Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
14 generationer med rod i marsken
Herredsfoged Troels Winther og hans efterslægt
- og andre sønderjyske slægter
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
English
Gøddert Hansen
ca. 1651 - 1739 (88 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Peter Lausten Beyer
1760-1829
Peter Lausten Beyer
F:
1760
Brede s. (Harris)
D:
29 sep. 1829
Brede s. (Harris)
Hans Beyer Nielsen
1854-
Hans Beyer Nielsen
F:
13 apr. 1854
Thomas Nielsen
1857-1888
Thomas Nielsen
F:
19 aug. 1857
D:
28 aug. 1888
Jacobine Marie Brodersen
1894-
Jacobine Marie Brodersen
F:
23 okt. 1894
Brede s. (Bredebro)
Anna Kjestine Brodersen
1896-
Anna Kjestine Brodersen
F:
28 mar. 1896
Brede s. (Bredebro)
Jørgen Sønnich Brodersen
1897-
Jørgen Sønnich Brodersen
F:
2 jun. 1897
Brede s. (Bredebro)
Dorthea Kirstine Møller
1899-
Dorthea Kirstine Møller
F:
19 apr. 1899
Jens Nielsen Brodersen
1899-
Jens Nielsen Brodersen
F:
8 apr. 1899
Brede s. (Bredebro)
Mette Marie Nielsen
1864-
Mette Marie Nielsen
F:
30 maj 1864
Brede s. (Trelborg)
Laurids Sønniksen Brodersen
1864-
Laurids Sønniksen Brodersen
F:
11 jan. 1864
Brede s. (Bredebro)
G:
28 dec. 1893
Brede
Maren Nielsen
1867-1877
Maren Nielsen
F:
30 aug. 1867
D:
1 jun. 1877
Anna Kiestine Beyer
1829-1914
Anna Kiestine Beyer
F:
10 aug. 1829
Brede s. (Trelborg)
D:
30 jan. 1914
Brede s. (Borrig)
Jens Nielsen
1822-1905
Jens Nielsen
F:
11 nov. 1822
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
2 jun. 1853
Brede
D:
17 aug. 1905
Brede s. (Trelborg)
Jacob Thomsen Beyer
1832-1833
Jacob Thomsen Beyer
F:
21 apr. 1832
D:
17 mar. 1833
Jens Nielsen Sørup
1861-1869
Jens Nielsen Sørup
F:
4 aug. 1861
Branderup s. (Rurup)
D:
24 jan. 1869
Branderup s. (Rurup)
Mette Marie Sørup
1895-
Mette Marie Sørup
F:
31 aug. 1895
Branderup s. (Rurup)
Peder Terkelsen Sørup
1899-1939
Peder Terkelsen Sørup
F:
21 apr. 1899
Branderup s. (Rurup)
D:
19 nov. 1939
Branderup s. (Rurup)
Bothilde M. Gaarde
1903-1977
Bothilde M. Gaarde
F:
23 aug. 1903
D:
22 nov. 1977
Hans Tøge Sørup
Asta Hansen
Jens Sørup
-1989
Jens Sørup
F:
Branderup s. (Rurup)
D:
1989
Dagmar Tychsen
Hans Beier Sørup
1863-
Hans Beier Sørup
F:
11 okt. 1863
Branderup s. (Rurup)
Ellen Gaarde
1871-
Ellen Gaarde
F:
28 okt. 1871
G:
5 apr. 1894
Branderup
Anne Marie Sørup
1866-1869
Anne Marie Sørup
F:
14 jul. 1866
Branderup s. (Rurup)
D:
9 feb. 1869
Branderup s. (Rurup)
Jens Nielsen Sørup
1869-1938
Jens Nielsen Sørup
F:
29 aug. 1869
Branderup s. (Rurup)
D:
18 aug. 1938
Nissine Hørlück
1875-1918
Nissine Hørlück
F:
21 maj 1875
Branderup s. (Rurup)
D:
29 apr. 1918
Gram
Hanne Bennetzen
Jacob Andersen Sørup
1869-1899
Jacob Andersen Sørup
F:
29 aug. 1869
Branderup s. (Rurup)
D:
30 jun. 1899
Dødfødt søn
1874-1874
Dødfødt søn
F:
25 jul. 1874
Branderup s. (Rurup)
D:
25 jul. 1874
Branderup s. (Rurup)
Mette Marie Beyer
1834-1909
Mette Marie Beyer
F:
27 jan. 1834
Brede
D:
22 okt. 1909
Peter Terkildsen Sørup
1825-1894
Peter Terkildsen Sørup
F:
9 aug. 1825
Branderup s. (Rurup)
G:
20 okt. 1860
Branderup
D:
7 sep. 1894
Branderup s. (Rurup)
Jacob Thomsen Beyer
1836-1838
Jacob Thomsen Beyer
F:
10 sep. 1836
D:
15 maj 1838
Mette Marie Madsen
1870-
Mette Marie Madsen
F:
24 apr. 1870
Marie Margrethe Beyer
1839-
Marie Margrethe Beyer
F:
4 jun. 1839
Christen Madsen
ca. 1849-
Christen Madsen
F:
ca. 1849
G:
16 mar. 1870
Brede
Dødfødt søn
1846-1846
Dødfødt søn
F:
9 feb. 1846
D:
9 feb. 1846
Hans Beyer
1803-1866
Hans Beyer
F:
9 apr. 1803
Brede s. (Trelborg)
D:
4 dec. 1866
Brede s. (Trelborg)
Mette Marie Jacobsen
1809-1846
Mette Marie Jacobsen
F:
6 apr. 1809
Bedsted s. (Ø. Terp)
G:
18 jun. 1828
Brede
D:
9 feb. 1846
Brede s. (Trelborg)
Anders Beyer
1762-1828
Anders Beyer
F:
28 dec. 1762
Brede s. (Harris)
D:
7 feb. 1828
Brede s. (Trelborg)
Anna Hansdatter
ca. 1781-1818
Anna Hansdatter
F:
ca. 1781
Brede s. (Trelborg)
G:
22 maj 1802
Brede
D:
18 aug. 1818
Brede s. (Trelborg)
Johanne Marie Jepsdatter
1771-1829
Johanne Marie Jepsdatter
F:
6 feb. 1771
Nr. Løgum s. (Tornskov)
G:
30 okt. 1823
Brede
D:
20 aug. 1829
Brede s. (Kummerlev)
Hans Heinrich Beyer
1834-1839
Hans Heinrich Beyer
F:
7 aug. 1834
D:
17 jun. 1839
Pedro Ernst Johann Schmiegelow
1863-1943
Pedro Ernst Johann Schmiegelow
F:
1863
Hamborg
D:
1943
Hamborg
Louise Marie Hermine Schmiegelow
Anna Louise Beyer
1836-1871
Anna Louise Beyer
F:
1 jul. 1836
D:
25 maj 1871
Clairent Wilhelm Martin Christian Schmiegelow
ca. 1827-
Clairent Wilhelm Martin Christian Schmiegelow
F:
ca. 1827
G:
23 apr. 1862
Tinglev
Andreas Beyer
1838-ca. 1856
Andreas Beyer
F:
30 okt. 1838
D:
ca. 1856
Peter Andresen Beyer
1802-1876
Peter Andresen Beyer
F:
5 mar. 1802
Brede s. (Harris)
D:
4 jul. 1876
Anna Margrethe Dithmer
-1839
Anna Margrethe Dithmer
G:
1833
D:
2 jun. 1839
Anna Christine Dithmer
ca. 1816-1870
Anna Christine Dithmer
F:
ca. 1816
D:
30 jul. 1870
Helmuth Freundlich
Sine Marie Clausen Beyer
1892-
Sine Marie Clausen Beyer
F:
25 feb. 1892
Esbjerg
NN Freundlich
Andreas Beyer
1893-
Andreas Beyer
F:
5 aug. 1893
Esbjerg
Jens Anthoni Beyer
1861-ca. 1930
Jens Anthoni Beyer
F:
19 jan. 1861
D:
ca. 1930
Betty Marie Petersen
1861-
Betty Marie Petersen
F:
21 jan. 1861
Bjolderup s.
G:
4 okt. 1890
Ribe (Skt. Katharinæ)
Sine Marie Beyer
1891-1971
Sine Marie Beyer
F:
2 mar. 1891
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
23 jul. 1971
Brede s. (Bredebro)
Anna Margrethe Beyer
1893-1894
Anna Margrethe Beyer
F:
27 feb. 1893
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
30 jun. 1894
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Inger Kathrine Beyer
Eigil Vellerup Hansen
Mogens Grønbech Beyer
Kirsten Kvorning
Karen Grønbech Beyer
Jacob M. Jepsen
Dødfødt søn
1928-1928
Dødfødt søn
F:
22 mar. 1928
D:
22 mar. 1928
Bertha Grønbæk Beyer
Thorkild Grønbech Beyer
Birthe Ryttergaard Jensen
Bende Bennedsen Beyer
1896-1960
Bende Bennedsen Beyer
F:
13 aug. 1896
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
3 jan. 1960
Bodil Vichtoria Grønbech
1897-
Bodil Vichtoria Grønbech
F:
22 maj 1897
G:
16 jul. 1921
Anne Kirstine Kræmer
Viggo Søren Skougaard Holm
Anna Kræmer
Harald Johannes Nielsen
Jens Michael Kræmer
Anna Marie Petersen
Henning Laurits Kræmer
Karen Magdalene Sørensen
Anna Beyer
1899-
Anna Beyer
F:
18 jan. 1899
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Peder Pedersen Kræmer
1881-1956
Peder Pedersen Kræmer
F:
18 jul. 1881
G:
20 sep. 1918
D:
30 dec. 1956
Andreas Beyer
1900-1901
Andreas Beyer
F:
10 sep. 1900
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
26 jan. 1901
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Bothilde Beyer
1902-
Bothilde Beyer
F:
15 jul. 1902
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Mikkel Clausen Beyer
1862-1939
Mikkel Clausen Beyer
F:
12 apr. 1862
D:
22 jan. 1939
Anna Marie Bennedsen
1868-1934
Anna Marie Bennedsen
F:
12 feb. 1868
Brede s. (Harris)
G:
11 jun. 1889
Brede
D:
2 mar. 1934
Andreas Nielsen Beyer
1864-1867
Andreas Nielsen Beyer
F:
7 jul. 1864
D:
23 mar. 1867
Anne Beyer
1866-1866
Anne Beyer
F:
13 jan. 1866
D:
21 jan. 1866
Erna Beyer
NN Makot
Anders Nielsen Beyer
1867-
Anders Nielsen Beyer
F:
12 feb. 1867
NN
Anne Beyer
1868-1908
Anne Beyer
F:
21 okt. 1868
D:
26 sep. 1908
Tønder
Andreas Beyer
1834-1920
Andreas Beyer
F:
1 aug. 1834
D:
28 dec. 1920
Sine Marie Clausen
1837-1911
Sine Marie Clausen
F:
3 jun. 1837
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
4 okt. 1860
Emmerlev
D:
7 jan. 1911
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anna Botilla Beyer
1835-1837
Anna Botilla Beyer
F:
23 okt. 1835
D:
15 mar. 1837
Anna Botilla Beyer
1838-1839
Anna Botilla Beyer
F:
12 jul. 1838
D:
9 jun. 1839
Sine Marie Beyer
1891-1971
Sine Marie Beyer
F:
2 mar. 1891
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
23 jul. 1971
Brede s. (Bredebro)
Anna Margrethe Beyer
1893-1894
Anna Margrethe Beyer
F:
27 feb. 1893
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
30 jun. 1894
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Inger Kathrine Beyer
Eigil Vellerup Hansen
Mogens Grønbech Beyer
Kirsten Kvorning
Karen Grønbech Beyer
Jacob M. Jepsen
Dødfødt søn
1928-1928
Dødfødt søn
F:
22 mar. 1928
D:
22 mar. 1928
Bertha Grønbæk Beyer
Thorkild Grønbech Beyer
Birthe Ryttergaard Jensen
Bende Bennedsen Beyer
1896-1960
Bende Bennedsen Beyer
F:
13 aug. 1896
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
3 jan. 1960
Bodil Vichtoria Grønbech
1897-
Bodil Vichtoria Grønbech
F:
22 maj 1897
G:
16 jul. 1921
Anne Kirstine Kræmer
Viggo Søren Skougaard Holm
Anna Kræmer
Harald Johannes Nielsen
Jens Michael Kræmer
Anna Marie Petersen
Henning Laurits Kræmer
Karen Magdalene Sørensen
Anna Beyer
1899-
Anna Beyer
F:
18 jan. 1899
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Peder Pedersen Kræmer
1881-1956
Peder Pedersen Kræmer
F:
18 jul. 1881
G:
20 sep. 1918
D:
30 dec. 1956
Andreas Beyer
1900-1901
Andreas Beyer
F:
10 sep. 1900
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
26 jan. 1901
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Bothilde Beyer
1902-
Bothilde Beyer
F:
15 jul. 1902
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Anna Marie Bennedsen
1868-1934
Anna Marie Bennedsen
F:
12 feb. 1868
Brede s. (Harris)
D:
2 mar. 1934
Mikkel Clausen Beyer
1862-1939
Mikkel Clausen Beyer
F:
12 apr. 1862
G:
11 jun. 1889
Brede
D:
22 jan. 1939
Bende Beck
-1906
Bende Beck
D:
30 mar. 1906
Dødfødt søn
1907-1907
Dødfødt søn
F:
19 nov. 1907
D:
19 nov. 1907
Marie Kjestine Bennedsen
1870-
Marie Kjestine Bennedsen
F:
4 feb. 1870
Brede s. (Harris)
Peter Beck
1864-
Peter Beck
F:
27 aug. 1864
Døstrup s. (Drengsted)
G:
20 aug. 1898
Brede
Ellen Marie Bennedsen
1872-
Ellen Marie Bennedsen
F:
20 feb. 1872
Anne Margrethe Clausen
1901-
Anne Margrethe Clausen
F:
27 jul. 1901
Niels Alfred Jensen
1884-
Niels Alfred Jensen
F:
14 mar. 1884
G:
9 mar. 1934
Herle Kjestine Clausen
1905-
Herle Kjestine Clausen
F:
19 apr. 1905
Nicoline Jensine Bennedsen
1874-1956
Nicoline Jensine Bennedsen
F:
18 feb. 1874
Brede s. (Harris)
D:
14 apr. 1956
Henrik Sønniksen Clausen
1875-1954
Henrik Sønniksen Clausen
F:
9 dec. 1875
G:
19 okt. 1900
Brede
D:
25 mar. 1954
Cicilie Andersen
1905-
Cicilie Andersen
F:
27 aug. 1905
Brede s. (Harris)
Hans Uglvig Madsen
1903-
Hans Uglvig Madsen
F:
1 feb. 1903
G:
5 maj 1928
Brede
Anne Margrethe Andersen
Benedikte Andersen
Bothilde Andersen
Niels Dyhre Nielsen
Ragnhild Andersen
1950-
Ragnhild Andersen
F:
1950
Vodder s. (Birkelev Nørremark)
Svend Erik Autzen
1951-
Svend Erik Autzen
F:
1951
Skærbæk s. (Ullerup)
G:
1974
Skærbæk
Astrid Christine Andersen
1917-1999
Astrid Christine Andersen
F:
24 jun. 1917
Brede s. (Harris)
D:
31 maj 1999
Tønder (sygehuset)
Hans Lorenzen Andersen
1915-2002
Hans Lorenzen Andersen
F:
2 sep. 1915
Hostrup
G:
13 sep. 1938
Brede
D:
9 apr. 2002
Tønder (sygehuset)
Hanne Nissine Bennedsen
1876-
Hanne Nissine Bennedsen
F:
2 mar. 1876
Christen Andersen
1874-
Christen Andersen
F:
14 jul. 1874
G:
14 okt. 1904
Brede
Nis Peter Bennedsen
Ingrid
Klara Bennedsen
Laurids
Anneline Bennedsen
Anders
Ebbe Bennedsen
Rita
Svend Aage Bennedsen
Iracema
Tove Bennedsen
John
Gunnar Bennedsen
Elin
Bende Nissen Bennedsen
1912-2002
Bende Nissen Bennedsen
F:
5 jul. 1912
Brede s. (Harres)
D:
12 jul. 2002
Bredebro
Anne Kathrine Thøgersen
Anders Thomsen Bennedsen
1913-
Anders Thomsen Bennedsen
F:
14 okt. 1913
Brede s. (Harris)
Marie Jensine Friis
1909-
Marie Jensine Friis
F:
16 maj 1909
Abild s. (Sølsted)
G:
23 apr. 1937
Abild
Jens Beyer Bennedsen
1913-
Jens Beyer Bennedsen
F:
14 okt. 1913
Brede s. (Harris)
Ejnar Bennedsen
1915-
Ejnar Bennedsen
F:
16 jul. 1915
Brede s. (Harris)
Cecilie Bennedsen
1917-
Cecilie Bennedsen
F:
23 maj 1917
Brede s. (Harris)
Anne Margrethe Bennedsen
1919-
Anne Margrethe Bennedsen
F:
17 maj 1919
Brede s. (Harris)
Christine Bothilde Bennedsen
1920-
Christine Bothilde Bennedsen
F:
2 dec. 1920
Brede s. (Harris)
Nis Bennedsen
1878-
Nis Bennedsen
F:
21 apr. 1878
Brede s. (Harris)
Adeline Andersen
1885-
Adeline Andersen
F:
16 jun. 1885
Brede s. (Harris)
G:
20 sep. 1911
Brede
Jens Beyer Bennedsen
1878-1888
Jens Beyer Bennedsen
F:
21 apr. 1878
D:
22 dec. 1888
Botilde Bennedsen
1880-1888
Botilde Bennedsen
F:
29 nov. 1880
D:
10 okt. 1888
Anna Margrethe Beyer
1841-1920
Anna Margrethe Beyer
F:
2 dec. 1841
D:
1 feb. 1920
Bende Nissen Bennedsen
1830-1908
Bende Nissen Bennedsen
F:
7 nov. 1830
Brede s. (Harris)
G:
23 okt. 1866
Brede
D:
6 mar. 1908
Brede
Peter Beyer
1843-1917
Peter Beyer
F:
21 apr. 1843
Brede s. (Harris)
D:
23 feb. 1917
Brede s. (Harris)
Bothilde Iversen
1845-1920
Bothilde Iversen
F:
26 jan. 1845
Visbjerg
G:
21 okt. 1879
Brede
D:
27 jan. 1920
Botilde Beyer
1844-1877
Botilde Beyer
F:
8 dec. 1844
Brede s. (Harris)
D:
2 jan. 1877
Tinglev
Peter Møller Johannsen
1846-
Peter Møller Johannsen
F:
3 sep. 1846
Abild s. (Vennemose)
G:
14 nov. 1876
Tinglev
Maria Beyer
1846-1847
Maria Beyer
F:
28 jul. 1846
D:
24 maj 1847
Jens Beyer
1804-1854
Jens Beyer
F:
30 jun. 1804
Brede s. (Harris)
D:
9 jan. 1854
Brede s. (Harris)
Anna Petersdatter
1807-1865
Anna Petersdatter
F:
1807
G:
25 okt. 1833
Brede
D:
11 okt. 1865
Martin Beyer
1807-1839
Martin Beyer
F:
3 sep. 1807
Brede s. (Harris)
D:
17 okt. 1839
Brede s. (Harris)
Hans Beyer
1811-1904
Hans Beyer
F:
25 apr. 1811
Brede s. (Harris)
D:
31 maj 1904
Brede s. (Harris)
Andreas Beyer
1766-1831
Andreas Beyer
F:
1 apr. 1766
Brede s. (Harris)
D:
25 apr. 1831
Brede s. (Harris)
Anna Jensdatter
Anna Jensdatter
G:
16 maj 1801
Brede
Peder Andersen Beyer
1729-1796
Peder Andersen Beyer
F:
23 jul. 1729
fmtl. Brede s. (Harris)
D:
1 okt. 1796
Brede s. (Harris)
Margrethe Andersdatter
ca. 1719-1803
Margrethe Andersdatter
F:
ca. 1719
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
2 sep. 1758
Brede
D:
23 sep. 1803
Brede s. (Harris)
Iver Andersen Lassen
1784-
Iver Andersen Lassen
F:
10 mar. 1784
Niels Peter Nielsen
1824-1889
Niels Peter Nielsen
F:
10 okt. 1824
D:
30 mar. 1889
Magdalene Nielsen
ca. 1820-
Magdalene Nielsen
F:
ca. 1820
G:
17 feb. 1860
Brede
Anna Christine Nielsen
ca. 1830-1847
Anna Christine Nielsen
F:
ca. 1830
D:
21 nov. 1847
Anne Margrethe Lassen
1787-1871
Anne Margrethe Lassen
F:
1786/87
D:
6 feb. 1871
Peter Hansen Nielsen
1789-1846
Peter Hansen Nielsen
F:
1789
G:
2 nov. 1823
Skast
D:
1 dec. 1846
Johanne Botilla Bendixen
1832-1832
Johanne Botilla Bendixen
F:
13 aug. 1832
D:
14 sep. 1832
Karen Bendixen
1832-1832
Karen Bendixen
F:
13 aug. 1832
D:
7 sep. 1832
Charlotte Marie Jensen
1862-1867
Charlotte Marie Jensen
F:
29 nov. 1862
Skast
D:
26 aug. 1867
Skast
Jette Christine Jensen
1864-1868
Jette Christine Jensen
F:
8 sep. 1864
Skast
D:
27 jul. 1868
Skast
Caroline Petersen
1900-
Caroline Petersen
F:
15 jul. 1900
Glücksborg
Nis Johannsen Lagoni
1896-
Nis Johannsen Lagoni
F:
1 sep. 1896
Emmerlev
G:
27 Okt 1926
Emmerlev
Ingeborg Cathrine Jensen
1866-1941
Ingeborg Cathrine Jensen
F:
4 okt. 1866
Skast
D:
4 feb. 1941
Emmerlev
Johann Hansen Petersen
1873-
Johann Hansen Petersen
F:
12 maj 1873
G:
1899
Laust Jensen Bergmann
1891-1914
Laust Jensen Bergmann
F:
29 jan. 1891
Skast
D:
1 sep. 1914
Hjerpsted
Christen Jørgensen Bergmann
1892-1968
Christen Jørgensen Bergmann
F:
29 jul. 1892
Skast
D:
18 feb. 1968
Anna Martine Petersen
Hans Junker Krog
1916-1974
Hans Junker Krog
F:
30 jan. 1916
Hjerpsted s. (Koldby)
D:
1974
Catharina Gantzel
1920-
Catharina Gantzel
F:
1920
Jens Bergmann Krog
1917-1918
Jens Bergmann Krog
F:
20 maj 1917
Hjerpsted s. (Koldby)
D:
17 jul. 1918
Charlotte Marie Krog
1920-
Charlotte Marie Krog
F:
10 nov. 1920
Hjerpsted s. (Koldby)
Ukendt
Jef Tygesen Christensen
1919-
Jef Tygesen Christensen
F:
3 jan. 1919
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mary Jensine Krog
1926-
Mary Jensine Krog
F:
10 mar. 1926
Hjerpsted s. (Koldby)
Jens Bergmann Krog
1930-
Jens Bergmann Krog
F:
23 aug. 1930
Hjerpsted s. (Koldby)
Caroline Bergmann
1894-1971
Caroline Bergmann
F:
22 jul. 1894
Hjerpsted
D:
7 aug. 1971
Hans Jensen Krog
1884-1966
Hans Jensen Krog
F:
17 aug. 1884
G:
29 okt. 1914
Hjerpsted
D:
22 jul. 1966
Nanne Heitmann Bergmann
1923-1956
Nanne Heitmann Bergmann
F:
11 feb. 1923
Emmerlev
D:
14 Okt 1956
ved Bolderslev station
Gurli Dinesen
Charlotte Kirstine Bergmann
Jens Andresen Bergmann
Peter Mikkelsen Bergmann
1896-
Peter Mikkelsen Bergmann
F:
2 sep. 1896
Hjerpsted
Anna Marie Christine Heitmann
1898-
Anna Marie Christine Heitmann
F:
27 apr. 1898
Pleasanton, USA
G:
30 mar. 1922
Emmerlev
Anders Mikkelsen Bergmann
1898-1914
Anders Mikkelsen Bergmann
F:
11 nov. 1898
Hjerpsted
D:
7 feb. 1914
Hjerpsted
Anna Christine Bergmann
1901-1901
Anna Christine Bergmann
F:
5 mar. 1901
Hjerpsted
D:
29 mar. 1901
Hjerpsted
Anna Christine Bergmann
1905-1990
Anna Christine Bergmann
F:
22 jun. 1905
Hjerpsted
D:
12 okt. 1990
Peter Hansen Krog
1902-1993
Peter Hansen Krog
F:
4 aug. 1902
Hjerpsted s. (Koldby)
G:
23 okt. 1930
Hjerpsted
D:
26 sep. 1993
Hjerpsted s. (Koldby)
Mads Bergmann
Charlotte Marie Jensen
1868-1913
Charlotte Marie Jensen
F:
22 okt. 1868
Skast
D:
16 apr. 1913
Hjerpsted
Jens Andresen Bergmann
1863-1924
Jens Andresen Bergmann
F:
29 dec. 1863
Hjerpsted
G:
22 aug. 1890
Skast
D:
21 maj 1924
Hjerpsted
Anders Mikkelsen Møller
1895-
Anders Mikkelsen Møller
F:
19 jul. 1895
Ballum s. (Husum)
Peder Mikkelsen Møller
1896-
Peder Mikkelsen Møller
F:
8 sep. 1896
Ballum s. (Husum)
Anna Jensine Ibsen
1905-
Anna Jensine Ibsen
F:
8 sep. 1905
Henne s. (Houstrup)
Karl Frederik Møller
1898-
Karl Frederik Møller
F:
1 maj 1898
Ballum s. (Husum)
Catharina Christine Margrethe Jürgensen
1899-
Catharina Christine Margrethe Jürgensen
F:
25 jan. 1899
Skak Jensen
1919-
Skak Jensen
F:
18 jul. 1919
Ballum s. (Bodsbøl)
Anna Andersen
Anna Andersen
G:
3 aug. 1945
Abild
NN
Ane Pedrea Jensen
1921-
Ane Pedrea Jensen
F:
8 jun. 1921
Ballum s. (Bodsbøl)
Finn
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
1909-
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
F:
28 apr. 1909
Nyborg
Bothilde Møller
1899-
Bothilde Møller
F:
19 nov. 1899
Ballum s. (Husum)
Magnus Jensen
1888-1950
Magnus Jensen
F:
2 apr. 1888
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
7 jan. 1919
Ballum
D:
6 feb. 1950
Augustenborg (sindssygehospitalet)
Frederikke Møller
1901-
Frederikke Møller
F:
8 mar. 1901
Ballum s. (Husum)
Jürgen Jessen Jürgensen
1892-
Jürgen Jessen Jürgensen
F:
5 mar. 1892
Løgumkloster
Karoline Møller
1903-
Karoline Møller
F:
2 maj 1903
Ballum s. (Husum)
Johannes Møller
1908-
Johannes Møller
F:
21 apr. 1908
Ballum s. (Husum)
Ane Pedrea Jensen
1870-1922
Ane Pedrea Jensen
F:
22 nov. 1870
Skast
D:
1 sep. 1922
Ballum s. (Husum)
Laust Nielsen Møller
1870-1926
Laust Nielsen Møller
F:
18 okt. 1870
Ballum s. (Husum)
G:
1894
D:
29 jun. 1926
Tønder
Peter Mikkelsen Jensen
1901-1991
Peter Mikkelsen Jensen
F:
26 okt. 1901
Skast
D:
8 jan. 1991
Skast
Elise Hansen
1908-1995
Elise Hansen
F:
9 mar. 1908
G:
22 jun. 1934
Skast
D:
27 sep. 1995
Skast
Jens Lassen Jensen
1904-
Jens Lassen Jensen
F:
10 jan. 1904
Skast
Caroline Jensen
1906-
Caroline Jensen
F:
1 jan. 1906
Skast
Nis Vilhelmsen
1902-
Nis Vilhelmsen
F:
24 aug. 1902
Ensted s.
G:
29 okt. 1930
Skast
Bernhard Jensen
Helene Elise Konstmann
1925-2014
Helene Elise Konstmann
F:
15 sep. 1925
Brede s. (Borrig Mark)
D:
7 mar. 2014
Brede s. (Østervang)
Bothilde Jensen
1909-1957
Bothilde Jensen
F:
9 nov. 1909
Skast
D:
fmtl. 6 jul. 1957
Tønder
Hans Peter Jensen
1872-1941
Hans Peter Jensen
F:
5 okt. 1872
Skast
D:
10 mar. 1941
Skast
Marie Lassen
1877-
Marie Lassen
F:
4 jul. 1877
G:
24 okt. 1900
Karolina Bendixen
1833-1901
Karolina Bendixen
F:
17 okt. 1833
D:
3 mar. 1901
Peder Mikkelsen Jensen
1834-1921
Peder Mikkelsen Jensen
F:
27 nov. 1834
Skast
G:
23 jan. 1862
Skast
D:
20 apr. 1921
Skast
Johanne Botilla Bendixen
1836-1900
Johanne Botilla Bendixen
F:
31 jan. 1836
D:
7 jan. 1900
Laust Nielsen Lassen Bendixen
1838-
Laust Nielsen Lassen Bendixen
F:
28 feb. 1838
Marie Christine Bendixen
1840-1864
Marie Christine Bendixen
F:
1 sep. 1840
D:
11 apr. 1864
Jette Bendixen
1843-1864
Jette Bendixen
F:
18 mar. 1843
D:
5 sep. 1864
Anne Christine Bendixen
1843-1857
Anne Christine Bendixen
F:
1 dec. 1843
D:
23 apr. 1857
Bold Marie Bendixen
1848-
Bold Marie Bendixen
F:
18 dec. 1848
Ivardine Andrea Bendixen
1851-
Ivardine Andrea Bendixen
F:
28 dec. 1851
Ingeborg Lassen
1812-1875
Ingeborg Lassen
F:
12 mar. 1812
Skast
D:
30 jun. 1875
Skast
Hans Peter Bendixen
1805-1853
Hans Peter Bendixen
F:
11 jan. 1805
Skast
G:
14 mar. 1832
D:
2 apr. 1853
Skast
Anne Christine Lassen
1815-1877
Anne Christine Lassen
F:
22 mar. 1815
Skast
D:
1 dec. 1877
Niels Andersen Klitz
-1892
Niels Andersen Klitz
D:
28 maj 1892
Anne Marie Terkildsen
1915-1917
Anne Marie Terkildsen
F:
21 jan. 1915
Randerup
D:
8 maj 1917
Randerup
Anne Marie Terkildsen
1919-
Anne Marie Terkildsen
F:
19 feb. 1919
Randerup
Kristen Roesgaard Thorsen
1915-
Kristen Roesgaard Thorsen
F:
29 okt. 1915
Fabjerg
G:
4 dec. 1943
Randerup
Mathias Andersen Terkildsen
1878-1967
Mathias Andersen Terkildsen
F:
21 dec. 1878
Randerup
D:
8 maj 1967
Randerup
Karen Petersen
1887-1938
Karen Petersen
F:
28 maj 1887
Randerup
G:
4 sep. 1913
Randerup
D:
19 nov. 1938
Tønder (sygehus)
Nicoline Terkildsen
1884-
Nicoline Terkildsen
F:
23 dec. 1884
Randerup
Anne Marie Andersen
1849-
Anne Marie Andersen
F:
4 aug. 1849
Jørgen Terkildsen
1849-
Jørgen Terkildsen
F:
18 maj 1849
Randerup
G:
1876
Laust Lassen Andersen
1852-1852
Laust Lassen Andersen
F:
20 jun. 1852
D:
4 sep. 1852
Peter Schmidt
1876-1896
Peter Schmidt
F:
2 jul. 1876
D:
27 maj 1896
Nicolaus Anton Schmidt
1879-1898
Nicolaus Anton Schmidt
F:
17 jul. 1879
D:
22 mar. 1898
Caroline Andersen
1853-
Caroline Andersen
F:
27 jul. 1853
Abel Matthiesen Schmidt
1853-1886
Abel Matthiesen Schmidt
F:
6 mar. 1853
Løgumkloster s. (Nybo)
G:
21 okt. 1875
D:
26 maj 1886
Uge
Nicoline Andersen
1885-
Nicoline Andersen
F:
22 aug. 1885
Skast
Nicolai Heinrich Jørgensen
1889-
Nicolai Heinrich Jørgensen
F:
12 jul. 1889
G:
1912
Ellen Andersen
1887-
Ellen Andersen
F:
7 sep. 1887
Skast
Eli Carsten Hansen
1896-
Eli Carsten Hansen
F:
29 jan. 1896
G:
1923
Laust Andersen
Anna Cathrine Andersen
Theodor Skøtt
1918-
Theodor Skøtt
F:
8 jun. 1918
Brædstrup s.
Peter Jefsen Andersen
1889-1916
Peter Jefsen Andersen
F:
30 okt. 1889
Skast
D:
22 maj 1916
Heyde
Anna Cathrine Drøhse
1889-1960
Anna Cathrine Drøhse
F:
13 jul. 1889
Visby s. (Ø. Gammelby)
G:
17 maj 1912
Visby
D:
19 maj 1960
Skast
Emma Andersen
1891-1945
Emma Andersen
F:
17 feb. 1891
Skast
D:
16 dec. 1945
Tønder (sygeh.)
Christine Andersen
1893-
Christine Andersen
F:
5 mar. 1893
Skast
Marie Eline Andersen
1895-
Marie Eline Andersen
F:
10 maj 1895
Skast
NN Paulsen
Willum Christensen Paulsen
1897-
Willum Christensen Paulsen
F:
16 apr. 1897
G:
1922
Kresten Jørgensen Andersen
1897-1968
Kresten Jørgensen Andersen
F:
4 mar. 1897
Skast
D:
13 dec. 1968
Skast
Dora Laustsen
1915-
Dora Laustsen
F:
17 dec. 1915
Daler s. (Gærup)
G:
19 apr. 1947
Visby
Waldemar Andersen
1899-
Waldemar Andersen
F:
28 maj 1899
Skast
Laurids Andersen
1901-1982
Laurids Andersen
F:
22 apr. 1901
Skast
D:
30 mar. 1982
Skast
Erna Margrethe Dransfeldt
1911-1975
Erna Margrethe Dransfeldt
F:
7 jul. 1911
Brøns
G:
12 Maj 1940
Skast
D:
21 nov. 1975
Skast
Laust Lassen Andersen
1855-1914
Laust Lassen Andersen
F:
6 aug. 1855
Skast
D:
28 feb. 1914
Skast
Eline Marie Jørgensen
1862-1943
Eline Marie Jørgensen
F:
30 nov. 1862
Bjolderup s. (Hjolderup)
G:
29 okt. 1884
Skast
D:
22 okt. 1943
Skast
Peter Jepsen Andersen
1888-
Peter Jepsen Andersen
F:
1 mar. 1888
Marie Andersen
1890-
Marie Andersen
F:
3 maj 1890
Christine Andersen
1891-1891
Christine Andersen
F:
11 apr. 1891
D:
11 aug. 1891
Christian Abild Andersen
1895-
Christian Abild Andersen
F:
21 jul. 1895
Johann Philip Andersen
1858-1918
Johann Philip Andersen
F:
12 nov. 1858
Skast
D:
1 sep. 1918
Brede s. (Bredebro)
Marie Abild
1859-
Marie Abild
F:
17 nov. 1859
Møgeltønder s. (Gallehus)
G:
26 okt. 1883
Møgeltønder
Nicoline Lassen
1818-1872
Nicoline Lassen
F:
7 mar. 1818
Skast
D:
18 feb. 1872
Skast
Peder Jefsen Andersen
1814-1894
Peder Jefsen Andersen
F:
4 dec. 1814
Brede s. (Apterp)
G:
3 nov. 1848
Skast
D:
10 okt. 1894
Skast
Henriette Lassen
1822-1891
Henriette Lassen
F:
31 jul. 1822
Skast
D:
29 dec. 1891
Skast
Laust Jensen
1822-1886
Laust Jensen
F:
22 jun. 1822
Skast
G:
17 nov. 1853
Skast
D:
30 okt. 1886
Skast
Bodil Cathrine Mikkelsen
1856-1869
Bodil Cathrine Mikkelsen
F:
13 jul. 1856
Skast
D:
29 maj 1869
Caroline Mikkelsen
1860-1862
Caroline Mikkelsen
F:
17 feb. 1860
Skast
D:
10 maj 1862
Skærbæk
Gyde Marie Lassen
1825-1862
Gyde Marie Lassen
F:
24 jun. 1825
Skast
D:
23 mar. 1862
Skærbæk
Peder Mikkelsen
1824-1864
Peder Mikkelsen
F:
11 feb. 1824
Vilslev s. (Jedsted)
G:
18 dec. 1855
Skast
D:
20 jan. 1864
Skærbæk
Laust Nielsen Lassen
1788-1854
Laust Nielsen Lassen
F:
17 jun. 1788
Brede s. (Bosholm)
D:
22 dec. 1854
Skast
Karen Jensdatter
1791-1855
Karen Jensdatter
F:
13 apr. 1791
Skast
G:
28 okt. 1810
Skast
D:
17 okt. 1855
Anders Beyer Lassen
1791-1834
Anders Beyer Lassen
F:
26 feb. 1791
Brede s. (Bosholm)
D:
20 maj 1834
Skast
Dødfødt søn
1824-1824
Dødfødt søn
F:
3 aug. 1824
D:
3 aug. 1824
Christiane Sophie Bertelsen
1859-1867
Christiane Sophie Bertelsen
F:
22 aug. 1859
D:
13 sep. 1867
James Bertelsen
1894-1916
James Bertelsen
F:
20 jul. 1894
D:
18 dec. 1916
Gauerslund s. (Brejning, åndssvageanstalten)
Edna Bertelsen
1896-1975
Edna Bertelsen
F:
11 apr. 1896
D:
1975
Einar Verning
1890-
Einar Verning
F:
1890
G:
23 aug. 1924
Harriet Maybel Bertelsen
1906-1971
Harriet Maybel Bertelsen
F:
4 aug. 1906
Vinding s. (Mølholm)
D:
11 sep. 1971
København
Carl Christian Jacob Førslev
1891-1959
Carl Christian Jacob Førslev
F:
27 jan. 1891
Førslev s. (Sneslev)
G:
24 dec. 1930
D:
ml. 21/1 o. 31/3 1959
Furesøen
Cornelia (Nea) Suhm Bertelsen
1909-1978
Cornelia (Nea) Suhm Bertelsen
F:
9 jan. 1909
Vinding s. (Mølholm)
D:
forår 1978
Norditalien
Helge Thomsen
Anders Lassen Bertelsen
1861-1942
Anders Lassen Bertelsen
F:
30 sep. 1861
Ballum s.
D:
7 mar. 1942
Søllerød s. (Holte)
Kornelia Bertelsen
1873-1930
Kornelia Bertelsen
F:
31 jan. 1873
G:
31 jan. 1893
San Francisco, Californien, USA
D:
1930
Bertel Nissen Bertelsen
1864-1867
Bertel Nissen Bertelsen
F:
20 maj 1864
D:
5 okt. 1867
Gyde Marie Bertelsen
1867-1868
Gyde Marie Bertelsen
F:
29 jan. 1867
D:
17 jul. 1868
Albert Jendre Bøge
1897-1899
Albert Jendre Bøge
F:
1897
USA
D:
1899
Albert Jendre Bøge
1900-
Albert Jendre Bøge
F:
15 jun. 1900
USA
Mabel Christine Bøge
1904-1907
Mabel Christine Bøge
F:
1904
USA
D:
1907
Edith Margaret Bøge
1906-
Edith Margaret Bøge
F:
5 apr. 1906
USA
Christiane Sophie Bertelsen
1869-
Christiane Sophie Bertelsen
F:
16 okt. 1869
Jesper Bøge
Jesper Bøge
G:
1896
USA
Jendre Bertelsen
1825-1901
Jendre Bertelsen
F:
1 okt. 1825
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
28 nov. 1901
Ballum s. (Bodsbøl)
Gyde Christine Boysen
1836-1873
Gyde Christine Boysen
F:
16 feb. 1836
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1 okt. 1858
D:
17 dec. 1873
Ballum s. (Bodsbøl)
Christine Bertelsen
1885-1920
Christine Bertelsen
F:
11 aug. 1885
D:
30 maj 1920
Helen Margaret Bertelsen
1886-
Helen Margaret Bertelsen
F:
1 nov. 1886
Annie Sophie Bertelsen
24 maj 1888?-
Annie Sophie Bertelsen
F:
24 maj 1888?
Esther Marie Bertelsen
1891-1920
Esther Marie Bertelsen
F:
24 jun. 1891
D:
3 feb. 1920
Bertel Nissen Bertelsen
1856-1899
Bertel Nissen Bertelsen
F:
22 okt. 1856
D:
1890/99
Marie Kjerstine Lybow
1851-
Marie Kjerstine Lybow
F:
1851
G:
1884
Peter Beyer Bertelsen
1882-
Peter Beyer Bertelsen
F:
8 jan. 1882
Ullerup Bertelsen Enemark
1901-1903
Ullerup Bertelsen Enemark
F:
7 maj 1901
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
7 jan. 1903
Ballum s. (Bodsbøl)
Johanne Enemark
1903-
Johanne Enemark
F:
28 jul. 1903
Ballum s. (Bodsbøl)
NN Larsen
NN Larsen
G:
13 apr. 1922
Anni Margrethe Enemark
1905-
Anni Margrethe Enemark
F:
21 apr. 1905
Ballum s. (Bodsbøl)
M. Hallum
M. Hallum
G:
3 jan. 1926
Kjærulf Rasmus Enemark
Ribolt Ullerup Enemark
Ane Kirstine Bertelsen
1883-1971
Ane Kirstine Bertelsen
F:
17 nov. 1883
D:
10 jan. 1971
Døstrup
Hans Jacobsen Enemark
1873-
Hans Jacobsen Enemark
F:
5 jul. 1873
Døstrup
G:
2 maj 1901
Ballum
Martin Lausten Bertelsen
1885-
Martin Lausten Bertelsen
F:
3 mar. 1885
Eskild Carlsen
Christian Jener Carlsen
Carl Harder Carlsen
Othilie Marie Bertelsen
1886-
Othilie Marie Bertelsen
F:
11 okt. 1886
Carl Harder Carlsen
1882-
Carl Harder Carlsen
F:
1 maj 1882
Tønder
G:
20 okt. 1905
Ballum
Juliane Eriksen
1919-
Juliane Eriksen
F:
31 okt. 1919
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mikkel Ullerup Eriksen
1920-2013
Mikkel Ullerup Eriksen
F:
23 dec. 1920
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
3 aug. 2013
Tønder
Ane Margrete Eriksen
Esther Marie Eriksen
Peter Beyer Eriksen
Svend Trøst Eriksen
Anna Jørgine Jørgensen
Asbjørn Bertelsen Eriksen
Mikoline Ulrikke Bertelsen
1887-
Mikoline Ulrikke Bertelsen
F:
24 okt. 1887
Laust Nielsen Eriksen
1876-
Laust Nielsen Eriksen
F:
22 nov. 1876
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mikkel Ullerup Bertelsen
1858-1887
Mikkel Ullerup Bertelsen
F:
15 aug. 1858
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
11 mar. 1887
Ballum s. (Bodsbøl)
Ane Margrethe Gram
1864-1930
Ane Margrethe Gram
F:
24 apr. 1864
G:
1881
D:
1930
Gyde Marie Bertelsen
1861-1868
Gyde Marie Bertelsen
F:
11 dec. 1861
D:
21 nov. 1868
Helene Margrethe Bertelsen
1864-1866
Helene Margrethe Bertelsen
F:
4 jul. 1864
D:
22 aug. 1866
Christian Bertelsen
1867-1867
Christian Bertelsen
F:
13 jun. 1867
D:
4 jul. 1867
Peder Beyer Bertelsen
1827-1905
Peder Beyer Bertelsen
F:
3 dec. 1827
D:
19 aug. 1905
Ane Kirstine Ullerup
1828-1867
Ane Kirstine Ullerup
F:
28 jul. 1828
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
13 okt. 1854
Ballum
D:
13 jun. 1867
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Bertel Nissen Bertelsen
1855-1856
Bertel Nissen Bertelsen
F:
1855
D:
1856
New York
Dolores Mikkelsen
Bertel Nicolaj Mikkelsen
1884-
Bertel Nicolaj Mikkelsen
F:
6 jul. 1884
København
Corinna Fleck
1900-
Corinna Fleck
F:
25 mar. 1900
Andreas M. Mikkelsen
1888-
Andreas M. Mikkelsen
F:
24 feb. 1888
København
Johanne Østerby
1888-
Johanne Østerby
F:
1888
G:
1922
Gyde Marie Bertelsen
1857-1931
Gyde Marie Bertelsen
F:
1857
New York
D:
1931
Middelfart
A.M. Mikkelsen
Bertel Nicolaus Bertelsen
1860-1899
Bertel Nicolaus Bertelsen
F:
1 feb. 1860
Ballum
D:
1899
Bombay
Margrethe Hansen
-1890
Margrethe Hansen
G:
1890
D:
1890
Ingeborg Emilie Bertelsen
1862-
Ingeborg Emilie Bertelsen
F:
16 apr. 1862
Ballum
Jesper List
J.C. Jensen
Frederik Carl Christian Bertelsen
1866-før 1930
Frederik Carl Christian Bertelsen
F:
28 sep. 1866
Ballum
D:
før 1930
Emma Larsen
1868-1920
Emma Larsen
F:
1868
D:
1920
Andreas Bertelsen
1869-eft. 1930
Andreas Bertelsen
F:
13 mar. 1869
Ballum
D:
eft. ER 1930
Charlotte Bertelsen
1873-eft. 1930
Charlotte Bertelsen
F:
1873
Rømø
D:
eft. ER 1930
Niels Lassen Bertelsen
1830-1910
Niels Lassen Bertelsen
F:
19 dec. 1830
D:
11 apr. 1910
San Francisco
Margrethe Marie Schmidt
-1921
Margrethe Marie Schmidt
G:
1854
D:
1921
San Francisco
Frode Bertelsen
1866-1904
Frode Bertelsen
F:
5 maj 1866
D:
1904
Peter Herskind Bertelsen
1870-sep. 1870?
Peter Herskind Bertelsen
F:
17 mar. 1870
D:
sep. 1870?
Karen Davidsen
Erik Heeser Nielsen
Jannik Peter Davidsen
1941-1983
Jannik Peter Davidsen
F:
20 jul. 1941
Rønne
D:
3 dec. 1983
Grethe Markvardsen
Grethe Markvardsen
G:
13 apr. 1963
Bogense
Jean Collins
16 jul. 195X-
Jean Collins
F:
16 jul. 195X
England
Anny Sophie Alsted
1900-1990
Anny Sophie Alsted
F:
4 nov. 1900
Vejle
D:
10 feb. 1990
Odense
Aage Immanuel Davidsen
1898-1977
Aage Immanuel Davidsen
F:
28 sep. 1898
København
G:
1 jul. 1926
D:
23 jan. 1977
Odense
Else Alsted
1902-1984
Else Alsted
F:
17 jan. 1902
Vejle
D:
25 nov. 1984
Vejle
Lisbet Alsted
1930-1963
Lisbet Alsted
F:
5 jan. 1930
Vejle
D:
13 nov. 1963
Per Andreasen
Per Andreasen
G:
2 apr. 1955
Hørsholm (b.v.)
Stig Gylfe
Peter Gutzon Alsted
1903-1929
Peter Gutzon Alsted
F:
23 okt. 1903
Vejle
D:
22 jul. 1929
Odense
Thora Rosendal Pinholt
1902-1964
Thora Rosendal Pinholt
F:
22 jan. 1902
Vejle
G:
14 jul. 1928
D:
3 nov. 1964
Gert Gutzon Alsted
Birthe Thagård Jacobsen
Hanne Gerstrøm Alsted
Jesper Oluf Termansen
1918-2005
Jesper Oluf Termansen
F:
8 okt. 1918
Valby
D:
10 maj 2005
Ribe
Erik Gutzon Alsted
1938-1939
Erik Gutzon Alsted
F:
2 apr. 1938
Holme (Skaade Bakker)
D:
1 apr. 1939
Holme (Skaade Bakker)
Inge Lise Alsted
Kaj Bendz
Henrik Jakob Mynster Alsted
1944-2023
Henrik Jakob Mynster Alsted
F:
25 mar. 1944
Rønde
D:
15 maj 2023
Birgit Inge Andersen
Birgit Inge Andersen
G:
13 nov. 1965
Birgitte Kragh Rasmussen
1944-2007
Birgitte Kragh Rasmussen
F:
3 sep. 1944
Aalborg
G:
3 jun. 1989
Aabenraa
D:
4 jul. 2007
Aabenraa
Kirsten Vestergaard Andersen
Peter Gutzon Alsted
Grethe Astrup
Niels Sabroe Alsted
Sølvi Skare
Jørgen Alsted
1905-1988
Jørgen Alsted
F:
22 mar. 1905
Vejle
D:
13 mar. 1988
Hald Ege
Gerda Maria Gerstrøm
1908-1999
Gerda Maria Gerstrøm
F:
27 mar. 1908
Svenstrup
G:
26 feb. 1933
D:
12 mar. 1999
Hald Ege
Gunnar Foss
Eveline Montagne-Domisse
Daniel (Dan) Foss
Ellen Ekjord
Bente Hansen
Marie (Misse) Alsted
1907-1993
Marie (Misse) Alsted
F:
14 feb. 1907
Vejle
D:
26 feb. 1993
Oslo (Norge)
Daniel Foss
1908-1947
Daniel Foss
F:
29 nov. 1908
Christianssund (Norge)
G:
9 aug. 1936
D:
7 aug. 1947
Ulla Sandfeld
1937-1937
Ulla Sandfeld
F:
13 apr. 1937
Frederiksberg
D:
15 apr. 1937
Frederiksberg
Morten Sandfeld
Berit Blixner
Lone Sandfeld
Palle Brink Madsen
Inger Gram Alsted
1908-1983
Inger Gram Alsted
F:
2 sep. 1908
Vejle
D:
9 aug. 1983
Struer
Gunnar Sandfeld
1908-1999
Gunnar Sandfeld
F:
26 apr. 1908
København
G:
22 okt. 1932
Vejle
D:
23 nov. 1999
Brønshøj
Grete Alsted
1915-2002
Grete Alsted
F:
18 feb. 1915
Vejle
D:
14 sep. 2002
Dronninglund
Gyde Marie Bertelsen
1871-1950
Gyde Marie Bertelsen
F:
1 maj 1871
Jelling
D:
26 maj 1950
Jacob Peter Mynster Alsted
1866-1957
Jacob Peter Mynster Alsted
F:
11 mar. 1866
Tørring s. (Kobbelgaard)
G:
27 apr. 1899
D:
5 jan. 1957
Vejle
James Bertelsen
1894-1916
James Bertelsen
F:
20 jul. 1894
D:
18 dec. 1916
Gauerslund s. (Brejning, åndssvageanstalten)
Edna Bertelsen
1896-1975
Edna Bertelsen
F:
11 apr. 1896
D:
1975
Einar Verning
1890-
Einar Verning
F:
1890
G:
23 aug. 1924
Harriet Maybel Bertelsen
1906-1971
Harriet Maybel Bertelsen
F:
4 aug. 1906
Vinding s. (Mølholm)
D:
11 sep. 1971
København
Carl Christian Jacob Førslev
1891-1959
Carl Christian Jacob Førslev
F:
27 jan. 1891
Førslev s. (Sneslev)
G:
24 dec. 1930
D:
ml. 21/1 o. 31/3 1959
Furesøen
Cornelia (Nea) Suhm Bertelsen
1909-1978
Cornelia (Nea) Suhm Bertelsen
F:
9 jan. 1909
Vinding s. (Mølholm)
D:
forår 1978
Norditalien
Helge Thomsen
Kornelia Bertelsen
1873-1930
Kornelia Bertelsen
F:
31 jan. 1873
D:
1930
Anders Lassen Bertelsen
1861-1942
Anders Lassen Bertelsen
F:
30 sep. 1861
Ballum s.
G:
31 jan. 1893
San Francisco, Californien, USA
D:
7 mar. 1942
Søllerød s. (Holte)
Peter Herskind Bertelsen
1874-1938
Peter Herskind Bertelsen
F:
25 feb. 1874
D:
30 sep. 1938
Peder Jefsen Bertelsen
1833-
Peder Jefsen Bertelsen
F:
26 jul. 1833
Ballum
Anny Sophie Herskind
1841-1900
Anny Sophie Herskind
F:
10 dec. 1841
Aarhus
G:
7 aug. 1863
D:
13 mar. 1900
Gudrun Alsted
1904-1983
Gudrun Alsted
F:
30 jul. 1904
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
17 maj 1983
Kolding sygehus
Jens Gutzon Alsted
Aase Nybo Nielsen
Ida Alsted
Hans Jørgen Pagh Aarestrup
1932-1983
Hans Jørgen Pagh Aarestrup
F:
23 aug. 1932
Balle s. (Alderslyst)
D:
10 jun. 1983
Nykøbing M.
Jens Jørgen Jensen
Lis Alsted
Poul Erik Christiansen
Gyde Marie Alsted
Michael Schönfelder
Carl Gutzon Jefsen Alsted
1906-1994
Carl Gutzon Jefsen Alsted
F:
11 maj 1906
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
13 okt. 1994
Uldum plejehjem
Mette Kirstine Christensen
1909-1982
Mette Kirstine Christensen
F:
13 dec. 1909
Mindstrup Mark
G:
9 aug. 1935
Hvejsel
D:
11 jan. 1982
Vestervang
Birthe Alsted
Kresten Gravgaard
Knud Alsted
Conni Pedersen
Aase Nielsen
Bendt Alsted
Lone Alsted
Hans Emil Alsted
Dorthea (Thea) Petersen
Peter Packness Alsted
1911-1996
Peter Packness Alsted
F:
20 mar. 1911
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
27 feb. 1996
Vejle sygehus
Agnes Kirstine Pedersen
1908-2002
Agnes Kirstine Pedersen
F:
18 okt. 1908
Nørre-Snede
G:
18 apr. 1946
Hvejsel
D:
4 dec. 2002
Tørring Plejehjem
Knud Brock Alsted
1914-1944
Knud Brock Alsted
F:
22 jun. 1914
Tørring s. (Kobbelgaard)
D:
12 jul. 1944
Sverige
Anna Margrethe (Grethe) Nellemann Petersen
1912-1974
Anna Margrethe (Grethe) Nellemann Petersen
F:
10 maj 1912
Silkeborg
G:
8 okt. 1938
Hvejsel
D:
3 jun. 1974
Gyde Marie Bertelsen
1877-1957
Gyde Marie Bertelsen
F:
31 dec. 1877
Ballum
D:
26 sep. 1957
Tørring s. (Kobbelgaard)
Fritz Emil Alsted
1873-1946
Fritz Emil Alsted
F:
16 aug. 1873
Tørring s. (Kobbelgaard)
G:
11 sep. 1903
D:
5 jan. 1946
Tørring s. (Kobbelgaard)
Birthe Alsted
Kresten Gravgaard
Knud Alsted
Conni Pedersen
Aase Nielsen
Bendt Alsted
Lone Alsted
Dorthea (Thea) Petersen
Hans Emil Alsted
Christiane Sophie Bertelsen
1880-1919
Christiane Sophie Bertelsen
F:
17 mar. 1880
D:
2 sep. 1919
Hans Peter Petersen
Hans Peter Petersen
G:
19 maj 1916
Sofie Bramsen
Kirsten Bramsen
Inger Bramsen
Karl Bramsen
Otto Bramsen
Gyde Bramsen
1929-1930
Gyde Bramsen
F:
24 okt. 1929
D:
22 mar. 1930
Marie Bramsen
1929-1930
Marie Bramsen
F:
24 okt. 1929
D:
14 maj 1930
Ane Christine Bertelsen
1886-
Ane Christine Bertelsen
F:
23 mar. 1886
Niels Madsen Bramsen
-1971
Niels Madsen Bramsen
G:
16 maj 1919
D:
1971
Carl Christian Bertelsen
1836-1905
Carl Christian Bertelsen
F:
3 jan. 1836
D:
20 jan. 1905
Otteline Boysen
1847-1925
Otteline Boysen
F:
30 apr. 1847
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
21 aug. 1874
D:
1925
Gyde Marie Lassen
1794-1873
Gyde Marie Lassen
F:
1794
D:
17 feb. 1873
Bertel Nissen Bertelsen
1798-1837
Bertel Nissen Bertelsen
F:
9 nov. 1798
Ballum s. (Østerende)
G:
31 aug. 1823
Skast
D:
14 jun. 1837
Ballum s. (Bodsbøl)
Anders Hansen Lassen
ca. 1796-1825
Anders Hansen Lassen
F:
ca. 1796
D:
TIDL. 1825
Anna Martine Lassen
ca. 1802-1825
Anna Martine Lassen
F:
ca. 1802
D:
TIDL. 1825
Kirstine Iversdatter
1759-1825
Kirstine Iversdatter
F:
1759
D:
26 aug. 1825
Niels Lassen
ca. 1752-1803
Niels Lassen
F:
ca. 1752
G:
1782
D:
23 jan. 1803
Anders Beyer Iversen
1763-1769
Anders Beyer Iversen
F:
12 jan. 1763
D:
11 apr. 1769
Margrethe Marie Iversen
1852-1858
Margrethe Marie Iversen
F:
9 nov. 1852
Brede s. (Borrig)
D:
31 dec. 1858
Brede s. (Borrig)
Jens Iversen Jensen
1877-
Jens Iversen Jensen
F:
19 dec. 1877
Brede s. (Borrig)
Jørgen Jensen
1902-
Jørgen Jensen
F:
6 mar. 1902
Brede s. (Borrig)
Antonie Eline Jensen
1907-1995
Antonie Eline Jensen
F:
22 maj 1907
Brede s. (Borrig)
D:
12 jan. 1995
Christian Ludolf Lytzen
1898-1970
Christian Ludolf Lytzen
F:
26 okt. 1898
Daler s. (Østerby)
G:
29 apr. 1938
Sdr. Starup
D:
17 sep. 1970
Hans Carl Jensen
Andrea Jensen
1914-
Andrea Jensen
F:
5 maj 1914
Brede s. (Borrig)
Iver Andersen Jensen
1915-
Iver Andersen Jensen
F:
5 dec. 1915
Brede s. (Borrig)
Iver Andersen Jensen
1880-
Iver Andersen Jensen
F:
14 aug. 1880
Brede s. (Borrig)
Mette Elisabeth Tøstesen
1881-
Mette Elisabeth Tøstesen
F:
1 apr. 1881
Brede s. (Bredebro)
G:
22 nov. 1901
Brede
Andrea Iversen
1856-
Andrea Iversen
F:
5 jan. 1856
Brede s. (Borrig)
Jørgen Jensen
1847-1909
Jørgen Jensen
F:
24 apr. 1847
Hjerpsted
G:
23 jun. 1877
Brede
D:
29 maj 1909
Brede s. (Borrig)
Iver Andersen Iversen
1816-1886
Iver Andersen Iversen
F:
21 aug. 1816
Brede s. (Bredebro)
D:
2 mar. 1886
Brede s. (Borrig)
Mariane Lorentzen
1811-
Mariane Lorentzen
F:
17 apr. 1811
G:
2 aug. 1851
Brede
Christen Nissen Iversen
1820-1820
Christen Nissen Iversen
F:
23 feb. 1820
Brede s. (Bredebro)
D:
8 dec. 1820
Brede s. (Bredebro)
Margrethe Iversen
1824-
Margrethe Iversen
F:
19 mar. 1824
Niels Hansen
ca. 1838-
Niels Hansen
F:
ca. 1838
G:
21 feb. 1865
Brede
Andreas Iversen
1766-1856
Andreas Iversen
F:
8 maj 1766
D:
6 jan. 1856
Mette Marie Christensdatter
1785-1856
Mette Marie Christensdatter
F:
6 mar. 1785
G:
24 sep. 1815
Brede
D:
27 feb. 1856
Martina Iversdatter
1769-1778
Martina Iversdatter
F:
2 mar. 1769
D:
12 apr. 1778
Anders Beyer Iversen
1773-1778
Anders Beyer Iversen
F:
21 jul. 1773
D:
23 apr. 1778
Gyde Marie Beyer
1735-1810
Gyde Marie Beyer
F:
1735
Bosholm
D:
29 mar. 1810
Iver Andersen
ca. 1717-1782
Iver Andersen
F:
ca. 1717
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
2 sep. 1758
Brede
D:
7 apr. 1782
Brede s. (Bosholm)
Anders Christensen
Anders Christensen
G:
1787
Otto Didrich Beyer
ca. 1741-1811
Otto Didrich Beyer
F:
ca. 1741
D:
8 dec. 1811
Ancke Jensdatter
ca. 1732-1777
Ancke Jensdatter
F:
ca. 1732
D:
31 okt. 1777
Botilla Sørensdatter
ca. 1735-1810
Botilla Sørensdatter
F:
ca. 1735
G:
3 dec. 1779
Løgumkloster
D:
13 apr. 1810
Løgumkloster
Johan Friderich Jacobæus Overbeck
1772-
Johan Friderich Jacobæus Overbeck
F:
31 aug. 1772
Brede s. (Bredebro)
D:
forsvundet til søs
Martina Overbeck
1776-1776
Martina Overbeck
F:
17 maj 1776
Brede s. (Bredebro)
D:
12 aug. 1776
Brede s. (Bredebro)
Charlotte Amalie Overbeck
1778-1782
Charlotte Amalie Overbeck
F:
24 jul. 1778
Brede s. (Bredebro)
D:
5 jul. 1782
Brede s. (Bredebro)
Anders Beyer Jensen
1854-
Anders Beyer Jensen
F:
18 apr. 1854
Arrild
Marie Augusta Jacobsen
1911-2011
Marie Augusta Jacobsen
F:
23 jun. 1911
Brøns
D:
12 dec. 2011
Hans Andresen Møller
Anne Jacobsen
1912-2001
Anne Jacobsen
F:
7 nov. 1912
Brede s. (Svanstrup)
D:
9 maj 2001
Johannes Klindt Petersen
1911-1985
Johannes Klindt Petersen
F:
26 mar. 1911
Abild s. (Sølsted)
G:
19 maj 1935
Brede
D:
12 sep. 1985
Johann Claus Jacobsen
1914-2002
Johann Claus Jacobsen
F:
20 apr. 1914
Brede s. (Svanstrup)
D:
31 okt. 2002
Dagny Marie Christensen
1915-1990
Dagny Marie Christensen
F:
25 jan. 1915
D:
17 jun. 1990
Auguste Minna Jacobsen
1915-1965
Auguste Minna Jacobsen
F:
6 nov. 1915
Brede s. (Svanstrup)
D:
4 maj 1965
Daler s. (Østerby)
Detlev Henriksen
1913-1987
Detlev Henriksen
F:
12 jul. 1913
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
31 maj 1947
Brede
D:
14 jan. 1987
Walther Niels Jacobsen
1917-1963
Walther Niels Jacobsen
F:
10 aug. 1917
Brede s. (Svanstrup)
D:
5 feb. 1963
Brede s. (Svanstrup)
Erna Jacobsen
1919-2008
Erna Jacobsen
F:
20 okt. 1919
Brede s. (Svanstrup)
D:
9 nov. 2008
Peter Jørgen Marcussen
1916-1995
Peter Jørgen Marcussen
F:
9 dec. 1916
Egernsund
G:
17 mar. 1946
Brede
D:
24 dec. 1995
Frieda Jacobsen
1921-1992
Frieda Jacobsen
F:
16 feb. 1921
Brede s. (Svanstrup)
D:
22 sep. 1992
Christian Holm Petersen
1920-1992
Christian Holm Petersen
F:
14 dec. 1920
Arrild s. (Højbjerg)
G:
11 nov. 1955
Brede
D:
19 jun. 1992
Bruno Emil Jacobsen
1923-2008
Bruno Emil Jacobsen
F:
8 maj 1923
Brede s. (Svanstrup)
D:
2008
Magda Jacobsen
1925-2009
Magda Jacobsen
F:
26 jun. 1925
Brede s. (Svanstrup)
D:
23 maj 2009
Hans Peter Ebbesen Madsen
1922-1987
Hans Peter Ebbesen Madsen
F:
24 sep. 1922
Hviding s. (Råhede)
G:
13 okt. 1945
Brede
D:
17 nov. 1987
Niels Harbo Jacobsen
1882-1972
Niels Harbo Jacobsen
F:
21 jul. 1882
Arrild
D:
26 jan. 1972
Emma von Ahn
1884-1978
Emma von Ahn
F:
1 jan. 1884
Lunden ved Tønning
G:
8 jul. 1910
Brøns
D:
24 jun. 1978
Marie Kjestine Kastbjerg
1912-1981
Marie Kjestine Kastbjerg
F:
22 jan. 1912
Brede s. (Borrig)
D:
28 apr. 1981
Otte Andresen
1909-1969
Otte Andresen
F:
13 jul. 1909
Tislund s. (Åbøl)
G:
25 jul. 1937
Brede
D:
10 jun. 1969
Gram (sygeh.)
Karla Johanne Kastbjerg
1915-1915
Karla Johanne Kastbjerg
F:
15 apr. 1915
Brede s. (Borrig)
D:
16 maj 1915
Brede s. (Borrig)
Marie Christine Jacobsen
1884-1963
Marie Christine Jacobsen
F:
11 aug. 1884
Branderup
D:
12 jun. 1963
Brede s. (Bredebro)
Carl Christian Kastbjerg
1884-1914
Carl Christian Kastbjerg
F:
22 jan. 1884
Brede s. (Borrig)
G:
8 nov. 1911
Brede
D:
25 okt. 1914
Frankrig
Rasmus Jørgen Hansen
Christian Andersen Hansen
1876-1923
Christian Andersen Hansen
F:
28 jul. 1876
Balslev s. (Mosegård)
G:
29 okt. 1919
Brede
D:
22 dec. 1923
Brede s. (Bredebro)
Johan Jacobsen
1919-
Johan Jacobsen
F:
23 nov. 1919
Brede s. (Bredebro)
Anna Kirstine Jensen
1927-
Anna Kirstine Jensen
F:
19 maj 1927
Ulfborg s. (Ulfkær)
Carl Thomsen Jacobsen
1922-2000
Carl Thomsen Jacobsen
F:
2 apr. 1922
Brede s. (Bredebro)
D:
16 jan. 2000
Vibeke Caspersen
1932-
Vibeke Caspersen
F:
12 feb. 1932
Haderslev
G:
17 feb. 1951
Haderslev (Doms.)
Metha Marie Jacobsen
1924-1958
Metha Marie Jacobsen
F:
21 okt. 1924
Brede s. (Bredebro)
D:
6 jun. 1958
Gram (sygeh.)
Joseph Petersen Lauritsen
1925-2008
Joseph Petersen Lauritsen
F:
18 sep. 1925
Højrup s. (Arnum)
G:
26 sep. 1948
Brede
D:
31 jan. 2008
Elvine Christine Jacobsen
1927-2016
Elvine Christine Jacobsen
F:
13 sep. 1927
Brede s. (Bredebro)
D:
16 feb. 2016
Jacob Lassen
Astrid Jacobsen
Verner Jacobsen
1937-
Verner Jacobsen
F:
9 jun. 1937
Brede s. (Bredebro)
Eskild Jensen Jacobsen
1887-1967
Eskild Jensen Jacobsen
F:
8 aug. 1887
Arrild
D:
8 apr. 1967
Tønder (sygehuset)
Marie Thomsen
1893-
Marie Thomsen
F:
12 nov. 1893
Løgumkloster s. (Eltoft)
G:
20 dec. 1918
Brede
Johan Hansen
1921-
Johan Hansen
F:
11 jan. 1921
Ravsted s. (Havsted Mark)
Cathrine Lorenzen, senere Harder
1920-1965
Cathrine Lorenzen, senere Harder
F:
11 jun. 1920
Højst s. (Søvang)
G:
24 feb. 1950
Døstrup
D:
2 aug. 1965
Ål s. (Hedelund)
Mette Marie Hansen
1922-
Mette Marie Hansen
F:
8 mar. 1922
Ravsted s. (Havsted Mark)
Jes Edvin Jensen
1921-1988
Jes Edvin Jensen
F:
3 okt. 1921
Bov s. (Kiskelund)
G:
3 maj 1946
Brede
D:
1 aug. 1988
Havnbjerg på Als
Hans Hansen
1923-2010
Hans Hansen
F:
30 okt. 1923
Ravsted s. (Havsted Mark)
D:
29 okt. 2010
Laura Haahr Ibsen
1923-
Laura Haahr Ibsen
F:
9 sep. 1923
Ansager s. (Skovlund)
G:
11 mar. 1950
Ansager (Skovlund kirke)
Christine Jacobsen
1890-1978
Christine Jacobsen
F:
26 apr. 1890
Arrild
D:
9 mar. 1978
Lorenz Christian Hansen
1880-1924
Lorenz Christian Hansen
F:
29 feb. 1880
Egvad s. (Øbening)
G:
21 maj 1920
Ravsted
D:
12 apr. 1924
Ravsted s. (Havsted)
Mette Johanne Jacobsen
1893-1894
Mette Johanne Jacobsen
F:
4 aug. 1893
Arrild
D:
26 apr. 1894
Brede s. (Bredebro)
Hans Jacobsen
1943-
Hans Jacobsen
F:
17 aug. 1943
Brede s. (Bredebro)
Andreas Jacobsen
Svend Åge Jacobsen
Johann Jacobsen
Andreas Beyer Jacobsen
1895-1967
Andreas Beyer Jacobsen
F:
6 mar. 1895
Brede s. (Bredebro)
D:
15 jan. 1967
Brede s. (Bredebro)
Anna Petersen
1914-1996
Anna Petersen
F:
1 aug. 1914
Janderup
G:
23 sep. 1942
Tønder (rådhuset)
D:
17 feb. 1996
Mette Marie Jensen
1856-1897
Mette Marie Jensen
F:
22 sep. 1856
Brede s. (Bredebro)
D:
19 dec. 1897
Kiel
Johann Jacobsen
1853-1913
Johann Jacobsen
F:
26 aug. 1853
Arrild
G:
15 feb. 1882
Arrild
D:
3 aug. 1913
Brede s. (Svanstrup)
Andreas Beyer Jensen
1859-
Andreas Beyer Jensen
F:
16 dec. 1859
Maria Overbeck
1817-
Maria Overbeck
F:
9 feb. 1817
Eskild Jensen
ca. 1845-1889
Eskild Jensen
F:
ca. 1845
D:
29 jun. 1889
Brede s. (Bredebro)
Anna Bothilde Albrechtsen
1886-1887
Anna Bothilde Albrechtsen
F:
13 okt. 1886
Brede
D:
26 maj 1887
Brede
Susanne Frederikke Albrechtsen
1888-1889
Susanne Frederikke Albrechtsen
F:
29 feb. 1888
Brede
D:
7 feb. 1889
Brede
Anna Clausine Albrechtsen
1889-
Anna Clausine Albrechtsen
F:
13 maj 1889
Brede
Claus Andresen Albrechtsen
1890-1890
Claus Andresen Albrechtsen
F:
2 jun. 1890
Brede
D:
4 jul. 1890
Brede
Dorthea Marie Overbeck
1856-
Dorthea Marie Overbeck
F:
20 okt. 1856
Johann Lausten Helt Albrechtsen
1859-
Johann Lausten Helt Albrechtsen
F:
7 nov. 1859
Løgumkloster
G:
28 feb. 1885
Brede
Andreas Beyer Overbeck
1859-1879
Andreas Beyer Overbeck
F:
26 okt. 1859
D:
10 nov. 1879
Dødfødt søn
1887-1887
Dødfødt søn
F:
20 sep. 1887
Arrild
D:
20 sep. 1887
Arrild
Maren Petrea Lassen
1888-
Maren Petrea Lassen
F:
29 dec. 1888
Arrild
Anna Lene Overbeck
1862-
Anna Lene Overbeck
F:
10 feb. 1862
Peter Andreas Lassen
1865-
Peter Andreas Lassen
F:
10 dec. 1865
G:
10 dec. 1886
Brede
Sille Marie Overbeck
1864-1880
Sille Marie Overbeck
F:
22 okt. 1864
D:
20 nov. 1880
Peter Nielsen Christensen
1887-1889
Peter Nielsen Christensen
F:
29 okt. 1887
Brede s. (Harris)
D:
25 feb. 1889
Brede
Peter Nielsen Christensen
1890-
Peter Nielsen Christensen
F:
25 aug. 1890
Brede
Andreas Beyer Christensen
1892-
Andreas Beyer Christensen
F:
18 jul. 1892
Brede
Ingeborg Marie Overbeck
1867-
Ingeborg Marie Overbeck
F:
11 feb. 1867
Christen Peter Christensen
1867-
Christen Peter Christensen
F:
22 apr. 1867
G:
2 apr. 1887
Brede
Marie Friederica Overbeck
1869-1873
Marie Friederica Overbeck
F:
11 sep. 1869
D:
22 jan. 1873
Barn
-TIDLIGT
Barn
D:
TIDLIGT
Barn
-TIDLIGT
Barn
D:
TIDLIGT
Claus Andreas(en) Overbeck
1819-1870
Claus Andreas(en) Overbeck
F:
23 jul. 1819
D:
2 jul. 1870
Susanna Andreasdatter
ca. 1823-
Susanna Andreasdatter
F:
ca. 1823
G:
6 dec. 1855
Brede
Andreas Beyer Overbeck
ca. 1785-1823
Andreas Beyer Overbeck
F:
ca. 1785
D:
SEN. 1823
Silla Dorothea Clausdatter
1786-1862
Silla Dorothea Clausdatter
F:
15 maj 1786
Brede s. (Bredebro)
G:
1 feb. 1816
Brede
D:
26 apr. 1862
Dødfødt søn
1845-1845
Dødfødt søn
F:
7 apr. 1845
Flensborg
D:
7 apr. 1845
Flensborg
Anna Marie Christine Overbeck
1846-1867
Anna Marie Christine Overbeck
F:
7 okt. 1846
Flensborg (Johs.)
D:
27 jun. 1867
Flensborg (Johs.)
Friedrich Wilhelm Overbeck
1852-1854
Friedrich Wilhelm Overbeck
F:
13 aug. 1852
Flensborg (Johs.)
D:
28 jan. 1854
Flensborg (Johs.)
Anna Marie Nicoline Overbeck
1862-1870
Anna Marie Nicoline Overbeck
F:
2 dec. 1862
Flensborg (Johs.)
D:
13 aug. 1870
Flensborg (Johs.)
Boy Broder Overbeck
1820-1868
Boy Broder Overbeck
F:
30 sep. 1820
Flensborg (Johs.)
D:
1 aug. 1868
Flensborg (Johs.)
Maria Christine Hagelweiss
ca. 1820-
Maria Christine Hagelweiss
F:
ca. 1820
Flensborg
G:
25 maj 1845
Flensborg (Johs.)
Carl Christian Johannsen Leimers
-1871
Carl Christian Johannsen Leimers
D:
1859/71
Anna Marie Nicoline Overbeck
1822-1871
Anna Marie Nicoline Overbeck
F:
21 okt. 1822
Adelby s.
D:
10 okt. 1871
Flensborg (Johs.)
Paul Heinrich Leimers
ca. 1826-1859
Paul Heinrich Leimers
F:
ca. 1826
G:
20 feb. 1850
Flensborg (Johs.)
D:
29 jan. 1859
Flensborg (Johs.)
Jerome Carleton Overbeck
1886-1887
Jerome Carleton Overbeck
F:
29 dec. 1886
Gloucester, Massachusetts, USA
D:
18 nov. 1887
Gloucester, Massachusetts, USA
Theodore Overbeck
1856-ca. 1888
Theodore Overbeck
F:
10 dec. 1856
New York
D:
ca. 1888
Ona M. Brown
1857-1904
Ona M. Brown
F:
1857
New York
D:
6 apr. 1904
Johann Cornelius Overbeck
1858-
Johann Cornelius Overbeck
F:
13 jul. 1858
New York
James Henry Smith
1895-
James Henry Smith
F:
23 aug. 1895
Gloucester, Massachusetts, USA
Mary H. Overbeck
1860-
Mary H. Overbeck
F:
17 jun. 1860
Gloucester, Massachusetts, USA
James S. Smith
James S. Smith
G:
8 feb. 1886
Gloucester, Massachusetts, USA
Edith Marie Overbeck
1886-1926
Edith Marie Overbeck
F:
17 aug. 1886
Gloucester, Massachusetts, USA
D:
1926
Methuen, Massachusetts, USA
John Clifford Knights
1880-1911
John Clifford Knights
F:
7 mar. 1880
Boston
G:
1904
D:
12 jun. 1911
Boston
George Albion Thorndike
1888-1963
George Albion Thorndike
F:
17 jan. 1888
Canton, Massachusetts, USA
G:
1912
D:
1963
Charles M. Overbeck
ca. 1862-1892
Charles M. Overbeck
F:
ca. 1862
D:
4 apr. 1892
Gloucester, Massachusetts, USA
Nellie F. Brown
1861-
Nellie F. Brown
F:
1861
Frank H. Overbeck
1864-1864
Frank H. Overbeck
F:
29 mar. 1864
Gloucester, Massachusetts, USA
D:
28 jul. 1864
Gloucester, Massachusetts, USA
Catherine T. Overbeck
1865-
Catherine T. Overbeck
F:
9 dec. 1865
Gloucester, Massachusetts, USA
Oscar A. Young
Oscar A. Young
G:
18 apr. 1899
Gloucester, Massachusetts, USA
Carrie B. Overbeck
1865-1869
Carrie B. Overbeck
F:
9 dec. 1865
Gloucester, Massachusetts, USA
D:
16 jun. 1869
Gloucester, Massachusetts, USA
Royal C. Overbeck
1904-1986
Royal C. Overbeck
F:
24 apr. 1904
D:
1986
Rhode Island
Beatrice
1905-1985
Beatrice
F:
26 dec. 1905
D:
1985
Edward F. Overbeck
1871-
Edward F. Overbeck
F:
22 feb. 1871
Gloucester, Massachusetts, USA
Clara B. Davis
ca. 1876-
Clara B. Davis
F:
ca. 1876
Jürgen Christian Overbeck
1824-1885
Jürgen Christian Overbeck
F:
10 nov. 1824
Flensborg (Johs.)
D:
22 maj 1885
Gloucester, Massachusetts, USA
Maria Dorothea Essert
ca. 1833-1915
Maria Dorothea Essert
F:
ca. 1833
Wittkiel
D:
7 dec. 1915
Gloucester, Massachusetts, USA
Christopher Overbeck
1827-
Christopher Overbeck
F:
14 sep. 1827
Flensborg (Johs.)
Christoph Overbeck
ca. 1787-1851
Christoph Overbeck
F:
ca. 1787
Brede s. (Bredebro)
D:
15 maj 1851
Flensborg (Johs.)
Elsabe Christine Olsen
ca. 1785-1843
Elsabe Christine Olsen
F:
ca. 1785
G:
24 okt. 1819
Flensborg (Marie)
D:
30 mar. 1843
Flensborg (Johs.)
Maria Beyer
1748-1805
Maria Beyer
F:
8 aug. 1748
D:
16 apr. 1805
Christoph Overbeck
ca. 1748-1823
Christoph Overbeck
F:
ca. 1748
G:
13 sep. 1771
Brede
D:
4 jun. 1823
Brede s. (Borrig)
Martina Martensdatter
ca. 1706-1779
Martina Martensdatter
F:
ca. 1706
D:
8 mar. 1779
Brede s. (Bredebro)
Andreas Pedersen Beyer
1697-1777
Andreas Pedersen Beyer
F:
1697
Skast s. (Skastgård)
G:
ca. 1728
D:
17 mar. 1777
Brede s. (Bredebro)
Maria Gøddertsdatter
1685-1766
Maria Gøddertsdatter
F:
1685
D:
8 okt. 1766
Martin Iversen
1665-1706
Martin Iversen
F:
o. 1660/65
fmtl. Løgumkloster s. (Assit)
D:
1706
Vagn Beyer Clausen
1904-1970
Vagn Beyer Clausen
F:
2 maj 1904
D:
12 maj 1970
Johanne Elisabeth Tendius
Ali-Sim
Alf Beyer Clausen
1908-1908
Alf Beyer Clausen
F:
12 maj 1908
D:
1 aug. 1908
Anders Beyer Clausen
1869-
Anders Beyer Clausen
F:
18 apr. 1869
Christiane Margrethe Berthelsen
1874-1908
Christiane Margrethe Berthelsen
F:
9 apr. 1874
G:
20 maj 1903
D:
20 maj 1908
Andrea Kathrine Clausen
1871-
Andrea Kathrine Clausen
F:
2 feb. 1871
Metha Cathrine Clausen
1873-1873
Metha Cathrine Clausen
F:
1 maj 1873
D:
15 jul. 1873
Meta Kathrine Clausen
1874-1876
Meta Kathrine Clausen
F:
26 sep. 1874
D:
26 jul. 1876
Caroline Marie Clausen
1877-
Caroline Marie Clausen
F:
24 dec. 1877
Thyra Lorenzen
1906-1952
Thyra Lorenzen
F:
7 sep. 1906
Skærbæk
D:
13 jun. 1952
Jens Christian Hansen
Signe Lorenzen
1917-
Signe Lorenzen
F:
20 feb. 1917
Skærbæk
Carl Erik Gjerlev
1915-1957
Carl Erik Gjerlev
F:
4 nov. 1915
Varde
G:
5 okt. 1941
D:
27 jul. 1957
Silkeborg
Per Mønsted
1912-1992
Per Mønsted
F:
15 jul. 1912
Frederiksberg
G:
15 apr. 1962
D:
4 sep. 1992
Meta Helene Clausen
1880-1951
Meta Helene Clausen
F:
31 jan. 1880
D:
12 Maj 1951
Skærbæk
Ingvert Lorenzen
1873-1955
Ingvert Lorenzen
F:
20 mar. 1873
Abild
G:
28 okt. 1904
D:
24 apr. 1955
Silkeborg
Anne Beyer Clausen
1846-1920
Anne Beyer Clausen
F:
12 dec. 1846
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
D:
1 feb. 1920
Johann Christian Peter Clausen
1842-1933
Johann Christian Peter Clausen
F:
16 jul. 1842
G:
19 jun. 1868
Brede
D:
24 feb. 1933
Anders Beyer Clausen
1820-1846
Anders Beyer Clausen
F:
6 aug. 1820
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
5 maj 1846
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Mette Cathrine Hansdatter
1824-1887
Mette Cathrine Hansdatter
F:
26 mar. 1824
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
1 nov. 1845
D:
25 jun. 1887
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Dødfødt søn
1823-1823
Dødfødt søn
F:
22 maj 1823
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
22 maj 1823
Brede s. (Sdr. Vollum)
Helene Clausen
1824-1829
Helene Clausen
F:
14 jul. 1824
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
26 mar. 1829
Brede s. (Sdr. Vollum)
Regina Clausen
1827-1833
Regina Clausen
F:
19 sep. 1827
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
17 aug. 1833
Brede s. (Sdr. Vollum)
Ellen Margrethe Clausen
Harold Edgar Blakeley
1906-
Harold Edgar Blakeley
F:
19 jan. 1906
Aage Lave Clausen
Gerda Secher
Claus Mikkelsen Clausen
1877-1956
Claus Mikkelsen Clausen
F:
17 dec. 1877
D:
6 dec. 1956
Kristine Magdalene Christensen Lave
1876-1973
Kristine Magdalene Christensen Lave
F:
26 jun. 1876
G:
5 sep. 1909
D:
18 jul. 1973
Signe Haahr
1904-1966
Signe Haahr
F:
23 maj 1904
Tistrup
D:
3 okt. 1966
Niels Jessen Lauridsen
1896-1969
Niels Jessen Lauridsen
F:
29 feb. 1896
G:
19 nov. 1926
D:
5 mar. 1969
Agnes Haahr
1906-1952
Agnes Haahr
F:
16 sep. 1906
Tistrup
D:
30 sep. 1952
Kristian Ude Haahr
1908-
Kristian Ude Haahr
F:
13 sep. 1908
Tistrup
Emilie Knudsen
1912-
Emilie Knudsen
F:
18 maj 1912
G:
6 sep. 1935
Aksel Haahr
1910-
Aksel Haahr
F:
28 apr. 1910
Tistrup
Ruth Ellinor Andersen
Merret Elisabeth Haahr
1912-
Merret Elisabeth Haahr
F:
20 aug. 1912
Tistrup
Magnus Uhd
1901-
Magnus Uhd
F:
12 jan. 1901
G:
27 okt. 1933
Karen Margrethe Clausen Haahr
1915-1978
Karen Margrethe Clausen Haahr
F:
3 apr. 1915
Tistrup
D:
25 jan. 1978
Kristian Jensen Kristensen
1915-
Kristian Jensen Kristensen
F:
18 sep. 1915
G:
5 jan. 1940
Anna Laurette Haahr
1919-
Anna Laurette Haahr
F:
13 aug. 1919
Tistrup
Peder Lyndgaard Sørensen
1918-
Peder Lyndgaard Sørensen
F:
10 mar. 1918
G:
24 nov. 1942
Johanne Margrethe Clausen
1879-1961
Johanne Margrethe Clausen
F:
16 jun. 1879
D:
29 okt. 1961
Peder Helt Haahr
1876-1960
Peder Helt Haahr
F:
4 aug. 1876
Ølgod s. (Lindbjerg Mark)
G:
28 jul. 1903
D:
5 mar. 1960
Maren Nielsen Clausen
1881-1889
Maren Nielsen Clausen
F:
27 maj 1881
D:
29 jan. 1889
Karen Ludolfine Clausen
Hans Jørgen Madsen
Jens Iversen Clausen
1883-1971
Jens Iversen Clausen
F:
20 jul. 1883
D:
6 sep. 1971
Marie Methea Jensine Larsen
1891-1973
Marie Methea Jensine Larsen
F:
3 sep. 1891
G:
26 mar. 1926
D:
25 jan. 1973
Ludolfine Margrethe Clausen
Søren Andersen
Anna Dorthea Clausen
Jakob Bonde Pedersen
Sønnik Henrik Clausen
Erna Tonsberg
Ellen Clausen
Christian Skau Jacobsen
Thomas Weile Clausen
Jette Harbo
Svend Weile Clausen
Inge Leerholm
Ludolf Peder Beier Clausen
1885-1969
Ludolf Peder Beier Clausen
F:
1 jun. 1885
D:
23 okt. 1969
Petra Marie Kristine Jensen Weile
1887-1960
Petra Marie Kristine Jensen Weile
F:
7 nov. 1887
G:
5 apr. 1917
D:
20 sep. 1960
Christian Clausen
Anna Paula Madsen
Erik Clausen
Edith Bechmann Jensen
Herluf Clausen
Emmy Christensen
Peder Beier Clausen
1887-1973
Peder Beier Clausen
F:
24 feb. 1887
D:
31 jan. 1973
Marie Krestine Mogensen
1888-1970
Marie Krestine Mogensen
F:
29 sep. 1888
G:
13 apr. 1922
D:
28 jun. 1970
Poul Frimodt Sørensen
1913-1918
Poul Frimodt Sørensen
F:
6 maj 1913
D:
18 okt. 1918
Sigrid Sørensen
Ingemann Weirum Sørensen
Karen Marie Sørensen
Niels Peter Poulsen
1906-
Niels Peter Poulsen
F:
4 dec. 1906
Dødfødt søn
1918-1918
Dødfødt søn
F:
30 sep. 1918
D:
30 sep. 1918
Poula Sørensen
1919-1920
Poula Sørensen
F:
17 nov. 1919
D:
13 jan. 1920
Poul Frimodt Sørensen
1921-1962
Poul Frimodt Sørensen
F:
30 nov. 1921
D:
10 apr. 1962
Sonja Hansen
Henrik Frimodt Sørensen
Ninna Overgaard
Marie Christine Clausen
1888-1972
Marie Christine Clausen
F:
1 nov. 1888
D:
31 okt. 1972
Frimodt Søren Sørensen
1882-1973
Frimodt Søren Sørensen
F:
13 nov. 1882
G:
31 okt. 1912
D:
7 jan. 1973
Magnus Marius Clausen
1890-
Magnus Marius Clausen
F:
15 mar. 1890
Hans Kristian Christensen
Anna Ludolfine Christensen
Karl Jørgensen
Kirsten Marie Christensen
Niels Christian Nielsen
Maren Nielsine Clausen
1891-1959
Maren Nielsine Clausen
F:
16 okt. 1891
D:
15 aug. 1959
Hans Peter Nielsen Christensen
1896-1969
Hans Peter Nielsen Christensen
F:
19 feb. 1896
G:
3 aug. 1923
D:
14 mar. 1969
Svend Aage Christensen
Sonja Odderskjær Jensen
Inger Marie Kristensen
Svend Aage Jensen
Ida Kristensen
Peter Mathisen Schmidt
Emma Kristensen
Carl Nielsen
Asta Kristensen
Aksel Kristensen
Christine Marie Steger
Alfred Kristensen
Ella Lillian Vestergaard
Verner Kristensen
Andrea Clausen
1893-1970
Andrea Clausen
F:
16 nov. 1893
D:
10 dec. 1970
Kristen Madsen Kristensen
1894-1969
Kristen Madsen Kristensen
F:
12 mar. 1894
G:
20 feb. 1917
D:
1 aug. 1969
Aage Alfred Clausen
1896-1898
Aage Alfred Clausen
F:
2 maj 1896
D:
2 aug. 1898
Sønnich Henriksen Clausen
1853-1941
Sønnich Henriksen Clausen
F:
28 maj 1853
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
15 jul. 1941
Ølgod s. (De Gamles Hjem
Ludolfine Laurette Iversen
1854-1909
Ludolfine Laurette Iversen
F:
3 okt. 1854
Abild
G:
15 mar. 1877
Brede
D:
7 jan. 1909
Brede s. (Sdr. Vollum)
Maren Nielsen Clausen
1881-1962
Maren Nielsen Clausen
F:
20 sep. 1881
D:
9 maj 1962
Poul Madsen
1879-
Poul Madsen
F:
13 jul. 1879
G:
20 sep. 1911
Hans Mathias Clausen
Amalie Jensen
1907-1965
Amalie Jensen
F:
12 feb. 1907
D:
13 mar. 1965
Helmuth Christian Clausen
Martha Nikoline Andreasen
Marie Dorthea Clausen
Axel Svend Aage Alex. Berthelsen Meyer
Anne Margrethe Clausen
Christian Andreasen Clausen
1883-1940
Christian Andreasen Clausen
F:
21 apr. 1883
D:
7 apr. 1940
Kristine Dorthea Petersen
1879-1955
Kristine Dorthea Petersen
F:
2 jun. 1879
G:
18 mar. 1907
D:
7 sep. 1955
Edith Marie Clausen
1909-1910
Edith Marie Clausen
F:
29 aug. 1909
D:
25 feb. 1910
Frederik Clausen
Bertha Jensen
Hans Clausen
Elva Rosa Hansen
Claus Mikkelsen Clausen
1884-1942
Claus Mikkelsen Clausen
F:
5 nov. 1884
D:
4 jan. 1942
Alma Eleonora Sørensen
1888-1948
Alma Eleonora Sørensen
F:
28 jun. 1888
G:
21 mar. 1909
D:
14 okt. 1948
Karoline Clausen
1886-
Karoline Clausen
F:
28 aug. 1886
Henrik Pedersen
1876-1937
Henrik Pedersen
F:
23 dec. 1876
G:
1 maj 1923
D:
1 feb. 1937
Peter Lorensen Clausen
1887-1890
Peter Lorensen Clausen
F:
1 aug. 1887
D:
15 aug. 1890
Olaf Scharruth Skjødt
Else Rasmussen
Anna Margrethe Scharruth Skjødt
Jens Emanuel Hansen
1906-
Jens Emanuel Hansen
F:
22 jan. 1906
Erik Scharruth Skjødt
Gurli Karin Sørensen
Helga Scharruth Skjødt
1921-1965
Helga Scharruth Skjødt
F:
6 aug. 1921
D:
1965
Egon Børge Simonsen
Inger Scharruth Skjødt
Einar Olsen
Frede Scharruth Skjødt
Else Agnete Nielsen
Signe Marie Clausen
1888-1925
Signe Marie Clausen
F:
25 okt. 1888
D:
26 dec. 1925
Søren Anton Olesen Skjødt
1885-1946
Søren Anton Olesen Skjødt
F:
22 sep. 1885
G:
31 okt. 1908
D:
13 apr. 1946
Peter Lorensen Clausen
1891-1891
Peter Lorensen Clausen
F:
25 jan. 1891
D:
28 jul. 1891
Dødfødt søn
1892-1892
Dødfødt søn
F:
4 jun. 1892
D:
4 jun. 1892
Paul Clausen
Agnes Elisabeth Clausen
Andrea Clausen
1893-1963
Andrea Clausen
F:
29 dec. 1893
D:
1963
Jørgen Kamstrup
Olivia Morell
Ole Kamstrup
1936-1951
Ole Kamstrup
F:
8 jul. 1936
D:
18 mar. 1951
Laurette Clausen
1895-
Laurette Clausen
F:
24 jul. 1895
Viggo Christensen Kamstrup
1895-1945
Viggo Christensen Kamstrup
F:
18 okt. 1895
G:
24 apr. 1927
D:
16 jan. 1945
Hans Magnus Clausen
1897-1897
Hans Magnus Clausen
F:
6 feb. 1897
D:
12 feb. 1897
Dødfødt datter
1899-1899
Dødfødt datter
F:
4 sep. 1899
D:
4 sep. 1899
Valborg Clausen
1901-1901
Valborg Clausen
F:
2 nov. 1901
D:
2 nov. 1901
Bent Beyer Clausen
Hans Beyer Clausen
Aage Beyer Clausen
Svend Aage Beyer Clausen
1904-
Svend Aage Beyer Clausen
F:
5 jun. 1904
Inge Elisa Sonne
Hans Karstensen Nielsen Clausen
1855-1935
Hans Karstensen Nielsen Clausen
F:
8 jul. 1855
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
8 jul. 1935
Anne Margrethe Hansen
1860-1939
Anne Margrethe Hansen
F:
27 jun. 1860
Brede s. (Svanstrup)
G:
21 maj 1881
Brede
D:
7 sep. 1939
Claus Mikkelsen Clausen
1888-1889
Claus Mikkelsen Clausen
F:
21 jul. 1888
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
19 feb. 1889
Brede s. (Sdr. Vollum)
Claus Mikkelsen Clausen
1892-1915
Claus Mikkelsen Clausen
F:
25 feb. 1892
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
11 sep. 1915
1. verdenskrig (faldet)
Hanne Marie Clausen
1893-1894
Hanne Marie Clausen
F:
5 sep. 1893
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
13 maj 1894
Brede s. (Sdr. Vollum)
Lorenz Peter Clausen
1895-1916
Lorenz Peter Clausen
F:
20 mar. 1895
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
18 mar. 1916
Andreas Jensen Andresen
Grethe Nina Mortensen
Hanne Marie Clausen
1897-1949
Hanne Marie Clausen
F:
7 jan. 1897
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
2 okt. 1949
Thomas Diderik Andresen
1897-1956
Thomas Diderik Andresen
F:
5 mar. 1897
G:
18 okt. 1922
D:
26 sep. 1956
Johan Stamp
Abeline Nissen
Anders Beier Stamp
Else Gade
Maren Nielsen Clausen
1899-
Maren Nielsen Clausen
F:
8 jul. 1899
Brede s. (Sdr. Vollum)
Niels Beck Meyhoff Stamp
1889-
Niels Beck Meyhoff Stamp
F:
15 jul. 1889
G:
15 okt. 1926
Andrea Clausen
1901-1902
Andrea Clausen
F:
17 apr. 1901
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
28 mar. 1902
Brede s. (Sdr. Vollum)
Inger Clausen
Jens Christian Kryhlmand
Anders Beier Clausen
Andreas Clausen
1903-
Andreas Clausen
F:
2 feb. 1903
Brede s. (Sdr. Vollum)
Metha Katrine Jepsen
Anders Beyer Clausen
1857-1933
Anders Beyer Clausen
F:
15 okt. 1857
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
26 aug. 1933
Brede s. (Sdr. Vollum)
Caroline Petrea Holt
1860-1925
Caroline Petrea Holt
F:
29 nov. 1860
Brede s. (Åspe)
G:
28 dec. 1887
D:
2 apr. 1925
Otto Nielsen Grøn
1883-
Otto Nielsen Grøn
F:
18 jul. 1883
Døstrup
Albertine
Anne Marie Grøn
1923-1993
Anne Marie Grøn
F:
30 apr. 1923
D:
23 mar. 1993
Poul Elith Petersen
1922-1998
Poul Elith Petersen
F:
20 nov. 1922
G:
9 dec. 1945
D:
27 okt. 1998
Maren Grøn
Ejler Oskar Tyragod Jensen
Erik Henriksen Grøn
Bodil Marie Hansen
Claus Mikkelsen Grøn
1885-1964
Claus Mikkelsen Grøn
F:
16 jan. 1885
D:
17 okt. 1964
Karen Vestergaard
1894-
Karen Vestergaard
F:
31 aug. 1894
G:
22 nov. 1921
Erik Henriksen Olesen
Liselotte Petersen
Thomas Andersen Olesen
Christen Andersen Olesen
Irma Blaschke
Kjesten Marie Olesen
Hans Thorkild Dahl
Anne Marie Grøn
1887-1952
Anne Marie Grøn
F:
18 jan. 1887
D:
1 maj 1952
Christen Andersen Olesen
1888-1978
Christen Andersen Olesen
F:
16 nov. 1888
G:
15 jan. 1913
D:
17 apr. 1978
Tønder (sygehuset)
Martin Schmidt
Else Kjestine Paulsen
Rigmor Meiner Pedersen
Erik Henriksen Schmidt
Petra Berg
1915-1946
Petra Berg
F:
8 mar. 1915
D:
29 mar. 1946
Gudrun Bach Ferslev
Svend Aage Schmidt
1917-1919
Svend Aage Schmidt
F:
5 aug. 1917
D:
27 apr. 1919
Udøbt datter
Svend Aage Schmidt
Vera
Nis Anderskov Schmidt
Sonja Johanne Kirstine Sørensen
Astrid Schmidt
Kristian Ulrik Andersen
Ejnar Schmidt
Maren Nielsen Grøn
1888-1935
Maren Nielsen Grøn
F:
11 nov. 1888
D:
27 jan. 1935
Jeppe Christensen Schmidt
1887-
Jeppe Christensen Schmidt
F:
13 nov. 1887
G:
19 maj 1914
Jørgen (Petersen) Städsen
Sophie Matthiesen
Petrea Grøn
1890-1970
Petrea Grøn
F:
14 dec. 1890
D:
10 mar. 1970
Jens Petersen
1884-1950
Jens Petersen
F:
22 feb. 1884
G:
14 jun. 1918
D:
4 dec. 1950
Emilie Grøn
Tscherning Mortensen
Maren Andersen Grøn
Janke Hans Lorenzen
Andrea Erika Grøn
Villy Kristiansen
Villiam Grøn
Dora
Erik Andersen Grøn
Lis Aabling
Kurt Verner Grøn
Inge-Lise Moltzkus
Andreas Nielsen Grøn
1892-
Andreas Nielsen Grøn
F:
5 okt. 1892
Frederika Emilie Fink
1903-
Frederika Emilie Fink
F:
9 okt. 1903
G:
4 dec. 1926
Niels Juel
Karen Helene Hansen
Erik Juel
Anna Kjerstine Grøn
1894-1953
Anna Kjerstine Grøn
F:
28 mar. 1894
D:
19 sep. 1953
Jens Peter Juul
1890-
Jens Peter Juul
F:
12 mar. 1890
G:
7 dec. 1917
Erik Henriksen Grambow
1918-1973
Erik Henriksen Grambow
F:
15 apr. 1918
D:
17 okt. 1973
Johanne Bach
Thyra Grøn
1896-1968
Thyra Grøn
F:
15 jan. 1896
D:
2 mar. 1968
Otto Fritz Johannes Grambow
1895-1961
Otto Fritz Johannes Grambow
F:
7 aug. 1895
G:
10 apr. 1918
D:
3 sep. 1961
Maren Jacobsen
Ole Gjelstrup
Marie Dorthea Jacobsen
Heseler Petersen
Jenny Jacobsen
Broder Jørgensen
Jens Jacobsen
Dagny Frost
Erik Jacobsen
Louise Christine Grøn
1899-
Louise Christine Grøn
F:
20 mar. 1899
Emil Jacobsen
1895-1963
Emil Jacobsen
F:
17 feb. 1895
G:
23 dec. 1921
D:
5 maj 1963
Maren Andersen Clausen
1860-1935
Maren Andersen Clausen
F:
31 aug. 1860
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
20 jan. 1935
Døstrup
Erik Henriksen Grøn
1854-1904
Erik Henriksen Grøn
F:
13 jun. 1854
G:
24 okt. 1882
D:
6 jul. 1904
Peter Beyer Clausen
1862-1863
Peter Beyer Clausen
F:
14 dec. 1862
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
20 nov. 1863
Brede s. (Sdr. Vollum)
Axel Beyer Clausen
Karen Grethe Hansen
Asger Beyer Clausen
Karen Petersen
Kjeld Beyer Clausen
Esther Marie Beyer Clausen
Poul Drizig Pedersen
Claus Mikkelsen Clausen
1890-
Claus Mikkelsen Clausen
F:
21 mar. 1890
Anna Kirstine Jensen
1892-
Anna Kirstine Jensen
F:
27 mar. 1892
G:
9 nov. 1915
Anders Clausen
1892-
Anders Clausen
F:
1 jan. 1892
Gerda Sofie Clausen
Svend Aage Martin Hansen
Ernst Andersen
Erna Margrethe Clausen
Ib Lindegaard Jensen
Kaj Beyer Clausen
Inge Mortensen
Anders Jeppesen Clausen
1893-1951
Anders Jeppesen Clausen
F:
15 apr. 1893
D:
3 feb. 1951
Emma Christine Hansen
1897-1938
Emma Christine Hansen
F:
4 dec. 1897
D:
30 sep. 1938
Gunner Clausen
Betty Henriette Agnethe Nielsen
Poul Clausen
Martinus Andreas Clausen
1894-
Martinus Andreas Clausen
F:
26 jul. 1894
Ingeborg Hansine Andersen
1896-
Ingeborg Hansine Andersen
F:
7 jul. 1896
G:
11 nov. 1921
Henry Thorkild Nielsen
Inger Briks Jensen
Henning Peder Nielsen
Grethe Vera Madsen
Kaj Asger Nielsen
Anne Lilly Andersen
Karen Margrethe Clausen
1896-
Karen Margrethe Clausen
F:
17 apr. 1896
Ole Knud Nielsen
1895-
Ole Knud Nielsen
F:
14 jun. 1895
G:
12 nov. 1918
Harald Clausen
Erna Marie Skjoldgaard
Else Clausen
Gunner Ebbesen
Grethe Clausen
Egon Erik Ingemann Rasmussen
Anny Clausen
Peter Henriksen
Andreas Clausen
1897-
Andreas Clausen
F:
3 aug. 1897
Oda Marie Nielsen
1902-
Oda Marie Nielsen
F:
22 nov. 1902
G:
26 mar. 1921
Peter Beyer Clausen
1864-1931
Peter Beyer Clausen
F:
6 sep. 1864
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
16 mar. 1931
Ane Margrethe Jeppesen
1865-1948
Ane Margrethe Jeppesen
F:
8 jan. 1865
Rye s. (Ejby)
G:
10 okt. 1888
D:
12 dec. 1948
Agnes Clausen
Oluf Schmidt-Sørensen
-1965
Oluf Schmidt-Sørensen
D:
1965
John Birkemose Christensen
Gurli Clausen
Johannes Nielsen
Sonja Margrethe Clausen
Hans Christian Dittfeld
Ingrid Katrine Clausen
Henning Frank
Georg Beyer Clausen
Andreas Beyer Clausen
1903-
Andreas Beyer Clausen
F:
27 jul. 1903
Frida Mathilde Luff
1911-1968
Frida Mathilde Luff
F:
2 sep. 1911
G:
3 aug. 1934
D:
15 apr. 1968
Marie Christensen
1905-
Marie Christensen
F:
13 mar. 1905
G:
1970
Jens Bejer Clausen
Kirsten Jessen Hansen
Agnes Clausen
Hans Christian Schulz
Georg Andresen Clausen
Lone Margrete Jensen
Claus Mikkelsen Clausen
1904-
Claus Mikkelsen Clausen
F:
2 dec. 1904
Anna Helene Andresen
Hans Clausen
Anne Marie Obling
1914-
Anne Marie Obling
F:
13 dec. 1914
Skærbæk s. (Barsbøl)
Gerda Clausen
Alfred Ebsen
Jakob Petersen Clausen
Kirsten Nørgaard
Bent Beyer Clausen
Laura Margrete Clausen
Johannes Folmer Larsen
Sønnik Clausen
Ebba Jensine Rudolfine Nielsen
Magnus Clausen
1913-1913
Magnus Clausen
F:
4 feb. 1913
D:
23 feb. 1913
Agnes Uhd
Knud Waldemar Nissen
Elise Katrine Uhd
Jens Peder Pedersen
Maren Clausen
Søren Jessen Uhd
Ane Katrine Clausen
1917-1917
Ane Katrine Clausen
F:
20 sep. 1917
D:
22 sep. 1917
Georg Beyer Clausen
1869-1954
Georg Beyer Clausen
F:
27 jun. 1869
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
16 okt. 1954
Mjolden
Agnes Christine Poulsen
1878-1933
Agnes Christine Poulsen
F:
18 sep. 1878
G:
17 okt. 1902
D:
21 dec. 1933
Andreas Nielsen Clausen
1869-1892
Andreas Nielsen Clausen
F:
27 jun. 1869
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
10 mar. 1892
Brede s. (Sdr. Vollum)
Claus Mikkelsen Clausen
1830-1885
Claus Mikkelsen Clausen
F:
21 apr. 1830
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
10 sep. 1885
Brede s. (Sdr. Vollum)
Maren Nielsen Goldschmidt
1830-1886
Maren Nielsen Goldschmidt
F:
3 jun. 1830
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
27 jan. 1853
Brede
D:
30 jul. 1886
Brede s. (Sdr. Vollum)
Sønnich Henrik Clausen
1860-
Sønnich Henrik Clausen
F:
4 aug. 1860
Gedske Beyer Clausen
1862-1943
Gedske Beyer Clausen
F:
7 jul. 1862
D:
26 dec. 1943
Gedske Andrea Clausen
1865-1936
Gedske Andrea Clausen
F:
3 jan. 1865
D:
17 maj 1936
Cornelius Brodersen
1868-1921
Cornelius Brodersen
F:
20 nov. 1868
Brede s. (Bredebro)
G:
26 okt. 1898
Brede
D:
31 jan. 1921
Hans Beyer Clausen
1832-1904
Hans Beyer Clausen
F:
12 okt. 1832
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
23 jul. 1904
Brede s. (Sdr. Vollum)
Margrethe Gyde Christine Svendsen
1837-1923
Margrethe Gyde Christine Svendsen
F:
10 dec. 1837
G:
12 okt. 1859
Brede
D:
22 mar. 1923
Peter Beyer Clausen
1835-1835
Peter Beyer Clausen
F:
25 mar. 1835
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
24 apr. 1835
Brede s. (Sdr. Vollum)
Peter Beyer Clausen
1836-1862
Peter Beyer Clausen
F:
11 maj 1836
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
29 jun. 1862
Brede s. (Sdr. Vollum)
Gedske Beyer
1798-1851
Gedske Beyer
F:
2 sep. 1798
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
1 nov. 1851
Brede s. (Sdr. Vollum)
Sønnich Hinrichsen Clausen
1796-1882
Sønnich Hinrichsen Clausen
F:
6 okt. 1796
Brede s. (Bosholm)
G:
17 okt. 1818
Brede
D:
9 jan. 1882
Brede s. (Sdr. Vollum)
Anders Pedersen Beyer
1759-1829
Anders Pedersen Beyer
F:
1759
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
31 okt. 1829
Brede s. (Sdr. Vollum)
Regina Hansdatter Brøns
1774-1846
Regina Hansdatter Brøns
F:
22 maj 1774
Brede s. (Apterp)
G:
31 okt. 1795
Brede
D:
14 mar. 1846
Brede s. (Sdr. Vollum)
Gyde Kirstine Hansdatter Normann
1796-1796
Gyde Kirstine Hansdatter Normann
F:
14 jan. 1796
Brede s. (Borrig)
D:
14 jan. 1796
Brede s. (Borrig)
Peter Hansen Normann
1796-1796
Peter Hansen Normann
F:
14 jan. 1796
Brede s. (Borrig)
D:
14 jan. 1796
Brede s. (Borrig)
Hans Lausten Normann
1854-1854
Hans Lausten Normann
F:
10 feb. 1854
D:
28 feb. 1854
Hansine Hanne Marie Jensen
1867-
Hansine Hanne Marie Jensen
F:
26 jul. 1867
Hans Andersen Normann
1833-1895
Hans Andersen Normann
F:
25 jul. 1833
Brede s. (Borrig)
D:
9 jul. 1895
Visby
Anders Hansen Normann
1797-1867
Anders Hansen Normann
F:
7 maj 1797
Brede s. (Borrig)
D:
18 aug. 1867
Brede s. (Borrig)
Karen Jørgensen
1801-1888
Karen Jørgensen
F:
30 sep. 1801
Brede s. (Borrig)
G:
31 okt. 1832
Brede
D:
21 aug. 1888
Brede s. (Borrig)
Kirstine Nicoline Normann
1827-
Kirstine Nicoline Normann
F:
30 sep. 1827
Brede s. (Bredebro)
Lauritz Jensen
Margrethe Normann
1853-1855
Margrethe Normann
F:
12 jun. 1853
Brede s. (Bredebro)
D:
10 maj 1855
Brede s. (Bredebro)
Dødfødt søn
1855-1855
Dødfødt søn
F:
19 aug. 1855
Brede s. (Bredebro)
D:
19 aug. 1855
Brede s. (Bredebro)
Hans Nielsen Normann
1830-1876
Hans Nielsen Normann
F:
24 maj 1830
Brede s. (Bredebro)
D:
26 apr. 1876
Brede s. (Bredebro)
Anna Mamsen
1826-1855
Anna Mamsen
F:
30 maj 1826
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
28 aug. 1852
Brede
D:
1 sep. 1855
Brede s. (Bredebro)
Anton Marius Normann
1858-
Anton Marius Normann
F:
28 apr. 1858
Brede s. (Bredebro)
Nicoline Normann
1884-
Nicoline Normann
F:
17 dec. 1884
Brede s. (Borrig)
Peter Hansen Normann
1860-
Peter Hansen Normann
F:
18 jan. 1860
Brede s. (Bredebro)
Pauline Christine Louise Møller
ca. 1859-1884
Pauline Christine Louise Møller
F:
ca. 1859
G:
8 apr. 1884
Brede
D:
30 dec. 1884
Caroline Mathilde Møller
1865-
Caroline Mathilde Møller
F:
17 dec. 1865
G:
27 maj 1887
Brede
Hans Nielsen Mamsen Normann
1861-
Hans Nielsen Mamsen Normann
F:
25 apr. 1861
Brede s. (Bredebro)
Dødfødt datter
1885-1885
Dødfødt datter
F:
2 feb. 1885
Brede s. (Bredebro)
D:
2 feb. 1885
Brede s. (Bredebro)
Dødfødt søn
1886-1886
Dødfødt søn
F:
15 feb. 1886
Brede s. (Bredebro)
D:
15 feb. 1886
Brede s. (Bredebro)
Hans Clausen Jensen
1887-
Hans Clausen Jensen
F:
18 jan. 1887
Brede s. (Bredebro)
Nicoline Jensen
1888-
Nicoline Jensen
F:
28 jul. 1888
Brede s. (Bredebro)
Cathrine Marie Jensen
1891-
Cathrine Marie Jensen
F:
19 feb. 1891
Brede s. (Bredebro)
Hans Normann Jensen
1893-
Hans Normann Jensen
F:
2 apr. 1893
Brede s. (Bredebro)
Dødfødt søn
1895-1895
Dødfødt søn
F:
25 jul. 1895
Brede s. (Bredebro)
D:
25 jul. 1895
Brede s. (Bredebro)
Anton Christian Jensen
1896-
Anton Christian Jensen
F:
20 dec. 1896
Brede s. (Bredebro)
Ane Kathrine Normann
1863-1896
Ane Kathrine Normann
F:
9 jan. 1863
Brede s. (Bredebro)
D:
22 dec. 1896
Jens Nielsen Jensen
ca. 1854-
Jens Nielsen Jensen
F:
ca. 1854
G:
29 maj 1884
Brede
Anders Hansen Normann
1865-
Anders Hansen Normann
F:
4 nov. 1865
Brede s. (Bredebro)
Hans Christian Nielsen Normann
1889-
Hans Christian Nielsen Normann
F:
4 nov. 1889
Løgumkloster
Kjestine Nicoline Normann
1891-
Kjestine Nicoline Normann
F:
15 dec. 1891
Brede s. (Borrig)
Nissen Severin Normann
1865-
Nissen Severin Normann
F:
4 nov. 1865
Brede s. (Bredebro)
Marie Kjestine Sørensen
1867-
Marie Kjestine Sørensen
F:
29 mar. 1867
G:
10 nov. 1888
Løgumkloster
Nicoline Mamsen
1830-
Nicoline Mamsen
F:
13 feb. 1830
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
21 nov. 1857
Brede (hjemme)
Gyde Kiestine Normann
1833-1836
Gyde Kiestine Normann
F:
17 jun. 1833
Brede s. (Bredebro)
D:
4 nov. 1836
Brede s. (Bredebro)
Anna Normann
1836-1836
Anna Normann
F:
4 maj 1836
Brede s. (Bredebro)
D:
23 maj 1836
Brede s. (Bredebro)
Peter Hansen Normann
1797-1848
Peter Hansen Normann
F:
7 maj 1797
Brede s. (Borrig)
D:
13 feb. 1848
Brede s. (Bredebro)
Margrethe Carstensen
ca. 1796-1871
Margrethe Carstensen
F:
ca. 1796
G:
14 nov. 1826
Brede
D:
26 maj 1871
Sven Andersen Svendsen
1826-1827
Sven Andersen Svendsen
F:
11 sep. 1826
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
7 maj 1827
Brede s. (Sdr. Vollum)
Dødfødt datter
1856-1856
Dødfødt datter
F:
5 jan. 1856
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
5 jan. 1856
Brede s. (Sdr. Vollum)
Svend Andersen Svendsen
1885-1891
Svend Andersen Svendsen
F:
17 jun. 1885
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
2 nov. 1891
Brede s. (Sdr. Vollum)
Kjestine Svendsen
1886-
Kjestine Svendsen
F:
15 sep. 1886
Brede s. (Sdr. Vollum)
Peter Abel Jacobsen
1886-
Peter Abel Jacobsen
F:
3 jan. 1886
Brede s. (Kummerlev)
G:
28 apr. 1914
Brede
Peter Hansen Svendsen
1887-
Peter Hansen Svendsen
F:
18 dec. 1887
Brede s. (Sdr. Vollum)
Margrethe Svendsen
1890-
Margrethe Svendsen
F:
21 jul. 1890
Brede s. (Sdr. Vollum)
Sverine Andrea Svendsen
1892-
Sverine Andrea Svendsen
F:
30 jun. 1892
Brede s. (Sdr. Vollum)
Nicoline Svendsen
1896-
Nicoline Svendsen
F:
8 jul. 1896
Brede s. (Sdr. Vollum)
Hans Lauritz Asmussen
1896-
Hans Lauritz Asmussen
F:
8 mar. 1896
Hellevad
G:
18 maj 1923
Brede
Svend Andersen Svendsen
1900-
Svend Andersen Svendsen
F:
10 mar. 1900
Brede s. (Sdr. Vollum)
Jessine Cathrine Østergaard
1909-
Jessine Cathrine Østergaard
F:
15 nov. 1909
Spandet s. (Fjersted)
G:
4 okt. 1935
Brede
Andreas Andersen Svendsen
1856-1935
Andreas Andersen Svendsen
F:
20 dec. 1856
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
29 aug. 1935
Brede s. (Sdr. Vollum)
Caroline Lund
1859-1941
Caroline Lund
F:
16 nov. 1859
Brøns s. (Normsted)
G:
18 mar. 1884
Brede
D:
9 nov. 1941
Brede s. (Sdr. Vollum)
Lauritz Eskildsen Westergaard
1879-1894
Lauritz Eskildsen Westergaard
F:
26 aug. 1879
D:
30 maj 1894
Marie Margrethe Westergaard
1883-1905
Marie Margrethe Westergaard
F:
18 jan. 1883
D:
25 dec. 1905
Udøbt søn
1887-1887
Udøbt søn
F:
21 dec. 1887
D:
26 dec. 1887
Hans Jensen Westergaard
Helga Karina Jensen
Peder Westergaard
Svend Andersen Westergaard
1889-1979
Svend Andersen Westergaard
F:
7 jun. 1889
D:
16 apr. 1979
Marie Schmidt
1889-1981
Marie Schmidt
F:
20 aug. 1889
G:
1916
D:
9 sep. 1981
Margrethe Louise Prinds
Andreas Petersen Prinds
Hans Peter Westergaard Prinds
1927-1944
Hans Peter Westergaard Prinds
F:
2 jan. 1927
Brøns
D:
8 okt. 1944
Lovise Prinds
Svend Aage Prinds
Knud Erik Prinds
Lauri Kjerstine Westergaard
1897-
Lauri Kjerstine Westergaard
F:
10 jan. 1897
Brøns s. (V. Åbølling)
Louis, senere Luis Prinds
1891-1941
Louis, senere Luis Prinds
F:
26 apr. 1891
Brøns s. (Søndernæs)
G:
27 maj 1922
Brøns
D:
31 jan. 1941
Brøns
Margrethe Marie Svendsen
1858-1908
Margrethe Marie Svendsen
F:
28 maj 1858
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
7 feb. 1908
Hans Pedersen Westergaard
1846-1921
Hans Pedersen Westergaard
F:
25 dec. 1846
G:
1878
D:
9 maj 1921
Sven Andersen Svendsen
1828-1883
Sven Andersen Svendsen
F:
18 feb. 1828
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
17 apr. 1883
Brede s. (Sdr. Vollum)
Margrethe Nielsen Goldschmidt
1831-1858
Margrethe Nielsen Goldschmidt
F:
16 sep. 1831
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
14 okt. 1853
Brede
D:
12 jun. 1858
Brede s. (Sdr. Vollum)
Svend Christoffer Hass
1891-
Svend Christoffer Hass
F:
25 apr. 1891
Brede s. (Bredebro)
Malta Hass
1892-
Malta Hass
F:
18 apr. 1892
Brede s. (Bredebro)
Peter Nicolai Hass
1894-
Peter Nicolai Hass
F:
9 feb. 1894
Brede s. (Bredebro)
Cathrine Hass
1895-
Cathrine Hass
F:
15 mar. 1895
Brede s. (Bredebro)
Carl Hass
1898-
Carl Hass
F:
15 mar. 1898
Brede s. (Bredebro)
Wilhelm Hass
1899-
Wilhelm Hass
F:
22 aug. 1899
Brede s. (Bredebro)
Andrea Svendsen
1868-
Andrea Svendsen
F:
20 jan. 1868
Brede s. (Sdr. Vollum)
Carl Friedrich Ludwig Hass
1848-
Carl Friedrich Ludwig Hass
F:
23 jan. 1848
G:
17 sep. 1890
Brede
Dorothea Kathrine Brodersen Gram
1840-1898
Dorothea Kathrine Brodersen Gram
F:
24 maj 1840
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
12 dec. 1867
Brede
D:
23 apr. 1898
Brede s. (Sdr. Vollum)
Dødfødt datter
1856-1856
Dødfødt datter
F:
24 apr. 1856
D:
24 apr. 1856
Anne Marie Svendsen
1857-
Anne Marie Svendsen
F:
30 maj 1857
Caroline Hansen
1884-
Caroline Hansen
F:
23 jun. 1884
Adolf August Heinrich Parbs
1884-
Adolf August Heinrich Parbs
F:
24 mar. 1884
Christiansfeld
G:
16 okt. 1908
Skærbæk
Hans Andersen Hansen
1885-
Hans Andersen Hansen
F:
31 mar. 1885
Anne Kjestine Hansen
1886-
Anne Kjestine Hansen
F:
22 nov. 1886
Hans Andersen Hansen
1888-
Hans Andersen Hansen
F:
4 jun. 1888
Gedske Andrea Svendsen
1859-1924
Gedske Andrea Svendsen
F:
27 feb. 1859
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
18 okt. 1924
Skærbæk
Nicolai Andersen Hansen
1858-1888
Nicolai Andersen Hansen
F:
14 sep. 1858
G:
5 okt. 1883
Skærbæk
D:
11 aug. 1888
Jens Mathiesen Svendsen
1861-1873
Jens Mathiesen Svendsen
F:
5 sep. 1861
D:
19 feb. 1873
Anna Kirstine Svendsen
1897-1906
Anna Kirstine Svendsen
F:
21 dec. 1897
D:
26 jan. 1906
Anna Elisabeth Andersen
Meta Marie Andersen
Bertha Marie Svendsen
1899-
Bertha Marie Svendsen
F:
21 jan. 1899
Hans Christian Andersen
1889-
Hans Christian Andersen
F:
13 okt. 1889
Gråsten
G:
6 aug. 1935
Skærbæk
Anna Svendsen
1900-
Anna Svendsen
F:
30 jul. 1900
Ester Marie Johansen
Kjeld Ottesen
Signe Mathilde Svendsen
1902-1989
Signe Mathilde Svendsen
F:
27 apr. 1902
D:
1989
Adolf Kristian Johansen
1896-1959
Adolf Kristian Johansen
F:
12 maj 1896
D:
10 mar. 1959
Hans Andersen Svendsen
1904-
Hans Andersen Svendsen
F:
9 jun. 1904
Andreas Svendsen
1906-1968
Andreas Svendsen
F:
24 jan. 1906
Skærbæk s. (Mosbøl)
D:
27 dec. 1968
Døstrup s. (Vinum)
Marie Cathrine Lassen
1909-1981
Marie Cathrine Lassen
F:
28 dec. 1909
Brøns
G:
12 apr. 1935
Skærbæk
D:
28 jun. 1981
Erik Bastian Bock
Sonni Dagny Svendsen
Bernhard Daniel Bock
1905-
Bernhard Daniel Bock
F:
27 dec. 1905
Løgumkloster
Anna Christine Svendsen
Jens Mathiesen Svendsen
Margrethe Svendsen
Aage Valdemar Svendsen
Andreas Svendsen
1867-1954
Andreas Svendsen
F:
26 nov. 1867
D:
1954
Meta Marie Schmidt
1873-1947
Meta Marie Schmidt
F:
16 jul. 1873
G:
6 mar. 1897
Skærbæk
D:
30 jan. 1947
Skærbæk s. (Moesbøl)
Hans Andersen Svendsen
1830-1897
Hans Andersen Svendsen
F:
31 jul. 1830
D:
1 dec. 1897
Ane Kirstine Beck
1833-1917
Ane Kirstine Beck
F:
21 mar. 1833
G:
22 okt. 1854
Skærbæk
D:
30 nov. 1917
Esther Svendsen
1905-1971
Esther Svendsen
F:
14 aug. 1905
Haderslev
D:
9 feb. 1971
Esbjerg
Ejnar Refslund Thomsen
1903-1976
Ejnar Refslund Thomsen
F:
24 maj 1903
Haderslev
G:
10 jun. 1933
Tønder
D:
31 dec. 1976
Erik Svendsen
1907-1945
Erik Svendsen
F:
19 jan. 1907
Haderslev
D:
apr. 1945
Tyskland
Anne Jepsen
Knud Lausten Svensen
1909-1992
Knud Lausten Svensen
F:
30 jul. 1909
Haderslev
D:
12 aug. 1992
København
Grethe Mosbech
1914-1992
Grethe Mosbech
F:
1 aug. 1914
Hobro
G:
14 okt. 1939
København
D:
15 jan. 1992
Gentofte (Amtssygehuset)
Nicolai Thomsen Svendsen
1873-1966
Nicolai Thomsen Svendsen
F:
10 aug. 1873
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
14 jul. 1966
Tønder
Gyde Marie Knudsen
1878-1948
Gyde Marie Knudsen
F:
11 feb. 1878
Visby s. (Visby Hedegård)
G:
10 okt. 1904
Daler
D:
19 nov. 1948
Tønder
Andreas Svendsen
1876-1954
Andreas Svendsen
F:
25 maj 1876
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
17 apr. 1954
Tønder (Sygehuset)
Cathrine Oksen
1882-1981
Cathrine Oksen
F:
28 okt. 1882
Skærbæk s. (Moesbøl)
D:
8 dec. 1981
Skærbæk
Kathrine Svendsen
1925-
Kathrine Svendsen
F:
3 aug. 1925
Skærbæk s. (Hjemsted)
Thomas Magnus Svendsen
1881-1963
Thomas Magnus Svendsen
F:
13 mar. 1881
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
27 nov. 1963
Inger Marie Bøttcher
1884-1953
Inger Marie Bøttcher
F:
18 feb. 1884
G:
1920
D:
12 jun. 1953
Peder Andersen Svendsen
1832-1900
Peder Andersen Svendsen
F:
20 dec. 1832
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
5 nov. 1900
Skærbæk s. (Hjemsted)
Else Margrethe Beck
1837-1913
Else Margrethe Beck
F:
29 sep. 1837
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
29 okt. 1872
Skærbæk
D:
14 okt. 1913
Skærbæk s. (Hjemsted)
Jytte Svendsen
Bent Svendsen
Hans Christian Svendsen
1898-
Hans Christian Svendsen
F:
11 jun. 1898
Ellen Marie Kristiansen
1905-
Ellen Marie Kristiansen
F:
28 feb. 1905
G:
1924
Elise Svendsen
1900-
Elise Svendsen
F:
18 feb. 1900
Harald Svendsen
1901-
Harald Svendsen
F:
11 feb. 1901
Aage Peter Svendsen
1902-
Aage Peter Svendsen
F:
21 jan. 1902
Kristian Vilhelm Svendsen
1904-
Kristian Vilhelm Svendsen
F:
13 mar. 1904
Svend Andersen Svendsen
1905-
Svend Andersen Svendsen
F:
27 dec. 1905
Holger Georg Svendsen
1905-
Holger Georg Svendsen
F:
27 dec. 1905
Otto Svendsen
Anine Elvira Svendsen
Andreas Andersen Svendsen
1861-
Andreas Andersen Svendsen
F:
24 dec. 1861
Margrethe Brodersen
1875-
Margrethe Brodersen
F:
2 feb. 1875
G:
1897
Hans Andersen Svendsen
1866-1887
Hans Andersen Svendsen
F:
2 maj 1866
D:
24 aug. 1887
Harald Georg Svendsen
1872-1879
Harald Georg Svendsen
F:
13 jul. 1872
D:
13 nov. 1879
Christian Andersen Svendsen
1835-
Christian Andersen Svendsen
F:
20 dec. 1835
Elise Hansen Koch
Sønnich Henrik Clausen
1860-
Sønnich Henrik Clausen
F:
4 aug. 1860
Gedske Beyer Clausen
1862-1943
Gedske Beyer Clausen
F:
7 jul. 1862
D:
26 dec. 1943
Gedske Andrea Clausen
1865-1936
Gedske Andrea Clausen
F:
3 jan. 1865
D:
17 maj 1936
Cornelius Brodersen
1868-1921
Cornelius Brodersen
F:
20 nov. 1868
Brede s. (Bredebro)
G:
26 okt. 1898
Brede
D:
31 jan. 1921
Margrethe Gyde Christine Svendsen
1837-1923
Margrethe Gyde Christine Svendsen
F:
10 dec. 1837
D:
22 mar. 1923
Hans Beyer Clausen
1832-1904
Hans Beyer Clausen
F:
12 okt. 1832
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
12 okt. 1859
Brede
D:
23 jul. 1904
Brede s. (Sdr. Vollum)
Andreas Petersen Svendsen
1841-
Andreas Petersen Svendsen
F:
28 mar. 1841
Gedske Hansdatter
1798-1874
Gedske Hansdatter
F:
3 sep. 1798
Brede s. (Borrig)
D:
13 mar. 1874
Brede s. (Sdr. Vollum)
Andreas Andersen Svendsen
1798-1851
Andreas Andersen Svendsen
F:
3 sep. 1798
Hjerpsted
G:
29 okt. 1825
Brede
D:
23 maj 1851
Brede s. (Sdr. Vollum)
Gyde Kirstine Pedersdatter Beyer
1762-1844
Gyde Kirstine Pedersdatter Beyer
F:
1762
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
10 mar. 1844
Brede s. (Borrig)
Hans Hansen Andersen
1762-1825
Hans Hansen Andersen
F:
20 jul. 1762
Brede s. (Borrig)
G:
26 feb. 1795
Brede
D:
2 feb. 1825
Brede s. (Borrig)
Peter Lorentzen Beyer
1796-1796
Peter Lorentzen Beyer
F:
12 aug. 1796
Brede s. (Borrig)
D:
1 sep. 1796
Brede s. (Borrig)
Peter Lorentzen Beyer
1798-1798
Peter Lorentzen Beyer
F:
11 jan. 1798
Brede s. (Borrig)
D:
31 jan. 1798
Brede s. (Borrig)
Gedske Beyer
1798-1880
Gedske Beyer
F:
20 dec. 1798
Brede s. (Borrig)
D:
16 okt. 1880
Otto Pedersen
Otto Pedersen
G:
23 maj 1837
Brede
Maria Kierstine Sørensen
1832-1836
Maria Kierstine Sørensen
F:
9 aug. 1832
D:
12 jul. 1836
Udøbt datter
1834-1834
Udøbt datter
F:
2 maj 1834
Brede s. (Borrig)
D:
2 maj 1834
Brede s. (Borrig)
Kirsten Beyer
1800-1834
Kirsten Beyer
F:
13 aug. 1800
Brede s. (Borrig)
D:
22 jun. 1834
Brede s. (Borrig)
Peter Sørensen
1796-
Peter Sørensen
F:
8 dec. 1796
Brede s. (Harris)
G:
30 okt. 1830
Brede
NN Beyer
-STRAKS
NN Beyer
D:
STRAKS
Johann Lorenz Petersen Beyer
1765-1841
Johann Lorenz Petersen Beyer
F:
27 mar. 1765
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
20 okt. 1841
Brede s. (Borrig)
Kirstine Petersdatter
1766-1844
Kirstine Petersdatter
F:
8 aug. 1766
G:
17 okt. 1795
Brede
D:
16 jun. 1844
Anders Brodersen Møller
1876-1876
Anders Brodersen Møller
F:
6 mar. 1876
D:
12 aug. 1876
Cicilie Marie Møller
1878-1878
Cicilie Marie Møller
F:
9 jul. 1878
D:
9 jul. 1878
Mathias Andersen Møller
1880-
Mathias Andersen Møller
F:
20 maj 1880
Maren Beyer
1849-1882
Maren Beyer
F:
9 apr. 1849
D:
23 jun. 1882
Laust Brodersen Møller
1842-1923
Laust Brodersen Møller
F:
6 feb. 1842
G:
8 maj 1874
D:
15 feb. 1923
Døstrup
Christian Beyer
1850-
Christian Beyer
F:
30 jun. 1850
Lauritz Beyer
1802-1851
Lauritz Beyer
F:
1 jan. 1802
D:
16 maj 1851
Anne Marie Laustdatter
ca. 1823-1904
Anne Marie Laustdatter
F:
ca. 1822/23
Hee s.
G:
1849
D:
30 dec. 1904
Døstrup
Gedske Beyer
1803-1803
Gedske Beyer
F:
3 apr. 1803
D:
1803
Peder Beyer
1804-1848
Peder Beyer
F:
17 aug. 1804
D:
26 feb. 1848
Udøbt datter
1846-1846
Udøbt datter
F:
10 aug. 1846
D:
10 aug. 1846
Dødfødt datter
1847-1847
Dødfødt datter
F:
31 okt. 1847
D:
31 okt. 1847
Ellen Beyer
1806-1877
Ellen Beyer
F:
20 nov. 1806
D:
4 dec. 1877
Jørgen Christensen Jørgensen
1804-
Jørgen Christensen Jørgensen
F:
2 jul. 1804
G:
15 mar. 1845
Brede
Gedske Beyer
1808-1811
Gedske Beyer
F:
13 dec. 1808
D:
1811
Hans Beyer
1810-1811
Hans Beyer
F:
31 okt. 1810
D:
1811
Gedske Marie Beyer
1812-1816
Gedske Marie Beyer
F:
10 mar. 1812
D:
8 jan. 1816
Cicilia Beyer
1814-1814
Cicilia Beyer
F:
22 apr. 1814
D:
1814
Dødfødt søn
1815-1815
Dødfødt søn
F:
20 jun. 1815
D:
20 jun. 1815
Gedske Marie Beyer
1817-1883
Gedske Marie Beyer
F:
8 jul. 1817
D:
16 jan. 1883
Anne Margrethe Kjestine Andersen
1881-1882
Anne Margrethe Kjestine Andersen
F:
12 aug. 1881
Nr. Løgum s. (V. Terp)
D:
3 nov. 1882
Nr. Løgum s. (V. Terp)
Anna Margrethe Kjestine Andersen
1883-
Anna Margrethe Kjestine Andersen
F:
19 jun. 1883
Nr. Løgum s. (V. Terp)
Kjestine Marie Andersen
1885-
Kjestine Marie Andersen
F:
5 jul. 1885
Nr. Løgum s. (V. Terp)
Ane Sophie Andersen
1887-
Ane Sophie Andersen
F:
4 sep. 1887
Nr. Løgum s. (V. Terp)
Søren Hansen Jakob Feddersen
1921-
Søren Hansen Jakob Feddersen
F:
13 mar. 1921
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Mette Marie Feddersen
1922-
Mette Marie Feddersen
F:
20 nov. 1922
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Petrea Andersen
1889-
Petrea Andersen
F:
4 dec. 1889
Nr. Løgum s. (V. Terp)
Peter Feddersen
1888-
Peter Feddersen
F:
21 jun. 1888
Emmerlev s. (Kærgård)
Peter Andersen
1892-
Peter Andersen
F:
12 maj 1892
Nr. Løgum s. (V. Terp)
Andrea Andersen
1893-
Andrea Andersen
F:
15 nov. 1893
Nr. Løgum s. (V. Terp)
Marie Andersen
1893-
Marie Andersen
F:
15 nov. 1893
Nr. Løgum s. (V. Terp)
Maren Frandsen
1854-
Maren Frandsen
F:
30 sep. 1854
Visby
Jacob Petersen Andersen
1850-
Jacob Petersen Andersen
F:
15 jun. 1850
Nr. Løgum s. (V. Terp)
G:
18 nov. 1880
Nr. Løgum
Dødfødt søn
1856-1856
Dødfødt søn
F:
12 nov. 1856
D:
12 nov. 1856
Dødfødt søn
1857-1857
Dødfødt søn
F:
14 okt. 1857
D:
14 okt. 1857
Dødfødt søn
1858-1858
Dødfødt søn
F:
23 sep. 1858
D:
23 sep. 1858
Anne Margrethe Beyer
1820-1863
Anne Margrethe Beyer
F:
4 maj 1820
D:
6 jan. 1863
Andreas Hansen Frandsen
1826-1898
Andreas Hansen Frandsen
F:
29 mar. 1826
G:
1853
D:
29 jul. 1898
Christian Petersen Beyer
1769-1832
Christian Petersen Beyer
F:
16 jan. 1769
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
17 mar. 1832
Døstrup
Maren Laustdatter
ca. 1779-1841
Maren Laustdatter
F:
ca. 1779
G:
1800
D:
26 okt. 1841
Gedske Laustdatter
1732-1807
Gedske Laustdatter
F:
1732
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
5 jan. 1807
Brede s. (Sdr. Vollum)
Peder Andersen Beyer
ca. 1713-1771
Peder Andersen Beyer
F:
ca. 1713
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
ca. 1758
D:
30 jun. 1771
Brede s. (Sdr. Vollum)
Johannes Lorentzen
1774-1807
Johannes Lorentzen
F:
1774
D:
12 maj 1807
Johanne Marie Heinrich
Johanne Marie Heinrich
G:
18 jun. 1806
Otto Didrich Lorentzen
1804-1869
Otto Didrich Lorentzen
F:
15 mar. 1804
D:
10 nov. 1869
Karen Jensine Schou
1814-1888
Karen Jensine Schou
F:
1814
D:
24 maj 1888
Kaya Frederikke Krebs
1831-1834
Kaya Frederikke Krebs
F:
1831
D:
1834
Marie Katrine Elisabeth Wengel
1857-1903
Marie Katrine Elisabeth Wengel
F:
5 apr. 1857
D:
1903
Mozart Jensen
1857-1900
Mozart Jensen
F:
11 jun. 1857
G:
21 aug. 1880
D:
13 sep. 1900
Karstine Sigfride Wengel
1858-1860
Karstine Sigfride Wengel
F:
14 maj 1858
D:
25 jul. 1860
Lillie Wengel
1883-
Lillie Wengel
F:
19 dec. 1883
Hans Jørgen Wengel
1873-
Hans Jørgen Wengel
F:
17 nov. 1873
G:
15 sep. 1906
Johan Julius Wengel
1891-
Johan Julius Wengel
F:
21 dec. 1891
Japan
Sofus Frederik Wengel
1859-1913
Sofus Frederik Wengel
F:
5 jun. 1859
D:
13 mar. 1913
Hellen Lawrie
1859-
Hellen Lawrie
F:
21 jan. 1859
G:
28 nov. 1882
Dagmar Wengel
1860-
Dagmar Wengel
F:
14 jul. 1860
Ingeborg Wengel
1861-1922
Ingeborg Wengel
F:
21 nov. 1861
D:
maj 1922
Arnold Draminsky
Arnold Draminsky
G:
24 okt. 1896
Axel Wengel
1863-
Axel Wengel
F:
28 jul. 1863
Vilhelmine Dorothea Knipel
1869-
Vilhelmine Dorothea Knipel
F:
27 feb. 1869
G:
26 maj 1891
Conrad Johan Christian Wengel
1864-
Conrad Johan Christian Wengel
F:
27 sep. 1864
Johanne Christine Peetz
1879-
Johanne Christine Peetz
F:
25 dec. 1879
Agnes Vilhelmine With Nielsen
1879-
Agnes Vilhelmine With Nielsen
F:
6 maj 1879
Nina Wengel
1866-1867
Nina Wengel
F:
18 maj 1866
D:
8 jun. 1867
Kristian Molt Wengel
1868-1940
Kristian Molt Wengel
F:
9 okt. 1868
Ringsted
D:
19 feb. 1940
København
Johan Henrik Klingberg Krebs Wengel
1870-
Johan Henrik Klingberg Krebs Wengel
F:
18 jan. 1870
Mathilde Nilsson
1871-
Mathilde Nilsson
F:
4 nov. 1871
Nina Petrine Krebs
1832-1870
Nina Petrine Krebs
F:
18 nov. 1832
D:
28 jan. 1870
Johan Julius Wengel
1815-1897
Johan Julius Wengel
F:
26 okt. 1815
G:
19 apr. 1856
D:
29 maj 1897
Vilhelmine Louise Femja Krebs
1834-1910
Vilhelmine Louise Femja Krebs
F:
4 okt. 1834
D:
25 jul. 1910
Magna Cecilie Femja Krebs
1834-1912
Magna Cecilie Femja Krebs
F:
4 okt. 1834
D:
24 dec. 1912
Julie Krebs
1836-1837
Julie Krebs
F:
1836
D:
1837
Dødfødt datter
1917-1917
Dødfødt datter
F:
10 aug. 1917
D:
10 aug. 1917
Christian Henrik Krebs
1918-1918
Christian Henrik Krebs
F:
23 aug. 1918
D:
23 dec. 1918
Kay Otto Krebs
1918-1919
Kay Otto Krebs
F:
23 aug. 1918
D:
13 apr. 1919
Jørgen Henrik Krebs
Kirsten Helga Krebs
Frederik Henry (Harry) Krebs
1881-
Frederik Henry (Harry) Krebs
F:
11 maj 1881
Augusta (Ada) Regitze Wassard
1881-
Augusta (Ada) Regitze Wassard
F:
3 aug. 1881
G:
20 nov. 1915
Denis Elsa Bryant
Edna Magna Bryant
Edward Crisfield Grant
Martha Marie Krebs
1882-
Martha Marie Krebs
F:
16 dec. 1882
Alfred Rolf Bryant
1881-
Alfred Rolf Bryant
F:
19 dec. 1881
G:
1908
Carl Løbnitz Krebs
1884-1935
Carl Løbnitz Krebs
F:
29 aug. 1884
D:
10 maj 1935
Marie Louise Jensen
1886-
Marie Louise Jensen
F:
16 mar. 1886
G:
3 jul. 1917
Peter Adolf Brisley Krebs
Adolf Walch Krebs
1886-
Adolf Walch Krebs
F:
17 mar. 1886
Ethel Georgiana Brisley
1888-
Ethel Georgiana Brisley
F:
5 okt. 1888
G:
6 jun. 1914
Nina Høyrup
Carsten Høyrup
Preben Johan Høyrup
Magna Alvilda Vilhelmine Krebs
1887-
Magna Alvilda Vilhelmine Krebs
F:
16 jul. 1887
Erik Høyrup
1882-
Erik Høyrup
F:
18 mar. 1882
G:
30 jan. 1912
Otto Frederick Krebs
1838-1913
Otto Frederick Krebs
F:
16 aug. 1838
D:
23 jul. 1913
Helga Augusta Regitze Carl
1852-1916
Helga Augusta Regitze Carl
F:
3 maj 1852
G:
24 jun. 1880
D:
13 jan. 1916
Caroline Henrikke Krebs
1869-
Caroline Henrikke Krebs
F:
2 feb. 1869
Aage Krebs
1870-1888
Aage Krebs
F:
10 jan. 1870
D:
24 jan. 1888
Marie Krebs
1871-
Marie Krebs
F:
21 apr. 1871
Axel Georg Krebs
1903-
Axel Georg Krebs
F:
16 maj 1903
Margot Marie Krebs
Aage Franz Krebs
Ingeborg Eugenie Krebs
Kaj Vilhelm Krebs
Karl Henrik Krebs
Georg Otto Krebs
1872-
Georg Otto Krebs
F:
15 dec. 1872
Anna Maria Schurig
1877-
Anna Maria Schurig
F:
7 dec. 1877
G:
6 okt. 1901
Axel Klingberg Krebs
1840-1913
Axel Klingberg Krebs
F:
25 apr. 1840
D:
5 feb. 1913
Eugenie (Jenny) Desveaux de Saint Felix
1838-1923
Eugenie (Jenny) Desveaux de Saint Felix
F:
6 aug. 1838
G:
25 apr. 1868
D:
9 jan. 1923
Louise Katarine Warburg
1886-
Louise Katarine Warburg
F:
17 aug. 1886
Frederik Normand Warburg
1888-
Frederik Normand Warburg
F:
26 jun. 1888
Inger Mathilde Nihilsine Rahr
1893-
Inger Mathilde Nihilsine Rahr
F:
1 okt. 1893
Johanne Alvilda Krebs
1852-1932
Johanne Alvilda Krebs
F:
25 mar. 1852
D:
15 jun. 1932
Carl Georg Warburg
1848-1910
Carl Georg Warburg
F:
12 dec. 1848
G:
1885
D:
1910
Marie Margrethe Louise Lorentzen
1806-1878
Marie Margrethe Louise Lorentzen
F:
1806
D:
25 jun. 1878
Vordingborg
Johan Henrik Klingberg Krebs
1803-1882
Johan Henrik Klingberg Krebs
F:
27 dec. 1803
G:
20 aug. 1829
D:
29 aug. 1882
Peter Atzer Lorentzen
1775-
Peter Atzer Lorentzen
F:
1775
Mette Marie Høyer
1770-1847
Mette Marie Høyer
F:
1770
G:
1803
D:
1847
Otto Didrich Lorenzen
1734-1807
Otto Didrich Lorenzen
F:
1734
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1 okt. 1807
København (Skt. Petri s.)
Maria Margrethe Atzersen
1749-1775
Maria Margrethe Atzersen
F:
1749
København (Skt. Petri s.)
G:
3 maj 1771
København (Skt. Petri s.)
D:
1775
København (Skt. Petri s.)
Svend Andreas Lorentzen
1779-fmtl. som barn
Svend Andreas Lorentzen
F:
1779
D:
fmtl. som barn
Anna Helene Margrethe Lorentzen
1781-
Anna Helene Margrethe Lorentzen
F:
1781
Svend Andreas Lorentzen
1786-
Svend Andreas Lorentzen
F:
1786
Henriette Laurentye Nørregaard
Henriette Laurentye Nørregaard
G:
31 aug. 1811
Louise Kiøbke
ca. 1752-
Louise Kiøbke
F:
ca. 1752
G:
1778
Laust Laustsen
1736-1736
Laust Laustsen
F:
1736
D:
1736
Gyde Kirstine Lytken
ca. 1711-1773
Gyde Kirstine Lytken
F:
ca. 1711
fmtl. Skast
D:
1773
Emmerlev s. (Kærgård)
Laust Laustsen
1704-1736
Laust Laustsen
F:
1704
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1736
Emmerlev s. (Kærgård)
Lene Marie Paysen
1739-
Lene Marie Paysen
F:
1739
Emmerlev s. (Kærgård)
Peter Nicolai Petersen
1792-1793
Peter Nicolai Petersen
F:
18 sep. 1792
Ødis
D:
5 maj 1793
Ødis
Georg Peter Nicolay Reeder
1815-1822
Georg Peter Nicolay Reeder
F:
25 jan. 1815
Stedesand s. (Bottschlott)
D:
8 jan. 1822
Stedesand s. (Bottschlott)
Christine Ernestine Dorothea Jacobine Reeder
1818-
Christine Ernestine Dorothea Jacobine Reeder
F:
1 apr. 1818
Stedesand s. (Bottschlott)
Gustav Friedrich Theodor Reeder
1821-1876
Gustav Friedrich Theodor Reeder
F:
20 mar. 1821
Stedesand s. (Bottschlott)
D:
28 mar. 1876
Tønder
Georg Peter Nicolai Reeder
1823-1826
Georg Peter Nicolai Reeder
F:
6 feb. 1823
Stedesand s. (Bottschlott)
D:
30 sep. 1826
Aabenraa
Eduard Louis Reeder
1824-
Eduard Louis Reeder
F:
26 jun. 1824
Stedesand s. (Bottschlott)
Petrea Marie Nicoline Petersen
1836-
Petrea Marie Nicoline Petersen
F:
23 jan. 1836
Læk s. (Fresenhagen)
G:
19 maj 1858
Leck
Udøbt søn
1826-1826
Udøbt søn
F:
17 aug. 1826
Stedesand s. (Bottschlott)
D:
20 aug. 1826
Stedesand s. (Bottschlott)
Anna Catharina Petersen
1794-1826
Anna Catharina Petersen
F:
10 nov. 1794
Læk s. (Fresenhagen)
D:
21 aug. 1826
Stedesand s. (Bottschlott)
Nicolai Severin Christian Rosenberg Reeder
Nicolai Severin Christian Rosenberg Reeder
G:
25 apr. 1814
Stedesand
Peter Petersen
1768-1808
Peter Petersen
F:
1768
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
14 maj 1808
Stedesand
Christine Marine Hummelhoff
ca. 1770-1795
Christine Marine Hummelhoff
F:
ca. 1770
G:
25 maj 1792
Ødis
D:
12 apr. 1795
Læk s. (Fresenhagen)
Christine Marine Petersen
1796-
Christine Marine Petersen
F:
27 nov. 1796
Læk s. (Fresenhagen)
Johanne Theodora Amalie Hartmeyer
1850-
Johanne Theodora Amalie Hartmeyer
F:
19 maj 1850
Ikast s. (Lægsgård)
Ambrosius Heinrich Hartmeyer
1851-
Ambrosius Heinrich Hartmeyer
F:
20 okt. 1851
Ikast s. (Lægsgård)
Sophie Ernestine Louise Hartmeyer
1852-
Sophie Ernestine Louise Hartmeyer
F:
10 dec. 1852
Ikast s. (Lægsgård)
Dorthea Marie Hartmeyer
1854-
Dorthea Marie Hartmeyer
F:
12 maj 1854
Ikast s. (Lægsgård)
Elisa Hartmeyer
1856-
Elisa Hartmeyer
F:
18 feb. 1856
Ikast s. (Lægsgård)
Theodor Hartmeyer
1858-
Theodor Hartmeyer
F:
21 maj 1858
Ikast s. (Lægsgård)
Cathrine Henriette Hartmeyer
1858-
Cathrine Henriette Hartmeyer
F:
21 maj 1858
Ikast s. (Lægsgård)
Henriette Kathrine Amalie Hartmeyer
1889-
Henriette Kathrine Amalie Hartmeyer
F:
6 jan. 1889
Vestervig s.
Hans Christian Jensen Bagh
1887-
Hans Christian Jensen Bagh
F:
18 apr. 1887
Skagen
Rasmus Alexander Lang Hartmeyer
1863-
Rasmus Alexander Lang Hartmeyer
F:
3 jan. 1863
Ikast s. (Lægsgård)
Christine Jensen
1866-
Christine Jensen
F:
25 sep. 1866
Vestervig s. (Krik)
Vilhelm Hartmeyer
1864-
Vilhelm Hartmeyer
F:
29 aug. 1864
Ikast s. (Lægsgård)
Marie Sophie Cecilie Frandsen
1867-
Marie Sophie Cecilie Frandsen
F:
27 okt. 1867
Frederikshavn
G:
23 dec. 1888
Frederikshavn
Theodor Hartmeyer
1822-
Theodor Hartmeyer
F:
25 jan. 1822
Aabenraa
Cathrine Henriette Holm
ca. 1821-
Cathrine Henriette Holm
F:
ca. 1821
Viborg
G:
13 jul. 1849
Ikast
Ernst Louis Hartmeyer
1823-
Ernst Louis Hartmeyer
F:
30 jun. 1823
Aabenraa
Peter Ambrosius Heinrich Hartmeyer
1824-1864
Peter Ambrosius Heinrich Hartmeyer
F:
16 dec. 1824
Aabenraa
D:
1861/1864
Peter Frellesen
1855-1856
Peter Frellesen
F:
25 aug. 1855
Aabenraa
D:
5 jan. 1856
Aabenraa
Dorothea Margrethe Louise Frellesen
1857-
Dorothea Margrethe Louise Frellesen
F:
16 mar. 1857
Aabenraa
Carl Gotthilf Kreidner
1856-
Carl Gotthilf Kreidner
F:
1 aug. 1856
Bosenberg
G:
13 jun. 1885
Aabenraa
Maria Frellesen
1858-
Maria Frellesen
F:
12 jul. 1858
Aabenraa
Sophie Ernestine Louise Frellesen
1860-
Sophie Ernestine Louise Frellesen
F:
2 jun. 1860
Aabenraa
Peter Hansen
1855-
Peter Hansen
F:
12 dec. 1855
G:
15 feb. 1884
Aabenraa
Heinrich Frellesen
1862-1862
Heinrich Frellesen
F:
8 mar. 1862
Aabenraa
D:
11 mar. 1862
Aabenraa
Jürgen Christian Frellesen
1865-1867
Jürgen Christian Frellesen
F:
24 mar. 1865
Aabenraa
D:
28 jul. 1867
Aabenraa
Elisabeth Catharina Hartmeyer
1826-1871
Elisabeth Catharina Hartmeyer
F:
6 jan. 1826
Aabenraa
D:
24 mar. 1871
Aabenraa
Jørgen Christian Frellesen
1823-1889
Jørgen Christian Frellesen
F:
18 jun. 1823
Aabenraa
G:
14 jul. 1854
Aabenraa
D:
6 jun. 1889
Aabenraa
Heinrich Petersen
ca. 1853-
Heinrich Petersen
F:
ca. 1853
Louise Ernestine Petersen
ca. 1855-
Louise Ernestine Petersen
F:
ca. 1855
Peter Erich Petersen
ca. 1857-
Peter Erich Petersen
F:
ca. 1857
Julius Petersen
ca. 1859-
Julius Petersen
F:
ca. 1859
Marie Henriette Petersen
ca. 1862-
Marie Henriette Petersen
F:
ca. 1862
Marina Henriette Hartmeyer
1827-1865
Marina Henriette Hartmeyer
F:
15 maj 1827
Aabenraa
D:
1862/1865
NN Petersen
Julius Hartmeyer
1828-1876
Julius Hartmeyer
F:
14 nov. 1828
Aabenraa
D:
27 mar. 1876
Aabenraa
Sophie Ernestine Louise Hartmeyer
1830-
Sophie Ernestine Louise Hartmeyer
F:
14 apr. 1830
Aabenraa
August Harald Hartmeyer
1831-
August Harald Hartmeyer
F:
14 aug. 1831
Aabenraa
Wilhelm Hartmeyer
1835-1861
Wilhelm Hartmeyer
F:
5 okt. 1835
Aabenraa
D:
SENEST 1861
Dorothea Marie Hartmeyer
1841-
Dorothea Marie Hartmeyer
F:
26 apr. 1841
Aabenraa
Sophie Ernestine Louise Petersen
1798-1861
Sophie Ernestine Louise Petersen
F:
1798
Læk s. (Fresenhagen)
D:
21 okt. 1861
Aabenraa
Ambrosius Heinrich Hartmeyer
1789-1865
Ambrosius Heinrich Hartmeyer
F:
16 jan. 1789
Aabenraa
G:
16 mar. 1821
Aabenraa
D:
23 jan. 1865
Aabenraa
Ingeborg Petersen
1799-1869
Ingeborg Petersen
F:
12 sep. 1799
Læk s. (Fresenhagen)
D:
20 jun. 1869
Aabenraa
Georg Peter Nicolai Reeder
1822-
Georg Peter Nicolai Reeder
F:
11 jul. 1822
Fahretoft s. (Bottschlott)
Dorothea Marie Sibbers
1833-1863
Dorothea Marie Sibbers
F:
22 mar. 1833
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
G:
12 aug. 1853
D:
6 okt. 1863
Fahretoft s. (Bottschlott)
Christine Marine Petersen
1801-1850
Christine Marine Petersen
F:
30 aug. 1801
Læk s. (Fresenhagen)
D:
31 aug. 1850
Fahretoft s. (Bottschlott)
Johann Jacob Frausing Reeder
ca. 1789-1855
Johann Jacob Frausing Reeder
F:
ca. 1789
G:
13 okt. 1822
Stedesand
D:
20 maj 1855
Fahretoft s. (Bottschlott)
Peter David Petersen
1803-1803
Peter David Petersen
F:
28 feb. 1803
Læk s. (Fresenhagen)
D:
28 mar. 1803
Læk s. (Fresenhagen)
Ida Marie Sibbers
1830-1841
Ida Marie Sibbers
F:
19 maj 1830
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
D:
30 nov. 1841
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
Margrethe Christine Sibbers
1875-
Margrethe Christine Sibbers
F:
5 jun. 1875
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
Friedrich Sibbers
1831-
Friedrich Sibbers
F:
19 maj 1831
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
Helene Catharina Backsen
Helene Catharina Backsen
G:
27 mar. 1874
Fahretoft
Dorothea Marie Sibbers
1833-1863
Dorothea Marie Sibbers
F:
22 mar. 1833
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
D:
6 okt. 1863
Fahretoft s. (Bottschlott)
Georg Peter Nicolai Reeder
1822-
Georg Peter Nicolai Reeder
F:
11 jul. 1822
Fahretoft s. (Bottschlott)
G:
12 aug. 1853
Georg Sibbers
1835-1837
Georg Sibbers
F:
19 mar. 1835
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
D:
22 jun. 1837
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
Wilhelmine Sibbers
1836-
Wilhelmine Sibbers
F:
7 aug. 1836
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
Nis Bendix Melfsen
Nis Bendix Melfsen
G:
30 maj 1862
Fahretoft
Agathe Christiane Sibbers
1839-1841
Agathe Christiane Sibbers
F:
15 jan. 1839
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
D:
23 dec. 1841
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
Georg Sibbers
1840-1870
Georg Sibbers
F:
14 dec. 1840
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
D:
26 maj 1870
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
Peter Christian Sibbers
1843-1854
Peter Christian Sibbers
F:
27 jan. 1843
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
D:
8 mar. 1854
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
Ida Marie Sibbers
1844-
Ida Marie Sibbers
F:
20 dec. 1844
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
Conrad Gerdsen
Conrad Gerdsen
G:
7 nov. 1871
Fahretoft
Theodor Sibbers
1846-1854
Theodor Sibbers
F:
23 mar. 1846
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
D:
19 mar. 1854
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
Johannes Andreas Sibbers
1849-
Johannes Andreas Sibbers
F:
14 nov. 1849
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
Margrethe Petersen
1805-1875
Margrethe Petersen
F:
18 nov. 1805
Stedesand
D:
20 feb. 1875
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
Christian Nicolai Sibbers
ca. 1800-1865
Christian Nicolai Sibbers
F:
ca. 1800
Sdr. Waygaard
D:
24 aug. 1865
Fahretoft s. (Bluhmeskoog)
Dorothea Maria Davidsen
1768-1845
Dorothea Maria Davidsen
F:
13 okt. 1768
Aabenraa
D:
25 mar. 1845
Aabenraa
Christine Marie Petersen
1769-1769
Christine Marie Petersen
F:
1769
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1769
Emmerlev s. (Kærgård)
Margrethe Paysen
1741-1770
Margrethe Paysen
F:
1741
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1770
Emmerlev s. (Kærgård)
Peter Petersen
1744-
Peter Petersen
F:
1744
Emmerlev s. (Kærgård)
Maria Paysen
1744-1768
Maria Paysen
F:
1744
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1768
Emmerlev s. (Kærgård)
Adolf Paysen
1747-1747
Adolf Paysen
F:
1747
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
1747
Emmerlev s. (Kærgård)
Johannes Paysen
ca. 1714-1784
Johannes Paysen
F:
ca. 1714
fmtl. Højer
D:
1784
Emmerlev s. (Kærgård)
Anne Marie Brorsen Agerbech
1740-1753
Anne Marie Brorsen Agerbech
F:
20 feb. 1740
Poulsker
D:
1753
Klemensker
Gyde Cathrine Urne Agerbeck
1741-1749
Gyde Cathrine Urne Agerbeck
F:
1741
Klemensker
D:
1749
Klemensker
Anders Agerbech Carstensen Ratken
1773-
Anders Agerbech Carstensen Ratken
F:
1773
Neksø
Conrad Gødert Carstensen Ratken
1776-
Conrad Gødert Carstensen Ratken
F:
1776
Neksø
Sophie Caroline Agerbeck
1744-1808
Sophie Caroline Agerbeck
F:
1744
Klemensker
D:
3 sep. 1808
Neksø
Carsten Peter Ratken
ca. 1728-1794
Carsten Peter Ratken
F:
ca. 1728
G:
20 sep. 1770
Svaneke
D:
1794
Neksø
Andreas Christian Valeur
1769-1770
Andreas Christian Valeur
F:
1769
D:
1770
Nicolai Gøddert Valeur
1770-
Nicolai Gøddert Valeur
F:
1770
Andreas Christian Valeur
1771-1772
Andreas Christian Valeur
F:
1771
D:
1772
Marie Margrethe Valeur
1772-
Marie Margrethe Valeur
F:
1772
Johan Christian Boese
Johan Christian Boese
G:
11 nov. 1799
København
Andreas Christian Valeur
1773-1773
Andreas Christian Valeur
F:
1773
D:
1773
Karen Lytken Valeur
1774-
Karen Lytken Valeur
F:
1774
Gudmund Basse Lindholm
Gudmund Basse Lindholm
G:
20 nov. 1799
København
Louise Caroline Valeur
1775-
Louise Caroline Valeur
F:
1775
Hans Jensen Køhler
Hans Jensen Køhler
G:
1 sep. 1806
København
Andreas Christian Valeur
1776-før 1805
Andreas Christian Valeur
F:
1776
D:
før 2 dec. 1805
Christine Josepha Valeur
1777-
Christine Josepha Valeur
F:
1777
Didrik Beck
Didrik Beck
G:
1802
København
Christian Bendix Otto Valeur
1779-1835
Christian Bendix Otto Valeur
F:
1779
D:
26 nov. 1835
Anne Kirstine Guldberg
Anne Kirstine Guldberg
G:
29 sep. 1799
Mette Marie Brundby
1769-1839
Mette Marie Brundby
F:
1769
G:
12 jan. 1813
D:
17 sep. 1839
Marine Josepha Lytken Agerbeck
1745-1805
Marine Josepha Lytken Agerbeck
F:
1745
Klemensker
D:
4 maj 1805
Christian Benedikt Valeur
1721-1779
Christian Benedikt Valeur
F:
13 okt. 1721
København
G:
1768
D:
4 maj 1779
Otto Didrik Lytken Agerbeck
1747-1806
Otto Didrik Lytken Agerbeck
F:
1747
Klemensker
D:
1806
København
Johanne Brache Schumacher
ca. 1780-
Johanne Brache Schumacher
F:
ca. 1780
G:
30 sep. 1798
København (Petri)
Nicolai Agerbeck
1748-
Nicolai Agerbeck
F:
1748
Margrethe Antoinette Givskov
1860-1952
Margrethe Antoinette Givskov
F:
11 aug. 1860
D:
20 maj 1952
Carl Theodor Amandus Tuxen
1860-1935
Carl Theodor Amandus Tuxen
F:
17 apr. 1860
G:
30 jul. 1889
D:
1 jan. 1935
Marie Elisabeth Bergh
1836-
Marie Elisabeth Bergh
F:
28 jan. 1836
Frants Christensen Givskov
1832-
Frants Christensen Givskov
F:
26 jun. 1832
G:
25 okt. 1859
Karen Jacobine Severine Bergh
1838-
Karen Jacobine Severine Bergh
F:
3 jan. 1838
Anna Petrine Birgitte Bergh
1842-
Anna Petrine Birgitte Bergh
F:
25 jun. 1842
Jacob Agerbeck Mathias Bergh
1844-
Jacob Agerbeck Mathias Bergh
F:
12 feb. 1844
Mathilde Caroline Bergh
1847-
Mathilde Caroline Bergh
F:
17 aug. 1847
G:
10 jan. 1868
Ludvig Christian Bergh
1846-
Ludvig Christian Bergh
F:
23 maj 1846
Cæcilia Cornett
1852-
Cæcilia Cornett
F:
22 okt. 1852
Aabenraa
G:
28 okt. 1871
Aabenraa
Nicoline Margrethe Bergh
1848-
Nicoline Margrethe Bergh
F:
23 sep. 1848
Hjørring
Georg Christopher Styrup
1833-1903
Georg Christopher Styrup
F:
31 okt. 1833
Malt s. (Jelshøj)
G:
17 maj 1872
Ribe
D:
15 jun. 1903
Ribe
Vilhelm Albert Bergh
1852-
Vilhelm Albert Bergh
F:
12 jun. 1852
Anna Margrethe Krusine Koefoed
1808-1877
Anna Margrethe Krusine Koefoed
F:
24 sep. 1808
D:
10 nov. 1877
Erik Nicolai Severin Bergh
1804-
Erik Nicolai Severin Bergh
F:
28 apr. 1804
G:
7 jun. 1835
Agerbeck Rudolph Nors
1831-
Agerbeck Rudolph Nors
F:
4 aug. 1831
Sophie Margrethe Schmidt
1836-1885
Sophie Margrethe Schmidt
F:
20 dec. 1836
G:
4 aug. 1863
D:
23 jun. 1885
Karen Johanne Kirstine Nors
1833-
Karen Johanne Kirstine Nors
F:
26 okt. 1833
Just Rudolph Wassard
1830-1876
Just Rudolph Wassard
F:
2 feb. 1830
G:
22 aug. 1863
D:
7 jul. 1876
Ingvard Manderup Nors
1835-
Ingvard Manderup Nors
F:
12 mar. 1835
Margrethe Elisabeth Nors
1839-
Margrethe Elisabeth Nors
F:
25 nov. 1839
Christen Rasmussen Hansen
1842-
Christen Rasmussen Hansen
F:
30 jun. 1842
G:
19 nov. 1869
Søren Nors
1841-
Søren Nors
F:
25 feb. 1841
Mette Johanne Christensen
1847-
Mette Johanne Christensen
F:
21 jul. 1847
G:
31 mar. 1871
Marie Mathilde Kirstine Augusta Nors
1843-
Marie Mathilde Kirstine Augusta Nors
F:
23 jan. 1843
Inger Cathrine Koefoed
1809-
Inger Cathrine Koefoed
F:
28 sep. 1809
Julius Marius Nors
1801-1886
Julius Marius Nors
F:
18 maj 1801
G:
1830
D:
aug. 1886
Mads Manderup Koefoed
1811-1812
Mads Manderup Koefoed
F:
18 okt. 1811
D:
1812
Andreas Agerbeck Koefoed
1843-
Andreas Agerbeck Koefoed
F:
8 aug. 1843
Carl Johan Koefoed
1844-
Carl Johan Koefoed
F:
16 dec. 1844
Nicoline Koefoed
1850-
Nicoline Koefoed
F:
16 aug. 1850
Jens Caspar Koefoed
1853-
Jens Caspar Koefoed
F:
21 sep. 1853
Elisabeth Seibæk
1858-
Elisabeth Seibæk
F:
29 mar. 1858
Viborg
G:
15 jan. 1889
Viborg
Anna Margrethe Kirstine Koefoed
1856-
Anna Margrethe Kirstine Koefoed
F:
5 feb. 1856
Frants Gregers Hemmert Koefoed
1861-
Frants Gregers Hemmert Koefoed
F:
12 jun. 1861
Mads Manderup Peter Koefoed
1813-
Mads Manderup Peter Koefoed
F:
10 jun. 1813
Nicoline Simonsen
1818-
Nicoline Simonsen
F:
12 jul. 1818
G:
18 okt. 1842
Mathea Ivarine Hasselbalch
1863-
Mathea Ivarine Hasselbalch
F:
26 okt. 1863
Niels Laugesen Beck
1858-
Niels Laugesen Beck
F:
2 jun. 1858
Larsine Frederikke Hasselbalch
1865-
Larsine Frederikke Hasselbalch
F:
4 sep. 1865
Thorvald Peter August Larsen
1860-
Thorvald Peter August Larsen
F:
27 dec. 1860
Gudrun Hasselbalch Christiansen
1907-
Gudrun Hasselbalch Christiansen
F:
18 aug. 1907
Elseline Christine Hasselbalch
1868-1927
Elseline Christine Hasselbalch
F:
23 feb. 1868
D:
13 jul. 1927
Carl Christian Plambeck Christiansen
1870-
Carl Christian Plambeck Christiansen
F:
19 maj 1870
G:
9 sep. 1906
Andreas Agerbeck Hasselbalch
1870-
Andreas Agerbeck Hasselbalch
F:
6 jul. 1870
Agnes Frederikke Christiansen
1870-
Agnes Frederikke Christiansen
F:
6 jan. 1870
G:
28 apr. 1896
Udøbt barn
1898-1899
Udøbt barn
F:
16 dec. 1898
D:
13 jan. 1899
Dødfødt barn
1899-1899
Dødfødt barn
F:
13 dec. 1899
D:
13 dec. 1899
Christine Hasselbalch
1872-1905
Christine Hasselbalch
F:
29 okt. 1872
D:
23 aug. 1905
Christen Theodor Hansen
1874-
Christen Theodor Hansen
F:
27 feb. 1874
Bartholomæus Hasselbalch
1836-1892
Bartholomæus Hasselbalch
F:
19 okt. 1836
D:
31 jan. 1892
Sophie Laursdatter Schmidt
-1875
Sophie Laursdatter Schmidt
G:
28 apr. 1863
D:
5 nov. 1875
Alma Hasselbalch
1880-
Alma Hasselbalch
F:
10 mar. 1880
Margit Hasselbalch
1909-
Margit Hasselbalch
F:
19 jun. 1909
Gudmund Hasselbalch
1910-
Gudmund Hasselbalch
F:
8 dec. 1910
Finn Hasselbalch
1922-
Finn Hasselbalch
F:
28 jan. 1922
Svend Hasselbalch
1881-
Svend Hasselbalch
F:
2 okt. 1881
Ulla Sørensen
1885-
Ulla Sørensen
F:
17 nov. 1885
Magdalene Caroline Glindemann
1844-
Magdalene Caroline Glindemann
F:
5 dec. 1844
G:
29 mar. 1878
Andreas Agerbech Hasselbalch
1838-1907
Andreas Agerbech Hasselbalch
F:
28 mar. 1838
D:
25 feb. 1907
Caroline Christine Würtzen
1830-1904
Caroline Christine Würtzen
F:
2 jul. 1830
G:
22 mar. 1864
D:
25 sep. 1904
Manderup Peter Kruuse
1904-
Manderup Peter Kruuse
F:
20 maj 1904
Sven Aage Kruuse
1905-
Sven Aage Kruuse
F:
11 aug. 1905
Antonie Charlotte Kruuse
Ellen Hasselbalch
1873-
Ellen Hasselbalch
F:
26 okt. 1873
Severin Lange Kruuse
1873-
Severin Lange Kruuse
F:
18 apr. 1873
G:
21 jul. 1903
Robert Fritz Johan Hasselbalch Leser
1889-1918
Robert Fritz Johan Hasselbalch Leser
F:
29 mar. 1889
Aarhus (Vor Frue)
D:
23 sep. 1918
Kaj Hasselbalch Leser
1891-
Kaj Hasselbalch Leser
F:
24 jan. 1891
Aarhus (Skt. Pauls s.)
Kirsten Petersen
1886-
Kirsten Petersen
F:
16 maj 1886
Vagn Aage Haselbalch Leser
1892-
Vagn Aage Haselbalch Leser
F:
1 aug. 1892
Ugilt s. (Snapholt)
Mathea Henriette Frederikke Hasselbalch
1865-
Mathea Henriette Frederikke Hasselbalch
F:
9 jul. 1865
Hellum s.
Carl Theodor Leser
1845-1893
Carl Theodor Leser
F:
24 nov. 1845
G:
26 feb. 1889
Tårs
D:
9 okt. 1893
Alf Hasselbalch Liser
1907-
Alf Hasselbalch Liser
F:
5 jul. 1907
Fredericia
Hans Peder Rasmussen, senere Liser
1852-1928
Hans Peder Rasmussen, senere Liser
F:
8 nov. 1852
Finderup s. (Tjørnelunde)
D:
6 nov. 1928
Aksel Peter Fritz Volten
1896-
Aksel Peter Fritz Volten
F:
7 jan. 1896
Johanne Antonie Volten
1898-
Johanne Antonie Volten
F:
20 aug. 1898
Fritze Christiane Marie Hasselbalch
1867-
Fritze Christiane Marie Hasselbalch
F:
27 apr. 1867
Peter Volten
1870-
Peter Volten
F:
14 jun. 1870
Eigil Johannes Hasselbalch Hansen
1900-
Eigil Johannes Hasselbalch Hansen
F:
16 apr. 1900
Helga Margrethe Marie Bosselmann Sørensen
1903-
Helga Margrethe Marie Bosselmann Sørensen
F:
2 feb. 1903
Astrid Hasselbalch
1869-
Astrid Hasselbalch
F:
30 sep. 1869
Lauritz Alfred Hansen
1874-
Lauritz Alfred Hansen
F:
6 jun. 1874
Asger Hasselbalch
1875-
Asger Hasselbalch
F:
3 jan. 1875
Skærum s. (Eget)
Julie Braae
1879-
Julie Braae
F:
29 okt. 1879
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
16 jan. 1902
Torsted
Hans Thorlund Hasselbalch
1877-1908
Hans Thorlund Hasselbalch
F:
2 feb. 1877
D:
4 sep. 1908
Johan William Gleerup Hasselbalch
1912-1914
Johan William Gleerup Hasselbalch
F:
2 aug. 1912
Vrejlev s. (Vrejlev Mark)
D:
18 dec. 1914
København (Øresundshospitalet)
Johan Agerbeck Hasselbalch
1878-
Johan Agerbeck Hasselbalch
F:
1 nov. 1878
Magdalene Marie Gleerup
1888-1918
Magdalene Marie Gleerup
F:
20 sep. 1888
G:
18 jul. 1909
D:
12 maj 1918
Astrid Christine Christensen
1888-
Astrid Christine Christensen
F:
5 mar. 1888
G:
7 jul. 1920
Antonie Hasselbalch
1881-
Antonie Hasselbalch
F:
6 jun. 1881
Christian Olsen
Johan Charles Hasselbalch
1840-1902
Johan Charles Hasselbalch
F:
29 feb. 1840
D:
26 dec. 1902
Antonia Maria Elisabeth Schrøder
1846-1899
Antonia Maria Elisabeth Schrøder
F:
20 apr. 1846
G:
17 okt. 1864
D:
19 aug. 1899
Jens Severin Kruuse
1908-1978
Jens Severin Kruuse
F:
6 apr. 1908
Odense (Skt. Knud)
D:
12 maj 1978
Aarhus
Annabeth Holland
Helle Margrethe Nissen
Peder Abraham Kruuse
1870-1940
Peder Abraham Kruuse
F:
7 aug. 1870
Dalby
D:
2 jul. 1940
Cornelia Christensen
1869-1962
Cornelia Christensen
F:
27 jan. 1869
Høve
G:
17 maj 1896
Alminde kirke
D:
1962
Manderup Peter Kruuse
1904-
Manderup Peter Kruuse
F:
20 maj 1904
Sven Aage Kruuse
1905-
Sven Aage Kruuse
F:
11 aug. 1905
Antonie Charlotte Kruuse
Severin Lange Kruuse
1873-
Severin Lange Kruuse
F:
18 apr. 1873
Ellen Hasselbalch
1873-
Ellen Hasselbalch
F:
26 okt. 1873
G:
21 jul. 1903
Margrethe Kruuse
1876-
Margrethe Kruuse
F:
21 apr. 1876
Martin Heinrich Hansen
1866-
Martin Heinrich Hansen
F:
5 feb. 1866
G:
26 maj 1901
Adam Vilhelm Kruuse
1878-
Adam Vilhelm Kruuse
F:
25 aug. 1878
Ludvig Frederik Kruuse
1880-
Ludvig Frederik Kruuse
F:
2 jul. 1880
Olav Kruuse
1883-
Olav Kruuse
F:
23 mar. 1883
Sofus Birger Kruuse
1885-
Sofus Birger Kruuse
F:
8 dec. 1885
Charlotte Amalie Hasselbalch
1842-1923
Charlotte Amalie Hasselbalch
F:
2 apr. 1842
Hune s. (Blokhus)
D:
4 aug. 1923
Karise
Manderup Peder Kruuse
1832-1893
Manderup Peder Kruuse
F:
12 jan. 1832
Dalby
G:
19 okt. 1869
Køge
D:
26 mar. 1893
Dalby
Christian Peter Lindhausen Hasselbalch
1873-1960
Christian Peter Lindhausen Hasselbalch
F:
12 mar. 1873
Dronninglund s. (Frederikshvile)
D:
14 nov. 1960
Marie Blichfeld
1871-1905
Marie Blichfeld
F:
29 maj 1871
Tved
G:
5 aug. 1898
Harndrup
D:
24 okt. 1905
Rødding
Vera Møller
1882-
Vera Møller
F:
7 jul. 1882
Sandby s. (Rise Mølle)
Frederik Hasselbalch
1874-
Frederik Hasselbalch
F:
23 okt. 1874
Dronninglund s. (Frederikshvile)
Maren Johanne Jørgensen
1877-
Maren Johanne Jørgensen
F:
5 feb. 1877
Karen Bertheline Mathea Hasselbalch
1876-
Karen Bertheline Mathea Hasselbalch
F:
19 apr. 1876
Dronninglund s. (Frederikshvile)
Hans Otto Frimodt-Møller
1871-1934
Hans Otto Frimodt-Møller
F:
5 okt. 1871
D:
26 aug. 1934
Severin Lange Hasselbalch
1877-
Severin Lange Hasselbalch
F:
10 dec. 1877
Dronninglund s. (Frederikshvile)
Marie Melballe
Jacob Andreas Hasselbalch
1881-
Jacob Andreas Hasselbalch
F:
3 feb. 1881
Dronninglund s. (Frederikshvile)
Ella Kragelund
1889-
Ella Kragelund
F:
19 jul. 1889
Aalborg
G:
6 sep. 1912
Aalborg
Dorthe Marie Petersen
1889-
Dorthe Marie Petersen
F:
4 okt. 1889
Nørresundby
Albert Johannes Andkjær Hasselbalch
1882-
Albert Johannes Andkjær Hasselbalch
F:
12 dec. 1882
Dronninglund s. (Frederikshvile)
Ellen Elisabeth Krogh
1885-
Ellen Elisabeth Krogh
F:
3 sep. 1885
Niels Peter Hasselbalch
1884-
Niels Peter Hasselbalch
F:
25 okt. 1884
Dronninglund s. (Frederikshvile)
Henny Johanne Marie Hasselbalch
1889-
Henny Johanne Marie Hasselbalch
F:
27 okt. 1889
fmtl. Aalborg
Hans Jacob Frederik Hasselbalch
1844-1917
Hans Jacob Frederik Hasselbalch
F:
19 mar. 1844
D:
1 mar. 1917
Henny Johanne Marie Lindhausen
1846-1938
Henny Johanne Marie Lindhausen
F:
18 jan. 1846
G:
17 apr. 1872
D:
1938
Theodor Hasselbalch
1846-1865
Theodor Hasselbalch
F:
6 sep. 1846
D:
1865
Frands Vilhelm Hasselbalch
1850-1907
Frands Vilhelm Hasselbalch
F:
11 jan. 1850
D:
15 aug. 1907
Ivarine Mathea Koefoed
1815-1860
Ivarine Mathea Koefoed
F:
9 jan. 1815
D:
2 apr. 1860
Severin Lange Hasselbalch
1815-1858
Severin Lange Hasselbalch
F:
19 aug. 1815
G:
10 maj 1836
D:
22 apr. 1858
Hanne Sophie Koefoed
1816-
Hanne Sophie Koefoed
F:
10 dec. 1816
Vilhelm Eduard Køgen
1816-1896
Vilhelm Eduard Køgen
F:
15 maj 1816
Kaltenkirchen s. (Kisdorf)
G:
4 jan. 1842
D:
29 dec. 1896
Wisconsin (Washington Island)
Andreas Agerbeck Koefoed
1843-
Andreas Agerbeck Koefoed
F:
6 apr. 1843
Ane Sophie Jochumsen
1848-
Ane Sophie Jochumsen
F:
4 nov. 1848
G:
19 maj 1869
Karen Sophie Amalie Koefoed
1845-
Karen Sophie Amalie Koefoed
F:
21 okt. 1845
Christopher Johannes Davieds
1843-
Christopher Johannes Davieds
F:
18 jan. 1843
G:
2 maj 1867
Johan Manderup Koefoed
1848-
Johan Manderup Koefoed
F:
17 sep. 1848
Juliane Marie Nielsen
1861-
Juliane Marie Nielsen
F:
8 jan. 1861
G:
4 feb. 1882
Christian Valdemar Koefoed
1856-
Christian Valdemar Koefoed
F:
21 maj 1856
Nielsine Petrine Bech
1851-
Nielsine Petrine Bech
F:
1 aug. 1851
G:
9 nov. 1877
Jens Caspar Koefoed
1818-
Jens Caspar Koefoed
F:
19 jan. 1818
Frederikke Amalie Sørensen
1817-
Frederikke Amalie Sørensen
F:
4 aug. 1817
G:
22 apr. 1841
Lise Koefoed
1842-1883
Lise Koefoed
F:
26 maj 1842
D:
1883
Mads Nielsen
Camilla Koefoed
1844-ca. 1881
Camilla Koefoed
F:
1844
D:
ca. 1881
Johannes Agerbeck Koefoed
1846-
Johannes Agerbeck Koefoed
F:
14 jan. 1846
Caroline Nielsen
1850-
Caroline Nielsen
F:
4 okt. 1850
G:
30 aug. 1872
Hemmert Koefoed
1848-1881
Hemmert Koefoed
F:
13 jan. 1848
D:
23 jul. 1881
Johanne Nielsen Leer
1848-
Johanne Nielsen Leer
F:
8 apr. 1848
G:
1 dec. 1871
Thomas Peter Koefoed
1850-
Thomas Peter Koefoed
F:
1 jan. 1850
Emma Dorthea Butty
1851-
Emma Dorthea Butty
F:
16 mar. 1851
G:
25 aug. 1872
Hans Peter Frederik Koefoed
1820-
Hans Peter Frederik Koefoed
F:
20 maj 1820
Hansine Andriette Elena Høyer
Karen Johanne Mikkelsen
1851-
Karen Johanne Mikkelsen
F:
21 jun. 1851
Elisabeth Andrea Mikkelsen
1853-
Elisabeth Andrea Mikkelsen
F:
24 aug. 1853
Vilhelmine Margrethe Mikkelsen
1856-
Vilhelmine Margrethe Mikkelsen
F:
14 feb. 1856
Severin Andreas Bang Mikkelsen
1858-
Severin Andreas Bang Mikkelsen
F:
21 apr. 1858
Nr. Saltum
Dagmar Ottine Nielsen
1861-
Dagmar Ottine Nielsen
F:
2 jul. 1861
København
G:
23 apr. 1897
Ordrup
Frank Vilhelm Johannes Mikkelsen
1860-
Frank Vilhelm Johannes Mikkelsen
F:
25 aug. 1860
Elise Vilhelmine Koefoed
1822-1903
Elise Vilhelmine Koefoed
F:
12 jul. 1822
D:
3 okt. 1903
Saltum
Frantz Johannes Mikkelsen
1816-1862
Frantz Johannes Mikkelsen
F:
22 feb. 1816
København
G:
18 mar. 1849
Hjørring
D:
25 aug. 1862
Saltum
Ritta Koefoed
1860-
Ritta Koefoed
F:
7 apr. 1860
Ivar Hemmer Koefoed
1824-1899
Ivar Hemmer Koefoed
F:
8 aug. 1824
D:
8 okt. 1899
Faarup
Dorthe Marie Jensen
Julie Henrikke Alexandra Koefoed
1863-
Julie Henrikke Alexandra Koefoed
F:
12 nov. 1863
Andreas Agerbech Koefoed
1865-1865
Andreas Agerbech Koefoed
F:
5 jun. 1865
D:
25 aug. 1865
Carl Johannes Koefoed
1867-
Carl Johannes Koefoed
F:
3 feb. 1867
Else Marie Pedersen Vejby
1868-
Else Marie Pedersen Vejby
F:
20 feb. 1868
G:
24 mar. 1909
Thea Nathalie Koefoed
1869-
Thea Nathalie Koefoed
F:
3 apr. 1869
Emma Lovise Petersen
1827-1898
Emma Lovise Petersen
F:
10 mar. 1827
G:
29 jun. 1862
D:
28 mar. 1898
Faarup
Anna Koefoed
1827-
Anna Koefoed
F:
1 jun. 1827
Gregers Gregersen
1822-
Gregers Gregersen
F:
29 aug. 1822
G:
30 dec. 1852
Andreas Agerbeck Koefoed
1777-1841
Andreas Agerbeck Koefoed
F:
7 jul. 1777
D:
9 maj 1841
Karen Johanne Kruuse
1789-1874
Karen Johanne Kruuse
F:
1789
G:
7 aug. 1807
D:
8 jan. 1874
Nicolai Georg Koefoed
1840-
Nicolai Georg Koefoed
F:
12 okt. 1840
Emma Elisabeth Sturgis
1844-1883
Emma Elisabeth Sturgis
F:
28 okt. 1844
G:
15 maj 1865
D:
31 mar. 1883
Andreas Lambert Koefoed
1843-
Andreas Lambert Koefoed
F:
24 feb. 1843
Frances du Toit
1850-
Frances du Toit
F:
20 nov. 1850
G:
1 jan. 1873
Peter Julius Koefoed
1845-1845
Peter Julius Koefoed
F:
17 okt. 1845
D:
17 okt. 1845
Regine Sophie Marie Koefoed
1846-1874
Regine Sophie Marie Koefoed
F:
28 aug. 1846
D:
19 maj 1874
Anton Emil Enig
Anton Emil Enig
G:
12 okt. 1870
Ludvika Vilhelmine Emilie Koefoed
1849-1855
Ludvika Vilhelmine Emilie Koefoed
F:
11 mar. 1849
D:
8 aug. 1855
Gustav Thorvald Emil Koefoed
1851-
Gustav Thorvald Emil Koefoed
F:
21 feb. 1851
Olline Pouline Vilhelmine Nielsen
1849-
Olline Pouline Vilhelmine Nielsen
F:
2 maj 1849
G:
18 aug. 1874
Ludvika Vilhelmine Cathrine Koefoed
1854-1855
Ludvika Vilhelmine Cathrine Koefoed
F:
6 maj 1854
D:
1855
Alvilda Ludvika Frederikke Christiane Koefoed
1860-
Alvilda Ludvika Frederikke Christiane Koefoed
F:
26 sep. 1860
Hans Koefoed Guldmann
1857-
Hans Koefoed Guldmann
F:
27 feb. 1857
Nicolai Reinhardt Koefoed
1812-1865
Nicolai Reinhardt Koefoed
F:
22 okt. 1812
D:
27 aug. 1865
Cathrine Elise Lovise H. Vinkler Welzex
1817-
Cathrine Elise Lovise H. Vinkler Welzex
F:
10 dec. 1817
G:
27 maj 1840
Dorthea Christence Koefoed
1814-SOM LILLE
Dorthea Christence Koefoed
F:
13 nov. 1814
D:
SOM LILLE
Maren Regine Koefoed
1867-
Maren Regine Koefoed
F:
19 jan. 1867
Emma Christine Koefoed
1871-
Emma Christine Koefoed
F:
25 aug. 1871
Edel Andrea Koefoed
1873-
Edel Andrea Koefoed
F:
3 aug. 1873
Andreas Christopher Koefoed
1875-
Andreas Christopher Koefoed
F:
22 feb. 1875
Astrid Julie Johanne Koefoed
1878-
Astrid Julie Johanne Koefoed
F:
22 feb. 1878
Andreas Christopher Koefoed
1816-
Andreas Christopher Koefoed
F:
8 apr. 1816
Edel Marie Bonne
1836-
Edel Marie Bonne
F:
5 jan. 1836
G:
28 apr. 1866
Julius Johannes Nicolai Guldmann
1841-
Julius Johannes Nicolai Guldmann
F:
27 feb. 1841
Århus
Marie Dorthea Mathilde Corneliussen
1839-1873
Marie Dorthea Mathilde Corneliussen
F:
12 aug. 1839
Vejle
G:
11 aug. 1865
Vejle
D:
17 Maj 1873
Vejle
Marie Bang
Anna
Regine Sophie Charlotte Guldmann
1843-
Regine Sophie Charlotte Guldmann
F:
12 jan. 1843
Asmus Nissen Corneliussen
1841-
Asmus Nissen Corneliussen
F:
12 dec. 1841
G:
4 aug. 1871
Nicoline Johanne Marie Guldmann
1846-
Nicoline Johanne Marie Guldmann
F:
6 sep. 1846
Pehr Vesterberg
1844-
Pehr Vesterberg
F:
7 mar. 1844
G:
28 jan. 1872
Johannes Guldmann
-13
Johannes Guldmann
D:
13
Nicolai Christian Guldmann
1852-
Nicolai Christian Guldmann
F:
12 jun. 1852
Anna Marie Elisabeth Osterwaldt
1857-
Anna Marie Elisabeth Osterwaldt
F:
29 sep. 1857
G:
29 apr. 1882
Ottilia Caroline Frederikke Guldmann
1854-1910
Ottilia Caroline Frederikke Guldmann
F:
11 nov. 1854
D:
1910
Henrik Erhard Bonne
1853-
Henrik Erhard Bonne
F:
29 nov. 1853
G:
28 dec. 1881
Hans Koefoed Guldmann
1857-
Hans Koefoed Guldmann
F:
27 feb. 1857
Alvilda Ludvika Frederikke Christiane Koefoed
1860-
Alvilda Ludvika Frederikke Christiane Koefoed
F:
26 sep. 1860
Alfred Eugenius Guldmann
1859-
Alfred Eugenius Guldmann
F:
6 jul. 1859
Dorthea Bonneda Koefoed
1818-
Dorthea Bonneda Koefoed
F:
30 apr. 1818
Ludvig Frederik Guldmann
1815-
Ludvig Frederik Guldmann
F:
10 mar. 1815
Reinhard Sophus Niels Ravn Byberg
1845-1906
Reinhard Sophus Niels Ravn Byberg
F:
16 maj 1845
Aarhus
D:
17 apr. 1906
København
Ane Dorthea Hagensen
1845-
Ane Dorthea Hagensen
F:
21 nov. 1845
Tæbring s.
G:
14 aug. 1891
Tæbring s. (Votborggård)
Laurids Marius Christian Ravn Byberg
1847-
Laurids Marius Christian Ravn Byberg
F:
14 nov. 1847
Pouline Anne Kristine Bendix
Pouline Anne Kristine Bendix
G:
20 mar. 1885
Louise Magdalene Kirstine Ravn Byberg
1852-1857
Louise Magdalene Kirstine Ravn Byberg
F:
17 aug. 1852
D:
3 mar. 1857
Frederik Carl Christian Ravn Byberg
1856-1857
Frederik Carl Christian Ravn Byberg
F:
30 jan. 1856
D:
9 mar. 1857
Carl Johan Ravn Byberg
1858-1935
Carl Johan Ravn Byberg
F:
22 feb. 1858
D:
29 dec. 1935
Inger Draminsky
Inger Draminsky
G:
22 jun. 1893
Otto Henrik Ravn Byberg
1859-1940
Otto Henrik Ravn Byberg
F:
20 okt. 1859
D:
16 aug. 1940
Andreas Vilhelm Ravn Byberg
1863-1945
Andreas Vilhelm Ravn Byberg
F:
21 apr. 1863
D:
27 mar. 1945
Augusta Møller
1865-1925
Augusta Møller
F:
9 mar. 1865
G:
30 sep. 1894
Randers
D:
20 jan. 1925
Jensine Kirstine Koefoed
1820-1891
Jensine Kirstine Koefoed
F:
15 apr. 1820
D:
19 jan. 1891
Johannes Ravn Byberg
1803-1868
Johannes Ravn Byberg
F:
26 maj 1803
G:
22 maj 1844
D:
14 feb. 1868
Nicolai Richard Koefoed
1857-1910
Nicolai Richard Koefoed
F:
20 okt. 1857
Viborg
D:
20 jun. 1910
Frederiksberg (Marcus s.)
Anna Clara Gunhilda Christensen
1855-1927
Anna Clara Gunhilda Christensen
F:
6 aug. 1855
København (Frue s.)
D:
4 sep. 1927
Hellerup
Anthonius Vilhelm Koefoed
1859-
Anthonius Vilhelm Koefoed
F:
21 sep. 1859
Hans Koefoed
1825-
Hans Koefoed
F:
22 feb. 1825
Marie Frantzine Stoppa
1827-
Marie Frantzine Stoppa
F:
25 mar. 1827
G:
5 nov. 1856
Elvira Cornelia Schibye
1855-
Elvira Cornelia Schibye
F:
11 okt. 1855
Sophus Marinus Schibye
1857-
Sophus Marinus Schibye
F:
7 feb. 1857
Johanne Marie von Spang
1863-
Johanne Marie von Spang
F:
14 okt. 1863
G:
23 dec. 1884
Marie Sophie Frederikke Schibye
1859-
Marie Sophie Frederikke Schibye
F:
2 dec. 1859
Ida Vilhelmine Schibye
1861-
Ida Vilhelmine Schibye
F:
25 feb. 1861
Agnes Henriette Schibye
1862-1863
Agnes Henriette Schibye
F:
29 okt. 1862
D:
4 jul. 1863
Peter Knudsen Schibye
1864-
Peter Knudsen Schibye
F:
5 jul. 1864
Lambertine Bonine Koefoed
1828-
Lambertine Bonine Koefoed
F:
26 jul. 1828
Peter Knudsen Schibye
1825-1864
Peter Knudsen Schibye
F:
22 aug. 1825
G:
3 nov. 1854
D:
18 apr. 1864
Nicolai Koefoed
1778-1829
Nicolai Koefoed
F:
1778
D:
5 apr. 1829
Aarhus
Regine Sophie Bonnesen
1786-1865
Regine Sophie Bonnesen
F:
14 jan. 1786
Korsør
G:
30 sep. 1811
Korsør
D:
5 nov. 1865
Aarhus
Rebekka Caroline Koefoed
1839-
Rebekka Caroline Koefoed
F:
12 dec. 1839
Mads Hansen Arnoldus
Mads Hansen Arnoldus
G:
2 maj 1866
Georg Nicolai Koefoed
1841-
Georg Nicolai Koefoed
F:
14 okt. 1841
Karen Marie Jensen
1845-
Karen Marie Jensen
F:
6 nov. 1845
G:
23 maj 1873
Ida Nicoline Koefoed
1852-
Ida Nicoline Koefoed
F:
18 aug. 1852
Christian Andersen Schou
1849-
Christian Andersen Schou
F:
20 feb. 1849
G:
20 feb. 1878
Cathrine Jacobine Koefoed
1813-
Cathrine Jacobine Koefoed
F:
14 aug. 1813
Nicolai Ditlev Ammon Koefoed
1796-1878
Nicolai Ditlev Ammon Koefoed
F:
26 dec. 1796
G:
7 jan. 1837
D:
27 apr. 1878
Bengt Koefoed
1851-
Bengt Koefoed
F:
14 feb. 1851
Caspar Henrik Koefoed
1852-1852
Caspar Henrik Koefoed
F:
6 jul. 1852
D:
23 jul. 1852
Karen Kirstine Koefoed
1853-1858
Karen Kirstine Koefoed
F:
9 aug. 1853
D:
5 mar. 1858
Anna Bodil Koefoed
1855-
Anna Bodil Koefoed
F:
12 sep. 1855
Peter Nielsen Boesen
1856-
Peter Nielsen Boesen
F:
28 nov. 1856
G:
20 maj 1881
Oliva Erasma Koefoed
1857-
Oliva Erasma Koefoed
F:
26 mar. 1857
Laurits Frederik Lassen
1855-
Laurits Frederik Lassen
F:
22 nov. 1855
G:
24 jul. 1885
Karen Margrethe Koefoed
1860-
Karen Margrethe Koefoed
F:
14 nov. 1860
Knud Johannes Peder Sørensen
Knud Johannes Peder Sørensen
G:
29 sep. 1886
Jacob Peter Koefoed
1814-1874
Jacob Peter Koefoed
F:
13 dec. 1814
D:
24 jan. 1874
Michelle Elisabeth Marcher
1818-
Michelle Elisabeth Marcher
F:
23 nov. 1818
G:
29 aug. 1848
Christopher Koefoed
1816-
Christopher Koefoed
F:
1816
Christian Alex. Friis Koefoed-Andersen
1842-
Christian Alex. Friis Koefoed-Andersen
F:
13 apr. 1842
Regine Marie Mathilde Hey
1839-
Regine Marie Mathilde Hey
F:
20 jul. 1839
G:
2 jun. 1867
Casper Henrik Koefoed-Andersen
1844-
Casper Henrik Koefoed-Andersen
F:
29 feb. 1844
NN
Carl Jacob Peter Koefoed-Andersen
1846-1847
Carl Jacob Peter Koefoed-Andersen
F:
4 maj 1846
D:
18 feb. 1847
Elna Caroline Sophie Andersen
1848-1868
Elna Caroline Sophie Andersen
F:
4 apr. 1848
D:
27 jun. 1868
Anders Jensen
Anders Jensen
G:
23 nov. 1866
Anna Elisabeth Johanne Andersen
1849-
Anna Elisabeth Johanne Andersen
F:
24 nov. 1849
Hans Peter Jørgensen
1850-
Hans Peter Jørgensen
F:
21 jan. 1850
G:
3 feb. 1876
Abel Agnethe Jacobine Andersen
1853-1868
Abel Agnethe Jacobine Andersen
F:
28 mar. 1853
D:
21 jun. 1868
Karen Kirstine Andersen
1855-1857
Karen Kirstine Andersen
F:
1855
D:
30 nov. 1857
Karen Kirstine Andersen
1859-1868
Karen Kirstine Andersen
F:
1859
D:
6 feb. 1868
Bolette Oliva Koefoed
1817-
Bolette Oliva Koefoed
F:
5 sep. 1817
Søren Malthe Andersen
1816-1884
Søren Malthe Andersen
F:
31 okt. 1816
G:
3 jul. 1841
D:
27 feb. 1884
Anders Peter Hansen
1841-
Anders Peter Hansen
F:
28 sep. 1841
Marie Margrethe Kjøller
1840-
Marie Margrethe Kjøller
F:
27 jan. 1840
G:
11 mar. 1866
Caroline Henriette Hansen
1844-
Caroline Henriette Hansen
F:
12 nov. 1844
Christian August Thorsen
1838-
Christian August Thorsen
F:
5 aug. 1838
G:
25 mar. 1868
Anne Christine Hansen
1846-
Anne Christine Hansen
F:
7 dec. 1846
Ole Jensen Munk
1844-
Ole Jensen Munk
F:
30 okt. 1844
G:
30 okt. 1873
Mathea Benditte Hansen
1859-
Mathea Benditte Hansen
F:
10 feb. 1859
Hans Peter Hansen
1854-
Hans Peter Hansen
F:
19 aug. 1854
G:
16 mar. 1879
Mathea Koefoed
1819-
Mathea Koefoed
F:
30 maj 1819
Hans Peter Hansen
1814-
Hans Peter Hansen
F:
6 feb. 1814
G:
20 mar. 1840
Caspar Henrik Koefoed
1780-1821
Caspar Henrik Koefoed
F:
18 feb. 1780
D:
2 sep. 1821
Karen Kirstine Sonne
1777-1820
Karen Kirstine Sonne
F:
1777
G:
11 aug. 1811
D:
25 jun. 1820
Otto Didrik Lütken Koefoed
1782-1783
Otto Didrik Lütken Koefoed
F:
1782
D:
1783
Otto Didrik Lütken Koefoed
1783-1820
Otto Didrik Lütken Koefoed
F:
1783
D:
1801/20
Hanne Frederikke Koefoed
1845-
Hanne Frederikke Koefoed
F:
7 feb. 1845
Carl Johannes Holst Colberg
1842-
Carl Johannes Holst Colberg
F:
22 dec. 1842
G:
1 aug. 1868
Thora Christiane Koefoed
1846-
Thora Christiane Koefoed
F:
2 jun. 1846
Herman Michael Olsen
1844-
Herman Michael Olsen
F:
29 jan. 1844
G:
5 nov. 1871
Christian Børs Koefoed
1850-
Christian Børs Koefoed
F:
15 aug. 1850
Helene Emilie Antonette Seeger
1857-
Helene Emilie Antonette Seeger
F:
10 sep. 1857
G:
5 maj 1882
Marie Sophie Koefoed
1852-
Marie Sophie Koefoed
F:
12 jun. 1852
Peter Christian Petersen
1847-
Peter Christian Petersen
F:
19 mar. 1847
G:
10 jul. 1874
Frederik Senius Koefoed
1853-
Frederik Senius Koefoed
F:
3 nov. 1853
Oline Høyer
1862-
Oline Høyer
F:
10 maj 1862
G:
5 jul. 1883
Carl Johan Koefoed
1856-
Carl Johan Koefoed
F:
22 mar. 1856
Jenny Juliette Ibenfeldt
1863-
Jenny Juliette Ibenfeldt
F:
7 jul. 1863
G:
20 dec. 1884
Mads Koefoed
1813-1883
Mads Koefoed
F:
20 jan. 1813
D:
7 mar. 1883
Marie Sophie Synnestvedt Børs
1815-
Marie Sophie Synnestvedt Børs
F:
21 jul. 1815
G:
5 jul. 1843
Christian Lassenius Koefoed
Martha Margrethe Koefoed
1820-
Martha Margrethe Koefoed
F:
5 dec. 1820
Edvard Frederik Sonne
1848-
Edvard Frederik Sonne
F:
11 maj 1848
Hansine Petrea Margrethe Schou
1851-
Hansine Petrea Margrethe Schou
F:
27 jun. 1851
G:
26 nov. 1875
Hans Christian Mathias Sonne
1849-
Hans Christian Mathias Sonne
F:
10 jul. 1849
Ane Marie Mortensdatter
1852-
Ane Marie Mortensdatter
F:
31 jul. 1852
G:
18 jan. 1880
Anna Christine Sonne
1851-
Anna Christine Sonne
F:
20 feb. 1851
Christen Frederik Halvorsen
1850-1881
Christen Frederik Halvorsen
F:
2 jun. 1850
G:
10 maj 1874
D:
19 jan. 1881
Peter Harding Sonne
1853-
Peter Harding Sonne
F:
28 sep. 1853
Andrea Hansine Jane Franberg
1853-
Andrea Hansine Jane Franberg
F:
6 mar. 1853
G:
29 okt. 1881
Thorvald Sonne
1855-
Thorvald Sonne
F:
21 maj 1855
Bertha Christiane Sonne
1857-
Bertha Christiane Sonne
F:
14 maj 1857
Anthonius Lauritz Sørensen
1860-
Anthonius Lauritz Sørensen
F:
1 nov. 1860
G:
14 dec. 1884
Marie Sophie Sonne
1859-
Marie Sophie Sonne
F:
26 jun. 1859
Helfrid Henrich Urban Schmaltz
1850-
Helfrid Henrich Urban Schmaltz
F:
30 maj 1850
G:
23 nov. 1881
Hansine Mathea Sonne
1862-
Hansine Mathea Sonne
F:
24 jul. 1862
Christian Mouritz Valdemar Schmidt
1855-
Christian Mouritz Valdemar Schmidt
F:
18 dec. 1855
G:
2 apr. 1880
Cathrine Henriette Koefoed
1824-
Cathrine Henriette Koefoed
F:
20 feb. 1824
Evan Sonne
1815-1881
Evan Sonne
F:
30 apr. 1815
G:
26 nov. 1847
D:
14 feb. 1881
Frederik Christian Koefoed
1786-1843
Frederik Christian Koefoed
F:
1786
D:
5 okt. 1843
Rønne
Maren Christiane Vesth
1792-
Maren Christiane Vesth
F:
19 feb. 1792
Vestermarie s. (Vestergård)
G:
20 nov. 1811
Nylars
Jacob Hovald Due
1836-
Jacob Hovald Due
F:
23 jun. 1836
Odense
Christian Eduard Due
1851-
Christian Eduard Due
F:
24 mar. 1851
Aalborg
Christian Madsen Due
1810-
Christian Madsen Due
F:
1810
Rønne
Johanne Kirstine Nielsen
1814-
Johanne Kirstine Nielsen
F:
30 jul. 1814
Odense
G:
15 nov. 1834
Odense
Mads Hansen Due
1812-
Mads Hansen Due
F:
1812
Rønne
Jacob Hovald Due
1824-
Jacob Hovald Due
F:
26 jan. 1824
Svaneke
Margrethe Andrea Jørgine Vilhelmine Due
1826-1910
Margrethe Andrea Jørgine Vilhelmine Due
F:
19 maj 1826
Aalborg
D:
27 dec. 1910
Aalborg
Lorents Bertelsen Galster
1821-1888
Lorents Bertelsen Galster
F:
27 jan. 1821
Nørresundby
G:
17 okt. 1856
D:
3 jan. 1888
Nørresundby
Karen Lütken Koefoed
1789-1858
Karen Lütken Koefoed
F:
1789
D:
22 feb. 1858
Aalborg
Jacob Hovald Due
1789-1848
Jacob Hovald Due
F:
3 nov. 1789
Rønne
G:
17 mar. 1819
Svaneke
D:
26 maj 1848
Aalborg
Josephus Christopher Koefoed
1791-1820
Josephus Christopher Koefoed
F:
1791
D:
1801/20
Gyde Cathrine Urne Agerbeck
1751-1828
Gyde Cathrine Urne Agerbeck
F:
1751
Klemensker
D:
24 feb. 1828
Olsker s.
Mads Koefoed
1742-1820
Mads Koefoed
F:
1742
G:
8 okt. 1776
Svaneke
D:
8 feb. 1820
Svaneke
Holger Scheel Agerbeck
1753-1753
Holger Scheel Agerbeck
F:
1753
Klemensker
D:
1753
Klemensker
Dødfødt søn
1753-1753
Dødfødt søn
F:
1753
Klemensker
D:
1753
Klemensker
Beatus Holger Scheel Agerbeck
1755-
Beatus Holger Scheel Agerbeck
F:
1755
Karen Lytken
ca. 1712-1805
Karen Lytken
F:
ca. 1712
D:
2 dec. 1805
Andreas Nielsen Agerbeck
1702-1770
Andreas Nielsen Agerbeck
F:
1702
G:
ca. 1739
D:
1770
Marine Lytken
1716-1772
Marine Lytken
F:
26 sep. 1716
D:
18 sep. 1772
Philip Ernst Lundius
1714-1771
Philip Ernst Lundius
F:
3 feb. 1714
Flensborg
G:
ca. 1753
D:
25 okt. 1771
Otto Diedrich Lytken
1677-1739
Otto Diedrich Lytken
F:
1677
Föhr
G:
10 mar. 1707
D:
1739
Anna Agnete Amalie Hansen
1806-1859
Anna Agnete Amalie Hansen
F:
1806
Bording
D:
9 mar. 1859
København
Georg Wilhelm Grundtvig
1803-1886
Georg Wilhelm Grundtvig
F:
20 maj 1803
Henne
G:
10 maj 1830
Bording
D:
4 mar. 1886
København
Johannes Rosenørn Hansen
1832-1876
Johannes Rosenørn Hansen
F:
24 aug. 1832
Kragelund s. (Klode Mølle)
D:
18 jul. 1876
Tømmerby
Hansine Petrine Marie Christiane Stilling
1834-
Hansine Petrine Marie Christiane Stilling
F:
16 okt. 1834
Lild s. (Bjergets Mølle)
G:
8 nov. 1861
Lild
Marianne Antonette Hansen
1834-
Marianne Antonette Hansen
F:
18 mar. 1834
Kragelund s. (Klode Mølle)
Adelaide Mathilde Hansen
1835-1837
Adelaide Mathilde Hansen
F:
13 mar. 1835
Kragelund s. (Klode Mølle)
D:
17 jan. 1837
Kragelund s. (Klode Mølle)
Mathias Lunn Hansen
1808-1843
Mathias Lunn Hansen
F:
1808
Bording
D:
26 okt. 1843
Thisted
Adelaide Hedvig Margrethe Rosenørn de Lasson
1805-1883
Adelaide Hedvig Margrethe Rosenørn de Lasson
F:
19 dec. 1805
Tømmerby s. (Selbjerggård)
G:
24 apr. 1832
Ikast
D:
6 mar. 1883
Thisted
Vilhelmine Gothardine Hansen
1809-1872
Vilhelmine Gothardine Hansen
F:
1809
Bording
D:
29 jan. 1872
Hyllested
Iver Christian Christensen
ca. 1804-
Iver Christian Christensen
F:
ca. 1804
Lunde s. (Fyn)
G:
5 maj 1834
Bording
Cathrine Steenbeck Hansen
1814-1816
Cathrine Steenbeck Hansen
F:
1814
Bording
D:
17 maj 1816
Bording
Cathrine Steenbeck Hansen
1817-
Cathrine Steenbeck Hansen
F:
27 nov. 1817
Bording
Peder Rosenørn de Lasson
1810-1893
Peder Rosenørn de Lasson
F:
1 jun. 1810
Tømmerby s. (Selbjerggård)
G:
2 apr. 1841
Gødvad
D:
18 jan. 1893
Ikast s. (Stensbjerg)
Andrea Christine Hansen
1824-
Andrea Christine Hansen
F:
13 jun. 1824
Bording
Johan Wolfgang Hansen
1767-1837
Johan Wolfgang Hansen
F:
1 jan. 1767
fmtl. Mjolden
D:
15 dec. 1837
Bording
Maria Lunn
1782-1851
Maria Lunn
F:
17 okt. 1782
Vinderslevgård
G:
2 apr. 1805
Kragelund
D:
18 jan. 1851
Hyllested
Gothard Mathias Hansen
1812-1831
Gothard Mathias Hansen
F:
15 feb. 1812
Manø
D:
25 jul. 1831
Sejling
Agnete Amalie Hansen
1813-
Agnete Amalie Hansen
F:
15 jul. 1813
Manø
Christian Gottlieb Cornelius Harmsen
ca. 1795-
Christian Gottlieb Cornelius Harmsen
F:
ca. 1795
G:
13 aug. 1834
Linå
Charlotte Marie Elisabeth Hansen
1815-1815
Charlotte Marie Elisabeth Hansen
F:
20 mar. 1815
Manø
D:
26 maj 1815
Manø
Frederik Christian Hansen
1816-1816
Frederik Christian Hansen
F:
7 sep. 1816
Manø
D:
28 nov. 1816
Manø
Charlotte Elisabeth Hansen
1818-1818
Charlotte Elisabeth Hansen
F:
5 maj 1818
Sejling
D:
29 jun. 1818
Sejling
Johannes Frederik Christian Hansen
1820-
Johannes Frederik Christian Hansen
F:
30 jan. 1820
Sejling
Clementine Nielsen
1859-
Clementine Nielsen
F:
8 jun. 1859
Johanne Hedevig Nielsen
1862-
Johanne Hedevig Nielsen
F:
15 okt. 1862
Johannes Hieronymus Hansen Nielsen
1866-1872
Johannes Hieronymus Hansen Nielsen
F:
19 mar. 1866
D:
3 jun. 1872
Johanne Christine Hansen
1824-
Johanne Christine Hansen
F:
28 aug. 1824
Sejling
Niels Hansen
ca. 1814-1881
Niels Hansen
F:
ca. 1814
G:
8 jul. 1858
Bording
D:
2 sep. 1881
Sejling
Johann Hieronymus Hansen
1772-1823
Johann Hieronymus Hansen
F:
1 jul. 1772
fmtl. Mjolden
D:
3 nov. 1823
Sejling
Clementine Lunn
1783-1857
Clementine Lunn
F:
21 dec. 1783
Vinderslevgård
G:
18 aug. 1810
Kragelund
D:
4 jul. 1857
Sejling
Marie Sophie Hansen
ca. 1776-1821
Marie Sophie Hansen
F:
ca. 1775/76
fmtl. Mjolden
D:
3 aug. 1821
Mjolden
Hans Mortensen
ca. 1777-1820
Hans Mortensen
F:
ca. 1776/77
G:
12 okt. 1815
Mjolden
D:
16 jul. 1820
Mjolden
Antoinette Margrethe Elisabeth Hansen
-1811
Antoinette Margrethe Elisabeth Hansen
D:
SENEST 1811
Gøddert Hansen
1731-1814
Gøddert Hansen
F:
15 jun. 1731
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
7 apr. 1814
Mjolden
Agnete Hansen
ca. 1742-1800
Agnete Hansen
F:
ca. 1738/42
G:
9 dec. 1763
D:
13 jul. 1800
Mjolden
Marie Elisabeth Bruun
1757-
Marie Elisabeth Bruun
F:
8 jun. 1757
Tønder
Elisabeth Hedvig Bruun
1759-
Elisabeth Hedvig Bruun
F:
16 aug. 1759
Tønder
Anna Bruun
1761-
Anna Bruun
F:
14 jul. 1761
Tønder
Andreas Christian Bruun
1764-1824
Andreas Christian Bruun
F:
10 feb. 1764
Tønder
D:
10 jul. 1824
Roager
Andrea Margrethe Bruun
1766-
Andrea Margrethe Bruun
F:
10 dec. 1766
Tønder
Margrethe Hedvig Hansen
1732-1785
Margrethe Hedvig Hansen
F:
1732
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
27 mar. 1785
Møgeltønder
Andreas Bruun
1718-1766
Andreas Bruun
F:
13 maj 1718
København
D:
28 nov. 1766
Tønder
Jens Riis
1758-
Jens Riis
F:
1758
Daler
Elisabeth Hedvig Riis
1760-1763
Elisabeth Hedvig Riis
F:
1760
Daler
D:
1763
Daler
Hans Riis
1762-1777
Hans Riis
F:
1762
Daler
D:
1777
Daler
Andreas Christian Riis
1764-1768
Andreas Christian Riis
F:
1764
Daler
D:
1768
Daler
Johannes Arved Riis
1767-
Johannes Arved Riis
F:
1767
Daler
Elisabeth Hedvig Riis
1770-1770
Elisabeth Hedvig Riis
F:
22 sep. 1770
Daler
D:
1770
Daler
Jørgen Frederik Sønnichsen
1797-1844
Jørgen Frederik Sønnichsen
F:
22 jun. 1797
Arrild s. (Roost)
D:
27 jul. 1844
Højer
Ingeborg Carstensen
1801-1873
Ingeborg Carstensen
F:
12 aug. 1801
Højer
G:
7 apr. 1826
Højer
D:
19 mar. 1873
Højer
Hans Henrich Holm
1824-1919
Hans Henrich Holm
F:
24 nov. 1824
Møgeltønder
D:
29 apr. 1919
Møgeltønder
Caroline Margrethe Posselt
1830-1910
Caroline Margrethe Posselt
F:
28 jan. 1830
Frørup s. (Sønderskovgård)
D:
15 feb. 1910
Møgeltønder
Carl Theodor Holm
1826-1899
Carl Theodor Holm
F:
24 jun. 1826
Møgeltønder
D:
21 dec. 1899
Møgeltønder
Charlotte Amalie Holm
1828-1850
Charlotte Amalie Holm
F:
4 feb. 1828
Møgeltønder
D:
10 apr. 1850
Møgeltønder
Edward Oswald Holm
1830-1831
Edward Oswald Holm
F:
2 maj 1830
Møgeltønder
D:
16 jan. 1831
Møgeltønder
Cathrine Dorothea Holm
1832-1913
Cathrine Dorothea Holm
F:
15 okt. 1832
Møgeltønder
D:
30 jul. 1913
Hansine Petrea Holm
1835-1891
Hansine Petrea Holm
F:
10 mar. 1835
Møgeltønder
D:
5 jul. 1891
Møgeltønder
Edward Oswald Holm
1838-1849
Edward Oswald Holm
F:
28 okt. 1838
Møgeltønder
D:
30 jan. 1849
Møgeltønder
Anna Sophia Sønnichsen
1799-1882
Anna Sophia Sønnichsen
F:
1799
Emmerlev s. (Hemgårde)
D:
20 jul. 1882
Møgeltønder
Samuel Holm
1789-1872
Samuel Holm
F:
13 apr. 1789
Møgeltønder
G:
26 feb. 1824
Emmerlev
D:
15 mar. 1872
Møgeltønder
Sønnich Sønnichsen
1801-
Sønnich Sønnichsen
F:
1801
Emmerlev s. (Hemgårde)
Johanne Catharine Sønnichsen
1803-1878
Johanne Catharine Sønnichsen
F:
1803
Emmerlev s. (Hemgårde)
D:
10 feb. 1878
Møgeltønder s. (Slotsgade)
Christine Marie Sønnichsen
1806-
Christine Marie Sønnichsen
F:
1806
Andreas Christian Mathiesen
ca. 1802-1847
Andreas Christian Mathiesen
F:
ca. 1802
G:
1828
D:
8 maj 1847
Højst s. (V. Højst)
Johannes Arve Sønnichsen
1809-1816
Johannes Arve Sønnichsen
F:
1809
Emmerlev s. (Hemgårde)
D:
3 sep. 1816
Emmerlev s. (Hemgårde)
Ottilia Dorothea Sønnichsen
1812-
Ottilia Dorothea Sønnichsen
F:
1812
Emmerlev s. (Hemgårde)
Ebbe Feddersen
1809-
Ebbe Feddersen
F:
9 okt. 1809
Højer
G:
26 okt. 1837
Højer (i huset)
Petrea Amalie Sønnichsen
1816-
Petrea Amalie Sønnichsen
F:
26 jun. 1816
Emmerlev s. (Hemgårde)
Charlotte Amalie Riis
1772-1824
Charlotte Amalie Riis
F:
1772
Daler
D:
9 apr. 1824
Emmerlev s. (Hemgårde)
Hans Sønnichsen
1769-1817
Hans Sønnichsen
F:
1769
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
5 maj 1817
Emmerlev s. (Hemgårde)
Jacob Borrig
1799-
Jacob Borrig
F:
1 maj 1799
Sdr. Farup
Dødfødt søn
1826-1826
Dødfødt søn
F:
8 dec. 1826
D:
8 dec. 1826
Søn
1828-1828
Søn
F:
12 apr. 1828
D:
12 apr. 1828
(straks)
Barbara Kirstine Lindbæk
1829-1862
Barbara Kirstine Lindbæk
F:
2 aug. 1829
Sdr. Farup
D:
6 feb. 1862
Hviding s. (Enderup)
Hans Peder Brodersen
1822-
Hans Peder Brodersen
F:
31 aug. 1822
G:
8 aug. 1851
V. Vedsted
Peter Andreas Borrig Lindbæk
1831-1831
Peter Andreas Borrig Lindbæk
F:
12 nov. 1831
D:
24 dec. 1831
Jannik Sørensen Lindbæk
1862-1909
Jannik Sørensen Lindbæk
F:
14 jun. 1862
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
D:
17 maj 1909
Ubberup
Charlotte Marie Ingerslev
1866-1955
Charlotte Marie Ingerslev
F:
4 sep. 1866
Aarhus
G:
10 aug. 1897
Hørby
D:
2 apr. 1955
Ubberup
Kathrine Lindbæk
1864-1865
Kathrine Lindbæk
F:
31 mar. 1864
D:
26 apr. 1865
Kathrine Lindbæk
1866-1867
Kathrine Lindbæk
F:
21 feb. 1866
D:
1 apr. 1867
Christine Lindbæk
1866-1870
Christine Lindbæk
F:
21 feb. 1866
D:
19 jul. 1870
Anne Katrine Barbara Lindbæk
1868-
Anne Katrine Barbara Lindbæk
F:
12 jul. 1868
Peter Andreas Borrig Lindbæk
1833-1873
Peter Andreas Borrig Lindbæk
F:
10 jan. 1833
D:
6 jan. 1873
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Jepbine Marie Midtgaard
1837-1869
Jepbine Marie Midtgaard
F:
21 jun. 1837
Hviding s. (Lundsmark)
G:
21 mar. 1861
V. Vedsted
D:
5 feb. 1869
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Maren Beck
1850-1924
Maren Beck
F:
8 okt. 1850
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
16 nov. 1871
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
D:
1 feb. 1924
Bølling s. (Bøllinglide)
Jannik Sørensen Lindbæk
1872-1877
Jannik Sørensen Lindbæk
F:
7 jan. 1872
D:
23 mar. 1877
Ane Marie Kristine Lindbæk
1874-
Ane Marie Kristine Lindbæk
F:
13 nov. 1874
Søren Janniksen Lindbæk
1835-1877
Søren Janniksen Lindbæk
F:
4 aug. 1835
D:
15 dec. 1877
Mathea (Mette) Christiane Beck
1847-
Mathea (Mette) Christiane Beck
F:
23 jul. 1847
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
25 okt. 1870
Johannes Peter Lindbæk
1872-1919
Johannes Peter Lindbæk
F:
6 dec. 1872
D:
25 jul. 1919
Jacob Borrig Lindbæk
1838-1877
Jacob Borrig Lindbæk
F:
7 maj 1838
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
D:
19 mar. 1877
Ribe (Doms.)
Augusta Caroline Nielsen
1843-1878
Augusta Caroline Nielsen
F:
4 feb. 1843
Enderupholm
G:
16 aug. 1867
D:
27 dec. 1878
Ribe (Doms.)
Ane Elisabeth Boesen
1883-1920
Ane Elisabeth Boesen
F:
2 sep. 1883
Mjolden
D:
23 jun. 1920
Føvling s. (Astofte)
Petrea Marie Johansen
Johannes Johansen
Johanna Jensine Johansen
Kristian Husted
Maren Boesen
1886-1946
Maren Boesen
F:
2 feb. 1886
Mjolden
D:
9 apr. 1946
Brøns
Andreas Johansen
1883-1947
Andreas Johansen
F:
23 aug. 1883
Brede s. (Harres)
G:
10 maj 1914
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
3 jul. 1947
Ribe (Amtssygehuset)
Niels Sønnichsen Boesen
1890-
Niels Sønnichsen Boesen
F:
28 mar. 1890
Mjolden
Petra Boesen
1892-
Petra Boesen
F:
19 mar. 1892
Mjolden
Petrea Marie Schmidt
1862-1913
Petrea Marie Schmidt
F:
9 feb. 1862
D:
6 maj 1913
Føvling s. (Astofte)
Jens Janniksen Boesen
1858-1926
Jens Janniksen Boesen
F:
19 jul. 1858
G:
1882
D:
13 feb. 1926
Brøns
Louise Cathrine Schmidt
1864-1864
Louise Cathrine Schmidt
F:
23 apr. 1864
D:
2 maj 1864
Anna Elisabeth Lindbæk
1841-1864
Anna Elisabeth Lindbæk
F:
25 jun. 1841
D:
26 maj 1864
Niels Sønnichsen Schmidt
ca. 1830-1895
Niels Sønnichsen Schmidt
F:
ca. 1830
G:
12 dec. 1860
D:
1895
Peder Lindbæk
1876-
Peder Lindbæk
F:
28 feb. 1876
Jesidore Bothilde Lindbæk
1877-
Jesidore Bothilde Lindbæk
F:
30 apr. 1877
Jacob August Lindbæk
1879-
Jacob August Lindbæk
F:
12 aug. 1879
Andreas Kristian Riis Lindbæk
1844-1881
Andreas Kristian Riis Lindbæk
F:
3 nov. 1844
D:
30 jan. 1881
Meta Marie Jessen
1847-
Meta Marie Jessen
F:
18 okt. 1847
Havervad
G:
29 apr. 1875
Cathrine Borrig
1802-1882
Cathrine Borrig
F:
18 jun. 1802
Sdr. Farup
D:
1 sep. 1882
Sdr. Farup
Jannik Sørensen Lindbæk
1794-1870
Jannik Sørensen Lindbæk
F:
11 jul. 1794
V. Vedsted
G:
7 dec. 1825
V. Vedsted
D:
27 nov. 1870
Sdr. Farup
Barbara Borrig
1804-1825
Barbara Borrig
F:
19 aug. 1804
Sdr. Farup
D:
29 jul. 1825
Sdr. Farup
Anna Elisabeth Riis
1775-1858
Anna Elisabeth Riis
F:
28 maj 1775
Daler
D:
19 jul. 1858
Sdr. Farup
Peter Andreas Jacobsen Borrig
1774-1810
Peter Andreas Jacobsen Borrig
F:
9 feb. 1774
Sdr. Farup
D:
20 okt. 1810
Sdr. Farup
Mathias Müller
ca. 1774-1825
Mathias Müller
F:
ca. 1774
Ribe?
G:
2 apr. 1813
V. Vedsted
D:
18 jun. 1825
Sdr. Farup
Catharina Hansen
1734-1777
Catharina Hansen
F:
1734
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
14 apr. 1777
Daler
Jørgen Frederik Riis
1722-1812
Jørgen Frederik Riis
F:
8 sep. 1722
Kolding
G:
19 okt. 1757
D:
26 apr. 1812
Daler
Johannes Gottlieb Schmidt
1815-1828
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
7 nov. 1815
Rodenæs s. (Klixbüll)
D:
12 maj 1828
Rodenæs s. (Klixbüll)
Caroline Helene Catharina Schmidt
1818-1828
Caroline Helene Catharina Schmidt
F:
31 okt. 1818
Rodenæs s. (Klixbüll)
D:
15 maj 1828
Rodenæs s. (Klixbüll)
Johannes Gottlieb Schmidt
ca. 1769-1843
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
ca. 1768/69
D:
31 maj 1843
Rodenæs s. (Klixbüll)
Christine Marie Petersen
Christine Marie Petersen
G:
4 dec. 1807
Rodenæs
Johannes Gottlieb Schmidt
1807-1825
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
20 okt. 1807
Tønder
D:
11 nov. 1825
Tønder
Andreas Christian Johannes Schmidt
1770-1835
Andreas Christian Johannes Schmidt
F:
12 dec. 1770
Drelsdorf
D:
21 jun. 1835
Husby
Anna Marina Christina Carstensen
1776-1808
Anna Marina Christina Carstensen
F:
1 sep. 1776
Tønder
G:
3 nov. 1797
Tønder
D:
19 aug. 1808
Tønder
Peter Annæus Schmidt
1811-
Peter Annæus Schmidt
F:
22 sep. 1811
Tønder
Thomas Carsten Schmidt
1813-
Thomas Carsten Schmidt
F:
17 okt. 1813
Tønder
Andreas Christian Johannes Schmidt
1817-1893
Andreas Christian Johannes Schmidt
F:
4 jan. 1817
Tønder
D:
25 maj 1893
Glücksburg
Augusta Lucie Elise Rentz
1824-1913
Augusta Lucie Elise Rentz
F:
23 jan. 1824
Kiel
G:
24 sep. 1841
Kiel
D:
14 sep. 1913
Glücksburg
Lauretta Müller
1788-1819
Lauretta Müller
F:
16 nov. 1788
Tønder
G:
15 sep. 1809
Tønder
D:
14 mar. 1819
Tønder
Anna Laura Helene Schmidt
ca. 1826-
Anna Laura Helene Schmidt
F:
ca. 1826
Husby
Laurids Eduard Gregersen
ca. 1822-
Laurids Eduard Gregersen
F:
ca. 1822
G:
23 maj 1847
Flensborg
Helene Jessen
1798-1835
Helene Jessen
F:
1798
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1835
Carl Adolf Johannes Schmidt
1772-1840
Carl Adolf Johannes Schmidt
F:
29 nov. 1772
Drelsdorf
D:
31 dec. 1840
Ubjerg
Anna Catharina Jensen
1769-1855
Anna Catharina Jensen
F:
7 okt. 1769
Tønder
G:
25 jul. 1800
Tønder
D:
4 feb. 1855
Ubjerg
Marie Elisabeth Hedewig Schmidt
ca. 1775-
Marie Elisabeth Hedewig Schmidt
F:
ca. 1774/75
Drelsdorf
Paul Hansen Grangaard
1764-1820
Paul Hansen Grangaard
F:
25 mar. 1764
Visby
G:
1797
D:
3 aug. 1820
Bylderup
Johannes Gottlieb Zoëga
1802-1823
Johannes Gottlieb Zoëga
F:
1802
Enge
D:
3 feb. 1823
Tinglev
Johannes Gottlieb Zoëga
1829-1909
Johannes Gottlieb Zoëga
F:
4 nov. 1829
Tinglev s. (Kraulund)
D:
27 dec. 1909
Tinglev
Anna Maria Nissen
1833-1917
Anna Maria Nissen
F:
13 jan. 1833
Tinglev s. (Eggebæk)
G:
14 maj 1872
Tinglev
D:
6 okt. 1917
Tinglev
Zelina Johanna Zoëga
1832-1872
Zelina Johanna Zoëga
F:
6 mar. 1832
Tinglev s. (Kraglund)
D:
11 jul. 1872
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Christian Johansen Slot
ca. 1828-1866
Christian Johansen Slot
F:
ca. 1828
G:
3 nov. 1855
Tinglev
D:
1 jun. 1866
Ribe (Domsognet)
Paul Christian Zoëga
1866-1892
Paul Christian Zoëga
F:
1866
Flensborg
D:
1892
Flensborg
Hans Gottlieb Zoëga
1867-1873
Hans Gottlieb Zoëga
F:
1867
Flensborg
D:
1873
Flensborg
Johannes Zoëga
1869-1874
Johannes Zoëga
F:
1869
Flensborg
D:
20 jan. 1874
Flensborg
August Möller Zoëga
1871-
August Möller Zoëga
F:
1871
Flensborg
Alma Elise Dorothea Zoëga
1873-
Alma Elise Dorothea Zoëga
F:
1873
Flensborg
Dora Hansine Johanne Zoëga
1874-
Dora Hansine Johanne Zoëga
F:
1874
Flensborg
Hans Theodor Holm
1871-1933
Hans Theodor Holm
F:
15 feb. 1871
Aller s. (Allergård)
D:
27 mar. 1933
Marie Sophia Zoëga
1877-1877
Marie Sophia Zoëga
F:
1877
Flensborg
D:
27 dec. 1877
Flensborg
Hans Carl Adolf Zoëga
1879-1885
Hans Carl Adolf Zoëga
F:
1879
Flensborg
D:
1885
Flensborg
Hans Carl Adolph Zoëga
1836-
Hans Carl Adolph Zoëga
F:
17 feb. 1836
Tinglev s. (Kraglund)
Anna Maria Feddersen
Anna Maria Feddersen
G:
15 nov. 1866
Tinglev
Anna Catharina Maria Zoëga
1842-
Anna Catharina Maria Zoëga
F:
10 sep. 1842
Tinglev s. (Kraglund)
Søren Nielsen
Sophia Christina Zoëga
1842-1871
Sophia Christina Zoëga
F:
10 sep. 1842
Tinglev s. (Kraglund)
D:
24 mar. 1871
Tinglev s. (Rødebæk)
Thomas Carl Voltelen
1840-
Thomas Carl Voltelen
F:
11 mar. 1840
Tinglev s. (Rødebæk)
G:
6 mar. 1868
Tinglev
Marina Elisabeth Zoëga
1845-1916
Marina Elisabeth Zoëga
F:
20 mar. 1845
Tinglev s. (Kraulund)
D:
2 apr. 1916
Flensborg
Paulus Christian Zoëga
1804-1877
Paulus Christian Zoëga
F:
15 jul. 1804
Enge
D:
12 dec. 1877
Tinglev s. (Kraglund)
Dorothea Johannsen
1802-1862
Dorothea Johannsen
F:
3 jul. 1802
Tinglev s. (Kraglund)
G:
16 aug. 1829
Tinglev
D:
5 mar. 1862
Tinglev s. (Kraglund)
Marina Elisabeth Zoëga
ca. 1806-ca. 1840
Marina Elisabeth Zoëga
F:
ca. 1806
Enge
D:
ca. 1840
Jens Andresen
1805-1877
Jens Andresen
F:
13 mar. 1805
Hanved s. (Harreslev)
G:
3 maj 1835
D:
sep. 1877
Husby s. (Foldevrå)
Catharina Hedewig Zoëga
ca. 1807-ca. 1895
Catharina Hedewig Zoëga
F:
ca. 1807
Enge
D:
ca. 1895
Gotthilf Johannes Zoëga
1809-1834
Gotthilf Johannes Zoëga
F:
16 mar. 1809
Emmelsbøl
D:
23 jun. 1834
Tinglev
Peter Martin Zoëga
1811-1889
Peter Martin Zoëga
F:
24 sep. 1811
Emmelsbøl
D:
16 okt. 1889
Oksenvad s. (Mølby)
Johannes Martensen Zoëga
1847-
Johannes Martensen Zoëga
F:
10 jun. 1847
Tønder
Birgitta Elisabeth Zoëga
1850-1852
Birgitta Elisabeth Zoëga
F:
28 mar. 1850
Tønder
D:
16 apr. 1852
Tønder
Johann Heinrich Zoëga
1853-
Johann Heinrich Zoëga
F:
27 maj 1853
Tønder
Christina Johanna Zoëga
1856-
Christina Johanna Zoëga
F:
31 jan. 1856
Tønder
Bernhard Eduard Zoëga
1858-
Bernhard Eduard Zoëga
F:
15 jun. 1858
Tønder
Esther Cecilia Zoëga
1887-1892
Esther Cecilia Zoëga
F:
1887
Flensborg
D:
30 dec. 1892
Tønder
Cäcilie Zoëga
1890-
Cäcilie Zoëga
F:
1890
Flensborg
Gertrud Zoëga
1893-
Gertrud Zoëga
F:
1893
Flensborg
Hulda Zoëga
1895-1897
Hulda Zoëga
F:
1895
Flensborg
D:
1897
Flensborg
Georg Duysen Zoëga
1903-
Georg Duysen Zoëga
F:
1903
Flensborg
Anton Christian Gottlieb Zoëga
1860-1928
Anton Christian Gottlieb Zoëga
F:
7 okt. 1860
Tønder
D:
28 jan. 1928
Flensborg
Dorothea Cecilia Lucia Wied
1863-1946
Dorothea Cecilia Lucia Wied
F:
20 okt. 1863
Tønder
G:
3 nov. 1886
Tønder
D:
15 okt. 1946
Flensborg
Christian Wilhelm Emil Feddersen Zoëga
1863-1863
Christian Wilhelm Emil Feddersen Zoëga
F:
12 feb. 1863
Tønder
D:
16 okt. 1863
Tønder
Sophia Maria Zoëga
1866-
Sophia Maria Zoëga
F:
3 jan. 1866
Tønder
Georg Wilhelm Zoëga
ca. 1818-1889
Georg Wilhelm Zoëga
F:
ca. 1818
Emmelsbøl
D:
22 apr. 1889
Tønder
Esther Maria Duysen
ca. 1825-
Esther Maria Duysen
F:
ca. 1825
Dagebøl
G:
18 sep. 1846
Tønder
Friedrich Jensen Schau
1890-1966
Friedrich Jensen Schau
F:
21 Okt 1890
Ubjerg
D:
30 jul. 1966
Tønder (sygehuset)
Silla Schau
1895-1983
Silla Schau
F:
9 jan. 1895
Humtrup
G:
20 Maj 1919
Ubjerg
D:
6 dec. 1983
Anna Marie Schau
1892-1977
Anna Marie Schau
F:
31 mar. 1892
Ubjerg
D:
9 jan. 1977
Ingeborg Schau
1893-1989
Ingeborg Schau
F:
15 okt. 1893
Ubjerg
D:
21 jan. 1989
Hans Ingversen Baggesen
1869-1925
Hans Ingversen Baggesen
F:
19 feb. 1869
Klixbüll
G:
25 nov. 1924
Ubjerg
D:
11 apr. 1925
Tønder (sygehuset)
Detlef Clausen Schau
1896-1899
Detlef Clausen Schau
F:
12 apr. 1896
Ubjerg
D:
15 nov. 1899
Ubjerg
Anna Margrethe Schau
1897-1898
Anna Margrethe Schau
F:
29 aug. 1897
Ubjerg
D:
24 feb. 1898
Ubjerg
Andreas Schau
1898-
Andreas Schau
F:
19 sep. 1898
Ubjerg
Carl Detlef Schau
1899-1900
Carl Detlef Schau
F:
1 nov. 1899
Ubjerg
D:
2 Maj 1900
Ubjerg
Detlef Carl Schau
1901-
Detlef Carl Schau
F:
30 jul. 1901
Ubjerg
Henriette Dorothea Specht
Anna Margrethe Schau
1902-
Anna Margrethe Schau
F:
2 Okt 1902
Ubjerg
Christian Hansen Specht
1898-
Christian Hansen Specht
F:
29 jan. 1898
Ubjerg s. (Sæd)
G:
10 Maj 1925
Ubjerg
Carl Lorenzen Schau
1904-
Carl Lorenzen Schau
F:
1 mar. 1904
Ubjerg
Christine Schau
1906-
Christine Schau
F:
21 okt. 1906
Ubjerg
Hanne Amalie Schau
1909-1970
Hanne Amalie Schau
F:
9 jul. 1909
Ubjerg
D:
1 jun. 1970
Christine Clausen
1871-1946
Christine Clausen
F:
24 maj 1871
Ubjerg
D:
27 apr. 1946
Tønder
Hans Peter Schau
1858-1929
Hans Peter Schau
F:
4 sep. 1858
Burkal s. (Lydersholm)
G:
26 apr. 1890
Ubjerg
D:
16 maj 1929
Ubjerg
Anna Marie Müller
1844-
Anna Marie Müller
F:
1 okt. 1844
Rodenæs
Dethlef Clausen
ca. 1834-1879
Dethlef Clausen
F:
ca. 1834
G:
8 maj 1866
Ubjerg
D:
3 jan. 1879
Ubjerg
Anna Catharina Marie Lorenzen
1883-
Anna Catharina Marie Lorenzen
F:
6 apr. 1883
Ubjerg s. (Sæd)
Carl Lorenzen Eskildsen
1903-1936
Carl Lorenzen Eskildsen
F:
21 okt. 1903
Ubjerg s. (Sæd)
D:
30 Okt 1936
Cäcilie Marie Eskildsen
1905-1905
Cäcilie Marie Eskildsen
F:
23 jan. 1905
Ubjerg s. (Sæd)
D:
25 jan. 1905
Ubjerg s. (Sæd)
Hans Peter Eskildsen
1905-
Hans Peter Eskildsen
F:
19 dec. 1905
Tønder
Marie Louise Petersen
1910-
Marie Louise Petersen
F:
28 nov. 1910
Sommersted s. (Kastvrå)
G:
30 dec. 1934
Tønder
Cäcilie Marie Eskildsen
1907-
Cäcilie Marie Eskildsen
F:
24 aug. 1907
Tønder
Richard Michelsen
1904-
Richard Michelsen
F:
7 mar. 1904
Aabenraa s. (Kolstrup)
G:
7 feb. 1936
Tønder
Albert Eskildsen
1909-1909
Albert Eskildsen
F:
4 jul. 1909
Tønder
D:
21 dec. 1909
Tønder
Ane Marie Eskildsen
1911-
Ane Marie Eskildsen
F:
19 Okt 1911
Tønder
Gunder Merete Eskildsen
1913-
Gunder Merete Eskildsen
F:
23 okt. 1913
Tønder
Helge Nielsen
1913-
Helge Nielsen
F:
11 apr. 1913
København (Skt. Stefans s.)
G:
23 Okt 1938
Tønder
Carsten Lorenz Eskildsen
1916-
Carsten Lorenz Eskildsen
F:
8 Maj 1916
Tønder
Dorthea Sørensen
1920-
Dorthea Sørensen
F:
1 feb. 1920
Sdr. Bjert s. (Agtrupskov)
G:
17 apr. 1946
Højer
Ellen Trinke Eskildsen
1920-
Ellen Trinke Eskildsen
F:
16 mar. 1920
Tønder
Caroline Adolphine Johanne Lorenzen
1885-1963
Caroline Adolphine Johanne Lorenzen
F:
8 sep. 1885
Ubjerg s. (Sæd)
D:
28 jan. 1963
Claus Hansen Eskildsen
1881-1947
Claus Hansen Eskildsen
F:
12 jan. 1881
Felsted
G:
26 apr. 1903
Ubjerg
D:
7 okt. 1947
Carl Lorenzen
1842-
Carl Lorenzen
F:
10 jun. 1842
Ubjerg s. (Sæd)
G:
24 apr. 1882
Ubjerg
Anna Catharina Johannsen
1867-1867
Anna Catharina Johannsen
F:
1 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
D:
15 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
Caroline Adolphine Johannsen
1867-1867
Caroline Adolphine Johannsen
F:
1 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
D:
15 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
Anna Catharina Johannsen
1869-1870
Anna Catharina Johannsen
F:
28 apr. 1869
Ubjerg s. (Sæd)
D:
16 maj 1870
Ubjerg s. (Sæd)
Andreas Mommsen Johannsen
1870-1946
Andreas Mommsen Johannsen
F:
18 aug. 1870
Ubjerg s. (Sæd)
D:
29 jan. 1946
Ubjerg
Jacob Carstens Johannsen
1872-
Jacob Carstens Johannsen
F:
15 okt. 1872
Ubjerg s. (Sæd)
Marie Catharina Volquardsen
1878-
Marie Catharina Volquardsen
F:
7 jul. 1878
Nykirke s. (Mittelfeld)
G:
24 feb. 1903
Ubjerg
Else Cathrine Jessen
1902-
Else Cathrine Jessen
F:
8 nov. 1902
Uge s. (Loutrup)
Asmus Lorenzen Jessen
1903-
Asmus Lorenzen Jessen
F:
14 Okt 1903
Uge s. (Loutrup)
Christine Johanne Jessen
1904-
Christine Johanne Jessen
F:
11 Okt 1904
Uge s. (Loutrup)
Johannes Andersen
1899-
Johannes Andersen
F:
3 jun. 1899
Braderup
G:
1 apr. 1930
Uge
Caroline Adolphine Johanne Johannsen
1879-
Caroline Adolphine Johanne Johannsen
F:
21 jul. 1879
Ubjerg s. (Sæd)
Iver Jessen
1870-
Iver Jessen
F:
15 apr. 1870
Uge s. (Lovtrup)
G:
12 mar. 1902
Ubjerg
Christine Johanne Müller
1847-
Christine Johanne Müller
F:
27 maj 1847
Rodenæs
Lorenz Mommsen Johannsen
1840-1891
Lorenz Mommsen Johannsen
F:
20 feb. 1840
Ubjerg s. (Sæd)
G:
22 jun. 1866
Ubjerg
D:
16 jun. 1891
Ubjerg s. (Sæd)
Caroline Adolphine Johanne Müller
1879-
Caroline Adolphine Johanne Müller
F:
29 jun. 1879
Ubjerg
Jacob Carsten Petersen Müller
1882-1889
Jacob Carsten Petersen Müller
F:
4 jan. 1882
Ubjerg
D:
26 aug. 1889
Møgeltønder
Andreas Christian Müller
1850-1883
Andreas Christian Müller
F:
6 okt. 1850
Rodenæs
D:
6 mar. 1883
Ubjerg
Amalie Andrea Petersen
Amalie Andrea Petersen
G:
11 jun. 1878
Johannes Antoni Müller
1853-
Johannes Antoni Müller
F:
4 jan. 1853
Ubjerg
Magda Julie Nissen
1859-
Magda Julie Nissen
F:
26 mar. 1859
Tønder
G:
5 maj 1886
Tønder
Caroline Adolphine Johanne Zoëga
1821-1879
Caroline Adolphine Johanne Zoëga
F:
21 okt. 1821
Emmelsbøl
D:
20 feb. 1879
Ubjerg
Jacob Carstensen Müller
1813-1897
Jacob Carstensen Müller
F:
25 jan. 1813
Ubjerg
G:
7 jul. 1843
Ubjerg
D:
9 aug. 1897
Ubjerg s. (Sæd)
Christine Johanne Schmidt
1777-1833
Christine Johanne Schmidt
F:
28 mar. 1777
Ravsted
D:
13 okt. 1833
Tinglev
Johannes Martensen Zoëga
1774-1837
Johannes Martensen Zoëga
F:
1 maj 1774
Ravsted s. (Hynding)
G:
24 sep. 1801
Ravsted
D:
7 jul. 1837
Tinglev
Hans Christian Feddersen
1834-1837
Hans Christian Feddersen
F:
27 jun. 1834
Tønder
D:
2 feb. 1837
Tønder
Hans Hemme Feddersen
1872-
Hans Hemme Feddersen
F:
10 mar. 1872
Tønder
Peter Nicolai Feddersen
1874-
Peter Nicolai Feddersen
F:
24 feb. 1874
Tønder
Carl Adolph Andreas Feddersen
1836-
Carl Adolph Andreas Feddersen
F:
14 okt. 1836
Tønder
Anna Catharina Hinrichsen
ca. 1837-
Anna Catharina Hinrichsen
F:
ca. 1837
Heinrich Friedrich Stephanus Feddersen
1839-
Heinrich Friedrich Stephanus Feddersen
F:
30 apr. 1839
Tønder
Christian Wilhelm Emil Feddersen
1841-1862
Christian Wilhelm Emil Feddersen
F:
21 dec. 1841
Tønder
D:
12 feb. 1862
Tønder
Hans Hemme Feddersen
1804-
Hans Hemme Feddersen
F:
20 mar. 1804
Tønder
Sophie Marie Hinrichsen
1810-1867
Sophie Marie Hinrichsen
F:
10 sep. 1810
Tønder
G:
23 aug. 1833
Tønder
D:
26 maj 1867
Tønder
Johannes Gottlieb Feddersen
1805-1819
Johannes Gottlieb Feddersen
F:
29 nov. 1805
Tønder
D:
16 apr. 1819
Tønder
Christine Marie Elisabeth Feddersen
1808-1808
Christine Marie Elisabeth Feddersen
F:
16 sep. 1808
Tønder
D:
1 okt. 1808
Tønder
Sophie Marie Feddersen
1844-1872
Sophie Marie Feddersen
F:
2 jul. 1844
Tønder
D:
11 jun. 1872
Tønder
Elisabeth Hedewig Catharina Feddersen
1846-1846
Elisabeth Hedewig Catharina Feddersen
F:
24 aug. 1846
Tønder
D:
20 sep. 1846
Tønder
Hans Christian Feddersen
1811-1866
Hans Christian Feddersen
F:
12 jul. 1811
Tønder
D:
12 mar. 1866
Tønder
Marie Agathe Hinrichsen
1817-
Marie Agathe Hinrichsen
F:
17 jul. 1817
Tønder
G:
23 maj 1843
Tønder
Elisabeth Hedewig Schmidt
1780-1834
Elisabeth Hedewig Schmidt
F:
18 maj 1780
Ravsted
D:
30 sep. 1834
Tønder
Hans Christian Feddersen
1766-1822
Hans Christian Feddersen
F:
17 feb. 1766
Tønder
G:
3 jun. 1803
Tønder
D:
30 okt. 1822
Tønder
Marie Elisabeth Hansen
1736-1821
Marie Elisabeth Hansen
F:
1736
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
19 feb. 1821
Løgumkloster
Johannes Gottlieb Schmidt
1735-1800
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
10 nov. 1735
Hohenwestedt
G:
16 okt. 1767
D:
1 okt. 1800
Tønder
Andreas Christian Hansen
1766-1791
Andreas Christian Hansen
F:
1766
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
1791
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Ulrich Adolf Hansen
1769-1802
Ulrich Adolf Hansen
F:
1769
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
1802
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Henriette Emilie Zoëga
1792-
Henriette Emilie Zoëga
F:
31 jan. 1792
Møgeltønder
Friedrich Christian Hansen
1777-1835
Friedrich Christian Hansen
F:
1777
Vamdrup s. (Østerbygård)
G:
21 maj 1817
Tønder
D:
4 jul. 1835
Meldorf
Peter Junker Jürgensen
1851-1932
Peter Junker Jürgensen
F:
7 jun. 1851
Tønder
D:
6 maj 1932
Clara Hummeltenberg
1862-1928
Clara Hummeltenberg
F:
25 aug. 1862
Neuharkorten
G:
19 jul. 1882
D:
20 maj 1928
Koblenz
Marie Christiane Caroline Jürgensen
1853-
Marie Christiane Caroline Jürgensen
F:
2 jul. 1853
Tønder
Ingeborg Christine Junker
1818-
Ingeborg Christine Junker
F:
3 jul. 1818
Tønder
Jørgen Jørgensen
ca. 1815-
Jørgen Jørgensen
F:
ca. 1815
G:
13 nov. 1845
Sophie Marie Junker
1820-1828
Sophie Marie Junker
F:
4 feb. 1820
Tønder
D:
28 nov. 1828
Tønder
Emilie Marie Theodore Junker
1822-1825
Emilie Marie Theodore Junker
F:
23 apr. 1822
Tønder
D:
8 apr. 1825
Tønder
Christiane Petræa Junker
1824-1897
Christiane Petræa Junker
F:
21 okt. 1824
Tønder
D:
4 mar. 1897
Sønderborg
Emilie Marie Theodore Junker
1827-
Emilie Marie Theodore Junker
F:
21 apr. 1827
Tønder
Sophie Marie Junker
1829-1926
Sophie Marie Junker
F:
8 jul. 1829
Tønder
D:
22 apr. 1926
Altona
Henriette Lucie Sophie Junker
1832-1839
Henriette Lucie Sophie Junker
F:
21 mar. 1832
Tønder
D:
23 jun. 1839
Altona
Hans Stephanus Junker
1834-1834
Hans Stephanus Junker
F:
1 jun. 1834
Tønder
D:
12 dec. 1834
Tønder
Marie Wilhelmine Antoinette Junker
1836-
Marie Wilhelmine Antoinette Junker
F:
2 feb. 1836
Tønder
Simon Gerstenkorn Simonsen
1811-1888
Simon Gerstenkorn Simonsen
F:
3 maj 1811
Haderslev
G:
5 jul. 1865
Aabenraa
D:
11 feb. 1888
Eimsbüttel
Henriette Marie Sophie Wilhelmine Junker
1842-
Henriette Marie Sophie Wilhelmine Junker
F:
19 apr. 1842
Tønder
Ingeborg Christiane Zoëga
1794-1856
Ingeborg Christiane Zoëga
F:
11 jul. 1794
Møgeltønder
D:
18 jul. 1856
Tønder
Peter Junker
Peter Junker
G:
19 sep. 1817
Tønder
Wilhadus Christian Zoëga
1796-1812
Wilhadus Christian Zoëga
F:
30 aug. 1796
Møgeltønder
D:
1812
Roager
Ingeborg Christine Hansen
1771-1802
Ingeborg Christine Hansen
F:
1771
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
24 jun. 1802
Hans Zoëga
1761-1797
Hans Zoëga
F:
29 sep. 1761
Møgeltønder
G:
1790
D:
23 jan. 1797
Møgeltønder
Friedrich Wilhelm Mathiesen
1803-1866
Friedrich Wilhelm Mathiesen
F:
9 jun. 1803
Klægsbøl
D:
nov. 1866
Flensborg
Andreas Christian Mathiesen
ca. 1802-1847
Andreas Christian Mathiesen
F:
ca. 1802
D:
8 maj 1847
Højst s. (V. Højst)
Christine Marie Sønnichsen
1806-
Christine Marie Sønnichsen
F:
1806
G:
1828
Elisabeth Hedvig Hansen
1773-1808
Elisabeth Hedvig Hansen
F:
1773
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
28 jan. 1808
Johann Mathiesen
1769-1842
Johann Mathiesen
F:
28 nov. 1769
Flensborg
G:
1800
D:
7 nov. 1842
Klægsbøl
Petrea Christiane Hansen
1776-1803
Petrea Christiane Hansen
F:
1776
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
1803
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Gotthardt Philip Hansen
1780-1811
Gotthardt Philip Hansen
F:
1780
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
1811
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Johann Ludvig Marcussen
1838-
Johann Ludvig Marcussen
F:
19 apr. 1838
Løgumkloster
Cornelis Peter Geicken
1872-
Cornelis Peter Geicken
F:
25 nov. 1872
Løgumkloster
Ingeborg Geiken
1900-
Ingeborg Geiken
F:
4 aug. 1900
Løgumkloster
Cornelius Geiken
1903-
Cornelius Geiken
F:
22 mar. 1903
Løgumkloster
Andreas Geiken
1906-
Andreas Geiken
F:
5 maj 1906
Løgumkloster
Brodine Geiken
Carl Geiken
1911-1911
Carl Geiken
F:
15 aug. 1911
Løgumkloster
D:
5 sep. 1911
Løgumkloster
Andreas Geicken
1875-
Andreas Geicken
F:
11 dec. 1875
Løgumkloster
Lene Catharina Lorenzen
Peter Geicken
1878-1915
Peter Geicken
F:
24 feb. 1878
Løgumkloster
D:
5 jul. 1915
Souchez, Frankrig (faldet i 1. Verdenskrig)
Anne Margrethe Petersen
1881-1907
Anne Margrethe Petersen
F:
7 aug. 1881
Nr. Løgum
G:
21 okt. 1905
Nr. Løgum
D:
13 feb. 1907
Flensborg (diakonissestiftelsen)
Cornelius Geiken
Peter Geiken
Metha Marie Sørensen
1891-
Metha Marie Sørensen
F:
29 aug. 1891
Alslev
G:
29 okt. 1911
Løgumkloster
Marie Geicken
1880-
Marie Geicken
F:
23 mar. 1880
Løgumkloster
Karl Pöttschacher
1879-
Karl Pöttschacher
F:
20 apr. 1879
Wien
G:
9 apr. 1904
Løgumkloster
Ingeborg Laura Caroline Geiken
1885-
Ingeborg Laura Caroline Geiken
F:
4 feb. 1885
Løgumkloster
Catharina Marie Marcussen
1842-1904
Catharina Marie Marcussen
F:
15 maj 1842
Løgumkloster
D:
22 aug. 1904
Løgumkloster
Cornelis Sybrand Geicken
1843-1893
Cornelis Sybrand Geicken
F:
14 jan. 1843
Sild
G:
1 apr. 1871
Løgumkloster
D:
18 nov. 1893
Løgumkloster
Jes Feddersen Marcussen
1876-1899
Jes Feddersen Marcussen
F:
29 jan. 1876
D:
20 maj 1899
Løgumkloster
Jens Jensen Bech
1904-
Jens Jensen Bech
F:
10 mar. 1904
Løgumkloster
Mathias Bech
1906-
Mathias Bech
F:
10 jun. 1906
Løgumkloster
Maks Jensen Bech
1910-1910
Maks Jensen Bech
F:
19 nov. 1910
Løgumkloster
D:
8 dec. 1910
Løgumkloster
Anna Mathilde Marcussen
1878-
Anna Mathilde Marcussen
F:
11 apr. 1878
Vejstrup s. (Sjølund Mølle)
Peter Veivardt Jensen Bech
1874-
Peter Veivardt Jensen Bech
F:
8 dec. 1874
Kobberup s. (Søby)
G:
12 jun. 1903
Løgumkloster
Beate Marie Marcussen
1906-
Beate Marie Marcussen
F:
14 jun. 1906
Husum
Christian Lorenzen Knudsen
1905-
Christian Lorenzen Knudsen
F:
15 jan. 1905
Møgeltønder
G:
8 okt. 1927
Møgeltønder
Anton Marcussen
Johannes Marcussen
Amalie Petersen
Anne Marie Marcussen
1911-1911
Anne Marie Marcussen
F:
27 mar. 1911
Møgeltønder
D:
27 maj 1911
Møgeltønder
Aage Marcussen
Hans Skov Marcussen
Rosa Vilhelmine Høyer
Svend Marcussen
Ejnar Marcussen
Andreas Feddersen Marcussen
1880-
Andreas Feddersen Marcussen
F:
27 okt. 1880
Vejstrup s. (Sjølund Mølle)
Ellemine Cathrine Skov
1881-
Ellemine Cathrine Skov
F:
13 jan. 1881
Løgumkloster
G:
29 mar. 1905
Løgumkloster
Johannes Marcussen
1883-
Johannes Marcussen
F:
22 jan. 1883
Løgumkloster
Christine Marcussen
1885-
Christine Marcussen
F:
18 okt. 1885
Løgumkloster
Heinrich Ahrendt Laue Christian Marcussen
1888-
Heinrich Ahrendt Laue Christian Marcussen
F:
7 maj 1888
Løgumkloster
Mathias Wind Bjørn Marcussen
1844-1900
Mathias Wind Bjørn Marcussen
F:
10 feb. 1844
Løgumkloster
D:
1 mar. 1900
Løgumkloster
Anne Marie Thiesen Gündt
ca. 1849-1920
Anne Marie Thiesen Gündt
F:
ca. 1849
D:
20 sep. 1920
Løgumkloster
Ingeborg Nicoline Cathrine Beyer
1879-
Ingeborg Nicoline Cathrine Beyer
F:
4 jan. 1879
Løgumkloster
Thomas Ferdinand Thomsen
1881-
Thomas Ferdinand Thomsen
F:
27 jan. 1881
Klein Solt
G:
20 okt. 1907
Løgumkloster
Lorenz Christian Beyer
1884-
Lorenz Christian Beyer
F:
26 jan. 1884
Løgumkloster
Andreas Feddersen Beyer
1884-
Andreas Feddersen Beyer
F:
26 jan. 1884
Løgumkloster
Anna Kirstine Marcussen
1847-
Anna Kirstine Marcussen
F:
30 mar. 1847
Løgumkloster
Thomas Beyer
1848-
Thomas Beyer
F:
10 jul. 1848
G:
24 jul. 1872
Løgumkloster
Geske Ernestine Marcussen
1848-1848
Geske Ernestine Marcussen
F:
19 aug. 1848
Løgumkloster
D:
4 sep. 1848
Løgumkloster
Georg Ernst Marcussen
1850-1850
Georg Ernst Marcussen
F:
24 jan. 1850
Løgumkloster
D:
9 jun. 1850
Løgumkloster
Laura Iverlina Marcussen
1851-
Laura Iverlina Marcussen
F:
10 mar. 1851
Løgumkloster
Georg Ernst Marcussen
1852-1888
Georg Ernst Marcussen
F:
20 jul. 1852
Løgumkloster
D:
tidligst 1888
Anne Marie Marcussen
1881-
Anne Marie Marcussen
F:
13 jan. 1881
Løgumkloster
Ingeborg Marcussen
1882-
Ingeborg Marcussen
F:
13 jun. 1882
Løgumkloster
Laura Iwarline Marcussen
1883-
Laura Iwarline Marcussen
F:
1 nov. 1883
Løgumkloster
Sophie Marcussen
1885-
Sophie Marcussen
F:
9 apr. 1885
Løgumkloster
Andreas Jacob Marcussen
1887-
Andreas Jacob Marcussen
F:
30 dec. 1887
Løgumkloster
Alma Marcussen
1889-
Alma Marcussen
F:
7 jun. 1889
Løgumkloster
Hans Ludvig Lorenzen Marcussen
1854-
Hans Ludvig Lorenzen Marcussen
F:
10 mar. 1854
Løgumkloster
Anne Sophie Marquardsen
ca. 1852-
Anne Sophie Marquardsen
F:
ca. 1852
Jacob Heinrich Lorenzen Marcussen
1855-1856
Jacob Heinrich Lorenzen Marcussen
F:
13 nov. 1855
Løgumkloster
D:
24 jan. 1856
Løgumkloster
Ingeborg Nicoline Catharina Bjørn
1814-1883
Ingeborg Nicoline Catharina Bjørn
F:
24 jul. 1814
Højer s. (Frederikskog Mølle)
D:
6 dec. 1883
Løgumkloster
Andreas Feddersen Marcussen
1808-1886
Andreas Feddersen Marcussen
F:
1808
Daler s. (Østerby)
G:
16 apr. 1837
Emmerlev
D:
21 jun. 1886
Løgumkloster
Iver Peter Bjørn
1819-1819
Iver Peter Bjørn
F:
27 apr. 1819
Frederikskog Mølle
D:
28 apr. 1819
Frederikskog Mølle
Catharina Marie Hansen
1781-1819
Catharina Marie Hansen
F:
1781
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
27 apr. 1819
Mathias Wind Bjørn
1780-1831
Mathias Wind Bjørn
F:
20 apr. 1780
Aastrup
D:
7 mar. 1831
Frederikskog Mølle
Nicolai Christian Posselt
1806-1824
Nicolai Christian Posselt
F:
5 okt. 1806
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
13 nov. 1824
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Dødfødt datter
1829-1829
Dødfødt datter
F:
27 aug. 1829
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
27 aug. 1829
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Ingeborg Lucie Feddersen
1833-1861
Ingeborg Lucie Feddersen
F:
22 apr. 1833
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
20 maj 1861
Kogsbøl Ladegård
Søren Nielsen Hansen
1829-
Søren Nielsen Hansen
F:
4 feb. 1829
Arrild s. (Roost)
G:
29 jun. 1860
Emmerlev (i huset)
Ingeborg Lucia Christiane Posselt
1807-1833
Ingeborg Lucia Christiane Posselt
F:
30 dec. 1807
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
22 apr. 1833
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Boy Feddersen
1804-1883
Boy Feddersen
F:
24 mar. 1804
Møgeltønder
G:
28 apr. 1828
Emmerlev s. (i huset på Søndergaarde)
D:
24 mar. 1883
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Anna Christine Hansen
1786-1818
Anna Christine Hansen
F:
1786
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
19 maj 1818
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Christian Albrecht Posselt
1772-1831
Christian Albrecht Posselt
F:
17 okt. 1772
Bjolderup
G:
1806
D:
17 maj 1831
Aabenraa
Nicolai Hansen
1737-1800
Nicolai Hansen
F:
jun. 1737
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
nov. 1800
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Ingeborg Pedersdatter
1744-1819
Ingeborg Pedersdatter
F:
15 apr. 1744
Burkal s. (Pebersmark)
G:
11 okt. 1765
Visby
D:
3 feb. 1819
Emmerlev s. (Kogsbøl eller Søndergårde)
Ida Hedevig Hansen
1767-1822
Ida Hedevig Hansen
F:
8 feb. 1767
Visby s. (Trøjborg)
D:
16 dec. 1822
Ribe
Christian Friderich Hansen
1768-1769
Christian Friderich Hansen
F:
19 jun. 1768
Visby s. (Trøjborg)
D:
1769
Visby s. (Trøjborg)
Dødfødt søn
1770-1770
Dødfødt søn
F:
4 okt. 1770
Visby s. (Trøjborg)
D:
4 okt. 1770
Visby s. (Trøjborg)
Christine Friedericke Hansen
1772-
Christine Friedericke Hansen
F:
9 apr. 1772
Visby s. (Trøjborg)
Andreas Christian Hansen
1773-
Andreas Christian Hansen
F:
1 nov. 1773
Visby s. (Trøjborg)
Peter Christian Hansen
1775-
Peter Christian Hansen
F:
23-24 dec. 1775
Visby s. (Trøjborg)
Friedrich Christian Hansen
1777-1835
Friedrich Christian Hansen
F:
1777
Vamdrup s. (Østerbygård)
D:
4 jul. 1835
Meldorf
Henriette Emilie Zoëga
1792-
Henriette Emilie Zoëga
F:
31 jan. 1792
Møgeltønder
G:
21 maj 1817
Tønder
Dødfødt barn
1779-1779
Dødfødt barn
F:
1779
Vamdrup s. (Østerbygård)
D:
1779
Vamdrup s. (Østerbygård)
Frederik Vilhelm Hansen
1739-1793
Frederik Vilhelm Hansen
F:
19 dec. 1739
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
1793
Vamdrup s. (Østerbygård)
Helene Marie Petersdatter
1747-1817
Helene Marie Petersdatter
F:
8 jan. 1747
Burkal s. (Pebersmark)
G:
11 okt. 1765
Trøjborg
D:
8 jan. 1817
Ribe
Andreas Christian Hansen
1686-1748
Andreas Christian Hansen
F:
1686
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
1748
Elisabeth Hedvig Clausen
ca. 1705-1762
Elisabeth Hedvig Clausen
F:
ca. 1705
G:
1730
D:
1762
Peder Pedersen Beyer
1752-1823
Peder Pedersen Beyer
F:
24 nov. 1752
D:
29 jan. 1823
Ingeborg Thomsen
1761-1826
Ingeborg Thomsen
F:
6 jul. 1761
G:
1784
D:
8 mar. 1826
Dødfødt søn
1794-1794
Dødfødt søn
F:
1794
D:
1794
Dødfødt søn
1795-1795
Dødfødt søn
F:
1795
D:
1795
Hanne Jensen
1874-
Hanne Jensen
F:
10 okt. 1874
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Niels Andersen Jensen
1876-
Niels Andersen Jensen
F:
1 apr. 1876
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Kjerstine Jensen
1877-1877
Kjerstine Jensen
F:
21 jun. 1877
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
22 jul. 1877
Ballum s. (Bodsbøl)
Jens Lassen Jensen
1881-
Jens Lassen Jensen
F:
24 nov. 1881
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Skak Jensen Petersen
1903-
Skak Jensen Petersen
F:
15 jul. 1903
Ballum s. (Bodsbøl)
Erna Minna Henning
Kirstine Jensen
1883-
Kirstine Jensen
F:
13 jan. 1883
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Olde Petersen
1876-1951
Hans Olde Petersen
F:
8 nov. 1876
Tønder
G:
30 sep. 1900
Ballum
D:
20 jan. 1951
Flensborg
Magnus Jensen
1884-1885
Magnus Jensen
F:
18 nov. 1884
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
2 jul. 1885
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Skak Jensen
1919-
Skak Jensen
F:
18 jul. 1919
Ballum s. (Bodsbøl)
Anna Andersen
Anna Andersen
G:
3 aug. 1945
Abild
NN
Ane Pedrea Jensen
1921-
Ane Pedrea Jensen
F:
8 jun. 1921
Ballum s. (Bodsbøl)
Finn
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
1909-
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
F:
28 apr. 1909
Nyborg
Magnus Jensen
1888-1950
Magnus Jensen
F:
2 apr. 1888
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
6 feb. 1950
Augustenborg (sindssygehospitalet)
Bothilde Møller
1899-
Bothilde Møller
F:
19 nov. 1899
Ballum s. (Husum)
G:
7 jan. 1919
Ballum
Skak Jensen
1851-1921
Skak Jensen
F:
8 aug. 1851
Rødding s. (Hundebøl)
D:
4 okt. 1921
Tønder
Christiane Frederikke Hansen
1848-1921
Christiane Frederikke Hansen
F:
20 jan. 1848
Mjolden s. (Forballum)
D:
26 dec. 1921
Tønder
Henrik Vilhelm Augsburg
Prisca Tugendreich Grethe von Rehling-Quistgaard
1911-1979
Prisca Tugendreich Grethe von Rehling-Quistgaard
F:
15 aug. 1911
D:
26 mar. 1979
Agnete Juliane Augsburg
Henrik Vilhelm Augsburg
1885-1967
Henrik Vilhelm Augsburg
F:
26 apr. 1885
Hørsholm
D:
20 sep. 1967
Anne Flensborg
1886-1962
Anne Flensborg
F:
25 feb. 1886
Roskilde
G:
3 nov. 1909
Roskilde
D:
1962
Jens Jørgen Jannik Jensen Augsburg
1918-
Jens Jørgen Jannik Jensen Augsburg
F:
25 feb. 1918
Karen Løppenthin
1922-
Karen Løppenthin
F:
1922
Emilie Birgitte Margaret Augsburg
1921-
Emilie Birgitte Margaret Augsburg
F:
7 feb. 1921
Kirsten Augsburg
1923-2007
Kirsten Augsburg
F:
20 jan. 1923
D:
8 feb. 2007
Kenn Jespersen
NN Verhey van Wijk
Jens Jannik Jensen Augsburg
1886-1948
Jens Jannik Jensen Augsburg
F:
11 jun. 1886
Roskilde
D:
19 mar. 1948
Thyra Antoinette Malling
1888-
Thyra Antoinette Malling
F:
29 0kt 1888
København
G:
11 maj 1917
København (Helligånds k.)
Allan Augsburg
Asger Skak Augsburg
1890-
Asger Skak Augsburg
F:
6 feb. 1890
NN
Ejner Justus Kresten Augsburg
Jens Jannik Augsburg
Ejner Hugo Augsburg
1892-1971
Ejner Hugo Augsburg
F:
26 apr. 1892
København
D:
26 okt. 1971
København
Aase Ulrich
1900-
Aase Ulrich
F:
19 okt. 1900
København
G:
11 nov. 1927
København (Garnisons k.)
Jens Jannik Jensen Augsburg
1854-1930
Jens Jannik Jensen Augsburg
F:
13 okt. 1854
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
13 jun. 1930
Emilie Henriette Erichsen Hansen
1865-1929
Emilie Henriette Erichsen Hansen
F:
2 feb. 1865
G:
25 maj 1884
Roskilde
D:
1929
Karl Lund
Gunder Marie Lund
Kjeld Helge Lund
Theodor Jensen Lund
Sophie Jespersen
Kirsten Lund
Hans Jessen
Karl Preben Lund
Marie Jensen
Dagmar Lund
Ove Kirk Andersen
Signe Lund
Niels Jensen
Anders Petersen Lund
1914-1968
Anders Petersen Lund
F:
15 mar. 1914
D:
24 apr. 1968
Christiane Boisen
Kirsten Jensen
Børge Andersen
Solvejg Jensen
Christian Andersen
Ane Marie Winther Lund
Kresten Jensen
Jens Erik Lund
NN
Knud M. Lund
Lene
Karl Lund
Anna Lene NN
Christian Lund
Kirsten
Carsten Lund
Aage G. Lund
Jensine Jensen
Ehm Asger Ehmsen
Carl Olav Ehmsen
Joan Jensen
Kirsten Ehmsen
Hartvig Larsen
Cecilie Lund Ehmsen
Peter Steffensen
Amalie Martine Lund
William Ehmsen
1919-1985
William Ehmsen
F:
17 apr. 1919
Ballum s. (Nørhus)
D:
4 mar. 1985
Kirsten Jensen
1886-1973
Kirsten Jensen
F:
25 sep. 1886
Ballum s. (Vesterende)
D:
1973
Carl Lund
1877-1937
Carl Lund
F:
7 aug. 1877
Rejsby-Ballum
G:
8 dec. 1911
Ballum
D:
12 aug. 1937
Rejsby-Ballum
Jens Lassen Jensen
1889-1918
Jens Lassen Jensen
F:
1 jan. 1889
Ballum s. (Vesterende)
D:
11 jun. 1918
Frankrig (mellem Ressons og Marquelise)
Theodor Jensen
1923-1999
Theodor Jensen
F:
4 maj 1923
Tønder (sygehuset)
D:
28 dec. 1999
Ulla Kirstine Margrete Mathiesen
1928-2018
Ulla Kirstine Margrete Mathiesen
F:
18 jul. 1928
Dråby Skovsogn (Seksgårdene skole)
G:
14 jul. 1951
Broager Vestre Distrikts Sogn
D:
6 apr. 2018
Hans Jacob Jensen
Jens Winther Jensen
1891-1931
Jens Winther Jensen
F:
16 jun. 1891
Ballum s. (Husum)
D:
1 sep. 1931
Anna Marie Bentin
1895-1955
Anna Marie Bentin
F:
20 sep. 1895
Hjerpsted s. (Koldby)
G:
4 nov. 1921
Hjerpsted
D:
14 maj 1955
Tønder (Sygehuset)
Christiane Margrethe Jensen
1921-1995
Christiane Margrethe Jensen
F:
14 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
5 aug. 1995
Ribe
Frederik Nicolaisen
1904-1964
Frederik Nicolaisen
F:
10 dec. 1904
Hørup s. (Høruphav)
G:
10 aug. 1961
Rønne
D:
23 jul. 1964
Ballum s. (Vesterende)
Anna Marie Jensen
1921-1993
Anna Marie Jensen
F:
15 jul. 1921
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
10 dec. 1993
Ribe
Theodor Jensen
1924-2002
Theodor Jensen
F:
9 dec. 1924
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
4 dec. 2002
Esbjerg
Ellen Hansen Ehmsen
1927-
Ellen Hansen Ehmsen
F:
17 feb. 1927
Ballum s. (Buntje)
G:
9 dec. 1949
Ballum
Hans Thomsen Jensen
Knud Hansen Jensen
1927-1995
Knud Hansen Jensen
F:
27 jun. 1927
Husum-Ballum
D:
8 sep. 1995
Hansine Thomsen
1930-2007
Hansine Thomsen
F:
13 okt. 1930
Østerende-Ballum
G:
21 maj 1954
D:
11 feb. 2007
Sønderborg (hospital)
Ingvert Beier Jensen
1893-1958
Ingvert Beier Jensen
F:
10 maj 1893
Ballum s. (Husum)
D:
13 aug. 1958
Ballum s. (Husum-Ballum)
Christiane Margrethe Hansen
1893-1970
Christiane Margrethe Hansen
F:
24 aug. 1893
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
7 okt. 1920
Ballum
D:
12 okt. 1970
Ballum s. (Husum-Ballum)
Maren Jensen
1894-1897
Maren Jensen
F:
13 dec. 1894
Ballum s. (Husum)
D:
15 mar. 1897
Ballum s. (Husum)
Theodor Broder Jensen
1926-
Theodor Broder Jensen
F:
15 jul. 1926
Ballum s. (Vesterende)
Anders Brodersen Jensen
1928-
Anders Brodersen Jensen
F:
19 jan. 1928
Ballum s. (Vesterende)
Arne Lassen Jensen
1929-
Arne Lassen Jensen
F:
13 maj 1929
Ballum s. (Vesterende)
Immanuel Jensen
1931-
Immanuel Jensen
F:
18 apr. 1931
Ballum s. (Vesterende)
Kirstine Elisabet Jensen
1933-
Kirstine Elisabet Jensen
F:
17 nov. 1933
Ballum s. (Vesterende)
Johannes Beier Jensen
1896-
Johannes Beier Jensen
F:
19 jul. 1896
Ballum s. (Husum)
Ninna Brodersen
1901-
Ninna Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende)
G:
17 okt. 1924
Ballum
Theodor Jensen
1856-1909
Theodor Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
3 jun. 1909
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anne Marie Winther
1864-1916
Anne Marie Winther
F:
17 feb. 1864
Ballum s. (Husum)
G:
19 aug. 1886
Ballum
D:
7 jan. 1916
Ballum s. (Vesterende)
Kresten Jensen
1856-1933
Kresten Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s.
D:
15 apr. 1933
Ballum s.
Ane Cathrine Hansen
1860-
Ane Cathrine Hansen
F:
17 feb. 1860
G:
20 okt. 1880
Hanne Janniksen Beyer
1827-1862
Hanne Janniksen Beyer
F:
12 nov. 1827
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
26 jul. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jens Lassen Jensen
1821-1907
Jens Lassen Jensen
F:
20 apr. 1821
Sønder-Nissum
G:
11 okt. 1850
Skærbæk
D:
23 jan. 1907
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jannick Jensen Beyer
1830-1850
Jannick Jensen Beyer
F:
13 apr. 1830
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
6 maj 1850
Kristen Knudsen Beyer
1832-1859
Kristen Knudsen Beyer
F:
8 apr. 1832
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
5 feb. 1859
Anders Brodersen Møller
1878-
Anders Brodersen Møller
F:
8 dec. 1878
Rejsby
Anna Marie Bothilde Jensen
1889-
Anna Marie Bothilde Jensen
F:
2 sep. 1889
G:
4 jun. 1924
Maren Møller
1880-
Maren Møller
F:
25 maj 1880
Cecilie Marie Møller
1882-1882
Cecilie Marie Møller
F:
22 okt. 1882
D:
7 nov. 1882
Cecilie Marie Møller
1885-
Cecilie Marie Møller
F:
15 feb. 1885
Petrea Boesen Møller
1888-
Petrea Boesen Møller
F:
31 dec. 1888
Meta Lassen
Ernst Hvass
Las Lassen
Inger Margrethe Nielsen
Jytte Reslow
Esther Lassen
Bent Borring
Mathilde Andersen Møller
1892-1961
Mathilde Andersen Møller
F:
27 jul. 1892
Døstrup
D:
9 apr. 1961
Jens Lassen
1885-1961
Jens Lassen
F:
29 jan. 1885
G:
2 apr. 1923
D:
17 aug. 1961
Meta Cathrine Boesen
1855-
Meta Cathrine Boesen
F:
3 jun. 1855
Mjolden
Thomas Møller
1847-
Thomas Møller
F:
30 dec. 1847
G:
20 okt. 1877
Peder Boesen
1883-
Peder Boesen
F:
10 apr. 1883
Lars Stauning Jensen
1921-1993
Lars Stauning Jensen
F:
8 sep. 1921
Rejsby
D:
14 mar. 1993
Rejsby
Anne Marie Enemark
1922-1985
Anne Marie Enemark
F:
1 feb. 1922
Vedsted
G:
16 apr. 1948
D:
28 nov. 1985
Rejsby
Else Boesen Jensen
Thomas Brücker
Anna Windfeldt Jensen
Niels Nørregaard Rasmussen
Christine Marie Boesen
1885-
Christine Marie Boesen
F:
21 jan. 1885
Mjolden s. (Ottersbøl)
Truels Stauning Jensen
1891-1963
Truels Stauning Jensen
F:
4 feb. 1891
Rejsby
G:
26 nov. 1920
Føvling
D:
15 feb. 1963
Rejsby
Maren Boesen
1887-
Maren Boesen
F:
24 jan. 1887
Peter Boesen
1857-
Peter Boesen
F:
3 apr. 1857
Kirstine Marie Jessen
1854-
Kirstine Marie Jessen
F:
17 feb. 1854
G:
1881
Ane Elisabeth Boesen
1883-1920
Ane Elisabeth Boesen
F:
2 sep. 1883
Mjolden
D:
23 jun. 1920
Føvling s. (Astofte)
Petrea Marie Johansen
Johannes Johansen
Johanna Jensine Johansen
Kristian Husted
Maren Boesen
1886-1946
Maren Boesen
F:
2 feb. 1886
Mjolden
D:
9 apr. 1946
Brøns
Andreas Johansen
1883-1947
Andreas Johansen
F:
23 aug. 1883
Brede s. (Harres)
G:
10 maj 1914
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
3 jul. 1947
Ribe (Amtssygehuset)
Niels Sønnichsen Boesen
1890-
Niels Sønnichsen Boesen
F:
28 mar. 1890
Mjolden
Petra Boesen
1892-
Petra Boesen
F:
19 mar. 1892
Mjolden
Jens Janniksen Boesen
1858-1926
Jens Janniksen Boesen
F:
19 jul. 1858
D:
13 feb. 1926
Brøns
Petrea Marie Schmidt
1862-1913
Petrea Marie Schmidt
F:
9 feb. 1862
G:
1882
D:
6 maj 1913
Føvling s. (Astofte)
Maren Petersen
1893-
Maren Petersen
F:
14 apr. 1893
Peter Lausten Petersen
1894-1895
Peter Lausten Petersen
F:
2 dec. 1894
D:
30 mar. 1895
Botille Boesen
1860-1897
Botille Boesen
F:
6 dec. 1860
D:
6 sep. 1897
Peter Lorenz Petersen
Maren Boesen
1890-
Maren Boesen
F:
23 sep. 1890
Anna Boesen
1891-
Anna Boesen
F:
7 nov. 1891
Peter Petersen Boesen
1892-
Peter Petersen Boesen
F:
3 nov. 1892
Christiane Boesen
1894-1894
Christiane Boesen
F:
10 jul. 1894
D:
16 jul. 1894
Christian Boesen
1895-
Christian Boesen
F:
7 sep. 1895
Merry Boesen
1897-
Merry Boesen
F:
1897
Hans Koller
Kresten Knudsen Boesen
1863-
Kresten Knudsen Boesen
F:
20 jul. 1863
Gunder Marie Johnsen
1868-
Gunder Marie Johnsen
F:
3 okt. 1868
Daler s. (Østerby)
Poul Møller Matthiesen
1921-
Poul Møller Matthiesen
F:
9 apr. 1921
Randerup
Dagny Luise Bleeg
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Niels Lorenzen
Fedder Christian Matthiesen
1889-197X
Fedder Christian Matthiesen
F:
22 mar. 1889
Randerup
D:
197X
Randerup
Karen Margrethe Møller
1892-1978
Karen Margrethe Møller
F:
21 aug. 1892
Brøns
D:
31 jan. 1978
Randerup
Maren Matthiesen
1891-
Maren Matthiesen
F:
10 feb. 1891
Randerup
Christian Dahlmann
1921-
Christian Dahlmann
F:
8 jun. 1921
Randerup
Niels Feddersen Dahlmann
Gerda Dahlmann
Christiane Margrethe Matthiesen
1892-1983
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
17 mar. 1892
Randerup
D:
21 apr. 1983
Randerup
Jacob Andersen Dahlmann
1886-1978
Jacob Andersen Dahlmann
F:
5 feb. 1886
Randerup
G:
24 jun. 1920
Randerup
D:
11 jan. 1978
Randerup
Peter Boesen Matthiesen
1893-1893
Peter Boesen Matthiesen
F:
1 aug. 1893
Randerup
D:
14 aug. 1893
Randerup
Anne Elisabeth Matthiesen
Bendix Heseler Matthiesen
Petrea Matthiesen
1895-1970
Petrea Matthiesen
F:
22 sep. 1895
Randerup
D:
26 aug. 1970
Randerup
Vilhelm Christian Matthiesen
1883-1950
Vilhelm Christian Matthiesen
F:
26 jun. 1883
Randerup
D:
12 apr. 1950
Randerup
Kresten Boesen Matthiesen
1898-
Kresten Boesen Matthiesen
F:
21 nov. 1898
Randerup
Elisabeth Jensen
1896-
Elisabeth Jensen
F:
22 jul. 1896
Hanne Boesen
1870-1954
Hanne Boesen
F:
5 jan. 1870
D:
26 jan. 1954
Christian Matthiesen
1865-1928
Christian Matthiesen
F:
16 apr. 1865
Randerup
G:
27 feb. 1889
Randerup
D:
27 jun. 1928
Randerup
Maren Beyer
1834-
Maren Beyer
F:
10 jul. 1834
Skærbæk s. (Barsbøl)
Peder Pedersen Boesen
1830-1902
Peder Pedersen Boesen
F:
23 feb. 1830
Mjolden
G:
1854
D:
13 jan. 1902
Døstrup
Ingeborg Beyer
1837-1869
Ingeborg Beyer
F:
8 apr. 1837
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
8 sep. 1869
Tønder
Heinrich Augsburg
1825-1888
Heinrich Augsburg
F:
7 jul. 1825
Middelfart
G:
1 okt. 1859
D:
27 aug. 1888
Roskilde
Dødfødt søn
1842-1842
Dødfødt søn
F:
5 jun. 1842
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
5 jun. 1842
Skærbæk s. (Barsbøl)
Peter Beyer
1844-1906
Peter Beyer
F:
3 okt. 1844
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
3 aug. 1906
Dorthea Cathrine Schou
1850-1912
Dorthea Cathrine Schou
F:
17 nov. 1850
Gimsing
D:
1912
Jens Janniksen Beyer
1797-1880
Jens Janniksen Beyer
F:
2 apr. 1797
D:
11 feb. 1880
Botilla Schack Knudsen
1804-1877
Botilla Schack Knudsen
F:
16 dec. 1804
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
G:
11 nov. 1826
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
18 jun. 1877
Hanne Pedersdatter Beyer
1755-1837
Hanne Pedersdatter Beyer
F:
1 sep. 1755
D:
17 nov. 1837
Jannik Jensen
1753-1828
Jannik Jensen
F:
1753
G:
O. 1790/93
D:
24 mar. 1828
Ester Marie Detlefsdatter
1718-1781
Ester Marie Detlefsdatter
F:
1718
D:
25 feb. 1781
Skast
Peder Pedersen Beyer
1701-1778
Peder Pedersen Beyer
F:
1701
G:
8 okt. 1739
Ballum
D:
20 jan. 1778
Skast
Gøddert Detlefsen
1719-SOM BARN
Gøddert Detlefsen
F:
1 nov. 1719
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
SOM BARN
Ottilia Dorothea Blechingberg
1752-1808
Ottilia Dorothea Blechingberg
F:
16 maj 1752
Ballum
D:
28 jan. 1808
Keitum
Boy Jensen Friderichsen
1735-1824
Boy Jensen Friderichsen
F:
12 maj 1735
Keitum
G:
18 nov. 1780
Keitum
D:
7 dec. 1824
Keitum
Detlef Blechingberg
1754-1799
Detlef Blechingberg
F:
16 feb. 1754
Ballum
D:
27 apr. 1799
Møgeltønder
Mette Cathrine Klint
1762-1803
Mette Cathrine Klint
F:
25 okt. 1762
Møgeltønder
G:
23 apr. 1784
Møgeltønder
D:
14 okt. 1803
Møgeltønder
Sara Brodersen Blechingberg
1756-1771
Sara Brodersen Blechingberg
F:
16 mar. 1756
Ballum
D:
25 maj 1771
Ballum
Ole Schancke Blechingberg
1758-1758
Ole Schancke Blechingberg
F:
12 jan. 1758
Ballum
D:
1758
Ballum
Sophie Henrikke Blechingberg
1802-1847
Sophie Henrikke Blechingberg
F:
4 jul. 1802
Trondheim
D:
23 maj 1847
Trondheim
Ole Schancke Blechingberg
1760-1850
Ole Schancke Blechingberg
F:
29 dec. 1760
Ballum
D:
1 mar. 1850
Trondheim
Maren Kristine Kroppe
1760-1827
Maren Kristine Kroppe
F:
1760
Bakke
G:
6 sep. 1801
Trondheim
D:
30 maj 1827
Trondheim
Johann Gøddert Blechingberg
1763-1766
Johann Gøddert Blechingberg
F:
18 feb. 1763
Ballum
D:
2 sep. 1766
Ballum
Ane Sophie Detlefsdatter
1726-1773
Ane Sophie Detlefsdatter
F:
14 nov. 1726
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
22 apr. 1773
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Frederik Blechingberg
1707-1765
Frederik Blechingberg
F:
1707
Gram
G:
4 maj 1751
Ballum
D:
29 jul. 1765
Ballum
Hanna Gøddertsdatter
1689-1742
Hanna Gøddertsdatter
F:
1689
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
26 mar. 1742
Ballum
Detlef Hinrichsen
ca. 1675-1733
Detlef Hinrichsen
F:
ca. 1665/75
G:
4 maj 1717
Ballum s. (huskopulation)
D:
fmtl. 1733
Mette Gøddertsdatter
1692-1751
Mette Gøddertsdatter
F:
1692
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
1751
Skast s. (Præstegården)
Forældre
Hans Gundesen
ca. 1614-1674
Maren Hansdatter
ca. 1630-1704
Gøddert Hansen
ca. 1651-1739
Gøddert Hansen
F:
ca. 1650/51
D:
1739
Karen Ehmsdatter
1650-1712
Karen Ehmsdatter
F:
1650
Emmerlev
G:
11 dec. 1683
Emmerlev
D:
22 nov. 1712
Emmerlev s. (Søndergårde)