Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Søren Jensen Bornemann
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Anna Pedersdatter Endorph
1710-1779
Anna Pedersdatter Endorph
F:
1710
D:
1777/79
Bernt Clausen Gosmann
1702-1743
Bernt Clausen Gosmann
F:
9 jan. 1702
G:
18 sep. 1733
D:
22 aug. 1743
Julius Pedersen Trolle
1718-1763
Julius Pedersen Trolle
F:
6 sep. 1718
G:
6 sep. 1744
D:
1763
Thomas Christian Nielsen
1826-
Thomas Christian Nielsen
F:
10 apr. 1826
Varde
Abelone Marie Nielsdatter
1824-1854
Abelone Marie Nielsdatter
F:
28 jun. 1824
Vrøgum
G:
27 okt. 1853
Ål
D:
28 apr. 1854
Borre
Hans Nielsen Thomsen
1855-
Hans Nielsen Thomsen
F:
29 aug. 1855
Ål s. (Borre)
Niels Marinus Thomsen
1857-
Niels Marinus Thomsen
F:
20 feb. 1857
Ål s. (Borre)
Anna Hansdatter
1814-1884
Anna Hansdatter
F:
26 jun. 1814
Søhuse
G:
18 okt. 1854
Ål
D:
15 feb. 1884
Karen Margrethe Nielsdatter Endorph
1828-
Karen Margrethe Nielsdatter Endorph
F:
2 okt. 1828
Rottarp
Margrethe Nielsdatter Endorph
1830-1908
Margrethe Nielsdatter Endorph
F:
31 aug. 1830
Outrup s. (Vittarp)
D:
17 feb. 1908
Døstrup s. (Drengsted)
Christen Thygesen Christensen
1835-1914
Christen Thygesen Christensen
F:
26 jul. 1835
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
29 apr. 1876
Døstrup
D:
2 okt. 1914
Døstrup s. (Drengsted)
Niels Pedersen Endorph
1782-1863
Niels Pedersen Endorph
F:
1782
D:
2 jul. 1863
Tobøl
Mette Thomasdatter
Jens Endorph
ca. 1785-
Jens Endorph
F:
ca. 1785
Peder Nielsen Endorph
1740-1813
Peder Nielsen Endorph
F:
1740
D:
14 aug. 1813
Margrethe Jensdatter
ca. 1743-1825
Margrethe Jensdatter
F:
ca. 1743
G:
25 jan. 1782
D:
11 jan. 1825
Anne Kirstine Nielsdatter Endorph
1743-1743
Anne Kirstine Nielsdatter Endorph
F:
1743
D:
1743
Niels Pedersen Endorph
1712-1791
Niels Pedersen Endorph
F:
1712
D:
7 apr. 1791
Rebecca Salome Bruhn
-1745
Rebecca Salome Bruhn
G:
28 nov. 1739
D:
1745
Juliane Nielsdatter Endorph
1759-1759
Juliane Nielsdatter Endorph
F:
1759
D:
1759
Julius Nielsen Endorph
1762-1762
Julius Nielsen Endorph
F:
1762
D:
1762
Anna Cathrine Hansdatter Lamberts
ca. 1727-
Anna Cathrine Hansdatter Lamberts
F:
ca. 1727
Cathrine Marie Pedersdatter Endorph
1713-1778
Cathrine Marie Pedersdatter Endorph
F:
2 okt. 1713
D:
1778
Caspar Eberhard Drejer
1694-1756
Caspar Eberhard Drejer
F:
1694
G:
15 okt. 1734
D:
1756
Andreas Samsing Fibiger
1730-1788
Andreas Samsing Fibiger
F:
28 nov. 1730
G:
26 nov. 1758
D:
30 maj 1788
Ide Sofie Pedersdatter Endorph
1715-1744
Ide Sofie Pedersdatter Endorph
F:
fmtl. 1715
D:
1744
Niels Hansen Friis
1706-1797
Niels Hansen Friis
F:
1706
G:
15 nov. 1740
D:
1797
Søren Bornemann Endorph
1717-
Søren Bornemann Endorph
F:
15 jul. 1717
Kirstine Corthes
Kirstine Corthes
G:
1745
Marie Pedersdatter Endorph
1718-1791
Marie Pedersdatter Endorph
F:
29 jun. 1718
D:
7 apr. 1791
Peder Pedersen Panderup
Peder Pedersen Panderup
G:
12 dec. 1741
Stephan Pedersen Endorph
1719-1777
Stephan Pedersen Endorph
F:
1719
D:
26 jul. 1777
Vibeke Pedersdatter Endorph
1721-1783
Vibeke Pedersdatter Endorph
F:
1721
D:
24 feb. 1783
Johan Krag
-1758
Johan Krag
G:
15 mar. 1743
D:
27 mar. 1758
Henne s. (Hennegård)
Sebastian Wøldike
-1774
Sebastian Wøldike
D:
1774
Christian Ulrich Schultz Endorph
1722-
Christian Ulrich Schultz Endorph
F:
1722
Carsten Worm Endorph
1724-1743
Carsten Worm Endorph
F:
5 nov. 1724
D:
senest 1743
Regitze Sophie Kirstine Klagenberg
1748-1748
Regitze Sophie Kirstine Klagenberg
F:
1748
D:
1748
Dødfødt søn
1865-1865
Dødfødt søn
F:
11 sep. 1865
Bjolderup s. (Bolderslev)
D:
11 sep. 1865
Bjolderup s. (Bolderslev)
Dødfødt søn
1866-1866
Dødfødt søn
F:
5 dec. 1866
Bjolderup s. (Bolderslev)
D:
5 dec. 1866
Bjolderup s. (Bolderslev)
Peter Holger Jürgensen
1868-1868
Peter Holger Jürgensen
F:
18 maj 1868
Bjolderup s. (Bolderslev)
D:
20 maj 1868
Bjolderup s. (Bolderslev)
Hans Hinrich Carsten Jürgensen
1890-
Hans Hinrich Carsten Jürgensen
F:
23 apr. 1890
Bjolderup s. (Bolderslev)
Andreas Christian Jürgensen
1892-
Andreas Christian Jürgensen
F:
7 jun. 1892
Bjolderup s. (Bolderslev)
Heinrich Friedrich Jürgensen
1894-
Heinrich Friedrich Jürgensen
F:
20 jun. 1894
Bjolderup s. (Bolderslev)
Martin Jürgensen
1898-
Martin Jürgensen
F:
28 jul. 1898
Bjolderup s. (Mellerup)
Leonhardt Tychsen Jürgensen
1902-
Leonhardt Tychsen Jürgensen
F:
8 mar. 1902
Bjolderup s. (Mellerup)
Wilhelm Jürgensen
1904-
Wilhelm Jürgensen
F:
10 jun. 1904
Bjolderup s. (Mellerup)
Anna Catharina Jürgensen
1908-
Anna Catharina Jürgensen
F:
4 aug. 1908
Bjolderup s. (Mellerup)
Hans Peter Jürgensen
1869-
Hans Peter Jürgensen
F:
11 sep. 1869
Hjordkær s. (Hjordkær Mark)
Maria Tychsen
1868-
Maria Tychsen
F:
1 jun. 1868
Süderballig
G:
8 nov. 1889
Bjolderup
Christian Anthoni Jürgensen
1873-1916
Christian Anthoni Jürgensen
F:
5 mar. 1873
Bjolderup s. (Bolderslev)
D:
22 jun. 1916
Slesvig
Dødfødt søn
1876-1876
Dødfødt søn
F:
6 jan. 1876
Bjolderup s. (Bolderslev)
D:
6 jan. 1876
Bjolderup s. (Bolderslev)
Anna Helene Jürgensen
1877-1877
Anna Helene Jürgensen
F:
24 mar. 1877
Bjolderup s. (Bolderslev)
D:
1 apr. 1877
Bjolderup s. (Bolderslev)
Peter Heinrich Jürgensen
1879-
Peter Heinrich Jürgensen
F:
4 apr. 1879
Bjolderup s. (Bolderslev)
Heinrich Carsten Jürgensen
1882-1889
Heinrich Carsten Jürgensen
F:
18 okt. 1882
Bjolderup s. (Bolderslev)
D:
30 dec. 1889
Bjolderup s. (Bolderslev)
Dødfødt søn
1885-1885
Dødfødt søn
F:
15 maj 1885
Bjolderup s. (Bolderslev)
D:
15 maj 1885
Bjolderup s. (Bolderslev)
Anna Cathrine Jürgensen
1887-1887
Anna Cathrine Jürgensen
F:
9 jan. 1887
Bjolderup s. (Bolderslev)
D:
28 jan. 1887
Bjolderup s. (Bolderslev)
Anna Cathrine Klagenberg
1840-1887
Anna Cathrine Klagenberg
F:
23 aug. 1840
Bjolderup s. (Bolderslev)
D:
11 jan. 1887
Bjolderup s. (Bolderslev)
Heinrich Friedrich Jürgensen
1834-
Heinrich Friedrich Jürgensen
F:
27 jul. 1834
Gammellund
G:
13 nov. 1864
Bjolderup
Lars Christopher Klagenberg
1842-
Lars Christopher Klagenberg
F:
10 okt. 1842
Bjolderup s. (Bolderslev)
Christine Ulrika Klagenberg
1845-
Christine Ulrika Klagenberg
F:
7 dec. 1845
Bjolderup s. (Bolderslev)
Cathrine Marie Klagenberg
1849-1850
Cathrine Marie Klagenberg
F:
12 aug. 1849
Bjolderup s. (Bolderslev)
D:
15 jan. 1850
Bjolderup s. (Bolderslev)
Jens Christian Krümmelbein Hansen
1900-1900
Jens Christian Krümmelbein Hansen
F:
4 maj 1900
D:
5 maj 1900
Roy H. Hansen
1904-1981
Roy H. Hansen
F:
22 aug. 1904
D:
19 maj 1981
Vera Hansine Hansen
1905-1987
Vera Hansine Hansen
F:
15 sep. 1905
D:
28 maj 1987
Keith S. Davis
1905-1976
Keith S. Davis
F:
23 jul. 1905
G:
28 sep. 1928
D:
24 feb. 1976
Clarence M. Hansen
1906-1978
Clarence M. Hansen
F:
23 nov. 1906
D:
6 jul. 1978
Gertrude Pauline Hansen
1915-1997
Gertrude Pauline Hansen
F:
19 mar. 1915
D:
1997
Charles S. Stimpson
1912-1987
Charles S. Stimpson
F:
16 aug. 1912
G:
28 aug. 1936
D:
7 okt. 1987
Anne Kathrine Thomsen
1878-1951
Anne Kathrine Thomsen
F:
1 maj 1878
D:
10 jun. 1951
Westbrook, Maine, USA
Jacob Clausen Møller Krümmelbein Hansen
1875-1937
Jacob Clausen Møller Krümmelbein Hansen
F:
17 apr. 1875
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
G:
24 nov. 1897
D:
15 jul. 1937
Westbrook, Maine, USA
Cathrine A. Thomsen
1883-1958
Cathrine A. Thomsen
F:
1883
Westbrook, Maine, USA
D:
1958
Walter H. Thomsen
1886-1965
Walter H. Thomsen
F:
1886
Westbrook, Maine, USA
D:
1965
Ida C. Thomsen
1888-1919
Ida C. Thomsen
F:
1888
Westbrook, Maine, USA
D:
1919
Cathrine Marie Klagenberg
1851-1913
Cathrine Marie Klagenberg
F:
23 maj 1851
D:
27 sep. 1913
Westbrook, Maine, USA
Christian Thomsen
1847-1937
Christian Thomsen
F:
16 dec. 1847
Ensted s. (Stubbæk)
D:
1937
Westbrook, Maine, USA
Holger Klagenberg
1811-1877
Holger Klagenberg
F:
6 apr. 1811
Bjolderup s. (Bolderslev)
D:
25 mar. 1877
Bjolderup s. (Bolderslev)
Karen Vraae
1814-1865
Karen Vraae
F:
21 feb. 1814
G:
1840
D:
21 maj 1865
Bjolderup s. (Bolderslev)
Anna Cathrine Lauritzen
1847-1859
Anna Cathrine Lauritzen
F:
31 maj 1847
Bjolderup s. (Bolderslev)
D:
28 dec. 1859
Bjolderup s. (Bolderslev)
Anna Lehna Klagenberg
1813-1852
Anna Lehna Klagenberg
F:
23 jul. 1813
Bjolderup s. (Bolderslev)
D:
13 nov. 1852
Bjolderup s. (Bolderslev)
Peter Christian Lauritzen
1814-1876
Peter Christian Lauritzen
F:
13 okt. 1814
G:
26 nov. 1844
Bjolderup
D:
1 feb. 1876
Bjolderup s. (Bolderslev)
Peter Valentin Klagenberg
1816-1816
Peter Valentin Klagenberg
F:
4 jul. 1816
Bjolderup s. (Bolderslev)
D:
15 dec. 1816
Bjolderup s. (Bolderslev)
Cathrine Marie Klagenberg
1818-
Cathrine Marie Klagenberg
F:
5 maj 1818
Bjolderup s. (Bolderslev)
Lars Christoffer Klagenberg
1780-1849
Lars Christoffer Klagenberg
F:
19 apr. 1780
D:
22 feb. 1849
Bjolderup s. (Bolderslev)
Cathrine Petersdatter
1780-1823
Cathrine Petersdatter
F:
sep. 1780
G:
10 nov. 1810
Bjolderup
D:
4 feb. 1823
Bjolderup s. (Bolderslev)
Albertine Birgitte Klagenberg
1781-1781
Albertine Birgitte Klagenberg
F:
1781
D:
1781
Dødfødt datter
1819-1819
Dødfødt datter
F:
21 mar. 1819
Varde
D:
21 mar. 1819
Varde
Gottlieb Starke Jensen
1864-
Gottlieb Starke Jensen
F:
17 jun. 1864
Skarrild
Ingeborg Jensen
1866-1876
Ingeborg Jensen
F:
25 maj 1866
Snejbjerg
D:
18 feb. 1876
Snejbjerg
Johanne Andrea Vilhelmine Jensen
1868-
Johanne Andrea Vilhelmine Jensen
F:
24 okt. 1868
Snejbjerg
Mads Madsen
1863-
Mads Madsen
F:
22 jun. 1863
Ove
G:
24 sep. 1889
Silkeborg
Jens Troelsen Jensen
1871-
Jens Troelsen Jensen
F:
13 maj 1871
Snejbjerg
Vilhelmine Jensen
1873-
Vilhelmine Jensen
F:
31 aug. 1873
Snejbjerg
Dødfødt datter
1875-1875
Dødfødt datter
F:
26 jun. 1875
Snejbjerg
D:
26 jun. 1875
Snejbjerg
Ingeborg Jensen
1876-
Ingeborg Jensen
F:
12 aug. 1876
Snejbjerg
Birgitte Cathrine Starke
1842-
Birgitte Cathrine Starke
F:
9 feb. 1842
Øse
Troels Jensen
1839-
Troels Jensen
F:
26 dec. 1839
Snejbjerg s. (Ørskov)
G:
15 nov. 1863
Skarrild
Kirstine Jensine Thestrup
1874-1932
Kirstine Jensine Thestrup
F:
20 maj 1874
Almind s. (Vranum)
D:
3 apr. 1932
Varde
Johannes Peter Christensen Elbæk
1868-1944
Johannes Peter Christensen Elbæk
F:
8 okt. 1868
Ansager
G:
Ansager
D:
28 aug. 1944
Ansager
Christian Vilhelm Thestrup
1876-1877
Christian Vilhelm Thestrup
F:
27 apr. 1876
Almind s. (Vranum)
D:
19 mar. 1877
Almind s. (Vranum)
Christian Vilhelm Thestrup
1878-
Christian Vilhelm Thestrup
F:
19 okt. 1878
Almind s. (Vranum)
Maren Johanne Pedersen Sepstrup
1877-
Maren Johanne Pedersen Sepstrup
F:
14 jun. 1877
Gjellerup
Johannes Holger Thestrup
1880-
Johannes Holger Thestrup
F:
27 feb. 1880
Almind s. (Vranum)
Anders Peder Thestrup
1882-1883
Anders Peder Thestrup
F:
24 aug. 1882
Almind s. (Vranum)
D:
1 mar. 1883
Almind s. (Vranum)
Anders Peder Thestrup
1884-
Anders Peder Thestrup
F:
17 feb. 1884
Almind s. (Vranum)
Anna Klitsgaard
1888-
Anna Klitsgaard
F:
6 maj 1888
Silkeborg
Ane Nicoline Starke
1844-
Ane Nicoline Starke
F:
1 feb. 1844
Vilslev s. (Jedsted)
Anders Christian Jensen Thestrup
1845-
Anders Christian Jensen Thestrup
F:
23 maj 1845
Almind s. (Vranum)
G:
28 mar. 1873
Skarrild
Johan Gotfred Starke
1846-1847
Johan Gotfred Starke
F:
21 aug. 1846
Vilslev s. (Jedsted)
D:
18 feb. 1847
Vilslev s. (Jedsted)
Dødfødt datter
1848-1848
Dødfødt datter
F:
6 jan. 1848
Vilslev s. (Jedsted)
D:
6 jan. 1848
Vilslev s. (Jedsted)
Dødfødt søn
1849-1849
Dødfødt søn
F:
17 maj 1849
Vilslev s. (Jedsted)
D:
17 maj 1849
Vilslev s. (Jedsted)
Anders Holger Starke
1820-1891
Anders Holger Starke
F:
29 sep. 1820
Varde
D:
10 aug. 1891
Skarrild
Johanne Jensdatter
ca. 1815-
Johanne Jensdatter
F:
ca. 1815
Låstrup s.
G:
22 jan. 1841
Øse
Jens Falck Starke
1822-
Jens Falck Starke
F:
24 mar. 1822
Varde
Birgitte Cathrine Clara Klagenberg
1782-1853
Birgitte Cathrine Clara Klagenberg
F:
1782
D:
16 jun. 1853
Johan Gottlieb Starke
ca. 1778-1852
Johan Gottlieb Starke
F:
ca. 1778
Wittenberg, Sachsen
G:
27 mar. 1818
D:
24 feb. 1852
Lene Margrethe Klagenberg
1813-
Lene Margrethe Klagenberg
F:
1813
Ny s.
Peder Severin Pedersen
ca. 1808-
Peder Severin Pedersen
F:
ca. 1808
G:
15 okt. 1841
Ringkøbing
Johanne Klagenberg
1846-
Johanne Klagenberg
F:
27 mar. 1846
Gørding s. (Tange)
Andreas Carstensen Popp
1853-
Andreas Carstensen Popp
F:
8 aug. 1853
G:
9 nov. 1878
Gørding
Peter Albertin Klagenberg
1848-1900
Peter Albertin Klagenberg
F:
13 okt. 1848
Gørding s. (Tange)
D:
1 jul. 1900
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Truelsine Elisabeth Albertine Røhlck
1849-
Truelsine Elisabeth Albertine Røhlck
F:
31 maj 1849
Ribe
Kjerstine Marie Klagenberg
1851-
Kjerstine Marie Klagenberg
F:
10 mar. 1851
Gørding s. (Tange)
Lene Margrethe Klagenberg
1853-
Lene Margrethe Klagenberg
F:
30 jul. 1853
Gørding s. (Tange)
Niels Kristian Kristensen
1862-
Niels Kristian Kristensen
F:
24 sep. 1862
Ansager
G:
3 dec. 1886
Gørding
Nielsine Christine Klagenberg
1855-1888
Nielsine Christine Klagenberg
F:
16 dec. 1855
Gørding s. (Tange)
D:
1 nov. 1888
Hunderup s. (Hunderup Mark)
Karl Peder Madsen Beck
1863-
Karl Peder Madsen Beck
F:
29 maj 1863
Folby
G:
9 apr. 1887
Hunderup
Niels Christian Klagenberg
1858-
Niels Christian Klagenberg
F:
14 sep. 1858
Gørding s. (Tange)
Frederikke Klagenberg
1862-
Frederikke Klagenberg
F:
19 maj 1862
Gørding s. (Tange)
Holger Klagenberg
1815-1887
Holger Klagenberg
F:
1815
Ny s. (Holmsland)
D:
24 mar. 1887
Gørding s. (Tange)
Ane Nielsdatter
ca. 1817-
Ane Nielsdatter
F:
ca. 1816/17
Åstrup s.
G:
20 okt. 1844
Aastrup
Dorte Kirstine Klagenberg
1818-
Dorte Kirstine Klagenberg
F:
15 okt. 1818
Ny s.
Maren Petersen
1852-
Maren Petersen
F:
7 jul. 1852
Gørding s. (Varho Mark)
Kjersten Marie Petersen
1854-
Kjersten Marie Petersen
F:
2 okt. 1854
Gørding s. (Varho Mark)
Christine Valborg Klagenberg
1889-
Christine Valborg Klagenberg
F:
5 okt. 1889
Varde s. (Varde Nørremark)
Niels Jensen
1883-
Niels Jensen
F:
20 dec. 1883
Varde s. (Varde Vestermark)
G:
18 apr. 1916
Varde
Jens Peder Fridel Klagenberg
1891-
Jens Peder Fridel Klagenberg
F:
15 okt. 1891
Varde
Kirstine Helth Pedersen
1898-
Kirstine Helth Pedersen
F:
2 maj 1898
Varde s. (Varde Søndermark)
G:
25 okt. 1918
Varde
Peter Albertinus Niels Christensen Klagenberg
1856-
Peter Albertinus Niels Christensen Klagenberg
F:
23 mar. 1856
Gørding s. (Varho Mark)
Karen Lauridsen
ca. 1852-
Karen Lauridsen
F:
ca. 1852
Petrea Johanne Kirstine Burkal
1888-
Petrea Johanne Kirstine Burkal
F:
15 mar. 1888
Varde (Varde Nørremark)
Abelone Cathrine Marie Kirstine Klagenberg
1861-
Abelone Cathrine Marie Kirstine Klagenberg
F:
8 okt. 1861
Varde s. (Varde Nørremark)
Søren Pedersen Burkal
1864-
Søren Pedersen Burkal
F:
13 maj 1864
Ovtrup s. (Søvig Hede)
G:
9 nov. 1886
Varde
Christen Hieronymus Friedel Klagenberg
1858-1865
Christen Hieronymus Friedel Klagenberg
F:
13 sep. 1858
Oksby s. (Brordrup)
D:
9 nov. 1865
Varde s. (Varde Nørremark)
Jens Peter Klagenberg
1821-1904
Jens Peter Klagenberg
F:
29 jul. 1821
Ny s. (Nørby)
D:
23 jun. 1904
Varde
Voldborg Nielsdatter
1822-1902
Voldborg Nielsdatter
F:
22 okt. 1822
Holsted s. (Nr. Holsted)
G:
18 dec. 1851
Gørding
D:
25 nov. 1902
Varde
Frederikke Klagenberg
1824-
Frederikke Klagenberg
F:
5 apr. 1824
Hodde s. (Hoddeskov)
Elisabeth Klagenberg
1827-1827
Elisabeth Klagenberg
F:
1 okt. 1827
Guldager s. (Hjerting)
D:
11 okt. 1827
Guldager s. (Hjerting)
Lars Bay Klagenberg
ca. 1829-
Lars Bay Klagenberg
F:
ca. 1829
Peder Albertin Klagenberg
1783-1833
Peder Albertin Klagenberg
F:
1783
D:
18 apr. 1833
Kirsten Marie Nielsdatter
ca. 1794-1870
Kirsten Marie Nielsdatter
F:
ca. 1794
D:
12 okt. 1870
Varde
Jens Nicolaj Valentin Klagenberg
1785-1792
Jens Nicolaj Valentin Klagenberg
F:
1785
D:
1792
Agnes Marie Rønnow Outzen
Jens Falk Rønnow Outzen
Frantz Heinrich Outzen
1852-1932
Frantz Heinrich Outzen
F:
24 feb. 1852
Ringkøbing
D:
26 nov. 1932
Ringkøbing
Marie Rønnow
1858-1886
Marie Rønnow
F:
2 sep. 1858
Rudkøbing
G:
29 maj 1882
Ringkøbing
D:
2 nov. 1886
Ringkøbing
Marie Sophie Outzen
1853-
Marie Sophie Outzen
F:
19 dec. 1853
Ringkøbing
Niels Nielsen Schmidt
ca. 1847-
Niels Nielsen Schmidt
F:
ca. 1847
G:
9 apr. 1879
Ringkøbing
Kirstine Sofie Gravesen
Ellen Margrethe Mølgaard
Ingeborg Mølgaard
Karl Gustav Andersen
Georg Mølgaard
Sofie Magdalene Ingeborg Gravesen
Carl Mølgaard
Jenny Gravesen
Dødfødt datter
Georg Andreas Gravesen
Niels Vejen Larsen
Georg Andreas Vejen Larsen
Jenny Kirstine Gravesen
Jens Vejen Larsen
Christiane Laura Outzen
1855-
Christiane Laura Outzen
F:
31 aug. 1855
Ringkøbing
Georg Andreas Gravesen
1840-1911
Georg Andreas Gravesen
F:
1 aug. 1840
Ringkøbing
G:
4 sep. 1877
Ringkøbing
D:
1 jan. 1911
Ringkøbing
Louise Henriette Severine Outzen
1857-
Louise Henriette Severine Outzen
F:
9 okt. 1857
Ringkøbing
Ida Thomine Outzen
1859-1864
Ida Thomine Outzen
F:
9 sep. 1859
Ringkøbing
D:
27 okt. 1864
Ringkøbing
Louise Outzen Lybecker
1884-1890
Louise Outzen Lybecker
F:
2 sep. 1884
Skjern
D:
7 nov. 1890
Skjern
Sophie Magdalene Outzen
1861-
Sophie Magdalene Outzen
F:
26 okt. 1861
Ringkøbing
Frederik Carl Christian Lybecker
1848-1884
Frederik Carl Christian Lybecker
F:
26 apr. 1848
G:
25 okt. 1883
Ringkøbing
D:
9 dec. 1884
Helge Rauning Buhl
Karen Thomsen
Kirsten Margrethe Buhl
Anna Sofie Buhl
Helga Thøstesen
Mads Buhl
Anna Elisabeth Pedersen
Sophie Magdalene Ingeborg Thøstesen
Magnus Pedersen
1883-1944
Magnus Pedersen
F:
19 jun. 1883
Esbjerg
D:
30 nov. 1944
Jerne s. (Boldesager)
Thomas Falk Andreas Thøstesen
Anna Kathrine Madsen
Hans Hindbo Thøstesen
Metha Vyff Lauridsen
Jens Falk Thøstesen
1892-1920
Jens Falk Thøstesen
F:
17 jul. 1892
Skjern
D:
21 mar. 1920
Bølling s. (Gasdalgård)
Kathrine Methea Christensen Hindbo
1882-1980
Kathrine Methea Christensen Hindbo
F:
26 sep. 1882
Bølling s. (Hindbo)
G:
3 apr. 1917
Bølling
D:
20 feb. 1980
Anna Margrethe Coster Thøstesen
Søren Kirkegaard Asingh
Christian Frøsig Thøstesen
Edvard Nielsen
Louise Outzen Thøstesen
Alfred Nielsen
Thomas Thøstesen
Thomas Thøstesen
G:
13 maj 1887
Skjern
Laurids Bay Outzen
1863-1869
Laurids Bay Outzen
F:
29 sep. 1863
Ringkøbing
D:
13 maj 1869
Ringkøbing
Jens Falk Outzen
1865-1869
Jens Falk Outzen
F:
22 aug. 1865
Ringkøbing
D:
25 apr. 1869
Nr. Nebel s.
Peter Christian Outzen
1868-1868
Peter Christian Outzen
F:
7 maj 1868
Ringkøbing
D:
19 dec. 1868
Ringkøbing
Ida Thomine Outzen
1868-1869
Ida Thomine Outzen
F:
7 maj 1868
Ringkøbing
D:
25 apr. 1869
Ringkøbing
Laura Jensine Petrine Outzen
1870-
Laura Jensine Petrine Outzen
F:
25 jun. 1870
Ringkøbing
Lars Hansen
1861-
Lars Hansen
F:
23 sep. 1861
Husum
G:
11 jan. 1895
Ringkøbing
Jens Falk Outzen
1818-1896
Jens Falk Outzen
F:
19 aug. 1818
D:
1 apr. 1896
Ringkøbing
Ingeborg Sophie Magdalene Hagge
1827-1901
Ingeborg Sophie Magdalene Hagge
F:
6 dec. 1827
G:
6 dec. 1850
Sneum
D:
2 feb. 1901
Esbjerg
Ane Christine Outzen
Christiane Marie Outzen
Peter Eli Larsen
Andrea Outzen
1855-1932
Andrea Outzen
F:
17 jul. 1855
Skjern s. (Engsig)
D:
8 okt. 1932
Vedersø s. (Kirkeby)
Johan Peter Larsen
Peder Christian Larsen
Niels Peder Kristian Outzen
Niels Peder Kristian Outzen
Peter Elisa Outzen
1821-1907
Peter Elisa Outzen
F:
28 mar. 1821
Gammelsogn
D:
31 mar. 1907
Skjern
Ellen Kirstine Nielsdatter
1817-1896
Ellen Kirstine Nielsdatter
F:
12 okt. 1817
Ringkøbing
G:
1 maj 1849
Ringkøbing
D:
8 dec. 1896
Skjern
Lars Bai Jørgensen
1858-1858
Lars Bai Jørgensen
F:
9 aug. 1858
Gammelsogn
D:
27 aug. 1858
Gammelsogn
Christiane Marie Jørgensen
1859-1865
Christiane Marie Jørgensen
F:
9 okt. 1859
Gammelsogn
D:
18 sep. 1865
Gammelsogn
Maren Katrine Jørgensen
1862-1863
Maren Katrine Jørgensen
F:
3 sep. 1862
Gammelsogn
D:
24 mar. 1863
Gammelsogn
Maren Katrine Jørgensen
1864-
Maren Katrine Jørgensen
F:
31 jul. 1864
Gammelsogn
Jens Christian Christiansen
Jørgen Bjerg
1906-1975
Jørgen Bjerg
F:
18 jul. 1906
Gammelsogn
D:
2 jul. 1975
Christine Johanne Søe Plougsgaard
1914-1993
Christine Johanne Søe Plougsgaard
F:
3 mar. 1914
Nysogn
G:
8 maj 1936
Gammelsogn
D:
15 feb. 1993
Vilhelmine Christiane Bjerg
Christian Bjerg
Ejnar Bjerg
Anna Bjerg
Aage Jensen
Asta Bjerg
Peder Bjerg
1866-1960
Peder Bjerg
F:
31 maj 1866
Gammelsogn
D:
29 feb. 1960
Borris (De gamles Hjem)
Maren Jensen
Maren Jensen
G:
19 okt. 1935
Gammelsogn
Vilhelmine Mariane Bjerg
Peter Michael Madsen
Niels Laurids Bjerg
1868-1946
Niels Laurids Bjerg
F:
8 maj 1868
Gammelsogn
D:
15 feb. 1946
Bølling
Christine Søe Christensen
Vilhelmine Erikka Outzen
1825-1907
Vilhelmine Erikka Outzen
F:
7 sep. 1825
Gammelsogn
D:
17 jun. 1907
Gammelsogn s. (Harboegård)
Jørgen Bjerg Pedersen
1827-
Jørgen Bjerg Pedersen
F:
3 feb. 1827
Nysogn s. (Nr. Bandsby)
G:
25 okt. 1857
Christiane Marie Klagenberg
1787-1855
Christiane Marie Klagenberg
F:
1787
D:
20 nov. 1855
Lars Bay Outzen
1786-1829
Lars Bay Outzen
F:
1786
Farup s. (Kærbøl)
G:
26 maj 1817
D:
2 aug. 1829
Gammelsogn
Christiane Marie Bay
1868-1905
Christiane Marie Bay
F:
10 jul. 1868
D:
TIDL. 1905
Christian Frederik Hansen
1845-
Christian Frederik Hansen
F:
27 mar. 1845
Broager
G:
24 dec. 1910
Gammel Sogn
Laurids Bay Nielsen
Peder Christen Nielsen
Peder Anton Nielsen
Niels Peder Nielsen
1869-1901
Niels Peder Nielsen
F:
8 okt. 1869
Gammelsogn
D:
25 maj 1901
Gammelsogn
Marie Magdalene Helt
1871-1941
Marie Magdalene Helt
F:
9 sep. 1871
Nysogn (Kloster)
G:
22 apr. 1897
Gammelsogn
D:
6 jul. 1941
Nysogn s. (Nørby)
Anna Elisabeth Bay
Laurids Kristian Bay
Jenny Kirstine Bay
Ernst Peder Bay
Anne Magdalene Bay
Ole Bay
1872-
Ole Bay
F:
12 feb. 1872
Gammelsogn
Karen Jensen
Cecilie Mattea Bay
1874-1905
Cecilie Mattea Bay
F:
13 nov. 1874
D:
TIDL. 1905
Laurids Bay Outzen Nielsen
1876-
Laurids Bay Outzen Nielsen
F:
27 nov. 1876
Anton Bay
1878-1905
Anton Bay
F:
3 okt. 1878
D:
TIDL. 1905
Mette Nielsen
1881-1969
Mette Nielsen
F:
22 jun. 1881
Gammelsogn
D:
3 nov. 1969
Brejning s. (Spjald (De gamles Hjem))
Anton Madsen
Frederik Helge Bay
1883-1905
Frederik Helge Bay
F:
3 nov. 1883
D:
TIDL. 1905
Lars Bai Outzen Nielsen
1832-1923
Lars Bai Outzen Nielsen
F:
14 jun. 1832
D:
1 dec. 1923
Gammel Sogn
Ane Magdalene Olesen
1839-1923
Ane Magdalene Olesen
F:
4 nov. 1839
Thorsted s. (Nr. Esp)
G:
11 nov. 1866
Gammel Sogn
D:
19 feb. 1923
Gammel Sogn
Niels Pedersen Klegod
Niels Pedersen Klegod
G:
7 feb. 1830
Dødfødt datter
1788-1788
Dødfødt datter
F:
1788
D:
1788
Holger Albertsen Klagenberg
1749-1792
Holger Albertsen Klagenberg
F:
6 okt. 1749
D:
1792
Lene Margrethe Larsdatter Bay
ca. 1750-1788
Lene Margrethe Larsdatter Bay
F:
ca. 1750
G:
12 nov. 1779
D:
16 apr. 1788
Else Helsted
ca. 1744-1800
Else Helsted
F:
ca. 1744
D:
1800
Ølgod s. (Nytorp)
Jeronimus Christopher Klagenberg
1751-1751
Jeronimus Christopher Klagenberg
F:
15 jan. 1751
D:
1751
Anna Christiane Marie Stauning
1791-1842
Anna Christiane Marie Stauning
F:
1 feb. 1791
D:
28 dec. 1842
Sophie Stauning
1792-1834
Sophie Stauning
F:
11 aug. 1792
D:
TIDL. 1834
Kirstine Sophie Klagenberg
1752-1801
Kirstine Sophie Klagenberg
F:
1752
D:
1801
Nicolai Stauning
1752-1810
Nicolai Stauning
F:
1752
G:
12 feb. 1790
D:
1810
Elisabeth Klagenberg
1753-1754
Elisabeth Klagenberg
F:
1753
D:
1754
Peder Klagenberg
1754-1754
Peder Klagenberg
F:
1754
D:
1754
Albert Hinrich Klagenberg
1755-1756
Albert Hinrich Klagenberg
F:
25 dec. 1755
D:
9 jan. 1756
Elisabeth Klagenberg
1758-1819
Elisabeth Klagenberg
F:
16 jun. 1758
D:
4 maj 1819
Laurits Harder Larsen Bay
1743-1778
Laurits Harder Larsen Bay
F:
1743
D:
5 aug. 1778
Lars Harlev Boysen
1781-1846
Lars Harlev Boysen
F:
5 aug. 1781
D:
6 dec. 1846
Cathrine Marie Boysen
1784-1862
Cathrine Marie Boysen
F:
1 jun. 1784
D:
1 nov. 1862
på Nørholm
Anna Christiane Boysen
1786-1786
Anna Christiane Boysen
F:
1 sep. 1786
D:
1786
Jacob Peter Boysen
1735-1814
Jacob Peter Boysen
F:
15 nov. 1735
G:
1780/81
D:
27 maj 1814
Casper Eberhard Klagenberg
1760-1760
Casper Eberhard Klagenberg
F:
1760
D:
1760
Johann Klagenberg
1762-1762
Johann Klagenberg
F:
1762
D:
1762
Ida Sophie Klagenberg
1763-1763
Ida Sophie Klagenberg
F:
10 aug. 1763
D:
1763
Dødfødt søn
1766-1766
Dødfødt søn
F:
1766
D:
1766
Christiane Marie Foss Pedersdtr. Endorph
1726-1788
Christiane Marie Foss Pedersdtr. Endorph
F:
22 apr. 1726
D:
15 jan. 1788
Albert Christopher Hieronymusen Klagenberg
1712-1776
Albert Christopher Hieronymusen Klagenberg
F:
26 jul. 1712
Hamborg
G:
15 apr. 1747
Varde
D:
8 mar. 1776
Dorothea Christine Pedersdatter Endorph
1728-1728
Dorothea Christine Pedersdatter Endorph
F:
4 apr. 1728
D:
28 maj 1728
Anne Christine Busch
ca. 1797-
Anne Christine Busch
F:
ca. 1797
Emil Maturin Busch
ca. 1799-
Emil Maturin Busch
F:
ca. 1799
Hans August Engquist
1877-1921
Hans August Engquist
F:
29 jan. 1877
Berlin
D:
28 okt. 1921
Frederikke Lovise Holm
1875-
Frederikke Lovise Holm
F:
26 feb. 1875
G:
24 okt. 1902
New York
Ida Sophie Jensine Jessen
1845-1914
Ida Sophie Jensine Jessen
F:
8 jun. 1845
Maribo
D:
1914
Carl Christian August Engquist
1840-1913
Carl Christian August Engquist
F:
1840
D:
1913
Mary Augusta Egertha Pilegaard Jessen
1885-
Mary Augusta Egertha Pilegaard Jessen
F:
7 maj 1885
København
Jes Andreas Pilegaard Jessen
1886-
Jes Andreas Pilegaard Jessen
F:
28 jul. 1886
Aalborg
Janne Monrad
1885-
Janne Monrad
F:
13 apr. 1885
Vang, Norge
G:
27 apr. 1912
Vanløse
Ellen Hedemann
1879-
Ellen Hedemann
F:
22 sep. 1879
København
G:
5 feb. 1927
Paul Adolf Pilegaard Jessen
1887-
Paul Adolf Pilegaard Jessen
F:
7 sep. 1887
Aalborg
Jonna Charlotte Pilegaard Jessen
1891-
Jonna Charlotte Pilegaard Jessen
F:
4 aug. 1891
Aarhus
Andreas Carl Pilegaard Jessen
1847-1933
Andreas Carl Pilegaard Jessen
F:
14 jan. 1847
Maribo
D:
17 jul. 1933
København (Militærhospitalet)
Annette Eleonora Charlotte Mourier-Petersen
1861-1919
Annette Eleonora Charlotte Mourier-Petersen
F:
20 apr. 1861
Holbæk s. (Holbækgård)
G:
5 aug. 1884
D:
26 dec. 1919
København (Rigshospitalet)
Emilie Louise Hansen Jessen
1848-1848
Emilie Louise Hansen Jessen
F:
21 nov. 1848
Maribo
D:
6 dec. 1848
Maribo
Julius Carl Vilhelm Jessen
1850-1928
Julius Carl Vilhelm Jessen
F:
10 mar. 1850
Vigsnæs
D:
5 nov. 1928
Rigmor Helga Wøldike
1863-1917
Rigmor Helga Wøldike
F:
5 aug. 1863
G:
22 dec. 1885
Frederiksberg
D:
14 okt. 1917
Augusta Jessen
1884-1957
Augusta Jessen
F:
9 aug. 1884
Testrup s. (Vesterris)
D:
28 nov. 1957
Aarhus
Carl Theodor Hjorth
1879-1949
Carl Theodor Hjorth
F:
11 feb. 1879
Klarup s. (Stranderholm)
G:
5 aug. 1908
Hørby
D:
27 feb. 1949
Hans Eggert Jessen
1887-1955
Hans Eggert Jessen
F:
28 maj 1887
Todbjerg s. (Skårupgård)
D:
2 jun. 1955
København
Karen Margrethe Rostrup Bøgvad
1887-1967
Karen Margrethe Rostrup Bøgvad
F:
10 okt. 1887
Aalborg
G:
28 okt. 1915
København
D:
18 feb. 1967
Frederiksberg
Caroline Christiane Jessen
1892-1932
Caroline Christiane Jessen
F:
13 jan. 1892
Todbjerg s. (Skårupgård)
D:
27 feb. 1932
Hornslet s. (Solgård)
Ida Cathrine Elisabeth Jessen
1894-
Ida Cathrine Elisabeth Jessen
F:
28 feb. 1894
Todbjerg s. (Skårupgård)
Aage Hartvig-Møller
1891-1937
Aage Hartvig-Møller
F:
7 jul. 1891
Følleslev s.
G:
29 aug. 1920
Hornslet
D:
17 feb. 1937
Aarhus
Hans Georg Ludvig Jessen
1852-1933
Hans Georg Ludvig Jessen
F:
26 feb. 1852
Vigsnæs
D:
10 apr. 1933
Hornslet s. (Solgård)
Ernestine Cathrine Elisabeth Carøe
1856-1931
Ernestine Cathrine Elisabeth Carøe
F:
15 feb. 1856
Sulsted s. (Nielsminde)
G:
19 sep. 1883
Ginnerup
D:
25 mar. 1931
Hornslet s. (Solgård)
Elsebeth Plum
1942-1942
Elsebeth Plum
F:
18 nov. 1942
Odense
D:
12 dec. 1942
Flemming Munk Plum
Anne Cathrine Harhoff
1917-1942
Anne Cathrine Harhoff
F:
20 jul. 1917
D:
10 dec. 1942
Claus Munk Plum
Gerda Simonsen
Karsten Munk Plum
1948-1964
Karsten Munk Plum
F:
9 jul. 1948
Brovst
D:
20 mar. 1964
Vadum
Agnes Margrethe Christensen
1906-
Agnes Margrethe Christensen
F:
6 sep. 1906
Adam Bülow-Jacobsen
Birthe Marie Poulsen
Jan Bülow Jacobsen
Dorrit Krarup
Benedikte (Dis) Yvonne Elizabeth Plum
Børge Bülow-Jacobsen
1908-1977
Børge Bülow-Jacobsen
F:
21 apr. 1908
D:
20 dec. 1977
Regitze Gertrude Jessen
1890-1968
Regitze Gertrude Jessen
F:
4 maj 1890
København
D:
29 jun. 1968
Aage Munk Plum
1887-1941
Aage Munk Plum
F:
17 aug. 1887
G:
7 jan. 1914
D:
6 jun. 1941
Benedicte Gyrithe Jessen
1891-
Benedicte Gyrithe Jessen
F:
19 dec. 1891
København
Steen Herman Roosen Voltelen
1890-
Steen Herman Roosen Voltelen
F:
5 jun. 1890
Lendemarke
G:
12 maj 1917
Hans Eggert Emil Jessen
1853-1941
Hans Eggert Emil Jessen
F:
10 dec. 1853
Vigsnæs
D:
13 jan. 1941
Farum s. (Rekreationshjemmet Farumgård)
Gerda Jonsdottir Bjerring Finsen
Gerda Jonsdottir Bjerring Finsen
G:
2 jul. 1889
Carl Gerhard de Lichtenberg
1889-1956
Carl Gerhard de Lichtenberg
F:
17 aug. 1889
Lyngby s. (Lundskovgård)
D:
12 mar. 1956
Dagmar Marie Skaastrup
1893-
Dagmar Marie Skaastrup
F:
31 mar. 1893
Skanderborg
G:
1946
Aarhus
Hans Henrik Jessen de Lichtenberg
1890-1965
Hans Henrik Jessen de Lichtenberg
F:
1 nov. 1890
Lyngby s. (Lundskovgård)
D:
11 jan. 1965
Inger Jacobsen
1897-
Inger Jacobsen
F:
26 maj 1897
Kolding
G:
1919
Kolding
Iver Frederik de Lichtenberg
1892-
Iver Frederik de Lichtenberg
F:
10 sep. 1892
Lyngby s. (Lundskovgård)
Godske Eggert Casper de Lichtenberg
1894-
Godske Eggert Casper de Lichtenberg
F:
7 mar. 1894
Lyngby s. (Lundskovgård)
Agnes Magda Simonsen
1901-
Agnes Magda Simonsen
F:
6 maj 1901
Aarhus
G:
1924
København
Emily Christiane Isidora Jessen
1855-1927
Emily Christiane Isidora Jessen
F:
13 jul. 1855
Vigsnæs
D:
28 jul. 1927
Frederik de Lichtenberg
1850-1915
Frederik de Lichtenberg
F:
28 jan. 1850
Ålsø s. (Hessel)
G:
25 nov. 1888
København
D:
29 mar. 1915
Lyngby s. (Lundskovgård)
Otto Ditlev Laurits Jessen
1857-1858
Otto Ditlev Laurits Jessen
F:
14 jul. 1857
Vigsnæs
D:
16 maj 1858
Vigsnæs
Laurits Peter Jessen
1861-1928
Laurits Peter Jessen
F:
18 jul. 1861
Tågerup
D:
1928
Anna Sophie Cathrine Johanne Marie Seedorff
1867-
Anna Sophie Cathrine Johanne Marie Seedorff
F:
26 feb. 1867
Frederiksberg
G:
29 maj 1896
Aarhus
Fritze Frederikke Augusta Seedorff
1873-
Fritze Frederikke Augusta Seedorff
F:
24 sep. 1873
Aarhus
Egertha Marie Rauch
1823-1894
Egertha Marie Rauch
F:
20 okt. 1823
København
D:
1894
Hans Medor Laurits Jessen
1813-1876
Hans Medor Laurits Jessen
F:
21 sep. 1813
Marienborg ved Vordingborg
G:
26 jul. 1844
København (Holmens k.)
D:
16 jan. 1876
Carl Heinrich Rauch
ca. 1825-
Carl Heinrich Rauch
F:
ca. 1825
Lucrecia Perry
Maria Estela Rauch Vega
1859-
Maria Estela Rauch Vega
F:
1859
Enrique Perry Willis
Enrique Perry Willis
G:
20 jan. 1886
Ludvig Sophus (senere Luis) Rauch
1826-1886
Ludvig Sophus (senere Luis) Rauch
F:
1826
København
D:
27 jan. 1886
Concepción, Chile
Isidora Vega Palma
Gabriela Rauch Godomar
Carlos Rauch Sletting
-1890
Carlos Rauch Sletting
D:
1890
Blanca Julia Godomar Bartholin
Blanca Julia Godomar Bartholin
G:
3 okt. 1888
Lebu
Emil Marius Rauch
1827-1860
Emil Marius Rauch
F:
1827
København
D:
1860
Valparaiso, Chile
Emilie Sletting
-1857
Emilie Sletting
D:
15 jan. 1857
Valparaiso, Chile
Ida Charlotte Busch
1801-1877
Ida Charlotte Busch
F:
1801
København
D:
8 sep. 1877
København
Carl Joseph Rauch
ca. 1792-1858
Carl Joseph Rauch
F:
ca. 1792
G:
30 nov. 1821
København (Frue k.)
D:
31 jul. 1858
København
Helene Smith
1862-
Helene Smith
F:
28 apr. 1862
Farum
Laura Andrea Smith
1864-
Laura Andrea Smith
F:
21 aug. 1864
København (Johs.)
Ellen Margrethe Smith
1866-
Ellen Margrethe Smith
F:
3 feb. 1866
København (Johs.)
Ingeborg Smith
1869-
Ingeborg Smith
F:
27 nov. 1869
København (Johs.)
Johannes Smith
1871-
Johannes Smith
F:
23 apr. 1871
København (Johs.)
Andreas Smith
1873-1873
Andreas Smith
F:
16 feb. 1873
København (Johs.)
D:
14 aug. 1873
København (Johs.)
Henrik Sophus Smith
1831-1900
Henrik Sophus Smith
F:
10 sep. 1831
København
D:
29 jun. 1900
Marie Emilie Jensen
1834-
Marie Emilie Jensen
F:
29 dec. 1834
København
G:
10 maj 1861
Farum
Sophus Frederik Georg Smith
1835-
Sophus Frederik Georg Smith
F:
5 sep. 1835
København
Marie Magdalene Hansen
1853-
Marie Magdalene Hansen
F:
24 maj 1853
G:
28 apr. 1877
Vejlby (Djursland)
Andreas Sandberg
1864-
Andreas Sandberg
F:
8 apr. 1864
Nakskov
Carl Gerhard Sandberg
1866-
Carl Gerhard Sandberg
F:
28 maj 1866
Låsby s. (Kalbygård)
Julius Emil Sandberg
1869-
Julius Emil Sandberg
F:
9 jul. 1869
Låsby s. (Kalbygård)
Laura Frederikke Sandberg
1872-
Laura Frederikke Sandberg
F:
23 maj 1872
Låsby s. (Kalbygård)
Fanny Anna Ida Smith
1837-
Fanny Anna Ida Smith
F:
11 sep. 1837
København
Julius Peter Emil Sandberg
1824-
Julius Peter Emil Sandberg
F:
9 maj 1824
Nakskov
G:
7 nov. 1862
Farum
Ida Conradine Smith
1840-1921
Ida Conradine Smith
F:
10 jan. 1840
København
D:
29 jul. 1921
Frederiksberg
Anton Ludvig Smith
1843-
Anton Ludvig Smith
F:
8 okt. 1843
København
Cecilie Paluda Smith
1845-
Cecilie Paluda Smith
F:
17 aug. 1845
København
Vilhelm Schierbeck
1837-
Vilhelm Schierbeck
F:
12 jan. 1837
Nykøbing F.
G:
7 nov. 1871
København (Frue k.)
Laura Jensine Rasmine Busch
1806-1876
Laura Jensine Rasmine Busch
F:
19 apr. 1806
D:
3 maj 1876
Andreas Niels Christopher Smith
1797-1863
Andreas Niels Christopher Smith
F:
30 apr. 1797
København
G:
3 jun. 1830
København (Frue k.)
D:
7 aug. 1863
Sabine Sophie Endorph
1770-1846
Sabine Sophie Endorph
F:
1770
D:
6 okt. 1846
Peter Georg Busch
ca. 1755-1813
Peter Georg Busch
F:
ca. 1755
D:
1813
Søn
1773-
Søn
F:
FMTL. O. 1772/73
Julius Henrik Endorph
ca. 1775-1830
Julius Henrik Endorph
F:
ca. 1775
D:
1830
Johan Wilhelm Endorph
ca. 1777-1807
Johan Wilhelm Endorph
F:
ca. 1777
D:
1807
Maturin Pedersen Endorph
1733-1802
Maturin Pedersen Endorph
F:
20 dec. 1733
D:
29 jan. 1802
Kirstine Marie Hansen
ca. 1735-1810
Kirstine Marie Hansen
F:
ca. 1735
G:
10 jun. 1769
D:
1810
København
Kirstine Sophie Bornemann
ca. 1690-1779
Kirstine Sophie Bornemann
F:
ca. 1690
D:
29 sep. 1779
Peder Nielsen Endorph
-1743
Peder Nielsen Endorph
D:
2 mar. 1743
Søren Jensen Bornemann
Ida Carstensen