Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Anna Sibylle Smith
1678 - 1761 (83 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Carl Frederik Plum
1761-
Carl Frederik Plum
F:
1761
Antoinette Christiane Frederica Plum
1763-1823
Antoinette Christiane Frederica Plum
F:
1763
D:
8 okt. 1823
Ida Amalie Plum
1765-1765
Ida Amalie Plum
F:
1765
D:
1765
Anne Marie Plum
1768-før 1795
Anne Marie Plum
F:
1768
D:
før 1795
Frederik Plum
1718-1795
Frederik Plum
F:
1718
D:
1795
Charlotte Christiane Margrethe Frobøse
-1806
Charlotte Christiane Margrethe Frobøse
G:
3 dec. 1760
D:
2 mar. 1806
Johanne Birgitte Lorentzen
1816-
Johanne Birgitte Lorentzen
F:
1816
Laura Claudine Frederikke Lorentzen
1818-
Laura Claudine Frederikke Lorentzen
F:
29 dec. 1818
Elisabeth Claudine Plum
1793-1878
Elisabeth Claudine Plum
F:
1 apr. 1793
Vordingborg
D:
3 jan. 1878
København (Frederiks Hospital)
Lorentz Lorentzen
ca. 1786-1830
Lorentz Lorentzen
F:
ca. 1786
G:
ca. 1815
D:
3 jul. 1830
København (Frederiks Hospital)
Andrea Amalie Plum
1794-1797
Andrea Amalie Plum
F:
28 dec. 1794
D:
31 dec. 1797
Ane Petra Plum
1796-SOM BARN
Ane Petra Plum
F:
25 apr. 1796
D:
SOM BARN
Johanne Marie Elisabeth Plum
1827-1892
Johanne Marie Elisabeth Plum
F:
8 feb. 1827
København
D:
5 feb. 1892
København
Peter Andreas Julius Plum
1829-1915
Peter Andreas Julius Plum
F:
19 maj 1829
København
D:
2 mar. 1915
København
Ellen Mathilde Hansen
1836-1913
Ellen Mathilde Hansen
F:
26 okt. 1836
G:
12 feb. 1864
D:
14 jun. 1913
Cecilie Louise Charlotte Plum
1830-1858
Cecilie Louise Charlotte Plum
F:
16 sep. 1830
København
D:
8 maj 1858
København
Christian Frederik Ricard
1830-1908
Christian Frederik Ricard
F:
7 nov. 1830
København (Helligånds s.)
G:
1 maj 1857
Spjellerup
D:
10 jan. 1908
København (Garnisons s.)
Walt Rosenberg
1887-1918
Walt Rosenberg
F:
25 dec. 1887
D:
1918
Ellen Rosenberg
1889-
Ellen Rosenberg
F:
3 sep. 1889
William Walt Rosenberg
1920-2014
William Walt Rosenberg
F:
12 feb. 1920
D:
2014
Iver Rosenberg
1891-1924
Iver Rosenberg
F:
1 jun. 1891
København
D:
2 maj 1924
Frederiksberg (Solbjerg s.)
Else Schrøder
1891-1988
Else Schrøder
F:
29 maj 1891
G:
17 okt. 1915
D:
19 feb. 1988
Peter Andreas Plum Rosenberg
1858-1935
Peter Andreas Plum Rosenberg
F:
28 jul. 1858
København
D:
17 maj 1935
Gentofte
Catharina Wegmann
1851-1899
Catharina Wegmann
F:
19 okt. 1851
Poschiavo, Schweiz
G:
10 nov. 1885
København (Holmens)
D:
2 nov. 1899
Frederiksberg
Inga Rosenberg
1896-
Inga Rosenberg
F:
27 dec. 1896
Agnes Elisabeth Hornemann
1867-1930
Agnes Elisabeth Hornemann
F:
26 mar. 1867
København
G:
1 jun. 1895
Frederiksberg
D:
28 jan. 1930
Frederiksberg
Marie Elisabeth Rosenberg
1859-
Marie Elisabeth Rosenberg
F:
8 okt. 1859
København
Sophie Christine Elisabeth Rosenberg
1861-1940
Sophie Christine Elisabeth Rosenberg
F:
15 maj 1861
København
D:
23 jan. 1940
København
Karl Mantzius
1860-1921
Karl Mantzius
F:
20 feb. 1860
København
G:
7 jun. 1884
København (Holmens)
D:
17 maj 1921
Frederiksberg
Carl Alphonse Walleen-Bornemann
1863-1944
Carl Alphonse Walleen-Bornemann
F:
6 apr. 1863
Gränna
G:
4 jun. 1902
D:
28 nov. 1944
København
Vilhelm Rosenberg
1862-1944
Vilhelm Rosenberg
F:
20 aug. 1862
København (Vor Frelsers s.)
D:
4 jul. 1944
København (Bispebjerg Hosp.)
Charlotte Amalie Mourier
1844-1925
Charlotte Amalie Mourier
F:
20 dec. 1844
Slagelse (Skt. Peders s. (Antvorskov Ladegård)
G:
27 okt. 1886
København (Skt. Stefans s.)
D:
23 apr. 1925
Frederiksberg
Stefan Heger Rosenberg
1918-
Stefan Heger Rosenberg
F:
27 jul. 1918
Poul Mikael Heger Rosenberg
1924-
Poul Mikael Heger Rosenberg
F:
9 mar. 1924
Poul Rosenberg
1892-
Poul Rosenberg
F:
27 okt. 1892
Berlin (Charlottenburg)
Bertha Halby
1893-1976
Bertha Halby
F:
4 jun. 1893
Aarhus (Skt. Pauls)
G:
3 aug. 1917
Hjørring (Skt. Catharina)
D:
11 jun. 1976
Ingeborg Hilda Marguerita Laursen
1906-
Ingeborg Hilda Marguerita Laursen
F:
28 mar. 1906
G:
5 jan. 1938
København (Rådhuset)
Karen Rosenberg
1896-
Karen Rosenberg
F:
14 jun. 1896
Dresden
Holger Engelbrecht Holm
1908-1975
Holger Engelbrecht Holm
F:
12 dec. 1908
København
G:
30 jul. 1932
Køenhavn
D:
19 dec. 1975
Kai Rosenberg
1898-
Kai Rosenberg
F:
15 apr. 1898
Kamma Julie Rosenberg
1903-
Kamma Julie Rosenberg
F:
9 mar. 1903
Julie Gundestrup
1871-
Julie Gundestrup
F:
17 apr. 1871
Odense
G:
28 jan. 1898
Clara Louise Malling Christiansen
1898-
Clara Louise Malling Christiansen
F:
19 jun. 1898
Frederiksberg
G:
21 okt. 1922
Thyra Rosenberg
1863-
Thyra Rosenberg
F:
4 sep. 1863
København (Vor Frelsers s.)
Holger Hermann Clemens Bondrop Hammer
1872-
Holger Hermann Clemens Bondrop Hammer
F:
11 okt. 1872
G:
7 maj 1899
Margrethe Rosenberg
1864-
Margrethe Rosenberg
F:
8 nov. 1864
København (Vor Frelsers s.)
Cecilie Louise Charlotte Rosenberg
1871-
Cecilie Louise Charlotte Rosenberg
F:
3 sep. 1871
Ellen Schiøler
Christian Frederik Treschow
Eiler Theodor Lehn Schiøler
Ursula Valborg Grut
Ursula Valborg Grut
G:
19 jun. 1936
København
Inger Dorethe Schiøler
Aage Lemwigh-Müller
Annette Louise Schiøler
Emil Telmanyi
Emil Telmanyi
G:
1 mar. 1936
Budapest
Birgitte Marie Schiøler
Karl Vilhelm Goos
Erik Aage Westenholz
Erik Aage Westenholz
G:
4 jan. 1936
København
Ingeborg Margrethe Schiøler
Holger Westenholz
Holger Westenholz
G:
10 mar. 1934
København
Charlotte Motzfeld Ernst
Poul David Reichhardt
Henrik Motzfeld Ernst
Arendse Theodoora Schiøler
Robert Motzfeld Ernst
Robert Motzfeld Ernst
G:
5 sep. 1935
København
Ellen Dorothea Henriette Rosenberg
1874-1921
Ellen Dorothea Henriette Rosenberg
F:
21 mar. 1874
København (Skt. Johannes s.)
D:
30 sep. 1921
København
Eiler Theodor Lehn Schiøler
1874-1929
Eiler Theodor Lehn Schiøler
F:
30 okt. 1874
Frederiksberg
G:
3 nov. 1898
København (Citadels s.)
D:
13 aug. 1929
Frederiksberg
Ane Lovise Plum
1833-1874
Ane Lovise Plum
F:
12 jan. 1833
Valløby
D:
20 maj 1874
Carl Frederik Vilhelm Mathildus Rosenberg
1829-1885
Carl Frederik Vilhelm Mathildus Rosenberg
F:
2 jan. 1829
Skanderborg
G:
9 okt. 1857
Spjellerup
D:
3 dec. 1885
København
Peter Andreas Plum
1797-1880
Peter Andreas Plum
F:
15 dec. 1797
D:
17 jan. 1880
Anna Louise Heger
1799-1833
Anna Louise Heger
F:
1799
G:
12 maj 1826
D:
19 jan. 1833
Anton Frederik Plum
1799-1799
Anton Frederik Plum
F:
10 maj 1799
D:
16 maj 1799
Anton Christoffer Rohn Plum
1754-1802
Anton Christoffer Rohn Plum
F:
16 aug. 1754
Korsør
D:
21 okt. 1802
Slagelse
Johanne Cathrine Møller
-1857
Johanne Cathrine Møller
G:
18 maj 1792
D:
17 jan. 1857
Spjellerup
Anne Christiane Plum
1755-1809
Anne Christiane Plum
F:
13 nov. 1755
D:
5 jan. 1809
Frederikke Plum
1757-som barn
Frederikke Plum
F:
1757
D:
som barn
Frederikke Plum
1759-1759
Frederikke Plum
F:
1759
D:
1759
Claudine Amalie Plum
1793-1805
Claudine Amalie Plum
F:
1 jul. 1793
D:
3 jan. 1805
København (Vor Frue s.)
Sophie Plum
1827-
Sophie Plum
F:
8 apr. 1827
Søren Munk Plum
1794-1875
Søren Munk Plum
F:
14 aug. 1794
D:
4 mar. 1875
Anne Julie Paludan-Müller
1802-1861
Anne Julie Paludan-Müller
F:
6 apr. 1802
G:
1826
D:
21 feb. 1861
Horsens (Vor Frelsers s.)
Tabitha Sophie Plum
1795-1856
Tabitha Sophie Plum
F:
24 nov. 1795
D:
12 jul. 1856
Magdalene Barbara Bruun
1821-1901
Magdalene Barbara Bruun
F:
15 jul. 1821
Assens
D:
2 jun. 1901
Mads Pagh Bruun
1809-1884
Mads Pagh Bruun
F:
5 sep. 1809
G:
10 sep. 1840
D:
23 sep. 1884
Marie Sophie Bruun
1823-1849
Marie Sophie Bruun
F:
21 apr. 1823
Assens
D:
24 mar. 1849
Sorø
Georg Simon Jørgensen
1814-1884
Georg Simon Jørgensen
F:
2 okt. 1814
G:
17 aug. 1847
D:
27 feb. 1884
Bertha Frederikke Bruun
1825-1827
Bertha Frederikke Bruun
F:
1 mar. 1825
Assens
D:
4 aug. 1827
Fredericia
Oline Cecilie Plum
1797-1875
Oline Cecilie Plum
F:
18 jan. 1797
Slagelse
D:
25 apr. 1875
Jægergården v. Århus
Søren Wedege Bruun
1794-1826
Søren Wedege Bruun
F:
30 maj 1794
Fredericia
G:
10 jun. 1820
D:
11 nov. 1826
Assens
Ellen Hagemann
1873-1874
Ellen Hagemann
F:
23 nov. 1873
D:
3 nov. 1874
Gustav Arthur Hagemann
1876-1877
Gustav Arthur Hagemann
F:
14 apr. 1876
D:
31 mar. 1877
Gustav Alexander Hagemann
1905-
Gustav Alexander Hagemann
F:
4 sep. 1905
Vera Clemann Rasmussen
Maria Magdalena von Levachoff
Grete Hagemann
Einar Bentzen
1896-
Einar Bentzen
F:
21 nov. 1896
Anne Lise Hagemann
Christian Edward Lembke
1905-
Christian Edward Lembke
F:
16 apr. 1905
Otto Waldemar Hagemann
Karen Dorte Bruun
Gunnar Aage Hagemann
1877-
Gunnar Aage Hagemann
F:
12 dec. 1877
Erna Marie Langballe
1881-
Erna Marie Langballe
F:
31 aug. 1881
G:
26 nov. 1904
Karl Gustav Hagemann Hasselbalch
1907-1942
Karl Gustav Hagemann Hasselbalch
F:
16 sep. 1907
D:
18 okt. 1942
Astrid Sigismunda Pade
Steen Hagemann Hasselbalch
Kirsten Mikkelle Seidenfaden
Ole Bruun Hasselbalch
1911-1914
Ole Bruun Hasselbalch
F:
2 apr. 1911
D:
11 feb. 1914
Anders Spärck Hasselbalch
1913-1929
Anders Spärck Hasselbalch
F:
11 sep. 1913
D:
20 aug. 1929
Hagen Hasselbalch
Birthe Brüel
Iver Hasgemann Hasselbalch
Antonie Sophie Hagemann
1879-
Antonie Sophie Hagemann
F:
18 sep. 1879
Karl Hasselbalch
1874-
Karl Hasselbalch
F:
1 nov. 1874
G:
5 dec. 1906
Ellen Henriette Hagemann
Leif Michael Koefoed
1901-
Leif Michael Koefoed
F:
23 jan. 1901
John Hagemann
Inger Margrethe Saxild Lachmann
Paul Henrik Hagemann
Jørgen Hagemann
1915-1941
Jørgen Hagemann
F:
19 jul. 1915
D:
11 jul. 1941
Paul Olaf Hagemann
1882-
Paul Olaf Hagemann
F:
6 feb. 1882
København
Elisabeth Marie Gammeltoft
1886-1925
Elisabeth Marie Gammeltoft
F:
2 nov. 1886
København
G:
10 sep. 1907
D:
7 jun. 1925
København
Cecilie Ma. (Marguerite) Dalby Rasmussen
1901-1948
Cecilie Ma. (Marguerite) Dalby Rasmussen
F:
8 jun. 1901
Horsens
G:
21 feb. 1930
København (b.v.)
D:
5 feb. 1948
København
Mathilde Bruun
1846-1931
Mathilde Bruun
F:
27 sep. 1846
D:
16 jan. 1931
Gustav Adolf Hagemann
1842-1916
Gustav Adolf Hagemann
F:
16 maj 1842
G:
1 feb. 1873
D:
27 apr. 1916
Sophie Marie Bruun
1847-1891
Sophie Marie Bruun
F:
22 nov. 1847
D:
23 dec. 1891
Gertrud Urban Hansen
1874-1932
Gertrud Urban Hansen
F:
21 maj 1874
D:
25 jul. 1932
Anders Laurits Andresen
1874-1938
Anders Laurits Andresen
F:
27 nov. 1874
G:
25 nov. 1906
D:
11 okt. 1938
Svend Urban Krogh Rasmussen
1901-
Svend Urban Krogh Rasmussen
F:
28 mar. 1901
Thøger Urban Krogh Rasmussen
1902-
Thøger Urban Krogh Rasmussen
F:
31 aug. 1902
Anna Johanne Christiane Johannesen
Henny Krogh Rasmussen
1904-
Henny Krogh Rasmussen
F:
7 dec. 1904
Johannes Christensen
Aase Krogh Rasmussen
1908-1941
Aase Krogh Rasmussen
F:
28 jan. 1908
D:
16 jan. 1941
Hans Bent Bergmann Kyhn
Christine Margrethe Urban Hansen
1875-1927
Christine Margrethe Urban Hansen
F:
17 jul. 1875
D:
6 feb. 1927
Jørgen Ludvig Rasmussen
1866-1944
Jørgen Ludvig Rasmussen
F:
5 jul. 1866
G:
31 maj 1900
D:
16 nov. 1944
Hans Bertel Urban Hansen
1876-
Hans Bertel Urban Hansen
F:
24 okt. 1876
Sophie Maud Urban Hansen
1878-1878
Sophie Maud Urban Hansen
F:
20 mar. 1878
D:
15 jul. 1878
Hull
Emma Maud Urban Hansen
1881-1909
Emma Maud Urban Hansen
F:
13 okt. 1881
D:
25 feb. 1909
Antonie Bruun
1848-1934
Antonie Bruun
F:
26 dec. 1848
D:
27 apr. 1934
Chr. Urban Hansen
1844-1903
Chr. Urban Hansen
F:
16 dec. 1844
G:
18 jul. 1873
D:
20 jan. 1903
Esther Louise Krag
1902-
Esther Louise Krag
F:
8 mar. 1902
Kolding
Paul Christian Bruun Krag
1904-
Paul Christian Bruun Krag
F:
9 nov. 1904
Kolding
Ingrid Anna Berta von Lukowicz
1910-
Ingrid Anna Berta von Lukowicz
F:
17 jul. 1910
St. Petersborg, Rusland
G:
22 jun. 1937
København (Citadelskirken)
Margrethe Magdalene Krag
1906-
Margrethe Magdalene Krag
F:
23 nov. 1906
Kolding
Christian Ernst Krag
1875-1936
Christian Ernst Krag
F:
7 sep. 1875
Hvidbjerg s.
D:
10 jun. 1936
København
Johanne Mikkelsen
1876-
Johanne Mikkelsen
F:
25 nov. 1876
Mariager
G:
14 maj 1901
Odense (Skt. Knuds k.)
Hans Christian Krag Hansen, senere Krag-Hansen
1903-
Hans Christian Krag Hansen, senere Krag-Hansen
F:
20 apr. 1903
Odense
Inger Margrethe Krag Hansen, senere Krag-Hansen
1904-
Inger Margrethe Krag Hansen, senere Krag-Hansen
F:
9 nov. 1904
Odense
Victor Hermansen
1894-1960
Victor Hermansen
F:
21 dec. 1894
Frederiksberg
G:
14 okt. 1930
Odense
D:
9 jun. 1960
Ernst Maurits Krag Hansen
1907-1909
Ernst Maurits Krag Hansen
F:
5 maj 1907
Odense
D:
17 jan. 1909
Odense
Emil Vilhelm Krag Hansen, senere Krag-Hansen
Ellen Larsen
Ellen Louise Krag Hansen, senere Krag-Hansen
1911-
Ellen Louise Krag Hansen, senere Krag-Hansen
F:
29 aug. 1911
Odense
Harry Treschow
Margrethe Vilhelmine Krag
1876-1960
Margrethe Vilhelmine Krag
F:
25 okt. 1876
Hvidbjerg s.
D:
1960
Hans Rasmus Hansen
1873-1946
Hans Rasmus Hansen
F:
17 aug. 1873
Smidstrup
G:
22 apr. 1902
Dreslette
D:
24 aug. 1946
Odense
Mourits Nicolai Krarup
1912-
Mourits Nicolai Krarup
F:
20 jun. 1912
Sæby
Johannes Ove Christian Krarup
1916-
Johannes Ove Christian Krarup
F:
28 feb. 1916
Sæby
Ejnar Valdemar Krarup
1917-
Ejnar Valdemar Krarup
F:
11 mar. 1917
Sæby
Grethe Lillelund Sørensen
1922-
Grethe Lillelund Sørensen
F:
2 aug. 1922
Egvad s.
G:
24 mar. 1951
Silkeborg
Inger Sophie Julie Krag
1880-1947
Inger Sophie Julie Krag
F:
14 jan. 1880
Holstebro
D:
13 aug. 1947
Sæby
Ove Valdemar Krarup
1869-1951
Ove Valdemar Krarup
F:
9 nov. 1869
Bjørnsholm s. (Ranum)
G:
22 apr. 1902
Dreslette
D:
9 mar. 1951
Ellen Magdalene Dam
1911-
Ellen Magdalene Dam
F:
19 nov. 1911
Gislum
Johan Peder Michael Svarre
1912-
Johan Peder Michael Svarre
F:
24 mar. 1912
Odense
G:
28 nov. 1938
København (Skt. Lukas k.)
Margrethe Dam
Arthur Johannes Johnsen
Johannes Seidelin Dam
1915-
Johannes Seidelin Dam
F:
12 jun. 1915
Gislum
Nelly Birgitte Alvilde Larsen
1912-
Nelly Birgitte Alvilde Larsen
F:
31 jan. 1912
Frederiksberg
G:
17 maj 1942
Frederiksberg (Skt. Markus k.)
Marie Louise Dam
Hans Poulsen
Agnes Dam
1920-
Agnes Dam
F:
25 maj 1920
Seest
Louise Mathilde Krag
1884-1942
Louise Mathilde Krag
F:
27 jan. 1884
Assens
D:
14 sep. 1942
Frederiksberg
Peter Marcher Dam
1877-1937
Peter Marcher Dam
F:
4 mar. 1877
Neksø
G:
27 apr. 1910
Dreslette
D:
7 okt. 1937
Charlottenlund
Peter Bartholin Bruun Krag
1889-1889
Peter Bartholin Bruun Krag
F:
4 jul. 1889
Assens
D:
23 jul. 1889
Assens
Magdalene Bruun
1850-1937
Magdalene Bruun
F:
5 jan. 1850
D:
10 feb. 1937
Mauritz Gotthold Ivar Wilhelm Krag
1841-1920
Mauritz Gotthold Ivar Wilhelm Krag
F:
15 okt. 1841
Sdr. Broby
G:
20 jul. 1873
Dreslette
D:
22 dec. 1920
Dreslette
Hans Bertel Bruun
1880-1935
Hans Bertel Bruun
F:
4 maj 1880
D:
23 aug. 1935
Marie Ottilie Servais Jensen
1880-1944
Marie Ottilie Servais Jensen
F:
30 okt. 1880
G:
17 apr. 1915
D:
16 apr. 1944
Einy Margrethe Svenkerud Bruun
Sealey Earl Buck
Hans Bröchner Bruun
Kathleen Elizabeth Wabnitz
Mary Ann Bruun
Frederik William Bruun
Mads Pagh Bruun
1884-
Mads Pagh Bruun
F:
18 sep. 1884
Margrethe Svenkerud
1885-
Margrethe Svenkerud
F:
20 feb. 1885
G:
18 apr. 1912
Grete Bruun Vilstrup
1911-1911
Grete Bruun Vilstrup
F:
5 jun. 1911
D:
17 okt. 1911
Aase Bruun Vilstrup
Ole Just Høffding
Thure Bruun Vilstrup
Grethe Marie Hansen
Anne Marie Bruun Vilstrup
Christen Bloch
Hans Bruun Vilstrup
Talhe Marie Grotum Kindt
Anna Marie Bruun
1886-1957
Anna Marie Bruun
F:
24 feb. 1886
D:
7 jan. 1957
Carl Christian Resen Vilstrup
1881-
Carl Christian Resen Vilstrup
F:
13 sep. 1881
Barløse
G:
11 sep. 1909
Anne Marie Bruun
Alf Otto Constantin Østrup
Urban Hansen Bruun
1887-
Urban Hansen Bruun
F:
22 dec. 1887
Elsebeth Bobjerg
1893-1924
Elsebeth Bobjerg
F:
23 jan. 1893
G:
24 mar. 1913
D:
13 mar. 1924
Hans Brøchner Bruun
1854-1900
Hans Brøchner Bruun
F:
14 feb. 1854
D:
17 sep. 1900
Mathilde Sophie Urban Hansen
1856-
Mathilde Sophie Urban Hansen
F:
28 sep. 1856
G:
30 maj 1879
Jens Brasch Bruun
1856-1927
Jens Brasch Bruun
F:
13 maj 1856
D:
6 jul. 1927
Thora Hansine Petrea Smith
1858-
Thora Hansine Petrea Smith
F:
24 okt. 1858
G:
22 jun. 1883
Bertel Bruun
1820-1894
Bertel Bruun
F:
22 jan. 1820
Fredericia
D:
6 aug. 1894
Margrethe Sophie Frederikke Brasch
1825-1893
Margrethe Sophie Frederikke Brasch
F:
4 okt. 1825
G:
21 aug. 1845
D:
11 sep. 1893
Heinrich Maria Carl Gottlieb von Aulock
1887-1915
Heinrich Maria Carl Gottlieb von Aulock
F:
10 okt. 1887
D:
21 jun. 1915
1. verdenskrig
Franz Maria Silvius Eugen von Aulock
1889-1917
Franz Maria Silvius Eugen von Aulock
F:
21 jan. 1889
D:
2 apr. 1917
1. verdenskrig
Hubertus Maria Viktor von Aulock
1891-
Hubertus Maria Viktor von Aulock
F:
2 okt. 1891
Elisabeth Wolf
1891-
Elisabeth Wolf
F:
10 mar. 1891
G:
10 apr. 1914
Else Johanne Ziersen
Andreas Maria Karl von Aulock
1893-
Andreas Maria Karl von Aulock
F:
23 mar. 1893
Martha Julie Emma Walther
1894-
Martha Julie Emma Walther
F:
12 jun. 1894
G:
24 jan. 1917
Johannes Maria Hyacinth von Aulock
1894-1915
Johannes Maria Hyacinth von Aulock
F:
16 aug. 1894
D:
3 dec. 1915
Karl Anton Maria von Aulock
1897-1917
Karl Anton Maria von Aulock
F:
15 aug. 1897
D:
25 maj 1917
1. verdenskrig
Wilhelm Maria Ernst H. E. L. von Aulock
1900-
Wilhelm Maria Ernst H. E. L. von Aulock
F:
17 sep. 1900
Luise Anna Maria Neugebauer
1904-
Luise Anna Maria Neugebauer
F:
10 feb. 1904
G:
7 nov. 1929
Antonie Marie Schönheyder
1864-
Antonie Marie Schönheyder
F:
21 sep. 1864
Frantz Borgias Maria H.J.H.E. von Aulock
1856-1904
Frantz Borgias Maria H.J.H.E. von Aulock
F:
10 okt. 1856
G:
16 nov. 1886
D:
19 mar. 1904
Johan Edvard Schönheyder
1866-1903
Johan Edvard Schönheyder
F:
14 jan. 1866
D:
13 dec. 1903
Charlotte Wilhelmine Johns
1845-1944
Charlotte Wilhelmine Johns
F:
19 feb. 1845
D:
dec. 1944
Johan Franciscus Gottlieb Schönheyder
1831-1871
Johan Franciscus Gottlieb Schönheyder
F:
6 jun. 1831
G:
15 okt. 1863
D:
4 okt. 1871
Elisabeth Charl. Anna M. von Tschirnhaus
1903-
Elisabeth Charl. Anna M. von Tschirnhaus
F:
24 sep. 1903
Max Joachim Otto Karl W. von Tschirnhaus
Hans Victor Eduard von Tschirnhaus
Hans Heinrich Otto von Tschirnhaus
1870-
Hans Heinrich Otto von Tschirnhaus
F:
3 aug. 1870
Helene von Mayer
1874-
Helene von Mayer
F:
20 okt. 1874
G:
1 okt. 1902
Dorothea Charlotte Marg. von Tschirnhaus
Ehrenfried Walther von Tschirnhaus
Viktor Karl Alexander von Tschirnhaus
1872-
Viktor Karl Alexander von Tschirnhaus
F:
28 jan. 1872
Katharina Johanne Arioni
1892-
Katharina Johanne Arioni
F:
9 mar. 1892
G:
21 apr. 1913
Vally Helene Charlotte von Tschirnhaus
1873-1874
Vally Helene Charlotte von Tschirnhaus
F:
25 apr. 1873
D:
12 maj 1874
Charlotte Elisabeth Holzklau
Gerda Hiltrud Holzklau
NN Buttkus
Martha Hedvig Helene von Tschirnhaus
1876-
Martha Hedvig Helene von Tschirnhaus
F:
24 jan. 1876
Heinrich Adolf Holzklau
1879-1927
Heinrich Adolf Holzklau
F:
18 apr. 1879
G:
23 mar. 1908
D:
29 sep. 1927
Elisabeth Bertha Charl. von Tschirnhaus
1878-
Elisabeth Bertha Charl. von Tschirnhaus
F:
14 mar. 1878
James Albert Liesegang
1878-
James Albert Liesegang
F:
21 apr. 1878
G:
28 dec. 1910
Walther Curt Max von Tschirnhaus
1881-1916
Walther Curt Max von Tschirnhaus
F:
20 mar. 1881
D:
18 jun. 1916
1. verdenskrig
Otto Hugo Julius von Tschirnhaus
1842-1927
Otto Hugo Julius von Tschirnhaus
F:
8 apr. 1842
G:
24 jul. 1869
D:
1 dec. 1927
Hans Egon Achenbach
1895-
Hans Egon Achenbach
F:
3 aug. 1895
Carla Germer
1897-
Carla Germer
F:
12 sep. 1897
G:
28 mar. 1923
Ilse Achenbach
1896-
Ilse Achenbach
F:
1 sep. 1896
Oskar Schmidt-Pizarro
1882-
Oskar Schmidt-Pizarro
F:
30 sep. 1882
G:
16 jun. 1922
Lili Achenbach
1901-
Lili Achenbach
F:
7 jul. 1901
Wulf August Hamann
1892-
Wulf August Hamann
F:
6 apr. 1892
G:
9 dec. 1927
Julius Adolf Erwin Achenbach
1867-
Julius Adolf Erwin Achenbach
F:
4 aug. 1867
Lizzie Lavy
1874-
Lizzie Lavy
F:
8 okt. 1874
G:
29 jun. 1894
Max Heinrich Achenbach
1869-1877
Max Heinrich Achenbach
F:
21 dec. 1869
D:
11 dec. 1877
Edmund Karl Theodor Achenbach
1871-1872
Edmund Karl Theodor Achenbach
F:
24 maj 1871
D:
18 aug. 1872
Carl Alfred Droege
1895-
Carl Alfred Droege
F:
17 okt. 1895
Valeska Schreve
1898-
Valeska Schreve
F:
29 jul. 1898
G:
1 apr. 1922
Paul Oscar Droege
1898-
Paul Oscar Droege
F:
10 jan. 1898
Franz Gerhard Droege
1899-
Franz Gerhard Droege
F:
8 feb. 1899
Hans Joachim Droege
1903-
Hans Joachim Droege
F:
21 nov. 1903
Ruth Stahl
1903-
Ruth Stahl
F:
8 jan. 1903
G:
10 jan. 1930
Antonie Melita Achenbach
1873-
Antonie Melita Achenbach
F:
25 aug. 1873
Francisco Benito Droege
1866-
Francisco Benito Droege
F:
3 dec. 1866
G:
23 aug. 1894
Anneliese Sachse
1901-
Anneliese Sachse
F:
30 maj 1901
Curt Hoffmann
1898-
Curt Hoffmann
F:
24 okt. 1898
G:
30 maj 1925
Irmgard Sachse
1903-
Irmgard Sachse
F:
5 maj 1903
Curt Helmuth Wenck
1896-
Curt Helmuth Wenck
F:
17 mar. 1896
G:
1 sep. 1926
Mary Sophie Henriette Achenbach
1875-1922
Mary Sophie Henriette Achenbach
F:
22 aug. 1875
D:
8 jun. 1922
Benno Max Ernst Hans Sachse
1866-
Benno Max Ernst Hans Sachse
F:
22 sep. 1866
G:
9 jul. 1900
Ingeborg Bruns
Helmuth Bruns
1919-1929
Helmuth Bruns
F:
27 feb. 1919
D:
16 maj 1929
Alice Melanie Achenbach
1888-
Alice Melanie Achenbach
F:
31 aug. 1888
Carl Walther Bruns
1886-
Carl Walther Bruns
F:
31 dec. 1886
G:
17 dec. 1909
Antonie Magdalene Johns
1847-
Antonie Magdalene Johns
F:
13 jan. 1847
Christian Heinrich Julius Achenbach
1835-1907
Christian Heinrich Julius Achenbach
F:
30 jun. 1835
G:
8 maj 1866
D:
11 jan. 1907
Marie Sophie Bruun
1822-1847
Marie Sophie Bruun
F:
22 nov. 1822
Fredericia
D:
26 nov. 1847
Assens
Adolf Johns
1808-1860
Adolf Johns
F:
22 sep. 1808
G:
15 okt. 1841
D:
1 dec. 1860
Anna Christiane Frederikke Bruun Koefoed
1878-
Anna Christiane Frederikke Bruun Koefoed
F:
17 nov. 1878
Rigmor Catharine Bruun Koefoed
1882-1885
Rigmor Catharine Bruun Koefoed
F:
17 jun. 1882
D:
18 maj 1885
Helmer Stub
1905-
Helmer Stub
F:
29 maj 1905
Eileen
Emmy Elisabeth Magdalene Bruun Koefoed
1884-1916
Emmy Elisabeth Magdalene Bruun Koefoed
F:
28 mar. 1884
D:
2 sep. 1916
Aage Jørgen Holger Carl Stub
1879-
Aage Jørgen Holger Carl Stub
F:
16 sep. 1879
G:
29 okt. 1904
Marie Bruun
1854-1919
Marie Bruun
F:
21 jul. 1854
D:
30 jul. 1919
Sophus Konrad Koefoed
1854-
Sophus Konrad Koefoed
F:
3 jun. 1854
G:
31 aug. 1878
Antonie Bruun
1856-1857
Antonie Bruun
F:
9 sep. 1856
D:
6 jan. 1857
Sophie Magdalene Bruun
1862-1932
Sophie Magdalene Bruun
F:
13 jan. 1862
D:
13 jun. 1932
Emmy Frederikke Bruun
1863-1931
Emmy Frederikke Bruun
F:
2 feb. 1863
D:
15 maj 1931
Frederik Plum Bruun
1824-1863
Frederik Plum Bruun
F:
28 nov. 1824
Fredericia
D:
1 feb. 1863
Christiane Bruun
1833-1907
Christiane Bruun
F:
10 jan. 1833
G:
30 jul. 1853
D:
9 mar. 1907
Magdalene Barbara Bruun
1827-1853
Magdalene Barbara Bruun
F:
5 okt. 1827
Assens
D:
27 feb. 1853
Theodor Johns
1820-1907
Theodor Johns
F:
5 jan. 1820
G:
22 maj 1850
D:
14 apr. 1907
Hanne Antonie Bruun
1832-1833
Hanne Antonie Bruun
F:
15 okt. 1832
Assens
D:
18 jul. 1833
Hanne Antonie Jacobine Christiane Plum
1798-1878
Hanne Antonie Jacobine Christiane Plum
F:
17 feb. 1798
Slagelse
D:
19 jan. 1878
København
Hans Brøchner Bruun
1793-1863
Hans Brøchner Bruun
F:
18 jul. 1793
Fredericia
G:
6 jun. 1818
D:
1 apr. 1863
Assens
Caja Henriette Caroline Plum
1799-1849
Caja Henriette Caroline Plum
F:
15 sep. 1799
D:
8 jul. 1849
Frederik Christian Plum
1832-1855
Frederik Christian Plum
F:
22 jun. 1832
Skien
D:
30 sep. 1855
Skien
Claus Petter Lund
Helen Strand
Kirsten Lund
Åmund Åmli
Johan Thode Lund
Ingeborg Margrethe Kruge
Signe Thode Lund
Astri Paulsson
Martin Solnes
Anne Benedicte Paulsson
Matty Cecilie Lund
Ivar Christoffer Paulsson
Signe Dorothea Plum
1883-1945
Signe Dorothea Plum
F:
17 nov. 1883
Kristiania
D:
29 nov. 1945
Frederikshald
Jakob Ager Lund
Jakob Ager Lund
G:
14 maj 1909
Ulf Brænne
Lise Gjerløw Moer
Ragnhild Brænne
Per Arne Larssen
Anne-Sofie Plum
Bjørn Brænne
Gjertrud Plum
Frederik Thorvald Sophus Munk Plum
1885-1971
Frederik Thorvald Sophus Munk Plum
F:
25 jul. 1885
Kristiania
D:
11 jul. 1971
Anne Marie Færden
1988-1973
Anne Marie Færden
F:
19 aug. 1988
G:
4 okt. 1912
D:
3 jan. 1973
Vilhelm Carl Ludvig Plum
1836-1891
Vilhelm Carl Ludvig Plum
F:
4 jul. 1836
Skien
D:
1 sep. 1891
Kristiania
Camilla Bugge
1858-1945
Camilla Bugge
F:
16 jan. 1858
G:
15 okt. 1881
D:
29 mar. 1945
Frederik Plum
1801-1848
Frederik Plum
F:
16 jan. 1801
D:
8 jan. 1848
Nicoline Dorothea Raben
1808-1886
Nicoline Dorothea Raben
F:
21 apr. 1808
G:
1831
D:
28 nov. 1886
Maria Elisabeth Plum
1833-1846
Maria Elisabeth Plum
F:
5 jun. 1833
D:
12 mar. 1846
Ane Ida Emma Josephine Bretteville-Plum
1914-1932
Ane Ida Emma Josephine Bretteville-Plum
F:
17 dec. 1914
D:
3 aug. 1932
Frederik Carl Bretteville Plum
1873-1937
Frederik Carl Bretteville Plum
F:
11 jul. 1873
Assens
D:
8 jan. 1937
Ane Kathrine Hansen
1894-1976
Ane Kathrine Hansen
F:
1 sep. 1894
G:
22 feb. 1914
D:
25 apr. 1976
Thorvald Paul Bretteville Plum
1875-1875
Thorvald Paul Bretteville Plum
F:
12 aug. 1875
D:
6 dec. 1875
Ole Thorvald Bretteville Plum
Gyda Leonharder Madsen
Karsten Kristian Bretteville Plum
Bente Nielsen
Carl Arne Christian Fr. Bretteville Plum
1903-
Carl Arne Christian Fr. Bretteville Plum
F:
21 aug. 1903
Ella Jensine Marie Ehrhorn
Eleonora Josephine Bretteville Plum
Torben Lenzberg
Preben Thorvald Paul Bretteville Plum
1906-2002
Preben Thorvald Paul Bretteville Plum
F:
31 aug. 1906
D:
27 jan. 2002
Dagny Vallentin
1908-1967
Dagny Vallentin
F:
11 jul. 1908
D:
22 feb. 1967
Paul Michael (Miki) Guicheret Plum
Nanette Kiku Guicheret Plum
Monna Plum
Grete Nyeborg
Thorvald Sophus Bretteville Plum
1876-1941
Thorvald Sophus Bretteville Plum
F:
10 okt. 1876
Assens
D:
20 sep. 1941
København
Ingrid Hvenegaard
1878-1952
Ingrid Hvenegaard
F:
7 jul. 1878
G:
12 jul. 1902
D:
5 feb. 1952
Assens
Frederik Plum
1835-1905
Frederik Plum
F:
24 maj 1835
Roslev
D:
22 aug. 1905
Ida Emma Jos. le Normand de Bretteville
1836-1886
Ida Emma Jos. le Normand de Bretteville
F:
14 nov. 1836
G:
25 jul. 1872
D:
25 apr. 1886
Esther Johanne Charlotte Marie Plum
1889-1893
Esther Johanne Charlotte Marie Plum
F:
13 okt. 1889
D:
26 dec. 1893
Andreas Anton Frederik Plum
1892-1892
Andreas Anton Frederik Plum
F:
8 apr. 1892
D:
25 apr. 1892
Daniel Plum
1893-1964
Daniel Plum
F:
19 sep. 1893
D:
6 jul. 1964
Karen Catharine Plum
Peter Michael Käszner
Helle Birgitte Käszner
Morten Johan Nicolai Käszner
Ester Plum Pedersen
Mogens Käszner
Lars Frederik Plum
Lene Charlotte Plum
Paul Ejler Plum
Birgitte Bang Simonsen
Emma Anthonie Plum
1894-1972
Emma Anthonie Plum
F:
4 dec. 1894
Assens
D:
22 dec. 1972
Næstved
Karl Ejlert Johannes Pedersen
1892-1976
Karl Ejlert Johannes Pedersen
F:
14 jan. 1892
G:
28 apr. 1922
D:
31 dec. 1976
Annette Møller, senere Hvenegaard
Johnny Jørgensen, senere Hvenegaard
1952-1985
Johnny Jørgensen, senere Hvenegaard
F:
12 okt. 1952
D:
14 maj 1985
Kim Bjørn Møller, senere Kim Jack Møller Plum
Britta Møller
1957-1957
Britta Møller
F:
25 dec. 1957
Assens
D:
26 dec. 1957
Dødfødt datter
1957-1957
Dødfødt datter
F:
25 dec. 1957
D:
25 dec. 1957
Britta Møller, senere Plum
Anna Catharine Plum
Poul Møller
Karen Mette Larsen
Tine Larsen
Kirsten Ingrid Emma Plum
Kjeld Engel Singer Larsen
Nicolai Plum
Peter Vilhelm Plum
Janne Lise Thostrup
Marie Plum
Eva Plum
Kirsten Kjæmpe-Jensen
Frederik Plum
1896-
Frederik Plum
F:
10 feb. 1896
Astrid Caroline Hvenegaard
1898-
Astrid Caroline Hvenegaard
F:
7 mar. 1898
G:
20 maj 1923
Catharina Vilhelmine Marie Christiansen
1854-før 1923
Catharina Vilhelmine Marie Christiansen
F:
16 nov. 1854
G:
7 dec. 1888
D:
før 1923
Anna Elisabeth (Elisa) Plum
1836-1910
Anna Elisabeth (Elisa) Plum
F:
17 sep. 1836
Roslev
D:
22 feb. 1910
Ordrup
Matthias Frederik Georg Bøgh
1836-1882
Matthias Frederik Georg Bøgh
F:
4 nov. 1836
Skamstrup
G:
8 maj 1870
Gamtofte
D:
31 jan. 1882
Frederiksberg
Oline Tabitha Caja Antonia Plum
1838-1905
Oline Tabitha Caja Antonia Plum
F:
8 maj 1838
D:
16 apr. 1905
Ludvig Blædel Plum
1839-1854
Ludvig Blædel Plum
F:
15 sep. 1839
D:
13 mar. 1854
Jens Johansen
Ulla Nørhave
Hans Henrik Plum Johansen
Anne Marie Richter
Else Munk Plum
1912-
Else Munk Plum
F:
28 jul. 1912
Assens
Einar Fritz Johansen
1907-
Einar Fritz Johansen
F:
3 nov. 1907
G:
21 okt. 1933
Kay Munk Plum
1878-1936
Kay Munk Plum
F:
3 okt. 1878
Assens
D:
22 apr. 1936
Assens
Malvina Thiele
1882-1967
Malvina Thiele
F:
23 okt. 1882
G:
5 apr. 1910
D:
18 nov. 1967
Harald Skovby Plum
1881-1929
Harald Skovby Plum
F:
30 jan. 1881
Assens
D:
24 okt. 1929
Torø ved Assens
Niels Munk Plum
Vibeke Øjvind Jensen
Ole Munk Plum
Inger Margrethe Klein
Marianne Munk Plum
Nils Staffan Wirell
Niels Munk Plum
Ingegjerd Bruhn
Camilla Munk Plum
NN
Per Kølster
Anna Lise Henriksen
Johan Georg Galster
Elisabeth Hasselbalch Harder
Anna Marie Galster
Per Salicath
Karen Johanne Plum
Johan Georg Galster
Hans Viggo Plum
Birgitte Johansen
Bent Salicath
1914-1973
Bent Salicath
F:
17 aug. 1914
D:
1973
Birthe Munk Plum
1918-1952
Birthe Munk Plum
F:
8 maj 1918
D:
9 jun. 1952
Morten Plum
Elisabeth Nielsen
Søren Plum
Tine Arctander
Simon Plum
Pia Hein Schmidt
Mikkel Plum
Harald Plum
Margrethe Wiltrup
Niels Munk Plum
1882-1942
Niels Munk Plum
F:
23 maj 1882
Assens
D:
24 dec. 1942
Hellerup
Hanne Thiele
1882-1963
Hanne Thiele
F:
23 okt. 1882
Nyborg
G:
14 apr. 1908
D:
29 mar. 1963
Gentofte
Niels Munk Plum
1841-1905
Niels Munk Plum
F:
5 mar. 1841
Roslev
D:
25 nov. 1905
Agnes Nicoline Christiane Schouby
1846-1935
Agnes Nicoline Christiane Schouby
F:
18 jan. 1846
Aarhus (Vor Frue)
G:
19 maj 1874
Aarhus (Vor Frue)
D:
11 apr. 1935
Hanne Elisabeth Hvenegaard
Jørgen Andersen
Britta Hvenegaard
Torben Frees Faaborg
Niels Christian Hvenegaard
Vibeke Rønholt
Jørgen Preben Hvenegaard
Gerda Frederiksen
Elisabeth (Lysa) Hvenegaard
Marie Elisabeth Plum
1877-1952
Marie Elisabeth Plum
F:
2 mar. 1877
D:
19 okt. 1952
Preben Brandt Hvenegaard
1885-1946
Preben Brandt Hvenegaard
F:
21 sep. 1885
G:
10 maj 1913
D:
25 okt. 1946
NIels Munk Plum
1878-1959
NIels Munk Plum
F:
13 maj 1878
D:
13 jan. 1959
Dagmar Sophie Kirstine Elisab. Rasmussen
1884-1959
Dagmar Sophie Kirstine Elisab. Rasmussen
F:
13 maj 1884
G:
3 jul. 1920
D:
23 nov. 1959
Inger Margrethe With
Aksel Rossen
Ida Johanne With
Jørn Kjær Knudsen
Henrik Viggo Jesper Peter With
Lis Jensen
Else Camilla With
Ida Marie Hvenegaard
1906-1964
Ida Marie Hvenegaard
F:
9 maj 1906
D:
24 dec. 1964
Viggo Julius With
1889-1954
Viggo Julius With
F:
21 maj 1889
G:
8 nov. 1930
D:
10 apr. 1954
Inge Merete Hvenegaard
Niels Hastrup
Bente Hvenegaard
Knud Lund-Sørensen
Christian Vincent Hvenegaard
Elna Frederiksen
Henrik Hvenegaard
Hanne Malgaard Poulsen
Kristen Hvenegaard
Ejvind Moesgaard
Carl Christian Frederik Vincent Hvenegaard
Ruth Høyrup
1913-
Ruth Høyrup
F:
13 feb. 1913
Århus (fødselsanstalten)
Peter Hvenegaard
1937-
Peter Hvenegaard
F:
25 okt 1937
Dorthe Dahl
1939-
Dorthe Dahl
F:
4 sep. 1939
Anette Hvenegaard
1942-
Anette Hvenegaard
F:
22 jul. 1942
Per Elander Rasmussen
1945-
Per Elander Rasmussen
F:
18 maj 1945
G:
31 maj 1969
Paul Hvenegaard
Else Petersen
1914-1971
Else Petersen
F:
14 dec. 1914
D:
10 okt. 1971
Hans Hvenegaard
Birthe Henssel Nissen
Hanne Nørby Rasmussen
Jens Hvenegaard
Vivian Lyng Magnussen
Birgitte Hvenegaard
Jørgen Christian Dreyer
Anne Birthe Fischer Hansen
Claus Dreyer
Dagmar Hvenegaard
Hans Dreyer
Lotte Hvenegaard
Asger Jensen
Vincent Hvenegaard
Lise Stengaard Hansen
Ida Susanne Hvenegaard
Paul Erik Petersen
Torben Schroll
Erik Hvenegaard
Anne Lise With
Ingeborg Charlotte Plum
1879-1956
Ingeborg Charlotte Plum
F:
20 okt. 1879
Frederiksgave
D:
22 feb. 1956
Odense
Vincent Hvenegaard
1879-1952
Vincent Hvenegaard
F:
19 sep. 1879
G:
28 jul. 1905
D:
20 jan. 1952
Torben Arne Preben Kjølhede
Birgit Nielsen
Anne Lise (Lia) Kjølhede
Kjeld Chorfitzen
Gerda Marie Dagmar Plum
1909-1974
Gerda Marie Dagmar Plum
F:
1 maj 1909
D:
30 mar. 1974
Knud Thorkild Kjølhede
1909-1975
Knud Thorkild Kjølhede
F:
31 mar. 1909
G:
29 jun. 1935
D:
6 jan. 1975
Frederik Christopher Langkilde Plum
1880-1946
Frederik Christopher Langkilde Plum
F:
12 dec. 1880
D:
17 maj 1946
Meta Schrøder
1878-1924
Meta Schrøder
F:
27 okt. 1878
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
5 jun. 1908
D:
6 nov. 1924
Assens
Sinnet Anna Helms
Lars-Olof Liljestrøm
Jørgen Helms
1901-
Jørgen Helms
F:
11 maj 1901
Sylvia Weber
1905-
Sylvia Weber
F:
10 mar. 1905
G:
7 okt. 1927
Kirsten Helms
Erik Helms
Edith Effsen
Edith Effsen
G:
30 jan. 1943
Karen Marie Helms
1903-1904
Karen Marie Helms
F:
16 mar. 1903
D:
5 maj 1904
Ole Kaae
Tove Røndrup
Karen Margrethe Helms
1905-
Karen Margrethe Helms
F:
18 maj 1905
Glostrup
Poul Axel Kaae
1904-
Poul Axel Kaae
F:
4 mar. 1904
Frederiksberg
G:
7 apr. 1935
Hørsholm
Inger Johanne Helms
1908-1909
Inger Johanne Helms
F:
23 maj 1908
D:
24 mar. 1909
Anne Helms
Helge Åndahl
Lise-Lotte Helms
Jørgen Schönfeldt
Margrethe Helms
Mads Holm
Holger Helms
Inger Birgit Neckelmann
Anna Margrethe Plum
1881-1944
Anna Margrethe Plum
F:
8 nov. 1881
D:
16 jul. 1944
København
Holger Helms
1871-1963
Holger Helms
F:
7 maj 1871
København
G:
20 jul. 1900
D:
16 sep. 1963
Dagmar Plum
1883-1927
Dagmar Plum
F:
21 okt. 1883
D:
5 jul. 1927
Emma Plum
1887-1895
Emma Plum
F:
2 jul. 1887
D:
6 maj 1895
Elisabeth Munk Plum
Ole Læssøe Amstrup
Eva Munk Plum
Niels Ulrik Heine
Carl Munk Plum
Ellen Grau
Erik Munk Plum
1922-1923
Erik Munk Plum
F:
22 okt. 1922
D:
15 apr. 1923
Mette Munk Plum
Anne Munk Plum
Claus Plum
Lotte Munk Plum
Jens Munk Plum
Eskild Munk Plum
1924-2011
Eskild Munk Plum
F:
29 maj 1924
Egen s.
D:
10 jun. 2011
fmtl. Sønderborg
Birgit Lindgreen Jørgensen
1930-2011
Birgit Lindgreen Jørgensen
F:
16 okt. 1930
København
G:
2 jul. 1955
København
D:
TIDL. 2011
Karen Elisabeth Plum
Jørgen Munk Plum
Elsebeth Margrethe Lensbøl
Lise Munk Plum
Hanne Munk Plum
Dorte Munk Plum
Inge Lis Hansen
Paul Munk Plum
1928-1928
Paul Munk Plum
F:
2 dec. 1928
D:
10 dec. 1928
Ejnar Munk Plum
1930-1930
Ejnar Munk Plum
F:
21 mar. 1930
D:
24 mar. 1930
Carl Einar Plum
1891-1930
Carl Einar Plum
F:
20 feb. 1891
D:
15 jul. 1930
Astrid Sørensen
1891-1965
Astrid Sørensen
F:
20 aug. 1891
G:
5 jul. 1919
D:
9 aug. 1965
Ingrid Plum
1893-
Ingrid Plum
F:
4 maj 1893
Stig Plum
Mogens Plum Thomsen
Conny Malinowska Hoppe
Michael Munch Thomsen
Lars Munch Thomsen
Anne Maria Thomsen
Karen Margrethe Thomsen
Hans Vilhelm Thomsen
Birthe Munch Christensen
Karen Plum
1896-
Karen Plum
F:
25 apr. 1896
Vilhelm Thomsen
1896-1969
Vilhelm Thomsen
F:
25 aug. 1896
G:
jan. 1924
D:
1 jul. 1969
Ida Johanne Benedicte Plum
1897-1904
Ida Johanne Benedicte Plum
F:
4 jun. 1897
D:
4 feb. 1904
Carl Frederik August Plum
1842-1927
Carl Frederik August Plum
F:
12 jun. 1842
Roslev
D:
23 feb. 1927
Dagmar Edel Christine Langkilde
1853-1911
Dagmar Edel Christine Langkilde
F:
18 maj 1853
G:
2 jun. 1876
D:
17 apr. 1911
Pernille Sode-Pedersen
Hanne Sode-Pedersen
Anders Sode-Pedersen
Bodil Marie Plum
Kaj Sode-Pedersen
Tage Plum
1885-1939
Tage Plum
F:
23 maj 1885
D:
4 mar. 1939
Inger Arnholtz
1896-1974
Inger Arnholtz
F:
1 feb. 1896
G:
17 maj 1918
D:
21 feb. 1974
Margaret Mary Barrow
William John Barrow
Jane Elisabeth Barrow
Richard Thomas Barrow
Betty Margrethe Fox Marriner
William Leslie St. John Barrow
John Eric Marriner
1921-1940
John Eric Marriner
F:
13 mar. 1921
D:
1940
Margrethe Plum
1886-1947
Margrethe Plum
F:
13 aug. 1886
D:
26 feb. 1947
Kenneth Dalrympel Marriner
1885-1976
Kenneth Dalrympel Marriner
F:
21 feb. 1885
G:
12 maj 1914
D:
16 mar. 1976
Annie Plum
Ida Marie Torp Madsen
Bjarne Emborg
Britta Torp Madsen
Göran Eklund
Frants Erik Torp Madsen
Susanne Kristine Torp Madsen
Peter Christian Torp Madsen
Niels Otto Torp Madsen
Kirsten Marie Plum
Peder Torp Madsen
Ulla Holm
Helga Elisa (Lise) Plum
Christian Gunnar Holm
Erik Plum
1887-1958
Erik Plum
F:
28 jun. 1887
København
D:
9 okt. 1958
Skodsborg
Inger Marie Holbek
1895-
Inger Marie Holbek
F:
19 feb. 1895
G:
19 jun. 1917
Søllerød
Kamma Johanne Rasmussen
1922-1922
Kamma Johanne Rasmussen
F:
19 okt. 1922
Kina
D:
21 okt. 1922
Kina
Colin Anthony Mills
Marie Elisabeth Bagger Rasmussen
Reginald Philip Mills
Paul-Michael Plum-Lykkesfeldt
Jens-Ole Plum-Lykkesfeldt
Edith Margrethe Bagger Rasmussen
Kaj Plum-Lykkesfeldt
Ellen Plum
1887-1969
Ellen Plum
F:
28 jun. 1887
København
D:
26 okt. 1969
Gentofte
Johannes Olaf Rasmussen
1881-1952
Johannes Olaf Rasmussen
F:
8 dec. 1881
G:
26 feb. 1921
Kina
D:
20 mar. 1952
Thorvald Plum
1890-1890
Thorvald Plum
F:
21 jan. 1890
D:
21 jan. 1890
Helga Plum
1890-1890
Helga Plum
F:
21 jan. 1890
D:
21 jan. 1890
Peter Plum
Palline Plum
Johannes (Jonas) Plum
1892-1976
Johannes (Jonas) Plum
F:
8 mar. 1892
D:
1976
Henriette Bagger Weis
1905-1954
Henriette Bagger Weis
F:
26 feb. 1905
G:
21 nov. 1933
D:
18 nov. 1954
Thorvald Plum
1844-1923
Thorvald Plum
F:
26 mar. 1844
D:
6 sep. 1923
Helga Actonie Secher
1858-1925
Helga Actonie Secher
F:
1858
G:
10 feb. 1884
D:
1925
Charlotte Pauline Plum
1845-1917
Charlotte Pauline Plum
F:
26 apr. 1845
D:
10 jun. 1917
Peter Rosendahl
1821-1902
Peter Rosendahl
F:
19 jun. 1821
G:
16 maj 1891
D:
31 aug. 1902
Sophus Munk Plum
1907-1908
Sophus Munk Plum
F:
24 dec. 1907
Gentofte
D:
1 mar. 1908
Gentofte
Henrik Madsen Kjølberg
Brita Hedegaard Nielsen
Elisabeth Plum
Svend Eigil Madsen
1905-
Svend Eigil Madsen
F:
29 apr. 1905
Niels-Erik Preben Andreas Oldenburg
Margrethe Cecilie Plum
Gregers Valdemar Andreas Oldenburg
Marianne Augusta Plum
Preben John Andersen
Niels Munk Plum
Karin Friis Madsen
Birgitte Karoli Nielsen
Ole-Christian Munk Plum
Annette Susanne Rasmussen
Lars Munk Plum
Claus Frederik Munk Plum
1913-
Claus Frederik Munk Plum
F:
14 apr. 1913
København (Rigshospitalet)
Ruth Elisabeth Jørgensen
Niels Munk Plum
1880-1957
Niels Munk Plum
F:
19 feb. 1880
D:
10 jul. 1957
Augusta Margrethe Thiele
1885-1964
Augusta Margrethe Thiele
F:
21 feb. 1885
D:
19 jun. 1964
Antonie (Tone) Lauritzen
1906-1977
Antonie (Tone) Lauritzen
F:
7 jun. 1906
København
D:
3 jan. 1977
Eivind Eckbo
1873-
Eivind Eckbo
F:
2 maj 1873
G:
28 apr. 1961
Hans Philip Krogh Lauritzen
Carl Philip Krogh Lauritzen
Grethe Julie Lagoni
Troels Krogh Lauritzen
Marianne Høgsler
Erik Krogh Lauritzen
Mette Hougaard Nielsen
Karen Krogh Lauritzen
Christian Krogh Lauritzen
Antonie Krogh Lauritzen
Erling Krogh Lauritzen
1909-1978
Erling Krogh Lauritzen
F:
30 jan. 1909
København
D:
17 mar. 1978
Else Brandt
Troels Krogh Lauritzen
1911-1918
Troels Krogh Lauritzen
F:
6 aug. 1911
D:
22 nov. 1918
Hans Georg Mengel
Liselotte Antonie Mengel
Niels Viggo Mengel
Esther Krogh Lauritzen
Svend Aage Mengel
1908-1975
Svend Aage Mengel
F:
20 sep. 1908
Odense
D:
13 okt. 1975
Peter Krogh Lauritzen
Charlotte Lauritzen
Angelica Cathrine Lauritzen
Ivar Krogh Lauritzen
Anne Fasting-Hansen
Pernille Lauritzen
Thomas Stabell Lauritzen
Rikke Stabell
Antonie Tabitha Charlotte Plum
1882-1943
Antonie Tabitha Charlotte Plum
F:
8 apr. 1882
København
D:
3 aug. 1943
Tved (Mols)
Hans Viggo Krogh Lauritzen
1879-1967
Hans Viggo Krogh Lauritzen
F:
18 sep. 1879
København
G:
17 aug. 1905
D:
10 nov. 1967
Paul Munk Plum
1883-1934
Paul Munk Plum
F:
23 sep. 1883
D:
24 apr. 1934
Steffen Munk Plum
1941-2006
Steffen Munk Plum
F:
5 sep. 1941
D:
16 nov. 2006
Martha Johnsen
Henrik Munk Plum
Hanne Borch Christensen
Ole Munk Plum
1915-1978
Ole Munk Plum
F:
23 maj 1915
D:
9 jul. 1978
Inger Kirstine Boie Petersen
Pia Liselotte Plum
Edith Camilla Bertelsen
Anette Plum
Torsten Langebæk
Marianne (Jumme) Plum
Jørgen Munk Plum
Ellen Selchau Nielsen
Sophus Munk Plum
1885-1939
Sophus Munk Plum
F:
17 mar. 1885
D:
31 jul. 1939
Bodil Fritze Augusta Saabye
1893-1933
Bodil Fritze Augusta Saabye
F:
29 maj 1893
G:
7 maj 1914
D:
10 nov. 1933
Elsebeth Plum
1942-1942
Elsebeth Plum
F:
18 nov. 1942
Odense
D:
12 dec. 1942
Flemming Munk Plum
Anne Cathrine Harhoff
1917-1942
Anne Cathrine Harhoff
F:
20 jul. 1917
D:
10 dec. 1942
Claus Munk Plum
Gerda Simonsen
Karsten Munk Plum
1948-1964
Karsten Munk Plum
F:
9 jul. 1948
Brovst
D:
20 mar. 1964
Vadum
Agnes Margrethe Christensen
1906-
Agnes Margrethe Christensen
F:
6 sep. 1906
Adam Bülow-Jacobsen
Birthe Marie Poulsen
Jan Bülow Jacobsen
Dorrit Krarup
Benedikte (Dis) Yvonne Elizabeth Plum
Børge Bülow-Jacobsen
1908-1977
Børge Bülow-Jacobsen
F:
21 apr. 1908
D:
20 dec. 1977
Aage Munk Plum
1887-1941
Aage Munk Plum
F:
17 aug. 1887
D:
6 jun. 1941
Regitze Gertrude Jessen
1890-1968
Regitze Gertrude Jessen
F:
4 maj 1890
København
G:
7 jan. 1914
D:
29 jun. 1968
Inger Marie Plum
1889-1965
Inger Marie Plum
F:
9 apr. 1889
D:
2 sep. 1965
Michael Cort Madsen
Helle Loran
Malene Cort Madsen
Birgitte Elisabeth Plum
Palle Cort Madsen
Nicolai Edvard Munk Plum
Henriette Antonie Plum
Peter Munk Plum
1920-1981
Peter Munk Plum
F:
13 nov. 1920
D:
30 jun. 1981
Hilary Margaret Jones
Preben Munk Plum
Carsten Munk Plum
Kirsten Garby
Christen Munk Plum
Irma Reindrup
Lars Munk Plum
1950-1950
Lars Munk Plum
F:
6 nov. 1950
D:
9 nov. 1950
Lars Munk Plum
Søren Munk Plum
Mogens Munk Plum
Lise Kramer-Petersen
Poul Jesper von Holck
Anne Merete von Holck
Carl Flemming von Holck
Ingrid Ebba Dagmar Plum
Erik Flemming von Holck
1920-1977
Erik Flemming von Holck
F:
17 feb. 1920
D:
6 dec. 1977
Marianne Merete Plum
1928-1985
Marianne Merete Plum
F:
11 jan. 1928
D:
16 aug. 1985
Thomas Nicolai Munk Plum
Klaus Munk Plum
Paul Michael (Mads) Munk Plum
Grethe Olsen
Nicolai Thorvald Munk Plum
1890-1963
Nicolai Thorvald Munk Plum
F:
8 sep. 1890
København
D:
8 jan. 1963
Ingrid Dethlefsen
1894-1976
Ingrid Dethlefsen
F:
29 dec. 1894
G:
16 maj 1918
D:
20 feb. 1976
Agathe Plum
1892-1945
Agathe Plum
F:
14 aug. 1892
D:
15 dec. 1945
Charlotte Elisabeth Plum
1893-1953
Charlotte Elisabeth Plum
F:
21 sep. 1893
København (Skt. Jakobs s.)
D:
8 dec. 1953
Vilhelm Otto Madsen
1894-1949
Vilhelm Otto Madsen
F:
19 mar. 1894
Frederiksberg
G:
25 okt. 1922
København (Frue)
D:
18 feb. 1949
Hellerup
Elisabeth Sophie Plum
Sarah Antonie Plum
Jens Julius Munk Plum
Nancy Carolyn Manes
Pamela Marie Plum
James Forsyth
Paul Michael Plum
Christopher Alan Plum
Paul Munk Plum
Ida May McCoy
Frederik Munk Plum
Svend Munk Plum
David Munk Plum
1932-2008
David Munk Plum
F:
5 okt. 1932
Rochester
D:
6 jul. 2008
Mugnano, Italien
Mette Johanne Christensen
Svend Munk Plum
1895-1972
Svend Munk Plum
F:
23 jan. 1895
D:
17 jun. 1972
Phyllis Mabel Winnie
1905-
Phyllis Mabel Winnie
F:
26 apr. 1905
Alton, New York
G:
28 feb. 1925
New York
Christian Wiinholdt Glasius
Dorte Møller
Elisabeth Marianne Glasius
Hans Carsten Nyborg
Poul Henrik Wiinholdt Glasius
Torsten Wiinholdt Glasius
Niels Jacob Wiinholdt Glasius
Antonie Marie Dahl
Poul Wiinholdt Glasius
Troels Finn Germarck
Agnete (Alvilda) Dahl
Finn Germarck
1912-1961
Finn Germarck
F:
28 jul. 1912
D:
20 jun. 1961
Mogens Bjørn
Eva Elisabeth Dahl
Astrid Maria Dahl
Frantz Martin Dahl
Frantz Johannes Dahl
Astrid Elisabeth Rietz
Johan Henrik Dahl
Holger Torsten Dahl
Thomas Christian Dahl
1963-1963
Thomas Christian Dahl
F:
3 jun. 1963
D:
4 jun. 1963
Ellen Margrethe Dahl
Gerd Eva Dahl
Kresten-Erik Dahl
Claus Peter Dahl
Julie Birgitte Dahl
Paul Sophus Dahl
Inger Marie Nørvang Bach
Inger Vibeke Dahl
1934-1967
Inger Vibeke Dahl
F:
26 okt. 1934
D:
11 okt. 1967
Steffen Emil Dahl
Anna Helena Dahl
Niels Uffe Christian Dahl
Marianne Brie Pedersen
Hilda Sloth
Eva Sophie Plum
1897-1957
Eva Sophie Plum
F:
19 aug. 1897
D:
22 sep. 1957
Sejr Torsten Frantz Granzow Dahl
1897-1968
Sejr Torsten Frantz Granzow Dahl
F:
29 aug. 1897
G:
12 jan. 1923
D:
10 jun. 1968
Peter Munk Plum
Thomas Munk Plum
Svend Munk Plum
Birte Margrethe Melner
Niels Oluf Munk Plum
Jens Julius Munk Plum
1899-1968
Jens Julius Munk Plum
F:
18 jan. 1899
København
D:
6 nov. 1968
Ringsted
Bodil Cæcilie Hofman Hansen
1899-1983
Bodil Cæcilie Hofman Hansen
F:
27 dec. 1899
København
G:
21 aug. 1925
Søllerød
D:
11 jun. 1983
Lumby
Anne Plum
Pouline (Lisse) Juhl
1915-2004
Pouline (Lisse) Juhl
F:
26 dec. 1915
G:
14 aug. 1948
D:
2 nov. 2004
Anna Elisabeth Plum
1900-1955
Anna Elisabeth Plum
F:
7 dec. 1900
D:
13 feb. 1955
Maria Christina Camacho
Michael Andrew Camacho
David Nicolai Munk Plum
Barbara Ann Camacho
Stefanie Marie Ahlschwede
Thomas Mark Ahlschwede
Margrethe Louise Plum
William Thomas Ahlschwede
Katherine Caroline Jordan
Peter Alexander Jordan
Andrew Theodore Jordan
Susanne Marie Plum
George Basil Jordan
Mogens Munk Plum
1902-1973
Mogens Munk Plum
F:
18 dec. 1902
D:
8 maj 1973
Dorothea Louise Sulzbach
Sophie Marie Plum
1905-1978
Sophie Marie Plum
F:
20 feb. 1905
D:
13 sep. 1978
Sophus Munk Plum
1847-1904
Sophus Munk Plum
F:
19 aug. 1847
V. Hassing
D:
23 okt. 1904
Anthonie Christine Elisabeth Marie Christiansen
1859-1910
Anthonie Christine Elisabeth Marie Christiansen
F:
5 sep. 1859
G:
11 maj 1879
D:
17 apr. 1910
Marie Sophie Plum
1849-1914
Marie Sophie Plum
F:
2 maj 1849
D:
28 mar. 1914
Henrik Nicolai Plum
1851-1906
Henrik Nicolai Plum
F:
21 sep. 1851
D:
6 maj 1906
Anna Elisabeth Bjerre
1852-1913
Anna Elisabeth Bjerre
F:
28 mar. 1852
G:
6 sep. 1880
D:
28 maj 1913
Theodor Immanuel Paul Ferdinand Plum
1853-1911
Theodor Immanuel Paul Ferdinand Plum
F:
31 maj 1853
D:
2 maj 1911
Niels Munk Plum
1803-1865
Niels Munk Plum
F:
17 aug. 1803
Slagelse
D:
18 aug. 1865
Tårnby
Charlotte Elisabeth Blædel
1811-1893
Charlotte Elisabeth Blædel
F:
16 nov. 1811
G:
18 jun. 1831
D:
5 mar. 1893
Claus Vilhelm Plum
1805-1805
Claus Vilhelm Plum
F:
1805
D:
1805
Niels Vilhelm Sophus Holbek
1857-1937
Niels Vilhelm Sophus Holbek
F:
22 sep. 1857
København
D:
13 nov. 1937
Carl Andreas Jesper Holbek
1859-1942
Carl Andreas Jesper Holbek
F:
5 mar. 1859
Vinderød s. (Arresødal)
D:
24 maj 1942
Maria Delas Mercedes Santasilia Holbek
1896-1930
Maria Delas Mercedes Santasilia Holbek
F:
11 dec. 1896
D:
30 mar. 1930
Antonia (Ninette) Holbek
1898-1966
Antonia (Ninette) Holbek
F:
8 aug. 1898
Bordeaux (Frankrig)
D:
22 aug. 1966
Gert Andreas Erik Holbek
Hanna Margrethe Nielsen
Marianne Nielsen
1941-1999
Marianne Nielsen
F:
11 mar. 1941
D:
10 okt. 1999
John Valdemar Holbek
Maria Louise Catharina Sinding Christensen
Kjeld Holbek
Christiane Henriette Marguerite Lerche Nielsen
Bengt Knud Holbek
1933-1992
Bengt Knud Holbek
F:
1 apr. 1933
Frederiksberg (Vodroffsvej 50 B)
D:
27 aug. 1992
Roholte s. (Hugkrogen)
Bertha Dressel
Betzy Maria Theresa Holbek
1934-1998
Betzy Maria Theresa Holbek
F:
6 okt. 1934
Frederiksberg (Vodroffsvej 50 B)
D:
24 aug. 1998
København
Torben Bang
Claus Holbek
Ina-Merethe Fjording
Nina Marie Louise Holbek
Jan Peter Marie Vinken
1931-2001
Jan Peter Marie Vinken
F:
23 jun. 1931
D:
29 maj 2001
Hans Bruno Holbek
Birgitte Lund
Paul Oscar Holbek
Vibeke Johannesen
Marianne Holbek
Poul Nørgaard
Hans Santasilia Holbek
1899-1981
Hans Santasilia Holbek
F:
24 okt. 1899
Bordeaux (Frankrig)
D:
4 nov. 1981
Sorgenfri
Elsebet Bruun
1905-1985
Elsebet Bruun
F:
30 apr. 1905
Åby s. (Birkelse Gods)
G:
22 nov. 1927
D:
27 okt. 1985
København
Gert (Mario) Holbek
1901-1985
Gert (Mario) Holbek
F:
26 nov. 1901
Bordeaux (Frankrig)
D:
5 mar. 1985
Danmark
Marie Louise Clotilde (Nella) Holbek
1908-1951
Marie Louise Clotilde (Nella) Holbek
F:
6 feb. 1908
Charlottenlund
D:
21 feb. 1951
Gert Holbek
1861-1949
Gert Holbek
F:
1 feb. 1861
Vinderød s. (Arresødal)
D:
17 sep. 1949
København
Teresa Maria Feodora (Nonina) Santasilia
1867-1949
Teresa Maria Feodora (Nonina) Santasilia
F:
13 maj 1867
Firenze
G:
29 jan. 1894
Cadiz (Spanien)
D:
29 apr. 1949
København
Vilhelmine (Mimi) Marie Holbek
1862-1940
Vilhelmine (Mimi) Marie Holbek
F:
1 nov. 1862
Vinderød s. (Arresødal)
D:
15 mar. 1940
Marie Sophie Bentzien
1836-1930
Marie Sophie Bentzien
F:
18 feb. 1836
Kerteminde
D:
13 okt. 1930
Geert Marinus Holbek
1826-1910
Geert Marinus Holbek
F:
18 dec. 1826
Ebeltoft (Elsegaarde)
G:
5 nov. 1856
Asminderød
D:
31 okt. 1910
Frederiksberg (Gl. Kongevej 127)
Henriette Cecilie Bahnson
1858-1951
Henriette Cecilie Bahnson
F:
3 apr. 1858
D:
30 nov. 1951
Antonie Oline Bentzien
1838-1868
Antonie Oline Bentzien
F:
17 mar. 1838
Kerteminde
D:
10 apr. 1868
Frederiksberg
Jesper Jespersen Bahnson
1827-1909
Jesper Jespersen Bahnson
F:
18 nov. 1827
Tårupgård v. Viborg
G:
5 nov. 1856
Asminderød
D:
26 aug. 1909
Frederiksberg
Caja Tabitha Bentzien
1878-
Caja Tabitha Bentzien
F:
7 maj 1878
Ribe (Doms.)
Frederik Vilhelm Bentzien
1845-1879
Frederik Vilhelm Bentzien
F:
5 jul. 1845
Asminderød
D:
21 feb. 1879
Ribe (Doms.)
Elisa Nielsine Gustave Wiedemann
1844-
Elisa Nielsine Gustave Wiedemann
F:
19 sep. 1844
Ebeltoft
G:
5 maj 1874
Marie Sophie Plum
1810-1902
Marie Sophie Plum
F:
17 aug. 1810
D:
1 aug. 1902
Vilhelm Bartholomæus Bentzien
1800-1857
Vilhelm Bartholomæus Bentzien
F:
4 maj 1800
København
G:
4 maj 1835
D:
8 okt. 1857
Frederik Plum
1760-1834
Frederik Plum
F:
12 okt. 1760
Korsør
D:
18 jan. 1834
Odense
Marie Sophie Munk
1765-1829
Marie Sophie Munk
F:
1765
G:
13 jul. 1792
D:
18 feb. 1829
Anna Ditlevine Stentzler
1838-
Anna Ditlevine Stentzler
F:
1838
Emma Antonia Luplau
1811-1883
Emma Antonia Luplau
F:
1811
D:
4 aug. 1883
Ditlev Stentzler
1811-1855
Ditlev Stentzler
F:
1811
D:
13 feb. 1855
Wilhelmine Elisabeth Luplau
1813-
Wilhelmine Elisabeth Luplau
F:
1813
Carl Severin Luplau
1815-
Carl Severin Luplau
F:
1815
Alida Nathalie Luplau
1817-1877
Alida Nathalie Luplau
F:
12 jun. 1817
D:
10 feb. 1877
Helfred Ferdinand Gøtzsche
1822-
Helfred Ferdinand Gøtzsche
F:
20 maj 1822
G:
22 nov. 1850
Ludvig Daniel Frederik Luplau
1819-
Ludvig Daniel Frederik Luplau
F:
1819
Claudine Frederikke Jensine Luplau
1821-
Claudine Frederikke Jensine Luplau
F:
1821
Wilhelm Emil Luplau
1823-1864
Wilhelm Emil Luplau
F:
12 maj 1823
København
D:
22 apr. 1864
Rasmusine Louise Rasmussen
1819-1890
Rasmusine Louise Rasmussen
F:
1819
G:
1858
D:
1890
Claudine Henriette Plum
1790-1846
Claudine Henriette Plum
F:
1790
Korsør
D:
10 jun. 1846
København (Fred.ty.)
Anton Carl Luplau
1784-1852
Anton Carl Luplau
F:
6 feb. 1784
København (Petri)
G:
27 mar. 1811
København (Garnisons)
D:
27 mar. 1852
København (Fred. ty.)
Frederik Plum
1794-1820
Frederik Plum
F:
21 apr. 1794
D:
24 sep. 1820
Wilhelm Plum
1797-1797
Wilhelm Plum
F:
1797
D:
1797
Caroline Amalie Elisabeth Grønvald
1825-
Caroline Amalie Elisabeth Grønvald
F:
18 apr. 1825
København (Holmens s.)
Moreau Peter Severin Jørgen Grønvald
1826-
Moreau Peter Severin Jørgen Grønvald
F:
1826
Carl Frederik Mathias Knud Grønvald
1827-
Carl Frederik Mathias Knud Grønvald
F:
1827
Theodor Napoleon Grønvald
1831-1905
Theodor Napoleon Grønvald
F:
18 jul. 1831
Frederiksberg
D:
29 okt. 1905
København (Bredgade)
Wilhelmine Marie Amalie Plum
1800-1883
Wilhelmine Marie Amalie Plum
F:
23 sep. 1800
København (Garnisons s.)
D:
5 jun. 1883
København
Peter Carl Grønvald
1794-1835
Peter Carl Grønvald
F:
1794
D:
jun. 1835
Jacob Severin Plum
1761-1805
Jacob Severin Plum
F:
1761
Korsør
D:
20 feb. 1805
København
Elisabeth Christine Falck
1766-1850
Elisabeth Christine Falck
F:
20 okt. 1766
Korsør
G:
4 sep. 1789
København
D:
25 sep. 1850
København
Christian Plum
1763-som barn
Christian Plum
F:
1763
D:
som barn
Pouline Frederikke Dorothea Flor. Isert
1789-1789
Pouline Frederikke Dorothea Flor. Isert
F:
17 feb. 1789
D:
18 mar. 1789
Dorothea Elisabeth Plum
1764-1789
Dorothea Elisabeth Plum
F:
1764
D:
25 feb. 1789
Poul Erdmann Isert
1756-1789
Poul Erdmann Isert
F:
1756
G:
3 apr. 1788
D:
21 jan. 1789
Christian Plum
1765-
Christian Plum
F:
1765
Gottlieb Plum
1766-1771
Gottlieb Plum
F:
7 okt. 1766
D:
10 sep. 1771
Peter Andreas Plum
1768-1768
Peter Andreas Plum
F:
1768
D:
2 aug. 1768
Daniel Ditlev Plum
1769-1795
Daniel Ditlev Plum
F:
1769
D:
14 jan. 1795
Claus Plum
1721-1781
Claus Plum
F:
1721
D:
2 feb. 1781
Korsør
Elisabeth Amalie Rohn
1730-1785
Elisabeth Amalie Rohn
F:
27 jun. 1730
G:
19 jun. 1753
D:
25 jul. 1785
Forældre
Jacob Sørensen Smith
NN
Anna Sibylle Smith
1678-1761
Anna Sibylle Smith
F:
1678
D:
22 nov. 1761
Claus Plum
1686-ca. 1742
Claus Plum
F:
1686
D:
ca. 1742