okt. 1889
Janderup
G:
19 jun. 1925
Janderup
Viggo Lindberg
1898-
Viggo Lindberg
F:
16 nov. 1898
Janderup s. (Søvig Mark)
Theodor Jessen Lindberg
1859-1950
Theodor Jessen Lindberg
F:
27 jul. 1859
D:
27 feb. 1950
Janderup s. (Søvig Mark)
Kristiane Hanne Kristensen
1863-
Kristiane Hanne Kristensen
F:
11 nov. 1863
G:
31 mar. 1892
V. Vedsted
Margrethe Lindberg
1886-1975
Margrethe Lindberg
F:
15 jul. 1886
D:
20 nov. 1975
Carl Mortensen
1892-1965
Carl Mortensen
F:
22 dec. 1892
G:
ca. 1914
D:
24 jul. 1965
Petrea Lindberg
1891-
Petrea Lindberg
F:
2 nov. 1891
Anders Jessen Lindberg
1860-1947
Anders Jessen Lindberg
F:
20 sep. 1860
D:
16 feb. 1947
Esbjerg (De gamles hjem)
Andrea Pedersen
1856-1895
Andrea Pedersen
F:
9 maj 1856
Farup s. (Mejlby)
G:
28 okt. 1885
Farup
D:
24 mar. 1895
Beier Andersen Lindberg
1901-1966
Beier Andersen Lindberg
F:
22 jun. 1901
Esbjerg
D:
3 aug. 1966
Helene Johanne Jessen
1906-
Helene Johanne Jessen
F:
27 apr. 1906
Esbjerg
G:
13 maj 1928
Esbjerg (Vor Frelser k.)
Andrew Lindberg
1905-
Andrew Lindberg
F:
12 jul. 1905
Hans Andersen Lindberg
1907-1950
Hans Andersen Lindberg
F:
1 jan. 1907
D:
4 mar. 1950
Maren Jensine Nielsen
Frank Andersen Lindberg
Anna Nielsen
Dagny Lindberg
Axel Sørensen
1915-1994
Axel Sørensen
F:
11 feb. 1915
D:
1 apr. 1994
Ane Marie Thygesen
1873-1943
Ane Marie Thygesen
F:
18 jun. 1873
G:
4 okt. 1896
D:
23 aug. 1943
Petrea Lindberg
1862-
Petrea Lindberg
F:
13 jan. 1862
Jeppe Andersen Lindberg
1863-
Jeppe Andersen Lindberg
F:
28 jul. 1863
Truels Andersen Lindberg
1865-
Truels Andersen Lindberg
F:
26 dec. 1865
Anne Marie Karoline Lindberg
1868-
Anne Marie Karoline Lindberg
F:
1 mar. 1868
Evald Christian Bennetsen
1870-
Evald Christian Bennetsen
F:
26 jan. 1870
Gram s. (Tiset)
G:
14 maj 1895
V. Vedsted
Hans Andersen Lindberg
1828-1880
Hans Andersen Lindberg
F:
1 nov. 1828
D:
27 maj 1880
Bodil Margrethe Thygesen
1824-1913
Bodil Margrethe Thygesen
F:
26 okt. 1824
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
20 apr. 1852
D:
23 jan. 1913
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Truels Andersen Lindberg
1831-1864
Truels Andersen Lindberg
F:
30 maj 1831
D:
13 apr. 1864
Beyer Andersen Lindberg
1833-
Beyer Andersen Lindberg
F:
26 apr. 1833
Ock Andersen Lindberg
1835-1835
Ock Andersen Lindberg
F:
15 jan. 1835
D:
16 jan. 1835
Maren Beyer
1802-1835
Maren Beyer
F:
14 mar. 1802
D:
1 apr. 1835
Anders Jessen Lindberg
1798-1865
Anders Jessen Lindberg
F:
2 feb. 1798
G:
3 maj 1823
D:
8 apr. 1865
Bodil Hansdatter
1778-1813
Bodil Hansdatter
F:
30 mar. 1778
D:
1813
Brøns s. (Normsted)
Jeppe Bertelsen
1773-1841
Jeppe Bertelsen
F:
5 aug. 1773
G:
21 okt. 1801
D:
2 jan. 1841
Hans Jepsen Hansen
1779-1810
Hans Jepsen Hansen
F:
10 aug. 1779
D:
28 maj 1810
Niels Ocksen Truelsen
1832-1832
Niels Ocksen Truelsen
F:
6 maj 1832
D:
7 maj 1832
Niels Oksen Truelsen
1904-1968
Niels Oksen Truelsen
F:
8 jan. 1904
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 jan. 1968
Thyre Tønder
Peter Nielsen Truelsen
Petrea Kathrine Bundsgaard
Truels Andersen Truelsen
1869-
Truels Andersen Truelsen
F:
23 feb. 1869
Vodder s. (Birkelev)
Kjestine Marie Nielsen
1878-
Kjestine Marie Nielsen
F:
30 okt. 1878
Vodder s. (Birkelev)
G:
5 apr. 1900
Vodder
Hans Nielsen Truelsen
1870-1878
Hans Nielsen Truelsen
F:
18 nov. 1870
Vodder s. (Birkelev)
D:
18 sep. 1878
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt søn
1873-1873
Dødfødt søn
F:
13 apr. 1873
Vodder s. (Birkelev)
D:
13 apr. 1873
Vodder s. (Birkelev)
Marie Kirstine Beck Thomsen
1899-
Marie Kirstine Beck Thomsen
F:
2 feb. 1899
Vodder s. (Birkelev)
Ingvar Svane Nielsen
Ingvar Svane Nielsen
G:
29 sep. 1922
Vodder
Tove Beck Thomsen
Hans Helge Beck Thomsen
Inger Britt Tryde Haarløv
Agnete Beck Thomsen
Hans Beck Thomsen
1902-1994
Hans Beck Thomsen
F:
13 sep. 1902
Vodder s. (Birkelev)
D:
17 nov. 1994
Marie Barsballe
1906-
Marie Barsballe
F:
31 maj 1906
Vodder
G:
20 maj 1933
Vodder
Peter Hansen Barsballe
Hans Beck Thomsen Barsballe
Flemming Barsballe
Ingrid Barsballe
Anna Kristine Beck Thomsen
1904-
Anna Kristine Beck Thomsen
F:
14 nov. 1904
Vodder s. (Birkelev)
Jens Clausen Barsballe
1904-1968
Jens Clausen Barsballe
F:
29 mar. 1904
Vodder
G:
19 okt. 1933
Vodder
D:
30 aug. 1968
Vodder
Else Marie Truelsen
1874-
Else Marie Truelsen
F:
27 maj 1874
Vodder s. (Birkelev)
Hans Beck Thomsen
1867-
Hans Beck Thomsen
F:
2 apr. 1867
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
29 apr. 1898
Vodder
Dødfødt datter
1877-1877
Dødfødt datter
F:
22 jan. 1877
Vodder s. (Birkelev)
D:
22 jan. 1877
Vodder s. (Birkelev)
Ane Kirstine Truelsen
1878-1894
Ane Kirstine Truelsen
F:
23 maj 1878
Vodder s. (Birkelev)
D:
25 apr. 1894
Vodder s. (Birkelev)
Hans Thomsen Truelsen
1882-
Hans Thomsen Truelsen
F:
3 jun. 1882
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt datter
1884-1884
Dødfødt datter
F:
9 jun. 1884
Vodder s. (Birkelev)
D:
9 jun. 1884
Vodder s. (Birkelev)
Niels Ocksen Truelsen
1833-1914
Niels Ocksen Truelsen
F:
15 jun. 1833
D:
22 maj 1914
Marie Kirstine Hansen Rosen
1844-
Marie Kirstine Hansen Rosen
F:
1 jun. 1844
G:
22 maj 1868
Vodder
Anders Mikkelsen Truelsen
1836-1893
Anders Mikkelsen Truelsen
F:
15 jan. 1836
D:
20 nov. 1893
Vodder s. (Birkelev Mark)
Botille Jessen
1849-1929
Botille Jessen
F:
2 jul. 1849
G:
18 okt. 1877
Vodder
D:
16 maj 1929
Hans Hansen Truelsen
1839-1839
Hans Hansen Truelsen
F:
25 feb. 1839
D:
6 apr. 1839
Anna Marie Andersen
1840-1845
Anna Marie Andersen
F:
18 maj 1840
D:
22 jan. 1845
Dødfødt datter
1844-1844
Dødfødt datter
F:
8 jan. 1844
D:
8 jan. 1844
Bodil Marie Sølbeck
1867-
Bodil Marie Sølbeck
F:
17 sep. 1867
Vodder s. (Birkelev)
Martin Jørgensen
1868-
Martin Jørgensen
F:
14 dec. 1868
G:
28 okt. 1893
Vodder
Thomas Lauridsen Sølbeck
1869-
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
21 aug. 1869
Vodder s. (Birkelev)
Truels Andersen Sølbeck
1872-1873
Truels Andersen Sølbeck
F:
4 feb. 1872
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 jan. 1873
Vodder s. (Birkelev)
Thomas Lauridsen Sølbeck
1905-
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
11 maj 1905
Spandet
Elise Kristense Sølbeck
1906-
Elise Kristense Sølbeck
F:
4 jun. 1906
Spandet
Anne Kjestine Sølbeck
Erik Petersen Sølbeck
1909-1917
Erik Petersen Sølbeck
F:
16 dec. 1909
Spandet
D:
27 aug. 1917
Spandet
Truels Andersen Sølbeck
1874-1964
Truels Andersen Sølbeck
F:
9 feb. 1874
Vodder s. (Birkelev)
D:
28 apr. 1964
Vodder s. (Birkelev)
Marie Kirstine Jessen
1878-1915
Marie Kirstine Jessen
F:
25 aug. 1878
Vodder s. (Vrå)
G:
14 maj 1903
Spandet
D:
15 jan. 1915
Spandet
Ane Marie Jessen
1884-
Ane Marie Jessen
F:
6 feb. 1884
Vodder s. (Vrå)
Anne Marie Sølbeck
Peter Mærsk Jensen
1900-1983
Peter Mærsk Jensen
F:
24 dec. 1900
Vodder
D:
6 feb. 1983
Thomas Sølbeck
1898-1947
Thomas Sølbeck
F:
19 jan. 1898
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
18 feb. 1947
Sønderborg (Statshosp.)
Anna Catharina Wismar
1906-1978
Anna Catharina Wismar
F:
18 sep. 1906
Højer
G:
31 maj 1935
Højer
D:
19 nov. 1978
Paul Lassen Sølbeck
1904-1904
Paul Lassen Sølbeck
F:
1 jan. 1904
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1 jan. 1904
Roager s. (Ø. Åbølling)
Anna Kjestine Sølbeck
1905-1982
Anna Kjestine Sølbeck
F:
1 maj 1905
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
29 apr. 1982
Hans Jeppe Thyssen
1905-1987
Hans Jeppe Thyssen
F:
15 feb. 1905
Vodder s. (Gånsager)
G:
14 nov. 1926
Vodder
D:
31 maj 1987
Emil Marius Sølbeck
1875-1948
Emil Marius Sølbeck
F:
24 maj 1875
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 jan. 1948
Marie Jørine Pedersen
1869-1933
Marie Jørine Pedersen
F:
25 jun. 1869
G:
14 nov. 1896
D:
18 nov. 1933
Thomas Sølbeck
Johanne Helene Lunding
1926-2014
Johanne Helene Lunding
F:
7 jun. 1926
Fole
D:
14 okt. 2014
Fole
Anne Kjestine Sølbeck
Niels Jensen Sølbeck
Oline Marie Sølbeck
1924-
Oline Marie Sølbeck
F:
23 mar. 1924
Fole
Christian Carl Sølbeck
1877-1962
Christian Carl Sølbeck
F:
6 mar. 1877
Vodder s. (Birkelev)
D:
5 jul. 1962
Fole
Anne Marie Jensen
1888-1972
Anne Marie Jensen
F:
21 okt. 1888
D:
18 okt. 1972
Peter Simonsen Sølbeck
1880-1881
Peter Simonsen Sølbeck
F:
28 mar. 1880
Vodder s. (Birkelev)
D:
13 apr. 1881
Vodder s. (Birkelev)
Thomas Sølbeck Sørensen
1905-
Thomas Sølbeck Sørensen
F:
18 sep. 1905
Seem s. (Hømlund)
Anne Sørensen
1907-
Anne Sørensen
F:
26 dec. 1907
Seem s. (Hømlund)
Ane Kirstine Sørensen
1912-
Ane Kirstine Sørensen
F:
11 nov. 1912
Seem s. (Hømlund)
Hulde Vilhelmine Sørensen
1918-
Hulde Vilhelmine Sørensen
F:
1 mar. 1918
Darum s. (Darum Mark)
Else Marie Sølbeck
1882-1971
Else Marie Sølbeck
F:
6 apr. 1882
Vodder s. (Birkelev)
D:
8 okt. 1971
Frederik Emil Sørensen
1878-1950
Frederik Emil Sørensen
F:
12 sep. 1878
Raklev s. (Saltbæk)
G:
5 maj 1905
D:
22 maj 1950
Darum s. (Darum Mark)
Peter Simonsen Sølbeck
1885-
Peter Simonsen Sølbeck
F:
24 feb. 1885
Vodder s. (Birkelev)
Anne Kjestine Sølbeck
Otto Nielsen Sølbeck
1887-1977
Otto Nielsen Sølbeck
F:
14 jul. 1887
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 aug. 1977
Bramminge (plejehjemmet)
Marie Kjerstine Riber
1891-1922
Marie Kjerstine Riber
F:
30 nov. 1891
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
29 dec. 1912
D:
22 nov. 1922
Darum s. (Darum Mark)
Valdemar Sølbeck
1891-1914
Valdemar Sølbeck
F:
26 mar. 1891
Vodder s. (Birkelev)
D:
19 nov. 1914
Polen
Ane Kirstine Andersen
1844-1935
Ane Kirstine Andersen
F:
8 jan. 1844
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 apr. 1935
Fole
Thomas Lauridsen Sølbeck
1839-1914
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
22 sep. 1839
Vodder s. (Birkelev)
G:
22 nov. 1866
Vodder
D:
14 jun. 1914
Vodder s. (Birkelev)
Hans Hansen Truelsen
1847-
Hans Hansen Truelsen
F:
1 jan. 1847
Ane Marie Andersen
1850-
Ane Marie Andersen
F:
16 apr. 1850
Peder Simonsen Truelsen
1853-1855
Peder Simonsen Truelsen
F:
8 mar. 1853
D:
5 apr. 1855
Truels Andersen Nielsen
1806-1864
Truels Andersen Nielsen
F:
4 sep. 1806
D:
15 jan. 1864
Else Marie Westergaard
1810-
Else Marie Westergaard
F:
22 apr. 1810
Vodder
G:
14 maj 1831
Vodder
Niels Ocksen Lycke
1835-
Niels Ocksen Lycke
F:
25 dec. 1835
Peter Christian Lycke
1877-
Peter Christian Lycke
F:
11 maj 1877
Skærbæk
Mette Botilde Lycke
1880-1880
Mette Botilde Lycke
F:
11 maj 1880
Skærbæk
D:
13 nov. 1880
Skærbæk
Nis Petersen Lycke
1842-1924
Nis Petersen Lycke
F:
16 jun. 1842
Gram s. (Tiset)
D:
12 mar. 1924
Rødding
Nicoline Christine Schou
1854-1882
Nicoline Christine Schou
F:
3 aug. 1854
Gimsing
G:
4 aug. 1874
Gimsing
D:
25 maj 1882
Gram
Dorthea Gad
NN
Kristine Lycke
1886-
Kristine Lycke
F:
13 jan. 1886
Gram
NN Gad
Mette Cathrine Schou
1852-1934
Mette Cathrine Schou
F:
3 nov. 1852
Gimsing
G:
7 mar. 1884
Gimsing
D:
14 aug. 1934
Rødding
Else Nielsdatter Andersen
1808-1868
Else Nielsdatter Andersen
F:
9 nov. 1808
D:
8 feb. 1868
Peter Christian Nissen Lycke
1810-1886
Peter Christian Nissen Lycke
F:
25 jul. 1810
Højrup s. (Arnum)
G:
5 nov. 1835
D:
15 aug. 1886
Bodil Marie Nielsdatter Andersen
1814-1816
Bodil Marie Nielsdatter Andersen
F:
12 dec. 1814
D:
28 dec. 1816
Dødfødt søn
1849-1849
Dødfødt søn
F:
3 apr. 1849
D:
3 apr. 1849
Bodil Marie Nielsdatter
1818-1899
Bodil Marie Nielsdatter
F:
27 apr. 1818
Vodder s. (Birkelev)
D:
26 maj 1899
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Jes Petersen Westergaard
1818-1877
Jes Petersen Westergaard
F:
18 maj 1818
D:
26 apr. 1877
Vodder
Bodil Marie Pahuus
1898-
Bodil Marie Pahuus
F:
1 okt. 1898
Betty Pahuus
1943-
Betty Pahuus
F:
9 aug. 1943
Ribe (Ribe sygehus)
Jens Christian la Cour Madsen
Hans Christensen Pahuus
1900-1986
Hans Christensen Pahuus
F:
26 sep. 1900
D:
11 feb. 1986
Ane Jensine Marie Nissen
1899-1980
Ane Jensine Marie Nissen
F:
20 dec. 1899
D:
3 sep. 1980
Mette Kirstine Pahuus
1904-
Mette Kirstine Pahuus
F:
14 jun. 1904
Niels Christensen Pahuus
1910-1943
Niels Christensen Pahuus
F:
12 okt. 1910
D:
26 nov. 1943
Kirsten Pahuus
Jørgen Pahuus
Niels Pahuus
Christian Schmidt Pahuus
1906-
Christian Schmidt Pahuus
F:
3 nov. 1906
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Else Cathrine Staunager
Else Cathrine Staunager
G:
1 maj 1937
Seem
Aage Christensen Pahuus
Christen Hansen Pahuus
1856-1937
Christen Hansen Pahuus
F:
17 mar. 1856
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
20 dec. 1937
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Marie Kirstine Schmidt
1870-1942
Marie Kirstine Schmidt
F:
2 maj 1870
Vodder s. (Gånsager)
G:
11 sep. 1898
V. Vedsted
D:
28 dec. 1942
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Ane Marie Pahuus
1858-1865
Ane Marie Pahuus
F:
22 nov. 1858
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
19 maj 1865
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Niels Ocksen Pahuus
1864-
Niels Ocksen Pahuus
F:
5 mar. 1864
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Hans Christensen Pahuus
1822-1895
Hans Christensen Pahuus
F:
15 sep. 1822
Rejsby
G:
19 apr. 1855
D:
31 dec. 1895
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anna Marie Hansdatter
1781-1828
Anna Marie Hansdatter
F:
2 maj 1781
D:
19 nov. 1828
Niels Ocksen Truelsen
1774-1828
Niels Ocksen Truelsen
F:
9 jul. 1774
G:
15 nov. 1805
D:
23 aug. 1828
Nis Hansen
1784-1825
Nis Hansen
F:
4 jan. 1784
D:
12 aug. 1825
Else Hansdatter
1787-1790
Else Hansdatter
F:
15 jun. 1787
D:
17 maj 1790
Hanne Hansdatter
1789-1803
Hanne Hansdatter
F:
11 mar. 1789
D:
1803
Hans Jessen Basballe
1793-1794
Hans Jessen Basballe
F:
1 feb. 1793
D:
6 feb. 1794
Hans Jepsen Hansen
1820-1820
Hans Jepsen Hansen
F:
1820
Vodder s. (Birkelev)
D:
5 sep. 1820
Vodder s. (Birkelev)
Hans Jessen Barsbøl
1851-
Hans Jessen Barsbøl
F:
5 okt. 1851
Marie Elsine Boysen
1897-1897
Marie Elsine Boysen
F:
22 jan. 1897
Jernved s. (Gredsted)
D:
24 jan. 1897
Jernved s. (Gredsted)
Hans Nielsen Boysen
1898-
Hans Nielsen Boysen
F:
10 feb. 1898
Jernved s. (Gredsted)
Klaus Boysen
1900-
Klaus Boysen
F:
27 mar. 1900
Jernved s. (Gredsted)
Marie Pedersen
Helene Marie Boysen
1902-
Helene Marie Boysen
F:
29 apr. 1902
Jernved s. (Gredsted)
Alfred Madsen Noer
Marie Boysen
1903-
Marie Boysen
F:
17 sep. 1903
Jernved s. (Gredsted)
Niels Jepsen Rosendal
Ingeborg Kirstine Boysen
1906-
Ingeborg Kirstine Boysen
F:
14 jun. 1906
Jernved s. (Gredsted)
Jørgen Aagaard
Agnes Boysen
1909-
Agnes Boysen
F:
28 feb. 1909
Jernved s. (Gredsted)
Peder Boysen
1911-
Peder Boysen
F:
2 maj 1911
Jernved s. (Gredsted)
Thyra Boysen
1913-
Thyra Boysen
F:
15 mar. 1913
Jernved s. (Gredsted)
Margrethe Boysen
1914-
Margrethe Boysen
F:
19 jul. 1914
Jernved s. (Gredsted)
Ella Boysen
1916-
Ella Boysen
F:
22 okt. 1916
Jernved s. (Gredsted)
Kirsten Thomsen
1877-
Kirsten Thomsen
F:
31 maj 1877
Vodder s. (Birkelev)
Niels Hansen Boysen
1863-
Niels Hansen Boysen
F:
2 jul. 1863
Ballum s. (Østerende)
G:
28 maj 1896
Jernved
Hans Hansen Thomsen
Kirstine Marie Thomsen
Thomas Nielsen Thomsen
Peter Andersen Thomsen
Marie Elsine Barsbøl
1855-
Marie Elsine Barsbøl
F:
13 jul. 1855
Vodder s. (Birkelev)
Claus Thomsen
1839-
Claus Thomsen
F:
4 okt. 1839
Ballum s. (Østerende)
G:
20 maj 1876
Vodder
Peter Nissen Barsbøl
1857-
Peter Nissen Barsbøl
F:
13 jun. 1857
Dødfødt søn
1860-1860
Dødfødt søn
F:
26 aug. 1860
D:
26 aug. 1860
Hans Hansen Barsbøl
1822-1881
Hans Hansen Barsbøl
F:
5 dec. 1822
Vodder s. (Birkelev)
D:
17 dec. 1881
Vodder s. (Birkelev)
Kirstine Petersen Schou
1822-1867
Kirstine Petersen Schou
F:
1822
G:
26 okt. 1850
D:
17 mar. 1867
Maren Jefsen
Maren Jefsen
G:
23 nov. 1867
Vodder
Elsine Cathrine Barsbøl
1868-
Elsine Cathrine Barsbøl
F:
9 jul. 1868
Vodder s. (Birkelev)
Christen Hansen Pahuus
Christen Hansen Pahuus
G:
4 dec. 1899
Hans Jessen Barsbøl
1870-
Hans Jessen Barsbøl
F:
8 aug. 1870
Vodder s. (Birkelev)
Ane Marie Johansen
1878-
Ane Marie Johansen
F:
1 aug. 1878
Brørup s. (Eskelund Mark)
G:
8 dec. 1899
Vodder
Johan Nissen Barsbøl
1873-1878
Johan Nissen Barsbøl
F:
28 okt. 1873
Vodder s. (Birkelev)
D:
16 dec. 1878
Vodder s. (Birkelev)
Cathrine Margrethe Barsbøl
Jes Hansen Barsbøl
1825-
Jes Hansen Barsbøl
F:
29 sep. 1825
Catharina Nissen
1838-
Catharina Nissen
F:
18 apr. 1838
G:
8 nov. 1867
Vodder
Hans Jessen Basballe
1797-1847
Hans Jessen Basballe
F:
26 sep. 1797
D:
9 jan. 1847
Elsabe Keysdatter
1792-1853
Elsabe Keysdatter
F:
1792
G:
6 nov. 1819
D:
20 mar. 1853
Bodil Nisdatter
1754-1818
Bodil Nisdatter
F:
21 aug. 1754
Rejsby s. (Haved)
D:
15 apr. 1818
Vodder s. (Birkelev)
Hans Hansen
1750-1835
Hans Hansen
F:
1750
Vodder s. (Birkelev)
G:
1777
D:
8 aug. 1835
Vodder s. (Birkelev)
Nis Clausen
Else Hansdatter
Maren Nielsdatter
1763-1771
Maren Nielsdatter
F:
1763
D:
1771
Hans Jessen Nielsen
1765-1769
Hans Jessen Nielsen
F:
1765
D:
1769
Claus Nissen Nielsen
1769-
Claus Nissen Nielsen
F:
1769
Anne Marie Hansdatter
1770-1831
Anne Marie Hansdatter
F:
13 dec. 1770
Vodder s. (Gånsager)
G:
1795
D:
16 apr. 1831
Vodder
Hans Jessen Nielsen
1771-
Hans Jessen Nielsen
F:
1771
Vodder s. (Gånsager)
Cathrine Truelsdatter
1790-
Cathrine Truelsdatter
F:
25 sep. 1790
Brede s. (Trelborg)
G:
2 jul. 1816
Brede
Anne Marie Westergaard
1796-1797
Anne Marie Westergaard
F:
6 maj 1796
Vodder s. (Gånsager)
D:
3 jun. 1797
Vodder s. (Gånsager)
Dødfødt søn
1852-1852
Dødfødt søn
F:
4 sep. 1852
Vodder s. (Gånsager)
D:
4 sep. 1852
Vodder s. (Gånsager)
Maren Vestergaard
1853-1862
Maren Vestergaard
F:
1 okt. 1853
Vodder s. (Gånsager)
D:
1 maj 1862
Vodder s. (Gånsager)
Hans Adsersen Vestergaard
1825-
Hans Adsersen Vestergaard
F:
18 dec. 1825
Vodder s. (Gånsager)
Kirsten Hansdatter
ca. 1823-1856
Kirsten Hansdatter
F:
ca. 1823
G:
15 nov. 1850
Vodder
D:
20 apr. 1856
Vodder s. (Gånsager)
Dødfødt datter
1858-1858
Dødfødt datter
F:
3 maj 1858
Vodder s. (Gånsager)
D:
3 maj 1858
Vodder s. (Gånsager)
Kirsten Vestergaard
1859-
Kirsten Vestergaard
F:
2 jun. 1859
Vodder s. (Gånsager)
Nis Christensen Vestergaard
1861-1864
Nis Christensen Vestergaard
F:
27 maj 1861
Vodder s. (Gånsager)
D:
29 nov. 1864
Vodder s. (Gånsager)
Marie Vestergaard
1863-1904
Marie Vestergaard
F:
23 jun. 1863
Vodder s. (Gånsager)
D:
5 dec. 1904
Vodder s. (Gånsager Mark)
Ukendt
Andreas Jensen
Marie Paasch
Hans Adsersen Jensen
Margrethe Petersen
Anders Jensen
Andrea Jensen
Hans Michael Jensen
Anna Marie Schmidt
Ane Dorthea Schmidt
Hans Andersen Schmidt
1893-1976
Hans Andersen Schmidt
F:
12 sep. 1893
Vodder s. (Gånsager)
D:
25 maj 1976
Agnete Johansen
1895-1996
Agnete Johansen
F:
26 apr. 1895
Højslev s. (Majgård)
G:
26 jul. 1921
Vodder
D:
6 jan. 1996
Pedrea Christine Schmidt
Nissine Schmidt
Anders Andersen Schmidt
Agathe Margrethe Schmidt
Cecilie Otteline Schmidt
Dødfødt datter
Maren Cathrine Vestergaard
1865-
Maren Cathrine Vestergaard
F:
26 maj 1865
Vodder s. (Gånsager)
Anders Peter Andersen Schmidt
1854-
Anders Peter Andersen Schmidt
F:
25 apr. 1854
Branderup
G:
1 mar. 1889
Vodder
Ane Marie Lohmann
1822-1882
Ane Marie Lohmann
F:
8 feb. 1822
Skærbæk s. (V. Gasse)
G:
2 maj 1857
Vodder
D:
27 dec. 1882
Vodder s. (Gånsager)
Maria Nisdatter Vestergaard
1828-1879
Maria Nisdatter Vestergaard
F:
1 mar. 1828
Vodder s. (Gånsager)
D:
15 dec. 1879
Vodder s. (Gånsager Mark)
Niels Pedersen
1830-1906
Niels Pedersen
F:
27 feb. 1830
Føvling s. (Lervad)
G:
2 jun. 1853
Vodder
D:
17 dec. 1906
Vodder s. (Gånsager)
Villads Nissen Vestergaard
1830-1831
Villads Nissen Vestergaard
F:
4 mar. 1830
Vodder s. (Gånsager)
D:
8 mar. 1831
Vodder s. (Gånsager)
Anne Marie Nisdatter Vestergaard
1832-
Anne Marie Nisdatter Vestergaard
F:
7 maj 1832
Vodder s. (Gånsager)
Maren Westergaard
1798-1849
Maren Westergaard
F:
9 mar. 1798
Vodder s. (Gånsager)
D:
7 dec. 1849
Vodder s. (Gånsager)
Nis Villadsen Brorson
1793-1859
Nis Villadsen Brorson
F:
28 apr. 1793
Vodder s. (Gånsager)
G:
25 nov. 1824
Vodder
D:
14 dec. 1859
Vodder s. (Gånsager)
Hans Christian Petersen
1858-
Hans Christian Petersen
F:
24 jul. 1858
Ravsted s. (Knivsig)
Betty Marie Petersen
ca. 1861-
Betty Marie Petersen
F:
ca. 1861
Rosine Margrethe Petersen
ca. 1863-
Rosine Margrethe Petersen
F:
ca. 1863
Marie Catharina Petersen
1865-
Marie Catharina Petersen
F:
9 aug. 1865
Aabenraa
Peter Andersen Beier Petersen
1829-1865
Peter Andersen Beier Petersen
F:
24 apr. 1829
Nr. Løgum s. (Kløjing)
D:
8 sep. 1865
Aabenraa
Maren Petersen
ca. 1840-
Maren Petersen
F:
ca. 1839/40
G:
25 jun. 1857
Ravsted
Hans Adsersen Petersen
1832-
Hans Adsersen Petersen
F:
30 apr. 1832
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Anne Kjestine Marie Christensen
1863-
Anne Kjestine Marie Christensen
F:
17 aug. 1863
Rise s. (Mjøls Mark)
Peter Beier Christensen
1866-
Peter Beier Christensen
F:
16 apr. 1866
Rise s. (Mjøls Mark)
Jensine Christine Christensen
1870-1871
Jensine Christine Christensen
F:
24 Maj 1870
Rise s. (Mjøls Mark)
D:
7 apr. 1871
Rise s. (Mjøls Mark)
Christine Christensen
1872-
Christine Christensen
F:
10 Maj 1872
Rise s. (Mjøls Mark)
Cathrine Christensen
1876-
Cathrine Christensen
F:
22 jun. 1876
Rise s. (Mjøls Mark)
Carl Ludvig Otto Fischer
1867-
Carl Ludvig Otto Fischer
F:
8 mar. 1867
G:
24 jun. 1902
Rise
Maren Petersen
1835-
Maren Petersen
F:
16 Maj 1835
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Hans Peter Møller Christensen
1833-1912
Hans Peter Møller Christensen
F:
28 jul. 1833
Egvad s. (Hønkys Mark)
G:
18 dec. 1860
Rise
D:
6 apr. 1912
Rise s. (Rise Skov)
Berthel Petersen
1838-
Berthel Petersen
F:
25 jun. 1838
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Kirsten Marie Westergaard
1800-1866
Kirsten Marie Westergaard
F:
7 mar. 1800
Vodder s. (Gånsager)
D:
31 mar. 1866
Rise s. (Mjøls Mark)
Bertel Petersen
ca. 1801-1838
Bertel Petersen
F:
ca. 1801
G:
31 Okt 1827
Nr. Løgum
D:
18 apr. 1838
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Martha Westergaard
1841-1925
Martha Westergaard
F:
5 maj 1841
Vodder s. (Gånsager)
D:
9 feb. 1925
Løgumkloster
Hans Nielsen Westergaard
1845-1847
Hans Nielsen Westergaard
F:
19 jul. 1845
Vodder s. (Gånsager)
D:
22 feb. 1847
Vodder s. (Gånsager)
Ane Marie Westergaard
1849-1928
Ane Marie Westergaard
F:
24 feb. 1849
Vodder s. (Gånsager)
D:
26 dec. 1928
Løgumkloster
Niels Hansen, senere Clausen Westergaard
1803-1889
Niels Hansen, senere Clausen Westergaard
F:
23 jan. 1803
Vodder s. (Gånsager)
D:
19 dec. 1889
Løgumkloster
Agnes Gad
1815-1887
Agnes Gad
F:
4 dec. 1815
G:
9 nov. 1838
Vodder
D:
17 dec. 1887
Løgumkloster
Marie Beate Westergaard
1841-1896
Marie Beate Westergaard
F:
6 maj 1841
Løgumkloster
D:
1868/1896
Hans Hansen Westergaard
1843-1845
Hans Hansen Westergaard
F:
27 mar. 1843
Løgumkloster
D:
22 dec. 1845
Løgumkloster
Hans Hansen Westergaard
1845-1857
Hans Hansen Westergaard
F:
31 dec. 1845
Løgumkloster
D:
22 jun. 1857
Løgumkloster
Beate Jacobine Westergaard
1848-1853
Beate Jacobine Westergaard
F:
17 jul. 1848
Løgumkloster
D:
4 apr. 1853
Løgumkloster
Rosine Mariane Westergaard
1850-1855
Rosine Mariane Westergaard
F:
9 okt. 1850
Løgumkloster
D:
17 jul. 1855
Løgumkloster
Hansine Margrethe Krebs
1876-
Hansine Margrethe Krebs
F:
23 maj 1876
Løgumkloster
Dora Petrea Krebs
1878-1878
Dora Petrea Krebs
F:
27 sep. 1878
Løgumkloster
D:
12 nov. 1878
Løgumkloster
Dora Petrea Krebs
1880-
Dora Petrea Krebs
F:
11 maj 1880
Løgumkloster
Beate Jacobine Westergaard
1853-1881
Beate Jacobine Westergaard
F:
14 maj 1853
Løgumkloster
D:
12 jun. 1881
Løgumkloster
Peter Heinrich Krebs
1854-
Peter Heinrich Krebs
F:
4 apr. 1854
G:
23 jun. 1876
Løgumkloster
Rosine Mariane Westergaard
1856-1936
Rosine Mariane Westergaard
F:
1 jan. 1856
Løgumkloster
D:
22 mar. 1936
Tønder
Martin Hinrich Jensen Bödewadt
1844-
Martin Hinrich Jensen Bödewadt
F:
11 mar. 1844
G:
12 apr. 1879
Løgumkloster
Hansine Petree Laurup
1892-
Hansine Petree Laurup
F:
20 sep. 1892
Løgumkloster
Peter Petersen Laurup
1895-
Peter Petersen Laurup
F:
17 jan. 1895
Løgumkloster
Hanne Margrethe Westergaard
1859-
Hanne Margrethe Westergaard
F:
19 mar. 1859
Løgumkloster
Hans Frederik Laurup
1853-
Hans Frederik Laurup
F:
2 jul. 1853
Løgumkloster
G:
8 dec. 1888
Løgumkloster
Fritz Johann Heinrich Schmidtpott
1871-
Fritz Johann Heinrich Schmidtpott
F:
31 maj 1871
Altona
G:
7 sep. 1902
Løgumkloster
Hans Jefsen Westergaard
1805-1868
Hans Jefsen Westergaard
F:
9 feb. 1805
Vodder s. (Gånsager)
D:
21 okt. 1868
Løgumkloster
Margrethe Outzen
1818-1896
Margrethe Outzen
F:
12 apr. 1818
Løgumkloster
G:
19 nov. 1840
Løgumkloster
D:
20 nov. 1896
Løgumkloster
Maren Nielsdatter
1774-1840
Maren Nielsdatter
F:
24 mar. 1774
Vodder s. (Gånsager)
D:
14 jul. 1840
Vodder s. (Gånsager)
Hans Adsersen Hansen
1760-1807
Hans Adsersen Hansen
F:
9 jan. 1760
G:
16 okt. 1795
Vodder
D:
6 feb. 1807
Vodder s. (Gånsager)
Simon Madsen Stage
Simon Madsen Stage
G:
14 feb. 1811
Vodder
Jap Nielsen
1776-1778
Jap Nielsen
F:
1776
D:
1778
Dødfødt søn
1808-1808
Dødfødt søn
F:
27 sep. 1808
Vodder s. (Gånsager)
D:
27 sep. 1808
Vodder s. (Gånsager)
Marie Kjestine Carlsen
1877-
Marie Kjestine Carlsen
F:
17 aug. 1877
Nr. Løgum s. (Løgumbjerg)
Nielsine Carlsen
1879-1900
Nielsine Carlsen
F:
3 okt. 1879
Nr. Løgum s. (Løgumbjerg)
D:
29 jun. 1900
Nr. Løgum s. (Løgumbjerg)
Cecilie Marie Carlsen
1882-
Cecilie Marie Carlsen
F:
17 apr. 1882
Nr. Løgum s. (Løgumbjerg)
Johannes Matzen Carlsen
1841-
Johannes Matzen Carlsen
F:
16 sep. 1841
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Pauline Hansen
1853-
Pauline Hansen
F:
14 okt. 1853
Nr. Løgum s. (Løgumbjerg)
G:
10 nov. 1876
Nr. Løgum
Cathrine Carlsen
1843-
Cathrine Carlsen
F:
16 nov. 1843
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Lauritz Jepsen Sølbeck
1818-1880
Lauritz Jepsen Sølbeck
F:
13 maj 1818
G:
19 aug. 1874
Døstrup
D:
30 jun. 1880
Døstrup
Niels Madsen Carlsen
1872-1957
Niels Madsen Carlsen
F:
30 jun. 1872
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
27 jun. 1957
Nordby s. (Odden)
Bodil Marie Ocksen
1875-1947
Bodil Marie Ocksen
F:
5 nov. 1875
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
22 jul. 1902
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
14 okt. 1947
Nordby s. (Odden)
Peter Hansen Petersen
1898-1901
Peter Hansen Petersen
F:
15 apr. 1898
Skærbæk
D:
20 feb. 1901
Skærbæk
Kirsten Marie Petersen
1899-
Kirsten Marie Petersen
F:
5 sep. 1899
Skærbæk
Peter Hansen Petersen
1902-
Peter Hansen Petersen
F:
16 mar. 1902
Skærbæk
Medde Petersen
1903-
Medde Petersen
F:
16 okt. 1903
Skærbæk
Vilhelm Jessen
1903-
Vilhelm Jessen
F:
24 apr. 1903
Nordby på Fanø
G:
8 feb. 1925
Skærbæk
Gudrun Petersen
1905-
Gudrun Petersen
F:
17 nov. 1905
Skærbæk
Lars Petersen
1908-
Lars Petersen
F:
15 mar. 1908
Skærbæk
Holger Petersen
1910-
Holger Petersen
F:
15 jan. 1910
Skærbæk s. (Hjemsted)
Signe Petersen
1912-
Signe Petersen
F:
3 mar. 1912
Skærbæk
Martin Mathiesen Petersen
1915-
Martin Mathiesen Petersen
F:
7 mar. 1915
Skærbæk
Rigmor Kjerstine Petersen
1918-
Rigmor Kjerstine Petersen
F:
24 Maj 1918
Skærbæk s. (Gjesing)
Kirstine Cathrine Carlsen
1874-
Kirstine Cathrine Carlsen
F:
2 okt. 1874
Skærbæk s. (Hjemsted)
Martin Hansen Petersen
1877-
Martin Hansen Petersen
F:
8 mar. 1877
Brede s. (Borrig)
G:
19 feb. 1898
Skærbæk
Lars Carlsen
1913-
Lars Carlsen
F:
16 Maj 1913
Skærbæk s. (Hjemsted)
Anne Else Carlsen
1914-
Anne Else Carlsen
F:
4 Maj 1914
Skærbæk s. (Hjemsted)
Hans Oluf Vinther
1901-
Hans Oluf Vinther
F:
13 jan. 1901
Sommersted
G:
10 maj 1936
Skærbæk
Hans Christian Nielsen Carlsen
1915-
Hans Christian Nielsen Carlsen
F:
10 dec. 1915
Skærbæk s. (Hjemsted)
Antoni Carlsen
1918-1918
Antoni Carlsen
F:
24 feb. 1918
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
4 dec. 1918
Skærbæk s. (Hjemsted)
Midde Carlsen
1923-
Midde Carlsen
F:
19 maj 1923
Skærbæk s. (Gjesing)
Christian Nielsen Carlsen
1877-
Christian Nielsen Carlsen
F:
23 sep. 1877
Skærbæk s. (Hjemsted)
Anne Marie Kjær
1886-
Anne Marie Kjær
F:
13 jul. 1886
Spandet
G:
16 nov. 1912
Skærbæk
Lars Rasmussen
1907-
Lars Rasmussen
F:
2 feb. 1907
Oksbøl på Als
Peter Rasmussen
1909-
Peter Rasmussen
F:
19 nov. 1909
Skærbæk s. (Melby)
Nis Rasmussen
1912-
Nis Rasmussen
F:
21 sep. 1912
Skærbæk
Hans Nielsen Rasmussen
1915-1954
Hans Nielsen Rasmussen
F:
20 Maj 1915
Skærbæk
D:
4 sep. 1954
Ålborg
Jenny Petrea Reschefski
1922-1998
Jenny Petrea Reschefski
F:
10 jan. 1922
Vodder s. (Birkelev)
G:
30 nov. 1941
Skærbæk
D:
13 Okt 1998
Års
Anna Rasmussen
1917-
Anna Rasmussen
F:
6 dec. 1917
Skærbæk
Karl Bruno Georgi
1910-
Karl Bruno Georgi
F:
7 mar. 1910
Nordborg s. (Pøl)
G:
4 jun. 1939
Skærbæk
Ane Marie Rasmussen
1920-
Ane Marie Rasmussen
F:
4 apr. 1920
Skærbæk
Christiane Rasmussen
1923-
Christiane Rasmussen
F:
25 jul. 1923
Skærbæk
Rasmus Peter Jensen
1921-
Rasmus Peter Jensen
F:
8 feb. 1921
Halling s.
G:
25 jul. 1943
Skærbæk
Meta Cathrine Carlsen
1880-
Meta Cathrine Carlsen
F:
2 jul. 1880
Skærbæk s. (Hjemsted)
Anders Hansen Rasmussen
1877-
Anders Hansen Rasmussen
F:
17 feb. 1877
Gram s. (Friskmark)
G:
28 nov. 1903
Skærbæk
Nielsine Petrea Carlsen
1884-1888
Nielsine Petrea Carlsen
F:
15 maj 1884
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
24 jul. 1888
Skærbæk s. (Hjemsted)
Lars Carlsen
1845-
Lars Carlsen
F:
26 dec. 1845
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Anne Marie Berg
1842-
Anne Marie Berg
F:
18 mar. 1842
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
20 apr. 1872
Skærbæk
Peder Carlsen
1849-
Peder Carlsen
F:
23 maj 1849
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Niels Christian Carlsen
1851-
Niels Christian Carlsen
F:
7 okt. 1851
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Niels Madsen Carlsen
1810-1873
Niels Madsen Carlsen
F:
28 aug. 1810
Vodder s. (Gånsager)
D:
18 jan. 1873
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Kirsten Larsdatter
ca. 1814-1870
Kirsten Larsdatter
F:
ca. 1814
G:
1 jul. 1841
Nr. Løgum
D:
27 jul. 1870
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Bodil Marie Carlsen
1853-1872
Bodil Marie Carlsen
F:
29 aug. 1853
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
31 aug. 1872
Arrild s. (Svinhøj)
Dødfødt søn
1885-1885
Dødfødt søn
F:
31 maj 1885
Arrild s. (Svinhøj)
D:
31 maj 1885
Arrild s. (Svinhøj)
Anne Christine Cæcilie Carlsen
1887-
Anne Christine Cæcilie Carlsen
F:
2 apr. 1887
Arrild s. (Svinhøj)
Johannes Madsen Carlsen
1856-1901
Johannes Madsen Carlsen
F:
6 jun. 1856
Arrild s. (Svinhøj)
D:
12 nov. 1901
Arrild s. (Svinhøj)
Else Marie Bjerrum
1862-
Else Marie Bjerrum
F:
10 sep. 1862
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
14 okt. 1881
Arrild
Sille Marie Carlsen
1863-1865
Sille Marie Carlsen
F:
6 apr. 1863
Arrild s. (Svinhøj)
D:
9 mar. 1865
Arrild s. (Svinhøj)
Christian Carlsen
1817-1878
Christian Carlsen
F:
14 nov. 1817
Vodder s. (Gånsager)
D:
23 maj 1878
Arrild s. (Svinhøj)
Anne Christensen
1821-1885
Anne Christensen
F:
24 aug. 1821
Nr. Løgum s. (V. Terp)
G:
6 maj 1852
Nr. Løgum
D:
30 nov. 1885
Arrild s. (Svinhøj)
Bodil Nielsdatter
1778-1824
Bodil Nielsdatter
F:
18 mar. 1778
Vodder s. (Gånsager)
D:
29 jul. 1824
Vodder s. (Gånsager)
Johannes Carl Madsen
ca. 1783-1865
Johannes Carl Madsen
F:
ca. 1783
G:
9 mar. 1808
Vodder
D:
24 dec. 1865
Vodder s. (Gånsager)
Niels Clausen
1732-1781
Niels Clausen
F:
1732
Vodder s. (Birkelev)
D:
31 okt. 1781
Vodder s. (Gånsager)
Kirsten Hansdatter
1744-1818
Kirsten Hansdatter
F:
1744
G:
16 okt. 1761
Vodder
D:
1818
Bodil Marie Beck
1831-
Bodil Marie Beck
F:
26 sep. 1831
Laust Nielsen Beck
1833-
Laust Nielsen Beck
F:
7 dec. 1833
Peder Hansen Beck
1840-før MODEREN
Peder Hansen Beck
F:
13 jan. 1840
D:
før MODEREN
Mette Marie (Ane) Nørgaard
1866-1867
Mette Marie (Ane) Nørgaard
F:
25 sep. 1866
D:
10 jun. 1867
Hans Peter Nørgaard
1871-
Hans Peter Nørgaard
F:
1 okt. 1871
Bodil Hansdatter Beck
1836-
Bodil Hansdatter Beck
F:
4 mar. 1836
Roager s. (Kirkeby)
Peter Lauridsen Nørgaard
1837-1925
Peter Lauridsen Nørgaard
F:
2 nov. 1837
G:
7 jun. 1866
Roager
D:
20 jun. 1925
Roager
Thomas Peter Hansen Beck
1842-
Thomas Peter Hansen Beck
F:
28 maj 1842
Anne Cathrine Nørgaard
1804-1875
Anne Cathrine Nørgaard
F:
1804
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
6 mar. 1875
Hans Jensen Beck
1803-1877
Hans Jensen Beck
F:
1803
G:
30 okt. 1830
D:
10 feb. 1877
Bodil Pedersdatter
Laurids Nielsen
Jens Hansen Basballe
1795-1849
Jens Hansen Basballe
F:
26 feb. 1795
D:
14 jul. 1849
Else Andersdatter
1788-1846
Else Andersdatter
F:
1788
G:
26 okt. 1833
D:
10 jul. 1846
Peder Hansen Basballe
1796-1817
Peder Hansen Basballe
F:
16 jun. 1796
D:
14 dec. 1817
Else Marie Basballe
1798-1799
Else Marie Basballe
F:
23 aug. 1798
D:
23 maj 1799
Simon Hansen Thysen
1892-1937
Simon Hansen Thysen
F:
18 feb. 1892
D:
27 mar. 1937
Fernande
Fernande
G:
1925
Hans Simonsen Thysen
1924-2001
Hans Simonsen Thysen
F:
20 apr. 1924
Vodder s. (Åved)
D:
2001
Kolding
Anne Elisabeth Thysen
1925-
Anne Elisabeth Thysen
F:
31 aug. 1925
Vodder s. (Åved)
Birgithe Kjestine Thysen
1930-
Birgithe Kjestine Thysen
F:
21 aug. 1930
Vodder s. (Åved)
Ingrid Thysen
1932-2019
Ingrid Thysen
F:
31 aug. 1932
Vodder s. (Åved)
D:
8 aug. 2019
NN Fogtmann
Sanne Gad Thysen
Henning Westergaard Konstmann
Bent Gad Thysen
1934-1965
Bent Gad Thysen
F:
5 dec. 1934
Vodder s. (Åved)
D:
1 apr. 1965
Vodder s. (Åved)
Vera Gad
Astrid Gad Thysen
1938-
Astrid Gad Thysen
F:
14 dec. 1938
Vodder s. (Åved)
Peter Herluf Gad Thysen
1940-2016
Peter Herluf Gad Thysen
F:
23 okt. 1940
Vodder s. (Åved)
D:
4 mar. 2016
Niels Simon Thysen
1943-
Niels Simon Thysen
F:
23 aug. 1943
Ribe (Amtssygehuset)
Mads Peter Thysen
1894-1967
Mads Peter Thysen
F:
11 maj 1894
Vodder s. (Åved)
D:
12 nov. 1967
Gram s. (Gram sygehus)
Signe Kjems Gad
1897-1974
Signe Kjems Gad
F:
8 nov. 1897
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
8 jun. 1923
Roager
D:
7 apr. 1974
Broder Hansen Thysen
1924-1924
Broder Hansen Thysen
F:
10 jun. 1924
D:
21 aug. 1924
Broder Hansen Thysen
Bente Else Thysen
Martin Hansen Thysen
1896-1966
Martin Hansen Thysen
F:
29 sep. 1896
Vodder s. (Åved)
D:
2 jun. 1966
Sønderborg (hospital)
Ellen Marie Hansen
1897-
Ellen Marie Hansen
F:
18 jan. 1897
Vodder
G:
23 maj 1923
Birgith Marie Blejken Hansen
Niels Blejken Hansen
Ane Kathrine Thysen
1900-
Ane Kathrine Thysen
F:
11 mar. 1900
Vodder s. (Åved)
Hans Peter Hansen
1894-
Hans Peter Hansen
F:
17 aug. 1894
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
15 sep. 1927
Skærbæk
Hans Simonsen Thysen
1853-1923
Hans Simonsen Thysen
F:
7 okt. 1853
D:
3 maj 1923
Kirstine Birgitte Holm
1857-1927
Kirstine Birgitte Holm
F:
26 apr. 1857
G:
18 maj 1891
Vodder
D:
20 dec. 1927
Marcus Martinsen Thysen
1855-1866
Marcus Martinsen Thysen
F:
5 dec. 1855
D:
8 jan. 1866
Jes Hansen Thysen
1858-1915
Jes Hansen Thysen
F:
4 feb. 1858
D:
1915
Anthon Hansen Thysen
1860-
Anthon Hansen Thysen
F:
26 jun. 1860
Maren Friis
Martinus Hansen Thysen
1863-
Martinus Hansen Thysen
F:
4 feb. 1863
Else Marie Holst
1898-
Else Marie Holst
F:
20 jun. 1898
Gram s. (V. Linnet)
Jacob Jørgensen Holst
1900-
Jacob Jørgensen Holst
F:
31 mar. 1900
Gram s. (V. Linnet)
Mira Johanne Christensen
1904-
Mira Johanne Christensen
F:
22 dec. 1904
Horne s. i Svendborg Amt
G:
18 nov. 1927
Gram
Simon Thysen Holst
1902-1904
Simon Thysen Holst
F:
3 jul. 1902
Gram s. (V. Linnet)
D:
22 dec. 1904
Fole
Kirstine Holst
1904-
Kirstine Holst
F:
4 sep. 1904
Fole
Jens Seeberg
1901-
Jens Seeberg
F:
7 okt. 1901
G:
19 jul. 1935
Simon Thysen Holst
1906-
Simon Thysen Holst
F:
22 maj 1906
Fole
Margrethe Andersen
1902-
Margrethe Andersen
F:
15 jan. 1902
G:
14 nov. 1933
Gram
Obel Kjestine Holst
Carl Lindorff
1902-
Carl Lindorff
F:
29 jun. 1902
Ø. Linnet s.
Anne Cathrine Marie Thysen
1865-1939
Anne Cathrine Marie Thysen
F:
23 dec. 1865
D:
10 apr. 1939
Gram
Mads Jacobsen Holst
1872-
Mads Jacobsen Holst
F:
14 nov. 1872
Gram s. (V. Linnet)
G:
14 nov. 1896
Fole
Mette Marie Thyssen
1910-1999
Mette Marie Thyssen
F:
4 jul. 1910
Gram s. (Kastrup)
D:
3 maj 1999
Else Marie Thyssen
1912-1996
Else Marie Thyssen
F:
6 mar. 1912
Gram s. (Kastrup)
D:
29 mar. 1996
Arne Winther
1904-1972
Arne Winther
F:
13 aug. 1904
Brede s. (Apterp)
G:
18 apr. 1935
Gram
D:
4 nov. 1972
Hansine Jørgine Thyssen
1914-1920
Hansine Jørgine Thyssen
F:
28 jan. 1914
Gram s. (Kastrup)
D:
9 feb. 1920
Gram s. (Kastrup)
Elspe Kathrine Thyssen
1916-2009
Elspe Kathrine Thyssen
F:
10 aug. 1916
Gram s. (Kastrup)
D:
7 apr. 2009
Hans Jensen Ebsen Thyssen
1919-1969
Hans Jensen Ebsen Thyssen
F:
18 apr. 1919
Gram s. (Kastrup)
D:
25 aug. 1969
Gram s. (Kastrup)
Marcus Martinusen Thyssen
1868-1954
Marcus Martinusen Thyssen
F:
6 apr. 1868
Vodder s. (Åved)
D:
11 dec. 1954
Gram s. (Sønderbyvej)
Knudmine Hansine Cathrine Ebsen
1880-1961
Knudmine Hansine Cathrine Ebsen
F:
31 jan. 1880
Gram s. (Kastrup)
G:
14 okt. 1909
Gram
D:
23 dec. 1961
Gram s. (Sønderbyvej)
Simon Hansen Thysen
1824-1905
Simon Hansen Thysen
F:
25 mar. 1824
D:
21 apr. 1905
Else Maria Østergaard
1826-1890
Else Maria Østergaard
F:
30 jun. 1826
G:
30 okt. 1852
D:
7 jan. 1890
John Olson
1874-
John Olson
F:
1874
New Jersey, USA
Udøbt barn
1903-1903
Udøbt barn
F:
1903
D:
1903
Helen Catherine Davis
1904-1986
Helen Catherine Davis
F:
7 okt. 1904
D:
8 sep. 1986
Milwaukee i Wisconsin, USA
John T. Kennedy
1899-1978
John T. Kennedy
F:
1899
D:
1978
Marian Davis
1906-1990
Marian Davis
F:
1906
D:
1990
Donald Lorenzo Davis
1908-1985
Donald Lorenzo Davis
F:
1908
D:
1985
Robert Hamilton Davis
1910-1959
Robert Hamilton Davis
F:
2 maj 1910
Pennsylvania
D:
12 jun. 1959
Santa Clara i Californien
Harry Lee Davis
1912-1988
Harry Lee Davis
F:
1912
D:
1988
Margaret Olson
1876-1963
Margaret Olson
F:
1 aug. 1876
Pennsylvania, USA
D:
18 jul. 1963
Long Beach, Los Angeles, USA
Harry Lee Davis
1877-1914
Harry Lee Davis
F:
26 mar. 1877
Franklin, Pennsylvania, USA
G:
25 sep. 1902
Corsica i Pennsylvania, USA
D:
14 apr. 1914
Mont Alto i Pennsylvania
Hannah Marie Olson
1879-1966
Hannah Marie Olson
F:
feb. 1879
Pennsylvania, USA
D:
15 jun. 1966
Corsica i Pennsylvania, USA
Charles Clark Corbett
Ella Elizabeth Olson
1881-
Ella Elizabeth Olson
F:
okt. 1881
Pennsylvania, USA
G. B. Yearney
Asenath ("Cena") Olson
1885-1976
Asenath ("Cena") Olson
F:
16 nov. 1885
Pennsylvania, USA
D:
2 dec. 1976
Beaver County i Pennsylvania, USA
Sylvester Babcock
Carrie Jane Olson
1887-1978
Carrie Jane Olson
F:
sep. 1887
Pennsylvania, USA
D:
2 feb. 1978
Beaver County i Pennsylvania, USA
James Sloss
Mack L. Olson
1891-1962
Mack L. Olson
F:
sep. 1891
Pennsylvania, USA
D:
1962
Californien
NN
William Walter Olson
1893-1979
William Walter Olson
F:
aug. 1893
Pennsylvania, USA
D:
1979
Jefferson County i Pennsylvania, USA
Warren Olson
Ane Kathrine Obling
1850-1944
Ane Kathrine Obling
F:
2 okt. 1850
D:
30 dec. 1944
Lars Olson
1843-1903
Lars Olson
F:
20 nov. 1843
Randbøl s. (Hoffmannslyst)
G:
1 apr. 1875
Pearth Amboy i New Jersey, USA
D:
23 apr. 1903
Corsica i Pennsylvania, USA
Maren Obling
1853-1858
Maren Obling
F:
23 jul. 1853
D:
21 mar. 1858
Hanne Kathrine Abrahamsen
1908-
Hanne Kathrine Abrahamsen
F:
20 mar. 1908
Seem s. (Hømlund)
Emil Kristensen
1907-
Emil Kristensen
F:
27 jan. 1907
Ansager s. (Stenderup)
G:
24 jul. 1932
Seem
Laura Abrahamsen
1910-
Laura Abrahamsen
F:
16 nov. 1910
Seem s. (Hømlund)
Martin Abrahamsen
1913-
Martin Abrahamsen
F:
14 mar. 1913
Seem s. (Hømlund)
Peter Hausted Abrahamsen
1919-
Peter Hausted Abrahamsen
F:
19 jul. 1919
Seem s. (Høm)
Elly Irene Abrahamsen
1921-
Elly Irene Abrahamsen
F:
9 sep. 1921
Seem s. (Høm)
Mathias Terkildsen Ager
1921-
Mathias Terkildsen Ager
F:
10 Maj 1921
Farup s. (Kærbøl Mark)
G:
9 sep. 1945
Seem
Kirstine Marie Hansen Hausted
1884-
Kirstine Marie Hansen Hausted
F:
31 jul. 1884
Seem s. (Høm)
Niels Christian Greve Herluf Abrahamsen
1883-
Niels Christian Greve Herluf Abrahamsen
F:
18 jan. 1883
Roager s. (Fjerstedsig)
G:
2 maj 1907
Seem
Nis Hansen Hausted
1886-1960
Nis Hansen Hausted
F:
20 maj 1886
Seem s. (Høm)
D:
5 nov. 1960
Ribe (alderdomshjem)
Martha Sønderup
1915-
Martha Sønderup
F:
19 nov. 1915
Seem s. (Varminglund)
Hans Jensen
1905-
Hans Jensen
F:
27 sep. 1905
G:
13 nov. 1935
Peter Hansen Sønderup
1919-
Peter Hansen Sønderup
F:
13 feb. 1919
Seem s. (Varminglund)
Harriet Jenny Hansen
1920-1945
Harriet Jenny Hansen
F:
14 jun. 1920
Bramminge
G:
12 jan. 1940
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
19 jul. 1945
Hanne Laura Sønderup
1923-
Hanne Laura Sønderup
F:
5 feb. 1923
Seem s. (Varminglund)
Jacob Tjørnelund
1909-
Jacob Tjørnelund
F:
22 okt. 1909
Elly Sønderup
1926-
Elly Sønderup
F:
15 jun. 1926
Seem s. (Varminglund)
Ane Marie Hausted
1889-
Ane Marie Hausted
F:
23 sep. 1889
Seem s. (Høm)
Peter Mikkelsen Sønderup
1882-1932
Peter Mikkelsen Sønderup
F:
8 dec. 1882
Kalvslund s. (Villebøl)
G:
14 mar. 1914
Seem s.
D:
8 jun. 1932
Seem s. (Varminglund)
Peter Burchall Hausted
1918-
Peter Burchall Hausted
F:
11 jun. 1918
Seem s. (Hømlund)
Lovise Burchall Hausted
1920-
Lovise Burchall Hausted
F:
6 mar. 1920
Seem s. (Hømlund)
Knud Høyberg
1920-
Knud Høyberg
F:
11 nov. 1920
G:
22 jul. 1945
Ketty Laura Hausted
1922-
Ketty Laura Hausted
F:
24 mar. 1922
Seem s. (Hømlund)
Jens Hansen
1920-
Jens Hansen
F:
29 jan. 1920
G:
6 apr. 1944
Svend Burchall Hausted
1924-
Svend Burchall Hausted
F:
12 apr. 1924
Seem s. (Hømlund)
Adser Hansen Hausted
1892-
Adser Hansen Hausted
F:
14 feb. 1892
Seem s. (Høm)
Karoline Alberta Burchall
1894-
Karoline Alberta Burchall
F:
16 feb. 1894
G:
16 feb. 1917
Ellen Johnsen
Martin Johnsen
Laure Johnsen
Johanne Kathrine Hausted
1894-
Johanne Kathrine Hausted
F:
6 jul. 1894
Seem s. (Høm)
Peter Elkjær Johnsen
1894-
Peter Elkjær Johnsen
F:
8 aug. 1894
Ansager
G:
20 maj 1917
Seem
Peter von Eitzen Hausted
Magdalene von Eitzen Hausted
Johan Christian von Eitzen Hausted
1936-1937
Johan Christian von Eitzen Hausted
F:
20 jul. 1936
Ubjerg s. (Sæd Mark)
D:
6 jan. 1937
Ubjerg s. (Sæd Mark)
Alfred Hansen Hausted
1896-1967
Alfred Hansen Hausted
F:
4 okt. 1896
Seem s. (Høm)
D:
31 aug. 1967
Tønder (sygehuset)
Catharine von Eitzen
1909-1962
Catharine von Eitzen
F:
18 apr. 1909
Ubjerg
G:
1 jan. 1928
D:
2 apr. 1962
Tønder
Ejnar Hausted
1898-
Ejnar Hausted
F:
6 nov. 1898
Seem s. (Høm)
Kirstine Iversen
Hanne Laure Obling
1855-1944
Hanne Laure Obling
F:
21 nov. 1855
Vodder s. (Åved)
D:
8 dec. 1944
Seem
Peter Jessen Hansen Hausted
1859-1943
Peter Jessen Hansen Hausted
F:
31 jul. 1859
G:
23 maj 1884
D:
1 feb. 1943
Abeline Obling
1911-
Abeline Obling
F:
27 maj 1911
Skærbæk s. (Barsbøl)
Jens Petersen
Anne Marie Obling
1914-
Anne Marie Obling
F:
13 dec. 1914
Skærbæk s. (Barsbøl)
Hans Clausen
Hans Lassen Obling
1919-
Hans Lassen Obling
F:
15 mar. 1919
Skærbæk s. (Barsbøl)
Helga Obling
1921-
Helga Obling
F:
15 apr. 1921
Skærbæk s. (Barsbøl)
Nis Hansen Obling
1882-
Nis Hansen Obling
F:
23 mar. 1882
Vodder s. (Åved)
Else Nissen
1885-
Else Nissen
F:
21 jan. 1885
Døstrup
G:
4 nov. 1909
Døstrup
Simon Mikkelsen Obling
1884-1884
Simon Mikkelsen Obling
F:
23 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
D:
24 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
Marie Thyssen
Peter Thyssen
Inge Thyssen
Johannes Thyssen
Jørgen Nielsen Thyssen
Johanne Frederikke Ebsen
Anna Cathrine Thyssen
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
1905-
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
F:
16 aug. 1905
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Else Marie Rossen
Ib Jacobsen Holdt
Mathias Nissen Rossen
Jørn Thyssen Rossen
1949-
Jørn Thyssen Rossen
F:
25 apr. 1949
Toftlund s. (Ørderup)
Anne Marie Thyssen
Thorvald Andersen Rossen
1907-
Thorvald Andersen Rossen
F:
30 okt. 1907
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
22 mar. 1935
Peter Thyssen
Birte
Kjeld Thysen
Inge Marie
Hans Christian Thyssen
Anni
Josias Schack Thyssen
1914-1997
Josias Schack Thyssen
F:
13 jan. 1914
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
10 aug. 1997
Skærbæk s. (Kagebøl)
Maren (Maja) Hansen
Else Marie Obling
1885-
Else Marie Obling
F:
14 mar. 1885
Vodder s. (Åved)
Peter Thyssen
1878-
Peter Thyssen
F:
24 sep. 1878
Nr. Løgum
G:
6 okt. 1905
Hanne Obling
1887-1939
Hanne Obling
F:
13 aug. 1887
Vodder s. (Åved)
D:
24 jun. 1939
Thomas Andersen Fog
1882-1915
Thomas Andersen Fog
F:
1 jan. 1882
G:
11 jan. 1909
D:
2 jan. 1915
1. verdenskrig
Mads Rosenbæk
1891-
Mads Rosenbæk
F:
28 sep. 1891
Vejrup s. (Sdr. Vejrup)
G:
28 aug. 1920
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Dødfødt søn
Dødfødt søn
Hans Lassen Obling
1928-1928
Hans Lassen Obling
F:
28 jan. 1928
D:
14 jun. 1928
Hans Lassen Obling
1930-1997
Hans Lassen Obling
F:
12 feb. 1930
D:
14 dec. 1997
Anne Marie Obling
Simon Mikkelsen Obling
1892-1967
Simon Mikkelsen Obling
F:
18 jun. 1892
Vodder s. (Åved)
D:
15 feb. 1967
Ribe (hvilehjem "ved Åen")
Petrea Lastein
1903-1962
Petrea Lastein
F:
31 okt. 1903
Vodder s. (Birkelev)
G:
20 maj 1927
Vodder
D:
26 jun. 1962
Ribe (Sygehuset)
Elis Obling
1896-
Elis Obling
F:
11 jun. 1896
Vodder s. (Åved)
Hansine Svop
1894-
Hansine Svop
F:
11 mar. 1894
G:
30 maj 1922
Dødfødt datter
Anne Obling
1902-
Anne Obling
F:
11 jan. 1902
Vodder s. (Åved)
Hans Lassen Nissen Obling
1858-1938
Hans Lassen Nissen Obling
F:
5 sep. 1858
Vodder s. (Åved)
D:
23 sep. 1938
Ane Marie Thyssen
1863-
Ane Marie Thyssen
F:
11 aug. 1863
Vodder s. (Gånsager)
Maren Obling
1862-1863
Maren Obling
F:
20 jan. 1862
D:
23 apr. 1863
Hanna Thysen
1826-1864
Hanna Thysen
F:
19 mar. 1826
D:
27 apr. 1864
Nis Hansen Obling
1821-1872
Nis Hansen Obling
F:
23 apr. 1821
Vodder s. (Åved)
G:
28 sep. 1850
D:
11 dec. 1872
Jes Hansen Thysen
1828-1850
Jes Hansen Thysen
F:
28 sep. 1828
D:
17 apr. 1850
Peder Hansen Thysen
1831-1882
Peder Hansen Thysen
F:
18 jul. 1831
D:
1882
Hans Mikkelsen Thysen
1832-1835
Hans Mikkelsen Thysen
F:
28 jul. 1832
D:
18 maj 1835
Hans Mikkelsen Thysen
1836-1868
Hans Mikkelsen Thysen
F:
8 apr. 1836
D:
31 maj 1868
Jens Hansen Thysen
1839-1839
Jens Hansen Thysen
F:
7 apr. 1839
D:
19 apr. 1839
Mette Kirstine Møller
1862-1923
Mette Kirstine Møller
F:
18 dec. 1862
D:
10 okt. 1923
Hans Simonsen Møller
1865-1917
Hans Simonsen Møller
F:
8 aug. 1865
D:
23 nov. 1917
Marie Miller
1896-1965
Marie Miller
F:
13 apr. 1896
Watsonville, USA
D:
30 sep. 1965
Andrew Jensen
1894-
Andrew Jensen
F:
1894
G:
27 nov. 1918
Svend Coleberg
Svend Coleberg
G:
1925
Percy Evison
Bernhard Møller
1897-1958
Bernhard Møller
F:
7 sep. 1897
Watsonville, USA
D:
24 okt. 1958
Evelyn Murphy
Evelyn Murphy
G:
25 jun. 1925
Annie Miller
1899-1897
Annie Miller
F:
13 jun. 1899
Watsonville, USA
D:
3 feb. 1897
Bill Lasher
Bill Lasher
G:
5 sep. 1919
Oscar von Schell
Oscar von Schell
G:
24 jun. 1935
Mads Petersen Miller
1901-1976
Mads Petersen Miller
F:
23 apr. 1901
Watsonville, USA
D:
30 apr. 1976
Alta Holm
1909-1979
Alta Holm
F:
1909
G:
14 maj 1932
D:
1979
Frank Miller
1902-1966
Frank Miller
F:
12 nov. 1902
Watsonville, USA
D:
8 jun. 1966
Jens (Jim) Miller
1906-1993
Jens (Jim) Miller
F:
4 apr. 1906
Watsonville, USA
D:
28 dec. 1993
Georgia Hrepic
Georgia Hrepic
G:
1 jan. 1934
Arthur Theodor Miller
1908-1965
Arthur Theodor Miller
F:
23 apr. 1908
Watsonville, USA
D:
28 jun. 1965
Lily Leotta Møller, senere Miller
1911-1996
Lily Leotta Møller, senere Miller
F:
17 sep. 1911
Seem
D:
15 sep. 1996
Harold Soper
Harold Soper
G:
14 jul. 1935
Peter Madsen Møller
1868-1913
Peter Madsen Møller
F:
19 jan. 1868
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
18 jan. 1913
Watsonville, USA
Margrethe Sørensen
1874-1931
Margrethe Sørensen
F:
27 okt. 1874
Brørup
G:
8 dec. 1894
Watsonville, USA
D:
31 okt. 1931
Watsonville, USA
Mads Petersen Møller
1901-1989
Mads Petersen Møller
F:
16 aug. 1901
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
10 sep. 1989
Skærbæk
Margrethe Petersen
1894-1966
Margrethe Petersen
F:
5 jan. 1894
Branderup s.
G:
17 jun. 1928
Vodder
D:
28 apr. 1966
Vodder s. (Gejlbjerg)
Marie Beck Thomsen Møller
1929-
Marie Beck Thomsen Møller
F:
20 feb. 1929
Vodder s. (Gejlbjerg)
Hans Bonde Møller
1933-1990
Hans Bonde Møller
F:
28 mar. 1933
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
17 jan. 1990
Skærbæk (rådhuset)
Bothilde Nielsen Ehmsen
Annalise Bruun Møller
1937-
Annalise Bruun Møller
F:
23 jan. 1937
Vodder s. (Gejlbjerg)
Poul Erik Møller
1939-
Poul Erik Møller
F:
8 maj 1939
Vodder s. (Gejlbjerg)
Hans Møller
1903-1988
Hans Møller
F:
12 maj 1903
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
29 okt. 1988
Vodder s. (Gejlbjerg)
Kirstine Krüger Bruun
1904-1990
Kirstine Krüger Bruun
F:
23 feb. 1904
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
G:
22 maj 1928
Ribe (Doms.)
D:
28 aug. 1990
Vodder s. (Gejlbjerg)
Hans Mikkelsen Møller
1870-1947
Hans Mikkelsen Møller
F:
15 maj 1870
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
10 sep. 1947
Anna Marie Christine Beck Thomsen
1877-1903
Anna Marie Christine Beck Thomsen
F:
22 jul. 1877
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
6 maj 1900
Vodder
D:
2 okt. 1903
Vodder s. (Gejlbjerg)
Carl Petersen Møller
1873-1932
Carl Petersen Møller
F:
27 jan. 1873
D:
26 feb. 1932
Laurids Thomsen Brønk
1904-1973
Laurids Thomsen Brønk
F:
23 mar. 1904
Gram s. (V. Linnet)
D:
22 maj 1973
Kjerstine Wogensen
Mads Møller Brønk
1907-1971
Mads Møller Brønk
F:
15 maj 1907
Gram s. (V. Linnet)
D:
25 aug. 1971
Gram s. (V. Lindet)
Marie Cecilie Brønk
Jørgen Hansen
1910-1962
Jørgen Hansen
F:
18 nov. 1910
D:
30 jul. 1962
Hygum Skov
Martha Thyra Brønk
Mads Kudsk
Frieda Lasina Brønk
Evald Peter Møller
1909-1988
Evald Peter Møller
F:
27 aug. 1909
D:
25 aug. 1988
Maren Møller
1875-1925
Maren Møller
F:
13 dec. 1875
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
8 jul. 1925
Anders Thomsen Brønk
1872-
Anders Thomsen Brønk
F:
14 sep. 1872
Gram s. (V. Linnet)
G:
31 jul. 1903
Gram
Mads Møller
Esther Jacobsen
1918-1985
Esther Jacobsen
F:
30 jan. 1918
D:
1985
Anna Marie Møller
1879-
Anna Marie Møller
F:
30 mar. 1879
Maria Thysen
1840-1926
Maria Thysen
F:
14 jul. 1840
D:
7 nov. 1926
Mads Pedersen Møller
1836-1881
Mads Pedersen Møller
F:
7 mar. 1836
Vodder s. (Åved)
G:
1 maj 1862
D:
24 jun. 1881
Vodder s. (Gejlbjerg)
Maren Basballe
1800-1844
Maren Basballe
F:
5 mar. 1800
Vodder s. (Gånsager)
D:
11 okt. 1844
Vodder s. (Åved)
Hans Simonsen
1786-1847
Hans Simonsen
F:
24 apr. 1786
Vodder s. (Åved)
G:
26 okt. 1822
Vodder
D:
15 dec. 1847
Vodder s. (Åved)
Hanne Thyssen
1833-1879
Hanne Thyssen
F:
28 feb. 1833
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
13 nov. 1879
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Abeline Obling
1911-
Abeline Obling
F:
27 maj 1911
Skærbæk s. (Barsbøl)
Jens Petersen
Anne Marie Obling
1914-
Anne Marie Obling
F:
13 dec. 1914
Skærbæk s. (Barsbøl)
Hans Clausen
Hans Lassen Obling
1919-
Hans Lassen Obling
F:
15 mar. 1919
Skærbæk s. (Barsbøl)
Helga Obling
1921-
Helga Obling
F:
15 apr. 1921
Skærbæk s. (Barsbøl)
Nis Hansen Obling
1882-
Nis Hansen Obling
F:
23 mar. 1882
Vodder s. (Åved)
Else Nissen
1885-
Else Nissen
F:
21 jan. 1885
Døstrup
G:
4 nov. 1909
Døstrup
Simon Mikkelsen Obling
1884-1884
Simon Mikkelsen Obling
F:
23 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
D:
24 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
Marie Thyssen
Peter Thyssen
Inge Thyssen
Johannes Thyssen
Jørgen Nielsen Thyssen
Johanne Frederikke Ebsen
Anna Cathrine Thyssen
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
1905-
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
F:
16 aug. 1905
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Else Marie Rossen
Ib Jacobsen Holdt
Mathias Nissen Rossen
Jørn Thyssen Rossen
1949-
Jørn Thyssen Rossen
F:
25 apr. 1949
Toftlund s. (Ørderup)
Anne Marie Thyssen
Thorvald Andersen Rossen
1907-
Thorvald Andersen Rossen
F:
30 okt. 1907
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
22 mar. 1935
Peter Thyssen
Birte
Kjeld Thysen
Inge Marie
Hans Christian Thyssen
Anni
Josias Schack Thyssen
1914-1997
Josias Schack Thyssen
F:
13 jan. 1914
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
10 aug. 1997
Skærbæk s. (Kagebøl)
Maren (Maja) Hansen
Else Marie Obling
1885-
Else Marie Obling
F:
14 mar. 1885
Vodder s. (Åved)
Peter Thyssen
1878-
Peter Thyssen
F:
24 sep. 1878
Nr. Løgum
G:
6 okt. 1905
Hanne Obling
1887-1939
Hanne Obling
F:
13 aug. 1887
Vodder s. (Åved)
D:
24 jun. 1939
Thomas Andersen Fog
1882-1915
Thomas Andersen Fog
F:
1 jan. 1882
G:
11 jan. 1909
D:
2 jan. 1915
1. verdenskrig
Mads Rosenbæk
1891-
Mads Rosenbæk
F:
28 sep. 1891
Vejrup s. (Sdr. Vejrup)
G:
28 aug. 1920
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Dødfødt søn
Dødfødt søn
Hans Lassen Obling
1928-1928
Hans Lassen Obling
F:
28 jan. 1928
D:
14 jun. 1928
Hans Lassen Obling
1930-1997
Hans Lassen Obling
F:
12 feb. 1930
D:
14 dec. 1997
Anne Marie Obling
Simon Mikkelsen Obling
1892-1967
Simon Mikkelsen Obling
F:
18 jun. 1892
Vodder s. (Åved)
D:
15 feb. 1967
Ribe (hvilehjem "ved Åen")
Petrea Lastein
1903-1962
Petrea Lastein
F:
31 okt. 1903
Vodder s. (Birkelev)
G:
20 maj 1927
Vodder
D:
26 jun. 1962
Ribe (Sygehuset)
Elis Obling
1896-
Elis Obling
F:
11 jun. 1896
Vodder s. (Åved)
Hansine Svop
1894-
Hansine Svop
F:
11 mar. 1894
G:
30 maj 1922
Dødfødt datter
Anne Obling
1902-
Anne Obling
F:
11 jan. 1902
Vodder s. (Åved)
Ane Marie Thyssen
1863-
Ane Marie Thyssen
F:
11 aug. 1863
Vodder s. (Gånsager)
Hans Lassen Nissen Obling
1858-1938
Hans Lassen Nissen Obling
F:
5 sep. 1858
Vodder s. (Åved)
D:
23 sep. 1938
Simon Mikkelsen Thyssen
1835-1929
Simon Mikkelsen Thyssen
F:
22 jun. 1835
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
27 jul. 1929
Vodder s. (Gånsager)
Else Marie Beyer
1828-1865
Else Marie Beyer
F:
9 jul. 1828
Branderup
G:
13 nov. 1862
Vodder
D:
8 aug. 1865
Vodder s. (Gånsager)
Simon Mikkelsen Thyssen
1898-
Simon Mikkelsen Thyssen
F:
16 jul. 1898
Vodder s. (Gånsager)
Lotte Brandt
Lotte Brandt
G:
29 dec. 1930
Esther Frederikke Thyssen
1900-1922
Esther Frederikke Thyssen
F:
25 feb. 1900
Vodder s. (Gånsager)
D:
13 jan. 1922
Lorenz Riggelsen Thyssen
1902-
Lorenz Riggelsen Thyssen
F:
2 feb. 1902
Vodder s. (Gånsager)
Gerda Marie Carl
1904-
Gerda Marie Carl
F:
17 mar. 1904
Slagelse Skt. Peders Lands. (Landsgrav)
G:
17 mar. 1925
Brøns
Dødfødt datter
Anne Cathrine Thyssen
1905-
Anne Cathrine Thyssen
F:
15 jul. 1905
Vodder s. (Gånsager)
Kristian Vestergaard
1903-
Kristian Vestergaard
F:
22 feb. 1903
G:
8 okt. 1935
Mikael Simonsen Thyssen
1871-
Mikael Simonsen Thyssen
F:
15 jul. 1871
Vodder s. (Gånsager)
Marie M. Riggelsen
1871-1913
Marie M. Riggelsen
F:
28 jan. 1871
G:
12 jan. 1897
Vodder
D:
16 jun. 1913
Ingeborg Agathe Lund
1893-
Ingeborg Agathe Lund
F:
19 apr. 1893
Højer
G:
22 jun. 1918
Vodder
Andreas Simonsen Thyssen
1873-1873
Andreas Simonsen Thyssen
F:
18 maj 1873
Vodder s. (Gånsager)
D:
27 sep. 1873
Vodder s. (Gånsager)
Karl Thyssen Christensen
1900-1930
Karl Thyssen Christensen
F:
8 jul. 1900
Aarhus Domsogn (Redningshjemmet "Bethesda")
D:
6 dec. 1930
København (Rigshospitalet)
Gunde Marie Christensen
1903-
Gunde Marie Christensen
F:
16 sep. 1903
Hans Christensen
Anne Cathrine Christensen
1905-1991
Anne Cathrine Christensen
F:
10 dec. 1905
Toftlund
D:
30 dec. 1991
Hans Feddersen
1901-1974
Hans Feddersen
F:
25 jun. 1901
Kiel
G:
4 mar. 1930
Møgeltønder
D:
24 apr. 1974
Møgeltønder
Simon Thyssen Christensen
1910-1927
Simon Thyssen Christensen
F:
10 apr. 1910
Møgeltønder
D:
11 nov. 1927
Møgeltønder
Elna Laurine Christensen
Axel Henriksen
Christian Laurits Christensen
Johanne Andersen
Astrid Helene Christensen
1920-1993
Astrid Helene Christensen
F:
29 jul. 1920
Møgeltønder
D:
15 jan. 1993
Karsten Petersen Linnet
1912-1971
Karsten Petersen Linnet
F:
3 dec. 1912
Møgeltønder
G:
18 maj 1944
Møgeltønder
D:
17 dec. 1971
Else Marie Thyssen
1874-1956
Else Marie Thyssen
F:
29 maj 1874
Vodder s. (Gånsager)
D:
19 mar. 1956
Møgeltønder
Laurids Christian Christensen
1875-1965
Laurids Christian Christensen
F:
23 feb. 1875
Ravsted s. (Fogderup)
G:
13 dec. 1902
D:
20 dec. 1965
Møgeltønder
Peter Nissen Warming
1905-1908
Peter Nissen Warming
F:
22 sep. 1905
D:
5 apr. 1908
Simon Thyssen Warming
1907-1935
Simon Thyssen Warming
F:
18 aug. 1907
D:
21 jan. 1935
Anna Cathrine Warming
Peter Rasmussen
Dødfødt datter
1912-1912
Dødfødt datter
F:
15 jul. 1912
D:
15 jul. 1912
Marie Margrethe Warming
Andrea Thyssen
1877-1969
Andrea Thyssen
F:
6 jan. 1877
Vodder s. (Gånsager)
D:
24 jun. 1969
Tønder (Sygehuset)
Antonius Knudsen Eliazer Claudius Warming
1877-1945
Antonius Knudsen Eliazer Claudius Warming
F:
14 jul. 1877
Rodenæs
G:
9 jul. 1904
D:
13 feb. 1945
Ribe (sygehuset)
Jes Brodersen Thyssen
1881-1899
Jes Brodersen Thyssen
F:
4 jun. 1881
Vodder s. (Gånsager)
D:
21 jul. 1899
Vodder s. (Gånsager)
Anne Cathrine Beyer
1836-1913
Anne Cathrine Beyer
F:
3 maj 1836
G:
16 jun. 1871
Vodder
D:
1 feb. 1913
Vodder s. (Gånsager)
Kjesten Marie Thyssen
1838-1879
Kjesten Marie Thyssen
F:
24 jan. 1838
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
13 nov. 1879
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Jess Clausen Peters
1894-
Jess Clausen Peters
F:
20 nov. 1894
Anna Nielsen
1894-
Anna Nielsen
F:
26 maj 1894
G:
22 aug. 1920
Johan Gotfred Peters
1896-1916
Johan Gotfred Peters
F:
19 feb. 1896
D:
30 jun. 1916
August Adolf Peters
1897-
August Adolf Peters
F:
24 jun. 1897
Jenny Petrea Frederikke Hansen
1903-
Jenny Petrea Frederikke Hansen
F:
19 mar. 1903
G:
17 nov. 1923
Bodil Kirstine Peters
1899-
Bodil Kirstine Peters
F:
1 maj 1899
Niels Kristian M. Jensen
1897-
Niels Kristian M. Jensen
F:
3 maj 1897
G:
27 mar. 1921
Inger Marie Peters
1900-
Inger Marie Peters
F:
24 dec. 1900
Niels Storgaard
1895-
Niels Storgaard
F:
29 mar. 1895
G:
7 apr. 1922
Sigrid Petrea Peters
1906-
Sigrid Petrea Peters
F:
11 nov. 1906
Aksel Peder Munk
1905-1934
Aksel Peder Munk
F:
11 apr. 1905
G:
21 dec. 1928
D:
1 apr. 1934
Else Marie Kirstine Thyssen
1865-1922
Else Marie Kirstine Thyssen
F:
29 jun. 1865
Spandet s. (Mølby)
D:
14 okt. 1922
Jens Peter Peters
1869-1925
Jens Peter Peters
F:
20 okt. 1869
G:
3 dec. 1892
D:
26 jul. 1925
Severine Sørensen
1892-
Severine Sørensen
F:
13 nov. 1892
Knud Schmidt
1891-
Knud Schmidt
F:
27 apr. 1891
G:
13 nov. 1914
Inge Marie Sørensen
Hans Sørensen
1905-
Hans Sørensen
F:
27 mar. 1905
Jensine Kristine Hunderup
1904-
Jensine Kristine Hunderup
F:
15 okt. 1904
Skærbæk s. (Hjemsted)
Maren Kirstine Thyssen
1867-
Maren Kirstine Thyssen
F:
20 feb. 1867
Spandet s. (Mølby)
Søren Sørensen
Michael Simonsen Thyssen
1869-
Michael Simonsen Thyssen
F:
18 jul. 1869
Vodder s. (Gånsager)
Dødfødt søn
Hanne Thyssen
1873-1876
Hanne Thyssen
F:
6 mar. 1873
Vodder s. (Gånsager Mark)
D:
6 jul. 1876
Vodder s. (Gånsager Mark)
Andreas Petersen Thyssen
1875-
Andreas Petersen Thyssen
F:
23 mar. 1875
Vodder s. (Gånsager Mark)
Janke Hans Lorenzen
Maren Andersen Grøn
Inge Maria Cathrine Hunderup
1903-
Inge Maria Cathrine Hunderup
F:
25 maj 1903
Skærbæk s. (Hjemsted)
Carl Martin Lorenzen
1898-
Carl Martin Lorenzen
F:
17 okt. 1898
Neukirchen s. (Süderdeich)
G:
10 nov. 1925
Vodder
Jensine Kristine Hunderup
1904-
Jensine Kristine Hunderup
F:
15 okt. 1904
Skærbæk s. (Hjemsted)
Hans Sørensen
1905-
Hans Sørensen
F:
27 mar. 1905
Jens Hunderup
1906-
Jens Hunderup
F:
8 jan. 1906
Vodder s. (Gånsager)
Clara Andreasen
1906-
Clara Andreasen
F:
21 nov. 1906
G:
6 okt. 1929
Jes Clausen Hunderup
Ingeborg Hansen
Petra Jette Petersen
Thyra Hunderup
1912-1912
Thyra Hunderup
F:
12 jul. 1912
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 dec. 1912
Hans Mathiesen Hunderup
Hanne Thyssen
1877-1952
Hanne Thyssen
F:
30 jun. 1877
Vodder s. (Gånsager Mark)
D:
12 dec. 1952
Vodder s. (Frifelt)
Hans Jensen Hunderup
1877-1968
Hans Jensen Hunderup
F:
22 feb. 1877
Skærbæk s.
G:
14 dec. 1901
D:
9 dec. 1968
V. Vedsted s. (statshosp.)
Jessine Clausmine Thyssen
1879-
Jessine Clausmine Thyssen
F:
22 maj 1879
Vodder s. (Gånsager Mark)
Peter Nielsen Laursen
1876-
Peter Nielsen Laursen
F:
5 nov. 1876
G:
17 maj 1902
Brøns
Peter Jessen Beck
1873-
Peter Jessen Beck
F:
15 aug. 1873
Vodder s. (Birkelev)
G:
20 feb. 1930
Rejsby
Jes Clausen Thyssen
1840-1879
Jes Clausen Thyssen
F:
26 okt. 1840
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
21 apr. 1879
Vodder s. (Gånsager Mark)
Inge Marie Petersen
1842-1917
Inge Marie Petersen
F:
25 dec. 1842
G:
6 apr. 1865
D:
30 dec. 1917
Peter Nielsen Thyssen
Aase Lyngby Jensen
Otto Bernhard Thyssen
Bruno Gustav Thyssen
Gurli Nielsen
Helmut Thyssen
Frederik Mikkelsen Thyssen
1879-
Frederik Mikkelsen Thyssen
F:
1 apr. 1879
Anna Louise Henriette Schmidt
1884-1938
Anna Louise Henriette Schmidt
F:
14 jan. 1884
G:
21 maj 1910
D:
27 maj 1938
Peter Mikkelsen Thyssen
1843-1888
Peter Mikkelsen Thyssen
F:
1 sep. 1843
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
2 feb. 1888
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Mette M. Thomsen
1843-
Mette M. Thomsen
F:
3 nov. 1843
G:
4 apr. 1877
Else Marie Basballe
1802-1844
Else Marie Basballe
F:
8 nov. 1802
Vodder s. (Gånsager)
D:
31 mar. 1844
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Michael Simonsen Thyssen
1804-1876
Michael Simonsen Thyssen
F:
14 jan. 1804
Vodder s. (Åved)
G:
25 apr. 1832
D:
9 jan. 1876
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Hans Basballe
1805-1845
Hans Basballe
F:
6 dec. 1805
D:
15 jun. 1845
Adser Basballe
1808-1808
Adser Basballe
F:
22 aug. 1808
D:
30 aug. 1808
Hanne Pedersdatter
1771-1808
Hanne Pedersdatter
F:
2 apr. 1771
Vodder s. (Birkelev)
D:
23 aug. 1808
Vodder s. (Gånsager)
Jes Clausen Jensen
1765-1841
Jes Clausen Jensen
F:
21 jul. 1765
G:
25 apr. 1794
D:
24 maj 1841
Maren Clausdatter
1737-1799
Maren Clausdatter
F:
1737
Vodder s. (Birkelev)
D:
12 jan. 1799
Vodder s. (Birkelev)
Peder Hansen
Maren Clausdatter
1735-1736
Maren Clausdatter
F:
1735
Vodder s. (Birkelev)
D:
1736
Vodder s. (Birkelev)
Claus Nissen
1699-1781
Claus Nissen
F:
24 aug. 1699
Brøns s. (Astrup)
D:
19 feb. 1781
Vodder s. (Birkelev)
Bodil Pedersdatter
1692-1746
Bodil Pedersdatter
F:
1692
Vodder s. (Gånsager)
G:
4 okt. 1722
Vodder
D:
1746
Vodder s. (Birkelev)
Jap Clausen
1748-1769
Jap Clausen
F:
1748
Vodder s. (Birkelev)
D:
7 nov. 1769
Vodder s. (Birkelev)
Claus Jensen
1777-1794
Claus Jensen
F:
19 aug. 1777
D:
9 feb. 1794
Michael Outzen
1810-
Michael Outzen
F:
1810
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anne Cathrine Outzen
1812-
Anne Cathrine Outzen
F:
1812
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Jens Clausen Outzen
1813-1827
Jens Clausen Outzen
F:
1813
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
17 nov. 1827
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Andreas Outzen
1815-1825
Andreas Outzen
F:
27 sep. 1815
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
18 jul. 1825
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Margrethe Krogs
1819-1826
Margrethe Krogs
F:
3 jul. 1819
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
16 jun. 1826
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anne Marie Outzen
1823-
Anne Marie Outzen
F:
4 dec. 1823
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Mette Malene Jensdatter
1780-1826
Mette Malene Jensdatter
F:
8 nov. 1780
Vodder s. (Birkelev)
D:
12 apr. 1826
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Hans Jesper Mikkelsen Outzen
1780-1860
Hans Jesper Mikkelsen Outzen
F:
1780
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
21 okt. 1809
Skærbæk
D:
25 jul. 1860
Skærbæk
Anna Jensdatter
1783-
Anna Jensdatter
F:
24 jul. 1783
Karen Jensdatter
1787-
Karen Jensdatter
F:
6 aug. 1787
Jens Clausen
1750-1808
Jens Clausen
F:
1750
D:
27 jan. 1808
Margrethe Nicolaisdatter
ca. 1754-1789
Margrethe Nicolaisdatter
F:
ca. 1754
G:
26 okt. 1776
D:
28 jun. 1789
Nicolai Nissen Jensen
1792-
Nicolai Nissen Jensen
F:
13 mar. 1792
Anna Margrethe Petersdatter
Dødfødt søn
1832-1832
Dødfødt søn
F:
16 apr. 1832
D:
16 apr. 1832
Claus Nissen Jensen
1794-1836
Claus Nissen Jensen
F:
21 jul. 1794
D:
28 feb. 1836
Anna Pedersdatter
1800-1856
Anna Pedersdatter
F:
1800
G:
10 nov. 1827
D:
19 jun. 1856
Mette Marie Ewald
1848-1848
Mette Marie Ewald
F:
26 jul. 1848
D:
19 aug. 1848
Peder Lauridsen Ewald
1849-1849
Peder Lauridsen Ewald
F:
29 jul. 1849
D:
7 nov. 1849
Peder Hansen Ewald
1850-1852
Peder Hansen Ewald
F:
1 nov. 1850
D:
12 jan. 1852
Niels Lund
1903-1944
Niels Lund
F:
1 jan. 1903
Brøns
D:
7 apr. 1944
Silkeborg (sanatorium)
Hans Peter Lund
1903-
Hans Peter Lund
F:
5 nov. 1903
Brøns
Kjestine Margrethe Lund
1905-
Kjestine Margrethe Lund
F:
20 feb. 1905
Brøns
Niels Ewald Lund
1907-1944
Niels Ewald Lund
F:
7 mar. 1907
Brøns
D:
7 apr. 1944
Silkeborg (sanatorium)
Gunder Dorthea Lund
Hans Peter Lund
Anna Ewald
1879-
Anna Ewald
F:
5 jun. 1879
Brøns
Andreas Carstensen Lund
1869-1929
Andreas Carstensen Lund
F:
19 jan. 1869
G:
11 jan. 1902
Brøns
D:
16 sep. 1929
Brøns
Hans Hansen
1877-
Hans Hansen
F:
30 jun. 1877
Billum s. (Tarp)
G:
12 jul. 1931
Brøns
Gunder Dorthea Ewald
Anna Petrea Ewald
Agathe Ewald
Inger Ewald
Margrethe Ewald
Jes Lassen Ewald
1881-1960
Jes Lassen Ewald
F:
12 maj 1881
Brøns
D:
12 jun. 1960
Emmerlev s.
Frieda Jessine Drangsfeldt
1904-1957
Frieda Jessine Drangsfeldt
F:
3 jun. 1904
Toftlund s. (Toftlund Mark)
G:
2 maj 1927
Skærbæk
D:
27 nov. 1957
Brøns
Agathe Ewald
1883-
Agathe Ewald
F:
30 mar. 1883
Brøns
Andreas Boesen
1883-
Andreas Boesen
F:
28 maj 1883
Skærbæk s. (Ullerup)
G:
1 feb. 1912
Brøns
Petra Jenny Ewald
1885-1888
Petra Jenny Ewald
F:
15 jul. 1885
Brøns
D:
17 nov. 1888
Brøns
Bodil Gertrude Ewald
1887-
Bodil Gertrude Ewald
F:
25 mar. 1887
Brøns
Heinrich Johannes Koester
1890-
Heinrich Johannes Koester
F:
24 feb. 1890
G:
4 nov. 1919
Brøns
Petra Jenny Ewald
1890-1895
Petra Jenny Ewald
F:
5 sep. 1890
Brøns
D:
28 mar. 1895
Brøns
Hans Peter Ewald
1852-1933
Hans Peter Ewald
F:
4 nov. 1852
Brøns
D:
8 nov. 1933
Brøns
Gunder Dorthea Møller
1849-1914
Gunder Dorthea Møller
F:
18 aug. 1849
G:
24 okt. 1877
Brøns
D:
30 apr. 1914
Brøns
Anna Ewald
1886-
Anna Ewald
F:
31 okt. 1886
Brøns
Hans Martin Jørgensen
1881-
Hans Martin Jørgensen
F:
8 maj 1881
Kissendrup
G:
31 mar. 1910
Brøns
Peter Jensen Ewald
1889-
Peter Jensen Ewald
F:
17 apr. 1889
Brøns
Cathrine Louise Ewald
1891-
Cathrine Louise Ewald
F:
12 mar. 1891
Brøns
Petrea Ewald
1893-
Petrea Ewald
F:
17 mar. 1893
Brøns
Søren Nielsen
Søren Nielsen
G:
3 jun. 1921
Brøns
Gunner Ewald
Aage Ewald
1931-1931
Aage Ewald
F:
25 mar. 1931
Brøns
D:
28 mar. 1931
Brøns
Aage Ewald
Bent Ewald
Carl Gotfred Ewald
1894-
Carl Gotfred Ewald
F:
31 maj 1894
Brøns
Ane Marie Lund
1896-
Ane Marie Lund
F:
25 jul. 1896
G:
23 nov. 1923
Brøns
Hans Beck Ewald
1896-
Hans Beck Ewald
F:
17 jan. 1896
Brøns
Jacob Claudius Ewald
1898-
Jacob Claudius Ewald
F:
29 maj 1898
Brøns
Knud Andersen Ewald
1855-
Knud Andersen Ewald
F:
28 sep. 1855
Brøns
Gunder Dorthea Møller
1859-
Gunder Dorthea Møller
F:
30 jul. 1859
G:
17 okt. 1885
Brøns
Meta Margrethe Ewald
1857-1858
Meta Margrethe Ewald
F:
6 nov. 1857
D:
7 mar. 1858
Peder Laurids Ewald
1859-1859
Peder Laurids Ewald
F:
2 apr. 1859
D:
10 jul. 1859
Carl Gotfred Ewald
1861-1861
Carl Gotfred Ewald
F:
18 feb. 1861
D:
9 jun. 1861
Meta Margrethe Ewald
1862-
Meta Margrethe Ewald
F:
10 okt. 1862
Anne Beck
1821-1893
Anne Beck
F:
25 jun. 1821
Vodder s. (Birkelev)
D:
30 maj 1893
Brøns
Peder Jensen Ewald
1814-1882
Peder Jensen Ewald
F:
21 jun. 1814
G:
30 okt. 1847
Brøns
D:
10 maj 1882
Brøns
Peter Hansen Beck
1823-1903
Peter Hansen Beck
F:
18 maj 1823
Vodder s. (Birkelev)
D:
23 feb. 1903
Brøns
Gertrud Ewald
1808-
Gertrud Ewald
F:
13 apr. 1808
G:
30 okt. 1857
Karen Schmidt
1838-1900
Karen Schmidt
F:
11 maj 1838
G:
11 maj 1883
Brøns
D:
6 jan. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Hans Pedersen Beck
1859-1859
Hans Pedersen Beck
F:
10 dec. 1859
Vodder s. (Birkelev)
D:
28 dec. 1859
Vodder s. (Birkelev)
Anne Margrethe Beck
1861-1867
Anne Margrethe Beck
F:
21 mar. 1861
Vodder s. (Birkelev)
D:
26 okt. 1867
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt søn
1864-1864
Dødfødt søn
F:
10 jul. 1864
Vodder s. (Birkelev)
D:
10 jul. 1864
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt søn
1890-1890
Dødfødt søn
F:
30 jan. 1890
Spandet
D:
30 jan. 1890
Spandet
Ane Marie Roost
1891-1893
Ane Marie Roost
F:
13 jan. 1891
Spandet
D:
15 nov. 1893
Spandet
Inge Marie Roost
1893-1965
Inge Marie Roost
F:
6 maj 1893
Spandet
D:
1 feb. 1965
Ribe (Amtssygeh.)
Laurids Clausen Nørgaard
Markus Andersen Roost
1897-1897
Markus Andersen Roost
F:
27 jun. 1897
Spandet
D:
27 nov. 1897
Spandet
Markus Andersen Roost
1899-1899
Markus Andersen Roost
F:
1 maj 1899
Spandet
D:
13 jul. 1899
Spandet
Jens Clausen Roost
1904-
Jens Clausen Roost
F:
16 sep. 1904
Spandet
Margrethe Kirstine Beck
1867-1906
Margrethe Kirstine Beck
F:
27 dec. 1867
Vodder s. (Birkelev)
D:
11 jul. 1906
Spandet
Adzer Andersen Roost
1860-1920
Adzer Andersen Roost
F:
18 dec. 1860
Spandet
G:
17 nov. 1888
Spandet
D:
7 mar. 1920
Spandet
Hans Peter Beck
1875-
Hans Peter Beck
F:
29 aug. 1875
Vodder s. (Birkelev)
Jens Clausen Beck
1827-1896
Jens Clausen Beck
F:
10 jul. 1827
Vodder s. (Birkelev)
D:
25 dec. 1896
Vodder s. (Birkelev)
Inger Marie Pedersen
ca. 1834-
Inger Marie Pedersen
F:
ca. 1834
G:
13 nov. 1858
Vodder
Margrethe Krog Jensdatter
1796-1857
Margrethe Krog Jensdatter
F:
21 jul. 1796
Vodder s. (Birkelev)
D:
20 feb. 1857
Vodder s. (Birkelev)
Hans Pedersen
1788-1856
Hans Pedersen
F:
29 aug. 1788
Vodder s. (Birkelev)
G:
28 okt. 1820
D:
6 apr. 1856
Vodder s. (Birkelev)
Anne Nicolaisdatter
ca. 1759-1821
Anne Nicolaisdatter
F:
ca. 1759
G:
28 maj 1790
D:
20 jun. 1821
Anders Clausen
1751-1775
Anders Clausen
F:
1751
Vodder s. (Birkelev)
D:
11 feb. 1775
Vodder s. (Birkelev)
Anne Jepsdatter
1718-1752
Anne Jepsdatter
F:
1718
Vodder s. (Birkelev)
G:
17 nov. 1747
Vodder
D:
1752
Vodder s. (Birkelev)
Malene Nielsdatter
1714-1780
Malene Nielsdatter
F:
1714
G:
24 nov. 1752
Vodder
D:
23 maj 1780
Karen Nisdatter
Jens Nissen
1703-1769
Jens Nissen
F:
1703
Brøns s. (Astrup)
D:
2 okt. 1769
Vodder s. (Gånsager)
Maren Jesdatter
1703-1762
Maren Jesdatter
F:
1703
Vodder s. (Gånsager)
G:
12 okt. 1732
Vodder
D:
7 apr. 1762
Vodder s. (Gånsager)
Maren Hansdatter
1736-
Maren Hansdatter
F:
1736
Brøns s. (Astrup)
Karen Hansdatter
1738-
Karen Hansdatter
F:
1738
Brøns s. (Astrup)
Cathrine Hansdatter
1741-1743
Cathrine Hansdatter
F:
1741
Brøns s. (Astrup)
D:
1743
Brøns s. (Astrup)
Anne Hansdatter
1745-1745
Anne Hansdatter
F:
1745
Brøns s. (Astrup)
D:
1745
Brøns s. (Astrup)
Nis Hansen
1749-
Nis Hansen
F:
1749
Brøns s. (Astrup)
Hans Nissen
1706-1771
Hans Nissen
F:
1706
Brøns s. (Astrup)
D:
1771
Brøns s. (Astrup)
Anne Knudsdatter
1712-
Anne Knudsdatter
F:
1712
Brøns s. (Søndernæs)
G:
20 apr. 1733
Brøns
Maren Nisdatter
Maren Jensdatter
1668-1730
Maren Jensdatter
F:
1668
Brøns s. (Havervad)
D:
1730
Brøns s. (Astrup)
Nis Clausen
ca. 1665-1735
Nis Clausen
F:
ca. 1665
G:
1696
Vodder
D:
1735
Brøns s. (Astrup)
Hans Christensen
Else Christensdatter
Dødfødt søn
1835-1835
Dødfødt søn
F:
13 okt. 1835
Rejsby
D:
13 okt. 1835
Rejsby
Dødfødt datter
1837-1837
Dødfødt datter
F:
19 aug. 1837
Rejsby
D:
19 aug. 1837
Rejsby
Dødfødt søn
1838-1838
Dødfødt søn
F:
17 dec. 1838
Rejsby
D:
17 dec. 1838
Rejsby
Dødfødt søn
1838-1838
Dødfødt søn
F:
17 dec. 1838
Rejsby
D:
17 dec. 1838
Rejsby
Adser Hansen Søndergaard
1863-
Adser Hansen Søndergaard
F:
26 maj 1863
Bothilde Beyer
Simon Hansen Nielsen Søndergaard
1865-1865
Simon Hansen Nielsen Søndergaard
F:
21 jan. 1865
D:
28 jan. 1865
Simon Hansen Søndergaard
1866-
Simon Hansen Søndergaard
F:
25 feb. 1866
Dødfødt søn
1868-1868
Dødfødt søn
F:
18 jan. 1868
D:
18 jan. 1868
Johanne Søndergaard
1869-
Johanne Søndergaard
F:
3 jan. 1869
Fred Calloway
Marie Hansen Søndergaard
1870-
Marie Hansen Søndergaard
F:
22 sep. 1870
Christian Luffe Søndergaard
1872-1929
Christian Luffe Søndergaard
F:
31 mar. 1872
D:
1929
Kirsten Søndergaard
1903-
Kirsten Søndergaard
F:
4 jun. 1903
Anna Søndergaard
1904-1940
Anna Søndergaard
F:
9 nov. 1904
D:
23 okt. 1940
København
Ingrid Søndergaard
1906-
Ingrid Søndergaard
F:
19 jun. 1906
Niels Henrik Jacobsen
1897-1980
Niels Henrik Jacobsen
F:
3 dec. 1897
G:
2 jan. 1945
D:
17 feb. 1980
Adser Schack Søndergaard
1908-1966
Adser Schack Søndergaard
F:
5 nov. 1908
D:
1966
Edith Bolvig
Hans Jørgen Søndergaard
1874-1942
Hans Jørgen Søndergaard
F:
11 jan. 1874
D:
28 maj 1942
København
Anne Cathrine Schack
1878-1948
Anne Cathrine Schack
F:
7 aug. 1878
Brøns
G:
27 jul. 1902
Ribe (Skt. Katharinæ)
D:
15 apr. 1948
Jørgen Feddersen Søndergaard
1875-1875
Jørgen Feddersen Søndergaard
F:
2 nov. 1875
D:
14 dec. 1875
Adser Hansen Rosenkrands
1905-
Adser Hansen Rosenkrands
F:
1905
Adser Leick
Palle Leick
Søren Leick
Adser Ludvig Rosenkrands Leick
1928-2018
Adser Ludvig Rosenkrands Leick
F:
30 jun. 1928
Tønder
D:
maj 2018
Inger Rosenbom Jensen
1930-2011
Inger Rosenbom Jensen
F:
3 jan. 1930
Tønder
G:
1954
D:
12 sep. 2011
Sønderborg
Willy Geo Leick
1932-
Willy Geo Leick
F:
17 mar. 1932
Burkal s. (Lydersholm)
Ellen Schmidt
1937-
Ellen Schmidt
F:
9 mar. 1937
Sønderborg
Vagn Ravnsgaard Leick
1939-
Vagn Ravnsgaard Leick
F:
13 apr. 1939
Burkal s. (Lydersholm)
Nini Billeskov Jansen
1940-
Nini Billeskov Jansen
F:
30 dec. 1940
Paris
Leif Preben Leick
1942-
Leif Preben Leick
F:
7 maj 1942
Burkal s. (Lydersholm)
Bente Røhling
1942-
Bente Røhling
F:
5 sep. 1942
Holbæk
Ellen Kirstine Rosenkrands
1906-1947
Ellen Kirstine Rosenkrands
F:
1906
D:
dec. 1947
Friedrich Wilhelm (Willy) Leick
1898-
Friedrich Wilhelm (Willy) Leick
F:
17 jul. 1898
Haderslev
Kirstine Rosenkrands
Banke Jørgensen
Hansine Marie Søndergaard
1877-
Hansine Marie Søndergaard
F:
28 apr. 1877
Anders Christian Abel Rosenkrands
1880-1940
Anders Christian Abel Rosenkrands
F:
17 apr. 1880
Gram s. (Enderupskov)
D:
23 maj 1940
Haderslev (Domsognet)
Caroline Søndergaard
1879-1879
Caroline Søndergaard
F:
30 mar. 1879
D:
16 dec. 1879
Jørgen Feddersen Søndergaard
1881-
Jørgen Feddersen Søndergaard
F:
6 aug. 1881
Adser Hansen Søndergaard
1840-1928
Adser Hansen Søndergaard
F:
11 jan. 1840
D:
22 aug. 1928
Christine Nielsen
1838-1896
Christine Nielsen
F:
20 aug. 1838
Tønder s. (Tved)
G:
6 mar. 1863
D:
1 jul. 1896
Dødfødt datter
1843-1843
Dødfødt datter
F:
10 jan. 1843
Rejsby
D:
10 jan. 1843
Rejsby
Søren Hansen Søndergaard
1845-
Søren Hansen Søndergaard
F:
14 aug. 1845
Adser Hansen Søndergaard
1805-1849
Adser Hansen Søndergaard
F:
18 apr. 1805
Rejsby
D:
29 jan. 1849
Rejsby
Johanne Cathrine Schmidt
1808-1881
Johanne Cathrine Schmidt
F:
17 aug. 1808
G:
31 okt. 1835
Rejsby
D:
30 okt. 1881
Maren Knudsdatter
1766-
Maren Knudsdatter
F:
25 okt. 1766
Rejsby
Adser Hansen
-1813
Adser Hansen
G:
21 okt. 1796
Rejsby
D:
22 dec. 1813
Rejsby
Dødfødt søn
1799-1799
Dødfødt søn
F:
14 apr. 1799
Rejsby
D:
14 apr. 1799
Rejsby
Christiane Knudsen
1824-1832
Christiane Knudsen
F:
31 okt. 1824
Rejsby
D:
13 apr. 1832
Rejsby
Else Marie Knudsen
1826-
Else Marie Knudsen
F:
17 sep. 1826
Rejsby
Anders Lauridsen Knudsen
1828-
Anders Lauridsen Knudsen
F:
3 sep. 1828
Rejsby
Andrea Munchgaard
1852-
Andrea Munchgaard
F:
12 mar. 1852
G:
18 feb. 1882
Kirsten Knudsen
1830-
Kirsten Knudsen
F:
12 okt. 1830
Rejsby
Christiane Knudsen
1832-
Christiane Knudsen
F:
21 nov. 1832
Niels Lauridsen Knudsen
1834-
Niels Lauridsen Knudsen
F:
15 aug. 1834
Rejsby
Caroline Knudsen
1836-1836
Caroline Knudsen
F:
15 apr. 1836
Rejsby
D:
20 apr. 1836
Rejsby
Karen Nielsen
1870-1890
Karen Nielsen
F:
9 jul. 1870
Rejsby
D:
13 sep. 1890
Rejsby
Ellen Nielsen
1872-1955
Ellen Nielsen
F:
10 aug. 1872
Rejsby
D:
1955
Erik Petersen
1875-1916
Erik Petersen
F:
10 mar. 1875
Aabenraa
G:
1 jun. 1898
D:
1916
Christine Nielsen
1874-
Christine Nielsen
F:
11 aug. 1874
Rejsby
Søren Marinus Sørensen
Laura Ansine Nielsen
1877-1888
Laura Ansine Nielsen
F:
19 jun. 1877
Rejsby
D:
2 aug. 1888
Rejsby
Hans Lauridsen Bjerrum
1904-
Hans Lauridsen Bjerrum
F:
28 maj 1904
Rejsby
Anna Kristine Klinge
1910-
Anna Kristine Klinge
F:
27 apr. 1910
Hviding s. (Høgsbro)
G:
3 okt. 1936
Hviding
Maren Bjerrum
1906-1934
Maren Bjerrum
F:
21 apr. 1906
Rejsby
D:
30 dec. 1934
Vejlefjord Sanatorium
Marie Kirstine Nielsen
1879-1962
Marie Kirstine Nielsen
F:
26 apr. 1879
Rejsby
D:
24 nov. 1962
Rejsby
Laurids Lauridsen Bjerrum
1876-1961
Laurids Lauridsen Bjerrum
F:
3 maj 1876
Rejsby
D:
25 aug. 1961
Rejsby
Caroline Knudsen
1837-1888
Caroline Knudsen
F:
8 jun. 1837
Rejsby
D:
22 jul. 1888
Rejsby
Hans Madsen Nielsen
1834-1900
Hans Madsen Nielsen
F:
11 maj 1834
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
G:
5 nov. 1868
Rejsby
D:
14 apr. 1900
Rejsby
Mette Marie Ansine Knudsen
1839-1920
Mette Marie Ansine Knudsen
F:
10 feb. 1839
Rejsby
D:
30 jan. 1920
Karsten Andersen Petersen
1836-1929
Karsten Andersen Petersen
F:
1836
G:
3 maj 1871
D:
3 maj 1929
Knud Lauridsen Østergaard
1801-1864
Knud Lauridsen Østergaard
F:
25 sep. 1801
Rejsby
D:
9 dec. 1864
Rejsby
Karen Nielsdatter
1801-1864
Karen Nielsdatter
F:
23 jan. 1801
Varde
G:
9 dec. 1824
Rejsby
D:
3 jul. 1864
Rejsby s.
Dødfødt datter
1804-1804
Dødfødt datter
F:
11 jul. 1804
Rejsby
D:
11 jul. 1804
Rejsby
Anders Lauridsen Knudsen
1768-1821
Anders Lauridsen Knudsen
F:
17 dec. 1768
Rejsby
D:
14 sep. 1821
Rejsby
Christiane Radoor
1769-1815
Christiane Radoor
F:
6-7 jan. 1769
Rejsby
G:
19 okt. 1798
Rejsby
D:
2 jan. 1815
Rejsby
Hans Christensen Østergaard
1819-
Hans Christensen Østergaard
F:
25 Maj 1819
Rejsby
Anne Hansdatter
ca. 1781-
Anne Hansdatter
F:
ca. 1781
Hanne Jensen
1874-
Hanne Jensen
F:
10 okt. 1874
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Niels Andersen Jensen
1876-
Niels Andersen Jensen
F:
1 apr. 1876
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Kjerstine Jensen
1877-1877
Kjerstine Jensen
F:
21 jun. 1877
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
22 jul. 1877
Ballum s. (Bodsbøl)
Jens Lassen Jensen
1881-
Jens Lassen Jensen
F:
24 nov. 1881
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Skak Jensen Petersen
1903-
Skak Jensen Petersen
F:
15 jul. 1903
Ballum s. (Bodsbøl)
Erna Minna Henning
Kirstine Jensen
1883-
Kirstine Jensen
F:
13 jan. 1883
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Olde Petersen
1876-1951
Hans Olde Petersen
F:
8 nov. 1876
Tønder
G:
30 sep. 1900
Ballum
D:
20 jan. 1951
Flensborg
Magnus Jensen
1884-1885
Magnus Jensen
F:
18 nov. 1884
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
2 jul. 1885
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Skak Jensen
1919-
Skak Jensen
F:
18 jul. 1919
Ballum s. (Bodsbøl)
Anna Andersen
Anna Andersen
G:
3 aug. 1945
Abild
NN
Ane Pedrea Jensen
1921-
Ane Pedrea Jensen
F:
8 jun. 1921
Ballum s. (Bodsbøl)
Finn
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
1909-
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
F:
28 apr. 1909
Nyborg
Magnus Jensen
1888-1950
Magnus Jensen
F:
2 apr. 1888
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
6 feb. 1950
Augustenborg (sindssygehospitalet)
Bothilde Møller
1899-
Bothilde Møller
F:
19 nov. 1899
Ballum s. (Husum)
G:
7 jan. 1919
Ballum
Skak Jensen
1851-1921
Skak Jensen
F:
8 aug. 1851
Rødding s. (Hundebøl)
D:
4 okt. 1921
Tønder
Christiane Frederikke Hansen
1848-1921
Christiane Frederikke Hansen
F:
20 jan. 1848
Mjolden s. (Forballum)
D:
26 dec. 1921
Tønder
Henrik Vilhelm Augsburg
Prisca Tugendreich Grethe von Rehling-Quistgaard
1911-1979
Prisca Tugendreich Grethe von Rehling-Quistgaard
F:
15 aug. 1911
D:
26 mar. 1979
Agnete Juliane Augsburg
Henrik Vilhelm Augsburg
1885-1967
Henrik Vilhelm Augsburg
F:
26 apr. 1885
Hørsholm
D:
20 sep. 1967
Anne Flensborg
1886-1962
Anne Flensborg
F:
25 feb. 1886
Roskilde
G:
3 nov. 1909
Roskilde
D:
1962
Jens Jørgen Jannik Jensen Augsburg
1918-
Jens Jørgen Jannik Jensen Augsburg
F:
25 feb. 1918
Karen Løppenthin
1922-
Karen Løppenthin
F:
1922
Emilie Birgitte Margaret Augsburg
1921-
Emilie Birgitte Margaret Augsburg
F:
7 feb. 1921
Kirsten Augsburg
1923-2007
Kirsten Augsburg
F:
20 jan. 1923
D:
8 feb. 2007
Kenn Jespersen
NN Verhey van Wijk
Jens Jannik Jensen Augsburg
1886-1948
Jens Jannik Jensen Augsburg
F:
11 jun. 1886
Roskilde
D:
19 mar. 1948
Thyra Antoinette Malling
1888-
Thyra Antoinette Malling
F:
29 0kt 1888
København
G:
11 maj 1917
København (Helligånds k.)
Allan Augsburg
Asger Skak Augsburg
1890-
Asger Skak Augsburg
F:
6 feb. 1890
NN
Ejner Justus Kresten Augsburg
Jens Jannik Augsburg
Ejner Hugo Augsburg
1892-1971
Ejner Hugo Augsburg
F:
26 apr. 1892
København
D:
26 okt. 1971
København
Aase Ulrich
1900-
Aase Ulrich
F:
19 okt. 1900
København
G:
11 nov. 1927
København (Garnisons k.)
Jens Jannik Jensen Augsburg
1854-1930
Jens Jannik Jensen Augsburg
F:
13 okt. 1854
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
13 jun. 1930
Emilie Henriette Erichsen Hansen
1865-1929
Emilie Henriette Erichsen Hansen
F:
2 feb. 1865
G:
25 maj 1884
Roskilde
D:
1929
Karl Lund
Gunder Marie Lund
Kjeld Helge Lund
Theodor Jensen Lund
Sophie Jespersen
Kirsten Lund
Hans Jessen
Karl Preben Lund
Marie Jensen
Dagmar Lund
Ove Kirk Andersen
Signe Lund
Niels Jensen
Anders Petersen Lund
1914-1968
Anders Petersen Lund
F:
15 mar. 1914
D:
24 apr. 1968
Christiane Boisen
Kirsten Jensen
Børge Andersen
Solvejg Jensen
Christian Andersen
Ane Marie Winther Lund
Kresten Jensen
Jens Erik Lund
NN
Knud M. Lund
Lene
Karl Lund
Anna Lene NN
Christian Lund
Kirsten
Carsten Lund
Aage G. Lund
Jensine Jensen
Ehm Asger Ehmsen
Carl Olav Ehmsen
Joan Jensen
Kirsten Ehmsen
Hartvig Larsen
Cecilie Lund Ehmsen
Peter Steffensen
Amalie Martine Lund
William Ehmsen
1919-1985
William Ehmsen
F:
17 apr. 1919
Ballum s. (Nørhus)
D:
4 mar. 1985
Kirsten Jensen
1886-1973
Kirsten Jensen
F:
25 sep. 1886
Ballum s. (Vesterende)
D:
1973
Carl Lund
1877-1937
Carl Lund
F:
7 aug. 1877
Rejsby-Ballum
G:
8 dec. 1911
Ballum
D:
12 aug. 1937
Rejsby-Ballum
Jens Lassen Jensen
1889-1918
Jens Lassen Jensen
F:
1 jan. 1889
Ballum s. (Vesterende)
D:
11 jun. 1918
Frankrig (mellem Ressons og Marquelise)
Theodor Jensen
1923-1999
Theodor Jensen
F:
4 maj 1923
Tønder (sygehuset)
D:
28 dec. 1999
Ulla Kirstine Margrete Mathiesen
1928-2018
Ulla Kirstine Margrete Mathiesen
F:
18 jul. 1928
Dråby Skovsogn (Seksgårdene skole)
G:
14 jul. 1951
Broager Vestre Distrikts Sogn
D:
6 apr. 2018
Hans Jacob Jensen
Jens Winther Jensen
1891-1931
Jens Winther Jensen
F:
16 jun. 1891
Ballum s. (Husum)
D:
1 sep. 1931
Anna Marie Bentin
1895-1955
Anna Marie Bentin
F:
20 sep. 1895
Hjerpsted s. (Koldby)
G:
4 nov. 1921
Hjerpsted
D:
14 maj 1955
Tønder (Sygehuset)
Christiane Margrethe Jensen
1921-1995
Christiane Margrethe Jensen
F:
14 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
5 aug. 1995
Ribe
Frederik Nicolaisen
1904-1964
Frederik Nicolaisen
F:
10 dec. 1904
Hørup s. (Høruphav)
G:
10 aug. 1961
Rønne
D:
23 jul. 1964
Ballum s. (Vesterende)
Anna Marie Jensen
1921-1993
Anna Marie Jensen
F:
15 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
10 dec. 1993
Ribe
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
G:
9 dec. 1949
Ballum
Hans Thomsen Jensen
Knud Hansen Jensen
1927-1995
Knud Hansen Jensen
F:
27 jun. 1927
Husum-Ballum
D:
8 sep. 1995
Hansine Thomsen
1930-2007
Hansine Thomsen
F:
13 okt. 1930
Østerende-Ballum
G:
21 maj 1954
D:
11 feb. 2007
Sønderborg (hospital)
Ingvert Beier Jensen
1893-1958
Ingvert Beier Jensen
F:
10 maj 1893
Ballum s. (Husum)
D:
13 aug. 1958
Ballum s. (Husum-Ballum)
Christiane Margrethe Hansen
1893-1970
Christiane Margrethe Hansen
F:
24 aug. 1893
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
7 okt. 1920
Ballum
D:
12 okt. 1970
Ballum s. (Husum-Ballum)
Maren Jensen
1894-1897
Maren Jensen
F:
13 dec. 1894
Ballum s. (Husum)
D:
15 mar. 1897
Ballum s. (Husum)
Theodor Broder Jensen
1926-
Theodor Broder Jensen
F:
15 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Anders Brodersen Jensen
1928-
Anders Brodersen Jensen
F:
19 jan. 1928
Ballum s. (Vesterende)
Arne Lassen Jensen
1929-
Arne Lassen Jensen
F:
13 maj 1929
Ballum s. (Vesterende)
Immanuel Jensen
1931-
Immanuel Jensen
F:
18 apr. 1931
Ballum s. (Vesterende)
Kirstine Elisabet Jensen
1933-
Kirstine Elisabet Jensen
F:
17 nov. 1933
Ballum s. (Vesterende)
Johannes Beier Jensen
1896-
Johannes Beier Jensen
F:
19 jul. 1896
Ballum s. (Husum)
Ninna Brodersen
1901-
Ninna Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
G:
17 okt. 1924
Ballum
Theodor Jensen
1856-1909
Theodor Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
3 jun. 1909
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anne Marie Winther
1864-1916
Anne Marie Winther
F:
17 feb. 1864
Ballum s. (Husum)
G:
19 aug. 1886
Ballum
D:
7 jan. 1916
Ballum s. (Vesterende)
Kresten Jensen
1856-1933
Kresten Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s.
D:
15 apr. 1933
Ballum s.
Ane Cathrine Hansen
1860-
Ane Cathrine Hansen
F:
17 feb. 1860
G:
20 okt. 1880
Hanne Janniksen Beyer
1827-1862
Hanne Janniksen Beyer
F:
12 nov. 1827
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
26 jul. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jens Lassen Jensen
1821-1907
Jens Lassen Jensen
F:
20 apr. 1821
Sønder-Nissum
G:
11 okt. 1850
Skærbæk
D:
23 jan. 1907
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jannick Jensen Beyer
1830-1850
Jannick Jensen Beyer
F:
13 apr. 1830
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
6 maj 1850
Kristen Knudsen Beyer
1832-1859
Kristen Knudsen Beyer
F:
8 apr. 1832
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
5 feb. 1859
Anders Brodersen Møller
1878-
Anders Brodersen Møller
F:
8 dec. 1878
Rejsby
Anna Marie Bothilde Jensen
1889-
Anna Marie Bothilde Jensen
F:
2 sep. 1889
G:
4 jun. 1924
Maren Møller
1880-
Maren Møller
F:
25 maj 1880
Cecilie Marie Møller
1882-1882
Cecilie Marie Møller
F:
22 okt. 1882
D:
7 nov. 1882
Cecilie Marie Møller
1885-
Cecilie Marie Møller
F:
15 feb. 1885
Petrea Boesen Møller
1888-
Petrea Boesen Møller
F:
31 dec. 1888
Meta Lassen
Ernst Hvass
Las Lassen
Inger Margrethe Nielsen
Jytte Reslow
Esther Lassen
Bent Borring
Mathilde Andersen Møller
1892-1961
Mathilde Andersen Møller
F:
27 jul. 1892
Døstrup
D:
9 apr. 1961
Jens Lassen
1885-1961
Jens Lassen
F:
29 jan. 1885
G:
2 apr. 1923
D:
17 aug. 1961
Meta Cathrine Boesen
1855-
Meta Cathrine Boesen
F:
3 jun. 1855
Mjolden
Thomas Møller
1847-
Thomas Møller
F:
30 dec. 1847
G:
20 okt. 1877
Peder Boesen
1883-
Peder Boesen
F:
10 apr. 1883
Lars Stauning Jensen
1921-1993
Lars Stauning Jensen
F:
8 sep. 1921
Rejsby
D:
14 mar. 1993
Rejsby
Anne Marie Enemark
1922-1985
Anne Marie Enemark
F:
1 feb. 1922
Vedsted
G:
16 apr. 1948
D:
28 nov. 1985
Rejsby
Else Boesen Jensen
Thomas Brücker
Anna Windfeldt Jensen
Niels Nørregaard Rasmussen
Christine Marie Boesen
1885-
Christine Marie Boesen
F:
21 jan. 1885
Mjolden s. (Ottersbøl)
Truels Stauning Jensen
1891-1963
Truels Stauning Jensen
F:
4 feb. 1891
Rejsby
G:
26 nov. 1920
Føvling
D:
15 feb. 1963
Rejsby
Maren Boesen
1887-
Maren Boesen
F:
24 jan. 1887
Peter Boesen
1857-
Peter Boesen
F:
3 apr. 1857
Kirstine Marie Jessen
1854-
Kirstine Marie Jessen
F:
17 feb. 1854
G:
1881
Ane Elisabeth Boesen
1883-1920
Ane Elisabeth Boesen
F:
2 sep. 1883
Mjolden
D:
23 jun. 1920
Føvling s. (Astofte)
Petrea Marie Johansen
Johannes Johansen
Johanna Jensine Johansen
Kristian Husted
Maren Boesen
1886-1946
Maren Boesen
F:
2 feb. 1886
Mjolden
D:
9 apr. 1946
Brøns
Andreas Johansen
1883-1947
Andreas Johansen
F:
23 aug. 1883
Brede s. (Harres)
G:
10 maj 1914
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
3 jul. 1947
Ribe (Amtssygehuset)
Niels Sønnichsen Boesen
1890-
Niels Sønnichsen Boesen
F:
28 mar. 1890
Mjolden
Petra Boesen
1892-
Petra Boesen
F:
19 mar. 1892
Mjolden
Jens Janniksen Boesen
1858-1926
Jens Janniksen Boesen
F:
19 jul. 1858
D:
13 feb. 1926
Brøns
Petrea Marie Schmidt
1862-1913
Petrea Marie Schmidt
F:
9 feb. 1862
G:
1882
D:
6 maj 1913
Føvling s. (Astofte)
Maren Petersen
1893-
Maren Petersen
F:
14 apr. 1893
Peter Lausten Petersen
1894-1895
Peter Lausten Petersen
F:
2 dec. 1894
D:
30 mar. 1895
Botille Boesen
1860-1897
Botille Boesen
F:
6 dec. 1860
D:
6 sep. 1897
Peter Lorenz Petersen
Maren Boesen
1890-
Maren Boesen
F:
23 sep. 1890
Anna Boesen
1891-
Anna Boesen
F:
7 nov. 1891
Peter Petersen Boesen
1892-
Peter Petersen Boesen
F:
3 nov. 1892
Christiane Boesen
1894-1894
Christiane Boesen
F:
10 jul. 1894
D:
16 jul. 1894
Christian Boesen
1895-
Christian Boesen
F:
7 sep. 1895
Merry Boesen
1897-
Merry Boesen
F:
1897
Hans Koller
Kresten Knudsen Boesen
1863-
Kresten Knudsen Boesen
F:
20 jul. 1863
Gunder Marie Johnsen
1868-
Gunder Marie Johnsen
F:
3 okt. 1868
Daler s. (Østerby)
Poul Møller Matthiesen
1921-
Poul Møller Matthiesen
F:
9 apr. 1921
Randerup
Dagny Luise Bleeg
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Niels Lorenzen
Fedder Christian Matthiesen
1889-197X
Fedder Christian Matthiesen
F:
22 mar. 1889
Randerup
D:
197X
Randerup
Karen Margrethe Møller
1892-1978
Karen Margrethe Møller
F:
21 aug. 1892
Brøns
D:
31 jan. 1978
Randerup
Maren Matthiesen
1891-
Maren Matthiesen
F:
10 feb. 1891
Randerup
Christian Dahlmann
1921-
Christian Dahlmann
F:
8 jun. 1921
Randerup
Niels Feddersen Dahlmann
Gerda Dahlmann
Christiane Margrethe Matthiesen
1892-1983
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
17 mar. 1892
Randerup
D:
21 apr. 1983
Randerup
Jacob Andersen Dahlmann
1886-1978
Jacob Andersen Dahlmann
F:
5 feb. 1886
Randerup
G:
24 jun. 1920
Randerup
D:
11 jan. 1978
Randerup
Peter Boesen Matthiesen
1893-1893
Peter Boesen Matthiesen
F:
1 aug. 1893
Randerup
D:
14 aug. 1893
Randerup
Anne Elisabeth Matthiesen
Bendix Heseler Matthiesen
Petrea Matthiesen
1895-1970
Petrea Matthiesen
F:
22 sep. 1895
Randerup
D:
26 aug. 1970
Randerup
Vilhelm Christian Matthiesen
1883-1950
Vilhelm Christian Matthiesen
F:
26 jun. 1883
Randerup
D:
12 apr. 1950
Randerup
Kresten Boesen Matthiesen
1898-
Kresten Boesen Matthiesen
F:
21 nov. 1898
Randerup
Elisabeth Jensen
1896-
Elisabeth Jensen
F:
22 jul. 1896
Hanne Boesen
1870-1954
Hanne Boesen
F:
5 jan. 1870
D:
26 jan. 1954
Christian Matthiesen
1865-1928
Christian Matthiesen
F:
16 apr. 1865
Randerup
G:
27 feb. 1889
Randerup
D:
27 jun. 1928
Randerup
Maren Beyer
1834-
Maren Beyer
F:
10 jul. 1834
Skærbæk s. (Barsbøl)
Peder Pedersen Boesen
1830-1902
Peder Pedersen Boesen
F:
23 feb. 1830
Mjolden
G:
1854
D:
13 jan. 1902
Døstrup
Ingeborg Beyer
1837-1869
Ingeborg Beyer
F:
8 apr. 1837
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
8 sep. 1869
Tønder
Heinrich Augsburg
1825-1888
Heinrich Augsburg
F:
7 jul. 1825
Middelfart
G:
1 okt. 1859
D:
27 aug. 1888
Roskilde
Dødfødt søn
1842-1842
Dødfødt søn
F:
5 jun. 1842
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
5 jun. 1842
Skærbæk s. (Barsbøl)
Peter Beyer
1844-1906
Peter Beyer
F:
3 okt. 1844
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
3 aug. 1906
Dorthea Cathrine Schou
1850-1912
Dorthea Cathrine Schou
F:
17 nov. 1850
Gimsing
D:
1912
Botilla Schack Knudsen
1804-1877
Botilla Schack Knudsen
F:
16 dec. 1804
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
18 jun. 1877
Jens Janniksen Beyer
1797-1880
Jens Janniksen Beyer
F:
2 apr. 1797
G:
11 nov. 1826
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
11 feb. 1880
Christian Schmidt
1853-
Christian Schmidt
F:
1853
Lauritz Guttorm Schmidt
1855-1859
Lauritz Guttorm Schmidt
F:
4 mar. 1855
København (Frue s.)
D:
23 mar. 1859
Daler
Anna Pouline Schmidt
1857-1942
Anna Pouline Schmidt
F:
13 jul. 1857
København (Frue s.)
D:
1942
Anders Kristian Ammentorp Kragh
1855-1926
Anders Kristian Ammentorp Kragh
F:
12 jan. 1855
Skorup
D:
20 mar. 1926
Kerteminde
Didrik Nicolai Blicher Schmidt
1893-1979
Didrik Nicolai Blicher Schmidt
F:
28 apr. 1893
D:
6 aug. 1979
Ottestrup
Abigael (Matt) Maren Ingeborg Matthiessen
1893-1943
Abigael (Matt) Maren Ingeborg Matthiessen
F:
12 feb. 1893
Hårslev s. (Hårslev Skole)
G:
21 maj 1923
D:
14 okt. 1943
Frederik Wilhelm Schmidt
1896-
Frederik Wilhelm Schmidt
F:
6 dec. 1896
Anna Marie (Søster) Schmidt
1903-
Anna Marie (Søster) Schmidt
F:
3 okt. 1903
NN
Søren Kabell
Hans Blicher Schmidt
1911-1961
Hans Blicher Schmidt
F:
7 jan. 1911
D:
1961
Elna Agnete Højberg
Alice Grüner
Knud Laurits Schmidt
1861-1930
Knud Laurits Schmidt
F:
2 mar. 1861
Daler
D:
sep. 1930
Bertha Frederikke Maaløe
1872-1932
Bertha Frederikke Maaløe
F:
9 sep. 1872
G:
21 maj 1892
D:
27 maj 1932
Gyda Maria Schmidt
1865-1866
Gyda Maria Schmidt
F:
5 jun. 1865
Daler
D:
4 dec. 1866
Daler
Ane Marie Knudsen
1827-1909
Ane Marie Knudsen
F:
18 aug. 1827
Mjolden s. (Forballum)
D:
10 mar. 1909
Odense (Skt. Knuds s.)
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
1815-1883
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
F:
25 maj 1815
København
G:
14 maj 1852
Mjolden
D:
12 okt. 1883
Munkebo
Maren Frederikke Caroline Hansen
1880-1889
Maren Frederikke Caroline Hansen
F:
10 jul. 1880
Nykøbing M.
D:
5 nov. 1889
Ellen Hansen
1881-1948
Ellen Hansen
F:
16 jul. 1881
Nykøbing Mors
D:
11 jun. 1948
P.C. Christensen
1863-1945
P.C. Christensen
F:
29 sep. 1863
G:
3 nov. 1910
Nykøbing Mors
D:
19 apr. 1945
Johanne Marie Hansen
1883-1884
Johanne Marie Hansen
F:
5 mar. 1883
Nykøbing Mors
D:
19 jun. 1884
Nykøbing Mors
Hans Clemmensen Hansen
1884-1959
Hans Clemmensen Hansen
F:
3 jul. 1884
Nykøbing Mors
D:
13 jun. 1959
Karen Marie Emig
1890-
Karen Marie Emig
F:
20 jan. 1890
Struer
G:
7 dec. 1915
Skanderborg
Gyde Marie Hansen
1886-1980
Gyde Marie Hansen
F:
28 jan. 1886
Nykøbing M.
D:
2 apr. 1980
Hobro
Johannes Mikkelsen Johansen
1870-1929
Johannes Mikkelsen Johansen
F:
27 maj 1870
Foldby
G:
3 apr. 1908
Nykøbing M.
D:
29 dec. 1929
Hobro
Agnes Hansen
1888-1976
Agnes Hansen
F:
22 apr. 1888
Nykøbing M.
D:
12 maj 1976
Anna Hansen
1894-1993
Anna Hansen
F:
23 dec. 1894
D:
14 jan. 1993
Hjallese
Hans Christian Nielsen
1893-1977
Hans Christian Nielsen
F:
13 maj 1893
Åsum
G:
9 okt. 1924
Nykøbing Mors
D:
5 nov. 1977
Hjallese
NN
Gyde Marie Refslund
1855-1927
Gyde Marie Refslund
F:
9 okt. 1855
Tønder
D:
1 maj 1927
Dalum s. (Hjallese)
Hans Vilhelm Hansen
1847-1935
Hans Vilhelm Hansen
F:
4 jan. 1847
Åsum
G:
9 okt. 1879
Lejrskov
D:
11 sep. 1935
Dalum s. (Hjallese)
Mathias Refslund
1858-1858
Mathias Refslund
F:
23 feb. 1858
Tønder
D:
31 jul. 1858
Tønder
Flora Knudsen
1885-1950'ERNE?
Flora Knudsen
F:
6 jul. 1885
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1950'ERNE?
Hans Clemmensen Knudsen
1886-
Hans Clemmensen Knudsen
F:
8 jul. 1886
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Ellen Marie Katrine Hansen
1890-
Ellen Marie Katrine Hansen
F:
12 jan. 1890
Engum s. (Tirsbæk)
G:
30 maj 1916
Højen
Maren Knudsen
1889-
Maren Knudsen
F:
18 aug. 1889
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Jens Anthon Hjort
1880-
Jens Anthon Hjort
F:
26 mar. 1880
Marstrup
G:
29 okt. 1919
Vejlby
Knud Oksen Knudsen
1896-1986
Knud Oksen Knudsen
F:
8 nov. 1896
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1986
Maren Dagmar Refslund
1859-
Maren Dagmar Refslund
F:
28 dec. 1859
Tønder
Andreas Birger Knudsen
1858-1952
Andreas Birger Knudsen
F:
28 okt. 1858
Visby s. (Trøjborg)
G:
28 maj 1884
Tønder
D:
19 aug. 1952
Knud Lauritzen Refslund
1862-1880
Knud Lauritzen Refslund
F:
2 jan. 1862
Tønder
D:
27 jul. 1880
Tønder
Agnes Refslund
1866-1943
Agnes Refslund
F:
20 jan. 1866
Tønder
D:
13 maj 1943
Nykøbing Mors
Margrethe Refslund
1903-1945
Margrethe Refslund
F:
3 sep. 1903
Haderslev
D:
31 mar. 1945
Haderslev (sygehuset)
Sigfried Otto Erich Klemann
1904-1941
Sigfried Otto Erich Klemann
F:
20 dec. 1904
Alt Tessin, Pommern
G:
30 dec. 1936
Haderslev
D:
1941
Hakon Aagesen Refslund
1871-1954
Hakon Aagesen Refslund
F:
6 maj 1871
Tønder
D:
13 feb. 1954
Haderslev
Margaretha Henriette Christiansen
1884-1949
Margaretha Henriette Christiansen
F:
5 nov. 1884
Haderslev
G:
16 aug. 1902
Haderslev
D:
17 sep. 1949
Haderslev
Maren Knudsen
1829-1911
Maren Knudsen
F:
28 maj 1829
Mjolden s. (Forballum)
D:
1 aug. 1911
Nykøbing Mors
Hans Clemendsen Refslund
1820-1902
Hans Clemendsen Refslund
F:
20 mar. 1820
Agerskov s. (Gestrup)
G:
22 jul. 1853
Visby
D:
16 maj 1902
Tønder
Knud Knudsen
1855-1932
Knud Knudsen
F:
6 feb. 1855
Visby
D:
14 jul. 1932
Ribe
Emilie Knudsen
1856-1872
Emilie Knudsen
F:
10 sep. 1856
Visby
D:
24 jan. 1872
Visby
Flora Knudsen
1885-1950'ERNE?
Flora Knudsen
F:
6 jul. 1885
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1950'ERNE?
Hans Clemmensen Knudsen
1886-
Hans Clemmensen Knudsen
F:
8 jul. 1886
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Ellen Marie Katrine Hansen
1890-
Ellen Marie Katrine Hansen
F:
12 jan. 1890
Engum s. (Tirsbæk)
G:
30 maj 1916
Højen
Maren Knudsen
1889-
Maren Knudsen
F:
18 aug. 1889
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Jens Anthon Hjort
1880-
Jens Anthon Hjort
F:
26 mar. 1880
Marstrup
G:
29 okt. 1919
Vejlby
Knud Oksen Knudsen
1896-1986
Knud Oksen Knudsen
F:
8 nov. 1896
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1986
Andreas Birger Knudsen
1858-1952
Andreas Birger Knudsen
F:
28 okt. 1858
Visby s. (Trøjborg)
D:
19 aug. 1952
Maren Dagmar Refslund
1859-
Maren Dagmar Refslund
F:
28 dec. 1859
Tønder
G:
28 maj 1884
Tønder
Waldemar Knudsen
1860-1912
Waldemar Knudsen
F:
1 nov. 1860
Visby
D:
20 jul. 1912
København
Elisabeth Nielsen
1864-
Elisabeth Nielsen
F:
6 feb. 1864
Rudkøbing
Emilie Knudsen
1888-1955
Emilie Knudsen
F:
19 jul. 1888
Halk s. (Beierholm)
D:
F
Fredericia
Ingrid Hansen
Gyda Hansen
1923-
Gyda Hansen
F:
16 aug. 1923
Thisted
Ole Preben Bitsch
Johan Evald Hansen
Ole Evald Hansen
Bodil Wilstrup Prebensen
Kirsten Evald Hansen
1931-1936
Kirsten Evald Hansen
F:
20 feb. 1931
Hovedgård
D:
18 aug. 1936
Hovedgård
Dina Evald Hansen
Agathe Knudsen
1890-1971
Agathe Knudsen
F:
30 apr. 1890
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1971
Bagsværd ?
Evald Elmer Lyager Hansen
1885-1971
Evald Elmer Lyager Hansen
F:
27 jul. 1885
Randers
G:
21 nov. 1921
Kolding
D:
10 aug. 1971
Bagsværd
Flora Knudsen
1891-1955
Flora Knudsen
F:
27 okt. 1891
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1955
Johannes Peter Ingwersen
Dora Juhl Thomsen
Rasmus Ingwersen
Helga Jensen
Helga Ellen Knudsen
1893-1967
Helga Ellen Knudsen
F:
5 apr. 1893
Halk s. (Beierholm)
D:
efter 1967
Viuf ?
Christian Ingwersen
1893-1943
Christian Ingwersen
F:
30 jul. 1893
Viuf s. (Elisabethsminde)
G:
18 nov. 1916
Assens
D:
28 aug. 1943
Viuf
Signe Knudsen
1894-1895
Signe Knudsen
F:
8 apr. 1894
Halk s. (Beierholm)
D:
25 mar. 1895
Halk s. (Beierholm)
Knud Lausten Knudsen
Karen Charlotte Knudsen
1937-1951
Karen Charlotte Knudsen
F:
13 sep. 1937
Vejle
D:
19 jan. 1951
Vejle
Kirsten Knudsen
1943-ca. 2000
Kirsten Knudsen
F:
28 okt. 1943
Vejle
D:
ca. RING 2000
Hans Aagesen Knudsen
1898-1975
Hans Aagesen Knudsen
F:
9 mar. 1898
Halk s. (Beierholm)
D:
3 aug. 1975
Vejle
Vita Ingerslev
1904-1985
Vita Ingerslev
F:
28 mar. 1904
Viborg
G:
3 jul. 1928
Tarm
D:
13 aug. 1985
Vejle (Mølholm plejehjem)
Gudmund Knudsen
1863-1937
Gudmund Knudsen
F:
24 apr. 1863
Visby s. (Trøjborg)
D:
24 jan. 1937
Kolding
Gyde Marie Beyer
1864-1917
Gyde Marie Beyer
F:
29 jul. 1864
Skast (Åsgård)
G:
20 sep. 1887
Skast
D:
14 dec. 1917
Assens
Thorvald Knudsen
1865-1951
Thorvald Knudsen
F:
19 jun. 1865
Visby
D:
23 apr. 1951
Viggo Knudsen
1867-1869
Viggo Knudsen
F:
30 maj 1867
Visby s. (Trøjborg)
D:
9 jun. 1869
Visby s. (Trøjborg)
Harald Viggo Knudsen
1869-
Harald Viggo Knudsen
F:
3 jul. 1869
Visby
Svend Aagesen Knudsen
1872-1943
Svend Aagesen Knudsen
F:
16 mar. 1872
Visby
D:
1943
Gyde Marie Emilie Knudsen
1873-1937
Gyde Marie Emilie Knudsen
F:
20 mar. 1873
Visby
D:
20 sep. 1937
Hellerup
Lars Nannestad Knudsen
1868-1948
Lars Nannestad Knudsen
F:
7 maj 1868
Aggersborg
G:
17 nov. 1910
København (Garnisons)
D:
18 dec. 1948
Helga Knudsen
1875-1965
Helga Knudsen
F:
16 jul. 1875
Visby (Trøjborg)
D:
8 dec. 1965
Gentofte (Rosenvej 7)
Christian Aure Ricard
1866-1927
Christian Aure Ricard
F:
22 jul. 1866
København
G:
22 jul. 1905
Daler
D:
5 maj 1927
Sønderborg (Engelshøjgade 7)
Hans Aagesen Knudsen
1831-1917
Hans Aagesen Knudsen
F:
7 jan. 1831
Mjolden s. (Forballum)
D:
4 maj 1917
København (Davids s., Østerbrogade 152)
Flora Cathinka Tranberg
1833-1906
Flora Cathinka Tranberg
F:
3 mar. 1833
Flynder s. (Bækmark)
G:
29 apr. 1854
Lønborg
D:
29 jul. 1906
Fredericia (Trinitatis s.)
Gyda Marie Windfeld
1862-1954
Gyda Marie Windfeld
F:
7 sep. 1862
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
7 jan. 1954
Haderslev
Anne Margrethe Windfeld
1864-1958
Anne Margrethe Windfeld
F:
13 aug. 1864
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
11 jul. 1958
Odense
Gyde Marie Windfeld-Hansen
1900-
Gyde Marie Windfeld-Hansen
F:
10 sep. 1900
Frederiksberg
Hans Windfeld-Hansen
1902-
Hans Windfeld-Hansen
F:
13 maj 1902
Frederiksberg
Ejler Knud Windfeld-Hansen
1904-
Ejler Knud Windfeld-Hansen
F:
5 maj 1904
Frederiksberg (Skt. Markus s.)
Grete Faber
1923-1969
Grete Faber
F:
5 dec. 1923
Rigshospitalet
G:
10 apr. 1948
Hellerup
D:
3 nov. 1969
Ebba Windfeld-Hansen
Ernst Meyer
1900-
Ernst Meyer
F:
14 nov. 1900
Dagmar Sophie Windfeld
1867-1940
Dagmar Sophie Windfeld
F:
10 sep. 1867
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
29 nov. 1940
Ivar Elling Windfeld-Hansen
1858-1923
Ivar Elling Windfeld-Hansen
F:
2 mar. 1858
Ribe
G:
1899
Hoptrup
D:
23 maj 1923
Ib Knudsen Windfeld
1870-1921
Ib Knudsen Windfeld
F:
20 sep. 1870
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
10 apr. 1921
Haderslev
Christine Knudsen
1834-1924
Christine Knudsen
F:
16 mar. 1834
Mjolden s. (Forballum)
D:
7 dec. 1924
Haderslev
Knud Ibsen Windfeld
1833-1915
Knud Ibsen Windfeld
F:
7 jul. 1833
Farup s. (Tanderup)
G:
18 jun. 1859
Visby
D:
25 jun. 1915
Haderslev
Kristen Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1892-1979
Kristen Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
15 dec. 1892
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
6 mar. 1979
København
Ingeborg Jacobsen
1895-1971
Ingeborg Jacobsen
F:
28 aug. 1895
Oddense
G:
1 okt. 1920
D:
22 okt. 1971
København
Herman Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1894-1981
Herman Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
2 apr. 1894
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
23 feb. 1981
Marie Lorenzen
1895-1986
Marie Lorenzen
F:
10 jun. 1895
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
23 apr. 1921
Ballum
D:
9 apr. 1986
Ballum s. (Bodsbøl)
Elna Knudsen
1896-1971
Elna Knudsen
F:
5 feb. 1896
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 jul. 1971
Rungsted
Harald Georg Olsen
1889-1974
Harald Georg Olsen
F:
16 nov. 1889
Birkerød
G:
14 apr. 1925
Sorø
D:
1974
Rungsted
Aage Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
1897-1968
Aage Munch Knudsen, senere Munch-Knudsen
F:
7 mar. 1897
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 mar. 1968
Gentofte (Amtssygehuset)
Nora Bruce
NN
Olga Sofie Bense
1907-1954
Olga Sofie Bense
F:
31 mar. 1907
København (Skt. Matthæus s.)
G:
21 jul. 1938
Gentofte
D:
nov. 1954
Svend Munch Knudsen
1898-1899
Svend Munch Knudsen
F:
18 aug. 1898
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
16 mar. 1899
Fabjerg s. (Bloksgård)
Louise Munch-Knudsen
1907-1988
Louise Munch-Knudsen
F:
2 feb. 1907
Sorø
D:
27 maj 1988
Gentofte
Otto Sørensen
1897-1954
Otto Sørensen
F:
9 nov. 1897
Forlev
G:
2 sep. 1928
Skuldelev
D:
19 jun. 1954
Frederiksberg
Knud Lausten Knudsen
1867-1938
Knud Lausten Knudsen
F:
19 nov. 1867
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1938
Sorø
Anna Munch
1869-1941
Anna Munch
F:
20 okt. 1869
Ibsker
G:
16 sep. 1891
Svaneke
D:
2 jun. 1941
København
Hans Aage Knudsen
1869-1918
Hans Aage Knudsen
F:
30 jul. 1869
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1918
Flensborg (Skt. Franciskus-hospitalet)
Anna Nicoline Jacobsen
1883-1947
Anna Nicoline Jacobsen
F:
21 jul. 1883
Brøns s. (Brøns Mølle)
G:
19 okt. 1907
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
29 aug. 1947
Vibevej 30, Fredericia
Chresten Knudsen
1921-1958
Chresten Knudsen
F:
7 jul. 1921
Haderslev
D:
18 jun. 1958
København
Jørgen Knudsen
Hanne Aagaard
Laurits Guttorm Knudsen
1874-1931
Laurits Guttorm Knudsen
F:
16 maj 1874
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
29 okt. 1931
Sønderborg
Caroline Elisabeth Amalie Norup
1895-1989
Caroline Elisabeth Amalie Norup
F:
27 sep. 1895
Dejbjerg
D:
31 jan. 1989
Esther Svendsen
1905-1971
Esther Svendsen
F:
14 aug. 1905
Haderslev
D:
9 feb. 1971
Esbjerg
Ejnar Refslund Thomsen
1903-1976
Ejnar Refslund Thomsen
F:
24 maj 1903
Haderslev
G:
10 jun. 1933
Tønder
D:
31 dec. 1976
Erik Svendsen
1907-1945
Erik Svendsen
F:
19 jan. 1907
Haderslev
D:
apr. 1945
Tyskland
Anne Jepsen
Knud Lausten Svensen
1909-1992
Knud Lausten Svensen
F:
30 jul. 1909
Haderslev
D:
12 aug. 1992
København
Grethe Mosbech
1914-1992
Grethe Mosbech
F:
1 aug. 1914
Hobro
G:
14 okt. 1939
København
D:
15 jan. 1992
Gentofte (Amtssygehuset)
Gyde Marie Knudsen
1878-1948
Gyde Marie Knudsen
F:
11 feb. 1878
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
19 nov. 1948
Tønder
Nicolai Thomsen Svendsen
1873-1966
Nicolai Thomsen Svendsen
F:
10 aug. 1873
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
10 okt. 1904
Daler
D:
14 jul. 1966
Tønder
Gyde Marie Refslund Skrumsager
1944-
Gyde Marie Refslund Skrumsager
F:
17 feb. 1944
Bedsted s. (Sivkro)
Hans-Ole Mørk
1943-
Hans-Ole Mørk
F:
31 mar. 1943
Tørring s. (Tørring stationsby)
G:
31 jul. 1965
Bovlund
Knud Skrumsager
1909-1994
Knud Skrumsager
F:
1 aug. 1909
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
29 nov. 1994
Tønder (Tønder sygehus)
Anna Dorthea Refslund
1919-2012
Anna Dorthea Refslund
F:
28 jun. 1919
Agerskov s. (Bovlund)
G:
24 okt. 1941
Bovlund
D:
7 mar. 2012
Løgumkloster s. (Plejehjemmet Lindevang)
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
1910-1984
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
F:
6 dec. 1910
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
27 mar. 1984
Agerskov s. (Bovlund)
Troels Refslund Poulsen
1904-1989
Troels Refslund Poulsen
F:
8 jan. 1904
Ø. Lindet s. (Stenderup)
G:
2 dec. 1942
Visby
D:
23 mar. 1989
Agerskov s. (Bovlund)
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
1914-1994
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
F:
2 aug. 1914
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
23 mar. 1994
Aabenraa (Aabenraa sygehus)
Henriette Nancy Knudsen
1881-1962
Henriette Nancy Knudsen
F:
17 jun. 1881
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
9 mar. 1962
Visby s. (Visby Hedegård)
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
1880-1946
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
F:
8 sep. 1880
Skrave s. (Københoved)
G:
16 okt. 1907
Daler
D:
25 okt. 1946
København (kommunehospitalet)
Kresten Knudsen
1836-1922
Kresten Knudsen
F:
26 mar. 1836
Mjolden s. (Forballum)
D:
15 jan. 1922
Visby s. (Visby Hedegård)
Louise Amalie Feddersen
1837-1923
Louise Amalie Feddersen
F:
24 jun. 1837
Godset Stift ved Kiel
G:
19 okt. 1866
Møgeltønder k.
D:
27 jun. 1923
Visby s. (Visby Hedegård)
Ane Jacobine Knudsen
1839-1921
Ane Jacobine Knudsen
F:
14 apr. 1839
Mjolden s. (Forballum)
D:
1921
København
Niels Buch Breinholt
1832-1917
Niels Buch Breinholt
F:
18 maj 1832
Heldum s. (Sdr. Vinkel)
G:
10 sep. 1858
Visby
D:
25 jan. 1917
København
Asmus Boysen
1863-1945
Asmus Boysen
F:
1 nov. 1863
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
20 apr. 1945
Hammelev s. (Tørning Mølle)
Sophie Aron
1876-1939
Sophie Aron
F:
18 okt. 1876
Altona
G:
1906
D:
9 aug. 1939
Karoline Amalie Boysen
1893-
Karoline Amalie Boysen
F:
25 maj 1893
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Kristine Boysen
1894-
Kristine Boysen
F:
6 apr. 1894
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Ellen Cathinka Gyde Boysen
1895-
Ellen Cathinka Gyde Boysen
F:
17 jul. 1895
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Niels Boysen
1896-
Niels Boysen
F:
30 okt. 1896
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Anna Jakobine Boysen
1898-1985
Anna Jakobine Boysen
F:
3 feb. 1898
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
D:
11 jun. 1985
Hans Eskild Søren Ries
1890-1960
Hans Eskild Søren Ries
F:
5 dec. 1890
G:
1924
D:
4 jun. 1960
Nis Peter Boysen
1899-1948
Nis Peter Boysen
F:
7 mar. 1899
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
D:
1948
Sigrid Ingeborg Olsen
1909-1989
Sigrid Ingeborg Olsen
F:
1909
Vindeby
D:
1989
Horslunde
Elisabeth Boysen
1901-
Elisabeth Boysen
F:
29 jun. 1901
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Rigmor Boysen
1902-
Rigmor Boysen
F:
5 nov. 1902
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Valdemar Boysen
Svenn Boysen
Knud Lauritz Boysen
1864-
Knud Lauritz Boysen
F:
7 dec. 1864
Hammelev s. (Tørning Mølle)
Mathilde Christensen
1871-
Mathilde Christensen
F:
3 nov. 1871
Lemvig
G:
14 jun. 1892
Lemvig
Valdemar Boysen
1866-1900
Valdemar Boysen
F:
14 aug. 1866
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
3 nov. 1900
Nykøbing F.
Ras Boysen
Frederik Vigo Boysen
1869-1921
Frederik Vigo Boysen
F:
16 jan. 1869
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
30 apr. 1921
Hammelev ?
Inger Cathrine Fabricius
1883-
Inger Cathrine Fabricius
F:
15 dec. 1883
Haderslev
G:
19 aug. 1919
Haderslev
Susse Hoff
Gyde Marie Boysen
1871-
Gyde Marie Boysen
F:
3 jul. 1871
Hammelev s. (Tørning Mølle)
August Julius Cæsar Hoff
1854-
August Julius Cæsar Hoff
F:
23 feb. 1854
København
G:
24 jul. 1900
Hammelev
Anne Christine Boysen
1873-1963
Anne Christine Boysen
F:
1 okt. 1873
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
1963
Caroline Amalia Knudsen
1841-1923
Caroline Amalia Knudsen
F:
5 mar. 1841
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 okt. 1923
Haderslev
Nis Peter Boysen
1836-1925
Nis Peter Boysen
F:
22 sep. 1836
Hammelev s. (Tørning)
G:
29 okt. 1862
Visby
D:
28 jan. 1925
Haderslev
Laurids Guttorm Knudsen
1843-1850
Laurids Guttorm Knudsen
F:
20 okt. 1843
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 apr. 1850
Mjolden s. (Forballum)
Knud Lausten Knudsen
1806-1866
Knud Lausten Knudsen
F:
10 dec. 1806
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
16 jun. 1866
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Gyde Marie Ocksen
1806-1884
Gyde Marie Ocksen
F:
28 okt. 1806
Mjolden s. (Forballum)
G:
3 jun. 1826
Mjolden
D:
19 apr. 1884
Visby s. (Visby Hedegård)
Hans Theodor Skak
1878-1892
Hans Theodor Skak
F:
3 sep. 1878
Ulfborg (Viumgård)
D:
13 mar. 1892
Ulfborg
Ingrid Skak
1910-1998
Ingrid Skak
F:
23 maj 1910
Trøstrup
D:
8 aug. 1998
Jørgen Weis Stranddorf
1900-1974
Jørgen Weis Stranddorf
F:
18 feb. 1900
Veerst (Torsted Skole)
G:
10 jul. 1930
Herborg
D:
5 jan. 1974
Videbæk
Ellen Skak
1911-1983
Ellen Skak
F:
28 dec. 1911
Assing (Harreskov)
D:
2 jan. 1983
Åbyhøj
Hans Mortensen
Valdemar Skak
1913-1999
Valdemar Skak
F:
17 mar. 1913
Trøstrup
D:
31 dec. 1999
Karen Erna Mikkelsen
1915-2006
Karen Erna Mikkelsen
F:
16 aug. 1915
Gudme (eller Oure?)
G:
11 okt. 1942
Hasle
D:
18 mar. 2006
Korinth
Niels Windfeld Skak
1915-1989
Niels Windfeld Skak
F:
2 dec. 1915
Trøstrup
D:
22 okt. 1989
Varde
Marie Hansen
1910-1987
Marie Hansen
F:
12 jun. 1910
Branderup s. (Rurup)
G:
24 nov. 1940
Snedsted
D:
19 dec. 1987
Johannes Skak
1918-2010
Johannes Skak
F:
18 sep. 1918
Trøstrup
D:
okt. 2010
Holte
Clara Ursula Bjerrum Bentzon
1920-
Clara Ursula Bjerrum Bentzon
F:
20 aug. 1920
København
G:
29 dec. 1954
Holme
Hans Kristian Skak
Anna Sofie Cylvia Eilskov Hansen
Anna Damgaard Skak
Jens Iversen
Søren Alfred Skak
1880-1960
Søren Alfred Skak
F:
22 aug. 1880
Ulfborg (Viumgård)
D:
25 okt. 1960
Trøstrup
Helga Jørgine Nielsen
1881-1970
Helga Jørgine Nielsen
F:
24 jun. 1881
Assing
G:
10 jul. 1909
Assing
D:
26 jul. 1970
Valdemar Skak
1881-1909
Valdemar Skak
F:
15 dec. 1881
Ulfborg (Viumgård)
D:
28 mar. 1909
Ulfborg (Viumgård)
Ole Bjørn Skak
Marion Kokott
1921-1964
Marion Kokott
F:
2 maj 1921
Ratibor, Schlesien, Tyskland
D:
5 dec. 1964
Rio de Janeiro
Rigmor Jacobsen
Bodil Skak
1927-1979
Bodil Skak
F:
2 jan. 1927
Århus
D:
30 dec. 1979
Århus
Klaus Windfeld Skak
Kirsten Sørensen
Kresten S. Skak
1883-1963
Kresten S. Skak
F:
15 jun. 1883
Ulfborg (Viumgård)
D:
3 jan. 1963
Aarhus
Brita Louise Josephsen
1896-
Brita Louise Josephsen
F:
8 sep. 1896
Randers
G:
29 maj 1925
Skanderborg
Vagn Skak-Nielsen
1917-2001
Vagn Skak-Nielsen
F:
20 jan. 1917
København
D:
21 dec. 2001
Hørsholm
Tove Sauter
Anne Skak-Nielsen
1950-1997
Anne Skak-Nielsen
F:
26 jun. 1950
Hellerup
D:
31 dec. 1997
Niels Verner Skak-Nielsen
1922-2013
Niels Verner Skak-Nielsen
F:
18 feb. 1922
Aarhus
D:
24 feb. 2013
Birthe Reinwald
1924-2015
Birthe Reinwald
F:
3 maj 1924
Ordrup
G:
3 jul. 1947
Søllerød
D:
30 okt. 2015
Thora Kirstine Skak
1885-1963
Thora Kirstine Skak
F:
18 apr. 1885
Ulfborg (Viumgård)
D:
21 jul. 1963
Aarhus
Jens Skak-Nielsen
1881-
Jens Skak-Nielsen
F:
3 sep. 1881
Stauning
G:
24 jan. 1916
København
Bent Skak Gulddal
Bente Elisabeth Kamp Nielsen
Maren Dorthea Skak
1886-1983
Maren Dorthea Skak
F:
21 sep. 1886
Ulfborg (Viumgård)
D:
1 sep. 1983
Marius Eriksen Gulddal
1879-1966
Marius Eriksen Gulddal
F:
8 feb. 1879
Skibet s. (Guldahl)
G:
20 nov. 1909
Ulfborg (Viumgård)
D:
28 dec. 1966
Gørlev
Rigmor Margrete Skak
1888-1889
Rigmor Margrete Skak
F:
18 okt. 1888
Ulfborg (Viumgård)
D:
20 feb. 1889
Ulfborg (Viumgård)
Nanna Skak
1890-1982
Nanna Skak
F:
5 mar. 1890
Ulfborg (Viumgård)
D:
12 feb. 1982
Ejner Skak-Nielsen
1894-
Ejner Skak-Nielsen
F:
15 jan. 1894
Stauning
G:
12 maj 1927
Ulfborg
Niels Schack Jensen
1847-1928
Niels Schack Jensen
F:
15 sep. 1847
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
8 nov. 1928
Ulfborg (Skakhus)
Ane Damgaard Sørensen
1851-1927
Ane Damgaard Sørensen
F:
31 okt. 1851
Ulfborg
G:
25 okt. 1877
Ulfborg
D:
22 jan. 1927
Ulfborg
Christen Jensen
1849-1861
Christen Jensen
F:
7 maj 1849
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
1 jul. 1861
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Knud Henning Dragsbo
1917-1917
Knud Henning Dragsbo
F:
22 feb. 1917
Kolding
D:
18 maj 1917
Kolding
Poul Dragsbo
1918-1997
Poul Dragsbo
F:
18 apr. 1918
Kolding
D:
30 sep. 1997
Aabenraa
Eva la Cour
1919-1990
Eva la Cour
F:
29 apr. 1919
København
G:
8 nov. 1947
København
D:
1990
Gunna Dragsbo
Erik Eckert
Kirstine Jensen
1887-
Kirstine Jensen
F:
5 jan. 1887
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Jens Dragsbo
1886-1954
Jens Dragsbo
F:
25 sep. 1886
Dragstrup
G:
11 jul. 1914
Sønder-Nissum
D:
16 nov. 1954
Lyngby
Knud Bjerre Jensen
Kirstine Randbæk
Jens Bjerre Jensen
Ester Inge Olsson
Hans Adolf Jensen
1888-1958
Hans Adolf Jensen
F:
4 jun. 1888
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
18 sep. 1958
Esbjerg
Mariane Bjerre
1885-1968
Mariane Bjerre
F:
16 apr. 1885
Nørre-Nissum
G:
4 okt. 1913
Rødding
D:
6 apr. 1968
Esbjerg
Adolph Windfeldt Jensen
1889-1959
Adolph Windfeldt Jensen
F:
19 aug. 1889
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
9 sep. 1959
Los Angeles
Christine Burchardi
Christine Burchardi
G:
27 jul. 1925
Kristen Jensen
1890-1892
Kristen Jensen
F:
19 aug. 1890
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
23 jan. 1892
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Anna Jensen
1891-1892
Anna Jensen
F:
18 okt. 1891
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
27 jan. 1892
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Knud Erik Jensen
1921-1924
Knud Erik Jensen
F:
23 aug. 1921
Øse s. (Heager)
D:
12 jun. 1924
Øse s. (Heager)
Hans Adolf Jensen
Ragnhild Larsen
Bodil Marie Jensen
Eskild Harder
Henny Burchardi Jensen
Ludvig Jensen
1893-1966
Ludvig Jensen
F:
23 jan. 1893
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
24 feb. 1966
Esbjerg
Frederikke Kirstine Hansen
1891-
Frederikke Kirstine Hansen
F:
22 aug. 1891
Kalvslund
G:
2 dec. 1920
Ølgod
Johannes Skak Jensen
Gerda Hedegaard Poulsen
Anna Henriette Skak Jensen
Laurids Otto Hansen
Niels Skak Jensen
1894-
Niels Skak Jensen
F:
18 mar. 1894
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Kristine Nielsen Skytte
1897-
Kristine Nielsen Skytte
F:
20 dec. 1897
Vedersø
G:
13 okt. 1918
Vedersø
Maren Jensen
1895-1898
Maren Jensen
F:
10 maj 1895
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
27 feb. 1898
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Dagny Brun
Aage Hartvigsen
Anna Henriette Burchardi Brun
Stefan Pedersen
Gustav Brun
Marie Hansen
Kristen Brun
1932-2008
Kristen Brun
F:
4 okt. 1932
Dorrego, Argentina
D:
18 okt. 2008
Bahia Blanca, Argentina
Julie Baelman
Herman Brun
Elva Ditirio
Idun Jensen
1896-
Idun Jensen
F:
4 okt. 1896
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Viggo Herman Brun
1895-
Viggo Herman Brun
F:
11 aug. 1895
Fjaltring (Ø. Musholm)
G:
19 sep. 1919
Sønder-Nissum
Holger Jensen
1900-1967
Holger Jensen
F:
1 sep. 1900
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
20 sep. 1967
Esbjerg
Knud Marcus Jensen
1853-1931
Knud Marcus Jensen
F:
19 jan. 1853
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
22 maj 1931
Sønder-Nissum s. (Udstruphus)
Anna Henriette Burchardi
1860-1922
Anna Henriette Burchardi
F:
16 mar. 1860
Norder Fahrenstedt, Tyskland
G:
24 okt. 1885
Norder Fahrenstedt, Tyskland
D:
15 jun. 1922
Herning
Maren Jensen
1877-
Maren Jensen
F:
19 jan. 1877
Horne s. (Hindsig)
G:
19 jan. 1925
København
Kirstine Knudsen
1810-1886
Kirstine Knudsen
F:
3 maj 1810
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
23 maj 1886
Ulfborg
Hans Windfeld Jensen
1819-1897
Hans Windfeld Jensen
F:
21 mar. 1819
Rejsby
G:
23 maj 1846
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
6 maj 1897
Ulfborg
Jacob Aagaard
1831-1904
Jacob Aagaard
F:
13 nov. 1831
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
17 sep. 1904
Frederiksberg
Magna Johanne Elisabeth Lindhard
1839-1884
Magna Johanne Elisabeth Lindhard
F:
19 maj 1839
Højbjerg
G:
5 apr. 1862
Helsingør (Skt. Olai)
D:
25 jan. 1884
Sdr. Gørding
Thora Pontoppidan
Maren Aagaard
1833-1882
Maren Aagaard
F:
20 dec. 1833
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
13 sep. 1882
Ribe (Domsognet)
Christen Knudsen Aagaard
1836-1867
Christen Knudsen Aagaard
F:
6 aug. 1836
Ribe (Domsognet)
D:
28 sep. 1867
Ribe (Domsognet)
Knud Aagaard Bøggild
1874-
Knud Aagaard Bøggild
F:
19 aug. 1874
Ribe (Doms.)
Johannes Erhardt Bøggild
1878-
Johannes Erhardt Bøggild
F:
28 mar. 1878
Ribe (Doms.)
Magdalene Sophie Aagaard
1838-1883
Magdalene Sophie Aagaard
F:
7 jul. 1838
Ribe (Domsognet)
D:
2 nov. 1883
Ribe (Domsognet)
Børge Thorlacius Bøggild
1835-1895
Børge Thorlacius Bøggild
F:
9 feb. 1835
Sønder-Bork s. (Præstegården)
G:
15 maj 1873
Ribe Domkirke
D:
17 mar. 1895
Ribe (Doms.)
Caroline Aagaard
1840-1843
Caroline Aagaard
F:
4 aug. 1840
Ribe (Doms.)
D:
26 maj 1843
Ribe (Doms.)
Kirstine Aagaard
1842-1843
Kirstine Aagaard
F:
28 sep. 1842
Ribe (Doms.)
D:
27 maj 1843
Ribe (Doms.)
Caroline Aagaard
1844-1878
Caroline Aagaard
F:
2 maj 1844
Ribe (Domsognet)
D:
27 apr. 1878
Ribe (Domsognet)
Caroline Christiane Bøggild
1869-
Caroline Christiane Bøggild
F:
8 maj 1869
Ribe (Doms.)
Jens Lassen Bøggild
1871-1872
Jens Lassen Bøggild
F:
23 mar. 1871
Ribe (Doms.)
D:
17 jan. 1872
Ribe (Doms.)
Kirstine Aagaard
1846-1871
Kirstine Aagaard
F:
8 apr. 1846
Ribe (Domsognet)
D:
8 dec. 1871
Ribe (Domsognet)
Børge Thorlacius Bøggild
1835-1895
Børge Thorlacius Bøggild
F:
9 feb. 1835
Sønder-Bork s. (Præstegården)
G:
16 aug. 1867
Ribe Domkirke
D:
17 mar. 1895
Ribe (Doms.)
Juliane Maria Aagaard
1848-1848
Juliane Maria Aagaard
F:
24 maj 1848
Ribe (Domsognet)
D:
1 jun. 1848
Ribe (Domsognet)
Emma Aagaard
1849-1851
Emma Aagaard
F:
16 nov. 1849
Ribe (Doms.)
D:
17 dec. 1851
Ribe (Doms.)
Knud Aagaard
1851-
Knud Aagaard
F:
13 dec. 1851
Ribe (Domsognet)
Emma Aagaard
1854-1854
Emma Aagaard
F:
2 feb. 1854
Ribe (Domsognet)
D:
7 okt. 1854
Ribe (Domsognet)
Caroline Knudsen
1812-eft. 1891
Caroline Knudsen
F:
31 jan. 1812
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
eft. ER 1891
Knud Aagaard
1803-1883
Knud Aagaard
F:
22 jun. 1803
Kolding
G:
13 nov. 1830
Ribe (Skt. Katharinæ)
D:
6 jun. 1883
Ribe (Domsognet)
Elise Jensen
1856-
Elise Jensen
F:
6 mar. 1856
Rindum
Hans Olesen
Jens Jensen
1857-1858
Jens Jensen
F:
29 okt. 1857
Rindum
D:
12 jan. 1858
Rindum
Christiane Marie Jensen
1858-
Christiane Marie Jensen
F:
7 dec. 1858
Rindum
Anders Christian Jacobsen
Kirstine Jensen
1860-
Kirstine Jensen
F:
14 feb. 1860
Rindum
Christen Andersen
Maren Jensen
1889-1897
Maren Jensen
F:
17 aug. 1889
Husby
D:
29 jun. 1897
Sønder Nissum
Elise Marie Jensen
1891-
Elise Marie Jensen
F:
26 maj 1891
Husby
Hans Christian Jensen
1893-1894
Hans Christian Jensen
F:
3 dec. 1893
Husby
D:
8 maj 1894
Husby
Knud Christen Jensen
1896-
Knud Christen Jensen
F:
19 feb. 1896
Husby
Maren Jensen
1897-1993
Maren Jensen
F:
5 jun. 1897
Husby
D:
18 okt. 1993
Ulfborg
Kristian Marius Rasmussen
1894-1988
Kristian Marius Rasmussen
F:
29 apr. 1894
Staby s. (Vester Nørgård)
G:
17 dec. 1919
D:
31 dec. 1988
Ulfborg
Hans Markus Jensen
1898-
Hans Markus Jensen
F:
30 okt. 1898
Sønder Nissum
Elisabeth Jensen
1900-
Elisabeth Jensen
F:
20 feb. 1900
Sønder Nissum
Herman Jensen
1902-
Herman Jensen
F:
4 jul. 1902
Sønder Nissum
Christian Jensen
1904-
Christian Jensen
F:
23 jan. 1904
Sønder Nissum
Peder Marcus Jensen
1861-1948
Peder Marcus Jensen
F:
24 okt. 1861
Rindum
D:
28 jan. 1948
Sønder Nissum
Dorthea Nielsen
1863-
Dorthea Nielsen
F:
1863
Sønder Nissum (Sudergård)
G:
26 okt. 1888
Hans Christian Andersen
Jensine Jensen
1863-
Jensine Jensen
F:
30 jul. 1863
Rindum
Jens Andersen
Ane Marie Jensen
1893-1938
Ane Marie Jensen
F:
20 okt. 1893
Flynder
D:
1938
Vandborg
Paulinus Nielsen
1893-
Paulinus Nielsen
F:
31 jul. 1893
Vandborg
G:
9 sep. 1919
Vandborg
Kirstine Jensen
1895-1976
Kirstine Jensen
F:
12 aug. 1895
Flynder
D:
7 mar. 1976
Lemvig sygehus
Jens Mathinus Jespersen Raakjær
1893-1967
Jens Mathinus Jespersen Raakjær
F:
27 jun. 1893
Flynder
G:
3 sep. 1924
Vandborg
D:
6 apr. 1967
Flynder
Jakob Jensen
1897-1965
Jakob Jensen
F:
11 jun. 1897
Flynder (V. Agergård)
D:
27 okt. 1965
Lemvig sygehus
Inger Marie Katrine Hansen
1903-1992
Inger Marie Katrine Hansen
F:
31 jan. 1903
Møborg
G:
9 nov. 1922
Flynder
D:
6 feb. 1992
Gudum Plejehjem
Hans Christian Jensen
1899-1983
Hans Christian Jensen
F:
4 apr. 1899
Flynder
D:
7 jul. 1983
Bækmarksbro Plejehjem
Gjertrud Marie Olesen
1902-1987
Gjertrud Marie Olesen
F:
17 maj 1902
Lomborg
D:
1 jan. 1987
Bækmarksbro Plejehjem
Ingeborg Jensen
1900-
Ingeborg Jensen
F:
30 aug. 1900
Flynder
Christian Sløk
Jens No Jensen
1866-1949
Jens No Jensen
F:
26 feb. 1866
Rindum
D:
6 feb. 1949
Lemvig
Caroline Kirstine Johansen
1864-1903
Caroline Kirstine Johansen
F:
15 maj 1864
Højer
G:
8 nov. 1892
Sønder Nissum
D:
2 mar. 1903
Vandborg
Martin Johan Jensen
1905-1975
Martin Johan Jensen
F:
27 jul. 1905
Bøvling
D:
13 nov. 1975
Bøvling
Maren Brøndgård Pedersen Kragelund
Luise Christina Johansen
Niels Andreas Kornelius Jensen
1906-
Niels Andreas Kornelius Jensen
F:
6 nov. 1906
Vandborg
Kristiane Jensen
Thomas Østerby
Karoline Kirstine Jensen
1910-1989
Karoline Kirstine Jensen
F:
16 feb. 1910
Vandborg
D:
18 jan. 1989
Holstebro
Niels Bæk Danielsen
1908-1993
Niels Bæk Danielsen
F:
29 jun. 1908
Flynder
G:
29 maj 1938
Vandborg
D:
16 feb. 1993
Nr. Felding
Jenny Jensen
1912-1986
Jenny Jensen
F:
28 feb. 1912
Vandborg
D:
13 okt. 1986
Lemvig sygehus
Christian Jensen
1875-1951
Christian Jensen
F:
31 jan. 1875
Ejsing
D:
8 okt. 1951
Lemvig
Kristian Henry Jensen
Krista Olesen
Birgitte Kirstine Nielsen
1877-1948
Birgitte Kirstine Nielsen
F:
8 jun. 1877
Fabjerg
G:
20 dec. 1905
Fabjerg
D:
22 nov. 1948
Lemvig
Christen Jensen
1869-1895
Christen Jensen
F:
18 feb. 1869
Rindum
D:
5 dec. 1895
Sønder Nissum
Marie Cathrine Jensen
1895-
Marie Cathrine Jensen
F:
21 jul. 1895
Knud Laurids Jensen
1870-1895
Knud Laurids Jensen
F:
26 jul. 1870
Rindum
D:
5 dec. 1895
Sønder Nissum
Bothilde Larsen
Hans Jensen
1871-
Hans Jensen
F:
18 okt. 1871
Rindum
Markus Jensen
1873-1873
Markus Jensen
F:
9 aug. 1873
Sønder Nissum
D:
9 aug. 1873
Sønder Nissum
Maren Jensen
1875-1889
Maren Jensen
F:
22 apr. 1875
Sønder Nissum
D:
1889
Sønder Nissum
Markus Jensen
1876-1876
Markus Jensen
F:
4 okt. 1876
Sønder Nissum
D:
8 okt. 1876
Sønder Nissum
Christine Gjelstrup
1906-
Christine Gjelstrup
F:
26 feb. 1906
Sønder Nissum
Hans Marcus Gjelstrup
Niels Laurids Jensen
1878-1951
Niels Laurids Jensen
F:
30 jan. 1878
Sønder Nissum
D:
1951
Sønder Nissum
Sidsel Marie Madsen
1875-
Sidsel Marie Madsen
F:
25 aug. 1875
Husby
Christine Marcussen
1836-1904
Christine Marcussen
F:
3 okt. 1836
Braderup
D:
29 nov. 1904
Sønder Nissum
Hans Christian Jensen
1830-1906
Hans Christian Jensen
F:
17 maj 1830
Hee
G:
6 okt. 1855
Rindum
D:
29 aug. 1906
Sønder Nissum
Peter Marcussen
1870-
Peter Marcussen
F:
8 jul. 1870
Hostrup s. (Rørkær)
Iver Marcussen
1872-
Iver Marcussen
F:
2 apr. 1872
Hostrup s. (Rørkær)
Hans Marcussen
1874-
Hans Marcussen
F:
13 aug. 1874
Hostrup s. (Rørkær)
Helene Marie Heseler
1883-1944
Helene Marie Heseler
F:
13 feb. 1883
Tønder
G:
25 apr. 1903
D:
2 okt. 1944
Tønder
Christiane Marie Marcussen
1876-1955
Christiane Marie Marcussen
F:
3 mar. 1876
Hostrup s. (Rørkær)
D:
15 jun. 1955
Tønder
Sønnich Detlef Høeg
1873-
Sønnich Detlef Høeg
F:
28 jun. 1873
Højer
G:
11 dec. 1897
Tønder
Anna Catharina Marcussen
1877-1877
Anna Catharina Marcussen
F:
25 jun. 1877
Hostrup s. (Rørkær)
D:
19 aug. 1877
Hostrup s. (Rørkær)
Hans Marcussen
1838-1914
Hans Marcussen
F:
12 feb. 1838
Braderup
D:
21 jul. 1914
Tønder (Søndergade 32)
Anne Cathrine Iversen
1846-1877
Anne Cathrine Iversen
F:
29 mar. 1846
Braderup
D:
22 jul. 1877
Hostrup s. (Rørkær)
Cathrine Nicolaisen
1901-1903
Cathrine Nicolaisen
F:
1901
D:
6 sep. 1903
Brede
Peder Beyer Nicolaisen
1902-1916
Peder Beyer Nicolaisen
F:
2 jun. 1902
Brede
D:
1 okt. 1916
Kiel
Cathrine Nicolaisen
1903-
Cathrine Nicolaisen
F:
26 jun. 1903
Brede
Hans Theodor Nicolaisen
1904-1905
Hans Theodor Nicolaisen
F:
28 aug. 1904
Brede
D:
3 maj 1905
Brede
Fritz Nicolaisen Schifferer
1925-2005
Fritz Nicolaisen Schifferer
F:
29 jul. 1925
Kiel
D:
17 aug. 2005
Middelfart
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
1927-2015
Eleonore Juliane Amalie Bertha Schifferer
F:
16 feb. 1927
Skast s. (Skastgård)
D:
28 mar. 2015
Aarhus
Amalie Nicolaisen
1906-1944
Amalie Nicolaisen
F:
7 mar. 1906
Brede
D:
14 nov. 1944
Anton Frits Schifferer
1899-1975
Anton Frits Schifferer
F:
24 apr. 1899
Kiel
G:
3 jun. 1924
Tønder
D:
11 feb. 1975
Højer
Meta Christina Marcussen
1880-1959
Meta Christina Marcussen
F:
5 apr. 1880
Hostrup s. (Rørkær)
D:
9 mar. 1959
Aabenraa
Broder Thomsen Nicolaisen
1875-1926
Broder Thomsen Nicolaisen
F:
23 aug. 1875
Skast s. (Skastgård)
D:
31 maj 1926
Skast s. (Skastgård)
NN Jacobs
Adolf Marcussen
1884-
Adolf Marcussen
F:
16 jun. 1884
Hostrup s. (Rørkær)
Marie Marcussen
1888-
Marie Marcussen
F:
4 aug. 1888
Hostrup s. (Rørkær)
Catharina Marie Teutsch
1852-eft. 1914
Catharina Marie Teutsch
F:
14 dec. 1852
G:
22 apr. 1879
Hostrup
D:
eft. ER 1914
Ingeborg Köhne
1909-1996
Ingeborg Köhne
F:
3 sep. 1909
Harburg
D:
10 maj 1996
Buenos Aires, Argentina
Otto Peter Heinrich Söth
1906-1983
Otto Peter Heinrich Söth
F:
9 maj 1906
Rendsborg
G:
29 dec. 1934
Buenos Aires, Argentina
D:
8 okt. 1983
Buenos Aires, Argentina
Heinz Anton Köhne
1911-1995
Heinz Anton Köhne
F:
27 jan. 1911
Celle
D:
16 jul. 1995
Lübeck
Jettine Harms
1917-
Jettine Harms
F:
31 jul. 1917
Klütz, Mecklenburg
G:
6 apr. 1957
Lübeck
Maren Luise Köhne
1918-1923
Maren Luise Köhne
F:
12 maj 1918
Celle
D:
16 mar. 1923
Celle
Hans Uwe Köhne
1926-1946
Hans Uwe Köhne
F:
7 apr. 1926
Celle
D:
4 feb. 1946
Lübeck
Caroline Christiane Thayssen
1883-1968
Caroline Christiane Thayssen
F:
1 mar. 1883
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
11 sep. 1968
Lübeck
Friedrich Wilhelm Karl Heinrich Köhne
1873-1948
Friedrich Wilhelm Karl Heinrich Köhne
F:
2 okt. 1873
Bommelsen (Tyskland)
G:
7 okt. 1908
Tønder
D:
31 jan. 1948
Lübeck
Frederika Maria Thayssen
1885-1931
Frederika Maria Thayssen
F:
6 jan. 1885
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
17 jun. 1931
Wyk (Föhr)
Ingeborg Caroline Thayssen
1886-1886
Ingeborg Caroline Thayssen
F:
24 mar. 1886
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
29 mar. 1886
Aventoft s. (Mettenwarf)
Luise Caroline Thayssen
1887-1946
Luise Caroline Thayssen
F:
23 aug. 1887
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
11 sep. 1946
Flensborg
Gustav Adolph Thamsen
1882-
Gustav Adolph Thamsen
F:
5 jul. 1882
Wyk (Föhr)
G:
28 sep. 1909
Tønder
Magda Wilhelmine Thayssen
1889-1911
Magda Wilhelmine Thayssen
F:
22 mar. 1889
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
9 dec. 1911
Kiel
Anna Wilhelmine Thayssen
1891-1910
Anna Wilhelmine Thayssen
F:
15 apr. 1891
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
29 apr. 1910
Tønder s. (Nieholm)
Ingeborg Carstensen
1863-1931
Ingeborg Carstensen
F:
8 jul. 1863
Møgeltønder s. (Ved Aaen)
D:
18 aug. 1931
Tønder
Anton William Thayssen
1854-1922
Anton William Thayssen
F:
9 mar. 1854
Aventoft s. (Mettenwarf)
G:
12 okt. 1881
Møgeltønder k.
D:
16 sep. 1922
Tønder
Frederik Andersen Carstensen
1865-1884
Frederik Andersen Carstensen
F:
17 aug. 1865
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
21 jul. 1884
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Christiane Marie Carstensen
1867-1875
Christiane Marie Carstensen
F:
14 jun. 1867
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
15 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Maren Carstensen
NN Quincke
Inge Carstensen
NN
Christel Carstensen
Hans Beck
Ida Carstensen
NN Hansen
Peter Marcussen Carstensen
1869-
Peter Marcussen Carstensen
F:
28 sep. 1869
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Anna Dethlefsen
Mommine Christine Carstensen
1872-
Mommine Christine Carstensen
F:
29 feb. 1872
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marcus Hansen Holt
1866-
Marcus Hansen Holt
F:
30 dec. 1866
Sdr. Løgum s.
G:
17 okt. 1892
Møgeltønder (hjemme)
Hans Carstensen
1901-1910
Hans Carstensen
F:
9 aug. 1901
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
12 jun. 1910
Møgeltønder s. (Brink)
Friedrich Julius Carstensen
1902-1943
Friedrich Julius Carstensen
F:
26 nov. 1902
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
1943
Rusland
Anne Strogalski
1902-
Anne Strogalski
F:
29 jul. 1902
G:
29 jun. 1935
Hamborg
Maren Julie Carstensen
1904-1908
Maren Julie Carstensen
F:
28 aug. 1904
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
31 okt. 1908
Møgeltønder s. (Brink)
Redlef Carstensen
Helene Andresen
Hans Werner Carstensen
Christine Carstensen
Christian Mathiae Carstensen
1917-1941
Christian Mathiae Carstensen
F:
6 jun. 1917
Møgeltønder s. (Brink)
D:
20 nov. 1941
Rusland
Hans Redlef Carstensen
1874-1938
Hans Redlef Carstensen
F:
16 jul. 1874
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
14 dec. 1938
Tønder (Tønder sygehus)
Lene Christine Sønnichsen
1879-1964
Lene Christine Sønnichsen
F:
14 okt. 1879
Tønder (Hestholm)
G:
14 sep. 1900
Tønder k.
D:
23 apr. 1964
Tønder (Tønder sygehus)
Dødfødt datter
1910-1910
Dødfødt datter
F:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld
Hans Carstensen
1911-2003
Hans Carstensen
F:
6 jun. 1911
Kiel
D:
20 jun. 2003
Tønder
Cathrine
Inge Luise Ohlsen
1933-
Inge Luise Ohlsen
F:
6 dec. 1933
Tønder (sygehuset)
Paul Dethlefsen
1929-
Paul Dethlefsen
F:
15 aug. 1929
Aventoft
Jane Christine Carstensen
1913-
Jane Christine Carstensen
F:
21 mar. 1913
Tønder (sygehuset)
Erich Christian Ohlsen
1903-1965
Erich Christian Ohlsen
F:
20 nov. 1903
Højer
G:
11 dec. 1932
Møgeltønder
D:
24 apr. 1965
NN Paulsen
NN Paulsen
G:
1947
Maren Carstensen
1916-1996
Maren Carstensen
F:
24 okt. 1916
Flensborg
D:
5 jun. 1996
Hans Fedder Hindrichsen
1904-1988
Hans Fedder Hindrichsen
F:
22 maj 1904
Højer
G:
25 apr. 1937
Møgeltønder k.
D:
12 okt. 1988
Johann Ludolf Outzen Carstensen
1918-1999
Johann Ludolf Outzen Carstensen
F:
4 dec. 1918
Tønder (sygehuset)
D:
17 jan. 1999
Højer
Friedrich Andersen Carstensen
Christian Matthiae Carstensen
1876-1949
Christian Matthiae Carstensen
F:
2 aug. 1876
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
20 sep. 1949
Tønder
Louise Petrea Outzen
1883-1966
Louise Petrea Outzen
F:
13 sep. 1883
Højst s. (Adelvad)
G:
1 apr. 1909
Tønder
D:
15 sep. 1966
Tønder
Christiane Marie Carstensen
1879-1879
Christiane Marie Carstensen
F:
2 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
12 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marie Carstensen
1881-1931
Marie Carstensen
F:
1 mar. 1881
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
25 aug. 1931
Tønder (sygehuset)
Johannes Julius Thorlichen
1876-
Johannes Julius Thorlichen
F:
14 aug. 1876
Quarnholt
G:
28 jul. 1905
Møgeltønder k.
Maren Marcussen
1840-1926
Maren Marcussen
F:
14 dec. 1840
Braderup
D:
9 nov. 1926
Tønder
Hans Carstensen
1831-1907
Hans Carstensen
F:
31 jan. 1831
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
G:
28 mar. 1862
D:
4 dec. 1907
Tønder
Bothilde Cathrine Marcussen
1842-1842
Bothilde Cathrine Marcussen
F:
21 apr. 1842
Braderup
D:
21 apr. 1842
Braderup
Ingeline Christine Marie Marcussen
1873-
Ingeline Christine Marie Marcussen
F:
18 jan. 1873
Braderup
Chrestian Knudsen Marcussen
1844-1918
Chrestian Knudsen Marcussen
F:
4 feb. 1844
Braderup
D:
1918
Ingeline Carstensen
1843-
Ingeline Carstensen
F:
28 nov. 1843
Braderup
Anna Catharina Marcussen
1908-
Anna Catharina Marcussen
F:
26 feb. 1908
Ubjerg s. (Sæd)
Christian Marcussen
1909-
Christian Marcussen
F:
28 apr. 1909
Ubjerg s. (Sæd)
Nicoline Marcussen
1911-
Nicoline Marcussen
F:
3 sep. 1911
Ubjerg s. (Sæd)
Peter Marcussen
1879-
Peter Marcussen
F:
11 jun. 1879
Braderup
Adele Dethlefsen
Christen Knudsen Marcussen
Karen Jensine Jæger
Carsten Carstensen Marcussen
1882-1944
Carsten Carstensen Marcussen
F:
28 apr. 1882
Braderup
D:
4 jan. 1944
Braderup
Anne Marie Paysen
1894-
Anne Marie Paysen
F:
6 aug. 1894
Sønder Løgum
Anne Cathrine Carstensen
Metta Marcussen
Anne Marcussen
Janne Marcussen
1877-1956
Janne Marcussen
F:
10 mar. 1877
Klægsbøl s. (Vrågård)
D:
7 mar. 1956
Løgumkloster s. (Skovgård)
Anna Christine Johannsen
1886-
Anna Christine Johannsen
F:
26 aug. 1886
Agtrup
G:
1911
Mærta Marcussen
1929-2012
Mærta Marcussen
F:
18 apr. 1929
Tønder
D:
23 dec. 2012
Aabenraa (sygehuset)
Villads Andersen
1924-2012
Villads Andersen
F:
8 dec. 1924
Abild s. (Kongsbjerg)
G:
27 apr. 1950
Tønder
D:
7 feb. 2012
Aabenraa (sygehuset)
Jan Marcussen
Emmy Christensen
Christian Marcussen
1880-1945
Christian Marcussen
F:
27 mar. 1880
Klægsbøl s. (Vrågård)
D:
10 apr. 1945
Tønder
Cathrine Beier
1895-1979
Cathrine Beier
F:
11 feb. 1895
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
11 jun. 1926
Tønder
D:
26 jan. 1979
Tønder
Peter Marcussen
-eft. 1936
Peter Marcussen
D:
eft. ER 1936
Peter Marcussen
1846-1932
Peter Marcussen
F:
8 mar. 1846
Braderup
D:
3 maj 1932
Tønder
Mette Christine Carstensen
ca. 1855-1931
Mette Christine Carstensen
F:
ca. 1855
Braderup s. (Holm)
D:
25 mar. 1931
Tønder
Christiane Marie Carstensen
1868-
Christiane Marie Carstensen
F:
25 aug. 1868
Braderup
Bahne Carstensen
1870-
Bahne Carstensen
F:
9 feb. 1870
Braderup
Peter Marcussen Carstensen
1871-1889
Peter Marcussen Carstensen
F:
14 sep. 1871
Braderup
D:
18 sep. 1889
Braderup
Carl Carstensen
1873-
Carl Carstensen
F:
20 jul. 1873
Braderup
Hans Iversen Carstensen
1875-1921
Hans Iversen Carstensen
F:
27 jun. 1875
Braderup
D:
26 apr. 1921
Herline Catharina Heseler
1876-1944
Herline Catharina Heseler
F:
31 jan. 1876
Tønder
G:
6 okt. 1900
D:
18 maj 1944
Tønder
Julius Edmund Carstensen
1878-
Julius Edmund Carstensen
F:
15 jan. 1878
Braderup
Bothilla Catharina Marcussen
1848-1914
Bothilla Catharina Marcussen
F:
31 mar. 1848
Braderup
D:
11 okt. 1914
Tønder (Vestergade 70)
Hans Iversen Carstensen
1839-før 1914
Hans Iversen Carstensen
F:
22 mar. 1839
Braderup
G:
23 apr. 1868
Braderup
D:
før 11/10 1914
Braderup
Thomas Carstensen
1876-SOM SP
Thomas Carstensen
F:
25 mar. 1876
D:
SOM SP
Thomas Carstensen
1878-
Thomas Carstensen
F:
28 apr. 1878
Johanne Lauretta Marcussen
1850-
Johanne Lauretta Marcussen
F:
9 jun. 1850
Braderup
Volquard Hinrichsen Carstensen
Christiane Marie Marcussen
1882-
Christiane Marie Marcussen
F:
16 feb. 1882
Hostrup s. (Jejsing)
Christine Marcussen
1885-1886
Christine Marcussen
F:
25 aug. 1885
Hostrup s. (Jejsing)
D:
1886
Hostrup s. (Jejsing)
Marcus Hansen Marcussen
1853-1940
Marcus Hansen Marcussen
F:
21 apr. 1853
Braderup
D:
14 maj 1940
Tønder
Karen Jessen
Botilla Christine Outzen
1879-
Botilla Christine Outzen
F:
26 okt. 1879
Højst s. (Adelvad)
Dødfødt datter
1910-1910
Dødfødt datter
F:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld
Hans Carstensen
1911-2003
Hans Carstensen
F:
6 jun. 1911
Kiel
D:
20 jun. 2003
Tønder
Cathrine
Inge Luise Ohlsen
1933-
Inge Luise Ohlsen
F:
6 dec. 1933
Tønder (sygehuset)
Paul Dethlefsen
1929-
Paul Dethlefsen
F:
15 aug. 1929
Aventoft
Jane Christine Carstensen
1913-
Jane Christine Carstensen
F:
21 mar. 1913
Tønder (sygehuset)
Erich Christian Ohlsen
1903-1965
Erich Christian Ohlsen
F:
20 nov. 1903
Højer
G:
11 dec. 1932
Møgeltønder
D:
24 apr. 1965
NN Paulsen
NN Paulsen
G:
1947
Maren Carstensen
1916-1996
Maren Carstensen
F:
24 okt. 1916
Flensborg
D:
5 jun. 1996
Hans Fedder Hindrichsen
1904-1988
Hans Fedder Hindrichsen
F:
22 maj 1904
Højer
G:
25 apr. 1937
Møgeltønder k.
D:
12 okt. 1988
Johann Ludolf Outzen Carstensen
1918-1999
Johann Ludolf Outzen Carstensen
F:
4 dec. 1918
Tønder (sygehuset)
D:
17 jan. 1999
Højer
Friedrich Andersen Carstensen
Louise Petrea Outzen
1883-1966
Louise Petrea Outzen
F:
13 sep. 1883
Højst s. (Adelvad)
D:
15 sep. 1966
Tønder
Christian Matthiae Carstensen
1876-1949
Christian Matthiae Carstensen
F:
2 aug. 1876
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
G:
1 apr. 1909
Tønder
D:
20 sep. 1949
Tønder
Luise Lück
1915-
Luise Lück
F:
26 jan. 1915
Møgeltønder
Johann Ludolf Outzen Lück
1918-
Johann Ludolf Outzen Lück
F:
3 aug. 1918
Møgeltønder
Semiramis Hermes
Lorenz Redlef Lück
1920-
Lorenz Redlef Lück
F:
14 apr. 1920
Møgeltønder
Inken Charlotte Bruhn
1924-
Inken Charlotte Bruhn
F:
28 feb. 1924
Tønder
G:
25 mar. 1950
Tønder
Christiane Marie Lück
1922-
Christiane Marie Lück
F:
14 mar. 1922
Møgeltønder
Otto Dietrich Lück
1922-1954
Otto Dietrich Lück
F:
14 feb. 1922
Møgeltønder
D:
7 dec. 1954
Haderslev (sygehuset)
Hans Heinrich Lück
1928-
Hans Heinrich Lück
F:
4 jan. 1928
Møgeltønder
Kamma Ravnholt
1936-
Kamma Ravnholt
F:
21 mar. 1936
Kolding (Kristkirkens s.)
G:
15 maj 1958
Kolding (Kristkirken)
Agathe Outzen
1886-1962
Agathe Outzen
F:
5 feb. 1886
Højst s. (Adelvad)
D:
16 nov. 1962
Møgeltønder
Otto Dietrich Lück
1880-1957
Otto Dietrich Lück
F:
17 nov. 1880
Møgeltønder
G:
1 apr. 1914
Tønder
D:
10 dec. 1957
Møgeltønder
Christiane Marie Marcussen
1855-1937
Christiane Marie Marcussen
F:
1 apr. 1855
Braderup
D:
3 aug. 1937
Tønder
Johann Ludolph Outzen
1843-1918
Johann Ludolph Outzen
F:
4 nov. 1843
Højst s. (Adelvad)
G:
29 nov. 1878
Højst
D:
14 okt. 1918
Tønder
Christiane Marine Knudsen
1813-1866
Christiane Marine Knudsen
F:
27 dec. 1813
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
19 apr. 1866
Kiel
Peter Hansen Marcussen
1799-1871
Peter Hansen Marcussen
F:
31 jul. 1799
Braderup
G:
10 okt. 1835
Braderup
D:
12 jun. 1871
Braderup
Kresten Knudsen
1854-1856
Kresten Knudsen
F:
21 sep. 1854
Rødding
D:
21 feb. 1856
Rødding
Dore Knudsen
1856-
Dore Knudsen
F:
14 jul. 1856
Rødding
Anne Marie Knudsen
1885-
Anne Marie Knudsen
F:
7 apr. 1885
Malt s. (Askov)
Jens Larsen
Jens Lassen Knudsen
1886-
Jens Lassen Knudsen
F:
7 maj 1886
Malt s. (Askov)
Harald Kristian Plockross Knudsen
1888-
Harald Kristian Plockross Knudsen
F:
17 feb. 1888
Malt s. (Askov)
Jakob Christian Lindberg Knudsen
1858-1917
Jakob Christian Lindberg Knudsen
F:
14 sep. 1858
Rødding
D:
21 jan. 1917
Birkerød
Sophie Frederikke Plockross
1861-1916
Sophie Frederikke Plockross
F:
20 feb. 1861
Frederiksberg
G:
22 aug. 1883
København (Vartov)
D:
25 mar. 1916
Holte
Jakob Krøgholt
Dora Knudsen
1897-
Dora Knudsen
F:
11 sep. 1897
J. Thorvald Krøgholt
1893-1982
J. Thorvald Krøgholt
F:
28 maj 1893
G:
11 jun. 1925
D:
1982
Nanna Knudsen
Asta Knudsen
Eva Nissen
Lotte Nissen
Marie (Rie) Knudsen
1904-1988
Marie (Rie) Knudsen
F:
20 feb. 1904
Glostrup s.
D:
26 apr. 1988
Frederiksberg
William Friedrich Hans Nissen
1904-1979
William Friedrich Hans Nissen
F:
2 apr. 1904
Tyskland
G:
20 dec. 1930
D:
22 mar. 1979
København
Hans-Jørgen Hausten
Helga Bek
1877-1952
Helga Bek
F:
17 aug. 1877
Halling, Galten herred
G:
17 nov. 1896
Mellerup
D:
12 mar. 1952
Silkeborg
Maren Knudsen
1860-
Maren Knudsen
F:
12 sep. 1860
Rødding
P. Kold
Nanna Marie Henriette Scheller
1898-
Nanna Marie Henriette Scheller
F:
9 sep. 1898
Frederiksberg
Einar Matthiesen
1902-1992
Einar Matthiesen
F:
29 nov. 1902
Ugerløse
G:
31 dec. 1929
København
D:
6 feb. 1992
Nanna Marie Knudsen
1862-1928
Nanna Marie Knudsen
F:
24 aug. 1862
Dalum
D:
1928
Ernst Paul Scheller
1861-1926
Ernst Paul Scheller
F:
1861
D:
1926
Anton Nicolay Knudsen
1862-1863
Anton Nicolay Knudsen
F:
24 aug. 1862
Dalum
D:
9 maj 1863
Dalum
Nanna Thulesen
1895-
Nanna Thulesen
F:
24 maj 1895
Lejrskov s. (Ferup)
Henrik Haar Ravn
Kristian Thulesen Ravn
Ane Marie Thulesen
1897-
Ane Marie Thulesen
F:
19 jul. 1897
Lejrskov s. (Ferup)
Jens Haar Ravn
1896-
Jens Haar Ravn
F:
14 dec. 1896
Almind s.
G:
23 sep. 1921
Ågård k.
Niels Thulesen Kjærhus
Idun Kjærhus
Dora Thulesen
1901-1990
Dora Thulesen
F:
14 aug. 1901
Lejrskov s. (Ferup)
D:
27 apr. 1990
Lejrskov s. (Højrup-Ferup)
Jens Kjærhus
1899-1982
Jens Kjærhus
F:
29 jun. 1899
Kolding (Skt. Nicolai s.)
G:
10 okt. 1924
Ferup
D:
1982
Idun Cathrine Knudsen
1863-1903
Idun Cathrine Knudsen
F:
23 sep. 1863
Dalum
D:
16 feb. 1903
Lejrskov (Ferup)
Henrik Ravn Thulesen
1854-1937
Henrik Ravn Thulesen
F:
16 nov. 1854
Lejrskov s. (Ferup)
G:
15 jun. 1893
D:
13 feb. 1937
Kolding (sygehuset)
Ole Hieronymus Engberg
Hans Zeuthen Engberg
Axel Engberg
Jens Frederik Engberg
1892-
Jens Frederik Engberg
F:
2 feb. 1892
Hemmet (Præstegården)
Juliane Johanne Marie Zeuthen
1897-
Juliane Johanne Marie Zeuthen
F:
8 dec. 1897
G:
25 feb. 1921
Harald Engberg
1893-
Harald Engberg
F:
4 jun. 1893
Hemmet (Præstegården)
Fride Mathilde Engberg
1895-
Fride Mathilde Engberg
F:
10 maj 1895
Uldum (Præstegården)
Nanna Elise Charlotte Engberg
1898-
Nanna Elise Charlotte Engberg
F:
26 mar. 1898
Uldum (Præstegården)
Elise Henriette Teilmann Engberg
1900-
Elise Henriette Teilmann Engberg
F:
15 aug. 1900
Uldum (Præstegården)
Idun Engberg
1903-
Idun Engberg
F:
22 nov. 1903
Hundslund (præstegården)
Elfride Mathilde Knudsen
1864-1946
Elfride Mathilde Knudsen
F:
6 dec. 1864
Aggersborg
D:
1 mar. 1946
København (Park Allé 28)
Harald Laurids Engberg
1850-1932
Harald Laurids Engberg
F:
18 mar. 1850
Holbæk
G:
28 apr. 1891
Mellerup
D:
22 mar. 1932
Ørting
Lars Nannestad Knudsen
1868-1948
Lars Nannestad Knudsen
F:
7 maj 1868
Aggersborg
D:
18 dec. 1948
Hedvig Nicoline Christine Guldberg Agerlin
1867-1936
Hedvig Nicoline Christine Guldberg Agerlin
F:
20 nov. 1867
Stege
G:
4 aug. 1900
København (Slotskirken)
D:
19 apr. 1936
København
Gyde Marie Emilie Knudsen
1873-1937
Gyde Marie Emilie Knudsen
F:
20 mar. 1873
Visby
G:
17 nov. 1910
København (Garnisons)
D:
20 sep. 1937
Hellerup
Jens Lassen Knudsen
1819-1886
Jens Lassen Knudsen
F:
29 sep. 1819
Ribe
D:
25 apr. 1886
Lejrskov
Nanna Marie Frederikke Adelaide Boisen
1824-1900
Nanna Marie Frederikke Adelaide Boisen
F:
24 aug. 1824
Vesterborg s. (Skaftegård)
G:
2 nov. 1853
Vesterborg
D:
9 sep. 1900
København
Kresten Lauridsen Knudsen
1773-1859
Kresten Lauridsen Knudsen
F:
20 nov. 1773
Rejsby s.
D:
16 apr. 1859
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Maren Schack Jensdatter
1782-1869
Maren Schack Jensdatter
F:
16 apr. 1782
Rejsby s.
G:
4 nov. 1802
Rejsby
D:
17 mar. 1869
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Kirsten Jensdatter
1743-1819
Kirsten Jensdatter
F:
1743
Vodder s. (Gånsager)
D:
12 okt. 1819
Rejsby
Knud Lauridsen
1728-1812
Knud Lauridsen
F:
CA 1728
Rejsby s. (Kærbølling)
G:
29 jun. 1764
Vodder
D:
19 sep. 1812
Rejsby s.
Jens Adsersen
1775-1775
Jens Adsersen
F:
23 sep. 1775
Vodder s. (Gånsager)
D:
24 sep. 1775
Vodder s. (Gånsager)
Dødfødt datter
1775-1775
Dødfødt datter
F:
23 sep. 1775
Vodder s. (Gånsager)
D:
23 sep. 1775
Vodder s. (Gånsager)
Adser Jensen
1745-1825
Adser Jensen
F:
1745
Vodder s. (Gånsager)
D:
2 apr. 1825
Vodder s. (Gånsager)
Kirsten Jesdatter
1749-1775
Kirsten Jesdatter
F:
1749
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
5 feb. 1774
D:
27 sep. 1775
Vodder s. (Gånsager)
Kirsten Lauridsdatter
Else Jensdatter
Karen Marie Jessen
1899-1900
Karen Marie Jessen
F:
25 maj 1899
Vodder s. (Birkelev)
D:
19 jan. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Niels Hansen Jessen
1900-1900
Niels Hansen Jessen
F:
20 dec. 1900
Vodder s. (Birkelev)
D:
24 dec. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Anne Cathrine Jessen
1902-
Anne Cathrine Jessen
F:
6 jun. 1902
Vodder s. (Birkelev)
Carl Agerholm
Peter Jessen
1903-
Peter Jessen
F:
3 jun. 1903
Vodder s. (Birkelev)
Johanne Christine Christensen
Johanne Christine Christensen
G:
1933
Skærbæk
Sanne Gad Thysen
Henning Westergaard Konstmann
Vera Gad
Bent Gad Thysen
1934-1965
Bent Gad Thysen
F:
5 dec. 1934
Vodder s. (Åved)
D:
1 apr. 1965
Vodder s. (Åved)
Karen Marie Jessen
1905-
Karen Marie Jessen
F:
25 jul. 1905
Vodder s. (Gånsager)
Peter Lausen Gad
1897-
Peter Lausen Gad
F:
16 mar. 1897
Vodder
G:
19 jun. 1936
Vodder
Niels Hansen Jessen
Nielsine Jessen
Otteline Marie Jessen
Hans Pedersen
Ole Jessen
1913-1933
Ole Jessen
F:
9 mar. 1913
Vodder s. (Gånsager)
D:
2 jan. 1933
Vodder s. (Gånsager)
Karen Aagaard
1872-
Karen Aagaard
F:
21 jul. 1872
Vodder s. (Gånsager)
Peter Hansen Jessen
1875-
Peter Hansen Jessen
F:
22 jul. 1875
Vodder s. (Gånsager)
G:
25 nov. 1898
Vodder
Karen Marie Beck
Niels Hansen Aagaard
Jens Clausen Beck
Karen Pedersdatter Spandet
Anna Catharina Frank
Karen Marie Jesdatter
Jannik Jensen
Karen Jensdatter
Jes Pedersen
Jes Pedersen
G:
29 dec. 1769
Vodder
Peder Olufsen
1808-1808
Peder Olufsen
F:
8 sep. 1808
Rejsby s.
D:
8 sep. 1808
Rejsby s.
Bothilde Caroline Buch
1874-
Bothilde Caroline Buch
F:
18 jan. 1874
Ribe (Domsognet)
Rasmus Eiler Christensen
1868-
Rasmus Eiler Christensen
F:
12 mar. 1868
Vigerslev (Fyn)
G:
12 mar. 1897
Ribe (Doms.)
Bodil Marie Buch
1875-1876
Bodil Marie Buch
F:
26 jul. 1875
Ribe (Domsognet)
D:
20 apr. 1876
Ribe (Domsognet)
Peter Buch
1876-
Peter Buch
F:
31 okt. 1876
Ribe (Domsognet)
Bodil Marie Buch
1879-
Bodil Marie Buch
F:
17 aug. 1879
Ribe (Domsognet)
Jens Hansen Buch
1884-
Jens Hansen Buch
F:
29 aug. 1884
Ribe (Domsognet)
Karl Buch
1886-
Karl Buch
F:
4 okt. 1886
Ribe (Domsognet)
Bertel Petersen Buch
1843-
Bertel Petersen Buch
F:
1 okt. 1843
Ribe (Domsognet)
Kirstine Jensine Johansen
1849-
Kirstine Jensine Johansen
F:
6 maj 1849
Hviding s. (Råhede)
G:
25 apr. 1873
Ribe (Doms.)
Caroline Schack Petersen
1845-
Caroline Schack Petersen
F:
17 okt. 1845
Ribe (Domsognet)
Jep Hinrich Jepsen
1840-
Jep Hinrich Jepsen
F:
18 jun. 1840
Roager
G:
3 nov. 1876
Ribe (Doms.)
Karen Petersen
1847-
Karen Petersen
F:
28 aug. 1847
Ribe (Domsognet)
Oluf Petersen
1850-
Oluf Petersen
F:
9 jul. 1850
Ribe (Domsognet)
Botilla Schack
1810-
Botilla Schack
F:
26 mar. 1810
Rejsby s.
Peter Bertelsen Buch
1812-1879
Peter Bertelsen Buch
F:
1812
Ribe
G:
17 dec. 1842
Ribe (Doms.)
D:
7 feb. 1879
Ribe
Anna Marie Jørgensen
1840-
Anna Marie Jørgensen
F:
17 aug. 1840
Løgumkloster
Oluf Jessen Jørgensen
1842-
Oluf Jessen Jørgensen
F:
3 mar. 1842
Løgumkloster
Christine Amalie Bossen
1844-
Christine Amalie Bossen
F:
27 maj 1844
G:
30 aug. 1864
Løgumkloster
Caroline Jørgensen
1846-1846
Caroline Jørgensen
F:
17 feb. 1846
Løgumkloster
D:
14 maj 1846
Løgumkloster
Marie Kirstine Olufsdatter
1812-
Marie Kirstine Olufsdatter
F:
3 feb. 1812
Rejsby s.
Hinrich Jessen Jørgensen
Hinrich Jessen Jørgensen
G:
24 jun. 1839
Løgumkloster
Peder Olufsen
1814-1814
Peder Olufsen
F:
18 feb. 1814
Rejsby s.
D:
25 dec. 1814
Rejsby s.
Oluf Peter Olufsen
1865-1942
Oluf Peter Olufsen
F:
27 feb. 1865
Rejsby
D:
12 okt. 1942
Tønder
Anne Christine Mathiesen
1867-1941
Anne Christine Mathiesen
F:
15 mar. 1867
Brede
D:
10 dec. 1941
Tønder
Jens Lassen Olufsen
1815-1893
Jens Lassen Olufsen
F:
17 okt. 1815
Rejsby s.
D:
21 jan. 1893
Rejsby
Else Kirstine Nielsen
ca. 1834-1911
Else Kirstine Nielsen
F:
ca. 1834
Brede s. (Harris)
G:
3 maj 1862
D:
4 jan. 1911
Tønder
Dødfødt søn
1854-1854
Dødfødt søn
F:
27 jan. 1854
Rejsby
D:
27 jan. 1854
Rejsby
Dødfødt datter
1857-1857
Dødfødt datter
F:
4 maj 1857
Rejsby
D:
4 maj 1857
Rejsby
Karen Schack
1860-1860
Karen Schack
F:
8 jan. 1860
Hviding s. (Høgsbro)
D:
29 jan. 1860
Hviding s. (Høgsbro)
Karoline Schack
1817-
Karoline Schack
F:
24 dec. 1817
Rejsby s.
Peder Adzersen Lund
1823-1875
Peder Adzersen Lund
F:
12 jan. 1823
G:
13 dec. 1851
Rejsby
D:
25 aug. 1875
Marie Cathrine Jepsen
1880-
Marie Cathrine Jepsen
F:
7 mar. 1880
Rejsby
Knud Schack Jepsen
Karen Schack Jepsen
Jeppe Jensen Jepsen
1886-
Jeppe Jensen Jepsen
F:
26 jun. 1886
Rejsby
Marie Hansine Møller
Karen Schack Brandrup
1853-
Karen Schack Brandrup
F:
6 jul. 1853
Rejsby s.
Knud Jepsen
1848-
Knud Jepsen
F:
26 aug. 1848
G:
10 jun. 1879
Jeppe Jensen Brandrup
1855-
Jeppe Jensen Brandrup
F:
27 aug. 1855
Rejsby s.
Andrea Knudsine Brandrup
1858-
Andrea Knudsine Brandrup
F:
8 jan. 1858
Rejsby s.
Caroline Brandrup
1858-1875
Caroline Brandrup
F:
8 jan. 1858
Rejsby
D:
21 sep. 1875
Rejsby s. (Kærbølling)
Meta Lassen
Ernst Hvass
Las Lassen
Inger Margrethe Nielsen
Jytte Reslow
Esther Lassen
Bent Borring
Jens Lassen
1885-1961
Jens Lassen
F:
29 jan. 1885
D:
17 aug. 1961
Mathilde Andersen Møller
1892-1961
Mathilde Andersen Møller
F:
27 jul. 1892
Døstrup
G:
2 apr. 1923
D:
9 apr. 1961
Mikkel Oluf Thomsen
1909-
Mikkel Oluf Thomsen
F:
27 jul. 1909
Eltang s. (Nr. Bjert)
Karoline Skak Lassen
1886-
Karoline Skak Lassen
F:
17 okt. 1886
Hans Thomsen
1880-
Hans Thomsen
F:
1 okt. 1880
Seem s. (Høm)
G:
17 okt. 1908
V. Vedsted
Olivia Marie Cathrine Brandrup
1860-1941
Olivia Marie Cathrine Brandrup
F:
14 dec. 1860
Rejsby s.
D:
5 nov. 1941
Las Andersen Lassen
1860-1925
Las Andersen Lassen
F:
2 apr. 1860
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
1 maj 1884
V. Vedsted
D:
14 dec. 1925
Meta Marie Cathrine Brandrup
1863-1865
Meta Marie Cathrine Brandrup
F:
11 maj 1863
Rejsby s.
D:
26 mar. 1865
Marie Cathrine Olufsdatter
1821-1866
Marie Cathrine Olufsdatter
F:
26 apr. 1821
Rejsby s.
D:
30 apr. 1866
Rejsby s.
Jeppe Brandrup
1821-1891
Jeppe Brandrup
F:
29 aug. 1821
G:
6 apr. 1853
D:
4 dec. 1891
Rejsby
Hjalmar Axel Abrahamsen
1882-
Hjalmar Axel Abrahamsen
F:
14 okt. 1882
Varde
Kirsten Retlev-Abrahamsen
1914-1990
Kirsten Retlev-Abrahamsen
F:
1 aug. 1914
København
D:
1990
Peter Bang
1900-1957
Peter Bang
F:
14 mar. 1900
Frederiksberg
G:
25 jan. 1939
D:
26 maj 1957
Struer
Christian Immanuel Thygesen
1906-
Christian Immanuel Thygesen
F:
1906
G:
26 sep. 1964
Gimsing
Harald Erik Abrahamsen, senere Retlev-Abrahamsen
1885-1955
Harald Erik Abrahamsen, senere Retlev-Abrahamsen
F:
29 jan. 1885
D:
20 apr. 1955
Karen From
1886-1967
Karen From
F:
9 aug. 1886
G:
31 maj 1913
København (Frihavns)
D:
1967
Ella Howalt Westphalen Broch
1902-
Ella Howalt Westphalen Broch
F:
25 jul. 1902
G:
1940
Erik Schack Olufsen Abrahamsen
1893-1949
Erik Schack Olufsen Abrahamsen
F:
9 apr. 1893
D:
17 feb. 1949
Oda Jespersen
1895-
Oda Jespersen
F:
24 feb. 1895
G:
21 maj 1918
Anna Pleth
1902-1976
Anna Pleth
F:
5 jan. 1902
Esbjerg
G:
16 jul. 1938
København
D:
23 jun. 1976
Gentofte
Kornelia Schack Olufsen
1858-1939
Kornelia Schack Olufsen
F:
1 jul. 1858
D:
1939
Jens Mortensen Abrahamsen
1856-1920
Jens Mortensen Abrahamsen
F:
3 jan. 1856
G:
27 dec. 1881
D:
22 nov. 1920
Poul Nyholm
1903-
Poul Nyholm
F:
1 aug. 1903
Varde
Otto Hjalmar Nyholm
1904-1998
Otto Hjalmar Nyholm
F:
25 dec. 1904
Varde
D:
12 feb. 1998
Frederiksberg
Asly Selma Ejbjerg
1911-1978
Asly Selma Ejbjerg
F:
24 nov. 1911
København (Frederiks s.)
D:
26 jun. 1978
Hvidovre (Hvidovre Hospital)
Anne Marie Christine Olufsen Toft
1884-1968
Anne Marie Christine Olufsen Toft
F:
3 sep. 1884
Varde
D:
6 apr. 1968
Frederiksberg
Otto Hjalmar Nyholm
1867-1949
Otto Hjalmar Nyholm
F:
3 sep. 1867
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
28 okt. 1902
Varde
D:
8 nov. 1949
Frederiksberg
Carl Eugen Olufsen Toft
1886-1887
Carl Eugen Olufsen Toft
F:
4 maj 1886
Varde
D:
20 apr. 1887
Varde
Anders Peter Olufsen Toft
1887-1893
Anders Peter Olufsen Toft
F:
12 sep. 1887
Varde
D:
27 mar. 1893
Varde
Johanne Emilie Olufsen Toft
1889-1893
Johanne Emilie Olufsen Toft
F:
8 jan. 1889
Varde
D:
29 mar. 1893
Varde
Ane Marie Olufsen
1860-1902
Ane Marie Olufsen
F:
29 maj 1860
Tønder
D:
18 dec. 1902
Varde
Frederik Christoffer Toft
1847-1900
Frederik Christoffer Toft
F:
29 okt. 1847
Holstebro
G:
1 jul. 1883
Tønder
D:
4 apr. 1900
Varde
Peter Olufsen
Gerda Pullen Ullmann
Peter Danckwart Olufsen
1891-1972
Peter Danckwart Olufsen
F:
17 mar. 1891
Gimsing s. (Kvistrup)
D:
17 jan. 1972
Kamma Sophie Ilsted
1894-1928
Kamma Sophie Ilsted
F:
5 feb. 1894
København
G:
8 aug. 1916
Borre
D:
16 feb. 1928
København
Ebba Ingeborg Ludovica Oline Olsen
1893-
Ebba Ingeborg Ludovica Oline Olsen
F:
20 jul. 1893
Trondheim
G:
22 maj 1934
Gimsing
Anna Emilie Olufsen
1892-
Anna Emilie Olufsen
F:
12 dec. 1892
Gimsing
Ellen Margrethe Olufsen
1894-1912
Ellen Margrethe Olufsen
F:
24 jul. 1894
Gimsing
D:
5 jul. 1912
Gimsing
Karen Skak Olufsen
1896-1932
Karen Skak Olufsen
F:
26 apr. 1896
Gimsing
D:
3 jun. 1932
Gimsing
Svend Andreas Grøn Olufsen
1897-1949
Svend Andreas Grøn Olufsen
F:
12 dec. 1897
Gimsing
D:
1949
Struer
Gerda Olufsen
1899-
Gerda Olufsen
F:
22 okt. 1899
Gimsing
Christen Emil Olufsen Jakobsen
1893-
Christen Emil Olufsen Jakobsen
F:
16 sep. 1893
Tønder
G:
5 sep. 1922
Gimsing
Kirsten Olufsen
1929-2013
Kirsten Olufsen
F:
18 jun. 1929
Gimsing
D:
5 jul. 2013
Jørgen Færch
1925-1997
Jørgen Færch
F:
2 jul. 1925
Frederiksberg
G:
12 jul. 1951
D:
22 sep. 1997
Holstebro
Lise Skak Olufsen
Børge Munch Koefoed
Birgitte Skak Olufsen
Erik Melbye
Peter Skak Olufsen
1942-2013
Peter Skak Olufsen
F:
11 okt. 1942
Struer
D:
11 sep. 2013
Susanne de Costa Carneiro
Aksel Olufsen
1901-1992
Aksel Olufsen
F:
3 maj 1901
Gimsing
D:
14 aug. 1992
Karen Windfeldt Jensen
1903-1983
Karen Windfeldt Jensen
F:
10 aug. 1903
Struer
G:
27 jul. 1937
Struer
D:
11 okt. 1983
Peder Olufsen
1862-1933
Peder Olufsen
F:
6 jun. 1862
Tønder
D:
19 nov. 1933
Gimsing
Anna Hansen
1865-1941
Anna Hansen
F:
9 apr. 1865
Skærum Mølle, Ulfborg
G:
14 MAJ 1890
Ejsing
D:
9 jul. 1941
Gimsing
Peder Olufsen
1823-1903
Peder Olufsen
F:
29 okt. 1823
Rejsby s.
D:
3 feb. 1903
Tønder
Ane Emilie Redlefsen
1829-1864
Ane Emilie Redlefsen
F:
21 aug. 1829
Møgeltønder s. (Sødam i Ved Aaen)
G:
18 sep. 1857
D:
17 feb. 1864
Tønder
Ane Emilie Olufsen
1868-1868
Ane Emilie Olufsen
F:
4 jul. 1868
D:
18 jul. 1868
Lorenz Hansen
Hans Oluf Hansen
Uwe Jens Hansen
Johannes Christian Hansen
Gerret Hansen
Karin Hansen
Elisabeth Hansen
Elisabeth Olufsen
1900-1966
Elisabeth Olufsen
F:
14 jul. 1900
Tønder
D:
31 jan. 1966
Tønder
Lorenz Hansen
1891-1947
Lorenz Hansen
F:
18 Okt 1891
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
24 jan. 1947
Ubjerg s. (Sæd)
Oluf Pedersen Olufsen
1869-1937
Oluf Pedersen Olufsen
F:
16 jun. 1869
D:
27 aug. 1937
Anna Elisabeth Schierning
1875-
Anna Elisabeth Schierning
F:
19 nov. 1875
G:
23 feb. 1897
Lars Nielsen Olufsen
1869-
Lars Nielsen Olufsen
F:
16 jun. 1869
Sophie Petrine Martinsen
1871-
Sophie Petrine Martinsen
F:
23 jun. 1871
Büttel
G:
3 jul. 1894
Tønder
Knud Lausen Olufsen
1870-1871
Knud Lausen Olufsen
F:
9 okt. 1870
D:
21 jun. 1871
Christen Emil Olufsen Jakobsen
1893-
Christen Emil Olufsen Jakobsen
F:
16 sep. 1893
Tønder
Gerda Olufsen
1899-
Gerda Olufsen
F:
22 okt. 1899
Gimsing
G:
5 sep. 1922
Gimsing
Christine Emilie Olufsen
1873-
Christine Emilie Olufsen
F:
17 maj 1873
Niels Lauritz Jakobsen
1865-
Niels Lauritz Jakobsen
F:
18 okt. 1865
Tønder
G:
9 aug. 1892
Tønder
Anne Sophie Nielsen
1832-1919
Anne Sophie Nielsen
F:
18 apr. 1832
G:
9 aug. 1867
D:
11 feb. 1919
Oluf Pedersen
1784-1825
Oluf Pedersen
F:
28 sep. 1784
D:
30 maj 1825
Rejsby
Karen Schack Jensdatter
1784-1862
Karen Schack Jensdatter
F:
21 sep. 1784
Rejsby s.
G:
24 okt. 1807
D:
6 nov. 1862
Rejsby s.
Christine Jensdatter
1752-1815
Christine Jensdatter
F:
1752
Vodder s. (Gånsager)
D:
17 feb. 1815
Rejsby
Peder Olufsen
-1811
Peder Olufsen
G:
24 sep. 1779
Vodder
D:
17 mar. 1811
Rejsby
Maren Jensdatter
Dødfødt barn
Dødfødt barn
Jens Christensen
Maren Adsersdatter
1714-1763
Maren Adsersdatter
F:
1714
Vodder s. (Gånsager)
D:
26 aug. 1763
Vodder s. (Gånsager)
Knud Andersen
1735-
Knud Andersen
F:
1735
Brøns
Kirsten Marie Klitz
1811-
Kirsten Marie Klitz
F:
19 okt. 1811
Brøns
Henrich Carl Polack
ca. 1809-
Henrich Carl Polack
F:
ca. 1809
Tønder
G:
28 mar. 1842
Møgeltønder
Else Christensdatter
1768-
Else Christensdatter
F:
17 jan. 1768
Johan Simonsen Klitz
1741-1830
Johan Simonsen Klitz
F:
1741
Brøns
G:
29 dec. 1809
Brøns
D:
20 mar. 1830
Brøns
Kirstine Sørensen
1870-1871
Kirstine Sørensen
F:
2 dec. 1870
Daler s. (Østerby)
D:
31 jan. 1871
Daler s. (Østerby)
Cathrine Sørensen
1872-1890
Cathrine Sørensen
F:
11 aug. 1872
Daler s. (Østerby)
D:
16 nov. 1890
Kirstine Sørensen
1873-
Kirstine Sørensen
F:
19 dec. 1873
Daler s. (Østerby)
Jes Sørensen
1876-
Jes Sørensen
F:
19 apr. 1876
Daler s. (Østerby)
Abelone Christensen
1876-
Abelone Christensen
F:
25 Okt 1876
Visby s. (Nørby)
G:
19 maj 1902
Visby
Jens Andersen Sørensen
1878-
Jens Andersen Sørensen
F:
17 dec. 1878
Daler s. (Østerby)
Johannes Christian Sørensen
1880-1880
Johannes Christian Sørensen
F:
24 aug. 1880
Daler s. (Østerby)
D:
24 sep. 1880
Daler s. (Østerby)
Søren Lausten Sørensen
1907-
Søren Lausten Sørensen
F:
2 feb. 1907
Daler s. (Daler Mølle)
Gyde Marie Sørensen
1908-
Gyde Marie Sørensen
F:
7 apr. 1908
Daler s. (Daler Mølle)
Anders Peter Herkules Møller Sørensen
1909-
Anders Peter Herkules Møller Sørensen
F:
1 sep. 1909
Daler s. (Daler Mølle)
Marie Catharina Frederikke Sørensen
1911-
Marie Catharina Frederikke Sørensen
F:
3 jun. 1911
Daler s. (Daler Mølle)
Ernst Møller Sørensen
Martin Christian Sørensen
1882-
Martin Christian Sørensen
F:
15 jun. 1882
Daler s. (Østerby)
Anna Møller
1882-
Anna Møller
F:
1 apr. 1882
Visby s. (Mollerup)
G:
9 nov. 1906
Visby
Karsten Nissen
Marie Nissen
1907-
Marie Nissen
F:
11 sep. 1907
Daler
Christen Thygesen Petersen
1903-1990
Christen Thygesen Petersen
F:
9 dec. 1903
Døstrup
G:
5 okt. 1934
Daler
D:
30 jun. 1990
Jens Feddersen Nissen
1909-1918
Jens Feddersen Nissen
F:
14 feb. 1909
Daler
D:
26 okt. 1918
Daler
Søren Lausten Nissen
1914-
Søren Lausten Nissen
F:
31 jan. 1914
Daler
Marie Petrine Abild
1917-
Marie Petrine Abild
F:
2 jan. 1917
Daler
G:
8 maj 1943
Daler
Karsten Nissen
1917-1996
Karsten Nissen
F:
9 aug. 1917
Daler
D:
6 feb. 1996
Abelone Kjær
1926-2004
Abelone Kjær
F:
25 aug. 1926
Daler s. (Østerby)
G:
2 maj 1946
Daler
D:
2 okt. 2004
Jens Nielsen Feddersen Nissen
1918-
Jens Nielsen Feddersen Nissen
F:
7 dec. 1918
Daler
Hedvig Frederikke Sørensen
1883-
Hedvig Frederikke Sørensen
F:
15 aug. 1883
Daler s. (Østerby)
Christian Nissen
1874-1954
Christian Nissen
F:
24 maj 1874
Daler
G:
27 okt. 1903
Daler
D:
23 dec. 1954
Daler
Walborg Johanne Sørensen
1884-
Walborg Johanne Sørensen
F:
30 nov. 1884
Daler s. (Østerby)
Hans Nielsen Sørensen
1887-
Hans Nielsen Sørensen
F:
4 jan. 1887
Daler s. (Østerby)
Regine Jessen
1893-
Regine Jessen
F:
31 jul. 1893
Daler
Johanne Marie Sørensen
1888-1895
Johanne Marie Sørensen
F:
22 jan. 1888
Daler s. (Østerby)
D:
11 feb. 1895
Daler
Søren Carl Sørensen
1891-
Søren Carl Sørensen
F:
21 maj 1891
Daler s. (Daler Mølle)
Søren Laustsen Sørensen
1840-1930
Søren Laustsen Sørensen
F:
15 aug. 1840
Rømø s. (Nr. Tvismark)
D:
6 aug. 1930
Daler
Maria Handler
1849-
Maria Handler
F:
26 dec. 1849
Daler s. (Østerby)
G:
18 feb. 1870
Daler
Andreas Sørensen
1842-
Andreas Sørensen
F:
25 dec. 1842
Rømø s. (Nr. Tvismark)
Nicolai Michelsen Sørensen
1845-
Nicolai Michelsen Sørensen
F:
24 sep. 1845
Daler s. (Østerby)
Ane Margrethe Hansen
1843-
Ane Margrethe Hansen
F:
14 jan. 1843
G:
19 nov. 1873
Ribe (Doms.)
Jes Sørensen
1882-
Jes Sørensen
F:
22 okt. 1882
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Jeff Sørensen
1886-
Jeff Sørensen
F:
26 apr. 1886
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ane Margrethe Sørensen
1883-
Ane Margrethe Sørensen
F:
26 dec. 1883
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Marie Elise Sørensen
1885-
Marie Elise Sørensen
F:
25 jan. 1885
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Elise Wilhelmine Sørensen
1887-1887
Elise Wilhelmine Sørensen
F:
27 jan. 1887
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
11 dec. 1887
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Rasmine Christine Elise Diederiksen
ca. 1860-
Rasmine Christine Elise Diederiksen
F:
ca. 1860
Cathrine Beyer
1811-1849
Cathrine Beyer
F:
7 aug. 1811
D:
29 mar. 1849
Daler
Jes Sørensen
ca. 1805-1866
Jes Sørensen
F:
ca. 1805
Guldager s.
D:
21 jun. 1866
Daler
Laust Christensen Hansen
1841-1841
Laust Christensen Hansen
F:
30 sep. 1841
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
9 okt. 1841
Mjolden s. (Ottersbøl)
Laust Christensen Hansen, senere kaldet Laust Krutman Hansen
1842-
Laust Christensen Hansen, senere kaldet Laust Krutman Hansen
F:
6 nov. 1842
Mjolden s. (Ottersbøl)
Jens Nielsen Lorentzen
1873-
Jens Nielsen Lorentzen
F:
16 sep. 1873
Mjolden s. (Ottersbøl)
Meta Kjestine Korsgaard
1901-
Meta Kjestine Korsgaard
F:
15 jun. 1901
Skærbæk
Christian Mathiesen
1898-
Christian Mathiesen
F:
26 apr. 1898
Brede s. (Vældgård)
G:
28 apr. 1926
Brede
Mathias Hansen Lorentzen, senere Korsgaard
1873-1950
Mathias Hansen Lorentzen, senere Korsgaard
F:
16 sep. 1873
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
9 jun. 1950
Tønder (Sygehuset)
Marie Nielsine Boysen
1869-1949
Marie Nielsine Boysen
F:
30 dec. 1869
Skærbæk s. (V. Gasse)
D:
3 mar. 1949
Skærbæk
Meta Kirstine Lorentzen
1876-
Meta Kirstine Lorentzen
F:
19 aug. 1876
Mjolden s. (Ottersbøl)
Karen Lorentzen
1879-
Karen Lorentzen
F:
28 okt. 1879
Mjolden s. (Ottersbøl)
Margrethe Kjerstine Lorentzen
1882-
Margrethe Kjerstine Lorentzen
F:
2 jul. 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
Mette Kjerstine Hansen
1845-
Mette Kjerstine Hansen
F:
25 apr. 1845
Mjolden s. (Ottersbøl)
Johan Lorentzen, senere Korsgaard
1832-
Johan Lorentzen, senere Korsgaard
F:
21 mar. 1832
G:
28 nov. 1872
Mjolden
Andrea Carstine Hansen
1848-
Andrea Carstine Hansen
F:
1 nov. 1848
Mjolden s. (Ottersbøl)
Karen Beyer
1812-
Karen Beyer
F:
23 aug. 1812
Brøns
Mathias Hansen (Laustsen)
1808-1876
Mathias Hansen (Laustsen)
F:
22 jan. 1808
Mjolden s.
G:
16 okt. 1840
Mjolden
D:
27 mar. 1876
Mjolden s. (Ottersbøl)
Mette Cathrine Beyer
1815-
Mette Cathrine Beyer
F:
14 mar. 1815
Anders Jensen Biergmann
Niels Petersen Koch
1859-
Niels Petersen Koch
F:
11 apr. 1859
Abild
Kirsten Beyer
1817-
Kirsten Beyer
F:
1817
Peter Nissen Koch
1816-
Peter Nissen Koch
F:
25 dec. 1816
Abild s. (Sdr. Vennemose)
G:
3 maj 1857
Abild
Barbara Marie Beyer
1820-1825
Barbara Marie Beyer
F:
8 mar. 1820
D:
5 jan. 1825
Christen Andersen Beyer
1822-1856
Christen Andersen Beyer
F:
11 dec. 1822
D:
18 jul. 1856
Gertrud Ewald
1808-
Gertrud Ewald
F:
13 apr. 1808
G:
16 okt. 1847
Knud Andersen
1885-
Knud Andersen
F:
4 apr. 1885
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Mette Cathrine Andersen
1887-
Mette Cathrine Andersen
F:
24 maj 1887
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Andrea Christine Schack
1855-
Andrea Christine Schack
F:
12 feb. 1855
Andreas Hansen Andersen
1854-
Andreas Hansen Andersen
F:
6 aug. 1854
G:
4 apr. 1884
Emmerlev
Barbara Marie Beyer
1825-1864
Barbara Marie Beyer
F:
31 okt. 1825
D:
3 aug. 1864
Niels Jensen Lund
Martin Thomsen Schmidt
1858-
Martin Thomsen Schmidt
F:
13 mar. 1858
Christen Andersen Schmidt
1860-
Christen Andersen Schmidt
F:
5 apr. 1860
Barbara Marie Schmidt
1895-
Barbara Marie Schmidt
F:
17 aug. 1895
Anders Lauridsen Schmidt
1862-
Anders Lauridsen Schmidt
F:
11 sep. 1862
Cecilie Marie Jepsen
1869-1896
Cecilie Marie Jepsen
F:
5 dec. 1869
Hynding
G:
21 dec. 1892
Brøns
D:
23 jun. 1896
Brøns
Johanne Marie Friis
1867-
Johanne Marie Friis
F:
9 apr. 1867
Brede s. (Bredebro)
G:
5 apr. 1898
Brøns
Christen Pedersen Schmidt
ca. 1822-
Christen Pedersen Schmidt
F:
ca. 1822
G:
30 jul. 1857
Anne Marie Beyer
1870-
Anne Marie Beyer
F:
29 mar. 1870
Andreas Kristensen Beier
1905-
Andreas Kristensen Beier
F:
11 apr. 1905
Årre
Iver Beier
1907-1999
Iver Beier
F:
26 jul. 1907
Årre
D:
20 maj 1999
Signe Mathilde Sørensen
1908-1997
Signe Mathilde Sørensen
F:
29 aug. 1908
Øse
G:
21 apr. 1933
Øse
D:
12 feb. 1997
Johanne Sofie Beier
1909-2001
Johanne Sofie Beier
F:
22 sep. 1909
Årre
D:
17 jan. 2001
Thorvald Iversen
1904-1969
Thorvald Iversen
F:
28 jan. 1904
Starup
G:
8 jun. 1928
Næsbjerg
D:
12 apr. 1969
Else Kirstine Beier
1912-1912
Else Kirstine Beier
F:
11 maj 1912
Årre
D:
24 jun. 1912
Årre
Aage Beier
1913-1998
Aage Beier
F:
18 sep. 1913
Næsbjerg
D:
18 nov. 1998
Astrid Margrethe Bondesen Jensen
1914-2008
Astrid Margrethe Bondesen Jensen
F:
23 sep. 1914
Janderup s. (Bandsbjerg)
G:
4 feb. 1936
Billum
D:
20 okt. 2008
Else Kristine Beier
1916-
Else Kristine Beier
F:
3 jul. 1916
Næsbjerg
Margrethe Beier
1919-2002
Margrethe Beier
F:
2 jun. 1919
Næsbjerg
D:
26 jun. 2002
Anna Marie Beier
1922-
Anna Marie Beier
F:
3 feb. 1922
Næsbjerg
Tage Edvard Andersen
1917-
Tage Edvard Andersen
F:
22 jan. 1917
Torslev s. i Hjørring Amt
G:
16 nov. 1943
Næsbjerg
Kresten Jørgensen Beyer
1872-1946
Kresten Jørgensen Beyer
F:
26 apr. 1872
Brøns
D:
19 feb. 1946
Næsbjerg
Kristiane Jensen
1881-1967
Kristiane Jensen
F:
21 sep. 1881
Lønne s. (Lønnehede)
G:
17 jun. 1904
Janderup
D:
2 nov. 1967
Næsbjerg
Andreas Christensen Beyer
1828-
Andreas Christensen Beyer
F:
31 mar. 1828
Johanne Sophie Johnsen
Johanne Sophie Johnsen
G:
22 maj 1869
Anders Schack Christensen
1770-
Anders Schack Christensen
F:
1 dec. 1770
Ingeborg Schack
1786-1875
Ingeborg Schack
F:
28 dec. 1786
G:
8 sep. 1810
D:
11 jun. 1875
Dødfødt datter
1834-1834
Dødfødt datter
F:
3 aug. 1834
Randerup s. (Lunde)
D:
3 aug. 1834
Randerup s. (Lunde)
Dødfødt søn
1836-1836
Dødfødt søn
F:
7 maj 1836
Randerup s. (Lunde)
D:
7 maj 1836
Randerup s. (Lunde)
Karen Boesen
1863-1937
Karen Boesen
F:
28 jan. 1863
Randerup s. (Lunde)
D:
12 aug. 1937
Jernved s. (Gredsted)
Julius Jacobsen
1849-1933
Julius Jacobsen
F:
2 feb. 1849
Enge
D:
12 nov. 1933
Jernved s. (Gredsted)
Kirsten Hansen
1896-1971
Kirsten Hansen
F:
13 nov. 1896
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
1 mar. 1971
Jels
Svend Marinus Hansen
1895-1979
Svend Marinus Hansen
F:
26 aug. 1895
Ringgive
G:
1922
Skærbæk
D:
14 sep. 1979
Jels
Aksel Hansen
Bothilde Boesen
1864-1949
Bothilde Boesen
F:
31 maj 1864
Randerup s. (Lunde)
D:
9 jan. 1949
Skærbæk
Niels Andersen Hansen
1860-1945
Niels Andersen Hansen
F:
23 sep. 1860
Mjolden s. (Forballum)
G:
29 apr. 1893
Skærbæk Frimenighedskirke
D:
3 jun. 1945
Skærbæk
Peter Boesen
1865-1877
Peter Boesen
F:
25 nov. 1865
Randerup s. (Lunde)
D:
29 maj 1877
Randerup s. (Lunde)
Maria Boesen
1867-1949
Maria Boesen
F:
1 jul. 1867
Randerup s. (Lunde)
D:
1 mar. 1949
Skærbæk
Niels Michael Hansen
1860-1935
Niels Michael Hansen
F:
16 dec. 1860
Tamdrup s. (Molgjer Mark)
D:
22 maj 1935
Hvirring s. (Trebjerg)
Christine Boesen
1868-
Christine Boesen
F:
5 sep. 1868
Randerup s. (Lunde)
Ane Katrine Boesen
1894-
Ane Katrine Boesen
F:
23 nov. 1894
Brøns s. (Søndernæs)
Kjestine Boesen
1897-
Kjestine Boesen
F:
1 mar. 1897
Brøns s. (Søndernæs)
Hans Mathesen Boesen
1899-1981
Hans Mathesen Boesen
F:
4 feb. 1899
Brøns s. (Søndernæs)
D:
23 maj 1981
Anna Emilie Beier
Poul Christian Jørgensen
Maren Elisabeth Beier
Jørgen Baden
1920-1959
Jørgen Baden
F:
30 nov. 1920
D:
15 sep. 1959
Bodil Beier
Kirsten Beier
Asta Boesen
1900-
Asta Boesen
F:
11 nov. 1900
Brøns s. (Søndernæs)
Hans Vindfeld Tranberg Beier
1899-
Hans Vindfeld Tranberg Beier
F:
30 jan. 1899
G:
12 dec. 1924
Skærbæk Frimenighedskirke
Fedder Brodersen Boesen
1903-1927
Fedder Brodersen Boesen
F:
6 mar. 1903
Brøns s. (Søndernæs)
D:
23 mar. 1927
Holger Anker Boesen
1907-1985
Holger Anker Boesen
F:
23 jun. 1907
Brøns s. (Søndernæs)
D:
30 okt. 1985
Elers Boesen
1870-1949
Elers Boesen
F:
25 jun. 1870
Randerup s. (Lunde)
D:
26 feb. 1949
Maren Brodersen
1865-
Maren Brodersen
F:
31 maj 1865
Dødfødt søn
1872-1872
Dødfødt søn
F:
27 mar. 1872
Randerup s. (Lunde)
D:
27 mar. 1872
Randerup s. (Lunde)
Hans Mathesen Boesen
1837-
Hans Mathesen Boesen
F:
20 aug. 1837
Randerup s. (Lunde)
Ane Cathrine Brodersen
1840-1879
Ane Cathrine Brodersen
F:
1840
G:
24 okt. 1861
Randerup
D:
6 feb. 1879
Randerup s. (Lunde)
Peter Boesen
1878-1879
Peter Boesen
F:
22 okt. 1878
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
4 maj 1879
Skærbæk s. (Ullerup)
Maren Skrydstrup
NN Sørensen
Marie Boesen Skrydstrup
Gotfred Bæk
-1978
Gotfred Bæk
D:
2 okt. 1978
Rejsby
Chresten Skrydstrup
Nicoline Jensen
Thyra Skrydstrup
Astrid Boesen Skrydstrup
Signe Skrydstrup
Agnes Boesen Skrydstrup
Karen Boesen
1879-1961
Karen Boesen
F:
29 nov. 1879
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
4 jan. 1961
Rejsby
Hans Skrydstrup
1876-1956
Hans Skrydstrup
F:
26 okt. 1876
Rejsby
G:
10 okt. 1906
Rejsby
D:
13 jan. 1956
Rejsby
Peter Petersen Boesen
1913-1947
Peter Petersen Boesen
F:
6 jun. 1913
D:
21 dec. 1947
Herle Marie Boesen
1921-1994
Herle Marie Boesen
F:
21 sep. 1921
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1994
Niels Hansen Møller
1922-1995
Niels Hansen Møller
F:
22 jul. 1922
Brøns s. (Kærmark)
G:
13 maj 1949
D:
apr. 1995
Peter Andreas Boesen
1881-1964
Peter Andreas Boesen
F:
10 sep. 1881
Skærbæk s. (Ullerup)
D:
17 feb. 1964
Anna Marie Clausen
1883-1970
Anna Marie Clausen
F:
30 jun. 1883
G:
4 okt. 1912
D:
10 jan. 1970
Andreas Boesen
1883-
Andreas Boesen
F:
28 maj 1883
Skærbæk s. (Ullerup)
Agathe Ewald
1883-
Agathe Ewald
F:
30 mar. 1883
Brøns
G:
1 feb. 1912
Brøns
Kresten Andersen Boesen
1887-
Kresten Andersen Boesen
F:
6 jan. 1887
Skærbæk s. (Ullerup)
Peder Pedersen Boesen
1838-1914
Peder Pedersen Boesen
F:
22 dec. 1838
Randerup s. (Lunde)
D:
27 maj 1914
Brøns s. (Søndernæs)
Marie Dorthea Schmidt
1845-
Marie Dorthea Schmidt
F:
13 dec. 1845
Skærbæk
G:
27 okt. 1877
Skærbæk
Ehlers Boesen
1841-1851
Ehlers Boesen
F:
24 aug. 1841
Randerup s. (Lunde)
D:
24 okt. 1851
Randerup s. (Lunde)
Anders Lauridsen Boesen
1843-1847
Anders Lauridsen Boesen
F:
21 okt. 1843
Randerup s. (Lunde)
D:
12 mar. 1847
Randerup s. (Lunde)
Karen Krog
1797-1890
Karen Krog
F:
13 okt. 1797
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1 feb. 1890
Randerup s. (Lunde)
Peder Pedersen Boesen
1798-1853
Peder Pedersen Boesen
F:
11 mar. 1798
Døstrup s. (Nr. Vollum)
G:
26 okt. 1833
D:
1 apr. 1853
Randerup s. (Lunde)
Hans Krog
1800-
Hans Krog
F:
18 maj 1800
Christen Andersen Krog
1803-
Christen Andersen Krog
F:
18 mar. 1803
Cathrine Krog
1807-1808
Cathrine Krog
F:
28 okt. 1807
D:
1808
Karen Christensdatter
1774-1808
Karen Christensdatter
F:
5 feb. 1774
D:
1808
Hans Matthiesen Krog
1769-1855
Hans Matthiesen Krog
F:
28 jun. 1769
Brøns s. (Søndernæs)
G:
28 okt. 1796
D:
4 dec. 1855
Brøns s. (Søndernæs)
Anders Laugesen Schack
1776-
Anders Laugesen Schack
F:
9 dec. 1776
Karen Nielsdatter Krog
1765-1841
Karen Nielsdatter Krog
F:
1 mar. 1765
G:
4 nov. 1809
D:
13 feb. 1841
Mette Marie Christensdatter
1779-1792
Mette Marie Christensdatter
F:
28 apr. 1779
D:
1792
Kirsten Christensdatter
1783-
Kirsten Christensdatter
F:
27 jul. 1783
Jens Christensen
1785-1787
Jens Christensen
F:
22 dec. 1785
D:
1787
Jens Christensen
1788-
Jens Christensen
F:
3 mar. 1788
Hans Feddersen Beyer
1790-1808
Hans Feddersen Beyer
F:
9 dec. 1790
D:
1808
Christen Andersen
1736-1806
Christen Andersen
F:
1736
Brøns
D:
1806
Brøns
Cathrine Andersdatter Schack
1747-1829
Cathrine Andersdatter Schack
F:
1747
G:
18 okt. 1765
Brøns
D:
10 nov. 1829
Dødfødt datter
1739-1739
Dødfødt datter
F:
1739
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1739
Brøns s. (Søndernæs)
Else Christensdatter
Anders Knudsen
1708-
Anders Knudsen
F:
1708
Brøns s. (Søndernæs)
G:
2 nov. 1732
Vodder
Adser Christensen
Dødfødt datter
Adser Christensen
Kirsten Jensdatter
Christen Hansen
Christen Hansen
G:
13 apr. 1704
Vodder
Karen Marcorsdatter
Jens Andersen