Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Apollone Friis
1678 - 1727 (49 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Niels Friis Andersen Høyer
1700-1731
Niels Friis Andersen Høyer
F:
1700
Østergård
D:
1731
Nykøbing Mors
Marie Clausdatter From
1705-
Marie Clausdatter From
F:
1705
Nykøbing M
Anne Andersdatter
1701-1718
Anne Andersdatter
F:
1701
Østergård
D:
1718
Østergård
Christen Henriksen Brasch
1753-1800
Christen Henriksen Brasch
F:
1753
Randers
D:
TIDL. 1800
Jens Brasch
1754-1758
Jens Brasch
F:
1754
D:
1758
Rasmus Henriksen Brasch
1755-1809
Rasmus Henriksen Brasch
F:
1755
Randers
D:
1801/09
Petrine Fries
ca. 1761-
Petrine Fries
F:
ca. 1761
G:
21 okt. 1785
Præstø
Anne Dorthea Brasch
1788-1789
Anne Dorthea Brasch
F:
1788
København (Trinitatis s.)
D:
1789
København (Trinitatis s.)
Andreas Henriksen Brasch
1757-1790
Andreas Henriksen Brasch
F:
1757
Randers
D:
1790
København (Trinitatis s.)
Johanne Kirstine Nielsdatter Holm
ca. 1755-1788
Johanne Kirstine Nielsdatter Holm
F:
ca. 1755
D:
1788
København (Trinitatis s.)
Frands Knudsen
1855-
Frands Knudsen
F:
23 jan. 1855
Tim s. (Ledhus)
Henriette Knudsen
1857-
Henriette Knudsen
F:
3 nov. 1857
Tim s. (Ledhus)
Maren Knudsen
1861-
Maren Knudsen
F:
8 apr. 1861
Tim s. (Ledhus)
Mette Cathrine Frandsdatter
1815-1889
Mette Cathrine Frandsdatter
F:
15 apr. 1815
Ringkøbing
D:
20 jul. 1889
Tim s. (Aldersro)
Knud Jepsen
ca. 1818-
Knud Jepsen
F:
ca. 1818
Stadil s. (Alrum)
G:
20 nov. 1853
Tim
Andreas Frandsen
1820-
Andreas Frandsen
F:
10 sep. 1820
Ringkøbing
Jørgen Jensen
1850-
Jørgen Jensen
F:
25 apr. 1850
Burkal s. (Flydsholm)
Jette Marie Jensen
1852-
Jette Marie Jensen
F:
12 apr. 1852
Burkal s. (Grøngårds Mark)
Gjørrild Christine Marie Frandsdatter
1823-1852
Gjørrild Christine Marie Frandsdatter
F:
17 aug. 1823
Tim s. (Ledhus)
D:
27 jun. 1852
Burkal
Niels Andreas Jensen (Høitoft)
ca. 1821-1903
Niels Andreas Jensen (Høitoft)
F:
ca. 1821
Sdr. Nissum s. (Højtoft)
G:
20 jan. 1850
Burkal
D:
1 dec. 1903
fmtl. USA
Peter Nikolaj Frandsen
1863-
Peter Nikolaj Frandsen
F:
12 aug. 1863
Burkal s. (Jyndevad Mark)
Henriette Amondine Frandsen
1865-
Henriette Amondine Frandsen
F:
19 nov. 1865
Burkal s. (Jyndevad Mark)
Anna Cathrine Frandsen
1868-
Anna Cathrine Frandsen
F:
23 okt. 1868
Burkal s. (Jyndevad Mark)
Hansine Christine Marie Frandsen
1872-
Hansine Christine Marie Frandsen
F:
5 dec. 1872
Burkal s. (Jyndevad Mark)
Jeppe Frandsen
1825-
Jeppe Frandsen
F:
24 sep. 1825
Tim s. (Ledhus)
Anna Cathrine Dorthea Petersen
ca. 1832-
Anna Cathrine Dorthea Petersen
F:
ca. 1832
Frederik Jensen
1853-
Frederik Jensen
F:
10 aug. 1853
Burkal s. (Grøngårds Mark)
Jes Jensen
1855-
Jes Jensen
F:
28 jul. 1855
Burkal s. (Grøngårds Mark)
Giørrel Christine Marie Jensen
1857-
Giørrel Christine Marie Jensen
F:
4 sep. 1857
Burkal s. (Grøngårds Mark)
Niels Andreas Jensen
1859-
Niels Andreas Jensen
F:
2 aug. 1859
Burkal s. (Grøngårds Mark)
Ane Elisabeth Jensen
1861-
Ane Elisabeth Jensen
F:
14 aug. 1861
Burkal s. (Grøngårds Mark)
Johan Henrik Jensen
1863-
Johan Henrik Jensen
F:
12 sep. 1863
Burkal s. (Grøngårds Mark)
Niels Peter Jensen
1865-
Niels Peter Jensen
F:
30 nov. 1865
Burkal s. (Grøngårds Mark)
Ane Kirstine Jensen
1868-
Ane Kirstine Jensen
F:
25 jul. 1868
Fåborg (Ribe Amt)
Johanne Prebine Frandsdatter
1828-1874
Johanne Prebine Frandsdatter
F:
27 dec. 1828
Tim s. (Ledhus)
D:
1874
Niels Andreas Jensen (Høitoft)
ca. 1821-1903
Niels Andreas Jensen (Høitoft)
F:
ca. 1821
Sdr. Nissum s. (Højtoft)
G:
20 feb. 1853
Burkal
D:
1 dec. 1903
fmtl. USA
Armandrine Henriette Brasch
1790-1841
Armandrine Henriette Brasch
F:
1790
København (Vor Frue s.)
D:
22 maj 1841
Tim s. (Ledhus)
Frands Jeppesen
1788-1857
Frands Jeppesen
F:
1788
Tim s. (Sønderby)
G:
7 okt. 1814
Ringkøbing
D:
13 aug. 1857
Tim s. (Ledhus)
Giørild Christine Marie Ambus
1770-
Giørild Christine Marie Ambus
F:
1770
København (Vor Frue s.)
G:
20 maj 1789
København (Vor Frue k.)
Karsten Brasch
1758-1800
Karsten Brasch
F:
1758
D:
SEN. 1800
Ingeborg Brasch
1760-1800
Ingeborg Brasch
F:
1760
D:
SEN. 1800
Dorothea Brasch
1762-1762
Dorothea Brasch
F:
1762
D:
1762
Dødfødt søn
1799-
Dødfødt søn
F:
8 feb. 1799
Dødfødt søn
1800-
Dødfødt søn
F:
1800
Mette Sophie Høeg
1802-
Mette Sophie Høeg
F:
1802
Christian Jensen Nørholm
Christian Jensen Nørholm
G:
16 aug. 1822
Henriette Apellone Høeg
1804-
Henriette Apellone Høeg
F:
13 okt. 1804
Ingeborg Brasch
1763-1825
Ingeborg Brasch
F:
1763
D:
10 sep. 1825
Jacob Høeg
ca. 1767-1822
Jacob Høeg
F:
ca. 1767
G:
18 apr. 1798
D:
15 mar. 1822
Ane Dorthe Henriksdatter Brasch
1766-1809
Ane Dorthe Henriksdatter Brasch
F:
1766
D:
6 okt. 1809
Henrik Christian Lemmiche
1765-1835
Henrik Christian Lemmiche
F:
17 feb. 1765
G:
8 aug. 1800
D:
8 feb. 1835
Christiane Øllegaard Brasch
1797-1864
Christiane Øllegaard Brasch
F:
1797
København (Trinitatis s.)
D:
5 apr. 1864
Junget
Magdalene Charlotte Fasting
1825-1851
Magdalene Charlotte Fasting
F:
15 aug. 1825
København (Vor Frelser s.)
D:
5 sep. 1851
Henriette Sophie Fasting
1862-1889
Henriette Sophie Fasting
F:
10 nov. 1862
Skive
D:
28 sep. 1889
Sophie Fasting
1864-
Sophie Fasting
F:
19 jul. 1864
Viborg
Marie Fasting
1865-
Marie Fasting
F:
24 dec. 1865
Viborg
Emilie Fasting
1867-
Emilie Fasting
F:
31 maj 1867
Viborg
Laurits Fasting
1868-
Laurits Fasting
F:
20 aug. 1868
Viborg
Sara Mariane Emilie Lautrup
1888-
Sara Mariane Emilie Lautrup
F:
17 nov. 1888
G:
19 okt. 1912
København (Frihavns)
Ingeborg Fasting
1872-
Ingeborg Fasting
F:
25 feb. 1872
Viborg
Ellen Fasting
1875-1884
Ellen Fasting
F:
13 apr. 1875
Viborg
D:
24 sep. 1884
Jens Martin Fasting
1826-1889
Jens Martin Fasting
F:
9 nov. 1826
København (Vor Frelser s.)
D:
5 jun. 1889
Viborg
Anna Sofie Østrup
1833-1907
Anna Sofie Østrup
F:
15 maj 1833
Roholte
G:
24 okt. 1860
Snesere
D:
10 jun. 1907
København
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
1828-1834
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
F:
20 aug. 1828
København (Vor Frelser s.)
D:
13 okt. 1834
København (Vor Frelser s.)
Hans Christian Fasting
1830-1834
Hans Christian Fasting
F:
30 maj 1830
København (Vor Frelser s.)
D:
1 nov. 1834
København (Vor Frelser s.)
Julie Marie Henriette Valentiner
1882-
Julie Marie Henriette Valentiner
F:
31 maj 1882
Thyra Margrethe Valentiner
1886-
Thyra Margrethe Valentiner
F:
28 maj 1886
Margrethe Henriette Nannestad
1858-1934
Margrethe Henriette Nannestad
F:
17 aug. 1858
Ålum s. (Fussingø)
D:
16 jun. 1934
Herman Valentiner
1850-1913
Herman Valentiner
F:
8 maj 1850
Holtug s. (Gjorslev)
G:
28 dec. 1879
D:
17 sep. 1913
Frederiksberg
Sophie Mathilde Nannestad
1859-
Sophie Mathilde Nannestad
F:
8 aug. 1859
Ålum s. (Fussingø)
Anne Marie Nannestad
1862-
Anne Marie Nannestad
F:
31 dec. 1862
Ålum s. (Fussingø)
Lauritz Fasting Nannestad
1864-1937
Lauritz Fasting Nannestad
F:
25 jul. 1864
Ålum s. (Fussingø)
D:
29 jul. 1937
Silkeborg
Mikala Djørup
1866-
Mikala Djørup
F:
17 okt. 1866
København
G:
18 apr. 1894
København (Vartov)
Anna Marie Augusta Fasting
1832-1912
Anna Marie Augusta Fasting
F:
11 feb. 1832
København (Vor Frelser s.)
D:
1912
Carl Christian Nannestad
1830-1916
Carl Christian Nannestad
F:
27 jun. 1830
Utterslev
G:
28 aug. 1857
Nakskov
D:
1916
Lauritz Gerhard Fasting
1865-
Lauritz Gerhard Fasting
F:
8 okt. 1865
Viby s. (Bøgebjerg)
Peter Krogh Lauritzen
Charlotte Lauritzen
Angelica Cathrine Lauritzen
Anne Fasting-Hansen
Ivar Krogh Lauritzen
Carl Rudolph Hakon Fasting Hansen, senere Fasting-Hansen
1893-1981
Carl Rudolph Hakon Fasting Hansen, senere Fasting-Hansen
F:
1 okt. 1893
Ribe (Domsognet)
D:
21 jan. 1981
Engelke Marie Poulsen
1905-
Engelke Marie Poulsen
F:
4 dec. 1905
Gauerslund s. (Brejning)
G:
27 maj 1927
Anna Fasting
1866-1938
Anna Fasting
F:
5 dec. 1866
Viby s. (Bøgebjerg)
D:
1938
Hans Simon Hansen
1863-1937
Hans Simon Hansen
F:
21 dec. 1863
Viby s. (Ll. Bøgebjerg)
G:
22 jul. 1892
Stubberup
D:
1937
Anna Margrethe Fasting Dons
1891-
Anna Margrethe Fasting Dons
F:
14 jan. 1891
Stenløse s. (Lindved)
Preben Dons
1923-
Preben Dons
F:
22 aug. 1923
Frederiksberg (Skt. Markus s.)
Lizzie Christensen
1919-
Lizzie Christensen
F:
31 jul. 1919
København (Maglegårds s.)
G:
7 sep. 1954
Vedbæk k.
Peter Marcus Dons
1892-
Peter Marcus Dons
F:
16 maj 1892
Stenløse s. (Lindved)
Ellen Blach
1890-1974
Ellen Blach
F:
25 aug. 1890
Hyllested s. (Rugård)
G:
7 aug. 1920
Lyngby (Djursland)
D:
1974
Ingeborg Laura Mathea Bøgvad Ipsen
1902-
Ingeborg Laura Mathea Bøgvad Ipsen
F:
8 maj 1902
Landet s. (Ålstrup)
G:
11 jun. 1937
Simon Andersen Dons
1895-
Simon Andersen Dons
F:
19 jul. 1895
Stenløse s. (Lindved)
Charlotte Fasting Dons
1896-
Charlotte Fasting Dons
F:
16 aug. 1896
Stenløse s. (Lindved)
Henriette Fasting
1869-
Henriette Fasting
F:
11 jan. 1869
Viby s. (Bøgebjerg)
Niels Møller Dons
1859-1938
Niels Møller Dons
F:
27 jan. 1859
Mern s. (Høvdingsgård)
G:
11 okt. 1889
Viby (Fyn)
D:
8 aug. 1938
Frits Fabricius Fasting
1871-
Frits Fabricius Fasting
F:
26 apr. 1871
Viby s. (Bøgebjerg)
Holger Fasting
1876-
Holger Fasting
F:
14 aug. 1876
Viby s. (Bøgebjerg)
Carl Fasting
1879-
Carl Fasting
F:
30 jan. 1879
Viby s. (Bøgebjerg)
Ellen NN
1881-
Ellen NN
F:
6 dec. 1881
Carl Ludvig Fasting
1833-1918
Carl Ludvig Fasting
F:
25 jul. 1833
København (Vor Frelser s.)
D:
1918
Charlotte Caroline Rasmine Marie Fabricius
1838-1895
Charlotte Caroline Rasmine Marie Fabricius
F:
12 jul. 1838
Tranekær s. (Korsebølle)
G:
9 apr. 1864
Tranekær
D:
23 aug. 1895
Benedicte Wilhjelm
1895-1987
Benedicte Wilhjelm
F:
19 nov. 1895
København
D:
29 jul. 1987
Gentofte
Mathias Hamborg Wilhjelm
1865-1937
Mathias Hamborg Wilhjelm
F:
23 mar. 1865
Vestenskov s. (Bartoftegård)
D:
6 apr. 1937
København (Vor Frue s.)
Bodil Kirstine Zahrtmann
1866-1941
Bodil Kirstine Zahrtmann
F:
20 okt. 1866
Rønne
G:
26 aug. 1893
Rønne
D:
4 jul. 1941
Græshave s. (Øllingsøgård)
Knud Helge Henrik Wilhjelm
1894-ca. 1974
Knud Helge Henrik Wilhjelm
F:
24 okt. 1894
Græshave s. (Øllingsøgård)
D:
ca. 1974
Eli Iversen
Eli Iversen
G:
21 feb. 1919
Richard Mathias Wilhjelm
1929-
Richard Mathias Wilhjelm
F:
10 jun. 1929
Pittsfield, Massachusetts, USA
Shirley Miriam Berlin
1927-
Shirley Miriam Berlin
F:
13 jan. 1927
G:
22 nov. 1953
Lehighton, Pennsylvania, USA
Carol Louise Barstow
1936-
Carol Louise Barstow
F:
15 maj 1936
Ohio, USA
G:
9 apr. 1966
Carl Edmund Wilhjelm
1931-
Carl Edmund Wilhjelm
F:
26 sep. 1931
Connecticut, USA
Sally Ann Blair
1939-
Sally Ann Blair
F:
22 nov. 1939
G:
2 nov. 1961
Newbury, Ohio, USA
Ebba Alexandra Damm
1902-
Ebba Alexandra Damm
F:
1 jan. 1902
Gällivare, Sverige
G:
29 feb. 1928
Christian Preben Lauritz Ahlefeldt-Laurvig
1924-
Christian Preben Lauritz Ahlefeldt-Laurvig
F:
31 jan. 1924
Tryggelev s. (Tryggelevgård)
Tove Bille Hansen
1928-
Tove Bille Hansen
F:
29 dec. 1928
G:
29 nov. 1952
Ørslev k.
Alette Ingeborg Henriette Ahlefeldt-Laurvig
1925-
Alette Ingeborg Henriette Ahlefeldt-Laurvig
F:
31 aug. 1925
Tryggelev s. (Tryggelevgård)
Carl Emil Fenger Bardenfleth
1914-1971
Carl Emil Fenger Bardenfleth
F:
5 feb. 1914
Hillerød
G:
24 mar. 1960
Himmelev
D:
22 nov. 1971
Mexico
Bente Lykke Merete Ahlefeldt-Laurvig
1930-
Bente Lykke Merete Ahlefeldt-Laurvig
F:
12 feb. 1930
Odense (Kingos s.)
Steen Axel Storm
1926-
Steen Axel Storm
F:
24 dec. 1926
København (Trinitatis s.)
G:
29 mar. 1958
Himmelev
Gudrun Dorthea Wilhjelm
1896-1981
Gudrun Dorthea Wilhjelm
F:
8 sep. 1896
Græshave s. (Øllingsøgård)
D:
1981
Frederik Ahlefeldt-Laurvig
1887-1968
Frederik Ahlefeldt-Laurvig
F:
30 okt. 1887
Humble s. (Vestergård)
G:
6 mar. 1923
København (Holmens k.)
D:
29 aug. 1968
Anna Eline Wilhjelm
1908-1908
Anna Eline Wilhjelm
F:
29 maj 1908
København (Skt. Lukas Stiftelsen)
D:
30 maj 1908
København (Skt. Lukas Stiftelsen)
Laurits Gerhard Fasting Wilhjelm
1866-1943
Laurits Gerhard Fasting Wilhjelm
F:
3 aug. 1866
Vestenskov s. (Bartoftegård)
D:
7 sep. 1943
Græshave s. (Øllingsøgård)
Ingeborg Muus
1873-1908
Ingeborg Muus
F:
25 sep. 1873
Vetterslev s. (Sørup)
G:
10 jan. 1894
Frederiksberg
D:
7 jun. 1908
København (Skt. Lukas Stiftelsen)
Lykke Wilhjelm
1918-1998
Lykke Wilhjelm
F:
26 okt. 1918
Hellerup
D:
1998
Niels Frederik Kjeld Viggo Danneskiold-Samsøe
1916-1994
Niels Frederik Kjeld Viggo Danneskiold-Samsøe
F:
3 aug. 1916
Keldby s. (Klosterskov)
G:
26 okt. 1944
Græshave
D:
1994
Margaret Zachariae
1879-1966
Margaret Zachariae
F:
8 nov. 1879
København (Holmens s.)
G:
10 nov. 1917
Frederiksberg
D:
13 nov. 1966
Græshave s. (Øllingsøgård)
Marie Munk Wilhjelm
1899-1976
Marie Munk Wilhjelm
F:
21 maj 1899
Porsgrunn, Norge
D:
13 aug. 1976
Wenzel Rudolph Flach de Neergaard
1892-1968
Wenzel Rudolph Flach de Neergaard
F:
23 sep. 1892
Sandvig
G:
20 apr. 1920
D:
30 jan. 1968
Førslev s. (Førslevgård)
Johannes, senere Johan, Nicolaj Kløcker Wilhjelm
1914-
Johannes, senere Johan, Nicolaj Kløcker Wilhjelm
F:
10 dec. 1914
Frederiksberg
Jean Housten Barnett
1919-
Jean Housten Barnett
F:
11 okt. 1919
G:
4 apr. 1950
Johannes Martin Fasting Wilhjelm
1868-1938
Johannes Martin Fasting Wilhjelm
F:
7 jan. 1868
Vestenskov s. (Bartoftegård)
D:
22 dec. 1938
Johanne Marie Munk von Kløcker
1870-1951
Johanne Marie Munk von Kløcker
F:
11 apr. 1870
Tønsberg, Norge
G:
17 apr. 1894
Frederiksberg
D:
1951
Axel Fasting Wilhjelm
1871-
Axel Fasting Wilhjelm
F:
24 jan. 1871
Græshave s. (Øllingsøgård)
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
1835-1908
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
F:
18 maj 1835
København (Vor Frelser s.)
D:
17 feb. 1908
Frederiksberg
Mathias Henrik Seehusen Wilhjelm
1828-1878
Mathias Henrik Seehusen Wilhjelm
F:
13 feb. 1828
Græshave s. (Øllingsøgård)
G:
23 sep. 1859
Nakskov
D:
15 feb. 1878
Nr. Vedby s. (Orenæs)
Hans Christian Fasting
1837-
Hans Christian Fasting
F:
13 jun. 1837
København (Vor Frelser s.)
Lauritz Gerhard Fasting
1839-1857
Lauritz Gerhard Fasting
F:
19 jan. 1839
Nakskov
D:
5 sep. 1857
Christian Ditlev Fasting
1840-1840
Christian Ditlev Fasting
F:
7 sep. 1840
Nakskov
D:
19 okt. 1840
Nakskov
Carl Fasting
1869-1888
Carl Fasting
F:
15 aug. 1869
Nakskov
D:
29 sep. 1888
Nakskov
Elisabeth Mathilde Heise
1895-1896
Elisabeth Mathilde Heise
F:
26 aug. 1895
København
D:
30 apr. 1896
København
Carl Leopold Heise
1898-1966
Carl Leopold Heise
F:
5 mar. 1898
København
D:
11 feb. 1966
Brenda Colam
1898-
Brenda Colam
F:
13 jan. 1898
Edinburgh, Skotland
G:
9 jul. 1931
Torkil Heise
1903-1982
Torkil Heise
F:
13 feb. 1903
København
D:
20 maj 1982
Elisabeth Westergaard
1901-1981
Elisabeth Westergaard
F:
21 apr. 1901
G:
12 apr. 1924
D:
9 dec. 1981
Henriette Fasting
1870-1940
Henriette Fasting
F:
5 aug. 1870
Nakskov
D:
1940
Peter Vilhelm Heise
1866-1937
Peter Vilhelm Heise
F:
24 mar. 1866
Roholte
G:
16 nov. 1894
Frederiksberg
D:
5 feb. 1937
København
Lauritz Valdemar Fasting
1873-1957
Lauritz Valdemar Fasting
F:
14 sep. 1873
Nakskov
D:
29 nov. 1957
Inger Møller
1885-
Inger Møller
F:
20 sep. 1885
Kolding
G:
6 apr. 1904
Sophus Otto Fasting
1875-1933
Sophus Otto Fasting
F:
18 jan. 1875
Nakskov
D:
1933
Agnes Poder
-1963
Agnes Poder
D:
1963
Poul Christian Fasting
1882-
Poul Christian Fasting
F:
30 jul. 1882
Nakskov
Elisa Christiane Andrea Fasting
1841-1938
Elisa Christiane Andrea Fasting
F:
3 dec. 1841
Nakskov
D:
1938
Christian Ditlev Fasting
1841-1894
Christian Ditlev Fasting
F:
3 nov. 1841
Åker s. (Rømersdal)
G:
29 okt. 1868
Nakskov
D:
23 jul. 1894
København
Anna Cathrine Fasting
1841-1846
Anna Cathrine Fasting
F:
3 dec. 1841
Nakskov
D:
26 maj 1846
Nakskov
Henriette Abelone Brasch
1798-1883
Henriette Abelone Brasch
F:
29 nov. 1798
København (Vor Frue s.)
D:
29 dec. 1883
Nakskov
Lauritz Gerhard Fasting
1797-1876
Lauritz Gerhard Fasting
F:
1796/1797
Skørringe s. (Christianssæde)
G:
28 okt. 1824
København (Vor Frelser k.)
D:
8 nov. 1876
Nakskov
Hansine Brasch
1801-1874
Hansine Brasch
F:
17 jan. 1801
København (Vor Frue s.)
D:
27 mar. 1874
Esbønderup (Esrum)
Andreas Brasch
1802-1863
Andreas Brasch
F:
9 nov. 1802
København (Vor Frue s.)
D:
2 maj 1863
Junget
Margrethe Elise Marie Almstrup
1808-
Margrethe Elise Marie Almstrup
F:
1808
G:
6 maj 1830
Philip Henrich Brasch
1804-
Philip Henrich Brasch
F:
7 jul. 1804
København (Vor Frue s.)
Ane Dorthe Brasch
1811-
Ane Dorthe Brasch
F:
1811
København (Vor Frelser s.)
Laura Charlotte Jensine Fasting
1840-1870
Laura Charlotte Jensine Fasting
F:
27 feb. 1840
Esbønderup s. (Esrum)
D:
21 nov. 1870
Esbønderup (Esrum)
Sophie Henriette Andrea Fasting
1841-1867
Sophie Henriette Andrea Fasting
F:
3 maj 1841
Esbønderup s. (Esrum)
D:
1867
Theodor Valdemar Bonnesen
1837-1893
Theodor Valdemar Bonnesen
F:
22 sep. 1837
København
D:
5 apr. 1893
Fredensborg
Johan Sigismund Fasting
1843-1909
Johan Sigismund Fasting
F:
29 jun. 1843
Esbønderup s. (Esrum)
D:
2 aug. 1909
Frederiksberg
Karen Elise Smidth
1846-1918
Karen Elise Smidth
F:
10 sep. 1846
Nakskov
D:
14 jan. 1918
Frederiksberg
Anna Marie Fasting
1874-
Anna Marie Fasting
F:
14 okt. 1874
Hillerød
Johan Sigismund Fasting
1876-
Johan Sigismund Fasting
F:
22 feb. 1876
Frederiksborg Slotssogn (Nyhuse)
Caroline Marie NN
1879-
Caroline Marie NN
F:
22 mar. 1879
København
Nanna Elisabeth Fasting
1879-
Nanna Elisabeth Fasting
F:
30 okt. 1879
Frederiksborg Slotssogn (Nyhuse)
Hans Christian Fasting
1845-
Hans Christian Fasting
F:
3 apr. 1845
Esbønderup s. (Esrum)
Nanna Mathilde Marie Amalie Aabye
1844-
Nanna Mathilde Marie Amalie Aabye
F:
23 nov. 1844
Hillerød
Hans Christian Fasting
1886-
Hans Christian Fasting
F:
14 aug. 1886
København
Edith Fasting
1892-
Edith Fasting
F:
28 mar. 1892
København
NN Fasting
-som barn
NN Fasting
D:
som barn
Jens Martin Fasting
1846-
Jens Martin Fasting
F:
16 nov. 1846
Esbønderup s. (Esrum)
Emma Theresia NN
1861-1919
Emma Theresia NN
F:
27 sep. 1861
København
G:
1884
D:
8 jun. 1919
København
Anna Marie Brasch
1813-
Anna Marie Brasch
F:
15 maj 1813
Hans Christian Fasting
1793-1872
Hans Christian Fasting
F:
5 nov. 1793
Skørringe
G:
26 mar. 1839
D:
15 jul. 1872
Hillerød
Christiane Frederikke Stabel
1846-
Christiane Frederikke Stabel
F:
28 nov. 1846
København (Vor Frelser s.)
Kirstine Augusta Brasch
1815-1908
Kirstine Augusta Brasch
F:
19 aug. 1815
København (Vor Frelser s.)
D:
13 mar. 1908
København
Nicolai Erik Stabel
1804-1881
Nicolai Erik Stabel
F:
23 okt. 1804
Randers
G:
20 jan. 1846
D:
22 okt. 1881
Charlotte Augusta Brasch
1818-
Charlotte Augusta Brasch
F:
18 aug. 1818
København (Vor Frelser s.)
Edvard Theodor Brasch
1821-1895
Edvard Theodor Brasch
F:
2 sep. 1821
København (Vor Frelser s.)
D:
3 nov. 1895
Frederiksværk
Anna Madsine Pouline Schade
1825-1896
Anna Madsine Pouline Schade
F:
11 aug. 1825
G:
20 jun. 1857
Nykøbing M.
D:
5 mar. 1896
Frederiksværk
Jens Henriksen Brasch
1769-1834
Jens Henriksen Brasch
F:
1769
D:
28 sep. 1834
København
Magdalene Birgitte Hjorth
1777-1847
Magdalene Birgitte Hjorth
F:
1777
G:
ca. 1796
D:
16 okt. 1847
Esbønderup
Appollone Jensdatter
1731-1816
Appollone Jensdatter
F:
1731
Ormslev s. (Konstantinsborg)
D:
4 jul. 1816
Randers
Henrik Christensen Brasch
ca. 1719-1800
Henrik Christensen Brasch
F:
ca. 1719
D:
26 apr. 1800
Randers
Anne Dorthe Jensdatter Aaboe
1732-1805
Anne Dorthe Jensdatter Aaboe
F:
1732
Ormslev s. (Konstantinsborg)
D:
21 maj 1805
Granslev
Dødfødt datter
1769-1769
Dødfødt datter
F:
1769
D:
1769
Dødfødt datter
1848-1848
Dødfødt datter
F:
1 apr. 1848
Svostrup s. (Grauballe)
D:
1 apr. 1848
Svostrup s. (Grauballe)
Constantinus Aaboe, senere Jensen
1808-1891
Constantinus Aaboe, senere Jensen
F:
8 aug. 1808
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
D:
8 mar. 1891
Kragelund (fattiggården)
Maren Nielsdatter
ca. 1813-1848
Maren Nielsdatter
F:
ca. 1813
Svostrup s. (Grauballe)
G:
4 jul. 1840
Svostrup
D:
4 apr. 1848
Svostrup s. (Grauballe)
Jens Aaboe Constantinusen
1850-1853
Jens Aaboe Constantinusen
F:
7 jun. 1850
Svostrup s. (Grauballe)
D:
12 dec. 1853
Svostrup s. (Grauballe)
Jens Knudsen Jensen
1880-1882
Jens Knudsen Jensen
F:
1 dec. 1880
Haurum
D:
7 jun. 1882
Haurum
Jens Knudsen Jensen
1883-
Jens Knudsen Jensen
F:
13 aug. 1883
Haurum
Ane Jensen
1885-
Ane Jensen
F:
29 jul. 1885
Haurum
Rasmus Constantinus Jensen
1887-
Rasmus Constantinus Jensen
F:
9 sep. 1887
Haurum
Martine Kirstine Jensen
1890-
Martine Kirstine Jensen
F:
29 maj 1890
Haurum
Marie Jensen
1892-
Marie Jensen
F:
23 sep. 1892
Haurum
Martin Thorvald Jensen
1895-1943
Martin Thorvald Jensen
F:
20 jun. 1895
Haurum
D:
30 maj 1943
Hammel s. (Amtssygehuset)
Andrea Petrea Andreasen
1900-1956
Andrea Petrea Andreasen
F:
25 jun. 1900
Vellev s. (Tostrup)
G:
26 nov. 1920
Vellev
D:
9 jan. 1956
Vellev s. (Tostrup)
Maren Constantinusen
1852-1934
Maren Constantinusen
F:
29 dec. 1852
Svostrup s. (Grauballe)
D:
17 mar. 1934
Haurum
Thøger Jensen
1855-1937
Thøger Jensen
F:
18 dec. 1855
Haurum s. (Haurum Mark)
G:
7 dec. 1878
Kragelund
D:
24 apr. 1937
Haurum
Rasmus Constantinusen
1855-1875
Rasmus Constantinusen
F:
7 okt. 1855
Svostrup s. (Grauballe)
D:
4 jun. 1875
Kragelund s. (Refshale)
Jens Aaboe Constantinusen
1857-
Jens Aaboe Constantinusen
F:
26 nov. 1857
Svostrup s. (Grauballe)
Martin Kjær Constantinusen
1860-1863
Martin Kjær Constantinusen
F:
5 mar. 1860
Svostrup s. (Grauballe)
D:
17 apr. 1863
Svostrup s. (Grauballe)
Laursine Rasmusdatter
1822-
Laursine Rasmusdatter
F:
19 maj 1822
Svostrup s. (Grauballe)
G:
10 okt. 1848
Svostrup
Ane Aabo Sørensen
1865-
Ane Aabo Sørensen
F:
25 sep. 1865
Gerning s. (Stærkær)
Karen Aabo Sørensen
1868-
Karen Aabo Sørensen
F:
22 mar. 1868
Gerning s. (Stærkær)
Søren Rasmussen
1870-
Søren Rasmussen
F:
25 apr. 1870
Svostrup
G:
24 nov. 1896
Silkeborg
Søren Aabo Sørensen
1870-
Søren Aabo Sørensen
F:
8 maj 1870
Gerning s. (Stærkær)
Alexmine Aabo Sørensen
1872-
Alexmine Aabo Sørensen
F:
3 sep. 1872
Gerning s. (Laustrup)
Johan Jensen
1855-
Johan Jensen
F:
16 jan. 1855
Gødvad
G:
20 sep. 1899
Silkeborg
Marie Kirstine Aabo Sørensen
1875-
Marie Kirstine Aabo Sørensen
F:
15 jan. 1875
Gerning s. (Laustrup)
Frederikke Aabo Sørensen
1877-
Frederikke Aabo Sørensen
F:
7 mar. 1877
Balle s. (Hvinningdal)
Niels Severin Kristensen
1882-
Niels Severin Kristensen
F:
10 dec. 1882
Vejlby (Sønderhald herred)
G:
9 apr. 1905
Silkeborg
Christian Aabo Sørensen
1879-1967
Christian Aabo Sørensen
F:
16 maj 1879
Silkeborg
D:
1967
Karoline Julie Aabo Sørensen
1881-
Karoline Julie Aabo Sørensen
F:
16 maj 1881
Gødvad s. (Sølund)
Hans Carl Hansen
1874-
Hans Carl Hansen
F:
27 jun. 1874
Dalbyneder
G:
24 apr. 1904
Silkeborg
Martha Aabo Sørensen
1886-
Martha Aabo Sørensen
F:
25 sep. 1886
Silkeborg
Jens Aaboe Sørensen
1840-1887
Jens Aaboe Sørensen
F:
4 mar. 1840
Gerning s. (Rysholt)
D:
18 maj 1887
Silkeborg
Karen Marie Nielsen
1842-
Karen Marie Nielsen
F:
16 jul. 1842
Gullev s. (Nøddelund)
G:
20 maj 1865
Gerning
Ane Kirstine Sørensen
1843-1843
Ane Kirstine Sørensen
F:
15 feb. 1843
Gerning s. (Rysholt)
D:
6 apr. 1843
Gerning s. (Rysholt)
Ane Severine Elsebeth Mikkelsen
1866-
Ane Severine Elsebeth Mikkelsen
F:
29 sep. 1866
Gerning s. (Stærkær)
Peder Laursen Andersen
ca. 1862-
Peder Laursen Andersen
F:
ca. 1862
G:
22 mar. 1888
Gerning
Ane Kirstine Sørensen
1844-1900
Ane Kirstine Sørensen
F:
28 jan. 1844
Gerning s. (Rysholt)
D:
9 aug. 1900
Gerning s. (Stærkær)
Christen Mikkelsen
ca. 1834-1891
Christen Mikkelsen
F:
ca. 1834
Bjerring s.
G:
8 dec. 1863
Gerning
D:
28 sep. 1891
Gerning s. (Stærkær)
Søren Frederik Sørensen
1847-1857
Søren Frederik Sørensen
F:
26 jan. 1847
Gerning s. (Rysholt)
D:
18 dec. 1857
Gerning s. (Rysholt)
Niels Christian Sørensen
1848-1858
Niels Christian Sørensen
F:
13 dec. 1848
Gerning s. (Rysholt)
D:
27 maj 1858
Gerning s. (Rysholt)
Kirsten Sørensen
1851-1858
Kirsten Sørensen
F:
2 jan. 1851
Gerning s. (Rysholt)
D:
8 mar. 1858
Gerning s. (Rysholt)
Jørgen Christian Sørensen
1877-1888
Jørgen Christian Sørensen
F:
17 maj 1877
Funder
D:
2 jul. 1888
Funder
Søren Sørensen
1880-
Søren Sørensen
F:
10 jun. 1880
Funder
Carl Julius Sørensen
1883-
Carl Julius Sørensen
F:
20 feb. 1883
Funder
Martine Ellen Kirstine Sørensen
1886-1886
Martine Ellen Kirstine Sørensen
F:
26 jul. 1886
Funder
D:
21 dec. 1886
Funder
Morten Sørensen
1852-1886
Morten Sørensen
F:
31 dec. 1852
Gerning s. (Rysholt)
D:
19 mar. 1886
Funder
Ellen Kirstine Røjen
1851-
Ellen Kirstine Røjen
F:
11 mar. 1851
Funder
G:
25 jul. 1876
Funder
Andreas Sørensen
1854-
Andreas Sørensen
F:
11 sep. 1854
Gerning s. (Rysholt)
Carl Julius Sørensen
1857-1880
Carl Julius Sørensen
F:
17 jan. 1857
Gerning s. (Rysholt)
D:
25 jul. 1880
Gerning s. (Stærkær)
Søren Frederik Sørensen
1859-
Søren Frederik Sørensen
F:
29 sep. 1859
Gerning s. (Rysholt)
Annine Marie Sørensen
1889-
Annine Marie Sørensen
F:
7 feb. 1889
Gerning s. (Stærkær)
Jens Kristian Hansen
1883-
Jens Kristian Hansen
F:
11 mar. 1883
G:
22 okt. 1911
Gerning
Søren Aabo Sørensen
1890-
Søren Aabo Sørensen
F:
26 okt. 1890
Gerning s. (Stærkær)
Knud Otto Sørensen
1893-
Knud Otto Sørensen
F:
3 dec. 1893
Gerning s. (Stærkær)
Martine Sørensen
1901-
Martine Sørensen
F:
25 feb. 1901
Gerning s. (Hesselbjerg)
Johannes Johannesen Boje
1893-
Johannes Johannesen Boje
F:
28 jan. 1893
Nimtofte s.
G:
29 apr. 1945
Gerning
Niels Christian Sørensen
1862-
Niels Christian Sørensen
F:
1 okt. 1862
Gerning s. (Rysholt)
Rasmine Knudsen
1859-
Rasmine Knudsen
F:
18 dec. 1859
V. Velling s. (Ll. Torup)
G:
26 maj 1888
Gerning
Kirsten Sørensen
1865-1890
Kirsten Sørensen
F:
25 sep. 1865
Gerning s. (Rysholt)
D:
26 sep. 1890
Silkeborg
Thomas Aabo Sørensen
1868-1869
Thomas Aabo Sørensen
F:
21 dec. 1868
Gerning s. (Rysholt)
D:
6 jan. 1869
Gerning s. (Rysholt)
Søren Jensen (Aaboe)
1810-1900
Søren Jensen (Aaboe)
F:
12 mar. 1810
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
D:
14 jun. 1900
Gerning s. (Hesselbjerg)
Ane Sørensdatter
ca. 1822-1897
Ane Sørensdatter
F:
ca. 1822
G:
19 nov. 1839
Gerning
D:
11 aug. 1897
Gerning s. (Hesselbjerg)
Andreas Jensen
1811-1821
Andreas Jensen
F:
18 apr. 1811
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
D:
13 jul. 1821
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
Ane Marie Jensdatter
1813-
Ane Marie Jensdatter
F:
22 maj 1813
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
Frederik Jensen
1815-1816
Frederik Jensen
F:
10 jan. 1815
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
D:
24 jun. 1816
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
Jens Aaboe
1771-1816
Jens Aaboe
F:
1771
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
D:
1 apr. 1816
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
Christine Sørensdatter
ca. 1781-1848
Christine Sørensdatter
F:
ca. 1781
Aidt
G:
19 sep. 1807
D:
29 jun. 1848
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
Maren Ingeborg Berg
ca. 1837-
Maren Ingeborg Berg
F:
ca. 1837
København
Jens Michael Berg
1838-1904
Jens Michael Berg
F:
3 jul. 1838
København (Frelser s.)
D:
21 apr. 1904
Malmø
Botilla Lundstedt
1840-1902
Botilla Lundstedt
F:
29 nov. 1840
Kågeröd s. (Snatten)
G:
17 apr. 1868
Kågeröd
D:
30 jun. 1902
Nr. Skrävlinge s. (V. Karlsnäs)
Frederik Berg
ca. 1840-1866
Frederik Berg
F:
ca. 1840
København
D:
14 jul. 1866
København
Christian Berg
ca. 1843-
Christian Berg
F:
ca. 1843
København
Frederik Berg
1800-1867
Frederik Berg
F:
17 nov. 1800
Højbjerg
D:
18 sep. 1867
København (Trinitatis s.)
Marie Cathrine Winstrup
1801-1881
Marie Cathrine Winstrup
F:
6 jun. 1801
Aarhus
G:
8 jul. 1836
V. Åby
D:
2 mar. 1881
København (Trinitatis s.)
Constantin Berg
1803-
Constantin Berg
F:
27 feb. 1803
Højbjerg
Sophie Regine Lund
1804-1853
Sophie Regine Lund
F:
24 jun. 1804
København
D:
30 mar. 1853
Esbønderup
Dødfødt datter
1846-1846
Dødfødt datter
F:
19 jun. 1846
Hem
D:
19 jun. 1846
Hem
Carl Vincent Berg
1847-ca. 1895
Carl Vincent Berg
F:
18 sep. 1847
Hem
D:
ca. 21 jan. 1895
Helga Marie Frederikke Pingel
1865-
Helga Marie Frederikke Pingel
F:
8 sep. 1865
København (Cit.)
G:
12 maj 1888
København (Stefan)
Cathrine Marie Berg
1849-
Cathrine Marie Berg
F:
24 mar. 1849
Hem
Michael Andreas Berg
1851-1917
Michael Andreas Berg
F:
3 jun. 1851
Hem
D:
4 apr. 1917
København
Olivia Christine Rimestad Bohr
1847-1921
Olivia Christine Rimestad Bohr
F:
11 jul. 1847
København
G:
19 nov. 1884
København (Skt. Johannes s.)
D:
25 dec. 1921
København
Ditlev Berg
1853-1932
Ditlev Berg
F:
12 okt. 1853
Hem
D:
5 mar. 1932
Hellerup
Johanne Louise Oppermann
1860-1939
Johanne Louise Oppermann
F:
28 feb. 1860
G:
7 jun. 1895
Frederiksberg (Immanuel)
D:
25 dec. 1939
Hellerup
Ingeborg Andrea Berg
1855-1908
Ingeborg Andrea Berg
F:
16 sep. 1855
Hem
D:
2 dec. 1908
Odense
Niels Carl Gustav Teisen
1851-1916
Niels Carl Gustav Teisen
F:
23 maj 1851
Lunde, Ribe Amt
G:
18 maj 1880
Frederiksberg
D:
1 mar. 1916
Odense
Andreas Høyer Berg
1805-1855
Andreas Høyer Berg
F:
5 feb. 1805
Højbjerg
D:
3 jun. 1855
Hem
Charlotte Louise Birgitte Oppermann
1814-1860
Charlotte Louise Birgitte Oppermann
F:
20 mar. 1814
V. Åby s. (Ditlevslyst)
G:
4 aug. 1845
D:
9 dec. 1860
Fåborg
Jens Michael Vendelboe Winstrup
1835-1845
Jens Michael Vendelboe Winstrup
F:
13 jul. 1835
Jelstrup
D:
21 jan. 1845
Jelstrup
Wilhelm Theodor Winstrup
1838-1857
Wilhelm Theodor Winstrup
F:
8 feb. 1838
Jelstrup
D:
6 okt. 1857
Harridslev
Frederich Constantin Andreas Winstrup
1840-1841
Frederich Constantin Andreas Winstrup
F:
12 feb. 1840
Jelstrup
D:
22 mar. 1841
Jelstrup
Maren Cathrine Ingeborg Winstrup
1843-
Maren Cathrine Ingeborg Winstrup
F:
20 jun. 1843
Jelstrup
Carl Ludvig Husted
1838-1900
Carl Ludvig Husted
F:
1 maj 1838
Ringkøbing
G:
29 okt. 1867
Grejs
D:
4 apr. 1900
København (Helligånds s.)
Michaeline Frederikke Winstrup
1849-
Michaeline Frederikke Winstrup
F:
9 jun. 1849
Harridslev
Maria Elisabeth Winstrup
1855-
Maria Elisabeth Winstrup
F:
13 jul. 1855
Harridslev
Charlotte Amalie Fosie Berg
1811-1864
Charlotte Amalie Fosie Berg
F:
1 aug. 1811
Højbjerg
D:
26 sep. 1864
Grejs
Jens Frederik Winstrup
1805-1879
Jens Frederik Winstrup
F:
2 jan. 1805
Aarhus
G:
16 sep. 1834
V. Åby
D:
2 maj 1879
Ingeborg Aaboe
1772-1858
Ingeborg Aaboe
F:
1772
D:
17 dec. 1858
V. Åby
Michael Andreas Fosie Berg
1768-1839
Michael Andreas Fosie Berg
F:
1768
G:
5 aug. 1800
D:
30 apr. 1839
V. Åby
Kirstine Aaboe
1775-1830
Kirstine Aaboe
F:
1775
D:
25 sep. 1830
V. Åby
Anne Aaboe
1779-1834
Anne Aaboe
F:
1779
D:
TIDL. 1834
Andreas Nielsen Svingelberg
1812-
Andreas Nielsen Svingelberg
F:
9 feb. 1812
Hobro
Ane Marie Svingelberg
1814-
Ane Marie Svingelberg
F:
25 maj 1814
Eistrup
Constantinus Svingelberg
1816-1819
Constantinus Svingelberg
F:
9 apr. 1816
Hobro
D:
14 dec. 1819
Hobro
Ane Cathrine Svingelberg
1818-
Ane Cathrine Svingelberg
F:
13 nov. 1818
Hobro
Constantinus Svingelberg
1821-1825
Constantinus Svingelberg
F:
27 jun. 1821
Hobro
D:
11 dec. 1825
Hobro
Else Kirstine Svingelberg
1823-
Else Kirstine Svingelberg
F:
16 nov. 1823
Hobro
Ane Dorthe Aaboe
1781-1833
Ane Dorthe Aaboe
F:
1781
D:
16 dec. 1833
Niels Andersen Svingelberg
ca. 1775-
Niels Andersen Svingelberg
F:
ca. 1775
V. Bølle Sogn
Constantinus August Charisius Jensen Aaboe
1734-1811
Constantinus August Charisius Jensen Aaboe
F:
1734
Ormslev s. (Konstantinsborg)
D:
30 maj 1811
Hvorslev s. (Hvorslevgård)
Ane Marie Joensdatter
1740-1809
Ane Marie Joensdatter
F:
1739/40
G:
14 dec. 1764
D:
29 dec. 1809
Andreas Jensen Høyer
1735-1814
Andreas Jensen Høyer
F:
1735
Granslev s. (Bidstrup)
D:
13 apr. 1814
Vindum
Birgitte Margrethe Hansdatter
ca. 1736-1800
Birgitte Margrethe Hansdatter
F:
ca. 1736
G:
7 apr. 1769
D:
1800
Oluf Oxenbøll
ca. 1760-
Oluf Oxenbøll
F:
ca. 1760
Brahetrolleborg s. (Hågerup)
Claudius Fasting
ca. 1829-
Claudius Fasting
F:
ca. 1829
Martinette Johanne Fasting
1831-1885
Martinette Johanne Fasting
F:
6 dec. 1831
København
D:
tidligst 1885
Ludvig Fasting
1789-1863
Ludvig Fasting
F:
21 jun. 1789
Skørringe
D:
24 nov. 1863
København
Beate Sophie Elisabeth von Bergen
1799-1857
Beate Sophie Elisabeth von Bergen
F:
27 mar. 1799
København (Frederiks Tyske)
G:
11 apr. 1828
Fredensborg
D:
31 jan. 1857
København (Holmens s.)
Martin Henrik (Henry) Fasting
1812-1838
Martin Henrik (Henry) Fasting
F:
20 maj 1812
Helsingør
D:
20 dec. 1838
Christianssted, Skt. Croix
Jens Adolph Müller
1833-1885
Jens Adolph Müller
F:
31 maj 1833
København
D:
tidligst 1885
Adolph Frederik Müller
1834-
Adolph Frederik Müller
F:
14 nov. 1834
København
Charlotte Hedevig Fasting
1813-1840
Charlotte Hedevig Fasting
F:
5 jul. 1813
D:
24 sep. 1840
København
Adolph Wilhelm Müller
ca. 1808-
Adolph Wilhelm Müller
F:
ca. 1808
Jens Fasting
1791-1816
Jens Fasting
F:
1791
Skørringe
D:
11 jul. 1816
København (Garnisons s.)
Hedevig (Emma) Wright
1790-1857
Hedevig (Emma) Wright
F:
23 jan. 1790
Helsingør (Skt. Olai s.)
G:
2 maj 1811
Helsingør (Skt. Olai) (i huset)
D:
21 feb. 1857
København (Holmens s.)
Hans Christian Fasting
1792-1792
Hans Christian Fasting
F:
1792
Skørringe
D:
1792
Skørringe
Laura Charlotte Jensine Fasting
1840-1870
Laura Charlotte Jensine Fasting
F:
27 feb. 1840
Esbønderup s. (Esrum)
D:
21 nov. 1870
Esbønderup (Esrum)
Sophie Henriette Andrea Fasting
1841-1867
Sophie Henriette Andrea Fasting
F:
3 maj 1841
Esbønderup s. (Esrum)
D:
1867
Theodor Valdemar Bonnesen
1837-1893
Theodor Valdemar Bonnesen
F:
22 sep. 1837
København
D:
5 apr. 1893
Fredensborg
Johan Sigismund Fasting
1843-1909
Johan Sigismund Fasting
F:
29 jun. 1843
Esbønderup s. (Esrum)
D:
2 aug. 1909
Frederiksberg
Karen Elise Smidth
1846-1918
Karen Elise Smidth
F:
10 sep. 1846
Nakskov
D:
14 jan. 1918
Frederiksberg
Anna Marie Fasting
1874-
Anna Marie Fasting
F:
14 okt. 1874
Hillerød
Johan Sigismund Fasting
1876-
Johan Sigismund Fasting
F:
22 feb. 1876
Frederiksborg Slotssogn (Nyhuse)
Caroline Marie NN
1879-
Caroline Marie NN
F:
22 mar. 1879
København
Nanna Elisabeth Fasting
1879-
Nanna Elisabeth Fasting
F:
30 okt. 1879
Frederiksborg Slotssogn (Nyhuse)
Hans Christian Fasting
1845-
Hans Christian Fasting
F:
3 apr. 1845
Esbønderup s. (Esrum)
Nanna Mathilde Marie Amalie Aabye
1844-
Nanna Mathilde Marie Amalie Aabye
F:
23 nov. 1844
Hillerød
Hans Christian Fasting
1886-
Hans Christian Fasting
F:
14 aug. 1886
København
Edith Fasting
1892-
Edith Fasting
F:
28 mar. 1892
København
NN Fasting
-som barn
NN Fasting
D:
som barn
Jens Martin Fasting
1846-
Jens Martin Fasting
F:
16 nov. 1846
Esbønderup s. (Esrum)
Emma Theresia NN
1861-1919
Emma Theresia NN
F:
27 sep. 1861
København
G:
1884
D:
8 jun. 1919
København
Hans Christian Fasting
1793-1872
Hans Christian Fasting
F:
5 nov. 1793
Skørringe
D:
15 jul. 1872
Hillerød
Anna Marie Brasch
1813-
Anna Marie Brasch
F:
15 maj 1813
G:
26 mar. 1839
Christian Ditlev Fasting
1795-1867
Christian Ditlev Fasting
F:
1795
Skørringe
D:
24 jan. 1867
Besser
Anna Cathrine Schiøtt
1807-1865
Anna Cathrine Schiøtt
F:
11 nov. 1807
G:
14 mar. 1827
Roholte
D:
10 jun. 1865
København
Magdalene Charlotte Fasting
1825-1851
Magdalene Charlotte Fasting
F:
15 aug. 1825
København (Vor Frelser s.)
D:
5 sep. 1851
Henriette Sophie Fasting
1862-1889
Henriette Sophie Fasting
F:
10 nov. 1862
Skive
D:
28 sep. 1889
Sophie Fasting
1864-
Sophie Fasting
F:
19 jul. 1864
Viborg
Marie Fasting
1865-
Marie Fasting
F:
24 dec. 1865
Viborg
Emilie Fasting
1867-
Emilie Fasting
F:
31 maj 1867
Viborg
Laurits Fasting
1868-
Laurits Fasting
F:
20 aug. 1868
Viborg
Sara Mariane Emilie Lautrup
1888-
Sara Mariane Emilie Lautrup
F:
17 nov. 1888
G:
19 okt. 1912
København (Frihavns)
Ingeborg Fasting
1872-
Ingeborg Fasting
F:
25 feb. 1872
Viborg
Ellen Fasting
1875-1884
Ellen Fasting
F:
13 apr. 1875
Viborg
D:
24 sep. 1884
Jens Martin Fasting
1826-1889
Jens Martin Fasting
F:
9 nov. 1826
København (Vor Frelser s.)
D:
5 jun. 1889
Viborg
Anna Sofie Østrup
1833-1907
Anna Sofie Østrup
F:
15 maj 1833
Roholte
G:
24 okt. 1860
Snesere
D:
10 jun. 1907
København
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
1828-1834
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
F:
20 aug. 1828
København (Vor Frelser s.)
D:
13 okt. 1834
København (Vor Frelser s.)
Hans Christian Fasting
1830-1834
Hans Christian Fasting
F:
30 maj 1830
København (Vor Frelser s.)
D:
1 nov. 1834
København (Vor Frelser s.)
Julie Marie Henriette Valentiner
1882-
Julie Marie Henriette Valentiner
F:
31 maj 1882
Thyra Margrethe Valentiner
1886-
Thyra Margrethe Valentiner
F:
28 maj 1886
Margrethe Henriette Nannestad
1858-1934
Margrethe Henriette Nannestad
F:
17 aug. 1858
Ålum s. (Fussingø)
D:
16 jun. 1934
Herman Valentiner
1850-1913
Herman Valentiner
F:
8 maj 1850
Holtug s. (Gjorslev)
G:
28 dec. 1879
D:
17 sep. 1913
Frederiksberg
Sophie Mathilde Nannestad
1859-
Sophie Mathilde Nannestad
F:
8 aug. 1859
Ålum s. (Fussingø)
Anne Marie Nannestad
1862-
Anne Marie Nannestad
F:
31 dec. 1862
Ålum s. (Fussingø)
Lauritz Fasting Nannestad
1864-1937
Lauritz Fasting Nannestad
F:
25 jul. 1864
Ålum s. (Fussingø)
D:
29 jul. 1937
Silkeborg
Mikala Djørup
1866-
Mikala Djørup
F:
17 okt. 1866
København
G:
18 apr. 1894
København (Vartov)
Anna Marie Augusta Fasting
1832-1912
Anna Marie Augusta Fasting
F:
11 feb. 1832
København (Vor Frelser s.)
D:
1912
Carl Christian Nannestad
1830-1916
Carl Christian Nannestad
F:
27 jun. 1830
Utterslev
G:
28 aug. 1857
Nakskov
D:
1916
Lauritz Gerhard Fasting
1865-
Lauritz Gerhard Fasting
F:
8 okt. 1865
Viby s. (Bøgebjerg)
Peter Krogh Lauritzen
Charlotte Lauritzen
Angelica Cathrine Lauritzen
Anne Fasting-Hansen
Ivar Krogh Lauritzen
Carl Rudolph Hakon Fasting Hansen, senere Fasting-Hansen
1893-1981
Carl Rudolph Hakon Fasting Hansen, senere Fasting-Hansen
F:
1 okt. 1893
Ribe (Domsognet)
D:
21 jan. 1981
Engelke Marie Poulsen
1905-
Engelke Marie Poulsen
F:
4 dec. 1905
Gauerslund s. (Brejning)
G:
27 maj 1927
Anna Fasting
1866-1938
Anna Fasting
F:
5 dec. 1866
Viby s. (Bøgebjerg)
D:
1938
Hans Simon Hansen
1863-1937
Hans Simon Hansen
F:
21 dec. 1863
Viby s. (Ll. Bøgebjerg)
G:
22 jul. 1892
Stubberup
D:
1937
Anna Margrethe Fasting Dons
1891-
Anna Margrethe Fasting Dons
F:
14 jan. 1891
Stenløse s. (Lindved)
Preben Dons
1923-
Preben Dons
F:
22 aug. 1923
Frederiksberg (Skt. Markus s.)
Lizzie Christensen
1919-
Lizzie Christensen
F:
31 jul. 1919
København (Maglegårds s.)
G:
7 sep. 1954
Vedbæk k.
Peter Marcus Dons
1892-
Peter Marcus Dons
F:
16 maj 1892
Stenløse s. (Lindved)
Ellen Blach
1890-1974
Ellen Blach
F:
25 aug. 1890
Hyllested s. (Rugård)
G:
7 aug. 1920
Lyngby (Djursland)
D:
1974
Ingeborg Laura Mathea Bøgvad Ipsen
1902-
Ingeborg Laura Mathea Bøgvad Ipsen
F:
8 maj 1902
Landet s. (Ålstrup)
G:
11 jun. 1937
Simon Andersen Dons
1895-
Simon Andersen Dons
F:
19 jul. 1895
Stenløse s. (Lindved)
Charlotte Fasting Dons
1896-
Charlotte Fasting Dons
F:
16 aug. 1896
Stenløse s. (Lindved)
Henriette Fasting
1869-
Henriette Fasting
F:
11 jan. 1869
Viby s. (Bøgebjerg)
Niels Møller Dons
1859-1938
Niels Møller Dons
F:
27 jan. 1859
Mern s. (Høvdingsgård)
G:
11 okt. 1889
Viby (Fyn)
D:
8 aug. 1938
Frits Fabricius Fasting
1871-
Frits Fabricius Fasting
F:
26 apr. 1871
Viby s. (Bøgebjerg)
Holger Fasting
1876-
Holger Fasting
F:
14 aug. 1876
Viby s. (Bøgebjerg)
Carl Fasting
1879-
Carl Fasting
F:
30 jan. 1879
Viby s. (Bøgebjerg)
Ellen NN
1881-
Ellen NN
F:
6 dec. 1881
Carl Ludvig Fasting
1833-1918
Carl Ludvig Fasting
F:
25 jul. 1833
København (Vor Frelser s.)
D:
1918
Charlotte Caroline Rasmine Marie Fabricius
1838-1895
Charlotte Caroline Rasmine Marie Fabricius
F:
12 jul. 1838
Tranekær s. (Korsebølle)
G:
9 apr. 1864
Tranekær
D:
23 aug. 1895
Benedicte Wilhjelm
1895-1987
Benedicte Wilhjelm
F:
19 nov. 1895
København
D:
29 jul. 1987
Gentofte
Mathias Hamborg Wilhjelm
1865-1937
Mathias Hamborg Wilhjelm
F:
23 mar. 1865
Vestenskov s. (Bartoftegård)
D:
6 apr. 1937
København (Vor Frue s.)
Bodil Kirstine Zahrtmann
1866-1941
Bodil Kirstine Zahrtmann
F:
20 okt. 1866
Rønne
G:
26 aug. 1893
Rønne
D:
4 jul. 1941
Græshave s. (Øllingsøgård)
Knud Helge Henrik Wilhjelm
1894-ca. 1974
Knud Helge Henrik Wilhjelm
F:
24 okt. 1894
Græshave s. (Øllingsøgård)
D:
ca. 1974
Eli Iversen
Eli Iversen
G:
21 feb. 1919
Richard Mathias Wilhjelm
1929-
Richard Mathias Wilhjelm
F:
10 jun. 1929
Pittsfield, Massachusetts, USA
Shirley Miriam Berlin
1927-
Shirley Miriam Berlin
F:
13 jan. 1927
G:
22 nov. 1953
Lehighton, Pennsylvania, USA
Carol Louise Barstow
1936-
Carol Louise Barstow
F:
15 maj 1936
Ohio, USA
G:
9 apr. 1966
Carl Edmund Wilhjelm
1931-
Carl Edmund Wilhjelm
F:
26 sep. 1931
Connecticut, USA
Sally Ann Blair
1939-
Sally Ann Blair
F:
22 nov. 1939
G:
2 nov. 1961
Newbury, Ohio, USA
Ebba Alexandra Damm
1902-
Ebba Alexandra Damm
F:
1 jan. 1902
Gällivare, Sverige
G:
29 feb. 1928
Christian Preben Lauritz Ahlefeldt-Laurvig
1924-
Christian Preben Lauritz Ahlefeldt-Laurvig
F:
31 jan. 1924
Tryggelev s. (Tryggelevgård)
Tove Bille Hansen
1928-
Tove Bille Hansen
F:
29 dec. 1928
G:
29 nov. 1952
Ørslev k.
Alette Ingeborg Henriette Ahlefeldt-Laurvig
1925-
Alette Ingeborg Henriette Ahlefeldt-Laurvig
F:
31 aug. 1925
Tryggelev s. (Tryggelevgård)
Carl Emil Fenger Bardenfleth
1914-1971
Carl Emil Fenger Bardenfleth
F:
5 feb. 1914
Hillerød
G:
24 mar. 1960
Himmelev
D:
22 nov. 1971
Mexico
Bente Lykke Merete Ahlefeldt-Laurvig
1930-
Bente Lykke Merete Ahlefeldt-Laurvig
F:
12 feb. 1930
Odense (Kingos s.)
Steen Axel Storm
1926-
Steen Axel Storm
F:
24 dec. 1926
København (Trinitatis s.)
G:
29 mar. 1958
Himmelev
Gudrun Dorthea Wilhjelm
1896-1981
Gudrun Dorthea Wilhjelm
F:
8 sep. 1896
Græshave s. (Øllingsøgård)
D:
1981
Frederik Ahlefeldt-Laurvig
1887-1968
Frederik Ahlefeldt-Laurvig
F:
30 okt. 1887
Humble s. (Vestergård)
G:
6 mar. 1923
København (Holmens k.)
D:
29 aug. 1968
Anna Eline Wilhjelm
1908-1908
Anna Eline Wilhjelm
F:
29 maj 1908
København (Skt. Lukas Stiftelsen)
D:
30 maj 1908
København (Skt. Lukas Stiftelsen)
Laurits Gerhard Fasting Wilhjelm
1866-1943
Laurits Gerhard Fasting Wilhjelm
F:
3 aug. 1866
Vestenskov s. (Bartoftegård)
D:
7 sep. 1943
Græshave s. (Øllingsøgård)
Ingeborg Muus
1873-1908
Ingeborg Muus
F:
25 sep. 1873
Vetterslev s. (Sørup)
G:
10 jan. 1894
Frederiksberg
D:
7 jun. 1908
København (Skt. Lukas Stiftelsen)
Lykke Wilhjelm
1918-1998
Lykke Wilhjelm
F:
26 okt. 1918
Hellerup
D:
1998
Niels Frederik Kjeld Viggo Danneskiold-Samsøe
1916-1994
Niels Frederik Kjeld Viggo Danneskiold-Samsøe
F:
3 aug. 1916
Keldby s. (Klosterskov)
G:
26 okt. 1944
Græshave
D:
1994
Margaret Zachariae
1879-1966
Margaret Zachariae
F:
8 nov. 1879
København (Holmens s.)
G:
10 nov. 1917
Frederiksberg
D:
13 nov. 1966
Græshave s. (Øllingsøgård)
Marie Munk Wilhjelm
1899-1976
Marie Munk Wilhjelm
F:
21 maj 1899
Porsgrunn, Norge
D:
13 aug. 1976
Wenzel Rudolph Flach de Neergaard
1892-1968
Wenzel Rudolph Flach de Neergaard
F:
23 sep. 1892
Sandvig
G:
20 apr. 1920
D:
30 jan. 1968
Førslev s. (Førslevgård)
Johannes, senere Johan, Nicolaj Kløcker Wilhjelm
1914-
Johannes, senere Johan, Nicolaj Kløcker Wilhjelm
F:
10 dec. 1914
Frederiksberg
Jean Housten Barnett
1919-
Jean Housten Barnett
F:
11 okt. 1919
G:
4 apr. 1950
Johannes Martin Fasting Wilhjelm
1868-1938
Johannes Martin Fasting Wilhjelm
F:
7 jan. 1868
Vestenskov s. (Bartoftegård)
D:
22 dec. 1938
Johanne Marie Munk von Kløcker
1870-1951
Johanne Marie Munk von Kløcker
F:
11 apr. 1870
Tønsberg, Norge
G:
17 apr. 1894
Frederiksberg
D:
1951
Axel Fasting Wilhjelm
1871-
Axel Fasting Wilhjelm
F:
24 jan. 1871
Græshave s. (Øllingsøgård)
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
1835-1908
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
F:
18 maj 1835
København (Vor Frelser s.)
D:
17 feb. 1908
Frederiksberg
Mathias Henrik Seehusen Wilhjelm
1828-1878
Mathias Henrik Seehusen Wilhjelm
F:
13 feb. 1828
Græshave s. (Øllingsøgård)
G:
23 sep. 1859
Nakskov
D:
15 feb. 1878
Nr. Vedby s. (Orenæs)
Hans Christian Fasting
1837-
Hans Christian Fasting
F:
13 jun. 1837
København (Vor Frelser s.)
Lauritz Gerhard Fasting
1839-1857
Lauritz Gerhard Fasting
F:
19 jan. 1839
Nakskov
D:
5 sep. 1857
Christian Ditlev Fasting
1840-1840
Christian Ditlev Fasting
F:
7 sep. 1840
Nakskov
D:
19 okt. 1840
Nakskov
Carl Fasting
1869-1888
Carl Fasting
F:
15 aug. 1869
Nakskov
D:
29 sep. 1888
Nakskov
Elisabeth Mathilde Heise
1895-1896
Elisabeth Mathilde Heise
F:
26 aug. 1895
København
D:
30 apr. 1896
København
Carl Leopold Heise
1898-1966
Carl Leopold Heise
F:
5 mar. 1898
København
D:
11 feb. 1966
Brenda Colam
1898-
Brenda Colam
F:
13 jan. 1898
Edinburgh, Skotland
G:
9 jul. 1931
Torkil Heise
1903-1982
Torkil Heise
F:
13 feb. 1903
København
D:
20 maj 1982
Elisabeth Westergaard
1901-1981
Elisabeth Westergaard
F:
21 apr. 1901
G:
12 apr. 1924
D:
9 dec. 1981
Henriette Fasting
1870-1940
Henriette Fasting
F:
5 aug. 1870
Nakskov
D:
1940
Peter Vilhelm Heise
1866-1937
Peter Vilhelm Heise
F:
24 mar. 1866
Roholte
G:
16 nov. 1894
Frederiksberg
D:
5 feb. 1937
København
Lauritz Valdemar Fasting
1873-1957
Lauritz Valdemar Fasting
F:
14 sep. 1873
Nakskov
D:
29 nov. 1957
Inger Møller
1885-
Inger Møller
F:
20 sep. 1885
Kolding
G:
6 apr. 1904
Sophus Otto Fasting
1875-1933
Sophus Otto Fasting
F:
18 jan. 1875
Nakskov
D:
1933
Agnes Poder
-1963
Agnes Poder
D:
1963
Poul Christian Fasting
1882-
Poul Christian Fasting
F:
30 jul. 1882
Nakskov
Elisa Christiane Andrea Fasting
1841-1938
Elisa Christiane Andrea Fasting
F:
3 dec. 1841
Nakskov
D:
1938
Christian Ditlev Fasting
1841-1894
Christian Ditlev Fasting
F:
3 nov. 1841
Åker s. (Rømersdal)
G:
29 okt. 1868
Nakskov
D:
23 jul. 1894
København
Anna Cathrine Fasting
1841-1846
Anna Cathrine Fasting
F:
3 dec. 1841
Nakskov
D:
26 maj 1846
Nakskov
Lauritz Gerhard Fasting
1797-1876
Lauritz Gerhard Fasting
F:
1796/1797
Skørringe s. (Christianssæde)
D:
8 nov. 1876
Nakskov
Henriette Abelone Brasch
1798-1883
Henriette Abelone Brasch
F:
29 nov. 1798
København (Vor Frue s.)
G:
28 okt. 1824
København (Vor Frelser k.)
D:
29 dec. 1883
Nakskov
Marie Charlotte Fasting
1838-
Marie Charlotte Fasting
F:
13 apr. 1838
Åker s. (Rømersdal)
Martin Hans Fasting
1839-1847
Martin Hans Fasting
F:
7 nov. 1839
Åker s. (Rømersdal)
D:
13 maj 1847
Åker s. (Rømersdal)
Carl Fasting
1869-1888
Carl Fasting
F:
15 aug. 1869
Nakskov
D:
29 sep. 1888
Nakskov
Elisabeth Mathilde Heise
1895-1896
Elisabeth Mathilde Heise
F:
26 aug. 1895
København
D:
30 apr. 1896
København
Carl Leopold Heise
1898-1966
Carl Leopold Heise
F:
5 mar. 1898
København
D:
11 feb. 1966
Brenda Colam
1898-
Brenda Colam
F:
13 jan. 1898
Edinburgh, Skotland
G:
9 jul. 1931
Torkil Heise
1903-1982
Torkil Heise
F:
13 feb. 1903
København
D:
20 maj 1982
Elisabeth Westergaard
1901-1981
Elisabeth Westergaard
F:
21 apr. 1901
G:
12 apr. 1924
D:
9 dec. 1981
Henriette Fasting
1870-1940
Henriette Fasting
F:
5 aug. 1870
Nakskov
D:
1940
Peter Vilhelm Heise
1866-1937
Peter Vilhelm Heise
F:
24 mar. 1866
Roholte
G:
16 nov. 1894
Frederiksberg
D:
5 feb. 1937
København
Lauritz Valdemar Fasting
1873-1957
Lauritz Valdemar Fasting
F:
14 sep. 1873
Nakskov
D:
29 nov. 1957
Inger Møller
1885-
Inger Møller
F:
20 sep. 1885
Kolding
G:
6 apr. 1904
Sophus Otto Fasting
1875-1933
Sophus Otto Fasting
F:
18 jan. 1875
Nakskov
D:
1933
Agnes Poder
-1963
Agnes Poder
D:
1963
Poul Christian Fasting
1882-
Poul Christian Fasting
F:
30 jul. 1882
Nakskov
Christian Ditlev Fasting
1841-1894
Christian Ditlev Fasting
F:
3 nov. 1841
Åker s. (Rømersdal)
D:
23 jul. 1894
København
Elisa Christiane Andrea Fasting
1841-1938
Elisa Christiane Andrea Fasting
F:
3 dec. 1841
Nakskov
G:
29 okt. 1868
Nakskov
D:
1938
Sophie Henriette Nicoline Fasting
1843-1847
Sophie Henriette Nicoline Fasting
F:
29 apr. 1843
Åker s. (Rømersdal)
D:
14 maj 1847
Åker s. (Rømersdal)
Ane Cathrine Fasting
1846-
Ane Cathrine Fasting
F:
10 apr. 1846
Åker s. (Rømersdal)
Carl Fasting
1799-1859
Carl Fasting
F:
1799
Skørringe
D:
21 dec. 1859
Åker s. (Rømersdal)
Cathrine Christine Christensen
1801-1890
Cathrine Christine Christensen
F:
4 okt. 1801
Lunde s., Fyn
G:
12 jun. 1837
D:
14 feb. 1890
Jean Morton Henry Oxenbøll
1854-1874
Jean Morton Henry Oxenbøll
F:
9 jul. 1854
Christiansø
D:
16 dec. 1874
Karen Birgitte Bruun Heise
1917-
Karen Birgitte Bruun Heise
F:
29 jul. 1917
København
Carl Johan Bruun Heise
1922-
Carl Johan Bruun Heise
F:
20 jan. 1922
København
Vilhelmine Dipo Oxenbøll
1892-1976
Vilhelmine Dipo Oxenbøll
F:
19 okt. 1892
København (Fødselsstiftelsen)
D:
7 maj 1976
København
Frederik Bertel Bruun Heise
1890-1984
Frederik Bertel Bruun Heise
F:
23 jun. 1890
Viborg Domsogn
G:
7 apr. 1916
Havdrup
D:
17 apr. 1984
København
Vilhelm Michael Christian Oxenbøll
1869-1912
Vilhelm Michael Christian Oxenbøll
F:
16 jun. 1869
Stubbekøbing
D:
18 jun. 1912
København
Nancy Theodore Augusta Dipo
1873-
Nancy Theodore Augusta Dipo
F:
11 jul. 1873
København
Charlotte Marie Østrup
1825-1908
Charlotte Marie Østrup
F:
2 apr. 1825
Roholte
D:
13 jun. 1908
Frederiksberg (Solbjerg)
Vilhelm Michael Christian Oxenbøll
1823-1898
Vilhelm Michael Christian Oxenbøll
F:
13 apr. 1823
Randers (Skt. Morten)
D:
27 maj 1898
MIddelfart (sindsygehosp.)
Sophus Martin Frederik Barthold Østrup
1827-
Sophus Martin Frederik Barthold Østrup
F:
6 sep. 1827
Roholte
Henriette Sophie Fasting
1862-1889
Henriette Sophie Fasting
F:
10 nov. 1862
Skive
D:
28 sep. 1889
Sophie Fasting
1864-
Sophie Fasting
F:
19 jul. 1864
Viborg
Marie Fasting
1865-
Marie Fasting
F:
24 dec. 1865
Viborg
Emilie Fasting
1867-
Emilie Fasting
F:
31 maj 1867
Viborg
Laurits Fasting
1868-
Laurits Fasting
F:
20 aug. 1868
Viborg
Sara Mariane Emilie Lautrup
1888-
Sara Mariane Emilie Lautrup
F:
17 nov. 1888
G:
19 okt. 1912
København (Frihavns)
Ingeborg Fasting
1872-
Ingeborg Fasting
F:
25 feb. 1872
Viborg
Ellen Fasting
1875-1884
Ellen Fasting
F:
13 apr. 1875
Viborg
D:
24 sep. 1884
Anna Sofie Østrup
1833-1907
Anna Sofie Østrup
F:
15 maj 1833
Roholte
D:
10 jun. 1907
København
Jens Martin Fasting
1826-1889
Jens Martin Fasting
F:
9 nov. 1826
København (Vor Frelser s.)
G:
24 okt. 1860
Snesere
D:
5 jun. 1889
Viborg
Henriette Beate Caroline Østrup
1830-1851
Henriette Beate Caroline Østrup
F:
18 jun. 1830
Roholte
D:
28 sep. 1851
Snesere
Erling Hammer-Jacobsen
Aage Jacobsen
1888-1971
Aage Jacobsen
F:
19 sep. 1888
Sahl s. (Bredholt)
D:
1971
Berit Hammer
1895-1970
Berit Hammer
F:
15 jul. 1895
G:
24 aug. 1928
D:
1970
Knud Steen Jacobsen
1890-
Knud Steen Jacobsen
F:
23 dec. 1890
Sahl s. (Bredholt)
Sophie Mathilde Heise
1861-1941
Sophie Mathilde Heise
F:
17 jul. 1861
Roholte
D:
22 dec. 1941
København
Niels Møller Jacobsen
1860-1924
Niels Møller Jacobsen
F:
19 okt. 1860
Randers
G:
30 mar. 1887
Helsingør (Skt. Olai)
D:
24 sep. 1924
København
Einar Rudolf Blædel
1885-1941
Einar Rudolf Blædel
F:
19 maj 1885
København (Matthæus s.)
D:
15 aug. 1941
Buenos Aires, Argentina
Elena Maria Huus
1891-
Elena Maria Huus
F:
25 jun. 1891
Venado Tuerto, Argentina
Ove Federico Alfonso Blædel
1888-1950
Ove Federico Alfonso Blædel
F:
20 jun. 1888
Buenos Aires, Argentina
D:
23 aug. 1950
Buenos Aires, Argentina
Dolores Catalina Maria Branson
1893-
Dolores Catalina Maria Branson
F:
3 feb. 1893
Salta, Argentina
Alfred Blædel
1891-1940
Alfred Blædel
F:
6 maj 1891
Buenos Aires, Argentina
D:
30 jan. 1940
Buenos Aires, Argentina
Ulrica Maria Sauer
1893-1944
Ulrica Maria Sauer
F:
28 feb. 1893
Yerua, Argentina
D:
6 aug. 1944
Argentina
Pablo Heise Blædel
1898-
Pablo Heise Blædel
F:
20 jul. 1898
Buenos Aires, Argentina
Pedro Guillermo Blædel
1900-
Pedro Guillermo Blædel
F:
7 jun. 1900
Buenos Aires, Argentina
Ofelia Maria Barreiro
1906-
Ofelia Maria Barreiro
F:
23 jun. 1906
Buenos Aires, Argentina
Charlotte Christine Heise
1863-
Charlotte Christine Heise
F:
12 jun. 1863
Roholte
Poul Dons Blædel
1850-1908
Poul Dons Blædel
F:
10 maj 1850
Fårevejle s. (Næsgård)
G:
23 maj 1884
Asminderød s. (Humlebæk kapel)
D:
9 jun. 1908
Buenos Aires, Argentina
Agnes Mathilde Petersen
1888-1953
Agnes Mathilde Petersen
F:
9 sep. 1888
Nakskov
D:
3 okt. 1953
København
Ellen Benoni Petersen
1890-1965
Ellen Benoni Petersen
F:
10 jul. 1890
Nakskov
D:
19 apr. 1965
Gentofte s. (Amtssygehuset)
Niels Peter Nielsen, senere Glens
1887-1943
Niels Peter Nielsen, senere Glens
F:
18 aug. 1887
Bedsted s. i Thy (Vittrup)
G:
7 jan. 1911
Nakskov
D:
19 nov. 1943
Roskilde
Elise Kirstine Benoni Petersen
1893-
Elise Kirstine Benoni Petersen
F:
22 okt. 1893
Nakskov
Ivar Knudsen
1888-
Ivar Knudsen
F:
8 mar. 1888
Nykøbing F.
Ingeborg Marie Heise
1864-
Ingeborg Marie Heise
F:
7 jul. 1864
Roholte
James Benoni Petersen
1848-1930
James Benoni Petersen
F:
18 jun. 1848
Christianssted, St. Croix
G:
16 okt. 1887
Nakskov
D:
30 jun. 1930
København
Elisabeth Mathilde Heise
1895-1896
Elisabeth Mathilde Heise
F:
26 aug. 1895
København
D:
30 apr. 1896
København
Carl Leopold Heise
1898-1966
Carl Leopold Heise
F:
5 mar. 1898
København
D:
11 feb. 1966
Brenda Colam
1898-
Brenda Colam
F:
13 jan. 1898
Edinburgh, Skotland
G:
9 jul. 1931
Torkil Heise
1903-1982
Torkil Heise
F:
13 feb. 1903
København
D:
20 maj 1982
Elisabeth Westergaard
1901-1981
Elisabeth Westergaard
F:
21 apr. 1901
G:
12 apr. 1924
D:
9 dec. 1981
Peter Vilhelm Heise
1866-1937
Peter Vilhelm Heise
F:
24 mar. 1866
Roholte
D:
5 feb. 1937
København
Henriette Fasting
1870-1940
Henriette Fasting
F:
5 aug. 1870
Nakskov
G:
16 nov. 1894
Frederiksberg
D:
1940
Emilie Heise
1868-
Emilie Heise
F:
9 maj 1868
Roholte
Carl Vilhelm Holsøe
1863-1935
Carl Vilhelm Holsøe
F:
12 mar. 1863
Århus
G:
1 jun. 1894
Branderslev
D:
7 nov. 1935
Vinderød s. (Asserbo)
Holger Leopold Heise
1870-1871
Holger Leopold Heise
F:
23 maj 1870
Roholte
D:
13 jan. 1871
Roholte
Bertha Mathilde Heise
1872-1873
Bertha Mathilde Heise
F:
9 sep. 1872
Slaglille
D:
6 jun. 1873
Slaglille
Bertha Mathilde Østrup
1836-1872
Bertha Mathilde Østrup
F:
2 aug. 1836
Snesere
D:
16 dec. 1872
Slaglille
Frederik Julius Heise
1820-1878
Frederik Julius Heise
F:
5 sep. 1820
København
G:
29 maj 1860
Snesere
D:
19 dec. 1878
København
Emilie Cathrine Østrup
1839-
Emilie Cathrine Østrup
F:
12 dec. 1839
Snesere
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
1801-1883
Sophie Lovise Benedicte Christine Fasting
F:
1801
Skørringe
D:
22 jul. 1883
Stubbekøbing
Bertel Mathias Østrup
1794-1860
Bertel Mathias Østrup
F:
18 aug. 1794
København
G:
16 jun. 1824
Esbønderup
D:
24 mar. 1860
Snesere
Hans Christian Martin Kjerulff Kruse
1840-
Hans Christian Martin Kjerulff Kruse
F:
25 sep. 1840
Sorø
Louise Charlotte Birgitte Hansine Kruse
1842-
Louise Charlotte Birgitte Hansine Kruse
F:
23 apr. 1842
Sorø
Marie Pouline Ulrikke Kruse
1844-
Marie Pouline Ulrikke Kruse
F:
9 sep. 1844
Sorø
Caroline Charlotte Fasting
1803-1864
Caroline Charlotte Fasting
F:
1803
Skørringe
D:
7 aug. 1864
Sorø
Søren Marinus Kruse
1809-1872
Søren Marinus Kruse
F:
29 jan. 1809
København
G:
14 sep. 1838
Esbønderup
D:
6 maj 1872
Sorø
Christiane Charlotte Oxenbøll
ca. 1762-1837
Christiane Charlotte Oxenbøll
F:
ca. 1762
Brahetrolleborg s. (Hågerup)
D:
5 dec. 1837
Esbønderup (Esrum)
Jens Martin(us) Fasting
1756-1821
Jens Martin(us) Fasting
F:
1756
G:
24 okt. 1788
Brahetrolleborg
D:
30 mar. 1821
Esbønderup (Esrum)
Jens Oxenbøll
ca. 1763-
Jens Oxenbøll
F:
ca. 1763
Brahetrolleborg s. (Hågerup)
Kirstine Bodil Birgitte Hincheldey
1767-
Kirstine Bodil Birgitte Hincheldey
F:
30 dec. 1767
Våbensted
G:
1 nov. 1799
Vesterborg
Josephine Christine Caroline Oppermann
1811-1861
Josephine Christine Caroline Oppermann
F:
24 maj 1811
V. Åby s. (Ditlevslyst)
D:
29 apr. 1861
Juliane Amalie Oppermann
1812-
Juliane Amalie Oppermann
F:
7 aug. 1812
V. Åby s. (Ditlevslyst)
Dødfødt datter
1846-1846
Dødfødt datter
F:
19 jun. 1846
Hem
D:
19 jun. 1846
Hem
Carl Vincent Berg
1847-ca. 1895
Carl Vincent Berg
F:
18 sep. 1847
Hem
D:
ca. 21 jan. 1895
Helga Marie Frederikke Pingel
1865-
Helga Marie Frederikke Pingel
F:
8 sep. 1865
København (Cit.)
G:
12 maj 1888
København (Stefan)
Cathrine Marie Berg
1849-
Cathrine Marie Berg
F:
24 mar. 1849
Hem
Michael Andreas Berg
1851-1917
Michael Andreas Berg
F:
3 jun. 1851
Hem
D:
4 apr. 1917
København
Olivia Christine Rimestad Bohr
1847-1921
Olivia Christine Rimestad Bohr
F:
11 jul. 1847
København
G:
19 nov. 1884
København (Skt. Johannes s.)
D:
25 dec. 1921
København
Ditlev Berg
1853-1932
Ditlev Berg
F:
12 okt. 1853
Hem
D:
5 mar. 1932
Hellerup
Johanne Louise Oppermann
1860-1939
Johanne Louise Oppermann
F:
28 feb. 1860
G:
7 jun. 1895
Frederiksberg (Immanuel)
D:
25 dec. 1939
Hellerup
Ingeborg Andrea Berg
1855-1908
Ingeborg Andrea Berg
F:
16 sep. 1855
Hem
D:
2 dec. 1908
Odense
Niels Carl Gustav Teisen
1851-1916
Niels Carl Gustav Teisen
F:
23 maj 1851
Lunde, Ribe Amt
G:
18 maj 1880
Frederiksberg
D:
1 mar. 1916
Odense
Charlotte Louise Birgitte Oppermann
1814-1860
Charlotte Louise Birgitte Oppermann
F:
20 mar. 1814
V. Åby s. (Ditlevslyst)
D:
9 dec. 1860
Fåborg
Andreas Høyer Berg
1805-1855
Andreas Høyer Berg
F:
5 feb. 1805
Højbjerg
G:
4 aug. 1845
D:
3 jun. 1855
Hem
Thora Mathilde Oppermann
1848-
Thora Mathilde Oppermann
F:
17 feb. 1848
Aarhus (Domsognet)
Elisabeth Oppermann
1850-
Elisabeth Oppermann
F:
22 apr. 1850
Aarhus (Domsognet)
Poul Immanuel Oppermann
1855-1893
Poul Immanuel Oppermann
F:
12 sep. 1855
Frederiksberg
D:
29 nov. 1893
MIddelfart (sindsygehosp.)
Ludvig Henrik Ferdinand Oppermann
1817-1883
Ludvig Henrik Ferdinand Oppermann
F:
7 sep. 1817
V. Åby s. (Ditlevslyst)
D:
17 aug. 1883
København (Matthæus s.)
Helga Borghild Alvilde Faber
1820-1885
Helga Borghild Alvilde Faber
F:
23 jul. 1820
København (Helligånds s.)
G:
14 maj 1847
Odense
D:
6 aug. 1885
Vordingborg
Caroline Elisabeth Oppermann
1819-1877
Caroline Elisabeth Oppermann
F:
18 mar. 1819
V. Åby s. (Ditlevslyst)
D:
4 dec. 1877
Ditlev Oppermann
1820-1822
Ditlev Oppermann
F:
11 nov. 1820
V. Åby s. (Ditlevslyst)
D:
29 jan. 1822
V. Åby s. (Ditlevslyst)
Johanne Christine Oppermann
1822-1830
Johanne Christine Oppermann
F:
19 sep. 1822
V. Åby s. (Ditlevslyst)
D:
30 mar. 1830
V. Åby s. (Ditlevslyst)
Johanne Louise Oppermann
1860-1939
Johanne Louise Oppermann
F:
28 feb. 1860
D:
25 dec. 1939
Hellerup
Ditlev Berg
1853-1932
Ditlev Berg
F:
12 okt. 1853
Hem
G:
7 jun. 1895
Frederiksberg (Immanuel)
D:
5 mar. 1932
Hellerup
Carl Rudolph Theodor Oppermann
1862-1940
Carl Rudolph Theodor Oppermann
F:
8 okt. 1862
Frederiksberg
D:
7 feb. 1940
Montebello
Marie Franziska Thomsen
1862-1939
Marie Franziska Thomsen
F:
1 jul. 1862
København (Skt. Johannes s.)
D:
17 aug. 1939
Montebello
Rudolph Theodor Oppermann
1827-1865
Rudolph Theodor Oppermann
F:
11 jun. 1827
V. Åby s. (Ditlevslyst)
D:
6 mar. 1865
København
Christiane Margrethe Wolff
1832-1882
Christiane Margrethe Wolff
F:
25 dec. 1832
København (Frue)
D:
3 feb. 1882
Frederiksberg
Johanne Margrethe Oxenbøll
1784-1865
Johanne Margrethe Oxenbøll
F:
1784
Lunde s. på Fyn
D:
27 jan. 1865
Frederiksberg
Johann Carl Vincentz Oppermann
1784-1861
Johann Carl Vincentz Oppermann
F:
31 dec. 1784
Lauenförde, Hannover
G:
15 okt. 1809
Brahetrolleborg
D:
17 okt. 1861
Frederiksberg
Johan Ludvig Oxenbøll
ca. 1765-1830
Johan Ludvig Oxenbøll
F:
ca. 1765
Brahetrolleborg s. (Hågerup)
D:
23 sep. 1830
Sakskøbing s. (Ødegaarden)
Birthe Hansdatter
Kirstine Oxenbøll
1806-
Kirstine Oxenbøll
F:
23 okt. 1806
Sakskøbing s. (Ødegaarden)
Lorentz Petersen
ca. 1804-
Lorentz Petersen
F:
ca. 1804
G:
10 nov. 1833
Sakskøbing
Christian Oxenbøll
1809-
Christian Oxenbøll
F:
5 maj 1809
Sakskøbing s. (Ødegaarden)
Ane Hedvig Jørgensen
ca. 1780-1814
Ane Hedvig Jørgensen
F:
ca. 1778/80
D:
13 mar. 1814
Sakskøbing s. (Ødegaarden)
Jens Christian Oxenbøll
1796-1799
Jens Christian Oxenbøll
F:
3 apr. 1796
Nyborg
D:
14 jan. 1799
Nyborg
Jean Morton Henry Oxenbøll
1854-1874
Jean Morton Henry Oxenbøll
F:
9 jul. 1854
Christiansø
D:
16 dec. 1874
Karen Birgitte Bruun Heise
1917-
Karen Birgitte Bruun Heise
F:
29 jul. 1917
København
Carl Johan Bruun Heise
1922-
Carl Johan Bruun Heise
F:
20 jan. 1922
København
Vilhelmine Dipo Oxenbøll
1892-1976
Vilhelmine Dipo Oxenbøll
F:
19 okt. 1892
København (Fødselsstiftelsen)
D:
7 maj 1976
København
Frederik Bertel Bruun Heise
1890-1984
Frederik Bertel Bruun Heise
F:
23 jun. 1890
Viborg Domsogn
G:
7 apr. 1916
Havdrup
D:
17 apr. 1984
København
Vilhelm Michael Christian Oxenbøll
1869-1912
Vilhelm Michael Christian Oxenbøll
F:
16 jun. 1869
Stubbekøbing
D:
18 jun. 1912
København
Nancy Theodore Augusta Dipo
1873-
Nancy Theodore Augusta Dipo
F:
11 jul. 1873
København
Vilhelm Michael Christian Oxenbøll
1823-1898
Vilhelm Michael Christian Oxenbøll
F:
13 apr. 1823
Randers (Skt. Morten)
D:
27 maj 1898
MIddelfart (sindsygehosp.)
Charlotte Marie Østrup
1825-1908
Charlotte Marie Østrup
F:
2 apr. 1825
Roholte
D:
13 jun. 1908
Frederiksberg (Solbjerg)
Johannes Pontoppidan
1845-1846
Johannes Pontoppidan
F:
5 sep. 1845
Ribe (Doms.)
D:
11 feb. 1846
Ribe (Doms.)
Børge Pontoppidan
1887-
Børge Pontoppidan
F:
25 jun. 1887
København
Asa Philip
1892-
Asa Philip
F:
19 apr. 1892
København
G:
8 feb. 1915
Hellerup
Elisabeth Marie von Bülow
1885-
Elisabeth Marie von Bülow
F:
12 feb. 1885
Sabro s. (Ristrup)
G:
6 jan. 1928
København
Inger Pontoppidan
1888-
Inger Pontoppidan
F:
19 okt. 1888
København
Søren Oluf Emil Therkelsen, senere Trost
1884-1927
Søren Oluf Emil Therkelsen, senere Trost
F:
29 jun. 1884
København
D:
26 okt. 1927
London
Carl Pontoppidan
1883-1940
Carl Pontoppidan
F:
7 feb. 1883
Kastrup
G:
10 jun. 1922
D:
1940
Holger Pontoppidan
1891-
Holger Pontoppidan
F:
1 jun. 1891
Charlottenlund
Olga Sigrid Lind
1890-
Olga Sigrid Lind
F:
2 aug. 1890
København (Holmens s.)
Eiler Pontoppidan
1894-1967
Eiler Pontoppidan
F:
6 maj 1894
Frederiksberg
D:
23 okt. 1967
Hedvig Christine Marie Lorenzen
1895-
Hedvig Christine Marie Lorenzen
F:
3 apr. 1895
København (Skt. Jakobs s.)
Erik Jansen Pontoppidan
1847-1919
Erik Jansen Pontoppidan
F:
16 jun. 1847
Ribe (Doms.)
D:
21 nov. 1919
Charlottenlund
Johanne Jensine Hansen
1863-
Johanne Jensine Hansen
F:
5 mar. 1863
Fredericia
G:
18 jun. 1886
Ørum
Inger Pontoppidan
1849-1905
Inger Pontoppidan
F:
6 apr. 1849
Ribe (Doms.)
D:
7 jun. 1905
Næstved
Bodil Pontoppidan
1877-
Bodil Pontoppidan
F:
10 jul. 1877
Jens Peter Johannes Lindhard
1870-
Jens Peter Johannes Lindhard
F:
25 apr. 1870
G:
5 nov. 1900
Jens Andreas Pontoppidan
Vibeke Bang
Peder Vilhelm Pontoppidan
Paulette Leone Adéle Cordon
Niels Jørn Pontoppidan
Hans Christian Pontoppidan
Hans Jacob Einer Pontoppidan (Møller)
Knud Mortensen Pontoppidan
1878-
Knud Mortensen Pontoppidan
F:
22 aug. 1878
Kirstine Katrine Larsen
1894-1921
Kirstine Katrine Larsen
F:
22 mar. 1894
G:
28 apr. 1913
D:
28 mar. 1921
Margrete Pontoppidan
1879-1925
Margrete Pontoppidan
F:
28 dec. 1879
D:
22 jan. 1925
Hjalmar Svendsen(-Tune)
1874-1925
Hjalmar Svendsen(-Tune)
F:
13 nov. 1874
G:
18 sep. 1906
D:
1925
Georg Günther Eberhardt Foerster
1876-1923
Georg Günther Eberhardt Foerster
F:
8 jun. 1876
G:
1 jan. 1911
D:
9 dec. 1923
Gertrud Pontoppidan
1881-
Gertrud Pontoppidan
F:
10 jan. 1881
Svend Holme
1880-
Svend Holme
F:
13 apr. 1880
G:
9 okt. 1911
Morten Pontoppidan
Annette Pontoppidan
Dines Mortensen Pontoppidan
1882-
Dines Mortensen Pontoppidan
F:
9 mar. 1882
Nanna Rasmussen
1884-
Nanna Rasmussen
F:
14 mar. 1884
G:
6 nov. 1909
Jørgen Lindhard
1909-2002
Jørgen Lindhard
F:
22 nov. 1909
Dronninglund
D:
28 jan. 2002
Maren Margrethe Olesen
1908-1999
Maren Margrethe Olesen
F:
8 jun. 1908
G:
23 apr. 1945
Askov Valgmenighedskirke
D:
28 sep. 1999
Knud Lindhard
1911-1995
Knud Lindhard
F:
10 jan. 1911
D:
9 mar. 1995
Magny Nissen
Ruth Lindhard
1912-1951
Ruth Lindhard
F:
28 sep. 1912
D:
17 maj 1951
Birgitte Lindhard
Holger Struckmann
1906-1996
Holger Struckmann
F:
28 jul. 1906
D:
6 aug. 1996
Karen Lindhard
Jens Johannes Thirup
Karsten Lindhard
Elly Nikolaisen
Nis Hansen Lindhard
1923-
Nis Hansen Lindhard
F:
30 dec. 1923
Haderslev
Petra Pontoppidan
1884-1944
Petra Pontoppidan
F:
11 sep. 1884
D:
6 maj 1944
Thorvald Lindhard
1883-1972
Thorvald Lindhard
F:
18 mar. 1883
Dalby
G:
12 apr. 1908
D:
3 maj 1972
Svend Mortensen Pontoppidan (Broby)
1885-
Svend Mortensen Pontoppidan (Broby)
F:
30 aug. 1885
Povl Vilhelm Pontoppidan
1889-1953
Povl Vilhelm Pontoppidan
F:
1 mar. 1889
D:
15 dec. 1953
Clara Rasmussen
1883-1975
Clara Rasmussen
F:
23 apr. 1883
G:
2 feb. 1920
D:
22 jan. 1975
Morten Oxenbøll Pontoppidan
1851-1931
Morten Oxenbøll Pontoppidan
F:
3 jan. 1851
Ribe (Doms.)
D:
21 sep. 1931
Haderslev
Julie Marstrand
1855-1937
Julie Marstrand
F:
5 jan. 1855
København
G:
5 nov. 1875
D:
1937
Marie Kristine Pontoppidan
1852-1904
Marie Kristine Pontoppidan
F:
15 apr. 1852
Ribe (Doms.)
D:
9 apr. 1904
Vordingborg
Niels Øllgaard Kampmann
1843-1914
Niels Øllgaard Kampmann
F:
8 aug. 1843
Hammel
G:
28 jun. 1872
Randers
D:
23 feb. 1914
Roskilde
Erik Pontoppidan
1894-
Erik Pontoppidan
F:
31 jan. 1894
København
Alice Jespersen
1906-
Alice Jespersen
F:
28 sep. 1906
København
Knud Børge Pontoppidan
1853-1916
Knud Børge Pontoppidan
F:
10 jul. 1853
Ribe (Doms.)
D:
21 okt. 1916
Hillerød
Johanne Elise Segelcke
1874-
Johanne Elise Segelcke
F:
4 apr. 1874
Hjørring
G:
18 apr. 1893
Hjørring
Marie Jespersen
1887-1955
Marie Jespersen
F:
29 jul. 1887
Magleby (Møn)
D:
9 nov. 1955
Odense
Hans Balthasar Lind Øllgaard
1888-1979
Hans Balthasar Lind Øllgaard
F:
26 jan. 1888
Borre (Møn)
G:
31 maj 1917
København
D:
19 feb. 1979
Odense
Margrethe Pontoppidan
1854-1919
Margrethe Pontoppidan
F:
13 dec. 1854
Ribe (Doms.)
D:
19 nov. 1919
København
Emil Jens Jesper Jespersen
1839-1901
Emil Jens Jesper Jespersen
F:
16 jul. 1839
Aarhus
G:
26 aug. 1879
Randers
D:
24 maj 1901
Bårse
Johanne Cecilie Pontoppidan
1856-1864
Johanne Cecilie Pontoppidan
F:
24 mar. 1856
Ribe (Doms.)
D:
5 dec. 1864
Randers
Karen Pontoppidan
1882-1885
Karen Pontoppidan
F:
6 okt. 1882
Jørlunde
D:
8 mar. 1885
Selsø s. (Østby)
Johanne Elisabeth Pontoppidan
1884-
Johanne Elisabeth Pontoppidan
F:
4 feb. 1884
Jørlunde
Wilhelm Pedersen Schrøder
1880-
Wilhelm Pedersen Schrøder
F:
22 feb. 1880
Ejby s. (Valore)
G:
4 jan. 1907
København
Ricard Krause
1878-
Ricard Krause
F:
28 sep. 1878
Frederiksberg
Hans Broby Pontoppidan
1886-1926
Hans Broby Pontoppidan
F:
28 okt. 1886
Havreholm
D:
14 apr. 1926
Atlantic City, USA
Henrik Pontoppidan
1857-1943
Henrik Pontoppidan
F:
24 jul. 1857
Fredericia (Trinitatis s.)
D:
21 aug. 1943
Mette Marie Hansen
1855-1939
Mette Marie Hansen
F:
17 nov. 1855
Selsø s. (Østby)
G:
2 dec. 1881
Selsø
D:
27 nov. 1939
Horsens
Else Catharina Pontoppidan
1894-
Else Catharina Pontoppidan
F:
7 jul. 1894
Frederiksberg
Einar Thomsen
1891-
Einar Thomsen
F:
30 aug. 1891
Frederiksberg
Steffen Broby Pontoppidan
1896-
Steffen Broby Pontoppidan
F:
14 mar. 1896
Frederiksberg
Mianne NN
1907-
Mianne NN
F:
26 jul. 1907
Brasilien
Antoinette Caroline Elise Kofoed
1862-1928
Antoinette Caroline Elise Kofoed
F:
25 jun. 1862
Frederiksberg
D:
6 feb. 1928
Svendborg
Mathilda Augusta Pontoppidan
1858-1912
Mathilda Augusta Pontoppidan
F:
25 dec. 1858
Fredericia (Trinitatis s.)
D:
22 okt. 1912
København
Hans Peter Pontoppidan
1860-1930
Hans Peter Pontoppidan
F:
23 sep. 1860
Fredericia (Trinitatis s.)
D:
1 maj 1930
Spjellerup
Dorothea Louise Schmidt
1861-
Dorothea Louise Schmidt
F:
25 dec. 1861
Viborg
Holger Pontoppidan
1862-1891
Holger Pontoppidan
F:
10 jun. 1862
Fredericia (Trinitatis s.)
D:
31 maj 1891
New York, USA
Waldemar Pontoppidan
1863-1866
Waldemar Pontoppidan
F:
14 aug. 1863
Randers
D:
15 apr. 1866
Randers
Svend Pontoppidan
1864-1866
Svend Pontoppidan
F:
24 jun. 1864
Randers
D:
15 apr. 1866
Randers
Ellen Elisabeth Pontoppidan
1865-1866
Ellen Elisabeth Pontoppidan
F:
31 dec. 1865
Randers
D:
29 jul. 1866
Randers
Johanne Elisabeth Pontoppidan
1868-
Johanne Elisabeth Pontoppidan
F:
15 jan. 1868
Randers
Birgitte Marie Christine Oxenbøll
1824-1888
Birgitte Marie Christine Oxenbøll
F:
30 dec. 1824
Randers (Skt. Morten)
D:
14 jan. 1888
Randers
Dines Pontoppidan
1814-1879
Dines Pontoppidan
F:
11 mar. 1814
Bogø
G:
16 maj 1844
Vordingborg
D:
31 maj 1879
Randers
Bergljot Lunde
1908-
Bergljot Lunde
F:
5 okt. 1908
Ferdinand Lunde
1910-
Ferdinand Lunde
F:
21 jul. 1910
Albert Ferdinand Bülow Lunde
1875-
Albert Ferdinand Bülow Lunde
F:
30 nov. 1875
Kristiania
Bergljot Olsen
1884-
Bergljot Olsen
F:
17 aug. 1884
Kristiania
G:
18 maj 1907
Berlin, Tyskland
Johanne Birgitte Mathilde Bülow
1851-
Johanne Birgitte Mathilde Bülow
F:
28 mar. 1851
København (Trinitatis s.)
Valdemar Constantin Lunde
1844-
Valdemar Constantin Lunde
F:
1844
Lillehammer, Norge
G:
22 okt. 1874
Frederiksberg
Augusta Frederikke Bülow
1853-
Augusta Frederikke Bülow
F:
3 jun. 1853
København
Axel Theodor Larsen
ca. 1848-
Axel Theodor Larsen
F:
ca. 1848
Jeanette Bülow
ca. 1854-
Jeanette Bülow
F:
ca. 1854
Michael Bülow
1856-1857
Michael Bülow
F:
8 feb. 1856
Skanderborg
D:
2 apr. 1857
Skanderborg
Mathilde Caroline Cathrine Bülow
1859-
Mathilde Caroline Cathrine Bülow
F:
22 jun. 1859
Skanderborg
Caroline Cathrine Mathilde Oxenbøll
1826-1908
Caroline Cathrine Mathilde Oxenbøll
F:
6 sep. 1826
Randers (Skt. Morten)
D:
13 feb. 1908
Frederiksberg
Albert Ferdinand Bülow
1819-1867
Albert Ferdinand Bülow
F:
3 jan. 1819
Ryslinge s. (Tøjstrup)
D:
17 dec. 1867
Skanderborg
Morten Oxenbøll Djørup
1856-
Morten Oxenbøll Djørup
F:
25 sep. 1856
København
Else Djørup
1888-1896
Else Djørup
F:
18 apr. 1888
København
D:
26 maj 1896
København
Harriet Djørup
1889-
Harriet Djørup
F:
15 nov. 1889
København
Johannes Djørup
1896-1991
Johannes Djørup
F:
4 apr. 1896
København
D:
1991
Marie Elisabeth Kragh
1902-1940
Marie Elisabeth Kragh
F:
6 jun. 1902
D:
1940
Laurids Christian Djørup
1857-1943
Laurids Christian Djørup
F:
24 dec. 1857
København
D:
31 jan. 1943
Sophie Charlotte Svendsen
1862-1914
Sophie Charlotte Svendsen
F:
13 maj 1862
København
D:
1914
Frans Djørup Jespersen
1898-1981
Frans Djørup Jespersen
F:
20 sep. 1898
D:
12 jul. 1981
Tove Elisabeth Bang
1901-
Tove Elisabeth Bang
F:
18 dec. 1901
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
16 jul. 1925
Tranekær
Anne Marie Djørup
1859-1937
Anne Marie Djørup
F:
8 aug. 1859
København (Garnisons s.)
D:
30 mar. 1937
Jens Otto Harry Jespersen
1860-1943
Jens Otto Harry Jespersen
F:
16 jul. 1860
Randers
G:
13 apr. 1897
Farum
D:
30 apr. 1943
Roskilde
Johannes Djørup
1861-1882
Johannes Djørup
F:
29 jan. 1861
København
D:
16 okt. 1882
Nina Henriette Fanny Mathilde Fleischer
1905-
Nina Henriette Fanny Mathilde Fleischer
F:
6 mar. 1905
Grete Johanne Anna Cathrine Fleischer
1906-
Grete Johanne Anna Cathrine Fleischer
F:
16 jun. 1906
Lisbet Fleischer
1934-
Lisbet Fleischer
F:
7 feb. 1934
Hans Aage Fleischer
1935-
Hans Aage Fleischer
F:
22 aug. 1935
Jørgen Fleischer
1938-
Jørgen Fleischer
F:
4 feb. 1938
Herman Reinholt Frederik Wibroe Fleischer
1907-
Herman Reinholt Frederik Wibroe Fleischer
F:
13 okt 1907
Inger Müller
1907-
Inger Müller
F:
26 dec. 1907
Roskilde (Doms.)
G:
28 apr. 1933
Maja Elisabeth Bodil Augusta Fleischer
Karen Elisabeth Balle
1884-
Karen Elisabeth Balle
F:
1 jun. 1884
Gudhjem
Carl Otto Fleischer
1871-
Carl Otto Fleischer
F:
9 apr. 1871
G:
12 okt. 1904
Skydebjerg
Nancy Johanne Balle
1885-
Nancy Johanne Balle
F:
17 sep. 1885
Gudhjem
Lauritz Christian Schelde
1878-
Lauritz Christian Schelde
F:
3 maj 1878
Kolding
Birgitte Augusta Balle
1888-1896
Birgitte Augusta Balle
F:
18 aug. 1888
Gudhjem
D:
8 okt. 1896
Skydebjerg s. (Årup)
Johannes Herluf Balle
1889-1912
Johannes Herluf Balle
F:
16 okt. 1889
Gudhjem
D:
1912
Stillehavet
Sophie Margrethe Balle
1891-
Sophie Margrethe Balle
F:
3 sep. 1891
Skydebjerg s. (Årup)
Holger Peter Brorson Lange
1891-
Holger Peter Brorson Lange
F:
8 sep. 1891
Odense
Ellen Djørup Balle
1893-
Ellen Djørup Balle
F:
23 jan. 1893
Skydebjerg s. (Årup)
Carl Gunnar Leser
1881-
Carl Gunnar Leser
F:
6 apr. 1881
København
Erik Djørup Balle
1894-1919
Erik Djørup Balle
F:
3 dec. 1894
Skydebjerg s. (Årup)
D:
15 dec. 1919
Skydebjerg s. (Årup)
Marie Henriette Balle
1896-
Marie Henriette Balle
F:
12 maj 1896
Skydebjerg s. (Årup)
Otto Svanholt
1893-
Otto Svanholt
F:
9 jan. 1893
Frans August Djørup Balle
1897-1913
Frans August Djørup Balle
F:
14 jul. 1897
Skydebjerg s. (Årup)
D:
20 sep. 1913
Veflinge s. (Skovmøllen)
Nicolai Edinger Djørup Balle
1901-
Nicolai Edinger Djørup Balle
F:
23 maj 1901
Skydebjerg s. (Årup)
Carl Gregers Djørup Balle
1903-
Carl Gregers Djørup Balle
F:
1 maj 1903
Skydebjerg s. (Årup)
Johanne Mathilde Djørup Balle
1904-
Johanne Mathilde Djørup Balle
F:
9 jun. 1904
Skydebjerg s. (Årup)
Mogens Ursin Djørup
1901-
Mogens Ursin Djørup
F:
23 nov. 1901
Odense (Skt. Knuds s.)
G:
4 juli 1927
Skydebjerg
Mathilde Djørup
1862-1906
Mathilde Djørup
F:
27 mar. 1862
København
D:
5 mar. 1906
Skydebjerg s. (Årup)
Johannes Peter Herluf Balle
1857-
Johannes Peter Herluf Balle
F:
4 jul. 1857
Aversi
Frans Djørup
1891-1982
Frans Djørup
F:
16 apr. 1891
Endelave
D:
17 mar. 1982
Else Dessau
1890-1978
Else Dessau
F:
14 dec. 1890
København
D:
12 sep. 1978
Johanne Elisabeth Djørup
1895-1990
Johanne Elisabeth Djørup
F:
21 jun. 1895
Herborg s. (Videbæk)
D:
1990
Christian Magdalus Jespersen
1885-1940
Christian Magdalus Jespersen
F:
18 maj 1885
Hjørring
D:
6 jun. 1940
Gentofte s. (Ordrup)
Vilhelm Djørup
1863-1928
Vilhelm Djørup
F:
23 sep. 1863
København
D:
10 apr. 1928
Ingeborg Christensen
1868-1955
Ingeborg Christensen
F:
18 jun. 1868
Frederikshøj
D:
1955
Annie Augusta Djørup
1892-
Annie Augusta Djørup
F:
18 okt. 1892
Edwin Moore
Frans (Francis) Martin Djørup
Anne Baldwin
Harald Stockfleth Djørup
1865-
Harald Stockfleth Djørup
F:
24 maj 1865
København
Ingeborg Amalie Thuv
1865-
Ingeborg Amalie Thuv
F:
14 apr. 1865
Mikala Djørup
1866-
Mikala Djørup
F:
17 okt. 1866
København
Lauritz Fasting Nannestad
1864-1937
Lauritz Fasting Nannestad
F:
25 jul. 1864
Ålum s. (Fussingø)
G:
18 apr. 1894
København (Vartov)
D:
29 jul. 1937
Silkeborg
Kirsten Djørup
1899-
Kirsten Djørup
F:
4 okt. 1899
Odense
Mogens Ursin Djørup
1901-
Mogens Ursin Djørup
F:
23 nov. 1901
Odense (Skt. Knuds s.)
Johanne Mathilde Djørup Balle
1904-
Johanne Mathilde Djørup Balle
F:
9 jun. 1904
Skydebjerg s. (Årup)
G:
4 juli 1927
Skydebjerg
Georg August Ursin Djørup
1909-1999
Georg August Ursin Djørup
F:
20 aug. 1909
Odense (Skt. Knuds s.)
D:
28 nov. 1999
Grethe Stamm Nielsen
1915-
Grethe Stamm Nielsen
F:
11 nov. 1915
København (Helligånds s.)
Frans August Djørup
1869-1952
Frans August Djørup
F:
30 jan. 1869
København (Garnisons s.)
D:
6 sep. 1952
København (Rosenvænget)
Anna Elisabeth Ursin
1862-1935
Anna Elisabeth Ursin
F:
20 apr. 1862
København (Holmens s.)
G:
20 dec. 1898
Odense (valgmenighed)
D:
18 feb. 1935
Mikael Aage Djørup
1871-
Mikael Aage Djørup
F:
2 feb. 1871
København
Augusta Adolphine Djørup
1872-
Augusta Adolphine Djørup
F:
30 maj 1872
København
Ingeborg Djørup
1874-1874
Ingeborg Djørup
F:
6 mar. 1874
København
D:
11 nov. 1874
København
Augusta Adolphine Oxenbøll
1833-1913
Augusta Adolphine Oxenbøll
F:
7 feb. 1833
Kolding
D:
1913
Frans Casper Djørup
1813-1908
Frans Casper Djørup
F:
20 sep. 1813
D:
27 mar. 1908
Morten Oxenbøll
1796-1868
Morten Oxenbøll
F:
3 apr. 1796
Nyborg
D:
20 okt. 1868
København (Frue s.)
Johanne Cecilie Stilling
1802-1862
Johanne Cecilie Stilling
F:
25 jan. 1802
København (Frue s.)
G:
7 apr. 1822
København (Vartov)
D:
7 feb. 1862
Vordingborg
Kirsten Oxenbøll
1798-1849
Kirsten Oxenbøll
F:
5 jan. 1798
Nyborg
D:
12 mar. 1849
Sophienberg?
Jens Christian Oxenbøll
1800-1802
Jens Christian Oxenbøll
F:
29 jan. 1800
Nyborg
D:
25 okt. 1802
Nyborg
Marie Helene Oxenbøll
1801-
Marie Helene Oxenbøll
F:
5 mar. 1801
Nyborg
Peter Oxenbøll
1803-1803
Peter Oxenbøll
F:
24 maj 1803
Nyborg
D:
7 dec. 1803
Nyborg
Christine Hylleborg Marie Jensine Oxenbøll
1805-
Christine Hylleborg Marie Jensine Oxenbøll
F:
2 sep. 1805
Nyborg
Christian Ditlev Oxenbøll
ca. 1767-1830
Christian Ditlev Oxenbøll
F:
ca. 1767
Brahetrolleborg s. (Hågerup)
D:
27 feb. 1830
Nyborg
Maren From
1763-1814
Maren From
F:
1763
Nyborg
G:
2 feb. 1796
Nyborg
D:
3 jul. 1814
Nyborg
Dødfødt datter
1800-1800
Dødfødt datter
F:
1800
Munke Bjergby s. (Døjringe)
D:
1800
Munke Bjergby s. (Døjringe)
Olaus Frederik Vilhelm Jens Oxenbøll
1870-
Olaus Frederik Vilhelm Jens Oxenbøll
F:
3 sep. 1870
København (Frelser s.)
Anna Hansine Marie Hansen
1878-
Anna Hansine Marie Hansen
F:
8 mar. 1878
Herlufmagle s. (Gelsted)
G:
1901
Carla Emilie Taube
1885-
Carla Emilie Taube
F:
21 feb. 1885
Tyskland
G:
1 nov. 1908
Viggo Frederik Vilhelm Oxenbøll
1865-
Viggo Frederik Vilhelm Oxenbøll
F:
18 mar. 1865
Frederiksberg
Holger Hans Oxenbøll
ca. 1866-
Holger Hans Oxenbøll
F:
ca. 1866
Herta Augusta Oxenbøll
ca. 1868-
Herta Augusta Oxenbøll
F:
ca. 1868
Fernande Laura Oxenbøll
1883-
Fernande Laura Oxenbøll
F:
3 sep. 1883
København
Frederik Rosenkrands Oxenbøll
1828-1892
Frederik Rosenkrands Oxenbøll
F:
4 dec. 1828
V. Broby s. (Løvehavehuset)
D:
senest 1892
Marie Vilhelmine Knarr
1842-
Marie Vilhelmine Knarr
F:
20 jan. 1842
Flensborg
Wilhelmine Oxenbøll
1831-1832
Wilhelmine Oxenbøll
F:
14 jun. 1831
V. Broby s. (Løvehavehuset)
D:
30 apr. 1832
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Christian Oxenbøll
1833-
Christian Oxenbøll
F:
18 mar. 1833
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Wilhelm Oxenbøll
1834-
Wilhelm Oxenbøll
F:
20 mar. 1834
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Johan Rudolph Oxenbøll
1837-1839
Johan Rudolph Oxenbøll
F:
27 jan. 1837
V. Broby s. (Løvehavehuset)
D:
2 mar. 1839
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Karoline Cathrine Oxenbøll
1839-
Karoline Cathrine Oxenbøll
F:
4 feb. 1839
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Anna Sophie Vilhelmine Oxenbøll
1882-
Anna Sophie Vilhelmine Oxenbøll
F:
17 maj 1882
København
Jens Peter Oxenbøll
1883-
Jens Peter Oxenbøll
F:
10 sep. 1883
København
Marie Louise Mathilde Oxenbøll
1886-
Marie Louise Mathilde Oxenbøll
F:
24 feb. 1886
København
Sophie Amalie Oxenbøll
1887-1888
Sophie Amalie Oxenbøll
F:
7 aug. 1887
København
D:
15 maj 1888
København
Ludvig Vilhelm Oxenbøll
1888-
Ludvig Vilhelm Oxenbøll
F:
16 aug. 1888
København
Peter Christian Ludvig Oxenbøll
1893-
Peter Christian Ludvig Oxenbøll
F:
25 sep. 1893
København
Hans Peter Oxenbøll
1843-1908?
Hans Peter Oxenbøll
F:
18 aug. 1843
V. Broby s. (Løvehavehuset)
D:
1908?
Cape Town, Sydafrika?
Marie Vilhelmine Lykkegaard
1854-
Marie Vilhelmine Lykkegaard
F:
27 maj 1854
Bjergby
Ludvig Oxenbøll
1845-
Ludvig Oxenbøll
F:
27 jun. 1845
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Laurine Sophie Oxenbøll
1847-
Laurine Sophie Oxenbøll
F:
2 jul. 1847
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Jens Oxenbøll
1801-1882
Jens Oxenbøll
F:
24 jul. 1801
Munke Bjergby s. (Døjringe)
D:
10 nov. 1882
Lynge s. (Topshøj)
Sophie Frederikke Augusta Kyhl
1805-
Sophie Frederikke Augusta Kyhl
F:
23 maj 1805
Sorø
Dorthea Ludvigsen Oxenbøll
1858-
Dorthea Ludvigsen Oxenbøll
F:
31 jul. 1858
Ørslev
Jens Kristian Sørensen
1892-
Jens Kristian Sørensen
F:
8 mar. 1892
Boeslunde s. (Gryderup)
Peder Ludvig Oxenbøll Sørensen
1893-1894
Peder Ludvig Oxenbøll Sørensen
F:
26 sep. 1893
Boeslunde s. (Gryderup)
D:
17 nov. 1894
Boeslunde s. (Gryderup)
Anna Margrethe Lovise Sørensen
1894-
Anna Margrethe Lovise Sørensen
F:
20 okt. 1894
Boeslunde s. (Gryderup)
Peter Ludvig Oxenbøll Sørensen, senere Oxenbøl-Sørensen
1895-
Peter Ludvig Oxenbøll Sørensen, senere Oxenbøl-Sørensen
F:
14 sep. 1895
Boeslunde s. (Gryderup)
Kristine Oline Petrea Hansen
1898-
Kristine Oline Petrea Hansen
F:
17 feb. 1898
Gerlev s. (Gerlev Mark)
Ludvig Frederik Sørensen
1900-1900
Ludvig Frederik Sørensen
F:
26 maj 1900
Boeslunde s. (Gryderup)
D:
12 jun. 1900
Boeslunde s. (Gryderup)
Marie Frederikke Ludvigsen Oxenbøll
1862-
Marie Frederikke Ludvigsen Oxenbøll
F:
26 jan. 1862
Ørslev
Søren Rasmussen Sørensen
ca. 1865-
Søren Rasmussen Sørensen
F:
ca. 1865
G:
8 maj 1891
Ørslev
Christian Ludvigsen Oxenbøll
1830-1902
Christian Ludvigsen Oxenbøll
F:
14 jun. 1830
Havrebjerg
D:
11 jan. 1902
Skelskør
Margrethe Christensdatter
ca. 1819-1901
Margrethe Christensdatter
F:
ca. 1819
Ørslev s. (Bøgelunde)
G:
19 dec. 1856
Ørslev
D:
12 okt. 1901
Skelskør
Trine Ludvigsen Oxenbøll
1833-
Trine Ludvigsen Oxenbøll
F:
28 sep. 1833
Havrebjerg
Hansine Dorthea Oxenbøll
1869-
Hansine Dorthea Oxenbøll
F:
4 dec. 1869
Skelskør
Frederikke Oline Hansine Oxenbøll
1896-
Frederikke Oline Hansine Oxenbøll
F:
22 maj 1896
Boeslunde s. (Gryderup Mark)
Karl Ole Oxenbøll
1900-
Karl Ole Oxenbøll
F:
6 aug. 1900
Boeslunde s. (Gryderup Mark)
Poul Ludvig Oxenbøll
1904-
Poul Ludvig Oxenbøll
F:
10 maj 1904
Boeslunde s. (Gryderup Mark)
Ludvig Frederik Oxenbøll
1871-
Ludvig Frederik Oxenbøll
F:
23 apr. 1871
Skelskør
Anna Marie Christensen
1868-
Anna Marie Christensen
F:
9 apr. 1868
Holsteinborg s. (Olstrup)
G:
30 jul. 1895
Holsteinborg
Marie Christine Oxenbøll
1873-1901
Marie Christine Oxenbøll
F:
21 jul. 1873
Skelskør
D:
14 feb. 1901
Skelskør
Marie Oline Oxenbøll
1876-
Marie Oline Oxenbøll
F:
19 maj 1876
Skelskør
Knudine Frederikke Oxenbøll
1880-
Knudine Frederikke Oxenbøll
F:
7 jan. 1880
Skelskør
Johan August Thomsen Juel Falck
1876-
Johan August Thomsen Juel Falck
F:
5 mar. 1876
Skelskør
G:
9 nov. 1902
Skelskør
Ole Ludvigsen Oxenbøll
1835-1919
Ole Ludvigsen Oxenbøll
F:
9 mar. 1835
Havrebjerg
D:
25 apr. 1919
Skelskør
Ane Marie Hansen
1841-1933
Ane Marie Hansen
F:
19 maj 1841
Slots Bjergby
G:
19 sep. 1868
Skelskør
D:
10 mar. 1933
Gentofte
Frederik Ludvigsen Oxenbøll
1838-
Frederik Ludvigsen Oxenbøll
F:
23 sep. 1838
Havrebjerg
Ludvig Oxenbøll
1805-
Ludvig Oxenbøll
F:
1805
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Dorthe Olesdatter
ca. 1798-
Dorthe Olesdatter
F:
ca. 1798
Kirstine Oxenbøll
1809-1809
Kirstine Oxenbøll
F:
1809
V. Broby s. (Løvehavehuset)
D:
1809
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Mine Oxenbøll
1810-
Mine Oxenbøll
F:
1810
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Johan Kragh
ca. 1807-
Johan Kragh
F:
ca. 1807
Frederik Oxenbøll
ca. 1770-1832
Frederik Oxenbøll
F:
ca. 1770
Brahetrolleborg s. (Hågerup)
D:
11 aug. 1832
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Ane Cathrine de Place
ca. 1772-1828
Ane Cathrine de Place
F:
ca. 1772
D:
7 aug. 1828
V. Broby s. (Løvehavehuset)
Kirstine Jensdatter Aaboe
ca. 1737-1811
Kirstine Jensdatter Aaboe
F:
ca. 1736/37
Granslev s. (Bidstrup)
D:
22 jun. 1811
V. Åby s. (Ditlevslyst)
Jens Olsen Oxenbøll
1717-1775
Jens Olsen Oxenbøll
F:
1717
Vestervig s. (Oksenbøl)
D:
2 okt. 1775
Brahetrolleborg s. (Hågerup)
Anders Jensen
1739-1739
Anders Jensen
F:
1739
Vellev s. (Østergård)
D:
1739
Vellev s. (Østergård)
Rasmus Jensen
1740-1740
Rasmus Jensen
F:
1740
Vellev s. (Østergård)
D:
1740
Vellev s. (Østergård)
Ingeborg Andersdatter
1702-1787
Ingeborg Andersdatter
F:
1702
Østergård
D:
tidligst 1787
Jens Andersen
-1787
Jens Andersen
G:
9 maj 1730
Ormslev
D:
1779/87
Christen Andersen Høyer
1704-1705
Christen Andersen Høyer
F:
1704
Østergård
D:
1705
Østergård
Anna Lisbeth Andersdatter
1705-1787
Anna Lisbeth Andersdatter
F:
1705
Østergård
D:
tidligst 1787
Carsten Henriksen Lensch
ca. 1707-1758
Carsten Henriksen Lensch
F:
ca. 1707
G:
28 okt. 1738
D:
1758
Christian Nicolai Andersen Høyer
1707-1743
Christian Nicolai Andersen Høyer
F:
10 maj 1707
Østergård
D:
1743
Tisted
Malene Christine Bræum
-1743
Malene Christine Bræum
G:
14 aug. 1739
D:
27 mar. 1743
Anna Friis Andersdatter
1708-1743
Anna Friis Andersdatter
F:
23 dec. 1708
Østergård
D:
senest 1743
Jens Andersen Høyer
1710-1714
Jens Andersen Høyer
F:
1710
Østergård
D:
25 jul. 1714
Østergård
Elsebeth Andersdatter
1711-1712
Elsebeth Andersdatter
F:
1711
Østergård
D:
1712
Østergård
Elsebeth Andersdatter
1712-1764
Elsebeth Andersdatter
F:
20 nov. 1712
Østergård
D:
1764
Voer
Niels Søndergaard
Jens Andersen Høyer
1716-1743
Jens Andersen Høyer
F:
12 maj 1716
Østergård
D:
tidligst 1743
Forældre
Niels Christensen Friis
1637-
Ingeborg Nielsdatter Ferslev
Apollone Friis
1678-1727
Apollone Friis
F:
1678
D:
1727
Østergård
Anders (Andreas) Hansen Høyer
1655-1727
Anders (Andreas) Hansen Høyer
F:
1655
Tønder
G:
15 jan. 1699
D:
1727
Østergård