Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Kirsten Hansdatter
ca. 1664 - 1740 (76 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Hans Jepsen
1709-1718
Hans Jepsen
F:
1709
Vodder s. (Birkelev)
D:
1718
Vodder s. (Birkelev)
Ingeborg Ries
1793-
Ingeborg Ries
F:
1793
Gram s. (Kastrup)
Anne Malene Ries
1795-
Anne Malene Ries
F:
1795
Gram s. (Kastrup)
Maren Ries
1796-
Maren Ries
F:
1796
Gram s. (Kastrup)
Anne Kirstine Ries
1799-
Anne Kirstine Ries
F:
1799
Gram s. (Kastrup)
Christen Nissen Ries
1802-
Christen Nissen Ries
F:
1802
Gram s. (Kastrup)
Mette Marie Nisdatter
1765-1819
Mette Marie Nisdatter
F:
1765
Nustrup
D:
25 feb. 1819
Gram s. (Kastrup)
Niels Christensen
1754-1817
Niels Christensen
F:
1754
Gram s. (Kastrup)
G:
26 okt. 1792
Nustrup
D:
2 apr. 1817
Gram s. (Kastrup)
Cathrine Marie Nisdatter
ca. 1768-1771
Cathrine Marie Nisdatter
F:
ca. 1768
Nustrup
D:
1771
Nustrup
Gertrud Marie Nisdatter
1769-
Gertrud Marie Nisdatter
F:
1769
Nustrup
Kirsten Nisdatter
1769-1769
Kirsten Nisdatter
F:
1769
Nustrup
D:
1769
Nustrup
Nis Mikkelsen
1740-
Nis Mikkelsen
F:
O. 1735/40
fmtl. Nustrup s. (Bæk)
Ingeborg Knudsdatter
ca. 1737-1817
Ingeborg Knudsdatter
F:
ca. 1737
D:
14 aug. 1817
Enderupskov
Gunder Marie Andrea Andresen
1905-
Gunder Marie Andrea Andresen
F:
24 aug. 1905
Jegerup s. (Vojens)
Bertha Christine Frieda Petrea Andresen
1907-
Bertha Christine Frieda Petrea Andresen
F:
27 nov. 1907
Sommersted
Hans Eduard Andresen
1909-
Hans Eduard Andresen
F:
17 jan. 1909
Sommersted
Wilhelmine Christine Nowack
Andreas Heinrich Peter Martin Andresen
1910-
Andreas Heinrich Peter Martin Andresen
F:
11 dec. 1910
Sønderborg
Christel Edith Tilli Cecilie Andresen
1913-
Christel Edith Tilli Cecilie Andresen
F:
24 dec. 1913
Sønderborg
Peter Bernsen
Andreas Andresen
Cecilie Berta Maria Pieper
Cecilie Berta Maria Pieper
G:
1 jun. 1905
Gråsten
Marie Kjestine Andresen
Andreas Alfred Andresen
Søren Christian Andresen
Johannes Thorvald Andresen
Gunhild Marie Andresen
Søren Andresen
1879-1962
Søren Andresen
F:
7 jul. 1879
Hammelev s. (Jernhyt)
D:
21 jan. 1962
Gråsten
Kjestine Elisabeth Lorenzen
1882-1940
Kjestine Elisabeth Lorenzen
F:
8 maj 1882
Jegerup s. (Vojens Mark)
G:
6 jan. 1905
Jegerup
D:
19 maj 1940
Gråsten
Hans Andresen
1882-1883
Hans Andresen
F:
27 okt. 1882
Gram
D:
10 mar. 1883
Gram
Hans Andresen
Peter Andresen
Andreas Peter Andresen
1915-1917
Andreas Peter Andresen
F:
28 sep. 1915
Vojens
D:
4 mar. 1917
Vojens
Nis Peter Andresen
1917-1995
Nis Peter Andresen
F:
28 jan. 1917
Vojens
D:
24 sep. 1995
Flensborg
Helene Augusta Minna Tiedemann
Gudrun Andrea Maria Andresen
1919-
Gudrun Andrea Maria Andresen
F:
3 mar. 1919
Vojens
Marius Andresen
1891-1972
Marius Andresen
F:
10 feb. 1891
Nustrup s. (Kolsnap Mark)
D:
13 nov. 1972
Bordesholm
Mette Dorothea Sandholdt
1891-1920
Mette Dorothea Sandholdt
F:
7 aug. 1891
Vedsted s. (Arnitlund)
G:
2 sep. 1913
Vedsted
D:
28 jul. 1920
Assens (tuberkulosehosp.)
Maria Dorothea Kuntz
Christian Andresen
1896-
Christian Andresen
F:
12 jul. 1896
Jegerup s. (Vojens)
Gunder Marie Adamsen
1853-1924
Gunder Marie Adamsen
F:
9 jan. 1853
Ø. Lindet
D:
24 mar. 1924
Vojens
Andreas Andresen
1845-1905
Andreas Andresen
F:
3 dec. 1845
D:
28 apr. 1905
Vojens
Dorthea Marie Adamsen
1855-
Dorthea Marie Adamsen
F:
16 feb. 1855
Rødding s. (Brændstrup)
Anna Cathrine Adamsen
1857-
Anna Cathrine Adamsen
F:
30 jul. 1857
Rødding s. (Brændstrup)
Peter Johansen Adamsen
1859-1860
Peter Johansen Adamsen
F:
26 okt. 1859
Rødding s. (Brændstrup)
D:
29 feb. 1860
Rødding s. (Brændstrup)
Søren Adamsen
1824-1899
Søren Adamsen
F:
20 jul. 1824
Nustrup s. (Skibelund)
D:
23 aug. 1899
Rødding s. (Brændstrup)
Kirsten Marie Jørgensdatter
1826-1861
Kirsten Marie Jørgensdatter
F:
4 maj 1826
Rødding s. (Brændstrup)
G:
21 maj 1852
Ø. Lindet
D:
6 nov. 1861
Rødding s. (Brændstrup)
Dødfødt søn
1863-1863
Dødfødt søn
F:
18 sep. 1863
Rødding s. (Brændstrup)
D:
18 sep. 1863
Rødding s. (Brændstrup)
Søren Adamsen
1896-1896
Søren Adamsen
F:
30 mar. 1896
Rødding s. (Brændstrup)
D:
24 apr. 1896
Rødding s. (Brændstrup)
Søren Christian Adamsen
1897-1969
Søren Christian Adamsen
F:
23 sep. 1897
Rødding s. (Brændstrup)
D:
16 sep. 1969
Gram (Amtssygeh.)
Inge Marie Haugaard
1901-2003
Inge Marie Haugaard
F:
6 sep. 1901
Fole s. (Ny Dysse)
G:
29 nov. 1936
Fole
D:
7 apr. 2003
Rødding s.
Elise Marie Adamsen
1899-1911
Elise Marie Adamsen
F:
14 apr. 1899
Rødding s. (Brændstrup)
D:
18 jul. 1911
Rødding s. (Brændstrup Mark)
Hans Lauridsen Adamsen
1927-1987
Hans Lauridsen Adamsen
F:
23 mar. 1927
Nustrup s. (Gabøl Hede)
D:
11 aug. 1987
Odense
Elisabeth Maren Stenger
1934-
Elisabeth Maren Stenger
F:
26 feb. 1934
Skærbæk s. (Ullerup)
G:
27 maj 1954
Skærbæk
Susanne Kathrine Adamsen
1900-
Susanne Kathrine Adamsen
F:
9 sep. 1900
Rødding s. (Brændstrup Mark)
Anders Johansen Adamsen
1899-
Anders Johansen Adamsen
F:
4 jul. 1899
Nustrup s. (Gabøl Mark)
G:
18 dec. 1925
Nustrup
Anna Helene Rosenberg
1926-
Anna Helene Rosenberg
F:
12 dec. 1926
Rødding s.
Kristian Skovhus Andersen
1920-
Kristian Skovhus Andersen
F:
7 mar. 1920
Århus (Skt. Johannes s.)
G:
18 feb. 1950
Ø. Linnet
Christian Jacob Rosenberg
1925-1926
Christian Jacob Rosenberg
F:
23 dec. 1925
Rødding
D:
14 jan. 1926
Rødding
Ane Marie Adamsen
1902-
Ane Marie Adamsen
F:
10 jan. 1902
Rødding s. (Brændstrup Mark)
Anders Petersen Rosenberg
1891-
Anders Petersen Rosenberg
F:
19 apr. 1891
Oksenvad s. (Ørsted)
G:
9 maj 1924
Rødding (Frimenighedskirken)
Petri Adamsen
1904-1993
Petri Adamsen
F:
31 jan. 1904
Rødding s. (Brændstrup Mark)
D:
18 mar. 1993
Florida, USA
Christian Adamsen
1907-1973
Christian Adamsen
F:
27 apr. 1907
Rødding s. (Brændstrup Mark)
D:
1973
Cuttingville, Vermont, USA
Hester Raymond
1912-1989
Hester Raymond
F:
8 nov. 1912
Vermont, USA
D:
20 nov. 1989
Vermont, USA
Helene Jakobine Adamsen
1908-
Helene Jakobine Adamsen
F:
28 aug. 1908
Rødding s. (Brændstrup Mark)
Jens Steffen Jensen Dahl
1907-
Jens Steffen Jensen Dahl
F:
17 feb. 1907
Jernved s. (Plovstrup)
Jakob Kristian Adamsen
1865-
Jakob Kristian Adamsen
F:
23 feb. 1865
Rødding s. (Brændstrup)
Anne Helene Nielsen
1870-1910
Anne Helene Nielsen
F:
6 apr. 1870
G:
29 jun. 1895
Rødding
D:
16 jan. 1910
Rødding s. (Brændstrup Mark)
Kjestine Margrethe Brink
1873-1940
Kjestine Margrethe Brink
F:
2 sep. 1873
Nustrup s. (Ålkær)
G:
17 apr. 1925
Rødding
D:
7 aug. 1940
Gram (amtssygeh.)
Kirsten Marie Adamsen
1866-
Kirsten Marie Adamsen
F:
7 sep. 1866
Rødding s. (Brændstrup)
Anne Kjestine Adamsen
1868-
Anne Kjestine Adamsen
F:
5 sep. 1868
Rødding s. (Brændstrup)
Søren Christian Adamsen
1896-
Søren Christian Adamsen
F:
18 jul. 1896
Stepping s. (Bjerndrup)
Christian Hansen Adamsen
1900-
Christian Hansen Adamsen
F:
24 apr. 1900
Lintrup s. (Tornum)
Einer Adamsen
1902-
Einer Adamsen
F:
26 jan. 1902
Hjerting
Asmus Adamsen
1904-
Asmus Adamsen
F:
4 maj 1904
Hjerting
Peter Adamsen
1907-
Peter Adamsen
F:
17 sep. 1907
Hjerting
Ellen Marie Adamsen
1911-
Ellen Marie Adamsen
F:
13 feb. 1911
Hjerting
Wladyslav Nowakovski
1907-
Wladyslav Nowakovski
F:
4 jan. 1907
Polen
G:
5 jun. 1938
Hjerting
Else Marie Adamsen
1913-
Else Marie Adamsen
F:
20 nov. 1913
Hjerting
Martin Hansen Petersen
1913-
Martin Hansen Petersen
F:
7 jan. 1913
Agerskov s. (Gammelskov)
G:
13 apr. 1938
Hjerting
Søren Peder Adamsen
1870-1939
Søren Peder Adamsen
F:
5 jul. 1870
Rødding s. (Brændstrup)
D:
8 feb. 1939
Hjerting
Petrea Pauline Clausine Bonde
1871-1920
Petrea Pauline Clausine Bonde
F:
30 jul. 1871
Gram s. (V. Linnet)
G:
14 sep. 1895
Gram
D:
28 feb. 1920
Hjerting
Christian Adamsen
1874-1896
Christian Adamsen
F:
4 sep. 1874
Rødding s. (Brændstrup)
D:
21 maj 1896
Rødding s. (Brændstrup)
Friedrich Søren Cordes
1913-
Friedrich Søren Cordes
F:
8 maj 1913
Rødding s. (Brændstrup)
Else Marie Wilhelmine Cordes
1915-
Else Marie Wilhelmine Cordes
F:
10 mar. 1915
Rødding s. (Brændstrup)
Minna Cordes
1916-
Minna Cordes
F:
30 dec. 1916
Rødding s. (Brændstrup)
Christine Cordes
1919-
Christine Cordes
F:
30 mar. 1919
Rødding s. (Brændstrup)
Ewald Cordes
1918-
Ewald Cordes
F:
7 jan. 1918
Rødding s. (Hindballe)
Caroline Adamsen
1876-1936
Caroline Adamsen
F:
17 sep. 1876
Rødding s. (Brændstrup)
D:
2 maj 1936
Skodborg s. (Gejlager)
Hermann Friedrich Cordes
1881-1963
Hermann Friedrich Cordes
F:
13 feb. 1881
G:
11 maj 1912
Rødding
D:
1963
Else Marie Jacobsen Wind
1833-1895
Else Marie Jacobsen Wind
F:
20 feb. 1833
Rødding s. (Brem)
G:
28 nov. 1862
Rødding
D:
15 mar. 1895
Rødding s. (Brændstrup)
Mikkel Adamsen
1826-
Mikkel Adamsen
F:
27 jun. 1826
Nustrup s. (Gabøl)
Gunder Marie Adamsen
1854-1932
Gunder Marie Adamsen
F:
8 maj 1854
Rødding s. (Brændstrup)
D:
27 feb. 1932
Tinglev s. (Bajstrup)
Hans Christian Nicolaysen
1845-1921
Hans Christian Nicolaysen
F:
14 apr. 1845
Bylderup s. (Sottrup)
G:
27 mar. 1886
Bylderup
D:
23 aug. 1921
Bylderup s. (Bredevad)
Karen Marie Adamsen
1856-1867
Karen Marie Adamsen
F:
3 okt. 1856
Rødding s. (Brændstrup)
D:
24 apr. 1867
Nustrup s. (Gabøl Mark)
Alma Amalie Adamsen
1901-
Alma Amalie Adamsen
F:
4 jan. 1901
Skanderup s. (Nagbøl)
Peter Johansen Adamsen
1861-
Peter Johansen Adamsen
F:
15 mar. 1861
Nustrup s. (Gabøl)
Mathilde Emilie Carlsdotter
1864-
Mathilde Emilie Carlsdotter
F:
5 maj 1864
Nittraby i Blekinge, Sverige
Niels Adamsen
1828-1884
Niels Adamsen
F:
25 okt. 1828
Nustrup s. (Ll. Nustrup)
D:
14 feb. 1884
Nustrup s. (Gabøl Mark)
Maren Svendsen
ca. 1824-1864
Maren Svendsen
F:
ca. 1824
G:
23 feb. 1854
Rødding
D:
3 nov. 1864
Nustrup s. (Gabøl Mark)
Hans Lauridsen Adamsen
1866-1866
Hans Lauridsen Adamsen
F:
4 okt. 1866
Nustrup s. (Gabøl Mark)
D:
27 dec. 1866
Nustrup s. (Gabøl Mark)
Niels Johansen Adamsen
1894-1915
Niels Johansen Adamsen
F:
30 jan. 1894
Nustrup s. (Gabøl Mark)
D:
6 jun. 1915
Moulin
Anne Marie Christine Bonde
1915-
Anne Marie Christine Bonde
F:
13 aug. 1915
Tislund
Hans Iversen Bonde
1917-
Hans Iversen Bonde
F:
7 maj 1917
Tislund
Anne Margrethe Plesner Hansen
Niels Hansen Bonde
1919-
Niels Hansen Bonde
F:
10 mar. 1919
Tislund
Maren Christine Bonde
1921-
Maren Christine Bonde
F:
7 feb. 1921
Tislund
Hansine Cathrine Adamsen
1896-1963
Hansine Cathrine Adamsen
F:
21 aug. 1896
Nustrup s. (Gabøl Mark)
D:
1 okt. 1963
Tislund
Christian Iversen Bonde
20 1869 maj-1956
Christian Iversen Bonde
F:
20 1869 maj
Tislund
D:
17 nov. 1956
Tislund
Hans Lauridsen Adamsen
1927-1987
Hans Lauridsen Adamsen
F:
23 mar. 1927
Nustrup s. (Gabøl Hede)
D:
11 aug. 1987
Odense
Elisabeth Maren Stenger
1934-
Elisabeth Maren Stenger
F:
26 feb. 1934
Skærbæk s. (Ullerup)
G:
27 maj 1954
Skærbæk
Anders Johansen Adamsen
1899-
Anders Johansen Adamsen
F:
4 jul. 1899
Nustrup s. (Gabøl Mark)
Susanne Kathrine Adamsen
1900-
Susanne Kathrine Adamsen
F:
9 sep. 1900
Rødding s. (Brændstrup Mark)
G:
18 dec. 1925
Nustrup
Kristian Johansen Adamsen
1903-
Kristian Johansen Adamsen
F:
12 jul. 1903
Nustrup s. (Gabøl Mark)
Adele Marie Christine Zimmer
1904-
Adele Marie Christine Zimmer
F:
18 sep. 1904
Gram
G:
16 okt. 1932
Rødding
Elise Cathrine Adamsen
1908-
Elise Cathrine Adamsen
F:
8 sep. 1908
Nustrup s. (Gabøl Mark)
Magnus Johansen Adamsen
1910-
Magnus Johansen Adamsen
F:
27 apr. 1910
Nustrup s. (Gabøl Mark)
Siegfried Adamsen
1914-
Siegfried Adamsen
F:
26 aug. 1914
Gram (amtssygeh.)
Marie Elisabeth Möbius
1918-
Marie Elisabeth Möbius
F:
12 apr. 1918
Jels s. (Grønnebæk)
G:
27 nov. 1938
Jels
Hans Laursen Adamsen
1868-1924
Hans Laursen Adamsen
F:
28 sep. 1868
Nustrup s. (Gabøl Mark)
D:
8 feb. 1924
Nustrup s. (Gabøl)
Kjestine Margrethe Brink
1873-1940
Kjestine Margrethe Brink
F:
2 sep. 1873
Nustrup s. (Ålkær)
G:
14 jan. 1893
Nustrup
D:
7 aug. 1940
Gram (amtssygeh.)
Marie Christine Adamsen
1872-1873
Marie Christine Adamsen
F:
9 mar. 1872
Nustrup s. (Gabøl Mark)
D:
7 mar. 1873
Nustrup s. (Gabøl Mark)
Magnus Nielsen Adamsen
1874-1909
Magnus Nielsen Adamsen
F:
29 maj 1874
Nustrup s. (Gabøl Mark)
D:
7 dec. 1909
Nustrup s. (Gabøl Mark)
Else Kathrine Hansdatter
ca. 1832-
Else Kathrine Hansdatter
F:
ca. 1832
G:
10 nov. 1865
Nustrup
Anna Cathrine Adamsen
1831-
Anna Cathrine Adamsen
F:
25 jun. 1831
Nustrup s. (Ll. Nustrup)
Mikkel Adamsen
ca. 1833-1835
Mikkel Adamsen
F:
ca. 1833
D:
8 maj 1835
Nustrup s. (Ll. Nustrup)
Gunder Marie Cathrine Adamsen
1861-1887
Gunder Marie Cathrine Adamsen
F:
20 sep. 1861
Rødding s. (Brændstrup)
D:
29 okt. 1887
Gram (Amtssygeh.)
Dorthea Marie Kathrine Adamsen
1864-
Dorthea Marie Kathrine Adamsen
F:
5 apr. 1864
Nustrup s. (Skibelund Bjerg)
Ane Kathrine Adamsen
1867-
Ane Kathrine Adamsen
F:
25 apr. 1867
Nustrup s. (Skibelund Bjerg)
Martin Henriksen Joenck
1858-
Martin Henriksen Joenck
F:
26 okt. 1858
Fole s. (Mattrup)
Carl Adamsen
1895-1916
Carl Adamsen
F:
12 maj 1895
Nustrup s. (Gabøl)
D:
24 jul. 1916
Romagne (feltlazaret)
Peter Johan Adamsen
1870-
Peter Johan Adamsen
F:
14 apr. 1870
Nustrup s. (Skibelund Bjerg)
Anne Marie Lund
1872-1899
Anne Marie Lund
F:
25 feb. 1872
Nustrup s. (Bæk)
G:
29 dec. 1894
Nustrup
D:
17 jan. 1899
Nustrup s. (Gabøl)
Anne Marie Elsine Adamsen
1901-1902
Anne Marie Elsine Adamsen
F:
11 maj 1901
Nustrup
D:
11 jan. 1902
Nustrup
Dødfødt søn
1905-1905
Dødfødt søn
F:
17 feb. 1905
Nustrup
D:
17 feb. 1905
Nustrup
Dødfødt datter
1907-1907
Dødfødt datter
F:
23 jul. 1907
Gram (Amtssygeh.)
D:
23 jul. 1907
Gram (Amtssygeh.)
Christian Marius Adamsen
1909-
Christian Marius Adamsen
F:
9 jun. 1909
Nustrup
Dødfødt datter
1910-1910
Dødfødt datter
F:
10 nov. 1910
Gram (Amtssygeh.)
D:
10 nov. 1910
Gram (Amtssygeh.)
Marta Cathrine Adamsen
1912-
Marta Cathrine Adamsen
F:
11 mar. 1912
Nustrup
Heinrich Christian Kapitzke
1913-
Heinrich Christian Kapitzke
F:
21 aug. 1913
Hjerndrup
G:
20 aug. 1939
Nustrup
Karla Elsine Adamsen
1917-
Karla Elsine Adamsen
F:
29 jan. 1917
Nustrup
Peter Karl Albert Pedersen
1911-
Peter Karl Albert Pedersen
F:
5 sep. 1911
Jels s.
G:
31 mar. 1936
Nustrup
Elsine Kathrine Schmidt
1875-
Elsine Kathrine Schmidt
F:
17 mar. 1875
Nustrup
Jørgen Johannsen Adamsen
1873-
Jørgen Johannsen Adamsen
F:
20 dec. 1873
Nustrup s. (Skibelund Bjerg)
Carl Adamsen
1835-1876
Carl Adamsen
F:
23 apr. 1835
Nustrup s. (Ll. Nustrup)
D:
9 jan. 1876
Nustrup s. (Skibelund Bjerg)
Martha Cathrine Jørgensdatter
1833-
Martha Cathrine Jørgensdatter
F:
19 jun. 1833
Rødding s. (Brændstrup)
G:
6 dec. 1859
Rødding
Mads Peter Adamsen
1882-
Mads Peter Adamsen
F:
7 sep. 1882
Ensted s. (Sdr. Hostrup)
Anna Cathrine Adamsen
1885-
Anna Cathrine Adamsen
F:
17 jun. 1885
Ensted s. (Sdr. Hostrup)
Lauritz Adamsen
1887-
Lauritz Adamsen
F:
14 sep. 1887
Ensted s. (Sdr. Hostrup)
Peter Paulsen Adamsen
1858-1928
Peter Paulsen Adamsen
F:
25 jul. 1858
Spandet s. (Spandet Mark)
D:
27 maj 1928
Alberta, Canada
Marie Christine Frederiksen
1858-1928
Marie Christine Frederiksen
F:
25 feb. 1858
Ensted s. (Hostrupskov)
D:
27 maj 1928
Alberta, Canada
Marie Christine Adamsen
1885-
Marie Christine Adamsen
F:
10 apr. 1885
Aabenraa
Mads Peter Adamsen
1886-
Mads Peter Adamsen
F:
11 nov. 1886
Aabenraa
Dora Emilie Thora Adamsen
1890-
Dora Emilie Thora Adamsen
F:
18 sep. 1890
Aabenraa s. (Jørgensgård)
Peter Johan Adamsen
1861-
Peter Johan Adamsen
F:
27 jan. 1861
Spandet s. (Spandet Mark)
Inger Marie Maren Knudsen
1863-
Inger Marie Maren Knudsen
F:
24 aug. 1863
Rise s. (Rise Hjarup)
G:
14 nov. 1884
Aabenraa
Gunder Marie Adamsen
1863-1869
Gunder Marie Adamsen
F:
23 sep. 1863
Spandet s. (Spandet Mark)
D:
27 okt. 1869
Spandet s. (Spandet Mark)
Else Marie Adamsen
1865-
Else Marie Adamsen
F:
15 aug. 1865
Spandet s. (Spandet Mark)
Mads Bosen Adamsen
1837-1919
Mads Bosen Adamsen
F:
19 jun. 1837
Nustrup s. (Ll. Nustrup)
D:
12 jan. 1919
Verst s. (Verst Mark)
Else Pedersen
1836-1869
Else Pedersen
F:
11 jun. 1836
Hygum
G:
31 mar. 1858
Spandet
D:
1867/69
Laurine Kirstine Adamsen
1871-1881
Laurine Kirstine Adamsen
F:
14 jun. 1871
Brørup s. (Gerndrup)
D:
4 maj 1881
Lindknud s. (Debel)
Johanne Adamsen
1915-
Johanne Adamsen
F:
6 sep. 1915
Lindknud
Anna Marie Adamsen
1917-1917
Anna Marie Adamsen
F:
27 mar. 1917
Lindknud
D:
14 maj 1917
Lindknud
Anna Adamsen
1918-
Anna Adamsen
F:
26 sep. 1918
Lindknud s. (Vittrup)
Hans Adamsen
1919-
Hans Adamsen
F:
21 okt. 1919
Lindknud s. (Vittrup)
Mary Adamsen
1920-
Mary Adamsen
F:
28 dec. 1920
Lindknud s. (Vittrup)
Clara Elvira Adamsen
1922-
Clara Elvira Adamsen
F:
29 nov. 1922
Anst s. (Gamst Mark)
Peter Ingemann Adamsen
Gunner Christian Adamsen
1872-1944
Gunner Christian Adamsen
F:
21 nov. 1872
Brørup s. (Stilde)
D:
18 feb. 1944
Ribe (Skt. Cathrine s. (Åndssvageanstalten))
Magdalene Vinding
1893-1976
Magdalene Vinding
F:
27 jan. 1893
Brørup s. (Eskelund)
G:
3 nov. 1914
Folding
D:
26 Maj 1976
Toftlund s.
Kristiane Adamsen
1874-1881
Kristiane Adamsen
F:
3 sep. 1874
Lindknud s. (Debel)
D:
12 maj 1881
Lindknud s. (Debel)
Dødfødt søn
1876-1876
Dødfødt søn
F:
17 mar. 1876
Lindknud s. (Debel)
D:
17 mar. 1876
Lindknud s. (Debel)
Laurids Christensen Adamsen
1877-1881
Laurids Christensen Adamsen
F:
5 apr. 1877
Lindknud s. (Debel)
D:
4 maj 1881
Lindknud s. (Debel)
Caroline Christine Adamsen
1879-1881
Caroline Christine Adamsen
F:
9 apr. 1879
Lindknud s. (Debel)
D:
4 maj 1881
Lindknud s. (Debel)
Anna Madsine Adamsen
1906-
Anna Madsine Adamsen
F:
29 mar. 1906
Lindknud s. (Debel)
Mads Nielsen Adamsen
1881-
Mads Nielsen Adamsen
F:
5 jan. 1881
Lindknud s. (Debel)
Gjertrud Marie Kikkenborg
1877-
Gjertrud Marie Kikkenborg
F:
17 apr. 1877
Holsted s. (Treager)
G:
31 maj 1905
Lindknud
Johanne Kristine Adamsen
1908-
Johanne Kristine Adamsen
F:
7 apr. 1908
Rise s. (Store Rise)
Karl Vilhelm Adamsen
1909-
Karl Vilhelm Adamsen
F:
6 apr. 1909
Rise s. (Store Rise)
Laurids Christensen Adamsen
1881-1960
Laurids Christensen Adamsen
F:
21 dec. 1881
Lindknud s. (Debel)
D:
9 aug. 1960
Ærøskøbing (sygeh.)
Hansine Albertsen
1881-1947
Hansine Albertsen
F:
5 apr. 1881
Rise s. på Ærø (Dunkær)
G:
17 mar. 1907
Rise på Ærø
D:
31 dec. 1947
Ærøskøbing (sygeh.)
Elna Adamsen, senere Jepsen
1906-
Elna Adamsen, senere Jepsen
F:
9 mar. 1906
Lindknud
Carl Sofus Ejnar Zilmer
1905-1971
Carl Sofus Ejnar Zilmer
F:
30 jan. 1905
Næstved
G:
5 mar. 1926
Hejls
D:
20 Okt 1971
København
Johanne Kristine Jepsen
1908-
Johanne Kristine Jepsen
F:
6 aug. 1908
Ødis s. (Drenderupgård)
Kristine Marie Jepsen
1910-
Kristine Marie Jepsen
F:
16 maj 1910
Gesten s. (Ravnholt)
Jens Kristian Valdemar Petersen
1903-
Jens Kristian Valdemar Petersen
F:
28 okt. 1903
Tjæreby s. (Basnæs)
G:
14 aug. 1928
Gesten
Mads Boysen Jepsen
1914-
Mads Boysen Jepsen
F:
30 nov. 1914
Verst s. (Verst Mark)
Elna Sophie Petersen
1923-
Elna Sophie Petersen
F:
7 aug. 1923
Gesten
G:
25 feb. 1943
Gesten
Jeppe Houborg Jepsen
1917-
Jeppe Houborg Jepsen
F:
28 okt. 1917
Lejrskov s. (Kisbøl)
Elly Kirstine Jørgensen
1920-
Elly Kirstine Jørgensen
F:
3 apr. 1920
Gesten s. (Røj)
G:
3 nov. 1940
Gesten
Helga Gudrun Jepsen
1919-
Helga Gudrun Jepsen
F:
19 dec. 1919
Egtved s. (Ø. Thorsted)
Peter Christian Schmidt
1915-
Peter Christian Schmidt
F:
30 jan. 1915
Hejls s.
G:
23 nov. 1941
Verst
Christiane Caroline Kirstine Adamsen
1883-1966
Christiane Caroline Kirstine Adamsen
F:
5 nov. 1883
Lindknud s. (Debel)
D:
20 apr. 1966
Verst s. (Verst Mark)
Klaus Jepsen
1884-1963
Klaus Jepsen
F:
20 mar. 1884
Gesten s. (Gesten Mark)
G:
5 nov. 1907
Lindknud
D:
12 dec. 1963
Verst s. (Verst Mark)
Johannes Boesen Vinding
1912-
Johannes Boesen Vinding
F:
30 sep. 1912
Lindknud
Hans Frandsen Vinding
1914-1990
Hans Frandsen Vinding
F:
14 jan. 1914
Lindknud
D:
16 jun. 1990
Andst s.
Helga Jørgensen
Laurine Kirstine Adamsen
1886-
Laurine Kirstine Adamsen
F:
26 apr. 1886
Lindknud s. (Debel)
Frands Hansen Vinding
1884-
Frands Hansen Vinding
F:
10 Okt 1884
Malt s.
G:
30 okt. 1908
Lindknud
Johanne Kirstine Lauridsen
1842-1933
Johanne Kirstine Lauridsen
F:
10 nov. 1842
Bække s. (Asbo)
D:
11 mar. 1933
Lindknud
Gunder Marie Kragh
1801-1838
Gunder Marie Kragh
F:
1801
Lille Nustrup
D:
14 apr. 1838
Lille Nustrup
Peder Johan Adamsen
1800-1871
Peder Johan Adamsen
F:
1800
København
G:
25 okt. 1823
D:
19 aug. 1871
Nustrup s. (Gabøl)
Ane Marie Røtticher Wolters
1864-
Ane Marie Røtticher Wolters
F:
8 feb. 1864
Rødding s. (Brændstrup)
Heinrich Adolf Wolters
1890-
Heinrich Adolf Wolters
F:
21 jun. 1890
Skrave s. (Langetved)
Marie Magdalene Wolters
1894-
Marie Magdalene Wolters
F:
15 okt. 1894
Hjerting s. (Hjertingskov)
Niels Petersen
1882-
Niels Petersen
F:
13 mar. 1882
Skrave s. (Langetved)
G:
28 sep. 1918
Hjerting
Friedrich Heinrich Wolters
1897-
Friedrich Heinrich Wolters
F:
17 jan. 1897
Hjerting s. (Hjertingskov)
Inge Cathrine Lautrup
1902-
Inge Cathrine Lautrup
F:
6 okt. 1902
Lintrup s. (Lintrup Mark)
G:
12 mar. 1931
Hjerting
Anna Dorothea Wolters
1900-
Anna Dorothea Wolters
F:
20 jan. 1900
Hjerting s. (Hjertingskov)
Anders Wolters
1903-
Anders Wolters
F:
6 jan. 1903
Hjerting s. (Hjertingskov)
Bodil Andersen
Johanne Laurine Wolters
1904-
Johanne Laurine Wolters
F:
18 apr. 1904
Hjerting s. (Hjertingskov)
Gustav Iwang
1900-1961
Gustav Iwang
F:
23 jun. 1900
Visby s. (Nørby)
G:
20 jun. 1930
Hjerting
D:
23 okt. 1961
Hjerting
Heinrich Gottfried Røtticher Wolters
1866-1933
Heinrich Gottfried Røtticher Wolters
F:
11 aug. 1866
Rødding s. (Brændstrup)
D:
29 mar. 1933
Hjerting s. (Hjertingskov)
Anna Catharina Martha Lauesen
1865-1929
Anna Catharina Martha Lauesen
F:
25 jul. 1865
Starup s. (Vandling)
G:
8 mar. 1890
Skrave
D:
4 aug. 1929
Hjerting s. (Hjertingskov)
Mads Røtticher Wolters
1868-
Mads Røtticher Wolters
F:
2 jun. 1868
Rødding s. (Brændstrup)
Kjerstine Røtticher Wolters
1870-
Kjerstine Røtticher Wolters
F:
4 apr. 1870
Rødding s. (Brændstrup)
Heinrich Adolf Gottfried Rasmussen
1912-
Heinrich Adolf Gottfried Rasmussen
F:
23 okt. 1912
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Hanne Sophie Røtticher Wolters
1875-
Hanne Sophie Røtticher Wolters
F:
4 jul. 1875
Rødding s. (Brændstrup)
Hans Peter Hansen Rasmussen
1877-
Hans Peter Hansen Rasmussen
F:
6 maj 1877
Vamdrup s. (Hafdrup)
G:
23 aug. 1912
Ø. Linnet
Heinrich Adolph Røtticher Wolters
1835-1902
Heinrich Adolph Røtticher Wolters
F:
5 dec. 1835
Gram s. (Gramgård)
D:
30 mar. 1902
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Ane Dorthea Rosendahl
ca. 1838-1916
Ane Dorthea Rosendahl
F:
ca. 1838
G:
17 apr. 1863
Rødding
D:
27 dec. 1916
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Marie Magdalene Røtticher Wolters
1839-1841
Marie Magdalene Røtticher Wolters
F:
25 mar. 1839
Gram s. (Gramgård)
D:
27 okt. 1841
Gram s. (Gramgård)
Jakob Petersen Bruun
1862-1862
Jakob Petersen Bruun
F:
12 mar. 1862
Rødding s. (Brændstrup)
D:
1 sep. 1862
Rødding s. (Brændstrup)
Jakob Kristiansen Bruun
1864-
Jakob Kristiansen Bruun
F:
14 jun. 1864
Rødding s. (Brændstrup)
Anna Marie Bruun
1866-1866
Anna Marie Bruun
F:
4 jun. 1866
Rødding s. (Brændstrup)
D:
10 jun. 1866
Rødding s. (Brændstrup)
Kirsten Marie bruun
1868-
Kirsten Marie bruun
F:
21 jul. 1868
Rødding s. (Låsled)
Christen Johansen
1869-
Christen Johansen
F:
28 maj 1869
G:
24 mar. 1892
Nustrup
Anne Cathrine Røtticher Wolters
1841-1872
Anne Cathrine Røtticher Wolters
F:
25 jan. 1841
Gram s. (Gramgård)
D:
10 okt. 1872
Højrup s. (Arnum)
Christian Jacobsen Bruun
ca. 1834-
Christian Jacobsen Bruun
F:
ca. 1834
G:
5 dec. 1861
Rødding
Iver Hansen Østergaard
1867-
Iver Hansen Østergaard
F:
20 feb. 1867
Nustrup s. (Gabøl)
Marie Magdalene Østergaard
1899-
Marie Magdalene Østergaard
F:
21 feb. 1899
Nustrup s. (Havgård)
Anne Marie Østergaard
1914-
Anne Marie Østergaard
F:
14 jun. 1914
Nustrup s. (Kolsnap)
Heinrich Gottfried Østergaard
1867-1931
Heinrich Gottfried Østergaard
F:
20 feb. 1867
Nustrup s. (Gabøl)
D:
23 mar. 1931
Nustrup s. (Kolsnap)
Anne Kirstine Kræmer
Marie Magdalene Røtticher Wolters
1843-1868
Marie Magdalene Røtticher Wolters
F:
10 okt. 1843
Gram s. (Gramgård)
D:
25 nov. 1868
Nustrup s. (Gabøl)
Hans Iversen Østergaard
1838-1914
Hans Iversen Østergaard
F:
29 maj 1838
Nustrup s. (Gabøl)
G:
18 jul. 1866
Nustrup
D:
19 mar. 1914
Holt
Anne Marie Kragh
1804-1865
Anne Marie Kragh
F:
29 feb. 1804
Nustrup s. (Ll. Nustrup)
D:
6 feb. 1865
Rødding s. (Brændstrup)
Heinrich Gottfried Røtticher Wolters
ca. 1784-
Heinrich Gottfried Røtticher Wolters
F:
ca. 1784
Hannover
G:
5 aug. 1835
Gram
Karen Kragh
1806-
Karen Kragh
F:
1806
Skibelund
Margrethe Kragh
1809-1811
Margrethe Kragh
F:
1809
Skibelund
D:
2 nov. 1811
Skibelund
Marie Margrethe Kragh
1870-
Marie Margrethe Kragh
F:
25 okt. 1870
Gram s. (Skjoldager)
Johanne Oline Kragh
1873-
Johanne Oline Kragh
F:
3 mar. 1873
Gram s. (Skjoldager)
Gregers Hansen Kragh
1875-1879
Gregers Hansen Kragh
F:
30 aug. 1875
Gram s. (Skjoldager)
D:
15 jan. 1879
Nustrup s. (Skibelund Bjerg)
Margrethe Kragh
1881-
Margrethe Kragh
F:
16 maj 1881
Nustrup s. (Skibelund)
Hans Gregersen Kragh
1838-1886
Hans Gregersen Kragh
F:
30 mar. 1838
Nustrup s. (Skibelund)
D:
13 apr. 1886
Nustrup s. (Skibelund Bjerg)
Anne Dixen
ca. 1844-
Anne Dixen
F:
ca. 1844
G:
11 nov. 1869
Gram
Ingeborg Lovine Anne Kathrine Dahl
1868-
Ingeborg Lovine Anne Kathrine Dahl
F:
13 jul. 1868
Nustrup
Marie Kathrine Margrethe Dahl
1869-1869
Marie Kathrine Margrethe Dahl
F:
18 sep. 1869
Nustrup
D:
3 okt. 1869
Nustrup
Christen Jensen Gorrisen Dahl
1870-
Christen Jensen Gorrisen Dahl
F:
10 okt. 1870
Nustrup
Heinrich Jakobsen Dahl
1872-1872
Heinrich Jakobsen Dahl
F:
3 jan. 1872
Nustrup
D:
19 jul. 1872
Nustrup
Karsten Renzius Dahl
1897-
Karsten Renzius Dahl
F:
5 sep. 1897
Nustrup
Heinrich Iversen Dahl
1908-
Heinrich Iversen Dahl
F:
1 jan. 1908
Ø. Linnet
Heinrich Jakobsen Dahl
1873-
Heinrich Jakobsen Dahl
F:
24 jul. 1873
Nustrup
Gunder Kirstine Iversen
ca. 1873-1908
Gunder Kirstine Iversen
F:
ca. 1873
D:
11 feb. 1908
Ø. Lindet
Aage Boysen Dahl
1912-
Aage Boysen Dahl
F:
21 jul. 1912
Ø. Linnet
Helene Marie Dinesen
1928-
Helene Marie Dinesen
F:
25 mar. 1928
Vilstrup s. (Ø. Vilstrup)
G:
27 okt. 1946
Ø. Linnet
Thyre Boysen Dahl
1914-
Thyre Boysen Dahl
F:
3 aug. 1914
Ø. Linnet
Johannes Juhl
1914-
Johannes Juhl
F:
4 dec. 1914
Skrave s. (Langetved)
G:
28 nov. 1942
Ø. Linnet
Gunder Kirstine Boysen
1876-1963
Gunder Kirstine Boysen
F:
30 dec. 1876
G:
15 jul. 1911
Ø. Linnet
D:
7 jun. 1963
Ø. Lindet
Vigar (Vigo) Magnus Gregersen Dahl
1875-1949
Vigar (Vigo) Magnus Gregersen Dahl
F:
1 maj 1875
Nustrup
D:
30 sep. 1949
Gram
Petrine Caroline Fisker
1879-1907
Petrine Caroline Fisker
F:
19 jun. 1879
Branderup
G:
6 nov. 1903
Fole
D:
23 maj 1907
Gram
Abelline Katrine Dahl
1911-
Abelline Katrine Dahl
F:
15 dec. 1911
Gram
Meta Marie Dahl
1911-
Meta Marie Dahl
F:
15 dec. 1911
Gram
Petrine Kirstine Dahl
1913-
Petrine Kirstine Dahl
F:
9 jun. 1913
Gram
Peter Christian Dahl
1915-1919
Peter Christian Dahl
F:
7 aug. 1915
Gram
D:
26 sep. 1919
Gram
Eleonora Dahl
1918-
Eleonora Dahl
F:
2 mar. 1918
Gram
Petra Dahl
1920-
Petra Dahl
F:
12 mar. 1920
Gram
Meta Marie Pedersen
1885-
Meta Marie Pedersen
F:
23 jul. 1885
Bevtoft s. (Neder Jerstal)
Anne Marie Cathrine Margrethe Dahl
1876-
Anne Marie Cathrine Margrethe Dahl
F:
12 sep. 1876
Nustrup
Hans Jessen Petersen Dahl
1878-
Hans Jessen Petersen Dahl
F:
16 jan. 1878
Nustrup
Anne Cathrine Jochumsen Blume
1877-
Anne Cathrine Jochumsen Blume
F:
19 maj 1877
Nustrup
Marie Cathrine Kragh
1839-
Marie Cathrine Kragh
F:
14 dec. 1839
Skibelund
Christen Renzius Dahl
1834-
Christen Renzius Dahl
F:
6 mar. 1834
Nustrup s. (Gabøl)
G:
14 maj 1868
Nustrup
Margrethe Kragh
1841-
Margrethe Kragh
F:
12 sep. 1841
Skibelund
Anne Cathrine Kragh
1843-1845
Anne Cathrine Kragh
F:
20 sep. 1843
Skibelund
D:
5 dec. 1845
Skibelund
Mette Marie Anne Margrethe Kragh
1878-
Mette Marie Anne Margrethe Kragh
F:
9 nov. 1878
Nustrup
Mikkel Gregersen Kragh
1845-1879
Mikkel Gregersen Kragh
F:
2 okt. 1845
Skibelund
D:
10 maj 1879
Nustrup
Jessine Skjødt
1856-
Jessine Skjødt
F:
24 maj 1856
Nustrup
G:
3 jan. 1878
Nustrup
Anna Cathrine Kragh
1847-
Anna Cathrine Kragh
F:
6 jun. 1847
Skibelund
Gregers Mikkelsen Kragh
1811-1858
Gregers Mikkelsen Kragh
F:
1811
Nustrup s. (Skibelund)
D:
13 nov. 1858
Nustrup s. (Skibelund)
Marie Hansdatter Lund
1817-
Marie Hansdatter Lund
F:
14 jan. 1817
Skibelund
G:
6 jan. 1838
Nustrup
Mette Mikkelsdatter
ca. 1819-
Mette Mikkelsdatter
F:
ca. 1819
G:
23 apr. 1852
Nustrup
Peder Mikkelsen Kragh
1814-1814
Peder Mikkelsen Kragh
F:
1814
Skibelund
D:
1814
Skibelund
Peder Mikkelsen Kragh
1817-1819
Peder Mikkelsen Kragh
F:
21 mar. 1817
Skibelund
D:
2 jun. 1819
Skibelund
Mikkel Gregersen Dam
1772-1843
Mikkel Gregersen Dam
F:
22 sep. 1772
Jels
D:
23 jan. 1843
Skibelund
Anne Cathrine Pedersdatter Brink
1776-1840
Anne Cathrine Pedersdatter Brink
F:
1776
Gabøl
G:
1800
Nustrup
D:
TIDLIGST 1840
Anne Marie Juhl
1793-
Anne Marie Juhl
F:
19 nov. 1793
Jels
Helene Marie Juhl
1795-
Helene Marie Juhl
F:
21 mar. 1795
Jels
Christian Johannsen Wraae
Christian Johannsen Wraae
G:
11 sep. 1834
Jels
Maren Juhl
1797-
Maren Juhl
F:
19 feb. 1797
Jels
Simon Juhl
1799-1863
Simon Juhl
F:
27 maj 1799
Jels
D:
9 maj 1863
Jels
Mads Hansen Juhl
1801-
Mads Hansen Juhl
F:
27 nov. 1801
Jels
Gregers Hansen Juhl
1804-
Gregers Hansen Juhl
F:
23 feb. 1804
Jels
Mogens Juhl
1806-1806
Mogens Juhl
F:
25 feb. 1806
Jels
D:
30 maj 1806
Jels
Peder Juhl
1807-
Peder Juhl
F:
9 aug. 1807
Jels
Anne Margrethe Juhl
1810-
Anne Margrethe Juhl
F:
28 aug. 1810
Jels
Helene Margrethe Wittrup
1850-
Helene Margrethe Wittrup
F:
12 nov. 1850
Rødding
Elsabe Juhl
1813-
Elsabe Juhl
F:
13 aug. 1813
Jels
Peder Hinrichsen
ca. 1823-
Peder Hinrichsen
F:
ca. 1823
Lindknud s.
G:
22 nov. 1849
Rødding
Anne Margrethe Dam
1775-1847
Anne Margrethe Dam
F:
12 apr. 1775
Jels
D:
13 feb. 1847
Jels
Nis Simonsen
1758-1819
Nis Simonsen
F:
1758
Vonsild
G:
20 jul. 1793
Jels
D:
18/12 1819
Jels
Anne Marie Mikkelsdatter
1743-1813
Anne Marie Mikkelsdatter
F:
O. 1740/43
fmtl. Nustrup s. (Bæk)
D:
TIDLIGST 1813
Gregers Hansen Dam
ca. 1738-1774
Gregers Hansen Dam
F:
ca. 1738
G:
13 apr. 1771
Nustrup
D:
13 dec. 1774
Jels
Peder Madsen Dam
1778-
Peder Madsen Dam
F:
17 jun. 1778
Jels
Gregers Dam
1780-
Gregers Dam
F:
18 maj 1780
Nis Dam
1782-
Nis Dam
F:
6 maj 1782
Jels
Mads Pedersen
ca. 1733-1813
Mads Pedersen
F:
ca. 1733
G:
1776
Jels
D:
4 jan. 1813
Jels
Jørgen Pedersen Krag
1778-
Jørgen Pedersen Krag
F:
1778
Karen Pedersdatter Krag
1780-
Karen Pedersdatter Krag
F:
1780
Peder Mikkelsen Krag
ca. 1745-1781
Peder Mikkelsen Krag
F:
ca. 1745
fmtl. Nustrup s. (Bæk)
D:
1781
Nustrup s. (Gabøl)
Helena Lundgreen
Helena Lundgreen
G:
17 jan. 1778
Oksenvad
Anne Marie Jepsdatter Kragh
1780-
Anne Marie Jepsdatter Kragh
F:
1780
Nustrup s. (Bæk)
Jep Mikkelsen Krag
ca. 1748-1796
Jep Mikkelsen Krag
F:
ca. 1748
fmtl. Nustrup s. (Bæk)
D:
1796
Nustrup s. (Gabøl)
Marie Cathrine Hübschmann
1739-1813
Marie Cathrine Hübschmann
F:
1739
Nustrup s. (Ll. Nustrup)
G:
27 feb. 1780
Nustrup
D:
1813
Nustrup s. (Bæk)
Anne Nielsen Kragh
1846-1851
Anne Nielsen Kragh
F:
12 jun. 1846
Nustrup s. (Bæk)
D:
17 jan. 1851
Nustrup s. (Bæk)
Falle Nielsen Kragh
1848-1848
Falle Nielsen Kragh
F:
25 apr. 1848
Nustrup s. (Bæk)
D:
3 maj 1848
Nustrup s. (Bæk)
Lauritz Asping
1904-
Lauritz Asping
F:
1 jul. 1904
Earl Asping
1918-
Earl Asping
F:
3 mar. 1918
Anne Dagmar Kragh
1877-1967
Anne Dagmar Kragh
F:
22 jan. 1877
Nustrup s. (Bæk)
D:
10 aug. 1967
John Asping
1871-
John Asping
F:
12 jan. 1871
Aksel Rasmussen, senere Kragh
1902-
Aksel Rasmussen, senere Kragh
F:
6 dec. 1902
Gerda Rasmussen, senere Kragh
1903-
Gerda Rasmussen, senere Kragh
F:
24 nov. 1903
Astrid Rasmussen, senere Kragh
1905-
Astrid Rasmussen, senere Kragh
F:
28 okt. 1905
Gunder Marie Kragh
1879-1975
Gunder Marie Kragh
F:
3 feb. 1879
Nustrup s. (Bæk)
D:
3 apr. 1975
Valdemar Rasmussen
Christian Kragh
Svend Kragh-Jacobsen
1909-1984
Svend Kragh-Jacobsen
F:
4 sep. 1909
København
D:
5 maj 1984
Frederiksberg
Hans Kragh-Jacobsen
1945-
Hans Kragh-Jacobsen
F:
21 jun. 1945
København
Rhea Alice Needleman, senere Leman
1954-
Rhea Alice Needleman, senere Leman
F:
5 nov. 1954
G:
9 jan. 1981
Poul Kragh-Jacobsen
1911-1992
Poul Kragh-Jacobsen
F:
3 aug. 1911
København
D:
1992
Inger Elise Jensen
Hans Bernhard (Bamse) Kragh-Jacobsen
1913-1992
Hans Bernhard (Bamse) Kragh-Jacobsen
F:
4 feb. 1913
København
D:
17 feb. 1992
Nielsine (Signe/Sisse) Cathrine Kragh
1881-1972
Nielsine (Signe/Sisse) Cathrine Kragh
F:
2 jun. 1881
Nustrup s. (Bæk)
D:
15 feb. 1972
Frederiksberg
Hans Jacobsen
1876-1918
Hans Jacobsen
F:
17 jul. 1876
D:
18 okt. 1918
Falle Nielsen Kragh
1849-1882
Falle Nielsen Kragh
F:
15 maj 1849
Nustrup s. (Bæk)
D:
27 mar. 1882
Nustrup s. (Bæk)
Marie Kirstine Petersen
1855-1886
Marie Kirstine Petersen
F:
21 mar. 1855
Åstrup s.
G:
23 jun. 1876
Nustrup
D:
12 maj 1886
Nustrup s. (Bæk)
Iver Nielsen Kragh
1851-1858
Iver Nielsen Kragh
F:
11 apr. 1851
Nustrup s. (Bæk)
D:
24 mar. 1858
Nustrup s. (Bæk)
Anne Nielsen Kragh
1853-
Anne Nielsen Kragh
F:
17 sep. 1853
Nustrup s. (Bæk)
Iver Nielsen Kragh
1858-
Iver Nielsen Kragh
F:
30 sep. 1858
Nustrup s. (Bæk)
Cathrine Hansine Kragh
1884-1884
Cathrine Hansine Kragh
F:
21 feb. 1884
Nustrup s. (Bæk)
D:
20 jul. 1884
Nustrup s. (Bæk)
Anthon Nielsen Kragh
1860-1906
Anthon Nielsen Kragh
F:
31 dec. 1860
Nustrup s. (Bæk)
D:
22 jan. 1906
Gerlev s. (Serdrup)
Marie Kirstine Petersen
1855-1886
Marie Kirstine Petersen
F:
21 mar. 1855
Åstrup s.
G:
28 dec. 1883
Nustrup
D:
12 maj 1886
Nustrup s. (Bæk)
Kirsten Mallon
1930-
Kirsten Mallon
F:
9 jun. 1930
Kirstine Kragh
1891-
Kirstine Kragh
F:
14 mar. 1891
Gerlev s. (Serdrup)
Alfred E. Mallon
Marie Kragh
1892-
Marie Kragh
F:
16 apr. 1892
Gerlev s. (Serdrup)
Ane Cathrine Nissen
1866-1894
Ane Cathrine Nissen
F:
17 dec. 1866
Nustrup s. (Bæk)
G:
11 feb. 1890
Nustrup
D:
27 aug. 1894
Gerlev s. (Serdrup)
Niels Einer Kragh
1904-
Niels Einer Kragh
F:
12 apr. 1904
Gerlev s. (Serdrup)
Poul Kragh
1905-
Poul Kragh
F:
22 aug. 1905
Gerlev s. (Serdrup)
Bodil Line Madsen
1877-1945
Bodil Line Madsen
F:
5 dec. 1877
Gerlev
G:
27 maj 1903
Gerlev
D:
30 dec. 1945
Slagelse
Ludvig Hybschmann Kragh
1863-1863
Ludvig Hybschmann Kragh
F:
2 jan. 1863
Nustrup s. (Bæk)
D:
30 mar. 1863
Nustrup s. (Bæk)
Gunder Marie Kragh
1865-1866
Gunder Marie Kragh
F:
9 apr. 1865
Nustrup s. (Bæk)
D:
8 jan. 1866
Nustrup s. (Bæk)
Ludvig Hybschmann Kragh
1867-1868
Ludvig Hybschmann Kragh
F:
18 dec. 1867
Nustrup s. (Bæk)
D:
17 dec. 1868
Nustrup s. (Bæk)
Niels Fallesen Kragh
1817-1883
Niels Fallesen Kragh
F:
2 dec. 1817
Nustrup s. (Bæk)
D:
21 jan. 1883
Nustrup s. (Bæk)
Gunder Marie Østergaard
1825-1878
Gunder Marie Østergaard
F:
2 apr. 1825
Nustrup s. (Gabøl)
G:
7 jul. 1845
Nustrup
D:
31 jul. 1878
Nustrup s. (Bæk)
Bodil Cathrine Skov
1843-
Bodil Cathrine Skov
F:
11 jan. 1843
Nustrup s. (Bæk)
Kirstine Margrethe Buchholtz
1869-
Kirstine Margrethe Buchholtz
F:
22 feb. 1869
Nustrup s. (Bæk)
Hans Christian Buchholtz
1870-
Hans Christian Buchholtz
F:
24 aug. 1870
Nustrup s. (Bæk)
Thomas Hansen Buchholtz
1871-1872
Thomas Hansen Buchholtz
F:
8 dec. 1871
Nustrup s. (Bæk)
D:
14 maj 1872
Nustrup s. (Bæk)
Anne Buchholtz
1873-
Anne Buchholtz
F:
3 apr. 1873
Nustrup s. (Bæk)
Anne Skov
1845-1873
Anne Skov
F:
8 mar. 1845
Nustrup s. (Bæk)
D:
8 apr. 1873
Nustrup s. (Bæk)
Jeppe Thomsen Buchholtz
1823-
Jeppe Thomsen Buchholtz
F:
23 dec. 1823
Nustrup s. (Bæk)
G:
3 jul. 1868
Nustrup
Kirsten Skov
1846-
Kirsten Skov
F:
30 sep. 1846
Nustrup s. (Bæk)
Christen Hansen Schmidt
1913-
Christen Hansen Schmidt
F:
25 aug. 1913
Nustrup s. (Bæk)
Niels Peter Schmidt
1916-
Niels Peter Schmidt
F:
3 sep. 1916
Nustrup s. (Bæk)
Maren Schmidt
1918-
Maren Schmidt
F:
25 feb. 1918
Nustrup s. (Bæk)
Jørgen Svensen
1914-
Jørgen Svensen
F:
2 feb. 1914
Stepping s. (Højrup)
G:
12 dec. 1941
Nustrup
Ingrid Pouline Schmidt
1921-
Ingrid Pouline Schmidt
F:
5 jan. 1921
Nustrup s. (Bæk)
Jens Dalsgaard Pedersen
1914-
Jens Dalsgaard Pedersen
F:
4 jan. 1914
Stadil s. (Kolby)
G:
10 dec. 1943
Nustrup
Kathrine Marie Skov
1880-1929
Kathrine Marie Skov
F:
27 dec. 1880
Nustrup s. (Bæk)
D:
14 okt. 1929
Nustrup s. (Bækskov)
Peter Jensen Schmidt
1887-1963
Peter Jensen Schmidt
F:
23 jun. 1887
Nustrup s. (Bæk)
G:
8 okt. 1912
Nustrup
D:
12 jun. 1963
Margrethe Skov
1882-
Margrethe Skov
F:
4 sep. 1882
Nustrup s. (Bækskov)
Hans Madsen Jørgensen
1885-
Hans Madsen Jørgensen
F:
13 dec. 1885
Brørup s. (Tirslund)
G:
4 jun. 1913
Nustrup
Christen Hansen Skov
1848-1938
Christen Hansen Skov
F:
6 mar. 1848
Nustrup s. (Bæk)
D:
9 apr. 1938
Nustrup s. (Bæk)
Maren Clausen
1853-1916
Maren Clausen
F:
21 dec. 1853
Holsted Sømark
G:
8 okt. 1880
Nustrup
D:
13 okt. 1916
Nustrup s. (Bækskov)
Anne Marie Skov
1850-
Anne Marie Skov
F:
17 nov. 1850
Nustrup s. (Bæk)
Falle Hansen Skov
1855-
Falle Hansen Skov
F:
7 nov. 1855
Nustrup s. (Bæk)
Margrethe Fallesdatter Kragh
1819-1866
Margrethe Fallesdatter Kragh
F:
6 jun. 1819
Nustrup s. (Bæk)
D:
18 jun. 1866
Nustrup s. (Bæk)
Hans Christensen Skov
1819-
Hans Christensen Skov
F:
25 jan. 1819
Nustrup s. (Bæk)
Laurids Fallesen Kragh
1821-1830
Laurids Fallesen Kragh
F:
27 sep. 1821
Nustrup s. (Bæk)
D:
20 okt. 1830
Nustrup s. (Bæk)
Christen Fallesen Kragh
1824-1824
Christen Fallesen Kragh
F:
1 feb. 1824
Nustrup s. (Bæk)
D:
2 feb. 1824
Nustrup s. (Bæk)
Anne Margrethe Fallesdatter Kragh
1829-1829
Anne Margrethe Fallesdatter Kragh
F:
17 maj 1829
Nustrup s. (Bæk)
D:
17 maj 1829
Nustrup s. (Bæk)
Anne Fallesdatter Kragh
1831-
Anne Fallesdatter Kragh
F:
31 mar. 1831
Nustrup s. (Bæk)
Kirsten Fallesdatter Kragh
1834-1834
Kirsten Fallesdatter Kragh
F:
5 mar. 1834
Nustrup s. (Bæk)
D:
8 mar. 1834
Nustrup s. (Bæk)
Karen Fallesdatter Kragh
1835-
Karen Fallesdatter Kragh
F:
18 mar. 1835
Nustrup s. (Bæk)
Edvard Møller
Edvard Møller
G:
1 dec. 1858
Nustrup
Laurids Fallesen Kragh
1837-1837
Laurids Fallesen Kragh
F:
18 apr. 1837
Nustrup s. (Bæk)
D:
21 apr. 1837
Nustrup s. (Bæk)
Maren Fallesen Kragh
1838-1838
Maren Fallesen Kragh
F:
25 mar. 1838
Nustrup s. (Bæk)
D:
1 apr. 1838
Nustrup s. (Bæk)
Falle Nielsen Kragh
1783-1845
Falle Nielsen Kragh
F:
1783
Nustrup s. (Bæk)
D:
22 mar. 1845
Nustrup s. (Bæk)
Anne Lauridsdatter Dam
ca. 1797-1838
Anne Lauridsdatter Dam
F:
ca. 1797
G:
28 nov. 1817
Nustrup
D:
10 apr. 1838
Nustrup s. (Bæk)
Else Margrethe Kragh
1820-1821
Else Margrethe Kragh
F:
9 jul. 1820
Rødding s. (Brem)
D:
15 jan. 1821
Rødding s. (Brem)
Frands Lauridsen Dall
1875-1876
Frands Lauridsen Dall
F:
8 jul. 1875
Rødding
D:
26 maj 1876
Rødding
Dødfødt datter
1876-1876
Dødfødt datter
F:
29 mar. 1876
Rødding
D:
29 mar. 1876
Rødding
Anne Margrethe Rosenlund
1853-1877
Anne Margrethe Rosenlund
F:
5 jun. 1853
Rødding s. (Brem)
D:
12 mar. 1877
Rødding
Anders Nissen Dall
ca. 1849-
Anders Nissen Dall
F:
ca. 1849
G:
20 maj 1874
Rødding
Mikkel Nielsen Rosenlund
1856-1876
Mikkel Nielsen Rosenlund
F:
23 maj 1856
Rødding s. (Brem)
D:
1 mar. 1876
Rødding s. (Brem)
Else Margrethe Rosenlund
1878-
Else Margrethe Rosenlund
F:
10 jul. 1878
Rødding s. (Brem)
Johanne Charlotte Rosenlund
1857-1878
Johanne Charlotte Rosenlund
F:
25 mar. 1857
Rødding s. (Brem)
D:
20 jul. 1878
Rødding s. (Brem)
Iver Lauritzen Rosenlund
Iver Lauritzen Rosenlund
G:
29 sep. 1876
Rødding
Else Margrethe Kragh
1821-1874
Else Margrethe Kragh
F:
29 aug. 1821
Rødding s. (Brem)
D:
9 aug. 1874
Rødding s. (Brem)
Frands Lauridsen Rosenlund
1816-1897
Frands Lauridsen Rosenlund
F:
11 feb. 1816
G:
1 jun. 1850
Rødding
D:
18 feb. 1897
Rødding s. (Brem)
Kirsten Marie Kragh
1823-1824
Kirsten Marie Kragh
F:
19 okt. 1823
Rødding s. (Brem)
D:
20 apr. 1824
Rødding s. (Brem)
Hans Gejl Iversen
1884-1931
Hans Gejl Iversen
F:
2 jul. 1884
Malt s. (Maltbæk)
D:
24 dec. 1931
Kolding (sygeh.)
Marie Elisabeth Sofie Lund
1889-1927
Marie Elisabeth Sofie Lund
F:
28 dec. 1889
Folding s. (Nørbølling)
G:
20 nov. 1913
Malt
D:
17 sep. 1927
Malt s. (Maltbæk)
Ellen Marie Madsen
1908-
Ellen Marie Madsen
F:
16 apr. 1908
Malt s. (Maltbæk)
Svend Schwerdtfeger Hansen
1908-
Svend Schwerdtfeger Hansen
F:
24 apr. 1908
Skovby s. (Kristianelund)
G:
9 mar. 1935
Malt
Margrethe Madsen
1910-
Margrethe Madsen
F:
24 aug. 1910
Malt s. (Maltbæk)
Karen Madsen
1912-
Karen Madsen
F:
17 apr. 1912
Malt s. (Maltbæk)
Julius Jakobsen Buksted
1897-
Julius Jakobsen Buksted
F:
14 jan. 1897
Ulsted s. (Buksted)
G:
1 aug. 1937
Malt
Maren Johanne Madsen
1913-
Maren Johanne Madsen
F:
18 okt. 1913
Malt s. (Maltbæk)
Signe Madsen
1915-
Signe Madsen
F:
16 feb. 1915
Malt s. (Maltbæk)
Jeppe Madsen
1916-
Jeppe Madsen
F:
21 maj 1916
Malt s. (Maltbæk)
Jenny Rut Madsen
1924-
Jenny Rut Madsen
F:
12 jan. 1924
Malt s. (Maltbæk)
Cecilie Katrine Iversen
1885-
Cecilie Katrine Iversen
F:
28 nov. 1885
Malt s. (Maltbæk)
Anton Madsen
1885-
Anton Madsen
F:
4 feb. 1885
Malt s. (Maltbæk)
G:
13 apr. 1907
Malt
Dødfødt søn
1886-1886
Dødfødt søn
F:
21 nov. 1886
Malt s. (Maltbæk)
D:
21 nov. 1886
Malt s. (Maltbæk)
Karen Margrethe Ebbesen
1921-
Karen Margrethe Ebbesen
F:
4 jan. 1921
Folding s. (Marielund)
Gudrun Ebbesen
1923-
Gudrun Ebbesen
F:
8 mar. 1923
Brørup s. (Amtssygeh.)
Johanne Iversen
1888-
Johanne Iversen
F:
2 apr. 1888
Malt s. (Maltbæk)
Filip Christian Marius Ebbesen
1872-
Filip Christian Marius Ebbesen
F:
2 sep. 1872
Malt s. (Maltbæk)
G:
9 okt. 1919
Ribe
Iver Peder Iversen
1889-1968
Iver Peder Iversen
F:
18 aug. 1889
Malt s. (Maltbæk)
D:
13 sep. 1968
Folding
Maren Nielsen
1889-1941
Maren Nielsen
F:
4 jun. 1889
Malt s. (Askov Mark)
G:
1 dec. 1916
Malt
D:
23 nov. 1941
Brørup s. (Amtssygeh.)
Dagny Margrethe Iversen
1913-
Dagny Margrethe Iversen
F:
1 jan. 1913
Malt s. (Maltbæk)
Ane Kirstine Iversen
1890-1983
Ane Kirstine Iversen
F:
23 nov. 1890
Malt s. (Maltbæk)
D:
25 dec. 1983
NN
Carl Valdemar Molbeck Pedersen
1888-1961
Carl Valdemar Molbeck Pedersen
F:
12 feb. 1888
Rind s. (Lind Skole)
G:
22 jan. 1915
Malt
D:
25 mar. 1961
Herning (Centralsygeh.)
Thomas Iversen
1892-
Thomas Iversen
F:
15 maj 1892
Malt s. (Maltbæk)
Peder Dammand Iversen
1919-
Peder Dammand Iversen
F:
15 jul. 1919
Malt s. (Maltbæk)
Alfred Iversen
1920-
Alfred Iversen
F:
8 dec. 1920
Malt s. (Maltbæk)
Margrethe Iversen
1922-
Margrethe Iversen
F:
20 mar. 1922
Malt s. (Maltbæk)
Svend Trøst Iversen
1894-
Svend Trøst Iversen
F:
4 jan. 1894
Malt s. (Maltbæk)
Hansa Kristine Dammand
1898-
Hansa Kristine Dammand
F:
9 mar. 1898
Dødfødt datter
1896-1896
Dødfødt datter
F:
18 aug. 1896
Malt s. (Maltbæk)
D:
18 aug. 1896
Malt s. (Maltbæk)
Anne Margrethe Geil
1852-1926
Anne Margrethe Geil
F:
8 apr. 1852
Rødding s. (Hundebøl)
D:
29 mar. 1926
Brørup (Amtssygeh.)
Peder Iversen
1855-1940
Peder Iversen
F:
16 sep. 1855
Føvling s. (Bobøl)
G:
3 jul. 1883
Rødding
D:
14 jan. 1940
Malt s. (Maltbæk)
Kirstine Marie Geil
1854-
Kirstine Marie Geil
F:
20 mar. 1854
Rødding s. (Hundebøl)
Heinrich Christian Koch
ca. 1855-
Heinrich Christian Koch
F:
ca. 1855
G:
3 okt. 1879
Rødding
Anne Kjerstine Lund
1891-
Anne Kjerstine Lund
F:
27 jul. 1891
Lintrup s. (Vimtrup)
Botille Marie Lund
1893-
Botille Marie Lund
F:
7 maj 1893
Lintrup s. (Vimtrup)
Hans Pedersen Lund
1896-
Hans Pedersen Lund
F:
29 okt. 1896
Lintrup s. (Vimtrup)
Anne Magdalene Geil
1856-
Anne Magdalene Geil
F:
21 mar. 1856
Rødding s. (Hundebøl)
Mads Jakobsen Lund
1861-
Mads Jakobsen Lund
F:
24 okt. 1861
Rødding s. (Låsled)
G:
24 maj 1890
Rødding
Dødfødt datter
1858-1858
Dødfødt datter
F:
3 maj 1858
Rødding s. (Hundebøl)
D:
3 maj 1858
Rødding s. (Hundebøl)
Dødfødt søn
1860-1860
Dødfødt søn
F:
1 jun. 1860
Rødding s. (Hundebøl)
D:
1 jun. 1860
Rødding s. (Hundebøl)
Peter Gejl
1918-
Peter Gejl
F:
28 aug. 1918
Malt s. (Askov Mark)
Elisabeth Gejl
1923-
Elisabeth Gejl
F:
8 mar. 1923
Malt s. (Askov Mark)
Hans Pedersen Gejl
1886-
Hans Pedersen Gejl
F:
21 feb. 1886
Malt s. (Langeskov)
Elise Laurine Jepsen
1881-
Elise Laurine Jepsen
F:
21 aug. 1881
Anst a. (Gamst Mark)
G:
20 apr. 1917
Malt
Peder Pedersen Gejl
1887-
Peder Pedersen Gejl
F:
12 sep. 1887
Malt s. (Langeskov)
Anna Katrine Nielsen
1898-
Anna Katrine Nielsen
F:
30 jul. 1898
Svend Gejl Ullerup
1917-
Svend Gejl Ullerup
F:
12 sep. 1917
Malt s. (Maltbæk)
Jens Gejl Ullerup
1919-
Jens Gejl Ullerup
F:
15 jan. 1919
Malt s. (Maltbæk)
Aksel Gejl Ullerup
1920-1935
Aksel Gejl Ullerup
F:
16 sep. 1920
Malt s. (Maltbæk)
D:
1 sep. 1935
Malt s. (Maltbæk Mark)
Elisabeth Gejl Ullerup
1923-1934
Elisabeth Gejl Ullerup
F:
1 feb. 1923
Brørup s. (Amtssygeh.)
D:
29 nov. 1934
Brørup s. (Amtssygeh.)
Anne Kirstine Gejl
1889-
Anne Kirstine Gejl
F:
19 maj 1889
Malt s. (Langeskov)
Kristian Henriksen Ullerup
1883-
Kristian Henriksen Ullerup
F:
21 jun. 1883
Malt s. (Maltbæk Mark)
G:
30 okt. 1914
Malt
Kristen Hansen Mikael Gejl
1890-
Kristen Hansen Mikael Gejl
F:
8 sep. 1890
Malt s. (Langeskov)
Ingemann Gejl
1892-
Ingemann Gejl
F:
17 feb. 1892
Malt s. (Langeskov)
Jens Hansen
1915-
Jens Hansen
F:
6 maj 1915
Folding s. (Bromindegård)
Peder Gejl Hansen
1916-
Peder Gejl Hansen
F:
8 aug. 1916
Folding s. (Bromindegård)
Magdalene Elisabeth Hansen
1918-
Magdalene Elisabeth Hansen
F:
4 maj 1918
Folding s. (Bromindegård)
Hans Gejl Hansen
1920-1920
Hans Gejl Hansen
F:
4 jan. 1920
Folding s. (Bromindegård)
D:
18 jun. 1920
Folding s. (Bromindegård)
Hans Gejl Hansen
1922-
Hans Gejl Hansen
F:
16 maj 1922
Folding s. (Bromindegård)
Alfred Hansen
1925-
Alfred Hansen
F:
26 feb. 1925
Folding s. (Bromindegård)
Amanda Gejl
1893-1968
Amanda Gejl
F:
9 okt. 1893
Malt s. (Langeskov)
D:
5 jun. 1968
Brørup s. (Amtssygeh.)
Therkel Hansen
1883-1963
Therkel Hansen
F:
6 aug. 1883
Vejen s. (Vejen Knude)
G:
24 apr. 1914
Malt
D:
26 aug. 1963
Folding s. (Bromindegård)
Mikael Pedersen Gejl
1895-
Mikael Pedersen Gejl
F:
30 sep. 1895
Malt s. (Langeskov)
Aksel Pedersen Gejl
1898-
Aksel Pedersen Gejl
F:
4 mar. 1898
Malt s. (Langeskov)
Magnus Pedersen Gejl
1900-1900
Magnus Pedersen Gejl
F:
30 maj 1900
Malt s. (Langeskov)
D:
31 maj 1900
Malt s. (Langeskov)
Peder Hansen Geil
1861-1927
Peder Hansen Geil
F:
24 aug. 1861
Rødding s. (Hundebøl)
D:
31 dec. 1927
Brørup s. (Brørup Stationsby)
Magdalene Pedersen
1861-1900
Magdalene Pedersen
F:
9 jul. 1861
Malt s. (Askov Mark)
G:
17 apr. 1885
Malt
D:
6 jul. 1900
Malt s. (Langeskov)
Christian Pedersen Gejl
1907-
Christian Pedersen Gejl
F:
20 jan. 1907
Malt s. (Langeskov)
Karen Riis Pedersen
1903-
Karen Riis Pedersen
F:
18 jun. 1903
Malt s. (Askov Mark)
G:
9 jan. 1936
Malt
Elisabeth Pedersen
1864-
Elisabeth Pedersen
F:
15 jun. 1864
Malt s. (Askov Mark)
Dødfødt søn
1864-1864
Dødfødt søn
F:
4 feb. 1864
Rødding s. (Hundebøl)
D:
4 feb. 1864
Rødding s. (Hundebøl)
Hans Geil Lund
1892-
Hans Geil Lund
F:
31 okt. 1892
Rødding s. (Hundebøl)
Johanne Charlotte Lund
1894-
Johanne Charlotte Lund
F:
14 maj 1894
Rødding s. (Hundebøl)
Ane Kristine Lund
1906-
Ane Kristine Lund
F:
10 apr. 1906
Rødding s. (Hundebøl)
Peter Hansen Skjøtt
1904-
Peter Hansen Skjøtt
F:
30 aug. 1904
Ø. Linnet s. (Stenderup)
G:
12 nov. 1926
Rødding
Hansine Mikkeline Geil
1866-1927
Hansine Mikkeline Geil
F:
2 nov. 1866
Rødding s. (Hundebøl)
D:
3 maj 1927
Rødding s. (Hundebøl)
Martin Jacobsen Lund
1867-1927
Martin Jacobsen Lund
F:
12 jan. 1867
Tislund s. (Åbøl)
G:
26 maj 1891
Rødding
D:
22 sep. 1927
Rødding s. (Hundebøl)
Anne Kirstine Kragh
1826-1901
Anne Kirstine Kragh
F:
26 maj 1826
Rødding s. (Brem)
D:
11 apr. 1901
Rødding s. (Hundebøl)
Hans Pedersen Geil
1826-1888
Hans Pedersen Geil
F:
1 jul. 1826
G:
1 jun. 1850
Rødding
D:
1 maj 1888
Rødding s. (Hundebøl)
Karen Kirstine Kragh
1829-1836
Karen Kirstine Kragh
F:
6 nov. 1829
Rødding s. (Brem)
D:
11 okt. 1836
Rødding s. (Brem)
Mikkel Nielsen Kragh
1785-1858
Mikkel Nielsen Kragh
F:
1785
Nustrup s. (Bæk)
D:
9 mar. 1858
Brem
Kirsten Marie Pedersdatter Møller
1802-1837
Kirsten Marie Pedersdatter Møller
F:
1802
G:
27 mar. 1819
Rødding
D:
14 feb. 1837
Brem
Anne Margrethe Pedersdatter
1791-
Anne Margrethe Pedersdatter
F:
1791
G:
17 nov. 1838
Rødding
Anne Kirstine Nielsdatter
1788-
Anne Kirstine Nielsdatter
F:
1788
Nustrup s. (Bæk)
Margrethe Mikkelsdatter
ca. 1750-1801
Margrethe Mikkelsdatter
F:
ca. 1750
fmtl. Nustrup s. (Bæk)
D:
TIDLIGST 1801
Niels Christensen
ca. 1745-1801
Niels Christensen
F:
ca. 1745
G:
1780
Nustrup
D:
TIDLIGST 1801
Iver Iversen
1778-
Iver Iversen
F:
1778
Nustrup s. (Bæk)
Mikkel Iversen
1780-
Mikkel Iversen
F:
1780
Nustrup s. (Bæk)
Johanne Augustine Johansen
1807-1808
Johanne Augustine Johansen
F:
23 apr. 1807
Hoptrup s. (Sønderballe)
D:
6 jul. 1808
Hoptrup s. (Sønderballe)
Johann August Johansen
1809-
Johann August Johansen
F:
25 maj 1809
Hoptrup s. (Sønderballe)
Sara Johansen
1833-1863
Sara Johansen
F:
27 dec. 1833
D:
22 mar. 1863
Rasmus Johansen
1835-
Rasmus Johansen
F:
28 dec. 1835
Iver August Johansen
1812-
Iver August Johansen
F:
1 feb. 1812
Hoptrup s. (Sønderballe)
Ellen Schmidt
ca. 1812-
Ellen Schmidt
F:
ca. 1812
G:
20 feb. 1834
Hoptrup
Mathias August Johansen
1815-
Mathias August Johansen
F:
27 nov. 1815
Hoptrup s. (Sønderballe)
Sara Iversdatter
1782-1838
Sara Iversdatter
F:
1782
Nustrup s. (Bæk)
D:
4 aug. 1838
Hoptrup s. (Diernæs)
Mads Johansen
1769-1842
Mads Johansen
F:
2 maj 1769
G:
28 jun. 1806
Nustrup
D:
9 maj 1842
Hoptrup s.
Peder Iversen
1784-
Peder Iversen
F:
1784
Nustrup s. (Bæk)
Hans Iversen
1786-
Hans Iversen
F:
1786
Nustrup s. (Bæk)
Mette Mikkelsdatter
ca. 1753-1801
Mette Mikkelsdatter
F:
ca. 1753
fmtl. Nustrup s. (Bæk)
D:
TIDLIGST 1801
Iver Iversen
ca. 1742-
Iver Iversen
F:
ca. 1742
Uldallund
G:
30 dec. 1777
Nustrup
Mikkel Jepsen
1711-1765
Mikkel Jepsen
F:
1711
Vodder s. (Birkelev)
D:
1765
Nustrup s. (Bæk)
Karen Pedersdatter
ca. 1713-1777
Karen Pedersdatter
F:
ca. 1713
D:
1777
Bæk
Anne Jepsdatter
1715-
Anne Jepsdatter
F:
1715
Vodder s. (Birkelev)
Mette Cathrine Pedersdatter
ca. 1753-1801
Mette Cathrine Pedersdatter
F:
ca. 1753
Nustrup s. (Bæk)
D:
TIDLIGST 1801
Frands Pedersen
ca. 1743-1777
Frands Pedersen
F:
ca. 1743
Øster-Lindet
G:
16 nov. 1776
Nustrup
D:
1777
Nustrup s. (Bæk)
Jesper Madsen
ca. 1745-1801
Jesper Madsen
F:
ca. 1745
G:
17 nov. 1778
D:
TIDLIGST 1801
Kirsten Pedersdatter
1758-
Kirsten Pedersdatter
F:
1758
Nustrup s. (Bæk)
Johanne Pedersdatter
1761-1764
Johanne Pedersdatter
F:
1761
Nustrup s. (Bæk)
D:
1764
Nustrup s. (Bæk)
Marie Pedersdatter
1764-1764
Marie Pedersdatter
F:
1764
Nustrup s. (Bæk)
D:
1764
Nustrup s. (Bæk)
Dødfødt barn
1764-1764
Dødfødt barn
F:
1764
Nustrup s. (Bæk)
D:
1764
Nustrup s. (Bæk)
Hanne Pedersdatter
1766-
Hanne Pedersdatter
F:
1766
Nustrup s. (Bæk)
Sidsel Pedersdatter
1769-1772
Sidsel Pedersdatter
F:
1769
Nustrup s. (Bæk)
D:
M
Gabøl
Malene Pedersdatter
1772-
Malene Pedersdatter
F:
1772
Nustrup s. (Bæk)
Peder Jepsen (Krag)
1717-1772
Peder Jepsen (Krag)
F:
1717
Vodder s. (Birkelev)
D:
1772
Nustrup s. (Bæk)
Marie
ca. 1725-1784
Marie
F:
ca. 1725
D:
1784
Bæk
Mette Hansdatter
1689-1763
Mette Hansdatter
F:
1689
Vodder s. (Gånsager)
D:
1763
Bæk
Jep Mikkelsen, senere kaldet Krag
1687-
Jep Mikkelsen, senere kaldet Krag
F:
1687
Vodder s. (Birkelev)
G:
4 nov. 1708
Vodder
Nis Pedersen (Krag)
Maren Willatzes Laustdatter
1782-1795
Maren Willatzes Laustdatter
F:
1782
Arrild s. (Hønning)
D:
1795
Arrild s. (Hønning)
Jes Laustsen
1787-
Jes Laustsen
F:
sep. 1787
Arrild s. (Hønning)
Anne Janniks Laustdatter
1790-1791
Anne Janniks Laustdatter
F:
1790
Arrild s. (Hønning)
D:
1791
Arrild s. (Hønning)
Anne Marie Janniks Laustdatter
1793-1793
Anne Marie Janniks Laustdatter
F:
1793
Arrild s. (Hønning)
D:
1793
Arrild s. (Hønning)
Anna Kirstine Hansdatter
1757-1795
Anna Kirstine Hansdatter
F:
1757
Vodder s. (Birkelev)
D:
1795
Arrild s. (Hønning)
Laust Jessen
1755-
Laust Jessen
F:
1755
G:
20 okt. 1780
Arrild
Jef Hansen
1760-1760
Jef Hansen
F:
14 apr. 1760
D:
23 aug. 1760
Laurids Hansen
1761-1761
Laurids Hansen
F:
28 aug. 1761
D:
26 okt. 1761
Hans Lauridsen
1717-1762
Hans Lauridsen
F:
1717
D:
2 apr. 1762
Maren Jefsdatter
Maren Jefsdatter
G:
13 jun. 1755
Anne Lauridsdatter
1721-ca. 1768
Anne Lauridsdatter
F:
1721
D:
ca. 1768
Thomas Christensen
Kirsten Lauridsdatter
1724-1725
Kirsten Lauridsdatter
F:
1724
D:
1725
Nis Lauridsen
1726-1751
Nis Lauridsen
F:
1726
D:
1751
til søs
Peder Lauridsen
1729-1768
Peder Lauridsen
F:
1729
D:
1751/68
Laurids Hansen
1691-1749
Laurids Hansen
F:
1691
Vodder s. (Gånsager)
D:
1749
Vodder s. (Birkelev)
Anna Nisdatter
1691-1765
Anna Nisdatter
F:
1691
G:
ca. 1716
D:
27 nov. 1765
Karen Clausdatter
1721-1737
Karen Clausdatter
F:
1721
Roager
D:
1737
Roager
Hans Clausen
1724-
Hans Clausen
F:
1724
Claus Hansen
1693-1764
Claus Hansen
F:
1693
Vodder s. (Gånsager)
D:
1764
Roager
Maren Pedersdatter
1697-1726
Maren Pedersdatter
F:
1697
Roager
G:
1720
Roager
D:
1726
Roager
Dødfødt søn
1728-1728
Dødfødt søn
F:
1728
D:
1728
Nis Clausen
1729-1763
Nis Clausen
F:
1729
D:
1763
Claus Nielsen
1764-
Claus Nielsen
F:
1764
Kirsten Nielsdatter
1766-1771
Kirsten Nielsdatter
F:
1766
D:
1771
Anne Nielsdatter
1768-1773
Anne Nielsdatter
F:
1768
D:
1773
Maren Clausdatter
1732-1770
Maren Clausdatter
F:
1732
D:
1770
Niels Erichsen
1731-
Niels Erichsen
F:
1731
G:
1 okt. 1763
Peder Clausen
1739-1739
Peder Clausen
F:
1739
D:
1739
Jes Clausen
1742-1767
Jes Clausen
F:
1742
D:
1767
Anne Nisdatter
1702-1782
Anne Nisdatter
F:
1702
G:
3 nov. 1726
Roager
D:
1782
Karen Hansdatter
1695-1695
Karen Hansdatter
F:
1695
Vodder s. (Gånsager)
D:
1695
Vodder s. (Gånsager)
Maren Hansdatter
1697-fmtl. som barn
Maren Hansdatter
F:
1697
Vodder s. (Gånsager)
D:
fmtl. som barn
Forældre
Hans Ocksen
ca. 1638-1703
Maren Pedersdatter
1640-1711
Kirsten Hansdatter
ca. 1664-1740
Kirsten Hansdatter
F:
ca. 1663/64
fmtl. Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1740
Vodder s. (Gånsager)
Hans Lauridsen
1660-1698
Hans Lauridsen
F:
o. 1655/60
fmtl. Vodder s. (Gånsager)
G:
17 jun. 1688
Skærbæk
D:
1698
Anders Mikkelsen Westergaard
1809-1809
Anders Mikkelsen Westergaard
F:
17 apr. 1809
Vodder
D:
21 apr. 1809
Vodder
Niels Ocksen Truelsen
1832-1832
Niels Ocksen Truelsen
F:
6 maj 1832
D:
7 maj 1832
Niels Oksen Truelsen
1904-1968
Niels Oksen Truelsen
F:
8 jan. 1904
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 jan. 1968
Thyre Tønder
Peter Nielsen Truelsen
Petrea Kathrine Bundsgaard
Truels Andersen Truelsen
1869-
Truels Andersen Truelsen
F:
23 feb. 1869
Vodder s. (Birkelev)
Kjestine Marie Nielsen
1878-
Kjestine Marie Nielsen
F:
30 okt. 1878
Vodder s. (Birkelev)
G:
5 apr. 1900
Vodder
Hans Nielsen Truelsen
1870-1878
Hans Nielsen Truelsen
F:
18 nov. 1870
Vodder s. (Birkelev)
D:
18 sep. 1878
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt søn
1873-1873
Dødfødt søn
F:
13 apr. 1873
Vodder s. (Birkelev)
D:
13 apr. 1873
Vodder s. (Birkelev)
Marie Kirstine Beck Thomsen
1899-
Marie Kirstine Beck Thomsen
F:
2 feb. 1899
Vodder s. (Birkelev)
Ingvar Svane Nielsen
Ingvar Svane Nielsen
G:
29 sep. 1922
Vodder
Tove Beck Thomsen
Hans Helge Beck Thomsen
Inger Britt Tryde Haarløv
Agnete Beck Thomsen
Hans Beck Thomsen
1902-1994
Hans Beck Thomsen
F:
13 sep. 1902
Vodder s. (Birkelev)
D:
17 nov. 1994
Marie Barsballe
1906-
Marie Barsballe
F:
31 maj 1906
Vodder
G:
20 maj 1933
Vodder
Peter Hansen Barsballe
Hans Beck Thomsen Barsballe
Flemming Barsballe
Ingrid Barsballe
Anna Kristine Beck Thomsen
1904-
Anna Kristine Beck Thomsen
F:
14 nov. 1904
Vodder s. (Birkelev)
Jens Clausen Barsballe
1904-1968
Jens Clausen Barsballe
F:
29 mar. 1904
Vodder
G:
19 okt. 1933
Vodder
D:
30 aug. 1968
Vodder
Else Marie Truelsen
1874-
Else Marie Truelsen
F:
27 maj 1874
Vodder s. (Birkelev)
Hans Beck Thomsen
1867-
Hans Beck Thomsen
F:
2 apr. 1867
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
29 apr. 1898
Vodder
Dødfødt datter
1877-1877
Dødfødt datter
F:
22 jan. 1877
Vodder s. (Birkelev)
D:
22 jan. 1877
Vodder s. (Birkelev)
Ane Kirstine Truelsen
1878-1894
Ane Kirstine Truelsen
F:
23 maj 1878
Vodder s. (Birkelev)
D:
25 apr. 1894
Vodder s. (Birkelev)
Hans Thomsen Truelsen
1882-
Hans Thomsen Truelsen
F:
3 jun. 1882
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt datter
1884-1884
Dødfødt datter
F:
9 jun. 1884
Vodder s. (Birkelev)
D:
9 jun. 1884
Vodder s. (Birkelev)
Niels Ocksen Truelsen
1833-1914
Niels Ocksen Truelsen
F:
15 jun. 1833
D:
22 maj 1914
Marie Kirstine Hansen Rosen
1844-
Marie Kirstine Hansen Rosen
F:
1 jun. 1844
G:
22 maj 1868
Vodder
Anders Mikkelsen Truelsen
1836-1893
Anders Mikkelsen Truelsen
F:
15 jan. 1836
D:
20 nov. 1893
Vodder s. (Birkelev Mark)
Botille Jessen
1849-1929
Botille Jessen
F:
2 jul. 1849
G:
18 okt. 1877
Vodder
D:
16 maj 1929
Hans Hansen Truelsen
1839-1839
Hans Hansen Truelsen
F:
25 feb. 1839
D:
6 apr. 1839
Anna Marie Andersen
1840-1845
Anna Marie Andersen
F:
18 maj 1840
D:
22 jan. 1845
Dødfødt datter
1844-1844
Dødfødt datter
F:
8 jan. 1844
D:
8 jan. 1844
Bodil Marie Sølbeck
1867-
Bodil Marie Sølbeck
F:
17 sep. 1867
Vodder s. (Birkelev)
Martin Jørgensen
1868-
Martin Jørgensen
F:
14 dec. 1868
G:
28 okt. 1893
Vodder
Thomas Lauridsen Sølbeck
1869-
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
21 aug. 1869
Vodder s. (Birkelev)
Truels Andersen Sølbeck
1872-1873
Truels Andersen Sølbeck
F:
4 feb. 1872
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 jan. 1873
Vodder s. (Birkelev)
Thomas Lauridsen Sølbeck
1905-
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
11 maj 1905
Spandet
Elise Kristense Sølbeck
1906-
Elise Kristense Sølbeck
F:
4 jun. 1906
Spandet
Anne Kjestine Sølbeck
Erik Petersen Sølbeck
1909-1917
Erik Petersen Sølbeck
F:
16 dec. 1909
Spandet
D:
27 aug. 1917
Spandet
Truels Andersen Sølbeck
1874-1964
Truels Andersen Sølbeck
F:
9 feb. 1874
Vodder s. (Birkelev)
D:
28 apr. 1964
Vodder s. (Birkelev)
Marie Kirstine Jessen
1878-1915
Marie Kirstine Jessen
F:
25 aug. 1878
Vodder s. (Vrå)
G:
14 maj 1903
Spandet
D:
15 jan. 1915
Spandet
Ane Marie Jessen
1884-
Ane Marie Jessen
F:
6 feb. 1884
Vodder s. (Vrå)
Anne Marie Sølbeck
Peter Mærsk Jensen
1900-1983
Peter Mærsk Jensen
F:
24 dec. 1900
Vodder
D:
6 feb. 1983
Thomas Sølbeck
1898-1947
Thomas Sølbeck
F:
19 jan. 1898
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
18 feb. 1947
Sønderborg (Statshosp.)
Anna Catharina Wismar
1906-1978
Anna Catharina Wismar
F:
18 sep. 1906
Højer
G:
31 maj 1935
Højer
D:
19 nov. 1978
Paul Lassen Sølbeck
1904-1904
Paul Lassen Sølbeck
F:
1 jan. 1904
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1 jan. 1904
Roager s. (Ø. Åbølling)
Anna Kjestine Sølbeck
1905-1982
Anna Kjestine Sølbeck
F:
1 maj 1905
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
29 apr. 1982
Hans Jeppe Thyssen
1905-1987
Hans Jeppe Thyssen
F:
15 feb. 1905
Vodder s. (Gånsager)
G:
14 nov. 1926
Vodder
D:
31 maj 1987
Emil Marius Sølbeck
1875-1948
Emil Marius Sølbeck
F:
24 maj 1875
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 jan. 1948
Marie Jørine Pedersen
1869-1933
Marie Jørine Pedersen
F:
25 jun. 1869
G:
14 nov. 1896
D:
18 nov. 1933
Thomas Sølbeck
Johanne Helene Lunding
1926-2014
Johanne Helene Lunding
F:
7 jun. 1926
Fole
D:
14 okt. 2014
Fole
Anne Kjestine Sølbeck
Niels Jensen Sølbeck
Oline Marie Sølbeck
1924-
Oline Marie Sølbeck
F:
23 mar. 1924
Fole
Christian Carl Sølbeck
1877-1962
Christian Carl Sølbeck
F:
6 mar. 1877
Vodder s. (Birkelev)
D:
5 jul. 1962
Fole
Anne Marie Jensen
1888-1972
Anne Marie Jensen
F:
21 okt. 1888
D:
18 okt. 1972
Peter Simonsen Sølbeck
1880-1881
Peter Simonsen Sølbeck
F:
28 mar. 1880
Vodder s. (Birkelev)
D:
13 apr. 1881
Vodder s. (Birkelev)
Thomas Sølbeck Sørensen
1905-
Thomas Sølbeck Sørensen
F:
18 sep. 1905
Seem s. (Hømlund)
Anne Sørensen
1907-
Anne Sørensen
F:
26 dec. 1907
Seem s. (Hømlund)
Ane Kirstine Sørensen
1912-
Ane Kirstine Sørensen
F:
11 nov. 1912
Seem s. (Hømlund)
Hulde Vilhelmine Sørensen
1918-
Hulde Vilhelmine Sørensen
F:
1 mar. 1918
Darum s. (Darum Mark)
Else Marie Sølbeck
1882-1971
Else Marie Sølbeck
F:
6 apr. 1882
Vodder s. (Birkelev)
D:
8 okt. 1971
Frederik Emil Sørensen
1878-1950
Frederik Emil Sørensen
F:
12 sep. 1878
Raklev s. (Saltbæk)
G:
5 maj 1905
D:
22 maj 1950
Darum s. (Darum Mark)
Peter Simonsen Sølbeck
1885-
Peter Simonsen Sølbeck
F:
24 feb. 1885
Vodder s. (Birkelev)
Anne Kjestine Sølbeck
Otto Nielsen Sølbeck
1887-1977
Otto Nielsen Sølbeck
F:
14 jul. 1887
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 aug. 1977
Bramminge (plejehjemmet)
Marie Kjerstine Riber
1891-1922
Marie Kjerstine Riber
F:
30 nov. 1891
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
29 dec. 1912
D:
22 nov. 1922
Darum s. (Darum Mark)
Valdemar Sølbeck
1891-1914
Valdemar Sølbeck
F:
26 mar. 1891
Vodder s. (Birkelev)
D:
19 nov. 1914
Polen
Ane Kirstine Andersen
1844-1935
Ane Kirstine Andersen
F:
8 jan. 1844
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 apr. 1935
Fole
Thomas Lauridsen Sølbeck
1839-1914
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
22 sep. 1839
Vodder s. (Birkelev)
G:
22 nov. 1866
Vodder
D:
14 jun. 1914
Vodder s. (Birkelev)
Hans Hansen Truelsen
1847-
Hans Hansen Truelsen
F:
1 jan. 1847
Ane Marie Andersen
1850-
Ane Marie Andersen
F:
16 apr. 1850
Peder Simonsen Truelsen
1853-1855
Peder Simonsen Truelsen
F:
8 mar. 1853
D:
5 apr. 1855
Else Marie Westergaard
1810-
Else Marie Westergaard
F:
22 apr. 1810
Vodder
Truels Andersen Nielsen
1806-1864
Truels Andersen Nielsen
F:
4 sep. 1806
G:
14 maj 1831
Vodder
D:
15 jan. 1864
Anders Westergaard
1813-1832
Anders Westergaard
F:
18 feb. 1813
D:
2 jun. 1832
Dødfødt søn
1848-1848
Dødfødt søn
F:
5 jan. 1848
D:
5 jan. 1848
Niels Beyer
1849-1869
Niels Beyer
F:
24 feb. 1849
D:
11 feb. 1869
Mette Cathrine Beyer
1850-1859
Mette Cathrine Beyer
F:
16 maj 1850
D:
14 aug. 1859
Charlene Ruth Rasmussen
Russell Jespersen
-2001
Russell Jespersen
D:
20 okt. 2001
Joan Marie Mathiesen
Kenneth Leon Crees
1931-1999
Kenneth Leon Crees
F:
11 apr. 1931
D:
19 jun. 1999
Don R. Lauritzen
Richard Dean Mathiesen
Beverly Ann Petersen
Henry Leighton Mathiesen
1908-1993
Henry Leighton Mathiesen
F:
14 mar. 1908
D:
10 dec. 1993
Mabel Marie Rasmussen
1912-2008
Mabel Marie Rasmussen
F:
30 maj 1912
G:
3 feb. 1934
D:
8 maj 2008
Enid Anne (kaldet Anne Marie) Mathiesen
1911-2004
Enid Anne (kaldet Anne Marie) Mathiesen
F:
20 feb. 1911
D:
10 dec. 2004
Oscar Phelps
Beier (Baer) Halvor Mathiesen
1882-1961
Beier (Baer) Halvor Mathiesen
F:
29 mar. 1882
D:
22 jun. 1961
Delma Marie Petersen
1882-1976
Delma Marie Petersen
F:
9 dec. 1882
G:
19 jun. 1907
D:
7 maj 1976
Dødfødt barn
1886-1886
Dødfødt barn
F:
22 apr. 1886
D:
22 apr. 1886
Niels Henry Mathiesen
1888-1905
Niels Henry Mathiesen
F:
2 jan. 1888
D:
27 aug. 1905
Henry M. Mathiesen
ca. 1889-1905
Henry M. Mathiesen
F:
ca. 1889
D:
13 aug. 1905
Dødfødt barn
1895-1895
Dødfødt barn
F:
5 maj 1895
D:
5 maj 1895
Anne Kjerstine Beyer
1851-1897
Anne Kjerstine Beyer
F:
24 jun. 1851
Døstrup s. (Overby)
D:
9 apr. 1897
Niels Mathiesen
1840-1910
Niels Mathiesen
F:
14 maj 1840
Gudbjerg s.
G:
28 dec. 1881
Monroe, Iowa, USA
D:
2 aug. 1910
Shelby County, USA
Emmert Christian Knudsen
Fern Irene Nielsen
Alice Marianne Knudsen
Harold John Pieper
Elaine Knudsen
1942-1942
Elaine Knudsen
F:
25 nov. 1942
D:
29 nov. 1942
Marie Eline Christensen
1903-
Marie Eline Christensen
F:
22 mar. 1903
Elk Horn
George Knudsen
1899-1964
George Knudsen
F:
28 mar. 1899
G:
28 mar. 1928
D:
23 jul. 1964
Kimbalton, Iowa, USA
Thomas Lange Christensen
1933-2008
Thomas Lange Christensen
F:
31 jul. 1933
D:
4 jun. 2008
Janet Kay Zimmerman
1939-2007
Janet Kay Zimmerman
F:
4 sep. 1939
G:
25 aug. 1962
D:
9 maj 2007
Christen Ludvig Christensen
1905-1983
Christen Ludvig Christensen
F:
15 feb. 1905
Elk Horn
D:
1 nov. 1983
Helene Alfreda Lange
1906-1986
Helene Alfreda Lange
F:
3 jan. 1906
G:
17 aug. 1932
D:
3 dec. 1986
Anna Marilyn Larsen
1933-2007
Anna Marilyn Larsen
F:
17 dec. 1933
D:
TIDLIGST 2007
Ivan Richard Hansen
1930-1996
Ivan Richard Hansen
F:
23 jan. 1930
G:
1 jun. 1954
D:
3 apr. 1996
David Roger Larsen
Bernice Alwine Kirchhoff
Carol Elaine Larsen
Donald Allen Fleming
Elna Martha Christensen
1907-2001
Elna Martha Christensen
F:
22 feb. 1907
Elk Horn
D:
27 nov. 2001
Elk Horn
Ludvig Tingstedhus Larsen
1905-1991
Ludvig Tingstedhus Larsen
F:
3 sep. 1905
G:
14 apr. 1932
D:
26 mar. 1991
Omaha, Nebraska, USA
Anna Christensen
1877-1966
Anna Christensen
F:
4 nov. 1877
Shelby County, Iowa, USA
D:
1 sep. 1966
Harlan, Iowa, USA
Thomas Jepsen Christensen
1872-1962
Thomas Jepsen Christensen
F:
2 apr. 1872
Ærø
G:
19 mar. 1902
D:
19 jun. 1962
Harlan, Iowa, USA
Kathrine Marie Christensen
1879-1952
Kathrine Marie Christensen
F:
24 nov. 1879
Shelby County, Iowa, USA
D:
23 maj 1952
Carroll, Iowa, USA
Christian Albert Christensen
1882-1894
Christian Albert Christensen
F:
21 mar. 1882
Shelby County, Iowa, USA
D:
22 apr. 1894
Jacksonville, Iowa, USA
Andrew Kroman
1911-1911
Andrew Kroman
F:
23 apr. 1911
D:
25 apr. 1911
Judith Ann Kroman
Darrell Peters
Richard Dean Kroman
Sherrie Linn Mardersen
Barbara Sue Kroman
Mark W. Smith
Peter Maynard Kroman
1912-2005
Peter Maynard Kroman
F:
25 feb. 1912
D:
21 jul. 2005
Arlene Stearns
Albert Harald Kroman
1914-1944
Albert Harald Kroman
F:
18 sep. 1914
D:
1 jun. 1944
(faldet i 2. Verdenskrig)
Howard Glenn Kromann
Robert Spencer Kroman
Richard James Kroman
Debra Ann Robinson
Karen Kay Kroman
John Myers
Andrew Robert Kroman
Donald Burdeth Kroman
1924-1973
Donald Burdeth Kroman
F:
31 dec. 1924
D:
19 dec. 1973
Norma Jean Rosman
Christina Marie Christensen
1884-1976
Christina Marie Christensen
F:
29 jun. 1884
Jacksonville, Iowa, USA
D:
20 maj 1976
Elk Horn
Andrew Hansen Kroman
1878-1939
Andrew Hansen Kroman
F:
3 nov. 1878
G:
21 apr. 1910
D:
27 mar. 1939
Elk Horn
Larry Lee Eskov
Rebecca Hansen
Kathy Sue Eskov
Ronald Niels Bloch
Albert Lorens Eskov
1914-1970
Albert Lorens Eskov
F:
26 jan. 1914
D:
8 feb. 1970
Elk Horn
Mildred Matilda Andersen
Roger Eskov Nielsen
Julie Ann Nielsen
Frederik Walter Führmann
Alan Richard Nielsen
Susan Marie Jørgensen
Edith Marie Eskov
1917-1992
Edith Marie Eskov
F:
15 aug. 1917
D:
4 apr. 1992
Elmer Walter Nielsen
1914-1973
Elmer Walter Nielsen
F:
9 aug. 1914
G:
14 nov. 1942
D:
21 sep. 1973
Melvin Leroy Eskov
1919-1995
Melvin Leroy Eskov
F:
1 dec. 1919
D:
3 sep. 1995
Elk Horn
Wilfred Elliott Eskov
Bertha Christensen
1886-1977
Bertha Christensen
F:
13 mar. 1886
Jacksonville, Iowa, USA
D:
7 maj 1977
Chris Eskov
1887-1955
Chris Eskov
F:
4 apr. 1887
G:
19 mar. 1913
D:
8 apr. 1955
Harlan, Iowa, USA
Marie Beyer
1854-1888
Marie Beyer
F:
26 jan. 1854
Døstrup s. (Overby)
D:
31 jul. 1888
Jacksonville, Iowa, USA
Albert Hansen Christensen
1842-1913
Albert Hansen Christensen
F:
19 maj 1842
V. Bregninge (Ærø)
G:
7 dec. 1876
Shelby County, Iowa, USA
D:
22 jun. 1913
Jacksonville, Iowa, USA
Andrea Kjerstine Beyer
1858-1859
Andrea Kjerstine Beyer
F:
3 jun. 1858
D:
20 jul. 1859
Cathrine Marie Westergaard
1815-1861
Cathrine Marie Westergaard
F:
13 nov. 1815
D:
19 maj 1861
Døstrup s. (Overby)
Peder Beyer
1807-1881
Peder Beyer
F:
20 feb. 1807
G:
1847
D:
20 dec. 1881
Dødfødt søn
1849-1849
Dødfødt søn
F:
3 apr. 1849
D:
3 apr. 1849
Jes Petersen Westergaard
1818-1877
Jes Petersen Westergaard
F:
18 maj 1818
D:
26 apr. 1877
Vodder
Bodil Marie Nielsdatter
1818-1899
Bodil Marie Nielsdatter
F:
27 apr. 1818
Vodder s. (Birkelev)
D:
26 maj 1899
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Jes Petersen Westergaard
1874-1882
Jes Petersen Westergaard
F:
21 dec. 1874
Vodder
D:
8 feb. 1882
Vodder
Anne Marie Westergaard
1877-1882
Anne Marie Westergaard
F:
3 apr. 1877
Vodder
D:
6 apr. 1882
Vodder
Marie From
Anne Cathrine Westergaard
1879-
Anne Cathrine Westergaard
F:
20 mar. 1879
Vodder
Anton Petersen From
1862-
Anton Petersen From
F:
16 sep. 1862
Halk
G:
14 apr. 1899
Vodder
Peter Petersen Westergaard
1881-
Peter Petersen Westergaard
F:
14 apr. 1881
Vodder
Jes Petersen Westergaard
1883-
Jes Petersen Westergaard
F:
30 jun. 1883
Vodder
Adolf Mikkelsen Westergaard
1886-
Adolf Mikkelsen Westergaard
F:
13 jan. 1886
Vodder
Nielsine Petrea Lydiksen
1891-
Nielsine Petrea Lydiksen
F:
23 jun. 1891
Vodder s. (Birkelev)
G:
25 nov. 1916
Vodder
Frederik Alfred Westergaard
1888-1963
Frederik Alfred Westergaard
F:
26 apr. 1888
Vodder
D:
1963
Christine Svanhild Hansen
1888-
Christine Svanhild Hansen
F:
7 dec. 1888
Andebølle
G:
12 maj 1913
Odense (Skt. Hans)
Anne Marie Westergaard
1890-1969
Anne Marie Westergaard
F:
25 aug. 1890
Vodder
D:
9 apr. 1969
Tinglev
Hans Clausen
Peter Mikkelsen Westergaard
Kaja Cathrine Westergaard
Aksel Hansen Westergaard
1891-
Aksel Hansen Westergaard
F:
27 sep. 1891
Vodder
Esther Marie Boysen
1900-
Esther Marie Boysen
F:
21 feb. 1900
Brøns s. (Havervad)
G:
3 mar. 1922
Nr. Bork
Olga Westergaard
1894-1894
Olga Westergaard
F:
18 jun. 1894
Vodder
D:
21 aug. 1894
Vodder
Peder Mikkelsen Westergaard
1850-
Peder Mikkelsen Westergaard
F:
22 jan. 1850
Anna Cathrine Petersen
1852-
Anna Cathrine Petersen
F:
25 maj 1852
Braderup
G:
22 okt. 1873
Vodder
Dødfødt søn
1852-1852
Dødfødt søn
F:
25 nov. 1852
D:
25 nov. 1852
Anne Marie Mærsk
1826-
Anne Marie Mærsk
F:
28 okt. 1826
Vodder
G:
19 apr. 1849
Anne Kirstine Jesdatter
1787-1829
Anne Kirstine Jesdatter
F:
13 aug. 1787
D:
4 jan. 1829
Mikkel Andersen
1780-1818
Mikkel Andersen
F:
14 sep. 1780
Vodder
G:
7 maj 1808
Vodder
D:
15 nov. 1818
Vodder
Mikkel Andersen Westergaard
1820-1820
Mikkel Andersen Westergaard
F:
18 okt. 1820
D:
10 nov. 1820
Kirsten Marie Westergaard
1820-1820
Kirsten Marie Westergaard
F:
18 okt. 1820
D:
13 nov. 1820
Ane Mathea Møller
Anna Kjestine Møller
Berteline Laurine Møller
Michael Andersen Møller
1874-
Michael Andersen Møller
F:
17 nov. 1874
Vodder
Caroline Margrethe Sørensen
1872-
Caroline Margrethe Sørensen
F:
6 nov. 1872
Brørup s.
G:
26 jul. 1899
Vodder
Evald Peter Møller
1909-1988
Evald Peter Møller
F:
27 aug. 1909
D:
25 aug. 1988
Frieda Lasina Brønk
Johannes Møller
1879-
Johannes Møller
F:
10 jan. 1879
Sine Skov
1884-
Sine Skov
F:
4 dec. 1884
G:
9 maj 1908
Gotfred Møller
1886-
Gotfred Møller
F:
31 maj 1886
NN
Ane Kirstine Westergaard
1852-1887
Ane Kirstine Westergaard
F:
9 aug. 1852
D:
aug. 1887
Peter Evald Møller
1846-1907
Peter Evald Møller
F:
21 jan. 1846
G:
25 sep. 1874
D:
26 aug. 1907
Peter Thysen Westergaard
1855-1855
Peter Thysen Westergaard
F:
9 nov. 1855
D:
10 nov. 1855
Johanne Westergaard
1894-
Johanne Westergaard
F:
30 nov. 1894
Vodder s. (Birkelev Mark)
Hans Peter Mikkelsen
1883-
Hans Peter Mikkelsen
F:
5 jan. 1883
G:
2 nov. 1917
Ane Westergaard
1896-
Ane Westergaard
F:
20 jun. 1896
Vodder s. (Birkelev)
Jørgen Mortensen
1898-
Jørgen Mortensen
F:
11 mar. 1898
Ousted s. (Tebstrup)
G:
11 mar. 1927
Vodder
Signe Westergaard
1898-
Signe Westergaard
F:
21 sep. 1898
Vodder s. (Birkelev)
Anders Nielsen Westergaard
1892-
Anders Nielsen Westergaard
F:
25 jul. 1892
G:
10 sep. 1919
Betty Westergaard
1900-
Betty Westergaard
F:
5 okt. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Christen Petersen Warming
1896-
Christen Petersen Warming
F:
25 feb. 1896
Vodder s. (Gånsager)
G:
27 sep. 1922
Vodder
Astrid Westergaard
1903-
Astrid Westergaard
F:
24 dec. 1903
Vodder s. (Birkelev)
Peder Pedersen
1900-
Peder Pedersen
F:
6 jan. 1900
Borris
G:
30 maj 1930
Vodder
Michael Andersen Westergaard
1905-1906
Michael Andersen Westergaard
F:
4 okt. 1905
Vodder s. (Birkelev)
D:
21 maj 1906
Vodder s. (Birkelev)
Ane Margrethe Westergaard
Christian Nielsen Jensen
Henning Westergaard Konstmann
Sanne Gad Thysen
Cathrine Bothilde Westergaard
Peter Skau Konstmann
Michael Andersen Westergaard
Maren Mathie Nielsen
Sophie Westergaard
Valdemar Wollesen
1910-
Valdemar Wollesen
F:
1 dec. 1910
Rejsby s. (Kærbølling)
Klara Westergaard
Thomas Kristensen
Peter Thysen Westergaard
1856-
Peter Thysen Westergaard
F:
22 dec. 1856
Vodder s. (Birkelev)
Cathrine Sørensen
1874-1937
Cathrine Sørensen
F:
27 okt. 1874
Brørup s.
G:
15 sep. 1894
D:
15 dec. 1937
Rejsby s.
Anders Nielsen Westergaard
1892-
Anders Nielsen Westergaard
F:
25 jul. 1892
Signe Westergaard
1898-
Signe Westergaard
F:
21 sep. 1898
Vodder s. (Birkelev)
G:
10 sep. 1919
Nicolai Hansen Westergaard
1859-1945
Nicolai Hansen Westergaard
F:
16 feb. 1859
D:
6 jan. 1945
Marie Kirstine Schmidt
1850-1941
Marie Kirstine Schmidt
F:
12 maj 1850
G:
17 sep. 1891
Brede
D:
12 maj 1941
Anthon Gotfred Westergaard
1861-1864
Anthon Gotfred Westergaard
F:
7 dec. 1861
D:
5 jul. 1864
Anne Margrethe Westergaard
1864-1879
Anne Margrethe Westergaard
F:
10 jul. 1864
D:
13 okt. 1879
Aage Beier
1891-
Aage Beier
F:
2 mar. 1891
Vodder s. (Birkelev)
Marie Poulsen
1893-
Marie Poulsen
F:
5 nov. 1893
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
19 nov. 1920
Skærbæk
Johanne Beier
1894-
Johanne Beier
F:
3 nov. 1894
Vodder s. (Birkelev)
Martin Varming
Karl Beier
1898-1899
Karl Beier
F:
27 jul. 1898
Vodder s. (Birkelev)
D:
24 okt. 1899
Vodder s. (Birkelev)
Karen Marie Beier
1901-
Karen Marie Beier
F:
9 maj 1901
Vodder s. (Birkelev)
Marcus Hansen Vind
1893-
Marcus Hansen Vind
F:
23 apr. 1893
Seem s. (Høm)
G:
20 maj 1932
Vodder
Anna Martha Beier
1903-
Anna Martha Beier
F:
31 jul. 1903
Vodder s. (Birkelev)
Magnus Lauritz Jepsen
1904-
Magnus Lauritz Jepsen
F:
4 apr. 1904
Vium
G:
30 jun. 1933
Vodder
Michael Beier
1906-
Michael Beier
F:
9 aug. 1906
Vodder s. (Birkelev)
Abelone Sophie Ebsen
1906-
Abelone Sophie Ebsen
F:
18 jan. 1906
Vodder s. (Frifelt)
G:
12 nov. 1931
Vodder
Maria Kathrine Westergaard
1866-
Maria Kathrine Westergaard
F:
30 nov. 1866
Vodder s. (Birkelev)
Hans Peter Beier
1862-
Hans Peter Beier
F:
25 okt. 1862
Vodder s. (Birkelev)
G:
12 aug. 1890
Vodder
Hans Beier Bennedsen
1918-1921
Hans Beier Bennedsen
F:
17 okt. 1918
Spandet
D:
22 dec. 1921
Roager
Anders Thomsen Beier Bennedsen
Hanny Bennedsen
Kirstine Marie Beier
1893-1966
Kirstine Marie Beier
F:
30 mar. 1893
D:
10 okt. 1966
Jens Bennedsen
1888-1951
Jens Bennedsen
F:
31 aug. 1888
G:
20 dec. 1917
Roager
D:
11 apr. 1951
Theo Thomsen Ehlers
Otto Sigfried Thomsen Ehlers
Harry Ehlers
Johanne Margrethe Beier
1896-1948
Johanne Margrethe Beier
F:
7 jun. 1896
D:
8 jan. 1948
Roager s. (Ø. Åbølling)
Otto Heinrich Christian Ehlers
1891-
Otto Heinrich Christian Ehlers
F:
28 jul. 1891
G:
10 jan. 1918
Roager
Svend Aage Beier
Truels Andersen Beier
1899-
Truels Andersen Beier
F:
7 feb. 1899
Valborg Elise Helene Grundahl
1900-1931
Valborg Elise Helene Grundahl
F:
21 maj 1900
G:
3 aug. 1924
D:
12 aug. 1931
Mogens Beier
Martha Hertha Lauridsen
1904-
Martha Hertha Lauridsen
F:
1 dec. 1904
G:
29 mar. 1934
Ervind Beier
Karl Michael Beier
Michael Andersen Beier
1903-
Michael Andersen Beier
F:
17 aug. 1903
Birthe Hoven
Gurli Beier
Inga Beier
Georg Beier
1905-
Georg Beier
F:
4 jan. 1905
Caroline Lassen
Otteline Westergaard
1869-1945
Otteline Westergaard
F:
23 apr. 1869
D:
22 feb. 1945
Anders Thomsen Beier
1862-1941
Anders Thomsen Beier
F:
21 feb. 1862
G:
23 jun. 1892
D:
2 nov. 1941
Mikkel Andersen Westergaard
1821-1897
Mikkel Andersen Westergaard
F:
16 nov. 1821
D:
13 mar. 1897
Johanne Beck
1827-1895
Johanne Beck
F:
4 jan. 1827
Vodder s. (Birkelev)
G:
18 okt. 1851
Vodder
D:
20 mar. 1895
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt barn
1824-1824
Dødfødt barn
F:
8 nov. 1824
D:
8 nov. 1824
Dødfødt datter
1827-1827
Dødfødt datter
F:
16 jun. 1827
D:
16 jun. 1827
Simon Pedersen Westergaard
1828-1829
Simon Pedersen Westergaard
F:
13 nov. 1828
D:
13 apr. 1829
Peder Simonsen Thyssen
1793-1879
Peder Simonsen Thyssen
F:
23 feb. 1793
Vodder s. (Åved)
G:
6 nov. 1819
Vodder
D:
13 jun. 1879
Vodder s. (Birkelev)
Hans Jensen
1789-1789
Hans Jensen
F:
6 jan. 1789
D:
14 dec. 1789
Niels Pedersen Lund
1810-1877
Niels Pedersen Lund
F:
3 jun. 1810
Brøns s. (Havervad)
D:
5 jul. 1877
Brøns s. (Normsted)
Cathrine Marie Lund
1849-1849
Cathrine Marie Lund
F:
13 maj 1849
Toftlund s. (Korsbjerg)
D:
13 maj 1849
Toftlund s. (Korsbjerg)
Jes Pedersen Lund
1812-1857
Jes Pedersen Lund
F:
9 jun. 1812
Brøns s. (Havervad)
D:
9 okt. 1857
Toftlund s. (Korsbjerg)
Anne Kirstine Krag
1810-1884
Anne Kirstine Krag
F:
29 apr. 1810
Agerskov s. (Bovlund)
G:
21 jun. 1849
Toftlund
D:
13 aug. 1884
Toftlund s. (Stenderup)
Else Marie Lund
1814-
Else Marie Lund
F:
26 aug. 1814
Brøns s. (Havervad)
Niels Thomsen Østergaard
Peder Lauridsen Østergaard
Caroline Cathrine Østergaard
Jens Christian Østergaard
Hans Simonsen Østergaard
Hans Simonsen Østergaard
Else Marie Østergaard
Maren Østergaard
Maren Lund
1817-1856
Maren Lund
F:
16 jan. 1817
Brøns s. (Havervad)
D:
2 aug. 1856
Vodder
Thomas Andersen Østergaard
Thomas Andersen Østergaard
G:
13 okt. 1842
Vodder
Laura Kirstine Lund
1853-1853
Laura Kirstine Lund
F:
5 feb. 1853
Brøns s. (Normsted)
D:
6 feb. 1853
Brøns s. (Normsted)
Peter Hansen Lund
1889-
Peter Hansen Lund
F:
11 mar. 1889
Brøns s. (Normsted)
Kjestine Lund
1890-
Kjestine Lund
F:
28 sep. 1890
Brøns s. (Normsted)
Nicoline Lund
1892-
Nicoline Lund
F:
20 feb. 1892
Brøns s. (Normsted)
Niels Petersen Lund
1893-
Niels Petersen Lund
F:
19 okt. 1893
Brøns s. (Normsted)
Anne Caroline Davidsen
1894-
Anne Caroline Davidsen
F:
11 okt. 1894
Dybbøl
G:
25 maj 1920
Brøns
Christian Lund
1895-
Christian Lund
F:
3 sep. 1895
Brøns s. (Normsted)
Magnus Lund
1897-1917
Magnus Lund
F:
6 feb. 1897
Brøns s. (Normsted)
D:
1917
Serbien (lazaret)
Laurids Lund
1899-
Laurids Lund
F:
8 okt. 1899
Brøns s. (Normsted)
Dødfødt søn
1902-1902
Dødfødt søn
F:
21 aug. 1902
Brøns s. (Normsted)
D:
21 aug. 1902
Brøns s. (Normsted)
Dødfødt datter
1906-1906
Dødfødt datter
F:
19 mar. 1906
Brøns s. (Normsted)
D:
19 mar. 1906
Brøns s. (Normsted)
Dødfødt søn
1907-1907
Dødfødt søn
F:
20 nov. 1907
Brøns s. (Normsted)
D:
20 nov. 1907
Brøns s. (Normsted)
Peder Lauridsen Lund
1854-1917
Peder Lauridsen Lund
F:
29 jun. 1854
Brøns s. (Normsted)
D:
10 jan. 1917
Brøns s. (Normsted)
Abelone Dorthea Christensen
1864-1935
Abelone Dorthea Christensen
F:
9 jul. 1864
Rottarp, Ovtrup Sogn
D:
9 sep. 1935
Laust Pedersen Lund
1855-1930
Laust Pedersen Lund
F:
30 jul. 1855
Brøns s. (Normsted)
D:
10 nov. 1930
Brøns s. (Normsted)
Bodil Marie Lund
1856-1859
Bodil Marie Lund
F:
15 aug. 1856
Brøns s. (Normsted)
D:
28 okt. 1859
Brøns s. (Normsted)
Thomas Pedersen Lund
1858-1860
Thomas Pedersen Lund
F:
25 maj 1858
Brøns s. (Normsted)
D:
24 jul. 1860
Brøns s. (Normsted)
Svend Andersen Svendsen
1885-1891
Svend Andersen Svendsen
F:
17 jun. 1885
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
2 nov. 1891
Brede s. (Sdr. Vollum)
Kjestine Svendsen
1886-
Kjestine Svendsen
F:
15 sep. 1886
Brede s. (Sdr. Vollum)
Peter Abel Jacobsen
1886-
Peter Abel Jacobsen
F:
3 jan. 1886
Brede s. (Kummerlev)
G:
28 apr. 1914
Brede
Peter Hansen Svendsen
1887-
Peter Hansen Svendsen
F:
18 dec. 1887
Brede s. (Sdr. Vollum)
Margrethe Svendsen
1890-
Margrethe Svendsen
F:
21 jul. 1890
Brede s. (Sdr. Vollum)
Sverine Andrea Svendsen
1892-
Sverine Andrea Svendsen
F:
30 jun. 1892
Brede s. (Sdr. Vollum)
Nicoline Svendsen
1896-
Nicoline Svendsen
F:
8 jul. 1896
Brede s. (Sdr. Vollum)
Hans Lauritz Asmussen
1896-
Hans Lauritz Asmussen
F:
8 mar. 1896
Hellevad
G:
18 maj 1923
Brede
Svend Andersen Svendsen
1900-
Svend Andersen Svendsen
F:
10 mar. 1900
Brede s. (Sdr. Vollum)
Jessine Cathrine Østergaard
1909-
Jessine Cathrine Østergaard
F:
15 nov. 1909
Spandet s. (Fjersted)
G:
4 okt. 1935
Brede
Caroline Lund
1859-1941
Caroline Lund
F:
16 nov. 1859
Brøns s. (Normsted)
D:
9 nov. 1941
Brede s. (Sdr. Vollum)
Andreas Andersen Svendsen
1856-1935
Andreas Andersen Svendsen
F:
20 dec. 1856
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
18 mar. 1884
Brede
D:
29 aug. 1935
Brede s. (Sdr. Vollum)
Bodil Marie Lund
1863-1864
Bodil Marie Lund
F:
20 feb. 1863
Brøns s. (Normsted)
D:
16 jul. 1864
Brøns s. (Normsted)
Peder Hansen Lund
1819-1915
Peder Hansen Lund
F:
10 aug. 1819
Brøns s. (Havervad)
D:
11 sep. 1915
Brøns s. (Normsted)
Kirsten Sølbeck
1822-
Kirsten Sølbeck
F:
6 okt. 1822
Vodder s. (Birkelev)
G:
29 apr. 1852
Brøns
Nicolai Lund
1821-1859
Nicolai Lund
F:
3 apr. 1821
Brøns s. (Havervad)
D:
24 sep. 1859
Brøns s. (Normsted)
Elsabe Cathrine Østergaard
1822-
Elsabe Cathrine Østergaard
F:
2 maj 1822
Vodder s. (Birkelev)
G:
17 apr. 1857
Brøns
Hanne Lund
1825-1825
Hanne Lund
F:
5 mar. 1825
Brøns s. (Havervad)
D:
10 jun. 1825
Brøns s. (Havervad)
Karen Lund
1790-1825
Karen Lund
F:
5 okt. 1790
D:
7 aug. 1825
Brøns s. (Havervad)
Peder Nielsen Lauridsen
1786-1852
Peder Nielsen Lauridsen
F:
1786
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
28 okt. 1809
D:
11 apr. 1852
Brøns s. (Normsted)
Jens Hansen Lund
1792-1793
Jens Hansen Lund
F:
18 okt. 1792
D:
3 mar. 1793
Jes Clausen Jensen
1765-1841
Jes Clausen Jensen
F:
21 jul. 1765
D:
24 maj 1841
Else Marie Hansdatter
1763-1793
Else Marie Hansdatter
F:
12 apr. 1763
Vodder s. (Gånsager)
G:
3 nov. 1786
D:
16 apr. 1793
Vodder s. (Gånsager)
Jens Hansen Basballe
1795-1849
Jens Hansen Basballe
F:
26 feb. 1795
D:
14 jul. 1849
Else Andersdatter
1788-1846
Else Andersdatter
F:
1788
G:
26 okt. 1833
D:
10 jul. 1846
Peder Hansen Basballe
1796-1817
Peder Hansen Basballe
F:
16 jun. 1796
D:
14 dec. 1817
Else Marie Basballe
1798-1799
Else Marie Basballe
F:
23 aug. 1798
D:
23 maj 1799
Simon Hansen Thysen
1892-1937
Simon Hansen Thysen
F:
18 feb. 1892
D:
27 mar. 1937
Fernande
Fernande
G:
1925
Hans Simonsen Thysen
1924-2001
Hans Simonsen Thysen
F:
20 apr. 1924
Vodder s. (Åved)
D:
2001
Kolding
Anne Elisabeth Thysen
1925-
Anne Elisabeth Thysen
F:
31 aug. 1925
Vodder s. (Åved)
Birgithe Kjestine Thysen
1930-
Birgithe Kjestine Thysen
F:
21 aug. 1930
Vodder s. (Åved)
Ingrid Thysen
1932-2019
Ingrid Thysen
F:
31 aug. 1932
Vodder s. (Åved)
D:
8 aug. 2019
NN Fogtmann
Sanne Gad Thysen
Henning Westergaard Konstmann
Bent Gad Thysen
1934-1965
Bent Gad Thysen
F:
5 dec. 1934
Vodder s. (Åved)
D:
1 apr. 1965
Vodder s. (Åved)
Vera Gad
Astrid Gad Thysen
1938-
Astrid Gad Thysen
F:
14 dec. 1938
Vodder s. (Åved)
Peter Herluf Gad Thysen
1940-2016
Peter Herluf Gad Thysen
F:
23 okt. 1940
Vodder s. (Åved)
D:
4 mar. 2016
Niels Simon Thysen
1943-
Niels Simon Thysen
F:
23 aug. 1943
Ribe (Amtssygehuset)
Mads Peter Thysen
1894-1967
Mads Peter Thysen
F:
11 maj 1894
Vodder s. (Åved)
D:
12 nov. 1967
Gram s. (Gram sygehus)
Signe Kjems Gad
1897-1974
Signe Kjems Gad
F:
8 nov. 1897
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
8 jun. 1923
Roager
D:
7 apr. 1974
Broder Hansen Thysen
1924-1924
Broder Hansen Thysen
F:
10 jun. 1924
D:
21 aug. 1924
Broder Hansen Thysen
Bente Else Thysen
Martin Hansen Thysen
1896-1966
Martin Hansen Thysen
F:
29 sep. 1896
Vodder s. (Åved)
D:
2 jun. 1966
Sønderborg (hospital)
Ellen Marie Hansen
1897-
Ellen Marie Hansen
F:
18 jan. 1897
Vodder
G:
23 maj 1923
Birgith Marie Blejken Hansen
Niels Blejken Hansen
Ane Kathrine Thysen
1900-
Ane Kathrine Thysen
F:
11 mar. 1900
Vodder s. (Åved)
Hans Peter Hansen
1894-
Hans Peter Hansen
F:
17 aug. 1894
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
15 sep. 1927
Skærbæk
Hans Simonsen Thysen
1853-1923
Hans Simonsen Thysen
F:
7 okt. 1853
D:
3 maj 1923
Kirstine Birgitte Holm
1857-1927
Kirstine Birgitte Holm
F:
26 apr. 1857
G:
18 maj 1891
Vodder
D:
20 dec. 1927
Marcus Martinsen Thysen
1855-1866
Marcus Martinsen Thysen
F:
5 dec. 1855
D:
8 jan. 1866
Jes Hansen Thysen
1858-1915
Jes Hansen Thysen
F:
4 feb. 1858
D:
1915
Anthon Hansen Thysen
1860-
Anthon Hansen Thysen
F:
26 jun. 1860
Maren Friis
Martinus Hansen Thysen
1863-
Martinus Hansen Thysen
F:
4 feb. 1863
Else Marie Holst
1898-
Else Marie Holst
F:
20 jun. 1898
Gram s. (V. Linnet)
Jacob Jørgensen Holst
1900-
Jacob Jørgensen Holst
F:
31 mar. 1900
Gram s. (V. Linnet)
Mira Johanne Christensen
1904-
Mira Johanne Christensen
F:
22 dec. 1904
Horne s. i Svendborg Amt
G:
18 nov. 1927
Gram
Simon Thysen Holst
1902-1904
Simon Thysen Holst
F:
3 jul. 1902
Gram s. (V. Linnet)
D:
22 dec. 1904
Fole
Kirstine Holst
1904-
Kirstine Holst
F:
4 sep. 1904
Fole
Jens Seeberg
1901-
Jens Seeberg
F:
7 okt. 1901
G:
19 jul. 1935
Simon Thysen Holst
1906-
Simon Thysen Holst
F:
22 maj 1906
Fole
Margrethe Andersen
1902-
Margrethe Andersen
F:
15 jan. 1902
G:
14 nov. 1933
Gram
Obel Kjestine Holst
Carl Lindorff
1902-
Carl Lindorff
F:
29 jun. 1902
Ø. Linnet s.
Anne Cathrine Marie Thysen
1865-1939
Anne Cathrine Marie Thysen
F:
23 dec. 1865
D:
10 apr. 1939
Gram
Mads Jacobsen Holst
1872-
Mads Jacobsen Holst
F:
14 nov. 1872
Gram s. (V. Linnet)
G:
14 nov. 1896
Fole
Mette Marie Thyssen
1910-1999
Mette Marie Thyssen
F:
4 jul. 1910
Gram s. (Kastrup)
D:
3 maj 1999
Else Marie Thyssen
1912-1996
Else Marie Thyssen
F:
6 mar. 1912
Gram s. (Kastrup)
D:
29 mar. 1996
Arne Winther
1904-1972
Arne Winther
F:
13 aug. 1904
Brede s. (Apterp)
G:
18 apr. 1935
Gram
D:
4 nov. 1972
Hansine Jørgine Thyssen
1914-1920
Hansine Jørgine Thyssen
F:
28 jan. 1914
Gram s. (Kastrup)
D:
9 feb. 1920
Gram s. (Kastrup)
Elspe Kathrine Thyssen
1916-2009
Elspe Kathrine Thyssen
F:
10 aug. 1916
Gram s. (Kastrup)
D:
7 apr. 2009
Hans Jensen Ebsen Thyssen
1919-1969
Hans Jensen Ebsen Thyssen
F:
18 apr. 1919
Gram s. (Kastrup)
D:
25 aug. 1969
Gram s. (Kastrup)
Marcus Martinusen Thyssen
1868-1954
Marcus Martinusen Thyssen
F:
6 apr. 1868
Vodder s. (Åved)
D:
11 dec. 1954
Gram s. (Sønderbyvej)
Knudmine Hansine Cathrine Ebsen
1880-1961
Knudmine Hansine Cathrine Ebsen
F:
31 jan. 1880
Gram s. (Kastrup)
G:
14 okt. 1909
Gram
D:
23 dec. 1961
Gram s. (Sønderbyvej)
Simon Hansen Thysen
1824-1905
Simon Hansen Thysen
F:
25 mar. 1824
D:
21 apr. 1905
Else Maria Østergaard
1826-1890
Else Maria Østergaard
F:
30 jun. 1826
G:
30 okt. 1852
D:
7 jan. 1890
John Olson
1874-
John Olson
F:
1874
New Jersey, USA
Udøbt barn
1903-1903
Udøbt barn
F:
1903
D:
1903
Helen Catherine Davis
1904-1986
Helen Catherine Davis
F:
7 okt. 1904
D:
8 sep. 1986
Milwaukee i Wisconsin, USA
John T. Kennedy
1899-1978
John T. Kennedy
F:
1899
D:
1978
Marian Davis
1906-1990
Marian Davis
F:
1906
D:
1990
Donald Lorenzo Davis
1908-1985
Donald Lorenzo Davis
F:
1908
D:
1985
Robert Hamilton Davis
1910-1959
Robert Hamilton Davis
F:
2 maj 1910
Pennsylvania
D:
12 jun. 1959
Santa Clara i Californien
Harry Lee Davis
1912-1988
Harry Lee Davis
F:
1912
D:
1988
Margaret Olson
1876-1963
Margaret Olson
F:
1 aug. 1876
Pennsylvania, USA
D:
18 jul. 1963
Long Beach, Los Angeles, USA
Harry Lee Davis
1877-1914
Harry Lee Davis
F:
26 mar. 1877
Franklin, Pennsylvania, USA
G:
25 sep. 1902
Corsica i Pennsylvania, USA
D:
14 apr. 1914
Mont Alto i Pennsylvania
Hannah Marie Olson
1879-1966
Hannah Marie Olson
F:
feb. 1879
Pennsylvania, USA
D:
15 jun. 1966
Corsica i Pennsylvania, USA
Charles Clark Corbett
Ella Elizabeth Olson
1881-
Ella Elizabeth Olson
F:
okt. 1881
Pennsylvania, USA
G. B. Yearney
Asenath ("Cena") Olson
1885-1976
Asenath ("Cena") Olson
F:
16 nov. 1885
Pennsylvania, USA
D:
2 dec. 1976
Beaver County i Pennsylvania, USA
Sylvester Babcock
Carrie Jane Olson
1887-1978
Carrie Jane Olson
F:
sep. 1887
Pennsylvania, USA
D:
2 feb. 1978
Beaver County i Pennsylvania, USA
James Sloss
Mack L. Olson
1891-1962
Mack L. Olson
F:
sep. 1891
Pennsylvania, USA
D:
1962
Californien
NN
William Walter Olson
1893-1979
William Walter Olson
F:
aug. 1893
Pennsylvania, USA
D:
1979
Jefferson County i Pennsylvania, USA
Warren Olson
Ane Kathrine Obling
1850-1944
Ane Kathrine Obling
F:
2 okt. 1850
D:
30 dec. 1944
Lars Olson
1843-1903
Lars Olson
F:
20 nov. 1843
Randbøl s. (Hoffmannslyst)
G:
1 apr. 1875
Pearth Amboy i New Jersey, USA
D:
23 apr. 1903
Corsica i Pennsylvania, USA
Maren Obling
1853-1858
Maren Obling
F:
23 jul. 1853
D:
21 mar. 1858
Hanne Kathrine Abrahamsen
1908-
Hanne Kathrine Abrahamsen
F:
20 mar. 1908
Seem s. (Hømlund)
Emil Kristensen
1907-
Emil Kristensen
F:
27 jan. 1907
Ansager s. (Stenderup)
G:
24 jul. 1932
Seem
Laura Abrahamsen
1910-
Laura Abrahamsen
F:
16 nov. 1910
Seem s. (Hømlund)
Martin Abrahamsen
1913-
Martin Abrahamsen
F:
14 mar. 1913
Seem s. (Hømlund)
Peter Hausted Abrahamsen
1919-
Peter Hausted Abrahamsen
F:
19 jul. 1919
Seem s. (Høm)
Elly Irene Abrahamsen
1921-
Elly Irene Abrahamsen
F:
9 sep. 1921
Seem s. (Høm)
Mathias Terkildsen Ager
1921-
Mathias Terkildsen Ager
F:
10 Maj 1921
Farup s. (Kærbøl Mark)
G:
9 sep. 1945
Seem
Kirstine Marie Hansen Hausted
1884-
Kirstine Marie Hansen Hausted
F:
31 jul. 1884
Seem s. (Høm)
Niels Christian Greve Herluf Abrahamsen
1883-
Niels Christian Greve Herluf Abrahamsen
F:
18 jan. 1883
Roager s. (Fjerstedsig)
G:
2 maj 1907
Seem
Nis Hansen Hausted
1886-1960
Nis Hansen Hausted
F:
20 maj 1886
Seem s. (Høm)
D:
5 nov. 1960
Ribe (alderdomshjem)
Martha Sønderup
1915-
Martha Sønderup
F:
19 nov. 1915
Seem s. (Varminglund)
Hans Jensen
1905-
Hans Jensen
F:
27 sep. 1905
G:
13 nov. 1935
Peter Hansen Sønderup
1919-
Peter Hansen Sønderup
F:
13 feb. 1919
Seem s. (Varminglund)
Harriet Jenny Hansen
1920-1945
Harriet Jenny Hansen
F:
14 jun. 1920
Bramminge
G:
12 jan. 1940
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
19 jul. 1945
Hanne Laura Sønderup
1923-
Hanne Laura Sønderup
F:
5 feb. 1923
Seem s. (Varminglund)
Jacob Tjørnelund
1909-
Jacob Tjørnelund
F:
22 okt. 1909
Elly Sønderup
1926-
Elly Sønderup
F:
15 jun. 1926
Seem s. (Varminglund)
Ane Marie Hausted
1889-
Ane Marie Hausted
F:
23 sep. 1889
Seem s. (Høm)
Peter Mikkelsen Sønderup
1882-1932
Peter Mikkelsen Sønderup
F:
8 dec. 1882
Kalvslund s. (Villebøl)
G:
14 mar. 1914
Seem s.
D:
8 jun. 1932
Seem s. (Varminglund)
Peter Burchall Hausted
1918-
Peter Burchall Hausted
F:
11 jun. 1918
Seem s. (Hømlund)
Lovise Burchall Hausted
1920-
Lovise Burchall Hausted
F:
6 mar. 1920
Seem s. (Hømlund)
Knud Høyberg
1920-
Knud Høyberg
F:
11 nov. 1920
G:
22 jul. 1945
Ketty Laura Hausted
1922-
Ketty Laura Hausted
F:
24 mar. 1922
Seem s. (Hømlund)
Jens Hansen
1920-
Jens Hansen
F:
29 jan. 1920
G:
6 apr. 1944
Svend Burchall Hausted
1924-
Svend Burchall Hausted
F:
12 apr. 1924
Seem s. (Hømlund)
Adser Hansen Hausted
1892-
Adser Hansen Hausted
F:
14 feb. 1892
Seem s. (Høm)
Karoline Alberta Burchall
1894-
Karoline Alberta Burchall
F:
16 feb. 1894
G:
16 feb. 1917
Ellen Johnsen
Martin Johnsen
Laure Johnsen
Johanne Kathrine Hausted
1894-
Johanne Kathrine Hausted
F:
6 jul. 1894
Seem s. (Høm)
Peter Elkjær Johnsen
1894-
Peter Elkjær Johnsen
F:
8 aug. 1894
Ansager
G:
20 maj 1917
Seem
Peter von Eitzen Hausted
Magdalene von Eitzen Hausted
Johan Christian von Eitzen Hausted
1936-1937
Johan Christian von Eitzen Hausted
F:
20 jul. 1936
Ubjerg s. (Sæd Mark)
D:
6 jan. 1937
Ubjerg s. (Sæd Mark)
Alfred Hansen Hausted
1896-1967
Alfred Hansen Hausted
F:
4 okt. 1896
Seem s. (Høm)
D:
31 aug. 1967
Tønder (sygehuset)
Catharine von Eitzen
1909-1962
Catharine von Eitzen
F:
18 apr. 1909
Ubjerg
G:
1 jan. 1928
D:
2 apr. 1962
Tønder
Ejnar Hausted
1898-
Ejnar Hausted
F:
6 nov. 1898
Seem s. (Høm)
Kirstine Iversen
Hanne Laure Obling
1855-1944
Hanne Laure Obling
F:
21 nov. 1855
Vodder s. (Åved)
D:
8 dec. 1944
Seem
Peter Jessen Hansen Hausted
1859-1943
Peter Jessen Hansen Hausted
F:
31 jul. 1859
G:
23 maj 1884
D:
1 feb. 1943
Abeline Obling
1911-
Abeline Obling
F:
27 maj 1911
Skærbæk s. (Barsbøl)
Jens Petersen
Anne Marie Obling
1914-
Anne Marie Obling
F:
13 dec. 1914
Skærbæk s. (Barsbøl)
Hans Clausen
Hans Lassen Obling
1919-
Hans Lassen Obling
F:
15 mar. 1919
Skærbæk s. (Barsbøl)
Helga Obling
1921-
Helga Obling
F:
15 apr. 1921
Skærbæk s. (Barsbøl)
Nis Hansen Obling
1882-
Nis Hansen Obling
F:
23 mar. 1882
Vodder s. (Åved)
Else Nissen
1885-
Else Nissen
F:
21 jan. 1885
Døstrup
G:
4 nov. 1909
Døstrup
Simon Mikkelsen Obling
1884-1884
Simon Mikkelsen Obling
F:
23 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
D:
24 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
Marie Thyssen
Peter Thyssen
Inge Thyssen
Johannes Thyssen
Jørgen Nielsen Thyssen
Johanne Frederikke Ebsen
Anna Cathrine Thyssen
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
1905-
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
F:
16 aug. 1905
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Else Marie Rossen
Ib Jacobsen Holdt
Mathias Nissen Rossen
Jørn Thyssen Rossen
1949-
Jørn Thyssen Rossen
F:
25 apr. 1949
Toftlund s. (Ørderup)
Anne Marie Thyssen
Thorvald Andersen Rossen
1907-
Thorvald Andersen Rossen
F:
30 okt. 1907
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
22 mar. 1935
Peter Thyssen
Birte
Kjeld Thysen
Inge Marie
Hans Christian Thyssen
Anni
Josias Schack Thyssen
1914-1997
Josias Schack Thyssen
F:
13 jan. 1914
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
10 aug. 1997
Skærbæk s. (Kagebøl)
Maren (Maja) Hansen
Else Marie Obling
1885-
Else Marie Obling
F:
14 mar. 1885
Vodder s. (Åved)
Peter Thyssen
1878-
Peter Thyssen
F:
24 sep. 1878
Nr. Løgum
G:
6 okt. 1905
Hanne Obling
1887-1939
Hanne Obling
F:
13 aug. 1887
Vodder s. (Åved)
D:
24 jun. 1939
Thomas Andersen Fog
1882-1915
Thomas Andersen Fog
F:
1 jan. 1882
G:
11 jan. 1909
D:
2 jan. 1915
1. verdenskrig
Mads Rosenbæk
1891-
Mads Rosenbæk
F:
28 sep. 1891
Vejrup s. (Sdr. Vejrup)
G:
28 aug. 1920
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Dødfødt søn
Dødfødt søn
Hans Lassen Obling
1928-1928
Hans Lassen Obling
F:
28 jan. 1928
D:
14 jun. 1928
Hans Lassen Obling
1930-1997
Hans Lassen Obling
F:
12 feb. 1930
D:
14 dec. 1997
Anne Marie Obling
Simon Mikkelsen Obling
1892-1967
Simon Mikkelsen Obling
F:
18 jun. 1892
Vodder s. (Åved)
D:
15 feb. 1967
Ribe (hvilehjem "ved Åen")
Petrea Lastein
1903-1962
Petrea Lastein
F:
31 okt. 1903
Vodder s. (Birkelev)
G:
20 maj 1927
Vodder
D:
26 jun. 1962
Ribe (Sygehuset)
Elis Obling
1896-
Elis Obling
F:
11 jun. 1896
Vodder s. (Åved)
Hansine Svop
1894-
Hansine Svop
F:
11 mar. 1894
G:
30 maj 1922
Dødfødt datter
Anne Obling
1902-
Anne Obling
F:
11 jan. 1902
Vodder s. (Åved)
Hans Lassen Nissen Obling
1858-1938
Hans Lassen Nissen Obling
F:
5 sep. 1858
Vodder s. (Åved)
D:
23 sep. 1938
Ane Marie Thyssen
1863-
Ane Marie Thyssen
F:
11 aug. 1863
Vodder s. (Gånsager)
Maren Obling
1862-1863
Maren Obling
F:
20 jan. 1862
D:
23 apr. 1863
Hanna Thysen
1826-1864
Hanna Thysen
F:
19 mar. 1826
D:
27 apr. 1864
Nis Hansen Obling
1821-1872
Nis Hansen Obling
F:
23 apr. 1821
Vodder s. (Åved)
G:
28 sep. 1850
D:
11 dec. 1872
Jes Hansen Thysen
1828-1850
Jes Hansen Thysen
F:
28 sep. 1828
D:
17 apr. 1850
Peder Hansen Thysen
1831-1882
Peder Hansen Thysen
F:
18 jul. 1831
D:
1882
Hans Mikkelsen Thysen
1832-1835
Hans Mikkelsen Thysen
F:
28 jul. 1832
D:
18 maj 1835
Hans Mikkelsen Thysen
1836-1868
Hans Mikkelsen Thysen
F:
8 apr. 1836
D:
31 maj 1868
Jens Hansen Thysen
1839-1839
Jens Hansen Thysen
F:
7 apr. 1839
D:
19 apr. 1839
Mette Kirstine Møller
1862-1923
Mette Kirstine Møller
F:
18 dec. 1862
D:
10 okt. 1923
Hans Simonsen Møller
1865-1917
Hans Simonsen Møller
F:
8 aug. 1865
D:
23 nov. 1917
Marie Miller
1896-1965
Marie Miller
F:
13 apr. 1896
Watsonville, USA
D:
30 sep. 1965
Andrew Jensen
1894-
Andrew Jensen
F:
1894
G:
27 nov. 1918
Svend Coleberg
Svend Coleberg
G:
1925
Percy Evison
Bernhard Møller
1897-1958
Bernhard Møller
F:
7 sep. 1897
Watsonville, USA
D:
24 okt. 1958
Evelyn Murphy
Evelyn Murphy
G:
25 jun. 1925
Annie Miller
1899-1897
Annie Miller
F:
13 jun. 1899
Watsonville, USA
D:
3 feb. 1897
Bill Lasher
Bill Lasher
G:
5 sep. 1919
Oscar von Schell
Oscar von Schell
G:
24 jun. 1935
Mads Petersen Miller
1901-1976
Mads Petersen Miller
F:
23 apr. 1901
Watsonville, USA
D:
30 apr. 1976
Alta Holm
1909-1979
Alta Holm
F:
1909
G:
14 maj 1932
D:
1979
Frank Miller
1902-1966
Frank Miller
F:
12 nov. 1902
Watsonville, USA
D:
8 jun. 1966
Jens (Jim) Miller
1906-1993
Jens (Jim) Miller
F:
4 apr. 1906
Watsonville, USA
D:
28 dec. 1993
Georgia Hrepic
Georgia Hrepic
G:
1 jan. 1934
Arthur Theodor Miller
1908-1965
Arthur Theodor Miller
F:
23 apr. 1908
Watsonville, USA
D:
28 jun. 1965
Lily Leotta Møller, senere Miller
1911-1996
Lily Leotta Møller, senere Miller
F:
17 sep. 1911
Seem
D:
15 sep. 1996
Harold Soper
Harold Soper
G:
14 jul. 1935
Peter Madsen Møller
1868-1913
Peter Madsen Møller
F:
19 jan. 1868
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
18 jan. 1913
Watsonville, USA
Margrethe Sørensen
1874-1931
Margrethe Sørensen
F:
27 okt. 1874
Brørup
G:
8 dec. 1894
Watsonville, USA
D:
31 okt. 1931
Watsonville, USA
Mads Petersen Møller
1901-1989
Mads Petersen Møller
F:
16 aug. 1901
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
10 sep. 1989
Skærbæk
Margrethe Petersen
1894-1966
Margrethe Petersen
F:
5 jan. 1894
Branderup s.
G:
17 jun. 1928
Vodder
D:
28 apr. 1966
Vodder s. (Gejlbjerg)
Marie Beck Thomsen Møller
1929-
Marie Beck Thomsen Møller
F:
20 feb. 1929
Vodder s. (Gejlbjerg)
Hans Bonde Møller
1933-1990
Hans Bonde Møller
F:
28 mar. 1933
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
17 jan. 1990
Skærbæk (rådhuset)
Bothilde Nielsen Ehmsen
Annalise Bruun Møller
1937-
Annalise Bruun Møller
F:
23 jan. 1937
Vodder s. (Gejlbjerg)
Poul Erik Møller
1939-
Poul Erik Møller
F:
8 maj 1939
Vodder s. (Gejlbjerg)
Hans Møller
1903-1988
Hans Møller
F:
12 maj 1903
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
29 okt. 1988
Vodder s. (Gejlbjerg)
Kirstine Krüger Bruun
1904-1990
Kirstine Krüger Bruun
F:
23 feb. 1904
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
G:
22 maj 1928
Ribe (Doms.)
D:
28 aug. 1990
Vodder s. (Gejlbjerg)
Hans Mikkelsen Møller
1870-1947
Hans Mikkelsen Møller
F:
15 maj 1870
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
10 sep. 1947
Anna Marie Christine Beck Thomsen
1877-1903
Anna Marie Christine Beck Thomsen
F:
22 jul. 1877
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
6 maj 1900
Vodder
D:
2 okt. 1903
Vodder s. (Gejlbjerg)
Carl Petersen Møller
1873-1932
Carl Petersen Møller
F:
27 jan. 1873
D:
26 feb. 1932
Laurids Thomsen Brønk
1904-1973
Laurids Thomsen Brønk
F:
23 mar. 1904
Gram s. (V. Linnet)
D:
22 maj 1973
Kjerstine Wogensen
Mads Møller Brønk
1907-1971
Mads Møller Brønk
F:
15 maj 1907
Gram s. (V. Linnet)
D:
25 aug. 1971
Gram s. (V. Lindet)
Marie Cecilie Brønk
Jørgen Hansen
1910-1962
Jørgen Hansen
F:
18 nov. 1910
D:
30 jul. 1962
Hygum Skov
Martha Thyra Brønk
Mads Kudsk
Frieda Lasina Brønk
Evald Peter Møller
1909-1988
Evald Peter Møller
F:
27 aug. 1909
D:
25 aug. 1988
Maren Møller
1875-1925
Maren Møller
F:
13 dec. 1875
Vodder s. (Gejlbjerg)
D:
8 jul. 1925
Anders Thomsen Brønk
1872-
Anders Thomsen Brønk
F:
14 sep. 1872
Gram s. (V. Linnet)
G:
31 jul. 1903
Gram
Mads Møller
Esther Jacobsen
1918-1985
Esther Jacobsen
F:
30 jan. 1918
D:
1985
Anna Marie Møller
1879-
Anna Marie Møller
F:
30 mar. 1879
Maria Thysen
1840-1926
Maria Thysen
F:
14 jul. 1840
D:
7 nov. 1926
Mads Pedersen Møller
1836-1881
Mads Pedersen Møller
F:
7 mar. 1836
Vodder s. (Åved)
G:
1 maj 1862
D:
24 jun. 1881
Vodder s. (Gejlbjerg)
Maren Basballe
1800-1844
Maren Basballe
F:
5 mar. 1800
Vodder s. (Gånsager)
D:
11 okt. 1844
Vodder s. (Åved)
Hans Simonsen
1786-1847
Hans Simonsen
F:
24 apr. 1786
Vodder s. (Åved)
G:
26 okt. 1822
Vodder
D:
15 dec. 1847
Vodder s. (Åved)
Hanne Thyssen
1833-1879
Hanne Thyssen
F:
28 feb. 1833
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
13 nov. 1879
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Abeline Obling
1911-
Abeline Obling
F:
27 maj 1911
Skærbæk s. (Barsbøl)
Jens Petersen
Anne Marie Obling
1914-
Anne Marie Obling
F:
13 dec. 1914
Skærbæk s. (Barsbøl)
Hans Clausen
Hans Lassen Obling
1919-
Hans Lassen Obling
F:
15 mar. 1919
Skærbæk s. (Barsbøl)
Helga Obling
1921-
Helga Obling
F:
15 apr. 1921
Skærbæk s. (Barsbøl)
Nis Hansen Obling
1882-
Nis Hansen Obling
F:
23 mar. 1882
Vodder s. (Åved)
Else Nissen
1885-
Else Nissen
F:
21 jan. 1885
Døstrup
G:
4 nov. 1909
Døstrup
Simon Mikkelsen Obling
1884-1884
Simon Mikkelsen Obling
F:
23 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
D:
24 jan. 1884
Vodder s. (Åved)
Marie Thyssen
Peter Thyssen
Inge Thyssen
Johannes Thyssen
Jørgen Nielsen Thyssen
Johanne Frederikke Ebsen
Anna Cathrine Thyssen
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
1905-
Sigvald Schultz Kjerrumgaard
F:
16 aug. 1905
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Else Marie Rossen
Ib Jacobsen Holdt
Mathias Nissen Rossen
Jørn Thyssen Rossen
1949-
Jørn Thyssen Rossen
F:
25 apr. 1949
Toftlund s. (Ørderup)
Anne Marie Thyssen
Thorvald Andersen Rossen
1907-
Thorvald Andersen Rossen
F:
30 okt. 1907
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
22 mar. 1935
Peter Thyssen
Birte
Kjeld Thysen
Inge Marie
Hans Christian Thyssen
Anni
Josias Schack Thyssen
1914-1997
Josias Schack Thyssen
F:
13 jan. 1914
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
10 aug. 1997
Skærbæk s. (Kagebøl)
Maren (Maja) Hansen
Else Marie Obling
1885-
Else Marie Obling
F:
14 mar. 1885
Vodder s. (Åved)
Peter Thyssen
1878-
Peter Thyssen
F:
24 sep. 1878
Nr. Løgum
G:
6 okt. 1905
Hanne Obling
1887-1939
Hanne Obling
F:
13 aug. 1887
Vodder s. (Åved)
D:
24 jun. 1939
Thomas Andersen Fog
1882-1915
Thomas Andersen Fog
F:
1 jan. 1882
G:
11 jan. 1909
D:
2 jan. 1915
1. verdenskrig
Mads Rosenbæk
1891-
Mads Rosenbæk
F:
28 sep. 1891
Vejrup s. (Sdr. Vejrup)
G:
28 aug. 1920
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Dødfødt søn
Dødfødt søn
Hans Lassen Obling
1928-1928
Hans Lassen Obling
F:
28 jan. 1928
D:
14 jun. 1928
Hans Lassen Obling
1930-1997
Hans Lassen Obling
F:
12 feb. 1930
D:
14 dec. 1997
Anne Marie Obling
Simon Mikkelsen Obling
1892-1967
Simon Mikkelsen Obling
F:
18 jun. 1892
Vodder s. (Åved)
D:
15 feb. 1967
Ribe (hvilehjem "ved Åen")
Petrea Lastein
1903-1962
Petrea Lastein
F:
31 okt. 1903
Vodder s. (Birkelev)
G:
20 maj 1927
Vodder
D:
26 jun. 1962
Ribe (Sygehuset)
Elis Obling
1896-
Elis Obling
F:
11 jun. 1896
Vodder s. (Åved)
Hansine Svop
1894-
Hansine Svop
F:
11 mar. 1894
G:
30 maj 1922
Dødfødt datter
Anne Obling
1902-
Anne Obling
F:
11 jan. 1902
Vodder s. (Åved)
Ane Marie Thyssen
1863-
Ane Marie Thyssen
F:
11 aug. 1863
Vodder s. (Gånsager)
Hans Lassen Nissen Obling
1858-1938
Hans Lassen Nissen Obling
F:
5 sep. 1858
Vodder s. (Åved)
D:
23 sep. 1938
Simon Mikkelsen Thyssen
1835-1929
Simon Mikkelsen Thyssen
F:
22 jun. 1835
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
27 jul. 1929
Vodder s. (Gånsager)
Else Marie Beyer
1828-1865
Else Marie Beyer
F:
9 jul. 1828
Branderup
G:
13 nov. 1862
Vodder
D:
8 aug. 1865
Vodder s. (Gånsager)
Simon Mikkelsen Thyssen
1898-
Simon Mikkelsen Thyssen
F:
16 jul. 1898
Vodder s. (Gånsager)
Lotte Brandt
Lotte Brandt
G:
29 dec. 1930
Esther Frederikke Thyssen
1900-1922
Esther Frederikke Thyssen
F:
25 feb. 1900
Vodder s. (Gånsager)
D:
13 jan. 1922
Lorenz Riggelsen Thyssen
1902-
Lorenz Riggelsen Thyssen
F:
2 feb. 1902
Vodder s. (Gånsager)
Gerda Marie Carl
1904-
Gerda Marie Carl
F:
17 mar. 1904
Slagelse Skt. Peders Lands. (Landsgrav)
G:
17 mar. 1925
Brøns
Dødfødt datter
Anne Cathrine Thyssen
1905-
Anne Cathrine Thyssen
F:
15 jul. 1905
Vodder s. (Gånsager)
Kristian Vestergaard
1903-
Kristian Vestergaard
F:
22 feb. 1903
G:
8 okt. 1935
Mikael Simonsen Thyssen
1871-
Mikael Simonsen Thyssen
F:
15 jul. 1871
Vodder s. (Gånsager)
Marie M. Riggelsen
1871-1913
Marie M. Riggelsen
F:
28 jan. 1871
G:
12 jan. 1897
Vodder
D:
16 jun. 1913
Ingeborg Agathe Lund
1893-
Ingeborg Agathe Lund
F:
19 apr. 1893
Højer
G:
22 jun. 1918
Vodder
Andreas Simonsen Thyssen
1873-1873
Andreas Simonsen Thyssen
F:
18 maj 1873
Vodder s. (Gånsager)
D:
27 sep. 1873
Vodder s. (Gånsager)
Karl Thyssen Christensen
1900-1930
Karl Thyssen Christensen
F:
8 jul. 1900
Aarhus Domsogn (Redningshjemmet "Bethesda")
D:
6 dec. 1930
København (Rigshospitalet)
Gunde Marie Christensen
1903-
Gunde Marie Christensen
F:
16 sep. 1903
Hans Christensen
Anne Cathrine Christensen
1905-1991
Anne Cathrine Christensen
F:
10 dec. 1905
Toftlund
D:
30 dec. 1991
Hans Feddersen
1901-1974
Hans Feddersen
F:
25 jun. 1901
Kiel
G:
4 mar. 1930
Møgeltønder
D:
24 apr. 1974
Møgeltønder
Simon Thyssen Christensen
1910-1927
Simon Thyssen Christensen
F:
10 apr. 1910
Møgeltønder
D:
11 nov. 1927
Møgeltønder
Elna Laurine Christensen
Axel Henriksen
Christian Laurits Christensen
Johanne Andersen
Astrid Helene Christensen
1920-1993
Astrid Helene Christensen
F:
29 jul. 1920
Møgeltønder
D:
15 jan. 1993
Karsten Petersen Linnet
1912-1971
Karsten Petersen Linnet
F:
3 dec. 1912
Møgeltønder
G:
18 maj 1944
Møgeltønder
D:
17 dec. 1971
Else Marie Thyssen
1874-1956
Else Marie Thyssen
F:
29 maj 1874
Vodder s. (Gånsager)
D:
19 mar. 1956
Møgeltønder
Laurids Christian Christensen
1875-1965
Laurids Christian Christensen
F:
23 feb. 1875
Ravsted s. (Fogderup)
G:
13 dec. 1902
D:
20 dec. 1965
Møgeltønder
Peter Nissen Warming
1905-1908
Peter Nissen Warming
F:
22 sep. 1905
D:
5 apr. 1908
Simon Thyssen Warming
1907-1935
Simon Thyssen Warming
F:
18 aug. 1907
D:
21 jan. 1935
Anna Cathrine Warming
Peter Rasmussen
Dødfødt datter
1912-1912
Dødfødt datter
F:
15 jul. 1912
D:
15 jul. 1912
Marie Margrethe Warming
Andrea Thyssen
1877-1969
Andrea Thyssen
F:
6 jan. 1877
Vodder s. (Gånsager)
D:
24 jun. 1969
Tønder (Sygehuset)
Antonius Knudsen Eliazer Claudius Warming
1877-1945
Antonius Knudsen Eliazer Claudius Warming
F:
14 jul. 1877
Rodenæs
G:
9 jul. 1904
D:
13 feb. 1945
Ribe (sygehuset)
Jes Brodersen Thyssen
1881-1899
Jes Brodersen Thyssen
F:
4 jun. 1881
Vodder s. (Gånsager)
D:
21 jul. 1899
Vodder s. (Gånsager)
Anne Cathrine Beyer
1836-1913
Anne Cathrine Beyer
F:
3 maj 1836
G:
16 jun. 1871
Vodder
D:
1 feb. 1913
Vodder s. (Gånsager)
Kjesten Marie Thyssen
1838-1879
Kjesten Marie Thyssen
F:
24 jan. 1838
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
13 nov. 1879
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Jess Clausen Peters
1894-
Jess Clausen Peters
F:
20 nov. 1894
Anna Nielsen
1894-
Anna Nielsen
F:
26 maj 1894
G:
22 aug. 1920
Johan Gotfred Peters
1896-1916
Johan Gotfred Peters
F:
19 feb. 1896
D:
30 jun. 1916
August Adolf Peters
1897-
August Adolf Peters
F:
24 jun. 1897
Jenny Petrea Frederikke Hansen
1903-
Jenny Petrea Frederikke Hansen
F:
19 mar. 1903
G:
17 nov. 1923
Bodil Kirstine Peters
1899-
Bodil Kirstine Peters
F:
1 maj 1899
Niels Kristian M. Jensen
1897-
Niels Kristian M. Jensen
F:
3 maj 1897
G:
27 mar. 1921
Inger Marie Peters
1900-
Inger Marie Peters
F:
24 dec. 1900
Niels Storgaard
1895-
Niels Storgaard
F:
29 mar. 1895
G:
7 apr. 1922
Sigrid Petrea Peters
1906-
Sigrid Petrea Peters
F:
11 nov. 1906
Aksel Peder Munk
1905-1934
Aksel Peder Munk
F:
11 apr. 1905
G:
21 dec. 1928
D:
1 apr. 1934
Else Marie Kirstine Thyssen
1865-1922
Else Marie Kirstine Thyssen
F:
29 jun. 1865
Spandet s. (Mølby)
D:
14 okt. 1922
Jens Peter Peters
1869-1925
Jens Peter Peters
F:
20 okt. 1869
G:
3 dec. 1892
D:
26 jul. 1925
Severine Sørensen
1892-
Severine Sørensen
F:
13 nov. 1892
Knud Schmidt
1891-
Knud Schmidt
F:
27 apr. 1891
G:
13 nov. 1914
Inge Marie Sørensen
Hans Sørensen
1905-
Hans Sørensen
F:
27 mar. 1905
Jensine Kristine Hunderup
1904-
Jensine Kristine Hunderup
F:
15 okt. 1904
Skærbæk s. (Hjemsted)
Maren Kirstine Thyssen
1867-
Maren Kirstine Thyssen
F:
20 feb. 1867
Spandet s. (Mølby)
Søren Sørensen
Michael Simonsen Thyssen
1869-
Michael Simonsen Thyssen
F:
18 jul. 1869
Vodder s. (Gånsager)
Dødfødt søn
Hanne Thyssen
1873-1876
Hanne Thyssen
F:
6 mar. 1873
Vodder s. (Gånsager Mark)
D:
6 jul. 1876
Vodder s. (Gånsager Mark)
Andreas Petersen Thyssen
1875-
Andreas Petersen Thyssen
F:
23 mar. 1875
Vodder s. (Gånsager Mark)
Janke Hans Lorenzen
Maren Andersen Grøn
Inge Maria Cathrine Hunderup
1903-
Inge Maria Cathrine Hunderup
F:
25 maj 1903
Skærbæk s. (Hjemsted)
Carl Martin Lorenzen
1898-
Carl Martin Lorenzen
F:
17 okt. 1898
Neukirchen s. (Süderdeich)
G:
10 nov. 1925
Vodder
Jensine Kristine Hunderup
1904-
Jensine Kristine Hunderup
F:
15 okt. 1904
Skærbæk s. (Hjemsted)
Hans Sørensen
1905-
Hans Sørensen
F:
27 mar. 1905
Jens Hunderup
1906-
Jens Hunderup
F:
8 jan. 1906
Vodder s. (Gånsager)
Clara Andreasen
1906-
Clara Andreasen
F:
21 nov. 1906
G:
6 okt. 1929
Jes Clausen Hunderup
Ingeborg Hansen
Petra Jette Petersen
Thyra Hunderup
1912-1912
Thyra Hunderup
F:
12 jul. 1912
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 dec. 1912
Hans Mathiesen Hunderup
Hanne Thyssen
1877-1952
Hanne Thyssen
F:
30 jun. 1877
Vodder s. (Gånsager Mark)
D:
12 dec. 1952
Vodder s. (Frifelt)
Hans Jensen Hunderup
1877-1968
Hans Jensen Hunderup
F:
22 feb. 1877
Skærbæk s.
G:
14 dec. 1901
D:
9 dec. 1968
V. Vedsted s. (statshosp.)
Jessine Clausmine Thyssen
1879-
Jessine Clausmine Thyssen
F:
22 maj 1879
Vodder s. (Gånsager Mark)
Peter Nielsen Laursen
1876-
Peter Nielsen Laursen
F:
5 nov. 1876
G:
17 maj 1902
Brøns
Peter Jessen Beck
1873-
Peter Jessen Beck
F:
15 aug. 1873
Vodder s. (Birkelev)
G:
20 feb. 1930
Rejsby
Jes Clausen Thyssen
1840-1879
Jes Clausen Thyssen
F:
26 okt. 1840
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
21 apr. 1879
Vodder s. (Gånsager Mark)
Inge Marie Petersen
1842-1917
Inge Marie Petersen
F:
25 dec. 1842
G:
6 apr. 1865
D:
30 dec. 1917
Peter Nielsen Thyssen
Aase Lyngby Jensen
Otto Bernhard Thyssen
Bruno Gustav Thyssen
Gurli Nielsen
Helmut Thyssen
Frederik Mikkelsen Thyssen
1879-
Frederik Mikkelsen Thyssen
F:
1 apr. 1879
Anna Louise Henriette Schmidt
1884-1938
Anna Louise Henriette Schmidt
F:
14 jan. 1884
G:
21 maj 1910
D:
27 maj 1938
Peter Mikkelsen Thyssen
1843-1888
Peter Mikkelsen Thyssen
F:
1 sep. 1843
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
2 feb. 1888
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Mette M. Thomsen
1843-
Mette M. Thomsen
F:
3 nov. 1843
G:
4 apr. 1877
Else Marie Basballe
1802-1844
Else Marie Basballe
F:
8 nov. 1802
Vodder s. (Gånsager)
D:
31 mar. 1844
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Michael Simonsen Thyssen
1804-1876
Michael Simonsen Thyssen
F:
14 jan. 1804
Vodder s. (Åved)
G:
25 apr. 1832
D:
9 jan. 1876
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Hans Basballe
1805-1845
Hans Basballe
F:
6 dec. 1805
D:
15 jun. 1845
Adser Basballe
1808-1808
Adser Basballe
F:
22 aug. 1808
D:
30 aug. 1808
Hanne Pedersdatter
1771-1808
Hanne Pedersdatter
F:
2 apr. 1771
Vodder s. (Birkelev)
G:
25 apr. 1794
D:
23 aug. 1808
Vodder s. (Gånsager)
Jes Clausen Barsballe
1848-1912
Jes Clausen Barsballe
F:
3 jan. 1848
D:
13 sep. 1912
Vodder
Jens Clausen Barsballe
1877-1878
Jens Clausen Barsballe
F:
7 apr. 1877
Vodder s. (Gånsager)
D:
26 jan. 1878
Vodder s. (Gånsager)
Jens Clausen Barsballe
1878-
Jens Clausen Barsballe
F:
16 sep. 1878
Vodder s. (Gånsager)
Peter Andersen Høier
Minna Kathrine Høier
Hans Andresen Bruun
1908-
Hans Andresen Bruun
F:
28 maj 1908
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
Sine Cathrine Barsballe
1880-1946
Sine Cathrine Barsballe
F:
29 apr. 1880
Vodder s. (Gånsager)
D:
10 maj 1946
Ribe (Amtssygehuset)
Peter Nissen Høier
1855-1940
Peter Nissen Høier
F:
6 dec. 1855
Vodder s. (Gånsager)
D:
1 feb. 1940
Vodder s. (Gånsager)
Hans Terman Barsballe
1908-
Hans Terman Barsballe
F:
20 apr. 1908
Dorothea Skovlund
1912-
Dorothea Skovlund
F:
1 okt. 1912
Halk s. (Hejsager)
Jes Clausen Barsballe
1911-
Jes Clausen Barsballe
F:
24 jun. 1911
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Anne Kirstine Lassen
1913-
Anne Kirstine Lassen
F:
24 nov. 1913
Hygum s. (Fæsted)
G:
19 nov. 1947
Ø. Linnet
Jens Madsen Barsballe
1882-1964
Jens Madsen Barsballe
F:
3 okt. 1882
Vodder s. (Gånsager)
D:
31 mar. 1964
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Anne Cathrine Termansen
1884-1911
Anne Cathrine Termansen
F:
14 sep. 1884
Ø. Linnet
D:
6 jul. 1911
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Ole Nissen Barsballe
1921-
Ole Nissen Barsballe
F:
7 maj 1921
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Anna Petrine Gabelgaard
1923-
Anna Petrine Gabelgaard
F:
25 jan. 1923
Nustrup s. (Skibelund)
G:
31 okt. 1951
Ø. Linnet
Holger Barsballe
1924-
Holger Barsballe
F:
12 apr. 1924
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Maren Nissen
1888-1969
Maren Nissen
F:
19 apr. 1888
Ø. Linnet s.
D:
30 aug. 1969
Ø. Linnet s. (Stenderup)
Maren Christiansen
1930-
Maren Christiansen
F:
29 sep. 1930
Brøns
Lene Marie Christiansen
1932-
Lene Marie Christiansen
F:
18 jan. 1932
Vodder s. (Frifelt)
Frederik Christiansen
1933-
Frederik Christiansen
F:
8 maj 1933
Vodder s. (Frifelt)
Ulla Jessen Christiansen
1937-
Ulla Jessen Christiansen
F:
20 jan. 1937
Vodder s. (Frifelt)
Svend Ove Christiansen
1938-
Svend Ove Christiansen
F:
5 nov. 1938
Vodder s. (Frifelt)
Egon Christiansen
1941-
Egon Christiansen
F:
4 apr. 1941
Spandet s. (Spandetgård)
Lis Christiansen
1945-
Lis Christiansen
F:
27 feb. 1945
Spandet s. (Spandetgård)
Else Marie Jessen
1908-1998
Else Marie Jessen
F:
16 mar. 1908
Toftlund s. (Allerup)
D:
1998
Ribe
Frederik Christiansen
1908-1971
Frederik Christiansen
F:
29 jul. 1908
Vodder s. (Frifelt)
G:
29 jun. 1930
Brøns
D:
1971
Anna Jessen
1940-
Anna Jessen
F:
1 mar. 1940
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Ole Marius Jessen
1942-
Ole Marius Jessen
F:
29 mar. 1942
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Bunde Bruun Jessen
1942-
Bunde Bruun Jessen
F:
29 mar. 1942
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Mary Jessen
1944-
Mary Jessen
F:
13 aug. 1944
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Sigrid Jessen
1950-
Sigrid Jessen
F:
21 feb. 1950
Spandet s. (Fjersted)
Aase Jessen
1954-
Aase Jessen
F:
13 apr. 1954
Spandet s. (Fjersted)
Hans Lassen Jessen
1909-1978
Hans Lassen Jessen
F:
17 maj 1909
Toftlund s. (Allerup)
D:
1 jan. 1978
Ribe?
Helene Jessie Bruun
1918-
Helene Jessie Bruun
F:
4 maj 1918
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
G:
7 nov. 1939
Ribe (Skt. Cathrine k.)
Peter Bennedsen Jessen
Brodermine Jessen
Valdemar Frederik Ebsen
Helga Jessen, senere Hansen
1932-
Helga Jessen, senere Hansen
F:
16 apr. 1932
Brøns
Marie Cathrine Mahrt, senere Hansen
1935-
Marie Cathrine Mahrt, senere Hansen
F:
22 mar. 1935
Tyrstrup s. (Hvinderup)
Gerda Hansen
1938-
Gerda Hansen
F:
13 dec. 1938
Vodder s. (Frifelt)
Peter Hansen
1942-
Peter Hansen
F:
27 maj 1942
Vodder s. (Gånsager)
Ruth Hansen
1944-
Ruth Hansen
F:
28 jun. 1944
Vodder s. (Gånsager)
Holger Hansen
1948-
Holger Hansen
F:
1 mar. 1948
Vodder s. (Gånsager)
Olga Jessen
1914-1999
Olga Jessen
F:
6 maj 1914
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
21 okt. 1999
Ernst Friedrich Ferdinand Mahrt, senere Hansen
1909-1975
Ernst Friedrich Ferdinand Mahrt, senere Hansen
F:
29 apr. 1909
Tønder landsogn (Gørrismark (fattiggården))
G:
30 okt. 1933
Vodder
D:
27 mar. 1975
Vodder s. (Gånsager)
Maren Elside Barsballe
1884-
Maren Elside Barsballe
F:
27 aug. 1884
Vodder s. (Gånsager)
Ole Marius Jessen
1877-
Ole Marius Jessen
F:
18 mar. 1877
Vodder s. (Gånsager)
Ole Jessen Warming
Peter Warming
1868-1935
Peter Warming
F:
12 aug. 1868
Vodder s. (Gånsager)
D:
24 jan. 1935
Ribe (Amtssygehuset)
Hans Lassen Barsballe
1853-1916
Hans Lassen Barsballe
F:
16 apr. 1853
D:
22 jan. 1916
Vodder s. (Gånsager)
Brodermine Lund
1853-1888
Brodermine Lund
F:
17 jun. 1853
Vodder s. (Gånsager)
G:
22 apr. 1876
Vodder
D:
22 apr. 1888
Vodder s. (Gånsager)
Anne Kathrine Barsballe
1857-1857
Anne Kathrine Barsballe
F:
6 aug. 1857
D:
30 sep. 1857
Jens Clausen Basballe
1812-1867
Jens Clausen Basballe
F:
28 jun. 1812
D:
28 sep. 1867
Maren Obling
1823-1857
Maren Obling
F:
8 sep. 1823
Vodder s. (Åved)
G:
24 nov. 1844
D:
6 aug. 1857
Vodder s. (Gånsager)
Anna Elisabeth Gad Mærsk
1917-2008
Anna Elisabeth Gad Mærsk
F:
1 dec. 1917
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
11 dec. 2008
Lemvig
Jørgen Berthelsen
1913-1984
Jørgen Berthelsen
F:
16 feb. 1913
København (Rigshospitalet)
G:
25 jun. 1939
Aarhus (Skt. Johannes)
D:
1984
Lemvig
Peter Jessen Mærsk
1892-1976
Peter Jessen Mærsk
F:
27 apr. 1892
Vodder
D:
25 jul. 1976
Aarhus
Trine Kjems Gad
1894-1984
Trine Kjems Gad
F:
5 maj 1894
Gesten
G:
19 jun. 1917
Ø. Åbølling
D:
31 jul. 1984
Lystrup
Maren Barsballe
1859-1953
Maren Barsballe
F:
2 sep. 1859
Vodder s. (Gånsager)
D:
13 jan. 1953
Padborg
Jes Pedersen Mærsk
1863-1956
Jes Pedersen Mærsk
F:
9 dec. 1863
Vodder
D:
6 dec. 1956
Aarhus
Jens Hansen Barsballe
1861-1866
Jens Hansen Barsballe
F:
27 okt. 1861
Vodder s. (Gånsager)
D:
9 jan. 1866
Vodder s. (Gånsager)
Peter Hansen Barsballe
Hans Beck Thomsen Barsballe
Flemming Barsballe
Ingrid Barsballe
Jens Clausen Barsballe
1904-1968
Jens Clausen Barsballe
F:
29 mar. 1904
Vodder
D:
30 aug. 1968
Vodder
Anna Kristine Beck Thomsen
1904-
Anna Kristine Beck Thomsen
F:
14 nov. 1904
Vodder s. (Birkelev)
G:
19 okt. 1933
Vodder
Tove Beck Thomsen
Hans Helge Beck Thomsen
Inger Britt Tryde Haarløv
Agnete Beck Thomsen
Marie Barsballe
1906-
Marie Barsballe
F:
31 maj 1906
Vodder
Hans Beck Thomsen
1902-1994
Hans Beck Thomsen
F:
13 sep. 1902
Vodder s. (Birkelev)
G:
20 maj 1933
Vodder
D:
17 nov. 1994
Uffe Nielsen Barsballe
Anne Marie Møller
Peter Hansen Barsballe
1864-1956
Peter Hansen Barsballe
F:
16 aug. 1864
Vodder s. (Gånsager)
D:
22 apr. 1956
Vodder
Maren Nielsen
1878-1969
Maren Nielsen
F:
29 jan. 1878
Vodder
D:
2 aug. 1969
Skærbæk (de gamles hjem)
Else Obling
1832-1884
Else Obling
F:
8 apr. 1832
Vodder s. (Åved)
G:
27 okt. 1858
Vodder
D:
26 dec. 1884
Vodder s. (Gånsager)
Else Marie Thyssen
1847-1847
Else Marie Thyssen
F:
16 dec. 1847
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
20 dec. 1847
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Hans Tinus Ravn
1906-
Hans Tinus Ravn
F:
24 maj 1906
Dagny Jørgensen
Ellen Ravn
Niels Nielsen
1897-
Niels Nielsen
F:
23 jan. 1897
Ragnhild Ravn
Poul Christiansen
Karl Laurits Ravn
Nikoline Rønnest
Karen Ravn
Ejner Mortensen
Karen Jørgensen
1882-
Karen Jørgensen
F:
29 sep. 1882
Tinus Ravn
1881-
Tinus Ravn
F:
10 aug. 1881
G:
15 okt. 1904
Anne Marie Thyssen
1851-
Anne Marie Thyssen
F:
6 sep. 1851
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Hans Jørgensen
1853-1933
Hans Jørgensen
F:
18 mar. 1853
G:
8 nov. 1881
D:
12 mar. 1933
Anna Marie Madsen
1926-
Anna Marie Madsen
F:
11 aug. 1926
Gram s. (Kastrup)
Anna Elisabeth Jensen
1953-
Anna Elisabeth Jensen
F:
1 sep. 1953
Vorbasse s. (Højmose)
Svend Aage Jensen
1954-
Svend Aage Jensen
F:
13 sep. 1954
Vorbasse s. (Højmose)
Egon Jensen
1959-
Egon Jensen
F:
14 apr. 1959
Vorbasse
Leo Jensen
1960-
Leo Jensen
F:
13 jul. 1960
Vorbasse
Conni Jensen
Kalle Jensen
Linge Jensen
Bror Jensen
Birthe Helene Jensen
Kim Jensen
1966-
Kim Jensen
F:
29 nov. 1966
Klara Madsen
1929-2016
Klara Madsen
F:
7 feb. 1929
Gram s. (Tiset)
D:
6 aug. 2016
Vorbasse s.
Svend Robert Jensen
1927-
Svend Robert Jensen
F:
26 aug. 1927
Sdr. Omme s. (Kirkeby)
G:
1 maj 1949
Sdr. Omme
Edith Madsen
1930-2006
Edith Madsen
F:
14 maj 1930
Gram s. (Tiset)
D:
1 jan. 2006
Esbjerg
Steen Madsen, senere Falkenberg
1953-
Steen Madsen, senere Falkenberg
F:
14 jun. 1953
Gram s. (Tiset)
Birthe Falkenberg
1956-
Birthe Falkenberg
F:
13 okt. 1956
Gram
Ingrid Madsen
1936-
Ingrid Madsen
F:
1 apr. 1936
Gram s. (Tiset)
Svend Erik Falkenberg
1927-1998
Svend Erik Falkenberg
F:
29 mar. 1927
Sommersted
G:
3 jul. 1953
Tiset
D:
1998
Gram
Inge Lena Madsen
1954-
Inge Lena Madsen
F:
6 okt. 1954
Irma Madsen
1938-
Irma Madsen
F:
18 jan. 1938
Gram s. (Tiset)
Henning Hesseldal Madsen
Mary Kramer
1957-
Mary Kramer
F:
21 jun. 1957
Ribe (Skt. Cathrine s. (Amtssygehuset))
Sonja Kramer
1959-
Sonja Kramer
F:
6 jan. 1959
Ribe (Skt. Cathrine s. (Amtssygehuset))
Flemming Kramer
1961-
Flemming Kramer
F:
27 maj 1961
Gram s. (Sygehuset)
Kurt Kramer
1963-
Kurt Kramer
F:
17 nov. 1963
Højrup s. (Arnum)
Poul Kramer
1916-2000
Poul Kramer
F:
7 nov. 1916
Lintrup s. (Mejlby)
G:
6 apr. 1957
Seem
D:
19 feb. 2000
Haderslev (sygehuset)
Karina Kruse
1975-
Karina Kruse
F:
14 dec. 1975
Ove Kruse
Verner Madsen
1940-2014
Verner Madsen
F:
6 sep. 1940
Gram s. (Tiset)
D:
2014
Toftlund
Viggo Madsen
1944-2011
Viggo Madsen
F:
26 apr. 1944
Gram s. (Tiset)
D:
4 nov. 2011
Nymindegab
Anna Marie Madsen
Connie Madsen
Elly Madsen
Betina Madsen
Claus Madsen
Aage Madsen
1945-
Aage Madsen
F:
17 mar. 1945
Gram s. (Tiset)
Else
-1979
Else
D:
1979
Ilse Madsen
1948-
Ilse Madsen
F:
29 okt. 1948
Gram
Helene Maria Jessen
1901-1982
Helene Maria Jessen
F:
30 nov. 1901
Gram s. (Kastrup)
D:
30 nov. 1982
Gram
Enok Madsen
1901-1990
Enok Madsen
F:
31 dec. 1901
Vejen s. (Vejen Østermark)
D:
11 jun. 1990
Gram
Wilhelmine Charlotte Petra Petersen, senere Jessen
1926-
Wilhelmine Charlotte Petra Petersen, senere Jessen
F:
2 jun. 1926
Gram s. (Gelsbro)
Peter Jessen
1927-
Peter Jessen
F:
2 okt. 1927
Gram s. (Kastrup)
Karl Marinus Jessen
1929-
Karl Marinus Jessen
F:
7 feb. 1929
Gram s. (Kastrup)
Arno Hans Jessen
1930-
Arno Hans Jessen
F:
11 apr. 1930
Gram s. (Kastrup)
Johannes Jessen
1932-2014
Johannes Jessen
F:
20 maj 1932
Gram s. (Kastrup)
D:
18 jan. 2014
Karla
Vagn Henrik Jessen
1934-
Vagn Henrik Jessen
F:
5 jan. 1934
Gram s. (Kastrup)
Bent Ove Jessen
1939-
Bent Ove Jessen
F:
7 sep. 1939
Gram s. (Kastrup)
Hans Heinrich Jessen
1904-1979
Hans Heinrich Jessen
F:
22 jan. 1904
Gram s. (Kastrup)
D:
18 aug. 1979
Cæcilie Dorothea Petersen
1903-
Cæcilie Dorothea Petersen
F:
28 feb. 1903
Frørup s. (Sønderskovgård Mark)
G:
5 juli 1927
Gram
Karl Jessen
1930-2003
Karl Jessen
F:
10 okt. 1930
Aarhus (Mødre- og Spædbørnehjemmet Bethesda)
D:
2003
Aabenraa
Anne Kjerstine Jessen
1913-1993
Anne Kjerstine Jessen
F:
12 okt. 1913
Gram
D:
18 okt. 1993
Ukendt
Jürgen Carl Hänel
1886-1967
Jürgen Carl Hänel
F:
24 feb. 1886
Aabenraa
G:
12 jul. 1944
Fausbjerg, Nustrup s.
D:
10 jul. 1967
Brørup s. (Amtssygehuset)
Maria Jessen
1918-2007
Maria Jessen
F:
25 feb. 1918
Gram s. (Kastrup)
D:
30 jan. 2007
Hans Carl Otto Weiland Mortensen
1904-2002
Hans Carl Otto Weiland Mortensen
F:
4 nov. 1904
Gram s. (Storlund)
G:
16 nov. 1946
Gram
D:
2002
Hansine Jessen
1918-2006
Hansine Jessen
F:
25 feb. 1918
Gram s. (Kastrup)
D:
9 feb. 2006
Johannes Dockweiler
1906-1981
Johannes Dockweiler
F:
9 dec. 1906
Højrup s. (Arnum)
G:
28 maj 1949
Højrup
D:
29 jul. 1981
Haderslev (sygehuset)
Hans Mikkelsen Jessen
1873-1955
Hans Mikkelsen Jessen
F:
27 maj 1873
Vodder s. (Gånsager)
D:
16 nov. 1955
Gram s. (Kastrup)
Karen Marie Ebsen
1878-1921
Karen Marie Ebsen
F:
26 apr. 1878
Nustrup s. (Skibelund)
G:
20 sep. 1901
Gram
D:
7 dec. 1921
Gl. Haderslev s. (Amtssygehuset)
Hans Mikkelsen Thyssen
1854-1946
Hans Mikkelsen Thyssen
F:
11 aug. 1854
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
30 apr. 1946
Højrup s. (Arnum)
Anna Kirstine Jessen
1841-1916
Anna Kirstine Jessen
F:
27 okt. 1841
Vodder s. (Gånsager)
D:
13 apr. 1916
Skærbæk
Jørgen Nissen Schmidt
Thyra Jensen
Meta Marie Schmidt
Andreas Andresen
1908-1994
Andreas Andresen
F:
2 apr. 1908
Aabenraa
D:
30 sep. 1994
Hans Thyssen Schmidt
Kristian Marinus Schmidt
Jenny Lauridsen
Johannes Schmidt
Anne Petersen
Oskar Schmidt
Dorthea Bjerregaard Pedersen
Viggo Hansen Schmidt
1923-2016
Viggo Hansen Schmidt
F:
17 mar. 1923
Højrup s. (Arnum)
D:
24 jun. 2016
Johanne Thyssen
1883-1959
Johanne Thyssen
F:
27 jan. 1883
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
24 jul. 1959
Højrup s. (Arnum)
Hans Jørgensen Schmidt
1877-1956
Hans Jørgensen Schmidt
F:
11 sep. 1877
Højrup s. (Arnum)
G:
12 maj 1906
D:
22 nov. 1956
Højrup s. (Arnum)
Mette Marie Rossen
1853-1890
Mette Marie Rossen
F:
18 aug. 1853
Branderup
G:
4 mar. 1881
D:
17 dec. 1890
Toftlund s. (Stenderup)
Johanne Eline Hansen
1866-1941
Johanne Eline Hansen
F:
4 mar. 1866
Højrup s. (Arnum)
G:
26 okt. 1893
Seem
D:
3 jan. 1941
Højrup s. (Arnum)
Johanne Basballe
1813-1904
Johanne Basballe
F:
25 nov. 1813
Vodder s. (Gånsager)
D:
3 apr. 1904
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Michael Simonsen Thyssen
1804-1876
Michael Simonsen Thyssen
F:
14 jan. 1804
Vodder s. (Åved)
G:
14 maj 1845
Toftlund
D:
9 jan. 1876
Toftlund s. (Stenderupgårde)
Mette Kirstine Basballe
1815-1860
Mette Kirstine Basballe
F:
28 sep. 1815
D:
14 jun. 1860
Peter Hansen Basballe
1818-1819
Peter Hansen Basballe
F:
10 mar. 1818
D:
4 jun. 1819
Jens Hansen Basballe
1849-1850
Jens Hansen Basballe
F:
14 okt. 1849
Vodder s. (Birkelev)
D:
8 jul. 1850
Jes Hansen Basballe
1850-1852
Jes Hansen Basballe
F:
27 dec. 1850
Vodder s. (Birkelev)
D:
16 feb. 1852
Carl Jessen Basballe
1873-
Carl Jessen Basballe
F:
1 aug. 1873
Gram s. (Tiset)
Jes Hansen Basballe
1853-
Jes Hansen Basballe
F:
12 mar. 1853
Vodder s. (Birkelev)
Karen Kirstine Grønnebæk
ca. 1850-
Karen Kirstine Grønnebæk
F:
ca. 1850
Mette Marie Basballe
1855-1856
Mette Marie Basballe
F:
29 nov. 1855
Vodder s. (Birkelev)
D:
25 feb. 1856
Niels Hansen Basballe
1857-
Niels Hansen Basballe
F:
5 sep. 1857
Vodder s. (Birkelev)
Jens Hansen Basballe
1859-1859
Jens Hansen Basballe
F:
17 okt. 1859
Vodder s. (Birkelev)
D:
14 nov. 1859
Peter Hansen Basballe
1819-1868
Peter Hansen Basballe
F:
5 okt. 1819
D:
31 mar. 1868
Vodder s. (Birkelev)
Else Marie Nielsdatter
ca. 1826-
Else Marie Nielsdatter
F:
ca. 1826
G:
4 nov. 1848
Adser Jensen Barsballe
1823-1891
Adser Jensen Barsballe
F:
19 feb. 1823
D:
4 okt. 1891
Vodder s. (Gånsager)
Else Nielsdatter
ca. 1816-1878
Else Nielsdatter
F:
ca. 1816
G:
11 maj 1859
D:
5 apr. 1878
Vodder s. (Gånsager)
Else Barsballe
1881-
Else Barsballe
F:
4 mar. 1881
Vodder s. (Gånsager)
Aboline Marie Barsballe
1883-
Aboline Marie Barsballe
F:
11 aug. 1883
Vodder s. (Gånsager)
Anna Dorthea Platz
Ludvig Bang Petersen
Else Platz
Ellen Marie Barsballe
1886-
Ellen Marie Barsballe
F:
28 jun. 1886
Vodder s. (Gånsager)
Christen Poulsen Platz
Anne Dorthea Warming
1844-1913
Anne Dorthea Warming
F:
29 jul. 1844
Vodder s. (Gånsager)
G:
1 jun. 1880
Vodder
D:
29 aug. 1913
Vodder s. (Gånsager)
Abelone Jensdatter
1783-1856
Abelone Jensdatter
F:
1783
Spandet s.
G:
17 okt. 1811
D:
7 dec. 1856
Hans Christensen Hansen
1863-
Hans Christensen Hansen
F:
26 sep. 1863
Vodder s. (Gånsager)
Karen Hansen
1865-
Karen Hansen
F:
28 aug. 1865
Vodder s. (Gånsager)
Else Marie Hansen
1867-1876
Else Marie Hansen
F:
14 nov. 1867
Vodder s. (Gånsager)
D:
31 mar. 1876
Vodder s. (Gånsager Mark)
Jes Jensen
1892-
Jes Jensen
F:
10 feb. 1892
Vester Vedsted s. (Vester Vedsted Mølle)
Laurids Jensen
1893-1893
Laurids Jensen
F:
10 maj 1893
Vester Vedsted s. (Vester Vedsted Mølle)
D:
12 dec. 1893
Vester Vedsted s. (Vester Vedsted Mølle)
Maren Laurine Jensen
1894-
Maren Laurine Jensen
F:
27 jul. 1894
Vester Vedsted s. (Vester Vedsted Mølle)
Ane Marie Hansen
1869-1945
Ane Marie Hansen
F:
8 jun. 1869
Vodder s. (Gånsager)
D:
25 maj 1945
Esbjerg (Zions s.)
Jens Lauridsen Jensen
1864-
Jens Lauridsen Jensen
F:
24 feb. 1864
Hviding s. (Høgsbro)
G:
2 maj 1891
Vester Vedsted
Hans Kristian Kristiansen
Jens Hansen
1871-1872
Jens Hansen
F:
27 sep. 1871
Vodder s. (Gånsager Mark)
D:
18 okt. 1872
Vodder s. (Gånsager Mark)
Jens Hansen
1873-
Jens Hansen
F:
10 sep. 1873
Vodder s. (Gånsager Mark)
Jes Hansen
1876-1908
Jes Hansen
F:
6 jan. 1876
Vodder s. (Gånsager Mark)
D:
14 dec. 1908
Esbjerg (Vor Frelsers s.)
Else Marie Christine Hansen
1878-
Else Marie Christine Hansen
F:
19 jul. 1878
Vodder s. (Gånsager)
Christen Ole Hansen
1881-
Christen Ole Hansen
F:
12 apr. 1881
Vodder s. (Gånsager)
Anne Botilla Hansen
1906-
Anne Botilla Hansen
F:
18 mar. 1906
Skærbæk
Ole Theodor Hansen
1884-1952
Ole Theodor Hansen
F:
27 sep. 1884
Vodder s. (Gånsager)
D:
11 jun. 1952
Esbjerg (Vor Frelsers s. (De Gamles Hjem))
Kjestine Bothilde Feddersen
Maren Jessen
1838-1892
Maren Jessen
F:
3 aug. 1838
Vodder s. (Gånsager)
D:
15 jun. 1892
Vodder s. (Gånsager Mark)
Laurids Hansen
1841-1907
Laurids Hansen
F:
25 sep. 1841
Hviding s. (Råhede)
G:
26 mar. 1863
D:
7 jun. 1907
Hunderup s. (Kærgård Fattiggård)
Hans Jessen
1840-1896
Hans Jessen
F:
4 feb. 1840
D:
23 apr. 1896
Anna Marie Madsen
1926-
Anna Marie Madsen
F:
11 aug. 1926
Gram s. (Kastrup)
Anna Elisabeth Jensen
1953-
Anna Elisabeth Jensen
F:
1 sep. 1953
Vorbasse s. (Højmose)
Svend Aage Jensen
1954-
Svend Aage Jensen
F:
13 sep. 1954
Vorbasse s. (Højmose)
Egon Jensen
1959-
Egon Jensen
F:
14 apr. 1959
Vorbasse
Leo Jensen
1960-
Leo Jensen
F:
13 jul. 1960
Vorbasse
Conni Jensen
Kalle Jensen
Linge Jensen
Bror Jensen
Birthe Helene Jensen
Kim Jensen
1966-
Kim Jensen
F:
29 nov. 1966
Klara Madsen
1929-2016
Klara Madsen
F:
7 feb. 1929
Gram s. (Tiset)
D:
6 aug. 2016
Vorbasse s.
Svend Robert Jensen
1927-
Svend Robert Jensen
F:
26 aug. 1927
Sdr. Omme s. (Kirkeby)
G:
1 maj 1949
Sdr. Omme
Edith Madsen
1930-2006
Edith Madsen
F:
14 maj 1930
Gram s. (Tiset)
D:
1 jan. 2006
Esbjerg
Steen Madsen, senere Falkenberg
1953-
Steen Madsen, senere Falkenberg
F:
14 jun. 1953
Gram s. (Tiset)
Birthe Falkenberg
1956-
Birthe Falkenberg
F:
13 okt. 1956
Gram
Ingrid Madsen
1936-
Ingrid Madsen
F:
1 apr. 1936
Gram s. (Tiset)
Svend Erik Falkenberg
1927-1998
Svend Erik Falkenberg
F:
29 mar. 1927
Sommersted
G:
3 jul. 1953
Tiset
D:
1998
Gram
Inge Lena Madsen
1954-
Inge Lena Madsen
F:
6 okt. 1954
Irma Madsen
1938-
Irma Madsen
F:
18 jan. 1938
Gram s. (Tiset)
Henning Hesseldal Madsen
Mary Kramer
1957-
Mary Kramer
F:
21 jun. 1957
Ribe (Skt. Cathrine s. (Amtssygehuset))
Sonja Kramer
1959-
Sonja Kramer
F:
6 jan. 1959
Ribe (Skt. Cathrine s. (Amtssygehuset))
Flemming Kramer
1961-
Flemming Kramer
F:
27 maj 1961
Gram s. (Sygehuset)
Kurt Kramer
1963-
Kurt Kramer
F:
17 nov. 1963
Højrup s. (Arnum)
Poul Kramer
1916-2000
Poul Kramer
F:
7 nov. 1916
Lintrup s. (Mejlby)
G:
6 apr. 1957
Seem
D:
19 feb. 2000
Haderslev (sygehuset)
Karina Kruse
1975-
Karina Kruse
F:
14 dec. 1975
Ove Kruse
Verner Madsen
1940-2014
Verner Madsen
F:
6 sep. 1940
Gram s. (Tiset)
D:
2014
Toftlund
Viggo Madsen
1944-2011
Viggo Madsen
F:
26 apr. 1944
Gram s. (Tiset)
D:
4 nov. 2011
Nymindegab
Anna Marie Madsen
Connie Madsen
Elly Madsen
Betina Madsen
Claus Madsen
Aage Madsen
1945-
Aage Madsen
F:
17 mar. 1945
Gram s. (Tiset)
Else
-1979
Else
D:
1979
Ilse Madsen
1948-
Ilse Madsen
F:
29 okt. 1948
Gram
Helene Maria Jessen
1901-1982
Helene Maria Jessen
F:
30 nov. 1901
Gram s. (Kastrup)
D:
30 nov. 1982
Gram
Enok Madsen
1901-1990
Enok Madsen
F:
31 dec. 1901
Vejen s. (Vejen Østermark)
D:
11 jun. 1990
Gram
Wilhelmine Charlotte Petra Petersen, senere Jessen
1926-
Wilhelmine Charlotte Petra Petersen, senere Jessen
F:
2 jun. 1926
Gram s. (Gelsbro)
Peter Jessen
1927-
Peter Jessen
F:
2 okt. 1927
Gram s. (Kastrup)
Karl Marinus Jessen
1929-
Karl Marinus Jessen
F:
7 feb. 1929
Gram s. (Kastrup)
Arno Hans Jessen
1930-
Arno Hans Jessen
F:
11 apr. 1930
Gram s. (Kastrup)
Johannes Jessen
1932-2014
Johannes Jessen
F:
20 maj 1932
Gram s. (Kastrup)
D:
18 jan. 2014
Karla
Vagn Henrik Jessen
1934-
Vagn Henrik Jessen
F:
5 jan. 1934
Gram s. (Kastrup)
Bent Ove Jessen
1939-
Bent Ove Jessen
F:
7 sep. 1939
Gram s. (Kastrup)
Hans Heinrich Jessen
1904-1979
Hans Heinrich Jessen
F:
22 jan. 1904
Gram s. (Kastrup)
D:
18 aug. 1979
Cæcilie Dorothea Petersen
1903-
Cæcilie Dorothea Petersen
F:
28 feb. 1903
Frørup s. (Sønderskovgård Mark)
G:
5 juli 1927
Gram
Karl Jessen
1930-2003
Karl Jessen
F:
10 okt. 1930
Aarhus (Mødre- og Spædbørnehjemmet Bethesda)
D:
2003
Aabenraa
Anne Kjerstine Jessen
1913-1993
Anne Kjerstine Jessen
F:
12 okt. 1913
Gram
D:
18 okt. 1993
Ukendt
Jürgen Carl Hänel
1886-1967
Jürgen Carl Hänel
F:
24 feb. 1886
Aabenraa
G:
12 jul. 1944
Fausbjerg, Nustrup s.
D:
10 jul. 1967
Brørup s. (Amtssygehuset)
Maria Jessen
1918-2007
Maria Jessen
F:
25 feb. 1918
Gram s. (Kastrup)
D:
30 jan. 2007
Hans Carl Otto Weiland Mortensen
1904-2002
Hans Carl Otto Weiland Mortensen
F:
4 nov. 1904
Gram s. (Storlund)
G:
16 nov. 1946
Gram
D:
2002
Hansine Jessen
1918-2006
Hansine Jessen
F:
25 feb. 1918
Gram s. (Kastrup)
D:
9 feb. 2006
Johannes Dockweiler
1906-1981
Johannes Dockweiler
F:
9 dec. 1906
Højrup s. (Arnum)
G:
28 maj 1949
Højrup
D:
29 jul. 1981
Haderslev (sygehuset)
Hans Mikkelsen Jessen
1873-1955
Hans Mikkelsen Jessen
F:
27 maj 1873
Vodder s. (Gånsager)
D:
16 nov. 1955
Gram s. (Kastrup)
Karen Marie Ebsen
1878-1921
Karen Marie Ebsen
F:
26 apr. 1878
Nustrup s. (Skibelund)
G:
20 sep. 1901
Gram
D:
7 dec. 1921
Gl. Haderslev s. (Amtssygehuset)
Anna Kirstine Jessen
1841-1916
Anna Kirstine Jessen
F:
27 okt. 1841
Vodder s. (Gånsager)
D:
13 apr. 1916
Skærbæk
Hans Mikkelsen Thyssen
1854-1946
Hans Mikkelsen Thyssen
F:
11 aug. 1854
Toftlund s. (Stenderupgårde)
D:
30 apr. 1946
Højrup s. (Arnum)
Jes Hansen Petersen
1883-1914
Jes Hansen Petersen
F:
8 jun. 1883
Vodder s. (Gånsager)
D:
7 okt. 1914
Leivin, Frankrig
Nis Petersen
1885-
Nis Petersen
F:
5 jun. 1885
Vodder s. (Gånsager Mark)
Ole Petersen
1886-1887
Ole Petersen
F:
11 jun. 1886
Vodder s. (Gånsager)
D:
7 jun. 1887
Vodder s. (Gånsager)
Niels Pedersen
1830-1906
Niels Pedersen
F:
27 feb. 1830
Føvling s. (Lervad)
G:
16 dec. 1882
Vodder
D:
17 dec. 1906
Vodder s. (Gånsager)
Anna Jessen
1843-1851
Anna Jessen
F:
15 jan. 1843
D:
1 jan. 1851
Bothilde Jessen
1894-1927
Bothilde Jessen
F:
2 okt. 1894
D:
19 feb. 1927
Jes H. Jessen
1942-1951
Jes H. Jessen
F:
26 apr. 1942
D:
28 nov. 1951
Niels Schack Jessen
1897-1984
Niels Schack Jessen
F:
23 feb. 1897
D:
29 dec. 1984
Anna Johanne Løbner
1917-1990
Anna Johanne Løbner
F:
8 dec. 1917
D:
16 dec. 1990
Jes Hansen Jessen
1871-1936
Jes Hansen Jessen
F:
9 apr. 1871
Vodder s. (Gånsager)
D:
28 jul. 1936
Roager
Ane Schack
1869-1929
Ane Schack
F:
15 sep. 1869
Roager
D:
4 jan. 1929
Roager
Peter Jørgensen Jessen
1872-
Peter Jørgensen Jessen
F:
10 sep. 1872
Carl Jensen Jessen
Ruth Feddersen
Nis Jensen Jessen
1902-
Nis Jensen Jessen
F:
13 feb. 1902
Roager
Ane Dorthea Hansen Hausted
1898-
Ane Dorthea Hansen Hausted
F:
8 nov. 1898
Seem s. (Høm)
G:
26 jan. 1926
Ribe (Skt. Cathrine)
Bodil Jessen
1905-1950
Bodil Jessen
F:
12 jan. 1905
Roager
D:
12 feb. 1950
Ribe (Sygehuset)
Karl Christian Mauritzen
Else Marie Jessen
Carl Jensen Jessen
1875-
Carl Jensen Jessen
F:
22 jan. 1875
Vodder s. (Gånsager)
Hansine Cathrine Østergaard
1869-
Hansine Cathrine Østergaard
F:
1 aug. 1869
Roager
G:
15 nov. 1900
Roager
Maren Christiansen
1930-
Maren Christiansen
F:
29 sep. 1930
Brøns
Lene Marie Christiansen
1932-
Lene Marie Christiansen
F:
18 jan. 1932
Vodder s. (Frifelt)
Frederik Christiansen
1933-
Frederik Christiansen
F:
8 maj 1933
Vodder s. (Frifelt)
Ulla Jessen Christiansen
1937-
Ulla Jessen Christiansen
F:
20 jan. 1937
Vodder s. (Frifelt)
Svend Ove Christiansen
1938-
Svend Ove Christiansen
F:
5 nov. 1938
Vodder s. (Frifelt)
Egon Christiansen
1941-
Egon Christiansen
F:
4 apr. 1941
Spandet s. (Spandetgård)
Lis Christiansen
1945-
Lis Christiansen
F:
27 feb. 1945
Spandet s. (Spandetgård)
Else Marie Jessen
1908-1998
Else Marie Jessen
F:
16 mar. 1908
Toftlund s. (Allerup)
D:
1998
Ribe
Frederik Christiansen
1908-1971
Frederik Christiansen
F:
29 jul. 1908
Vodder s. (Frifelt)
G:
29 jun. 1930
Brøns
D:
1971
Anna Jessen
1940-
Anna Jessen
F:
1 mar. 1940
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Ole Marius Jessen
1942-
Ole Marius Jessen
F:
29 mar. 1942
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Bunde Bruun Jessen
1942-
Bunde Bruun Jessen
F:
29 mar. 1942
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Mary Jessen
1944-
Mary Jessen
F:
13 aug. 1944
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
Sigrid Jessen
1950-
Sigrid Jessen
F:
21 feb. 1950
Spandet s. (Fjersted)
Aase Jessen
1954-
Aase Jessen
F:
13 apr. 1954
Spandet s. (Fjersted)
Hans Lassen Jessen
1909-1978
Hans Lassen Jessen
F:
17 maj 1909
Toftlund s. (Allerup)
D:
1 jan. 1978
Ribe?
Helene Jessie Bruun
1918-
Helene Jessie Bruun
F:
4 maj 1918
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
G:
7 nov. 1939
Ribe (Skt. Cathrine k.)
Peter Bennedsen Jessen
Brodermine Jessen
Valdemar Frederik Ebsen
Helga Jessen, senere Hansen
1932-
Helga Jessen, senere Hansen
F:
16 apr. 1932
Brøns
Marie Cathrine Mahrt, senere Hansen
1935-
Marie Cathrine Mahrt, senere Hansen
F:
22 mar. 1935
Tyrstrup s. (Hvinderup)
Gerda Hansen
1938-
Gerda Hansen
F:
13 dec. 1938
Vodder s. (Frifelt)
Peter Hansen
1942-
Peter Hansen
F:
27 maj 1942
Vodder s. (Gånsager)
Ruth Hansen
1944-
Ruth Hansen
F:
28 jun. 1944
Vodder s. (Gånsager)
Holger Hansen
1948-
Holger Hansen
F:
1 mar. 1948
Vodder s. (Gånsager)
Olga Jessen
1914-1999
Olga Jessen
F:
6 maj 1914
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
21 okt. 1999
Ernst Friedrich Ferdinand Mahrt, senere Hansen
1909-1975
Ernst Friedrich Ferdinand Mahrt, senere Hansen
F:
29 apr. 1909
Tønder landsogn (Gørrismark (fattiggården))
G:
30 okt. 1933
Vodder
D:
27 mar. 1975
Vodder s. (Gånsager)
Ole Marius Jessen
1877-
Ole Marius Jessen
F:
18 mar. 1877
Vodder s. (Gånsager)
Maren Elside Barsballe
1884-
Maren Elside Barsballe
F:
27 aug. 1884
Vodder s. (Gånsager)
Ole Jessen
1845-1876
Ole Jessen
F:
30 dec. 1845
Vodder s. (Gånsager)
D:
20 sep. 1876
Vodder s. (Gånsager)
Else Marie Hjuler
1849-
Else Marie Hjuler
F:
6 okt. 1849
Vodder s. (Åved)
Jes Hansen Jessen
1871-1938
Jes Hansen Jessen
F:
26 feb. 1871
Vodder s. (Gånsager)
D:
11 mar. 1938
Tønder
Metha Johanne Carstensen
Ellen Marie Jessen
1872-1873
Ellen Marie Jessen
F:
23 mar. 1872
Vodder s. (Gånsager)
D:
2 jul. 1873
Vodder s. (Gånsager)
Ellen Marie Jessen
1873-1892
Ellen Marie Jessen
F:
29 dec. 1873
Vodder s. (Gånsager)
D:
16 jun. 1892
Vodder s. (Gånsager)
Karen Marie Jessen
1899-1900
Karen Marie Jessen
F:
25 maj 1899
Vodder s. (Birkelev)
D:
19 jan. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Niels Hansen Jessen
1900-1900
Niels Hansen Jessen
F:
20 dec. 1900
Vodder s. (Birkelev)
D:
24 dec. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Anne Cathrine Jessen
1902-
Anne Cathrine Jessen
F:
6 jun. 1902
Vodder s. (Birkelev)
Carl Agerholm
Peter Jessen
1903-
Peter Jessen
F:
3 jun. 1903
Vodder s. (Birkelev)
Johanne Christine Christensen
Johanne Christine Christensen
G:
1933
Skærbæk
Sanne Gad Thysen
Henning Westergaard Konstmann
Vera Gad
Bent Gad Thysen
1934-1965
Bent Gad Thysen
F:
5 dec. 1934
Vodder s. (Åved)
D:
1 apr. 1965
Vodder s. (Åved)
Karen Marie Jessen
1905-
Karen Marie Jessen
F:
25 jul. 1905
Vodder s. (Gånsager)
Peter Lausen Gad
1897-
Peter Lausen Gad
F:
16 mar. 1897
Vodder
G:
19 jun. 1936
Vodder
Niels Hansen Jessen
Nielsine Jessen
Otteline Marie Jessen
Hans Pedersen
Ole Jessen
1913-1933
Ole Jessen
F:
9 mar. 1913
Vodder s. (Gånsager)
D:
2 jan. 1933
Vodder s. (Gånsager)
Peter Hansen Jessen
1875-
Peter Hansen Jessen
F:
22 jul. 1875
Vodder s. (Gånsager)
Karen Aagaard
1872-
Karen Aagaard
F:
21 jul. 1872
Vodder s. (Gånsager)
G:
25 nov. 1898
Vodder
Pauline Kristine Schmidt
Ellen Marie Schmidt
Karen Jessen
1877-
Karen Jessen
F:
3 apr. 1877
Vodder s. (Gånsager)
Paulsen Schmidt
1887-
Paulsen Schmidt
F:
4 jun. 1887
G:
13 dec. 1909
Vodder
Ole Jessen
1879-1888
Ole Jessen
F:
5 jun. 1879
Vodder s. (Gånsager)
D:
6 feb. 1888
Vodder s. (Gånsager)
Anne Marie Jessen
Peder Jessen
1847-
Peder Jessen
F:
5 okt. 1847
Anna Catharina Warming
1837-
Anna Catharina Warming
F:
11 sep. 1837
Vodder s. (Gånsager)
G:
8 okt. 1870
Vodder
Jørgen Jessen
1850-1850
Jørgen Jessen
F:
4 jan. 1850
D:
5 maj 1850
Jes Hansen Jessen
1804-1872
Jes Hansen Jessen
F:
7 sep. 1804
D:
20 dec. 1872
Karen Olesdatter
ca. 1808-1851
Karen Olesdatter
F:
ca. 1808
G:
25 maj 1838
D:
22 feb. 1851
Ane Marie Jessen
1889-
Ane Marie Jessen
F:
6 mar. 1889
Skærbæk s. (Gjesing)
Jens Petersen Jessen
1853-
Jens Petersen Jessen
F:
7 jul. 1853
Vodder s. (Gånsager)
Jensine Nielsen
1863-
Jensine Nielsen
F:
17 mar. 1863
Ballum s. (Harknag)
G:
14 dec. 1887
Skærbæk
Karen Jessen
1854-
Karen Jessen
F:
11 nov. 1854
Anna Jessen
1857-1863
Anna Jessen
F:
29 dec. 1857
D:
11 apr. 1863
Ane Marie Jensdatter
ca. 1825-1862
Ane Marie Jensdatter
F:
ca. 1825
G:
9 apr. 1853
D:
25 nov. 1862
Simon Anders Petersen
1897-1898
Simon Anders Petersen
F:
21 okt. 1897
Vodder s. (Gånsager)
D:
11 maj 1898
Vodder s. (Gånsager)
Sine Kjestine Petersen
1899-
Sine Kjestine Petersen
F:
18 sep. 1899
Vodder s. (Gånsager)
Johannes Kristensen Østerberg
1903-
Johannes Kristensen Østerberg
F:
7 feb. 1903
Ål s. (Oksbøl)
G:
24 apr. 1927
Vodder
Tage Beck
Bothilde Kathrine Petersen
1901-1958
Bothilde Kathrine Petersen
F:
29 sep. 1901
Vodder s. (Gånsager)
D:
28 jun. 1958
Ribe (Amtssygeh.)
Terkel Beck
1900-
Terkel Beck
F:
19 nov. 1900
Spandet
G:
24 nov. 1935
Spandet
Gerda Ebbesen
Aage Ebbesen
Cathrine Marie Petersen
1904-
Cathrine Marie Petersen
F:
11 jan. 1904
Vodder s. (Gånsager)
Karl Ebbesen
1901-
Karl Ebbesen
F:
31 aug. 1901
Vodder s. (Gejlbjerg)
G:
15 dec. 1935
Anders Nielsen Petersen
1906-1968
Anders Nielsen Petersen
F:
5 feb. 1906
Vodder s. (Gånsager)
D:
29 aug. 1968
Grindsted
Laura Dosine Pedersen
Simon Petersen
1907-1994
Simon Petersen
F:
15 dec. 1907
Vodder s. (Gånsager)
D:
5 mar. 1994
Margrethe Kathrine Møller
1910-1996
Margrethe Kathrine Møller
F:
25 jun. 1910
Vodder s. (Gånsager)
G:
14 jan. 1934
D:
7 sep. 1996
Marie Kjestine Thysen
1869-
Marie Kjestine Thysen
F:
12 jun. 1869
Søren Petersen
1869-1929
Søren Petersen
F:
6 sep. 1869
G:
22 nov. 1895
Vodder
D:
28 maj 1929
Vodder s. (Gånsager)
Simon Nielsen Thysen
1829-
Simon Nielsen Thysen
F:
19 mar. 1829
Kirstine Jessen
1831-
Kirstine Jessen
F:
17 maj 1831
G:
11 jun. 1868
Ole Thyssen
1900-
Ole Thyssen
F:
12 sep. 1900
Vodder s. (Gånsager)
Oline Marie Jensen
1906-
Oline Marie Jensen
F:
4 apr. 1906
G:
16 okt. 1927
Simine Caroline Thyssen
1901-
Simine Caroline Thyssen
F:
25 sep. 1901
Vodder s. (Gånsager)
Hans Christian Schmidt
1899-1937
Hans Christian Schmidt
F:
15 apr. 1899
Højrup s. (Arnum)
G:
6 maj 1927
Højrup
D:
19 aug. 1937
Thomas Thomsen Theede
1893-
Thomas Thomsen Theede
F:
7 okt. 1893
Højrup s. (Arnum)
G:
24 sep. 1944
Christine Sofie Thyssen
1904-
Christine Sofie Thyssen
F:
4 apr. 1904
Vodder s. (Gånsager)
Hans Christian Schmidt
1899-
Hans Christian Schmidt
F:
17 feb. 1899
Højrup s. (Arnum)
G:
10 nov. 1925
Højrup
Hans Jessen Thyssen
Helga Olsen
Niels Simonsen Thyssen
1870-1925
Niels Simonsen Thyssen
F:
30 jul. 1870
Nr. Løgum
D:
13 mar. 1925
Ane Cathrine Jepsen
1880-
Ane Cathrine Jepsen
F:
3 aug. 1880
Roager s. (Vesterbæk)
G:
28 jan. 1899
Vodder
Hans Jessen Thyssen
1832-1873
Hans Jessen Thyssen
F:
5 feb. 1832
Arrild s. (Hønning)
D:
17 jul. 1873
Nr. Løgum
Nielsmine Caroline Høberg
1842-
Nielsmine Caroline Høberg
F:
17 mar. 1842
G:
9 okt. 1869
Nr. Løgum
Anne Kirstine Jessen
1806-1834
Anne Kirstine Jessen
F:
20 okt. 1806
D:
29 okt. 1834
Arrild s. (Hønning)
Niels Simonsen Thyssen
1797-1884
Niels Simonsen Thyssen
F:
9 sep. 1797
Vodder s. (Åved)
G:
13 jun. 1827
Vodder
D:
10 jun. 1884
Arrild s. (Hønning)
Jens Hansen Jessen
1810-1881
Jens Hansen Jessen
F:
26 mar. 1810
D:
10 dec. 1881
Vodder s. (Gånsager)
Hans Jessen Jensen
1766-1843
Hans Jessen Jensen
F:
10 nov. 1766
D:
20 apr. 1843
Maren Jesdatter
Maren Jesdatter
G:
28 okt. 1803
Gyde Marie Lauridsdatter
1772-1838
Gyde Marie Lauridsdatter
F:
22 dec. 1772
G:
1812
D:
13 jan. 1838
Laurids Bennedsen
1768-1769
Laurids Bennedsen
F:
28 mar. 1768
D:
25 feb. 1769
Laurids Bennedsen
1769-1770
Laurids Bennedsen
F:
30 okt. 1769
D:
17 feb. 1770
Anne Jensdatter
1771-1771
Anne Jensdatter
F:
10 jan. 1771
D:
1771
Jens Hansen
1735-1777
Jens Hansen
F:
1735
D:
30 aug. 1777
Kirsten Lauridsdatter
1733-
Kirsten Lauridsdatter
F:
1733
G:
12 okt. 1764
Kirsten Thygesen
1796-1797
Kirsten Thygesen
F:
28 aug. 1796
D:
1797
Peter Petersen Jessen
1838-1907
Peter Petersen Jessen
F:
22 feb. 1838
Vodder s. (Birkelev)
D:
22 jan. 1907
Vodder s. (Birkelev)
Jens Andersen Jessen
1845-1854
Jens Andersen Jessen
F:
11 dec. 1845
D:
12 aug. 1854
Peder Hansen Jessen
1798-1876
Peder Hansen Jessen
F:
27 feb. 1798
D:
13 jun. 1876
Maren Obeling Knudsen
1807-
Maren Obeling Knudsen
F:
16 jan. 1807
G:
17 okt. 1835
Jes Jessen
1800-
Jes Jessen
F:
22 jul. 1800
Johanne Jessen
1804-
Johanne Jessen
F:
5 jan. 1804
Dødfødt søn
1810-1810
Dødfødt søn
F:
18 maj 1810
D:
18 maj 1810
Anne Marie Jesdatter
1773-
Anne Marie Jesdatter
F:
6 nov. 1773
Peder Pedersen
1769-1841
Peder Pedersen
F:
30 jan. 1769
G:
20 nov. 1795
D:
2 mar. 1841
Mette Botille Mathiesen
1828-
Mette Botille Mathiesen
F:
29 jul. 1828
Wilhelm Koch Mathiesen
1830-
Wilhelm Koch Mathiesen
F:
8 maj 1830
Niels Eliasen Nielsen
1854-1880
Niels Eliasen Nielsen
F:
17 apr. 1854
Jernved
D:
29 aug. 1880
Jernved
Elias Nielsen
1886-
Elias Nielsen
F:
4 jul. 1886
Californien, USA
Johanne Hansen
1890-
Johanne Hansen
F:
14 feb. 1890
Jernved s. (Jernvedlund)
G:
12 jan. 1911
Jernved
Olaf Mathias Frederik Nielsen
1887-
Olaf Mathias Frederik Nielsen
F:
16 sep. 1887
Jernved
Niels Eliasen Nielsen
1890-1891
Niels Eliasen Nielsen
F:
24 sep. 1890
Jernved
D:
25 jun. 1891
Jernved
Niels Eliasen Nielsen
1893-
Niels Eliasen Nielsen
F:
11 jan. 1893
Jernved
Agnes Marie Mortensen
Ane Margrethe Nielsen
1897-
Ane Margrethe Nielsen
F:
13 sep. 1897
Jernved
Søren Andersen
1898-
Søren Andersen
F:
11 feb. 1898
Jernved s. (Gredsted)
G:
20 maj 1922
Jernved
Axel Nielsen
1901-
Axel Nielsen
F:
26 jul. 1901
Jernved
Hans Thomsen Beck Nielsen
1856-
Hans Thomsen Beck Nielsen
F:
20 maj 1856
Jernved
Maren Beck
ca. 1861-
Maren Beck
F:
ca. 1861
Dorthe Marie Nielsen
1858-
Dorthe Marie Nielsen
F:
17 jul. 1858
Jernved
Jes Peder Nielsen
1860-
Jes Peder Nielsen
F:
7 maj 1860
Jernved
Vilhelm Nielsen
1863-1864
Vilhelm Nielsen
F:
8 jul. 1863
Jernved
D:
20 jan. 1864
Jernved
Vilhelm Nielsen
1865-
Vilhelm Nielsen
F:
2 maj 1865
Jernved
Martin Nielsen
1867-1873
Martin Nielsen
F:
31 maj 1867
Jernved
D:
14 feb. 1873
Jernved
Peder Lassen Nielsen
1869-1869
Peder Lassen Nielsen
F:
7 maj 1869
Jernved
D:
10 maj 1869
Jernved
Magdalene Petrea Nielsen
1870-
Magdalene Petrea Nielsen
F:
14 sep. 1870
Jernved
Peter Jørgen Bruun
1867-
Peter Jørgen Bruun
F:
29 mar. 1867
G:
23 apr. 1894
Jernved
Dødfødt søn
1872-1872
Dødfødt søn
F:
25 jul. 1872
Jernved
D:
25 jul. 1872
Jernved
Hans Elias Nielsen Bruun
1895-
Hans Elias Nielsen Bruun
F:
24 jan. 1895
Jernved
Aksel Frederik Nielsen Bruun
1896-
Aksel Frederik Nielsen Bruun
F:
30 dec. 1896
Jernved
Karl Tejlmann Nielsen Bruun
1899-
Karl Tejlmann Nielsen Bruun
F:
29 apr. 1899
Jernved
Ane Marie Poulsen
1899-
Ane Marie Poulsen
F:
16 sep. 1899
Jernved s. (Jernvedlund)
G:
23 sep. 1922
Jernved
Marie Kirstine Hansen Hollænder
Mathie Margrethe Nielsen Bruun
1901-
Mathie Margrethe Nielsen Bruun
F:
2 mar. 1901
Jernved
Jens Grundahl Holm
Harald Nielsen Bruun
1904-
Harald Nielsen Bruun
F:
19 jan. 1904
Jernved
Arne Nielsen Bruun
Karen Jensen
Maren Elise Nielsen
1873-
Maren Elise Nielsen
F:
10 jun. 1873
Jernved
Jakob Bruun
1869-
Jakob Bruun
F:
29 sep. 1869
G:
23 apr. 1894
Jernved
Martin Nielsen
1876-1876
Martin Nielsen
F:
3 sep. 1876
Jernved
D:
20 sep. 1876
Jernved
Mathia Margrethe Frederikke Cathrine Mathiesen
1833-1876
Mathia Margrethe Frederikke Cathrine Mathiesen
F:
31 jan. 1833
Ribe
D:
27 sep. 1876
Jernved
Elias Nielsen
1829-1888
Elias Nielsen
F:
11 feb. 1829
Jernved
G:
17 sep. 1853
Jernved
D:
20 aug. 1888
Jernved
Mathias Jessen Mathiesen
1834-
Mathias Jessen Mathiesen
F:
24 sep. 1834
Jørgen Vad Thjellesen
1860-
Jørgen Vad Thjellesen
F:
26 jun. 1860
Karen Madsen
1880-1963
Karen Madsen
F:
8 sep. 1880
Anst s. (St. Anst Mark)
D:
14 sep. 1963
Holbæk (De gamles Hjem)
Niels Kristian Nielsen
1878-1938
Niels Kristian Nielsen
F:
24 apr. 1878
Raklev s.
G:
27 apr. 1907
Vejen
D:
20 okt. 1938
Johanne Marie Kirstine Madsen
1882-1974
Johanne Marie Kirstine Madsen
F:
9 mar. 1882
Anst s. (St. Anst Mark)
D:
1 feb. 1974
Ubberup
Jens Peder Sørensen
1868-1948
Jens Peder Sørensen
F:
27 jan. 1868
Rørby s. (Kærby)
G:
28 okt. 1913
Anst
D:
10 dec. 1948
Else Madsen
1883-1963
Else Madsen
F:
20 nov. 1883
Anst s. (St. Anst Mark)
D:
26 jul. 1963
Kolding (sygehuset)
Thomas Jensen
1868-1942
Thomas Jensen
F:
11 okt. 1868
Anst s.
D:
27 jun. 1942
Viborg (sindssygehospitalet)
Mads Grue Madsen, senere Mads Grue
1887-1971
Mads Grue Madsen, senere Mads Grue
F:
12 apr. 1887
Anst s. (St. Anst Mark)
D:
1 mar. 1971
Frederiksberg
Andreas Grue Madsen, senere Andreas Grue
1888-1957
Andreas Grue Madsen, senere Andreas Grue
F:
23 sep. 1888
Anst s. (St. Anst Mark)
D:
16 sep. 1957
Hilma Jessen-Friis
1893-1968
Hilma Jessen-Friis
F:
8 mar. 1893
Vivild s. (Julianeholm)
G:
15 apr. 1919
Vivild
D:
18 okt. 1968
Dagmar Madsen
1890-
Dagmar Madsen
F:
3 okt. 1890
Anst s. (St. Anst Mark)
Johannes Valdemar Jensen
1890-1974
Johannes Valdemar Jensen
F:
15 okt. 1890
Raklev s. (Illerup)
G:
5 apr. 1918
Anst
D:
3 aug. 1974
Hans Christian Grue Madsen, senere Hans Christian Grue
1892-1936
Hans Christian Grue Madsen, senere Hans Christian Grue
F:
5 okt. 1892
Anst s. (St. Anst Mark)
D:
11 feb. 1936
Hejnsvig s. (Klink)
Karen Margrethe Kubel
1904-1986
Karen Margrethe Kubel
F:
23 okt. 1904
Ribe
G:
2 aug. 1925
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
1986
Ribe
Johannes Grue Madsen, senere Johannes Grue
1894-1965
Johannes Grue Madsen, senere Johannes Grue
F:
30 mar. 1894
Anst s. (St. Anst Mark)
D:
17 jan. 1965
Grindsted (amtssygehuset)
Henriette Madsia Kirstine Camilla Thyra Eugenia Hansen
1895-
Henriette Madsia Kirstine Camilla Thyra Eugenia Hansen
F:
13 maj 1895
Odense (Skt. Knuds s.)
G:
29 jun. 1918
Flemløse
Holger Grue Madsen, senere Holger Grue
1896-1950
Holger Grue Madsen, senere Holger Grue
F:
23 mar. 1896
Anst s. (St. Anst Mark)
D:
4 nov. 1950
Roskilde Domsogn
Asta Marie Juulmann Friis
1895-1973
Asta Marie Juulmann Friis
F:
16 maj 1895
Vivild s. (Julianeholm)
G:
15 sep. 1921
Randers (Skt. Morten)
D:
13 sep. 1973
Ebbe Grue Madsen, senere Ebbe Grue
1898-1972
Ebbe Grue Madsen, senere Ebbe Grue
F:
17 feb. 1898
Anst s. (Roved)
D:
1972
Sigrid Jensen
1897-1974
Sigrid Jensen
F:
14 aug. 1897
Horne s.
G:
29 nov. 1922
Vejen
D:
1974
Kolding
Astrid Madsen
1899-
Astrid Madsen
F:
3 dec. 1899
Anst s. (Roved)
Kristian Grue Madsen
1901-1901
Kristian Grue Madsen
F:
10 apr. 1901
Anst s. (Lundgård)
D:
18 apr. 1901
Anst s. (Lundgård)
Marie Magdalene Tjellesen
1861-1916
Marie Magdalene Tjellesen
F:
15 jul. 1861
Brørup
D:
3 feb. 1916
Brørup s. (sygehuset)
Hans Peder (Grue) Madsen
1852-1928
Hans Peder (Grue) Madsen
F:
18 sep. 1852
Brørup s. (Eskelund)
G:
28 okt. 1879
Brørup
D:
18 jul. 1928
Anst s. (St. Anst)
Hans Mathias Thjellesen
1863-1878
Hans Mathias Thjellesen
F:
17 feb. 1863
D:
17 jan. 1878
Vilhelm Johannes Thjellesen, senere William John Telleson
1865-1930
Vilhelm Johannes Thjellesen, senere William John Telleson
F:
5 mar. 1865
D:
dec. 1930
Pasadena, Los Angeles, USA
Anne Lucie Danoblic
Folke Thjellesen
1867-
Folke Thjellesen
F:
25 okt. 1867
Richard Marius Thjellesen
1896-
Richard Marius Thjellesen
F:
2 jun. 1896
København (Skt. Matthæus s.)
Erna Nielsen
Andreas Rudolph Thjellesen
1899-1900
Andreas Rudolph Thjellesen
F:
15 mar. 1899
Ørre s. (Nygård Skole)
D:
31 mar. 1900
Ørre s. (Nygård Skole)
Andreas Rudolph Thjellesen
1900-
Andreas Rudolph Thjellesen
F:
18 apr. 1900
Signe Madsen
Folke Wad Thjellesen
1903-1971
Folke Wad Thjellesen
F:
25 jan. 1903
Randbøl s. (Bindeballe)
D:
1971
København
Valborg Sørensen Lange
1904-
Valborg Sørensen Lange
F:
13 mar. 1904
Årslev s.
Martha Marie Thjellesen
1904-
Martha Marie Thjellesen
F:
9 jan. 1904
Randbøl s. (Bindeballe)
D:
Kolding
Ejnar Gotfred Andersen
1906-
Ejnar Gotfred Andersen
F:
3 sep. 1906
Esther Kristine Thjellesen
1905-
Esther Kristine Thjellesen
F:
18 dec. 1905
Skjold
Regnar Arnold Kromann
1903-1940
Regnar Arnold Kromann
F:
15 mar. 1903
D:
21 mar. 1940
Karen Sofie Thjellesen
Frederik Carl Christian Thjellesen
1909-1988
Frederik Carl Christian Thjellesen
F:
23 apr. 1909
Skjold
D:
21 apr. 1988
København (Vanløse)
Astrid Raunkjær
Augusta Johanne Thjellesen
Ejnar Larsen
Nina Skjold Thjellesen
1913-1992
Nina Skjold Thjellesen
F:
13 okt. 1913
Skjold
D:
10 jul. 1992
Inga Skjold Thjellesen
Niels Schreiber
Erik Skjold Thjellesen
Olga Hyldborg
Frederik Karl Kristian Thjellesen
1869-1944
Frederik Karl Kristian Thjellesen
F:
9 aug. 1869
D:
26 jun. 1944
Kirstine Skov
1875-
Kirstine Skov
F:
23 maj 1875
Seest s.
Jørgen Hansen Greve
1893-
Jørgen Hansen Greve
F:
17 apr. 1893
Jernved s. (Jernvedlund)
Hansine Kirstine Hansen Greve
1894-
Hansine Kirstine Hansen Greve
F:
3 nov. 1894
Jernved s. (Jernvedlund)
Jens Øllgaard
1893-
Jens Øllgaard
F:
15 okt. 1893
Horne s. (Gunderup)
G:
14 okt. 1916
Strellev
Marie Hansen Greve
1896-
Marie Hansen Greve
F:
4 feb. 1896
Jernved s. (Jernvedlund)
Tjelle Andreas Hansen Greve
1897-
Tjelle Andreas Hansen Greve
F:
11 feb. 1897
Jernved s. (Jernvedlund)
Mads Peder Hansen Greve
1898-
Mads Peder Hansen Greve
F:
21 jun. 1898
Jernved s. (Jernvedlund)
Bengt Hansen Greve
1899-
Bengt Hansen Greve
F:
18 jul. 1899
Jernved s. (Jernvedlund)
Dødfødt datter
1900-1900
Dødfødt datter
F:
29 jun. 1900
Jernved s. (Jernvedlund)
D:
29 jun. 1900
Jernved s. (Jernvedlund)
Svend Hansen Greve
1901-
Svend Hansen Greve
F:
2 sep. 1901
Jernved s. (Jernvedlund)
Ane Kirstine Thjellesen
1871-
Ane Kirstine Thjellesen
F:
22 mar. 1871
Brørup s. (Eskelund)
Hans Jørgen Hansen (Greve)
1867-
Hans Jørgen Hansen (Greve)
F:
18 jun. 1867
Jernved s. (Jernvedlund)
G:
14 okt. 1892
Jernved
Nikolaj Frederik Severin Thjellesen
1873-1874
Nikolaj Frederik Severin Thjellesen
F:
7 jun. 1873
D:
25 feb. 1874
Knud Frank Thjellesen
1903-1919
Knud Frank Thjellesen
F:
28 jun. 1903
Vilslev
D:
11 jan. 1919
Ribe
Thorvald Thjellesen
1874-1905
Thorvald Thjellesen
F:
2 nov. 1874
Brørup s. (Eskelund)
D:
1 jul. 1905
Amerika
Anne Margrethe Frank
1881-1911
Anne Margrethe Frank
F:
19 dec. 1881
Vilslev
G:
17 sep. 1902
Vilslev
D:
28 aug. 1911
Vilslev
Hans Adolf Thjellesen
1877-
Hans Adolf Thjellesen
F:
21 jul. 1877
Johannes Thjellesen
1879-
Johannes Thjellesen
F:
24 sep. 1879
Marie Christine Johanne Mathiesen
1837-1906
Marie Christine Johanne Mathiesen
F:
19 sep. 1837
Ribe
D:
1 nov. 1906
Vejen
Andreas Thjellesen
1835-1899
Andreas Thjellesen
F:
1 apr. 1835
Lyne s. (Uldbæk)
G:
17 sep. 1859
Dejbjerg
D:
30 jan. 1899
Vejle
Jes Hansen Roost Mathiesen
1802-1856
Jes Hansen Roost Mathiesen
F:
2 dec. 1802
Vodder s. (Birkelev)
D:
4 jul. 1856
København
Maren Kock
1804-1867
Maren Kock
F:
18 maj 1804
G:
8 dec. 1827
Ribe (Skt. Katharinæ)
D:
12 feb. 1867
Hans Christian Roost
1804-
Hans Christian Roost
F:
11 dec. 1804
Hans Matthiesen
1806-1807
Hans Matthiesen
F:
29 nov. 1806
D:
8 apr. 1807
Johanne Roost
1808-
Johanne Roost
F:
12 mar. 1808
Mathias Jessen
1775-
Mathias Jessen
F:
23 sep. 1775
Mette Botille Hansdatter
1783-1810
Mette Botille Hansdatter
F:
1783
D:
27 nov. 1810
Jens Hansen
1805-1805
Jens Hansen
F:
23 mar. 1805
D:
24 mar. 1805
Jes Hansen
1806-1871
Jes Hansen
F:
21 maj 1806
D:
7 mar. 1871
Marie Cathrine Petersen
ca. 1789-1862
Marie Cathrine Petersen
F:
ca. 1789
D:
24 mar. 1862
Gudrun Appel
1876-
Gudrun Appel
F:
6 nov. 1876
Astrid Appel
1878-
Astrid Appel
F:
29 dec. 1878
Gunvor Høgsbro Appel
1909-
Gunvor Høgsbro Appel
F:
20 jun. 1909
Elin Høgsbro Appel
1913-1980
Elin Høgsbro Appel
F:
5 mar. 1913
Des Moines, Iowa, USA
D:
17 apr. 1980
Erik Dahlerup
1909-2002
Erik Dahlerup
F:
21 feb. 1909
København (Trinitatis s.)
G:
7 aug. 1937
Løgumkloster
D:
3 Maj 2002
Bodil Høgsbro Appel
1915-
Bodil Høgsbro Appel
F:
21 jul. 1915
Ruth Høgsbro Appel
1918-
Ruth Høgsbro Appel
F:
13 mar. 1918
Erik Appel
1880-1964
Erik Appel
F:
2 nov. 1880
Rødding
D:
15 mar. 1964
Herdis Høgsbro
1884-1978
Herdis Høgsbro
F:
2 mar. 1884
København
G:
31 okt. 1907
D:
1978
Ingeborg Appel
1882-
Ingeborg Appel
F:
21 jun. 1882
Rødding
Eilif Theodor Wagner
1878-
Eilif Theodor Wagner
F:
18 aug. 1878
Seest
G:
1905
Frederik Appel
1884-1962
Frederik Appel
F:
18 aug. 1884
D:
6 nov. 1962
Gerda Sørensen
1886-
Gerda Sørensen
F:
25 okt. 1886
G:
1908
Ragnhild Appel
1886-
Ragnhild Appel
F:
20 jun. 1886
Svend Appel
1888-
Svend Appel
F:
4 okt. 1888
Karen Fuglede Sørensen
1894-
Karen Fuglede Sørensen
F:
27 maj 1894
Malt s. (Askov)
G:
19 okt. 1920
Malt
Mathias Lorentzen Appel
1848-1916
Mathias Lorentzen Appel
F:
28 aug. 1848
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
1916
Sophie Louise Hansen
1851-1929
Sophie Louise Hansen
F:
8 aug. 1851
Rødding
G:
1875
D:
27 jun. 1929
Malt s. (Askov)
Kirsten Marie Appel
1851-1851
Kirsten Marie Appel
F:
19 apr. 1851
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
13 jun. 1851
Ballum s. (Bodsbøl)
Kjestine Marie Appel
1852-1852
Kjestine Marie Appel
F:
17 maj 1852
Tønder
D:
15 sep. 1852
Tønder
Ane Dorothea Appel
1854-1854
Ane Dorothea Appel
F:
19 mar. 1854
Tønder
D:
15 apr. 1854
Tønder
Aksel Appel
1889-
Aksel Appel
F:
2 mar. 1889
Karen Alsing Jensen
1889-
Karen Alsing Jensen
F:
9 maj 1889
G:
1916
Kirstine Appel
1892-1919
Kirstine Appel
F:
1892
D:
1919
Carl Christian Einer Skov
1888-
Carl Christian Einer Skov
F:
12 jan. 1888
G:
1918
Anna Appel
1895-
Anna Appel
F:
29 aug. 1895
Hans Kristian Appel
1856-1947
Hans Kristian Appel
F:
29 mar. 1856
Tønder
D:
15 nov. 1947
Karen Sofie Hansen
1866-
Karen Sofie Hansen
F:
12 jan. 1866
Gørslev s. (Slimminge)
G:
8 jun. 1887
Gørslev
Ingrid Johanne Appel
1893-
Ingrid Johanne Appel
F:
26 apr. 1893
Knud Appel
1897-
Knud Appel
F:
11 okt. 1897
Ragnhild Fehr Jensen
1905-
Ragnhild Fehr Jensen
F:
7 jun. 1905
Rønninge s. (Rønninge Søgård)
Else Appel
1902-
Else Appel
F:
27 jun. 1902
Axel Appel
1858-1926
Axel Appel
F:
13 sep. 1858
Tønder
D:
24 maj 1926
Aarhus, Vor Frue s. (Frederiksgade 78)
Johanne von Nutzhorn
1869-1957
Johanne von Nutzhorn
F:
18 nov. 1869
Malt s. (Askov)
G:
13 maj 1891
Malt
D:
5 okt. 1957
Aarhus
Edith Appel
1896-1934
Edith Appel
F:
27 jun. 1896
D:
1934
Jens Gregor Yde
1893-1963
Jens Gregor Yde
F:
3 okt. 1893
København
G:
1918
D:
5 jul. 1963
Nicolai Frederik Severin Appel
1864-1923
Nicolai Frederik Severin Appel
F:
2 feb. 1864
Tønder
D:
1923
Ingefred Kruse
1857-
Ingefred Kruse
F:
19 jan. 1857
G:
1895
Margrethe Sophie Charlotte Appel
1895-1971
Margrethe Sophie Charlotte Appel
F:
20 aug. 1895
Malt s. (Askov)
D:
1 maj 1971
Gentofte
Carl Peder Ostenfeld Christiansen
1887-1951
Carl Peder Ostenfeld Christiansen
F:
16 mar. 1887
Frederiksberg
G:
28 dec. 1919
Askov
D:
25 aug. 1951
Anne Kirstine Appel
1898-
Anne Kirstine Appel
F:
1 jul. 1898
Malt s. (Askov)
Frederik Lange Begtrup
1896-1948
Frederik Lange Begtrup
F:
13 nov. 1896
Malt s. (Askov)
G:
20 maj 1923
Malt
D:
25 jul. 1948
Ingeborg Appel
1928-
Ingeborg Appel
F:
24 apr. 1928
Malt s. (Askov)
Jacob Appel
1929-
Jacob Appel
F:
9 dec. 1929
Malt s. (Askov)
Cornelius Appel
1901-
Cornelius Appel
F:
1 jul. 1901
Malt s. (Askov)
Ragnhild Elisabeth Rasmussen
1905-
Ragnhild Elisabeth Rasmussen
F:
13 sep. 1905
Nr. Jernløse
G:
15 apr. 1927
Nr. Jernløse
Julie Schrøder Appel
1901-
Julie Schrøder Appel
F:
1 jul. 1901
Malt s. (Askov)
Carl Frøde Christiansen
1899-
Carl Frøde Christiansen
F:
13 apr. 1899
Køge
G:
26 dec. 1923
Malt
Charlotte Schrøder Appel
1906-1993
Charlotte Schrøder Appel
F:
30 jun. 1906
Malt s. (Askov)
D:
4 maj 1993
Kerteminde
Bo Bojesen Rud
1897-1968
Bo Bojesen Rud
F:
1 mar. 1897
Kauslunde
G:
1 aug. 1926
Malt
D:
26 mar. 1968
Kerteminde
Jacob Christian Lindberg Appel
1866-1931
Jacob Christian Lindberg Appel
F:
23 apr. 1866
Rødding
D:
31 dec. 1931
Malt s. (Askov)
Ingeborg Schrøder
1868-1948
Ingeborg Schrøder
F:
26 jun. 1868
G:
24 sep. 1891
Vejen
D:
1948
Christian Appel
1869-1869
Christian Appel
F:
13 jan. 1869
Rødding
D:
14 jan. 1869
Rødding
Anne Kjestine Lorentzen
1829-1869
Anne Kjestine Lorentzen
F:
19 jan. 1829
Døstrup s. (Lourup)
D:
14 jan. 1869
Rødding
Cornelius Appel
1821-1901
Cornelius Appel
F:
13 sep. 1821
Tislund s. (Åbøl)
G:
14 apr. 1847
Åbøl
D:
25 mar. 1901
Hjallese
Anna Dorothea Lorentzen
1831-1831
Anna Dorothea Lorentzen
F:
26 mar. 1831
D:
18 jul. 1831
Johanne Marie Nissen Juul
1863-
Johanne Marie Nissen Juul
F:
24 jan. 1863
Aabenraa
Anne Dagmar Nissen Juul
1863-
Anne Dagmar Nissen Juul
F:
24 jan. 1863
Aabenraa
Anne Dorothea Lorentzen
1832-
Anne Dorothea Lorentzen
F:
23 nov. 1832
Søren Nissen Juul
1837-1900
Søren Nissen Juul
F:
2 apr. 1837
Løgumkloster s. (Fauerby)
G:
28 sep. 1860
Løgumkloster
D:
5 apr. 1900
Ebeltoft
Kjesten Marie Lorentzen
1835-
Kjesten Marie Lorentzen
F:
9 aug. 1835
Anna Hansdatter
1808-1841
Anna Hansdatter
F:
1 aug. 1808
D:
1841
Matthias Lorentzen
Matthias Lorentzen
G:
27 okt. 1827
Hanne Kirstine Thomsen
1862-1862
Hanne Kirstine Thomsen
F:
4 dec. 1862
Døstrup s. (Lovrup)
D:
4 dec. 1862
Døstrup s. (Lovrup)
Bendix Hansen
1889-
Bendix Hansen
F:
26 jun. 1889
Døstrup
Mathias Hansen
1890-
Mathias Hansen
F:
16 jul. 1890
Døstrup
Regine Hansen
1893-
Regine Hansen
F:
25 feb. 1893
Døstrup
Carsten Hermann Mohr
1884-1952
Carsten Hermann Mohr
F:
7 mar. 1884
Lütjenbornholt
G:
30 sep. 1910
Døstrup
D:
15 dec. 1952
Bordesholm
Johannes Hansen
1896-1916
Johannes Hansen
F:
7 jan. 1896
Døstrup
D:
20 okt. 1916
Hans Jessen Hansen
1898-
Hans Jessen Hansen
F:
11 maj 1898
Døstrup
Johanne Thomsen
1863-1936
Johanne Thomsen
F:
27 nov. 1863
Døstrup s. (Lovrup)
D:
28 okt. 1936
Døstrup
Christian Mathiesen Hansen
1862-1939
Christian Mathiesen Hansen
F:
18 aug. 1862
Nr. Løgum s. (V. Terp)
G:
30 mar. 1889
Døstrup
D:
5 jan. 1939
Døstrup
Christian Jensen Thomsen
1865-1885
Christian Jensen Thomsen
F:
22 dec. 1865
Døstrup s. (Lovrup)
D:
8 aug. 1885
Døstrup s. (Lovrup)
Ane Kjerstine Thomsen
1868-
Ane Kjerstine Thomsen
F:
28 feb. 1868
Døstrup s. (Lovrup)
George Healey
Mathias Thomsen
Ellen Christine Thomsen
Kjerstine Marie Thomsen
1912-1913
Kjerstine Marie Thomsen
F:
30 jun. 1912
Døstrup s. (Lovrup)
D:
27 feb. 1913
Døstrup s. (Lovrup)
Christine Marie Thomsen
Christian Thomsen
Jes Andresen Thomsen
1870-
Jes Andresen Thomsen
F:
14 feb. 1870
Døstrup s. (Lovrup)
Ane Kirstine Christensen
1878-
Ane Kirstine Christensen
F:
22 jun. 1878
Oksby s. (Mosevrå)
G:
26 okt. 1904
Døstrup
Ane Dorthea Thomsen
1872-1912
Ane Dorthea Thomsen
F:
10 apr. 1872
Døstrup s. (Lovrup)
D:
9 dec. 1912
Døstrup
George Thompson
Irene Marie Thompson
Lauritz Lorentzen Thomsen, senere Lawrence Thompson
1876-
Lauritz Lorentzen Thomsen, senere Lawrence Thompson
F:
16 jun. 1876
Døstrup s. (Lovrup)
Christine Petersen
Christine Petersen
G:
1910
Mae Thompson
Marion Thompson
Vivian Thompson
Charles Thompson
Judson Thompson
Gordon Thompson
Esther
Peter Jørgen Thomsen
1879-
Peter Jørgen Thomsen
F:
29 jul. 1879
Døstrup s. (Lovrup)
Kjersten Marie Jensen
1839-1906
Kjersten Marie Jensen
F:
8 nov. 1839
Døstrup s. (Lovrup)
D:
30 jun. 1906
Døstrup s. (Lovrup)
Mathias Thomsen
1825-1909
Mathias Thomsen
F:
22 sep. 1825
Døstrup s. (Lovrup)
D:
24 feb. 1909
Døstrup s. (Lovrup)
Peter Christian Jensen
1906-
Peter Christian Jensen
F:
11 maj 1906
Døstrup
Hans Jessen Jensen
1842-1920
Hans Jessen Jensen
F:
26 okt. 1842
D:
12 mar. 1920
Ribe (Ladegårdsmark)
Hanne Kirstine Madsen
1863-
Hanne Kirstine Madsen
F:
10 maj 1863
G:
16 maj 1905
Døstrup
Johanne Hansen
1811-1900
Johanne Hansen
F:
2 apr. 1811
D:
29 apr. 1900
Christen Jensen (Flodgaard)
ca. 1808-
Christen Jensen (Flodgaard)
F:
ca. 1808
G:
22 jun. 1837
Døstrup
Karen Marie Hansen
1814-1834
Karen Marie Hansen
F:
31 okt. 1814
D:
25 jun. 1834
Hans Jessen
1778-1843
Hans Jessen
F:
24 jan. 1778
D:
18 mar. 1843
Anne Dorthea Nisdatter
1781-1818
Anne Dorthea Nisdatter
F:
1781
G:
21 mar. 1805
D:
11 mar. 1818
Hans Jessen Hansen
1849-1868
Hans Jessen Hansen
F:
27 nov. 1849
D:
8 feb. 1868
Dwight, Illinois, USA
Anne Dorthea Hansen
1851-1866
Anne Dorthea Hansen
F:
18 mar. 1851
D:
4 maj 1866
Anne Hansen
1852-
Anne Hansen
F:
4 aug. 1852
Hans Hansen
1854-1913
Hans Hansen
F:
6 jul. 1854
D:
27 jun. 1913
Anne Kirstine Jacobsen
1863-
Anne Kirstine Jacobsen
F:
20 jan. 1863
G:
17 sep. 1897
Døstrup
Andreas Mathias Lorentzen Hansen
1856-
Andreas Mathias Lorentzen Hansen
F:
12 aug. 1856
Andreas Jonathan Hansen
1858-1866
Andreas Jonathan Hansen
F:
21 jul. 1858
D:
28 maj 1866
Nis Emil Christian Hansen
1861-1938
Nis Emil Christian Hansen
F:
24 mar. 1861
D:
12 maj 1938
Skærbæk
Anne Christine Hansen
1891-
Anne Christine Hansen
F:
6 aug. 1891
Løgumkloster s. (Asset)
G:
24 jan. 1914
Skærbæk
Anne Marie Hansen
1922-1922
Anne Marie Hansen
F:
4 sep. 1922
Skærbæk
D:
13 nov. 1922
Skærbæk
Peter Lausten Hansen
1924-
Peter Lausten Hansen
F:
28 okt. 1924
Skærbæk
Nis Emil Hansen
1927-2015
Nis Emil Hansen
F:
5 mar. 1927
Skærbæk
D:
13 okt 2015
Marie Lausten
1890-1993
Marie Lausten
F:
23 jul. 1890
Daler s. (Østerby)
G:
29 okt. 1921
D:
4 apr. 1993
Brede s. (Bredebro)
Christine Marie Hansen
1863-1880
Christine Marie Hansen
F:
7 jun. 1863
D:
11 jun. 1880
Anton Theodor Hansen
1866-1942
Anton Theodor Hansen
F:
13 mar. 1866
D:
14 dec. 1942
Spokane, Washington, USA
Anne Dorothea Hansen
1868-1881
Anne Dorothea Hansen
F:
30 jul. 1868
D:
4 apr. 1881
Christen Andersen Jacobsen
1906-1976
Christen Andersen Jacobsen
F:
10 apr. 1906
Døstrup s. (Drengsted)
D:
8 dec. 1976
Døstrup s. (Drengsted)
Dagny Hansen
1906-1978
Dagny Hansen
F:
25 jun. 1906
Skærbæk s. (Kepslund)
D:
9 dec. 1978
Døstrup s. (Drengsted)
Jessine Andrea Hansen
1870-1940
Jessine Andrea Hansen
F:
14 jun. 1870
D:
29 mar. 1940
Hans Peter Jacobsen
1865-1947
Hans Peter Jacobsen
F:
15 apr. 1865
G:
14 jun. 1895
Døstrup
D:
13 jan. 1947
Hans Jessen Hansen
1872-
Hans Jessen Hansen
F:
31 maj 1872
Nis Hansen
1820-1873
Nis Hansen
F:
15 aug. 1820
D:
16 feb. 1873
Elisabeth Agnete Hansen
1828-1900
Elisabeth Agnete Hansen
F:
6 mar. 1828
G:
19 maj 1849
Døstrup
D:
18 jan. 1900
Milert Nissen Hansen
1864-
Milert Nissen Hansen
F:
11 mar. 1864
Nr. Løgum s. (Løgumbjerg)
Marie Cathrine Christensen
Micha Anne Dorthe Hansen
1860-1900
Micha Anne Dorthe Hansen
F:
20 sep. 1860
D:
9 maj 1900
Anne Cathrine Hansen
1862-1896
Anne Cathrine Hansen
F:
1 jun. 1862
D:
9 maj 1896
Hans Jessen Hansen
1864-
Hans Jessen Hansen
F:
15 aug. 1864
Andreas Detlef Hansen
1823-1878
Andreas Detlef Hansen
F:
4 jun. 1823
D:
11 jan. 1878
Kirsten Jensen
ca. 1835-1906
Kirsten Jensen
F:
ca. 1835
G:
3 apr. 1860
Døstrup
D:
29 maj 1906
Anne Dorthea Hansen
1829-1851
Anne Dorthea Hansen
F:
12 jul. 1829
D:
1 apr. 1851
Døstrup s. (Lovrup)
Peder Jensen Hansen Mahler
Peder Jensen Hansen Mahler
G:
25 apr. 1849
Døstrup
Anna Nisdatter Havsted
1791-1851
Anna Nisdatter Havsted
F:
1791
G:
23 okt. 1819
D:
1851
Jef Jessen
1816-
Jef Jessen
F:
25 jan. 1816
Jes Jepsen Jessen
1818-
Jes Jepsen Jessen
F:
13 maj 1818
Silla Johanne Jessen
1821-
Silla Johanne Jessen
F:
12 feb. 1821
Johannes Jessen
1824-
Johannes Jessen
F:
20 maj 1824
Jens Jessen
1780-1831
Jens Jessen
F:
1780
D:
28 apr. 1831
Karen Jefsdatter
1780-1827
Karen Jefsdatter
F:
1780
G:
29 okt. 1814
Skærbæk
D:
27 apr. 1827
Niels Nissen Jessen
1829-
Niels Nissen Jessen
F:
22 mar. 1829
Skærbæk s. (Ullerup)
Anne Christensdatter
ca. 1803-
Anne Christensdatter
F:
ca. 1803
G:
21 nov. 1828
Skærbæk
Anders Lauridsen Matthiesen
1812-1814
Anders Lauridsen Matthiesen
F:
25 feb. 1812
D:
6 jul. 1814
Johanne Marie Matthiesen
1814-
Johanne Marie Matthiesen
F:
6 aug. 1814
Anders Lauridsen Matthiesen
1817-1818
Anders Lauridsen Matthiesen
F:
9 jan. 1817
D:
9 nov. 1818
Maren Jesdatter
1784-1818
Maren Jesdatter
F:
30 jun. 1784
D:
18 maj 1818
Niels Andersen
1772-1843
Niels Andersen
F:
1772
G:
16 feb. 1811
D:
15 nov. 1843
Jens Hansen Jessen
1787-1788
Jens Hansen Jessen
F:
30 dec. 1787
D:
13 jan. 1788
Jes Hansen
1738-1813
Jes Hansen
F:
1738
Vodder s. (Birkelev)
D:
18 aug. 1813
Vodder s. (Birkelev)
Johanne
ca. 1751-1788
Johanne
F:
ca. 1751
D:
16 apr. 1788
Hans Hansen
1741-1743
Hans Hansen
F:
1741
D:
1743
Maren Nielsdatter
1763-1771
Maren Nielsdatter
F:
1763
D:
1771
Hans Jessen Nielsen
1765-1769
Hans Jessen Nielsen
F:
1765
D:
1769
Claus Nissen Nielsen
1769-
Claus Nissen Nielsen
F:
1769
Anne Marie Hansdatter
1770-1831
Anne Marie Hansdatter
F:
13 dec. 1770
Vodder s. (Gånsager)
G:
1795
D:
16 apr. 1831
Vodder
Hans Jessen Nielsen
1771-
Hans Jessen Nielsen
F:
1771
Vodder s. (Gånsager)
Cathrine Truelsdatter
1790-
Cathrine Truelsdatter
F:
25 sep. 1790
Brede s. (Trelborg)
G:
2 jul. 1816
Brede
Anne Marie Westergaard
1796-1797
Anne Marie Westergaard
F:
6 maj 1796
Vodder s. (Gånsager)
D:
3 jun. 1797
Vodder s. (Gånsager)
Dødfødt søn
1852-1852
Dødfødt søn
F:
4 sep. 1852
Vodder s. (Gånsager)
D:
4 sep. 1852
Vodder s. (Gånsager)
Maren Vestergaard
1853-1862
Maren Vestergaard
F:
1 okt. 1853
Vodder s. (Gånsager)
D:
1 maj 1862
Vodder s. (Gånsager)
Hans Adsersen Vestergaard
1825-
Hans Adsersen Vestergaard
F:
18 dec. 1825
Vodder s. (Gånsager)
Kirsten Hansdatter
ca. 1823-1856
Kirsten Hansdatter
F:
ca. 1823
G:
15 nov. 1850
Vodder
D:
20 apr. 1856
Vodder s. (Gånsager)
Dødfødt datter
1858-1858
Dødfødt datter
F:
3 maj 1858
Vodder s. (Gånsager)
D:
3 maj 1858
Vodder s. (Gånsager)
Kirsten Vestergaard
1859-
Kirsten Vestergaard
F:
2 jun. 1859
Vodder s. (Gånsager)
Nis Christensen Vestergaard
1861-1864
Nis Christensen Vestergaard
F:
27 maj 1861
Vodder s. (Gånsager)
D:
29 nov. 1864
Vodder s. (Gånsager)
Marie Vestergaard
1863-1904
Marie Vestergaard
F:
23 jun. 1863
Vodder s. (Gånsager)
D:
5 dec. 1904
Vodder s. (Gånsager Mark)
Ukendt
Andreas Jensen
Marie Paasch
Hans Adsersen Jensen
Margrethe Petersen
Anders Jensen
Andrea Jensen
Hans Michael Jensen
Anna Marie Schmidt
Ane Dorthea Schmidt
Hans Andersen Schmidt
1893-1976
Hans Andersen Schmidt
F:
12 sep. 1893
Vodder s. (Gånsager)
D:
25 maj 1976
Agnete Johansen
1895-1996
Agnete Johansen
F:
26 apr. 1895
Højslev s. (Majgård)
G:
26 jul. 1921
Vodder
D:
6 jan. 1996
Pedrea Christine Schmidt
Nissine Schmidt
Anders Andersen Schmidt
Agathe Margrethe Schmidt
Cecilie Otteline Schmidt
Dødfødt datter
Maren Cathrine Vestergaard
1865-
Maren Cathrine Vestergaard
F:
26 maj 1865
Vodder s. (Gånsager)
Anders Peter Andersen Schmidt
1854-
Anders Peter Andersen Schmidt
F:
25 apr. 1854
Branderup
G:
1 mar. 1889
Vodder
Ane Marie Lohmann
1822-1882
Ane Marie Lohmann
F:
8 feb. 1822
Skærbæk s. (V. Gasse)
G:
2 maj 1857
Vodder
D:
27 dec. 1882
Vodder s. (Gånsager)
Maria Nisdatter Vestergaard
1828-1879
Maria Nisdatter Vestergaard
F:
1 mar. 1828
Vodder s. (Gånsager)
D:
15 dec. 1879
Vodder s. (Gånsager Mark)
Niels Pedersen
1830-1906
Niels Pedersen
F:
27 feb. 1830
Føvling s. (Lervad)
G:
2 jun. 1853
Vodder
D:
17 dec. 1906
Vodder s. (Gånsager)
Villads Nissen Vestergaard
1830-1831
Villads Nissen Vestergaard
F:
4 mar. 1830
Vodder s. (Gånsager)
D:
8 mar. 1831
Vodder s. (Gånsager)
Anne Marie Nisdatter Vestergaard
1832-
Anne Marie Nisdatter Vestergaard
F:
7 maj 1832
Vodder s. (Gånsager)
Maren Westergaard
1798-1849
Maren Westergaard
F:
9 mar. 1798
Vodder s. (Gånsager)
D:
7 dec. 1849
Vodder s. (Gånsager)
Nis Villadsen Brorson
1793-1859
Nis Villadsen Brorson
F:
28 apr. 1793
Vodder s. (Gånsager)
G:
25 nov. 1824
Vodder
D:
14 dec. 1859
Vodder s. (Gånsager)
Hans Christian Petersen
1858-
Hans Christian Petersen
F:
24 jul. 1858
Ravsted s. (Knivsig)
Betty Marie Petersen
ca. 1861-
Betty Marie Petersen
F:
ca. 1861
Rosine Margrethe Petersen
ca. 1863-
Rosine Margrethe Petersen
F:
ca. 1863
Marie Catharina Petersen
1865-
Marie Catharina Petersen
F:
9 aug. 1865
Aabenraa
Peter Andersen Beier Petersen
1829-1865
Peter Andersen Beier Petersen
F:
24 apr. 1829
Nr. Løgum s. (Kløjing)
D:
8 sep. 1865
Aabenraa
Maren Petersen
ca. 1840-
Maren Petersen
F:
ca. 1839/40
G:
25 jun. 1857
Ravsted
Hans Adsersen Petersen
1832-
Hans Adsersen Petersen
F:
30 apr. 1832
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Anne Kjestine Marie Christensen
1863-
Anne Kjestine Marie Christensen
F:
17 aug. 1863
Rise s. (Mjøls Mark)
Peter Beier Christensen
1866-
Peter Beier Christensen
F:
16 apr. 1866
Rise s. (Mjøls Mark)
Jensine Christine Christensen
1870-1871
Jensine Christine Christensen
F:
24 Maj 1870
Rise s. (Mjøls Mark)
D:
7 apr. 1871
Rise s. (Mjøls Mark)
Christine Christensen
1872-
Christine Christensen
F:
10 Maj 1872
Rise s. (Mjøls Mark)
Cathrine Christensen
1876-
Cathrine Christensen
F:
22 jun. 1876
Rise s. (Mjøls Mark)
Carl Ludvig Otto Fischer
1867-
Carl Ludvig Otto Fischer
F:
8 mar. 1867
G:
24 jun. 1902
Rise
Maren Petersen
1835-
Maren Petersen
F:
16 Maj 1835
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Hans Peter Møller Christensen
1833-1912
Hans Peter Møller Christensen
F:
28 jul. 1833
Egvad s. (Hønkys Mark)
G:
18 dec. 1860
Rise
D:
6 apr. 1912
Rise s. (Rise Skov)
Berthel Petersen
1838-
Berthel Petersen
F:
25 jun. 1838
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Kirsten Marie Westergaard
1800-1866
Kirsten Marie Westergaard
F:
7 mar. 1800
Vodder s. (Gånsager)
D:
31 mar. 1866
Rise s. (Mjøls Mark)
Bertel Petersen
ca. 1801-1838
Bertel Petersen
F:
ca. 1801
G:
31 Okt 1827
Nr. Løgum
D:
18 apr. 1838
Nr. Løgum s. (Kløjing)
Martha Westergaard
1841-1925
Martha Westergaard
F:
5 maj 1841
Vodder s. (Gånsager)
D:
9 feb. 1925
Løgumkloster
Hans Nielsen Westergaard
1845-1847
Hans Nielsen Westergaard
F:
19 jul. 1845
Vodder s. (Gånsager)
D:
22 feb. 1847
Vodder s. (Gånsager)
Ane Marie Westergaard
1849-1928
Ane Marie Westergaard
F:
24 feb. 1849
Vodder s. (Gånsager)
D:
26 dec. 1928
Løgumkloster
Niels Hansen, senere Clausen Westergaard
1803-1889
Niels Hansen, senere Clausen Westergaard
F:
23 jan. 1803
Vodder s. (Gånsager)
D:
19 dec. 1889
Løgumkloster
Agnes Gad
1815-1887
Agnes Gad
F:
4 dec. 1815
G:
9 nov. 1838
Vodder
D:
17 dec. 1887
Løgumkloster
Marie Beate Westergaard
1841-1896
Marie Beate Westergaard
F:
6 maj 1841
Løgumkloster
D:
1868/1896
Hans Hansen Westergaard
1843-1845
Hans Hansen Westergaard
F:
27 mar. 1843
Løgumkloster
D:
22 dec. 1845
Løgumkloster
Hans Hansen Westergaard
1845-1857
Hans Hansen Westergaard
F:
31 dec. 1845
Løgumkloster
D:
22 jun. 1857
Løgumkloster
Beate Jacobine Westergaard
1848-1853
Beate Jacobine Westergaard
F:
17 jul. 1848
Løgumkloster
D:
4 apr. 1853
Løgumkloster
Rosine Mariane Westergaard
1850-1855
Rosine Mariane Westergaard
F:
9 okt. 1850
Løgumkloster
D:
17 jul. 1855
Løgumkloster
Hansine Margrethe Krebs
1876-
Hansine Margrethe Krebs
F:
23 maj 1876
Løgumkloster
Dora Petrea Krebs
1878-1878
Dora Petrea Krebs
F:
27 sep. 1878
Løgumkloster
D:
12 nov. 1878
Løgumkloster
Dora Petrea Krebs
1880-
Dora Petrea Krebs
F:
11 maj 1880
Løgumkloster
Beate Jacobine Westergaard
1853-1881
Beate Jacobine Westergaard
F:
14 maj 1853
Løgumkloster
D:
12 jun. 1881
Løgumkloster
Peter Heinrich Krebs
1854-
Peter Heinrich Krebs
F:
4 apr. 1854
G:
23 jun. 1876
Løgumkloster
Rosine Mariane Westergaard
1856-1936
Rosine Mariane Westergaard
F:
1 jan. 1856
Løgumkloster
D:
22 mar. 1936
Tønder
Martin Hinrich Jensen Bödewadt
1844-
Martin Hinrich Jensen Bödewadt
F:
11 mar. 1844
G:
12 apr. 1879
Løgumkloster
Hansine Petree Laurup
1892-
Hansine Petree Laurup
F:
20 sep. 1892
Løgumkloster
Peter Petersen Laurup
1895-
Peter Petersen Laurup
F:
17 jan. 1895
Løgumkloster
Hanne Margrethe Westergaard
1859-
Hanne Margrethe Westergaard
F:
19 mar. 1859
Løgumkloster
Hans Frederik Laurup
1853-
Hans Frederik Laurup
F:
2 jul. 1853
Løgumkloster
G:
8 dec. 1888
Løgumkloster
Fritz Johann Heinrich Schmidtpott
1871-
Fritz Johann Heinrich Schmidtpott
F:
31 maj 1871
Altona
G:
7 sep. 1902
Løgumkloster
Hans Jefsen Westergaard
1805-1868
Hans Jefsen Westergaard
F:
9 feb. 1805
Vodder s. (Gånsager)
D:
21 okt. 1868
Løgumkloster
Margrethe Outzen
1818-1896
Margrethe Outzen
F:
12 apr. 1818
Løgumkloster
G:
19 nov. 1840
Løgumkloster
D:
20 nov. 1896
Løgumkloster
Maren Nielsdatter
1774-1840
Maren Nielsdatter
F:
24 mar. 1774
Vodder s. (Gånsager)
D:
14 jul. 1840
Vodder s. (Gånsager)
Hans Adsersen Hansen
1760-1807
Hans Adsersen Hansen
F:
9 jan. 1760
G:
16 okt. 1795
Vodder
D:
6 feb. 1807
Vodder s. (Gånsager)
Simon Madsen Stage
Simon Madsen Stage
G:
14 feb. 1811
Vodder
Jap Nielsen
1776-1778
Jap Nielsen
F:
1776
D:
1778
Dødfødt søn
1808-1808
Dødfødt søn
F:
27 sep. 1808
Vodder s. (Gånsager)
D:
27 sep. 1808
Vodder s. (Gånsager)
Marie Kjestine Carlsen
1877-
Marie Kjestine Carlsen
F:
17 aug. 1877
Nr. Løgum s. (Løgumbjerg)
Nielsine Carlsen
1879-1900
Nielsine Carlsen
F:
3 okt. 1879
Nr. Løgum s. (Løgumbjerg)
D:
29 jun. 1900
Nr. Løgum s. (Løgumbjerg)
Cecilie Marie Carlsen
1882-
Cecilie Marie Carlsen
F:
17 apr. 1882
Nr. Løgum s. (Løgumbjerg)
Johannes Matzen Carlsen
1841-
Johannes Matzen Carlsen
F:
16 sep. 1841
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Pauline Hansen
1853-
Pauline Hansen
F:
14 okt. 1853
Nr. Løgum s. (Løgumbjerg)
G:
10 nov. 1876
Nr. Løgum
Cathrine Carlsen
1843-
Cathrine Carlsen
F:
16 nov. 1843
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Lauritz Jepsen Sølbeck
1818-1880
Lauritz Jepsen Sølbeck
F:
13 maj 1818
G:
19 aug. 1874
Døstrup
D:
30 jun. 1880
Døstrup
Niels Madsen Carlsen
1872-1957
Niels Madsen Carlsen
F:
30 jun. 1872
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
27 jun. 1957
Nordby s. (Odden)
Bodil Marie Ocksen
1875-1947
Bodil Marie Ocksen
F:
5 nov. 1875
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
22 jul. 1902
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
14 okt. 1947
Nordby s. (Odden)
Peter Hansen Petersen
1898-1901
Peter Hansen Petersen
F:
15 apr. 1898
Skærbæk
D:
20 feb. 1901
Skærbæk
Kirsten Marie Petersen
1899-
Kirsten Marie Petersen
F:
5 sep. 1899
Skærbæk
Peter Hansen Petersen
1902-
Peter Hansen Petersen
F:
16 mar. 1902
Skærbæk
Medde Petersen
1903-
Medde Petersen
F:
16 okt. 1903
Skærbæk
Vilhelm Jessen
1903-
Vilhelm Jessen
F:
24 apr. 1903
Nordby på Fanø
G:
8 feb. 1925
Skærbæk
Gudrun Petersen
1905-
Gudrun Petersen
F:
17 nov. 1905
Skærbæk
Lars Petersen
1908-
Lars Petersen
F:
15 mar. 1908
Skærbæk
Holger Petersen
1910-
Holger Petersen
F:
15 jan. 1910
Skærbæk s. (Hjemsted)
Signe Petersen
1912-
Signe Petersen
F:
3 mar. 1912
Skærbæk
Martin Mathiesen Petersen
1915-
Martin Mathiesen Petersen
F:
7 mar. 1915
Skærbæk
Rigmor Kjerstine Petersen
1918-
Rigmor Kjerstine Petersen
F:
24 Maj 1918
Skærbæk s. (Gjesing)
Kirstine Cathrine Carlsen
1874-
Kirstine Cathrine Carlsen
F:
2 okt. 1874
Skærbæk s. (Hjemsted)
Martin Hansen Petersen
1877-
Martin Hansen Petersen
F:
8 mar. 1877
Brede s. (Borrig)
G:
19 feb. 1898
Skærbæk
Lars Carlsen
1913-
Lars Carlsen
F:
16 Maj 1913
Skærbæk s. (Hjemsted)
Anne Else Carlsen
1914-
Anne Else Carlsen
F:
4 Maj 1914
Skærbæk s. (Hjemsted)
Hans Oluf Vinther
1901-
Hans Oluf Vinther
F:
13 jan. 1901
Sommersted
G:
10 maj 1936
Skærbæk
Hans Christian Nielsen Carlsen
1915-
Hans Christian Nielsen Carlsen
F:
10 dec. 1915
Skærbæk s. (Hjemsted)
Antoni Carlsen
1918-1918
Antoni Carlsen
F:
24 feb. 1918
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
4 dec. 1918
Skærbæk s. (Hjemsted)
Midde Carlsen
1923-
Midde Carlsen
F:
19 maj 1923
Skærbæk s. (Gjesing)
Christian Nielsen Carlsen
1877-
Christian Nielsen Carlsen
F:
23 sep. 1877
Skærbæk s. (Hjemsted)
Anne Marie Kjær
1886-
Anne Marie Kjær
F:
13 jul. 1886
Spandet
G:
16 nov. 1912
Skærbæk
Lars Rasmussen
1907-
Lars Rasmussen
F:
2 feb. 1907
Oksbøl på Als
Peter Rasmussen
1909-
Peter Rasmussen
F:
19 nov. 1909
Skærbæk s. (Melby)
Nis Rasmussen
1912-
Nis Rasmussen
F:
21 sep. 1912
Skærbæk
Hans Nielsen Rasmussen
1915-1954
Hans Nielsen Rasmussen
F:
20 Maj 1915
Skærbæk
D:
4 sep. 1954
Ålborg
Jenny Petrea Reschefski
1922-1998
Jenny Petrea Reschefski
F:
10 jan. 1922
Vodder s. (Birkelev)
G:
30 nov. 1941
Skærbæk
D:
13 Okt 1998
Års
Anna Rasmussen
1917-
Anna Rasmussen
F:
6 dec. 1917
Skærbæk
Karl Bruno Georgi
1910-
Karl Bruno Georgi
F:
7 mar. 1910
Nordborg s. (Pøl)
G:
4 jun. 1939
Skærbæk
Ane Marie Rasmussen
1920-
Ane Marie Rasmussen
F:
4 apr. 1920
Skærbæk
Christiane Rasmussen
1923-
Christiane Rasmussen
F:
25 jul. 1923
Skærbæk
Rasmus Peter Jensen
1921-
Rasmus Peter Jensen
F:
8 feb. 1921
Halling s.
G:
25 jul. 1943
Skærbæk
Meta Cathrine Carlsen
1880-
Meta Cathrine Carlsen
F:
2 jul. 1880
Skærbæk s. (Hjemsted)
Anders Hansen Rasmussen
1877-
Anders Hansen Rasmussen
F:
17 feb. 1877
Gram s. (Friskmark)
G:
28 nov. 1903
Skærbæk
Nielsine Petrea Carlsen
1884-1888
Nielsine Petrea Carlsen
F:
15 maj 1884
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
24 jul. 1888
Skærbæk s. (Hjemsted)
Lars Carlsen
1845-
Lars Carlsen
F:
26 dec. 1845
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Anne Marie Berg
1842-
Anne Marie Berg
F:
18 mar. 1842
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
20 apr. 1872
Skærbæk
Peder Carlsen
1849-
Peder Carlsen
F:
23 maj 1849
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Niels Christian Carlsen
1851-
Niels Christian Carlsen
F:
7 okt. 1851
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Niels Madsen Carlsen
1810-1873
Niels Madsen Carlsen
F:
28 aug. 1810
Vodder s. (Gånsager)
D:
18 jan. 1873
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Kirsten Larsdatter
ca. 1814-1870
Kirsten Larsdatter
F:
ca. 1814
G:
1 jul. 1841
Nr. Løgum
D:
27 jul. 1870
Nr. Løgum s. (Løgumgårde)
Bodil Marie Carlsen
1853-1872
Bodil Marie Carlsen
F:
29 aug. 1853
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
31 aug. 1872
Arrild s. (Svinhøj)
Dødfødt søn
1885-1885
Dødfødt søn
F:
31 maj 1885
Arrild s. (Svinhøj)
D:
31 maj 1885
Arrild s. (Svinhøj)
Anne Christine Cæcilie Carlsen
1887-
Anne Christine Cæcilie Carlsen
F:
2 apr. 1887
Arrild s. (Svinhøj)
Johannes Madsen Carlsen
1856-1901
Johannes Madsen Carlsen
F:
6 jun. 1856
Arrild s. (Svinhøj)
D:
12 nov. 1901
Arrild s. (Svinhøj)
Else Marie Bjerrum
1862-
Else Marie Bjerrum
F:
10 sep. 1862
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
G:
14 okt. 1881
Arrild
Sille Marie Carlsen
1863-1865
Sille Marie Carlsen
F:
6 apr. 1863
Arrild s. (Svinhøj)
D:
9 mar. 1865
Arrild s. (Svinhøj)
Christian Carlsen
1817-1878
Christian Carlsen
F:
14 nov. 1817
Vodder s. (Gånsager)
D:
23 maj 1878
Arrild s. (Svinhøj)
Anne Christensen
1821-1885
Anne Christensen
F:
24 aug. 1821
Nr. Løgum s. (V. Terp)
G:
6 maj 1852
Nr. Løgum
D:
30 nov. 1885
Arrild s. (Svinhøj)
Bodil Nielsdatter
1778-1824
Bodil Nielsdatter
F:
18 mar. 1778
Vodder s. (Gånsager)
D:
29 jul. 1824
Vodder s. (Gånsager)
Johannes Carl Madsen
ca. 1783-1865
Johannes Carl Madsen
F:
ca. 1783
G:
9 mar. 1808
Vodder
D:
24 dec. 1865
Vodder s. (Gånsager)
Kirsten Hansdatter
1744-1818
Kirsten Hansdatter
F:
1744
D:
1818
Niels Clausen
1732-1781
Niels Clausen
F:
1732
Vodder s. (Birkelev)
G:
16 okt. 1761
Vodder
D:
31 okt. 1781
Vodder s. (Gånsager)
Maren Hansdatter
1748-1748
Maren Hansdatter
F:
1748
D:
1748
Jes Andersen Lindberg
1823-
Jes Andersen Lindberg
F:
4 sep. 1823
Jeppe Andersen Lindberg
1825-
Jeppe Andersen Lindberg
F:
22 jan. 1825
Maren Holm
1845-1845
Maren Holm
F:
29 sep. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
6 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyers Holm
1845-1845
Maren Beyers Holm
F:
29 sep. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
1 okt. 1845
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Lars Villadsen Holm
1846-
Lars Villadsen Holm
F:
5 nov. 1846
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anders Jessen Holm
1849-
Anders Jessen Holm
F:
25 sep. 1849
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyer Brodersen
1856-
Maren Beyer Brodersen
F:
8 mar. 1856
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
8 mar. 1878
Ballum
Jeppe Poulsen Holm
1851-1854
Jeppe Poulsen Holm
F:
11 sep. 1851
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
18 maj 1854
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Marie Holm
1852-1923
Marie Holm
F:
8 sep. 1852
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
22 maj 1923
Skast
Jeppe Poulsen Holm
1855-
Jeppe Poulsen Holm
F:
26 apr. 1855
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Schack Holm
1857-1857
Hans Schack Holm
F:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Beyer Andersen Holm
1857-1857
Beyer Andersen Holm
F:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
4 jan. 1857
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Beyer Holm
1858-
Maren Beyer Holm
F:
8 jan. 1858
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Nielsen Damgaard
1852-
Hans Nielsen Damgaard
F:
7 apr. 1852
Hans Skak Holm
1859-
Hans Skak Holm
F:
14 mar. 1859
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Andersen Nielsen
1896-
Peter Andersen Nielsen
F:
2 jul. 1896
Ballum s. (Harknag)
Anker Nielsen
1897-
Anker Nielsen
F:
14 jul. 1897
Ballum s. (Harknag)
Peter Boysen Nielsen
1900-
Peter Boysen Nielsen
F:
28 okt. 1900
Ballum s. (Harknag)
Anne Kjerstine Andersen
1903-
Anne Kjerstine Andersen
F:
31 maj 1903
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
6 nov. 1925
Ballum
Mette Kjerstine Nielsen
1898-
Mette Kjerstine Nielsen
F:
14 aug. 1898
Ballum s. (Harknag)
Bodil Kjerstine Nielsen
1903-
Bodil Kjerstine Nielsen
F:
10 okt. 1903
Ballum s. (Harknag)
Petrea Holm
1860-
Petrea Holm
F:
11 feb. 1860
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Boysen Nielsen
1858-
Peter Boysen Nielsen
F:
20 maj 1858
Ballum s. (Harknag)
G:
1 dec. 1894
Ballum
Peter Petersen
1889-1889
Peter Petersen
F:
11 maj 1889
Skast
D:
20 maj 1889
Skast
Dødfødt datter
Barbara Kirstine Petersen
1890-
Barbara Kirstine Petersen
F:
21 maj 1890
Skast
Peter Lassen Holm
Christen Hansen Petersen
Marga Kathrine Petersen
Christen Hansen Petersen
Gerhard Petersen
Peter Petersen
1892-
Peter Petersen
F:
14 mar. 1892
Skast
Margrethe Christine Nissen
Jes Andersen Petersen
1893-1918
Jes Andersen Petersen
F:
18 maj 1893
Skast
D:
2 apr. 1918
Jef Hansen Petersen
1894-1915
Jef Hansen Petersen
F:
5 nov. 1894
Skast
D:
9 jan. 1915
Moulin
Emma Hansine Petersen
Christen Hansen Petersen
Anke Marie Petersen
Carla Petersen
Carl Carlsen Petersen
Helmut Petersen
Hans Skak Petersen
1897-
Hans Skak Petersen
F:
26 jan. 1897
Skast
Christine Maria Carlsen
1898-
Christine Maria Carlsen
F:
23 feb. 1898
Randerup
G:
26 mar. 1920
Randerup
Anke Marie Petersen
1899-
Anke Marie Petersen
F:
23 maj 1899
Skast
Sigurd Richard Jensen
Ludolf Petersen
1902-1937
Ludolf Petersen
F:
12 feb. 1902
Skast
D:
17 apr. 1937
Skast
Christian Petersen
1905-
Christian Petersen
F:
29 jan. 1905
Skast
Christine Elisabeth Andersen
1902-
Christine Elisabeth Andersen
F:
27 aug. 1902
Randerup
G:
6 nov. 1932
Randerup
Theodor Richard Petersen
1907-
Theodor Richard Petersen
F:
5 feb. 1907
Skast
Anke Marie Holm
1861-1928
Anke Marie Holm
F:
14 mar. 1861
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 maj 1928
Skast
Christen Hansen Petersen
1863-1913
Christen Hansen Petersen
F:
22 jan. 1863
Skast
G:
29 mar. 1889
Skast
D:
12 aug. 1913
Skast
Peder Andersen Holm
1862-
Peder Andersen Holm
F:
25 apr. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jes Andersen Holm
1863-
Jes Andersen Holm
F:
8 jul. 1863
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Max Hansen Quitzau
1910-
Max Hansen Quitzau
F:
18 feb. 1910
Løgumkloster
Sophie Magdalene Quitzau
1889-1954
Sophie Magdalene Quitzau
F:
25 mar. 1889
Løgumkloster
D:
13 apr. 1954
Tønder (sygehus)
NN
Peter Andersen Quitzau
1911-
Peter Andersen Quitzau
F:
12 aug. 1911
Løgumkloster
NN
Johann Carl Friedrich Thier
1912-1913
Johann Carl Friedrich Thier
F:
14 nov. 1912
Løgumkloster
D:
3 feb. 1913
Løgumkloster
Johann Friedrich Carl Thier
1884-1959
Johann Friedrich Carl Thier
F:
5 aug. 1884
Insterburg i Tyskland
G:
22 sep. 1912
Løgumkloster
D:
13 nov. 1959
Tønder
Christian Jørgensen Tønder
1913-
Christian Jørgensen Tønder
F:
8 jun. 1913
Skærbæk
Peter Hansen Tønder
1914-
Peter Hansen Tønder
F:
8 dec. 1914
Skærbæk
Cathrine Birgitte Tønder
1918-
Cathrine Birgitte Tønder
F:
28 jul. 1918
Skærbæk
Birgitte Tønder
1920-
Birgitte Tønder
F:
14 jun. 1920
Skærbæk
Mads Jakob Tønder
1923-
Mads Jakob Tønder
F:
19 Maj 1923
Skærbæk s. (Ullerup)
Olga Tønder
1925-
Olga Tønder
F:
18 dec. 1925
Skærbæk s. (Ullerup)
Viggo Samuel Tønder
1927-
Viggo Samuel Tønder
F:
28 aug. 1927
Skærbæk s. (Ullerup)
Anke Marie Quitzau
1890-1968
Anke Marie Quitzau
F:
4 nov. 1890
Løgumkloster
D:
19 sep. 1968
Haderslev (Amtssygeh.)
Peter Nielsen Tønder
1888-1967
Peter Nielsen Tønder
F:
11 nov. 1888
Skærbæk s. (Melby)
G:
18 feb. 1913
Skærbæk
D:
5 feb. 1967
Skærbæk s. (Ullerup)
Samuel Nicolai Quitzau
1892-1894
Samuel Nicolai Quitzau
F:
8 sep. 1892
Løgumkloster
D:
14 apr. 1894
Løgumkloster
Jep Jessen Quitzau
1894-1896
Jep Jessen Quitzau
F:
1 apr. 1894
Løgumkloster
D:
5 jan. 1896
Løgumkloster
Samuel Nicolai Quitzau
1896-1916
Samuel Nicolai Quitzau
F:
1 jan. 1896
Løgumkloster
D:
27 dec. 1916
Verdun
Samuel Peter Quitzau
1924-
Samuel Peter Quitzau
F:
17 feb. 1924
Brøns
Jep Jessen Quitzau
1897-
Jep Jessen Quitzau
F:
5 mar. 1897
Løgumkloster
Andrea Christine Nielsen
1900-
Andrea Christine Nielsen
F:
16 sep. 1900
Tønder
G:
22 apr. 1923
Brøns
Peter Andersen Quitzau
1898-1898
Peter Andersen Quitzau
F:
9 apr. 1898
Løgumkloster
D:
17 jul. 1898
Løgumkloster
Meta Cathrine Quitzau
1899-
Meta Cathrine Quitzau
F:
30 aug. 1899
Løgumkloster
Peter Andersen Quitzau
1902-
Peter Andersen Quitzau
F:
18 aug. 1902
Løgumkloster
Madea Hansine Quitzau
1903-1903
Madea Hansine Quitzau
F:
5 sep. 1903
Løgumkloster
D:
19 okt. 1903
Løgumkloster
Johannes Hansen Quitzau
1905-
Johannes Hansen Quitzau
F:
23 apr. 1905
Løgumkloster
Mette Tryk
1906-
Mette Tryk
F:
29 sep. 1906
Nr. Løgum s. (V. Terp)
G:
27 mar. 1929
Nr. Løgum
Mette Cathrine Holm
1864-1930
Mette Cathrine Holm
F:
7 sep. 1864
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
15 apr. 1930
Visby
Mads Hansen Quitzau
1855-1912
Mads Hansen Quitzau
F:
13 feb. 1855
Løgumkloster
G:
26 sep. 1888
Løgumkloster
D:
19 okt. 1912
Løgumkloster
Ane Marie Eriksen
1888-
Ane Marie Eriksen
F:
1 apr. 1888
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Peter Andersen Eriksen
1890-
Peter Andersen Eriksen
F:
21 maj 1890
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Bothilde Holm
1866-
Bothilde Holm
F:
3 jan. 1866
Ballum s.
Ingvardt Hansen Eriksen
1849-1891
Ingvardt Hansen Eriksen
F:
25 sep. 1849
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
4 dec. 1886
Emmerlev
D:
12 maj 1891
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Beyer Holm
1867-1871
Beyer Holm
F:
5 mar. 1867
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
6 jan. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Theodor Holm
1868-
Theodor Holm
F:
2 jul. 1868
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peter Andersen Hansen
1899-
Peter Andersen Hansen
F:
12 feb. 1899
Roager s. (Vesterbæk)
Ingvard Hansen
1900-
Ingvard Hansen
F:
25 sep. 1900
Roager s. (Vesterbæk)
Anke Marie Hansen
1902-
Anke Marie Hansen
F:
20 jul. 1902
Roager s. (Vesterbæk)
Ingeborg Marie Christine Hansen
1905-
Ingeborg Marie Christine Hansen
F:
13 apr. 1905
Roager s. (Vesterbæk)
Andreas Clausen
1901-
Andreas Clausen
F:
18 mar. 1901
Højrup
G:
24 jul. 1927
Højrup
Agnes Louise Hansen
1906-
Agnes Louise Hansen
F:
5 jul. 1906
Roager s. (Vesterbæk)
Dagny Haldora Hansen
1911-
Dagny Haldora Hansen
F:
27 maj 1911
Roager s. (Vesterbæk)
Caroline Holm
1870-
Caroline Holm
F:
9 mar. 1870
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Christian Hansen
1853-1930
Hans Christian Hansen
F:
3 jul. 1853
Randerup
G:
15 okt. 1898
Roager
D:
9 jun. 1930
Højrup s. (Arnum)
Bertha Holm
1871-1871
Bertha Holm
F:
17 feb. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 feb. 1871
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anke Marie Lindberg
1826-
Anke Marie Lindberg
F:
22 nov. 1826
Peder Andersen Holm
1815-
Peder Andersen Holm
F:
19 apr. 1815
Brøns s. (Holmgård)
G:
26 okt. 1844
Ballum
Hans Peder Lindberg
1875-1884
Hans Peder Lindberg
F:
8 okt. 1875
Farup s. (Mejlby)
D:
24 dec. 1884
Manø
Margrethe Lindberg
1877-1891
Margrethe Lindberg
F:
31 maj 1877
Manø
D:
9 maj 1891
Manø
Niels Petersen Lindberg
1879-
Niels Petersen Lindberg
F:
26 jul. 1879
Manø
Karen Kirstine Jeffsen
1889-
Karen Kirstine Jeffsen
F:
14 mar. 1889
Manø
G:
28 okt. 1914
Manø
Meta Lindberg
1881-1885
Meta Lindberg
F:
6 jun. 1881
Manø
D:
15 maj 1885
Manø
Anna Marie Lindberg
1884-1885
Anna Marie Lindberg
F:
29 maj 1884
Manø
D:
27 apr. 1885
Manø
Meta Marie Lindberg
1885-1945
Meta Marie Lindberg
F:
1 apr. 1885
Manø
D:
13 aug. 1945
Peder Mikkelsen
1878-1956
Peder Mikkelsen
F:
12 sep. 1878
G:
13 jul. 1906
Manø
D:
1 dec. 1956
Ane Marie Lindberg
1888-
Ane Marie Lindberg
F:
21 aug. 1888
Manø
Niels Johansen Rechnagel
1885-
Niels Johansen Rechnagel
F:
21 mar. 1885
V. Vedsted
G:
2 feb. 1910
V. Vedsted
Margrethe Lindberg
1893-
Margrethe Lindberg
F:
22 feb. 1893
Manø
Jens Sejer Jensen
1900-
Jens Sejer Jensen
F:
3 apr. 1900
Manø
G:
3 sep. 1922
Manø
Beier Jespersen Lindberg
1854-1896
Beier Jespersen Lindberg
F:
3 jan. 1854
D:
1 apr. 1896
Ane Marie Pedersen
1854-
Ane Marie Pedersen
F:
30 jul. 1854
Farup s. (Mejlby)
G:
10 sep. 1875
Farup
Marie Kirstine Lindberg
1855-
Marie Kirstine Lindberg
F:
24 jul. 1855
Kirstine Lindberg
1857-1940
Kirstine Lindberg
F:
5 apr. 1857
D:
4 feb. 1940
Simon Nielsen Petersen
1857-1947
Simon Nielsen Petersen
F:
10 sep. 1857
G:
30 apr. 1885
D:
4 feb. 1947
Hans Lindberg
1893-1901
Hans Lindberg
F:
28 mar. 1893
Janderup s. (Søvig Mark)
D:
2 mar. 1901
Janderup s. (Søvig Mark)
Viggo Lindberg
1895-1896
Viggo Lindberg
F:
11 jul. 1895
Janderup s. (Søvig Mark)
D:
7 aug. 1896
Janderup s. (Søvig Mark)
Emilie Lindberg
1897-
Emilie Lindberg
F:
1 feb. 1897
Janderup s. (Søvig Mark)
Kristian Hansen Christensen
1889-
Kristian Hansen Christensen
F:
11 okt. 1889
Janderup
G:
19 jun. 1925
Janderup
Viggo Lindberg
1898-
Viggo Lindberg
F:
16 nov. 1898
Janderup s. (Søvig Mark)
Theodor Jessen Lindberg
1859-1950
Theodor Jessen Lindberg
F:
27 jul. 1859
D:
27 feb. 1950
Janderup s. (Søvig Mark)
Kristiane Hanne Kristensen
1863-
Kristiane Hanne Kristensen
F:
11 nov. 1863
G:
31 mar. 1892
V. Vedsted
Margrethe Lindberg
1886-1975
Margrethe Lindberg
F:
15 jul. 1886
D:
20 nov. 1975
Carl Mortensen
1892-1965
Carl Mortensen
F:
22 dec. 1892
G:
ca. 1914
D:
24 jul. 1965
Petrea Lindberg
1891-
Petrea Lindberg
F:
2 nov. 1891
Anders Jessen Lindberg
1860-1947
Anders Jessen Lindberg
F:
20 sep. 1860
D:
16 feb. 1947
Esbjerg (De gamles hjem)
Andrea Pedersen
1856-1895
Andrea Pedersen
F:
9 maj 1856
Farup s. (Mejlby)
G:
28 okt. 1885
Farup
D:
24 mar. 1895
Beier Andersen Lindberg
1901-1966
Beier Andersen Lindberg
F:
22 jun. 1901
Esbjerg
D:
3 aug. 1966
Helene Johanne Jessen
1906-
Helene Johanne Jessen
F:
27 apr. 1906
Esbjerg
G:
13 maj 1928
Esbjerg (Vor Frelser k.)
Andrew Lindberg
1905-
Andrew Lindberg
F:
12 jul. 1905
Hans Andersen Lindberg
1907-1950
Hans Andersen Lindberg
F:
1 jan. 1907
D:
4 mar. 1950
Maren Jensine Nielsen
Frank Andersen Lindberg
Anna Nielsen
Dagny Lindberg
Axel Sørensen
1915-1994
Axel Sørensen
F:
11 feb. 1915
D:
1 apr. 1994
Ane Marie Thygesen
1873-1943
Ane Marie Thygesen
F:
18 jun. 1873
G:
4 okt. 1896
D:
23 aug. 1943
Petrea Lindberg
1862-
Petrea Lindberg
F:
13 jan. 1862
Jeppe Andersen Lindberg
1863-
Jeppe Andersen Lindberg
F:
28 jul. 1863
Truels Andersen Lindberg
1865-
Truels Andersen Lindberg
F:
26 dec. 1865
Anne Marie Karoline Lindberg
1868-
Anne Marie Karoline Lindberg
F:
1 mar. 1868
Evald Christian Bennetsen
1870-
Evald Christian Bennetsen
F:
26 jan. 1870
Gram s. (Tiset)
G:
14 maj 1895
V. Vedsted
Hans Andersen Lindberg
1828-1880
Hans Andersen Lindberg
F:
1 nov. 1828
D:
27 maj 1880
Bodil Margrethe Thygesen
1824-1913
Bodil Margrethe Thygesen
F:
26 okt. 1824
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
20 apr. 1852
D:
23 jan. 1913
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Truels Andersen Lindberg
1831-1864
Truels Andersen Lindberg
F:
30 maj 1831
D:
13 apr. 1864
Beyer Andersen Lindberg
1833-
Beyer Andersen Lindberg
F:
26 apr. 1833
Ock Andersen Lindberg
1835-1835
Ock Andersen Lindberg
F:
15 jan. 1835
D:
16 jan. 1835
Maren Beyer
1802-1835
Maren Beyer
F:
14 mar. 1802
D:
1 apr. 1835
Anders Jessen Lindberg
1798-1865
Anders Jessen Lindberg
F:
2 feb. 1798
G:
3 maj 1823
D:
8 apr. 1865
Bodil Hansdatter
1778-1813
Bodil Hansdatter
F:
30 mar. 1778
D:
1813
Brøns s. (Normsted)
Jeppe Bertelsen
1773-1841
Jeppe Bertelsen
F:
5 aug. 1773
G:
21 okt. 1801
D:
2 jan. 1841
Hans Jepsen Hansen
1779-1810
Hans Jepsen Hansen
F:
10 aug. 1779
D:
28 maj 1810
Niels Ocksen Truelsen
1832-1832
Niels Ocksen Truelsen
F:
6 maj 1832
D:
7 maj 1832
Niels Oksen Truelsen
1904-1968
Niels Oksen Truelsen
F:
8 jan. 1904
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 jan. 1968
Thyre Tønder
Peter Nielsen Truelsen
Petrea Kathrine Bundsgaard
Truels Andersen Truelsen
1869-
Truels Andersen Truelsen
F:
23 feb. 1869
Vodder s. (Birkelev)
Kjestine Marie Nielsen
1878-
Kjestine Marie Nielsen
F:
30 okt. 1878
Vodder s. (Birkelev)
G:
5 apr. 1900
Vodder
Hans Nielsen Truelsen
1870-1878
Hans Nielsen Truelsen
F:
18 nov. 1870
Vodder s. (Birkelev)
D:
18 sep. 1878
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt søn
1873-1873
Dødfødt søn
F:
13 apr. 1873
Vodder s. (Birkelev)
D:
13 apr. 1873
Vodder s. (Birkelev)
Marie Kirstine Beck Thomsen
1899-
Marie Kirstine Beck Thomsen
F:
2 feb. 1899
Vodder s. (Birkelev)
Ingvar Svane Nielsen
Ingvar Svane Nielsen
G:
29 sep. 1922
Vodder
Tove Beck Thomsen
Hans Helge Beck Thomsen
Inger Britt Tryde Haarløv
Agnete Beck Thomsen
Hans Beck Thomsen
1902-1994
Hans Beck Thomsen
F:
13 sep. 1902
Vodder s. (Birkelev)
D:
17 nov. 1994
Marie Barsballe
1906-
Marie Barsballe
F:
31 maj 1906
Vodder
G:
20 maj 1933
Vodder
Peter Hansen Barsballe
Hans Beck Thomsen Barsballe
Flemming Barsballe
Ingrid Barsballe
Anna Kristine Beck Thomsen
1904-
Anna Kristine Beck Thomsen
F:
14 nov. 1904
Vodder s. (Birkelev)
Jens Clausen Barsballe
1904-1968
Jens Clausen Barsballe
F:
29 mar. 1904
Vodder
G:
19 okt. 1933
Vodder
D:
30 aug. 1968
Vodder
Else Marie Truelsen
1874-
Else Marie Truelsen
F:
27 maj 1874
Vodder s. (Birkelev)
Hans Beck Thomsen
1867-
Hans Beck Thomsen
F:
2 apr. 1867
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
29 apr. 1898
Vodder
Dødfødt datter
1877-1877
Dødfødt datter
F:
22 jan. 1877
Vodder s. (Birkelev)
D:
22 jan. 1877
Vodder s. (Birkelev)
Ane Kirstine Truelsen
1878-1894
Ane Kirstine Truelsen
F:
23 maj 1878
Vodder s. (Birkelev)
D:
25 apr. 1894
Vodder s. (Birkelev)
Hans Thomsen Truelsen
1882-
Hans Thomsen Truelsen
F:
3 jun. 1882
Vodder s. (Birkelev)
Dødfødt datter
1884-1884
Dødfødt datter
F:
9 jun. 1884
Vodder s. (Birkelev)
D:
9 jun. 1884
Vodder s. (Birkelev)
Niels Ocksen Truelsen
1833-1914
Niels Ocksen Truelsen
F:
15 jun. 1833
D:
22 maj 1914
Marie Kirstine Hansen Rosen
1844-
Marie Kirstine Hansen Rosen
F:
1 jun. 1844
G:
22 maj 1868
Vodder
Anders Mikkelsen Truelsen
1836-1893
Anders Mikkelsen Truelsen
F:
15 jan. 1836
D:
20 nov. 1893
Vodder s. (Birkelev Mark)
Botille Jessen
1849-1929
Botille Jessen
F:
2 jul. 1849
G:
18 okt. 1877
Vodder
D:
16 maj 1929
Hans Hansen Truelsen
1839-1839
Hans Hansen Truelsen
F:
25 feb. 1839
D:
6 apr. 1839
Anna Marie Andersen
1840-1845
Anna Marie Andersen
F:
18 maj 1840
D:
22 jan. 1845
Dødfødt datter
1844-1844
Dødfødt datter
F:
8 jan. 1844
D:
8 jan. 1844
Bodil Marie Sølbeck
1867-
Bodil Marie Sølbeck
F:
17 sep. 1867
Vodder s. (Birkelev)
Martin Jørgensen
1868-
Martin Jørgensen
F:
14 dec. 1868
G:
28 okt. 1893
Vodder
Thomas Lauridsen Sølbeck
1869-
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
21 aug. 1869
Vodder s. (Birkelev)
Truels Andersen Sølbeck
1872-1873
Truels Andersen Sølbeck
F:
4 feb. 1872
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 jan. 1873
Vodder s. (Birkelev)
Thomas Lauridsen Sølbeck
1905-
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
11 maj 1905
Spandet
Elise Kristense Sølbeck
1906-
Elise Kristense Sølbeck
F:
4 jun. 1906
Spandet
Anne Kjestine Sølbeck
Erik Petersen Sølbeck
1909-1917
Erik Petersen Sølbeck
F:
16 dec. 1909
Spandet
D:
27 aug. 1917
Spandet
Truels Andersen Sølbeck
1874-1964
Truels Andersen Sølbeck
F:
9 feb. 1874
Vodder s. (Birkelev)
D:
28 apr. 1964
Vodder s. (Birkelev)
Marie Kirstine Jessen
1878-1915
Marie Kirstine Jessen
F:
25 aug. 1878
Vodder s. (Vrå)
G:
14 maj 1903
Spandet
D:
15 jan. 1915
Spandet
Ane Marie Jessen
1884-
Ane Marie Jessen
F:
6 feb. 1884
Vodder s. (Vrå)
Anne Marie Sølbeck
Peter Mærsk Jensen
1900-1983
Peter Mærsk Jensen
F:
24 dec. 1900
Vodder
D:
6 feb. 1983
Thomas Sølbeck
1898-1947
Thomas Sølbeck
F:
19 jan. 1898
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
18 feb. 1947
Sønderborg (Statshosp.)
Anna Catharina Wismar
1906-1978
Anna Catharina Wismar
F:
18 sep. 1906
Højer
G:
31 maj 1935
Højer
D:
19 nov. 1978
Paul Lassen Sølbeck
1904-1904
Paul Lassen Sølbeck
F:
1 jan. 1904
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
1 jan. 1904
Roager s. (Ø. Åbølling)
Anna Kjestine Sølbeck
1905-1982
Anna Kjestine Sølbeck
F:
1 maj 1905
Roager s. (Ø. Åbølling)
D:
29 apr. 1982
Hans Jeppe Thyssen
1905-1987
Hans Jeppe Thyssen
F:
15 feb. 1905
Vodder s. (Gånsager)
G:
14 nov. 1926
Vodder
D:
31 maj 1987
Emil Marius Sølbeck
1875-1948
Emil Marius Sølbeck
F:
24 maj 1875
Vodder s. (Birkelev)
D:
15 jan. 1948
Marie Jørine Pedersen
1869-1933
Marie Jørine Pedersen
F:
25 jun. 1869
G:
14 nov. 1896
D:
18 nov. 1933
Thomas Sølbeck
Johanne Helene Lunding
1926-2014
Johanne Helene Lunding
F:
7 jun. 1926
Fole
D:
14 okt. 2014
Fole
Anne Kjestine Sølbeck
Niels Jensen Sølbeck
Oline Marie Sølbeck
1924-
Oline Marie Sølbeck
F:
23 mar. 1924
Fole
Christian Carl Sølbeck
1877-1962
Christian Carl Sølbeck
F:
6 mar. 1877
Vodder s. (Birkelev)
D:
5 jul. 1962
Fole
Anne Marie Jensen
1888-1972
Anne Marie Jensen
F:
21 okt. 1888
D:
18 okt. 1972
Peter Simonsen Sølbeck
1880-1881
Peter Simonsen Sølbeck
F:
28 mar. 1880
Vodder s. (Birkelev)
D:
13 apr. 1881
Vodder s. (Birkelev)
Thomas Sølbeck Sørensen
1905-
Thomas Sølbeck Sørensen
F:
18 sep. 1905
Seem s. (Hømlund)
Anne Sørensen
1907-
Anne Sørensen
F:
26 dec. 1907
Seem s. (Hømlund)
Ane Kirstine Sørensen
1912-
Ane Kirstine Sørensen
F:
11 nov. 1912
Seem s. (Hømlund)
Hulde Vilhelmine Sørensen
1918-
Hulde Vilhelmine Sørensen
F:
1 mar. 1918
Darum s. (Darum Mark)
Else Marie Sølbeck
1882-1971
Else Marie Sølbeck
F:
6 apr. 1882
Vodder s. (Birkelev)
D:
8 okt. 1971
Frederik Emil Sørensen
1878-1950
Frederik Emil Sørensen
F:
12 sep. 1878
Raklev s. (Saltbæk)
G:
5 maj 1905
D:
22 maj 1950
Darum s. (Darum Mark)
Peter Simonsen Sølbeck
1885-
Peter Simonsen Sølbeck
F:
24 feb. 1885
Vodder s. (Birkelev)
Anne Kjestine Sølbeck
Otto Nielsen Sølbeck
1887-1977
Otto Nielsen Sølbeck
F:
14 jul. 1887
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 aug. 1977
Bramminge (plejehjemmet)
Marie Kjerstine Riber
1891-1922
Marie Kjerstine Riber
F:
30 nov. 1891
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
29 dec. 1912
D:
22 nov. 1922
Darum s. (Darum Mark)
Valdemar Sølbeck
1891-1914
Valdemar Sølbeck
F:
26 mar. 1891
Vodder s. (Birkelev)
D:
19 nov. 1914
Polen
Ane Kirstine Andersen
1844-1935
Ane Kirstine Andersen
F:
8 jan. 1844
Vodder s. (Birkelev)
D:
27 apr. 1935
Fole
Thomas Lauridsen Sølbeck
1839-1914
Thomas Lauridsen Sølbeck
F:
22 sep. 1839
Vodder s. (Birkelev)
G:
22 nov. 1866
Vodder
D:
14 jun. 1914
Vodder s. (Birkelev)
Hans Hansen Truelsen
1847-
Hans Hansen Truelsen
F:
1 jan. 1847
Ane Marie Andersen
1850-
Ane Marie Andersen
F:
16 apr. 1850
Peder Simonsen Truelsen
1853-1855
Peder Simonsen Truelsen
F:
8 mar. 1853
D:
5 apr. 1855
Truels Andersen Nielsen
1806-1864
Truels Andersen Nielsen
F:
4 sep. 1806
D:
15 jan. 1864
Else Marie Westergaard
1810-
Else Marie Westergaard
F:
22 apr. 1810
Vodder
G:
14 maj 1831
Vodder
Niels Ocksen Lycke
1835-
Niels Ocksen Lycke
F:
25 dec. 1835
Peter Christian Lycke
1877-
Peter Christian Lycke
F:
11 maj 1877
Skærbæk
Mette Botilde Lycke
1880-1880
Mette Botilde Lycke
F:
11 maj 1880
Skærbæk
D:
13 nov. 1880
Skærbæk
Nis Petersen Lycke
1842-1924
Nis Petersen Lycke
F:
16 jun. 1842
Gram s. (Tiset)
D:
12 mar. 1924
Rødding
Nicoline Christine Schou
1854-1882
Nicoline Christine Schou
F:
3 aug. 1854
Gimsing
G:
4 aug. 1874
Gimsing
D:
25 maj 1882
Gram
Dorthea Gad
NN
Kristine Lycke
1886-
Kristine Lycke
F:
13 jan. 1886
Gram
NN Gad
Mette Cathrine Schou
1852-1934
Mette Cathrine Schou
F:
3 nov. 1852
Gimsing
G:
7 mar. 1884
Gimsing
D:
14 aug. 1934
Rødding
Else Nielsdatter Andersen
1808-1868
Else Nielsdatter Andersen
F:
9 nov. 1808
D:
8 feb. 1868
Peter Christian Nissen Lycke
1810-1886
Peter Christian Nissen Lycke
F:
25 jul. 1810
Højrup s. (Arnum)
G:
5 nov. 1835
D:
15 aug. 1886
Bodil Marie Nielsdatter Andersen
1814-1816
Bodil Marie Nielsdatter Andersen
F:
12 dec. 1814
D:
28 dec. 1816
Dødfødt søn
1849-1849
Dødfødt søn
F:
3 apr. 1849
D:
3 apr. 1849
Bodil Marie Nielsdatter
1818-1899
Bodil Marie Nielsdatter
F:
27 apr. 1818
Vodder s. (Birkelev)
D:
26 maj 1899
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Jes Petersen Westergaard
1818-1877
Jes Petersen Westergaard
F:
18 maj 1818
D:
26 apr. 1877
Vodder
Bodil Marie Pahuus
1898-
Bodil Marie Pahuus
F:
1 okt. 1898
Betty Pahuus
1943-
Betty Pahuus
F:
9 aug. 1943
Ribe (Ribe sygehus)
Jens Christian la Cour Madsen
Hans Christensen Pahuus
1900-1986
Hans Christensen Pahuus
F:
26 sep. 1900
D:
11 feb. 1986
Ane Jensine Marie Nissen
1899-1980
Ane Jensine Marie Nissen
F:
20 dec. 1899
D:
3 sep. 1980
Mette Kirstine Pahuus
1904-
Mette Kirstine Pahuus
F:
14 jun. 1904
Niels Christensen Pahuus
1910-1943
Niels Christensen Pahuus
F:
12 okt. 1910
D:
26 nov. 1943
Kirsten Pahuus
Jørgen Pahuus
Niels Pahuus
Christian Schmidt Pahuus
1906-
Christian Schmidt Pahuus
F:
3 nov. 1906
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Else Cathrine Staunager
Else Cathrine Staunager
G:
1 maj 1937
Seem
Aage Christensen Pahuus
Christen Hansen Pahuus
1856-1937
Christen Hansen Pahuus
F:
17 mar. 1856
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
20 dec. 1937
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Marie Kirstine Schmidt
1870-1942
Marie Kirstine Schmidt
F:
2 maj 1870
Vodder s. (Gånsager)
G:
11 sep. 1898
V. Vedsted
D:
28 dec. 1942
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Ane Marie Pahuus
1858-1865
Ane Marie Pahuus
F:
22 nov. 1858
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
19 maj 1865
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Niels Ocksen Pahuus
1864-
Niels Ocksen Pahuus
F:
5 mar. 1864
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Hans Christensen Pahuus
1822-1895
Hans Christensen Pahuus
F:
15 sep. 1822
Rejsby
G:
19 apr. 1855
D:
31 dec. 1895
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anna Marie Hansdatter
1781-1828
Anna Marie Hansdatter
F:
2 maj 1781
D:
19 nov. 1828
Niels Ocksen Truelsen
1774-1828
Niels Ocksen Truelsen
F:
9 jul. 1774
G:
15 nov. 1805
D:
23 aug. 1828
Nis Hansen
1784-1825
Nis Hansen
F:
4 jan. 1784
D:
12 aug. 1825
Else Hansdatter
1787-1790
Else Hansdatter
F:
15 jun. 1787
D:
17 maj 1790
Hanne Hansdatter
1789-1803
Hanne Hansdatter
F:
11 mar. 1789
D:
1803
Hans Jessen Basballe
1793-1794
Hans Jessen Basballe
F:
1 feb. 1793
D:
6 feb. 1794
Hans Jepsen Hansen
1820-1820
Hans Jepsen Hansen
F:
1820
Vodder s. (Birkelev)
D:
5 sep. 1820
Vodder s. (Birkelev)
Hans Jessen Barsbøl
1851-
Hans Jessen Barsbøl
F:
5 okt. 1851
Marie Elsine Boysen
1897-1897
Marie Elsine Boysen
F:
22 jan. 1897
Jernved s. (Gredsted)
D:
24 jan. 1897
Jernved s. (Gredsted)
Hans Nielsen Boysen
1898-
Hans Nielsen Boysen
F:
10 feb. 1898
Jernved s. (Gredsted)
Klaus Boysen
1900-
Klaus Boysen
F:
27 mar. 1900
Jernved s. (Gredsted)
Marie Pedersen
Helene Marie Boysen
1902-
Helene Marie Boysen
F:
29 apr. 1902
Jernved s. (Gredsted)
Alfred Madsen Noer
Marie Boysen
1903-
Marie Boysen
F:
17 sep. 1903
Jernved s. (Gredsted)
Niels Jepsen Rosendal
Ingeborg Kirstine Boysen
1906-
Ingeborg Kirstine Boysen
F:
14 jun. 1906
Jernved s. (Gredsted)
Jørgen Aagaard
Agnes Boysen
1909-
Agnes Boysen
F:
28 feb. 1909
Jernved s. (Gredsted)
Peder Boysen
1911-
Peder Boysen
F:
2 maj 1911
Jernved s. (Gredsted)
Thyra Boysen
1913-
Thyra Boysen
F:
15 mar. 1913
Jernved s. (Gredsted)
Margrethe Boysen
1914-
Margrethe Boysen
F:
19 jul. 1914
Jernved s. (Gredsted)
Ella Boysen
1916-
Ella Boysen
F:
22 okt. 1916
Jernved s. (Gredsted)
Kirsten Thomsen
1877-
Kirsten Thomsen
F:
31 maj 1877
Vodder s. (Birkelev)
Niels Hansen Boysen
1863-
Niels Hansen Boysen
F:
2 jul. 1863
Ballum s. (Østerende)
G:
28 maj 1896
Jernved
Hans Hansen Thomsen
Kirstine Marie Thomsen
Thomas Nielsen Thomsen
Peter Andersen Thomsen
Marie Elsine Barsbøl
1855-
Marie Elsine Barsbøl
F:
13 jul. 1855
Vodder s. (Birkelev)
Claus Thomsen
1839-
Claus Thomsen
F:
4 okt. 1839
Ballum s. (Østerende)
G:
20 maj 1876
Vodder
Peter Nissen Barsbøl
1857-
Peter Nissen Barsbøl
F:
13 jun. 1857
Dødfødt søn
1860-1860
Dødfødt søn
F:
26 aug. 1860
D:
26 aug. 1860
Hans Hansen Barsbøl
1822-1881
Hans Hansen Barsbøl
F:
5 dec. 1822
Vodder s. (Birkelev)
D:
17 dec. 1881
Vodder s. (Birkelev)
Kirstine Petersen Schou
1822-1867
Kirstine Petersen Schou
F:
1822
G:
26 okt. 1850
D:
17 mar. 1867
Maren Jefsen
Maren Jefsen
G:
23 nov. 1867
Vodder
Elsine Cathrine Barsbøl
1868-
Elsine Cathrine Barsbøl
F:
9 jul. 1868
Vodder s. (Birkelev)
Christen Hansen Pahuus
Christen Hansen Pahuus
G:
4 dec. 1899
Hans Jessen Barsbøl
1870-
Hans Jessen Barsbøl
F:
8 aug. 1870
Vodder s. (Birkelev)
Ane Marie Johansen
1878-
Ane Marie Johansen
F:
1 aug. 1878
Brørup s. (Eskelund Mark)
G:
8 dec. 1899
Vodder
Johan Nissen Barsbøl
1873-1878
Johan Nissen Barsbøl
F:
28 okt. 1873
Vodder s. (Birkelev)
D:
16 dec. 1878
Vodder s. (Birkelev)
Cathrine Margrethe Barsbøl
Jes Hansen Barsbøl
1825-
Jes Hansen Barsbøl
F:
29 sep. 1825
Catharina Nissen
1838-
Catharina Nissen
F:
18 apr. 1838
G:
8 nov. 1867
Vodder
Hans Jessen Basballe
1797-1847
Hans Jessen Basballe
F:
26 sep. 1797
D:
9 jan. 1847
Elsabe Keysdatter
1792-1853
Elsabe Keysdatter
F:
1792
G:
6 nov. 1819
D:
20 mar. 1853
Hans Hansen
1750-1835
Hans Hansen
F:
1750
Vodder s. (Birkelev)
D:
8 aug. 1835
Vodder s. (Birkelev)
Bodil Nisdatter
1754-1818
Bodil Nisdatter
F:
21 aug. 1754
Rejsby s. (Haved)
G:
1777
D:
15 apr. 1818
Vodder s. (Birkelev)
Hans Jessen
1699-1764
Hans Jessen
F:
19 aug. 1699
Vodder s. (Gånsager)
D:
6 jun. 1764
Vodder s. (Birkelev)
Anna Marie Jensdatter
1715-1797
Anna Marie Jensdatter
F:
1715
G:
19 okt. 1732
D:
1 okt. 1797
Maren Jesdatter
1703-1762
Maren Jesdatter
F:
1703
Vodder s. (Gånsager)
D:
7 apr. 1762
Vodder s. (Gånsager)
Jens Nissen
1703-1769
Jens Nissen
F:
1703
Brøns s. (Astrup)
G:
12 okt. 1732
Vodder
D:
2 okt. 1769
Vodder s. (Gånsager)
Peder Jessen
1706-1712
Peder Jessen
F:
1706
Vodder s. (Gånsager)
D:
1712
Vodder s. (Gånsager)
Jes Pedersen
ca. 1671-1740
Jes Pedersen
F:
ca. 1671
G:
20 jun. 1700
Vodder
D:
1740
Vodder s. (Gånsager)