Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Sinnet Nisdatter
ca. 1669 - 1742 (73 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Peder Ewald
1739-1809
Peder Ewald
F:
3 mar. 1739
Branderup
D:
30 apr. 1809
Branderup
dødfødt
1741-1741
dødfødt
F:
1741
Branderup
D:
1741
Branderup
Søren Ewald
1742-1743
Søren Ewald
F:
1742
Branderup
D:
1743
Branderup
Søren Hegelund Ewald
1744-1746
Søren Hegelund Ewald
F:
9 okt. 1744
Branderup
D:
1746
Branderup
Niels Rostgaard Evald
1800-1801
Niels Rostgaard Evald
F:
1800
Arrild s. (Roost)
D:
1801
Arrild s. (Roost)
Hans Outzen
1823-1834
Hans Outzen
F:
8 feb. 1823
D:
30 okt. 1834
Anne Marie Outzen
1825-1825
Anne Marie Outzen
F:
15 mar. 1825
Arrild s. (Roost)
D:
27 jun. 1825
Arrild s. (Roost)
Anne Rostgaard Evald
1801-1827
Anne Rostgaard Evald
F:
22 nov. 1801
Arrild s. (Roost)
D:
1 jan. 1827
Arrild s. (Roost)
Christian Outzen
1776-1828
Christian Outzen
F:
25 sep. 1776
Arrild s. (Roost)
G:
2 jun. 1825
Arrild
D:
3 jun. 1828
Arrild s. (Roost)
Anne Cecilie Rostgaard Bystrup
1904-
Anne Cecilie Rostgaard Bystrup
F:
23 dec. 1904
Edel Bystrup
1906-
Edel Bystrup
F:
13 jan. 1906
Carl Strandsby
Gunhild Bystrup
-SOM BARN
Gunhild Bystrup
D:
SOM BARN
Dødfødt barn
Dødfødt barn
Hans Rostgaard Bystrup
Borghild Jensen
Anne Rostgaard Evald
1881-
Anne Rostgaard Evald
F:
29 aug. 1881
Arrild s. (Roost)
Christian Bystrup
1871-
Christian Bystrup
F:
7 nov. 1871
G:
29 mar. 1904
Niels Rostgaard Evald
1882-1897
Niels Rostgaard Evald
F:
10 aug. 1882
Arrild s. (Roost)
D:
nov. 1897
Arrild s. (Roost)
Hans Rostgaard Evald
Mary Rebsdorf Thomsen
13 feb.-
Mary Rebsdorf Thomsen
F:
13 feb.
Carl Otto Rostgaard Evald
Thyra Nielsen
Grethe Rostgaard Evald
1924-2001
Grethe Rostgaard Evald
F:
30 nov. 1924
D:
25 dec. 2001
Toftlund?
Holger Nørgaard Johansen
Cecilie Rostgaard Evald
Nis Peter Rostgaard Evald
1884-1956
Nis Peter Rostgaard Evald
F:
26 feb. 1884
Arrild s. (Roost)
D:
10 aug. 1956
Arrild s. (Roost)
Frieda Drehn
1894-195X
Frieda Drehn
F:
2 aug. 1894
Visby
G:
20 maj 1914
Daler
D:
195X
Arrild s. (Roost)
Hans Lauritzen Rostgaard Timmermann
Annelise Henningsen
Cecilie Rostgaard Timmermann
Laura Rostgaard Timmermann
Ove Rostgaard Timmermann
Helene Rostgaard Evald
1885-
Helene Rostgaard Evald
F:
27 sep. 1885
Arrild s. (Roost)
Nis Iversen Timmermann
1883-1950
Nis Iversen Timmermann
F:
23 mar. 1883
Gram s. (Kastrup)
G:
28 okt. 1910
Gram
D:
27 aug. 1950
Christine Rostgaard Schmidt
Oluf Thomsen
Ruth Cecilie Rostgaard Schmidt
Ejnar Bennetzen
Nikoline Rostgaard Evald
1887-
Nikoline Rostgaard Evald
F:
11 maj 1887
Arrild s. (Roost)
Nis Peter Schmidt
1880-
Nis Peter Schmidt
F:
26 nov. 1880
G:
14 maj 1909
Hans Rostgaard Evald
1834-1913
Hans Rostgaard Evald
F:
19 mar. 1834
Arrild s. (Roost)
D:
16 maj 1913
Arrild s. (Roost)
Cecilie Nissen
1845-1937
Cecilie Nissen
F:
18 sep. 1845
Burkal s. (Lund)
G:
25 nov. 1880
D:
17 mar. 1937
Arrild s. (Roost)
Marie Henriette Ehlers
1907-
Marie Henriette Ehlers
F:
13 jan. 1907
Hammelev s. (Jernhyt)
Nis Berndt
1904-
Nis Berndt
F:
15 apr. 1904
Højrup s. (Enemark)
G:
29 nov. 1932
Højrup
Mads Rostgaard Ehlers
1908-1963
Mads Rostgaard Ehlers
F:
5 mar. 1908
Hammelev s. (Jernhyt)
D:
8 apr. 1963
Sommersted
Anne Kjestine Thomsen
1914-1948
Anne Kjestine Thomsen
F:
6 mar. 1914
Marstrup s.
G:
26 feb. 1939
Magstrup
D:
2 maj 1948
Sommersted
Cathrine Ehlers
1910-2001
Cathrine Ehlers
F:
17 apr. 1910
Hammelev s. (Jernhyt)
D:
13 mar. 2001
Albert Friederich Petersen
1911-1984
Albert Friederich Petersen
F:
26 mar. 1911
Ladelund
G:
12 mar. 1937
Toftlund
D:
14 okt. 1984
Heinrich Ehlers
1912-
Heinrich Ehlers
F:
21 okt. 1912
Toftlund s. (Allerup Mark)
Hans Christian Ehlers
1914-
Hans Christian Ehlers
F:
10 jun. 1914
Toftlund s. (Allerup Mark)
Helene Mærsk
1918-
Helene Mærsk
F:
3 okt. 1918
Skjern s. (Skjern Kirkeby)
G:
24 apr. 1938
Toftlund
Anna Rostgaard Evald
1882-1960
Anna Rostgaard Evald
F:
25 sep. 1882
Bevtoft
D:
20 jul. 1960
Toftlund
Heinrich Jacob Carl Ehlers
1879-1914
Heinrich Jacob Carl Ehlers
F:
1 jul. 1879
Altona
G:
17 feb. 1906
Bevtoft
D:
27 okt. 1914
feltlazaret i Draaibank, Belgien
Ane Marie Østergaard
1922-
Ane Marie Østergaard
F:
22 maj 1922
Toftlund s. (Allerup (Gejlbjerg))
Auguste Østergaard
1924-
Auguste Østergaard
F:
20 mar. 1924
Toftlund s. (Allerup (Gejlbjerg))
Peter Høegh Nissen
1920-
Peter Høegh Nissen
F:
18 jun. 1920
Løgumkloster
G:
3 nov. 1946
Toftlund
Henriette Østergaard
1926-
Henriette Østergaard
F:
3 jul. 1926
Toftlund s. (Allerup (Gejlbjerg))
Nis Iversen Østergaard
1880-1977
Nis Iversen Østergaard
F:
31 aug. 1880
Toftlund s. (Pughøj)
G:
31 aug. 1920
Toftlund
D:
11 mar. 1977
Toftlund
Margrete Hansen
Martin Holm
Kirstine Rostgaard Evald
1884-1962
Kirstine Rostgaard Evald
F:
7 sep. 1884
Bevtoft
D:
3 mar. 1962
Bevtoft
Niels Andersen Hansen
1883-1916
Niels Andersen Hansen
F:
14 maj 1883
Randerup
D:
1916
Dagny Louise Petersen
Jørgen Schmidt Lundsgaard
Peter Marius Petersen
1877-1952
Peter Marius Petersen
F:
20 jul. 1877
Bylderup s.
D:
29 jul. 1952
Bevtoft
Mads Rostgaard Evald
1915-1953
Mads Rostgaard Evald
F:
27 jun. 1915
Bevtoft
D:
1953
NN
Niels Rostgaard Evald
Iver Rostgaard Evald
Arne Rostgaard Evald
Svend Aage Rostgaard Evald
1922-1965
Svend Aage Rostgaard Evald
F:
21 feb. 1922
Bevtoft
D:
okt. 1965
Ingrid Rasmussen
Kaj Rostgaard Evald
1924-1999
Kaj Rostgaard Evald
F:
1 nov. 1924
Bevtoft
D:
10 dec. 1999
Bevtoft (Toftegården)
Henning Rostgaard Evald
Kathrine Rostgaard Evald
Frederik Christensen
Niels Rostgaard Evald
1886-1964
Niels Rostgaard Evald
F:
27 jun. 1886
Bevtoft
D:
1964
Helga Sørensen
1895-
Helga Sørensen
F:
7 apr. 1895
Vodder
Kirsten Rostgaard Evald
Christian Petersen
Karen Jensen
1905-1947
Karen Jensen
F:
6 sep. 1905
Voer s.
G:
2 maj 1938
Svendborg (Vor Frue)
D:
6 sep. 1947
Bevtoft
Mads Rostgaard Evald
1915-2003
Mads Rostgaard Evald
F:
30 jan. 1915
Nustrup s. (Brøndlund)
D:
10 jan. 2003
Bevtoft
Kæthe Møller
Marie Rostgaard Evald
1920-
Marie Rostgaard Evald
F:
1 feb. 1920
Nustrup s. (Brøndlund)
Jesper Thomsen
Jørgen Schmidt Rostgaard Evald
Grethe Bøje
Cathrine Rostgaard Evald
Aage Schmidt
Gunnar Rostgaard Evald
Christian Rostgaard Evald
Jørgen Nielsen Rostgaard Evald
1889-
Jørgen Nielsen Rostgaard Evald
F:
8 feb. 1889
Bevtoft
Kirstine NIelsine Schmidt
-ca. 1950
Kirstine NIelsine Schmidt
G:
28 mar. 1914
Bevtoft
D:
ca. 1950
Maren Rostgaard Evald
1890-
Maren Rostgaard Evald
F:
5 apr. 1890
Bevtoft
Iver Knudsen Iversen
1890-
Iver Knudsen Iversen
F:
18 mar. 1890
Sdr. Starup s. (Brorsbøl)
G:
21 nov. 1920
Bevtoft
Kathrine Rostgaard Evald
Niels Bank Finderup Nielsen
Anna Rostgaard Nielsen
Niels Willy Rasmussen
Kirsten Rostgaard Evald
Peter Petersen
Peter Rostgaard Evald
1891-
Peter Rostgaard Evald
F:
24 jun. 1891
Bevtoft
Kjestine Margrethe Petersen
1891-
Kjestine Margrethe Petersen
F:
30 jun. 1891
Hammelev s. (Jernhyt)
G:
27 mar. 1923
Bevtoft
Mads Rostgaard Evald
1835-1925
Mads Rostgaard Evald
F:
6 nov. 1835
Arrild s. (Roost)
D:
1920/25
Bevtoft
Cathrine Christine Weibel
1850-1925
Cathrine Christine Weibel
F:
17 mar. 1850
Tislund s. (Åbøl)
G:
3 maj 1881
D:
1920/25
Niels Rostgaard Evald
1861-1864
Niels Rostgaard Evald
F:
5 feb. 1861
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
15 nov. 1864
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Thyra Rostgaard Evald
1862-
Thyra Rostgaard Evald
F:
22 dec. 1862
Ribe (Skt. Cathrine s.)
NN
NN Rosendahl
NN Rosendahl
NN Rosendahl
Anne Rostgaard Evald
1865-
Anne Rostgaard Evald
F:
2 aug. 1865
Ribe (Skt. Cathrine s.)
NN Rosendahl
Maren Rostgaard Evald
1868-ca. 1935
Maren Rostgaard Evald
F:
12 jan. 1868
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
ca. 1935
Flensborg
Christiane Evald
1870-
Christiane Evald
F:
13 mar. 1870
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Peter Rostgaard Evald
1871-1953
Peter Rostgaard Evald
F:
tidligst 1871
D:
TIDL. 1953
Helen Kanzler
Søren Rostgaard Evald
1837-ca. 1910
Søren Rostgaard Evald
F:
20 sep. 1837
Arrild s. (Roost)
D:
ca. 1910
Flensborg
Anna Niendahl
1836-
Anna Niendahl
F:
4 sep. 1836
Løjt s. (Barsmark)
G:
24 apr. 1860
Hellevad
Maren Rostgaard Evald
1839-
Maren Rostgaard Evald
F:
13 jun. 1839
Arrild s. (Roost)
Anders Thielsen
1868-SOM UNG
Anders Thielsen
F:
15 sep. 1868
Bevtoft
D:
SOM UNG
Anne Rostgaard Thielsen
1902-
Anne Rostgaard Thielsen
F:
22 dec. 1902
Bevtoft
Hans Christian Schmidt
1901-
Hans Christian Schmidt
F:
7 feb. 1901
Spandet
G:
7 nov. 1930
Bevtoft
Kirstine Rostgaard Thielsen
1907-
Kirstine Rostgaard Thielsen
F:
21 maj 1907
Bevtoft
Helga Andrea Thielsen
1910-
Helga Andrea Thielsen
F:
21 apr. 1910
Bevtoft
NN
Lorenz Martin Thielsen
Inger Loftager Aalling
Niels Rostgaard Thielsen
1871-eft. 1953
Niels Rostgaard Thielsen
F:
9 jan. 1871
Bevtoft
D:
eft. ER 1953
Anne Gaarde
1877-eft. 1953
Anne Gaarde
F:
28 jan. 1877
Branderup s. (Rurup)
G:
1902
D:
eft. ER 1953
Hans Andersen
ca. 1898-ca. 1915
Hans Andersen
F:
ca. 1898
D:
ca. 1915
Lorenz Andersen
ca. 1900-
Lorenz Andersen
F:
ca. 1900
Gunder Marie Jacobsen
1924-
Gunder Marie Jacobsen
F:
13 jun. 1924
Bevtoft
Asmus Paulsen
Marie Kathrine Jacobsen
1926-1988
Marie Kathrine Jacobsen
F:
9 maj 1926
Bevtoft
D:
14 apr. 1988
Christian Boyschau
1897-1993
Christian Boyschau
F:
8 feb. 1897
Døstrup s. (Vinum)
D:
4 jul. 1993
Hans Peter Jacobsen
1928-
Hans Peter Jacobsen
F:
30 mar. 1928
Bevtoft
Ella Brødsgaard
1925-
Ella Brødsgaard
F:
6 jun. 1925
Vester Nebel
G:
28 apr. 1956
Vester Nebel
Hans Jacob Jacobsen
1952-
Hans Jacob Jacobsen
F:
14 jul. 1952
Løgumkloster (sygehuset)
Kirsten Margarete Jacobsen
1954-
Kirsten Margarete Jacobsen
F:
15 sep. 1954
Nr. Løgum s. (Vester Terp Fælled)
Christian, senere Christian Debel Jacobsen
1957-
Christian, senere Christian Debel Jacobsen
F:
12 mar. 1957
Nr. Løgum s. (Vester Terp Fælled)
Tove, senere Tove Debel Jacobsen
1958-
Tove, senere Tove Debel Jacobsen
F:
8 jun. 1958
Nr. Løgum s. (Vester Terp Fælled)
Jacob Thomas Jacobsen
1930-2009
Jacob Thomas Jacobsen
F:
11 sep. 1930
Bevtoft
D:
16 nov. 2009
Skærbæk s. (Mosbølparken)
Christine Magdalene Petersen
1928-
Christine Magdalene Petersen
F:
20 apr. 1928
Nr. Løgum s. (Koldkåd)
G:
23 feb. 1952
Nr. Løgum
Anne Lise Jacobsen
1933-
Anne Lise Jacobsen
F:
30 apr. 1933
Bevtoft
Frederik (Frede) Julius Brodersen
1924-
Frederik (Frede) Julius Brodersen
F:
5 feb. 1924
Bedsted s. (Øster Terp)
G:
15 mar. 1953
Nr. Løgum
Grete Jacobsen
1942-
Grete Jacobsen
F:
16 aug. 1942
Nr. Løgum s. (Vester Terp)
Vagn Jensen
Eline Andersen
1900-1994
Eline Andersen
F:
2 mar. 1900
Branderup s. (Rurup)
D:
1 okt. 1994
Bedsted s. (Solgården)
Hans Andersen Jacobsen
1896-1973
Hans Andersen Jacobsen
F:
22 okt. 1896
Bedsted s. (Øster Terp)
G:
26 apr. 1923
Bovlund Frimenighedskirke
D:
5 jun. 1973
Bedsted s. (Solgården)
Holger Rostgaard Andersen
ca. 1902-1981
Holger Rostgaard Andersen
F:
ca. 1902
D:
1981
Mette Marie Petersen
1922-2012
Mette Marie Petersen
F:
20 nov. 1922
Agerskov s.
G:
1942
D:
19 nov. 2012
Anne Andersen
Henry Andersen
Marie Kathrine Thielsen
1873-eft. 1936
Marie Kathrine Thielsen
F:
24 okt. 1873
Bevtoft
D:
eft. ER 1936
Hans Peter Andersen
1866-1937
Hans Peter Andersen
F:
27 maj 1866
Branderup s. (Rurup)
G:
23 apr. 1896
D:
jan. 1937
Lorenz Martin Thielsen
Mathilde Thielsen
Svend Rostgaard Thielsen
Peter Martin Thielsen
1878-eft. 1953
Peter Martin Thielsen
F:
29 jan. 1878
Bevtoft
D:
eft. ER 1953
Margrethe Dorothea Jacobsen
-eft. 1953
Margrethe Dorothea Jacobsen
G:
28 apr. 1914
D:
eft. ER 1953
Anne Rostgaard Evald
1840-ca. 1905
Anne Rostgaard Evald
F:
23 nov. 1840
Arrild s. (Roost)
D:
ca. 1905
København
Lorenz Martin Thielsen
1841-ca. 1907
Lorenz Martin Thielsen
F:
26 jul. 1841
Bevtoft
G:
1865/70
D:
ca. 1907
Rurup
Otto Rostgaard Evald
ca. 1910-ung
Otto Rostgaard Evald
F:
ca. 1910
D:
ung
Agnes Rostgaard Evald
NN
Niels Rostgaard Evald
ca. 1880-
Niels Rostgaard Evald
F:
ca. 1880
Helene Danielsen
Jørgen Rostgaard Evald
1842-ca. 1930
Jørgen Rostgaard Evald
F:
2 jun. 1842
Arrild s. (Roost)
D:
ca. 1930
Marie
Marie
G:
1874
Peder Rostgaard Evald
1843-1845
Peder Rostgaard Evald
F:
19 nov. 1843
Arrild s. (Roost)
D:
1 mar. 1845
Arrild s. (Roost)
Peder Rostgaard Evald
1845-1847
Peder Rostgaard Evald
F:
20 okt. 1845
Arrild s. (Roost)
D:
26 jan. 1847
Arrild s. (Roost)
Adolf Christian Lau
1910-
Adolf Christian Lau
F:
20 mar. 1910
Toftlund s. (Stenderup)
Katrine Søndergaard
1908-
Katrine Søndergaard
F:
13 jul. 1908
Brande s. (Brandlund)
G:
6 feb. 1938
Rødding
Ellen Lau
1911-
Ellen Lau
F:
11 jul. 1911
Toftlund s. (Stenderup)
Nicolai Marcussen
1907-
Nicolai Marcussen
F:
8 aug. 1907
Rejsby
Detlev Lindholm Lau
Anna Cathrine Carstensen
1916-
Anna Cathrine Carstensen
F:
9 maj 1916
Tislund
Gustav Lau
1915-
Gustav Lau
F:
27 apr. 1915
Toftlund s. (Stenderup)
Fanny Antonette Lau
1916-
Fanny Antonette Lau
F:
14 maj 1916
Toftlund s. (Stenderup)
Hans Peter Lau
1917-
Hans Peter Lau
F:
19 jun. 1917
Toftlund s. (Stenderup)
Bodil Marie Lau
1919-
Bodil Marie Lau
F:
16 maj 1919
Toftlund s. (Stenderup)
Iver Jørgensen Gemmer
1914-
Iver Jørgensen Gemmer
F:
13 aug. 1914
Bevtoft
G:
26 dec. 1941
Toftlund
Maren Augusta Lau
1921-
Maren Augusta Lau
F:
16 maj 1921
Toftlund s. (Stenderup)
Andreas Jensen Lange
1914-
Andreas Jensen Lange
F:
18 dec. 1914
Hygum s. (Hygumskov)
G:
15 jun. 1945
Toftlund
Helvig Valdemar Lau
1927-
Helvig Valdemar Lau
F:
2 feb. 1927
Toftlund s. (Stenderup)
Knud Erich Lau
1928-
Knud Erich Lau
F:
17 mar. 1928
Toftlund
Peter Andreas Lau
1878-1952
Peter Andreas Lau
F:
26 aug. 1878
Toftlund
D:
7 nov. 1952
Toftlund
Bodil Marie Lindholm
1885-1974
Bodil Marie Lindholm
F:
15 jun. 1885
Toftlund s. (Stenderup)
G:
30 apr. 1909
Toftlund
D:
20 mar. 1974
Toftlund
Maren Lau
1879-1953
Maren Lau
F:
17 aug. 1879
Toftlund
D:
TIDL. 1953
Jes Møller
Ella Lau
1909-
Ella Lau
F:
31 okt. 1909
Tislund s. (Åbøl)
Løhmand Petersen
1909-
Løhmand Petersen
F:
8 apr. 1909
Aabenraa
G:
1 apr. 1934
Bevtoft
Adolf Christian Lau
1912-
Adolf Christian Lau
F:
25 okt. 1912
Tislund s. (Åbøl)
Niels Rostgaard Lau
1881-1952
Niels Rostgaard Lau
F:
17 mar. 1881
Toftlund
D:
7 jan. 1952
Bevtoft
Marie Christine Simonsen
1885-
Marie Christine Simonsen
F:
9 okt. 1885
Oksbøl s. (Broballe)
Ellen Rostgaard Evald
1847-1926
Ellen Rostgaard Evald
F:
13 apr. 1847
Arrild s. (Roost)
D:
1 aug. 1926
Stenderup
Adolph Christian Low
1834-
Adolph Christian Low
F:
24 nov. 1834
Hostrup
G:
12 jul. 1877
Toftlund
Dødfødt datter
1849-1849
Dødfødt datter
F:
6 mar. 1849
Arrild s. (Roost)
D:
6 mar. 1849
Arrild s. (Roost)
Erik Klinge
Jeppe Eriksen Klinge
1876-ca. 1943
Jeppe Eriksen Klinge
F:
7 maj 1876
Ormslev s. (Åbo Skole)
D:
ca. 1943
Margrethe
Niels Rostgaard Klinge
1878-
Niels Rostgaard Klinge
F:
17 jun. 1878
Ormslev s. (Åbo Skole)
Wolfgang Klinge
Erika Klinge
Peder Andreas Klinge
1880-
Peder Andreas Klinge
F:
12 jun. 1880
Ormslev s. (Åbo Skole)
Margrethe
Erik Ansgar Klinge
1882-ca. 1946
Erik Ansgar Klinge
F:
7 mar. 1882
Ormslev s. (Åbo Skole)
D:
ca. 1946
Elna Olsen
ca. 1900-
Elna Olsen
F:
ca. 1900
Fakse
Johannes Evald Klinge
1883-1884
Johannes Evald Klinge
F:
17 aug. 1883
Ormslev s. (Åbo Skole)
D:
8 mar. 1884
Ormslev s. (Åbo Skole)
Anne Evald Klinge
1885-1886
Anne Evald Klinge
F:
12 mar. 1885
Ormslev s. (Åbo Skole)
D:
15 jun. 1886
Ormslev s. (Åbo Skole)
NN Kreter
NN Kreter
Anne Evald Klinge
1886-
Anne Evald Klinge
F:
25 jul. 1886
Ormslev s. (Åbo Skole)
NN Kreter
Andrea Evald Klinge
1887-1896
Andrea Evald Klinge
F:
10 dec. 1887
Ormslev s. (Åbo Skole)
D:
3 apr. 1896
Ormslev s. (Åbo Skole)
Eline Evald Klinge
1889-1891
Eline Evald Klinge
F:
7 aug. 1889
Ormslev s. (Åbo Skole)
D:
2 jul. 1891
Ormslev s. (Åbo Skole)
Johannes Evald Klinge
1890-1891
Johannes Evald Klinge
F:
8 nov. 1890
Ormslev s. (Åbo Skole)
D:
27 jun. 1891
Ormslev s. (Åbo Skole)
Johannes Evald Klinge
1892-1895
Johannes Evald Klinge
F:
10 nov. 1892
Ormslev s. (Åbo Skole)
D:
30 jun. 1895
Ormslev s. (Åbo Skole)
Rita Klinge
ca. 1925-
Rita Klinge
F:
ca. 1925
Henry Hultmann
Inga Klinge
Preben Klinge
Sonja Klinge
André Evald Klinge
1899-
André Evald Klinge
F:
23 feb. 1899
Ormslev s. (Åbo Skole)
Cathrine
Anne Marie Rostgaard Evald
1850-1935
Anne Marie Rostgaard Evald
F:
11 jun. 1850
Arrild s. (Roost)
D:
3 maj 1935
Åby s. (Åbyhøj)
Erik Anton Klinge
1849-1910
Erik Anton Klinge
F:
9 jun. 1849
Hviding s. (Høgsbro)
G:
20 jun. 1875
Ribe (Doms.)
D:
9 apr. 1910
Åby s. (Åbyhøj)
Peder Rostgaard Evald
1853-188X
Peder Rostgaard Evald
F:
28 jun. 1853
Arrild s. (Roost)
D:
188X
Niels Rostgaard Evald
1803-1890
Niels Rostgaard Evald
F:
9 aug. 1803
Arrild s. (Roost)
D:
8 apr. 1890
Branderup s. (Rurup)
Anne Kjærgaard
1812-1882
Anne Kjærgaard
F:
3 jan. 1812
Branderup s. (Refslund)
G:
2 nov. 1833
Branderup
D:
12 nov. 1882
Arrild s. (Roost)
Peter Rostgaard Evald
1805-1877
Peter Rostgaard Evald
F:
18 feb. 1805
Arrild s. (Roost)
D:
24 jan. 1877
Maren Lund
ca. 1808-1890
Maren Lund
F:
ca. 1808
G:
9 jun. 1836
D:
3 aug. 1890
Ane Thomsen Kjær
1829-1829
Ane Thomsen Kjær
F:
9 jun. 1829
Højrup
D:
16 jun. 1829
Højrup
Hans Lauritsen Gaarde
1857-1865
Hans Lauritsen Gaarde
F:
8 jun. 1857
Højrup
D:
27 aug. 1865
Højrup s. (Arnum)
Hans Christian Gaarde
1886-
Hans Christian Gaarde
F:
28 jul. 1886
Højrup s. (Arnum)
Kjestine Caroline Toft
1891-
Kjestine Caroline Toft
F:
25 okt. 1891
Agerskov
Jørgen Lauritsen Gaarde
1890-1890
Jørgen Lauritsen Gaarde
F:
7 aug. 1890
Højrup s. (Arnum)
D:
6 okt. 1890
Højrup s. (Arnum)
Ane Margrethe Gaarde
1892-
Ane Margrethe Gaarde
F:
11 apr. 1892
Højrup s. (Arnum)
Martin Christian Muhs
1891-
Martin Christian Muhs
F:
10 jan. 1891
Sdr. Nissum s. (Fjand)
G:
18 maj 1918
Højrup
Jørgen Lauritsen Gaarde
1893-
Jørgen Lauritsen Gaarde
F:
5 sep. 1893
Højrup s. (Arnum)
Jep Thomsen Gaarde
1859-
Jep Thomsen Gaarde
F:
3 mar. 1859
Højrup s. (Arnum)
Anne Marie Kirstine Møller
1855-
Anne Marie Kirstine Møller
F:
17 nov. 1855
Cathrine Schmidt
1907-1962
Cathrine Schmidt
F:
5 maj 1907
Højrup s. (Arnum)
D:
26 okt. 1962
Højrup
Johann Thomas Callesen
Jørgen Lauritsen Schmidt
1880-1949
Jørgen Lauritsen Schmidt
F:
11 okt. 1880
Højrup s. (Arnum)
D:
20 nov. 1949
Højrup s. (Arnum)
Inger Marie Kjerstine Bramsen
1877-1946
Inger Marie Kjerstine Bramsen
F:
24 apr. 1877
Fjelstrup s.
D:
25 maj 1946
Højrup s. (Arnum)
Ingeborg Schmidt
1883-1886
Ingeborg Schmidt
F:
31 maj 1883
Højrup s. (Arnum)
D:
23 maj 1886
Højrup s. (Arnum)
Ingeborg Schmidt
1893-
Ingeborg Schmidt
F:
26 aug. 1893
Højrup s. (Arnum)
Cathrine Lauritsen Gaarde
1861-1895
Cathrine Lauritsen Gaarde
F:
17 jul. 1861
Højrup s. (Arnum)
D:
11 sep. 1895
Højrup s. (Arnum)
Hans Christian Schmidt
ca. 1836-1895
Hans Christian Schmidt
F:
ca. 1836
G:
11 feb. 1880
Højrup
D:
6 sep. 1895
Højrup s. (Arnum)
Frederik Lauritsen Gaarde
1863-1865
Frederik Lauritsen Gaarde
F:
19 okt. 1863
Højrup s. (Arnum)
D:
14 aug. 1865
Højrup s. (Arnum)
Jørgen Gaarde
1893-
Jørgen Gaarde
F:
21 aug. 1893
Højrup s. (Arnum)
Paul Gaarde
1896-
Paul Gaarde
F:
21 aug. 1896
Højrup s. (Arnum)
Christine Marianne Hansen
1900-
Christine Marianne Hansen
F:
27 mar. 1900
Visby s.
Hans Lauritsen Gaarde
1865-
Hans Lauritsen Gaarde
F:
19 jun. 1865
Højrup s. (Arnum)
Magdalene Margrethe Christine From
1872-
Magdalene Margrethe Christine From
F:
3 aug. 1872
Rødding
Maren Lauritsen Gaarde
1868-1887
Maren Lauritsen Gaarde
F:
20 feb. 1868
Højrup s. (Arnum)
D:
7 jul. 1887
Højrup s. (Arnum)
Dødfødt søn
1870-1870
Dødfødt søn
F:
10 sep. 1870
Højrup s. (Arnum)
D:
10 sep. 1870
Højrup s. (Arnum)
Dødfødt søn
1873-1873
Dødfødt søn
F:
13 maj 1873
Højrup s. (Arnum)
D:
13 maj 1873
Højrup s. (Arnum)
Hans Christian Schmidt
1899-1937
Hans Christian Schmidt
F:
15 apr. 1899
Højrup s. (Arnum)
D:
19 aug. 1937
Simine Caroline Thyssen
1901-
Simine Caroline Thyssen
F:
25 sep. 1901
Vodder s. (Gånsager)
G:
6 maj 1927
Højrup
Jørgen Lauritsen Schmidt
1903-1964
Jørgen Lauritsen Schmidt
F:
20 maj 1903
Højrup s. (Arnum)
D:
6 apr. 1964
Gram (Amtssygeh.)
Frederikke Lauritsen Gaarde
1875-1942
Frederikke Lauritsen Gaarde
F:
15 okt. 1875
Højrup s. (Arnum)
D:
29 jan. 1942
Højrup s. (Arnum)
Peter Schmidt
1869-1964
Peter Schmidt
F:
6 mar. 1869
Højrup s. (Arnum)
G:
9 nov. 1898
Højrup
D:
1 mar. 1964
Højrup s. (Arnum)
Ane Thomsen Kjær
1832-1887
Ane Thomsen Kjær
F:
28 aug. 1832
Højrup
D:
10 apr. 1887
Højrup s. (Arnum)
Jørgen Lauritsen Gaarde
1826-1908
Jørgen Lauritsen Gaarde
F:
25 aug. 1826
Højrup
G:
18 apr. 1857
Højrup
D:
21 jan. 1908
Højrup s. (Arnum)
Ellen Thomsen Kjær
1838-
Ellen Thomsen Kjær
F:
25 sep. 1838
Højrup
Maren Rostgaard Evald
1806-1857
Maren Rostgaard Evald
F:
19 nov. 1806
Arrild s. (Roost)
D:
27 maj 1857
Højrup
Jep Thomsen Kjær
ca. 1788-1843
Jep Thomsen Kjær
F:
ca. 1788
G:
13 dec. 1828
Højrup
D:
18 jul. 1843
Højrup
Jeppe Wilhelm Bøtcher
1845-1846
Jeppe Wilhelm Bøtcher
F:
27 mar. 1845
Højrup
D:
12 mar. 1846
Højrup
Friedrich Vilhelm Friis
1869-
Friedrich Vilhelm Friis
F:
7 nov. 1869
Agerskov s. (Bovlund)
Elise Wilhelmine Johanne Friis
1898-
Elise Wilhelmine Johanne Friis
F:
18 okt. 1898
Stepping
Marius Peter Andersen
1898-
Marius Peter Andersen
F:
3 apr. 1898
Gl. Haderslev
G:
8 okt. 1920
Haderslev
Niels Henriksen Friis
1900-
Niels Henriksen Friis
F:
1 sep. 1900
Stepping
Frederik Henriksen Friis
1904-
Frederik Henriksen Friis
F:
17 jan. 1904
Stepping
Oluf Petersen Friis
1871-
Oluf Petersen Friis
F:
30 jun. 1871
Agerskov s. (Bovlund)
Olive Sophie Hendricksen
1875-
Olive Sophie Hendricksen
F:
28 maj 1875
Jordløse s. (Jordløse Mark)
Anne Cathrine Jessine Friis
1873-
Anne Cathrine Jessine Friis
F:
5 feb. 1873
Hviding
Maren Rostgaard Friis
1875-
Maren Rostgaard Friis
F:
8 jun. 1875
Hviding
Hansine Petrine Magdalene Friis
1876-
Hansine Petrine Magdalene Friis
F:
7 nov. 1876
Hviding
Lauritz Beck
1875-
Lauritz Beck
F:
18 apr. 1875
Jegerup
G:
10 okt. 1902
Haderslev
Anne Bothilde Friis
1878-
Anne Bothilde Friis
F:
8 maj 1878
Hviding
Hans Ebbesen Dahl
1877-
Hans Ebbesen Dahl
F:
31 dec. 1877
Fole
G:
15 okt. 1909
Gram
Lorenz Rostgaard Friis
1880-1880
Lorenz Rostgaard Friis
F:
26 aug. 1880
Hviding
D:
23 nov. 1880
Hviding
Lorenz Rostgaard Friis
1881-
Lorenz Rostgaard Friis
F:
12 sep. 1881
Hviding
Marie Sabine Friis
1883-
Marie Sabine Friis
F:
31 aug. 1883
Hviding
Jørgen Nissen Adolphsen
1911-
Jørgen Nissen Adolphsen
F:
11 sep. 1911
Haderslev
Magdalene Masda Friis
1886-
Magdalene Masda Friis
F:
3 jan. 1886
Stepping
Johann Friedrich Adolphsen
1881-
Johann Friedrich Adolphsen
F:
5 dec. 1881
Øsby s. (Hyrup)
G:
29 apr. 1909
Stepping
Elise Wilhelmine Bøtcher
1846-1908
Elise Wilhelmine Bøtcher
F:
26 dec. 1846
Højrup
D:
11 feb. 1908
Stepping
Søren Nissen Friis
1844-1910
Søren Nissen Friis
F:
2 nov. 1844
Halk
G:
11 maj 1869
Agerskov
D:
16 jan. 1910
Stepping
Maren Rostgaard Bøtcher
1878-
Maren Rostgaard Bøtcher
F:
22 mar. 1878
Branderup
Thyra Kathrine Bøttcher
1911-
Thyra Kathrine Bøttcher
F:
17 aug. 1911
Arrild s. (Vestergård)
Kathrine Elise Bøttcher
1914-
Kathrine Elise Bøttcher
F:
22 jan. 1914
Arrild s. (Vestergård)
Peter Rossen
1908-
Peter Rossen
F:
23 jan. 1908
Flensborg
G:
16 aug. 1936
Arrild
Elise Bøttcher
1916-
Elise Bøttcher
F:
1 maj 1916
Arrild s. (Vestergård)
Nicolai Nissen Tønder
1913-
Nicolai Nissen Tønder
F:
17 nov. 1913
G:
29 dec. 1938
Arrild
Frederik William Bøttcher
1918-
Frederik William Bøttcher
F:
4 jul. 1918
Arrild s. (Vestergård)
Agnete Bøttcher
1920-
Agnete Bøttcher
F:
1 aug. 1920
Arrild s. (Vestergård)
Friederich Wilhelm Bøtcher
1879-1926
Friederich Wilhelm Bøtcher
F:
21 dec. 1879
Højrup
D:
21 nov. 1926
Arrild s. (Vestergård)
Ane Petersen
1884-
Ane Petersen
F:
19 mar. 1884
Mjolden
Inge Marie Bøtcher
1884-
Inge Marie Bøtcher
F:
18 feb. 1884
Branderup
Peter Madsen Bøtcher
1887-
Peter Madsen Bøtcher
F:
23 apr. 1887
Branderup
Lorenz Rostgaard Bøtcher
1889-1902
Lorenz Rostgaard Bøtcher
F:
15 aug. 1889
Branderup
D:
4 jan. 1902
Branderup
Jeppe Wilhelm Bøtcher
1850-1919
Jeppe Wilhelm Bøtcher
F:
6 okt. 1850
Højrup
D:
3 dec. 1919
Arrild
Cathrine Mamsen
1855-1913
Cathrine Mamsen
F:
28 maj 1855
Egvad s. (Nr. Hostrup)
G:
27 apr. 1877
Branderup
D:
14 sep. 1913
Branderup
Frederik Wilhelm Bøtger
1811-1860
Frederik Wilhelm Bøtger
F:
28 mar. 1811
G:
20 nov. 1844
Højrup
D:
29 apr. 1860
Højrup
Hans Rostgaard Evald
1840-
Hans Rostgaard Evald
F:
5 jun. 1840
Højrup
Line Høirup
1864-
Line Høirup
F:
5 maj 1864
Toftlund s. (Rømet)
G:
26 okt. 1894
Toftlund
Anna Cathrine Rostgaard Evald
1843-1843
Anna Cathrine Rostgaard Evald
F:
5 jul. 1843
Højrup
D:
21 nov. 1843
Højrup
Lorentz Rostgaard Evald
1808-
Lorentz Rostgaard Evald
F:
15 feb. 1808
Arrild s. (Roost)
Anne Bothilde Neergaard
1804-1873
Anne Bothilde Neergaard
F:
12 okt. 1804
Roager s. (Kirkeby)
G:
24 okt. 1839
Højrup
D:
30 apr. 1873
Elias Jepsen Steens
1829-1855
Elias Jepsen Steens
F:
13 feb. 1829
Arrild s. (Roost)
D:
31 mar. 1855
Varde
Johanne Jepsen Steens
1831-1849
Johanne Jepsen Steens
F:
2 jun. 1831
V. Nykirke s. (fmtl. Endrupholm)
D:
27 jan. 1849
Varde
Anne Jepsen Steens
1834-1836
Anne Jepsen Steens
F:
28 mar. 1834
V. Nykirke s. (fmtl. Endrupholm)
D:
25 nov. 1836
V. Nykirke s. (fmtl. Endrupholm)
Gunder Marie Andersen
1863-1868
Gunder Marie Andersen
F:
4 maj 1863
D:
30 okt. 1868
Mette Kirstine Hansen
1894-
Mette Kirstine Hansen
F:
20 jun. 1894
Branderup s. (Rurup)
Hans Andersen Hansen
1897-
Hans Andersen Hansen
F:
13 jul. 1897
Branderup s. (Rurup)
Eline Hansen
1901-
Eline Hansen
F:
11 jun. 1901
Brørup s. (Hulvad)
Svend Aage Hansen
1903-
Svend Aage Hansen
F:
29 apr. 1903
Brørup s. (Hulvad)
Aksel Hansen
1905-
Aksel Hansen
F:
13 apr. 1905
Brørup s. (Hulvad)
Agathe Marie Hansen
Maren Andersen
1864-eft. 1925
Maren Andersen
F:
9 sep. 1864
Branderup s. (Rurup)
D:
eft. ER 1925
Peter Jessen Hansen
1852-1925
Peter Jessen Hansen
F:
8 feb. 1852
Arrild s. (Roost)
G:
25 mar. 1893
Branderup
D:
3 dec. 1925
Seest s. (Seestvej 78)
Hans Andersen
ca. 1898-ca. 1915
Hans Andersen
F:
ca. 1898
D:
ca. 1915
Lorenz Andersen
ca. 1900-
Lorenz Andersen
F:
ca. 1900
Gunder Marie Jacobsen
1924-
Gunder Marie Jacobsen
F:
13 jun. 1924
Bevtoft
Asmus Paulsen
Marie Kathrine Jacobsen
1926-1988
Marie Kathrine Jacobsen
F:
9 maj 1926
Bevtoft
D:
14 apr. 1988
Christian Boyschau
1897-1993
Christian Boyschau
F:
8 feb. 1897
Døstrup s. (Vinum)
D:
4 jul. 1993
Hans Peter Jacobsen
1928-
Hans Peter Jacobsen
F:
30 mar. 1928
Bevtoft
Ella Brødsgaard
1925-
Ella Brødsgaard
F:
6 jun. 1925
Vester Nebel
G:
28 apr. 1956
Vester Nebel
Hans Jacob Jacobsen
1952-
Hans Jacob Jacobsen
F:
14 jul. 1952
Løgumkloster (sygehuset)
Kirsten Margarete Jacobsen
1954-
Kirsten Margarete Jacobsen
F:
15 sep. 1954
Nr. Løgum s. (Vester Terp Fælled)
Christian, senere Christian Debel Jacobsen
1957-
Christian, senere Christian Debel Jacobsen
F:
12 mar. 1957
Nr. Løgum s. (Vester Terp Fælled)
Tove, senere Tove Debel Jacobsen
1958-
Tove, senere Tove Debel Jacobsen
F:
8 jun. 1958
Nr. Løgum s. (Vester Terp Fælled)
Jacob Thomas Jacobsen
1930-2009
Jacob Thomas Jacobsen
F:
11 sep. 1930
Bevtoft
D:
16 nov. 2009
Skærbæk s. (Mosbølparken)
Christine Magdalene Petersen
1928-
Christine Magdalene Petersen
F:
20 apr. 1928
Nr. Løgum s. (Koldkåd)
G:
23 feb. 1952
Nr. Løgum
Anne Lise Jacobsen
1933-
Anne Lise Jacobsen
F:
30 apr. 1933
Bevtoft
Frederik (Frede) Julius Brodersen
1924-
Frederik (Frede) Julius Brodersen
F:
5 feb. 1924
Bedsted s. (Øster Terp)
G:
15 mar. 1953
Nr. Løgum
Grete Jacobsen
1942-
Grete Jacobsen
F:
16 aug. 1942
Nr. Løgum s. (Vester Terp)
Vagn Jensen
Eline Andersen
1900-1994
Eline Andersen
F:
2 mar. 1900
Branderup s. (Rurup)
D:
1 okt. 1994
Bedsted s. (Solgården)
Hans Andersen Jacobsen
1896-1973
Hans Andersen Jacobsen
F:
22 okt. 1896
Bedsted s. (Øster Terp)
G:
26 apr. 1923
Bovlund Frimenighedskirke
D:
5 jun. 1973
Bedsted s. (Solgården)
Holger Rostgaard Andersen
ca. 1902-1981
Holger Rostgaard Andersen
F:
ca. 1902
D:
1981
Mette Marie Petersen
1922-2012
Mette Marie Petersen
F:
20 nov. 1922
Agerskov s.
G:
1942
D:
19 nov. 2012
Anne Andersen
Henry Andersen
Hans Peter Andersen
1866-1937
Hans Peter Andersen
F:
27 maj 1866
Branderup s. (Rurup)
D:
jan. 1937
Marie Kathrine Thielsen
1873-eft. 1936
Marie Kathrine Thielsen
F:
24 okt. 1873
Bevtoft
G:
23 apr. 1896
D:
eft. ER 1936
Johannes Rostgaard Andersen
1897-1901
Johannes Rostgaard Andersen
F:
16 aug. 1897
D:
5 okt. 1901
Hans Rostgaard Andersen
1899-1984
Hans Rostgaard Andersen
F:
20 mar. 1899
D:
1 jan. 1984
Christine Hansen
1898-1986
Christine Hansen
F:
9 dec. 1898
G:
1 mar. 1929
D:
13 jun. 1986
Anna Rostgaard Andersen
1900-1918
Anna Rostgaard Andersen
F:
7 nov. 1900
D:
17 nov. 1918
Johannes Rostgaard Andersen
1902-1981
Johannes Rostgaard Andersen
F:
13 maj 1902
D:
5 jun. 1981
Hanne Marie Juhl
-ca. 1987
Hanne Marie Juhl
G:
24 okt. 1930
D:
ca. 1987
Eline Rostgaard Andersen
1904-
Eline Rostgaard Andersen
F:
26 maj 1904
Knud Knudsen
-ca. 1977
Knud Knudsen
G:
12 maj 1927
D:
ca. 1977
Ejnar Rostgaard Andersen
1906-1987
Ejnar Rostgaard Andersen
F:
5 sep. 1906
D:
okt. 1987
Kirsten Eskesen
Kirsten Eskesen
G:
20 maj 1938
Rigmor Rostgaard Andersen
1908-ca. 1967
Rigmor Rostgaard Andersen
F:
3 okt. 1908
D:
ca. 1967
Hans Clemmensen
Hans Clemmensen
G:
1 mar. 1939
Augusta Rostgaard Andersen
Peter Jessen Lydiksen
Bodil Rostgaard Andersen
Niels Henry Larsen
Peder Rostgaard Andersen
1868-1955
Peder Rostgaard Andersen
F:
24 sep. 1868
D:
jan. 1955
Bolette Marie Lauesen
1870-1939
Bolette Marie Lauesen
F:
12 dec. 1870
G:
9 okt. 1896
D:
21 aug. 1939
Maren Jacobsen
1892-1982
Maren Jacobsen
F:
28 mar. 1892
Bedsted s. (Øster Terp)
D:
1 mar. 1982
Jacob Schmidt Christensen
1884-1947
Jacob Schmidt Christensen
F:
26 aug. 1884
Sottrup s.
D:
16 sep. 1947
Haderslev
Thomas Jacobsen
1894-1917
Thomas Jacobsen
F:
22 jan. 1894
Bedsted s. (Øster Terp)
D:
1917
Hans Andersen Jacobsen
1895-1895
Hans Andersen Jacobsen
F:
31 maj 1895
Bedsted s. (Øster Terp)
D:
24 sep. 1895
Bedsted s. (Øster Terp)
Gunder Marie Jacobsen
1924-
Gunder Marie Jacobsen
F:
13 jun. 1924
Bevtoft
Asmus Paulsen
Marie Kathrine Jacobsen
1926-1988
Marie Kathrine Jacobsen
F:
9 maj 1926
Bevtoft
D:
14 apr. 1988
Christian Boyschau
1897-1993
Christian Boyschau
F:
8 feb. 1897
Døstrup s. (Vinum)
D:
4 jul. 1993
Hans Peter Jacobsen
1928-
Hans Peter Jacobsen
F:
30 mar. 1928
Bevtoft
Ella Brødsgaard
1925-
Ella Brødsgaard
F:
6 jun. 1925
Vester Nebel
G:
28 apr. 1956
Vester Nebel
Hans Jacob Jacobsen
1952-
Hans Jacob Jacobsen
F:
14 jul. 1952
Løgumkloster (sygehuset)
Kirsten Margarete Jacobsen
1954-
Kirsten Margarete Jacobsen
F:
15 sep. 1954
Nr. Løgum s. (Vester Terp Fælled)
Christian, senere Christian Debel Jacobsen
1957-
Christian, senere Christian Debel Jacobsen
F:
12 mar. 1957
Nr. Løgum s. (Vester Terp Fælled)
Tove, senere Tove Debel Jacobsen
1958-
Tove, senere Tove Debel Jacobsen
F:
8 jun. 1958
Nr. Løgum s. (Vester Terp Fælled)
Jacob Thomas Jacobsen
1930-2009
Jacob Thomas Jacobsen
F:
11 sep. 1930
Bevtoft
D:
16 nov. 2009
Skærbæk s. (Mosbølparken)
Christine Magdalene Petersen
1928-
Christine Magdalene Petersen
F:
20 apr. 1928
Nr. Løgum s. (Koldkåd)
G:
23 feb. 1952
Nr. Løgum
Anne Lise Jacobsen
1933-
Anne Lise Jacobsen
F:
30 apr. 1933
Bevtoft
Frederik (Frede) Julius Brodersen
1924-
Frederik (Frede) Julius Brodersen
F:
5 feb. 1924
Bedsted s. (Øster Terp)
G:
15 mar. 1953
Nr. Løgum
Grete Jacobsen
1942-
Grete Jacobsen
F:
16 aug. 1942
Nr. Løgum s. (Vester Terp)
Vagn Jensen
Hans Andersen Jacobsen
1896-1973
Hans Andersen Jacobsen
F:
22 okt. 1896
Bedsted s. (Øster Terp)
D:
5 jun. 1973
Bedsted s. (Solgården)
Eline Andersen
1900-1994
Eline Andersen
F:
2 mar. 1900
Branderup s. (Rurup)
G:
26 apr. 1923
Bovlund Frimenighedskirke
D:
1 okt. 1994
Bedsted s. (Solgården)
Anne Cathrine Brodersen
1922-
Anne Cathrine Brodersen
F:
22 sep. 1922
Ravsted s. (Korup)
Hans Peter Carl Petersen
Andreas Mathiesen Brodersen
1923-1984
Andreas Mathiesen Brodersen
F:
27 aug. 1923
Ravsted s. (Korup)
D:
28 feb. 1984
Inga Johanne Skinstad Jacobsen
1922-
Inga Johanne Skinstad Jacobsen
F:
7 jan. 1922
G:
14 jan. 1947
Jacob Jacobsen Brodersen
1926-1927
Jacob Jacobsen Brodersen
F:
20 maj 1926
Ravsted s. (Korup)
D:
4 feb. 1927
Ravsted s. (Korup)
Gunder Marie Brodersen
1928-
Gunder Marie Brodersen
F:
24 okt. 1928
Ravsted s. (Korup)
Kurt Toft
Kurt Toft
G:
18 jun. 1948
Agnete Botille Brodersen
1930-
Agnete Botille Brodersen
F:
21 feb. 1930
Ravsted s. (Korup)
Viggo Johannsen
Viggo Johannsen
G:
15 dec. 1950
Svend Aage Jacobsen Brodersen
1934-
Svend Aage Jacobsen Brodersen
F:
7 mar. 1934
Ravsted s. (Korup)
Alma Nissen
Alma Nissen
G:
6 jul. 1957
Eline Jacobsen
1898-1970
Eline Jacobsen
F:
20 jun. 1898
Løjt
D:
24 dec. 1970
Carl Mathiesen Brodersen
1897-1975
Carl Mathiesen Brodersen
F:
13 maj 1897
G:
21 apr. 1922
D:
1975
Johannes Jacobsen
1899-1987
Johannes Jacobsen
F:
13 dec. 1899
Bedsted s. (Øster Terp)
D:
2 maj 1987
Årø
Esther Nissen
1899-1992
Esther Nissen
F:
15 maj 1899
Bylderup s. (Bredevad)
G:
30 jun. 1925
Bylderup
D:
24 jul. 1992
Øsby
Ane Marie Jacobsen
1901-1901
Ane Marie Jacobsen
F:
19 maj 1901
Bedsted s. (Øster Terp)
D:
26 aug. 1901
Bedsted s. (Øster Terp)
Alfred Jacobsen
1903-
Alfred Jacobsen
F:
9 feb. 1903
Bedsted s. (Øster Terp)
Gudrun Christensen
Gudrun Christensen
G:
feb. 1930
Martin Jacobsen
1904-1984
Martin Jacobsen
F:
10 maj 1904
Aabenraa
D:
22 feb. 1984
Ivo Estella Nielsen Nedergaard
Frede Lassen Schmidt
1930-
Frede Lassen Schmidt
F:
29 sep. 1930
Øsby s. (Hajstrup)
Gunnar Svend Aage Lassen Schmidt
1934-
Gunnar Svend Aage Lassen Schmidt
F:
4 jan. 1934
Øsby s. (Hajstrup)
Ane Jacobsen
1906-1935
Ane Jacobsen
F:
17 maj 1906
Bedsted s. (Øster Terp)
D:
13 dec. 1935
Øsby s. (Hajstrup)
Svend Lassen Schmidt
1903-
Svend Lassen Schmidt
F:
9 apr. 1903
Ødis
G:
30 maj 1930
Øsby
Viggo Jacobsen
1908-
Viggo Jacobsen
F:
26 aug. 1908
Bedsted s. (Øster Terp)
Johanne Petersen
Johanne Petersen
G:
1931
Erik Jakobsen
Ella Sziedat, senere Madsen
1915-
Ella Sziedat, senere Madsen
F:
12 feb. 1915
Sønderborg
Gunder Marie Andersen
1869-1940
Gunder Marie Andersen
F:
17 dec. 1869
Branderup s. (Rurup)
D:
23 apr. 1940
Haderslev
Jacob Thomsen Jacobsen
1866-1931
Jacob Thomsen Jacobsen
F:
24 mar. 1866
Bedsted s. (Øster Terp)
G:
26 maj 1891
Bedsted
D:
3 nov. 1931
Haderslev
Jeppe Elias Andersen
1871-1872
Jeppe Elias Andersen
F:
17 mar. 1871
D:
22 maj 1872
Ane Marie Andersen
1873-1874
Ane Marie Andersen
F:
19 jan. 1873
D:
11 jul. 1874
Hans Andersen
Eline Andersen
Aage Andersen
Anne Andersen
Chresten Andersen
Jeppe Elias Andersen
5 maj 18XX-ca. 1930
Jeppe Elias Andersen
F:
5 maj 18XX
D:
ca. 1930
Anna Toft
Hans Jørgensen
Hilma Jørgensen
Anne Jørgensen
Helge Thomsen
Ane Marie Andersen
1877-1905
Ane Marie Andersen
F:
10 apr. 1877
D:
30 sep. 1905
Peter Jørgensen
Peter Jørgensen
G:
1901
Eline Jepsen Steens
1836-1910
Eline Jepsen Steens
F:
6 sep. 1836
V. Nykirke s. (fmtl. Endrupholm)
D:
25 dec. 1910
Hans Andersen
1831-1901
Hans Andersen
F:
21 jul. 1831
G:
20 jun. 1862
Branderup
D:
14 apr. 1901
Anne Jepsen Steens
1838-
Anne Jepsen Steens
F:
6 aug. 1838
V. Nykirke s. (Haragergård)
Peder Christensen Søndergaard
ca. 1848-
Peder Christensen Søndergaard
F:
ca. 1848
G:
23 maj 1884
Varde
Jeppe Eliasen Koch
1862-1886
Jeppe Eliasen Koch
F:
9 aug. 1862
Varde
D:
11 jun. 1886
Helsingør
Hans Christian Koch
1863-
Hans Christian Koch
F:
25 aug. 1863
Varde
Mary Christine Hansine Nielsen
1893-
Mary Christine Hansine Nielsen
F:
20 nov. 1893
Ll. Fuglede s. (Jerslev)
Rosa Laura Christine Nielsen
1896-
Rosa Laura Christine Nielsen
F:
27 jul. 1896
Ll. Fuglede s. (Jerslev)
Elias Christian Koch Nielsen
1901-1901
Elias Christian Koch Nielsen
F:
29 apr. 1901
Ll. Fuglede s. (Jerslev)
D:
26 jun. 1901
Ll. Fuglede s. (Jerslev)
Ane Koch
1864-
Ane Koch
F:
11 dec. 1864
Varde
Jens Henrik Nielsen
1867-
Jens Henrik Nielsen
F:
21 maj 1867
Ll. Fuglede s. (Jerslev)
G:
22 dec. 1892
St. Fuglede
Hansine Rosalie Jepsen Steens
1840-1867
Hansine Rosalie Jepsen Steens
F:
5 apr. 1840
Varde
D:
13 jun. 1867
Varde
Christen Koch
1832-1887
Christen Koch
F:
30 maj 1832
Varde
G:
15 nov. 1861
Varde
D:
18 apr. 1887
Varde
Grethe Jepsen Steens
1842-
Grethe Jepsen Steens
F:
20 mar. 1842
Varde
Jeppe Eliasen Steens
1891-
Jeppe Eliasen Steens
F:
30 mar. 1891
Varde
Peder Jensen Steens
1895-
Peder Jensen Steens
F:
30 apr. 1895
Varde
Lilly Krautwald
Elias Jepsen Steens
1897-1897
Elias Jepsen Steens
F:
28 jun. 1897
Varde
D:
23 aug. 1897
Varde
Jeppe Eliassen Steens
1845-
Jeppe Eliassen Steens
F:
27 jun. 1845
Varde
Kristjane Jacobine Thöstesen
1862-
Kristjane Jacobine Thöstesen
F:
3 apr. 1862
Janderup s. (Hyllerslev)
G:
20 jan. 1891
Varde
Anne Maria Rostgaard Evald
1809-
Anne Maria Rostgaard Evald
F:
24 okt. 1809
Arrild s. (Roost)
Jep Eliassen Steens
1788-1845
Jep Eliassen Steens
F:
19 sep. 1788
G:
6 dec. 1828
D:
6 aug. 1845
Varde
Anne Gjertrud Marie Hansen
1874-
Anne Gjertrud Marie Hansen
F:
28 sep. 1874
Varde
Georgine Nielsine Hansen
1875-1879
Georgine Nielsine Hansen
F:
2 nov. 1875
Varde
D:
10 aug. 1879
Varde
Hansine Henriette Rosalie Hansen
1877-
Hansine Henriette Rosalie Hansen
F:
19 maj 1877
Varde
Poul Otto Poulsen
1870-
Poul Otto Poulsen
F:
17 okt. 1870
Tømmerby s. (Tømmerby Mark)
G:
21 aug. 1904
Varde
Niels Hansen
1878-
Niels Hansen
F:
22 sep. 1878
Varde
Georgine Nielsine Petrea Hansen
1881-
Georgine Nielsine Petrea Hansen
F:
9 apr. 1881
Varde
Johanne Caroline Boyesen
1850-1883
Johanne Caroline Boyesen
F:
5 jun. 1850
Varde
D:
7 feb. 1883
Varde
Carl Gustav Hansen
1845-1895
Carl Gustav Hansen
F:
9 maj 1845
Varde
G:
10 jun. 1873
Varde
D:
25 dec. 1895
Varde
Lars Peder Boyesen
1877-
Lars Peder Boyesen
F:
17 aug. 1877
Varde
Hans Boienhardt Boyesen
1852-
Hans Boienhardt Boyesen
F:
21 jul. 1852
Varde
Jensine Marie Larsen
ca. 1847-
Jensine Marie Larsen
F:
ca. 1847
Peter Boyesen
ca. 1814-1887
Peter Boyesen
F:
ca. 1814
G:
27 okt. 1849
Varde
D:
3 okt. 1887
Varde
Dødfødt søn
1811-1811
Dødfødt søn
F:
1811
D:
1811
Hans Rostgaard Ewald
1769-1831
Hans Rostgaard Ewald
F:
1769
Arrild s. (Roost)
D:
24 dec. 1831
Arrild s. (Roost)
Ellen Pedersdatter Enemark
1768-1844
Ellen Pedersdatter Enemark
F:
1768
Arrild s. (Roost)
G:
1 nov. 1799
Arrild
D:
3 feb. 1844
Arrild s. (Roost)
Barbara Ewald
1771-1772
Barbara Ewald
F:
1771
Arrild s. (Roost)
D:
1772
Arrild s. (Roost)
Frederik Ewald
1773-1773
Frederik Ewald
F:
22 aug. 1773
Arrild s. (Roost)
D:
1773
Arrild s. (Roost)
Lorentz Christian Ewald
1747-1806
Lorentz Christian Ewald
F:
31 jul. 1747
Branderup
D:
16 jan. 1806
Arrild
Maren Hansdatter Rostgaard
1737-1824
Maren Hansdatter Rostgaard
F:
1737
Arrild s. (Roost)
G:
31 okt. 1768
Arrild
D:
13 feb. 1824
Arrild s. (Roost)
Søren Hegelund Ewald
1750-1819
Søren Hegelund Ewald
F:
19 sep. 1750
Branderup
D:
1819
Branderup
Anne Marie Thomasdatter
1752-1827
Anne Marie Thomasdatter
F:
21 apr. 1752
Branderup s. (Mandbjerg)
G:
17 okt. 1783
Branderup
D:
22 nov. 1827
Branderup
Barbara Sørensdatter Hegelund
1708-1775
Barbara Sørensdatter Hegelund
F:
1708
Branderup
D:
1775
Branderup
Frederik Ewald
1709-1792
Frederik Ewald
F:
1709
Brøns
G:
10 sep. 1737
Branderup
D:
1792
Branderup
Sinnet Nisdatter
ca. 1669-1742
Sinnet Nisdatter
F:
ca. 1669
D:
1742
Branderup
Søren Hegelund
ca. 1670-1739
Søren Hegelund
F:
ca. 1670
Vodder
G:
20 nov. 1707
Branderup
D:
1739
Branderup