Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Hans Poulsen
1665 -
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Poul Hansen
før 1690-
Poul Hansen
F:
før 1690
fmtl. Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Anders Hansen
1690-
Anders Hansen
F:
1690
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Forældre
Poul Pedersen
ca. 1611-1684
Karen
ca. 1622-1700
Hans Poulsen
1665-
Hans Poulsen
F:
o. 1655/65
fmtl. Roager s. (Ø. Åbølling)
Maren
-1691
Maren
D:
17 jul. 1691
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Maren Jensdatter Lund
1717-1773
Maren Jensdatter Lund
F:
1717
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
D:
1773
Roager
Niels Jepsen Karkov
1709-1744
Niels Jepsen Karkov
F:
1709
Roager
G:
10 okt. 1738
Roager
D:
1744
Roager
Hans Lassen
1720-1774
Hans Lassen
F:
1720
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
22 okt. 1745
Roager
D:
1774
Roager
Else Jensdatter Lund
1719-1719
Else Jensdatter Lund
F:
1719
Vodder s. (Gånsager)
D:
1719
Vodder s. (Gånsager)
Else Jensdatter Lund
1721-1721
Else Jensdatter Lund
F:
1721
Vodder s. (Gånsager)
D:
1721
Vodder s. (Gånsager)
Else Jensdatter Lund
1722-1793
Else Jensdatter Lund
F:
1722
Vodder s. (Gånsager)
D:
1793
Roager s. (Ø. Åbølling)
Hans Lauridsen
Jannik Jensen Lund
1724-1725
Jannik Jensen Lund
F:
1724
Vodder s. (Gånsager)
D:
1725
Vodder s. (Gånsager)
Hans Jensen Lund
1727-1727
Hans Jensen Lund
F:
1727
Vodder s. (Gånsager)
D:
1727
Vodder s. (Gånsager)
Mads Jensen Lund
1727-1728
Mads Jensen Lund
F:
1727
Vodder s. (Gånsager)
D:
1728
Vodder s. (Gånsager)
Mads Jensen Lund
1729-1752
Mads Jensen Lund
F:
1729
Vodder s. (Gånsager)
D:
1752
Vodder s. (Gånsager)
Karen Hansdatter
Mads Hansen Lund
Maren Hansdatter
Anders Mikkelsen Westergaard
1809-1809
Anders Mikkelsen Westergaard
F:
17 apr. 1809
Vodder
D:
21 apr. 1809
Vodder
Niels Ocksen Truelsen
1832-1832
Niels Ocksen Truelsen
F:
6 maj 1832
D:
7 maj 1832
Niels Oksen Truelsen
1904-1968
Niels Oksen Truelsen
F:
8 jan. 1904
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 jan. 1968
Thyre Tønder
Peter Nielsen Truelsen
Petrea Kathrine Bundsgaard
Truels Andersen Truelsen
1869-
Truels Andersen Truelsen
F:
23 feb. 1869
Vodder s. (Birkelev)
Kjestine Marie Nielsen
1878-
Kjestine Marie Nielsen
F:
30 okt. 1878
Vodder s. (Birkelev)
G:
5 apr. 1900
Vodder
Hans Nielsen Truelsen
1870-1878
Hans Nielsen Truelsen
F:
18 nov. 1870
Vodder s. (Birkelev)
D:
18 sep. 1878
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt søn
1873-1873
Dødfødt søn
F:
13 apr. 1873
Vodder s. (Birkelev)
D:
13 apr. 1873
Vodder s. (Birkelev)
Marie Kirstine Beck Thomsen
1899-
Marie Kirstine Beck Thomsen
F:
2 feb. 1899
Vodder s. (Birkelev)
Ingvar Svane Nielsen
Ingvar Svane Nielsen
G:
29 sep. 1922
Vodder
Tove Beck Thomsen
Hans Helge Beck Thomsen
Inger Britt Tryde Haarløv
Agnete Beck Thomsen
Hans Beck Thomsen
1902-1994
Hans Beck Thomsen
F:
13 sep. 1902
Vodder s. (Birkelev)
D:
17 nov. 1994
Marie Barsballe
1906-
Marie Barsballe
F:
31 maj 1906
Vodder
G:
20 maj 1933
Vodder
Peter Hansen Barsballe
Hans Beck Thomsen Barsballe
Flemming Barsballe
Ingrid Barsballe
Anna Kristine Beck Thomsen
1904-
Anna Kristine Beck Thomsen
F:
14 nov. 1904
Vodder s. (Birkelev)
Jens Clausen Barsballe
1904-1968
Jens Clausen Barsballe
F:
29 mar. 1904
Vodder
G:
19 okt. 1933
Vodder
D:
30 aug. 1968
Vodder
Else Marie Truelsen
1874-
Else Marie Truelsen
F:
27 maj 1874
Vodder s. (Birkelev)
Hans Beck Thomsen
1867-
Hans Beck Thomsen
F:
2 apr. 1867
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
29 apr. 1898
Vodder
Dødfødt datter
1877-1877
Dødfødt datter
F:
22 jan. 1877
Vodder s. (Birkelev)
D:
22 jan. 1877
Vodder s. (Birkelev)
Ane Kirstine Truelsen
1878-1894
Ane Kirstine Truelsen
F:
23 maj 1878
Vodder s. (Birkelev)
D:
25 apr. 1894
Vodder s. (Birkelev)
Hans Thomsen Truelsen
1882-
Hans Thomsen Truelsen
F:
3 jun. 1882
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt datter
1884-1884
Dødfødt datter
F:
9 jun. 1884
Vodder s. (Birkelev)
D:
9 jun. 1884
Vodder s. (Birkelev)
Niels Ocksen Truelsen
1833-1914
Niels Ocksen Truelsen
F:
15 jun. 1833
D:
22 maj 1914
Marie Kirstine Hansen Rosen
1844-
Marie Kirstine Hansen Rosen
F:
1 jun. 1844
G:
22 maj 1868
Vodder
Anders Mikkelsen Truelsen
1836-1893
Anders Mikkelsen Truelsen
F:
15 jan. 1836
D:
20 nov. 1893
Vodder s. (Birkelev Mark)
Botille Jessen
1849-1929
Botille Jessen
F:
2 jul. 1849
G:
18 okt. 1877
Vodder
D:
16 maj 1929
Hans Hansen Truelsen
1839-1839
Hans Hansen Truelsen
F:
25 feb. 1839
D:
6 apr. 1839
Anna Marie Andersen
1840-1845
Anna Marie Andersen
F:
18 maj 1840
D:
22 jan. 1845
Dødfødt datter
1844-1844
Dødfødt datter
F:
8 jan. 1844
D:
8 jan. 1844
Bodil Marie Sølbeck
1867-
Bodil Marie Sølbeck
F:
17 sep. 1867
Vodder s. (Birkelev)
Martin Jørgensen
1868-
Martin Jørgensen
F:
14 dec. 1868
G:
28 okt. 1893
Vodder
Thomas Lauridsen Sølbeck
1869-
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
21 aug. 1869
Vodder s. (Birkelev)
Truels Andersen Sølbeck
1872-1873
Truels Andersen Sølbeck
F:
4 feb. 1872
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 jan. 1873
Vodder s. (Birkelev)
Thomas Lauridsen Sølbeck
1905-
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
11 maj 1905
Spandet
Elise Kristense Sølbeck
1906-
Elise Kristense Sølbeck
F:
4 jun. 1906
Spandet
Anne Kjestine Sølbeck
Erik Petersen Sølbeck
1909-1917
Erik Petersen Sølbeck
F:
16 dec. 1909
Spandet
D:
27 aug. 1917
Spandet
Truels Andersen Sølbeck
1874-1964
Truels Andersen Sølbeck
F:
9 feb. 1874
Vodder s. (Birkelev)
D:
28 apr. 1964
Vodder s. (Birkelev)
Marie Kirstine Jessen
1878-1915
Marie Kirstine Jessen
F:
25 aug. 1878
Vodder s. (Vrå)
G:
14 maj 1903
Spandet
D:
15 jan. 1915
Spandet
Ane Marie Jessen
1884-
Ane Marie Jessen
F:
6 feb. 1884
Vodder s. (Vrå)
Anne Marie Sølbeck
Peter Mærsk Jensen
1900-1983
Peter Mærsk Jensen
F:
24 dec. 1900
Vodder
D:
6 feb. 1983
Thomas Sølbeck
1898-1947
Thomas Sølbeck
F:
19 jan. 1898
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
18 feb. 1947
Sønderborg (Statshosp.)
Anna Catharina Wismar
1906-1978
Anna Catharina Wismar
F:
18 sep. 1906
Højer
G:
31 maj 1935
Højer
D:
19 nov. 1978
Paul Lassen Sølbeck
1904-1904
Paul Lassen Sølbeck
F:
1 jan. 1904
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1 jan. 1904
Roager s. (Ø. Åbølling)
Anna Kjestine Sølbeck
1905-1982
Anna Kjestine Sølbeck
F:
1 maj 1905
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
29 apr. 1982
Hans Jeppe Thyssen
1905-1987
Hans Jeppe Thyssen
F:
15 feb. 1905
Vodder s. (Gånsager)
G:
14 nov. 1926
Vodder
D:
31 maj 1987
Emil Marius Sølbeck
1875-1948
Emil Marius Sølbeck
F:
24 maj 1875
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 jan. 1948
Marie Jørine Pedersen
1869-1933
Marie Jørine Pedersen
F:
25 jun. 1869
G:
14 nov. 1896
D:
18 nov. 1933
Thomas Sølbeck
Johanne Helene Lunding
1926-2014
Johanne Helene Lunding
F:
7 jun. 1926
Fole
D:
14 okt. 2014
Fole
Anne Kjestine Sølbeck
Niels Jensen Sølbeck
Oline Marie Sølbeck
1924-
Oline Marie Sølbeck
F:
23 mar. 1924
Fole
Christian Carl Sølbeck
1877-1962
Christian Carl Sølbeck
F:
6 mar. 1877
Vodder s. (Birkelev)
D:
5 jul. 1962
Fole
Anne Marie Jensen
1888-1972
Anne Marie Jensen
F:
21 okt. 1888
D:
18 okt. 1972
Peter Simonsen Sølbeck
1880-1881
Peter Simonsen Sølbeck
F:
28 mar. 1880
Vodder s. (Birkelev)
D:
13 apr. 1881
Vodder s. (Birkelev)
Thomas Sølbeck Sørensen
1905-
Thomas Sølbeck Sørensen
F:
18 sep. 1905
Seem s. (Hømlund)
Anne Sørensen
1907-
Anne Sørensen
F:
26 dec. 1907
Seem s. (Hømlund)
Ane Kirstine Sørensen
1912-
Ane Kirstine Sørensen
F:
11 nov. 1912
Seem s. (Hømlund)
Hulde Vilhelmine Sørensen
1918-
Hulde Vilhelmine Sørensen
F:
1 mar. 1918
Darum s. (Darum Mark)
Else Marie Sølbeck
1882-1971
Else Marie Sølbeck
F:
6 apr. 1882
Vodder s. (Birkelev)
D:
8 okt. 1971
Frederik Emil Sørensen
1878-1950
Frederik Emil Sørensen
F:
12 sep. 1878
Raklev s. (Saltbæk)
G:
5 maj 1905
D:
22 maj 1950
Darum s. (Darum Mark)
Peter Simonsen Sølbeck
1885-
Peter Simonsen Sølbeck
F:
24 feb. 1885
Vodder s. (Birkelev)
Anne Kjestine Sølbeck
Otto Nielsen Sølbeck
1887-1977
Otto Nielsen Sølbeck
F:
14 jul. 1887
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 aug. 1977
Bramminge (plejehjemmet)
Marie Kjerstine Riber
1891-1922
Marie Kjerstine Riber
F:
30 nov. 1891
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
29 dec. 1912
D:
22 nov. 1922
Darum s. (Darum Mark)
Valdemar Sølbeck
1891-1914
Valdemar Sølbeck
F:
26 mar. 1891
Vodder s. (Birkelev)
D:
19 nov. 1914
Polen
Ane Kirstine Andersen
1844-1935
Ane Kirstine Andersen
F:
8 jan. 1844
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 apr. 1935
Fole
Thomas Lauridsen Sølbeck
1839-1914
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
22 sep. 1839
Vodder s. (Birkelev)
G:
22 nov. 1866
Vodder
D:
14 jun. 1914
Vodder s. (Birkelev)
Hans Hansen Truelsen
1847-
Hans Hansen Truelsen
F:
1 jan. 1847
Ane Marie Andersen
1850-
Ane Marie Andersen
F:
16 apr. 1850
Peder Simonsen Truelsen
1853-1855
Peder Simonsen Truelsen
F:
8 mar. 1853
D:
5 apr. 1855
Else Marie Westergaard
1810-
Else Marie Westergaard
F:
22 apr. 1810
Vodder
Truels Andersen Nielsen
1806-1864
Truels Andersen Nielsen
F:
4 sep. 1806
G:
14 maj 1831
Vodder
D:
15 jan. 1864
Anders Westergaard
1813-1832
Anders Westergaard
F:
18 feb. 1813
D:
2 jun. 1832
Dødfødt søn
1848-1848
Dødfødt søn
F:
5 jan. 1848
D:
5 jan. 1848
Niels Beyer
1849-1869
Niels Beyer
F:
24 feb. 1849
D:
11 feb. 1869
Mette Cathrine Beyer
1850-1859
Mette Cathrine Beyer
F:
16 maj 1850
D:
14 aug. 1859
Charlene Ruth Rasmussen
Russell Jespersen
-2001
Russell Jespersen
D:
20 okt. 2001
Joan Marie Mathiesen
Kenneth Leon Crees
1931-1999
Kenneth Leon Crees
F:
11 apr. 1931
D:
19 jun. 1999
Don R. Lauritzen
Richard Dean Mathiesen
Beverly Ann Petersen
Henry Leighton Mathiesen
1908-1993
Henry Leighton Mathiesen
F:
14 mar. 1908
D:
10 dec. 1993
Mabel Marie Rasmussen
1912-2008
Mabel Marie Rasmussen
F:
30 maj 1912
G:
3 feb. 1934
D:
8 maj 2008
Enid Anne (kaldet Anne Marie) Mathiesen
1911-2004
Enid Anne (kaldet Anne Marie) Mathiesen
F:
20 feb. 1911
D:
10 dec. 2004
Oscar Phelps
Beier (Baer) Halvor Mathiesen
1882-1961
Beier (Baer) Halvor Mathiesen
F:
29 mar. 1882
D:
22 jun. 1961
Delma Marie Petersen
1882-1976
Delma Marie Petersen
F:
9 dec. 1882
G:
19 jun. 1907
D:
7 maj 1976
Dødfødt barn
1886-1886
Dødfødt barn
F:
22 apr. 1886
D:
22 apr. 1886
Niels Henry Mathiesen
1888-1905
Niels Henry Mathiesen
F:
2 jan. 1888
D:
27 aug. 1905
Henry M. Mathiesen
ca. 1889-1905
Henry M. Mathiesen
F:
ca. 1889
D:
13 aug. 1905
Dødfødt barn
1895-1895
Dødfødt barn
F:
5 maj 1895
D:
5 maj 1895
Anne Kjerstine Beyer
1851-1897
Anne Kjerstine Beyer
F:
24 jun. 1851
Døstrup s. (Overby)
D:
9 apr. 1897
Niels Mathiesen
1840-1910
Niels Mathiesen
F:
14 maj 1840
Gudbjerg s.
G:
28 dec. 1881
Monroe, Iowa, USA
D:
2 aug. 1910
Shelby County, USA
Emmert Christian Knudsen
Fern Irene Nielsen
Alice Marianne Knudsen
Harold John Pieper
Elaine Knudsen
1942-1942
Elaine Knudsen
F:
25 nov. 1942
D:
29 nov. 1942
Marie Eline Christensen
1903-
Marie Eline Christensen
F:
22 mar. 1903
Elk Horn
George Knudsen
1899-1964
George Knudsen
F:
28 mar. 1899
G:
28 mar. 1928
D:
23 jul. 1964
Kimbalton, Iowa, USA
Thomas Lange Christensen
1933-2008
Thomas Lange Christensen
F:
31 jul. 1933
D:
4 jun. 2008
Janet Kay Zimmerman
1939-2007
Janet Kay Zimmerman
F:
4 sep. 1939
G:
25 aug. 1962
D:
9 maj 2007
Christen Ludvig Christensen
1905-1983
Christen Ludvig Christensen
F:
15 feb. 1905
Elk Horn
D:
1 nov. 1983
Helene Alfreda Lange
1906-1986
Helene Alfreda Lange
F:
3 jan. 1906
G:
17 aug. 1932
D:
3 dec. 1986
Anna Marilyn Larsen
1933-2007
Anna Marilyn Larsen
F:
17 dec. 1933
D:
TIDLIGST 2007
Ivan Richard Hansen
1930-1996
Ivan Richard Hansen
F:
23 jan. 1930
G:
1 jun. 1954
D:
3 apr. 1996
David Roger Larsen
Bernice Alwine Kirchhoff
Carol Elaine Larsen
Donald Allen Fleming
Elna Martha Christensen
1907-2001
Elna Martha Christensen
F:
22 feb. 1907
Elk Horn
D:
27 nov. 2001
Elk Horn
Ludvig Tingstedhus Larsen
1905-1991
Ludvig Tingstedhus Larsen
F:
3 sep. 1905
G:
14 apr. 1932
D:
26 mar. 1991
Omaha, Nebraska, USA
Anna Christensen
1877-1966
Anna Christensen
F:
4 nov. 1877
Shelby County, Iowa, USA
D:
1 sep. 1966
Harlan, Iowa, USA
Thomas Jepsen Christensen
1872-1962
Thomas Jepsen Christensen
F:
2 apr. 1872
Ærø
G:
19 mar. 1902
D:
19 jun. 1962
Harlan, Iowa, USA
Kathrine Marie Christensen
1879-1952
Kathrine Marie Christensen
F:
24 nov. 1879
Shelby County, Iowa, USA
D:
23 maj 1952
Carroll, Iowa, USA
Christian Albert Christensen
1882-1894
Christian Albert Christensen
F:
21 mar. 1882
Shelby County, Iowa, USA
D:
22 apr. 1894
Jacksonville, Iowa, USA
Andrew Kroman
1911-1911
Andrew Kroman
F:
23 apr. 1911
D:
25 apr. 1911
Judith Ann Kroman
Darrell Peters
Richard Dean Kroman
Sherrie Linn Mardersen
Barbara Sue Kroman
Mark W. Smith
Peter Maynard Kroman
1912-2005
Peter Maynard Kroman
F:
25 feb. 1912
D:
21 jul. 2005
Arlene Stearns
Albert Harald Kroman
1914-1944
Albert Harald Kroman
F:
18 sep. 1914
D:
1 jun. 1944
(faldet i 2. Verdenskrig)
Howard Glenn Kromann
Robert Spencer Kroman
Richard James Kroman
Debra Ann Robinson
Karen Kay Kroman
John Myers
Andrew Robert Kroman
Donald Burdeth Kroman
1924-1973
Donald Burdeth Kroman
F:
31 dec. 1924
D:
19 dec. 1973
Norma Jean Rosman
Christina Marie Christensen
1884-1976
Christina Marie Christensen
F:
29 jun. 1884
Jacksonville, Iowa, USA
D:
20 maj 1976
Elk Horn
Andrew Hansen Kroman
1878-1939
Andrew Hansen Kroman
F:
3 nov. 1878
G:
21 apr. 1910
D:
27 mar. 1939
Elk Horn
Larry Lee Eskov
Rebecca Hansen
Kathy Sue Eskov
Ronald Niels Bloch
Albert Lorens Eskov
1914-1970
Albert Lorens Eskov
F:
26 jan. 1914
D:
8 feb. 1970
Elk Horn
Mildred Matilda Andersen
Roger Eskov Nielsen
Julie Ann Nielsen
Frederik Walter Führmann
Alan Richard Nielsen
Susan Marie Jørgensen
Edith Marie Eskov
1917-1992
Edith Marie Eskov
F:
15 aug. 1917
D:
4 apr. 1992
Elmer Walter Nielsen
1914-1973
Elmer Walter Nielsen
F:
9 aug. 1914
G:
14 nov. 1942
D:
21 sep. 1973
Melvin Leroy Eskov
1919-1995
Melvin Leroy Eskov
F:
1 dec. 1919
D:
3 sep. 1995
Elk Horn
Wilfred Elliott Eskov
Bertha Christensen
1886-1977
Bertha Christensen
F:
13 mar. 1886
Jacksonville, Iowa, USA
D:
7 maj 1977
Chris Eskov
1887-1955
Chris Eskov
F:
4 apr. 1887
G:
19 mar. 1913
D:
8 apr. 1955
Harlan, Iowa, USA
Marie Beyer
1854-1888
Marie Beyer
F:
26 jan. 1854
Døstrup s. (Overby)
D:
31 jul. 1888
Jacksonville, Iowa, USA
Albert Hansen Christensen
1842-1913
Albert Hansen Christensen
F:
19 maj 1842
V. Bregninge (Ærø)
G:
7 dec. 1876
Shelby County, Iowa, USA
D:
22 jun. 1913
Jacksonville, Iowa, USA
Andrea Kjerstine Beyer
1858-1859
Andrea Kjerstine Beyer
F:
3 jun. 1858
D:
20 jul. 1859
Cathrine Marie Westergaard
1815-1861
Cathrine Marie Westergaard
F:
13 nov. 1815
D:
19 maj 1861
Døstrup s. (Overby)
Peder Beyer
1807-1881
Peder Beyer
F:
20 feb. 1807
G:
1847
D:
20 dec. 1881
Dødfødt søn
1849-1849
Dødfødt søn
F:
3 apr. 1849
D:
3 apr. 1849
Jes Petersen Westergaard
1818-1877
Jes Petersen Westergaard
F:
18 maj 1818
D:
26 apr. 1877
Vodder
Bodil Marie Nielsdatter
1818-1899
Bodil Marie Nielsdatter
F:
27 apr. 1818
Vodder s. (Birkelev)
D:
26 maj 1899
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Jes Petersen Westergaard
1874-1882
Jes Petersen Westergaard
F:
21 dec. 1874
Vodder
D:
8 feb. 1882
Vodder
Anne Marie Westergaard
1877-1882
Anne Marie Westergaard
F:
3 apr. 1877
Vodder
D:
6 apr. 1882
Vodder
Marie From
Anne Cathrine Westergaard
1879-
Anne Cathrine Westergaard
F:
20 mar. 1879
Vodder
Anton Petersen From
1862-
Anton Petersen From
F:
16 sep. 1862
Halk
G:
14 apr. 1899
Vodder
Peter Petersen Westergaard
1881-
Peter Petersen Westergaard
F:
14 apr. 1881
Vodder
Jes Petersen Westergaard
1883-
Jes Petersen Westergaard
F:
30 jun. 1883
Vodder
Adolf Mikkelsen Westergaard
1886-
Adolf Mikkelsen Westergaard
F:
13 jan. 1886
Vodder
Nielsine Petrea Lydiksen
1891-
Nielsine Petrea Lydiksen
F:
23 jun. 1891
Vodder s. (Birkelev)
G:
25 nov. 1916
Vodder
Frederik Alfred Westergaard
1888-1963
Frederik Alfred Westergaard
F:
26 apr. 1888
Vodder
D:
1963
Christine Svanhild Hansen
1888-
Christine Svanhild Hansen
F:
7 dec. 1888
Andebølle
G:
12 maj 1913
Odense (Skt. Hans)
Anne Marie Westergaard
1890-1969
Anne Marie Westergaard
F:
25 aug. 1890
Vodder
D:
9 apr. 1969
Tinglev
Hans Clausen
Peter Mikkelsen Westergaard
Kaja Cathrine Westergaard
Aksel Hansen Westergaard
1891-
Aksel Hansen Westergaard
F:
27 sep. 1891
Vodder
Esther Marie Boysen
1900-
Esther Marie Boysen
F:
21 feb. 1900
Brøns s. (Havervad)
G:
3 mar. 1922
Nr. Bork
Olga Westergaard
1894-1894
Olga Westergaard
F:
18 jun. 1894
Vodder
D:
21 aug. 1894
Vodder
Peder Mikkelsen Westergaard
1850-
Peder Mikkelsen Westergaard
F:
22 jan. 1850
Anna Cathrine Petersen
1852-
Anna Cathrine Petersen
F:
25 maj 1852
Braderup
G:
22 okt. 1873
Vodder
Dødfødt søn
1852-1852
Dødfødt søn
F:
25 nov. 1852
D:
25 nov. 1852
Anne Marie Mærsk
1826-
Anne Marie Mærsk
F:
28 okt. 1826
Vodder
G:
19 apr. 1849
Anne Kirstine Jesdatter
1787-1829
Anne Kirstine Jesdatter
F:
13 aug. 1787
D:
4 jan. 1829
Mikkel Andersen
1780-1818
Mikkel Andersen
F:
14 sep. 1780
Vodder
G:
7 maj 1808
Vodder
D:
15 nov. 1818
Vodder
Mikkel Andersen Westergaard
1820-1820
Mikkel Andersen Westergaard
F:
18 okt. 1820
D:
10 nov. 1820
Kirsten Marie Westergaard
1820-1820
Kirsten Marie Westergaard
F:
18 okt. 1820
D:
13 nov. 1820
Ane Mathea Møller
Anna Kjestine Møller
Berteline Laurine Møller
Michael Andersen Møller
1874-
Michael Andersen Møller
F:
17 nov. 1874
Vodder
Caroline Margrethe Sørensen
1872-
Caroline Margrethe Sørensen
F:
6 nov. 1872
Brørup s.
G:
26 jul. 1899
Vodder
Evald Peter Møller
1909-1988
Evald Peter Møller
F:
27 aug. 1909
D:
25 aug. 1988
Frieda Lasina Brønk
Johannes Møller
1879-
Johannes Møller
F:
10 jan. 1879
Sine Skov
1884-
Sine Skov
F:
4 dec. 1884
G:
9 maj 1908
Gotfred Møller
1886-
Gotfred Møller
F:
31 maj 1886
NN
Ane Kirstine Westergaard
1852-1887
Ane Kirstine Westergaard
F:
9 aug. 1852
D:
aug. 1887
Peter Evald Møller
1846-1907
Peter Evald Møller
F:
21 jan. 1846
G:
25 sep. 1874
D:
26 aug. 1907
Peter Thysen Westergaard
1855-1855
Peter Thysen Westergaard
F:
9 nov. 1855
D:
10 nov. 1855
Johanne Westergaard
1894-
Johanne Westergaard
F:
30 nov. 1894
Vodder s. (Birkelev Mark)
Hans Peter Mikkelsen
1883-
Hans Peter Mikkelsen
F:
5 jan. 1883
G:
2 nov. 1917
Ane Westergaard
1896-
Ane Westergaard
F:
20 jun. 1896
Vodder s. (Birkelev)
Jørgen Mortensen
1898-
Jørgen Mortensen
F:
11 mar. 1898
Ousted s. (Tebstrup)
G:
11 mar. 1927
Vodder
Signe Westergaard
1898-
Signe Westergaard
F:
21 sep. 1898
Vodder s. (Birkelev)
Anders Nielsen Westergaard
1892-
Anders Nielsen Westergaard
F:
25 jul. 1892
G:
10 sep. 1919
Betty Westergaard
1900-
Betty Westergaard
F:
5 okt. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Christen Petersen Warming
1896-
Christen Petersen Warming
F:
25 feb. 1896
Vodder s. (Gånsager)
G:
27 sep. 1922
Vodder
Astrid Westergaard
1903-
Astrid Westergaard
F:
24 dec. 1903
Vodder s. (Birkelev)
Peder Pedersen
1900-
Peder Pedersen
F:
6 jan. 1900
Borris
G:
30 maj 1930
Vodder
Michael Andersen Westergaard
1905-1906
Michael Andersen Westergaard
F:
4 okt. 1905
Vodder s. (Birkelev)
D:
21 maj 1906
Vodder s. (Birkelev)
Ane Margrethe Westergaard
Christian Nielsen Jensen
Henning Westergaard Konstmann
Sanne Gad Thysen
Cathrine Bothilde Westergaard
Peter Skau Konstmann
Michael Andersen Westergaard
Maren Mathie Nielsen
Sophie Westergaard
Valdemar Wollesen
1910-
Valdemar Wollesen
F:
1 dec. 1910
Rejsby s. (Kærbølling)
Klara Westergaard
Thomas Kristensen
Peter Thysen Westergaard
1856-
Peter Thysen Westergaard
F:
22 dec. 1856
Vodder s. (Birkelev)
Cathrine Sørensen
1874-1937
Cathrine Sørensen
F:
27 okt. 1874
Brørup s.
G:
15 sep. 1894
D:
15 dec. 1937
Rejsby s.
Anders Nielsen Westergaard
1892-
Anders Nielsen Westergaard
F:
25 jul. 1892
Signe Westergaard
1898-
Signe Westergaard
F:
21 sep. 1898
Vodder s. (Birkelev)
G:
10 sep. 1919
Nicolai Hansen Westergaard
1859-1945
Nicolai Hansen Westergaard
F:
16 feb. 1859
D:
6 jan. 1945
Marie Kirstine Schmidt
1850-1941
Marie Kirstine Schmidt
F:
12 maj 1850
G:
17 sep. 1891
Brede
D:
12 maj 1941
Anthon Gotfred Westergaard
1861-1864
Anthon Gotfred Westergaard
F:
7 dec. 1861
D:
5 jul. 1864
Anne Margrethe Westergaard
1864-1879
Anne Margrethe Westergaard
F:
10 jul. 1864
D:
13 okt. 1879
Aage Beier
1891-
Aage Beier
F:
2 mar. 1891
Vodder s. (Birkelev)
Marie Poulsen
1893-
Marie Poulsen
F:
5 nov. 1893
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
19 nov. 1920
Skærbæk
Johanne Beier
1894-
Johanne Beier
F:
3 nov. 1894
Vodder s. (Birkelev)
Martin Varming
Karl Beier
1898-1899
Karl Beier
F:
27 jul. 1898
Vodder s. (Birkelev)
D:
24 okt. 1899
Vodder s. (Birkelev)
Karen Marie Beier
1901-
Karen Marie Beier
F:
9 maj 1901
Vodder s. (Birkelev)
Marcus Hansen Vind
1893-
Marcus Hansen Vind
F:
23 apr. 1893
Seem s. (Høm)
G:
20 maj 1932
Vodder
Anna Martha Beier
1903-
Anna Martha Beier
F:
31 jul. 1903
Vodder s. (Birkelev)
Magnus Lauritz Jepsen
1904-
Magnus Lauritz Jepsen
F:
4 apr. 1904
Vium
G:
30 jun. 1933
Vodder
Michael Beier
1906-
Michael Beier
F:
9 aug. 1906
Vodder s. (Birkelev)
Abelone Sophie Ebsen
1906-
Abelone Sophie Ebsen
F:
18 jan. 1906
Vodder s. (Frifelt)
G:
12 nov. 1931
Vodder
Maria Kathrine Westergaard
1866-
Maria Kathrine Westergaard
F:
30 nov. 1866
Vodder s. (Birkelev)
Hans Peter Beier
1862-
Hans Peter Beier
F:
25 okt. 1862
Vodder s. (Birkelev)
G:
12 aug. 1890
Vodder
Hans Beier Bennedsen
1918-1921
Hans Beier Bennedsen
F:
17 okt. 1918
Spandet
D:
22 dec. 1921
Roager
Anders Thomsen Beier Bennedsen
Hanny Bennedsen
Kirstine Marie Beier
1893-1966
Kirstine Marie Beier
F:
30 mar. 1893
D:
10 okt. 1966
Jens Bennedsen
1888-1951
Jens Bennedsen
F:
31 aug. 1888
G:
20 dec. 1917
Roager
D:
11 apr. 1951
Theo Thomsen Ehlers
Otto Sigfried Thomsen Ehlers
Harry Ehlers
Johanne Margrethe Beier
1896-1948
Johanne Margrethe Beier
F:
7 jun. 1896
D:
8 jan. 1948
Roager s. (Ø. Åbølling)
Otto Heinrich Christian Ehlers
1891-
Otto Heinrich Christian Ehlers
F:
28 jul. 1891
G:
10 jan. 1918
Roager
Svend Aage Beier
Truels Andersen Beier
1899-
Truels Andersen Beier
F:
7 feb. 1899
Valborg Elise Helene Grundahl
1900-1931
Valborg Elise Helene Grundahl
F:
21 maj 1900
G:
3 aug. 1924
D:
12 aug. 1931
Mogens Beier
Martha Hertha Lauridsen
1904-
Martha Hertha Lauridsen
F:
1 dec. 1904
G:
29 mar. 1934
Ervind Beier
Karl Michael Beier
Michael Andersen Beier
1903-
Michael Andersen Beier
F:
17 aug. 1903
Birthe Hoven
Gurli Beier
Inga Beier
Georg Beier
1905-
Georg Beier
F:
4 jan. 1905
Caroline Lassen
Otteline Westergaard
1869-1945
Otteline Westergaard
F:
23 apr. 1869
D:
22 feb. 1945
Anders Thomsen Beier
1862-1941
Anders Thomsen Beier
F:
21 feb. 1862
G:
23 jun. 1892
D:
2 nov. 1941
Mikkel Andersen Westergaard
1821-1897
Mikkel Andersen Westergaard
F:
16 nov. 1821
D:
13 mar. 1897
Johanne Beck
1827-1895
Johanne Beck
F:
4 jan. 1827
Vodder s. (Birkelev)
G:
18 okt. 1851
Vodder
D:
20 mar. 1895
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt barn
1824-1824
Dødfødt barn
F:
8 nov. 1824
D:
8 nov. 1824
Dødfødt datter
1827-1827
Dødfødt datter
F:
16 jun. 1827
D:
16 jun. 1827
Simon Pedersen Westergaard
1828-1829
Simon Pedersen Westergaard
F:
13 nov. 1828
D:
13 apr. 1829
Peder Simonsen Thyssen
1793-1879
Peder Simonsen Thyssen
F:
23 feb. 1793
Vodder s. (Åved)
G:
6 nov. 1819
Vodder
D:
13 jun. 1879
Vodder s. (Birkelev)
Hans Jensen
1789-1789
Hans Jensen
F:
6 jan. 1789
D:
14 dec. 1789
Niels Pedersen Lund
1810-1877
Niels Pedersen Lund
F:
3 jun. 1810
Brøns s. (Havervad)
D:
5 jul. 1877
Brøns s. (Normsted)
Cathrine Marie Lund
1849-1849
Cathrine Marie Lund
F:
13 maj 1849
Toftlund s. (Korsbjerg)
D:
13 maj 1849
Toftlund s. (Korsbjerg)
Jes Pedersen Lund
1812-1857
Jes Pedersen Lund
F:
9 jun. 1812
Brøns s. (Havervad)
D:
9 okt. 1857
Toftlund s. (Korsbjerg)
Anne Kirstine Krag
1810-1884
Anne Kirstine Krag
F:
29 apr. 1810
Agerskov s. (Bovlund)
G:
21 jun. 1849
Toftlund
D:
13 aug. 1884
Toftlund s. (Stenderup)
Else Marie Lund
1814-
Else Marie Lund
F:
26 aug. 1814
Brøns s. (Havervad)
Niels Thomsen Østergaard
Peder Lauridsen Østergaard
Caroline Cathrine Østergaard
Jens Christian Østergaard
Hans Simonsen Østergaard
Hans Simonsen Østergaard
Else Marie Østergaard
Maren Østergaard
Maren Lund
1817-1856
Maren Lund
F:
16 jan. 1817
Brøns s. (Havervad)
D:
2 aug. 1856
Vodder
Thomas Andersen Østergaard
Thomas Andersen Østergaard
G:
13 okt. 1842
Vodder
Laura Kirstine Lund
1853-1853
Laura Kirstine Lund
F:
5 feb. 1853
Brøns s. (Normsted)
D:
6 feb. 1853
Brøns s. (Normsted)
Peter Hansen Lund
1889-
Peter Hansen Lund
F:
11 mar. 1889
Brøns s. (Normsted)
Kjestine Lund
1890-
Kjestine Lund
F:
28 sep. 1890
Brøns s. (Normsted)
Nicoline Lund
1892-
Nicoline Lund
F:
20 feb. 1892
Brøns s. (Normsted)
Niels Petersen Lund
1893-
Niels Petersen Lund
F:
19 okt. 1893
Brøns s. (Normsted)
Anne Caroline Davidsen
1894-
Anne Caroline Davidsen
F:
11 okt. 1894
Dybbøl
G:
25 maj 1920
Brøns
Christian Lund
1895-
Christian Lund
F:
3 sep. 1895
Brøns s. (Normsted)
Magnus Lund
1897-1917
Magnus Lund
F:
6 feb. 1897
Brøns s. (Normsted)
D:
1917
Serbien (lazaret)
Laurids Lund
1899-
Laurids Lund
F:
8 okt. 1899
Brøns s. (Normsted)
Dødfødt søn
1902-1902
Dødfødt søn
F:
21 aug. 1902
Brøns s. (Normsted)
D:
21 aug. 1902
Brøns s. (Normsted)
Dødfødt datter
1906-1906
Dødfødt datter
F:
19 mar. 1906
Brøns s. (Normsted)
D:
19 mar. 1906
Brøns s. (Normsted)
Dødfødt søn
1907-1907
Dødfødt søn
F:
20 nov. 1907
Brøns s. (Normsted)
D:
20 nov. 1907
Brøns s. (Normsted)
Peder Lauridsen Lund
1854-1917
Peder Lauridsen Lund
F:
29 jun. 1854
Brøns s. (Normsted)
D:
10 jan. 1917
Brøns s. (Normsted)
Abelone Dorthea Christensen
1864-1935
Abelone Dorthea Christensen
F:
9 jul. 1864
Rottarp, Ovtrup Sogn
D:
9 sep. 1935
Laust Pedersen Lund
1855-1930
Laust Pedersen Lund
F:
30 jul. 1855
Brøns s. (Normsted)
D:
10 nov. 1930
Brøns s. (Normsted)
Bodil Marie Lund
1856-1859
Bodil Marie Lund
F:
15 aug. 1856
Brøns s. (Normsted)
D:
28 okt. 1859
Brøns s. (Normsted)
Thomas Pedersen Lund
1858-1860
Thomas Pedersen Lund
F:
25 maj 1858
Brøns s. (Normsted)
D:
24 jul. 1860
Brøns s. (Normsted)
Svend Andersen Svendsen
1885-1891
Svend Andersen Svendsen
F:
17 jun. 1885
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
2 nov. 1891
Brede s. (Sdr. Vollum)
Kjestine Svendsen
1886-
Kjestine Svendsen
F:
15 sep. 1886
Brede s. (Sdr. Vollum)
Peter Abel Jacobsen
1886-
Peter Abel Jacobsen
F:
3 jan. 1886
Brede s. (Kummerlev)
G:
28 apr. 1914
Brede
Peter Hansen Svendsen
1887-
Peter Hansen Svendsen
F:
18 dec. 1887
Brede s. (Sdr. Vollum)
Margrethe Svendsen
1890-
Margrethe Svendsen
F:
21 jul. 1890
Brede s. (Sdr. Vollum)
Sverine Andrea Svendsen
1892-
Sverine Andrea Svendsen
F:
30 jun. 1892
Brede s. (Sdr. Vollum)
Nicoline Svendsen
1896-
Nicoline Svendsen
F:
8 jul. 1896
Brede s. (Sdr. Vollum)
Hans Lauritz Asmussen
1896-
Hans Lauritz Asmussen
F:
8 mar. 1896
Hellevad
G:
18 maj 1923
Brede
Svend Andersen Svendsen
1900-
Svend Andersen Svendsen
F:
10 mar. 1900
Brede s. (Sdr. Vollum)
Jessine Cathrine Østergaard
1909-
Jessine Cathrine Østergaard
F:
15 nov. 1909
Spandet s. (Fjersted)
G:
4 okt. 1935
Brede
Caroline Lund
1859-1941
Caroline Lund
F:
16 nov. 1859
Brøns s. (Normsted)
D:
9 nov. 1941
Brede s. (Sdr. Vollum)
Andreas Andersen Svendsen
1856-1935
Andreas Andersen Svendsen
F:
20 dec. 1856
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
18 mar. 1884
Brede
D:
29 aug. 1935
Brede s. (Sdr. Vollum)
Bodil Marie Lund
1863-1864
Bodil Marie Lund
F:
20 feb. 1863
Brøns s. (Normsted)
D:
16 jul. 1864
Brøns s. (Normsted)
Peder Hansen Lund
1819-1915
Peder Hansen Lund
F:
10 aug. 1819
Brøns s. (Havervad)
D:
11 sep. 1915
Brøns s. (Normsted)
Kirsten Sølbeck
1822-
Kirsten Sølbeck
F:
6 okt. 1822
Vodder s. (Birkelev)
G:
29 apr. 1852
Brøns
Nicolai Lund
1821-1859
Nicolai Lund
F:
3 apr. 1821
Brøns s. (Havervad)
D:
24 sep. 1859
Brøns s. (Normsted)
Elsabe Cathrine Østergaard
1822-
Elsabe Cathrine Østergaard
F:
2 maj 1822
Vodder s. (Birkelev)
G:
17 apr. 1857
Brøns
Hanne Lund
1825-1825
Hanne Lund
F:
5 mar. 1825
Brøns s. (Havervad)
D:
10 jun. 1825
Brøns s. (Havervad)
Karen Lund
1790-1825
Karen Lund
F:
5 okt. 1790
D:
7 aug. 1825
Brøns s. (Havervad)
Peder Nielsen Lauridsen
1786-1852
Peder Nielsen Lauridsen
F:
1786
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
28 okt. 1809
D:
11 apr. 1852
Brøns s. (Normsted)
Jens Hansen Lund
1792-1793
Jens Hansen Lund
F:
18 okt. 1792
D:
3 mar. 1793
Else Marie Hansdatter
1763-1793
Else Marie Hansdatter
F:
12 apr. 1763
Vodder s. (Gånsager)
D:
16 apr. 1793
Vodder s. (Gånsager)
Jes Clausen Jensen
1765-1841
Jes Clausen Jensen
F:
21 jul. 1765
G:
3 nov. 1786
D:
24 maj 1841
Adser Pedersen Lund
Anna Hansdatter Beier
Peter Nissen Terp
1888-1892
Peter Nissen Terp
F:
24 jan. 1888
D:
10 mar. 1892
Peter Lautrup Terp
1922-
Peter Lautrup Terp
F:
20 aug. 1922
Hellevad s. (Herslevgård)
Gurli Christensen
Nis Lautrup Terp
Sven-Aage Terp
Sigrid Frey
Ode Cathrine Terp
Svend Korsholm
Bengt Lautrup Terp
1933-2019
Bengt Lautrup Terp
F:
16 apr. 1933
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
15 jan. 2019
Birthe Jepsen
Hans Jessen Terp
1889-1961
Hans Jessen Terp
F:
12 sep. 1889
D:
17 nov. 1961
Mette Kjestine Lautrup
1895-
Mette Kjestine Lautrup
F:
24 feb. 1895
Agerskov s. (Vellerup)
G:
29 okt. 1921
Peter Nissen Terp
1892-
Peter Nissen Terp
F:
13 apr. 1892
Anna Cathrine Jessen
1860-1892
Anna Cathrine Jessen
F:
1 aug. 1860
Vodder s. (Gånsager)
D:
8 jun. 1892
Hellevad s. (Herslevgård)
Nis Petersen Terp
1856-1942
Nis Petersen Terp
F:
27 nov. 1856
Hellevad s. (Herslevgård)
G:
7 jun. 1887
Hellevad
D:
1 jul. 1942
Hellevad s. (Herslevgård)
Anna Lund
1837-
Anna Lund
F:
1 aug. 1837
Vodder s. (Gånsager)
Hans Christian Jessen
1829-
Hans Christian Jessen
F:
28 jul. 1829
Hellevad s. (Ørslev)
G:
22 okt. 1859
Vodder
Mette Cathrine Enemark
Anne Hansdatter
Peder Adsersen
Hans Jensen Lund
1732-1810
Hans Jensen Lund
F:
1732
Vodder s. (Gånsager)
D:
17 maj 1810
Vodder s. (Gånsager)
Anne Hansdatter
Karen Hansdatter
1693-1774
Karen Hansdatter
F:
1693
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
D:
31 aug. 1774
Vodder s. (Gånsager)
Jens Madsen Lund
1694-182
Jens Madsen Lund
F:
1694
Skærbæk S. (Melby)
D:
17 jun. 182
Vodder s. (Gånsager)
Jens Andreas Hansen
1769-
Jens Andreas Hansen
F:
1769
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Marie Dorthea Hansdatter
1771-
Marie Dorthea Hansdatter
F:
1771
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Johann Friedrich Daniel Hünerbein
1769-
Johann Friedrich Daniel Hünerbein
F:
8 maj 1769
Radeborn i Anhalt, Tyskland
G:
14 aug. 1804
Christiansfeld
Ester Marie Hansdatter
1773-
Ester Marie Hansdatter
F:
1773
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Hans Poulsen
1721-1782
Hans Poulsen
F:
1721
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
D:
sep. 1782
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Mette Christine Adolphsdatter
1742-1820
Mette Christine Adolphsdatter
F:
1742
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
19 jun. 1766
Skærbæk
D:
10 mar. 1820
Christiansfeld
Jens Hansen Poulsen
1696-
Jens Hansen Poulsen
F:
1696
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
NN
Margrethe Hansdatter
1699-1699
Margrethe Hansdatter
F:
1699
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
D:
7 maj 1699
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Anders Hansen
1700-1705
Anders Hansen
F:
1700
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
D:
1705
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Ellen Jensdatter
Key Jessen
Karen Marie Jessen
1899-1900
Karen Marie Jessen
F:
25 maj 1899
Vodder s. (Birkelev)
D:
19 jan. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Niels Hansen Jessen
1900-1900
Niels Hansen Jessen
F:
20 dec. 1900
Vodder s. (Birkelev)
D:
24 dec. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Anne Cathrine Jessen
1902-
Anne Cathrine Jessen
F:
6 jun. 1902
Vodder s. (Birkelev)
Carl Agerholm
Peter Jessen
1903-
Peter Jessen
F:
3 jun. 1903
Vodder s. (Birkelev)
Johanne Christine Christensen
Johanne Christine Christensen
G:
1933
Skærbæk
Sanne Gad Thysen
Henning Westergaard Konstmann
Vera Gad
Bent Gad Thysen
1934-1965
Bent Gad Thysen
F:
5 dec. 1934
Vodder s. (Åved)
D:
1 apr. 1965
Vodder s. (Åved)
Karen Marie Jessen
1905-
Karen Marie Jessen
F:
25 jul. 1905
Vodder s. (Gånsager)
Peter Lausen Gad
1897-
Peter Lausen Gad
F:
16 mar. 1897
Vodder
G:
19 jun. 1936
Vodder
Niels Hansen Jessen
Nielsine Jessen
Otteline Marie Jessen
Hans Pedersen
Ole Jessen
1913-1933
Ole Jessen
F:
9 mar. 1913
Vodder s. (Gånsager)
D:
2 jan. 1933
Vodder s. (Gånsager)
Karen Aagaard
1872-
Karen Aagaard
F:
21 jul. 1872
Vodder s. (Gånsager)
Peter Hansen Jessen
1875-
Peter Hansen Jessen
F:
22 jul. 1875
Vodder s. (Gånsager)
G:
25 nov. 1898
Vodder
Karen Marie Beck
Niels Hansen Aagaard
Jens Clausen Beck
Karen Pedersdatter Spandet
Anna Catharina Frank
Jannik Jensen
Karen Marie Jesdatter
Else Janniksdatter
Jens Clausen
Jens Clausen
G:
13 okt. 1758
Vodder
Mette Marie Ewald
1848-1848
Mette Marie Ewald
F:
26 jul. 1848
D:
19 aug. 1848
Peder Lauridsen Ewald
1849-1849
Peder Lauridsen Ewald
F:
29 jul. 1849
D:
7 nov. 1849
Peder Hansen Ewald
1850-1852
Peder Hansen Ewald
F:
1 nov. 1850
D:
12 jan. 1852
Niels Lund
1903-1944
Niels Lund
F:
1 jan. 1903
Brøns
D:
7 apr. 1944
Silkeborg (sanatorium)
Hans Peter Lund
1903-
Hans Peter Lund
F:
5 nov. 1903
Brøns
Kjestine Margrethe Lund
1905-
Kjestine Margrethe Lund
F:
20 feb. 1905
Brøns
Niels Ewald Lund
1907-1944
Niels Ewald Lund
F:
7 mar. 1907
Brøns
D:
7 apr. 1944
Silkeborg (sanatorium)
Gunder Dorthea Lund
Hans Peter Lund
Anna Ewald
1879-
Anna Ewald
F:
5 jun. 1879
Brøns
Andreas Carstensen Lund
1869-1929
Andreas Carstensen Lund
F:
19 jan. 1869
G:
11 jan. 1902
Brøns
D:
16 sep. 1929
Brøns
Hans Hansen
1877-
Hans Hansen
F:
30 jun. 1877
Billum s. (Tarp)
G:
12 jul. 1931
Brøns
Gunder Dorthea Ewald
Anna Petrea Ewald
Agathe Ewald
Inger Ewald
Margrethe Ewald
Jes Lassen Ewald
1881-1960
Jes Lassen Ewald
F:
12 maj 1881
Brøns
D:
12 jun. 1960
Emmerlev s.
Frieda Jessine Drangsfeldt
1904-1957
Frieda Jessine Drangsfeldt
F:
3 jun. 1904
Toftlund s. (Toftlund Mark)
G:
2 maj 1927
Skærbæk
D:
27 nov. 1957
Brøns
Agathe Ewald
1883-
Agathe Ewald
F:
30 mar. 1883
Brøns
Andreas Boesen
1883-
Andreas Boesen
F:
28 maj 1883
Skærbæk s. (Ullerup)
G:
1 feb. 1912
Brøns
Petra Jenny Ewald
1885-1888
Petra Jenny Ewald
F:
15 jul. 1885
Brøns
D:
17 nov. 1888
Brøns
Bodil Gertrude Ewald
1887-
Bodil Gertrude Ewald
F:
25 mar. 1887
Brøns
Heinrich Johannes Koester
1890-
Heinrich Johannes Koester
F:
24 feb. 1890
G:
4 nov. 1919
Brøns
Petra Jenny Ewald
1890-1895
Petra Jenny Ewald
F:
5 sep. 1890
Brøns
D:
28 mar. 1895
Brøns
Hans Peter Ewald
1852-1933
Hans Peter Ewald
F:
4 nov. 1852
Brøns
D:
8 nov. 1933
Brøns
Gunder Dorthea Møller
1849-1914
Gunder Dorthea Møller
F:
18 aug. 1849
G:
24 okt. 1877
Brøns
D:
30 apr. 1914
Brøns
Anna Ewald
1886-
Anna Ewald
F:
31 okt. 1886
Brøns
Hans Martin Jørgensen
1881-
Hans Martin Jørgensen
F:
8 maj 1881
Kissendrup
G:
31 mar. 1910
Brøns
Peter Jensen Ewald
1889-
Peter Jensen Ewald
F:
17 apr. 1889
Brøns
Cathrine Louise Ewald
1891-
Cathrine Louise Ewald
F:
12 mar. 1891
Brøns
Petrea Ewald
1893-
Petrea Ewald
F:
17 mar. 1893
Brøns
Søren Nielsen
Søren Nielsen
G:
3 jun. 1921
Brøns
Gunner Ewald
Aage Ewald
1931-1931
Aage Ewald
F:
25 mar. 1931
Brøns
D:
28 mar. 1931
Brøns
Aage Ewald
Bent Ewald
Carl Gotfred Ewald
1894-
Carl Gotfred Ewald
F:
31 maj 1894
Brøns
Ane Marie Lund
1896-
Ane Marie Lund
F:
25 jul. 1896
G:
23 nov. 1923
Brøns
Hans Beck Ewald
1896-
Hans Beck Ewald
F:
17 jan. 1896
Brøns
Jacob Claudius Ewald
1898-
Jacob Claudius Ewald
F:
29 maj 1898
Brøns
Knud Andersen Ewald
1855-
Knud Andersen Ewald
F:
28 sep. 1855
Brøns
Gunder Dorthea Møller
1859-
Gunder Dorthea Møller
F:
30 jul. 1859
G:
17 okt. 1885
Brøns
Meta Margrethe Ewald
1857-1858
Meta Margrethe Ewald
F:
6 nov. 1857
D:
7 mar. 1858
Peder Laurids Ewald
1859-1859
Peder Laurids Ewald
F:
2 apr. 1859
D:
10 jul. 1859
Carl Gotfred Ewald
1861-1861
Carl Gotfred Ewald
F:
18 feb. 1861
D:
9 jun. 1861
Meta Margrethe Ewald
1862-
Meta Margrethe Ewald
F:
10 okt. 1862
Anne Beck
1821-1893
Anne Beck
F:
25 jun. 1821
Vodder s. (Birkelev)
D:
30 maj 1893
Brøns
Peder Jensen Ewald
1814-1882
Peder Jensen Ewald
F:
21 jun. 1814
G:
30 okt. 1847
Brøns
D:
10 maj 1882
Brøns
Peter Hansen Beck
1823-1903
Peter Hansen Beck
F:
18 maj 1823
Vodder s. (Birkelev)
D:
23 feb. 1903
Brøns
Gertrud Ewald
1808-
Gertrud Ewald
F:
13 apr. 1808
G:
30 okt. 1857
Karen Schmidt
1838-1900
Karen Schmidt
F:
11 maj 1838
G:
11 maj 1883
Brøns
D:
6 jan. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Hans Pedersen Beck
1859-1859
Hans Pedersen Beck
F:
10 dec. 1859
Vodder s. (Birkelev)
D:
28 dec. 1859
Vodder s. (Birkelev)
Anne Margrethe Beck
1861-1867
Anne Margrethe Beck
F:
21 mar. 1861
Vodder s. (Birkelev)
D:
26 okt. 1867
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt søn
1864-1864
Dødfødt søn
F:
10 jul. 1864
Vodder s. (Birkelev)
D:
10 jul. 1864
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt søn
1890-1890
Dødfødt søn
F:
30 jan. 1890
Spandet
D:
30 jan. 1890
Spandet
Ane Marie Roost
1891-1893
Ane Marie Roost
F:
13 jan. 1891
Spandet
D:
15 nov. 1893
Spandet
Inge Marie Roost
1893-1965
Inge Marie Roost
F:
6 maj 1893
Spandet
D:
1 feb. 1965
Ribe (Amtssygeh.)
Laurids Clausen Nørgaard
Markus Andersen Roost
1897-1897
Markus Andersen Roost
F:
27 jun. 1897
Spandet
D:
27 nov. 1897
Spandet
Markus Andersen Roost
1899-1899
Markus Andersen Roost
F:
1 maj 1899
Spandet
D:
13 jul. 1899
Spandet
Jens Clausen Roost
1904-
Jens Clausen Roost
F:
16 sep. 1904
Spandet
Margrethe Kirstine Beck
1867-1906
Margrethe Kirstine Beck
F:
27 dec. 1867
Vodder s. (Birkelev)
D:
11 jul. 1906
Spandet
Adzer Andersen Roost
1860-1920
Adzer Andersen Roost
F:
18 dec. 1860
Spandet
G:
17 nov. 1888
Spandet
D:
7 mar. 1920
Spandet
Hans Peter Beck
1875-
Hans Peter Beck
F:
29 aug. 1875
Vodder s. (Birkelev)
Jens Clausen Beck
1827-1896
Jens Clausen Beck
F:
10 jul. 1827
Vodder s. (Birkelev)
D:
25 dec. 1896
Vodder s. (Birkelev)
Inger Marie Pedersen
ca. 1834-
Inger Marie Pedersen
F:
ca. 1834
G:
13 nov. 1858
Vodder
Hans Pedersen
1788-1856
Hans Pedersen
F:
29 aug. 1788
Vodder s. (Birkelev)
D:
6 apr. 1856
Vodder s. (Birkelev)
Margrethe Krog Jensdatter
1796-1857
Margrethe Krog Jensdatter
F:
21 jul. 1796
Vodder s. (Birkelev)
G:
28 okt. 1820
D:
20 feb. 1857
Vodder s. (Birkelev)
Ellen Jensdatter Beck
Peder Jessen Beck
Kirsten Pedersdatter Agerbeck
Jens Clausen
1802-1861
Jens Clausen
F:
9 maj 1802
Vodder s. (Birkelev)
D:
8 maj 1861
Vodder s. (Birkelev)
Else Nielsdatter
Peder Hansen
1759-1836
Peder Hansen
F:
10 nov. 1759
Visby s. (Mollerup)
D:
14 jan. 1836
Vodder s. (Birkelev)
Kirsten Janniksdatter
Niels Jensen
Hans Janniksen
Claus Janniksen
Helene Brodersen
1790-
Helene Brodersen
F:
1 apr. 1790
Thomas Friderich Frendesen
Thomas Friderich Frendesen
G:
24 okt. 1812
Botilla Brodersen
1791-
Botilla Brodersen
F:
22 okt. 1791
Niels Pedersen Kock
ca. 1779-
Niels Pedersen Kock
F:
ca. 1779
G:
25 jun. 1815
Laurids Brodersen Mikkelsen
1818-
Laurids Brodersen Mikkelsen
F:
21 aug. 1818
Seem s. (Faurlund)
Karen Andersdatter
ca. 1815-
Karen Andersdatter
F:
ca. 1815
G:
26 okt. 1853
Seem
Jannich Mikkelsen
1821-1832
Jannich Mikkelsen
F:
24 feb. 1821
Seem s. (Faurlund)
D:
15 apr. 1832
Seem s. (Faurlund)
Grethe Lene Nielsen Pedersen
1850-
Grethe Lene Nielsen Pedersen
F:
8 aug. 1850
Varde
Niels Peder Mikkelsen
1823-1908
Niels Peder Mikkelsen
F:
1 apr. 1823
Seem s. (Faurlund)
D:
21 okt. 1908
Seem s. (Hømvejle)
Karen Pedersdatter
Maren Pedersen
1853-
Maren Pedersen
F:
3 aug. 1853
Seem s. (Hømvejle)
Niels Peter Blom
1882-1949
Niels Peter Blom
F:
25 nov. 1882
Seem s. (Hømvejle)
D:
16 dec. 1949
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ingeborg Kathrine Kiholm
Hans Peter Blom
1885-1944
Hans Peter Blom
F:
13 maj 1885
Seem s. (Hømvejle)
D:
19 okt. 1944
Ribe (Doms.)
Kristine Christensen
Karl Blom Hansen
Christen Blom Hansen
Anna Hansen
Olav Andreas Jessen
Alfred Hansen
Mariane Hansen
Jacob Gadegaard Bennetsen
1912-1983
Jacob Gadegaard Bennetsen
F:
4 aug. 1912
Seem s. (Høm)
D:
5 nov. 1983
Dødfødt søn
Hans Hansen
Ella Hansen
1925-2009
Ella Hansen
F:
18 maj 1925
Seem s. (Faurholt)
D:
3 mar. 2009
Jens Hansen
Svend Aage Hansen
Ruth Inger Hansen
Ingeborg Kathrine Blom
1887-1963
Ingeborg Kathrine Blom
F:
7 okt. 1887
Seem s. (Hømvejle)
D:
2 nov. 1963
Ribe (Amtssygeh.)
Christian Marius Hansen
Mathea Marie Blom
1889-1938
Mathea Marie Blom
F:
20 okt. 1889
Seem s. (Hømvejle)
D:
1 nov. 1938
Ribe (Amtssygehuset)
Christian Carl Vilhelm Dinesen
1889-1968
Christian Carl Vilhelm Dinesen
F:
9 okt. 1889
Ribe (Skt. Cathrine s. (Ribe Mark))
D:
15 jun. 1968
Ribe (Amtssygeh.)
Michael Marius Blom
Udøbt datter
Laurids Brodersen Blom
Hansine Marie Davidsen
Ellen Marie Blom
Dødfødt datter
Ane Pedersen
1856-1905
Ane Pedersen
F:
11 feb. 1856
Seem s. (Hømvejle)
D:
20 okt. 1905
Seem s. (Hømvejle)
Christen Blom
1854-1941
Christen Blom
F:
20 aug. 1854
Nustrup
G:
21 apr. 1881
Seem
D:
12 jul. 1941
Seem
Kristiane Pedersen
1858-
Kristiane Pedersen
F:
25 jan. 1858
Seem s. (Hømvejle)
Marie Botilla Pedersen
1861-1861
Marie Botilla Pedersen
F:
10 mar. 1861
Seem s. (Hømvejle)
D:
16 aug. 1861
Seem s. (Hømvejle)
Ingeborg Christiansdatter
ca. 1827-1862
Ingeborg Christiansdatter
F:
ca. 1827
Seem s. (Hømvejle)
G:
11 nov. 1852
Seem
D:
5 jun. 1862
Seem s. (Hømvejle)
Mikael Pedersen
1865-
Mikael Pedersen
F:
7 mar. 1865
Seem s. (Hømvejle)
Mette Cathrine Nielsdatter
1825-
Mette Cathrine Nielsdatter
F:
9 okt. 1825
Verst s.
G:
26 mar. 1863
Seem
Birthe Marie Mikkelsdatter
1825-
Birthe Marie Mikkelsdatter
F:
3 jan. 1825
Seem s. (Faurlund)
Mette Marie Mikkelsdatter
1827-
Mette Marie Mikkelsdatter
F:
23 feb. 1827
Seem s. (Faurlund)
Peder Jørgensen Mikkelsen
1829-
Peder Jørgensen Mikkelsen
F:
8 jul. 1829
Seem s. (Faurlund)
Ane Feddersen
1855-1866
Ane Feddersen
F:
20 jul. 1855
Malt s. (Jelshøj)
D:
15 aug. 1866
Malt s. (Jelshøj)
Doris Feddersen
1858-
Doris Feddersen
F:
6 apr. 1858
Malt s. (Jelshøj)
Fedder Feddersen
1856-1856
Fedder Feddersen
F:
25 jun. 1856
Malt s. (Jelshøj)
D:
25 jun. 1856
Malt s. (Jelshøj)
Ane Dorthea Feddersen
1857-1857
Ane Dorthea Feddersen
F:
28 mar. 1857
Malt s. (Jelshøj)
D:
1 apr. 1857
Malt s. (Jelshøj)
Christian Fedder Feddersen
1886-
Christian Fedder Feddersen
F:
20 jun. 1886
Fredericia
Jens Jesper Feddersen
1888-
Jens Jesper Feddersen
F:
3 maj 1888
Fredericia
Ellen Kristine Bothilde Petrea Feddersen
1891-
Ellen Kristine Bothilde Petrea Feddersen
F:
16 aug. 1891
Fredericia
Frederik Feddersen
1894-1979
Frederik Feddersen
F:
28 aug. 1894
Fredericia
D:
28 sep. 1979
København
Anna Johanne Christine Nielsen
1897-1984
Anna Johanne Christine Nielsen
F:
6 okt. 1897
Esbjerg
G:
19 sep. 1918
København (Helligånds k.)
D:
14 maj 1984
Tårnby
Niels Lennart Lund Feddersen
1927-2017
Niels Lennart Lund Feddersen
F:
8 feb. 1927
Guldager s. (Sædding Strand)
D:
23 apr. 2017
Fanø
Theodor Fedder Feddersen
1901-1965
Theodor Fedder Feddersen
F:
27 sep. 1901
Fredericia (Michaelis s.)
D:
27 apr. 1965
Gørding
Marie Lund
1905-1987
Marie Lund
F:
18 aug. 1905
Skærbæk
G:
22 aug. 1926
Skærbæk ("den lille kirke")
D:
28 jul. 1987
Fedder Feddersen
1859-1922
Fedder Feddersen
F:
24 dec. 1859
Malt s. (Jelshøj)
D:
10 sep. 1922
Fredericia
Maren Poulsen
1864-1945
Maren Poulsen
F:
3 maj 1864
Skrave s.
G:
28 nov. 1885
Hjerting
D:
1 apr. 1945
Fredericia
Marie Botilla Brodersen
1833-1861
Marie Botilla Brodersen
F:
28 jan. 1833
Seem s. (Faurlund)
D:
11 feb. 1861
Malt s. (Jelshøj)
Christian Peter Feddersen
1828-1894
Christian Peter Feddersen
F:
31 maj 1828
Gørding s.
G:
5 nov. 1854
D:
15 aug. 1894
Fredericia
Anna Brodersen
1793-1875
Anna Brodersen
F:
19 sep. 1793
D:
3 jan. 1875
Seem
Mikkel Lauridsen
ca. 1783-1852
Mikkel Lauridsen
F:
ca. 1783
G:
17 sep. 1817
Brøns
D:
6 mar. 1852
Faurlund
Peter Friderich Brodersen
1796-1796
Peter Friderich Brodersen
F:
31 maj 1796
D:
1796
Mette Marie Brodersen
1825-
Mette Marie Brodersen
F:
14 jan. 1825
Ærøskøbing
Peder Christian Brodersen
1862-
Peder Christian Brodersen
F:
15 aug. 1862
Brøns
Peter Friedrich Brodersen
1863-
Peter Friedrich Brodersen
F:
24 okt. 1863
Brøns
Egidia Cathrine Brodersen
1866-
Egidia Cathrine Brodersen
F:
1 mar. 1866
Brøns s. (Havervad)
Jannik Brodersen
1828-
Jannik Brodersen
F:
20 maj 1828
Flensborg
Anne Marie Christiansen
1833-1875
Anne Marie Christiansen
F:
18 aug. 1833
G:
8 nov. 1861
D:
12 dec. 1875
Peter Frederik Brodersen
1859-1868
Peter Frederik Brodersen
F:
3 okt. 1859
Brøns
D:
28 sep. 1868
Jens Petersen Brodersen
1864-
Jens Petersen Brodersen
F:
21 feb. 1864
Brøns
Rewert Peter Brodersen
ca. 1831-
Rewert Peter Brodersen
F:
ca. 1831
Flensborg
Christine Jensdatter
ca. 1820-
Christine Jensdatter
F:
ca. 1820
Næsbjerg s.
G:
23 okt. 1858
Brøns
Peter Friderich Brodersen
1798-1868
Peter Friderich Brodersen
F:
25 jan. 1798
D:
27 mar. 1868
Brøns
Egidia Cathrine Hansen
ca. 1792-
Egidia Cathrine Hansen
F:
ca. 1790/92
Ærøskøbing
G:
5 dec. 1824
Ærøskøbing
Maria Brodersen
1801-1801
Maria Brodersen
F:
16 aug. 1801
D:
1801
Jannik Brodersen
1766-1833
Jannik Brodersen
F:
24 jun. 1766
D:
19 dec. 1833
Mette Marie Nielsdatter
1762-1851
Mette Marie Nielsdatter
F:
20 jan. 1762
D:
23 dec. 1851
Johannes Christensen
1817-1844
Johannes Christensen
F:
6 okt. 1817
D:
13 aug. 1844
Dødfødt datter
1861-1861
Dødfødt datter
F:
20 apr. 1861
D:
20 apr. 1861
Dødfødt søn
1862-1862
Dødfødt søn
F:
31 jan. 1862
D:
31 jan. 1862
Dødfødt søn
1863-1863
Dødfødt søn
F:
28 jan. 1863
D:
28 jan. 1863
Dødfødt søn
1865-1865
Dødfødt søn
F:
15 jun. 1865
D:
15 jun. 1865
Niels Christensen
1820-1865
Niels Christensen
F:
14 jan. 1820
D:
30 nov. 1865
Anne Cathrine Carstensen
ca. 1828-
Anne Cathrine Carstensen
F:
ca. 1828
G:
30 okt. 1858
Jens Pedersen Christensen
1825-1826
Jens Pedersen Christensen
F:
7 jun. 1825
D:
23 apr. 1826
Anne Cathrine Christensen
1827-
Anne Cathrine Christensen
F:
18 mar. 1827
Dødfødt datter
1871-
Dødfødt datter
F:
20 mar. 1871
Anne Luff Christensen
1832-1900
Anne Luff Christensen
F:
29 aug. 1832
D:
29 dec. 1900
Jeppe Jensen Schmidt
1832-1895
Jeppe Jensen Schmidt
F:
1832
G:
15 okt. 1868
D:
6 apr. 1895
Cathrine Botilla Nielsdatter
1790-
Cathrine Botilla Nielsdatter
F:
24 mar. 1790
Christen Lauritsen Johansen
ca. 1782-
Christen Lauritsen Johansen
F:
ca. 1782
G:
16 okt. 1816
Anna Holms
1792-
Anna Holms
F:
14 jan. 1792
Maren Holms
1794-1823
Maren Holms
F:
24 mar. 1794
D:
TIDL.1823
Helene Holm
1796-
Helene Holm
F:
2 sep. 1796
Niels Hansen
ca. 1790-
Niels Hansen
F:
ca. 1790
G:
2 dec. 1820
Birthe Marie Schmidt
1822-1826
Birthe Marie Schmidt
F:
30 aug. 1822
D:
4 aug. 1826
Niels Nielsen Schmidt
1823-
Niels Nielsen Schmidt
F:
25 okt. 1823
Laurids Christensen Schmidt
1825-
Laurids Christensen Schmidt
F:
2 dec. 1825
Laurids Christensen Schmidt
1826-
Laurids Christensen Schmidt
F:
20 dec. 1826
Peder Nielsen Schmidt
1829-
Peder Nielsen Schmidt
F:
28 aug. 1829
Birthe Marie Schmidt
1831-
Birthe Marie Schmidt
F:
7 dec. 1831
Anne Cathrine Schmidt
1834-
Anne Cathrine Schmidt
F:
30 jun. 1834
Peder Brorson Schmidt
1837-
Peder Brorson Schmidt
F:
5 mar. 1837
Karen Holm
1799-
Karen Holm
F:
21 apr. 1799
Peder Moltesen Schmidt
Peder Moltesen Schmidt
G:
2 feb. 1822
Anne Cathrine Brodersdatter
1768-
Anne Cathrine Brodersdatter
F:
27 jul. 1768
Niels Nielsen
1764-1801
Niels Nielsen
F:
14 feb. 1764
G:
1 maj 1789
D:
17 jan. 1801
Kirsten Nielsdatter
1802-
Kirsten Nielsdatter
F:
26 jun. 1802
Niels Nielsen
1805-
Niels Nielsen
F:
27 jun. 1805
Niels Truelsen Lauridsen
1772-
Niels Truelsen Lauridsen
F:
okt. 1772
G:
13 nov. 1801
Ellen Brodersdatter
1771-1773
Ellen Brodersdatter
F:
17 maj 1771
D:
1773
Jens Peter Brodersen
1773-FMTL. SOM BARN
Jens Peter Brodersen
F:
1 dec. 1773
D:
FMTL. SOM BARN
Helene Brodersdatter
1775-1778
Helene Brodersdatter
F:
30 maj 1775
D:
1778
Jens Peter Brodersen
1781-1855
Jens Peter Brodersen
F:
9 jan. 1781
D:
30 jul. 1855
Anne Margrethe Janniksdatter
1737-
Anne Margrethe Janniksdatter
F:
1737
Vodder s. (Birkelev)
Broder Jensen
1728-
Broder Jensen
F:
1728
Brøns s. (Astrup)
G:
11 okt. 1765
Vodder
Hanne Janniksdatter
Hans Andersen
1768-1772
Hans Andersen
F:
1768
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
1772
Skærbæk s. (Hjemsted)
Ester Marie Andersen
1770-1772
Ester Marie Andersen
F:
1770
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
1772
Skærbæk s. (Hjemsted)
Jannik Hansen Andersen
1772-1773
Jannik Hansen Andersen
F:
1772
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
1773
Skærbæk s. (Hjemsted)
Janine Anne Margrethe Andersen
1799-
Janine Anne Margrethe Andersen
F:
1799
Ribe
Jannik Andersen
1774-1854
Jannik Andersen
F:
1774
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
12 maj 1854
Odense (Skt. Knuds s.)
Karen Marie Holst
1769-1805
Karen Marie Holst
F:
1769
G:
30 maj 1799
Sønderborg
D:
senest 1805
Susanne Cathrine Gøttsche
1766-1845
Susanne Cathrine Gøttsche
F:
1766
G:
31 maj 1805
Odense (Skt. Knuds s. (hjemme))
D:
18 sep. 1845
Odense (Skt. Knuds s.)
Helene Marie Andersen
1776-
Helene Marie Andersen
F:
1776
Skærbæk s. (Hjemsted)
Hanne Janniksdatter
1744-
Hanne Janniksdatter
F:
1744
Vodder s. (Birkelev)
Anders Hansen Uhl/Ulv (junior)
1738-1809
Anders Hansen Uhl/Ulv (junior)
F:
1738
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
9 feb. 1765
Vodder
D:
1809
Skærbæk s. (Hjemsted)
Jannik Hansen
1703-1764
Jannik Hansen
F:
1703
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
D:
10 sep. 1764
Vodder s. (Birkelev)
Ellen Clausdatter
1703-1779
Ellen Clausdatter
F:
1703
Vodder s. (Birkelev)
G:
19 okt. 1727
Vodder
D:
18 mar. 1779
Vodder s. (Birkelev)
Peder Hansen
1706-1710
Peder Hansen
F:
1706
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
D:
1710
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Dødfødt datter
1708-1708
Dødfødt datter
F:
15 mar. 1708
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
D:
15 mar. 1708
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Anders Hansen
1711-
Anders Hansen
F:
1711
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Else Andersdatter
1670-
Else Andersdatter
F:
o. 1665/70
Skærbæk