Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Anders Andersen Sejerslev
ca. 1724 - 1781 (57 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Bendix Sørensen
1824-
Bendix Sørensen
F:
23 feb. 1824
Karen Laustdatter
1817-
Karen Laustdatter
F:
2 jan. 1817
G:
13 dec. 1851
Peder Ewald Sørensen
1826-1826
Peder Ewald Sørensen
F:
13 jun. 1826
D:
20 aug. 1826
Else Cathrine Marie Dochweiler
1897-
Else Cathrine Marie Dochweiler
F:
26 aug. 1897
Mette Marie Pedersen
1860-
Mette Marie Pedersen
F:
26 jul. 1860
Hans Dochweiler
1851-
Hans Dochweiler
F:
16 jan. 1851
G:
7 apr. 1894
Peder Ewald Sørensen
1827-1914
Peder Ewald Sørensen
F:
2 jun. 1827
D:
8 nov. 1914
Else Andreasen
1827-1861
Else Andreasen
F:
18 jun. 1827
G:
1859
D:
7 jan. 1861
Søren Jannicksen Pedersen
1866-1867
Søren Jannicksen Pedersen
F:
11 jun. 1866
D:
11 maj 1867
Peder Ewald
Maren Johanne Ewald
Søren Jannicksen Pedersen
1868-1922
Søren Jannicksen Pedersen
F:
17 mar. 1868
D:
13 jul. 1922
Ane Marie Dochweiler
1877-
Ane Marie Dochweiler
F:
15 mar. 1877
G:
14 dec. 1912
Else Johanne Ewald
1870-
Else Johanne Ewald
F:
31 jul. 1870
Terkil Hansen Terp
Terkil Hansen Terp
G:
1889
Petri Ewald
1897-
Petri Ewald
F:
17 jul. 1897
Jens Peter Ewald
1898-
Jens Peter Ewald
F:
4 dec. 1898
Thora Ewald
1900-
Thora Ewald
F:
22 feb. 1900
Agnes Ewald
1902-
Agnes Ewald
F:
19 jan. 1902
Mary Ewald
1903-
Mary Ewald
F:
16 mar. 1903
Alfred Ewald
Gerhard Ewald
Magdalene Nissen
1910-
Magdalene Nissen
F:
26 feb. 1910
Hygum s. (Hygum Mark)
Willy Ewald
Andreas Ewald
1872-
Andreas Ewald
F:
10 apr. 1872
Ester Johannsen Hjort
Claus Peter Ewald Dockweiler
1906-
Claus Peter Ewald Dockweiler
F:
6 jul. 1906
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Meta Christine Lund
Nicolai Dockweiler
1907-
Nicolai Dockweiler
F:
6 sep. 1907
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Maren Nicoline Dockweiler
1908-
Maren Nicoline Dockweiler
F:
4 nov. 1908
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Hans Jørgen Dockweiler
1911-
Hans Jørgen Dockweiler
F:
4 maj 1911
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Johanne Cathrine Ewald
1874-1913
Johanne Cathrine Ewald
F:
8 maj 1874
Rejsby
D:
26 okt. 1913
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
Christian Hansen Dockweiler
1875-
Christian Hansen Dockweiler
F:
9 maj 1875
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
G:
5 mar. 1905
Ribe (Skt. Cathrine)
Christen Peter Nielsen
1902-
Christen Peter Nielsen
F:
26 apr. 1902
Peter Nielsen
1905-
Peter Nielsen
F:
1 dec. 1905
Maren Cathrine Nielsen
Maren Cathrine Nielsen
Inger Marie Nielsen
Hans Nielsen
Einer Nielsen
Niels Peter Nielsen
Johanne Nielsen
Jefsine Christine Ewald
1877-
Jefsine Christine Ewald
F:
9 dec. 1877
Nis Hansen Nielsen
1876-
Nis Hansen Nielsen
F:
16 dec. 1876
G:
19 apr. 1900
Maren Skov
1833-1912
Maren Skov
F:
19 dec. 1833
G:
27 apr. 1865
Rejsby
D:
9 apr. 1912
Kiersten Ewald
1830-
Kiersten Ewald
F:
3 jun. 1830
Peder Lassen Ewald
1833-
Peder Lassen Ewald
F:
7 apr. 1833
Martin Ewald
1835-
Martin Ewald
F:
6 dec. 1835
Søren Janniksen Pedersen
1786-1846
Søren Janniksen Pedersen
F:
16 dec. 1786
D:
24 nov. 1846
Mette Marie Østergaard
1798-1879
Mette Marie Østergaard
F:
19 mar. 1798
G:
1824
D:
1879
Anne Cathrine Ewald
1788-
Anne Cathrine Ewald
F:
13 jun. 1788
Marie Petersen Møller
1829-1830
Marie Petersen Møller
F:
6 aug. 1829
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
8 jul. 1830
Skærbæk s. (Ulmølle)
Jesper Petersen Møller
1830-1884
Jesper Petersen Møller
F:
20 dec. 1830
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
2 feb. 1884
Vodder s. (Åved)
Anders Lauritzen Møller
1869-
Anders Lauritzen Møller
F:
1 nov. 1869
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Ane Margrethe Møller
1871-
Ane Margrethe Møller
F:
17 mar. 1871
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Else Marie Møller
1873-
Else Marie Møller
F:
12 jul. 1873
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Johanne Marthie Møller
Mathias Hendriksen Møller
1880-
Mathias Hendriksen Møller
F:
8 apr. 1880
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Jacob Boisen Møller
1832-1885
Jacob Boisen Møller
F:
12 aug. 1832
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
7 jul. 1885
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Marie Margrethe Schmidt
ca. 1848-
Marie Margrethe Schmidt
F:
ca. 1848
Caroline Ebsen
1861-1889
Caroline Ebsen
F:
18 aug. 1861
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
24 apr. 1889
Marie Elsine Ebsen
1893-
Marie Elsine Ebsen
F:
16 jun. 1893
Roager s. (Vodderbro)
Michael Andersen Toft
1889-
Michael Andersen Toft
F:
5 feb. 1889
Vodder s. (Gånsager)
G:
27 okt. 1921
Roager
Jens Thomsen Ebsen
Hans Lauridsen Ebsen
1896-
Hans Lauridsen Ebsen
F:
19 okt. 1896
Roager s. (Vodderbro)
Marie Kathrine Vollesen
Jens Thyssen Ebsen
1900-
Jens Thyssen Ebsen
F:
11 mar. 1900
Roager s. (Vodderbro)
Jens Thomsen Ebsen
1863-
Jens Thomsen Ebsen
F:
12 sep. 1863
Vodder s. (Gejlbjerg)
Dorothea Kirstine Lauridsen
1871-1950
Dorothea Kirstine Lauridsen
F:
2 apr. 1871
Hviding s. (Enderup)
G:
24 feb. 1893
Vodder
D:
26 aug. 1950
Roager s. (Vodderbro)
Jens Thyssen Ebbesen
1894-
Jens Thyssen Ebbesen
F:
12 sep. 1894
Vodder s. (Gejlbjerg)
Ane Cathrine Ebbesen
Nicolai Hansen Ebbesen
Dagmar Ebbesen
Søren Hansen Ebbesen
1896-
Søren Hansen Ebbesen
F:
23 jun. 1896
Vodder s. (Gejlbjerg)
Thyra Nicolaisen
Ane Dorothea Ebbesen
Dora Ebbesen
Anders Lauridsen Ebbesen
Peter Hessel Ebbesen
Asmus Hessel Ebbesen
1937-2021
Asmus Hessel Ebbesen
F:
13 feb. 1937
Vodder s. (Åved)
D:
27 jan. 2021
Bente Poulsen
1941-2022
Bente Poulsen
F:
15 aug. 1941
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrup))
G:
29 mar. 1961
Ribe
D:
6 jan. 2022
Børge Ebbesen
Margrethe Ebbesen
Peter Madsen Ebbesen
1898-
Peter Madsen Ebbesen
F:
4 mar. 1898
Vodder s. (Gejlbjerg)
Mette Cathrine Hejsel
1901-
Mette Cathrine Hejsel
F:
7 jul. 1901
Ensted s. (Sdr. Hostrup)
G:
29 okt. 1927
Vodder
Marie Elsine Ebbesen
1900-
Marie Elsine Ebbesen
F:
16 jan. 1900
Vodder s. (Gejlbjerg)
Viggo Andresen Lund
1901-
Viggo Andresen Lund
F:
12 dec. 1901
Ribe (Skt. Cathrine s.)
G:
14 feb. 1926
Vodder
Gerda Ebbesen
Aage Ebbesen
Karl Ebbesen
1901-
Karl Ebbesen
F:
31 aug. 1901
Vodder s. (Gejlbjerg)
Cathrine Marie Petersen
1904-
Cathrine Marie Petersen
F:
11 jan. 1904
Vodder s. (Gånsager)
G:
15 dec. 1935
Ane Margrethe Ebbesen
1903-
Ane Margrethe Ebbesen
F:
28 mar. 1903
Vodder s. (Gejlbjerg)
Anders Lauridsen Ebbesen
Inger Margrethe Ebbesen
Dorthea Marie Ebbesen
Jannik Andersen Ebbesen
Ane Kathrine Ebbesen
Erik Ebbesen
Bent Andersen Ebbesen
Elis Ebbesen
1904-1965
Elis Ebbesen
F:
4 jun. 1904
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
11 dec. 1965
Vodder s. (Gejlbjerg)
Kirsten Andersen
Otteline Ebbesen
Antoni Nicolaisen Løbner
Anders Lauridsen Ebsen, senere Ebbesen
1866-1935
Anders Lauridsen Ebsen, senere Ebbesen
F:
24 jan. 1866
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
1 aug. 1935
Vodder s. (Åved)
Anne Cathrine Schmidt
1869-1935
Anne Cathrine Schmidt
F:
22 feb. 1869
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
27 okt. 1893
Vodder
D:
1 aug. 1935
Vodder s. (Åved)
Marie Elsine Ebsen
1902-
Marie Elsine Ebsen
F:
12 dec. 1902
Vodder s. (Birkelev)
Jens Christian Ebsen
1904-
Jens Christian Ebsen
F:
29 jun. 1904
Vodder s. (Birkelev)
Ingeborg Margrethe Ebsen
1906-
Ingeborg Margrethe Ebsen
F:
11 sep. 1906
Vodder s. (Birkelev)
Jens Thyssen Ebsen
Jensine Christine Ebsen
1913-
Jensine Christine Ebsen
F:
23 apr. 1913
Skærbæk
Hildegard Ebsen
1917-1917
Hildegard Ebsen
F:
15 jul. 1917
Skærbæk
D:
29 jul. 1917
Skærbæk
Iver Simonsen Ebsen
1868-
Iver Simonsen Ebsen
F:
26 jul. 1868
Vodder s. (Gejlbjerg)
Andrea Marie Beck
1883-
Andrea Marie Beck
F:
14 apr. 1883
G:
28 nov. 1901
Vodder
Maren Pedersen Møller
1833-1869
Maren Pedersen Møller
F:
29 sep. 1833
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
6 jul. 1869
Vodder s. (Gejlbjerg)
Jens Thyssen Ebsen
1830-1894
Jens Thyssen Ebsen
F:
23 sep. 1830
Brøns s. (Normsted)
G:
5 nov. 1859
D:
18 okt. 1894
Vodder s. (Gejlbjerg)
Peder Ewald Møller
1835-1907
Peder Ewald Møller
F:
6 maj 1835
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
29 jul. 1907
Skærbæk s. (Ulmølle)
Andrea Møller
1836-1838
Andrea Møller
F:
13 nov. 1836
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
19 dec. 1838
Skærbæk s. (Ulmølle)
Andreas Petersen Møller
1838-
Andreas Petersen Møller
F:
29 jul. 1838
Skærbæk s. (Ulmølle)
Anna Christine Christensen
1840-
Anna Christine Christensen
F:
2 okt. 1840
Hostrup s. (Jejsing)
Anders Poulsen Bjerrum
1903-1984
Anders Poulsen Bjerrum
F:
12 mar. 1903
Vodder s. (Gånsager)
D:
7 jan. 1984
Ordrup
Inger Meta Marie Pedersen
1907-1977
Inger Meta Marie Pedersen
F:
7 okt. 1907
København
G:
28 maj 1931
København (Helligånds k.)
D:
5 aug. 1977
København
Marie Lorenzen
Anne Nicoline Pedersen
Anne Kjestine Pedersen
Paul Bjerrum Pedersen
Helga Elsine Pedersen
Karen Kirstine Pedersen
Peder Pedersen
Maren Bjerrum
1904-
Maren Bjerrum
F:
30 nov. 1904
Vodder s. (Gånsager)
Anton Nicolaj Pedersen
1903-
Anton Nicolaj Pedersen
F:
2 nov. 1903
Møgeltønder
G:
6 mar. 1931
Vodder
Poul Sørensen Bjerrum
1872-1952
Poul Sørensen Bjerrum
F:
1 jun. 1872
Spandet s. (Spandetgård)
D:
28 jun. 1952
Vodder s. (Gånsager)
Anne Kirstine Warming
1874-1940
Anne Kirstine Warming
F:
18 dec. 1874
Vodder s. (Gånsager)
G:
12 apr. 1899
Vodder
D:
7 mar. 1940
Vodder s. (Gånsager)
Anders Lauridsen Bjerrum
1874-1964
Anders Lauridsen Bjerrum
F:
4 mar. 1874
Spandet s. (Spandetgård)
D:
14 feb. 1964
Vodder s. (Gånsager)
Elna Thyssen
1900-
Elna Thyssen
F:
27 dec. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Niels Hansen Nielsen
1897-1947
Niels Hansen Nielsen
F:
8 nov. 1897
Skærbæk
G:
2 aug. 1925
Skærbæk
D:
19 feb. 1947
Ribe (Amtssygeh.)
Anne Thyssen
1902-1993
Anne Thyssen
F:
21 dec. 1902
Vodder s. (Birkelev)
D:
21 aug. 1993
Niels Thyssen
1901-1974
Niels Thyssen
F:
15 jan. 1901
Skærbæk
G:
9 nov. 1928
Skærbæk
D:
19 mar. 1974
Truels Schack Thyssen
1938-2009
Truels Schack Thyssen
F:
24 sep. 1938
Vodder s. (Birkelev)
D:
17 jan. 2009
Vodder s. (Frifelt)
Jens Truelsen Thyssen
1905-
Jens Truelsen Thyssen
F:
2 feb. 1905
Vodder s. (Birkelev)
Johanne Schack
Dorthea Elsine Bjerrum
1876-
Dorthea Elsine Bjerrum
F:
13 mar. 1876
Vodder s. (Gånsager Mark)
Truels Andersen Thyssen
1869-
Truels Andersen Thyssen
F:
10 nov. 1869
Vodder s. (Birkelev)
G:
17 feb. 1900
Vodder
Anders Poulsen Bjerrum
1907-1969
Anders Poulsen Bjerrum
F:
25 maj 1907
Egvad s. (Hønkys)
D:
29 sep. 1969
Egvad s. (Hønkys)
Emilie Thomine Lauritzen
Anna Margrethe Bjerrum
1908-1986
Anna Margrethe Bjerrum
F:
17 sep. 1908
Egvad s. (Hønkys)
D:
30 sep. 1986
Ulkebøl
Christian Jørgensen
Heine Anton Christensen Bjerrum
1910-1987
Heine Anton Christensen Bjerrum
F:
31 jan. 1910
Egvad s. (Hønkys)
D:
26 feb. 1987
Haderslev
Agnes Christine Jørgensen
1912-
Agnes Christine Jørgensen
F:
15 jan. 1912
Felsted s. (Tumbøl)
G:
6 apr. 1939
Felsted
Hans Poulsen Bjerrum
1911-1988
Hans Poulsen Bjerrum
F:
16 mar. 1911
Egvad s. (Hønkys)
D:
8 jan. 1988
Sønderborg
Christian Nielsen Bjerrum
1913-1989
Christian Nielsen Bjerrum
F:
24 jan. 1913
Egvad s. (Hønkys)
D:
28 nov. 1989
Rise s. (Rødekro)
Clara Wollesen
Iverine Simonette Frederikke Bjerrum
1915-1999
Iverine Simonette Frederikke Bjerrum
F:
18 sep. 1915
Egvad s. (Hønkys)
D:
29 sep. 1999
Hans Wollesen
1909-1993
Hans Wollesen
F:
17 aug. 1909
Egvad s. (Nr. Hostrup)
G:
17 sep. 1938
Egvad
D:
1 dec. 1993
Aabenraa
Iver Simonsen Bjerrum
1878-1916
Iver Simonsen Bjerrum
F:
10 maj 1878
Vodder s. (Gånsager Mark)
D:
4 okt. 1916
Stochod, Ukraine (faldt i 1. Verdenskrig)
Anna Cathrine Helene Langelund
1884-1955
Anna Cathrine Helene Langelund
F:
7 dec. 1884
Agerskov s. (Vellerup)
G:
16 apr. 1906
Agerskov
D:
7 mar. 1955
Aabenraa
Elsine Bjerrum
1880-1968
Elsine Bjerrum
F:
23 jun. 1880
Vodder s. (Gånsager Mark)
D:
7 jun. 1968
Skærbæk
Ane Cathrine Møller
1839-1895
Ane Cathrine Møller
F:
21 sep. 1839
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
26 jul. 1895
Vodder s. (Gånsager)
Anders Poulsen Bjerrum
1833-1889
Anders Poulsen Bjerrum
F:
7 feb. 1833
Rejsby
G:
4 dec. 1869
D:
12 nov. 1889
Vodder s. (Gånsager Mark)
Anders Lauritzen Møller
1840-1842
Anders Lauritzen Møller
F:
11 nov. 1840
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
13 feb. 1842
Skærbæk s. (Ulmølle)
Marie Cathrine Therese Hansen
1869-
Marie Cathrine Therese Hansen
F:
7 mar. 1869
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
Peter Caspar Hansen
1871-
Peter Caspar Hansen
F:
1 apr. 1871
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
Anders Lauritz Hansen
1874-
Anders Lauritz Hansen
F:
26 feb. 1874
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
Elis Boiesen Hansen
1876-
Elis Boiesen Hansen
F:
1 jul. 1876
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
Cathrine Hansen
1878-
Cathrine Hansen
F:
16 okt. 1878
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
Dødfødt søn
1882-1882
Dødfødt søn
F:
4 jun. 1882
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
D:
4 jun. 1882
Roager s. (Ø. Åbølling Mark)
Johanne Marie Møller
1841-
Johanne Marie Møller
F:
15 nov. 1841
Skærbæk s. (Ulmølle)
Christian Mathiesen Hansen
ca. 1841-
Christian Mathiesen Hansen
F:
ca. 1841
G:
12 sep. 1868
Roager
Anders Lauridsen Ewald eller Petersen
1790-1844
Anders Lauridsen Ewald eller Petersen
F:
13 mar. 1790
D:
15 maj 1844
Skærbæk s. (Ulmølle)
Else Boysen
1802-1849
Else Boysen
F:
3 apr. 1802
Ravsted
G:
29 nov. 1828
Skærbæk
D:
22 apr. 1849
Skærbæk s. (Ulmølle)
Peter Ewald
1828-
Peter Ewald
F:
27 sep. 1828
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Christen Nielsen
1858-
Christen Nielsen
F:
9 sep. 1858
Henne s. (Klinting)
Anna Ewald
1830-1896
Anna Ewald
F:
20 okt. 1830
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
22 dec. 1896
Henne s. (Tebelgård)
Christen Nielsen
ca. 1831-1858
Christen Nielsen
F:
ca. 1831
G:
8 Maj 1858
Henne
D:
26 Maj 1858
Henne s. (Klinting)
Peder Sørensen
ca. 1834-1861
Peder Sørensen
F:
ca. 1834
G:
8 mar. 1859
Henne
D:
1859/61
Ane Margrethe Nielsen
1862-1896
Ane Margrethe Nielsen
F:
29 jul. 1862
Henne s. (Klinting)
D:
18 dec. 1896
Henne s. (Tebelgård)
Niels Peder Nielsen
1867-
Niels Peder Nielsen
F:
19 feb. 1867
Henne s. (Klnting)
Niels Nielsen
ca. 1831-1897
Niels Nielsen
F:
ca. 1831
Lydum s. (Rærup)
G:
17 Okt 1861
Henne
D:
18 feb. 1897
Henne s. (Tebelgård)
Kjerstine Ewald
1860-
Kjerstine Ewald
F:
19 jan. 1860
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Kjerstine Christine Ewald
1862-
Kjerstine Christine Ewald
F:
23 aug. 1862
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Niels Peter Ewald
1865-
Niels Peter Ewald
F:
16 feb. 1865
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Johannes Christian Ewald
1867-1869
Johannes Christian Ewald
F:
10 aug. 1867
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
17 dec. 1869
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Johannes Christian Ewald
1870-
Johannes Christian Ewald
F:
22 jan. 1870
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Dødfødt datter
1873-1873
Dødfødt datter
F:
14 mar. 1873
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
14 mar. 1873
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Andreas Peter Nielsen Ewald
1874-
Andreas Peter Nielsen Ewald
F:
12 maj 1874
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hansine Marie Ewald
1879-
Hansine Marie Ewald
F:
3 mar. 1879
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Anne Kjestine Ewald
1879-
Anne Kjestine Ewald
F:
3 mar. 1879
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Nielsen Ewald
1834-1898
Hans Nielsen Ewald
F:
16 feb. 1834
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
2 maj 1898
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Marie Christiansen
ca. 1833-
Marie Christiansen
F:
ca. 1833
Niels Peter Ewald
1837-1839
Niels Peter Ewald
F:
17 mar. 1837
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
12 apr. 1839
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Juliane Marie Ewald
1871-
Juliane Marie Ewald
F:
21 jul. 1871
Ho s. (Vesterballe)
Niels Christian Nielsen
1864-
Niels Christian Nielsen
F:
17 apr. 1864
Ho s. (Vesterballe)
G:
12 nov. 1897
Ho
Kristian Hansen
1903-
Kristian Hansen
F:
7 Maj 1903
Oksby s. (Grønbjerg)
Anne Hansen
1906-
Anne Hansen
F:
16 sep. 1906
Oksby s. (Grønbjerg)
Karen Kirstine Caroline Ewald
1873-
Karen Kirstine Caroline Ewald
F:
22 sep. 1873
Ho s. (Vesterballe)
Poul Christian Hansen
1867-
Poul Christian Hansen
F:
7 mar. 1867
Lydum
G:
21 Okt 1902
Oksby
Kirstine Nikoline Ewald
1882-1883
Kirstine Nikoline Ewald
F:
16 jun. 1882
Ho s. (Vesterballe)
D:
24 jan. 1883
Ho s. (Vesterballe)
Niels Peter Ewald
1840-1900
Niels Peter Ewald
F:
27 mar. 1840
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
30 maj 1900
Varde (sygehuset)
Kirsten Nielsen
ca. 1839-1914
Kirsten Nielsen
F:
ca. 1839
G:
7 dec. 1870
Ho
D:
14 Maj 1914
Ho s. (Vesterballe)
Andreas Peter Ewald
1844-
Andreas Peter Ewald
F:
4 jan. 1844
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Niels Ewald
1792-
Niels Ewald
F:
16 feb. 1792
Rejsby
Kirsten Nielsdatter
ca. 1798-
Kirsten Nielsdatter
F:
ca. 1798
G:
12 jan. 1828
Emmerlev
Maren Andersdatter (Sejerslev)
1762-1842
Maren Andersdatter (Sejerslev)
F:
3 jul. 1762
D:
25 feb. 1842
Peder Ewald Sørensen
1744-1793
Peder Ewald Sørensen
F:
1744
G:
20 jan. 1786
D:
20 mar. 1793
Kirsten Marie Nielsen
1861-1861
Kirsten Marie Nielsen
F:
11 sep. 1861
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
6 okt. 1861
Vodder s. (Birkelev Mark)
Kirstine Marie Nielsen
1862-ca. 1932
Kirstine Marie Nielsen
F:
6 sep. 1862
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
ca. 1932
Los Angeles, USA
Niels Peter Nielsen
1864-ca. 1944
Niels Peter Nielsen
F:
29 sep. 1864
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
ca. 1944
Chicago, USA
Marie Cathrine Nielsen
1866-1958
Marie Cathrine Nielsen
F:
24 okt. 1866
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
18 mar. 1958
San Diego, Californien
Emil Plantico
ca. 1862-1946
Emil Plantico
F:
ca. 1862
Pommern
D:
SENEST 1946
Maren Theodore Nielsen
Laurids Hansen
Hans Thyssen Nielsen
Jenny Marine Paulsen
Henning Westergaard Konstmann
Sanne Gad Thysen
Cathrine Bothilde Westergaard
Peter Skau Konstmann
Maren Mathie Nielsen
Michael Andersen Westergaard
Karoline Nielsen
1915-1920
Karoline Nielsen
F:
29 sep. 1915
Vodder s. (Birkelev)
D:
10 mar. 1920
Vodder s. (Birkelev)
Jesmine Nielsen
Karl Johannes Simon Rasmussen
Niels Thyssen Nielsen
1869-1934
Niels Thyssen Nielsen
F:
25 aug. 1869
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 aug. 1934
Bothilde Beier
1875-1918
Bothilde Beier
F:
29 sep. 1875
Brøns s. (V. Åbølling)
G:
22 apr. 1910
Vodder
D:
10 mar. 1918
Vodder s. (Birkelev)
Anna Bothilde Nielsen
Axel Gunnar Christensen
Søren Hansen Nielsen
Dorthea Kirstine Keller
Karlo Valdemar Nielsen
Elsine Marie Hansen
1890-1965
Elsine Marie Hansen
F:
15 apr. 1890
Vodder s. (Birkelev)
G:
18 dec. 1925
Vodder
D:
14 maj 1965
Ribe (hvilehjem "ved Åen")
Meta Marie Nielsen
1872-1957
Meta Marie Nielsen
F:
2 jun. 1872
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
20 jan. 1957
Døstrup
Signe Marie Ragnhilde Nielsen
1907-1978
Signe Marie Ragnhilde Nielsen
F:
23 aug. 1907
Gram
D:
26 feb. 1978
Carl Wilhelm Nielsen
1900-
Carl Wilhelm Nielsen
F:
12 nov. 1900
Pjedsted
G:
28 jan. 1931
Gauerslund
Erling Hansen Nielsen
1910-1982
Erling Hansen Nielsen
F:
29 nov. 1910
Gram
D:
13 jul. 1982
Anneliese Grandt
1912-2004
Anneliese Grandt
F:
8 nov. 1912
G:
9 apr. 1936
Tønder
D:
14 apr. 2004
Maribo
Agnete Valborg Nielsen
1913-2006
Agnete Valborg Nielsen
F:
19 okt. 1913
Gram
D:
2006
Varde
Søren Valdemar Pedersen
1907-1989
Søren Valdemar Pedersen
F:
31 mar. 1907
G:
2 apr. 1942
Gram
D:
1989
Peder Jessen Nielsen
1876-1962
Peder Jessen Nielsen
F:
1 apr. 1876
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
27 okt. 1962
Cathrine Louise Mailand
1883-1962
Cathrine Louise Mailand
F:
25 feb. 1883
Jenning
G:
26 apr. 1906
Gram
D:
13 jul. 1962
Jørgen Thyssen Jørgensen
Christine Clausen
1906-
Christine Clausen
F:
23 nov. 1906
Roager
Hans Grevsen Jørgensen
Johanne Petersen
Maren Frederikke Jørgensen
Friedrich Peter Holm
Dorothea Cathrine Jørgensen
Jakob Wind
Valborg Jørgensen
Wilhelm Hans Classen
Meta Jørgensen
Hans Axel Jensen
1905-
Hans Axel Jensen
F:
17 aug. 1905
Ivar Jørgensen
Ingrid Christensen
Christian Jørgensen
Anne Cathrine Christensen
-1989
Anne Cathrine Christensen
D:
23 sep. 1989
Otteline Marie Nielsen
1880-1964
Otteline Marie Nielsen
F:
9 maj 1880
Vodder s. (Birkelev Mark)
D:
12 okt. 1964
Birkelev
Christian Grevsen Jørgensen
1877-1960
Christian Grevsen Jørgensen
F:
5 nov. 1877
Skast
G:
14 maj 1909
Vodder
D:
12 maj 1960
Vodder s. (Birkelev)
Maren Nielsen Mikkelsen Rahr
1839-1906
Maren Nielsen Mikkelsen Rahr
F:
1 jul. 1839
V. Åbølling
D:
29 jun. 1906
Hans Tygesen Nielsen
1825-1905
Hans Tygesen Nielsen
F:
20 nov. 1825
G:
22 jun. 1861
Vodder
D:
17 maj 1905
Inger Marie Evald Mikkelsdatter Beck
1797-1877
Inger Marie Evald Mikkelsdatter Beck
F:
29 maj 1797
D:
15 mar. 1877
Niels Pedersen Eskildsen Rahr
1802-1878
Niels Pedersen Eskildsen Rahr
F:
28 dec. 1802
V. Åbølling
G:
16 okt. 1838
D:
6 dec. 1878
Else Marie Mikkelsdatter Beck
1797-1797
Else Marie Mikkelsdatter Beck
F:
29 maj 1797
D:
9 jun. 1797
Peder Ewald Mikkelsen Beck
1797-1797
Peder Ewald Mikkelsen Beck
F:
29 maj 1797
D:
7 jun. 1797
Helene Mikkelsdatter Beck
1799-1816
Helene Mikkelsdatter Beck
F:
1 apr. 1799
D:
23 sep. 1816
Karen Mikkelsdatter Beck
1800-1800
Karen Mikkelsdatter Beck
F:
13 nov. 1800
D:
16 nov. 1800
Anna Kathrine Mikkelsdatter Beck
1805-
Anna Kathrine Mikkelsdatter Beck
F:
26 aug. 1805
Niels Peter Ewald Mikkelsen Beck
1808-1832
Niels Peter Ewald Mikkelsen Beck
F:
7 maj 1808
D:
2 mar. 1832
Mikkel Nielsen Beck
1759-1835
Mikkel Nielsen Beck
F:
8 sep. 1759
G:
28 okt. 1796
D:
11 feb. 1835
Ellen Andersdatter
1765-
Ellen Andersdatter
F:
5 mar. 1765
Anders Hansen Sejerslev
1796-
Anders Hansen Sejerslev
F:
27 mar. 1796
Niels Lauridsen Sejerslev
1797-1798
Niels Lauridsen Sejerslev
F:
22 okt. 1797
D:
15 apr. 1798
Anna Cathrine Sejerslev
-1799
Anna Cathrine Sejerslev
D:
25 apr. 1799
Ellen Marie Sejerslev
1802-1802
Ellen Marie Sejerslev
F:
4 okt. 1802
D:
9 nov. 1802
Niels Andersen Petersen
Peter Simonsen Petersen
1888-
Peter Simonsen Petersen
F:
27 nov. 1888
Anne Cathrine Schmidt
1898-
Anne Cathrine Schmidt
F:
21 maj 1898
G:
10 jul. 1918
Kristian Thomsen Petersen
1893-
Kristian Thomsen Petersen
F:
9 feb. 1893
Niels Andersen Pedersen
1849-
Niels Andersen Pedersen
F:
18 nov. 1849
Martha Marie Thomsen Falk
1868-
Martha Marie Thomsen Falk
F:
1868
Hunderup s. (Sejstrup)
G:
18 nov. 1887
Simon Peder Sejerslev
1808-
Simon Peder Sejerslev
F:
16 apr. 1808
Christine Nielsen
Christine Nielsen
G:
1845
Ellen Marie Sejerslev
1812-1841
Ellen Marie Sejerslev
F:
19 maj 1812
D:
16 nov. 1841
Nr. Løgum s. (Tohede)
Søren Sørensen
Søren Sørensen
G:
6 nov. 1840
Nr. Løgum
Anne Marie Sejerslev
1815-
Anne Marie Sejerslev
F:
1 feb. 1815
Anders Andersen Sejerslev
1767-1831
Anders Andersen Sejerslev
F:
7 okt. 1767
D:
19 nov. 1831
Mette Cathrine Siliusdatter
1772-1831
Mette Cathrine Siliusdatter
F:
2 nov. 1772
G:
3 okt. 1795
D:
11 mar. 1831
Anders Andersen Sejerslev
ca. 1724-1781
Anders Andersen Sejerslev
F:
ca. 1724
D:
1781
Anne Thomasdatter
1726-1792
Anne Thomasdatter
F:
1726
Brøns s. (V. Åbølling)
G:
11 nov. 1757
D:
5 aug. 1792