Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Jacob Iversen
ca. 1656 - 1738 (82 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Iver Jacobsen
ca. 1688-1758
Iver Jacobsen
F:
ca. 1688
Løgumkloster s. (Assit)
D:
1758
Løgumkloster s. (Assit)
Inger Marquardsdatter
ca. 1708-1785
Inger Marquardsdatter
F:
ca. 1708
Løgumkloster s. (Fauerby)
D:
26 apr. 1785
Løgumkloster s. (Assit)
Christen Hansen
1758-1849
Christen Hansen
F:
1758
D:
15 jun. 1849
Anna Marie Paulsdatter
ca. 1771-1826
Anna Marie Paulsdatter
F:
ca. 1771
G:
1793
D:
5 apr. 1826
Iver Christiansen
1790-1790
Iver Christiansen
F:
27 jul. 1790
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
8 okt. 1790
Løgumkloster s. (Ellum)
Gyde Marie Christiansdatter
1791-1795
Gyde Marie Christiansdatter
F:
14 aug. 1791
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
11 jan. 1795
Løgumkloster s. (Ellum)
Iver Christiansen
1793-1795
Iver Christiansen
F:
19 jul. 1793
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
31 mar. 1795
Løgumkloster s. (Ellum)
Hans Jessen Bendorf
1856-
Hans Jessen Bendorf
F:
27 nov. 1856
Enevold Nicolaj Bendorf
1860-
Enevold Nicolaj Bendorf
F:
12 jan. 1860
Anne Kathrine Bendorf
1862-1869
Anne Kathrine Bendorf
F:
19 sep. 1862
D:
4 dec. 1869
Jep Hansen Bendorf
1828-
Jep Hansen Bendorf
F:
27 sep. 1828
Catharina Nicolaisen
1837-1868
Catharina Nicolaisen
F:
2 nov. 1837
G:
19 apr. 1856
Løgumkloster
D:
13 okt. 1868
Christian Hansen Bendorf
1872-1931
Christian Hansen Bendorf
F:
7 jan. 1872
D:
18 nov. 1931
Bedsted
Carsten Nicolaisen Bendorf
1874-
Carsten Nicolaisen Bendorf
F:
18 jul. 1874
Løgumkloster s. (Ellum)
Dorothea Magdalene Oldenburg
1883-
Dorothea Magdalene Oldenburg
F:
21 jan. 1883
G:
3 nov. 1904
Løgumkloster
Paul Hansen Bendorf
1877-1934
Paul Hansen Bendorf
F:
15 jul. 1877
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
31 dec. 1934
Brøns
Jette Andersen
Elena Christensen
1837-
Elena Christensen
F:
2 feb. 1837
G:
9 jun. 1871
Løgumkloster
Anna Botilla Christiansdatter
1795-1870
Anna Botilla Christiansdatter
F:
9 nov. 1795
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
29 apr. 1870
Hans Jessen Bendorf
ca. 1797-1851
Hans Jessen Bendorf
F:
ca. 1797
G:
4 okt. 1827
Løgumkloster
D:
26 aug. 1851
Hans Christiansen
1797-1872
Hans Christiansen
F:
3 okt. 1797
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
9 okt. 1872
Christian Jacobsen Hansen
1761-1847
Christian Jacobsen Hansen
F:
1761
Løgumkloster
D:
3 aug. 1847
Løgumkloster s. (Ellum)
Anna Marie Iversdatter
1769-1799
Anna Marie Iversdatter
F:
2 okt. 1769
G:
17 okt. 1788
Løgumkloster
D:
13 jan. 1799
Anna Marie Christiansdatter
1800-1854
Anna Marie Christiansdatter
F:
8 sep. 1800
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
TIDL. 1854
Frederikke Mohms
1855-
Frederikke Mohms
F:
1 nov. 1855
Christian Petersen
1852-
Christian Petersen
F:
25 okt. 1852
G:
1878
Anna Marie Margrethe Jørgensen
1834-
Anna Marie Margrethe Jørgensen
F:
2 dec. 1834
Løgumkloster
NN Mohms
Botilla Marie Jørgensen
1835-1867
Botilla Marie Jørgensen
F:
24 dec. 1835
Løgumkloster
D:
1855/67
Christine Jørgensen
1839-
Christine Jørgensen
F:
24 sep. 1839
Løgumkloster
Poul Poulsen
1839-
Poul Poulsen
F:
24 sep. 1839
G:
6 jun. 1875
Løgumkloster
Karen Christiansdatter
1802-1867
Karen Christiansdatter
F:
5 maj 1802
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
14 mar. 1867
Løgumkloster
Jens Jørgensen
ca. 1782-1855
Jens Jørgensen
F:
ca. 1782
G:
24 okt. 1834
D:
16 jun. 1855
Gyde Marie Christiansdatter
1804-1868
Gyde Marie Christiansdatter
F:
17 maj 1804
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
24 sep. 1868
Løgumkloster
Poul Christiansen
1806-1814
Poul Christiansen
F:
23 okt. 1806
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
1 feb. 1814
Gertrud Marie Roager
1847-
Gertrud Marie Roager
F:
23 jun. 1847
Løgumkloster s. (Ellum)
Christen Hansen Roager
1849-
Christen Hansen Roager
F:
22 sep. 1849
Løgumkloster s. (Ellum)
Botilde Marie Roager
1852-1858
Botilde Marie Roager
F:
11 jan. 1852
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
9 apr. 1858
Kirsten Marie Christiansdatter
1809-1871
Kirsten Marie Christiansdatter
F:
1 jan. 1809
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
25 dec. 1871
Nr. Løgum
Jens Lauridsen Roager
1813-1856
Jens Lauridsen Roager
F:
13 sep. 1813
G:
5 nov. 1845
Løgumkloster
D:
17 nov. 1856
Niels Lauridsen Roager
1827-1893
Niels Lauridsen Roager
F:
16 aug. 1827
G:
16 maj 1858
Løgumkloster
D:
19 dec. 1893
Nr. Løgum
Marie Catharina Christiansdatter
1811-1897
Marie Catharina Christiansdatter
F:
16 sep. 1811
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
fmtl. 28 jan. 1897
Hans Christian Jensen Bendorf
Hans Christian Jensen Bendorf
G:
1849
Gunder Marie Andersen
1914-2002
Gunder Marie Andersen
F:
13 feb. 1914
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
22 dec. 2002
Arrild s.
Tæsten Boisen Jørgensen
1914-1965
Tæsten Boisen Jørgensen
F:
23 mar. 1914
Arrild
G:
29 okt. 1941
Løgumkloster
D:
8 jun. 1965
Haderslev (Amtssygeh.)
Bothilde Marie Andersen
1915-1915
Bothilde Marie Andersen
F:
10 apr. 1915
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
20 maj 1915
Løgumkloster s. (Ellum)
Anne Kathrine Andersen
1916-
Anne Kathrine Andersen
F:
27 mar. 1916
Løgumkloster s. (Ellum)
Andreas Peter Andersen
1917-
Andreas Peter Andersen
F:
24 apr. 1917
Løgumkloster s. (Ellum)
Bothilde Marie Andersen
1920-
Bothilde Marie Andersen
F:
28 maj 1920
Løgumkloster s. (Ellum)
Christian Peter Andersen
1921-
Christian Peter Andersen
F:
19 nov. 1921
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Marius Anton Andersen
1922-1948
Broder Marius Anton Andersen
F:
17 okt. 1922
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
(5 Jun) 1948
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
Laus Andersen
1927-
Laus Andersen
F:
11 jun. 1927
Løgumkloster s. (Ellum)
Ingeborg Brodersen
1884-1967
Ingeborg Brodersen
F:
1 mar. 1884
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
13 sep. 1967
Løgumkloster (sygeh.)
Anders Christensen Andersen
1883-
Anders Christensen Andersen
F:
17 mar. 1883
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
25 okt. 1912
Løgumkloster
Anne Margrethe Brodersen
1886-
Anne Margrethe Brodersen
F:
27 feb. 1886
Løgumkloster s. (Ellum)
Peter Hansen Paulsen
1881-
Peter Hansen Paulsen
F:
12 apr. 1881
Broder Brodersen
1887-1888
Broder Brodersen
F:
6 aug. 1887
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
29 feb. 1888
Løgumkloster s. (Ellum)
Pouline Christine Brodersen
1888-1896
Pouline Christine Brodersen
F:
29 okt. 1888
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
16 sep. 1896
Løgumkloster s. (Ellum)
Broder Brodersen
1891-
Broder Brodersen
F:
19 okt. 1891
Løgumkloster s. (Ellum)
Cathrine Nicoline Brodersen
1893-
Cathrine Nicoline Brodersen
F:
24 aug. 1893
Løgumkloster s. (Ellum)
Gustav Marius Brodersen
1896-1896
Gustav Marius Brodersen
F:
17 jan. 1896
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
25 jan. 1896
Løgumkloster s. (Ellum)
Botilde Marie Hansen
1861-1938
Botilde Marie Hansen
F:
20 jan. 1861
D:
1938
Peter Brodersen
1851-1913
Peter Brodersen
F:
17 apr. 1851
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
10 maj 1883
Løgumkloster
D:
1913
Broder Brodersen
1891-
Broder Brodersen
F:
23 maj 1891
Løgumkloster s. (Ellum)
Anne Margrethe Brodersen
1892-
Anne Margrethe Brodersen
F:
17 jun. 1892
Løgumkloster s. (Ellum)
Mads Madsen
1882-
Mads Madsen
F:
14 dec. 1882
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
6 aug. 1915
Løgumkloster
Ingeborg Petrea Brodersen
1894-
Ingeborg Petrea Brodersen
F:
10 okt. 1894
Løgumkloster s. (Ellum)
Anne Cathrine Hansen
1862-1923
Anne Cathrine Hansen
F:
19 nov. 1862
D:
1923
Nis Peter Brodersen
1854-1945
Nis Peter Brodersen
F:
10 sep. 1854
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
7 maj 1890
Løgumkloster
D:
1945
Christian Jacob Hansen
1865-1868
Christian Jacob Hansen
F:
6 jun. 1865
D:
14 apr. 1868
Paul Christensen Hansen
1896-
Paul Christensen Hansen
F:
13 maj 1896
Christian Paulsen Hansen
1898-
Christian Paulsen Hansen
F:
17 feb. 1898
Gunder Marie Andersen
1898-
Gunder Marie Andersen
F:
18 jan. 1898
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
22 nov. 1920
Løgumkloster
Hans Christian Hansen
1899-1924
Hans Christian Hansen
F:
12 dec. 1899
D:
23 jun. 1924
Løgumkloster s. (Ellum)
Karen Brodersen
1895-
Karen Brodersen
F:
4 jul. 1895
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
18 nov. 1921
Løgumkloster
Anders Marqvard Hansen
1902-1920
Anders Marqvard Hansen
F:
9 okt. 1902
D:
10 apr. 1920
Løgumkloster
Enevold Nicolaj Hansen
1867-1912
Enevold Nicolaj Hansen
F:
11 aug. 1867
D:
26 feb. 1912
Anna Christine Paulsen
1861-1905
Anna Christine Paulsen
F:
31 dec. 1861
G:
16 maj 1895
Løgumkloster
D:
1905
Johanne Caroline Petersen
1859-1935
Johanne Caroline Petersen
F:
15 maj 1859
Løgumkloster
G:
6 mar. 1907
Løgumkloster
D:
28 dec. 1935
Løgumkloster
Hans Christian Hansen
1870-1874
Hans Christian Hansen
F:
13 jan. 1870
D:
15 sep. 1874
Cathrine Nicoline Hansen
1871-1892
Cathrine Nicoline Hansen
F:
28 apr. 1871
D:
18 jun. 1892
Løgumkloster s. (Ellum)
Christian Hansen
1873-1915
Christian Hansen
F:
14 mar. 1873
D:
1915
Galizien
Cathrine Silberbauer
1870-
Cathrine Silberbauer
F:
1870
Søren Outzen
1896-1974
Søren Outzen
F:
23 mar. 1896
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
26 jan. 1974
Gunder Marie Mikkelsen
1901-
Gunder Marie Mikkelsen
F:
9 jan. 1901
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
25 jun. 1921
Løgumkloster
Margrethe Outzen
1899-
Margrethe Outzen
F:
8 okt. 1899
Løgumkloster s. (Ellum)
Søren Hattesen
1890-
Søren Hattesen
F:
1 aug. 1890
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
7 okt. 1921
Løgumkloster
Paul Hansen Outzen
1901-
Paul Hansen Outzen
F:
4 jan. 1901
Løgumkloster s. (Ellum)
Olga Louise Heinicke
1905-
Olga Louise Heinicke
F:
28 aug. 1905
Flensborg
G:
18 maj 1928
Løgumkloster
Marius Christian Outzen
1902-
Marius Christian Outzen
F:
21 dec. 1902
Løgumkloster s. (Ellum)
Nicoline Beck
Karl Nicolaj Outzen
1906-
Karl Nicolaj Outzen
F:
5 feb. 1906
Løgumkloster s. (Ellum)
Maria Kirstine Outzen
Johan Brodersen
Viggo Outzen
Valborg Kathrine Outzen
Børge Jepsen
Pauline Christine Hansen
1875-1961
Pauline Christine Hansen
F:
15 jun. 1875
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
1961
Carsten Outzen
1868-1940
Carsten Outzen
F:
16 dec. 1868
G:
4 nov. 1895
Løgumkloster
D:
17 apr. 1940
Poul Christensen Hansen
1817-1875
Poul Christensen Hansen
F:
27 jun. 1817
Løgumkloster s. (Ellum)
D:
9 mar. 1875
Løgumkloster s. (Ellum)
Anna Margrethe Nicolaisen
1839-1893
Anna Margrethe Nicolaisen
F:
20 maj 1839
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
15 okt. 1858
Løgumkloster
D:
8 okt. 1893
Løgumkloster s. (Ellum)
Botilla Marie Paulsdatter
1774-1854
Botilla Marie Paulsdatter
F:
17 jan. 1774
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
2 nov. 1799
Løgumkloster
D:
21 dec. 1854
Løgumkloster s. (Ellum)
Katrine Marie Jefsen
1821-
Katrine Marie Jefsen
F:
28 sep. 1821
Ingeborg Jefsen
1824-1907
Ingeborg Jefsen
F:
21 jan. 1824
D:
25 feb. 1907
Andreas Sørensen
ca. 1826-
Andreas Sørensen
F:
ca. 1826
G:
1865
Karen Jefsen
1826-1875
Karen Jefsen
F:
18 aug. 1826
D:
23 aug. 1875
Bodil Jacobsen
1797-1827
Bodil Jacobsen
F:
23 mar. 1797
D:
6 dec. 1827
Jef Degn Jefsen
ca. 1796-1828
Jef Degn Jefsen
F:
ca. 1796
G:
1820
D:
1 apr. 1828
Gyde Marie Jacobsen
1798-1843
Gyde Marie Jacobsen
F:
14 nov. 1798
D:
TIDL. 1843
Jacob Hansen
1765-1847
Jacob Hansen
F:
1 dec. 1765
D:
19 apr. 1847
Ingeborg Lauridsdatter
ca. 1764-1804
Ingeborg Lauridsdatter
F:
ca. 1764
G:
1795
D:
1804
Martha Marie Schmidt
1871-
Martha Marie Schmidt
F:
14 mar. 1871
Martin Callesen
Anne Kjestine Schmidt
1872-
Anne Kjestine Schmidt
F:
28 sep. 1872
NN Schmidt
NN Witt
Ingeborg Schmidt
1873-
Ingeborg Schmidt
F:
10 okt. 1873
Rasmus Schmidt
Rasmus Schmidt
G:
13 maj 1899
Hanne Christine Jacobine Schmidt
1875-1891
Hanne Christine Jacobine Schmidt
F:
3 apr. 1875
D:
8 jun. 1891
Vilslev Spang
Niels Christensen
1902-
Niels Christensen
F:
11 mar. 1902
Roager
Hansine Margrethe Brink
Hans Peter Christensen
1905-1980
Hans Peter Christensen
F:
21 maj 1905
D:
1980
Mary Margrethe Bennetsen
1913-1979
Mary Margrethe Bennetsen
F:
14 maj 1913
G:
14 jul. 1940
Gl. Haderslev
D:
1979
Christine Christensen
Martinus Nansen Ries
1898-
Martinus Nansen Ries
F:
11 jun. 1898
Toftlund
Karen Christensen
Christian Mathiesen Ries
1896-
Christian Mathiesen Ries
F:
14 maj 1896
Toftlund
Nielsine Schmidt
1876-1937
Nielsine Schmidt
F:
8 jun. 1876
Døstrup s. (Vinum)
D:
23 maj 1937
Aabenraa (Tuberkulosestationen)
Karsten Jessen Christensen
1872-1936
Karsten Jessen Christensen
F:
25 jul. 1872
Roager s.
G:
28 apr. 1900
Roager
D:
3 sep. 1936
Bevtoft s. (Hjartbro)
Ane Marie Schmidt
1902-
Ane Marie Schmidt
F:
3 jun. 1902
Roager
Kjestine Schmidt
1904-
Kjestine Schmidt
F:
15 jun. 1904
Roager
Knud Petersen
Jens Nielsen Schmidt
1906-
Jens Nielsen Schmidt
F:
11 aug. 1906
Roager
Hans Peter Schmidt
1908-
Hans Peter Schmidt
F:
29 okt. 1908
Vodder s. (Birkelev)
Mathias Hansen Schmidt
1911-
Mathias Hansen Schmidt
F:
27 jun. 1911
Vodder s. (Birkelev)
Hanne Kathrine Schmidt
1914-
Hanne Kathrine Schmidt
F:
23 jan. 1914
Vodder s. (Birkelev)
Ella Pauline Schmidt
Helga Schmidt
Hans Jacobsen Schmidt
1877-
Hans Jacobsen Schmidt
F:
2 aug. 1877
Døstrup s. (Vinum)
Dorthea Marie Nielsen
1881-
Dorthea Marie Nielsen
F:
23 feb. 1881
Roager
G:
3 apr. 1902
Roager
Niels Hansen Schmidt
1878-1878
Niels Hansen Schmidt
F:
19 sep. 1878
D:
11 okt. 1878
Ellen Kjestine Schmidt
1880-1880
Ellen Kjestine Schmidt
F:
26 jan. 1880
D:
16 feb. 1880
Niels Hansen Schmidt
1881-1882
Niels Hansen Schmidt
F:
17 feb. 1881
D:
23 mar. 1882
Niels Hansen Schmidt
1883-
Niels Hansen Schmidt
F:
28 okt. 1883
Bertha Bruhn
1885-
Bertha Bruhn
F:
20 jul. 1885
Süder Heistedt, Tyskland
Udøbt søn
1887-1887
Udøbt søn
F:
6 jun. 1887
D:
20 jul. 1887
Kjerstine Hansen
1844-1930
Kjerstine Hansen
F:
12 jan. 1844
Døstrup s. (Vinum)
D:
13 Maj 1930
Bevtoft
Hans Peter Nielsen Schmidt
1841-1915
Hans Peter Nielsen Schmidt
F:
29 apr. 1841
Døstrup s. (Vinum)
D:
24 dec. 1915
Roager
Mathias Christensen Hansen
1845-
Mathias Christensen Hansen
F:
17 nov. 1845
Anna Kjestine Hansen
1887-1887
Anna Kjestine Hansen
F:
19 mar. 1887
D:
10 apr. 1887
Anna Kjestine Hansen
1888-1889
Anna Kjestine Hansen
F:
5 jun. 1888
D:
8 jun. 1889
Helene Hansen
Hans Jessen Bergholdt
Kirstine Hansen
1924-2010
Kirstine Hansen
F:
17 feb. 1924
Døstrup s. (Overby)
D:
2 maj 2010
Tøge Petersen-Bønding
1922-1998
Tøge Petersen-Bønding
F:
14 jan. 1922
G:
5 aug. 1947
D:
18 jun. 1998
Jacob Hansen
1925-1976
Jacob Hansen
F:
9 feb. 1925
Døstrup s. (Overby)
D:
18 dec. 1976
Margret Jonsdottir
1922-2010
Margret Jonsdottir
F:
24 feb. 1922
G:
4 mar. 1951
D:
10 nov. 2010
Aksel Hansen
1927-1979
Aksel Hansen
F:
1927
D:
28 okt. 1979
Ruth Hansen
Anders Hansen
1890-
Anders Hansen
F:
13 sep. 1890
Døstrup s. (Vinum)
Anna Jensen
1895-
Anna Jensen
F:
25 maj 1895
Jacob Hansen
1848-1912
Jacob Hansen
F:
15 aug. 1848
D:
25 nov. 1912
Mette Helene Hansen
1844-
Mette Helene Hansen
F:
5 jul. 1844
G:
1886
Bothilde Marie Hansen
1850-
Bothilde Marie Hansen
F:
7 dec. 1850
Hans Nielsen Adzersen Baunbach
ca. 1840-1911
Hans Nielsen Adzersen Baunbach
F:
ca. 1840
G:
1877
D:
8 okt. 1911
Ellen Kjerstine Hansen
1853-1890
Ellen Kjerstine Hansen
F:
19 jan. 1853
D:
18 maj 1890
Peter Jensen Schmidt
1856-
Peter Jensen Schmidt
F:
13 sep. 1856
G:
1886
Christen Hansen
1855-1890
Christen Hansen
F:
6 aug. 1855
D:
TIDL. 1890
Bodil Marie Hansen
1858-
Bodil Marie Hansen
F:
17 mar. 1858
Peder Brodersen Hansen
1860-
Peder Brodersen Hansen
F:
3 maj 1860
Hans Christensen Jacobsen
1806-1885
Hans Christensen Jacobsen
F:
24 maj 1806
D:
22 feb. 1885
Anne Kirstine Trøck
ca. 1820-1871
Anne Kirstine Trøck
F:
ca. 1820
G:
1842
D:
23 dec. 1871
Christine Aaskov
1901-
Christine Aaskov
F:
28 dec. 1901
Vodder s. (Frifelt)
Frands Nielsen Jørgensen
1899-
Frands Nielsen Jørgensen
F:
15 okt. 1899
Vodder s. (Gånsager)
G:
18 apr. 1927
Vodder
Marie Cathrine Aaskov
1903-
Marie Cathrine Aaskov
F:
31 jul. 1903
Vodder s. (Frifelt)
Aksel Jacobsen
1901-
Aksel Jacobsen
F:
28 feb. 1901
Hundslund
G:
28 mar. 1933
Vodder
Martin Petersen Aaskov
1905-
Martin Petersen Aaskov
F:
8 jan. 1905
Vodder s. (Frifelt)
Gunder Margrethe Tilgaard
Christian Aaskov
1909-1996
Christian Aaskov
F:
26 jul. 1909
Vodder s. (Frifelt)
D:
2 jan. 1996
Vodder s. (Frifelt)
Johanne Kirstine Skov
1914-2002
Johanne Kirstine Skov
F:
11 mar. 1914
G:
24 mar. 1937
Brøns
D:
23 jun. 2002
Lydia Thyra Aaskov
1917-
Lydia Thyra Aaskov
F:
31 jan. 1917
Jernved s. (Jernvedlund)
NN Rasmussen
Peter Petersen Aaskov
1875-1952
Peter Petersen Aaskov
F:
5 feb. 1875
Vodder s. (Gånsager)
D:
30 jun. 1952
Vodder s. (Frifelt)
Lise Nicoline Nielsen
1880-1960
Lise Nicoline Nielsen
F:
28 mar. 1880
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
19 apr. 1901
Vodder
D:
9 mar. 1960
Ribe
Hans Petersen Aaskov
1876-
Hans Petersen Aaskov
F:
15 nov. 1876
Vodder s. (Gånsager)
Marie Margrethe Aaskov
1903-
Marie Margrethe Aaskov
F:
7 mar. 1903
Roager
Jens Madsen Aaskov
1905-
Jens Madsen Aaskov
F:
8 apr. 1905
Roager
Christine Marie Aaskov
1907-1971
Christine Marie Aaskov
F:
27 sep. 1907
Roager
D:
26 apr. 1971
Skærbæk
Anders Lausen Ebsen
1908-1999
Anders Lausen Ebsen
F:
13 jan. 1908
Vodder s. (Frifelt)
G:
20 okt. 1929
Vodder
D:
7 jan. 1999
Margrethe Marie Aaskov
1909-1911
Margrethe Marie Aaskov
F:
26 nov. 1909
Roager
D:
10 nov. 1911
Roager
Margrethe Marie Aaskov
Hans Peter Schmidt
1909-
Hans Peter Schmidt
F:
26 mar. 1909
Gram s. (Kastrup)
Mathea Petree Aaskov
William Petersen Aaskov
Dødfødt søn
1920-1920
Dødfødt søn
F:
11 mar. 1920
Roager
D:
11 mar. 1920
Roager
Anton Marius Aaskov
1879-1957
Anton Marius Aaskov
F:
31 jul. 1879
Vodder s. (Gånsager)
D:
17 feb. 1957
Gram (De Gamles Hjem)
Elise Marie Madsen
1883-1920
Elise Marie Madsen
F:
22 jun. 1883
Roager
G:
24 okt. 1902
Roager
D:
14 mar. 1920
Roager
Martin Petersen Aaskov
Thomas Hansen Aaskov
Anne Christine Jepsen
1909-
Anne Christine Jepsen
F:
20 sep. 1909
Døstrup s. (Vinum)
Maren Christine Aaskov
1911-
Maren Christine Aaskov
F:
14 okt. 1911
Rejsby
Hans Axel Jensen
1907-
Hans Axel Jensen
F:
16 maj 1907
Skærbæk s.
G:
12 nov. 1936
Skærbæk
Christine Aaskov
1913-
Christine Aaskov
F:
2 maj 1913
Rejsby
Thomas Sørensen Jepsen
1911-
Thomas Sørensen Jepsen
F:
6 nov. 1911
Skærbæk s. (Kepslund)
G:
2 nov. 1935
Mjolden
Lilly Hansine Aaskov
1919-
Lilly Hansine Aaskov
F:
29 sep. 1919
Mjolden
Ole Johannes Andersen
1919-
Ole Johannes Andersen
F:
23 maj 1919
Sønderbæk
G:
8 nov. 1942
Løjt
Nissen Christensen Aaskov
1882-1953
Nissen Christensen Aaskov
F:
29 mar. 1882
Vodder s. (Gånsager)
D:
22 aug. 1953
Mjolden
Marie Nissemine Hansen
1881-1967
Marie Nissemine Hansen
F:
27 jan. 1881
Arrild
G:
7 dec. 1906
Roager
D:
8 dec. 1967
Mjolden
Marie Kirstine Aaskov
1884-
Marie Kirstine Aaskov
F:
16 nov. 1884
Vodder s. (Gånsager)
William Petersen Aaskov
1887-1916
William Petersen Aaskov
F:
12 aug. 1887
Vodder s. (Gånsager)
D:
24 apr. 1916
Bonsbecque, Frankrig
Annette Friderikke Rossen
1890-
Annette Friderikke Rossen
F:
5 aug. 1890
Gråsten s.
G:
21 mar. 1914
Vodder
Adolph Petersen Aaskov
1890-
Adolph Petersen Aaskov
F:
20 jun. 1890
Vodder s. (Gånsager)
Otto Petersen Aaskov
1894-1903
Otto Petersen Aaskov
F:
9 jul. 1894
Vodder s. (Gånsager)
D:
5 jul. 1903
Vodder s. (Gånsager)
Ane Marie Aaskov
1897-
Ane Marie Aaskov
F:
5 feb. 1897
Vodder s. (Gånsager)
Peter Andersen Nissen Carlsen
1894-
Peter Andersen Nissen Carlsen
F:
21 dec. 1894
Rødding
G:
26 feb. 1921
Vodder
Christine Loumann
1850-1912
Christine Loumann
F:
3 jun. 1850
Skærbæk s. (V. Gasse)
D:
6 dec. 1912
Vodder s. (Gånsager)
Martin Petersen Aaskov
1845-1932
Martin Petersen Aaskov
F:
9 okt. 1845
Gram s. (Enderupskov)
G:
12 dec. 1874
Skærbæk
D:
1 aug. 1932
Roager s. (Vodderbro)
Thomas Jacobsen
1808-
Thomas Jacobsen
F:
6 apr. 1808
Anne Marie Loumann
Maren Hansdatter
1842-
Maren Hansdatter
F:
13 okt. 1842
Kirstine Hansdatter
1843-
Kirstine Hansdatter
F:
31 dec. 1843
Johan Lorentzen Hansen
1846-
Johan Lorentzen Hansen
F:
2 dec. 1846
Dødfødt søn
1850-
Dødfødt søn
F:
2 feb. 1850
Jacob Hansen
1851-
Jacob Hansen
F:
25 maj 1851
Ingeborg Jacobsen
1812-1872
Ingeborg Jacobsen
F:
7 feb. 1812
D:
16 apr. 1872
Hans Johansen
ca. 1798-1860
Hans Johansen
F:
ca. 1798
G:
1841
D:
10 nov. 1860
Kirstine Thomasdatter
ca. 1773-1845
Kirstine Thomasdatter
F:
ca. 1773
G:
1805
D:
29 mar. 1845
Johan Frederik Hansen
1810-1873
Johan Frederik Hansen
F:
3 jun. 1810
D:
19 feb. 1873
Nicoline Christiane Smith
1814-1899
Nicoline Christiane Smith
F:
15 apr. 1814
G:
15 apr. 1844
D:
7 mar. 1899
Peter Hansen
1771-1822
Peter Hansen
F:
10 maj 1771
D:
1822
Ane Marie Diebel
Maren Winther Nielsen
1825-
Maren Winther Nielsen
F:
10 sep. 1825
Abild s. (Sølsted)
Hans Nicolaj Nielsen
1827-
Hans Nicolaj Nielsen
F:
15 okt. 1827
Abild s. (Sølsted)
Marie Kjestine Nielsen
Kirsten Nicolaysen
1799-1879
Kirsten Nicolaysen
F:
24 aug. 1799
D:
17 feb. 1879
Nicolai Nielsen
1778-1854
Nicolai Nielsen
F:
11 jan. 1778
Abild s. (Sølsted)
G:
10 okt. 1824
Abild
D:
9 jan. 1854
Abild s. (Sølsted)
Hans Marcussen Nicolaysen
1802-1802
Hans Marcussen Nicolaysen
F:
7 feb. 1802
D:
9 maj 1802
Jørgen Andreas Mikkelsen
1858-1858
Jørgen Andreas Mikkelsen
F:
11 mar. 1858
D:
1858
Martin Christian Mikkelsen
1880-
Martin Christian Mikkelsen
F:
18 okt. 1880
Ane Margrethe Cathrine Mikkelsen
1859-
Ane Margrethe Cathrine Mikkelsen
F:
8 apr. 1859
NN
Jürgen Andreas Dute
1891-ca. 1930
Jürgen Andreas Dute
F:
1891
D:
ca. 1930
Martha Kastbjerg
Jacobine Wilhelmine Dute
1898-1978
Jacobine Wilhelmine Dute
F:
23 jan. 1898
Tønder
D:
17 nov. 1978
Tønder
Peter Andersen Nielsen
Anni Dute
1901-
Anni Dute
F:
1901
Jacob Wilhelm Dute
ca. 1843-1906
Jacob Wilhelm Dute
F:
ca. 1843
G:
15 jul. 1883
D:
6 apr. 1906
Tønder
Cathrine Mathiasine Schildhelmine Mikkelsen
1861-1923
Cathrine Mathiasine Schildhelmine Mikkelsen
F:
17 jul. 1861
D:
1923
København
Emil Theudt
Jørgen Andreas Mikkelsen
1864-1940
Jørgen Andreas Mikkelsen
F:
28 okt. 1864
D:
11 nov. 1940
Flensborg
Therese Thaysen
1870-1947
Therese Thaysen
F:
4 jul. 1870
D:
15 aug. 1947
Flensborg
Marie Christine Mikkelsen
1901-1966
Marie Christine Mikkelsen
F:
26 aug. 1901
D:
25 mar. 1966
Haderslev
Johann Philip Meyhoff
1895-1984
Johann Philip Meyhoff
F:
15 maj 1895
G:
1929
D:
1984
Haderslev
Jürgen Andreas Mikkelsen
1904-1972
Jürgen Andreas Mikkelsen
F:
14 mar. 1904
D:
8 nov. 1972
Christiane Tanderup
1910-1984
Christiane Tanderup
F:
18 mar. 1910
Sønderhav
D:
1984
Marianne Mikkelsen
1906-1980
Marianne Mikkelsen
F:
28 aug. 1906
D:
1980
Wilhelm Carstensen
Johann Georg Mikkelsen
1908-1938
Johann Georg Mikkelsen
F:
8 aug. 1908
D:
17 nov. 1938
Emma Ebsen
1910-1961
Emma Ebsen
F:
13 jul. 1910
Skrave s. (Langetved)
D:
10 jan. 1961
Niels Peter Mikkelsen
1910-1910
Niels Peter Mikkelsen
F:
20 maj 1910
D:
17 aug. 1910
Hans Georg Schildhelm Mikkelsen
1914-1979
Hans Georg Schildhelm Mikkelsen
F:
5 mar. 1914
D:
14 feb. 1979
Bov
Mette Cathrine Hansen
1913-1995
Mette Cathrine Hansen
F:
29 jul. 1913
G:
5 maj 1939
Burkal
D:
8 apr. 1995
Tønder (sygehuset)
Hansine Mikkelsen
1915-2004
Hansine Mikkelsen
F:
17 sep. 1915
D:
2 apr. 2004
Rikard Rudolf Rasmussen
1915-2004
Rikard Rudolf Rasmussen
F:
18 jun. 1915
G:
1937
D:
30 mar. 2004
Bagsværd
Catharina Louise Mikkelsen
1917-2003
Catharina Louise Mikkelsen
F:
1 feb. 1917
D:
2003
Jørgen Rønnov
1917-2003
Jørgen Rønnov
F:
8 aug. 1917
G:
2 maj 1940
D:
2003
Anna Margrethe Mikkelsen
1918-1919
Anna Margrethe Mikkelsen
F:
1918
D:
17 maj 1919
Heinrich Ludwig Mikkelsen
1921-1974
Heinrich Ludwig Mikkelsen
F:
16 jan. 1921
D:
15 jan. 1974
Vejen
Anna Marie Clausen
1910-1984
Anna Marie Clausen
F:
13 feb. 1910
Brørup
D:
22 dec. 1984
Andreas Christian Cornelius Mikkelsen
1867-1935
Andreas Christian Cornelius Mikkelsen
F:
7 maj 1867
D:
19 maj 1935
Elline Kühn
1877-1929
Elline Kühn
F:
8 jun. 1877
Sottrup Mark
G:
14 feb. 1901
Burkal
D:
3 okt. 1929
Hans Georg Mikkelsen
1870-
Hans Georg Mikkelsen
F:
4 jan. 1870
Sophie NN
Hansine Christine Neumann
1897-1898
Hansine Christine Neumann
F:
22 dec. 1897
D:
17 aug. 1898
Ravsted s. (Fogderup)
Maria Christine Mikkelsen
1872-1898
Maria Christine Mikkelsen
F:
15 jul. 1872
D:
9 jul. 1898
Ravsted s. (Fogderup)
Michael Wilhelm Neumann
1866-
Michael Wilhelm Neumann
F:
21 sep. 1866
G:
4 mar. 1897
Ravsted
Maria Kjestine Bonnichsen
1833-1873
Maria Kjestine Bonnichsen
F:
27 dec. 1833
D:
13 nov. 1873
Jørgen Andreas Mikkelsen
1828-1887
Jørgen Andreas Mikkelsen
F:
29 feb. 1828
G:
1858
D:
2 mar. 1887
Caroline Bonnichsen
1835-1867
Caroline Bonnichsen
F:
3 dec. 1835
D:
13 feb. 1867
Anna Caroline Jacobine Mikkelsen
1874-1924
Anna Caroline Jacobine Mikkelsen
F:
22 maj 1874
D:
3 feb. 1924
Gram s. (Gram sygehus)
Andreas Lauritz Jacobsen
1874-
Andreas Lauritz Jacobsen
F:
4 dec. 1874
G:
5 jan. 1899
Jeppe Andersen Beck
1842-
Jeppe Andersen Beck
F:
23 feb. 1842
G:
1906
Louis Annäus Christian Mikkelsen
1877-1878
Louis Annäus Christian Mikkelsen
F:
20 aug. 1877
D:
19 apr. 1878
Dødfødt datter
1879-1879
Dødfødt datter
F:
1 nov. 1879
D:
1 nov. 1879
Hansine Bonnichsen
1839-1898
Hansine Bonnichsen
F:
28 maj 1839
D:
3 jun. 1898
Jørgen Andreas Mikkelsen
1828-1887
Jørgen Andreas Mikkelsen
F:
29 feb. 1828
G:
1874
D:
2 mar. 1887
Anna Christine Bonnichsen
1842-1860
Anna Christine Bonnichsen
F:
8 maj 1842
D:
11 nov. 1860
Anne Margrethe Nicolaysen
1803-1871
Anne Margrethe Nicolaysen
F:
24 okt. 1803
D:
15 apr. 1871
Andreas Christian Bonnichsen
1812-1871
Andreas Christian Bonnichsen
F:
26 jun. 1812
G:
3 nov. 1833
Burkal
D:
8 okt. 1871
Marie Kirstine Beyer
1776-1869
Marie Kirstine Beyer
F:
30 jun. 1776
D:
5 jan. 1869
Hans Nicolaysen
ca. 1764-1807
Hans Nicolaysen
F:
ca. 1764
G:
1798
D:
11 jan. 1807
Knud Jensen
ca. 1772-1845
Knud Jensen
F:
ca. 1772
G:
1808
D:
7 nov. 1845
Gyde Marie Christensdatter
1739-1825
Gyde Marie Christensdatter
F:
1739
D:
27 aug. 1825
Hans Christensen
1729-1816
Hans Christensen
F:
1729
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
24 maj 1816
Løgumkloster
Kirsten Christensdatter
1742-som barn
Kirsten Christensdatter
F:
1742
D:
som barn
Christen Jacobsen
ca. 1694-1751
Christen Jacobsen
F:
ca. 1694
Løgumkloster s. (Assit)
D:
1751
Løgumkloster
Gyde Marie Pedersdatter Beyer
1703-1784
Gyde Marie Pedersdatter Beyer
F:
1703
Skast s. (Skastgård)
G:
16 okt. 1737
Løgumkloster
D:
4 jun. 1784
Løgumkloster
Peter Jacobsen
1735-1735
Peter Jacobsen
F:
1735
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
1735
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Peter Jacobsen
1736-1737
Peter Jacobsen
F:
1736
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
1737
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Hans Madsen Christiansen Terp
1781-1787
Hans Madsen Christiansen Terp
F:
20 feb. 1781
Hellevad s. (Hinderup)
D:
16 apr. 1787
Hellevad s. (Hinderup)
Cornelius Anders Christiansen Terp
1783-1787
Cornelius Anders Christiansen Terp
F:
20 nov. 1783
Hellevad s. (Hinderup)
D:
15 maj 1787
Hellevad s. (Hinderup)
Knud Nissen Callesen
1822-
Knud Nissen Callesen
F:
6 aug. 1822
Højst s. (Alslevvrå)
Hans Nissen Callesen
1825-1898
Hans Nissen Callesen
F:
7 maj 1825
Højst s. (Alslevvrå)
D:
10 jan. 1898
Hellevad
Hans Madsen Callesen
1854-
Hans Madsen Callesen
F:
21 nov. 1854
Hellevad
Peter Petersen Callesen
1858-1938
Peter Petersen Callesen
F:
26 jul. 1858
Hellevad
D:
5 Okt 1938
Hellevad
Anne Cathrine Jespersen
1861-
Anne Cathrine Jespersen
F:
18 dec. 1861
Rise s. (Brunde)
G:
22 aug. 1889
Hellevad
Johannes Callesen
1827-1897
Johannes Callesen
F:
22 dec. 1827
Agerskov s. (Mellerup)
D:
24 okt. 1897
Hellevad
Anne Marie Petersen
1820-1865
Anne Marie Petersen
F:
11 maj 1820
Hellevad
G:
29 aug. 1854
Hellevad
D:
5 jan. 1865
Hellevad
Anna Cathrine Christiansen Terp
1788-
Anna Cathrine Christiansen Terp
F:
25 okt. 1788
Hellevad s. (Hinderup)
Nicolai Callesen
ca. 1777-1837
Nicolai Callesen
F:
ca. 1777
Højst s.
G:
10 nov. 1821
Højst
D:
15 mar. 1837
Agerskov s. (Mellerup)
Hans Madsen Christiansen Terp
1793-1881
Hans Madsen Christiansen Terp
F:
27 feb. 1793
Hellevad s. (Hinderup)
D:
25 jun. 1881
Hellevad
Anna Margrethe Jessen
ca. 1798-1884
Anna Margrethe Jessen
F:
ca. 1798
D:
10 nov. 1884
Hellevad
Johanne Hansdatter
1755-1822
Johanne Hansdatter
F:
1755
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
6 aug. 1822
Hellevad s. (Hinderup)
Hans Nissen Terp
ca. 1743-1815
Hans Nissen Terp
F:
ca. 1743
Hellevad s. (Hinderup)
G:
9 okt. 1779
Hellevad
D:
17 jun. 1815
Hellevad
Nis Hansen Terp
1853-1872
Nis Hansen Terp
F:
27 mar. 1853
Hellevad s. (Hinderup)
D:
18 maj 1872
Hellevad s. (Hinderup)
Katrine Schelde
Karl Christoffer Juhl
Peter Terp Schelde
1930-2022
Peter Terp Schelde
F:
6 dec. 1930
Agerskov s. (Vellerup)
D:
12 dec. 2022
Aabenraa
Aase Fredsted Ravn
Kresten Schelde
Ingeborg Hørløck
Anne Marie Terp
1891-1984
Anne Marie Terp
F:
6 sep. 1891
Agerskov s. (Vellerup)
D:
26 dec. 1984
Karl Christian Schelde
1891-1978
Karl Christian Schelde
F:
11 aug. 1891
Dalby
G:
3 mar. 1927
Agerskov
D:
26 okt. 1978
Peter Jacobsen Terp
1854-1921
Peter Jacobsen Terp
F:
7 maj 1854
Hellevad s. (Hinderup)
D:
25 jun. 1921
Agerskov s. (Vellerup)
Cathrine Marie Petersen
1858-1943
Cathrine Marie Petersen
F:
16 aug. 1858
Agerskov s. (Vellerup)
G:
7 maj 1890
Agerskov
D:
11 jan. 1943
Agerskov s. (Vellerup)
Jacob Nissen Terp
1855-1872
Jacob Nissen Terp
F:
23 sep. 1855
Hellevad s. (Hinderup)
D:
26 mar. 1872
Hellevad s. (Hinderup)
Hans Madsen Terp
1857-1871
Hans Madsen Terp
F:
14 mar. 1857
Hellevad s. (Hinderup)
D:
3 mar. 1871
Hellevad s. (Hinderup)
Kresten Terp Jørgensen
1923-1987
Kresten Terp Jørgensen
F:
30 dec. 1923
D:
22 maj 1987
Hanne Hinsch
Jens Jessen Jørgensen
1925-1995
Jens Jessen Jørgensen
F:
6 aug. 1925
D:
TIDL. 1995
Laura Christoffersen
1923-1993
Laura Christoffersen
F:
20 aug. 1923
D:
16 jan. 1993
Svend Aage Jørgensen
Betty Andersen
Marie Margrethe Jørgensen
Wagner Søby Madsen
Ella Jørgensen
Henry Magaard
Peter Terp Jürgensen
Lis Charlotte Nielsen
Marie Terp
1900-
Marie Terp
F:
23 maj 1900
Peter Christian Jürgensen
1900-1977
Peter Christian Jürgensen
F:
4 jul. 1900
Sommersted
G:
23 mar. 1923
Hellevad
D:
21 feb. 1977
Kresten Nissen Terp
Ellen Jensen
Line Terp
Kaj Laursen
Peder Terp
Ulla Geertsen
Hans Nissen Terp
1902-1943
Hans Nissen Terp
F:
14 feb. 1902
D:
15 aug. 1943
Anna Kjestine Pedersen
1903-1977
Anna Kjestine Pedersen
F:
24 nov. 1903
Hellevad s. (Svejlund)
G:
11 maj 1934
Hellevad
D:
14 nov. 1977
Lydik Jacobsen Terp
1904-1982
Lydik Jacobsen Terp
F:
23 dec. 1904
D:
26 dec. 1982
Sommersted
Maren Bonde
1914-1981
Maren Bonde
F:
1 aug. 1914
D:
7 feb. 1981
Sommersted
Jes Petersen
Krista Villefrance Nielsen
Astrid Marie Petersen
Svend Ditlevsen
Marie Terp Petersen
Rasmus Jørgen Hansen
Terkild Hansen Nygaard
Anna Margrethe Petersen
Christian Bredahl
1931-1987
Christian Bredahl
F:
10 okt. 1931
Branderup
D:
15 mar. 1987
Kresten Terp Petersen
Marie Elisabeth Gram
Hans Terp Petersen
1944-1964
Hans Terp Petersen
F:
2 jan. 1944
D:
6 nov. 1964
Inge Petersen
Jens Bahne Jørgensen
Thorkild Petersen
Birthe Habekost
Kirstine Terp
1907-1990
Kirstine Terp
F:
9 aug. 1907
Hellevad s. (Hinderup)
D:
5 jul. 1990
Jacob Aage Petersen
1904-1971
Jacob Aage Petersen
F:
16 apr. 1904
Egvad s. (Øbening)
G:
21 aug. 1931
Hellevad
D:
12 apr. 1971
Christen Nissen Terp
1859-1937
Christen Nissen Terp
F:
8 apr. 1859
Hellevad s. (Hinderup)
D:
23 jun. 1937
Hellevad s. (Hinderup)
Marie Margrethe Jacobsen
1873-1907
Marie Margrethe Jacobsen
F:
27 apr. 1873
Bevtoft
G:
20 jan. 1899
Hellevad
D:
16 sep. 1907
Hellevad s. (Hinderup)
Hans Nissen Terp
1890-1893
Hans Nissen Terp
F:
14 apr. 1890
Notmark
D:
2 jul. 1893
Peter Jessen Terp
1892-1982
Peter Jessen Terp
F:
21 dec. 1892
D:
senest 1982
Jørgen Nissen Terp
1861-1953
Jørgen Nissen Terp
F:
23 feb. 1861
Hellevad s. (Hinderup)
D:
3 nov. 1953
Notmark
Anna Jessen
1859-1892
Anna Jessen
F:
19 mar. 1859
Varnæs
G:
17 jul. 1887
Notmark
D:
21 dec. 1892
Notmark
Hans Nissen Terp
1896-1899
Hans Nissen Terp
F:
8 jun. 1896
Notmark
D:
16 maj 1899
Niels Erik Terp
1948-1953
Niels Erik Terp
F:
3 feb. 1948
D:
24 jul. 1953
Margrethe Terp
Mogens Hansen
Hans Nissen Terp
1899-1989
Hans Nissen Terp
F:
27 jul. 1899
Notmark
D:
14 dec. 1989
Ellen Margrethe Buch
1906-1991
Ellen Margrethe Buch
F:
6 maj 1906
Randers
G:
13 jun. 1946
Notmark
D:
29 mar. 1991
Jørgen Terp
Conny Risgaard
Frede Juhl Terp
Tage Juhl Terp
Knud Terp
Knud Terp
1901-1968
Knud Terp
F:
7 jan. 1901
Notmark
D:
7 jan. 1968
Notmark
Marie Magdalene Schaumann
1903-1976
Marie Magdalene Schaumann
F:
22 mar. 1903
Haderslev
G:
24 okt. 1930
Notmark
D:
26 apr. 1976
Solvejg Ingeborg Bruun
Aksel Hvid Hansen
Jørgen Terp Bruun
Tove Nicoline Bruun
Niels Vandel Jensen
Karen Margrethe Bruun
Georg Paulsen
Holger Terp Bruun
Anne Marie Lauritzen
Claus Christensen Bruun
1986-
Claus Christensen Bruun
F:
6 jun. 1986
Sønderborg (sygehus)
Ingelise Christensen
Anna Ingeborg Marie Terp
1905-1977
Anna Ingeborg Marie Terp
F:
14 okt. 1905
Notmark
D:
11 dec. 1977
Asserballe s. (Nørgård)
Ejnar Bruun
1906-1998
Ejnar Bruun
F:
13 jul. 1906
Bække s. (Asbo)
G:
17 apr. 1930
Notmark
D:
25 aug. 1998
Asserballe
Svend Aage Terp
Ammi Christine Johansen
Knud Terp
Merete Larsen
Aksel Terp
Christine Hansen
Jørgen Emken Terp
Inge Randi Andersen
Børge Terp
Karen Marie Terp
Anders Buchhave
Annelise Terp
Christian Heise
Aage Terp
1907-1974
Aage Terp
F:
14 apr. 1907
Notmark
D:
1974
Dybbøl s. (Ragebøl)
Magdalene Schaumann
1913-1995
Magdalene Schaumann
F:
11 nov. 1913
Øster Løgum s. (Genner)
G:
8 jun. 1934
Dybbøl
D:
TIDL. 1995
Ingeborg Jessen (Lorenzen)
1869-1954
Ingeborg Jessen (Lorenzen)
F:
23 jun. 1869
Varnæs
G:
30 jun. 1895
Notmark
D:
6 apr. 1954
Notmark
Elsabe Cathrine Terp
1863-1865
Elsabe Cathrine Terp
F:
28 maj 1863
Hellevad s. (Hinderup)
D:
24 mar. 1865
Hellevad s. (Hinderup)
Hans Nissen Terp
1810-1863
Hans Nissen Terp
F:
1 jul. 1810
Hellevad s. (Hinderup)
D:
18 aug. 1863
Hellevad s. (Hinderup)
Marie Petersen
1827-1901
Marie Petersen
F:
25 maj 1827
Hjordkær s. (Kassø)
G:
1852
D:
1 maj 1901
Hellevad s. (Hinderup)
Nis Hansen Terp
1853-1856
Nis Hansen Terp
F:
12 jun. 1853
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
10 aug. 1856
Hellevad s. (Herslevgård)
Mette Christine Terp
1854-1882
Mette Christine Terp
F:
9 nov. 1854
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
23 maj 1882
Hellevad s. (Herslevgård)
Peter Nissen Terp
1888-1892
Peter Nissen Terp
F:
24 jan. 1888
D:
10 mar. 1892
Peter Lautrup Terp
1922-
Peter Lautrup Terp
F:
20 aug. 1922
Hellevad s. (Herslevgård)
Gurli Christensen
Nis Lautrup Terp
Sven-Aage Terp
Sigrid Frey
Ode Cathrine Terp
Svend Korsholm
Bengt Lautrup Terp
1933-2019
Bengt Lautrup Terp
F:
16 apr. 1933
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
15 jan. 2019
Birthe Jepsen
Hans Jessen Terp
1889-1961
Hans Jessen Terp
F:
12 sep. 1889
D:
17 nov. 1961
Mette Kjestine Lautrup
1895-
Mette Kjestine Lautrup
F:
24 feb. 1895
Agerskov s. (Vellerup)
G:
29 okt. 1921
Peter Nissen Terp
1892-
Peter Nissen Terp
F:
13 apr. 1892
Nis Petersen Terp
1856-1942
Nis Petersen Terp
F:
27 nov. 1856
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
1 jul. 1942
Hellevad s. (Herslevgård)
Anna Cathrine Jessen
1860-1892
Anna Cathrine Jessen
F:
1 aug. 1860
Vodder s. (Gånsager)
G:
7 jun. 1887
Hellevad
D:
8 jun. 1892
Hellevad s. (Herslevgård)
Oda Marie Bøtcher
1861-1926
Oda Marie Bøtcher
F:
18 mar. 1861
Nustrup s. (Gabøl)
G:
28 mar. 1894
Hellevad
D:
30 maj 1926
Hellevad s. (Herslevgård)
Elsabe Johanne Terp
1858-1884
Elsabe Johanne Terp
F:
19 jul. 1858
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
6 jun. 1884
Hellevad s. (Herslevgård)
Peter Andresen Maasbøl
1883-1916
Peter Andresen Maasbøl
F:
12 jan. 1883
Aabenraa
D:
22 mar. 1916
1. Verdenskrig (gik ned med en ubåd ved Irland)
Marie Eline Johansen
1884-1948
Marie Eline Johansen
F:
10 okt. 1884
Løjt Sogn
G:
26 jun. 1910
D:
16 jun. 1948
Aabenraa
Andreas Carl Christian Maasbøl
1888-
Andreas Carl Christian Maasbøl
F:
29 apr. 1888
Anne Johanne Maasbøl
1890-1975
Anne Johanne Maasbøl
F:
19 aug. 1890
D:
1975
Aabenraa
Thorvald Nielsen
Botille Christine Maasbøl
1890-1975
Botille Christine Maasbøl
F:
19 aug. 1890
Ørslev
D:
18 nov. 1975
Sønderborg
Therkild Friedrich Hansen
1889-1961
Therkild Friedrich Hansen
F:
20 apr. 1889
Borrig
G:
30 mar. 1916
Dybbøl
D:
15 maj 1961
Sønderborg
Christine Maasbøl
1892-1903
Christine Maasbøl
F:
28 apr. 1892
D:
7 jun. 1903
Anne Lise Maasbøl
Per Junker
1925-2002
Per Junker
F:
13 feb. 1925
Vodder s. (Gånsager)
D:
18 aug. 2002
Hellevad Mølle
Elsabe Johanne Maasbøl
1895-1982
Elsabe Johanne Maasbøl
F:
25 apr. 1895
D:
25 aug. 1982
NN
Karen Maasbøl
Jens Skov
Andreas Maasbøl
1899-1981
Andreas Maasbøl
F:
15 jun. 1899
Hellevad
D:
24 sep. 1981
Brørup
Anna Jensen
1902-1940
Anna Jensen
F:
7 jun. 1902
Varde Lands. (Varde Østermark)
G:
26 mar. 1931
Folding
D:
17 mar. 1940
Marie Cathrine Maasbøl
1902-2002
Marie Cathrine Maasbøl
F:
24 feb. 1902
Hellevad
D:
27 dec. 2002
Slagelse
Oscar Weeke
1901-1942
Oscar Weeke
F:
27 mar. 1901
Lundby (Hammer hrd)
G:
12 jun. 1937
Frederiksberg
D:
26 jul. 1942
Slagelse
Nicoline Cathrine Terp
1860-1923
Nicoline Cathrine Terp
F:
9 dec. 1860
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
5 okt. 1923
Hellevad
Martin Carl Vilhelm Maasbøl
1858-1939
Martin Carl Vilhelm Maasbøl
F:
16 dec. 1858
Ladelund, Tyskland
G:
28 okt. 1881
D:
21 jan. 1939
Hellevad
Niels Hansen Terp
1864-1866
Niels Hansen Terp
F:
24 maj 1864
Hellevad s. (Herslevgård)
D:
19 jun. 1866
Hellevad s. (Herslevgård)
Peter Nissen Terp
1812-1877
Peter Nissen Terp
F:
10 mar. 1812
Hellevad s. (Hinderup)
D:
25 jan. 1877
Hellevad s. (Herslevgård)
Anna Wind
1818-1883
Anna Wind
F:
25 apr. 1818
Toftlund s. (Haverbæk)
G:
21 okt. 1852
D:
31 mar. 1883
Cathrine Marie Terp
1813-1814
Cathrine Marie Terp
F:
24 okt. 1813
Hellevad s. (Hinderup)
D:
24 mar. 1814
Hellevad s. (Hinderup)
August Georg Johannes Gewecke
1873-1929
August Georg Johannes Gewecke
F:
7 apr. 1873
Flensborg (Skt. Nicolai s.)
D:
20 okt. 1929
Frederiksberg (Jesus s.)
Signe Kirstine Andreasen
1874-1919
Signe Kirstine Andreasen
F:
5 okt. 1874
Frederiksberg
G:
17 apr. 1898
København (Skt. Stefans s.)
D:
26 sep. 1919
Frederiksberg
Bertha Elida Hansen
1891-1980
Bertha Elida Hansen
F:
15 jan. 1891
København (Fødselsstiftelsen)
G:
8 mar. 1921
Frederiksberg
D:
24 jan. 1980
Valdemar Gewecke Olsen
1894-1894
Valdemar Gewecke Olsen
F:
8 mar. 1894
Ågerup s. (Ebberup Mose)
D:
6 maj 1894
Ågerup s. (Ebberup Mose)
Willy Hartvig Hansen
Rigmor Anni Christiansen
1925-
Rigmor Anni Christiansen
F:
19 sep. 1925
Erik Kenneth Hansen
Edel Birthe Hansen
1926-
Edel Birthe Hansen
F:
11 jul. 1926
København (Blågårds s.)
Erik Kaiser
1923-
Erik Kaiser
F:
27 dec. 1923
G:
6 jun. 1945
Alfrida Kristine Marie Olsen
1895-1998
Alfrida Kristine Marie Olsen
F:
5 nov. 1895
Ågerup s. (Eriksholm)
D:
3 apr. 1998
København
Kaj Hansen
1894-1962
Kaj Hansen
F:
24 jun. 1894
København (Hellig Kors s.)
G:
6 jun. 1920
København (Stefans s.)
D:
30 maj 1962
København
Paul Valdemar Ole Schlichter
1915-1975
Paul Valdemar Ole Schlichter
F:
13 feb. 1915
København (Rigshosp.)
D:
1975
Sydafrika
Suzanne Leontine
1911-
Suzanne Leontine
F:
17 feb. 1911
Frankrig
Egon Alfred Richard Schlichter
1917-1970
Egon Alfred Richard Schlichter
F:
20 feb. 1917
København (Blågårds s.)
D:
5 Okt 1970
Ballerup
Anne Marie Ritter
1919-
Anne Marie Ritter
F:
13 aug. 1919
Tyskland
Helge Julius Georg Schlichter
1919-1996
Helge Julius Georg Schlichter
F:
13 maj 1919
København (Blågårds s.)
D:
1996
Frede Ib Emil Schlichter
1922-1942
Frede Ib Emil Schlichter
F:
7 jul. 1922
København (Blågårds s.)
D:
25 dec. 1942
Tony Ove Schlichter
1924-1943
Tony Ove Schlichter
F:
22 feb. 1924
København (Blågårds s.)
D:
1943
Grethe Schlichter
1929-
Grethe Schlichter
F:
22 aug. 1929
København (Blågårds s.)
Bernhard Andersen
1915-1974
Bernhard Andersen
F:
10 sep. 1915
G:
20 aug. 1962
København
D:
4 aug. 1974
Dora Emilie Olsen
1897-1981
Dora Emilie Olsen
F:
3 apr. 1897
Ågerup s. (Eriksholm)
D:
5 nov. 1981
København (Rigshosp.)
Georg Christian Hjalmar Schlichter
1890-1967
Georg Christian Hjalmar Schlichter
F:
2 nov. 1890
Frederiksberg
G:
30 aug. 1914
København (Kingos s.)
D:
28 maj 1967
Annie Boalt
1931-
Annie Boalt
F:
28 aug. 1931
København (Nazareths s.)
Jørgen Bent Olsson
1931-2012
Jørgen Bent Olsson
F:
27 nov. 1931
G:
23 Maj 1953
D:
2012
Christian Otto Ferdinand Boalt
1878-1943
Christian Otto Ferdinand Boalt
F:
24 sep. 1878
G:
3 apr. 1940
København
D:
21 aug. 1943
Flemming Gewecke Olsen
1924-2001
Flemming Gewecke Olsen
F:
26 jun. 1924
København (Nathanaels s.)
D:
8 feb. 2001
Else Marie Eriksen
1926-
Else Marie Eriksen
F:
13 jul. 1926
Lis Gewecke Olsen
Richard Gewecke Olsen
1899-1974
Richard Gewecke Olsen
F:
11 maj 1899
København (Stefans s.)
D:
24 jan. 1974
København (Bispebjerg Hospital)
Ingeborg Christiansen
1897-1946
Ingeborg Christiansen
F:
17 okt. 1897
København (Fødselsstiftelsen)
G:
25 dec. 1922
Nakskov
D:
23 nov. 1946
København
Ane Margrethe Petra Brandt
1905-1973
Ane Margrethe Petra Brandt
F:
15 maj 1905
Arden
G:
nov. 1956
Københavns rådhus
D:
19 maj 1973
København
Nina Margrethe Jørgensen
1921-1977
Nina Margrethe Jørgensen
F:
18 mar. 1921
København (Kapernaums s.)
D:
23 sep. 1977
Gladsaxe
Holger Mathias Kjærby Hansen
1916-1990
Holger Mathias Kjærby Hansen
F:
8 mar. 1916
Ringsted Lands. (Balstrup)
G:
6 jun. 1943
D:
13 jul. 1990
Gladsaxe
Paul Ole Jørgensen
1929-
Paul Ole Jørgensen
F:
21 jul. 1929
København (Rigshosp.)
Inge Jytte Thomsen
1931-
Inge Jytte Thomsen
F:
20 mar. 1931
København
Ella Nielsine Augusta Olsen
1901-1989
Ella Nielsine Augusta Olsen
F:
4 sep. 1901
København (Stefans s.)
D:
21 nov. 1989
København
Alfred Jens Jørgensen
1897-
Alfred Jens Jørgensen
F:
4 dec. 1897
København
G:
29 jan. 1921
København (Stefans s.)
Lillian Rasmussen
1928-2019
Lillian Rasmussen
F:
27 aug. 1928
København (Brorsons s.)
D:
8 jan. 2019
Frederiksberg
Leon Kaare Kjellsson
1925-
Leon Kaare Kjellsson
F:
17 apr. 1925
G:
29 apr. 1950
Astrid Signe Henriette Olsen
1905-1999
Astrid Signe Henriette Olsen
F:
19 feb. 1905
København (Simeons s.)
D:
18 jul. 1999
København
Karl Alfred Svend Rasmussen
1902-1965
Karl Alfred Svend Rasmussen
F:
12 jun. 1902
København
G:
27 jun. 1926
København (Stefans s.)
D:
4 jul. 1965
København
Inger Lindstedt
Olga Pouline Elisabet Olsen
1907-1982
Olga Pouline Elisabet Olsen
F:
22 dec. 1907
København (Stefans s.)
D:
23 mar. 1982
København (Bispebjerg Hospital)
Erik Birger Lindstedt
1900-1983
Erik Birger Lindstedt
F:
7 jul. 1900
Furulund i Sverige
G:
4 Maj 1932
København
D:
4 nov. 1983
København
Paula Kristine Petra Andrea Olsen
1910-1929
Paula Kristine Petra Andrea Olsen
F:
10 dec. 1910
København (Kingos s.)
D:
2 apr. 1929
København
Svend Oluf Jacobsen
1942-
Svend Oluf Jacobsen
F:
28 maj 1942
København (Kapernaums s.)
Inger Grete Christensen
1945-
Inger Grete Christensen
F:
2 jan. 1945
København (Ansgar s.)
G:
19 jun. 1971
Frederiksberg
Mary Gudrun Vilhelmine Olsen
1914-2000
Mary Gudrun Vilhelmine Olsen
F:
8 maj 1914
København (Kingos s.)
D:
24 mar. 2000
København (Tagensbo s.)
Johan Oluf Jacobsen
1909-1993
Johan Oluf Jacobsen
F:
16 sep. 1909
København (Skt. Andreas s.)
G:
8 jul. 1941
København (Taksigelseskirken)
D:
1 aug. 1993
København (Bispebjerg Hosp.)
Valdemar August Gewecke Olsen
1919-1941
Valdemar August Gewecke Olsen
F:
12 sep. 1919
København (Stefans s.)
D:
4 maj 1941
København (Øresundshospitalet)
Catharina Amalie Petrea Gewecke
1874-1959
Catharina Amalie Petrea Gewecke
F:
7 aug. 1874
Flensborg (Skt. Nicolai s.)
D:
3 mar. 1959
København
Ole Peter Olsen
1874-1968
Ole Peter Olsen
F:
6 feb. 1874
Ågerup s. (Arnakke)
G:
9 jun. 1895
Ågerup
D:
20 sep. 1968
København
Christine Sophie Nissine Gewecke
1876-1944
Christine Sophie Nissine Gewecke
F:
25 sep. 1876
Flensborg (Skt. Nicolai s.)
D:
31 jan. 1944
København (Alle Helgens sogn)
Poul Eduard Poulsen
1869-1942
Poul Eduard Poulsen
F:
12 aug. 1869
Læsø
G:
25 mar. 1900
Randers (Skt. Mortens s.)
D:
23 apr. 1942
København (Alle Helgens sogn)
Nicolaus Magnus Carl Gewecke
1878-1879
Nicolaus Magnus Carl Gewecke
F:
13 dec. 1878
Flensborg (Skt. Nicolai s.)
D:
6 jul. 1879
Flensborg (Skt. Nicolai s.)
Anna Christine Thomsen
1847-1879
Anna Christine Thomsen
F:
4 maj 1847
Højst s. (Lundsgårde)
D:
11 jul. 1879
Flensborg (Skt. Maria s.)
Wilhelm Andreas Frederik Gewecke
1851-1896
Wilhelm Andreas Frederik Gewecke
F:
31 maj 1851
Flensborg (Vor Frue s.)
G:
18 dec. 1872
Flensborg (Skt. Maria s.)
D:
3 jan. 1896
København (Vor Frue s.)
Elsabe Johanne Thomsen
1848-1850
Elsabe Johanne Thomsen
F:
20 jul. 1848
Højst s. (Lundsgårde)
D:
13 maj 1850
Højst s. (Lundsgårde)
Thomas Henrik Thomsen
1849-
Thomas Henrik Thomsen
F:
7 okt. 1849
Højst s. (Lundsgårde)
Lene Cathrine Carstensen
1886-1906
Lene Cathrine Carstensen
F:
30 jan. 1886
Hellevad
D:
4 nov. 1906
Andreas Carstensen
Jes Hansen Carstensen
1924-2018
Jes Hansen Carstensen
F:
4 jan. 1924
Hellevad
D:
12 jul. 2018
Aabenraa
Johannes Carstensen
Carsten Carstensen
1887-1966
Carsten Carstensen
F:
13 nov. 1887
Hellevad
D:
24 nov. 1966
Cathrine Christine Hansen
1896-1992
Cathrine Christine Hansen
F:
10 aug. 1896
Hellevad s. (Klovtoft (Green))
G:
1920
D:
6 feb. 1992
Elsabe Johanne Thomsen
1851-1898
Elsabe Johanne Thomsen
F:
28 apr. 1851
Højst s. (Lundsgårde)
D:
12 nov. 1898
Hellevad
Andreas Carstensen
1839-1917
Andreas Carstensen
F:
18 feb. 1839
Hellevad
G:
5 sep. 1884
Hellevad
D:
1 jun. 1917
Cathrine Margrethe Thomsen
1852-
Cathrine Margrethe Thomsen
F:
28 sep. 1852
Højst s. (Lundsgårde)
Meta Kühl
Carl Tietje
Agnes Kühl
NN Thomsen
Andreas Kühl
Johanne
Hans Kühl
Catharina Margrethe Jensen
1885-1980
Catharina Margrethe Jensen
F:
20 sep. 1885
D:
16 nov. 1980
Rødekro
Claus Kühl
-1962
Claus Kühl
G:
1909
D:
1962
Martin Christian Jensen
1888-
Martin Christian Jensen
F:
22 okt. 1888
Neta Jacobine Thomsen
1854-1905
Neta Jacobine Thomsen
F:
17 apr. 1854
Højst s. (Lundsgårde)
D:
25 okt. 1905
Ubjerg s. (Sæd)
Andreas Peter Jensen
Andreas Peter Jensen
G:
1881
Nis Hansen Thomsen
1857-1866
Nis Hansen Thomsen
F:
15 apr. 1857
Højst s. (Lundsgårde)
D:
18 feb. 1866
Højst s. (Lundsgårde)
Cathrine Margrethe Terp
1815-1861
Cathrine Margrethe Terp
F:
13 jan. 1815
Hellevad s. (Hinderup)
D:
3 jun. 1861
Højst s. (Lundsgårde)
Claus Peter Thomsen
1815-1884
Claus Peter Thomsen
F:
19 jan. 1815
Brodersby
G:
3 sep. 1846
Højst
D:
28 apr. 1884
Højst s. (Deelsgård)
Christen Nissen Terp
1817-1858
Christen Nissen Terp
F:
9 feb. 1817
Hellevad s. (Hinderup)
D:
26 mar. 1858
Hellevad s. (Herslevgård)
Johanne Cathrine Terp
1819-1819
Johanne Cathrine Terp
F:
24 jan. 1819
Hellevad s. (Hinderup)
D:
27 feb. 1819
Hellevad s. (Hinderup)
Nis Nissen Møller
1851-1855
Nis Nissen Møller
F:
20 maj 1851
D:
15 jul. 1855
Jens Nissen Jessen
1880-1880
Jens Nissen Jessen
F:
19 maj 1880
D:
4 jul. 1880
Johan Jessen Møller
Ellen
Anne Margrethe Jessen
1881-1916
Anne Margrethe Jessen
F:
13 jun. 1881
D:
10 mar. 1916
Jens Lauritzen Møller
1875-
Jens Lauritzen Møller
F:
8 jul. 1875
G:
1909
Elsebeth Cathrine Jessen
Mette Kjestine Jessen
Johanne Jessen
Gudrun Jessen
Jens Christian Jessen
1884-
Jens Christian Jessen
F:
11 mar. 1884
Anna Elisabeth Johannsen
1883-
Anna Elisabeth Johannsen
F:
11 nov. 1883
G:
1910
Ingeborg Marie Jessen
1914-1994
Ingeborg Marie Jessen
F:
10 feb. 1914
Aabenraa
D:
26 okt. 1994
Aabenraa
Johann Jessen
1915-1983
Johann Jessen
F:
30 dec. 1915
Aabenraa
D:
1983
Ruth Doris Cleemann
Erik Jessen
1919-2002
Erik Jessen
F:
23 sep. 1919
Aabenraa
D:
16 mar. 2002
Aabenraa
Karen Lissen Nielsen
Olaf Jessen
1922-1996
Olaf Jessen
F:
6 maj 1922
Aabenraa
D:
20 okt. 1996
Aabenraa
Helga Marie Andersen
Peter Christian Jessen
1925-2001
Peter Christian Jessen
F:
27 aug. 1925
Aabenraa
D:
29 dec. 2001
Aabenraa
Edith Stolzenburg
Edith Stolzenburg
G:
6 apr. 1956
Aabenraa
Bente
Peter Nissen Jessen
1886-1953
Peter Nissen Jessen
F:
21 apr. 1886
D:
19 jul. 1953
Aabenraa
Anna Hansen
1888-1973
Anna Hansen
F:
5 okt. 1888
Aabenraa
G:
7 feb. 1913
Aabenraa
D:
1973
Jens Møller Jessen
1888-1893
Jens Møller Jessen
F:
13 maj 1888
D:
27 jul. 1893
Else Marie Hansen
Holger Jessen Hansen
Sonja Ruth Jensen
Johanne Kathrine Jessen
1890-1938
Johanne Kathrine Jessen
F:
2 mar. 1890
Agerskov s. (Vellerup)
D:
6 jan. 1938
Niels Hansen
1885-
Niels Hansen
F:
17 jan. 1885
Aabenraa
G:
21 okt. 1916
Aabenraa
Kirstine Octavie Jessen
1892-
Kirstine Octavie Jessen
F:
14 mar. 1892
Alfred Theodor Andresen
Jens Møller Jessen
1894-1896
Jens Møller Jessen
F:
13 nov. 1894
D:
4 apr. 1896
Elsabe Cathrine Møller
1853-
Elsabe Cathrine Møller
F:
22 sep. 1853
Højst s. (V. Højst)
Johann Jessen
1834-
Johann Jessen
F:
13 mar. 1834
Burkal s. (Lysholm)
Hanne Cathrine Terp
1820-1855
Hanne Cathrine Terp
F:
28 jan. 1820
Hellevad s. (Hinderup)
D:
26 okt. 1855
Hellevad s. (Herslevgård)
Jens Nissen Møller
-1854
Jens Nissen Møller
G:
1850
D:
13 okt. 1854
Jacob Nissen Terp
1822-1841
Jacob Nissen Terp
F:
4 apr. 1822
Hellevad s. (Hinderup)
D:
25 sep. 1841
Hellevad s. (Hinderup)
Elsabe Beyer
1780-1850
Elsabe Beyer
F:
10 aug. 1780
Løgumkloster s. (Starup)
D:
19 maj 1850
Hellevad s. (Hinderup)
Nis Hansen Terp
1771-1848
Nis Hansen Terp
F:
8 nov. 1771
Hellevad s. (Hinderup)
G:
4 nov. 1809
Hellevad
D:
9 apr. 1848
Hellevad s. (Hinderup)
Christine Marie Beyer
1782-1807
Christine Marie Beyer
F:
17 aug. 1782
Løgumkloster s. (Starup)
D:
19 jun. 1807
Løgumkloster
Nicolai Christian Nielsen
Nicolai Christian Nielsen
G:
19 okt. 1805
Løgumkloster
Catharina Margrethe Beyer
1784-1787
Catharina Margrethe Beyer
F:
31 jul. 1784
Løgumkloster s. (Starup)
D:
29 apr. 1787
Løgumkloster s. (Starup)
Botilde Marie Wraae
1848-1907
Botilde Marie Wraae
F:
15 mar. 1848
D:
31 okt. 1907
Hermann Janicke Lindenhan
Peter August Wraae Lindenhan
1877-
Peter August Wraae Lindenhan
F:
14 aug. 1877
NN
NN
G:
1904
Jenny Christiane Wraae
1850-1897
Jenny Christiane Wraae
F:
20 aug. 1850
D:
26 jan. 1897
Sophus Lindenhan
1823-1879
Sophus Lindenhan
F:
27 okt. 1823
Aabenraa
D:
1 jul. 1879
Aabenraa
Albert Wilhelm Meyer
1839-1924
Albert Wilhelm Meyer
F:
6 jan. 1839
Ensted s. (Stubbæk)
G:
22 feb. 1881
Aabenraa
D:
7 jun. 1924
Aabenraa
Peter Vonsyld Wraae
1853-1853
Peter Vonsyld Wraae
F:
19 feb. 1853
D:
27 mar. 1853
Marie Caroline Wraae
1854-1862
Marie Caroline Wraae
F:
1 jul. 1854
D:
27 feb. 1862
Agnes Friedericke Nicoline Wraae
1857-1858
Agnes Friedericke Nicoline Wraae
F:
28 maj 1857
D:
8 jul. 1858
Carl Christian Wraae
1859-før 1923
Carl Christian Wraae
F:
22 okt. 1859
D:
før 1923
Laura Christine Hansen
1864-1923
Laura Christine Hansen
F:
1 jan. 1864
Aabenraa
G:
23 okt. 1888
Aabenraa
D:
25 jan. 1923
Aabenraa
Andreas Frederik Nicolai Wraae
1862-1921
Andreas Frederik Nicolai Wraae
F:
15 sep. 1862
D:
1921
Peter Hansen Wraae
1815-1882
Peter Hansen Wraae
F:
2 aug. 1815
D:
2 feb. 1882
Aabenraa
Caroline Lund
1817-1884
Caroline Lund
F:
3 dec. 1817
Ribe
G:
1847
D:
31 dec. 1884
Aabenraa
Niels Mikkelsen Brandt
ca. 1848-
Niels Mikkelsen Brandt
F:
ca. 1848
Marie Caroline Wraae
1817-1861
Marie Caroline Wraae
F:
17 sep. 1817
D:
18 jan. 1861
Mathias Jensen Wraae
1813-1818
Mathias Jensen Wraae
F:
16 aug. 1813
D:
25 feb. 1818
Margrethe Marie Nicoline Linde
1857-
Margrethe Marie Nicoline Linde
F:
24 jun. 1857
Christian Friedrich Linde
1860-1862
Christian Friedrich Linde
F:
25 feb. 1860
D:
19 jan. 1862
August Wilhelm Heinrich Linde
1862-
August Wilhelm Heinrich Linde
F:
21 dec. 1862
Mathilde Marie Wraae
1820-
Mathilde Marie Wraae
F:
17 okt. 1820
Christian Friedrich Linde
1827-
Christian Friedrich Linde
F:
16 sep. 1827
G:
1856
Maria Botilla Jensine Wraae
1829-1829
Maria Botilla Jensine Wraae
F:
14 feb. 1829
D:
17 dec. 1829
Botilla Marie Beyer
1784-1854
Botilla Marie Beyer
F:
31 jul. 1784
Løgumkloster s. (Starup)
D:
8 jul. 1854
Jens Christian Wraae
ca. 1785-1845
Jens Christian Wraae
F:
ca. 1785
G:
1812
D:
20 apr. 1845
Nis Petersen Beyer
1786-1787
Nis Petersen Beyer
F:
4 aug. 1786
Løgumkloster s. (Starup)
D:
27 apr. 1787
Løgumkloster s. (Starup)
Hans Madsen Beyer
1788-1788
Hans Madsen Beyer
F:
24 maj 1788
Løgumkloster s. (Starup)
D:
30 maj 1788
Løgumkloster s. (Starup)
Nis Petersen Beyer
1789-1789
Nis Petersen Beyer
F:
5 jun. 1789
Løgumkloster s. (Starup)
D:
11 dec. 1789
Løgumkloster s. (Starup)
Catharina Margrethe Beyer
1791-1798
Catharina Margrethe Beyer
F:
11 okt. 1791
Løgumkloster s. (Starup)
D:
7 jun. 1798
Løgumkloster s. (Starup)
Nis Andresen
1851-1856
Nis Andresen
F:
2 aug. 1851
D:
12 mar. 1856
Johann Hermann Andresen
1853-
Johann Hermann Andresen
F:
27 aug. 1853
Christine Marie Christensen
Ingeborg Marie Andresen
1856-1856
Ingeborg Marie Andresen
F:
19 maj 1856
D:
18 jun. 1856
Thomas Andresen
1858-
Thomas Andresen
F:
28 sep. 1858
Elsabine Penke
1816-1888
Elsabine Penke
F:
7 mar. 1816
Odense
D:
30 maj 1888
Thomas Andresen
ca. 1817-1874
Thomas Andresen
F:
ca. 1817
G:
26 nov. 1850
Aabenraa
D:
6 mar. 1874
Peter Christopher Gyde Penke
1819-
Peter Christopher Gyde Penke
F:
11 feb. 1819
Odense
Christina Penke
ca. 1859-
Christina Penke
F:
ca. 1859
Johanna Penke
ca. 1862-
Johanna Penke
F:
ca. 1862
Anna Penke
ca. 1867-
Anna Penke
F:
ca. 1867
John Penke
ca. 1871-
John Penke
F:
ca. 1871
Christian Penke
ca. 1822-1880
Christian Penke
F:
ca. 1822
D:
1870/80
Amelie Hartmann
ca. 1832-
Amelie Hartmann
F:
ca. 1832
Preussen
Carl Friedrich Penke
1824-1825
Carl Friedrich Penke
F:
3 okt. 1824
Løgumkloster s. (Asset)
D:
31 jul. 1825
Løgumkloster s. (Asset)
Gyde Marie Beyer
1794-1853
Gyde Marie Beyer
F:
10 jan. 1794
Løgumkloster s. (Starup)
D:
28 dec. 1853
Nr. Løgum
Johann Hermann Christoph Penke
ca. 1785-1825
Johann Hermann Christoph Penke
F:
ca. 1785
G:
11 mar. 1815
D:
25 mar. 1825
Løgumkloster s. (Asset)
Clara Anna Meyer
1897-1905
Clara Anna Meyer
F:
20 jul. 1897
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
5 jun. 1905
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
Luther Frederich Joseph Meyer
1899-1993
Luther Frederich Joseph Meyer
F:
26 Maj 1899
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
29 aug. 1993
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
Otto Georg Meyer
1902-1902
Otto Georg Meyer
F:
28 jan. 1902
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
9 mar. 1902
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
Margaret Ruth Goodwin
1928-1980
Margaret Ruth Goodwin
F:
16 Okt 1928
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
18 okt. 1980
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
George Herman Turner
1925-2002
George Herman Turner
F:
31 aug. 1925
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
24 jun. 2002
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
Stella Meyer
1903-1995
Stella Meyer
F:
19 sep. 1903
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
10 dec. 1995
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
Charles Edward Goodwin
1905-1986
Charles Edward Goodwin
F:
20 apr. 1905
Delta, Iowa, USA
D:
26 jan. 1986
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
Walter F. J, Meyer
1909-1911
Walter F. J, Meyer
F:
1909
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
1911
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
Marguerite Mildred Meyer
1909-1911
Marguerite Mildred Meyer
F:
30 dec. 1909
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
17 jan. 1911
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
Martha Mary Meyer
1910-2006
Martha Mary Meyer
F:
21 okt. 1910
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
2006
Wolcotteville, Indiana, USA
Clara Ann Meyer
1912-1992
Clara Ann Meyer
F:
15 apr. 1912
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
D:
18 apr. 1992
Indiana
Margret Frieda Elisabeth Elchenkamp
1873-1949
Margret Frieda Elisabeth Elchenkamp
F:
1873
Californien
D:
30 Maj 1949
Fort Wayne, Allen, Indiana, USA
Joseph Philip Meyer
1866-1939
Joseph Philip Meyer
F:
1866
Cole, Missouri, USA
G:
14 Okt 1891
Polk, Iowa, USA
D:
1939
Carl Friedrich Elkenkamp
1836-1905
Carl Friedrich Elkenkamp
F:
17 maj 1836
Abild
D:
31 jan. 1905
USA
Anna Marie Ferbitz
1849-1917
Anna Marie Ferbitz
F:
7 jul. 1849
Ullerup s. (Blans)
G:
14 aug. 1869
Nr. Løgum
D:
3 apr. 1917
USA
Fritz Elkenkamp
Karen Hansdatter
1756-1819
Karen Hansdatter
F:
1756
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
19 okt. 1819
Løgumkloster s. (Starup)
Peter Nissen
1747-1794
Peter Nissen
F:
1747
Løgumkloster s. (Starup)
G:
15 okt. 1779
Løgumkloster
D:
15 mar. 1794
Løgumkloster s. (Starup)
Hans Petersen
ca. 1760-1818
Hans Petersen
F:
ca. 1760
G:
1 dec. 1798
Løgumkloster
D:
6 jun. 1818
Løgumkloster s. (Starup)
Jacob Hansen
1758-1759
Jacob Hansen
F:
1758
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
11 feb. 1759
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Merret Hansdatter
1760-1835
Merret Hansdatter
F:
1760
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
11 maj 1835
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Lisbeth Hansdatter
1762-1762
Lisbeth Hansdatter
F:
21 jun. 1762
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
4 dec. 1762
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Peder Andersen Nissen
Nis Nissen
Anne Elisabeth Andersen
1829-1829
Anne Elisabeth Andersen
F:
21 jun. 1829
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
10 jul. 1829
Nr. Løgum s. (Landeby)
Dødfødt søn
1855-1855
Dødfødt søn
F:
2 feb. 1855
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
2 feb. 1855
Nr. Løgum s. (Landeby)
Hans Hansen Top
1856-
Hans Hansen Top
F:
13 nov. 1856
Nr. Løgum s. (Landeby)
Hans Andersen Top
1860-
Hans Andersen Top
F:
3 mar. 1860
Nr. Løgum s. (Landeby)
Dødfødt datter
1863-1863
Dødfødt datter
F:
25 Maj 1863
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
25 Maj 1863
Nr. Løgum s. (Landeby)
Johannes Christensen Top
1865-
Johannes Christensen Top
F:
2 jun. 1865
Nr. Løgum s. (Landeby)
Dødfødt søn
1869-1869
Dødfødt søn
F:
7 Maj 1869
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
7 Maj 1869
Nr. Løgum s. (Landeby)
Kjestine Marie Top
1871-
Kjestine Marie Top
F:
27 feb. 1871
Nr. Løgum s. (Landeby)
Dødfødt søn
1873-1873
Dødfødt søn
F:
6 nov. 1873
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
6 nov. 1873
Nr. Løgum s. (Landeby)
Anne Marie Andersen
1831-
Anne Marie Andersen
F:
21 nov. 1831
Nr. Løgum s. (Landeby)
Heine Hansen Top
1821-1874
Heine Hansen Top
F:
3 jun. 1821
Løgumkloster s. (Vestermølle)
G:
19 nov. 1853
Nr. Løgum
D:
18 feb. 1874
Nr. Løgum s. (Landeby)
Kirsten Marie Nissen
Hans Jepsen Andersen
Hans Jepsen Andersen
G:
11 Okt 1828
Nr. Løgum
Hans Madsen Nissen
Hans Madsen Nissen
Anne Marie Nissen
Mathias Pedersen Traustedt
1824-
Mathias Pedersen Traustedt
F:
6 aug. 1824
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Elisabeth Pedersen Traustedt
1827-
Elisabeth Pedersen Traustedt
F:
26 jan. 1827
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Marcor Pedersen Traustedt
1836-
Marcor Pedersen Traustedt
F:
13 mar. 1836
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Nicolai Nissen Traustedt
1838-
Nicolai Nissen Traustedt
F:
16 jul. 1838
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Marie Elisabeth Nissen
Peder Mathiesen Traustedt
ca. 1801-1871
Peder Mathiesen Traustedt
F:
ca. 1801
G:
9 maj 1824
Nr. Løgum
D:
1 jul. 1871
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Marcor Nissen
1845-1919
Marcor Nissen
F:
16 Maj 1845
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
12 apr. 1919
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Christine Marie Møller
1863-
Christine Marie Møller
F:
23 jun. 1863
G:
20 Okt 1891
Nr. Løgum
Niels Christian Nissen
1848-1849
Niels Christian Nissen
F:
18 apr. 1848
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
18 jan. 1849
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Cathrine Marie Nissen
1850-1853
Cathrine Marie Nissen
F:
8 jun. 1850
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
12 jun. 1853
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Cathrine Marie Elisabeth Nissen
1855-
Cathrine Marie Elisabeth Nissen
F:
25 dec. 1855
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Hans Madsen Nissen
1803-1886
Hans Madsen Nissen
F:
31 jul. 1803
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
11 jan. 1886
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Margrethe Martensen
1820-1892
Margrethe Martensen
F:
16 aug. 1820
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
G:
16 nov. 1843
Nr. Løgum
D:
14 apr. 1892
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Lisbeth Hansdatter
1763-1822
Lisbeth Hansdatter
F:
2 sep. 1763
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
9 dec. 1822
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Marcor Nissen
ca. 1756-1834
Marcor Nissen
F:
ca. 1756
Hellevad s. (Hinderup)
G:
9 sep. 1783
Visby
D:
8 maj 1834
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Johanne Marie Hansdatter
1765-1766
Johanne Marie Hansdatter
F:
18 okt. 1765
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
29 nov. 1766
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Hanne Marie Hansdatter
1767-1834
Hanne Marie Hansdatter
F:
19 sep. 1767
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
23 jun. 1834
Nr. Løgum s. (Landeby)
Hans Matzen
1802-1867
Hans Matzen
F:
9 nov. 1802
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
7 jan. 1867
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Marie Kirstine Hynding
Marie Kirstine Hynding
G:
3 nov. 1830
Nr. Løgum
Hans Nissen Matzen
1839-1902
Hans Nissen Matzen
F:
20 mar. 1839
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
6 sep. 1902
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Anne Margrethe Hybschmann
1852-1884
Anne Margrethe Hybschmann
F:
14 aug. 1852
Toftlund s. (Hølleskov)
G:
12 maj 1875
Nr. Løgum
D:
28 sep. 1884
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Anne Margrethe Matzen
1887-
Anne Margrethe Matzen
F:
24 maj 1887
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Nis Hansen Matzen
1889-
Nis Hansen Matzen
F:
24 jan. 1889
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Jens Boisen Matzen
1891-
Jens Boisen Matzen
F:
8 jul. 1891
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Else Catharina Matzen
1893-
Else Catharina Matzen
F:
7 aug. 1893
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Anne Matzen
1896-
Anne Matzen
F:
22 jul. 1896
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Anne Margrethe Jensen
1857-
Anne Margrethe Jensen
F:
27 jun. 1857
Nr. Løgum s. (Kløjing)
G:
17 dec. 1886
Nr. Løgum
Nis Hansen Matzen
1805-1847
Nis Hansen Matzen
F:
13 maj 1805
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
26 mar. 1847
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Else Cathrine Christiansdatter
1805-1876
Else Cathrine Christiansdatter
F:
1805
G:
20 jul. 1836
Nr. Løgum
D:
12 maj 1876
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Hans Jefsen Blume
1886-1887
Hans Jefsen Blume
F:
8 sep. 1886
Nr. Løgum
D:
29 jan. 1887
Nr. Løgum
Jef Bertelsen Blume
Johanne Blume
Anders Oskar Wind
-1999
Anders Oskar Wind
D:
30 sep. 1999
Jacob Marius Blume
1919-
Jacob Marius Blume
F:
12 nov. 1919
Nr. Løgum
Hans Jefsen Blume
1887-1969
Hans Jefsen Blume
F:
27 dec. 1887
Nr. Løgum
D:
28 feb. 1969
Tønder (sygehuset)
Ellen Kjestine Schmidt
1885-
Ellen Kjestine Schmidt
F:
31 dec. 1885
Nr. Løgum
G:
17 nov. 1911
Nr. Løgum
Marie Pauline Blume
1889-1945
Marie Pauline Blume
F:
20 mar. 1889
Nr. Løgum
D:
5 apr. 1945
Haderslev (Amtssygeh.)
Johannes Gaaddiksen
1888-
Johannes Gaaddiksen
F:
25 maj 1888
G:
27 okt. 1911
Nr. Løgum
Paul Matzen Blume
1891-1892
Paul Matzen Blume
F:
22 okt. 1891
Nr. Løgum
D:
9 maj 1892
Nr. Løgum
Hanne Marie Matzen
1866-1943
Hanne Marie Matzen
F:
15 aug. 1866
Nr. Løgum
D:
6 jan. 1943
Nr. Løgum
Jef Bertelsen Blume
1854-1924
Jef Bertelsen Blume
F:
23 dec. 1854
Nr. Løgum
G:
26 nov. 1885
Nr. Løgum
D:
7 feb. 1924
Nr. Løgum
Paul Andersen Matzen
1835-
Paul Andersen Matzen
F:
16 maj 1835
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Dorothea Marie Sørensen
1839-
Dorothea Marie Sørensen
F:
6 nov. 1839
Iver Matzen
1807-1875
Iver Matzen
F:
27 jul. 1807
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
2 feb. 1875
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Hanne Lausten Rasmussen
1811-1879
Hanne Lausten Rasmussen
F:
27 jul. 1811
Nr. Løgum
D:
2 okt. 1879
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Jens Matzen
1809-1884
Jens Matzen
F:
22 sep. 1809
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
15 apr. 1884
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Else Cathrine Christiansdatter
1805-1876
Else Cathrine Christiansdatter
F:
1805
G:
21 jul. 1848
Nr. Løgum
D:
12 maj 1876
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Christine Marie Matzen
1811-
Christine Marie Matzen
F:
18 aug. 1811
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Hans Jessen
Johannes Hansen Matzen
1813-1883
Johannes Hansen Matzen
F:
14 nov. 1813
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
23 jun. 1883
Nr. Løgum s. (Tuhede)
Mette Cathrine Andersen
1810-1863
Mette Cathrine Andersen
F:
26 dec. 1810
G:
16 feb. 1844
Nr. Løgum
D:
31 jan. 1863
Nr. Løgum s. (Tuhede)
Marie Kirstine Lauritzen
Peder Matzen
1816-1816
Peder Matzen
F:
23 sep. 1816
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
17 nov. 1816
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Jacob Matzen
1770-1833
Jacob Matzen
F:
24 feb. 1770
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
2 okt. 1833
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Anna Marie Nisdatter
1774-1819
Anna Marie Nisdatter
F:
19 feb. 1774
Nr. Løgum s. (Løjtved)
G:
24 okt. 1801
Nr. Løgum
D:
24 feb. 1819
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Peder Hansen
1772-1772
Peder Hansen
F:
20 jan. 1772
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
22 mar. 1772
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Anne Marie Hansdatter
1773-1773
Anne Marie Hansdatter
F:
17 feb. 1773
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
23 feb. 1773
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Maren Catharina Wind
Asmus Wilhelm Jürgensen
1902-
Asmus Wilhelm Jürgensen
F:
2 okt. 1902
Bøel s. (Mohrkirch Osterholz)
Marie Dorthea Sophie Wind
Petra Marie Lucie Wind
Hans Petersen Wind
1921-
Hans Petersen Wind
F:
6 feb. 1921
Nr. Løgum
Adele Nielsine Wind
1924-
Adele Nielsine Wind
F:
6 jun. 1924
Nr. Løgum
Ingeborg Marie Matzen
1886-
Ingeborg Marie Matzen
F:
11 jul. 1886
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Peter Wind
1885-
Peter Wind
F:
30 mar. 1885
Nr. Løgum
G:
21 okt. 1910
Hans Peter Matzen
1848-
Hans Peter Matzen
F:
2 apr. 1848
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Marie Dorothea Sophie Clausen
Hans Matzen
1812-1885
Hans Matzen
F:
15 aug. 1812
Hellevad s. (Svejlund)
D:
14 maj 1885
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Ingeborg Marie Lautrup
1811-1886
Ingeborg Marie Lautrup
F:
5 dec. 1811
Agerskov s. (Vellerup)
G:
30 okt. 1840
Nr. Løgum
D:
26 nov. 1886
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Maria Matzen
Hans Andersen Matzen
Peder Matzen
1774-1818
Peder Matzen
F:
12 feb. 1774
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
9 okt. 1818
Hellevad s. (Svejlund)
Merret Hansdatter
1784-1829
Merret Hansdatter
F:
29 jul. 1784
Nr. Løgum s. (Løjtved)
G:
17 nov. 1810
Nr. Løgum
D:
17 nov. 1829
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Hans Matzen
1777-1827
Hans Matzen
F:
17 jan. 1777
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
24 sep. 1827
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Anna Hansdatter
1787-1838
Anna Hansdatter
F:
20 okt. 1787
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
3 aug. 1838
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Iver Matzen
1779-1804
Iver Matzen
F:
2 nov. 1779
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
18 sep. 1804
København
Kirsten Jacobsdatter
1737-1812
Kirsten Jacobsdatter
F:
1737
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
28 okt. 1812
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Hans Madsen
1729-1811
Hans Madsen
F:
1729
Højst s. (Alslev)
G:
18 okt. 1754
Nr. Løgum
D:
20 jan. 1811
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Ingeborg Jacobsdatter
1738-1812
Ingeborg Jacobsdatter
F:
1738
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
1 apr. 1812
Brede s. (Borrig)
Christen Thomsen
ca. 1719-1775
Christen Thomsen
F:
ca. 1719
G:
28 apr. 1753
Brede
D:
26 jun. 1775
Brede s. (Borrig)
Johanne Jacobsdatter
1741-1741
Johanne Jacobsdatter
F:
1741
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
1741
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Jacob Jacobsen
ca. 1696-1764
Jacob Jacobsen
F:
ca. 1696
Løgumkloster s. (Assit)
D:
21 feb. 1764
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Johanne Petersdatter
1716-1741
Johanne Petersdatter
F:
1716
Nr. Løgum s. (Løjtved)
G:
29 apr. 1735
Nr. Løgum
D:
1741
Nr. Løgum s. (Løjtved)
Kirsten Andersdatter
1729-1743
Kirsten Andersdatter
F:
1729
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
1743
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Andreas Iversen
1820-1826
Andreas Iversen
F:
29 nov. 1820
Højer s. (Rudbøl)
D:
7 nov. 1826
Højer s. (Rudbøl)
Fritz Iversen
1858-1858
Fritz Iversen
F:
26 mar. 1858
D:
7 apr. 1858
Herle Christine Iversen
1859-1860
Herle Christine Iversen
F:
21 maj 1859
D:
3 dec. 1860
Herlich Christina Iversen
1861-1865
Herlich Christina Iversen
F:
2 nov. 1861
D:
4 maj 1865
Paul Peter Iversen
1823-1863
Paul Peter Iversen
F:
12 maj 1823
Højer s. (Rudbøl)
D:
14 mar. 1863
Christina Maria Todsen
1827-1862
Christina Maria Todsen
F:
2 dec. 1827
Højer s. (Rudbøl)
G:
1857
D:
6 dec. 1862
Andreas Iversen
1828-1841
Andreas Iversen
F:
27 mar. 1828
Højer s. (Rudbøl)
D:
31 okt. 1841
Hans Iver Iversen
1830-
Hans Iver Iversen
F:
21 jul. 1830
Højer s. (Rudbøl)
Johann Friderich (Fritz) Iversen
ca. 1794-1853
Johann Friderich (Fritz) Iversen
F:
ca. 1794
D:
26 jul. 1853
Heilvig Christiansen
ca. 1791-1845
Heilvig Christiansen
F:
ca. 1791
D:
10 feb. 1845
Herle Feddersen
ca. 1791-1885
Herle Feddersen
F:
ca. 1791
D:
29 jun. 1885
Højer
Anders Iversen
1758-1805
Anders Iversen
F:
1758
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
3 feb. 1805
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Dorothea Beck
ca. 1756-1828
Dorothea Beck
F:
ca. 1756
D:
20 aug. 1828
Laust Bertelsen
1780-1780
Laust Bertelsen
F:
8 feb. 1780
Nr. Løgum
D:
26 apr. 1780
Nr. Løgum
Laust Bertelsen
1781-1781
Laust Bertelsen
F:
17 jan. 1781
Nr. Løgum
D:
25 mar. 1781
Nr. Løgum
Iver Bertelsen
1782-1782
Iver Bertelsen
F:
29 jan. 1782
Nr. Løgum
D:
22 jul. 1782
Nr. Løgum
Anna Marie Bertelsen
1784-1800
Anna Marie Bertelsen
F:
5 sep. 1784
Nr. Løgum
D:
8 okt. 1800
Nr. Løgum
Iver Bertelsen
1785-1786
Iver Bertelsen
F:
4 sep. 1785
Nr. Løgum
D:
29 apr. 1786
Nr. Løgum
Dødfødt datter
1815-1815
Dødfødt datter
F:
13 apr. 1815
D:
13 apr. 1815
An Bertelsen
1817-1817
An Bertelsen
F:
26 jan. 1817
D:
13 feb. 1817
Christian Bertelsen
1818-
Christian Bertelsen
F:
31 maj 1818
Anne Kirstine Paulsen
1834-
Anne Kirstine Paulsen
F:
5 sep. 1834
G:
1867
Johannes Jensen Bertelsen
1822-
Johannes Jensen Bertelsen
F:
15 feb. 1822
Anke Marie Bertelsen
1826-1826
Anke Marie Bertelsen
F:
12 mar. 1826
D:
18 mar. 1826
Anne Bertelsen
1826-1826
Anne Bertelsen
F:
12 mar. 1826
D:
19 mar. 1826
Iver Andersen Bertelsen
1787-
Iver Andersen Bertelsen
F:
24 jul. 1787
Nr. Løgum
Anna Marie Jensen
Anna Marie Jensen
G:
1814
Anne Lucie Lagoni
1920-
Anne Lucie Lagoni
F:
25 jan. 1920
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Jensine Caroline Lagoni
1921-
Jensine Caroline Lagoni
F:
18 apr. 1921
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Andreas Christian Lagoni
Broder Hansen Lagoni
Søren Hansen Lagoni
1894-
Søren Hansen Lagoni
F:
29 aug. 1894
Emmerlev
Ane Elisabeth Hansen
1893-
Ane Elisabeth Hansen
F:
5 feb. 1893
Skast
G:
29 aug. 1919
Emmerlev
Nis Johannsen Lagoni
1896-
Nis Johannsen Lagoni
F:
1 sep. 1896
Emmerlev
Caroline Petersen
1900-
Caroline Petersen
F:
15 jul. 1900
Glücksborg
G:
27 Okt 1926
Emmerlev
Andreas Christian Lagoni
1921-
Andreas Christian Lagoni
F:
30 jul. 1921
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Johannes Nissen Lagoni
1922-
Johannes Nissen Lagoni
F:
14 dec. 1922
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anna Lucie Lagoni
Vilhelmine Christine Lagoni
Marius Andersen Lagoni
1899-
Marius Andersen Lagoni
F:
3 sep. 1899
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Christine Lagoni
1902-
Christine Lagoni
F:
30 okt. 1902
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Peter Sørensen Lagoni
1908-1911
Peter Sørensen Lagoni
F:
20 jul. 1908
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
18 feb. 1911
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Andreas Christian Lagoni
1871-1947
Andreas Christian Lagoni
F:
8 jun. 1871
Brede s. (Brede Mark)
D:
2 okt. 1947
Tønder (sygehuset)
Anne Lucie Kjeldsen
1872-1948
Anne Lucie Kjeldsen
F:
5 okt. 1872
Daler
G:
5 aug. 1893
Emmerlev
D:
22 nov. 1948
Tønder (sygehuset)
Andreas Mathiesen
1923-
Andreas Mathiesen
F:
24 sep. 1923
Emmerlev
Vilhelmine Christine Mathiesen
1924-
Vilhelmine Christine Mathiesen
F:
18 Okt 1924
Emmerlev
Johannes Nissen Mathiesen
Elise Marie Mathiesen
Mariane Lagoni
1898-1952
Mariane Lagoni
F:
21 nov. 1898
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
21 apr. 1952
Emmerlev
Peder Boysen Mathiesen
1894-1963
Peder Boysen Mathiesen
F:
27 dec. 1894
Emmerlev
G:
10 nov. 1921
Emmerlev
D:
1 dec. 1963
Emmerlev
Andreas Christian Lagoni
1921-
Andreas Christian Lagoni
F:
30 jul. 1921
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Johannes Nissen Lagoni
1922-
Johannes Nissen Lagoni
F:
14 dec. 1922
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anna Lucie Lagoni
Vilhelmine Christine Lagoni
Christine Lagoni
1902-
Christine Lagoni
F:
30 okt. 1902
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Marius Andersen Lagoni
1899-
Marius Andersen Lagoni
F:
3 sep. 1899
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Petrea Hansine Lagoni
1908-
Petrea Hansine Lagoni
F:
21 mar. 1908
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Carl Fedder Meltesen
1904-
Carl Fedder Meltesen
F:
26 dec. 1904
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
15 nov. 1929
Emmerlev
Johannes Nissen Lagoni
1875-1948
Johannes Nissen Lagoni
F:
11 sep. 1875
Møgeltønder s. (Nørtoft)
D:
24 dec. 1948
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Wilhelmine Christine Simonsen
1880-1955
Wilhelmine Christine Simonsen
F:
22 jul. 1880
Emmerlev s. (Nyland)
G:
23 jul. 1898
Emmerlev
D:
20 nov. 1955
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Bodil Hansen
Peter Hansen
Theodor Carl Hansen
Nis Lagoni Hansen
1901-
Nis Lagoni Hansen
F:
6 feb. 1901
Møgeltønder s. (Nørtoft)
Johanne Christine Riis
1903-
Johanne Christine Riis
F:
28 Maj 1903
Emmerlev
G:
2 nov. 1923
Emmerlev
Niels Hansen
1902-
Niels Hansen
F:
13 feb. 1902
Møgeltønder s. (Nørtoft)
Marius Hansen
1905-
Marius Hansen
F:
28 maj 1905
Møgeltønder s. (Toghale)
Marius Hansen
1906-
Marius Hansen
F:
8 Maj 1906
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Carl Mathiesen Hansen
1907-
Carl Mathiesen Hansen
F:
4 Maj 1907
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Marie Kjestine Hansen
1911-
Marie Kjestine Hansen
F:
8 aug. 1911
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Otto Hansen
1915-
Otto Hansen
F:
25 dec. 1915
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Margrethe Kirstine Lagoni
1879-1955
Margrethe Kirstine Lagoni
F:
4 apr. 1879
Møgeltønder s. (Nørtoft)
D:
31 okt. 1955
Arrild s.
Peter Christian Hansen
1879-1940
Peter Christian Hansen
F:
4 feb. 1879
Emmerlev s. (Nyland)
G:
4 nov. 1899
Møgeltønder
D:
2 jul. 1940
Arrild s.
Hansine Christiane Lagoni
1883-1884
Hansine Christiane Lagoni
F:
16 apr. 1883
Møgeltønder s. (Nørtoft)
D:
16 jan. 1884
Møgeltønder s. (Nørtoft)
Hans Christian Lagoni
1885-
Hans Christian Lagoni
F:
21 okt. 1885
Møgeltønder s. (Nørtoft)
Nis Johansen Lagoni
1843-1903
Nis Johansen Lagoni
F:
13 jun. 1843
Højrup
D:
24 mar. 1903
Møgeltønder s. (Nørtoft)
Mariane Hansen
1843-1901
Mariane Hansen
F:
11 nov. 1843
Brede
G:
2 apr. 1871
Brede
D:
4 maj 1901
Møgeltønder s. (Nørtoft)
Lauritz Nissen Lagoni
1844-1861
Lauritz Nissen Lagoni
F:
30 dec. 1844
D:
26 nov. 1861
Nr. Løgum s. (Tornskov)
Christian Mathiesen Lagoni
1898-1898
Christian Mathiesen Lagoni
F:
19 jul. 1898
Nr. Løgum s. (Ulstrup Mark)
D:
23 sep. 1898
Nr. Løgum s. (Ulstrup Mark)
Johannes Nissen Lagoni
1875-
Johannes Nissen Lagoni
F:
11 apr. 1875
Nr. Løgum s. (Tornskov)
Anne Cathrine Marie Skov
1872-
Anne Cathrine Marie Skov
F:
16 maj 1872
Christian Nissen Lagoni
1902-
Christian Nissen Lagoni
F:
22 apr. 1902
Nr. Løgum s. (Tornskov)
Hans Madsen Lagoni
1903-
Hans Madsen Lagoni
F:
27 aug. 1903
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Johanne Catharina Lagoni
1905-
Johanne Catharina Lagoni
F:
1 apr. 1905
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Hanne Marie Lagoni
1907-
Hanne Marie Lagoni
F:
5 mar. 1907
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Christian Hansen Brodersen
1906-
Christian Hansen Brodersen
F:
19 sep. 1906
Arrild s. (Øbjerg)
G:
24 sep. 1934
Nr. Løgum
Christine Marie Olesen
Hans Oluf Lagoni Olesen
Helene Christine Olesen
Marie Bothilde Lagoni
1909-1973
Marie Bothilde Lagoni
F:
25 dec. 1909
Nr. Løgum s. (Kløjing)
D:
13 okt. 1973
Døstrup
Christen Andersen Olesen
1903-1946
Christen Andersen Olesen
F:
31 mar. 1903
D:
24 mar. 1946
Døstrup
Christine Johanne Lagoni
1909-
Christine Johanne Lagoni
F:
25 dec. 1909
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Johannes Nissen Lagoni
1911-
Johannes Nissen Lagoni
F:
18 apr. 1911
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Elisabeth Drews
1911-
Elisabeth Drews
F:
5 dec. 1911
Uge s.
Ella Katharina Lagoni
1913-1915
Ella Katharina Lagoni
F:
15 mar. 1913
Nr. Løgum s. (Kløjing)
D:
16 jan. 1915
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Christian Peter Lagoni
1915-
Christian Peter Lagoni
F:
10 aug. 1915
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Marie Brink
1912-
Marie Brink
F:
2 mar. 1912
Løgumkloster
Hans Lagoni
1877-1930
Hans Lagoni
F:
3 jan. 1877
Døstrup s. (Drengsted)
D:
11 maj 1930
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Anna Catharina Lohmann
1875-
Anna Catharina Lohmann
F:
8 maj 1875
G:
15 mar. 1901
Nr. Løgum
Christine Johanne Lagoni
1879-1894
Christine Johanne Lagoni
F:
6 maj 1879
Døstrup s. (Drengsted)
D:
1 feb. 1894
Christian Nissen Lagoni
1847-1879
Christian Nissen Lagoni
F:
2 nov. 1847
D:
3 maj 1879
Døstrup s. (Drengsted)
Johanne Cathrine Tychsen
1850-1915
Johanne Cathrine Tychsen
F:
19 nov. 1850
D:
28 nov. 1915
Carl Nissen Lagoni
1850-1850
Carl Nissen Lagoni
F:
19 apr. 1850
D:
27 jul. 1850
Caroline Lagoni
1851-
Caroline Lagoni
F:
24 jul. 1851
Maren Margrethe Lagoni
1879-1883
Maren Margrethe Lagoni
F:
27 apr. 1879
Døstrup s. (Drengsted)
D:
23 mar. 1883
Døstrup s. (Drengsted)
Johanne Cathrine Lagoni
1881-1932
Johanne Cathrine Lagoni
F:
5 jan. 1881
Døstrup s. (Drengsted)
D:
12 okt. 1932
Tønder
NN
Lauritz Jensen Petersen
1889-
Lauritz Jensen Petersen
F:
25 maj 1889
G:
18 dec. 1910
Døstrup
Johannes Nissen Lagoni
1881-
Johannes Nissen Lagoni
F:
5 jan. 1881
Døstrup s. (Drengsted)
Maren Margrethe Lagoni
1884-
Maren Margrethe Lagoni
F:
11 sep. 1884
Døstrup
NN
Jacob Nissen Lagoni
1886-
Jacob Nissen Lagoni
F:
30 okt. 1886
Døstrup
Christine Caroline Lagoni
1889-
Christine Caroline Lagoni
F:
28 dec. 1889
Døstrup
Christian Lausen Lagoni
1893-
Christian Lausen Lagoni
F:
14 maj 1893
Døstrup
Marius Hansen Lagoni
1896-
Marius Hansen Lagoni
F:
18 feb. 1896
Døstrup
Peder Nissen Lagoni
1853-1916
Peder Nissen Lagoni
F:
19 sep. 1853
D:
31 jan. 1916
Døstrup s. (Lovrup)
Karen Jensine Haugaard
Hansine Kjestine Lagoni
1889-
Hansine Kjestine Lagoni
F:
18 jun. 1889
Møgeltønder
Kjestine Lagoni
1857-
Kjestine Lagoni
F:
25 apr. 1857
Branderup s. (Rurup)
NN
Hans Friedrich Petersen
1857-
Hans Friedrich Petersen
F:
11 apr. 1857
Humtrup
G:
10 apr. 1892
Møgeltønder
Margrethe Bertelsen
1819-1894
Margrethe Bertelsen
F:
8 jan. 1819
Agerskov s. (Gestrup)
D:
24 jan. 1894
Nr. Løgum s. (Ulstrup)
Johannes Nissen Lagoni
1818-1903
Johannes Nissen Lagoni
F:
23 jan. 1818
Højrup s. (Arnum)
G:
19 maj 1843
Højrup
D:
25 feb. 1903
Døstrup s. (Drengsted)
Christen Matthiesen Bertelsen
1820-
Christen Matthiesen Bertelsen
F:
2 okt. 1820
Agerskov s. (Gestrup)
Christine Bertelsen
1881-
Christine Bertelsen
F:
25 apr. 1881
Marie Christine Jepsen
1906-
Marie Christine Jepsen
F:
8 mar. 1906
Agerskov s. (Gammelskov)
Kjestine Jepsen
1907-
Kjestine Jepsen
F:
22 maj 1907
Agerskov s. (Gammelskov)
Johanne Jepsen
1908-
Johanne Jepsen
F:
5 nov. 1908
Agerskov s. (Gammelskov)
Hansine Jepsen
1910-1957
Hansine Jepsen
F:
29 sep. 1910
Agerskov s. (Gammelskov)
D:
10 aug. 1957
Agerskov
Johannes Paulsen
1903-
Johannes Paulsen
F:
5 maj 1903
Agerskov
G:
4 jun. 1937
Agerskov
Simon Jepsen
1912-
Simon Jepsen
F:
15 apr. 1912
Agerskov s. (Gammelskov)
Bodil Kathrine Frisk
1919-
Bodil Kathrine Frisk
F:
23 maj 1919
Agerskov
G:
11 nov. 1939
Agerskov
Laura Jepsen
1914-
Laura Jepsen
F:
28 mar. 1914
Agerskov s. (Gammelskov)
Elli Jepsen
1915-
Elli Jepsen
F:
23 sep. 1915
Agerskov s. (Gammelskov)
Peter Paulsen
1908-
Peter Paulsen
F:
5 aug. 1908
Agerskov
G:
14 jul. 1935
Agerskov
Alma Jepsen
1919-
Alma Jepsen
F:
9 feb. 1919
Agerskov s. (Gammelskov)
Klara Jepsen
1920-
Klara Jepsen
F:
13 sep. 1920
Agerskov s. (Gammelskov)
Hans Thomsen Buhrkall
1903-
Hans Thomsen Buhrkall
F:
12 apr. 1903
Hygum s. (Brøstrup)
G:
22 jun. 1941
Agerskov
Dagmar Jepsen
1922-
Dagmar Jepsen
F:
6 apr. 1922
Agerskov s. (Gammelskov)
Frida Jepsen
1924-
Frida Jepsen
F:
20 jul. 1924
Agerskov s. (Gammelskov)
Hans Peter Georg Flintholm Hansen
1920-
Hans Peter Georg Flintholm Hansen
F:
28 aug. 1920
Haderslev
G:
30 mar. 1946
Agerskov
Marie Kirstine Bertelsen
1882-1927
Marie Kirstine Bertelsen
F:
14 jun. 1882
Agerskov s. (Gammelskov)
D:
7 okt. 1927
Agerskov s. (Gammelskov)
Anders Eskildsen Jepsen
1879-
Anders Eskildsen Jepsen
F:
12 maj 1879
Agerskov s. (Galsted)
G:
24 mar. 1905
Petrine Hansine Bertelsen
1886-
Petrine Hansine Bertelsen
F:
27 mar. 1886
Andreas Bertelsen
1890-
Andreas Bertelsen
F:
25 jun. 1890
Hans Jensen Bertelsen
1853-1939
Hans Jensen Bertelsen
F:
25 okt. 1853
Løgumkloster
D:
16 jan. 1939
Agerskov s. (Gammelskov)
Marie Kjestine Askov
1852-1893
Marie Kjestine Askov
F:
25 mar. 1852
G:
4 dec. 1880
D:
13 mar. 1893
Lauritz Bertelsen
1859-1868
Lauritz Bertelsen
F:
11 nov. 1859
D:
27 sep. 1868
Anders Bertelsen
1862-1867
Anders Bertelsen
F:
27 okt. 1862
D:
28 okt. 1867
Laura Andrea Bertelsen
1868-
Laura Andrea Bertelsen
F:
1 nov. 1868
Peter Sørensen Hansen
1860-
Peter Sørensen Hansen
F:
1 sep. 1860
G:
5 mar. 1887
Christian Bertelsen
1823-1903
Christian Bertelsen
F:
18 feb. 1823
Agerskov s. (Gestrup)
D:
7 dec. 1903
Agerskov s. (Gammelskov)
Mariane Jensen
ca. 1832-1900
Mariane Jensen
F:
ca. 1832
G:
1 okt. 1853
Løgumkloster
D:
11 aug. 1900
Anna Marie Bertelsen
1824-1827
Anna Marie Bertelsen
F:
1 dec. 1824
D:
20 jun. 1827
Anna Bertelsen
1826-
Anna Bertelsen
F:
13 dec. 1826
Anna Marie Bertelsen
1830-
Anna Marie Bertelsen
F:
19 maj 1830
Laust Bertelsen
1797-1846
Laust Bertelsen
F:
22 nov. 1797
Nr. Løgum
D:
16 sep. 1846
Branderup s. (Rurup)
Karen Møller
ca. 1799-1839
Karen Møller
F:
ca. 1799
G:
14 nov. 1818
Agerskov
D:
30 jun. 1839
Cathrine Marie Jepsen
1869-
Cathrine Marie Jepsen
F:
16 sep. 1869
Kjestine Marie Jepsen
1871-
Kjestine Marie Jepsen
F:
8 maj 1871
Peter Jepsen
1873-1922
Peter Jepsen
F:
27 feb. 1873
D:
15 jan. 1922
Laust Jepsen
1875-1915
Laust Jepsen
F:
21 jul. 1875
D:
21 aug. 1915
Anne Jensine Jepsen
1878-
Anne Jensine Jepsen
F:
17 mar. 1878
Kresten Antoni Jepsen
1880-
Kresten Antoni Jepsen
F:
5 apr. 1880
Margrethe Marie Jepsen
1885-
Margrethe Marie Jepsen
F:
23 nov. 1885
Kjersten Marie Bertelsen
1844-
Kjersten Marie Bertelsen
F:
29 dec. 1844
Højrup
Jacob Pedersen Jepsen
1839-
Jacob Pedersen Jepsen
F:
16 nov. 1839
G:
10 dec. 1868
Kjersten Marie Møller
ca. 1820-1845
Kjersten Marie Møller
F:
ca. 1820
G:
20 dec. 1844
Højrup
D:
11 jan. 1845
Højrup
Andreas Bertelsen
1799-1801
Andreas Bertelsen
F:
11 maj 1799
Nr. Løgum
D:
11 apr. 1801
Nr. Løgum
Anna Bertelsen
1800-1800
Anna Bertelsen
F:
7 maj 1800
Nr. Løgum
D:
26 nov. 1800
Nr. Løgum
Ancke Marie Bertelsen
1829-1879
Ancke Marie Bertelsen
F:
5 apr. 1829
D:
23 jun. 1879
Andreas Christian Møller
-1871
Andreas Christian Møller
G:
1869
D:
31 okt. 1871
Laurids Nielsen Bertelsen
1831-
Laurids Nielsen Bertelsen
F:
28 mar. 1831
Christian Bertelsen
1835-
Christian Bertelsen
F:
20 mar. 1835
Mette Anne Cathrine Bertelsen
1837-1837
Mette Anne Cathrine Bertelsen
F:
24 mar. 1837
D:
8 jul. 1837
Peder Iversen Bertelsen
1838-1881
Peder Iversen Bertelsen
F:
20 maj 1838
D:
3 nov. 1881
Andreas Bertelsen
1802-1874
Andreas Bertelsen
F:
3 feb. 1802
Nr. Løgum
D:
19 apr. 1874
Anne Marie Ferslev
1806-1877
Anne Marie Ferslev
F:
14 feb. 1806
D:
8 jun. 1877
Ancke Marie Iversdatter
1759-
Ancke Marie Iversdatter
F:
1759
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Christian Lausten Bertelsen
1753-1808
Christian Lausten Bertelsen
F:
1753
Nr. Løgum
G:
23 apr. 1779
Nr. Løgum
D:
22 feb. 1808
Nr. Løgum
Peder Iversen
1760-1832
Peder Iversen
F:
1760
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
2 jul. 1832
Jacob Iversen
1761-1761
Jacob Iversen
F:
1761
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
1761
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Jacob Iversen
1762-1767
Jacob Iversen
F:
21 sep. 1762
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
15 jan. 1767
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Mette Iversen
1845-
Mette Iversen
F:
26 jan. 1845
Bothilde Iversen
1845-1920
Bothilde Iversen
F:
26 jan. 1845
Visbjerg
D:
27 jan. 1920
Peter Beyer
1843-1917
Peter Beyer
F:
21 apr. 1843
Brede s. (Harris)
G:
21 okt. 1879
Brede
D:
23 feb. 1917
Brede s. (Harris)
Juliane Iversen
1847-1918
Juliane Iversen
F:
26 aug. 1847
D:
27 mar. 1918
Petrea Iversen
1849-1904
Petrea Iversen
F:
14 sep. 1849
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
28 feb. 1904
Brede s. (Borrig)
Peter Petersen
1854-
Peter Petersen
F:
11 apr. 1854
G:
15 okt. 1889
Brede
Iver Iversen
1852-1926
Iver Iversen
F:
4 jan. 1852
D:
15 jan. 1926
Bothilde Iversen
1879-1883
Bothilde Iversen
F:
15 maj 1879
Brede s. (Harris)
D:
2 jul. 1883
Brede s. (Harris)
Dødfødt datter
1885-1885
Dødfødt datter
F:
14 sep. 1885
Brede s. (Harris)
D:
14 sep. 1885
Brede s. (Harris)
Mikkel Hansen Iversen
1895-1895
Mikkel Hansen Iversen
F:
24 jan. 1895
Brede s. (Harris)
D:
24 jan. 1895
Brede s. (Harris)
Peter Thomsen Iversen
1854-1919
Peter Thomsen Iversen
F:
21 feb. 1854
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
26 maj 1919
Brede s. (Harris)
Gunder Marie Petersen
1859-1946
Gunder Marie Petersen
F:
13 maj 1859
Brede s. (Harris)
G:
28 mar. 1878
Brede
D:
27 jun. 1946
Anna Iversen
1856-1880
Anna Iversen
F:
8 jan. 1856
D:
TIDL. 1880
Thomine Iversen
1857-1858
Thomine Iversen
F:
9 apr. 1857
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
22 apr. 1858
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Thomine Iversen
1860-1860
Thomine Iversen
F:
8 jun. 1860
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
27 jul. 1860
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Thomine Iversen
1862-1862
Thomine Iversen
F:
11 jan. 1862
D:
29 sep. 1862
Iver Iversen
1800-1880
Iver Iversen
F:
6 apr. 1800
D:
12 apr. 1880
Botilde Pedersen
1819-
Botilde Pedersen
F:
26 aug. 1819
G:
1844
Mette Mari Nielsen
1864-1865
Mette Mari Nielsen
F:
12 mar. 1864
Egvad s. (Horsbyg)
D:
25 maj 1865
Egvad s. (Horsbyg)
Mette Marie Winther
1837-1864
Mette Marie Winther
F:
22 dec. 1837
Hellevad s. (Ørslev)
D:
18 mar. 1864
Egvad s. (Horsbyg)
Jürgen Nielsen
1838-
Jürgen Nielsen
F:
21 mar. 1838
Egvad s. (Horsbyg)
G:
20 nov. 1862
Hellevad
Christian Peter Winther
1840-1841
Christian Peter Winther
F:
12 maj 1840
Hellevad s. (Ørslev)
D:
5 sep. 1841
Hellevad s. (Ørslev)
Juliane Iversen
1801-1840
Juliane Iversen
F:
13 dec. 1801
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
D:
29 jun. 1840
Hellevad s. (Ørslev)
Bende Nissen Winther
1809-1858
Bende Nissen Winther
F:
11 okt. 1809
Brede s. (Harris)
G:
19 sep. 1837
Nr. Løgum
D:
28 sep. 1858
Hellevad s. (Ørslev)
Anders Iversen
1803-1804
Anders Iversen
F:
12 sep. 1803
D:
22 jan. 1804
Anders Iversen
1805-1862
Anders Iversen
F:
11 maj 1805
D:
7 jan. 1862
Nr. Løgum s. (Landeby)
Anna Margrethe Eskildsen
1792-1847
Anna Margrethe Eskildsen
F:
4 nov. 1792
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
G:
1838
D:
28 jan. 1847
Niels Iversen
1807-1808
Niels Iversen
F:
20 apr. 1807
D:
13 feb. 1808
Dødfødt søn
1810-1810
Dødfødt søn
F:
26 maj 1810
D:
26 maj 1810
Iver Iversen
1764-1831
Iver Iversen
F:
26 jan. 1764
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
20 jan. 1831
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Mette Iversdatter
ca. 1769-1837
Mette Iversdatter
F:
ca. 1769
G:
18 maj 1799
Nr. Løgum
D:
7 nov. 1837
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Peter Christian Iversen
1765-1766
Peter Christian Iversen
F:
3 mar. 1765
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
8 jun. 1766
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Peter Christian Iversen
1766-1767
Peter Christian Iversen
F:
4 jun. 1766
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
8 jun. 1767
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Margrethe Kirstine Iversdatter
1767-1812
Margrethe Kirstine Iversdatter
F:
21 aug. 1767
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
5 nov. 1812
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Jacob Iversen
1768-1822
Jacob Iversen
F:
3 sep. 1768
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
8 jan. 1822
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Peter Christian Iversen
1825-1876
Peter Christian Iversen
F:
6 aug. 1825
Ll. Knivsig
D:
28 jan. 1876
Ll. Knivsig
Maren Jensdatter
1831-1898
Maren Jensdatter
F:
18 mar. 1831
Nees s. (Ydersted)
G:
18 nov. 1868
D:
18 aug. 1898
Ravsted s. (Knivsig)
Hanne Iversen
1861-1876
Hanne Iversen
F:
12 jun. 1861
Tinglev
D:
1 dec. 1876
Heds Mark
Iver Iversen
1863-
Iver Iversen
F:
10 aug. 1863
Tinglev s. (Terkelsbøl)
Anne Marie Kjerstine Christensen
1864-
Anne Marie Kjerstine Christensen
F:
7 aug. 1864
Tinglev s. (Terkelsbøl)
G:
4 apr. 1887
Tinglev
Hans Andersen Iversen
1892-
Hans Andersen Iversen
F:
14 sep. 1892
Heds Mark
Carl Jessen Iversen
1894-
Carl Jessen Iversen
F:
26 jul. 1894
Heds Mark
Peter Christian Iversen
1896-
Peter Christian Iversen
F:
1 aug. 1896
Heds Mark
Eline Marie Søndergaard
1902-
Eline Marie Søndergaard
F:
10 dec. 1902
Tinglev s. (Tinglev Mark)
G:
27 okt. 1925
Bylderup
Marius Iversen
1898-
Marius Iversen
F:
23 nov. 1898
Heds Mark
Emil Iversen
1900-
Emil Iversen
F:
19 dec. 1900
Heds Mark
Elli Marie Iversen
1903-
Elli Marie Iversen
F:
30 jan. 1903
Heds Mark
Marie Christine Iversen
1905-
Marie Christine Iversen
F:
21 aug. 1905
Heds Mark
Martin Lund
1905-
Martin Lund
F:
26 maj 1905
G:
27 okt. 1925
Bylderup
Heinrich Iversen
1865-
Heinrich Iversen
F:
10 aug. 1865
Heds Mark
Anna Marie Jessen
1867-
Anna Marie Jessen
F:
1 okt. 1867
Bjolderup s. (Gåskær)
G:
18 dec. 1891
Hans Christian Iversen
1867-
Hans Christian Iversen
F:
28 jul. 1867
Heds Mark
Andreas Anton Carstensen
1919-
Andreas Anton Carstensen
F:
18 feb. 1919
Ravsted s. (Hejsel)
Anne Marie Bödewadt
1920-
Anne Marie Bödewadt
F:
13 jun. 1920
Ravsted s. (Havsted)
Anna Margrethe Carstensen
Christian Mads Carstensen
Anton Carstensen
Johannes Carstensen
Mette Marie Iwersen
1894-
Mette Marie Iwersen
F:
28 okt. 1894
Ravsted
Andreas Andersen Carstensen
1885-1952
Andreas Andersen Carstensen
F:
29 sep. 1885
Ravsted s. (Hejsel)
G:
29 nov. 1917
Ravsted
D:
5 dec. 1952
Ravsted s. (Hejsel)
Mads Hansen Iwersen
1898-
Mads Hansen Iwersen
F:
30 apr. 1898
Ravsted
Mads Hansen Iwersen
Margrethe Schmidt
Anna Margrethe Iwersen
Ella Iwersen
Jørgen Andresen
1913-
Jørgen Andresen
F:
29 apr. 1913
Ribe (Skt. Cathrine landsogn (Ribe Mark))
Hans Andersen Iwersen
1902-
Hans Andersen Iwersen
F:
9 Maj 1902
Ravsted
Petrine Holm
1904-
Petrine Holm
F:
2 apr. 1904
Egvad s. (Nr. Hostrup)
G:
24 jun. 1925
Rise
Christian Hansen Iversen
1869-1950
Christian Hansen Iversen
F:
12 jan. 1869
Bylderup s. (Heds Mark)
D:
17 dec. 1950
Ravsted s. (Hejsel)
Anna Margrethe Twist
1868-1956
Anna Margrethe Twist
F:
19 Maj 1868
Ravsted
G:
18 nov. 1893
Ravsted
D:
13 mar. 1956
Ravsted
Christine Iversen
1871-1885
Christine Iversen
F:
26 mar. 1871
Heds Mark
D:
4 maj 1885
Maria Iversen
1873-1873
Maria Iversen
F:
14 maj 1873
Heds Mark
D:
31 jul. 1873
Maria Iversen
1875-1875
Maria Iversen
F:
4 maj 1875
Heds Mark
D:
2 jul. 1875
Hans Andersen Iversen
1827-1890
Hans Andersen Iversen
F:
22 maj 1827
Ll. Knivsig
D:
5 jul. 1890
Heds Mark
Mette Marie Richelsen
1834-1884
Mette Marie Richelsen
F:
1 mar. 1834
St. Solt s. (Soltbro)
G:
19 dec. 1859
D:
12 maj 1884
Heds Mark
Marie Mathiesen
1825-1908
Marie Mathiesen
F:
4 maj 1825
Bylderup s. (Bylderup-Bov)
G:
25 nov. 1887
Bylderup
D:
7 feb. 1908
Ravsted s. (Horns)
Ingeborg Iversen
1830-1896
Ingeborg Iversen
F:
18 feb. 1830
Ll. Knivsig
D:
5 nov. 1896
Hans Peter Petersen
1823-1906
Hans Peter Petersen
F:
5 okt. 1823
Døstrup s. (Drengsted)
G:
5 okt. 1878
D:
1 mar. 1906
Døstrup s. (Drengsted)
Iver Iversen
1861-1861
Iver Iversen
F:
8 jan. 1861
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
6 feb. 1861
Møgeltønder s. (Bønderby)
Cornelius Hansen Schmidt
1891-1971
Cornelius Hansen Schmidt
F:
30 sep. 1891
D:
22 dec. 1971
Døstrup
Marie Dorthea Carlsen
1895-1990
Marie Dorthea Carlsen
F:
10 jul. 1895
Randerup
G:
2 okt. 1918
Randerup
D:
25 maj 1990
Døstrup
Cathrine Marie Schmidt
1893-1893
Cathrine Marie Schmidt
F:
8 feb. 1893
D:
8 feb. 1893
Cathrine Marie Schmidt
1894-1901
Cathrine Marie Schmidt
F:
11 jun. 1894
D:
23 jan. 1901
Ida Hanne Marie Iversen
1862-
Ida Hanne Marie Iversen
F:
5 feb. 1862
Møgeltønder s. (Bønderby)
Hans Hansen Schmidt
1860-1896
Hans Hansen Schmidt
F:
10 jul. 1860
G:
1884
D:
2 mar. 1896
Niels Peter Nielsen
1873-
Niels Peter Nielsen
F:
20 aug. 1873
G:
1899
Dødfødt datter
1863-1863
Dødfødt datter
F:
2 aug. 1863
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
2 aug. 1863
Møgeltønder s. (Bønderby)
Hanne Marianne Iversen
1864-
Hanne Marianne Iversen
F:
17 jun. 1864
Møgeltønder s. (Bønderby)
Iver Iversen
1866-1867
Iver Iversen
F:
24 jun. 1866
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
11 mar. 1867
Møgeltønder s. (Bønderby)
Inge Marie Lovise Iversen
1868-1888
Inge Marie Lovise Iversen
F:
12 jan. 1868
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
11 mar. 1888
Dødfødt søn
1870-1870
Dødfødt søn
F:
21 jan. 1870
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
21 jan. 1870
Møgeltønder s. (Bønderby)
Peter Iversen
1832-1918
Peter Iversen
F:
14 dec. 1832
Ll. Knivsig
D:
20 dec. 1918
Møgeltønder
Ane Cathrine Jeppesen
ca. 1830-
Ane Cathrine Jeppesen
F:
ca. 1830
Fjaltring
G:
28 apr. 1860
Møgeltønder
Martin Iversen
1835-1842
Martin Iversen
F:
20 apr. 1835
Ll. Knivsig
D:
13 maj 1842
Ll. Knivsig
Iver Iversen
1798-1876
Iver Iversen
F:
3 nov. 1798
Agerskov s. (Galsted)
D:
17 jan. 1876
Johanne Hansdatter
1792-1855
Johanne Hansdatter
F:
29 mar. 1792
Nr. Løgum s. (Løjtved)
G:
1825
D:
12 mar. 1855
Ll. Knivsig
Cicilia Iversen
1800-1800
Cicilia Iversen
F:
16 sep. 1800
Agerskov s. (Galsted)
D:
27 nov. 1800
Agerskov s. (Galsted)
Hanne Marie Iversen
1867-
Hanne Marie Iversen
F:
17 feb. 1867
Møgeltønder s. (Altona)
Hans Andersen Schmidt
1857-1899
Hans Andersen Schmidt
F:
18 mar. 1857
G:
1891
D:
29 jul. 1899
Ane Vilhelmine Iversen
1867-
Ane Vilhelmine Iversen
F:
17 feb. 1867
Møgeltønder s. (Altona)
Andreas Iversen
1868-
Andreas Iversen
F:
20 aug. 1868
Møgeltønder s. (Altona)
Peter Nielsen Iversen
1870-
Peter Nielsen Iversen
F:
13 jul. 1870
Møgeltønder s. (Altona)
Hans Nielsen Iversen
1871-1871
Hans Nielsen Iversen
F:
26 sep. 1871
Møgeltønder s. (Altona)
D:
26 sep. 1871
Møgeltønder s. (Altona)
Peter Iversen
1832-1918
Peter Iversen
F:
3 sep. 1832
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
3 jul. 1918
Møgeltønder
Caroline Cathrine Nielsen
1835-1871
Caroline Cathrine Nielsen
F:
1835
Møgeltønder
G:
15 nov. 1865
Møgeltønder
D:
26 sep. 1871
Søn
1873-1873
Søn
F:
12 dec. 1873
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
12 dec. 1873
Møgeltønder s. (Bønderby)
Datter
1875-1875
Datter
F:
3 apr. 1875
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
3 apr. 1875
Møgeltønder s. (Bønderby)
Karen Iversen
1876-1876
Karen Iversen
F:
1 maj 1876
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
7 jun. 1876
Møgeltønder s. (Bønderby)
Dødfødt søn
1877-1877
Dødfødt søn
F:
7 maj 1877
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
7 maj 1877
Møgeltønder s. (Bønderby)
Karen Asse Iversen
1878-
Karen Asse Iversen
F:
17 apr. 1878
Møgeltønder s. (Bønderby)
Rudolph Georg Christian Hermann Grehn
1872-
Rudolph Georg Christian Hermann Grehn
F:
12 jul. 1872
Kröpelin, Mecklenburg
G:
4 feb. 1902
Møgeltønder
Carl Iversen
1880-
Carl Iversen
F:
9 mar. 1880
Møgeltønder s. (Bønderby)
Anne Agathe Botilde Jepsen
1878-
Anne Agathe Botilde Jepsen
F:
28 jun. 1878
Varnæs s. (Bovrup)
G:
22 nov. 1907
Møgeltønder
Andreas Todsen Iversen
1884-
Andreas Todsen Iversen
F:
18 mar. 1884
Møgeltønder s. (Bønderby)
Marie Elisabeth Cathrine Quitzau
1854-1928
Marie Elisabeth Cathrine Quitzau
F:
20 dec. 1854
Møgeltønder
G:
2 jul. 1873
Møgeltønder
D:
14 maj 1928
Møgeltønder
Anders Iversen Ferslev
1866-1876
Anders Iversen Ferslev
F:
3 okt. 1866
Højrup s. (Arnum)
D:
24 apr. 1876
Højrup s. (Arnum)
Christine Hanne Marie Ferslev
1869-1870
Christine Hanne Marie Ferslev
F:
7 jul. 1869
Højrup s. (Arnum)
D:
9 feb. 1870
Højrup s. (Arnum)
Anne Sophie Iversen
1835-1870
Anne Sophie Iversen
F:
6 jun. 1835
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
21 apr. 1870
Hans Andersen Ferslev
-1920
Hans Andersen Ferslev
G:
1865
D:
8 mar. 1920
Anders Iversen
1801-1842
Anders Iversen
F:
19 okt. 1801
Agerskov s. (Galsted)
D:
27 mar. 1842
Hanne Marie Lydichsen
ca. 1804-
Hanne Marie Lydichsen
F:
ca. 1804
G:
1831
Anna Iversen
1804-
Anna Iversen
F:
3 jul. 1804
Ravsted s. (Korup)
Cathrine Iversen
1838-
Cathrine Iversen
F:
22 mar. 1838
Ravsted s. (Fogderup)
Peter Kristjan Iversen
1914-2000
Peter Kristjan Iversen
F:
23 maj 1914
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
26 jan. 2000
Aabenraa
Marie Mathea Hansen
1923-2022
Marie Mathea Hansen
F:
5 jan. 1923
Ravsted s. (Fogderup)
G:
30 jun. 1953
Møgeltønder
D:
17 maj 2022
Aabenraa (Plejehjemmet Lergården)
Hans Christian Iversen
Aksel Iversen
1918-2000
Aksel Iversen
F:
1 sep. 1918
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
27 feb. 2000
Løgumkloster
Signe Stensøe Larsen
Anne Marie Iversen
1920-2011
Anne Marie Iversen
F:
4 mar. 1920
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
1 aug. 2011
Møgeltønder
Ingeborg Helene Iversen
Berndt Lorenzen Mamsen
1909-
Berndt Lorenzen Mamsen
F:
22 jul. 1909
Møgeltønder
Meta Marie Iversen
1923-1980
Meta Marie Iversen
F:
25 sep. 1923
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
1980
Peter Ingvert Hansen Iversen
1872-1954
Peter Ingvert Hansen Iversen
F:
11 mar. 1872
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
1954
Johanne Margrethe Iversen
1889-1969
Johanne Margrethe Iversen
F:
6 dec. 1889
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
29 jul. 1913
D:
1969
Meta Marie Iversen
1875-
Meta Marie Iversen
F:
19 aug. 1875
Møgeltønder s. (Bønderby)
Cathrine Marie Iversen
1880-1882
Cathrine Marie Iversen
F:
9 feb. 1880
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
10 feb. 1882
Møgeltønder s. (Bønderby)
Peter Christian Iversen
1840-1923
Peter Christian Iversen
F:
20 aug. 1840
Ravsted s. (Fogderup)
D:
1 jun. 1923
Møgeltønder s. (Bønderby)
Anne Marie Lorenzen
1841-1888
Anne Marie Lorenzen
F:
24 nov. 1841
Oksbøl s. (Mjels)
G:
28 okt. 1871
Møgeltønder
D:
10 okt. 1888
Møgeltønder s. (Bønderby)
Peter Iversen
1806-
Peter Iversen
F:
17 sep. 1806
Ravsted s. (Korup)
Anna Cathrine Paulsen
Anna Cathrine Paulsen
G:
29 jun. 1837
Ravsted
Inge Marie Iversen
1840-1852
Inge Marie Iversen
F:
26 mar. 1840
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
1 feb. 1852
Peter Christian Iversen
1844-1856
Peter Christian Iversen
F:
7 maj 1844
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
13 dec. 1856
Lorentz Iversen
1846-1867
Lorentz Iversen
F:
18 feb. 1846
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
5 mar. 1867
Andreas Iversen
1849-1852
Andreas Iversen
F:
11 aug. 1849
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
17 jan. 1852
Ingvert Iversen
1809-1855
Ingvert Iversen
F:
16 jan. 1809
Ravsted s. (Korup)
D:
7 feb. 1855
Møgeltønder s. (Bønderby)
Mette Marie Lorenzen
1808-1883
Mette Marie Lorenzen
F:
31 okt. 1808
Oksbøl s. (Mjels Mark)
D:
6 jul. 1883
Cicilia Iversen
1812-
Cicilia Iversen
F:
1 jan. 1812
Ravsted s. (Korup)
Peter Christian Iversen
1770-1822
Peter Christian Iversen
F:
17 jan. 1770
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
26 mar. 1822
Inger Andersdatter
1769-1842
Inger Andersdatter
F:
4 maj 1769
Brede s. (Abterp)
G:
18 aug. 1798
Brede
D:
21 feb. 1842
Ll. Knivsig
Niels Iversen
1771-1771
Niels Iversen
F:
11 okt. 1771
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
2 nov. 1771
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Gunder Helene Iversdatter
1773-
Gunder Helene Iversdatter
F:
23 jul. 1773
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Niels Iversen
1774-1775
Niels Iversen
F:
5 sep. 1774
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
25 jan. 1775
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Margrethe Iversdatter
1776-
Margrethe Iversdatter
F:
2 jan. 1776
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Iver Iversen
1816-
Iver Iversen
F:
20 sep. 1816
Niels Iversen
1777-1835
Niels Iversen
F:
13 feb. 1777
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
27 dec. 1835
Løgumkloster
Catharina Marie Clausen
ca. 1777-1841
Catharina Marie Clausen
F:
ca. 1777
D:
5 jul. 1841
Anna Iversdatter
1780-1841
Anna Iversdatter
F:
22 sep. 1780
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
5 okt. 1841
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Iver Andersen
1731-1792
Iver Andersen
F:
1731
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
28 apr. 1792
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Anne Pedersdatter
1734-1800
Anne Pedersdatter
F:
1734
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
14 jul. 1757
Møgeltønder
D:
15 jun. 1800
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Merret Jacobsdatter
ca. 1701-1733
Merret Jacobsdatter
F:
ca. 1701
Løgumkloster s. (Assit)
D:
1733
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Anders Iversen
ca. 1703-1767
Anders Iversen
F:
ca. 1703
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
G:
29 jun. 1728
Nr. Løgum
D:
31 dec. 1767
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Forældre
Iver Andersen
1620-1689
NN, fmtl. Merret
1630-
Jacob Iversen
ca. 1656-1738
Jacob Iversen
F:
ca. 1656
fmtl. Løgumkloster s. (Assit)
D:
1738
Løgumkloster s. (Assit)
Kirsten
ca. 1657-1720
Kirsten
F:
ca. 1657
D:
1720
Løgumkloster s. (Assit)